PDA

View Full Version : Τροχαία δυστηχήματα...



WolfRathmA
27-06-2008, 04:24
Εχτες πεθανε ενας φιλος μου απο τη δουλεια μου. Ενα νεο παλικαρι 24 χρονων ο οποιος ειχε ερθει εδω γιατι ηταν φοιτητης στο ΤΕΙ Αθηνας.

Καθως ερχοταν στη δουλεια με το μηχανακι το χτυπησε αμαξι το οποιο περασε με κοκκινο σηματοδοτη. Ο επιβατης του ΙΧ το εσκασε και ποιαστηκε σημερα απο την αστυνομια. Ηταν ενας αλοδαπος ο οποιος ειχε κλεψει ενα αμαξι και ετρεχε προφανος να ξεφυγει.

Δημητρη φιλε μου.. δε ξερω πως να εκφρασω το πονο μου για τον αδικο χαμο σου. Η λεξη "αδικο" ειναι πολυ μικρη... Ησουν αξιο παλικαρι! Τα συληπητηρια μου στην οικογενεια σου και καλο ταξιδι εκει που θα πας. Κριμα πραγματικα... κριμα... Ειχε πολυ μελλον μπροστα σου και δε προλαβες να το χαρης με τους μ***κες που εχουν ερθει στη χωρα μας.

Προσοχη παιδια στους δρομους.. μεγαλη προσοχη... Συγνωμη αν σας ψυχωπλακωσα αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου...

nikon
27-06-2008, 08:12
Τον έβαλε σημάδι ο χάρος μ'έναν μ@λ@κ@ και τον πέτυχε.
Δεν μπορούσε να περνάει μια νταλίκα να καρφωθεί επάνω της ο κ@ργ10λης το παλικάρι βρήκε να περάσει;:banghead::banghead:

Γι'αυτό πάντα το έλεγα και θα το λέω δεν σκοτώνει η μηχανή η μ@λ@κί@ αυτού που την οδηγεί ή των γύρω του σκοτώνει.

Καλό σου ταξίδι Δημήτρη.

Katana
27-06-2008, 08:12
Kρίμα για τον άνθρωπο, συλληπητήρια στην οικογένειά του...

zeus gr
27-06-2008, 08:25
Παιδια και τα δικα μου συλληπητηρια στην οικογενεια του παιδιου
Ας τον αναπαυσει ο Θεος !
Σχετικα με την οδηγηση επειδη οδηγω και εγω με την μηχανη στο κεντρο της πολης θελει πολυ προσοχη στους γυρω
ΚΑΙ ΟΧΙ "ΚΑΓΚΟΥΡΙΕΣ" φορατε παντα κρανος και προστατευτικα , σωζουν
Καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουν καποιοι οτι το κρανος δεν ειναι ειδος πολυτελειας και να κατεβασουν το ΦΠΑ

Πολυ προσοχη ειδικα στα νεα παιδια

φιλικα

Slay
27-06-2008, 08:55
Και απο μενα συλληπητηρια, ειμαι και εγω οδηγος μηχανης, και ξερω πολυ καλα τους κινδυνους, ειδικα μεσα στην πολη που σημειωνεται και η συντριπτικη πλειοψηφια των θανατηφορων με μηχανη.
Και εννοειται οτι το κρανος δεν σε προστατευει απο την τροχαια , αλλα απο ενα τροχαιο.

WolfRathmA
27-06-2008, 09:09
Signomi gia ta greeklish alla den ksero pos na allakso glosa sta Mac (akoma)

To pedi panta forage kranos. Sta pleura ton xtipise. Pe8ane sto xirourgio kata tin ora tis epembasis.

slayeras
27-06-2008, 09:14
Κριμα ρε γαμωτο κριμα. Σαν οδηγος μηχανης και εγω ξερω τους κινδυνους που μας περιτριγυριζουν αλλα και τα ζωα που δεν μας δινουν σημασια ενω καθονται ασφαλεις στα αμαξακια τους.
Τα θερμα μου συλληπητηρια


Και εννοειται οτι το κρανος δεν σε προστατευει απο την τροχαια , αλλα απο ενα τροχαιο.
+1000

stratisd
27-06-2008, 09:50
Εγώ έπαθα το ίδιο πέρυσι και ευτυχώς που είχε λάδι ακόμη το καντήλι μου που λένε, 2 μήνες ξάπλα την έβγαλα και έτρεχα με εναν κωλοαλβανό που αποφάσισε να καβαλήσει τιμόνι, ενω δεν είχε να φάει ο πίθικος.
Συλληπητήρια στην οικογενειά του και στους φίλους του. Να ζήσετε και να τον θυμόσαστε.

TopGunZ
27-06-2008, 10:33
Τα συλληπητήριά μου φίλε μου...

Δυστυχώς, δε μας φτάνανε τα ζώα εγχώριας παραγωγής, κάνουμε και εισαγωγή....

zeus gr
27-06-2008, 10:37
Παιδια μην λεμε μονο για τους ξενους !!!! Εχουμε και πολλους Ελληναρες οπου γινεται της κολασης
Ειναι η κακια ωρα
Για το κρανος δεν το συζητω αλλα αν , λεω τωρα , αν φοραγε και ενα μπουφανακι με προστατευτικα ισως την γλιτωνε

Τεσπα ας μην το κανουμε το θεμα ...

φιλικα

modecris
27-06-2008, 12:40
Δυστυχώς το παλικάρι βρέθηκε την κατάλληλη στιγμή στο πιο ακατάλληλο σημείο...
Τα συλλυπητήριά μου σε όποιον τον νοιάζονταν.

sosat
27-06-2008, 12:50
Τα συλλυπητήρια μου

pictorino
27-06-2008, 16:28
Τα συλλυπητήρια και από μένα,τι να πει κανείς σ'αυτές τις περιπτώσεις..

MBALLACK
27-06-2008, 16:56
Εχτες πεθανε ενας φιλος μου απο τη δουλεια μου. Ενα νεο παλικαρι 24 χρονων ο οποιος ειχε ερθει εδω γιατι ηταν φοιτητης στο ΤΕΙ Αθηνας.

Καθως ερχοταν στη δουλεια με το μηχανακι το χτυπησε αμαξι το οποιο περασε με κοκκινο σηματοδοτη. Ο επιβατης του ΙΧ το εσκασε και ποιαστηκε σημερα απο την αστυνομια. Ηταν ενας αλοδαπος ο οποιος ειχε κλεψει ενα αμαξι και ετρεχε προφανος να ξεφυγει.

