PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

king2009
15-02-2011, 15:48
Και τα 2 99% θα είναι πλάτινουν άσχετα αν στην φώτο φαίνεται το κανονικό! Και θα είναι όχι μέσα στο κουτί του ps3 αλλά με σελοτειπ γύρω γύρω όπως ήταν και το δικό μου με το killzone 2 plat.

Υ.Γ. και άσχετα με αυτό το uncharted πρέπει να είναι το αγγλικό που δεν παίρνει DLC αν θες να περάσεις από Ελλάδα....


Dlc δεν με νοιάζει να παίρνει.Για το single player με ενδιαφέρει μόνο.


Μην στενοχωριέσαι καθόλου! Και τα platinum μια χαρά "λιώνουν", απλά είναι το θέμα εσύ αν θεωρείς ότι "παραπλανήθηκες" από τη φωτογραφία.

Λιγάκι ναι αλλά δεν πειράζει εξάλλου το περιτύλιγμα δεν κάνει ένα παιχνίδι καλό.

dimitrisasp
15-02-2011, 15:50
απλά είναι το θέμα εσύ αν θεωρείς ότι "παραπλανήθηκες" από τη φωτογραφία.

Αυτο ειναι το θεμα οτι πουλανε φουμαρα οτι και καλα ειναι οι κανονικες εκδοσεις αλλα στελνουν τα platinum. Στο site ομως βαζουν τα κανονικα boxart γιατι ειναι πολυ δυσκολο να βρουνε τα platinum..

Nerven
15-02-2011, 15:53
Έφυγε παραγγελία!!! :surfing:

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/killzone-3-limited-edition/10310578.html?switchcurrency=EUR


Το έκανα order σε λίρες δεν το άλλαξα σε ευρώ δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα ε;


Κάποιος να γνωρίζει; Αν είναι να την ξανά κάνω την παραγγελία σε ευρώ.

plakas
15-02-2011, 16:44
Τι τιμες ειναι αυτες που εχει το zavvi ρε σεις? Παιχνιδια τριων μηνων στα 17 ευρω?? Ποτε θα τα δουμε και δω αυτα?


Αν κρίνω από τη βιβλιαγορά με την οποία ασχολούμαι πολλά χρόνια μάλλον ρητορική η ερώτησή σου...

Σε μαγαζί της επαρχίας είχα πετύχει παιχνίδι στη βιτρίνα, ξεθωριασμένο από τον ήλιο με ξεθωριασμένη την τιμή σε δραχμές και από πάνω την τιμή σε ευρώ χωρίς ούτε λεπτό μείωση.


Εννοειται ρητορικη.. Γνωστο το φαινομενο που αναφερεις. Παιζει να βρεις παιχνιδι για Gameboy στα 40 ευρω..

οταν ξεκιναει καποιος μια προσπαθεια γι αυτο ξεκινανε οι καταγγελειες!!!οποτε δεν θα της δουμε αφου δεν ειμαστε ετοιμοι να υποστιρηξουμε μια τετοια αγορα εμεις οι αγοραστες

dimitrisasp
15-02-2011, 16:46
Κάποιος να γνωρίζει; Αν είναι να την ξανά κάνω την παραγγελία σε ευρώ.

E οχι ρε συ δεν νομιζω. Θα γινει αναλογα με την ισοτιμια η παραγγελια..

aiakos81
15-02-2011, 17:05
Κάποιος να γνωρίζει; Αν είναι να την ξανά κάνω την παραγγελία σε ευρώ.

Κανενα απολυτως προβλημα, μην σου πω και καλυτερα..Η τραπεζα σου θα κανει αυτοματα την μετατροπη του συναλλαγματος με τη σημερινη τιμη του ευρω, ενω στο zavvi μπορει και να ειχε μεινει καμια ξεχασμενη χαμηλοτερη...
@ plakas : τα επιχειρηματα σου με εχουν συντριψει, με εχουν αφησει αναυδο και ταυτοχρονα αφωνο-αλαλο..Ειλικρινα και κυριολεκτικα δεν εχω τι να πω..Τετοια εμπεριστατωμενη τεκμηριωση μονο απο πολιτικους εχω δει..

Και για να μην ειμαι και Off-topic heavy rain move edition τσα 21.50 απο blahdvd και αμεσα διαθεσιμο! (http://www.blahdvd.com/Games/Heavy-Rain-Move-Edition-PS3/ZZZ15937/product.htm)

vanbono
15-02-2011, 17:28
off-topic ειμαστε παιδια, καποιος mod να βαλει ταξη παρακαλω!

Dragonpaul
15-02-2011, 17:34
Παυλο μην φοβασαι τιποτα αν ειναι με USPS!
Οπως σου ειπε και ο Αντωνης εχω φερει Life Size bust με δηλωμενη αξια πανω στην κουτα 600$ και ζυγιζε γυρω στα 15-16 κιλα και πληρωσα κατι λιγοτερο απο 10 euros!
Καλο ειναι να πεις να στην μαρκαρουν σαν gift την συσκευασια ομως και το πολυ να πληρωσεις 2-3 euro.

Τhnx, boy!!!!!!!!!!!!!!!!

king2009
15-02-2011, 19:40
Παιδιά μόλις μου ήρθε.Τελικά είναι platinum και τα 2 αλλα εντάξει μια χαρά είναι και αυτά.

Starlord
15-02-2011, 19:58
Καλορίζικο και καλό "λιώσιμο"!

king2009
15-02-2011, 23:55
Καλορίζικο και καλό "λιώσιμο"!

Να σε καλά φίλε μου.Έπαιξα to Uncharted πρώτα λιγάκι κανα 10λεπτο πολύ ωραίος ήχος dts 5.1 και πολύ καλά γραφικά.Όσο για το killzone 2 τα γραφικά του είναι απίστευτα και τρέχει με πολύ καλό fps ακόμα και στις πιο απαιτητικές σκηνές.Το μόνο κακό είναι να μάθω το αναλογικό γιατί ποτέ μου δεν ξαναείχα παίξει έτσι(πάντα με το ποντίκι την έβγαζα).Στην αρχή πολύ παράξενο αλλά ελπίζω να το συνηθήσω.Ήρθε με την έκδοση 3.40 και τώρα ετοιμάζομαι να του βάλω την 3.55 και στη συνέχεια την kmew.Υπάρχουν και 8 παιχνίδια που περιμένουν στο pc για το ps3.

djpar
16-02-2011, 02:33
ρε παιδια να ρωτησω κατι,αν παραγγειλω απο amazon πρεπει να το λαβω αναγκαστηκα απο courier και να περασει τελωνειο?

edit:μονο με courier μου εβγαλε και πηγε 80 ευρο!...

gdimoulas7
16-02-2011, 16:15
ρε παιδια να ρωτησω κατι,αν παραγγειλω απο amazon πρεπει να το λαβω αναγκαστηκα απο courier και να περασει τελωνειο?

edit:μονο με courier μου εβγαλε και πηγε 80 ευρο!...
Αν ειναι απο το αμερικανικο amazon.com και στο στειλει με courrier θα φαει τελωνειο 1000%.Με usps παιζει και να τη γλιτωσεις.Αν τωρα εννοεις το αγγλικο amazon.co.uk δεν εχει τελωνειο αφου ειναι εντος Ε.Ε.

king2009
16-02-2011, 23:23
Σήμερα με πήραν τηλ παιδιά απο το πλαισιο επειδή είχα στείλει mail να μου πουν αν είναι τα platinum ή όχι και μου λέει η κοπέλα τα κανονικά είναι.Της λέω τα platinum μου ήρθαν μετά δεν είπε τίποτα.Δεν μπήκα στη διαδικασία να τους πω θέλω τα κανονικά γιατί δεν αξίζει νομίζω.
Τελικά το uncharted παιχνιδάρα απο τις λίγες.Απίστευτα τοπία πολύ καλό σενάριο και γραφικάρες και στην πλάσμα καθόλου lag.

Μοναδική μου ένσταση είναι ότι και το killzone και το uncharted είναι στα αγγλικά.Υπότιτλοι στα αγγλικά και αυτοί.

Υπάρχει βασικά uncharted με ελληνικούς υπότιτλους?

ilias78
16-02-2011, 23:42
οχι δεν υπαρχει.

criter
17-02-2011, 11:20
Μα δεν είναι το πόσο ότι θα πέσουν τα καράβια μου έξω, είναι το γαμώτο για τα κερατιάτικα. Και 1 cent να ήταν, δεν γουστάρω να το δώσω, ειδικά στους νταβατζο-τελώνες...

Υποτίθεται ότι αν κάτι έρθει από κρατικό ταχυδρομείο χώρας εκτός ΕΕ, στο εκτελωνίζουν τα ΕΛΤΑ με κόστος €3 + 23% ΦΠΑ = €3,69

Όμως ξαναλέω, η Πολωνία είναι χώρα-μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης από το 2004 (!)


Σιγουρα δεν πρεπει να πληρωνουμε κερατιατικα και νταβατζο-τελωνιστικα σε καμια περιπτωση. Καποιοι νομιζουν οτι ειμαστε γκουβαρνταδες μαλλον.

Μερικες φορες εχω την εντυπωση οτι οπου και "αγνοια" τοτε και "αρπαχτη" γενικοτερα σε αυτη τη χωρα...

Τελικα τι εγινε; Την παρελαβες την βαση για την τιμονιερα σου; Ελπιζω να σου την ξαναεστειλαν και να μην χρειαστηκε να πληρωσεις τιποτα.

king2009
17-02-2011, 14:26
Η παιχνιδάρα παραμένει παιχνιδάρα ασχέτως από το κουτί. ;)

Η ουσία μετράει, όχι το περιτύλιγμα...


Όχι, αλλά αν θες, μπορείς να βοηθήσεις για το 3:
http://forums.naughtydog.com/t5/General-Discussion/Uncharted-3-Greek-Subtitles/td-p/222721

Θα κάνω ένα ποστ και εγώ φίλε γιατί τα ελληνικά θα δίνουν άλλη αίσθηση σίγουρα.

aelaki
17-02-2011, 14:40
το εριξα και εγω το ποστακι!!!!μακαρι να γινει θα βοηθηση αρκετα!!!

float56
20-02-2011, 21:42
Θελω να αγορασω το Killzone 3 collector's edition απο το game.co.uk. Θα μπορω να χρησιμοποιησω τα redeem codes σε ελληνικο account?

lordelesar
21-02-2011, 12:24
Την προηγούμενη εβδομάδα έβγαλε το Amazon μια προσφορά για κονσόλα 320gb με δώρο Move Starter Pack ή Little Big Planet 2 και αν θες με 15 λίρες ένα από τα Dead Space 2 Limited, NFS: Hot Pursuit, AC:Brotherhood, FIFA11 ή ένα BT headset.
Έκανα λοιπόν παραγγελία στις 16/02 με το Move. Εκείνη τη στιγμή όλα τα παιχνίδια ήταν sold out και δεν μπορούσα να τα παραγγείλω.
17/2 έγινε dispatched με UPS.
18/2 ήρθε στην πόρτα μου όλα κομπλέ.
Σήμερα λοιπόν είδα τυχαία ότι υπάρχει και πάλι in stock το Dead Space 2 που ήταν και αυτό που αρχικά ήθελα να παραγγείλω. Οπότε στέλνω ένα email στο customer support μπας και...Ε λοιπόν, μου απαντάνε μέσα σε 10 λεπτά και μου ζητάνε συγνώμη για το inconvenience και ότι να κάνω παραγγελία το παιχνίδι και θα μου κανουν αυτόματα μείωση τιμής σε 15 λίρες. Όπως και έγινε... :):)
Γενικά παίρνω πολλά από Amazon (βιβλία κυρίως) αλλά δεν είχα χρειαστεί να επικοινωνήσω ποτέ. Νομίζω ότι έτσι πρέπει να είναι τα μαγαζιά και έχω στο μυαλό μου 2-3 ελληνικά "μπαχάλικα" που πρέπει να παίρνουν μαθήματα σωστής συμπεριφοράς...

Nerven
21-02-2011, 12:43
Dragon Age Origins: Ultimate Edition απο zavvi Despatched 16/02/2011 ήρθε σήμερα πρωί πρωί είμαι και επαρχία!




Τι παίζει με την εγγύηση όταν περνουμε απο Αγγλία σε ηλεκτρικές συσκευές όπως ps3 ή MOVE?

Starlord
22-02-2011, 10:53
Λογικά σε καλύπτει οπουδήποτε εντός ΕΕ.

gavros10
22-02-2011, 18:44
το thehut δεν εχει και μαμο τις προσφορες?
τωρα μπηκα και ειδα πολυ καλες τιμες

ilias78
22-02-2011, 22:20
Εγώ αμφιβάλλω αν η Sony Hellas (Cometron) θα δεχτεί συσκευή αγορασμένη εκτός Ελλάδος... το έχει κάνει κανείς;

δεν νομιζω να υπαρχει καποια εταιρεια γενικα εδω στην ελλαδα, που να το δεχεται αυτο.

ReaperX
22-02-2011, 22:58
Play.com Dispatch 11/2 ήρθε σήμερα

Game.co.uk Dispatch 21/1 ακόμα τπτ....

aiakos81
23-02-2011, 00:50
Τι παίζει με την εγγύηση όταν περνουμε απο Αγγλία σε ηλεκτρικές συσκευές όπως ps3 ή MOVE?


Εγω που ειχα παρει πριν 2 χρονια το ps3 απο ebay Αγγλιας. ειχα επικοινωνησει με τη Sony Hellas, τους ρωτησα για την εγγυηση και μου ζητησαν τον κωδικο που ειχε πισω του..(CECHL03, 80gb)
Κατοπιν μου ειπαν οτι η ελληνικη αντιπροσωπεια δεν εισαγει το συγκεκριμενο μοντελο και οτι σε περιπτωση που γινοταν κατι, θα επρεπε να το στειλω Αγγλια.. Τους ειπα οτι εχω αποδειξη με ημερομηνια αγορας και ολα τα σχετικα, αλλα ηταν καθετοι..Δεν εισαγεται στην Ελλαδα, δεν καλυπτεστε...Mα αφου ειναι προϊον Sony, δεν ισχυει παγκοσμια εγγυηση καλυψης; Μου απαντησε οτι στα ps3 υπαρχει (τοτε) ξεχωριστη πολιτικη και οτι καλυπταν μονο μοντελα που εισαγονταν στην ελληνικη αγορα...Ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχει παθει τιποτα (του εχω αλλαξει παστα προληπτικα, πριν κανα 2μηνο)... Απο κει και περα, οτι του φανει του λωλοστεφανη η πολιτικη της καθε εταιριας..Και μετα σου λεει, sony πολυεθνικη, καλυπτεστε παντου...Ελα ομως που εδω ειναι Ελλαντα...

volyros
23-02-2011, 00:58
..Ελα ομως που εδω ειναι Ελλαντα...

ama to dei o plakas thn ekatses!!! lol !!!!

