PDA

View Full Version : Έχετε συγκινηθεί έντονα ποτέ σε κάποιο game?



Stevepredator
29-07-2008, 17:59
Εγώ για να πω την αλήθεια έχω συγκηνηθεί μόνο 1 φορά όταν έπαιζα κάποιο game και ήταν στο τέλος του mgs4 (δεν μπόρεσα να κρατηθώ ειδικά όταν ο snake ήταν στο διάδρομο με την ραδιενέργεια)

Ixor24
29-07-2008, 18:01
Εγώ για να πω την αλήθεια έχω συγκηνηθεί μόνο 1 φορά όταν έπαιζα κάποιο game και ήταν στο τέλος του mgs4 (δεν μπόρεσα να κρατηθώ ειδικά όταν ο snake ήταν στο διάδρομο με την ραδιενέργεια)

οχι spoilers please

δεν μας λοιπασε και εμας;)?

Να συγκηνηθω εγω οχι ετσι ωστε να με παρουν τα καλαματα:p

klepidas
29-07-2008, 18:02
Μου αρέσουν οι δυναμικοί τίτλοι στα θεματά σου :D:D

Και εγώ απο το Metal Gears Solid 4 θα έλεγα αλλά δεν έκλαψα κιόλας απλά με στεναχώρησε που καταλάβαινα οτι κάπου εκεί τελειώνει ένα έπος και ένας μεγάλος ήρωας..επίσης συγκινούμε και ξεσπάω κάθε φορά που χάνω απο τον κολλητό μου στο pro:p

NonBorn
29-07-2008, 18:02
Νομίζω εδώ είναι καλύτερα μιας και ο τίτλος είναι γενικός... Και αφορά παλιά και νέα παιχνίδια! Έβαλα και spoiler tag... Δυστυχώς δε σε πρόλαβα ixor :p

Ixor24
29-07-2008, 18:05
Νομίζω εδώ είναι καλύτερα μιας και ο τίτλος είναι γενικός... Και αφορά παλιά και νέα παιχνίδια! Έβαλα και spoiler tag... Δυστυχώς δε σε πρόλαβα ixor :p

Οκ. εξάλλου μεχρι να φτάσω εκει θα το εχω ξεχασει :p

Valkyre
29-07-2008, 19:12
4 παιχνιδια με συγκινησαν.

Το πρωτο ηταν το FFVII και ο θανατος της Aeris.ηταν η πρωτη φορα που ενα παιχνιδι με εκανε να δακρυσω.

Το δευτερο ηταν το τελος του FFX.Πραγματικα οι τελευταιες σκηνες με τον Tidus και την Yuna ηταν καταπληκτικες.

Το τριτο ηταν το Metal Gear Solid 3 , και η σκηνη με την Boss οπου η ιδυοφυια που ακουει στο ονομα Κοτζιμα σε αναγκαζε εσενα να πατησεις την σκανδαλη για την σκοτωσεις.

Ολα αυτα ομως ωχροιουν μπροστα σε αυτο που ενιωσα φετος τον Ιουνιο.
Το Metal Gear Solid 4 με αγγιξε οσο κανενα αλλο παιχνιδι συναισθηματικα.Σιγουρα μεγαλο ρολο παιζει η αγαπη μου για το παιχνιδι και την ιστορια που παρακολουθω τοσα χρονια.Αλλα πραγματικα , ειδικα προς το τελος του παιχνιδιου , απλα δεν μπορουσα να συγκρατηθω.Δεν νομιζω να ξαναγινει ποτε κατι τετοιο με ενα παιχνιδι.

PDS
29-07-2008, 19:48
To τελος του Panzer Dragoon Saga(Saturn).

H πτωση του Agro στο κενο καθως και το τελος sto Shadow of the Colossus.

To τελος του MGS3 με τον Naked Snake(Big Boss στο MGS4)στον ταφο της BIG BOSS.

