PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

volyros
14-09-2011, 01:14
Φυσικα και θελει Αγγλικο account αν εχει διαφορετικο BCES οπως στο Uncharted ας πουμε..Εγω με την debit της Κυπρου που εχω δεν ειχα προβλημα να αγορασω απο το Αγγλικο μου account..

MetalGearFan
15-09-2011, 16:50
από το play-asia.com έχει παραγγείλει κανείς ?

υπάρχει περίπτωση να σταματήσει το πακέτο στο τελωνείο ? τότε τι γίνεται ?
τα έξοδα αποστολής είναι ίδια για όλο το κόσμο ?
όταν έρθει Ελλάδα ποιος το παραδίδει ελτά ή courier ?

batigoal9
16-09-2011, 16:36
To SimplyGames τι λεει?
Εχει παραγγειλει κανεις?

volyros
16-09-2011, 17:05
To SimplyGames τι λεει?
Εχει παραγγειλει κανεις?

Εγω ειχα παραγγειλει παλιοτερα..Ολα κομπλε και ειχε ερθει και γρηγορα θυμαμαι..

batigoal9
16-09-2011, 17:10
A ωραια. Σ'ευχαριστω.

aiakos81
16-09-2011, 18:04
Amazon και ξερο ψωμι!!! Διαβαστε την ιστορια μου και την ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ του συγκεριμενου site!

10 Αυγούστου παράγγειλα headset για το ps3 στις 28 λιρες (αρχικη τιμη ειχαν 100+λιρες) Ηταν τοσο φτηνα γιατι δεν υπηρχαν σε αποθεμα και εγραφε στο site αποστολη μετα τις 15 Σεπτεμβρη...Επειδη δεν καιγομουν, τα παραγγειλα (πολυ καλη προσφορα). Τελικα, οπως γινεται συνηθως, εξασφαλισαν stock νωριτερα και τα ακουστικα ειχαν φτασει στην πορτα μου 25 Αυγουστου(μετα απο 2 εβδομαδες:f045:) Μετα απο game play 2 περιπου εβδομαδων, διαπιστωσα οτι το μικροφωνο ειχε προβλημα. Αποτελεσμα;
Μου εστειλαν καινουρια και σφραγισμενα χωρις καμια επιπλεον χρεωση και τους επεστρεψα τα δικα μου. Επιπλεον, μου πληρωσαν και τα εξοδα αποστολης προς Αγγλια.
Υ.Γ : Οταν τα πρωτο αγορασα δεν ειχα πληρωσει μεταφορικα γιατι στο amozon.co.uk με αγορες ανω των 25 λιρων τα μεταφορικα ειναι δωρεαν...
Απλα απιστευτοι σε ολα τους...Εστελνα μέιλ 16:00 Ελλαδας και μεσα σε 3 ωρες μου ειχαν απαντησει...Συγκλονιστηκα, γιατι νομιζα οτι δουλευαν με ρυθμους zavvi, blah,κτλ....
Υ.Γ 2: Η επικοινωνια μας περιοριστηκε μονο σε ενα e-mail απο την πλευρα μου και αυτο για τους στειλω το tracking nbr του πακετου και να ζητησω refund..Αυτοι βεβαια εστειλαν 2-3 του στυλ τωρα τα πακεταρουμε, τωρα τα στελνουμε, τοτε θα φτασουν και ποτε ακριβως θα πιστωθουν τα μεταφορικα!!! Πολυ επαγγελματιες, η ολη διαδικασια ηταν απλουστευμενη και αυτοματοποιημενη σε υπερβολικο βαθμο για να βοηθα ακομη και ατομα με μετρια γνωση αγγλικων...
Υ.Γ 3: Κλασσικος Ελληναρας και εθισμενος με το Ps3, επειδη ειχα περιθωριο να τα λαβουν μεχρι 30 Σεπτεμβρη (τοτε εληγε η περιοδος επιστροφης!!!), περιμενα πρωτα να ερθουν τα καινουρια ακουστικα και μετα εστειλα τα ελαττωματικα:whistle::whistle:

volyros
16-09-2011, 18:35
Ετσι οπως τα λες ειναι.Και γω παλιοτερα σε προβλημα που ειχα με εξυπηρετησαν αμεσα και μου απαντουσαν στα mail μου στο μισαωρο!!Απλα απιστευτοι!!

aiva
16-09-2011, 20:39
Ρε παιδιά, παρήγγειλα 2 παιχνίδια από zavvi και με χρέωσε 1.15 και για τα δύο. κανονικά δεν έπρεπε να με χρεώσει 1.15 για το καθένα;

litanies
16-09-2011, 20:58
Ρε παιδιά, παρήγγειλα 2 παιχνίδια από zavvi και με χρέωσε 1.15 και για τα δύο. κανονικά δεν έπρεπε να με χρεώσει 1.15 για το καθένα;

έχουν μεταφορικά Per order και όχι ανά παιχνίδι.

aiva
16-09-2011, 23:45
Μάλιστα. Και γω νόμιζα ανα παιχνίδι. Ευχαριστώ φίλε.

ilias78
20-09-2011, 20:19
τι λεει αυτο το μαγαζι?

www.redline.gr

εχει καλες τιμες για preorder για τα ελληνικα δεδομενα

aristotelisgr
24-09-2011, 17:14
Ξέρετε τι συμβαίνει και δεν υπάρχει το Oblivion 5th Anniversary στα αγγλικά καταστήματα; Στο Amazon π.χ. υπάρχει μόνο από άλλους πωλητές. Μόνο στο GAME το βρήκα αλλά δεν στέλνει Ελλάδα.

messi10
24-09-2011, 21:54
^Φιλε νομιζω οτι πια στελνει Ελλαδα.

litanies
24-09-2011, 22:06
Πλεον, στέλνει Ελλάδα το game.

AriStos13
26-09-2011, 02:00
Να ρωτησω κατι..
παραγγειλα απο το zavvi το assasins creed revelations collectors edition αλλα λεφτα δεν εχω στην προπληρωμενη μεσα τωρα..
τα λεφτα θα τα ζητησει τωρα η οταν γινει διαθεσιμο το προιον?

X-NEC
26-09-2011, 02:53
Η κάρτα θα πρέπει να έχει χρήματα όταν θα στο στείλουν.

Spiros20
26-09-2011, 14:57
Να ρωτησω κατι..
παραγγειλα απο το zavvi το assasins creed revelations collectors edition αλλα λεφτα δεν εχω στην προπληρωμενη μεσα τωρα..
τα λεφτα θα τα ζητησει τωρα η οταν γινει διαθεσιμο το προιον?

Ναι αλλά υπολόγισε να υπάρχουν καμιά εβδομάδα πριν την επίσημη κυκλοφορία τα λεφτά γιατί τα Pre orders τα στέλνουν λίγες μέρες πριν την επίσημη κυκλοφορία και πιο πριν ελέγχουν την κάρτα για Dispatch.

AriStos13
26-09-2011, 17:01
ευχριστω πολυ και τους 2..!
αρα αμα τα βαλω τα χρηματα τελος Οκτωμβριου ειμαι μια χαρα..!

ezio_auditore
27-09-2011, 08:39
ξερει κανενας να μ πει αν θα ερθει το φιφα πιο νωρις απο τις 30 σε καποιο μαγαζι που να στελνει αντικαταβολη?

batigoal9
28-09-2011, 15:27
Μου εγινε dispatched το FIFA απο Zavvi και λεει 10-15 μερες.
Τοσο πολυ κανει να ερθει? Αν ειναι ετσι να παραγγειλω το 2Κ απο αλλου.
Κανα Shopto η Simplygames. Ξερει κανεις?
//Στο account στο site βεβαια λεει 2-3 εργασιμες. Θα μαθουμε στην πραξη

volyros
28-09-2011, 22:18
Μου εγινε dispatched το FIFA απο Zavvi και λεει 10-15 μερες.
Τοσο πολυ κανει να ερθει? Αν ειναι ετσι να παραγγειλω το 2Κ απο αλλου.
Κανα Shopto η Simplygames. Ξερει κανεις?
//Στο account στο site βεβαια λεει 2-3 εργασιμες. Θα μαθουμε στην πραξη

10-15 μερες ειναι το μαξιμουμ που μπορει να κανει να ερθει μπορει να ερθει και νωριτερα,οπως μαλλον και θα γινει..

Aniliagos
28-09-2011, 23:00
Θα ήθελα να ρωτήσω τους ποιο έμπειρους για τον χρόνο παράδοσης πακέτου.

Λοιπόν παραγγέλνω στης 10 Αυγούστου από ebay.co.uk το red dead redeption ο αποστολέας την επομένη το αποστέλλει και το παιχνίδι ,σημειωτέων οτι ηταν toprated seller,ωστοσο δεν έχει έρθει ακόμη το ρωτώ γιατί έχω ξαναπάρει παιχνίδια απο άλους πωλητές αλλά μέσα στην εβδομάδα παραλάμβανα.

Μήπως υπάρχεικαποιος με ανάλογη εμπειρία και δεν χρειάζεστε να ανησυχώ ; και επιπλέον τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις;

Aniliagos
28-09-2011, 23:01
Θα ήθελα να ρωτήσω τους ποιο έμπειρους για τον χρόνο παράδοσης πακέτου.

Λοιπόν παραγγέλνω στης 10 Αυγούστου από ebay.co.uk το red dead redeption ο αποστολέας την επομένη το αποστέλλει και το παιχνίδι ,σημειωτέων οτι ηταν toprated seller,ωστοσο δεν έχει έρθει ακόμη το ρωτώ γιατί έχω ξαναπάρει παιχνίδια απο άλους πωλητές αλλά μέσα στην εβδομάδα παραλάμβανα.

Μήπως υπάρχεικαποιος με ανάλογη εμπειρία και δεν χρειάζεστε να ανησυχώ ; και επιπλέον τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις;

Spiros20
29-09-2011, 02:15
Στείλτου Mail να του πεις ότι δεν έχει έρθει ακόμα. Το πιο πιθανόν είναι να σου πει να σου στείλει άλλο. Έπρεπε να σου έχει έρθει το παιχνίδι.

FotisGRC
29-09-2011, 14:40
Παιδιά λογικά είμαι off-topic αλλά μπορώ να κάνω μια ερωτησούλα για το paypal? Τους έδωσα τον λογαριασμό μου, μου τράβηξαν 1,50 ευρώ, έβαλα τον 4ψήφιο κωδικό στο site και έγινε ο λογαριασμός μου στο paypal verified.. Ποιό είναι το επόμενο βήμα που πρέπει να κάνω?

mixaliscrete
29-09-2011, 15:49
Παιδιά λογικά είμαι off-topic αλλά μπορώ να κάνω μια ερωτησούλα για το paypal? Τους έδωσα τον λογαριασμό μου, μου τράβηξαν 1,50 ευρώ, έβαλα τον 4ψήφιο κωδικό στο site και έγινε ο λογαριασμός μου στο paypal verified.. Ποιό είναι το επόμενο βήμα που πρέπει να κάνω?

αφου εγινε verified εισαι οκ,ξεκινας αγορες κανονικα ;)

volyros
29-09-2011, 15:50
Παιδιά λογικά είμαι off-topic αλλά μπορώ να κάνω μια ερωτησούλα για το paypal? Τους έδωσα τον λογαριασμό μου, μου τράβηξαν 1,50 ευρώ, έβαλα τον 4ψήφιο κωδικό στο site και έγινε ο λογαριασμός μου στο paypal verified.. Ποιό είναι το επόμενο βήμα που πρέπει να κάνω?

Να ψωνισεις:D

FotisGRC
29-09-2011, 16:55
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Πάω στο zavvi τώρα, payment details και μου ζητάει να βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου.. το paypal πότε μπαίνει στο παιχνίδι? Sorry παιδιά για την ασχετοσύνη αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με το paypal και online αγορά..

mixaliscrete
29-09-2011, 17:44
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Πάω στο zavvi τώρα, payment details και μου ζητάει να βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου.. το paypal πότε μπαίνει στο παιχνίδι? Sorry παιδιά για την ασχετοσύνη αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με το paypal και online αγορά..

αν θες να αγορασεις μεσω paypal,βρισκεις αυτο που θες το βαζεις στο καλαθι αγορων,μολις ανοιξεις το καλαθι θα δεις το αντικειμενο που θες να αγορασεις πατας checkout και σου βγαζει 2 επιλογες να βαλεις καρτα η να πληρωσεις μεσω paypal επιλεγεις το paypal και συνεχιζεις για να ολοκληρωθει η αγορα!!

οταν επιλεγεις αγορα μεσω paypal να ξερεις οτι θα σου ανοιξει η σελιδα του paypal για να κανεις confirm την παραγγελια μολις την επικυρωσεις θα σε παει παλι πισω στην σελιδα που ησουν,στην δικη σου περιπτωση θα σε ξαναπαει στο zavvi!!

τσεκαρε αυτο το θεμα σχετικα με καρτες και Paypal
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1850&highlight=paypal

FotisGRC
29-09-2011, 17:51
Ευχαριστώ πολύ Μιχάλη..!

Aniliagos
29-09-2011, 23:23
Στείλτου Mail να του πεις ότι δεν έχει έρθει ακόμα. Το πιο πιθανόν είναι να σου πει να σου στείλει άλλο. Έπρεπε να σου έχει έρθει το παιχνίδι.

Ευχαριστω για την απάντηση είδη βρισκόμαστε σε επικοινωνία και ολά δείχνουν πως σύντομα θα λυθεί το πρόβλημα

Spiros20
30-09-2011, 00:45
Ευχαριστω για την απάντηση είδη βρισκόμαστε σε επικοινωνία και ολά δείχνουν πως σύντομα θα λυθεί το πρόβλημα

Οι Top Rated άμα κάτι δεν σου έχει έρθει σου στέλνουν άλλο. Ξέρεις τι είναι να τους βάλεις Negative Feedback?
Πριν 2 χρόνια περίπου είχα παραγγείλει από το Ebay το Demons Souls και μου ήρθε μετά από 15 μέρες (ερχόταν από Κίνα). Μόνο που το πακέτο που μου ήρθε είχε μέσα το GTA IV. Του έστειλα μήνυμα δεν απαντούσε για 2 μέρες και μετά στο Paypal άνοιξα μια υπόθεση με αυτήν την αγορά και έγραψα ότι μου ήρθε λάθος κ.τ.λ, επικοινώνησε το Paypal με τον πωλητή και μετά από λίγες ώρες μου απάντησε και μου έλεγε ότι δεν είμαι κλέφτης και δεν θέλω να σε κλέψω, μου ζητούσε συγνώμη και μου έστειλε άλλο πακετό. Ήρθε μετά από 10 μέρες όλα καλά.

antoniss
02-10-2011, 15:49
για θυμίστε μου όποιοι ξέρετε ,
από videogamesplus.ca έρχεται η παραγγελία με ταχυδρομείο κανονικό ? αφήνει ειδοποίηση ο ταχυδρόμος να πας να τα πάρεις ή τα αφήνει στην είσοδο ?

επίσης επειδή είναι 5 games τα στέλνει όλα σε ένα δέμα ή το καθένα ξεχωριστά δλδ το ένα να έρθει σήμερα και το άλλο μετά απο μέρες (π.χ. zavvi ) ?

και τέλος , επειδή είνα εκτός ευρώπης υπάρχει κανένα θέμα με κάποια επιβάρυνση (π.χ. τελωνείο)


ευχαριστώ!

ilias78
02-10-2011, 16:00
για το τελευταιο, πες του να γραψει δωρο απεξω για να μην το ανοιξουν και εχεις τιποτα εξτρα χρεωσεις.
για τα αλλα δεν ξερω.

FotisGRC
02-10-2011, 16:05
για θυμίστε μου όποιοι ξέρετε ,
από videogamesplus.ca έρχεται η παραγγελία με ταχυδρομείο κανονικό ? αφήνει ειδοποίηση ο ταχυδρόμος να πας να τα πάρεις ή τα αφήνει στην είσοδο ?

επίσης επειδή είναι 5 games τα στέλνει όλα σε ένα δέμα ή το καθένα ξεχωριστά δλδ το ένα να έρθει σήμερα και το άλλο μετά απο μέρες (π.χ. zavvi ) ?

και τέλος , επειδή είνα εκτός ευρώπης υπάρχει κανένα θέμα με κάποια επιβάρυνση (π.χ. τελωνείο)


ευχαριστώ!

Αντωνη sorry,δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά θέλω να σου κάνω εγώ μία ερώτηση.. Απο αυτό το site ,ξέρεις πόσο είναι τα ταχυδρομικά??

antoniss
02-10-2011, 16:18
Αντωνη sorry,δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά θέλω να σου κάνω εγώ μία ερώτηση.. Απο αυτό το site ,ξέρεις πόσο είναι τα ταχυδρομικά??

