PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

aris13
14-01-2011, 15:44
Με σκηνοθέτη τον Marc Webb δεν ανησυχώ για το νέο Spiderman.

enstikto
14-01-2011, 15:47
Γιατί το λες ατό Άρη; Τι το αξιόλογο έχει κάνει ο συγκεκριμένος; Σε ένα quick search που έκανα είδα οτι κυρίως σκηνοθέτης video clip είναι.... Surely I'm missing something....

aris13
14-01-2011, 15:53
^Ίσως επειδή σκηνοθέτησε μία από τις καλύτερες ταινίες της περσινής χρονιάς η οποία πέρασε απαρατήρητη από μερικούς. Αν την δεις θα καταλάβεις γιατί είναι ο πιο κατάλληλος ανθρωπος για να σκηνοθετήσει το νέο spiderman.

http://2.bp.blogspot.com/_geaYLaNDaUw/S0Fi0GMskSI/AAAAAAAABXo/A_P4aia0El4/s640/500%20days%20of%20summer.jpg

isildur83
14-01-2011, 16:00
YouTube - An American Tail trailer (http://www.youtube.com/watch?v=kvZfEQ_pMdg)

τι θυμηθηκα.... ποσο το λατρευα μικρος... οπωσδηποτε θα το κατεβασω για να το δω μονο και μονο για να με ταξιδεψει στο παρελθον...
Το εψαχνα πολυ καιρο να το βρω για να το κατεβασω και δεν ηξερα τον τιτλο,δεν μπορουσα να τον θυμηθω με τιποτα μετα απο τοσα χρονια!
Τελικα μετα απο πολλες ωρες googlαρισματος το βρηκα!
Επισης πολυ αγαπημενα μου cartoons απο τα παιδικα μου χρονια που κατεβασα προσφατα ειναι το The Land Before Time και το The Brave Little Toaster.

enstikto
14-01-2011, 16:02
Χμμμμ.... Τι είδος είναι;
Edit:
@Isildur: Με Το Land Before Time είχα τρέλα πιτσιρικάς! Το χα δει και σινεμά 2 φορές! Μηλάμε για πολύ ενθουσιασμό. Το άλλο με την τοστιέρα δεν το θυμάμαι καν όμως :P

aris13
14-01-2011, 16:07
Χμμμμ.... Τι είδος είναι;


Comedy-drama ή αλλιώς dramedy.

jimbour
14-01-2011, 16:15
Η αγαπημένη μου ταινία πέρσι ήταν το 500 days of summer. 3 φορές την είδα ^^.

Όσο για το spidey . Andrew Garfield + Emma Stone προβλέπεται win.

Και επιτέλους παύει να είναι η Mary Jane η πρώτη γκόμενα του Spidey αλλα ακολουθουν το κομικ.. Μόνο καλά νέα είναι αυτά..

Valkyre
14-01-2011, 16:17
Το εψαχνα πολυ καιρο να το βρω για να το κατεβασω και δεν ηξερα τον τιτλο,δεν μπορουσα να τον θυμηθω με τιποτα μετα απο τοσα χρονια!
Τελικα μετα απο πολλες ωρες googlαρισματος το βρηκα!
Επισης πολυ αγαπημενα μου cartoons απο τα παιδικα μου χρονια που κατεβασα προσφατα ειναι το The Land Before Time και το The Brave Little Toaster.

Κι εγω το εψαχνα πολυ καιρο θυμομουν οτι ο τιτλος ειχε America μεσα και τελικα σημερα το βρηκα! :) Δεν κανω πλακα ειμαι ενθουσιασμενος!

Φσικα και το The Land Before Time (με το απιστευτο τραγουδι της ταινιας) το θυμαμαι και τρελαινομουν! (Littlefoot! :D)

To The Brave Littler Toaster δεν το ξερω, ή για να ειμαι ακριβης δεν μου θυμιζει κατι ο τιτλος ισως το ξερω, και θα το τσεκαρω οπωσδηποτε αφου απο οτι φαινεται τα γουστα μας ταιριαζουν :)

isildur83
14-01-2011, 16:29
To The Brave Littler Toaster δεν το ξερω, ή για να ειμαι ακριβης δεν μου θυμιζει κατι ο τιτλος ισως το ξερω, και θα το τσεκαρω οπωσδηποτε αφου απο οτι φαινεται τα γουστα μας ταιριαζουν :)
Να το δεις οπωσδηποτε!
Εχουν βγει συνολικα 3,το πρωτο να δεις,τα αλλα 2 αγνοησε τα εντελως!
Αν δεν ηταν το Brave Little Toaster σημερα δεν θα υπηρχε το Toy Story.

papatrexas
14-01-2011, 17:25
Εχθες ενοικιασα την ταινια SALT.

Οταν πατησα play movie μου εμφανισε τις εξης επιλογες:theatrical version,unrated director's cut,unrated extended cut.
Ποιες απο τις τρεις ειναι καλυτερη;

Valkyre
14-01-2011, 17:35
οταν εμφανιζονται 3 επιλογες και δεν εχω ιδεα ποια ειναι η σωστη, παντα μα παντα επιλογη αυτην που βρισκεται στην μεση....:D

αλλα δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω επι της ουσιας...

dimitrisasp
14-01-2011, 17:45
Ρε μη μασατε για τον Spidey reboot. Aφου φυγανε τα ζωα (Tobey MacGuire, Kristen Dunst & Sam Raimi) ολα καλα θα πανε. Δεν μπορω ακομα να χωνεψω το Spiderman 3. Δηλαδη εχεις τον πιο ποζερο/γαμ***ο ηρωα της Marvel και πας και βγαζεις αυτην την πατατα?? Το μονο που μπορω να σκεφτω πιο γελοιο απο το Spiderman 3 ειναι το Wolverine's Origin που απεχθανεσαι τα ματια σου οταν το βλεπεις.. Η νεα στολη του Spidey δεν κακη.. Και τωρα που ειδα τον τυπο στη στολη μου κανει πιο πολυ για τον αρχικα αγαρμπο Peter Parker που ξερουμε απο το κομικ. Καλο θα γινει πιστευω γιατι μετα απο τοσα καλα hero movies που κυκλοφορησαν θα πηραν ιδεες και θα εμαθαν νεα πραγματα. Spidey ειναι αυτος. Αρκει να μην τον ξαναδουμε να χορευει με φρατζα κατω!

enstikto
14-01-2011, 17:48
Συνήθως η Director's Cut είναι η καλύτερη. Η extended είναι αν σου άρεσε πολύ το έργο και θες να δεις τα πάντα που γυρίστηκαν αλλά μπορεί μερικούς να τους κουράσει (ανάλογα και το πόσο extended είναι) και η άλλη είναι η απλή πουεχει δει ο περισσότερος κόσμος στο κινηματογράφο....
Τώρα στο συγκεκριμένο έργο αμφιβάλω ότι θα υπάρχουν επικές διαφορές :P

papatrexas
14-01-2011, 18:00
Thanks! :-)

jimbour
14-01-2011, 18:36
Αυτές τις μέρες είδα το Funny Games (1997) του Haneke.

Eίναι μια ταινία που παίζει πολύ με τα νεύρα του θεάτη, με πολλες σοκαριστικές στιγμες. Αξίζει να την δείτε.
Υπάρχει και αμερικάνικο remake αν δεν θελετε να δείτε την γερμάνικη. Απο τον ίδιο σκηνοθέτη γυρισμένη

aris13
15-01-2011, 00:48
Αυτές τις μέρες είδα το Funny Games (1997) του Haneke.

Eίναι μια ταινία που παίζει πολύ με τα νεύρα του θεάτη, με πολλες σοκαριστικές στιγμες. Αξίζει να την δείτε.
Υπάρχει και αμερικάνικο remake αν δεν θελετε να δείτε την γερμάνικη. Απο τον ίδιο σκηνοθέτη γυρισμένη

Μία ταινία που ωθεί τους θεατές στα όρια τους. Αριστούργημα.

In other news.. O Ron Howard επιβεβαιώνει ότι σύντομα θα δούμε την ταινία βασισμένη στη εκπληκτική και πολύ μπροστά από την εποχή της κωμική σειρά Arrested Development.

http://moviesblog.mtv.com/2011/01/11/arrested-development-movie-a-priority-ron-howard/

Να κανονίσουν μόνο οι διανομείς στην Ελλάδα να την φέρουν στα μέρη μας γιατί θα τους πάρει και θα τους σηκώσει......

Ezio
15-01-2011, 01:05
Επειδή έχω δει πολλές φορές να λέτε για καλές και κακές ερμηνείες και καλές και κακές σκηνοθεσίες, πως ακριβώς βλέπετε αν κάποιος ηθοποιός έπαιξε καλά και πως ένας σκηνοθέτης έκανε καλά την δουλειά του;

Dragonpaul
15-01-2011, 01:29
Επειδή έχω δει πολλές φορές να λέτε για καλές και κακές ερμηνείες και καλές και κακές σκηνοθεσίες, πως ακριβώς βλέπετε αν κάποιος ηθοποιός έπαιξε καλά και πως ένας σκηνοθέτης έκανε καλά την δουλειά του;

Kοιτα... Αν και νομιζω πως αν σου απαντησουν 20 ατομα σε αυτη την ερωτηση, θα παρεις 20 διαφορετικες απαντησεις, εγω θα προσπαθησω να σου δωσω τη δικη μου και να ειναι, οσο το δυνατον, κατανοητη.
Καταρχην, οσον αφορα στις καλες και κακες ερμηνειες, τα πραγματα ειναι, λιγο πολυ, αντικειμενικα. Ενας ηθοποιος που καταφερνει με την ερμηνεια του να σε πεισει, μαλλον εχει πετυχει το σκοπο του. Αυτο σε αδρες γραμμες. Πιο συγκεκριμενα, αν ενας ηθοποιος παιζει ενα δραματικο ρολο, αλλα εσενα σου βγαινει γελιο, ε, μαλλον δεν παιζει και τοσο καλα. Δεν εχει πετυχει, δηλαδη, να αποδωσει στεναχωρια ή καποιο αλλο εντονο συναισθημα και να στο "περασει". Αν δεις Ντενιση στο θεατρο, θα καταλαβεις τι εννοω. Απο την αλλη ο ηθοποιος που καταφερνει να σε κανει να ζησεις το ρολο, να "παιζεις" μαζι του και να συμπασχεις με αυτο που του συμβαινει, ειναι αυτος που παιζει καλα.
Οσον αφορα στη σκηνοθεσια, ε, εδω ειναι λιγο υποκειμενικα τα πραγματα. Καταρχην, η δουλεια του σκηνοθετη ειναι να επιμεληθει την καλλιτεχνικη μεταφορα στην οθονη ενος κειμενου που αποσκοπει να ειναι ενα θεατρικο, ή τηλεοπτικο, ή ενα για τη μεγαλη οθονη εργο. Αναλαμβανει να "ζωντανεψει" της σκηνες που περιγραφονται σε ενα βιβλιο πχ, με τον καλυτερο δυνατο και πειστικο τροπο. Τι γινεται ομως... Επειδη ο καθε σκηνοθετης οραματιζεται τη μετουσιωση του σεναριου με δικο του τροπο, οπως καταλαβαινεις, αυτο δεν μπορει να ειναι αποδεκτο απο ολους. Σε αλλους αρεσει και σε αλλους οχι. Τι να κανουμε... Για αυτο και ακους για καλες και κακες σκηνοθεσιες.

Chill
15-01-2011, 04:36
http://www.youtube.com/watch?v=w_9-fHVSqPU&

Τι κλάμα είχα ρίξει ...........και τι awesome τελείωμα έχει!!!!!

Ξέρει κανένας τον τίτλο του στα αγγλικά για να το ψάξω?

Desmond
15-01-2011, 05:00
@Jimbour.Ξέρεις ποιο είναι το κακό με το remake του funny games?Ότι ενώ είναι καρμπον του original και οι ερμηνείες είναι σε υψηλό επίπεδο, το όλο "στήσιμό" του παραπέμπει στην κεντρική Ευρώπη, στην κουλτούρα και συμπεριφορά των ανθρώπων εκεί.Οπότε σου σκάει κάπως ξεκάρφωτο και αναντίστοιχο.
@Ezio.Φαντάσου τον σκηνοθέτη ως γενικό κουμανταδόρο.Αν οι ερμηνείες μπάζουν, δεν φταίει μόνο ο ατάλαντος ηθοποιός αλλά και ο σκηνοθέτης που τον καθοδηγεί.Αν ο ρυθμός είναι κακός, δεν φταίει μόνο ο μοντέρ αλλά και ο σκηνοθέτης, κλπ.Εξαίρεση?Το σενάριο.Αν το σενάριο είναι σάπιο ή αδιάφορο, όσο μάστορας και νά'ναι ο σκηνοθέτης, δεν μπορεί να το συμμαζέψει.
@Dragonpaul.Έχεις δει Ντενίση στο θέατρο ρε θηρίο?:a038-1:

jk_blue_tiger
15-01-2011, 05:39
http://www.youtube.com/watch?v=w_9-fHVSqPU&

Τι κλάμα είχα ρίξει ...........και τι awesome τελείωμα έχει!!!!!

Ξέρει κανένας τον τίτλο του στα αγγλικά για να το ψάξω?

Ψαχνοντας βρηκα αυτο τον τιτλο "Andromeda Stories:
http://www.animenewsnetwork.com/review/andromeda-stories/gn-1
Ελπιζω να ειναι το σωστο.

Valkyre
15-01-2011, 11:40
Οκ φακ ιτ... το ψαχνω μια ζωη, ειμαι 99% σιγουρος οτι δεν προκειται να καταλαβει κανεις τι εννοω και για πιο anime των 80ς μιλαω. Δεν θυμαμαι ονομα της σειρας (duh!) δεν θυμαμαι κανενα ονομα χαρακτηρων και γενικα θυμαμαι ελαχιστα πραγματα.

Το παρακατω ή θα προκαλεσει πολυ γελιο σε ολους σας ή θα με περασετε για μουρλο. Οπως και να εχει αν καποιος καταλαβει για τι πραγμα μιλαω και μου δωσει το ονομα της σειρας που λεω εχει ρεπ..

here goes nothing.

Λοιπον η πρωταγωνιστρια ηταν μια ξανθια (αν δεν κανω λαθος) κοπελιτσα (ΟΧΙ Η CANDY CANDY LOL) η οποια ηταν πολυ σημαντικη πολεμιστρια (φορουσε φουστα το θυμαμαι γιατι....) και κατι επαιζε με τις δυναμεις τις. Θυμαμαι οτι ηταν και ενας γκριζομαλλης παππους μαζι της με μεγαλο μουστακι και καφε μανδυα που την καθοδηγουσε. (ελα δεν θελω αηδιες υπονοουμενα τωρα)

Κατι επαιζε με κατι μυστηρια πλασματα σαν γυμνοσαλιαγκες οι οποιοι θυμαμαι ειχαν πολλα ματια (αυτο το θυμαμαι χαρακτηριστικα) και κατι επαιζε με κατι ενεργειες που εμοιαζαν σαν φωτινα μακαρονια. (δεν κανω πλακα) Φυσικα δεν ηταν μακαρονια, απλα κανω την περιγραφη ετσι για αληθεια δεν εξρω πως αλλιως.Εχω την εντυπωση οτι η κοπελα ειχε την δυνατοτητα να ελεγχει αυτα τα πλασματα αλλα με ανταλλαγμα την υγεια της.

