PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ezio
21-11-2010, 01:06
Είδα το Ο Χάρι Πόττερ και οι κλήροι του θανάτου. Καλύτερη από όλες τις προηγούμενες. Είχε μερικά πολύ δυνατά σημεία. Ειδικά εκεί που η Ερμιόνη τσίριζε επειδή την βασάνιζε η Bellatrix ήταν φοβερό σημείο. Ήθελα πολύ να πάει κάποιος να τη σώσει. Αυτή η σκηνή με "άγγιξε".
Δυστυχώς, υπήρχαν πάλι τα ζώα που νομίζουν ότι είναι σε καφετέρια και λέγανε μακακίες και γελούσαν σαν τους ηλίθιους. Να δω πότε θα αρχίσει ο σεβασμός για τον άλλο στα ελληνικά σινεμά.

Dragonpaul
21-11-2010, 02:52
Λιγα λογια για την ταινια. Να ξεκινησω λεγοντας πως ηταν παρα πολυ καλη!!!!! Αν συνεχισει ετσι και το δευτερο μερος, θα μιλαμε για grand finale!
Πολυ περισσοτερο ενηλικο και σκοτεινο απο ολα τα προηγουμενα με ερμηνειες που δεν αστειευονται. Αλλωστε, δεν ειναι τυχαιο πως οι περισσοτεροι ηθοποιοι που συμμετεχουν ειναι Βρετανοι θεατρικοι ηθοποιοι. Πολυ "ψαγμενο" σεναριο που σε προετοιμαζει για μια δυνατη συνεχεια και, ειμαι σιγουρος, πολλες ανατροπες.*


Δυστυχώς, υπήρχαν πάλι τα ζώα που νομίζουν ότι είναι σε καφετέρια και λέγανε μακακίες και γελούσαν σαν τους ηλίθιους. Να δω πότε θα αρχίσει ο σεβασμός για τον άλλο στα ελληνικά σινεμά.

Σε αυτο το θεμα τωρα. Σινεμα πηγαινω απο πολυ μικρουλης. Εχω δει απειρες ταινιες. Απο τελειως "πετσες" ταινιες, μεγαλες εμπορικες ταινιες και πολλες σινεφιλ. Αυτο που αντιμετωπισα σημερα, πραγματικα, δεν το εχω ξαναδει. Ηταν λες και ολοι οι καφροι της Αττικης να ειχαν συνεννοηθει να ερθουν να δουν Harry Potter στην ιδια αιθουσα και ωρα με εμενα.
Με το παραμικρο γελουσαν, σχολιαζαν και ηταν λες και ακουγα ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ πολυκαναλο ψουψουρισμα. Οταν καποιος εκανε το λαθος να κανει "Σσστττ", αρχιζε η "ηχω" σε ολη την αιθουσα. "Σσσστττ, σστττ, σσττττ....". Ευτυχως που, τουλαχιστον, μετα απο δικη μου παρεμβαση τα μαλακισμενα που καθονταν διπλα μας το ψιλοβουλωσαν στα τρια τελευταια τεταρτα της ταινιας. Να πω την αληθεια, ημουν και γω καπως aggresive, αλλα δε γινοταν αλλιως.
Τι να πω... Εχουμε σοβαρο θεμα ελλειψης παιδειας και σεβασμου. Ο πολιτισμος ειναι μια εννοια αγνωστη στους περισσοτερους απο εμας και δεν απορω με αυτο, αφου δε φροντιζουν τα σπιτια και τα σχολεια να μας εφοδιασουν με τετοιου ειδους αξιες.
Πραγματικα σημερα εκνευριστηκα τοσο πολυ που καποιες στιγμες εβλεπα την οθονη και δεν καταλαβαινα τι εβλεπα. Αλλα αμα ηθελαν θα μπορουσαν να ειχαν καποιους υπευθυνους -τους ταξιθετες ισως- να πετανε εξω ολα τα ταραχοποια στοιχεια, οπως γινεται σε πολλες χωρες. Αλλα στα τετοια τους. Πληρωνεις τα 10 ευρω στο εισιτηριο και μετα σου λεει... "Τι με νοιαζει τι θα γινει μεσα". Ηταν η πρωτη φορα που ημουν ετοιμος να κανω θεμα. Απιστευτο.

*Παρακαλουνται οσοι εχουν διαβασει τα βιβλια, μια προσοχη στο τι θα γραψουν και πως. Να θυμαστε τα spoiler.

dimitrisasp
21-11-2010, 04:34
^^ Mεγαλο λαθος να πας Σαββατο σινεμα φιλε! Τα σχολεια εχουν ρεπο και τα παιδακια
ειναι αλυτα! Την εχω πατησει και γω ετσι! Τωρα θα ξερεις!

Παντως η ταινια φαινεται πολυ ενταξει. Εχω διαβασει τα βιβλια αλλα σαν σωστος φαν
θα τα σταξω και δω.. Ιδεα μου ειναι ή δεν εχει ερθει το 3D Harry Potter στην Ελλαδα.
Σημερα που κοιταξα το προγραμμα δεν το ειχε πουθενα στη Θεσσαλονικη..

Ezio
21-11-2010, 09:09
^^ Mεγαλο λαθος να πας Σαββατο σινεμα φιλε! Τα σχολεια εχουν ρεπο και τα παιδακια
ειναι αλυτα! Την εχω πατησει και γω ετσι! Τωρα θα ξερεις!

Παντως η ταινια φαινεται πολυ ενταξει. Εχω διαβασει τα βιβλια αλλα σαν σωστος φαν
θα τα σταξω και δω.. Ιδεα μου ειναι ή δεν εχει ερθει το 3D Harry Potter στην Ελλαδα.
Σημερα που κοιταξα το προγραμμα δεν το ειχε πουθενα στη Θεσσαλονικη..
Δεν ήταν παιδάκια. Ενήλικοι άνθρωποι. Δεν ντρέπονται καθόλου να κάνουν τέτοια πράγματα μπροστά σε τόσο κόσμο? Μάλλον δεν απάντησες σε μένα, αλλά για να λέεο ο Dragonpaul (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=667) κάφροι, πιστεύω ότι και σε αυτόν ενήλικοι θα ήταν.

Dragonpaul
21-11-2010, 10:54
Aκριβως! Ενηλικες ηταν οι περισσοτεροι. Παιδακια δεν υπηρχαν στην αιθουσα, δηλαδη 10-12 χρονων. Υπηρχαν καποια 16-17χρονα, αλλα κυριως ηταν ενηλικες. Να φανταστειτε την καφριλα, καποια στιγμη στην ταινια που υπηρχε ησυχια, καποιος εκανε τον ηχο της κορνας. Δηλαδη, ελεος! Ελεος! Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης: Σηκωνεσαι και πας σινεμα για να ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ μια ταινια. Σκας ενα σεβαστο ποσο -δεν ειναι και λιγα τα 10 ευρω του εισιτηριου, +pop corn, +αναψυκτικο, ++++...- και τελικα καταληγεις σε μια σκοτεινη αιθουσα να συμπεριφερεσαι οπως θα συμπεριφεροσουν σε οποιοδηποτε αλλο χωρο και χωρις να εχεις πληρωσει. Επιπροσθετα, ενοχλεις και τους αλλους οι οποιοι θελουν να παρακολουθησουν την ταινια, οι οποιοι, σημειωτεον, σεβονται τον εαυτο τους και εσενα κανοντας ησυχια.
Ενταξει, δεν υπαρχει αυτο το πραγμα. Και να πω πως η ταινια ειχε πολλα αστεια ή προκαλουσε γελιο, να πω "Στα κομματια...". Αλλα καμια σχεση. Τι να πω... Απλα ειμαστε καφροι, μην τα ξαναλεω τωρα.

personGR
21-11-2010, 11:40
Στο θέμα του HP and the Deathly Hallows, και εμένα μου άρεσε πολύ η ταινία, πάντα στα πλαίσια τέτοιων ταινιών, αν και πιστεύω ότι το Prisoner of Azkaban εξακολουθεί να είναι καλύτερο. Το DH υπερτερούσε για μένα μόνο στα σκηνικά, τι υπέροχες εικόνες ήταν αυτές...

Όσο για τους κάφρους στις αίθουσες, εγώ δεν αντιμετώπισα σε κάποια ταινία σοβαρό πρόβλημα, αν και η αλήθεια είναι ότι πάω σε προβολές "νωρίς", συνήθως πριν νυχτώσει (!). Στον Harry Potter μόνο που πήγα 11 το βράδυ, φασαρία είχε μόνο στην αρχή της ταινίας, μετά τα πρώτα 10 λεπτά ηρεμία επικρατούσε.

dykon
21-11-2010, 12:02
Aκριβως! Ενηλικες ηταν οι περισσοτεροι. Παιδακια δεν υπηρχαν στην αιθουσα, δηλαδη 10-12 χρονων. Υπηρχαν καποια 16-17χρονα, αλλα κυριως ηταν ενηλικες. Να φανταστειτε την καφριλα, καποια στιγμη στην ταινια που υπηρχε ησυχια, καποιος εκανε τον ηχο της κορνας. Δηλαδη, ελεος! Ελεος! Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης: Σηκωνεσαι και πας σινεμα για να ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ μια ταινια. Σκας ενα σεβαστο ποσο -δεν ειναι και λιγα τα 10 ευρω του εισιτηριου, +pop corn, +αναψυκτικο, ++++...- και τελικα καταληγεις σε μια σκοτεινη αιθουσα να συμπεριφερεσαι οπως θα συμπεριφεροσουν σε οποιοδηποτε αλλο χωρο και χωρις να εχεις πληρωσει. Επιπροσθετα, ενοχλεις και τους αλλους οι οποιοι θελουν να παρακολουθησουν την ταινια, οι οποιοι, σημειωτεον, σεβονται τον εαυτο τους και εσενα κανοντας ησυχια.
Ενταξει, δεν υπαρχει αυτο το πραγμα. Και να πω πως η ταινια ειχε πολλα αστεια ή προκαλουσε γελιο, να πω "Στα κομματια...". Αλλα καμια σχεση. Τι να πω... Απλα ειμαστε καφροι, μην τα ξαναλεω τωρα.

gia auto file mou exo stamatisei na pigaino cinema..k se drama na pas na deis,pali tha gelane!eleos..

Dragonpaul
21-11-2010, 12:17
gia auto file mou exo stamatisei na pigaino cinema..k se drama na pas na deis,pali tha gelane!eleos..

Nαι, αλλα κανενας δεν εχει το δικαιωμα να μου κοψει εμενα τη διασκεδαση μου επειδη ειναι απολιτιστος. Δε θα αναγκαστω να προσαρμοστω εγω στην καφριλα.
Πολυ απλα, την επομενη φορα θα κανω παραπονα στον κινηματογραφο, ή θα βγω εξω την ωρα της ταινιας και θα απαιτησω να επιβαλλουν μια ταξη. Ε, δε γινεται αλλιως...

dimitrisasp
21-11-2010, 12:46
Ετσι πρεπει.. Και σε καμια περιπτωση δεν γινεσαι ο κακος της υποθεσης. Ζητας και τα λεφτα
σου πισω στην τελικη για μη καλη εξυπηρετηση. Εγω ειχα παει να δω οταν βγηκε το XMEN2
και ηταν τοτε που επαιζε η διαφημιση του οπαπ με το τενις που φωναζε ενας Γιωργο και
γυρνουσαν καποιοι κλπ.. Οποτε καταλαβαινετε τι εγινε μεσα στο σινεμα.. Ζωα.. Νομιζω
πρεπει να διαλεγεις μικρους κινηματογραφους οταν θελεις να ευχαριστηθεις ταινια..

Dragonpaul
21-11-2010, 13:10
Νομιζω
πρεπει να διαλεγεις μικρους κινηματογραφους οταν θελεις να ευχαριστηθεις ταινια..

Aυτο ειναι μια λυση, αλλα οχι για ταινιες σαν το Harry Potter. Τετοιες ταινιες θες να τις δεις σε, οσο το δυνατον, βελτιστη ποιοτητα εικονας και ηχου και τα μικρα σινεμα δε φτανουν την ποιοτητα του Village. Aσε που εκει το σινεμα συνδυαζεται με ποτο μετα, κανα Bowling κλπ κλπ. Αλλα αστα αυτα. Το θεμα ειναι η καλυτερη δυνατη ποιοτητα θεασης. Και, δυστυχως ή ευτυχως, μονο στα mainstream σινεμα υπαρχει αυτο (και σε καποια αλλα που δεν παιζουν, συνηθως, τετοιες ταινιες).

jimbour
21-11-2010, 13:21
Εχεις δει ταινία στο Αθηναιον;
Νομίζω η εικόνα του είναι πολύ ανωτερη των Villages..

Οσο για τα αλλα που λετε δεν μπορειτα να κανετε και πολλα , ετσι είναι η κατασταση.
Προσωπικα δεν μου έχει τυχει γιατι προσεχω τα πάντα οταν πάω cinema για να περασω οσο μπορω καλύτερα.

Dragonpaul
21-11-2010, 13:26
Εχεις δει ταινία στο Αθηναιον;
Νομίζω η εικόνα του είναι πολύ ανωτερη των Villages..

Πριν τρεις εβδομαδες ημουν εκει. Δε θα συμφωνησω. Δεν ειδα κατι ανωτερο απο τα Village. Και ειχε και εκει καποια -μικρα βεβαια- κρουσματα ενοχλητικων παρεμβολων.

ROWAN
21-11-2010, 13:42
Είχε δει κανείς το the devil??? Είναι μια πολύ καλή ταινία, όχι τρόμου όμως όπως την παρουσίαζαν αλλά καλής πλοκής, αφού μέχρι τέλος σχεδόν δεν είσαι σίγουρος για τον δολοφόνο.

Dragonpaul
21-11-2010, 13:47
Είχε δει κανείς το the devil??? Είναι μια πολύ καλή ταινία, όχι τρόμου όμως όπως την παρουσίαζαν αλλά καλής πλοκής, αφού μέχρι τέλος σχεδόν δεν είσαι σίγουρος για τον δολοφόνο.

Xμμμ... Την ειχα ξεχασει αυτη. Θα τη δω με την πρωτη ευκαιρια.

Nice avatar, btw.

Ezio
22-11-2010, 10:10
Επειδή δεν θέλω να την ξαναπάθω, μετά από πόσο καιρό η αίθουσα δεν θα έχει τόσο κόσμο, έτσι ώστε να μειωθούν οι πιθανότητες να μαζευτούν ζώα? Για έργα που έχουν πολύ κόσμο μιλάω. Πάντως, καλά θα ήταν να έχει ο ταξιθέτης το δικαίωμα να κάνει παρατηρήσεις στα ζώα, αν δεν το έχει ήδη.

Mouxlalouda
22-11-2010, 10:26
Είδα το Robin Hood DC Unrated Edition. Η ταινία είναι από τις πιο βαρετές που έχω δει στη ζωή μου. Ήθελα να τη βγάλω από το πρώτο εικοσάλεπτο, απλά έλεγα συνέχεια στον εαυτό μου "άντε να δούμε λίγο παρακάτω, μπας κ αλλάξει τίποτα". Μάταιος κόπος, 2,5 ώρες ανούσιες, ούτε ενδιαφέρον ούτε τίποτα. Μάχες ανύπαρκτες, όχι ότι περίμενα να δω τον άρχοντα των δαχτυλιδιών ας πούμε, απλά περίμενα κάτι καλύτερο από τον σκηνοθέτη του Μονομάχου. Κ ειλικρινά δεν κατάλαβα που κολλάει το Unrated... Λες και έδειξε κάτι που να δικαιολογεί την ύπαρξη μιας Unrated έκδοσης...
2/10 για μένα, μεγάλη απογοήτευση...

Επίσης είδα μια ακόμη ταινία, το Night of the Demons (είμαι πολύ μαζόχα το ξέρω...)
Το μόνο που μπορώ να πω είναι, όχι απλά Β-Movie, αλλά C-Movie... Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθεί κάποιος με το συγκεκριμένο έργο...

Ixor24
22-11-2010, 10:53
εμενα με πηρε ο υπνος στο 30ωρο και δεν εκανα ουτε τον κοπο να την δω την αλλη μερα!!!

blackmaria19
22-11-2010, 10:55
εμενα με πηρε ο υπνος στο 30ωρο και δεν εκανα ουτε τον κοπο να την δω την αλλη μερα!!!

Κακώς, το υπόλοιπο 30ωρο αλλαζε η ταινία και άξιζε! :makefun:

Mouxlalouda
22-11-2010, 10:56
φαντάζομαι 30λεπτο εννοούσες φίλε βαγγέλη κ όχι 30ωρο, χεχε. Πολύ καλά έκανες πάντως...

Valkyre
22-11-2010, 12:46
Εχω την εντυπωση οτι καποιες αιθουσες στα village αναβαθμισαν τον εξοπλισμο τους. Ειδα το Χαρυ Ποτερ και η ποιοτητα εικονας μου φανηκε αρκετα βελτιωμενη απο το παρελθον.

Καμμια σχεση βεβαια ακομα με ΙΜΑΧ , αλλα θετικη η κινηση αυτη.

dimitrisasp
22-11-2010, 14:55
Eιδα και γω τον Χαρι Ποττερ! Πραγματικα ειναι η καλυτερη ταινια της σειρας! Ολες οι
ερμηνειες εχουν ανεβει επιπεδο, σκηνικα, εφε επισης! Το soundtrack αν και δεν
απογοητευει ειναι σχετικα απαρατηρητο. Ηθελα John Williams ξανα για το τελευταιο!
Μη το χασετε αν ασχολειστε με το αθλημα αλλα και να μην ασχολειστε αξιζει να το
κανετε!

Valkyre
22-11-2010, 15:02
Ρε παιδια εγω δεν ξετρελαθηκα με το Χαρυ ποτερ και μιλαω σε συγκριση με τις υπολοιπες ταινιες παντα. Θεωρησα πολυ Φωσκολικη την ολη σκηνοθεσια και πραγματικα ενιωσα οτι το τραβαγε οσο μπορουσε απλα για να κανουν 2 ταινιες.

