PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Spiros20
07-01-2011, 14:53
Μπορείτε να μου πείτε ποιο κατάστημα εκτός από zavvi στέλνει accessories για το playstation στην Ελλάδα?

www.amazon.co.uk

ilias78
07-01-2011, 19:02
εγω οσες φορες πηρα απο zavvi, περιμενα πανω απο βδομαδα. συνηθως εκανε 2 εβδομαδες.
αυτη τη φορα θα δοκιμασω το blah να δω τι λεει.

saras81
07-01-2011, 20:50
Κάτι ανάλογο είχα πάθει πέρυσι με το dvd.co.uk

Πήρα μεν refund για 2 παιχνίδια που δεν έφτασαν ποτέ, αλλά μου έκλεισαν τον λογαριασμό (προσωρινά είχαν πει, αλλά τελικά ήταν για πάντα)... λες και τα έκλεψα.



εγω την ειχα πατησει μια φορα, οντως το ειχαν παρει εξω απο τη πολυκατοικια,και εκανα τη διαδικασια απο το zavvi κ μου το ξαναστειλε κανονικα,και ξαναπαραγγειλα κ κανενα προβλημα.
Μου χει τυχει κ σε χαρτονι κ σε φακελο σε παιχνιδια που ηρθαν μαζι απο zavvi ,δεν ειναι κατι,ισως ειναι απο αλλη αποθηκη κ κανουν διαφορετικη συσκευασια.

ikaria_g4
07-01-2011, 22:52
Είναι μόνο για e-shops του εξωτερικού το thread;
γιατί θέλω να πω για το πλαίσιο.
έκανα πριν λίγο παραγγελία μέσω ίντερνετ. έναν σκληρό δίσκο.
και όπως σε πολλά προϊόντα του το πλαίσιο έχει άλλη τιμή ίντερνετ και άλλη στο κατάστημα.
μέχρι τώρα αγόραζα μέσω νετ και πήγαινα στο κατάστημα όταν είχε έρθει και το έπαιρνα με τιμή ίντερνετ.
τώρα μου έβγαλε ότι θα πληρώσω τιμή καταστήματος....
έλεος...
δεν είναι το 1.90euro περισσότερο αλλά ότι πλέον κάνουν ο,τι μπορούν να βγάλουν και το cent παραπάνω.

Devil_7
07-01-2011, 23:59
www.amazon.co.uk

Από το amazon που προσπάθησα να παραγγείλω αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0042P75PM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new και το move starter pack μου έλεγε ότι δεν στέλνει Ελλάδα. Τελικά παράγγειλα από το gameseek το move starter pack και ένα άλλο όπλο μαζί με μία βάση για το ps3 και το heavy rain. To machine gun πάντως ούτε από εκεί το στέλνουν Ελλάδα.

jk_blue_tiger
08-01-2011, 04:07
Είναι μόνο για e-shops του εξωτερικού το thread;
γιατί θέλω να πω για το πλαίσιο.
έκανα πριν λίγο παραγγελία μέσω ίντερνετ. έναν σκληρό δίσκο.
και όπως σε πολλά προϊόντα του το πλαίσιο έχει άλλη τιμή ίντερνετ και άλλη στο κατάστημα.
μέχρι τώρα αγόραζα μέσω νετ και πήγαινα στο κατάστημα όταν είχε έρθει και το έπαιρνα με τιμή ίντερνετ.
τώρα μου έβγαλε ότι θα πληρώσω τιμή καταστήματος....
έλεος...
δεν είναι το 1.90euro περισσότερο αλλά ότι πλέον κάνουν ο,τι μπορούν να βγάλουν και το cent παραπάνω.

To Πλαισιο εχει εδω κ αρκετο καιρο σαν κανονα οτι για να παρεις την πιο φθηνη τιμη μεσω παραγγελιας απο internet (αν εχει φυσικα), ΙΣΧΥΕΙ μονο για παραδοση στο χωρο σου. Διαφορετικα πληρωνεις οπως ειπες την τιμη αγορας απο το καταστημα. Μπορει οι κανονες μιας εταιρειας να μην μας αρεσουν, αλλα ετσι ειναι. Αν δεν μας αρεσουν αγοραζουμε απο αλλου. Προφανως για να το κανει το Πλαισιο καποιο λογο θα ειχε. Τωρα το γιατι και πως δεν εχει σημασια. Ισα-ισα που θα γλιτωσεις κοπο, χρονο και χρημα να πας να το παραλαβεις απο το καταστημα. Και εμενα δεν μου αρεσε που βγηκε αυτη η επιλογη αλλα δεν με χαλασε και τοσο. Δεν ειναι και τοσο τραγικο το προβλημα.

WolfRathmA
08-01-2011, 06:27
Από το amazon που προσπάθησα να παραγγείλω αυτό http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0042P75PM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new και το move starter pack μου έλεγε ότι δεν στέλνει Ελλάδα. Τελικά παράγγειλα από το gameseek το move starter pack και ένα άλλο όπλο μαζί με μία βάση για το ps3 και το heavy rain. To machine gun πάντως ούτε από εκεί το στέλνουν Ελλάδα.


To amazon αποκλειεται να μη το στελνει Ελλαδα.

Οταν πας να παραγγειλεις κατι, πρεπει να βλεπεις οτι το αγοραζεις απο το amazon και οχι απο αλλο καταστημα (βαζουν και ιδιωτες προιοντα στο amazon αν θελουν). Αυτο το βλεπεις ακριβως απο κατω απο την τιμη του προιοντος (απο ποιον δηλαδη το αγοραζεις.)


Εγω μια χαρα παραγγειλα τελικα τη καφετιερα Νescafe Dolce Gusto και εγινε dispatched σημερα με κουριερ (UPS) και δωρεαν μεταφορικα! Απιστευτο το amazon!

Τωρα για το zavvi εχω στειλει απο τις 5 του μηνα μηνυμα, γιατι περιμενω ακομα το splatterhouse εδω και ενα μηνα, και δε μου εχουν απαντησει καν!

Παπαλα το zavvi!

jk_blue_tiger
08-01-2011, 18:15
Ναι, αλλά σκέψου το εξής παράλογο:

Κάτι που κάνει κάτω από €85, σε χρεώνει €3 μεταφορικά. Συνεπώς, για την «έκπτωση» των €1,90, θα πληρώσεις παραπάνω μέσω internet!!!

Η εκπτωση των 1,90€ αν καταλαβα καλα ηταν για ενα συγκεκριμενο προιον (σκληρος δισκος). Σε αλλες περιπτωσεις μπορει η εκπτωση να ειναι μεγαλυτερη (η και μικροτερη βεβαια). Στο χερι μας ειναι να καταλαβουμε αν μας συμφερει καποια προσφορα ή οχι. Οσον αφορα τα μεταφορικα μπορει να μας φαινεται παραλογο τα 3€ μεταφορικα (ειδικα σε συγκριση π.χ. με blah ή zavvi), αλλα ετσι ειναι μεχρι στιγμης τλχ το κατεστημενο στην Ελλαδα. Φυσικα και δεν ειναι το σωστο. Αλλα σχεδον ολα τα μαγαζια χρεωνουν μεταφορικα ειτε λεγεται Πλαισιο (αδικα εδικα σαν αλυσιδα) ειτε ενα μικρο μαγαζακι.

ikaria_g4
08-01-2011, 20:49
πόσο καιρό έχει που άλλαξε αυτό;

άρα στην ουσία σε συμφέρει να πας να το πάρεις από το κατάστημα.
γιατί σου λέει ή θα δώσεις 52 και θα έρθει σπίτι σου ή θα δώσεις 50.90 και θα το πάρεις από το κατάστημα.
μιλάμε για λεπτά του euro αλλά οκ.
μου έκανε εντύπωση γι αυτό το έγραψα.
εξ άλλου μου έστειλαν mail ότι προέκυψε πρόβλημα λόγω διαθεσιμότητας και θέλουν να μιλήσουμε για να λυθεί.
θα πάω προς άλλο κατάστημα μάλλον.

aiva
09-01-2011, 22:25
Ξέρει κανείς τι τιμές παίζουν στην Ταϊλάνδη; Ένας φίλος θα βρεθεί για 3 μέρες στην Μπανγκόγκ, και σκέφτομαι να του δώσω χρήματα.

GedoGt
09-01-2011, 22:37
Ήθελα να πάρω το Need For Speed: Hot Pursuit
και μιας και το έψαξα για μένα το πιο φθηνό που βρήκα γενικώς είναι από το AMAZON στα 32€ μαζί με μεταφορικά .



Γιατί 32€?
Εμένα η παραγγελία μου πήγε 29€

Παραθέτω το confirmation

Delivery Method: FREE Super Saver Delivery
Delivery Preference: Group my items into as few deliveries as possible
Subtotal of Items: GBP 19.99
Postage & Packing: GBP 0.00
------
Total before VAT: GBP 19.99
VAT: GBP 4.60
------
Total for this order: GBP 24.59
Payment Total: EUR 29,61**

mihalis13
09-01-2011, 23:02
Και εγώ που το παρηγγειλα πριν μια βδόμαδα 28-29 ευρώ μου πήγε.Μήπως φίλε δέν έβαλες FREE Super Saver Delivery και σου πήγε στα 32????

antoniss
10-01-2011, 01:04
το ξανα είδα τώρα , 32€ βγαίνει !

εννοείται με το free delivery και απο το amazon seller αλλιώς πάει στα 40€ !

Order Total: GBP 25.62 Payment Total: EUR 32,04**
βάλτε στο λινκ που έδωσα παραπάνω , κάντε add , και μέχρι το τελευταίο στάδιο πριν ολοκληρωθεί η παραγγελία που σου λέει αναλυτικά την τιμή .

εμένα αυτή μου βγάζει τι να πω!

αν σας βγει άλλη τώρα που μιλάμε πείτε το να το ψάξω , γιατί πριν μέρες μπορεί να είχε άλλη τιμη

antoniss
10-01-2011, 02:33
^^ σωστό , και γνώμη μου αν το site έχει τις τιμές και σε € , καλό είναι να αναφέρονται σε € και όχι σε λίρες ! (π.χ. στο zavvi)

επειδή έτσι βλέπουμε άμεσα την τιμή χωρίς να χρειάζεται να ανοίξουμε το λινκ κτλ.

WolfRathmA
10-01-2011, 05:22
Δειτε τι γινεται στο facebook του zavvi http://tinyurl.com/29fmqps
Δεν ειμαστε μονο εμεις που εχουμε παραπονα...

garrett156
10-01-2011, 07:06
ενταξει παιδια μην υπερβαλουμε.ολοι κανουν εναν κοπο να ποσταρουν οτι πεφτει στην αντιληψη τους.οι υπολοιποι νομιζω μπορουμε ευκολα να βρουμε ενα converter να βλεπουμε ποσο βγενει στα ευρω.

ReaperX
10-01-2011, 09:04
Παραγγελία από play,dispatch στις 22/12.

Aκόμα τπτ.....

plutonick
10-01-2011, 11:49
ερώτηση
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/sonic-sega-all-stars-racing/10066281.html
εχει το sega all star racing 12.95 lires
αλλά αν βάλεις 2 κομμάτια, η τιμή πάει στις 35 λίρες. Γιατί?

plutonick
10-01-2011, 12:17
Παραγγελία από play,dispatch στις 22/12.

Aκόμα τπτ.....
ακριβώς το ίδιο και εγώ. τώρα το κοίταγα.
Kane and Lynch 2 είχα παραγγείλει.

Snk
10-01-2011, 13:28
Από τέλος Νοέμβρη και μετά έχω κάνει 1 παραγγελία από blah, 1 απο sendit, 1 από hmv, 3 από amazon και ακόμα δεν έχω παραλάβει τίποτα μα τίποτα.
*Στο amazon έχει περάσει μια εβδομάδα και παραπάνω από τα delivery estimates
*Στο blah ζήτησα αντικατάσταση για το nba jam που χάθηκε και ακόμα περιμένω το δεύτερο. Τουλάχιστον το βρήκα στο video club και το νοίκιασα για λίγες μέρες
*Απο hmv κανένα νέο
*Στο sendit ήταν οι μόνοι που μου είπαν εξαρχής ότι ενώ έχουν στείλει την παραγγελία ίσως κάνει 20-25 μέρες να έρθει

Τι στο καλό έχουν πάθει όλοι ;;; :confuzed::confuzed:

grip
10-01-2011, 14:00
Δειτε τι γινεται στο facebook του zavvi http://tinyurl.com/29fmqps
Δεν ειμαστε μονο εμεις που εχουμε παραπονα...
offtopic...
Είσαι μούρη με το τσιγάρο πάντως....:a045:

grip
10-01-2011, 14:05
Lol...
Στα ζυγά φαίνεται κλέβουν λίγο παραπάνω...Αν βάλεις π.χ. 4 στα δίνει 70 λίρες.

djpar
10-01-2011, 15:15
Από τέλος Νοέμβρη και μετά έχω κάνει 1 παραγγελία από blah, 1 απο sendit, 1 από hmv, 3 από amazon και ακόμα δεν έχω παραλάβει τίποτα μα τίποτα.
*Στο amazon έχει περάσει μια εβδομάδα και παραπάνω από τα delivery estimates
*Στο blah ζήτησα αντικατάσταση για το nba jam που χάθηκε και ακόμα περιμένω το δεύτερο. Τουλάχιστον το βρήκα στο video club και το νοίκιασα για λίγες μέρες
*Απο hmv κανένα νέο
*Στο sendit ήταν οι μόνοι που μου είπαν εξαρχής ότι ενώ έχουν στείλει την παραγγελία ίσως κάνει 20-25 μέρες να έρθει

Τι στο καλό έχουν πάθει όλοι ;;; :confuzed::confuzed:

Blahdvd 2h paraggelia nba jam k egw apo antikatastash kai tipota akoma perimenw!!! otan skasei eyxomai na se paixw kanena online

overclocker
10-01-2011, 16:29
^^
Έχει δίκιο ο φίλος. Αφήστε την τιμή σε λίρες και η τράπεζά σας θα κάνει την ισοτιμία με την σωστή αναλογία και όχι το κάθε κατάστημα με την βολικά ξεχασμένη και μη ενημερωμένη δική του.

Spiros20
10-01-2011, 16:31
Δειτε τι γινεται στο facebook του zavvi http://tinyurl.com/29fmqps
Δεν ειμαστε μονο εμεις που εχουμε παραπονα...
Ποιος είναι ο Gary που έχει γεμίσει ο τοίχος τους και λένε όλοι Justice For Gary και κάτι τέτοια;

GedoGt
10-01-2011, 16:39
Τρίτη 4/1 παραγγελία στο amazon το Nfs Hot Pursuit.
Πέμπτη 6/1 dispatched
Σήμερα το παρέλαβα.

antoniss
10-01-2011, 16:43
αυτό που λέτε στα 2 τελευταία posts να πω την αλήθεια δεν το ξερα ,

εκτός από το amazon.co.uk που είναι μόνο σε λίρες , στο zavvi π.χ. Που έχω πάρει και τα πιο πολλά μου games πάντα σε € έκανα την παραγγελία ,

θα δοκιμάσω στο επόμενο να δω αν το δέχεται , τράπεζα κύπρου έχω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό .

enstikto
10-01-2011, 16:49
Σε κάποια μαγαζιά πάντως (πχ play.com) δεν δέχετε να πληρώσετε σε λύρες αν το delivery address είναι στην Ελλάδα....

mihalis13
10-01-2011, 16:53
Τρίτη 4/1 παραγγελία στο amazon το Nfs Hot Pursuit.
Πέμπτη 6/1 dispatched
Σήμερα το παρέλαβα.

Πότε έλεγε το mail που σου στείλανε ότι θα φτάσει???Εγώ το παρηγγειλα 3/1 5/1 dispatched και στις 12/1 μου είπανε οτι θα φτάσει.

volyros
10-01-2011, 16:59
re paidia logo tis kakokairias pou yphrxe exoun ginei ano kato oi parageleies apo OLA ta agglika stores..oxi mono apo to zavvi gi auto min tou rixnoume olh tin lasph pano tou..diladi toso kairo htan kalo kai tora mas vromise??exo parei 10 games apo kei kai pote den eixa provlima..simera parageila to pro 2011 apo zavvi..tora pou den exei kakokairia na doume poso 8a kanei na rthei..tha sas enimeroso..

WolfRathmA
10-01-2011, 17:27
offtopic...
Είσαι μούρη με το τσιγάρο πάντως....:a045:

LoL :d030:


Ποιος είναι ο Gary που έχει γεμίσει ο τοίχος τους και λένε όλοι Justice For Gary και κάτι τέτοια;


Δε ξερω :P



Κανενα email τους εχουμε ρε παιδια; Μιλαμε ΤΟ γραψιμο!

GedoGt
10-01-2011, 17:35
Πότε έλεγε το mail που σου στείλανε ότι θα φτάσει???Εγώ το παρηγγειλα 3/1 5/1 dispatched και στις 12/1 μου είπανε οτι θα φτάσει.

Για τις 12/1 έλεγε και εμένα, αλλά ήρθε σήμερα.

WolfRathmA
10-01-2011, 17:56
Ξεχασα να πω οτι παραγγειλα τη καφετιερα (dolce gusto piccolo) απο amazon τελικα τη πεμπτη που μας περασε, εγινε dispatched τη παρασκευη και σημερα ηρθε με κουριερ. Δωρεαν μεταφορικα φυσικα.

Αψογο!

Devil_7
10-01-2011, 20:13
Ξέρει κανείς πόσες μέρες περίπου κάνουν να έρθουν από gameseek?

antoniss
10-01-2011, 21:48
To Πλαισιο εχει εδω κ αρκετο καιρο σαν κανονα οτι για να παρεις την πιο φθηνη τιμη μεσω παραγγελιας απο internet (αν εχει φυσικα), ΙΣΧΥΕΙ μονο για παραδοση στο χωρο σου. Διαφορετικα πληρωνεις οπως ειπες την τιμη αγορας απο το καταστημα. Μπορει οι κανονες μιας εταιρειας να μην μας αρεσουν, αλλα ετσι ειναι. Αν δεν μας αρεσουν αγοραζουμε απο αλλου. Προφανως για να το κανει το Πλαισιο καποιο λογο θα ειχε. Τωρα το γιατι και πως δεν εχει σημασια. Ισα-ισα που θα γλιτωσεις κοπο, χρονο και χρημα να πας να το παραλαβεις απο το καταστημα. Και εμενα δεν μου αρεσε που βγηκε αυτη η επιλογη αλλα δεν με χαλασε και τοσο. Δεν ειναι και τοσο τραγικο το προβλημα.


πόσο καιρό έχει που άλλαξε αυτό;

άρα στην ουσία σε συμφέρει να πας να το πάρεις από το κατάστημα.
γιατί σου λέει ή θα δώσεις 52 και θα έρθει σπίτι σου ή θα δώσεις 50.90 και θα το πάρεις από το κατάστημα.
μιλάμε για λεπτά του euro αλλά οκ.
μου έκανε εντύπωση γι αυτό το έγραψα.
εξ άλλου μου έστειλαν mail ότι προέκυψε πρόβλημα λόγω διαθεσιμότητας και θέλουν να μιλήσουμε για να λυθεί.
θα πάω προς άλλο κατάστημα μάλλον.


μια σημείωση μιας και λέτε για το πλαίσιο ,
έτσι είναι με τις τιμές internet , ισχύουν εφόσον το παραγγείλεις μέσω internet και στο στέιλουν στο χώρο σου , αν βάλεις παραλαβή από το κατ/μα ισχύει η κανονική τιμή κατ/τος , ΕΚΤΟΣ από το κατ/μα της Μαγούλας όπου εκει ισχύουν οι τιμές Intenet ακόμα και αν πας να το πάρεις εσύ ο ίδιος !

πήρα πριν 1,5 μήνα και το ξέρω , βέβαια όποιος έχει σκοπό να πάει ας πάρει πρώτα ένα τηλ. για επιβεβαίωση αν και δεν νομίζω να έχει αλλάξει !



λοιπόν , σημερινά νέα από το Zavvi το οποίο θα μας τρελάνει τελείως μου φαίνεται.....

είχα κάνει μια παραγγελία με 2 παιχνίδια στις 29/12 τα οποία γίνανε την ίδια μέρα Despatched

δεν έχει έρθει κανένα μέχρι στιγμής !

στις 3/1 έκανα μια νέα παραγελλία με επίσης 2 παιχνίδια τα οποία γίνανε Despatched στις 4/1

σήμερα που γύρισα σπίτι είχα ένα φάκελο/δέμα από zavvi το ανοίγω και βλέπω το ένα από τα δύο παιχνίδια τις τελευταίας παραγγελίας !!!!! χαχαχα

δλδ έκανε 6 μέρες να μου έρθει !!

το περίεργο? που είναι τα 2 πρώτα που φύγανε από τις 29/12 ??
και επίσης πως και ήρθε μόνο το ένα από τα δύο της καινόυργιας παραγγελίας !

όλα αυτά με κάνουν και πιστεύω μήπως δεν φταίει μόνο το zavvi για αυτή την καθυστέρηση.....

ilias73
10-01-2011, 23:17
Το τσίμπησα,έτσι για τη συλλογή,πόσο χάλια να είναι...

Τελικά άλλη μια περίπτωση ΓΕΡΜΑΝΟΥ, με ενημέρωσαν το πρωί ότι εξαντλήθηκε, αλλά ,ακόμα και τώρα υπάρχει κανονικά στη σελίδα τους σαν προσφορά μέχρι εξαντλήσεως αποθέματος....

djpar
11-01-2011, 00:33
δεν φταινε τα μαγαζια αλλα το ολο συστημα,μηπως πανε τα παιχνιδια μας?

Ixor24
11-01-2011, 00:50
^^^^ και δεν ειναι η 1η φορα που το κανει αυτο το multirama εγω το εχω κανει παραγγελια και εγινε επιτυχώς.ειπα να παω και απο το καταστημα να δω αμα το εχει να κοψω και κίνηση και μου ειπαν οτι εξαντλήθηκε το συγγεκριμενο προϊόν προσφορας αλλα το game το ειχανε στα 22€!!

antoniss
11-01-2011, 01:34
εμένα Ηλία με πήρανε τηλ. σήμερα και πήγα και το πήρα από το κατ/μα που είχα βάλει να το παραλάβω !

όλα οκ εκτός ότι το είχανε στείλει σκέτο το game χωρίς το δώρο που έδινε μαζί το πακέτο (μια μπουλντόζα σε μοντελο νομίζω ήτανε)

μου είπε αν θέλω να μην το πάρω και ότι μάλλον έχει εξαντληθεί το δώρο αλλά 4.99€ ήτανε μην κάνω και τον δύσκολο το πήρα και έφυγα.

*πάντως τα Multirama/public/getinow ένα μαγαζί είναι με τον Γερμανο...

Vicarious
11-01-2011, 12:32
Μόλις ήρθε το δεύτερο που παρήγγειλα (GTA complete edition), δεν είναι λίγο παράξενο, αφού έγινε dispatch μία μέρα μετά τα υπόλοιπα?
Εγώ περίμενα να έρθει μία-δύο μέρες μετά, ή το πολύ-πολύ να έρθουν όλα μαζί!


Μόλις ήρθαν και τα υπόλοιπα από Amazon.
Δυστυχώς σε ένα από τα παιχνίδια η θήκη ήταν σπασμένη...:censored::frusty:
:thumbsdown::thumbsdown:

tsakali GR
11-01-2011, 13:25
Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Θέλω να προπαραγγείλω τη Limited Edition του Dead Space 2, αλλά με ένα ψάξιμο που έκανα υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχω απορρίψει την έκδοση του Play γιατί έχει τρελά λεφτά και έχω καταλήξει σε αυτές τις 2.

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/dead-space-2-limited-edition/10292617.html?switchcurrency=EUR

http://www.game.co.uk/Games/PlayStation-3/Horror/Dead-Space-2-Limited-Edition-with-bonus-Dead-Space-Ignition-game/~r349551/?s=dead+space

Ωστόσο η περιγραφή του Zavvi δε βοηθάει να εντοπίσω σωστά τις διαφορές για να αποφασίσω, εκτός από το ότι το ένα λέει with Extraction και το άλλο with Ignition. Ποιο είναι πιο καλό; Επίσης ποια από τις 2 να προτιμήσω...

enstikto
11-01-2011, 13:39
Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Θέλω να προπαραγγείλω τη Limited Edition του Dead Space 2, αλλά με ένα ψάξιμο που έκανα υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχω απορρίψει την έκδοση του Play γιατί έχει τρελά λεφτά και έχω καταλήξει σε αυτές τις 2.

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/dead-space-2-limited-edition/10292617.html?switchcurrency=EUR

http://www.game.co.uk/Games/PlayStation-3/Horror/Dead-Space-2-Limited-Edition-with-bonus-Dead-Space-Ignition-game/~r349551/?s=dead+space (http://www.game.co.uk/Games/PlayStation-3/Horror/Dead-Space-2-Limited-Edition-with-bonus-Dead-Space-Ignition-game/%7Er349551/?s=dead+space)

Ωστόσο η περιγραφή του Zavvi δε βοηθάει να εντοπίσω σωστά τις διαφορές για να αποφασίσω, εκτός από το ότι το ένα λέει with Extraction και το άλλο with Ignition. Ποιο είναι πιο καλό; Επίσης ποια από τις 2 να προτιμήσω...

Όπως τις βλέπω λογικά είναι οι ίδιες απλά το game δίνει extra dώρο το ignition.
To ignition είναι puzzle game το οποίο υπάρχει και στο psn και κάνει bridge το γap mεταξύ DS1 & DS2.
To extraction είχε πρωτοβγεί για wii kaι είναι shooter on the rails kαι προτίνετε να παιχτεί με move (logiκά θα έχει και πλατίνα σε αντίθεση με το ignition).
Προσωπικά πήρα την αμερικάνικη cολlector;s απο vgp που έχει και το plasma cutter ενώ το ignition το έχω ήδη καθώς είχα κάνει pre-order πριν πει το vgp ότι θα βάλει το collector's και μου είχαν στείλει ήδη το code με mail. Ακόμα δεν είναι σίγουρο αν θα έχει και το extraction μέσα όμως..... Άλλοι λένε θα το έχει, άλλοι όχι...

hakoo
11-01-2011, 18:48
Παιδια μαλλον υπαρχει μαζικο προβλημα στις παραγγελιες που εγιναν την περιοδο του κακου χαμου στην Αγγλια, μεσα και προς τα τελη Δεκεμβριου δλδ.
Εχω παραγγειλει κι εγω απο Amazon στις 22 Δεκεμβριου, dispatched στις 24 και estimated delivery 4 Ιανουαριου και ακομα περιμενω. Οποιος εχει ψωνισει ξανα απο amazon καταλαβαινει οτι δεν παιζει τετοια καθυστερηση απο το συγκεκριμενο καταστημα. Κατι αλλο εχει γινει και οι παραγγελιες απο Αγγλια εκεινης της περιοδου εχουν ξεμεινει/καθυστερησει.

mihalis13
11-01-2011, 19:07
εγώ έχω παραγγείλει αυτό μαζι με το Need For Speed Hot Pursuit.To Batman δεν έχει γίνει ακόμα dispatched το NFS λογικά φτάνει αύριο.Τι μου προτείνετε να κάνω με το Batman????

Batman: Arkham Asylum - Platinum (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

ilias73
11-01-2011, 23:12
Μπράβο ρε παιδιά, ευτυχώς είσαστε τυχεροί...Πάντως το είχαν μέχρι της 6 μμ σήμερα σε ενεργή προσφορά,έστειλα μειλ με παράπονα (έτσι να μην μας έχουν για μ@λ@κες)...

Spiros20
12-01-2011, 00:53
εγώ έχω παραγγείλει αυτό μαζι με το Need For Speed Hot Pursuit.To Batman δεν έχει γίνει ακόμα dispatched το NFS λογικά φτάνει αύριο.Τι μου προτείνετε να κάνω με το Batman????

Batman: Arkham Asylum - Platinum (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00429JI80/ref=oss_product)

Λέει από κάτω
"Items for dispatch to UK will be sold by Amazon's Preferred Merchant."
Που σημαίνει ότι τα φέρνουν από αλλού και τα στέλνουν μετά σε εσένα. Αυτό θέλει διαδικασία. Έπαθα και εγώ το ίδιο γιατί μου είχαν παραγγείλει κάτι φίλοι μου 3 Dragon Age Origins - Ultimate Edition και δεν είχαν προκαθορισμένη ημερομηνία. Μετά παράγγειλα 2 iPod Touch που τα ήθελε ένας άλλος. Τους έδωσα τόσα λεφτά στα iPod και μετά την άλλη μέρα μου στέλνουν email και μου λένε ότι έχουμε καλά νέα και ότι θα γίνουν dispatch αυτά πιο γρήγορα. Τέσπα. Περίμενε άμα δεν το βιάζεσαι θα το στείλουν.

smarnel
12-01-2011, 01:26
όσον αφορά το Play.com όποτε έχω παραγγείλει κάτι σε γιορτινή περίοδο όπως τα Χριστούγεννα,κάνει πάνω από μήνα να έρθει...
και στις 10-15 περίπου αγορές που έχω κάνει συνολικά από εκεί,είχα δύο προβληματάκια...
μία φορά μου ήρθε λάθος παραγγελία το επέστρεψα και μου στείλανε τη σωστή,και άλλη μία άργησε τόσο που έστειλα mail στο terms@play.com μου το στείλανε 2η φορά και τελικά ήρθαν και τα δύο..!ε φυσικά το ένα το έστειλα πίσω...
εντύπωση μου κάνει επίσης ότι όταν είναι να επιστρέψω λάθος παραγγελία μου κάνει refund λιγότερα ευρώ απ'όσο κοστίζει η αποστολή από Ελλάδα προς Αγγλία...ίσως γιατί εκεί είναι φτηνότερες οι μεταφορές...
overall πάντως είναι καλό μαγαζί με καλές τιμές και προσφορές (κάποιες ημέρας) και free delivery για Ελλάδα...

υ.γ. ένα μουσικό cd που έχω παραγγείλει από μέσα Δεκεμβρίου ακόμα να έρθει..!η αρρώστεια των γιορτών..!

Nerven
12-01-2011, 01:54
Να πω και εγώ το δράμα μου.

play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99€ ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010 ακόμα περιμένω.

amazon.co.uk Playstation move starter pack total: 43,65£ ORDER DATE: 24 Dec 2010 POSTED DATE: 29 Dec 2010 ακόμα περιμένω.

Σήμερα μου ήρθε και το bioshock 2 από multidrama 9,90€ το red faction για άγνωστο λόγο ακυρώθηκε από μόνο του μάλλον τους τελείωσαν...:d040g:

odytsak
12-01-2011, 02:28
Να πω και εγώ το δράμα μου.

play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99 ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010 ακόμα περιμένω.

Γιάννη αν θυμάσαι εγώ είχα βάλει την προσφορά των 6.99 ευρώ για το Kane and Lynch 2,
το παιχνίδι μου έχει έρθει από χθες, μήπως επειδή είσαι επαρχία κάνει 1-2 μέρες παραπάνω, ΕΛΤΑ είναι αυτά.

Παρεμπιπτόντως περίμενα μήπως είναι κανένα platinum αλλά τελικά είναι η κανονική έκδοση.
Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει μέχρι τώρα.

Nerven
12-01-2011, 02:42
Ναι Οδυσσέα την είχα κάνει τότε με το post σου. Μια χαρά ελπίζω να έρθει και σε εμένα αυτές της μέρες. ;)

grip
12-01-2011, 03:15
Γιάννη αν θυμάσαι εγώ είχα βάλει την προσφορά των 6.99 ευρώ για το Kane and Lynch 2,
το παιχνίδι μου έχει έρθει από χθες, μήπως επειδή είσαι επαρχία κάνει 1-2 μέρες παραπάνω, ΕΛΤΑ είναι αυτά.

Παρεμπιπτόντως περίμενα μήπως είναι κανένα platinum αλλά τελικά είναι η κανονική έκδοση.
Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει μέχρι τώρα.

Και εγώ το περιμένω αυτό από το play.
Λογικά σε μια δυό μέρες θα μας έρθει και εμάς,αφού όταν είχε postάρει την προσφορά ο odytsak το είχα τσιμπήσει αμέσως.
Πάντως όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα αναμένουμε από 12/12 κάτι splatterhouse από zavvi.
Αν έρθει αργότερα από το play που παραγγέλθηκε μετά από 8 μέρες,τότε είναι άσχημα τα πράγματα για το zavvi,και μου φαίνεται ότι το ''φορτίο'' μας χάθηκε.....

mihalis13
12-01-2011, 04:21
Λέει από κάτω
"Items for dispatch to UK will be sold by Amazon's Preferred Merchant."
Που σημαίνει ότι τα φέρνουν από αλλού και τα στέλνουν μετά σε εσένα. Αυτό θέλει διαδικασία. Έπαθα και εγώ το ίδιο γιατί μου είχαν παραγγείλει κάτι φίλοι μου 3 Dragon Age Origins - Ultimate Edition και δεν είχαν προκαθορισμένη ημερομηνία. Μετά παράγγειλα 2 iPod Touch που τα ήθελε ένας άλλος. Τους έδωσα τόσα λεφτά στα iPod και μετά την άλλη μέρα μου στέλνουν email και μου λένε ότι έχουμε καλά νέα και ότι θα γίνουν dispatch αυτά πιο γρήγορα. Τέσπα. Περίμενε άμα δεν το βιάζεσαι θα το στείλουν.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου δεν το ήξερα αυτό γιατί πρώτη φορά αγόρασα από το amazon.Οπότε υπομονή:P

antoniss
12-01-2011, 12:13
σαν να ξυπνάει λίγο το zavvi ,

μια παραγγελία με 2 παιχνίδια στις 29/12 τα οποία γίνανε την ίδια μέρα Despatched , ήρθε χθες 11/1 το ένα όμως από τα δύο !!

άντε να δούμε....:a052:

SPARTIAN-GR-
12-01-2011, 13:13
παιδιά μήπως ειναι εύκολο να μου δώσετε
το εμαιλ του zavvi?
παραγγελια δυο φόρες το 2 δεκεμβριο απο δυο πραγματάκια τι φορά

μια 13/12 και μια 19/12
τα τρια πραγματάκια μου ηρθαν απο σουηδια
ενω εκκρεμεί ακομα ενα παιχνιδακι που το παραγγηλλα
13/12

ευχαριστω

modecris
12-01-2011, 13:32
Παρόμοια περίπτωση με του Αντώνη πιο πάνω: ένα παιχνίδι και ένα χειριστήριο που έφυγαν μαζί από το zavvi στις 20/12 άρχισαν να μου έρχονται.Πρώτα ήρθε το παιχνίδι σήμερα και περιμένουμε.

Πρώτη μου παραγγελία και θα τους άλλη μια ευκαιρία σε νορμάλ περίοδο γιατί το αγαπημένο μου blah δεν είναι πλέον και τόσο ανταγωνιστικό στις τιμές. Όπως θα δοκιμάσω και το amazon που όπως πάει πρέπει να είναι η καλύτερη επιλογή: φθηνό,γρήγορο και αξιόπιστο.

plakas
12-01-2011, 13:46
φιλε τσακαλε γιατι να ξυπνησουν;για να σου φερουν 1 και μονο παιχνιδι που δεν μπορεις να παρεις απο εξω;ποιος ο σκοπος αληθεια; ασε που θα το μοσχοπουλησουν (ακριβα)ασε που αν εινα πραγματικη συλλεκτικη πρεπει να βγει σε περιορισμενα κομματια και οχι απειρα:D

tonybsg
12-01-2011, 15:52
Το HMV έχει ήδη ανεβάσει την Helghast Edition του KZ3 σε άκρως δελεαστική τιμή (113 λίρες)...κρίμα που δεν στέλνει Ελλάδα. Άντε να δούμε, οι "δικοί" μας εδώ ακόμα κοιμούνται και έχουμε σχεδόν φτάσει μέσα Γενάρη.

http://hmv.com/hmvweb/displayProductDetails.do?ctx=280;0;-1;-1;-1&sku=922849&affiliate=awin&awinuid=882&affId=78888&WT.mc_id=101915

Το έχω αναφέρει και στο αντίτοιχο thread όταν το έγραψε στο twitter το HMV (Γιώργο τσέκαρε το thread του Killzone 3 και του Dead Space 2, ειδικά για το δεύτερο έχω αναφερθεί επανειλημμένα για τις συλλεκτικές του και από που μπορούμε να τις πάρουμε), όπως και το ότι είναι διαθέσιμη και στο amazon.fr. Εκτιμώ ότι θα έρθει πάντως και εδώ (η Sony Hellas δεν φέρνει το Killzone;).

Πάντως δεν πιστεύω ότι μας έχουν ρίξει ιδιαίτερα οι ελληνικές εταιρείες τον τελευταίο χρόνο, λίγες οι περιπτώσεις παιχνιδιών που είχαν συλλεκτικές και δεν ήρθαν και Ελλάδα, ενώ και από άποψη τιμών, πάλι εκτός από πολύ λίγες περιπτώσεις, οι ακριβές συλλεκτικές ήταν στα επίπεδα που έπαιζαν και έξω.

Και λίγο on topic, η ευρωπαϊκή collector's του Dead Space 2 λογικά θα έρθει κανονικά από την CD-Media (αν και στο καινούριο site δεν υπάρχει ακόμη).

dimagic
12-01-2011, 17:10
μου ηρθε επιτελους σημερα το gt5......απο zavvi.....
παραγγελθηκε 1/12......

antoniss
12-01-2011, 18:01
παιδιά μήπως ειναι εύκολο να μου δώσετε
το εμαιλ του zavvi?
παραγγελια δυο φόρες το 2 δεκεμβριο απο δυο πραγματάκια τι φορά

μια 13/12 και μια 19/12
τα τρια πραγματάκια μου ηρθαν απο σουηδια
ενω εκκρεμεί ακομα ενα παιχνιδακι που το παραγγηλλα
13/12

ευχαριστω

αν εννοείς κάποιο mail account για να στείλεις ένα κανονικό mail δεν υπάρχει (ή τουλάχιστον δεν το έχω βρει εγώ)

ότι θες να ρωτήσεις πάς από τον λογαριασμό σου πάνω πάνω που λέει My Account και μετά από δεξιά στην επιλογή Order History

βρίσκεις την παραγγελία και πατάς το το VIEW και μετά το Query

εκεί γράφεις ότι θες να ρωτήσεις και συνήθως σου απαντούν μέσα σε 1 μέρα.

SPARTIAN-GR-
12-01-2011, 18:14
φιλε αντωνη ευχαριστω
θα περιμενω μεχρι αυριο και αμα δεν ερθει και αυριο
και θα τους στειλω ερωτηση απο της 13 και ακομα τιποτα
ενω τα αλλα 3 που εγιναν dispatch 14/12 & 19/12 ηρθαν
και αυτο απο της 13 τιποτα δηλαδη η ενοια του παραλογου

djpar
12-01-2011, 20:46
eftase to nba jam apo 24/11!!! twra perimenw to 2o na dw ti tha ginei

aiva
12-01-2011, 23:43
Τι μεταφορικά χρεώνει το .game.co.uk;



edit: Και το VIDEOGAMESPLUS.CA (http://www.videogamesplus.ca/) αν γίνεται.

grip
13-01-2011, 00:13
2,95 λίρες. για το game.
5,80€ το gamesplus

chronohill
13-01-2011, 00:23
μου στειλανε απο zavvi ενα κωδικο για να μ κοψουν 5 λιρες σε παραγελλια.Ειχα παραγγειλει το dead space 2.το ερωτημα μου ειναι στις προπαραγγελιες δεχονται αυτους τους κωδικους γιατι προσπαθω και δεν μ κανει τπτ...

jk_blue_tiger
13-01-2011, 01:17
Πως να περασεις discount code στο zavvi:
http://help.zavvi.com/index.php?action=artikel&cat=4&id=92&artlang=en

Επισης οι παρακατω κωδικοι ισχυουν μεχρι τα μεσανυχτα (αγγλικη ωρα) της επομενης Πεμπτης :
Spend £10, Save £1 Discount Code: Z10
Spend £20, Save £2 Discount Code: Z20
Spend £40, Save £4 Discount Code: Z40
Spend £50, Save £5 Discount Code: Z50
Το κακο :a122: ομως ειναι οτι ολες οι τιμες του zavvi στα ps3 games ανεβηκαν προχθες ανεξηγητα! Π.χ. παρηγγειλα το Castlevania στις 18 λιρες και τωρα το εχει 25 (πριν λιγες ωρες το χα δει να κοστιζει ακομα χειροτερα στις 29!!!)! 'H to Prince of Persia Trilogy το παρηγγειλα στις 15 λιρες και τωρα κοστιζει 18. Αυτο ειναι εμπαιγμος :nono: και θα συμβουλευα ολους οσους αγοραζουν απο εκει, να μην παραγγειλουν τιποτα μεχρι να ξαναγυρισουν οι τιμες τους στα προηγουμενα επιπεδα.

Edit: Μολις ξανατσεκαρα το site και σε αρκετα παιχνιδια επανεφερε τις προηγουμενες τιμες. Τωρα αν εφαγε κραξιμο ή θα τις ξαναανεβασει ενας θεος ξερει!

WolfRathmA
13-01-2011, 03:22
Εμενα μου ηρθε τελικα σημερα το Splatterhouse! LOL! Μετα απο ενα μηνα ΑΚΡΙΒΩΣ!

chronohill
13-01-2011, 09:55
Πως να περασεις discount code στο zavvi:
http://help.zavvi.com/index.php?action=artikel&cat=4&id=92&artlang=en

Επισης οι παρακατω κωδικοι ισχυουν μεχρι τα μεσανυχτα (αγγλικη ωρα) της επομενης Πεμπτης :
Spend £10, Save £1 Discount Code: Z10
Spend £20, Save £2 Discount Code: Z20
Spend £40, Save £4 Discount Code: Z40
Spend £50, Save £5 Discount Code: Z50
Το κακο :a122: ομως ειναι οτι ολες οι τιμες του zavvi στα ps3 games ανεβηκαν προχθες ανεξηγητα! Π.χ. παρηγγειλα το Castlevania στις 18 λιρες και τωρα το εχει 25 (πριν λιγες ωρες το χα δει να κοστιζει ακομα χειροτερα στις 29!!!)! 'H to Prince of Persia Trilogy το παρηγγειλα στις 15 λιρες και τωρα κοστιζει 18. Αυτο ειναι εμπαιγμος :nono: και θα συμβουλευα ολους οσους αγοραζουν απο εκει, να μην παραγγειλουν τιποτα μεχρι να ξαναγυρισουν οι τιμες τους στα προηγουμενα επιπεδα.

Edit: Μολις ξανατσεκαρα το site και σε αρκετα παιχνιδια επανεφερε τις προηγουμενες τιμες. Τωρα αν εφαγε κραξιμο ή θα τις ξαναανεβασει ενας θεος ξερει!

+ rep για την βοηθεια.Τωρα αποτι βλεπω στην λιστα τους δεν αποκλειουν τις προπαραγγελιες αλλα εξακολουθω να μην μπορω να βαλω τον κωδικο.θα τους στειλω mail να δω τι θα μ πουν...ευχαριστω πολυ παντως
Εdit τελικα εβαλα το Z20 και γλιτωσα 2 ευρωπουλα!κατι ειναι κιαυτο!εβαζα το 40 το ζωον και αφου λεει λιρες δεν εφτανε τις 40 λιρες η προπαραγγελια!!!!:banplease:

smarnel
13-01-2011, 13:42
όσον αφορά το Play.com όποτε έχω παραγγείλει κάτι σε γιορτινή περίοδο όπως τα Χριστούγεννα,κάνει πάνω από μήνα να έρθει...

υ.γ. ένα μουσικό cd που έχω παραγγείλει από μέσα Δεκεμβρίου ακόμα να έρθει..!η αρρώστεια των γιορτών..!

από 22/12 τελικά ήρθε σήμερα..!καλά είναι...

mihalis13
13-01-2011, 13:44
Σήμερα μου ήρθε το NFS Hot Pursuit απο Amazon.co.uk παραγγελία 3/12, dispatched 5/12

Nerven
13-01-2011, 13:49
Να πω και εγώ το δράμα μου.

play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99€ ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010 ακόμα περιμένω.

amazon.co.uk Playstation move starter pack total: 43,65£ ORDER DATE: 24 Dec 2010 POSTED DATE: 29 Dec 2010 ακόμα περιμένω.


Μήπως να αρχίσω το ψάξιμο? Να πάω στην Νικολουλη; :banplease:

odytsak
13-01-2011, 14:31
Γιάννη η καθυστερημένη παράδοση προς εσένα είναι ένα δείγμα της τραγικής κατάστασης που επικρατεί στα ΕΛΤΑ.

Δεν είναι λογικό ενώ παραγγείλαμε την ίδια μέρα
σε μένα να ήρθε Δευτέρα και να έχει πάει Πέμπτη και να μη το έχεις παραλάβει.

Δεν είναι ότι χάθηκε, απλά σαν χώρα και σαν υπηρεσίες είμαστε άστα να πάνε.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι μένω δίπλα στο κεντρικό ταχυδρομείο της Θεσσαλονίκης
αλλά ότι έχω παραγγείλει από αγγλικά eshops έχει έρθει το συντομότερο σε 4 εργάσιμες και το αργότερο σε 6,
εξαιρείται βέβαια η συγκεκριμένη παραγγελία γιατί ήταν προπαραμονές Χριστουγγένων και έπεσε πάνω σε Χριστούγγενα, Πρωτοχρονιά, Φώτα
και στον μεγάλο λόγω γιορτών όγκο δεμάτων.

Nerven
13-01-2011, 14:44
Βλέπω πολλούς που έχουν παραγγείλει Ιανουάριο μήνα και τους έχουν έρθει, τα δικά μου είναι απο Δεκέμβριο και τίποτα ακόμα, το K&L δεν με πολύ νοιάζει παει και έρχεται αλλα φοβάμαι για το move starter pack που καθυστερεί και ανησυχώ μήπως έγινε κάτι ή να μου έρθει διαλυμενο...

djpar
13-01-2011, 15:54
παιδια μαλλον τα χριστουγεννα δεν ηταν η καλυτερη επιλογη για αγορες απο εξωτερικο,περιμενετε καποτε θα σκασουν κ τα παιχνιδια σας σιγουρα δεν εχουν χαθει

Gorgi
13-01-2011, 16:36
Εγώ περιμένω από 24/11 τη formula 2010 από zavvi. Επικοινώνησα μαζί τους και μου έστειλαν τη φόρμα για refund η οποία σε μία βδομάδα ήρθε μια χαρά. Στα ΕΛΤΑ μου ζήτησαν ένα 9ψήφιο κωδικό που έχουν όλα τα πακέτα για να μπορέσουν να το εντοπίσουν. Περιμένω απάντηση από το zavvi να δω. Πάντως οι χρόνοι του έχουν γίνει απλά τραγικοί. Δεν είναι δυνατόν να περιμένεις 2 μήνες για να έρθει, μέχρι τότε μπορεί να το βρεις στη μισή τιμή.

SPARTIAN-GR-
13-01-2011, 20:18
και για μένα παιδιά το ίδιο ισχύ με εσάς τα είπα και ποιο πάνω
ακόμα το παιχνιδάκι να έρθει τους δίνω και αύριο προθεσμία
και μετά στέλνω email δεν είναι δυνατόν αντικείμενο που έφυγε την ίδια μέρα να ήρθε την δεύτερα...και άλλα που έφυγαν πιο μετά και αυτά ήρθαν την τρίτη
και αυτό από 13/12 τίποτα... δεν μπορώ να πω οτι φταίει και το zavvi γιατι αμα έφταιγε δεν ερχόντουσαν και τα άλλα,το οτι όμως αργουνε τοσο ειναι ισβαρος τους και πιστεύω οτι πολλοί θα το σκέφτονται πλέον να παραγγείλουν απο το zavvi διότι είναι ταλαιπωρία μεγάλη αυτη η καθυστέρηση

djpar
13-01-2011, 20:22
για το προβλημα φαινεται να φταιει η Αγγλια κ οχι τα μαγαζια,πιθανα οχι κ τα ΕΛΤΑ.

Devil_7
13-01-2011, 21:20
Εγώ από amazon περιμένω το pro 11 που έγινε dispatched στις 2 του μηνός και λέει est.delivery 11/01. Να στείλω mail που δεν έχει έρθει ή είναι νωρίς ακόμα? Είναι η πρώτη μου παραγγελία από amazon και η πρώτη για το playstation γενικά και δεν ξέρω πόσες μέρες κάνουν συνήθως. γι' αυτό ρωτάω.

Nerven
13-01-2011, 21:40
Κανε το κόπο να ρίξεις μια ματια στης προηγούμενες σελίδες και θα λυθεί η απορία σου.

grip
14-01-2011, 22:58
Σήμερα μου ήρθαν το splatterhouse από zavvi και το Kane and Lynch 2 από play.
Μάλιστα στο play υπήρχαν μία κάρτα εις τριπλούν για Χριστουγεννιάτικες αγορές.
Λέτε να προλαβαίνω?:d030:
Τέσπα,τέλος καλό όλα καλά,και άλλη φορά περίοδο εορτών θα έχω φροντίσει να ψωνίσω πιο νωρίς τα παιχνίδια.

ilias78
15-01-2011, 00:44
το amazon για αξια κατω των 25 λιρων, τι μεταφορικα χρεωνει?

aggelos7
15-01-2011, 10:05
μου ηρθαν και εμενα όλα μαζί χτες:
α) fifa 11 απο zavvi dispatched 3/12
β) βαση για την τηλεοραση για την καμερα του ps3 απο play.com dispatched 22/12
c) καρτα μνημης απο mymemory. dispatched 04/01 !!!!!!!!!

Τι συμπερασμα να βγαλεις τωρα.
Το θεμα ειναι οτι εχω ήδη στείλει declaration form sto zavvi και ζηταω τα λεφτα μου πισω. Δεν μου εχουν απαντησει βεβαια ακομα.....

muku
15-01-2011, 21:00
Παιδιά μετέφερα τη συζήτηση για τις κάρτες εδώ. (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1850) Είχαμε ξεφύγει λίγο από το θέμα νομίζω :p

Psifio
16-01-2011, 11:59
Εγώ περιμένω από 24/11 τη formula 2010 από zavvi. Επικοινώνησα μαζί τους και μου έστειλαν τη φόρμα για refund η οποία σε μία βδομάδα ήρθε μια χαρά. Στα ΕΛΤΑ μου ζήτησαν ένα 9ψήφιο κωδικό που έχουν όλα τα πακέτα για να μπορέσουν να το εντοπίσουν. Περιμένω απάντηση από το zavvi να δω. Πάντως οι χρόνοι του έχουν γίνει απλά τραγικοί. Δεν είναι δυνατόν να περιμένεις 2 μήνες για να έρθει, μέχρι τότε μπορεί να το βρεις στη μισή τιμή.

Από της 20/11 περιμένω την Formula Αλλα τίποτα ακόμα μου είπαν χθες ότι μάλλον έχει χα8ει στην αποθήκη τους !! Εγώ φυσικά τους Ζήτησα τα λεφτά μου Πίσω γιατί τώρα πια το βρίσκω στην μισή τιμή !! Για να δούμε !!:swordfight:

dimagic
16-01-2011, 17:16
ρε παιδια θελω να παρω το "enslaved odyssey to the west" αλλα πιο κατω στην περιγραφη του λεει.......


Description

Unfortunately this product cannot be shipped outside of the UK.


sto zavvi.......με 21,95 euro.......

overclocker
16-01-2011, 18:08
ρε παιδια θελω να παρω το "enslaved odyssey to the west" αλλα πιο κατω στην περιγραφη του λεει.......


Description

Unfortunately this product cannot be shipped outside of the UK.


sto zavvi.......με 21,95 euro.......
Πάρτο από το GAME.co.uk
http://www.game.co.uk/PS3/Action/Adventure/~r346629/Enslaved-Odyssey-to-the-West/?mid=346629

SPARTIAN-GR-
16-01-2011, 19:50
εγω παιδια έστειλα μήνυμα παρασκευη απογευμα
για το παιχνιδακι που περιμενω απο 13/12/10
αλλα φυσικα δεν εχουν απαντησει ακομα

antoniss
16-01-2011, 19:58
ρε παιδια θελω να παρω το "enslaved odyssey to the west" αλλα πιο κατω στην περιγραφη του λεει.......


Description

Unfortunately this product cannot be shipped outside of the UK.


sto zavvi.......με 21,95 euro.......

Το στέλνει όμως κανονικά αν θες να το πάρεις


Η uncharted 2 έκδοση στο Πλαίσιο προσοχή είναι platinum.

Και ποια είναι η διαφορά με την αρχική ;

ilias73
16-01-2011, 22:29
Δεν είναι αυτό που μας ενδιαφέρει, αλλά ο κωδικός BCES-XXXXX για τα DLCs...[/QUOTE]

Έχω την εντύπωση ότι τα platinum περιλαμβάνουν τα dlc...

antoniss
16-01-2011, 23:19
Δεν είναι αυτό που μας ενδιαφέρει, αλλά ο κωδικός BCES-XXXXX για τα DLCs...

Έχω την εντύπωση ότι τα platinum περιλαμβάνουν τα dlc...[/QUOTE]

Όχι , κανένα platinum ,
Τα platinum games είναι καθαρά εκείνα τα οποία επειδή έχουν πουλήσει πολλά αντίτυπα η εταιρία τα βγάζει με την "στάμπα" platinum και φυσικά σε πολύ χαμηλή τιμή . Για αυτό και συνήθως βγαίνουν πολύ καιρό μετά έως και χρόνο ,

Όλες οι εκδόσεις που έχουν μέσα και Dlc's λέγονται αλλιώς συνήθως goty ή complete edition ή όπως αλλιώς αποφασίσει η εταιρία του

Nikoladim
17-01-2011, 00:22
platinum uncharted 2 και κανονική είναι οι ίδιες ακριβώς. Απλώς αλλάζει η συσκευασία. Κατά την άποψη μου σαν συλλεκτικό κομμάτι δεν αξίζει το Platinum.

Nikoladim
17-01-2011, 02:52
psx3 ανέφερα συλλεκτικούς λόγους. Ασφαλώς και αν δεν βρίσκεις τέτοια παιχνιδάρα το παίρνεις σε platinum.

WolfRathmA
17-01-2011, 03:34
Να σας το βαλω και εγω περα να το εχετε!

Εκπτωσεις κωτσοβολος!

http://tinyurl.com/6hjw2so

antoniss
17-01-2011, 04:38
Όχι , κανένα platinum ,
Τα platinum games είναι καθαρά εκείνα τα οποία επειδή έχουν πουλήσει πολλά αντίτυπα η εταιρία τα βγάζει με την "στάμπα" platinum και φυσικά σε πολύ χαμηλή τιμή . Για αυτό και συνήθως βγαίνουν πολύ καιρό μετά έως και χρόνο ,

Όλες οι εκδόσεις που έχουν μέσα και Dlc's λέγονται αλλιώς συνήθως goty ή complete edition ή όπως αλλιώς αποφασίσει η εταιρία του

Τα παραπανω ισχυουν αλλα οχι απολυτα:
Midnight Club: Los Angeles που εχει ολα τα dlc και κυκλοφορει μονο σε platinum:
http://en.wikipedia.org/wiki/Midnight_Club:_Los_Angeles
Grid: Reloaded που εχει ολα τα dlc και κυκλοφορει μονο σε platinum:
http://www.gem.co.uk/product/?id=5024866343380
Επισης οπως επισημανθηκε προηγουμενως, τα ιδια ισχυουν και για το Assasins Creed 2

/quote]


και τα 3 αυτά που αναφέρεις έχουν μεν τα DLCs που είχανε βγει μέσα στο δισκάκι αλλά δεν είναι η ίδια έκδοση με την αρχική σε PLATINUM αλλά άλλη ,

δλδ τι εννοω:

το AC2 είναι το αρχικό παιχνίδι , (κάποια στιγμή βγάλανε την AC2 complete edition που είχε τα DLCs μέσα) και όταν θέλανε να βγάλουνε τη Platinum ¨εκδοση αποφασίσανε πως θα την ονομάσουν AC2 GOTY Platinum (η οποία έχει τα DLCs) αλλά δεν είναι η αρχική ονομασία , αφού τότε θα έπρεπε να λέγεται σκέτο AC2 platinum.

επίσης στο άλλο που αναφέρεις το Grid , η κανονική του ονομασία είναι Race Driver: Grid , όπου και βγήκε κανονικά σε platinum με την ίδια ονομασία Race Driver: Grid Platinum , που δεν είχε καμιά διαφορά με το αρχικό , απλά πάλι αποφασίσανε να βγάλουνε μια επιπλέον έκδοση (προφανώς για να κερδίσουν και τους τελευταίους που δεν το είχανε αγοράσει) με την ονομασία Race Driver: Grid Reloaded Platinum όπου και σε αυτήν έχουν και το επιπλέον υλικό

και τέλος στο Midnight Club: Los Angeles βγάλανε σε Platinum πια την έκδοση Midnight Club: Los Angeles Complete platinum edition όπου στην δεύτερη περιλαμβάνει και αυτή το επιπλέον υλικό.

άρα οι Platinum εκδόσεις δεν έχουν καμία διαφορά με την αρχική πέρα από την συσκευασία και φυσικά την τιμή , όσες δε Platinum εκδόσεις έχουν και κάτι επιπλέον της αρχικής έχουν και διαφορετικό όνομα όπως τα παραπάνω παραδείγματα ,

π.χ. Uncharted 2 με Uncharted 2 platinum , δεν έχει κανένα dlc επιπλέον η platinum έκδοση , αν βγει όμως αργότερα θα έχει και διαφορετικό όνομα , πχ. Uncharted 2 Complete ή GOTY ή Special Edition ή κάπως αλλιώς.

Devil_7
17-01-2011, 12:44
Μόλις μου ήρθε το move starter pack μαζί με το move gun που είχα παραγγείλει από gameseek. Το θέμα είναι ότι τα κουτιά είναι ταλαιπωρημένα και ειδικά αυτό του move starter pack. Δεν ήταν σφραγισμένο και το dvd με το demo ήταν και αυτό ανοιγμένο. Βέβαια το χειριστήριο και η κάμερα φαίνονται μια χαρά. Τι να κάνω? Να τους στείλω mail?

Sorry για το συνεχόμενο μήνυμα αλλά δεν βλέπω edit button. Μου ήρθε και το pro που είχα παραγγείλει από amazon και είναι και αυτό ανοιγμένο. Δεν έχει τη ζελατίνα που έχουν τα καινούργια. Και ήθελα να το πουλήσω κιόλας. Δεν έπρεπε να είναι σφραγισμένο? Δεν έχω παραγγείλει πάλι απ'εξω για playstation.

enstikto
17-01-2011, 12:57
Το κουτί προφανός ταλαιπωρήθηκε στο delivery... Το ΒR Demo disc νομίζω ούτως ή άλλος ότι δεν είχε ζελατίνα... Αν δουλεύουν όλα οκ νομίζω δεν υπάρχει λόγος να επικοινωνήσεις μαζί τους.

Το pro γενικά να ξέρεις απο Αγγλία δεν είχε ζελατίνα. Γενικά τα παιχνίδια της Konami για κάποιο λόγο όταν έρχονται απο αγγλία είναι χωρίς ζελατίνα...

ΥΓ. Τα posts στα έκανα merge εγώ...

antoniss
17-01-2011, 13:20
.... Μου ήρθε και το pro που είχα παραγγείλει από amazon και είναι και αυτό ανοιγμένο. Δεν έχει τη ζελατίνα που έχουν τα καινούργια. Και ήθελα να το πουλήσω κιόλας. Δεν έπρεπε να είναι σφραγισμένο? Δεν έχω παραγγείλει πάλι απ'εξω για playstation.

έτσι έρχεται από Αγγλία το pro χωρίς ζελατίνα , το ίδιο μου είχε έρθει και το Castlevania που είναι και αυτό της Konami ,

δεν ξέρω τον λόγο πάντως και τα 2 δύο ήτανε αχρησιμοποίητα και αγρατζούνιστα από κάτω το δισκάκι ,

τώρα για να το πουλήσεις το εξηγείς στον αγοραστή και λογικά θα το καταλάβει

Nerven
17-01-2011, 14:27
Να πω και εγώ το δράμα μου.

play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99€ ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010 ακόμα περιμένω.

amazon.co.uk Playstation move starter pack total: 43,65£ ORDER DATE: 24 Dec 2010 POSTED DATE: 29 Dec 2010 ακόμα περιμένω.

Έστειλα μαιλ στο amazon σήμερα και τους είπα ότι ακόμα να παραλάβω μέσα σε λίγη ωρα μου απαντανε και μου λέει ότι θα μου στείλει άλλο χωρίς καμία χρέωση και αν έρθει μετέπειτα η αρχική παραγγελεια να τους το στείλω πίσω.

Και ρωταο εγω τώρα ο κλασικός πονηρός Ελληναρας. Όταν μου έρθει το δεύτερο move started pack που μου στέλνουν και το παραλάβω και μετά μου έρθει και το πρώτο το ξεχασμένο και το παραλάβω θα το καταλάβουν και θα μου ζητάνε φράγκα ή θα μπορέσω να κρατήσω και τα 2 και όλα μέλι γάλα;

smarnel
17-01-2011, 14:43
Έστειλα μαιλ στο amazon σήμερα και τους είπα ότι ακόμα να παραλάβω μέσα σε λίγη ωρα μου απαντανε και μου λέει ότι θα μου στείλει άλλο χωρίς καμία χρέωση και αν έρθει μετέπειτα η αρχική παραγγελεια να τους το στείλω πίσω.

Και ρωταο εγω τώρα ο κλασικός πονηρός Ελληναρας. Όταν μου έρθει το δεύτερο move started pack που μου στέλνουν και το παραλάβω και μετά μου έρθει και το πρώτο το ξεχασμένο και το παραλάβω θα το καταλάβουν και θα μου ζητάνε φράγκα ή θα μπορέσω να κρατήσω και τα 2 και όλα μέλι γάλα;

αν δεν είναι συστημένο (που απ'όσο γνωρίζω δεν είναι) δεν θα καταλάβουν τίποτα και δεν θα σου ζητήσουν τίποτα...
αλλά μην είσαι και εσύ ο κλασικός πονηρός Ελληνάρας...έτσι βγάλαμε στο παρελθόν "κακό" όνομα στο εξωτερικό,ας κάνουμε εμείς την διαφορά,ναι..?

υ.γ. έχω στείλει πίσω διπλό παιχνίδι στο play.com γιατί την έπαθα όπως κι εσύ...τουλάχιστον έχω την συνείδησή μου ήσυχη... :a068:

volyros
17-01-2011, 14:50
Έστειλα μαιλ στο amazon σήμερα και τους είπα ότι ακόμα να παραλάβω μέσα σε λίγη ωρα μου απαντανε και μου λέει ότι θα μου στείλει άλλο χωρίς καμία χρέωση και αν έρθει μετέπειτα η αρχική παραγγελεια να τους το στείλω πίσω.

Και ρωταο εγω τώρα ο κλασικός πονηρός Ελληναρας. Όταν μου έρθει το δεύτερο move started pack που μου στέλνουν και το παραλάβω και μετά μου έρθει και το πρώτο το ξεχασμένο και το παραλάβω θα το καταλάβουν και θα μου ζητάνε φράγκα ή θα μπορέσω να κρατήσω και τα 2 και όλα μέλι γάλα;otan kai an er8ei to ksehasmeno 8a to gyriseis pisw san nomotaghs poliths auths ths xwras..autes tis lamogies kanoume tosa xronia oi ellinares kai ferame thn xwra ekei pou tin ferame..filika sto lew..

tonybsg
17-01-2011, 15:07
Και ρωταο εγω τώρα ο κλασικός πονηρός Ελληναρας. Όταν μου έρθει το δεύτερο move started pack που μου στέλνουν και το παραλάβω και μετά μου έρθει και το πρώτο το ξεχασμένο και το παραλάβω θα το καταλάβουν και θα μου ζητάνε φράγκα ή θα μπορέσω να κρατήσω και τα 2 και όλα μέλι γάλα;

Να το στείλεις πίσω, να βάλεις μέσα και την απόδειξη των μεταφορικών και θα σου κάνουν και refund το κόστος αποστολής έτσι.

Σίγουρα μπορείς να το κρατήσεις, αλλά έχε υπόψη σου ότι το zavvi (αν θυμάμαι καλά) είχε μπλοκάρει λογαριασμό, ενώ υποτίθεται πως το play γι' αυτόν τον λόγο έχει βάλει τον περιορισμό των 30 λιρών προς Ελλάδα (τουλάχιστον σε νέους πελάτες). Αυτό φυσικά δεν είναι εξακριβωμένο, αλλά έτσι είχα διαβάσει.

Όπως και να έχει, και τίποτα από αυτά να μην ισχύει, στείλε το πίσω για να είσαι σωστός.

smarnel
17-01-2011, 18:02
από αυτό εδώ έχει ψωνίσει κανείς..?
άσχετα με το ότι είναι μαϊμού τα χειριστήρια κλπ...

smarnel
17-01-2011, 18:05
από αυτό εδώ έχει ψωνίσει κανείς..?
http://www.miniinthebox.com/
άσχετα με το ότι είναι μαϊμού τα χειριστήρια κλπ...

πραγματικά,γιατί δεν υπάρχει edit αφού ποστάρει κάποιος..? :confuzed:

ilias78
17-01-2011, 21:12
ερωτηση.
ειναι δυνατον, ενας τιτλος να εχει ημερομηνια επισημης κυκλοφοριας την 18/1, στα καταστηματα της αγγλιας να ειναι διαθεσιμος απο 21/1 και εδω στην ελλαδα να υπαρχει απο σημερα στα ραφια καποιον γνωστων καταστηματων??

Dragonpaul
17-01-2011, 21:29
ερωτηση.
ειναι δυνατον, ενας τιτλος να εχει ημερομηνια επισημης κυκλοφοριας την 18/1, στα καταστηματα της αγγλιας να ειναι διαθεσιμος απο 21/1 και εδω στην ελλαδα να υπαρχει απο σημερα στα ραφια καποιον γνωστων καταστηματων??

Λες για το LBP2, ε? Ναι, γινεται, Ηλια. Εχει συμβει και στο παρελθον, αλλα δε θυμαμαι τωρα με ποιο παιχνιδι.

ilias78
17-01-2011, 22:59
ναι γιαυτο λεω. εντυπωση μου κανει...

antoniss
18-01-2011, 00:38
ναι γιαυτο λεω. εντυπωση μου κανει...

έχει ξαναγίνει πάντως και με το pro2011 αλλά εκεί το καταλαβαίνω γιατί δεν ήτανε ίδια έκδοση με της αγγλίας λόγω ελληνικής γλώσσας . Και τότε είχε έρθει νωρίτερα στην Ελλάδα.

Αυτό γίνεται κυρίως με us και eu releases πάντως.
Κάποια διαφορά θα έχει που δεν ξέρουμε και τώρα το LBP2

Spiros20
18-01-2011, 10:41
Εγώ από το Amazon είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά έχουν χαθεί πολλές φορές πράγματα. Άμα κάτι που έχω παραγγείλει δεν έρθει την πέμπτη μέρα χάνεται. Πάντα ότι παραγγέλνω από το Amazon έρχεται μέσα σε 5 μέρες. Όχι παραπάνω. Δηλαδή άμα μου στείλουν κάτι Δευτέρα έρχεται Παρασκευή, άμα μου στείλουν κάτι Παρασκευή έρχεται Τρίτη. Άμα κάτι δεν έρθει την πέμπτη μέρα δεν θα έρθει ποτέ. Και τώρα έχω παραγγείλει κάτι iPod για κάτι φίλους και έχουν περάσει 11 μέρες. Είναι παραγγελία με πολλά χρήματα και φοβάμαι πως άμα δηλώσω ότι χάθηκαν θα με διαγράψουν από χρήστη :(

antoniss
18-01-2011, 16:59
μήπως έχει αγοράσει κανείς από το http://www.mymemory.co.uk ?

εντυπώσεις ?

antoniss
18-01-2011, 18:48
Εγώ. Καλό είναι, αν πετύχεις τίποτα σε προσφορά... και δεν αργεί και πολύ.

Ok tnx, κάτι βρήκα αλλά δεν ήξερα καθόλου το μαγαζί αυτό , ίσως το δοκιμάσω την επόμενη φορά

WolfRathmA
18-01-2011, 19:56
Βρε παιδια, λιγο ακυρο με το θεμα, αλλα ψαχνω να βρω κολόνιες σε χαμηλες τιμες. Ξερετε κανενα μαγαζι που να τις εχει φθηνα; Εκτος ebay κτλ...

Dragonpaul
18-01-2011, 20:50
Βρε παιδια, λιγο ακυρο με το θεμα, αλλα ψαχνω να βρω κολόνιες σε χαμηλες τιμες. Ξερετε κανενα μαγαζι που να τις εχει φθηνα; Εκτος ebay κτλ...

Eνταξει, δεν υπαρχεις λεμε!!!!!!!!! Ακου κολωνιες.... Μονο σε ηλεκτρονικο καταστημα σε ενδιαφερει? Γιατι αν σε ενδιαφερει και σε φυσικο καταστημα, τοτε ισως ξερω καποιο.

dimitrk
18-01-2011, 21:03
Βρε παιδια, λιγο ακυρο με το θεμα, αλλα ψαχνω να βρω κολόνιες σε χαμηλες τιμες. Ξερετε κανενα μαγαζι που να τις εχει φθηνα; Εκτος ebay κτλ...


Καλησπέρα φίλε μου,
έγω έχω παραγγείλει κανά 2 φορές από το παρακάτω site:
www.StrawberryNET.com
Νομίζω ότι έχει και δωρεάν αποστολή.

WolfRathmA
18-01-2011, 21:26
Eνταξει, δεν υπαρχεις λεμε!!!!!!!!! Ακου κολωνιες.... Μονο σε ηλεκτρονικο καταστημα σε ενδιαφερει? Γιατι αν σε ενδιαφερει και σε φυσικο καταστημα, τοτε ισως ξερω καποιο.


Ναι! Αν ειναι καπου κοντα μου! ;)


Καλησπέρα φίλε μου,
έγω έχω παραγγείλει κανά 2 φορές από το παρακάτω site:
www.StrawberryNET.com (http://www.StrawberryNET.com)
Νομίζω ότι έχει και δωρεάν αποστολή.

Σε ευχαριστω! Μου το ειπε και ενας φιλος μου αυτο. Καλο φαινεται!

Drummer987
19-01-2011, 15:29
Πολυ καλο το όλο θέμα,μπραβο παιδια!

sakoulias
19-01-2011, 16:45
Call of Duty MW2 Prestige Edition 69e @ Multirama (από τη σελίδα τους στο facebook)

Πολλά αξιόλογα games με 13-15e στον Γερμανό...

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?selectedCategoryId=623&id=623&attributeToSort=5

Ειμαι λιγο off-topic αλλα θέλω να το πώ
Καλά έκανες και το έβαλες φίλε αλλά μετά από το προπέρσινο φιάσκο του Γερμανού εγώ δεν θά έκανα καν τον κόπο να παραγγείλω... Πιθανότατα θα έχουν 10 κομμάτια για όλη την Ελλάδα τα οποία θα έφυγαν και απο την πρώτη μερα...

antoniss
19-01-2011, 17:14
^^ Και εγώ την είχα πάθει πέρισυ με τον Γερμανό αλλά μπήκα πριν λίγο και έκανα μια παραγγελία ,

που ξέρεις μπορεί φέτος να είναι πιο σωστοι τι να πώ !

πάντως η απάντηση που μου ήρθε στο mail μου φαίνεται πιο οργανωμένη από περισυ , μακάρι να μην έχουμε τα ίδια !

η απάντηση:

Η παραγγελία του προϊόντος / προϊόντων (BATTLEFIELD BAD COMPANY 2/PS3) που κάνατε στις 19-01-2011 έχει προωθηθεί στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ

Στο διάστημα των 2 ημερών θα ενημερωθείτε από το κατάστημα που έχετε επιλέξει να παραλάβετε το προϊόν, για την κατάσταση της παραγγελίας σας.
Εφόσον ενημερωθείτε για την παραγγελία σας, θα πρέπει να παραλάβετε το προϊόν στο διάστημα των 4 ημερών. Μετά το συγκεκριμένο διάστημα, το προϊόν θα διατεθεί προς πώληση.
Στην περίπτωση που θα θέλατε να ακυρώσετε ένα μέρος είτε ολόκληρη την παραγγελία σας μπορείτε στο διάστημα των 2 -3 εργάσιμων ημερών από την τοποθέτηση της παραγγελία σας, να απευθυνθείτε στο κατάστημα Γερμανός που έχετε επιλέξει.
Αν κάποια από τα εμπορεύματα που παραγγείλατε δεν είναι διαθέσιμα, τότε το κατάστημα Γερμανός που επιλέξατε για την παράδοση των παραγγελθέντων εμπορευμάτων, θα επικοινωνήσει μαζί σας εντός δύο ημερών από την τοποθέτηση της παραγγελίας ώστε να σας ενημερώσει για τον πιθανό χρόνο παράδοσής του.
Ευχαριστούμε που προτιμήσατε το e- germanos για τις αγορές σας. Είμαστε πάντα δίπλα σου για να επιλύσουμε οποιαδήποτε απορία για τα προϊόντα και υπηρεσίες ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την τεχνολογία γενικότερα με την on-line επικοινωνία.
Με εκτίμηση
Δίκτυο Καταστημάτων Γερμανός

Desmond
19-01-2011, 19:19
*πάντως τα Multirama/public/getinow ένα μαγαζί είναι με τον Γερμανο...
Μια διευκρίνηση: Τα καταστήματα Γερμανός είναι της Cosmote.

ilias78
19-01-2011, 21:40
εκανα κ εγω μια παραγγελεια. για να δουμε αυτη τη φορα.

dykon
19-01-2011, 22:07
paidia kserei kaneis na mou pei an to amazon dexete paypal?

james9
19-01-2011, 23:04
υπαρχει περιπτωση να βρουμε καταστημα του εξωτερικου που να παραδιδει dead space day 1?

ReaperX
20-01-2011, 02:28
paidia kserei kaneis na mou pei an to amazon dexete paypal?

Aν και είμαστε σε λάθος thread,όχι δεν δέχεται.

Βάζεις κατευθείαν την κάρτα σου.

WolfRathmA
20-01-2011, 03:50
Ναι καλα!

Μη τους τα στειλεις! Πουλησετα καλυτερα! Θα βγαλεις περισσοτερα! LOL :P

psx3
20-01-2011, 04:14
Ναι καλα!

Μη τους τα στειλεις! Πουλησετα καλυτερα! Θα βγαλεις περισσοτερα! LOL :P
Για να με κάνουν ban και να μπει σε blacklist η Ελλάδα; :P

Ελπίζω να μην χαθούν πάντως... από Zavvi ακόμα περιμένω 1 μήνα κάτι πράγματα!

WolfRathmA
20-01-2011, 04:47
Ασε ρε... Εδω περα τους στέλνεις μηνυμα για τη παραγγελία να μαθεις τι εγινε που εχει αργήσει 1 μηνα + και δε σου απαντάνε καθόλου!

Λοιπόν... άκου τι θα κάνεις!

Παρε κανονικά διεύθυνση κτλ, ρωτα τους που θελεις να τους τα στείλεις κτλ, και πες ψέματα οτι τα εστειλες!

Και μετα αστους να χτυπάνε το κεφαλι τους! Αν σου στέλνουν μήνυμα και σε ρωτανε, αν τα εστειλες μη τους απαντάς αμέσως.. απαντα μετα απο καμιά εβδομάδα και πες τους οτι αν δεν εχουν ερθει μεσα σε 25 εργάσιμες μέρες τοτε να σου ξαναστειλουν!

LOL!

WolfRathmA
20-01-2011, 05:28
Οχι, απλα θα σου δωσουν μια διευθυνση η οποια ειναι free post η καπως ετσι. Απλα το πας ταχυδρομιο και τα δινεις και τελειωσες.

Εγω παντως σου λεω κρατησετα και κανε αυτο που σου λεω :P

djpar
20-01-2011, 10:18
Ναι! Αν ειναι καπου κοντα μου! ;)



Σε ευχαριστω! Μου το ειπε και ενας φιλος μου αυτο. Καλο φαινεται!

το ποιο απιστευτο με αυτο το μαγαζι ειναι οτι μια φορα ειχανε σπασει ενα σετ απο κολονιες και τελικα μας δωσανε το ιδιο σετ δωρεαν ενω στην αρχη λεγανε οτι εφοσον εσπασαν μονο 2/5 μπουκαλια οτι επρεπε να πληρωσω το μισο σετ,εννοειται οτι αφου το κανανε αυτο παραγγειλα κ αλλες κολονιες στα καπακια για να στηρίξω την κινηση τους αυτη.

Babis_ECE
20-01-2011, 11:05
Παρήγγειλα την Κυριακή από amazon.co.uk μία ηλεκτρική ξυριστική μηχανή, πρώτη φορά με Free Super Saver Delivery.
Expected Arrival Date είναι 24/1, οπότε περιμένω να δω αν ισχύει. Πάντως αν το έχουν φέρει μέχρι την Δευτέρα θα είναι καταπληκτικά και με free shipping πλέον θα λέει να ψωνίζεις και ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές από amazon.

antoniss
20-01-2011, 11:14
Επιτέλους !! έφτασαν από zavvi και τα τελευταία και καταιδρωμένα παιχνιδάκια μου από το μακρινό 2010 ..... !!! χαχα

22 μέρες κάνανε και με αυτά που διαβάζω πρέπει να είμαι και ευχαριστημένος αφού σε άλλους έχουν περάσει τον μήνα.

πάντως αν και ίδιο μαγαζί δοκίμασα και το the hut έτσι μπας και επειδή είναι η 1η μου παραγγελία κάνουν πιο γρήγορα σαν νέος πελάτης .χαχχα θα δείξει:scratch:



Μια διευκρίνηση: Τα καταστήματα Γερμανός είναι της Cosmote.

ναι σωστά λες , πλέον είναι της Cosmote (έχει μείνει ακόμα η επωνυμία) και μάλιστα είναι στο πρόγραμμα να αλλαχθεί και η ταμπέλα ,

ο Γερμανός (ο πρώην ιδιοκτήτης σαν πρόσωπο εννοώ) δεν έχει πλέον σχέση με τα καταστήματα Γερμανός , αλλά έχει με τα public/multirama/getitnow όπου στην ουσία είναι το ίδιο μαγαζί.

dykon
20-01-2011, 11:51
Aν και είμαστε σε λάθος thread,όχι δεν δέχεται.

Βάζεις κατευθείαν την κάρτα σου.

thanks k sorry paidia

katsouras
20-01-2011, 16:28
Sorry για το offtopic αλλα μολις ηρθε μια εθνοcash plus στα χερια μου,αντικατασταση της παλιας οπως λεει.Εγω την ειχα για αναληψεις απο ΑΤΜ(δεν γνωριζω αν ειχε και αλλη χρηση) αλλα η νεα λεει ειναι χρεωστικη.Μπορω να κανω αγορες μεσω ιντερνετ με αυτη η απλα ειναι μια καρτα η οποια αντι να εχεις μετρητα την δινεις και σου περνει λεφτα απο εναν λογαριασμο?Ειμαι λιγο ασχετος οπως καταλαβατε..Σημα visa δεν εχει,εχει το maestro.

antoniss
20-01-2011, 17:36
Sorry για το offtopic αλλα μολις ηρθε μια εθνοcash plus στα χερια μου,αντικατασταση της παλιας οπως λεει.Εγω την ειχα για αναληψεις απο ΑΤΜ(δεν γνωριζω αν ειχε και αλλη χρηση) αλλα η νεα λεει ειναι χρεωστικη.Μπορω να κανω αγορες μεσω ιντερνετ με αυτη η απλα ειναι μια καρτα η οποια αντι να εχεις μετρητα την δινεις και σου περνει λεφτα απο εναν λογαριασμο?Ειμαι λιγο ασχετος οπως καταλαβατε..Σημα visa δεν εχει,εχει το maestro.

οι καινούργιες οι cash cards μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για αγορές μέσω internet (εφόσον υπάρχει το αντίστοιχο ποσό στον λογαριασμό σου εννοείται) , η δική σου μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπου υπάρχει το σήμα maestro

π.χ. το zavvi ας πουμε δέχεται , δες και σε όποιο άλλο σε ενδιαφέρει αν έχει το παραπάνω σήμα

smarnel
20-01-2011, 18:23
το λοιπόν,χτες παρήγγειλα online από το site του Γερμανού τα COD MW2 και BF Bad Company 2...
αμέσως μου ήρθε επιβεβαίωση της παραγγελίας με e-mail και σήμερα με πήραν τηλέφωνο απ'το κατάστημα που είχα δηλώσει να πάω για παραλαβή..!
όπως και έκανα και τώρα είναι στα χέρια μου..!

πρέπει να είναι η πιο γρήγορη παραγγελία-παραλαβή ever..! :a014:

gdimoulas7
20-01-2011, 20:34
Παρήγγειλα την Κυριακή από amazon.co.uk μία ηλεκτρική ξυριστική μηχανή, πρώτη φορά με Free Super Saver Delivery.
Expected Arrival Date είναι 24/1, οπότε περιμένω να δω αν ισχύει. Πάντως αν το έχουν φέρει μέχρι την Δευτέρα θα είναι καταπληκτικά και με free shipping πλέον θα λέει να ψωνίζεις και ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές από amazon.
Εγω παντως που παρηγγειλα εναν εκτυπωτη απο amazon, 17/1 μου ειχαν πει οτι θα ερθει και τοτε ακριβως ηρθε.Με ταχυμεταφορες ελτα στη πορτα μου και δωρεαν μεταφορικα,τι αλλο θελουμε.Αψογοι!

geodlord7
20-01-2011, 21:21
Παιδιά, είναι κανεις άλλος που περιμένει παιχνίδια απο amazon.co.uk απο τις 11/1 ? Είχα παραγγείλει και εγώ με free delivery 2 games στις 30/12 και μου γράφει estimated delivery time 11/1 .... Δυστηχως 9 μέρες μετά και δεν έχει έρθει τίποτα....

ilias78
20-01-2011, 23:28
εκανα κ εγω μια παραγγελεια. για να δουμε αυτη τη φορα.

λοιπον, εχτες εκανα την παραγγελεια και σημερα πρωι πρωι με πηραν τηλ να περασω απο δευτερα να παρω το game. μια χαρα λοιπον.

Spiros20
20-01-2011, 23:55
Buy Two Games, Get a Third Free

http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=br_lf_m_1000652381_grlink_2?ie=UTF8&plgroup=2&docId=1000652381

Άμα ήταν το αγγλικό μια χαρά θα ήταν. Αλλά στο Αμερικάνικο θα περάσει τελωνείο και θα πληρώσεις το δωρεάν game διπλή τιμή από την κανονική του :P

volyros
21-01-2011, 00:06
Παιδιά, είναι κανεις άλλος που περιμένει παιχνίδια απο amazon.co.uk απο τις 11/1 ? Είχα παραγγείλει και εγώ με free delivery 2 games στις 30/12 και μου γράφει estimated delivery time 11/1 .... Δυστηχως 9 μέρες μετά και δεν έχει έρθει τίποτα....file giwrgo ego parageila 29/12 kai akoma tzifos..an sou er8oun prwta se sena postare na xerw...

mixaliscrete
21-01-2011, 00:09
όποιος προλάβει !

God of War Trilogy Pac - Playstation 3 στα 24,99€ !!!!! (http://www.public.gr/prod/gaming/games/ps3-games/god-of-war-trilogy-pac-playstation-3/prod380122pp/)

πιο φθηνά από το να πάρεις το 3 μόνο του ....

το χτύπησα και εγώ,ελπίζω το πρωί μην έρθει κανένα mail ότι δεν υπάρχει πλέον :priest:

geodlord7
21-01-2011, 02:47
^^
Ok φίλε, θα το έχω υπόψιν. Πάντως μέχρι τη Δευτέρα τους δίνω διορία. Αν δεν έρθουν θα στείλω email να μου τα ξαναστείλουν όπως έκανε νομίζω ένα παιδί που πόσταρε σε προηγούμενες σελίδες.... άντε να δούμε.

Devil_7
21-01-2011, 04:06
Μόλις παράγγειλα κι εγώ το GOW απο public και BF Bad Company 2 από Γερμανό. Ελπίζω να μην τα έχετε πάρει όλα και να είναι διαθέσιμα. Εγώ δεν έχω παίξει και κανένα GOW μιας και τώρα πήρα το playstation οπότε είναι πολύ καλή φάση η προσφορά.

Devil_7
21-01-2011, 04:10
Παιδιά εγώ είχα παραγγείλει από amazon στις 31/12 έγινε αποστολή στις 2/1 και το πήρα τη δευτέρα στις 17/01. Estimated έλεγε 11/01 αν θυμάμαι καλά.

float56
21-01-2011, 22:29
Το shopto.com ειναι εμπιστο?Εχει αγορασει κανεις απο εκει? Ποσες μερες κανει να ερθει? Αμα το δεμα ειναι signed for σε ποσες μερες θα ερθει?

float56
21-01-2011, 22:34
Εννοω .net^^

Spiros20
22-01-2011, 00:08
Το shopto.net ειναι εμπιστο?Εχει αγορασει κανεις απο εκει? Ποσες μερες κανει να ερθει? Αμα το δεμα ειναι signed for σε ποσες μερες θα ερθει?
Φυσικά και είναι έμπιστο. Άμα είναι signed (συστημένο) σου έρχεται σε 3 με 7 μέρες (όχι παραπάνω). Απλό (not signed) δεν ξέρω κάπου στις 5 με 10 μέρες. Εξαρτάται.

geodlord7
22-01-2011, 01:30
Το shopto.com ειναι εμπιστο?Εχει αγορασει κανεις απο εκει? Ποσες μερες κανει να ερθει? Αμα το δεμα ειναι signed for σε ποσες μερες θα ερθει?

Όπως είπε και ο spiros20, το shopto.net είναι πολύ εμπιστο. Εγω ψωνίζω απο αυτό τα τελευταία 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με την επιλογή για συστημένο πάντως, ότι έχω παραγγείλει έρχεται ακριβως σε 7 μέρες από οταν το στείλουν. Αν φύγει δευτέρα, το ειδοποιητήριο θα έρθει την επόμενη δευτέρα ;)

gdimoulas7
22-01-2011, 03:03
Έλαβε κανείς το παρακάτω;

http://www.zavvi.com/games/games-accessories/frag-fx-v2-ps3-controller-fragfx/10052533.html
http://www.thehut.com/games/games-accessories/frag-fx-v2-ps3-controller-fragfx/10052533.html

Μου ήρθε σήμερα από Zavvi και παρατήρησα ότι φαίνεται σαν μεταχειρισμένο/refurbished (γρατζουνιές, θαμπάδες)... επίσης λείπει το mousepad. Γι' αυτό έχει τόσο χαμηλή τιμή;

Κανείς άλλος;
Το εχω παρει κι εγω απο zavvi και εκανε να ερθει 2 εβδομαδες.Αν και δεν ηταν σφραγισμενο με ζελατινα κλπ εμενα μου φανηκε καινουργιο,ουτε γρατζουνιες αποτυπωματα και τετοια και δουλευει κανονικα.Οσο για το mousepad ουτε εμενα ειχε γιατι μας εστειλαν την se edition http://www.splitfish.com/index.php/en/products/fragfx-v2-se η οποια δεν το περιεχει.Αν και δε το αναφερουν στο site, αλλα στη φωτο που εχουν δε δειχνουν mousepad οποτε αυτο πουλανε.Προσωπικα παντως δε με χαλασε ιδιαιτερα γιατι η τιμη ηταν πολυ καλη.

float56
22-01-2011, 11:20
Το εχω παρει κι εγω απο zavvi και εκανε να ερθει 2 εβδομαδες.Αν και δεν ηταν σφραγισμενο με ζελατινα κλπ εμενα μου φανηκε καινουργιο,ουτε γρατζουνιες αποτυπωματα και τετοια και δουλευει κανονικα.Οσο για το mousepad ουτε εμενα ειχε γιατι μας εστειλαν την se edition http://www.splitfish.com/index.php/en/products/fragfx-v2-se η οποια δεν το περιεχει.Αν και δε το αναφερουν στο site, αλλα στη φωτο που εχουν δε δειχνουν mousepad οποτε αυτο πουλανε.Προσωπικα παντως δε με χαλασε ιδιαιτερα γιατι η τιμη ηταν πολυ καλη.


Όπως είπε και ο spiros20, το shopto.net είναι πολύ εμπιστο. Εγω ψωνίζω απο αυτό τα τελευταία 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με την επιλογή για συστημένο πάντως, ότι έχω παραγγείλει έρχεται ακριβως σε 7 μέρες από οταν το στείλουν. Αν φύγει δευτέρα, το ειδοποιητήριο θα έρθει την επόμενη δευτέρα ;)
ΟΚ ευχαριστω!

Devil_7
22-01-2011, 11:46
Έχει ειδοποιηθεί κανένας από αυτούς που παραγγείλατε το GOW Trilogy για να το παραλάβει?

Nerven
22-01-2011, 13:37
Tι σας εχω τι σας εχω βρωμοπαιδα!

70ευρω Gran Turismo 5 + GTA Episodes from LS
http://www.getitnow.gr/prod/computers-and-software/computers/laptop-accessories/laptop-netbook-cases/gaming/games/ps3-games/gran-turismo-5-ps3-games-and-gta-episodes-from-liberty-city-ps3-games-/prod1012552pp/

ισχυει για τις επομενες 14 ωρες (απο τωρα)

Την προσφορα που την είδες; 100€ λίγα είναι;

Desmond
22-01-2011, 13:45
Την προσφορα που την είδες; 100€ λίγα είναι;
Την ώρα που το έγραψε μπορεί να ήταν 70€ και για τα δύο.

steli0s
22-01-2011, 13:46
Την προσφορα που την είδες; 100€ λίγα είναι;

Χτες ειχαν 70.

Devil_7
22-01-2011, 13:55
Tο λέει κιόλας το παληκάρι. "ισχυει για τις επομενες 14 ωρες (απο τωρα)".

Nerven
22-01-2011, 14:01
Και 70€ να ήταν σιγά την προσφορα.

ezio_auditore
22-01-2011, 14:03
Δεν μας περισσεύουν σε όλους 70αρια να τα παίρνουμε στο launch date...[/QUOTE]
οκ φιλε κανενα προβλημα απλως ρωτησα και μου φανηκε μια ειρωνια,ουτε εμενα με περισευουν 70ρια εξαλλου 50 ευρω το πηρα.:P

Nerven
22-01-2011, 14:06
Έχει ειδοποιηθεί κανένας από αυτούς που παραγγείλατε το GOW Trilogy για να το παραλάβει?

Ακόμα τίποτα....

dimitrisasp
22-01-2011, 17:24
Και 70€ να ήταν σιγά την προσφορα.

Σχεδον 70 ευρω κανει μονο του το GT5 στα μαγαζια. Ενω με την προσφορα επαιρνες και το GTA επιπλεον. Μ αυτο το σκεπτικο το εβαλα, φυσικα και δεν ειναι λιγα λεφτα.. :c030:

Nerven
22-01-2011, 19:07
το killzone2 οποιος δεν το εχει αξίζει πραγματικά μόνο 9,9 €!

Devil_7
22-01-2011, 20:44
το killzone2 οποιος δεν το εχει αξίζει πραγματικά μόνο 9,9 €!

Εγώ το τσίμπησα.

ilias78
23-01-2011, 01:42
αυτο το ξερει κανεις?

http://www.playnaut.com/el

fistikis
23-01-2011, 17:01
Θα μοιραστω μαζι σας την απολυτη αποτυχια της "μεγαλης αλυσιδας καταστηματων multirama" που βιωσα: εδω και καιρο ειχα βαλει στο ματι τα z5500 της logitech οταν καταφερα να μαζεψω τα χρηματα (γιατι με τους μισθους της πεινας που παιρνουμε μου πηρε καποιο διαστημα) βολταρα απο ολα τα καταστηματα να δω που υπαρχουν διαθεσιμα και τελικα ειναι ειδος υπο εξαφανιση γιατι μονο στο multirama υπηρχε. Με τα πολλα κανω την παραγγελια και βαζω για ωρα παραδωσης 8-12πμ, η παραγγελια εγινε παρασκευη 31/12 οποτε την δευτερα 3/1 επικοινωνω με το καταστημα για να μου πει ποτε παραλαμβανω. Η απαντηση που μου εδωσαν ηταν τεταρτη 5/1 (παραμονη των φωτων), οκ λεω γρηγοροι ειναι αμ δε, στηθηκα και περιμενα ολη την ημερα αλλα πουθενα το δεμα μιλησα την ιδια μερα με 3 διαφορετικους στο τηλ. οπου η πρωτη κοπελα μου ειπε οτι βλεπει την παραγγελια και θα παραλαβω αργοτερα μεσα στην μερα, η δευτερη κοπελα δεν μπορουσε να βρει καν την παραγγελια μου και τελος ενα παλικαρι που μιλησα μου ειπε οτι η παραγγελια μου δεν εχει φυγει καν απο το καταστημα......... Με τα πολλα πηρα σβαρνα τα μαγαζια και τα βρηκα (τα ηχεια) στο mall τα πηρα και λεω οκ εληξε. Στις 12/1 με πηραν απο τα multirama τηλ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΙ να μου πουν γιατι δεν ειμαι σπιτι να παραλαβω;;;;;; Αν ειναι ποτε δυνατον ηταν και στραβομενη η υπαλληλος που μου μιλησε γιατι λεει δεν μπορειτε να κανετε παραγγελιες τετοιου υψους και να εξαφανιζεστε, της λεω την ιστορια και αλλαζει υφος κατευθειαν λεγοντας μου οτι το δεμα πηγε στο ηρακλειο κρητης, ενω εγω μενω νεο Ηρακλειο (στην Αθηνα), της ειπα καλημερα και το εκλεισα, συγγνωμη για το μακρυναρι αλλα ειχα απηυδησει ο ανθρωπος με το "συστημα" που εχουν.

Nerven
23-01-2011, 17:21
Multidrama κανονικό. Δεν παίζει να υπάρχει χειρότερη τηλεφωνική εξυπηρέτηση στην Ελλάδα από τα multidrama.

overclocker
23-01-2011, 18:23
Εγώ τους δίνω και Oscar πάντως...

djpar
23-01-2011, 18:58
Δεν ξερω αμα το εχω ξαναρωτησει, το zavvi ειναι χειροτερο απο το blah γιατι θελω να παρω το KZ3 και βλεπω διαφορα 5 ευρο! επισης τι μεταφορικα εχει γιατι λεει free για UK γιαυτο ρωταω

grip
23-01-2011, 19:15
Το zavvi την περίοδο των εορτών μας τα είχε κάνει τσουρέκια...με παραγγελίες να έρχονται μετά από έναν μήνα...
Αν ήταν λόγω εορτών μονάχα τότε είναι καλό.Από μεταφορικά 1,50€ έχει αν θυμάμαι καλά.

WolfRathmA
23-01-2011, 19:26
ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

http://jeffpicard.com/blog/wp-content/uploads/2010/10/nooooooo.jpg

http://i179.photobucket.com/albums/w287/WolfRathmA_GR/Screenshot2011-01-23at620051.png

grip
23-01-2011, 19:31
Lol....Είναι παντού τελικά :doh:

Υ.Γ. Και είναι και κατά ~1£ πιο φθηνό από το site πάντως :bang:

djpar
24-01-2011, 02:42
και στο blahdvd τα χριστουγεννα εκανε 1 μηνα να ερθει το nba jam ok thnx

odytsak
24-01-2011, 13:40
Έχει ειδοποιηθεί κανένας από αυτούς που παραγγείλατε το GOW Trilogy για να το παραλάβει?

Πέρασαν πόσες μέρες κι ακόμα περιμένουμε...:a122:

Νωρίς φαίνεται έπεσε φέτος η πρωταπριλιά στα public!!!:a050::hysterical:

mixaliscrete
24-01-2011, 16:01
Πέρασαν πόσες μέρες κι ακόμα περιμένουμε...:a122:

Νωρίς φαίνεται έπεσε φέτος η πρωταπριλιά στα public!!!:a050::hysterical:

εμένα πάντως ήρθε παιδιά στο Ηράκλειο,αν και e-mail για επιβεβαιωση αποστολης δεν μου εστειλαν ποτε!!

xristos88
24-01-2011, 16:57
Off topic:
Συγνώμη για το off topic βλεπω πως ολοι βαζετε προσφορες απο ξενα site οπως zavvi η ερωτηση μου ειναι η εξης επειδη θελω να αγορασω διαθετω μονο την πιστωτικη καρτα e-shop.gr VISA (http://www.e-shop.gr/credit_card.phtml)μπορώ να αγορασω με αυτην (ειμαι ασχετος με καρτες για αυτο ρωταω).
Συγνωμη και παλι για το off topic

odytsak
24-01-2011, 21:26
εμένα πάντως ήρθε παιδιά στο Ηράκλειο,αν και e-mail για επιβεβαιωση αποστολης δεν μου εστειλαν ποτε!!

Τους πήρα τηλέφωνο και το είχαν κρατημένο στα ντουλάπια τους στα ταμεία
αλλά email επιβεβαίωσης,
(για να μη ταλαιπωρηθώ όπως διευκρινίζει το πρώτο email)
δεν μου ήρθε ποτέ.

Με ταλαιπώρησαν βέβαια λίγο στο τηλέφωνο αφού προς στιγμήν δεν ήξεραν τι τους γίνεται...

Τέλος πάντων, το πήρα, άλλη ταλαιπωρία και ασυννενοησία να μη μας βρει.:priest:


Off topic:
Συγνώμη για το off topic βλεπω πως ολοι βαζετε προσφορες απο ξενα site οπως zavvi η ερωτηση μου ειναι η εξης επειδη θελω να αγορασω διαθετω μονο την πιστωτικη καρτα e-shop.gr VISA (http://www.e-shop.gr/credit_card.phtml)μπορώ να αγορασω με αυτην (ειμαι ασχετος με καρτες για αυτο ρωταω).
Συγνωμη και παλι για το off topic

Ολες οι visa είναι το ίδιο και μπορείς ν'αγοράσεις με πίστωση απ'όπου θέλεις.

GedoGt
24-01-2011, 23:32
Παραγγελία το NBA JAM από το Zavvi στις 6/1 , dispatched στις 10/1 ήρθε σήμερα στις 24/1.

Φίλος μου (Hatzko) παραγγελία στο zavvi το NFS Hot Pursuit στις 19/12 και του πήγε στις 19/1...

aiakos81
25-01-2011, 01:15
Παιδια εγω απο Αθηνα ειχα δηλωσει οτι θα περασω ο ιδιος απο καταστημα και θα πληρωσω εκει. Επειδη δεν μου ειχαν στειλει e-mail, αρχισαν να με ζωνουν τα φιδια και τελικα πηρα τηλ..Μιλησα σημερα το απογευμα με μια κοπελα, η οποια μου ειπε οτι υπαρχει γενικο προβλημα στο συστημα και δεν ηξερε τι ακριβως ειχε γινει και που ηταν η παραγγελια (:d030tr::d030tr:) και οτι θα με καλουσε σε 1' για να με ενημερωσει σχετικα με την εξελιξη της...τελικα πηρε μετα απο 45' και μου ειπε ολα ΟΚ, να παω αυριο απο το καταστημα, ειναι ηδη εκει...Τελικο συμπερασμα...Ξεκινατε τα τηλεφωνα, παντως απατεωνια στυλ Γερμανος δεν ειναι...Το ειχα παραγγειλει Παρασκευη πρωι και Σαββατο μεσημερι που ειχα μπει να τσεκαρω τι γινεται, ηταν ηδη εξαντλημενο...Απο αυριο το trilogy στα χερια μου...
Υ.Γ. : Ας μεταφερει καποιος μοντ τις απαντησεις στο "αξιολογηση καταστηματων" γιατι εδω μονο προσφορες δεν εχει....

volyros
25-01-2011, 13:20
ir8e simera h paragelia mou apo to amazon apo tis 29/12!!!meta apo 27 meres!!!oxi giati ta xwname mono sto zavvi...pantws den xana paragelnw mesa stis giortes me tipota...

Nerven
25-01-2011, 15:14
play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99€ ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010

Ήρθε σήμερα μετα απο 34μέρες

Δεν την ξαναπατάω έτσι, δεν προκειτε να ξαναπαραγγείλω τίποτα την περίοδο τον Χριστουγέννων... :a122:

Devil_7
25-01-2011, 16:49
Παιδιά, όσοι έχετε παραγγείλει από Public το god fo war trilogy ή οτιδήποτε άλλο πάρτε τηλέφωνο στο 8011140000 (από σταθερό τηλέφωνο) και 210 6179032 και ρωτήστε τους γιατί κάτι παίζει. Εμένα δεν μου είχε έρθει mail επιβεβαίωσης και πήρα τηλέφωνο και ρώτησα και μου είπαν ότι η παραγγελία μου είναι στο κατάστημα και ότι έπρεπε να μου είχε έρθει mail. Απλά το λέω για να μη περιμένετε τσάμπα.

JerryMoore
25-01-2011, 18:30
Εμενα μου ηρθε σημερα το gow trilogy απο την Πεμπτη που το παραγγειλα. Mail αποστολης βεβαια δεν πηρα ποτε, οπως λενε και τα παιδια απο πανω μαλλον κατι παιζει με το συστημα τους.

Starlord
25-01-2011, 19:27
play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99€ ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010

Ήρθε σήμερα μετα απο 34μέρες

Δεν την ξαναπατάω έτσι, δεν προκειτε να ξαναπαραγγείλω τίποτα την περίοδο τον Χριστουγέννων... :a122:

Μην ξεχνάτε ότι φέτος έπαιξε τρελό πρόβλημα με τον καιρό και οι καθυστερήσεις στις αποστολές δεμάτων και αλληλογραφίας σε όλη την Ευρώπη ήταν τραγικές. Στην Αγγλία μάλιστα είχε ξεκινήσει και το αντίστοιχο αυτού που λέμε εμείς εισαγγελική έρευνα για την απαράδεκτη από ένα σημείο και μετά ανοργανωσιά των βρετανικών αεροδρομίων.

Devil_7
25-01-2011, 20:51
Εγώ μόλις το πήρα το GOW Trilogy. Στη Γλυφάδα σίγουρα το έχουν. Αν έχει παραγγείλει κάποιος για εκεί ας πάει να το πάρει. Πήρα και το Killzone 2 από το multirama που ούτε από εκεί με είχαν ειδοποιήσει αν και μου είπε ότι τα παραλάβανε σήμερα το απόγευμα και θα με έπαιρναν αύριο.

Spiros20
25-01-2011, 21:02
Το Killzone 2 στα Multirama που κάνει 10 ευρώ πήγα και το πήρα. Από έξω έλεγε Platinum αλλά μόλις το άνοιξα ήταν το κανονικό. Δεν ήταν Platinum. Το Platinum ήταν ένα αυτοκολλητάκι κολλημένο στην ζελατίνα. Οπότε αξίζει και με το παραπάνω.

float56
25-01-2011, 21:31
Εχει παραγγειλει κανεις απο το amazon.co.uk μετα τις γιορτες? Εχω preorder το Dead Space 2 LE και ελπιζω να μην μου ερθει μετα απο κανα μηνα.

mihalis13
25-01-2011, 21:42
Εχει παραγγειλει κανεις απο το amazon.co.uk μετα τις γιορτες? Εχω preorder το Dead Space 2 LE και ελπιζω να μην μου ερθει μετα απο κανα μηνα.
Έγω φίλε είχα παραγγειλει στις 2/1 το NFS Hot Pursuit dispatched 5/1 και ήρθε στις 13/1 και τωρα περιμένω τη δευτέρα το Βatman Arkham Asylum:a068:

odytsak
25-01-2011, 22:03
play.com Kane & Lynch 2: Dog Days 6,99€ ORDER DATE 20/12/2010 POSTED DATE: 22/12/2010

Ήρθε σήμερα μετα απο 34μέρες

Δεν την ξαναπατάω έτσι, δεν προκειτε να ξαναπαραγγείλω τίποτα την περίοδο τον Χριστουγέννων... :a122:

Παράξενο που σου άργησε τόσο, όλοι το πήραμε την επόμενη βδομάδα μετά τα Φώτα...

Για παρηγοριά να σου θυμίσω ότι σου κόστισε μόλις 7 ευρώ!

Να δω όμως ποιός θα σε παρηγορήσει όταν βάλεις το παιχνίδι στην κονσόλα...
ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ!!!
Οπως μπήκε, έτσι βγήκε!!!:thumbsdown:

float56
25-01-2011, 22:07
Έγω φίλε είχα παραγγειλει στις 2/1 το NFS Hot Pursuit dispatched 5/1 και ήρθε στις 13/1 και τωρα περιμένω τη δευτέρα το Βatman Arkham Asylum:a068:
Thx για την απαντηση φιλε
Αν γινει dispatched το δικο μου την Πεμπτη ή την Παρασκευη, λογικα θα το παρω την μεθεπομενη Δευτερα

mihalis13
25-01-2011, 22:15
Απλώς πρόσεξε μην λέει στο παιχνίδι:Items for dispatch to UK will be sold by Amazon's Preferred Merchant όπως μου έλεγε και έμενα το Batman που το παραγγειλα μαζι με το NFS τότε απλώς θέλει υπομόνη.

geogoku
25-01-2011, 23:14
περιμενω 5 games απο zavvi κ μετα τα λεγομενα μερικων παιδιων παραπανω σκεφτομαι μηπως ερθουν κ σε μενα!!!βεβαια mail εχει σταλει ηδη στο zavvi κ περιμενω την φορμα για να δηλωσω οτι δεν εχω παραλαβει τπτ ακομα....αν ερθουν ομως κ γω θα το σκεφτω να ξαναπαραγγειλω σε εορταστικη περιοδο αν κ με τετοιες καλες τιμες δυσκολα κρατιεσαι...

float56
25-01-2011, 23:20
Απλώς πρόσεξε μην λέει στο παιχνίδι:Items for dispatch to UK will be sold by Amazon's Preferred Merchant όπως μου έλεγε και έμενα το Batman που το παραγγειλα μαζι με το NFS τότε απλώς θέλει υπομόνη.
Οχι ευτυχως. Dispatched from and sold by Amazon.co.uk.

Nerven
26-01-2011, 13:10
Παιδιά, όσοι έχετε παραγγείλει από Public το god fo war trilogy ή οτιδήποτε άλλο πάρτε τηλέφωνο στο 8011140000 (από σταθερό τηλέφωνο) και 210 6179032 και ρωτήστε τους γιατί κάτι παίζει. Εμένα δεν μου είχε έρθει mail επιβεβαίωσης και πήρα τηλέφωνο και ρώτησα και μου είπαν ότι η παραγγελία μου είναι στο κατάστημα και ότι έπρεπε να μου είχε έρθει mail. Απλά το λέω για να μη περιμένετε τσάμπα.


Τους πήρα τηλέφωνο πριν 1" και μου είπε ότι έχει αποσταλεί (μένω επαρχία) και θα παραλάβετε σήμερα... Για να δούμε. :whistle:

Starlord
26-01-2011, 14:24
Καλώς ή κακώς Γιάννη μου εδώ στην επαρχία μας μόνο το e-shop έχει αποδειχθεί
"παλικάρι", χωρίς τηλέφωνα κλπ. Αν είχε και καλύτερη συλλογή στα games...

geodlord7
26-01-2011, 15:57
ir8e simera h paragelia mou apo to amazon apo tis 29/12!!!meta apo 27 meres!!!oxi giati ta xwname mono sto zavvi...pantws den xana paragelnw mesa stis giortes me tipota...

Και μένα επιτέλους μου ήρθαν τα 2 παιχνίδια που είχα παραγγείλει απο 30/12 ! Πάντως κάτι έπαιξε με τα ελτα στις γιορτές, γιατί όσοι παρήγγειλαν μετά την πρωτοχρονιά, τους ήρθαν σε 4-5 μέρες...

mpampos
26-01-2011, 18:46
το killzone2 οποιος δεν το εχει αξίζει πραγματικά μόνο 9,9 €!

το τσιμπισα :yes:

float56
27-01-2011, 14:56
Μια ερωτηση λιγο offtopic. Παρηγγειλα το Dead Space 2 Limited Edition απο amazon.co.uk. Το online pass θα δουλειει κανονικα σε ελληνικο account? Επισης Dead Space Extraction που ερχεται ως κωδικος μαζι με το Dead Space 2, θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω?

chronohill
27-01-2011, 15:55
Μια ερωτηση λιγο offtopic. Παρηγγειλα το Dead Space 2 Limited Edition απο amazon.co.uk. Το online pass θα δουλειει κανονικα σε ελληνικο account? Επισης Dead Space Extraction που ερχεται ως κωδικος μαζι με το Dead Space 2, θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω?

Aν θυμαμαι καλα(ας με διορθωσει καποιος αν ειναι) τοτε που ειχα παρει το Uncharted 2 απο Αγγλια απλα επρεπε να μπω εκει να κατεβασω τα bonus που ειχε.ΤΟ extraction αν εχω καταλαβει καλα θα ειναι μεσα στο blu ray οποτε δεν θα χρειαστει να μπεις στο psn για να το κατεβασες...Τωρα για το online μερος του παιχνιδιου δεν θα υπαρχει προβλημα λογικα θα μπαινουμε στο ελληνικο psn...

ilias78
27-01-2011, 18:10
παραγγελεια απο blah το lbp2 πριν κατι μηνες.
εγινε dispatch 19/01 ημερα τεταρτη.
σημερα, 27/01 και ημερα πεμπτη, το game ηρθε στα χερια μου.
πλεον απο εκει θα αγοραζω.

float56
27-01-2011, 19:12
Amazon.co.uk Dead Space 2 dispatched(27th Jan). Delivery estimate 3rd Feb.
Dispatched using Royal Mail.
Για να δουμε...

float56
27-01-2011, 19:30
Ποιο ειναι καλυτερο... Royal mail ή DHL Deutsch Post?
Οσες φορες εχω αγορασει απο εκει μου εχει ερθει με το δευτερο, αλλα σημερα βλεπω dispatched via Royal Mial.

WolfRathmA
27-01-2011, 19:40
Royal Mail ειναι τα ΕΛΤΑ που εχουμε εμεις εδω για την Αγγλια. Το αλλο που λες αν δε κανω λαθος ειναι κουριερ.

float56
27-01-2011, 19:48
To Deutsche Post DHL δεν πρεπει να ειναι courier γιατι μου ερχοταν σπιτι με τα ΕΛΤΑ.

Babis_ECE
27-01-2011, 19:54
Η ξυριστική μηχανή που είχα παραγγείλει από το Amazon.co.uk με Super Saver Delivery έκανε ακριβώς 1 εβδομάδα.
Πλέον ακόμα και ηλεκτρονικές συσκευές από Αγγλία θα αγοράζω. Το μόνο που χρειάστηκε ήταν ένας Universal Adaptor για την πρίζα, των 2.5 ευρώ.
Όλα μια χαρά λοιπόν..!

Starlord
27-01-2011, 20:16
To Deutsche Post DHL δεν πρεπει να ειναι courier γιατι μου ερχοταν σπιτι με τα ΕΛΤΑ.

Βασικά είναι το αντίστοιχο των ταχυμεταφορών των ΕΛΤΑ και γι' αυτό το φέρνουν κανονικά οι ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ ή σπανιότερα τα ΕΛΤΑ.

float56
27-01-2011, 20:42
Δηλαδη τα φερνουν πιο γρηγορα? Θα περιμενω περισσοτερο με το Royal Mail?

Nerven
27-01-2011, 20:51
Το ίδιο είναι.

float56
27-01-2011, 20:56
ok thx

Spiros20
28-01-2011, 21:15
Ξέρετε κανένα site που μπορείς να αγοράσεις PSN Cards UK και να σου έρθει ο κωδικός αμέσως με mail? Το ShopTo σταμάτησε να το κάνει αυτό για πελάτες έξω από Αγγλία.

Spiros20
28-01-2011, 21:46
Γιατί σταμάτησε; Έβαλε χέρι η Sony; Free trade σου λένε μετά...

Άσε και τα έχω πάρει τελειώς. Γιατί τότε έπρεπε να ήμουν ενεργός χρήστης στην κάρτα και έτσι αναγκάστικα να αγοράσω ένα παιχνίδι για να μπορώ να αγοράζω. Και τώρα τον πο$λο.

ilias78
29-01-2011, 00:27
αυτο το ξερει κανεις?

http://www.playnaut.com/el


εδω κανεις απαντηση?

aggelos7
29-01-2011, 09:53
εδω κανεις απαντηση?

Βλεπω πως μπορεις να πληρωσεις με paypal. Λογικα θα μπορεσεις να βρεις την ακρη αν ειναι "μουφα".

criter
29-01-2011, 11:01
Ξέρετε κανένα site που μπορείς να αγοράσεις PSN Cards UK και να σου έρθει ο κωδικός αμέσως με mail? Το ShopTo σταμάτησε να το κάνει αυτό για πελάτες έξω από Αγγλία.


http://cardscodes.com/Playstation_Network_Live_Card_20_Pounds_UK-21.html

http://www.pcgamesupply.com/buygames/Sony-Playstation-Network-Cards-Online-Euro/#Sony-Playstation-Network-Cards-Online-Euro

Απο το δευτερο ειχα αγορασει μια φορα για PSN Card US, αλλα βγαινει λιγο πιο ακριβα απο την αξια της καρτας που αγοραζεις. Το πρωτο φαινεται φθηνοτερο.

Αγοραζεις με πιστωτικη ή paypal και στελνουν με e -mail τον κωδικο redeem code αμεσως.

Spiros20
29-01-2011, 17:37
http://cardscodes.com/Playstation_Network_Live_Card_20_Pounds_UK-21.html

http://www.pcgamesupply.com/buygames/Sony-Playstation-Network-Cards-Online-Euro/#Sony-Playstation-Network-Cards-Online-Euro

Απο το δευτερο ειχα αγορασει μια φορα για PSN Card US, αλλα βγαινει λιγο πιο ακριβα απο την αξια της καρτας που αγοραζεις. Το πρωτο φαινεται φθηνοτερο.

Αγοραζεις με πιστωτικη ή paypal και στελνουν με e -mail τον κωδικο redeem code αμεσως.

Ok thank you. Εχθές βρήκα και αγόρασα απο το pcgamesupply. Μόλις το αγόρασα επειδή ήταν η πρώτη φορά που αγόραζα κάτι από αυτούς με πήραν τηλέφωνο κ.τ.λ. Αλλά φαίνεται πως στο πρώτο link είναι πιο φτηνά. +rep...
Από το πρώτο έχεις αγοράσει;

widebit
30-01-2011, 13:09
ΜΑΚΡΥΑ απο το blahdvd, που κανονικα θα επρεπε να λεγεται bleahdvd...
Παραγγειλα την ιδια μερα, στην ιδια παραγγελια, στο ιδιο basket 2 πραγματα τελη Οκτωβριου. Ηταν και τα δυο διαθεσιμα.
Το ενα ηρθε αρχες Δεκεμβριου και το δευτερο ηρθε 10 Ιανουαριου..

Dragonpaul
30-01-2011, 13:13
ΜΑΚΡΥΑ απο το blahdvd, που κανονικα θα επρεπε να λεγεται bleahdvd...
Παραγγειλα την ιδια μερα, στην ιδια παραγγελια, στο ιδιο basket 2 πραγματα τελη Οκτωβριου. Ηταν και τα δυο διαθεσιμα.
Το ενα ηρθε αρχες Δεκεμβριου και το δευτερο ηρθε 10 Ιανουαριου..

Ηταν η πρωτη φορα που παρηγγειλες απο το συγκεκριμενο καταστημα?

Babis_ECE
30-01-2011, 13:18
ΜΑΚΡΥΑ απο το blahdvd, που κανονικα θα επρεπε να λεγεται bleahdvd...
Παραγγειλα την ιδια μερα, στην ιδια παραγγελια, στο ιδιο basket 2 πραγματα τελη Οκτωβριου. Ηταν και τα δυο διαθεσιμα.
Το ενα ηρθε αρχες Δεκεμβριου και το δευτερο ηρθε 10 Ιανουαριου..

To blah είναι εξαιρετικό eshop, με πολύ χαμηλά έξοδα αποστολής και πολύ καλές τιμές/προσφορές. Το στηρίζουν πολλά μέλη του forum. Προσωπικά έχω ψωνίσει 10-15 φορές από το blah, διάφορα πράγματα, πάντα όλα έρχονται σε 4-5 εργάσιμες.
Κάτι θα συνέβη, είτε στο ταχυδρομείο, είτε με την πραγγελία. Πότε έγιναν shipped τα αντικείμενά σου? Για δες τον λογαριασμό σου.

widebit
30-01-2011, 13:20
Ηταν η πρωτη φορα που παρηγγειλες απο το συγκεκριμενο καταστημα?

Ναι, και η τελευταια επισης.

30/10 order
19/11 shipped

Dragonpaul
30-01-2011, 13:41
Ναι, και η τελευταια επισης.

30/10 order
19/11 shipped

Τοτε θα σου προτεινα να μη βγαζεις συμπερασματα απο μια και μοναδικη φορα που καθυστερησε η παραλαβη της παραγγελιας σου. Μπορει να ειναι χιλιαδες οι λογοι που συνεβη αυτο. Βαλε οτι ηταν και κοντα στις γιορτες.
Το blah ειναι πολυ καλο καταστημα και στους χρονους του αψογο. Οσες φορες εχω ψωνισει απο εκει, δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Αυτο δε στο λεω για να υποστηριξω το blah. Το λεω για 'σενα. Για να μην αφαιρεσεις απο τη "λιστα" σου ενα πολυ καλο καταστημα αδικα.

ilias78
30-01-2011, 13:44
ΜΑΚΡΥΑ απο το blahdvd, που κανονικα θα επρεπε να λεγεται bleahdvd...
Παραγγειλα την ιδια μερα, στην ιδια παραγγελια, στο ιδιο basket 2 πραγματα τελη Οκτωβριου. Ηταν και τα δυο διαθεσιμα.
Το ενα ηρθε αρχες Δεκεμβριου και το δευτερο ηρθε 10 Ιανουαριου..

δεν συμφωνω μαζι σου.
εγω εμεινα απολυτα ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο site. ηταν η πρωτη μου παραγγελεια και μεσα σε 6 εργασιμες ημερες, ειχα το game στα χερια μου. απο εκει θα συνεχισω να ψωνιζω.

widebit
30-01-2011, 13:45
Τι να πω ρε παιδια, γιατι να ερθουν ξεχωριστα? Ηταν και για δωρο κιολας... και με κρεμασε.
Ενταξει πες ηταν γιορτες, αλλα παραγγειλα και απο αλλου εκεινη την περιοδο και ηρθαν το πολυ στις 10 μερες αν θυμαμαι καλα απο αλλα μερη, π.χ. play.com, amazon.co.uk

Dragonpaul
30-01-2011, 13:49
Τι να πω ρε παιδια, γιατι να ερθουν ξεχωριστα? Ηταν και για δωρο κιολας... και με κρεμασε.
Ενταξει πες ηταν γιορτες, αλλα παραγγειλα και απο αλλου εκεινη την περιοδο και ηρθαν το πολυ στις 10 μερες αν θυμαμαι καλα απο αλλα μερη, π.χ. play.com, amazon.co.uk

Επαναλαμβανω πως μπορει να ηταν παρα πολλοι οι λογοι. Μη σε αποθαρρυνει αυτο. Γενικοτερα (και στη ζωη δηλαδη) δεν ειναι καλο να βγαζουμε συμπερασματα απο μια και μονο φορα. Ειναι σα να αγοραζεις μια τηλεοραση SONY και επειδη εχει προβλημα να χαρακτηριζεις ολες τις τηλεορασεις SONY ελλατωματικες.

Πολυ φιλικα!

antoniss
30-01-2011, 14:50
Πολλά παιχνίδια σε εξαιρετικές τιμές στον Παπασωτηρίου (http://www.papasotiriou.gr/category.ghardware.asp?deid=40902&npage=1).

AC: Brotherhood 30E
Gran Turismo 5 35E
God of War III 10E
Heavy Rain 10E
Red Dead Redemption 10E
Mafia II 10E
COD: MW2 10E
Bioshock 2 10E
Battlefield 2 10E
Dante's Inferno 15E κ.ά.

Αν και καθυστερημένα παρήγγειλα 3 παιχνίδια και εγώ!
Τρομερές τιμές σε ευχαριστούμε φίλε δεν με αφήνει να σου δώσω ρεπ!

gavros10
30-01-2011, 15:28
κανετε πλακα τωρα ετσι; 10 ευρω heavy rain dantes inferno kai god of war;
κατευθειαν παραγγελνω
και το red dead φυσικα

Nerven
30-01-2011, 15:50
kai egw pira heavy rain, kai red dead redemption. tha eperna k alla ala ta exw

gavros10
30-01-2011, 16:03
εγω μεσα σε 5 λεπτα εγινα μελος εκανα login τα εβαλα στο καλαθι εβαλα τα στοιχεια
και ολοκληρωσα την παραγγελια
φανταστειτε ποσο τρελαμενος ημουν
εσεις που εχετε ηδη αγορασει παιχνιδια απο εκει ειναι ολα οκ? ειναι αυθεντικα ε, οχι μεταχειρισμενα?

tonybsg
30-01-2011, 16:45
Αντικειμενικά είναι μάλλον δύσκολο να ολοκληρωθούν όλες αυτές οι παραγγελίες, μακάρι βέβαια να γίνει!!!

Πάντως παιδιά και γω θα σας πρότεινα να πάτε σε κοντινό σας κατάστημα αν έχετε και να δείτε επί τόπου τι υπάρχει (και ας έχετε κάνει παραγγελία, το πολύ πολύ να μην την αποδεχθείτε όταν έρθει ο κούριερ, όχι και το ποιο σωστό βέβαια, αλλά και πάλι, εμείς είμαστε οι πελάτες). Γενικά ο Παπασωτηρίου έχει απόθεμα στα καταστήματα, δεν έχει 2-3 κομμάτια (σε όσα έχουν games τουλάχιστον). Επίσης στα καταστήματα μπορεί να έχουν και τίποτα που δεν υπάρχει στο site σε εξίσου καλή τιμή.

Πέρυσι, που είχε κάνει κάτι παρόμοιο το κατάστημα στην Στουρνάρη, είχε μπόλικο πράγμα πάντως (ακόμη και συλλεκτικές εκδόσεις).

Να είστε καλά παιδιά, καλά να είμαστε να ποστάρουμε προσφορές και φυσικά... να τις παραλαμβάνουμε κιόλας!

ezio_auditore
30-01-2011, 17:13
με εχει φαει η αγωνια φοβαμαι πως αυριο μετα το σχολειο που θελω να παραγγειλω θα εχουν τελειωσει ολα και δεν θα προλαβω και θελω να παρω και 7 παιχνιδια,δεν θελω να τους στειλω e-mail καλυτερα να τους μιλησω στο τηλεφωνο.

zisis_GR
30-01-2011, 17:24
Δεν πρόκειται να πάρουμε τίποτα παιδιά, λυπάμαι, είναι φύση αδύνατο να εκτελεστούν όλες αυτές οι παραγγελίες...Όσοι πάρουν από κάποιο υποκατάστημα καλώς, όλοι οι άλλοι θα πάρουμε ότι πήραμε και από γερμανό, thehut, κτλ...

smarnel
30-01-2011, 17:29
Δεν πρόκειται να πάρουμε τίποτα παιδιά, λυπάμαι, είναι φύση αδύνατο να εκτελεστούν όλες αυτές οι παραγγελίες...Όσοι πάρουν από κάποιο υποκατάστημα καλώς, όλοι οι άλλοι θα πάρουμε ότι πήραμε και από γερμανό, thehut, κτλ...

μην είσαι τόσο απαισιόδοξος μαν...
εντάξει όλα είναι πιθανά αλλά μην προκαταβάλουμε καταστάσεις..!
εξάλλου απ'τον Γερμανό παρήγγειλα και γω πριν μερικές μέρες 2 παιχνίδια και τα είχα την επόμενη μέρα...

zisis_GR
30-01-2011, 17:38
μιλάω για την περσινή προσφορά του γερμανου..

float56
30-01-2011, 18:50
Εχει δοκιμασει κανεις να στειλει email στο amazon ζητωντας η παραγγελια του να ερθει με ups?

grip
30-01-2011, 19:00
μην είσαι τόσο απαισιόδοξος μαν...
εντάξει όλα είναι πιθανά αλλά μην προκαταβάλουμε καταστάσεις..!
εξάλλου απ'τον Γερμανό παρήγγειλα και γω πριν μερικές μέρες 2 παιχνίδια και τα είχα την επόμενη μέρα...
Εγώ πάντως ακόμη περιμένω με 12,90 να με ενημερώσουν από τον Γερμανό της γετονιάς μου να πάω να πάρω το cod mw2 με το μπλουζάκι που είχα παραγγείλει πριν 6 μέρες περίπου....

ilias78
30-01-2011, 20:04
για παρτους εσυ ενα τηλ.
εμενα παντως με πηραν την αμεσως επομενη της παραγγελειας μου για το ποτε να παραλαβω.

Spiros20
30-01-2011, 20:25
Εχει δοκιμασει κανεις να στειλει email στο amazon ζητωντας η παραγγελια του να ερθει με ups?

Όταν πας να δώσεις την παραγγελία διαλέγεις να στο στείλουν με την τελευταία επιλογή που λέει σε 2-3 μέρες. Δεν μπορείς να τους πεις εσύ πως θα το στείλουν θα σου πουν να βάλεις την επιλογή πως θα στο στείλουν όταν ολοκληρωσεις την παραγγελία.

Devil_7
30-01-2011, 20:28
Εγώ πάντως ακόμη περιμένω με 12,90 να με ενημερώσουν από τον Γερμανό της γετονιάς μου να πάω να πάρω το cod mw2 με το μπλουζάκι που είχα παραγγείλει πριν 6 μέρες περίπου....

Και μένα δεν με πήραν και πήγα εκεί και το είχαν φέρει. Παρ' τους εσύ. Θα το έχουν φερει.

gavros10
30-01-2011, 20:30
εγω που τις φετινες προσφορες το γερμανου, τις εμαθα 3 μερεσ μετα και εχασα το buzz με 15 ευρω τι να πω?

Dragonpaul
30-01-2011, 20:43
με εχει φαει η αγωνια φοβαμαι πως αυριο μετα το σχολειο που θελω να παραγγειλω θα εχουν τελειωσει ολα και δεν θα προλαβω και θελω να παρω και 7 παιχνιδια,δεν θελω να τους στειλω e-mail καλυτερα να τους μιλησω στο τηλεφωνο.

Θα σου ελεγα να μην πας σχολειο μια μερα, αλλα δεν ειναι σωστο. Παρε τους τηλεφωνο απο το κινητο και κρατα τα.

plutonick
30-01-2011, 20:44
Παπασωτηρίου.
Είμαι σε δίλημμα. Να πάω αύριο από εκεί, ή να κάνω παραγγελία από το internet?
Πάντως κάτι μου βρωμάει.

gavros10
30-01-2011, 21:15
κοιτα. τοσα ατομα απο εδω μεσα απο οτι εχω διαβασει στα προηγουμενα ποστ εχουν παραγγειλει τα παιχνιδια εδω και καμια εβδομαδα και δεν εχουν προβλημα. αλλιως θα μας το ειχαν πει

smarnel
30-01-2011, 21:25
μιλάω για την περσινή προσφορά του γερμανου..

πάω πάσο,πέρυσι δεν είχα αγοράσει τίποτα από Γερμανό..!
απλά φέτος είχα μία πολύ θετική εικόνα από παραγγελία μέσω internet γι'αυτό και έγραψα...πιστεύω να μην είμαι μόνο εγώ ο τυχερός..!

grip
30-01-2011, 21:41
Καλά φαντάζομαι αύριο το πρωί που θα ανοίξουν τα pc στον Παπασωτηρίου έχει να γίνει χαμός...Να δούμε τι θα δούμε και αν θα μας διαψεύσει για το αν θα καταφέρει να ολοκληρώσει όλες τις παραγγελίες.
Για το θέμα που έθιξα στις προσφορές με το cod mw2 http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=265987&postcount=312 πήρα πριν λίγο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δεν υπάρχει απόθεμα και ότι θα πρέπει να πάρω τηλ στο τοπικό κατάστημα Γερμανό για να δω τι κουμάντο κάνανε αυτοί από εκεί.
Όπως και να χει έπρεπε και από το mail που πήρα όταν έκανα την παραγγελία να με ενημερώσουν για το αν υπάρχει διαθεσιμότητα ή όχι.Θα τους πάρει ο διάολος μου φαίνεται...Υπομονή μέχρι αύριο πρωί.

Nerven
30-01-2011, 22:13
Θα τρίβουν τα ματιά τους αύριο στο παπασωτηριου.
Ελπίζω να έχουν αρκετό απόθεμα για όλους μας ;)

float56
30-01-2011, 22:33
Όταν πας να δώσεις την παραγγελία διαλέγεις να στο στείλουν με την τελευταία επιλογή που λέει σε 2-3 μέρες. Δεν μπορείς να τους πεις εσύ πως θα το στείλουν θα σου πουν να βάλεις την επιλογή πως θα στο στείλουν όταν ολοκληρωσεις την παραγγελία.
Νομιζω μερικες φορες(σπανια) σου στελνουν με courier ακομα και αν βαλεις standard/Free Super Saver del.

Spiros20
30-01-2011, 22:56
Νομιζω μερικες φορες(σπανια) σου στελνουν με courier ακομα και αν βαλεις standard/Free Super Saver del.
Αυτό συμβαίνει όταν αυτό που παραγγέλνεις είναι μεγάλο σε μέγεθος και όχι απλά ένα παιχνίδι.
Εγώ ασπούμε περιμένω το Rock Band 3 μαζί με πιάνο που μου το στείλανε με courier με Super Save Delivery με tracking Number κ.τ.λ.

erziko
30-01-2011, 22:59
παρηγγηλα και εγω μερικα game ελπιζω να μην ειναι λαθος οι τιμες :P

katsouras
31-01-2011, 01:03
Παιδια στον Παπασωτηριου οι τιμες ειναι κανονικες?Ειναι δυνατον?Κατω να τα βρισκε πιο ακριβα θα τα δινε ορισμενα...35 ευρο το gran turismo..dead rising 15 eyro?Μακαρι για οσους τα παραγγειλαν..

Starlord
31-01-2011, 09:38
Εμένα πάντως μου ήρθε κανονικά e-mail επιβεβαίωσης της παραγγελίας με τις τιμές που εμφανίζονται στο site. Αναμένω τώρα την αποστολή και παραλαβή και θα σας κρατήσω ενήμερους.

Υ/Γ Υποψιάζομαι ότι ξεστοκάρουν ίσως γιατί βλέπουν ότι έχουν μεγάλο ανταγωνισμό και δεν τους συμφέρει πλέον να κυνηγούν και τα παιχνίδια.

henry
31-01-2011, 11:16
Πάντως αντίστοιχο σκηνικό είχε γίνει και πέρισυ στον Παπασωτηρίου και τελικά κανένας δεν παρέλαβε τις παραγγελίες του

http://www.myxbox.gr/forum/showthread.php?t=14497&page=4

plutonick
31-01-2011, 11:19
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Από εκεί γυρνάω. Στουρνάρη. Μου είπαν ότι εξαντλήθηκε το στοκ. ΠΙΠΕΣ. Είχαν το Dead Rising 2 με 59 ευρώ (αντί 15 που λέει το site). Τους λέω πότε πρόλαβαν να εξαντληθούν? Μου λένε η προσφορά είναι από Τετάρτη (αμφιβάλλω).

Τους χρειάζονται καταγγελίες και κράξιμο για να βάλουν μυαλό. Αλλά με το αστείο πρόστιμο που έφαγε ο Γερμανός, καλά να πάθουμε.

TAMTAKOS
31-01-2011, 12:04
Μ@μιση... και προστιμο στον Παπασωτησιου...

dykon
31-01-2011, 12:27
re paidia kano paraggelia ston papasotiriou k sinexeia i paraggelia mou akironetai.etixe se kanenan allon i kserei kaneis giati?

Starlord
31-01-2011, 12:33
ΟΚ, για να ετοιμάζουμε το "κράξιμο" που θα ρίξουμε στα site κοινωνικής δικτύωσης! Αν γίνει η ίδια δουλειά ας το μάθει το πανελλήνιον mέσω facebook, twitter κλπ

Starlord
31-01-2011, 12:38
Μάλλον άρχισαν τα όργανα... Είδαν ότι δεν υπάρχει τρόπος να καλύψουν τις παραγγελίες και άρχισε ο χορός ων ακυρώσεων.

anretal
31-01-2011, 12:46
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Από εκεί γυρνάω. Στουρνάρη. Μου είπαν ότι εξαντλήθηκε το στοκ. ΠΙΠΕΣ. Είχαν το Dead Rising 2 με 59 ευρώ (αντί 15 που λέει το site). Τους λέω πότε πρόλαβαν να εξαντληθούν? Μου λένε η προσφορά είναι από Τετάρτη (αμφιβάλλω).

Τους χρειάζονται καταγγελίες και κράξιμο για να βάλουν μυαλό. Αλλά με το αστείο πρόστιμο που έφαγε ο Γερμανός, καλά να πάθουμε.

Καλα τι παει να πει αξαντληθηκε και αυτο το dead rising ειναι απο αλλο stock πιο ακριβο ? Ειναι υποχρεομενοι αφου πουθενα δεν λεει οτι οι τιμες ειναι μονο για παραγγελια να σου ρο δωσουν οσο λεει το site

επρεπε να επιμενεις