PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

WolfRathmA
11-04-2011, 23:55
Απο αυτο το μαγαζι εχει αγορασει κανεις;

http://www.playnaut.com/el

Απο οτι βλεπω στη διευθυνση ειναι απο Κυπρο! Σιγουρα θα εχει αγορασει καποιος απο εκει. Ειναι γρηγορο;

Snk
12-04-2011, 03:02
Μια φορά έχω παραγγείλει από κει και σε 2 εργάσιμες μου είχε έρθει

antoniss
13-04-2011, 10:58
ας αναφέρω και εγώ τα τελευταία μου stats....

Λοιπόν

- 28/3 παραγγελία από theHut το Tomb Raider Trilogy , το παρέλαβα 7/4

- 28/3 παραγγελία από theHut το The Fight ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ !

- 2/4 παραγγελία από play.com δύο AC Brotherhood τα παρέλαβα σήμερα 13/4 και τα δύο

- 5/4 παραγγελία από zavvi.com το Damnation το παρέλαβα σήμερα 13/4

συμπέρασμα ? χάος , άλλα που φύγανε νωρίτερα ακόμα να έρθουνε , το Play βελτιώθηκε αισθητά αφού είναι η 2η φορά που μου τα στέλνει στις 10 μέρες , με το zavvi είναι τζόκερ καθαρά τι θα γίνει αφού μου ήρθε τώρα σε μόλις 8 μέρες και άλλες φορές κάνει και μήνα !

Το μυστήριο είναι με το theHut που από τις 28/3 έχει έρθει μόνο το ένα από τα δύο !

**Επίσης και τα 2 AC Brotherhood που μου ήρθαν από το Play (είχε γίνει η παραγγελία την Πρωταπριλιά που έβγαλε προσφορές , αυτά ητανε στα 17€ !!) δεν είχανε την γνήσια ζελατίνα με την κορδέλα του playstation αλλά μία κοινή ζελατίνα , προφανώς και τα κλείσανε μόνοι τους !

μου έχει ξανατύχει από αγγλία κυρίως σε παιχνίδια της Konami (Pro & Castlevania) να μην έχουν καθόλου ζελατίνα αλλά αυτό ποτέ !
Τα έχει αγοράσει αλλος από το play ?

gavros10
13-04-2011, 15:10
απο το play νομιζω οτι και καποιος αλλος εχει κανει παραπωνα απο εδω
ειχε πει οτι μεσα ηταν βρωμικο το κουτι απο φαγητα και τετοια και το γυρισε πισω

Spiros20
14-04-2011, 01:11
Zavvi:
Vanguish 30/3
Prince Of Persia Trilogy HD 1/4
ήρθαν και τα δύο με χαρτάκι να πάω να τα παραλάβω στις 11/4

Starlord
14-04-2011, 08:57
Τα έχει αγοράσει αλλος από το play ?

Ναι το έχω πάρει εγώ και ήταν στην κανονική ζελατίνα. Βέβαια είχε αργήσει αλλά χαλάλι.

aiakos81
14-04-2011, 18:52
παιδια ειναι καθαρα θεμα ΕΛ.ΤΑ και μονο. Παραγγελια απο ebay με tracking number φευγει απο Καλιφορνια Δευτερα 4/4, Πεμπτη 7/4 πρωϊ(08:30) εχει φτασει στο Βενιζελος και 11:30 πρωϊ Πεμπτης εχει φυγει απο ΚΔ Ρουφ για το Ν. Ηρακλειο που μενω...Ξερετε ποτε το πηρα; Σημερα το μεσημερι 14/4(της επομενης Πεμπτης απο την αφιξη του στην Ελλαδα, 7 μερες δηλαδη). Το πακετο εκανε 3-4 μερες Καλιφορνια-Αθηνα και 7 μερες Ρουφ-Νεο Ηρακλειο. Το λεω στην υπαλληλο στο ταμειο και μου λεει "τι να σας πω...Θεμα ταχυδρομου..Την επομενη φορα, αν εχετε tracking number και βλεπετε οτι εχει φτασει σε εμας, ελατε και χωρις το χαρτακι...."
Υ.Γ. : Επειδη καθε μερα κοιτουσα την αλληλογραφια για την ειδοποιηση, δεν παιζει να ειχε ερθει νωριτερα. Εν τω μεταξυ, ο ξεδιαντροπος ο ταχυδρομος μου αφησε το χαρτακι σημερα, με ημερομηνια παραλαβης για τις 8 του μηνος!!!! (δηλαδη την προηγουμενη Παρασκευη)..Ελεος...Αυτα για να μην τα ριχνουμε ολα στα ξενα καταστηματα.. Απο τη στιγμη που γινονται dispatched ολα ειναι στο χερι του θεου Ελληνα ταχυδρομου...

dreamer
15-04-2011, 04:17
kserete an to play.com stelni controlles ektos agglias? sigkekimena thelo to navigational controller gia to move ke ine se arketa kali timi

WolfRathmA
15-04-2011, 06:41
παιδια ειναι καθαρα θεμα ΕΛ.ΤΑ και μονο. Παραγγελια απο ebay με tracking number φευγει απο Καλιφορνια Δευτερα 4/4, Πεμπτη 7/4 πρωϊ(08:30) εχει φτασει στο Βενιζελος και 11:30 πρωϊ Πεμπτης εχει φυγει απο ΚΔ Ρουφ για το Ν. Ηρακλειο που μενω...Ξερετε ποτε το πηρα; Σημερα το μεσημερι 14/4(της επομενης Πεμπτης απο την αφιξη του στην Ελλαδα, 7 μερες δηλαδη). Το πακετο εκανε 3-4 μερες Καλιφορνια-Αθηνα και 7 μερες Ρουφ-Νεο Ηρακλειο. Το λεω στην υπαλληλο στο ταμειο και μου λεει "τι να σας πω...Θεμα ταχυδρομου..Την επομενη φορα, αν εχετε tracking number και βλεπετε οτι εχει φτασει σε εμας, ελατε και χωρις το χαρτακι...."
Υ.Γ. : Επειδη καθε μερα κοιτουσα την αλληλογραφια για την ειδοποιηση, δεν παιζει να ειχε ερθει νωριτερα. Εν τω μεταξυ, ο ξεδιαντροπος ο ταχυδρομος μου αφησε το χαρτακι σημερα, με ημερομηνια παραλαβης για τις 8 του μηνος!!!! (δηλαδη την προηγουμενη Παρασκευη)..Ελεος...Αυτα για να μην τα ριχνουμε ολα στα ξενα καταστηματα.. Απο τη στιγμη που γινονται dispatched ολα ειναι στο χερι του θεου Ελληνα ταχυδρομου...


Αμα σκεφτεις οτι οι ταχυδρομοι δεν ειναι μονιμοι και ειναι με 8 μηνες με συμβαση και μετα τους διωχνουν και αντε παλι να ψαχνουν δουλεια... ειναι η ψυχολογια χαλια! Τωρα θα μου πεις, οκ, απο τη στιγμη που ειναι να κανεις μια δουλεια να τη κανεις σωστα, θα συμφωνησω.

antoniss
15-04-2011, 11:11
kserete an to play.com stelni controlles ektos agglias? sigkekimena thelo to navigational controller gia to move ke ine se arketa kali timi

γενικά ναι ,

αλλά αν έχεις λογαριασμό στο play μπορείς να κάνεις την παραγγελία να δεις αν θα στην προχωρήσει , συγκεκριμένα αν δεν το στέλνει Ελλάδα , στο 2ο βήμα που έχει την δνση σου και τα στοιχεία σου θα το έχει με κόκκινα γράμματα και θα λέει ότι πρέπει να βάλεις άλλη δνση !

αλλιώς θα το προχωρήσει κανονικά .

dreamer
15-04-2011, 14:11
ekana tin paragkelia ke ekana kanonia check ou, elpizo na to stilun! pantos ine poli kali timi sta 22 euo peipu gia to navigation contoller gia osus endiaferonte

karakaxas
15-04-2011, 15:08
εκανα την 2η παραγγελια μου παλι απο το play.com
πηρα το god of war collections στα 22.49 €
το παραγγειλα εχτες κατα της 7 το απογευμα
και πριν λιγο εγινε και dispatch τωρα περιμενουμε
τον ταχυδρομο.
απορια πολυ γρηγορα δεν το εκαναν dispatch ?
μαλλον πολυ μεγαλη αναγκη θα εχουν τα χρηματα.

antoniss
15-04-2011, 16:25
εκανα την 2η παραγγελια μου παλι απο το play.com
πηρα το god of war collections στα 22.49 €
το παραγγειλα εχτες κατα της 7 το απογευμα
και πριν λιγο εγινε και dispatch τωρα περιμενουμε
τον ταχυδρομο.
απορια πολυ γρηγορα δεν το εκαναν dispatch ?
μαλλον πολυ μεγαλη αναγκη θα εχουν τα χρηματα.

όχι , νορμάλ είναι ,

στο Play και εφόσον το έχουν stock , φεύγει την επόμενη μέρα , νομίζω πιο παλιά μου έχει τύχει να φύγει και την ίδια μέρα , αν την κάνεις πολύ νωρίς .

πάντως αυτό δεν λέει κάτι , όλες οι καθυστερήσεις που έχουν γίνει , από αγγλία φεύγουν κανονικά στην ώρα τους , μακάρι να μην αργήσεις να το παρεις στα χέρια σου !

εγώ ακόμα περιμένω από το theHut από τις 28/3 ενώ μου έχουν έρθει μετέπειτες παραγγελίες από Play & Zavvi ! αλλά και από το theHut την ίδια μέρα...

mobster21
16-04-2011, 20:17
εχει κανεις κωδικο για zavvi???

ξερει κανεις αν κραταει μεταφορικα και εαν ναι, ποσα???

Thanx in advance...

gavros10
16-04-2011, 21:13
1016-0XJ3-HWPB
κωδικος για zavvi 10% off

ilias78
16-04-2011, 21:17
οι κωδικοι δεν ειναι μοναδικοι?
παιζει τιποτα κ για blah?

mobster21
16-04-2011, 21:44
1016-0XJ3-HWPB
κωδικος για zavvi 10% off


thanx!

(+rep)

antoniss
18-04-2011, 14:08
υπάρχει άλλος κωδικός για zavvi ή theHut που να περισσέυει ?

Razgriz
18-04-2011, 14:38
Αν μπορεί να βοηθήσει λίγο,

Συνήθως για games αγοράζω απο game.co.uk /ebay

Έχω προσπαθήσει να αγοράσω κάτι απο amazon.co.uk (game )
και επανειλημμενα καταλήγω στο ''cannot be shipped to the selected address''.

Αν θα μπορούσε κάποιος να ρίξει λίγο φώς γιατί δεν μου φένεται λογικο.

Viper
18-04-2011, 14:41
Το παιχνιδι το στελνει το Amazon ή καποιος τριτος πωλητης?

Razgriz
18-04-2011, 14:44
Έχω δοκιμάσει και από amazon και απο τρίτους, συνέχεια βλέπω το ιδιο..
Δοκίμασα διαφορετικές περιοχές μήπως και ..

antoniss
18-04-2011, 14:45
Αν μπορεί να βοηθήσει λίγο,

Συνήθως για games αγοράζω απο game.co.uk /ebay

Έχω προσπαθήσει να αγοράσω κάτι απο amazon.co.uk (game )
και επανειλημμενα καταλήγω στο ''cannot be shipped to the selected address''.

Αν θα μπορούσε κάποιος να ρίξει λίγο φώς γιατί δεν μου φένεται λογικο.

πολύ απλά επιλέγεις το είδος από κάποιον τρίτο seller και όχι από το ίδιο το amazon.co.uk

99% οι άλλοι sellers δεν στέλνουν Ελλάδα !

αυτό είναι το "πρόβλημά σου" , οπότε δες στο παιχνίδι που θες εκει που λεει sold by: να δεις ποιον seller έχει και επίσης εκεί λέει πόσα εχει New & πόσα Used , π.χ. θα λέει "5 new from £20.98" αν πατήσεις στο 5 new θα σου ανοίξει άλλη σελίδα που θα σου λέει ποιοι είναι αυτοί οι 5 sellers , οπότε δες από εκει αν έχει το amazon και επέλεξέ το,


edit: τώρα είδα την 2η απάντησή σου , οπότε για γράψε το Link Που σε ενδιαφέρει να δούμε

Razgriz
18-04-2011, 14:50
Mehh, βλακεία μου. Είμαι σίγουρος οτι παλιότερα είχα το ίδιο και με seller amazon αλλα το ξεκαθάρισα με τη βοήθεια του συνονοματου. Ευχαριστώ παιδιά. x)

float56
18-04-2011, 15:59
υπάρχει άλλος κωδικός για zavvi ή theHut που να περισσέυει ?
Σε εστειλα PM

float56
18-04-2011, 16:22
Στην περιοδο του Πασχα θα εχουμε παλι καθυστερησεις οπως τα χριστουγεννα?

antoniss
18-04-2011, 16:39
Στην περιοδο του Πασχα θα εχουμε παλι καθυστερησεις οπως τα χριστουγεννα?

λογικά όχι τόσο, τα Χριστούγεννα γίνεται ο χαμός ,

φέτος το Πάσχα των καθολικών είναι μαζί πάλι , οπότε τις ίδιες μέρες πάνω κάτω θα είναι μη εργάσιμες ,

Ps. σε ευχαριστώ για τον κωδικό , αν και έχει λήξει , κρίμα.:frusty:

tonybsg
19-04-2011, 11:40
zavvi: αποστολή 21/3, παραλαβή 19/04 (!)

enstikto
19-04-2011, 11:51
Τσακ μπαμ έτσι Tony; :P

tonybsg
19-04-2011, 12:10
Τσακ μπαμ έτσι Tony; :P
LOL

Αφού ρε συ δεν ανησυχούσα, λέω κάποια στιγμή θα έρθει. Είναι τόσο αλλοπρόσαλλο αυτό το zavvi. Και ήρθε... έναν μήνα μετά!

Εντωμεταξύ είχαν φύγει και είχαν έρθει bd από axelmusic και το Mass Effect 2 από το amazon εντός εβδομάδας σχεδόν! Τουλάχιστον δεν ήταν κάτι που ήθελα άμεσα, το Undead Nightmare είχα τσιμπήσει μια Δευτέρα που το έβαλε 15-16Ε.

|WISE|
19-04-2011, 15:19
LOL

Αφού ρε συ δεν ανησυχούσα, λέω κάποια στιγμή θα έρθει. Είναι τόσο αλλοπρόσαλλο αυτό το zavvi. Και ήρθε... έναν μήνα μετά!

Εντωμεταξύ είχαν φύγει και είχαν έρθει bd από axelmusic και το Mass Effect 2 από το amazon εντός εβδομάδας σχεδόν! Τουλάχιστον δεν ήταν κάτι που ήθελα άμεσα, το Undead Nightmare είχα τσιμπήσει μια Δευτέρα που το έβαλε 15-16Ε.

Ηρθε το ufc επιτελους;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

tonybsg
19-04-2011, 23:27
Ηρθε το ufc επιτελους;;


Ναι, περίμενε εσύ να σου έρθει από τώρα! Θα μπει ο Μάιος και μετά :a052:

|WISE|
19-04-2011, 23:52
Ναι, περίμενε εσύ να σου έρθει από τώρα! Θα μπει ο Μάιος και μετά :a052:

Χαχα!οταν δεν θα χω λεφτα ρε κολ


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

djpar
20-04-2011, 14:42
κανεις απο blahdvd τελευταια παραγγειλε,το mk απο εχτες στο pending ειναι...αντε να δουμε

float56
20-04-2011, 14:58
κανεις απο blahdvd τελευταια παραγγειλε,το mk απο εχτες στο pending ειναι...αντε να δουμε
Θα μπορουσες να το παραγγειλεις με λιγοτερα χρηματα...
Τελος παντων, λογικα θα στο στειλουν σημερα.

djpar
20-04-2011, 16:01
39 ευρο συνολο παει σιγα,εξαλλου απο εκει κανω παντα order δεν θελω να ψαχνομαι και οταν μια φορα νομιζα οτι το φαγανε το παιχνιδι μου στειλαν αλλο....να ναι καλα τα ΕΛΤΑ που κανανε 1 μηνα το καθε παιχνιδι...χαχα

Λιγοτερα στο amazon.co.uk?

float56
20-04-2011, 18:27
39 ευρο συνολο παει σιγα,εξαλλου απο εκει κανω παντα order δεν θελω να ψαχνομαι και οταν μια φορα νομιζα οτι το φαγανε το παιχνιδι μου στειλαν αλλο....να ναι καλα τα ΕΛΤΑ που κανανε 1 μηνα το καθε παιχνιδι...χαχα

Λιγοτερα στο amazon.co.uk?
Ναι 35Ε βγαινει

djpar
20-04-2011, 20:20
απο pending εγινε in dispatch; το θεμα ειναι οτι κραταει αρκετη ωρα...
τελικα σημερα εγινε shipped,πρεπει να γινετε χαμος με το MK!

Starlord
22-04-2011, 00:05
RDR από play.com, αποστολή 13/4 παραλαβή σήμερα 21/4.