Spiros20
23-02-2011, 02:50
το thehut δεν εχει και μαμο τις προσφορες?
τωρα μπηκα και ειδα πολυ καλες τιμες

Ίδιες με το Zavvi είναι. Η ίδια εταιρία είναι.
Υ.Γ: Αυτό έπρεπε να πάει στο άλλο thread με τις προσφορές.

Dragonpaul
23-02-2011, 15:33
Για "ακουστε" τα χαϊρια του play.com

Ειχα παραγγειλει ενα blu-ray πριν 10 μερες. Σημερα ηρθε λοιπον. Το ανοιγω και τι να δω... Το κουτι ηταν ανοικτο. Ε, ειπα για να δω και το δισκακι. Και το δισκακι ηταν χρησιμοποιημενο και με αρκετες ανεπαισθητες γρατζουνιες. Το κουτι ηταν μες στη βρωμα και μεσα στη γρατσουνια. Επισης... Κρατηθειτε.... Επανω στο κουτι ηταν κολλημενα υπολειμματα φαγητουhttp://sideshowcollectors.com/forums/images/smilies/puke.gif. Και αν δεν ηταν φαγητο, μονο κατι αηδιαστικοτερο μπορει να ηταν. Αυτα τα ολιγα...
Φυσικα, αφου τους ξεχεσα με mail, εχω ξεκινησει διαδικασια επιστροφης.

enstikto
23-02-2011, 15:58
Αυτό παραείναι ρε φίλε! Δεν είμαστε καλά...
Καμία photo τραβηξες;

overclocker
23-02-2011, 16:01
Αγόρασες το bluray από το ίδιο το play.com ή από κάποιον ο οποίος το πουλούσε μέσα από το play; Σε ρωτάω γιατί έχω πάρει πολύ πράγμα από το play.com εδώ και 6 χρόνια που ψωνίζω από εκεί και ποτέ δεν μου έτυχε κάτι ανάλογο σε βιβλίο, ρούχο, δισκάκι, hardware, videogames. Όχι τίποτε άλλο αλλά περιμένω εδώ και 10 μέρες την Limited Edition του Dead Space 2... Πάντως με την επιστροφή του προϊόντος δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα μιας και σε τέτοια θέματα τα e-shop στο UK είναι τυπικά. Όπως και να έχει πάντως ενημέρωσε μας για την πορεία του προβλήματός σου.

tazmania21
23-02-2011, 16:22
Για "ακουστε" τα χαϊρια του play.com

Ειχα παραγγειλει ενα blu-ray πριν 10 μερες. Σημερα ηρθε λοιπον. Το ανοιγω και τι να δω... Το κουτι ηταν ανοικτο. Ε, ειπα για να δω και το δισκακι. Και το δισκακι ηταν χρησιμοποιημενο και με αρκετες ανεπαισθητες γρατζουνιες. Το κουτι ηταν μες στη βρωμα και μεσα στη γρατσουνια. Επισης... Κρατηθειτε.... Επανω στο κουτι ηταν κολλημενα υπολειμματα φαγητου. Και αν δεν ηταν φαγητο, μονο κατι αηδιαστικοτερο μπορει να ηταν. Αυτα τα ολιγα...
Φυσικα, αφου τους ξεχεσα με mail, εχω ξεκινησει διαδικασια επιστροφης.

καλά, απλά απίστευτο !!! Τώρα που θα το επιστρέψεις να τους βάλεις κι εσύ ένα....δωράκι σου μέσα στο κουτί !!!!:whistle:

Dragonpaul
23-02-2011, 18:17
Παιδιά, το δισκακι το παρηγγειλα για καινούργιο. Ποτέ δεν αγοράζω used προϊόντα. Δεν είναι η πρώτη φορά. Είχα παραγγείλει και το Oblivion το οποίο μου είχε έρθει ανοικτό με εμφανή σημάδια χρήσης.

antoniss
23-02-2011, 19:04
Παιδιά, το δισκακι το παρηγγειλα για καινούργιο. Ποτέ δεν αγοράζω used προϊόντα. Δεν είναι η πρώτη φορά. Είχα παραγγείλει και το Oblivion το οποίο μου είχε έρθει ανοικτό με εμφανή σημάδια χρήσης.

μπααα , έπεσες σε νεαρό ταχυδρόμο που μάλλον τα έπαιξε λίγο πριν στα φέρει...για αυτό καυθηστερούν άλλωστε χαχαχα:yes:

πλάκα κάνω εννοείται...

πάντως από το play επειδή στις αρχές πριν χαλασει αγόραζα σχεδόν μόνο από εκεί , από τα πάρα πολλά games που είχα πάρει 1 θυμάμαι ήτανε ανοιχτό ! βέβαια δεν βρήκα τέτοια "δωράκια" μέσα αλλά μου είχε κάνει εντύπωση θυμάμαι.

Λογικά όμως θα σου στείλουν άλλο (ή refund) δεν θα χεις πρόβλημα , σε αυτά είναι εντάξει.

Dragonpaul
23-02-2011, 19:14
Απλα να διευκρινησω, για να ειναι απολυτως κατανοητο αυτο που λεω, πως το κουτι ηταν κυριως "πολυκαιρισμενο". Οσον αφορα σε αυτη την περιεργη βρωμια που αναφερθηκα επανω σα "φαγητο", ενταξει, μη φανταστειτε πως ηταν και κανα κομματι πιτσα κολλημενο επανω. Για να καταλαβετε τι ακριβως ειναι, μοιαζει με τη βρωμια επανω σε σκευος που το πλυντηριο πιατων δε καταφερε να βγαλει. Σαν ενα μικρο κομματι ξεραμενου λιπους στο πισω μερος του κουτιου (δεν εχουμε και emoticon αηδιας).
Θα το στειλω αυριο με το ταχυδρομειο. Εχω ετοιμασει ηδη το κουτι. Αντε αλλες 20 μερες τωρα συνολικα μεχρι να παει και να ερθει το καινουργιο.

Dragonpaul
23-02-2011, 19:39
Τα μεταφορικά τα πληρώνεις εσύ; Τι σου είπαν;

Nαι. Τα μεταφορικα θα τα πληρωσω εγω και θα μου επιστραφουν αφου λαβουν το δισκακι.
Παντως, τωρα τους εστειλα νεο ακυρωτικο για πληρη επιστροφη χρηματων. Στην αρχη ειχα ζητησει αντικατασταση. Αλλα επειδη βαριεμαι να περιμενω τοσο καιρο, το παρηγγειλα απο blah, που τυχαινει να ειναι και πιο φθηνο, και απο play ζητησα refund.

djpar
24-02-2011, 15:10
καποιος να εχει κανει παραγγελια το killzone 3 απο blahdvd? γιατι στο site λεει usually dispatch in 24hours και εγω ακομα στο pending ειμαι...λογικα εξυπηρετουντε πρωτα πιο παλιοι απο μενα ε?

plutonick
24-02-2011, 15:27
γιατι στο site λεει usually dispatch in 24hours και εγω ακομα στο pending ειμαι...λογικα εξυπηρετουντε πρωτα πιο παλιοι απο μενα ε?

Μα τι λες φίλε μου! Λάθος. Όταν κάνεις παραγγελεία εσύ ειδικά, έχουν ειδικό αλγόριθμο, και σε βάζουν πρώτο-πρώτο!

djpar
24-02-2011, 17:13
so fu..ing funny!!! ερειστικότατος!

Dragonpaul
24-02-2011, 18:12
Μα τι λες φίλε μου! Λάθος. Όταν κάνεις παραγγελεία εσύ ειδικά, έχουν ειδικό αλγόριθμο, και σε βάζουν πρώτο-πρώτο!

Nα λειπουν οι ειρωνιες εδω μεσα και ειδικα σε παλαιοτερα μελη του forum!!!!!!

Dragonpaul
24-02-2011, 18:20
blahdvd


Παραγγελια Dead Space 2: Limited Edition: 20/02/11 (τα μεσανυχτα)
Shipped: 21/02/11
24/2/11: το εχω στα χερια μου απο το πρωι!!!!!!!!!!

float56
24-02-2011, 19:18
Σημερα εγινε dispatched το Killzone 3 απο amazon.co.uk. Για να δουμε...

Starlord
25-02-2011, 10:42
Εμένα που μου τα έστειλαν με μισή ώρα διαφορά και έλαβα το BF:BC2 τη Δευτέρα ενώ το AC:Brotherhood το περιμένω ακόμα (έπεσα και πάνω στην απεργία) τι να πω;

MalFUNct10N
25-02-2011, 12:59
Από zavvi : Uncharted 1-2 (κάλλιο αργά παρά ποτέ! :))
Shipped : 20/2 και 21/2 αντίστοιχα, σήμερα το πρωί και τα 2 στο γραμματοκιβώτιο :) Άψογοι για άλλη μια φορά! Τώρα περιμένω Killzone 3 από thehut, έγινε shipped εχθές.

Nerven
25-02-2011, 14:25
Λοιπόν preorder απο zavvi killzone 3 limited edition που έχει μέσα το Dualshock3 το πράσινο, απο της πρώτες μέρες που το ανέβασε στο site. Εδώ και 3-4 μέρες λέει awaiting dispatch και το προϊόν είναι out of stock. Μάλλον. Προτιμηθηκαν να ξεστοκαρουν σε άτομα απο Αγγλία...

Spiros20
25-02-2011, 16:11
Λοιπόν preorder απο zavvi killzone 3 limited edition που έχει μέσα το Dualshock3 το πράσινο, απο της πρώτες μέρες που το ανέβασε στο site. Εδώ και 3-4 μέρες λέει awaiting dispatch και το προϊόν είναι out of stock. Μάλλον. Προτιμηθηκαν να ξεστοκαρουν σε άτομα απο Αγγλία...

Εμένα μου το στείλανε χθες 24/2. Το είχα παραγγείλει απο την αρχή αλλά το είχα κάνει cancel 2 φορές που το είχα μετανιώσει. Μετά το ξαναπαράγγειλα Δευτέρα 21/2 και το στείλανε χθες.

Canto
25-02-2011, 19:16
Tελικες τιμες:
Grand Theft Auto 4 Complete Edition στα 18 euro
Sony Wireless Headset στα 21 euro.


Aπο amazon.co.uk. Πολυ καλες τιμες τα συγκεκριμενα,τα περιμενω για να δω και χρονο παραδοσης.

modecris
25-02-2011, 19:24
Λοιπόν preorder απο zavvi killzone 3 limited edition που έχει μέσα το Dualshock3 το πράσινο, απο της πρώτες μέρες που το ανέβασε στο site. Εδώ και 3-4 μέρες λέει awaiting dispatch και το προϊόν είναι out of stock. Μάλλον. Προτιμηθηκαν να ξεστοκαρουν σε άτομα απο Αγγλία...
Και το δικό μου ταξιδεύει από τις 24.

Devil_7
25-02-2011, 19:40
Tελικες τιμες:
Sony Wireless Headset στα 21 euro.


Aπο amazon.co.uk. Πολυ καλες τιμες τα συγκεκριμενα,τα περιμενω για να δω και χρονο παραδοσης.


Εγώ που το πήρα από zavvi πριν λιγες μέρες και ήρθε και σε 3 εργάσιμες μαζί με μεταφορικά πήγε 23 ευρώ. Στο amazon με μεταφορικά και φόρους που το είχα δει πήγαινε πάνω από 30 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

Canto
25-02-2011, 19:47
Εγώ που το πήρα από zavvi πριν λιγες μέρες και ήρθε και σε 3 εργάσιμες μαζί με μεταφορικά πήγε 23 ευρώ. Στο amazon με μεταφορικά και φόρους που το είχα δει πήγαινε πάνω από 30 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

21.5 ακριβης τελικη τιμη φιλε μου.Το χαμηλωσανε.
https://www.amazon.co.uk/Sony-SLEH-00087-Wireless-Headset-PS3/dp/B001EO7DOW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1298652427&sr=8-1

Devil_7
25-02-2011, 20:14
21.5 ακριβης τελικη τιμη φιλε μου.Το χαμηλωσανε.
https://www.amazon.co.uk/Sony-SLEH-00087-Wireless-Headset-PS3/dp/B001EO7DOW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1298652427&sr=8-1


Ναι αλλά με τα μεταφορικά εμένα μου λέει 25.18 λίρες δλδ 29.43 ευρώ.

Nerven
25-02-2011, 20:18
Πήρα την limited όχι την απλή! Πάντως στην τιμη που το πηρα απλά δεν υπάρχει!!! £54.85!!! Τελικά έφυγε σήμερα! Άντε να έρθει!

Canto
25-02-2011, 20:21
Ναι αλλά με τα μεταφορικά εμένα μου λέει 25.18 λίρες δλδ 29.43 ευρώ.

Eπελεξα το super saving που ειναι free τα μεταφορικα αλλα θα ειναι εδω σε δεκα μερες.

djpar
25-02-2011, 20:44
εμενα απο blahdvd το killzone 3 ταξιδευει απο σημερα!

mitsosath
28-02-2011, 01:31
καλημέρα παιδιά. Αν μπορείτε δώστε τα φώτα σας στα παρακάτω. θέλω να πάρω αυτά τα παιχνίδια απο thehut:

http://www.thehut.com/games/platforms/ps3/nhl-11/10177588.html
http://www.thehut.com/games/platforms/ps3/madden-nfl-10/10049922.html
http://www.thehut.com/games/platforms/ps3/nba-2k11/10208064.html

Είναι στο μισό κόστος απο οτι αν τα αγόραζα απο Ελλαδα.

Είναι συμβατα με κονσόλα αγορασμένη απο ελλάδα? (ελληνική μεγάλη αλυσίδα). Η θα έχω πρόβλημα συμβατότητας?

πέρα απο την μετατροπή λίρας αγγλίας σε ευρώ θα πρέπει να υπολογίζω ακόμα κάποιο άλλο κόστος?

Τα φέρνει κουριερ στο χώρο που θα τους ζητήσεις ή γίνεται κάπως αλλίως?

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην κούρασα.

jk_blue_tiger
28-02-2011, 02:24
Ειναι απολυτως συμβατα. Τα ps3 games ειναι region free.
Να υπολογιζεις 0,99 λιρες per game. To thehut στελνει μεσω απλου ταχυδρομειου τα games στη διεθυνση του κατοχου της πιστωτικης καρτας. Δεν ξερω αν μπορεις να δηλωσεις αλλη διευθυνση.

mitsosath
28-02-2011, 02:32
Ειναι απολυτως συμβατα. Τα ps3 games ειναι region free.
Να υπολογιζεις 0,99 λιρες per game. To thehut στελνει μεσω απλου ταχυδρομειου τα games στη διεθυνση του κατοχου της πιστωτικης καρτας. Δεν ξερω αν μπορεις να δηλωσεις αλλη διευθυνση.


