PDA

View Full Version : Προβλήματα, απορίες, παράπονα.



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

dimkin
27-02-2011, 12:52
δεν νομιζω παντως οτι αυτα τα προβληματα λυνονται με κλειδώματα και χρονικούς περιορίσμους. επειδη ειμαι μελος και σε αλλα φόρα οπως π.χ insomnia.gr βλεπω και διαφορετικες προσεγγισεις στο θεμα. οποιος δεν σέβεται τους κανονες απλα χάνει τα δικαιώματα που εχει με την εγγραφή του. δηλαδη αν καποιος θελει να κανει flame απο x-box δεν μπορει να κανει 2-3 λογαριασμούς και μετα να περιμενει 2 βδομάδες να ωριμάσουν?:)

Vicarious
27-02-2011, 13:16
Παιδιά μην διαμαρτύρεστε για τις αγγελίες.
Σε άλλα γνωστά φόρουμ, για να μπείς στις αγγελίες, όχι να δημοσιεύσεις, απλά και μόνο για να τις δεις, χρειάζονται 200 ουσιώδη ποστς. Και μάλιστα τα ποστς αξιολογούνται και αυστηρά.

odytsak
27-02-2011, 13:20
Tους κανόνες τους φτιάχνει ο admin, σε όποιους δεν αρέσουν μπορούν να μη συμμετέχουν.

Υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα στο φόρουμ όπως είναι τα greeklish
για να ασχοληθούμε με κάποιους που εγγράφονται καθαρά για τις αγγελίες.

dykon
27-02-2011, 13:46
Tους κανόνες τους φτιάχνει ο admin, σε όποιους δεν αρέσουν μπορούν να μη συμμετέχουν.

Υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα στο φόρουμ όπως είναι τα greeklish
για να ασχοληθούμε με κάποιους που εγγράφονται καθαρά για τις αγγελίες.


wraia tora ksanadiabase to kai skepsou ti les protou to peis giati o admin epitrepei ta greeklish

odytsak
27-02-2011, 13:51
Tι ακριβώς δεν κατάλαβες?
Σέβομαι τους κανόνες και πολύ απλά δεν συμμετέχω σε συζητήσεις με greeklish.

dykon
27-02-2011, 13:57
Tι ακριβώς δεν κατάλαβες?
Σέβομαι τους κανόνες και πολύ απλά δεν συμμετέχω σε συζητήσεις με greeklish.

Tους κανόνες τους φτιάχνει ο admin, σε όποιους δεν αρέσουν μπορούν να μη συμμετέχουν.

auto ennoo.monos sou ta les alla den katalabaineis ti les

Vicarious
27-02-2011, 14:51
Dycon διάβασε αυτό (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=273995&postcount=18)το ποστ μου, και πιστεύω θα λυθεί η παρεξήγηση.

Αν το ps3 είχε ελληνικό πληκτρολόγιο, πιστεύω ότι τα greeklish θα απαγορεύονταν και σε αυτό το φόρουμ όμως γίνεται σε σχεδόν όλα.

Αλλά επειδή δεν έχει, και κάποιος ίσως μπαίνει από ps3 και δεν έχει pc, φαντάζομαι γι αυτό δεν απαγορεύονται.

odytsak: φαντάζομαι θα σπαστείς πολύ με αυτό:


Την απλοποίηση της ελληνικής γραφής ζητά ο κύπριος ευρωβουλευτής Μάριος Ματσάκης, με σχετική εισήγηση που υπέβαλε προς τον Υπουργό Παιδείας της Κύπρου Ανδρέα Δημητρίου. Την πρόταση του κοινοποίησε και στους Έλληνες ευρωβουλευτές.
Ο κ. Ματσάκης προτείνει στον Κύπριο υπουργό τη σύσταση μιας ολιγομελούς επιτροπής γλωσσολόγων, οι οποίοι θα μπορούσαν, εμπεριστατωμένα να ενδιατρίψουν επί του θέματος και να δώσουν μια επιστημονικά έγκυρη πρόταση για τον εκμοντερνισμό/ απλοποίηση της Ελληνικής γραφής.

Στην επιστολή του ο Κύπριος ευρωβουλευτής παραθέτει ως 'τροφή για σκέψη' τα εξής:

1. Να καταργηθούν τα γράμματα 'η' και 'υ' και να αντικατασταθούν από το γράμμα 'ι'.
2. Να καταργηθεί το γράμμα 'ω' και να αντικατασταθεί από το γράμμα 'ο'.
3. Να καταργηθούν οι εξής συνδυασμοί γραμμάτων και να αντικατασταθούνως εξής:
'αι'---> 'ε', 'ει'--->'ι', 'οι--->ι', 'υι'--->ι','αυ'--->'αβ', 'ευ'--->'εβ'
4. Να καταργηθεί η χρήση του 'γγ' και να αντικατασταθεί από το 'γκ'.
5. Να καταργηθεί το τελικό γράμμα 'ς' και να αντικατασταθεί από το γράμμα 'σ'.

Ως αποτέλεσμα των ανωτέρω αλλαγών, αναφέρει ο .ευρωβουλευτής, το Ελληνικό αλφάβητο θα έχει μόνο 21 γράμματα (α, β, γ, δ, ε, ζ, θ, ι, κ, λ, μ, ν , ξ , ο , π, ρ, σ, τ, φ, χ, ψ) και ένα μόνο δίψηφο
(το 'ου').

Ο κ. Ματσάκης υποστηρίζει ότι η απλοποίηση της Ελληνικής γραφής καθίσταται αναγκαία μέσα στα
πλαίσια μιας τάσης ενωτικής πορείας των γλωσσών στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Επιπλέον, μια τέτοια
αλλαγή θα καταστήσει την ελληνική γραφή πιο απλή και πολύ πιο εύχρηστη. Ιδιαίτερα όσον αφορά
την χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή και σε σχέση με μεγάλο αριθμό ατόμων που έχουν διάφορες
μορφές δυσλεξίας.ε? :D

odytsak
27-02-2011, 16:30
ιλικρινα λιπαμε τους ανθροπουσ που ψιφισαν τον κιπριο εβροβουλεφτη
πρεπι οταν εστιλε την επιστολι να ιχε πιι διο τρισ μπαφους.

Ωραίο παράδειγμα το ''πιει'',
άντε να το γράψεις σύμφωνα με τον απίθανο Κύπριο ευρωβουλευτή.

Vicarious
27-02-2011, 18:04
Δύσκολο να εφαρμοστεί άμεσα, πάντως το συζητάνε.

Είναι όπως τότε που απλοποίησαν την καθαρεύουσα, αλλά μερικοί συνέχισαν να γράφουν με περισπωμένες κτλ...

aiakos81
27-02-2011, 19:15
Δεν υπαρχει περιπτωση να εφαρμοστει (αν και με τη Διαμαντοπουλου....μμμ..το ξανασκεφτομαι)... geonik, ατυχεστατο παραδειγμα.Το γλωσσικο ζητημα δεν ηταν ακριβως απλοποιηση καθαρευσουσας, "χοντρικα" ηταν η χρησιμοποιηση 2 γλωσσων. Μια για τα επισημα εγγραφα (αρχαϊζουσα) και μια για την καθημερινη ζωη. Ησουν υποχρεωμενος αλλιως να μιλας και αλλιως να γραφεις. Εδω μιλαμε για την ιδια γλωσσα, απλα ο αλλος φωστηρας προτεινει "ομογενοποιηση" των ομοηχων...Ελεος δηλαδη...Καμια αλλη ιδεα κανεις για την απορια μου στην πισω σελιδα;

badboyfriend
28-02-2011, 02:14
Αν και offtopic, το συγκεκριμένο "νέο" κυκλοφορεί εδω και μια δεκαετία τουλάχιστον στο ίντερνετ.

dimkin
28-02-2011, 09:10
Δεν υπαρχει περιπτωση να εφαρμοστει (αν και με τη Διαμαντοπουλου....μμμ..το ξανασκεφτομαι)... geonik, ατυχεστατο παραδειγμα.Το γλωσσικο ζητημα δεν ηταν ακριβως απλοποιηση καθαρευσουσας, "χοντρικα" ηταν η χρησιμοποιηση 2 γλωσσων. Μια για τα επισημα εγγραφα (αρχαϊζουσα) και μια για την καθημερινη ζωη. Ησουν υποχρεωμενος αλλιως να μιλας και αλλιως να γραφεις. Εδω μιλαμε για την ιδια γλωσσα, απλα ο αλλος φωστηρας προτεινει "ομογενοποιηση" των ομοηχων...Ελεος δηλαδη...Καμια αλλη ιδεα κανεις για την απορια μου στην πισω σελιδα;

ποιο πολυ για αγγλοποίηση τις ελληνικης γλώσσας μου φαίνεται κατι στο οποιο οι κύπριοι γενικά εχουν έφεση. νομίζω ο συγκεκριμενος ευρωβουλεύτης ειναι γνωστός για παρομειες προτάσεις και σε αλλα θεματα.

Starlord
28-02-2011, 12:44
ποιο πολυ για αγγλοποίηση τις ελληνικης γλώσσας

μπα, η αγγλική είναι χειρότερη σε θέματα γραφής - φωνητικής. Πχ το γνωστό -ight που προφέρεται "-άϊτ"

odytsak
28-02-2011, 17:40
Προς admin slay:
(ευχαριστώ για την προσοχή σου)

Επειδή ακούσαμε αρκετοί τις προσβολές μας ότι είμαστε κομπλεξικοί και διάφορα άλλα
διότι κουραζόμαστε να διαβάσουμε τα greeklish
τα προσπερνάμε και φυσικά δεν βοηθάμε σε περίπτωση που ξέρουμε αφού δεν διαβάσαμε καν το post.....

Στους κανόνες πρέπει να προστεθεί το παρακάτω.

Μην ξεχνάτε ότι οι υπόλοιποι χρήστες δεν είναι υποχρεωμένοι να σας απαντήσουν.
Μην απαιτείτε / προσβάλλετε τους άλλους χρήστες,
ζητήστε ευγενικά και εξηγείστε τι ακριβώς θέλετε.
Το πιο πιθανό είναι να λάβετε απάντηση.

Να ξέρετε πως ο χρόνος που διαθέτουν οι άλλοι χρήστες για να σας απαντήσουν είναι καθαρά εθελοντικός,
ένα ευχαριστώ σε όποιον προδιατέθηκε να σας βοηθήσει, επιτυχημένα ή όχι, είναι πάντα ευπρόσδεκτο.

dykon
28-02-2011, 18:22
^^^ wx re file pes to kai stin mama sou..eleos..slay bale kai aparaititi i goniki sinainesi!oti nanai...

odytsak
28-02-2011, 18:32
^^^ wx re file pes to kai stin mama sou..eleos..slay bale kai aparaititi i goniki sinainesi!oti nanai...

Αγαπητέ μου είμαι πολύ μεγάλος για να ζει η μάνα μου.
Δεν σέβεσαι τις προσωπικότητες μας,
δεν σέβεσαι τίποτα και προσβάλεις συνεχώς τους πάντες και τα πάντα,
δεν σέβεσαι τη γλώσσα μας που διασώθηκε έπειτα από 400!!! χρόνια τουρκοκρατίας (8 και βάλε γεννεές)
τουλάχιστον σεβάσου τις οικογένειες μας και τα πολύ κοντινά μας πρόσωπα που έχουν συγχωρεθεί.

dykon
28-02-2011, 18:42
Αγαπητέ μου είμαι πολύ μεγάλος για να ζει η μάνα μου.
Δεν σέβεσαι τις προσωπικότητες μας,
δεν σέβεσαι τίποτα και προσβάλεις συνεχώς τους πάντες και τα πάντα,
δεν σέβεσαι τη γλώσσα μας που διασώθηκε έπειτα από 400!!! χρόνια τουρκοκρατίας (8 και βάλε γεννεές)
τουλάχιστον σεβάσου τις οικογένειες μας και τα πολύ κοντινά μας πρόσωπα που έχουν συγχωρεθεί.

οκ συγνωμη δεν ηθελα να σε προσβαλλω..απλα το ειπα για να δειξω οτι κλαιγεστε χωρις λογο.χιλια συγνωμη το παιρνω πισω και το γραφω στα ελληνικα για να το εμπεδωσεις.οσο για τα αλλα δεν προσβαλλω κανεναν με το να λεω οτι εχετε κομπλεξ.αυτοι που εχουν προσβαλονται.και κατι ακομα,εσεις δεν σεβεστε τις προσωπικοτητες των αλλων και τους περιμεριζετε γιατι δεν γραφουν οπως θελετε εσεις και γραφουν οπως θελουν αυτοι.

Nek_Food
28-02-2011, 19:49
^^^WTF? έχει και Ελληνικά το πληκτρολόγιο σου? :)

Slay
01-03-2011, 01:16
δεν προσβαλλω κανεναν με το να λεω οτι εχετε κομπλεξ.αυτοι που εχουν προσβαλονται.και κατι ακομα,εσεις δεν σεβεστε τις προσωπικοτητες των αλλων και τους περιμεριζετε γιατι δεν γραφουν οπως θελετε εσεις και γραφουν οπως θελουν αυτοι.
στο ειπα και στο αλλο θεμα, αλλα το αγνοησες προφανως , να στο πω και λιγο διαφορετικα μηπως και γινει αυτη τη φορα κατανοητο.

Ποιος εχει κομπλεξ, αυτος που προσπερανει οτι δεν του αρεσει, η αυτος που εχει την απαιτηση να διαβαζουν ολοι οι υπολοιποι αυτα που γραφει, με οποιον τροπο και αν τα γραφει?

Οπως θα ηθελες εσυ να σεβονται το δικαιωμα σου να γραφεις οπως θελεις, ετσι και εσυ πρεπει να σεβαστεις το δικαιωμα τους να μην διαβαζουν αυτα που γραφεις.

smarnel
02-03-2011, 17:40
αφού παρακολουθώ κι εγώ λίγο καιρό το φόρουμ,έχω μια απορία όσον αφορά τις αγγελίες...
πως γίνεται να βάζουν κάποιοι αγγελία με 4 ποστ,με 12 ποστ,με λιγότερα τελοσπάντων από τα 50 που είναι το όριο για κάθε έναν χρήστη..?
δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες για όλους..?

muku
02-03-2011, 21:34
αφού παρακολουθώ κι εγώ λίγο καιρό το φόρουμ,έχω μια απορία όσον αφορά τις αγγελίες...
πως γίνεται να βάζουν κάποιοι αγγελία με 4 ποστ,με 12 ποστ,με λιγότερα τελοσπάντων από τα 50 που είναι το όριο για κάθε έναν χρήστη..?
δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες για όλους..?

Οι περιορισμοί αυτοί μπήκαν κάποια στιγμή πριν κανά χρόνο περίπου αν θυμάμαι καλά. Όσοι έχουν γραφτεί πριν τους κανονισμούς αυτούς, δεν τους πιάνει το μέτρο :P Γι αυτό βλέπεις άτομα με 4-5 posts, να ανοίγουν θρεντ ή να μιλάνε στις αγγελίες.

smarnel
02-03-2011, 23:59
Οι περιορισμοί αυτοί μπήκαν κάποια στιγμή πριν κανά χρόνο περίπου αν θυμάμαι καλά. Όσοι έχουν γραφτεί πριν τους κανονισμούς αυτούς, δεν τους πιάνει το μέτρο :P Γι αυτό βλέπεις άτομα με 4-5 posts, να ανοίγουν θρεντ ή να μιλάνε στις αγγελίες.

καλή φάση... :tired01:
να φανταστώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύσει η ρύθμιση για όλους ανεξαιρέτως τους χρήστες έτσι..?
πιο πολύ για λόγους ηθικής τάξης το αναφέρω...

muku
03-03-2011, 02:24
καλή φάση... :tired01:
να φανταστώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύσει η ρύθμιση για όλους ανεξαιρέτως τους χρήστες έτσι..?
πιο πολύ για λόγους ηθικής τάξης το αναφέρω...

Ε μάλλον δεν θα μπορεί να γίνει, από το σύστημα ή θα θέλει ειδικές ρυθμίσεις. Γενικώς δεν εξαρτάται από εμάς τους mods, να πούμε θα πατήσουμε ένα κουμπί και θα το φτιάξουμε έτσι :)

odytsak
04-03-2011, 20:30
Παρατήρησα πως η συγκεντρωτική κατάσταση με τα feedback
έχει να ανανεωθεί τουλάχιστον ένα μήνα.

Αν δεν υπάρχει χρόνος από κάποιον mod θα μπορούσα να το αναλάβω εγώ.

Δεν χρειάζεται να φαίνομαι σαν mod, απλά μέσα από το admin panel να μου δωθεί η δυνατότητα επεξεργασίας όλων των δημοσιεύσεων στη σχετική και μόνο ενότητα των αγγελιών.

hakoo
05-03-2011, 01:08
Αφηνω να συγκεντρωθουν καποια posts πριν απο καθε update, αυτη τη φορα το παρακανα λιγο :c055gfe:
Δεν ειναι θεμα χρονου, thanks για την υπενθυμιση :d055:

odytsak
05-03-2011, 07:11
Eγώ ευχαριστώ για την φιλικότατη απάντηση με τα emoticons κλπ

Ισως κάποιος άλλος στη θέση σου να είχε παρεξηγηθεί νομίζοντας ότι σας βάζω χέρι.

Να ξέρεις πως γνωρίζω καλύτερα από τον καθένα εδώ μέσα ότι το moderating δεν είναι υπαλληλίκι, δεν αμοίβεσαι γι'αυτό που κάνεις
και είναι καθαρά θέμα εθελοντισμού, ελεύθερου χρόνου και καλής διάθεσης.

Σου έβαλα κι ένα reputation που αφιέρωσες αρκετό από τον χρόνο σου για να ανανεώσεις την συγκεντρωτική κατάσταση.

hakoo
05-03-2011, 18:17
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, να 'σαι καλα.

AgentPrinny007
05-03-2011, 21:05
Ισως κάποιος άλλος στη θέση σου να είχε παρεξηγηθεί νομίζοντας ότι σας βάζω χέρι.


Οχι σε αυτο το φορουμ. Εχουμε προσγειωμενα παιδια για mod , που δεν προσβαλουν ουτε το παιζουν εξουσια.

nikon
06-03-2011, 07:51
^^Eκτός από τον PDS.....τι να κάνω αφού στα αθλητικά έχει πέσει ξεραΐλα.

PDS
06-03-2011, 09:49
^^Eκτός από τον PDS.....τι να κάνω αφού στα αθλητικά έχει πέσει ξεραΐλα.

Kατσε να δουμε σημερα τι θα δουμε.:c055gfe:

tasioskis
06-03-2011, 10:26
θα εισαι ο μοναδικος που θα δει το κατι διαφορετικο!!!

Link
07-03-2011, 21:14
Μια απορια ρε παιδια!Μετα απο ποσα ποστς μπορουμε να ανοιξουμε νεο θεμα?Η να απαντησουμε σε καποια αγγελια?Τι πρεπει να κανουμε?

modecris
07-03-2011, 21:29
Να διαβάσετε τους κανόνες λειτουργίας του forum.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=255
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=7886

Link
07-03-2011, 23:45
Ευχαριστω..

new
09-03-2011, 23:15
καλησπερα.ξερει κανεις να μου απαντησει γιατι δεν παιζει το ps3 στην τηλεοραση μου?ουτε με σκαρντ ουτε με hdmi!

Link
10-03-2011, 17:24
καλησπερα.ξερει κανεις να μου απαντησει γιατι δεν παιζει το ps3 στην τηλεοραση μου?ουτε με σκαρντ ουτε με hdmi!
Δοκιμασε σε αλλη tv αν παλη εχεις προβλημα κατι φταιει με το ps3!

kostinho8
12-03-2011, 02:48
mia erotisi k apo mena..feedback gt den mporo na kano? mou leei oti den exo adeia na mpo sautin tin selida
y.g sorry gia ta greeklish mpika apo to ps

muku
12-03-2011, 10:38
Είσαι ακόμα νέος :p Ρίξε μια ματιά http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=255

Μπορείς να μας πεις σε ποιον θες να το δώσεις και να το δώσουμε εμείς για να μην χάσει το feedback ο φίλος :)

kostinho8
12-03-2011, 11:39
+1 στον dimkin.
Ευχαριστω!

aladdin7
14-03-2011, 12:46
Απορία: γιατί δεν μπορώ να βάλω στην ignore list κάποιον mod;

PDS
14-03-2011, 12:58
Περισσοτερο σαν ανακοινωση μου κανει αυτο, τυπου ''θελω να βαλω στην ignore list καποιον mod,το ακουτε?''
Συμβουλη μου:Απλα μην διαβαζεις τα ποστ του ταδε mod.Αυτο κανω εγω τουλαχιστον για τα ποστ που δεν με ενδιαφερουν.
Το ignore κατ'εμε σε οποιο φορουμ και αν παρακολουθω χρησιμευει μονο για το τον σκοπο που εκανες το ποστ.
Δλδ για να δειξεις οτι θες να κανεις καποιον ιgnore,παρα για να κανεις πραγματικα ignore.(αλλωστε τα ποστ του θα φαινονται και παλι απο το quote...lol)

Απο κει και περα απαντηση στο ερωτημα αυτο δεν εχω.Ο slay ισως μπορει να απαντησει.

Nek_Food
14-03-2011, 13:01
Δεν μπορείς να βάλεις τα μέλη της Δ.Ο. (διοικητικής ομάδας) σε ignore list γιατί θεωρεί το σύστημα ότι είναι απαραίτητο να μπορούν να φαίνονται τα μηνύματα τους σε όλους τους χρήστες κλπ προφανώς λόγω της θέσης τους. Εάν δεν γουστάρεις να διαβάζεις κάποιον από την ομάδα αυτή τον κάνεις μόνος σου ignore και δείχνεις πόσο "δυνατός" χαρακτήρας είσαι μέσω της αυτοσυγκράτησης. ;)

nikon
14-03-2011, 13:03
Nαι ρε Βαγγέλη δώστε του και 6μηνο ban γιατί θέλει να βάλει mod στην ignore list.....δικαίωμα του καθένα να βάζει όποιον θέλει και από την στιγμή που μπορείς να το κάνεις για τα απλά μέλη θα πρέπει να μπορείς και για mod.

PDS
14-03-2011, 13:06
Nαι ρε Βαγγέλη δώστε του και 6μηνο ban γιατί θέλει να βάλει mod στην ignore list.....δικαίωμα του καθένα να βάζει όποιον θέλει και από την στιγμή που μπορείς να το κάνεις για τα απλά μέλη θα πρέπει να μπορείς και για mod.

Δεν διαβασες το ποστ μου μαλλον.Την αποψη μου ειπα.Ουτε 6μηνο μπαν εδωσα ουτε απαγορεψα να το κανει αν μπορει.Ημαρτον δλδ, μην αρχισουμε παλι τα επαναστατικα σε παρακαλω..

Αν θες να μην διαβαζεις τα ποστ καποιου,απλα δεν τα διαβαζεις.Ειναι τοσο απλο..
Ουτε ανακοινωσεις κανεις ουτε τπτ.

nikon
14-03-2011, 13:09
Εσύ το είδες σαν ανακοίνωση γιατί οι περισσότεροι το είδαν σαν ερώτηση γι'αυτό και το ύφος της απάντησης μου το οποίο βέβαια ήταν και χιουμοριστικό (6μηνο ban).

aladdin7
14-03-2011, 13:10
@PDS: Δεν έχω ανασφάλειες για να κανω ανακοινώσεις τέτοιου είδους.

Στο θέμα μας τώρα. Το ignore list λειτουργεί με σκοπό να "καθαρίζει" κάποια θέματα από απαντήσεις που κατά τη γνώμη του κάθε χρήστη "φορτώνουν το θέμα. Αν δεν θέλω να διαβάσω τι λέει ο ένας και ο άλλος, μπορώ να αυτοσυγκρατηθώ. Δεν είμαι κανένα παιδάκι! Αλλά αν προσπαθείς να δεις κάτι, και πρέπει και κατέβεις μισή σελίδα, τότε δεν είναι λειτουργικό! Μπορώ να αποκρύψω τα μηνύματα των απλών χρηστών αλλά όχι των mods.

Δεν ξέρω αν θα υπήρχε η δυνατότητα να αποκρύπτονται τα μηνύματα πχ σε συγκεκριμένα θέματα και όχι γενικά!

PDS
14-03-2011, 13:14
Εσύ το είδες σαν ανακοίνωση γιατί οι περισσότεροι το είδαν σαν ερώτηση γι'αυτό και το ύφος της απάντησης μου το οποίο βέβαια ήταν και χιουμοριστικό (6μηνο ban).


Οχι εγω δεν το ειδα σαν ερωτηση.Αποψη μου και αποψη σου.



@aladdin7 οπως σου ειπα παραπανω δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο.Αλλα πιθανοτατα ισχυει αυτο που ειπε ο Nek_Food.

Valkyre
14-03-2011, 13:28
Παιδια WTF... νιωθω ενταση... και δεν μου αρεσει... ποσο μαλλον οταν ειναι εξαιτιας αυτου του μαμωαθληματος... ειλικρινα δεν υπαρχει λογος για το κωλοπραμα... :)

nikon
14-03-2011, 13:32
Καμία ένταση Δημήτρη και να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το ignore αν και θα ήθελα για κάποιους (όχι Βαγγέλη εσύ δεν είσαι μέσα) αλλά όταν κάποιος ρωτάει κάτι καλό θα είναι να παίρνει την απάντηση που ζητάει και όχι να χαρακτηρίζουμε το ύφος της ερώτησης του.

Valkyre
14-03-2011, 13:38
Βασικα αν συνδυασω την πρωτη ερωτηση του aladdin7 , με το τελευταιο ποστ και το αποσπασμα "πρεπει να κατεβεις και μιση σελιδα, δεν ειναι λειτουργικο" και ταυτοχρονα λαβω υποψην μερικα πραγματα στον τροπο που ποσταρω, εχω μια υποψια για ποιον χτυπαει η καμπανα...!

PDS
14-03-2011, 13:46
Καμία ένταση Δημήτρη και να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το ignore αν και θα ήθελα για κάποιους (όχι Βαγγέλη εσύ δεν είσαι μέσα) αλλά όταν κάποιος ρωτάει κάτι καλό θα είναι να παίρνει την απάντηση που ζητάει και όχι να χαρακτηρίζουμε το ύφος της ερώτησης του.

Ρε Νικ συμφωνω,αλλα δεν ειναι το ιδιο.Οι Mods δεν ειναι πολλοι.Θα μπορουσε να γινει με pm.
Ενταξει εχεις δικιο στο οτι επρεπε να απαντηθει η ερωτηση,δεν διαφωνω,αλλα αν εβγαινα και ελεγα ''πως γινεται να κανω ignore σε καποιον εκ των Νιkοn,Valkyria,Hakoo,PDS'' δεν θα σου φαινοταν καπως?

Τεσπα το κουρασαμε μου φαινεται.Λογικα δεν γινεται να υπαρξει ιgnore,για τους λογους που ειπε ο Nek.

nikon
14-03-2011, 13:57
Όλες οι ερωτήσεις μπορούν να γίνουν με pm σε κάποιον mod αλλά τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του thread;;;;.....και έτσι όπως το λες να είναι δεν αλλάζει κάτι σε ότι αφορά το δικαίωμα του καθένα να κάνει ignore τον καθένα.
Άντε και καταλάβαμε ότι θα είναι κάποιος από τους 4-5 mods......και;;;;;.....anyway ο λόγος που είπε ο Νεκ έχει μια λογική πάντως και μάλλον αυτός είναι......που είναι ο Slay να μας πει;;;;.....πάλι λείπει;;;;;.....α ρε Τάσο έπρεπε τότε που μπορούσαμε να το είχαμε κάνει.

Valkyre
14-03-2011, 14:00
^^Valkyria?? O_O :P

Chronicles?? :)

PDS
14-03-2011, 14:08
Όλες οι ερωτήσεις μπορούν να γίνουν με pm σε κάποιον mod αλλά τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του thread;;;;.....και έτσι όπως το λες να είναι δεν αλλάζει κάτι σε ότι αφορά το δικαίωμα του καθένα να κάνει ignore τον καθένα.

Οκ οταν θα μπεις στην ιgnore list μου(συντομα δλδ:a050:) θα το μαθουν ολοι πρωτα απο εδω.

λολ Δημητρη.:c055gfe:

nikon
14-03-2011, 14:11
Οκ οταν θα μπεις στην ιgnore list μου(συντομα δλδ:a050:) θα το μαθουν ολοι πρωτα απο εδω.

λολ Δημητρη.:c055gfe:Δεν μπορείς με έκανες mod. :makefun:
Οι Mods δεν ειναι πολλοι.
Ενταξει εχεις δικιο στο οτι επρεπε να απαντηθει η ερωτηση,δεν διαφωνω,αλλα αν εβγαινα και ελεγα ''πως γινεται να κανω ignore σε καποιον εκ των Νιkοn,Valkyria,Hakoo,PDS'' δεν θα σου φαινοταν καπως?

PDS
14-03-2011, 14:17
Ε οποτε για σενα μιλαγε ο Αladdin7...
:idea:

nikon
14-03-2011, 14:24
Μπράβο.....είδες με συρραφές τι συμπεράσματα βγάζεις;;;;:a068:

hakoo
14-03-2011, 16:09
Βασικα αν συνδυασω την πρωτη ερωτηση του aladdin7 , με το τελευταιο ποστ και το αποσπασμα "πρεπει να κατεβεις και μιση σελιδα, δεν ειναι λειτουργικο" και ταυτοχρονα λαβω υποψην μερικα πραγματα στον τροπο που ποσταρω, εχω μια υποψια για ποιον χτυπαει η καμπανα...!

Mπα, εξω πεφτεις. Για να σου δωσω ενα hint το nick του αρχιζει απο "ha" και τελειωνει σε "koo" και τα "συγκεκριμενα θεματα" ειναι αθλητικης φυσεως! Απο τη μια θα ηθελα να απολογηθω γιατι ειμαι αρκετα επιθετικος στα συγκεκριμενα τοπικ (σχεδον ποτε με χρηστες παντως), απο την αλλη απλα δεν γινεται να μην πω την αποψη μου για καποια θεματα που δεν ειναι τοσο της "πλακας" κατα τη γνωμη μου.
Και θα συμφωνησω κατα βαση με τον χρηστη που απηυθυνε την ερωτηση, θα επρεπε το ignore να ισχυει για ολους. Βεβαια θα υπηρχαν καποια πρακτικα ζητηματα (αρκετα για την ακριβεια) αλλα στο ηθικο/ουσιαστικο του θεματος συμφωνω.

tasioskis
14-03-2011, 16:44
παντως εγω δεν τον εβαλα!!! χαχαχαχαχα.

PDS
14-03-2011, 18:32
Mπα, εξω πεφτεις. Για να σου δωσω ενα hint το nick του αρχιζει απο "ha" και τελειωνει σε "koo" και τα "συγκεκριμενα θεματα" ειναι αθλητικης φυσεως! Απο τη μια θα ηθελα να απολογηθω γιατι ειμαι αρκετα επιθετικος στα συγκεκριμενα τοπικ (σχεδον ποτε με χρηστες παντως), απο την αλλη απλα δεν γινεται να μην πω την αποψη μου για καποια θεματα που δεν ειναι τοσο της "πλακας" κατα τη γνωμη μου.

Eγω λεω οτι αρχιζει απο P και τελειωνει σε DS(για τον ιδιο ακριβως λογο):a050:
Oλοι εχουμε την μυγα μου φαινεται.:p

tasioskis
14-03-2011, 19:14
Να αλλάξετε ομάδα δοκιμάσετε;

Nek_Food
14-03-2011, 19:33
Βασικα αν συνδυασω την πρωτη ερωτηση του aladdin7 , με το τελευταιο ποστ και το αποσπασμα "πρεπει να κατεβεις και μιση σελιδα, δεν ειναι λειτουργικο" και ταυτοχρονα λαβω υποψην μερικα πραγματα στον τροπο που ποσταρω, εχω μια υποψια για ποιον χτυπαει η καμπανα...!

http://www.free-animated-gifs.com/albums/animatedgif/Fliegen/thumb_fliege_03.gif


Mπα, εξω πεφτεις. Για να σου δωσω ενα hint το nick του αρχιζει απο "ha" και τελειωνει σε "koo" και τα "συγκεκριμενα θεματα" ειναι αθλητικης φυσεως! Απο τη μια θα ηθελα να απολογηθω γιατι ειμαι αρκετα επιθετικος στα συγκεκριμενα τοπικ (σχεδον ποτε με χρηστες παντως), απο την αλλη απλα δεν γινεται να μην πω την αποψη μου για καποια θεματα που δεν ειναι τοσο της "πλακας" κατα τη γνωμη μου.

http://www.free-animated-gifs.com/albums/animatedgif/Fliegen/thumb_fliege_03.gif


Eγω λεω οτι αρχιζει απο P και τελειωνει σε DS(για τον ιδιο ακριβως λογο):a050:
Oλοι εχουμε την μυγα μου φαινεται.:p

http://www.free-animated-gifs.com/albums/animatedgif/Fliegen/thumb_fliege_03.gif


Πω, πω... που να έρθει και το καλοκαίρι δηλαδή. :banplease:

Ezio
14-03-2011, 21:00
Εγώ λέω να βάλουμε τους mods στο σπίτι του big brother και να ψηφίσουμε ποιος θα μπει στην ignore list.:P:P:P

AgentPrinny007
14-03-2011, 23:41
Εγώ λέω να βάλουμε τους mods στο σπίτι του big brother και να ψηφίσουμε ποιος θα μπει στην ignore list.:P:P:P
Οχι μονο συμφωνω με αυτο αλλα και :

Αν θες να μπει στην ignore list o Valkyre o οποιος γραφει παρα πολλα με αποτελεσμα να εχει προκαλεσει μυωποιες, αστιγματισμους ,πρεσβυωπιες και καταρακτες - νιαγαρα και εδεσσας- σε δεκαδες ατομα στο φορουμ, καλεσε στο
090-567-777

Αν θες να μπει στην ignore list ο hakoo που μαστιγωνει κοσμο απο το πρωι ως το βραδυ με μονο ενα διαλειμμα για δεκατιανο με κουλουρακι ξεροψημενο με μπολικο σουσαμακι , καλεσε στο
090-666-666

Αν θες να μπει στην ignore list ο PDS που του αρεσει το littlebigplanet και ειναι ....παναθηναικος .......... και καπου εχει μια μυγα , καλεσε στο
090-0707-0707

Γιατι εσυ αποφασιζεις :cheer2:

modecris
15-03-2011, 02:23
Πάντως όντως η ignore list έχει κάποια θεματάκια.
Πχ προσπάθησα να προσθέσω τον εαυτό μου και δεν με άφησε.

Άρα το πρόβλημα υφίσταται και εκτός της mod κοινότητας. :47:

tasioskis
15-03-2011, 09:12
Πάντως όντως η ignore list έχει κάποια θεματάκια.
Πχ προσπάθησα να προσθέσω τον εαυτό μου και δεν με άφησε.

Άρα το πρόβλημα υφίσταται και εκτός της mod κοινότητας. :47:



εισαι στο friend list μου, το συστημα καταλαβαινει οτι εισαι δικος μου, και δεν μπαινεις σε ignore....

Valkyre
15-03-2011, 09:37
χαχαχα καλα ζωγραφισατε! να'στε καλα με κανατε και γελασα πρωι πρωι! χαχα εξυπνα ποστ :)

PDS
15-03-2011, 09:45
εισαι στο friend list μου, το συστημα καταλαβαινει οτι εισαι δικος μου, και δεν μπαινεις σε ignore....

Aυτο.-

Obiwan88
15-03-2011, 21:49
παιδιει εχω ερωτηση: προσπαθω να δημοσιευσω μια αγγελια μου, αλλα δν με αφηνει το συστημα.. τι παιζει?? pls heeelp!!!!! :(

AriStos13
15-03-2011, 21:58
πρεπει να συμπλησρωσεις 2 βδομαδες παραμονης στο φορουμ και 50 ποστς..!!
προσεχε ομως στο να μην σπαμαρεις γιατι τα ποστς σου θα σβηστουν χωρις προειδοποιηση...!!