Δημητρη φιλε μου.. δε ξερω πως να εκφρασω το πονο μου για τον αδικο χαμο σου. Η λεξη "αδικο" ειναι πολυ μικρη... Ησουν αξιο παλικαρι! Τα συληπητηρια μου στην οικογενεια σου και καλο ταξιδι εκει που θα πας. Κριμα πραγματικα... κριμα... Ειχε πολυ μελλον μπροστα σου και δε προλαβες να το χαρης με τους μ***κες που εχουν ερθει στη χωρα μας.

Προσοχη παιδια στους δρομους.. μεγαλη προσοχη... Συγνωμη αν σας ψυχωπλακωσα αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου...
WOLF ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΙΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΔΙΚΟΧΑΜΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ

conn-a
27-06-2008, 18:43
τι να πω ειναι πραγματικα θλιβερο να χανονται ζωες ποσο μαλλον με αυτον τον τροπο επειδη ενας βλακας κανει το μαγκα η οτι αλλο θελει στο τιμονι!!Τα θερμα μου συλλυπητηρια και απο μενα στην οικογενεια του αδικοχαμενου:(:(
Υ.Γ:ας διορθωσει καποιος τον τιτλο του θρεντ!:angry:

$tein3X
27-06-2008, 18:55
Κριμα,πραγματικα κριμα....νεο παλικαρι ειχε ολη την ζωη ,προστα του....
Τα συλλυπητητια μου και μενα για την οικογενεια του του αδικοχαμενου....

PS3άκιας
27-06-2008, 18:57
Δυστυχως δεν ειναι δικαιο να χανονται ζωες ετσι.Τα συλλυπητηρια μου και ευχομε να αναπαυτει κοντα στον θεο ο ατυχος Δημητρης.

NonBorn
27-06-2008, 19:01
Να γιατί πρέπει να επανέλθει η θανατική ποινή... Και ναι μιλάω πολύ σοβαρά...

Τα συλλυπητηρια δεν απαλύνουν κανένα πόνο... Μία ζωή χάθηκε, χάθηκε με αυτό το τρόπο και ότι κ αν αποφασίσουν δικαστήρια, κλιτήρες, παρακλιτήρες, κοινωνικοί λειτουργοί και όλο αυτό το παρασυρφετό δε θα φέρουν πίσω αυτόν τον άνθρωπο... Δε μπορώ...Διαβάζοντας αυτό που έγραψες Αποστόλη... Τα νεύρα μου!! Ούτε συλλυπητήρια ούτε τίποτα...


Μακάρι να υπάρχει κάτι όντως μετά το θάνατο και να είναι καλύτερα εκεί... Γι αυτό το παιδί που τόσο άδικα χάθηκε...

Dragonpaul
27-06-2008, 21:11
Τη μια στιγμη εισαι μαζι με εναν ανθρωπο και την αλλη οχι....
Σε τετοιες περιπτωσεις, φανταζομαι, τα συναισθηματα ειναι μιξη θλιψης και οργης.
Λυπαμαι ρε Wolf!

jammin
28-06-2008, 11:07
wolf τα συλληπητηρια και απο μενα για το φιλο σου!!!
Τι να πεις... Και εγω οδηγος μηχανης ειμαι ρε γμτ. Κρανος κρανος κρανος αλλα πολυ προσοχη. Δυστηχως οχι μονο ενα δυνατο χτυπημα αλλα και ενα ακουμπημα ειναι αρκετο τις περισσοτερες φορες για να γινει το κακο.

desperate_gamer
28-06-2008, 15:54
Να γιατί πρέπει να επανέλθει η θανατική ποινή... Και ναι μιλάω πολύ σοβαρά...

Τα συλλυπητηρια δεν απαλύνουν κανένα πόνο... Μία ζωή χάθηκε, χάθηκε με αυτό το τρόπο και ότι κ αν αποφασίσουν δικαστήρια, κλιτήρες, παρακλιτήρες, κοινωνικοί λειτουργοί και όλο αυτό το παρασυρφετό δε θα φέρουν πίσω αυτόν τον άνθρωπο... Δε μπορώ...Διαβάζοντας αυτό που έγραψες Αποστόλη... Τα νεύρα μου!! Ούτε συλλυπητήρια ούτε τίποτα...


Μακάρι να υπάρχει κάτι όντως μετά το θάνατο και να είναι καλύτερα εκεί... Γι αυτό το παιδί που τόσο άδικα χάθηκε...

Και να υποθέσω η θανατική ποινή θα τον επαναφέρει;; Δεν θέλω να αρχίσω τέτοιο debate γιατί είναι τεράστιο το θέμα, απλά η πρώτη σου πρόταση είναι λίγο... :hide:

Θα συμφωνήσω όμως στο "μακάρι να είναι κάπου καλύτερα τώρα".

Τώρα είναι πραγματικά κρίμα για το παιδί που δεν έφταιγε σε τίποτα. Αλλά η ζωή λειτουργεί με μυστήριους τρόπους. Κρίμα. Ο Θεός ας τον αναπαύσει.

WolfRathmA
28-06-2008, 15:58
Ένας άνθρωπος δεν είναι πια κοντά μας. Το όνομά του ήταν Δημήτρης και παρόλο που δεν πρόλαβα να τον γνωρίσω καλά ξέρω ότι ήταν ο πιο χαμογελαστός άνθρωπος. Το χαμόγελο αυτό έσβησε το πρωί της Τετάρτης όταν ένα αμάξι, περνώντας με Κόκκινο, τον παρέσυρε με την μηχανή του στο κέντρο της Αθήνας, αφήνοντάς τον αιμόφυρτο στην άσφαλτο μέχρι να πεθάνει. Ο Δημήτρης απλά πήγαινε στην δουλειά του...

Το μήνυμα αυτό απευθύνεται σε αυτούς:


Που περνούν με Κόκκινο σηματοδότη.Το Κόκκινο δεν είναι τυχαίο χρώμα. Έχει το ίδιο χρώμα με το αίμα. Αυτό που βάφει την άσφαλτο Κόκκινη και μας στερεί την ζωή. Μην περνάτε με Κόκκινο όσο κι αν βιάζεστε. Μπορεί να στερήσετε άδικα την ζωή σε κάποιον άνθρωπο που θα μπορούσε να είναι σημαντικός για εσάς, και που σίγουρα ήταν σημαντικός για τους δικούς του ανθρώπους. Μπορεί αυτός που θα χτυπήσετε να είναι ο καλύτερός σας φίλος, η γυναίκα σας, το παιδί σας...Αλλά μπορεί να στερήσετε από τους ανθρώπους σας τη Δική σας ζωή και να τους γεμίσετε θλίψη.
Που οδηγούν Αυτοκίνητο και νομίζουν ότι είναι ένα ατσάλινο κλουβί που τους παρέχει προστασία. Δεν είναι αλήθεια. Δεν χρεάζεται και πολύ για να γίνει το κλουβί αυτό η παγίδα που θα σε σκοτώσει. Αλλά ακόμα κι αν δεν σε σκοτώσει, μπορεί να σκοτώσει κάποιον άλλο. Και δεν αξίζει αυτός να πεθάνει εξαιτίας σου. Ούτε εσύ να γίνεις ο δολοφόνος του. Οι δρόμοι φτιάχτηκαν για όλους, αυτοκίνητα, μηχανές και πεζούς. Κανένας απο αυτούς δεν έχει λιγότερο ή περισσότερο δικαίωμα στην ζωή. Μην του το στερήσεις.
Που οδηγούν Μηχανή και νομίζουν ότι επειδή είναι πιο ευέλικτοι μπορούν να καβαλούν την διπλή διαχωριστική γραμμή, να κάνουν σφήνες και να νομίζουν ότι ο άλλος θα τους προσέξει επειδή είναι πιο ευάλλωτοι κι εκτεθειμένοι. Ακόμα κι αν δεν πάθουν οι ίδιοι κάτι, μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα που θα τραυματίσει ή θα κοστίσει την ζωή κάποιου άλλου, οδηγού ή πεζού. Δεν αξίζει.
Που εγκαταλείπουν έναν τραυματία αβοήθητο στην άσφαλτο. Ακόμα κι αν το φταίξιμο είναι δικό σας και ο πανικός του ατυχήματος και ο φόβος της τιμωρίας είναι μεγάλος, μην αφήσετε αβοήθητο έναν άνθρωπο που τραυματίσατε στο δρόμο. Η ζωή αυτού του ανθρώπου κρέμεται από τα χέρια σας. Η άμεση βοήθειά σας μπορεί να του χαρίσει την ζωή και παρόλο που μπορεί να τον χτυπήσατε από δικό σας λάθος να σας ευγνωμονεί που του σώσατε την ζωή. Αλλά κι αν παρασυρθείτε από τον φόβο της ποινής να γνωρίζετε ότι η εγκατάλειψη ενός τραυματία είναι πολύ μεγαλύτερο ποινικά αδίκημα από την πρόκληση σωματικής βλάβης έστω κι αν αυτή οδηγήσει στον θάνατο. Και στην περίπτωση αυτή η συνείδησή σας θα είναι αυτή που θα σας τιμωρήσει περισσότερο από κάθε νόμο και το μυαλό θα είναι η φυλακή της ψυχής σας μέχρι το τέλος της ζωής σας.
Που λένε ότι οι μηχανές ή ταχύτητα σκοτώνουν. Η ανθώπινη βλακεία σκοτώνει! Και είναι διάσπαρτη σε όλο τον κόσμο.Γιατί είναι ΒΛΑΚΕΙΑ είτε οδηγάς είτε κάνεις οτιδήποτε άλλο να συμπεριφέρεσαι χωρίς να σε νοιάζει ο διπανός σου. Γιατί είναι σαν να υποτιμάς την ίδια σου την ύπαρξη. Γιατί αν όλοι οδηγούσαμε αυτοκίνητο σαν μηχανόβιοι, μηχανή σαν οδηγοί αυτοκινήτου και ταυτόχρονα με την οδήγησή σκεπτόμασταν ότι όταν αφήνουμε το όχημά μας είμαστε όλοι πεζοί, θα είμασταν πραγματικά έξυπνοι και θα προκαλούσαμε λιγότερα ατυχήματα από δικά μας λάθη.
Που νομίζουν ότι η ζωή είναι δεδομένη. Δεν είναι. Προστάτεψέ την. Κάνε ότι περνά από το χέρι σου για να την διατηρήσεις. Σκέψου ότι μπροστά από τις ρόδες κρέμεται η ζωή, δική σου ή κάποιου άλλου, και στα χέρια σου που κρατάνε το τιμόνι παίζεται η τύχη της. ΖΗΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ. Έτσι θα ζήσεις και πιο πολύ και πιο ευτυχισμένος.

Το μήνυμα αυτό προσπάθησε να σας κάνει να ευαισθητοποιηθείτε ή έστω την επόμενη φορά που θα σκεφτείτε να κάνετε κάποια παράβαση να έχετε στο νου σας ΠΟΣΟ ΜΟΙΡΑΙΑ μπορεί να είναι. Προωθήστε το αν νομίζετε ότι μπορεί να αλλάξει την σκέψη κάποιων και να ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΠΟΙΩΝ.

Δημήτρη αυτό ήταν ότι λιγότερο μπορούσα να κάνω για σένα. Λυπάμαι που δεν πρόλαβα να σε γνωρίσω καλύτερα αλλά ελπίζω με αυτά τα λόγια προλάβω να γνωρίσω άλλους καλύτερα. Ξέρω ότι ''δεν τραβάει'' αλλά πρέπει όλοι να το παλέψουμε...Καλό σου ταξίδι...

three_brothers1
28-06-2008, 16:01
Ένας άνθρωπος δεν είναι πια κοντά μας. Το όνομά του ήταν Δημήτρης και παρόλο που δεν πρόλαβα να τον γνωρίσω καλά ξέρω ότι ήταν ο πιο χαμογελαστός άνθρωπος. Το χαμόγελο αυτό έσβησε το πρωί της Τετάρτης όταν ένα αμάξι, περνώντας με Κόκκινο, τον παρέσυρε με την μηχανή του στο κέντρο της Αθήνας, αφήνοντάς τον αιμόφυρτο στην άσφαλτο μέχρι να πεθάνει. Ο Δημήτρης απλά πήγαινε στην δουλειά του...