Σε ευχαριστώ πολύ. Μέσω απλού ταχυδρομιου εννοείς ΕΛΤΑ που αφήνουν χαρτάκι και τα παίρνεις μετα απο το κοντινότερο ταχυδρομείο ή αφήνουν πακέτο στη διευθυνση που τους δίνεις?

dimkin
28-02-2011, 09:53
Σε ευχαριστώ πολύ. Μέσω απλού ταχυδρομιου εννοείς ΕΛΤΑ που αφήνουν χαρτάκι και τα παίρνεις μετα απο το κοντινότερο ταχυδρομείο ή αφήνουν πακέτο στη διευθυνση που τους δίνεις?

αν τα παραγγήλεις μεχρι και σημερα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα απο οτι εχω δει (μεχρι τελος φεβρουαρίου)

για το θεμα της παράδοσης αυτο εξαρτατε απο τον ταχυδρομο. κανονικα επρεπε να στα φέρνει

δες εδω ενα σχετικο θεμα που εχω γραψει καθως εχ και εγω παρομοιο προβλημα συνεχεια παω να παραλαβω απο το ταχυδρομειο γιατι ο ταχυδρομος βαριεται να τα φερει.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=6238&page=48

Snk
28-02-2011, 13:40
Αποστολή της παραγγελίας από Amazon την Πέμπτη 24/02 και έφτασε σήμερα Δευτέρα 28/02 :yes:

jk_blue_tiger
28-02-2011, 14:55
Σε ευχαριστώ πολύ. Μέσω απλού ταχυδρομιου εννοείς ΕΛΤΑ που αφήνουν χαρτάκι και τα παίρνεις μετα απο το κοντινότερο ταχυδρομείο ή αφήνουν πακέτο στη διευθυνση που τους δίνεις?

Τα zavvi και hut, τα στελνουν με απλο ταχυδρομειο και ΟΧΙ συστημενα. Ο δικος μου ταχυδρομος απλα μου τα αφηνει. Μεχρι στιγμης δεν εχει χαθει κατι απο αυτα τα μαγαζια, αλλα με αυτον τον τροπο δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν θα χαθουν/κλαπουν.Σε αγορες απο ebay με τον ιδιο τροπο υπηρξαν περιπτωσεις που τελικα δεν ελαβα τιποτα.

dimkin
28-02-2011, 16:37
Τα zavvi και hut, τα στελνουν με απλο ταχυδρομειο και ΟΧΙ συστημενα. Ο δικος μου ταχυδρομος απλα μου τα αφηνει. Μεχρι στιγμης δεν εχει χαθει κατι απο αυτα τα μαγαζια, αλλα με αυτον τον τροπο δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν θα χαθουν/κλαπουν.Σε αγορες απο ebay με τον ιδιο τροπο υπηρξαν περιπτωσεις που τελικα δεν ελαβα τιποτα.

αν χαθουν ομως ειναι προβλημα του Zavvi - δηλαδη τουλαχιστον σε αυτες τις συναλλαγες ο αποστολεας πληρωνει.

jk_blue_tiger
28-02-2011, 16:44
Ναι αλλα μπαινεις σε μια πολυ χρονοβορα (& ψυχολογικη θα ελεγα) διαδικασια και μπορει να σου κανουν disable το account, διοτι θα σκεφτονται οτι τους λες ισως ψεμματα.

dimkin
28-02-2011, 17:37
ναι ισχυει αυτο ασε που αναφερει και στους ορους να περιμενεις κανα 20ημερο πριν τους πεις οτι χαθηκαν. τωρα για disable το account - ενταξει θα φτιαξεις ενα αλλο, δεν νομιζω οτι ειναι τοσο προβλημα π.χ. ακομα και να στειλεις τα πραγματα σε ενα αλλο ονομα - παντως κακως που δεν τα στελνουν συστημενα να ειναι διασφαλισμενοι και εκεινοι - εχουν πολύ μεγαλη εμπιστοσύνη στα εθνικα ταχυδρομεία απο οτι φαίνεται - λολ

float56
28-02-2011, 19:25
Αποστολή της παραγγελίας από Amazon την Πέμπτη 24/02 και έφτασε σήμερα Δευτέρα 28/02 :yes:
Φιλε που μενεις? Εμενα εγινε επισης dispatched στις 24 του μηνος αλλα δεν ηρθε ακομα.Επαρχια μενω. Φανταζομαι και εσυ KZ3 παρηγγειλες... :P

Spiros20
28-02-2011, 19:27
ναι ισχυει αυτο ασε που αναφερει και στους ορους να περιμενεις κανα 20ημερο πριν τους πεις οτι χαθηκαν. τωρα για disable το account - ενταξει θα φτιαξεις ενα αλλο, δεν νομιζω οτι ειναι τοσο προβλημα π.χ. ακομα και να στειλεις τα πραγματα σε ενα αλλο ονομα - παντως κακως που δεν τα στελνουν συστημενα να ειναι διασφαλισμενοι και εκεινοι - εχουν πολύ μεγαλη εμπιστοσύνη στα εθνικα ταχυδρομεία απο οτι φαίνεται - λολ

Πηγαίνει σε *ban list* η κάρτα σου και πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλη. Νομίζω και στην οδό. Οπότε πρέπει να αλλάξεις κάρτα και σπίτι :P

Desmond
28-02-2011, 19:32
Ναι αλλα μπαινεις σε μια πολυ χρονοβορα (& ψυχολογικη θα ελεγα) διαδικασια και μπορει να σου κανουν disable το account, διοτι θα σκεφτονται οτι τους λες ισως ψεμματα.
Χμμ, προσωπικά δεν θα τό'λεγα.Μια φορά μου έχει κάτσει η στραβή με το zavvi, σε σύνολο 15 περίπου παραγγελιών, και η εξυπηρέτηση τους απέναντί μου ήταν άψογη.

modecris
28-02-2011, 19:45
Φαντάζομαι (είναι το πιό λογικό δλδ) πως λαμβάνουν υπόψιν τους και το ιστορικό του πελάτη,στην περίπτωση του Νίκου με πάνω με 15 επιτυχείς παραγγελίες θεωρούν πως είναι αξιόπιστος ενώ αν είσαι με 2-3 παραγγελίες μάλλον θα σε στείλουν στον αγύριστο.

dimkin
28-02-2011, 20:04
επισης προφανως καταχρηση του συστηματος σημαινει οτι παραγγελνεις 2-3 παραγγελιες και χάνονται ολοι και ειμαι σίγουρος οτι απο ελλαδα και ιταλία θα έχουν τετοια θεματα.
παντως για μενα τοπ απο εξυπηρετηση ειναι το αμαζον και μετα ερχετε οτιδηποτε αλλο.

στο thehut ειχαν κανει ενα λαθος και τους εστελνα για να το διορθωσουν και κανανε 3 μερες να απαντησουν. στο αμαζον συνηθως εχεις απαντηση σε 3 ωρες.

mitsosath
01-03-2011, 01:07
Σημερα αγόρασα το ps3 :a010:

Πολυτιμα τα σχόλια σας παιδιά.
Βλέπω πως οι τιμές είναι χαμηλότερες σε όλα τα σχετικά sites.

Πείτε ότι παραγγέλνω απο thehut ή zavvi. Η κάρτα απο ελληνική τράπεζα (προπληρωμένη visa). πρεπει να δηλώσω ως διευθυνση αποστολής αυτήν της κάρτας (δηλαδή την διευθυνση που εγραψα στην αιτηση της τράπεζας) ή μπορώ να δηλώσω τη διευθυνση της δουλειάς μου?

σε περίπτωση που δεν φτάσει ποτε στα χέρια μου η παραγγελία επιστρέφουν τα χρήματα?

Snk
01-03-2011, 01:28
Φιλε που μενεις? Εμενα εγινε επισης dispatched στις 24 του μηνος αλλα δεν ηρθε ακομα.Επαρχια μενω. Φανταζομαι και εσυ KZ3 παρηγγειλες... :P


Αθήνα μένω και πήρα το cod: black ops

batigoal9
01-03-2011, 11:26
Το game απο χρονο παραδοσης πως παει? Γιατι ειχα παραγγειλει περσυ και σε 4 η 5 εργασιμες ειχε ερθει. Τωρα μου εγινε dispatched την Δευτερα (21/2) και δεν εχει ερθει ακομα. Ποτε να αρχισω να ανησυχω μηπως χαθηκε?

TAMTAKOS
01-03-2011, 11:28
[quote=mitsosath;274566]Σημερα αγόρασα το ps3 :a010:

Πολυτιμα τα σχόλια σας παιδιά.
Βλέπω πως οι τιμές είναι χαμηλότερες σε όλα τα σχετικά sites.

Πείτε ότι παραγγέλνω απο thehut ή zavvi. Η κάρτα απο ελληνική τράπεζα (προπληρωμένη visa). πρεπει να δηλώσω ως διευθυνση αποστολής αυτήν της κάρτας (δηλαδή την διευθυνση που εγραψα στην αιτηση της τράπεζας) ή μπορώ να δηλώσω τη διευθυνση της δουλειάς μου?

^^εγω εχω προπληρωμενη σε αλλο ονομα και διευθυνση! μου τα στελνει στη δουλεια μου το zavvi μια χαρα.. για το thehut δεν ξερω.

mitsosath
01-03-2011, 13:09
[quote=mitsosath;274566]Σημερα αγόρασα το ps3 :a010:

Πολυτιμα τα σχόλια σας παιδιά.
Βλέπω πως οι τιμές είναι χαμηλότερες σε όλα τα σχετικά sites.

Πείτε ότι παραγγέλνω απο thehut ή zavvi. Η κάρτα απο ελληνική τράπεζα (προπληρωμένη visa). πρεπει να δηλώσω ως διευθυνση αποστολής αυτήν της κάρτας (δηλαδή την διευθυνση που εγραψα στην αιτηση της τράπεζας) ή μπορώ να δηλώσω τη διευθυνση της δουλειάς μου?

^^εγω εχω προπληρωμενη σε αλλο ονομα και διευθυνση! μου τα στελνει στη δουλεια μου το zavvi μια χαρα.. για το thehut δεν ξερω.

Σε ευχαριστώ. Απο οτι βλέπω πρεπει το ενα να είναι θυγατρικό του άλλου. ειναι σχεδόν ιδιο το site.

overclocker
01-03-2011, 14:03
Έτσι είναι ανήκουν στον ίδιο όμιλο εταιριών. Πάντως και στα δύο οι τιμές είναι πολύ χαμηλές αν όχι παρόμοιες.

float56
01-03-2011, 14:04
Απο amazon.co.uk παρηγγειλα το KZ3:
dispatched-24th feb(Πεμπτη)
Εφτασε- 1st March(Τριτη).
4 εργασιμες μονο(αν θεωρησουμε την dispatch day ως 1 εργασιμη) και μενω σε επαρχια!!! Εξεπλαγειν....:O

mitsosath
01-03-2011, 14:25
Χρειάζεται να επιλέξω το gift wrap ή ετσι κ αλλιώς έρχεται σε πακετάκι?

για να μην φαίνεται το εξωφυλλο.

TAMTAKOS
01-03-2011, 14:47
ερχεται σε χαρτοκουτι μην κανεις gift γιατι μαλλον θα στο χρεωσουν extra..

mitsosath
01-03-2011, 14:51
ερχεται σε χαρτοκουτι μην κανεις gift γιατι μαλλον θα στο χρεωσουν extra..


οκ. εχεις δίκιο. 2 λίρες είναι το επιπλεον κόστος για gift. πήρα το 2Κ11 απο thehut 17.85 λίρες. Για να δούμε αν θα έρθει και πότε :a068:

TAMTAKOS
01-03-2011, 15:00
απο zavvi dispatched 24/2 ηρθε σημερα 1/3 ηταν αμεσα διαθεσιμο!

zisis_GR
01-03-2011, 21:52
κανεις query στο αντικειμενο που χεις χασει και τους στελνεις μνμ εξηγώντας πως δεν παρελαβες ποτε.Αυτοί σου στέλνου μια φόρμα να συμπληρώσεις και να υπογράψεις στην οποία θα σήμειωσεις και αν θέλεις credit/refund/replace και την στέλνεις πίσω με ταχυδρομείο.Θα την παραλάβουν και θα πράξουν αναλογα το τι εχεις ζητησει.Ετσι έκανα εγω που χαθηκε ενα game την μαρτυρική εκεινη περίοδο και μου βαλαν τα λεφτα πίσω, ουτε μπαν, ουτε τπτ. Ημουν καλος πελάτης βεβαια και εξακολουθω οποτε για ενα παιχνιδι δεν τους συμφερει να με χασουν..

Desmond
01-03-2011, 22:06
Για ποιο γρήγορα, στείλτο με fax.

Desmond
01-03-2011, 22:54
Εγώ στο zavvi είχα στείλει fax και μετά από 2 μέρες ακριβώς η παραγγελία μου ξαναεστάλη.

vgp.ca.Shipped 24/02.Παράδοση σήμερα!

batigoal9
02-03-2011, 13:49
Το game απο χρονο παραδοσης πως παει? Γιατι ειχα παραγγειλει περσυ και σε 4 η 5 εργασιμες ειχε ερθει. Τωρα μου εγινε dispatched την Δευτερα (21/2) και δεν εχει ερθει ακομα. Ποτε να αρχισω να ανησυχω μηπως χαθηκε?

Kανεις γι'αυτο? Ουτε σημερα ηρθε. Και πηρα στα Ελτα να ρωτησω αν τους ειχε ερθει δεμα για μενα αυτες τις μερες (μπας και το φεραν αλλα το βουτηξε κανεις) και δεν ξεραν. Δεν μπορουσαν να δουν λεει. Βαρεμαρα βαραει εκει περα μου φαινεται. Εχει παρει κανεις απο game?

stein3x
02-03-2011, 15:02
Ναι κανονικά νου ήρθανε σε εμένα από PLay (Dead Space 2) και από Game (Killzone 3) λαι τα δύο dispatched 21/2 αλλά πέρασα εγώ χτες από τις αποθήκες για να τα βρω/πάρω καθώς υπάρχει έλλειψη/bertheway ταχυδρόμων στην περιοχή μου.6 εργάσιμες κάνανε...

antoniss
02-03-2011, 17:56
υπάρχει κανένας Discount Code για το theHut.com ??

tnx

mitsosath
03-03-2011, 12:18
Καλημέρα παιδιά,

απο amazon τι προτείνετε να επιλέξω?

α) free syper saver delivery (3-10 business days)
b) standard (3-7 business days)
c) priority express (1-2)

περισσότερο με νοιάζει να μην χαθεί το πακέτο. παρα η ταχύτητα αποστολής. η τρίτη επιλογή πρέπει να έχει κόστος (αρα καλύτερα να την αποφύγω μην αυξηθεί το συνολικό ποσό, εκτος αν αξίζει πολύ περισσότερο απο τις αλλες λύσεις)

Ευχαριστώ

Nerven
03-03-2011, 13:14
Killzone 3 limited edition απο ZAVVI

Dispatched 25/02/2011 ήρθε χθές (2-3-2011)
Συνολικό κόστος £54.85 (~64€)

http://img534.imageshack.us/img534/5066/img0046gm.jpg

:a010:

batigoal9
03-03-2011, 17:58
Καλημέρα παιδιά,

απο amazon τι προτείνετε να επιλέξω?

