PDA

View Full Version : Pro Evolution Soccer 09



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

wanted1977
24-10-2008, 09:41
2 αποριες ρε παιδια,πως μπορουν καποιοι και γραφουν στο παιχνιδι;με ποιο τροπο γινεται;και κατι αλλο επαιζα χτες και ενω ειχα κιτρινο σημα και ο αλλος κοκκινο μου γραφει φιλαρακο εχεις κακο σημα;!!!!!!

stratisd
24-10-2008, 09:44
1. Για να γράψεις κουνάς το R3 επάνω (ανοίγει το παράθυρο) και μετά το πατάς μέσα το R3 οπότε γίνεται το παράθυρο απο διάφανο λευκό και με το Χ γράφεις οτι θές.
2. Προφανός ο άλλος έβλεπε κίτρινο το δικό του και κόκκινο το δικό σου.

ΟΚ?

killer app
24-10-2008, 09:48
To review tou Gamespot


http://www.gamespot.com/ps3/sports/pes2009/review.html?om_act=convert&om_clk=gssummary&tag=summary;read-review

wanted1977
24-10-2008, 09:55
1. Για να γράψεις κουνάς το R3 επάνω (ανοίγει το παράθυρο) και μετά το πατάς μέσα το R3 οπότε γίνεται το παράθυρο απο διάφανο λευκό και με το Χ γράφεις οτι θές.
2. Προφανός ο άλλος έβλεπε κίτρινο το δικό του και κόκκινο το δικό σου.

ΟΚ?
εγινε ευχαριστω πολυ φιλε.

georgios
24-10-2008, 09:56
den perimena kati kalitero apo to gamespot. "Lack of improvement to core gameplay", lene. to megalitero atu tu pro veltiothike ke autoi den katalavan tipota. "However, football is an unpredictable game, and this is something that Pro Evo 2009 really struggles to capture", lei. kamia sxesi. to pro panta ksexorize gia tin pikilia faseon ke ta trela dokaria

msnes7
24-10-2008, 10:45
Ο ίδιος τύπος έκανε και τα περσινά reviews.
Πέρυσι
fifa08 8.5
pes08 6.0
Φέτος
fifa09 8.5
pes09 7.0
Αυτό θα πει αντικειμενικότητα..............
Το 2011 μπορεί να του βάλει 9:1appl:
Για μένα κριτήριο είναι πάντα η βαθμολογία χρηστών και αυτή κοιτάω

djpar
24-10-2008, 11:17
nai nai enw to fifa eine to kalitero game kai pairni 8.5 mi xeso

PDS
24-10-2008, 11:18
Eγω το βρισκω σωστο το review του gamespot.Kαι ευτυχως που υπαρχουν και αυτα τα reviews μπας και ξυπνησουν στην Κοναμι.Γιατι με χαιδεμα αυτιων οπως με τις περσινες πληρωμενες βαθμολογιες του IGN(χορηγος) δεν παμε πουθενα.


Ο ίδιος τύπος έκανε και τα περσινά reviews.
Τα προηγουμενα pes εκτος των next-gen(08-09) ειχαν παρει πολυ καλες βαθμολογιες απο το gamespot.
Μηπως τελικα τα pes οντως χαλασαν τωρα;

djpar
24-10-2008, 11:23
nai LBP Gamespot 9 Kai IGN 9.5??promo kanei to IGN stin sony?

PDS
24-10-2008, 11:29
nai LBP Gamespot 9 Kai IGN 9.5??promo kanei to IGN stin sony?

Δεν ειπα αυτο καμια σχεση,δεν εχει σχεση η sony.Οταν ομως το pes 2008 βγαζει μεσο ορο 7,4 και το IGN του βαζει 9,2 ενω παραλληλα διαφημιζεται και μεσα στο παιχνιδι...ε κατι δεν παει καλα.

Ενταξει αν το pes 08 αξιζε 9,τα pes του ps2 και ps1 αξιζαν 20.

djpar
24-10-2008, 11:32
oxi apla eipa oti to gamespot eine xalia

georgios
24-10-2008, 11:44
Eγω το βρισκω σωστο το review του gamespot.Kαι ευτυχως που υπαρχουν και αυτα τα reviews μπας και ξυπνησουν στην Κοναμι.

Μηπως τελικα τα pes οντως χαλασαν τωρα;ta pola logia ine ftoxia. idame ke ta 2 demo ke o laos apofasise. oi gamers ine oi kaliteroi krites. to poll sto homepage ine ksekatharo. 134 psifizun pro ke 50 fifa :rofl:

http://www.ps3forums.gr/joomla/index.php?option=com_poll&task=results&id=25

PDS
24-10-2008, 11:53
ta pola logia ine ftoxia. idame ke ta 2 demo ke o laos apofasise. oi gamers ine oi kaliteroi krites. to poll sto homepage ine ksekatharo. 134 psifizun pro ke 50 fifa :rofl:

http://www.ps3forums.gr/joomla/index.php?option=com_poll&task=results&id=25

Aν εκανες αυτο το poll το 1995-98 που βγηκαν τα πρωτα 3d PES(iss),παρολο που η διαφορα ηταν τεραστια απο τον ανταγωνισμο(Fifa κτλ) υπερ των iss,τα αποτελεσματα θα ηταν αναποδα υπερ του Fifa.

Επειδη θυμαμαι καλα εκεινη την εποχη που ελεγες ISS και ελεγαν τι ειναι αυτο εγω παιζω fifa που ειναι καλυτερο,δεν μου λενε απολυτος τπτ αυτα τα poll.

Ειδικα οταν το Fifa ειναι πολυ λιγος ο καιρος που ειναι καλο.

georgios
24-10-2008, 11:56
ta xume ksanapi auta. tote den borusame na dume ke ta 2 pexnidia se demo. tote den to iksere kanis to ISS. tora ta kserun ke ta 2. ta peksan ke ta 2

PDS
24-10-2008, 12:15
ta xume ksanapi auta. tote den borusame na dume ke ta 2 pexnidia se demo. tote den to iksere kanis to ISS. tora ta kserun ke ta 2. ta peksan ke ta 2

Ε ωραια,εγω μετα το demo αποφασησα να αγορασω το fifa,ενω δεν ειχα σκοπο,οποτε ειναι θεμα προτιμησης.

killer app
24-10-2008, 12:56
Και μονο το οτι ξεπερναει το LBP λεει κατι...

Για μενα το συγκεκριμενο poll δεν ειναι αντιπροσωπευτικο Φιφα vs Προ, αλλα επισης πιστευω οτι το LBP ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη για το ΠΣ3.

Για αλλαξτε το πολλ σε "Ποσοι απο εσας αγορασατε το Προ εχοντας παιξει και το Φιφα" και τα αποτελεσματα θα ειναι πολυ διαφορετικα..

Οσον αφορα τις "καταπτυστες" γνωμες του Gamespot δειτε και το μεσο ορο βαθμολογιας μεχρι στιγμης press για το καινουργιο Προ 79,6 και ακομα δεν εχουν ψηφησει οι περισσοτεροι αναμενεται να πεσει ακομα πιο χαμηλα..


Anyway συμφωνω οτι δεν ειναι απολυτος και αντικειμενικος κριτης αυτου του ειδους οι βαθμολογιες, αλλα οταν το γραφουν παιχτες σε φορουμ, οταν το λενε ελληνικα reviews οταν το λενε ξενα reviews οταν η κοινη γνωμη λεει οτι το Φιφα "κατι παραπανω λεει" φετος, αυτο σημαινει οτι μαλλον κατι παραπανω θα λεει

djpar
24-10-2008, 12:59
kai ksanalew kai apantaw ston filo killer app,ta review gia mena eine ypokeimenika,oi pwlhseis metrane O KOSMOS eine o kritis twn paixnidiwn oxi ta pseftosite me ta pseftoreview,akous ekei LBP=9 xeraila 10raki pernei

PDS
24-10-2008, 13:03
kai ksanalew kai apantaw ston filo killer app,ta review gia mena eine ypokeimenika,oi pwlhseis metrane O KOSMOS eine o kritis twn paixnidiwn oxi ta pseftosite me ta pseftoreview,akous ekei LBP=9 xeraila 10raki pernei

1 review μπορεις να πεις οτι ειναι μουφα,ολα οχι.Με τον μεσο ορο εχεις μια εικονα που πλησιαζει την πραγματικοτητα.

djpar
24-10-2008, 13:04
H pragmatikotita eine oi pwlhseis,simfwneite?ta review eine pes 20 site 20 antrwpoi dld eleos kai enas filos mou to pro kai to fifa to vlepei moufa giati goustari basket ayto den simaini oti to pro kai to fifa eine moufa

PDS
24-10-2008, 13:12
H pragmatikotita eine oi pwlhseis,simfwneite?


Οχι δεν συμφωνω καθολου.Και ειπα τους λογους πριν.Το fifa ειναι στην αρχη μιας νεας προσπαθειας και ειναι δυσκολο να αναγνωριστει η αξια του.Προς το παρον κυριως απο reviews και οχι απο τον κοσμο.

Απο την ταση ομως που υπαρχει μπορεις να καταλαβεις τι γινεται.

Και αυτο που επικρατει σημερα ειναι η απογοητευση μεγαλης μεριδας των fans για το PES.

Tα reviews απο την αλλη ηταν καλα μονο οταν αποθεωναν το pes και εβγαζαν μαπα το fifa?Δεν χρειαζεται να τα ισοπεδώνουμε ολα.Μακαρι το pes να γινει αυτο που πρεπει καποια στιγμη.

djpar
24-10-2008, 13:15
makari na ginei to FIFA kalitero apo pro gia mena,aplws re gamwto den kserw apla den mou aresei to fifa kai to exw paixi ayto eine to thema,ta review eine ypokeimenika omws giati o kathenas grafei oti thelei,aplws egw vlepw to pro itan kalitero apo persy standard kai to fifa emeine ligaki stasimo,to epomeno vima eine na diorthwsei ayto pou idi exei arxisei i konami tipota allo

georgios
24-10-2008, 13:20
Για αλλαξτε το πολλ σε "Ποσοι απο εσας αγορασατε το Προ εχοντας παιξει και το Φιφα" και τα αποτελεσματα θα ειναι πολυ διαφορετικα..:rofl::rofl::rofl: gia dokimase to


Ε ωραια,εγω μετα το demo αποφασησα να αγορασω το fifa,ενω δεν ειχα σκοπο,οποτε ειναι θεμα προτιμησης.ise stus 50 :). alithia to demo tu pro to ixes peksi otan to pires?

PDS
24-10-2008, 13:20
to epomeno vima eine na diorthwsei ayto pou idi exei arxisei i konami tipota allo

Για μενα(προσωπικη αποψη) πρεπει να το φτιαξει απο την αρχη με καινουρια μηχανη.

djpar
24-10-2008, 13:21
Για μενα(προσωπικη αποψη) πρεπει να το φτιαξει απο την αρχη με καινουρια μηχανη.

gia mena oxi prepei na sinexisei na douleyei sto idio sistima pou exei arxisei

gepe13
24-10-2008, 13:21
γιατι το κουραζετε ρε παιδια και ποιος ο λογος να το παιξετε μεσσιες μερικοι για να σωσετε τον κοσμο απο το pro (και το καθε pro )? ας ασχοληθει ο καθενας με οτι του αρεσει ..αυτο ειναι το προβλημα της ζωης σας ?

killer app
24-10-2008, 13:23
Οχι δεν συμφωνω καθολου.Και ειπα τους λογους πριν.Το fifa ειναι στην αρχη μιας νεας προσπαθειας και ειναι δυσκολο να αναγνωριστει η αξια του.Προς το παρον κυριως απο reviews και οχι απο τον κοσμο.

Απο την ταση ομως που υπαρχει μπορεις να καταλαβεις τι γινεται.

Και αυτο που επικρατει σημερα ειναι η απογοητευση μεγαλης μεριδας των fans για το PES.

Tα reviews απο την αλλη ηταν καλα μονο οταν αποθεωναν το pes και εβγαζαν μαπα το fifa?Δεν χρειαζεται να τα ισοπεδώνουμε ολα.Μακαρι το pes να γινει αυτο που πρεπει καποια στιγμη.

Αυτη ειναι η ουσια

georgios
24-10-2008, 13:26
auti ine i usia ton trolls.

apogoiteusi iparxi giati perimenun akoma megalitera pramata apo tin omada tu pro. giati ine mia omada me talento ke ikanotites. akoma ke etsi omos ine poli poli kalitero

djpar
24-10-2008, 13:27
auti ine i usia ton trolls.

apogoiteusi iparxi giati perimenun akoma megalitera pramata apo tin omada tu pro. giati ine mia omada me talento ke ikanotites. akoma ke etsi omos ine poli poli kalitero

akrivos eise swstos giati ithela na to pw alla varieme na malwnw tsaba
:1appl:

PDS
24-10-2008, 13:28
alithia to demo tu pro to ixes peksi otan to pires?

Το ειχα παιξει..

ας ασχοληθει ο καθενας με οτι του αρεσει ..αυτο ειναι το προβλημα της ζωης σας ?

Εσυ καταλαβες οτι προσπαθω να το παιξω μεσσιας και οτι θελω να σας πεισω να παρετε fifa?
Ασχετως πως φαινεται τωρα,η κουβεντα ξεκινησε απο τα και καλα αδικα reviews του gamespot και απο κει και περα εγινε συζητηση.

Αν απογορευεται να λεω την αποψη μου σε ενα θεμα,οκ sorry.


. apogoiteusi iparxi giati perimenun akoma megalitera pramata apo tin omada tu pro. giati ine mia omada me talento ke ikanotites.

Aυτη ειναι η ουσια,αν βγαλεις το ακομα.Γιατι προσωπικα δεν βλεπω μεγαλα πραγματα.

djpar
24-10-2008, 13:29
Το ειχα παιξει..


Εσυ καταλαβες οτι προσπαθω να το παιξω μεσσιας και οτι θελω να σας πεισω να παρετε fifa?
Ασχετως πως φαινεται τωρα,η κουβεντα ξεκινησε απο τα και καλα αδικα reviews του gamespot και απο κει και περα εγινε συζητηση.

Αν απογορευεται να λεω την αποψη μου σε ενα θεμα,οκ sorry.

vasika guys prepei na pame pali sto vs thema giati genika ta kaka review meta fairnoun antiparathesis metaxi pro-fifa fans

georgios
24-10-2008, 13:29
Αν απογορευεται να λεω την αποψη μου σε ενα θεμα,οκ sorry.
apla ixe ipothi apo polus moderator na min ginete vs auto thread. ala ute oi moderator to
tirun auto telika :)

killer app
24-10-2008, 13:31
auti ine i usia ton trolls.

apogoiteusi iparxi giati perimenun akoma megalitera pramata apo tin omada tu pro. giati ine mia omada me talento ke ikanotites. akoma ke etsi omos ine poli poli kalitero

Αν τρολλ για σενα ειναι οποιοσδηποτε εχει αντιθετη αποψη απο την δικια σου την οποια στηριζει σε επιχειρηματα και παραδειγματα τοτε ναι ειμαι τρολλ και γουσταρω

PDS
24-10-2008, 13:32
apla ixe ipothi apo polus moderator na min ginete vs auto thread. ala ute oi moderator to tirun auto telika :)

Εγω για το προ ξεκινησα παντως..
Και στο ποστ 2012 εβαλες στην συζητηση και το φιφα;)

djpar
24-10-2008, 13:32
Αν τρολλ για σενα ειναι οποιοσδηποτε εχει αντιθετη αποψη απο την δικια σου την οποια στηριζει σε επιχειρηματα και παραδειγματα τοτε ναι ειμαι τρολλ και γουσταρω
troll omws eine kai aytos pou leei kaka pragmata sto thread pou eine mono gia to pro sto VS giati den milate?edw milame mono gia pro oxi oti to pro eine skata kai to fifa exei ayto

gepe13
24-10-2008, 13:33
Το ειχα παιξει..


Εσυ καταλαβες οτι προσπαθω να το παιξω μεσσιας και οτι θελω να σας πεισω να παρετε fifa?
Ασχετως πως φαινεται τωρα,η κουβεντα ξεκινησε απο τα και καλα αδικα reviews του gamespot και απο κει και περα εγινε συζητηση.

Αν απογορευεται να λεω την αποψη μου σε ενα θεμα,οκ sorry.


δεν προσωποποιησα την απαντηση αυτοι που τους αφορα το ξερουν

georgios
24-10-2008, 13:37
Εγω για το προ ξεκινησα παντως..
Και στο ποστ 2012 εβαλες στην συζητηση και το φιφα;)omos, benis sto thread mono gia na kanis arnitika sxolia epidi exis mono to fifa.

jorgedept
24-10-2008, 13:45
Μερικά άτομα είναι για πολλές καρπαζιές πάντως. (Δεν πάει στον PDS)

PDS
24-10-2008, 13:52
δεν προσωποποιησα την απαντηση αυτοι που τους αφορα το ξερουν

Οκ sorry τοτε,νομιζα οτι μιλαγες για το ποστ μου.:)


omos, benis sto thread mono gia na kanis arnitika sxolia epidi exis mono to fifa.

Καταρχην δεν μπηκα για να κανω αρνητικα σχολια,αλλα για να πω οτι τα reviews λενε την αληθεια(επειδη καποιοι τα θεωρουν μουφα).

Οτι αρνητικο εχω πει,δεν το εχω πει επειδη μισω το προ και επειδη εχω φιφα(ειναι φετινη επιλογη μου αλλωστε,δεν ημουν φαν).Αλλα γιατι τοσα χρονια προ δεν εχω βρει ενα λαθος,πολλες φορες ημουν και υπερβολικος οταν το υποστηριζα γιατι αξιζε,αλλα τωρα ειναι για μενα απογοητευτικο.
1)γιατι ειναι πολυ μακρια απο αυτο που επρεπε να ειναι στις next gen εκδοσεις.
2)Γιατι για μενα παλι,το χαλασαν κι απο πανω...προτιμω να παιξω pes στο ps2,δυστυχως.

Δεν εχει να κανει με το φιφα λοιπον.
Το fifa απλα ετυχε να ειναι καλο αυτη την εποχη.

Αυτο βλεπω αυτο λεω.Αν θες το πιστευεις.
Και φυσικα σεβομαι απολυτα την αποψη των ατομων που δηλωνουν ικανοποιημενοι απο το προ.

georgios
24-10-2008, 14:43
Καταρχην δεν μπηκα για να κανω αρνητικα σχολια,αλλα για να πω οτι τα reviews λενε την αληθεια(επειδη καποιοι τα θεωρουν μουφα).signomi pu se pareksigisa. thetis kapia epixirimata tora pu stirizun tin diki su apopsi

Αλλα γιατι τοσα χρονια προ δεν εχω βρει ενα λαθος,πολλες φορες ημουν και υπερβολικος οταν το υποστηριζα γιατι αξιζε,αλλα τωρα ειναι για μενα απογοητευτικο.se vriko poli akreo ke ipervoliko stis antidrasis ke tus xaraktirismus su. to pro panta ixe provlimatakia. ales xronies edine pola foul. ales fores den edine kartes. ala to sinoliko gameplay ta ksepernuse. ap tin ali vriskis apogoitetiki tin fetini ekdosi pu ine se poli kalo epipedo me megales veltiosis apo perisi ke bori epaksia na stathi san kali next gen prospathia se olus tus tomeis

PDS
24-10-2008, 15:03
se vriko poli akreo ke ipervoliko stis antidrasis ke tus xaraktirismus su. to pro panta ixe provlimatakia.

To pro παντα ειχε προβληματα δεν διαφωνω,αλλα οταν αλλαζε η γενια εβλεπες μεγαλες διαφορες.Κατι τετοιο δεν ισχυει πλεον και εκτος αυτου για μενα δεν φτασει σε ποιοτητα τις ps2 εκδοσεις.Εδικα αν γινει η συγκριση με βαση την εποχη που κυκλοφορουσαν.

Δεν ειναι κακο παιχνιδι.Αν ερχοταν απο το πουθενα θα ηταν ισως μια ευχαριστη εκπληξη,αλλα ειναι το προ...
δεν ηρθε απο το πουθενα και η εξελιξη του κατ΄εμε ειναι μηδενικη αν την συγκρινεις με το παρελθον.
Εμενα αυτο με ξενερωνει περισσοτερο.

georgios
24-10-2008, 15:50
diafono telios. kathe xrono oi veltiosis itan liges. tuning ligo grafika ligo gameplay. liga nea pramata. kanena pro den ixe megali diafora apo to proiogumeno. akoma ke apo ps1 se ps2.

esi se pia xronia ides megali diafora apo tin proigumeni?

music_lover
24-10-2008, 15:52
To pro παντα ειχε προβληματα δεν διαφωνω,αλλα οταν αλλαζε η γενια εβλεπες μεγαλες διαφορες.Κατι τετοιο δεν ισχυει πλεον και εκτος αυτου για μενα δεν φτασει σε ποιοτητα τις ps2 εκδοσεις.Εδικα αν γινει η συγκριση με βαση την εποχη που κυκλοφορουσαν.

Δεν ειναι κακο παιχνιδι.Αν ερχοταν απο το πουθενα θα ηταν ισως μια ευχαριστη εκπληξη,αλλα ειναι το προ...
δεν ηρθε απο το πουθενα και η εξελιξη του κατ΄εμε ειναι μηδενικη αν την συγκρινεις με το παρελθον.
Εμενα αυτο με ξενερωνει περισσοτερο.

Μόνο κάποιος που εθελοτυφλεί δεν θέλει να δεί οτι το pro,έστω και αν δεν το κάνει τρανταχτά,βελτιώνεται,ιδιαίτερα στο δυνατό του σημείο που είναι το gameplay.

συνεπώς διαφωνώ :tiphat:

georgios
24-10-2008, 17:57
os tis 30 tu mina paratinonte ta sixna maintenance. to lei sto site tis konami ke profanos ke tha to lei otan benis sto pexnidi. profanos oi server akoma den ine poli stable

ipomoni oi onliners

jimspy
24-10-2008, 18:29
τι εγινε ρε παιδια.... ??? εισβολη Φιτα τρολλς στην εδρα μας.....εφυγαν απο το vs thread οπου τα επιχειρηματα τους κονιορτοποιηθηκαν απο τις δυναμεις του :bowdown:ΚING PRO:bowdown: κ μπηκαν εδω?....για να ξαναπουν τα ιδια....οι απαντησεις υπροχης κ ανωτερωτητας βρισκονται στο vs thread....μην επαναλαμβανομαστε κ εδω.....


(den nomizv na pareksighthei kaneis afoy exete oloi katalabei pisteyo thn ennoia troll)

j0e
24-10-2008, 19:07
τι εγινε ρε παιδια.... ??? εισβολη Φιτα τρολλς στην εδρα μας.....εφυγαν απο το vs thread οπου τα επιχειρηματα τους κονιορτοποιηθηκαν απο τις δυναμεις του :bowdown:ΚING PRO:bowdown: κ μπηκαν εδω?....για να ξαναπουν τα ιδια....οι απαντησεις υπροχης κ ανωτερωτητας βρισκονται στο vs thread....μην επαναλαμβανομαστε κ εδω.....


(den nomizv na pareksighthei kaneis afoy exete oloi katalabei pisteyo thn ennoia troll)

edo kai sto fifa thread pali gia Pro milane:rofl::rofl:

djpar
24-10-2008, 19:07
online tiga extes pou epexa

denni77
25-10-2008, 09:54
os tis 30 tu mina paratinonte ta sixna maintenance. to lei sto site tis konami ke profanos ke tha to lei otan benis sto pexnidi. profanos oi server akoma den ine poli stable

ipomoni oi onlinersti ipomoni re giorgo.apo persi ipomoni kano.imoun anipadros otan xekinise i ipomoni kai padreftika.tora pali ipomoni.otan lithi to provlima to kalo ine pos tha eho pedi kai tha pezo mazi tou.to online mas ehi skasi.kata ta alla omos ta spai.to gameplay ine trelo.den iparhi.

georgios
25-10-2008, 16:51
mexri na vgi to update. ligo emine :).

alithia, to legends pos pezi online? to dokimase kanis? ipopsiazome oti i online arxitektoniki tha ine arketa diaforetiki

Carpe_Diem_Rj
25-10-2008, 18:30
Εχω ρωτησει 2-3 φορες υπαρχει καποιο αρχειο με τις ελληνικες ομαδες (πρωταθλημα)ετοιμες για pro 09 με φανελες και συνθηματα?

stratisd
25-10-2008, 19:43
Εχω ρωτησει 2-3 φορες υπαρχει καποιο αρχειο με τις ελληνικες ομαδες (πρωταθλημα)ετοιμες για pro 09 με φανελες και συνθηματα?

Δυστυχώς όχι ακόμη.

wanted1977
27-10-2008, 09:43
kathos epeza legend online extes mpika se mia omada kai mou evgale stin othoni enan fakelo pano aristera mpori kapoios na mou pei ti einai kai pos mporo na ton anikso; euxaristo.

ProEvo
27-10-2008, 09:44
kathos epeza legend online extes mpika se mia omada kai mou evgale stin othoni enan fakelo pano aristera mpori kapoios na mou pei ti einai kai pos mporo na ton anikso; euxaristo.

Απλά κάποιος σου έκανε invite

wanted1977
27-10-2008, 09:45
kai pos mporo na do poios itane sorry alla eimai ligo asxetos.

ProEvo
27-10-2008, 09:46
kai pos mporo na do poios itane sorry alla eimai ligo asxetos.

Δυστυχώς δεν το θυμάμαι τώρα ακριβώς. Και εγώ είχα ψαχτεί κανά 2' για να το βρω.

wanted1977
27-10-2008, 09:48
ok euxaristo pantos prospathisa kai ego alla den ta katafera na anikso ton fakelo ean gnorizi kapoios tha ithela ean mporei na mou pei giati den feugi me tipota kai exei mini ekei pano aristera euxaristo.

g21ath
27-10-2008, 10:03
ok euxaristo pantos prospathisa kai ego alla den ta katafera na anikso ton fakelo ean gnorizi kapoios tha ithela ean mporei na mou pei giati den feugi me tipota kai exei mini ekei pano aristera euxaristo.


ενω εισαι on line πας στο menu και εχει messages ανοιγεις εκει και βλεπεις τα μηνυματα σου.(αν θυμαμαι καλα):notsay:

msnes7
27-10-2008, 10:05
Έχω την εντύπωση ότι το φετινό online είναι χειρότερο από πέρυσι.Πέραν του ότι δύσκολα βρίσκεις άτομο να πάιξεις με το φετινό σύστημα (πολύ mperdeway),με άτομα που πέρυσι έπαιζα καλά φέτος πάιζω χειρότερα,συν το ότι αυτό το χειρότερα (αδράνειες) είναι θανατηφόρο για μένα...........Μέχρι τώρα πράσινο δεν είδα........(ο πρώτος που θα δω θα του κεράσω λουκούμι)

ProEvo
27-10-2008, 10:19
Έχω την εντύπωση ότι το φετινό online είναι χειρότερο από πέρυσι.Πέραν του ότι δύσκολα βρίσκεις άτομο να πάιξεις με το φετινό σύστημα (πολύ mperdeway),με άτομα που πέρυσι έπαιζα καλά φέτος πάιζω χειρότερα,συν το ότι αυτό το χειρότερα (αδράνειες) είναι θανατηφόρο για μένα...........Μέχρι τώρα πράσινο δεν είδα........(ο πρώτος που θα δω θα του κεράσω λουκούμι)

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

wanted1977
27-10-2008, 10:24
ενω εισαι on line πας στο menu και εχει messages ανοιγεις εκει και βλεπεις τα μηνυματα σου.(αν θυμαμαι καλα):notsay:
euxaristo.