Η σκηνη με τον Χαρυ και την Ερμιονη, σορρυ αλλα με εκανε να γελασω γιατι -εσκεμμενα ισως- ηταν απλα πολυ λολ ο τροπος που εκατσε το σκηνικο με τα οσα ειχαν συμβει χαχα και ασε που ο Χαρυ κουνιοταν λιγο....καπως... :p

Παντως ελπιζω το τελευταιο μερος να ειναι ανταξιο των προσδοκιων.Προσωπικα μεχρι στιγμης το καλυτερο Χαρυ Ποτερ για εμενα ηταν -σκηνοθετικα μιλαμε παντα ετσι- το Κυπελο της Φωτιας.

isildur83
22-11-2010, 18:26
YouTube - Source Code Trailer 2011 HD

YouTube - Cowboys and Aliens Trailer HD 2011- Jon Favreau - Daniel Craig - Harrison Ford

jimbour
26-11-2010, 12:25
Marc Wahlberg Confirmed as Nathan Drake in Uncharted Movie


MTV sat down Marc Wahlberg and confirmed that the actor has been cast as lead Nathan Drake in Sony's big-screen adaptation of Uncharted: Drake's Fortune Playstation 3 video game for the big screen.
Marc commented in the interview that writer David O. Russell is already working on the script that is based on an "insane" idea. The hope is that the script will be completed within the next few months and that production would begin next summer for a 2012 release.

Not stopping there, Wahlberg confirmed a Showbiz 411 rumor that Robert De Niro and Joe Pesci were being eyed for roles in the film. If cast the duo would be playing Drake's father and uncle, respectively, two roles that were not part of the video game storyline.
Comments on MTV's interview article are unanimously against Wahlberg as Drake. Fans have been championing for Nathan Fillion in the role of the charismatic adventurer since the project was first announced. Fillion just can't seem to score a big screen role seemingly made for him.

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

enstikto
26-11-2010, 12:37
^^Αισχρή επιλογή! Δεν τον πάω καθόλου τον τύπο και δεν του πάει ο ρόλος καθόλου! ΜΠΛΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

Valkyre
26-11-2010, 12:42
Δεν με χαλαει σαν ηθοποιος ο MArc Walberg ισα ισα που τον παω... αλλα για τον ρολο του Nathan Drake??? Δεν νομιζω οτι του ταιριαζει καθολου...ποτε δεν ειχε το στυλ του Drake ουτε τα cheesy (αλλα πανεξυπνα) αστεια και τα πειραγματα που μας συνηθισε το παιχνιδι.

Αλλα ο Jow Pesci μονο μα μονο ΚΑΛΑ (με κεφαλαια) νεα ειναι για την ταινια... Λατρευω τον Jow Pesci! :)

Mouxlalouda
26-11-2010, 12:43
κ μένα για epic fail μου φαίνεται η επιλογή. υπήρχαν κ άλλοι υποψήφιοι για το ρόλο κ τελικά επικράτησε ο Mark ή ήταν κάτι σαν απευθείας ανάθεση που λέμε; Btw, είδα προχτές το Resi Afterlife. Φάνηκε πως αυτή τη φορά είχαν μεγαλύτερο μπάτζετ, αλλά δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα κ ιδιαίτερα κ ειλικρινά δεν ξέρω αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά από τα προηγούμενα Resi. Απλά συμπαθητικό. Βέβαια δεν το είδα σε 3D, αλλά σε μια ταπεινή ματρόσκα 1080ρ.

jimbour
26-11-2010, 12:48
Oι fans (και εγώ μεσα) θέλαμε τον Nathan Fillion (οσοι έχουν δει την σειρα firefly θα καταλάβουν γιατι). Αυτη η επιλόγη δυσαρεστησε παρα πολλους.
Δεν έχω τιποτα με τον Wahlberg αλλα τα σκάτωσε στο Μax Pain και φοβάμαι και εδω, δεν έχει την φάτσα για Nathan.

Valkyre
26-11-2010, 12:51
Ναι αλλα ο Joe Pesci? Ελα παραδεχτειτε το... δεν ειναι θεος? Απο τους πιο απιστευτους ηθοποιους και πραγματικα υποτιμημενους... ο τυπος μπορει να παιξει ξεκαρδιστικη κωμωδια και ταυτοχρονα να κανει τον πιο τρομακτικο μαφιοζο που εχεις δει ποτε σου...

ΡΗΣΠΕΚΤ

Ezio
26-11-2010, 13:14
Αυτό που λέει για θείο και πατέρα του Nate, δεν το είδατε? Που παρουσιάστηκε θείος και πατέρας στα παιχνίδια? Εκτός και αν τους έδειξε στο eye of indra. Ελπίζω να μην το γελοιποιήσουν για να πάνε να βλέπουν τις πρωταγωνίστριες τα λιγούρια και το πόσο όμορφος και ρομαντικός θα είναι αυτός που κάνει τον Nate οι γυναίκες. Επίσης, ελπίζω να μην σκεφτούν να αλλάξουν το σενάριο του 3 για να υποστηρίξουν την ταινία σεναριακά.

enstikto
26-11-2010, 13:15
Ο τζο πεσι οντος Θεός!
Μόλις Μου ήρθε στο μυαλό κάτι τραγικό...
Μιας κ θα είναι τελείως καινούριο το σενάριο φαντάζεστε να έχουμε unchartd the movie: the game?
αν κρίνω από τα games που είναι movie adaptations παει... Θα αποκτήσει κ το uncharted μαύρο πρόβατο...

Valkyre
26-11-2010, 13:19
Σε καμμια περιπτωση δεν πιστευω οτι η Naughty Dog θα κανει το τραγικο λαθος να βγαλει παιχνιδι με την υποθεση της ταινιας. Δεν ειναι χαζοι και αυτο θα ηταν κατι εξωφρενικα ηλιθιο αν το εκαναν τωρα. Αν εχουν στο μυαλο τους να συνδυασουν την ιστορια της ταινιας με την ιστορια του παιχνιδιου ωστε να συμπληρωνει η μια την αλλη (αλλα μεταξυ τους θα ειναι διαφορετικες) τοτε οκ κατι γινεται. Προσωπικα ευχομαι να μην εχει καμμια σχεση με τα παιχνιδια οσον αφορα το στορυ που ξερουμε. Να ειναι απλα μια αλλη περιπετεια του Drake ασχετη με οσες εχουμε δει/ζησει στα παιχνιδια. Και ελπιζω τις καλυτερες ιδεες να τις κρατησουν για το παιχνιδι :)

aris13
26-11-2010, 13:25
Εγώ την παραδέχομαι την Columbia που έδωσε το project στον David O Russell, πιστεύω η ταινία που θα κάνει θα είναι πολύ καλή αλλά και διαφορετική από το video game με αποτέλεσμα να τσαντίσει τους fans.


Ναι αλλα ο Joe Pesci? Ελα παραδεχτειτε το... δεν ειναι θεος? Απο τους πιο απιστευτους ηθοποιους και πραγματικα υποτιμημενους... ο τυπος μπορει να παιξει ξεκαρδιστικη κωμωδια και ταυτοχρονα να κανει τον πιο τρομακτικο μαφιοζο που εχεις δει ποτε σου...

ΡΗΣΠΕΚΤ

Στο goodfellas αναφέρεσαι ε? Μία σκηνή μου έρχεται στο μυαλό όταν κάποιος αναφέρει την ταινία αυτή...


Goodfellas Tommy's mother's house


Ελπίζω να μην το γελοιποιήσουν για να πάνε να βλέπουν τις πρωταγωνίστριες τα λιγούρια και το πόσο όμορφος και ρομαντικός θα είναι αυτός που κάνει τον Nate οι γυναίκες.

Δεν σκηνοθετεί ο Michael Bay....

Valkyre
26-11-2010, 13:36
^^ Nαι ναι και οχι μονο! Μου εχει κανει απιστευτη εντυπωση ουκ ολιγες φορες ο εν λογω ηθοποιος και πραγματικα λιγοι το εχουν καταφερει αυτο.

Ακομα και στο Lethal Weapon τον λατρεψα...

Mouxlalouda
26-11-2010, 13:42
Ο τζο πεσι οντος Θεός!
Μόλις Μου ήρθε στο μυαλό κάτι τραγικό...
Μιας κ θα είναι τελείως καινούριο το σενάριο φαντάζεστε να έχουμε unchartd the movie: the game?
αν κρίνω από τα games που είναι movie adaptations παει... Θα αποκτήσει κ το uncharted μαύρο πρόβατο...

ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω δημήτρη αυτό το ενδεχόμενο... η μόνη εξαίρεση για μένα είναι το Silent Hill, που βγήκε αντάξιο, κατ' εμέ πάντοτε, των αρχικών παιχνιδιών...

hakoo
26-11-2010, 14:04
Συγνωμη ρε παιδια. Ανεξαρτητα απο το οτι ειμαστε ολοι die hard fans του παιχνιδιου, απο την ταινια Uncharted εχει κανεις προσδοκιες? Ξερω ηδη πως θα ειναι, με ολο αυτο το cheesy πραγμα που μπορει η ND ακριβως επειδη προκειται για παιχνιδι να το εχει πλασει εντελως διαφορετικα αλλα σε ταινια αυτο το πραγμα ειναι 90s στην καλυτερη περιπτωση.

jk_blue_tiger
27-11-2010, 01:36
Εχω δει τον Mark Walhberg σε αρκετες ταινιες: Fear 6/10, Boogie Nights 8/10,The Big Hit 9/10, The Corruptor 7/10, The Three Kings 8/10, The Perfect Storm 8/10, The Yards 7/10, Planet of the Apes 7/10, The Italian Job 7/10, The Departed 9/10, Shooter 8/10,The Happening 8/10, We Own the Night 7/10, Date Night 5/10. Σαν ανθρωπος εχει πολλες εμπειριες στη ζωη (ξεκινησε απο πολυ χαμηλα και ειχε και πολλες ατασθαλιες πριν γινει γνωστος) και αυτες θα χρησιμοποιησει για να αποδωσει τον χαρακτηρα.Εγω τουλαχιστον προτιμω αυτου του ειδους τον ηθοποιο, απο καποιον που τελειωσε απλα μια δραματικη σχολη.
Εχοντας παιξει,τελειωσει & λατρεψει το Max Payne 1 (το 2 σχεδον καθολου) το οποιο ηταν και προτοπωρο στην εποχη του (εισηγαγε το bullet time των Matrix movies στα video games), ειχα και εγω μεγαλες προσδοκιες απο την ομωνυμη ταινια. Δυστυχως το κακο σεναριο (φτερα?) και η κακη σκηνοθεσια δεν μπορεσαν να σωσουν την ταινια, ουτε και o Mark που κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της γενιας του. Ενταξει δεν ειναι Al Pacino, αλλα οχι και να τον συγκρινουμε με τον Nathan Fillion επειδη μοιαζει καλυτερα στον Drake. Μπορει στο Firefly να ηταν καλος, αλλα εκτος απο τη σειρα δεν εχει να επιδειξει και κατι αλλο. Αν ναι ας με διαψευσει ο φιλος που αναφερθηκε σ' αυτον. Παρεπιπτοντως στο White Noise 2:The Light επαιξε χαλια. Τεσπα καλυτερα ας περιμενουμε το αποτελεσμα, το οποιο και παλι το αν μας αρεσει μια ταινια ή οχι ειναι καθαρα υποκειμενικο. Τελος γενικοτερα οι μεταφορες videogames στη μεγαλη οθονη (εικαστικα οχι εισπρακτικα), δεν βγαζουν συνηθως το feeling του game, λογω και του χρονου που εχουν διαθεσιμο για να εκφρασουν τον αντιστοιχο κοσμο.

Mouxlalouda
27-11-2010, 15:36
μόλις είδα το get him to the greeks. καλή ταινιούλα, προσωπικά δε βαρέθηκα καθόλου, αν κ είναι κοντά στο 2ωρο. αν κάποιος έχει ξεμείνει από επιλογές, ας της δώσει μια ευκαιρία...

Desmond
27-11-2010, 17:32
μόλις είδα το get him to the greeks. καλή ταινιούλα, προσωπικά δε βαρέθηκα καθόλου, αν κ είναι κοντά στο 2ωρο. αν κάποιος έχει ξεμείνει από επιλογές, ας της δώσει μια ευκαιρία...
Έχει κάποιες στιγμές με αρκετό γέλιο.Ειδικά εκεί με τον "jeffry"!

Dragonpaul
27-11-2010, 18:07
Μηπως ειδε κανεις το Paranormal Activity 2?

aris13
28-11-2010, 21:04
Machete 7/10

Άκρως διασκεδαστική και κάφρικη, σας την προτείνω ανεπιφύλακτα.

aris13
29-11-2010, 08:54
RIP Leslie Nielsen:(

http://www.imdb.com/news/ni5822127/

nikon
29-11-2010, 09:00
Κρίμα ένας άνθρωπος που μας είχε χαρίσει τρελό γέλιο......καλό ταξίδι και σ'αυτόν αλλά και στον Γιώργο Φούντα.

Mouxlalouda
29-11-2010, 12:41
όντως, μας είχε χαρίσει πολύ γέλιο ο συγκεκριμένος άνθρωπος. RIP και για τιυς δυο...

Black Death http://www.imdb.com/title/tt1181791/

Προσωπικά μου άρεσε η ταινία. Δεν θα δείτε κάτι το πρωτότυπο ή κάτι που δεν έχετε ξαναδεί. Με λίγα λόγια η υπόθεση: Με το που ξέσπασε η πανούκλα στην Αγγλία, αρχίζουν να εμφανίζονται όλο κ περισσότερα κρούσματα κ να πεθαίνει κόσμος, με εξαίρεση ένα μικρό χωριό. Έτσι, ο επίσκοπος αποφασίζει να στείλει μια ομάδα ανθρώπων να ερευνήσει για την ύπαρξη αυτού του χωριού κ πώς οι κάτοικοι του δεν έχουν μολυνθεί. Μικρή διάρκεια κιόλας, γύρω στα 90 λεπτά.

4321 http://www.imdb.com/title/tt1514041/

Ταινία που ακολουθεί τα χνάρια των πιο γνωστών Crash και 11.14, χωρίς όμως κατά την άποψη μου να μπορέσει να τις "κοιτάξει στα μάτια". Προσωπικά, μετά από ένα σημείο βαρέθηκα, γτ οι 4 παράλληλες ιστορίες των ηρωίδων μου φάνηκαν ανούσιες. Προσπεράστε την, εκτός κι αν είστε φανατικοί του είδους...

Valkyre
29-11-2010, 13:22
RIP Leslie Nielsen:(

http://www.imdb.com/news/ni5822127/

RIP :( :(

Dragonpaul
29-11-2010, 17:55
YouTube - "Airplane!" & "The Naked Gun" Tribute

Mouxlalouda
01-12-2010, 09:35
Machete: Τραγική ταινία, αλλά με ωραίο τρόπο τραγική, να τη δείτε χαλαρά... Danny ftw

Jonas Hex: Μία λαμακία κ μισή, τσάμπα τα 70 (!!!) λεπτά που χαράμισα να τη δω...

Centurion: Ωραία ταινία σχετικά με την εισβολή των Ραμαίων στην Αγγλία. Καλές μάχες, λίγο καφρίλα σε κάποια σημεία, από τις καλές που είδα τώρα τελευταία κ πιστέψτε με, βλέπω πολλές ταινίες...

Valkyre
01-12-2010, 09:46
Περιμενω πως και πως να δω το TRON... το τρεηλερ ηταν απιστευτα cool...

dimitrisasp
01-12-2010, 11:33
Εξαιτιας αυτου του απιστευτου trailer εκατσα και ειδα την ταινια του 82. H ταινια οταν
βγηκε πρεπει να ηταν το κατι αλλο αλλα τωρα τη βλεπεις με μεγαλη δυσκολια αν δεν εισαι
συναισθηματικα δεμενος. Εγω ανυπομονουσα να τελειωσει παντως..

Valkyre
01-12-2010, 11:42
^^ Η ταινια ηταν το "ματριξ" της εποχης...αλλα σε ακομα μεγαλυτερο βαθμο...φαντασου ποσα χροοοοονια μπροστα ηταν, οταν εκεινη την εποχη οι υπολογιστες (για οικιακη χρηση) ηταν ανυπαρκτοι, το νετ ηταν κατι αγνωστο κλπ κλπ... πολλα χρονια μπροστα λεμε...

dimitrisasp
01-12-2010, 12:44
^^ Ακριβως.. Πολυ μπροστα. Απλα μου πονεσαν τα ματια και με κουρασε γιατι τωρα ειμαστε
πολυ πιο μπροστα απο εκεινο το μπροστα :P :P Το εκτιμησα παντως ιστορικα!

enstikto
02-12-2010, 10:05
Απ' ότι φαίνετε τo uncharted: the movie θα είναι "uncharted" μόνο στο όνομα :(
http://latimesblogs.latimes.com/movies/2010/12/drakes-fortune-mark-wahlberg-nate-drake-movie-david-russell.html

Valkyre
02-12-2010, 10:44
^^ Confused.... δεν ξερω τι να πω...ισως να μην ακουγεται τοσο εξωγηινο οσο φαινεται...η Νaughty Dog σιγουρα εχει εναν λογο και πιστευω οτι θα σεβαστουν το δημιουργημα τους, οποτε αν δουν οτι ξεφευγουν πολυ θα τραβηξουν λιγο το σκοινι.

jimspy
05-12-2010, 09:40
Enter the Void (http://www.imdb.com/video/imdb/vi2532115993/)


Χωρίς υπερβολές: δεν έχετε ξαναδει ποτέ κάτι παρόμοιο. Ο προκλητικός Γάλλος κινηματογραφιστής Gaspar Noe μας πηγαίνει στο Τόκιο σε ένα διορατικό,εκπληκτικό, προκλητικό ταξίδι στη ζωή, το θάνατο, το σεξ, το χρόνο και το χώρο που θα σας κόψει την ανάσα. Μιλάμε για το απόλυτο ταξίδι που θα κάνει το Inception να μοιάζει με το Toy Story.

sakoulias
05-12-2010, 18:04
Ειδα χθες το machete ... Τοσο ψεμα ρε παιδια ειχα καιρο να δω σε ταινια. Δεν μου αρεσε καθολου και δεν την προτεινω . Και το χειροτερο ειναι οτι εχει βαθμολογια 7.3 στο imdb ...

chronohill
05-12-2010, 23:30
καλα και γω ειδα το machete σε dvd εννοειται και εφαγε τρελο βρισιδι αυτος ο φιλος μ που την εβαλε να την δουμε.δεν μαρεσε καθολου...
παντως περιμενω σαν τρελος το Black Swan!Δεν μπορω να περιμενω αλλοοοοοοοο

Dragonpaul
05-12-2010, 23:46
Eιδα το Due Date και δε με χαλασε καθολου!!!!!!!!
Ισως δε φτανει την καφριλα του Hangover (αν και εχει extreme ατακες), αλλα ηταν οτι επρεπε για Σαββατο βραδυ. Μια χαρα!

jimbour
06-12-2010, 00:09
Το machete το απολαμβάνεις για αυτο που είναι.
Απο τις ταινίες που απόλαυσα και το παραμικρό δευτερόλεπτο..
Rodriguez+Τrejo+Seagal . Win συνδιασμός πραγματικά. 2 φορές την είδα και κρίμα που δεν μπόρεσα να την δω στο σινεμά.