Η κοπελα πληγωνεται και δεν θυμαμαι ακριβως τι γινεται στο τελος. Το επαιζε πολλες φορες παλια στο Juniors (οσοι το θυμαστε). Παντα ηθελα να δω τι γινεται στο τελος αλλα ποτε δεν τα καταφερα.

Αληθεια θελω να με βοηθησετε να το βρω...

jimspy
15-01-2011, 11:59
Nausicaa of the Valley of the Wind

YouTube - Nausicaa Trailer

Valkyre
15-01-2011, 12:02
^^ Δεν το πιστευω!!! Εισαι θεος.... ειλικρινα δεν ξερεις ΠΟΣΟ καιρο προσπαθω να το βρω!!! Ειχα καθησει κι εψαχνα ολους τους τιτλους ανιμε των 80s μια μερα μπας και βλεποντας το ονομα μου θυμισει κατι...

+ΡΕΠ :D

Κατεβασμα θα το βρω πουθενα λες? Ελπιζω παω να δω! Εχω μπει σε τρελο 80ς mode τωρα γενικοτερα! :)

jimspy
15-01-2011, 12:05
htan koryfaio animated......to eblepa opote to petyxena sto zapping....

Valkyre
15-01-2011, 12:10
Προσωπικη μου αποψη φιλε μου, αλλα τα anime εκεινης της εποχης δεν συγκρινονται με τα σημερινα... ισως μιλαει η νοσταλγια τωρα, αλλα νομιζω οτι θεματολογικα και μονο, ηταν πολυ πιο καλα...

jimbour
15-01-2011, 13:20
Ο παράγοντας νοσταλγία παίζει σημαντικό ρόλο πάντα.

Βασικα επειδη ασχολουμαι ακόμα με τα ανιμέ, υπάρχουν καλές σειρές, βεβαια ξεχνιούνται μετα απο 2 3 σεζόν, λίγες είναι αυτές που μένουν.

Για ταινίες μπορω να συμφωνησω ομως οτι υπάρχει έλειψη κατα τη γνωμη μου.
Επίσης Val ολες οι ταινίες του Μiyazaki είναι φοβέρες και όλες γεμάτες συναίσθημα. Αν σου έχει ξεφύγει κάποια καλό θα είναι να την δεις

Dragonpaul
15-01-2011, 13:24
Μια λιστα παρακαλώ; Αν είναι εύκολο, βέβαια... :)

Valkyre
15-01-2011, 13:30
Ο παράγοντας νοσταλγία παίζει σημαντικό ρόλο πάντα.

Βασικα επειδη ασχολουμαι ακόμα με τα ανιμέ, υπάρχουν καλές σειρές, βεβαια ξεχνιούνται μετα απο 2 3 σεζόν, λίγες είναι αυτές που μένουν.

Για ταινίες μπορω να συμφωνησω ομως οτι υπάρχει έλειψη κατα τη γνωμη μου.
Επίσης Val ολες οι ταινίες του Μiyazaki είναι φοβέρες και όλες γεμάτες συναίσθημα. Αν σου έχει ξεφύγει κάποια καλό θα είναι να την δεις

Φιλε απο την ωρα που ο jimspy μου βρηκε αυτο που εψαχνα δεν κανω αλλη δουλεια απο το να κοιταω για τον Miyazaki και να απορρω πως διαβολο τον ειχα προσπερασει ολα αυτα τα χρονια.

Ο ανθρωπος απο αυτο που θυμαμαι απο το Nausicaa που εχω δει (πολυ παλια και θα το ξαναδω) δημιουργει μαγεια. Και οποις διαβασει λιγα πραγματα γι αυτον (οπως κανω τοση ωρα) πραγματικα βλεπει ποσο τιτανομεγιστη δουλεια εχει κανει.

Αυτη την στιγμη κατεβαζω τα (και εμμεσα απανταω και στον Παυλο)

Nausicaa of the Valley of the Wind
Princess Mononoke
Spirited Away

Τα οποια θα τα δω και με την ιδια σειρα καθως χρονολογικα ετσι κυκλοφορησαν (δεν εχουν σχεση μεταξυ τους)

Ξαναλεω οτι δεν το πιστευω πως ειχα προσπερασει εναν τοσο μεγαλο δημιουργο... ευχαριστω και παλι!

jimbour
15-01-2011, 13:36
Howl's moving castle
Spirited Away
Nausicaa
Laputa
Porco Rosso
Totoro
Ponyo

Aγαπημένες ταινίες οι απο πάνω.

Αν θες βοηθεια στο να τα βρεις πες μου να στείλω pm (Dragonpaul)

Dragonpaul
15-01-2011, 13:38
Ααααα.... Το Spirited Away και το Howls Moving Castle τα έχω δει! Πραγματικά, πολυ καλα!!!!
Θα τσεκαρω και τα αλλα. Thnx και στους δυο σας!!!!

dimitrisasp
15-01-2011, 14:14
Nausicaa of the Valley of the Wind

YouTube - Nausicaa Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=9Ms-ilMug8A&feature=related)


Φαινεται πολυ καλο! παλιο ειναι? +rep

aris13
15-01-2011, 14:58
Howl's moving castle
Spirited Away
Nausicaa
Laputa
Porco Rosso
Totoro
Ponyo


Να προσθέσω το Only Yesterday (http://www.imdb.com/title/tt0102587/)το οποίο παραμένει μία από τις πιο υποτιμημένες ταινίες του Studio σε παραγωγή Miyazaki.

Dragonpaul
15-01-2011, 20:40
Oσοι δεν εχετε δει ακομα την ταινια "Ο Λογος του Βασιλια", καντε τη χαρη στον εαυτο σας και δειτε το.

Chill
15-01-2011, 20:47
Οκ φακ ιτ... το ψαχνω μια ζωη, ειμαι 99% σιγουρος οτι δεν προκειται να καταλαβει κανεις τι εννοω και για πιο anime των 80ς μιλαω. Δεν θυμαμαι ονομα της σειρας (duh!) δεν θυμαμαι κανενα ονομα χαρακτηρων και γενικα θυμαμαι ελαχιστα πραγματα.

Το παρακατω ή θα προκαλεσει πολυ γελιο σε ολους σας ή θα με περασετε για μουρλο. Οπως και να εχει αν καποιος καταλαβει για τι πραγμα μιλαω και μου δωσει το ονομα της σειρας που λεω εχει ρεπ..

here goes nothing.

Λοιπον η πρωταγωνιστρια ηταν μια ξανθια (αν δεν κανω λαθος) κοπελιτσα (ΟΧΙ Η CANDY CANDY LOL) η οποια ηταν πολυ σημαντικη πολεμιστρια (φορουσε φουστα το θυμαμαι γιατι....) και κατι επαιζε με τις δυναμεις τις. Θυμαμαι οτι ηταν και ενας γκριζομαλλης παππους μαζι της με μεγαλο μουστακι και καφε μανδυα που την καθοδηγουσε. (ελα δεν θελω αηδιες υπονοουμενα τωρα)

Κατι επαιζε με κατι μυστηρια πλασματα σαν γυμνοσαλιαγκες οι οποιοι θυμαμαι ειχαν πολλα ματια (αυτο το θυμαμαι χαρακτηριστικα) και κατι επαιζε με κατι ενεργειες που εμοιαζαν σαν φωτινα μακαρονια. (δεν κανω πλακα) Φυσικα δεν ηταν μακαρονια, απλα κανω την περιγραφη ετσι για αληθεια δεν εξρω πως αλλιως.Εχω την εντυπωση οτι η κοπελα ειχε την δυνατοτητα να ελεγχει αυτα τα πλασματα αλλα με ανταλλαγμα την υγεια της.

Η κοπελα πληγωνεται και δεν θυμαμαι ακριβως τι γινεται στο τελος. Το επαιζε πολλες φορες παλια στο Juniors (οσοι το θυμαστε). Παντα ηθελα να δω τι γινεται στο τελος αλλα ποτε δεν τα καταφερα.

Αληθεια θελω να με βοηθησετε να το βρω...

Άλλο αγαπημένο αυτό ρε Μήτς. Και μα τον Τουτατή, το σκεφτόμουν και αυτό την ώρα που έγραφα για το άλλο. Εγώ στην ΕΤ το είχα δει. Τα πλάσματα αυτά ονομάζονταν αμοιβάδες αν θυμάμαι καλά. Στο τέλος θυμάμαι ένα τεράστιο τσούρμο από αμοιβάδες να κάνει ντου, νομίζω υπό τον έλεγχο των κακών και κάτι να γίνεται που τις σταματάει (μου διαφεύγει το τί ωστόσο χαχα)

Μητς, βρήκα το movie σε mkv με ελληνικά subs, τι με δίνεις ε ε ε :p ?

ilias78
15-01-2011, 21:04
^^ Δεν το πιστευω!!! Εισαι θεος.... ειλικρινα δεν ξερεις ΠΟΣΟ καιρο προσπαθω να το βρω!!! Ειχα καθησει κι εψαχνα ολους τους τιτλους ανιμε των 80s μια μερα μπας και βλεποντας το ονομα μου θυμισει κατι...

+ΡΕΠ :D

Κατεβασμα θα το βρω πουθενα λες? Ελπιζω παω να δω! Εχω μπει σε τρελο 80ς mode τωρα γενικοτερα! :)

val δες τα pm σου

Ezio
15-01-2011, 21:20
Τι λέει το love & other drugs; Επίσης, υπάρχει κάποιο site που να κάνει "καθαρά" reviews χωρίς να λαδώνεται;

aris13
15-01-2011, 22:29
^^Γιατί γνωρίζεις κανένα κινηματογραφικό site που να λαδώνεται;

Ezio
15-01-2011, 22:59
^^ Όχι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορώ να είμαι σίγουρος για ότι διαβάζω.

Dragonpaul
15-01-2011, 23:04
^^ Όχι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορώ να είμαι σίγουρος για ότι διαβάζω.

Mε αυτη τη λογικη για τιποτα δε μπορει να εισαι σιγουρος.

Melnibonian
17-01-2011, 08:25
Aπρόσμενα καλή...
YouTube - DEVIL (HD) movie trailer 2010, M. Night Shyamalan

aris13
17-01-2011, 14:08
^To devil κάνει το Speed 2 να μοιάζει με τον Πολίτη Κέιν:P

Το Social Network ήταν ο μεγάλος νικητής στην χθεσινή απονομή των χρυσών σφαιρών αφού απέσπασε 4 βραβεία.

Δείτε όλους τους νικητές εδώ (http://www.imdb.com/features/globes/2011/nominations).

Valkyre
17-01-2011, 14:15
Ξεκιναω λεγοντας ευχαριστω σε ολα τα παιδια που με βοηθησαν διοτι περασα ενα απο τα πιο εκπληκτικα κινηματογραφικα ΣΚ ever! (σε οσους δεν μπορεσα να δωσω ρεπ χρωσταω)

Λοιπον.... εφαγα ασχημο κολλημα.... παραθετω με τη σειρα τι ειδα:

Nausicaa of the Valley of the Wind
Princess Mononoke
Spirited Away
Howls Moving Castle
και.... εκπληξη...
Grave of the Fireflies

Λοιπον, επαθα σοκ με μερικες απο αυτες τις ταινιες και πραγματικα εικονες μου περνανε απο το μυαλο ακομα και τωρα... μπορεις να γραψεις ανετα εκθεση για την καθεμια απο αυτες.

Το Νausicaa εκτος απο την νοσταλγια της παιδικης μου ηλικιας μου θυμισε ποσο σοβαρη ταινια ειναι στον πυρηνα της και ποσο μα ποσο εντυπωσιακη ειναι οχι μονο τοτε, αλλα ακομα και σημερα.

Το Princess Mononoke το λεω...με μαγεψε ασχημα παιδες.... επαθα σοκ με το σαουντρακ της ταινιας, τους ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ χαρακτηρες και το απιστευτο μηνυμα που περναει. Και λεω απιστευτο μηνυμα γιατι ειναι απο τις λιγες ταινιες που εχουν να κανουν με ανθρωπο και φυση και δεν παρουσιαζουν το μεν ως αυθεντικο κακο και το δε ως αυθεντικο καλο. Στην ταινια τιποτα δεν ειναι ξεκαθαρο και ο θεατης συμπασχει και με το μεν και το δε...δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως πρεπει να το δει κανεις και να το δει με ανοιχτο μυαλο. Ειναι ιδιοφυες ο τροπος που ειναι σκηνοθετημενο και εχει ισως το ωραιοτερο/αγνοτερο/ρομαντικοτερο love scene (μην παει ο νους σας στο πονηρο) που εχω δει σε ταινια....

Spirited Away: Αλλη μαγεια....ενας απιστευτος κοσμος παλι με εξαιρετικα αποδοσμενους χαρακτηρες, σκιαγραφηση των καθημερινων που συνανταμε και πως τους επηρεαζουμε. Πως ενα παιδι ενηλικιωνεται και αλλαζει μεσα απο τις εξαιρετικες συνθηκες που του παρουσιαζονται... τρομος, γελιο, φαντασμαγορια, αηδια, μια ταινια που θεωρω οτι προκαλει τετοιο συναισθηματικο ευρος στον θεατη οσο ελαχιστες...

Howls Moving Castle: Ενα ακομη επος απο τον Μιγιαζακι, ισως οχι αναλογου επιπεδου με τις αλλες δουλειες που ανεφερα, αλλα και παλι μια ταινια που ειναι μπροστα απο το 90% αυτων που κυκλοφορουν εκει εξω. Δεν χρειαζεται να αναφερω οτι και παλι οι χαρακτηρες ειναι εξαιρετικοι, ιδιως η πρωταγωνιστρια και μας διδασκει πολλα πραγματα για το περασμα του χρονου, τις αστειες εγνοιες που εχουμε οταν ειμαστε μικροι και συνειδητοποιουμε, οταν ειμαστε μεγαλοι, ποσο ανουσιες ηταν.

Και το grave of the Fireflies το οποιο δεν ειναι του Μιγιαζακι, αλλα πραγματικα μου εκανε την καρδια περιβολι και δεν μπορεσα να μην δακρυσω... η ταινια ειναι πολυ μα παρα πολυ βαρια...πολυ λυπηρη. Ισως η καλυτερη αντιπολεμικη ταινια που εχω δει ποτε και το γεγονος οτι βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα το κανει ακομα πιο λυπηρο. Συνιστω σε ολους να την δουν, ακομα και αν την βρουν too much για τα γουστα τους.

Γενικοτερα ολες οι ταινιες μου αφησαν κατι, ακομα με απασχολουν στα θεματα που αναφερθηκαν και γενικα τις θεωρω αριστουργηματα. Τωρα συνεχεια εχουν οι υπολοιπες δουλειες Μιγιαζακι και δεχομαι προτασεις για ταινιες αναλογου υφους και χαρακτηρα.

ΥΓ: Συνιστω επισης οσοι τις δουν να τις δουν με ιαπωνικο-αυθεντικο voice over και οχι αγγλικο.Δεν ειναι οτι το αγγλικο ειναι χαλια, απλα δεν ειναι το ιδιο....οσοι εχουν δει ξερουν τι εννοω!

jimbour
17-01-2011, 14:32
Το Grave of the Fireflies, δε προκειται να το ξαναδω. Ξερω οτι θα κλάψω παλι. Πολυ κιόλας. Απο τις καλύτερες animation ταινίες αλλα ταινίες γενικότερα. Ολοι πρεπει να την δουν εστω μία φορα.

