PDA

View Full Version : Προβλήματα, απορίες, παράπονα.



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19

Dragonpaul
23-08-2013, 17:09
Ok, ίσως ειμαι ο μόνος εδώ μεσα που κανει bitching για τις νέες διαφημίσεις στο forum, αλλα πραγματικα καθιστούν την πλοήγηση πολυ δύσκολη με κινητο και ταμπλετα. Πιο συγκεκριμένα, το banner που εμφανίζεται κατω κατω, δεν ακολουθεί σωστά το scrolling της οθόνης και καμία φορα κολλάει στη μέση, δημιουργώντας δυο προβλήματα: το ενα ειναι να μένει αρκετα στη μέση της οθόνης και να μην ειναι εύκολο να διαβάσει κανεις και το άλλο, ακριβώς λογω της καθυστέρησης αυτής, πολλές φορές, εκ παραδρομής, παταω επάνω στα links αυτα.

Slay
23-08-2013, 17:13
Δεν μπορω να το τσεκαρω αυτο που λες για ταμπλετα θα το δω απο κινητο σε full (αν και υπαρχει το tapatalk). Παντως δεν μπορω να βρω καποιο λογο που μπορει να δημιουργησει προβλημα ενα text link.

messi10
23-08-2013, 17:21
Παρε tapatalk!

Να ροτησω κατι κ εγω οι εικονες και τα video μέσω τπυ ταπαταλκ γιατί δεν φαινονται;

Sent from my MT27i using Tapatalk 4

messi10
23-08-2013, 18:59
Mπήκα απο desktop μετά από κιρό και τώρα βλέπω αυτο που λέει ο Παυλος, πολλες διαφημίσεις ρε σεις.... 2 pop ups καθε φορα που αλλαζω σελιδα (ενα αριστερα και ενα συνηθως στο κεντρο της page,,,
tapatalk FTW! :P)

- - - Updated - - -

λολ εχω λιωσει πανω - πανω διαφημιση ''look for member μεσσι10 at amazon'' , χαχα

Slay
23-08-2013, 20:39
για ποια pop-ups μιλας? δεν υπαρχουν pop ups

Valkyre
23-08-2013, 21:11
Δεν υπαρχουν pop ups απλα οταν μπαινεις με ταμπλετα, η διαφημιση σερνεται μαζι με την σελιδα καθε φορα που κανεις scroll. Αυτο εχει ως αποτελεσμα η διαφημιση να μπαινει μεσα στα ποστς. Ειναι λιγο περιεργο η αληθεια ειναι, δεν ξερω γιατι συμβαινει με ταμπλετες, παντως διαφωνω με το "δουλευει καλα με tapatalk"… fuck tapatalk εγω το σιχαινομαι σαν εφαρμογη.

Με την προηγουμενη διαφημιση αυτο δεν συνεβαινε, δεν ξερω τωρα γιατι το κανει. Weird lol.

Axilleas_GR
23-08-2013, 23:08
Ok, ίσως ειμαι ο μόνος εδώ μεσα που κανει bitching για τις νέες διαφημίσεις στο forum, αλλα πραγματικα καθιστούν την πλοήγηση πολυ δύσκολη με κινητο και ταμπλετα. Πιο συγκεκριμένα, το banner που εμφανίζεται κατω κατω, δεν ακολουθεί σωστά το scrolling της οθόνης και καμία φορα κολλάει στη μέση, δημιουργώντας δυο προβλήματα: το ενα ειναι να μένει αρκετα στη μέση της οθόνης και να μην ειναι εύκολο να διαβάσει κανεις και το άλλο, ακριβώς λογω της καθυστέρησης αυτής, πολλές φορές, εκ παραδρομής, παταω επάνω στα links αυτα.

Νομιζα οτι το κινητο μου ειχε αρχισει να τα παιζει μεχρι που διαβασα το post σου. Εκτος του οτι το banner δεν ακολουθει σωστα το scrolling της οθονης πολλες φορες κολλαει ο browser του κινητου και αλλες φορες με "πεταει" τελειως εξω. Ευτυχως που το αναφερες γιατι ημουν ετοιμος να το σπασω σε καποιες φασεις. (Δεν εχω tapatalk χρησιμοποιω τη full site version για να μπω στο φορουμ. Κινητο Xperia Neo V με τελευταια android εκδοση.)

Slay
24-08-2013, 02:04
το ειδα και εγω απο κινητο οτι το κανει, αλλα δεν εχω βαλει κατι ιδαιτερο για να το κανει μονο τα κανονικα banner, θα προσπαθησω να δω γιατι το κανει σε κινητα.

Ezio
24-08-2013, 13:26
Γίνεται να εμφανίζονται και οι διαφημίσεις και τα thanks;

edit: το έγραψα έτσι ώστε μάλλον δεν θα γίνω κατανοητός. Όταν πάω στο about me και πατάω Find all thanked posts by Ezio και μου βγάζει την λίστα με τα post, πατάω ένα και κάτω από το post μου βγάζει διαφήμιση και δεν μου βγάζει το thanks. Γίνεται να εμφανίζει και το thanks;

Slay
24-08-2013, 16:36
Και γινεται και δεν γινεται, αυτο που γινεται ειναι οτι η διαφημιση εμφανιζεται μετα απο νεο post, η μετα το πρωτο σε καθε σελιδα, οταν γινεται αυτο δεν φαινονται τα thanx, εαν ομως γινει αλλο post θα στα δειξει κανονικα.

Ezio
24-08-2013, 17:01
Εντάξει.

widebit
25-08-2013, 21:45
Mπήκα απο desktop μετά από κιρό και τώρα βλέπω αυτο που λέει ο Παυλος, πολλες διαφημίσεις ρε σεις.... 2 pop ups καθε φορα που αλλαζω σελιδα (ενα αριστερα και ενα συνηθως στο κεντρο της page,,,

Firefox + Adblock Plus + NoScript... εχω να δω pop-up και διαφημισεις.... ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ... γενικοτερα σε sites ;)

Nek_Food
26-08-2013, 10:22
Εντάξει στην ταμπλέτα επειδή το κακό είχε παραγίνει έβαλα adblock από καιρό, αλλά στον υπολογιστή που χρησιμοποιώ τα πρωινά δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα οπότε προτίμησα να έχω το site στις εξαιρέσεις, τουλάχιστον όσο αυτές δεν μου προκαλούν πρόβλημα. Αν αυτό αλλάξει δεν θα έχω περιθώρια επιλογής δυστυχώς, υπάρχει μία λεπτή γραμμή μεταξύ της υπομονής και της διάθεσης για συνεισφορά και της αυξημένης όχλησης. Βεβαίως επειδή κάποια στιγμή είχε ειπωθεί ότι η "ανταμοιβή και το κέρδος" του φόρουμ δεν είναι θέμα "επί τη εμφανίση" αλλά με τον αριθμό των κλικς ίσως να μην είναι απαραίτητο να υπάρχουν τόσες διαφημίσεις και να βρούμε άλλο μοτίβο, να συνεισφέρουμε χωρίς να σπάνε τα νεύρα μας, όπως λιγότερες και ποιοτικές διαφημίσεις (δεν ξέρω τί είναι όλες αυτές οι τελευταίες με τα links) και να κάνουμε τα απαραίτητα κλικς. Ξέρω ότι δεν μπορεί ο Slay να μας επιβάλει ή να μας προτρέψει σε κάτι γιατί είναι νομίζω ενάντια στους κανόνες, αλλά θα μπορούσε να μας εξηγήσει πως ακριβώς δουλεύουν οι διαφημίσεις και μετά να βρούμε μόνοι μας την πορεία και το τί πρέπει να γίνει από τον καθένα μας. Επίσης, ίσως αν ήταν δυνατόν να μας πει αν όντως με όλες αυτές τις διαφημίσεις που έχουν μπει, αυξήθηκαν τα έσοδα οπότε θα είναι μία καλή δικαιολογία να παραμείνουν ή τελικά δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα (οπότε επανερχόμαστε στο θέμα επεξήγησης και αναζήτησης εναλλακτικής λύσης που ανέφερα παραπάνω).

Dragonpaul
26-08-2013, 11:32
Νεκταριε, καλημερα!
Πως έβαλες Adblock στην ταμπλετα;;; Με το ipad δε νομίζω οτι γίνεται κάτι τέτοιο, εκτός αν το έχεις πειράξει. Με τον υπολογιστη, οκ.
Παντως, με το ipad και το κινητο ειναι χάλια η κατάσταση. Καμία φορα οι διαφημίσεις μένουν στο κέντρο για αρκετα δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα αυτο να δυσχαιρενει την περιήγηση σε μεγάλο βαθμό. Με τις πρώτες διαφημίσεις δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα, με αυτή που μετακινείται όμως, υπάρχει θέμα.

Slay
26-08-2013, 11:40
Ξέρω ότι δεν μπορεί ο Slay να μας επιβάλει ή να μας προτρέψει σε κάτι γιατί είναι νομίζω ενάντια στους κανόνες, αλλά θα μπορούσε να μας εξηγήσει πως ακριβώς δουλεύουν οι διαφημίσεις και μετά να βρούμε μόνοι μας την πορεία και το τί πρέπει να γίνει από τον καθένα μας.
το παρον σταδιο ειναι υποτιθεται για να κανουν track την κινηση, μετα απο καποιο αριθμο κλικ υποτιθεται θα παιρνουμε κανονικες διαφημισεις, τον αριθμο αυτον δεν τον εχουμε πιασει ακομα, για το floating δεν εχω βρει απαντηση ακομα.

Nek_Food
26-08-2013, 12:44
Νεκταριε, καλημερα!
Πως έβαλες Adblock στην ταμπλετα;;; Με το ipad δε νομίζω οτι γίνεται κάτι τέτοιο, εκτός αν το έχεις πειράξει. Με τον υπολογιστη, οκ.
Παντως, με το ipad και το κινητο ειναι χάλια η κατάσταση. Καμία φορα οι διαφημίσεις μένουν στο κέντρο για αρκετα δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα αυτο να δυσχαιρενει την περιήγηση σε μεγάλο βαθμό. Με τις πρώτες διαφημίσεις δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα, με αυτή που μετακινείται όμως, υπάρχει θέμα.
ΕΓΩ? Να πειράξω το iPad? Ου, να μου χαθείς, με προσβάλεις.

Jailbroken = True

Dragonpaul
26-08-2013, 13:04
Κατάλαβα... :P :P

Slay
26-08-2013, 13:38
Το εφτιαξα το floating banner τσέκαρε το

Dragonpaul
26-08-2013, 13:44
Ναι, το είδα!
Σε ευχαριστώ!

widebit
27-08-2013, 14:52
Παιδια κατι που παρατηρησα στα e-mail Subscriptions του forum... το αναφερω γιατι μου φαινεται για προβλημα..

Οποτε μου ερχονται e-mail notifications πως καποιος εκανε reply σε ενα post, ΔΕΝ μου εχει το spoiler tag... οποτε αν ανοιξει καποιος το e-mail, διαβαζει κατευθειαν αυτο που γραφτηκε χωρις να ειναι μεσα σε spoiler tag.

Slay
28-08-2013, 10:32
Δεν βρηκα καποια λυση για το προβλημα που αναφερεις, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να κλεισεις εντελως την αποστολη email, ειτε να κανεις unsubscribe απο συγκεκριμενα θεματα.

widebit
28-08-2013, 14:16
Δεν βρηκα καποια λυση για το προβλημα που αναφερεις, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να κλεισεις εντελως την αποστολη email, ειτε να κανεις unsubscribe απο συγκεκριμενα θεματα.

Προσωπικα δεν εχω καποιο προβλημα με αυτο που ανεφερα, απλως το ανεφερα μηπως και υπαρχει καποια λυση για καποιους που ισως ενοχλουνται.
Ευχαριστω παντως που το κοιταξες.
edit: αλλωστε οταν ξεκινησα ουτε spoilers υπηρχαν, ουτε καν "links, videos" κλπ :P

Ezio
29-08-2013, 16:35
Κάποιο πρόβλημα έχει το thread του pro 14. Δεν φορτώνει τελείως η σελίδα. ’λλες σελίδες του forum φορτώνουν κανονικά.

Valkyre
29-08-2013, 16:46
^^ Μια χαρα φορτωνει σε εμενα, μαλλον ο browser σου κανει τσαχπινιες!

Ezio
29-08-2013, 20:01
Τώρα μου ανοίγει κανονικά.

AriStos13
13-09-2013, 11:48
Ενα τοπικ με το ονομα castle age hd που μολις το πατησεις σε παει στο appstore ειναι διαφημηση η ειναι spam/bot?
Ειναι στο gran turismo subforum!
Edit: ακυρο πρεπει να ειναι διαφημηση του tapatalk για μεσω browser δεν το βγαζει!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

odytsak
15-09-2013, 00:12
Κάποιο πρόβλημα έχει το thread του pro 14. Δεν φορτώνει τελείως η σελίδα. ’λλες σελίδες του forum φορτώνουν κανονικά.
Moυ το κάνει συνέχεια και μόνο στο thread του pro 14, καταραμένο είναι αυτό το thread?:a122:

Dragonpaul
15-09-2013, 02:45
Ειναι δακτυλος των fifaκιδων. Σας τρολαρουν ασύστολα!!!!!!!

chronohill
17-09-2013, 16:00
Μπορω να βαλω gif αρχειο στην υπογραφη μου;και αν ναι πως;

Leon_DiZ
17-09-2013, 16:07
Μπορω να βαλω gif αρχειο στην υπογραφη μου;και αν ναι πως;

Κανονικα, οπως θα εβαζες και μια εικόνα.

chronohill
17-09-2013, 16:18
Κανονικα, οπως θα εβαζες και μια εικόνα.

Σευχαριστω λεωνιδα και σαυτο το θεμα!θα το δοκιμασω και αμα το πετυχω θα δεις αλλη υπογραφη!

odytsak
19-09-2013, 21:36
Δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο thread ''ακουστικά για ps3''
κολλάει το σύμπαν είτε με Google Chrome είτε με Internet Explorer.

FotisGRC
19-09-2013, 21:38
Και σε μένα το ίδιο..

odytsak
19-09-2013, 21:40
Mα βλέπω ποστάρετε συνέχεια και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω πρόβλημα.

Leon_DiZ
19-09-2013, 21:41
Εμενα μια χαρα μπαινει :/ Chrome 29/Windows 7

FotisGRC
19-09-2013, 21:48
Οταν μπαίνω απλα δεν έχει πρόβλημα.. Μόλις πάω σε άλλη σελίδα του thread, πάει κλάταρε το pc..

odytsak
19-09-2013, 21:55
Κι εμένα μια χάρα μπαίνει. Καθαρίστε την browser cache ή/και τα cookies μπας και στρώσει.

Oντως, διέγραψα την cache και όλα ΟΚ.

alexxx711
21-09-2013, 10:33
Οποτε κανω κλικ σε thread μου ανοιγει 3-4 pop up με spam απο το poponclick.com ή κατι τετοιο τελος παντων. Πλεον ο firefox τα μπλοκαρει. Εχει γινει εσκεμενα ή καποιος εχει κανει μαλακία?

Σε αλλα site δε μου το κανει αυτο οποτε μαλλον ειναι θεμα site

ilias78
21-09-2013, 10:56
κ μενα το ιδιο γιατι εκανα μαλακια κ απο το Options εβαλα να ανοιγει τα poop up για το forum.
πως το απενεργοποιω?

edit το βρηκα.
alex πηγαινε TOOLS->OPTIONS και στο CONTENT επελεξε να μπλοκαρεις τα pop up

Slay
21-09-2013, 11:03
απο τις διαφημισεις που εβαλα χθες το βραδυ ειναι, αλλα δεν επρεπε να το κανει γιατι εχω απενεργοποιησει το popup.

odytsak
21-09-2013, 11:33
το avast μου βγάζει ειδοποίηση για trojan horse

ilias78
21-09-2013, 11:34
απλα σε καθε αναννεωση της σελιδας ή στην εισοδο σε καποιο thred, σου πεταει το γνωστο μυνημα οτι ο firefoxe μπλοκαρει καποιο pop-up παραθυρο.
εκανα τη λαλακια κ μπηκα στα Options κ το απενεργοποιησα κ ανοιγαν τα παντα. αλλα οκ τωρα.

FotisGRC
21-09-2013, 11:40
Εμενα μου πεταει κ στο κινητο συνεχεια μνμ οτι αποκλειστηκαν αναδυομενα παραθυρα..

odytsak
21-09-2013, 11:44
Με chrome μου βγάζει ότι αποκλείστηκαν αναδυόμενα παράθυρα, τα έχω ούτως ή αλλώς απενεργοποιημένα
και μια κατακόκκινη ειδοποίηση για μόλυνση σε κάποιο script.

Αυτό γίνεται κάθε φορά που ανοίγω σελίδα κάνοντας την πλοήγηση στο φόρουμ το λιγότερο εκνευριστική.

djpar
21-09-2013, 11:46
εμενα με αναγκασε στο κινητο να βαλω avg για να κοβει τις βλακειες με πεταγε να βαλω antivirus συνεχεια

odytsak
21-09-2013, 11:51
Με internet explorer χειρότερα, μου τα πετάει όλα, ρολογια, ημερολόγια, καιρούς, ότι είναι στην επιφάνεια εργασίας πάνω από τη σελίδα του φόρουμ και μου κρύβει τα πάντα..

gepe13
21-09-2013, 11:55
^^ δοκιμασε εγκατάσταση firefox με adblock plus

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

ilias78
21-09-2013, 11:58
παρατηρισα κατι αλλο απο εχτες το βραδι. αν πατησω να κανει paste κατι, δεν το κανει κ με παει κατευθειαν στη μεση της σελιδας.
επισης, αν πατησω στο REPLY TO THREAD, με παει κατευθειαν στο QUICK REPLY κ οχι στον κλασικο editor για να γραψω.

Slay
21-09-2013, 12:07
κατι πειραξα στον κωδικα και λογικα δεν θα πρεπει να το ξανακανει, τσεκαρετε το και πειτε μου.

- - - Updated - - -


παρατηρισα κατι αλλο απο εχτες το βραδι. αν πατησω να κανει paste κατι, δεν το κανει κ με παει κατευθειαν στη μεση της σελιδας.
επισης, αν πατησω στο REPLY TO THREAD, με παει κατευθειαν στο QUICK REPLY κ οχι στον κλασικο editor για να γραψω.

το δευτερο που λες δεν μου το κανει, εαν πατησεις το κουμπι επανω reply to thread ανοιγει τον full editor, εαν πατησεις το reply κατω απο το post σε παει στον quick, τωρα για το πρωτο που λες δεν καταλαβα τι ακριβως σου κανει, μπορεις να διευκρινησεις καλυτερα?

alexxx711
21-09-2013, 12:10
Τωρα ειναι ΟΚ σε μενα. No pop up

Dragonpaul
21-09-2013, 12:12
Κάτι δεν παει καλα... Μπαίνω από το τηλεφωνο και ξαφνικά εξαφανίζεται η σελίδα και με οδηγεί σε μια άλλη περίεργη.

ilias78
21-09-2013, 12:16
- Updated - - -



το δευτερο που λες δεν μου το κανει, εαν πατησεις το κουμπι επανω reply to thread ανοιγει τον full editor, εαν πατησεις το reply κατω απο το post σε παει στον quick, τωρα για το πρωτο που λες δεν καταλαβα τι ακριβως σου κανει, μπορεις να διευκρινησεις καλυτερα?

ως δια μαγειας, το πρωτο με το paste εφτιαξε. για να σου δωσω να καταλαβεις, αν ηθελα να κανω copy paste απο μια αλλη σελιδα ενα κειμενο, σε καποιο Thread, δεν με αφηνε κ με πεταγε στη μεση του thread που ημουν.
οσον αφορα το αλλο, για να μπω στον full editor, θα πρεπει να πατησω το reply to thread 2 φορες μαζεμενες (τωρα το προσεξα). με 1 φορα, με παει στο quick reply.

modecris
21-09-2013, 14:36
Κάτι δεν παει καλα... Μπαίνω από το τηλεφωνο και ξαφνικά εξαφανίζεται η σελίδα και με οδηγεί σε μια άλλη περίεργη.
Και εγώ απο το τηλεφωνο είχα πρόβλημα. Μου κατέβασε μόνο του ένα apk και οκ, δεν το εγκατέστησα αλλά μετά μου έβγαζε διάφορα pop up..λύση βρήκα με το clean master που μου έσβησε κάτι σχετικό με διαφημίσεις και από το ιστορικό τις λήψεις του αρχείου.

Υποθέτω πως φταίει κάποια διαφήμιση του forum γιατί είχα αφήσει ανοιχτή την σελίδα στον browser.

Dragonpaul
21-09-2013, 15:40
Μεχρι στιγμής δε το εχει ξανακάνει.... Θα το παρακολουθήσω και θα δω.

odytsak
21-09-2013, 16:30
Εχει στρώσει η κατάσταση βλέπω, είναι ΟΚ όλα τώρα.

odytsak
25-09-2013, 16:29
Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν 2 διαφορετικά thread για την υπηρεσία plus και σύντομα να γίνουν 3 με την έλευση του PS4.

Είναι μία αυτοτελής και ολοκληρωμένη υπηρεσία που περιλαμβάνει όλες τις κονσόλες της Sony.

PDS
25-09-2013, 16:31
Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν 2 διαφορετικά thread για την υπηρεσία plus και σύντομα να γίνουν 3 με την έλευση του PS4.

Είναι μία αυτοτελής και ολοκληρωμένη υπηρεσία που περιλαμβάνει όλες τις κονσόλες της Sony.

Aυτο σκεφτομουν και εγω.

Nek_Food
25-09-2013, 17:19
Το πρωί έβλεπα την δομή του φόρουμ και σκεφτόμουν ότι ουσιαστικα δεν υπάρχει λόγος να είναι το subforum PLAYSTATION NETWORK κάτω από αυτο του PS3, γιατι οι υπηρεσίες καλύπτουν όλες τις κονσόλες κα όχι μόνο. Ίσως να γίνει ανεξάρτητο subforum και εκει να είναι όλα όσα σχετίζονται με το SEN (Entertainment Network πια) και τα players ids - accounts, online υπηρεσίες κλπ σχετικά θέματα όπως PS Home, trophies, plus, gaikai, iOS/android apps, συντήρηση, νέα, προβληματα, κλπ που σχετίζονται με το όλο Playstation Ecosystem.

PDS
25-09-2013, 18:03
Το πρωί έβλεπα την δομή του φόρουμ και σκεφτόμουν ότι ουσιαστικα δεν υπάρχει λόγος να είναι το subforum PLAYSTATION NETWORK κάτω από αυτο του PS3, γιατι οι υπηρεσίες καλύπτουν όλες τις κονσόλες κα όχι μόνο. Ίσως να γίνει ανεξάρτητο subforum και εκει να είναι όλα όσα σχετίζονται με το SEN (Entertainment Network πια) και τα players ids - accounts, online υπηρεσίες κλπ σχετικά θέματα όπως PS Home, trophies, plus, gaikai, iOS/android apps, συντήρηση, νέα, προβληματα, κλπ που σχετίζονται με το όλο Playstation Ecosystem.

Kαι αυτο εχει συζητηθει:)
H μπαλα θα επερνε με αυτον τον τροπο και την προταση του Οδυσσέα.(Eνα plus thread για ολα).

Slay
25-09-2013, 19:23
το network θα γινει ξεχωριστη κατηγορια, το εχουμε στα υποψιν ηδη, και οπως ειπε και ο pds μαλλον θα γινει και αυτο που λεει ο οδυσεας οταν κανουμε την αλλαγη.

ilias78
26-09-2013, 18:34
ειναι λιγο αργο το forum σημερα ή μονο σε μενα συμβαινει?

psx3
26-09-2013, 18:50
Όντως, ψιλοσέρνεται και βγάζει errors.

Slay
26-09-2013, 18:58
Ναι το ξερω παιδια , εχω ηδη στειλει ticket για το προβλημα.

6xXx6
16-10-2013, 00:51
Καλησπερες ρε παιδιά γιατί πρέπει να πάμε 50+ post για να ανοίξουμε topic? είχα πολλά στο μυαλό μου για συζήτηση άλλα δεν μπορώ να ανοίξω νήμα
δεν θέλω να με παραπονιάρης:blink: άλλα γενικά αυτό το μεσώ δεν νομίζω ότι βοήθεια και πολύ στην προστασία του forum από κακοήθης άτομα και θέματα αντίθετα κάνει λιγότερο φιλικό το forum σε νέους χρήστες

nikon
16-10-2013, 07:58
Το κακό είναι ότι είναι μόνο 50 και πολλοί προσπαθούν να τα φτάσουν σε μια μέρα γεμίζοντας το forum με άχρηστα ποστ και ξεθάβοντας θέματα από την εποχή του πηλού.

6xXx6
16-10-2013, 10:06
αν δεν υπήρχαν τα 50+ post ως περιοριστικός όρος δεν θα γινόταν αυτό που λες και αν ηταν με παραπάνω post το φαινόμενο θα ηταν πιο έντονο

mihalis13
16-10-2013, 10:16
Θα γεμίζαμε με οτι να'ναι threads όμως..Γιατί λογικό κάποιος που είναι καινούριος σε ένα forum ούτε τους κανόνες να ξέρει,ούτε να ψάχνει full αν έχει ανοιχτεί ένα θέμα οπότε θα βλέπαμε συνέχεια threads για τον οποιοδήποτε λόγο(δεν φορτώνει το save,δεν μπαίνει το ps3 internet κλπ) και θα γινότανε ένα χάος.
Εγώ δεν θυμάμαι αν οταν μπήκα στο forum είχε αυτόν τον περιορισμό γιατί ποτέ δεν παρατηρώ και το θεωρώ αυτονόητο ένα καινούριο μέλος να μην μπορεί να ανοίξει thread αμέσως.
Για μένα το σωστό είναι να κάνεις τα ποστ οπότε πραγματικά θέλει και όχι απλώς για να πιάσεις τα 50, έτσι θεωρώ οτι ο καθένας μαθαίνει καλύτερα το forum.
3 χρόνια που είμαι εδώ δεν έχει χρειαστεί να ανοίξω thread και μπαίνω και ποστάρω σχεδόν κάθε μέρα.
Το συγκεκριμένο forum είναι πραγματικά από τα καλύτερα που είμαι γραμμένος και θα ήθελα να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους mods για αυτό που έχουν πετύχει.(μην πάρετε και τα πάνω σας και μου κάθεστε μέτα όμως.. :P )
Επίσης μπορείς(αν δεν κάνω λάθος) να προτείνεις ένα θέμα να ανοιχτεί και αν όντως δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο το ανοίγει κάποιο άλλο μέλος ή mod οπότε όλα μια χαρά μέχρι να πιάσεις τα 50 ποστ σου.
Για όλα υπάρχει λύση ;)

nikon
16-10-2013, 10:31
αν δεν υπήρχαν τα 50+ post ως περιοριστικός όρος δεν θα γινόταν αυτό που λεςΝαι και εκτός ότι θα γινόταν το forum γιουσουρούμ θα βλέπαμε να ανοίγουν thread με θέμα "Θα φάω φασόλια σήμερα λέτε να κλάνω συνέχεια και να μη μπορώ να παίξω pro;;;"....να μας λείπει.
και αν ηταν με παραπάνω post το φαινόμενο θα ηταν πιο έντονοΣε άλλο forum που πήγα να βάλω αγγελία είδα ότι το όριο ήταν 160 ποστ και μου κόπηκε αμέσως ο βήχας.....λες κάποιος να αρχίσει να ποστάρει για να φτάσει τα 160 και να μην τον καταλάβουν;;;.....εδώ με τα 50 και κάνουν μπαμ.

