PDA

View Full Version : WiiFit Vs Γυμναστηρια



nikon
17-05-2008, 18:40
το wii fit είναι πολύ καλό και κάνει δουλεία. Αν δεν έχεις χρόνο για γυμναστήριο είναι ότι πρέπει.
Tι παραπάνω κάνει δηλαδή το Wii fit από το να σου δείχνει μια μπάρα με το πόσο καλά έκανες μια άσκηση;
Αν θέλεις να γυμναστείς και έχεις όρεξη να το κάνεις δεν θες κανένα Wii fit τη γυμναστική την κάνεις για τον εαυτό σου όχι για να κάνεις ρεκόρ και να γράψεις το όνομα σου στην λίστα με τους top scorers.
Αν δεν έχεις ώρα να τρέχεις στα γυμναστήρια το Wii fit σου βρίσκει;
Την ώρα που θα φας στο σπίτι για να παίξεις με το Wii fit την ίδια ώρα θα φας και στο γυμναστήριο.
Tο πρόβλημα είναι η μισή ώρα να πας και να έρθεις στο γυμναστήριο;

vasses
17-05-2008, 18:42
To Wii θα μεινει στην ιστορια σαν η κονσολα που την αγοραζουν ολοι και δεν την παιζει κανενας μετα...

Ελπιζω και εγω παντως οτι αυτο δε θα γινει παραδειγμα για το τι θα δουμε στο μελλον γιατι αλλιως χαθηκαμε

ayto xanapesto pote stin istoria enos proiontos den to agorazan oloi kai meta den epaize kaneis.
Einai sigouro oti proothoune toso to wii oste parousiazoune pseutika stoixeia poliseon i logiki etsi leei asxeta an theloune na mas peisoun gia to antitheto.
Opoion kai na rotiseis den anaferoune to wii oute magazia , oute event oute tipota san epitiximneni konsola mono kati etairies metriseon sto net pou den xeroume pos antloune ta stoixeia poliseon.
Den uparxei <gamer> pou na thelei na stravonetai stis xalia analiseis tou wii 640 , ston kako ixo kai na paizei ta elaxista games tou.
Mono kati paidakia pou den xeroune ti esti gaming kai paizoune oti vrethei mprosta tous

Valkyre
17-05-2008, 18:45
Tι παραπάνω κάνει δηλαδή το Wii fit από το να σου δείχνει μια μπάρα με το πόσο καλά έκανες μια άσκηση;
Αν θέλεις να γυμναστείς και έχεις όρεξη να το κάνεις δεν θες κανένα Wii fit τη γυμναστική την κάνεις για τον εαυτό σου όχι για να κάνεις ρεκόρ και να γράψεις το όνομα σου στην λίστα με τους top scorers.
Αν δεν έχεις ώρα να τρέχεις στα γυμναστήρια το Wii fit σου βρίσκει;
Την ώρα που θα φας στο σπίτι για να παίξεις με το Wii fit την ίδια ώρα θα φας και στο γυμναστήριο.
Tο πρόβλημα είναι η μισή ώρα να πας και να έρθεις στο γυμναστήριο;

+ρεπ , μπραβο ρε Νικο...:1appl::1appl::1appl:

TopGunZ
17-05-2008, 21:32
Tι παραπάνω κάνει δηλαδή το Wii fit από το να σου δείχνει μια μπάρα με το πόσο καλά έκανες μια άσκηση;
Αν θέλεις να γυμναστείς και έχεις όρεξη να το κάνεις δεν θες κανένα Wii fit τη γυμναστική την κάνεις για τον εαυτό σου όχι για να κάνεις ρεκόρ και να γράψεις το όνομα σου στην λίστα με τους top scorers.
Αν δεν έχεις ώρα να τρέχεις στα γυμναστήρια το Wii fit σου βρίσκει;
Την ώρα που θα φας στο σπίτι για να παίξεις με το Wii fit την ίδια ώρα θα φας και στο γυμναστήριο.
Tο πρόβλημα είναι η μισή ώρα να πας και να έρθεις στο γυμναστήριο;


Ξυπνάς το πρωί, βάζεις το θερμοσίφωνα και μέχρι να γεμίσει κάνεις 10-20 λεπτά αεροβική, 3-4 ασκήσεις yoga και κατευθείαν κάνεις το μπανάκι σου.Αν προλαβαίνω ρίχνω και μερικές επαναλήψεις στον Ηρακλή και 8:30 η ώρα είμαι στη δουλειά μου φρέσκος. Εκτός αν ξέρεις πολλά γυμναστήρια που ανοίγουν στις 7:00 και μένουν μέχρι τις 22:00 γιατί εμένα τότε μόνο θα με βόλευε. Εκτός αν θεωρείς τόσο εύκολο να αφήνεις τη δουλειά σου, να αλλάζεις φόρμες, να κάνεις γυμναστική μετά μπάνιο μετά να βάζεις πάλι τα ρούχα της δουλειάς και να τρέχεις πάλι πίσω. Ναι, αν είσαι δημόσιος υπάλληλος όλα καλά.
-rep

Και δεν είναι καταστροφή φίλε Βαλ. Είναι δημιουργία. Αυτό που τα περισσότερα παιδάκια της ηλικίας μου το έχουν ξεχάσει σήμερα κρυμμένα πίσω από ψευτοαγώνες και το εφάπαξ του μπαμπά. Το προτιμώ από τους ρέμπελους που τριγυρνάνε όλο το απόγευμα στις καφετέριες. Όταν εγώ στα 30 μου (πρώτα ο Θεός) θα έχω εξασφαλισμένη μια άνετη ζωή και ένα μέλλον για τα παιδιά μου, οι άλλοι θα κλαψομουνιάζουν για τη γενιά των 700 ευρώ και την ακρίβεια. Ούτε θέμα οργάνωσης είναι. Του αλλουνού μπορεί να του καβλώσει να έρθει για αμάξι και στις 9 το βράδυ, δόξα τω Θεώ χαίρομαι να βρίσκομαι στο χώρο εργασίας μου, όπως είπα πολύ περισσότερο από το να γυρνάω πέρα δώθε. Άλλωστε αυτή τη στιγμή τροχιοδρομούμε (εδώ και 2 περίπου χρόνια) μια επένδυση ζωής. Μερικά μηνάκια με παραπάνω εργασία δεν είναι τπτ, άσε που αν κάνω ωράριο κάτω από 10ωρο αισθάνομαι άχρηστος. Και πίστεψέ με...αν στα 25 σου έχεις χρόνο ή διάθεση να τρέχεις στα γυμναστήρια, ή πολύ πλουσιος είναι ο μπαμπάς, ή στραβά αρμενίζεις.

Τέλος, το έχω ξαναπεί. Το Wii ΔΕΝ είναι κονσόλα ηλεκτρονικών παιχνιδιών, είναι ένα ηλεκτρονικό, αλληλεπιδραστικό επιτραπέζιο, ένα hub δραστηριοτήτων αν προτιμάτε. Όποιος νομίζει ότι θα αντικαταστήσει το PS2 του την πάτησε, όποιος θέλει κάτι διαφορετικό για την παρέα και κατανοεί τι μπορεί να κάνει με αυτό, τότε μπορεί να πορευτεί. Σίγουρα όμως το προτιμώ χίλιες φορές από τα ανύπαρκτα exclusive του 360 που όλοι με έχουν πρήξει. Τουλάχιστον το Virtual Console είναι το must των nostalgeeks.

Valkyre
17-05-2008, 22:33
Ξυπνάς το πρωί, βάζεις το θερμοσίφωνα και μέχρι να γεμίσει κάνεις 10-20 λεπτά αεροβική, 3-4 ασκήσεις yoga και κατευθείαν κάνεις το μπανάκι σου.Αν προλαβαίνω ρίχνω και μερικές επαναλήψεις στον Ηρακλή και 8:30 η ώρα είμαι στη δουλειά μου φρέσκος. Εκτός αν ξέρεις πολλά γυμναστήρια που ανοίγουν στις 7:00 και μένουν μέχρι τις 22:00 γιατί εμένα τότε μόνο θα με βόλευε. Εκτός αν θεωρείς τόσο εύκολο να αφήνεις τη δουλειά σου, να αλλάζεις φόρμες, να κάνεις γυμναστική μετά μπάνιο μετά να βάζεις πάλι τα ρούχα της δουλειάς και να τρέχεις πάλι πίσω. Ναι, αν είσαι δημόσιος υπάλληλος όλα καλά.
-rep

Και δεν είναι καταστροφή φίλε Βαλ. Είναι δημιουργία. Αυτό που τα περισσότερα παιδάκια της ηλικίας μου το έχουν ξεχάσει σήμερα κρυμμένα πίσω από ψευτοαγώνες και το εφάπαξ του μπαμπά. Το προτιμώ από τους ρέμπελους που τριγυρνάνε όλο το απόγευμα στις καφετέριες. Όταν εγώ στα 30 μου (πρώτα ο Θεός) θα έχω εξασφαλισμένη μια άνετη ζωή και ένα μέλλον για τα παιδιά μου, οι άλλοι θα κλαψομουνιάζουν για τη γενιά των 700 ευρώ και την ακρίβεια. Ούτε θέμα οργάνωσης είναι. Του αλλουνού μπορεί να του καβλώσει να έρθει για αμάξι και στις 9 το βράδυ, δόξα τω Θεώ χαίρομαι να βρίσκομαι στο χώρο εργασίας μου, όπως είπα πολύ περισσότερο από το να γυρνάω πέρα δώθε. Άλλωστε αυτή τη στιγμή τροχιοδρομούμε (εδώ και 2 περίπου χρόνια) μια επένδυση ζωής. Μερικά μηνάκια με παραπάνω εργασία δεν είναι τπτ, άσε που αν κάνω ωράριο κάτω από 10ωρο αισθάνομαι άχρηστος. Και πίστεψέ με...αν στα 25 σου έχεις χρόνο ή διάθεση να τρέχεις στα γυμναστήρια, ή πολύ πλουσιος είναι ο μπαμπάς, ή στραβά αρμενίζεις.

Τέλος, το έχω ξαναπεί. Το Wii ΔΕΝ είναι κονσόλα ηλεκτρονικών παιχνιδιών, είναι ένα ηλεκτρονικό, αλληλεπιδραστικό επιτραπέζιο, ένα hub δραστηριοτήτων αν προτιμάτε. Όποιος νομίζει ότι θα αντικαταστήσει το PS2 του την πάτησε, όποιος θέλει κάτι διαφορετικό για την παρέα και κατανοεί τι μπορεί να κάνει με αυτό, τότε μπορεί να πορευτεί. Σίγουρα όμως το προτιμώ χίλιες φορές από τα ανύπαρκτα exclusive του 360 που όλοι με έχουν πρήξει. Τουλάχιστον το Virtual Console είναι το must των nostalgeeks.

Ενω τα περισσοτερα που λες ειναι σωστα , ειναι ταυτοχρονα και υπερβολικα πιστευω.:giggle:

Λοιπον για το θεμα των γυμναστηριων (που δεν τα θεωρω ιδανικη λυση ουτως η αλλως ) να σου πω απλα οτι μια πλειαδα γυμναστηριων , λειτουργει ολο το 24αωρο.Δευτερον , απο ποτε ειναι απαραιτητο ενα γυμναστηριο για να "τρεξει" ο ανθρωπος?Οι περισσοτεροι που πηγαινουν στα γυμναστηρια και κανουν απλα διαδρομο απλα "γελιουνται".10 λεπτα τρεξιμο , τζοκινγκ στον δρομο ισοδυναμει με μιση ωρα διαδρομο...

Τωρα οσον αφορα το θεμα της δουλειας , και του χρονου , το οποιο δεν ξερω ακομα πραγματικα γιατι το ανεφερες μιας και ειναι λιγακι offtopic.:tongue:

Να παω λοιπον στο αρχικο σου μυνημα , στο οποιο παρουσιαζες -οπως φαινεται- την δικη σου περιπτωση , σαν να αποτελει μια γενικη κατασταση , δηλαδη οτι οι περισσοτεροι δουλευουν 12 ωρες την ημερα ή οτι το "ιδανικο/σωστο"(προσοχη στα εισαγωγικα μην με παρεξηγησεις :blush:) θα ηταν αυτο.Νομιζω οτι απλα κατι τετοιο δεν ισχυει.Οπως δεν ισχυει οτι ΜΟΝΟ αμα δουλευεις 12 ωρες την ημερα θα δεις προκοπη στα 30 σου και θα εχεις ανετη ζωη.Οπως επισης δεν ισχυει οτι ολοι υπολοιποι θα κλαψομουνιαζουν με εναν μισθο 700 ευρω , ουτε οτι σιγουρα θα εχουν μισθο 700 ευρω.Θεμα οργανωσης της ζωης σου , της εργασιας σου, ειναι παντα μεγαλης σημασιας.Αν δεν ηταν , τοτε η εργασια που κανουμε σημερα σε μερικες ωρες θα επρεπε να γινεται σε ημερες ολοκληρες.Σημερα ολοκληρωνουμε εργασιες , που πριν απο λιγα χρονια θα θελαμε πολυ περισσοτερο χρονο.Ειναι θεμα logistics.

Ολα τα παραπανω αποτελουν δικη σου περιπτωση.Προσεξε , δεν λεω οτι κακως εργαζεσαι τοσο σκληρα.Ισα ισα προσον σου και μπραβο σου, απλα λεω οτι ο τροπος ζωης αυτος ειναι δικος σου με τους οποιους συμβιβασμους- θυσιες προκυπτουν, οπως αλλωστε ισχυει για ολους μας αναλογα τις επιλογες μας.Αν εσυ εχεις επιλεξει αυτον τον τροπο ζωης/εργασιας/καταμερισμου του ελευθερου χρονου , τοτε αυτο αποτελει δικη σου περιπτωση και οχι κανονα , ή συνηθες φαινομενο.:giggle:

Επισης , εγω σχολιασα το καθαρα Wii κομματι της συζητησης και εστιασα κυριως στο -λαθος κατα τη γνωμη μου- να προτιμησω Wii Fit ή γηπεδο.Και ιδιως οσον αφορα τα παιδια , καλο θα ηταν να μαθουν πρωτα το γηπεδο και μετα το πραγμα αυτο.

Τελος να θυμισω πως αθλουμαι , δεν σημαινει αθλουμαι καθημερινα.Εγω φροντιζω σαββατοκυριακο να παιζω μπασκετ και γενικα να αθλουμαι σε διαφορες αλλες δραστηριοτητες.Κατι που πιστευω οτι ΟΛΟΙ μπορουν να το κανουν.

Δεν νομιζω δηλαδη να μην μπορεις ΜΙΑ φορα την εβδομαδα να πας καπου και να αθληθεις με φυσικο τροπο.

Εγω προσωπικα αν ειχα μονο ελευθερο χρονο για αθλητισμο ή gaming , το gaming ειχε παρει ποδι...

desperate_gamer
18-05-2008, 03:00
Εγω προσωπικα αν ειχα μονο ελευθερο χρονο για αθλητισμο ή gaming , το gaming ειχε παρει ποδι...

Καλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα... Μετά τις 12 Ιουνίου να δούμε τι θα λες... :giggle::giggle:

Anyway, το WiiFit σίγουρα δεν είναι πανακία. Το ότι εσύ επιλέγεις TopGunZ να δουλεύεις 12+ ώρες τη μέρα, σίγουρα έχει επιπτώσεις. Θετικές στον οικονομικό τομέα και αρνητικές σε κάποιους άλλους. Εύχομαι κάθε επιτυχία στο τομέα για τον οποίο αφιερώνεις τη ζωή σου αυτή τη στιγμή, αλλά το ότι επιλέγεις να αφοσιωθείς σε αυτό, δεν σημαίνει ότι αγιάζει τις θυσίες στους άλλους τομείς.

Επίσης, σήμερα βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο με μια παράμετρο που δεν είχαμε σκεφτεί. Θα το ονομάσω "Yuu are fat" :giggle:



Wii Fit or Wii Fat?

Nintendo's exergame wrongly labels kids overweight, claim obesity experts.

By Ben Silverman (http://videogames.yahoo.com/masthead)

When a 10 year-old girl from the South-East of Britain stepped on the scale of Nintendo's new game Wii Fit, she expected to get the blood pumping with some fun, casual exercising.

Instead, the game's software told her she was fat. Understandably, her father wasn't happy.

"She is a perfectly healthy, 4ft 9in tall 10-year-old who swims, dances and weighs only six stone (84 lbs). She is solidly built but not fat. She was devastated to be called fat and we had to work hard to convince her she isn't."

Obesity experts in the U.K. (http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in_article_id=566754&in_page_id=1770&ito=newsnow) are working equally hard taking Nintendo to task for failing to warn parents that Wii Fit isn't appropriate for younger kids. At the center of the debate is the game's use of the Body Mass Index (BMI) as a means of judging the health of its players. After standing on the game's innovative Balance Board peripheral and entering basic information like height and weight, the game doles out an overall BMI number as well as a label, such as "underweight," "ideal," or in some cases, "fat." While the somewhat callous system is reasonably accurate in determining the BMI of adults, a child's BMI can literally change from day to day. Experts have deemed its use in Wii Fit misleading.

"I'm absolutely aghast that children are being told they are fat," said Tam Fry of the National Obesity Forum. "BMI is far from perfect but with children it simply should not be used. A child's BMI can change every month and it is perfectly possible for a child to be stocky, yet still very fit."

Nintendo apologized for the terminology used to describe players, but stopped short of actually adding a warning to the game.

"Wii Fit is still capable of measuring the BMI for people aged between two and 20 but the resulting figures may not be entirely accurate for younger age groups due to varying levels of development," the company said through a spokesman.

Nintendo's exergame is already a bona fide international hit, selling out quickly in both Japan and Europe. The game releases in North America on May 19.
http://us.i1.yimg.com/videogames.yahoo.com/feature/wii-fit-or-wii-fat-/1213585

Πράγματι πάντως, αν και δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί αυτό το Fit, το να βγάζεις συμπεράσματα για το fitness του άλλου μόνο και μόνο από το Δείκτη Μάζας Σώματος είναι τραγικό λάθος!! Όχι τόσο γιατί μπορεί να βγάλουμε "υπέρβαρους" ανθρώπους που ξεθεώνονται στη γυμναστική, αλλα μπορούμε να αποκαλέσουμε fit ανθρώπους που δεν έχουν πιάσει ποτέ βαράκι (όπως ο γράφων βασικά :blush::giggle:)

Πόσο μάλλον όταν έχουμε να κάνουμε με παιδιά. Δεν φτάνει που είχαμε τις νευρικές ανορεξίες από τα fashion tv, τώρα θα τις έχουμε και από το nintendo (και μετά κατηγορούν το Grand Theft Auto :giggle:)

greekteo
18-05-2008, 03:03
xaxaxaxa, που φτασαμε εε, να μας κρινουν και τα παιχνιδια :p

geogoku
18-05-2008, 03:38
Mono kati paidakia pou den xeroune ti esti gaming kai paizoune oti vrethei mprosta tous

ενταξει....τραγικο....δεν ξερω να κλαψω Ή να γελασω...και μετα κοροιδευουμε τα xbox360 fanboys...δηλαδη ελεος ρε παιδια παρωπιδες φορατε?καθε gamer φτιαχνεται οπως του γουσταρει ειτε λεγεται super mario ειτε metal gear solid.δηλαδη δεν καταλαβαινω πρεπει ολοι να εχουμε τα ιδια γουστα?να ειμαστε λιγο αντικειμενικοι.μην τα ισοπεδωνουμε ολα.και στο κατω-κατω η nintendo ειναι εταιρια με ιστορια και εχει μεγαλωσει γενιες(βαζω και τον εαυτο μου μεσα).

Valkyre
18-05-2008, 03:47
ενταξει....τραγικο....δεν ξερω να κλαψω Ή να γελασω...και μετα κοροιδευουμε τα xbox360 fanboys...δηλαδη ελεος ρε παιδια παρωπιδες φορατε?καθε gamer φτιαχνεται οπως του γουσταρει ειτε λεγεται super mario ειτε metal gear solid.δηλαδη δεν καταλαβαινω πρεπει ολοι να εχουμε τα ιδια γουστα?να ειμαστε λιγο αντικειμενικοι.μην τα ισοπεδωνουμε ολα.και στο κατω-κατω η nintendo ειναι εταιρια με ιστορια και εχει μεγαλωσει γενιες(βαζω και τον εαυτο μου μεσα).

Eαν αναφερεσαι και στα δικα μου λεγομενα , να πω απλως οτι , ποσως με ενδιαφερει το τι γινεται με την εν λογω εταιρεια.Ουτε κατι μαζι της εχω , ουτε εναντιον αυτων που την υποστηριζουν.Την σεβομαι για την ιστορια της , και το μονο που σχολιασα ειναι το γεγονος οτι η επιτυχια της αυτη στον τομεα του casual gaming , πιθανοτατα θα επηρεασει τον μελλον της επομενης γενιας και την εξεληξη του gaming γενικοτερα.Το μοναδικο αλλο σημειο που κατεκρινα , και συνεχιζω να το κατακρινω αυστηροτατα μαλιστα , ειναι το θεμα της επιλογης Wii Fit ή γηπεδο , οπου στο συγκεκριμενο ερωτημα -πειτε οτι εχω παρωπιδες- ειμαι ΚΑΘΕΤΟΣ... ΓΗΠΕΔΟ.

Εγω παιζω videogames για να ζησω εμπειριες και γεγονοτα που δεν μπορω να τα κανω στην πραγματικη μου ζωη.Και εαν ειναι να επιλεξω φυσικο τρεξιμο , τξοκινγκ εξω ή τρεξιμο στο wii fit , τοτε η επιλογη του εκαστοτε παιχνιδιου ειναι απλα ανυπαρκτη.

modecris
18-05-2008, 04:22
Αυτό έλειπε τώρα να συγκρίνουμε τώρα τί είναι καλύτερο,το τεχνητό ή το φυσικό;Οι βιταμίνες ή τα φρούτα;Η τσόντα ή ο πραγματικός έρωτας;
Φυσικά και είναι καλύτερο το γυμναστήριο από το wii fit.Στην περίπτωση δε που αυτό δεν είναι εφικτό,και πάλι υπάρχουν πολύ ωραίες ασκήσεις ακόμα και χωρίς τον απαραίτητο εξοπλισμό,με τις αναγκαίες υποχωρήσεις βέβαια ως προς το αποτέλεσμα.Με κάμψεις/κοιλιακούς/σκοινάκι/ανοίγματα είσαι σε αρκετά μεγάλο ποσοστό οκ.

DarkUSS
18-05-2008, 05:20
Πράγματι πάντως, αν και δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί αυτό το Fit, το να βγάζεις συμπεράσματα για το fitness του άλλου μόνο και μόνο από το Δείκτη Μάζας Σώματος είναι τραγικό λάθος!! Όχι τόσο γιατί μπορεί να βγάλουμε "υπέρβαρους" ανθρώπους που ξεθεώνονται στη γυμναστική, αλλα μπορούμε να αποκαλέσουμε fit ανθρώπους που δεν έχουν πιάσει ποτέ βαράκι (όπως ο γράφων βασικά :blush::giggle:)


Είμαι περίεργος τι θα έγραφε σε μένα... τι άλλους χαρακτηρισμούς έχει desperate_gamer ξέρεις?

nikon
18-05-2008, 09:31
Ξυπνάς το πρωί, βάζεις το θερμοσίφωνα και μέχρι να γεμίσει κάνεις 10-20 λεπτά αεροβική, 3-4 ασκήσεις yoga και κατευθείαν κάνεις το μπανάκι σου.Αν προλαβαίνω ρίχνω και μερικές επαναλήψεις στον Ηρακλή και 8:30 η ώρα είμαι στη δουλειά μου φρέσκος. Εκτός αν ξέρεις πολλά γυμναστήρια που ανοίγουν στις 7:00 και μένουν μέχρι τις 22:00 γιατί εμένα τότε μόνο θα με βόλευε. Εκτός αν θεωρείς τόσο εύκολο να αφήνεις τη δουλειά σου, να αλλάζεις φόρμες, να κάνεις γυμναστική μετά μπάνιο μετά να βάζεις πάλι τα ρούχα της δουλειάς και να τρέχεις πάλι πίσω. Ναι, αν είσαι δημόσιος υπάλληλος όλα καλά.
-rep

Αν για να τα κάνεις αυτά θέλεις το Wii τότε πάω πάσο.
Πάντως τα γυμναστήρια που ξέρω με το ωράριο που λες είναι πιο πολλά από αυτούς που μόλις ξυπνήσουν μετά από ένα καθημερινό ωράριο 9 με 9 το πρώτο πράγμα που κάνουν είναι η γυμναστική.
Υ.Γ.:Ευχαριστώ για το -rep όντως δεν έχω δική μου επιχείρηση αλλά μακάρι να είχα αν πάρω παράδειγμα από φίλους μου που έχουν γιατί έτσι θα γυμναζόμουν ακόμη περισσότερο.;)

TERRORZONE
18-05-2008, 11:47
TOPGUNZ θα με προσλαβεις στη δουλεια σου?Οκ ρε φιλε αμα ειναι δικια σου η δουλεια να κατσεις και 12 ωρες οχι 10.Αλλα εγω καποτε δουλευα 12ωρο δεν επερνα υπερωριες και επερνα 650.οποτε ενιωθα μαλακας οχι αχρηστος.

geogoku
18-05-2008, 13:28
Eαν αναφερεσαι και στα δικα μου λεγομενα , να πω απλως οτι , ποσως με ενδιαφερει το τι γινεται με την εν λογω εταιρεια.Ουτε κατι μαζι της εχω , ουτε εναντιον αυτων που την υποστηριζουν.Την σεβομαι για την ιστορια της , και το μονο που σχολιασα ειναι το γεγονος οτι η επιτυχια της αυτη στον τομεα του casual gaming , πιθανοτατα θα επηρεασει τον μελλον της επομενης γενιας και την εξεληξη του gaming γενικοτερα.Το μοναδικο αλλο σημειο που κατεκρινα , και συνεχιζω να το κατακρινω αυστηροτατα μαλιστα , ειναι το θεμα της επιλογης Wii Fit ή γηπεδο , οπου στο συγκεκριμενο ερωτημα -πειτε οτι εχω παρωπιδες- ειμαι ΚΑΘΕΤΟΣ... ΓΗΠΕΔΟ.

Εγω παιζω videogames για να ζησω εμπειριες και γεγονοτα που δεν μπορω να τα κανω στην πραγματικη μου ζωη.Και εαν ειναι να επιλεξω φυσικο τρεξιμο , τξοκινγκ εξω ή τρεξιμο στο wii fit , τοτε η επιλογη του εκαστοτε παιχνιδιου ειναι απλα ανυπαρκτη.


οχι φιλε μου δεν ειπα τπτ για σενα για τον φιλο vasses παραπανω που κατεκρινε τις επιλογες του καθε gamer με το να λεει πως μονο παιδακια που δεν ξερουν τι τους γινεται θα επαιζαν κατι τετοιο.ισα-ισα που ειμαι υπερ του γυμναστηριου δεν φοραω παρωπιδες.

greekteo
18-05-2008, 15:38
Απο οσα διαβασα εχω να πω τα εξης.. Σαφως το να γυμναζεσαι ειτε σε γυμναστηριο ειτε μονος σου στο σπιτι ειναι κατι πολυ καλο και παντα υπαρχει χρονος για αθληση. Απο κει και περα, το Wii Fit παιζει το ρολο του "γυμναστη" δειχνοντας καποιες κινησεις για να τις κανει αυτος που παρακολουθει. Δεν ειναι κατι ασχημο αυτο, αντιθετα το θεωρω αρκετα ευχαριστο και το αποτελεσμα ειναι οτι ο ανθρωπος γυμναζεται. Οσον αφορα κατι αθληματα που εχει το Wii σαφως και ειναι προτιμωτερο να παιζουμε εξω ειτε ποδοσφαιρο ειτε μπασκετ γιατι εκτος απο αθληση ερχομαστε και σε επαφη με αλλους ανθρωπους. Ωστοσο, δεν αποκλειει την ασχολια με το Wii αυτο!

Τωρα θα πω δυο συγκεκριμενα πραματα ..

Οσον αφορα αυτο που ειπε ο vasses εχω να πω οτι ο καθενας μπορει να κανει τις επιλογες του και να παρει οτι θελει για κονσολα. Ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση!

Τωρα με αυτα που ειπε ο topgunz, πιστευω πως εισαι αρκετα υπερβολικος. Γυμναστικη μπορεις να κανεις και μονος σου, ειτε να βγεις εξω και να περπατησεις, ειτε να κανεις joking οποιαδηποτε ωρα. Δεν ειναι μονο το Wii. Εκτος αυτου, εχεις θεσει σε πρωτη προτεραιοτητα την δουλεια ετσι ωστε καποτε στο μελλον να εχεις ανεση ενω οι αλλοι θα ναι των 700€. Διαφωνω εντελως με αυτο και συμφωνω με την απαντηση tou Valkyre. Οκ επιλογη σου αυτο και σεβαστοτατο να δουλευεις τοσες ωρες, αλλα ειναι καλυτερα να ζεις το σημερα παρα για το αυριο ;) Στο λεω ως φιλικη συμβουλη αυτο :)

TopGunZ
18-05-2008, 16:15
Απλά δεν μπορώ να καταλάβω την όλη επίθεση επειδή μας άρεσε κάποιους το Wii Fit και τους αντίστοιχους χαρακτηρισμούς. Μακάρι να μπορούσα να πάω γυμναστήριο, να είχα το χρόνο και κυρίως τη διάθεση. Ναι κανείς δε χρειάζεται το WiiFit για να τα κάνει αυτά, απλά είναι ένας πιο ευχάριστος τρόπος να μπαίνεις σε πρόγραμμα.

Και τη ζωή μου μια χαρά την έχω ζήσει, και 5 χρόνια φοιτητής ήμουν και στο Λύκειο δόξα τω Θεώ καμιά ιδιαίτερη πρόκληση δεν συνάντησα, οπότε ρεμπέλιαζα, αλλά υπάρχουν στιγμές που πρέπει κάποιος να θέτει άλλα πράγματα σε προτεραιότητα. Θεωρώ ότι ζω πολύ περισσότερο τη ζωή μου ασχολούμενος με ένα επάγγελμα που μου αρέσει, στο οποίο βρίσκουν εφαρμογή οι σπουδές μου και το οποίο μου χτίζει ένα πιο ευοίωνο μέλλον (Όχι σίγουρο. Ευοίωνο.), από το να τρέχω στα γυμναστήρια. Είναι και θέμα αρχών και παιδείας. Ο πατέρας μου έτσι με έμαθε, και τώρα στα 60 του συνεχίζει να βρίσκεται στην επιχείρηση ακόμα και 15ωρα χωρίς να παραπονιέται, γιατί του ΑΡΕΣΕΙ η δουλειά του. Και ο οποίος επίσης δόξα τω Θεώ έχει ζήσει τη ζωή του μια χαρά.

Τέλος συγνώμη και από μέρους μου για τους τόνους που κράτησα, απλά στην οικογένειά μας η δουλειά δεν είναι απλά ένα αναγκαστικό βιοποριστικό μέσο, όπως δυστυχώς το βλέπουν πολλοί συνομήλικοί μου, αλλά ένα έργο ζωής, κομμάτι του τι είμαστε. Έχω κάνει πολλές προσωπικές θυσίες και έχω ακούσει πολλά ("η δουλειά του μπαμπά" βλέπετε) και έχω μια ευαισθησία στο θέμα δουλειά. Και πάλι συγνώμη.

ΕΝΤΙΤ: Κάτι που κάποιοι παρεξηγούν. ΗΔΗ έχω πολύ καλύτερη ποιότητα ζωής από ότι θα έχουν οι περισσότεροι ρεμπελοεπαναστάτες. Ζω σε μια καθαρή επαρχιακή πόλη, χωρίς καυσαέρια, με πολύ λίγα κυκλοφοριακά προβλήματα, εργάζομαι σε ένα περιβάλλον που οι περισσότεροι δεν έχουν ούτε ενδοοικογενειακά, έχω πολλούς ανθρώπους να με σέβονται και να με εκτιμάνε, ενώ το βασικότερο, κάνω υπερήφανους τους δικούς μου ανθρώπους. Συν της οικονομικής άνεσης. Εντάξει...δεν έχω χρόνο να πάω γυμναστηριο. Δε νομίζω να είναι άσχημη ισορροπία? Αποκέντρωση παιδιά...αποκέντρωση...

Valkyre
18-05-2008, 16:43
Απλά δεν μπορώ να καταλάβω την όλη επίθεση επειδή μας άρεσε κάποιους το Wii Fit και τους αντίστοιχους χαρακτηρισμούς. Μακάρι να μπορούσα να πάω γυμναστήριο, να είχα το χρόνο και κυρίως τη διάθεση. Ναι κανείς δε χρειάζεται το WiiFit για να τα κάνει αυτά, απλά είναι ένας πιο ευχάριστος τρόπος να μπαίνεις σε πρόγραμμα.

Και τη ζωή μου μια χαρά την έχω ζήσει, και 5 χρόνια φοιτητής ήμουν και στο Λύκειο δόξα τω Θεώ καμιά ιδιαίτερη πρόκληση δεν συνάντησα, οπότε ρεμπέλιαζα, αλλά υπάρχουν στιγμές που πρέπει κάποιος να θέτει άλλα πράγματα σε προτεραιότητα. Θεωρώ ότι ζω πολύ περισσότερο τη ζωή μου ασχολούμενος με ένα επάγγελμα που μου αρέσει, στο οποίο βρίσκουν εφαρμογή οι σπουδές μου και το οποίο μου χτίζει ένα πιο ευοίωνο μέλλον (Όχι σίγουρο. Ευοίωνο.), από το να τρέχω στα γυμναστήρια. Είναι και θέμα αρχών και παιδείας. Ο πατέρας μου έτσι με έμαθε, και τώρα στα 60 του συνεχίζει να βρίσκεται στην επιχείρηση ακόμα και 15ωρα χωρίς να παραπονιέται, γιατί του ΑΡΕΣΕΙ η δουλειά του. Και ο οποίος επίσης δόξα τω Θεώ έχει ζήσει τη ζωή του μια χαρά.

Τέλος συγνώμη και από μέρους μου για τους τόνους που κράτησα, απλά στην οικογένειά μας η δουλειά δεν είναι απλά ένα αναγκαστικό βιοποριστικό μέσο, όπως δυστυχώς το βλέπουν πολλοί συνομήλικοί μου, αλλά ένα έργο ζωής, κομμάτι του τι είμαστε. Έχω κάνει πολλές προσωπικές θυσίες και έχω ακούσει πολλά ("η δουλειά του μπαμπά" βλέπετε) και έχω μια ευαισθησία στο θέμα δουλειά. Και πάλι συγνώμη.

ΕΝΤΙΤ: Κάτι που κάποιοι παρεξηγούν. ΗΔΗ έχω πολύ καλύτερη ποιότητα ζωής από ότι θα έχουν οι περισσότεροι ρεμπελοεπαναστάτες. Ζω σε μια καθαρή επαρχιακή πόλη, χωρίς καυσαέρια, με πολύ λίγα κυκλοφοριακά προβλήματα, εργάζομαι σε ένα περιβάλλον που οι περισσότεροι δεν έχουν ούτε ενδοοικογενειακά, έχω πολλούς ανθρώπους να με σέβονται και να με εκτιμάνε, ενώ το βασικότερο, κάνω υπερήφανους τους δικούς μου ανθρώπους. Συν της οικονομικής άνεσης. Εντάξει...δεν έχω χρόνο να πάω γυμναστηριο. Δε νομίζω να είναι άσχημη ισορροπία? Αποκέντρωση παιδιά...αποκέντρωση...

Βρε φιλε , δεν τιθεται θεμα συγνωμης.Συζητηση κανουμε.
Αυτα που λες δεν ειναι λαθος , απλα τα εκφραζεις λιγακι υπερβολικα.Δεν σημαινει οτι καποιος δεν αγαπαει την δουλεια του αν δεν δουλευει φουλ 12ωρο και 15αωρο.Δεν σημαινει οτι καποιος δεν παιρνει στα σοβαρα την δουλεια του ή οτι θα αφησει την δουλεια του για να παει στο γυμναστηριο επειδη λειτουργει με αλλο προγραμμα.Κανεις δεν θα αφησει την δουλεια για να γυμναστει.Απλα αναλογα με την δουλεια και τις αναγκες ποικιλουν οι ωρες που αφιερωνεις εκει.Δεν ειναι ρεμπελοεπαναστατης καποιος ο οποιος λειτουργει με αλλο προγραμμα.

Ομως , πιστευω οτι ταυτοχρονα , δεν πρεπει να γινεις ενας ανθρωπος που βρισκει ευχαριστηση ΜΟΝΟ απο την δουλεια του και στον εργασιακο χωρο.Ενας ανθρωπος , και παλι πιστευω εγω, πρεπει να εχει καταμερησει και οργανωσει την ζωη του ετσι ωστε να απολαμβανει ολες τις στιγμες.Να απολαμβανει τη δουλεια του , να απολαμβανει ομως και την οικογενεια του.Να αφιερωνει χρονο στα παιδια του και στην γυναικα του, να ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ με την οικογενεια του.Ειναι χαρες ανεκτιμητες αυτες.Εγω τουλαχιστον ετσι θελω να ζησω.Και αν καποια στιγμη εχω να διαλεξω που πρεπει να δωσω μεγαλυτερο βαρος στην οικογενεια ή την δουλεια , θα διαλεξω την οικογενεια.Μπορει ακομα και να αρνηθω μια δουλεια ή μια δικη μου επιχειρηση με μεγαλυτερες απολαβες και την ικανοποιηση της επιτυχιας των στοχων μου, αν αυτο σημαινει να θυσιασω υπερβολικα πολυ χρονο με την οικογενεια μου.Αυτο δεν νομιζω οτι με κανει "ρεμπελο" ή "τεμπελη" , απλα δειχνει οτι οι προτεραιοτητες της ζωης μου ειναι λιγο διαφορετικες:Πρωτα οικογενεια ,μετα δουλεια ,και τελευταιος εγω.

Οι χαρακτηρισμοι που αφορουν αποκλειστικα στο εν λογω παιχνιδι , γινονται επειδη πρωτον ειναι αμφιβολλου "ποιοτητας" και "αποτελεσματος" η γυμναστικη που σου προσφερει και δευτερον και κυριοτερον , οτι ο χρονος που αναλωνεις για να γυμναστεις εκει ,θα ηταν καλυτερο να αναλωθει σε φυσικη γυμναστικη εξω.Εσυ μαλιστα που λες οτι εισαι στην επαρχια και στον καθαρο αερα , χιλιες φορες να βγεις εξω το πρωι και να κανεις ενα τρεξιματακι 15 λεπτα παρα να ασχοληθεις 15-30 λεπτα με το παιχνιδι αυτο.Ή τουλαχιστον τρεξε εξω 15 λεπτα και μετα ασχολησου αλλα 15 με το Wii.Δεν ξερω , δεν θελω να φανω οτι προσπαθω να σου αλλαξω τροπο ζωης (ημαρτον κουβεντα κανουμε).Τωρα αν δεν εχεις την διαθεση οπως επισης ειπες , αυτος ειναι και ο κυριοτερος λογος πιστευω.

Φιλικα παντα , και να υπενθυμισω , οτι -δοξω τω θεο- ως επι το πλειστον το φορουμ αυτο αποτελειται απο ανθρωπους με ομορφες αποψεις.

TopGunZ
18-05-2008, 18:45
ΟΚ Βαλ, το ξέρω ότι είμαι υπερβολικός, αλλά μην ξεχνάς ότι βρέθηκα στην άμυνα. Πίστεψέ με το θεωρώ κι εγώ βλακεία να χάνεις τη ζωή σου για τη δουλειά, απλά όταν η δουλειά σου σε ικανοποιεί τόσο, οι άνθρωποι που βρίσκονται σε αυτήν είναι πλέον άνθρωποί σου και σε γεμίζει τόσο δεν τίθεται θέμα προτεραιοτήτων. Η μισή μου οικογένοια βρίσκετα σε αυτήν την επιχείρηση, γυναίκα και παιδιά δεν έχω ακόμα (ελπίζω φυσικά όχι για πολλά χρόνια), γενικώς τη ζωή μου την έχω ζήσει, οπότε δεν βλέπω γιατί να μην έχω άλλες προτεραιότητες τώρα. Δεν είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων, είναι θέμα συγχρονισμού. Σίγουρα ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, πίστεψέ με το έμαθα πολύ έντονα τον τελευταίο καιρό με σοβαρό πρόβλημα υγείας κοντινού μου προσώπου, αλλά είναι τελείως διαφορετικό θέμα το να αφήνεις το μέλλον μετέωρο. Η όλη συζήτηση ξεκίνησε στο ότι αισθάνθηκα να βάλλομαι επειδή δουλεύω παραπάνω, όχι φυσικά για το κωλοWii. Και φυσικά δε συγκρίνεται η κανονική γυμναστική με αυτή του Wii. Πολύ πιθανόν κατά το καλοκαίρι να έχω τελειώσει με κάποιες υποχρεώσεις και να μπορώ να εξοικονομήσω χρόνο για πιο σοβαρή γυμναστική, αλλά προς το παρόν το WiiFit είναι ένα καλό υποκατάστατο (υποκατάστατο όμως και μόνο) για να μπω σε μια ρέγουλα. (Η γιόγκα του πάντως είναι ΑΠΟΛΥΤΑ αποτελεσματική αν έχεις προβλήματα με μέσες, πλάτες και γόνατα, ενώ το free mode step που μπορείς να το γυρίσεις στην τιβί, είναι ωραίος τρόπος να βλέπεις την πρώτη πρωινή ειδησεογραφία)

Εννοείται πως σε οποιονδήποτε χαρακτηρισμό ήμουν υπερβολικός και πάλι ζητώ συγνώμη, απλά τείνω κάποια πράγματα που θεωρώ αυτονόητα να τα μεγαλοποιώ. Μακάρι να βρίσκει ο κόσμος χρόνο να πηγαίνει γυμναστήριο (το επιθυμώ και δι' υμάς) αλλά εξακολουθώ να θεωρώ πως αν το βρίσκει κάποιος τόσο εύκολο να πηγαίνει στο γυμναστήριο και τόσο τακτικά, σίγουρα δεν έχει τόσο αυξημένες εργασιακές υποχρεώσεις.

ΕΝΤΙΤ: Α ναι και κάτι ακόμα, επειδή μου χτύπησε το καμπανάκι ο Τέο σε μια συζήτηση, σε καμία περίπτωση δεν τριγυρνάω με κότερα στη Μύκονο ή κάνω τα ψώνια μου στο Λονδίνο και στο Μιλάνο, απλά είμαι από ότι βλέπω από τους λίγους τυχερούς Έλληνες που αμοίβονται όσο αξίζει η δουλειά τους και ευτυχώς το ίδιο θέλω να πιστεύω ότι πράττω και για τους υπαλλήλους μου. Μια μικρομεσαία επιχείρηση έχουμε που πάει καλά, όχι κανά αδαμαντορυχείο. Εξήγησα και στο τόπικ με τις συλλογές πως αυτόν τον καιρό λόγω προτεραιοτήτων έχω άλλα έξοδα (δεν πίνω, δεν καπνίζω, μεταφορικά για τη δουλειά δεν έχω και αυτόν τον καιρό η διασκέδασή μου είναι πολύ πιο χαλαρή με παλιότερα). Διαπιστώνω πως τελευταία έχω αρχίσει να φαίνομαι κάπως επιδεικτικός. Σας παρακαλώ να μου εφιστάτε την προσοχή όταν ξεφεύγω, είμαι λίγο πιο ενθουσιώδης από ότι πρέπει.

leone
18-05-2008, 18:46
να πω και γω την γνωμη μου.....
το γυμναστηριο ειναι καλυτερο, να βγαινουμε και λιγο εξω ετσι ρε παιδια... αμα δεν εχεις χρονο κανε σπιτι, αλλα μη το καθιερoσετε κιολας....... εξαλλου στα γυμναστηρια παιζει και καλος κοσμος :p

TopGunZ
18-05-2008, 18:55
να πω και γω την γνωμη μου.....
το γυμναστηριο ειναι καλυτερο, να βγαινουμε και λιγο εξω ετσι ρε παιδια... αμα δεν εχεις χρονο κανε σπιτι, αλλα μη το καθιερoσετε κιολας....... εξαλλου στα γυμναστηρια παιζει και καλος κοσμος :p

Πίστεψέ με, αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που κάποια στιγμή θα με ωθήσει να βρω χρόνο για το γυμναστήριο :prayer: χαχαχαχαχαχα! Ως φοιτητής (=αναγκαστικά "ρέμπελος", j/k φυσικά) πήγαινα σε ένα γυμναστήριο στο κέντρο της Σαλόνικα και μου είχαν πεταχτεί τα μάτια απέξω. :frog:

leone
18-05-2008, 18:56
Πίστεψέ με, αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που κάποια στιγμή θα με ωθήσει να βρω χρόνο για το γυμναστήριο :prayer: χαχαχαχαχαχα! Ως φοιτητής (=αναγκαστικά "ρέμπελος", j/k φυσικά) πήγαινα σε ένα γυμναστήριο στο κέντρο της Σαλόνικα και μου είχαν πεταχτεί τα μάτια απέξω. :frog:

εμ ειδες, ενω σπιτι ??? :frog::frog::frog:

Chill
18-05-2008, 18:56
Εμένα το γυμναστήριο μου είναι το ...... σαλόνι μου. Βαράκια, διάδρομος και τέλος. Δεν επιδιώκω φυσικά να κάνω σώμα έτσι απλά για συντήρηση και αντοχή. 1 ωρίτσα διάδρομος την ημέρα με ραδιωφονάκι παρεούλα απλά η καλύτερη γυμναστική που έχω κάνει ποτέ :P. Και όλα αυτά με κατεστραμμένο το ισχίο του αριστερού μου ποδιού. Δυστυχώς πρέπει να μπω για ένα ακόμα χειρουργείο :/ απλά μου λείπουν τα κότσια.