Aρκετες στιγμες του MGS4 αλλα θεωρω οτι δεν ηταν τοσο συγκινητικες οσο το τελος του MGS3.

Tsiou
29-07-2008, 20:06
Το πρωτο ηταν το FFVII και ο θανατος της Aeris.ηταν η πρωτη φορα που ενα παιχνιδι με εκανε να δακρυσω.

Σε αυτό ακριβώς... :(

muku
29-07-2008, 21:37
Εγώ πιστεύω ότι περισσότερο με έχει αγγίξει το FFX στο τέλος του που περιγράφει και ο Valkyre απ' όλα τα παιχνίδια που έχω παίξει. Αν και το FF VII είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ και δεν πρόκειται να αλλάξει, το FFX στο τέλος γίνεται τρομερά συναισθηματικό. Ίσως να βοηθούν και τα γραφικά του σε σχέση με το VII. Από εκεί και πέρα το mgs3 στο τέλος του όπως και το mgs4 στο τέλος του και κατά τη διάρκεια του.

personGR
29-07-2008, 21:47
Όχι δεν έχω συγκινηθεί με παιχνίδι..
Το παραδέχομαι έχω τροπμάξει πολλές φορές, αλλά συγκίνηση ούτε με το FFVII ούτε με το MGS 4 ένιωσα...

SalazarTheGreek
29-07-2008, 21:49
emena me exoun sygkinisei to MGS1, MGS4 kai to Darkness.....
sto MGS1 me sygkinise (eklapsa,nai to paradexomai) tin stigmi pou nikontas ton Liquid panw sto REX, o Snake anakalyptei oti i Meryl einai nekri :( ( an 8elete na zisei prepei na antexete ta Vasanistiria) ..,.. ;)
Episis me sygkinise to telos tou ACT 3,4,5 sto MGS4 (alla kai kata tin diarkeia autwn twn acts).....:(
Teloc me sygkinise to telos tou The Darkness.... :(

Omega
29-07-2008, 22:32
Θα προσθεσω και εγω το τελος του Final Fantasy X το οποιο ηταν απλα η χαρα του χαρτομαντηλου.
Ενα αλλο παιχνιδι το οποιο με συγκινησε ΠΑΡΑ πολυ απο εναν κορυφαιο διμιουργο adventure games (Benoit Sokal) ηταν το story του Syberia 1 και το τελος του Syberia 2 οπου η κεντρικη ηρωιδα μετα απο ΤΟΣΟΥΣ αγωνες βλεπει επιτελους τον καθηγητη να πραγματοποιει το παιδκο του ονειρο.
Να βρει και να δει απο κοντα ενα μαμουθ,στο τελος τον βλεπει να φευγει με μια αγελη τους και η ιδια να δακρυζει..
Δεν ξερω πως να το περιγραψω ακριβως,ισως ηταν ενα αισθημα πιο πολυ ολοκληρωσης,οτι επιτελους πραγματικα εκανε κατι χωρις κανενα απωτερο προσωπικο οφελος.
Απλα εκανε εναν ανθρωπο ευτυχισμενο.Τι καλυτερο?

john
30-07-2008, 00:03
Και εμενα με συγκινησε αρκετες φορες το MGS4:bowdown:
αλλα και στο Heavenly sword οταν πεθανε η Kai αν θυμαμε καλα ...
ας πουμε οτι τη γλυτωσε τελικα το sixaxis απο βιαια χτυπηματα (στο τοιχο) στο παρα 5:D

desperate_gamer
30-07-2008, 00:10
Η Nariko πέθανε και συμφωνώ ότι το Heavenly Sword όλο ήταν μια πολύ έντονη εμπειρία.

Έχω συγκινηθεί με το τέλος του MGS2 (για την διαδοχή από γενιά σε γενιά), το τέλος του MGS3 (με την αυτοθυσία της Boss για μια αχάριστη χώρα), τον διάδρομο αλά φούρνο μικροκυμάτων και το μύνημα της Naomi στο MGS4.