Slay
16-10-2013, 10:47
Το κακό είναι ότι είναι μόνο 50 και πολλοί προσπαθούν να τα φτάσουν σε μια μέρα γεμίζοντας το forum με άχρηστα ποστ και ξεθάβοντας θέματα από την εποχή του πηλού.
επειδη αγνοουν μαλλον οτι υπαρχει και ο περιορισμος των 2 εβδομαδων, βεβαια οπως θα εχεις δει και εσυ, τετοια posts σβηνονται.

odytsak
16-10-2013, 10:50
Σε άλλο forum που πήγα να βάλω αγγελία είδα ότι το όριο ήταν 160 ποστ και μου κόπηκε αμέσως ο βήχας.....λες κάποιος να αρχίσει να ποστάρει για να φτάσει τα 160 και να μην τον καταλάβουν;;;.....εδώ με τα 50 και κάνουν μπαμ.
Ωραίες ιδέες δίνεις, να το κάνουμε καμμιά 200αριά posts κι όποιος θέλει για αγγελίες μόνο ούτε καν θα μπαίνει στον κόπο να παραπονεθεί.

nikon
16-10-2013, 10:55
επειδη αγνοουν μαλλον οτι υπαρχει και ο περιορισμος των 2 εβδομαδων, βεβαια οπως θα εχεις δει και εσυ, τετοια posts σβηνονται.


To ξέρω ότι σβήνονται εξάλλου άχρηστα είναι τα περισσότερα αλλά το κακό έχει ήδη γίνει δεν είναι λίγες οι φορές που έχω φύγει έχοντας δει ότι πρέπει να ψάξω ανάμεσα σε ένα κάρο βλακείες να βρω κάτι ενδιαφέρον.

Ίσως το ότι αγνοούν τις 2 εβδομάδες να κάνει ακόμα πιο αποτελεσματικό το ανέβασμα του ορίου των ποστ....σου λέω εγώ όταν είδα το 160 σε άλλο φόρουμ την ξέχασα την αγγελία και ας μη ξεκινούσα από το 0 σε ότι αφορά τα ποστ.

6xXx6
16-10-2013, 11:29
ο περιορισμός των 2 εβδομάδων νομίζω ειναι πιο λογικώς απο τον περιορισμό 50 post




Εγώ δεν θυμάμαι αν οταν μπήκα στο forum είχε αυτόν τον περιορισμό γιατί ποτέ δεν παρατηρώ και το θεωρώ αυτονόητο ένα καινούριο μέλος να μην μπορεί να ανοίξει thread αμέσως.

με το συμπάθιο αλλά αυτονόητο δεν είναι κανένα μεγάλο forum στην Ελλάδα δεν έχει κάτι τέτοιο


Για μένα το σωστό είναι να κάνεις τα ποστ οπότε πραγματικά θέλει και όχι απλώς για να πιάσεις τα 50, έτσι θεωρώ οτι ο καθένας μαθαίνει καλύτερα το forum.

ε δεν νομίζω να κάθετε ο άλλος να γράφει ''καλήμερα'' '' γεια '' για να πιάσει τα 50 πρέπει νάνε ζωών


Ναι και εκτός ότι θα γινόταν το forum γιουσουρούμ θα βλέπαμε να ανοίγουν thread με θέμα "Θα φάω φασόλια σήμερα λέτε να κλάνω συνέχεια και να μη μπορώ να παίξω pro;;;"....να μας λείπει.
γιατη μετα τα 50 post νομίζεις δεν μπορει να γυνή αυτό ? αν είναι ο άλλος noob θα είναι είτε έχει 50 είτε 150


anyway εγω όφειλα να πω την γνώμη μου σαν νέο μέλος
αν και ηξερα απο την αρχη οτι δεν θα άλλαζε κάτι

odytsak
16-10-2013, 11:36
Προσωπικά μ'ενοχλεί η υπογραφή σου μ'αυτό το ''κωλοτρυπίδι εις το άπειρον''

Valkyre
16-10-2013, 11:36
@ 6xXx6

ξερεις ποσα τετοια... "ζωα" εχουν περασει απο εδω? Πολλααααααα....

6xXx6
16-10-2013, 11:42
@ 6xXx6

ξερεις ποσα τετοια... "ζωα" εχουν περασει απο εδω? Πολλααααααα....

χαχαχα οκ παω πασω



Προσωπικά μ'ενοχλεί η υπογραφή σου μ'αυτό το ''κωλοτρυπίδι εις το άπειρον''

εγω απορώ πως σε αφήνουν και μιλάς έτσι με 3,751 post:scratch:

nikon
16-10-2013, 11:44
Εγώ πάλι απορώ πως σε αφήνουν να έχεις τέτοια υπογραφή με 18 ποστ.

6xXx6
16-10-2013, 11:50
7 γραμμές ειναι άραξε εχω δει και μεγαλύτερα εδω μεσα
διακρίνω μια εχθρικοτητα σε πειραξε η υπογραφη και οχι η λεξει ''κωλοτρυπίδι'' μάλιστα...
και στην τελική δεν εχεις κανένα δικαίωμα να μου κάνεις παρατήρηση για τυπωτά

nikon
16-10-2013, 11:52
Με πειράζει το asshole που λέει και γράφει αυτός όντως είναι κωλοτρυπίδης με αυτά που έκανε.....άραξα.

Υ.Γ.: Mε google translator γράφεις;;;

6xXx6
16-10-2013, 11:59
όχι είμαι robot.....

δηλαδή απαγορεύετε να έχουμε και ''κακους'' χαρακτήρες από video game ως avatar/signature εεε?
συγνώμη δεν το έγραφε στους κανόνες...

6xXx6
16-10-2013, 12:05
νομίζεις ότι με ενδιαφέρει αυτό ??? εγω ουτε στα 1000 δεν θα ανοιξω topic
μην γινεσαι κακεντρεχεις

Nek_Food
16-10-2013, 12:06
Χαλαρά παίδες, δεν υπάρχει λόγος να αρπαχτούμε πρωί πρωί. :p Η υπογραφή είναι εκεί καιρό τώρα νομίζω και εάν δεν ενόχλησε μέχρι σήμερα, γιατί σας ενοχλεί τώρα.

Φίλε 6xXx6 κάποια πράγματα έχουν αποδειχτεί ότι δουλεύουν έτσι όπως είναι, κάποια άλλα δύναται να αλλάξουν. Εσύ καλά έκανες και ανέφερες τον προβληματισμό σου, όπως είδες απάντησε άμεσα ο Admin και όχι μόνο, από εκεί και πέρα κάνε υπομονή και θα δεις ότι 50 posts για το οτιδήποτε δεν είναι δύσκολο να μαζευτούν για τον οποιονδήποτε λόγο επιθυμεί κανείς.

6xXx6
16-10-2013, 12:12
ειναι παράλογο ρε συ Nek_Food (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/1814-Nek_Food) απο την μια θέλουμε να είναι τύπος και υπογραμμός τα νεα μελη
και απο την άλλη βγαίνουν μελή με παλαιοτητα και κοροϊδεύουν βρειζουν μέχρι και το avatar μου ενόχλησε....

Nek_Food
16-10-2013, 12:34
Παράλογο ή όχι, κάνε υπομονή και όταν παλιώσεις και εσύ με το καλό θα πάρεις το αίμα σου πίσω. Αστειεύομαι, φυσικά μην το πάρεις τις μετρητοίς.

Τα παιδιά που σου απάντησαν από ότι είδα, εκτός από παλιά μέλη είναι και "εκλεκτά" μέλη της παρέας μας και δεν θα σου το κρύψω καλοί φίλοι διαδικτυακοί (και όχι μόνο) που προσωπικά τους σέβομαι και τους εκτιμώ. Προφανώς έχουν δει το γνωστό παραμύθι πολλές φορές και έχουν κουραστεί, οπότε ίσως σήμερα είναι κάπως επιφυλακτικοί απέναντι σου. Δίκαια ή άδικα δεν ξέρω, εσύ προσπάθησε να τους αποδείξεις το αντίθετο και θα δεις ότι δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεσαι. Τώρα με τις next gen κονσόλες το πλούσιο γενικά φόρουμ μας έχει πάρει φωτιά, τα 50 posts είναι ένας μικρός ανασταλτικός παράγοντας που όμως θα δεις σύντομα ότι δεν αποτελεί σκόπελο για όσους ενδιαφέρονται πραγματικά. Οπότε χαλάρωσε, κάνε την βόλτα σου και η συμμετοχή σου θα έρθει από μόνη της και μετά με το καλό θα μπορείς να προσφέρεις και εσύ με νέα θέματα.

odytsak
16-10-2013, 16:03
Aν γίνεται να μπει στους κανόνες ότι απαγορεύονται οι ύβρεις στις υπογραφές.

Επίσης να απαγορευτεί η λευκή γραμματοσειρά όπως στο post 3084 γιατί δεν είναι αναγνώσιμο το κείμενο με το default λευκό template.

Nek_Food
16-10-2013, 16:31
Να βάλεις το μαύρο template μάστορα. :p

Κανονικά θα έπρεπε το "σύστημα" από μόνο του να αλλάζει την λευκή σε μαύρη όταν το υπόβαθρο είναι τέτοιο. Βέβαια, αφού η αυτόματη γραμματοσειρά στο κανονικό skin είναι λευκή, ποιος την αλλάζει σε λευκή ο ίδιος; Αν είναι λόγω του θέματος με τα copy/paste, με το automatic στο χρώμα δεν λύνεται;

Σωστός ο psx3 για τα greeklish. Ελπίζω η Sony να αξιωθεί να βάλει κάποια στιγμή Ελληνικά στις κονσόλες της (για να εξαφανιστεί η δικαιολογία αυτή ή έστω όντως όσοι έχουν πρόβλημα να το ξεπεράσουν), και να πάρει την απόφαση ο Slay να απαγορεύσει την χρήση τους ή έστω να επιβάλει κάποιο module που να αλλάζει αυτόματα τα greeklish σε καθαρά όμορφα και μοδάτα ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

psx3
16-10-2013, 16:38
Σωστός ο psx3 για τα greeklish. Ελπίζω η Sony να αξιωθεί να βάλει κάποια στιγμή Ελληνικά στις κονσόλες της (για να εξαφανιστεί η δικαιολογία αυτή ή έστω όντως όσοι έχουν πρόβλημα να το ξεπεράσουν)
Αυτή η «δικαιολογία» δεν πείθει ούτε 5χρονα. Είναι τόσο άθλιος ο browser του PS3, που πρέπει να είσαι ΠΟΛΥ μαζόχας για να μπαίνεις στο internet με PS3...

Και πίστεψέ με, και ελληνικά να βάλει η Sony κάποια στιγμή στο firmware, τα greeklish δεν θα σταματήσουν να υπάρχουν εδώ μέσα.

Nek_Food
16-10-2013, 16:44
Βασικά προσωπικά δεν ασχολούμαι με τον browser του, αλλά κρατάω μία "πισινή" για κάποιους που δεν έχουν άλλη επιλογή. Πάντως για τα greeklish υπάρχουν modules για φόρουμς που απορρίπτουν αφενός την χρήση τους, αφετέρου μετατρέπουν αυτόματα το κείμενο σε Ελληνικό. Το έχω συναντήσει κάπου σε Ελληνικό φόρουμ αλλά δεν θυμάμαι ποιο (κάποιο που προφανώς έχω καιρό να μπω). Ίσως να το εξέταζε ο άρχων του φόρουμ μπας και μπορεί να εφαρμοστεί στο δικό μας. Προσωπικά όπου βλέπω greeklish απλά το προσπερνάω το μήνυμα, ίσως χάσω κάτι χρήσιμο έτσι αλλά δεν τα αντέχω πια. Κάποτε είχαν νόημα, τα χρησιμοποιούσα και εγώ, όχι πια.

odytsak
16-10-2013, 16:47
O browser του Vita είναι καλούτσικος οπότε αρκετές φορές γράφω κι εγώ σε greeklish αφού δεν έχω άλλη επιλογή,
εννοείται πως γράφω σε transliteration και όχι σε transcription που δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα.

psx3
16-10-2013, 16:48
Το τι browser/OS χρησιμοποιεί ο καθένας από εμάς φαίνεται πολύ εύκολα:

http://kluge.in-chemnitz.de/tools/browser.php

Συνεπώς κάλλιστα μπορεί κάποιος να λέει φίδια ότι μπαίνει με PS3 και στο forum να καταγράφεται ότι μπαίνει π.χ. με Firefox από Windows... γι' αυτό λέω ότι αυτές οι δικαιολογίες δεν πείθουν κανέναν.

mihalis13
16-10-2013, 17:53
Μέχρι πριν κάποια χρονια έγραφα και εγω με greeklish,πραγματικά αυτο που άρχισε απο διάφορα φόρουμ να μην επιτρέπονται post με greeklish με έσωσε!
Πραγματικά πονάνε τα ματιά μου οταν διαβάζω greeklish σε σημείο που απορώ πρώτα έγραφα παλια...
Αν δω μεγάλο ποστ με greeklish δεν το διαβάζω με τίποτα το θεωρώ πολυ κουραστικό πλέον.
Παντως και εγω πιστεύω οτι ειναι δικαιολογία το "μπαίνω" απο ps3.Εννοειται οτι κάποιοι μόνο απο ps3 μπαίνουνε αλλα σίγουρα θα ειναι κάποιοι που βαριούνται να γράψουμε ελληνικά.
Συγνώμη εκ των προτέρων προς τους φίλους που μπαίνουν αποκλειστικά απο ps3.

modecris
16-10-2013, 18:42
Καλα με τα greeklish δεν εχουμε προβλημα, ποσοστό μόλις 1/6.988.

Dragonpaul
16-10-2013, 19:43
^^ Είσαι όμως.... :P :P :P

Gazof
16-10-2013, 19:52
Μιας και είμαστε εδώ, ο τίτλος του θέματος του Beyond, αναφέρει ότι είναι move. Το παιχνιδάκι δεν είναι move και δεν υπάρχει προοπτική για κάτι τέτοιο, μήπως να διορθωνόταν ο τίτλος;

ΥΓ Σας γράφω από το PS3 μου :P

odytsak
17-10-2013, 12:39
Να βάλεις το μαύρο template μάστορα. :p



Στη γιορτή σου θα σου πάρω δώρο βιβλίο με μαύρες σελίδες και λευκά γράμματα.:p

Kane
17-10-2013, 13:05
Επίσης να απαγορευτεί η λευκή γραμματοσειρά όπως στο post 3084 γιατί δεν είναι αναγνώσιμο το κείμενο με το default λευκό template.

Δεν ήξερα ότι βγαίνει και σε άσπρο. Το έβαλα και τυφλώθηκα :hohoho:

odytsak
17-10-2013, 13:33
Το λευκό Σπύρο είναι το default, όπως είναι και σε όλα τα forums που επισκέπτεσαι,
απλά ο Slay μέσα από το admin panel πειράζει τις ρυθμίσεις και βγαίνει πρώτα σε όλους το μαύρο.

Slay
17-10-2013, 18:09
Eαν εχετε το οποιοδηποτε προβλημα με εναν χρηστη στελνετε Pm σε καποιον Moderator που ειναι Online η σε εμενα, δεν βγαζετε τα προσωπικα μηνυματα στην φορα.

Leon_DiZ
28-10-2013, 14:37
Μήπως να έκλεινε πάλι για λίγο η "Ελληνική επικαιρότητα";

Dragonpaul
28-10-2013, 15:49
Όπως εχω ξαναπεί, Λεωνιδα, η ποιότητα των νημάτων εξαρτάται απο τους γράφοντες σε αυτα και όχι απο τη θεματολογία τους.

Leon_DiZ
28-10-2013, 16:49
Όπως εχω ξαναπεί, Λεωνιδα, η ποιότητα των νημάτων εξαρτάται απο τους γράφοντες σε αυτα και όχι απο τη θεματολογία τους.

Ναι αλλα οι γραφοντες σε αυτα δεν βαζουν μυαλο και μας εχουν ζαλισει τον ερωτα... οποτε καλο θα ηταν να κανει ενα διαλειμματακι το νημα. Ετσι κι αλλιως η αναλογια ειναι 1 link / 20 posts σαβουρας.

Dragonpaul
28-10-2013, 18:03
Και γιατι το "διάλειμμα" να μη το κάνουν οι γράφοντες, αλλα το νήμα;;;; Γενικα το λέω, δεν εχω κατι με κανέναν απο τα παιδιά που σχολιάζουν σε αυτο.

Leon_DiZ
28-10-2013, 19:37
Και γιατι το "διάλειμμα" να μη το κάνουν οι γράφοντες, αλλα το νήμα;;;; Γενικα το λέω, δεν εχω κατι με κανέναν απο τα παιδιά που σχολιάζουν σε αυτο.

Δεν μ αρεσει να κανω τετοιες υποδειξεις... Ειναι ηδη δυσκολη η θεση των mods και ειδικα του Slay, δεν θα κατσω εγω να πω "διωξε τον ενα ή τον αλλο" (προσπαθω να μην το κανω τουλαχιστον). Ουτε νμζ οτι ντε και καλα ολοι οσοι πλακωνονται στο συγκεκριμενο νημα δεν μπορουν να προσφερουν σε αλλα κομματια του forum οποτε "ας τους δωσουμε ban γιατι δεν κανουν και κατι χρησιμο" (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων). Και εγω εχω πλακωθει εκει περα και πολλοι αλλοι. Αν η ποινη δεν ειναι αυτη που αρμοζει θα το αποφασισουν αλλοι, οχι εγω.

Κοιτα το ξερω οτι ειναι το "μωρο σου" το συγκεκριμενο νημα αλλα καθε forum εχει 1,2,3 νηματα που ανα τακτα χρονικα διαστηματα, για τον ενα ή τον αλλο λογο γινονται κ*&ος. Το συγκεκριμενο νημα μονο με την "Ελληνικη επικαιροτητα" δεν ασχολειται.

"Πολιτικη αντιπαραθεση: ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ - ποιος την εχει μεγαλυτερη;" επρεπε να το λεμε.

Δεν ειπα να το κλεισουμε μονιμα, απλα μια στις τοσες που γινεται το ελα να δεις... Τεσπα καπως εχουν ηρεμησει τα πραγματα τωρα. Μακαρι να μεινουν ετσι.

Dragonpaul
28-10-2013, 19:51
Λεώ, δεν ειπα εγω να υποδειξεις στον Slay ή σε οποιονδηποτε αλλον εαν πρεπει να κλεισει το νημα (προσωρινα ή μονιμα) ή να κανει ban συγκεκριμενους χρηστες. Εγω μια εναλλακτικη εδωσα και αυτο για τον απλουστατο λογο του οτι ακομα και το νημα να παραμεινει ανενεργο, τετοιες συζητησεις μπορουν ανετα να βρουν δρομο και μεσω αλλων νηματων, οπως, πχ, στο "Επι παντος..." (αλλο ενα "μωρο" μου), στο "Τι σκεφτεσαι τωρα..." (δε διεκδικω πατροτητα) και σε καποια ακομα. Δεν ειναι δυσκολο. Ολα αυτα που γραφονται εκει μεσα, μπορουν να γραφουν και διαφορετικα, αλλα οι χρηστες επιλεγουν αιχμηρο τροπο. Αρα δε φταιει το νημα. Για φαντασου στο θεμα του Xbox One πχ, να εμπαιναν ολοι -ή εστω καποιοι- απο εμας και να εβριζαν χυδαια την αντιπαλη κονσολα και τους χρηστες. Το θεμα θα εφταιγε;;;;
Τελοσπαντων, οντως εχουν ηρεμησει και ελπιζω να μεινει ετσι ή σε πιο κοσμιο επιπεδο οποια συνεχεια δοθει. Αλλα ουτε κι εγω θελω να δωσω συνεχεια στο θεμα και ας γινει ο,τι θελει με το θεμα.

Nek_Food
28-10-2013, 21:11
Λουκέτο ρεεε και μπανάκια μαζί, όλα σε ένα νοικοκυρεμένα. :P

Και στο θέμα του killzone, έχω βαρεθεί να διαβάζω σχόλια για 30-40-60-120 (tel:30-40-60-120) fps και PC vs. console stuff.
Μερικοί τα παίρνετε όλα πολύ προσωπικά. Παλεύετε μέχρι τελευταίου bit για να περάσετε την άποψη σας σε ανθρώπους που έχουν και αυτοί τον ίδιο στόχο, άρα γίνεται ένας (από ένα σημείο και μετά) φαυλος και ανούσιος κύκλος. Όχι έτσι, όχι αλλιώς. Πάντα έτσι γινεται θα μου πεις. Μήνες λέγαμε το αν και πότε θα έρθει το PS4 στην Ελλάδα, τώρα που ξέρουμε επίσημα αποκτήσαμε άλλο καημό και ευκαιρία για γκρίνια , αν θα μας έρθει day1 και από ποιο μαγαζί σε τί πακέτο, κλπ.

Μιλάω σοβαρά μέσα στον αστεϊσμό μου και αστειεύομαι μέσα στο σοβαρό ύφος που γράφω, είμαι δύο σε ένα, ή μήπως τέσσερα σε δύο;

Τέλος πάντων... Αυτά από μένα.

psx3
29-10-2013, 00:55
Κανένα ban δεν πρόκειται να αλλάξει τις πολιτικές (και όχι μόνο) πεποιθήσεις κανενός. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Θα συμφωνήσω πάντως ότι είναι λίγο γελοίο να βλέπεις π.χ. τρολλαρίσματα περί Βόρειας Κορέας στην «Ελληνική επικαιρότητα»... ΟΚ, προφανώς κάποιοι δεν έχουν τι να κάνουν και την βρίσκουν με το να τσιγκλάνε τους αριστερούς του forum (οι οποίοι μπορεί να μην επικροτούν φασιστικά καθεστώτα, οπότε τσάμπα το trolling εν τέλει).

Desmond
30-10-2013, 02:18
Ναι αλλα οι γραφοντες σε αυτα δεν βαζουν μυαλο και μας εχουν ζαλισει τον ερωτα... οποτε καλο θα ηταν να κανει ενα διαλειμματακι το νημα. Ετσι κι αλλιως η αναλογια ειναι 1 link / 20 posts σαβουρας.

Να σου πω την αλήθεια με απόλυτη ειλικρίνια, προτιμώ χίλιες φορές ένα ποστ του οποιουδήποτε*, που θα διαφωνώ οριζοντίως, πλαγίως και καθέτως, παρά τα ύπουλα, δήθεν ουδέτερα, χιπστεροσκουπίδια, τύπου lifo και athens voice.Από την μία έχω τα πιστεύω κάποιου, έστω και αν αυτά με αηδιάζουν και από την άλλη τύπους που πληρώνονται (ενίοτε και από την αμερικάνικη πρεσβεία όπως στην περίπτωση της lifo) για την διαμόρφωση ενός μικροαστικού, δήθεν εναλλακτικού, αλλά ξεκάθαρα υποταγμένου lifestyle.
*Βάλε όποιο όνομα θέλεις.

Nikoladim
30-10-2013, 10:54
Για τον Psx3 ^^
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/1385752_231521707012191_1677994542_n.jpg
"Το 2012 "έσκασαν" οι πρώτες επιταγές. Τα νούμερα ζαλίζουν ακόμα και μεγαλοεπιχειρηματίες που διακινούν εκατομμύρια ευρώ μηνιαίως. O Πέτρος Κωστόπουλος εξέδωσε ακάλυπτες επιταγές αξίας 16.000.000 ευρώ χώρια τα ποσά που χρωστάει σε υπαλλήλους και άλλους προμηθευτές, που δεν πρόλαβαν καν να πάρουν τις "πέτσινες" επιταγές!

Ο Κωστόπουλος έκανε το μεγάλο "μπαμ" στην αγορά, καταστρέφοντας δεκάδες εταιρείες και οικογένειες και είναι ακόμα έξω και μας πουλάει φούμαρα μαγειρεύοντας "τρώγοντάς" τον στη μάπα κάθε πρωί.

Ο ίδιος στις όποιες ενοχλήσεις από τους προμηθευτές, εμφανίζεται εριστικός ακόμα και επιθετικός. Το ίδιο έκανε και με τους υπαλλήλους του, που έφτυσαν αίμα κυριολεκτικά μέσα στις επιχειρήσεις του, για να κάνει τη γνωστή dolce vita ζωή με τη γυναίκα του σε Μύκονο και εξωτερικό.

Χαρακτηριστικές είναι φράσεις που ξεστόμισε και έχουν μείνει στην ιστορία, όπως: "Θα πάρετε τα @χίδι@ μου" και πολλές ακόμα σε νέα παιδιά, που είδαν τη ζωή τους να καταστρέφεται από έναν τύπο, που όταν εξέδωσε το πρώτο του περιοδικό, δεν ήξερε ποιο είναι το δοκίμιο και ποια η τελική του έκδοση! (Σύμφωνα πάντα με τον ίδιο)"
http://md-mag.blogspot.gr/2013/10/mega-channel.html

psx3
01-11-2013, 21:09
Μόνο σε εμένα σέρνεται το forum;

Leon_DiZ
01-11-2013, 21:22
Μόνο σε εμένα σέρνεται το forum;

Αυτη τη στιγμη μια χαρα παει σε μενα.

psx3
01-11-2013, 21:28
Αργεί πολύ να ανοίξει κάποιες σελίδες (π.χ. το KZ thread τώρα).

ilias78
01-11-2013, 21:53
κ μενα το εκανε πριν λιγο.

AriStos13
01-11-2013, 23:49
Και εμενα σημερα σαν σαλιγκαρι παει!!
Οχι παντα!! Μερικες φορες!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Valkyre
04-11-2013, 12:01
Απο την παρασκευη, δαν μπορω να ποσταρω στο φορουμ μας απο το πισι της δουλειας οτι browser και να χρησιμοποιησω.

Να σημειωσω οτι απο το σπιτι με safari στο Mac δεν ειχα κανενα προβλημα.

Απο το πισι ειτε χρησιμοποιω firefox ειτε chrome ειτε internet explorer (...) μου βγαζει ενα μηνυμα τυπου "αυτη η σελιδα ζηρα την επιβεβαιωση σας για την εξοδο σας απο αυτην... " και εχει την επιλογη "εξοδος απο σελιδα" "παραμονη στη σελιδα"

να σημειωσω οτι σε αλλα φορουμ ποσταρω κανονικα.

Τι παιζει;; Τωρα στελνω αυτο το μην απο κινητο.

Dikakom
04-11-2013, 12:11
Δεν φαινεται να ειναι πρόβλημα του forum αλλα του υπολογιστή, δοκίμασε να σβήσεις την cache απο τον browser και ξανα δοκίμασε. Αν και εγω θα έσβηνα cache και cookies μαζι, αλλα ολα οχι μονο τελευταίας ώρας για παράδειγμα. Νομίζω μετα δεν θα χεις πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Valkyre
04-11-2013, 12:36
Thanks για την βοηθεια , αλλα τζιφος δεν δουλεψε, δεν ξερω τι συμβαινει :(

Slay
04-11-2013, 13:14
Μηπως εχεις τσιμπησει τιποτε υποπτο?

Valkyre
04-11-2013, 13:25
Οχι τιποτα, ισα ισα που το μηχανημα ειναι πολυ προστατευμενο και εχει συνεχομενη επιτηρηση απο ΙΤ ... Το περιεργο ειναι οτι ποσταρα κανονικα την παρασκευη το πρωι και ξαφνικα γιοκ... Απο τοτε δεν γινεται τιποτα. Σε αλλα φορουμ με αφηνει και ποσταρω σε τουτο εδω και σε ενα αλλο δεν με αφηνει πλεον.

Nek_Food
04-11-2013, 13:39
Αυτό το μήνυμα μου το βγάζει εμένα αν έχω αρχίσει να γράφω κάτι για απάντηση στο πλαίσιο quick reply και μετά το "μετανιώνω" και πατάω Χ για να κλείσει το tab ή πατάω κάτι που σε πάει σε άλλη σελίδα όπως π.χ.: New posts. Αλλά μου επιτρέπει να γράφω κανονικά, να αλλάζω tabs κλπ

Valkyre
04-11-2013, 14:19
Τωρα παρατηρω οτι εαν παω να πατησω τον επεξεργαστη κειμενου για να μην κανω quick reply μου βγαζει μηνυμα "εγινε διακοπη της συνδεσης με τη σελιδα" wtf is going on?

ilias78
04-11-2013, 19:23
val αν στο κανει απο τη δουλεια μονο, τοτε μαλλον ειναι καιρος να αλλαξεις δουλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol::lol::lol:

Dikakom
05-11-2013, 16:41
Δημήτρη δοκίμασε σαν μία ακόμη πιθανή λύση να προσθέσεις έναν ακόμα λογαριασμό χρήστη από τον Πίνακα ελέγχου όπου απο εκει θα συνδέεσαι στα windows. Καταλαβαίνω όμως ότι λόγω του ότι ο υπολογιστής είναι της δουλειάς να μην μπορείς να το κάνεις απλά δεν έχεις τίποτα να χασεις αν δοκιμάσεις. ;)

psx3
05-11-2013, 16:46
Μήπως το έκοψαν μέσω proxy ή κάτι τέτοιο;

naxogamer
11-11-2013, 11:15
Καλημέρα. Για ερωτήσεις σχετικά με πρόβλημα που έχω με την ps3 κονσόλα μου μπορώ να κάνω εδώ;

Ezio
11-11-2013, 11:18
Καλημέρα. Για ερωτήσεις σχετικά με πρόβλημα που έχω με την ps3 κονσόλα μου μπορώ να κάνω εδώ;
Όχι σε αυτό το θέμα, ρώτα σε αυτό το θέμα: Mελλοντικός ή νέος κάτοχος PS3; Ρωτήστε ό,τι θέλετε για την κονσόλα! (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/2336-M%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA% CF%8C%CF%82-%CE%AE-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%82-PS3-%CE%A1%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%8C-%CF%84%CE%B9-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1%21)

Nek_Food
11-11-2013, 11:19
Ξεκίνα άμα είναι από το παρακάτω link:
Mελλοντικός ή νέος κάτοχος PS3; Ρωτήστε ό,τι θέλετε για την κονσόλα! (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/2336-M%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA% CF%8C%CF%82-%CE%AE-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%87%CE%BF%CF%82-PS3-%CE%A1%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%8C-%CF%84%CE%B9-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1!/page95)

ή στην ενότητα του PS3 με τα τεχνικά θέματα:
Τεχνικά θέματα του Playstation 3 (http://www.ps4forums.gr/vb/forumdisplay.php/8-%CE%A4%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Playstation-3)

Leon_DiZ
11-11-2013, 19:45
Υπαρχει κανενα plugin για embedment των tweets? Νομιζω θα βολευε πολυ γιατι οπως εχουν τα πραγματα τωρα πρεπει να τραβας screenshots και να τα ανεβαζεις στο forum ή σε καποιον host..

http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=287342

Slay
12-11-2013, 02:58
θα το δω, αν και το συγκεκριμενο δεν εμπνεει εμπιστοσυνη.

nikon
23-11-2013, 11:37
Θα μου πείτε δουλειά δεν είχαμε αλλά δεν είναι καιρός να μπει και η κονσόλα στο banner του forum;;;

Slay
23-11-2013, 11:55
Νομιζεις οτι δεν το ειχα δοκιμασει? ειχα για καιρο το υπολοιπο στησιμο και περιμενα την Ε3 για να εχω και φωτο της κονσολας για την βαλω, αλλα τελικα δεν μου κολαγε καθολου καλα , και ετσι εμεινα στο αρχικο σχεδιο με το DS4.

Nek_Food
24-11-2013, 14:27
Δεν δοκιμάζεις καμιά φωτό σαν την παρακάτω:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDEhfEN-r_twS82QsXiFyuZ8BvDYPkhHmrNy1-Yp-R7bWWDhSuGw

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDEhfEN-r_twS82QsXiFyuZ8BvDYPkhHmrNy1-Yp-R7bWWDhSuGw

odytsak
24-11-2013, 14:48
Eτσι έτσι και το Vita σε περίοπτη θέση.

mihalis13
03-12-2013, 10:16
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14426-Game-Of-The-Year-2013

Δεν θα έπρεπε να είναι απο χθες ξεκλείδωτο το συγκεκριμένο thread;;;

Slay
03-12-2013, 11:00
ναι θα επρεπε αλλα προεκυψε την τελευταια στιγμη μια πιθανοτητα να μπορεσουν να δωσουν και ενα ps4 σαν δωρο, οποτε μεχρι να οριστικοποιηθει θα μεινει κλειστο, λογικα ομως σημερα θα ξερουμε για το δωρο , και θα ανοιξει.

odytsak
03-12-2013, 14:59
Πρώτη φορά έβαλα αγγελία στις ανταλλαγές και διαπίστωσα ότι στο prefix το ανταλλάσεται είναι με ένα λάμδα (ανταλάσεται). :P

muku
03-12-2013, 16:52
Πρώτη φορά έβαλα αγγελία στις ανταλλαγές και διαπίστωσα ότι στο prefix το ανταλλάσεται είναι με ένα λάμδα (ανταλάσεται). :P

Noμίζω πρέπει να το δει ο Slay για να γίνει αλλαγή στο prefix. Oπότε αναμένουμε Slay!

Slay
03-12-2013, 17:20
Πρώτη φορά έβαλα αγγελία στις ανταλλαγές και διαπίστωσα ότι στο prefix το ανταλλάσεται είναι με ένα λάμδα (ανταλάσεται). :P

ευχαριστω για την παρατηρηση, διορθωθηκε.

stavros88
13-12-2013, 02:53
Θελω να βαλω ενα gif στην υπογραφη μου αλλα το μεγεθος ειναι 471KB.Οπως και να το κανω 50ΚΒ δεν νομιζω να φτασει.Μηπως γινεται με καποιο προγραμμα να ελατωσω το μεγεθος χωρις να χαθει η ποιοτητα?

odytsak
13-12-2013, 02:59
Εχω την εντύπωση πως υπάρχει όριο όταν επιβαρύνεις τον server που φιλοξενεί το φόρουμ,
αν το ανεβάσεις σ'ένα photo host site τύπου imageshack και κάνεις copy-paste το link δεν νομίζω πως υπάρχει περιορισμός.

stavros88
13-12-2013, 03:37
Ωραία τοτε ευχαριστω

Nek_Food
13-12-2013, 12:48
Ναι βρε, κάνε το Upload στο tinypic και ρούφα από εκεί. Το ίδιο έχω κάνει και εγώ, δες την υπογραφή μου (1,81ΜΒ η δικιά μου).

tinypic.com

odytsak
15-12-2013, 15:23
Δοκίμασα να ποστάρω από τον browser του PS4 αλλά στο πεδίο κειμένου δεν ανοίγει το πληκτρολόγιο,
μόνο στο πεδίο για τον τίτλο μπορείς να προσθέσεις χαρακτήρες,
π.χ. αυτό το post είναι από PS4
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13381-DualShock-4-revealed?p=486533&viewfull=1#post486533

Eχει να κάνει με τον browser ή με το forum? :scratch:

Slay
15-12-2013, 21:39
εγω με το quick reply μπορεσα και εκανα post κανονικα, εσυ με το quick Πηγες η με τον full?

odytsak
15-12-2013, 22:17
Και με τα δύο, δεν έγραφε με το quick και πήγα να δω κι από το full αλλά τα ίδια,
θα ξαναδοκιμάσω βέβαια αφού λες ότι τα κατάφερες με το quick.

Nek_Food
15-12-2013, 22:41
Να μην προσπαθήσεις. Δεν έχει Ελληνικά και δεν μας αρέσουν τα greeklish. Να συνεχίσεις να γράφεις από εκεί που έγραφες μέχρι σήμερα. :p

odytsak
16-12-2013, 00:12
Λοιπόν από quick reply δεν εμφανίζει το πληκτρολόγιο, δοκίμασα από reply και reply with quote και δούλεψε.
Από το full δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, μια στις δέκα εμφανίζει το πληκτρολόγιο.

Nεκτάριε εντάξει άβολο είναι και δεν πρόκειται να ποστάρω από PS4 αλλά καμμιά φορά δεν ξέρεις μπορεί να χρειαστεί,
πάντως από Vita έχω χρησιμοποιήσει τον browser αρκετές φορές, είναι βολικό λόγω touchscreen.

ilias78
17-12-2013, 20:51
γινεται ενα Thread με 10-15 σελιδες να το κατεβασω σε μορφη txt για να το διαβασω με την υσηχια μου?

Slay
17-12-2013, 21:33
οχι απ'οσο ξερω δεν υπαρχει τετοιος τροπος.

Kane
18-12-2013, 09:55
Πήρα ένα +ρεπ αλλά δυστυχώς ο φίλος που το έβαλε δεν έγραψε το όνομα του. Μπορώ να μάθω ποιος ήταν;

Nek_Food
18-12-2013, 10:14
Θεωρητικά νομίζω ο Slay μπορεί να σου πει, αλλά δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.

Slay
18-12-2013, 11:13
Nαι μπορω να το δω, αλλα καλυτερο ειναι να επικοινωνησει αυτος που στο εδωσε μαζι σου για να στο πει, μπορει να ηθελε να μεινει ανωνυμος , μην τον δωσω εγω.

Kane
18-12-2013, 12:55
Όντως μπορεί να ήθελε να μείνει ανώνυμος ή απλά να το ξέχασε ή να μην το σκέφτηκε. Δεν υπάρχει κάποιο θέμα βέβαια απλά είμαι περίεργος :)
Οπότε το αφήνουμε ως έχει.

Axilleas_GR
18-12-2013, 20:32
Απορια. Θα ειχατε προβλημα αν σας εκανα add στο ps3 friends list? Ρωταω γιατι καποιοι μπορει να μη θελουν και δε θα ηθελα να δημιουργηθει παρεξηγηση. Εχω χρονια ps3 και οι φιλοι στο Psn μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου....

chronohill
18-12-2013, 21:14
Απορια. Θα ειχατε προβλημα αν σας εκανα add στο ps3 friends list? Ρωταω γιατι καποιοι μπορει να μη θελουν και δε θα ηθελα να δημιουργηθει παρεξηγηση. Εχω χρονια ps3 και οι φιλοι στο Psn μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου....

μην το ρωτας αχιλλεα...κανε μας!εμενα τουλαχιστον!ετσι και αλλιως αν καποιος δεν θελει να σε κανει(που δεν βρισκω τον λογο) απλα βλεπει το friend request και δεν το αποδεχεται!

Slay
19-12-2013, 02:24
Απορια. Θα ειχατε προβλημα αν σας εκανα add στο ps3 friends list? Ρωταω γιατι καποιοι μπορει να μη θελουν και δε θα ηθελα να δημιουργηθει παρεξηγηση. Εχω χρονια ps3 και οι φιλοι στο Psn μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου....
οποιος δεν θελει να δεχεται τετοια αιτηματα, δεν βαζει δημοσια το ID του.

odytsak
19-12-2013, 11:34
...και για να συμπληρώσω, όποιος δεν θέλει να δέχεται τέτοια αιτήματα επιλέγει ''no one'' στις προσωπικές του ρυθμίσεις στο PSN περί friend request.

Η ρύθμιση by default είναι στο ''anyone'', υπάρχει επίσης και η επιλογή ''friends of friends''.

corsaopc3071r
19-12-2013, 21:19
Παιδες μια ερωτηση... Δεν βλεπω πουθενα κουμπακι για να ανοιξω δικο μου θεμα στη Ζητηση... παιζει κατι επειδη ειμαι στραβαδι ακομη η ειμαι τελειως στραβαδι και δεν βλεπω κατι!!!:help:

Dragonpaul
19-12-2013, 21:23
Δε μπορείς να ανοίξεις θέμα, επειδη εισαι νέος στο forum και δεν εχεις ακομα 50 ποστς.

corsaopc3071r
19-12-2013, 21:27
Δε μπορείς να ανοίξεις θέμα, επειδη εισαι νέος στο forum και δεν εχεις ακομα 50 ποστς.

Μerci!!!

Desmond
21-12-2013, 07:32
Ν'ανοίξουμε θέμα για τα ελαττωματικά ps4 των συμφορουμιτών (όπως το αντίστοιχο για τα ps3) για να έχουμε μια συγκεντρωτική εικόνα? Θα το θεωρούσατε χρήσιμο ή όχι?

Slay
21-12-2013, 14:02
Και βεβαια ειναι χρησιμο ενα τετοιο θεμα, ασχετως που ειχαμε μονο 2 κρουσματα μεχρι στιγμης, τα οποια δηλωθηκαν σαν DOA και αντικατασταθηκαν.

Desmond
24-12-2013, 02:33
Και βεβαια ειναι χρησιμο ενα τετοιο θεμα, ασχετως που ειχαμε μονο 2 κρουσματα μεχρι στιγμης, τα οποια δηλωθηκαν σαν DOA και αντικατασταθηκαν.

Ωραία, θα τ'ανοίξω.Φυσικά αχρείαστο νά'ναι.Απλά να έχουμε εικόνα αλλά και μπούσουλα για περαιτέρω ενέργειες, επιδιορθώσεις κλπ.

nikon
03-01-2014, 09:19
Στη λίστα με τα new posts όταν ο τίτλος ενός thread πιάνει 2 γραμμές αν δεν κοπεί η 2η γραμμή πάει και πέφτει πάνω στο ποιος και πότε άνοιξε το thread.

Slay
03-01-2014, 11:23
μπορεις να μου πεις με τι browser και σε τι αναλυση καταφερνεις και βλεπεις τον τιτλο σε δυο γραμμες?
Πως το βλεπω εγω...

Σε Πληρη αναλυση

3895

και στο μικροτερο παραθυρο που μπορω να εχω στον firefox

3896

nikon
03-01-2014, 12:55
Μοzilla έχω και πχ το thread που έχεις 1ο στη λίστα σου εμένα το "εντυπώσεις, απορίες" ή το κόβει ή το δείχνει από κάτω όπως είπα πάνω στο πότε και ποιος άνοιξε το thread....μπορεί να ακουστεί χαζή η ερώτηση αλλά παίζει ρόλο ότι έχω μικρή οθόνη;;;;

Slay
03-01-2014, 13:06
μικροτερη αναλυση απο 370 pixels που εχω στην δευτερη φωτογραφια αποκλειεται, εαν θελεις βαλε ενα screenshot να το δω και εγω.

nikon
03-01-2014, 13:25
3897

Ορίστε.

Slay
03-01-2014, 13:36
το δοκιμασα και με ελληνικα σαν γλωσσα που εχεις και εσυ, και παλι δεν μου το κανει εμενα.

nikon
03-01-2014, 13:38
Kαλά δεν πειράζει άστο δεν θα πεθάνω κιόλας, μηχανήματα του σατανά είναι ότι θέλουν κάνουν.

nikon
04-01-2014, 11:21
το δοκιμασα και με ελληνικα σαν γλωσσα που εχεις και εσυ, και παλι δεν μου το κανει εμενα.Νόμιζα ότι είναι χαζή η ερώτηση που έκανα πιο πάνω αλλά τελικά μάλλον δεν είναι γιατί στο pc και με 22αρι μόνιτορ δεν μου το κάνει, ίσως έχει θέμα με το στρίμωγμα των σειρών σε μικρά μόνιτορ.

Lefteris_X
04-01-2014, 15:08
για δοκίμασε στον Firefox να μικρύνεις το μέγεθος της γραμματοσειράς και πες τι γίνεται. (μέσω screenshot)

nikon
04-01-2014, 15:21
Πάω Εργαλεία-Επιλογές-Περιεχόμενο αλλά ότι και να βάλω στο μέγεθος αλλαγή δεν βλέπω από εκεί δεν το αλλάζω ή κάνω κάτι λάθος;;;

Slay
04-01-2014, 15:49
για δοκίμασε στον Firefox να μικρύνεις το μέγεθος της γραμματοσειράς και πες τι γίνεται. (μέσω screenshot)

δεν παιζει ρολο λευτερη, ηταν το πρωτο που δοκιμασα οταν μου ειπε το προβλημα, εφτασα τα font σε γιγαντιαια μεγεθη και παλι δεν μου εφτιαξε δευτερη γραμμη, nikon ο ευκολος τροπος ειναι ctrl και + αυξανει το μεγεθος ctrl και - μειωνει kai ctrl και 0 στα γυριζει στο φυσικο μεγεθος.

nikon
04-01-2014, 15:58
Με ctrl+0 έφτιαξε:a049:.....αλλά τώρα θέλω γυαλιά.:a050:

Lefteris_X
04-01-2014, 18:26
Slay, το ξέρω ότι ήταν ότι πιο κουλό (ανορθόδοξο) αυτό που πρότεινα, αλλά στόχευα στο ότι κάτι άλλο κουλό / ανεξήγητο θα έχει συμβεί........και μήπως το κουλό που πρότεινα ίσιωνε την κατάσταση.

εν τέλει την έφτιαξε όμως! (για να είμαι ειλικρινής, υπέθεσα ότι την αλλαγή θα την έκανε ο nikon με τα keyboard shorcuts και όχι μέσα από τις ρυθμίσεις.....και πατώντας τα κουμπάκια, θα πετύχαινε το μέγεθος που φαίνεται καλά στην οθόνη του). Δηλαδή στο κουλό που συμβαίνει, πρότεινα κάτι λίαν κουλό, μπας και κουλό+κουλό= νορμάλ! Ε, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόν.....εχμ τα Windows στα κουλά.

Slay
04-01-2014, 18:38
Πολυ σπαστικο οταν οι υπολογιστες συμπεριφερονται ΜΗ ντετερμινιστικα, ετσι απο περιεργεια επειδη ειδα και windows XP ,ποια εκδοση του firefox τρεχεις?

Λευτερη κοιτα τι μου βγαζει εμενα με τερατογραμματα, κοβει τον τιτλο, και δεν φτιαχνει δευτερη γραμμη, και απλα το τελευταιο div το γλυστραει κατω απο το προτελευταιο.

3904

Lefteris_X
04-01-2014, 19:08
ε, από το γνωστό παλιό (early/mid-90s) ανέκδοτο:

πόσοι προγραμματιστές της MS απαιτούνται για να αλλάξουν μια λάμπα;

Κανείς.

Απλά ανακοινώνουν πως το απόλυτο σκοτάδι είναι το νέο standard.

συμφωνώ μαζί σου Slay, όλα τα σύγχρονα OSs (Linux, Mac OS, Windows) είναι ολίγον τι κατά το δοκούν. Το δικό τους σαφώς "δοκούν" και όχι του χρήστη.

Έτσι μωρέ, για να μας κρατούν σε σασπένς: τώρα θα "πιάσει" αυτό που θέλω να κάνω; ή "θα προσπαθήσω να δοκιμάσω το τάδε κουλό, μπας και διορθώσω το δείνα κουλό"...κ.ο.κ.

Το κακό πλέον είναι, ότι και οι browsers έχουν αρχίσει την ίδια τακτική "δοκούν". Θα περίμενε κανείς, μετά από ΤΟΣΕΣ εκδόσεις σε Internet Explorer, Firefox και Chrome (ιδιαίτερα οι 2 τελευταίοι με δεκάδες εκδόσεις)......να λειτουργούν ΤΕΛΕΙΑ........αλλά μακράν.

Κάτι πρέπει να γίνει ώστε ο παγκόσμιος ιστός και οι πλοηγοί του να συμμαζευτούν υπό κάποιο παγκόσμιο στάνταρντ, καθώς η δομή που έχουμε ακόμα βασίζεται σε αυτή του 1990, με το Mosaic (και το Amosaic στην Amiga). Έλεος πια, 24 χρόνια πέρασαν. Καιρός να τεθούν νέα δεδομένα πάνω σε μια ολοκαίνουρια δομή. Έλεος και με αυτό το TCP/IP πια, μετράει 40 χρόνια και βάλε. Του φούστη κύριοι επιστήμονες...

nikon
05-01-2014, 10:21
Πολυ σπαστικο οταν οι υπολογιστες συμπεριφερονται ΜΗ ντετερμινιστικα, ετσι απο περιεργεια επειδη ειδα και windows XP ,ποια εκδοση του firefox τρεχεις?Την 26.0 έχω.

odytsak
06-01-2014, 22:18
Καλό θα ήταν κάποια στιγμή να δημιουργήσουμε μια PSN games υποενότητα στα PS4 παιχνίδια
γιατί ήδη έχουν μαζευτεί αρκετά παιχνίδια είτε free, είτε plus free, είτε επί πληρωμή.

Resogun, Contrast, Don't Starve, Trine 2 complete story, Blacklight Retribution, War Thunder, Warframe, Zen Pinball 2 είναι μερικά που μου έρχονται γρήγορα στο μυαλό.

mihalis13
07-01-2014, 02:55
Συμφωνώ με τον Οδυσσέα

PDS
07-01-2014, 10:59
Καλό θα ήταν κάποια στιγμή να δημιουργήσουμε μια PSN games υποενότητα στα PS4 παιχνίδια
γιατί ήδη έχουν μαζευτεί αρκετά παιχνίδια είτε free, είτε plus free, είτε επί πληρωμή.

Resogun, Contrast, Don't Starve, Trine 2 complete story, Blacklight Retribution, War Thunder, Warframe, Zen Pinball 2 είναι μερικά που μου έρχονται γρήγορα στο μυαλό.

Ειχα προτεινει παλιοτερα να μην εχουμε καθολου subforum psn games για το ps4,διοτι τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι και psn games πλεον και δεν υπαρχει λογος για αυτον τον διαχωρισμο.Απο την αλλη αν επρεπε ντε και καλα να εχουμε τετοιο subforum, καλυτερα θα ηταν κατ'εμε να αφορουσε τα indies,με τον αναλογο τιτλο.

odytsak
07-01-2014, 11:32
Ο διαχωρισμός αν γίνει πρέπει να έχει να κάνει με τι μπορούμε ν'αγοράσουμε σε δισκάκι (retail)
και τι είναι μόνο για κατέβασμα digital από το ps store.

Nek_Food
07-01-2014, 11:37
Προφανώς εννοείτε μία κατηγοριοποίηση παρόμοια με την ενότητα του PS3 που έχει υποενότητες PSN games / Reviews / κλπ
Εν καιρώ θα μπορεί να γίνει λογικά, δεν ξέρω και από τώρα αν κρίνεται απαραίτητο λόγω όγκου - αριθμού τίτλων.

odytsak
07-01-2014, 12:06
Καλό θα ήταν κάποια στιγμή...


Εν καιρώ θα μπορεί να γίνει λογικά...

Νεκτάριε το ''κάποια στιγμή'' που έγραψα εγώ και το ''εν καιρώ'' που έγραψες εσύ έχουν ακριβώς το ίδιο νόημα. :P

Nek_Food
07-01-2014, 14:23
Δεν έχει ακριβώς το ίδιο νόημα γιατί η έκφραση σου είναι πιο αυστηρή, μην πω ότι εμπεριέχει μία δόση απειλής του στυλ...

Καλό θα ήταν κάποια στιγμή (χθες για παράδειγμα) να κάνετε αυτό που λέω, αλλιώς... :P :P :P :D :D :D

odytsak
07-01-2014, 14:55
:a050::a050::a050::a050::a050::a050::a050::a050::a 050::a050::a050::a050::a050::a050::a050::a050:

Slay
07-01-2014, 16:56
Mπορουμε ειτε να το πουμε και παλι PSN Games και απλα στην περιγραφη να γραφουμε τι αφορα, ειτε να δωσουμε ενα αλλο ονομα οπως για παραδειγμα Digital Only Games, αν και τεινω περισσοτερο στο πρωτο παρα στο δευτερο, εσεις τι λετε?

odytsak
07-01-2014, 18:29
Aς πει κανένας άλλος τη γνώμη του γιατί μόνο εγώ μιλάω και θα βγω κακός στο τέλος. :P:P:P

nikon
07-01-2014, 19:21
Mπορουμε ειτε να το πουμε και παλι PSN Games και απλα στην περιγραφη να γραφουμε τι αφορα, ειτε να δωσουμε ενα αλλο ονομα οπως για παραδειγμα Digital Only Games, αν και τεινω περισσοτερο στο πρωτο παρα στο δευτερο, εσεις τι λετε?Θα μπορούσαμε να πάμε στη 2η λύση με γενικό τίτλο αυτόν που λες αλλά στην ενότητα Playstation network και με πρόθεμα ps3 ή ps4 πριν τον τίτλο του παιχνιδιού.....πολλά ζητάω ε;;;

PDS
07-01-2014, 19:26
Eγω λεω κανενας διαχωρισμος:D
Ολα games του θεου ειναι.

nikon
07-01-2014, 19:32
Βοηθάει στο ψάξιμο, αν θες να βρεις κάτι για το Trine πχ γιατί να ψάχνεις ανάμεσα σε όλα τα παιχνίδια του ps3;;;;.....ακόμα και κατά κατηγορία (rpg, fps, κλπ) θα έπρεπε να μπουν αλλά τώρα σίγουρα ζητάω πολλά.

Nek_Food
07-01-2014, 22:29
PSN Games... Όπως και στην ενότητα του PS3, αλλιώς θα πρέπει να τα αλλάξουμε και εκεί.

hakoo
08-01-2014, 14:30
Aπο τη στιγμη που σχεδον ολα τα παιχνιδια υπαρχουν πλεον σε downloadable μορφη ολα PSN games ειναι...
Εγω τεινω περισσοτερο σε αυτο που λεει ο Slay, να επικεντρωθουμε στα παιχνιδια που υπαρχουν μονο στο store, ειτε δλδ να δημιουργηθει ενα sub forum που να λεγεται digital only η να φτιαξουμε ενα προθεμα οπως το exclusive η το cross-gen που να λεγεται digital only.

Slay
09-01-2014, 13:00
Eφτιαξα τελικα subforum PSN Games , οπου θα ειναι ΜΟΝΟ για παιχνιδια που διατιθενται μεσω PSN και δεν υπαρχουν καθολου σε retail Μορφη, μετακινησα και τα αναλογα θεματα εκει, εαν μου εχει ξεφυγει κανενα πειτε το μου να μετακινησω και αυτα.

odytsak
09-01-2014, 16:51
Mε μια πρώτη ματιά βρήκα το Awesomenauts

Nek_Food
10-01-2014, 12:10
Λοιπόν, δεν είναι σίγουρα προφανώς, αλλά προσωπικά για PSN κόβω και τα:
Outlast (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13837-Outlast)
Transistor (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13855-Transistor)
Helldivers (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14241-Hell-Divers)
Basement Crawl (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14274-Basement-Crawl)
Pure Pool (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14468-Pure-Pool)
Strider (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13967-Strider)
Daylight (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13822-Daylight)
ίσως και το Kodoku (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14507-Kodoku)

Επίσης, είδα ότι για κάποιον λόγο είναι εις διπλούν το Sniper Elite 3
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14199-Sniper-Elite-3
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14524-Sniper-Elite%EF%BB%BF-3

odytsak
10-01-2014, 12:31
Επίσης, είδα ότι για κάποιον λόγο είναι εις διπλούν το Sniper Elite 3
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14199-Sniper-Elite-3
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14524-Sniper-Elite%EF%BB%BF-3

Ωχ... αρχές αλτσχάιμερ είμαι... :P

Carpe_Diem_Rj
10-01-2014, 13:55
Για να παίξεις ονλινε πλέον πρέπει να έχεις PlayStation plus για το ps4?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Slay
10-01-2014, 13:59
Ok τα μετακινησα, ισως να ειναι και αλλα, εαν ξερει καποιος ας πει και καποιο αλλο που μας εχει ξεφυγει, εκανα και merge τα Sniper Elite 3 , το αστειο ειναι οτι και τα δυο θεματα τα εχει ανοιξει ο οδυσσεας.

Nek_Food
10-01-2014, 14:07
Για να παίξεις ονλινε πλέον πρέπει να έχεις PlayStation plus για το ps4?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ναι, για την πλειοψηφία των παιχνιδιών. Τα Free2Play παιχνίδια δεν απαιτούν ύπαρξη συνδρομής για να παίζεις online multi.

Carpe_Diem_Rj
10-01-2014, 14:09
Πήγα να παίξω χθες φιφα. Πόσο ων κοστίζει ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

odytsak
10-01-2014, 14:09
Για να παίξεις ονλινε πλέον πρέπει να έχεις PlayStation plus για το ps4?

Εδώ έχει να κάνει με απορίες και προβλήματα που αφορούν τη λειτουργία του φόρουμ.
Οσον αφορά την ερώτηση σου η απάντηση είναι ΝΑΙ, αν έχεις άλλες απορίες για το plus κάνε τις ερωτήσεις εδώ
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/7146-PS-Plus-Β•-January
και απορίες για το PS4 εδώ
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14481-ΑπορίΡς-σχΡτικά-ΞΌΞ΅-το-PS4

Carpe_Diem_Rj
10-01-2014, 14:10
Σορρυ

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Nek_Food
10-01-2014, 14:25
Συγκεκριμένα για την δεύτερη ερώτηση περί κόστους κλπ δες στο τέλος του δεύτερου link που έβαλε ο Οδυσσέας (χοντρικά: Κοστίζει για 1 μήνα 6,99, για 3 μήνες 14,99 και για 12 μήνες 49,99 τιμές όπως τις γραφει εκεί ο Φώτης)
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14481-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-PS4?p=491068&viewfull=1#post491068

Kapa
11-01-2014, 01:06
Επειδη εψαχνα καμποση ωρα για να το βρω, μηπως θα ηταν προτιμοτερο το reputation που σου δινει καποιος να εμφανιζεται στο My profile και οχι στα Settings?

Just a thought...

Slay
11-01-2014, 01:33
Το εβαλα και εκει, το δειχνει λιγο διαφορετικα απ'οτι στο settings ομως.

Kapa
11-01-2014, 01:50
Το εβαλα και εκει, το δειχνει λιγο διαφορετικα απ'οτι στο settings ομως.

Δεν βλεπω κατι ακομα παντως...

Απλα μου φανηκε παραξενο που βρισκεται στα settings. That's all.

Thanks anyway...

Slay
11-01-2014, 02:35
Στο profile εχει μπει ενα ακομα tab στο τελος που λεει reputation, οσο για αυτο που λες ειναι οντως λιγο κουλο οντως, αλλα μεχρι και την προηγουμενη εκδοση του Vbulletin την 4.2.0 , ετσι το εμφανιζε, και δεν υπηρχε καν η επιλογη να εμφανιζεται στο profile.

Kapa
11-01-2014, 02:55
Στο profile εχει μπει ενα ακομα tab στο τελος που λεει reputation

Μηπως ειναι θεμα browser που δεν το βλεπω? Με Chrome παιζω..

3936

WolfRathmA
11-01-2014, 03:48
Ουτε εγω το βλεπω. Επισης οταν παταω στο προφιλ αντι για ασπρο theme που εχω διαλεξει μου το δειχνει μαυρο.

Επισης κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω, οταν κανω post σε καποιο thread, αυτο μετα απευθειας μπαινει στα "subscribed topics" με αποτελεσμα μετα, οποιος απαντηση σε αυτο το thread να μου ερχεται και push notification απο την εφαρμογη tapatalk. Μηπως μπορει να γινει κατι για αυτο; Δηλαδη να μη μπαινει στο subscribed topics το θεμα αν δε το επιλεξει ο χρηστης.

Edit: Φυσικα εχω βγαλει την επιλογη να μη μου ερχεται push notification για τα subscribed topics.

andreaskou
11-01-2014, 14:17
παιδιά το blog θα έπρεπε να έχει chat για πιο γρήγορη επικοινωνία μεταξύ μας (αντιμετώπιση προβλημάτων). ας το δουν αυτό οι υπεύθυνοι ευχαριστώ

Slay
11-01-2014, 15:13
Γιωργο δεν φταις εσυ, ειναι λιγο μαλακισμενο το software (η μηπως οχι?) δεν αρκουσε η επιλογη να εμφανιζεται το reputation στο profile, επρεπε να το ορισω και σε καθε usergroup αυτο για να δουλεψει, λογικα πλεον θα στο εμφανιζει.

αποστολη, δεν ξερω γιατι στο κανει αυτο, αλλα πηγαινε αρχικα στο http://www.ps4forums.gr/vb/profile.php?do=editoptions και στο τελος στο Miscellaneous Options εχει μια επιλογη για forum skin, για κοιτα το μηπως ειναι διαφορετικο εκει, επισης για το αλλο που λες ειναι δικη σου παρεμβαση μιας και η default συμπεριφορα για ολους τους χρηστες ειναι να μην κανει subscribe, το αλλαζεις και αυτο απο την ιδια σελιδα που εδωσα πριν στο Messaging & Notification αλλαζεις την επιλογη για το Default Thread Subscription Mode.

Οσο για το chat, το ειχαμε μεχρι το 2010, αλλα καταναλωνε υπερβολικα πολλους πορους στον server (θυμαμαι οτι οταν απενεργοποιηθηκε επεσε ο φορτος στο 1/3) και ηταν και πραγματικα κολλαση το να γινει moderate, οποτε εφυγε και δεν προκειται να επιστρεψει.

Nek_Food
11-01-2014, 15:23
Μιας και το είδα, να αναφέρω εδώ ότι στο προφίλ πλέον το reputation tab, δείχνει και τον χρήστη που βάζει το rep ακόμη κι αν δεν κάνει σχόλιο, που στο settings δεν το έκανε και κάποιοι ρωτούσαν αν μπορούν να μάθουν ποιος τους έδωσε το rep. ;)

Βέβαια είδα ότι δεν δείχνει αν είναι αρνητικό ή θετικό που φαίνεται στο settings. Μισές δουλείες από εδώ, μισές από εκεί, αντί να είναι όλα σε ένα νοικοκυρεμένα.

Ezio
11-01-2014, 15:24
Slay, γίνεται μήπως να μπορούμε να δούμε όλα τα rep που έχουμε δώσει και έχουμε πάρει;

edit: Nek_Food, αυτό που λες στο τέλος γίνεται όταν βάλεις το vb4 default style.

Kapa
11-01-2014, 15:31
Slay, γίνεται μήπως να μπορούμε να δούμε όλα τα rep που έχουμε δώσει και έχουμε πάρει;



Στα settings φαινεται αυτο...

Ezio
11-01-2014, 15:33
Στα settings φαινεται αυτο...
Στα settings δείχνει τα τελευταία rep που έχεις δώσει ή έχεις πάρει, δεν τα δείχνει όλα.

Kapa
11-01-2014, 15:35
Στα settings δείχνει τα τελευταία rep που έχεις δώσει ή έχεις πάρει, δεν τα δείχνει όλα.

Ουπς...

Ναι δεν εχω τοσα πολλα για να μην τα δειξει...

odytsak
11-01-2014, 16:01
Βέβαια είδα ότι δεν δείχνει αν είναι αρνητικό ή θετικό που φαίνεται στο settings. Μισές δουλείες από εδώ, μισές από εκεί, αντί να είναι όλα σε ένα νοικοκυρεμένα.
Tώρα που μπήκα Νεκτάριε να δω τι και πως
βλέπω ότι τα rep από το profile δείχνουν αν είναι θετικά ή αρνητικά ή και ουδέτερα (γκρι) όταν είναι από καινούριους.

Δες το πάλι μήπως και κάνει συνέχεια αλλαγές ο Παναγιώτης από το admin panel και δεν το πρόλαβες.

Slay
11-01-2014, 17:51
Οδυσσεα σου ριχνω ενα -rep να μου πεις εαν θα το δεις , γιατι ειναι σημαντικο να μην φαινονται απο ποιον ειναι τα αρνητικα, μην φοβασαι θα επανορθωσω και θα σου βαλω και ενα +rep μετα για να μην εχεις παραπαπονο.

odytsak
11-01-2014, 18:15
Nαι φαίνεται, είτε είναι θετικό (πράσινο) είτε αρνητικό (κόκκινο) είτε ουδέτερο-μη προσμετρήσιμο (γκρι) από καινούριο χρήστη.
Το προτιμώ πάντως να εμφανίζει από ποιόν είναι ΚΑΙ στο αρνητικό. :P

http://s6.postimg.org/59swgwrsx/image.jpg (http://postimage.org/)

Nikoladim
11-01-2014, 18:20
To +1 για τη λογικη του ποστ ειμαι 10000000% ειναι απο τον Psx3.
Eπισης οντως ειχα ρωτησει και παλια αλλα ξαναρωταω. Δεν μπορουμε να εχουμε πληρες ιστορικο της rep?

Ezio
11-01-2014, 18:23
Οδυσσεα σου ριχνω ενα -rep να μου πεις εαν θα το δεις , γιατι ειναι σημαντικο να μην φαινονται απο ποιον ειναι τα αρνητικα, μην φοβασαι θα επανορθωσω και θα σου βαλω και ενα +rep μετα για να μην εχεις παραπαπονο.
Γιατί; αν κάποιος βρίσει κάποιον άλλο σε ένα -rep, δεν μπορεί να του κάνει κανείς κάτι με αυτόν τον τρόπο. Ενώ αν φαίνονται, τότε μπορεί να πέσει ban.

odytsak
11-01-2014, 18:26
Μη στεναχωριέσαι κι ο admin μπορεί να δει τα πάντα, είτε εμφανίζονται στους απλούς χρήστες είτε όχι.
Του στέλνεις ένα μήνυμα ότι έτσι κι έτσι κι αυτός θα δει και θα πράξει αναλόγως.

Kapa
11-01-2014, 18:31
To +1 για τη λογικη του ποστ ειμαι 10000000% ειναι απο τον Psx3.


Θα σε διαψευσω...αυτο το +1 ηταν απο μενα. :)

Nikoladim
11-01-2014, 18:34
Φτου! παλι καλα που δεν εβαλα στοιχημα!

Slay
11-01-2014, 18:34
Λοιπον αρχικα πειραξα λιγακι ενα css αρχειο και πλεον και στο ps4 template το δειχνει κανονικα, τωρα το οτι δειχνει απο ποιον ειναι το -rep ειναι αρνητικο, θα δω μηπως υπαρχει λυση.

Ezio οπως σου ειπε και ο οδυσσεας, εαν παραπονεθει χρηστης για υβριστικο σχολιο και ενημερωθω, μπορω να δω απο ποιον ειναι και να πραξω αναλογα, η ιδεα πισω απο το να μην φαινεται το ποιος δινει rep ειναι για να αποφευγονται φαινομενα εκδικητικων -rep

EDIT:
Οδυσσεα, εαν πας στα settings φανταζομαι οτι δεν σου δειχνει απο ποιον ειναι το -rep ετσι?

odytsak
11-01-2014, 19:39
Οπως πριν είναι,
εξακολουθεί και εμφανίζει στο -rep τον χρήστη, δοκίμασα μάλιστα και με το λευκό και με το μαύρο template μήπως παίζει ρόλο.

Ezio
11-01-2014, 19:41
Ezio οπως σου ειπε και ο οδυσσεας, εαν παραπονεθει χρηστης για υβριστικο σχολιο και ενημερωθω, μπορω να δω απο ποιον ειναι και να πραξω αναλογα, η ιδεα πισω απο το να μην φαινεται το ποιος δινει rep ειναι για να αποφευγονται φαινομενα εκδικητικων -rep

Αφού μπορείς να δεις ποιος δίνει -rep, εντάξει. Όσο για τα εκδικητικά -rep, δεν είμαστε και 10 χρονών. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.


EDIT:
Οδυσσεα, εαν πας στα settings φανταζομαι οτι δεν σου δειχνει απο ποιον ειναι το -rep ετσι?
Αν και δεν ρωτάς εμένα, αλλά όχι, δεν δείχνει από τα settings τον αποστολέα του -rep.

odytsak
11-01-2014, 19:47
Παναγιώτη δες μήπως έχεις πειράξει τίποτα και από τις ομάδες
γιατί εγώ βλέπω και τον χρήστη που δίνει -rep ενώ ο Γιάννης όπως αναφέρει όχι.

Slay
11-01-2014, 19:57
Αλλαξα κατι στο usergroup σου επειδη ειστε λιγοι, προφανως λοιπον προκειται για bug, ενω η επιλογη ειναι να μην δειχνει ποιος δινει το ρεπ, και ενω αυτο το σεβεται οταν το δειχνει απο το settings, οταν παει να το δειξει απο το profile το αγνοει και τα μαρτυραει φορα παρτιδα.

@Εzio

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια, υπαρχουν δυστηχως τετοια φαινομενα, θα προσπαθησω να βρω τροπο να σεβεται τις επιλογες και στο profile, αλλιως θα το κοψω και θα μεινει μονο στο settings.

Για καποιον που ρωτησε εαν μπορει να δει ολο το rep history , δεν βρηκα κατι, μονο το ποσα θα δειχνει βρηκα επιλογη, οχι να μπορει να στα δειξει ολα.

psx3
11-01-2014, 22:22
Μπορεί να μεγαλώσει το PM quota; Έχει γεμίσει το inbox σου Slay...

Slay
11-01-2014, 22:26
Περιεργο, εμενα μου εδειχνε οτι ειμαι κατω απο το οριο, anyway εσβησα καποια.

WolfRathmA
12-01-2014, 04:26
αποστολη, δεν ξερω γιατι στο κανει αυτο, αλλα πηγαινε αρχικα στο http://www.ps4forums.gr/vb/profile.php?do=editoptions και στο τελος στο Miscellaneous Options εχει μια επιλογη για forum skin, για κοιτα το μηπως ειναι διαφορετικο εκει, επισης για το αλλο που λες ειναι δικη σου παρεμβαση μιας και η default συμπεριφορα για ολους τους χρηστες ειναι να μην κανει subscribe, το αλλαζεις και αυτο απο την ιδια σελιδα που εδωσα πριν στο Messaging & Notification αλλαζεις την επιλογη για το Default Thread Subscription Mode.


Ολα οκ. Δε το ηξερα αυτο με το subscription.

Για το θεμα με το template. Εβαλα το μαυρο. Εκανα ενα refresh και πηγα στο reputation tab και το αλλαξα απο εκει το template και εφτιαξε. Μαλλον θα ειχε κολλησει η κατι τετοιο.

Ευχαριστω παντως!


Επισης μια ερωτηση για τις εικονες του reputation. Δε μπορεις να βαλεις κατι αλλο; Δηλαδη μονο αυτα τα πρασινα κουτακια υπαρχουν;

Πολυ παλια, ειχα δει σε αλλο forum με θεματολογια τα videogames, ειχαν βαλει reputation με XP! Ηταν παρα πολυ γαματο παντως. Οσο επερνες rep ανεβαινες level. Αν βρεις κατι αντιστοιχο θα ηταν πολυ πιο ομορφο απο αυτα τα πρασινα που εχουμε τωρα :P

psx3
12-01-2014, 12:54
Στα πόσα rep ξεκλειδώνεις πλατίνα; :P

Slay
12-01-2014, 13:04
Επισης μια ερωτηση για τις εικονες του reputation. Δε μπορεις να βαλεις κατι αλλο; Δηλαδη μονο αυτα τα πρασινα κουτακια υπαρχουν;

Πολυ παλια, ειχα δει σε αλλο forum με θεματολογια τα videogames, ειχαν βαλει reputation με XP! Ηταν παρα πολυ γαματο παντως. Οσο επερνες rep ανεβαινες level. Αν βρεις κατι αντιστοιχο θα ηταν πολυ πιο ομορφο απο αυτα τα πρασινα που εχουμε τωρα :P
Ειναι core function του Vbulletin , αυτο που λες με τo XP το ειχαμε δοκιμασει παλια, αλλα δεν μας εκανε γιατι ηταν ενα επιπλεον συστημα που μπερδευε τα πραγματα, και αν θυμαμαι καλα γινοταν ποιο ευκολα abuse.

Leon_DiZ
13-01-2014, 15:46
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/10266-Nintendo-Wii-U%C2%99

Σας βγάζει και εσάς ένα κενό τετράγωνο δίπλα στο "Wii U" ?

Οι ενημερώσεις στο iPad μου έρχονται με τον τίτλο "Wii Uy"

Slay
13-01-2014, 16:33
υπηρχε ενας επιπλεον χαρακτηρας λεωνιδα, τον ειδα στο url, παροτι σε firefox που το δοκιμασα σε PC & Mac δεν το εφανιζε, εκανα ενα edit και πλεον λογικα δεν θα στο δειχνει και εσενα στο ipad.

Leon_DiZ
13-01-2014, 17:40
υπηρχε ενας επιπλεον χαρακτηρας λεωνιδα, τον ειδα στο url, παροτι σε firefox που το δοκιμασα σε PC & Mac δεν το εφανιζε, εκανα ενα edit και πλεον λογικα δεν θα στο δειχνει και εσενα στο ipad.

Όντως έφτιαξε. Thanks!

AgentPrinny007
18-01-2014, 16:06
Τις περισσοτερες φορες οταν δινω "thanks" μου κανει reload τη σελιδα και το εμφανιζει μετα απο ωρες η και την επομενη μερα.

ilias78
18-01-2014, 16:56
κ μενα μου κανει reload παντα. Το "thanks" αργει αλλα δεν εχω προσεξει ποτε ποση ωρα κανει να το εμφανισει.

chronohill
19-01-2014, 16:42
Slay δεν ξερω αν το κανει μονο σε μενα αλλα προσπαθουσα να ανεβασω φωτογραφια με το κουμπι insert image και δεν με αφηνε...

hakoo
19-01-2014, 17:05
Τις περισσοτερες φορες οταν δινω "thanks" μου κανει reload τη σελιδα και το εμφανιζει μετα απο ωρες η και την επομενη μερα.

same here

AgentPrinny007
19-01-2014, 17:12
Αρα δεν συμβαινει μονο σε εμενα. Νομιζα πως εφταιγε η συνδεση μου.

Πχ Εδωσα thank στον Hλια , στον Chrono και οταν πηγα να δωσω στον hakoo με ρωτησε αν θελω να βγω απο τη σελιδα.

edit
Λετε να φταιει η διαφημιση που βλεπω κατω απο το ποστ του hakoo?

Lefteris_X
19-01-2014, 17:31
για να φανεί άμεσα το θενκς, μπορείτε να κάνετε κλικ να πάτε πίσω μια σελίδα (πχ τώρα είμαστε στην 163, κλικ στην 162) και μετά ξανά κλικ στην σελίδα που δώσατε/δεχθήκατε το θενκς (την 163 εν προκειμένω).

Σε εμένα τουλάχιστο, έτσι γίνεται άμεσα.

Leon_DiZ
19-01-2014, 17:38
Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές για τους τελικούς χρήστες τώρα με την νέα έκδοση ή είναι κυρίως για το back-end η αναβάθμιση;

Slay
19-01-2014, 17:51
3989http://cdn2.dualshockers.com/wp-content/uploads/2014/01/KnackStatue-1.jpg

- - - Updated - - -

Λοιπον οπως βλεπω δουλευει το Image και με αναφορα σε ξενο url και τοπικα, η μοναδικη διαφορα ειναι οτι οντως δεν δουλευει πλεον ο flash uploader και πρεπει να πατησετε το basic uploader , αυτη ειναι και οι μοναδικη αλλαγη προς τους χρηστες (αν θυμαμαι καλα) αλλα δεν αφορα το update, ειναι αλλαγη που θα την εκανα ουτως η αλλως καθως ο συγκεκριμενος κωδικας ειναι μερος του YUI (Yahoo User Interface) και πριν 10 ημερες εντοπιστηκε κενο ασφαλειας, και λογω του οτι το προιον ειναι πλεον EOL η yahoo δεν θα το εφτιαχνε, οποτε και αφαιρεθηκε αυτη η δυνατοτητα απο το forum, απλα θα ριξω μια ματια μηπως μπορεσω και κανω default τον basic για ολους τους χρηστες.

Nek_Food
24-01-2014, 17:57
Τις τελευταίες μέρες όταν κάνω edit κάποιο μήνυμα μου, βγάζει το παρακάτω text στην επάνω αριστερή γωνία της οθόνης επιβεβαίωσης επεξεργασίας και πριν επιστρέψω στο μήνυμα μου. Δεν επηρρεάζει κάπου αφού όλα γίνονται σωστά, αλλά προφανώς το αναφέρω μπας και είναι κάποιο πρόβλημα που θα έπρεπε να προσέξεις και να παρέμβεις.

Μισό... :-)


Warning: Only variables should be passed by reference in ..../editpost.php on line 323

4001

ilias78
24-01-2014, 18:05
το προβλημα ειναι πως θελεις φορτισμα......

Slay
24-01-2014, 18:39
εχουν κανει μαλακια απο την Vbulletin, εχουν σπασει κατα λαθος την συμβατοτητα με παλιοτερες εκδοσεις της php, και πεταει γενικα errors, αν και οπως ειπες δεν εχει διαφορα στην λειτουργικοτητα, ειμαι σε διλλημα εαν θα πρεπει να βαλω μια γραμμη κωδικα και να μην δειχνει τα λαθη, η να κανω re-compile apache και php, μαλλον το δευτερο καθως εχω εναν χρονο να κανω update.

ilias78
29-01-2014, 20:08
Μηπως θα ηταν καλυτερα τα 2 Thread του PlayStation Network, να ηταν κατω απο το ps3 κ οχι αναμεσα απο τα ps4-ps3? αφορα κ τις 2 γενιες κ οχι την μια μονο.

Slay
29-01-2014, 22:44
Το εβαλα ετσι επειδη η γενια του ps3 κλεινει, ετσι σκεφτηκα οτι ειναι καλυτερο να ειναι ποιο πανω το Network Που αφορα και το ps4, παρα κατω απο το ps3 οπως ηταν παλια.