Έχω την εντύπωση ότι το φετινό online είναι χειρότερο από πέρυσι.Πέραν του ότι δύσκολα βρίσκεις άτομο να πάιξεις με το φετινό σύστημα (πολύ mperdeway),με άτομα που πέρυσι έπαιζα καλά φέτος πάιζω χειρότερα,συν το ότι αυτό το χειρότερα (αδράνειες) είναι θανατηφόρο για μένα...........Μέχρι τώρα πράσινο δεν είδα........(ο πρώτος που θα δω θα του κεράσω λουκούμι)
xaxaxaxa merikes fores exo ego otan mpeno italia opote ean einai etimase to loukoumi.:).

wanted1977
27-10-2008, 10:28
Έχω την εντύπωση ότι το φετινό online είναι χειρότερο από πέρυσι.Πέραν του ότι δύσκολα βρίσκεις άτομο να πάιξεις με το φετινό σύστημα (πολύ mperdeway),με άτομα που πέρυσι έπαιζα καλά φέτος πάιζω χειρότερα,συν το ότι αυτό το χειρότερα (αδράνειες) είναι θανατηφόρο για μένα...........Μέχρι τώρα πράσινο δεν είδα........(ο πρώτος που θα δω θα του κεράσω λουκούμι)
xaxaxaxa merikes fores exo ego otan mpeno italia opote ean einai etimase to loukoumi.:).

djpar
27-10-2008, 11:02
to online me ellhnes eine xeirotero alla me xenous eine teleio pollh kalitero apo persy

tasioskis
27-10-2008, 11:28
to online me ellhnes eine xeirotero alla me xenous eine teleio pollh kalitero apo persy


θα συμφωνησω, οταν παιζω με ξενους ειναι πολυ καλο, και μαλιστα τους ρωταω αν εχουν lag και λενε ελαχιστο, οταν θα παιξω με ελληνα ειναι εντελως διφορετικα τα πραγματα....

georgios
27-10-2008, 11:43
xthes me ton muku ke to denni dokimasame to pro eki pu pragmatika diaprepi. 2 vs 2 oloi mazi parea se ena saloni. pezi poli orea ke oi siginisis ine dinates!


ok euxaristo pantos prospathisa kai ego alla den ta katafera na anikso ton fakelo ean gnorizi kapoios tha ithela ean mporei na mou pei giati den feugi me tipota kai exei mini ekei pano aristera euxaristo.afu exis bi se kapio server kapu exi ena menu me minitmata. kato apo ena menu pu exi na kani me "data"


Έχω την εντύπωση ότι το φετινό online είναι χειρότερο από πέρυσι.Πέραν του ότι δύσκολα βρίσκεις άτομο να πάιξεις με το φετινό σύστημα (πολύ mperdeway),με άτομα που πέρυσι έπαιζα καλά φέτος πάιζω χειρότερα,συν το ότι αυτό το χειρότερα (αδράνειες) είναι θανατηφόρο για μένα...........Μέχρι τώρα πράσινο δεν είδα........(ο πρώτος που θα δω θα του κεράσω λουκούμι)an ine sosta ta siberasmata pu exo vgali fetos den tha mas protimane apo ales xores. ke me elines den pezi kala. to ftiaksan gia tis megales xores. as perimenume ligo, omos, gia na vgalume pio asfali telika siberasmata.

cocous
27-10-2008, 12:05
παντως παιδια λιγο που επαιξα online βεβαια με αγγλους ητανε απαραδεκτο ασε που το x οσο και να το κρατας πατημενο ο παιχτης δεν πρεσσαρει καθολου. τι να πω με ελληνα δεν εχω δοκιμασει ακομα. και το σημα μου ειναι ποτε κιτρινο και ποτε πρασινο ενω των αντιπαλων ειναι κοκκινο.πολυ αδρανεια που σου σπαει τα νευρα. το παιχνιδι σε γενικες γραμμες ειναι παρα πολυ καλο αλλα στο online την εκανε την μαμακια της παλι η konami

fz6
27-10-2008, 13:05
Η άμυνα και οι κάρτες στο online καταστρέφουν την εμπειρία του παιχνιδιού.

cocous
27-10-2008, 13:44
ναι ρε συ. οταν κανεις επιθεση ειναι ολα μελι γαλα αλλα οτν αμυνεσαι δεν εχεις ελεγχο των παικτων ασε που δεν πρεσσαρει και για να κλεψεις την μπαλα απο τα ποδια του αντιπαλου θα πρεπει να εχεις κανει ταμα.( ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ )

msnes7
27-10-2008, 14:35
Στην άμυνα πάιζεις το σύστημα πεταλούδα,ανοίγεις όλους τους παίχτες και κάνεις τον σταυρό σου να μαρκάρουν σωστά

georgiosdam
27-10-2008, 14:37
Στην άμυνα πάιζεις το σύστημα πεταλούδα,ανοίγεις όλους τους παίχτες και κάνεις τον σταυρό σου να μαρκάρουν σωστά
xaxaxaxaxaxa i kai to sustima plummira

georgios
27-10-2008, 16:02
me ti kritiria epilegete tin omada pu sas teriazi?

na merika...
1. auti pu exi to kalitero pentagono apodosis
2. auti pu exi tus kaliterus epithetiki grami
3. auti pu exi ton super epithetiko
4. auti pu exi to kalitero terma
5. auti pu mu aresi stin pragmatikotita

redismagik
27-10-2008, 16:09
irthe simera ki to diko mou.entiposeis apo tetarti.....

mootsChios
27-10-2008, 16:30
Kai egw enw epaiza mia xara, epai3a me enan kuprio kai kontepsa na balw ta klamata

cocous
27-10-2008, 17:25
ειναι απαραδεκτο . ας ελπισουμε κανα update

djpar
27-10-2008, 17:43
update sto pro oi stis etairies mas??to pro pou ftaiei pou emeis me xenous paizoume san offline kai me ellhnes mamiete?

cocous
27-10-2008, 17:47
εγω παντως φιλαρακι με 24αρα και πραγματικα 19 mbbs δεν παω καλα ουτε με τους ξενους.

georgios
27-10-2008, 18:04
i taxitita den exi kamia ma kamia sxesi. kirios i xiliometriki apostasi su apo tus server metrai fetos.

cocous
27-10-2008, 18:10
κοιτα να δεις 600 μετρα απο το σπιτι μου ειναι το κεντρο της HOL. απο εκει και περα οι μετρησεις και ολα τα υπολοιπα που χρειαζεται μια γραμμη για να ειναι καλα κατοπιν ομιλιας με την εταιρια ειναι σχεδον οτι καλυτερο μπορει να δωσει. και στο παιχνιδι το σημα ειναι η πρασινο η κιτρινο ακομα και στο τεστ που δινει η konami ειναι ολα AAA αλλα η αδρανεια υπαρχει σε πολυ μεγαλο βαθμο. πλεον ειναι λιγο ψιλοαπατη η κατασταση.

georgios
27-10-2008, 18:32
su ipan oti ine oti kalitero. oti kalitero bori na dosi eliniki eteria, omos...
me eksoteriko kanis den exi kales grames
prasino kitrino ine to diko su. tu antipalu ti ine?

cocous
27-10-2008, 18:37
κοκκινο η κιτρινο

σπανια κιτρινο ομως

stratisd
27-10-2008, 18:43
Δυστυχώς στο gaming, δέν μετράει το download speed που έχεις φιλαράκι, στην προκειμένη περίπτωση τα 19MBps, αλλά το upload speed που έχεις, που λογικά δέν ξεπερνάει τα 512KBps ή άντε ονομαστικά το 1ΜΒps.Με αυτή την ταχύτητα κάνεις δοσοληψία δεδομένων,γιατι εσύ μπορείς να στέλνεις δεδομένα στο παιχνιδι με 19MBps ΑΛΛΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΕ 512KBps - 1MBps, οπότε ο συγχρονισμός των δεδομένων γίνεται με την χαμηλότερη ταχύτητα, δηλαδή την upload και δυστυχώς για την Ελλάδα οι upload speeds είναι για κλάμματα.

cocous
27-10-2008, 18:47
το upload ειναι 980 φιλε μου εως και 1012 εχει παει


τοτε συμφωνα με αυτα που λες υπαρχει προβλημα γενικο στην χωρα μας ενω στο εξωτερικο ολα ειναι μια χαρα. ελα ομως που και σε αγγλικα φορουμ εχουνε παρομοια προβληματα

stratisd
27-10-2008, 19:00
Αυτό έχει να κάνει και με τον τρόπο που συνδέεσαι στο παιχνίδι. Για παράδειγμα στο Fifa που έχει τέλειο online δέν μένεις client σε server όπως στο PRO, αλλά δουλέυει σαν P2P σύνδεση, οπότε μειώνεται η διαδρομή των δεδομένων, γιαυτό και όταν τελειώσεις ένα παιχνίδι στο Fifa είσαι εκτός απο rooms και servers και ξαναμπαίνεις, ενώ στο PRO είσαι client και τα δεδομένα σου περνάνε αναγκαστικά και απο το server οπου είσαι register, δυστυχώς είναι και η δομή του παιχνιδιού έτσι που είναι ηλίθια...Ακόμη μήν ξεχνάς οτι η ΕΑ που είναι μανούλα σε κάτι τέτοια εμπιστεύεται τη sony και το psn και δέν χρησιμοποιεί άλλους server για registration και support όπως κάνει η konami....τώρα το γιατί δέν το κάνει και η Konami αυτό....άγνωστο τουλάχιστον σε εμένα.
Κάπως έτσι έχει η κατάσταση και γαμ#$@#%ε το παιχνίδι στο online.

cocous
27-10-2008, 19:24
γενικα η konami εχει αυτο που λες και δεν εχεις αδικο αλλα που θα παει αυτη η κατασταση. ειναι πολυ κριμα να μην μπορουμε να παιξουμε σωστα. αυτο δεν το εχουνε παρει χαμπαρι?

georgios
27-10-2008, 20:32
κοκκινο η κιτρινο

σπανια κιτρινο ομωςine autonoito lipon oti den exis kali sindesi me auton. to diko su labaki dixni tin sindesi me to server. ke to diko tu tin sindesi su mazi tu meso tu server. pu ine sinithos kokini



Δυστυχώς στο gaming, δέν μετράει το download speed που έχεις φιλαράκι, στην προκειμένη περίπτωση τα 19MBps, αλλά το upload speed που έχεις, που λογικά δέν ξεπερνάει τα 512KBps ή άντε ονομαστικά το 1ΜΒps.Με αυτή την ταχύτητα κάνεις δοσοληψία δεδομένων,γιατι εσύ μπορείς να στέλνεις δεδομένα στο παιχνιδι με 19MBps ΑΛΛΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΕ 512KBps - 1MBps, οπότε ο συγχρονισμός των δεδομένων γίνεται με την χαμηλότερη ταχύτητα, δηλαδή την upload και δυστυχώς για την Ελλάδα οι upload speeds είναι για κλάμματα.auto to kulo me to upload sas to xun metaferi kapioi asxetoi ke to papagalizete oli tin ora. upload xriazese otan kanis host pexnidi. akoma omos ke otan kanis host prepi na ine poloi oi pexetes gia na xriazese megali taxitita.

parte to guilde:

4-person match: Required network speed by the host (1st user, room owner)
Upload bandwidth: more than 384kbps
Download bandwidth: more than 256kbps

3-person match:
Upload bandwidth: more than 256kbps
Download bandwidth: more than 192kbps

2-person match:
Upload bandwidth: more than 196kbps
Download bandwidth: more than 128kbps

Required network speed by the client (participant, 2-4P)
Upload bandwidth: more than 128kbps
Download bandwidth: more than 128kbps

http://www.konami.jp/we/network/2009/uk/ps3/speedtest.html

ke me 128kbps pezis aneta online an exis kalo ping. tosa xronia pezame me 256/128 mia xara. min sas pulane taxitites ke psaronete



το upload ειναι 980 φιλε μου εως και 1012 εχει παει

τοτε συμφωνα με αυτα που λες υπαρχει προβλημα γενικο στην χωρα μας ενω στο εξωτερικο ολα ειναι μια χαρα. ελα ομως που και σε αγγλικα φορουμ εχουνε παρομοια προβληματαapo oti exo katalavi stus aglikus server benun apo oli tin ipolipi europi ke etsi oi agloi pezun me polus ksenus. etsi ki alios omos oi server den ine etimoi

tasioskis
27-10-2008, 20:37
τι εννοεις βρε γιωργο μου οτι οι servers δεν ειναι ετοιμοι??? ξερεις κατι που δε το ξερουμε εμεις??
και ασε το μηνυμα που σου βγαζει οτι απο την ταδε του μηνα μεχρι την ταδε θα κανουν εργασιες.....μεχρι το pes2010 αυτο το μηνυμα δεν θα φυγει...


πως γινετε στην αθηνα να εχω 177-187 ping και στην ρωμη 105-115 ping???

cocous
27-10-2008, 21:46
μακαρι να το στρωσουν αλλα εχω χασει πασα ιδεα με αυτην την konami

georgios
27-10-2008, 22:35
Αυτό έχει να κάνει και με τον τρόπο που συνδέεσαι στο παιχνίδι. Για παράδειγμα στο Fifa που έχει τέλειο online δέν μένεις client σε server όπως στο PRO, αλλά δουλέυει σαν P2P σύνδεση, οπότε μειώνεται η διαδρομή των δεδομένων, γιαυτό και όταν τελειώσεις ένα παιχνίδι στο Fifa είσαι εκτός απο rooms και servers και ξαναμπαίνεις, ενώ στο PRO είσαι client και τα δεδομένα σου περνάνε αναγκαστικά και απο το server οπου είσαι register, δυστυχώς είναι και η δομή του παιχνιδιού έτσι που είναι ηλίθια...to p2p den to anakalipse i EA. xronia epezan ta pro etsi. apla ta teleutea 2 xronia i konami exi alaksi ligo tin arxitektoniki tis ke den tus exi dulapsi akoma kala. perisi itan p2p sigura. fetos ine kati endiameso apo oti katalaveno. enas kani host ke sindeese pano tu ala peranane mesa apo server kapia dedomena. ine berdemeno fetos. tha dume se ligo kero


τι εννοεις βρε γιωργο μου οτι οι servers δεν ειναι ετοιμοι??? ξερεις κατι που δε το ξερουμε εμεις??
και ασε το μηνυμα που σου βγαζει οτι απο την ταδε του μηνα μεχρι την ταδε θα κανουν εργασιες.....μεχρι το pes2010 αυτο το μηνυμα δεν θα φυγει...opos thimase ke perisi to minima auto efige kapia stigmi. ke ta pramata statheropiithikan se ena epipedo ligo kalitero apo to release. ke fetos tha figi. isos stis 30 pu lei. as bi ke to update ke tote milame


πως γινετε στην αθηνα να εχω 177-187 ping και στην ρωμη 105-115 ping???eksartate apo pu erxonet oi grames pro eksoteriku tu provider su. kathe provider ferni grames apo enan i perisoterus komvus ekso. an enas apo tus komvus tu provider su ine konta stin italia ke den iparxi kapios konta se elada ine logiko

redismagik
27-10-2008, 22:41
pedia epexa to proto game me ton gavrosdr( noti) ki apelpistika .tetoio lag den exo janadei.den xero ama paei etsi alla apo oti akouo to drama tis conami sinexizete.krima!

jorgedept
27-10-2008, 22:41
p2p = Το πιο χάλια σύστημα για Online.

dedicated servers = Το καλύτερο.

tasioskis
27-10-2008, 22:47
p2p = Το πιο χάλια σύστημα για Online.

dedicated servers = Το καλύτερο.


στειλτο στην konamiland.

jorgedept
27-10-2008, 22:51
Το Konamiland είναι σαν το νησί στο LOST, μόνο αυτοί μπορούν να στείλουν μηνύματα.

cocous
27-10-2008, 22:59
ας ελπισουμε οτι θα διορθωθει αλιως υπαρχει και το single player που φετος εχουνε προστεθει και καινουρια modes και πραγματικα αξιζει πολλα. ερωτηση: σας εχει τυχη στο single σε καποιο replay να τρεμοπαιζουν οι παικτες?

WolfRathmA
28-10-2008, 02:51
Παιδια "περα" απο το pro, γενικα υπαρχει τελευταια ενα μεγαλο θεμα με καποιον server του εξωτερικου ο οποιος "κοβει" κατα καποιο τροπο διαφορα δεδομενα και γενικα εχουμε πολυ υψηλα ping!

Αναμενουμε μεχρι να τα φτιαξουν γιατι τα εχουν κανει σκ@τ@!

jorgedept
28-10-2008, 02:52
ας ελπισουμε οτι θα διορθωθει αλιως υπαρχει και το single player που φετος εχουνε προστεθει και καινουρια modes και πραγματικα αξιζει πολλα. ερωτηση: σας εχει τυχη στο single σε καποιο replay να τρεμοπαιζουν οι παικτες?


Ναι 2-3 φορές.

georgios
28-10-2008, 03:33
p2p = Το πιο χάλια σύστημα για Online.

dedicated servers = Το καλύτερο.den pezi deticated se athlitika 1vs1. exi noima kirios se shooters ke mmo auto

simera epeksa me ena filaraki pu exi idio provider ke pigene poli kala. ke oi 2 kitrinoi. akoma den ime siguros pos akrivos dulevi to online

asxeto, sto Legends online kerdizis kati pezontas? kratai statistika?

denni77
28-10-2008, 11:09
na po kego pos ihe erthi spiti mou o giorgos kai o muku kai enas filos kai pexame arketes ores 2vs2 kai to pehnidi ta espage.kat arhin otan ginotan ena corner as poume kai itan oloi stin megali periohi den lagare katholou.eno persi ekane kati tetia.pantos genika ego bori na min ime programmatistis san pollous alla den theli idiko na katalavi pos kai ta grafika ine ligo kalitera kai to gameplay akoma pio realistiko.to ehoun retousari arketa to pehnidi.emis pantos pexame apistefta kai perasame telia.ton leo afto giati afti ine i ousia enos kalou game pou kani tin diafora apo kapia alla.
pedia mia erotisi.sto online iparhi tropos na pexis me enan filo sou 2vs2 me dio allous.?den enoo online filo.enoo filo sto spiti sou pou na pexete me 2 pad online enantion dio allon.ginete?den boro na to vro me tipota.

fz6
28-10-2008, 11:33
pedia mia erotisi.sto online iparhi tropos na pexis me enan filo sou 2vs2 me dio allous.?den enoo online filo.enoo filo sto spiti sou pou na pexete me 2 pad online enantion dio allon.ginete?den boro na to vro me tipota.[/quote]

Δυστυχως όχι. Είναι κρίμα που πριν δύο χρόνια στο pes6 και στο τελικά αξεπέραστο ps2 είχαμε περισσότερες δυνατότητες. Να σας θυμίσω και τα πρωταθλήματα που ως δια μαγείας τα εξαφάνισε η konami από πέρσι;

akis
28-10-2008, 20:01
Γεια χαρά,

τα πλήκτρα D και S που αναφέρει στο βιβλιαράκι για κιν'ησεις πασών ξέρει κανείς ποια είναι?

undisputed
28-10-2008, 20:26
να ρωτησω κατι και εγω για να παιξω με εναν φιλο μου μεσω online πως των βρισκω?Με invite και πως η με καποιο αλλο τροπο

stratisd
28-10-2008, 23:47
Πρέπει να βρεθείτε στο ίδιο room, τουλάχιστον μια φορά και μετά να τον κάνεις add a friend, για να τον βρίσκεις συνεχώς.

dreamer
29-10-2008, 03:26
re pedia na rotiso kati, otan epilegis omada an patisis to trigono ginete locked, ti simeni ayto to locked kseri kanis?

WolfRathmA
29-10-2008, 03:35
Νομιζω οτι καθιστά την ομάδα που λοκαρεις ως προ-επιλεγομενη. Δε ξερω ομως αν ειναι στανταρ αυτο...

djpar
29-10-2008, 21:56
gia tsekarete edw:http://www.konami.jp/we/network/2009/uk/ps3/faq.html


Q:My line is fast enough, but why am I experiencing lag? Some players are also teleporting. A:This could be down to your opponent's line quality. Try playing against another opponent. Or alternatively, you can try playing at different times or in Quick Matches. If you are using a Wireless LAN connection, we recommend you switch to a fixed connection.

Mipws telika ftaiei o enas apo tous dyo kai to paixnidi kollaei?

WolfRathmA
30-10-2008, 01:58
Καλα ενταξη ΚΟΝΑΜΙ... μας επεισε τωρα!

Μου αρεσει που λεει να δοκιμασουμε να παιξουμε και διαφορετικη ωρα! LoL :rofl:
Γραψε μας κιολας και τις προτεινόμενες ωρες!!! :rofl:

Απορω δηλαδη... ολη η τεχνολογια ειναι στην Ιαπωνια! Αλλα στο ιντερνετ ειναι οτι χειροτερο υπαρχει στο κοσμο!

ProEvo
30-10-2008, 09:44
Αστεία πράγματα. Αντί να το βουλώσουν, δίνουν και συμβουλές. Ακούς εκεί άλλη ώρα ή quick match...και τι άλλη ώρα? Ώρα Ελλάδας, ώρα Αγγλίας, ώρα Γκρίνουϊτς, ώρα για σπορ...τι ώρα?

tasioskis
30-10-2008, 10:14
μου κανει update ξερετε τι ειναι??

ProEvo
30-10-2008, 10:14
μου κανει update ξερετε τι ειναι??

Όχι, εσύ θα μας πεις...

georgiosdam
30-10-2008, 11:34
ekana kai ego update se 1.20 alla den eida diafores akoma... oute metagrafes den exei, epsaxna to shevchenko alla den to exoun sti milan.

kosmios
30-10-2008, 11:39
τελικα βγηκε το update η οχι???????

georgiosdam
30-10-2008, 11:42
τελικα βγηκε το update η οχι???????
ego to ekana kanonika i 46mb itan i 65 mb... version 1.20

gavrosdr
30-10-2008, 11:43
και μαπα το καρπουζι δλδ? δεν εχει μεταγραφες???τιποτα νεο?

kosmios
30-10-2008, 11:45
μαλλον μας δουλευει η konami παιδια.

tasioskis
30-10-2008, 11:50
ανουσιο ηταν.... δεν μπορω να καταλαβω διαφορα, 41 mb ηταν.

djpar
30-10-2008, 12:07
ανουσιο ηταν.... δεν μπορω να καταλαβω διαφορα, 41 mb ηταν.

egw update den mou irthe gia 1.20...paizi na kanei kana ftaiximo sta freeze,px emena exei kollisei 2 fores sto loading gia na mpei sto paixnidi ekei me ta asterakia pou meta deixnei to konami logo(me install to exw)

pictorino
30-10-2008, 12:11
και γω το έκανα αλλά διαφορά δεν είδα

georgios
30-10-2008, 12:14
mipos ekanan kamia diorthosi sto online?

kosmios
30-10-2008, 12:16
ΑΡΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ηταν οτι θα υπηρχε roster με τις μεταγραφες.α ρε εχε χαρη που μου αρεσει
το προ αλλιως θα το πεταγα αμεσως

gavrosdr
30-10-2008, 12:17
mipos ekanan kamia diorthosi sto online?

εδω να βαλω ενα λολ? (πλακα κανω εννοειται:))

pictorino
30-10-2008, 12:19
για τις μεταγραφές δεν το κοίταξα

kosmios
30-10-2008, 12:20
κοιτα σε παρακαλω και ενημερωσε και εμας που δουλευουμε και δεν μπορουμε να το δουμε.ευχαριστω pictorino

djpar
30-10-2008, 12:36
κοιτα σε παρακαλω και ενημερωσε και εμας που δουλευουμε και δεν μπορουμε να το δουμε.ευχαριστω pictorino
to patch gia roster tha bgei poio meta

georgios
30-10-2008, 12:43
se emena den egine to update! lete na to katevasan?!

se pio simio tu pexnidiu sas ekane update. otan kanis login sto diktio tis konami me to game id?

edit: malon to katevasan an kataferi kanis na to kani as enimerosi

djpar
30-10-2008, 12:44
se emena den egine to update! lete na to katevasan?!

se pio simio tu pexnidiu sas ekane update. otan kanis login sto diktio tis konami me to game id?

The Update also will update your transfers etc, go to system settings, click download and then the big ' november update' will begin.

pictorino
30-10-2008, 12:45
μόλις μπήκε το παιχνίδι μου το έβγαλε

djpar
30-10-2008, 12:51
gamwto emena tipota....

gavrosdr
30-10-2008, 12:58
παω να το κανω και θα επανελθω με εντυπωσεις...

gavrosdr
30-10-2008, 13:15
τιποτα και μενα...πηγα και στα system settings, download δεν βρηκα!

djpar
30-10-2008, 13:17
http://www.pesfan.com/news/7503816/PS3-Patch-1.20-Released/#newsarticle

djpar
30-10-2008, 13:18
leei oti duleyei kai sta palia OF pou exoume....grrr kai esvisa 170 arxeia...

gavrosdr
30-10-2008, 13:23
ρε παιδια εγω πηγα system settings αλλα download κατω δεν ειχε...λολ

nikopan0
30-10-2008, 13:38
POS TO KANOUME T UPDATE RE PAIDIA

tasioskis
30-10-2008, 13:43
POS TO KANOUME T UPDATE RE PAIDIA

εγω με το που εβαλα το παινιδι, με ρωτησε αν θελω να κανω το update...(μαλλον δε με ρωτησε),παντως το online ειναι το ιδιο, ουτε οι μεταγραφες εγιναν,

αν παρατηρησατε το μηνυμα που βγαζει για το online για τις εργασιες το τραβανε αλλη μια μερα,αρα δεν θα τελειωσουν ποτε...

kosmios
30-10-2008, 13:45
αρα να συνοψησουμε το update ..................δεν ειναι update.ειναι μια βλακεια που θα κατεβασουμε να πιασει χωρο στο σκληρο.ευχαριστω πολυ δεν θα παρω

nikopan0
30-10-2008, 13:46
sto system setting kai install etsi den einai

oddin
30-10-2008, 13:54
http://www.pesfan.com/news/7503816/PS3-Patch-1.20-Released/#newsarticle
Παιδιά διαβάσατε καθόλου αυτό το άρθρο που έγινε post?
Λέει οτι το κατέβασαν γιατί εμφανίζεται κάποια φάτσα ποδοσφαιριστή σαν ζόμπι!

Giannis7
30-10-2008, 14:08
παιδιά αυτό το Update που λέτε ότι σας βγάζει στην αρχή είναι το κλασικό πού έχει σε κάθε τίτλο.

jorgedept
30-10-2008, 14:10
Zombie.....χαχαχαχαχαχαχα

kosmios
30-10-2008, 14:10
ρε τους αντιχρηστους τι κανανε.που ειναι η λουκα να τους κραξει

djpar
30-10-2008, 14:14
gamw ta update...les giayto h amyna kollaei sto online...trelo gelio tha eixe

kosmios
30-10-2008, 14:14
mallon file mou auto einai

djpar
30-10-2008, 14:17
toulaxiston to katevase sta kapakia kai tha diorthwsi to problima...kalitera etsi

music_lover
30-10-2008, 15:12
χα,χα καλό! γεια σου ρε κοναμι με τα ωραία σου!

για το μαλλί που μπορείς να το κάνεις σαν γυναικεία κοτσιδάκια γιατί δεν λέει κανείς?

stratisd
30-10-2008, 15:39
Έκανα ενα search στο ιντερνετ και βρήκα απο αγγλικά forums οτι το update δούλεψε ώς εξής...
1. Με το που ξεκίναγες το παιχνίδι (και ήσουν online στο psn) σου έβγαζε να κάνεις update σε v1.20
2. Μόλις τελείωνε το update και έκανες reset το παιχνίδι σου εμφάνιζε μια επιλογή στα settings που έκανες download τα καινούρια roster.

Αρκετοί που τους κόβει, πρόλαβαν και το έκαναν πρίν το κατεβάσει η konami λόγω ζόμπι. Έτσι έχει το θέμα και μην ψάχνετε άδικα όσοι δεν το καταβάσατε για επιλογή download.

PS...το ρόστερ του Ολυμπιακού έχει επιτέλους Diogo και Dudu..μόνο αυτό ρώτησα :)

georgiosdam
30-10-2008, 15:39
me to neo update den mporoume na paiksoume me autous pou den to exoun kanei....

georgios
30-10-2008, 16:40
toulaxiston to katevase sta kapakia kai tha diorthwsi to problima...kalitera etsitulaxiston, olo auto to skiniko epiveveoni oti erxete update me ta roster ke sintoma. ego pantos ime enthusiasmenos. erxtete pio grigora apo oti to perimena. strothikan ke to etimasan to sintomotero dinato gia na min apogoiteusun tus fan. kamia sxesi me perisi


Έκανα ενα search στο ιντερνετ και βρήκα απο αγγλικά forums οτι το update δούλεψε ώς εξής...
1. Με το που ξεκίναγες το παιχνίδι (και ήσουν online στο psn) σου έβγαζε να κάνεις update σε v1.20
2. Μόλις τελείωνε το update και έκανες reset το παιχνίδι σου εμφάνιζε μια επιλογή στα settings που έκανες download τα καινούρια roster.

Αρκετοί που τους κόβει, πρόλαβαν και το έκαναν πρίν το κατεβάσει η konami λόγω ζόμπι. Έτσι έχει το θέμα και μην ψάχνετε άδικα όσοι δεν το καταβάσατε για επιλογή download.

