PDA

View Full Version : I Am Alive



NonBorn
16-07-2008, 12:51
Δε ξέρω τι είναι αυτό αλλά.... Μ' αρέσει... Το ότι το φτιάχνει η Ubi δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε...

36319

slayeras
16-07-2008, 12:57
New disaster game from Ubisoft, I Am Alive

Posted on July 15th, 2008 at 22:13 EDT

I hope I'm alive in time to play I Am Alive. Frankly, it would kind of suck if I wasn't, because the upcoming Ubisoft disaster game is set to come out in Spring 2009.

In I Am Alive, you're forced to navigate a Chicago "left in ruins" after a major catastrophe in the form of a devastating earthquake. Players are required to "think, react and take risks that will directly affect themselves and those around them."

The game is speculated to be helmed by Jade Raymond, the charming producer of hit 2007 title Assassin's Creed. Although there's no confirmation this is a PlayStation 3 title, the game is targeted for release on "current generation video game consoles," and, judging from the below teaser, that's very likely to include the PS3. We'll have more on I Am Alive as it becomes available.



www.psu.com

klepidas
16-07-2008, 12:58
ένα παρόμοιο βίντεο είχε και με το Haze αλλα αυτό δείχνει φοβερά γραφικά και φοβερό σκηνικό

NonBorn
16-07-2008, 12:59
ένα παρόμοιο βίντεο είχε και με το Haze αλλα αυτό δείχνει φοβερά γραφικά και φοβερό σκηνικό

Σιγά μην είναι Real Time Rendered :p :p Απλά σα σκηνοθεσία είναι καλό... Χμμ και το Haze έτσι μου είχε φανεί στην αρχή... Ωχ... :p :p :p

slayeras
16-07-2008, 13:02
Σιγά μην είναι Real Time Rendered :p :p Απλά σα σκηνοθεσία είναι καλό... Χμμ και το Haze έτσι μου είχε φανεί στην αρχή... Ωχ... :p :p :p

Αμαν λες?
Κοιταχτε λιγο ποιο πανω, δεν εχει ανακοινωθει που θα κυκλοφορησει ακομα :paperbag:

NonBorn
16-07-2008, 13:08
Αμαν λες?
Κοιταχτε λιγο ποιο πανω, δεν εχει ανακοινωθει που θα κυκλοφορησει ακομα :paperbag:

Στο gametrailers λέει: http://www.gametrailers.com/images/plat_pc_default.gif http://www.gametrailers.com/images/plat_wii_default.gif http://www.gametrailers.com/images/plat_ps3_default.gif http://www.gametrailers.com/images/plat_xb360_default.gif

klepidas
16-07-2008, 13:10
wii????:oops:

obione
16-07-2008, 14:13
mou thimise tin tainia me to will smith ..im legend!!kalo san idea.makari na vgei kati axiologo apo auto..

geodlord7
16-07-2008, 15:49
Ως ιδεα ειναι πολυ καλη.

Και σιγουρα κατι εντελως διαφορετικο απο αυτα που παιζουμε.

Σιγουρα θα ειναι εκπληκτικο παιχνιδι.Αντε να δουμε και gameplay video.

muku
16-07-2008, 15:57
mou thimise tin tainia me to will smith ..im legend!!kalo san idea.makari na vgei kati axiologo apo auto..

Και μένα το ίδιο μου θύμησε. Πρωτότυπη ιδέα. Αλλά ρε γμτ ubisoft?? Δεν με εμπνέουν τα παιχνίδια της ειδικά το assasin's creed υπερβολικά βαρετό κατά την άποψη μου αν και σαν ιδέα ήταν και αυτό καλό. Τι να πω, μακάρι να πετύχει αυτό.

Chill
16-07-2008, 20:09
Jade BORING Raymond? I ll pass............

konstantinos
16-07-2008, 20:23
Διχνει ενδιαφερον αν δεν δουμε κ ingame video να δουμε αν θα αξιζει.

desperate_gamer
16-07-2008, 20:32
Φημολογείται ότι το κάνει και η λατρεμένη Jade Raymond :p

Μ' άρεσε με αυτό που ψάχνουν water εναγωνίως. Βέβαια για να βγαίνει spring 2009 και να μας το δείχνουν τώρα για πρώτη φορά, για καμια ξεπέτα θα πρόκειται, αλλά τέλως πάντων.

Valkyre
16-07-2008, 21:22
I Am Dead...!

Steiner
16-07-2008, 22:30
Το παιχνίδι φτιάχνεται από την Ubisoft Montreal (Prince of Persia/Assasin's Creed) και είναι σε ανάπτυξη εδώ και 3 χρόνια. Θα έχουμε σίγουρα να κάνουμε με κάτι πολύ καλό!

atomsk
16-07-2008, 22:33
γαμάτο φαίνεται ..είμαι fanboy του assassins creed και της jade :D To τερμάτισα πάλι πρόσφατα απίστευτο παιχνίδι. Μακάρι το i am alive να είναι το ίδιο καλό.

Avenger_Seraphim
16-07-2008, 22:34
Oraio fainete...Panta maresan ta CG videakia :P Elpizw to paixnidi na einai to idio endiaferon oso kai to videaki pou mas edeiksan...

atomsk
16-07-2008, 22:45
εννοείται ότι θα είναι...jade είναι αυτή :D πιστευω το στήσιμο του παιχνιδιού θα είναι το ίδιο εντυπωσιακό με το assasin's creed και ακόμα πιο ενδιφέρον.

desperate_gamer
16-07-2008, 23:04
Το παιχνίδι φτιάχνεται από την Ubisoft Montreal (Prince of Persia/Assasin's Creed) και είναι σε ανάπτυξη εδώ και 3 χρόνια. Θα έχουμε σίγουρα να κάνουμε με κάτι πολύ καλό!

Καλά μη βάλεις και το χέρι σου στη φωτιά...

geodlord7
16-07-2008, 23:27
Εγω το βαζω:D:D:D

desperate_gamer
16-07-2008, 23:30
Εγω το βαζω:D:D:D

Άρα το παιχνίδι θα είναι μάπα :giggle:

Steiner
16-07-2008, 23:32
Καλά μη βάλεις και το χέρι σου στη φωτιά...
Χαχα, εντάξει δεν το βάζω κιόλας... Αλλά ότι θα είναι κάτι ιδιαίτερο θα είναι. Ακόμα και το Assassin's Creed το οποίο δεν έχω παίξει ακόμα αλλά ακούω πως έχει πολλά ελλαττώματα, δεν ήταν "άλλο ένα" παιχνίδι, αλλά κάτι το ξεχωριστό. Γι' αυτό είμαι αρκετά αισιόδοξος και για αυτό εδώ.:yes:

geodlord7
16-07-2008, 23:33
Άρα το παιχνίδι θα είναι μάπα :giggle:

:pppbbbttt::pppbbbttt:

Aπο τη στιγμη που το φτιαχνει το ιδιο στουντιο με τo assassin's creed και με το prince of persia και εχει τετοιο στορυ σιγουρα θα ειναι πολυ καλο.Εμαθαν απο τα λαθη τους και δεν θα τα ξανακανουν.

Το περιμενω πως και πως.

desperate_gamer
16-07-2008, 23:36
Το POP δεν το φτιάχνει η ίδια ομάδα με το Assassin's. Αλλά όπως και να 'χει, το Assassin's ήταν πράγματι διαφορετικό σε όλα του. Αλλά έπασχε τρομερά στο fun factor σε σημείο να παρακαλάς να το τελειώσεις.

Τι να πω βρε παιδιά μακάρι. Απλά με όλα αυτά που γίνονται, εγώ είμαι του "φύλαγε τα ρούχα σου" πλέον. Είμαι desperate :giggle:

tasioskis
17-07-2008, 11:24
παιδες το video δεν μπορω να το δω,αρα δεν μπορω να πω αν ειναι καλο η οχι....επειδη ομως ακουω κατι για assasins και αλλα,ειναι αδικο νομιζω να βγαζουμε ακυρο ενα νεο παιχνιδι απο ενα παλιο....το assasins ηταν πολυ καλο σαν γραφικα,τιρινγκ,μιρινγκ,αλιασινγκ,εγω δεν μπορω να διακρινω σε κανενα game(βλεπετε ειμαι ερασιτεχνης)αλλα ελειπε το scenario απο αυτο το παιχνιδι......

desperate_gamer
07-08-2008, 20:34
Τι ξέρατε γι' αυτό το παιχνίδι; Ξεχάστε το!

Το "I Am Alive" ούτε στο Leipzig θα το δούμε, ούτε η Jade Raymond κρύβεται πίσω απ' αυτό....



I Am Alive NOT at Leipzig, Raymond and Desilets NOT Working on the Game (http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/08/07/i-am-alive-not-at-leipzig-raymond-and-desilets-not-working-on-the-game/)

http://www.dasgamer.com/wp-content/uploads/2008/08/jade_raymond_patrice_desilet.jpg

You may remember the rumor GOONL!NE posted a couple of weeks ago just before E3 about a new game from Ubisoft from the creators of Cold Winter, I Am Alive (http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/07/10/e3-2008-jade-raymonds-next-project-revealed-i-am-alive/). The game would be unveiled at E3, playable at Leipzig and that the producer of the project would be none little then the first lady of gaming (Ahead of Jess Chobot and Veronica Belmont anyways), Miss. Jade Raymond, the producer of Assassin’s Creed.

However sadly, while one of those rumors came true being the unveil at E3, DasGamer has said that 2 of those rumors are false.


The first rumor shattered is that I Am Alive will NOT be playable at Games Convention in Leipzig when it kicks off on August 20th.

And the 2nd, and probably saddest one of the lot, is that Raymond as well as her right hand man Patrice Desilets who both worked on Assassin’s Creed are NOT working on the game together.

Desilets is working on other projects according to Ubisoft but as for Miss Raymond…well its anybody’s guess what she’s working on but it could be a given what she is working on next…wink wink.

I Am Alive is scheduled for released on the PLAYSTATION 3 and Xbox 360 in 2009.

http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/08/07/i-am-alive-not-at-leipzig-raymond-and-desilets-not-working-on-the-game/

Ένας Θεός ξέρει τι θα λέει το παιχνιδάκι...

personGR
07-08-2008, 20:36
Overhyped πατάτα υποπτεύομαι...

desperate_gamer
07-08-2008, 22:21
Ούτε καν "hyped". Χαχαχα! Πατάτα σκέτη.

geodlord7
07-08-2008, 22:36
Tωρα πως το βγαλατε το συμπερασμα χωρις να εχετε δει εστω μια ingame εικονα , ενας Θεος ξερει.

greekteo
08-08-2008, 01:49
I Am Alive... κατόπιν ραντεβού στο LGC

Η Jade Raymond δε θα δώσει τη χαρά να εμφανίσει τον τίτλο στο κοινό, αλλά μόνο στον Τύπο.

Το τέλος της Press Conference της Ubisoft κατά τη διάρκεια της Ε3 08 επιφύλασσε μια έκπληξη στους παρευρισκόμενους, αφού εκεί παρουσιάστηκε για πρώτη φορά ο νέος τίτλος της Jade Raymond με την ονομασία I Am Alive. Όπως ενημέρωσε η γαλλική εταιρία γνωστή ιστοσελίδα του χώρου, το νέο project δε θα υπάρχει στο χώρο των booth που θα έχει πρόσβαση το κοινό, αλλά θα προβάλλεται σε επιλεγμένα Μέσα και μόνο κατόπιν ραντεβού. Η παραπάνω εξέλιξη ωστόσο θα πρέπει να θεωρείται απόλυτα λογική, από το γεγονός πως ο τίτλος βρίσκεται ακόμη σε πρώιμο στάδιο.


Tωρα πως το βγαλατε το συμπερασμα χωρις να εχετε δει εστω μια ingame εικονα , ενας Θεος ξερει.

Αυτη την απορια και εγω την εχω!! :fryingpan:


Ο τιτλος ειναι σε πρωιμο σταδιο οποτε μην βγαζουμε συμπερασματα και λεμε ανακριβειες πριν καν βγει καμμια εικονα ή κανενα in-game video!!

Nightwolf
08-08-2008, 02:05
:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:: 1appl::1appl::1appl::1appl:
μπράβο σε όλα τα παιδιά στο φόρουμ που μας βγάζουν από την ανία μας και την αγωνία για το πώς θα είναι τα καινούργια παιχνίδια. Επίσης ακούστηκε πώς το G4 κάνει προσλήψεις δημοσιογράφων..........

Και για τέλος επειδή παρατηρείται το ίδιο φαινόμενο με το Thread resident evil 5, ένα μόνο θα πω που το είδα από τον φίλο modecris


Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή
μας να σας πάρουμε στα σοβαρά ...

personGR
08-08-2008, 02:13
Επίσης ακούστηκε πώς το G4 κάνει προσλήψεις δημοσιογράφων..........



Να πάμε τότε, μπας και ξεφύγουμε από τις ειρωνίες διάφορων Mods....

greekteo
08-08-2008, 02:16
Μα βγαλατε συμπερασμα απο το τιποτα πως θα ειναι πατατα??? Χωρις κανενα μα κανενα στοιχειο και μια ειδηση που δεν λεει σωστα πραγματα..

Nightwolf
08-08-2008, 02:37
Να πάμε τότε, μπας και ξεφύγουμε από τις ειρωνίες διάφορων Mods....
:offtopic:

Φίλε μου δεν νομίζω να έχω δώσει δικαίωμα ή αφορμή για παράξενη συμπεριφορά σαν mod. όσον αφορά την ιδιότητα μου σαν mod έχει να κάνει με την διαχείριση του forum και την τήρηση των κανόνων του. το ότι είμαι σε αυτήν την υπεύθυνη θέση δεν έχει να κάνει με το πώς εκφράζομαι στα Posts, και κάτι άλλο δεν είμαι mod, είμαι απλά αντικαταστάτης των Mod μέχρι να γυρίζουν από τις διακοπές τους οι άνθρωποι. Και κάτι τελευταίο και δεν θα δώσω συνέχεια στο θέμα. και mod να μην ήμουν ακριβώς το ίδιο θα σας έλεγα.
:offtopic:


Φιλικά Nightwolf

NonBorn
08-08-2008, 02:40
Hρεμία...

Ο μόνος λόγος που νομίζω ότι ειπώθηκαν τα παραπάνω είναι η δυπιστία των gamers που έχει προέλθει όχι άδικα μετά τα απογοητευτικά ομολογούμενως παιχνίδια της ubisoft τα τελευταία χρόνια...

Omega
08-08-2008, 03:40
Απογοητευτικο το ΑC ?I do not think so.Μπορει να μην ικανοποιησε καποιους απο εσας ή γενικα μια μεριδα κοσμου αλλα σε πολλα σημεια εδωσε μια ενα πνοη στο gaming.
Σιγουρα ειχε καποιες τρυπες στην ροη που μπορουσαν να ειχαν διορθωθει πριν κυκλοφορησει,αλλα ουδεν παιχνιδι και designer αλαθητο(ς),
Περαν των παιχνιδιων που ειναι ντροπη τελειως να κυκλοφορουν,ολα τα αλλα που ΔΕΝ κανουν απλα τις πωλησεις που πρεπει,εχουν κατι να προσφερουν ως μαθημα για την ιδια ομαδα παραγωγης,ως παραδειγμα προς αποφυγη για τους ανταγωνιστες.
Προσωπικως εγω παντως ενω με κουρασε σε μερικα σημεια,το λατρεψα για διαφορους λογους,κυριως γιατι ειχε μια ομορφη ιστορια που δεν ηταν ανακυκλομενο fast food plot.

desperate_gamer
08-08-2008, 14:15
Ναι το πιο λογικό είναι να δώσετε σε ένα παιχνίδι το "benefit of the doubt" και να περίμενετε πρώτα να το παίξετε, πριν βγάλετε συμπεράσματα. Αλλά δυστυχώς στο μαγικό κόσμο του entertainment, αυτό δεν ισχύει πάντα. Κάποια πράγματα κάνουν μπαμ έτσι κι αλλιώς και οι προκαταλήψεις σπανίως ανατρέπονται.

Το νέο cd της Βίσση ας πούμε (αν αυτό ποτέ βγει), ξέρουμε ότι θα έιναι άλλη μια σκυλο-ροκ-μπουζουκο-ποπ αρπαχτή της εθνικής μας γιαγιάκας. Κάπως έτσι, είναι και στα παιχνίδια. Από το επόμενο Call of Duty (λέμε τώρα) όλοι ξέρουμε τι να περιμένουμε. Και όλα τα καινούργια franchises (ευτυχώς ή δυστυχώς) είναι ύποπτες μπαρούφες μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Όταν τρώμε hype στη μούρη και τα παιχνίδια στο τέλος είναι από μέτριες μέχρι μέγιστες απογοητεύσεις (Lair, Haze, Devil may Cry 4, Assassin's Creed για κάποιους, GTA4 για κάποιους άλλους), είναι λογικό πλέον να είμαστε άκρως προκατειλημένοι με οτιδήποτε άλλο μας σερβίρουν. Άδικό και σκληρό;;; Ίσως. Αλλά πίστεψέ με δεν είναι λίγοι αυτοί που το πιστεύουν αυτό.

Έτσι με λίγα λόγια... Όταν βλέπεις έναν τίτλο λίγο περίεργο, από την Ubisoft, που λένε ότι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, ενώ πρόκειται να βγει του χρόνου, τότε ξέρεις και κρατάς από πριν μικρό καλάθι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...


Σιγουρα ειχε καποιες τρυπες στην ροη που μπορουσαν να ειχαν διορθωθει πριν κυκλοφορησει,αλλα ουδεν παιχνιδι και designer αλαθητο(ς),
Περαν των παιχνιδιων που ειναι ντροπη τελειως να κυκλοφορουν,ολα τα αλλα που ΔΕΝ κανουν απλα τις πωλησεις που πρεπει,εχουν κατι να προσφερουν ως μαθημα για την ιδια ομαδα παραγωγης,ως παραδειγμα προς αποφυγη για τους ανταγωνιστες.

Αμ... Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι ακριβώς στο Assassin's Creed, αλλά ήταν το παιχνίδι με τις μεγαλύτερες πωλήσεις για καινούργιο IP.

Stavtag
08-08-2008, 14:23
Ναι το πιο λογικό είναι να δώσετε σε ένα παιχνίδι το "benefit of the doubt" και να περίμενετε πρώτα να το παίξετε, πριν βγάλετε συμπεράσματα. Αλλά δυστυχώς στο μαγικό κόσμο του entertainment, αυτό δεν ισχύει πάντα. Κάποια πράγματα κάνουν μπαμ έτσι κι αλλιώς και οι προκαταλήψεις σπανίως ανατρέπονται.

Το νέο cd της Βίσση ας πούμε (αν αυτό ποτέ βγει), ξέρουμε ότι θα έιναι άλλη μια σκυλο-ροκ-μπουζουκο-ποπ αρπαχτή της εθνικής μας γιαγιάκας. Κάπως έτσι, είναι και στα παιχνίδια. Από το επόμενο Call of Duty (λέμε τώρα) όλοι ξέρουμε τι να περιμένουμε. Και όλα τα καινούργια franchises (ευτυχώς ή δυστυχώς) είναι ύποπτες μπαρούφες μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Όταν τρώμε hype στη μούρη και τα παιχνίδια στο τέλος είναι από μέτριες μέχρι μέγιστες απογοητεύσεις (Lair, Haze, Devil may Cry 4, Assassin's Creed για κάποιους, GTA4 για κάποιους άλλους), είναι λογικό πλέον να είμαστε άκρως προκατειλημένοι με οτιδήποτε άλλο μας σερβίρουν. Άδικό και σκληρό;;; Ίσως. Αλλά πίστεψέ με δεν είναι λίγοι αυτοί που το πιστεύουν αυτό.

Έτσι με λίγα λόγια... Όταν βλέπεις έναν τίτλο λίγο περίεργο, από την Ubisoft, που λένε ότι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, ενώ πρόκειται να βγει του χρόνου, τότε ξέρεις και κρατάς από πριν μικρό καλάθι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...



Αμ... Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι ακριβώς στο Assassin's Creed, αλλά ήταν το παιχνίδι με τις μεγαλύτερες πωλήσεις για καινούργιο IP.

+1000

Καλύτερα να μην είμαστε και πολύ ενθουσιασμένοι και μας έρθει κεραμίδα/πατάτα στο κεφάλι! Φαίνεται να υπόσχεται πολλά... Αλλά πολλές φορές η ιστορία επαναλαμβάνεται! Άντε να δούμε!:notsay:

geodlord7
08-08-2008, 14:33
Όταν τρώμε hype στη μούρη και τα παιχνίδια στο τέλος είναι από μέτριες μέχρι μέγιστες απογοητεύσεις (Lair, Haze, Devil may Cry 4, Assassin's Creed για κάποιους, GTA4 για κάποιους άλλους), είναι λογικό πλέον να είμαστε άκρως προκατειλημένοι με οτιδήποτε άλλο μας σερβίρουν. Άδικό και σκληρό;;; Ίσως. Αλλά πίστεψέ με δεν είναι λίγοι αυτοί που το πιστεύουν αυτό.
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused:
Tα συγκεκριμενα εκαναν τρελες πωλησεις και τα reviews τους ηταν απο τα καλυτερα.



Έτσι με λίγα λόγια... Όταν βλέπεις έναν τίτλο λίγο περίεργο, από την Ubisoft, που λένε ότι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, ενώ πρόκειται να βγει του χρόνου, τότε ξέρεις και κρατάς από πριν μικρό καλάθι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...

Μικρο καλαθι να κραταμε αλλα εσεις το βγαλατε μαπα χωρις να εχει βγει εστω 1 απειροελαχιστη πληροφορια!!! Εμεις αυτο σχολιασαμε, τιποτα αλλο.Και αμφιβολιες να υπαρχουν και ολα αλλα εσεις ηδη του κανατε preview:p


Άρα το παιχνίδι θα είναι μάπα :giggle:


Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...

Ποια δειχνουν οτι δεν θα ειναι?? Γιατι μεχρις στιγμης μονο το στορυ του ξερουμε:)

greekteo
08-08-2008, 14:37
Πριν βγει ενα game το καλυτερο ειναι καποιος να μην ειναι ουτε προκατειλημενος αλλα ουτε ενθουσιασμενος. Μια μεση κατασταση ειναι το καλυτερο απο ολα! Ομως, δεν ειναι δυνατον να βγαζουμε συμπερασματα απο ενα αλλο παιχνιδι, το οποιο ηταν αρκετα καλο σε παρα πολλους τομεις με εξαιρεση το σεναριο που ηταν επαναλαμβανομενο ( αναφερομαι στο Assassin's Creed ) , οτι θα ειναι πατατα, χωρις να εχουμε κανενα μα κανενα στοιχειο. Οι εταιριες καμμια φορα μαθαινουν απο τα λαθη τους και αλλαζουν τακτικη.

Και η συγκριση που κανεις desperate με την Βισση ειναι λιγο ακυρη διοτι η Βισση δεν ειναι εταιρια, ωστε τα προσωπα να αλλαζουν στην παραγωγη. Αυτη ειναι μια, η οποια εχει φαει τα ψωμια της. Μια εταιρια αποτελειται απο χιλιαδες υπαλληλους που καθε τοσο αλλαζουν, οποτε η πορεια μια εταιριας ποτέ δεν ειναι σταθερη. Πότε εχει ανοδους και πότε καθοδους.

Για το "I am Alive" ξερουμε μονο ενα βιντεακι το οποιο ισα ισα που μας δειχνει το κλιμα του παιχνδιου. Δεν ξερουμε ουτε για σεναριο, ουτε για χειρισμο, ουτε γραφικα, ουτε τιποτα απολυτως.. Δεν εχουμε τιποτα in-game. Ενας χρονος ειναι αρκετος καιρος και δεν ειναι σιγουρο πως θα βγει το 2009. Το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε εκτος απο το να βγαζουμε συμπερασματα που βασιζονται σε προκαταληψεις απεναντι στην οποιαδηποτε εταιρια και στην ουσια να παραπληροφορουμε τον αναγνωστη, ας περιμενουμε να μαθουμε περισσοτερα πραματα και υστερα ας πουμε ολοι την αποψη μας τεκμηριωμενη.

desperate_gamer
08-08-2008, 14:46
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused:
Tα συγκεκριμενα εκαναν τρελες πωλησεις και τα reviews τους ηταν απο τα καλυτερα.

Well, είπαμε άλλο sales και hype machine και άλλο τι λένε οι παίκτες ΑΦΟΥ κατευνάσει η σκόνη του hype. Ειδικά για το AC τα λέμε κι εδώ, ενώ στο GTA4 άμα κάνεις μια γύρα θα δεις ότι όλοι περιμένουν το Saints Row 2 για να βγάλουν το άχτι τους (ομολογουμένως, δεν ανήκω σε αυτή την ομάδα, αλλά είναι πολλοί αυτοί). Για το DMC4 δεν μ' άρεσε που το παιχνίδι ήταν το πρώτο μισό επί δύο. :giggle: Αυτά είναι απογοήτευση. Και κανένα preview ή review δεν σου τα λέει.


Μικρο καλαθι να κραταμε αλλα εσεις το βγαλατε μαπα χωρις να εχει βγει εστω 1 απειροελαχιστη πληροφορια!!! Εμεις αυτο σχολιασαμε, τιποτα αλλο.Και αμφιβολιες να υπαρχουν και ολα αλλα εσεις ηδη του κανατε preview:p

Ποια δειχνουν οτι δεν θα ειναι?? Γιατι μεχρις στιγμης μονο το στορυ του ξερουμε:)

Εγώ σου είπα τι θεωρώ κακά σημάδια για μένα. Εκ πρώτης όψεως δηλαδή. Και ούτε εγώ σχολίασα το gameplay και τα γραφικά. Δεν βασίστηκα καν στη φήμη ότι δεν δουλεύει η Raymond πίσω απ' αυτό. Απλά από αυτά που βλέπω, λέω. Αυτό που λέμε "πώς το κόβεις"!

Sure, το gameplay μπορεί να είναι πολύ διασκεδαστικό και το παιχνίδι να σου προσφέρει ένα διασκεδαστικό 10ωρο. Αλλά AAA title δεν θα είναι (μιλάω προσωπικά... εσύ μην συμφωνείς :frog:). Και ήμουν από τους πρώτους που είπα ότι η ιστορία ακούγεται ενδιαφέρουσα (όπως είχε και το Assassin's Creed, αλλά αυτό και πάλι απογοήτευσε μεγάλη μάζα της gaming κοινότητας και πάλι χαρακτηρίστηκε "μέτριο" παιχνίδι και ας ήταν όλα τα previews θετικά).

desperate_gamer
08-08-2008, 14:54
Και η συγκριση που κανεις desperate με την Βισση ειναι λιγο ακυρη διοτι η Βισση δεν ειναι εταιρια, ωστε τα προσωπα να αλλαζουν στην παραγωγη. Αυτη ειναι μια, η οποια εχει φαει τα ψωμια της. Μια εταιρια αποτελειται απο χιλιαδες υπαλληλους που καθε τοσο αλλαζουν, οποτε η πορεια μια εταιριας ποτέ δεν ειναι σταθερη. Πότε εχει ανοδους και πότε καθοδους.

Το ξέρω ότι πότε δεν κάνω πετυχημένα παραδείγματα. :giggle::giggle: Αλλά και η Βίσση "εταιρεία" είναι, αφού αυτή την ελέγχει και κάνει ό,τι κάνει. Αnyway, this is getting majorly off-topic! Ας το αφήσουμε.


Το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε εκτος απο το να βγαζουμε συμπερασματα που βασιζονται σε προκαταληψεις απεναντι στην οποιαδηποτε εταιρια και στην ουσια να παραπληροφορουμε τον αναγνωστη, ας περιμενουμε να μαθουμε περισσοτερα πραματα και υστερα ας πουμε ολοι την αποψη μας τεκμηριωμενη.

Το πρόβλημα είναι δυστυχώς ότι αυτή η "διαμάχη", όπως ίσως τη θεωρείς, ξεκίνησε από το ότι νομίζεις ότι γράφουμε σε editorial ή σε περιοδικό. Κι όμως όχι. Είναι forum που απλά ο καθένας λέει τη γνώμη του. Είπα μια πρώιμη γνώμη με βάση αυτά που ήδη βλέπουμε (πέραν παιχνιδιού, γενικά μιλώντας). Μπορεί να είναι τελείως λάθος.

Αν δεν κάνει να πούμε τις γνώμες μας για το παιχνίδι, τότε το thread να κλειδώνεται και να έχει μόνο νέα και να ανοίγει μόνο όταν βγουν τα πρώτα previews...

geodlord7
08-08-2008, 14:57
Well, είπαμε άλλο sales και hype machine και άλλο τι λένε οι παίκτες ΑΦΟΥ κατευνάσει η σκόνη του hype. Ειδικά για το AC τα λέμε κι εδώ, ενώ στο GTA4 άμα κάνεις μια γύρα θα δεις ότι όλοι περιμένουν το Saints Row 2 για να βγάλουν το άχτι τους (ομολογουμένως, δεν ανήκω σε αυτή την ομάδα, αλλά είναι πολλοί αυτοί). Για το DMC4 δεν μ' άρεσε που το παιχνίδι ήταν το πρώτο μισό επί δύο. :giggle: Αυτά είναι απογοήτευση. Και κανένα preview ή review δεν σου τα λέει.

Συμφωνω με αυτην την διαφοροποιηση αλλα η επιτυχια ενος παιχνιδιου κατα ενα μεγαλο ποσοστο ειναι οι πωλησεις και τα reviews. Σιγουρα θα υπαρχουν πολλα αρνητικα comments στην gaming κοινοτητα. Απλα εγω πριν αναφερθηκα σε αυτα τα συγκεκριμενα games που ειχαν κανει παταγο και πολλες πωλησεις;)




Εγώ σου είπα τι θεωρώ κακά σημάδια για μένα. Εκ πρώτης όψεως δηλαδή. Και ούτε εγώ σχολίασα το gameplay και τα γραφικά. Δεν βασίστηκα καν στη φήμη ότι δεν δουλεύει η Raymond πίσω απ' αυτό. Απλά από αυτά που βλέπω, λέω. Αυτό που λέμε "πώς το κόβεις"!

Aν ελεγες το "κοβω" μαπα δεν θα το σχολιαζα(λεμε τωρα:angry:) αλλα εσυ ειπες "Αρα το παιχνιδι θα ειναι μαπα:giggle:"


Sure, το gameplay μπορεί να είναι πολύ διασκεδαστικό και το παιχνίδι να σου προσφέρει ένα διασκεδαστικό 10ωρο. Αλλά AAA title δεν θα είναι (μιλάω προσωπικά... εσύ μην συμφωνείς :frog:). Και ήμουν από τους πρώτους που είπα ότι η ιστορία ακούγεται ενδιαφέρουσα (όπως είχε και το Assassin's Creed, αλλά αυτό και πάλι απογοήτευσε μεγάλη μάζα της gaming κοινότητας και πάλι χαρακτηρίστηκε "μέτριο" παιχνίδι και ας ήταν όλα τα previews θετικά).

Καλα AAA τιτλος π.χ σαν το mgs ή gta δεν θα ειναι(αλλα και παλι δεν ξερουμε πως θα εξελλιχτει ολη η κατασταση) αλλά παραμένει ενας αξιοπρεπης τιτλος!!!!

greekteo
08-08-2008, 14:59
Εγώ σου είπα τι θεωρώ κακά σημάδια για μένα. Εκ πρώτης όψεως δηλαδή. Και ούτε εγώ σχολίασα το gameplay και τα γραφικά. Δεν βασίστηκα καν στη φήμη ότι δεν δουλεύει η Raymond πίσω απ' αυτό. Απλά από αυτά που βλέπω, λέω. Αυτό που λέμε "πώς το κόβεις"!


Εγω δεν καταλαβαινω τι βλεπεις εσυ απο αυτα που ξερουμε μεχρι τωρα, τα οποια δεν βλεπουμε οι υπολοιποι που εβγαλες το συμπερασμα οτι ειναι μαπα!


Sure, το gameplay μπορεί να είναι πολύ διασκεδαστικό και το παιχνίδι να σου προσφέρει ένα διασκεδαστικό 10ωρο. Αλλά AAA title δεν θα είναι (μιλάω προσωπικά... εσύ μην συμφωνείς :frog:).

Πολυ σπανια 3rd party τιτλοι ειναι ΑΑΑ τιτλοι και το θεμα ειναι δεν ειπε κανενας πως θα ειναι τελειο. Απλα αναμενουμε. Απο την αλλη ουτε μπορει καποιος να πει πως θα ειναι μαπα διοτι δεν μπορει να αποδειχτει αυτο!

desperate_gamer
08-08-2008, 15:10
Aν ελεγες το "κοβω" μαπα δεν θα το σχολιαζα(λεμε τωρα:angry:) αλλα εισαι ειπες "Αρα το παιχνιδι θα ειναι μαπα:giggle:"

Όπως σωστά παρατήρησες είχα βάλει πολύ προσεκτικά ένα γελάκι από δίπλα (αστείο, όχι κάτι σοβαρό να μου το χτυπάτε ξανά και ξανά). Και επίσης ήταν απάντηση στο ότι ΕΣΥ βάζεις το χέρι σου στη φωτιά (σε πειράζω για το εκλεπτυσμένο γούστο σου, που μέχρι στιγμής έχεις βρίσει το MGS4 και όλα τα λες "βλακείες" μέχρι να τα παίξεις και να αρχίσεις να λες ότι αλλάζεις γνώμη. Μιας κι από το λίγο που σε ξέρω και μιλάμε, συνέχεια αυτό κάνεις) Αν δεις το τελευταίο μήνυμα της πρώτης σελίδας και το πρώτο της δεύτερης, θα βγάλεις νόημα!

Στα παραπάνω πόστ μου εξήγησα κανονικά για ποιό λόγο είμαι ύποπτος με το παιχνιδάκι. Και στο χθεσινό άρθρο που αντέγραψα σχολίασα "Ένας Θεός ξέρει τι θα λέει το παιχνιδάκι..." (εξέφρασα απορία και μικρή δόση από απογοήτευση), ενώ ο PersonGR πολύ σοφά είπε το ρήμα "υποπτεύομαι". Και είναι κάτι που το πιστεύω κι εγώ.

Εσείς αν θέλετε μην έχετε προκαταλήψεις. Είναι καλό αυτό από μια κοινωνική άποψη. :frog:

geodlord7
08-08-2008, 15:19
Όπως σωστά παρατήρησες είχα βάλει πολύ προσεκτικά ένα γελάκι από δίπλα (αστείο, όχι κάτι σοβαρό να μου το χτυπάτε ξανά και ξανά). Και επίσης ήταν απάντηση στο ότι ΕΣΥ βάζεις το χέρι σου στη φωτιά (σε πειράζω για το εκλεπτυσμένο γούστο σου, που μέχρι στιγμής έχεις βρίσει το MGS4 και όλα τα λες "βλακείες" μέχρι να τα παίξεις και να αρχίσεις να λες ότι αλλάζεις γνώμη. Μιας κι από το λίγο που σε ξέρω και μιλάμε, συνέχεια αυτό κάνεις) Αν δεις το τελευταίο μήνυμα της πρώτης σελίδας και το πρώτο της δεύτερης, θα βγάλεις νόημα!

Αστα αυτα δεν το σωζεις:frog: (that's me αν και για το mgs δεν εχω αλλαξει γνωμη οσο και αν το επαιξα:angry:)


Στα παραπάνω πόστ μου εξήγησα κανονικά για ποιό λόγο είμαι ύποπτος με το παιχνιδάκι. Και στο χθεσινό άρθρο που αντέγραψα σχολίασα "Ένας Θεός ξέρει τι θα λέει το παιχνιδάκι..." (εξέφρασα απορία και μικρή δόση από απογοήτευση), ενώ ο PersonGR πολύ σοφά είπε το ρήμα "υποπτεύομαι". Και είναι κάτι που το πιστεύω κι εγώ.

Εσείς αν θέλετε μην έχετε προκαταλήψεις. Είναι καλό αυτό από μια κοινωνική άποψη. :frog:

Βρε εχουμε και εμεις προκαταληψεις!:angry:Αλλα χωρις να ξερουμε τιποτα μα απολυτως τιποτα για ενα game δεν το βγαζουμε μαπα:tongue: Αντε να ειχαμε τιποτα για το gameplay και πχ να μην σαρεζαν τα 3d person να το καταλαβαινα:bgrin2:

Τεσπα ας μην το συνεχισουμε!!!!!!! Εμεις απλα σχολιασαμε την προωρη κριση σας:frog:

Exoskeletor
08-08-2008, 17:27
:pppbbbttt::pppbbbttt:

Aπο τη στιγμη που το φτιαχνει το ιδιο στουντιο με τo assassin's creed και με το prince of persia και εχει τετοιο στορυ σιγουρα θα ειναι πολυ καλο.Εμαθαν απο τα λαθη τους και δεν θα τα ξανακανουν.

Το περιμενω πως και πως.

apo pote to assasins creed theorite kalo paixnidi? eine to mono paixnidi sthn istoria ton paixnidion pou ksexasan na baloun gameplay. interactive documentary eine

Valkyre
08-08-2008, 17:31
το ξεσκισατε απο ολες τις πλευρες!

Exoskeletor
08-08-2008, 17:32
se ligo to thread tha metonomasti se "It Was Alive"

geodlord7
08-08-2008, 17:51
apo pote to assasins creed theorite kalo paixnidi? eine to mono paixnidi sthn istoria ton paixnidion pou ksexasan na baloun gameplay. interactive documentary eine

Eγω το θεωρω καλο παιχνιδι.Η αγορα του το Νοεμβριο του 2007 αξιζε.

Ηταν κατι καινουργιο, κατι που δεν ειχαμε ξαναδει. Δεν λεω, γινοταν λιγο επαναλαμβανομενο αλλα και παλι ηταν κατι το πρωτοπορο. Και τα 2 επομενα που θα βγουν σιγουρα θα τα παρω. ;)

greekteo
08-08-2008, 17:59
Μηπως φυγαμε λιιιγο offtopic?? Η συζητηση σχετικα με το assassin's creed θα μπορουσε να συνεχιστει στο αντιστοιχο thread (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=55&highlight=Creed).:)

desperate_gamer
15-08-2008, 22:51
I Am Alive takes “more realistic approach to survival,” says DarkWorks

August 14th, 2008 @ 15:25

http://www.videogaming247.com/wp-content/uploads/2008/08/iamalive.jpg (http://www.videogaming247.com/2008/08/14/i-am-alive-takes-more-realistic-approach-to-survival-says-darkworks/9493/)

DarkWorks founder Guillaume Gouraud has told VG247 that I Am Alive - the Ubisoft survival horror rumoured and then debunked as Jade Raymond’s new game - is set to renew the genre with realism.

“We want to take this realistic approach to enlarge the genre, because it’s much more universal,” said the developer boss.

“We’ve been shifting from classic survival horror from back in 2001 with Alone in the Dark: The New Nightmare, and we started to introduce disaster aspect with Cold Fear.
“Now we are moving to a more realistic approach to survival, and that’s what we want to renew and bring with this new game.”

Gouraud told us that he now thinks DarkWorks - known for its horror games - is big enough to extend its reach and take on action projects of any kind.
“We’re also very pleased with our growth,” he said. “I think we are already one of the major European studios with 120 people… We think 2009 will be where we shine. We’re set for a new stage.”

I Am Alive - announced at E3 and set in a post-earthquake Chicago - isn’t going to be shown next week at Leipzig according to Ubi (http://www.videogaming247.com/2008/08/06/ubi-i-am-alive-wont-make-it-to-leipzig/). Don’t be amazingly shocked if it is, however.

http://www.videogaming247.com/2008/08/14/i-am-alive-takes-more-realistic-approach-to-survival-says-darkworks/

Όπως λέει και το άρθρο πρώτα απ' όλα, ΔΕΝ δουλεύει η Jade Reymond στο παιχνίδι.

Δεύτερον, απ' ότι ΔΙΑΚΡΙΝΩ και ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ είναι ότι το παιχνίδι μάλλον θα έχει να κάνει με επιβίωση μετά από μια πολύ μεγάλη καταστροφή (σεισμό). Ακούγεται ενδιαφέρον και μακάρι να μπορέσουν να βάλουν αγωνία και σασπένς χωρίς ζόμπι.

Επίσης ξαναανέφεραν το 2009 (αν και όχι σαν χρονολογία κυκλοφορίας) και παίζει να μας εκπλήξουν στο Leipzig (ή να το δείξουν πίσω από κλειστές πόρτες στους δημοσιογράφους).

personGR
16-08-2008, 00:57
Εγώ εξακολουθώ να υποπτεύομαι overhyped πατάτα

(αρπάτε την ιεροκύρηκες :P)

DarkUSS
16-08-2008, 01:01
Μα πως υποπτεύεσαι overhyped πατάτα από την στιγμή που το παιχνίδι για την ώρα κρατάει low-profile χαρακτήρα. Πέρα από το CG trailer που είδαμε δεν μας έχουν δείξει τίποτα άλλο από τότε.

geodlord7
16-08-2008, 02:07
Εγώ εξακολουθώ να υποπτεύομαι overhyped πατάτα

(αρπάτε την ιεροκύρηκες :P)


Μα πως υποπτεύεσαι overhyped πατάτα από την στιγμή που το παιχνίδι για την ώρα κρατάει low-profile χαρακτήρα. Πέρα από το CG trailer που είδαμε δεν μας έχουν δείξει τίποτα άλλο από τότε.

Ε τωρα darkuss!!! Ενας ειναι ο person!:angry:

slayeras
18-08-2008, 14:52
I Am Alive Takes A "Realistic Approach" To Survival (http://kotaku.com/5038127/i-am-alive-takes-a-realistic-approach-to-survival)

http://kotaku.com/assets/images/kotaku/2008/08/patricealive.jpg

Ubisoft's I Am Alive is set in a Chicago ravaged by one hell of an earthquake. You're playing a survivor, and...we don't know much more than that (http://kotaku.com/tag/I-Am-Alive/). What we can guess, though, is that zombies and other assorted hellspawn will be kept to a minimum, as the game will be "a more realistic approach to survival". Your questions on what constitutes "realistic" will have to wait, however, as we've a more important question: if Jade Raymond's not working on this game, where's Patrice?!? Is Patrice Still Alive?!?!?
http://kotaku.com/5038127/i-am-alive-takes-a-realistic-approach-to-survival

klepidas
18-08-2008, 16:41
Σαν να μοιάζουν τα ποστ 56 και 52

desperate_gamer
19-08-2008, 00:22
Εμένα μου λες;; :giggle: :giggle:

greekteo
07-01-2009, 19:11
Gameover (http://www.gameover.gr/news/%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%C E%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-I-Am-Alive.6784.html)

Οι σελίδες του περιοδικού GamesTM έφεραν στο φως της δημοσιότητας τις πρώτες πληροφορίες για το "I Am Alive". Το πρώτο πράγμα που πρέπει να αναφέρουμε, είναι πως παρά τις όσες φήμες είχαν ακουστεί, η Jade Raymond -δημιουργός του Assassin's Creed- δεν θα έχει καμία απολύτως ανάμιξη στην ανάπτυξη του νέου τίτλου της Ubisoft. Το "I Am Alive" διηγείται την ιστορία ενός άνδρα που ονομάζεται Adam Collins και πρόκειται για ένα παιχνίδι επιβίωσης που τοποθετείται στο Σικάγο, στον απόηχο ενός ανεξήγητου σεισμού. Θα χρησιμοποιεί προοπτική πρώτου προσώπου, έτσι ώστε μέσα από τα διάφορα γεγονότα που παρουσιάζονται, να αναδείξει πιο έντονα τις διαθέσεις και τις συναισθηματικές αντιδράσεις των παικτών.

Θα υπάρχουν όπλα, αλλά περισσότερο θα χρησιμεύουν για αντιπερισπασμό. Για παράδειγμα, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μία άδεια καραμπίνα, για να τρομάξετε κάποιον που προσπαθεί να σας ληστέψει. Αντίθετα, τα πιο σημαντικά αντικείμενα θα είναι αυτά που θα σας βοηθήσουν να επιβιώσετε -όπως τα μπουκάλια με νερό. Σκοπός σας είναι να βρείτε την κοπέλα του Adam -ονόματι Alice- με την προϋπόθεση ότι είναι ζωντανή. Το "I Am Alive" αναπτύσσεται από την Darkworks και θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2009 για PS3, Xbox 360 και PC. Απολαύστε ακόμη μία φορά το E3 08 teaser trailer και περιμένετε περισσότερες πληροφορίες για το παιχνίδι μέσα στους επόμενους μήνες.

klepidas
07-01-2009, 19:27
Αρκετά καλά νέα τα διάβασα και εγώ το πρωί ας ελπίσουμε να είναι μια προσπάθεια καλή και να μην πάει χαμένη όπως με τα καλά μεν αλλα βαρέτα far cry 2 , assassins creed , prince of persia κλπ

LeoTheAkuma
07-01-2009, 19:29
Ειναι PS3 exclusive?

klepidas
07-01-2009, 19:32
Νεες εικόνας αν και όχι πολύ καλής ποιότητας

http://games.tiscali.cz//images/iamalive/imgb.jpg
http://games.tiscali.cz//images/iamalive/imgc.jpg
http://games.tiscali.cz//images/iamalive/imgd.jpg
http://games.tiscali.cz//images/iamalive/imge.jpg

Όχι δεν ειναι μόνο για το ps3 μάλλον δεν διάβασες το ποστ του Τεό

LeoTheAkuma
07-01-2009, 19:37
Δυστυχως το παρελειψα,sorry :D Οχι επειδη εχω κατι με τον Τεο :D

Θυμιζει αγρια SOS:The Great Escape. Το χα τερματισει στο PS2 τοτε. Παιχνιδαρα...

greekteo
07-01-2009, 20:57
Δυστυχως το παρελειψα,sorry :D Οχι επειδη εχω κατι με τον Τεο :D

Θυμιζει αγρια SOS:The Great Escape. Το χα τερματισει στο PS2 τοτε. Παιχνιδαρα...

Αστα αυτα απαιτω να μου πεις σε pm oumf :p

Οσον αφορα για το SOS συμφωνω, ειχα πορωθει :p

desperate_gamer
09-01-2009, 01:32
Αρκετά καλά νέα τα διάβασα και εγώ το πρωί ας ελπίσουμε να είναι μια προσπάθεια καλή και να μην πάει χαμένη όπως με τα καλά μεν αλλα βαρέτα far cry 2 , assassins creed , prince of persia κλπ

Αν σου φάνηκαν βαρετά τα 3 από τα 3 παιχνίδια που έβγαλε η Ubisoft αυτή τη χρονιά, λες να μην σου φανεί αυτό; :angry:

Η αλήθεια είναι ότι η Ubisoft έχει κάποιες μανούρες στα παιχνίδια της η γοητεία των οποίων για τους περισσότερους εξαντλείται στις 2 πρώτες ώρες παιξίματος, αλλά κακά τα ψέμματα έχει δοκιμάσει τους πιο πρωτοποριακούς τίτλους αυτή τη γενιά.

Έχοντας μια επιφύλαξη, και ειδικά τώρα που είπαν ότι θα είναι FPS, ανυπομονώ να δω πώς θα βγει το παιχνίδι αυτό που όμοιό του δεν υπάρχει.

LeoTheAkuma
09-01-2009, 01:38
Αστα αυτα απαιτω να μου πεις σε pm oumf :p

Οσον αφορα για το SOS συμφωνω, ειχα πορωθει :p


Tι να σου πω? Δεν θυμαμαι και πολλα αλλα σιγουρα δεν ξεχνας ενα τετοιο παιχνιδι. Θυμαμαι κατι λιγα πραγματα.

π.χ. που κρατουσες νερο σε κατι μπουκαλακια για να αναπληρωνεις ενεργεια και εσωζες μια στην αρχη που ηταν μεχρι το τελος του παιχνιδιου.

Ελπιζω το I Am Alive να ειναι ιδιο με το SOS...


Οσο για τα αλλα.. Μεσω msn η PM :P

marzel19
20-01-2009, 12:43
First image of I Am Alive, new details

Posted on January 20th, 2009 at 04:37 EDT

Developed by Darkworks (Cold Fear and Alone in the Dark: The New Nightmare), I Am Alive follows the life of Adam Collins, a man who finds himself stuck in the middle of a major catastrophe, fighting for survival against mother nature.

According to I Am Alive's producer Alexis Goddard, the development team wants players to truely feel the intensity and power of the destruction and chaos that surrounds them.

"We wanted the player really feel the power of Mother Nature," said Goddard. "Nothing beats the sight of the first person to create this kind of emotions."

http://media.psu.com/media/IAmAlive_01.jpg

Outside of surviving the fallout of collapsing buildings and navigating around giant open crevices where the earth has cracked leaving gaping cavities, players will need to find essential items such as water and eventually weapons and ammunition.

I Am Alive is due for release later this year.




http://www.psu.com/First-image-of-I-Am-Alive,-new-details-News--a0006178-p0.php

marzel19
21-01-2009, 16:18
I Am Alive hitting stores by the end of March (http://www.psu.com/I-Am-Alive-hitting-stores-by-the-end-of-March-News--a0006197-p0.php)

mobster21
13-02-2010, 23:23
ενδιαφερον...

θα το εχω σοβαρα στα υπ΄οψιν...

κανα νεοτερο εχουμε???

desperate_gamer
14-02-2010, 00:02
Μην νομίζεις ότι χάθηκε και κανα νέο με το crash-άρισμα του φόρουμ. Τα ίδια :lol:

Valkyre
14-02-2010, 00:05
^^Ε οχι και τα ιδια!Μετα το crashαρισμα επεστρεψες! :hey:

TopGunZ
14-02-2010, 03:19
....vaporware?

desperate_gamer
14-02-2010, 04:02
^^Ε οχι και τα ιδια!Μετα το crashαρισμα επεστρεψες! :hey:

Ναι γιατί με το crashαρισμα σβήστηκε και η "αποχή", άρα είναι σαν να μην έφυγα ποτέ. (LOST!)

I Am Alive που λες... :ow_sh:

bouzk77
14-02-2010, 05:59
To καλό με το crashaρισμα είναι πως ξαναμπήκαν στην συζήτηση παιχνίδια που ήταν στα αζήτητα ή ακόμη και ακυρωμένα...
Πάντως δεν ξέρω γιατί η ubisoft "παράτησε" αυτό το παιχνιδάκι. Τώρα θα μου πείτε πως και για το heavy rain ακούμε από το 2006 και τελικά βγαίνει το 2010. Ε, τότε κι αυτό έχει ελπίδες μέχρι το 2012.

Ezio
15-02-2010, 00:48
Θα έχει τέρατα μέσα? Ρωτάω γιατί άκουσα ότι είναι survival horror.

Aris1992
15-02-2010, 00:53
οχι δν νομιζω....γιατι εχει σχεση με σεισμο εκτο αν αλλαξαν την πλοκη του παιγνιδιου..Αλλα παλι δν νομιζω...οντως φαινετε απιστευο....

greekteo
15-02-2010, 01:05
Θα έχει τέρατα μέσα? Ρωτάω γιατί άκουσα ότι είναι survival horror.


Προς το παρόν όλα αφορούν φήμες μιας και δεν έχει ανακοινωθεί κάτι δυστυχώς νέο για το παιχνίδι. Κάααπου είχα διαβάσει αν θυμάμαι καλά ότι ίσως περιέχει τίποτα μεταφυσικό αλλά και πάλι πρόκειται για φήμη...

AriStos13
29-03-2010, 00:15
ειχαμε κανενα νεωτερο σχετικα με αυτο το παιχνιδι?

nikolaszax
15-06-2010, 12:15
Ενα κυριολεκτικα ξεχασμενο παιχνιδι

e3 2010 trailer

YouTube- I Am Alive E3 2010 Trailer

Antonis32d
15-06-2010, 12:37
Spring 2011?! Πφφ άντε να περιμένουμε μέχρι τότε...

grip
15-06-2010, 16:42
Θα είμαστε alive εμείς όταν θα έχει κυκλοφορήσει το παιχνίδι???

PDS
23-06-2010, 13:42
700988

bouzk77
24-06-2010, 03:08
It's Alive... εμάς θα μας έχει φάει η κρίση μέχρι τότε...

chronohill
24-06-2010, 17:34
Mαλλον βιαστηκανε.Την τραγουδαρα,τραγουδαρα για μενα πραγματικα επρεπε να την βγαλουν γιαυτο και οχι για το mirrors...
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_1xyCOE8fNQ&hl=el_GR&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_1xyCOE8fNQ&hl=el_GR&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
Oh I'm still alive
I'm still alive
But can not apologize, no.
Oι στοιχοι προφητικοι οσο τπτ αλλο!lol

Georgio002
26-06-2010, 06:05
^^πραγματικα οταν το ακουσα στο παιχνιδι ανατριχιασα...:love:

mobster21
24-01-2011, 00:08
παει για 31.12.2011 λενε...

εδω ενα παλιο trailer που βρηκα...

δεν ξερω αν εχει μπει ξανα...

εαν εχει, delete it...

http://uk.ign.com/videos/2008/07/11/i-am-alive-xbox-360-trailer-e3-trailer?objectid=852012

grip
24-01-2011, 00:31
Θα σπάσει και το ρεκόρ του gt5 έτσι όπως πάει αυτό...

Daemonos
24-01-2011, 10:47
Θα το αγοράσουμε... με τα λεφτά της σύνταξης!

Για να το καθυστερούν τόσο, μάλλον δουλεύουν άλλους τίτλους και το έχουν για δευτερεύον project μου φαίνεται.....

chronohill
01-02-2011, 08:37
I Am Alive has release date and will be digital-only
http://www.kingps3.com/view/news.php?id=5665

digital only sucks...

grip
01-02-2011, 18:29
Το θάψανε το παιχνίδι...
Αυτά παθαίνεις άμα το καθυστερείς όσο δε πάει...

Mirkas
01-02-2011, 20:06
Θα ναι μονο στο PSN και xbox Live για download

AriStos13
13-03-2011, 14:47
μαθαμε τιποτα νεοτερο γιαυτο το παιχνιδι??
ποτε βγαινει τελικα?

Ezio
29-06-2011, 20:38
I Am Alive is... still alive
(http://www.computerandvideogames.com/309447/news/i-am-alive-is-still-alive/)

Ubisoft's long delayed I Am Alive is still with us, showing new signs of life having been granted a classification in Australia.

The title was yesterday stamped with a 15+ age rating, suggesting it's closer than ever to actually being released, but anyone who has been following the game for the past three years will know to keep their hopes in check.

Produced by Jade Raymond and billed as a survival adventure game, I Am Alive was announced with a CG trailer in 2008.

Following a delay in 2009, I Am Alive was moved from independent studio Darkworks to Ubisoft Shanghai.

Another delay in 2010 was followed by a a complete reboot of the project.

Earlier this year reports suggested the game will now be released as a PSN and Xbox Live digital title only, with Czech site GameZin claiming that "Ubisoft does not have much of a degree of confidence" in the game.[ Source: Australian classification site (http://www.classification.gov.au/www/cob/find.nsf/5b6ebdff7f5b9a24ca2575ca00062226/778c78e6778fc08cca2578bd005db1bf?OpenDocument) ]

ilias78
20-08-2011, 16:05
Το vaporware που ακούει στο όνομα I Am Alive, ίσως δεν είναι τόσο vaporware πια. Το άφαντο εδώ και χρόνια παιχνίδι επανέρχεται στο προσκήνιο, έστω και με ανεπίσημο τρόπο, με το παρακάτω gameplay(!) trailer που διέρρευσε στο internet. Όπως μπορείτε να δείτε στο βίντεο, το I Am Alive είναι playable και παίζεται όπως φαντάζεστε, όντας survival action game τρίτου προσώπου. Ας ελπίσουμε ότι η Ubisoft θα προβεί σε επίσημες ανακοινώσεις για το I Am Alive σύντομα.

&quot;I AM ALIVE&quot; Unreleased Official Game Teaser Trailer 2011. - YouTube


game20.gr

FunkyCobra
20-08-2011, 18:55
i am alive?pou to 8umh8hkes...

mouzakas
20-08-2011, 22:33
fenetai gamato

ilias78
27-09-2011, 21:30
Σιγά αλλά σταθερά, το I Am Alive φαίνεται πως αφήνει πίσω του το vaporware status και επιστρέφει στο προσκήνιο. Μετά το gameplay βίντεο που διέρρευσε πριν λίγο καιρό (http://game20.gr/news/i-am-alive-leaked-trailer-3289/), τώρα έχουμε την καταχώρηση του παιχνιδιού στον οργανισμό ηλικιακής βαθμολόγησης των ΗΠΑ, που στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων προμηνύει επίσημη ανακοίνωση. Επιτέλους, όλα δείχνουν ότι το I Am Alive… υπάρχει και θα αποκαλυφθεί σύντομα.

game20.gr

aiva
27-09-2011, 22:31
Τελικά είναι alive! Για να δούμε αν θα είναι και καλό.

ilias78
01-10-2011, 12:22
H Ubisoft ξανα-ανακοίνωσε την κυκλοφορία του I Am Alive, το οποίο τελικώς θα κυκλοφορήσει μέσα στον προσεχή χειμώνα ως digital download για τα PlayStation 3 και Xbox 360 μέσω των PSN και Xbox Live Arcade αντίστοιχα, ενώ διέθεσε και το επίσημο trailer του. Η ιστορία του παιχνιδιού περιστρέφεται γύρω από την προσπάθεια του πρωταγωνιστή να επιβιώσει και να βρει τη γυναίκα και την κόρη του μέσα σε έναν post-apocalyptic κόσμο, ύστερα από ένα καταστροφικό συμβάν που είναι γνωστό μόνο ως "The Event". Το gameplay (http://www.gameover.gr/lexicon/Gameplay.21.html) συνδυάζει στοιχεία platforming και shooting, καθώς ο παίκτης ταξιδεύει μέσα από διαλυμμένα περιβάλλοντα και σκαρφαλώνει σε ετοιμόρροπα κτίρια, εκτιθέμενος σε επικίνδυνες καταστάσεις με σκοπό να βρει προμήθειες. O ήρωας μπορεί να χρησιμοποιήσει διάφορα όπλα στις μάχες του με άλλους επιζήσαντες -από πυροβόλα μέχρι τόξα όπως φαίνεται στο trailer- και μάλιστα υπό προοπτική πρώτου προσώπου. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει και η AI (http://www.gameover.gr/lexicon/AI.99.html) των αντιπάλων καθώς, σύμφωνα με τους δημιουργούς, οι παίκτες θα μπορούν να αποφύγουν κάποιους απλά τρομάζοντάς τους π.χ. με ένα άσφαιρο πιστόλι.
Ο Adam Novickas, marketing director της Ubisoft, δήλωσε τα εξής σχετικά με το παιχνίδι:
"Γνωρίζουμε ότι υπάρχει κόσμος που περίμενει αυτό το παιχνίδι να κυκλοφορήσει, και πιστεύουμε πως θα αξίζει τελικά την αναμονή. Το Ι Αm Alive παρουσιάζει μία μοναδική ματιά στο postapocalyptic, survival είδος, δημιουργώντας πιο περίπλοκες και συναισθηματικές καταστάσεις για τον παίκτη. Το Χbox Live Arcade και το Playstation Network είναι οι ιδανικές πλατφόρμες για να "σηκώσουν" τις γεμάτες πρόκληση και ενήλικες εμπειρίες του παιχνιδιού."
Το I Am Alive ανακοινώθηκε για πρώτη φορά το 2008, μετά από δύο χρόνια σιωπής ένα trailer εμφανίστηκε στην E3 του 2010 (http://www.gameover.gr/news/%CE%953-%CE%A4%CE%BF-I-Am-Alive-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%89%CF%82-%CE%B6%CF%89%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%8C.12428.h tml) κι εν συνεχεία ο τίτλος ξαναπέρασε στην αφάνεια μέχρι και τη διαρροή ενός trailer τον προηγούμενο μήνα. Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε το επίσημο νέο trailer για το παιχνίδι, που αν μη τι άλλο, φαίνεται πολλά υποσχόμενο και άκρως ατμοσφαιρικό.


I Am Alive re-reveal trailer - YouTube




gameover.gr

mobster21
01-10-2011, 19:30
νομιζω οτι επρεπε να του δωσουν μεγαλυτερη σημασια και οχι να το αφησουν σαν απλο download...

εχει ενδιαφερον ως σεναριο και ισως να εκανε μεγαλη επιτυχια αν το δουλευανε πιο σοβαρα...

grip
01-10-2011, 20:26
Δεν σε συγκινεί.Δεν ξέρω γιατί απλά έχω την εντύπωση ότι το βγάλανε απλά για να μην πάει χαμένη ότι προσπάθεια είχαν κάνει στην αρχή.

Giannis7
01-10-2011, 21:55
^ Συμφωνώ....

Στις αρχές που το είχα δει, είχα ενθουσιαστεί και πίστευα πως θα βγει κάτι καλό. Τώρα αυτό το trailer που είδα δεν με ενθουσίασε και τόσο πολύ... Και στο κάτω κάτω ένα παιχνίδι PSN πόσο μεγάλη διάρκεια μπορεί να έχει για να σε κρατήσει ? Εκτός κι αν κάνουν κανένα τεράστιο download.

Avenger_Seraphim
02-10-2011, 00:07
Δεν μου αρέσει οταν σε τέτοια παιχνίδια χειρίζεσαι ακόμα έναν ανθρωπο που μπορει να πηδάει σαν το κατσίκι απο μερος σε μέρος, και γενικά να είναι ήρωας βγαλμένος απο αμερικάνικη ταινία καταστροφής.

Η προσέγγιση που έχει το παιχνίδι Zettai Zetsumeι είναι καλύτερη και πιο ενδιαφέρουσα πιστεύω (απο το PS2), μιας και σε βάζει στη θέση ενός φυσιολογικού ανθρώπου. Δυστυχώς το 4ο παιχνιδι της σειράς λόγω του σεισμού στην Ιαπωνία ακυρώθηκε :(

【IREM】 Zettai Zetsumei Toshi 4: Summer Memories PV [HD] - YouTube

mobster21
24-12-2011, 20:36
νεο τρειλερ...

https://www.youtube.com/watch?v=8WNVxBkMif8&feature=player_embedded#!

Vicarious
24-12-2011, 21:35
Πάντως φαίνεται ενδιαφέρον σαν concept. Είναι κάτι ξεχωριστό.

fotaras
24-12-2011, 22:36
Λετε να ειναι συμπτωση που το ξαναεπανεφεραν στο προσκηνιο μετα και το τρεηλερ του "The Last of us" ?3,5 χρονια περασαν σχεδον απο το πρωτο ποστ του thread...
Στο τελος του τρεηλερ λεει "coming this winter" ενοωντας αυτον τον χειμωνα?
Εκει που ειχαμε τα ιδια και τα ιδια ξαφνικα εχουμε 2 παιχνιδια να περιμενουμε που στοχευουν κυριως στο syrvival κομματι.Αυτο εδω απο οτι συμπεραινω λογω φυσικων καταστροφων και το "the last of us" εξαιτιας μιας επιδημιας απο ζομπι.Αμα με λιγη φαντασια βαλουμε και το καινουριο tomb raider στην λιστα,πιστευω θα εχουμε ενδιαφερουσες επιλογες και αρκετες μαλιστα...

nickolas82
19-01-2012, 00:53
http://www.youtube.com/watch?v=a8tJ-onQQNM&feature=youtube_gdata_player

Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλα φαίνεται ενδιαφέρον....ελπίζω να μην καταλήξει σαν το Amy

AriStos13
19-01-2012, 09:56
Εμενα παντως μου αρεσει πολυ το ολο σκηνικο του παιχνιδιου και το περιμενω με ανυπομονησια!!

overclocker
19-01-2012, 12:15
Νομίζω αυτό το σχόλιο τα λέει όλα :


First the character was a normal working man and the play has no guns playing for survival... Now is a fucking psycho assassin killing borderland look a like bandits?... My god Ubisoft.. My god.

Παραμένει PSN τίτλος ή θα βγει και retail;

mouzakas
23-01-2012, 13:03
Pote vgainei re paidia auto to game? fenetai poli oraio.

aiva
25-01-2012, 01:59
Και σε πολύ καλή τιμή!

toninio
25-01-2012, 16:40
To gameplay φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, αλλα μόνο στην πράξη θα φανεί. Αλλιώς ξεκίνησε, κάπου στην πορεία κόλλησε (από τα λίγα που έχω δει και διαβάσει δηλαδή), αλλά τελικά είπαν να το ολοκληρώσουν και να το βγάλουν....
Μακάρι να είναι καλό, όσο δείχνει....

Desmond
07-02-2012, 21:53
I Am Alive Survivor Trailer. - YouTube

grip
01-03-2012, 01:46
I Am Alive - Making Of

6Py1nAyswP0#!
Για survival και μόνο δείχνει καλό.

nikon
03-03-2012, 08:45
FwNYlcEnmNQ#!

toninio
05-03-2012, 16:29
Αυτό που βλέπω και η γενικότερη αίσθηση μου αρέσει πολύ κι εμένα. Μακάρι να έχει και αντιστοίχως καλό gameplay (πχ το ότι κουράζεται εύκολα όταν σκαρφαλώνει). Γενικώς υπάρχουν κάποια αρκετά ενδιαφέροντα στοιχεία....

mouzakas
07-03-2012, 16:01
auth i pexnidara vgainei simera???

freakygeo
07-03-2012, 17:13
auth i pexnidara vgainei simera???
σημερα βγαινει για το xbox για το ps3 βγαινει λιγο αργοτερα...τωρα απο βαθμολογιες μονο το ign του εχει βαλει πολυ χαμηλη(4,5/10) ενω πολλα αλλα site του εχουν βαλει υψηλοτερη!!!

http://www.metacritic.com/game/xbox-360/i-am-alive

FotisGRC
08-03-2012, 14:44
Έχουν βγει και Playthrough στο youtube.. Φαίνεται συμπαθητικό..

nikon
04-04-2012, 18:37
Έχει καταφέρει κανείς να παίξει το demo;;;;;..... μια φορά κόλλησε στο loading και δεν έσβηνε ούτε από το on/off (έβγαλα την πρίζα) και μια μαύρισαν όλα την ώρα του video πριν το loading αλλά ευτυχώς έκλεισε από το on/off.......να πάει να %#$%!* δεν το ξαναβάζω.

balabanis
05-04-2012, 00:45
Εγω το αγορασα κ μου κολαει στο σημειο που κανει loading (εμφανιζετε μια μπαταρια πανω αριστερα) Κλεινει ομως με το on/of Ξενερωσα... κ εκατσα με μια ορεξη να το παιξω!Τι μπορει να συμβαινει;Το επαιξε κανεις;;;

nikon
05-04-2012, 09:09
http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Network-General/Is-anyone-else-having-problems-with-I-Am-Alive-causing-the-PS3/m-p/15648847

Οπότε είναι γενικό το κακό μάλλον.....μπράβο τους.

Y.Γ.: Γιατί δεν είναι στα psn games αυτό;;;;:scratch:

Dinos
05-04-2012, 09:47
τελικα βγηκε στο ευρωπαικο psn και αν ναι ποσο ?

three_brothers1
05-04-2012, 11:18
εχει 15Ε ντινο..
γνωριζει κανενας ποση ωρα ειναι το single?

FotisGRC
05-04-2012, 12:44
Το είχα δει σε playthrough στο youtube. Αν θυμάμαι καλά ήταν καμιά 10αριά 20λεπτα βιντεάκια.. Οπότε γύρω στις 3-5 ώρες.. Δεν με είχε ενθουσιάσει με την διάρκεια του..

three_brothers1
06-04-2012, 10:39
ενταξει εχει και 15Ε μονο...εμενα δεν με ενθουσιασε ο μουντος φωτισμος που σε καποιο σημειο κουραζει τα ματια γιατι απο την αντανακλαση του ηλιου ψιλοθολωνει την ατμοσφαιρα.πολυ γκρι παιχνιδι..

FotisGRC
06-04-2012, 13:57
Ναι όντως όλο έτσι είναι... Πάντως για παιχνίδι των 15 ευρώ και για παρατημένο απο την εταιρία κάτι λέει..

shadow
06-04-2012, 14:37
εγω παιδια απο οτι ειδα τα βιντεακια μου φαινεται αρκετα συμπαθητικο σαν παιχνιδακι και ψηνομαι να το αγορασω.... τωρα για το προβλημα που κολλαει που λετε διαβασα οτι αν δοκιμασετε να παιξετε offline χωρις να κανετε sign in στο psn θα παιζει μια χαρα... δεν το δοκιμασα βεβαια απλως το λεω για οσα παιδια εχουνε θεμα και θελουνε να βρουνε λυση ας το δοκιμασουνε .... :D

balabanis
06-04-2012, 15:06
Ναι φίλε shadow αυτο λύνει το πρόβλημα!ευχαριστω!Οσο για το παιχνίδι, μην έχετε και τις απαιτήσεις στα γραφικά (μόνο 1.8 GB) Απλα έχω να πω ότι εισάγει κάτι νεο κ σου περνάει έντονα την αίσθηση του "πρεπει να επιβίωσω"
Για μένα καταφέρνει να πετύχει αυτο που θελει, με μια πόλη καλη ατμόσφαιρα, κ την αποπνικτική ομίχλη μέσα σε μια κατεστραμμένη πόλη!Εγω θεωρώ ότι αξιζει!

shadow
06-04-2012, 17:04
τιποτα αδερφε χαιρομαι που βοηθησα :) εντομεταξυ εβαλα να κατεβαινει το demo και εγω για να παρω μια πρωτη γευση... αλλωστε εχω στη μεση resistance 3 και uncharted 3 :P

PDS
07-04-2012, 05:36
Επιαξα το demo και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα.

Ξεκιναω απο τα αρνητικα.
Γραφικα..
Πολυ ασχημα γραφικα και η μουνταδα δεν καταφερνει να πεισει(Ειναι σχεδον ασπρομαυρο το παιχνιδι)Επισης η θολουρα ξεπερναει καθε προηγουμενο.

Στα θετικα τωρα.
Δεν ειναι ευκολο να επιβιωσεις.Δεν εχεις ενα οπλο που η επιβιωση σου θα εξαρταται απο το ποσο καλος στο σημαδι εισαι με αυτο.Υπαρχουν πολλοι τροποι να πεθανεις,αλλα και να επιβιωσεις εχοντας 0 σφαιρες στο οπλο σου.
Ειναι δυσκολο,δεν χαριζεται και αυτο ειναι πολυ καλο κατ'εμε.

Conjure7
07-04-2012, 14:02
Εγώ παιδιά το αγόρασα, από την πρώτη μέρα. Πρόκειται για ένα πολύ τίμιο, όμορφο survival παιχνίδι, σε πολύ καλή τιμή.
Όσο προχωράει γίνεται και πιο ενδιαφέρον. Δύσκολο και αγχωτικό.

Sent from my A500 using Tapatalk 2 Beta-6

Mithrantir
07-04-2012, 14:10
Και εγώ το demo που δοκίμασα,ανάμεικτα συναισθήματα,όχι ιδιαιτέρως εντυπωσιακό αλλά ούτε και του πεταματού.Άμα του κάνουν καμία προσφορά θα το τσιμπήσω.

shadow
09-04-2012, 12:17
εμενα δεν με χαλασανε τα γραφικα τοσο..... μου αρεσε το συναισθημα που βγαζει το παιχνιδι και το αισθημα της επιβιωσης.... μου αρεσει επισης που οταν προσπαθεις να σκοτωσεις καποιον απο κοντα με το machette και υπαρχει και αλλος αντιπαλος κοντα δεν καθεται να σε κοιταει σαν χανος οπως στα περισσοτερα παιχνιδια αλλα σου επιτιθεται κανονικα....ειναι λιγακι unforgiving σαν game μιας και δεν εχεις οσα save θες αλλα αυτο για μενα ειναι στα + ενος survival game.

msnes7
14-04-2012, 00:52
Κατέβασα το demo,το έπαιξα και ήρθα εδώ να δω εντυπώσεις.Βέβαια τα γραφικά είναι λίγο περίεργα(όλο ασπρόμαυρο θα είναι?) αλλά η ατμόσφαιρα το σώζει αρκετά.Από ότι βλέπω είναι και psn game που από θέμα χρόνου δεν ξέρω αν θα είναι μεγάλο

james9
07-06-2012, 21:19
αυτη την εβδομαδα με εχει πιασει και παιζω τετοια παιχνιδια εννοω οχι retail αλλα "arcades" . Αφου πονεσαν τα ματια μου και τα μυαλα μου με το ανεκδιηγητο Amy επιασα αυτο εδω .

φαινεται ξεκαθαρα οτι προκειται για παιχνιδι που προοριζοταν για retail και σε καποιο σταδιο της αναπτυξης το παρατησανε. εκει οφειλεται η μουντη σχεδον ασπρομαυρη παλετα ( αν και το σεναριο δικαιολογει μια μουνταμαρα) και τα μη γυαλισμενα γραφικα/περιβαλλοντα/χαρακτηρες. ειναι ομως ενα καθαρο survival παιχνιδι ,επιτελους οχι ζομπι, οχι μεταλλαξεις , όχι φονικοι ιοι αλλα κατι πιο "γηινο" , μια φυσικη καταστροφη που κατεστρεψε τα παντα και οι ανθρωποι καλουνται να επιβιωσουν οχι με ρουκετες και υπερστρατιωτες αλλα με μια σφαιρα στο πιστολι και μερικα μπουκαλια νερο στο σακιδιο.
η ατμοσφαιρα του ειναι πολυ καλη , ο χειρισμος μια χαρα , το σκαρφαλωμα επισης, οι τροποι να εξοντωσεις τους οποιους εχθρους πολλοι και το αισθημα της απομονωσης/μοναξιας εντονο. στα πλην μονο το συστημα με τα retry βρηκα . δηλαδη εχεις στη διαθεση σου καποια retry τα οποια αν εξαντλησεις παιζεις το κεφαλαιο απο την αρχη. οχι τοσο λαθος οσο φαινεται γιατι εισαι πολυ πιο προσεκτικος να μην κανεις λαθος και δεν παιζεις ολη την πιστα αερα χωρις να τρεχει τιποτα. τα τεχνικα τα δικαιολογω γιατι το παιχνιδι ξεκαθαρα το αφησανε στη μεση .

απορω πως γινεται να εχουν φτασει στα ραφια 247 shooter της κακιας ωρας και τετοια παιχνιδια πιο"φρεσκα" να μενουν στη μεση . ξεχασα δεν εχει ονλαιν...sarcasm....

james9
10-06-2012, 01:42
ξερω οτι ειμαι εκτος κλιματος και εποχης με Ε3 , ανακοινωσεις , νεα IP κλπ αλλα μιας και τελειωσα 2η φορα το παιχνιδακι ακομη δεν μπορω να κλεισω το στομα μου απο την εκπληξη. παιχνιδι παρατημενο , ξεχασμενο , σε alpha εκδοση να μην πω , να με κανει να χαζεψω ετσι απο την ατμοσφαιρα του , δεν εχω ξανασυναντησει . "μπραβο" στα μεγαλα μυαλα που το ακυρωσανε....

Kane
27-05-2013, 15:42
Το έπαιξα και εγώ μιας και το είχε προσφορά το plus στα 6,5 Ε. Δυσκολεύτηκα λίγο στην αρχή για συνηθίσω το στυλ του αλλά μετά από λίγο όλα οκ. Είναι κάποιες περιπτώσεις που χρειάζεται 2-3 φορές να προσπαθήσεις να τις βγάλεις αλλά τίποτα ιδιαίτερα δύσκολο. Πολύ ωραία αίσθηση επιβίωσης, αν και δεν μου έλειψε κάποιο item όταν χρειαζόμουν health/stamina. Επίσης μου άρεσε σαν ιδέα η stamina bar που πρέπει την έχεις στο μυαλό σου στο Platforming. Το έπαιξα στο Normal και μαζί με όλα τα τρόπαια, εκτός αυτό της δυσκολίας, μου πήρε 9 ώρες. Λίγο πιο λουστραρισμένο να ήταν και με καλύτερα controls και θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος.

Nikoladim
27-05-2013, 20:25
Kane Πιστευεις πως αξιζει τα 6.5?γιατι περιμενω να πεσει η τιμη του γυρω στα 4

Kane
27-05-2013, 23:11
Ναι πιστεύω ότι τα αξίζει, αν θελήσεις να το παίξεις και στις 2 δυσκολίες και να κάνεις ότι έχει το παιχνίδι να κάνεις. Αν σκοπεύεις να κάνεις ένα πέρασμα για να το παίξεις απλά περίμενε να πέσει και άλλο, αν πέσει βέβαια. Πάντως δεν είναι σαν το Amy να κλάψεις τα λεφτά σου, όπως διαβάζω ότι έχει κάνει αρκετός κόσμος.