PDA

View Full Version : iPhone & iPhone 3G - Ερωτήσεις, απορίες και γνώμες για το κινητό της Apple!!



Pages : [1] 2

geodlord7
10-06-2008, 20:54
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d95cf222ca.png

Ανακοίνωσε πλέον επίσημα ο Steve Jobs το νέο iPhone στην φετινή WWDC.

Συγκεκριμένα το νέο iPhone φέρει τα παρακάτω χαρακτηριστικά: Ενσωματωμένο 3G
Ενσωματωμένο GPS που λειτουργεί με δορυφόρο/Wifi/GPRS
Νέο μαύρο design
5 ώρες διάρκεια για τις 3G βιντεοκλήσεις
7 ώρες διάρκεια για αναπαραγωγή βίντεο
10 ώρες διάρκεια για ομιλία 2G
300 ώρες σε κατάσταση αναμονής

Η τιμολογιακή πολιτική της Apple με το νέο iPhone φαίνεται ιδιαίτερα ανταγωνιστική, αφού η έκδοση των 8GB θα κοστίζει 199$ και η αντίστοιχη έκδοση των 16GB θα κοστίζει 299$.(Εννοείτε πάντα με συμβόλαιο όπως και με το προηγούμενο iPhone)
Η έκδοση των 16GB, θα διατίθεται και σε λευκό χρώμα.

Ιδιαίτερα σημαντικό στοιχείο είναι το ότι το νέο iPhone θα ειναι μικρότερο σε μέγεθος και από άποψη πάχους αλλά και από άποψη ύψους.
Επίσης, το πίσω κάλλυμα από μεταλικό πλέον θα είναι πλαστικό.

To iPhone 3G θα ειναι εφοδιασμένο με την τελική έκδοση του Firmware 2.0, το οποίο προς το παρόν δεν ειναι δυνατό ούτε να γίνει jailbreak, αλλά ούτε και unlock.

Επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας: 11 Ιουλίου 2008


Ορίστε μερικές φωτογραφίες απευθείας μέσα από το Apple Store:
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d953346a12.png
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d9533596c9.png
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d95337b5a2.png
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d956d71e35.png
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d956d7c624.png
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d956d9d177.png
http://www.neowin.gr/portal2/forum/imagehosting/1187484d95cf9bbaa.png

Το διαφημιστικό spot της Apple για το iPhone 3G: http://www.apple.com/iphone/gallery/ads/hallway/ (http://www.anonym.to/?http://www.apple.com/iphone/gallery/ads/hallway/)

πηγή: neowin.gr (http://www.anonym.to/?http://www.neowin.gr/portal2/forum/showthread.php?t=3754)

Eδω θα συζηταμε τα παντα απο νεα, τι γινεται με την vodafone και τα σχετικα!!!!

geodlord7
10-06-2008, 20:55
Βγηκε ανακοινωση στο site της vodafone!!!Τρεχατε!!!!

NonBorn
10-06-2008, 21:13
Μερικά πολύ ενδιαφέροντα σημεία...



Αυτή τη στιγμή δεν είμαι συνδρομητής της Vodafone. Μπορώ να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή από κάποιο κατάστημά σας ή από το site www.vodafone.gr; (http://www.vodafone.gr;)
Η Vodafone μπορεί να δεσμευτεί για την σωστή λειτουργία και χρήση όλων των δυνατότητων της συσκευής εφόσον λειτουργεί με σύνδεση συμβολαίου Vodafone. Διαφορετικά μπορείτε να την χρησιμοποιήσετε ως απλή τηλεφωνική συσκευή για κλήσεις και SMS μόνο. Για να μπορείτε να απολαύσετε όλα τα πλεονεκτήματα της συσκευής σε πολύ προνομιακές χρεώσεις, σας προτείνουμε να μεταφέρετε τώρα τη γραμμή σας στη Vodafone με συμβόλαιο διατηρώντας τον υπάρχοντα αριθμό σας.
Έχω καρτοκινητό στη Vodafone. Μπορώ να προμηθευτώ τη συγκεκριμένη συσκευή;
Μπορείτε να αγοράσετε την συσκευή και να την χρησιμοποιήσετε με την σύνδεση καρτοκινητής που διαθέτεται μόνο για χρήση φωνής και SMS. Εάν επιθυμείτε να κάνετε σύνδεση στο intrernet θα μπορείτε μόνο σε ειδικές περιοχές όπου παρέχετε η τεχνολογία WiFi (WLan). Συγκεκριμένα στην Ελλάδα υπάρχουν αντίστοιχα hot spots όπως στο Σύνταγμα, το Αεροδρόμιο, στα καταστήματα Vodafone, την αλυσίδα ξενοδοχείων Grecotel κ.λ.π. Για να μπορείτε να απολαύσετε όλα τα πλεονεκτήματα της συσκευής σε πολύ προνομιακές χρεώσεις, σας προτείνουμε να μεταφέρετε τώρα τη γραμμή σας στη Vodafone με συμβόλαιο.
Έχω καρτοπρόγραμμα στη Vodafone. Μπορώ να προμηθευτώ τη συγκεκριμένη συσκευή;
Μπορείτε να αγοράσετε την συσκευή και να την χρησιμοποιήσετε με την σύνδεση καρτοπρογράμματος που διαθέτεται μόνο για χρήση φωνής και SMS. Εάν επιθυμείτε να κάνετε σύνδεση στο intrernet θα μπορείτε μόνο σε ειδικές περιοχές όπου παρέχετε η τεχνολογία WiFi (WLan). Συγκεκριμένα στην Ελλάδα υπάρχουν αντίστοιχα hot spots όπως στο Σύνταγμα, το Αεροδρόμιο,στα καταστήματα Vodafone, την αλυσίδα ξενοδοχείων Grecotel κ.λ.π. Για να μπορείτε να απολαύσετε όλα τα πλεονεκτήματα της συσκευής σε πολύ προνομιακές χρεώσεις, σας προτείνουμε να μεταφέρετε τώρα τη γραμμή σας στη Vodafone με συμβόλαιο.
Είμαι συνδρομητής συμβολαίου και έχω άλλη μία σύνδεση στην WIND / Cosmote. Θα μπορώ να χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα τη συσκευή και με τις 2 SIM;
Η Vodafone μπορεί να δεσμευτεί για την σωστή λειτουργία και χρήση όλων των δυνατοτήτων της συσκευής εφόσον λειτουργεί με σύνδεση συμβολαίου Vodafone. Διαφορετικά μπορείτε να την χρησιμοποιήσετε ως απλή τηλεφωνική συσκευή για κλήσεις και SMS μόνο και με τα υπόλοιπα ελληνικά δίκτυα. Θα πρέπει όμως κάθε φορά που αλλάζετε sim να πραγματοποιείτε εκ νέου την διαδικασία ενεργοποίησης.
Έχω VF together, θα υπάρχει πρόβλημα με τη συγκεκριμένη συσκευή;
Νεότερη ενημέρωση σχετικά με το συγκεκριμένο ερώτημά θα έχουμε από τη στιγμή που το προϊόν θα είναι εμπορικά διαθέσιμο.
Μπορώ να εκμεταλλευτώ την επιδότηση που δικαιούμαι από τη Vodafone για την αγορά νέας συσκευής;
Όταν το προϊόν είναι εμπορικά διαθέσιμο θα μπορείτε να εκμεταλλευτείτε την επιδότηση που θα έχετε για να αποκτήσετε την συγκεκριμένη συσκευή.
Η συγκεκριμένη συσκευή που διατίθεται υποστηρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες σε μηνύματα και emails; Αν όχι, πότε προβλέπεται;Τα SMS & emails που δέχεστε με ελληνικούς χαρακτήρες θα εμφανίζονται κανονικά. Όμως, επειδή το μενού της συσκευής είναι στα αγγλικά δεν υποστηρίζεται η αποστολή SMS και email στα ελληνικά καθώς και η λειτουργία αναφοράς παράδοσης μηνύματος. Σύμφωνα με την ενημέρωση που έχουμε, μελλοντικά θα γίνει αναβάθμιση του software για να μπορούν να υποστηρίζονται και οι ελληνικοί χαρακτήρες.
Η συσκευή θα είναι VF Live!; Θα δέχεται αυτοματοποιημένες ρυθμίσεις Vodafone live!, MMS, Wap, Web;
Το μενού των συσκευών παραμένει αυτό της Apple, χωρίς καμία προσθήκη. Οι υπηρεσίες Vodafone live, MMS, WAP, δεν υποστηρίζονται και δεν μπορεί να δεχθεί καμία ρύθμιση.
Η συσκευή αυτή υποστηρίζει GPS; Με ποιο πρόγραμμα πλοήγησης συνεργάζεται; Πως το προμηθεύομαι;
Έχει ενσωματωμένο δέκτη (τεχνολογία Assisted GPS: λαμβάνει σήμα από την κεραία κινητής τηλεφωνίας όταν δεν υπάρχει αντίστοιχη λήψη από δορυφόρο). Όμως δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμο πρόγραμμα πλοήγησης που να συνεργάζεται μαζί του.

geodlord7
10-06-2008, 23:29
Niiiiceeee nonborn.Αλλα δεν μου ελυσε την βασικη μου απορεια.Εγω με οικογενειακο 500 θα δικαιουμαι να το παρω στην fix τιμη??Αντε υπομονη τωρα να δουμε ποτε θα βγει.

Ανακοινωθηκαν οι τιμες σε Ιταλια απο Vodafone...

8GB 499
16G 569

οι τιμες ειναι χωρις συμβολαιο ξεκλειδωμενο.

Αρα οι τιμες θα ειναι σχεδον ιδιες και στην ελλαδα!!!Απο οτι καταλαβα ομως αν βαλεις μεσα vodafone συμβολαιου θα λειτουργει πληρως? ή θελει να εχεις οπωσδηποτε ανανεωμενο το συμβολαιο σου?

Εdit:



Η Vodafone μπορεί να δεσμευτεί για την σωστή λειτουργία και χρήση όλων των δυνατότητων της συσκευής εφόσον λειτουργεί με σύνδεση συμβολαίου Vodafone. Διαφορετικά μπορείτε να την χρησιμοποιήσετε ως απλή τηλεφωνική συσκευή για κλήσεις και SMS μόνο. Για να μπορείτε να απολαύσετε όλα τα πλεονεκτήματα της συσκευής σε πολύ προνομιακές χρεώσεις, σας προτείνουμε να μεταφέρετε τώρα τη γραμμή σας στη Vodafone με συμβόλαιο διατηρώντας τον υπάρχοντα αριθμό σας.


Aρα εγω που εχω ηδη συμβολαιο με vodafone θα μπορω να την χρησιμοποιω πληρως!!!

NonBorn
10-06-2008, 23:38
Μήπως το δώσουν ξεκλείδωτο και σε Αμερική?? Αυτό είναι το μεγάλο θέμα... Θα μάθουμε σύντομα... ;)

jorgedept
10-06-2008, 23:43
να έλεγε και τιμή στο site τη καλά

geodlord7
10-06-2008, 23:44
Μπααα.Εκει ειναι μονο με την AT&T η οποια μαλιστα ανακοινωσε οτι η ενεργοποιηση θα γινεται κατευθειαν στο μαγαζι και οχι στο σπιτι.

Αλλα στο ebay ηδη αρχισαν τα αμερικανακια να το βγαζουν για προπαραγγελια!!!Που σημαινει οτι βρηκαν τροπο!!!!

Οποτε περιμενουμε ποτε θα βγει στην Ελλαδα που προτιμοτερο ειναι να το αγορασουμε αφου δεν θα χρειαστει να το κανουμε unlock.Αλλα αν αργησει θα το παρω απο ebay και μετα απλα θα ειμαστε με χακαρισμενα firmware;)

geodlord7
11-06-2008, 00:42
να έλεγε και τιμή στο site τη καλά

Eιπαμε στην Αμερικη 199$ τα 8GB και 299$ τα 16GB με 2ετη συμβολαιο.

Στην Ελλαδα θα εχει λογικα ιδιες τιμες με την Ιταλια που και εκει η vodafone θα το δωσει αρα

8GB 499
16G 569
Σκετη η συσκευη.

Με συμβολαιο γυρω στα 240 ευρω τα 16GB.Aλλα αναλογα με τι ειδους συμβολαιο.

desperate_gamer
11-06-2008, 01:09
Εγώ που έχω ήδη συμβόλαιο με τη Vodafone θα μπορώ να πάρω τη συσκευή των 8GB στη χαμηλή τιμή με το υπάρχον συμβόλαιο μου;;;

jorgedept
11-06-2008, 01:16
άμα είναι 250ευρο με συμβόλαιο τότε έχω πάρει το 16gb άμεσα!!

άντε να μάθουμε περαιτέρω

WolfRathmA
11-06-2008, 01:27
Παντος παιδια απο τι στιγμη που μπορει η συσκευη να δωθει και σαν σκετη συσκευη και δεν θα υποστιριζει ΑΚΟΜΑ Ελληνικα ακομα και οταν ερθει εδω τοτε σιγουρη αγορα ειναι απο Αμερικη για ποιο φθηνα. Ετσι σχεδον φανταζομαι και θελω να σκεφτομαι. Οποτε ΑΝ αργοτερα βγει firmware update (οπως και με το παλιο) τοτε θα μπορει να διατεθει και η Ελληνικη γραμματοσειρα, αφου οπως και να εχει θα το βγαζει η Apple. Η στην χειροτερη θα διατιθεται δωρεαν η με πληρωμη απο το App Store οπου θα μπορεις να το κατεβαζεις σαν εξτρα. Ολα αυτα που λεω ειναι με βαση δικια μου σκεψεις και γενικα τα περισσοτερα γινονται τωρα με το παλιο iPhone.

kostasb13
11-06-2008, 01:56
Eγω σκεφτομαι να παρω tη συσκευη που κυκλοφορει τωρα με 300 ευρω που το εχω βρει στο ebay πριν βγει η νεα εκδοση. Και unlocked θα ειναι και jail break στο 1.1.4, δε θα χρειαζεται να περιμενω τι θα γινει με το 2.0. Και απ'οτι βλεπω οι αλλαγες δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, το 3g και το gps δε με ενδιαφερουν, αυτο με τη διαρκεια της μπαταριας ειναι για μενα το πιο σημαντικο. Μια ερωτηση μονο, το πισω καλυμμα στο τωρινο μοντελο ειναι αυτο το μεταλλικο ασημενιο πραγμα που εχει και το ipod? Ελπιζω πως οχι...

WolfRathmA
11-06-2008, 02:04
Το πισω μερος του iPhone ειναι ασημι χρωμα, μεταλικο η αλουμινιο. Δεν ειναι πλαστικο παντος.

Τα μονο χαρακτηριστηκα που προστεθηκαν στο νεο iPhone ειναι αυτα που ειπες και εσυ. GPS και 3G και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας. Ολα τα υπολοιπα που θα προσφερει η 2.0 version θα ειναι και διαθεσιμα και τα το παλιο iPhone.

kostasb13
11-06-2008, 02:19
Το πισω μερος του iPhone ειναι ασημι χρωμα, μεταλικο η αλουμινιο. Δεν ειναι πλαστικο παντος.

Τα μονο χαρακτηριστηκα που προστεθηκαν στο νεο iPhone ειναι αυτα που ειπες και εσυ. GPS και 3G και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας. Ολα τα υπολοιπα που θα προσφερει η 2.0 version θα ειναι και διαθεσιμα και τα το παλιο iPhone.

Ναι και επειδη θελω να παρω τη συσκευη σκετη με συμφερει να παρω την παλια με 300 ευρω και να μη σκασω 500 για επιπλεον χαρακτηριστικα που προσωπικα δε με ενδιαφερουν πολυ. Να πω την αληθεια δε μου εκανε καθολου καλη εντυπωση το καλυμμα οταν το ειδα στο ipod, δεν πειραζει ομως κατα τ'αλλα το μηχανημα σπερνει!:)

geodlord7
11-06-2008, 10:56
Εγώ που έχω ήδη συμβόλαιο με τη Vodafone θα μπορώ να πάρω τη συσκευή των 8GB στη χαμηλή τιμή με το υπάρχον συμβόλαιο μου;;;

Θα μειωθει η τιμη της συσκευης αναλογα με τι συμβολαιο εχεις!!Αν εχεις π.χ vodafone 10 θα σου κοψουν 3......ευρω:frog:

Αν εχεις κανα vodafone 120 θα σου μειωθει σημαντικα!!!

Εγω που εχω vodafone οικογενειακο 500 μπορω να το παρω τζαμπα:yay:

likudeez
11-06-2008, 18:42
orgasm mode on!

desperate_gamer
11-06-2008, 19:02
Θα μειωθει η τιμη της συσκευης αναλογα με τι συμβολαιο εχεις!!Αν εχεις π.χ vodafone 10 θα σου κοψουν 3......ευρω:frog:

Αν εχεις κανα vodafone 120 θα σου μειωθει σημαντικα!!!

Εγω που εχω vodafone οικογενειακο 500 μπορω να το παρω τζαμπα:yay:

Αχα... Εγώ που έχω το Vodafone χωρίς πάγιο, επειδή μου έκαναν προσφορά για να αφήσω τη καρτοκινητή, να υποθέσω ότι την έκατσα;;; :p

jorgedept
11-06-2008, 19:40
κανονικά :P

likudeez
11-06-2008, 19:44
συμπληρωσα την φορμα ενδιαφεροντος στο site της vodafone... το εκανε κανεις αλλος boyz & girlz?

geodlord7
11-06-2008, 20:12
Eγω το κανα:)

likudeez
11-06-2008, 20:16
ειμαστε παντως καταναλωτες ε geo?

SQP_GR
11-06-2008, 20:20
paidia xerete an tha polite sketi siskeyi kai poso tha kani peripu

geodlord7
11-06-2008, 20:23
ειμαστε παντως καταναλωτες ε geo?
Eιμαστε τρελοι καταναλωτες:bgrin2:


paidia xerete an tha polite sketi siskeyi kai poso tha kani peripu

Αν διαβασεις σε προηγουμενα ποστ το εχω ανακοινωσει.

likudeez
11-06-2008, 20:23
look στην φορμα ενδιαφεροντος ειχε και επιλογη για αγορα συσκευης χωρις συνδεση βοντα.. οποτε λογικα θα την δινουν και χωρις αλλα μαλλον στις τιμες που αναφερθηκαν για ιταλια και ισως παραπανω λογω ελλαδος? λεω τωρα

personGR
12-06-2008, 13:20
Να έχετε υπόψη πάντως, πως η Vodafone ανακοίνωσε σήμερα επίσημα πως το iPhone 3G, χωρίς συμβόλαιο θα φτάνει τα 499/569 ευρώ η 8 και η 16gb έκδοση αντίστοιχα.
Πόσο μάλλον στην Ελλάδα που θα μπει καπελάκι..

Όσοι λοιπόν έχετε μεγάλα προγράμματα=μεγάλες επιδοτήσεις(π.χ. Vodafone 500), το iPhone μην υπολογίζετε να σας κοστίσει κάτω από 300 ευρώ...

ΥΓ: Την τιμή αυτή την υπολόγισα με βάση ένα τηλέφωνο που κοστίζει 535 ευρώ. Ο φθηνότερος τρόπος που μπορείς να πάρεις το τηλέφωνο αυτό είναι το Vodafone 900 με 238 ευρώ, όπου ο μηνιαίος λογοριασμός πρέπει να φτάνει τα 100 ευρά.Αν θέσει βέτο η apple για τις τιμές αυτές δεν ξέρω...

WolfRathmA
12-06-2008, 17:24
Αν θέσει βέτο η apple για τις τιμές αυτές δεν ξέρω...

Το καλος που της θελω... το ειπε κιολας στη WWDC οτι η τιμες δε θα ξεπερνουν τα 199$ και 299$ για την καθε εκδοση αντιστοιχα.. θα δουμε.

geodlord7
12-06-2008, 17:42
Να έχετε υπόψη πάντως, πως η Vodafone ανακοίνωσε σήμερα επίσημα πως το iPhone 3G, χωρίς συμβόλαιο θα φτάνει τα 499/569 ευρώ η 8 και η 16gb έκδοση αντίστοιχα.
Πόσο μάλλον στην Ελλάδα που θα μπει καπελάκι..


ΚΑΛΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ:rant::rant::rant::rant:

Τα εχω ανακοινωσει αυτα 3 μερες πριν και ολοι τα ρωτατε και τα ξαναλετε:fryingpan:

Και ειπαμε οπως λεει και ο wolf, ο steve ειπε οτι σε καμια χωρα δεν θα ξεπερνανε αυτες τις τιμες βεβαια ομως με το καταλληλο 2ετες συμβολαιο!Δηλαδη αν ορισουν το vodafone 240 τοτε την 16 gb θα πουλιεται στην τιμη 194 ευρω!!!Και μετα απο εκει και περα αναλογα με την συνδεση που εχετε θα μειωνεται/αυξανεται η τιμη της συσκευης!

personGR
12-06-2008, 17:44
ΚΑΛΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ:rant::rant::rant::rant:

Τα εχω ανακοινωσει αυτα 3 μερες πριν και ολοι τα ρωτατε και τα ξαναλετε:fryingpan:


OXI ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ

:jiggy::jiggy: :jiggy:

NonBorn
12-06-2008, 17:48
Έλεος ηρεμία.... :banghead::banghead::banghead:

geodlord7
12-06-2008, 17:54
Ηρεμοι ειμαστε:D

Απλα γενικα (δεν αναφερομαι στον αγαπητο μου personGR:bunny_4:) βλεπω οτι στο φορουμ ο καθενας μπαινει και γραφει κατι, βγαινει και οταν ξαναμπει ουτε τις απαντησεις απο κατω κοιταει απλα ξαναγραφει αυτο που θελει ακομα και αν το θρεντ εχει προχωρησει 4 σελιδες!!Αυτο ειναι ενα γενικο παραπονο που εχω!!!Απλα αφορμη ηταν το παραπανω ποστ:D

jorgedept
13-06-2008, 00:33
δηλαδή αυτό που συμπληρώσατε τι κάνει;

geodlord7
13-06-2008, 00:38
Aν εννοεις την δηλωση ενδιαφεροντος στο site της vodafone απλα της δηλωνεις το ενδιαφερον σου και θα σου στειλει email ποτε θα κυκλοφορησει ελλαδα και σχετικα με την τιμη!Τιποτα δεν ειναι, το κανουν για να μαθουν ποσοι σοβαρα ενδιαφερονται.

jorgedept
13-06-2008, 03:04
το έκανα! τώρα πρέπει να βρώ να πουλήσω το LG

geodlord7
13-06-2008, 16:05
Και εγω πρεπει να πουλησω τωρα το sony erricson k800i :D

likudeez
13-06-2008, 17:09
εγω το κορμι μου! χεχεχεχε

Tek_Killa
13-06-2008, 17:13
Σηκωθείτε απο πολυθρόνες, ντιβάνια, κρεβάτια, καρέκλες, πουλήστε κινητά, φωτογραφικές, mp3 players! Eρχεται το Bye-Phone (ή ΒuyPhone) και οι Ελοχίμ. :D

SQP_GR
13-06-2008, 17:13
ti cam tha forai xerete?

NonBorn
13-06-2008, 17:17
ti cam tha forai xerete?
2mp...

geodlord7
13-06-2008, 17:35
εγω το κορμι μου! χεχεχεχε

Χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

ps4
13-06-2008, 17:37
2mp...

2??????????

μεγα λαθος.

likudeez
13-06-2008, 19:13
σημερα στην δουλεια χρειαζομουν ενα χρονομετρο να μετρησω χρονο για κατιτις και ζηταω απο εναν παρευρισκομενο κυριο να μου δωσει το κινητο του για να χρησιμοποιησω το χρονομετρο του τηλεφωνου.. και μου δινει το iphone λεγοντας ¨παρε αλλα δεν ξερω που ειναι βρες το εσυ δωρο μου το κανανε πριν 1 χρονο αλλα δεν το πολυχρησιμοποιω μονο για να παιρνω τηλεφωνο...¨

καταλαβες φιλε μου !!!! εμεις πουλαμε το τομαρι μας για ενα jesusphone και καποιοι το παιρνουν ουρανοκατεβατο...

φιδια και κορακια και αραχνες και μαγισσες! αλητεια!

SQP_GR
13-06-2008, 21:15
ti 2 mb oi axristi egw to ericson to pira pio poli gia tin 5 ara

geodlord7
13-06-2008, 21:26
ti 2 mb oi axristi egw to ericson to pira pio poli gia tin 5 ara

1ον ειναι 2 mp
2ον αυτο το κινητο δεν σου προσφερει φωτογραφικη μηχανη αλλά άλλα 1002 πραγματα εκπληκτικα που το sony erricson σου και το δικο μου δεν μας προσφερουν.Ειναι αναλογα τι ζητας.Ζητας ενα απλο κινητο για φωτος παρε το sony αλλα αν ζητας κατι παραπερα μονο το μοναδικο iphone μπορει!Και ναι, τα 2 mp ειναι μεγαλο λαθος αλλα μπροστα σε αυτα που προσφερει εξαλυφεται αυτο το χαρακτηριστικο.


σημερα στην δουλεια χρειαζομουν ενα χρονομετρο να μετρησω χρονο για κατιτις και ζηταω απο εναν παρευρισκομενο κυριο να μου δωσει το κινητο του για να χρησιμοποιησω το χρονομετρο του τηλεφωνου.. και μου δινει το iphone λεγοντας ¨παρε αλλα δεν ξερω που ειναι βρες το εσυ δωρο μου το κανανε πριν 1 χρονο αλλα δεν το πολυχρησιμοποιω μονο για να παιρνω τηλεφωνο...¨

καταλαβες φιλε μου !!!! εμεις πουλαμε το τομαρι μας για ενα jesusphone και καποιοι το παιρνουν ουρανοκατεβατο...

φιδια και κορακια και αραχνες και μαγισσες! αλητεια!

Καταλαβα φιλε μου likudeez!!!!!!Λοιπον αντε σιγα σιγα να αρχισουμε να εκδιδομαστε...εεεεε εννοω να πουλησουμε κανα αντικειμενο μας ωστε μεχρι να ερθει ελλαδα να μαζεψουμε τα λεφτα:angry:

tasioskis
13-06-2008, 23:26
1ον ειναι 2 mp
2ον αυτο το κινητο δεν σου προσφερει φωτογραφικη μηχανη αλλά άλλα 1002 πραγματα εκπληκτικα που το sony erricson σου και το δικο μου δεν μας προσφερουν.Ειναι αναλογα τι ζητας.Ζητας ενα απλο κινητο για φωτος παρε το sony αλλα αν ζητας κατι παραπερα μονο το μοναδικο iphone μπορει!Και ναι, τα 2 mp ειναι μεγαλο λαθος αλλα μπροστα σε αυτα που προσφερει εξαλυφεται αυτο το χαρακτηριστικο.



Καταλαβα φιλε μου likudeez!!!!!!Λοιπον αντε σιγα σιγα να αρχισουμε να εκδιδομαστε...εεεεε εννοω να πουλησουμε κανα αντικειμενο μας ωστε μεχρι να ερθει ελλαδα να μαζεψουμε τα λεφτα:angry:

δηλαδη τι αλλο κανει????μηπως μας εχει βαρεσει το μηλο στο κεφαλι???
ενα smartphone ειναι με touchscreen....,αν κανει κατι παραπανω , θα σε παρακαλεσω να τα γραψεις.....

geodlord7
14-06-2008, 00:22
Aπλα βαριεμαι να σου περιγραψω ολα αυτα που εχει και την διαφορετικοτητα.Μονο αν το πιασεις στα χερια σου θα καταλαβεις.Οποιος εχει χρησιμοποιησει, ξερει και δεν το αποχωριζειται.Ειμαι ενας απο αυτους τους τυχερους:)Δεν θελω να πεισω κανενα.

Γιατι ολα αυτα που κανει και η μοναδικοτητα του δεν περιγραφονται απο απλα λογια.

tasioskis
15-06-2008, 00:01
Aπλα βαριεμαι να σου περιγραψω ολα αυτα που εχει και την διαφορετικοτητα.Μονο αν το πιασεις στα χερια σου θα καταλαβεις.Οποιος εχει χρησιμοποιησει, ξερει και δεν το αποχωριζειται.Ειμαι ενας απο αυτους τους τυχερους:)Δεν θελω να πεισω κανενα.

Γιατι ολα αυτα που κανει και η μοναδικοτητα του δεν περιγραφονται απο απλα λογια.

ελα ντε που εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτη την μοναδικοτητα???? ουτε μπορω βεβαια να το βγαλω ακυρο σαν κινητο....και προσεξε σαν κινητο ξαναλεω.....δηλ, οπως ο Ν95,W850i και πολλα αλλα τα οποια υπαρχουν στην αγορα,που ηδη ειχαν βιντεοκληση,gps που λειτουργει στην ελλας,wifi,παραπανω απο 2mp καμερα,flash video,ολοκληρωμένο internet, και πολλα αλλα....
η μονη διαφορα που βλεπω ειναι οτι οι εταιριες των κινητων πιο πανω δεν σε υποχρεωνουν να το παρεις με συμβολαιο για να γευτεις την μοναδικοτητα τους.....
δεν παω καμια κοντρα αλοιμονο,και ουτε προσπαθω να πεισω καποιον να μη το παρει,απλως πες οτι ειμαι ενας στρημενος αγοραστης,που εξεταζει πολυ καλα το προιον που θελει να αγορασει.....

personGR
15-06-2008, 00:06
ενα smartphone ειναι

Smartphone?Χωρίς qwerty?Είναι σαν να μου μιλάς για υπολογιστή χωρίς επεξεργαστή...
Multimedia phone είναι και πέραν αυτού τίποτα το ιδιαίτερο.Αφού το κόστος του μόνο είναι κάτω από 200$ τι μπορεί κανείς να περιμένει?

a40ntistos
15-06-2008, 00:09
Qwerty είναι το πληκτρολόγιο του iphone....................
Και επισής σωστά για να είναι κάτι καλό πρέπει να έχει πάνω απο 500$ ....

personGR
15-06-2008, 00:12
Qwerty είναι το πληκτρολόγιο του iphone....................


Και πίστεψε με, ένας με μεγάλα δάχτυλα, έτσι όπως είναι τοποθετημένο δεν μπορεί να το χειριστεί μέσω της οθόνης...

NonBorn
15-06-2008, 14:02
Και πίστεψε με, ένας με μεγάλα δάχτυλα, έτσι όπως είναι τοποθετημένο δεν μπορεί να το χειριστεί μέσω της οθόνης...

Mάλλον δεν έχεις πάει να γράψεις να δεις τι μπορεί να κάνει αυτό το "πληκτρολόγιο". Όσοι το κράζουν (Τάσο και για σένα) μάλλον πρέπει να το ξαναδείτε... Δεν είναι τηλ... Ούτε smartphone... Είναι laptop-τηλέφωνο... Τρέχει OSX μη το ξεχνάμε... Και μη τα ισοπεδώνουμε όλα.... Πραγματικά... Το τηλέφωνο έχει ελείψεις ειδικά το κλειδωμένο BT αλλά τρέχει OSX. Και όσο "υπερβολικό" και αν σας ακούγεται... Είναι ικανό να κάνει τη διαφορά....

tasioskis
15-06-2008, 14:19
Mάλλον δεν έχεις πάει να γράψεις να δεις τι μπορεί να κάνει αυτό το "πληκτρολόγιο". Όσοι το κράζουν (Τάσο και για σένα) μάλλον πρέπει να το ξαναδείτε... Δεν είναι τηλ... Ούτε smartphone... Είναι laptop-τηλέφωνο... Τρέχει OSX μη το ξεχνάμε... Και μη τα ισοπεδώνουμε όλα.... Πραγματικά... Το τηλέφωνο έχει ελείψεις ειδικά το κλειδωμένο BT αλλά τρέχει OSX. Και όσο "υπερβολικό" και αν σας ακούγεται... Είναι ικανό να κάνει τη διαφορά....

παω πασο.....αλλα δεν νομιζω να το εκραξα,λεω οτι το υπερεκτιμουμε....η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω το OSX και ειναι λογο της ασχετοσυνη σνου κωστα και το ξερεις,οπως και σε πολλους αλλους δεν λεει τιποτα το symbian.
και παλι συγνωμη αν φανηκε οτι κραζω 1 κινητο,το οποιο ουτε που το εχω δει....
ισως αυριο μεθαυριο που θα μας κανει ο κυριος jobs την χαρη να δαγκωσουμε και εμεις το μηλο χωρις συμβολαιο να εκτιμισω την κατασταση καλυτερα (του φουστη δηλαδη,το εχει και η παπαρηγα,κατι ξερει και αυτη), προς το παρον επιτρεψτε μου να ειμαι λιγακι επιφυλακτικος στο που μπορει να φτασει....
respect κωστα:bowdown:

personGR
15-06-2008, 15:48
Mάλλον δεν έχεις πάει να γράψεις να δεις τι μπορεί να κάνει αυτό το "πληκτρολόγιο". Όσοι το κράζουν (Τάσο και για σένα) μάλλον πρέπει να το ξαναδείτε... Δεν είναι τηλ... Ούτε smartphone... Είναι laptop-τηλέφωνο... Τρέχει OSX μη το ξεχνάμε... Και μη τα ισοπεδώνουμε όλα.... Πραγματικά... Το τηλέφωνο έχει ελείψεις ειδικά το κλειδωμένο BT αλλά τρέχει OSX. Και όσο "υπερβολικό" και αν σας ακούγεται... Είναι ικανό να κάνει τη διαφορά....


Εγώ πάντως δεν το χώνεψα το πληκτρολόγια στις, λίγες είναι η αλήθεια, ώρες που το δούλεψα, και τίποτα δεν θα με κάνει να ξεχάσω το P990i.

jorgedept
15-06-2008, 16:57
περιμένω πως και πως την ημερομηνία! βρήκα να πουλήσω το LG 350euro και περιμένω!

WolfRathmA
15-06-2008, 16:59
Παιδια.. Ειναι καθαρα γουστα αυτα...
Οσο για τις λειτουργιες, ναι μεν μπορει να εχει καποια αρνητικα και αυτο, οπως εχουν οοολα τα κινιτα, αλλα μπορεις να κανει οτιδηποτε.. φαντασου οτι περνεις εναν υπολογιστη... και καθεσαι και σκεφτεσαι...
"Χμμμ... τι θελω;... Α! Θελω να τραβηξω βιντεο..."
Μπαινεις στον installer το κατεβαζεις και τελος :p

Απλα το τηλεφωνο απαιτει να εχει ΠΟΛΛΕΣ γνωσεις επανω σε υπολογιστες και τετοια.. αλλιως θα χασεις τη μπαλα.

NonBorn
15-06-2008, 17:31
παω πασο.....αλλα δεν νομιζω να το εκραξα,λεω οτι το υπερεκτιμουμε....η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω το OSX και ειναι λογο της ασχετοσυνη σνου κωστα και το ξερεις,οπως και σε πολλους αλλους δεν λεει τιποτα το symbian.
και παλι συγνωμη αν φανηκε οτι κραζω 1 κινητο,το οποιο ουτε που το εχω δει....
ισως αυριο μεθαυριο που θα μας κανει ο κυριος jobs την χαρη να δαγκωσουμε και εμεις το μηλο χωρις συμβολαιο να εκτιμισω την κατασταση καλυτερα (του φουστη δηλαδη,το εχει και η παπαρηγα,κατι ξερει και αυτη), προς το παρον επιτρεψτε μου να ειμαι λιγακι επιφυλακτικος στο που μπορει να φτασει....
respect κωστα:bowdown:

Θα έρθει χωρίς συμβόλαιο από την Vodafone με 499, 569 ευρώ για 8 και 16gb αντίστοιχα... Και θα δουλεύει με οποιοδήποτε δίκτυο... Που σημαίνει ξεκλείδωτο... ( Άραγε θα το δώσουν και έτσι στην Αμερική???:p) Είναι αρκετούτσικα τα λεφτά αλλά όπως είπε και ο wolf παίρνεις Η/Υ. Και το symbian καλό είναι...Αλλά το δυνατό σημείο του OSX και του iphone εκτός των εξωτερικών χαρακτηριστικών του που για μένα είναι απίστευτα για κάποιον άλλον μπορεί να μη του λένε και τίποτα, είναι το ότι οι developers είναι πολλά χρόνια εξοικειομένοι με το λειτουργικό και τώρα με τα SDK που έδωσε η apple θα δούμε τρομερά πράγματα σε αυτό το κινητό... Κάτι που σε symbian κινητά δε θα τα δούμε ούτε σε 1 δεκαετία... Mark my words... Αpp Store is coming...

tasioskis
15-06-2008, 18:51
Θα έρθει χωρίς συμβόλαιο από την Vodafone με 499, 569 ευρώ για 8 και 16gb αντίστοιχα... Και θα δουλεύει με οποιοδήποτε δίκτυο... Που σημαίνει ξεκλείδωτο... ( Άραγε θα το δώσουν και έτσι στην Αμερική???:p) Είναι αρκετούτσικα τα λεφτά αλλά όπως είπε και ο wolf παίρνεις Η/Υ. Και το symbian καλό είναι...Αλλά το δυνατό σημείο του OSX και του iphone εκτός των εξωτερικών χαρακτηριστικών του που για μένα είναι απίστευτα για κάποιον άλλον μπορεί να μη του λένε και τίποτα, είναι το ότι οι developers είναι πολλά χρόνια εξοικειομένοι με το λειτουργικό και τώρα με τα SDK που έδωσε η apple θα δούμε τρομερά πράγματα σε αυτό το κινητό... Κάτι που σε symbian κινητά δε θα τα δούμε ούτε σε 1 δεκαετία... Mark my words... Αpp Store is coming...


δηλαδη, αν σκασω 500 ευρω το αγοραζω χωρις συμβολαιο,και θα μπορω να χρησιμοποιήσω ολες τις δυνατοτητες του??? διοτι νομιζω ουτε τη βιντεο κληση δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις.....
your words marked......
app store when ????

SQP_GR
15-06-2008, 19:36
se diktio sindeete me wi fi ?

NonBorn
15-06-2008, 23:31
δηλαδη, αν σκασω 500 ευρω το αγοραζω χωρις συμβολαιο,και θα μπορω να χρησιμοποιήσω ολες τις δυνατοτητες του??? διοτι νομιζω ουτε τη βιντεο κληση δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις.....
your words marked......
app store when ????

Nαι με 500 ευρώ όλα ανοιχτά... Βίντεο κλήση δεν έχει διότι δεν εχει 2η κάμερα... App store αν δε κάνω λάθος μέσα Ιουλίου για όλους... Καλά για το MobileMe δε το συζητάμε... Αν και αρκετά τα 99$ το χρόνο... Το πρόγραμμα είναι ότι καλύτερο έχει βγει...


se diktio sindeete me wi fi ?

Ναι... Που σημαίνει ότι εγώ που έχω στο Πολυτεχνείο ασύρματο παντού θα κάνει θραύση... ;)

tasioskis
15-06-2008, 23:54
Nαι με 500 ευρώ όλα ανοιχτά... Βίντεο κλήση δεν έχει διότι δεν εχει 2η κάμερα... App store αν δε κάνω λάθος μέσα Ιουλίου για όλους... Καλά για το MobileMe δε το συζητάμε... Αν και αρκετά τα 99$ το χρόνο... Το πρόγραμμα είναι ότι καλύτερο έχει βγει...



Ναι... Που σημαίνει ότι εγώ που έχω στο Πολυτεχνείο ασύρματο παντού θα κάνει θραύση... ;)

αυγουστο θα ειμαι ελλαδα,και θα το παρω.....το ανοιχτο......βεβαια ποτε δεν ημουν των φρουτων αλλα,αλλα ολοκληρος αδαμ το δαγκωσε εγω θα μεινω εξω?....(παρακαλω να μην αρχισουν ξανα τα δαρβίνεια θεωρηματα:p)....
κωστα μου ευελπιστώ να μην εισαι η ευα.....:p


ενα μεγαλο ακυρο,μεχρι στιγμης......συμβουλευω τα παιδια που δεν επιθυμουν συμβολαιο,η ανήκουν σε αλλη εταιρια εκτος vodafone να διαβασουν το παρακατω link http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories!FAQItems.action?faqCategoryId=30 6# (http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories%21FAQItems.action?faqCategoryId= 306#)
its too good to be true.....

tasioskis
16-06-2008, 00:55
Multimedia messaging - Almost every other cell phone in the market has the ability to send images to other cell phones via multimedia messaging, or MMS. Yes you can still e-mail those photos, but MMS is such a basic feature that it should've been in the iPhone from the start.
Copy and paste - Again, this is such a basic feature. Having copy and paste makes it easier to type out text messages and e-mails.
Video recording - In the world of mobile video, Qik, and YouTube, it's a shame the iPhone doesn't have video-recording capabilities. Yes the quality wouldn't be that great, but it should be an option anyway.
Voice command - For a touch-screen phone, we think voice command and voice dialing would've been a great feature add-on for the iPhone. Perhaps this will be added via a third-party app, but we would really prefer this to be a native setting.
Bluetooth flexibility - Right now, all you can use Bluetooth on the iPhone for are headset voice calls, and that's it. This is sufficient for most people, sure, but we would like for Apple and AT&T to open up the Bluetooth profiles for the iPhone. This means we would like stereo Bluetooth and A2DP for streaming music wirelessly, Bluetooth tethering so we can use the iPhone as a modem, and finally we would like to have Bluetooth file-transfer protocol so we can transfer files to and fro the iPhone.


καλε τελικα εχετε δικαιο....δεν μιλαμε για ενα απλο smartphone αλλα για ενα απλο mobilephone..... αν τελικα ισχυουν τα απο πανω.....

jorgedept
16-06-2008, 00:58
Multimedia messaging - Almost every other cell phone in the market has the ability to send images to other cell phones via multimedia messaging, or MMS. Yes you can still e-mail those photos, but MMS is such a basic feature that it should've been in the iPhone from the start.
Copy and paste - Again, this is such a basic feature. Having copy and paste makes it easier to type out text messages and e-mails.
Video recording - In the world of mobile video, Qik, and YouTube, it's a shame the iPhone doesn't have video-recording capabilities. Yes the quality wouldn't be that great, but it should be an option anyway.
Voice command - For a touch-screen phone, we think voice command and voice dialing would've been a great feature add-on for the iPhone. Perhaps this will be added via a third-party app, but we would really prefer this to be a native setting.
Bluetooth flexibility - Right now, all you can use Bluetooth on the iPhone for are headset voice calls, and that's it. This is sufficient for most people, sure, but we would like for Apple and AT&T to open up the Bluetooth profiles for the iPhone. This means we would like stereo Bluetooth and A2DP for streaming music wirelessly, Bluetooth tethering so we can use the iPhone as a modem, and finally we would like to have Bluetooth file-transfer protocol so we can transfer files to and fro the iPhone.


καλε τελικα εχετε δικαιο....δεν μιλαμε για ενα απλο smartphone αλλα για ενα απλο mobilephone..... αν τελικα ισχυουν τα απο πανω.....

αν δεν κάνω λάθος αυτά είναι για το παλιό iPhone και όχι για το iPhone 3G

tasioskis
16-06-2008, 00:59
κι ομως κανεις λαθος...

geodlord7
16-06-2008, 01:00
Ρε τασο μην τσιμπας!Αυτοι που τα γραφουν ειναι apple HATERS.Μεγαλωποιουν ορισμενα μειονεκτηματα για το iphone που ναι οντως ισχυουν αλλα στην τελικη μονο το bluetooth ισχυει!Ολα τα αλλα ΔΙΩΡΘΟΝΟΝΤΑΙ με προγραμματακια.Το video recording και το bluetooth μαλιστα λενε οτι θα το διορθωσουν τωρα!Και το copy paste διορθωνεται.Μονο το mms δεν υπαρχει αλλα ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ MMS ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ EMAIL???ΤΙΠΟΤΑ!!!

Θα καταλαβεις τι εστι iphone οταν το πιασεις στα χερια σου, και αρχισεις να το λειτουργεις, να του περνας, φωτος , μουσικη και βιντεο και του βαλεις τον installer και αρχιζεις να δοκιμαζεις τα απειρα προγραμματα που ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ touchscreen.Ενα σου λεω.Μπες youtube και γραψε "iphone applications" και απλα θα παθεις πλακα.

tasioskis
16-06-2008, 01:06
Θα καταλαβεις τι εστι iphone οταν το πιασεις στα χερια σου, και αρχισεις να το λειτουργεις, να του περνας, φωτος , μουσικη και βιντεο και του βαλεις τον installer και αρχιζεις να δοκιμαζεις τα απειρα προγραμματα που ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ touchscreen.Ενα σου λεω.Μπες youtube και γραψε "iphone applications" και απλα θα παθεις πλακα.

λολ:p το εκανα ηδη..... για αυτο εγραψα παραπανω οτι οταν ερθω ελλαδα θα το παρω....
ασχετα μετα διαβασα οτι για καρτες του εξωτερικου θα ειναι κλειδωμενο.....και ασχετα αν καποιος εχει cosmote δεν θα μπορει να αξιοποιησει ολες τις δυνατοτητες του....βεβαια και αυτο μπορει να ειναι καμια μπλοφα απο την κυρα voda.....

geodlord7
16-06-2008, 01:11
Βασικα το μονο με το οποιο δεν θα μπορεις να λειτουργησεις με αλλες εταιρειες ειναι το 3G και τιποτα αλλο!Ολα τα applications και ολα τα καλουδια του ξεκλειδωμενου iphone μπορεις να τα χρησιμοποιησεις!Ετσι το λεει η voda για να τσιμπισεις.Aπλα με αλλη εταιρεια δεν θα μπορεις να σερφαρεις το ιντερνετ μεσω 3g της wind για παραδειγμα.Moνο αυτο και τιποτα αλλο.Δηλαδη θα παιρνεις τηλ και θα στελνεις sms οπως λενε και στο FAQ.Παντως αν δεν σου ειναι δυσκολο να αλλαξεις νουμερο θα σου προτεινα να βαλεις vodafone γιατι θα προσφερει σε κανα 6μηνο πακετα data packs για σερφαρισμα στο ιντερνετ και κατεβασμα αρχειων με εξαιρετικες τιμες;)Αυτη ειναι η μαγκια που θα κανει η voda.

tasioskis
16-06-2008, 01:12
Βασικα το μονο με το οποιο δεν θα μπορεις να λειτουργησεις με αλλες εταιρειες ειναι το 3G και τιποτα αλλο!Ολα τα applications και ολα τα καλουδια του ξεκλειδωμενου iphone μπορεις να τα χρησιμοποιησεις!Ετσι το λεει η voda για να τσιμπισεις.Aπλα με αλλη εταιρεια δεν θα μπορεις να σερφαρεις το ιντερνετ μεσω 3g της wind για παραδειγμα.Moνο αυτο και τιποτα αλλο.Δηλαδη θα παιρνεις τηλ και θα στελνεις sms οπως λενε και στο FAQ.Παντως αν δεν σου ειναι δυσκολο να αλλαξεις νουμερο θα σου προτεινα να βαλεις vodafone γιατι θα προσφερει σε κανα 6μηνο πακετα data packs για σερφαρισμα στο ιντερνετ και κατεβασμα αρχειων με εξαιρετικες τιμες;)Αυτη ειναι η μαγκια που θα κανει η voda.


δυσκολο στην κυπρο

geodlord7
16-06-2008, 01:14
Τι απο ολα ειναι δυσκολο στην κυπρο?:pΚαι εκει η vodafone θα το φερει!!!Και σε σας θα προσφερει πακετα data packs!!Και αν δεν εχετε 3G θα προσφερει πολυ καλα πακετα ADSM που δεν χρειαζεται να υπαρχει 3G!Δηλαδη σερφαρεις απεριοριστα απλα σε λιγο πιο χαμηλες ταχυτητες;)Παντως ο,τι προσφερει ελλαδα θα το προσφερει και εκει.Δεν νομιζω οτι υπαρχει διαφορα!!!

tasioskis
16-06-2008, 01:17
που ειδες οτι θα το φερει στην κυπρο???????

jorgedept
16-06-2008, 01:21
o geodlord ξέρει τα πάντα :P

geodlord7
16-06-2008, 02:29
:hide:

Tωρα το ειδα!!Δεν θα ερθει εκει!!Ε ενταξει ελα ελλαδα και παρτο!Εκει εχετε διαφορετικες συνδεσεις??Αλλα ο,τι και να εχετε ξεκλειδωτο ειναι οποτε no problem;)

badboyfriend
16-06-2008, 13:29
Multimedia messaging - Almost every other cell phone in the market has the ability to send images to other cell phones via multimedia messaging, or MMS. Yes you can still e-mail those photos, but MMS is such a basic feature that it should've been in the iPhone from the start.
Copy and paste - Again, this is such a basic feature. Having copy and paste makes it easier to type out text messages and e-mails.
Video recording - In the world of mobile video, Qik, and YouTube, it's a shame the iPhone doesn't have video-recording capabilities. Yes the quality wouldn't be that great, but it should be an option anyway.
Voice command - For a touch-screen phone, we think voice command and voice dialing would've been a great feature add-on for the iPhone. Perhaps this will be added via a third-party app, but we would really prefer this to be a native setting.
Bluetooth flexibility - Right now, all you can use Bluetooth on the iPhone for are headset voice calls, and that's it. This is sufficient for most people, sure, but we would like for Apple and AT&T to open up the Bluetooth profiles for the iPhone. This means we would like stereo Bluetooth and A2DP for streaming music wirelessly, Bluetooth tethering so we can use the iPhone as a modem, and finally we would like to have Bluetooth file-transfer protocol so we can transfer files to and fro the iPhone.


καλε τελικα εχετε δικαιο....δεν μιλαμε για ενα απλο smartphone αλλα για ενα απλο mobilephone..... αν τελικα ισχυουν τα απο πανω.....

Έχει εφαρμογή για MMS. Λέγεται SwirlyMMS. Όχι ότι το θεωρώ κάτι απαραίτητο σε ένα κινητό. 10 χρόνια έχω κινητό και δεν έχω στείλει παραπάνω από 2 mms και έχω λάβει 3-4.

Έχει εφαρμογή που σου επιστρέπει να κάνεις copy-paste (δε θυμάμαι το όνομά της).

Έχει εφαρμογή για video recording (VideoRecorder). Αυτό είναι και το μόνο που δέχομαι ως αρνητικό. Θα έπρεπε να υποστηρίζει video recording εξ' αρχής.

Ειλικρινά υπάρχει κόσμος που χρησιμοποιεί φωνητικές εντολές? Άντε το voice dialing να το δεχτώ πχ για όταν οδηγείς. Αλλά φωνητικές εντολές?!

geodlord7
18-06-2008, 15:54
geia sas paidia grafo apo to neo mou iphone:p

WolfRathmA
19-06-2008, 01:58
Οπως τα ειπα ο badboyfriend (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=362) :) Ετσι ειναι...

Αντε και τον αυγουστο ερχεται και το iMac :D μπορει και ποιο συντομα... bye bye pc LoL.. θα μου λειψεις :D

obione
19-06-2008, 02:53
egw re paidia exw to htc tynt 2..exw kai to iphone...den thelw na kraxw alla tha pw oti to iphone einai ena polu kalo mousiko tilefono kai mono.....ok exei plaka..polu malista..oxi omws kai 500euro...eipame 200dolaria kai ok...mexri ekei...!!!

geodlord7
23-06-2008, 13:43
Diafores fimes lene oti tha to ferei i vodafone tis protes 10 meres tou septemvriou tha epaneltho me pigi.

tasioskis
24-06-2008, 10:00
μαθατε τελικα κατι για το μπλε δοντι,θα λειτουργει κανονικα οπως στα αλλα κινητα,η θα ειναι κλειδωμενο και δεν θα μπορουμε να στελνουμε η να μας στελνουν??? μεγαλο μείον τολμω να πω....

likudeez
24-06-2008, 10:03
το μπλε δοντι θα ειναι μονο για τα ακουστικα με μπλε δοντια! (καταλαβες)

WolfRathmA
24-06-2008, 17:38
μαθατε τελικα κατι για το μπλε δοντι,θα λειτουργει κανονικα οπως στα αλλα κινητα,η θα ειναι κλειδωμενο και δεν θα μπορουμε να στελνουμε η να μας στελνουν??? μεγαλο μείον τολμω να πω....


Οντως πολυ μεγαλο μειον αλλα το συνηθησα ποια :p

Tek_Killa
26-06-2008, 16:02
Προς όλους τους κατόχους και τους wanna be κατόχους iphone:

YouTube - iPhone - popcorn reflects radiation

Καλή σας διασκέδαση... :D

jorgedept
26-06-2008, 18:13
nah.....too fake :D

WolfRathmA
27-06-2008, 04:10
Diceria: iPhone 3G to have 2-part activation process (http://www.crunchgear.com/2008/06/26/diceria-iphone-3g-to-have-2-part-activation-process/)



The iPhone 3G (http://www.crunchgear.com/2008/06/16/iphone-3g-facing-resistance-in-it-circles/) will require a two part activation (http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.setteb.it%2Fcontent%2 Fview%2F4209&sl=it&tl=en&hl=it&ie=UTF-8), conflicting with earlier reports (http://www.crunchgear.com/2008/06/16/rumor-in-store-activation-for-iphone-3g-not-required-after-all/). Well, rumors. And this is a rumor, too, and an Italian one at that, so don’t freak out when it, too, is refuted in 18 minutes. Such is life online.
Anyhow, an Italian site claims that the iPhone 3G will be activated in two parts, once in the store and once at home. The in-store activation will tell the Apple mothership that an iPhone is on the loose, and to prep it for actual activation. The second part, done at home, presumably with iTunes, will contact AT&T for the remainder of the process.
Again, this is just a rumor force fed through machine translation—amazingly, no one on staff speaks Italian—so it could be wildly off the mark.

WolfRathmA
02-07-2008, 05:44
iPhone 3G walk-through released (http://www.crunchgear.com/2008/07/01/iphone-3g-walk-through-released/)

likudeez
04-07-2008, 10:14
ερωτας!!!!!!!!!!!!!!

desperate_gamer
04-07-2008, 20:42
Tasioskis, τώρα δεν έχεις δικαιολογία. ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις iphone! :bowdown::bowdown::bowdown:

http://www.filehive.com/files/080704/aleka-iphone.jpg

το έχει και η θεά!

personGR
04-07-2008, 21:05
Tasioskis, τώρα δεν έχεις δικαιολογία. ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις iphone! :bowdown::bowdown::bowdown:

http://www.filehive.com/files/080704/aleka-iphone.jpg

το έχει και η θεά!


Λες να μας βγει και η Παπαρήγα gadget-freak?
Θα τρελαθώ!
Πάντως σκέφτομαι σοβαρά να πάρω και εγώ ένα...
Είμαι μεταξύ αυτού και του n82...

badboyfriend
04-07-2008, 21:22
Tasioskis, τώρα δεν έχεις δικαιολογία. ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις iphone! :bowdown::bowdown::bowdown:

http://www.filehive.com/files/080704/aleka-iphone.jpg

το έχει και η θεά!
ΧΑΧΑΧΑΧΑ! ΘΕΟΣ! Να'σαι καλά γέλασα πολύ!
EDIT: Τι θα γίνει με την κατάσταση του rep?Πουθενα δεν μπορώ να δώσω :rant:

tasioskis
04-07-2008, 23:36
μα για ονομα του μαρξ..... εχει και η θεα iphone????
αυτο ειναι παιδι μου που λεμε προοδος.....τσιπρα αυτοι...... αλεκα με iphone εμεις.....
φανταζεστε να στελνει μουσικη μεσω wifi απο την βουλη.... εκει ειναι που θα σκισω ολα τα βραβεια λενιν που εχω παρει......
παντως το ρολοι ειναι απο τα 90ς.....

σιγουρα ειναι το παλιο κινητο αυτο,ειναι απο αυτα που ειπαν απο την εταιρια οτι πουλήθηκαν(1,5 μυρια παρακαλω) χωρις την εγκριση τους.....αρα και η παπαρηγα σπασμενο εχει......αρα απο αυριο τσιπαρω την κονσολα μου.....
μην πειτε τιποτα.....δεχομαι πιεσεις απο το κομμα....
η επανασταση ετσι αρχιζει.....

badboyfriend
05-07-2008, 01:51
xgZKjJt-TkU

WolfRathmA
05-07-2008, 01:56
LoL... μαμω τα βιντεακια...


Οτι και να λεμε ειναι μαγος ο ανθρωπος!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! !! LoL :p

Stavtag
06-07-2008, 18:59
Tasioskis, τώρα δεν έχεις δικαιολογία. ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις iphone! :bowdown::bowdown::bowdown:

http://www.filehive.com/files/080704/aleka-iphone.jpg

το έχει και η θεά!

Πάω στοίχημα ότι έχει 8gb γεμάτα με ύμνους του ΚΚΕ και βίντεο από τις εξορμίσεις και τις πορείες της KNE...Ποιός ξέρει, μπορεί αύριο μεθαύριο να το πουλήσει και στο ebay!:P:frog::badpc:

tasioskis
06-07-2008, 22:05
βρε κανα πορνο με το βελουχιωτη θα εχει αυτη...... μιλαμε για πολυ kinky κατασταση η αλεκαρα......

jorgedept
06-07-2008, 22:50
τελικά εμείς θα το πάρουμε τον Σεπτέμβριο;

WolfRathmA
07-07-2008, 01:55
τελικά εμείς θα το πάρουμε τον Σεπτέμβριο;


Δεν εχει ανακοινωθει κατι επισημα ακομα...

TopGunZ
07-07-2008, 16:02
LoL... μαμω τα βιντεακια...


Οτι και να λεμε ειναι μαγος ο ανθρωπος!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! !! LoL :p

Είναι πραγματικά θεός ο τύπος. Έχω ένα βιβλίο για την πάρτη του και είναι διάνοια. Μόνο το ότι πουλάει κάτι τόσο άχρηστο όσο το iPod (πλέον και το τελευταίο κινητό έχει mp3) και το ότι έχει τρελαθεί ο κόσμος με ένα κινητό νορμάλ, αν όχι περιορισμένων, δυνατοτήτων τα λέει όλα!

geodlord7
07-07-2008, 16:07
Σεπτεμβριο θα βγει παιδια.Εχει διαρρευσει απο την vodafone:p

personGR
07-07-2008, 16:10
τόσο άχρηστο όσο το iPod (πλέον και το τελευταίο κινητό έχει mp3)


Μμμμ...Εντάξει...

TopGunZ
07-07-2008, 16:36
Έλα τώρα ρε συ. Όταν βγήκε ήταν ότι καλύτερο μετά το ψωμί σε φέτες που λένε και οι άγγλοι, το απόλυτο γκαντζετάκι. Πλέον όμως γιατί να δώσεις 80 ευρώ στην καλύτερη για κάτι που έχει και το κινητό σου? Πάρε 2 κάρτες μνήμης και είσαι έτοιμος. Δεν είναι φωτογραφική, να πεις δεν έχει οπτικό ζουμ, δεν έχει την τάδε ρύθμιση δεν ξέρω γω. Αρχεία mp3 παίζει!

Για αυτό λέω ιδοφυία. Ο Bill Gates μας εξανάγκασε να έχουμε ανάγκη το άχρηστο λογισμικό του και τον βρίζουμε μέρα-νύχτα. Ο Jobs μας πουλάει κάτι που δεν έχουμε ανάγκη και χαιρόμαστε κι όλας!

ps4
07-07-2008, 16:42
Κατα την γνωμη μου ο λογος που δεν θα το παρω ειναι οτι δεν εχει καμερα για βιντεοκλησεις και εχει πολυ μικρη καμερα. 2mp που για τα σημερινα δεδομενα ειναι ενα τιποτα.

Αν ειχε αυτα τα 2 ηταν σιγουρη αγορα για μενα.

personGR
07-07-2008, 16:43
Εγώ πάντως δεν μπορώ να βάλω στο κινητό μου (που τελικά είναι το n81 8gb) όλα τα επεισόδια futurama με υπότιτλους, 10 gb μουσικής και όλα τα 1up shows (κατεβασμένα σαν podcasts από το itunes)..
Για μένα το ipod είναι πιο πολύτιμο από το κινητό..

ps4
07-07-2008, 16:47
Το ipod touch ειναι καλο αλλα εχει ενα ελλατωμα. Ειναι πολυ μικρο. 32gb ειναι πολυ λιγα για τα σημερινα δεδομενα. Το classic ειναι οκ. Aλλα ειναι ξεπερασμενο σχεδιαστικα. Οποτε...

...Αναγκαστικα πας σε touch και εκει το σκεφτεσαι λογω τιμης (πανακριβο για αυτα που δινει) και χωρητικοτητας.

Φαυλος κυκλος.

geodlord7
07-07-2008, 16:59
Φιλε μου πανακριβο στην ελλαδα.Τσεκαρες τιμες στο αμερικανικο ebay??

Αν δεν εχετε λειτουργησει ενα iphone ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ να κατανοησεται ΤΙ εστι αυτο το κινητο.Ειναι ενα αλλο πραγμα.Ναι δεν εχει καμερα 5 mp αλλα η φωτο που βγαζει φαινονται εκπληκτικα στην οθονη του.Ναι δεν εχει 2η καμερα αλλα ποιος κανει βιντεοκληση τοσο συχνα??Εγω με το παλιο μου κινητο ζητημα να εκανα 4 φορες και αυτες για να γελασω.

Αλλα αυτο το κινητο προσφερει το κατι αλλο.Κατι που δεν μπορει να εξηγηθει με λογια αλλα να το νιωσεις μονο αν το ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ στα χερια σου.Οταν το δουλεψετε εστω για 5 λεπτα θα καταλαβετε και μονοι σας ;)

ps4
07-07-2008, 17:26
Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες.

Αλλα τα πραγματα αλλαζουν ραγδαια. Και η συσκευη σε αυτα τα 2 εχει μεινει πισω. Ο οτε εκανε στις κλησεις βιντεο τις ιδιες χρεωσεις με την απλη ομιλια. Και να μην το χρησιμοποιεις ειναι καλο να υπαρχει ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Οταν αλλες συσκευες φτηνοτερες το εχουν. Ενα παραδειγμα απλα αναφερω.

Οσο για τις φωτο για να τυπωθει στην διασταση την γνωστη των φωτογραφιων πρεπει να ειναι ελαχιστο 3.2+ Και παλι πισω το iphone. Δεν αξιζει απλα να μπορεις να τις δεις αν δεν μπορεις να τις τυπωσεις. Νομιζω εκει ειναι ολη η ουσια.

Στα υπολοιπα συμφωνω. Απλα σε αυτα τα 2 εγινε λαθος κατα την γνωμη μου. Απο την στιγμη που καπου διαβασα οτι μπορουσαν να τα βαλουν και τα 2 αλλα προτιμησαν να μην το κανουν για δικους τους αδιευκρινιστους λογους.

tasioskis
07-07-2008, 22:26
Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες.

Αλλα τα πραγματα αλλαζουν ραγδαια. Και η συσκευη σε αυτα τα 2 εχει μεινει πισω. Ο οτε εκανε στις κλησεις βιντεο τις ιδιες χρεωσεις με την απλη ομιλια. Και να μην το χρησιμοποιεις ειναι καλο να υπαρχει ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Οταν αλλες συσκευες φτηνοτερες το εχουν. Ενα παραδειγμα απλα αναφερω.

Οσο για τις φωτο για να τυπωθει στην διασταση την γνωστη των φωτογραφιων πρεπει να ειναι ελαχιστο 3.2+ Και παλι πισω το iphone. Δεν αξιζει απλα να μπορεις να τις δεις αν δεν μπορεις να τις τυπωσεις. Νομιζω εκει ειναι ολη η ουσια.

Στα υπολοιπα συμφωνω. Απλα σε αυτα τα 2 εγινε λαθος κατα την γνωμη μου. Απο την στιγμη που καπου διαβασα οτι μπορουσαν να τα βαλουν και τα 2 αλλα προτιμησαν να μην το κανουν για δικους τους αδιευκρινιστους λογους.


ειναι σε πολλα πισω......mms, video recording, videocall,.....ενταξει πες οτι αυτα δεν τα πολυ θες,που δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τα εχει μεσα..... αλλα το κυριοτερο που λειπει και δεν γινεται ουτε με update να μπει ειναι το bluetooth.....και ναι το υπερτατο κινητο της νεας γενιας που σαρωνει στις πωλησεις δεν εχει bluetooth....ενταξει δεν τα ισοπεδώνω ολα(κραταω πισινή λογο παπαρηγας)οτι κατι υπαρχει που αξιζει,το λεω....αλλα ρε παιδες μην μου λετε οτι ποιος χρειαζεται 5 mp καμερα, βιντεο κληση,εικονομηνυματα,και να ανταλαζει μουσικη και εικονες μεσω bluetooth...ολοι το χρειαζομαστε......και τωρα ερωτηση κρισεως...... τι παραπανω εχει το αϊ (γα)μηλο απο ενα αλλο μεσω κινητο.....?????
α!!!!! και μην ξεχασω.... πρωτα ο θεος που θα ερθω ελλαδα θα το παρω.....

Dragonpaul
07-07-2008, 22:31
Εγω, παντως, σε καμια δεκαρια μερες θα παρω το HTC TOUCH DIAMOND. Νομιζω οτι εχει τα παντα... Ετσι κι αλλιως ωρα ειναι να αλλαξω κινητο. Επειδη εχω παρει το ipod touch, δε μου κανει, πλεον, αισθηση το iphone.

muku
07-07-2008, 22:34
Ξέρει κανείς πόσο κάνει σκέτη η συσκευή στην αμερική? Γιατί μάλλον θα πεταχτώ ένα ταξιδάκι μετά το καλοκαίρι και λέω να γυρίσω εξοπλισμένος :p Πάντως κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι δεν πωλείται σκέτο στην αμερική, χωρίς συμβόλαιο. Το έχει ψάξει κανείς??

badboyfriend
08-07-2008, 01:37
Ξέρει κανείς πόσο κάνει σκέτη η συσκευή στην αμερική? Γιατί μάλλον θα πεταχτώ ένα ταξιδάκι μετά το καλοκαίρι και λέω να γυρίσω εξοπλισμένος :p Πάντως κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι δεν πωλείται σκέτο στην αμερική, χωρίς συμβόλαιο. Το έχει ψάξει κανείς??
Νομίζω ότι πλέον σταμάτησε να πωλείται στα καταστήματα, εν αναμονής του 3G.

Tasioskis, οκ, δε λέω το bluetooth όντως λείπει, αλλά ποιος σου είπε ότι δεν μπορεί να διορθωθεί με update? Απ'ό,τι έχω διαβάσει μπορεί να ξεκλειδωθεί το bluetooth.
Όσο για την κάμερα το έχω ξαναπε, ωραίο θα ήταν να τραβάει viddeακια αλλά μέχρι εκεί. Δε χρειάζονται τα 5 ούτε τα 10 MP. Αν θες να βγάλεις φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική μηχανή. Τα κινητά είναι για "στιγμιότυπα" με την παρέα πχ. Για απρόοπτες στιγμές. Οπότε τα 2MP είναι υπεραρκετά. Τέλος, για τη βιντεοκλήση, 3-4 χρόνια που είχα 3G κινητό δεν έκανα ποτέ (και το θεωρώ και μ@λ@κί@).

WolfRathmA
08-07-2008, 02:19
Νομίζω ότι πλέον σταμάτησε να πωλείται στα καταστήματα, εν αναμονής του 3G.

Tasioskis, οκ, δε λέω το bluetooth όντως λείπει, αλλά ποιος σου είπε ότι δεν μπορεί να διορθωθεί με update? Απ'ό,τι έχω διαβάσει μπορεί να ξεκλειδωθεί το bluetooth.
Όσο για την κάμερα το έχω ξαναπε, ωραίο θα ήταν να τραβάει viddeακια αλλά μέχρι εκεί. Δε χρειάζονται τα 5 ούτε τα 10 MP. Αν θες να βγάλεις φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική μηχανή. Τα κινητά είναι για "στιγμιότυπα" με την παρέα πχ. Για απρόοπτες στιγμές. Οπότε τα 2MP είναι υπεραρκετά. Τέλος, για τη βιντεοκλήση, 3-4 χρόνια που είχα 3G κινητό δεν έκανα ποτέ (και το θεωρώ και μ@λ@κί@).


Μαζι σου :D

Παντος αυτο που λες με το bluetooth το βλεπω πολυ χλωμο...
Αν ηταν θα ειχε ξεκλειδωθει εως τωρα...

tasioskis
08-07-2008, 09:42
Νομίζω ότι πλέον σταμάτησε να πωλείται στα καταστήματα, εν αναμονής του 3G.

Tasioskis, οκ, δε λέω το bluetooth όντως λείπει, αλλά ποιος σου είπε ότι δεν μπορεί να διορθωθεί με update? Απ'ό,τι έχω διαβάσει μπορεί να ξεκλειδωθεί το bluetooth.
Όσο για την κάμερα το έχω ξαναπε, ωραίο θα ήταν να τραβάει viddeακια αλλά μέχρι εκεί. Δε χρειάζονται τα 5 ούτε τα 10 MP. Αν θες να βγάλεις φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική μηχανή. Τα κινητά είναι για "στιγμιότυπα" με την παρέα πχ. Για απρόοπτες στιγμές. Οπότε τα 2MP είναι υπεραρκετά. Τέλος, για τη βιντεοκλήση, 3-4 χρόνια που είχα 3G κινητό δεν έκανα ποτέ (και το θεωρώ και μ@λ@κί@).


Μαζι σου :D

Παντος αυτο που λες με το bluetooth το βλεπω πολυ χλωμο...
Αν ηταν θα ειχε ξεκλειδωθει εως τωρα...


τι εννοειτε δηλαδη, επειδη ο badboyfriend δεν χρειαζεται 5mp καμερα και επειδη δεν εκανε ποτε βιντεοκληση παει να πει οτι o jobs εβγαλε κινητο χωρις αυτα???Δεν με καταλαβατε, το κινητο αξιζει(για να εχει γινει τοσος ντορος θα ημουν βλακας να ελεγα το αντιθετο)....εγω θελω πρωτα να το πιασω να το δω..... και οχι να λεω απο τωρα οτι ειναι θεικο.....και παλι δεν μπορω να ακουω οτι επειδη αυτα που του λειπουν δεν ειναι αναγκαια....


και το bluetooth κατι παιζεται με το hardware και δεν ξεκλειδωνεται ουτε με αναβαθμηση......αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να φιαχτει η συσκευη απο την αρχη για να εχουμε bluetooth..... αλλα σιγα.... ποιος χρειαζεται σημερα bluetooth.... ολα μεσω wifi γινονται...... αντε παιδες ολοι στο συνταγμα να ανταλαξουμε τα καινουρια τραγουδια του κυριου χερια ψηλα........
οπως καταλαβαινεται bluetooth και ολα τα αλλα που λειπουν (που για να θελει να λεγεται υπερπληρες κινητο) ειναι υποχρεωμένοι να τα βαλουν , απο την καινουρια εκδοση.....σε 1 χρονο δηλαδη....

asot
08-07-2008, 10:19
Πάντως, για να μαστε ακριβείς (ακριβόλογοι) υποστηρίζει BLUETOOTH - 2 profile -(ακουστικών), δλδ σύνδέεται τουλάχιστον με ακουστικά bluetooth, απλώς δεν έχει/υποστηρίζει άλλες λειτουργίες (πχ αποστολή αρχείων με bluetooth, κλπ)

tasioskis
08-07-2008, 10:46
Πάντως, για να μαστε ακριβείς (ακριβόλογοι) υποστηρίζει BLUETOOTH - 2 profile -(ακουστικών), δλδ σύνδέεται τουλάχιστον με ακουστικά bluetooth, απλώς δεν έχει/υποστηρίζει άλλες λειτουργίες (πχ αποστολή αρχείων με bluetooth, κλπ)


και αυτο γιατι μπορει να μην εχει ουτε ανοιχτη ακροαση.... τουλαχιστον οταν οδηγεις να εχεις ακουστικα.....λολολολολ..... πλακα κανω.....

badboyfriend
08-07-2008, 11:18
τι εννοειτε δηλαδη, επειδη ο badboyfriend δεν χρειαζεται 5mp καμερα και επειδη δεν εκανε ποτε βιντεοκληση παει να πει οτι o jobs εβγαλε κινητο χωρις αυτα???Δεν με καταλαβατε, το κινητο αξιζει(για να εχει γινει τοσος ντορος θα ημουν βλακας να ελεγα το αντιθετο)....εγω θελω πρωτα να το πιασω να το δω..... και οχι να λεω απο τωρα οτι ειναι θεικο.....και παλι δεν μπορω να ακουω οτι επειδη αυτα που του λειπουν δεν ειναι αναγκαια....


και το bluetooth κατι παιζεται με το hardware και δεν ξεκλειδωνεται ουτε με αναβαθμηση......αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να φιαχτει η συσκευη απο την αρχη για να εχουμε bluetooth..... αλλα σιγα.... ποιος χρειαζεται σημερα bluetooth.... ολα μεσω wifi γινονται...... αντε παιδες ολοι στο συνταγμα να ανταλαξουμε τα καινουρια τραγουδια του κυριου χερια ψηλα........
οπως καταλαβαινεται bluetooth και ολα τα αλλα που λειπουν (που για να θελει να λεγεται υπερπληρες κινητο) ειναι υποχρεωμένοι να τα βαλουν , απο την καινουρια εκδοση.....σε 1 χρονο δηλαδη....

Μην παρεξηγείς αυτό που έγραψα. Δεν είπα ότι επειδή δεν τα χρειάζομαι εγώ δεν είναι αναγκαία. Ειδικά για τη βιντεοκλήση και τo 3G, φαντάζομαι ο λόγος που δεν είχε είναι γιατί το κινητό σχεδιάστηκε πρωτίστως για την αμερικάνικη αγορά που δεν έχει δίκτυα τρίτης γενιάς.
Αλλά ας το πάρουμε από μια πιο ρεαλιστική πλευρά. Πόσες βιντεοκλήσεις έχεις κάνει? Πόσες βιντεοκλήσεις έχουν κάνει όλοι σου οι γνωστοί μαζί? Ξεπερνούν στο σύνολο τις 5?τις 10?
Όσο για τη φωτογραφική μηχανή εμμένω στην άποψη μου. Το κινητό (γενικότερα, όχι μόνο το συγκεκριμένο) δεν έχει πρωταρχική λειτουργία να βγάζει φωτογραφίες. Η βασική λειτουργία του είναι να μιλάς στο τηλέφωνο και να στέλνεις μηνύματα. Από κει και πέρα αν σου δίνει την έξτρα δυνατότητα να μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία (όταν δεν κουβαλάς τη φωτογραφική σου μηχανή μαζί), οκ δεκτόν. Αλλά αν σε ενδιαφέρει να βγάζεις καλές φωτογραφίες γιαυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές, με 5-10-100MP ανάλυση.

WolfRathmA
09-07-2008, 03:32
και αυτο γιατι μπορει να μην εχει ουτε ανοιχτη ακροαση.... τουλαχιστον οταν οδηγεις να εχεις ακουστικα.....λολολολολ..... πλακα κανω.....

Εχει ανοιχτη ακροαση ρε :p

WolfRathmA
09-07-2008, 05:59
Oh my GOD!!! HERE IT IIIIIIS!!!

http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/07/iphone3g_12.jpg

http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/07/iphone3g_8.jpg

http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/07/iphone3g_1.jpg

http://www.engadget.com/2008/07/08/us-iphone-3g-gets-unboxed-and-handled/

AAAAAAAAAAAAAAAA!!! :D :D :D :p

ps4
09-07-2008, 09:31
Μην παρεξηγείς αυτό που έγραψα. Δεν είπα ότι επειδή δεν τα χρειάζομαι εγώ δεν είναι αναγκαία. Ειδικά για τη βιντεοκλήση και τo 3G, φαντάζομαι ο λόγος που δεν είχε είναι γιατί το κινητό σχεδιάστηκε πρωτίστως για την αμερικάνικη αγορά που δεν έχει δίκτυα τρίτης γενιάς.
Αλλά ας το πάρουμε από μια πιο ρεαλιστική πλευρά. Πόσες βιντεοκλήσεις έχεις κάνει? Πόσες βιντεοκλήσεις έχουν κάνει όλοι σου οι γνωστοί μαζί? Ξεπερνούν στο σύνολο τις 5?τις 10?
Όσο για τη φωτογραφική μηχανή εμμένω στην άποψη μου. Το κινητό (γενικότερα, όχι μόνο το συγκεκριμένο) δεν έχει πρωταρχική λειτουργία να βγάζει φωτογραφίες. Η βασική λειτουργία του είναι να μιλάς στο τηλέφωνο και να στέλνεις μηνύματα. Από κει και πέρα αν σου δίνει την έξτρα δυνατότητα να μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία (όταν δεν κουβαλάς τη φωτογραφική σου μηχανή μαζί), οκ δεκτόν. Αλλά αν σε ενδιαφέρει να βγάζεις καλές φωτογραφίες γιαυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές, με 5-10-100MP ανάλυση.

Δεν ηξερα οτι στην αμερικη δεν εχουν τριτης γενιας δικτυα. Εκει νομιζα ειναι ηδη στο τεταρτο. Δεν κανω πλακα. Τεσπα.

Εγω διαφωνω στο θεμα. Γιατι ειναι απλα παραλογο απο την μερια της να μην βαλει 2 τοσο σημαντικα στοιχεια.

Πες οτι το παιρνεις το κινητο, θα το κρατησεις 2 χρονια το ελαχιστο, μεσα σε 2 χρονια μπορει οι βιντεοκλησεις να εχουν γινει η νεα ''μοδα''. Να εχουν ελαττωσει τις χρεωσεις τοσο πολυ που να ειναι πλεον λογικο να κανεις μονο βιντεοκληση, οπως κανεις σημερα απλη κληση. Η τεχνολογια βαδιζει με γοργους ρυθμους. Σκεψου οτι μια συσκευη των 500+ ευρω ΔΕΝ εχει.

Επισης για τις φωτο. Ναι υπαρχουν και φωτογραφικες με 20+mp αλλα την ευκολια του κινητου δεν την εχουν. Δεν μπορω να βαλω στην κωλοτσεπη μια Canon EOS 1 και οποτε δω κατι ή μου αρεσει κατι ή τυχει κατι να την βγαζω αερα και να τραβαω. Σου λυνει τα χερια ενα κινητο με 5mp ή εστω 3.2, προσωπικα μου εχουν τυχει ουκ ολιγες στιγμες που χρειαστηκα το κινητο ως φωτογραφικη και ευτηχως τα 3.2 του Κ800 ηταν παραπανω απο καλα στην εκτυπωση.

Αυτη η φαση ειναι σαν το προφυλακτικο ρε παιδι μου.:) Καλυτερα να εχεις και να μην το χρειαστεις παρα να το χρειαστεις και να μην το εχεις. Και στις 2 περιπτωσεις. Ειδικα οταν δινω 500+ ευρω.

Ειμαι σιγουρος πως στο αμεσο μελλον θα βγαλει ενα καινουργιο iphone και με τις 2 αυτες λειτουργιες που κατα την γνωμη μου επρεπε να εχει ηδη. Και αυτο γιατι μπορουσαν να το κανουν αλλα προτιμησαν να μην τα βαλουν. Ο λογος οσο και να ψαξω, ειναι απλα αδυνατον να καταλαβω το γιατι...(τωρα που το σκεφτομαι ισως γιατι θελει να κοψει μεγαλυτερο μεριδιο αγορας, να λανσαριστει σαν ΤΟ κινητο ΠΟΛΥ γρηγορα)

Φιλικα, κουβεντα να γινεται. :)

klepidas
09-07-2008, 10:10
http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=29937

Πάρτε φάση διαθέσημο στις 30 του μήνα στα 3οοευρώ χωρίς μεταφορικά λέτε να είναι ξεκλείδωτο?

tasioskis
09-07-2008, 10:15
Δεν ηξερα οτι στην αμερικη δεν εχουν τριτης γενιας δικτυα. Εκει νομιζα ειναι ηδη στο τεταρτο. Δεν κανω πλακα. Τεσπα.

Εγω διαφωνω στο θεμα. Γιατι ειναι απλα παραλογο απο την μερια της να μην βαλει 2 τοσο σημαντικα στοιχεια.

Πες οτι το παιρνεις το κινητο, θα το κρατησεις 2 χρονια το ελαχιστο, μεσα σε 2 χρονια μπορει οι βιντεοκλησεις να εχουν γινει η νεα ''μοδα''. Να εχουν ελαττωσει τις χρεωσεις τοσο πολυ που να ειναι πλεον λογικο να κανεις μονο βιντεοκληση, οπως κανεις σημερα απλη κληση. Η τεχνολογια βαδιζει με γοργους ρυθμους. Σκεψου οτι μια συσκευη των 500+ ευρω ΔΕΝ εχει.

Επισης για τις φωτο. Ναι υπαρχουν και φωτογραφικες με 20+mp αλλα την ευκολια του κινητου δεν την εχουν. Δεν μπορω να βαλω στην κωλοτσεπη μια Canon EOS 1 και οποτε δω κατι ή μου αρεσει κατι ή τυχει κατι να την βγαζω αερα και να τραβαω. Σου λυνει τα χερια ενα κινητο με 5mp ή εστω 3.2, προσωπικα μου εχουν τυχει ουκ ολιγες στιγμες που χρειαστηκα το κινητο ως φωτογραφικη και ευτηχως τα 3.2 του Κ800 ηταν παραπανω απο καλα στην εκτυπωση.

Αυτη η φαση ειναι σαν το προφυλακτικο ρε παιδι μου.:) Καλυτερα να εχεις και να μην το χρειαστεις παρα να το χρειαστεις και να μην το εχεις. Και στις 2 περιπτωσεις. Ειδικα οταν δινω 500+ ευρω.

Ειμαι σιγουρος πως στο αμεσο μελλον θα βγαλει ενα καινουργιο iphone και με τις 2 αυτες λειτουργιες που κατα την γνωμη μου επρεπε να εχει ηδη. Και αυτο γιατι μπορουσαν να το κανουν αλλα προτιμησαν να μην τα βαλουν. Ο λογος οσο και να ψαξω, ειναι απλα αδυνατον να καταλαβω το γιατι...(τωρα που το σκεφτομαι ισως γιατι θελει να κοψει μεγαλυτερο μεριδιο αγορας, να λανσαριστει σαν ΤΟ κινητο ΠΟΛΥ γρηγορα)

Φιλικα, κουβεντα να γινεται. :)


εισαι πολυ σωστος....... και εγω φιλικα τα λεω.....


αυτο που λεμε για αμερικη οτι δεν εχει δίκτυα 3ης γενια ισως και να ισχυει,αλλα απο την στιγμη που το λανσαρει σε ολο τον κοσμο τι γινεται....???
παντως γενικα αυτο που εχω διαβασει απο παντου, ειναι οτι αυτα που λειπουν απο το iphone και δεν ειναι λιγα, δεν ειναι αναγκαια.....Στην ευρωπη για να πουλησει και να σταθει στον ανταγωνισμο 1 κινητο πρεπει να εχει σαν στανταρ αυτα που λειποyν απο το iphone.....

WolfRathmA
11-07-2008, 05:10
Apple iPhone App Store is live... NOW! (http://www.pocketgamer.co.uk/r/iPhone/news.asp?c=7619)


App Store was supposed to launch at 5pm today. That's the official time. But it's actually live now, and accessible from within iTunes.

The backdoor way in, which admittedly wasn't that well hidden, is via the just-released iTunes 7.7 from Apple's website. There's a prominent link from the homepage too - so it's kosher.http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/iphone-app-store-games.jpg

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/iphone-space-monkey.jpg



First iPhone App Store Walkthrough (Verdict: Works Perfectly) (http://gizmodo.com/5023707/first-iphone-app-store-walkthrough-verdict-works-perfectly)

ΕΦΥΓΑ! :bgrin2:

WolfRathmA
11-07-2008, 05:32
Οι οδηγίες αυτές αφορούν τους κατόχους iPhone 2G οι οποίοι επιθυμούν αναβάθμιση σε 3G.

Activation

Once you've got your new iPhone 3G, you'll need to connect to iTunes to activate it.

To activate your iPhone 3G

Insert your current SIM card into your iPhone 3G using the SIM ejector tool found in your iPhone 3G box.
Connect your iPhone 3G to a USB 2.0 port on your Mac or PC (not on the keyboard) using the cable included in the box. iTunes opens automatically.
Follow the onscreen instructions in iTunes to activate iPhone 3G and sync your contacts, calendars, music, photos, podcasts, videos, email accounts, and web bookmarks.


Don't need 2 iPhones!

We want to make sure you find a good home for your old iPhone once you upgrade. If you've a friend, colleague or family member they can use it as a phone by choosing any of the three options below.


If they're on an existing O2 18-month minimum term contract, they can just transfer onto a Pay Monthly tariff for iPhone*. The end date of their contract will stay the same. Once their tariff has been transferred, they just need to connect to iTunes to activate the iPhone.
If they're an O2 business customers, they'll need to move onto a current business tariff with an iPhone Bolt On and will be able to keep their existing contract term*. Once their tariff has been transferred, they just need to connect to iTunes to activate the iPhone. To arrange this they'll need to contact Business Customer Services.
Existing O2 Pay & Go customers can use their current O2 Pay & Go SIM card or new customers can join O2 by getting a free Pay & Go iPhone SIM card from an O2 store. Then add the unlimited Web and Wi-Fi iPhone Bolt On (£10 a month). The only thing that does not work with this option is the Visual Voicemail.


Το λέει ξεκάθαρα, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να συνδεθείς στο iTunes και να ενεργοποιήσεις τη συσκευή σου http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif

Δεν αναφέρει πουθενά ενεργοποίηση στο κατάστημα, η όλη διαδικασία μοιάζει να είναι ίδια με την υφιστάμενη.

Για να δούμε, για να δούμε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2406865#post2406865

Οποτε περιμενουμε νεα συντομα :)

Κατι μου λεει οτι θα το παρω απο αμερικη για αλλη μια φορα :p

WolfRathmA
11-07-2008, 05:51
Καλα.... αντε γεια!

Τρεξτε να δειτε στο itunes τι εφαρμογες εχουν βγαλει! Απιστευτες πραγματικα!

Εφαργμογη να βλεπεις ολη τη λιστα απο το itunes του υπολογιστη σου απο οπου και να εισαι! Να βαζεις οτι τραγουδι θες να ακουσεις!

Εφαργμογη να ηχογραφεις το τραγουδι που ακους και δε ξερεις πως λεγεται και να το βρησκει!

Και πολλα! Πολλα! Πολλα αλλα!

Τα παραπανω ειναι free κιολας! Υπαρχουν απειρες free εφαργμογες!!!

edit: ΕΛΕΟΣ!!! Μεχρι και Review Application απο το IGN υπαρχη!!!
EDIT ΞΑΝΑ!: Αυτε δε γινονται! Εφαρμογη που σου βρησκει το τραγουδι ειτε το λες προφορικα ποιος το τραγουδαει και ποιο ειναι το κομματι ή ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΟ ΒΡΗΣΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! :fryingpan:

tasioskis
11-07-2008, 11:05
Καλα.... αντε γεια!

Τρεξτε να δειτε στο itunes τι εφαρμογες εχουν βγαλει! Απιστευτες πραγματικα!

Εφαργμογη να βλεπεις ολη τη λιστα απο το itunes του υπολογιστη σου απο οπου και να εισαι! Να βαζεις οτι τραγουδι θες να ακουσεις!

Εφαργμογη να ηχογραφεις το τραγουδι που ακους και δε ξερεις πως λεγεται και να το βρησκει!

Και πολλα! Πολλα! Πολλα αλλα!

Τα παραπανω ειναι free κιολας! Υπαρχουν απειρες free εφαργμογες!!!

edit: ΕΛΕΟΣ!!! Μεχρι και Review Application απο το IGN υπαρχη!!!
EDIT ΞΑΝΑ!: Αυτε δε γινονται! Εφαρμογη που σου βρησκει το τραγουδι ειτε το λες προφορικα ποιος το τραγουδαει και ποιο ειναι το κομματι ή ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΟ ΒΡΗΣΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! :fryingpan:


για πες μου αν του πω το μαντουβαλα θα μου το βρει????????????????????:fight:

personGR
11-07-2008, 11:28
EDIT ΞΑΝΑ!: Αυτε δε γινονται! Εφαρμογη που σου βρησκει το τραγουδι ειτε το λες προφορικα ποιος το τραγουδαει και ποιο ειναι το κομματι ή ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΟ ΒΡΗΣΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! :fryingpan:

TrackID λέγεται και τα Sony Ericsson το έχουν εδώ και..ένα εξάμηνο?δύο?Θα σε γελάσω...:bgrin2:

vales
11-07-2008, 11:46
για πες μου αν του πω το μαντουβαλα θα μου το βρει????????????????????:fight:
:rofl::rofl:

desperate_gamer
11-07-2008, 17:10
Τώρα αυτό είναι δυνατόν να δουλεύει σωστά; Τα μισά τραγούδια, λάθος θα τα βγάζει.

Αν κρίνω από τα εξώφυλλα που μπορεί να βρει το itunes για τα τραγούδια σου...

WolfRathmA
11-07-2008, 17:13
TrackID λέγεται και τα Sony Ericsson το έχουν εδώ και..ένα εξάμηνο?δύο?Θα σε γελάσω...:bgrin2:

I know that.. και περιμενα οτι καποιος θα πεταχτει και θα το πει. Αυτο εχει κυκλοφορησει χρονια τωρα... Αλλα να ηχογραφεις και να σου βρησκει το τραγουδι.
ΟΧΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ!!!!!

geodlord7
11-07-2008, 17:22
Εμεις που εχουμε το απλο iphone, οχι το 3g, μπορουμε τωρα να βαλουμε το νεο firmware μαζι με το appstore??

Wolfrathma εσυ περασες το appstore??

badboyfriend
11-07-2008, 17:23
Όλες οι εφαρμογές που έχει το App store είναι για 2.0 firmware που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη Γιώργο. Υπομονή.

geodlord7
11-07-2008, 17:27
E που θα παει θα το χακαρουν και αυτο και θα το περασουμε και εμεις σε κανα 20ημερο:p

WolfRathmA
11-07-2008, 17:28
Οχι ακομα ρε τρελε! Αυριο θα βγει! Πανικος θα γινει!
Αλλα μη κανεις καμια σαχλαμαρα και το βαλεις, γιατι θα κλειδωθει και το τηλεφωνο σου μαζι. Αν και λενε οτι εχουν κανει καποια βηματα για να το ξεκλειδωσουν και αυτο :D

badboyfriend
11-07-2008, 17:33
Ε αφού έχουν ξεκλειδώσει ήδη τη beta που κυκλοφορεί εδώ και πολύ καιρό. Φαντάζομαι δε θα είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο. Απλώς καλό θα ήταν να περιμένετε λίγο καιρό, μέχρι να βγουν οι εφαρμογές που χρησιμοποιείτε στον Installer για 2.0. Γιατί μη μου πείτε ότι θα προτιμήσετε να τα αγοράσετε από το Appstore!

geodlord7
11-07-2008, 17:36
Nαι οντως.Απο την στιγμη που χακαραν την beta δεν νομιζω να ειναι τιποτα δυσκολο για αυτους.............Αντε να δουμε.

WolfRathmA
11-07-2008, 17:37
Με τι καμια! LoL...

Για να δουμε τι θα αλλαξει... Προφανος θα αλλαξουν παλι permissions και folders και θα γινει ενας πανικος...

personGR
11-07-2008, 17:42
ΟΧΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ!!!!!

Νομίζεις...Η vodafone έχει αυτήν την υπηρεσία στο live πριν καν ανακοινωθεί για το Iphone..

SQP_GR
11-07-2008, 17:44
iparxi tropos na to parume apo amerika 199 dolar

geodlord7
11-07-2008, 17:48
Νομίζεις...Η vodafone έχει αυτήν την υπηρεσία στο live πριν καν ανακοινωθεί για το Iphone..

Και εσυ πληρωνε το πολυ ευχρηστο και γρηγορα vodafone live για οποτε σου καπνισει να βρεις ενα τραγουδι.....

personGR
11-07-2008, 18:01
Και εσυ πληρωνε το πολυ ευχρηστο και γρηγορα vodafone live για οποτε σου καπνισει να βρεις ενα τραγουδι.....

Ανέκαθεν δε χρησιμοποιούσα τέτοιες υπηρεσίες..
Τις βρίσκω και άχρηστες και γελοίες...

WolfRathmA
11-07-2008, 18:06
Ανέκαθεν δε χρησιμοποιούσα τέτοιες υπηρεσίες..
Τις βρίσκω και άχρηστες και γελοίες...

Αμα την εχεις τσαμπα ομως θα την χρισιμοποιησεις...

Σε βλεπω να τραγουδας σπιτι σου με το κινιτο στο χερι.. χαχαχαχα :rofl::rofl::rofl:

personGR
11-07-2008, 18:08
Αμα την εχεις τσαμπα ομως θα την χρισιμοποιησεις...

Σε βλεπω να τραγουδας σπιτι σου με το κινιτο στο χερι.. χαχαχαχα :rofl::rofl::rofl:

Λες να είμαι τόσο άχρηστος που να κάθομαι να γελιοποιώ τον εαυτό μου μπροστά σε ένα κινητό?
Ακούω ένα τραγούδιτο ψάχνω αλλού...
Άλλωστε το itunes έχει πολύ περιορισμένη συλλογή στη μουσική που ακούω...

WolfRathmA
11-07-2008, 18:09
Μας επισες τωρα :frog::frog::frog:

personGR
11-07-2008, 18:10
Μας επισες τωρα :frog::frog::frog:

Ναι και εγώ πιστεύω πως σας έπισα

pictorino
11-07-2008, 18:14
το ρήμα είναι πείθω,άρα πείτε καλύτερα έπεισα
1,2,3 μου βγάλατε το μάτι,και κάνω και εργασία για την πειθώ στα δικαστήρια (Αριστοτέλης περί ρητορικής)

WolfRathmA
11-07-2008, 18:20
UK 3G iPhone unboxing (http://www.pocketgamer.co.uk/r/iPhone/UK+3G+iPhone+unboxing/news.asp?c=7651)

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/unbox1.jpg

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/unbox3.jpg

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/unbox5.jpg

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/unbox6.jpg

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/unbox12.jpg

http://www.pocketgamer.co.uk/FCKEditorFiles/unbox15.jpg

jorgedept
11-07-2008, 18:58
γιατί στο slide bar έχει κινέζικα/ιαπωνικά;

badboyfriend
11-07-2008, 19:06
Και στην από πάνω φωτογραφία είναι στα Ιταλικά(?).

likudeez
11-07-2008, 20:35
iparxi tropos na to parume apo amerika 199 dolar

σαν ερωτηση το λες η ξερεις κατι που αγνοω?:prayer:

WolfRathmA
11-07-2008, 20:36
Παιδια οταν το iphone ειναι κλειδωμενο και σου βγαζει απο κατω σε διαφορες γλωσσες τι πρεπει να κανεις.

Δηλαδη το πανω μηνυμα που ειναι στα γιαπωνεζικα λεει "connect to itunes" και επισης αυτο γυριζει συνεχεια και αλλαζει γλωσσα, απο τα ιταλικα στα ισπανικα, γιαπωνεζικα, γερμανικα κλτ κλτ... Ελληνικα δεν εχει μη φοβάστε :p

Και ενα ωραιο νεο τωρα..

3G iPhone unlocked (http://www.mobile-ent.biz/news/30919/3G-iPhone-unlocked)




Hackers break Apple’s security measures just hours after flagship handset goes on sale
It took a couple of months for hackers to break the security code on the original iPhone – but overnight news has broken that only hours after hitting shelves Apple’s new handset has already been cracked wide open.

Gizmodo (http://gizmodo.com/5023971/iphone-os-20-unlocked-yes) reports that the group known as the iPhone Dev Team cracked the machine before it went on official sale

Αγοραστε το απο οπου θελετε (αν δε σας ενδιαφερει η εγγυηση) αφοβα. Το λογισμικο ειναι ακριβος ιδιο με το παλιο iphone. Το εχουν μαθει απ'εξω και ανακατοτε οι hackers :p

geodlord7
11-07-2008, 21:03
Aρα τωρα θα βγει και custom 2.00 firmware και θα μπορουμε να το βαλουμε και εμεις?!?!?!

Να στε καλα χακερς!!!

jorgedept
12-07-2008, 16:56
insider μου είπε ότι το iPhone 3G θα αρχίσει να πωλείται στην Ελλάδα από 28 Ιουλίου ή 2 Αυγούστου

ο Θεός και η ψυχή του ξέρουν αν λέει αλήθεια

geodlord7
12-07-2008, 17:00
Ο "insider" σου μαλλον ειναι "outsider":p

H vodafone εχει πει το πρωτο 10ημερο του Σεπτεμβριου.

jorgedept
12-07-2008, 17:03
Ο "insider" σου μαλλον ειναι "outsider":p

H vodafone εχει πει το πρωτο 10ημερο του Σεπτεμβριου.

δείξε μου την επίσημη δήλωση ή έχεις και εσύ έναν insider?

geodlord7
12-07-2008, 17:04
Oχι δεν εχω εγω τον insider αλλα το www.myphone.gr

Και μεχρι στιγμης σε ολες τις φημες που τις βγαζανε, ηταν σωστες;)

jorgedept
12-07-2008, 17:07
άρα η vodafone δεν είπε τίποτα επίσημα και εσύ απλώς αναμασάς μία φήμη που άκουσες

well done

geodlord7
12-07-2008, 17:10
Yep, "αναμασω" εγω και ενα ολοκληρο φορουμ.......

Τουλαχιστον η δικη μου ειναι πιο εγκυρη:p

Εσυ περιμενε το στις 28 Ιουλιου:p

Aααα, ακομα και το περιοδικα το γραφουν για 10 Σεπτεμβριου.

jorgedept
12-07-2008, 17:15
ένας χρειάζεται πάντα για να διαδώσει κάτι οι άλλοι κάνουν τα πρόβατα.

Υ.Γ εγώ μπορώ να περιμένω, δεν αγοράζω το v1 λέγοντας ότι το 3G δεν έχει καμιά ιδιαίτερη διαφορά. ;)

geodlord7
12-07-2008, 17:24
ένας χρειάζεται πάντα για να διαδώσει κάτι οι άλλοι κάνουν τα πρόβατα.

Υ.Γ εγώ μπορώ να περιμένω, δεν αγοράζω το v1 λέγοντας ότι το 3G δεν έχει καμιά ιδιαίτερη διαφορά. ;)

Με γεια σου, με χαρα σου.

Αν και υπονοεις εμενα ενω ποτε δεν ειπα οτι δεν εχουν καμια ιδιαιτερη διαφορα...αλλοι το λεγανε;)

Και αντικειμενικα 2 διαφορες εχουν.
1)3G
2)Gps

Για αλλον ειναι σημαντικες, για αλλον οχι.

jorgedept
12-07-2008, 17:32
κρίμα που δεν κρατάμε τα logs απο το msn, anyway είπαμε στους τυφλούς «βασιλεύει» ο μονόφθαλμος

geodlord7
12-07-2008, 17:36
Ναι σωστο αυτο που λες αν και δεν καταλαβαινω που κολλαει στο θρεντ με το iphone 3G
:ohthedrama::ohthedrama:

Aν και παλι δεν με νοιαζει τι σου ειπα στο msn 20 μερες πριν.Τωρα αλλαξα γνωμη ο,τι και αν σου πα............

jorgedept
12-07-2008, 17:51
αααα ξέχασα, 16χ δεν είσαι είπαμε; ε τότε έχεις ελαφρυντικά λόγο ηλικίας!

peace out now

desperate_gamer
12-07-2008, 19:07
Software Problems Bug Apple’s Launch of New iPhone







By THE ASSOCIATED PRESS
Published: July 11, 2008
Filed at 10:21 p.m. ET



NEW YORK (AP) -- The launch of Apple Inc.'s (http://topics.nytimes.com/top/news/business/companies/apple_computer_inc/index.html?inline=nyt-org) much-anticipated new iPhone (http://topics.nytimes.com/top/reference/timestopics/subjects/i/iphone/index.html?inline=nyt-classifier) turned into an information-technology meltdown on Friday, as customers were unable to get their phones working.


''It's such grief and aggravation,'' said Frederick Smalls, an insurance broker in Whitman, Mass., after spending two hours on the phone with Apple (http://topics.nytimes.com/top/news/business/companies/apple_computer_inc/index.html?inline=nyt-org) and AT&T (http://topics.nytimes.com/top/news/business/companies/at_and_t/index.html?inline=nyt-org) Inc., trying to get his new iPhone to work.


In stores, people waited at counters to get the phones activated, as lines built behind them. Many of the customers had already camped out for several hours in line to become among the first with the new phone, which updates the one launched a year ago by speeding up Internet access and adding a navigation chip.
A spokesman for AT&T, the exclusive carrier for the iPhone in the U.S., said there was a global problem with Apple's iTunes servers that prevented the phones from being fully activated in-store, as had been planned.


Instead, employees are telling buyers to go home and perform the last step by connecting their phones to their own computers, spokesman Michael Coe said.
However, the iTunes servers were equally hard to reach from home, leaving the phones unusable except for emergency calls.


The problem extended to owners of the previous iPhone model. A software update released for that phone on Friday morning required the phone to be reactivated through iTunes.


''It's a mess,'' said freelance photographer Giovanni Cipriano, who updated his first-generation iPhone only to find it unusable.


Apple shares fell $4.05, or 2.3 percent, to close Friday at $172.58 amid a general decline in U.S. stocks.


When the first iPhone went on sale a year ago, customers performed the whole activation procedure at home, freeing store employees to focus on sales. But the new model is subsidized by carriers, and Apple and AT&T therefore planned to activate all phones in-store to get customers on a contract.


The new phone went on sale in 21 countries on Friday, creating a global burden on the iTunes servers.


The iPhone has been widely lauded for its ease of use and rich features, but Apple is a newcomer to the cell-phone business, and it's made some missteps. When it launched the first phone in the U.S. a year ago, it initially priced the phones high, at $499 and $599, then cut the price by $200 just 10 weeks later, throwing early buyers for a loop.
Rollouts to other countries were slow, as Apple tried to get carriers on board with its unusual pricing scheme, which included monthly fees to Apple. The business model of the new phone follows industry norms, and the price is lower: $199 or $299 in the U.S.
On Thursday, Apple had problems with the launch of a new data service, MobileMe. The service is designed to synchronize a users personal data across devices, including the iPhone, but many users were denied access to their accounts.


Enthusiasm was high ahead of the Friday morning launch of the new phone.
Alex Cavallo, 24, was one of hundreds lined up at the Fifth Avenue store, just as he had been a year ago for the original iPhone. He sold that one recently on eBay (http://topics.nytimes.com/top/news/business/companies/ebay_inc/index.html?inline=nyt-org) in anticipation of the new one. In the meantime, he has been using another phone, which felt ''uncomfortable.''


''The iPhone is just a superior user experience,'' he said. The phone also proved a decent investment for him: He bought the old model for $599 and sold it for $570.
Nick Epperson, a 24-year-old grad student, spent the night outside an AT&T store in Atlanta, keeping his cheer up with bags of Doritos, three games of Scrabble and two packs of cigarettes. Asked why he was waiting in line, he responded simply ''Chicks dig the iPhone.''


IPhone fever was strong even in Japan, where consumers are used to tech-heavy phones that do restaurant searches, e-mail, music downloads, reading digital novels and electronic shopping. More than 1,000 people lined up at the Softbank Corp. store in Tokyo and the phone quickly sold out.


''Just look at this obviously innovative design,'' Yuki Kurita, 23, said as he emerged from buying his iPhone, carrying bags of clothing and a skateboard he had used as a chair during his wait outside the Tokyo store. ''I am so thrilled just thinking about how I get to touch this.''


The phone went on sale first in New Zealand, where hundreds of people lined up outside stores to snap it up right at midnight -- 8 a.m. Thursday in New York.
''Steve Jobs (http://topics.nytimes.com/top/reference/timestopics/people/j/steven_p_jobs/index.html?inline=nyt-per) knows what people want,'' Web developer Lucinda McCullough told the Christchurch Press newspaper, referring to Apple's chief executive. ''And I need a new phone.''


In Germany, sales were brisk at local carrier T-Mobile's stores, particularly in Munich, Hamburg and Cologne, said spokeswoman Marion Kessing.


http://www.nytimes.com/aponline/business/AP-Apple-iPhone.html?_r=3&oref=slogin&oref=slogin&oref=slogin

Καλά παιδάκια μη πάθετε και τίποτα. Περιμέντε και λίγο. :frog:

personGR
12-07-2008, 20:09
αααα ξέχασα, 16χ δεν είσαι είπαμε; ε τότε έχεις ελαφρυντικά λόγο ηλικίας!

peace out now

Με εκνευρίζουν τέτοια σχόλια :jiggy::jiggy::jiggy::jiggy:

jorgedept
12-07-2008, 22:31
τα έχει αυτά η ζωή

dj pete
12-07-2008, 23:29
παιδια κοιταξτε αυτο εδω το site http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=29937 εχει το i-phone μονο 300 ευρω
αλλα δεν νομιζω να αληθευει

WolfRathmA
13-07-2008, 00:27
Εχει γινει ποστ και στη προηγουμενη σελιδα. Μουφα ειναι... στανταρ. Υπομονη παιδια.. Μη βιαζεσται ολα θα γινουν.

geodlord7
13-07-2008, 00:48
Με εκνευρίζουν τέτοια σχόλια :jiggy::jiggy::jiggy::jiggy:

Kai μενα αλλα κραταω επιπεδο:bgrin2:

personGR
13-07-2008, 00:48
Kai μενα αλλα κραταω επιπεδο:bgrin2:

:ohthedrama:

WolfRathmA
13-07-2008, 18:17
Will It Blend? - iPhone3G

DLxq90xmYUs (http://www.youtube.com/watch?v=DLxq90xmYUs)

desperate_gamer
13-07-2008, 18:48
Τον σιχαίνομαι αυτόν τον παππούλη.. Έλεος... Εδώ ο κόσμος πεινάει και άλλοι δεν έχουν καν λεφτά για iPhone κι αυτός τα παίρνει και τα λιανίζει. Πάω στοίχημα ότι είναι βλαχο-ρεπουμπλικάνος και θα ψηφίσει McCain το γίδι!

geodlord7
13-07-2008, 19:01
Τον σιχαίνομαι αυτόν τον παππούλη.. Έλεος... Εδώ ο κόσμος πεινάει και άλλοι δεν έχουν καν λεφτά για iPhone κι αυτός τα παίρνει και τα λιανίζει. Πάω στοίχημα ότι είναι βλαχο-ρεπουμπλικάνος και θα ψηφίσει McCain το γίδι!

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl:

Kαι εγω ετσι τον κοβω:angry:

Αλλα και εσυ ρε παιδι μου πολυ ομπαμικος:angry::angry:

desperate_gamer
13-07-2008, 19:02
Αλλα και εσυ ρε παιδι μου πολυ ομπαμικος:angry::angry:

Forever! :bowdown::p

personGR
14-07-2008, 00:58
Μερικά φοβερά posts που βρήκα στο myphone.gr όσον αφορά το iPhone:

RAZR2


Σίγουρα το iphone είναι από τις ομορφότερες συσκευές της αγοράς. Κορυφαίο MP3 player και κορυφαία οθόνη αλλά τίποτε άλλο! Επίσης κατά τη γνώμη μου είναι λίγο παντοφλέ, δεν είναι βολικό στο χέρι καθότι είναι αρκετά μεγάλο και φαρδύ για τα σημερινά μινιμαλιστικά δεδομένα.
Υπολείπεται πλήρως του ανταγωνισμού ακόμα και σε βασικές δυνατότητες που θεωρούμε αυτονόητες σε όλα τα κινητά πλέον ανεξαρτήτως κατηγορίας και τιμής. Ως "κινητό" σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό είναι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει. Βέβαια δεν είναι στην πραγματικότητα κινητό αφού η Apple απλώς μετέτρεψε το ipod touch σε τηλέφωνο για να πάρει μερίδιο από εκεί. Κατά τη γνώμη μου μόνο δυο λόγοι υπάρχουν για να το πάρει κάποιος. Είτε το αγοράζεις γιατί σε ενδιαφέρει κυρίως η εμφάνιση και τα εντυπωσιακά gadget για να πουλάς που λέμε μούρη είτε γιατί προτίστως θέλεις ένα ipod touch, δηλαδή σε ενδιαφέρει κυρίως να ακούς μουσική και παράλληλα να μπορείς να κάνεις και κλήσεις και να μην κουβαλάς και κινητό και mp3 player μαζί σου και δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις από ένα τηλέφωνο. Κάποιον που τον ενδιαφέρει κατά βάση το κομμάτι "τηλέφωνο" δεν αξίζει να το αγοράσει καθότι υπάρχουν άλλες συσκευές εξίσου όμορφες με παραπλήσια τιμή αλλά και κορυφαίες δυνατότητες.

cyboy25

Προς το παρόν με βάση τις διευκρινήσεις της Vodafone, τα specs της Apple και τη παρουσίαση του Jobs (καλά ο τύπος θέλει να θεωρείται style gurru και εμφανίζεται έτσι; Ούτε πιτσιρίκια 1ης γυμνασίου που τα ντύνει η μαμά δε είναι έτσι ντυμένα. Ιιιιιιι χα, που πα ρε φίλε ;;;;;;; ) , έχω να σημειώσω μόνο τα εξής :

1. Υποστήριξη Ελληνικών - sorry no luck
2. Αναφορά παράδοσης SMS - sorry no luck
3. MMS - sorry no luck
4. Video Call Camera - sorry no luck
5. Εγγραφή Video - sorry no luck
6. Bluetooth send & receive files - sorry no luck
7. WiFi sync - sorry no luck
8. Copy Paste - sorry no luck
9. GPS software - sorry no luck
10. 2 megapixel camera χωρίς autofocus και flash

Κατά τα άλλα ο Jobs έλεγε : "... we' ve learned so much in the last year from the iPhone ... " !
Χα χα χα χα χα χα ...
Και επαναλάμβανε συνέχεια "... it's so beautiful ... it's so beautiful ... it's so beautiful ... "
Χαλάρωσε φιλαράκο, για κινητό τηλέφωνο μιλάμε, by the way που είναι οι ουσιαστικές και απαραίτητες βελτιώσεις - προσθήκες σε software & hardware ;
Στην ουσία δηλαδή το μόνο που θεώρησαν ότι πρέπει να αλλάξουν είναι να προσθέσουν ένα 3g chip με αντίστοιχη προσαρμογή της μπαταρίας, ένα gps receiver, να αλλάξουν το πίσω αλουμινένιο καπάκι με ένα πλασικό μαύρο γυαλιστερό και να προσθέσουν την επιλογή για άσπρο πίσω πλαστικό στην έκδοση των 16 GB ;

Έλεος .... !
Έχουμε 2008 και πλησιάζουμε 2009 μέχρι να έρθει Ελλάδα ...

dbenia


Όντως η Apple με νέα αιχμή του δόρατός της το iPhone κάνει μια προσπάθεια να πάρει μερίδιο αγοράς (όχι μόνο στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας) απο Microsoft, Real Networks (RealPlayer), Adobe (Flash) {βλέπε π.χ Adobe + LG = UI Prada, UI Viewty κ.τ.λ αλλά και νέα συμφωνία Adobe + Sony Ericsson = απο κοινού ανάπτυξη νέου UI. Η Adobe θέλει μέσω του flash να γίνει η Microsoft των κινητών και του Internet, η Adobe ετοιμάζει και δικό της Browser για κινητά και υπολογιστές}, Sun (Java), επιβάλλοντας τη δική της software πλατφόρμα, αυτός είναι άλλωστε ένας απο τους λόγος που δεν υποστηρίζει flash στο iPhone.
Τώρα αν θα τα καταφέρει ή αν πρέπει να τα καταφέρει είναι ένα άλλο θέμα το οποίο σηκώνει τεράστια κουβέντα, πάντως γενικά μπορούμε να πούμε ότι εμάς σαν καταναλωτές μας συμφέρει ο ανταγωνισμός και μας βολεύει μια κατάσταση στην οποία καμία εταρία δεν έχει εξασφαλισμένη δεσπόζουσα θέση στην αγορά (για αποφυγή μονοπωλείων)...
Πάντως στο πρόσφατο παρελθόν με όπλο τα iPod κατάφερε να νικήσει τη Microsoft στο πόλεμο που είχε ξεσπάσει πριν μερικά χρόνια για το μέσο και το format αγοράς audio & video content (DRM ή μη) απο το Internet, συνδυάζοντας τα iPod με το iTunes.
Πάντα πίσω απο κάποιες φαινομενικά παράξενες επιλογές της σε όλα της τα προϊόντα (π.χ. να μην υποστηρίζει κάποιες λειτουργίες/πρωτόκολα/format όπως π.χ. ότι δεν υποστηρίζει wma και divx στα iPod) κρύβεται η γενικότερη στρατηγική της και η προσπάθειά της να κερδίσει κάποιον "πόλεμο" που μαίνεται στο κόσμο της αγοράς I.T.
Βέβαια τελικά αυτό κάνουν όλες οι εταιρίες, χρησιμοποιούν την θέση και το μερίδιο αγοράς τους προκειμένου να βγάλουν απο το παιχνίδι τις τεχνολογίες και τα προϊόντα των αναταγωνιστών για να εξασφαλίσουν τη θέση τους και να κερδίσουν μεγαλύτερο κομάτι στη "πίτα".
Τίποτα δεν είναι τυχαίο λοιπόν,απλά εμείς σαν μεμονονένοι χρήστες δε γνωρίζουμε πάντα τι γίνετε στο παρασκήνιο και τα σχέδια των εταιριών για το μέλλον, ακόμη και η πιο παράξενη επιλογή έχει λογική εξήγηση, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι αυτές οι επιλογές είναι και απαραίτητα συμφέρουσες και για εμάς τους χρήστες.
Όσο αφορά το mobile me, δεν είναι κάτι καινούργιο ή επαναστατικό ούτε σαν τεχνολογία ούτε σαν προϊόν (τέτοιες και παρόμοιες λύσεις/υλοποιήσεις υπάρχουν εδώ και χρόνια). Είναι μια υπηρεσία αρκετά εύχρηστη η οποία όμως είναι χρήσιμη μόνον για όσους είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν την ετήσια συνδρομή της. Δεν είναι υποχρεωτική για όλους, όποιος την θέλει μπορεί να την "αγοράσει", άρα καλώς υπάρχει.
Τώρα αν η δημιουργία της συμβαδίζει και απαιτεί την αντίστοιχη αφαίρεση δυνατοτήτων και χαρακτηριστικών απο π.χ. το iPhone ώστε κατα κάποιον τρόπο ο χρήστης να "εξαναγκάζεται" να στραφεί στο mobile me για να εξυπηρετηθεί, ενώ αν δεν είχαν αφαιρεθεί απο το iPhone αυτά τα χαρακτηριστικά ίσως να του ήταν άχρηστη, αυτό είναι επίσης άλλο ζήτημα που σηκώνει πάλι πολύ κουβέντα.

Τελικά με τα ίδια λεφτά πέρνω το N82 που είναι δυο φορές ανώτερο τεχνικά...

geodlord7
14-07-2008, 01:07
Εγω τωρα σκεφτομαι να παρω το sony erricson c902 που εχω επιδοτηση και στην vodafone και οχι το iphone 3g απο τη στιγμη που δεν εχει τιποτα τρελο παραπανω απο το απλο iphone.

personGR
14-07-2008, 01:14
Εγω τωρα σκεφτομαι να παρω το sony erricson c902 που εχω επιδοτηση και στην vodafone και οχι το iphone 3g απο τη στιγμη που δεν εχει τιποτα τρελο παραπανω απο το απλο iphone.

Με την 1,9 οθόνη? :fryingpan::fryingpan::fryingpan:
Καλύτερα πάρε το iphone

Πέρα από την πλάκα με αυτά τα λεφτά μπορείς να πάρεις το n78, το οποίο είναι το κινητό με το δυνατότερο λειτουργικό εκεί έξω (αλλά με χάλια πλήκτρα) και την απόλυτη κορυφή όσον αφορά την κάμερα, το n82...

geodlord7
14-07-2008, 01:26
To c902 ειναι παρα πολυ ομορφο και μικρο και εχει εκπληκτικη φωτογραφικη μηχανη cybershot 5mp.Αυτος ειναι ο λογος που θα την παρω.Γιατι οποια στιγμη θελω, θα βγαζω εκπληκτικες φωτογραφιες.

Οπως με το k800 που με την 3,2 εβγαζε εκπληκτικες φωτος.Αυτο ειναι και σεξυ και πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη.

wesker
14-07-2008, 01:35
Will It Blend? - iPhone3G

DLxq90xmYUs (http://www.youtube.com/watch?v=DLxq90xmYUs)

[Offtopic Mode On] Τι βλακας που είναι ρε. Αφού όλες οι συσκευές που παίρνει και λιώνει είναι φτιαγμένες από πλαστικό... Μου αρέσει που αναρωτιέται "will it blend?"[Offtopic Mode Off]

WolfRathmA
14-07-2008, 01:39
Γενικα αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι οποιος "δαγκωσει" το μηλο μετα κολαει για "καποιο" λογο (?)
Οντος το τηλεφωνο δεν εχει τα σουπερ χαρακτηρηστικα απο καποια αλλα τηλεφωνα της αγορας αλλα αυτο που σε τραβαει στο iPhone για παραδειγμα ειναι τα "εφε" που εχει, πχ στο ipod με το cover flow, ο τροπος που βλεπεις/ζουμαρεις στις φωτογραφιες κτλ κτλ.

Ως διαμαγιας ομως το τηλεφωνο (αν και δεν εχει τα σουπερ χαρακτηρηστικα οπως προαναφερα και παραπανω) εχει γινει πασιχνωστο παγκοσμιος χωρις καμια αμφισβητηση.

Εγω απο πλευρας μου θα αγορασω και το καινουριο iPhone 3G, γιατι μου αρεσει και το γουσταρω, οπως και θα το αγορασουν πολλοι σαν και εμενα για τον α η β λογο. Και προφανος θα το αγορασω απο αμερικη (ebay) και παλι με το που ξεκαθαρισει το τοπιο οπως εγινε και με το παλιο iPhone. Γιατι κακα τα ψεματα με τα λεφτα αυτα που θα αγορασω το iPhone απο αμερικη, δε προκειται να αγορασω αλλο κινιτο απο Ελλαδα.

wesker
14-07-2008, 02:08
Γενικα αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι οποιος "δαγκωσει" το μηλο μετα κολαει για "καποιο" λογο (?)
Οντος το τηλεφωνο δεν εχει τα σουπερ χαρακτηρηστικα απο καποια αλλα τηλεφωνα της αγορας αλλα αυτο που σε τραβαει στο iPhone για παραδειγμα ειναι τα "εφε" που εχει, πχ στο ipod με το cover flow, ο τροπος που βλεπεις/ζουμαρεις στις φωτογραφιες κτλ κτλ.

Ως διαμαγιας ομως το τηλεφωνο (αν και δεν εχει τα σουπερ χαρακτηρηστικα οπως προαναφερα και παραπανω) εχει γινει πασιχνωστο παγκοσμιος χωρις καμια αμφισβητηση.

Εγω απο πλευρας μου θα αγορασω και το καινουριο iPhone 3G, γιατι μου αρεσει και το γουσταρω, οπως και θα το αγορασουν πολλοι σαν και εμενα για τον α η β λογο. Και προφανος θα το αγορασω απο αμερικη (ebay) και παλι με το που ξεκαθαρισει το τοπιο οπως εγινε και με το παλιο iPhone. Γιατι κακα τα ψεματα με τα λεφτα αυτα που θα αγορασω το iPhone απο αμερικη, δε προκειται να αγορασω αλλο κινιτο απο Ελλαδα.

Για να είμαι ειλικρινής στην αρχή ήμουν αρνητικός απένταντι στο iPhone και αυτό λόγω χαρακτηριστικών. Τώρα που το απέκτησα,είδα τις λειτουργίες του, Είδα πόσο εύκολο είναι να το δουλέψεις αν διαβάσεις για αυτό και ασχοληθείς μαζί του που δεν μου κάνει καρδιά να το αποχωριστώ... Το 3G δεν θα το αγοράσω και αυτό γιατί δεν το χρειάζομαι και τόσο. Ούτε το 3G, ούτε το GPS που λένε οτι έχει. Για GPS εχω το PDA....

WolfRathmA
21-07-2008, 06:07
To firmware 2.0 "εσπασε" :p

Mac
http://www.iphonehellas.gr/1654/pwnage-20-tutorial-mac-users/

Windows
http://www.iphonehellas.gr/pwnage-20-tutorial-windows/

Θα το κανω οταν παω σπιτι :D

WolfRathmA
21-07-2008, 18:21
Λοιπον... εχουμε και λεμε...


ΟΥΑΟΥ! LoL! Ειναι απλα τρομερο... πιστευω κιολας οτι το τηλεφωνο εχει γινει πιο γρηγορο απο οτι ηταν πριν.

Τα προγραμματα που κατεβαζουμε απο το Appstore φενονται πλεον οτι ειναι απο τη "μαμα" apple και οτι εφαρμοζουν αψογα με το τηλεφωνο. Οχι οπως πριν που σου πηγαινε η καρδια στη κουλουρη πριν βαλεις καποιο προγραμμα. Υπαρχουν πολλα free apps τα οποιο ειναι δωρεαν και ειναι ΑΚΡΟΣ καταπληκτικα και πολυ χρησιμα. Απο παιχνιδια μεχρι προγραμμα για μουσικη, remote desktop και πολλα πολλα αλλα. Φυσικα το αρνητικο στην υποθεση ειναι οτι καποια προγραμματα που ειχατε πριν χανονται αλλα τα περισσοτερα αρχιζουν σιγα σιγα να κανουν την εμφανιση τους στο app store αλλα με καποιο χρηματικο ποσο.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το νεο firmware και πιστευω οτι αργοτερα θα ερθουν και αλλες ανανεωσεις. Απο οτι φενεται η Apple εργαζεται επανω και στα παλια iPhone για τις υπολοιπες χωρες ;) Οταν το συνδεσα μου ζητησε να κανω update για το carrier μου που ειναι η vodafone. Το εκανα κανονικα χωρις κανενα προβλημα και μου εμφανισε τις επιλογες για GPRS η κατι τετοιο τεσπα....

Απλα ειναι καταπληκτικο παιδια... Οποιος το εχει να το κανει αφοβα...

Φυσικα ξεχαστε το Ελληνικο πληκτρολογιο. Αλλα απο οτι ολα δειχνουν η apple ετοιμαζεται να μας το φτιαξει :D

desperate_gamer
21-07-2008, 18:44
Βρε Wolf. Έβγαλες άκρη με τα tutorials που γράφτηκαν;;; Γιατί εγώ ξέρω πολλούς που μπερδεύτηκαν λιγάκι :p

Γράψε καμια οδηγία!

geodlord7
21-07-2008, 18:55
Wolf ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑ!!!!

Ανοιγω το mac μου και περναω και εγω το firmware 2!!!!!

WolfRathmA
21-07-2008, 18:58
Παιδια εγω το εχω κανει με mac. Δε το εχω κανει με windows. Α! Και κατι αλλο!

Απο πληκτρολογια πολλα... (νουνου ομως ενα LoL) αλλα Ελληνικο ΔΕΝ ακομα... απο οτι ακουστηκε το ετοιμαζει η μαμα apple... Οποτε αναμονη.... :)

Edit: Αν εχει καποιος καποια δυσκολια ας μου πει. Αλλα αυτη τη στιγμη την κανω και παω για καφε χοχο :p Οποτε τα λεμε μετα!

geodlord7
21-07-2008, 19:01
Wolf αμα περασω το firmware 2 θα μου σβηστουν ολες οι εφαρμογες που εχω κατεβασει??

desperate_gamer
21-07-2008, 19:03
Παιδια εγω το εχω κανει με mac. Δε το εχω κανει με windows. Α! Και κατι αλλο!

Κωλόφαρδοι. :p

WolfRathmA
22-07-2008, 00:09
Wolf αμα περασω το firmware 2 θα μου σβηστουν ολες οι εφαρμογες που εχω κατεβασει??


Ναι ρε. Δε θα εχεις τιποτα :p

likudeez
22-07-2008, 10:59
ειμαι με ενα κατεστραμενο κινητο στο χερι και περιμενω το jesusphone 2.0 . αυτο θα πει dedication

kostasapple
22-07-2008, 11:42
iphone 3g greece 22 αυγουστου δεστε τις ζωνες σας!!!!!!!!!! πηγη macword!!! θα ειμαστε μεσα αυτη τη φορα!

NonBorn
22-07-2008, 14:55
iphone 3g greece 22 αυγουστου δεστε τις ζωνες σας!!!!!!!!!! πηγη macword!!! θα ειμαστε μεσα αυτη τη φορα!

Aμα έρθει 22 αυγούστου έχεις rep... :D :D :D Απίστευτα νέα!!!! Μπραβο!!!

geodlord7
22-07-2008, 15:10
Nαιιιιι!!!Τα καταφερα και εγω!!!!!Χτες απο τη 1 το βραδυ μεχρι τις 5 το πρωι περνουσα το firmware:D:D:D:DΚαι ολα αυτα εξαιτιας ενος ελλειπούς tutorial!!!!!!!!!

Το 2ο firmware ειναι εκπληκτικο, πολυ γρηγορο και βεβαια το appstore ειναι πολυ καλο!!!

Απο προγραμματακια ξεχωριζουν το midomi που του τραγουδας και σου βρισκει το τραγουδι:D

Ειδα οτι εχουν παιχνιδακι το crash bandicout και σκεφτομαι να ξοδευτω να θυμηθω τα παλια!!Απο τα πιο διασκεδαστικα games.

Οποιος εχει προβληματα με το firmware 2.00 κατα την εγκατασταση ρωτηστε με:DΜετα απο 4 restore και 3 διαφορετικους τροπους εγκαταστασης τα εχω μαθει απεξω:D:D

WolfRathmA
22-07-2008, 15:15
Nαιιιιι!!!Τα καταφερα και εγω!!!!!Χτες απο τη 1 το βραδυ μεχρι τις 5 το πρωι περνουσα το firmware:D:D:D:DΚαι ολα αυτα εξαιτιας ενος ελλειπούς tutorial!!!!!!!!!

Το 2ο firmware ειναι εκπληκτικο, πολυ γρηγορο και βεβαια το appstore ειναι πολυ καλο!!!

Απο προγραμματακια ξεχωριζουν το midomi που του τραγουδας και σου βρισκει το τραγουδι:D

Ειδα οτι εχουν παιχνιδακι το crash bandicout και σκεφτομαι να ξοδευτω να θυμηθω τα παλια!!Απο τα πιο διασκεδαστικα games.

Οποιος εχει προβληματα με το firmware 2.00 κατα την εγκατασταση ρωτηστε με:DΜετα απο 4 restore και 3 διαφορετικους τροπους εγκαταστασης τα εχω μαθει απεξω:D:D

Ελεος ρεσυ... τι επαθες; Ο οδηγος για mac ποιο πανω ειναι μια χαρα. Τι ειχε;

Γιατι ειμαι ο μοναδικος που το εκανα ΜΟΝΟ μια φορα και ηταν επιτυχεις; :p

geodlord7
22-07-2008, 15:24
Ελεος ρεσυ... τι επαθες; Ο οδηγος για mac ποιο πανω ειναι μια χαρα. Τι ειχε;

Γιατι ειμαι ο μοναδικος που το εκανα ΜΟΝΟ μια φορα και ηταν επιτυχεις; :p


Νομιζω οτι ησουν απο τους λιγους τυχερους.Γιατι για να λειτουργησει το 2.00 firmware επρεπε πρωτα να pwnareis το iphone και μετα να τρεξεις το bootneuter και να το φλασαρεις.Ολα αυτα δεν τα ελεγε το σκ@τοtutorial:rant:

Χωρις το παραπανω εμενα εκανε ατελειωτο booting και εκλεινε.

Aλλα ενταξει τα καταφερα μετα:p

geodlord7
22-07-2008, 17:16
Λοιπον μετα απο αρκετη ωρα που ασχολουμε με το appstore και γενικα με το firmware 2.00 θα σας γραψω λιγο για τις εφαρμογες!!!

Το appstore εχει ΑΠΕΙΡΕΣ εφαρμογες πολυ πρωτοτυπες και γενικα τρομερα διασκεδαστικες!!!!Κατεβαστε οσο θελετε και δεν θα μπλοκαρει το κινητο οπως με τον installer.

Ηδη εχω εγκατεστημενες 10 εφαρμογες συμπεριλαμβανομενου 2 games!!!!!

Αυτες που ξεχωριζω και πιστευω οτι ειναι οι καλυτερες και βεβαια ειναι τζαμπα :

1)reQall-----------Περιλαμβανει πολυ ωραιο interface με "to do list", "shopping list" κτλπ.
2)midomi---------Τραγουδηστε στο iphone και θα σας βγαλει πιο τραγουδι ειναι.
3)Scratch---------Βαλτε να παιζει ενα δικο σας κομματι μουσικης και με αυτο καντε το remix.
4)Bubble Wrap---Eιστε εκνευρισμενος??Σπαστε τις φουσκες.
5)PhoneSaber----Μετατρεψτε το iphone σε lightsaber και κουνηστε το κανοντας τους original ηχους
6)Ipint-------------Διασκεδαστικο παιχνιδι.Μεταφερετε μπυρες στα χερια του πελατη μεσα απο εμποδια και μετα πιειτε την.
7)Tap Tap---------Μπειτε στο ρυθμο ενος τραγουδιου.
8)iChing------------Παρτε την σωστη αποφαση για ενα ζητημα.
9)iScopes----------Καθημερινο, εβδομαδιαιο, μηνιαιο ωροσκοπιο.
10)Aurora Feint---Εκπκληκτικο παιχνιδι!!!Απο τα καλυτερα!!!

Ενα rep δεν θα ηταν κακο για την λιστα που εκανα:pΚαι οποιος θελει βοηθεια για το firmware 2.00 μιληστε μου στο msn;)

WolfRathmA
22-07-2008, 18:23
To aurora freint σου παιζει; Εμενα κρασαρι... :(

geodlord7
22-07-2008, 18:32
Ναι μεχρι στιγμης μια χαρα παιζει και ειναι ακρως εθιστικο!!!!

Μια στιγμη λιγο κολλησε αλλα σε λιγα δευτερολεπτα ξεκολλησε.

WolfRathmA
22-07-2008, 19:41
Ναι μεχρι στιγμης μια χαρα παιζει και ειναι ακρως εθιστικο!!!!

Μια στιγμη λιγο κολλησε αλλα σε λιγα δευτερολεπτα ξεκολλησε.

:pppbbbttt:

Διαβασα στο site οτι εχουν δωσει το update στην apple και αυτη ακομα δε το εχει ανεβασει. (πως λεμε φταιει ο ΟΤΕ; ) :bgrin2:

geodlord7
22-07-2008, 19:42
:pppbbbttt:

Διαβασα στο site οτι εχουν δωσει το update στην apple και αυτη ακομα δε το εχει ανεβασει. (πως λεμε φταιει ο ΟΤΕ; ) :bgrin2:

Χαχαχαχαχαχαχα!!!!:angry::angry::angry::angry:

Σωστοοοος!

jorgedept
22-07-2008, 19:50
έλα πάμε για 3G

personGR
23-07-2008, 16:52
Παιδιά άι στον Κόρακα με τους χρήστες του iPhone, οι servers του itunes τα έχουν παίξει για τα καλά..
Εδώ και 3 ώρες προσπαθώ να κατεβάσω κάποια podcasts (500mb έκαστο) και μου κάνει συνολικό χρόνο 40 ώρες για 2gb αρχεία..
Αν είναι δυνατόν δηλαδη, και όλα αυτά αφου ξεκλειδώθηκε το firmware 2.0 του αγαπημένου σας κινητού

:rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::r ant::rant:

geodlord7
23-07-2008, 16:54
Παιδιά άι στον Κόρακα με τους χρήστες του iPhone, οι servers του itunes τα έχουν παίξει για τα καλά..
Εδώ και 3 ώρες προσπαθώ να κατεβάσω κάποια podcasts (500mb έκαστο) και μου κάνει συνολικό χρόνο 40 ώρες για 2gb αρχεία..
Αν είναι δυνατόν δηλαδη, και όλα αυτά αφου ξεκλειδώθηκε το firmware 2.0 του αγαπημένου σας κινητού

:rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::rant::r ant::rant:

Xχαχαχαχαχαχαχα!!:D:D:D:D

Καλα να παθετε:p

nikon
23-07-2008, 19:32
Σε 20 ακόμη χώρες το iPhone 3G στις 22 Αυγούστου



Η εταιρία του Steve Jobs αποκάλυψε τα αποτελέσματα του τρίτου τριμήνου για το τρέχον οικονομικό της έτος και προχώρησε σε ανακοινώσεις. Το iPhone έχει καταφέρει να ξεσηκώσει το κοινό όποιας αγοράς έχει διατεθεί και είναι λογικό οι εναπομείναντες να διαμαρτύρονται. Μέσα σε αυτή την κατηγορία ανήκει και το ελληνικό κοινό, με αρκετά μεγάλο μέρος του να έχει προχωρήσει ήδη στην αγορά της συσκευής από το εξωτερικό.
Τι γίνεται όμως με όσους θέλουν να το προμηθευτούν μέσω του δικτύου της Vodafone; Σύμφωνα με τις αποκαλύψεις της Apple, το 3G iPhone θα κυκλοφορήσει στις 22 Αυγούστου σε άλλες 20 χώρες, μέσα στις οποίες εκτιμούμε ότι θα βρίσκεται και η Ελλάδα. Ο λόγος είναι ότι τις τελευταίες ημέρες παρατηρείται έντονη δραστηριότητα στην ελληνική Vodafone, ενώ οι προπαραγγελείες που έχουν γίνει εικάζεται ότι ξεπερνούν τις 12.500!
Στα των αριθμών, η Apple ανακοίνωσε μεικτά κέρδη 7.46 δισεκατομμυρίων δολαρίων και κέρδη της τάξης του 1.07 δις. Οι παραπάνω αριθμοί προέρχονται κυρίως από τις συσκευές που έφτασαν στα χέρια καταναλωτών και συγκεκριμένα πουλήθηκαν: 2.5 εκατομμύρια Mac, 717 χιλιάδες iPhones και 11+ εκατομμύρια iPods.
Πηγή (http://www.cosmo.gr/Gadgets/World/206391.html)

Μια χαρά δώρο για την ημέρα των γενεθλίων μου.:bgrin2:

geodlord7
23-07-2008, 19:52
Σε 20 ακόμη χώρες το iPhone 3G στις 22 Αυγούστου


Πηγή (http://www.cosmo.gr/Gadgets/World/206391.html)

Μια χαρά δώρο για την ημέρα των γενεθλίων μου.:bgrin2:

Nikon τελεια νεα!!!:yay:

Αν ισχυει αυτο στις 22 αυγουστου εξω απο τα καταστηματα vodafone!!!