παεί αναλόγως τι αγοράζεις , κάτι με το βάρος δλδ.

μπορείς πολύ απλά να κάνεις μια παραγγελία ότι θες , να τα βάλεις στο καλάθι σου , έχει και νόμισμα ευρώ αν θες να επιλέξεις , και όταν πας να προχωρήσεις την παραγγελία σου που σε ρωτάει πως θα πληρώσεις (έχει και paypal) σου λέει μετα το κόστος των μεταφορικων ,

αν δεν θες πολύ απλά δεν το προχωράς.

FotisGRC
02-10-2011, 16:25
Α σου το λέει δηλαδή.. Οκ, ευχαριστώ πολύ.. Γενικά είναι αξιόπιστο site?

Stefanos
02-10-2011, 16:46
Α σου το λέει δηλαδή.. Οκ, ευχαριστώ πολύ.. Γενικά είναι αξιόπιστο site?

100% :d055:

antoniss
02-10-2011, 16:53
Α σου το λέει δηλαδή.. Οκ, ευχαριστώ πολύ.. Γενικά είναι αξιόπιστο site?

όσοι έχουν πάρει αυτό λένε ,

εγώ μια φορά πήγα να πάρω του mk την συλλεκτική για φίλο μου αλλά μου είπε και την ακύρωσα τελικά, στην ουσία 1η φορά αγοράζω ,



για το τελευταιο, πες του να γραψει δωρο απεξω για να μην το ανοιξουν και εχεις τιποτα εξτρα χρεωσεις.
για τα αλλα δεν ξερω.

θα στείλω ενα Mail , τνχ

mixaliscrete
02-10-2011, 20:21
για θυμίστε μου όποιοι ξέρετε ,
από videogamesplus.ca έρχεται η παραγγελία με ταχυδρομείο κανονικό ? αφήνει ειδοποίηση ο ταχυδρόμος να πας να τα πάρεις ή τα αφήνει στην είσοδο ?

επίσης επειδή είναι 5 games τα στέλνει όλα σε ένα δέμα ή το καθένα ξεχωριστά δλδ το ένα να έρθει σήμερα και το άλλο μετά απο μέρες (π.χ. zavvi ) ?

και τέλος , επειδή είνα εκτός ευρώπης υπάρχει κανένα θέμα με κάποια επιβάρυνση (π.χ. τελωνείο)


ευχαριστώ!

εγώ είχα πάρει τρία demon's souls και ήρθαν σε ένα κουτάκι όλα μαζί και τα έφερε ο ταχυδρόμος!!
το videogamesplus πάντα γράφει χαμηλή τιμή πάνω στο πακέτο και δεν παίζει θέμα τελωνείου!!

antoniss
03-10-2011, 02:21
εγώ είχα πάρει τρία demon's souls και ήρθαν σε ένα κουτάκι όλα μαζί και τα έφερε ο ταχυδρόμος!!
το videogamesplus πάντα γράφει χαμηλή τιμή πάνω στο πακέτο και δεν παίζει θέμα τελωνείου!!

σε ευχαριστώ Μιχάλη !

TJohn
03-10-2011, 17:34
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση;
Ισχύουν τα δωρεάν μεταφορικά από το βρετανικό amazon για παραγγελίες άνω των 25 λιρών;

MalFUNct10N
03-10-2011, 17:40
ναι

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters

aiva
04-10-2011, 12:20
Ξέρετε κανένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να πουλάει PSN cards; Ένα που βρήκα μέσα από το Σκρούτζ για να μου στείλει μια των 20 ευρώ, ζητάει 6.5 ευρώ έξοδα!

plutonick
04-10-2011, 12:59
Κανένα discount code για το zavvi?

volyros
04-10-2011, 14:16
Ξέρετε κανένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να πουλάει PSN cards; Ένα που βρήκα μέσα από το Σκρούτζ για να μου στείλει μια των 20 ευρώ, ζητάει 6.5 ευρώ έξοδα!

Γιατι δεν παιρνεις απο Plaisio/Multirama;

enstikto
04-10-2011, 14:40
Παρηγγειλα 2 βιβλία από αμαζον το 1 preorder κ ζητησα να μου σταλούν μαζί ώστε να έχω τσαμπε μεταφορικά. Τελικά μου στειλαν το 1 σήμερα κανονικά ώστε να μην περιμένω παρ´ολο που δεν με χρεωσαν extra. Amazon ftw!

X-NEC
04-10-2011, 15:16
Παρηγγειλα 2 βιβλία από αμαζον το 1 preorder κ ζητησα να μου σταλούν μαζί ώστε να έχω τσαμπε μεταφορικά. Τελικά μου στειλαν το 1 σήμερα κανονικά ώστε να μην περιμένω παρ´ολο που δεν με χρεωσαν extra. Amazon ftw!

Το Amazon έτσι κάνει. Μια φορα έχει παραγγείλει 7-8 πράματα και μου τα έσπασε σε 3 πακέτα. Το ένα από αυτά είχε ένα... stickάκι!!!

aiva
04-10-2011, 15:57
Γιατι δεν παιρνεις απο Plaisio/Multirama;
Έχουν; Γιατί στο Σκρούτζ, βγάζει όλο κι όλο δύο καταστήματα.

volyros
04-10-2011, 16:00
Έχουν; Γιατί στο Σκρούτζ, βγάζει όλο κι όλο δύο καταστήματα.

Και βεβαια εχουν,και με κουτι uncharted 3 παρακαλω!!

Kane
04-10-2011, 16:04
Παρηγγειλα 2 βιβλία από αμαζον το 1 preorder κ ζητησα να μου σταλούν μαζί ώστε να έχω τσαμπε μεταφορικά. Τελικά μου στειλαν το 1 σήμερα κανονικά ώστε να μην περιμένω παρ΄ολο που δεν με χρεωσαν extra. Amazon ftw!

Και σε μένα το ίδιο έκαναν. Super saver delivery για 2 παιχνίδια αλλά χωριστή αποστολή. Το μόνο που με στενοχωρεί σε αυτό το site είναι ότι δεν μπορώ να ψάξω ποια πουλάει αυτό και ποια οι Amazon merchants οι οποίοι δεν στέλνουν Ελλάδα. Βλέπω κάτι σε super τιμή, μπαίνω στο είδος και σιχτιρίζω :censored:

X-NEC
04-10-2011, 16:14
Και σε μένα το ίδιο έκαναν. Super saver delivery για 2 παιχνίδια αλλά χωριστή αποστολή. Το μόνο που με στενοχωρεί σε αυτό το site είναι ότι δεν μπορώ να ψάξω ποια πουλάει αυτό και ποια οι Amazon merchants οι οποίοι δεν στέλνουν Ελλάδα. Βλέπω κάτι σε super τιμή, μπαίνω στο είδος και σιχτιρίζω :censored:

Το ποιος το πουλάει φαίνεται κάτω από το "in stock".

Μπορείς το προϊόν που θες να το βάζεις στο καλάθι και να κανεις checkout. Αν δεν στέλνει θα σου βγάλει μήνυμα πριν την σελίδα όπου μπορείς να ολοκληρωσεις την παραγγελια.

volyros
04-10-2011, 16:21
Και σε μένα το ίδιο έκαναν. Super saver delivery για 2 παιχνίδια αλλά χωριστή αποστολή. Το μόνο που με στενοχωρεί σε αυτό το site είναι ότι δεν μπορώ να ψάξω ποια πουλάει αυτό και ποια οι Amazon merchants οι οποίοι δεν στέλνουν Ελλάδα. Βλέπω κάτι σε super τιμή, μπαίνω στο είδος και σιχτιρίζω :censored:

Εμενα δεν με πειραζει τοσο αυτο οσο το οτι εχει ακριβα μεταφορικα σε παραγγελιες κατω των 25£..Πολλες φορες βλεπεις μια καλη προσφορα αλλα λογω μεταφορικων δεν την παιρνεις..Αν το εκανε οπως το zavvi θα ηταν γαματα..Δεν φταινε αυτοι βεβαια αλλα οι μλκς οι δικοι μας που τους καθιζανε ταπες και τωρα την πληρωνουμε ολοι..

X-NEC
04-10-2011, 16:34
Εμενα δεν με πειραζει τοσο αυτο οσο το οτι εχει ακριβα μεταφορικα σε παραγγελιες κατω των 25£..Πολλες φορες βλεπεις μια καλη προσφορα αλλα λογω μεταφορικων δεν την παιρνεις..Αν το εκανε οπως το zavvi θα ηταν γαματα..Δεν φταινε αυτοι βεβαια αλλα οι μλκς οι δικοι μας που τους καθιζανε ταπες και τωρα την πληρωνουμε ολοι..

Εχεις δικαιο για αυτο, αλλά τουλαχιστον μειωσαν τα μεταφορικα για τα BDs/DVDs γυρω στις 2,4 λίρες απο τις 6,5 που ηταν παλια. Εγω προσπαθω να μαζευω μερικα προιοντα και να τα παραγγελνω μαζι.

volyros
04-10-2011, 16:41
Εχεις δικαιο για αυτο, αλλά τουλαχιστον μειωσαν τα μεταφορικα για τα BDs/DVDs γυρω στα 2,4 λίρες απο τις 6,5 που ηταν παλια. Εγω προσπαθω να μαζευω μερικα προιοντα και να τα παραγγελνω μαζι.

Μωρε και γω αυτο κανω αλλα και παλι δεν ειναι εφικτο να το κανεις συνεχεια,λογω οτι μερικα προιοντα αλλαζουν τιμη πολυ γρηγορα και συνηθως προς τα πανω..

X-NEC
04-10-2011, 17:47
Μωρε και γω αυτο κανω αλλα και παλι δεν ειναι εφικτο να το κανεις συνεχεια,λογω οτι μερικα προιοντα αλλαζουν τιμη πολυ γρηγορα και συνηθως προς τα πανω..

Σίγουρα είναι δύσκολο, για αυτό υπάρχουν και αλλα sites όπου δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Όσον αφορά τις τιμές θέλει λίγο προσοχή. Αν δεν είσαι σίγουρος ότι η τιμή ενός προϊόντος είναι καλή, βάλε το στο καλάθι και παρακολούθησε την τιμή του για όσο διάστημα μπορείς.

Την είχα πατήσει με το DS3 το καλοκαίρι. Ήταν συνεχεια στις £33 και είδα ότι άρχισε να πέφτει στις £28-30. Ένα μεσημέρι το είδα στις £24 και πήγα κατευθείαν να το παραγγείλω. Ώσπου να ολοκληρώσω την παραγγελια είχε ήδη πάει στις £30 και το άφησα...

MetalGearFan
05-10-2011, 05:15
Σχετικά με το τελωνείο, ρώτησα το play asia για πιθανές χρεώσεις και μου είπαν

Please be aware you may be subject to import duties and taxes, which are levied once
a shipment reaches your country. Additional charges for customs clearance
must be borne by you; we have no control over these charges and cannot
predict what they may be.

Έστω ότι παίρνω κάτι πληρώνω 80 ευρώ με κάρτα, πιθανές χρεώσεις τελωνείου πότε τις πληρώνω ? Και πως μπορώ να τις αποφύγω ? Παίζει ρόλο αυτή η επιλογή:

Play-Asia.com branded packaging (standard)
Neutral packing (no Play-Asia.com Logo visible)

Stefanos
05-10-2011, 12:18
Σχετικά με το τελωνείο, ρώτησα το play asia για πιθανές χρεώσεις και μου είπαν

Please be aware you may be subject to import duties and taxes, which are levied once
a shipment reaches your country. Additional charges for customs clearance
must be borne by you; we have no control over these charges and cannot
predict what they may be.

Έστω ότι παίρνω κάτι πληρώνω 80 ευρώ με κάρτα, πιθανές χρεώσεις τελωνείου πότε τις πληρώνω ? Και πως μπορώ να τις αποφύγω ? Παίζει ρόλο αυτή η επιλογή:

Play-Asia.com branded packaging (standard)
Neutral packing (no Play-Asia.com Logo visible)

Χθες μου ηρθε πακετο απο το Play-Asia.com κανονικα (αξιας 100 και κατι) απ' οτι εχω καταλαβει αν επιλεξεις κανονικη αποστολη, ΟΧΙ courier σου ερχεται το δεμα κανονικα στο σπιτι, αν πεις με courier τοτε ισως περασει τελωνειο κατα ενα 70% ελπιζω να βοηθησα. :d030:

Kane
06-10-2011, 10:40
Το ποιος το πουλάει φαίνεται κάτω από το "in stock".

Ναι αλλά πρέπει να μπεις μέσα στο είδος για το δεις αυτό. Όταν λοιπόν εγώ ψάχνω παιχνίδια ps3 10-20 GBP, μου βγάζει ένα κατεβατό και ένα μεγάλο μέρος τους δεν μου το στέλνουν, δεν είναι σπαστικό;



Μπορείς το προϊόν που θες να το βάζεις στο καλάθι και να κανεις checkout. Αν δεν στέλνει θα σου βγάλει μήνυμα πριν την σελίδα όπου μπορείς να ολοκληρωσεις την παραγγελια.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Εγώ απορώ στο γιατί να χρειάζεται να κάνω όλη τη διαδικασία μόνο και μόνο για να φάω πόρτα. Σίγουρα δεν θα τους ήταν μεγάλος κόπος να γράψουν στη γενική λίστα ότι πουλιέται από Amazon Merchant.

Spiros20
06-10-2011, 15:37
Ναι αλλά πρέπει να μπεις μέσα στο είδος για το δεις αυτό. Όταν λοιπόν εγώ ψάχνω παιχνίδια ps3 10-20 GBP, μου βγάζει ένα κατεβατό και ένα μεγάλο μέρος τους δεν μου το στέλνουν, δεν είναι σπαστικό;


Και όταν κάνεις Search δεν χρειάζεται να πας στο καθένα. Σου λέει και στο Search Result στο κάθε προϊόν άμα είναι από το Amazon ή όχι.

aiakos81
06-10-2011, 15:44
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Εγώ απορώ στο γιατί να χρειάζεται να κάνω όλη τη διαδικασία μόνο και μόνο για να φάω πόρτα. Σίγουρα δεν θα τους ήταν μεγάλος κόπος να γράψουν στη γενική λίστα ότι πουλιέται από Amazon Merchant.


Για να γλυτωσεις απο αυτο, επιλεξε απο τη στηλη αριστερα την επιλογη Super Saver Delivery (ισχυει για τις αγορες των 25+ λιρων). Ολα τα προϊοντα που ειναι εκει ερχονται Ελλαδα...Συνηθως, η διαφορα των αλλων πωλητων με το amazon εξανεμιζεται λογω των μεταφορικων, οποτε παλι στα ιδια ερχεσαι.... Αν παλι τα θεωρεις ακριβα, υπαρχουν και αλλα site (zavvi, blah, κτλ)...Προσωπικα παντως το amazon το θεωρω κορυφαιο...

Υ.Γ: Σε περιπτωση που θελετε λιγες λιρες να συμπληρωσετε για να πατε 25, προτεινω το section βιβλια....Απιστευτη ποικιλια, το μονο μειονεκτημα για καποιους οτι ειναι γραμμενα στα αγγλικα...Και καμια σχεση με ελληνικη αγορα...:offtopic:Ειδα προσφατα το game of thrones και επειδη ενθουσιαστηκα, λεω κατσε να παρω τα βιβλια...Μπαινω στο Σκρουτζ και βρισκω το πρωτο βιβλιο της σειρας (απο τα 5) στα 24 ευρω...Εεεε...μπαινω μετα στο amazon και βλεπω ΟΛΟ το box set (στα αγγλικα) των τεσσαρων βιβλιων με συνοδευτικο-επεξηγηματικο-γενεαλογικο βιβλιαρακι στα 26 ευρω....Και το 5ο βιβλιο με hardcover, που μολις ειχε εκδοθει, στις 12,5 λιρες...Αντε μετα να ξαναψωνισεις απο Ελλαδα...Και ξερω απο πρωτο χερι οτι η αμοιβη των Ελληνων μεταφραστων ειναι μια κλ@νι@, που σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογει τετοιες τιμες πωλησης....

aiva
06-10-2011, 16:06
Ένα τεράστιο Χ από μένα για το shopto.net. 9/9/11 παρήγγειλα το Crysis 2 και μέχρι σήμερα γράφει:

Waiting to be imported


Και σα να μην έφτανε αυτό, δεν μπορώ να επικοινωνήσω και μαζί τους! Τι γελοίο κατάστημα είναι αυτό;;;;;

Kane
06-10-2011, 16:12
Και όταν κάνεις Search δεν χρειάζεται να πας στο καθένα. Σου λέει και στο Search Result στο κάθε προϊόν άμα είναι από το Amazon ή όχι.

Έχω το παρακάτω search
"PC & Video Games › In Stock Only › Sony PLAYSTATION 3 › Games › "ps3"

Μου βγάζει παιχνίδια που πουλιούνται από Merchants


Για να γλυτωσεις απο αυτο, επιλεξε απο τη στηλη αριστερα την επιλογη Super Saver Delivery (ισχυει για τις αγορες των 25+ λιρων).

To δοκίμασα και πάλι μου έβγαλε παιχνίδια που δεν πουλιούνται από το Amazon.

Πρέπει να μάθω να μην ενθουσιάζομαι εύκολα σε αυτό το site. Είναι όμως, κατά τα άλλα, super. Και γρήγοροι στην εξυπηρέτηση και χρηστικό site, καλές σχετικά τιμές και γρήγορη παράδοση (3/10 παραγγελία, 3/10 αποστολή, 6/10 στην πόρτα μου). Του βάζω άριστα :)

X-NEC
06-10-2011, 16:28
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Εγώ απορώ στο γιατί να χρειάζεται να κάνω όλη τη διαδικασία μόνο και μόνο για να φάω πόρτα. Σίγουρα δεν θα τους ήταν μεγάλος κόπος να γράψουν στη γενική λίστα ότι πουλιέται από Amazon Merchant.

Μπορείς από την αριστερή στήλη να επιλέξεις Seller μόνο το Amazon. Έτσι κάνω πάντα...

aiva
06-10-2011, 16:48
Το ''Stock available for despatch in 4-6 days'' σημαίνει άγνωστη διαθεσιμότητα που αποστέλλεται σε 4-6 εργάσιμες;

overclocker
06-10-2011, 16:58
Το ''Stock available for despatch in 4-6 days'' σημαίνει άγνωστη διαθεσιμότητα που αποστέλλεται σε 4-6 εργάσιμες;
Σημαίνει παραγγελία στον προμηθευτή και αποστολή εντός 4-6 εργάσιμων ημερών.

aiva
06-10-2011, 17:04
Σημαίνει παραγγελία στον προμηθευτή και αποστολή εντός 4-6 εργάσιμων ημερών.


Κατάλαβα. Παραγγελία στον προμηθευτή = άγνωστη διαθεσιμότητα.:a050:

overclocker
06-10-2011, 17:12
Κατάλαβα. Παραγγελία στον προμηθευτή = άγνωστη διαθεσιμότητα.:a050:
Οχι πάντα! Κατα λέξη η μετάφραση στα ελληνικα σημαίνει "Απόθεμα διαθέσιμο για αποστολή σε 4-6 μέρες".
Αυτό σημαίνει ότι έχουν ενημέρωση απο τον προμηθευτή ότι υπάρχει απόθεμα απλά δεν το έχουν αυτοί οι ίδιοι σαν κατάστημα στις αποθήκες τους, οπότε πρέπει να γίνει παραγγελία στον προμηθευτή να περιμένουν να το παραλάβουν από αυτόν και μετά να στο στείλουν.

antoniss
06-10-2011, 19:07
ένα μεγάλο + και μπράβο στο amazon.co.uk ,:bravo-009:

παραγγελεία 2 games (GOW collection 2 & Deus Ex Limited), γίνανε dispatched 3/10 Και σήμερα τα έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι !

κάθε φορά που παραγγέλνω επιβεβαιώνει ότι πλέον είναι το καλύτερο στην παράδοση (και πολλές φορές και στην τιμή !)

aiva
06-10-2011, 19:19
Οχι πάντα! Κατα λέξη η μετάφραση στα ελληνικα σημαίνει "Απόθεμα διαθέσιμο για αποστολή σε 4-6 μέρες".
Αυτό σημαίνει ότι έχουν ενημέρωση απο τον προμηθευτή ότι υπάρχει απόθεμα απλά δεν το έχουν αυτοί οι ίδιοι σαν κατάστημα στις αποθήκες τους, οπότε πρέπει να γίνει παραγγελία στον προμηθευτή να περιμένουν να το παραλάβουν από αυτόν και μετά να στο στείλουν.
Λες ε; Πάλι όμως φοβάμαι να το παραγγείλω.

aiakos81
06-10-2011, 20:12
Έχω το παρακάτω search
"PC & Video Games › In Stock Only › Sony PLAYSTATION 3 › Games › "ps3"

Μου βγάζει παιχνίδια που πουλιούνται από Merchants



To δοκίμασα και πάλι μου έβγαλε παιχνίδια που δεν πουλιούνται από το Amazon.

Πρέπει να μάθω να μην ενθουσιάζομαι εύκολα σε αυτό το site. Είναι όμως, κατά τα άλλα, super. Και γρήγοροι στην εξυπηρέτηση και χρηστικό site, καλές σχετικά τιμές και γρήγορη παράδοση (3/10 παραγγελία, 3/10 αποστολή, 6/10 στην πόρτα μου). Του βάζω άριστα :)

Μισο λεπτο, γιατι μαλλον εχω μπερδευτει...Εμας (σαν αγοραστες) μας ενδιαφερουν τα δωρεαν μεταφορικα (αγορες ανω των 25 λιρων), σωστα; Ειχα την εντυπωση οτι οταν εβαζα super saver delivery μου εβγαζε μονο τετοια προϊοντα, ανεξαρτητως πωλητη... Ειτε το αμαζον το πουλαγε ειτε ο τριτοξαδερφος του μπατζανακη απο τα Τρικαλα, εγω παλι δωρεαν θα το επαιρνα, εφοσον ειχα φτασει τις 25 λιρες...Εσενα δηλαδη Kane οταν βαζεις ssd, σου βγαζει προϊοντα που δεν ερχονται Ελλαδα; Δεν μου εχει τυχει ποτε, για αυτο ρωταω...
Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το amazon εχει για παραδειγμα μια τιμη στις 29 λιρες για ενα παιχνιδι, και εσυ βλεπεις απο κατω new from 18.99 για παραδειγμα... Πας να δεις το game και εκει βλεπεις μονο domestic delivery και οχι international shipping rates...Αυτο εννοεις;; Γιατι, ειλικρινα δεν εχω προσεξει στο ssd να μην ερχεται κατι Ελλαδα...( και εχω ψωνισει αρκετα)

X-NEC
06-10-2011, 22:04
ένα μεγάλο + και μπράβο στο amazon.co.uk ,:bravo-009:

παραγγελεία 2 games (GOW collection 2 & Deus Ex Limited), γίνανε dispatched 3/10 Και σήμερα τα έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι !

κάθε φορά που παραγγέλνω επιβεβαιώνει ότι πλέον είναι το καλύτερο στην παράδοση (και πολλές φορές και στην τιμή !)
Μετά τα δωρεάν μεταφορικά το Amazon έχει ξεφύγει...


Λες ε; Πάλι όμως φοβάμαι να το παραγγείλω.

Γιατί φοβάσαι;!

aiva
06-10-2011, 22:19
Γιατί φοβάσαι;!


Γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει να τους το στείλει ο προμηθευτής τους. Αν λέγανε τουλάχιστον πόσες μέρες χρειάζεται για να το έχουν..

X-NEC
07-10-2011, 03:17
Γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει να τους το στείλει ο προμηθευτής τους. Αν λέγανε τουλάχιστον πόσες μέρες χρειάζεται για να το έχουν..

Αφου λεει 4-6 μερες, το πολυ σε 6 μερες θα το παραλαβουν και θα στο στειλουν. Για ποιο site μιλαμε;

Kane
07-10-2011, 10:38
Μισο λεπτο, γιατι μαλλον εχω μπερδευτει...Εμας (σαν αγοραστες) μας ενδιαφερουν τα δωρεαν μεταφορικα (αγορες ανω των 25 λιρων), σωστα; Ειχα την εντυπωση οτι οταν εβαζα super saver delivery μου εβγαζε μονο τετοια προϊοντα, ανεξαρτητως πωλητη... Ειτε το αμαζον το πουλαγε ειτε ο τριτοξαδερφος του μπατζανακη απο τα Τρικαλα, εγω παλι δωρεαν θα το επαιρνα, εφοσον ειχα φτασει τις 25 λιρες...Εσενα δηλαδη Kane οταν βαζεις ssd, σου βγαζει προϊοντα που δεν ερχονται Ελλαδα; Δεν μου εχει τυχει ποτε, για αυτο ρωταω...
Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το amazon εχει για παραδειγμα μια τιμη στις 29 λιρες για ενα παιχνιδι, και εσυ βλεπεις απο κατω new from 18.99 για παραδειγμα... Πας να δεις το game και εκει βλεπεις μονο domestic delivery και οχι international shipping rates...Αυτο εννοεις;; Γιατι, ειλικρινα δεν εχω προσεξει στο ssd να μην ερχεται κατι Ελλαδα...( και εχω ψωνισει αρκετα)

Αν δεν το πουλάει το Amazon δεν έρχεται Ελλάδα. Ξαναδοκίμασα τη λύση που μου λες και έβαλα μόνο παιχνίδια με SSD (http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_n_1?rh=n%3A300703%2Ck%3Aps3%2Cp_n_featur e_browse-bin%3A671473011%2Cn%3A%211025616%2Cn%3A676193011&bbn=1025616&keywords=ps3&ie=UTF8&qid=1317968646&rnid=1025616#/ref=sr_pg_2?rh=n%3A300703%2Ck%3Aps3%2Cp_n_feature_ browse-bin%3A671473011%2Cn%3A%211025616%2Cn%3A676193011%2 Cp_76%3A186762031&page=2&bbn=676193011&keywords=ps3&ie=UTF8&qid=1317968655). Μου βγάζει Killzone 3 με 14,60GBP. Μπαίνω στο είδος και γράφει "Dispatched from and sold by Express Games." Πάω να το παραγγείλω και γράφει "Killzone 3 - Move Compatible (PS3) cannot be shipped to the selected address". Είσαι από τους τυχερούς φαίνεται :)
Προσπαθώ να εφαρμόσω τη λύση που μου πρότεινε ο X-NEC, να βάζω seller Amazon στην αριστερή στήλη, αλλά ακόμα δεν έχω βρει αυτή την επιλογή. Που θα μου πάει όμως...

kabamaru
07-10-2011, 12:03
Παιδια ειναι παρα πολλες οι σελιδες γι αυτο ρωταω κατευθειαν. Με το Zavvi.com εχετε ασχοληθει; Μεινατε ευχαριστημενοι;
Προσωπικα εχω λαβει και δωρακια (κουπονια κλπ) μετα απο αρκετες παραγγελιες και το θεωρω πολυ καλο μαγαζι.

volyros
07-10-2011, 12:25
Παιδια ειναι παρα πολλες οι σελιδες γι αυτο ρωταω κατευθειαν. Με το Zavvi.com εχετε ασχοληθει; Μεινατε ευχαριστημενοι;
Προσωπικα εχω λαβει και δωρακια (κουπονια κλπ) μετα απο αρκετες παραγγελιες και το θεωρω πολυ καλο μαγαζι.

Ναι φιλε μου το γνωριζουμε,παρα πολλα παιδια απο δω ψωνιζουν απο κει..Πραγματικα πολυ καλο site..

aiva
07-10-2011, 12:40
Αφου λεει 4-6 μερες, το πολυ σε 6 μερες θα το παραλαβουν και θα στο στειλουν. Για ποιο site μιλαμε;
Για το dvd.co.uk

kabamaru
07-10-2011, 12:45
Ναι φιλε μου το γνωριζουμε,παρα πολλα παιδια απο δω ψωνιζουν απο κει..Πραγματικα πολυ καλο site..

Πλεον, σχεδον αποκλειστικα ψωνιζω απο κει. Το μονο που μ ενοχλει, ειναι οτι μερικες φορες αργουν να φτασουν.

Μπορουμε να ποσταρουμε εδω καμια καλη προσφορα που εχουμε δει;

modecris
07-10-2011, 12:59
Εδώ όχι αλλά υπάρχει ειδικό thread:
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=8411

kabamaru
07-10-2011, 13:04
Ωπ! Ευχαριστω πολυ.

aiva
07-10-2011, 17:35
Που βρίσκεται η επιλογή στο Amazon που σε βγάζει αν στέλνει Ελλάδα; Για να μην το μαθαίνουμε κάθε φορά στο τελευταίο βήμα.:doh:

X-NEC
07-10-2011, 17:36
Προσπαθώ να εφαρμόσω τη λύση που μου πρότεινε ο X-NEC, να βάζω seller Amazon στην αριστερή στήλη, αλλά ακόμα δεν έχω βρει αυτή την επιλογή. Που θα μου πάει όμως...

Θα πρεπει να επιλεξεις τουλαχιστον department ή και να περιορισεις ακομα περισσοτερο τα αποτελεσματα για να την δεις.


Για το dvd.co.uk

Aν ηταν για το Amazon θα σου ελεγα οτι θα στο στειλουν το πολυ σε 6 μερες, αλλά για το dvd δε γνωριζω.

plutonick
07-10-2011, 17:36
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=8411&page=61

εδώ ποστάρουμε τις προσφορές.

aiva
07-10-2011, 23:47
Ρε παιδιά, σε ποιο email μπορεί κανείς να επικοινωνήσει με το ShopTo.Net; Θέλω να ακυρώσω μια παραγγελία και να ζητήσω πίσω τα χρήματα αλλά δεν βγάζω άκρη με την φόρμα επικοινωνίας.

volyros
08-10-2011, 05:58
Ρε παιδιά, σε ποιο email μπορεί κανείς να επικοινωνήσει με το ShopTo.Net; Θέλω να ακυρώσω μια παραγγελία και να ζητήσω πίσω τα χρήματα αλλά δεν βγάζω άκρη με την φόρμα επικοινωνίας.

Καλα εκανες την τυχη σου..Μιλαμε για το πιο αθλιο συστημα επικοινωνιας που εχω δει σε σαιτ!!Τους ειχα στειλει μυνημα(μην με ρωτησεις πως δεν θυμαμαι πως καταφερα και το βρηκα)για να μου αλλαξουν τη διευθυνση e-mail για να μου απαντησουν μετα απο 5 μερες οτι πρεπει να επικοινωνησω με το αρμοδιο τμημα χωρις να μου επισυναπτουν ενα link,ενα τηλεφωνο κατι!!!Δηλαδη δεν μπορουσαν να το μεταβιβασουν αυτοι;Και που να το βρω εγω το αρμοδιο τμημα μεσα στο ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟ συστημα επικοινωνιας σας ρε!!

Τεσπα ακυρωση παραγγελιας μπορεις να κανεις απο το account σου στο τμημα παραγγελιων νομιζω..Τα λεφτα στα εχουν τραβηξει;

aiva
08-10-2011, 12:50
Καλα εκανες την τυχη σου..Μιλαμε για το πιο αθλιο συστημα επικοινωνιας που εχω δει σε σαιτ!!Τους ειχα στειλει μυνημα(μην με ρωτησεις πως δεν θυμαμαι πως καταφερα και το βρηκα)για να μου αλλαξουν τη διευθυνση e-mail για να μου απαντησουν μετα απο 5 μερες οτι πρεπει να επικοινωνησω με το αρμοδιο τμημα χωρις να μου επισυναπτουν ενα link,ενα τηλεφωνο κατι!!!Δηλαδη δεν μπορουσαν να το μεταβιβασουν αυτοι;Και που να το βρω εγω το αρμοδιο τμημα μεσα στο ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟ συστημα επικοινωνιας σας ρε!!

Τεσπα ακυρωση παραγγελιας μπορεις να κανεις απο το account σου στο τμημα παραγγελιων νομιζω..Τα λεφτα στα εχουν τραβηξει;


Όπως ακριβώς τα γράφεις αδερφέ! Για γέλια το σύστημα επικοινωνίας που έχουν και γενικά όλο το κατάστημα. Το κακό, είναι ότι τα χρήματα τα έχουν τραβήξει από την κάρτα οι μάγκες, για το Crysis 2, εδώ και 1 μήνα (09/09 η παραγγελία). Το παιχνίδι, ήταν in stock, όταν το παρήγγειλα, όμως στην εξέλιξη της παραγγελίας γράφει μέχρι και σήμερα, waiting to be imported! Δεν ξέρω τι να κάνω....Να ακυρώσω δεν μπορώ, να επικοινωνήσω δεν μπορώ, να με ενημερώσουν δεν το βλέπω..έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά...:'(

antoniss
08-10-2011, 14:03
^^ πάντως εγώ 2-3 φορές που έχω παραγγείλει απο το shopto δεν είχα κανένα πρόβλημα , και μάλιστα ήταν πιο γρήγορο από το zavvi που τότε αγόραζα συνέχεια .

πάντως για αλλαγή e-mail και γενικά να αλλάξεις στοιχεία του account σου , γίνεται πανεύκολα , με το που κάνεις sign in , κάτω κάτω έχει τα αντίστοιχα buttons.