Αυτο το διάστημα δεν έχω δει κάποια καινούρια, περιμένω τα black swan και 127 hours όπως αρκετοι.

Lefteris_X
06-12-2010, 11:37
καλά μιλάμε, όποιος θέλει να δει ΥΠΕΡ-μπούρδα ας "απολαύσει" το Skyline...

το είδα εχτές το απόγευμα....καλά, πέθανα στα γέλια...

τι άχρηστες ατάκες...τι είσοδος μουσικής σε στιγμές, ειδικά για εγκεφαλικώς ανάπηρους αμερικάνους (ή όποιους άλλους) ώστε να σου πει ο σκηνοθέτης "εδώ είναι μια σημαντική συναισθηματική σκηνή - my ass φυσικά)...

τι ομοιότητα με τον Nathan Hale του Resistance (σορρυ αν τσάκισα το ονομα, δεν το θυμάμαι καλά)....που ναι μεν, προσβάλλεται απο τους εξωγήινους, αλλά δεν μεταλλάσσεται / πεθαίνει.......ίσα-ίσα που επιβιώνει ως εξωγήινος ο ίδιος (δανειζόμαστε λίγο απο District 9, αλλά σε έκδοση για άτομα σε κώμα)....

Τι δανεισμός στα γραφικά, απο Matrix 3 και War of the Worlds, στα CGI των εξωγήινων "διαστημοπλοίων / οχημάτων / όντων"....

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα, σε όσους θέλουν να ψοφήσουν απο τα γέλια...οι ερμηνείες ειλικρινά σε κάνουν να δακρύσεις....ιδιαίτερα με τα κοντινά πλάνα του "σκηνοθέτη" (πιο πολύ σκ@τοθέτης :P) ώστε να απολαύσουμε την υποκριτική δεινότητα των ηθοποιών...

Το μήνυμα τελικά ποιό είναι;

Ότι οι εξωγήινοι μας μετέτρεψαν σε μύγες! Κυριολεκτικά!

Ξέρετε....

...........εκείνες οι λάμπες με το μπλε φως που συνήθως έχουμε στα κάμπινγκ ή όταν καθόμαστε έξω σε μπαλκόνια, αυλές, παραλίες το καλοκαίρι, για να πηγαίνουν-υπνωτισμένες οι μύγες - μυγάκια και να καίγονται....

....ε, το ίδιο ακριβώς σε νοοτροπία / πλοκή....(με την διαφορά ότι οι μύγες έχουν περισσότερη νοημοσύνη)....

Valkyre
07-12-2010, 09:52
Ρε παιδια μονο εμενα με εκνευριζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (ναι με κεφαλαια) το υφακι της Michel Rodrigez σε καθε μα καθε ταινια που την βλεπω?

Παιδια μα τω θεο μου ερχεται να την σπασω στο ξυλο... και οχι...δεν φανταζομαι να συνοδευεται με αλλη πραξη παραλληλα...απλα ξυλο...

enstikto
07-12-2010, 10:00
Λοιπόν τελικά νομίζω βρήκα το ένα πράγμα στο οποίο ταιριάζουν οι απόψεις μας Val!
Στους ανθρώπους/χαρακτήρες που μας τη σπάνε!
Πρώτα ο Rico απο το Killzone τώρα η τραγική I'm a δήθεν badass michelle rodriguez! Για πολύ ξύλο!!!! Η άλλη πράξη που αναφέρεις ούτε στον χειρότερο εχθρό μου! P

dimitrisasp
07-12-2010, 10:34
H λεγαμενη μου την ειχε δωσει πολυ στο Lost! Για μαπες ομως!

nikon
07-12-2010, 10:47
Καλά δώστε την σε μένα για ένα βράδυ (και για 2 δεν θα πω όχι) και μετά κάντε την μαύρη στο ξύλο.

enstikto
07-12-2010, 11:07
Καλά δώστε την σε μένα για ένα βράδυ (και για 2 δεν θα πω όχι) και μετά κάντε την μαύρη στο ξύλο.

Πλάκα κάνεις έτσι;;; :a038-1:
Καλύτερα να πάω με το golum απο lotr!

nikon
07-12-2010, 11:12
http://m.blog.hu/zs/zskategoria/image/michelle-rodriguez-20060729-148591.jpghttp://yearofthedawg.files.wordpress.com/2010/09/golum.jpg



Aν και με τρομάζεις εντάξει γούστα είναι αυτά.:a050:

Valkyre
07-12-2010, 11:13
Καλά δώστε την σε μένα για ένα βράδυ (και για 2 δεν θα πω όχι) και μετά κάντε την μαύρη στο ξύλο.

σα δε ντρεπεσαι παντρεμενος ανθρωπος να πας με το τσολι....

nikon
07-12-2010, 11:16
Θα ντραπώ λίγο αλλά θα το κάνω το "ψυχικό" εξάλλου και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή.

Valkyre
07-12-2010, 11:19
Ναι σιγα εσυ... "Ακαλυπτε"...!

nikon
07-12-2010, 11:22
......και εδώ που είμαι θα'ρθεις......και θα δεις.....μονογαμικέ εσύ.

Valkyre
07-12-2010, 11:24
^^ Ολα στον Μητσακο! :P

enstikto
07-12-2010, 11:29
http://m.blog.hu/zs/zskategoria/image/michelle-rodriguez-20060729-148591.jpghttp://yearofthedawg.files.wordpress.com/2010/09/golum.jpg



Aν και με τρομάζεις εντάξει γούστα είναι αυτά.:a050:

Προσπαθώ να καταλάβω την λογική σου.....
Γιατί έβαλες στο ίδιο post την ίδια φώτο 2 φορές;
:P

nikon
07-12-2010, 11:32
^^ Ολα στον Μητσακο! :P
Στον Μητσάκο πες στη μαμά του μη τα πεις.:silly:


Προσπαθώ να καταλάβω την λογική σου.....
Γιατί έβαλες στο ίδιο post την ίδια φώτο 2 φορές;
:PTo βλέπεις για θεά το golum ε;;;;.....σεβαστό είπαμε γούστα είναι αυτά.:P

enstikto
07-12-2010, 11:37
Όντως θεά....
10381039

nikon
07-12-2010, 11:40
Nαι καλά έψαξες και βρήκες τις χειρότερες και έβαλες.....να σου βάλω καμιά 30αρια άλλες να δεις για πότε θα σκεφτείς να απατήσεις το golum σου;;;;

Valkyre
07-12-2010, 11:42
^^ Kι εσυ εδω που τα λεμε εβαλες την χειροτερη του gollum...ειναι αλλες που ειναι γλυκουλι ως Smeagol.... :P

enstikto
07-12-2010, 11:52
Η 1η είναι paparazzi photo οπότε την βλέπεις όπως είναι στην πραγματικότητα :P
Οι άλλες που βάζεις εσύ είναι απο περιοδικό και εχει πάνω της 10 κιλά make up και έχουν επεξεργαστεί άλλες 10 φορές στο photoshop!


^^ Kι εσυ εδω που τα λεμε εβαλες την χειροτερη του gollum...ειναι αλλες που ειναι γλυκουλι ως Smeagol....
Όντως... γιατί δεν έβαλες το Σμιγκολάκι;;;

Πάντος σοβαρά τώρα... τόσες γκόμενες ρε φίλε... αυτή σου αρέσει; :P
Τέλος, όταν προτιμάς κάτι απο κάτι άλλο δεν σημένει ότι αυτό σου αρέσει...
Για παράδειγμα προτιμώ το Larry απο το Hanna Montana the game, αλλά αυτό δεν σημένει οτι το γουστάρω κιόλας ούτε ότι και αυτό δεν είναι αίσχος.... απλά λιγότερο αίσχος απο το HM;)

Valkyre
07-12-2010, 12:26
Για να ειμαι ειλικρινεις δεν ειναι τοσο η εμφανιση της, ειναι οπως ειπα το υφακι-στυλακι της... μου ερχεται να της σκασω μπουκετο (ουτε καν χαστουκι δηλαδη...)

Valkyre
07-12-2010, 12:27
Για να ειμαι ειλικρινεις δεν ειναι τοσο η εμφανιση της, ειναι οπως ειπα το υφακι-στυλακι της... μου ερχεται να της σκασω μπουκετο (ουτε καν χαστουκι δηλαδη...)

Desmond
07-12-2010, 12:39
Μία απότις αγαπημένες μου ταινίες αυτής της χρονιάς, το piranha 3D, θα αποκτήσει sequel.Πληροφορίες θέλουν τον εμπνευσμένο τίτλο για το 2ο μέρος να είναι "Piranha 3DD"! (το πιάσατε το υπονοούμενο, έτσι?)

Valkyre
07-12-2010, 12:41
^^ Aν παιζει και η Tory Lane μεσα, I'M SOLD.... :D

dimitrisasp
07-12-2010, 14:48
Ρε παιδια για τη Rodrigeuz εννοειται για συμπεριφορα μιλαμε! Εμφανισιακα ειναι πολυ δυνατη! Val παιζει η Τory Lane στο Piranha 3D?????? :P :P

Valkyre
07-12-2010, 15:02
Oχι αλλα αφου επαιζε η MIchaels γιατι να μην δουμε και την Tory Lane???? Γιατι σε ρωταω?? Η κοπελα εχει ταλεντο....!

Desmond
07-12-2010, 16:01
Kαι όχι μόνο!Μαζί με την G.Michaels "έπαιζαν" και άλλα ταλέντα της υποκριτικής όπως η A.Brooke και η R.Steele!

Valkyre
07-12-2010, 16:05
Dimitrisap και Desmond ειστε κι εσεις φαν απο οτι βλεπω του ποιοτικου σινεμα και δη της Tory Lane σωστα?? :) :P

Desmond
07-12-2010, 16:14
LOL!Κοίταξε αν η σκηνή της Tory Lane είναι εξίσου ποιοτική και απαραίτητη για την εξέλιξη του story όπως αυτή της ashlynn, τότε είναι ευπρόσδεκτη στο cast!
http://4.bp.blogspot.com/_7FAsUT6FePU/TG5EnJ_rjyI/AAAAAAAABR0/E_Z2v9j_j9Y/s1600/prana.JPG

Aphelian
07-12-2010, 17:10
Riley Steele ρε, επενδύστε στο μέλλον!

Desmond
07-12-2010, 18:59
Riley Steele ρε, επενδύστε στο μέλλον!
Μαζί σου, αλλά... φαγώθηκε κυριολεκτικά μέχρι το μεδούλι!Χαχα!

dimitrisasp
07-12-2010, 23:20
Dimitrisap και Desmond ειστε κι εσεις φαν απο οτι βλεπω του ποιοτικου σινεμα και δη της Tory Lane σωστα?? :) :P

Το καλο σινεμα πρεπει να το στηριζουμε! Tην κυρια Steele δεν την ηξερα που
αναφερατε. Παιζει σε ανεξαρτητες παραγωγες??? :P :P

Valkyre
08-12-2010, 10:00
^^ ουτε κι εγω την ξερω, εραστιτεχνης θα ειναι...ουτε στις Καννες δεν θα εχει κατεβει.... :P :P

mania
08-12-2010, 12:42
??? ???? ?????? ??? Stephen King.
?? ??? ????? ????? ?????,???????????? ????????? ? ?????? ??? ?? ?????? ??? King,The dark tower.
?? ??? ????,?? ????? ???????? ???? ?????????????,???? ?? ?????????-??????????? ????? ??? ??? ?????????.????????? ?????,????? ?? ?? ????? ??? ?? ?????.

Universal has locked in release dates for some of its big upcoming movies, among them Ron Howard's adaptation of Stephen King's Dark Tower..
Ron Howard's Dark Tower adaptation will make history, as he and Universal are bringing together a movie trilogy and tv series based on Stephen King's much loved novels/comics. And now wed have a release date. The first of the trilogy is set for release on Friday, May 17, 2013.
Just a little bit of a wait then! But it could really be worth it. Apparently the plan is to start with the first film in the trilogy and link the following films with a season of Tv episodes between them. This epic undertaking has drawn comparison to Peter Jackson's work on LOTR, and Howard acknowledges and invites it.. [/php]
http://www.comicbookmovie.com/fansites/rorschachsrants/news/?a=24592#int119
http://www.stephenking.com/promo/dark_tower_film_and_tv/news_tracker/dark_tower_pr1.pdf



????????? ???????? ??? ???????????? ???????? ??? ???? ??? ??? ?? LOTR ?? ??? ?????? ??? ??????? ?? ??????.??????? ??????? ??? ?? ?????????? ???? ?????????????,?????????????? ???? ????? ??????? ? king ??? ??????? ??????? ?? ???? ????? ???? ? ?????????? ?????? ?? ?? ???????????.

??????? ?? ????? ?????? ??????,?? ??? ?????? ??? ?? ??????? ?? ????? ??????????? ??????? ??? ?? ????????? ?? ?????? ???? ??? ????? ??? ???? ?????????? ??? ?????? ??????.

??????? ???? ????????? ??? king ???? ?????????????,?????? ??? ?????? ???????? ??? ?????? ????? ??????? ???? ????? (????????? ??????,?????? ???? ???,??????? ???? ?.?).? ???????????? ??????? ??? ?? ????? ?? ??? ???? ?????,????? ?????? ?? ??????? ?? ?? ?????????? ???? ??? king ?? ????? ?????? 30+ ??????.????? ??? ?????? ? ????? ?? ?????? ?? ???? ??? ?? ????? ??????????.?? ??? ???? ??? ???? ??? ????? ?????????,??? ????????? ????? ??? ?? the stand ?? ????? ???? ?????? ???? ??????? budget.
?????? ??? ???? ???????? ?? ??????,???? ?? ???? ?? ??? ????? ??? ????? ????? ?????? ??? ??? ????????? ???????????-?????????????? ??????.
________
Expert insurance (http://xpertinsurance.com/)

Valkyre
08-12-2010, 12:50
Θα ακουστω εξωγηινος λεγοντας αυτο που θα πω, αλλα δεν το ειχα ακουσει ποτε το dark tower και με ψηνεις να το διαβασω...ειναι κλασσικος King δηλαδη με το μεταφυσικο του κι ετσι? :) Αν ναι γουσταρω :)

jimbour
08-12-2010, 12:57
Εγω δεν εχω διαβάσει κανεναν King αλλα το συγκεκριμένο είναι απο τα πιο γνωστά του και ισως απο τα καλυτερα του.
Ειναι σειρα βιβλίων Val και το genre έχει απο όλα. xD
κοίτα εδω στο wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Tower_(series)

mania
08-12-2010, 13:47
?? ??????? ????????? ???????? ???? ??? ?? ??, ???? ??? ?? ???? ??????? ???? ?? dark tower ??? ?? ?????? ?? ?? ???????...????? ????????? King ?????? ?? ?? ?????????? ??? ?? ????? :) ?? ??? ???????? :)

?? ????? ???????? ???? stephen king ??? ??? ????? ??? ??????????,??????? ?? ??????????.???? ?????? ?????? ???? ?? ????? ? ???????????? ??????? ???(2003 ??????) ??? ??? ????? ?? ???? ?????? ??? ?? ??????? ??? ??????.

???????? ??? ??????? ??? ???? ??? ??????? ???? ?????? ???? ??? ????? ?????,??? ?????? ??????,?? ??? ??????? ??????????,?? ??????????? ???????.?????? ?? ???????? ??????? ???????????,???? ???? ?? ?? ????????? ?? ??????? ??? ?????? ???.????? 7 ?????? ?? ????? ????????????? ???? ??? ?????? ?? ???? ??? ??? ???? ??????? ???? king ??? 20 ?????? ?? ??????? 50+ ??? ?? ????? ????? ???? ???????.????? ????????????? ??? ????????? ??? ?????? ????.

??????,??????? ?? ?????????? ??? ?? ?? ??????? ?? ????? ????????? ?? ??? ????? ????? (???? ??? ???? ??????,?? ?????,??????)??? ??????? ?? ??? ?????? ??? ?????? ??????.?????? ??? ?????????? ??? ??? ?????? ??? ???? ?? ????? ?? ?????????? ??? ????? ????????.
________
Upskirt panties (http://www.fucktube.com/categories/1125/panties/videos/1)

Valkyre
08-12-2010, 13:52
χμμμμ με προβληματιζεις λιγο τωρα... απο οτι καταλαβα ξεφευγει απο τον συνηθισμενο King δηλαδη πιο πολυ φερνει σε μυθοπλασια παρα σε κλασσικο King οπως τον εχω μαθει. οχι οτι δεν μου φαινεται ενδιαφερον ή οτι δεν ειναι καλο, απλα ετσι οπως το περιεγραψες, αν μου ελεγες οτι το γραφει ο King θα ηταν ο τελευταιος που θα μου περναγε απο το μυαλο οτι εγραψε μια ιστορια στο στυλ του Αρχοντα.

Σαφως και μπορει να τα εχω καταλαβει εντελως λαθος, αλλα θα δωσω μια ευκαιρια, να μαθω περισσοτερα γιατι ακουω τα καλυτερα απο εσας :)

mania
08-12-2010, 14:05
????????? offtopic ??? ?? ??? ???????.
????? ??????? king ?? ??? ?? ???????? ???.??? ???? ????? ???? ??? ?? ???? ???? ???? ?? ??????? ????? ???? ???? ???????? ??? ????? ??? ???? ?????? king(horror) ??? ?????? ?????? ????? ???? ??? ???? ?? ??? ????? ?????? ???.

??? ??????? ???? ???????,??? ???? ??? ??? ??????,?????? ???(??? ????? ???? ? ??????? ??????????),???? ??? ??? ??????? ??? ??????,??????-????????.???? ??? ?????? ????? ???????????.???? ??? ??? ???????? ???????? ??? ?? ??? ?????? ??? ????????.??????? ??????? ?? spoiler ????? ????? ????? ?? ??? ??????? ??? ???????.?? ?????? ??? net,?? ?????????? ??? ????????? ??? ??? ??????? ???? ???? ?????? ??? ?? ??? ?????? ?? ????????? ?? ?? ???????? ???.
________
Bee (http://www.toyota-wiki.com/wiki/Daihatsu_Bee)

Dragonpaul
08-12-2010, 14:19
Θα ακουστω εξωγηινος λεγοντας αυτο που θα πω, αλλα δεν το ειχα ακουσει ποτε το dark tower και με ψηνεις να το διαβασω...ειναι κλασσικος King δηλαδη με το μεταφυσικο του κι ετσι? :) Αν ναι γουσταρω :)

Κοιτα... Αν δεν το εχεις διαβασει, σου προτεινω να αρχισεις να το διαβαζεις, χτες!!!!!
Τωρα... Κατα τη δικη μου γνωμη, δεν ειναι ο King που εχεις γνωρισει σε αλλα του βιβλια. Και στο λεει αυτο καποιος που εχει διαβασει King. Καταρχην το εργο δεν ειναι τρομου. Ειναι μια περιπετεια με μια fellowship και προσομοιαζει πολυ στον Αρχοντα. Παντα ως προς τη δομη και οχι στο περιεχομενο.
Ειναι ενα μαγευτικο ταξιδι που πιστευω θα σου αρεσει πολυ. Δυστυχως, δεν ειναι και τα επτα βιβλια της ιδιας συγγραφικης αξιας (γνωμη μου) αλλα ουτε και της ιδιας αξιας σε περιεχομενο (παλι γνωμη μου), αλλα το τελικο συνολο, mark my words, θα σε αποζημιωσει και με το παραπανω.

WolfRathmA
09-12-2010, 19:15
YouTube - Transformers 3 Dark of the Moon Official Teaser Trailer HD 2011

ilias78
09-12-2010, 23:54
λυκε για καποιο λογο δεν παιζει το βιντεο. βαλε αυτο αν ειναι στο ποστ σου και σβησε το δικο μου

YouTube - Transformers: Dark of the Moon Official Announcement Trailer (HD)

fotaras
10-12-2010, 02:21
7/1/11 λεει στο τελος!7 ιανουαριου του 2011 ειναι η 1 ιουλιου του 11 ??μη με ξενερωσετε και μου πειτε οτι ειναι το δευτερο!

Valkyre
10-12-2010, 09:55
^^ Μα σκεψου το λογικα βρε συ.... ειναι δυνατον να βγανει Ιανουαριο??? Εχεις δει κανενα μπλοκμπαστερ να μαρκεταρεται μοναχα 3-4 βδομαδες πριν την κυκλοφορια του στους κινηματογραφους? Αυτο θα ηταν epic fail! Προφανως και βγαινει Ιουλιο το εργο και ξεκινανε απο τωρα το hype και το μαρκετινγκ.

jimbour
10-12-2010, 13:21
Οι αμερικανοι βαζουν το μηνα πρωτο και οχι την μερα οπως εχουμε συνηθισει εδω.
και οπως λεει ο Βαλ, ολες οι μπλοκμπαστεριες ειναι καλοκαιρι (δες τα προηγουμενα transformers, το dark knight, το inception :p)

dimitrisasp
10-12-2010, 15:08
YouTube - Transformers: Dark of the Moon Official Announcement Trailer (HD) (http://www.youtube.com/watch?v=6qqeoyn58O4)

Ωστε αυτο εγινε στην προσεληνωση... Χμμμ.. :a057:

isildur83
10-12-2010, 17:58
YouTube - Real Steel Trailer HD/HQ

ilias78
10-12-2010, 18:33
αυτo μου θυμιζει ενα καρτουν που εβλεπα παλια, με εναν πιτσιρικα που χειριζοταν ενα μικρο ρομποτ και επαιζε ξυλικια με αλλα τετοια ρομποτακια. αλλα δεν θυμαμαι πως το ελαγαν.

jimbour
10-12-2010, 19:04
Plawres Sanshiro η στα ελληνικά Jumaru

dimitrisasp
10-12-2010, 19:26
αυτo μου θυμιζει ενα καρτουν που εβλεπα παλια, με εναν πιτσιρικα που χειριζοταν ενα μικρο ρομποτ και επαιζε ξυλικια με αλλα τετοια ρομποτακια. αλλα δεν θυμαμαι πως το ελαγαν.

Oντως, μονο που αυτο φαινεται μαπα..

ilias78
10-12-2010, 19:29
Plawres Sanshiro η στα ελληνικά Jumaru

μπραβο jumaru. ε ρε παιδικα χρονια.

Valkyre
11-12-2010, 10:03
Ο Hugh Jackman αποφασισε να παιξει σε αυτο το...πραγμα??? Ουαο....απλα ουαο...

Valkyre
11-12-2010, 10:03
Ο Hugh Jackman αποφασισε να παιξει σε αυτο το...πραγμα??? Ουαο....απλα ουαο...

ilias78
11-12-2010, 11:05
7/10/11 βγαινει στην αμερικη

Desmond
13-12-2010, 14:30
Είδα επιτέλους το πολύ καλό baraka σε blu ray.Άψογη εικόνα, άψογος ήχος και πολύ τροφή για σκέψη για την ανθρώπινη ικανότητα για το καλύτερο και το χειρότερο.
Πότε θα βγει και το κορυφαίο όλων koyaanisqatsi (βασικά όλη η qatsi τριλογία) σε blu-ray?:(
YouTube - Baraka - Dead Can Dance - The Host Of Seraphim [HD - 1080p]

jimspy
13-12-2010, 14:42
to baraka prosopika moy arese perissotero apo thn trilogia qatsi

Desmond
13-12-2010, 14:54
to baraka prosopika moy arese perissotero apo thn trilogia qatsi
To koyaanisqatsi ήταν το πρώτο που είδα, οπότε μπορεί και να είμαι υποκειμενικός.Σίγουρα ανώτερο από τα άλλα δύο μέρη της τριλογίας.Σ'αυτό βέβαια παίζει τον ρόλο του η εκπληκτική concept μουσική του Philip Glass που δένει αρμονικά με το οπτικό κομμάτι.

aris13
13-12-2010, 19:42
Οι καλύτερες ταινίες/τηλεοπτικές σειρές της χρονιάς σύμφωνα με το Αμερικάνικο Ινστιτούτο Κινηματογραφου (AFI)



BLACK SWAN
THE FIGHTER
INCEPTION
THE KIDS ARE ALL RIGHT
127 HOURS
THE SOCIAL NETWORK
THE TOWN
TOY STORY 3
TRUE GRIT
WINTER’S BONE




THE BIG C
BOARDWALK EMPIRE
BREAKING BAD
GLEE
MAD MEN
MODERN FAMILY
THE PACIFIC
TEMPLE GRANDIN
30 ROCK
THE WALKING DEAD

Και το σχετικό βίντεο

AFI AWARDS 2010: Announcing The Honorees

jimbour
13-12-2010, 23:56
Pirates of the Caribbean 4

Iuolp9rwgZU

aris13
14-12-2010, 16:11
Ανακοινώθηκαν οι υποψηφιότες των Χρυσών Σφαιρών.

http://www.imdb.com/features/globes/2011/nominations

Απορώ τι σκέφτεται ο ξένος τύπος του hollywood όταν πρόκειται για την κατηγορία Best Film Comedy/Musical....

Η ταινία του Aronofsky πάντως πάει πολύ καλά.

dimitrisasp
14-12-2010, 23:07
Ειδα για αλλη μια φορα το Heat με τους Pacino, De Niro και δεν εχω λογια. Ταινιαρα και
ηθοποιαρες. Παιζει και o Kilmer που τον παω επισης πολυ. Η τελευταια σκηνη της ταινιας
+ η μουσικη εκεινη τη στιγμη απλα ειναι epic!

Valkyre
15-12-2010, 10:22
^^ Ε ναι βεβαιως βεβαιως συμφωνω απολυτα! Πατσινο και Ντενιρο δινουν ρεστα σε εκεινη την σκηνη οπως και σε εκεινη στο ρεστοραν!

Πολυ καλη ταινια και το κλασσικο νυχτερινο υφος κινηματογραφησης του Michael Mann δεν εχει αντιπαλο... στον συγκεκριμενο τομεα της νυχτας πραγματικα ειναι απιθανος....Collateral ακομα και το Miami Vice , παρολο που δεν ηταν τοσο καλη ταινια, ενιωθες το βραδυ, την νυχτα με μοναδικο-ρεαλιστικο τροπο.

enstikto
15-12-2010, 10:42
^^ Ε ναι βεβαιως βεβαιως συμφωνω απολυτα! Πατσινο και Ντενιρο δινουν ρεστα σε εκεινη την σκηνη οπως και σε εκεινη στο ρεστοραν!

Πολυ καλη ταινια και το κλασσικο νυχτερινο υφος κινηματογραφησης του Michael Mann δεν εχει αντιπαλο... στον συγκεκριμενο τομεα της νυχτας πραγματικα ειναι απιθανος....Collateral ακομα και το Miami Vice , παρολο που δεν ηταν τοσο καλη ταινια, ενιωθες το βραδυ, την νυχτα με μοναδικο-ρεαλιστικο τροπο.

Τελείως άκυρο το post μου αλλά το miami vice δεν μπόρεσα καν να το τελειώσω... Είδα 20 με 30 λεπτά και δεν την πάλευα...
Όλες οι άλλες ταινίες του (νομίζω όλες) μου άρεσαν πολύ αυτό μου είχε φανεί απίστευτη βλακεία απο την αρχή....
Σημειώστε οτι πολύ σπάνια αφήνω ταινία στην μέση... Τα τελευταία 10 χρόνια πρέπει να το έχω κανει μόνο σε 2 ταινίες, αυτό και το τραγικό Bruno αφού είδα την σκηνή της πνευματοπίπας.....

Valkyre
15-12-2010, 10:49
Oυτε εμενα μου αρεσε το Μιαμι Vice , απλα μιλαω για τον τροπο που κινηματογραφει ο Mann το βραδυ, ειναι εκπληκτικος μου αρεσει πολυ.

enstikto
15-12-2010, 10:52
^^Σε αυτό δεν θα διαφωνήσω!

Aphelian
15-12-2010, 12:12
Plawress Sanshiro με μεγάλα robot!

YouTube - Real Steel (2011) - Official Trailer [HD]




Πιπίνια, Νίντζα, Δράκοι, Ρομπότ και στρατιώτες του 2ου Παγκοσμίου

YouTube - Sucker Punch - Official Trailer 2 [HD]

dimitrisasp
15-12-2010, 14:01
Collateral ακομα και το Miami Vice , παρολο που δεν ηταν τοσο καλη ταινια, ενιωθες το βραδυ, την νυχτα με μοναδικο-ρεαλιστικο τροπο.

Το Collateral το περιμενα πολυ καλυτερη ταινια απ οτι βγηκε. Ισως προσωπικα
μου το χαλασε o Tom Cruise που δεν παω μια. Εχεις δικιο παντως για το βραδυ.
Τι θεοι που ειναι παντως Pacino, De Niro. H αλλη ταινια που βγαλανε προσφατα
δεν ηταν δυστυχως ιδιων επικων διαστασεων με το Heat.

Valkyre
15-12-2010, 14:06
To Collateral κατ'εμε ειναι καταπληκτικη ταινια, απο τις καλυτερες του Mann, και ισως η πιο πειστικη βραδινη κινηματογραφηση που εχω δει ποτε.

Υπαρχουν επικες σκηνες στην ταινια και ας δειχνει απλα 2 τυπους μεσα σε ενα ταξι να κυκλοφορουν μεσα στην νυχτα του L.A. , πραγματικα φοβερη ταινια. Τον Κρουζ γενικα ουτε εγω τον πολυσυμπαθω αλλα ηταν ενας ρολος πολυ ξεχωριστος και τον επαιξε καλα. Δεν νομιζω να εχει ξαναπαιξει τον κακο σε ταινια και το εκανε πολυ καλα. Φοβερος και ο Fox. Η ταινια μου αρεσε πολυ, απο τα πολυ καλα film noir της εποχης μας.

jimbour
15-12-2010, 16:34
Το the town εμοιαζε πολύ στο heat και είναι και μια πολυ καλή ταινία και ας παίζει ο ben afleck. Αν δεν την έχετε δει και θα θέλετε κατι σε heat style να την δείτε.

Valkyre
15-12-2010, 16:43
^^ Πολυ πολυ πολυ καλο το The Town. Αλλο εντελως βεβαια στυλ με αυτο που συζηταγαμε πιο πανω. Πραγματικα ο Μπεν Αφλεκ ως σκηνοθετης ειναι εξαιρετικος. Και επαιζε ικανοποιητικα στο The Town δεν μπορω να πω. Αλλα σαν σκηνοθετης/σεναριογραφος ειναι πραγματικα καλος. Κι εγω την συνιστω την ταινια ανεπιφυλακτα.

aris13
15-12-2010, 16:49
^Την είχα δει στο σινεμά, ο Ben Affleck είναι αποκάλυψη πίσω από την κάμερα και ο Jeremy Renner δίνει ρέστα.

enstikto
15-12-2010, 16:55
Δεν την έχω δει αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα όπως τα λέτε καλά θα κάνει στο μέλλον να μείνει ΜΟΝΟ πίσω απο την κάμερα.... :P

Dragonpaul
15-12-2010, 17:58
Τον Κρουζ γενικα ουτε εγω τον πολυσυμπαθω αλλα ηταν ενας ρολος πολυ ξεχωριστος και τον επαιξε καλα. Δεν νομιζω να εχει ξαναπαιξει τον κακο σε ταινια και το εκανε πολυ καλα.

Δεν ξερω αν "πιανεται" ακριβως για κακος εκει, αλλα για εμενα ηταν πολυ καλος και στο Interview With the Vampire.


^^ Πολυ πολυ πολυ καλο το The Town. Αλλο εντελως βεβαια στυλ με αυτο που συζηταγαμε πιο πανω. Πραγματικα ο Μπεν Αφλεκ ως σκηνοθετης ειναι εξαιρετικος. Και επαιζε ικανοποιητικα στο The Town δεν μπορω να πω. Αλλα σαν σκηνοθετης/σεναριογραφος ειναι πραγματικα καλος. Κι εγω την συνιστω την ταινια ανεπιφυλακτα.

Και να φανταστεις, πηγα με κρυα καρδια να τη δω την ταινια. Ηταν προταση φιλου, η οποια, πραγματικα, με εξεπληξε. Εξαιρετικη ταινια.

jimbour
15-12-2010, 18:07
Nαι το the town μου θυμισε πολυ το the heat για αυτο και η συγκριση. Καποιος που απολαυσε το the heat , θα βρει και αυτην εξαιρετικη.

Ειδα το Devil , το οποιο περα απο την καλη ιδεα του shaymalan με απογοητευσε σε όλα τα αλλα. Κακη εκτελεση της ιδεας. Σκηνοθεσια, ηθοποιοι, screenplay έμπαζαν
Ειναι και μερος τριλογίας, ας ελπισουμε οι άλλες να ειναι καλύτερες


εντιτ: ξέχασα... ειδα και το rabbit hole.. μια kidman απο τα παλια σε ενα απο τα καλυτερα δραματα της χρονιάς. Σιγουρα θα την δω και cinema οταν ερθει ελλαδα. 2011 νομίζω

Valkyre
15-12-2010, 19:15
Το rabbit hole θελω κι εγω πολυ να το δω μιας και λατρευω την Kidman! (πιτσιρικας οταν πηγαινα 1η γυμνασιου ειδα το days of Thunder και την ειχα καψουρευτει απιστευτα την Kidman <3 :P )

ΥΓ: Παυλο εχεις δικιο και στο Συνεντευξη με εναν Βρυκολακα εκανε τον κακο, το ειχα ξεχασει παντελως, σωστοοοος :P

jimbour
15-12-2010, 20:34
Το rabbit hole θελω κι εγω πολυ να το δω μιας και λατρευω την Kidman! (πιτσιρικας οταν πηγαινα 1η γυμνασιου ειδα το days of Thunder και την ειχα καψουρευτει απιστευτα την Kidman <3 :P )

ΥΓ: Παυλο εχεις δικιο και στο Συνεντευξη με εναν Βρυκολακα εκανε τον κακο, το ειχα ξεχασει παντελως, σωστοοοος :P

Θα την λατρέψεις στο rabbit hole. Μοναδική , με ερμηνεία για όσκαρ....

chronohill
16-12-2010, 00:44
Επιτελους μαθαμε ημερομηνια για το Black Swan!27 Ιανουαριου!τελεια!εχει παρει παρα πολλες υποψηφιοτητες για βραβεια!ανυπομονω~

Desmond
16-12-2010, 00:59
Επιτελους μαθαμε ημερομηνια για το Black Swan!27 Ιανουαριου!τελεια!εχει παρει παρα πολλες υποψηφιοτητες για βραβεια!ανυπομονω~
Για Ελλάδα?

Ixor24
16-12-2010, 02:22
http://www.youtube.com/watch?v=bf4oDjHUmkY

το κανουν λιγο πρως saw (καμια 10αρια συνεχειες)

αλλα πρεπει να τα σπαει το πραμα

Valkyre
16-12-2010, 10:07
^^ Eλα ρε συ ακομα και να λατρευεις τα αυτοκινητα, μην μου πεις οτι σου αρεσαν οι ταινιες μετα το Drift....Βασικα μονο το 1o fast n furious και το Tokyo Drift αξιζαν και σαν ταινιες και σαν πωρωση με αμαξια.... οι υπολοιπες (με αποκορυφωμα την τελευταια) ηταν απλα εμετος κυριολεκτικα....

Ειδικα στο τελευταιο μεσα στο ορυχειο οκ.... οποιος αγαπαει τα αμαξια επρεπε να σηκωθει και να πεταξει ντοματες σε αυτο που του παρουσιαζαν...

Αποψη μου βεβαια, αλλα πραγματικα το ξεφτυλισαν.

aelaki
16-12-2010, 10:16
ειναι κατι μεταξυ fast and the furius kai χχχ

chronohill
16-12-2010, 13:49
Για Ελλάδα?

Ναι Des ετσι διαβασα!αργει λιγο αλλα δεν πειραζει θα περιμενουμε~!~!~!:a040:

Ixor24
16-12-2010, 13:57
ειναι κατι μεταξυ fast and the furius kai χχχ

ακριβως Αυτο!!!!!

Desmond
16-12-2010, 14:37
Ναι Des ετσι διαβασα!αργει λιγο αλλα δεν πειραζει θα περιμενουμε~!~!~!:a040:
Super!Έχω και καιρό να πάω να δω ταινία με το ποτάκι μου χωρίς κάφρους στην αίθουσα.Άντε να παίρνει σειρά σιγά-σιγά και το "A Dangerous Method" του Cronenberg.

Valkyre
16-12-2010, 14:57
Σημερα παω να δω το TRON :)

Ezio
16-12-2010, 15:03
Σημερα παω να δω το TRON :)

Πες εντυπώσεις μετά, γιατί λέω να πάω να το δω και εγώ.

aris13
16-12-2010, 15:42
Σημερα παω να δω το TRON :)

Μάλλον θα απογοητευτείς.

moik4
16-12-2010, 18:13
YouTube - CAPITALISM: A LOVE STORY - TRAILER


Den einai tainia einai ntokymanter alla aksizei......Eidika me ola auta pou ginontai stis meres mas sthn Ellada!!!

dimitrisasp
16-12-2010, 18:30
Μάλλον θα απογοητευτείς.

To ειδες? To trailer ειναι epic παντως!

aelaki
16-12-2010, 19:31
YouTube - CAPITALISM: A LOVE STORY - TRAILER (http://www.youtube.com/watch?v=JeROnVUADj0)


Den einai tainia einai ntokymanter alla aksizei......Eidika me ola auta pou ginontai stis meres mas sthn Ellada!!!


Εχω δει τα περισσοτερα του μαικλ μουρ (ο τριανταφυλλοπουλος της αμερικης) και οφειλω να πω πως με καθηλωσαν...αλλα ρε παιδια και αυτος για το χρημα δεν το κανει??εχω διαβασει καπου οτι ο τυπος δεν ξερει τι εχει,βεβαια μην σας προκαταβαλω δειτε το ειναι κορυφαιος στο ειδος του εγω θα το δω σιγουρα..

Desmond
16-12-2010, 19:50
Εχω δει τα περισσοτερα του μαικλ μουρ (ο τριανταφυλλοπουλος της αμερικης) και οφειλω να πω πως με καθηλωσαν...αλλα ρε παιδια και αυτος για το χρημα δεν το κανει??εχω διαβασει καπου οτι ο τυπος δεν ξερει τι εχει,βεβαια μην σας προκαταβαλω δειτε το ειναι κορυφαιος στο ειδος του εγω θα το δω σιγουρα..
Διαφωνώ με τον ορισμό "ο ζούγκλας της αμερικής" αλλά η αλήθεια είναι οτι το στυλ του είναι full λαϊκίστικο.Και εννοείται πως κερδίζει φράγκα από αυτό.
Το "capitalism" πάντως είναι πολύ καλό.

jimbour
16-12-2010, 20:00
Trailer για το Tree of Life του Malick

DlYYreuK8vo



και οι Υποψηφιοτητες για τα SAG awards
http://www.sag.org/nominations-announced-17th-annual-screen-actors-guild-awards&#174; (http://www.sag.org/nominations-announced-17th-annual-screen-actors-guild-awards%C2%AE)

ξαναειδα το Social Network χθες (3 φορες την εχω δει, cinema-dvdscr-1080p)
Στο ενδιαμεσο 2ης 3ης ειδα το Boy A και το Red Riding που παίζει ο Garfield και τον βρήκα αυτη την φορα εξαιρετικό.
Η ταινια το ιδιο φοβερη, φαινεται αλλωστε και απο τις πολλες διακρισεις και βραβεια που έχει πάρει ως τωρα.
Πιστευω το οσκαρ καλυτερης ταινίας θα ειναι μεταξυ SN, Black Swan, The King's Speech (ακουω τα καλύτερα για τον Firth) .


Επισης ειδα το Adventureland λογω Eisenberg αλλα κατεληξα να βρω γυναικαρα την Stewart σε αυτη την ταινια..


edit: Σε άλλα δυσάρεστα νέα, πέθανε ο Βlake Edwards (Pink Panther, Breakfast at Tiffanies)

Valkyre
17-12-2010, 09:44
^^ Oχι ρε συ....κριμα...μας χαρισε απιστευτες στιγμες γελιου.... Καλο ταξιδι να εχει. :(


Μάλλον θα απογοητευτείς.

Κι ομως...δεν απογοητευτηκα καθολου, ισα ισα μπορω να πω οτι καποιες στιγμες της ταινιας με πωρωσαν κυριολεκτικα. (μη σου πω δηλαδη οτι την εβλεπα και δευτερη φορα, I had fun λεμε!)

Ηξερα τι πηγαινα να δω και με βαση αυτο που ηταν η ταινια (δεν περιμενα κανενα τρελο σεναριο/ερμηνειες κλπ) με εξεπληξε μπορω να πω! Πρωτα απο ολα το καλλιτεχνικο κομματι της ταινιας ειναι πραγματικα εξαιρετικο....το design και το στυλ του κοσμου της ταινιας δεν υπαρχει σε καμμια αλλη ταινια φαντασιας. Ειναι μοναδικο και πολυ πολυ "cool", απο τις στολες, τις μηχανες κλπ κλπ μεχρι τα...παγακια στο ποτο! Μοναδικο feeling.

Αλλα η ταινια εξυψωνεται κυριολεκτικα απο την δουλεια των Daft Punk...wow.... μιλαμε για εξτασιακο soundtrack και απιστευτο ηχο, που θες δεν θες, εαν σου αρεσει η ηλεκτρονικη μουσικη (ταιριαζει ΑΨΟΓΑ με το στυλ της ταινιας btw) απλα οπως ειπα και πριν πωρωνεσαι!

Πιστευω οτι καποιες απο τις σκηνες δρασης της ταινιας ειναι απο τις πιο εντυπωσιακες που εχουμε δει (η σκηνη με τις μηχανες ειναι απλα οπτικοακουστικη πανδαισια) και εγω προσωπικα δεν καταλαβα πως περασε η ωρα. Ενα κακο που εχει η ταινια (γι αυτο που ειναι παντα) ειναι το pacing το οποιο χαρακτηριζεται απο σκαμπανεβασματα, καποιες στιγμες δηλαδη ειναι φρενηρης ο ρυθμος και καποιες αλλες υπαρχουν αρκετα μεγαλα διαστηματα παυσης. Σαν σεναριο κλπ ειναι απλα οκ (καλυτερη απο το πρωτο), αλλα καποιες ατακες προς το τελος ειναι λιγο λολ/cheesy.

No worries fun is fun and I had lots of it! Την συνιστω οποιον γουσταρει ταινιες φαντασιας και ηλεκτρονικη μουσικη. Να προειδοποιησω ομως οτι η ταινια προυποθετει και θεωρει δεδομενο οτι ο θεατης εχει δει το πρωτο TRON καθως ξεκιναει χωρις να εξηγει ιδιαιτερα τι ειχε συμβει στην πρωτη ταινια.

Επισης συνιστω και προτεινω να δειτε την ταινια σε σινεμα με πολυ καλο ηχο και δυνατο ηχο.Χωρις την μουσικη η ταινια ειναι απλα μιση...

ΥΓ: Ο ψηφιακος Jeff Bridges σε ορισμενες σκηνες παιζει καλυτερα απο τον πραγματικο!! LMAO :D (αν και τον παω πολυ σε καποιες ταινιες τον Jeff!)

dimitrisasp
17-12-2010, 10:59
^^ Kαλη φαση! Και γω θα το δω μαλλον σημερα!

aris13
17-12-2010, 13:44
Στο ενδιαμεσο 2ης 3ης ειδα το Boy A και το Red Riding που παίζει ο Garfield και τον βρήκα αυτη την φορα εξαιρετικό.

Αναμένουμαι και το Never Let Me Go με Garfield, Knightley, Mulligan. To red riding είναι τριλογία αν δεν κάνω λάθος όμως ο Garfield παίζει μόνο στο 1ο μέρος. You know why:P


Πιστευω το οσκαρ καλυτερης ταινίας θα ειναι μεταξυ SN, Black Swan, The King's Speech (ακουω τα καλύτερα για τον Firth) .


Αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι θα παιχτεί μεταξύ Social Network και King Speech με True Grit και The Fighter σαν spoiler. To Black Swan είναι πολύ dark για την ακαδημία. Πάντως έχω μία υποψία ότι φέτος θα είναι μία από εκείνες τις χρονιές όπου Όσκαρ καλύτερης ταινίας και σκηνοθεσίας θα πάνε σε διαφορετικές ταινίες, όπως και να το κάνουμε η σκηνοθεσία του Fincher ήταν μέτρια, θα ήταν κρίμα αν τον βράβευαν για μία τόσο μέτρια σκηνοθεσία ειδικά αν λάβουμε υποψιν μας και τις ταινίες που πήραν το βραβείο τις προηγούμενες χρονιές. Ίσως και να φταίει και το σενάριο του Sorkin που είναι ο πραγματικός πρωταγωνιστής της ταινίας.

isildur83
17-12-2010, 14:56
LOL!

YouTube - The Terminator Trailer - Recut Spoof

jimbour
17-12-2010, 15:35
Αναμένουμαι και το Never Let Me Go με Garfield, Knightley, Mulligan. To red riding είναι τριλογία αν δεν κάνω λάθος όμως ο Garfield παίζει μόνο στο 1ο μέρος. You know why:P

Ναι είναι βαριά σχετικά στο υφος της αυτη η τριλογία. Το πρωτο μέρος εχω δει ως τώρα του Garfield, αυτο τονισά, και ήταν εξαιρετικός.
Ναι θελω και εγω να δω το Νever Let Me Go , εχει κυκλοφορησει μια scrshit version στα νετς αλλα περιμένω dvdrip και πάνω.. xD



Αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι θα παιχτεί μεταξύ Social Network και King Speech με True Grit και The Fighter σαν spoiler. To Black Swan είναι πολύ dark για την ακαδημία. Πάντως έχω μία υποψία ότι φέτος θα είναι μία από εκείνες τις χρονιές όπου Όσκαρ καλύτερης ταινίας και σκηνοθεσίας θα πάνε σε διαφορετικές ταινίες, όπως και να το κάνουμε η σκηνοθεσία του Fincher ήταν μέτρια, θα ήταν κρίμα αν τον βράβευαν για μία τόσο μέτρια σκηνοθεσία ειδικά αν λάβουμε υποψιν μας και τις ταινίες που πήραν το βραβείο τις προηγούμενες χρονιές. Ίσως και να φταίει και το σενάριο του Sorkin που είναι ο πραγματικός πρωταγωνιστής της ταινίας.

Aυτο με το fighter, βλεπω τους 2 πρωταγωνιστες να παιρνουν με το κιλο της υποψηφιοτητες και θελω να την δω, για το True Grit δεν εχω αποψη, για κλασικη coenia μου κάνει.. xD

aris13
17-12-2010, 15:49
Aυτο με το fighter, βλεπω τους 2 πρωταγωνιστες να παιρνουν με το κιλο της υποψηφιοτητες και θελω να την δω, για το True Grit δεν εχω αποψη, για κλασικη coenia μου κάνει.. xD

Γιατί έτσι μας αρέσει:P, πάντως από τις κριτικές που διάβασα η ταινία έχει πολύ δυνατό συναισθηματικό υπόβαθρο, κάτι που δεν συνηθίζουν οι Coen.

moik4
18-12-2010, 21:36
H APOLYTH TAINIA....



http://www.youtube.com/watch?v=aMZtQhhS14w

Ligo palia....Alla poly kalh!!!!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=yk77VrkxL88

papatrexas
19-12-2010, 17:23
H APOLYTH TAINIA....



http://www.youtube.com/watch?v=aMZtQhhS14w

Δεν ετυχε ποτε να την δω!

Ixor24
19-12-2010, 23:14
για πειτε καμια ταινια σημερα για κατεβασμα,καμια 80's σκεφτομαι ακουω προτάσεις

dimitrisasp
20-12-2010, 02:58
Το πρωτο "Επιστροφη στο μελλον" (1985) δες ή το "Tron" (1982) μιας που βγηκε και το καινουριο τωρα!

Ixor24
20-12-2010, 15:16
το τρον το ειδα μια μερα πριν δω το legacy ειδα τελικα το blade runner αλλα θα δουμε για σημερα μπορει επιστροφη στο μελλον

aris13
20-12-2010, 17:14
Στις 17 Φεβρουαρίου έρχεται στην Ελλάδα το True Grit των αδερφών Κοέν.

Aphelian
20-12-2010, 17:29
LOL!

YouTube - The Terminator Trailer - Recut Spoof (http://www.youtube.com/watch?v=OfwQKapDMws)


Έσπασα εντελώς, +rep !!

Valkyre
21-12-2010, 09:55
Χθες ειδα το Τελευταιο Σπιτι αριστερα. Αρκετα καλη ταινιουλα στο ειδος της και η κοπελια που παιζει στην ταινια ειναι απλα πανεμορφη... <3

dimitrisasp
21-12-2010, 11:15
^^ Το χτυπησες το Bluray του Inception?

Valkyre
21-12-2010, 11:19
^^ Ναι απο την προηγουμενη βδομαδα :)

dimitrisasp
21-12-2010, 11:34
Oταν το ειδα στα ραφια εμεινα! Πριν 2 μηνες ηταν στους κινηματογραφους και τωρα στο σπιτι κανονικα. Πολυ γρηγορα βγηκε!

Valkyre
21-12-2010, 11:55
βασικα ειναι επειδη αργησε να βγει στους ελληνικους κινηματογραφους. Στην Αμερικη παιζοταν απο τον Ιουλιο. :)

jimbour
21-12-2010, 13:08
E μην βλέπεις την τελευταια μέρα που έπαιζε. Αυγουστο αρχισε να παιζει ελλάδα. 4 μήνες απο τότε δεν ειναι μικρό διαστημα να βγει το bluray. Δες τo expendables που βγηκε περιπου μαζι ελλαδα αμερικη και είχαμε μετα απο 2 μηνες το bluray.

chronohill
23-12-2010, 16:01
Για το Tron δεν εχει γραψει κανενας η εχω χασει κανενα post?
Το ειδα χθες και ηταν πολυ καλο.Πολυ ενδιαφερον σεναριο(μιας και δεν εχω δει το παλιο) και ομορφη ατμοσφαιρα.Την ειδα σε 3D αλλα δεν ειχε πολλες σκηνες.Περιμενα να ειχαν εκμεταλευτει περισσοτερο την 3D απεικονιση αλλα νταξει δεν πειραζει!Ειχα διαβασει οτι θα ειναι τριλογια.Ισχυει?

Valkyre
23-12-2010, 16:09
^^ και βεβαια εχω γραψει εγω! Για τσεκαρε! :)

jimbour
23-12-2010, 16:21
Την ειδα και εγω, σε αντιθεση με τον chronohill αυτο που δεν μου αρεσε ηταν φυσικα το σενάριο. Έχανε πάρα πολύ εκεί.
Βέβαια στο οπτικοακουστικό κομμάτι ηταν αριστούργημα και άνετα την ξαναβλεπα.

aris13
23-12-2010, 16:27
Εγώ σήμερα θα τη δω, σχεδίαζα να δω το King's Speech αλλά προβάλλεται σε 2 μόνο αίθουσες σε όλη την Ελλάδα.

jimbour
23-12-2010, 16:32
Ναι εγώ θα την έβλεπα εχθές αλλά δεν με βόλευε ο Δαναός με την απεργία, οπότε πάει για dvd η δουλειά.

επισης έχει βγει dvdscr του Black Swan για όποιον ενδιαφέρεται.
Εγω θα την δω σινεμά, ο Αρονόφσκι μόνο για σινεμά είναι. ^^

Valkyre
23-12-2010, 16:47
Την ειδα και εγω, σε αντιθεση με τον chronohill αυτο που δεν μου αρεσε ηταν φυσικα το σενάριο. Έχανε πάρα πολύ εκεί.
Βέβαια στο οπτικοακουστικό κομμάτι ηταν αριστούργημα και άνετα την ξαναβλεπα.