Βασικά Val καλό είναι να δεις όλες του studio ghibli. Eίναι όλες εξαιρετικές. Μετρια ταινία δυσκολά θα βρεις.

Οσο για τα βραβεία χθες. Social Network λέμε!
Τα φαβορί νίκησαν σε όλες τις κατηγορίες. Οσοι τα παιξαν , πληρώθηκαν

aris13
17-01-2011, 14:36
Ειναι ιδιοφυες ο τροπος που ειναι σκηνοθετημενο και εχει ισως το ωραιοτερο/αγνοτερο/ρομαντικοτερο love scene (μην παει ο νους σας στο πονηρο) που εχω δει σε ταινια....


Εννοείς την σκηνή που ξυπνάνε στο λιβάδι;

Σου προτείνω το Only Yesterday του Miyazaki το οποίο είναι διαφορετικό από τις άλλες ταινίες του studio Gibli αλλά πιστεύω ότι θα σου αρέσει. Βέβαια υπάρχουν και άλλες κορυφαίες anime ταινίες όπως Akira, Ghost In The Shell, Paprika, Perfect Blue.

Valkyre
17-01-2011, 14:59
^^ εννοω την σκηνη που τον ταιζει δεν ξερω αν θυμασαι:

Σποιλερ για οσους δεν εχουν δει:

YouTube - princess mononoke BEST SCENE

@ jimbour

Ουτε κι εγω θα ξαναδω το grave of the fireflies....αλλα πρεπει ΟΛΟΙ να το δουν... με πονεσε πολυ η ταινια... παρα πολυ. Αλλα ειναι τοσο δυνατη σε ολα της και διδασκει πραγματικα. Και να σκεφτει κανεις οτι ειναι του '88 ταινια...

ΥΓ: Ρε παιδες συμφωνω με ολα για το Social Network, αλλα original score με καμμια δυναμη... too much... μου ηταν τοσο μα τοσο αδιαφορο το score της ταινιας που το μονο που θυμαμαι ειναι το beat-ακι που επαιζε μεσα στο club, το οποιο δεν ειναι καν original score...lol...

jimbour
17-01-2011, 15:09
E για αυτό ειναι τα βραβεία. Να καθόμαστε, να διαφωνουμε, και να λέμε κάτι να περνάμε την ώρα.
Ειδικα και τα GG που είναι απο τα πιο σημαντικά ΑΣΗΜΑΝΤΑ βραβεία. Μονος λόγος υπαρξης είναι για να μπουν αργότερα σε καποιο trailer ή poster.

Βασικα για το original score, εμενα μου είχε κάνει εντυπωση το OST του SN οταν το είχα ακούσει.
Βεβαια και Hans Zimmer να κερδιζε εχθες παροτι δεν μ αρεσε η ταινια, το soundtrack της ήταν καλό.

Valkyre
17-01-2011, 15:15
^^ Βασικα αμα σου πω οτι το καλυτερο σαουντρακ της χρονιας για εμενα ειναι αυτο του ΤΡΟΝ θα με κοροιδεψεις? :)

jimbour
17-01-2011, 15:19
^^ Βασικα αμα σου πω οτι το καλυτερο σαουντρακ της χρονιας για εμενα ειναι αυτο του ΤΡΟΝ θα με κοροιδεψεις? :)

εγω σου μιλησα απο τα υποψηφια.

Και δικό μου αυτό είναι. Βασικα το περιμένα οτι θα είναι awesome το soundtrack λόγο Daft Punk.
Οταν έβλεπα την ταινία ηξερα ολο το OST απεξω εχοντας το πάνω απο ένα μήνα λίωσει στο ipod

Aς ελπίσουμε οτι θα το δούμε στα Oscar

aris13
17-01-2011, 15:21
ΥΓ: Ρε παιδες συμφωνω με ολα για το Social Network, αλλα original score με καμμια δυναμη... too much... μου ηταν τοσο μα τοσο αδιαφορο το score της ταινιας που το μονο που θυμαμαι ειναι το beat-ακι που επαιζε μεσα στο club, το οποιο δεν ειναι καν original score...lol...

Διαφωνώ. Το soundtrack είναι φοβερό και ταιριάζει γάντι με το ύφος της ταινίας.

Intriguing Possibilities - The Social Network - Soundtrack


In Motion - The Social Network - Soundtrack OST


A Familiar Taste - The Social Network - Soundtrack


Hand Covers Bruise - The Social Network - Soundtrack OST

Valkyre
17-01-2011, 15:24
^^ Aρη ειδες το βιντεο που παραθεσα πιο πανω για το Princess Mononoke?

aris13
17-01-2011, 15:32
^^ Aρη ειδες το βιντεο που παραθεσα πιο πανω για το Princess Mononoke?

Ναι το είδα, την θυμόμουν την συγκεκριμένη σκηνή.

Tsiou
17-01-2011, 15:53
Λοιπον.... εφαγα ασχημο κολλημα.... παραθετω με τη σειρα τι ειδα:

Nausicaa of the Valley of the Wind
Princess Mononoke
Spirited Away
Howls Moving Castle
και.... εκπληξη...
Grave of the Fireflies

Σχεδόν όλα πολύ αγαπημένα μου!

Φαντάσου το Nausicaa κυκλοφόρησε πρόσφατα σε Blu-ray και το "πήρα" σε 1080p. Φοβερό απ' όλες τις απόψεις!

Εγκυκλοπαιδικά: Ένας απο τους animators ήταν ο Hideaki Anno που ήταν και στο Grave of the Fireflies αλλά και φυσικά ο writer & producer του Neon Genesis Evangelion!!! :a036:

dimitrisasp
17-01-2011, 17:53
Και το grave of the Fireflies το οποιο δεν ειναι του Μιγιαζακι, αλλα πραγματικα μου εκανε την καρδια περιβολι και δεν μπορεσα να μην δακρυσω... η ταινια ειναι πολυ μα παρα πολυ βαρια...πολυ λυπηρη. Ισως η καλυτερη αντιπολεμικη ταινια που εχω δει ποτε και το γεγονος οτι βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα το κανει ακομα πιο λυπηρο. Συνιστω σε ολους να την δουν, ακομα και αν την βρουν too much για τα γουστα τους.

Συνταρακτικο απλα..

Valkyre
17-01-2011, 18:14
^^ Tην ειδες τωρα ή την εχεις δει παλια?

dimitrisasp
17-01-2011, 20:28
^^ Tην ειδες τωρα ή την εχεις δει παλια?

Φιλε Μητσο την ειχα δει πριν 2-3 χρονια (απο Animeclipse για οσους ξερουν τα λιμερια) και ειχα παθει πλακα. Εβλεπα κοριτσακια στο δρομο και ηθελα να τα ταισω! Ακουστηκε λιγο περιεργο αυτο ε? :P Απιστευτο εργο. Υπαρχουν πολλα διαμαντια σε ανιμε που δεν ξερουμε! To ΣΚ πρεπει να ηταν οντως τελειο με τοσες απιστευτες ταινιες..

Απο την αλλη βλεπω τον Μιγιαζακι να αργει για νεα ταινια.. Αντε ρε Χιγιαο..

jimbour
17-01-2011, 20:40
Βασικά δε βλέπω να κάνει ταινια σύντομα ο Miyazaki.

Ηταν όμως υπεύθυνος στην παραγωγή της νέας ταινίας του Studio Ghibli , The Borrower Arriety.

H οποία βασίζεται σε βιβλίο, που βεβαια όλοι μας, άνω των 20, το θυμόμαστε από σειρά, παραγωγής BBC, που έπαιζε κάποτε στη κρατική τηλεόραση.

Το trailer

G3_NUCLwDwk

desperate_gamer
17-01-2011, 21:30
Κατόπιν της παρότρυνσης σου, το είδα (δεν έχω διαβάσει το βιβλίο).Θα ήθελα μια καλύτερη περιγραφή των κοινωνικών/κυβερνητικών δομών.Αν εξαιρέσεις δηλαδή την συμπεριφορά των λίγων ατόμων που είδαμε απέναντι στους "δωρητές", δεν έχουμε κάποιο άλλο στοιχείο για ποιο λόγο υπάρχει αυτή η "ανοχή" και παθητικότητα σε αυτή την δυστοπική κοινωνία.Αν με προόριζαν για πρόβατο προς σφαγή, κάθε άλλο παρά στωικά θα το δεχόμουν.Πώς δηλαδή η κοινωνία υπερνίκησε το ένστικτο της αυτοσυντήρησης?

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Δεν νομίζω ότι η ταινία βέβαια ήθελε να θίξει το θέμα τόσο κοινωνικά, αλλά κάποια στιγμή θέλω να διαβάσω το βιβλίο μήπως γράφει κάτι παραπάνω (φαντάζομαι ότι τρομάρες του τύπου θα σας σφάξουν στο ψαχνό για ένα συκώτι είναι αρκετές για να κάνουν παιδιά να μην σκεφτούν καν να βγουν έξω).

Αλλά ακόμα κι αν δεν είναι έτσι, δεσ' το πιο αλληγορικά. Πόσα και πόσα άτομα δεν περνάνε από ένα ανεπαρκέστατο εκπαιδευτικό σύστημα προορισμένα να γίνουν burger flippers και να είναι κακοπληρωμένα; Πόσοι στ' αλήθεια προσπαθούν να ξεφύγουν από το μέλλον που τους έταζε ο περίγυρός τους (ελπιδοφόρο ή απαισιόδοξο, δεν έχει σημασία); Γενικά οι περισσότεροι είμαστε προϊόντα αυτών που ακούγαμε από μικρά, χωρίς να το ψάχνουμε περαιτέρω.



H οποία βασίζεται σε βιβλίο, που βεβαια όλοι μας, άνω των 20, το θυμόμαστε από σειρά, παραγωγής BBC, που έπαιζε κάποτε στη κρατική τηλεόραση.

Όχι δεν μου θυμίζει τίποτα. Ανέκαθεν ήμουν παιδί του Disney Club. :p

james9
17-01-2011, 22:41
val στειλε Pm Με λινκ για τις ταινιες που ειδες .thanks in advance.

jimbour
18-01-2011, 00:11
Είδα το Let Me In.
Λοιπόν εμένα το σουηδικό, ναι ξέρω είμαι απο τους λίγους, δεν μου είχε αρέσει ιδιαίτερα.

Αυτό όμως λόγω και Chloe Moretz μου άρεσε αρκετά. Βασικά ένα πολύ καλό remake που όσοι είδαν το original μπορούν να του ρίξουν μια ματιά.

Devil_7
18-01-2011, 02:52
Το "stone" το έχει δει κανείς? Θέλω να το δω αλλά δεν ακούω καλά σχόλια?

badboyfriend
18-01-2011, 03:45
Valkyre δες τα όλα του Miyazaki. Είδαμε προχθές (εγώ τα χω δει πολλές φορές βέβαια) το My neighbour Totoro που είναι πολύ ωραίο και τις προάλλες το Ponyo by the cliff by the sea (κάπως έτσι). Και τα δύο είναι λίγο πιο παιδικά από τα υπόλοιπα αλλά still πολύ καλά.

nikon
18-01-2011, 09:25
Το "stone" το έχει δει κανείς? Θέλω να το δω αλλά δεν ακούω καλά σχόλια?Kαι ούτε νομίζω να ακούσεις από κανέναν καλά σχόλια.....δες κανένα άλλο.

Valkyre
18-01-2011, 10:41
Μακρια απο το Stone... πολυ καλες ερμηνειες σε ενα παντελως ακυρο σεναριο που δεν ξερει τι θελει να πει ο ποιητης...

Dragonpaul
19-01-2011, 21:13
http://www.totalfilm.com/news/anne-hathaway-as-catwoman-and-tom-hardy-as-bane-in-the-dark-knight-rises/

Valkyre
20-01-2011, 11:22
^^ Nτροπη Παυλο! Επρεπε να βαλεις και το κειμενο! Τετοια νεα δεν χρειαζονται μονο ενα λινκ! Φυσικα αστειευομαι ετσι! :)

Προσωπικα μου αρεσουν και οι δυο επιλογες! Ο Bane ειναι εξαιρετικη επιλογη villain, αλλα η catwoman καπως με χαλαει στο ολο σκηνικο. Ηθελα να ασχοληθει μονο με τον Μπατμαν ο νολαν, δεν ξερω πως θα βγει το σκηνικο τωρα με την catwoman. Επισης ο Νολαν δημιουργησε το reboot του Μπατμαν με εναν πολυ ρεαλισιτικο τροπο για τα δεδομενα comic hero movie και ειναι ετσι πλασμενος ο κοσμος που δεν θελω να τον δω να αρχιζουν να ξεφυτρωνουν νεοι hero-villains. Παντως τον εμπιστευομαι και ελπιζω να δωσει αυτο που θελει να δωσει με την Catwoman με διαφορετικο και καλυτερο τροπο απο οτι το φανταζομαι!

Επισης χαιρομαι που σκοπευει να κλεισει την ιστορια εδω και να μην βιασουν στο μελλον την εξαιρετικη δουλεια που εκανε αυτος. :)

aris13
20-01-2011, 12:06
Όλο και πιο κοντά στις υποψηφιότητες των Όσκαρ βρίσκεται ο Κυνόδοντας.

http://www.e-go.gr/cinemag/summary1.asp?catid=10167&subid=2&pubid=108294663

enstikto
20-01-2011, 12:13
Εμένα πάντος η Χάθαγουει για Κατγούμαν δεν μου κάνει καθόλου....
Πολύ "γλυκιά", ελάχιστα "σέξυ"!
Άσε που την κατγούμαν της Μιχαλίτσας δεν την φτάνει καμμία....

Επίσης ψιλοfail η επιλογή για κακού του Bane ενώ υπάρχουν τόσοι πολού κακοί που θα ταίριαζαν και περισσότερο στο σύμπαν του Νόλαν (Riddler ας πούμε;)

Valkyre
20-01-2011, 12:23
Οχι για τον Bane θα διαφωνησω, νομιζω μια χαρα ταιριαζει στο υφος του Νολαν. Η catwoman ομως ναι με ανησυχει.

Μπραβο στον Κυνοδοντα, μακαρι να περασει στις 5 ταινιες που θα διεκδικησουν το οσκαρ, θα ειναι πολυ μεγαλη διακριση για το ελληνικο σινεμα και την Ελλαδα γενικοτερα. Απο τις πιο "παραξενες" και ιδιοφυης ταινιες στο ειδος. Να την δειτε ακομα και αν την βρειτε "αποκρουστικη". (υπαρχει λογος που οι 2 λεξεις ειναι σε "")

enstikto
20-01-2011, 12:29
Ο Bane δεν είναι αυτός ο ¨Ούγκα-ούγκα" στυλ "Χάλκ διαλύσει, χάλκ καταστρέψει";
Σου ταιριάζει αυτή η καρικατούρα κακός-μπράβος στο σύμπαν του Νόλαν παραπάνω απο Riddler?
Κάτι θα κάνει βέβαια (ελπίζω) για να είναι πιο ενδιαφέρον σαν χαρακτήρας αλλά και πάλι μπροστά σε όλους αυτούς που μπορούσε να επιλέξει τρελό fail η επιλογή....

Valkyre
20-01-2011, 12:36
^^ OMG εχεις απολυτο δικιο!! Εγω μπερδεψα τον Bane με τον Ηugo Strange! (που θα εμφανιστει στο Arkham City και γι αυτο μαλλον τα εκανα κιμα στο κεφαλι μου)

Οντως ο Bane ειναι αυτος που λες... και οντως... Fail... wtf? Γιατι επελξε κατι τετοιο ο Νολαν? Βεβαια εχω την εντυπωση οτι επιτηδες εκανε τετοιες επιλογες γιατι προφανως ξερει οτι η αρχικη αντιδραση του κοσμου θα ειναι "FAIL" και υπολογιζει σε αυτο. ισως εχει σκεφτει κατι που εμεις δεν το περιμενουμε. Οτι εχει το μυαλο και την ιδιοφυια αυτος ο ανθρωπος να πρωτοτυπησει ακομα και με το χειρτοερο υλικο, το εχει.

Αλλα κι εγω επι του παροντος λεω... epic fail...

aris13
20-01-2011, 12:38
Αυτός είναι ο Bane:

http://images.wikia.com/batman/images/b/b4/BaneJS.jpg

enstikto
20-01-2011, 13:00
Ο Hugo Strange μια χαρά θα μου ταίριαζε και εμένα και θα μπορούσε να κάνει παπάδες ο Νόλαν μαζί του!!!
Πάντος σίγουρα σε αυτό ποντάρει που είπες... Στο οτι ο κόσμος θα πει fail και μετά θα μας εκπλήξει... Μέχρι στιγμής πάντος αν και "δεν μπορώ να το δω" , αν κρίνω απο την πρηγούμενη δουλειά του, δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω ότι δεν θα τα καταφέρει....

jimbour
20-01-2011, 17:17
Bασικα σαν φαν του comic γουστάρω πολυ Bane και όχι είναι και εξυπνος αρκετά. Δεν ξερω γιατι έχει μείνει η ιδέα οτι είναι χαζος, καμία σχεση.

Μην ξεχνάμε οτι είναι και ο μονος που έχει σπάσει την μέση του Batman. ^^

Valkyre
20-01-2011, 17:21
Aπλα ειναι πολυ "μεταφυσικος" για τον Μπατμαν που εχει πλασει ο Νολαν... αυτο δεν μου κολλαει εμενα. Επισης οταν μπαινει σε Hulk mode (lol see what i did there? :P) ε δεν τον λες και πανεξυπνο! :)

enstikto
20-01-2011, 17:23
^^Ίσος γιατί μοιάζει με το gimp από το pulp fiction! :P

fotaras
20-01-2011, 17:30
Επισης χαιρομαι που σκοπευει να κλεισει την ιστορια εδω και να μην βιασουν στο μελλον την εξαιρετικη δουλεια που εκανε αυτος. :)
κυριε ποιητη τι θελετε να πειτε εδω ? οτι αυτο το μπατμαν που θα δουμε το 2012 θα ειναι και το τελευταιο του νολαν?

jimbour
20-01-2011, 17:32
i see your point για το μεταφυσικό.
Αλλα αν και δεν είμαι ιδιαιτερος φαν του Nolan στο batman έχει κάνει πολυ καλη δουλειά και ξέρω και ο Bane θα αποδοθεί όπως πρέπει , στο κλιμα των ως τώρα ταινιών. (βλ. Scarecrow στο Begins)

Valkyre
20-01-2011, 17:38
κυριε ποιητη τι θελετε να πειτε εδω ? οτι αυτο το μπατμαν που θα δουμε το 2012 θα ειναι και το τελευταιο του νολαν?

Nαι εχει δηλωσει πως θα κλεισει την ιστορια εκει και δεν θα εχει συνεχεια. Σιγουρα καποια στιγμη θα βγουν και αλλες ταινιες Μπατμαν, αλλα δεν θα ειναι ο Μπατμαν που εφτιαξε ο Νολαν.

fotaras
20-01-2011, 17:43
Nαι εχει δηλωσει πως θα κλεισει την ιστορια εκει και δεν θα εχει συνεχεια. Σιγουρα καποια στιγμη θα βγουν και αλλες ταινιες Μπατμαν, αλλα δεν θα ειναι ο Μπατμαν που εφτιαξε ο Νολαν.
με ξενερωσες απιστευτα τωρα...κριμα ρε γαμωτο..anyway thanks for the info..

Ezio
21-01-2011, 16:38
Η odeon στα σινεμά της τι καταλληλότητα έχει στον λόγο του βασιλιά;

aris13
25-01-2011, 16:46
O Κυνόδοντας προτάθηκε για Oscar Ξενόγλωσσης ταινίας!!!!

Valkyre
25-01-2011, 16:55
O Κυνόδοντας προτάθηκε για Oscar Ξενόγλωσσης ταινίας!!!!

Epic WIn ανεξαρτητως αποτελεσματος!! :a040::a040:

aris13
25-01-2011, 17:15
Oι βασικές υποψηφιότητες:

Best Picture
Black Swan
The Fighter
Inception
The Kids Are Alright
The King's Speech
127 Hours
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter's Bone

Actor
Javier Bardem - Biutiful
Jeff Bridges - True Grit
Jesse Eisenberg - The Social Network
Colin Firth - The Kings Speech
James Franco - 127 Hours

Actress
Annette Benning - The Kids Are All Right
Nicole Kidman - Rabbit Hole
Jennifer Lawrence - Winter's Bone
Natalie Portman - Black Swan
Michelle Williams - Blue Valentine

Actor Supporting
Christian Bale - The Fighter
John Hawks - Winter's Bone
Jerremy Renner - The Town
Mark Ruffalo - The Kids Are All Right
Geffory Rush - The King Speech

Actress Supporting
Amy Adams - The Figher
Helena Bonham Carter - The King's Speech
Melissa Leo - The Figher
Haley Steinfeld - True Grit
Jackie Weaver - Animal Kingdom

Directing
Darren Aronofsky - Black Swan
Coen Bros - True Grit
David Fincher - The Social Network
Tom Hooper - The King's Speech
David O Russell - The Figher

Original Screenplay
Another Year
The Fighter
Inception
The Kids Are All Right
The King's Speech

Adapted Screenplay
127 hours
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter's Bone

Οι υπόλοιπες εδώ (http://www.imdb.com/features/oscars/2011/nominations)

Valkyre
25-01-2011, 17:27
Ρε παιδια ηθελα να το ρωτησω, εχετε δει το the Fighter? Τοσο καλα παιζει ο Christian Bale? Θελω πολυ να την δω την ταινια και θα το κανω απλα επι τη ευκαιρια της υποψηφιοτητας του τωρα στα οσκαρ και την απονομη της Χρυσης Σφαιρας ηθελα να ακουσω και την γνωμη καποιοιυ που το ειδε.

aris13
25-01-2011, 17:38
Οι ερμηνίες είναι όντως πολύ καλές αλλά η ταινία δεν ξεφεύγει από τα κλισέ των boxing ταινιών. Μου άφησε μία meh εντύπωση.

jimbour
25-01-2011, 17:46
Ρε παιδια ηθελα να το ρωτησω, εχετε δει το the Fighter? Τοσο καλα παιζει ο Christian Bale? Θελω πολυ να την δω την ταινια και θα το κανω απλα επι τη ευκαιρια της υποψηφιοτητας του τωρα στα οσκαρ και την απονομη της Χρυσης Σφαιρας ηθελα να ακουσω και την γνωμη καποιοιυ που το ειδε.

θα λατρέψεις τον Bale εδώ..
Τρέξε δες την!

alekos21
25-01-2011, 18:55
αν κάποιος θέλει να δει ταινίες έχω να προτείνει της εξής (η περισσότερες είναι θριλεράκια)

Choose 2011
Devil 2010
I Spit on your grave 2010
Let me in 2010
My soul to take 2010
Takers 2010

ρίξτε μια ματια και δεν θα απογοητευτείτε

nikon
25-01-2011, 19:09
Είδα το 127 ώρες πριν λίγο......εντάξει αρκετά καλή αλλά περίμενα το κάτι παραπάνω.

muku
26-01-2011, 01:17
Είδα το 127 ώρες πριν λίγο......εντάξει αρκετά καλή αλλά περίμενα το κάτι παραπάνω.

Δηλαδή τι άλλο περίμενες? Μάλλον να γλίτωνε πιο νωρίς και να πήγαινε στο πάρτι μήπως και βλέπαμε κανά ποπό :D Εγώ απλά καλή θα την χαρακτήριζα. Αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία αλλά δεν ξέρω κάτι με χάλασε, δεν μπορώ να το προσδιορίσω.

Ixor24
26-01-2011, 01:48
Τι εχετε να πειτε για αυτες τις ταινιες?

G68fHZig9nA

g5djHG3hPu0

TlZXatxdaCQ

hinWQiv2rVc

Valkyre
26-01-2011, 10:48
Απο αυτες μονο το sucker punch θελω να δω.Και αυτο οχι επειδη ειναι καμμια φοβερη ταινια, απλα γιατι δειχνει να ειναι μια ωραια χαβαλεδιαρικη ταινια για να δεις στο σινεμα. Οι αλλες δεν μου λενε κατι.

muku
26-01-2011, 14:10
Εγώ σαν φαν του Statham θέλω να δω το the mechanic. Ξέρετε πως λέγεται στα ελληνικά? Γιατί πέτυχα ένα trailer ταινίας του statham που βγαίνει τώρα αλλά σίγουρα δεν λεγόταν Ο Μηχανικός :p

nikon
26-01-2011, 14:17
Δηλαδή τι άλλο περίμενες? Μάλλον να γλίτωνε πιο νωρίς και να πήγαινε στο πάρτι μήπως και βλέπαμε κανά ποπό :D Εγώ απλά καλή θα την χαρακτήριζα. Αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία αλλά δεν ξέρω κάτι με χάλασε, δεν μπορώ να το προσδιορίσω.Όπως το είπες......κάτι άλλο αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω.....εντάξει αυτό το προσπαθώ με ότι μπορώ να επιζήσω το έχουμε ξαναδεί.....ίσως να μου άρεσε πιο πολύ αν ήταν και τα 2 κορίτσια μαζί του και η αλήθεια είναι ότι εκεί που πέφτουν στη λίμνη νόμιζα ότι εκεί παγιδεύονται και οι 3.

Valkyre
26-01-2011, 14:20
Εγώ σαν φαν του Statham θέλω να δω το the mechanic. Ξέρετε πως λέγεται στα ελληνικά? Γιατί πέτυχα ένα trailer ταινίας του statham που βγαίνει τώρα αλλά σίγουρα δεν λεγόταν Ο Μηχανικός :p

Eτοιμασου να πεσεις κατω απο τα γελια... ξερεις πως λεγεται το The Mechanic??

Το Μουτρο....

LOOOOOOOOOL :e040fdd:

aladdin7
26-01-2011, 14:20
Εγώ σαν φαν του Statham θέλω να δω το the mechanic. Ξέρετε πως λέγεται στα ελληνικά? Γιατί πέτυχα ένα trailer ταινίας του statham που βγαίνει τώρα αλλά σίγουρα δεν λεγόταν Ο Μηχανικός :p

Η ελληνική απόδοση είναι "Το Μούτρο"!

muku
26-01-2011, 19:12
LOL, αυτό το trailer είχα προλάβει και είχα δει στην TV. Αλλά δεν θυμόμουν ότι λεγόταν μούτρο. Χαχαχα, επιτυχημένη μετάφραση :D

Chill
28-01-2011, 04:44
Είδα χτες το Black Swan. Από τις ελάχιστες ταινίες στις οποίες χάθηκα στην οθόνη και δεν κοίταξα στιγμή το ρολόι. Θέλω να την ξαναδώ ωστόσο πριν την αποθεώσω εξολοκλήρου μιας και πήγα με βεβαιότητα ότι θα μου αρέσει και λόγω Aronofsky αλλά και ως σερνικό λόγω Portman-Kunis. Η κοπέλα μου την βρήκε απαράδεκτη, έκραζε συνέχεια την Portman ενώ ως concept, σκηνοθεσία δεν της έδωσε κάτι......την άλλη εβδομάδα back2back Π και Fountain για να αναθεωρήσει xaxa

Τι μαγική που είναι η μουσική του Tchaikovsky. Πραγματικά όταν μπήκε η μουσική της λίμνης των κύκνων, ξέχασα πως το ost είναι δουλειά του Clint Mansell......Πραγματικά υπέροχη.

Και μιας και είχαμε αναφέρει anime προ λίγων ημερών, θυμήθηκα το

YouTube - Swan Lake (1981) Pt. 10 of 12

αγαπημένοοοοοοοοο και αυτό!!!!!! 30 χρόνια........omg τόσο γέρος είμαι πια :s

enstikto
28-01-2011, 15:37
Heavy Rain movie adaptation in development at Warner Bros (http://www.ps3trophies.org/news/news-2738-Heavy-Rain-Movie-Adaptation-in-Development--At-Warner-Bros.html)

Απο την μία θεωρώ ότι το heavy rain είναι ιδανικό ως ιντeractive movie αλλά δεν ξέρω κατα πόσο καλό θα είναι σαν ταινία απο την άλλη η συμμετοχή του David Milch απο το deadwood μου δημιουργεί αισιοδοξία για το τελικό αποτέλεσμα....

Ezio
28-01-2011, 21:59
Είδα το 500 μέρες με τη Σάμερ, πολύ καλή ταινία, μιλούσε πολύ ωραία για τον έρωτα. Θα πάω να δω και τον λόγο του βασιλιά, ελπίζω να μην με απογοητεύσει (που δεν το νομίζω).

isildur83
29-01-2011, 02:47
Το προτεινω σε ολους ανεπιφυλακτα!!! :hysterical::hysterical::hysterical:
Ο τιτλος της ταινιας ειναι Endhiran.


YouTube - Robot (TeztigoMix_Part 02)

Dragonpaul
29-01-2011, 03:15
^^ Aπλα "Ελεος"!!!!!

aelaki
29-01-2011, 12:41
Σιγουρα ο επομενος στοχος των αμερικανων θα ειναι η ινδια μετα την ανακαλυψη των οπλων μαζικης καταστροφης!!!!!!

λολ

Ixor24
29-01-2011, 15:27
πες μου μονο isildur83 οτι αντεξες και το ειδες ολο, μονο αυτο πες μου... αν ναι ηρωας!!!! bollywood

isildur83
29-01-2011, 16:28
πες μου μονο isildur83 οτι αντεξες και το ειδες ολο, μονο αυτο πες μου... αν ναι ηρωας!!!! bollywood
Χαχαχαχα!Οχι δεν το εχω δει,αλλα εχω δει πολλα video απο την ταινια σαν κ αυτο!

badboyfriend
30-01-2011, 02:54
Τελικά οδεύουμε προς την καταστροφή του κόσμου. Συμφωνώ σε κάτι με τον Chill..

desperate_gamer
30-01-2011, 21:58
Είδα χτες το Black Swan. Από τις ελάχιστες ταινίες στις οποίες χάθηκα στην οθόνη και δεν κοίταξα στιγμή το ρολόι. Θέλω να την ξαναδώ ωστόσο πριν την αποθεώσω εξολοκλήρου μιας και πήγα με βεβαιότητα ότι θα μου αρέσει και λόγω Aronofsky αλλά και ως σερνικό λόγω Portman-Kunis. Η κοπέλα μου την βρήκε απαράδεκτη, έκραζε συνέχεια την Portman ενώ ως concept, σκηνοθεσία δεν της έδωσε κάτι......την άλλη εβδομάδα back2back Π και Fountain για να αναθεωρήσει xaxa

ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!! :a055:

Πήγα αμέσως να την δω κι εγώ στο σινεμά, για να την εμπεδώσω καλύτερα. Το rip την είχε αδικήσει τόσο πολύ. Ο ήχος, οι λεπτομέρειες, ο σωστός φωτισμός, η σκηνοθεσία. Έχει αναδειχτεί στις πιο αγαπημένες μου ταινίες EVER EVER! Πολύ λίγες ταινίες τις σκέφτομαι τόσο έντονα μετά την προβολή τους.