Επίσης έχω συγκινηθεί με το τέλος του KH1 που ο φίλος του Sora προτιμά να μείνει κλειδωμένος από την σκοτεινή μεριά του Kingdom Hearts, για να μπορέσει να κλειδώσει τη πόρτα.

Αυτά τα endings με έχουν επηρεάσει πιο πολύ απ' όλα. Υποθέτω για να μη θυμάμαι άλλα, δεν θα με συγκίνησαν τόσο...

GT80
30-07-2008, 00:39
Νομίζω ότι η σειρά Metal Gears Solid δημιουργεί ένα ιδιαίτερο δέσιμο του gamer με το παιχνίδι. Τέτοιο που δεν συναντάται εύκολα σε παιχνίδι. Θνητοί ήρωες βιώνουν κίνητρα και εμπειρίες που ταιριάζουν σε υπεράνθρωπους. Παιχνίδια σαν το GTA σε “κολλάνε” με τις μέρες αλλά το MGS σε κάνει οπαδό της ποιότητας σε ένα game.

Valkyre
30-07-2008, 01:29
Νομίζω ότι η σειρά Metal Gears Solid δημιουργεί ένα ιδιαίτερο δέσιμο του gamer με το παιχνίδι. Τέτοιο που δεν συναντάται εύκολα σε παιχνίδι. Θνητοί ήρωες βιώνουν κίνητρα και εμπειρίες που ταιριάζουν σε υπεράνθρωπους. Παιχνίδια σαν το GTA σε “κολλάνε” με τις μέρες αλλά το MGS σε κάνει οπαδό της ποιότητας σε ένα game.

Nα πω οτι ζωγραφισες με αυτο που εγραψες φιλε θα ειναι λιγο! :D

Μπραβο! ;)

redismagik
30-07-2008, 01:59
YouTube - Silent Hill 1 Ending (Good+)
sto telos to sillendhill,me ekane na estantho sikginisi.

greekteo
31-07-2008, 14:56
Παιχνιδι που να με εκανε να κλαψω δεν υπαρχει.. Αυτο που με συγκινησε λιγο ηταν το Tomb Raider: AoD και συγκεκριμενα οι δυο αυτες σκηνες. Μου αρεσαν πολυ θυμαμαι..

deRB4RRJSp8&feature


TbG5ptQ1Bsw

geodlord7
31-07-2008, 15:01
Ποτε δεν με εχει συγκινησει videogame.

Το πολυ, οταν τερματιζω ενα game που αξιζε πραγματικα τοτε απλα νιωθω κατι σαν συγκινηση που απλα επαιξα ενα τετοιο game.Μονο αυτο.

Valkyre
31-07-2008, 15:05
geodlord..., your soul is MINE! μουαχαχα

desperate_gamer
31-07-2008, 22:28
Παιχνιδι που να με εκανε να κλαψω δεν υπαρχει.. Αυτο που με συγκινησε λιγο ηταν το Tomb Raider: AoD και συγκεκριμενα οι δυο αυτες σκηνες. Μου αρεσαν πολυ θυμαμαι..

deRB4RRJSp8&feature

Ο Χριστός μα τι splatter-ια είναι αυτή;;; :eek: Απορώ πώς συγκινήθηκες. Για να μην πως για το frame-rate έτσι. Ούτε το τελευταίο multiplatform της ΕΑ!

Όσο για το άλλο βίντεο, η Lara μέχρι πότε θα φοράει αυτά τα γυαλιά ηλίου που είναι κολλημένα στ' αυτία;;; Θέλω κι εγώ αν είναι! :rofl::rofl:

Καλά μιλάμε δεν είχα καταλάβει πόσο χαζό ήταν το AOD, αλλά τώρα είναι ολοφάνερο. :giggle::giggle:

greekteo
01-08-2008, 00:19
Ο Χριστός μα τι splatter-ια είναι αυτή;;; :eek: Απορώ πώς συγκινήθηκες. Για να μην πως για το frame-rate έτσι. Ούτε το τελευταίο multiplatform της ΕΑ!