PS...το ρόστερ του Ολυμπιακού έχει επιτέλους Diogo και Dudu..μόνο αυτό ρώτησα :)poli endiaferon! orea liturgikotita! euxarista nea!


me to neo update den mporoume na paiksoume me autous pou den to exoun kanei....i kaliteri lisi malon ine na svisis ta data files ke na to ksanakanis install ke update ap tin arxi oste na vali pali tin 1.10.

Kostas_GR
30-10-2008, 16:59
Παιδια ξερετε ποτε θα ξαναβγαλει το update η konami?

roxito
30-10-2008, 17:01
Λογικα με το που βρουν το αντιδοτο για τον Τ-VIRUS.Ενα zombie κυκλοφορει μεσα στο pro

djpar
30-10-2008, 17:33
logika ayrio methayrio...gia na min pw simera...gia na doume to problima fenete mikro pantos...diogoooooooooooooooooooooooo MASTER LEAGUE ETOIMASOUUUUU

stratisd
30-10-2008, 18:23
Εδώ (που είναι το επίσημο site της Konami) λέει οτι βγήκε κατα λάθος σήμερα το patch :banghead: και θα ειδοποιηθούμε κάποια στιγμή για το πότε θα βγεί επίσημα... και οτι έχει δημιουργηθεί ένα μεγάλο πρόβλημα online (ναι γιατι πρώτα ήταν μικρό) :badpc: καθώς αυτοί που το έχουν κατεβάσει απλώς ΔΕΝ μπορούν να παίξουν online.:fryingpan:

http://www.maintemgr.konamistyle.jp/mds/2.0/client/web_pes2009/detail.php?os=s&pid=ps&did=uk&mid=3711

djpar
30-10-2008, 18:54
paketooooooo

kosmios
30-10-2008, 19:01
σκατα τα κανανε παλι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

pictorino
30-10-2008, 19:39
το κατέβασα και δεν μπορώ να παίξω online,πως το σβήνω;

djpar
30-10-2008, 20:03
το κατέβασα και δεν μπορώ να παίξω online,πως το σβήνω;


For those of you who managed to download the update, you will find that online mode will no longer work. If you'd like to be able to play online again, go into the cross media bar and delete the PES system data save.

ayta diavasa se ena forum

pictorino
30-10-2008, 22:39
α ρε konami τι προχειρότητα είναι αυτή....

wanted1977
31-10-2008, 10:16
ego ksero oti apo tote pou to pira epeza online mia xara me elaxista lag kai extes itane xalia poio xalia den ginotane kai me ton idio antipalo kai se oles tis pistes elpizo na itane tixeo.

georgios
31-10-2008, 10:58
Incomplete Patch accidentally released for PES 2009 We regret to inform you that owing to technical problems, an incomplete version
of the new update was released accidentally on 30/10/2008 between 00:30-09:30 (GMT).

We have since suspended the patch download, but will be making it available again
on 31/10/2008 at 10:00 (GMT). The new additions include:

1) 2 new features "Replay Upload" and "Theatre of Legends" for Legends Mode.
2) A new Download feature in the System Settings, used for updating various game data.

IMPORTANT NOTICE
* Please note that both "Replay Upload" and "Theatre of Legends" will not be selectable until 5/11/2008.
* Unless you update the game by selecting "Download" from Systems Settings, you won't be able to
play against customers who have already applied the update.
* Customers who have implemented the wrongly released patch between 00:30-09:30 (GMT) on 30/10/2008,
will need to update their games again.

We would like to apologize for any inconveniences caused and hope that you can make the most of the new features
to enjoy PES 2009 even more.

http://www.konami.jp/we/network/2009/uk/ps3/info.html

stratisd
31-10-2008, 11:19
Oraia opote simera to mesimeraki kata tis 12 tha exei vgei to update. Mikro to kako...

georgios
31-10-2008, 11:21
pola updates vlepo na rxonte ke tha me troi i anipomonisia kathe fora. eno perisi den ixe updates ke to xame pari apofasi :)

gavrosdr
31-10-2008, 11:22
αντε να δουμε αμα εχει και τις μεταγραφες μικρο τλκ το κακο...

stratisd
31-10-2008, 11:27
Ta paidia pou to katevasan eipan oti einai enimeromena se megalo vathmo ta roster.

pictorino
31-10-2008, 12:17
ωραία,φάγαμε την πίκρα με την βλακεία τους,ελπίζω να είναι όντως καλό αυτή τη φορά

Psychaos_
31-10-2008, 12:38
Egw pantos prin ligo mpika update pouthena kai oute sta settings mou vgazei tipota peri update

georgios
31-10-2008, 13:24
gia to panelinio protathlima...

10. Οι ομάδες που θα μπορούν οι συμμετέχοντες να επιλέξουν θα είναι μόνο Εθνικές
11. Ο χρόνος διάρκειας των αγώνων είναι δυο ημίχρονα των 5 λεπτών στο Hard Level. Σε περίπτωση ισοπαλίας ο νικητής κρίνεται στην διαδικασία των πέναλτι

den anaferi ti tha ginete ston deutero giro. perisi mas ixan milisi apo prin ke gia 5aleptus. isos ftiaxnonte omiloi opos perisi. isos omos to kanun me sinexome 10alepta knockout

http://www.zegetron.gr/pes2009/oroi_summetoxis.doc

mike67
31-10-2008, 14:30
οι 3 ελληνικες ομαδες ειναι σωστες στα ροστερ? καποιος που το κατεβασε χθες να μας πει?:prayer:

manos_ps3
31-10-2008, 14:43
Τί να πώ ποια;;; Το δούλεμα που τρώμε όλοι από την konami δεν έχει τελειωμό!!!! Μόλις πριν από 5 λεπτά έβαλα το παιχνίδι για να κάνω το update, και έβγαλε μήνυμα ότι η ημερομηνία άλλαξε επειδή δεν είναι έτοιμο ακόμη!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ, Γ..Ω ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ;;; ΑΕΙ ΣΗΧΤΗΡ ΠΟΙΑ...

Και στο τέλος του μηνύματος γράφουν το κλασσικό: "WE WOULD LIKE TO APOLOGISE FOR THE INCONVENIENCE"

ΟΧΙ ΡΕ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΥΓΧΩΡΩ! ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ...! ΑΝΤΕ ΓΑΜ....ΤΕ, ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

tasioskis
31-10-2008, 14:46
Τί να πώ ποια;;; Το δούλεμα που τρώμε όλοι από την konami δεν έχει τελειωμό!!!! Μόλις πριν από 5 λεπτά έβαλα το παιχνίδι για να κάνω το update, και έβγαλε μήνυμα ότι η ημερομηνία άλλαξε επειδή δεν είναι έτοιμο ακόμη!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ, Γ..Ω ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ;;; ΑΕΙ ΣΗΧΤΗΡ ΠΟΙΑ...

Και στο τέλος του μηνύματος γράφουν το κλασσικό: "WE WOULD LIKE TO APOLOGISE FOR THE INCONVENIENCE"

ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΥΓΧΩΡΩ ΡΕ! ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ...! ΑΝΤΕ ΓΑΜ....ΤΕ, ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

δεν ηξερα οτι την ειχαν ελληνες την konami!!!!!:angry:

georgios
31-10-2008, 14:59
Update file release Delayed. Dear Customers

We regret to inform you that the new updates scheduled for release
at 10:00 (GMT) on 31/10/2008 has been delayed.

While we cannot at this stage give you a clear indication as to when
it will be released, we will notify you once a time is fixed, so please
watch out for any information that will be subsequently posted.

We would like to apologize for any inconvenience as well as confusion
caused.


http://www.konami.jp/we/network/2009/uk/ps3/info.html


ine alithia oti an kathese pano apo tin othoni perimenontas to update xaliese:rofl::rofl::rofl:

tosa xronia den ixame tipota apo updates ke tora ta theorite dedomena ke den perimenete ute ligo...

aaax. podosferakides xuliganoi tu pro, lol...

NonBorn
31-10-2008, 15:06
Μετά από τα τελευταία "γεγονότα" δηλώνω και επίσημα ότι δε πρόκειται να αγοράσω το νέο PES. Δεν αγοράζω ακόμα ένα προϊόν ημιτελές... Λυπάμαι αλλά δε κάνω το ίδιο λάθος και φέτος αγαπητή Konami.

Και συμβουλεύω και όλους τους υπόλοιπους οι οποίοι έχουν έρθει στο αμήν με αυτή τη κατάσταση, να το γυρίσουν στο FIFA και να δώσουν feedback στην EA για το επόμενο. Τουλάχιστον το studio πίσω από το FIFA φαίνεται να ακούει τους gamers και να προσπαθεί να τους ικανοποιήσει... Πάμε όλοι μαζί με σύνθημα:

"Παίζω ένα λίγο χειρότερο ποδοσφαιράκι φέτος για να παίζω του χρόνου ένα καλύτερο, χωρίς προβλήματα στο online, χωρίς κοροιδίες, χωρίς ψεύτικες υποσχέσεις, χωρίς ξεπερασμένα licenses, χωρίς προπέρσινα rosters... Tέρμα οι ομηρίες, δώστε στην ΕΑ την ευκαιρία να μας φτιάξει ένα καλύτερο FIFA"

georgios
31-10-2008, 15:09
treli trolia

les ke ta ala games den exun bugs ke den vgazun updates...

ase pu merikoi tha su zitisun ke xrimata gia ta roster! auto ki an ine omiria

gepe13
31-10-2008, 15:11
viva la liberation

NonBorn
31-10-2008, 15:19
treli trolia

les ke ta ala games den exun bugs ke den vgazun updates...

Ε όχι ρε Γιώργο να με πεις και troll εμένα... Απλά έλεος.... Αν δε θες να δεις τι γίνεται δίπλα σου και να κάνεις τα στραβά μάτια its ok από εμένα... Αλλά να με κατηγορείς κ από πάνω επειδή εγώ έπαψα να υποστηρίζω το PES ε όχι αυτό πάει πολύ....

klepidas
31-10-2008, 15:28
Αγγένητε όλα κιόλα απο την στιγμή που δεν πίνεις μπάφους και δεν παίζεις προ είσαι τρολ κατα την γνώμη μου..

djpar
31-10-2008, 15:29
NON yparxei VS thread giati den pate ekei...oi ypoloipoi perimente 1-2 meres re paidia ti egine toso kairo perimenate kai perimename arxes noembri to patch oxi mpam 1/11...ntaxei ligi ypomonh den blaptei

kosmios
31-10-2008, 15:32
NON yparxei VS thread giati den pate ekei...oi ypoloipoi perimente 1-2 meres re paidia ti egine toso kairo perimenate kai perimename arxes noembri to patch oxi mpam 1/11...ntaxei ligi ypomonh den blaptei


etsi mpravo kala ta les dj par.tosi upomoni kaname liges meres den vlaptoun .oso gia kapoious pou erxontai kai postaroun kalitera na koitane ta dika tous kai na paizoun me koukles.giati ayto einai to fifa gia emena frou frou kai aromata.

klepidas
31-10-2008, 15:36
Πόσο υπομονή ρε παιδιά 2 χρόνια δεν φτάνουν???οκ τότε...

djpar
31-10-2008, 15:42
2 meres ftanoun omws...alliws pare fifa kai plirwne living roster i pws sto kalo to lene

plakas
31-10-2008, 15:46
οποιος δεν ειναι κατοχος pes2009 να μην ποσταρει το παρων νημα πιστευω οτι ειναι μονο για κατοχους του παιχνιδιου που πλερωσαν αφηστε να κρινουν οι ιδιοι και οχι να πετατε κατι που απλα ειδατε η απλα θελατε να ποσταρετε ευχαριστω

φιλικα
Μαριος/plakas

muku
31-10-2008, 15:47
Εμένα αν αν δεν μου το χάριζαν πάντως δεν θα το αγόραζα τελικά με όλα τα τελευταία γεγονότα... Ειδικά με την διακοπή του online πρωταθλήματος του φόρουμ :(

jorgedept
31-10-2008, 15:48
Χέστε ρε τα παράπονα και τα games

Επιτέλους μερικοί GET A LIFE. (Γενικά)

djpar
31-10-2008, 15:49
οποιος δεν ειναι κατοχος pes2009 να μην ποσταρει το παρων νημα πιστευω οτι ειναι μονο για κατοχους του παιχνιδιου που πλερωσαν αφηστε να κρινουν οι ιδιοι και οχι να πετατε κατι που απλα ειδατε η απλα θελατε να ποσταρετε ευχαριστω

φιλικα
Μαριος/plakas

akribos

gavrosdr
31-10-2008, 15:52
ενταξει το online (με ελληνες, με ξενους ειναι πιο νορμαλ) μπορει να μας τα χαλασε αλλα ρε παιδια το προ ειναι να το παιζεις με τον κολλητο διπλα σου...και επειδη το παιχνιδι τα σπαει δεν εχω κανενα προβλημα...θα προτιμουσα η κοναμι να ναι πιο συνεπης αλλα αφου δεν υπαρχει παιχνιδι ανταξιο του προ μενω εκει και τελος...ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε...

tasioskis
31-10-2008, 15:55
Ε όχι ρε Γιώργο να με πεις και troll εμένα... Απλά έλεος.... Αν δε θες να δεις τι γίνεται δίπλα σου και να κάνεις τα στραβά μάτια its ok από εμένα... Αλλά να με κατηγορείς κ από πάνω επειδή εγώ έπαψα να υποστηρίζω το PES ε όχι αυτό πάει πολύ....

απο την στιγμη που ¨συμβουλευεις¨ να αφησουμε το pro και να παμε στο fifa!!! ναι λεγεται τρολια:angry::angry:.

Παντως μου αρεσει πολυ το φετινο προ, το gameplay απλα αξεπεραστο,αυτο που αγαπησαμε τοσα χρονια,τωρα το online , ναι με χαλαει το λαγκ, αλλα θα ζησω ρε παιδια,ποιος επαιζε παλαιοτερα online προ???Το αγαπησαμε με τη παρεα...(σε καμια περιπτωση δεν κλεινω τα ματια στο προηγουμενο η σε αυτο το online που ειναι για πεταμα...)

