PDA

View Full Version : Μια σκεψη



thanos
28-07-2008, 11:17
Μια προταση που ισως ενδιαφερει αρκετους ειναι η χρηση του "copy-paste" που οπως εχω παρατηρησει γινεται κατα κορον σε παρα πολλα thread-posts.
Κατα τη γνωμη μου ειναι κουραστικο και πολλες φορες ανευ-ουσιας να "κοπιαρονται" ατελειωτα κατεβατα απο ξενα site.Νομιζω οτι ενα link ειναι αρκετο ή εστω να δινεται μια περιληπτικη περιγραφη.... Just a thought!

PDS
28-07-2008, 11:26
Μια προταση που ισως ενδιαφερει αρκετους ειναι η χρηση του "copy-paste" που οπως εχω παρατηρησει γινεται κατα κορον σε παρα πολλα thread-posts.
Κατα τη γνωμη μου ειναι κουραστικο και πολλες φορες ανευ-ουσιας να "κοπιαρονται" ατελειωτα κατεβατα απο ξενα site.Νομιζω οτι ενα link ειναι αρκετο ή εστω να δινεται μια περιληπτικη περιγραφη.... Just a thought!

To copy-paste γινεται για διευκολυνση των μελων του φορουμ και το Link δινεται για να δειχνει την πηγη.Δεν το βρισκω κουραστικο για τα μελη:tongue:

redismagik
28-07-2008, 11:41
ki ego den to vrisko kourastiko.

greekteo
28-07-2008, 12:06
To copy-paste γινεται για διευκολυνση των μελων του φορουμ και το Link δινεται για να δειχνει την πηγη.Δεν το βρισκω κουραστικο για τα μελη:tongue:

Εκτος απο αυτο, αρκετοι που ποσταρουν ξενα κειμενα, συνηθως γραφουν και απο κατω περιληπτικα στα ελληνικα τι λεει το κειμενο, για μεγαλυτερη διευκολυνση :)

desperate_gamer
28-07-2008, 14:17
Συμφωνώ ότι το να ανοίγεις και άλλο site παραδίπλα είναι κουραστικό και δεν χρειάζεται. Τα πολύ μεγάλα κείμενα συμφωνώ ότι καλύτερο θα ήταν να μπαίνουν σε spoilers για να διευκολύνεται η πλοήγηση στο forum.

Τώρα για το αν κουράζει τον άλλον να διαβάζει ένα κατεβατό αγγλικά είναι προσωπικό ζήτημα του καθενός. Αν και καλό θα ήταν να γίνεται μια μικρή περίληψη στα ελληνικά.