PDA

View Full Version : Apple is Gay



Chill
19-05-2008, 22:29
Σε πρόσφατη έρευνα, 757 ομοφυλόφιλοι ανέδειξαν την Apple ως την πιο «gay friendly» εταιρεία στον τομέα της τεχνολογίας.

Η Apple κέρδισε την πρώτη θέση ανάμεσα στις εταιρείες τεχνολογίας με το 39% αυτών να δηλώνει ότι το brand name της Apple είναι ιδιαίτερα φιλικό προς τους ομοφυλόφιλους.

Την πρώτη θέση ανάμεσα σε όλες τις εταιρείες παγκοσμίως κέρδισε η Bravo (η οποία επιλέχθηκε από το 52% των χρηστών) ενώ στην τελευταία θέση βρίσκεται η Samsung.

Η έρευνα διεξήχθη από την Clark, Martire & Bartolomeo για λογαριασμό της Prime Access (διαφημιστική εταιρεία ηγέτης στην κοινωνία των ομοφυλοφίλων) και της PlanetOut (μεγάλη ομοφυλοφιλική κοινότητα).

Πρόκειται για μία από τις μεγαλύτερες και πιο αναλυτικές έρευνες για τις καταναλωτικές συνήθειες των ομοφυλόφιλων και την αντίληψή τους για τις εταιρείες.

Το 68% των ερωτηθέντων απάντησε ότι προτιμά να κάνει τις αγορές του από εταιρείες που θεωρούνται gay friendly ενώ η εικόνα μιας εταιρείας διαμορφώνεται από μια πληθώρα παραγόντων, τις διαφημίσεις της, τα καταστήματά της, τα προϊόντα της.

Σύμφωνα με τον επικεφαλής της έρευνας οι ομοφυλόφιλοι είναι εξαιρετικά δυνατοί καταναλωτές σε μια μεγάλη ποικιλία προϊόντων, μεταξύ αυτών και ηλεκτρονικών.

Πηγή: e-go.gr (http://new.e-go.gr/tech/article.asp?catid=7386&subid=2&tag=5076&pubid=1046542)

http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/gay-test.jpg

Κανέναν apple user έχουμε άραγε στο forum :giggle:?

DarkUSS
19-05-2008, 22:32
Τον ΝοnBorn νομίζω... :rofl:

Σοβαρά τώρα, έλεος με τι ασχολούνται...:banghead:

Valkyre
19-05-2008, 22:34
εμενα!Εχω ipod και αν ποτε αποφασισω να παρω αλλο υπολογιστη θα ειναι Mac.Δεν θα δωσω ουτε ευρωσεντ σε λειτουργικο συστημα του Βασιλακη το οποιο ειναι κατα τη γνωμη μου ενα αισχος και μισο.

tasioskis
19-05-2008, 22:41
πες μου τον υπολογιστη σου να σου πω ποιος εισαι.....
κωστα αλλαξε την υπογραφη σου
λυκε αλλαξε το κινητο σου...

Chill
19-05-2008, 22:43
εμενα!Εχω ipod και αν ποτε αποφασισω να παρω αλλο υπολογιστη θα ειναι Mac.Δεν θα δωσω ουτε ευρωσεντ σε λειτουργικο συστημα του Βασιλακη το οποιο ειναι κατα τη γνωμη μου ενα αισχος και μισο.

Έπαιζες και rogue που ειδικεύεται στο backdoor......shadowstep, backstab και δεν συμμαζεύεται...... ωχ ωχ ωχ δεν μας τα λες καθόλου μα καθόλου καλά :rofl:!!!!!!!!!!!

Valkyre
19-05-2008, 22:46
ενω εσυ που εκανες female priest τι ησουν?Μαλλον σου αρεσαν τα αγορακια!Πιανεις και πιο ευκολα συζητηση με female!Ξερεις τωρα!Μαλλον διαλεξες την ευκολη λυση κανοντας female avatar παρα εγχειρηση αλλαγης φυλου! ΧΑΧΑΧΑ :D :D :evil: :evil:

j/k :D

Chill
19-05-2008, 22:56
Ωχ μας πιάσανε :D. Λοιπόν πάω για χαλάουα back σε κανένα μισάωρο!!!! Αύριο είναι το μεγάλο ταξίδι για την ΚΑΖΑΜΠΛΑΝΚΑ!!!! Danna internanional rulez

This message created by an apple user


NOT!!!!!!

ax0a0x0a0x0ax0a0x0a0xa0x

Ε προτιμώ το avatar μου να έχει bouncing balls και γυμνασμένους σηκωμένους γλουτους παρά ξυρισμένο στήθος με φέτες κοιλιακούς :P. Άσε και μην μου θυμίζεις το AOC πάλι (θέλω να κοιμηθώ νωρίς σήμερα :P) γιατί είμαι 2 quest μακριά από τα να πηδήξω την whore mistrees της tortage (ΜΕ ΤΟ FEMALE AVATAR ΜΟΥ LOLOLOLOLOLOLOLOL). I LOVE THIS GAME!!!!!

Valkyre
19-05-2008, 22:57
O Conan ειναι gay

Chill
19-05-2008, 23:02
Ηell no!!!! Να μου έλεγες για τον Malfurion να το καταλάβω αλλά ο CONAN? NO F*CKING WAY!!!!!

Valkyre
19-05-2008, 23:04
Aπλα αντιδραση ηθελα να δω χιχι :D

NonBorn
19-05-2008, 23:19
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει gay τσαμπιά?? :D:D

Να δούμε πόσο gay θα είναι oi 2 τετραπύρηνοι XEON στο folding Τάσο...

Tek_Killa
19-05-2008, 23:21
E μετα απο αυτο, εχω κι αλλη σοβαρη δικαιολογια για να τους τη λεω στη δουλεια που εχουν 5-6 mac... :D Mου εχουνε ζαλισει τα @@ τα αφεντικα μου πως τα mac ειναι καλυτερα και πανε και σκανε του κοσμου τα λεφτα σε trendyδες mac... Mac-άκες τους φωναζω... :Ρ

tasioskis
19-05-2008, 23:24
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει gay τσαμπιά?? :D:D

Να δούμε πόσο gay θα είναι oi 2 τετραπύρηνοι XEON στο folding Τάσο...


τωρα που το σκεφτομαι παντα μου αρεσε η danna... επισης οταν χτυπαει το κινητο μου εχω βαλει το βιντεο του πανουση απο την ταινια δρακουλας των εξαρχειων...πιστευω να καταλαβατε τι εννοω....
αγεννητε το εσωσα?????

leone
19-05-2008, 23:27
και νομιζα οτι μονο εγω ειχα φτιαξει rogue :p

οτι και να λενε τα MAC ειναι υπολογιστες, ολα τα αλλα ειναι απλα μηχανηματακια....

TopGunZ
19-05-2008, 23:38
Το ότι έχουμε πλέον και μεγάλες έρευνες για τους ομοφυλλόφιλους το πιάσατε?

Και θυμάμαι τον καθηγητή μου στο μάρκετινγκ που μας έλεγε γιατί όλοι βαλθήκανε να μας περάσουνε την ομοφυλλοφιλία σαν κάτι φυσιολογικό..GLB...Gay-Lesbian-Bisexual...το μεγαλύτερο έτοιμο τάργκετ γκρουπ που αριθμεί παγκοσμίως 500μύρια κομμάτια. Τι πιο εύκολο για μια εταιρεία από το να απευθυνθεί σε μια έτοιμη αγορά...έ ρε σοβιέτ που μας χρειάζεται...

Katana
19-05-2008, 23:53
Το ότι έχουμε πλέον και μεγάλες έρευνες για τους ομοφυλλόφιλους το πιάσατε?

Σωστός ο Jim.Πλέον έχουν εμπορική δύναμη οι gay και όποιος το αντιληφθεί/εκμεταλλευτεί εγκαίρως, θα γίνει πλούσιος. ;)

Kαι εγώ έχω ipod, αλλά μαύρο, κατάμαυρο!(περιμένω τον Chill να κάνει συνειρμούς :p)

personGR
19-05-2008, 23:56
Χαζοαμερικάνοι είναι αυτοί με gay καταστάσεις θα ασχολούνται, δεν τους έχω άξιους για τπτ παραπάνω...
Είχα μεχρι τώρα 3 ipods και θέλω να πάω για mac..:D:D:D