Όχι άσχημα και αφού ήρθε και εγκαίρως για 4ήμερο έκατσε τέλεια!

dimitrisasp
26-04-2011, 22:43
Μια απορια αν μπορειτε να μου λυσετε.. Απο το αγγλικο amazon μπορεις να αγορασεις οτιδηποτε για Ελλαδα? Ειχα προσπαθησει να αγορασω κατι και δεν το εστελνε αλλα ηταν μεταχειρισμενο και μεσω αλλου μαγαζιου.. Μονο στα μεταχειρισμενα το κανει αυτο?

azalus
26-04-2011, 23:27
χιλια συγνομη αν ειμαι off topic αλλα θελω να αγορασω κατι απο το zavvi και δεν θελω να βαλω πιστωτικη, μπορει να μου πει καποιος τι ειναι το paypal kai πως γινεται.Ευχαριστω εκ τον προτερων.

grip
27-04-2011, 00:00
Χοντρικά ''συνδέεις'' την πιστωτική σου κάρτα με το paypal,και το paypal πληρώνει για εσένα και στα τραβάει μετά από την πιστωτική σου.
Απλό και με ασφάλεια.

tonybsg
27-04-2011, 01:09
Μια απορια αν μπορειτε να μου λυσετε.. Απο το αγγλικο amazon μπορεις να αγορασεις οτιδηποτε για Ελλαδα? Ειχα προσπαθησει να αγορασω κατι και δεν το εστελνε αλλα ηταν μεταχειρισμενο και μεσω αλλου μαγαζιου.. Μονο στα μεταχειρισμενα το κανει αυτο?

Ναι φίλε, γενικά τα πάντα στέλνει. Επειδή ήταν μέσω τρίτου δεν στο έστελνε καθώς είναι και στην δικιά του ευχέρεια (του πωλητή δηλαδή, που θα στέλνει), επίσης σε τέτοια περίπτωση δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει και το free delivery άνω των 25 λιρών που έχει το amazon.

dimitrisasp
27-04-2011, 01:12
Thanks tony!

azalus
27-04-2011, 01:14
ευχαριστω πολυ grip.

tonybsg
27-04-2011, 01:22
Thanks tony!

Τίποτα ρε συ, εγώ γενικά το amazon το προτιμώ, σίγουρα δεν έχει πάντα τις καλύτερες τιμές, ενώ και τα shipping costs είναι υψηλότερα από τον ανταγωνισμό (βέβαια με το free delivery για αγορές άνω των 25 λιρών, βολευόμαστε και σε αυτό το θέμα), αλλά δεν είχα ποτέ προβλήματα, ούτε καν καθυστερήσεις. Για το customer service δεν το συζητώ, φανταστικό και χωρίς πολλά πολλά (ακόμη και εκπτωτικό κουπόνι μου έχουν στείλει, όταν τους είχα κάνει ένα "παράπονο", περισσότερο απορία δηλαδή, για ένα προϊόν που έγινε out of stock αφού το είχα παραγγείλει). Από την άλλη δεν μου έχει τύχει ποτέ να χαθεί δέμα, ώστε να δω εκεί τι θα έκαναν, αν και έχω διαβάσει ότι στέλνουν εκ νέου το προϊόν. Πάντως, από εξωτερικό πωλητή δεν έχω αγοράσει ποτέ, οπότε εκεί δεν έχω ιδέα τι παίζει.

antoniss
27-04-2011, 11:44
Τίποτα ρε συ, εγώ γενικά το amazon το προτιμώ, σίγουρα δεν έχει πάντα τις καλύτερες τιμές, ενώ και τα shipping costs είναι υψηλότερα από τον ανταγωνισμό (βέβαια με το free delivery για αγορές άνω των 25 λιρών, βολευόμαστε και σε αυτό το θέμα), αλλά δεν είχα ποτέ προβλήματα, ούτε καν καθυστερήσεις. Για το customer service δεν το συζητώ, φανταστικό και χωρίς πολλά πολλά (ακόμη και εκπτωτικό κουπόνι μου έχουν στείλει, όταν τους είχα κάνει ένα "παράπονο", περισσότερο απορία δηλαδή, για ένα προϊόν που έγινε out of stock αφού το είχα παραγγείλει). Από την άλλη δεν μου έχει τύχει ποτέ να χαθεί δέμα, ώστε να δω εκεί τι θα έκαναν, αν και έχω διαβάσει ότι στέλνουν εκ νέου το προϊόν. Πάντως, από εξωτερικό πωλητή δεν έχω αγοράσει ποτέ, οπότε εκεί δεν έχω ιδέα τι παίζει.

να συμπληρώσω και εγώ σε όσα λες ,στα οποία συμφωνώ γιατί και εγώ αγοράζω συχνά από amazon.co.uk , πως μια φορά χρειάστηκε να επικοινωνήσω για πρόβλημα , το οποίο δεν ήτανε καν δικό τους αφού είχα παραγγείλει από seller ένα game και μου στείλανε άλλο !
Με εξυπηρετήσανε άμεσα , μου πιστώσανε το ποσό πίσω στην κάρτα και αφού μου ζήτησαν συγνώμη δεν μου ζητήσανε καν να επιστρέψω το λάθος game !

Το amazon τα προσέχει πολύ αυτά , και ειδικά όταν αφορά καποιον seller του ,γιατί αφενός δεν θέλει να χαλάσει το όνομά του και κατά δεύτερον όταν αγοράζεις από το site του ακόμα και από άλλον έχεις να κάνεις με το ίδιο. (όπως π.χ. και με το Paypal που έχεις μια σιγουριά αν κάτι στραβώσει ότι θα βγει μια άκρη.)

karakaxas
27-04-2011, 14:37
να δωσω ενα μεγαλο "μπραβο" στην τρομερη δουλεια που κανουν τα ελτα και τους "αξιους" ταχυδρομους που εχουν .
εδω και 1 εβδομαδα εχει ερθει η παραγγελια μου απο το play αλλα στα χερια μου δεν εχω παρει τιποτα. ο λογος ?
ο ταχυδρομος απο την πεμπτη εως εχθες τριτη ειχε παρει αδεια.
ερχεται σημερα τον πιανω και του λεω οτι ολοκληρη οικοδομη και δεν εχει παρει ουτε εναν φακελο εδω και 1 εβδομαδα γιατι ?
μου απανταει να ειχα αδεια δεν ξερω τι εχει γινει και την κοπανησε.
παω στο ταχυδρομειο μου λενε δωσε αριθμο φακελου και θα κοιταξω του λεω δεν μου δωσανε αριθμο φυγε τοτε μου απαντανε.
τον απανταω τοσοι πολοι φακελοι εχουν ερθει απο εξωτερικο και δεν μπορεις να κοιταξεις ? απαντηση καμια.
συγνομη αλλα γαμι..νται τα ελτα

dimitrisasp
27-04-2011, 15:34
Ελλαδαρα λεμεε!!! :P

@ tony & antoniss
Εχει συμβει και σε φιλο μου να του στειλουν λαθος πραγμα και του ειπαν κρατα αυτο και σου στελνουμε και το αλλο δωρεαν.. Ακουω τα καλυτερα για την εξυπηρετηση.. Αν καταλαβα καλα πανω απο 25 λιρες αγορα εχει σαν αποτελεσμα τη δωρεαν αποστολη?

tonybsg
27-04-2011, 16:14
^Ναι Δημήτρη, εδώ και κάμποσους μήνες ισχύει αυτό με τις 25 λίρες!

antoniss
27-04-2011, 16:17
Ελλαδαρα λεμεε!!! :P

@ tony & antoniss
Εχει συμβει και σε φιλο μου να του στειλουν λαθος πραγμα και του ειπαν κρατα αυτο και σου στελνουμε και το αλλο δωρεαν.. Ακουω τα καλυτερα για την εξυπηρετηση.. Αν καταλαβα καλα πανω απο 25 λιρες αγορα εχει σαν αποτελεσμα τη δωρεαν αποστολη?

ναι πρέπει να είναι από 25 και πάνω , αλλά όχι απο seller από το ίδιο το amazon.co.uk.

πάντως αυτό που κάνω εγώ είναι σε ότι θέλω να το κάνω add και procced to checkout και εκεί φτάνω μέχρι το τελευταίο στάδιο της παραγγελίας που λέγεται "confirm" όπου αρχικά βλέπεις αν το στελνει Ελλάδα αλλά σου λέει ακριβώς τι σε χρεώνει και σε euro και αν δεν το θες πατάς κάτω κάτω εκεί που λέει να γυρίσεις πίσω χωρίς να προχωρήσει η παραγγελία σου.

karakaxas
28-04-2011, 13:34
να δωσω ενα μεγαλο "μπραβο" στην τρομερη δουλεια που κανουν τα ελτα και τους "αξιους" ταχυδρομους που εχουν .
εδω και 1 εβδομαδα εχει ερθει η παραγγελια μου απο το play αλλα στα χερια μου δεν εχω παρει τιποτα. ο λογος ?
ο ταχυδρομος απο την πεμπτη εως εχθες τριτη ειχε παρει αδεια.
ερχεται σημερα τον πιανω και του λεω οτι ολοκληρη οικοδομη και δεν εχει παρει ουτε εναν φακελο εδω και 1 εβδομαδα γιατι ?
μου απανταει να ειχα αδεια δεν ξερω τι εχει γινει και την κοπανησε.
παω στο ταχυδρομειο μου λενε δωσε αριθμο φακελου και θα κοιταξω του λεω δεν μου δωσανε αριθμο φυγε τοτε μου απαντανε.
τον απανταω τοσοι πολοι φακελοι εχουν ερθει απο εξωτερικο και δεν μπορεις να κοιταξεις ? απαντηση καμια.
συγνομη αλλα γαμι..νται τα ελτα

και σε συνεχεια σημερα ελαβα το παιχνιδι
με τον ταχυδρομο πραγματικα χεσμ...
μονο συγνομη που δεν μου ζητησε.

Chill
28-04-2011, 14:29
Παρέλαβα το GH : Metallica από HMV. Η συσκευασία ήταν περίεργη.....το βιβλιαράκι μαζί με το blu ray ήταν σφραγισμένα σε ξεχωριστή πλαστικό σακουλάκι (ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ) μέσα στη θήκη του blu ray η οποία το δίχως άλλο ήταν μεταχειρισμένη. Μου έδωσε την εντύπωση ότι εμπορεύονται το παιχνίδι με το πλαστικό σακουλάκι και για θήκη βάζουν ότι βρεθεί διαθέσιμο από ενοικιάσεις/επιστροφές κλπ...... Μια φορά είχα ξαναγοράσει από HMV - πέρσι την collectors του heavy rain - ήταν τραγικά αργό οπότε δεν με ξαναείδαν μέχρι την ανάγκη για Metallica....σίγουρα πλέον μετά από την σημερινή μαιμουδιά ούτε που θα ξανατσεκάρω το store τους όσο απελπισμένος και να μαι :-)

antoniss
28-04-2011, 15:01
εγώ από το theHut.com , από 28/3 που έγινε despatch ένα game , περιμένω ακόμα !!!

είχα στείλει μήνυμα στις 15 μέρες και μου είπανε να περιμένω μέχρι και 28/4 (30 μέρες) δλδ σήμερα , και να τους ξαναστείλω μήνυμα , όπως και έκανα !

αλλά τι συμπέρασμα να βγάλω όταν στις 1/4 είχα παραγγείλει και ένα άλλο game από το ίδιο το theHut.com το οποίο μου ήρθε στις 10 μέρες πάνω ?

ποιος να φταίει ? οέο ?

τεσπα , ας μου πιστώσουν το ποσό και όλα καλά .
(άσε που έχει πέσει και 10€ το παιχνίδι από τοτε που το παρήγγειλα...)

Chill
28-04-2011, 17:27
Σχετικά με το amazon. Πως καταλαβαίνω αν το προϊόν το στέλνει το ίδιο το amazon ή τρίτος πωλητής;

ilias78
28-04-2011, 17:48
μετα τα τελευταια γεγονοτα που εγιναν σχετικα με το χακαρισμα του psn, πηγα μια βολτα απο την τραπεζα για να ακυρωσω την καρτα μου κ να βγαλω καινουριο. ασχετο αλλα ο υπαλληλος που μιλησα στο τηλεφωνο ηταν γνωστης της ζημιας της sony.
οταν ειχα την παλια καρτα, ειχα κανει μια προπαραγγελεια σε ενα game (l.a. noire) το οποιο θα κυκλοφορισει 20/05. μπηκα λοιπον στο site και αλλαξα τα στοιχεια της καρτας, βαζοντας τα κανουρια. προφανως και δεν θα εχω καποιο προβλημα με την παραγγελεια μου, σωστα?
μηπως πρεπει να ακυρωσω κ να παραγγειλω απο την αρχη το game? δεν νομιζω ομως απο τη στιγμη που εγινε edit στην καρτα και επισης το βλεπω σαν pending. απλα ρωταω για σιγουρια.

antoniss
28-04-2011, 18:02
Σχετικά με το amazon. Πως καταλαβαίνω αν το προϊόν το στέλνει το ίδιο το amazon ή τρίτος πωλητής;

βρες αυτό που θες και κοίτα παρακάτω στην φωτό τον κόκκινο κύκλο (λέει ποιος είναι ο seller) και στον πράσινο κύκλο έχει πόσοι άλλοι seller το πουλάνε (πιο δίπλα είναι και πόσοι το πουλάνε used ) αν πατήσεις εκεί στον πράσινο κύκλο θα σου ανοίξει άλλη σελίδα που θα σου λέει ποιοι είναι και θα μπορέσεις να επιλέξεις όποιον θες ,

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/AMAZON_EX.jpg

Chill
28-04-2011, 18:17
Μάλιστα, thanks!! Οπότε αν είναι από το amazon εκεί που γράφει στο mortal kombat TTSims θα λέει κανονικά amazon.co.uk σωστά (για να μαστε σίγουροι για τα δωρεάν μεταφορικά);

antoniss
28-04-2011, 18:30
Μάλιστα, thanks!! Οπότε αν είναι από το amazon εκεί που γράφει στο mortal kombat TTSims θα λέει κανονικά amazon.co.uk σωστά (για να μαστε σίγουροι για τα δωρεάν μεταφορικά);
ακριβώς !

αλλά ούτως ή άλλος στο 2ο βήμα αφού κάνεις procced to checkout νομίζω διαλέγεις τον τρόπο του delivery ,

αλλά πήγαινε μέχρι τέλος την παραγγελία σου , στο τελευταίο σου βήμα σου λέει αναλυτικά τι σε χρεώνει , οπότε αν δεν σου κάνει κάτω κάτω πατας το Link που λέει να γυρίσεις πίσω ΧΩΡΙΣ να ολοκληρωθεί η παραγγελία σου.

geodlord7
28-04-2011, 23:52
Aν κάτι έρθει με fedex απο america, περνάει τελωνείο και σε γ@@νε στους φόρους να φανταστώ?

litanies
29-04-2011, 01:12
Aν κάτι έρθει με fedex απο america, περνάει τελωνείο και σε γ@@νε στους φόρους να φανταστώ?

το λιγότερο 100 ευρώ και ανεβαίνεις....
οπότε πας εσύ για εκτελωνισμό και πληρώνεις λιγότερα αλλά χάνεις μερικές ώρες από το πρωινό σου :)

geodlord7
29-04-2011, 02:38
^ ακόμα και αν αυτός που το στείλει, το δηλώσει σαν "gift" αξίας κάτω των 50 ευρώ?

Αυτό που λες, ότι μπορώ να πάω εγώ εκεί και να πληρώσω λιγότερα πως λειτουργεί?

Σε ευχαριστώ πάντως για το info.

Chill
29-04-2011, 03:17
Ως gift λογικά δεν πρέπει να περάσει τελωνείο.

Αν παρόλα αυτά περάσει.....

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=9332

Διάβασε το post #7

geodlord7
29-04-2011, 04:34
Holy mother of baby jezuss

Eκανα μια γρήγορη ανάγνωση του θρεντ που έγραψες, και ανέβηκαν οι οι σφίξεις μου :P
Δεν τον τολμώ ούτε και αν το δηλώσει σαν gift....

Thanks για τις πληροφορίες chill.

antoniss
29-04-2011, 11:44
Ξέρει κανείς το theGameCollection.net ??

έχει αγοράσει κανείς ?


έχει σε κάποια games καλές τιμές :
http://www.thegamecollection.net/ps3-c-62.html

Vicarious
29-04-2011, 12:49
Επειδή το θέμα με τα gifts είχε παραγίνει, πλέον είναι πιθανό να ανοιχθεί και κάτι που έχει δηλωθεί ως δώρο.
Το καλύτερο είναι να υποτιμολογείται αυτό που αγοράσατε με μία τιμή μέχρι 40 δολλάρια.
Αν είναι μικρό, ελαφρύ και σταλεί με κανονικό ταχυδρομείο κατά 99% δεν περνάει τελωνείο.

Αν όχι, αλλά έχει δηλωθεί με μικρή αξία είναι εντελώς random το άν θα περάσει.

jimkog
29-04-2011, 22:35
μπορει καποιος να μου πει για τα μεταφορικα και τις μερες που περνει για να ερθει ενα παιχνιδι απο το zavvi και το the hut???

volyros
30-04-2011, 01:58
α
μπορει καποιος να μου πει για τα μεταφορικα και τις μερες που περνει για να ερθει ενα παιχνιδι απο το zavvi και το the hut???

αυτο το διαστημα δεν χρεωνουν μεταφορικα,οταν εχει ειναι 1,15£...
συνηθως ερχονται μεσα σε 10-15 μερες...τωρα ελεω ελτα μπορει να κανουν το περρισοτερο εως και μηνα..

jimkog
30-04-2011, 11:52
α

αυτο το διαστημα δεν χρεωνουν μεταφορικα,οταν εχει ειναι 1,15£...
συνηθως ερχονται μεσα σε 10-15 μερες...τωρα ελεω ελτα μπορει να κανουν το περρισοτερο εως και μηνα..
για ποιο απο τα δυο καταστηματα λες?? :Ρ

ilias78
30-04-2011, 11:56
νομιζω οτι αυτα τα 2 μαγαζια ειναι τα ιδια. οποτε μιλαει κ για τα 2.

Invincible
30-04-2011, 14:13
Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο έχει το PS3 320GB στο MediaMarkt?

jimkog
30-04-2011, 15:36
νομιζω οτι αυτα τα 2 μαγαζια ειναι τα ιδια. οποτε μιλαει κ για τα 2.
απο οτι προσεξα τωρα στο ζαβι κατω απο καθε παιχνιδι λεει free shiping...τελος παντων :Ρ
σημερα ανακοινωσα στον κολλητο μου ο οποιος ειναι και αυτος καμμενος σαν εμενα οτι θα σταματησω να αγοραζω απο την ελλαδα γιατι μας κλεβουν και θα αγοραζω απο το εξωτερικο και μου λεει αμεσως οτι επειδη αυτον πριν λιγα χρονια που ειχε κανει παραγγελια απο το play.com ενα παιχνιδι πσ2 τον ειχαν κλεψει στο ταχυδρομιο και ζητησε να του φερουν αλλο συμβαινει σε ολους εγω του λεω αντε γεια κατσε να αγορασεις 50 ευρω παιχνιδια εσεις τι λετε σας εχει τυχει πολλες φορες να σας το εχουν κλεψει στο ταχυδρομιο???

azalus
02-05-2011, 13:19
παιδια συγνωμη, πηγα στο περιπτερο και μου ειπε οτι εχει paysafe καρτες για παραγγελιες απο το ιντερνετ.Ξερει κανεις τι παιζει?

d1m1s13
02-05-2011, 13:28
Ειναι μια προπληρωμενη "καρτα" με εναν κωδικο που την χρησιμοποιεις για αγορες μεσω internet(και οχι μονο).Το κακο ειναι οτι απο τα μεγαλα interneτικα μαγαζια του εξωτερικου(zavvi,game.co,κ.α) κανενα δεν την δεχεται και ουτε στο paypal μπορεις να την καταθεσεις.Οποτε....

Invincible
02-05-2011, 14:31
παιδια συγνωμη, πηγα στο περιπτερο και μου ειπε οτι εχει paysafe καρτες για παραγγελιες απο το ιντερνετ.Ξερει κανεις τι παιζει?
Πολύ χρήσιμη στα MMORPG (Lineage 2, Aion, Rift, κλπ) αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα online stores όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω...

azalus
02-05-2011, 14:38
Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια.

WolfRathmA
02-05-2011, 21:15
Μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει ποσο βγαινει η tournament edition του MK απο το vgp.ca;;; Ποσο ειναι σε ευρω; Μαζι με μεταφορικα δε βγαινει περιπου 168€ η κανω λαθος;

ilias78
02-05-2011, 21:37
χωρις τα μεταφορικα βγαινει 120,387 ευρω. με δεδομενα αυτης της στιγμης.
τα μεταφορικα, λεει πως ειναι 5,30 ευρω αν τιτλο. τα μεγαλυτερα πακετα, πανε αναλογα το βαρος. (USA & International shipping rates are $7.49 Canadian per game title (ie PS3 videogame title) Larger Items such as consoles and controllers, and PC Games have higher shipping costs due to their weight. Please proceed to checkout to see the shipping costs.)
τις μετατροπες τις εκανα σε αυτο το site
http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=170&From=CAD&To=EUR

antoniss
02-05-2011, 21:46
Μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει ποσο βγαινει η tournament edition του MK απο το vgp.ca;;; Ποσο ειναι σε ευρω; Μαζι με μεταφορικα δε βγαινει περιπου 168€ η κανω λαθος;


χωρις τα μεταφορικα βγαινει 120,387 ευρω. με δεδομενα αυτης της στιγμης.
τα μεταφορικα, λεει πως ειναι 5,30 ευρω αν τιτλο. τα μεγαλυτερα πακετα, πανε αναλογα το βαρος. (USA & International shipping rates are $7.49 Canadian per game title (ie PS3 videogame title) Larger Items such as consoles and controllers, and PC Games have higher shipping costs due to their weight. Please proceed to checkout to see the shipping costs.)
τις μετατροπες τις εκανα σε αυτο το site
http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=170&From=CAD&To=EUR


στην τιμή που έχει θα υπολογίσεις και ακριβώς $83.99CDN τα οποία είναι τα μεταφορικά για Ελλάδα !

το ξέρω γιατί τόσο με χρέωσε εμένα (πάνε βάση βάρους)

ilias78
02-05-2011, 21:48
οποτε εχουμε συν 59,51 συνολο 179,897 ευρω.

WolfRathmA
02-05-2011, 21:55
Για Ελλαδα οταν παω να κανω αγορα μου βγαζει συνολο 236 καναδικα δολαρια. Οποτε 168 ευρω δε βγαινουν ρε παιδια; Παω να κανω αγορα και μου κανει reject. Εχει 170€ η καρτα μεσα.

ilias78
02-05-2011, 22:14
μηπως οι χακερς σου εφαγαν τα 170 ευρω και δεν εχεις παρει πρεφα??????
χαχαχαχαχαχα
τσεκαρες οντως την καρτα κ ειδες οτι εχεις 170 ευρω? μιλα με την τραπεζα μηπως σου μπλκαρει τιποτα.

overclocker
02-05-2011, 22:22
Για Ελλαδα οταν παω να κανω αγορα μου βγαζει συνολο 236 καναδικα δολαρια. Οποτε 168 ευρω δε βγαινουν ρε παιδια; Παω να κανω αγορα και μου κανει reject. Εχει 170€ η καρτα μεσα.

Sub-Total: 122.04EUR
Tax (0%): 0.00EUR
Country GR : 0.9 lb(s): 48.09EUR
Total: 170.13EUR

Θέλεις άλλα 0,13 euro γιαυτό σου το βγάζει reject. LoL!!!

WolfRathmA
02-05-2011, 22:52
Έχω μέσα 170,80! WTF?

Τέλος πάντων. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο τη τράπεζα να δω.

ilias78
02-05-2011, 22:58
εγω παρομοιο προβλημα ειχα με το amazon.fr
ειχα μια παραγγελεια 5-6 βιβλια. απο αυτα υπαρχαν σαν στοκ τα περισσοτερα (τα οποια εφυγαν αμεσως) πλην του ενος. οταν ηρθε στο στοκ τους και το αλλο και πηγαν να μου το χρεωσουν την καρτα και να μου το στειλουν, η τραπεζα την μπλοκαρε. το υοποιπο που τοτε ηταν διαθεσιμο, εφτανε κ περισευε για την χρεωση του βιβλιου. σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους, την ξεμπλοκαραν και ολα καλα. απο οτι μου ειπαν, την ειχαν μπλοκαρει για λογους ασφαλειας. ισως τους φανηκε οτι καποιος κατι πηγε να κανει με την καρτα μου.

WolfRathmA
02-05-2011, 23:15
Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Γιατί είναι και η πρώτη φορά που κάνω αγορα απο το vgp.ca. Αύριο θα μάθω περισσότερα.

Επίσης μου έστειλαν mail απο το vgp για τα μεταφορικά που τους είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι το στέλνουν με DHL και το στέλνουν με άλλη αναγραφομενη τιμη για να μη πληρώσω πολλά στο τελωνείο.

Για να δούμε... Έχει πάρει κανείς απο DHL δέμα; Καμία εμπειρία;

tonybsg
02-05-2011, 23:21
Μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Γιατί είναι και η πρώτη φορά που κάνω αγορα απο το vgp.ca. Αύριο θα μάθω περισσότερα.

Επίσης μου έστειλαν mail απο το vgp για τα μεταφορικά που τους είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι το στέλνουν με DHL και το στέλνουν με άλλη αναγραφομενη τιμη για να μη πληρώσω πολλά στο τελωνείο.

Για να δούμε... Έχει πάρει κανείς απο DHL δέμα; Καμία εμπειρία;

Έχω πει αναλυτικά σε προηγούμενα ποστ αλλά και στο thread του Mortal Kombat τι υποτίθεται ότι ισχύει. Συγκεκριμένα για DHL είχα πει και παλαιότερα...



Τώρα, αν έρθει με courier, θα περάσει 100% από τελωνείο (και ας κάνει και 50Ε για παράδειγμα). Συγκεκριμένα, η DHL μου είχε πει ότι πληρώνουμε επιπλέον σχεδόν το 50% της αξίας, συν ένα ποσό για την διαδικασία του εκτελωνισμού.

Και συμπληρώνω ότι το ποσό του εκτελωνισμού (που μπορείς να το αποφύγεις αν πας εσύ να το κάνεις) πρέπει να ήταν κανά 50ρικο ακόμη τότε αν θυμάμαι καλά (πριν από περίπου έναν χρόνο).

Αυτά μου τα είχε πει ο υπάλληλος της DHL όταν με είχαν πάρει τηλέφωνο να με ενημερώσουν για το πακέτο αξίας 70-80Ε που είχα παραγγείλει από amazon.ca και μου το είχαν στείλει με DHL.

Τώρα τι θα ισχύσει στην δικιά σου περίπτωση δεν ξέρω, ειδικά δε αν βάλουν πολύ μικρό ποσό όπως συνηθίζουν.

WolfRathmA
02-05-2011, 23:43
Λες να το διακινδυνέψω tony; Η θα πληρώσω το κούκο αηδόνι μετά;

antoniss
02-05-2011, 23:51
Έχω μέσα 170,80! WTF?

Τέλος πάντων. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο τη τράπεζα να δω.

Αποστόλη το έκανα και σε ευρώ και βγαίνει ελάχιστα παραπάνω από 170€ !
είναι σίγουρα το κανονικό σου υπολοιπο τόσο , και όχι π.χ. το λογιστικό υπόλοιπο ?

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/mk.jpg

WolfRathmA
03-05-2011, 00:00
Ναι σιγουρα εγω υπολοιπο! Το εβαλα και εγω και σε ευρω και το εκανα παλι αλλα δε γινεται τιποτα. decline βγαζει. Και μεσο paypal δοκιμασα. Παλι τα ιδια!

Κατι παιζει με τη τραπεζα. Εχω στειλει mail και θα παρω και τηλεφωνο αυριο.

tonybsg
03-05-2011, 00:11
Λες να το διακινδυνέψω tony; Η θα πληρώσω το κούκο αηδόνι μετά;

Εγώ πάντως ρε φίλε το είχα γυρίσει πίσω... γιατί θυμάμαι σχεδόν είχε διπλασιαστεί η τιμή, ενώ πχ αν το έπαιρνα από το amazon.com θα ερχόταν χωρίς πολλά πολλά γιατί εκείνο τα BD's τα στέλνει με USPS (και μόλις το παρέλαβε το amazon.ca μετά από δυο βδομάδες περίπου, μου έκαναν το refund).

Γενικά έχει το θετικό ότι θα έρθει γρήγορα και λογικά με περισσότερη ασφάλεια. Από την άλλη όμως σίγουρα θα πληρώσεις περισσότερα... Εξαρτάται πάντως και τι τιμή θα βάλουν, πχ αν βάλουν κανα 30Ε απ' έξω (LOL για τέτοιο πακέτο τέρας αν το κάνουν χεχε), ε, δεν γίνεται να χρεώσουν πολλά από την DHL, και αν πας και να το πάρεις και από αεροδρόμιο εσύ, δεν θα πληρώσεις πολλά εν τέλει και σίγουρα θα αξίζει η ταλαιπωρία. Τώρα ξέρω γω... αν το θες πάρα πολύ, το παίρνεις και το πληρώνεις όσο σου πουν και στο φέρνουν και σπίτι.

Μήπως να έπαιρνες κανα τηλέφωνο και την ίδια την DHL; Και ξέρω γω να τους πεις ότι "θα περιμένω πακέτο πχ 50Ε από Καναδά, πόσο θα χρεωθώ εν τέλει"; Να δούμε και τώρα τι θα πουν.

WolfRathmA
03-05-2011, 00:47
OK. Θα δω τι θα κανω.... θα περιμενω να ξημερώσει πρωτα! χεεχε! Κοιταω και ebay μηπως βρω τιποτα και εκει....

ilias78
03-05-2011, 00:49
απο ελλαδα να υποθεσω οτι δεν παιζει τιποτα? εχεις ρωτησει σε καταστηματα?

WolfRathmA
03-05-2011, 01:01
Το πηρα τελικα απο ebay και με απλο ταχυδρομιο! Αλλα μονο το χειρηστηριο! Το παιχνιδι το εχω αλλωστε!

All done!!!

http://bit.ly/iLSvuQ


=D =D =D

plakas
05-05-2011, 14:54
Το πηρα τελικα απο ebay και με απλο ταχυδρομιο! Αλλα μονο το χειρηστηριο! Το παιχνιδι το εχω αλλωστε!

All done!!!

http://bit.ly/iLSvuQ


=D =D =D

Και θα δωσεις και 96 δολλαρια μεταφορικα; wow!!!

Σημερα πηγα στα Ελτα να παρω κατι συλεκτικες εκδοσεις και την singature του gt5 δεν την ειχαν βαλει καν σε κουτι αλλα ηταν ετσι οπως την πουλανε στα καταστηματα!!!ξεκολησα ολα τα αυτοκολητα του Ελτα χωρις κανενα προβλημα αλλα υπαρχει ενα απο το πλαισιο που φοβαμαι να το αφαιρεσω μιας και θα σκισει το κουτι!!!ξερει κανεις αν μπορω να πω τιποτα στους βλακες του πλαισιο,που δεν μπορουσαν να βαλουν ενα χαρτοκουτο!!!!τοσο αχρηστοι ρε παιδακι μου !

enstikto
05-05-2011, 15:05
Το ίδιο μου είχαν κάνει στην πανδορα κ από τότε τους περνώ τηλ πάντα όταν παραγγελνω collectors από εκεί κ τους λέω βα μην το κάνουν...

karakaxas
06-05-2011, 00:24
Και θα δωσεις και 96 δολλαρια μεταφορικα; wow!!!

Σημερα πηγα στα Ελτα να παρω κατι συλεκτικες εκδοσεις και την singature του gt5 δεν την ειχαν βαλει καν σε κουτι αλλα ηταν ετσι οπως την πουλανε στα καταστηματα!!!ξεκολησα ολα τα αυτοκολητα του Ελτα χωρις κανενα προβλημα αλλα υπαρχει ενα απο το πλαισιο που φοβαμαι να το αφαιρεσω μιας και θα σκισει το κουτι!!!ξερει κανεις αν μπορω να πω τιποτα στους βλακες του πλαισιο,που δεν μπορουσαν να βαλουν ενα χαρτοκουτο!!!!τοσο αχρηστοι ρε παιδακι μου !

συγνομη μπερδευτικα το πλαισιο σου φερνει σπιτι την παραγγελια δεν ασχολουνται με τα ελτα ! και ολα σε συσκευασια.

I_HAVE_A_NAME_
06-05-2011, 00:40
Ήθελα να ρωτήσω κάτι,όποιος γνωρίζει και θέλει απαντάει.
Στο zavvi:
1)τα έξοδα αποστολής είναι free? και
2)σε πόσες μέρες σου αποστέλλεται η παραγγελία?
3)το παραλαμβάνω από τα ΕΛΤΑ ή γίνεται να έρθει κατευθείαν σπίτι μου?

volyros
06-05-2011, 02:11
Ήθελα να ρωτήσω κάτι,όποιος γνωρίζει και θέλει απαντάει.
Στο zavvi:
1)τα έξοδα αποστολής είναι free? και
2)σε πόσες μέρες σου αποστέλλεται η παραγγελία?
3)το παραλαμβάνω από τα ΕΛΤΑ ή γίνεται να έρθει κατευθείαν σπίτι μου?

1)ναι ειναι free(προς το παρων)
2)10-15 μερες(συνηθως)
3)εμενα μου τα φερνει σπιτι ο ταχυδρομος κανονικα..εχω διαβασει ομως για παιδια που τους αφηνε χαρτακι..αναλογα με τον ταχυδρομο δηλαδη..

παντως θελω να σου πω οτι ποτε δεν ειχα προβλημα με το συγκεκριμενο site και εχω παραγγειλει απο κει 32 φορες..