Το μήνυμα αυτό απευθύνεται σε αυτούς:


Που περνούν με Κόκκινο σηματοδότη.Το Κόκκινο δεν είναι τυχαίο χρώμα. Έχει το ίδιο χρώμα με το αίμα. Αυτό που βάφει την άσφαλτο Κόκκινη και μας στερεί την ζωή. Μην περνάτε με Κόκκινο όσο κι αν βιάζεστε. Μπορεί να στερήσετε άδικα την ζωή σε κάποιον άνθρωπο που θα μπορούσε να είναι σημαντικός για εσάς, και που σίγουρα ήταν σημαντικός για τους δικούς του ανθρώπους. Μπορεί αυτός που θα χτυπήσετε να είναι ο καλύτερός σας φίλος, η γυναίκα σας, το παιδί σας...Αλλά μπορεί να στερήσετε από τους ανθρώπους σας τη Δική σας ζωή και να τους γεμίσετε θλίψη.
Που οδηγούν Αυτοκίνητο και νομίζουν ότι είναι ένα ατσάλινο κλουβί που τους παρέχει προστασία. Δεν είναι αλήθεια. Δεν χρεάζεται και πολύ για να γίνει το κλουβί αυτό η παγίδα που θα σε σκοτώσει. Αλλά ακόμα κι αν δεν σε σκοτώσει, μπορεί να σκοτώσει κάποιον άλλο. Και δεν αξίζει αυτός να πεθάνει εξαιτίας σου. Ούτε εσύ να γίνεις ο δολοφόνος του. Οι δρόμοι φτιάχτηκαν για όλους, αυτοκίνητα, μηχανές και πεζούς. Κανένας απο αυτούς δεν έχει λιγότερο ή περισσότερο δικαίωμα στην ζωή. Μην του το στερήσεις.
Που οδηγούν Μηχανή και νομίζουν ότι επειδή είναι πιο ευέλικτοι μπορούν να καβαλούν την διπλή διαχωριστική γραμμή, να κάνουν σφήνες και να νομίζουν ότι ο άλλος θα τους προσέξει επειδή είναι πιο ευάλλωτοι κι εκτεθειμένοι. Ακόμα κι αν δεν πάθουν οι ίδιοι κάτι, μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα που θα τραυματίσει ή θα κοστίσει την ζωή κάποιου άλλου, οδηγού ή πεζού. Δεν αξίζει.
Που εγκαταλείπουν έναν τραυματία αβοήθητο στην άσφαλτο. Ακόμα κι αν το φταίξιμο είναι δικό σας και ο πανικός του ατυχήματος και ο φόβος της τιμωρίας είναι μεγάλος, μην αφήσετε αβοήθητο έναν άνθρωπο που τραυματίσατε στο δρόμο. Η ζωή αυτού του ανθρώπου κρέμεται από τα χέρια σας. Η άμεση βοήθειά σας μπορεί να του χαρίσει την ζωή και παρόλο που μπορεί να τον χτυπήσατε από δικό σας λάθος να σας ευγνωμονεί που του σώσατε την ζωή. Αλλά κι αν παρασυρθείτε από τον φόβο της ποινής να γνωρίζετε ότι η εγκατάλειψη ενός τραυματία είναι πολύ μεγαλύτερο ποινικά αδίκημα από την πρόκληση σωματικής βλάβης έστω κι αν αυτή οδηγήσει στον θάνατο. Και στην περίπτωση αυτή η συνείδησή σας θα είναι αυτή που θα σας τιμωρήσει περισσότερο από κάθε νόμο και το μυαλό θα είναι η φυλακή της ψυχής σας μέχρι το τέλος της ζωής σας.
Που λένε ότι οι μηχανές ή ταχύτητα σκοτώνουν. Η ανθώπινη βλακεία σκοτώνει! Και είναι διάσπαρτη σε όλο τον κόσμο.Γιατί είναι ΒΛΑΚΕΙΑ είτε οδηγάς είτε κάνεις οτιδήποτε άλλο να συμπεριφέρεσαι χωρίς να σε νοιάζει ο διπανός σου. Γιατί είναι σαν να υποτιμάς την ίδια σου την ύπαρξη. Γιατί αν όλοι οδηγούσαμε αυτοκίνητο σαν μηχανόβιοι, μηχανή σαν οδηγοί αυτοκινήτου και ταυτόχρονα με την οδήγησή σκεπτόμασταν ότι όταν αφήνουμε το όχημά μας είμαστε όλοι πεζοί, θα είμασταν πραγματικά έξυπνοι και θα προκαλούσαμε λιγότερα ατυχήματα από δικά μας λάθη.
Που νομίζουν ότι η ζωή είναι δεδομένη. Δεν είναι. Προστάτεψέ την. Κάνε ότι περνά από το χέρι σου για να την διατηρήσεις. Σκέψου ότι μπροστά από τις ρόδες κρέμεται η ζωή, δική σου ή κάποιου άλλου, και στα χέρια σου που κρατάνε το τιμόνι παίζεται η τύχη της. ΖΗΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ. Έτσι θα ζήσεις και πιο πολύ και πιο ευτυχισμένος.
Το μήνυμα αυτό προσπάθησε να σας κάνει να ευαισθητοποιηθείτε ή έστω την επόμενη φορά που θα σκεφτείτε να κάνετε κάποια παράβαση να έχετε στο νου σας ΠΟΣΟ ΜΟΙΡΑΙΑ μπορεί να είναι. Προωθήστε το αν νομίζετε ότι μπορεί να αλλάξει την σκέψη κάποιων και να ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΠΟΙΩΝ.

Δημήτρη αυτό ήταν ότι λιγότερο μπορούσα να κάνω για σένα. Λυπάμαι που δεν πρόλαβα να σε γνωρίσω καλύτερα αλλά ελπίζω με αυτά τα λόγια προλάβω να γνωρίσω άλλους καλύτερα. Ξέρω ότι ''δεν τραβάει'' αλλά πρέπει όλοι να το παλέψουμε...Καλό σου ταξίδι...
ei adiko n pe8enoun an8rwpoi apo malakies....m kokkino?eleos....fulaki axizei stn paravati...o tupos m tn mixani dn eftege se tpt...xupnise t prwi k dn ixere oti 8a skotw8ei se troxeo....efuge g douleia m tn sigouria oti 8a paei spiti 8a dei tv 8a xaplwsei....tou ta stereise ola auta enas ili8ios an8rwpos...dropi t..

nikon
28-06-2008, 16:12
Και να υποθέσω η θανατική ποινή θα τον επαναφέρει;; Δεν θέλω να αρχίσω τέτοιο debate γιατί είναι τεράστιο το θέμα, απλά η πρώτη σου πρόταση είναι λίγο... :hide:

Θα συμφωνήσω όμως στο "μακάρι να είναι κάπου καλύτερα τώρα".