Φιφα δεν θα παιξω διοτι το εχω παρει απο την αρχη στραβα, και οποιος παρει κατι στραβα απο την αρχη δεν αλλαζει τυχη(συγχωρεστε με αλλα ειναι η αληθεια, αποψη μου παντα)..

djpar :1appl::1appl::1appl:Ζουσα για την στιγμη που καποιος θα εβγαζε τον nonborn offtopic..... Slay ετοιμασου για ενα μονιμο bannaki:tiphat:.

jorgedept
31-10-2008, 15:55
ενταξει το online (με ελληνες, με ξενους ειναι πιο νορμαλ) μπορει να μας τα χαλασε αλλα ρε παιδια το προ ειναι να το παιζεις με τον κολλητο διπλα σου...και επειδη το παιχνιδι τα σπαει δεν εχω κανενα προβλημα...θα προτιμουσα η κοναμι να ναι πιο συνεπης αλλα αφου δεν υπαρχει παιχνιδι ανταξιο του προ μενω εκει και τελος...ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε...



:1appl::1appl::1appl:

mootsChios
31-10-2008, 15:57
H αντικειμενικη μου αποψη ειναι η εξης. Εγω γενικα δεν ειμαι και πολυ των "ποδοσφαιρακιων" αλλα καθε χρονο παιρνω ενα, γιατι οποτε ερχονται φιλοι στο σπιτι μονο ποδοσφαιρακι θελουν να παιζουν.
Παλια (μεχρι και το '99) επαιρνα μονο fifa γιατι 1ον σπουδαζα αμερικη και εκει το fifa ειναι πιο διαδεδομενο και 2ον επειδη, η αληθεια ειναι ουτε καν ηξερα οτι υπηρχε PES. Μεχρι που γυρισα Ελλαδα και διαπιστωσα οτι κανεις δεν παιζει ΦΙΦΑ, αλλα παιζουν το 'αλλο' ποδοσφαιρακι και μαλιστα ειναι μανιακοι μαζι του. Ε, δεν ηθελε πολυ, το κολλησα το μικροβιο και απο τοτε προτιμω PES.
Eτσι περασαμε στην next-gen εποχη οπου και παλι εμεινα πιστος στην Konami με τα γνωστα περσινα χαλια.
Αλλα φετος το PES, τουλαχιστον offline, τα σπαει. Ειναι τε-λει-ο!. Τωρα οσο αφορα το online, για καποιο λογο οταν παιζω με κυπριους το παιχνιδι ειναι ψιλοχαλια. Αλλα με ξενους ειναι κομπλε, οπως και με τους περισσοτερους ελληνες.
Απο κει και περα καθε update που μπορει να μας δωσει η Konami ειναι καλοδεχουμενο, αφου περσι μας ειχε αφησει να βολοδερνουμε στο ετσι.
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι το PES ειναι μακραν το πιο καλο, διασκεδαστικο ποδοσφαιρακι, με τα οποια προβληματακια του, τα οποια ομως δεν εχουν σχεση με τα περσινα. Απο κει και περα διαλεγετε και παιρνετε

greekzero
31-10-2008, 16:44
2008.10.31 Emergency Maintenance at 13:00 on 31/10/2008 (GMT)

"We would like to express our utmost regret in the fact that
the update planned for release at 10:00 (GMT) on 31/10/2008
has been put back until 5/11/2008.
Until then, we will set up a temporary lobby which will be in place
after emergency maintenance between 13:00-14:00 GMT for
customers who have already updated the game so that they can
be matched with each other.

We would once again like to apologize for all inconveniences caused
thus far."

djpar
31-10-2008, 16:50
2008.10.31 Emergency Maintenance at 13:00 on 31/10/2008 (GMT)

"We would like to express our utmost regret in the fact that
the update planned for release at 10:00 (GMT) on 31/10/2008
has been put back until 5/11/2008.
Until then, we will set up a temporary lobby which will be in place
after emergency maintenance between 13:00-14:00 GMT for
customers who have already updated the game so that they can
be matched with each other.

We would once again like to apologize for all inconveniences caused
thus far."

osoi exoun to patch dld pleon mporoun na paizoun kai online...e re gamwto konami den mas akous katholou...:rofl:

redismagik
31-10-2008, 16:52
]Μετά από τα τελευταία "γεγονότα" δηλώνω και επίσημα ότι δε πρόκειται να αγοράσω το νέο PES. Δεν αγοράζω ακόμα ένα προϊόν ημιτελές... Λυπάμαι αλλά δε κάνω το ίδιο λάθος και φέτος αγαπητή Konami.[/B]

Και συμβουλεύω και όλους τους υπόλοιπους οι οποίοι έχουν έρθει στο αμήν με αυτή τη κατάσταση, να το γυρίσουν στο FIFA και να δώσουν feedback στην EA για το επόμενο. Τουλάχιστον το studio πίσω από το FIFA φαίνεται να ακούει τους gamers και να προσπαθεί να τους ικανοποιήσει... Πάμε όλοι μαζί με σύνθημα:

"Παίζω ένα λίγο χειρότερο ποδοσφαιράκι φέτος για να παίζω του χρόνου ένα καλύτερο, χωρίς προβλήματα στο online, χωρίς κοροιδίες, χωρίς ψεύτικες υποσχέσεις, χωρίς ξεπερασμένα licenses, χωρίς προπέρσινα rosters... Tέρμα οι ομηρίες, δώστε στην ΕΑ την ευκαιρία να μας φτιάξει ένα καλύτερο FIFA"
makari na ekana ki ego prin ayto prin to paro.eno eimoun ipopsiazmenos to pira pali san......................:banghead:

NonBorn
31-10-2008, 17:25
απο την στιγμη που ¨συμβουλευεις¨ να αφησουμε το pro και να παμε στο fifa!!! ναι λεγεται τρολια:angry::angry:.

Παντως μου αρεσει πολυ το φετινο προ, το gameplay απλα αξεπεραστο,αυτο που αγαπησαμε τοσα χρονια,τωρα το online , ναι με χαλαει το λαγκ, αλλα θα ζησω ρε παιδια,ποιος επαιζε παλαιοτερα online προ???Το αγαπησαμε με τη παρεα...(σε καμια περιπτωση δεν κλεινω τα ματια στο προηγουμενο η σε αυτο το online που ειναι για πεταμα...)

Φιφα δεν θα παιξω διοτι το εχω παρει απο την αρχη στραβα, και οποιος παρει κατι στραβα απο την αρχη δεν αλλαζει τυχη(συγχωρεστε με αλλα ειναι η αληθεια, αποψη μου παντα)..

djpar :1appl::1appl::1appl:Ζουσα για την στιγμη που καποιος θα εβγαζε τον nonborn offtopic..... Slay ετοιμασου για ενα μονιμο bannaki:tiphat:.

Για ξαναδιάβασε τι έγραψα στο πρώτο ποστ μου... :p :p Έκανα μια γενική διαπίστωση τη στιγμή που όλα αυτά τα ευτράπελα γίνονται στο PES 2009. Είναι δυνατόν να ανεχόμαστε τέτοια πράγματα και να λέμε "δε βαριέσαι"?? Και εμένα αρέσει πολύ το φετινό PES σαν gameplay και αυτό έγραψα από την πρώτη στιγμή που έπαιξα το demo. Εϊμαι απ αυτούς που το υποστήριξαν πάρα πολύ και πολλές φορές κατηγορήθηκα γι αυτό (μήπως θέλετε να θυμήσω τι είχε γίνει με τον greekteo??). Το θέμα είναι ότι όταν πληρώνω θέλω να με σέβονται, να σέβονται την επιλογή μου και να μου δίνουν κάτι αντάξιο των χρημάτων που εγώ τους δίνω....

Και να πω ένα παράδειγμα γιατί δε νομίζω ότι είναι offtopic ούτε μιλάω για το FIFA. Αν εγώ πήγαινα να αγοράσω το PES 2009 με τα μισά λεφτά γιατί το παιχνίδι είναι μίσο (προβληματικό online για δεύτερη συνεχή χρονιά) ή ακόμα αν αντί για τα μισά λεφτά έκοβα μερικά χαρτονομίσματα στη μέση ("προβληματικά") τι λέτε θα μου δίνανε το παιχνίδι στο μαγαζί που θα πήγαινα να το αγοράσω??? ΟΧΙ...

Με αυτή τη λογική απ τη στιγμή που εγώ σαν "μέρος της αγοροπωλησίας" είμαι εντάξει απαιτώ και αυτό που θα μου δώσουν να μην είναι ελατωματικό...

Άλλο ένα παράδειγμα... Αν βάλω μια αγγελία και γράψω πωλείται οθόνη ΕΙΖΟ μπορου μπορου μπορου με 600 ευρώ "προβληματική" θα ρθει κανείς να την πάρει??? ΟΧΙ (εκτός και αν τη θέλει για ανταλακτικά :p :p)


Nομίζω μπορείτε να δείτε που το πάω... Γι αυτό το λόγο λοιπόν έγραψα ότι εγώ φέτος θα απέχω... Και θα απέχω διότι δε με καλύπτει η αντιμετώπιση που έχω από την εταιρία KONAMI. Παρόλα αυτά το μόνο που έγραψα και κατηγορήθηκα τόσο σήμερα το έγραψα καθαρά και μόνο σαν καταναλωτής... Εγώ και αν δε χωνεύω το FIFA με τίποτα... Όμως πρέπει να μποικοτάρουμε το PES... Δε γίνεται να βλέπουμε τέτοια πράγματα...

Εμένα προσωπικά δε με νοιάζουν οι βαθμολογίες δε με νοιάζει κανένα vs. και καμία γνώμη κανενός (με την ένοια του άμα δε μαρέσει εμένα δε πάει να λέει ο άλλος ότι είναι θεικό το παιχνίδι - δε θα το αγοράσω)... Με νοιάζει να διασκεδάζω... Αλλά πάνω απ όλα με νοιάζει να με σέβονται... Η konami είναι αυτή που είναι γιατί εμείς την κάναμε... Και επειδή ακριβώς την έχω στηρίζει τόσα χρόνια σαν καταναλωτής απαιτώ να μου δώσει ένα σοβαρό τίτλο χωρίς προβλήματα... Αλλιώς μποικοτάζ... Και αν το μποικοτάζ σημαίνει FIFA, FIFA... Τι να κάνουμε...

tasioskis
31-10-2008, 17:41
Για ξαναδιάβασε τι έγραψα στο πρώτο ποστ μου... :p :p Έκανα μια γενική διαπίστωση τη στιγμή που όλα αυτά τα ευτράπελα γίνονται στο PES 2009. Είναι δυνατόν να ανεχόμαστε τέτοια πράγματα και να λέμε "δε βαριέσαι"?? Και εμένα αρέσει πολύ το φετινό PES σαν gameplay και αυτό έγραψα από την πρώτη στιγμή που έπαιξα το demo. Εϊμαι απ αυτούς που το υποστήριξαν πάρα πολύ και πολλές φορές κατηγορήθηκα γι αυτό (μήπως θέλετε να θυμήσω τι είχε γίνει με τον greekteo??). Το θέμα είναι ότι όταν πληρώνω θέλω να με σέβονται, να σέβονται την επιλογή μου και να μου δίνουν κάτι αντάξιο των χρημάτων που εγώ τους δίνω....

Και να πω ένα παράδειγμα γιατί δε νομίζω ότι είναι offtopic ούτε μιλάω για το FIFA. Αν εγώ πήγαινα να αγοράσω το PES 2009 με τα μισά λεφτά γιατί το παιχνίδι είναι μίσο (προβληματικό online για δεύτερη συνεχή χρονιά) ή ακόμα αν αντί για τα μισά λεφτά έκοβα μερικά χαρτονομίσματα στη μέση ("προβληματικά") τι λέτε θα μου δίνανε το παιχνίδι στο μαγαζί που θα πήγαινα να το αγοράσω??? ΟΧΙ...

Με αυτή τη λογική απ τη στιγμή που εγώ σαν "μέρος της αγοροπωλησίας" είμαι εντάξει απαιτώ και αυτό που θα μου δώσουν να μην είναι ελατωματικό...

Άλλο ένα παράδειγμα... Αν βάλω μια αγγελία και γράψω πωλείται οθόνη ΕΙΖΟ μπορου μπορου μπορου με 600 ευρώ "προβληματική" θα ρθει κανείς να την πάρει??? ΟΧΙ (εκτός και αν τη θέλει για ανταλακτικά :p :p)


Nομίζω μπορείτε να δείτε που το πάω... Γι αυτό το λόγο λοιπόν έγραψα ότι εγώ φέτος θα απέχω... Και θα απέχω διότι δε με καλύπτει η αντιμετώπιση που έχω από την εταιρία KONAMI. Παρόλα αυτά το μόνο που έγραψα και κατηγορήθηκα τόσο σήμερα το έγραψα καθαρά και μόνο σαν καταναλωτής... Εγώ και αν δε χωνεύω το FIFA με τίποτα... Όμως πρέπει να μποικοτάρουμε το PES... Δε γίνεται να βλέπουμε τέτοια πράγματα...

Εμένα προσωπικά δε με νοιάζουν οι βαθμολογίες δε με νοιάζει κανένα vs. και καμία γνώμη κανενός (με την ένοια του άμα δε μαρέσει εμένα δε πάει να λέει ο άλλος ότι είναι θεικό το παιχνίδι - δε θα το αγοράσω)... Με νοιάζει να διασκεδάζω... Αλλά πάνω απ όλα με νοιάζει να με σέβονται... Η konami είναι αυτή που είναι γιατί εμείς την κάναμε... Και επειδή ακριβώς την έχω στηρίζει τόσα χρόνια σαν καταναλωτής απαιτώ να μου δώσει ένα σοβαρό τίτλο χωρίς προβλήματα... Αλλιώς μποικοτάζ... Και αν το μποικοτάζ σημαίνει FIFA, FIFA... Τι να κάνουμε...



απο μενα περνας.... απο τον djpar δεν ξερω.....:rofl::rofl::rofl:

stratisd
31-10-2008, 18:03
Για ξαναδιάβασε τι έγραψα στο πρώτο ποστ μου... :p :p Έκανα μια γενική διαπίστωση τη στιγμή που όλα αυτά τα ευτράπελα γίνονται στο PES 2009. Είναι δυνατόν να ανεχόμαστε τέτοια πράγματα και να λέμε "δε βαριέσαι"?? Και εμένα αρέσει πολύ το φετινό PES σαν gameplay και αυτό έγραψα από την πρώτη στιγμή που έπαιξα το demo. Εϊμαι απ αυτούς που το υποστήριξαν πάρα πολύ και πολλές φορές κατηγορήθηκα γι αυτό (μήπως θέλετε να θυμήσω τι είχε γίνει με τον greekteo??). Το θέμα είναι ότι όταν πληρώνω θέλω να με σέβονται, να σέβονται την επιλογή μου και να μου δίνουν κάτι αντάξιο των χρημάτων που εγώ τους δίνω....