Desmond
06-05-2011, 02:38
συγνομη μπερδευτικα το πλαισιο σου φερνει σπιτι την παραγγελια δεν ασχολουνται με τα ελτα ! και ολα σε συσκευασια.
Προφανώς στην Ίο που μένει ο Μάριος δεν έχει πλαίσιο.

geodlord7
06-05-2011, 08:08
Μια ερώτηση επειδή δεν έχω πάρει ακόμα σίγουρη απάντηση...

Αν παραγγείλω απο amazon.com ενα ps3 game ή μια ταινία bluray, θα περάσει τελωνείο ελλάδα και θα χρεωθώ?

tonybsg
06-05-2011, 11:39
Μια ερώτηση επειδή δεν έχω πάρει ακόμα σίγουρη απάντηση...

Αν παραγγείλω απο amazon.com ενα ps3 game ή μια ταινία bluray, θα περάσει τελωνείο ελλάδα και θα χρεωθώ?


BD/DVD's πάρε άφοβα, γιατί τα στέλνει με USPS, οπότε μια χαρά θα έρθουν.

Video Games όμως τα στέλνει μόνο με courier, οπότε θα περάσουν από τελωνείο.

geodlord7
06-05-2011, 18:19
^Thanks tony :)

dlevel
13-05-2011, 17:56
εγώ αγοράζω απο www.vdgms.info lately, το site αυτο είναι απο το amazon αλλα δε κρατάει commission και πέρνει λεφτά απο τις διαφιμίσεις. απο ότι έχω καταλάβει και βγαίνουν λίγο φτηνότερα. Μεχρι στιγμής απόλυτα ευχαριστημένος και πολυ γρήγορο delivery!

ilias78
14-05-2011, 00:26
το zavvi εχει βελτιωθει καθολου στις αποστολες του?

Dragonpaul
14-05-2011, 00:32
το zavvi εχει βελτιωθει καθολου στις αποστολες του?
Nαι, Ηλια. Ο,τι εχω παρει τελευταια, εχει ερθει κανονικα.

lordelesar
14-05-2011, 11:32
Παιδιά πήγα να παραγγείλω από Amazon UK το Assassin's Creed II (eligible for super saver) και δεν έχει δωρεάν αποστολή...
Μου λέει το παρακάτω:

Your Amazon EU S.a.r.L. items:
Dispatching to: xxxxxxx Greece

Not Eligible:Items delivered to addresses outside the UK are not eligible for free Super Saver Delivery.

Τι έγινε ρε παιδιά? Σταματήσανε το free shipping?

ilias78
14-05-2011, 11:54
απο οτι προσεξα, το zavvi εχει βαλει να γινεται πληρωμη και μεσω paypal.
ποια η διαφορα αν παρω κατι με paypal απο οτι με την visa?

τo game.co.uk, ειναι αξιοπιστο? αυτο ηταν που καποιους τιτλους τους εστελνε χωρις το ναυλον στο κουτακι?
επισης, συνηθες χρονος παραδοσης κ μεταφορικα?

aladdin7
14-05-2011, 12:06
Παιδιά πήγα να παραγγείλω από Amazon UK το Assassin's Creed II (eligible for super saver) και δεν έχει δωρεάν αποστολή...
Μου λέει το παρακάτω:

Your Amazon EU S.a.r.L. items:
Dispatching to: xxxxxxx Greece

Not Eligible:Items delivered to addresses outside the UK are not eligible for free Super Saver Delivery.

Τι έγινε ρε παιδιά? Σταματήσανε το free shipping?

Αν είναι αυτό

Assassin's Creed II: Amazon.co.uk: PC & Video Games

μήπως έχει να κάνει με το

Items for dispatch to UK will be sold by Amazon's Preferred Merchant.;;;

WolfRathmA
15-05-2011, 06:03
Παιδιά πήγα να παραγγείλω από Amazon UK το Assassin's Creed II (eligible for super saver) και δεν έχει δωρεάν αποστολή...
Μου λέει το παρακάτω:

Your Amazon EU S.a.r.L. items:
Dispatching to: xxxxxxx Greece

Not Eligible:Items delivered to addresses outside the UK are not eligible for free Super Saver Delivery.

Τι έγινε ρε παιδιά? Σταματήσανε το free shipping?


To amazon παιδια στελνει απο 25λιρες και πανω δωρεαν. Οποτε οτι εχει κατω απο 25 λιρες θα πληρωνεται μεταφορικα.

messi10
15-05-2011, 22:28
Παιδια,εχω καποιες ερωτησεις για το zavvi.

Ειμαι νεος στην internetικες αγορες,αλλα εχω βγαλει pre-paid απο Eurobank.Θα παω αυριο να την γεμισω για 1η φορα...
Λοιπον,το zavvi αυτην την περιοδο δεν εχει μεταφορικα.
Αν κανω αυριο pre-order ενα παιχνιδι που βγενει για παραδειγμα τον Ιουνιο ή Ιουλιο,και εκεινη την περιοδο μπουν μεταφορικα θα πληρωσω το παιχνιδι που ειχα κανει pre-order με μεταφορικα ή χωρις;
Ξερω οτι αν κανεις pre-order ενα παιχνιδι,ακομα κι αν αλλαξει η τιμη του εσυ το πληρωνεις στην τιμη που το εκανες pre-order,ισχυει αυτο;
Ακομα,οταν παω να κανω εγγραφη μου εχει αυτα τα ''υπεοχρετικα πεδια''.Να γραψω τα στοιχεια μου με ελληνικα ή greeklish;
Τελος,αν ΔΕΝ εχω συνδεση την pre-paid μου με paypal,θα μου την δεχτει ή οχι;
Και κατι τελευταιο. Μεχρι να γινει dispatch(δηλαδη οταν βγενει)μπορω να κανω cancel την παραγγελια μου,ετσι;

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειναι η προτη μου αγορα απο internet και εχω καποιες αποριες.
Αν μπορειτε βοηθηστε με :)

antoniss
15-05-2011, 23:19
@messi εννοείται θα γράψεις σε αγγλικά ούτε σε ελληνικά ούτε σε greeklish !
Tώρα για την κάρτα σουαν είναι visa ή MasterCard τότε το zavvi την δέχεται απευθείας αλλιώς μόνο μέσω paypal

messi10
15-05-2011, 23:28
Χιλια ευχαριστω για την απαντηση. Visa ειναι η καρτα μου. :)
Ξερεις τιποτα για τις αλλες ερωτησεις;
Επισης,οταν πηγα να κανω εγγραφη δεν μου ζητησε Διευθυνση ουτε χωρα...Πώς θα μου τα στιλει αν δεν ξερει που μενω; ή σου δινει μετα επιλογη;

risto
15-05-2011, 23:30
τα μεταφορικα στο ζαββι ειναι 1.5 ευρω ετσι κ αλλιως,δεν νομιζω να εχει σημασια αν ειναι δωρεαν ή οχι.τωρα παντως ειναι δωρεαν.την παραγγελια σου απο την στιγμη που εχει status "awaiting despach" δεν μπορεις να την ακυρωσεις

antoniss
15-05-2011, 23:56
Χιλια ευχαριστω για την απαντηση. Visa ειναι η καρτα μου. :)
Ξερεις τιποτα για τις αλλες ερωτησεις;
Επισης,οταν πηγα να κανω εγγραφη δεν μου ζητησε Διευθυνση ουτε χωρα...Πώς θα μου τα στιλει αν δεν ξερει που μενω; ή σου δινει μετα επιλογη;

Μην ανησυχείς όταν εφιαξες account στο zavvi δεν σε ρώτησε για όλα τα στοιχεία σου ; Τεσπα κανε sign in απο πάνω δεξιά και μετα απο αριστερά που έχει μια στήλη με τις επιλογές μπορείς να καταχωρήσεις και τις κάρτες σου και δώσει και τα πάντα όλα! Lol

messi10
16-05-2011, 00:10
Τωρα κανω register για πρωτη φορα και μου εχει βγαλει κουτακια
Your Name: *

Email Address: *

Confirm Email: *

Password: *

αλλα πουθενα διαευθυνση/πολη/χωρα..Ποτε μου το βγαζει;

lebron15
16-05-2011, 00:45
Εχω ενα μαλλον σοβαρο προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια,οσοι μπορειτε βοηθειστε!

Ειμαι φοιτητης στην Κομοτηνη και σκοπευω να αγορασω κανα παιχνιδι απο το zavvi ΑΛΛΑ οποιος ξερει απο Κομοτηνη ξερει οτι ειναι μονο πολυκατοικιες,θα θεσω ψευτικα στοιχεια για παραδειγμα για να δειτε τι εννοω,πειτε πως μενω στην οδο Ελευθεριου Βενιζελου 7,στην οποια οδο ομως υπαρχουν 3 διαφορετικες πολυκατοικιες και εγω μενω στο Α' κτιριο στον τριτο οροφο και το κουδουνι δεν ειναι στο ονομα μου αλλα στης κοπελας μου οπως και το mailbox,δεν θα ειναι δυσκολο για τον ταχυδρομο η το courrier να με βρει;

Σκεφτηκα να γραψω στα στοιχεια τα εξης:
Ελευθεριου Βενιζελου 7,Α' κτιριο και να στειλω μηνυμα στο σαιτ οτι το ονομα του mailbox γραφει Mαρια Παπαδοπολου για παραδειγμα!

Εχετε να προτεινετε τιποτα καλυτερο;

antoniss
16-05-2011, 00:53
Τωρα κανω register για πρωτη φορα και μου εχει βγαλει κουτακια
Your Name: *

Email Address: *

Confirm Email: *

Password: *

αλλα πουθενα διαευθυνση/πολη/χωρα..Ποτε μου το βγαζει;

μην το φοβάσαι ρε Παναγιώτη !

αυτό είναι το 1ο βήμα για να φιάξεις account στο zavvi ,

όπως σου είπα και πιο πριν , αφού το δημιουργήσεις το account σου θα κάνεις sign in , από πάνω πάνω δεξιά στο zavvi , και μετά θα έχεις από αριστερά μια στήλη με επιλογές μέλους .

εκει έχει να καταχωρήσεις την κάρτα σου , έχει να βάλεις την δνση αποστολής κτλ.

προχώρα άφοβα , δεν είναι κάτι !:yes:

messi10
16-05-2011, 01:01
Χιλια ευχαριστω και +rep για ολη τη βοηθεια Αντωνη. :)
OK,θα κανω register.Αντε να βαλω λεφτα στην pre-paid μου τωρα! :D

grip
16-05-2011, 01:02
Μπορείς να επιλέξεις διαφορετική διεύθυνση από αυτήν που μπορεί να έχει ο κάτοχος της κάρτας ή και διαφορετικό επώνυμο.

messi10
16-05-2011, 15:16
Εκανα εγγραφη στο zavvi,εβαλα τη διευθυνση μου/Τ.Κ./Χωρα κ.τ.λ.,πηγα στην Eurobank γεμισα την pre-paid μου.
Μια ερωτηση: Για να κανω το pre-order θα πατησω ''Pre-order''.Πρεπει να εχω βαλει τους αριθμους που εχει πανω η pre-paid μου καπου;
Και αν ναι που παω για να τους βαλω και ποιους απο ολους αυτους τους αριθμους βαζω;;
Και παλι sorry αν σας κουρασα,ειμαι καινουριος....

Desmond
16-05-2011, 16:45
Κάνε την παραγγελία σου και θα σε πάει βήμα-βήμα.

lebron15
16-05-2011, 16:50
Ρε παιδια αξιζει απο zavvi; Εχω δει πολλα παραπονα εδω μεσα και ειμαι ανθρωπος γενικα που δεν εχει υπομονη,προτιμω να δωσω 5-7 παραπανω παρα να περιμενω! Για το shopto εχω ακουσει γενικα καλυτερα λογια και για το blahdvd,εσεις τι λετε;

messi10
16-05-2011, 16:58
Τελικα το βρηκα στο ''Αccount Card''.

Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι αναγκαστικο να γραψω εκει;
Και τι βαζω στα παρακατω κουτακια;

Cardholder Name:

Card Number:

Card security code:

Cardholder address
Name: *
Company: House Number:

geodlord7
16-05-2011, 18:00
Ρε παιδια αξιζει απο zavvi; Εχω δει πολλα παραπονα εδω μεσα και ειμαι ανθρωπος γενικα που δεν εχει υπομονη,προτιμω να δωσω 5-7 παραπανω παρα να περιμενω! Για το shopto εχω ακουσει γενικα καλυτερα λογια και για το blahdvd,εσεις τι λετε;

Το zavvi είναι ότι σου τύχει. Σε κάποια παιδιά κάνει 7 μέρες και σε άλλους έχει κάνει και 15μέρες + . Σε μένα τη πρώτη και τελευταία φορά που παρήγγειλα έκανε 18 μέρες.

Απο το shopto ψωνίζω αρκέτα συχνά και είναι αξιόπιστο και γρήγορο. 6-7 μέρες κάνει. Το αρνητικό είναι ότι έχει πολλά μεταφορικά. 4 pounds αν δεν κάνω λάθος.

Εγώ αγοράζω τελευταία απο αμαζον που είναι free τα μεταφορικά απο 25 pounds και πάνω και μου κάνει 3 μερες!! Είναι απλά φοβεροι.

Και εννοείται πως οι αγορές απο αγγλία αξίζουν.Δε μιλάμε για 7 ευρώ αλλα για 20 και πάνω. Και δεν μιλάμε για προσφορές που τις βάζουν μια μέρα τυχαία, όπως το brotherhood που το χτύπησα απο άμαζον 15 pounds ένα μήνα πριν. Γενικά πρέπει να παρακολουθείς τις προσφορές.

volyros
16-05-2011, 18:12
Τελικα το βρηκα στο ''Αccount Card''.

Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι αναγκαστικο να γραψω εκει;
Και τι βαζω στα παρακατω κουτακια;

Cardholder Name:

Card Number:

Card security code:

Cardholder address
Name: *
Company: House Number:

στο 1ο βαζεις το ονομα που γραφει πανω η prepaid σου..

στο 2ο βαζεις τον αριθμο που εχει μπροστα η καρτα σου (16ψηφιος συνηθως)..

στο 3ο βαζεις τους τρεις τελευταιους αριθμους που γραφει η καρτα σου στην πισω πλευρα..

στο 4ο βαζεις την διευθυνση που εχεις δηλωσει στην τραπεζα..

messi10
16-05-2011, 18:23
Ευχαριστω πολυ φιλε. :)

Oταν λες ''το ονομα που γραφει η pre-paid σου''τι εννοεις; Να γραψω το ονομα που την εχω δηλωσει;

Και κατι αλλο. Υπαρχει ενα κουτακι(υποχρεωτικο)που λεει CV2. Τι ειναι αυτο;
Και κατι τελευταιο. Ολη τη διευθυνση στα αγγλικα(greeklish)θα την γραψω.Για παραδειγμα Xalandri ή Marousi,ετσι;; Θα τα καταλαβουν;;

volyros
16-05-2011, 18:35
Ευχαριστω πολυ φιλε. :)

Oταν λες ''το ονομα που γραφει η pre-paid σου''τι εννοεις; Να γραψω το ονομα που την εχω δηλωσει;

Και κατι αλλο. Υπαρχει ενα κουτακι(υποχρεωτικο)που λεει CV2. Τι ειναι αυτο;
Και κατι τελευταιο. Ολη τη διευθυνση στα αγγλικα(greeklish)θα την γραψω.Για παραδειγμα Xalandri ή Marousi,ετσι;; Θα τα καταλαβουν;;

εμενα η prepaid της κυπρου γραφει επανω το ονομα μου εσενα οχι;;αν δεν το γραφει γραψε οτι δηλωσες στην τραπεζα με λατινικους χαρακτηρες..το ιδιο και στην διευθυνση μην φοβασαι θα καταλαβουν!!!

το cv2 ειναι οι 3 τελευταιοι αριθμοι που σου γραφει πισω η καρτα σου σε ενα ασπρο πλαισιο..

messi10
16-05-2011, 18:42
Οχι,ειναι της Eurobank η Pre-paid και μπροστα εχει μονο τον 16ψηφιο ''κωδικο'',πανω δεξια το ''Eurobank EFG'' κατω δεξια το σημα της VISA,την ημερομηνια ληξης(Expires End),το ''Electronic use only'' αλλα ονομα πουθενα.Τελωςπαντων,θα βαλω το ονομα που εχω δηλωσει για την pre-paid μου.

Και παλι ευχαριστω,+rep για ολη τη βοηθεια :)

messi10
16-05-2011, 18:58
Μολις ολοκληρωσα το pre-order.
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο Αντωνη και στον φιλο Γιαννη που με βοηθησαν πολυ με τις αποριες μου :)
Thanks παιδες!!

TAMTAKOS
16-05-2011, 19:18
Εχω ενα μαλλον σοβαρο προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια,οσοι μπορειτε βοηθειστε!