α) free syper saver delivery (3-10 business days)
b) standard (3-7 business days)
c) priority express (1-2)

περισσότερο με νοιάζει να μην χαθεί το πακέτο. παρα η ταχύτητα αποστολής. η τρίτη επιλογή πρέπει να έχει κόστος (αρα καλύτερα να την αποφύγω μην αυξηθεί το συνολικό ποσό, εκτος αν αξίζει πολύ περισσότερο απο τις αλλες λύσεις)

Ευχαριστώ

Απ'οτι ξερω μονο ο χρονος αλλαζει. Κι ειναι που ειναι ακριβα τα μεταφορικα δεν αξιζει νομιζω.

Εμενα μου ηρθε σημερα η παραγγελια απο game τελικα. 21/2 εφυγε.
3 παιχνιδια μαζι δυσκολα θα ξαναπαρω. Παραειναι μεγαλη η ανησυχια.
Τωρα που χα λεφτα βεβαια τα δωσα :p

hidd3n
03-03-2011, 18:47
Παραγγελία από amazon.co.uk

Dispatched 22/02 ήρθε σήμερα.

Spiros20
03-03-2011, 19:08
Παιδιά αρχίστε να ξανάπαραγγέλνετε από Zavvi. Ξαναγύρισε στα παλιά του. 5 το πολύ 6 μέρες. :D

Nerven
03-03-2011, 20:15
3 εργάσιμες και σε επαρχία παρακαλώ. Και το amazon τα ίδια 3 εργάσιμες και έρχονται!

personGR
03-03-2011, 21:05
Παιδιά αρχίστε να ξανάπαραγγέλνετε από Zavvi. Ξαναγύρισε στα παλιά του. 5 το πολύ 6 μέρες. :D

Δευτέρα έστειλαν email ότι έγινε shipped, Παρασκευή έφτασε το δεματάκι ;) (Ξάνθη)

Babis
04-03-2011, 07:08
Για το αρχειο, μετα απο δυο μηνες μου επεστρεψε τα χρηματα το zavvi για το pro2011 που δεν ηρθε ποτε. Αν τωρα λετε οτι πλεον ερχονται σε 5-6 μερες ειναι πολυ θετικο γιατι εχει πολυ καλες τιμες.

Απ'το playnaut.com υπαρχει feedback? Λεει οτι με αγορα αξιας ανω των 20 ευρω εχει δωρεαν μεταφορικα.

antoniss
04-03-2011, 12:30
πάντως από το theHut.com έχω ένα παράπονο...

Στις 2/3 έκανα παραγγελία το Prince of Persia Trilogy HD το οποίο είχε μια χαρά τιμούλα 15€ , και ενώ ήτανε in stock .

Μου έγραφε οτι θα γίνει dispatch στις 3/3 (χθες δλδ) .
Όλα μια χαρά μέχρι εδώ.

Σήμερα που μπήκα να δω , δεν έχει φυγει και γράφει awaiting stock pick !

Τους έστειλα Mail γιατί αυτό μου το έχει ξανακάνει και το zavvi , που βγάζει in stock αλλά στην ουσία δεν το έχει και αφού κάνεις την παραγγελία το μαθαίνεις ... !

modecris
04-03-2011, 13:28
Αυτό είναι ο κανόνας δυστυχώς με τα theHut και zavvi,σου λένε in stock και μόλις παραγγείλεις σου λένε awaiting stock pick.Άσε που μερικές φορές σου πετάνε και ως εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 1-2 μήνες μετά!

Εγώ παραγγέλνω,μετά τσεκάρω στο status και αναλόγως κρατάω ή ακυρώνω πράγματα.

djpar
04-03-2011, 14:06
blahdvd 25/2 παραγγελια 3/3 παραδοθηκε ουστιαστικα 3 εργασιμες!

float56
04-03-2011, 14:45
Καποιος πρεπει να εβαλε τις φωνες στα Ελτα, αλλιως δεν εξηγειται :P

overclocker
04-03-2011, 15:33
Εδώ εμένα που ήρθε το Dead Space 2 Limited από Play σε 4 εργάσιμες ενώ παλιότερα αν το είχα σε 15-20 μέρες από την ημέρα αποστολής του ήμουν και ευχαριστημένος! Οπότε μάλλον πρέπει να έστρωσαν γενικά τα πράγματα στα ΕΛΤΑ.

Viper
04-03-2011, 15:41
3 εργάσιμες και σε επαρχία παρακαλώ. Και το amazon τα ίδια 3 εργάσιμες και έρχονται!


Μου φαινετε θα βαλω διευθυνση επαρχιας και μετα θα τα στελνω Αθηνα. Ποιο γρηγορα θα κανει να ερθει!!

Shipped απο τις 24 (Amazon) και ακομα τιποτα. Και περιμενα το ΣΚΔ να παιξω λιγο:frusty:

Nerven
04-03-2011, 21:27
Μου φαινετε θα βαλω διευθυνση επαρχιας και μετα θα τα στελνω Αθηνα. Ποιο γρηγορα θα κανει να ερθει!!

Shipped απο τις 24 (Amazon) και ακομα τιποτα. Και περιμενα το ΣΚΔ να παιξω λιγο:frusty:

Πεστο ψέματα!!! Μάλλον εξαρτάται απο το Τοπικό ταχυδρομιο, λογικά εδώ επαρχία λιγότερη κίνηση - λιγότερη αναμονή.

aelaki
05-03-2011, 14:31
απο amazon.com μπορω να παραγγειλω??εχει δοκιμασει κανενας??

Spiros20
05-03-2011, 17:40
απο amazon.com μπορω να παραγγειλω??εχει δοκιμασει κανενας??

Ναι μπορείς να παραγγείλεις αλλά θα περάσει τελωνείο και θα πληρώσεις και πολλά μεταφορικά. Σου προτείνω πριν καταλήξεις στο Amazon.com να πας και στο Amazon.de όπου έχει και μερικά πραγματάκια που δεν έχει το Amazon.co.uk

aelaki
05-03-2011, 19:31
Ναι μπορείς να παραγγείλεις αλλά θα περάσει τελωνείο και θα πληρώσεις και πολλά μεταφορικά. Σου προτείνω πριν καταλήξεις στο Amazon.com να πας και στο Amazon.de όπου έχει και μερικά πραγματάκια που δεν έχει το Amazon.co.uk

ευχαριστω αδερφε....βασικα ηθελα να ρωτησω αν πηρε κανενας το νεο headset....


Amazon.com: PlayStation 3 Bluetooth Headset 2.0: Video Games

και αν ναι να μας πει εντυπωσεις και απο που το πηρε

antoniss
05-03-2011, 19:54
ευχαριστω αδερφε....βασικα ηθελα να ρωτησω αν πηρε κανενας το νεο headset....


Amazon.com: PlayStation 3 Bluetooth Headset 2.0: Video Games (http://www.amazon.com/PlayStation-3-Bluetooth-Headset-2-0/dp/B0042R81XU/ref=sr_1_4?s=videogames&ie=UTF8&qid=1299342612&sr=1-4)

και αν ναι να μας πει εντυπωσεις και απο που το πηρε

το συγκεκριμένο πάντως δεν νομίζω να περναει τελωνειο αν θες να το παραγγείλεις , μεταφορικά για ελλάδα πόσα είναι , σε συμφέρει ?

Spiros20
05-03-2011, 20:05
το συγκεκριμένο πάντως δεν νομίζω να περναει τελωνειο αν θες να το παραγγείλεις , μεταφορικά για ελλάδα πόσα είναι , σε συμφέρει ?

Πήγα να το παραγγείλω και δεν γίνεται. Δεν το στέλνει Ελλάδα. Οπότε το ebay.co.uk μονόδρομος.

aelaki
05-03-2011, 20:33
και εμενα ετσι με εκανε οπως τον σπυρο,δεν το στελνει...
ευρωπη δεν θα ερθει ποτε???

antoniss
05-03-2011, 20:39
Πήγα να το παραγγείλω και δεν γίνεται. Δεν το στέλνει Ελλάδα. Οπότε το ebay.co.uk μονόδρομος.

μονόδρομος όχι , πόσο βγαίνει από amazon.co.uk ?

π.χ. βρίσκεις και από ebay να ξέρεις :42€ μαζί με τα μεταφορικά
http://cgi.ebay.com/BRAND-NEW-Sony-PS3-Bluetooth-Wireless-Headset-2-0-/310285894565?pt=Video_Games_Accessories&hash=item483e7b03a5


EDIT: από Aγγλία βλέπω δεν υπάρχει πάντως , ούτε στο αγγλικό amazon ούτε στο ebay

overclocker
05-03-2011, 22:39
PS3 Bluetooth Headest 2.0 --> http://www.videogamesplus.ca/product_info.php?currency=EUR&cPath=486_488&products_id=18143
Με 42,65 ευρώ είναι στην πόρτα σου σε μια βδομάδα και χωρίς τελωνείο.

aelaki
06-03-2011, 00:07
PS3 Bluetooth Headest 2.0 --> http://www.videogamesplus.ca/product_info.php?currency=EUR&cPath=486_488&products_id=18143
Με 42,65 ευρώ είναι στην πόρτα σου σε μια βδομάδα και χωρίς τελωνείο.


απο εδω εξαντληθηκε οποτε παω για ebay

geogoku
07-03-2011, 22:21
χτες πηρα απο zavvi το atelier : rorona κ παρατηρησα οτι δεν με χρεωσε καθολου μεταφορικα....αλλαξε κατι???επισης να πω πως απο τα 4 games που δεν μου ηρθαν στις γιορτες μου ξαναεστειλαν τα 3 τα οποια κ παρελαβα σε 1 εβδομαδα και περιμενω το 1 απο αυτα το οποιο δεν μου εχουν στειλει λογω ελλειψης.παρ'ολο τις καθυστερησεις και τα προβληματα θα συνεχιζω να αγοραζω απο zavvi...εχω παρει πανω απο 20 προιοντα κ ποτε δεν μου εκαναν "νερα".

modecris
07-03-2011, 22:35
Τον Φεβρουάριο είχε δώρο τα μεταφορικά.

mitsosath
07-03-2011, 23:55
μια ερωτηση παιδια.

Απο zavvi & thehut, απο οτι μου χουν πει αλλοι φιλοι, ερχεται με απλο ταχυδρομιο. Αν δεν βρισκεται καποιος σπιτι την ωρα που το φερνει ο ταχυδρομος τι γινεται; αφηνει το πακετο στην εισοδο της πολυκατοικιας η αφηνει χαρτι και πας στο τοπικο καταστημα ταχυδρομειου;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Devil_7
08-03-2011, 00:02
Εμένα από όσα έχω παραγγείλει το αφήνουν στη πόρτα. Αmazon, zavvi και base είναι αυτά που έχω παραγγείλει.
Σε κάποια που ήμουνα σπίτι χτύπησε το κουδούνι και είπε ότι αφήνει ένα δέμα. Σε κάποια άλλα απλά το βρήκα στην είσοδο μαζί με την αλληλογραφία.

mitsosath
08-03-2011, 00:08
Καταλαβα... 50 - 50 να το βρεις σε πολυκατοικια δηλαδη...

modecris
08-03-2011, 02:36
Τον Φεβρουάριο είχε δώρο τα μεταφορικά.

Μόλις έκανα μια παραγγελία στο zavvi και δεν μου χρέωσε μεταφορικά,άρα ή συνεχίζεται η προσφορά που είχε τον Φεβρουάριο ή τα κόψανε/μερικές τιμές που τσέκαρα έχουν ανέβει πάντως.

karakaxas
08-03-2011, 18:14
κανω την ερωτηση στο σωστο thread ακομα προσπαθω να μαθω το φορουμ
εκανα την παραγγελια που ειναι και η πρωτη μου μολις σημερα παρελαβα την προπληρωμενη καρτα απο EUROBANK θα ηθελα τωρα να μου πειτε τη ακριβως κανω .
δλδ.στην παραγγελια λεει τωρα
STATUS
Order Placed
περιμενω πρωτα να γινει dispatch ? λογικα εντος 24 ωρων οπως αναφερει και το παιχνιδι
In stock | Usually dispatched within 24 hours
.το ερωτημα τωρα ειναι στο status τη θα γραφει για να ξερω οτι το εστειλαν ?
λογικα σε μια εβδομαδα θα το εχω

Desmond
08-03-2011, 18:26
Θα σου στείλουν email οτι έγινε dispatched.

Starlord
09-03-2011, 10:29
Εννοείται ότι παρακολουθούν το ένα το άλλο και φροντίζουν να είναι ανταγωνιστικοί.

karakaxas
09-03-2011, 18:31
οπως καταλαβαινετε ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα και καινουργιος στης online αγορες και επειδη το thread εχει 147 σελιδες στης οποιες πρεπει να αφιερωσω πολυ χρονο για να της διαβωσω και ειναι και πιθανο να μπερδευτω
θα κανω της εξης ερωτησεις και ζητω συγνομη αν εχουν ειπωθει και απαντηθη.
εκανα παραγγελια απο το play.com εγινε το προιον packing η ερωτησεις ειναι η εξης
1.υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει απο το play η παραγγελια ?
2.λογικα αποστελετε εντος 24 ωρων απο το packing αλλα μηπως σταλει αλλη μερα ?
3.και αν αποσταλει εντος 24 ωρων λογικα θα το εχω σε 5-6 μερες ?
ευχαριστω εκ τον προτερον για το χρονο και της απαντησεις σας.

Balthamel
09-03-2011, 18:41
1)εαν η παραγγελια σου εχει πληρωθει δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα
2)συνηθως ναι,
3)εμενα το play κανει 4-7 μερες,πριν 2 χρονια μονο ειχε καθυστερησει μια παραγγελια 2 εβδομαδες

ΤΓ:Eχω αρκετο καιρο παντως να κανω παραγγελια απο εκει.

Starlord
09-03-2011, 21:59
Κανονικά αν λέει εντός 24 ωρών θα λάβεις e-mail επιβεβαίωσης. Εγώ χθες το βράδυ παρήγγειλα ένα βιβλίο και σήμερα στις 2μμ ήρθε το e-mail ότι έχει αποσταλεί.

Μια και συζητάμε εδώ τις καθυστερήσεις που παρατηρούνται μερικές φορές σε παραγγελίες ας παραθέσω εδώ την πρόσφατη εμπειρία μου από το play.

Battlefield BC2 Αποστολή 15/2 13:39 Άφιξη 21/2
AC Brotherhood Αποστολή 15/2 14:13 Άφιξη 9/3 (σήμερα)

Αυτό που καθυστέρησε ήρθε σε διαφορετική συσκευασία από το σύνηθες καφέ χαρτονάκι τουτέστιν σε άσπρο φάκελο του play με bubblewrap αλλά ήρθε σύμφωνα με τα αυτοκόλλητα των ταχυδρομείων μέσω Βελγίου! Επίσης περίεργο είναι ότι αποστολέας αναφέρεται το play.com RETURNS αντί του «σκέτου» play.com.

