PDA

View Full Version : MMO April Chart



SpartanGR
28-05-2008, 03:37
http://www.mmogchart.com/Chart7_files/Subscriptions_12473_image001.png

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το ποσο καλα κραταει το Lineage II. Ειδικα τωρα που βγηκε το Conan.
Επισης περιμενα το Lord of the Rings να ηταν πιο πετυχημενο αλλα φαινεται οτι δεν "επεισε" τελικα, παρα τις πολυ καλες βαθμολογιες.

Chill
28-05-2008, 04:28
Λογικό είναι όταν βγαίνεις και έχεις απέναντι σου το πανέτοιμο WoW αν δεν κάνεις άμεσα το μπαμ, πας άκλαυτος.

Τον Απρίλη δεν υπήρχε Conan, 5 ημέρες ζωής μετράει το παιχνίδι μόλις. Τέλος Ιούνη θα γνωρίζουμε που θα κινηθεί.....Το wow δεν θα το φτάσει επ'ουδενί αλλά έχει δυνατότητα να πάρει ένα καλό μερίδιο της συνολικής πίτας και να μείνει για πολλά χρόνια.

Η μεγάλη μάχη θα γίνει το Σεπτέμβρη που έρχεται ένα τεράστιο franchise (και πηγή έμπνευσης της blizz για τα war/starcraft) το Warhammer.

SpartanGR
28-05-2008, 10:09
Οσον αφορα το Warhammer μου ειπαν καποιοι φιλοι οτι εστισζεται κυριως στο PVP. Αν τελικα ισχυει αυτο τοτε θα εχει περιορισμενη απηχηση καθως ενα μεγαλο μερος παιχτων προτιμα PVE (RP).

Valkyre
28-05-2008, 11:57
H μονη απολαυση του ΜΜΟ pvp ειναι οταν κανεις gank και ενα εκτενεστατο corpse camp για τουλαχιστον μιση ωριτσα , ετσι να γινει χαβαλες!

χα χα χα

χα χα χα

χα χα

Για αυτο και ο rogue ηταν ο υπερτατος σπασικλας του παιχνιδιου!Γουσταρω λεμε ρεεεεε! ;)

Πολλοι θα με μισησετε μετα απο αυτο το μηνυμα!

leone
28-05-2008, 12:47
και γω Rogue ειχα, σε καταλαβαινω :p

Chill
28-05-2008, 15:05
Όχι Σπάρταν προφανώς και δεν δίνει βάση μόνο στο pvp το warhammer. Αν είναι δυνατόν κιόλας με τέτοιο universe :). Έχει πάρα πολλές επιλογές όσον αφορά το gameplay και όπως λέγεται θα υπερκαλύψει τα γούστα όλων. Θα εισάγει και το RvsR (realm vs realm) όπου θα πέφτει τρελή σφαγή.

Τα περί rogues/assassins/burglars δεν θα τα σχολιάσω :fryingpan:. Τους μισώ, τους μισώ, ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ. Μακράν ότι πιο άνανδρο κυκλοφορεί στα MMO. Όχι ότι τραβάω κανένα ζόρι στο wow με αυτούς με 13500 hp και 492 resilience αλλά λέμε :giggle:.

Και εξάλλου τι έχει μεγαλύτερη αξία και τι αποδεικνύει το skill σου? Να την πέφτεις στον άλλο την ώρα που έχει mobs, την ώρα που είναι σε φάση rest ή να του την πέφτεις στα ίσια ως healbot με pew pew smite?

SpartanGR
28-05-2008, 15:12
Μακαρι Chill να ειναι ετσι γιατι ρε παιδια εγω δινω μεγαλη βαση στα quest. Ποιο κατα τη γνωμη σας mmo εχει quest που να θυμιζουν κανονικο RPG. To wow πχ μου ειπαν να το αποφυγω γιατι ειναι πολυ ρηχο σαν RPG. Μου προτειναν Everquest II η Lord of the rings η Final Fantasy XI

Καμμια αποψη?
Ευχαριστω

Chill
28-05-2008, 15:24
Το AoC είναι το μόνο που το questing του φέρνει περισσότερο σε crpg. Ειλικρινά στο θέμα των quests δεν θα πάρεις χαμπάρι ότι βρίσκεσαι σε mmo. Πολύ καλά δοσμένα, με διαλόγους, story κλπ.

Και το wow, στα outlands ειδικά, έχει πανέμορφα quests βασιζόμενα στο story του παιχνιδιού.