Ειμαι φοιτητης στην Κομοτηνη και σκοπευω να αγορασω κανα παιχνιδι απο το zavvi ΑΛΛΑ οποιος ξερει απο Κομοτηνη ξερει οτι ειναι μονο πολυκατοικιες,θα θεσω ψευτικα στοιχεια για παραδειγμα για να δειτε τι εννοω,πειτε πως μενω στην οδο Ελευθεριου Βενιζελου 7,στην οποια οδο ομως υπαρχουν 3 διαφορετικες πολυκατοικιες και εγω μενω στο Α' κτιριο στον τριτο οροφο και το κουδουνι δεν ειναι στο ονομα μου αλλα στης κοπελας μου οπως και το mailbox,δεν θα ειναι δυσκολο για τον ταχυδρομο η το courrier να με βρει;

Σκεφτηκα να γραψω στα στοιχεια τα εξης:
Ελευθεριου Βενιζελου 7,Α' κτιριο και να στειλω μηνυμα στο σαιτ οτι το ονομα του mailbox γραφει Mαρια Παπαδοπολου για παραδειγμα!

Εχετε να προτεινετε τιποτα καλυτερο;

1τον στο zavvi μπορεις να στειλεις το δεμα οπου θες ανεξαρτητα απο τη διευθυνση της καρτας
2ον οτι διευθυνση δωσεις αυτη θα τυπωσουν στο κουτι - ειναι θεμα του ελληνα ταχυδρομου αν θα σε βρει..
3ον μην το φοβασαι το zavvi μπορει να καθυστερει καμια φορα αλλα δεν χανεται ,αρκει να μην κανεις μπασε..βγαλε την παραγγελια!

ilias78
16-05-2011, 20:16
Το zavvi είναι ότι σου τύχει. Σε κάποια παιδιά κάνει 7 μέρες και σε άλλους έχει κάνει και 15μέρες + . Σε μένα τη πρώτη και τελευταία φορά που παρήγγειλα έκανε 18 μέρες.

αυτο ειναι αληθεια. αλλα εχω την εντυπωση πως εχει προσφορα τα μεταφορικα δωρεαν.

messi10
16-05-2011, 20:25
^Nαι,προς το παρων,εχει δωρεαν μεταφορικα.

karakaxas
16-05-2011, 20:30
play.com
απο θεσσαλονικη που ειμαι εγω 2 παραγγελιες ακριβως σε 7 μερες απο την στιγμη που εγινε pispatch τα ειχα στα χερια μου.δωρεαν μεταφορικα

jk_blue_tiger
16-05-2011, 20:40
Το zavvi είναι ότι σου τύχει. Σε κάποια παιδιά κάνει 7 μέρες και σε άλλους έχει κάνει και 15μέρες + . Σε μένα τη πρώτη και τελευταία φορά που παρήγγειλα έκανε 18 μέρες.

Απο το shopto ψωνίζω αρκέτα συχνά και είναι αξιόπιστο και γρήγορο. 6-7 μέρες κάνει. Το αρνητικό είναι ότι έχει πολλά μεταφορικά. 4 pounds αν δεν κάνω λάθος.

Εγώ αγοράζω τελευταία απο αμαζον που είναι free τα μεταφορικά απο 25 pounds και πάνω και μου κάνει 3 μερες!! Είναι απλά φοβεροι.

Και εννοείται πως οι αγορές απο αγγλία αξίζουν.Δε μιλάμε για 7 ευρώ αλλα για 20 και πάνω. Και δεν μιλάμε για προσφορές που τις βάζουν μια μέρα τυχαία, όπως το brotherhood που το χτύπησα απο άμαζον 15 pounds ένα μήνα πριν. Γενικά πρέπει να παρακολουθείς τις προσφορές.

Το shopto εχει 3 λιρες μεταφορικα αλλα ανα παιχνιδι! Οποτε προσοχη στις προσφορες του, γιατι για δυο games σε χρεωνει 6 λιρες μεταφορικα!
Και οι παραπανω τιμες ειναι για μη συστημενο κιολας! Η συσκευασια του τουλαχιστον ειναι προσεγμενη και η παραλαβη του ειναι αμεση (γυρω στις 5 εργασιμες).
Το zavvi οπως προαναφερθηκε ειναι με τα φεγγαρια του. Τελευταια φορα παρελαβα παντως σε περιπου 10-12 εργασιμες. Συσκευασια μετρια.
Στο amazon δυστυχως η μια και μοναδικη μου παραγγελια ηταν δραμα. Παρηγγειλα 2 προιοντα in stock και περιμενα 4 εργασιμες για να γινουν dispatch! Μετα απο αλλες 6 εργασιμες σημερα ηρθαν (μολις σημερα μου αφησε ο ταχυδρομος ειδοποιηση επειδη το ενα προιον ηταν καπως μεγαλο σε μεγεθος). Την συσκευασια θα την δω αυριο.
Τελος φθηνα μεταφορικα (1 λιρα) και αμεση παραλαβη ειχα απο το blah, ενω τα game, gamestation & gameplay χρεωνουν περιπου 3 λιρες αλλα ανα παραγγελια! (εχω δοκιμασει μεχρι 2 games παντως).
Τουλαχιστον απο ολες τις παραγγελιες που εχω κανει ποτε δεν χαθηκε τιποτα (φτου μη με ματιασω).:f045:

ilias78
17-05-2011, 17:52
το amazone.co.uk πως ειναι σε παραδοσεις?
μεταφορικα εχει ακομα free?

ilias78
17-05-2011, 20:00
θελω να κανω preorder το l.a noire απο το amazon.
η τιμη που γραφει πριν το checkout ειναι 34.99 λιρες αγγλιας.
μετα το checkout ομως, με free επιλογη στα μεταφορικα, η τιμη του γινεται 35.87 λιρες αγγλιας. η επιλογη gift ΔΕΝ ειναι σημειωμενη.
τι ειναι αυτη η παραπανω χρεωση?

volyros
17-05-2011, 20:12
θελω να κανω preorder το l.a noire απο το amazon.
η τιμη που γραφει πριν το checkout ειναι 34.99 λιρες αγγλιας.
μετα το checkout ομως, με free επιλογη στα μεταφορικα, η τιμη του γινεται 35.87 λιρες αγγλιας. η επιλογη gift ΔΕΝ ειναι σημειωμενη.
τι ειναι αυτη η παραπανω χρεωση?

foros..

lebron15
17-05-2011, 23:08
Απο ebay δε ψωνιζετε ρε παιδια; Εχει τοσο χαμηλες τιμες... εμενα προσωπικα δε με νοιαζει αν ειναι μεταχειρισμενο,εχει κανεις εμπειρια απο ebay;

lebron15
18-05-2011, 08:37
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260776849553&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123#ht_1392wt_1139

Guys,πειτε μου λιγο σας παρακαλω,δηλαδη αν παραγγειλω τωρα αυτο το τιμονι θα χρεωθω ΜΟΝΟ 10 Λιρες περιπου; Ειναι δυνατον; Μηπως παιζει καποια απατη; Μιλαμε για τιμονιερα που κοστιζει πανω απο 200ε,δειτε το λιγο γιατι δεν το πιστευω!

smarnel
18-05-2011, 09:56
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260776849553&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123#ht_1392wt_1139

Guys,πειτε μου λιγο σας παρακαλω,δηλαδη αν παραγγειλω τωρα αυτο το τιμονι θα χρεωθω ΜΟΝΟ 10 Λιρες περιπου; Ειναι δυνατον; Μηπως παιζει καποια απατη; Μιλαμε για τιμονιερα που κοστιζει πανω απο 200ε,δειτε το λιγο γιατι δεν το πιστευω!

δεν υπάρχει καμία απάτη αλλά αν διαβάσεις λίγο το θέμα της αγγελίας και το κείμενό της θα καταλάβεις ότι πρόκειται για τα paddles,shifters ή όπως αλλιώς λένε τους μοχλούς αλλαγής ταχυτήτων που είναι πίσω απ'το τιμόνι και ΟΧΙ όλη την τιμονιέρα... :a014gth:

ποτέ δεν ψωνίζουμε στο περίπου ή βλέποντας μια φωτογραφία στο ebay...99% θα βγούμε χαμένοι...

jk_blue_tiger
18-05-2011, 20:54
Απο ebay δε ψωνιζετε ρε παιδια; Εχει τοσο χαμηλες τιμες... εμενα προσωπικα δε με νοιαζει αν ειναι μεταχειρισμενο,εχει κανεις εμπειρια απο ebay;

Ψωνιζω πανω απο τα μισα μου παιχνιδια απο το αγγλικο ebay. Σε πανω απο 30 αγορες μεχρι τωρα μια μονο φορα μου ηρθε το δισκακι σε οχι καλη κατασταση. Απλα θελει ψαξιμο και σχεδον παντα να αγοραζεις απο δημοπρασια (tip:καλυτερα να χτυπας στο τελευταιο μισο λεπτο για να μην ανεβασεις την αξια) και οχι κατευθειαν αγορα. Ετσι πευχαινεις καλυτερες τιμες αλλα "χανεις" και ποιο πολυ χρονο.

tsakali GR
21-05-2011, 19:42
Γνωρίζει κανείς παιδιά αν το gameseek.co.uk έχει περιορισμό στο βάρος των προϊόντων που στέλνει Ελλάδα?

dimitrisasp
23-05-2011, 15:38
Αν παω σε μια ποιαδηποτε τραπεζα μπορω να βγαλω μια χρεωστικη καρτα Visa? Ποια καρτα προτεινετε? Ειναι ευκολη διαδικασια?

messi10
23-05-2011, 16:46
^Εννοειτε.Στην Eurobank κανει 5 λεπτα αν δεν εχει κοσμο,αν εχει(εκει ετυχα εγω)20 λεπτα θα σου παρει περιπου. :)

Chill
23-05-2011, 18:17
Παιδιά, μια ερώτηση.

Θέλω να πάρω 3 games από το amazon.co.uk

Η αξία και των τριών μαζί είναι πάνω από 25 λίρες οπότε γλιτώνω τα μεταφορικά σωστά;

Τα games θα σταλούν το καθένα ξεχωριστά - είναι όλα διαθέσιμα atm - ή σε έναν ενιαίο φάκελο;

dimitrisasp
23-05-2011, 18:23
Παιδιά, μια ερώτηση.

Θέλω να πάρω 3 games από το amazon.co.uk

Η αξία και των τριών μαζί είναι πάνω από 25 λίρες οπότε γλιτώνω τα μεταφορικά σωστά;

Τα games θα σταλούν το καθένα ξεχωριστά - είναι όλα διαθέσιμα atm - ή σε έναν ενιαίο φάκελο;

Εγω που ειχα παραγγηλει κατι βιβλια απο κει (μεσω αλλου) τα εστειλαν ξεχωριστα το καθενα αλλα νομιζω (μπορει να κανω λαθος) υπαρχει σχετικη επιλογη να στα στειλει ολα μαζι!

Chill
23-05-2011, 18:25
Ευχαριστώ. Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από amazon γι'αυτό και οι ερωτήσεις.

criter
23-05-2011, 18:48
Να ρωτησω και εγω για το amazon; Σε περιπτωση που ο seller ειναι αλλος απο το amazon ή ειναι used το παιχνιδι τι γινεται; Στελνουν με δωρεαν μεταφορικα; Εχω δει κατι φθηνα παιχνιδακια για move και σκεφτομαι μηπως παρω κανενα. Με Darts και Bowling ειναι τα παιχνιδια, μουφες φαινονται αλλα θελω να παρω κανενα φθηνο παιχνιδι για move :)

dimitrisasp
23-05-2011, 19:02
Να ρωτησω και εγω για το amazon; Σε περιπτωση που ο seller ειναι αλλος απο το amazon ή ειναι used το παιχνιδι τι γινεται; Στελνουν με δωρεαν μεταφορικα; Εχω δει κατι φθηνα παιχνιδακια για move και σκεφτομαι μηπως παρω κανενα. Με Darts και Bowling ειναι τα παιχνιδια, μουφες φαινονται αλλα θελω να παρω κανενα φθηνο παιχνιδι για move :)

Εχω την εντυπωση οτι δεν γινεται να στειλουν εκτος αγγλιας (ή οποιας χωρα amazon βλεπεις τελως παντων). Εχω προσπαθησει στο παρελθον να παραγγηλω ετσι και γω αλλα μου ελεγε οτι δεν ειστε κατοικος αγγλιας κλπ

WolfRathmA
23-05-2011, 19:04
Να ρωτησω και εγω για το amazon; Σε περιπτωση που ο seller ειναι αλλος απο το amazon ή ειναι used το παιχνιδι τι γινεται; Στελνουν με δωρεαν μεταφορικα; Εχω δει κατι φθηνα παιχνιδακια για move και σκεφτομαι μηπως παρω κανενα. Με Darts και Bowling ειναι τα παιχνιδια, μουφες φαινονται αλλα θελω να παρω κανενα φθηνο παιχνιδι για move :)


Οχι. Μονο αν αγορασεις απο το amazon και πανω απο 25 λιρες ειναι δωρεαν τα μεταφορικα.



Επισης να προσθεσω.

Πεμπτη εφυγε το LA Noire και σημερα το πρωι ηρθε. Δυο μερες!!! (εργασιμες)
Το amazon ειναι ΤΟΠ για καινουρια παιχνιδια και ειδικα οταν τα εχεις κανει και pre order που τα εχει φθηνοτερα!! AWESOME απλα!!!

criter
23-05-2011, 19:12
Ευχαριστω Wolf! Καλο λιωσιμο!

Λες για το amazon.co.uk ετσι; Tο amazon.com ειναι αλλο και δεν ξερω αν στελνει Ελλαδα.

ilias78
23-05-2011, 19:44
το com ειναι αμερικη μερια και θελει τελωνειο.

mobster21
23-05-2011, 22:41
Αν παω σε μια ποιαδηποτε τραπεζα μπορω να βγαλω μια χρεωστικη καρτα Visa? Ποια καρτα προτεινετε? Ειναι ευκολη διαδικασια?


ευκολη διαδικασια...

πρεπει να ανοιξεις και λογαριασμο ταμιευτηριου βεβαια...

οποτε θες:

3οο ευρω για αρχικη καταθεση...

ταυτοτητα...

εκκαθαριστικο εφοριας... (βεβαιωση αποδοσης ΑΦΜ αν δεν κανεια δηλωση...)

βεβαιωση αποδοχων ή σπουδων...

λογαριασμο ΔΕΚΟ αν η διευθυνση κατοικιας σου ειναι διαφορετικη απο αυτη του εκκαθαριστικου...

οποια τραπεζα κι αν διαλεξεις για κατι τοσο απλο δεν θα κανεις λαθος...

απεφυγε την εθνικη λογω μεγαλων ουρων...

risto
23-05-2011, 22:50
τα 300 ευρω δεν χρειαζονται σε ολες τις τραπεζες,εχω ανοιξει λογαριασμο και χρεωστικη αμεσως σε τραπεζες με καταθεση 0 ευρω

WolfRathmA
24-05-2011, 04:34
Αν παω σε μια ποιαδηποτε τραπεζα μπορω να βγαλω μια χρεωστικη καρτα Visa? Ποια καρτα προτεινετε? Ειναι ευκολη διαδικασια?

Εγω θα σου προτεινα Κυπρου.

5 ευρω εχει για να σου εκδωσουν μια pre-paid card και σου παίρνει προμήθεια οταν βαζεις λεφτα στη καρτα σου 1 ευρω.

Εγω ειμαι ευχαριστημενος πολυ. Την εχω εδω και 2 χρονια περιπου.

Terastios
24-05-2011, 09:26
Π
Εγω θα σου προτεινα Κυπρου.

5 ευρω εχει για να σου εκδωσουν μια pre-paid card και σου παίρνει προμήθεια οταν βαζεις λεφτα στη καρτα σου 1 ευρω.

Εγω ειμαι ευχαριστημενος πολυ. Την εχω εδω και 2 χρονια περιπου.
Και εγω αυτη εχω απλα βαζεις λεφτα το πρωει και ειναι διαθεσιμ μετα τις 17 00 οχι αμεσα και το αλλο μειον δεν μπορεις να βαλεις λεφτα απο Atm κατα τα αλλα δεν εχω κανενα προβλημα στα 2 χρονια που την εχω κγω.

Kane
24-05-2011, 09:38
Καλημέρα. Προσπαθώ εδώ και 4 μέρες να παραγγείλω από το game.co.uk. Όταν πάω στο checkout μου βγάζει μήνυμα ότι έχει πρόβλημα με το site του. Χαζή ερώτηση αλλά μήπως έχει παραγγείλει κανείς άλλος την τελευταία εβδομάδα από εκεί με επιτυχία;

modecris
24-05-2011, 14:03
Π
Και εγω αυτη εχω απλα βαζεις λεφτα το πρωει και ειναι διαθεσιμ μετα τις 17 00 οχι αμεσα και το αλλο μειον δεν μπορεις να βαλεις λεφτα απο Atm κατα τα αλλα δεν εχω κανενα προβλημα στα 2 χρονια που την εχω κγω.

