PDA

View Full Version : Xτες το βραδυ το 360 μου εκανε κατι κουλα...



ps4
15-07-2008, 15:45
Και εξηγω...

Εβαλα ενα παιχνιδι που ειναι NTSC και το επαιζε κανονικα οταν το ειχα βαλει παλια τωρα μου εκανε κατι περιεργα στα χρωματα αλλα δεν εδωσα σημασια.

Μετα απο λιγη ωρα εβγαλε τρια κοκκινα λαμπακια που αναβοσβηναν εκτος απο το κατω δεξια που δεν εκανε τιποτα. Περιττο να σας πω οτι χεστηκα πανω μου.

Το περιεργο ηταν οτι αμεσως εσβησα την κονσολα και το ξαναεβαλα. Το επαιξε κανονικα χωρις να αλλαξει τα χρωματα και δεν εβγαλε ξανα τους κοκκινους κυκλους.

Τραβηξα μια φωτο και προλαβε να τραβηξει τα 2 φωτα και οχι το τριτο.

Τι εγινε ρε παιδια; Καμια ιδεα; Δεν ειμαι τωρα για αλλαγες και θα φρικαρω αμα χαλασει.

http://www.imageshack.gr/files/jhc3poml160grkx0nwt7.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=jhc3poml160grkx0nwt7.jpg)

gepe13
15-07-2008, 15:47
ερχεται η ωρα του θανατου σιγα σιγα ......

ps4
15-07-2008, 15:50
Μωρε μακαρι να γινει αυτο που λες με το warhawk αλλα τωρα με το 360 δεν θα ηθελα να γινει καμια μαλακια γιατι το ποναω το ατιμο.

Αλλωστε εχω μια τρελλα με τις κονσολες και θα τρελλαθω αμα παθει τιποτα.

Το περιεργο ειναι οτι και σημερα που το εβαλα λιγο δεν εκανε τιποτα. Ολα μια χαρα.

greekteo
15-07-2008, 15:51
Aν τα λαμπακια που σου αναψαν ειναι σαν αυτα εδω τοτε επαθες το RROD(=Red Ring Of Death) που ειναι full system failure! Τωρα πως σου ξαναδουλεψε ειναι θαυμα:p Ισως χαρηκε το 360 σου που πηρε η M$ το FF13 απο PS3 και αναστηθηκε :D


http://www.filehive.com/files/080715/red_ring_death.jpg

SQP_GR
15-07-2008, 15:52
MIN TO VAZIS TWRA ME TIS ZESTES .ASTO GIA SEPTEMVRI

SQP_GR
15-07-2008, 15:53
den pirazi exeis leyta tha paris alo .twra kano kai 200 euro tzampa diladi

Giannis
15-07-2008, 15:56
liga einai 200 euro :-S........???

redismagik
15-07-2008, 15:58
liga einai 200 euro :-S........???
an ta sigkrineis me to ps3 kati ligotero apo ta misa:tongue:

ps4
15-07-2008, 16:02
Λεφτα δυστηχως δεν εχω. Δεν ειμαι μπρουκλης. Οποτε τα κοιταω σαν τα ματια μου οτιδηποτε παιρνω.

Η φωτο ειναι ιδια με το δικο μου στο οποιο αναβοσβηναν κιολας. Δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο.

Αλλα επανηλθε παλι καλα. Τωρα ψιλοφοβαμαι να το βαλω να παιξει καποιο βαρυ παιχνιδι. θα δω. Τι να πω. :(

SQP_GR
15-07-2008, 16:04
pairimene to final fantasi pu tha einai elayri gia to xbox na to dokimasis

ps4
15-07-2008, 16:08
Υπαρχουν μαγαζια που τα φτιαχνουν αυτα; Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να φτιαχνεται τουλαχιστον.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι το παιχνιδι ηταν NTSC, το μονο που εχω με αμερικανικο συστημα γιατι δεν υπηρχε η PAL εκδοση. Ηταν αυτο με τις ταινιες, με τις ερωτησεις.

fatalGR
15-07-2008, 16:14
Και εξηγω...

Εβαλα ενα παιχνιδι που ειναι NTSC και το επαιζε κανονικα οταν το ειχα βαλει παλια τωρα μου εκανε κατι περιεργα στα χρωματα αλλα δεν εδωσα σημασια.

Μετα απο λιγη ωρα εβγαλε τρια κοκκινα λαμπακια που αναβοσβηναν εκτος απο το κατω δεξια που δεν εκανε τιποτα. Περιττο να σας πω οτι χεστηκα πανω μου.

Το περιεργο ηταν οτι αμεσως εσβησα την κονσολα και το ξαναεβαλα. Το επαιξε κανονικα χωρις να αλλαξει τα χρωματα και δεν εβγαλε ξανα τους κοκκινους κυκλους.

Τραβηξα μια φωτο και προλαβε να τραβηξει τα 2 φωτα και οχι το τριτο.

Τι εγινε ρε παιδια; Καμια ιδεα; Δεν ειμαι τωρα για αλλαγες και θα φρικαρω αμα χαλασει.



Βρε φιλαράκι,γιατί δεν διαβάζεις το manual της κονσόλας?To ξέρω,κανείς δεν το κάνει,αλλά εκεί τα λέει όλα αναλυτικά.Αν σου αναβοσβήνουν οι δύο αριστερές λυχνίες τότε σημαίνει ότι η κονσόλα έχει υπερθερμανθεί.Προφανώς την αφήνεις λίγη ώρα να κρυώσει και μετά όλα οκ,δεν καταλαβαίνω γιατί πανικοβάλλεσαι:p


ΕDIT:sry,είδα μόνο τη φώτο με τα δύο λαμπάκια.Και τα τρία να σου βγάλει ίσως να οφείλεται σε αυξομείωση της τάσης.Μου τα έχει βγάλει και εμένα ,αλλά όταν την ξαναάνοιξα δν είχα κανένα πρόβλημα...

ps4
15-07-2008, 16:19
Manual δεν εχω διαβασει η αληθεια ειναι αυτη. Βεβαια αναψαν 3 λαμπακια και οχι 2.

Αλλα αφου φτιαχνεται ολα οκ. ΑΝ χαλασει. Γιατι δεν το ξανακανε σημερα. :)

EDIT: Το 360 αλλα και το ps3 ειναι πανω σε ups. Oποτε ειναι αδυνατον να ειχε αυξομειωση τασης. Το τριτο λαμπακι δεν το επιασε απλα γιατι τραβηξα απο κινητο (υπαρχει καθυστερηση) και επειδη αναβοσβηναν.

modecris
15-07-2008, 19:46
Όταν έχεις rrod αναβοσβήνουν όλα τα λαμπάκια εκτός αυτού που βρίσκεται στο επάνω δεξί τεταρτημόριο της κονσόλας.Οπότε μάλλον όλα καλά.
Βέβαια αυτό που λες για τα χρώματα δεν είναι καλό...Κάνε και έναν έλεγχο στο καλώδιο πίσω στην κονσόλα,αν δεν κάνει καλή επαφή και πάλι αναβοσβήνουν τα λαμπιόνια αλλά δεν θυμάμαι πια από όλα.

vortex
16-07-2008, 02:13
και να σου χαλάσει παρε τηλέφωνο απλά την m$ να στείλουν courier να το παραλάβει .. και σε 2-3 βδομάδες θα στο φέρουν σπίτι επισκευασμένο. Μην τρελαίνεσαι.

music_lover
17-07-2008, 12:04
ένας φίλος έστειλε το δικό του γερμανία μετά από ring of death και στέλνοντας του το πίσω δούλεψε για κανένα μήνα και τώρα πάλι τα ίδια..

modecris
17-07-2008, 20:07
Αυτό είναι το καλύτερο,έχεις πάντα "φρέσκια" κονσόλα.Ούτε ξεσκόνισμα δεν χρειάζεται...

ps4
18-07-2008, 02:13
Παντως απο εκεινη τη μερα δεν εχει ξανακανει τιποτα. Ποιος ξερει τι επαθε εκεινην την ωρα. ισως φταιει το δισκακι. Αν και επειδη ειμαι ψυρας δεν παιζει να ειχε γραττουνιες και λοιπα. Για τα χρωματα το γραφω αυτο.

Ελπιζω να μην........, γιατι αμα............, καηκα. :/

Valkyre
18-07-2008, 02:16
Αυτό είναι το καλύτερο,έχεις πάντα "φρέσκια" κονσόλα.Ούτε ξεσκόνισμα δεν χρειάζεται...

lol εισαι φοβερος ρε Χρηστο! :D

djpar
18-07-2008, 02:35
kai emena ena palikari 2 fores kai tin 2h tou stilan dvd liteon kai den exei firmware kai twra apo kopies tipota mono original kai exei varethei ti zwh tou

Chill
18-07-2008, 08:44
Έτσι είναι άστα να πάνε. Και εγώ σκεφτόμουν πρόσφατα να αγοράσω ένα xbox με flashable drive αλλά δεδομένου ότι θα χαλάσει και όταν μου το επιστρέψει η MS θα φοράει lite-on το άφησα. Όταν και αν σπάσει το lite-on βλέπουμε........

ps4
18-07-2008, 12:24
Αυτο σκεφτομαι και εγω. Αυτο φοβαμαι.

Αν και σκεφτομαι να το γυρισω απο σπασμενα σε αυθεντικα. Δεν ξερω αλλα ειμαι πιο ησυχος με το αυθεντικο. Και αν παιζει χρημα να παιρνω τιποτα.

Σκεψου οτι εχω στον σκληρο 5 παιχνιδια και δεν εχω αξιωθει να τα γραψω σε 9αρι γιατι βαριεμαι. Μπαο καο 4, οτι νανε....