Ακριβως δηλαδη οτι ειπα κι εγω! Η ταινια ειναι οπτικοακουστικη πανδαισια. Σεναριο/ερμηνειες κλπ περνανε σε δευτερη ή μαλλον τριτη μοιρα! :D

Περασα πολυ ομορφα γιατι ηξερα οτι δεν περιμενω κατι σπουδαιο αλλα το θεαμα ηταν απολαυστικοτατο.

Α και ξαναλεω...οι Daft Punk απλα τα εσπασαν με το soundtrack! :D

jimbour
23-12-2010, 16:53
Α και ξαναλεω...οι Daft Punk απλα τα εσπασαν με το soundtrack! :D
Φοβερό OST. Aπο τα καλύτερα ! Tο έχω λιώσει στo ipod.

M4dUiBfMQVU

chronohill
23-12-2010, 18:03
Sorry Val μαλλον μ ξεφυγε!
Eγω το βρηκα πολυ ενδιαφερον το σεναριο.Μαρεσε πολυ σαν ιδεα.Καλα εννοειται οτι θα μπορουσαν να εχουν κανει παπαδες πανω σε αυτο το concept αλλα ηταν μια χαρα!
Α ναι μα καλα το soundtrack ηταν καταπληκτικο!οντως!και οταν εβλεπα τους DAft na παιζουν μεσα στο κλαμπ γελαγα!Ταιριαξαν απολυτα στο σκηνικο!
Νικο εννοειται το Black Swan κινηματογραφο!Δεν το χανω με τπτ!

Valkyre
24-12-2010, 11:29
To παρακατω κομματι σε συνδυασμο με την σκηνη στην οποια παιζει (το "παιχνιδι" με τις μηχανες) κυριολεκτικα με εκανε να πωρωθω σε υπερμεγιστο βαθμο....

fack yeah! Daft Punk for the win!

YouTube - Tron Legacy - Soundtrack OST - 08 The Game Has Changed - Daft Punk

ΥΓ: αυτο το κομματι ειναι που παιζει και στο τρεηλερ της ταινιας.

enstikto
24-12-2010, 14:44
Το είδα και εγώ εχτές και θα συμφωνησω με τους προλαλήσαντες...
Φοβερή κινηματογραφική εμπειρία αλλά το concept ήταν λίγο ό,τι να νε....
Η μουσική επίσης φοβερή...
Επίσης είμαι πολύ τραγικός που δεν αναγνώρησα την Olivia Wilde παρα μόνο όταν είδα το όνομά της στους τίτλους τέλους; (εχω δεί όλους τους κύκλους house)

papatrexas
24-12-2010, 16:38
Βασικα δεν καταλαβα τα εξης:

Τι ηταν αυτες οι ξεχωριστες οντοτητες που εμφανιστηκαν απο το πουθενα κατα την δημιουργια και για ποιο λογο τις κατεστρεψε ο Clu;
Τον στρατο τον εφτιαξε ή ηταν προγραμματα που τα επαναπροσδιορισε;Αν δεν απατωμαι μια απο τις δυο περιπτωσεις δεν μπορουσε να κανει.

Απιστευτη παντως η ταινια!ΕΠΟΣ!

Αγορα day one για Blue Ray.

dykon
24-12-2010, 17:14
paidia eida proxthes to LEGION !tromeri tainia!deite tin tin sinisto anepifilakta.. ;)

dimitrisasp
26-12-2010, 02:45
Μολις ειδα και γω το Tron Legacy. Xωρις πολλα πολλα η ταινια ειναι πολυ
καλη με πανεμορφο art concept. Μου θυμισε πολυ 80ιλα σε διαφορα σημεια.
Σ αυτο βοηθησε και η μουσικη που ειναι εκπληκτικη. Επισης η Olivia Wilde
ειναι απιστευτα ομορφη για να μην πω κ***** οπως και η ξανθια της ταινιας.

Απλα να σας πω ενα γελοιο που μας ηρθε ενω βλεπαμε την ταινια και μας επιασαν σπαστικα.
Καποια στιγμη που τρωνε κανονικο φαγητο μεσα στον ψηφιακο κοσμο εγινε
ο εξης διαλογος:

- Καλα ρε, τρωνε φαγητο τα προγραμματα?
- Δεν τρωνε, "ΤΡΩΝ"
- Και τι "ΤΡΩΝ"
- Legacy..





Βασικα δεν καταλαβα τα εξης:

Τι ηταν αυτες οι ξεχωριστες οντοτητες που εμφανιστηκαν απο το πουθενα κατα την δημιουργια και για ποιο λογο τις κατεστρεψε ο Clu;
Τον στρατο τον εφτιαξε ή ηταν προγραμματα που τα επαναπροσδιορισε;Αν δεν απατωμαι μια απο τις δυο περιπτωσεις δεν μπορουσε να κανει.

Για τους Iso δεν εδωσε και πολλες πληροφοριες. Απλα οτι εμφανιστηκαν απο το πουθενα και οτι ειχαν αυτο το ξεχωριστο.

Για το αλλο που ρωτας ο Clu δεν μπορουσε να δημιουργησει και για αυτο
επαναπρογραμματιζε προγραμματα

Valkyre
27-12-2010, 12:56
^^ Στην ουσια για τους Iso (lol) αυτο που ηθελε να πει ο Τζεφ Γεφυρες (Bridges ντε :P) ειναι οτι:

ενω αυτος μαζι με τον Τρον και τον Κλου δημιουργουσαν το Πλεγμα, ξαφνικα και χωρις να επεμβουν εκεινοι με καποιο τροπο εμφανιστηκαν, αυτοδημιουργηθηκαν οι Iso. Αυτο τον εκανε να διαπιστωσει οτι οτιδηποτε ξερουμε για την ζωη, την θρησκεια, την επιστημη αναθεωρουτο εκεινη την στιγμη, αφου αυτοδημιουργητα οντα εμφανιστηκαν απο το πουθενα και με το concept του να υπαρχει ελευθερη επικοινωνια-μετακινηση απο τον κοσμο του Τρον στον πραγματικο κοσμο, ο Jeff Γεφυρες, ανακαλυψε τον τροπο να εισαι για παντα ζωντανος, εναν νεο τροπο δημιουργιας ζωης απο αυτον που ξεραμε, την δυνατοτητα να μην αρρωσταινεις ποτε κλπ κλπ.

Ναι ειναι κουφο, ειναι κουλο, αλλα το Τρον δεν ειναι ταινια για να ψαξεις το σεναριο της... Μην ξεχναμε οτι η ουσια της ταινιας ειναι οτι καποιος μπορει να ψηφιοποιηθει και να μπει στον κοσμο των υπολογιστων και μετα να ξαναβγει ως ανθρωπος χωρις προβλημα :) LOL concept but impressive one :)

dimitrisasp
27-12-2010, 15:37
+ Daft Punk ruled..

Valkyre
27-12-2010, 15:51
Οι Daft Punk ειναι λογος για να ξαναδεις την ταινια...τι λεμε τωρα... με διαφορα το καλυτερο soundtrack της χρονιας...

Desmond
27-12-2010, 18:08
Οι Daft Punk ειναι λογος για να ξαναδεις την ταινια...τι λεμε τωρα... με διαφορα το καλυτερο soundtrack της χρονιας...
Άνετα!
Ποτέ δεν τους συμπαθούσα καθώς το beat τους είναι πολύ "εύκολο" για τα γούστα μου.Λίγο όμως τα υπέροχα ορχηστρικά σημεία που μου έφερναν στο μυαλό δουλειές του Zimmer και λίγο τα techno που έδεναν απίστευτα καλά με το visual αισθητικό κομμάτι, ομολογώ οτι με εξέπληξαν κάτι παραπάνω από ευχάριστα.

Valkyre
27-12-2010, 18:13
^^ Oυτε κι εγω ημουν ιδιαιτερος φαν τους. Με εξαιρεση μερικα ομολογουμενως πολυ ωραια κομματια που ειχαν κανει στο συνολο τους ειχα σαν "μνιεεε".

Με αυτην εδω την δουλεια ομως στο soundtrack εσπειραν... κυριολεκτικα! :)

dimitrisasp
27-12-2010, 19:19
Άνετα!
Ποτέ δεν τους συμπαθούσα καθώς το beat τους είναι πολύ "εύκολο" για τα γούστα μου.Λίγο όμως τα υπέροχα ορχηστρικά σημεία που μου έφερναν στο μυαλό δουλειές του Zimmer και λίγο τα techno που έδεναν απίστευτα καλά με το visual αισθητικό κομμάτι, ομολογώ οτι με εξέπληξαν κάτι παραπάνω από ευχάριστα.

Oντως ειχαν ενα theme που εμοιαζε με αυτο του Inception που το εγραψε ο
Zimmer. Ειδικα το The Grid αν ακουσετε (εννοειται οτι εχει κατεβει ηδη το
soundtrack ετσι? ) ειναι πολυ ωραιο theme και μου θυμιζει εντονα 80ιλα..:triniti:

tonybsg
31-12-2010, 17:22
Είδα χθες στην μεταμεσονύκτια πρεμιέρα του το Let Me In (http://www.imdb.com/title/tt1228987/) που βγαίνει κανονικά στις αίθουσες την άλλη εβδομάδα (έξω πρέπει να έχει βγει εδώ και μήνες). Για όσους δεν γνωρίζουν είναι το αμερικάνικο remake της φοβερής σουηδικής L&#229;t den r&#228;tte komma in (http://www.imdb.com/title/tt1139797/) (που με την σειρά της είναι βασισμένη σε βιβλίο). Σίγουρα το σεβάστηκαν, δεν έκαναν και πολλές αλλαγές, αλλά σε όσους έχουν δει το original - για μένα - δεν θα τους προσφέρει τίποτα ουσιαστικό (εκτός από την Chloe Moretz). Όσοι θέλουν να δουν μία (πολύ) διαφορετική ιστορία φιλίας και αγάπης, βαμμένη με αίμα, είναι καλή επιλογή.

Valkyre
31-12-2010, 18:41
^^ Ελεος ποτε προλαβαν και εκαναν remake οι αμερικανοι??? Φοβερο το σουηδικο... το ειχα δει και ειχα παθει πλακα... απροσμενη εντελως ταινια! :)

chronohill
01-01-2011, 14:33
Είδα χθες στην μεταμεσονύκτια πρεμιέρα του το Let Me In (http://www.imdb.com/title/tt1228987/) που βγαίνει κανονικά στις αίθουσες την άλλη εβδομάδα (έξω πρέπει να έχει βγει εδώ και μήνες). Για όσους δεν γνωρίζουν είναι το αμερικάνικο remake της φοβερής σουηδικής L&#229;t den r&#228;tte komma in (http://www.imdb.com/title/tt1139797/) (που με την σειρά της είναι βασισμένη σε βιβλίο). Σίγουρα το σεβάστηκαν, δεν έκαναν και πολλές αλλαγές, αλλά σε όσους έχουν δει το original - για μένα - δεν θα τους προσφέρει τίποτα ουσιαστικό (εκτός από την Chloe Moretz). Όσοι θέλουν να δουν μία (πολύ) διαφορετική ιστορία φιλίας και αγάπης, βαμμένη με αίμα, είναι καλή επιλογή.

Θελω να το δω και αυτο.Μου ειχε κεντρισει το ενδιαφερον.Το αργησανε πολυ να το φερουν εδω παντως...

tsakali GR
03-01-2011, 12:24
Αν και από ότι διαβάζω παραπάνω, διαπιστώνω πως ήδη εξυμνείται το TRON, να πω παιδιά πως είναι με διαφορά η πιο απίστευτη εμπειρία 3D που έχουμε παρακολουθήσει έως σήμερα. Επίσης, το πόσο μα πόσο τα σπάει το soundtrack απλά δεν περιγράφεται με λέξεις!

Εκτός του ότι κατά τη διάρκεια της ταινίας κάθε λίγο και λιγάκι έλεγα στην παρέα μου "πωωωω, το είδες αυτό; πωωωωωω, τι κάνει εδώ, πωωωωω τι μουσικάρα...", όταν βγαίνεις από τον κινηματογράφο σου μένει μια έντονη αίσθηση νοσταλγίας για την εποχή των 80s αλλά και μια "ηδονή" για το τι μπορεί να κάνει η τεχνολογία στο μέλλον και τι θα δουν τα μάτια μας.

Το σενάριο δεν είναι ότι πιο συγκλονιστικό έχετε δει, αλλά σίγουρα τιμά την πρωτότυπη ιστορία και τους χαρακτήρες (αν και σε σημεία ξεφέυγει λίγο προς την αοριστολογία). Όσον αφορά την εικόνα, τον ήχο και τα εφέ, απλά RESPECT, καθώς το Avatar μπροστά στο TRON φαίνεται σαν αρχαιότητα. Δε θέλω να σχολιάσω τίποτα άλλο για να μην spolierιάσω όσους δεν το έχουν δει.

Για εμένα δε νοείται φίλος των videogames και γενικότερα των ταινιών φαντασίας να μη ζήσει την "3D κινηματογραφική εμπειρία" του TRON. Σίγουρα και σε Blu-ray θα λέει πολλά, αλλά σε σχέση με τον κινηματογράφο θα είναι υποδεέστερο. Σας προτείνω να τρέξετε όσο προλαβαίνετε...

Αυτά από εμένα, Καλή Χρονιά με υγεία, δημιουργικότητα και αισιοδοξία!

Valkyre
03-01-2011, 13:12
^^ Aπιστευτα underrated ταινια απο τους κριτικους γι αυτο που ειναι (το τονιζω). Το κοινο την λατρεψε ομως και η χαωδης διαφορα του μεσου ορου των κριτικων με αυτον του κοινου δειχνει οτι καπου χαθηκε η μπαλα στην εν λογω ταινια.

Ειπαμε δεν ειναι ουτε Σαιξπηρ, ουτε διεκδικει τα σκιπτρα σεναριου/ερμηνειων κλπ, ομως ειναι μια ταινια που δυσκολα ρε φουστη μου θα πεις "δεν περασα καλα".

Δηλαδη λιγο να σου αρεσουν οι ταινιες φαντασιας και να σε αγγιζουν τα 80ς, το μοναδικο look του Τρον και φυσικα η μουσικη, δεν γινεται να μην ευχαριστηθεις κατι απο την ταινια. Εγω την ειδα και 2η φορα μονο και μονο για τον απιστευτο ηχο...και επιτελους ειναι μια ταινια που λες....ναι ρε γμτ...αυτη η ταινια ειναι για Σινεμα!! Μονο και μονο ο ηχος και το επικ της υποθεσης αρκουν. Οποιος το κατεβασει και το δει με απλο μονοφωνικο ηχο ή εστω dolby 5.1 δεν θα το ευχαριστηθει αναλογα. Σε σινεμα με καλο ηχο τρεμει η αιθουσα!

Daft Punk....deserve...an oscar...

There... I said it...

Desmond
03-01-2011, 16:12
Δεν τα κατάφερα και υπέκυψα στην απόφαση της παρέας να δούμε το Black Swan.Θα το ξαναδώ φυσικά στο σινεμά.
Σε μια άτυπη σύγκριση με το συναισθηματικό wrestler, το psycho black swan μου άρεσε περισσότερο.Ο Αρονόφσκι "κλέβει" (δεν το λέω αρνητικά) τον πολυαγαπημένο μου Κρόνενμπεργκ, και αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι όταν ο "αντιγραφέας" είναι τόσο ταλαντούχος.Η ερμηνεία επίσης της Πόρτμαν με εξέπληξε ευχάριστα.Δεν επεκτείνομαι άλλο για να μην σποιλεριάσω.Για μένα προσωπικά, η καλύτερη ταινία του '10.

Valkyre
03-01-2011, 16:15
^^ Την εχω κατεβασει.....σε καλη ποιοτητα κιολας... αλλα δεν την εχω δει...με το ζορι κρατιεμαι για να την δω στο σινεμα...

το ποστ σου δεν βοηθαει βεβαια... :P

Desmond
03-01-2011, 16:18
^^Κρατήσου!:muhaha:
Σοβαρά τώρα, επειδή την είδα, πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα και να την δεις σινεμά.;)
Και εννοείται πως πρέπει να αποφύγεις να την δεις σε κάποιο multiplex.

plakas
03-01-2011, 16:20
Δεν τα κατάφερα και υπέκυψα στην απόφαση της παρέας να δούμε το Black Swan.Θα το ξαναδώ φυσικά στο σινεμά.
Σε μια άτυπη σύγκριση με το συναισθηματικό wrestler, το psycho black swan μου άρεσε περισσότερο.Ο Αρονόφσκι "κλέβει" (δεν το λέω αρνητικά) τον πολυαγαπημένο μου Κρόνενμπεργκ, και αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι όταν ο "αντιγραφέας" είναι τόσο ταλαντούχος.Η ερμηνεία επίσης της Πόρτμαν με εξέπληξε ευχάριστα.Δεν επεκτείνομαι άλλο για να μην σποιλεριάσω.Για μένα προσωπικά, η καλύτερη ταινία του '10.

Νικο σοβαρα μιλας;
βασικα μαζευτηκαμε παρεα στο πρωσοπικο μου σινεμα μιας και ειμαι στην Ιο και δεν παιζει κατι αλλο,και ειδαμε το tourist Για αρχη και μετα λεμε να δουμε καμια αλλη και ειχαν σε σκληρο μονο τον μαυρο κυκνο!!!ειμασταν 8 ατομα και το μονο που καναμε ηταν να γελαμε με την επιλογη μας!!!!οτι παραπανω και να πω θα ειναι σποιλερ γιατι ενοειται πιασαμε το ατοπο νοημα αλλα η ταινια δεν ειναι για να την πληρωνεις!!!!