Τώρα είναι πραγματικά κρίμα για το παιδί που δεν έφταιγε σε τίποτα. Αλλά η ζωή λειτουργεί με μυστήριους τρόπους. Κρίμα. Ο Θεός ας τον αναπαύσει.
Όχι βέβαια αλλά και το να μπει φυλακή με μια ποινή 200 χρόνια πχ και στα 2 να βγει "λόγω καλής συμπεριφοράς" θα τον σωφρονίσει (αφού αυτό πρέπει να κάνει η φυλακή) και δεν θα το ξανακάνει;
Η λύση είναι κάπου ανάμεσα αλλά που δυστηχώς,στην Ελλάδα τουλάχιστον,ποτέ δεν τηρείτε.

greekteo
28-06-2008, 16:15
Λογια δεν υπαρχουν για ενα τετοιο συμβαν.. Εγω προσπαθω να φανταστω τον πονο που θα αισθανονται οι ανθρωποι της οικογενειας αυτου ανθρωπου και κυριως αυτους τους καημενους γονεις που μεσα απο ενα τηλεφωνημα εμαθαν πως δεν θα ξαναδουν το παιδι τους! Ο πονος ειναι απλα τεραστιος!

Οι ποινες δεν προκειται να φερουν τον ανθρωπο πισω. Ουτε θανατικες ποινες θα απαλυνουν τον πονο!

Ο Θεος να αναπαυσει την ψυχη του ανθρωπου!!

desperate_gamer
28-06-2008, 16:26
Όχι βέβαια αλλά και το να μπει φυλακή με μια ποινή 200 χρόνια πχ και στα 2 να βγει "λόγω καλής συμπεριφοράς" θα τον σωφρονίσει (αφού αυτό πρέπει να κάνει η φυλακή) και δεν θα το ξανακάνει;
Η λύση είναι κάπου ανάμεσα αλλά που δυστηχώς,στην Ελλάδα τουλάχιστον,ποτέ δεν τηρείτε.

Κοίτα, με "grand theft auto" (μην γελάτε, είναι ορολογία για όταν κλέβεις αμάξι) και με δολοφονία, δεν βγαίνεις εύκολα με "καλή διαγωγή".

Πράγματι η φυλακή δεν είναι σωφρονιστικό ίδρυμα. Είναι απλά ένα μέρος όπου κλειδώνεις όποιον έχει παρανομήσει με την ελπίδα να μην ξαναβγει από 'κει ή άμα βγει να μην ενοχλήσει κανέναν. Η απώλεια ελευθερίας και το απαράδεκτο περιβάλλον στη φυλακή είναι η πλέον πια αποδεκτή τιμωρία για οποιοδήποτε εγκληματία. Τι άλλο να τους κάνουν; (Το να τους σκοτώσουν όπως είπα πέρα από απαράδεκτο είναι μεγάλο λάθος).

nikon
28-06-2008, 16:37
Κοίτα, με "grand theft auto" (μην γελάτε, είναι ορολογία για όταν κλέβεις αμάξι) και με δολοφονία, δεν βγαίνεις εύκολα με "καλή διαγωγή".

Πράγματι η φυλακή δεν είναι σωφρονιστικό ίδρυμα. Είναι απλά ένα μέρος όπου κλειδώνεις όποιον έχει παρανομήσει με την ελπίδα να μην ξαναβγει από 'κει ή άμα βγει να μην ενοχλήσει κανέναν. Η απώλεια ελευθερίας και το απαράδεκτο περιβάλλον στη φυλακή είναι η πλέον πια αποδεκτή τιμωρία για οποιοδήποτε εγκληματία. Τι άλλο να τους κάνουν; (Το να τους σκοτώσουν όπως είπα πέρα από απαράδεκτο είναι μεγάλο λάθος).
Kαλά για τα κλεφτρόνια που λες δεν το συζητάμε μπορεί και να μην μπαίνουν καθόλου μέσα λόγω έλλειψης χώρου αλλά οι δολοφόνοι και έμποροι ναρκωτικών που μπήκαν και με έναν καλό δικηγόρο ξαναβγήκαν είναι σίγουρα πάρα πολλοί.
Όσο για την απώλεια ελευθερίας που λες άστο καλύτερα με τόσες άδειες που παίρνουν.

sosat
28-06-2008, 20:15
Κοίτα, με "grand theft auto" (μην γελάτε, είναι ορολογία για όταν κλέβεις αμάξι) και με δολοφονία, δεν βγαίνεις εύκολα με "καλή διαγωγή".

Πράγματι η φυλακή δεν είναι σωφρονιστικό ίδρυμα. Είναι απλά ένα μέρος όπου κλειδώνεις όποιον έχει παρανομήσει με την ελπίδα να μην ξαναβγει από 'κει ή άμα βγει να μην ενοχλήσει κανέναν. Η απώλεια ελευθερίας και το απαράδεκτο περιβάλλον στη φυλακή είναι η πλέον πια αποδεκτή τιμωρία για οποιοδήποτε εγκληματία. Τι άλλο να τους κάνουν; (Το να τους σκοτώσουν όπως είπα πέρα από απαράδεκτο είναι μεγάλο λάθος).

Συμφωνώ απόλυτα.

seaman13
28-06-2008, 20:56
ena skeftome re manges...ton pono aytis tis manas...
kai den ipervalo otan akouo gia kanena prooro hamo ayto skeftome....
ton pono tis manas...
otan alazei i seira se aytin tin zoi...kai goneis apoxeretoun paidia tote ena exeis na peis...makari na sinantithoun kapote oloi mazi kapou allou...
prosexte re den axizei na riskarete tin zoi sas gia tipota kai gia kanena pathos...
para mono gia na sosete mia alli zoi,mono tote...
ayto to leo logo douleias...
ayta...

redismagik
28-06-2008, 21:27
ena skeftome re manges...ton pono aytis tis manas...
kai den ipervalo otan akouo gia kanena prooro hamo ayto skeftome....
ton pono tis manas...
otan alazei i seira se aytin tin zoi...kai goneis apoxeretoun paidia tote ena exeis na peis...makari na sinantithoun kapote oloi mazi kapou allou...
prosexte re den axizei na riskarete tin zoi sas gia tipota kai gia kanena pathos...
para mono gia na sosete mia alli zoi,mono tote...
ayto to leo logo douleias...
ayta...
:bowdown:sostos:bowdown:

wesker
28-06-2008, 21:29
Συλληπητήρια...... :(

X-NEC
29-06-2008, 00:05
Τι να πει κανεις, ότι και να πει λίγο θα είναι. Τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια του, ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του. Δυστυχώς και εγώ πηγαίνοντας Θεσσαλονίκη είδα ένα απίστευτο τροχαίο που ενώ τα αυτοκίνητα δεν φάνηκαν να έχουν πάθει κάτι πολύ σοβαρό, λίγο παρακάτω είδα έναν άνθρωπο ο οποιος ήταν μπρούμυτα πεσμένος αν και (ευτυχώς) δεν πρόλαβα να τον δω καλά δυστυχώς είχε χάσει το ένα του πόδι από το γόνατο και κατω, το οποιο βρισκόταν διπλα του. Δυστυχώς μονο αστυνομία υπήρχε αλλά ελπίζω ο άνθρωπος αυτός να μπόρεσε να σώθηκε. Ειλικρινά από χθες οποτε το σκέφτομαι τα πόδια μου "κόβονται" και ενώ προσπαθούσα να βγάλω σιγά σιγά αυτήν την εικόνα από το μυαλό μου μπήκα εδώ, είδα αυτό και την ξαναθυμήθηκα... Και για άλλη μια φορα σκέφτηκα ποσο πολύ καθυστερούν να πάνε τα ασθενοφόρα στον τόπο του ατυχήματος... Τα συλλυπητήρια μου και πάλι...

g21ath
01-07-2008, 12:09
Tα συλληπητηρια και απο μενα στην οικογενεια και σε ολους οσους γνωριζαν το Δημητρη, αν και θα επρεπε να ειναι συλληπητήρια για ολο τον κοσμο ωστε να μπουμε στη διαδικασια να προσεχουμε και να μας προσέχουν,να νιωουμε δηλαδη οτι χασαμε εναν δικο μας ανθρωπο αλλα......
Εγω ειμαι σίγουρος οτι ο Δημήτρης ειναι τωρα κοντα στο ΘΕΟ και αναπαυεται εν ειρήνη ,βλεπει πράγματα που θα ζηλευαμε,και ειναι γεματος απο αγαπη και χαρα.
Δημητρη απο ΄κει που εισαι ριξε και καμια ματια και κατω,πες και κανα καλο λογο σ ΑΥΤΟΝ που ειναι διπλα σου για τους δικούς σου ανθρώπους, και αν θες και για τον υπολοιπο κόσμο.
Ευχομαι να μην χρειαστεί να ξαναpostαρουμε για τετοιο λογο, παιδια να προσεχετε και να ΄στε καλα ολοι ,ΠΑΝΤΑ.

nikon
09-08-2008, 11:10
Andrea Pininfarina


http://www.auto24.gr/ast/cov/an/andrea_b.jpg

Από τα ξημερώματα της Πέμπτης ο κόσμος της αυτοκίνησης έγινε πιο φτωχός. Ένα μεγάλο κεφάλαιο με “βαρύ” όνομα και ακόμα πιο βαριά κληρονομιά έφυγε από τη ζωή.

http://m1.2mdn.net/viewad/817-grey.gif (http://ad.gr.doubleclick.net/click;h=v8/3717/0/0/%2a/o;44306;0-0;0;18180552;4307-300/250;0/0/0;;%7Esscs=%3f)Ο Andrea Pininfarina οδηγούσε τη μηχανή του (πιθανότατα τη Vespa του) στα περίχωρα του Τορίνου όταν συγκρούστηκε μετωπικά με αυτοκίνητο. Σύμφωνα με τελευταία δημοσιεύματα, ο CEO κατευθύνονταν προς το κέντρο Έρευνας & Εξέλιξης της εταιρείας στο Cambiano.

Ο 51χρονος Pininfarina ήταν πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της Pininfarina S.p.a., του οίκου δηλαδή που έχει χαρίσει μερικές από τις πιο όμορφες αυτοκινητικές σιλουέττες κάποιες από τις οποίες κατασκεύασε κιόλας. Σπούδασε μηχανολόγος μηχανικός στο Πολυτεχνείο του Τορίνου και μετά τις σπουδές του δούλεψε για κάποιο διάστημα στις ΗΠΑ. Το 1983 επέστρεψε στην εταιρεία ξεκινώντας από σχετικά χαμηλές θέσεις και ουσιαστικά από το 2001 κατείχε τη θέση του διευθύνωντος συμβούλου. Ήταν παντρεμένος και είχε τρία παιδιά.

Για πολλούς το όνομα Pininfarina είναι άμεσα συνυφασμένο με την Ferrari. Και πώς να μην είναι, όταν η συνεργασία τους έχει προσφέρει μοντέλα που έχουν αφήσει ανεξίτηλα σημάδια στα όνειρα κάθε φίλου της αυτοκίνησης.

Αυτοκίνητα-σταθμός όπως οι Ferrari F40, F50 και Enzo αλλά και πιο παλιά μοντέλα -ποιος μπορεί να ξεχάσει την Testarossa, την 456 GT, την 308 ή την Daytona; Αλλά δεν είναι μόνο οι Ferrari. Ο οίκος ασχολήθηκε και με πιο απλά και ταπεινά μοντέλα όπως τα Peugeot 106, 205 και 405, Alfa Romeo GTV & Spider, Fiat Coupe κ.α. Η λίστα είναι τεράστια και δηλώνει την εμπιστοσύνη που δείχνουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες στα χέρια των σχεδιαστών του οίκου Pininfarina.

Η εταιρεία ιδρύθηκε το 1930 από τον παππού του εκλιπώντος, Battista “Pinin” Farina, και ασχολήθηκε με τον σχεδιασμό και την μερική κατασκευή αμαξωμάτων για ειδικές παραγγελίες ή για μοντέλα περιορισμένης παραγωγής. Οι πρώτες παραγγελίες από πελάτες όπως η Alfa Romeo, η Lancia και η Fiat ήταν πλέον γεγονός. Ο Pininfarina επέκτεινε τις συνεργασίες του και με την απέναντι πλευρά του Ατλαντικού και πιο συγκεκριμένα με την Nash ενώ ταυτόχρονα πλήθαιναν και οι συνεργασίες εντός Ευρώπης αλλά εκτός Ιταλίας όπως με τη Peugeot. Η χρονιά ορόσημο όμως είναι το 1952 όταν η Ferrari και ο οίκος Pininfarina χαράζουν κοινή πορεία για να ταρακουνήσουν τα νερά της αυτοκίνησης και να στείλουν τον ανταγωνισμό για ύπνο.