Και να πω ένα παράδειγμα γιατί δε νομίζω ότι είναι offtopic ούτε μιλάω για το FIFA. Αν εγώ πήγαινα να αγοράσω το PES 2009 με τα μισά λεφτά γιατί το παιχνίδι είναι μίσο (προβληματικό online για δεύτερη συνεχή χρονιά) ή ακόμα αν αντί για τα μισά λεφτά έκοβα μερικά χαρτονομίσματα στη μέση ("προβληματικά") τι λέτε θα μου δίνανε το παιχνίδι στο μαγαζί που θα πήγαινα να το αγοράσω??? ΟΧΙ...

Με αυτή τη λογική απ τη στιγμή που εγώ σαν "μέρος της αγοροπωλησίας" είμαι εντάξει απαιτώ και αυτό που θα μου δώσουν να μην είναι ελατωματικό...

Άλλο ένα παράδειγμα... Αν βάλω μια αγγελία και γράψω πωλείται οθόνη ΕΙΖΟ μπορου μπορου μπορου με 600 ευρώ "προβληματική" θα ρθει κανείς να την πάρει??? ΟΧΙ (εκτός και αν τη θέλει για ανταλακτικά :p :p)


Nομίζω μπορείτε να δείτε που το πάω... Γι αυτό το λόγο λοιπόν έγραψα ότι εγώ φέτος θα απέχω... Και θα απέχω διότι δε με καλύπτει η αντιμετώπιση που έχω από την εταιρία KONAMI. Παρόλα αυτά το μόνο που έγραψα και κατηγορήθηκα τόσο σήμερα το έγραψα καθαρά και μόνο σαν καταναλωτής... Εγώ και αν δε χωνεύω το FIFA με τίποτα... Όμως πρέπει να μποικοτάρουμε το PES... Δε γίνεται να βλέπουμε τέτοια πράγματα...

Εμένα προσωπικά δε με νοιάζουν οι βαθμολογίες δε με νοιάζει κανένα vs. και καμία γνώμη κανενός (με την ένοια του άμα δε μαρέσει εμένα δε πάει να λέει ο άλλος ότι είναι θεικό το παιχνίδι - δε θα το αγοράσω)... Με νοιάζει να διασκεδάζω... Αλλά πάνω απ όλα με νοιάζει να με σέβονται... Η konami είναι αυτή που είναι γιατί εμείς την κάναμε... Και επειδή ακριβώς την έχω στηρίζει τόσα χρόνια σαν καταναλωτής απαιτώ να μου δώσει ένα σοβαρό τίτλο χωρίς προβλήματα... Αλλιώς μποικοτάζ... Και αν το μποικοτάζ σημαίνει FIFA, FIFA... Τι να κάνουμε...

Αυτά έπρεπε να τα έγραφες πέρυσι, που τα έλεγα εγώ και οι περισσότεροι έπεφταν να με φάνε και με έλεγαν ανάποδο και στριμένο, πού ούτε το offline δέν παιζόταν.
Για φέτος έχεις δίκιο εν' μέρη, διότι το παιχνίδι έχει και ένα πολύ καλό offline, και modes άλλα όπως το Be a Legend και online mode Be a Legend που δουλεύει σχεδόν άψογα, αλλά και το ίδιο το online του παιχνιδιού σε αρκετές χώρες δουλεύει καλά...χωρίς lag δηλαδή, τώρα το πόσο playable είναι με τις άμυνες και τα λοιπά δέν το γνωρίζω.
Πάντως γενικός φέτος έκανε φιλότιμες προσπάθειες η Konami και κάνει ακόμη...βλέπε updates.

music_lover
31-10-2008, 18:13
Εγώ πάντως παραδέχομαι πως βιάστηκα να το κρίνω και τελικά διαπίστωσα πως είναι πολύ καλύτερο από το περσυνό και σίγουρα πιο ποδοσφαιρικό από το fifa.

so σε λίγες ημέρες λέω να το αγοράσω εκτός και αν άλλα games μου φάνε τα λεφτά..χα,χα!

Psychaos_
31-10-2008, 23:21
Mwlis mpika apo thn doulia kai vlepw ta sxoleia apoti katalavenw update den vgike. Psilo xenerwsa ligo alla ti na kanoume ipomoni....

plakas
31-10-2008, 23:28
Για ξαναδιάβασε τι έγραψα στο πρώτο ποστ μου... :p :p Έκανα μια γενική διαπίστωση τη στιγμή που όλα αυτά τα ευτράπελα γίνονται στο PES 2009. Είναι δυνατόν να ανεχόμαστε τέτοια πράγματα και να λέμε "δε βαριέσαι"?? Και εμένα αρέσει πολύ το φετινό PES σαν gameplay και αυτό έγραψα από την πρώτη στιγμή που έπαιξα το demo. Εϊμαι απ αυτούς που το υποστήριξαν πάρα πολύ και πολλές φορές κατηγορήθηκα γι αυτό (μήπως θέλετε να θυμήσω τι είχε γίνει με τον greekteo??). Το θέμα είναι ότι όταν πληρώνω θέλω να με σέβονται, να σέβονται την επιλογή μου και να μου δίνουν κάτι αντάξιο των χρημάτων που εγώ τους δίνω....

Και να πω ένα παράδειγμα γιατί δε νομίζω ότι είναι offtopic ούτε μιλάω για το FIFA. Αν εγώ πήγαινα να αγοράσω το PES 2009 με τα μισά λεφτά γιατί το παιχνίδι είναι μίσο (προβληματικό online για δεύτερη συνεχή χρονιά) ή ακόμα αν αντί για τα μισά λεφτά έκοβα μερικά χαρτονομίσματα στη μέση ("προβληματικά") τι λέτε θα μου δίνανε το παιχνίδι στο μαγαζί που θα πήγαινα να το αγοράσω??? ΟΧΙ...

Με αυτή τη λογική απ τη στιγμή που εγώ σαν "μέρος της αγοροπωλησίας" είμαι εντάξει απαιτώ και αυτό που θα μου δώσουν να μην είναι ελατωματικό...

Άλλο ένα παράδειγμα... Αν βάλω μια αγγελία και γράψω πωλείται οθόνη ΕΙΖΟ μπορου μπορου μπορου με 600 ευρώ "προβληματική" θα ρθει κανείς να την πάρει??? ΟΧΙ (εκτός και αν τη θέλει για ανταλακτικά :p :p)


Nομίζω μπορείτε να δείτε που το πάω... Γι αυτό το λόγο λοιπόν έγραψα ότι εγώ φέτος θα απέχω... Και θα απέχω διότι δε με καλύπτει η αντιμετώπιση που έχω από την εταιρία KONAMI. Παρόλα αυτά το μόνο που έγραψα και κατηγορήθηκα τόσο σήμερα το έγραψα καθαρά και μόνο σαν καταναλωτής... Εγώ και αν δε χωνεύω το FIFA με τίποτα... Όμως πρέπει να μποικοτάρουμε το PES... Δε γίνεται να βλέπουμε τέτοια πράγματα...

Εμένα προσωπικά δε με νοιάζουν οι βαθμολογίες δε με νοιάζει κανένα vs. και καμία γνώμη κανενός (με την ένοια του άμα δε μαρέσει εμένα δε πάει να λέει ο άλλος ότι είναι θεικό το παιχνίδι - δε θα το αγοράσω)... Με νοιάζει να διασκεδάζω... Αλλά πάνω απ όλα με νοιάζει να με σέβονται... Η konami είναι αυτή που είναι γιατί εμείς την κάναμε... Και επειδή ακριβώς την έχω στηρίζει τόσα χρόνια σαν καταναλωτής απαιτώ να μου δώσει ένα σοβαρό τίτλο χωρίς προβλήματα... Αλλιώς μποικοτάζ... Και αν το μποικοτάζ σημαίνει FIFA, FIFA... Τι να κάνουμε...




με λιγα λογια λες οτι ολοι οσοι πηραμε φετος το πεσ 2009 ειμαστε κοροιδα μας πιασανε αδιαβαστους κτλ??????????
σορρυ αλλα μονο αυτο καταλαβα να τονιζεις φιλε

NonBorn
31-10-2008, 23:38
με λιγα λογια λες οτι ολοι οσοι πηραμε φετος το πεσ 2009 ειμαστε κοροιδα μας πιασανε αδιαβαστους κτλ??????????
σορρυ αλλα μονο αυτο καταλαβα να τονιζεις φιλε

Όχι φίλε μου... Το μόνο που λέω είναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ... Για αυτό όλα αυτά που λέω είναι σε πρώτο ενικό... Δε με καλύπτει, δεν ανέχομαι να με κοροιδεύουν κλπ κλπ κλπ. Εμένα δε με καλύπτει το προιόν, δεν είναι αυτό που ήθελα κυρίως από το online του και αυτή είναι η άποψη μου... Δεν κατέκρινα κανέναν...

djpar
31-10-2008, 23:43
απο μενα περνας.... απο τον djpar δεν ξερω.....:rofl::rofl::rofl:

kollimata egw den exw mia protasi ekana na paei se VS to thema giati kapws etsi arxizi panta,stin teliki assistant ktl tou forum den eime apla den thelw na blepw tetoia se ena thema pou mpainw gia na dw an bgike to update ti problima paizi ti sto kalo tha kanoume an den bgei ktl.me to NON den exw kanena problima apla eipa oti an eine na sinexisei sto VS an thelei na "thapsei"to pro,tp NON min masas egw pantos se exw valei sto psn mou kai den se bgazw epeidi ekraxes to pro stin teliki metoxes ths konami den exw,apla exigisa poio panw ti thelw na apofeygete apo to forum.

tasioskis
31-10-2008, 23:56
kollimata egw den exw mia protasi ekana na paei se VS to thema giati kapws etsi arxizi panta,stin teliki assistant ktl tou forum den eime apla den thelw na blepw tetoia se ena thema pou mpainw gia na dw an bgike to update ti problima paizi ti sto kalo tha kanoume an den bgei ktl.me to NON den exw kanena problima apla eipa oti an eine na sinexisei sto VS an thelei na "thapsei"to pro,tp NON min masas egw pantos se exw valei sto psn mou kai den se bgazw epeidi ekraxes to pro stin teliki metoxes ths konami den exw,apla exigisa poio panw ti thelw na apofeygete apo to forum.


μη μασας καλε, πλακα κανω,τι δεινεις εξηγησεις,ακομα να με μαθετε?


PDS σε βγαζω απο το psn μου διοτι εισαι βαζελος.....:frog:

Psychaos_
31-10-2008, 23:58
Re afiste ta misoi reeeeeeeeeeeeeeeeeee elate na kapnisoume thn pipa ths eirinis

georgios
01-11-2008, 00:54
re pedia, tha exume dorean rosters update sto pro! ine kati pu onirevomun apo tote pu vgike to ps2. ego ime enthusiasmenos

thelo na ftiaxti ke to online se ligo kero. meta tha trexun oloi na to parun ke tha pesi poli gelio

joker83
01-11-2008, 12:11
κανενα patch φορτώσατε ρε παιδιά?γιατι εγώ δεν τα κατάφερα οταν το δοκίμασα έτσι στα γρήγορα....θα το δοκιμάσω ξανά, αλλά επειδή υπάρχουν 2-3 εκδόσεις αν έχετε δοκιμάσει καμάα πείτε γνώμη

georgios
01-11-2008, 12:20
efige to minima sintirisis ton server. pleon lei oti exi arxisi kanonika to online service. apiste thoma, taso

as katagrafume se pius server exume peksi kala pexnidia

ego xthes dokimasa na vro antipalus se olus tus sevrer

sto germaniko petixa germano ke imastan kitrinoi ke oi 2 ke peksame poli kala (efage ke 5 goal :bgrin2:)

plakas
01-11-2008, 12:24
Όχι φίλε μου... Το μόνο που λέω είναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ... Για αυτό όλα αυτά που λέω είναι σε πρώτο ενικό... Δε με καλύπτει, δεν ανέχομαι να με κοροιδεύουν κλπ κλπ κλπ. Εμένα δε με καλύπτει το προιόν, δεν είναι αυτό που ήθελα κυρίως από το online του και αυτή είναι η άποψη μου... Δεν κατέκρινα κανέναν...



οκ φιλε μου τοττε μην ποσταρεις μπορεις απλα να μονολογεις?????????

αν λες κατι δημοσια κατα μου παντα ειναι οτι το λες σε ολους δεν εχω κανενα προβλημα κολλημα μαζι σου το ξερεις αλλα καμια φορα καλητερα να μασας.............εμενα πρωσοπικα ειναι σαν να με ειπες [μ@λ@κ@] με εμεσο τροπο

φιλικα

Mαριος/plakas

tasioskis
01-11-2008, 12:24
efige to minima sintirisis ton server. pleon lei oti exi arxisi kanonika to online service. apiste thoma, taso

as katagrafume se pius server exume peksi kala pexnidia

ego xthes dokimasa na vro antipalus se olus tus sevrer

sto germaniko petixa germano ke imastan kitrinoi ke oi 2 ke peksame poli kala (efage ke 5 goal :bgrin2:)



περιμενε λιγο και θα μπει ξανα το μηνυμα συντηρησης.....


ο γερμανος το ξερει???:angry::frog:

georgios
01-11-2008, 12:37
οκ φιλε μου τοττε μην ποσταρεις μπορεις απλα να μονολογεις?????????

αν λες κατι δημοσια κατα μου παντα ειναι οτι το λες σε ολους δεν εχω κανενα προβλημα κολλημα μαζι σου το ξερεις αλλα καμια φορα καλητερα να μασας.............εμενα πρωσοπικα ειναι σαν να με ειπες [μ@λ@κ@] με εμεσο τροποela vre esi. ipervalis tora. ntaksi itan ligo akiro auto me ta sinthimata ala boro na dexto oti kapioi den borun xoris to online ke to perimenun me poli anipomonisia.


ο γερμανος το ξερει???:angry::frog::rofl::rofl::rofl: kalo!

greekteo
01-11-2008, 20:35
....κατηγορήθηκα γι αυτό (μήπως θέλετε να θυμήσω τι είχε γίνει με τον greekteo??). Το θέμα είναι ότι όταν πληρώνω θέλω να με σέβονται, να σέβονται την επιλογή μου και να μου δίνουν κάτι αντάξιο των χρημάτων που εγώ τους δίνω......