Γιατί το λες αυτό? μια χαρά βάζεις

Terastios
24-05-2011, 17:05
Γιατί το λες αυτό? μια χαρά βάζεις
κοιτα στο καταστημα στο Ιλιον μου ειχανε πει οτι δεν γινεται και το ΑΤΜ δεν δεχοτανε καμια καταθεση αν εχει αλαξει κατη δεν το ξερω,και αν ειναι ετση πως σου κραταει την προμηθεια του 1ος ευρω ,το κανει αυτοματα μονο του αν θες πες μου να ξερω και εγω ευχαρηστω .

criter
24-05-2011, 17:26
Παντως εμενα η δικια μου pre paid κυπρου εληξε! σε λιγοτερο απο δυο χρονια και επρεπε να βγαλω καινουργια και εδωσα παλι τα 5 ευρω της συνδρομης...

ilias78
24-05-2011, 18:26
προπαραγγελεια απο amazon το l.a.noire.
αποστολη πεμπτη 19/05.
παραδοση σπιτι μου τριτη 24/05.
πλεον αγορες μονο απο amazon.

Vicarious
24-05-2011, 20:28
Ρε παιδιά τι λέτε?
Αποδεικτικό εφορίας ή σπουδών για να ανοίξει λογαριασμό?

Λοιπόν εγώ προτείνω Τράπεζα πειραιώς.
1. δεν έχει ποτέ κοσμο. ΠΟΤΕ.
2. Έχει το καλύτερο σύστημα για online συναλλαγές, για να βλέπεις υπόλοιπο, να πληρώνεις λογαρισμούς κτλ. (winbank)
3. δεν κοστίζει απολύτως τίποτα.
4. Είναι πάρα πολύ ασφαλές.
5. Σου δίνει εικονική πιστωτική κάρτα Visa (που την δέχονται παντού γιατί είναι σαν πιστωτική) χωρίς κανένα έξοδο και με τις πρώτες φορτίσεις δωρεάν.
6. Τώρα τελευταία έχει παντού υποκαταστήματα και ATM.



Απλά πας σε ένα Κατάστημα πειραιώς με την ταυτότητα σου, ανοίγεις ένα καταθετικό λογαριασμό, και ζητάς να σου δώσουν κωδικούς για να μπορείς να τον ελεγχεις μέσω ίντερνετ. Δεν χρειάζεται να κάνεις κατάθεση ούτε 1 ευρώ στον λογαριασμό σου και δεν κοστίζει το παραμικρό! Σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος.

Το καλό είναι ότι εκτός από την χρεωστική (visa electron) που σου δίνουν (για αναλήψεις από ΑΤΜ από το λογαριασμό σου, σου δίνουν την δυνατότητα να βγάλεις μία πιστωτική η οποία είναι εικονική. Δεν υπαρχει δλδ στην ουσία κάρτα, απλά σου δίνουν τα νούμερά της, και τον τριψήφιο κωδικό ασφαλείας, και ημερομηνία λήξης, δλδ ότι ζητάνε στα site για να κάνεις αγορές.

Όταν θελήσεις να αγοράσεις κάτι, μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο site της winbank, μεταφέρεις όσα χρήματα θέλεις από τον λογαριασμό σου στην "πιστωτική" και απλά αγοράζεις. Τόσο απλά. Ούτε φόβοι για να μην σε κλέψουν ούτε τπτ.

Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ την "εικονική" μιας και τα περισσότερα site που κάνω αγορές, δεχονται την χρεωστική! Μόνο σε ένα site για πόκερ δεν δέχτηκε την χρεωστική, και το thomann.de και εκεί χρησιμοποίησα την εικονική χωρίς κανένα πρόβλημα.

Και για όσους φοβούνται της ηλεκτρονικές συναλλαγές, υπάρχει επιλογή να σε ειδοποιεί με sms στο κινητό σου και e-mail, για οποιαδήποτε κίνηση στον λογαριασμό σου. Επίσης ορίζεις μέγιστη ημερήσια συναλλαγή, την οποία τροποποιείς όποτε θέλεις και εφαρμόζεται άμεσα. Δλδ αν κάποιος σου κλέψει τα στοιχεία (λέμε τώρα) να μήν μπορεί να βγάλει πάνω από ένα ποσό που έχεις ορίσει εσύ. (εννοείται ότι ούτε εσύ θα μπορείς να κάνεις ανάληψη ή συναλλαγή μεγαλύτερη του ποσού που έχεις ορίσει, αλλά σας είπα το αλλάζεις anytime)

και το σημαντικότερο είναι ότι όλα αυτά είναι πολύ απλά στην πράξη.

Δεν ξέρω, εγώ την έχω πολλά χρόνια και είμαι υπερευχαριστημένος.

Ουφ.. ούτε στην πειραιώς να δούλευα.

karlat89
24-05-2011, 20:48
προπαραγγελεια απο amazon το l.a.noire.
αποστολη πεμπτη 19/05.
παραδοση σπιτι μου τριτη 24/05.
πλεον αγορες μονο απο amazon.

Απο το amazone της Αγγλίας?

overclocker
24-05-2011, 20:54
Λοιπόν εγώ προτείνω Τράπεζα Πειραιώς.
.......................
Δεν ξέρω, εγώ την έχω πολλά χρόνια και είμαι υπερευχαριστημένος.
+1

Ήμουν στην Εθνική και πήγα στην Πειραιώς λόγο της εικονικής κάρτα WEBUY.
Την χρησιμοποιώ πάνω από 3 χρόνια και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ή παράπονο.

ilias78
24-05-2011, 20:59
Απο το amazone της Αγγλίας?

ναι.
τι ιδιο γργηγορο αν θυμαμαι καλα, ειναι κ το γαλλικο (ειχα παρει κατο βιβλια αποε κει)

modecris
25-05-2011, 03:15
κοιτα στο καταστημα στο Ιλιον μου ειχανε πει οτι δεν γινεται και το ΑΤΜ δεν δεχοτανε καμια καταθεση αν εχει αλαξει κατη δεν το ξερω,και αν ειναι ετση πως σου κραταει την προμηθεια του 1ος ευρω ,το κανει αυτοματα μονο του αν θες πες μου να ξερω και εγω ευχαρηστω .

Ναι ρε συ,πας στο μηχάνημα του χώνεις τα λεφτά (το τελευταίο διάστημα μάλιστα έχουν καταργήσει τον φάκελο και τα βάζεις χύμα στην υποδοχή) και η προμήθεια του ενός ευρό μπαίνει αυτόματα. Προφανώς εκείνη την περίοδο είχε πρόβλημα το συγκεκριμένο ΑΤΜ που λες.

Terastios
25-05-2011, 14:08
Ρε παιδιά τι λέτε?
Αποδεικτικό εφορίας ή σπουδών για να ανοίξει λογαριασμό?

Λοιπόν εγώ προτείνω Τράπεζα πειραιώς.
1. δεν έχει ποτέ κοσμο. ΠΟΤΕ.
2. Έχει το καλύτερο σύστημα για online συναλλαγές, για να βλέπεις υπόλοιπο, να πληρώνεις λογαρισμούς κτλ. (winbank)
3. δεν κοστίζει απολύτως τίποτα.
4. Είναι πάρα πολύ ασφαλές.
5. Σου δίνει εικονική πιστωτική κάρτα Visa (που την δέχονται παντού γιατί είναι σαν πιστωτική) χωρίς κανένα έξοδο και με τις πρώτες φορτίσεις δωρεάν.
6. Τώρα τελευταία έχει παντού υποκαταστήματα και ATM.



Απλά πας σε ένα Κατάστημα πειραιώς με την ταυτότητα σου, ανοίγεις ένα καταθετικό λογαριασμό, και ζητάς να σου δώσουν κωδικούς για να μπορείς να τον ελεγχεις μέσω ίντερνετ. Δεν χρειάζεται να κάνεις κατάθεση ούτε 1 ευρώ στον λογαριασμό σου και δεν κοστίζει το παραμικρό! Σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος.

Το καλό είναι ότι εκτός από την χρεωστική (visa electron) που σου δίνουν (για αναλήψεις από ΑΤΜ από το λογαριασμό σου, σου δίνουν την δυνατότητα να βγάλεις μία πιστωτική η οποία είναι εικονική. Δεν υπαρχει δλδ στην ουσία κάρτα, απλά σου δίνουν τα νούμερά της, και τον τριψήφιο κωδικό ασφαλείας, και ημερομηνία λήξης, δλδ ότι ζητάνε στα site για να κάνεις αγορές.

Όταν θελήσεις να αγοράσεις κάτι, μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο site της winbank, μεταφέρεις όσα χρήματα θέλεις από τον λογαριασμό σου στην "πιστωτική" και απλά αγοράζεις. Τόσο απλά. Ούτε φόβοι για να μην σε κλέψουν ούτε τπτ.

Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ την "εικονική" μιας και τα περισσότερα site που κάνω αγορές, δεχονται την χρεωστική! Μόνο σε ένα site για πόκερ δεν δέχτηκε την χρεωστική, και το thomann.de και εκεί χρησιμοποίησα την εικονική χωρίς κανένα πρόβλημα.

Και για όσους φοβούνται της ηλεκτρονικές συναλλαγές, υπάρχει επιλογή να σε ειδοποιεί με sms στο κινητό σου και e-mail, για οποιαδήποτε κίνηση στον λογαριασμό σου. Επίσης ορίζεις μέγιστη ημερήσια συναλλαγή, την οποία τροποποιείς όποτε θέλεις και εφαρμόζεται άμεσα. Δλδ αν κάποιος σου κλέψει τα στοιχεία (λέμε τώρα) να μήν μπορεί να βγάλει πάνω από ένα ποσό που έχεις ορίσει εσύ. (εννοείται ότι ούτε εσύ θα μπορείς να κάνεις ανάληψη ή συναλλαγή μεγαλύτερη του ποσού που έχεις ορίσει, αλλά σας είπα το αλλάζεις anytime)

και το σημαντικότερο είναι ότι όλα αυτά είναι πολύ απλά στην πράξη.

Δεν ξέρω, εγώ την έχω πολλά χρόνια και είμαι υπερευχαριστημένος.

Ουφ.. ούτε στην πειραιώς να δούλευα.


Λοιπον πηγα σημερα και εβγαλα να επισημανω 2 ανακριβιες στα λεγομενα σου γιατη με εκανες και πηγα 2 φορες ,θελει και ενα χαρτί που να αποδεικνύει το αφμ,κ την διευθνηση σου ,αλιως δεν σου ανηγει λογαριασμο,βεβεα χωρις να περημενω τις πηρε μονο μιση ωρα να το φειαξη....και το 2 ειναι οτι θελανε και 5 ευρω για την καρτα με τους κωδικους .και ολα ετημα ευχαρηστω για τοις ππηροφοριες .

Sensei
26-05-2011, 19:38
Απαραδεκτο το Thehut παιδες.Αποστολη απο Αγγλια 29/4 και η παραγγελια μου δεν εχει ερθει ακομη.Και την ηθελα εδω για γενεθλιο δωρο.Με κρεμασαν και δε ξαναψωνιζω απο αυτους.

Vicarious
26-05-2011, 20:07
Λοιπον πηγα σημερα και εβγαλα να επισημανω 2 ανακριβιες στα λεγομενα σου γιατη με εκανες και πηγα 2 φορες ,θελει και ενα χαρτί που να αποδεικνύει το αφμ,κ την διευθνηση σου ,αλιως δεν σου ανηγει λογαριασμο,βεβεα χωρις να περημενω τις πηρε μονο μιση ωρα να το φειαξη....και το 2 ειναι οτι θελανε και 5 ευρω για την καρτα με τους κωδικους .και ολα ετημα ευχαρηστω για τοις ππηροφοριες .

Εγώ δεν θυμάμαι να μου ζήτησαν ούτε αφμ ούτε λογαριασμό για την διευθυνσή μου. Και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν μου ζήτησαν χρήματα για την winbank.

Τεσπά εγώ είχα πάει αρχικά στην alpha να κάνω το ίδιο για αγορές μέσω ίντερνετ, και μου ζήτησαν κατάθεση 300 ευρώ αφού είχα περιμένει στην ουρά καμιά ώρα! Δεν είχα τόσα χρήματα μαζί μου, και καθώς γυρνούσα σπίτι για να πάρω χρήματα πέρασα έξω από μία πειραιώς να ρωτήσω το ίδιο μιας και είδα ότι δεν είχε κόσμο. Όταν τους ρώτησα πόσα χρήματα πρέπει να καταθέσω σχεδόν γέλασαν. Γιατί δεν κόστιζε τίποτα. Κι έτσι άνοιξα τον λογαριασμό εκείνη την μέρα και μέχρι τώρα είναι όλα σούπερ..!

Καλές αγορές φίλε!

aiakos81
27-05-2011, 00:02
Ρε παιδια το zavvi γιατι ανεβασε ΑΚΡΙΒΩΣ 1 εουρο ολα τα παιχνιδια του; (απο 11.95 στα 12.95, 17.45 στα 18.45 και ουτω καθεξης) Τι εγινε, καινουριες ισοτιμιες zavvi για το ευρω;;;;;

antoniss
27-05-2011, 00:07
Απαραδεκτο το Thehut παιδες.Αποστολη απο Αγγλια 29/4 και η παραγγελια μου δεν εχει ερθει ακομη.Και την ηθελα εδω για γενεθλιο δωρο.Με κρεμασαν και δε ξαναψωνιζω απο αυτους.

Φίλε και εμένα τα ίδια η τελευταία παραγγελία δεν ήρθε ποτέ, όμως μόλις πέρασαν οι 30 μέρες μου πιστώσανε τα χρήματα στην κάρτα. Τι να πω; Κάποιος το τσίμπησε... Το μαγαζί σίγουρα το έστειλε πάντως!

WolfRathmA
27-05-2011, 04:03
Ρε παιδια το zavvi γιατι ανεβασε ΑΚΡΙΒΩΣ 1 εουρο ολα τα παιχνιδια του; (απο 11.95 στα 12.95, 17.45 στα 18.45 και ουτω καθεξης) Τι εγινε, καινουριες ισοτιμιες zavvi για το ευρω;;;;;


Απλα εβαλε "δωρεαν" τα μεταφορικα!!! LOOOOOL =D

float56
27-05-2011, 14:09
Το game.co.uk δεν στελνει πλεον Ελλαδα.
Andorra, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Croatia (Hrvatska), Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greenland, Holy See (Vatican City State), Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland.

overclocker
28-05-2011, 04:58
Δυστυχώς το GAME σταμάτησε να δέχεται λογαριασμούς με Ελληνικές διευθύνσεις και αποστέλλει προς το παρόν ότι υπάρχει σε εκκρεμότητα, δεν δέχεται και δεν στέλνει νέες παραγγελίες με προορισμό την Ελλάδα.
Σε ερώτηση που έγινε με e-mail για τον λόγο που σταμάτησε το GAME.CO.UK τις αποστολές στην Ελλάδα σας παραθέτω την απάντηση:


Thank you for your email.
Unfortunately due to postal restrictions we are no longer able to send order to Greece, I can confirm that our website will be updated shortly to show this.
I apologise for any disappointment this may cause.
If you have any further queries please do not hesitate to contact us.

Regards,
Amy B
The Team at GAME

Κάτι "βρωμάει" εδω με την υπόθεση αυτή αλλά εύχομαι να είναι κάτι που να αφορά μόνο το GAME και να μην επεκταθεί και στα άλλα e-shop από UK γιατί τότε δεν μας βλέπω καλά...

WolfRathmA
28-05-2011, 06:39
Τι βαψαμε... Αν αρχισουν ετσι και τα υπολοιπα site... Sorry που θα το πω χυμα... αλλα τη γαμησαμε! Μας βλεπω να σταματαμε ολοι να αγοραζουμε!

Τα βιντεοκλαμπ τα θυμαστε; =Ρ

ilias78
28-05-2011, 11:41
ή θα ψαχνουμε φιλους που μενουν αγγλια για να μας τα στελνουν αυτοι...

Razgriz
28-05-2011, 12:38
Αν επεκταθεί και στα υπόληπα μένει παντα το ebay που δεν μπορεί να σταματησει. Επίσης θα ξέρουμε οτι τα ταχυδρομία το πήραν πρέφα και κάποιος θέλει να μένουν τα λεφτά στη χώρα μας, κάτι το οποίο φυσικά είναι απαράδεχτο απο τη στιγμή που ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει τα λεφτά του οτι θέλει.

Να πω την πικρή αλήθεια κύριοι στην απίθανη περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο το σπάσιμο της οποιαδήποτε κονσόλας ειναι μονόδρομος για μενα και δυστυχώς πιστεύω δεν θα είμαι ο μόνος. :offtopic:

Chill
28-05-2011, 13:23
Wtf? Τι postal restrictions κ γιατί;

Έμεινα μαλακας τώρα....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

dimitrisasp
28-05-2011, 13:33
Μπορει να εχει τεθει περιορισμος απο τη μερια τους επειδη θεωρουμαστε και γενικοτερα αναξιοπιστοι οικονομικα το τελευταιο χρονο. Γενικα ειμαστε τριτοκοσμικη χωρα και με την βουλα απο στιγμη σε στιγμη οποτε μην σας κανει εντυπωση αν επακταθει το φαινομενο. Να στηριξουμε λιγο και τους δικους μας..

parlar
28-05-2011, 13:49
Εγω παντως θα προτιμουσα να πουλησω το playstation παρα να αισθανομαι κοροιδο αγοραζοντας απο τους εγχωριους κλεφτες!