WolfRathmA
24-07-2008, 20:24
Παιδια μη δινεται σημασια.. ειναι ο μικρος Wolfakos :p

wesker
27-07-2008, 18:06
Geolord δεν ανεβάζεις κάνα tutorial για τα windows;

WolfRathmA
27-07-2008, 20:16
Geolord δεν ανεβάζεις κάνα tutorial για τα windows;

Δεν έχω κάποια άλλη... δυστυχώς :(

http://www.iphonehellas.gr/pwnage-20-tutorial-windows/

badboyfriend
27-07-2008, 20:35
Στα αγγλικά αλλά με πολύ αναλυτικές οδηγίες και φωτογραφίες για το winpwn.
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1572

geodlord7
27-07-2008, 20:56
Δεν έχω κάποια άλλη... δυστυχώς :(

http://www.iphonehellas.gr/pwnage-20-tutorial-windows/

Aυτο δυστηχως ειναι 3πλασια δουλεια και παιδεμα απο οτι χρειαζεται στην πραγματικοτητα:paperbag:

Βad δωσε το λινκ που το ειχαμε κανει εμεις οι 2;)

badboyfriend
27-07-2008, 22:43
Αυτό που εδωσα είναι για το winpwn ώστε να φτιάξεις δικό σου custom 2.0 firmware και να μη χρειάζεται να ψάχνεις στο ίντερνετ για έτοιμα που έχουν φτιάξει άλλοι. Αν παρόλα αυτά θέλετε να το κάνετε με τον παλιό τρόπο το λινκ είναι http://www.iunlocked.org/mainsite/?p=14

antonis
27-07-2008, 22:46
Δείτε και αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212473

Το παληκάρι τα γράφει πολυ αναλυτικά και έχει και εικόνες. :)

jorgedept
27-07-2008, 22:57
ποπο δεν μπορώ να περιμένω 1 μήνα ακόμαααα

WolfRathmA
28-07-2008, 00:17
Καλα ο καλυτερος και ευκολοτερος τροπος ειναι απο Mac.. ;)

wesker
28-07-2008, 00:18
Καλα ο καλυτερος και ευκολοτερος τροπος ειναι απο Mac.. ;)

Αν είχα Mac καλά θα ήτανε....

WolfRathmA
29-07-2008, 01:42
Αλλαξε το ονομα του thread απο
"iPhone 3G - Πρεμιέρα στις 11 Ιουλίου σε 24 χώρες στο κόσμο! Αργότερα στην Ελλάδα..."
σε
"iPhone 2G-iPhone 3G Ερωτήσεις (Ανεπίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας 22 Αυγούστου)"

WolfRathmA
29-07-2008, 02:12
Worker Accidentally Takes Pictures of iPhone Factory (On iPhone) (http://gizmodo.com/5030045/worker-accidentally-takes-pictures-of-iphone-factory-on-iphone)




http://gizmodo.com/assets/images/gizmodo/2008/07/iphonefactory.jpg

Παίρνεις εκείνη την ώρα όσα προλαβαίνεις στη τσέπη και φεύγεις.. :rofl:

desperate_gamer
29-07-2008, 15:09
Χεχε. Πάλι καλά που δεν έπιασε η φώτο τίποτα παράνομο και σούπερ μυστικό. Θα είχαμε σκάνδαλο. Χαχα!

WolfRathmA
31-07-2008, 20:23
Τα καταφερα σημερα παιδες!! Επιτελους!!!

Μου εφυγε το iPhone μεσα απο τη θηκη του και προσγειοθηκε εντυπωσιακα στο πατωμα :p

Η οθονη τελος :p δεν υπακουει σε τιποτα. Μονο ανάβει και σβηνει :p LoL

Καλα μιλαμε οτι επεσε απο υψος ουτε μισο μετρο... Που να έπεφτε απο πιο ψυλα. LoL

desperate_gamer
31-07-2008, 22:12
Και τώρααα;;;!!! Καινούργιοοο; :(

badboyfriend
01-08-2008, 00:23
Τα καταφερα σημερα παιδες!! Επιτελους!!!

Μου εφυγε το iPhone μεσα απο τη θηκη του και προσγειοθηκε εντυπωσιακα στο πατωμα :p

Η οθονη τελος :p δεν υπακουει σε τιποτα. Μονο ανάβει και σβηνει :p LoL

Καλα μιλαμε οτι επεσε απο υψος ουτε μισο μετρο... Που να έπεφτε απο πιο ψυλα. LoL
Πώς τα κατάφερες?! Εμένα μια φορά μου έπεσε την ώρα που έβγαινα απο το αυτοκίνητο και με φόρα μάλιστα έσκασε στην άσφαλτο και δεν ένιωσε τίποτα!

NonBorn
01-08-2008, 00:58
Πώς τα κατάφερες?! Εμένα μια φορά μου έπεσε την ώρα που έβγαινα απο το αυτοκίνητο και με φόρα μάλιστα έσκασε στην άσφαλτο και δεν ένιωσε τίποτα!

WolfRathmA way dude... :p

Ευκαιρία έψαχνε να πάρει το 3G μη νομίζεις... Η μ2λ@κία είναι ότι έπεσε μαζί με την κάρτα γραφικών, αλλά αυτή κατά 99.9% θα την πάρεις πίσω από εγγύηση... :D

badboyfriend
01-08-2008, 01:25
WolfRathmA way dude... :p

Ευκαιρία έψαχνε να πάρει το 3G μη νομίζεις... Η μ2λ@κία είναι ότι έπεσε μαζί με την κάρτα γραφικών, αλλά αυτή κατά 99.9% θα την πάρεις πίσω από εγγύηση... :D
Lol πες έτσι :frog:

geodlord7
01-08-2008, 01:27
Συλλυπητηρια wolfrathma:(

Eμενα μου επεσε μια φορα απο αρκετα ψιλα και δεν ενιωσε τιποτα :D:D

Αντε η μοιρα ηθελε να γινει αυτο για να παρεις το 3G που τοσο ποθουσες:frog:

WolfRathmA
01-08-2008, 01:51
LoL... xaxaxa...

Προσπαθω παιδια να κανω ενα restore μηπως στρωση η κατασταση. Το κουλο ειναι οτι απο την μεση και επανω η οθονη υπακουει. Απο τη μεση και κατω δεν υπακουει. Και η βλακεια ειναι οτι δε μπορω να κανω ulock για να δω αν ανοιγουν οι εφαρμογες εστο.. Οποτε νεοτερα σε λιγο. LoL :D

wesker
03-08-2008, 14:32
LoL... xaxaxa...

Προσπαθω παιδια να κανω ενα restore μηπως στρωση η κατασταση. Το κουλο ειναι οτι απο την μεση και επανω η οθονη υπακουει. Απο τη μεση και κατω δεν υπακουει. Και η βλακεια ειναι οτι δε μπορω να κανω ulock για να δω αν ανοιγουν οι εφαρμογες εστο.. Οποτε νεοτερα σε λιγο. LoL :D

Κανένα νέο από το iPhone σου;

likudeez
07-08-2008, 12:01
απο το gizmodo




Apple Can Remotely Disable Apps Installed on Your iPhone (http://gizmodo.com/5034007/apple-can-remotely-disable-apps-installed-on-your-iphone)

By now, we're well aware that Apple can make apps vanish without a trace (http://gizmodo.com/5032292/netshare-pulled-from-iphone-app-store-again) (or explanation) from the App Store. But Jonathan Zdziarsi, the author of iPhone Forensics, says that (http://www.iphoneatlas.com/2008/08/06/iphone-can-phone-home-and-kill-apps/) Apple can actually remotely disable apps installed on your iPhone. Apparently, there's a blacklist URL in the iPhone's OS that he says "suggests that the iPhone calls home once in a while to find out what applications it should turn off."
He says he found the URL (https://iphone-services.apple.com/clbl/unauthorizedApps) "tucked away in a configuration file deep inside CoreLocation" while doing a forensic examination of the iPhone 3G (http://gizmodo.com/tag/iphone-3g/). It appears to be reserved for disabling actually malicious apps, not ones that Apple just doesn't like (http://gizmodo.com/5033621/99999-iphone-app-i-am-rich-probably-only-applies-to-developer) and might've yanked from the store (http://gizmodo.com/5032642/apple-yanks-another-popular-app-from-itunes-this-time-box-office). After all, no apps have shown up the list yet, and NetShare (http://gizmodo.com/categor/tag/netshare), the tethering app that is currently pulled from the store remains operational on all the phones we have it installed on, even after a sync.
But effectively invading one's phone is different than removing something from their virtual store shelves. If they ever use this exceptional—maybe egregious—power, Apple would have to explain why. The standard silence simply wouldn't cut it. [iPhone Atlas (http://www.iphoneatlas.com/2008/08/06/iphone-can-phone-home-and-kill-apps/) via MacRumors (http://www.macrumors.com/2008/08/06/apples-ability-to-deactivate-malicious-app-store-apps/)]

likudeez
07-08-2008, 12:04
και επισης (απο engadget) :

Steve made a big show of announcing that the iPhone 3G would launch in 70 countries by the end of the year at WWDC, and according to CFO Tim Cook during Apple's last financial call, 20 more countries will join the list on August 22 for a total of 45. With that date just a couple weeks away, things are starting to fall into place, although not all 20 are confirmed yet. Here's a quick breakdown of the 16 confirmed countries so far -- any bets on what the other four will be?


Argentina, Chile, Colombia, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Peru and Uruguay on Telefonica
India on Bharti Airtel and Vodafone
The Czech Republic on O2
Estonia on EMT
Poland on Orange and Era
Romania on Orange
Philippines on Globe Telecom
Hungary on T-Mobile
Singapore on Singtel

desperate_gamer
07-08-2008, 18:25
Η Ελλάδα πουθενά. Χαχαχα! Μαζί με το Μπανανιστάν (που μπορεί να το έχει και ήδη, ας μην προσβάλω άγνωστες χώρες)

wesker
08-08-2008, 15:26
Εμείς από Σεπτέμβρη.... (και αν....)

geodlord7
08-08-2008, 15:45
Ποπο τζαμπα χαρα -.-

Οπως παντα τελευταιοι και καταϊδρωμενοι!!!!!!!

wesker
08-08-2008, 16:02
Ποπο τζαμπα χαρα -.-

Οπως παντα τελευταιοι και καταιδρωμενοι!!!!!!!

Κλασσικά......

WolfRathmA
15-08-2008, 06:59
Η τεχνολογία VoiceEngine για VoIP έρχεται στο iPhone (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=225103)


Μπορεί το VoIP στο iPhone να υπάρχει εδώ και κάμποσο καιρό όμως αυτό υλοποιείται ανεπίσημα μόνο στις "σπασμένες" συσκευές. Tώρα, μία εταιρία, ονόματι Global IP Solutions (GIPS), κάνει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό διαθέσιμο στους developers του iPhone μέσω αδειοδότησης, επιτρέποντάς τους να ενσωματώσουν VoIP πραγματικού χρόνου σε παιχνίδια, εφαρμογές social networking, instant messenger clients καθώς και σε εφαρμογές που επιτρέπουν κανονικές τηλεφωνικές κλήσεις μέσω του Internet.

Η εν λόγω τεχνολογία ονομάζεται VoiceEngine Mobile και η εταιρία που τη δημιούργησε είναι επίσης υπεύθυνη για το δημοφιλές ILBC codec το οποίο εγκρίθηκε από την IETF ως standard στα τέλη του 2004. Το ILBC βελτιστοποιεί τις κλήσεις που γίνονται μέσω Internet και πλέον θα υλοποιείται στο iPhone. Εξ' αιτίας των περιορισμών της Apple και της AT&T για το VoIP μέσω 3G, το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό προς το παρόν θα δουλεύει μόνο μέσο Wi-Fi σύνδεσης.

tasioskis
15-08-2008, 22:12
Ολοένα και περισσότεροι χρήστες του iPhone 3G διαμαρτύρονται για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν στην προσπάθειά τους να αξιοποιήσουν τις υπηρεσίες τρίτης γενιάς των δικτύων κινητής τηλεφωνίας. Και ενώ η Apple φαίνεται να αγνοεί τα παράπονα των πελατών της, αρκετοί σπεύδουν να την κατηγορήσουν ευθέως για το «ελαττωματικό» hardware που επέλεξε να ενσωματώσει στο δεύτερο κινητό της τηλέφωνο. Πιο αναλυτικά, λίγες μόλις ημέρες μετά την κυκλοφορία του iPhone 3G, πολλοί από τους χρήστες του ανέφεραν (http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1602608) ότι ήρθαν αντιμέτωποι (http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1662678&tstart=0) με σημαντικά προβλήματα όταν επιχείρησαν να εκμεταλλευθούν τα προτερήματα των υπηρεσιών τρίτης γενιάς: Αποσυνδέσεις χωρίς κανέναν προφανή λόγο κατά τη λήψη δεδομένων ή την πραγματοποίηση κλήσεων, ασθενές ή ανύπαρκτο «σήμα» κ.α. Αρχικά τα προβλήματα αυτά αποδόθηκαν στα δίκτυα, όμως γρήγορα έγινε αντιληπτό ότι θα ήταν αδύνατο να ευθύνονται για αυτά οι πάροχοι υπηρεσιών κινητής

πηγη: myphone.gr

jorgedept
18-08-2008, 13:20
πήγα στην VODIAfone σήμερα και σκεφτόμουν να κάνω ανανέωση συμβολαίου αλλά η κοπέλα μου είπε να περιμένω διότι τέλος Σεπτεμβρίου θα μπορώ να πάρω το iPhone. Λες να αληθεύει; :P

WolfRathmA
18-08-2008, 16:15
http://img225.imageshack.us/img225/72/309iv1.jpg (http://imageshack.us)
http://img225.imageshack.us/img225/72/309iv1.4110e6890d.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=225&i=309iv1.jpg)

My iPhone :(

likudeez
20-08-2008, 12:50
ο τιτανας ειπε αυτο:
iPhone 3G επίσημα στην Ελλάδα 22 Αυγούστου (http://www.pestaola.gr/iphone-3g-coming-to-greece/)

desperate_gamer
20-08-2008, 16:49
Καλά είμαστε... Την Παρασκευή για να καταλάβω βγαίνει το iPhone και τις τιμές ακόμα δεν τις ξέρει κανείς;;; Γελάσαμε!

geodlord7
20-08-2008, 16:59
Καλά είμαστε... Την Παρασκευή για να καταλάβω βγαίνει το iPhone και τις τιμές ακόμα δεν τις ξέρει κανείς;;; Γελάσαμε!

Aιντεεεεε:fryingpan:

Τις ξερουμε εδω και 3 μηνες:giggle::giggle:

klepidas
20-08-2008, 17:01
ο τιτανας ειπε αυτο:
iPhone 3G επίσημα στην Ελλάδα 22 Αυγούστου (http://www.pestaola.gr/iphone-3g-coming-to-greece/)

Αν αυτό ισχύει

1)Πέρνεις ρεπ μεθαύριο
2)Και εγώ κινητό:bgrin2:

desperate_gamer
20-08-2008, 17:01
Αλήθεια;; Τότε εγώ με το Vodafone 100 σε τι τιμή θα το πάρω;;

Το διάβασες και το άρθρο; Επειδή είπανε την τιμή χωρίς συμβόλαιο, ξέρεις εσύ πόσο θα το έχουν;;; :tongue:

chekenout
20-08-2008, 17:14
τις τιμές με συμβόλαιο θα τις μάθεις αύριο που θα βγουν τα καινούρια προγράμματα για το iphone...

desperate_gamer
20-08-2008, 17:16
Α, αύριο θα βγουν;; Άντε ωραία να μάθουμε. Και πρέπει και να ξεκαθαριστούν οι τιμές για 3G, γιατί με το τωρινό τιμολόγιο της Vodafone, άπατο θα πάει το 3G.

geodlord7
21-08-2008, 16:57
Mολις μου ηρθε email απο την vodafone!!!!Αυριο μπορειται να το αγορασετε!!!!

http://cdn.ruk1.net/ig.ruk1.net/responsysimages/vodaf/080724_iPhone_Retention/iphone_invitation/banner2.jpg (http://vodafone.rjs0.net/servlet/cc6?NhKHMQTAQTVnphkpMpKxPHohhQnjVaVC) To iPhone 3G ήρθε στην Ελλάδα και από την Παρασκευή 22 Αυγούστου θα είναι διαθέσιμο από τη Vodafone.
Επισκεφτείτε το www.vodafone.gr (http://vodafone.rjs0.net/servlet/cc6?NhKHMQBQDVgpshtHhkQkhmFHkxNhKHMhgLQJhuVaVRVX1L LKXVP) από την Παρασκευή 22 Αυγούστου για να αποκτήσετε πρώτοι το iPhone 3G, με σημαντικές εκπτώσεις και πολλά δώρα, ανανεώνοντας το συμβόλαιό σας.
Εμείς θα φροντίσουμε να σας το στείλουμε στο σπίτι ή στο γραφείο σας χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση για τα έξοδα αποστολής.

Φιλικά,

Vodafone

jorgedept
21-08-2008, 16:59
όλε!!!!!!!

kostasapple
21-08-2008, 17:16
ναι ναι ναι ναι ναι ναι ναι

pasxen
21-08-2008, 21:55
αντε να δουμε ποσο θα το βγάλουν.
κλασικα θα ειμαστε ακριβότεροι.

geodlord7
21-08-2008, 22:32
αντε να δουμε ποσο θα το βγάλουν.
κλασικα θα ειμαστε ακριβότεροι.

:fryingpan::fryingpan:

Ρε παιδια οι τιμες εχουν βγει εδω και καιρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και οπως ειπε ο Στεφανος Δουλειάς, η τιμη θα ειναι ιδια παντου!!!!!

Και εδω ιδια θα ειναι με το εκαστοτε ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ 2-ΕΤΕΣ!!ΟΧΙ ΣΚΕΤΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ!!!!

Αυτα:bgrin2:

desperate_gamer
21-08-2008, 22:52
Ρε geodlord, για πες μας τις τιμές σε παρακαλώ να μας πεις πώς θα είναι... Κανείς δεν τις ξέρει. Στο myphone ακόμα τις ψάχνουν κι εσύ τις ξέρεις "εδώ και καιρό";!

desperate_gamer
22-08-2008, 01:05
http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=3733

Οι τιμές της αρπαχτής. Overpriced piece of self-touching shit.

F*** you very much, Vodafone. I'll pass!

jorgedept
22-08-2008, 01:09
δεν έχει unlimited :S και οι τιμές είναι overf00kinpriced

desperate_gamer
22-08-2008, 01:13
Άστα να πάνε. Ή θα πρέπει να αλλάξουν την τιμολογιακή πολιτική τους άμεσα ή απλά ο Έλληνας είναι αποδεδειγμένα βλάκας. :giggle:

personGR
22-08-2008, 01:14
Χαχαχαχαχα lol του κερατά είμαστε...
Με την προϋπόθεση ότι τα συμβόλαια είναι ετήσια και όχι διετή, η vodafone ουσιαστικά απαιτεί 795 ευρώ σε ένα χρόνο για να αποκτήσει κανείς το iPhone..
Με τo πρόγραμμα των 100 λεπτών και 250 μυνημάτων τώρα, μπορεί κανείς να αγοράσει το Samsung u900 (που είναι ΚΙΝΗΤΟ) στα 250 ευρώ...
Ο κανονικός άνθρωπος θα διαλέξει το δεύτερο, είναι κοινή λογική...Ο ανυπόμονος και φανμπόι το πρώτο...

ΥΓ: Αν μιλάμε για 2 χρόνια τα λεφτά είναι 1215 ευρώ...Πολλά αν και είμαι υπερβολικός, είναι σε βάθος χρόνου...

desperate_gamer
22-08-2008, 01:16
Αυτός που δεν διαλέγει τίποτα γιατί βγαίνουν τόσα παιχνίδια τι είναι;;; :rofl:

personGR
22-08-2008, 01:17
Αυτός που δεν διαλέγει τίποτα γιατί βγαίνουν τόσα παιχνίδια τι είναι;;; :rofl:

Desperate Gamer :)

desperate_gamer
22-08-2008, 01:17
Χαχαχα! Έγραψες!!! ;)