Αρρωστημένη, ψυχωτική, σκοτεινή, βγαλμένη από τη ζωή! Θέλω να βγει το bluray τώρα!! :a014:

Ezio
31-01-2011, 09:59
Μια λίστα με μελλοντικές ταινίες. Στην αρχή έχει ταινίες που μάλλον θα ξέρετε ήδη ότι θα βγουν, αλλά δείτε πιο κάτω.
http://www.imdb.com/list/t5oZf38OGCI/

aris13
31-01-2011, 12:53
"Έφυγε" στα 77 του ο θρυλικός και βραβευμένος με 5 Oscar μουσικοσυνθέτης του James Bond, John Barry. RIP


James Bond 007 Movie Theme Music

enstikto
31-01-2011, 13:10
"Έφυγε" στα 77 του ο θρυλικός και βραβευμένος με 5 Oscar μουσικοσυνθέτης του James Bond, John Barry. RIP


James Bond 007 Movie Theme Music (http://www.youtube.com/watch?v=Ii1tc493bZM&feature=feedlik)

:( Μεγαλος συνθέτης! Κρίμα... RIP

Valkyre
31-01-2011, 13:47
Μην κανει κανεις το λαθος να παει να δει την καινουργια μλκια με τον Νικολας Cage στο σινεμα... σας εκληπαρω δηλαδη μην το κανετε.

Πηγαινα για να δω το The Fighter δεν ειχε ουτε μια θεση, μετα εψαχνα θεση για τον Μαυρο Κυκνο, παλι ακυρο, μην τα πολυλογω το μονο εργο που ειχε θεσεις ηταν αυτη η ΜΟΥΦΑ που ουτε θυμαμαι τον τιτλο της. Και το ειχε και στην Vmax τρομαρα του...ετσι σε μεγαλο πανι και με το καλυτερο ηχοσυστημα για να την εμπεδωσεις απο παντου την υστατη πατατα.

Βασανιστηριο....απιστευτο βασανιστηριο...

jimbour
31-01-2011, 13:54
Eιχαμε και την ανακοινωση του ηθοποιου που θα παίξει τον Man of Steel
http://www.liveforfilms.com/wp-content/uploads/2011/01/Henry-Cavill.jpg

Henry Cavill, δεν τον έχω δει σε ταινία μόνο στη σειρά Tudors αλλα φαίνεται καλή επιλογη.

Aphelian
31-01-2011, 14:37
Δες το Stardust όχι πως έχει κάνα φοβερό ρόλο αλλά η ταινία τα σπάει :P

Valkyre
31-01-2011, 14:44
μαματο το stardust και η Claire Danes ειναι ακρως ερωτευσιμη στην εν λογω ταινια.

muku
31-01-2011, 15:00
Μην κανει κανεις το λαθος να παει να δει την καινουργια μλκια με τον Νικολας Cage στο σινεμα... σας εκληπαρω δηλαδη μην το κανετε.

Πηγαινα για να δω το The Fighter δεν ειχε ουτε μια θεση, μετα εψαχνα θεση για τον Μαυρο Κυκνο, παλι ακυρο, μην τα πολυλογω το μονο εργο που ειχε θεσεις ηταν αυτη η ΜΟΥΦΑ που ουτε θυμαμαι τον τιτλο της. Και το ειχε και στην Vmax τρομαρα του...ετσι σε μεγαλο πανι και με το καλυτερο ηχοσυστημα για να την εμπεδωσεις απο παντου την υστατη πατατα.

Βασανιστηριο....απιστευτο βασανιστηριο...

Η τελευταία ταινία που είχα δει με τον Cage ήταν το Bangkok που ήταν μέσα στο Top 5 των χειρότερων ταινιών που έχω δει ποτέ. Μάλλον έχει ξεπέσει πολύ ο τύπος, όχι ότι τον συμπαθούσα ιδιαίτερα και ποτέ. Πάντα με χάλαγε η μούρη του :D

enstikto
31-01-2011, 15:06
Γενικά όλο μούφες βγάζει τον τελευταίο καιρό ("Knowing" I'm looking at you) αλλά το Kick Ass τα σπαγε!!!

Aphelian
31-01-2011, 15:22
Χίλια συγγνώμη για το μικρό off-topic αλλά δεν κρατήθηκα!

YouTube - Nicolas Cage Losing His Shit

Valkyre
31-01-2011, 15:29
Τωρα να σου δωσω -ρεπ ή +ρεπ?

+ρεπ θα σου εδινα επειδη πεθανα στο γελιο

-ρεπ θα σου εδινα επειδη εξαιτιας του νευρικου γελιου που με επιασε μετα εγινα ρεζιλι στο γραφειο.... χαχαχαχ

Ενταξει το μονταζ ειναι απιστευτο. Καποιες φυσικα απο τις ταινιες που περιλαμβανονται παιζει καταπλητκτικα ο cage αλλα το μονταζ ειναι κορυφαιο και τις κανει να μοιαζουν ηλιθιες! :)

ΥΓ: τελικα δεν μπορω να σου δωσω καθολου ρεπ ακομα :)

Dragonpaul
31-01-2011, 17:53
Mου ειναι δυσκολο να περιγραψω ποσο αντιπαθης μου ειναι ο Cage!!!!!

aris13
31-01-2011, 17:57
+rep για το video, θεός ο Cage.

Desmond
31-01-2011, 19:41
Mου ειναι δυσκολο να περιγραψω ποσο αντιπαθης μου ειναι ο Cage!!!!!
+10000.Και μετά μιλάμε για βύσματα και οικογενειοκρατία στην Ελλάδα.Ας μην ήταν ο θείος Coppola και το πολυ πολύ να έπαιζε στα φιλαράκια.
Εξαίρεση το "Leaving Las Vegas", όπου έπαιξε καλά γιατί μάλλον ήταν στο στοιχείο του!:p

jimbour
31-01-2011, 19:59
Oυτε εγω τον πάω ιδιαίτερα λόγω και ότι παιζει τελευταία μόνο σε μάπα ταινίες.
Αλλα έχει δώσει και ωραίες ερμηνείες όπως αυτη στο Matchstick Men.

Αφου πιάσατε τα του Cage πάρτε και ένα ωραίο site. http://niccageaseveryone.blogspot.com/

Valkyre
31-01-2011, 20:02
Και στο Port of Call New Orleans επαιζε καλα και γενικα εγω δεν τον λεω κακο ηθοποιο, απλα τον λεω κακογουστο ως προς τις επιλογες του οι οποιες ειναι στην πλειοψηφια τους αθλιες. Ειδικα τον τελυταιο καιρο διαλεγει πολυ σαπια πραγματα, βεβαια ισως να φταιει και το γεγονος οτι εχει οικονομικα προβληματα με φοροδιαφυγες κλπ...

aris13
31-01-2011, 20:45
Σε αρκετές ταινίες έχει παίξει καλά ο Cage: Leaving Las Vegas, Adaptation, Vampire's Kiss, Wild At Heart, Raising Arizona, Bad Lieutenant.... αλλά όπως είπε και ο Val δεν επιλέγει σωστά τα τελευταία χρόνια.

Aphelian
31-01-2011, 20:57
αλλά όπως είπε και ο Val δεν επιλέγει σωστά τα τελευταία χρόνια.

Η επιλογές των ρόλων του είναι σαν τις επιλογές χτενίσματος.
oh wait!

YouTube - The Evolution of Nicolas Cage's Hair

aelaki
31-01-2011, 22:49
Σε αρκετές ταινίες έχει παίξει καλά ο Cage: Leaving Las Vegas, Adaptation, Vampire's Kiss, Wild At Heart, Raising Arizona, Bad Lieutenant.... αλλά όπως είπε και ο Val δεν επιλέγει σωστά τα τελευταία χρόνια.


Εμενα και στο <<gone in 60 seconds>> μου αρεσε...
αλλα οντως τον εχει παρει η κατιουσα τα τελευταια χρονια,καπου ειχα διαβασει οτι χρςσταει πολλα και στην εφορια η κατι τετοιο..

Valkyre
01-02-2011, 13:58
Eγω παιδια ειδα την ταινια 127 ωρες και επαθα σοκ. Η ταινια στην ουσια ειναι ντοκιμαντερ, αφου διηγειται ρεαλιστικοτατα οτι εζησε ο Αρον Ραλστον με εξαιρεση τη σκηνη με τη λιμνη και τις κοπελες. (στην πραγματικοτητα απλα τους εδειξε μερικα κολπα αναρριχησης)

Ο james Franco παιζει απιστευτα και γενικοτερα μετα τηντ αινια ειδα το πραγματικο ντοκυμαντερ με τον τυπο που 6 μηνες μετα πηγε ξανα στο σημειο που εγκλωβιστηκε και περιεγραφε με λεπτομερεια τι εζησε.

Τι να λεμε παιδια, respect στη δυναμη που κουβαλανε μεσα τους μερικοι ανθρωποι, ο τυπος κουβαλαει huge balls, εγω δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να κανει κατι τετοιο....με αυτον τον τροπο... αν ειχα τσεκουρι? Μπορει... αλλα με κατεστραμμενο σουγια και 1ωρα να το ξεσκιζω, νομιζω θα ειχα παθει ανακοπη καρδιας...

Προτεινω σε ολους να δουν το πραγματικο ντοκιμαντερ.

http://www.youtube.com/watch?v=SyPBTblkzBI&feature=related

aris13
01-02-2011, 14:28
Σε avant premiere το είδες; Γιατί μεθαύριο κυκλοφορεί.

Valkyre
01-02-2011, 14:39
^^ Το βρηκα σε πολυ καλη ποιοτητα και το κατεβασα, ελεγα να μην το δω, αλλα μετα την ξενερα που εφαγα με την μουφα του Νικολας cage στο σινεμα και το γεγονος οτι θελω να παω να δω the Fighter και Black Swan στο σινεμα, αποφασησα να δω το 127 hours σπιτι :(

ilias78
01-02-2011, 22:00
δεν ξερω αν πρεπει να το βαλω εδω ή στο thread της φορμουλα 1


O θρύλος έγινε ταινία. Οι απανταχού θαυμαστές του Άιρτον Σενα έχουν την ευκαιρία να θυμηθούν στιγμές από τη ζωή του Βραζιλιάνου πιλότου, του κορυφαίου που έτρεξε ποτέ στη Formula 1.
http://static.fsport.gr/images/m/senna_0102t1_m.jpg

Παρουσιάστηκε στο Sundance Film Festival 2011, το έργο του Βρετανού σκηνοθέτη Ασίφ Καπάντια. Στο ντοκιμαντέρ περιέχονται αποκλειστικά πλάνα που δεν έχουν δει ποτέ το φως της δημοσιότητας, ενώ το σενάριο περιλαμβάνει στιγμές από την προσωπική ζωή του Σένα, καθώς και ένα σωρό εντυπωσιακά πλάνα από αγώνες της Formula1.

Τίτλος της ταινίας τι άλλο από το επίθετο του Βραζιλιάνου πιλότου: “Senna”. Απλό και κατανοητό. Η προβολή του φιλμ μάλιστα συγκίνησε τους διοργανωτές του Sundance Film Festival, οι οποίοι το βράβευσαν με τον τίτλο του “Καλύτερου ντοκιμαντέρ” για το 2011.

Μετά από 17 χρόνια του θανάτου του Άιρτον Σένα οι μνήμες για τα κατορθώματα του στις πίστες δεν έχουν σβήσει, ο επίλογος του γράφτηκε με χρυσά γράμματα, σε μαύρο φόντο και μία μόνο λέξη θα μπορούσε να τον χαρακτηρίσει... θρύλος.

Λίγα λόγια τον Σένα

Η καριέρα του στην Formula 1 διήρκησε μόλις 10 χρόνια και όμως κατάφερε να βρεθεί 80 φορές στο podium, πανηγυρίζοντας 41 νίκες. Αλλαξε 4 ομάδες συνολικά, τρέχοντας κατά σειρά με Toleman, Lotus, McLaren και τη μοιραία Williams. Από το 1984 έως το 1994 κατέκτησε 3 παγκόσμιους τίτλους, συγκεντρώνοντας συνολικά 610 βαθμούς, ενώ βρέθηκε στην pole position σε 65 αγώνες.

Ο πρώτος αγώνας της καριέρας του διεξήχθη το 1984 στο Grand Prix της Βραζιλίας, η πρώτη του νίκη ήρθε το 1985 στην πίστα της Πορτογαλίας. Η πορεία του ήταν ανοδική, κερδίζοντας σταδιακά την καταξίωση και την αποδοχή του κόσμου, το τέλος όμως εντελώς απροσδόκητα ήρθε να μπει στην πίστα του Σαν Μαρίνο, την Ιμολα, το 1994.


YouTube - Ayrton Senna Trailer - VersΓ£o Japonesa

Valkyre
02-02-2011, 10:54
Το ακουσα και θελω πολυ να το δω, ιδιως απο την στιγμη που απο οτι φαινεται κανει σωστα την δουλεια του σαν ντοκυμαντερ και δεν ξεφευγει οπως γινεται με αρκετες αναλογες προσπαθειες. Η βραβευση του αποτελει επιβεβαιωση!

Ezio
02-02-2011, 22:59
Joseph Gordon-Levitt will appear in The Dark Knight Rises (http://www.totalfilm.com/news/joseph-gordon-levitt-will-appear-in-the-dark-knight-rises?ns_campaign=news&ns_mchannel=rss&ns_source=totalfilm&ns_linkname=0&ns_fee=0&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+totalfilm/imdbnews+(Total+Film+IMDb+aggregate))

Joseph Gordon-Levitt is increasingly one of the most interesting actors working in Hollywood, which would explain why Chris Nolan wants to keep him close by casting him in The Dark Knight Rises.

The pair have just worked on Nolan’s other massive film Inception, and Deadline report that Gordon-Levitt “will be in [Rises] when Nolan starts production this spring”.

Who’ll he be playing? Nobody’s talking yet, though internet speculation has long been rife that Gordon-Levitt could tackle the role of cheeky villain The Riddler.

Knowing Nolan, though, he won’t want to bog down his last Batman gig with three new villains – he already has Anne Hathaway as Catwoman and Tom Hardy as Bane.

For now, then, it’s a mystery. But still the kind of excellent news that has us feeling certain Rises can match Dark Knight for awesomeness. In fact, file this under ‘most awesome news we’ve heard this week’. Yes, really.

Source: Deadline

personGR
02-02-2011, 23:07
Φήμες κάποτε τον ήθελαν να είναι ο Riddler, και άποψη μου, νομίζω ο ρόλος του πάει. Κορμοστασιά, φάτσα and all. Μακάρι, από τους αγαπημένους μου villains της DC...

Ezio
02-02-2011, 23:28
Καλό θα ήταν να βάλουν τον Riddler, αλλά επίσης μου αρέσει η επιλογή αυτού του ηθοποιού, μιας και τον "συμπάθησα" στο 500 days of summer. Θα παίξει και η Anne Hathaway, μόνο ο James Franco λείπει. Αλλά αφού έτσι κι αλλιώς η ταινία θα είναι όλα τα λεφτά, δεν πειράζει.

personGR
02-02-2011, 23:44
Καλό θα ήταν να βάλουν τον Riddler, αλλά επίσης μου αρέσει η επιλογή αυτού του ηθοποιού, μιας και τον "συμπάθησα" στο 500 days of summer. Θα παίξει και η Anne Hathaway, μόνο ο James Franco λείπει. Αλλά αφού έτσι κι αλλιώς η ταινία θα είναι όλα τα λεφτά, δεν πειράζει.

Καλά εννοείται, στις ταινίες του Nolan οι διαπιστώσεις αυτές προδικάζονται πιο εύκολα, αλλά δυο κακοί, μια catwoman, βάλε και ένα έξτρα αμόρε του batman δε θα περιπλέξουν το σενάριο; Οψόμεθα...

Ezio
03-02-2011, 15:54
Καλά εννοείται, στις ταινίες του Nolan οι διαπιστώσεις αυτές προδικάζονται πιο εύκολα, αλλά δυο κακοί, μια catwoman, βάλε και ένα έξτρα αμόρε του batman δε θα περιπλέξουν το σενάριο; Οψόμεθα...

Spoiler για το the dark knight:Ίσως και να μην βάλουν έξτρα αμόρε, μιας και η Ratchel άφησε τον μάταιο τούτο κόσμο, μπορούν να βάλουν την Catwoman να έχει σχέση με τον Batman χωρίς να ξέρει ο ένας τι είναι στην πραγματικότητα ο άλλος. Δηλαδή ζευγάρι Bruce Wayne-Selina Kyle και εχθροί Batman-Catwoman. Φυσικά όταν λέω ζευγάρι δεν εννοώ να μένουν μαζί, αλλά να έχουν σχέση.

ilias78
03-02-2011, 19:51
Το Αδυτο. νεα ταινια του Καμερον.

http://www.myspace.com/sanctummoviegr

Ixor24
05-02-2011, 15:07
εικονες απο την νεα ταινια spiderman
http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/02/05/spider1.jpg
http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/02/05/spider2.jpg
http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/02/05/spider3.jpg
http://images.fandango.com/r2.3.2//ImageRenderer/740/600/mdcsite/images/global/still_looking120x148.jpg/0/images/masterrepository/fandango/126975/dsc_3525_2_rl-sd-ba2.jpg
http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/gwen-stacy-funeral-4-280x423.jpg
http://splashpage.mtv.com/wp-content/uploads/2011/01/spider-man-575.jpg
http://collider.com/wp-content/uploads/spider-man-reboot-set-image-2.jpg
http://collider.com/wp-content/uploads/spider-man-reboot-set-image.jpg

Ixor24
05-02-2011, 15:14
και μερικες νεες ταινιες

5Z29IDZRYw0
TnxtfBFQOyQ
7hcVU34R_sE

dimitrisasp
05-02-2011, 15:17
Tελικα η στολη ειναι πολυ αλλαγμενη! Γιατι το κανανε αυτο δεν καταλαβαινω.. Ας πουμε τα χερια του (δαχτυλα δειτε) με ξενιζουν πολυ που ειναι μπλε. Δεν πειραζει. Ας βγει καλο το αποτελεσμα και θα προσαρμοστουμε..

Ixor24
05-02-2011, 15:30
μπορει να θελανε εναν νεο αερα στην ταινια...αν και δεν μου αρεσε που αλλαξανε την στολη, αν και μπορει να ειναι σε αρχικο σταδιο λογο του οτι αναφερετε στα πρωτα χρονια του peter και μπορει στην 2η να ειναι η "σωστη"

Valkyre
07-02-2011, 13:50
Οκ η νεα στολη του Spiderman ειναι εμετος. Δεν παιζει να εχω δει χειροτερη εκδοση του κουστουμιου...

Σε αλλα νεα ειδα το The Fighter. Μου αρεσε αρκετα. Εξαιρετικες ερμηνειες, οκ ο Bale Οντως ξεχωριζει, ειναι απλα φανταστικος, αλλα θεωρω πληρως αδικημενο τον Walberg ο οποιος δινει την ερμηνεια της καρριερας του κατα τη γνωμη μου. Ειναι εξαιρετικος και νομιζω μια υποψηφιοτητα την αξιζε.

isildur83
07-02-2011, 22:30
Steven Spielberg's "Terra Nova" Dinosaur TV Series


YouTube - Terra Nova (Trailer)

dimitrisasp
08-02-2011, 18:51
Καλο! Μου θυμιζει avatar με jurassic park..

messi10
08-02-2011, 20:53
Eιδα την Season of the Witch.
Σιγουρα μια απο τις καλυτερες ταινις του 2011.
Απιστεφτες ερμηνειες απο Νικολας Κειτζ και Ρον Περλαμ,αλλα και Κριστοφερ Λι.
Παιδια,δεν πρεπει να την χασετε!
Παρα πολλες αντροπες.
...Σκηνες τρομου,δρασης αλλα και συγκινισεις.
Το τελος; Ολα τα λεφτα!
Σε ολη τη διαρκεια της ταινιας η αδρελινη σας θα ειναι στα υψη καθως ο Μπειναμ και η ''ομαδα'' βρισκονται διαρκως σε μεγαλο κινδυνο.
Λυκοι,μαγισες και Ιπποτες σε μια απο τις καλυτερες ταινιες του 2011.
Και δεν υπερβαλω.
10/10

isildur83
08-02-2011, 21:22
^^Δεν την εχω δει την ταινια (και ουτε προκειται) αλλα ολοι μιλανε για μια απο τις χειροτερες ταινιες της χρονιας.

messi10
08-02-2011, 21:36
Η προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη.
Τωρα για τις βαθμολογιες κ.τλ. δεν ξερω αλλα κατω απο 9 δεν περνει αυτο το αριστουργιμα.
Και το αλλο το βαρετο(πώς το λενε..)πηρε περσι το βραβειο αντι του Avatar και ηταν μεγαλη μουφα
Παντα φιλικα :)

jimbour
08-02-2011, 22:01
Όντως, και εγω πιστευω οτι αν δεν πάρει εστω υποψηφιότητες στα οσκαρ 2011 θα είναι μεγάλη αδικία.

Επίσης έχει χαθεί και ο aris13 και δεν πόσταρε κανεις τα trailers ταινιων που έπαιξαν στο superbowl

ezio_auditore
08-02-2011, 22:17
εχει δει κανενας το μουτρο?στειθαμ και να μην εχει διασκεδαση δεν νομιζω,οσο για τον κυνοδοντα πιο πολυ hardcore τσοντα μου εκανε παρα ταινια για οσκαρ.

Ixor24
08-02-2011, 22:32
Όντως, και εγω πιστευω οτι αν δεν πάρει εστω υποψηφιότητες στα οσκαρ 2011 θα είναι μεγάλη αδικία.

Επίσης έχει χαθεί και ο aris13 και δεν πόσταρε κανεις τα trailers ταινιων που έπαιξαν στο superbowl

ορίστε:c030::c030:

hg_eEnm_QsU
3QVzn80rGSc
dtY1eSuXDDQ
hYayd9uy9VY
ppfJVaOIgZc
Ote5aOIPpJQ[

aris13
09-02-2011, 01:43
^Lol δεν postαρες το σημαντικότερο spot.

Super 8 - Super Bowl TV Spot

hakoo
09-02-2011, 03:55
To super-8 ενδιαφερον θα μπορουσε να ειναι, το Τhor ιιιιισως κι αυτο να εχει καποιες προοπτικες. Τα υπολοιπα αστα να πανε.
Και πανω απ'ολα don't get me started on superbowl :silly:

Kane
09-02-2011, 10:47
Αυτή την ταινιάρα δεν την χάνω με τίποτα

http://leetleech.org/images/07836895709974788861.jpg

Σε περίπτωση που κάποιος δεν γνωρίζει τις πρωταγωνίστριες ας κοιτάξει παρακάτω

Debbie Gibson


YouTube - Debbie Gibson - Foolish Beat (Video)

πολλοί χοροί σε πάρτυ με αυτό το τραγούδι τότε

Tiffany


YouTube - Tiffany - I Think We're Alone Now

Valkyre
09-02-2011, 10:48
Η προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη.
Τωρα για τις βαθμολογιες κ.τλ. δεν ξερω αλλα κατω απο 9 δεν περνει αυτο το αριστουργιμα.
Και το αλλο το βαρετο(πώς το λενε..)πηρε περσι το βραβειο αντι του Avatar και ηταν μεγαλη μουφα
Παντα φιλικα :)
Πες μου οτι κανεις πλακα για το Season of the Witch...! :d030:

Δεν το κρυβω, μου περασε απο το μυαλο να βαλω φωτια και να καψω το σινεμα για να μας αναγκασουν να βγουμε εξω με την παρεα μου...

jimbour
09-02-2011, 13:17
ε υπάρχουν και ανθρωποι που θα τους αρέσουν τέτοιες ταινίες αλλιως θα είχαν σταματήσει να γυρίζονται.

Εγω προφανως και έκανα πλάκα στο δικο μου μηνυμα.

Ειδα το Blue Valentine. Δεν περίμενα να μ αρέσει τόσο. Οσοι θελήσετε να την δείτε να έχετε χαρτομάντηλα κοντά.

dimitrisasp
09-02-2011, 13:28
^Lol δεν postαρες το σημαντικότερο spot.

Super 8 - Super Bowl TV Spot (http://www.youtube.com/watch?v=j1CzuaFQ87M)

Μας τα χει κανει τσουρεκια ο JJ με αυτου του ειδους ταινιες. Ενταξει, και θα βγει και θα μαθουμε τι ειναι και μετα θα λεμε << ε μια μαλακια >> Θυμηθηκα το Lost τωρα και συγχιστηκα..

messi10
09-02-2011, 19:11
Πες μου οτι κανεις πλακα για το Season of the Witch...! :d030:

Δεν το κρυβω, μου περασε απο το μυαλο να βαλω φωτια και να καψω το σινεμα για να μας αναγκασουν να βγουμε εξω με την παρεα μου...

Οχι εμενα προαωπικα,οπως ειπα,μου αρεσε πολυ :)
Ειχα παει με κατι φιλους(5 μαζι με μενα) και οι 2 απο την παρεα συμφωνουν μαζι σας :)
Εμενα οποιοα ταινια εχει fantasy/με μπολικη δραση/εξερευνηση σκηνικο δεν υπαρχει περιπτωση να της βαλω κατω απο 7.5
Στη συγκεκριμενη περιπτωση ηθελα κι αλλο..παρολο που οταν τελιωσε(σ.σ. 12 και μιση)φοβομουν...

Valkyre
10-02-2011, 11:00
λολ οκ σιγουρα γουστα ειναι αυτα, κοιτα κι εγω τρελαινομαι για ταινιες φαντασιας, αλλα η συγκεκριμενη μου φανηκε σαπισμενο τσοφλι. :)

Απλα μου εκανε εντυπωση που ηθελες να την δεις και στα οσκαρ! :)

h4wk
10-02-2011, 14:18
BYBw_o_2nG0

Valkyre
10-02-2011, 14:24
^^ Αυτα τα πλασματακια ηταν το καλυτερο της ταινιας, γιατι κατα τα αλλα δεν ελεγε και πολλα σαν ανιμεησιον. Αλλα καθε σκηνη με δαυτα τα εσπαγε! :)

aelaki
10-02-2011, 14:28
δλδ δεν λεει να παω την κορη μου??

Aphelian
10-02-2011, 14:35
Μια χαρά λέει, ειδικά για μικρότερες ηλικίες!
Απλά θα σου ζητάει τα κίτρινα κουκλάκια μετά!

Valkyre
10-02-2011, 14:36
Οχι δεν ειπα οτι δεν λεει, ενταξει καλουτσικο ειναι, απλα τα τελευταια ανημεησιον που εχουμε δει ειναι πολυ καλυτερα :)

aelaki
10-02-2011, 14:48
Μια χαρά λέει, ειδικά για μικρότερες ηλικίες!
Απλά θα σου ζητάει τα κίτρινα κουκλάκια μετά!


χαχαχαχαχ δεν με πειραζει αν μου τα ζητησει το θεμα ειναι αν θα τα βρω!!
valkyre το θεμα ειναι αν εχει καποιο στορυ και δεν βαρεθει μεσα στην αιθουσα...μιλαμε για (7χρονο).

Aphelian
10-02-2011, 14:57
Προσωπικά νομίζω πως θα της αρέσει όλο το στόρυ (κοριτσάκια-μπαλέτο-happy end) γενικά είναι πολύ ευχάριστη ταινία.
Θα συμφωνήσω με τον Valkyre ότι τελευταία έχουν βγει καλύτερες, αλλά γενικά δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ευχαριστηθεί η κορούλα.

jimbour
10-02-2011, 14:57
χαχαχαχαχ δεν με πειραζει αν μου τα ζητησει το θεμα ειναι αν θα τα βρω!!
valkyre το θεμα ειναι αν εχει καποιο στορυ και δεν βαρεθει μεσα στην αιθουσα...μιλαμε για (7χρονο).

Απο τα καλύτερα animation του 2010( μη σου πω γενικά ταινίες του 2010). Εξαιρετικό.
Εσενα θα σ αρέσει περισσότερο απο το μικρό. Ειναι πολυ γλυκό animation.

Valkyre
10-02-2011, 15:09
Μια χαρα ειναι το στορυ για 7χρονο ισα ισα που ειναι μπαμπαδιστικη ταινια οποτε θα σου αρεσει.

Ειπα ειναι ωραιο και για ενα πιτσιρικι θα ειναι τρελα. Απλα εγω θεωρω οτι το καλυτερο (και με μεγαλη διαφορα) ανιμεησιον του 2010 ειναι το How to Train Your Dragon. :)

jimbour
10-02-2011, 15:15
Μια χαρα ειναι το στορυ για 7χρονο ισα ισα που ειναι μπαμπαδιστικη ταινια οποτε θα σου αρεσει.

Ειπα ειναι ωραιο και για ενα πιτσιρικι θα ειναι τρελα. Απλα εγω θεωρω οτι το καλυτερο (και με μεγαλη διαφορα) ανιμεησιον του 2010 ειναι το How to Train Your Dragon. :)

βγηκαμε off topic αλλα αν μπορει καποιος να βάλει τα τελευταια posts στο cinema thread θα ηταν καλό.

μ άρεσε πάααααρα πολυ το how to train your dragon. Το ιδιο με τον "απαισιότατο¨

Αλλα η καλύτερη για μένα είναι φυσικά το toy story 3.
Ταινιάρα και πολύ κλάμα. 3 φορες την ειδα και τις 3 εκλαψα το ιδιο.

Σε ενα ιδανικό κοσμο το toy story 3 θα επαιρνε το οσκαρ καλύτερης ταινίας και το how to train your dragon oσκαρ καλύτερου animation. :a049:

Valkyre
10-02-2011, 15:23
Ρε συ εγω με το Toy Story δεν συγκινηθηκα... με το how to train your dragon εκλαψα και απο χαρα και απο λυπη. Μετραει ασχημα!!!

aelaki
10-02-2011, 15:46
Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες περι απαισιοτατου,την ειχα βαλει στο ματι και απο τις διαφημησεις σου εδινε μια αισθηση φευγατης ταινιας(ανιμαισιον)..
Στο του στορυ την πηγε η γυναικα μου(εγω πηγα γηπεδο) οποτε δεν εχω αποψη.

messi10
10-02-2011, 19:27
λολ οκ σιγουρα γουστα ειναι αυτα, κοιτα κι εγω τρελαινομαι για ταινιες φαντασιας, αλλα η συγκεκριμενη μου φανηκε σαπισμενο τσοφλι. :)

Απλα μου εκανε εντυπωση που ηθελες να την δεις και στα οσκαρ! :)

Οχι,οχι.
Το Avatar και τα Οσκαρ για παραδειγμα τα εφερα :)

jimbour
11-02-2011, 02:21
Παμε ρε X-Men: First Class

UrbHykKUfTM

hakoo
11-02-2011, 05:59
^^Υπαρχει σχετικο arc στα comics (ολο το origins thing) η το κατεβασαν απο το κεφαλι τους?

dimitrisasp
11-02-2011, 11:47
^^Υπαρχει σχετικο arc στα comics (ολο το origins thing) η το κατεβασαν απο το κεφαλι τους?

Δεν ξερω αν υπαρχει κατι συγκεκριμενο αλλα η ιστορια του Charles και του Erik υπαρχει στα κομικ, το οτι δηλαδη ξεκινησαν μαζι να βρουνε μεταλλαγμενους για να βοηθησουν κλπ. Σαν flashback το εχω πετυχει σε μια σειρα που διαβαζα..

aris13
11-02-2011, 12:58
^^Υπαρχει σχετικο arc στα comics (ολο το origins thing) η το κατεβασαν απο το κεφαλι τους?

http://collider.com/wp-content/uploads/x-men_first_class_comic_book_cover_01.jpg

Το trailer δεν ηταν κακό αλλά περίμενα να δω περισσότερο January Jones και Jennifer Lawrence.:d030:

Aphelian
11-02-2011, 13:10
Δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα η ιδέα του prequel, άντε να δούμε πως θα το κάνουν τελικά.

Trolling-PS: Στην φώτο από το Comic το skill του δεύτερου κατά σειρά τύπου(από πάνω)είναι να βρωμάνε τα πόδια του? :a068:

hakoo
11-02-2011, 14:31
Αρη thanks, ευχαριστο αυτο :d055:

AgentPrinny007
11-02-2011, 17:06
Συνεντευξη του David O. Russell ,σκηνοθετη της ταινιας απο το videogame "Uncharted" στο IGN.


I think if we take that family dynamic that we have in The Fighter, and put that in terms of a grander stage, with a crime family that metes out justice in the world of art and antiquities. If you're the head of a museum, or head of state, you've got to deal with them, and they're badass.

They're like the Sopranos in some ways, but they have great taste, and they have a sense of justice. Ελπιζω στο τελος να γελαμε απο τις ατακες του πρωταγωνιστη και οχι απο την ταινια...

tonybsg
11-02-2011, 17:12
Με αυτή τη συνέντευξη έπεσε πολύ γέλιο, πραγματικά σε κάνει να αναρωτιέσαι για τι πράγμα μιλάει. LOL

jimbour
11-02-2011, 19:16
^^Υπαρχει σχετικο arc στα comics (ολο το origins thing) η το κατεβασαν απο το κεφαλι τους?

είναι σενάριο αποκλείστικα για την ταινία, και οι χαρακτήρες οι περισσότεροι ειναι απο διαφορα comics. Λιγοι ειναι original X-men.

Aphelian
13-02-2011, 12:48
Καινούριο Ice Age!

YouTube - Ice Age 4 - First Look Teaser | HQ

dimitrisasp
13-02-2011, 13:49
Πολυ γελιο το trailer αλλα το ice age εχει αρχισει να κουραζει..

Dragonpaul
13-02-2011, 15:06
Πολυ γελιο το trailer αλλα το ice age εχει αρχισει να κουραζει..

Eμενα με κουρασε απο το 3. Το σκυλοβαρεθηκα.

dimitrisasp
13-02-2011, 15:41
Eμενα με κουρασε απο το 3. Το σκυλοβαρεθηκα.

Aπαλευτο το 3..

messi10
13-02-2011, 18:27
Ωραια νεα!

jimbour
13-02-2011, 18:51
Μέρες που είναι δείτε ενα μπλε βαλεντίνο να στρώσετε.

dimitrisasp
13-02-2011, 20:12
Μέρες που είναι δείτε ενα μπλε βαλεντίνο να στρώσετε.

Super μελο movie οf the year ειναι?

ilias78
13-02-2011, 20:20
Καινούριο Ice Age!

YouTube - Ice Age 4 - First Look Teaser | HQ (http://www.youtube.com/watch?v=Hf74Sp0Xe6Q&feature=related)


η ελλαδα δεν δημιουργιθηκε??? φυτρωσε μεσα απο το νερο μια μερα???
στο 1.16 γινεται η ιταλια αλλα που ειναι η ελλαδα??? οεο???

jimbour
13-02-2011, 20:28
Super μελο movie οf the year ειναι?

ναι, απο τις καλύτερες που είδα φέτος..

chronohill
14-02-2011, 00:04
Eιδε κανεις το αδυτο 3D?μου ειπαν ειναι καλο...

GRZEUS
14-02-2011, 02:02
egw prosfata piga me 2 kopeles kai eida to hereafter ( i zwh meta) kai elega stin arxi ox ti tha doume simera.. (??@#$%$??) ..alla pragmatika i tainia ta spaei..toulaxiston gia mena..... einai diaforetiki , siginitiki.. kai me polu kali istoria.. ok..oxi kati telio...alla pantos polu kali.....
Hereafter

YouTube - Hereafter - Official Trailer [HD]

dimitrisasp
14-02-2011, 03:13
egw prosfata piga me 2 kopeles kai eida to hereafter ( i zwh meta) kai elega stin arxi ox ti tha doume simera.. (??@#$%$??) ..alla pragmatika i tainia ta spaei..toulaxiston gia mena..... einai diaforetiki , siginitiki.. kai me polu kali istoria.. ok..oxi kati telio...alla pantos polu kali.....
Hereafter

YouTube - Hereafter - Official Trailer [HD] (http://www.youtube.com/watch?v=bFBXzWTL9N4)

Εμενα απο την αλλη δεν μ αρεσε καθολου. Μπηκαμε να το δουμε γιατι ειδαμε Clint Eastwood και Μatt Damon που μετρανε σαν ονοματα.. Ειναι αναμεσα στις χειροτερες δουλειες τους για μενα.. Δεν με κρατησε καθολου.

vagelis e11 turbo
14-02-2011, 11:20
Eιδε κανεις το αδυτο 3D?μου ειπαν ειναι καλο...

Την ταινία την είδα.
Προσωπικά πάντα μιλώντας σαν story είναι πολύ light...αλλα σαν εφέ και 3d είναι απλά απίστευτο.

Χτες είδα το κυνήγι των μαγισσών.
Xmmmm φοβερα σκηνικά και εποχή βλ.εποχή ιπποτών κτλ.
Πάλι όμως σαν story αρκετά light.Τα εφέ σε κάποιες στιγμές είναι υπερβολικά και αχρείαστα.
Την είδα πάντως ευχάριστα!


Εμενα απο την αλλη δεν μ αρεσε καθολου. Μπηκαμε να το δουμε γιατι ειδαμε Clint Eastwood και Μatt Damon που μετρανε σαν ονοματα.. Ειναι αναμεσα στις χειροτερες δουλειες τους για μενα.. Δεν με κρατησε καθολου.


+1000

Valkyre
14-02-2011, 13:37
Oι αποψεις για το η Ζωη Μετα ειναι πολυ διχασμενες...τοσο που θα το δω κι εγω για να δω προς πια πλευρα κλεινω!

Tsiou
14-02-2011, 14:29
To Hereafter πραγματικά απο τις χειρότερες που είδα το 2010.
Περίμενα άλλα πράγματα απ'τον Eastwood.
Ο κόσμος έφευγε στα μισά, χωρίς υπερβολή, κρίμα..

dimitrisasp
14-02-2011, 17:27
To Hereafter πραγματικά απο τις χειρότερες που είδα το 2010.
Περίμενα άλλα πράγματα απ'τον Eastwood.
Ο κόσμος έφευγε στα μισά, χωρίς υπερβολή, κρίμα..

Ημουν και γω ετοιμος να σηκωθω να φυγω αλλα ηθελα να δω που το παει.. Η ταινια δεν εχει σεναριο απλα.. Val dvd rip και πολυ του ειναι..

GRZEUS
14-02-2011, 22:31
kala senario ontos den exei...kai to telos einai akyro..ok..min perimenete na deite kai tipota efe...........emena pantos mou arese....den xerw giati....edw den xerw giati piga kai tin eida......alla isos na einai kai to gegonos outi oi kopeles siginithikan kai egw prosferthika na tis parigoriso(idika ekei me ta 2 aderfia)........lew na xanapaw se paromia tainia........xaxaxaxax

jimbour
14-02-2011, 23:59
http://www.blogcdn.com/www.comicsalliance.com/media/2011/02/andrew-garfield-as-the-amazing-spider-man.jpg

γκρινιάζατε κιόλας..
ο τιτλος της ταινίας:

The Amazing Spider-Man

dimitrisasp
15-02-2011, 00:56
Παιδια πρεπει να σας αποκαλυψω σε αυτο το σημειο οτι ειμαι κασκαντερ και οτι παιζω σε ολες τις σκηνες με το κουστουμι στην νεα ταινια Spiderman..

ant-mi
15-02-2011, 07:07
Είδα το rabbit hole απόψε. Ναυάγιο...

isildur83
16-02-2011, 13:40
Several years ago, Warner Bros was working on a big screen version of the 1980s cartoon series "Thundercats."
Everything was ready to go and lots of work was put in, but it obviously never happened.

Now thanks to Flixist, we have some footage from the movie. How do we know it's real?
Lion-O in the footage looks exactly how he does in the concept art (http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=14500) that leaked back in 2009.
Check out the footage below.

This version of the "Thundercats" movie is dead, but Warners is not giving up on the property.
It is developing an animated TV series, which will premiere later this year on Cartoon Network.
And a movie is a possibility if the series turns out to be successful.

YouTube - Flixist Exclusive (Flixclusive): Thundercats CG Footage

Ixor24
16-02-2011, 14:49
καλα δε λεει οτι θα ειναι ταινια απλα οτι μπορει να γινει καποια σειρα στο cartoon network

enstikto
16-02-2011, 14:54
Είδα πρόσφατα το λόγο του Βασιλιά.
Πολύ ευχάριστη ταινία με πολύ καλές ερμηνείες και απο τους δύο πρωταγονιστές αν και μου φάνηκε "λίγο".

isildur83
16-02-2011, 15:12
καλα δε λεει οτι θα ειναι ταινια απλα οτι μπορει να γινει καποια σειρα στο cartoon network
Θα υπαρξει animated σειρα η οποια θα ξεκινησει φετος και αν παει καλα τοτε υπαρχει μια πιθανοτητα να γινει και καποια ταινια.

Ixor24
16-02-2011, 15:22
^^^ ναι εχεις δικιο

Dragonpaul
17-02-2011, 00:13
Παιδια, ζητω εκ των προτερων να μου συγχωρησετε τον ενθουσιασμο, αλλα μολις γυρισα απο το Black Swan και πρεπει να πω τις εντυπωσεις μου.

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΜΑΓΙΚΟ, ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!
Μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει, οχι απλα τα τελευταια χρονια, αλλα γενικοτερα. Δε θα γραψω πολλα πραγματα, γιατι το ολο concept ειναι "απο που να το πρωτοπιασεις". Σκηνοθετικα, σεναριακα, ερμηνευτικα, μουσικα? Απλα, για εμενα, δεν υστερουσε πουθενα. Απο την πρωτη πρωτη σκηνη, απλα ειχα τα ματια μου κολλημενα επανω στο "πανι". Η Natalie Portman πολυ ιδιαιτερη (και δεν της το ειχα), απεδωσε το ρολο οπως επρεπε.
Και ενα τελος ανταξιο του ολου εγχειρηματος. Απλα μπραβο!!!!!!!

Ε, και οπως παντα υπηρχαν οι κλασικοι μαλακες που μιλαγαν συνεχεια. Ευτυχως που στο διαλειμμα αλλαξα θεση και ειδα την υπολοιπη ταινια με την ησυχια μου. Σιχτιρ...

Ixor24
17-02-2011, 00:16
διάλειμμα ;;; υπάρχει ακόμα αυτο στο σινεμά; και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για την ταινία

Dragonpaul
17-02-2011, 00:18
διάλειμμα ;;; υπάρχει ακόμα αυτο στο σινεμά; και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για την ταινία

Eλα ρε συ... Αυτο σου εμεινε απο ολα οσα ειπα? Anyway, ναι. Καποιες αιθουσες το διατηρουν ακομα.
Σπευσε να δεις την ταινια!!!!!! Αληθεια τωρα!!!!!

Aphelian
17-02-2011, 15:39
http://www.blogcdn.com/www.comicsalliance.com/media/2011/02/andrew-garfield-as-the-amazing-spider-man.jpg

γκρινιάζατε κιόλας..
ο τιτλος της ταινίας:

The Amazing Spider-Man

Νέο κουστούμι για το καινούριο Spiderman!

http://28.media.tumblr.com/tumblr_l0t949I7Oh1qzwtdlo1_500.jpg

enstikto
17-02-2011, 15:44
^^ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Παίζει να είναι πιο καλή αυτή απο την καινούρια στολή :P

isildur83
17-02-2011, 19:08
Νέο κουστούμι για το καινούριο Spiderman!

http://28.media.tumblr.com/tumblr_l0t949I7Oh1qzwtdlo1_500.jpg
Υπαρχει ομως και μια πιθανοτητα να τον δουμε ετσι τον καινουργιο Spiderman.

http://www.grandpoon.com/061031/images/costume_spiderman.jpg

Aphelian
17-02-2011, 19:50
Υπαρχει ομως και μια πιθανοτητα να τον δουμε ετσι τον καινουργιο Spiderman.

http://www.grandpoon.com/061031/images/costume_spiderman.jpg

Ή έτσι, Venom style!

http://popwebgame.com/funny_pic/images/Fat_Spiderman.jpg

hakoo
18-02-2011, 01:26
YouTube - Flixist Exclusive (Flixclusive): Thundercats CG Footage (http://www.youtube.com/watch?v=7My6R3-oXHM&feature=related)

thanks for posting, δεν ξερουμε αν η σειρα θα ειναι οπως αυτο το trailer η cartooney animated ετσι?
Απ'οτι καταλαβα αυτο ειναι ενα leak απο την ταινια που εγκαταλειφθηκε.

isildur83
18-02-2011, 01:59
thanks for posting, δεν ξερουμε αν η σειρα θα ειναι οπως αυτο το trailer η cartooney animated ετσι?
Απ'οτι καταλαβα αυτο ειναι ενα leak απο την ταινια που εγκαταλειφθηκε.
Οχι δεν εχω ιδεα και ουτε εχω διαβασει κατι γι'αυτο.

jimbour
18-02-2011, 02:48
thanks for posting, δεν ξερουμε αν η σειρα θα ειναι οπως αυτο το trailer η cartooney animated ετσι?
Απ'οτι καταλαβα αυτο ειναι ενα leak απο την ταινια που εγκαταλειφθηκε.

http://img2.allvoices.com/thumbs/event/900/570/71476568-new-thundercats.jpg

η πρωτη επισημη εικόνα που κυκλοφόρησε πριν μερικές εβδομάδες.

Το λες και βιασμό

hakoo
18-02-2011, 03:02
OMG. Just no.
Thanks :d055:

dimitrisasp
18-02-2011, 11:10
Αισχος, νερουρασμα φαινεται.. Το παιδικο των 80's ειναι ακομα στην epic zone στο μυαλο μου!

Aphelian
18-02-2011, 17:35
Thor the mighty, Thor the brave!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uHBnrJowBZE

enstikto
18-02-2011, 17:54
Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά η νέα Lara θα είναι η Olivia Wilde ή αλλιώς Thirteen απο το House MD (έπαιζε και στο Tron).
Πολύ ωραία γυναίκα αλλά δεν ξέρω αν το πρόσωπό της ταιριάζει στα Lara.

Link (http://www.byteme.gr/news/entertainment/h_olivia_wilde_h_nea_lara_croft?utm_source=byteme. gr+newsletter&utm_campaign=778d562fcc-byteme_newsletter_16&utm_medium=email)

Valkyre
18-02-2011, 18:27
κουκλαρα είναι!! μοιάζει δεν μοιάζει κουκλαρα!! :)

dimitrisasp
18-02-2011, 21:42
Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά η νέα Lara θα είναι η Olivia Wilde ή αλλιώς Thirteen απο το House MD (έπαιζε και στο Tron).
Πολύ ωραία γυναίκα αλλά δεν ξέρω αν το πρόσωπό της ταιριάζει στα Lara.

Link (http://www.byteme.gr/news/entertainment/h_olivia_wilde_h_nea_lara_croft?utm_source=byteme. gr+newsletter&utm_campaign=778d562fcc-byteme_newsletter_16&utm_medium=email)

Μετα το TRON ειμαι επισημα ερωτευμενος με την Olivia! Γυναικαρα!

isildur83
19-02-2011, 11:50
Neil Breen, a Las Vegas real estate agent, likes to develop movies in his free time.
Today, we have a trailer for his "I am Here.... Now," which may be one of the worst things in cinema history.
Watch it below.

Trailer :hysterical: (http://vimeo.com/19918051)

jimbour
19-02-2011, 14:20
Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά η νέα Lara θα είναι η Olivia Wilde ή αλλιώς Thirteen απο το House MD (έπαιζε και στο Tron).
Πολύ ωραία γυναίκα αλλά δεν ξέρω αν τα βυζια της ταιριάζουν στη Lara.

fixed

desperate_gamer
19-02-2011, 16:16
γκρινιάζατε κιόλας..
ο τιτλος της ταινίας:

The Amazing Spider-Man

Εγώ δεν γκρινιάζω... Me likes!
Ο τίτλος της ταινία θα μπορούσε να είναι και Amazing σκέτο... :whistle:

aris13
19-02-2011, 18:37
True Grit

Σε μεγάλη φόρμα οι Κοέν. Χιούμορ, δυνατοί διάλογοι, υπέροχη φωτογραφία, εξαίρετες ερμηνίες.

Ezio
20-02-2011, 08:09
http://img2.allvoices.com/thumbs/event/900/570/71476568-new-thundercats.jpg

η πρωτη επισημη εικόνα που κυκλοφόρησε πριν μερικές εβδομάδες.

Το λες και βιασμό

Θυμάμαι πριν χρόνια που έβλεπα thundercats, το κανάλι το λέγανε νομίζω cartoon tv. Στο δημοτικό ήμουν, τετάρτη δημοτικού, ίσως και πιο πριν. Δεν έβλεπα μόνο αυτό. Έβλεπα κι άλλα, όχι μόνο σε αυτό το κανάλι. Όλα αυτά τα κινούμενα σχέδια συνδέονται με την ηλικία που ήμουν τότε, που ήμουν σχεδόν ανέμελος. Και τώρα βλέπω αυτό. Μια χαζοαμερικλανιά με τα όλα της. Για όσους δεν το βλέπανε ή δεν το θυμούνται, έτσι ήταν οι παλιοί:http://qwerty.yooblog.gr/files/2010/02/thundercats.jpg

pol_xalandri13
20-02-2011, 14:10
πραγματικα μπαινοντας σε αμεση συγκριση αηδιασα

Melnibonian
21-02-2011, 05:23
Γνωρίζει κανείς πόσους κύκλους έχει βγάλει η σειρά The Walking Dead? Είδα τον πρώτο και έχω μείνει με την κ.... !!!!!

isildur83
21-02-2011, 06:06
^^Η season που ειδες εχει βγει,η δευτερη ξεκιναει τον Οκτωμβριο.

WolfRathmA
21-02-2011, 07:36
Παιδια, ζητω εκ των προτερων να μου συγχωρησετε τον ενθουσιασμο, αλλα μολις γυρισα απο το Black Swan και πρεπει να πω τις εντυπωσεις μου.

Θριλερ είναι;


Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλά η νέα Lara θα είναι η Olivia Wilde ή αλλιώς Thirteen απο το House MD (έπαιζε και στο Tron).
Πολύ ωραία γυναίκα αλλά δεν ξέρω αν το πρόσωπό της ταιριάζει στα Lara.

Link (http://www.byteme.gr/news/entertainment/h_olivia_wilde_h_nea_lara_croft?utm_source=byteme. gr+newsletter&utm_campaign=778d562fcc-byteme_newsletter_16&utm_medium=email)

Η απάντηση είναι παρακάτω...


κουκλαρα είναι!! μοιάζει δεν μοιάζει κουκλαρα!! :)


Μετα το TRON ειμαι επισημα ερωτευμενος με την Olivia! Γυναικαρα!

Συμφωνώ απόλυτα =] Τρελός θαυμαστής της!!! =]

isildur83
21-02-2011, 08:05
Robert Rodriguez has been working with Nike and Kobe Bryant to develop a new grindhouse-style commercial that's more like a short film.
We've already seen two teasers for it and today Nike has unveiled the entire thing.
It includes cameos from Danny Trejo, Bruce Willis and Kanye West, who plays the Boss.


http://moviecarpet.com/iwave/images/7/o-kobe-bryant-in-robert-rodriguez-s-the-black-mamba.jpg


YouTube - Kobe Bryant em: &quot;Black Mamba&quot; -- Filme Completo

Dragonpaul
21-02-2011, 08:06
Θριλερ είναι;


Exει και τετοια στοιχεια, αλλα δε θα την χαρακτηριζα ετσι.

geodlord7
21-02-2011, 14:27
YouTube - Kobe Bryant em: &quot;Black Mamba&quot; -- Filme Completo (http://www.youtube.com/watch?v=7BQgV37hlh4)



Xαχα! Απλά awesome! 2ο rep που χρωστάω :P

jimbour
21-02-2011, 14:43
Exει και τετοια στοιχεια, αλλα δε θα την χαρακτηριζα ετσι.

περισσότερο θρίλερ το λες, για την ακριβεια ψυχολόγικο θρίλερ.

Valkyre
21-02-2011, 14:44
lolαρα λιγο με την διαφημιση-ταινια kobe bryant lol :P

dimitrisasp
21-02-2011, 15:12
Ειδα χθες το True Grit. Πολυ καλο εργο οντως, οπως το περιμενα! Οι χαρακτηρες ειναι αριστοι και τελειως ταιριαστοι με την εποχη. Ο Jeff Bridges και η μικρη κλεβουν την παρασταση. Ο Matt Damon μου την εδωσε τοσο πολυ στο Here After που δεν του πολυεδωσα σημασια(αλλα γενικα ειναι ηθοποιαρα και το εχει αποδειξει) ! Γενικα πολυ καλο στορι, δραση αγριας δυσης κλπ. Με εκανε να θελω να βαλω το Red Dead Redemption!

isildur83
22-02-2011, 05:52
Uncharted film director: Fans have to “trust and let go” (http://www.vg247.com/2011/02/22/uncharted-film-director-fans-have-to-trust-and-let-go/)

enstikto
22-02-2011, 10:25
Ναι μετά απο όλες τις δηλώσεις που έχει κάνει γύρω απο την ταινία είναι πολύ εύκολο να τον εμπιστευτούμε τον καραγκιόζη....
Εγώ πάντος περιμένω το χειρότερο.... Έτσι αν αξίζει η ταινία θα είμαι pleasantly surprised ενώ αν δεν αξίζει τουλάχιστον δεν θα το πάρω τόσο άσχημα....

Valkyre
22-02-2011, 10:43
Εχει ενα δικιο εδω που τα λεμε... δεν εχει κανει κακες ταινιες τελευταια και μαλιστα το the Fighter εδειξε οτι ειναι πολυ πολυ καλος σε αυτο που κανει.

Δεν λεω οτι θα πετυχει, βασικα κι εγω πιστευω οτι θα αποτυζχει και οχι τοσο επειδη φταιει αυτος, αλλα επειδη γενικοτερα ειμαι αντιθετος με τις μεταφορες βιντεοπαιχνιδιων στην μεγαλη οθονη. Παντως και η στεν επαφη με την ND ειναι τουλαχιστον κατι που μπορει να μας κανει να αισθανομαστε λιγο ασφαλεις.

Αλλα οντως η υπερβολη δεν ειναι καλη ποτε και νομιζω οτι δικαιουται λιγακι να ηρεμησει απο την δριμυτατη κριτικη των φανς :)

enstikto
22-02-2011, 11:41
Ρε συ Δημήτρη αμα είναι έτσι θα βγάλω και εγώ μια ταινία.
ΥΠΟΘΕΣΗ: Στο κοντινό μέλλον οι μηχανές έχουν κυριεύσει στον πλανήτη. Μοναδικός τους σκοπός είναι να εξαλείψουν τους ανθρώπους απο προσώπου γης. Μία οικογένεια Πειρατών όμως θα σταθεί εμπόδιό στα σχέδια τους. Η οποία αποτελείτε από:
1. τον καπετάνιο Τζακ Στερεόφιδο ο οποίος είναι στην πραγματικότητα ένα αποτυχημένο πείραμα για τον υπέρτατο στρατιώτη ενάντια στις μηχανές ο οποίος όταν γεννήθηκε έπεσε μέσα στο καζάνι που δημιουργούσαν το syrum XG που είναι υπεύθυνο για την παρεσκευή υπέρτατων στρατιωτών και έτσι πλεόν το syrum δεν έχει επίδραση πάνω του.
2. Τον αδερφό του Τζον υγρόφιδο ο οποίος γενικά έχει μία τάση να λέει όχι στα πάντα και μετά απο μία επίσκεψη στην Κρήτη του κολήσαν το παρατσούκλι οσι Ε Λοτ (λέει οχί πολύ). Επίσης τρέφει κρυφό μίσος για τον αδερφό του καθώς όταν ήταν μικροί ο Στερεόφιδος έτρωγε Δρακουλίνια και δεν του έδινε ούτε ένα.
3. Τον αδερφή τους ονομάτι Ελίζαμπεθ η οποία έχει βάλει σκοπό της ζωής της να γίνει βασίλισσα της Αγγλίας η οποία όμως είχε απο παλιά πρόβλημα τραυλίσματος και αναγκάζετε να προσλάβει έναν άλλο ειδικό γλωσσολόγο πειρατή τον καπετάνιο ΜπαρΜπιγκΜποσσα ο οποίος όμως είναι ορκισμένος εχθρός του Στερεόφιδου.
Όλα αυτά περιπλέκονται όταν ο Στερεόφιδος ερωτεύεται παράφορα την αρχηγό των μηχανών ονομάτι MG-Juliet. Θα μπορέσει αυτός ο απαγορευμένος έρωτας να καρποφορήσει όταν όλοι είναι εναντίον τους;

ΜΕΤAL GEAR VALENTINE: PIRATES OF JUDGMENT DAY
μία ρομαντική φουτουριστική κομεντί απο τον Enstikto


Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να βγάλει μία πολύ καλή ταινία, αυτή η ταινία όμως δεν θα είναι uncharted στην ουσία. Ας την πεί οι κηνυγοί των θησαυρών or whatever....

Valkyre
22-02-2011, 11:50
Mην πηγαινεις στην υπερβολη. Κι εγω κριτικαρα τις δηλωσεις του. Αλλα αυτη η τελευταια του δηλωση εχει ενα δικιο. Ακομα δεν εχουμε δει ουσιαστικα κατι, ακομα δεν εχουν ξεκινησει καν τα γυρισματα και δεν εχει γραφτει το σεναριο και εμεις κανουμε λες και η ταινια θα κυκλοφορησει την επομενη βδομαδα στο πανι. Δηλαδη ειμαστε κι εμεις υπερβολικοι. Οχι οτι αδικα ειπωθηκαν καποια πραγματα, απλα ας περιμενουμε και λιγακι. Το point μας το καναμε. Ο σκηνοθετης ξερει οτι οι φανς δεν συμφωνουν. Κατι περισσοτερο δεν μπορουμε να κανουμε. Οποτε καλυτερο θα ηταν να ηρεμησουν τα πνευματα και να συζητηθει το θεμα μεταξυ ND και σκηνοθετη. Αν για κατι ειμαι σιγουρος ειναι οτι η ND -οπως ηδη εχει δηλωσει- δεν προκειται να αφησει το ονομα uncharted να καταστραφει.

nikon
25-02-2011, 11:58
YouTube - The Hangover 2 Teaser Trailer

dimitrisasp
25-02-2011, 13:44
Τον τεταρτο τον εφαγε το budget ή ξαναπαντρευεται?

aris13
25-02-2011, 14:50
^Θα τον ψάχνουν σαν την 1η ταινία.

dimitrisasp
25-02-2011, 16:31
^Θα τον ψάχνουν σαν την 1η ταινία.

Call of Duty εγινε το Hangover :P

Dragonpaul
26-02-2011, 20:16
Aς αρχισουμε να μπαινουμε στο κλιμα!!!!!!

YouTube - Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 - Trailer [HD]

aris13
27-02-2011, 17:06
Οι προβλέψεις μου για την σημερινή απονομή των Oscar. Αργά το βράδυ θα ποστάρω και ένα link για όσους επιθυμούν να δουν την απονομή live (εσένα εννοώ jimbour:P).

Best Picture: The King's Speech
Best Director: David Fincher
Best Actor: Colin Firth
Best Actress: Natalie Portman
Best Supporting Actor: Christian Bale (Αν και πιστεύω ότι John Hawkes ή Geoffrey Rush μπορούν να κάνουν την ανατροπή)
Best Supporting Actress: Hailee Steinfeld
Best Original Screenplay: The King's Speech
Best Adapted Screenplay: The Social Network
Best Foreign Language Film: Dogtooth
Best Documentary: Exit Through The Gift Shop
Best Animated Feature: Toy Story 3
Best Cinematography: True Grit
Best Art Direction: The King's Speech
Best Editing: The Social Network
Best Sound Mixing: True Grit
Best Sound Editing: Inception
Best Visual Effects: Inception
Best Costumes: The King's Speech
Best Makeup: The Wolfman
Best Music: The Social Network
Best Original Song: Toy Story 3
tter World

isildur83
27-02-2011, 20:22
YouTube - New Thundercats Series Trailer

jimbour
27-02-2011, 20:25
^
Αισιόδοξο σε βλέπω με κυνόδοντα. Μονο το biutiful έχω δει απο τις άλλες υποψηφιες αλλα ναι θέλω νίκη του Κυνόδοντα.

Ελπιζω η ακαδημία τελικά να δώσει στο Social Network το best picture και όχι στο King's Speech.

hakoo
27-02-2011, 21:24
@Isildur
Η εικονα που ειχε ποσταρει ο Jimbour με ειχε απογοητευσει αλλα αυτο το trailer δεν ειναι ασχημο, φαινεται οτι εχει μια καποια anime αισθητικη και δεν θα ειναι εντελως Αμερικανια.