Chill
28-05-2011, 14:07
Υπάρχουν Ελληνικά μαγαζιά που έχουν άκρως ανταγωνιστικές τιμές στις νέες κυκλοφορίες. Αλλά σε παλαιότερους τίτλους τα βρετανικά online shops έπαιζαν μόνοι τους....μην σχολιάσω τις καθημερινές/εβδομαδιαίες προσφορές που τσάκιζαν κόκαλα και έκαναν την κάρτα μου να γεμίζει κάθε μήνα lol

Από το game.co.uk ψωνίζω κοντά τρία χρόνια. Δεκάδες παραγγελίες και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Πλέον θα στραφώ στο amazon.co.uk και θα προσεύχομαι να μην γίνει κάτι ανάλογο εκεί.

Με προβληματίζει ωστόσο η δικαιολογία "due to postal restrictions" και πολύ φοβάμαι ότι θα επεκταθεί.....

ilias78
28-05-2011, 16:05
Μπορει να εχει τεθει περιορισμος απο τη μερια τους επειδη θεωρουμαστε και γενικοτερα αναξιοπιστοι οικονομικα το τελευταιο χρονο. Γενικα ειμαστε τριτοκοσμικη χωρα και με την βουλα απο στιγμη σε στιγμη οποτε μην σας κανει εντυπωση αν επακταθει το φαινομενο. Να στηριξουμε λιγο και τους δικους μας..

και εγω αυτος πιστευω πως ειναι ο λογος.
οσον αφορα τι στιριξει στους ενχωριους μαγαζατορες, πολυ φοβαμαι μην εκμεταλευτουν την κινηση τοων ξενων e-shops και ανεβασουν τις τιμες, αφου θα εχουν το "μονοπολει".
παντως το amazon που τσεκαρα, δεν εχει αλλαξει κατι.

dimitrisasp
28-05-2011, 16:25
και εγω αυτος πιστευω πως ειναι ο λογος.
οσον αφορα τι στιριξει στους ενχωριους μαγαζατορες, πολυ φοβαμαι μην εκμεταλευτουν την κινηση τοων ξενων e-shops και ανεβασουν τις τιμες, αφου θα εχουν το "μονοπολει".
παντως το amazon που τσεκαρα, δεν εχει αλλαξει κατι.

Καλα οταν λεω να στηριξουμε τους μεσα δεν εννοω τις μεγαλες αλυσιδες που μου φερνουν το ΛΑ Noire στα 60+ ευρω. Εγω παιδες μονο (9 στις 10) μεταχειρισμενα αγοραζω. Αν ειναι σε καλη κατασταση δεν με νοιαζει καθολου που το χει ανοιξει αλλος (γιατι στην ουσια η ζελατινα κανει τη διαφορα στην τιμη). Μονο κατι mass effect και αλλα μεγαλοκλασατα πρωτη μερα..

Απο τα μεσα μαγαζια πιο εχετε στο νου σας για καλο? Τα τρια μεγαλα τα αφηνουμε απ εξω. Περιμενω να ανοιξει τωρα το site ενος αθηναικου να δω τιμες που θα χει..

ilias78
28-05-2011, 16:49
μα και εγω δεν μιλαω για τα μεγαλα μαγαζια. φοβαμαι τα μικρα, μην φτασουν τα μεγαλα.

karakaxas
29-05-2011, 12:58
προτιμω να παω να κλεψω το παιχνιδι παρα να με κλεψουν ΠΑΛΙ τα ελληνικα καταστηματα

dimitrisasp
29-05-2011, 13:26
προτιμω να παω να κλεψω το παιχνιδι παρα να με κλεψουν ΠΑΛΙ τα ελληνικα καταστηματα

Eλληνας ειπαμε?

Ezio
29-05-2011, 18:42
Ελπίζω να συνεχίσουν να στέλνουν τα υπόλοιπα κανονικά στην Ελλάδα. Δεν γίνεται να αγοράζω την αποκλειστικότητα εδώ 70 ευρώ και από Αγγλία 45. Στα multiplatform το ίδιο συμβαίνει, απλά η ελληνική τιμή δεν είναι 70, είναι 60. Αν και δεν μου αρέσει αυτό που λέω, η πειρατεία θα είναι μια λύση αν συμβεί αυτό. Αλλά μετά πάμε σε άλλα κακά, που θα είμαστε off-topic αν τα συζητήσουμε εδώ.

karakaxas
29-05-2011, 19:20
Eλληνας ειπαμε?

δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου .

ακομα και αλλοδαπος να ημουν ψεματα ειναι οτι μας κλεβουν τα ελληνικα καταστηματα.

παιρνω μονο κινεζικα ειναι ακριβως ιδια ποιοτητα με τα ελληνικα προιοντα (παπουτσια,ρουχα) και τα πληρωνω στο 1\4 της αξιας τους.
οταν η ελληνες καταστηματαρχες αποφασισουν να βαλουν ανθρωπινες τιμες
και οχι μονο να σκεφτονται ποσα περισσοτερα θα βαλουν στην τσεπη τους
τοτε θα ξαναγινω πελατης τους.

dimitrisasp
29-05-2011, 20:00
Η ερωτηση ηταν ρητορικη. Οπως οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια, ετσι και ο Ελληνας οτι δεν μπορει να το αγορασει αμεσως να σκεφτει τη ζουλα. Δεν ηθελα να σε προσβαλλω αν εγινε κατι τετοιο. Δεν φταις εσυ αλλωστε για την νοοτροπια αυτη.

Οτι μας τον πιανουν εδω ειναι αληθεια. Αλλα ειναι και θεμα υπομονης. Δεν χρειαζεται να τα εχεις ολα την πρωτη μερα. Το Heavy Rain το πηρα στα 15 ευρω πριν λιγους μηνες και το χαρηκα οσο και ο αλλος που το πηρε την πρωτη μερα. Δε θα σκασουμε κιολας..

karakaxas
29-05-2011, 20:33
δεν υπαρχει θεμα προσβολης κουβεντα κανουμε και συμφωνω αυτη ειναι η νοοτροπια μας γι αυτο και τωρα η χωρα μας την πληρωνει.
αλλα το προβλημα ειναι αφου μιλαμε για παιχνιδια οτι αυτην την στιγμη το
pes 2011 απο αγγλια ειναι στα 22 € και στην ελλαδα στα 35 €. στα μεγαλα καταστηματα.

Vicarious
29-05-2011, 21:12
Θα πρέπει να σκεφτούμε και ότι όταν ένα κατάστημα στην αγγλία παίρνει χιλιάδες τεμάχια από ένα παιχνίδι, πετυχαίνει καλύτερες προσφορές από τις εταιρίες και πουλάει χαμηλότερα από ένα κατάστημα στην Ελλάδα που παίρνει πολυ λιγότερα τεμάχια.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει αισχροκέρδια στην Ελλάδα, αλλά πρέπει να τα σκεφτόμαστε όλα.

Dragonpaul
29-05-2011, 21:19
Να ρωτησω κατι? Εχει γινει κατι με τις αποστολες απο το εξωτερικο και το συζητατε ολοι? Ειπε καποιο site οτι δε στελνει Ελλαδα, ας πουμε?

anretal
29-05-2011, 21:22
καλα ας μην αρχισουμε την καταστροφολογια αν και ειναι παρα πολυ περιεργο και ανησυχητικο.

παντος θα ειναι παρα πολυ μεγαλο το προβλημα αν το κανουν και αλλα μαγαζια

και dimitrisasp νομιζεις πως αν γινει κατι τετοιο οι τιμες των μεταχειρισμενων θα ειναι οι ιδιες ? δεν νομιζω. θα δινουμε 40αρια για μεταχειρισμενα

και θα περιμενουμε ενα χρονο να παικσουμε καποια παιχνιδια στις φοβερες προσφορες των ελληνικων μαγαζιων που ποτε δεν βρισκεις ποτε τπτ εξαφανιζονται ολα πριν βγουν στα ραφια

δυσκολα και ασχημα τα πραγματα

anretal
29-05-2011, 21:26
Να ρωτησω κατι? Εχει γινει κατι με τις αποστολες απο το εξωτερικο και το συζητατε ολοι? Ειπε καποιο site οτι δε στελνει Ελλαδα, ας πουμε?

το game.co.uk δεν στελνει πια ελλαδα

Dragonpaul
29-05-2011, 21:29
το game.co.uk δεν στελνει πια ελλαδα
Mαλιστα...
Σε ευχαριστω πολυ.

anretal
29-05-2011, 21:45
Thank you for your email.
Due to resent changes in tax and export laws in your chosen country for delivery we are now unfortunately unable to offer this service.
Please accept our apologies for any disappointment this may cause.

If you have any further queries please don't hesitate to contact us.
Regards, Georgina C
The Team at GAME


εμενα μου απαντησαν αυτο. Δεν ξερω τι να πω αν ειναι ετσι κατι παιζει παμε για δραχμες..... κατι ξερουν παραπανω μαλλον

karakaxas
29-05-2011, 22:03
αν παμε σε δραχμες καταστραφηκε η ελλαδα και η ευρωπη θα πεσει στην χειροτερη κριση που μπορει να δει.
για το game.co.uk θα πω οτι απλα καπου εχασε τον μπουσουλα και δεν ξερει τι του γινεται αλλα δεν πειραζει αυτο θα χασει.

aelaki
29-05-2011, 22:11
καλα ρε παιδια ειναι δυνατον να γυρναμε σε δραχμη και να το ξερουν πρωτοι αυτοι εκει στο game.co.uk η στο play και να μην το ξερουμε εμεις!!!!!λιγο παραξενο μου φαινεται οχι οτι εχω εγω να δωσω καμια εξηγηση αλλα και αυτο που λετε δεν στεκει.....

risto
30-05-2011, 07:32
εχει να κανει με την πολιτικη μονο του συγκεκριμενου e-shop,δεν υπαρχει καποιο θεμα γενικο για αποστολες στην ελλαδα,ετσι κ αλλιως υπαρχουν δεκαδες γνωστα e-shop για videogames δεν νομιζω οτι θα υπαρξει καποιο προβλημα που δεν στελνει πλεον το game.

litanies
30-05-2011, 07:51
επίσης το game.co.uk δεν έστελνε απλά πακέτα σε ταχυδρομικές θυρίδες, οπότε είχε γενικά κάποια "κολλήματα".

Kane
30-05-2011, 09:37
Έχει όμως μεγάλη συλλογή από μεταχειρισμένα σε άψογη κατάσταση και πολύ καλές τιμές. Έπαιρνα 2-3 μαζί και πλήρωνα λιγότερα από 10€ το καθένα.

tsakali GR
31-05-2011, 15:46
Μπορει να εχει τεθει περιορισμος απο τη μερια τους επειδη θεωρουμαστε και γενικοτερα αναξιοπιστοι οικονομικα το τελευταιο χρονο. Γενικα ειμαστε τριτοκοσμικη χωρα και με την βουλα απο στιγμη σε στιγμη οποτε μην σας κανει εντυπωση αν επακταθει το φαινομενο. Να στηριξουμε λιγο και τους δικους μας..


και εγω αυτος πιστευω πως ειναι ο λογος.
οσον αφορα τι στιριξει στους ενχωριους μαγαζατορες, πολυ φοβαμαι μην εκμεταλευτουν την κινηση τοων ξενων e-shops και ανεβασουν τις τιμες, αφου θα εχουν το "μονοπολει".
παντως το amazon που τσεκαρα, δεν εχει αλλαξει κατι.

Συγνώμη για το multi quote αλλά θέλω κι εγώ μεταφέρω την ενημέρωση:

Έλαβα την παρακάτω απάντηση σε e-mail για τις προπαραγγελίες που είχα κάνει

"Thank you for your email.
I can confirm that unfortunately GAME no longer ship orders to Greece. This is due to the Greek authorities not allowing any companies to import goods into the country without having a premises based in Greece. This has been updated on the GAME Website.
I have therefore cancelled your 3 pre-orders below as we will be unable to ship these over to you unfortunately.
I apologise for any disappointment.
If you have any further queries please don't hesitate to contact us.
Regards,
Jacqui H"

Και ενώ είχα ρωτήσει να μου το επιβεβαιώσουν για να δώσω UK based address σε φίλο, μου έριξαν και το cancellation σε Infamous 2 Special Edition, Deus X Augmented Edition, Dungeon Siege 3 Limited Edition και Dark Souls Limited Edition και ησύχασα. Κι όχι τπτ, κάποια από αυτά τα είχα κλείσει day 1 σε χαμηλότερες τιμές από αυτές που είναι τώρα.

Κρίμα γιατί το game είναι αξιόλογο κατάστημα, έχει καλές αποκλειστικότητες και γενικά οι τιμές που παίζουν είναι μια χαρά. Όμως η δικαιολογία που δίνουν είναι για γέλια, ειδικά όταν το Amazon και το Zavvi συνεχίζουν να στέλνουν μια χαρά.

Πιστέυω κι εγώ ότι έχει να κάνει γενικότερα με το θέμα της αναξιοπιστίας της Ελλάδας και το κάνουν για να μειώσουν το ρίσκο. Και το θέμα δεν είναι να αγοράσουμε από εγχώριες επιχειρήσεις, που ούτως ή άλλως υψηλότερα θα το πληρώσουμε σε σχέση με το εξωτερικό, αλλά για εμένα είναι πιο σημαντικό ότι δε βρίσκεις εδώ διάφορες εκδόσεις που κυκλοφορούν εξωτερικό.

Τι να πω, τον μπούλο σαν Έλληνας καταναλωτής, για ακόμη μία φορά...

enstikto
31-05-2011, 15:51
This is due to the Greek authorities not allowing any companies to import goods into the country without having a premises based in Greece.


Υπάρχει καμμία περίπτωση να ισχύει αυτό;
By the way, εγώ ακόμα περιμένω εδώ και 2 βδομάδες la noire απο zavvi...

tsakali GR
31-05-2011, 15:56
^^γιατί τότε τα Amazon, HMV, Gameplay και Zavvi δεν έχουν πρόβλημα εάν ισχύει αυτό?

Sensei
31-05-2011, 15:58
Φίλε και εμένα τα ίδια η τελευταία παραγγελία δεν ήρθε ποτέ, όμως μόλις πέρασαν οι 30 μέρες μου πιστώσανε τα χρήματα στην κάρτα. Τι να πω; Κάποιος το τσίμπησε... Το μαγαζί σίγουρα το έστειλε πάντως!

Χωρίς να σου στείλουν μια φόρμα να υπογραψεις και να τη στείλεις πίσω με φαξ η ταχυδρομικώς για να αρχίσουν έρευνα για το χαμένο πακέτο;γιατί αυτό μου είπαν όταν ζήτησα επιστροφή χρημάτων..

enstikto
31-05-2011, 15:58
Μήπως έχουν και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι; Εγώ ακόμα περιμένω απο το zavvi :P

tonybsg
31-05-2011, 16:06
^^γιατί τότε τα Amazon, HMV, Gameplay και Zavvi δεν έχουν πρόβλημα εάν ισχύει αυτό?


Μήπως έχουν και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι; Εγώ ακόμα περιμένω απο το zavvi :P

Παιδιά, αν και δεν τα ξέρω και πολύ καλά, μήπως έχει σχέση με το γεγονός ότι πχ το amazon χρεώνει (και αποδίδει) κανονικά το ελληνικό ΦΠΑ στις ελληνικές αρχές;

Αν και δεν έχω πρόχειρη απόδειξη, μέσα έχει κανονικά ελληνικό AΦΜ, λογικά κάποιος αντιπρόσωπος θα υπάρχει και στην Ελλάδα (όπως και στις άλλες χώρες, μιας και για όλες τις χώρες αποδίδει το εκάστοτε ΦΠΑ).

Για τα άλλα καταστήματα δεν έχω ιδέα, ελπίζω να μην ισχύσει κάτι τέτοιο και κει.

litanies
31-05-2011, 17:20
το amazon έχει γραφείο στην Ελλάδα, αν θυμάμαι καλά είναι στην Αγία Παρασκευή.

antoniss
31-05-2011, 17:31
Πάντως εγώ χθες παρέλαβα 2 games το ένα από play.com και το άλλο από amazon.co.uk (είχανε φύγει από τις 19/5 και 2/5 αντίστοιχα)

αυτό που λέτε είναι καινούργιο κόλπο ?

enstikto
31-05-2011, 17:38
To game έχει κόψει την Ελλάδα εδώ και αρκετές μέρες οπότε τελικά μάλλον μούφες λέει....

karakaxas
31-05-2011, 18:52
Πιστέυω κι εγώ ότι έχει να κάνει γενικότερα με το θέμα της αναξιοπιστίας της Ελλάδας και το κάνουν για να μειώσουν το ρίσκο.

φιλε tsakali GR η απαντηση που θα δωσω ειναι γενικη και δεν ειναι προσωπικα για εσενα το γραφω για να μην υπαρχουν παρεξηγησης απλα καταπιανωμε απο αυτο που γραφεις.

το αν μια χωρα ειναι ας πουμε αναξιωπιστη αυτο δεν σημαινει οτι και ο ελληνας πελατης στην προκημενη περιπτωση ειναι και αναξιωπιστος.

τη θελω να πω με αυτο κυριοι του game.co.uk οταν εγω σου κανω μια παραγγελια το πρωτο που κανεις σαν καταστημα ειναι να δεις αν ειμαι φερεγγυος και πως γινεται αυτο μα βεβαια μεσω της πιστωτικης/χρεωστικης/προπληρωμενης καρτας μου.αν υπαρχουν χρηματα τα παιρνεις αν δεν υπαρχουν απλα μου ακυρωνεις την παραγγελια μου.

εγω δεν ξερω καταστημα να στελνει πρωτα και μετα να ζηταει χρηματα.
τοτε καλα να παθει το εκαστοτε μαγαζι.

αρα απο την στιγμη που πληρωνω δεν μπορεις να με βγαζεις εκτος αγορας.

το μυαλο μου παει αλλου εμενα μηπως το προβλημα ειναι στην ελλαδα
και στα ελτα που ουσιαστικα γινονται ντελιβερι χωρις να βγαζουν κερδος ?
και ζητανε ποσοστα απο καθε αποστολη προς την χωρα μας ?
το οποιο σημαινει τουλαχιστον 3 € πανω καθε μας παραγγελια και το
game μας απεκλεισε διοτι οπως ειναι λογικο θα χασει πελατες απο
την ελλαδα αφου θα ειναι + 3 € καθε παραγγελια ενω αλλα καταστηματα
θα το προσφερουν - 3 €.

απλα σκεψεις εκφρασω.

enstikto
31-05-2011, 18:58
Η αναξιοπιστία που λέει ο τσακαλος δεν αναφέρετε σε θέμα πληρωμής. Αναφέρετε σε κάποιους έξυπνους που παραγγελναν, παραλαμβαναν κ λεγαν μετά πως δεν παρέλαβαν ποτέ κ ζητούσαν η τα λεφτά τους πίσω η 2ο game...

dreamer
01-06-2011, 02:22
nomizo oti ine vlakies ayta pu leei to game.co.uk, den iparxi elefthero emporio sthn eyropaiki enosi? pos mpori i elliniki kivernisi na min su epitrepi na paralavis ena dema? Kathete kapios ta anigi ke vlepi apo pu irthan?

Kati den mu kathete kala se ayth thn istoria, pio pithano ine ayto pu ipan kapioi proigumenos, oti den thelun na stelnun stin ellada gia logus aksiopistias (opos ke to play.com pu evale kapius periorismus)

Kati tetia ta kanun ta online shops, gia paradigma to vgp.ca exi mia proidopiisi gia tin brazilia pu leei oti den analamvanun efthini an xathi opiodipote paketo

Godweeder
01-06-2011, 09:39
Προτεινω http://www.dvd.co.uk/
Eχω παρει αρκετα παιχνδια και για ολες τις φορες ειμαι 100% ευχαρηστιμενος !!!!
Απο τις καλυτερες τιμες στο ιντερνετ , και super γρηγορο ship !!
Συνηθως σε 3-4 μερες τα ειχα στα χερια μου !!

Αλλιως ebay ειναι καλη επιλογη ειδικα για μεταχειρισμενα !!!

zisis_GR
01-06-2011, 12:06
Amazon.co.uk paides.oi kaliteres times akoma k apo zavvi,preorders me aksiopistia, ama xamilwsei i timh apo tote pou pariggiles sto stelnoun sthn kainouria xamhlh timh aytomata kai dwrean metaforika panw apo 25£. + Oti vriskeis palia paixnidia se megalh poikilia...sorry gia ta greeklish..

Nerven
01-06-2011, 13:26
Πρόσφατα παραγγειλα απο zavvi το red dead redemption και L.A. Noire. Το red dead ήρθε το άλλο το αναμενο ακόμα, enstikto δεν είσαι ο μόνος :p

Όσο για το game έχω να ψωνισω απο αυτούς πολυ καιρο, γιατί συνήθως εβρισκα φτηνότερα σε αλλα e-shops οπότε δεν χαλαστικα αν δεν στέλνει το συγκεκριμενο στην Ελλάδα.

Red
01-06-2011, 13:34
Tι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο καταστημα αλλα και για την τιμη του συγκεκριμενου pS3..Δεκτες προτασεις.

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7557/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB-Playstation-3-Pro-Evolution-Soccer-2011-Dualshock-3

enstikto
01-06-2011, 14:13
O ταχυδρόμος μου, είπε ότι είχαν λέει τα φορτηγά που μεταφέρουν τα πακέτα απεργία και για αυτό έχουν καθυστερήσει κάποια πακετά.....

aiakos81
01-06-2011, 14:16
Αν δεν εχεις προβλημα να περιμενεις μεχρι να γινει διαθεσιμο το προϊον, 1000% εγγυημενο καταστημα, δεν προκειται να αντιμετωπισεις προβλημα, ειδικα για τις κονσολες εχουν απο τις καλυτερες τιμες

FunkyCobra
02-06-2011, 00:37
pwpw eixa vgei ektos 8ematos sto allo thread...arghsa alla to katalava :O
sto amazon den eixe epilogh free delivery?twra mou xei epiloges standard kai priority express.na diale3w priority express pou einai poio grhgorh h auto einai gia agglous mono h kostizei kati parapanw h den 3erw ki egw ti allo? :S

ilias78
02-06-2011, 00:42
για free delivery, πρεπει να εχεις αγορες απο 25 λιρες κ πανω.

FunkyCobra
02-06-2011, 00:58
ara,standard h priority express?

ilias78
02-06-2011, 01:04
το καθενα εχει τη χρεωση του. το priority ειναι πιο ακριβο. αλλα κ πιο γρηγορο. οτι επιλεξεις, σου βγαζει ποσο θα ειναι το κοστος.

FunkyCobra
02-06-2011, 01:25
aa ta vgazei sto telos.egw auto pou koitousa htan h timh tou paixnidiou mono xwris ta metaforika gia auto den allaze h timh...ftou tsampa xarhka.euxaristw kai sry gia to prh3imo :/

ilias78
02-06-2011, 01:28
no prob man.

Kane
02-06-2011, 10:51
Amazon.co.uk paides.oi kaliteres times akoma k apo zavvi,preorders me aksiopistia, ama xamilwsei i timh apo tote pou pariggiles sto stelnoun sthn kainouria xamhlh timh aytomata kai dwrean metaforika panw apo 25£. + Oti vriskeis palia paixnidia se megalh poikilia...sorry gia ta greeklish..

Πολύ σωστός όσον αφορά την αξιοπιστία και το γρήγορο χρόνο παράδοσης. Το μόνο που με χαλάει στο μαγαζί αυτό, με χαλάει πολύ όμως, είναι τα Amazon marketplace που δεν στέλνουν Ελλάδα αλλά εμφανίζουν αποτέλεσμα σε search. Πρέπει να μπω μέσα στο είδος για να δω ότι δεν πωλείται από amazon και να αρχίσω τα βρισίδια. Τους είχα στείλει και email και μου απάντησαν τάχιστα οφείλω να ομολογήσω

Dear Customer,

Thank you for sending Amazon.co.uk with your enquiry.

I do understand your concern about feature to list the marketplace items separately while searching for items to place order.

You can recognise whether or not the seller is Amazon.co.uk in a number of ways:

* Under the availability, a Merchant item will say "Dispatched from and sold by (merchant name)."

* For any third-party items in your Shopping Basket, the seller's name will appear under the item title. This information also appears on the order check-out page.

* If several different sellers are offering the same item, the "More Buying" Choices on the right side of the product detail page will list each seller and their price separately.

Unfortunately, at the moment, our system do not have such option to list the retail items and marketplace items separately. Please accept my apologies for any inconvenience caused.

Please be informed that our editorial staffs are working towards improving our website features to be efficient and user friendly.

Further to your email, I will surely pass your message on to the appropriate department who will be glad to review your suggestion. strong Customer feedback such as yours helps us to continue improving the selection and service we provide. We appreciate the time you've taken to write to us.

enstikto
02-06-2011, 12:39
Έχει παραλάβει κανένας La Noire απο το #%!%%!! Zavvi??

volyros
02-06-2011, 13:14
δημητρη ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν φταει το zavvi..

παω στοιχημα οτι το παιχνιδι σου ειναι στο ταχυδρομειο και θα στο φερουν οτι ωρα τους βολεψει..

εμενα παντως οσες φορες μου αργησε παιχνιδι,το βρηκα να αναπαυεται στο ταχυδρομειο ηρακλειου περιμενοντας στωικα να παω να το παρω μονος μου!!

οι ταχυδρομοι παιρνουν συγκεκριμενη ποσοτητα αλληλογραφιας καθε μερα γι αυτο..σημερα ας πουμε μπορει να μοιραζουν γραμματα που εχουν ερθει πριν μια βδομαδα!!
εδω στο ηρακλειο τουλαχιστον αυτο ισχυει..

enstikto
02-06-2011, 14:32
:a040::a040::a040::a040:ΗΗΗΗΗΗΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:a040::a040::a040::a040:

Starlord
02-06-2011, 14:34
Άντε με γεια!! Καλόπαιχτο!!!

dimitrisasp
02-06-2011, 14:37
:a040::a040::a040::a040:ΗΗΗΗΗΗΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:a040::a040::a040::a040:
Παιξε και για μας λιγο :(

Nerven
02-06-2011, 14:44
Έχει παραλάβει κανένας La Noire απο το #%!%%!! Zavvi??

Ακόμα το περιμένω! Ελπίζω να παραλάβω και εγωσημερα!!!

Red
02-06-2011, 18:47
Eχει αγορασει κανεις ps3 απο το συκγεκριμενο καταστημα?
Βλεπω οι τιμες ειναι χαμηλοτερες απο την αγορα και δεν ξερω τι παιζει..?

http://www.ebw.gr/el-GR/Category/683/PS3-Consoles

volyros
02-06-2011, 22:08
δεν εχω αγορασει ποτε αλλα ξερω οτι εχει και ανακατασκευσμενα γι αυτο προσεχε να ειναι καινουργιο το ps3..

asdys
02-06-2011, 22:16
ακουγονται διαφορα για αυτο το καταστημα βασικα. εγω μια φορα ειχα παρει 2 καλωδια κ ηταν οκ, αλλα εχω ακουσει απο αλλους οτι δεν ειναι παντα αξιοπιστο.

dimitrisasp
02-06-2011, 22:47
Eχει αγορασει κανεις ps3 απο το συκγεκριμενο καταστημα?
Βλεπω οι τιμες ειναι χαμηλοτερες απο την αγορα και δεν ξερω τι παιζει..?

http://www.ebw.gr/el-GR/Category/683/PS3-Consoles

Για κονσολα και γω δε θα στο συνιστουσα! Εχω ακουσει διαφορα υποπτα!

enstikto
02-06-2011, 23:56
Έκανα δώρο σε κολητό μου για το γάμο του ολοκαίνουριο ps3 απο το κατάστημα αυτό. Στις 2 βδομάδες το ps3 δεν άνοιγε αλλά το πήγε sony kαι του το αλλάξανε γιατί ήταν εντός εγγύησης. Δεν ξέρω αν έτυχε (μιας και πάντα μπορεί σε μία παρτίδα απο ps3 να βγεί κάποιο ελατωματικό) αλλά εγώ δεν ξαναπέρνω κονσόλα απο εκεί. Η καρτούλες psn απο την άλλη μια χαρά είναι :D

Red
02-06-2011, 23:57
Φιλος πηρε κινητο sony Vivaz το εχει κανα 3μηνο και εινα ΟΚ!
Ειναι οντως πολυ περιεργο αυτο που παιζει με τις τιμες..Οκ θα κοιταξω απο αλλου να το παρω plaisio-Saturn k.α

karakaxas
03-06-2011, 00:05
κοιτα στα carrefour βγαζουν συχνα πολυ καλες προσφορες
και παντα μεσα στο καλοκαιρι το ποτε δεν ξερω θα εχει -20% σε κονσολα και παιχνιδια.

παιδια παρατηρησατε μια μικρη αυξηση τιμων σε zavvi και play ?
η αληθεια ειναι οτι ειχα και καιρο να δω τη παιζει .

dimitrisasp
03-06-2011, 00:06
Noμιζω οτι, οπως ειχε και καποιο αλλο παιδι εδω, οτι εχουν ενσωματωσει τα μεταφορικα..

Red
03-06-2011, 11:54
θα παω μια βολτα σημερα απο Media Markt να δω τι τιμες παιζουν..Μου ειπαν οτι εχει καλες.
Απο εκει και περα θα ψαξω αλλα βλεπω σε ιδια καταστηματα να εχουν Ps3 με 250gb και να εχουν μεταξυ τους διαφορετικη τιμη..?Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο.

hidd3n
03-06-2011, 13:09
Από zavvi:

Dirt 3 dispatched 20/5 και μία μπλούζα dispatched 25/5 μου ήρθαν σήμερα μαζί, αρά πιστεύω ότι έκαναν αρκετές μέρες παρέα στο ταχυδρομείο! :P

enstikto
03-06-2011, 13:20
Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά η καλύτερη προσφορά που έχω δει εγώ για PS3 είναι στο console club sto N. Ηράκλειο. το 320αρι το σλιμ 260 ευρώπουλα και είναι και αξιόπιστος (3 κονσόλες έχουμε πάρει απο εκεί, καμμία δεν είχε πρόβλημα).
Αν κάποιος θέλει έχει και άλλη προσφορά. Το ίδιο + 2ο DS3 + ΟΠΟΙΟ game θέλετε 350 ευρώ...

Πάντος υπάρχει φήμη για ανακοίνωση price drop στην e3 οπότε εγώ θα περίμενα στη θέση σας....

karakaxas
03-06-2011, 19:44
και το www.gamestation.co.uk (http://www.gamestation.co.uk/gs/info/StaticPageDisplay?langId=45&storeId=10651&categoryId=44305&brdcrmb_trail=Help|DeliveryFAQ&catalogId=10202) δεν στελνει πλεον στην ελλαδα.
αλλα με μια μικρη αναζητηση που εκανα ειναι το ιδιο καταστημα με το game.co.uk αρα και λογικο να γινει αυτο.

Red
03-06-2011, 20:10
To ps3 με τα 250 gb εχει εξαφανιστει δια μαγειας..
Πηγα σημερα σε καποια "γνωστα" καταστηματα για να δω τιμες και εχουν μονο το 160αρι και τον 320..τιμες ,ο 160 στα 300 και κατι και ο 320 μαζι με παιχνιδι απο 330 εως 360..

Mε αυτο το σκεπτικο με συμφερει να παρω το 320gb...και απο τι εμαθα υπαρχει περιπτωσει τον Ιουνιο να εχουν καποιες εκπτωσεις..
Δεν θα βιαστω μιας και χω πρωτα καποιες αλλες προτεραιοτητες..

anretal
03-06-2011, 21:34
και το www.gamestation.co.uk (http://www.gamestation.co.uk/gs/info/StaticPageDisplay?langId=45&storeId=10651&categoryId=44305&brdcrmb_trail=Help%7CDeliveryFAQ&catalogId=10202) δεν στελνει πλεον στην ελλαδα.
αλλα με μια μικρη αναζητηση που εκανα ειναι το ιδιο καταστημα με το game.co.uk αρα και λογικο να γινει αυτο.


http://en.wikipedia.org/wiki/Game_%28retailer%29

Ναι είναι το ίδιο μαγαζί και το gameplay.co.uk

Vicarious
04-06-2011, 12:53
Εγώ πήρα το ps3 μου από εκεί το Δεκέμβρη και όλα κομπλε.
Δεν έχει βγάλει κιχ.
Εγώ στο προτείνω αφού έχει καλές τιμές και δίνει και εγγυηση.

Για το ebw λέω.

Red
04-06-2011, 20:23
Εγώ πήρα το ps3 μου από εκεί το Δεκέμβρη και όλα κομπλε.
Δεν έχει βγάλει κιχ.
Εγώ στο προτείνω αφού έχει καλές τιμές και δίνει και εγγυηση.

Για το ebw λέω.


Λυσε μου μια απορια η οποιος μπορει..

Πως γινετε το 160 να εχει 269 ευρω και το 320 272 ευρω..??

Και υποψιν αυτο συμβαινει ΟΧΙ μονο στο ebw αλλα και σε ολα τα καταστηματα...ειναι δυνατoν για τοση μικρη διαφορα να παρει καποιος το ps3 με τα 160GB?

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7580/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-160GB-Playstation-3

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7471/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB

jimspy
04-06-2011, 22:21
exei kaneis paralabei apo zavvi to LA Noire ?.....h den eimai o monos pou akoma perimeno?

Nerven
04-06-2011, 22:26
exei kaneis paralabei apo zavvi to LA Noire ?.....h den eimai o monos pou akoma perimeno?


Δεν είσαι ο μόνος. Dispatched 20/05/2011 ακόμα αναμένω βέβαια πέσαμε και σε πενθήμερη απεργία τον φορτηγών τον ΕΛΤΑ. Ελπίζω δευτέρα να παραλάβω επιτέλους..