Τώρα τι ακριβώς παίχθηκε δεν ξέρω μόνο εικασίες μπορώ να κάνω αλλά τελικά φαίνεται ότι ο χρόνος αναμονής έχει να κάνει με το κέντρο διανομής που έχει στείλει το κάθε αντικείμενο.

Δεν ξέρω αν άλλοι μπορούν να επιβεβαιώσουν αν τα «καθυστερημένα» αντικείμενα έρχονται από κάποιο συγκεκριμένο κέντρο διανομής. Τώρα βέβαια παίζει και απλώς να χάθηκε, να επέστρεψε στο κέντρο του play και να μου το προώθησαν πάλι. Στη αρχή μόλις είδα το φάκελο φοβήθηκα μήπως είναι καμιά επιστροφή αλλά το παιχνίδι μέσα είναι κανονικά στη ζελατίνα του σφραγισμένο.

karakaxas
09-03-2011, 23:24
η παραγγελια εγινε εχθες στης 5 και αμεσως μου εστειλαν email της παραγγελιας.
σημερα στης 5 μπαινω στο account μου στο play και βλεπω οτι λεει packing.
email δεν ελαβα.

antoniss
09-03-2011, 23:25
οπως καταλαβαινετε ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα και καινουργιος στης online αγορες και επειδη το thread εχει 147 σελιδες στης οποιες πρεπει να αφιερωσω πολυ χρονο για να της διαβωσω και ειναι και πιθανο να μπερδευτω
θα κανω της εξης ερωτησεις και ζητω συγνομη αν εχουν ειπωθει και απαντηθη.
εκανα παραγγελια απο το play.com εγινε το προιον packing η ερωτησεις ειναι η εξης
1.υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει απο το play η παραγγελια ?
2.λογικα αποστελετε εντος 24 ωρων απο το packing αλλα μηπως σταλει αλλη μερα ?
3.και αν αποσταλει εντος 24 ωρων λογικα θα το εχω σε 5-6 μερες ?
ευχαριστω εκ τον προτερον για το χρονο και της απαντησεις σας.

Καλησπέρα φίλε

Αν έχει status packing δεν έχει φύγει ακόμα ούτε σε έχουν χρεώσει απλά έχουν δεσμεύσει το ποσο και το επόμενο βήμα είναι να γίνει dispatched .
1 ναι υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί κυρίως λόγω προβλήματος της κάρτας σου , π.χ να μην έχει υπόλοιπο , αλλά θα αλλάξει όμως το status οπότε να κοιτάς τι γράφει. Για θέμα διαθεσιμότητας δεν πρόκειται να το ακυρώσουν πάντως.
2 Αποστέλεται εντός 24 ωρών απο τη στιγμή που θα γίνει posted
3 τώρα αυτό είναι σχετικό , πέρα απο το play έχει σχέση και με το ταχυδρομείο της περιοχής σου. Πάντως αν κάνει όσο λες θα είναι μια χαρά γενικώς μέχρι 10 μέρες σε κανονικές συνθήκες να υπολογίζεις

karakaxas
09-03-2011, 23:35
το σιγουρο ειναι οτι τα λεφτα δεν εχουν αφαιρεθει απο την καρτα
το ειδα πριν λιγο απο το e-banking

karakaxas
10-03-2011, 16:03
εγινε posted το παιχνιδι και λεει οτι θα το παραλαβω εντος 3-5 εργασιμων ημερων.
ερωτηση
1.υπαρχει καποιος τροπος να δω που βρισκετε η παραγγελια βασει του order id που μου εδωσε το play.com ?
2.εκανα και εναν ελεγχο στο e-banking τα λεφτα δεν αφαιρεθηκαν δεν επρεπε να τα τραβηξουν απο την στιγμη που πλεον εγινε posted ?

enstikto
10-03-2011, 16:08
1. Δεν γίνετε όχι.
2. Αν πλήρωσες με πιστωτική όχι. Αν έκανες με debit δεν ξέρω τι γίνετε ακριβώς...

karakaxas
10-03-2011, 19:04
λοιπον επειδη και εχω ακομα μαθαινω τα κολπα αφαιρεσαν το ποσο απο την prepaid card
1-2 ωρες αφου εγινε posted
τελικα το e-banking ειναι πολυ χρησιμο και αναλυτικο και το συνιστω σε οσους ακομα
δεν το δουλεψαν.

Viper
11-03-2011, 18:53
3 ξεχωριστες παραγγελιες απο Amazon:

1η - Dispatched on 24 Feb 2011 - αναμονη στις 3 Μαρτιου
2η - Dispatched on 28 Feb 2011 - αναμονη στις 7 Μαρτιου
3η - Dispatched on 2 Mar 2011 - αναμονη στις 10 Μαρτιου

Καμια δεν εχει ερθει ακομα. Ρωτησα στο ταχυδρομειο αλλα δεν ξερουν τιποτα. Τοση ατυχια να καθυστερησουν και οι 3???

Για την 1η, ηδη μου την ξαναεστειλαν απο Amazon (να δουμε ποτε θα φτασει). Για τις αλλες μου ειπαν να περιμενω λιγο ακομα.

antoniss
12-03-2011, 00:11
από amazon.co.uk παρήγγειλα για φίλο μου ένα guitar hero bandle στις 8/3 και χθες 10/3 ήρθε με ups courier σπίτι !

άψογο!

Viper
12-03-2011, 10:40
Με courier και απο την Κινα σε 2 μερες θα ερθει. Το θεμα ειναι στις απλες αποστολες τι γινεται.

antoniss
15-03-2011, 11:57
φαίνεται ότι το Play ξανα σοβαρεύτικε !

3 παραγγελίες ξεχωριστές ,

οι 2 dispatched στις 9/3 και η 3η στις 10/3 ήρθανε χθες 14/3 όλες μαζί !


:k020:

karakaxas
15-03-2011, 12:53
εμενα δεν μου ηρθε ακομα posted 10-3-2011
απο το play. ειμαι απο θεσσαλονικη

mitsosath
15-03-2011, 19:04
καλησπερα παιδια. Παρηγγειλα 2 παιχνιδια την ιδια ακριβως στιγμη στις 07/03 απο zavvi. Το ενα ηρθε σημερα και το αλλο οχι. Εχει λογικη; ηρθε σε πολυ καλο χρονο αλλα το αλλο πρεπει να αρχισω να το ψαχνω; δεν θα πρεπε να ερθουν μαζι; εχει τυχει σε καποιον κατι αντιστοιχο;

Starlord
15-03-2011, 19:26
Υπομονή! Αν διαβάσεις τα ποστ εδώ θα δεις ότι δεν απαραίτητο είναι να έρθουν μαζί και θεωρώ ότι είναι νωρίς για να το ψάξεις. Μετά τις 20 εργάσιμες ξεκίνα να ψάχνεις.

antoniss
15-03-2011, 20:59
Ρε παιδια δειτε εδω αναφερει οτι κατω απο 30 λιρες δεν στελνουν Ελλαδα!Εχει *
http://www.play.com/Help.html?page=del
Εισται σιγουροι οτι ειναι λαθος?

Βασικά λέει ακριβώς το αντίθετο δλδ ότι πάνω από 30£ λίρες δεν στέλνου, και αυτό γιατί δυστηχώς κάποιοι με ψεύτικα refund έχουν χαλάσει το όνομά μας...

πάντως επειδή εγώ έχω πάρει και παραπάνω από αυτο το ποσό πιστεύω πως είναι θέμα του κάθε account δλδ αν έχεις αγοράσει αρκετά πράγματα χωρίς πρόβλημα τότε θα στην προχωρήσει την παραγγελία σου

Starlord
15-03-2011, 21:55
Αυτό το έχω δει και εγώ και όντως είχε δημιουργηθεί θέμα παλιότερα με DVD κυρίως αλλά μέχρι στιγμής δεν μου έχουν αρνηθεί κάτι ακριβότερο από 30 λίρες, ίσως γιατί το μητρώο μου είναι πεντακάθαρο. Αυτό όμως πρέπει να μας προβληματίσει γενικότερα καθώς για να κάνουν μερικοί την κουτοπονηριά τους μπαίνουμε σε περιπέτειες όλοι.

mitsosath
15-03-2011, 22:33
Υπομονή! Αν διαβάσεις τα ποστ εδώ θα δεις ότι δεν απαραίτητο είναι να έρθουν μαζί και θεωρώ ότι είναι νωρίς για να το ψάξεις. Μετά τις 20 εργάσιμες ξεκίνα να ψάχνεις.

Οκ. Σε ευχαριστω. Υπομονη τοτε.

activate
16-03-2011, 00:28
φιλε activate - τωρα τα λινκ που εβαλες απο το σκρουτζ ειναι προσφορες?

Υπάρχει κάπου ποιο φτηνά από 25€ tomb raider trilogy ps3?

AriStos13
16-03-2011, 00:35
η προσφορες του activate ειναι παρα πολυ καλες αλλα θεωρω προσωπικα κοροιδια τα 5.40 € που θελει ως μεταφορικα... αυτο με απετρεψε απο το να προπαραγγειλω το tomb raider trilogy..!!
ξερω οτι ειμαι οφτοπικ αλλα το γραφω εδω που εχει ποσταρεο ο activate ετσι ωστε να το δει..!!

activate
16-03-2011, 00:37
2,50€ είναι φίλε μου με κάρτα.Όπως παραγγέλνεις από έξω.

plutonick
16-03-2011, 00:38
Ο activate to xαβά του. Δεν είναι εδώ το τόπικ για 'προσφορές' ρε έμπορα!

AriStos13
16-03-2011, 00:46
γιατι δεν ειναι 2.50 και με αντικαταβολη ομως??

Nerven
16-03-2011, 02:54
Άλλη μία θετική κίνηση για τους Έλληνες gamers από το Πλαίσιο, το οποίο ανακοίνωσε 3€ μεταφορικά για όλη την Ελλάδα στα παιχνίδια. Πλέον, μπορείτε να παραγγέλνετε games από το Πλαίσιο και να παραδίδονται στον χώρο σας όπου κι αν είστε, χωρίς τον βραχνά της σημαντικής χρηματικής επιβάρυνσης για έξοδα μεταφοράς. Τα 3€ μεταφορικά ισχύουν για παραγγελίες έως και δύο παιχνιδιών, ενώ οι παραγγελίες άνω των 85€ παραδίδονται χωρίς κανένα κόστος μεταφορικών.

karakaxas
16-03-2011, 12:07
παρελαβα και εγω πριν λιγο την παραγγελια απο το play
εκανε 5 εργασιμες μερες.
αλλα εχω μια απορια ηταν ενα κιτρινο χαρτινο δεματακι το οποιο ηταν ανοιγμενο εσωτερικα
θα το καταλαβουν αυτο που λεω οσοι εχου παρει απο play. το παιχνιδι μπορουσε ανετα να πεσει και να χαθει.
λογικα αυτην την μα....α την εχει κανει το τελωνειο της ελλαδος διοτι δεν πιστευω
να στειλαν ανοιχτο δεμα απο αγγλια.

Starlord
16-03-2011, 13:46
Α, ναι, το κλασσικό χαρτονάκι του play. Μου έχει τύχει αλλά δεν είναι απόλυτο ότι φταίει το τελωνείο. Μερικές φορές δεν είναι καλά κολλημένο και με την ταλαιπωρία ξεκολλάει.

karakaxas
16-03-2011, 13:56
το θεμα ειναι οτι δεν ξεκολλησε αλλα ηταν εμφανως κομμενο,σαν καποιος να το εκοψε και να ειδε οτι εχει μεσα dvd,το δεματακι το παρελαβα μαζι με λαστιχακι που το συγκρατουσε

Starlord
16-03-2011, 14:08
Α, ΟΚ, αν δεις και το αυτοκόλλητο δηλώνεται ότι μπορεί να ανοιχθεί επίσημα από το τελωνείο (είτε το ελληνικό είτε το αγγλικό) για λόγους ελέγχου.

Nerven
16-03-2011, 14:33
Όταν είχα πάρει πέρυσι απο play το Bluetooth του ps3 όχι μόνο ήταν ανοιγμενο το μεταφορικό κουτάκια αλλα και το ίδιο το κουτάκια του Bluetooth πολυ ατσαλα όμως, και τοποθετημένα πάλι μέσα όπως νάνε χειμα! Αυτο το έχω πάθει μόνο απο play, απο zavvi και amazon δεν έχω ποτέ πρόβλημα με ανοιγμενα κουτιά.

Obiwan88
16-03-2011, 16:59
γιατι δεν ειναι 2.50 και με αντικαταβολη ομως??

ελα ντε! πες τα! αυο αναρωτιεμαι κι εγω κ ενω εχω βρει αρκετες φορες καλη τμη σε ενα προιον με απετρεψαν να παρω απο κει, τα εξοδα αποστολης! οταν απο αμερικη πλπηρωνω 5,5 ευρω!!!!!!!!! ελεος!!!!!

ikaria_g4
16-03-2011, 22:55
γιατι δεν ειναι 2.50 και με αντικαταβολη ομως??

γιατί πρέπει να σε καπελώνουν παντού.

AriStos13
16-03-2011, 23:35
Βαγγελη θα συμφωνησω με αυτο...
αλλα εμενα πιο πολυ δεν μου αρεσε που μου ειπε οτι με πιστωτικη εχει 2,5.
δηλαδη πρεπει οπωσδηποτε να εχω πιστωτικη??
ας μεταφερει καποιος mod αν ειναι ευκολο τα δικα μου και των αλλων παιδιων offtopic posts στο αλλο thread..και συγγνωμη για ολο το offtopic!
και να κανει merge τα posts του assos...!!

zisis_GR
17-03-2011, 00:06
για μισό ρε παιδιά, δλδ απο τα site του εξωτερικού με κάρτα δεν πληρώνεται?!το gamestation, το game και πολλά άλλα έχουν 2,95 λίρες μεταφορικά!Προσωπικα τα 2,5 ευρώ μετααφορικά και με courrier τα θεωρώ την καλύτερη τιμη για ελληνικό κατάστημα.Αλίμονο, μου ήρθε την επόμενη μέρα και μένω Κομοτηνή!Όπως βάζω prepaid κάρτα στα zavvi κτλ μαγαζια έτσι έβαλα και σε αυτό και όλα μια χαρα.Τα βρίσκω υπερβολικά τα μνματα σας...

AriStos13
17-03-2011, 00:14
εγω ομως δεν εχω την δυνατοτητα να φορτωνω την προπληρωμενη με λεφτα καθε μερα λογω δουλειας..
και δεν εκανα παραπονα γιαυτο το ποσο..εκανα παραπονα για το 5.40€ που χρεωνει αντικαταβολη οταν για παραδειγμα το πλαισιο χρεωνει 3€!!!

