PDA

View Full Version : Ερωτήσεις για Playstation 3 Trophies



klepidas
31-05-2008, 17:31
Η ερώτηση μου είναι η εξής απο τα παιχνίδια που έχουμε τερματίσει θα μας εμφανιστούν τα trophys κατευθείαν ή θα χρειαστεί να τα ξανατερματίσουμε??

SQP_GR
31-05-2008, 18:04
katse na vgune prota kai tha mathume

panelix
31-05-2008, 18:09
Logika tha emfanistoun kateutheian...

konstantinos
31-05-2008, 18:13
Το καλο που τους θελω να μας τα εμφανησει αλλιως την κατσαμε.

klepidas
31-05-2008, 18:15
εγώ πάντως δεν κάθομαι να ξανατερματίσω 8 παιχνίδια

panelix
31-05-2008, 18:15
Logika tha ta emfanisei AN iparxoun ta save apo ta sigekrimena paixnidia...

SQP_GR
31-05-2008, 18:21
to kalo vevea ta einai na periexei ena game ta antistixa tropea px tu xbox diladi ta 50 arxivement alla se tropea + kathe tropeo na exei pano tu enan xaraktiristiko arithmo axias i diskolias ,kai vevea na iparxi kai enas arithmos sinolu tropeon pu tha dixni to epipedo pu vriskete kapios ,diladi posa tropea exei sinolo kai ti score

SQP_GR
31-05-2008, 18:24
pio 8 edw exw termatisi 40 games .perito na po oti sta tropea dne tha xefigw amesos logo ton polon games pu tha exw kai oxi oti tha pernw ola ta tropea enos game ,diladi den tha to psirizo kai poli.

konstantinos
31-05-2008, 19:08
Γιωργο θα σε βαλω εγω να τα παρεις για να τα παρω κ εγώ :)

desperate_gamer
31-05-2008, 22:00
Καλά είναι δυνατόν να πρέπει να τα ξανατερματίσετε;!

δηλαδή τα save games γιατί τα έχουν; Για πλάκα;;; (Ήμαρτον!)

Να φοβάστε καλύτερα μην είναι τα τρόπαια τίποτα region locked και δεν εμφανίζει τα τρόπαια από τα αμερικάνικα παιχνίδια μας στο ελληνικό account.

mootsChios
01-06-2008, 20:49
Χωρις να ειμαι ειδικος, νομιζω οτι η Sony τωρα εδωσε τα kits στους developers ωστε τα παιχνιδια απο εδω και περα να ενσωματωνουν τα trophies. Πολυ πιθανον οτι παιχνιδια ειχαμε πριν απο 2.40 firmware να μην χρησιμοποιουν την συγκεκριμενη λειτουργια. Μακαρι βεβαια να βγω λαθος και να εμφανιστουν αυτόματα trophies σε οποιο παιχνιδι εχω τελειωσει

konstantinos
01-06-2008, 21:36
Λογικα θα μας ζητηθει update αν προσθεσουν στα πρωτα παιχνιδια trophys.

Ekptotos
01-06-2008, 21:50
Xm, auto tha mas dixnei poso noobs eimaste? hahahahaha kali fasi :p

desperate_gamer
02-06-2008, 00:47
Χωρις να ειμαι ειδικος, νομιζω οτι η Sony τωρα εδωσε τα kits στους developers ωστε τα παιχνιδια απο εδω και περα να ενσωματωνουν τα trophies. Πολυ πιθανον οτι παιχνιδια ειχαμε πριν απο 2.40 firmware να μην χρησιμοποιουν την συγκεκριμενη λειτουργια. Μακαρι βεβαια να βγω λαθος και να εμφανιστουν αυτόματα trophies σε οποιο παιχνιδι εχω τελειωσει

Αποκλείεται. Το Uncharted έχει trophies και είναι 100% επιβεβαιωμένο. Εκεί που θα θέλει patch είναι για να ακούσεις τα τραγούδια που έχεις στο PS3 καθώς παίζεις.

seven77
03-06-2008, 20:43
....ναι αλλα και παλι δεν καταλαβα τι ειναι.!μπορει καποιος να μου εξηγησει?

konstantinos
03-06-2008, 22:15
....ναι αλλα και παλι δεν καταλαβα τι ειναι.!μπορει καποιος να μου εξηγησει?

Θα ειναι σαν επιβραβευση για καποια πραγματα που καταφερνεις στο καθε παιχνιδι πχ βλεπε τα achievments που εχει το xbox 360.Πχ να τελειωσεις το παιχνιδι στο μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας,να κανεις 100 headshot σε καποιο multiplayer παιχνιδι.Τετοιου ειδους πραγματα κ το καλο που θα βγει ειναι οτι ετσι θα εχει διαρκεια περισσοτερη το παιχνιδι κ αντι να το τελειωσεις σε μια βδομαδα θα χρειαστει 2 βδομαδες ας πουμε για να παρεις ολα τα trophys.

Chill
03-06-2008, 23:34
Κερδίζεις κάτι με τα trophies ή απλά είναι μια μέθοδος για να μεγαλώσει το e-penis?

Κατά δεύτερον είναι το λιγότερο γελοίο από τις εταιρίες να προσπαθούν να μεγαλώσουν την διάρκεια του παιχνιδιού με τέτοιες αθλιότητες.......Λες και αν κάνω π.χ. 99 headshots αντί για 100 του achievment θα νιώσω πολύ άσχημα lawl.

konstantinos
04-06-2008, 09:29
Κοιτα οποιοι εχουν πεσει θυματα της achievμενοθυριας(πχ εγω 33,000 ποντους) ξερουν τι γινετε γυρο απο το πως νιωθεις οταν ανοιγεις ενα achiev.Αν σου αρεσει γινετε εθισμος κ ξεκολας δυσκολα.Ευτυχως εγω γλυτωσα λογο του οτι ασχολουμε με το Ps3.Αλλα ευκολα μπορεις να κυλησεις ειναι σαν το τσιγαρο λες το κοβεις σημερα κ μετα απο μια βρομαδα εισαι με το τσιγαρο στο χερι.(Ελπιζω να καταλαβαινετε τι θελω να πω με το ολο θεμα των trophys κ achievs.)

desperate_gamer
04-06-2008, 13:07
Κερδίζεις κάτι με τα trophies ή απλά είναι μια μέθοδος για να μεγαλώσει το e-penis?

Κερδίζεις και e-chicks...:giggle:
Τι θες να κερδίζεις βρε Chill; Λεφτά; Ακούγεται ίσως ότι όταν θα βγει το home, κάποια trophies θα ξεκλειδώνουν ειδικά έπιπλα ή αντικείμενα ή απλά θα είναι πολύ cool και θα τα βάζεις στο e-σκρίνιο σου. :bgrin2:

lagoudakos
04-06-2008, 13:21
paidia epidh ime ligo asxetos ti tha ine ta trophys??

greekteo
04-06-2008, 13:25
Θα παιζεις τα παιχνιδια στο ps3 και θα κανεις καποια achievements . Για παραδειγμα, να τερματησεις το Uncharted.. Να κανεις τοσα kills και τα λοιπα!! Ετσι θα παιρνεις διαφορα points ή και αλλα πραματακια!!

Chill
04-06-2008, 15:00
Κερδίζεις και e-chicks...:giggle:
Τι θες να κερδίζεις βρε Chill; Λεφτά; Ακούγεται ίσως ότι όταν θα βγει το home, κάποια trophies θα ξεκλειδώνουν ειδικά έπιπλα ή αντικείμενα ή απλά θα είναι πολύ cool και θα τα βάζεις στο e-σκρίνιο σου. :bgrin2:

Μπορείς κάλλιστα να κερδίζεις games, παιχνίδια από το psn, ταινίες, ειδικό exclusive content στα παιχνίδια που φτάνεις στο 100% κάτι βρε αδερφέ τέλος πάντων.......Και αυτό ακόμα που λες για το home κάτι είναι, όχι ότι θα κάτσω να λιώσω ένα game για να κερδίσω κάτι τέτοιο αλλά από το τίποτα......

desperate_gamer
04-06-2008, 23:11
Μπορείς κάλλιστα να κερδίζεις games, παιχνίδια από το psn, ταινίες, ειδικό exclusive content στα παιχνίδια που φτάνεις στο 100% κάτι βρε αδερφέ τέλος πάντων.......Και αυτό ακόμα που λες για το home κάτι είναι, όχι ότι θα κάτσω να λιώσω ένα game για να κερδίσω κάτι τέτοιο αλλά από το τίποτα......

Σιγά μην σου δώσουν και δωρεάν κονσόλα επειδή έπαιξες ένα παιχνίδι... Από όλα αυτά που λες, αυτό που θεωρώ πιο πιθανό είναι το "exclusive content". Όλα τα άλλα για να γίνουν θέλουν λεφτά και copyright, δεν θα τα έδιναν δωρεάν σε κάποιον μόνο και μόνο επειδή παίζει καλά ένα παιχνίδι.

Κι αν δώσουν κάποιου είδους βιντεάκια θα είναι τίποτα developer diaries (όχι ότι είναι κακό, αλλά μην περιμένεις κι εσύ τίποτα σούπερ). Αλλά μην αποκλείεις και το γεγονός να δίνουν εξτρά content, και αν είναι έτσι όπως το φαντάζομαι, μάλλον για 'σένα δεν θα είναι αρκετός λόγος να "κάτσεις να ξεσκιστείς".

stelios256
08-06-2008, 18:24
Παλι καλα που σκεφτηκαν στην sony να συμπεριλαβουν στο ερχομενο update trophies.Τα ζηλευα πολυ τα achivements απο το xbox360.

touristas
15-06-2008, 02:38
auto tha einai ontos kali fasi me ta tropaia.

seven77
19-06-2008, 18:46
παιδια μετα το χθεσινο update που εκανα ξερετε αν περιλαμβανονται τα τροπαια?

personGR
19-06-2008, 20:13
παιδια μετα το χθεσινο update που εκανα ξερετε αν περιλαμβανονται τα τροπαια?

Όχι ακόμα

redismagik
27-06-2008, 00:08
Θα ειναι σαν επιβραβευση για καποια πραγματα που καταφερνεις στο καθε παιχνιδι πχ βλεπε τα achievments που εχει το xbox 360.Πχ να τελειωσεις το παιχνιδι στο μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας,να κανεις 100 headshot σε καποιο multiplayer παιχνιδι.Τετοιου ειδους πραγματα κ το καλο που θα βγει ειναι οτι ετσι θα εχει διαρκεια περισσοτερη το παιχνιδι κ αντι να το τελειωσεις σε μια βδομαδα θα χρειαστει 2 βδομαδες ας πουμε για να παρεις ολα τα trophys.
parto to augo kai kourefto diladi!:banghead:

TopGunZ
30-06-2008, 20:02
paidia epidh ime ligo asxetos ti tha ine ta trophys??


Θα ειναι σαν επιβραβευση για καποια πραγματα που καταφερνεις στο καθε παιχνιδι πχ βλεπε τα achievments που εχει το xbox 360.Πχ να τελειωσεις το παιχνιδι στο μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας,να κανεις 100 headshot σε καποιο multiplayer παιχνιδι.Τετοιου ειδους πραγματα κ το καλο που θα βγει ειναι οτι ετσι θα εχει διαρκεια περισσοτερη το παιχνιδι κ αντι να το τελειωσεις σε μια βδομαδα θα χρειαστει 2 βδομαδες ας πουμε για να παρεις ολα τα trophys.

Το διάβασες καθόλου πρώτα το θρεντ?


Άσχημα τα νέα. Ακόμα κι αν πατσάρεις το παιχνίδι δεν σου αναγνωρίζει τα τρόπαια. Ελπίζω να μπορείς να το ξεγελάσεις. Αν ας πούμε έχεις ένα save λίγο πριν εκπληρώσεις τους όρους του τρόπαιου και παίξεις αυτό το save με ενεργοποιημένα τα τρόπαια και να στο ξεκλειδώσει.

sosat
30-06-2008, 20:09
Κερδίζεις κάτι με τα trophies ή απλά είναι μια μέθοδος για να μεγαλώσει το e-penis?