επίσης από το My Account / Contact Center κάνεις "Create New Ticket"
που εκεί μπορείς να τους στείλεις και να τους ρωτήσεις ότι θέλεις .
επίσης έχει και τηλ. γραμμή (για Αγγλία είναι δωρεάν δεν ξέρω για εμάς)

δείτε και εδώ :

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/shopto.jpg

aiva
08-10-2011, 17:23
Την έβγαλα την άκρη και μου στείλανε αυτό:

Hello

I am sorry to hear you haven't received your item yet. After 28 working days (If you are in the EU) 40 working days if out side the EU we can begin the lost parcel claim procedure. This involves selecting the item you wish to claim for, and opting for a replacement, credit or a refund. Please then print, sign and return the form to us here at ShopTo and once the form is received we will process the claim as quickly as possible with your chosen resolution.

You may find our full Lost Parcel Claim procedure on the following link: http://www.shopto.net/page.php?page=info&topic=lost_parcel

Any other problems please raise a ticket through your ShopTo.net or call us on 0800 779 7777. Please note we cannot process any claims until the required amount of days has passed due to Royal Mail regulations, during this time your item may still arrive.



Έχει την καλοσύνη κάποιος να μου μεταφράσει τι λέει γιατί σε γενικές γραμμές κατάλαβα ότι θα πρέπει να περιμένω 28 εργάσιμες (!!!) για να είναι σίγουροι ότι χάθηκε το παιχνίδι. Ύστερα κάτι λέει να εκτυπώσω και να τους το στείλω αλλά δεν κατάλαβα τι.

volyros
08-10-2011, 18:23
Αντωνη το αλλαξα απο κει που εχεις κυκλωσει και παλι τα ιδια μου εκαναν..Στην καλυτερη περιπτωση ερχεται και στους 2 λογαριασμους αλλα συνηθωε ερχεται στον πρωτο πρωτο που ειχα δηλωσει..

aiva τι τους εγραψες;Αυτοι σου απαντησαν οτι πρεπει να περιμενεις 28 εργασιμες κι αν δεν ερθει το παιχνιδι θα σου στειλουν μια φορμα να συμπληρωσεις για να ζητησεις η να σου στειλουν αλλο η να σου επιστρεψουν τα λεφτα..Εσυ ομως cancel δεν θες να κανεις;Η καταλαβα λαθος;

aiva
08-10-2011, 19:20
aiva τι τους εγραψες;Αυτοι σου απαντησαν οτι πρεπει να περιμενεις 28 εργασιμες κι αν δεν ερθει το παιχνιδι θα σου στειλουν μια φορμα να συμπληρωσεις για να ζητησεις η να σου στειλουν αλλο η να σου επιστρεψουν τα λεφτα..Εσυ ομως cancel δεν θες να κανεις;Η καταλαβα λαθος;

Όχι μια χαρά κατάλαβες. Cancel και τα λεφτά πίσω. Αλλά μάλλον αυτό δεν γίνεται, ε;

volyros
08-10-2011, 19:32
Όχι μια χαρά κατάλαβες. Cancel και τα λεφτά πίσω. Αλλά μάλλον αυτό δεν γίνεται, ε;

Ρε συ cancel κανεις απο το account σου μεσα..Ειμαι και απο κινητο δεν μπορω να σου πω ακριβως,ελπιζω να σε βοηθησει ο Αντωνης που το εχει δουλεψει πιο πολυ το σαιτ..

Αντωνηηηηηηηηη..

Spiros20
08-10-2011, 21:05
Του έχουν τραβήξει τα λεφτά. Οπότε δεν μπορεί να κάνει Cancel.

aiva
10-10-2011, 22:40
Dear ********** SIMOS,
This email is to confirm a refund to your credit card by ShopTo.Net..
Customer Code:****** Currency:GBP Amount Refunded:28.25 If you were not expecting this refund please contact us immediately.
Regards,
ShopTo.Net








Δηλαδή τα χρήματα επιστράφηκαν στην κάρτα ή ΘΑ επιστραφούν;

X-NEC
10-10-2011, 22:55
Επιβεβαιώνουν ότι θα σου τα επιστρέψουν. Ίσως πάρει λίγες μέρες. :)

aiva
11-10-2011, 00:08
Τα 5-6 μαζεμένα mail <<θέλω πίσω τα λεφτά ΤΩΡΑ!>> έκαναν δουλειά! :idea:

Chill
13-10-2011, 16:13
Έχω μια απορία παίδες. Το VAT του άμαζον γίνεται να το αποφύγουμε; Έχω γνωστούς UΚ.....αν τους βάλω να αγοράσουν αυτοί τα προϊόντα που επιθυμώ και εν συνεχεία να μου τα στείλουν θα υπάρχει VAT ή όχι;

volyros
13-10-2011, 16:28
Έχω μια απορία παίδες. Το VAT του άμαζον γίνεται να το αποφύγουμε; Έχω γνωστούς UΚ.....αν τους βάλω να αγοράσουν αυτοί τα προϊόντα που επιθυμώ και εν συνεχεία να μου τα στείλουν θα υπάρχει VAT ή όχι;

Θεωρητικα ναι,πρακτικα ομως δεν συμφερει για τι πρεπει να πληρωσεις μεταφορικα ενω το amazon σου τα κανει δωρο(ελπιζω οτι κανει πανω απο 25£αυτο που θες να παρεις).Τωρα αν σου "κερασουν"τα μεταφορικα οι γνωστοι κατι γινεται!!

Παντως σε παιχνιδια που παιρνω απο το ΑΜΑΖΟΝ το VAT ειναι αρκετα χαμηλο..Μηπως θες να παρεις τιποτα ακριβο και ανεβαινει πολυ;

Chill
13-10-2011, 16:32
3 games πήρα αξίας 58,23 λιρών......με VAT 13,39..........2 από τα παιχνίδια είχαν αξία 12,49 λίρες έκαστο. Βρίσκω λοιπόν τον φόρο υπερβολικό......

psx3
13-10-2011, 16:37
Έχω μια απορία παίδες. Το VAT του άμαζον γίνεται να το αποφύγουμε; Έχω γνωστούς UΚ.....αν τους βάλω να αγοράσουν αυτοί τα προϊόντα που επιθυμώ και εν συνεχεία να μου τα στείλουν θα υπάρχει VAT ή όχι;
Όχι φίλε, γιατί οι Άγγλοι πληρώνουν VAT 20%.

Αν θες να γλυτώσεις την διαφορά του 3% και να το πληρώσεις σε extra μεταφορικά, καν' το...

Chill
13-10-2011, 16:59
Ωραίος psx3, σ' ευχαριστώ για το info!

volyros
13-10-2011, 17:00
3 games πήρα αξίας 58,23 λιρών......με VAT 13,39..........2 από τα παιχνίδια είχαν αξία 12,49 λίρες έκαστο. Βρίσκω λοιπόν τον φόρο υπερβολικό......

Τοσο πολυ ε;Κατι δεν μου παει καλα..Την τελευταια φορα που παραγγειλα απο ΑΜΑΖΟΝ ηταν περυσι τα Χριστουγενα πηρα games που εκαναν 40£ και πρεπει να πληρωσα 1.70£ vat!!Γιατι εσενα τοσο ακριβα;Το zavvi ποσο τα χει;:D

@psx3 Δεν πολυκαταλαβα τι εννοεις..

psx3
13-10-2011, 17:09
@psx3 Δεν πολυκαταλαβα τι εννοεις..
Αγγλικό ΦΠΑ = 20%
Ελληνικό ΦΠΑ = 23%

overclocker
14-10-2011, 21:46
Το amazon αποδίδει το ΦΠΑ στην χώρα αποστολής, οπότε για Ελλάδα είναι 23%, το οποίο σημαίνει ότι η τιμές όταν κάνετε checkout μια παραγγελία σας θα αυξηθούν κατά 3% από την τιμή που βλέπετε στο καλάθι τον αγορών σας ή στην σελίδα του προιόντος που σας ενδιαφέρει.

Δικό μου παράδειγμα από την τελευταία αγορά μου, το Resistance 3 :

Item(s) Subtotal: £23.33
Postage & Packing: £0.00
-----
Total Before VAT: £23.33
VAT: £5.37
-----
Total: £28.70
-----
Grand Total: £28.70

volyros
14-10-2011, 23:12
Ρε σεις μηπως κατι λετε λαθος;;..Το 3% παραπανω του 23.33 δεν ειναι +5,37!!Ειναι +0,70!!

Μηπως συμβαινει κατι αλλο;

psx3
14-10-2011, 23:17
Ρε σεις μηπως κατι λετε λαθος;;..Το 3% παραπανω του 23.33 δεν ειναι +5,37!!Ειναι +0,70!!

Μηπως συμβαινει κατι αλλο;
Για την ακρίβεια είναι 2,5%

1 / 1,20 * 1,23

NikosPanagia
14-10-2011, 23:40
Φοβερη δουλεια μπραβο σας........

volyros
14-10-2011, 23:46
Για την ακρίβεια είναι 2,5%

1 / 1,20 * 1,23

ε;

Δεν εχω πληρωσει ποτε τοσο VAT οσο λετε..Τοσο πολυ αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε που παραγγειλα τελευταια φορα;;

psx3
15-10-2011, 00:03
ε;

Δεν εχω πληρωσει ποτε τοσο VAT οσο λετε..Τοσο πολυ αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε που παραγγειλα τελευταια φορα;;
Δεν είπα κάτι τέτοιο, απλά είπα ότι η διαφορά είναι 2,5%.

20 λίρες / 1,20 * 1,23 = 20,5 λίρες

volyros
15-10-2011, 00:12
Δεν είπα κάτι τέτοιο, απλά είπα ότι η διαφορά είναι 2,5%.

20 λίρες / 1,20 * 1,23 = 20,5 λίρες

Ακριβως..Πως γινετε στις 23.33£ να πληρωνει 5.37£ VAT;Και ο φιλος παραπανω στις 50κατι να πληρωνει 12£;Μηπως εχει να κανει με τι τροπο αποστολης διαλεγεις;

X-NEC
15-10-2011, 02:39
Παιδιά το VAT πάντα τόσο ήταν ακόμη και πριν την δωρεάν αποστολή. Αν πάτε στην επιλογή Order Details θα το δείτε. Απλά περιλαμβάνεται στις τιμές που βλέπουμε στα προϊόντα και γι' αυτό στην ολοκλήρωση της παραγγελίας οι τιμές είναι μόνο ελάχιστα αυξημένες.

overclocker
15-10-2011, 03:14
Μάλλον έχετε μπερδευτεί με τους υπολογισμούς λίγο :)
Στο παράδειγμά μου το Resistance 3 κάνει 23,33 χωρίς ΦΠΑ. Το παιχνίδι το έχει το amazon στην σελίδα του 27,99 το οποίο προκύπτει από το + 20% του αγγλικού ΦΠΑ, δηλαδή 23,33 x 20% = 27,99 . Όταν όμως είναι να το στείλει σε χώρα με διαφορετικό συντελεστή ΦΠΑ τότε πολλαπλασιάζει την τιμή χωρίς ΦΠΑ απευθείας με τον ΦΠΑ της χώρας προς αποστολή, δηλαδή για την Ελλάδα γίνετε 23,33 x 23% = 28,70, δεν βάζει έχτρα 3% στην τιμή με το αγγλικό ΦΠΑ.
Σε καμία 20αριά παιχνίδια που έχω αγοράσει τα τελευταία χρόνια έτσι δουλεύει το amazon. Τώρα για άλλα προϊόντα μπορεί να ισχύει διαφορετικός συντελεστής ΦΠΑ γιαυτό να βγαίνει πιο μικρός ο ΦΠΑ.

volyros
15-10-2011, 11:08
Α γεια σου!!Τωρα συνενοηθηκαμε!Ετσι οπως το χες γραψει με μπερδεψες!!

Stefanos
19-10-2011, 21:40
Hello There, ρε παιδες να ρωτησω.. (λιγο ηλιθια ερωτηση βεβαια) το/α Seven ειναι καλο ως καταστημα? θελω να παρω το Uncharted 3 Explorer Edition και γραφει αγνωστη διαθεσιμοτητα (ενω στα αλλα λεει κανονικα 2 του μηνα) βασικα θελω και το μπλουζακι γι΄αυτο θελω να την παρω απο εκει, α επισης ειμαι απο επαρχια.
Edit : για Pre Order ενδιαφερομαι.
Ευχαριστω εκ τον προτέρων για της οποιες απαντησεις!

tonybsg
19-10-2011, 21:58
Φίλε Στέφανε, είναι μια χαρά κατάστημα (αν και γω κάνω τις παραγγελίες από το κατάστημα που βρίσκεται κοντά μου). Επίσης, απ' ότι είδα, και στην Explorer Edition έχει την ίδια ημερομηνία. :)

etnica12345
19-10-2011, 22:00
Hello There, ρε παιδες να ρωτησω.. (λιγο ηλιθια ερωτηση βεβαια) το/α Seven ειναι καλο ως καταστημα? θελω να παρω το Uncharted 3 Explorer Edition και γραφει αγνωστη διαθεσιμοτητα (ενω στα αλλα λεει κανονικα 2 του μηνα) βασικα θελω και το μπλουζακι γι΄αυτο θελω να την παρω απο εκει, α επισης ειμαι απο επαρχια.
Edit : για Pre Order ενδιαφερομαι.
Ευχαριστω εκ τον προτέρων για της οποιες απαντησεις!



θα σου προτεινα να τους κανεις ενα τηλεφωνο για να σου πουν σιγουρα. Παντως δεν εχω ακουσει αρνητικα για την συγκεκριμενη αλυσιδα.

Stefanos
19-10-2011, 22:05
Θα χτυπησω τηλ.. αν ειναι αυριο να 'μαι σιγουρος (για το Game)
Eυχαριστω Tonybsg
Eυχαριστω Χρηστο
:)
Edit (2*) : το τηλ.. αυτο ειναι [2310 587221] ??
στο Site δε το γραφει πουθενα!

overclocker
19-10-2011, 23:36
Θα χτυπησω τηλ.. αν ειναι αυριο να 'μαι σιγουρος (για το Game)
Eυχαριστω Tonybsg
Eυχαριστω Χρηστο
:)
Edit (2*) : το τηλ.. αυτο ειναι [2310 587221] ??
στο Site δε το γραφει πουθενα!

Διάλεξε το κατάστημα που σε ενδιαφέρει από την λίστα.
http://www.sevenspot.gr/gr/ShopMaps.html

Stefanos
19-10-2011, 23:46
Διάλεξε το κατάστημα που σε ενδιαφέρει από την λίστα.
http://www.sevenspot.gr/gr/ShopMaps.html

Να 'σαι καλα Johnnie :)

dimkin
21-10-2011, 22:06
τι γινεται με zavvi και the hut. τελος το τσαμπα delivery τωρα χρεωνει 1 λιρα το κομματι. εντωμεταξυ δεν αναφερει πουθενα τις χρεώσεις ουτε βλεπω πουθενα δωρεαν παράδοση πανω απο καποιο ποσο παραγγελιας.

ακυρο

http://www.zavvi.com/delivery.info#

FotisGRC
25-10-2011, 13:33
Παίδες στο amazon τα δωρεάν μεταφορικά είναι πάνω απο 25 λίρες,έτσι? Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο? Γιατί μπήκα εκεί που έλεγε για τα δωρεάν μεταφορικά και είχε αρκετές εξαιρέσεις..

Spiros20
25-10-2011, 14:22
Παίδες στο amazon τα δωρεάν μεταφορικά είναι πάνω απο 25 λίρες,έτσι? Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο? Γιατί μπήκα εκεί που έλεγε για τα δωρεάν μεταφορικά και είχε αρκετές εξαιρέσεις..

Όχι απλά αυτά που παίρνεις να είναι πάνω από 25 λίρες. Τίποτα παραπάνω.