Α και επίσης σκοπεύω σύντομα να βάλω έναν σάκο του box για εκτόνωση :D.

razorblade
18-05-2008, 19:01
Mish writsa sxinaki h treksimo kampseis monozygo dikefalous me barakia kyliakous raxiaioys kai deite apotelesmata.ti na sou kanei to wii fit.mh leme xaza.gia na pernaei h wra sou kala einai alla oxi oti tha gineis kai fit me to wii fit.
Panw ap ola einai h diatrofh,paizei to 70% se oti askhsh kai na kaneis.

TopGunZ
18-05-2008, 19:06
Ε κι εμένα ρε Chill αυτή η χονδροπάθεια στα γόνατα είναι που με έχει φάει, για αυτό κοιτάω να κάνω τπτ πιο χαλαρό. Και πίστεψέ με κανά δυο από τις ασκησούλες του Wii βοηθάνε σε τέτοιες καταστάσεις.

Φίλε razor αυτό με τη διατροφή είναι συμπαντικό αξίωμα όχι απλά μεγάλη αλήθεια. Ναι σε αυτό ομολογώ έχω αφήσει τη δουλειά να με πάει πίσω.

razorblade
18-05-2008, 19:08
exw filo pou kseskizete sto gymnasthrio kai kathe brady trwei soublakia kai pitses!
ti na tou peis!
kai sou leei meta "ti ginete re gamwro kai den exw kyliakous??"
ti na peis!(kai pali!)

Chill
18-05-2008, 19:15
Τι να τους κάνεις τους κοιλιακούς βρε αν δεν τρως πίτσες και σουβλάκια ή αν δεν πίνεις μπύρες?

Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΙΚΗ ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΕΛΟΣ.

razorblade
18-05-2008, 19:18
antras xwris kylia gomena xwris byzia!!!

TopGunZ
18-05-2008, 22:08
Εδώ που τα λέμε συγκεκριμένη ύπαρξη με αυχενικό σύνδρομο θεωρεί μεγάλο προνόμιο την κοιλιά/μαξιλαράκι όταν της τρίβω τους ώμους (μην παει ο νους σας στο πονηρό).

DarkUSS
19-05-2008, 03:16
Πάντως, μιας και μιλάμε για άσκηση και Wii Fit δείτε κι αυτό που είχε βγάλει η Sony πριν λίγα χρόνια στο PS2.

http://en.wikipedia.org/wiki/EyeToy:_Kinetic

Au4d5anfjnA

Valkyre
19-05-2008, 15:29
λολ ο τυπος το ειχε παρει πολυ σοβαρα!

ps4
19-05-2008, 16:33
Τι λες τωρα. Επαθα πλακα με δαυτο....

Θα βγει για το 3 αυτο? Εχει ερθει ελλαδα για το 2?

modecris
11-07-2008, 20:43
Και ενώ έλεγα να πάρω το wiifit (λέμε τώρα...),είδα αυτό και μάλλον θα πάω για το gekifit!!!
http://blog-imgs-24.fc2.com/h/a/t/hatimaki/gekifit.jpg
Εσείς τί λέτε;Wiifit ή Gekifit; :p

EDIT* Αν δεν φαίνεται και τώρα,θα μείνετε με την απορία...
http://blog-imgs-24.fc2.com/h/a/t/hatimaki/gekifit.jpg

Valkyre
11-07-2008, 20:59
To spoiler δεν δειχνει τιποτα modecris! ;)

desperate_gamer
12-07-2008, 03:09
Ούτε εγώ βλέπω κάτι... Και το link δείχνει ατόφια "τζαπανέζικα"... Ούτε μια pic...

modecris
12-07-2008, 03:34
Βρε τι πάθαμε νυχτιάτικα...
Πάμε άλλη μία...

http://hatimaki.blog110.fc2.com/blog-entry-520.html

music_lover
12-07-2008, 17:08
ε όχι να αντικαταστήσουμε την γυνμαστική με το wii fit ρε παιδιά,αντε καμιά αεροβική οκ.

desperate_gamer
12-07-2008, 19:53
Βρε τι πάθαμε νυχτιάτικα...
Πάμε άλλη μία...

http://hatimaki.blog110.fc2.com/blog-entry-520.html

Αααα... Ε εννοείται! GekiFit και τα μυαλά στα κάγκελα... είναι απλό dvd ή παίζει μόνο σε wii;; :jiggy:

nikon
13-07-2008, 08:53
Και ενώ έλεγα να πάρω το wiifit (λέμε τώρα...),είδα αυτό και μάλλον θα πάω για το gekifit!!!
http://blog-imgs-24.fc2.com/h/a/t/hatimaki/gekifit.jpg
Εσείς τί λέτε;Wiifit ή Gekifit; :p

EDIT* Αν δεν φαίνεται και τώρα,θα μείνετε με την απορία...
http://blog-imgs-24.fc2.com/h/a/t/hatimaki/gekifit.jpg


Αααα... Ε εννοείται! GekiFit και τα μυαλά στα κάγκελα... είναι απλό dvd ή παίζει μόνο σε wii;; :jiggy:
Μήπως να το ξανασκεφτείτε;;)

rQj0oSWmCss

modecris
13-07-2008, 17:01
Μήπως να το ξανασκεφτείτε;;)

Αυτό θεωρείται add on,δεν υπάρχει μέσα στο wiifit...αντίθετα από το Gekifit που είναι κομπλέ!;)

Πάντως και τα 2 σε προϊδεάζουν για ...γυμναστική μέχρι τελικής πτώσεως...:yes:

nikon
13-07-2008, 17:22
Αυτό θεωρείται add on,δεν υπάρχει μέσα στο wiifit...αντίθετα από το Gekifit που είναι κομπλέ!;)

Πάντως και τα 2 σε προϊδεάζουν για ...γυμναστική μέχρι τελικής πτώσεως...:yes:
Kαλύτερα κάτι παραπάνω για το add on που σίγουρα θα τ'αξίζει τα λεφτά του έτσι όπως το κόβω παρά το κομπλέ "πακετάκι" που μπορεί και να σου μείνει στο χέρι.;)

desperate_gamer
13-07-2008, 20:08
Αααα... Άλλαξα γνώμη για το Wii Fit και για το Wii γενικότερα... Μήπως είναι unlockable extra video;;; :giggle: