PDA

View Full Version : Full hd tv για pc



msnes7
30-05-2008, 12:00
Επειδή το σκέφτομαι αρκετό καιρό για αγορά μιας hdtv για σύνδεση με το pc μου (μιας και δεν μπορώ να ξεχάσω τα αποτελέσματα της σύνδεσης με την 37" που έχω όμως σε άλλο δωμάτιο),αλλά προβληματίζομαι για το μέγεθος.
26 ή 32 ίντσες?
Το κακό είναι ότι από τιμές είναι στα ίδια επίπεδα.Το καλό είναι ότι υπάρχει στις 32 full hd στα 9 κατοστάρικα.Επίσης κακό είναι ότι δεν ξέρω πως θα βγαίνει σαν εικόνα αφού σαν μέτρο σύγκρισης έχω μόνο ότι είδα στην 37".Βέβαια εκεί θα συνδεθεί και το ps3 μιας και το άλλο δωμάτιο δεν συμφέρει αφού μαζεύονται πολλοί.......
'Εχει κάποιος εμπειρία στο θέμα?Σαν εργασία θα σε ζαλίζει το μέγεθος της tv?Άσχετα αν γράφει hdready σε pc μπορεί να βγάλει πάνω από 1600 ανάλυση?

muku
30-05-2008, 13:40
Εγώ το έχω σε monitor full hd 24" μαζί με το ps3. Για ποια χρήση θες το pc? Πχ αν το θες για να βλέπεις ταινίες κλπ οκ... Αλλά αν το θες για να κάνεις chat, να surfareis ή οτιδήποτε άλλο δεν ξέρω αν βολεύει. Δηλαδή αναγκαστικά θα κάθεσαι πολύ μακριά σε κάποιον καναπέ ή κάτι τέτοιο. Που θα έχεις το keyboard - mouse, πως θα βολεύεσαι για να γράφεις κλπ.

MBALLACK
30-05-2008, 13:45
SAMSUNG 225 MW GAMO OTHONI 22''