FotisGRC
25-10-2011, 15:02
Ευχαριστώ πολύ φίλε..!

messi10
25-10-2011, 20:19
Να πω κ εγω τον πονο μου...:P

Λοιπον, εδω και μηνες ειχα pre-ordαρει απο το zavvi το Dark Souls το οποιο μου εγινε dispatch στις 5/10. Εχουν περασει απο τοτε 20 μερες, και συγκεκριμενα 15 εργασιμες και τιποτα ακομα. Πηρα σημερα τηλ. στα ΕΛΤΑ και ροτησα και μου ειπαν οτι δεν μπορω να σε βοηθησω αν το δεμα δεν ερχεται συστημενο κ αν δεν εχει κωδικο αποστολης... Επειδη 1η φορα παιρνω απο Αγγλια, θελω να ροτησω αν ερχεται ή οχι συστημενο κ αν εχει κωδικο αποστολης;

Υ.Γ. Επισης αν μπορειτε να μου πειτε, αν ειναι ''λογικες'' οι μερες που το περιμενω και ακομα δεν εχει ερθει...;

FotisGRC
25-10-2011, 20:28
Μήπως παίζει ρόλο που είχαν απεργία οι τελωνειακοί? Γιατί κάτι λένε οτι μερικές φορές φεύγουν και πίσω τα δέματα.. δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά όμως..

aiakos81
25-10-2011, 20:30
Εχω παραγγειλει πολλες φορες απο zavvi, καμια δεν εχει ερθει συστημενο-κωδικο αποστολης...Ειμαι απο τους τυχερους που δεν περιμενα ποτε πανω απο 7 εργασιμες για το παραλαβω....Ο ταχυδρομος παντα αφηνε το κουτακι στην εισοδο του σπιτιου..Αν μενεις σε πολυκατοικια πολυ πιθανο να στο εχουν τσιμπησει..Το κουτι του ειναι χαρτινο και γραφει απ'εξω zavvi...Νομιζω οτι το zavvi για να σου το ξαναστειλει θα πρεπει να περασει 1 μηνας απο την αποστολη και να κανει αυτο και καλα αναζητηση μεσω Royal mail...Τριχες κατσαρες...ΘΑ πρεπει ομως να κανεις υπομονη...Προσωπικα ποτε δεν μου εχει αφησει χαρτακι ο ταχυδρομος να παω να παραλαβω απο καταστημα...Παντα το αφηνε στην εισοδο, για αυτο σου λεω παιζει και να στο "τσιμπησαν"...Διαφορετικα υπομονη...

Φωτη, για αγορες απο amazon, πατα αριστερα την επιλογη super saver delivery, σου βγαζει αυτοματα τα προϊοντα που ανηκουν στα δωρεαν μεταφορικα με αγορα 25+ λιρων...

FotisGRC
25-10-2011, 21:14
Φωτη, για αγορες απο amazon, πατα αριστερα την επιλογη super saver delivery, σου βγαζει αυτοματα τα προϊοντα που ανηκουν στα δωρεαν μεταφορικα με αγορα 25+ λιρων...

Ευχαριστώ πολύ Αχιλλέα..

offtopic: χαθήκαμε ρε γαμώτο, ας όψεται το fifa.. Πιστεύω το pro δεν το έχεις πάρει ακόμα, πριν το πάρεις ρίξε μια ματιά στο fifa,αξίζει!

volyros
26-10-2011, 01:15
@messi μην αγχωνεσαι σου καθυστερει λογω των απεργιων που ελαβαν χωρα στην Ελλαδα το τελευταιο διαστημα..Γενικοτερα πριν περασει ενας μηνας δεν μπορεις να κανεις τιποτα..Εμενα μου εχει αργησει και 35 μερες παραγγελια και μαλιστα απο αμαζον..

Επισης να σας θυμισω τι τραβηξαμε περυσι την περιοδο των Χριστουγενων/Πρωτοχρονιας...Γι αυτο οποιος θελει να παραγγειλει κατι για δωρο για εκεινη την περιοδο καλυτερα να το κανει απο τωρα..

enstikto
26-10-2011, 02:07
Να πω κ εγω τον πονο μου...:P

Λοιπον, εδω και μηνες ειχα pre-ordαρει απο το zavvi το Dark Souls το οποιο μου εγινε dispatch στις 5/10. Εχουν περασει απο τοτε 20 μερες, και συγκεκριμενα 15 εργασιμες και τιποτα ακομα. Πηρα σημερα τηλ. στα ΕΛΤΑ και ροτησα και μου ειπαν οτι δεν μπορω να σε βοηθησω αν το δεμα δεν ερχεται συστημενο κ αν δεν εχει κωδικο αποστολης... Επειδη 1η φορα παιρνω απο Αγγλια, θελω να ροτησω αν ερχεται ή οχι συστημενο κ αν εχει κωδικο αποστολης;

Υ.Γ. Επισης αν μπορειτε να μου πειτε, αν ειναι ''λογικες'' οι μερες που το περιμενω και ακομα δεν εχει ερθει...;

Παναγιώτη δεν έρχεται συστημένο όχι. Από την άλλη η παράδοση απο το zavvi είναι λαχείο. Δηλαδή εμένα έχει κάνει να μου έρθει πακέτο απο 4 εργάσιμες μέχρι πάνω απο μήνα. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να στο πήρε κάποιος όμως.
Μία καλή κίνηση θα ήταν να ρωτήσεις τον ίδιο τον ταχυδρόμο αν θυμάται αν σου έφερε κάποιο πακέτο. Συνήθως τα πακέτα τα θυμούνται... Επίσης αν έχεις κάποιο έμπιστο μαγαζί εκεί δίπλα και παραγγέλνεις συχνά μπορείς να του πεις να σου αφήνει τα πακέτα εκεί και να πηγαίνεις και να τα παίρνεις (εγώ αυτό κάνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις...).

psx3
26-10-2011, 02:16
Κάθε Χριστούγεννα τα ίδια γίνονται, μην απορείτε...

Όσο για τα χαμένα δέματα, την έχω βρει την λύση εδώ και πολύ καιρό, μετά από ένα ατυχές περιστατικό (κάτι τσογλανάκια σκάλιζαν την αλληλογραφία της πολυκατοικίας και το έμαθα από γείτονες):

Είχα πάρει τηλ στο κέντρο διανομής της περιοχής μου, είχα μιλήσει με τον προϊστάμενο και είχα ζητήσει να έρχεται ειδοποίηση για ΟΛΑ τα δέματα εξωτερικού, έτσι ώστε να τα παραλαμβάνω ο ίδιος από το τοπικό υποκατάστημα ΕΛΤΑ.

Από τότε όλα ΟΚ...

Spiros20
26-10-2011, 02:37
Να πω κ εγω τον πονο μου...:P

Λοιπον, εδω και μηνες ειχα pre-ordαρει απο το zavvi το Dark Souls το οποιο μου εγινε dispatch στις 5/10. Εχουν περασει απο τοτε 20 μερες, και συγκεκριμενα 15 εργασιμες και τιποτα ακομα. Πηρα σημερα τηλ. στα ΕΛΤΑ και ροτησα και μου ειπαν οτι δεν μπορω να σε βοηθησω αν το δεμα δεν ερχεται συστημενο κ αν δεν εχει κωδικο αποστολης... Επειδη 1η φορα παιρνω απο Αγγλια, θελω να ροτησω αν ερχεται ή οχι συστημενο κ αν εχει κωδικο αποστολης;

Υ.Γ. Επισης αν μπορειτε να μου πειτε, αν ειναι ''λογικες'' οι μερες που το περιμενω και ακομα δεν εχει ερθει...;

Και μένα τα ίδια με το Dark Souls. Μην αγχώνεσαι. Ένα περιστατικό που το είχα αναφέρει εδώ πριν κάτι μήνες είναι ότι είχα παραγγείλει 3 παιχνίδια από Zavvi τον Δεκέμβριο. Ήρθαν τα 2 και το ένα περίμενα 1 μήνα. Τους ειδοποίησα και δεν θυμάμαι άμα μου ζήτησαν να περιμένω άλλη 1 εβδομάδα. Τέσπα. Έλεγα ότι χάθηκε όπου μια στιγμή μέσα στον Απρίλιο (!!) τσακ ένα δέμα. Λέω θα είναι αυτό που παράγγειλα από Zavvi πριν 1 εβδομάδα. Το ανοίγω και τσουπ το παιχνίδι που έγινε Dispatch τον Δεκέμβριο.
Βέβαια τους είχα πει να το ξαναστείλουν και πέρασε άλλος ένας μήνας γιατί δεν είχαν απόθεμα και συνέχιζαν να μου στέλνουν και μετά τον μήνα ότι δεν έχουν απόθεμα και συγνώμη και υπομονή και μετά δεν ξανασχολήθηκαν. Ακόμα απόθεμα περιμένουν Lol
Σημείωση: Το παιχνίδι ήταν το DarkSiders.

messi10
26-10-2011, 12:06
Eυχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις παιδια! :)

Προσωπικα δεν μενω σε Πολυκατοικια, οποτε ''θεωρητικα'' δεν εχω προβλημα. Και λεω ''θωεητικα'' γιατι αυτος ο Ταχυδρομος που εχουμε, ειναι ολιγον βλακας(μπερδευει τα σπιτια, μου εχουν δοσει ολοκληρους λογαριασμους ΔΕΗ οι γειτονες), αλλα ευτηχως του εχω πει οτι περιμενω σημαντικο δεμα και να το προσεχει.

Υ.Γ. Δημητρη, δυστηχως δεν εχω κοντα κανα εμπιστο μαγαζακι, οποτε τζιφος. :(

Και παλι ευχαριστω παιδια! Οποτε...i'm waiting....:D

ilias78
27-10-2011, 15:21
preorder το batman απο amazon πριν κανα μηνα.
εγινε dispatch την πεμπτη 20/10. μου εστειλαν email με πιθανη ημερομηνια παραδοσης 27/10.
το game ηρθε σημερα 27/10.

volyros
27-10-2011, 17:31
preorder το batman απο amazon πριν κανα μηνα.
εγινε dispatch την πεμπτη 20/10. μου εστειλαν email με πιθανη ημερομηνια παραδοσης 27/10.
το game ηρθε σημερα 27/10.

Ετυχε:P

litanies
27-10-2011, 17:51
με το amazon δεν τυχαίνει ;)

Ezio
28-10-2011, 08:42
Παράγγειλα προχθές το uncharted 3 (την απλή έκδοση) από το amazon. Υπάρχει περίπτωση λόγω μεγάλης ζήτησης (εντάξει δεν ξέρω πόσες ακριβώς παραγγελίες έγιναν από το amazon για το παιχνίδι αλλά φαντάζομαι ότι η ζήτηση θα είναι μεγάλη) να καθυστερήσουν να μου το φέρουν επειδή θα έχουν αρκετά παιχνίδια μόνο για αυτούς που το παράγγειλαν πριν από μένα;

Spiros20
28-10-2011, 11:28
Αυτός είναι ένας λόγος της προπαραγγελειας. Βλέπουν πόσοι το θέλουν και άμα δεν φτάνουν αυτα που έχω παραγγείλει, παραγγέλνουν και αλλα. Δεν θα υπάρξει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ξέρεις πόσα θα φέρει το κάθε μαγαζι;

ilias78
28-10-2011, 13:55
μπες κ στο λογαρισμο σου στο amazon. θα γραφουν κ εκδεικτικη ημερομηνια παραλαβης.

mixaliscrete
28-10-2011, 14:43
Παράγγειλα προχθές το uncharted 3 (την απλή έκδοση) από το amazon. Υπάρχει περίπτωση λόγω μεγάλης ζήτησης (εντάξει δεν ξέρω πόσες ακριβώς παραγγελίες έγιναν από το amazon για το παιχνίδι αλλά φαντάζομαι ότι η ζήτηση θα είναι μεγάλη) να καθυστερήσουν να μου το φέρουν επειδή θα έχουν αρκετά παιχνίδια μόνο για αυτούς που το παράγγειλαν πριν από μένα;

πάντα πάνε με την σειρά που έχει γίνει η παραγγελία,αν τώρα τελειώσουν τα κομμάτια που έχουν και δεν υπάρχει για σένα θα γίνει backorder και θα το πάρεις με την επόμενη παραλαβή αλλά συνήθως έχουν κάνει παραγγελία και άλλα κομμάτια πριν εξαντληθούν!!
ανάλογα το μαγαζί βέβαια,εμένα είχε γίνει backorder το heavy rain από το videogamesplus αλλά ήταν για μια ημέρα,την επόμενη της παραλαβής έφυγε αμέσως!!

Spiros20
28-10-2011, 18:36
Θέλω να κάνω μαζική παραγγελία από το videogameplus.ca πολλά παιχνίδια. Πως θα μου έρθουν και τι μεταφορικά θα πληρώσω; Θα πληρώσω τελωνείο; Θα έχω κάποιο πρόβλημα;

mixaliscrete
28-10-2011, 19:06
Θέλω να κάνω μαζική παραγγελία από το videogameplus.ca πολλά παιχνίδια. Πως θα μου έρθουν και τι μεταφορικά θα πληρώσω; Θα πληρώσω τελωνείο; Θα έχω κάποιο πρόβλημα;


Είχα παραγγείλει παλιότερα 3 demons souls και ήρθαν σε ένα κουτάκι όλα μαζί και ήταν πολύ καλά προστατευμένα αλλά δυστυχώς πλήρωσα και για τα τρία μεταφορικά,δηλαδή τότε έδωσα μεταφορικά 15 ευρώ,5 ευρώ έκαστος!!Τώρα δεν ξέρω πόσο είναι τα μεταφορικά έχω πάνω από χρόνο να παραγγείλω από το εν λόγω κατάστημα!!Έρχονται με απλό ταχυδρομείο!
Τελωνείο δεν παίζει γιατί γράφει πάνω στο πακέτο 20 δολλαρια!!

X-NEC
29-10-2011, 02:17
Τελωνείο δεν παίζει γιατί γράφει πάνω στο πακέτο 20 δολλαρια!!

Ναι αλλα είναι 10+ παιχνίδια σιγά να μην πιστέψουν ότι αξίζουν $20! :P Oποτε τελωνείο μπορεί να παίζει...

mixaliscrete
29-10-2011, 03:23
Ναι αλλα είναι 10+ παιχνίδια σιγά να μην πιστέψουν ότι αξίζουν $20! :P Oποτε τελωνείο μπορεί να παίζει...
το πακέτο έγραφε πάνω toygame και αξία 20 δολλαρια,δεν έγραφε ποσότητα!!
Αν φοβάται ας σπάσει την παραγγελία και είναι οκ :yes:

antoniss
29-10-2011, 12:33
πριν καμιά 10ριά ημέρες παρέλαβα από videogamesplus.ca και εγώ 7 games , όλα μέσα σε ένα κουτί χάρτινο ακριβώς ίσα ίσα να χωράνε και τα 7 games μέσα , απ'έξω έγραφε gift 20€ , αλλά και μέσα στην απόδειξη .

Και εγώ αυτό φοβόμουνα επειδή είχε ξεπεράσει τα 100€ η παραγγελία και μου τα στείλανε με courier , μπας και έχω τπτ με τελωνεία , ευτυχώς όμως όλα μια χαρά και γρήγορα !

τώρα τα μεταφορικά τα υπολογίζουν με το βάρος , αλλά όποιος θέλει να πάρει κάτι μπορεί πολυ απλά να κάνει την παραγγελία μέχρι το τελευταίο βήμα και πριν πατήσει το τελικό οκ , του λέει αναλυτικά πόσο είναι τα μεταφορικά , έχει και € σαν νόμισμα οπότε αν τα θεωρεί πολλά απλα δεν συνεχίζει την παραγγελία.

dreamer
29-10-2011, 12:46
sto videogamesplus ine poloi kaloi sto customer care ke eksipiretikoi, gia paradigma ego ekana preorder se ena pexnidike tus ipa na mu kratisun tin paraggelia mu alla na gini i xreosi ke i apostoli stis arxes tu epomenou mina (otan tha plirotho diladi :P )ke den ixan kanena provlima na to kanun

messi10
29-10-2011, 15:05
Μου ηρθε ειδοποιηση απο τα ΕΛΤΑ!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. (δεν το περιμενα μες το Σαββατο)
Ευτηχως να λεμε που την ειδα, γιατι ο Ταχυδρομος την αφησε απλα στο πατωμα της εισοδου. :P
Αν και Το χαρτακι γραφει ''Ωρα και Ημερομηνια ειδοποιησης : 26/10 '' .....

Το παραξενο ειναι πως εκει που γραφει τι ειναι που υπαρχει ενα ''τικ'', τα ΕΛΤΑ εχουν βαλει το τικ στο ''Επιταγη''....:/

Πρεπει να ανυσηχησω;

jimbrav
29-10-2011, 15:12
παιδια ποιο μαγαζι ξεχωριζετε για να παραγγειλω το cod 3 ? ενοοω γρήγορο και αξιόπιστο...

volyros
29-10-2011, 15:36
παιδια ποιο μαγαζι ξεχωριζετε για να παραγγειλω το cod 3 ? ενοοω γρήγορο και αξιόπιστο...

Αξιοπιστα ειναι πολλα αν θες να ειναι και γρηγορο υπαρχουν 3:Το AMAZON,ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ και ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ!!!:scared::hohoho:

Vicarious
29-10-2011, 15:42
^^ Ξέχασες και το amazon Γιάννη!

volyros
29-10-2011, 15:47
^^ Ξέχασες και το amazon Γιάννη!