Ο ιδρυτής της εταιρείας πέθανε το 1966 και την διοίκηση ανέλαβε ο γιος, Sergio (πατέρας του Andrea που ζει μέχρι σήμερα), ο οποίος έδωσε μεγάλη βάση στο R&D της εταιρείας και δημιούργησε περισσότερα τμήματα: επέκτεινε το Experimental Department και “έστησε” τα κέντρα Studies & Research και Calculation & Design. Το 1972 ο οίκος Pinifarina ξόδευε τεράστια ποσά για να αποκτήσει τη δική του αεροδυναμική σήραγγα κανονικών διαστάσεων (η πρώτη στην Ιταλία και μία από τις ελάχιστες στον κόσμο) σε μια εποχή που διέπεται από οικονομική αστάθεια.

Το 1981 η εταιρεία προχωρά ένα βήμα παραπέρα αφού πλέον αναλαμβάνει και την συναρμολόγηση-τοποθέτηση των μηχανικών μερών στο αμάξωμα όπως συνέβη με την Alfa Romeo 33 SW. Η δεκαετία του ΄80 βρίσκει τον οίκο Pininfarina αρκετά παραγωγικό όπως και στις αρχές της επόμενης, αφού μόνο το διάστημα 1992-1994 παρουσιάζονται οι Ferrari 456 GT, Fiat Coupe, Peugeot 306 Cabrio και η Bentley Azure. Το 1997 προσάπτει συμφωνία με την Mitsubishi για την κατασκευή του Pajero Pinin στο εργοστάσιο της εταιρείας στο Canavese με ετήσια παραγωγή τα 30.000 κομμάτια.

Τα πράγματα όμως δεν πάνε και πολύ καλά για τον ιταλικό οίκο τα τελευταία τέσσερα χρόνια αφού την προηγούμενη χρονιά σημείωσε ζημιές 115 εκατομμύρια ευρώ ενώ η οικογένεια Pininfarina που κατέχει το 55% των μετοχών αναμένεται να μείνει μόνο με το 30% στα πλαίσια της αναρδιάθρωσης που επίκειται στην εταιρεία. Δεν είναι λίγοι πάντως αυτοί που επισημαίνουν ότι μετά τον απρόσμενο θάνατο του Andrea, η οικογένεια Pininfarina σκέφτεται να πουλήσει την εταιρεία.

Δείτε τα μοντέλα της Ferrari με την υπογραφή του οίκου Pininfarina:

1952 Ferrari 250
1955 Ferrari Superamerica
1964 Ferrari 275
1966 Ferrari 330 GTC
1968 Ferrari Daytona
1973 Ferrari 365 GT4 BB
1975 Ferrari 308
1984 Ferrari Testarossa
1984 Ferrari 288 GTO
1985 Ferrari 328
1987 Ferrari F40
1989 Ferrari Mythos
1989 Ferrari 348
1994 Ferrari F355
2000 Ferrari 550
2000 Ferrari 360 Spider
2002 Ferrari 575M Maranello
2002 Enzo Ferrari
2004 Ferrari 612 Scaglietti
2006 Ferrari 599 GTB Fiorano
2006 Ferrari P4/5
http://www.auto24.gr/ast/cov/en/enzoferrari_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=0%27%29;)http://www.auto24.gr/ast/cov/fe/ferrari250_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=1%27%29;)http://www.auto24.gr/ast/cov/Fe/Ferrari275_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=2%27%29;)http://www.auto24.gr/ast/cov/Fe/FerrariMythos_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=3%27%29;)http://www.auto24.gr/ast/cov/Fe/FerrariP45_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=4%27%29;)http://www.auto24.gr/ast/cov/Fe/FerrariSuperamerica_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=5%27%29;)http://www.auto24.gr/ast/cov/Fe/FerrariTestarossa_m.jpg (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:wPhotoStory%28%27/html/ent/592/ent.33592.asp?iInd=6%27%29;)

Θάνατοι διασημοτήτων σε τροχαίο ατύχημα

30 Σεπτεμβρίου 1955: Ο ηθοποιός James Dean (24) πέθανε όταν η Porsche Spyder που οδηγούσε συγκρούστηκε με ένα Ford στην Καλιφόρνια. Ο οδηγός του Ford τη γλίτωσε με ελαφρά τραύματα σε αντίθεση με τον συνοδηγό του Dean, Rolf Wutherich, που βρήκε και αυτός τραγικό θάνατο.

27 Σεπτεμβρίου 1986: Ο μπασίστας των Metallica Cliff Burton (24) “έφυγε” όταν το λεωφορείο που μετέφερε τη μπάντα τούμπαρε στην Σουηδία κατά τη διάρκεια ενός Tour. Ο Burton πρόλαβε να συμμετάσχει στα τρία πρώτα album του διάσημου συγκροτήματος.

19 Νοεμβρίου 1998: Ο διάσημος σκηνοθέτης Alan Pakula (70) σκοτώθηκε στη Νέα Υόρκη όταν το Volvo που οδηγούσε ξέφυγε από την πορεία του και κατέληξε πάνω σε ένα φράχτη. Προηγουμένως όμως, μια μεταλλική σωλήνα που μυστηριωδώς προήλθε από το μπροστινό αυτοκίνητο πέρασε μέσα από το παρμπρίζ και τραυμάτισε θανάσιμα τον σκηνοθέτη ταινιών όπως το “Όλοι οι άνθρωποι του Προέδρου” και “Ο τρομοκράτης”.

19 Δεκεμβρίου 1999: Ο Βρετανός ηθοποιός Desmond Llewelyn (85), ο διάσημος εφευρέτης Q στις ταινίες του James Bond άφησε την τελευταία του πνοή στην άσφαλτο στο Firle της Αγγλίας. Πήρε μέρος σε 17 ταινίες James Bond. Πηγή (http://www.auto24.gr/html/ent/591/ent.33591.asp)

:(:(:(

Valkyre
09-08-2008, 12:22
Andrea Pininfarina
Πηγή (http://www.auto24.gr/html/ent/591/ent.33591.asp)

:(:(:(

Το ειδα και εγω χθες αργα το βραδυ... κριμα ο ανθρωπος εφτιαχνε γλυπτα , οχι αμαξια.. :( :(

nikon
09-08-2008, 12:26
Το ειδα και εγω χθες αργα το βραδυ... κριμα ο ανθρωπος εφτιαχνε γλυπτα , οχι αμαξια.. :( :(
Kαι να σκοτωνόταν με καμιά Ferrari πηγαίνοντας με 300+ λες εντάξει (αν μπορούμε να το πούμε) αλλά με Vespa και να φταίει ο άλλος.:banghead:

personGR
09-08-2008, 12:56
Μετά τον mcRae τώρα και ο Pininfarina...
Kρίμα ρε γμτ....

lak100
18-08-2008, 21:14
???? ??? ??????? 3 ???? ????????? ???? ????? ??? ??????? ??? ?????. ?? ???? ?? ????? ?????? ??????????? ???? 2 ?????? ??? ??? ?????????. ??? ??? ???? ????? ?????? ???? ???? ??? ??? ????????? ????. ?? ???? ?????? ?? ???? ??? ??????. ??????? ??? ??? ??? ??????? ?? ???????? ???? ??? ????????? ????? ???. ?????? ????? ????? ??? ?? ??? ??? ??????? ?? ??? ?????? ??????? ?? ???????? ?????????. ????? ??????? ?? ????? ???????????? ???? ????
________
Yamaha ymf262 (http://www.yamaha-tech.com/wiki/Yamaha_YMF262)

conn-a
18-08-2008, 21:16
Πριν απο περιπου 3 ωρες σκοτωθηκε ενας φιλος μου μπροστα στο σπιτι. Με αυτο το παιδι ειχαμε παρεξηγηθει πριν 2 χρονια και δεν μιλουσαμε. Εδω και πολυ καιρο εβλεπα στον υπνο μου οτι μιλουσαμε ξανα. Το ιδιο ονειρο το ειδα και περυσι. Εβγαινε μια και δεν πορλαβε να φρεναρει αυτη και καρφωθηκε επανω της. Παιδια ειμαι χαλια και το οτι δεν προλαβα να τυο ζητησω συγνωμη με βαραινει απιστευτα. Αντιο Δημητρη να εισαι ευτυχισμενος εκει ψηλα
πω πω την καρδια περιβολι μας εκανες παλι:(:(:(συλληπητηρια στην οικογενεια
και κουραγιο...τι αλλο να πεις σε τετοιες στιγμες:(καλο του ταξιδι...

Omega
18-08-2008, 21:25
Η σκεψη και μονο μετραει lak.Παρολο που δεν ετυχε να ξαναμιλησετε οσο μελοδραματικο και αν φαινεται,θα ξερει οτι ειχες την προθεση να τα βρειτε.Το πιο λογικο και ισως σωστο που λενε σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι "Να ζησετε να τον θυμοσαστε" και λιγο παραπανω προσοχη για ολους μας στον δρομο.

Valkyre
19-08-2008, 00:13
Πριν απο περιπου 3 ωρες σκοτωθηκε ενας φιλος μου μπροστα στο σπιτι. Με αυτο το παιδι ειχαμε παρεξηγηθει πριν 2 χρονια και δεν μιλουσαμε. Εδω και πολυ καιρο εβλεπα στον υπνο μου οτι μιλουσαμε ξανα. Το ιδιο ονειρο το ειδα και περυσι. Εβγαινε μια και δεν πορλαβε να φρεναρει αυτη και καρφωθηκε επανω της. Παιδια ειμαι χαλια και το οτι δεν προλαβα να τυο ζητησω συγνωμη με βαραινει απιστευτα. Αντιο Δημητρη να εισαι ευτυχισμενος εκει ψηλα

Φιλε μου σου ευχομαι συλληπητηρια.Καταλαβαινω γιατι μπορει να νιωθεις αυτο το βαρος , ομως θα πρεπει να σου πω οτι δεν πρεπει να νιωθεις ασχημα με τον εαυτο σου.Οπως πολυ σωστα σου ειπαν και τα παιδια , η σκεψη μετραει φιλε.Και εφοσον η σκεψη σου ηταν μαζι του πριν γινει το μοιραιο , μην ριχνεις ευθυνες στον εαυτο σου.

Και παλι συλληπητηρια φιλε.

redismagik
19-08-2008, 00:33
ayta eine ta asxima tis zois.sillipitiria ki apo mena.an se parigorei ayto pou ego exo iothetisei gia ta atoma pou feugoun apo konta mas ,eine oti oso kapoios yparxei sti skepsi mas .............. tote eine san na min exei gigei pote.

Katana
19-08-2008, 19:46
Κρίμα να χάνεται έτσι ένας νέος άνθρωπος.

Προσοχή παιδιά, όσοι είστε στην άδεια και επικίνδυνη Αθήνα, ή επιστρέφετε από διακοπές...

Συλλυπητήρια.

profchaos
21-08-2008, 11:31
Κριμα ρε γαμωτο κριμα. Σαν οδηγος μηχανης και εγω ξερω τους κινδυνους που μας περιτριγυριζουν αλλα και τα ζωα που δεν μας δινουν σημασια ενω καθονται ασφαλεις στα αμαξακια τους.
Τα θερμα μου συλληπητηρια

+1000

πραγματικά κρίμα για το παλικάρι..
Οσο για τα ζώα στα αμάξια μην ξεχνάς υπάρχουν και αντίστοιχα στις μηχανές που επίσης δεν προσέχουν και προκαλούν ατυχήματα..

nikon
21-08-2008, 12:10
πραγματικά κρίμα για το παλικάρι..
Οσο για τα ζώα στα αμάξια μην ξεχνάς υπάρχουν και αντίστοιχα στις μηχανές που επίσης δεν προσέχουν και προκαλούν ατυχήματα..
Με την διαφορά ότι αν το ζώο με την μηχανή πέσει πάνω σε αμάξι θα προκαλέσει κατά 99% ατύχημα ενώ αν το ζώο με το αμάξι πέσει πάνω στην μηχανή θα προκαλέσει κατά 99% δυστύχημα.

ps4
21-08-2008, 13:36
+ rep στον nikon69. Σωστοτατο.

Συλλυπητήρια και απο μενα. Ειναι φτωχες οι λεξεις πραγματικα.