Μιας και εκανες αναφορα ο λογος που κατηγορηθηκες ηταν αλλος αλλα καλυτερα μην σχολιασω, δεν ειναι επι του θεματος. Αντιθετα, τωρα εσυ λες πανω κατω αυτα που τοτε ελεγα και εσυ μου την ειχες πει:p. Εγω το ελεγα, κρατατε μικρο καλαθι και για τα δυο παιχνιδια και μην εχετε τυφλη εμπιστοσυνη και με βγαζανε + εσυ troll. Οποτε non μην trollizeis:)

edafermosjunior
02-11-2008, 11:39
σημερα καθως επαιζα προ......δεν ξερω τι επαθα και με χαλασανε παρα πολυ τα τερματα και τα δυχτια.....και δεν μ αρεσουν καθλου....τα καλυτερα τερματα τα ειχε το προ 4 και 6 αντε και 5 ....μετα το 8 και το 9 σ!$#$α δεν μ αρεσουν καθολου τα δυχτια κρεμονται....και σε καθε γηπεδο εχει τα ιδια......δεν ξερω εαν σας χαλανε εσας τα τερματα αλλα θα ηταν καλυτερο πιστευς να παιζαμε champions legeu και να ειχαμε τις τερματαρες του bernabeu.....βοηθαει πολυ και στα φαουλ.....η αποψη μου....γινετε να κανουμε κατι ???


ΕDIT:μα γιατι στο become a legend δεν παιζω ποτε σε αγωνες ????

Psychaos_
02-11-2008, 11:41
edafermosjunior dld san ti na mporoume na kanoume? na allaxeis kai kala ta dixtia? isws an vgei kana update apo konami i kana patch apo kanenan giati mesa apo to game den nomizw na ginete

edafermosjunior
02-11-2008, 11:43
δεν μπορουμε να στειλουμε κανενα email στην κοναμη ??Να το αναλαβει καποιος mod ???

Psychaos_
02-11-2008, 11:45
Axm fantazome oti kaneis plaka.... i gia na to thesw kalitera toso kairo lene oloi gia to lag sto internet mode kai fantazome otoi alloi tosoi exoun steilei mail gia to lag... en eth 2008 to lag apoti akouw paramenei kai perimeneis na tous peis gia ta dixtia twn termatwn kai na poun ok tha valoume kapion na ta ftiaxoun... den nomizw

edafermosjunior
02-11-2008, 11:47
enw ta termata tou fifa....mamane

Psychaos_
02-11-2008, 11:49
E twra ti na sou pw
Pigene pare fifa?
Eipame na eimaste apetitiki apo mia eteria ala oxi kai etc ama skeftomaste akoma kai ta dixtia....

edafermosjunior
02-11-2008, 11:50
να παρω fifa .....xa0x0a0xa0.....kalo......καλυτερα να παιζω προ και ας χαλασει και το πσ3 μου.....δεν πιανω στα χερια μου αυτο το game me tpt...

Psychaos_
02-11-2008, 11:52
Em loipon eides se kapia pragmata prp na eimaste anextiki kai isws ligo ipomonetiki pio poli.
Egw prwsopika to pro para poli diskola tha to allaxw gia na pesw sto fifa estw kai an ta dixtia einai roz heheheaxaxa

djpar
02-11-2008, 11:54
Re paidia sto loading tou paixnidiou stin arxi kai sto paixnidi me ta asterakia katw den eine spastiko..???na steiloume mail stin konami na to ftiaxei...plaka kanw pantos ontws ta termata eine ligo unreal kai ta asterakia sto loading eine spastika alla ti na kanoume edw to menu kai ta velagia sto formation eine ligo kapws alla tin paleyoume

Psychaos_
02-11-2008, 11:58
Egw lew na mhn eimaste toso trixides (lol) to pro oso kairo pezw apo ps1.... panta etc eitan sxedon mhden grafika,apo onomata gili ganzolez roberto corlos aaxxax alla panta mas porone i emena vasika den kserw gia sas kai panta ksexnaga ta arnitika tou paixnidiou.

halloween5050
02-11-2008, 13:06
ti ginetai re paidia to update tis konami pote vgainei? :frog:

ProEvo
02-11-2008, 13:13
ti ginetai re paidia to update tis konami pote vgainei? :frog:

05/11 νομίζω πως διάβασα κάπου παραπάνω.

halloween5050
02-11-2008, 13:16
05/11 νομίζω πως διάβασα κάπου παραπάνω.
thx file ante na doume ti tha diorthosoun :cheers:

georgiosdam
02-11-2008, 13:20
thx file ante na doume ti tha diorthosoun :cheers:
εγω που ειχα κάνει το update δεν διορθωσαν τπτ μόνο το ροστερ.... και μάλιστα ουτε αυτο δεν προλαβα να κατεβασω... το είχαν κατεβασει το επόμενο πρωι...

Giannis7
02-11-2008, 14:25
εγω που ειχα κάνει το update δεν διορθωσαν τπτ μόνο το ροστερ.... και μάλιστα ουτε αυτο δεν προλαβα να κατεβασω... το είχαν κατεβασει το επόμενο πρωι...

μήπως εννοείς το Update όταν το πρωτοπαίζεις ?

georgiosdam
03-11-2008, 11:40
μήπως εννοείς το Update όταν το πρωτοπαίζεις ?
oxi re file exo ti version 1.20

j0e
03-11-2008, 13:34
emena re pedia de mou aresei pou o christiano ronaldo den exei tis fakides, ginete na kanoume kati?

georgios
03-11-2008, 13:39
online tips

vlepo megali diafora otan o antipalos exis ton idio internet provider. isos vevea exi veltiothi genikotera.

ProEvo
03-11-2008, 13:44
online tips

vlepo megali diafora otan o antipalos exis ton idio internet provider. isos vevea exi veltiothi genikotera.

Ωραία...
Άρα τα πρωταθλήματα μετονομάζονται σε :

Forthnet League A
Otenet League A
On Telecoms League A

Οι υπόλοιποι θα παίζετε μονάκια και θα ποστάρετε τα αποτελεσματά σας.
Επίσης όσοι έχετε για πάροχο επικοινωνίας περιστέρια ή τον ταχυδρόμο της γειτονιάς παρακαλείστε να συννενοηθείτε μέσω αυτών και να παίξετε τα ματς σε 5Χ5.
Τέλος, θα ανακοινωθούν ειδικοί κανόνες για όσους συννενοούνται με σήματα καπνού.

Ευχαριστώ

kosmios
03-11-2008, 13:53
Ωραία...
Άρα τα πρωταθλήματα μετονομάζονται σε :

Forthnet League A
Otenet League A
On Telecoms League A

Οι υπόλοιποι θα παίζετε μονάκια και θα ποστάρετε τα αποτελεσματά σας.
Επίσης όσοι έχετε για πάροχο επικοινωνίας περιστέρια ή τον ταχυδρόμο της γειτονιάς παρακαλείστε να συννενοηθείτε μέσω αυτών και να παίξετε τα ματς σε 5Χ5.
Τέλος, θα ανακοινωθούν ειδικοί κανόνες για όσους συννενοούνται με σήματα καπνού.

Ευχαριστώ

Εισαι θεος ρε φιλε :rofl::rofl::rofl::rofl:.εμενα βαλε με με σηματα μορς:angry::angry:

ProEvo
03-11-2008, 13:55
Εισαι θεος ρε φιλε :rofl::rofl::rofl::rofl:.εμενα βαλε με με σηματα μορς:angry::angry:

χαχχαχαχαχαχχαχαχχα :rofl::rofl::rofl:

georgios
03-11-2008, 13:58
:rofl:

oti nomizete. den me agizun pros to paron auta. den iparxi xronos :tongue:

ProEvo
03-11-2008, 14:03
:rofl:

oti nomizete. den me agizun pros to paron auta. den iparxi xronos :tongue:

lol..Έτσι που μας κατάντησε η konami τουλάχιστον ας κανουμε πλάκα :)

djpar
03-11-2008, 15:09
Ωραία...
Άρα τα πρωταθλήματα μετονομάζονται σε :

Forthnet League A
Otenet League A
On Telecoms League A

Οι υπόλοιποι θα παίζετε μονάκια και θα ποστάρετε τα αποτελεσματά σας.
Επίσης όσοι έχετε για πάροχο επικοινωνίας περιστέρια ή τον ταχυδρόμο της γειτονιάς παρακαλείστε να συννενοηθείτε μέσω αυτών και να παίξετε τα ματς σε 5Χ5.
Τέλος, θα ανακοινωθούν ειδικοί κανόνες για όσους συννενοούνται με σήματα καπνού.

Ευχαριστώ

Arxizw egw.As mas pou poioi exoun Tellas apo edw mesa na antalaxoume psn na paizoume pro....:tiphat:

kosmios
03-11-2008, 15:10
kosmios -forthnet

georgios
03-11-2008, 15:12
ipomoni akoma. min to denete auto. den exo kani arketes dokimes. as perimenume ligo akoma

stratisd
03-11-2008, 15:50
Αν και δέν το βλέπω να πετυχαίνει ας το προσπαθήσουμε τουλάχιστον :)
stratisd - otenet

wanted1977
03-11-2008, 15:53
opa tellas diavasa ego exo xaxxaxaxaxaxaxaxaxa

ProEvo
03-11-2008, 16:02
Arxizw egw.As mas pou poioi exoun Tellas apo edw mesa na antalaxoume psn na paizoume pro....:tiphat:


kosmios -forthnet


Αν και δέν το βλέπω να πετυχαίνει ας το προσπαθήσουμε τουλάχιστον :)
stratisd - otenet


opa tellas diavasa ego exo xaxxaxaxaxaxaxaxaxa


Δε μιλάτε σοβαρά τώρα ;;; :banghead::banghead::rofl::rofl::rofl::rofl:

georgios
03-11-2008, 16:05
re sis, oxi edo. sto thread me ta id's

EDIT:
ektos autu, den iparxi logos na to periorisume etsi. an o antipalos ine kitrinos tha peksi kala

redismagik
03-11-2008, 16:55
re pedia, tha exume dorean rosters update sto pro! ine kati pu onirevomun apo tote pu vgike to ps2. ego ime enthusiasmenos

thelo na ftiaxti ke to online se ligo kero. meta tha trexun oloi na to parun ke tha pesi poli gelio
kala min perneis ki orko esi..................... gia to treximo pou les.ego toulaxiston etreja gia na to sprojo.ki oso gia to online akoma perimeno gia to 8:rofl::rofl::rofl:

djpar
03-11-2008, 17:34
loipon egw exw parei prefa oti Tellas-Otenet-Connx leitourgoun teleia sto online to pro,na kanonisoume kana prwtathlima metaxy mas...Osoi exoun forthnet-OnTelecoms-Hol as kanonisoun tin parti tous...xaxaxaxa

friqules
03-11-2008, 19:05
Mporei kapoios na me boithisei gia synthimata? Mporw na balw ena tyxaio mp3 tragoudi gia synthima h xreiazete kapoia epexergasia?

mootsChios
03-11-2008, 21:21
Μπορεις να βαλεις οτιδηποτε τελειωνει σε mp3. Απλα αν ειναι συνθηματα, ταιριαζει πιο καλα. Θα πρεπει να φτιαξεις ενα playlist που θα λεγεται ΚΟΝΑΜΙ_PES kai βαλτα μεσα και μετα απο το edit του παιχνιδιου, βαλε το καταλληλο mp3 στο cheering stance

jimspy
03-11-2008, 22:10
loipon egw exw parei prefa oti Tellas-Otenet-Connx leitourgoun teleia sto online to pro,na kanonisoume kana prwtathlima metaxy mas...Osoi exoun forthnet-OnTelecoms-Hol as kanonisoun tin parti tous...xaxaxaxa

to idio exo parathrisei k ego....

friqules
03-11-2008, 22:59
Μπορεις να βαλεις οτιδηποτε τελειωνει σε mp3. Απλα αν ειναι συνθηματα, ταιριαζει πιο καλα. Θα πρεπει να φτιαξεις ενα playlist που θα λεγεται ΚΟΝΑΜΙ_PES kai βαλτα μεσα και μετα απο το edit του παιχνιδιου, βαλε το καταλληλο mp3 στο cheering stance

Εχω βαλει ενα συνθημα που μου εστειλε ενας φιλος και εκανα τιν διαδικασια που επρεπε και δουλεψε κανονικα,στιν playlist εβαλα καΙ Καποια αλλα μπ3 και δεν δουλευουνε ενω το αλλο δουλευει κανονικα.

djpar
04-11-2008, 00:49
Εχω βαλει ενα συνθημα που μου εστειλε ενας φιλος και εκανα τιν διαδικασια που επρεπε και δουλεψε κανονικα,στιν playlist εβαλα καΙ Καποια αλλα μπ3 και δεν δουλευουνε ενω το αλλο δουλευει κανονικα.

exw katalavei oti den dexete px 256 kbps H 48khz thelei 44,1 khz

mootsChios
04-11-2008, 02:57
Eπισης (αλλα μαλλον το ξερεις) ακουγονται μονο του γηπεδουχου τα συνθηματα

cocous
04-11-2008, 11:58
παιδια διορθωθηκε το online η μου φαινεται. γιατι εχθες που επαιξα 4 παιχνιδια με εναν Ελληνα ητανε σαν να επαιζα single χωρις αδρανεια και lag και οι αμυνες ανταποκρινοταν αψογα

georgios
04-11-2008, 12:46
to xroma tu antipalu itan kitrino i prasino? to pedi ti sindesi ixe?

djpar
04-11-2008, 12:46
georgios kane poll to thema...anoixe thread mono etsi tha leithoun ta themata edw mesa...

tasioskis
04-11-2008, 12:51
to xroma tu antipalu itan kitrino i prasino? to pedi ti sindesi ixe?


georgios kane poll to thema...anoixe thread mono etsi tha leithoun ta themata edw mesa...


καλα σου λεει ρε γιωργο, σιγα μη ρωταμε τον αλλον αν εχει τελειωσει και το στρατο....
κανε ενα poll...

cocous
04-11-2008, 13:11
και οι δυο ειχαμε κιτρινο

georgios
04-11-2008, 13:48
ti poll lete na kanum vre pedia? den katalava

djpar
04-11-2008, 15:00
poll me posous apo ellada epaixes kai itan kitrino prasino kai kokkino.

mike67
05-11-2008, 10:00
5-11 για να δουμε τι θα γινει σημερα εφτασε η μερα

Psychaos_
05-11-2008, 10:02
Kala egw vasika dn perimenw kai tipota dinato alla tespa