Φτου!!Και ηξερα οτι καποιο ξεχναω!!:P

jimbrav
29-10-2011, 18:18
Αξιοπιστα ειναι πολλα αν θες να ειναι και γρηγορο υπαρχουν 3:Το AMAZON,ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ και ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ!!!:scared::hohoho:


Σε ευχαριστώ σύντεκνε....!:a020:

X-NEC
29-10-2011, 19:18
παιδια ποιο μαγαζι ξεχωριζετε για να παραγγειλω το cod 3 ? ενοοω γρήγορο και αξιόπιστο...

Εκτος από το Amazon, γρήγορο και αξιόπιστο είναι και το Blah!.

jimbrav
30-10-2011, 00:57
Εκτος από το Amazon, γρήγορο και αξιόπιστο είναι και το Blah!.


thanks...

aiva
30-10-2011, 11:42
Από το thegamecollection έχει ψωνίσει κανείς; Να το εμπιστευτώ; Και πόσα έξοδα βάζει; Ευχαριστώ!

messi10
30-10-2011, 20:41
Μου ηρθε ειδοποιηση απο τα ΕΛΤΑ!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. (δεν το περιμενα μες το Σαββατο)
Ευτηχως να λεμε που την ειδα, γιατι ο Ταχυδρομος την αφησε απλα στο πατωμα της εισοδου. :P
Αν και Το χαρτακι γραφει ''Ωρα και Ημερομηνια ειδοποιησης : 26/10 '' .....

Το παραξενο ειναι πως εκει που γραφει τι ειναι που υπαρχει ενα ''τικ'', τα ΕΛΤΑ εχουν βαλει το τικ στο ''Επιταγη''....:/

Πρεπει να ανυσηχησω;

Ξερει κανεις κατι, να μην ανγχωνομαι τζαμπα;

tonybsg
30-10-2011, 20:47
Παίζει να σου έστειλε λεφτά ο νονός σου ή κανάς θείος σου :P

Μπορεί να έγινε απλά λάθος, θα μάθεις αύριο υποθέτω. :)

messi10
30-10-2011, 20:57
ΛΟΛ, μην μου λες τετοια...:P

Αντε να δουμε, αν δεν ειναι αυτο θα μπινελικοσω τον Ταχυδρομο(αφου παρω την επιταγη, βεβεως - βεβεως)...:P

Y.Γ. Ξεχασα να σ' ευχαριστησω για την αμεση απαντηση. :D

Spiros20
30-10-2011, 22:38
Σιγά μην είναι το Dark Souls :P
Πότε δεν θα έρθει αυτό το κολόπραγμα ούτε σε εμένα ούτε σε κανέναν που το περιμένει :P
Κάθετε ο αδερφός μου, μου έχει κατασχέσει το MacBook και παίζει Lol συνέχεια. Του λέω σταμάτα να παίζεις. Μου λέει αύριο που θα έρθει το Dark Sous δεν θα στο ξαναπειράξω. Και λέω από μέσα μου ναι σιγά μην έρθει.

enstikto
31-10-2011, 10:41
messi μακάρι να είναι το dark souls! Αν και θεωρώ οτι δεν αξίζει να το ξεκινήσεις τώρα που σε κάτι μέρες θα σου έρθει κ το skyrim (εκτός αν κ το skyrim το έχεις παραγγείλει και αυτο απο zavvi οπότε ξεκίνα dark souls άφοβα :P)

Spiros20
31-10-2011, 12:25
Θέλω να πάρω το Skyrim ως δώρο για της 4 Δεκεμβρίου που έχει γενέθλια ένας φίλος. Μιας και ακόμα δεν έχει έρθει το Dark Souls που το περιμένω εδώ και ένα μήνα, άμα το πάρω το Skyrim από Amazon λέτε να μου έχει έρθει μέχρι της 4 Δεκεμβρίου;

messi10
31-10-2011, 18:26
^λολ , εννοειτε ρε!

Παιδια τελικα επιασαν τοπο τα ταματα σας(λολ :P) και ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ το Dark Souls! Το προβλημα ειναι αυτο που αναφερει κ ο Δημητρης, να το ξεκινησω ενω εχω 11-12 μερες μπροστα για την κυκλοφορια Skyrim ή να το αφησω για πιοοοοο μετα;

Υ.Γ. Εννοειτε Δημητρη αγορα απο Ελλαδα, δεν την ξανα-παταω. :P

εντιτ: Σπυρο(spiros20), ακομα ν σου ερθει;

Spiros20
31-10-2011, 19:06
Ακόμα να μου έρθει. Μα τι λέμε. Εδώ ρε συ μια κοπελιά μου έστειλε πριν 2 εβδομάδες ένα δέμα συστημένο Express και θα μου έρθει αύριο. Τα ΕΛΤΑ Ηρακλείου γ@μι@υντ!@$
Ελπίζω να μου έρθει.

volyros
31-10-2011, 20:07
Ρε συ Σπυρο τι διαφορα εχει το Promo απο το κανονικο game που γραφεις στο Τοπικ των προσφορων για το batman;

Spiros20
31-10-2011, 21:18
Ρε συ Σπυρο τι διαφορα εχει το Promo απο το κανονικο game που γραφεις στο Τοπικ των προσφορων για το batman;

Το Promo είναι σε κουτί αντιγραμένου Cd. Το δίνουν οι εταιρίες σε Site και περιοδικά για Review. Το Cd πάνω λέει Promo και δεν έχει κάποια ζωγραφιά για παράδειγμα όπως τα Original. Είναι ακριβώς ίδια με τo Original αλλά δεν περιέχει κανέναν κωδικό. Με αυτό εννοώ πως άμα πάρεις Promo Uncharted 3 για παράδειγμα δεν θα μπορείς να παίξεις MultiPlayer. Οι κωδικοί δίνονται από την εταιρία για τα Review. Τα Site και τα περιοδικά που τα δίνουν ή ταν έχουν παίξει και τα δίνουν ή πήραν πολλά χωρίς βέβαια η εταιρία να δώσει κωδικούς για το κάθε BluRay.

antoniss
31-10-2011, 21:29
οκ για συλογή ναι δεν είναι ότι καλύτερο , αλλά για να παίξεις το game και ειδικά τσάμπα είναι μια χαρά , και π.χ. αν θες και το online στο Uncharted3 και για κάθε game αντίστοιχα αγοράζεις το online pass απο το store ,

enstikto
02-11-2011, 12:09
Αυτό το zavvi θα μας τρελάνει τελικά!!!!
Όταν περιμένεις ένα game πως και πως μπορεί να σου κάνει και μήνα να έρθει...
Απο την άλλη παράγγειλα πριν καμμια 10αριά μέρες το Bodycount που το είχαν σε προφορά 12 λυρόνια. Έλεγε awaiting stock (σε 2,3 μέρες). Όντως μετά απο 3 μέρες έγινε dispatch και μου ήρθε εχτές, δηλαδή σε λιγότερο απο 5 εργάσιμες!!! Ό,τι να νε!!!

kabamaru
02-11-2011, 12:13
Ε και δεν χαιρεσαι; (Να μας πεις και για το παιχνιδι)

enstikto
02-11-2011, 12:14
Φυσικά και χάρηκα, αλλά θα χαιρόμουν πιο πολύ αν ήταν παιχνίδι που περίμενα πως και πως. Αυτό το χτύπησα περισσότερο γιατί ήταν προσφορά. Θα αργήσω πολύ να το παίξω...

kabamaru
02-11-2011, 12:19
Νομιζω οτι φταινε σε μεγαλο βαθμο τα ΕΛΤΑ παντως. Εκτος του οτι εχω ακουσει απο υπαλληλο οτι κανουνε καποιο ειδος λευκης απεργιας, 3 φιλοι παραγγειλαμε το DS ταυτοχρονα, εγινε dispatch την ιδια ημερομηνια, αλλα παραλαβαμε με 4 μερες διαφορα.

Spiros20
02-11-2011, 14:16
Ισχύει αυτό που λέει ο Enstikto. Ότι παραγγέλνεις και είναι σε προσφορά και δεν το θες να το παίξεις άμεσα σου έρχεται αμέως. Ενώ αυτό που θες να παίξεις αργεί πάρα πολύ.

dreamer
02-11-2011, 21:50
ego nomizo oti ftene ke ta taxidromia opos ipe kapios pio pano, edo (sthn kypro) to zavvi exi veltiothi tora teleftea para poli ola ta pexnidia pu pira irthan se 5-6 ergasimes meres ke 1-2 alla ekanan mexri 9 ergasimes meres

palia to zavvi ekane mexri ke ena mina na ftasi to paketo tora ine mia xara

Stefanos
03-11-2011, 04:25
PN-RSA-YJJ (Expires 10 Nov 2011)
QW-OTM-SCR (Expires 18 Nov 2011)

Οι παραπανω κωδικοι ειναι για το Play-Asia.Com και ο καθενας ειναι 5 USS μειον για αγορα/ες με 50 USS το ελαχιστο ομως.

Καλες αγορες ;)

Spiros20
04-11-2011, 22:50
Μου έχει σπάσει τα νεύρα το Zavvi. 1 Μήνα από τότε που έφυγε το Dark Souls. Τους έστειλα πριν 2 μέρες ότι δεν το έχω λάβει και μου λένε θα μου στείλουν μια φόρμα να την υπογράψω και να την στείλω ταχυδρομικώς ή με ΦΑΞ. Κάτι τέτοιο. Ακόμα να μου έρθει η Φόρμα.
Και For The Records το παιχνίδι είναι για τον αδερφό μου. Αυτός μου έδωσε τα λεφτά να του το πάρω και πήγε σήμερα και το πήρε από εδώ γιατί δεν μπορούσε άλλο.

litanies
04-11-2011, 23:39
Μου έχει σπάσει τα νεύρα το Zavvi. 1 Μήνα από τότε που έφυγε το Dark Souls. Τους έστειλα πριν 2 μέρες ότι δεν το έχω λάβει και μου λένε θα μου στείλουν μια φόρμα να την υπογράψω και να την στείλω ταχυδρομικώς ή με ΦΑΞ. Κάτι τέτοιο. Ακόμα να μου έρθει η Φόρμα.
Και For The Records το παιχνίδι είναι για τον αδερφό μου. Αυτός μου έδωσε τα λεφτά να του το πάρω και πήγε σήμερα και το πήρε από εδώ γιατί δεν μπορούσε άλλο.

εγώ τους την είχα στείλει με e-mail την φόρμα αυτή.

την φωτογράφισα και την έστειλα.

Spiros20
05-11-2011, 02:39
Δηλαδή την φόρμα θα μου την στείλουν ταχυδρομικώς ή με Email και εσύ την εκτύπωσες και την φωτογράφησες;

dreamer
05-11-2011, 03:45
emm nomizo taxidromikos tin stelnun (ime 99% siguros), tha tin simplirosis ke tha tin skanaris gia na tin stilis piso sto zavvi me e-mail i an thes mporis ke na tin taxidromisis alla giati na xreonese

litanies
05-11-2011, 16:10
Δηλαδή την φόρμα θα μου την στείλουν ταχυδρομικώς ή με Email και εσύ την εκτύπωσες και την φωτογράφησες;

εμένα μου είχε έρθει ταχυδρομικώς.

την συμπλήρωσα και την φωτογράφισα και μετά την έστειλα με e-mail.

όλα αυτά έγιναν γιατί δεν δέχονταν να κάνουν refund τα λεφτά από τα γραμματόσημα.

mihalis13
07-11-2011, 19:28
http://www.activate.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Γνωρίζετε αυτό το site???Είδα έχει σχετικά καλές τιμές για Ελλάδα αλλά δεν ξέρω τίποτα για αυτό, αν είναι έμπιστο κλπ.

Spiros20
08-11-2011, 02:13
Φυσικά και το γνωρίζουμε. Είναι πολύ αξιόπιστο. Ο ιδιοκτήτης νομίζω μπαίνει και εδώ και ποστάρει προσφορές.

Noobios
08-11-2011, 02:41
Εμενα παντως το Ζαββι οταν καθυστερησε πανω απο 21 μερες ενα παιχνιδακι...τους εστειλα μηνυμα οτι δεν εχει ερθει ακομα και μετα απο μια μερα μου ηρθε μαιλ οτι το order μου εγινε dispatch ακριβως οπως το παραγγελνεις. Φυσικα, δεν χρεωσαν τιποτα.

Μετα απο 23 μερες ηρθε βεβαια το παιχνιδι και μετα απο καμια βδομαδα ηρθε και 2ο free of charge. Τωρα περιμενω απτο The Hut το Arkham City καμια 17αρια μερες. Με βλεπω για τα ιδια παλι....

Spiros20
08-11-2011, 03:04
Πότε έγινε αυτό; Γιατί εγώ δεν φτάνει που δεν έχει έρθει ακόμα το Dark Souls πρέπει να περιμένω να μου έρθει και αυτή η φόρμα ταχυδρομικώς να την συμπληρώσω.
Αααα

Ακόμα να μου έρθει. Μα τι λέμε. Εδώ ρε συ μια κοπελιά μου έστειλε πριν 2 εβδομάδες ένα δέμα συστημένο Express και θα μου έρθει αύριο. Τα ΕΛΤΑ Ηρακλείου γ@μι@υντ!@$
Ελπίζω να μου έρθει.

Ακόμα να μου έρθει. Τους σκοτώνεις ή δεν τους σκοτώνεις;

FotisGRC
08-11-2011, 14:06
Εντάξει οι τύποι στο amazon είναι απίστευτοι! Εκανα μια παραγγελία 2/11 με δωρεάν μεταφορικά και 7/11 μου ήρθε! Να τα βλέπουν αυτά κάτι βαρεμένα καταστήματα ελληνικά που θέλουν να τους υποστηρίζουμε κιόλας!! Μπράβο..

panos74gr
08-11-2011, 17:38
Πότε το amazon σου προσφέρει δωρεάν μεταφορικά;

FotisGRC
08-11-2011, 18:02
Πότε το amazon σου προσφέρει δωρεάν μεταφορικά;

Κάνεις search αυτό που θες και πατάς αριστερά που λέει FREE Super Saver Delivery. Και σου βγάζει τα προιόντα που είναι δωρεάν μεταφορικά.

tonybsg
08-11-2011, 18:12
Βασικά είναι για όλες τις αγορές των 25 λιρών. :)

FotisGRC
08-11-2011, 18:33
Βασικά είναι για όλες τις αγορές των 25 λιρών. :)

Πρέπει να είναι και πάνω απο 25 λίρες,σωστός. Αλλά πρέπει να είναι και προιόντα που υποστηρίζουν το free delivery. Γιατί πήρα 50 λίρες, και ένα που δεν το υπστήριζε ήθελε 3 λίρες μεταφορικά

tonybsg
08-11-2011, 18:42
Πρέπει να είναι και πάνω απο 25 λίρες,σωστός. Αλλά πρέπει να είναι και προιόντα που υποστηρίζουν το free delivery. Γιατί πήρα 50 λίρες, και ένα που δεν το υπστήριζε ήθελε 3 λίρες μεταφορικά

Μήπως ήταν από εξωτερικό πωλητή φίλε και όχι από το ίδιο το amazon;

FotisGRC
08-11-2011, 19:07
Μήπως ήταν από εξωτερικό πωλητή φίλε και όχι από το ίδιο το amazon;

Ναι φίλε μου τώρα το είδα έχεις δίκιο..

dreamer
10-11-2011, 13:38
to zavvi to ekane to thayma tu pali.. pira to warhammer space marine gia to ps3 ke mu estilan to pc version! sigura tha mu to alaksun me tin ekdosi gia ps3 alla tosi taleporia gia to tipota.. merikes fores kanun xontra lathoi eki sto zavvi

enstikto
10-11-2011, 13:40
Στείλε mail και πες τους:
1. Ότι θα τους στείλεις απόδειξη ότι το έστειλες το game πίσω ώστε να ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ πότε θα τους φτάσει για να στο στείλουν αλλά να στο στείλουν και αυτοί άμεσα...
2. Επίσης να σου πληρώσουν φυσικά όλα τα έξοδα αποστολής...

dreamer
10-11-2011, 14:01
enoite gia ta eksoda apostolis oti tha zitiso refund (logika tha mu to pun ke oi idioi oti tha ta plirosun) ayto pu les den to polikatalava omos, tha zitiso apodiksi apo to taxidromio (i na to stilo me tracking) ke na tus stilo skanarismeni tin apodiksi? To dexonte ayto? Giati ok mpori na mu pun ne men mas estiles kati alla pos kserume oti ine to pexnidi ke oxi tipota allo?

enstikto
10-11-2011, 14:18
Εμένα μου είχαν κάνει μλκια με το kane & lynch 2. Είχα παραγγείλει το ltd κ μου στειλαν το απλό. Έστειλα mail που τους εκραζα (ευγενικά) κ τους έλεγα ότι είναι άδικο να περιμένω τόσο πολύ κ πρότεινα αυτό που σου είπα κ το δέχτηκαν. Το έστειλα δει, κρατησα την απόδειξη αποστολής, την σκαναρα κ την έστειλα σε mail που μου χαν δώσει αυτοί (όχι το γενικό του support). 2 ώρες μετά είχε γίνει dispatch...