Obiwan88
15-03-2011, 22:02
α εχει τετoιους περιορισμους? οκ δν το ξερα.. thanks!! ;)

Dragonpaul
20-03-2011, 17:59
Ποσα πμ συνολο θα επρεπε να "δικαιουμαι"? Διοτι inbox και outbox μαζι ειναι 125. Ειναι σωστο αυτο?

modecris
20-03-2011, 18:27
Ναι Παύλο σωστό είναι.

Dragonpaul
20-03-2011, 18:35
Ναι Παύλο σωστό είναι.

Οκ Χρηστο, ευχαριστω!

Dinos
23-03-2011, 14:23
ΠΑΡΑΠΟΝΟ : Καντε σας παρακαλω ως forum ενα review για το top spin 4.Aς μην ειναι το εμπορικοτερο παιχνιδι σε καποιους gamers αρεσουν αυτου του ειδους τα παιχνιδια.
Ευχαριστω.

nikon
23-03-2011, 14:58
Γιατί δεν δοκιμάζεις να το κάνεις εσύ Ντίνο;;;;.....review μπορεί να κάνει όποιος θέλει εκτός από αυτά που κανονίζει ο georgios και πρέπει να γίνουν.
Δες τον κορμό για το πως τα κάνουμε και κάνε ένα αν το θες τόσο.

PDS
23-03-2011, 15:14
^
Aυτο.

enstikto
23-03-2011, 15:16
Άσχετο: κορυφαία τα avatars σας παίδες!
Δεν σας βλέπω να κοροιδευετε πολύ όμως :P

Valkyre
23-03-2011, 16:21
χαχαχα ειναι φοβεροι και οι δυο χαχα μπραβο ρε παιδια με κανατε και γελασα! Αφου σκεφτομαι να παρακολουθω τα ποδοσφαιρικα σας μονο και μονο για να νιωθω λες και βλεπω μαπετ σοου! :)

tasioskis
24-03-2011, 09:09
εγω δεν μπορω να καταλαβω πως συμφωνησαν ποιος θα παρει τον στατλερ και ποιος το γουολντορφ, το σιγουρο ειναι οτι και σε αυτο θα μαλωσαν.Σαν παντρεμενοι κανουν.

nikon
24-03-2011, 10:25
Λάθος Τάσο εγώ επέλεξα τον Στατλερ γιατί πάντα μ'άρεσε πιο πολύ από τους 2 και μου ταιριάζει οπότε ο ακατονόμαστος δεν είχε άλλη επιλογή.

Desmond
24-03-2011, 18:07
Τα reviews να χρησιμοποιούν κλίμακα με άριστα το 10.

nikon
25-03-2011, 07:49
Αν παίζουν και δεκαδικά ναι αλλιώς (για μένα) καλύτερη είναι η κλίμακα του 100 που μπορείς να βαθμολογήσεις 2 παιχνίδια που είναι κοντά στο άριστα με διαφορετική βαθμολογία.....ειδικά με το 5/5 δεν ξέρεις αν είναι πιο κοντά στο 100 ή στο 90.....όχι ότι έχει μεγάλη σημασία βέβαια αφού η βαθμολογία ενός παιχνιδιού είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό.

Nek_Food
28-03-2011, 11:49
Ναι η κλίμακα του 100 θεωρητικά είναι καλύτερη ή αυτή του 10 με ενδιάμεσα μισά (ήτοι 8.5). Επίσης, να προτείνω και κατηγοριοποίηση επιμέρους βαθμολογιών πέραν της συνολικής όπως κάνουν σε άλλα reviews ήτοι:
γραφικά / ήχος / διάρκεια (γενικότερα) / σενάριο (για single) / multi (αν υπάρχει) / χειρισμός
νομίζω ότι θα ήταν πολύ χρήσιμα και αυτά...
τώρα το 4 με 5 στα 5 δεν είναι και πολύ εύκολο να αντιληφθεί κανείς με μία ματιά τί παίζει, σίγουρα διαβάζοντας το review αναλυτικά βγάζεις κάποιο νόημα, αλλά πάλι το 4/5 είναι από 60~80% (60 = απλά καλό ενώ το 80 = πολύ καλό) και το 5/5 είναι από 80~100% (80 = πολύ καλό και 100% = εξαιρετικό, υπέροχο, τέλειο, Uncharted2) !!!

nikon
28-03-2011, 11:53
Νομίζω δεν πάνε ανά 20 και το 5/5 είναι 90 με 100/100 αλλά και πάλι ισχύουν αυτά που είπαμε.

Nek_Food
28-03-2011, 12:07
Άρα γίνεται ακόμη πιο προφανές ότι με ένα 4/5 ο καθένας λαμβάνει ό,τι βαθμό του κατέβει στο κεφάλι... και ουσιαστικά δεν μετράει και πολύ τελικά, ευτυχώς που υπάρχει και το πλήρες review για να ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα για το τί εντύπωση - άποψη έχει ο reviewer για τον τίτλο και τα επιμέρους συστατικά (τμήματα) του.

Melnibonian
04-04-2011, 04:26
Στο θέμα αυτό είχα εκφράσει κι εγώ τις επιφυλάξεις μου κάποτε στον Georgios,δεν βοηθάει η κλίμακα αυτή να βάλεις τα παιχνίδια σε μια κατάταξη,τα βάζεις όλα σε ένα μεγάλο τσουβάλι!

nikos1125
05-04-2011, 23:32
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ FEEDBACK ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΑΨΟΓΗ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑ!!!ΠΑΤΗΣΑ NEW REPLY ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΑ

nikos1125, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

AriStos13
06-04-2011, 00:25
στειλε στον hakoo (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=363) pm με το ονομα του παιδιου που εκανες την συναλλαγη και θα στο περασει αυτος..
πρεπει να συμπληρωσεις 50 ποστς και 2 βδομαδες παραμονης στο φορουμ για να ποσταρεις εκει...
μονο τα ποστς σου λειπουν..!!!

plakas
06-04-2011, 15:24
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ FEEDBACK ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΑΨΟΓΗ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑ!!!ΠΑΤΗΣΑ NEW REPLY ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΑ

nikos1125, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????
επισης τα feedback ειναι κατι εντελως fake φιλε !!οποτε κρατα την συνεργασια αφου τα feedback δεν ειναι κατι μονιμο,ανα πασα στιγμη μπορει να χαθουν ολα :whistle:

Desmond
06-04-2011, 15:36
YouTube - Sofia Vossou Σοφία Ξ’ΟŒΟƒΟƒΞΏΟ… | I anixi Ξ— άνοιξη HQ | Eurovision 1991 ESC Eurosong

Valkyre
06-04-2011, 15:58
^^ χαχαχαχαχα χρωσταω ρεπ!

AriStos13
06-04-2011, 16:38
φιλε και οι εξωγηινοι fake ειναι μην τους πιστευεις,,,
ΕΛΕΟΣ..

αποροια....
γινεται να στειλεις Pm στον εαυτο σου???
γιατι μολις το εκανα...πηγενα να στειλω πμ σε χρηστη και ηρθε σε μενα....!!!

Valkyre
06-04-2011, 16:49
^^ ναι μια χαρα γινεται να στειλεις PM στον εαυτο σου. Εδω εγω εκανα ban τον εαυτο μου! :)

AriStos13
06-04-2011, 16:57
εσυ εισαι μοντ ομως....εγω ειμαι ενας ταπεινος χρηστης...!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα

modecris
06-04-2011, 20:28
BTW και sorry για το offtopic, η μετάφραση στο παραπάνω τραγούδι της Θεάς Βόσσου είναι για πέταμα. Όλη η ουσία βρίσκεται στους παρακάτω στοίχους που λογοκρίθηκαν:

παρα παρα παπα
ραπα παπα πα ραπα

παρα παρα παπα
ραπα παπα παπα ραπα

παρα παρα παπα
ραπα πιπα ραπα πιπα
ραπα πα πιπα
ΡΑΠΑΠΑΑΑΑΑ

Κατά τα άλλα

Εδω εγω εκανα ban τον εαυτο μου!

εγώ έκανα ignore τον εαυτό μου και ησύχασα! :modecris:

hakoo
06-04-2011, 23:51
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????

Φιλε μου, αυτο που ειπε ο Αριστος. Στειλε μου τον χρηστη που θελεις να το δωσεις με pm και θα το προσθεσω εγω.

Desmond και Modecris LOL!

Nek_Food
07-04-2011, 12:46
ΕΛΕΟΣ!!! ναι Desmond εσένα το λέω... :P

messi10
07-04-2011, 18:42
Παιδια,sorry αν ειναι γελοια ερωτηση...
Τι ειναι το +rep;
Το βλεπω συχνα και δεν ξερω τι ειναι...και πώς το ''εκτελουμε'';

hakoo
07-04-2011, 20:29
Πατας αυτο http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/buttons/reputation.gif (http://www.ps3forums.gr/vb/reputation.php?p=284942) το εικονιδιο που βρισκεται κατω απο το avatar
και μπορεις να δωσεις θετικο (η αρνητικο reputation) σε καποιο ποστ αν συμφωνεις με αυτο κανοντας φυσικα και καποιο μικρο σχολιο αν θελεις για να το δει μετα ο χρηστης. Το ποσο reputation εχει ενας χρηστης φαινεται απο αυτη την πρασινη μπαρα http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.ps3forums.gr/vb/ps3/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.ps3forums.gr/vb/ps3/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.ps3forums.gr/vb/ps3/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.ps3forums.gr/vb/ps3/reputation/reputation_pos.gif που βρισκεται επισης κατω απο το αβαταρ του καθενος. Τελος για να δεις ποιος σου εχει δωσει rep και για ποιο post πατας "profile" πανω πανω στην σελιδα .

odytsak
07-04-2011, 20:30
Eίναι συντόμευση του reputation (υπόληψη), όταν για οποιονδήποτε λόγο σου αρέσει (ή δεν σου αρέσει) κάποιο post
πατάς πάνω στο http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/buttons/reputation.gif (βρίσκεται κάτω από το online/offline)
και προσθέτεις ή αφαιρείς την υπόληψη του χρήστη-συμφορουμίτη.

Απεικονίζονται με τα πράσινα λαμπάκια (πάνω από το online/offline), όσο περισσότερα τόσο μεγαλύτερη υπόληψη.
Εγώ π.χ. έχω δύο.

Mέσα από το profil σου μπορείς να ελέγχεις ποιός και αν σου έχει στείλει ή αν σου έχει στείλει μπορεί να το κάνει και ανώνυμα αν δεν συμπληρώσει το username του.

Σου έστειλα rep (θετικό εννοείται) για να δεις πως είναι.

edit: με πρόλαβες hakoo!:yes:

fotaras
07-04-2011, 20:33
Παιδια,sorry αν ειναι γελοια ερωτηση...
Τι ειναι το +rep;
Το βλεπω συχνα και δεν ξερω τι ειναι...και πώς το ''εκτελουμε'';
ενας τροπος για να λες "ευχαριστω" σε κποιον χρηστη που σε βοηθησε σε καποιο προβλημα σου.η το οτι συμφωνεις στα σχολια που εκανε ενας χρηστης πανω σε καποιο θεμα και απλα θες να τον "επιβραβευσεις" με αυτο το +rep.
για να δωσεις σε καποιον(ειτε θετικο ειτε αρνητικο rep)για καποιο post του θα πας στο post του συγκεκριμενου χρηστη και αριστερα απο το post οπως βλεπεις το προφιλ του κατω κατω θα δεις ενα πρασινο πουλακι!!!δεν κανω πλακα!!εκει θα πατησεις και μετα θα σου βγαλει μια επιλογη για θετικο η αρνητικο rep και μια μπαρα στην οποια θα γραφεις το σχολιο σου και το ονομα σου αν θες.
για να δεις εσυ τα rep που λαμβανεις κατα καιρους(το συστημα σε αφηνει να δεις μονο τα τελευταια 5 rep που εχεις λαβει)πας πανω πανω στην σελιδα και πατας την επιλογη "profile".
μπορεις βεβαια να λες απλα ενα "ευχαριστω".το ιδιο ειναι.

Υ.Γ. : για δοκιμη μπορεις να ξεκινησεις να μου δωσεις εμενα ενα +rep που απαντησα στην ερωτηση σου χαχαχαχα!!!!!

EDIT : odytsak που σε προλαβε ο hakoo,προλαβες εσυ εμενα!!!!!!

messi10
07-04-2011, 20:37
Ευχαριστω πολυ παιδια!!

+rep στον καθενα σας για την βοηθεια σας :)

hakoo
07-04-2011, 20:41
LOL
μιλαμε τρελη προθυμια! :a045:

odytsak
07-04-2011, 20:44
Βασικά το rep φίλε Παναγιώτη δεν στο έστειλα για να ανταπαδώσεις (ευχαριστώ πολύ βεβαίως)
αλλά για την πραγματικά πολύ ωραία ερώτηση σου που σίγουρα θα βοηθήσει πολύ κόσμο που δεν έχει εμπειρία από φόρουμ.

Θα πρέπει να καταλάβουν ΟΛΟΙ πως...

Αν ρωτήσεις κάτι θα φανείς μια φορά άσχετος... Αν δεν ρωτήσεις θα είσαι πάντα!!!

messi10
07-04-2011, 20:50
Eχμ..οντως,εδω και 2 μηνες διαβαζα +rep και δεν ηξερα τι ηταν...και λεω αστο γιατι θα γινω ρεζιλι αλλα ηθελα να ξερω :P

Για αλλη μια φορα...ευχαριστω πολυ για την απαντηση ολους σας :)

nikos1125
07-04-2011, 22:58
στειλε στον hakoo (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=363) pm με το ονομα του παιδιου που εκανες την συναλλαγη και θα στο περασει αυτος..
πρεπει να συμπληρωσεις 50 ποστς και 2 βδομαδες παραμονης στο φορουμ για να ποσταρεις εκει...
μονο τα ποστς σου λειπουν..!!!

OK!!TO EKANA!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!
:d055:

AriStos13
07-04-2011, 23:19
τιποτα φιλε μου να σαι καλα..!
καλως ηρθες κιολας..
απλα μην γραφεις με κεφαλαια...
ειναι σαν να φωναζεις..!!!

nikos1125
08-04-2011, 20:30
τιποτα φιλε μου να σαι καλα..!
καλως ηρθες κιολας..
απλα μην γραφεις με κεφαλαια...
ειναι σαν να φωναζεις..!!!

να σαι καλα!!!οκ,το διορθωσα κιολας!!!!

volyros
08-04-2011, 21:19
αδερφια 2 ερωτησεις

1ον:πως μπορω να "καμουφλαρω" ενα link γραφοντας "απο πανω" για παραδειγμα
"πατηστε εδω" η "δειτε αυτο";;

2ον:οι αχρωμες/μαυρες μπαρες που βλεπω στο reputation μου τι ειναι;;

PDS
08-04-2011, 21:29
αδερφια 2 ερωτησεις

1ον:πως μπορω να "καμουφλαρω" ενα link γραφοντας "απο πανω" για παραδειγμα
"πατηστε εδω" η "δειτε αυτο";;

2ον:οι αχρωμες/μαυρες μπαρες που βλεπω στο reputation μου τι ειναι;;

1)Πατας αυτο το εικονιδιο http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/editor/createlink.gif βαζεις το link που σε ενδιαφερει,πατας οκ ,σβηνεις τις λεξεις που εχει αυτοματα ''μαρκαρει'' και γραφεις οτι θες εσυ(πχ ''δειτε αυτο'').

2)Νομιζω οτι ειναι απο χρηστες που δεν εχουν ακομα μεγαλο reputation?Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος γι αυτο.

volyros
08-04-2011, 21:53
1)Πατας αυτο το εικονιδιο http://www.ps3forums.gr/vb/ps3/editor/createlink.gif βαζεις το link που σε ενδιαφερει,πατας οκ ,σβηνεις τις λεξεις που εχει αυτοματα ''μαρκαρει'' και γραφεις οτι θες εσυ(πχ ''δειτε αυτο'').δεν μπορω να το κανω..
βαζω το url παταω οκ κ μετα τα σβηνω ολα και γραφω αλλα τιποτα..
τι κανω λαθος;;

PDS
08-04-2011, 21:58
δειτε εδω (http://www.ps3forums.gr/vb/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=285272)

Κανε quote αυτο το ποστ μου ,χωρις να απαντησεις και δες πως γινεται:)

volyros
08-04-2011, 22:26
δειτε εδω (http://www.ps3forums.gr/vb/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=285272)

Κανε quote αυτο το ποστ μου ,χωρις να απαντησεις και δες πως γινεται:)το εκανα μου εμφανισε το "δειτε εδω" αλλα δεν ανοιγει
η σελιδα!!!!μου βγαζει error..

απ οτι καταλαβα πρεπει να γραψω αυτο που θελω αναμεσα στα μετα την προταση (το λινκ μεχρι ) σωστα;;

sorry αλλα ειμαι σκραπας σε αυτα..:banplease:
μπορεις και να με βρισεις αν θελεις..:frusty:

AriStos13
08-04-2011, 22:35
εγω το κανω αλλιως...
γραφω την λεξη που θελω π.χ. παναθηναικος
το μαρκαρω και παταω το εικονιδιο και επικολλω το link στο παραθυρο που μου ανοιγει..
ελπιζω να εγινα κατανοητος...!!!

volyros
08-04-2011, 22:35
το καταλαβα!!!:transformer:
απλα δεν εσβηνα το http:// απο το παραθυρακι που εμφανιζοταν!!
χιλια ευχαριστω και συγνωμμη..:doh:

modecris
10-04-2011, 02:33
Γιατί όπου έχει κεφαλαία το site και το forum υπάρχουν και τόνοι; από πότε τονίζονται τα κεφαλαία;
Πχ στα τεστ γράφετε ΓΡΑΦΙΚΆ και ΉΧΟΣ. Στο portal βλέπω κάτι ΚΑΛΏΣ ΉΡΘΑΤΕ ή ΣΆΒΒΑΤΟ ή ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΌΣ κτλ. Είναι πρόβλημα του κώδικα ή είναι απλά λαθάκια;

djpar
29-04-2011, 13:06
Γενικα εχω παρατηρησει οτι εδω και καιρο το site σερνεται αρκετα και στις 2 εταιριες που εχω για ιντερνετ κατι που σημαινει οτι το site φταιει,επισης εχω δει και αλλους να το λενε τι παιζει?(η εταιρια που εχει ανεβει το site δεν ειναι καλη?)

Valkyre
29-04-2011, 13:08
^^ Εμενα παντως παει σφαιρα και απο το σπιτι και απο τη δουλεια και απο το κινητο...!

AriStos13
29-04-2011, 14:43
και εμενα σερνεται το τελευταιο καιρο το site παντως..!!!
αλλα νομιζα οτι κατι εφταιγε απο την μερια μου!

plakas
29-04-2011, 14:47
και εμενα σφαιρα παει παντως :)

djpar
29-04-2011, 16:26
valkyre,δεν παει σφαιρα και το ξερεις...χαχα παντος με ΗΟΛ και Wind δεν παει καλα

Valkyre
29-04-2011, 16:46
οχι δεν κανω πλακα, εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο λολ, γιατι να πω ψεμματα. Ισως ειμαι απλα τυχερος, ποιος ξερει!

nikon
29-04-2011, 16:52
Καλά και αυτοί που κατά καιρούς λένε ότι σέρνεται δεν κάνουν πλάκα.....ούτε εμένα πάντως πάει "σφαίρα" ούτε στο σπίτι ούτε στη δουλειά το αντίθετο θα έλεγα.

Valkyre
29-04-2011, 17:01
μα δεν ειπα οτι δεν τους πιστευω απλα ειπα οτι εμενα δεν σερνεται. Μαλλον απλα ειμαι ο τυχερος της υποθεσης! Και να φανταστειτε οτι στη δουλεια εχουμε και HOL που οπως λετε παραπανω εχετε θεμα με HOL.

Edit: Κατι που σκεφτηκα τωρα... μηπως το γεγονος οτι εγω εχω την παλια, κλασσικη εμφανιση του φορουμ (ασπρο φοντο) και οχι την καινουργια με το κοκκινο-γκρι, παιζει καποιο ρολο σε αυτο??

Desmond
29-04-2011, 17:07
valkyre,δεν παει σφαιρα και το ξερεις...χαχα παντος με ΗΟΛ και Wind δεν παει καλα
?
Περίεργο.Αυτές τις μέρες μου φαίνεται οτι από θέμα ταχύτητας το forum είναι στα καλύτερά του (στη wind είμαι).LOL!
Ό,τι νά'ναι πραγματικά με τις συνδέσεις!

Valkyre
29-04-2011, 17:13
^^ Πεστα γιατι με κραζουν! :( :)

djpar
29-04-2011, 17:20
εγω ειμαι με την ps3 version οχι ps3forums μηπως να φταιει αυτο.Στην wind οντως ειναι καλυτερα αλλα και παλι ψηλοαργει μερικες φορες...τπ

muku
29-04-2011, 17:27
Εμένα πάντως αργούσε τις τελευταίες μέρες. Σήμερα, μόλις διάβασα το συγκεκρίμενο θέμα, σταμάτησε να αργεί ως δια μαγείας. Δηλαδή πάνω που ήμουν έτοιμος να γράψω ότι αργεί και μένα, τελικά έστρωσε. Απλά lol. Εν τω μεταξύ έβαλα και το παλιό look για δοκιμή και μου φαίνεται πιο γρήγορο αλλά αυτό μάλλον είναι η ιδέα μου, με επηρέασε ο valkyre :p

Valkyre
29-04-2011, 17:45
χαχα παιζει, παντως εγω τωρα ειμαι σπιτι παλι με την παλια εκδοση οπως παντα και παει μια χαρα. Γενικα δεν ξερω αν η παλια εκδοση οντως επηρεαζει αλλα εγω εδω και καιρο ειμαι οκ.

menelaos1982
30-04-2011, 08:30
καλημέρα δεν μπορώ να στείλω απάντηση σε αγγελείες πατάω reply και μου βγάζει ένα μύνημα. έχω κάνει post στο φόρουμ για πρώτη φορά αλλα δεν μπορώ να κάνω reply μόνο να στείλω private message στα μέλη. όποιος ξέρει κάτι ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ

modecris
30-04-2011, 13:40
Καλημέρα.

Η πρώτη παράγραφος του άρθρου 19 του Συντάγματος ορίζει ότι:
Για την δημιουργια νεου θεματος απαιτουνται πλεον 50 posts και δυο εβδομαδες παραμονης στο forum
Για να μπορει να κανει post σε υπαρχον θεμα των αγγελιων χρειαζονται 20 posts και μια εβδομαδα παραμονης στο forum.
Ως εκ τούτου και λαμβάνοντας υπόψιν την βούληση του εθνικού νομοθέτη να υπαγάγει και τα εξωτερικά στοιχεία της επικοινωνίας στην προστασία του απορρήτου,θα πρέπει να οπλιστείς με δύναμη και με κουράγιο ώστε να το αντιμετωπίσεις αυτό.

Εναλλακτικά στείλε πμ στο παλικάρι της αγγελίας.

ΥΓ: Το παραπάνω να το βάλω στην υπογραφή μου; γιατί από ότι φαίνεται κανένας δεν διαβάζει τους κανόνες..

p2a7ok
30-04-2011, 13:48
thelo na jitiso signomi apo ton enstikto gia oti egine prin 3 meres apo meria mou anelava tin eythini pou mou analogi tora pros olous tous moderator kai admi na thimaste panta ena pragma to forum uparhi kai ehi joi epidi uparhoun kai apla meli opos egw ton sevasmo mou tha prepi na ton kerdisete kai ohi na ton apetite me 3 meres ban auta elpijo piso apo ta gramata na yparhoun anthropoi kai ohi H/Y

Slay
30-04-2011, 16:19
tora pros olous tous moderator kai admi na thimaste panta ena pragma to forum uparhi kai ehi joi epidi uparhoun kai apla meli opos egw ton sevasmo mou tha prepi na ton kerdisete kai ohi na ton apetite me 3 meres ban
Λυπαμαι, αλλα εσυ μαλλον πρεπει να κερδισεις τον σεβασμο ολων των χρηστων εδω, και οχι το αντιθετο,μαλλον εχεις πολυ μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σου και στην τελικη δεν εχεις κανει καλη δουλεια προς το παρον, γιατι δεν πιστευω οτι περιμενεις σεβασμο γραφοντας χριστοπαναγιες (οπως εκανες).

Και τελος οσο αφορα τα περι "καταχρησης εξουσιας" απο τους moderator kai sυγκεκριμενα τον enstikto, να σου πω οτι σου φερθηκε με μεγαλη επιεικεια, εχουν παρει 4-αρες και 5-αρες ατομα με μεγαλη συνεισφορα στο forum, και σεβαστα απ'ολους , και για εκφρασεις πολυ μαλακοτερες απο αυτα που εγραψες εσυ. Και εσυ αντι να εκτιμησεις το γεγονος οτι δεν εφυγες την ιδια στιγμη με ban , αντι να εκτιμησεις οτι σου εγινε προσωπικη συσταση και οχι δημοσια, θεωρησες σωστη αντιδραση να βρισεις τον moderator...

Οπως σου ειπα σου φερθηκε με το γαντι , προσεχε γιατι την επομενη φορα δεν θα ειμαστε και τοσο μαλακοι.

p2a7ok
30-04-2011, 17:43
slay les psemata oute ton enstikto eurisa oute christopanagies ena anegdoto itan pantos den mporo na katalavo giati neuriases edw den grafoume ta parapona mas?kai me apilis me monimo ban gia pio logo?

Slay
30-04-2011, 20:42
slay les psemata oute ton enstikto eurisa oute christopanagies ena anegdoto itan pantos den mporo na katalavo giati neuriases edw den grafoume ta parapona mas?kai me apilis me monimo ban gia pio logo?
σε περιπτωση που το αγνοεις, να σε ενημερωσω οτι μπρορω να διαβασω τα σβησμενα posts, οποτε ξερω πολυ καλα τι λεω, και το γεγονος οτι τα μπινελικια που εγραψες ηταν μερος ανεκδοτου δεν σε "αθωωνει"

p2a7ok
30-04-2011, 22:50
eise ipervolikos pia mpinelikia ala gia na telionoume edw jitao kai pali signomi pame gia ala

twimgr
30-04-2011, 22:52
Ρε παιδιά εσείς που είστε υπεύθυνοι εδώ μέσα (admin, mods) μήπως πρέπει να πέσει λίγη λογοκρισία εδώ μέσα??? Δεν γίνεται δύο-τρία topics που πραγματικά μας ενδιαφέρουν όλους εδώ μέσα να τα πηδάνε μερικά παιδιά (ηλικίας max 14) και να φτάνουν να έχουν 40 και 50 σελίδες, από τις οποίες το πολύ να έχουν ουσία οι τρεις-τέσσερις...
Εγώ σταμάτησα να postάρω από τότε που οι βλάκες της Team-Oveflow "άλωσαν" το PS3 και έγινε το ανάλογο topic εδώ μέσα. Έμπαινα μέσα διάβαζε το τι έγραφε ο κάθε βλάκας, τσαντιζόμουν και την έκανα, με αποτέλεσμα καμιά δεκαριά μέρες μετά να σταματήσω να μπαίνω και στο forum! Μπήκα πάλι χθες με το που άκουσα για το down του PSN προσπάθησα να ενημερωθώ και το μόνο που κατάφερα ήταν να τσατιστώ για άλλη μια φορά...
Btw έχω να μπω στο PSN σχεδόν από το "ολικό σπάσιμο" του PS3, γιατί την είχα μυριστεί την δουλειά από τότε (όποιος θέλει μπορώ να του εξηγήσω και γιατί με pm).
Μάγκες κάντε κάτι, είπαμε δημοκρατία, ελευθερία λόγου κτλ, αλλά δεν γίνετε ο κάθε χαζοβιόλης να κάνει ό,τι γουστάρει εδώ μέσα... Αν δεν κάνω λάθος το είχε πει και ο Γέρος της Δημοκρατίας " η πολλή Δημοκρατία βλάπτει".

* και για να μην τους παίρνει η μπάλα όλους, υπάρχουν ένα δύο παιδιά που προσπαθούν να βάλουν λίγη τάξη με τα λόγια, αλλά μάταια...
Και ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει αν τιμωρηθώ για κάποια "γαλλικά" μου ή αν σβηστεί το post μου, ΚΑΝΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ!!!!!!!

hakoo
01-05-2011, 19:12
Κατ' αρχας προτεινω λιγακι να ηρεμησουμε ολοι γιατι υπαρχει μια ανεξηγητη ενταση στο φορουμ τις τελευταιες μερες, κατι που δεν το συνηθιζουμε εδω μεσα και ειναι τελειως ξενο στον τροπο λειτουργιας αλλα και στο υφος μας.
Αφου επαναλαβω οτι το φορουμ δεν ειναι ειδησεογραφικο πρακτορειο αλλα εστιαζει πιο πολυ στην συζητηση, να πω οτι προφανως και εχει ξεφυγει το thread σε αρκετες περιπτωσεις. Εχουν δλδ δικιο καποια παιδια να διαμαρτυρονται, ειδικα οταν το εκφραζουν χωρις να προσβαλλουν.
Το thread προφανως και ΔΕΝ θα κλεισει, αλλα επειδη εχει αρχισει να ξεφευγει επικινδυνα θα ειμαστε πολυ πιο προσεκτικοι. Προσωπικα δεν εχω τον χρονο να κατσω να καθαρισω τις τελευταιες τουλαχιστον 20 σελιδες απο τα offtopic, ζητω συγνωμη γι'αυτο αλλα πραγματικα δεν τον εχω (ισως να το κανω καποια στιγμη οταν εχω χρονο).
Συζητησεις του στυλ online gaming vs offline gaming, gaming και εθισμος, posts στυλ "παιδια κοιταξτε τι μου εστειλε η Sony" (σε μενα και αλλους 3487653 χρηστες), "παιδια κοιταξτε, μου το εστειλε και στα ελληνικα" (το ιδιο mail εννοειται), ειρωνιες, προσωπικες αντιπαραθεσεις κτλ θα σβηνονται χωρις καμια προειδοποιηση. Επισης τα μισα απο τα offtopic μηνυματα ειναι ειρωνιες και διαπιστωσεις απο χρηστες για το ποσα offtopic μηνυματα εχουμε σε αυτο το thread (see the irony there?), και ποσο αστειο ειναι κτλ.
Οποτε ας κανουμε ΟΛΟΙ παρακαλω μια προσπαθεια και πανω απ' ολα να ηρεμησουμε λιγακι. Peace :d055:

Nek_Food
03-05-2011, 15:18
Εγώ απλά λέω να κάνετε αυτό που κάνω και εγώ: Μην διαβάζετε ό,τι ή όποιον δεν σας αρέσει.

Αυτό περί υπερβολικής δημοκρατίας σε βαθμό αναρχίας το λέω και εγώ καμιά φορά (για επεισόδια σε γήπεδα, παρανομίες του ΚΟΚ, λαμόγια πολιτικούς, κλπ παραδείγματα) αλλά ΠΟΤΕ δεν το επικαλούμαι στο θέμα της ελευθερίας του λόγου. Εάν τα posts είναι γύρω από το θέμα της συζήτησης, άσχετα αν είναι απόψεις - αναφορές - ειδήσεις, ακόμη και φοβίες συνανθρώπων μας και δεν συμφωνείτε, είτε λέτε την άποψη σας ως σκεπτόμενος άνθρωπος με επιχειρήματα κλπ, είτε απλά αδιαφορείτε αν ειλικρινά κάποιος/κάτι σας εκνευρίζει.

Αν θίγεστε προσωπικά ή θεωρείτε ότι κάτι αγγίζει θρησκευτικά, κοινωνικά, φυλετικά, κλπ ευαίσθητα θέματα ως ύβρις, υπάρχει και το report στους mods αλλά σε πραγματικά σοβαρά θέματα έτσι; Μην τους γονατίσουμε τους ανθρώπους.

Τώρα να λέμε στους Mods να ψειρίζουν κάθε μας post για ό,τι βλακεία γράψουμε, αφενός δεν θα έχουν άλλη ζωή οι άνθρωποι, αφετέρου οι μισοί από εμάς σίγουρα θα φάνε μπαν και όλοι μας θα λέμε ότι αδικηθήκαμε φυσικά, καθώς και οι mods είναι άνθρωποι με προσωπική άποψη και συγκεκριμένα όρια στις αντοχές τους και όχι μηχανές να κρίνουν ξερά και μονοκόμματα βάσει κανόνων.

Dragonpaul
03-05-2011, 20:25
Χαιρετε!
Αποφασισα μετα απο καιρο να εκφρασω μια απορια που εχω, σχετικα με τα threads που δημιουργουνται στο forum. Πριν ξεκινησω, ομως, θα ηθελα να διευκρινησω πως αυτο το εκφραζω σαν ενα μελος της κοινοτητας που τη σεβεται, αφου αποτελει μερος της καθημερινότητάς του. Εκτιμω τη φιλοξενια που μου παρεχεται, όπως και τη δυνατοτητα που εχω να εκφραζω ανεμποδιστα τις αποψεις μου (σε αυτο δε θα συμφωνησουν ολοι, αλλα οκ) και να τις "ανταλλασσω" με αλλα μελη.
Ακριβως λοιπον επειδη το forum μας αποτελει μερος της καθημερινοτητας μου, θελω να το βλεπω σε μια σειρα και "νοικοκυρεμενο". Σαφως και δεν ειμαι εγω αυτος που θα καθορισει την εικονα του, αλλα εκφραζω απλα το πως θα ηθελα να ειναι.
Ποια ειναι η φιλοσοφια των threads που ανοιγονται καθε τοσο απο διαφορα μελη του της κοινοτητας? Για να το πω καλυτερα "Ποια η φιλοσοφια του forum για τα threads γενικοτερα?". To λεω αυτο γιατι παρατηρω πως ανοιγονται (πολυ συχνα ειναι η αληθεια) νηματα τα οποια εχουν σαφη ημερομηνια ληξης. Νηματα τα οποια μπορει να ειναι μια απλη ερωτηση(!!!!) που επιδεχεται μιας απαντησης και τελος και νηματα τα οποια αναφερονται σε ενα επικαιρο γεγονος το οποιο μοιραια θα ληξει σε μερικες μερες. Το αποτελεσμα ειναι να δημιουργουνται "σκουπιδια" στο forum και να καθιστουν την ευρετηριαση θεματων δυσκολοτερη απο οσο θα επρεπε να ειναι. Στο παρελθον εχω ανοιξει και εγω τετοια thread, αλλα τοτε δεν ηξερα και πως λειτουργει ενα forum. Oπως το βλεπω εγω, το νοημα ενος thread ειναι να καλυπτει ενα γεγονος σε βαθος χρονου και να ειναι, οσο το δυνατον, παντα επικαιρο. Με αυτη τη λογικη εχω ανοιξει οσα νηματα εχω ανοιξει. Προσπαθω, επειδη με νοιαζει η εικονα το forum, να το βλεπω οσο πιο νοικοκυρεμενο και μαζεμενο γινεται. Προσπαθω να συμβαλλω στο να ειναι αισθητικα ομορφο και λειτουργικο οσο γινεται. Οπως με εκνευριζει να μπαινω στο δωματιο μου και να το βλεπω ανω κατω, το ιδιο συμβαινει οταν μπαινω στο forum και βλεπω ασχετα threads να "χαλανε" την εικονα του.
Ωστοσο, παρατηρω πως αυτα τα νεα νηματα που ανοιγονται δεν μεταφερονται οπου πρεπει, η δεν κλειδωνονται αν ειναι εντελως ακυρα. Δεν προσπαθω σε καμια περιπτωση να πω στον Slay πως να λειτουργει το forum του. Φιλοξενουμενος ειμαι εδω και δεν κρατω ουτε πεπονι, ουτε μαχαιρι. Εαν δεν υπαρχει προβλημα να υπαρχουν τετοια threads, εγω σταματω εδω και πειτε πως δεν ειπα τιποτα. Αν ομως θελουμε να βλεπουμε το forum μαζεμενο και ομορφο, καλο θα ειναι να ενεργησει καποιος αναλογα. Επαναλαμβανω εδω περα πως κανω ερωτηση για το πως λειτουργει το forum σε τετοιες περιπτωσεις.
Και για να τερματισω τον ασυστολο βερμπαλισμο μου, ελπιζω να γινεται κατανοητο απο τα λεγομενα μου πως ο,τι λεω το λεω απο καθαρο ενδιαφερον για την κοινοτητα μας και δεν εχω καποιο απωτερο σκοπο. Οπως και να 'χει, εγω εδω θα ειμαι και θα συμμετεχω οπως εκανα τοσον καιρο.

muku
04-05-2011, 00:41
^^ Γενικά νομίζω είμαστε πολύ ανεκτικοί, τουλάχιστον σε άμεση σύγκριση με άλλα φόρουμς που συμμετέχω. Αυτό έχει και τα καλά του, όπως ότι το κλίμα είναι πιο φιλικό, τα νέα μέλη δεν αποθαρρύνονται τόσο εύκολα αλλά όπως ανέφερες μερικές φορές προκαλείται αναστάτωση από διάφορα άχρηστα θέματα. Νομίζω όμως ότι σε γενικές γραμμές όταν κάτι τραγικά άσχετο δημιουργηθεί, τότε τακτοποιείται από τους mods. Θέματα με ημερομηνία λήξης ποια εννοείς? Έτσι ένα παράδειγμα δώσε μου για να καταλάβω. Ημερομηνία λήξης έχει θεωρητικά και το σημερινό για τον Θανάση Βέγγο αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι είναι περιττό. Θέματα σαν αυτό, όπως και αλλά επίκαιρα πχ για το psn, σε λίγο καιρό θα ξεχαστούν και θα θαφτούν στα άδυτα του φόρουμ. Αλλά εφόσον "πουλάνε" δεν υπάρχει λόγος διαγραφής τους. Τώρα για κάτι κουλές ερωτήσεις όπως πχ για προβλήματα, εγώ προσωπικά κοιτάζω αν υπάρχει ήδη κάτι αντίστοιχο και το συμμαζεύω όπου κρίνω απαραίτητο.


Στο παρελθον εχω ανοιξει και εγω τετοια thread, αλλα τοτε δεν ηξερα και πως λειτουργει ενα forum

Επίσης αυτό παίζει σημαντικό ρόλο. Πολλά παιδιά μπορεί να μην έχουν συμμετέχει ξανά σε φόρουμ και γι αυτό πολλές να προκαλούν μπάχαλο, δεν μπορούμε να τους φάμε κιόλας :p Θα μάθουν με τον καιρό!

Melnibonian
04-05-2011, 09:04
Μπορει να τσεκαρει καποιος γιατι βγαζει σφαλμα στο RSS FEED του φορουμ;

PDS
04-05-2011, 11:22
Dragonpaul θα ελεγα σε συγκριση με αλλα φορουμς,αυτο ειναι πολυ νοικοκοιρεμενο οσον αφορα τα threads.(γιατι για τα threads μιλας κυριως απ'οτι καταλαβα).Mια βολτα στο παλιο αδελφακι,ps3forums.com(πλεον psu.com/forums),μπορει να πεισει τους παντες.:p
Στο θεμα offtopic σε threads ειμαστε σε φυσιολογικα επιπεδα(για να μη πω πιο αυστηροι).
Μιλαω παντα σε συγκριση με forums του εξωτερικου.

Dragonpaul
04-05-2011, 18:09
^^ Γενικά νομίζω είμαστε πολύ ανεκτικοί, τουλάχιστον σε άμεση σύγκριση με άλλα φόρουμς που συμμετέχω. Αυτό έχει και τα καλά του, όπως ότι το κλίμα είναι πιο φιλικό, τα νέα μέλη δεν αποθαρρύνονται τόσο εύκολα αλλά όπως ανέφερες μερικές φορές προκαλείται αναστάτωση από διάφορα άχρηστα θέματα. Νομίζω όμως ότι σε γενικές γραμμές όταν κάτι τραγικά άσχετο δημιουργηθεί, τότε τακτοποιείται από τους mods. Θέματα με ημερομηνία λήξης ποια εννοείς? Έτσι ένα παράδειγμα δώσε μου για να καταλάβω. Ημερομηνία λήξης έχει θεωρητικά και το σημερινό για τον Θανάση Βέγγο αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι είναι περιττό. Θέματα σαν αυτό, όπως και αλλά επίκαιρα πχ για το psn, σε λίγο καιρό θα ξεχαστούν και θα θαφτούν στα άδυτα του φόρουμ. Αλλά εφόσον "πουλάνε" δεν υπάρχει λόγος διαγραφής τους. Τώρα για κάτι κουλές ερωτήσεις όπως πχ για προβλήματα, εγώ προσωπικά κοιτάζω αν υπάρχει ήδη κάτι αντίστοιχο και το συμμαζεύω όπου κρίνω απαραίτητο.



Επίσης αυτό παίζει σημαντικό ρόλο. Πολλά παιδιά μπορεί να μην έχουν συμμετέχει ξανά σε φόρουμ και γι αυτό πολλές να προκαλούν μπάχαλο, δεν μπορούμε να τους φάμε κιόλας :p Θα μάθουν με τον καιρό!
Επιτηδες δεν ανεφερα συγκεκριμενα threads (μπορω να αναφερω πολλα, οχι ενα που μου ζητας σα παραδειγμα), επειδη δε θελω να προκαλεσω παιδια τα οποια τα ανοιξαν. Δεν εχω κατι μαζι τους, αλιμονο, απλα αναφερω κατι που εμενα προσωπικα δε μου αρεσει.
Σιγουρα δεν αναφερομουν σε θεματα σαν αυτο με το Βεγγο, μιας και αυτο αποτελει, πραγματι, κατι ξεχωριστο και το βλεπω σα φορο τιμης. Αλλωστε εγω ανοιξα παρομοιο θεμα με τον MJ.
Oσον αφορα στο ανοιγμα threads τα οποια εγω θεωρω περιττα, αυτο δε γινεται μονο απο νεα μελη.
Δε χρειαζεται να πουμε κατι παραπανω. Αλλωστε, το post ξεκινησε με μορφη ερωτησης στην οποια πηρα απαντηση. Ποια ειναι δηλαδη η πολιτικη του forum στο ανοιγμα των threads. Eιναι, προφανως, ελαστικη. Ολα καλα και συνεχιζουμε. :)


Dragonpaul θα ελεγα σε συγκριση με αλλα φορουμς,αυτο ειναι πολυ νοικοκοιρεμενο οσον αφορα τα threads.(γιατι για τα threads μιλας κυριως απ'οτι καταλαβα).Mια βολτα στο παλιο αδελφακι,ps3forums.com(πλεον psu.com/forums),μπορει να πεισει τους παντες.:p
Στο θεμα offtopic σε threads ειμαστε σε φυσιολογικα επιπεδα(για να μη πω πιο αυστηροι).
Μιλαω παντα σε συγκριση με forums του εξωτερικου.
Aπλα, Βαγγελη, να μη συγκρινουμε με αλλα forum καλυτερα. Εμεις θα προσπαθουμε να ειναι το δικο μας οπως πρεπει και οι αλλοι ας φροντιζουν τα δικα τους.

PDS
04-05-2011, 18:23
Aπλα, Βαγγελη, να μη συγκρινουμε με αλλα forum καλυτερα. Εμεις θα προσπαθουμε να ειναι το δικο μας οπως πρεπει και οι αλλοι ας φροντιζουν τα δικα τους.

Ναι σιγουρα συμφωνω.Απλα θελω να πω(με το παραδειγμα που εδωσα) οτι κατα την γνωμη μου ειμαστε ηδη σε πολυ καλο επιπεδο,οσον αφορα το θεμα των threads.

Υπαρχει για παραδειγμα το ''παιχνιδια για ps3'' που εχει threads μονο για νεα παιχνιδια(και ειμαι απο αυτους που επεμεναν να ειναι αυστηρα μονο thread για παιχνιδια) και το γενικη συζητηση οπου μπορουν να ανοιγουν threads πιο ευκολα για διαφορα θεματα.

jimbour
04-05-2011, 18:24
Συμφωνω απόλυτα με τον Παύλο και όχι μόνο για τα threads αλλα και για τα απειρα οφφ τοπικ ποστς σε αυτα τύπου: "χαχα καλο", "εγραψες ρε" " παχυνες και εσυ ε " σε θρεντς για νέα ή κατι σχετικο με βιντεογκέιμς.

Τέτοια ποστς θα επρέπε να διαγραφονται με την μία.
Γνωμη μου, αλλα πάνω στην λόγικη του να φαίνεται ωραίο στο μάτι κάτι.

odytsak
04-05-2011, 18:48
mia xara einai to forum den einai kako na peirazomaste kai na asteieyomaste kammia fora
afoy tetoies katastaseis dhmioyrgoyn vraio kai filiko klima

to na kauontai oi mods kai na diagrafoyn posts,
apo th mia ua dhmioyrgoyntai parejhghseis
kai apo thn allh oi mods den ua kanoyn tipota allo apo to na asxoloyntai me mas

Dragonpaul
04-05-2011, 18:57
Ναι σιγουρα συμφωνω.Απλα θελω να πω(με το παραδειγμα που εδωσα) οτι κατα την γνωμη μου ειμαστε ηδη σε πολυ καλο επιπεδο,οσον αφορα το θεμα των threads.

Υπαρχει για παραδειγμα το ''παιχνιδια για ps3'' που εχει threads μονο για νεα παιχνιδια(και ειμαι απο αυτους που επεμεναν να ειναι αυστηρα μονο thread για παιχνιδια) και το γενικη συζητηση οπου μπορουν να ανοιγουν threads πιο ευκολα για διαφορα θεματα.
Εκει που γινεται ο κακος χαμος, ειναι το off topic. Ενα πολυ αγαπημενο, κατα τα αλλα, section του forum, αλλα ο καθενας ανοιγει thread ακομα και για το τι ειδε στον υπνο του.

Valkyre
05-05-2011, 10:06
Υπαρχουν και για εμενα πολλα θρεντς που τα βρισκω ακραιως ανουσια, δεν μπαινω ποτε να γραψω σε αυτα και δεν θα με ενοχλουσε να λειψουν. Ειχε συζητηθει και πιο παλια το θεμα και θυμαμαι οτι ειχαμε πει τελικα να τα αφησουμε. Εγω συμφωνω με αυτο που λες εν μερει, αλλα πιστευω οτι πλεον το να αρχισουμε να σβηνουμε θρεντ στο offtopic με την δικαιολογια οτι ειναι ανουσια θρεντς, θα επρεπε να γινει σε πολλαααα θρεντς που εχουν ανοιξει κατα καιρους και ειναι ακομα ανοικτα. Εγω οτι αποφασιστει παντως ειμαι υπερ του να σβηστουν πληρως ορισμενα θρεντ που πραγματικα ειναι ακυρα (χωρις τωρα να θελω να θιξω κανεναν ετσι, εννοειται αυτο, αλλωστε για πολλα παιδια ειναι το πρωτο φορουμ που συμμετεχουν και ειναι λογικο να μην ξερουν πολυ καλα πως λειτουργει).

Slay
05-05-2011, 10:46
Μπορει να τσεκαρει καποιος γιατι βγαζει σφαλμα στο RSS FEED του φορουμ;
το τσεκαρα μολις με firefox 4 σε win7-64 και δουλευει μια χαρα, με τι browser και ΟS εισαι?

Dragonpaul
05-05-2011, 12:27
Υπαρχουν και για εμενα πολλα θρεντς που τα βρισκω ακραιως ανουσια, δεν μπαινω ποτε να γραψω σε αυτα και δεν θα με ενοχλουσε να λειψουν. Ειχε συζητηθει και πιο παλια το θεμα και θυμαμαι οτι ειχαμε πει τελικα να τα αφησουμε. Εγω συμφωνω με αυτο που λες εν μερει, αλλα πιστευω οτι πλεον το να αρχισουμε να σβηνουμε θρεντ στο offtopic με την δικαιολογια οτι ειναι ανουσια θρεντς, θα επρεπε να γινει σε πολλαααα θρεντς που εχουν ανοιξει κατα καιρους και ειναι ακομα ανοικτα. Εγω οτι αποφασιστει παντως ειμαι υπερ του να σβηστουν πληρως ορισμενα θρεντ που πραγματικα ειναι ακυρα (χωρις τωρα να θελω να θιξω κανεναν ετσι, εννοειται αυτο, αλλωστε για πολλα παιδια ειναι το πρωτο φορουμ που συμμετεχουν και ειναι λογικο να μην ξερουν πολυ καλα πως λειτουργει).

Εντάξει, εννοείται αυτο. Ας μη σβηστουν τα υφιστάμενα -δε θα ήταν και ωραίο για το "ιστορικό" του forum-, τουλάχιστον να υπάρχει μια περισσότερη προσοχή απο δω και πέρα. :)

Nek_Food
05-05-2011, 14:41
Τις τσόντες σβήστε ρεεεεε... για όποιον γουστάρει υπάρχουν χύμα στο internet δεν είναι ανάγκη να υπάρχει τέτοιο θέμα στο φόρουμ και φυσικά μας διαβάζουν και μικρά παιδιά - παίκτες. Δεν νομίζω ότι είναι καλό θέαμα να βρίσκεται ψηλά στα stats του φόρουμ σε posts/views ένα τέτοιου περιεχομένου thread. Επίσης και κάτι "περίεργα" και "ευαίσθητα" θέματα περί θρησκειών, πολιτικών, κλπ θεωρώ ότι είναι ανούσια ακόμη και για τα offtopic (που γενικώς τα αποφεύγω και εδώ και αλλού), απλά για να εκτονώνονται και να τσακώνονται κάποιοι δημιουργούνται. Ορίστε, εγώ δεν κρύβομαι... Δεν είμαι πουριτανός, ούτε το παίζω αγνό/παρθένο/μαλλί, αλλά θεωρώ ότι είναι λάθος και προσβολή η ύπαρξη του θέματος αυτού στο παρόν φόρουμ, ακόμη και στα offtopic.

Melnibonian
05-05-2011, 18:23
το τσεκαρα μολις με firefox 4 σε win7-64 και δουλευει μια χαρα, με τι browser και ΟS εισαι?

Προσπαθώ να ρυθμίσω το Rss feed στο Htc Desire Hd (android 2.2) ώστε να μου έρχονται κατευθείαν στο κινητό τα ποσταρίσματα στο φορουμ... any idea?

WolfRathmA
07-05-2011, 04:41
Στο RSS μπορεις να βλεπεις μονο τα νεα thread και οχι τα νεα ποστ. Ετσι ειναι η λειτουργια γενικα του RSS. Αλλα εγω θα σου ελεγα να το πεταξεις το Android... μουχαχαχαχαχαχαχα!!!!! =Ρ Αστειευομαι! Απλα δε τα συμπαθω καθολου. LOL

george13gr
07-05-2011, 19:25
παράπονο -->κάποιο παιδί είδε τα βίντεο μου στην υπογραφή μου και μου δίνει -ρεπ λέγοντας μου respect...(??????)

Dragonpaul
07-05-2011, 19:28
παράπονο -->κάποιο παιδί είδε τα βίντεο μου στην υπογραφή μου και μου δίνει -ρεπ λέγοντας μου respect...(??????)

Αν σου εγραψε "respect", το πιο πιθανο ειναι να εκανε λαθος και αντι να μαρκαρει το +rep, μαρκαρε το -rep. Ειναι κατι που μπορει να συμβει.

Melnibonian
07-05-2011, 19:42
Στο RSS μπορεις να βλεπεις μονο τα νεα thread και οχι τα νεα ποστ. Ετσι ειναι η λειτουργια γενικα του RSS. Αλλα εγω θα σου ελεγα να το πεταξεις το Android... μουχαχαχαχαχαχαχα!!!!! =Ρ Αστειευομαι! Απλα δε τα συμπαθω καθολου. LOL

Δουλεύει μια χαρά τώρα,δεν ξέρω αν έτυχε,ή αν καποιος διόρθωσε κάτι... πριν έβγαζε σφάλμα όταν έκανα την δήλωση της σελίδας στην εφαρμογή. Τέλος καλό,όλα καλά. Apostolirathma android ftw !!!! :c055gfe:

ilias78
14-05-2011, 10:10
μια σκεψη που εκανα για αυτους που προσπαθουν να πουλησουν promo games. μηπως θα ηταν καλο, περα του αρνητικου feedback, να γινονται ban απο τις αγγελειες για καποιο μεγαλο διαστημα?

muku
14-05-2011, 10:32
μια σκεψη που εκανα για αυτους που προσπαθουν να πουλησουν promo games. μηπως θα ηταν καλο, περα του αρνητικου feedback, να γινονται ban απο τις αγγελειες για καποιο μεγαλο διαστημα?

Εξαρτάται ο τρόπος που το κάνουν. Αν γι; παράδειγμα κακώς δεν έχουν διαβάσει τους κανόνες τότε μια σύσταση και διαγραφή του προμο από.την αγγελία είναι αρκετά. Αν το φαινόμενο επαναληφθεί τότε το επόμενο βήμα είναι διαγραφή της αγγελίας και στη συνέχεια μπαν από το φόρουμ αν επιμείνει. Αλλά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει ή θα υπάρξει τόσο επίμονη προσπάθεια. Νομίζω στους περισσότερους απλά διαφεύγει ο κανόνας και στη συνέχεια τον αποδέχονται.

Τώρα αν κάποιος γράφει στις αγγελίες του για κανονικα παιχνίδια και στην τηλεφωνική συννενόηση προκύψει ότι είναι προμο τότε είναι στο χέρι του αγοραστή να μας ενημερώσει. Τότε το μπαν από τις αγγελίες θα ταιριάζει γάντι στην περίπτωση :P

ilias78
14-05-2011, 10:44
ok με καλυψες.

nikon
14-05-2011, 10:48
Τώρα αν κάποιος γράφει στις αγγελίες του για κανονικα παιχνίδια και στην τηλεφωνική συννενόηση προκύψει ότι είναι προμο τότε είναι στο χέρι του αγοραστή να μας ενημερώσει. Τότε το μπαν από τις αγγελίες θα ταιριάζει γάντι στην περίπτωση :PΉδη έχει γίνει αυτό που λες και όχι μόνο δεν συγκινήθηκε να απαντήσει ο πωλητής αλλά έβαλε και άλλη αγγελία.

plakas
14-05-2011, 10:58
βρε Βλαδιμηρε οταν βλεπεις μια αγγελια 30+ευρω σκεφτεσε οτι ειναι κανονικη εκδοση και οχι promo..στον evl ryu ειχα στειλει και παλι καλα δεν εστελνε επαρχια!!!!ειναι τυχαιο οτι το παλικαρι ειναι νεος στο φορουμ;οτι εκανε 50 ποστ και τα υπολοιπα μετα απο αυτα ειναι μονο για αγγελιες και προφανες για promo εκδοσεις παιχνιδιων χωρις να το αναφερει και κατα την πωλησει να λεει οτι ειναι και η συλλεκτικη εκδοση του παιχνιδιου;; μεγαλη απατη φιλε μεγαλη....να μην το αναφερει στο τηλ;η εστω σε π.μ;δεν ειμαι αυτο που θα αποφασισει να ριξει ban αλλα και τα ατομα που αποφασιζουν δεν ειναι και ποιο σοφα απο εμενα,οποτε απορω πως ακομα ειναι στην κοινοτητα!!!!η κοροιδια δεν ειναι παραπτωμα;μονο το βρισιμο;η ιδια λογικη ειναι η τιμωρια και στα δυο!!!

muku
14-05-2011, 11:14
Lol. Με φαγατε. Αυτό είναι πρόσφατο γεγονός? Έχει αναφερθει/συζητηθεί? Εγώ δεν το εχω δει ν; συζητείται πουθενά. Ρωτάω για να το κοιταξουμε το θέμα με τα υπόλοιπα παιδιά. Εγώ αν ήμουν μόνος στην ομάδα και αποφασιζα μόνος θα έριχνα μπαν από το φόρουμ γιατί μου τη σπάει η εξαπάτηση και η κουτοπονηρια. Αλλά δεν αποφασίζω μόνος, οπότε αν δεν έχει συζητηθεί καλό θ; ήταν να ενημερωθούμε, να το μάθει κ;ι ο hakoo που είναι υπεύθυνος για τις αγγελίες και να δούμε τι πρέπει να κάνουμε για τον εξυπνακια...

Slay
14-05-2011, 18:20
η κοροιδια δεν ειναι παραπτωμα;μονο το βρισιμο;η ιδια λογικη ειναι η τιμωρια και στα δυο!!!
o υπευθυνος εισεπραξε την αναλογη τιμωρια, την επομενη φορα που θα θελησει να δοκιμασει κατι τετοιο θα φυγει με μονιμο.

hakoo
14-05-2011, 21:19
συγκινήθηκε να απαντήσει ο πωλητής αλλά έβαλε και άλλη αγγελία.


Ωραια, και σου λεω εγω τωρα οτι παω και την σβηνω για να ικανοποιηθει το κοινο αισθημα. Παλι θα βρεθει καποιος να μου πει "που το ξερεις οτι ειναι προμο και την εσβησες"? "Εισαι φασιστας διπροσωπος και αντιπροσωπος".
Οποτε δεν την διεγραψα αλλα ποσταρα για να ενημερωθουν αυτοι που δεν γνωριζουν.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=10049

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι (το εγραψα και στο αλλο τοπικ) προσωπικα λειτουργω στο μετρο του δυνατου απο αποψη χρονου, οι αγγελιες ειναι παααααρα πολλες και οι "πονηροι" επισης πολλοι. Οποτε αντι για κραυγες και γκρινια για τις αγγελιες θα εκτιμουσα λιγη βοηθεια απ' ολους τους χρηστες. Δεν ειναι δυνατον να βλεπω ΟΛΕΣ πια τις αγγελιες, δεν γινεται.
Και φυσικα δεν μιλαω για σενα nikon, τα εχουμε συζητησει κιολας πιο προσωπικα ;)

nikon
15-05-2011, 09:12
Κατ'αρχήν εγώ μίλησα για τον πωλητή που μέλος που αγόρασε από εκείνον και τον κορόιδεψε έγραψε το story δίνοντας του και -1 και αυτός όχι μόνο τον "έγραψε" αλλά έβαλε και άλλη αγγελία η οποία επίσης "μύριζε".

Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι εύκολη δουλειά και ούτε είπαμε να σβήνονται αυτές που δεν είναι σίγουρο ότι κάτι τρέχει πριν διευκρινιστεί από αυτόν που έβαλε την αγγελία αλλά επειδή το να είναι ένας κάθε μέρα όλη μέρα στο forum και να επιβλέπει για να ρωτάει τον καθένα αν είναι promo αυτό που έβαλε είναι αδύνατο ίσως τελικά να ήταν καλύτερα στις αγγελίες να είχαν δικαίωμα όλοι οι mods να επέμβουν για πιο γρήγορα αποτελέσματα.

djpar
16-05-2011, 00:25
το φορουμ σημερα παει ποιο αργα και απο την καθυστερηση ειδικα απο τοτε που ανεβηκε το psn!

ilias78
16-05-2011, 19:21
μαλλον ειναι αντιστροφως αναλογα αυτα τα 2!!!!!!!! χαχαχαχαχα
οντως κολλαγε. θεωρω πως εμπαινε τρελος κοσμος για να μαθει τι γινεται, αφου αλλοι μπορουσαν να μπουν psn και αλλοι οχι.

modecris
23-05-2011, 19:01
Ποιός έχει αναλάβει να ανεβάζει τα review στο portal; σε αυτό του SBK 2011 έχει γίνει λάθος στο όνομα του reviewer. :look:

Slay
24-05-2011, 01:17
Ποιός έχει αναλάβει να ανεβάζει τα review στο portal; σε αυτό του SBK 2011 έχει γίνει λάθος στο όνομα του reviewer. :look:
εσυ το εχεις γραψει?

modecris
24-05-2011, 02:24
εσυ το εχεις γραψει?

Ναι Παναγιώτη.

Ezio
25-05-2011, 13:36
Προτείνω να μπει μια υποκατηγορία στο offtopic όπου θα βάζουμε διάφορα παιχνίδια όπως αυτά που ανοίχτηκαν πρόσφατα.

muku
25-05-2011, 14:21
Συζήτηση για games στο offtopic? Λίγο ανορθόδοξο μου φαίνεται. Μήπως δεν κατάλαβα τι εννοείς?

Ezio
25-05-2011, 14:25
Δεν εννοώ βιντεοπαιχνίδια, αλλά παιχνίδια που παίζουν τα μέλη στα forum όπως αυτό (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=299051#post299051).

enstikto
25-05-2011, 15:02
Σαν ιδέα δεν είναι κακή, και μένα θα μου άρεσε να ήταν πιο οργανομενα. το μόνο θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή (αν δεν κάνω λάθος) τα παιχνίδια που έχουμε είναι μόνο 3 (παιχνίδι, μουσικό παιχνίδι, ατάκα).
Να φτιάξουμε ολόκληρο section για 3 threads ολα κι όλα;

Ezio
25-05-2011, 15:17
Μπορούμε να βάλουμε κι άλλα. Βαθμολογήστε το avatar/υπογραφή, μαντέψτε το παχνίδι/ταινία. Δεν μου έρχονται άλλα, αλλά μπορεί να προτείνει κάποιος άλλος κάτι.

Valkyre
25-05-2011, 15:23
Eγω παλι παιδια -χωρις παρεξηγηση ετσι- αυτα τα θρεντ δεν τα πολυπροτιμω και γι αυτο αν εχετε παρατηρησει δεν συμμετεχω σχεδον καθολου. Ναι σιγουρα καποια απο αυτα εχουν χαβαλε, αλλα πραγματικα αρκετα απο αυτα τα βρισκω ως τον παραδεισο του ανουσιου ποσταρισματος/σπαμαρισματος. Ας πουμε υπαρχει θρεντ που εχει εκατονταδες σελιδες και πραγματικα το καθε ποστ αποτελειται απο 1-2 λεξεις. What is the point of that? Το ξερω υποτιθεται οτι γινεται για χαβαλε, αλλα κανεις δεν θα κατσει να τσεκαρει αυτο το θρεντ ακομα και για να γελασει.

Ξαναλεω χωρις παρεξηγηση τα λεω αυτα, δικο μου κουσουρι ειναι, απλα ετσι το βλεπω στην πλειοψηφια αυτων των νηματων. :)

enstikto
25-05-2011, 15:31
Εεεεεπ όλα κι όλα!
Το "βρες την ατάκα" δεν είναι ακριβώς έτσι. Θα μπορούσε να είναι πολύ καλό αν υπήρχε συμμετοχή (και ναι νομίζω στο συγκεκριμένο θα μπορούσες να συμμετάσχεις και εσύ :P)

Valkyre
25-05-2011, 15:50
^^ Eιπα βρε, δεν τα τσουβαλιαζω ολα, καποια ναι ειναι στημενα ετσι που εχουν χαβαλε. Δεν τα εβαλα ολα στην ιδια κατηγορια. Και ξαναλεω προς Θεου ακομα και με εκεινα τα νηματα που αναφερθηκα πριν δεν εχω προβλημα, απλα δεν πιανω την ουσια του να γραψω σε ενα τετοιο θρεντ. :)

Dragonpaul
25-05-2011, 16:05
Ενταξει, οπως λες, ειναι θεμα γουστου. Κανεναν δε θα παρεξηγησω αν δε προτιμα να συμμετεχει στο thread "Παιχνιδι", αλιμονο, αλλα αν παιζεται εξυπνα, εχει πολυ ενδιαφερον το πως οδηγεισαι απο τη μια λεξη στην αλλη. Πχ, αν καποιος βαλει τη λεξη "Αντιδικος" και ο αλλος απο κατω γραψει "Αντικειμενο" δικαιολογώντας την απαντηση του επειδη και οι δυο λεξεις περιεχουν το "Αντι..", ναι, δεν εχει πλακα. Κοιτα, ομως, σε αυτη (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3948&page=245) τη σελιδα ποσο καλα το εχουν προχωρησει τα παιδια.
Τελοσπαντων, ο,τι και να λεω, ειναι αυτο που ειπες, οτι ειναι θεμα γουστου. :)

Valkyre
25-05-2011, 16:16
^^ Ακριβως και μην με παρεξηγησεις το ξαναλεω (ασε που δεν θυμομουν καν οτι εσυ το ειχες ανοιξει το θεμα :) ), ξερεις την αποψη μου για εσενα πιστευω, απλα εγω δεν το εχω με τα συγκεκριμενα, δεν το κανω για να σας σνομπαρω. Και φυσικα δεν αναφερομαι αποκλειστικα και μονο σε αυτο το νημα εννοειται! θυμαμαι οτι ειχε γινει και καποιο σκηνικο με μερικους εξυπνοπουλους - καινουργια μελη που εκαναν σπαμ σε αυτα τα νηματα για να γεμισουν ποστς. Anyway, απλα εξεφρασα την αποψη μου επειδη τεθηκε το θεμα-προταση απο τον Ezio. :)

Dragonpaul
25-05-2011, 17:03
Nαι βρε, καμια παρεξηγηση εννοειται. :)

Ezio
26-05-2011, 15:07
Πρόταση για παιχνίδι:
Ένας θα σκεφτεί ένα βιντεοπαιχνίδι ή μια ταινία. Οι υπόλοιποι κάνουν ερωτήσεις οι οποίες μπορούν να απαντηθούν μόνο με ένα ναι ή ένα όχι. Μπορείτε να κάνετε μέχρι 20 ερωτήσεις. Φυσικά δεν θα έχει ο καθένας 20 ερωτήσεις διαθέσιμες, για αυτό μπορείτε να συζητάτε πριν να κάνετε μια ερώτηση, αν το κρίνετε αναγκαίο. Η απάντηση μετράει σαν ερώτηση, αν λοιπόν σας έχουν απομείνει 4 ερωτήσεις και κάποιος δώσει μια απάντηση, σας έχουν απομείνει 3. Μετά τις 20 ερωτήσεις δεν μπορείτε να κάνετε κι άλλες, μόνο απαντήσεις μπορείτε να δώσετε, για να μην λέμε ένα σωρό απαντήσεις, μετά τις 20 ερωτήσεις θα μπορείτε να δώσετε 10 απαντήσεις. Για να μην χάσουμε την μπάλα με τις ερωτήσεις, ας βάζουμε το νούμερο της ερώτησης πριν την ερώτηση και το νούμερο της απάντησης πριν την απάντηση.
Πώς σας φαίνεται;

enstikto
26-05-2011, 16:45
Δεν είναι κακή ιδέα ezio αλλά έχει πολλά πρακτικά θέματα.
Δηλαδή σκέψου ότι αυτός που βάζει την ερώτηση θα πρέπει βα μπαίνει συχνά κ να απαντάει σε ερωτήσεις. Επίσης το άλλο θέμα που θα έχει είναι αυτό με την συνενοηση που λες. Δηλαδή σκέψου σκηνικό:
εγώ: λέω να κάνουμε την α ερώτηση τι λέτε;
Μετά από μισή ώρα:
εσυ: μπα δεν λέει εγώ λέω την άλλη
μετά από 2 ώρες:
κάποιος άλλος: μπαααα η δικιά μου είναι καλύτερη...

Αυτό το παιχνίδι θα είχε χαβαλέ ίσως με παρέα από κοντά. Δεν ξέρω αν κάνει για το φόρουμ...

volyros
28-05-2011, 12:47
ρε παιδια για καποιο λογο οταν παω να μπω στο φορουμ απο το ps3 κολλαει και δεν φορτωνει με τιποτα ενω απο το κινητο μπαινει κανονικα..

σε αλλα site που μπηκα απο το ps3 μπηκε κανονικα..

καμμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο;;

dykon
28-05-2011, 14:04
kai emena kollaei apo xthes.mono edo oxi se alla site.trelo kollima omos..gia na deis topic kaneis kana 5lepto.

jk_blue_tiger
28-05-2011, 14:10
Μια απο τα ιδια και σε μενα. Ο task manager δειχνει οτι η cpu απασχολειται στο 25%! Και η εναλλαγη απο αγγλικα σε ελληνικα με alt-shift δουλευει επισης με χρονοκαθυστερηση.

Slay
28-05-2011, 16:12
Εκανα κατι δοκιμες εχθες με κωδικα, και μαλλον αυτο φταιει για τα προβληματα σας, αυτο αφαιρεθηκε σημερα , οποτε οσοι ειχατε προβλημα πειτε μου εαν ακομα σας κανει τα ιδια, για να το ψαξω μηπως φταιει κατι αλλο τελικα.

dykon
28-05-2011, 16:46
^^ fixed! :d055:

messi10
29-05-2011, 15:35
Κι εγω τα ιδια απο χτες για αυτο μπηκα πολυ λιγα λεπτα,αλλα σημερα ακριβως το αντιθετο.Μια χαρα παει. :)

jk_blue_tiger
29-05-2011, 23:50
Το site 'τρεχει" κανονικα τωρα. Slay thanks για την αμεση ανταποκριση.

djpar
03-06-2011, 18:03
το site εδω και κανα 2ωρο σερνεται

ilias78
03-06-2011, 18:10
οντως. πιο αργο κ απο την καθυστερηση ειναι....

the master
03-06-2011, 18:10
ναι οντως

volyros
03-06-2011, 18:19
οντως. πιο αργο κ απο την καθυστερηση ειναι....

η καθυστερηση ειναι γρηγορη μπροστα στο φορουμ την τελευταια ωρα!!:banplease:

dimitrisasp
03-06-2011, 20:48
Εδω και 5 λεπτα περιμενω να φορτωσει απο την κεντρικη στις προτασεις και μετα εδω.. Σερνεται. Το δοκιμασα απο διαφορα browsers και παντου το ιδιο προβλημα υπαρχει!

edit: ενταξει εσιαξε!!!

hakoo
04-06-2011, 00:24
Οντως, εχει επανελθει η ταχυτητα.

AriStos13
04-06-2011, 00:38
και εμενα το απογευμα ηταν σκετη αργοπορια λεμε...
το βραδυ που μπηκα και τωρα παει βολιιδα.!!!

djpar
04-06-2011, 09:23
ειναι που περιμενε να ανεβει το welcome back.Κατι μου λεει οτι το site ειναι συνεργασιμο με το playstation τελικα ποιο πολυ απο οτι περιμεναμε χαχα

djpar
06-06-2011, 19:56
Στο "δειτε τους υπευθυνους του φορουμ" εβγαλε αυτο

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 79 bytes) in /home/ps3forum/public_html/vb/includes/functions.php on line 3964

badboyfriend
07-06-2011, 01:28
Στο "δειτε τους υπευθυνους του φορουμ" εβγαλε αυτο

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 79 bytes) in /home/ps3forum/public_html/vb/includes/functions.php on line 3964

4 χρόνια τώρα error βγάζει :P

Lefteris_X
12-06-2011, 10:58
ρε παιδιά, δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση με κάποιους χρήστες.

Εντάξει δεν αρέσει σε κάποιον το παραπάνω ποστ μου; ΟΚ κανένα πρόβλημα.

Μήπως είπα κάτι ότι είναι δεδομένο; Όχι.

Ε, λοιπόν, όχι μόνο μου έδωσε ένα τυπάκι -rep (στα @@ μου για αυτό), αλλά με "έλουσε" κανονικά με "επίθετα" συν ότι με σκυλόβρισε.

Πιστεύω ότι πλέον έχει ξεφύγει το θέμα της συμπεριφοράς και ειλικρινά απομακρύνεται κόσμος...


http://img685.imageshack.us/img685/7226/41659982.png (http://imageshack.us/photo/my-images/685/41659982.png/)
http://imageshack.us/f/685/41659982.png

hakoo
12-06-2011, 11:33
Μετεφερα το παραπανω μηνυμα σου εδω Λευτερη.
Taken care of, με την ελπιδα οτι θα καταλαβουν καποιοι οτι τα reps μπορει να ειναι ανωνυμα αλλα οχι και αορατα απο εμας.

Lefteris_X
12-06-2011, 11:42
σε ευχαριστώ πολύ βρε συ και ξανατονίζω, ότι δεν με απασχολούν τα - rep του υβρστικού και χλευαστικού ύφους καθόλου. Το λεξιλόγιο και η συμπεριφορά όμως, πιστεύω ότι είναι εκτός ποιότητας του φόρουμ μας, και επίσης, πιστεύω ότι αρκετοί χρήστες θα έχουν ζήσει παρόμοια περιστατικά σαν το δικό μου, συνεπώς προτρέπω / παρακαλώ τους admin/mods να το σκεφτούν να επιτρέψουν: όλοι όσοι δέχονται τέτοιες συμπεριφορές στα προσωπικά μηνύματά τους ή / και στο rep (μόνο στην περίπτωση που συνοδεύεται από υβριστικά σχόλια), να το ποστάρουν εδώ με την αντίστοιχη φωτογραφία για απόδειξη και οι υπεύθυνοι του φόρουμ θα κρίνουν πως πρέπει να πράξουν.

Και πάλι ευχαριστώ hakoo.

Dragonpaul
12-06-2011, 11:49
σε ευχαριστώ πολύ βρε συ και ξανατονίζω, ότι δεν με απασχολούν τα - rep του υβρστικού και χλευαστικού ύφους καθόλου. Το λεξιλόγιο και η συμπεριφορά όμως, πιστεύω ότι είναι εκτός ποιότητας του φόρουμ μας, και επίσης, πιστεύω ότι αρκετοί χρήστες θα έχουν ζήσει παρόμοια περιστατικά σαν το δικό μου, συνεπώς προτρέπω / παρακαλώ τους admin/mods να το σκεφτούν να επιτρέψουν: όλοι όσοι δέχονται τέτοιες συμπεριφορές στα προσωπικά μηνύματά τους ή / και στο rep (μόνο στην περίπτωση που συνοδεύεται από υβριστικά σχόλια), να το ποστάρουν εδώ με την αντίστοιχη φωτογραφία για απόδειξη και οι υπεύθυνοι του φόρουμ θα κρίνουν πως πρέπει να πράξουν.

Και πάλι ευχαριστώ hakoo.
Λευτερη, απλα μη δινεις σημασια. Καταλαβαινω πως οταν σε βριζει καποιος δεν ειναι και ο,τι καλυτερο, αλλα φαινεται απο το μηνυμα ποιος ειναι η "κατινουλα". Για να μη το πω αλλιως...
Keep posting και αστους.

dimitrisasp
12-06-2011, 18:41
Το forum αυτο εχει αποδειξει οτι ειναι πολυ καλο στο να κανει διαλογο και να συζητα. Τετοια περιστατικα ειναι ελαχιστα ευτυχως αλλα απαραδεκτα και απαγορευτικα ταυτοχρονα καθως ριχνουν το επιπεδο. Μπραβο hakoo για τη γρηγορη ανταποκριση!

the master
14-06-2011, 19:40
καποιος ειχε ασχημη μερα στη δουλεια και δεινει μειον rep,
εμενα μου χε δωσει καποιος με σχολιο "lol" στο review του προ!

Dragonpaul
14-06-2011, 20:06
Μαλλον καποιοι εχουν παρεξηγησει την εννοια του rep και του -rep. Νομιζουν οτι -rep δινουμε ετσι για πειραγμα ή για να γελασουμε.
Αυτο που πρεπει να καταλαβουν, ομως, ειναι πως εδω μεσα ειμαστε μια μικρη κοινωνια ανθρωπων που προσφερουμε ολοι για να εχει το forum τη μορφη που εχει. Το rep, κατα καποιον τροπο, δειχνει ποσο εχει "εργαστει" καποιος για το forum και ποσο εχει προσφερει στη δομηση του. Με το να δινει καποιος -rep για πλακα, εννοειται πως "χαλαει" αυτο που καποιος εχει κτισει εδω μεσα.
Ο Δημητρης/Valkyre εχει πει πολλες φορες -προς τιμην του το παιδι- πως το rep ειναι ανουσιο (Δημητρη, αν δεν το εχεις πει ακριβως ετσι, ζητω συγγνωμη) και αρκει πολλες φορες ενα απλο ευχαριστω. Εν μερει συμφωνω. Απο την αλλη, ομως, τα "γαλονια" που σου δινει το rep δειχνουν αναγνωριση των οσων εχεις προσφερει. Αν μη τι αλλο, βλεποντας το rep καποιου, ξερεις οτι αν ρωτησεις θα σε βοηθησει σιγουρα διοτι θα γνωριζει. Ακομα κι αν δε γνωριζει, ομως, θα σε βοηθησει με καποιον αλλο τροπο. Δε γινονται τυχαια και οι mods.
Για να προσεχουμε λιγο μερικοι πως μοιραζουμε τα -rep. Ειναι κριμα για καποια παιδια που πραγματικα προσφερουν να δεχονται ετσι αλογιστα αρνητικη φημη.

Valkyre
15-06-2011, 10:09
^^ Ακριβως αυτο ειχα πει Παυλο. Ενα ευχαριστω για εμενα ειναι αρκετο. Σιγουρα δινω κι εγω +ρεπ συνεχως οταν βλεπω καποια παιδια που λενε κατι πολυ σωστο ή βοηθανε την κοινοτητα. Και το κανω γιατι ειναι καλως ή κακως ο μονος εμπρακτος τροπος να "δωσεις" κατι στον αλλο. Παρολαυτα δεν θα με χαλαγε καθολου να μην επαιρνα ρεπ και να ακουγα ευχαριστω. Θελω να πω οτι για εμενα ειναι σημαντικο να ακουσω το ευχαριστω, δεν χρειαζομαι κατι αλλο. Προτιμω να μου πει καποιος ευχαριστω και να μην μου δωσει ρεπ, παρα να μου δωσει ρεπ ανωνυμα, χωρις να μου πει thanks. :)

the master
20-06-2011, 01:13
καποιος ειχε ασχημη μερα στη δουλεια και δεινει μειον rep,
εμενα μου χε δωσει καποιος με σχολιο "lol" στο review του προ!


παιδια για ονομα
το παραπανω ποστ δεχτηκε αρνητικο ρεπ :doh:

με τον εξης ιστοτοπο ως μυνημα

http://forum.gamelife.gr/viewtopic.php?p=77274&highlight=#77274


γιατι ρε σεις?
τι σας εκανα?
:tired01::tired01::tired01::tired01::tired01:

volyros
20-06-2011, 01:42
παιδια για ονομα
το παραπανω ποστ δεχτηκε αρνητικο ρεπ :doh:

με τον εξης ιστοτοπο ως μυνημα

http://forum.gamelife.gr/viewtopic.php?p=77274&highlight=#77274
:

ενας απο τους πολλους "επιστημονες" του gamelife αναφερομενος στο forum μας γραφει οτι απο επιπεδο εχουμε πιασει δαπεδο!! απλα lol...
αληθεια εκλεισε αυτο;;

dykon
20-06-2011, 01:52
ενας απο τους πολλους "επιστημονες" του gamelife αναφερομενος στο forum μας γραφει οτι απο επιπεδο εχουμε πιασει δαπεδο!! απλα lol...
αληθεια εκλεισε αυτο;;

den exei kai adiko..

the master
20-06-2011, 01:59
φυσικα και εχει αδικο,
ειμαστε μια κοινωτητα που εχει κοινες εμπειριες αυτο κ μονο αρκει...

WolfRathmA
20-06-2011, 02:11
Δε εχω καταλαβει τι παιζει...

Που κολλαει το gamelife με το ps3forums;

Το gamelife ηταν μια πηγη ενημερωσης ενω το ps3forums ειναι fora συζητησεων. Εδω περα δεν ειναι κανενας συντακτης. Ο καθε ενας απο εμας ασχοληται με το χομπι απλα που του αρεσει και λεει ανοιχτα τις αποψεις του.

Εν μερη, ο χρηστης εχει και δικιο αλλα και αδικο. Καθως το gamelife ειχε κανονικους συντακτες, ενω το ps3forums.gr δεν εχει. Εχει μονο ανθρωπους που απλα αγαπανε το χομπι τους εχει και δε πληρωνονται για αυτα που γραφουν.

modecris
20-06-2011, 02:12
παιδια για ονομα
το παραπανω ποστ δεχτηκε αρνητικο ρεπ :doh:

με τον εξης ιστοτοπο ως μυνημα

http://forum.gamelife.gr/viewtopic.php?p=77274&highlight=#77274


γιατι ρε σεις?
τι σας εκανα?
:tired01::tired01::tired01::tired01::tired01:

Το οποίο μύνημα (το 77274) είναι του "δικού μας" του gullarm... μπράβο ρε παλίκαρε...

WolfRathmA
20-06-2011, 02:15
Δε βλεπω να υπαρχει καποιος με username gullarm.

the master
20-06-2011, 02:16
ναι ουτε γω τον βρηκα...

geodlord7
20-06-2011, 02:21
Δεν ειναι δύσκολο να καταλάβεις ποιος είναι Αποστόλη....Κοίτα και ένα από τα επόμενα μηνύματα του στο λινκ, και αμεσως "πιάνεις" το vibe της παλαιολαγνίας του που έχει καταντήσει κουραστική....

WolfRathmA
20-06-2011, 02:22
Α τωρα καταλαβα....

Ο Lefteris_X ειναι...

modecris
20-06-2011, 02:29
Βέβαια τα μηνύματα είναι πολύ παλιά (πριν 16 μήνες) και μπορεί πλέον να έχει αλλάξει γνώμη.
Ή όχι?

the master
20-06-2011, 02:30
τι να πω ,
το μονο που με ενοχλει ειναι οτι ο τυπος λιγο πιο πανω παραπονιοταν για τα αρνητικα ρεπ
και λιγο πιο κατω δινει ο ιδιος και μαλιστα χωρις λογο
-ρεπ απο εμενα
σιγουρα το αξιζει μετα απο αυτο...

geodlord7
20-06-2011, 02:33
Βέβαια τα μηνύματα είναι πολύ παλιά (πριν 16 μήνες) και μπορεί πλέον να έχει αλλάξει γνώμη.
Ή όχι?

Nαι, αλλά το -ρεπ δόθηκε τώρα, έχοντας αυτό το link....

the master
20-06-2011, 02:34
Nαι, αλλά το -ρεπ δόθηκε τώρα, έχοντας αυτό το link....

ακριβως...

modecris
20-06-2011, 02:45
Εντάξει, μπορεί να μην το έδωσε αυτός και απλά να μπήκε το link στο φλου.
Προσωπικά ΔΕΝ νομίζω πως ασχολείται με τα -rep/και πολύ σωστά κάνει αλλά η άποψη που είχε (είπαμε,πριν 16 μήνες έγινε αυτό) για το forum μας πρέπει να ομολογήσω πως με πείραξε. Περισσότερο γιατί εδώ δεν είχε πει τίποτα απολύτως..

the master
20-06-2011, 03:08
τι εννοεις να μπηκε το λινκ στο φλου?

modecris
20-06-2011, 03:17
Εννοώ πως το έβαλε κάποιος άλλος που κατάλαβε ποιός είναι ο gullarm και που περίμενε πως και εμείς θα το καταλάβουμε.
Εγώ το ξαναλέω: Δεν νομίζω πως έχει ασχοληθεί προσωπικά με τυχών -rep.

Τεσπα, πολλά είπαμε.

WolfRathmA
20-06-2011, 03:28
O Master δε το εβαλε το link; Η εχει μπει και πουθενα αλλου;

modecris
20-06-2011, 03:41
Ήταν ως μήνυμα στο -rep που δέχτηκε. Πάντως πρέπει να παραδεχθούμε πως μας μπέρδεψε αρκετά ο ανώνυμος φίλος! :Ρ

the master
20-06-2011, 04:08
Εννοώ πως το έβαλε κάποιος άλλος που κατάλαβε ποιός είναι ο gullarm και που περίμενε πως και εμείς θα το καταλάβουμε.
Εγώ το ξαναλέω: Δεν νομίζω πως έχει ασχοληθεί προσωπικά με τυχών -rep.

Τεσπα, πολλά είπαμε.

καλα νομιζω οτι αυτη η θεωρια συνομωσιας ειναι λιγο ακραια!

αν και τι να πω ποτε δε ξερεις...

hakoo
20-06-2011, 04:34
Aπλα να πω οτι τα αρνητικα ρεπ δεν τα εδωσε ο Λευτερης, ανεξαρτητα απο το αν ειναι η δεν ειναι ο gullarm του gamelife. Ουτε και με ενδιαφερει αν ειναι δλδ και ουτε καν θα ηθελα να "απολογηθει". Αλλο μελος το εκανε βαζοντας το λινκ γιατι προφανως εχει την διενεξη αυτη με τον Λευτερη.
Σε καθε περιπτωση, ειμαι ο μοναδικος που βαριεται απιστευτα τις κατινιες?
Παμε παρακατω, please δλδ.

the master
20-06-2011, 04:38
ναι?
τζαμπα του δωσα αρνητικο ρεπ του παιδιου,
οταν μ αφησει θα επανορθωσω...

Lefteris_X
20-06-2011, 09:46
ναι, μόνο

1) ήταν 1,5 χρόνο πριν, και πιστεύω ότι για τότε, το επίπεδο των συζητήσεων (συγκριτικά και ΜΟΝΟ με τεχνικές πληροφορίες) ήταν σε εκείνα τα επίπεδα.

2) απο τότε κύλισε πολύ νερό στο αυλάκι, αρκετοί χρήστες νέοι ήλθαν (καλοί χρήστες), αρκετοί που χαμήλωναν το επίπεδο ή σταμάτησαν να το κάνουν συμμετέχοντα ουσιαστικότερα με ποστ ή δεν ξανασχολήθηκαν.

3) εν γένει με τα reviews είμαι αυστηρός, ποτέ δεν το έκρυψα αυτό.

4) δεν έχω ειρωνευτεί κανέναν, έτσι για "πικάρισμα", απεναντίας έχω δεχθεί πολλά (που εκτός φόρουμ πιστεύω δεν θα συνέβαινε)

5) δεν αντιμετωπίζω ένα άψυχο φόρουμ, ώς μέρος της ζωής μου (συνεπώς δεν προσέχω μην "θιχτούν" οι γραμμές κώδικα του φόρουμ με την αυστηρή και εννοείται υποκειμενική κριτική, τα βλέπω αρκετά πιο....ρομποτικά τα πράγματα, σαν "0" και "1"). Ομολογώ πάντως πως τελευταίως (ίσως να μεγαλώνω λολ) αρχίζω και "δένομαι" όλιγον τι περισσότερο συναισθηματικά, κυρίως λόγω των τοπικ άσχετου χαρακτήρα με τεχνολογία.

6) ποτέ μου δεν κρύφτηκα, ίσα ίσα που απο τότε που γράφτηκα εδώ, είπα να χρησιμοποιώ το αληθινό όνομά μου (και όχι της μηχανής μου, Honda NSR Gull Arm), ώστε να μην νομίζει κανείς ότι κρύβομαι.

7) Όπως αρκετοί δεν με κάνουν κέφι, πιστέψτε με υπάρχουν αρκετοί που με κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ γιατί λέω ότι λέω, και όπως το λέω.

8) Και στο gamelife ασκούσα πολύ αυστηρή κριτική μετά το 200/4 που είχε μαλακιστεί το θέμα με κάτι νέους χρήστες, με κάτι μλκίες απο την Διεύθυνση και έφυγαν συντάκτες = με όλα τα παραπάνω το επίπεδο συζητήσεων κατέβηκε πολύ. (μάλιστα προσπάθησα να το "σώσω" κάνοντας την "γέφυρα" με την εφημερίδα ΘΕΜΑ που δούλευα απο το 2005-6 και μετά, αλλά ναυάγησε δυστυχώς το εγχείρημα)

9) Δεν υπάρχει ίχνος κακεντρέχειας στο ποστ του gamelife, απλά περιέγραφα ότι πίστευα περί των ποιών fora υπάρχουν (και γνωρίζω) και πως πάνε οι συζητήσεις μέσα σε αυτά, καθαρά για πληροφοριακούς κ τεχνικούς λόγους (δλδ, λάθος λόγους κρίσης και κριτικής είχα, αλλά αυτό το κατάλαβα πολύ αργότερα, ότι δεν πρέπει να κρίνεις το ps3forums υπό αυτά τα πρίσματα, αλλά όπως είπα, το κατάλαβα πολύ μετά)

10) Όπως σε κάθε σχολείο (που συγκεντρώνει πολλά άτομα, όπως και ένα φόρουμ), δεν είναι δυνατόν να σε γουστάρουν όλοι ή οι περισσότεροι, ιδιαίτερα όταν ΔΕΝ αποζητάς απεγνωσμένα να κάνεις φιλαράκια (πόσο μάλλον μέσω ενός ψυχρού νετ κώδικα, όπως δλδ εγώ το βλέπω, είναι ένα φόρουμ). Έτσι όπως και στο σχολείο, κάποιοι θα σε κάνουν κέφι, κάποιοι όχι. Nobody's perfect άλλωστε.

11) Χαίρομαι (απευθύνομαι σε όσους μονίμως με "χαρακτηρίζουν" έμμεσα ή άμεσα, γενικότερα σε όσους χλευάζουν το πρόσωπό μου, έτσι απλά επειδή τους την σπάει / δεν το γουστάρουν, το οποίο δεν έχουν δει και ποτέ) που ασχολείστε όμως ε; Ρε παιδιά, με όλη την ειλικρίνεια, αρέσκεστε να ασχολείστε με κάτι που......τι; Σας ενοχλεί; (γράψτε τον στα @@ σας, όπως το έχετε κάνει αρκετοί, αλλά όταν ασχολείστε όμως προσφέρετε γέλιο, σε αυτόν που υποτίθεται έχετε γραμμένο!)

12) Όποιος γουστάρει μπορεί να εισηγηθεί στον Slay ή μπορεί απευθείας ο Slay να με διαγράψει ανά πάσα στιγμή.

13) και στην τελική εγώ φταίω ο φούστης, που αναρίθμητες φορές έχω ενημερώσει (και έχω βγεί σωστός), φταίω που έχω βοηθήσει ΑΜΕΣΑ σε απορίες χρηστών, φταίω που έχω γράψει ολόκληρα επεξηγηματικά (ποτέ copy paste, τα χεράκια μου τα έγραφαν) ποστ / guide για απορία ενός χρήστη, φταίω που απαντάω σε απορίες στα private μηνύματα κλπκλπ.

14) Μήπως και γίνει κατανοητό το ξαναγράφω: μπορεί ο Slay να με διαγράψει, είτε από μόνος του, είτε κατόπιν εισηγήσεων από χρήστες. Δεν είμαι εδώ, προσπαθώντας όπου μπορώ να βοηθήσω και τσούπ (τουλάχιστον αυτό αισθάνομαι ότι κάνω και προσφέρω με τον τρόπο μου), να πετάγονται κάποιοι χρήστες με ποστ τα οποία μόνο αντιπαραγωγικά, χλευαστικά και πως να το πω; κοριτσίστικα (έλα απο κοντά και εκφράσου, άσε το πληκτρολόγιο) στην τελική.


ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ

15) Σαν κλασσικός συναισθηματίας Λευτέρης που είμαι ο μλκς (και στενοχωριέμαι / αρπάζω εύκολα), όλα τα παραπάνω ναι μεν τα πιστεύω, αλλά ΔΕΝ ΠΗΡΑ χαμπάρι ότι τα είπατε επειδή ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΡΩ, μοίρασε εν ονόματί μου -rep. Παίζει να μην έχω δώσει και ποτέ όμως (και αν έχω δώσει, δεν το θυμάμαι).

16) Πάντως ρε παιδιά, απο τις αντιδράσεις σας (ΟΚ όσοι πηγαίνουν Λύκειο, έχουν ακόμα πολλές ορμόνες, τους δικαιολογώ).......φάνηκε μια σαφέστατη αντιπάθεια, ιδιαίτερα απο μεγαλύτερες ηλικίες. Προσπεράστε το ύφος του λόγου μου κι εστιάστε στο περιεχόμενο, όταν μιλάω τεχνολογικά. Κι ας έχετε υπόψη σας, ότι αρκετοί (μην πω οι περισσότεροι) που μπαίνετε εδώ μέσα, έχετε ως επάγγελμα μια δουλειά που δεν έχει να κάνει με την τεχνολογία, την συνεχή έρευνά της, την ανάλυση (με διασταυρώσεις) και τον σχολιασμό επί αυτής. Θέλω να πω ότι, εδώ μπαίνετε να "ξεσκάσετε", να περάσετε την ώρα σας, να περάσετε όμορφα, ωραία; Ε, σκεφτείτε και κάποιον που του έχει φύγει ο ass με πάνω απο 15 ώρες κάθε μέρα σε οθόνες και υπολογιστές διάφορους, όλη την ημέρα και ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (δεν υπάρχουν για εμένα αργίες, ΣΚ κλπ) να διαβάζει και να διαβάζει και να διαβάζει, και να αναλύει (x3 πάλι)..........καταλαβαίνετε την κούραση λοιπόν. Ε, κούραση απο την μία, πείρα απο την άλλη, χαρακτήρας εν γένει αυστηρός......ε, καμιά φορά (συχνά) δλδ γίνομαι καυστικός και αυστηρός σαν καθηγητής Μαθηματικών στο Λύκειο. :D Ε, προσπεράστε το βρε παλικάρια!

17) τελικά μήπως θα ήταν καλό να αφαιρεθούν τα + και - rep γενικά απο το φόρουμ; κοιτάχτε τι έχει γίνει τώρα, με αφορμή έναν κόπανο που μοίρασε -rep, εμφανέστατα για να προκαλέσει παντού πρόβλημα, με επίκεντρο χεσίματος εμένα.

18) Αυτός ο τύπος, μπορεί να φοράει και κουκούλα. Προβοκάτορας λέμε.

djpar
20-06-2011, 09:54
Εγω δεν ξερω για πριν 1 χρονο αλλα πριν 1 μηνα οταν το psn ηταν κατω τοτε εκει επεσε ακομα ποιο κατω απο το δαπεδο,τα spam πηγαινοερχοντουσαν και παει λεγοντας.

jk_blue_tiger
20-06-2011, 13:05
Εγω δεν ξερω για πριν 1 χρονο αλλα πριν 1 μηνα οταν το psn ηταν κατω τοτε εκει επεσε ακομα ποιο κατω απο το δαπεδο,τα spam πηγαινοερχοντουσαν και παει λεγοντας.

Tο συγκεκριμενο thread μετα απο μερικες ημερες εγινε γραφικο
και πολλα γραφομενα ηταν υβριστικα, ανουσια, χωρις λογο υπαρξης.
Οταν διαφοροι ποσταραν οτι τους κατεβαινε
(καποιοι ποσταραν μονο εκει & εξαφανιστηκαν μετα απο το forum),
ηταν επομενο να γινει ενας αχταρμας το θεμα.
Ακομα και τα posts που ειχαν κατι να πουν.
χανονταν στον κυκεωνα των αχρηστων posts.
Εγω απλα σταματησα να το παρακολουθω.

djpar
20-06-2011, 13:15
εγω απλα σπαμαρα εκνευριζοντας αυτους που σκασανε για να πουνε οτι βλακεια θελουν τωρα που ειναι αυτοι που βριζαν την Sony να κραξουν και καμια αλλη εταιρια που εγινε hacked?

jk_blue_tiger
20-06-2011, 13:20
εγω απλα σπαμαρα εκνευριζοντας αυτους που σκασανε για να πουνε οτι βλακεια θελουν τωρα που ειναι αυτοι που βριζαν την Sony να κραξουν και καμια αλλη εταιρια που εγινε hacked?

Τοτε δεν μπορουσαν να παιξουν online και η μ@λ@κι@ ειχε παει συννεφο.
Επρεπε καπουν να ξεδωσουν.
Το κακο ηταν οτι επελεξαν εμας που απλα παρακολουθουσαμε εναν
πολεμο βλακειας.

djpar
20-06-2011, 13:22
ποσο μου λειπει το shoutbox...τωρα θα το χρησιμοποιουσα ανετα να μιλησω με τον φιλο Γιαννη απο πανω

jk_blue_tiger
20-06-2011, 13:37
ποσο μου λειπει το shoutbox...τωρα θα το χρησιμοποιουσα ανετα να μιλησω με τον φιλο Γιαννη απο πανω

Εχουμε παρει φαλλαγι το thread.
Το shoutbox εχει ενα καλο και ενα κακο.
Μπορεις να μιλας με τον αλλο-ους για διαφορα μικροθεματα χωρις να
postαρεις συνεχεια.
Το κακο ειναι οτι γραψεις (χαζομαρα ή λυση σε κατι) χανεται.
Τα γραπτα (posts) μενουν, τα λογια (shoutbox) οχι.

djpar
20-06-2011, 13:51
ναι αλλα τωρα καναμε 100 χρονια για 2 pm!τπ

modecris
20-06-2011, 13:53
Πριν 1 χρόνο το επίπεδο ήταν στο ίδιο πολύ καλό επίπεδο και το forum μας έχει τα πάντα: ενημέρωση,τεστ,ενεργά μέλη,άλλοτε εύθυμα και άλλοτε σοβαρότερα ποστ. Τώρα αν δεν υπάρχουν πολλοί με πάνω του μέσου όρου τεχνικές γνώσεις τί να κάνουμε, προσπαθούμε ο ένας να βοηθήσουμε τον άλλον και να σεβόμαστε την αμάθεια του άλλου.

Σχετικά με το 16) εκεί που λες "φάνηκε μια σαφέστατη αντιπάθεια, ιδιαίτερα απο μεγαλύτερες ηλικίες." και εαν εννοείς εμένα θα ήθελα να μου πεις από πού έβγαλες αυτό το συμπέρασμα,ειδικά για το -rep (μη χέσω για την σπουδαιότητα του...) δεν πίστεψα πους είναι δικό σου ενώ το μόνο που με ενόχλησε ήταν η "κριτική" σου για εμάς σε τρίτο άσχετο forum/εδώ θα το δεχόμουνα ευχαρίστως.

Κατα τα άλλα,σαφώς και σε διαβάζω και σαφώς και έχεις τεράστιες γνώσεις αλλά αυτό δεν σου δίνει το αλάθητο ή πως δεν θα πρέπει να πούμε την (διαφορετική) άποψη μας πάνω σε κάτι. Και μιλάω γενικότερα τώρα.

Lefteris_X
20-06-2011, 15:39
Πριν 1 χρόνο το επίπεδο ήταν στο ίδιο πολύ καλό επίπεδο και το forum μας έχει τα πάντα: ενημέρωση,τεστ,ενεργά μέλη,άλλοτε εύθυμα και άλλοτε σοβαρότερα ποστ. Τώρα αν δεν υπάρχουν πολλοί με πάνω του μέσου όρου τεχνικές γνώσεις τί να κάνουμε, προσπαθούμε ο ένας να βοηθήσουμε τον άλλον και να σεβόμαστε την αμάθεια του άλλου.

Σχετικά με το 16) εκεί που λες "φάνηκε μια σαφέστατη αντιπάθεια, ιδιαίτερα απο μεγαλύτερες ηλικίες." και εαν εννοείς εμένα θα ήθελα να μου πεις από πού έβγαλες αυτό το συμπέρασμα,ειδικά για το -rep (μη χέσω για την σπουδαιότητα του...) δεν πίστεψα πους είναι δικό σου ενώ το μόνο που με ενόχλησε ήταν η "κριτική" σου για εμάς σε τρίτο άσχετο forum/εδώ θα το δεχόμουνα ευχαρίστως.

Κατα τα άλλα,σαφώς και σε διαβάζω και σαφώς και έχεις τεράστιες γνώσεις αλλά αυτό δεν σου δίνει το αλάθητο ή πως δεν θα πρέπει να πούμε την (διαφορετική) άποψη μας πάνω σε κάτι. Και μιλάω γενικότερα τώρα.

Χρήστο, έχεις δίκιο, ο φούστης ώρες - ώρες αφήνω αόριστες κάποιες λέξεις με συνέπεια να προκληθούν μπερδέματα!

Με το χαρακτηρισμό "μεγαλύτερες" δεν εννοούσα (έχω σκάσει στα γέλια γιατί περιλαμβάνομαι κ εγώ)...............

.........τόοοοοοοοοοοοοοοοοσο μεγαλύτερες! (30+)


.......αλλά 20-22+......

εννοώντας μεγαλύτερες = μεγαλύτερες ηλικίες από εφήβους (και χωρίς παρεξήγηση προς τους εφήβους, απλά κατανοώ το αυθόρμητο και το τίγκα στην ορμόνη / σπίντα της ηλικίας - που ζηλεύω σαφώς :D)


ελπίζω τώρα ρε συ Χρήστο, να καταλάβεις ότι πρόκειται περί παρερμηνείας που οδηγεί σε ήπια παρεξήγηση - μια παρερμηνεία που ευθύνομαι εγώ λόγω άθελης ασάφειας / αοριστίας στην ερμηνεία της λέξης "μεγαλύτερες". Πιστεύω ότι δεν υπάρχει πλέον θέμα ε; :) (με καλό εύθυμο ύφος το λέω, αλλά δεν φαίνεται με το κείμενο)

τέλος, καλωσορίζω την διαφορετική άποψη και κυρίως τον αρνητικό σχολιασμό στα λεχθέντα μου, με ένα "φίλτρο" αποδοχής όμως (αν δεν υπάρχει ή αδιαφορώ ή δυστυχώς τσιγκλιέμαι και χάνω την μπάλα εκφραζόμενος με τρόπο που δεν θέλω / τσαντίζομαι). Αυτό το φίλτρο, είναι η αρνητική κριτική, να ΜΗΝ βασίζεται σε γνώμη ή άποψη σκέτο (πόσο μάλλον άποψη σύντομης ή μέτριας ποσοτικά / ποιοτικά συγκριτικά εμπειρίας), γιατί περί γνωμών έχω την άποψη ότι δεν υπάρχει διαφωνία, όλες δεκτές και η Ιστορία επαληθεύει. Δέχομαι λοιπόν, αρνητική κριτική σε κάτι που είπα και ΔΕΝ ισχύει: πχ. ο Core 2 Duo έχει 3 πυρήνες και τρέχει στα 4GHz απο την "μάνα" του. Εκεί χ3στε με ελεύθερα. :D

Τώρα, σε όποιου άλλου τύπου τοπικ, άσχετο με τεχνολογία (πχ. ταινίες, απόψεις περί θρησκείας, τι ακούτε τώρα, κλπ άσχετα με πάσης φύσεως τσιπάκια, είτε PS3, iPhone, τηλέφωνα, tv, υπολογιστές, διάφορα), δεν έχω κανένα πρόβλημα ότι και να ειπωθεί. ΑΛΛΑ ΕΧΩ ένα "κόλλημα". Δεν γουστάρω ρε αδερφέ (δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανένα), να μιλάει όπως γουστάρει (δεν με ενδιαφέρει πως είναι γενικά το ύφος του ή αν είναι αποδεκτό απο την παρέα του) στο πρόσωπό μου, ούτε να παίρνει "μια - δύο" κουβέντες απο ένα μεγάλο πόστ μου και να μου "την λέει", ούτε υφάκια, ψευτο-νεαρο-κουλτουρε-δήθεν-ατάκες-ειρωνίας-σβησίματος (έλεος been there)........απλά δεν γουστάρω.

Αν κάποιος μου απευθυνθεί με όμορφο, ωραίο τρόπο, ΟΤΙ μλκια και να ρωτήσει, ΟΤΙ και να πει, ΣΙΓΟΥΡΑ θα του απαντήσω σε επίσης ίδιο όμορφο και ωραίο τόνο / ύφος. Όπως έχω "σκιστεί" να απαντήσω / βοηθήσω είτε σε τόπικ, είτε σε πριβέ μηνύματα που μου στέλνουν κατά καιρούς συνφορουμίτες. Μάρτυρές μου, όσοι έχω προσπαθήσει (άσχετα αν τα κατάφερα ή όχι) να εξυπηρετήσω άμεσα.

Τέσπα, πιστεύω τέλος καλό όλα καλά. Nobody's perfect και σόρρυ για άλλη μια φορά για το μεγάλο ποστ. :)

Dragonpaul
20-06-2011, 16:12
Μαλλον καποιοι εχουν παρεξηγησει την εννοια του rep και του -rep. Νομιζουν οτι -rep δινουμε ετσι για πειραγμα ή για να γελασουμε.
Αυτο που πρεπει να καταλαβουν, ομως, ειναι πως εδω μεσα ειμαστε μια μικρη κοινωνια ανθρωπων που προσφερουμε ολοι για να εχει το forum τη μορφη που εχει. Το rep, κατα καποιον τροπο, δειχνει ποσο εχει "εργαστει" καποιος για το forum και ποσο εχει προσφερει στη δομηση του. Με το να δινει καποιος -rep για πλακα, εννοειται πως "χαλαει" αυτο που καποιος εχει κτισει εδω μεσα.
Ο Δημητρης/Valkyre εχει πει πολλες φορες -προς τιμην του το παιδι- πως το rep ειναι ανουσιο (Δημητρη, αν δεν το εχεις πει ακριβως ετσι, ζητω συγγνωμη) και αρκει πολλες φορες ενα απλο ευχαριστω. Εν μερει συμφωνω. Απο την αλλη, ομως, τα "γαλονια" που σου δινει το rep δειχνουν αναγνωριση των οσων εχεις προσφερει. Αν μη τι αλλο, βλεποντας το rep καποιου, ξερεις οτι αν ρωτησεις θα σε βοηθησει σιγουρα διοτι θα γνωριζει. Ακομα κι αν δε γνωριζει, ομως, θα σε βοηθησει με καποιον αλλο τροπο. Δε γινονται τυχαια και οι mods.
Για να προσεχουμε λιγο μερικοι πως μοιραζουμε τα -rep. Ειναι κριμα για καποια παιδια που πραγματικα προσφερουν να δεχονται ετσι αλογιστα αρνητικη φημη.

Κάποιο παιδάκι εδώ μέσα μου έδωσε -rep γι' αυτο μου το post. Αυτο που έγραψε μόνο, ήταν το γνωστό σε όλους, πλέον, link του gamelife. Τον ευχαριστω πολυ!!!!

Υ.Γ. Άντε... Και μόλις πας Γυμνάσιο μπορούμε να αρχίσουμε να συζητάμε.

djpar
20-06-2011, 16:19
λοιπον κοιτα τι θα γινει θα σου δωσω ενα +rep γιατι το παιδακι...ειναι παιδακι και οταν μου δωσει -rep να μου δωσεις εσυ ενα +rep και μετα παει κυκλος...

μηλα ποτε θα παιξουμε?

Valkyre
20-06-2011, 16:30
Παιδια το θεμα εξεταζεται γνωριζουμε ποιος ειναι και το κανει προς ολους μας απο οτι φαινεται. Δεν ειστε οι μονοι.

the master
20-06-2011, 16:30
Κάποιο παιδάκι εδώ μέσα μου έδωσε -rep γι' αυτο μου το post. Αυτο που έγραψε μόνο, ήταν το γνωστό σε όλους, πλέον, link του gamelife. Τον ευχαριστω πολυ!!!!

Υ.Γ. Άντε... Και μόλις πας Γυμνάσιο μπορούμε να αρχίσουμε να συζητάμε.


ελεος ποιος ειναι αυτος πια!

Ezio
20-06-2011, 16:41
μηλα ποτε θα παιξουμε?

Ναι παιδιά ελάτε να χωριστούμε. Και όποιος κάνει ζαβολιές θα τρώει -rep και θα το πούμε στην δασκάλα.

djpar
20-06-2011, 16:43
παμε παμε

jk_blue_tiger
20-06-2011, 16:55
Πλακα-πλακα αλλα δεν νομιζω οτι καποιοι γελανε με αυτα που εγιναν.
Το θεμα δεν θα επρεπε να τραβηξει αλλο γιατι κατα την ταπεινη μου αποψη κανει
κακο στο forum και δημιουργει (σε εμενα τλχ) ενα αισθημα οτι κατι τρεχει γενικοτερα.
Αν γινεται ας βγει μια ανακοινωση απο τους mods (καλο θα ηταν να υπαρχει και καποια εξηγηση).

Dragonpaul
20-06-2011, 16:56
λοιπον κοιτα τι θα γινει θα σου δωσω ενα +rep γιατι το παιδακι...ειναι παιδακι και οταν μου δωσει -rep να μου δωσεις εσυ ενα +rep και μετα παει κυκλος...

μηλα ποτε θα παιξουμε?

Χα χα...!!!! Πάρε κι εσυ rep.