Όσο για το άλλο βίντεο, η Lara μέχρι πότε θα φοράει αυτά τα γυαλιά ηλίου που είναι κολλημένα στ' αυτία;;; Θέλω κι εγώ αν είναι! :rofl::rofl:

Καλά μιλάμε δεν είχα καταλάβει πόσο χαζό ήταν το AOD, αλλά τώρα είναι ολοφάνερο. :giggle::giggle:

Λοιπον επειδη ειμαι καλος ανθρωπος θα μου πεις εσυ ποσες μερες ban θελεις :p

Chill
01-08-2008, 04:49
Πάρα πολλά σημεία του warcraft2, warcraft3 και World Of Warcraft :). Θα έπρεπε να έγραφα έκθεση πραγματικά για να τα πω. Παραθέτω απλά το πιο emotional cinematic ever....


dhU1fx0aGG0

-Succeeding you father!!!!!!

-This Kingdom shall fall.............

desperate_gamer
01-08-2008, 13:43
Τώρα το εμφανίζει :giggle:

Για να ξέρεις, βάζουμε μόνο το code του βίντεο στο youtube tag.

modecris
01-08-2008, 13:54
Συγκίνηση δεν έχω νοιώσει ποτέ με ένα παιχνίδι.Δέος ναι,εντυπωσιασμένος ναι,ευχαριστημένος ναι.Συγκινημένος όχι.

Omega
01-08-2008, 14:54
Οπως ελεγαν και στα "Friends", "Oh my god,you're dead inside!!!" modecris ! :D:D

modecris
01-08-2008, 15:19
Οπως ελεγαν και στα "Friends", "Oh my god,you're dead inside!!!" modecris ! :D:D
Εχμ,όχι ακριβώς....απλά συγκινούμαι σε άλλα θέματα.
Πχ η επόμενη συγκίνηση που περιμένω (εκτός απροόπτου :p) είναι κοντά στην πρωτοχρονιά.Όχι για την αλλαγή του χρόνου αλλά γιατί θα ακούσω για δεύτερη φορά το κλάμα ενός παιδιού που μόλις γεννιέται! :yay:

Valkyre
01-08-2008, 15:28
Εχμ,όχι ακριβώς....απλά συγκινούμαι σε άλλα θέματα.
Πχ η επόμενη συγκίνηση που περιμένω (εκτός απροόπτου :p) είναι κοντά στην πρωτοχρονιά.Όχι για την αλλαγή του χρόνου αλλά γιατί θα ακούσω για δεύτερη φορά το κλάμα ενός παιδιού που μόλις γεννιέται! :yay:

Συγχαρητηρια Χρηστοοοο! :D

Γερο και δυνατο φιλε! :D

modecris
01-08-2008, 15:37
Συγχαρητηρια Χρηστοοοο! :D

Γερο και δυνατο φιλε! :D
Ευχαριστώ φιλαράκι!! Οπότε καταλαβαίνεις πως δεν υπάρχει χώρος για άλλες συγκινήσεις...:p

Omega
01-08-2008, 15:37
Αντε με το καλο και "με ενα πονο" οπως λενε,για την γυναικα σου.
Ελπιζω το δευτερο παιδι να ειναι πιο φιλο Ps3ακο απο εσενα :p

modecris
01-08-2008, 15:49
Αντε με το καλο και "με ενα πονο" οπως λενε,για την γυναικα σου.
Ελπιζω το δευτερο παιδι να ειναι πιο φιλο Ps3ακο απο εσενα :p
Δύσκολη η δουλειά του γονέα ,θα φροντίσω να μην έχει τέτοια ελλατώματα :p:p
Πάντως το πρώτο παίζει όχι με ένα αλλά με δύο xbox,έτσι για να είμαι σίγουρος!:bgrin2:

greekteo
01-08-2008, 17:01
Μπραβο modecris!! Με το καλο ευχομαι ολα να πανε καλα και σιδερενιο!! Αντε και ολοι σαν φορουμ να σου παρουμε δωρο να το γιορτασουμε ενα PS3:D

desperate_gamer
01-08-2008, 17:09
Μπραβο modecris!! Με το καλο ευχομαι ολα να πανε καλα και σιδερενιο!! Αντε και ολοι σαν φορουμ να σου παρουμε δωρο να το γιορτασουμε ενα PS3:D

Ναι, αλλά μέχρι να φτάσει το παιδί στην ηλικία των τριών, ο modechris θα το παίζει. :giggle::giggle:

conn-a
01-08-2008, 17:13
Εχμ,όχι ακριβώς....απλά συγκινούμαι σε άλλα θέματα.
Πχ η επόμενη συγκίνηση που περιμένω (εκτός απροόπτου :p) είναι κοντά στην πρωτοχρονιά.Όχι για την αλλαγή του χρόνου αλλά γιατί θα ακούσω για δεύτερη φορά το κλάμα ενός παιδιού που μόλις γεννιέται! :yay:
ααα!!:bgrin2::bgrin2:αντε με το καλο μοντε να σου ζησει να τον/την χαιρεσαι τον/την μπεμπη/α!!να ναι γερο και σιδερενιο σαν τον αιρονμαν(παντα ημουν τραγικη στις ευχες μην παρεξηγεις λοολ):frog: και καλη λευτερια στην γυναικα σου με ενα πονο!!:angry::cheers:

modecris
01-08-2008, 17:38
Μπραβο modecris!! Με το καλο ευχομαι ολα να πανε καλα και σιδερενιο!! Αντε και ολοι σαν φορουμ να σου παρουμε δωρο να το γιορτασουμε ενα PS3:D


Ναι, αλλά μέχρι να φτάσει το παιδί στην ηλικία των τριών, ο modechris θα το παίζει. :giggle::giggle:


ααα!!:bgrin2::bgrin2:αντε με το καλο μοντε να σου ζησει να τον/την χαιρεσαι τον/την μπεμπη/α!!να ναι γερο και σιδερενιο σαν τον αιρονμαν(παντα ημουν τραγικη στις ευχες μην παρεξηγεις λοολ):frog: και καλη λευτερια στην γυναικα σου με ενα πονο!!:angry::cheers:
Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά!
Και απεγνωσμένε μην ανησυχείς,ορκίζομαι στον bill gates να μην το αγγίξω...(ναι αμέ :p )

Sorry από όλους για την αλληλουχία των offtopic που δημιούργησα...

greekteo
01-08-2008, 17:50
Sorry από όλους για την αλληλουχία των offtopic που δημιούργησα...


Αν ολα τα offtopic δινανε την χαρα που μας εδωσε το δικο σου μακαρι να ηταν ολα ετσι :)

dspug7
17-10-2008, 10:24
εχω παρει φορα και ξεθαβω τοπικ...να πω κι εγω οτι πραγματικα με συγκινησε ο θανατος η αερις στο FFVII και επισης το τελος του FFX.γενικα ολα τα FF ειχαν αυτο το κατι που παντα με συγκινουσε.

sanet
23-10-2008, 21:08
me to MGS3 alla k to FFVIII perissotero...

larisa
17-12-2010, 00:24
to prwto tomb raider..... gia tin epoxi tou toso vathos den eixe kanena paixnidi.

JerryMoore
23-12-2010, 01:18
Τα παιχνιδια που με συγκινησαν ειναι οι τερματισμοι των MGS3(ενταξει τι να πουμε για αυτο το παιχνιδι), FFX (απο τους συγκιτηκους τερματισμους Final Fantasy) και Legend of Dragoon (αν και ηταν happy ending η ιστορια της Rose και του πατερα του Dart ηταν λιγο λυπητερη).

mihalis13
23-12-2010, 03:04
Final Fantasy VII σε πολλεσ σκηνές του παιχνιδιού!!!Πραγματικά το απολυτό παιχνιδι!!!:)

larisa
29-12-2010, 15:42
resident evil.... oli h sira einai telia!

Valkyre
29-12-2010, 16:00
^^ Εχεις συγκινηθει εντονα λογω του Resident Evil??! wtf?

enstikto
29-12-2010, 16:06
Και εγώ θυμάμαι τότε που το ζόμπι μου είχε βγάλει τα μάτια και τα έτρωγε δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυά μου απο την συγκίνηση.... Πραγματικά το παιχνίδι αυτό άγγιξε την καρδιά μου.... :P:P:P:P

jk_blue_tiger
29-12-2010, 16:47
Το πιο προσφατο ειναι το Red Dead Redemption. Ενα παιχνδι, οταν εχει θλιβερο τελος παντα σου αφηνει αναμνησεις. Ειδικα στο συγκεκριμενο, που μετα το θλιβερο τελος ακολουθει εκδικηση εστω σε αλλο χρονο (ειναι ενα πιατο που σερβιρεται παντα κρυο).
Το πιο αρχαιο ηταν παντως το Defender of the Crown, μια και ηταν το 1ο game που τερματισα και δεν ξεχνιεται με τιποτα.
Ειδικη μνεια θα κανω στο Operation Flashpoint: Cold War Crisis μιας και η ολη αναμνηση απο την ελευθερια κινησεων στον αχανη κοσμο του game καθως και ο ορος war simulation ηταν το κατι αλλο (τουλαχιστον στην εποχη του).

Dragonpaul
29-12-2010, 17:12
Εγω είχα συγκινηθεί παρα πολυ στο Super Mario Bros, όταν ο Mario καταφέρνει να σώσει την πριγκίπισσα στο τέλος. Δεν ξέρω... Είχε μια δύναμη αυτη η σκηνή... Μιλάμε για κλάμα με αναφιλυτα. :P

sakoulias
29-12-2010, 18:46
Στο final fantasy vii και στο crisis core.

Aphelian
29-12-2010, 19:07
Και εγώ θυμάμαι τότε που το ζόμπι μου είχε βγάλει τα μάτια και τα έτρωγε δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυά μου απο την συγκίνηση.... Πραγματικά το παιχνίδι αυτό άγγιξε την καρδιά μου.... :P:P:P:P

Μάλλον το Ζόμπι άγγιξε την καρδιά σου!

reinko24
20-01-2011, 21:23
Οντως να με κάνει να συγκινηθω τόσο πολύ ένα game ώστε να δακρύσω δεν θα το έλεγα!!!να με κάνει όμως να δακρύσω από τα νεύρα μου και να σπάσω 5 controllers ακόμα και την ίδια την παιχνιδομηχανή ήταν αρκετα θα έλεγα από master system εως PS1!!Μετά το μάρμαρο πήγαινε πολύ!!!χαχαχα!!

Devil_7
21-01-2011, 03:13
Εγώ μόλις ξεκίνησα το heavy rain και μου μάμησε τη ψυχολογία. Φαίνεται πολύ συγκινητικό και γενικά φαίνεται ότι τα σπάει.

ikaria_g4
21-01-2011, 04:37
Εγώ συγκινηθεικα στο pes2011 οταν είδα τον μπαλαφα να βγάζει μακρινή συστημένη μπαλιά στο κεφάλι του σαλπιγγιδη και αυτος να πηδαει ψηλοτερα απο τον αμυντικο και να βάζει γκολ. Δεν άντεξα και έσπασα εκείνη τη στιγμή. Άλλά αμέσως μετα διαπιστώσα οτι ήμουν στο training mode. Τοτε ήταν που εκλαψα...

Sent from my mobile using Tapatalk

Valkyre
21-01-2011, 09:21
^^ LOL αχαχαχαχα επικο ποστ! :)

chronohill
10-03-2014, 08:19
Ότι στεναχωρήθηκα στο The Darkness και στο Clive Barkers Jericho μετράει?

απτα πρωτα παιχνιδια που ειχα παρειτο jericho.Και ενω ειναι στην κατηγορια που τρελλαινομαι δνε το εχω παιξει τοσο καιρο...καλο?

Mr.Dododi
11-03-2014, 02:28
Ψιλοπαλιοί μηχανισμοί gameplay και κάπως ξεπερασμένα γραφικά αλλά σε γενικές γραμμές καλό!!! :a068:

the master
11-03-2014, 10:10
στο intro του last of us ...

mihalis13
11-03-2014, 10:18
στο intro του last of us ...

Σε πολλές στιγμές στο συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλα κυρίως στην εισαγωγή και λιγο πριν το τέλος.

Mr.Dododi
20-05-2017, 21:10
H σειρά Walking Dead της Telltale. Ακόμα δεν έπαιξα το 3ο αλλά σπαράζει η καρδιά μου σε μερικά σημεία.

mihalis13
20-05-2017, 22:09
Το τελευταίο game που συγκινήθηκα έντονα ήταν το The Last Guardian. Σε αρκετές στιγμές, αλλά κυρίως στο τέλος...

AgentPrinny007
21-05-2017, 23:03
To πιο προσφατο παραδειγμα που εχω και σιγουρα το πιο εντονο ειναι στο Mother 3. Να πω την αληθεια δεν το περιμενα αν και ειχα ακουσει οτι εχουν κλαψει πολλοι με το συγκεκριμενο παιχνιδι πιστευα οτι ηταν λιγο υπερβολικο ολο αυτο και οτι λιγα sprites ειναι δυσκολο να σου δημιουργησουν τετοια συναισθηματα. Τελικα εκανα λαθος. Μπορει να μην εκλαψα, αλλα ηταν τετοιο το σοκ που για αρκετα λεπτα δεν ηξερα αν θα συνεχιζα το παιχνιδι.

king2009
22-05-2017, 00:24
Beyond two souls αρκετα στο τέλος με το καλό ending.

Στάλθηκε από το SM-G950K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

obione
20-12-2017, 05:57
Ωραιο θεμα.
Ειχα στεναχωρηθεί θυμαμαι,με το τελος του shadow of the colossus . Γενικα το παιχνίδι μου άφησε μια πίκρα για πολλες μερες.
Η Συγκίνηση ομως , ηταν που ηρθε στο mgs2 εκει με την αδερφη του Ε. Το έζησα πολυ έντονα το MGS2 και στο 5 εκει που ολοι ξερουμε τι εγινε απλα με έπιασε ανατριχίλα. 10 ολόκληρα χρονια αναμνήσεων , να σε βομβαρδίζουν σε ολο το level. Οοοκ Ίσως ειμαι υπερβολικός λόγο της αγαπης μου για τον τιτλο δεν ξερω:)

Dimitris_
20-12-2017, 19:50
Ασχολούμαι με games περί τα 30 χρόνια.
Αυτό που έπαθα με το last of us δεν υπάρχει.
Στην αρχή θα ελεγα περισσότερο στενοχωρια, οσο προχωρούσε η ιστορία υπήρχε ενταση, αγωνία, για πρώτη φορα σε game έντονο καρδιοκτυπι και ολα αυτά κορυφοθηκαν στο τέλος όπου εκει σαν σύνολο προέκυψε ΚΑΙ η συγκίνηση.