dreamer
10-11-2011, 14:47
orea, eyxaristo gia ti pliroforisi etsi tha kano ke ego! epidi fantazome ine kapos diaforetiki i liturgia ton taxidromion tis ellados ke tis kipru na rotiso kati akoma, su edosna apla apodiksi apo to taxidromio pu grafi posa pliroses ke ti diefthinsi tu paralipti ke tin dextikan i grafi ke tipota alles leptomeries stin apodiksi ?

enstikto
10-11-2011, 14:50
Όχι δεν έγραφε κάτι άλλο. Μόνο τα χρήματα και τη διεύθυνση του παραλήπτη...

mihalis13
10-11-2011, 14:56
Amazon dispatched 7/11 και ήρθαν σήμερα με free super save delivery μέσα σε 3 μέρες!!Δεν μου έχει ξανατυχει τόσο γρήγορα συνήθως 7-9 μέρες κάνει να μου έρθει η παραγγελία!!

dreamer
10-11-2011, 14:59
Όχι δεν έγραφε κάτι άλλο. Μόνο τα χρήματα και τη διεύθυνση του παραλήπτη...

ok file, eyxaristo gia tis plirofories! tus ta ipa ena xeraki ke perimeno apantisi sto email mu gia na proxoriso :)

activate
10-11-2011, 16:26
Assasin's creed Revelations PS3 special edition (http://www.activate.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=8027&category_id=241&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1)
Περιλαμβάνει

Assasin's creed 1 full game
Assasin's creed Soundtracks
Assasin's creed Ezio's ultimate armour
2 Multiplayer characters

Διαθέσιμο για παραλαβή σήμερα 10/11

Psifio
10-11-2011, 20:02
Το Zavvi για άλλη μια φορά πράττει όπως θέλει !! Παρήγγηλα ένα παιχνίδι (Guitar hero 5) για καινούργιο και μου είρθε με δικιά τους ζελατίνα (όχι της sony) και το δισκάκι και ο κωδικός χρησιμοποιημένη !! Ευχαριστώ zavvi που μου έστειλες μεταχειρισμένο !!

dreamer
10-11-2011, 22:25
pano pou piga na pistepso pos to zavvi arxise na veltionete (tulaxiston stus xronus paradosis) kani alles vlakies tora

Noobios
11-11-2011, 03:12
The Hut μου εστειλε 21 Oct οτι εκανε dispatch to Arkham City και ο μηνας εχει 11 Nov και ακομα περιμενω. Εστειλα μηνυμα σημερα. 1 μηνα σχεδον αν ειναι δυνατον.

Spiros20
11-11-2011, 13:21
Παράγγειλα 2 παιχνίδια για έναν φίλο από Zavvi και τα στείλανε και τα 2 στις 4/11. Το ένα ήρθε χθες 10/11. 6 μέρες να μου έρθει. Το άλλο ακόμα.

activate
11-11-2011, 17:22
Νομίζω πως μέχρι να παραλάβετε τις "φανταστικές προσφορές" απο Αγγλία έχουν πέσει στα ίδια επίπεδα οι τιμές και Ελλάδα.

Σίγουρα δεν αξίζει για DAY-1 παραγγελία.Το παραλαμβάνεις 5 ημέρες μετά το release ενώ στην Ελλάδα 2-3 ημέρες πριν το release.:)
Μια εβδομάδα όλοι παίζουν τα καινούρια games και οι "ξενoμανείς" περιμένουν το ταχυδρόμο :)

dreamer
11-11-2011, 18:20
sto xeri ton ellinikon magazion ine na kerdisoun to koino me tis times tus, ego ime apo kipro den mpeno sta ellinika sites gia na do times ke na kano sigkrisis giati den me aforun alla simfono mazi su!

an gia paradigma evriska ta pexnidia se times sigkrisimes me agglia (esto ke os 5 euro pio akriva) tha protimusa na ta paro apo katastimata kontina mu gia na min perimeno taxidromia ktl alla ke gia na stirikso ti prospathia tus alla otan vlepis kati tites 60-70 euro ine koroidia

episis mia alli paratirisi me ellinika e-shops, pos ginete polles fores e-shops apo agglia na exun metaforika ftinotera (h ke dorean kapote) ke ta ellinika e-shops na xreonun perisotero gia paradosi entos ellados?

jk_blue_tiger
11-11-2011, 18:28
Νομίζω πως μέχρι να παραλάβετε τις "φανταστικές προσφορές" απο Αγγλία έχουν πέσει στα ίδια επίπεδα οι τιμές και Ελλάδα.

Σίγουρα δεν αξίζει για DAY-1 παραγγελία.Το παραλαμβάνεις 5 ημέρες μετά το release ενώ στην Ελλάδα 2-3 ημέρες πριν το release.:)
Μια εβδομάδα όλοι παίζουν τα καινούρια games και οι "ξενoμανείς" περιμένουν το ταχυδρόμο :)
Για οποιον θελει καποιο game αποκλειστικα Day 1, επαναλαμβανω αποκλειστικα Day 1, συνηθως θα πληρωσει γυρω στα 10€ παραπανω για να το παρει απο Ελλαδα και να το εχει γρηγοροτερα.
Επειδη ομως αυτο τον καιρο σε πολλους δεν περισσευουν ουτε τα 10€, θα κοιταξουν να το παρουν φθηνοτερα αν εντωμεταξυ εχουν την οικονομικη δυνατοτητα αγοραζουν ακομα games.
Προσωπικα προτιμω να περιμενω μια εβδομαδα παραπανω παρα να (σου) δωσω 10€ παραπανω.
Ακομα καλυτερα για αρκετα παιχνιδια προτιμω να περιμενω δυο μηνες απο την κυκλοφορια τους (οταν θα εχουν πεσει οι τιμες τους), που το παιχνιδι στο εξωτερικο θα κοστιζει 20€-25€, ενω εδω (εσεις) θα το πουλατε ακομα 40€-50€.
Σε μια περιοδο που βγαινουν αρκετα καλα games μαζεμενα θα θελατε να αρπαξετε καλο μεριδιο κερδων αλλα εχετε χασει το "τρενο" προ πολλου.

Noobios
11-11-2011, 19:21
Δεν εχει να κανει με ξενομανια φιλε μου και να σου πω την αληθεια δεν με πολυκαιει που αργει το παιχνιδι. Ενα παιχνιδι ειναι...τιποτα παραπανω. Ας ερθει οποτε ερθει και θα το παιξω με την ησυχια μου. Δεν κοπτομαι να στο πω κ ετσι ;)

Απτο να δωσω 15 ευρω κερατιατικα για να το παιζω και καλα οτι μπηκα στον σερβερ πριν απο τους αλλους η και καλα πηρα τα τροφις 3 μερες πριν απο τους αλλους...ειλικρινα δε με ενδιαφερει.

Οπου θα βρω την καλυτερη προσφορα θα το χτυπησω. Τελος. Ειτε ειναι ελληνικο, ειτε ειναι αγγλικο, ειτε ειναι κινεζικο το μαγαζι. Αυτο ονομαζεται ελευθερη αγορα. Σε οποιον αρεσει.

djpar
11-11-2011, 19:55
φιλε activate αν εισαι απο το activate store εχω να πω οτι μπραβο οντως οι τιμες του μαγαζιου σας ειναι σχεδον παντα οι καλυτερες στην Ελλαδα ΑΛΛΑ απεχουν σχεδον παντα 10 ευρο σε σχεση με το εξωτερικο γιαυτο λοιπον προτιμω να παω να πιω 2 καφεδες παρα να το παρω day 1 επισης συνηθως τα παιχνιδια απο εξω ερχονται 5 μερες μετα το release... Ε ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?

psx3
11-11-2011, 20:06
Η υποκρισία περισσεύει βλέπω... ας μας πει ο φίλος activate γιατί πουλάει και μέσω amazon UK και μάλιστα σε φθηνότερες τιμές; Εκεί μάλλον λιώνει η καραμέλα των «ξενομανών», ε;

Πάλι καλά που δεν μας είπε και προδότες/τροϊκανούς... όλα περιμένω να τα ακούσω.

ilias78
11-11-2011, 20:20
Νομίζω πως μέχρι να παραλάβετε τις "φανταστικές προσφορές" απο Αγγλία έχουν πέσει στα ίδια επίπεδα οι τιμές και Ελλάδα.

Σίγουρα δεν αξίζει για DAY-1 παραγγελία.Το παραλαμβάνεις 5 ημέρες μετά το release ενώ στην Ελλάδα 2-3 ημέρες πριν το release.:)
Μια εβδομάδα όλοι παίζουν τα καινούρια games και οι "ξενoμανείς" περιμένουν το ταχυδρόμο :)

φιλε μου μη το σκαλιζεις το συγκεκριμενο θεμα. και εσυ οπως κ ολα τα ελληνικα μαγαζια, καλος ή κακος απεχουν απο τις τιμες της αγγλιας, δυστηχως. και μαλιστα, τα ελληνικα μαγαζια, αργουν να φτασουν τις τιμες τους.
αν θες παραδειγματα, ριξε μια ματια στα διαφορα ελληνικα site και στα γνωστα εγγλεζικα μαγαζια, σε καινουρια (uncharted 3, assassin revelations, rage) και σε παλαιοτερα (killzone 3).
πιστεψε με ολοι θελουν να υποστιριξουν τα ελληνικα καταστηματα. ειδικα στις μερες που περναμε. αλλα οταν οι τιμες απεχουν, τοτε θα πρεπει να κοιταξουμε το συμφερον της τσεπης μας γιατι ακριβως αυτα τα 5-10 ευρω, δεν μας περισευουν.
φιλικα παντα.

Noobios
11-11-2011, 21:37
Αν και λογω επαγγελματος γνωριζω οτι φταιει η διανομη για τις τιμες που επικρατουν στην Ελλαδα και οχι τοσο το retail. Αλλα σε μια ελευθερη αγορα με πανομοιοτυπο προιον ειναι φυσικο οτι επικρατει αυτος με την χαμηλοτερη τιμη. Ειναι απολυτως φυσιολογικο ο μαγαζατορας activate να σπαζεται με του "ξενομανεις" αλλα θα ηθελα να υπαρχει σεβασμος απο ολους προς ολους.

Οπως σεβομαι τον activate γιατι εχει αρκετα καλες τιμες για Ελλαδα, ετσι πρεπει να με σεβεται κ ο ιδιος για την επιλογη μου να αγοραζω αυτο που με συμφερει.

Ειναι τοσο απλα τα πραγματα :)

Terastios
12-11-2011, 13:19
Αν και λογω επαγγελματος γνωριζω οτι φταιει η διανομη για τις τιμες που επικρατουν στην Ελλαδα και οχι τοσο το retail. Αλλα σε μια ελευθερη αγορα με πανομοιοτυπο προιον ειναι φυσικο οτι επικρατει αυτος με την χαμηλοτερη τιμη. Ειναι απολυτως φυσιολογικο ο μαγαζατορας activate να σπαζεται με του "ξενομανεις" αλλα θα ηθελα να υπαρχει σεβασμος απο ολους προς ολους.

Οπως σεβομαι τον activate γιατι εχει αρκετα καλες τιμες για Ελλαδα, ετσι πρεπει να με σεβεται κ ο ιδιος για την επιλογη μου να αγοραζω αυτο που με συμφερει.

Ειναι τοσο απλα τα πραγματα :)

μια χαρα τα λετε αλλα δεν ξερετε οτι αγοραζει μονο απο εμπορους του εξωτερικου αρα αγοραζοντας απο τον "activate" (και μερικους αλους σαν αυτον ) υποστηρίζεται μονο την τσεπη του ,και οχι την Ελληνική αγορα .......:nono:

modecris
12-11-2011, 13:47
Νομίζω πως μέχρι να παραλάβετε τις "φανταστικές προσφορές" απο Αγγλία έχουν πέσει στα ίδια επίπεδα οι τιμές και Ελλάδα.

Σίγουρα δεν αξίζει για DAY-1 παραγγελία.Το παραλαμβάνεις 5 ημέρες μετά το release ενώ στην Ελλάδα 2-3 ημέρες πριν το release.:)
Μια εβδομάδα όλοι παίζουν τα καινούρια games και οι "ξενoμανείς" περιμένουν το ταχυδρόμο :)

Τέτοια post είναι ανούσια φίλε μου, το τί συμφέρει τον καθένα και οι χαρακτηρισμοί και οι φατσούλες δεν χρειάζονται όταν αναφέρεσαι στην (ήδη ταλαιπωρημένη) τσέπη μας. Από τα παραπάνω διακρίνω ή πρόβλημα χαρακτήρα ή πρόβλημα επαγγελματισμού.

Μετά από πάνω από 4 χρόνια στο forum είσαι το πρώτο μου -rep/και σαν member και σαν μαγαζί.

kabamaru
12-11-2011, 14:07
Ρε μπας και ειναι καμια τρολλια;

mixaliscrete
12-11-2011, 14:37
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.


Νομίζω πως μέχρι να παραλάβετε τις "φανταστικές προσφορές" απο Αγγλία έχουν πέσει στα ίδια επίπεδα οι τιμές και Ελλάδα.

Σίγουρα δεν αξίζει για DAY-1 παραγγελία.Το παραλαμβάνεις 5 ημέρες μετά το release ενώ στην Ελλάδα 2-3 ημέρες πριν το release.:)
Μια εβδομάδα όλοι παίζουν τα καινούρια games και οι "ξενoμανείς" περιμένουν το ταχυδρόμο :)


Εγώ φίλε μου δεν θα σου πω για νέα games αλλά για ένα παλιό το Tomb Rider Trilogy.Το πήρα από Αγγλία 12 ευρώ(ακόμα τόσο κάνει) και εσύ το έχεις 20,5 ευρώ,επειδή εγώ μένω Ηράκλειο Κρήτης με χρεώνεις 5 ευρώ σύνολο μεταφορικά και αντικαταβολή 25,5 δηλαδή,πες μου έναν λόγο να μην το πάρω από Αγγλία και ας κάνει έναν μήνα να έρθει!!
Στην τιμή που μου ζητάς εσύ εγώ παίρνω άλλο ένα και το κάνω δώρο σε έναν φίλο μου!!!
Το The Ico & Shadow of the Colossus Collection το πήρα από εδώ γιατί με την Αγγλία είχε 3-4 ευρώ διαφορά όταν βγήκε άρα όταν μιλάμε για διαφορά τιμής σε λογικά επίπεδα,φυσικά και θα στηρίξω τα Ελληνικά μαγαζιά!!

X-NEC
12-11-2011, 19:44
Activate συνεχίζεις το ίδιο βιολί από την πρώτη στιγμή που μπήκες στο forum. Και να θέλει κάποιος να σε υποστηρίξει, με αυτή τη συμπεριφορά το μονο που καταφέρνεις είναι να χάνεις συνεχώς πελάτες. Σου λέω λοιπόν ότι και ίδια τιμή να έχεις με τα sites του εξωτερικού δεν θα σε προτιμήσω διότι δεν ξέρεις τι θα πει σεβασμός στον πελάτη.

Mετά τον Modecris σου δίνω και εγώ το πρώτο μου -Rep στο forum. Το κέρδισες με το σπαθί σου.

jimbrav
12-11-2011, 19:59
Για οποιον θελει καποιο game αποκλειστικα Day 1, επαναλαμβανω αποκλειστικα Day 1, συνηθως θα πληρωσει γυρω στα 10€ παραπανω για να το παρει απο Ελλαδα και να το εχει γρηγοροτερα.
Επειδη ομως αυτο τον καιρο σε πολλους δεν περισσευουν ουτε τα 10€, θα κοιταξουν να το παρουν φθηνοτερα αν εντωμεταξυ εχουν την οικονομικη δυνατοτητα αγοραζουν ακομα games.
Προσωπικα προτιμω να περιμενω μια εβδομαδα παραπανω παρα να (σου) δωσω 10€ παραπανω.
Ακομα καλυτερα για αρκετα παιχνιδια προτιμω να περιμενω δυο μηνες απο την κυκλοφορια τους (οταν θα εχουν πεσει οι τιμες τους), που το παιχνιδι στο εξωτερικο θα κοστιζει 20€-25€, ενω εδω (εσεις) θα το πουλατε ακομα 40€-50€.
Σε μια περιοδο που βγαινουν αρκετα καλα games μαζεμενα θα θελατε να αρπαξετε καλο μεριδιο κερδων αλλα εχετε χασει το "τρενο" προ πολλου.

Πολύ σωστά και απλά....Η υπομονή είναι αρετή....:a042:

Doctor GR
12-11-2011, 23:13
Εγω θα βρίσω το Zavvi όχι γιατί αργει τις παραγγελίες αλλα γιατι είχα κάνει κάτι pre-order's και η κάρτα που είχα μέσα δεν πέρναγε. Μου έβγαλε πρόβλημα πληρωμής,πάτησα 'resolve' έβαλα νεα κάρτα, έπαιρνε την προέγγριση του 0,01 cent αλλα δεν προχωράγε η παραγγελία.. Νέα παραγγελία με την την νέα κάρτα μια χαρά δούλευε. Εδω και μια βδομάδα όλο e-mail με το Zavvi είμαι μπας και βγάλω άκρη. Αλλα μεγάλη μλκ του μαγαζιου αυτή.

WolfRathmA
13-11-2011, 17:25
Καποιος αν μπορεί να μου πει το email του shopto.net please. Γιατι δε μπορώ να το βρω και έχω ένα θέμα...

Ixor24
13-11-2011, 17:34
sales@shopto.net
support@shopto.net

X-NEC
13-11-2011, 17:44
Γνωρίζει κανεις αν τα bundle games έχουν την ταινιούλα με το logo του PS3;

Spiros20
13-11-2011, 19:02
Γνωρίζει κανεις αν τα bundle games έχουν την ταινιούλα με το logo του PS3;
Ε;
Για δώσε μου ένα παράδειγμα γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Psifio
13-11-2011, 21:41
Γνωρίζει κανεις αν τα bundle games έχουν την ταινιούλα με το logo του PS3;

Καλησπέρα, Ναί το έχει το Logo !
Είχα πάρει το Warriors of rock Bundle Με κιθάρα και το παιχνίδι μέσα είχε Ζελατίνα με την Ταινία του ps3 !!

X-NEC
14-11-2011, 03:15
Καλησπέρα, Ναί το έχει το Logo !
Είχα πάρει το Warriors of rock Bundle Με κιθάρα και το παιχνίδι μέσα είχε Ζελατίνα με την Ταινία του ps3 !!


Ε;
Για δώσε μου ένα παράδειγμα γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Αυτό εννοώ:

http://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1723847.JPG

Το U3 στην προκειμένη περίπτωση έχει την ταινία ή όχι;

Spiros20
14-11-2011, 11:52
Έχει μέσα την κονσόλα και το Uncharted 3 όπως θα το πλήρωνες 70 ευρώ στα μαγαζιά. Είναι σαν να παίρνεις το Uncharted 3 και να το βάζεις μέσα στο κουτί με την κονσόλα.
Έχω πάρει εγώ από Πλαίσιο ένα Bundle με Medal Of Honor (ήθελα νέο Playstation τότε)
Και άλλο ένα που το έστειλα Αυστραλία με KillZone 2 και Dirt.
Και άλλο ένα που ήθελε να αγοράσει ο φίλος μου και είχε μέσα Uncharted 2.
Όλα Bundle έχουν μέσα τα παιχνίδια Original με Logo όλα. Σαν να τα αγόραζες ξεχωριστά.

X-NEC
14-11-2011, 14:26
Έχει μέσα την κονσόλα και το Uncharted 3 όπως θα το πλήρωνες 70 ευρώ στα μαγαζιά. Είναι σαν να παίρνεις το Uncharted 3 και να το βάζεις μέσα στο κουτί με την κονσόλα.
Έχω πάρει εγώ από Πλαίσιο ένα Bundle με Medal Of Honor (ήθελα νέο Playstation τότε)
Και άλλο ένα που το έστειλα Αυστραλία με KillZone 2 και Dirt.
Και άλλο ένα που ήθελε να αγοράσει ο φίλος μου και είχε μέσα Uncharted 2.
Όλα Bundle έχουν μέσα τα παιχνίδια Original με Logo όλα. Σαν να τα αγόραζες ξεχωριστά.

Ωχ! Το Hot Pursuit που ήρθε από το Blah! έχει ένα αυτοκόλλητο κάτω από τη ζελατίνα το οποιο γραφει Προϊόν bundle, να πωλείται μονο ως μέρος πακέτου hardware και δεν έχει την ταινιούλα... Τι κάνουμε;!

Spiros20
14-11-2011, 20:22
Τότε μάλλον ήταν χρησιμοποιημένο και το βγάλανε από Bundle.. Ανέφερε το να δεις τι θα σου πούνε.

antoniss
15-11-2011, 02:09
Αυτό το zavvi θα μας τρελάνει! Έχω δει αρκετά παράξενα με αυτό το μαγαζί αλλά πρώτη φορά που παρέλαβα game (το οποίο δεν ήτανε στην original ζελατίνα οπότε ήξερα ότι είναι ανοιγμένο ) να έχουνε βάλει το δισκάκι σε ένα σακουλάκι και ανάμεσα στο βιβλιαράκι στο αριστερό μέρος! Αφού μόλις το άνοιξα και δεν το είδα είπα παει με κοροιδέψανε λείπει το game! Χαχαχα

enstikto
15-11-2011, 12:35
Αυτό το zavvi θα μας τρελάνει! Έχω δει αρκετά παράξενα με αυτό το μαγαζί αλλά πρώτη φορά που παρέλαβα game (το οποίο δεν ήτανε στην original ζελατίνα οπότε ήξερα ότι είναι ανοιγμένο ) να έχουνε βάλει το δισκάκι σε ένα σακουλάκι και ανάμεσα στο βιβλιαράκι στο αριστερό μέρος! Αφού μόλις το άνοιξα και δεν το είδα είπα παει με κοροιδέψανε λείπει το game! Χαχαχα

Στην Σκωτία που είμουν, σε πολλά μαγαζιά για να αποφύγουν την κλοπή, τα παιχνίδια που είχαν στα ράφια τα είχαν χωρίς δισκάκι και ανοιχτά. Στην ουσία ανοίγαν το κουτί, βγάζαν manual και δισκάκι απο μέσα και το βάζαν σε σακουλάκι πίσω απο τον πάγκο. Οπότε όταν το αγόραζες εσύ απλά πήγενες το κουτάκι και στο βάζαν μέσα.... Πολύ πιθανό να σου δώσανε παιχνίδι στο οποίο είχαν κάνει αυτό...

Doctor GR
16-11-2011, 00:58
Πως μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το Zavvi? Το νούμερο τους είναι αυτό 0844 264 0702.

Δοκίμασα και με 0044 μπροστά απο ολο το νούμερο.Δοκίμασα με 0044 και χωρις το 0 τους. Δοκίμασα με 0044 και το υπολοιπο χωρις το 0844 αλλα έλεγε ολο λαθος νούμερο

Ξέρεις κανείς πως μπορω να τους τηλεφωνήσω? Thanks

dreamer
16-11-2011, 08:14
dokimases +44844 264 0702 ke den dulepse? dokimase na tus paris apo skype i voipbuster isos petixi me ekina


dokimase ke ayto, to vrika se ena forum den ksero an dulevi
+441606 336169

Doctor GR
16-11-2011, 18:02
Τίποτα και με αυτα τα 2.. Όλο λένε θα με καλέσουν και όλο ξεχνάνε..

dreamer
16-11-2011, 22:25
to zavvi ine mesa stin asinenoisia.. tin proti fora pu prospathisa na agoraso kati den dexontan tin pistotiki mu ke eprepe na tus paro 2 fores tilefono gia na perasi i pliromi (tus ixa pari apo agglia omos) ke tora mu estilan lathos mia paragkelia ke meta apo antalagi 10 emails akoma den exo kataferi na sinenoitho pliros mazi tus :S

Leon_DiZ
16-11-2011, 23:50
to zavvi ine mesa stin asinenoisia.. tin proti fora pu prospathisa na agoraso kati den dexontan tin pistotiki mu ke eprepe na tus paro 2 fores tilefono gia na perasi i pliromi (tus ixa pari apo agglia omos) ke tora mu estilan lathos mia paragkelia ke meta apo antalagi 10 emails akoma den exo kataferi na sinenoitho pliros mazi tus :S

Τρομεροί σε αυτο ήταν το amazon. Τους έστειλα απόγευμα, μου απάντησαν, τους διευκρινησα το πρόβλημα και με πήραν τηλέφωνο απο Αγγλία μετα απο 3 λεπτά! Έμεινα κάγκελο! Και στο πλαίσιο για να μου αλλάξουν ένα προβληματικό HDMI πέρασαν 15 μέρες.

Doctor GR
17-11-2011, 00:55
to zavvi ine mesa stin asinenoisia.. tin proti fora pu prospathisa na agoraso kati den dexontan tin pistotiki mu ke eprepe na tus paro 2 fores tilefono gia na perasi i pliromi (tus ixa pari apo agglia omos) ke tora mu estilan lathos mia paragkelia ke meta apo antalagi 10 emails akoma den exo kataferi na sinenoitho pliros mazi tus :S


Ξέρεις πως θα βγάλω άκρη με το τηλεφωνο τους? Μιας και ήσουν αγγλία θα ξέρεις και τους κωδικούς καλύτερα

dreamer
17-11-2011, 14:06
ti na su po, an den petixan ayta ta 2 pu su edosa dokimase na tus paris ke apo skype isos na dulepsi etsi.. oi kodikoi pu vazis gia na tus paris ine sostoi apla kapies eteries stin agglia apoti exo katalavi den dexonte klisis se aytes tis grammes (pu ksekinun apo 0844) apo eksoteriko

enstikto
17-11-2011, 14:22
@dreamer: τι έγινε τελικά με το zavvi?

tonybsg
17-11-2011, 14:26
Πάντως υπάρχει και το Zavvi Customer Enquiries στo facebook, για τσεκάρετε εδώ (http://www.facebook.com/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129?sk=wall).

dreamer
17-11-2011, 14:38
ayto me to zavvi ke to facebook isos ine o kaliteros tropos na epikinonisis mazi tus :P kathe fora pu estelna minima meso tis selidas tus meta apo ligo estelna to idio minima ke sto facebook tus (sto zavvi customers enquiries) ke mu apantusan sxedon amesos

tora me to provlima pu ixa me tin lathos paralavi, tus epestrepsa piso to pexnidi ke estila se kapion jordan berry skanarismeni tin apodiksi tu taxidromiou alla apo ayton den pira apantisi ke mu apantise kapios allos tipos. Estila 2i fora tin apodiksi ston allo pu milise mazi mu teleyteos ke mu ipe oti ok tin pire tin apodiksi ke idopiise tin apothiki na mu stili to sosto game. ALLA den pira kapio e-mail opos otan su stelun tin paragkelia su ke su stelnun to your order is dispatched i kati paromio (isos epidi ine antikatastasi na min stelnun den ksero sigura) ke perimeno na do pote tha mu kanun refund ke ta metaforika tis epistrofis. To kako me to zavvi den ine oti den thelun na voithisun alla pistevo ine lathos to sistima eksipiretisis tus.. milas tin mia fora me ton ena ipalio ke meta eksafanizete ke prepi na pis ta idia apo tin arxi me ton epomeno alla apantisan se ola ta minimata mu (se arketa tin idia mera kiolas)

ke gia na min leme mono ta kaka tu zavvi alla na leme ke ta kala tus, ixa kani preorder gia ena filo mu ena blu-ray (to bundle tu band of brothers & pacific) ke otan egine release gia kapio logo den perase i pliromi mu apo to paypal ke mu ipan oti eprepe na akiroso tin paragkelia ke na to paragkilo apo tin arxi. I timi omos anevike merikes lires pros ta pano ke tus to ixa pi oti ego to ixa paragkili stin tade timi, giati na pliroso tora perisotera? Ke mu estilan piso me refund tin diafora telika

enstikto
17-11-2011, 14:40
Άντε φίλε, εύχομαι να σου πανε όλα καλά :)

dreamer
17-11-2011, 18:55
otan su estilan esena gia antikatastasi kati pires ke email oti i paragkelia su egine dispatched i kati i apla su estilan minima apo to support oti ola itan ok ke su estilan to pexnidi su?

EDIT: telika mu estilan ke email simera oti mu estilan ksana to pexnidi, ara ola ok to mono pu meni ine to refund gia ta eksoda apostolis! Mpori na pire ligo xrono alla fanike entaksi to zavvi, ke pio sinergasimo apo alla e-shops (p.x. to game sto support ine xalia pote den me voithisan ousiastika opote xriastika kati)

enstikto
17-11-2011, 19:08
Δεν το θυμάμαι αυτό φίλε μου... Sorry....

tonybsg
18-11-2011, 12:47
Καταπληκτικό amazon:

To AC Revelations έφυγε την Δευτέρα και ήρθε σήμερα (με Royal Mail). :D

Desmond
18-11-2011, 13:21
...Και γω περιμένω ακόμα από το ebw point δυο τετράγωνα από το σπίτι μου!:muhaha::hohoho:8D:gotcha::huh_where:>:-)

ilias78
18-11-2011, 18:25
AC Revelation.
preorder τελη σεπτεμβριου. εφυγε την δευτερα και στο email που εστειλε το amazon, ελεγε πιθανη παραλαβη 21/11. μου ηρθε σημερα 18/11.

Viper
18-11-2011, 18:59
Καταπληκτικό amazon:

To AC Revelations έφυγε την Δευτέρα και ήρθε σήμερα (με Royal Mail). :D


AC Revelation.
preorder τελη σεπτεμβριου. εφυγε την δευτερα και στο email που εστειλε το amazon, ελεγε πιθανη παραλαβη 21/11. μου ηρθε σημερα 18/11.

Χα, εμενα ηρθε χθες το μεσημερι:ice:

Το Uncharted εκανε 4 μερες. Γενικα απο Amazon δεν εχω κανενα παραπονο.

tonybsg
19-11-2011, 01:15
Εντωμεταξύ, ήρθε ποιο γρήγορα από κάτι που περιμένω, πάλι από Αγγλία, μέσω DHL Express (έφυγαν την ίδια μέρα, και το άλλο είναι ακόμη Βουδαπέστη :P)!

Για την ιστορία, έστω και καθυστερημένα, το Πλαίσιο έδωσε το DLC του Robin για το Arkham City και σε εμάς που το είχαμε προπαραγγείλει από κατάστημα (σε όσους το είχαν πάρει online είχαν σταλθεί οι κωδικοί μέσω mail).

stavros88
20-11-2011, 00:57
Θελω να παρω το AC Brotherhood για εναν φιλο μου και το βρηκα στο Play.com μονο 12.49 ευρω ενω στο amazon ειναι στα 25 και στο ebw.gr 23.40(πιο φθηνα απο Ελλαδα οσο εψαξα).Ειναι αξιοπιστο το σαιτ?Α και απο ποιο amazon να παραγγελνω?απο το com ή το co.uk?

Spiros20
20-11-2011, 04:37
Τo Play είναι αξιόπιστο πολύ και έχει και Free μεταφορικά, παράγγειλα το Castelvania για έναν φίλο μου ήρθε σε 1 εβδομάδα.
Από Amazon να ψωνίζεις στο co.uk, Είναι από Αγγλία που ανήκει στην Ευρωπαϊκή Ένωση και έτσι ότι και να αγοράσεις δεν θα περάσει Τελωνείο.

mixaliscrete
21-11-2011, 18:09
Παιδιά μου ήρθε ένα email από το public ότι εσταλει μια παραγγελία την οποία και δεν εχω κάνει!!
Βασικά είδα ότι είναι η ίδια με μια παραγγελία που είχα κάνει το καλοκαίρι την οποία εχω παραλάβει κανονικά!!
Μάλλον κάτι έπαθε το σύστημά τους και έστειλε το email αλλά για καλό και για κακό τους έστειλα ένα email ότι δεν εχω κάνει κάποια παραγγελία και να τσεκάρουν και το account μου στην σελίδα τους και ότι αν έρθει κάποιο πακέτο δεν θα το δεχτώ και θα το στείλω πίσω με δικά τους έξοδα!!

Τσεκάρετε το email που έχετε δώσει στο Public και αν σας έχει έρθει κάνα τέτοιο email ενημερώστε τους για καλό και για κακό!!

pslover
21-11-2011, 18:34
Το play.com έχει VAT στις παραγγελίες;

panos74gr
22-11-2011, 13:10
Παιδιά προσοχή αυτές τις μέρες με το ZAVVI. Ενώ έκανα μια αγορά των 28,83€ με χρέωσαν 32,37€ και μετά από μια μέρα άλλα 1,41€ χωρίς λόγο.

Ευτυχώς η τράπεζά μου, μου στέλνει SMS για κάθε χρέωση και τα είδα άμεσα, οπότε ζήτησα και να μου επιστρέψουν την διαφορά.

Δεν θεωρώ ότι είναι οργανωμένη απάτη αλλά ακόμα και ως μηχανογραφικό λάθος είναι απαράδεκτο. Αναρωτιέμε πόσοι χρήστες θα υπάρχουν που δεν έχουν καταλάβει κάποια τέτοια πλάγια και αδιαφανή χρέωση...