ενας φιλος ειπε:Ρε Μαριε μας εβαλες να δουμε μπαλετο;εχει χαρη πο δεν θελω να με παιρνει ο υπνος βλεποντας ταινιες!!!!

Desmond
03-01-2011, 16:35
^^Xαχα!Γέλασα πολύ με το ποστ σου γιατί φαντάζομαι φάτσες!Μου θυμίζει όταν είχα δει σινεμά το Mullholland Dr. του Lynch, που οι μισοί ήμασταν κ**λωμένοι και οι άλλοι μισοί έβριζαν.
Εντάξει Μάριε, γούστα είναι αυτά.Να καταλάβεις, το tourist παίζει να μην το δω και ποτέ.
Το μπαλέτο είναι απλά η πρόφαση.Δεν είναι ταινία για το μπαλέτο ρε συ.Σαν να λέμε δηλαδή οτι το wrestler είναι ταινία για το κατς.

Valkyre
03-01-2011, 17:20
^^ ξερω που θα το δω για να αποφυγω τα γνωστα... συνοικιακο μεν πολυ καλο δε σινεμα ξερω και τον ταξιθετη. Και λογικα θα παμε για μεταμεσονυχτια παρασταση για να μειωσουμε ακομα περισσοτερο τις πιθανοτητες...

plakas
03-01-2011, 18:41
βασικα κανεις που θα γελαγε δεν θα παει να δει αυτη την ταινια!!!!απορω ακομα!!!!βασικα και εγω δεν θα εδινα ουτε τα ευρω για τα ποπ κορν !!

aris13
03-01-2011, 19:02
Πως μπόρεσες Desmond? How could you????:P

Τέτοιες ταινίες είναι ΜΟΝΟ για σινεμά.

Desmond
03-01-2011, 19:21
Πίστεψέ με, είναι τόσο καλό που δεν θα χαλαστώ καθόλου που θα το ξαναδώ στο σινεμά.
Αυτό που έλεγα για τον Κρόνενμπεργκ το παραδέχτηκε και ο ίδιος ο Αρονόφσκι, κάτι που τον ανεβάζει ακόμα πιο πολύ στην εκτίμησή μου.
Εκτίμηση: Η δεύτερη καλύτερη ταινία του, πίσω μόνο από το αξεπέραστο "π" (personal favourite).

plakas
03-01-2011, 19:25
Από ποια άποψη λέτε είναι μόνο για σινεμά ρε παιδιά αλήθεια είναι απορίας άξιο αυτό wf

tonybsg
03-01-2011, 19:31
Εντάξει, και γω που είμαι του σινεμά, δεν κρατήθηκα και την είδα (εφ' όσον ήταν υποφερτή η ποιότητα βέβαια). Πάντως θα την ξαναδώ και σινεμά, καθώς θα ήθελα μια δεύτερη θέαση για μια πιο ολοκληρωμένη κρίση (όχι ότι δεν ήταν κατά μεγάλο ποσοστό κατανοητή βέβαια...). :)

Εννοείται θα αξίζει και κει έτσι κι αλλιώς, αλλά δεν είναι αυτό που λέμε "οπτικοακουστική εμπειρία" (ίσως μουσικά κυρίως).

Όπως και να έχει, αυτή τη στιγμή, στις δικές μου προτιμήσεις, δεν είναι η καλύτερη δουλειά του Aronofsky, είναι πιο κοντά στο Requiem και στο Fountain όσον αφορά τους συμβολισμούς (κάπου ανάμεσα ίσως γενικότερα), σκηνοθετικά είναι κλασικός Aronosfky βέβαια, δεν κάνει κάτι καινούριο, αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Ο Wrestler πάντως, μια πιο προσγειωμένη και ρεαλιστική ταινία, διαφορετική από τις άλλες τους δουλειές (κατ' εμέ) αλλά και από το Black Swan, καθαρά υποκειμενικά, μου άρεσε και με άγγιξε πιο πολύ (από το Black Swan). :)

Φανταστική η Portman, θεά η Kunis να μην ξεχνιόμαστε.

Άραγε τι μας περιμένει στο Wolverine; :D

Desmond
03-01-2011, 20:01
Ο Wrestler πάντως, μια πιο προσγειωμένη και ρεαλιστική ταινία, διαφορετική από τις άλλες τους δουλειές (κατ' εμέ) αλλά και από το Black Swan, καθαρά υποκειμενικά, μου άρεσε και με άγγιξε πιο πολύ (από το Black Swan). :)
Γι'αυτό ανέφερα τον Κρόνενμπεργκ.Μην περιμένει κάποιος δηλαδή κάτι "προσγειωμένο" και "ρεαλιστικό".Σέρνει όλη την κρονενμπέργκια (sic) μυθοπλασία μαζί του.
Από τα 5 άτομα που το είδαμε, οι δύο συμφωνούν μαζί σου.Αν και πιστεύω οτι δεν μπορούν να συγκριθούν άμεσα καθώς είναι διαφορετική η "στόχευση" της καθεμιάς.Για τα προσωπικά και υποκειμενικά μου γούστα προτιμώ το Black Swan.Μουσικά επίσης πιστεύω οτι ο Μάνσελ έκανε πολύ καλή δουλειά.

Μάριε, πραγματικά δεν μπορώ να σου απαντήσω.Όπως την βρίσκει κανείς.Εσύ ας πούμε δεν θα πλήρωνες ούτε για ποπ κορν, εγώ μπορεί να πάρω κανά single malt μαζί μου για να την απολαύσω καλύτερα.
Edit: -rep που δεν αναφέρεις το "π" ιερόσυλε!:P

enstikto
04-01-2011, 10:02
Είδα μέσα στις γιορτές 2 ταινιούλες και είχα ξεχάσει να postάρω.
Πρόκειτε για τα Scott Pilgrim vs the World και Kick-Ass.

To πρώτο αν και αρκετά περίεργο σαν παρουσίαση μου άρεσε πολύ αν και σαν υπόθεση ήταν αρκετά lol όλη η παρουσίαση και η ατμόσφαιρα videogame/comic που δημηουργούσε ήταν μοναδική!
Αυτό που με ξετρέλανε όμως ήταν το Kick-Ass. Ίσως γιατί δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για την ταινία και με εξέπληξε πολύ ευχάριστα! Δεν λέω τίποτα παραπάνω γιατί προτείνω και σε όποιον άλλο θέλει να την δει να την δει χωρίς να ξέρει τίποτα! Έχει διαβάσει κάποιος το comic? Είναι κοντά στην ταινία;

tonybsg
04-01-2011, 10:38
Γι'αυτό ανέφερα τον Κρόνενμπεργκ.Μην περιμένει κάποιος δηλαδή κάτι "προσγειωμένο" και "ρεαλιστικό".Σέρνει όλη την κρονενμπέργκια (sic) μυθοπλασία μαζί του.
Από τα 5 άτομα που το είδαμε, οι δύο συμφωνούν μαζί σου.Αν και πιστεύω οτι δεν μπορούν να συγκριθούν άμεσα καθώς είναι διαφορετική η "στόχευση" της καθεμιάς.Για τα προσωπικά και υποκειμενικά μου γούστα προτιμώ το Black Swan.Μουσικά επίσης πιστεύω οτι ο Μάνσελ έκανε πολύ καλή δουλειά.

Μάριε, πραγματικά δεν μπορώ να σου απαντήσω.Όπως την βρίσκει κανείς.Εσύ ας πούμε δεν θα πλήρωνες ούτε για ποπ κορν, εγώ μπορεί να πάρω κανά single malt μαζί μου για να την απολαύσω καλύτερα.
Edit: -rep που δεν αναφέρεις το "π" ιερόσυλε!:P

Ναι, ναι ακριβώς γι' αυτούς τους λόγους που είπαμε, πράγματι δεν μπορούν να συγκριθούν άμεσα, συμφωνώ. Έτσι, κουβέντα να γίνεται είπα τι μου άρεσε μεταξύ των δύο. Όσο για το π, σωστός, δεν το αναφέρω όμως, παρ' όλο που το έχω δει, καθώς το είχα δει πριν πολλααααααά χρόνια και δεν το πολυθυμάμαι. :(



Είδα μέσα στις γιορτές 2 ταινιούλες και είχα ξεχάσει να postάρω.
Πρόκειτε για τα Scott Pilgrim vs the World και Kick-Ass.

To πρώτο αν και αρκετά περίεργο σαν παρουσίαση μου άρεσε πολύ αν και σαν υπόθεση ήταν αρκετά lol όλη η παρουσίαση και η ατμόσφαιρα videogame/comic που δημηουργούσε ήταν μοναδική!
Αυτό που με ξετρέλανε όμως ήταν το Kick-Ass. Ίσως γιατί δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για την ταινία και με εξέπληξε πολύ ευχάριστα! Δεν λέω τίποτα παραπάνω γιατί προτείνω και σε όποιον άλλο θέλει να την δει να την δει χωρίς να ξέρει τίποτα! Έχει διαβάσει κάποιος το comic? Είναι κοντά στην ταινία;

Ταινιάρες και οι δύο :a068:

Το Kick Ass μου άρεσε περισσότερο βέβαια. Ναι, είναι πολύ καλή μεταφορά του graphic novel, αν και χωρίς να θυμάμαι συγκεκριμένα, πρέπει να υπήρχαν μικροδιαφορές. Βέβαια, υπήρχε άμεση συνεργασία από την αρχή, το graphic novel πριν καν κυκλοφορήσει ήξερε πως θα γίνει ταινία. :)

aris13
04-01-2011, 12:16
^Έχουν πολλά κοινά οι 2 ταινίες. Έξυπνο χιούμορ, καλογραμμένοι διάλογοι, χορταστική δράση αλλά προτιμώ το Scott Pilgrim λόγω της σκηνοθεσίας του Edgar Wright - δεν έχω δει καλύτερη σκηνοθεσία σε ταινία φέτος - αλλά και του καλύτερα δομημένου ensemble cast.

jimbour
04-01-2011, 15:00
Το kickass είναι ενα μέτριο κόμικ, είχαμε μια μετρια προς αδιάφορη ταινία. Αντιθετα το Scott Pilgrim ηταν masterpiece.( το έχω δει 3 φορές).
Γνωμη μου ε, δεν βλέπω καν συγκριση μεταξυ τους περα οτι είναι απο κόμικ και τα 2.

Εμενα αγαπημένες απο Aronofsky είναι the fountain και requiem.
To black swan περιμένω να βγει ελλάδα αν και εχω ακουσει γνωμες απο κακιστη ταινια μεχρι αριστουργημα. Εχω περιεργεια.

Επισης βλεπω ο Aronofksy έχει κολλημα με το perfect blue του satoshi kon. Μια με την ολοιδια σκηνη του μπάνιου στο requiem, τώρα ένα παρόμοιο στορυ στον Μαυρο Κυκνο.

Desmond
04-01-2011, 15:09
Επισης βλεπω ο Aronofksy έχει κολλημα με το perfect blue του satoshi kon. Μια με την ολοιδια σκηνη του μπάνιου στο requiem, τώρα ένα παρόμοιο στορυ στον Μαυρο Κυκνο.
O Aronofsky είναι σκηνοθέτης που δεν διστάζει να προβάλλει τις επιρροές του. Πχ. η όλη σκηνοθεσία στο "π" παραπέμπει στο "tetsuo: the iron man" του shinya tsukamoto (θεός :a014:).Btw, το "the fountain" το θεωρώ επιεικώς άτυχη στιγμή, για να μην πω τίποτα ισοπεδωτικό.

tonybsg
04-01-2011, 15:26
O Aronofsky είναι σκηνοθέτης που δεν διστάζει να προβάλλει τις επιρροές του. Πχ. η όλη σκηνοθεσία στο "π" παραπέμπει στο "tetsuo: the iron man" του shinya tsukamoto (θεός :a014:).Btw, το "the fountain" το θεωρώ επιεικώς άτυχη στιγμή, για να μην πω τίποτα ισοπεδωτικό.

Χε, χε και τις προάλλες διάβαζα κάπου πως το Fountain ήταν το peak του :makefun:

Είδα το The Town χθες, καλή ταινία, όχι κανά αριστούργημα, αλλά από τον σωρό, ξεχωρίζει. Κι ο Affleck πάντως, για δεύτερη φορά, σκηνοθετικά δείχνει ότι το έχει. Ο Renner ίσως πάλι τσιμπήσει την υποψηφιότητά του (ως supporting actor αυτή τη φορά) στα Oscar - τρομερός!

Valkyre
04-01-2011, 15:40
^^Aπο το The Town μια σκηνη με τον Affleck και τον Renner ηταν κορυφαια

Affleck μπουκαρει μεσα στο δωματιο του Renner (δεν θυμαμαι ονοματα) την ωρα που ειναι αυτος αραχτος και ακολουθει ο εξης διαλογος:

-Affleck: I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people.

- Renner: Whose car are we gonna take?


haha epic stuff :)

sakoulias
04-01-2011, 15:48
παιδες σημερα λεμε να παμε να δουμε το Tron (αφου καταφερα να πεισω τους φιλους μου μετα απο μερες) πρεπει να εχω δει και την πρωτη ταινια για να καταλαβω τι παιζει ή δεν θα εχω προβλημα ?

Valkyre
04-01-2011, 15:50
^^ Kαλο θα ειναι να το δεις κατα τη γνωμη μου. Δυσκολα βλεπεται στις μερες μας αλλα για την ε[ποχη του ηταν πρωτογνωρο.

enstikto
04-01-2011, 16:37
Εγώ πάντος δεν θυμόμουν τίποτα απολύτως απο την πρώτη ταινία και μια χαρά την είδα την καινούρια. Στα εξηγεί/θυμίζει μιά χαρά η 2η ταινία!
Τώρα βέβαια καλό θα ήταν να την έβλεπες για πιο λεπτομέρειες....

jimbour
04-01-2011, 18:06
Αφού ξαναείπαμε για το the town να πουμε και ενα RIP στον Pete Postlethwaite.

Valkyre
04-01-2011, 19:08
^^ Ναι κι εγω το ακουσα το πρωι... κριμα... απο το Usual Suspects (aka Kobayashi) τον λατρεψα...

Fiogos
04-01-2011, 22:40
Παιδια ειδα το stone με Edward Norton + Robert De Niro. Απογοητευτηκα πολύ. Κριμα και το περιμενα καιρο. Επιεικώς πατάτα.

sakoulias
05-01-2011, 16:11
Valkyre + enstikto ευχαριστω για τις απαντησεις , τελικα ειδα το legacy χωρις να δω το πρωτο γιατι ειδα το trailer του πρωτου και ξενερωσα λιγο και τελικα βαρεθηκα να το δω :P

Ειναι το ιδιο προβλημα που αντιμετωπισα οταν πηγα να δω το πρωτο star trek , μπορει για την εποχη του να ηταν κορυφαιο αλλα σημερα το βαριεσαι λιγο .

Οσον αφορα το Legacy , μου αρεσε παρα πολυ η ταινια . Σεναριακα μπορει να μην μετρουσε πολυ και να ειχε αυθαιρετα πραγματα αλλα ειλικρινα δεν με ενοιαζε . Μερικες σκηνες ηταν τοσο ομορφες που κολλουσες εκει και δεν σκεφτοσουν τιποτα αλλο .

Για το soundtrack θα επιβεβαιωσω αυτα που ειπατε ειδικα μια συγκεκριμενη αλληλουχια σκηνων , απο την σκηνη του end of line bar και μετα , εχει ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ . Εκει που μπαινουν για πρωτη φορα μεσα στο bar ρε παιδια με την ξανθια παιζει μια απιστευτη μουσικη αλλα δεν ξερω ποιο κομματι απο ολα ηταν .

Και το κυριοτερο ειναι το ποσο απιστευτα δενει η μουσικη με την καθε σκηνη δηλαδη δεν θα μπορουσα να φανταστω κανενα αλλο κομματι πιο καταλληλο . Μπραβο στους daft punk (τελικα ήταν οι dj πισω απο το τζαμι μεσα στο μπαρ ) ?

Αυτο που με χαλασε στην ταινια ειναι οτι σε μερικες σκηνες επεφτε πολυ ο ρυθμος και κουραζοσουν.
Η Κορυφαια αμερικανια της ταινιας, οτι ακομη και σε εναν ψηφιακο κοσμο ο πρωταγωνιστης το γκομενακι θα το χτυπησει δεν υπαρχει περιπτωση :D

Valkyre
05-01-2011, 16:18
^^ Ναι οι Daft Punk ειναι cameo στην σκηνη που τους δειχνει στο μπαρ. Και η μουσικη που ψαχνεις μεσα στο bar που πεφτει το ξυλικι ειναι

YouTube - Tron Legacy - Soundtrack OST - 13 Derezzed - Daft Punk :D

jimbour
07-01-2011, 20:10
Never Let Me Go.
Ωραία ταινία. Με αρκετή τροφή για σκέψη μόλις τελειώσει

personGR
07-01-2011, 20:57
Για το soundtrack θα επιβεβαιωσω αυτα που ειπατε ειδικα μια συγκεκριμενη αλληλουχια σκηνων , απο την σκηνη του end of line bar και μετα , εχει ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ . Εκει που μπαινουν για πρωτη φορα μεσα στο bar ρε παιδια με την ξανθια παιζει μια απιστευτη μουσικη αλλα δεν ξερω ποιο κομματι απο ολα ηταν .




Αρχικά παίζει το "End of Line" και μετά έρχεται και το "Derezzed" που είπε και ο Valkyre και δένει το μιξ :D

jimspy
08-01-2011, 00:14
Τo Burried προσωπικα με εξεπληξε ευχαριστα μιας κ περίμενα βαρετό .Αντίθετα σε κραταάει σε διαρκή αγωνία μέχρι το τέλος...Το συνιστώ σε όσους δεν πάσχουν από κλειστοφοβία....

george13gr
08-01-2011, 10:41
εγώ κατέβασα το hereafter που πολυδιαφημίζεται αυτές τις μέρες αλλά ρε μάγκες υπότιτλοι πουθενά!
αν έχει κανένας κάτι περιμένω π.μ.

Valkyre
08-01-2011, 12:49
Τo Burried προσωπικα με εξεπληξε ευχαριστα μιας κ περίμενα βαρετό .Αντίθετα σε κραταάει σε διαρκή αγωνία μέχρι το τέλος...Το συνιστώ σε όσους δεν πάσχουν από κλειστοφοβία....

Το Βurried ειναι καταπληκτικο. Σιγουρα οι περισσοτεροι θα το βρουν βαρετο, εμενα ομως με συνεπηρε ο ωμος ρεαλισμος του και η εκπληκτικη εμρηνεια του πρωταγωνιστη!

Ειδα το Stone με τους Ντενιρο, Νορτον και Μιλα.

Η ταινια ειναι ενα εξαισιο παραδειγμα του πως πολυ καλες εμρηνειες μπορουν να χαραμιστουν με τοσο ασχημο σεναριο και σκηνοθεσια... Σου θυμιζει οτι οσο καλα και να παιζει ενας ηθοποιος, αν ο σεναριογραφος και ο σκηνοθετης δεν εχουν καταληξει τι θελουν να πουν με την ταινια τους, το αποτελεσμα ειναι μουφα.

Η ταινια ξεκιναει ως δραμα, μετα γυρναει σε ερωτικη πλεκτανη, μετα γινεται θριλερ και στο τελος αναρωτιεσαι τι θελει να πει ο ποιητης τελωσπαντων και ευχεσαι να κατασταλαξει στο ειδος που θελει να γυρισει. Φοβερες ερμηνειες σε ενα απαισιο σεναριο.

nikon
08-01-2011, 15:17
Συμφωνώ για το Stone πήγα και εγώ με όρεξη να δω Νόρτον και στο τέλος ξενέρωσα τελείως άσε που μόλις είδα ότι παίζει τον φυλακισμένο χάρηκα και είπα θα κάνει κάτι παρόμοιο με το Primal fear αλλά μόνο η χαρά μου έμεινε.

Valkyre
08-01-2011, 17:19
^^ πραγματικα εντελωες ακυρη ταινια... κριμα... σε καποια φαση (στην αρχη) θεωρουσα οτι εχει ολα τα στοιχεια εκεινα που θα την εκαναν μια φοβερη ταινια. Τελικα... ηταν λολ η υποθεση...

chronohill
08-01-2011, 22:18
Eιδα χθες το Frozen και σημερα το Toy Story 3.Το Frozen ασχολιαστο ,πολυ μετριο.Αν και στο τελος σου αφηνει κατι...
Το TS3 πολυ καλο.Δεν ηταν πολυ αστειο και αντιθετως ηταν μια πολυ ενηλικη ταινια.Συγκινητικη...
Το Thirteen το εχει δει κανεις?Με τον σταθαμ ειναι αλλα φαινεται καλο...

jimbour
08-01-2011, 22:39
αντί του 13, δες το οριτζιναλ : 13 tzameti

aladdin7
08-01-2011, 22:42
Ο λόγος του Βασιλιά!!!!

Όποιος το χάσει....απλά έχασε την καλύτερη ταινία των τελευταίων μηνών και όχι μόνο!

GedoGt
08-01-2011, 22:47
εγώ κατέβασα το hereafter που πολυδιαφημίζεται αυτές τις μέρες αλλά ρε μάγκες υπότιτλοι πουθενά!
αν έχει κανένας κάτι περιμένω π.μ.

Το είδα χθες στο σινεμά.
Δεν ξέρω τι περιμένεις να δεις, αλλά είναι εντελώς διαφορετικό από αυτό που δείχνει ή που πιστεύεις ότι θα παρακολουθήσεις.
Σίγουρα είναι ταινία που θα την συζητήσεις φεύγοντας αλλά μέχρι εκεί...
Σε γενικές γραμμές μου άρεσε , θα ήθελα ο σκηνοθέτης να εμβαθύνει περισσότερο στο θέμα δεν το κάνει όμως και ενώ περιμένεις μία ανατροπή αυτή δεν έρχεται ποτέ.

obione
08-01-2011, 23:37
an den to exei dei kaneis tsekarete trailer..!mou arese arketa!YouTube - Movie: After Shock 2010 Official IMAX Trailer

Desmond
09-01-2011, 06:50
Το Thirteen το εχει δει κανεις?Με τον σταθαμ ειναι αλλα φαινεται καλο...
Όπως είπε και ο jimbour, δες το original.Βρίσκεται εύκολα.Ως remake διατηρεί μια "Α" αξιοπρέπεια, αλλά σαν το αυθεντικό δεν είναι.

desperate_gamer
09-01-2011, 15:33
Btw, το "the fountain" το θεωρώ επιεικώς άτυχη στιγμή, για να μην πω τίποτα ισοπεδωτικό.

Wholeheartedly disagree!! Μπορεί να ήταν υπερβολικά συμβολικό, αληγορικό και παραμυθένιο για τα γούστα μερικών, αλλά δεν παύει να είναι ταινία με υπέροχη σκηνοθεσία, ερμηνείες και μερικά πολύ σημαντικά μυνήματα. Δεν είναι ότι δεν τα έχεις ξανακούσει, αλλά σε αφήνει στο τέλος απλά μαγεμένο.

Και να δείτε άπαντες το Never Let Me Go. Βρεττανικό φιλμ του 2010 βασισμένο σε λογοτεχνικό βιβλίο. Θέτει μερικά ευαίσθητα ζητήματα για την κάθε είδους "καλλιέργεια" και του ρόλου που επιβάλλεται στον καθένα μας από την κοινωνία. Μπορεί να σας αφήσει με μια βαθύτατη μελαγχολία και στεναχώρια, αλλά αξίζει.

Dragonpaul
10-01-2011, 18:12
Ο Λόγος του Βασιλιά (http://www.cine.gr/film.asp?id=714195), το Στην Καρδιά του Χειμώνα (http://www.cine.gr/film.asp?id=714788) και άλλα φαβορί αποκλείστηκαν από τα βραβεία της Ένωσης Σεναριογράφων






http://www.cine.gr/ArticleImages/10555_2.jpgΤα βραβεία της Ένωσης Σεναριογράφων κάθε χρόνο παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον γιατί συνήθως καταφέρνουν και σηματοδοτούν τους νικητές των βραβείων της Ακαδημίας στη κατηγορία του καλύτερου σεναρίου. Αυτή τη χρονιά η Ένωση ανακοίνωσε ότι μόνο 76 σενάρια πληρούν τις προϋποθέσεις για να κερδίσουν το βραβείο σεναρίου, αποκλείοντας έτσι πολλά φαβορί. Όταν λοιπόν ανακοινωθούν στις 4 Ιανουαρίου οι υποψηφιότητες των WGA Awards μην περιμένετε να δείτε τις ταινίες: The King`s Speech (http://www.cine.gr/film.asp?id=714195), Winter`s Bone (http://www.cine.gr/film.asp?id=714788), Toy Story 3 (http://www.cine.gr/film.asp?id=706192), Blue Valentine (http://www.cine.gr/film.asp?id=711785), Another Year (http://www.cine.gr/film.asp?id=714071), The Ghost Writer (http://www.cine.gr/film.asp?id=712786) και Scott Pilgrim vs. the World (http://www.cine.gr/film.asp?id=713809). Ο λόγος του αποκλεισμού των παραπάνω ταινιών, είναι ότι η Ένωση τιμά μόνο τα σενάρια που δημιουργήθηκαν από μέλη της και υπό την εποτεία της. Τα σενάρια που δημιουργήθηκαν από μη-μέλη αποκλείονται από τα βραβεία καθώς δεν πληρούν τους όρους συμμετοχής. Εν ολίγοις, η Ένωση Σεναριογράφων δεν βραβεύει το καλύτερο σενάριο της χρονιάς, αλλά το καλύτερο σενάριο των μελών της, όσο παράλογο κι αν ακούγεται αυτό. Για την ιστορία, πέρσι αυτοί οι όροι συμμετοχής απέκλεισαν ταινίες όπως: Inglourious Basterds (http://www.cine.gr/film.asp?id=712209), A Single Man (http://www.cine.gr/film.asp?id=712935), An Education (http://www.cine.gr/film.asp?id=712098) και District 9 (http://www.cine.gr/film.asp?id=712491).

http://www.cine.gr/article.asp?topic=CineGossip&id=10568

Ουδεν σχολιον...

Desmond
10-01-2011, 18:31
Wholeheartedly disagree!! Μπορεί να ήταν υπερβολικά συμβολικό, αληγορικό και παραμυθένιο για τα γούστα μερικών, αλλά δεν παύει να είναι ταινία με υπέροχη σκηνοθεσία, ερμηνείες και μερικά πολύ σημαντικά μυνήματα. Δεν είναι ότι δεν τα έχεις ξανακούσει, αλλά σε αφήνει στο τέλος απλά μαγεμένο.
Σκηνοθετικά ήταν σωστό.Αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι.Πχ.Το "Eyes wide shut" θα έπρεπε να διδάσκεται στις σχολές σκηνοθεσίας.Συνολικά σαν ταινία όμως, δεν μου λέει απολύτως τίποτα.Άσε που οι βουδιστικές-μετεμψυχωτικές ανησυχίες δεν ήταν ποτέ το φόρτε μου.:silly:
Αν μάλιστα το συγκρίνεις με την υπόλοιπη φιλμογραφία του, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος θα το τοποθετούσε πιο ψηλά από οποιοδήποτε άλλο έργο του.

Και να δείτε άπαντες το Never Let Me Go. Βρεττανικό φιλμ του 2010 βασισμένο σε λογοτεχνικό βιβλίο. Θέτει μερικά ευαίσθητα ζητήματα για την κάθε είδους "καλλιέργεια" και του ρόλου που επιβάλλεται στον καθένα μας από την κοινωνία. Μπορεί να σας αφήσει με μια βαθύτατη μελαγχολία και στεναχώρια, αλλά αξίζει.
Κατόπιν της παρότρυνσης σου, το είδα (δεν έχω διαβάσει το βιβλίο).Θα ήθελα μια καλύτερη περιγραφή των κοινωνικών/κυβερνητικών δομών.Αν εξαιρέσεις δηλαδή την συμπεριφορά των λίγων ατόμων που είδαμε απέναντι στους "δωρητές", δεν έχουμε κάποιο άλλο στοιχείο για ποιο λόγο υπάρχει αυτή η "ανοχή" και παθητικότητα σε αυτή την δυστοπική κοινωνία.Αν με προόριζαν για πρόβατο προς σφαγή, κάθε άλλο παρά στωικά θα το δεχόμουν.Πώς δηλαδή η κοινωνία υπερνίκησε το ένστικτο της αυτοσυντήρησης?

jimbour
10-01-2011, 19:27
Enter The Void (http://www.imdb.com/title/tt1191111/)

bKRxDP--e-Y

Tόσο καιρό την περίμενα να βγει καπου στο internet γιατι ελλάδα δεν θα ερθει σε καμία αίθουσα,
βγήκε το dvdrip εχθες, αλλά λεω να περιμένω λίγο ακόμα για το Bluray.


Το είπα τότε αλλά κανείς δεν μ άκουσε μάλλον. Είναι ταινιαρα.. 2 φορές την είδα.
Eίναι του Gaspar Noe , σκηνοθέτη του irreversible

Valkyre
10-01-2011, 19:32
Sex Drugs and Rock n Roll

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ερμηνεια απο τον Andy Serkis (Gollum) ... απλα WOW...

hakoo
12-01-2011, 05:28
Ειδα το true grit των αδελφων Κοεν χθες, για οσους δεν εχουν υπ'οψιν

http://www.imdb.com/video/imdb/vi1984862489/

δεν θυμαμαι να εχει συζητηθει εδω μεσα. Aφου την ειδα καταλαβα οτι προκειται για remake παλιοτερης ταινιας την οποια και δεν εχω δει.
Δικαιολογει απολυτα το fuzz που εχει γινει κατ' εμε, more than your average western με πολυ καλες ερμηνειες. Εκτος απο τους Bridges και Damon την παρασταση για μενα κλεβει η μικρη Hailee Steinfeld, εξαιρετικη.

aris13
12-01-2011, 09:33
^Μόνο έγω την έχω αναφέρει νομίζω μιας και είμαι ο μοναδικός φαν των Κοέν στο forum.:idiotic_smile:

Η ταινία δεν είναι remake αλλά πιστή διασκευή του βιβλίου του Charles Portis. H "original" ταινία δεν ακολούθησε τόσο το βιβλίο, απλώς χρησιμοποίησαν κάποια κομμάτια της ιστορίας για να φέρουν την ταινία στα μέτρα του John Wayne.

hakoo
12-01-2011, 15:08
^^ α οκ, thanks for the info!
Εχω δει τις περισσοτερες ταινιες τους randomly αλλα δεν μπορω να πω οτι τους "ακολουθω" σαν σκηνοθετες. Απ' οσο μπορω να κρινω σε σχεση με αλλες τους ταινιες η συγκεκριμενη διατηρει στοιχεια που απο οσο καταλαβαινω απευθυνονται στην fanbase τους (με την καλη εννοια και καλα κανουν) αλλα παραλληλα εχει και λιγο drama.

jk_blue_tiger
13-01-2011, 22:35
Για οσους δεν το εχουν δει να προτεινω το Unstoppable.
Παραγωγη 2010, πρωταγωνιστουν Denzel Washington (εχει κανει και καλυτερες ερμηνειες π.χ. στο θεικο Fallen), Chris Pine (αταλαντος μπλιαχ), Rosario Dawson (μετρια ερμηνεια).
Η ταινια σωζεται απο τον Tony Scott, αδερφο του Ridley (Alien, Gladiator) στην 5η συνεργασια του με τον Denzel.
Ο κυριος πρωταγωνιστης ειναι το ασταματητο τρενο και η προσπαθεια ολων να το σταματησουν.
Η αδρεναλινη (τουλαχιστον ολων οσων το ειδαν μαζι μου) παραμενει στα υψη καθολη τη διαρκεια της ταινιας.
Δεν ειναι αριστουργημα, αλλα μια ταινια που σε κραταει καθηλωμενο μεχρι να τελιωσει.
Βαθμολογια imdb.com: 7/10
http://www.imdb.com/title/tt0477080/

jimbour
13-01-2011, 23:20
^ μετριότατη μου φάνηκε εμένα..

σε άλλα κινηματογραφικά νέα..
η πρώτη εικόνα του νέου Spiderman
http://splashpage.mtv.com/2011/01/13/andrew-garfield-spider-man-2/

aris13
14-01-2011, 00:25
^Διάολε με πρόλαβες:P

jimbour
14-01-2011, 00:47
^Διάολε με πρόλαβες:P
xD
θα μπορούσες να βάλεις κάτι τέτοιο

http://www.fusedfilm.com/2011/01/first-look-at-chris-evans-in-full-captain-america-costume-rocks/

tonybsg
14-01-2011, 00:53
The Girl with the Dragon Tatoo: H Rooney Mara ως Lisbeth Salander (http://www.wmagazine.com/celebrities/2011/02/rooney_mara_girl_with_the_dragon_tattoo_lisbeth_sa lander_ss#slide=1)

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/PhotosofRooneyMara_1294956632551.jpg

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/girltat32343-550x378-1.jpg http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/dragontat-550x378-1.jpg

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/ZZ6257D9ED-550x411.jpg

... και η Noomi Rapace ως Lisbeth Salander

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/hollywood-wants-Noomi-Rapace1.jpg

Valkyre
14-01-2011, 10:10
ΟΜG το νεο κουστουμι του Spiderman ειναι αθλιοοοοοοοοοο! ΛΟΛ

ΥΓ: Του Captain America παντως δεν ειναι κακο!

Valkyre
14-01-2011, 13:33
YouTube - An American Tail trailer

τι θυμηθηκα.... ποσο το λατρευα μικρος... οπωσδηποτε θα το κατεβασω για να το δω μονο και μονο για να με ταξιδεψει στο παρελθον...

hakoo
14-01-2011, 13:39
ΥΓ: Του Captain America παντως δεν ειναι κακο!

Πλακα κανεις!!! Τραγικη επιλογη μεταφορας σε ταινια, τραγικη οπως αναμενοταν στολη και (ω ναι) η ασπιδουλα οπως η original.
Μιλαμε για επος:hysterical:

Valkyre
14-01-2011, 14:05
H ταινια σιγουρα δεν ειναι καλη επιλογη δεν το αμισφβητω, απλα σχολιασα οτι η στολη του ειναι πιστη στο κομικ πολυ περισσοτερο απο αυτην του νεου spiderman.

hakoo
14-01-2011, 14:12
Μα το οτι ειναι πιστη στο κομικ το κανει τοσο hilarious! :a045:
Seriously, δεν ειναι ολα πια τα comics για μεταφορα. Οταν ενα comic ειναι τοσο over the top και cheesy στο χαρτι, πως περιμενουν αραγε να φανει σε live action και μαλιστα χωρις καμια σχεδον διαφοροποιηση?
Kαλα για το νεο spiderman οκ, μαλλον παει σε πιο teen κοινα το πραγμα, αυτο το καταραμενο twilight εκανε μεγαλη ζημια.

Ezio
14-01-2011, 14:23
Kαλα για το νεο spiderman οκ, μαλλον παει σε πιο teen κοινα το πραγμα, αυτο το καταραμενο twilight εκανε μεγαλη ζημια.

Μακάρι να μην γίνει έτσι. Θέλω να δω έναν Spiderman, όχι ένα μ@λ@κ@. Δεν λέω, και τα προηγούμενα είχαν σημεία όπου ο Peter νοιαζόταν πολύ για την κοπέλα του, αλλά δεν έχω καμιά όρεξη να πάω και να δω τα βλαμμένα ξέκωλα να τρέχουν για τον πρωταγωνιστή και να καταλήξουμε σε love story.