Επίσης να αναφέρω την πρώτη φορα που στο championship (αν θυμάμαι καλά) τοτε μάνατζερ πηρε champions league ο Πανιώνιος!!!
Πολυ συγκίνηση!!

trabakoulas
21-12-2017, 00:05
Συμφωνώ με last of us αλλά και heavy rain συγκινητικό

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

toninio
21-12-2017, 04:42
Πολύ ωραίο θέμα. Έχω συγκινηθεί κάποιες φορές κι αυτό το θεωρώ πολύ σημαντικό στοιχείο σε ένα παιχνίδι, να καταφέρνει να σου δημιουργεί δυνατά συναισθήματα. Συγκινήθηκα μερικώς στο Syberia 1 στο τέλος με την απόφαση της Kate , αλλά κυρίως στο 2 εκεί που διαλύεται και "πεθαίνει" ο Όσκαρ, καθώς και στο τέλος που απομακρύνεται ο Hans στην πλάτη των μαμούθ .
Μετά, Ico εκεί που πέφτει η γέφυρα και αποχωρίζονται ο Ico από την Yorda και Shadow of the Colossus πτώση Agro φυσικά, αλλά και με το ending. Επίσης, κάτι με έπιανε, κάθε φορά που σωριαζόταν νεκρός ένας Κολοσσός . Με Heavy Rain και Beyond σίγουρα υπήρξαν δυνατές στιγμές κι εκεί.
Το πιο δυνατό όμως, όπως προείπαν κι άλλοι, ήταν φυσικά με το The Last Guardian.....(καλά, εκεί ήμουν ήδη συγκινημένος πριν αρχίσω να παίζω, με το που έφτασε η κασετίνα και το έπιασα στα χέρια μου :love:)......

opaloka
04-07-2019, 13:28
Tomb Raider 2 στο PC.
Secret Weapons Over Normandy στο PS2.
Far Point στο PS VR.

Sir_Teraflop
04-07-2019, 18:53
Γενικά με games και τα stories τους - δεν έχω συγκινηθεί ποτέ - να πω α να ρε φίλε πω πω...ενώ με ταινίες ναι.

Αντιθέτως (και δεν ξέρω αν μετράει ως off-topic), μου έχει σηκωθεί η τρίχα κάγκελο με τον ήχο/διαλόγους αρκετών παιχνιδιών.

Παραδείγματα:

- Η πρώτη φορά που άκουσα digitized μουσική της προκοπής από το speaker του PC-1512 (Joan of Arc).

- Οι μονόλογοι του Kain στο ομώνυμο Blood Omen στο PS1 - δεν θυμάμαι καν τι έλεγε αλλά τον τόνο της φωνής τον θυμάμαι ξεκάθαρα και ιδρώνω ακόμα και σήμερα.

- Το Europa Barbarorum mod για το Rome Total War 1 στο PC όπου και όταν από τις γενικές εντολές με φωνητικά στην Αγγλική άκουγες πλέον από το "spartan hoplites" με κιτς φωνή, ένα δυναμικότατο "Σπαρτιάται Οπλίται" (sorry δασείες και περισπωμένες δεν ξέρω να βάλω), ε εκεί ... μόνο τρίχες δεν σηκώνονταν. Τόσο πολύ μετά από αρκετά ξενύχτια και άπειρο διόρθωμα σε txt αρχεία του μόνταρα και την μουσική με αρχεία από Gladiator, Troy και ότι άλλο από Hanz Zimmer... μιλάμε η εμπειρία ήταν .... άντε γεια.

- World of Warcraft. Όποιος μπήκε κάποτε στο Elwynn Forest και δεν του σηκώθηκε η τρίχα με την μουσική κάτι δεν καταλαβαίνει :D.

- Warhammer 40k. Με συγκινεί απλά ΟΛΟ το setting. Ακόμα και οι meme ατάκες των ηρώων με εξιτάρουν. Από το Space Crusade στην amiga μέχρι τα dawn of war και ότι άλλο ενδιάμεσα, όσο φόλα και να είναι σαν game, είναι μάνα για μένα.
Fanboy γαρ. Παίζω και τρέμω, πως το λένε :P