AriStos13
17-03-2011, 00:34
για την Ελλαδα δεν ειναι πολλα τα 2.5€ αρκει να ηταν με αντικαταβολη....
και οχι 5,4€!

karakaxas
17-03-2011, 00:50
1-2 πραγματακια και απο εμενα
τα δωρεαν μεταφορικα απο καταστηματα του εξωτερικου δεν σημαινει οτι
ειναι και δωρεαν στα περισσοτερα τα εξοδα αποστολης ειναι ενσοματωμενα στην
τελικη τιμη του εκαστοτε προιοντως.
το πλαισιο χρεωνει 3 ευρο αλλα κανει την αποστολη με δικα του μεσα
αλλα μαγιαζια χρεωνουν 5 και 6 ευρο αλλα απευθηνονται σε εταιριες κουριερ για
την αποστολη ετσι πληρωνουμε 2 φορες .
οσο για της καρτες εγω εβγαλα prepaid και δεν χρειαζετατε να την φορτηζεις
"καθε μερα" αν εχεις και ενα απλο καταθετικο λογαριασμο μπορεις πολυ ευκολα
απο τον καναπε σου και μπροστα απο την οθονη του υπολογιστιση σου να κανεις
μεταφορα χρηματων στην prapaid μεσω του συστηματος e-banking

AriStos13
17-03-2011, 01:55
γνωστα μου ειναι ολα αυτα...
αλλα δεν νομιζω να μασ αφορα ο λογος που ειναι τοσο τα μεταφορικα....!!
οσο για το τελευταιο εμενα μου ειναι δυσκολο γιατι η prepaid δεν ειναι στο ονομα μου..!!
γιατι απλα δεν εχω λογαριασμο...!

dreamer
17-03-2011, 02:02
:focus::offtopic:

dimitrisasp
17-03-2011, 15:35
Άλλη μία θετική κίνηση για τους Έλληνες gamers από το Πλαίσιο, το οποίο ανακοίνωσε 3€ μεταφορικά για όλη την Ελλάδα στα παιχνίδια. Πλέον, μπορείτε να παραγγέλνετε games από το Πλαίσιο και να παραδίδονται στον χώρο σας όπου κι αν είστε, χωρίς τον βραχνά της σημαντικής χρηματικής επιβάρυνσης για έξοδα μεταφοράς. Τα 3€ μεταφορικά ισχύουν για παραγγελίες έως και δύο παιχνιδιών, ενώ οι παραγγελίες άνω των 85€ παραδίδονται χωρίς κανένα κόστος μεταφορικών.

Δεν ξερω αν το αναφερατε ηδη εδω αλλα το Public εχει 0 μεταφορικα για τα games πλεον! Not bad at all!

lak100
17-03-2011, 16:54
το zavvi σοβαρευτηκε με τους χρονους αποστολης η ακομα ειναι οτι να ναι?

pankal6
17-03-2011, 18:56
το zavvi σοβαρευτηκε με τους χρονους αποστολης η ακομα ειναι οτι να ναι?

Μόλις παρέλαβα από zavvi και είχα βάλει την παραγγελία πριν μία εβδομάδα.δεν είχα κανένα θέμα...όλα οκ.

Terastios
17-03-2011, 19:09
το zavvi σοβαρευτηκε με τους χρονους αποστολης η ακομα ειναι οτι να ναι?
σοβαρευτικε αρκετα αλλα για ποσο ?

grip
17-03-2011, 19:09
^^
Έχει ακόμη free μεταφορικά,ή το σταμάτησε?

TAMTAKOS
17-03-2011, 20:48
10/3 που εβαλα εγω δεν ειχε μεταφορικα και πολυ καλος χρονος παραδοσης!
τσακαλια οι εγγλεζοι...

Nerven
17-03-2011, 21:01
Τα κοψανε τα μεταφορικά ελπίζω το ίδιο να κάνει και το amazon και να μην έχει το όριο 25£ και άνω....

Link
18-03-2011, 00:52
Βασικά λέει ακριβώς το αντίθετο δλδ ότι πάνω από 30£ λίρες δεν στέλνου, και αυτό γιατί δυστηχώς κάποιοι με ψεύτικα refund έχουν χαλάσει το όνομά μας...

πάντως επειδή εγώ έχω πάρει και παραπάνω από αυτο το ποσό πιστεύω πως είναι θέμα του κάθε account δλδ αν έχεις αγοράσει αρκετά πράγματα χωρίς πρόβλημα τότε θα στην προχωρήσει την παραγγελία σου
Δηλαδη εγω που θελω να κανω παραγγελια 100+ ευρω υπαρχει περιπτωση να μην την παρει?Ελεος..

aelaki
18-03-2011, 14:20
πηρα και εγω σημερα το βαπτισμα του πυρος...

παραγγελια στο zavvi εγινε dispatched 13/3/2011 και ηρθε σημερα με ελτα....

ευτυχως προλαβα τα γενεθλια τις μικρης την κυριακη!!!!

mixaliscrete
18-03-2011, 14:21
το Public έχει δωρεάν έξοδα αποστολής στα games!!δεν ξέρω αν πέρασε τα έξοδα στην τιμή :scratch:

http://img251.imageshack.us/img251/4937/freew.png

lak100
18-03-2011, 15:57
παιδια υπαρχει αντιστοιχο skroutz για αγγλια ωστε να μπορουμε να συγκρινουμε τιμες? θυμαμαι παλαιοτερα το gamestation αλλα δεν υπαρχει τωρα? κανενα καινουριο μαγαζι απο αγγλια παιζει?

panos74gr
18-03-2011, 16:26
εγώ χρησιμοποιώ το

http://www.gamestracker.com/

διαλέγεις και χώρα και σου λέει τελική τιμή με μεταφορικά

antoniss
18-03-2011, 17:07
παιδια υπαρχει αντιστοιχο skroutz για αγγλια ωστε να μπορουμε να συγκρινουμε τιμες? θυμαμαι παλαιοτερα το gamestation αλλα δεν υπαρχει τωρα? κανενα καινουριο μαγαζι απο αγγλια παιζει?


http://www.gamecrawler.co.uk/

aiakos81
19-03-2011, 00:09
^^
Έχει ακόμη free μεταφορικά,ή το σταμάτησε?


Παιδια εμενα με χρεωσε κανονικα μεταφορικα 1.15(αγορα πριν 5 λεπτα). Επισης, επειδη ειχα καιρο να ψωνισω απο εκει, ειδα οτι εχουν προσθεσει και Paypal στους τροπους πληρωμης.

Spiros20
19-03-2011, 11:43
Τι διαφορά έχει αυτό:
http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7471/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB
με αυτό:
http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7891/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB-Playstation-3-320-GB-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%C E%BF-Custom-Firmware-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84
είναι καινούργια ή είναι μεταχειρισμένα; Ξέρει κάποιος;

gavros10
19-03-2011, 11:57
Τι διαφορά έχει αυτό:
http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7471/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB
με αυτό:
http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7891/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB-Playstation-3-320-GB-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%C E%BF-Custom-Firmware-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84
είναι καινούργια ή είναι μεταχειρισμένα; Ξέρει κάποιος;

αυτο http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7891/Sony-%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-Sony-PS3-Slim-320GB-Playstation-3-320-GB-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%C E%BF-Custom-Firmware-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84

εχει σπασμενο λογισμικο. το εχουν ανοιξει και το εχουν βαλει
δεν μπορεις να μπεισ στο interent κα8ολου γιατι θα φασ ban
το αλλο ειναι το κανονικο ps3 με το κανονικο του λογισμικο

aiakos81
19-03-2011, 16:42
Δεν εχω ιδεα για τη διευθυνση αλλα μπορω να σου πω τι να κανεις. Πηγαινε στο account σου-> order history και επελεξε τα προϊοντα-ον που θες. Πατα view στα δεξια του και στη νεα σελιδα query. Εκει θα σου ζητησει για ποιο λογο θες να ανοιξεις query, βαλε returns and refunds και στη συνεχεια ζητα τους πληροφοριες...Εμενα μου απαντησαν σε 12 ωρες για ποιο λογο μου χρεωσαν μεταφορικα (εχει ληξει η προσφορα στο zavvi). Λογικα Δευτερα μεσημερι θα σου εχουν απαντησει..
και εδω το λινκ του zavvi για τις επιστροφες. (http://help.zavvi.com/index.php?sid=941554&lang=en&action=artikel&cat=8&id=26&artlang=en) Αναφερει ξεκαθαρα αρκετα πραγματα..

dimitrisasp
19-03-2011, 16:44
LOL, δεν περίμενα να δω μαγαζί να πουλάει PS3 με CFW!

Eλλαδα εισαι φιλε μου :P Μπορει να δινουν και αχλαδια δωρο..

Starlord
19-03-2011, 17:31
Γιατί δεν το βγάζεις προς πώληση καλύτερα εδώ; Θα πάρεις τα λεφτά σου και παίζει και να γλυτώσεις τα μεταφορικά.

psx3
19-03-2011, 17:38
Γιατί δεν το βγάζεις προς πώληση καλύτερα εδώ; Θα πάρεις τα λεφτά σου και παίζει και να γλυτώσεις τα μεταφορικά.
Γιατί νομίζω ότι είναι σωστότερο να το επιστρέψω, παρά να έχουμε φαινόμενα τύπου "play.com < £30" για να κερδίσω εγώ μερικά ευρώ.

Αρκεί βέβαια να πληρώνουν μετά τα μεταφορικά (δεν νομίζω να είναι παράλογη απαίτηση), έστω κι αν χρειαστεί να στείλω σκαναρισμένη απόδειξη ΕΛΤΑ (βασικά δεν ξέρω αν μπορούν να την διαβάσουν, είναι στα ελληνικά)...

Starlord
19-03-2011, 17:53
ααα, συγγνώμη!! Νόμιζα ότι το αγόρασες κατά λάθος 2 φορές!!

Μπράβο που σκέφτηκες το σωστό! Μήπως να τους έστελνες ένα μήνυμα και να τους ρωτήσεις; Δεν είναι ούτε refund ούτε return ακριβώς...

aiakos81
19-03-2011, 18:17
Γιατί νομίζω ότι είναι σωστότερο να το επιστρέψω, παρά να έχουμε φαινόμενα τύπου "play.com < £30" για να κερδίσω εγώ μερικά ευρώ.

Αρκεί βέβαια να πληρώνουν μετά τα μεταφορικά (δεν νομίζω να είναι παράλογη απαίτηση), έστω κι αν χρειαστεί να στείλω σκαναρισμένη απόδειξη ΕΛΤΑ (βασικά δεν ξέρω αν μπορούν να την διαβάσουν, είναι στα ελληνικά)...

Δεν ειχα καταλαβει οτι ειχε γινει κατι τετοιο, μπραβο σου ομως πολυ σωστη συμπεριφορα. Ανοιξε query και πες τους τι ακριβως εχει γινει, σιγουρα θα σου καλυψουν τα μεταφορικα, ειδικα αν τους αναφερεις και τη σκαναρισμενη αποδειξη ( η γραφη δεν νομιζω οτι μετραει, τα νουμερα θελουν και τα ευρω φαινονται πεντακαθαρα). Πολυ πιθανο να σου δωσουν και κανενα κουπονι εκπτωσης για μελλοντικες αγορες λογω εντιμοτητας (εγω δηλαδη αυτο θα εκανα!!!)
Μπραβο ομως ρε psx3, μακαρι ολοι οι Ελληνες να σκεφτονταν ετσι:a023::a023:

dimitrisasp
19-03-2011, 19:29
Γιατί νομίζω ότι είναι σωστότερο να το επιστρέψω, παρά να έχουμε φαινόμενα τύπου "play.com < £30" για να κερδίσω εγώ μερικά ευρώ.

Αρκεί βέβαια να πληρώνουν μετά τα μεταφορικά (δεν νομίζω να είναι παράλογη απαίτηση), έστω κι αν χρειαστεί να στείλω σκαναρισμένη απόδειξη ΕΛΤΑ (βασικά δεν ξέρω αν μπορούν να την διαβάσουν, είναι στα ελληνικά)...

Πηρες rep απο μενα για τη συμπεριφορα σου! Μπραβο! :aek:

Desmond
19-03-2011, 20:40
psx3, +rep και από μένα ως ελάχιστη αναγνώριση.Μπράβο.

gdimoulas7
20-03-2011, 01:47
Γιατί νομίζω ότι είναι σωστότερο να το επιστρέψω, παρά να έχουμε φαινόμενα τύπου "play.com < £30" για να κερδίσω εγώ μερικά ευρώ.

Αρκεί βέβαια να πληρώνουν μετά τα μεταφορικά (δεν νομίζω να είναι παράλογη απαίτηση), έστω κι αν χρειαστεί να στείλω σκαναρισμένη απόδειξη ΕΛΤΑ (βασικά δεν ξέρω αν μπορούν να την διαβάσουν, είναι στα ελληνικά)...
Παλιοτερα που τους ειχα στειλει μια επιστροφη(zavvi) ενα παιχνιδι που δε δουλευε,μου επεστρεψαν τα μεταφορικα μετα απο 4-5 μερες και αφου τους ειχα στειλει σκαναρισμενη την αποδειξη απο τα ελτα.3,15 ευρω ηταν.Η διευθυνση ηταν αυτη
zavvi
PO Box 538
Guernsey
GY1 6HE
Καλο θα ηταν να επικοινωνησεις ομως μαζι τους πρωτα μηπως εχει αλλαξει κατι και επισης σου δινουν και εναν αριθμο επιστροφης.Τωρα εσυ που απλα θα το στειλεις πισω χωρις να χρειαζεται να σου ξαναστειλουν κατι δε ξερω τι παιζει.

karakaxas
22-03-2011, 12:15
το ελαβα και εγω αυτο το μηνυμα
εκανα και εναν ελεγχο στην καρτα
μου και ολα ειναι ενταξει.

FunkyCobra
22-03-2011, 16:52
ama kanw proparaggelia ena paixnidi apo to zavvi,8a mou er8ei to paixnidi spiti thn idia mera pou 8a kukloforhsei h 8a prepei na perimenw kana dyo vdomades afotou kukloforhsei to paixnidi gia na m er8ei?

enstikto
22-03-2011, 17:05
Σίγουρα δεν θα σου έρθει την ίδια μέρα κυκλοφορίας. Το προσπαθούν μερικές φορές στέλνωντας τα νωρίτερα αλλά ποτέ δεν έρχονται την ημέρα κυκλοφορίας στην Ελλάδα...

jk_blue_tiger
22-03-2011, 17:14
Εφοσον το εχουν σε στοκ (ναι γινονται και πατατες! οσοι παρηγγειλαν heavy rain limited edition απο hmv ξερουν), συνηθως το στελνουν 2-3 ημερες πριν την επισημη ημερα κυκλοφοριας.
Λογω αποστασης & ΕΛΤΑ (+τυχον καιρικα φαινομενα, απεργιες κ.λ.π.), συνηθως κανει 2 εβδομαδες να ερθει απο την ημερα αποστολης του. Τουλαχιστον αυτη ειναι η εμπειρια μου μεχρι στιγμης.
Εχουν αναφερθει βεβαια και περιπτωσεις που εχουν ερθει μεσα σε μια εβδομαδα.
Παντως δεν θα το παραλαβεις την ιδια ημερα.

FunkyCobra
22-03-2011, 17:29
opote poia einai ta syn ths proparaggelias?

enstikto
22-03-2011, 17:33
Για εμάς που είμαστε Ελλάδα ο μόνος λόγος να κανείς προπαραγγελια είναι για βα σου έρθει σε καλύτερη τιμή από τα μαγαζιά εδώ το παιχνίδι και σχετικά σύντομα. Εκτός βέβαια αν σου δίνει κ τίποτα extra για τα pre-order όπως ίσως κανά extra code για dlc....

jk_blue_tiger
22-03-2011, 17:35
Σε καποιες περιπτωσεις τα online shops σου δινουν δωρεαν κωδικο για dlc περιεχομενο εαν το προπαραγγειλεις. Τελος εαν στο προιον που θες δεν εχουν αρκετο στοκ για να ικανοποιησουν τις προπαραγγελιες (ή δεχτουν ογκο παραγγελιων που δεν περιμεναν), ενδεχεται να βγει σε ελλειψη. Ετσι μετα θα το ψαχεις σε αλλο shop και μαλλον θα το πληρωσεις και παραπανω (ελλειψη=πιο ακριβη τιμη οπου το βρεις διαθεσιμο).

FunkyCobra
22-03-2011, 17:35
dusthxws den dinoun tpt :/
to mortal kombat 8elw na parw apo zavvi 42 euro.
ap oti eida sto demo exei 2 hrwes gia dlc,den mporousan na dwsoun ton enan ama kaneis preorder? :(

enstikto
22-03-2011, 17:46
Το MK το βρίσκεις και στα 50 ευρώ απο εδώ αν θέλεις. Ψάξε μία στο skroutz να δείς! ;)

jk_blue_tiger
22-03-2011, 17:47
Τι εννοεις 2 χωρες για dlc; Απο οσο ξερω μονο η αμερικανικη collectors εχει κωδικους dlc για καποια κοστουμια.

enstikto
22-03-2011, 17:49
2 ήρωες έγραψε.
Απλά στο demo έχει 2 θέσεις οπότε θεώρησε ότι η μία θέση θα μπορούσε να είναι free με pre-order

jk_blue_tiger
22-03-2011, 17:57
Με αυτα τα greeklish ορισμενες φορες πρεπει να εχω μαντικες ικανοτητες αλλα και παλι μαλλον δεν φτανουν! :d050: Τεσπα αν σε ενδιαφερει θα κυκλοφορησει στην Ευρωπη και η Fire Edition:
http://n4g.com/news/689757/mortal-kombat-gets-fire-edition-in-europe
:focus:

stein3x
22-03-2011, 19:19
Καλησπέρα παιδιά ,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση περί το κατάστημα shopto.Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από αυτό μιας και είδα ότι έχει πάρα πολύ καλές τιμές!Έχω αγοράσει άπειρες φορές από άλλα online καταστήματα (zavvi,play κτλπ..).Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξής: Είχα κάνει pre-order το crysis 2 για ps3 πριν καμιά βδομάδα αλλά δεν είχα πληρώση (pay now) μην τυχών και το ακυρώσω στην τελική.Τώρα πριν λίγο έλαβα μήνυμα απο το κατάστημα πως το παιχνίδι έχει γίνει dispatched!!

Και ερωτώ εγώ, η πληρωμή γίνετε αυτόματα??δεν πατάς κάπου ότι συμφωνείς για την αγορά όπου φαίνετε τα τελικά έξοδα με τα μεταφορικά?Αφήστε που νομίζω πως δεν είχα και αρκετά χρήματα μες στην προπληρωμένη μου :D

antoniss
22-03-2011, 20:42
Καλησπέρα παιδιά ,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση περί το κατάστημα shopto.Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από αυτό μιας και είδα ότι έχει πάρα πολύ καλές τιμές!Έχω αγοράσει άπειρες φορές από άλλα online καταστήματα (zavvi,play κτλπ..).Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξής: Είχα κάνει pre-order το crysis 2 για ps3 πριν καμιά βδομάδα αλλά δεν είχα πληρώση (pay now) μην τυχών και το ακυρώσω στην τελική.Τώρα πριν λίγο έλαβα μήνυμα απο το κατάστημα πως το παιχνίδι έχει γίνει dispatched!!

Και ερωτώ εγώ, η πληρωμή γίνετε αυτόματα??δεν πατάς κάπου ότι συμφωνείς για την αγορά όπου φαίνετε τα τελικά έξοδα με τα μεταφορικά?Αφήστε που νομίζω πως δεν είχα και αρκετά χρήματα μες στην προπληρωμένη μου :D

έχω αγοράσει αρκετές φορές από το shopto.net αλλά καμία δεν ήτανε pre-order για να ξέρω 100% πως λειτουργεί ,

πήγαινε λίγο στο My Account / My Orders / Preorders και δες που γραφει το παιχνίδι σου σε ποια λίστα.

Όσο για το dispatched αν όντως δεν έχει πληρωθεί από την κάρτα σου και δεν έχεις μπερδευτεί τότε ίσως είναι το " ψυχολογικό τρικ " που κάνουν κατα καιρούς τα e-shops για να έχει και νόημα το preorder .... δλδ ότι φεύγει και καλά 1-2 μέρες νωρίτερα από την κανονική κυκλοφορία....

lak100
24-03-2011, 15:34
το top spin 4 στο amazon.uk με 33.81 λιρες και super saving delivery εγω το τσιμπησα
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B004K6KYAQ/ref=olp_sss_new?ie=UTF8&shipPromoFilter=1&sort=sip&me=&seller=&condition=new παιδια δευτερα εγινε dispatched και σημερα ηρθε απιστευτο πολλα μπραβο στο amazon.uk θα του ξαναπροτιμησω

enstikto
24-03-2011, 15:52
Το zavvi μας κουφανε. Crysis 2 ltd edition dispatched 20 του μήνα, έφτασε σήμερα(24)! Μήπως είναι άρρωστοι; :P

plakas
24-03-2011, 16:41
^^ λαθος νημα ρε Δημητρη:p τοσο χαρηκες πια :D

enstikto
24-03-2011, 16:46
Βασικά είδα το μήνυμα του φίλου απο πάνω και δεν είδα ότι είμουν σε αυτό το thread. :P Anyway τα μετέφερα στο σωστό!

Άσχετο: Με τις κουκουβάγιες τι θα γίνει;

volyros
26-03-2011, 13:01
βλεπω οτι μερικους σας παει καλα το zavvi.εγω περιμενω απο 06/03 μια παραγγελια.

αν και πιστευω οτι φταιει ο ταχυδρομος παλι..

ilias78
27-03-2011, 16:26
το gameplay.co.uk το ξερει κανεις?

grip
27-03-2011, 18:25
Αν θυμάμαι καλά -ίσως και να κάνω λάθος- δεν πρέπει να στέλνει εξωτερικό (παίζει και να κάνω λάθος,αν μπορείς ρίξτου μια ματιά πάνω σε αυτό).

jk_blue_tiger
27-03-2011, 19:23
European delivery
We ship to Europe at just £2.95 per order.
http://shop.gameplay.co.uk/webstore/helpfiles/placeorder.asp

grip
27-03-2011, 19:25
Λάθος δικό μου τότε.Sorry,θα θυμόμουν κάποιο άλλο μαγαζί.

aiakos81
28-03-2011, 16:12
Ναι ρε εννοειται οτι πρεπει να βαλεις χωρα..Εχεις την εντυπωση οτι στα ΕΛ.ΤΑ. γνωριζουν που ειναι το warringkton για να το στειλουν; Υποχρεωτικα δηλωνεις χωρα σε αλληλογραφια εξωτερικου.
Στο θεμα μας τωρα, αποστολη zavvi 20/3(Κυριακη, δεν ηξερα οτι στην Αγγλια στελνουν Κυριακες) παραλαβη σημερα..Καλος χρονος δεδομενου οτι την Παρασκευη ηταν αργια (25η).

Edit:Εντελως πληροφοριακα, μολις τσεκαρα τη χαρτινη συσκευασια αποστολης του zavvi και γραφει:
if undelivered, return to Returns Departement:
Returns Department,
PO BOX 588,
Guernsey,
GY1 6HE

grip
28-03-2011, 16:44
Σήμερα παρέλαβα από το hmv το dark sector που είχε 4£. με ημερομηνία αποστολής 16/03.

aelaki
29-03-2011, 12:01
σημερα παρελαβα απο amazon.co.uk το skyheroes και μια θηκη για το psp της μικρης και οφειλω να πω οτι εμεινα με το στομα ανοιχτο απο την ταχυτητα τα ειχα παραγγειλει το σαββατο και ηρθαν σημερα.

dimkin
29-03-2011, 16:20
λοιπον να ποσταρω την εμπειρια για το thehut που ειναι πλεον αρνητικη. παρηγγειλα καποια παιχνιδια μαζι με το ΚΖ3 limited edition. το limited edition εφυγε μια βδομάδα αργοτερα απο τα αλλα δυο παιχνιδια και ενω ειχε φτασει ακομα τα δυο παιχνιδια αγνοουνταν. στις 15 μερες τους ειπα τι γινετε και να κοιταξουν αν μπορουν να βρουν την αποστολη (@@ρια) - μου ειπαν να περιμενουμε 30 μερες. περιμένω λοιπον 30 μερες και τους λεω παιδια στειλτε αλλα - και μου λεει θα σου στειλουμε μια φορμα με ταχυδρομειο self declaration για να κανουμε trace το package και θαααα σου απαντήσουμε τι θα κάνουμε. δηλαδη ετσι οπως το βλεπω θα φαμε 1-2 μηνες και σιγα μην πάρουν απαντηση απο τα ελτα. εδω ο ταχυδρομος αφηνει μια ειδοποίηση και αν δεν την πάρεις μετα απο 20 μερες στέλνουν τα πραγματα πισω στον αποστολέα χωρίς περαιτέρω. οταν το εχουν στειλει με τον ποιο οικονομικο τρόπο 2nd mail που να κάνουν trace κτλπ.

τεσπα αποδεικνυεται οτι λεγετε στο νετ για αυτο το μαγαζι, καλες τιμες αλλα εξυπηρέτηση τραγική - 100 φορές το άμαζον που ειναι σοβαροί.

εγω τους ειπα οτι αν δεν στειλουν αλλα προχωραω σε καταγγελια και αφμφισβητη συναλλαγής απο την πιστωτική καρτα.

Vicarious
29-03-2011, 19:20
Παραγγελία από game 19/3.
Αποστολή 21/3.
Σήμερα 29/3 με περίμενε στην είσοδο..!

Snk
30-03-2011, 12:30
Δυο παραγγελίες από thehut στις 23/3 και στις 24/3, η πρώτη έφτασε χθες και η άλλη σήμερα.
Από το τραγικό zavvi έφυγε στις 9/3 και ακόμα περιμένω

dimkin
30-03-2011, 20:43
το zavvi και το the hut ειναι ιδιος ομιλος . τα πραγματα μπορει να φευγουν και απο την ιδια αποθηκη οποτε ειναι θεμα τύχης.

Snk
31-03-2011, 12:57
Το ξέρω ότι είναι ο ίδιος όμιλος. Με εξαίρεση την περίοδο των Χριστουγέννων, όσες φορές έχω πάρει κάτι από το thehut σε 5-6 μέρες είναι εδώ. Αντίθετα από το zavvi πάντα 15 μέρες ίσως και παραπάνω κάνει, οπότε δεν νομίζω ότι είναι θέμα τύχης :)
Γενικά το zavvi το έχω κόψει τελείως αλλά τώρα παράγγειλα από κει για να δω αν όντως ισχύει το ότι έστρωσε

plutonick
31-03-2011, 14:33
Εγώ αγοράζω μόνο zavvi, όχι hut. Δεν είχα ποτέ προβλημα. Σήμερα παρέλαβα το Dead Rising 2, ΖΟΜΒREX EDITION μέσα σε μία βδόμαδα από την παραγγελεία.

Spiros20
31-03-2011, 22:45
Σήμερα μου ήρθε ένα παιχνίδι απο το Zavvi που το είχα παραγγείλει τέλη Δεκεμβρίου :P
Απλά έλεος.

Spiros20
31-03-2011, 22:59
LOL! Και τί γίνεται αν έχεις πάρει ήδη refund; :P

Αυτό θα το αποφασίσει ο καθένας. Άλλως μπορεί να το επιστρέψει άλλος να μην έχει χρόνο και να μην θέλει να μπλέξει με αποστολές κ.τ.λ.

Starlord
01-04-2011, 09:25
Εμένα μου είχε συμβεί προ 5ετίας με το Amazon. Μου είχαν κάνει refund και ένα μήνα μετά (συνολικά 2 μήνες μετά την αποστολή) ήρθε το πακετάκι. Επικοινώνησα μαζί τους με ευχαρίστησαν αλλά γι' αυτούς είχε "κλείσει" η υπόθεση και δεν επιθυμούσαν περαιτέρω ενέργειες.

smarnel
01-04-2011, 11:37
έχει ξαναγραφτεί το συγκεκριμένο θέμα στο φόρουμ...
το σωστό και πρέπον είναι να επιστραφεί το παιχνίδι αν έχουμε πάρει refund ή αντικατάσταση...ή τουλάχιστον να επικοινωνήσουμε με το κατάστημα μήπως και έχει κλείσει το θέμα όπως του φίλου παραπάνω...
όλοι μαζί και ο καθένας μόνος του μπορούμε να αλλάξουμε την εικόνα της χώρας στο ηλεκτρονικό εμπόριο τουλάχιστον...

Chill
01-04-2011, 13:29
Έχει παρατηρήσει κανένας καθυστερήσεις το τελευταίο διάστημα στην Αθήνα στις παραδόσεις από UK? Παραγγελίες από play έχουν φύγει από την περασμένη Τετάρτη και από το game την περασμένη παρασκευή και ούτε σήμερα μου ήρθαν......Δεν έχουν περάσει πολλές μέρες το ξέρω αλλά συνήθως σε 3-4 εργάσιμες ήταν εδώ. Και ήθελα να λιώσω το Σ/Κ γαμώτο ffs :<

Starlord
01-04-2011, 15:27
Και όχι μόνο στην Αθήνα... Πολύ συχνά πλέον αντί για το κλασσικό 5νθήμερο περιμένουμε 10-15 μέρες.

Ezio
01-04-2011, 17:01
Ίσως σας φανεί ηλίθια η ερώτησή μου, αλλά πως γράφομαι στο amazon.co.uk; Δεν βρίσκω πουθενά το sign up. Επίσης, αν αγοράσω κάτι από το amazon.co.uk, θα μου το στείλουν με super saver delivery; Αν κοστίζει λιγότερο από 25 λίρες, θα μου το στείλουν και αν ναι, πόσο θα κοστίσουν τα έξοδα αποστολής;

Spiros20
01-04-2011, 17:27
Ίσως σας φανεί ηλίθια η ερώτησή μου, αλλά πως γράφομαι στο amazon.co.uk; Δεν βρίσκω πουθενά το sign up. Επίσης, αν αγοράσω κάτι από το amazon.co.uk, θα μου το στείλουν με super saver delivery; Αν κοστίζει λιγότερο από 25 λίρες, θα μου το στείλουν και αν ναι, πόσο θα κοστίσουν τα έξοδα αποστολής;
Πάνω στην σελίδα λέει
Hello. Sign in to get personalised recommendations (https://www.amazon.co.uk/ap/signin?_encoding=UTF8&openid.assoc_handle=gbflex&openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.co.uk%2F gp%2Fyourstore%3Fie%3DUTF8%26ref_%3Dpd_irl_gw&openid.mode=checkid_setup&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2 .0&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2F auth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.pape.max_auth_age=0&openid.ns.pape=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fext ensions%2Fpape%2F1.0&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fau th%2F2.0%2Fidentifier_select). New Customer? Start here (https://www.amazon.co.uk/ap/signin?_encoding=UTF8&openid.assoc_handle=gbflex&openid.return_to=https%3A%2F%2Fwww.amazon.co.uk%2F gp%2Fyourstore%3Fie%3DUTF8%26ref_%3Dpd_irl_gw_r&openid.mode=checkid_setup&openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2 .0&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2F auth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.pape.max_auth_age=0&openid.ns.pape=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fext ensions%2Fpape%2F1.0&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fau th%2F2.0%2Fidentifier_select).
Πατάς στο start here και μετά πατάς το No, I am a new custome και αφού βάλεις το email σου πατάς Sign in και ολοκληρώνεις το νέο account σου.
Τώρα όσο αναφορά τις αποστολές άμα είναι κάτω απο 25 λίρες πατάς το πιο φτηνό στα μεταφορικά. Ουσιαστικά το Super Save Delivery δεν είναι κάτι γρήγορο είναι όπως η κανονική αποστολή.

Ezio
02-04-2011, 12:15
Ο αδερφός μου θέλει τράπουλες yugioh, τις παράγγειλα, σύνολο 57,03 λίρες αλλά postage & packing 25,48 λίρες. Τι είναι αυτό; Τα μεταφορικά;

float56
02-04-2011, 12:36
Ο αδερφός μου θέλει τράπουλες yugioh, τις παράγγειλα, σύνολο 57,03 λίρες αλλά postage & packing 25,48 λίρες. Τι είναι αυτό; Τα μεταφορικά;
Ναι. Πολλα μου φαινονται...

Ezio
02-04-2011, 12:38
Είναι 5 τεμάχια και τα παράγγειλα όλα μαζί. Αν τα παραγγείλω ξεχωριστά θα είναι πιο φθηνά τα μεταφορικά;

Spiros20
02-04-2011, 12:52
Είναι 5 τεμάχια και τα παράγγειλα όλα μαζί. Αν τα παραγγείλω ξεχωριστά θα είναι πιο φθηνά τα μεταφορικά;
Ποιο μαγαζί είναι; Ανάλογα. Άμα παραγγείλεις λιγότερα μπορεί να είναι πιο φτηνά αλλά μπορεί να παραμένουν και τα ίδια.

Ezio
02-04-2011, 12:53
Ποιο μαγαζί είναι; Ανάλογα. Άμα παραγγείλεις λιγότερα μπορεί να είναι πιο φτηνά αλλά μπορεί να παραμένουν και τα ίδια.

Το amazon.co.uk.

volyros
02-04-2011, 14:39
[QUOTE=Ezio;283545]Το amazon.co.uk.[/QU..OTE]χαμηλα στην παραγγελια πρεπει να λεει "despatched and sell by amazon co.uk"..

Αν λεει κατι αλλο παει να πει οτι το πουλαει καποιος τριτος γι αυτο ειναι αkριβα τα μεταφορικα..

Εσενα τι γραφει;;

Ezio
02-04-2011, 14:44
Εσενα τι γραφει;;

Μου γράφει διαφορετικά στο καθένα: Konami, Greylight Limited, Buy-For-Less-Online, Fun Collectables.

volyros
02-04-2011, 14:51
Ε γι αυτο ειναι τοσο τα μεταφορικα..
Επειδη αυτες τις τραπουλες τις πουλανε αλλες εταιριες μεσω του amazon..
Ψαξε να δεις αν τις βρεις και τις πουλαει το ιδιο το amazon και ας ειναι πιο ακριβες..

Nα ξερεις οτι πανω απο 25£ το amazon δεν χρεωνει μεταφορικα..

Ezio
02-04-2011, 14:54
Μπορώ με κάποιο τρόπο να βρω αυτές που πουλάει το amazon;

volyros
02-04-2011, 15:01
Μπορώ με κάποιο τρόπο να βρω αυτές που πουλάει το amazon;
Ναι ρε γιαννη θα γραφει απο κατω "sold by amazon.co.uk"
Aν δεν βρεις να τις πουλαει το amazon(συμβαινει) ψαξε ολες τις αλλες εταιριες για να βρεις αυτη που χρεωνει τα λιγοτερα μεταφορικα..

Ezio
02-04-2011, 15:10
Ναι ρε γιαννη θα γραφει απο κατω "sold by amazon.co.uk"

Αυτό το ξέρω. Εννοούσα να φιλτράρω τα αποτελέσματα έτσι ώστε να μου βγουν μόνο όσα πουλάει το amazon. Τελικά έκανα την παραγγελία. Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά.

Starlord
02-04-2011, 17:34
Σήμερα (Σάββατο!!) πέρασε ο ταχυδρόμος και ήρθε το πακετάκι με το headset από το play.

Άρα παραγγελία 24/3, αποστολή 25/3, παραλαβή 2/4, κάτι πάνω από εβδομάδα. Καλούτσικα αλλά αφού το έχω για ΣΚ, χαλάλι!

mails
03-04-2011, 20:31
καλησπέρα, θα ήθελα μερικές συμβουλές, αν και είμαι παλιός στο forum, έχω κάνα χρόνο να συμετάσχω και έχω χάσει επισόδεια. Πριν 2 μήνες παρήγγειλά απο την capcom USA το SF4 fightstick TE edition σε μια τιμή αρκετά καλή μαζί με μεταφορικά. Ρε παιδιά, το δέμα ήρθε με ups και όταν έφτασε στην Ελλάδα, οι άθλιοι μου ζητούσαν εκτελωνισμό 100 ευρώ. Απο τότε έχω απογοητευθεί με τις αγορές απο εξωτερικό, δεν ξέρω για ποιο λόγο μου συνέβη αυτό. Τελικά ακύρωσα την παραγγελία και η capcom μου έκανε refund. Long story short, δεν μπήκα για να πω τον πόνο μου, το συγκεκριμένο fightistick θέλω, απο που μου προτείνετε να το αγοράσω και τι μπορώ να κάνω για να μη μου ξαναζητήσουν εκτελωνισμό? Ένας φίλος μου είπε, ότι αν ένα δέμα έρθει με συμβατικό ταχυδρομείο συνήθως δεν περνάει εκτελωνισμό. Ξέρετε τίποτα πάνω σε αυτά? Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με την γνώμη του, τον υπερευχαριστώ :) cheers!

aiakos81
03-04-2011, 21:42
Για να μην πληρωσεις στα σιγουρα τελωνειο και δασμους πρεπει να παραγγειλεις υποχρεωτικα απο χωρα ευρωπαϊκης ενωσης. Για ολες τις υπολοιπες ισχυουν δασμοι και φοροι. Αυτο που σου ειπε ο φιλος σου ισχυει γενικοτερα, αλλα δυστυχως υπαρχουν και εξαιρεσεις. Μην ρωτησεις ποιες, κανεις δεν ξερει...1000% να αποφευγεις μεταφορικες εταιριες και κουριερ (ειδκικα τους κλεφτες της ups:look:). Προτιμησε United States Postal Service(USPS, ενα S κανει τεραστια διαφορα στην τιμη..) και γενικοτερα συμβατικο ταχυδρομειο. Για τιμες μπες σε ευρωπαϊκα ebay, amazon και γενικοτερα.... google is your friend:first:

float56
04-04-2011, 14:54
Ακομα περιμενω απο το game.co.uk το AC2. Εγινε dispatch την προηγουμενη Δευτερα. Μ'αρεσει που λεει 3-5 business days. Δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο εκει.

Spiros20
04-04-2011, 15:33
Μου φαίνεται αυτό με τα πράγματα που έρχονται σε 3 με 5 μέρες κράτησε για 2 εβδομάδες μόνο. Πάλι τα ίδια μου φαίνεται ξαναρχίσαμε.

dykon
05-04-2011, 13:58
mia erotisi sos paidia!exo karta auti pou bgazeis apo atm lefta diladi apo logariasmo.sto zavvi den mou tin pairnei.kserei kaneis tipota?

float56
05-04-2011, 14:53
Ηρθε σημερα απο το game.co.uk το AC2. Dispatched:28/3

aiakos81
05-04-2011, 15:48
mia erotisi sos paidia!exo karta auti pou bgazeis apo atm lefta diladi apo logariasmo.sto zavvi den mou tin pairnei.kserei kaneis tipota?


Για να στη δεχτει πρεπει να ειναι χρεωστικη (debit). Παρε τηλ στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της τραπεζας σου να σου πουν τι ακριβως γινεται και τι πρεπει να κανεις. Ενδεχεται να ειναι χρεωστικη και απλα η τραπεζα για καποιους λογους(δεν θεωρει ασφαλη την τοποθεσια ή την εγκριση πληρωμης) να μην εγκρινει τη συναλλαγη. Προσωπικη συμβουλη, ανοιξε και δευτερο λογαριασμο στην ιδια τραπεζα και μεσω e-banking, καθε φορα που θες να αγορασεις κατι, μετεφερε απο τον γεματο στον αδειο(χρησιμοποιησε τον μονο για αγορες). Το zavvi επισης δεχεται paypal.

dykon
05-04-2011, 16:15
file aiako euxaristo gia tin apantisi!!na prostheso kati akoma,otan tin ebala sto zavvi ekane check kai eipe oti einai ok.mipos kano ego kati lathos?episis einai maestro kai den tin painei to paypal.. :(

aiakos81
05-04-2011, 16:37
Μaestro και ιντερνετ δεν πανε μαζι.
K@ριολ@ Eurobank. Προχτες πηγα και εκανα φασαρια γιατι μιλαω με το ζωο την υπαλληλο, της λεω, εχω ηδη καρτα Eurobank-χρεωστικη αλλα "θελω χρεωστικη για αγορες μεσω ιντερνετ", μου λεει "ουυυυ, μια χαρα λειτουργει η καρτα που εχετε" ειναι "χρεωστικη, μπορειτε να πατε στα μαγαζια και να ψωνιζετε αρκει να υπαρχει υπολοιπο".Ξαναρωταω αν ισχυει για ιντερνετ, "ανεπιφυλακτα" μου λεει. Αυτο που ισχυει ειναι οτι την maestro μπορεις να την χρησιμοποιεις ως χρεωστικη μονο στο ταμειο. Ομως, με maestro δεν μπορεις να κανεις αγορες μεσω ιντερνετ.
Αυτο που μπορεις να κανεις, ειδικα για το paypal και επειδη σου δινει αυτη τη δυνατοτητα, ειναι να δηλωσεις τραπεζικο λογαριασμο. Αυτο στανταρ γινεται , οποτε αντι για καρτα στο paypal δηλωσε εναν τραπεζικο λογαριασμο (προσοχη να συμφωνουν τα στοιχεια σου ονοματεπωνυμο και ο τετραψηφιος κωδικος του καταστηματος) και ολοκληρωσε την αγορα στο zavvi μεσω paypal.
Αν θες, για μεγαλυτερη ασφαλεια εχε 2 λογαριασμους. Εναν που χρησιμοποιεις γενικοτερα (μισθοδοσιας, κτλ) και εναν αδειο μονο για αγορες απο ιντερνετ. Ενεργοποιησε e-banking και οποτε βρισκεις κατι που θες, μετεφερε εντελως δωρεαν (εντος της ιδιας τραπεζας) χρηματα απο τον γεματο στον αδειο και αγοραζε ο,τι θες.. Και να διαρρευσουν τα στοιχεια σου, στα π@π@ρι@ σου , αφου θα ειναι μονιμως αδειος. Εγω προσωπικα αυτο κανω.

karakaxas
05-04-2011, 19:35
συγνομη γιατι να ασχολουμαστε με paypal και σιναφη οταν μπορουμε
να κανουμε ευκολα γρηγορα και αμεσα την δουλεια μας με μια προπληρωμενη
καρτα (pre paid eurobank εχω) η οποια ειναι και visa και την δεχονται απαντες.
προσφατα εκανα αγορα και ειμαι ευχαριστημενος.

dykon
05-04-2011, 19:41
euxaristo poli paidia!na ste kala!

mobster21
05-04-2011, 19:53
αν καποιος φοβαται ζηταει να εχει ενα μικρο οριο στην πιστωτικη του καρτα (πχ. 300-500 ευρω) και κανει αφοβα τις αγορες του απο το net χωρις να χρειαζεται να πηγαινει καθε τοσο στην ουρα να γεμιζει τις pre-paid...

angelponiros
05-04-2011, 20:28
file aki ego to idio provlima eixa me to zavvi alla egine telika i douleia
me paypal poli eukolo

JSpower
05-04-2011, 20:47
Παρελαβα σημερα το castlevania απο το game.co.uk.
Η παραγγελια εγινε 30/3 βραδυ. Πολυ καλα νομιζω απο θεμα χρονου!?

kostinho8
07-04-2011, 00:58
μολις εκανα τιν παραγγελια μου απο το zavvi.
για να δουμε ποτε θα ερθει...

tonybsg
11-04-2011, 21:53
Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει μια παραγγελία από videogamesplus.ca (Canada Air Post);

Η τελευταία παραγγελία (Dead Space 2 Collector's Edition) αν θυμάμαι καλά ήρθε την 4η εβδομάδα. Το συζητούσαμε και με τον enstikto τότε και είχαμε αρχίσει να ανησυχούμε, γιατί συνήθως έρχεται εντός δύο εβδομάδων (10 εργάσιμων ξέρω γω).

Εγώ γενικά πάντως, το έχω πάρει απόφαση και περιμένω φουλ 20 εργάσιμες και πιστεύω ότι τα σημαντικά προβλήματα εδώ και μήνες εντοπίζονται στην διανομή εντός Ελλάδος.

Τέσπα, για να μην τα πολυλογώ, ας πω και γω feedback τελευταίων διάφορων αγορών:

ebay.uk - αποστολή 21/03, ήρθε δυο βδομάδες μετά
amazon.co.uk - αποστολή 28/03 ήρθε μια εβδομάδα μετά, μια μέρα πριν το πακετάκι από ebay (!)
zavvi - αποστολή 21/03, ακόμη να έρθει χαχαχα

ενώ αρχές Μάρτη, bluray από το zavvi ήρθε σε λιγότερα από εβδομάδα :bang: