PDA

View Full Version : PS3 Forums Basketball Association



Pages : 1 [2]

nikon
30-11-2010, 08:26
Ο νικος ελεγε οτι θα σπασεις τα ποδια σου, αλλα αυτος εχει μεινει σε παλιες τεχνολογιεςμην κοιτας που εχει PS3! :P :P:P

Το παπουτσι ειναι μια χαρα για μπασκετ ουσιαστικα την ιδια τεχνικη κατασκευης με το δικο μου εχει, ενταξει ισως οχι στον ιδιο βαθμο, αλλα παιζει να ειναι και καλυτερο για γηπεδα τυπου Αγ. Κοσμα!

Αγορασε το αφοβα κατα την γνωμη μου.Kαλά αν είναι αυτά ίδια με τα δικά σου εγώ είμαι ίδιος με τον Σακίλ Ο'Νιλ και είχα πει ότι αν είναι με νέα σόλα ok αλλά αν η σόλα τους είναι αυτή που είχαν τότε άστα καλύτερα σίγουρα πάντως είναι καλύτερα από αυτά που φορούσε οπότε ας τα πάρει.


Άντε με το καλό. Τα παιδιά πηγαίνουν κάθε Κυριακή αν δεν κάνω λάθος εγώ πηγαίνω μια φορά το χρόνο :p Αλλά λέω αυξήσω κι εγώ ρυθμούς. Όταν πας τις κάλτσες όσο μπορείς πιο τεντωμένες στην πατούσα, μιλάω εκ πείρας... Και να προσέχεις τον Νίκο, είναι ύπουλος τσιμπάει την μπάλα από πίσω σε ανύποπτο χρόνο όταν νομίζεις ότι τον προσπέρασες :DΔεν φταίω εγώ αν δεν προσέχεις την τρίπλα σου.:whistle:

Valkyre
30-11-2010, 09:34
Ναι ρε Νικο, πηραν τα παπουτσια του 1980 και τα εβγαλαν παλι σε παραγωγη με τον ιδιο ακριβως τροπο! Μαλιστα και η περιγραφη κατασκευης που εχει κανει ο Βλαδιμηρος ειναι ανεπαφη εδω και 20+ χρονια! :P :P :P

Βλαδιμηρε εκανες την παραγγελια??/?

nikon
30-11-2010, 09:49
Υποτίθετε βρε αντιπαθητικέ ότι βγάζουν ρετρό παπούτσι για μένα το να το βγάζουν με αερόσολες του 2010, κορδόνια από έντερα κατσαρίδας και δέρμα από τραβεστί σκαντζόχοιρο δεν είναι ρετρό παπούτσι.....ας πάρει αυτά που του λες εσύ αλλά να ξέρει εγώ την μπάλα πάλι θα του τη κλέβω.:makefun:

Valkyre
30-11-2010, 10:01
ρετρο look ειναι βρε δεινοσαυρε! retro-look!!! Ειναι σαν να λες οτι το καινουργιο Mini περαν του να μοιαζει εμφανισιακα με το παλιο, οτι πρεπει να φοραει και το ιδιο μοτερ και να εχει τα ιδια υλικα κατασκευης, αλλιως δεν ειναι Mini!

Απαλευτος εισαι!

nikon
30-11-2010, 14:20
Καλά θα σου πω εγώ τι πάσες θα πάρεις την επόμενη φορά......στη μούρη θα είναι όλες.....θα σου δείξω εγώ θα δεις τι έχεις να πάθεις.

Υ.Γ.: Στo Mini ότι και να έκαναν Mini θα ήταν.:a050:

Valkyre
30-11-2010, 14:24
καλα που μου το ειπες, θα παιξουμε αντιπαλοι...οκ? :p

nikon
30-11-2010, 14:27
Πάλι στη μούρη θα τις τρως απλά θα είναι κατά λάθος γιατί θα πηγαίνει για άλλον.......διάλεξε μαζί ή αντίπαλοι;;;;;:whistle:

Valkyre
30-11-2010, 14:29
αντιπαλοι! Και ας τις τρωω στη μουρη! Ετσι θα καταδικασεις την ομαδα σου σε ηττα απο τα πολλα λαθη! :p

nikon
30-11-2010, 14:30
Θα έχω πετύχει τον σκοπό μου όμως.:p

Valkyre
30-11-2010, 14:31
κι εγω τον δικο μου! :p

muku
06-12-2010, 01:39
Μόλις τα παρήγγειλα :D Λοιπόν αυτή την Κυριακή θα είμαι εδώ οπότε λέω να έρθω. Δυστυχώς δεν νομίζω να έχω τα παπούτσια οπότε είναι πολύ πιθανό να παραδόσω τα όπλα και πάλι στον 2ο αγώνα. Μια φώτο από κάτω για να δει ο Νίκος την σόλα που σπάει γόνατα :c055gfe::c055gfe::c055gfe:
http://www.airjordan56.com/images/Air-Jordan-Alpha-1-Varsity-Red-White-Black-Shoes.jpgΌπως φαίνεται μέχρι την μέση του πέλματος έχει κάτι σαν αερόσολα.

P.S Βασική προυπόθεση για να παίξω την Κυριακή είναι να έχει υποχωρήσει πλήρως η πληγή γιατί ακόμα με ταλαιπωρεί η πατούσα λίγο. Δεν νομίζω βέβαια να έχω πρόβλημα μέχρι τότε.

nikon
06-12-2010, 08:13
Kαλά άκου τον άλλον τον άσχετο.....αλήθεια για ρώτα τον εκείνος γιατί πήρε τα AJ 2010 αφού αυτά είναι μια χαρά;;; :whistle:

Υ.Γ.: Αν δεν έχει περάσει τελείως η πληγή φόρα 2 ζευγάρια κάλτσες αλλά ΚΑΛΑ τεντωμένες.

muku
06-12-2010, 11:16
Kαλά άκου τον άλλον τον άσχετο.....αλήθεια για ρώτα τον εκείνος γιατί πήρε τα AJ 2010 αφού αυτά είναι μια χαρά;;; :whistle:

Υ.Γ.: Αν δεν έχει περάσει τελείως η πληγή φόρα 2 ζευγάρια κάλτσες αλλά ΚΑΛΑ τεντωμένες.

Ε μπορεί να μην του αρέσουν του ανθρώπου ρε συ. Εμένα πάντως μου αρέσει πάρα πολύ το σχέδιο, ακόμα και σκέτη σόλα να είχαν από κάτω, σαν αυτά που φοράω τώρα, αυτά θα έπαιρνα για μπάσκετ :a068::a068:

2 χοντρές κάλτσες λες να κάνουν δουλειά? Αν είναι να τις βάλω ακόμα και αν έχει περάσει η πληγή.

nikon
06-12-2010, 12:17
Tι χοντρές δεν θα πάμε για σκι :P σαν αυτές που φόραγες αλλά 2 ζευγάρια.

Valkyre
07-12-2010, 09:47
Νικο στουκαρα με 200 χιλιομετρα πανω σε ενα γονατο και ο τετρακεφαλος μου εχει γινει 6ακεφαλος... με το ζορι περπαταω...ελπιζω μεχρι την κυριακη να εχει ξεπριστει.

Καλοριζικα και καλοφορετα Vlad! Εγω πηρα τα AJ2010 γιατι ειναι ακομα πιο "μπασκετικα". Αυτ που ειπα ειναι οτι για την χρηση που θελει να κανει ο Vlad αυτα ειναι μια χαρα! Δεν ειπα οτι ειναι το απολυτο! :)

nikon
07-12-2010, 10:16
Kαλά να πάθεις ποιος σου είπε να παίζεις με άλλους :P περαστικά και μην αγχωθείς γιατί την Κυριακή λένε για χιόνια οπότε χλωμούς μας βλέπω.

Valkyre
07-12-2010, 10:17
Και χιονια να εχει παλι θα ξενερωσω γιατι θα θελω να παω για snowboard λολολολ :)

muku
07-12-2010, 10:53
Οπότε καλά έλεγα να βάλω χοντρές κάλτσες την Κυριακή, κάτι ήξερα... Καλά αν δεν πάμε αυτή την Κυριακή για μπάσκετ τότε τα λέμε του χρόνου εκτός απροόπτου :P

nikon
07-12-2010, 11:26
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=54810&catid=3

Vlad βάλε τις χοντρές κάλτσες που έλεγες και τράβα εμείς σπίτι θα είμαστε.:P

muku
17-12-2010, 13:23
Αυτή την Κυριακή τι έχει το πρόγραμμα? Είμαι ετοιμοπόλεμος και με καινούριο παπούτσι :D Νιώθω σαν να έχω πάρει λίγη από την αύρα του MJ. Κάτι μου λέει ότι το ποσοστό ευστοχίας μου θα ξεπεράσει τα μονοψήφια νούμερα για πρώτη φορά :) O καιρός σήμερα φαίνεται βελτιωμένος, αλλά δεν έχω δει Πετρούλα ακόμα για να μιλήσω με βεβαιοτητα.

Valkyre
17-12-2010, 13:55
Καλοφορετα Vlad! O Nikon θα μας αφησει παλι για μια ακομη φορα, και καλα εχει υποχρεωσεις... Εμεις αν εχει καλο καιρο θα παμε, αν θες στειλε πμ να κανονησουμε! :)

nikon
17-12-2010, 14:15
Όχι και καλά έτσι :a122:.....θα σου στείλω mms με τα κοψίδια που θα τρώω στα ζεστά όταν εσύ θα παίζεις μπάσκετ με ψιλόβροχο και ψοφόκρυο.:makefun:

Valkyre
17-12-2010, 14:59
^^Θα περιμενω...

Valkyre
10-01-2011, 13:08
Vlad τι λεει το γονατο? Τουμπανιασε πολυ το δικο σου? Το δικο μου εκανε καρουμαπαλακι αλλα συνηθισμενου τυπου τιποτα τρελο.

muku
10-01-2011, 13:14
Μια περίεργη μελανιά έχει μόνο. Η οποία για κάποιο λόγο μοιάζει με γρατζουνιά. Πρέπει να έχεις αιχμηρά γόνατα μάλλον :D LOL

Valkyre
10-01-2011, 13:21
^^ ΧΑΧΑΧΑ ναι ειναι σαγρε απο τα πολλα χτυπηματα πια! :)

nikon
10-01-2011, 14:37
Άμα δεν μπορείτε αλλάξτε άθλημα παιδιά :makefun:.....καλά ήταν και χθες αλλά οι γιορτές μας πήγαν λίγο πίσω η κούραση είναι πιο μεγάλη σήμερα.:tired01:

Valkyre
10-01-2011, 14:42
^^ Τουλαχιστον αρχιζει παλι να μεγαλωνει η ημερα...

πως περναει ετσι ο καιρος ρε παιδια... οριστε καταθλιψη θα με πιασει παλι! χαχα :)

nikon
10-01-2011, 14:51
Αν είχε και φως από το χόκευ θα παίζαμε παραπάνω......και αν αντέχαμε βέβαια γιατί κάποιοι τα είχαν παίξει......μα που είναι αυτός ο Γιώργος;;;;:whistle:

Valkyre
10-01-2011, 15:15
ΟΥΟΥΟΥ για πλακα! :)

nikon
02-02-2011, 09:08
Απίστευτος.....εντάξει ο χειρισμός της μπάλας αλλά 1,67 και να καρφώνει από την εποχή του Webb (1,70) είχα να δω.:a014::respect7:

YouTube - 5'6 Aquille Carr Is The Most Exciting Player In High School This Year! What Do You Think?

Valkyre
02-02-2011, 09:28
Oι μαυροι απλα δεν εχουν αντιπαλο.... το βιντεο αυτο ειναι ενα απο τα πολλα που το αποδεικνυει περιτρανα...

Lefteris_X
02-02-2011, 11:38
καλά ο spud webb ήταν το κάτι άλλο....κυριολεκτικά πέταγε....περισσότερο απο τον jordan.

ο jordan είχε "πετότητα" χαχχααχαχ όπως το λέγαμε τότε = μπορούσε να μείνει "πετώντας" στον αέρα όσα δευτερόλεπτα ήθελε, ώστε να αυτοσχεδιάσει κίνηση / κινήσεις on-air όπως του ερχόταν στο κεφάλι. τίποτα προ-σχεδιασμένο στις κινήσεις (όπως σχεδόν όλοι οι Ευρωπαίοι και ΔΕΙ οι Έλληνες, άντε πλην του Σπανούλη με τα βίας)

καλός ο παραπάνω μικρός, αλλά όχι spu webb (και isiah thomas) δεν είναι.

ακόμα θυμάμαι παιχνίδια σε VHS, που μου έφερναν στα 80ς απο US οι Θείοι και μαθαίναμε μπάσκετ παρακολουθώντας τους άσσους της εποχής (απο Bird και Jabbar, έως James Worthy, Robinson, Ewing, κλπκλπκλπκλπ αμέτρητοι)...

αυτή όμως την φυσική κατάσταση + τον έξτρα τένοντα στα πόδια.........εμείς οι λευκοί δεν πρόκειται ποτέ να τα αποκτήσουμε.

reality bites.

ας μην φεύγαμε απο Αφρική πριν κάτι χιλιάδες χρόνια να μην ασπρίζαμε, να μην μειώναμε την physical structure μας και τότε...

θα παίζαμε μπάσκετ!


(χααχαχχααχαχ, καλό ε; )

nikon
02-02-2011, 12:20
Kαλά ο Webb δεν είχε και τίποτα άλλο εκτός το (υπερβολικό) άλμα δηλαδή τον χειρισμό που έχει ο μικρός δεν τον είχε......ο Thomas μπορεί αλλά ο Webb με τίποτα ειδικά η ντρίπλα 3-4 φορές κάτω από τα πόδια ήταν κλασσική του Thomas όπως εδώ στο 2:07.....

YouTube - The Real Isiah Thomas

ilias78
05-02-2011, 10:47
εχει κ ενα περιεργο στυλ στο σουταρισμα. σαν να την πεταει ειναι.

nikon
05-02-2011, 10:54
Καλά σε σχέση με κάποιους καταξιωμένους παίχτες του ΝΒΑ (το πιο πρόσφατο και κοντινό μας παράδειγμα ο Τσίλντρες) που είχαν σουτ για γέλια ο μικρός μια χαρά σουτ έχει.

Vicarious
05-02-2011, 14:37
Ψήνεται κανείς για μπασκετάκι την άλλη Κυριακή αν έχει καλό καιρό?

nikon
07-02-2011, 12:43
Κάθε Κυριακή πάμε Άγιο Κοσμά αν θες στείλε pm για λεπτομέρειες σε μένα, στον Valkyre ή τον georgios.

Valkyre
07-02-2011, 12:47
^^ Φιλε εμεις το κυριακατικο μπασκετακι με μελη του φορουμ το εχουμε καθιερωσει εδω και 2 χρονια σχεδον. Οποτε θες ευπροσδεκτος :)

muku
07-02-2011, 12:54
Τις προηγούμενες Κυριακές να υποθέσω δεν πήγατε έτσι. Αυτή είχε καλό καιρό αλλά δυστυχώς είχα επαρχιακές υποχρεώσεις :p Αυτή την Κυριακή όμως θα είμαι εδώ και θα δηλώσω παρόν :)

nikon
07-02-2011, 12:56
Λάθος υποθέτεις κανονικά πήγαμε εσύ δεν ήρθες.:P

muku
07-02-2011, 14:02
Καλά ρε, πριν 3 κυριακές είχε θύελλα lol. Τέσπα αυτή την κυριακή δηλώνω παρόν εκτός απροόπτου!

nikon
07-02-2011, 14:12
Πήγαμε και τότε που λες αλλά δεν υπήρχε ψυχή και καταλήξαμε στον Γιώργο για ps3.;)

muku
07-02-2011, 14:15
Πήγαμε και τότε που λες αλλά δεν υπήρχε ψυχή και καταλήξαμε στον Γιώργο για ps3.;)

lol, πες το έτσι γιατί με κουφάνατε. Πως να παίξεις με τέτοιο αέρα. Αν ήμουν εκεί σίγουρα θα κατέληγε κανένα σουτ στην παραλιακή :D

Valkyre
07-02-2011, 14:16
Νικο εκεινη την κυριακη παιξαμε 1 παιχνιδι μην εισαι ψευτης!

nikon
07-02-2011, 14:17
Όχι ρε c δεν ήταν αυτό είχε πολύ κρύο και μαυρίλα δεν είχε τόσο αέρα αν βρίσκαμε άλλον έναν θα παίζαμε.

EDIT: Ααααα ναι σωστά παίξαμε με μια παρέα και μετά έφυγαν και μείναμε 3.

Valkyre
07-02-2011, 14:18
Ρε ψευτη παιξαμε ενα παιχνιδι και μετα πηγαμε στο Γιωργο!

Valkyre
03-03-2011, 14:18
Γεια και χαρα φιλτατοι. Το γραφω εδω γιατι θελω να αρχισω να οργανωνομαι απο τωρα γιατι δεν ειναι ευκολο πραγμα.

Ειμαι στην αναζητηση ενος κλειστου γηπεδου μπασκετ το οποιο εγω και οποιος αλλος θελει, προτιθεμαι να νοικιαζω για καποια ωρα την εβδομαδα να παιζουμε σαν ανθρωποι ανεπηρεαστοι απο κρυο, καιρο γενικοτερα και φυσικα σε παρκε με ολα τα + που εχει αυτο.

Οσοι ενδιαφερονται, γνωστοι-αγνωστοι μπορουν να μου πουν. Το θεμα ειναι οτι ειναι δυσκολο να βρω γηπεδο. Οποτε ρωταω ολους (ακομα και αυτους που δεν τους ενδιαφερει) αν εχουν κατι στο νου τους να μου προτεινουν, δηλαδη καποιο γηπεδο που γνωριζουν οτι ειναι καλο και ειναι ανοικτο στο κοινο για ενοικιαση, τιμες, τηλεφωνα, γνωστους , οτιδηποτε μπορει να βοηθησει.

Επισης αν καποια παιδια ηδη νοικιαζουν και θελουν απλα ατομα, ας το πουν μπας και μπορεσουμε να συμμετασχουμε.

nikon
28-03-2011, 08:30
Ντροπή σας το παλικάρι ήξερε τόσο μπάσκετ και πήγε να σας μάθει, ήθελε και να σας προστατέψει και δεν τον αφήνατε.......είχε παίξει και 15 χρόνια στον Πανιώνιο......τώρα γιατί δεν μπορούσε να μας κερδίσει είναι άλλο θέμα.:d030:

Valkyre
28-03-2011, 13:44
Χαχαχα Νικο πως το ευαχριστηθηκααααααα :)

Εγω τον εκοψα απο την αρχη που μπηκε μεσα στο γηπεδο λες και μας εκανε την χαρη που επαιζε μαζι μας. Φροντισε να παρει στην ομαδα του και τον ψηλοτερο παιχτη και τελικα πηρε τα ....

Πολυ μου αρεσε που προσωπικα τον εκανα μαριονεττα περα δωθε και τον εστελνα μετα απο καθε κροσοβερ να ψαχνει την μπαλα και ετρωγε τα jumpshot μεσα στη μουρη του. Επισης μου αρεσε πολυ τα 2 ταπιδια που εφαγε στην μαπα απο τον Georgios παρολο που μας περναγε και αυτος ενα κεφαλι και 50 κιλα σε ογκο. Μου αρεσε ακομα περισσοτερο οταν αρχισε να βριζει τα Θεια και εβλεπε να χανει με τρελη διαφορα.

Αυτο ομως που μου αρεσε ακομα περισσοτερο ειναι οταν παραπονεθηκε που παιζουμε με το αμερικανικο στυλ (αλλαζει κατοχη η μπαλα μετα απο καλαθι) και ειπε οτι "ναι καλα αμα παιζαμε με το κλασσικο ευρωπαικο (βαζω καλαθι κραταω μπαλα) δεν το συζηταμε θα ειχατε...."

Αλλαζουμε λοιπον στο δευτερο παιχνιδι και παιζουμε ευρωπαικο να του κανουμε την χαρη, σκορ στα πρωτα 10 λεπτα?Εμεις μπροστα με 13-4 !!! (ναι Νικο 13 ημασταν κλεφτη οχι 12 κλεβεις την ιδια σου την ομαδα) χαχαχαχα!! Ε καπου εκει δεν αντεξε ο μεγαλος ασσος του Πανιωνιου αρχισε να ωρυεται οποτε και ψυχραιμα εγω ειπα "οκ παιδια δεν υπαρχει λογος για εκνευρισμους, και τελειωσαμε εκει" χαχααχ τσαντιστηκε ακομα περισσοτερο!

Κλαψα κλαψα κλψα, και ο χλεμπουρας δεν εκανε τιποτα σε ολο τον αγωνα γιατι τον κλειναμε εξαιρετικα εγω μπροστα και ο Γεωργιος πισω!

Απλα απολαυση! :D :P

ΥΓ: Ποσο τραγικα γελοιο, μη πω αλλη εκφραση ειναι να εισαι 1 κεφαλι ψηλοτερος με διπλασιο ογκο και να ζητας φαουλ με το σωμα απο καποιον παιχτη που ειναι το μισο του μισου απο εσενα! Και μετα μιλαγε για τα σκριν...χαχαχαχα ΕΠΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! :D

nikon
28-03-2011, 13:53
Eίναι πολλοί αυτοί που κατεβαίνουν με τουπέ επειδή κάποτε έπαιζαν σε ομάδα και στο τέλος τρώνε τα μούτρα τους και αυτό γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν την διαφορά του διπλού με διαιτητές με τα μονά που παίζεις και ο καθένας λέει αυτό που καταλαβαίνει (σε θέματα φάουλ κλπ).
Έλεγε ότι θα έριχνε μπουνιά λόγω ενστίκτου και ότι έτσι κάνει όταν του κάνει κάποιος τέτοιο σκριν και τα λέει για να μας προστατέψει από τις μπουνιές λες και στα ματς που έπαιζε όλοι του έκαναν το σκριν που ήθελε για να γλυτώσουν από τις μπουνιές του......άλλα ντάλα ειδικά άμα στραβώνει η φάση από εκεί που περίμενες ότι θα κάνεις πλάκα παρέα με τον δίμετρο φίλο σου ο οποίος είχε κατασκηνώσει στη ρακέτα.:a050:

Valkyre
28-03-2011, 14:01
Το θεμα ειναι οτι μπηκε με τουπε και πηρε απο τα τρια το μακρυτερο. Και οχι μια, δυο φορες. Και οχι με μικρη διαφορα αλλα με χαωδη διαφορα. Δεν ειναι ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια φορα που κερδιζω "παιχταρες" απο ομαδα. Τον πονεσε πολυ.

Και το χαρηκαααααααααααααααα... :D :P

teddy
31-03-2011, 18:09
ονομα δεν εχει αυτος ο παιχτης????ή φοβαστε μηπως σας κανει μηνυση?

Vicarious
31-03-2011, 18:52
Ρε παίδες σόρρυ απλά δεν έβλεπα το θέμα και νόμιζα ότι το έχετε κόψει το άθλημα.
Αν Ψηνεστε για Κυριακή να έρθει και ένας άσχετος που έχει να παίξει χρόνια μπάσκετ, έρχομαι. Αν το επιτρέπει και ο καιρός...!
Θα στειλω pm το Σάββατο.

Valkyre
31-03-2011, 19:01
ονομα δεν εχει αυτος ο παιχτης????ή φοβαστε μηπως σας κανει μηνυση?

Λολ το μικρο του παιζει και να μας το ειπε, αλλα δεν το θυμαμαι εγω! Σιγα απο την περιγραφη και μονο αν μας διαβαζει ξερει πολυ καλα ποιον λεμε! :)

Geonik φυσικα φιλε και δεν το εχουμε κοψει το αθλημα! Ουτε καν! :)

nikon
01-04-2011, 08:18
ονομα δεν εχει αυτος ο παιχτης????ή φοβαστε μηπως σας κανει μηνυση?Δηλαδή ρε Θόδωρα αν σου πούμε Πολύκαρπος Φουφουτίδης τι θα γίνει;;;;;.....έπαιζε σε Πανιώνιο και ΠΑΟ (έτσι είπε) δεν ήταν και διεθνής.
Μήνυση εμείς έπρεπε να του κάνουμε γιατί παραλίγο να μας κάνει να ξεχάσουμε και αυτά τα λίγα που ξέρουμε.

Lefteris_X
01-04-2011, 10:14
ρε σεις!

Θέλετε να με να έρθω κι εγώ την Κυριακή, που έπαιζα στην ΑΕΚ εφηβικό και επειδή έχω αμέτρητα χρόνια να παίξω, χώρια διαφορα μόνιμα κουσούρια απο τραυματισμούς, να με ταπώσετε άσχημα, να χαρείτε;

Θα προσφέρω ευχαρίστηση! (λολ)

αλλά το λέω: δεν παίζω κάτω απο την ρακέτα....άσσος, δυάρι, άντε το πολύ τριάρι.....αν μου τα πρήξετε για ρημπάουντ, θα σας αφήσω να με βαράτε μόνο...:D είπαμε ευχαρίστηση πάνω απ όλα!


ΥΓ: για να μην παρεξηγηθώ / παρερμηνευτώ, τα παραπάνω - το στύλ / υφάκι που χρησιμοποίησα ήταν για να σαρκαστώ την παραπάνω κατάσταση που περιέγραψαν τα παιδιά. εννοώ ότι είμαι υπέρ των παιδιών δηλαδή και κατά του ύφους "έπαιζα εκεί ή έπαιζα αλλού".....ε και; λέω εγώ; στο γήπεδο είμαστε όλοι ίσοι. μορφωμένοι - όχι και τόσο μορφωμένοι, ωραίοι και όχι τόσο ωραίοι (άσχημος άνθρωπος δεν υπάρχει), κοντοί - ψηλοί, νυν παίχτες - πρώην παίχτες - street παίκτες, όλοι είμαστε τα ίδια και είμαστε ίσοι, αφής στιγμής πατάμε πόδι στο γήπεδο. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Το μοναδικό "παραθυράκι" για καμιά "μαγκιά" / κοντρίτσα υπό ευγενείς συνθήκες πάντα, είναι το τελικό νούμερο στο σκόρ...:D

Valkyre
01-04-2011, 16:48
Παιδια το εχουμε πει αρκετες φορες. Καθε κυριακη καιρου επιτρεποντος εμεις κατεβαινουμε Αγ. Κοσμα εκτος συγκλονιστικου απροοπτου.

Το θερινο προγραμμα λεει καθε κυριακη 4 το μεσημερι μαζευομαστε και παιζουμε οσο τραβαει η ψυχη μας.

Ευπροσδεκτοι ολοι, ειτε εχουν παιξει στην Α1 (αλλωστε εχουμε παιξει πολλες φορες με παιδια απο ομαδες απλα αυτο ειχε ιδιαιτερη απολαυση λογο του ολου "τουπε") ειτε εχουν παιξει μπασκετ μονο στο μπλεηστεσιον. :)

teddy
02-04-2011, 12:52
Δηλαδή ρε Θόδωρα αν σου πούμε Πολύκαρπος Φουφουτίδης τι θα γίνει;;;;;.....έπαιζε σε Πανιώνιο και ΠΑΟ (έτσι είπε) δεν ήταν και διεθνής.
Μήνυση εμείς έπρεπε να του κάνουμε γιατί παραλίγο να μας κάνει να ξεχάσουμε και αυτά τα λίγα που ξέρουμε.

ρωταω επειδη τον ειρωνευεστε και δεν λετε το ονομα του...
ειναι λιγο κατινια αυτο,αλλα δεν ειναι δικο μου θεμα!
αν και απο την περιγραφη παει το μυαλο μου καπου...αν το μικρο του ειναι γιωργος κιολας....το 'χω!!!

nikon
02-04-2011, 13:02
Δηλαδή τι νομίζεις ότι το κρατήσαμε αλλά δεν το λέμε;;;;.......ή μήπως φοβηθήκαμε αν τον ξέρει κανείς από εδώ μέσα και του το σφυρίξει;;;;
Καμία ειρωνεία Θοδωρή τα γεγονότα είναι αυτά και μάλιστα εγώ έκατσα και του είπα που είχε άδικο άσχετα αν δεν τα βρήκαμε στο τέλος τώρα αν εσύ το θεωρείς κατάντια δικό σου θέμα.

teddy
02-04-2011, 13:19
ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΩΣΤΑ ΒΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!κατινια ειπα,οχι καταντια!!!

οπως ειπα και συμφωνησες,ειναι δικο μου θεμα το πως θεωρω μια τετοια περιπτωση,αλαλ τελικα πες μου,το ξερετε το ονομα ή οχι??

nikon
02-04-2011, 13:46
Kαι όλο λέω να πάω οφθαλμίατρο και όλο το αναβάλω :a045fgf:.....εγώ αλήθεια σου λέω δεν κρατάω ποτέ ονόματα ειδικά με όσους βλέπω για πρώτη φορά και μετά δεν τους ξαναβλέπω.
Ξαναλέω δεν ειρωνεύομαι γιατί το παλικάρι ήξερε μπάσκετ και πολύ καλύτερο από εμάς αλλά προσπαθούσε με λάθος τρόπο να το δείξει άσε που έπρεπε να παίζουμε όπως ήθελε εκείνος......ε sorry ρε c αλλά δεν γίνεται να μην κάνεις και λίγη πλάκα με τέτοιες καταστάσεις......η πλάκα είναι κατινιά;;;;

Valkyre
02-04-2011, 14:40
Θοδωρη, καμμια ειρωνια και καμμια κατινια. Εγω τουλαχιστον, αλλα και οι υπολοιποι οπως ειπε ο Νικος μιλαμε ευθεως. Ο ανθρωπος ηταν αξεστος. Ηταν αγενεστατος και το τραγικο της υποθεσης ειναι οτι αν καποιος ηταν ειρωνικος, ηταν αυτος. Που μας κοιταζε λες και ειμαστε τιποτα χλεμπουρες, ασχετοι. Εχω παιξει με πολυ καλυτερους παιχτες απο αυτον και που επαιζαν επαγγελματικα και δεν ηταν τα παλικαρια ουτε ειρωνικοι ουτε τιποτα. Ηταν καθωσπρεπει.

Εγω τα ειπα και στον φιλο του, ο οποιος ηταν μια χαρα παιδι και ηρθε και μου ζητησε συγνωμη για την συμπεριφορα του αλλου(συγκεκριμενα μου ειπε να τον γραψω στα @@ μου) και του ειπα μαλιστα οτι δεν υπαρχει προβλημα μαζι του αλλα δεν μπορω να δεχτω τετοια συμπεριφορα.

Απο την στιγμη λοιπον που συμπεριφερθηκε με τον τροπο που συμπεριφερθηκε δεν οφειλω σε καμμια περιπτωση να τον σεβαστω, ουτε να θυμαμαι το ονομα του ουτε τιποτα. Εχασε το δικαιωμα αυτο με το στυλ που πλασαρε και τις χριστοπαναγιες που εριχνε καθε λιγο και λιγακι. Σιγα μην νιωσω και ηθικα ασχημα για παρτη του που σχολιασα το γεγονος στο φορουμ.

Dragonpaul
02-04-2011, 14:53
Guys, αν τα καταφερω μπορει να ερθω κι εγω αυριο. Αν και ζυγιζω πλεον οσο η Αυστραλια (μικρη ηπειρος θα μου πεις...), ισως μπορεσω να παρω τα ποδια μου.
Ειναι εκει που θυμαμαι? Αγιο Κοσμα στις 16.00? Απλα δεν ειμαι ακομα σιγουρος, επειδη ειναι λιγο τουρλουμπουκι το προγραμμα μου. Βασικη προϋποθεση, βεβαια, να εχει και καλο καιρο.

EDIT: Ρε γμτ, δε με βλεπω να τα καταφερνω... :(

nikon
04-04-2011, 07:35
Κανείς σας δεν ήρθε πάλι;;;;;......έχετε μείνει όλοι από απουσίες.:P

Δημήτρη αυτός που σου έλεγα χθες δες στο 1:43 που φτάνει......1,80 ο τύπος.:respect7:

YouTube - Jacob Tucker 2011 Dunk Video

Valkyre
04-04-2011, 12:28
Φιλε παιζει να εχει το μεγαλυτερο αλμα που εχω δει απο λευκο στο μπασκετ...

Πρεπει να ειναι η εξαιρεση στον κανονα που λεει white men cant jump!

Αρρωστια....

nikon
07-04-2011, 09:26
Η νέα τρέλα είναι το SLAM BALL

Στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού έχει κάψει καρδιές και είναι η νέα τρέλα των μπασκετικών και όχι μόνο.

YouTube - Slam Ball - Top Plays

YouTube - SlamBall Video!

Πολύ μ'αρέσει......κάτι σαν το ΝΒΑ JAM αλλά με τραμπολίνα.:P

jimspy
07-04-2011, 09:31
koryfaio....epiteloys to mpasket egine endiaferon(xexe)

Valkyre
07-04-2011, 09:32
Eιναι καιρο το Slam Ball, εχει γινει πολυ της μοδας. Και στο all star weekend διοργανωνονται events σε σχεση με το slam ball (διαγωνισμοι καρφωματων κλπ κλπ)

Μαλιστα ειδικα φετος θεωρω οτι ο διαγωνισμος καρφωματων απο τους πιτσιρικαδες των slam ball ηταν καλυτερος απο τον κανονικο αντιστοιχο διαγωνισμο του all star game!

προσωπικα το βρισκω χαβαλεδιαρικο, αλλα και αρκετα retarded...! :P

nikon
07-04-2011, 09:35
koryfaio....epiteloys to mpasket egine endiaferon(xexe)


Εδώ χθες έβλεπες χάντμπολ το μπάσκετ "επιτέλους" έγινε ενδιαφέρον;;;;:P

MajereMP44
07-04-2011, 09:42
To NBA JAM είναι αυτό!!!

nikon
15-04-2011, 09:45
Ένα ξεχωριστό αφιέρωμα ετοιμάζεται για τον μεγάλο Μάικλ Τζόρνταν που θα ονόμαζεται: «Ο αήττητος».

H LK12 Productions μάζεψαν ένα μεγάλο υλικό από τον μεγάλο Air που ξεπερνά σε διάρκεια τα 500 λεπτά και δημιουργούν ένα βίντεο με τις καλύτερες στιγμές του που θα έχει διάρκεια 20 λεπτό. Ένα βίντεο όμως που θα είναι διαφορετικό απ’ όλα τα άλλα. Πάρτε μια μικρή γεύση…

YouTube - Michael Jordan "Invincible" Trailer (2011)

:a014::a014::a014::a014::a014::a014::a014:


(http://www.youtube.com/watch?v=ClmvS5qJ8iA&feature=player_embedded)

Aphelian
15-04-2011, 10:11
:a014:We are not Worthy:a014:

Valkyre
15-04-2011, 10:37
To εχω πει απειρες φορες Jordan = Basket.

Οποιος δεν το αναγνωριζει αυτο 2 τινα υπαρχουν:

α) δεν τον ειδε ποτε να παιζει (το να καθεσαι και να τον βλεπεις μετα απο χρονια στο youtube και σε ντοκυμαντερ, δεν ειναι ουτε στο ελαχιστο το ιδιο με τον να τον βλεπεις καθημερινα να εξελισσεται και να δικαιολογει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ το hype που τον ακολουθουσε)

β) Υποστηριζε καποια αλλη ομαδα και "πονεσε" αρκετα.

ΥΓ: Υπαρχει και μια "γ" επιλογη που δεν θα την αναφερω καν γιατι ειναι λιγο εως πολυ "κακη"¨. :P

Εχω ποσταρει πολλα βιντεο γι αυτον στο θρεντ με τους μεγαλους αθλητες. Μπορω να γραφω σελιδες ολοκληρες γι αυτον τον παιχτη και παλι δεν θα ειναι αρκετο (μην φοβαστε δεν θα το κανω).

Κομπι, Λεμπρον, οποιοσδηποτε μπορουν να παρουν 37 δαχτυλιδια. Τζορνταν δεν θα γινουν ποτε. Και οχι δεν εννοω το κλασσικο "Τζορνταν δεν θα γινουν γιατι δεν θελουν να γινουν, θελουν να γινουν Κομπι και Λεμπρον" και γι αυτο θα το ξαναδιατυπωσω πιο σωστα:

"Τζορνταν δεν μπορουν να γινουν γιατι δεν εχουν ουτε τα skliis, oυτε το comppetitive drive του (μην το μπερδεψετε με το drive στην μπασκετα που λεμε), ουτε τα fundamentals, ουτε το μυαλο, ουτε το δεος που προκαλουσε μεσα στο γηπεδο."

Η διαφορα του Τζορνταν με αυτους τους παιχτες ειναι ΧΑΩΔΗΣ και οχι δεν ειμαι υπερβολικος. Ξαναλεω οποιος τον ειχε ζησει την περιοδο που επαιζε, ξερει πολυ καλα τι εννοω. Εχω δει Κομπι, εχω δει Λεμπρον, εχω δει Wade, εχω δει το ΝΒΑ των 00's, ομως εχω δει και των 80'ς 90΄ς. Εχω δει την καρριερα και των νεων και των παλαιων. Το οτι οι παιχτες και οι προπονητες προ Τζορνταν εποχης, οι προπονητες και οι παιχτες της Τζορνταν εποχης αλλα και οι προπονητες και οι παιχτες του σημερα θεωρουν αδιαμφησβητητο γεγονος οτι ειναι ο καλυτερος παιχτης ολων των εποχων τα λεει απλα και συνοπτικα ολα. Αν καποιοι πιστευουν οτι ξερουν καλυτερα απο αυτους, η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.

Ο ανθωπος πρεπει να ειναι ο μοναδικος αθλητης που τα παιχνιδια του εχουν συγκεκριμενες ονομασιες εξαιτιας του. The Arrival, The Comeback, The Shot, The Last Dance, The Flu game, The Shootout, Bad Boys, The Shrug, Father's Day, Double Nickel, George Karl Game, Stan Van Gundy Game, Gerald Wilkins Game, Stackhouse Game, The Shot 2, 69, κλπ κλπ

ΥΓ: ναι η διαφορα ειναι ΧΑΩΔΗΣ (με κεφαλαια)

Αν θελετε σας το αναλυω αυτο με δικη σας ευθυνη! :)

Valkyre
23-05-2011, 17:31
Tρελο μπασκετικο ΣΚ μας περασε! Νικο οχι μονο παιξαμε το σαββατο ενα 3ωρο, πηγα και την κυριακη και παιξαμε απο τις 4 μεχρι τις 8 το βραδυ λολ...

Κυριακη επρεπε να ερθεις Νικο, δεν ειχε την νταλα του σαββατου και ηταν πολυ πιο δροσερη ημερα. Το σαββατο ηταν αποπνικτικα εντελως.

nikon
24-05-2011, 08:33
Αφού σου είπα ρε c την Κυριακή είχα καλέσει φίλους στο σπίτι για μάσα......καλά ήταν και Σάββατο.

Valkyre
24-05-2011, 10:13
Πφφφ μασα.... και μετα ολο παραπονιεσαι για τις επιδοσεις του!

criter
24-05-2011, 16:10
Τωρα που η θερμοκρασια περναει τους 30 βαθμους, πως θα μπορειτε να παιζεται; Πιο πολυ για ρακετες στην παραλια θα ειναι η φαση με τη ζεστη, που εχει και ωραιες παρουσιες τριγυρω;) Εκτος αν παιζεται να καψετε θερμιδες πριν πατε στην παραλια :p

Πλακα κανω, οπως και στο αλλο thread Val, θελω να ερθω και εγω μια κυριακη να παιξουμε.

Valkyre
24-05-2011, 16:22
^^ Μην το γελας.... το καλοκαιρι ειναι πολυ πολυ δυσκολα τα πραγματα... μιλαμε για ψησιμο κανονικο... γι αυτο ψαχνουμε μια γηπεδαρα να ειμαστε πιο ανετοι και να μην σκοτωνομαστε στα γηπεδα του Αγ. Κοσμα τα οποια οσο πανε και χειροτερευουν σε αθλιο βαθμο...

criter
24-05-2011, 16:40
Τουλαχιστον αμα εχει προβολεις και παιζεις βραδακι καλα θα ειναι, ασε που οταν ειναι διπλα στη θαλασσα ειναι αλλιως, κανεις και μια βουτια (που λεει ο λογος)

Valkyre
24-05-2011, 16:41
^^ Δεν εχει προβολεις! Ειναι χαλια μαυρα αστα!

Vicarious
24-05-2011, 19:37
Για το καλοκαίρι προτείνω beach volley παιδιά!! Φοβερή γυμναστική! και κάνεις και βουτιά μετά αν θέλεις..! ;D

Εγώ προσωπικά μισώ τις ρακέτες, αν και αγαπώ το τεννις. Τις θεωρώ ανούσιο πράγμα εντελώς. Απλά λιώνεις στον ήλιο χωρίς απαραίτητα να γυμνάζεσαι.

Beach volley και για καλύτερη γυμναστική, volley στην θάλασσα με το νερό μέχρι λίγο κάτω από τα γόνατα, που δροσίζεσαι και όποτε θέλεις, ή στην αμουδιά!

Valkyre
25-05-2011, 09:24
Που κολαει το βολευ και το τεννις/ρακετες με το μπασκετ βρε τρελε? Το θρεντ δεν ειναι θρεντ γυμναστικης αλλα θρεντ μπασκετ! χαχα:)

Εμεις δεν πτοουμαστε εχουμε παιξει ουκ ολιγες φορες και με 40 βαθμους! :)

Δεν μασαμε λεμε! Οχι οτι το βολευ και τις ρακετες τις σνομπαρουμε, οταν παμε παραλια τις τιμαμε ιδιαιτερως! Αλλα το μπασκετ ειναι μπασκετ! :)

Vicarious
29-05-2011, 18:35
Σωστός είσαι αλλά παρασύρθηκα γιατι είπε κάποιος πιο πάνω κάτι για ρακέτες..

Valkyre
30-05-2011, 00:31
Νικο νομιζω σημερα επικοινωνησαμε απιστευτα μεσα στο γηπεδο! Το ευχαριστηθηκα πολυ!

nikon
30-05-2011, 08:11
Όντως ήταν πολύ καλή μέρα χθες σε ότι αφορά την συνεργασία μας.....ξέρεις ότι όποιος κόβει στη ρακέτα από εμένα έχει σίγουρη πάσα ακόμα και αν έχω σηκωθεί για σουτ το θέμα είναι είναι να ξέρει ο άλλος πως παίζω και να περιμένει πάντα την πάσα όπως εσύ αλλιώς το πιο πιθανό να φάει την μπάλα στη μούρη :P.....έτσι μ'αρέσει να παίζω και έτσι παίζω πάντα.;)

YΓ: Μολις τωρα γυρισα απο τον Στελιο που παιζουμε μπασκετ τον οδοντιατρο...καλος ειναι, αν φανταστεις οτι τους απεφευγα οπως ο διαβολος το λιβανι, δεν μπορω να πω ηταν εξαιρετικος!

Valkyre
30-05-2011, 11:55
Mα κι εμενα αυτο μου αρεσει γι αυτο κοβω ολη την ωρα μεσα στη ρακετα. Το μισο μπασκετ ειναι η κινηση χωρις την μπαλα. Γι αυτο κι εγω σου λεω οτι ωρες ωρες που εχω εγω την μπαλα εξω απο τη ρακετα και εχω τραβηξει 2 αμυντικους πανω μου, περιμενω καποιος να κοψει μιας και η ρακετα ειναι ανοιχτη.... αλλα κανεις! :(

Παντα συννενοουμαστε μεσα στο γηπεδο αλλα χθες ηταν απλα λες και ηξερε ο ενας την σκεψη του αλλου. Εγινε απιστευτο κομπο! :D

nikon
30-05-2011, 12:12
Mα κι εμενα αυτο μου αρεσει γι αυτο κοβω ολη την ωρα μεσα στη ρακετα. Το μισο μπασκετ ειναι η κινηση χωρις την μπαλα. Γι αυτο κι εγω σου λεω οτι ωρες ωρες που εχω εγω την μπαλα εξω απο τη ρακετα και εχω τραβηξει 2 αμυντικους πανω μου, περιμενω καποιος να κοψει μιας και η ρακετα ειναι ανοιχτη.... αλλα κανεις! :(Αυτός που πρέπει να το κάνει αλλά δεν το κάνει γιατί παίζει στατικό μπάσκετ είναι ο Ανδρέας εγώ αυτό που πρέπει να κάνω είναι να σε σκρινάρω αλλά συνήθως το κάνω τσάμπα.:P

Valkyre
30-05-2011, 12:23
Απο τον Αντρεα το περιμενω ναι και πολλες φορες ειναι κυριολεκτικα αδειος ο χωρος αλλα αυτος ειναι τα ζωα μου αργα. Εν τω μεταξυ το αστειο ειναι οτι ενω εχει αδεια την ρακετα και δεν κανει κινηση, ε εγω βαριεμαι να περιμενω μια ωρα να το καταλαβει και ξεκιναω το drive και ο θεος τοτε ερχεται μεσα στη ρακετα παραλληλα με εμενα! Αλλα ειναι πλεον αργα γιατι εχουμε στριμωχτει 4 μαντραχαλεοι στο ιδιο σημειο. Αυτα τα σκηνικα ειναι πολυ FAIL! Το screen δεν το παιρνω μερικες φορες ακριβως γι αυτο τον λογο γιατι θελω να τραβηξω 2 απανω μου και να ανοιξω χωρο στη ρακετα.

Εγω δεν θελω να οργανωνω γιατι απο οτι φαινεται ειμαι ο μοναδικος "ψηλος" (χα!!) που θα κουνηθει χωρις την μπαλα για να κοψει μεσα. Οποτε εξυπακουεται οτι αλλος πρεπει να οργανωνει και δη εσυ. Απλα καμμια φορα θελω να βγαλω κι εγω μια ωραια πασα και βλεπω πολλες ευκαιριες αλλα καμμια κινηση απο τους αλλους :(

ΥΓ: Το γονατο νταξ?

nikon
30-05-2011, 12:45
Mπααααα πονάει ακόμα έχω πλακωθεί στην counterpain από χθες.....δεν την έφαγα στο γόνατο την έφαγα στο πλάι και λίγο πιο κάτω αλλά δεν περίμενα να με πονάει τόση ώρα και τόσο πολύ.

Valkyre
30-05-2011, 12:51
Εμενα εχει πριστει το σαγονι μου απο την αγκωνια του Αντρεα. Ησουν εκει οταν το επαθα πλακα πλακα? Τυχερος ημουν... λιγο πιο πανω και δεν θα εκανα απλο καθαρισμο σημερα στο Στελιο... λολ

nikon
30-05-2011, 12:55
Όχι πρέπει να είχα φύγει.....και ο Γιώργος μου έκατσε μια αγκωνιά στον ώμο και πονάει και αυτός λιγότερο βέβαια από το πόδι.....τι ωραία που περνάμε.:P

Valkyre
30-05-2011, 12:59
Α καλα το δικο μου ηταν εντυπωσιακο την εφαγα στον αερα και δυνατα στο κατω σαγονι ευτυχως στο πλαι. Οντως ωραια περναμε! :)

Χθες παντως ενιωθα γενικα καλα, εννοω ενιωθα ξεκουραστα και δυνατα τα ποδια μου χωρις να ποναω στα καλαμια. Ειχα καιρο να νιωσω ετσι. Και τελικα το γαλα εκανε ολη τη δουλεια για να φυγει ο πονος!

nikon
03-06-2011, 10:09
33+ βαθμούς λένε για την Κυριακή όποιος θέλει να χάσει εύκολα 2-3 κιλά ας έρθει για μπασκετάκι.:P

Valkyre
03-06-2011, 10:38
αληθεια για 33αρι λενε?

Να σου πω μηπως να το καναμε και σαββατο? :P

nikon
03-06-2011, 12:44
Για Σάββατο μέσα για και Σάββατο νο γουεϊ μαϊ φρεντ.:nono:

Valkyre
03-06-2011, 16:28
Oκ εχε το νου σου για αυριο, περιμενω να δω τι θα πουν οι δικοι μου. Ο Στελιος (ο γιατρος) θα ερθει μαλλον. Θα σε ενημερωσω!

Valkyre
10-06-2011, 16:48
ΑJ 2011 μολις εφτασαν σπιτι! :D :P

Me: Happy :D

nikon
10-06-2011, 19:28
Αυτά μάλιστα όχι σαν τα 2010 με το φιλιστρίνι στο πλάι.:P