Κατά δεύτερον είναι το λιγότερο γελοίο από τις εταιρίες να προσπαθούν να μεγαλώσουν την διάρκεια του παιχνιδιού με τέτοιες αθλιότητες.......Λες και αν κάνω π.χ. 99 headshots αντί για 100 του achievment θα νιώσω πολύ άσχημα lawl.

e-penis???? :bowdown::bowdown::p:p Ασύλληπτο!!!χααχαχαχα

gabrigal
13-08-2008, 01:52
Δυστιχως Φιλε TopGunZ η καλη σκεψη που ανεφερες δεν ισχυη. Την πατησαμε. Εγω ειχα τερματισει το uncharted drakes fortube αλλα δυστιχως μετα το update οχι μονο δεν μου εδωσε τα trophies αλλα μου κατηργησε και ολα τα save που ειχα κανει. Οποτα φτου κι απ την αρχη ολο το παιχνιδι. Αν γινει ετσι με ολα τα παιχνιδια την εκατσα την βαρκα.:banghead::blush:
18 παιχνιδια ειναι αυτα!!

TopGunZ
13-08-2008, 15:24
Δυστιχως Φιλε TopGunZ η καλη σκεψη που ανεφερες δεν ισχυη. Την πατησαμε. Εγω ειχα τερματισει το uncharted drakes fortube αλλα δυστιχως μετα το update οχι μονο δεν μου εδωσε τα trophies αλλα μου κατηργησε και ολα τα save που ειχα κανει. Οποτα φτου κι απ την αρχη ολο το παιχνιδι. Αν γινει ετσι με ολα τα παιχνιδια την εκατσα την βαρκα.:banghead::blush:
18 παιχνιδια ειναι αυτα!!

Εγώ εννούσα αν είσαι ας πούμε λίγο πριν το τερματισμό, να το τερματίσεις και να στα δώσει. Ευτυχώς δεν είχα πολυασχοληθεί με το Uncharted, αλλά είχα παίξει αρκετά το Burnout που θα έχει retroactivated trophies!!!

marzel19
13-08-2008, 18:00
Ξεχάστε το. Πρώτον, το update σου σβήνει τα παλιά saves και δεύτερον για το trophy της ολοκλήρωσης του game σε κάποια δυσκολία απαιτεί καθαρό παίξιμο από την αρχή μέχρι το τέλος μετά την εγκατάσταση του update.

desperate_gamer
13-08-2008, 18:27
Marzel φαντάζομαι αναφέρεσαι στο Uncharted. Το Burnout Paradise έχει ανακοινωθεί ότι θα έχει retro-active trophies, καθώς αυτά ήταν από την αρχή συνδεδεμένα με το PSN account σου και όχι με το save που έχεις στο PS3 σου.

marzel19
13-08-2008, 18:46
Ναι όντως έπρεπε να το αναφέρω!

Stevepredator
14-08-2008, 00:32
Ωραία 22 games έχω τελειώσει μέχρι τώρα δεν θα μαζέψω καμιά 20αριά κύπελα να βάλω στο e-σπίτι μου (home)

Stevepredator
14-08-2008, 00:34
Και εγώ έχω τελειώσει το uncharted αλλά δεν έχω trophie στο psn τι άλλο πρέπει να κάνω?:prayer: Μήπως πρέπει να βρώ και extra content για να φτάσω 100% ή μόνο με την ιστορία φτάνεις τόσο?

mootsChios
14-08-2008, 00:40
Λοιπον παιδια απ'οτι καταλαβατε, για να παρετε trophies θα πρεπει να παιξετε τα παιχνιδια απο την αρχη, εκτος και αν το παιχνιδι εχει retroactive trophies οπως το Burnout Paradise. Και εγω ειμαι μεσα 'αυτους που τελειωσαν πολλα παιχνιδια και που θα πρεπει να τα ξαναπαιξω απο την αρχη. Μεχρι τωρα εχω καμια εικοσαρια trophies ( 10 στο unchatred και αλλα τοσα στο Buzz)

NonBorn
14-08-2008, 01:43
Λοιπον παιδια απ'οτι καταλαβατε, για να παρετε trophies θα πρεπει να παιξετε τα παιχνιδια απο την αρχη, εκτος και αν το παιχνιδι εχει retroactive trophies οπως το Burnout Paradise. Και εγω ειμαι μεσα 'αυτους που τελειωσαν πολλα παιχνιδια και που θα πρεπει να τα ξαναπαιξω απο την αρχη. Μεχρι τωρα εχω καμια εικοσαρια trophies ( 10 στο unchatred και αλλα τοσα στο Buzz)

Και επίσης δε θα γίνουν όλα τα game patched με trophies... Διαβάστε εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3637

gabrigal
14-08-2008, 23:54
Το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι για το level στον πινακα των trophies. Παιζει κανα ρολο οσο ανεβενει το level η απλα ετσι υπαρχει στον πινακα. Θελω να πω οσο ανεβαινει υπαρχει περιπτωση να σου δινει τιποτα εξτρα πουθενα?:confused::confused::confused:

klepidas
15-08-2008, 00:41
Λογικά θα παίζει ρόλο όταν βγει το HOME που λογικά θα ξεκλειδώνεις κανα έπιπλο η καμια ταπετσαρία η ότι άλλο μπορεις να φανταστεί(ς)(η sony)

marzel19
15-08-2008, 13:08
Η αλήθεια είναι πως με το home τα trophies θα αποκτήσουν κάποια σημασία καθώς πιθανότατα θα ξεκλειδώνουν αντικείμενα. Στην παρούσα φάση απλώς συγκρίνεις το level σου με άλλους χρήστες (όπως γiνόταν πάντα και με τα online rankings). Μιλάμε δηλαδή για ατελείωτο κάψιμο χωρίς υλικό αντίκρισμα.
Εμένα μου αρέσουν πάντως!

Stevepredator
15-08-2008, 21:51
Kανονικά έπρεπε να έχω τουλάχιστον 3 ένα που το τελείωσα στο easy και 2 επειδή έχω 20 θυσαυρούς.Μήπως φταίει επειδή το είχα νοικιάσει πριν πολύ καιρό πριν βγουν τα trophies και πρέπει να ξαναβάλω μέσα το bluray μπας και γίνει τίποτα?

desperate_gamer
15-08-2008, 21:54
Kανονικά έπρεπε να έχω τουλάχιστον 3 ένα που το τελείωσα στο easy και 2 επειδή έχω 20 θυσαυρούς.Μήπως φταίει επειδή το είχα νοικιάσει πριν πολύ καιρό πριν βγουν τα trophies και πρέπει να ξαναβάλω μέσα το bluray μπας και γίνει τίποτα?

Ε ναι καλέ, τι λέμε τόσο καιρό. :frog: Εσύ δεν έχεις ούτε καν το patch απ' ότι φαίνεται, και ακόμα και να το ξανανοικιάσεις (ενώ θα πρέπει να το αγοράσεις :giggle:), θα πρέπει να σβήσεις το save αυτό το παλιό και να το ξαναρχίσεις από την αρχή για να πάρεις τα trophies.

Stevepredator
15-08-2008, 22:00
Δουλειά δεν είχε ο διάολος μάθενε τα παιδιά θρυσκευτικά μου φαίνεται καταντήσαμε

madster95
02-02-2009, 19:13
μια ερωτηση...
στο playfire πρεπει να περνας ενα ενα τα trophies?

TopGunZ
02-02-2009, 19:25
Δυστυχώς.... Και βλέπεις πόσα έχω περάσει εγώ....

SQP_GR
02-02-2009, 20:47
den tha to ekana pote prepi nase poli kamenos gia tetio luki

stratisd
02-02-2009, 21:32
Μήν το λές, εγώ το ξεκίνησα για πλάκα και εχω κολήσει, φαντάσου οτι είναι κριτήριο για το πιο παιχνίδι θα παίξω πλέων :)

Georgio002
20-02-2010, 13:54
Εχει κανεις το stormrise?γιατι μπορει να το παρω και θελω να ξερω για δυσκολια και ποσο χρονο παιρνει για platinum..:rant:

TopGunZ
21-02-2010, 16:43
Το έχουν ψιλοπαρατημένο στο PS3trophies.org, αλλά αν δεις στο difficulty το έχουν πάνω από 6 το οποίο είναι μεγάλο νούμερο.

Georgio002
21-02-2010, 16:52
Εριξα μια ματια στα trophies και ειδα οτι θελει πολυ grinding online...win 99 ranked matches...Ειχα πει να το παρω μιας και το χει το e-shop στα 10 ευρω αλλα μαλλον αλλαζω γνωμη..:rant:

AriStos13
08-06-2010, 16:03
το ratchet & clank: tools of destruction δεν εχει τροπαια?

pictorino
08-06-2010, 17:25
όταν κυκλοφόρησε δεν υπήρχαν και δεν έβγαλαν κάποιο update να προσθέσουν