PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Dragonpaul
25-09-2010, 12:52
Bασικά δεν θυμάμαι να έχει να επιδείξει η Ελλάδα κάτι καλύτερο από τον "Κυνόδοντα" τα τελευταία χρόνια στον κινηματογράφο.


Και δεν το εχω δει ακομα, Νικο. Πρεπει να το επισπευσω.

isildur83
25-09-2010, 16:01
YouTube - Endhiran Theatrical trailer

LOL!!!!!

Kane
25-09-2010, 16:45
^^
όχι ρε γμτ έχασα την πρεμιέρα...

mania
27-09-2010, 13:53
??? ???? ?? ???? ????????.??? ???? ??? ???? Doors ??? ???????? ???? ????.


YouTube - When You're Strange (a film about The Doors) - Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=XR-qzSYsJ9k)
________
Expert insurance (http://xpertinsurance.com/)

jimbour
27-09-2010, 15:49
κάτι που μάλλον θα δω

zthGg3Pj1tE

και κατι για τον φιλο μου τον Val

http://www.forkparty.com/wp-content/uploads/2010/08/inception-bj.jpg

Dragonpaul
27-09-2010, 20:47
To νεο trailer!!!! Aργει ακομα ο Νοεμβρης?

desperate_gamer
27-09-2010, 21:34
^^ Ναι, αρκετά! Αλλά υπομονή...

aris13
27-09-2010, 21:42
Αργεί ο Νοέμβρης αλλά πότε θα κυκλοφορήσει για Ελλάδα.... οι περισσότερες ταινίες του frachise άργησαν να βγουν στη χώρα μας.

Dragonpaul
27-09-2010, 23:17
Αργεί ο Νοέμβρης αλλά πότε θα κυκλοφορήσει για Ελλάδα.... οι περισσότερες ταινίες του frachise άργησαν να βγουν στη χώρα μας.

Μη το συζητας... Το ΗΡ κυκλοφορει ταυτόχρονα παντού!!!!

Zeichef
27-09-2010, 23:33
Ναι και εγω ειχα την εντυπωση πως γινοταν παγκοσμια πρεμιερα ολα τα Harry Potter...

Dragonpaul
28-09-2010, 00:09
Ναι και εγω ειχα την εντυπωση πως γινοταν παγκοσμια πρεμιερα ολα τα Harry Potter...

Eννοειται!!!!

ParanoidGR
28-09-2010, 01:13
JEUwopIwNk8

jimspy
28-09-2010, 01:21
Δεν ξερω αν εχει ξαναμπει.Νεο φιλμ για τους Doors και φαινεται πολυ καλο.


YouTube - When You're Strange (a film about The Doors) - Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=XR-qzSYsJ9k)
...fenaite poly endiaferon.....

pantos to ¨¨the doors¨¨ toy oliver stone htan poly kalo.....

aris13
28-09-2010, 02:06
Επιτέλους κυκλοφόρησε το 1ο trailer της νέας ταινίας των αδερφών Κοέν.

True Grit Trailer 2010 HD

isildur83
28-09-2010, 03:11
Επιτέλους κυκλοφόρησε το 1ο trailer της νέας ταινίας των αδερφών Κοέν.

True Grit Trailer 2010 HD (http://www.youtube.com/watch?v=uco41pOKeJg)
Δεν ηξερα τιποτα για την ταινια αυτη των αδερφων Κοεν!
+rep!!!

msnes7
28-09-2010, 03:48
Είδα τα παρακάτω
- chosen one(αλλο περίμενα άλλο βγήκε ,σχετικά βαρετό παρότι πάιζει ο ρομπ σναιντερ)
-predators(υποθέτω πήγαν να το φτιάξουν σαν τον πρώτο κυνηγό αλλά δεν βγήκε έτσι όπως το ήθελαν,μυστήριο μέχρι ένα σημείο μετά τίποτα σπουδαίο)
-expendables(καλή ταινία,όχι εξαιρετική με προβλεπόμενο σενάριο)
-salt(πιο πολύ μου άρεσε,όχι τίποτα εξαιρετικό αν και έχει κουλά στο τέλος)
-robin hood(η πιο καλή από όσες είδα,ο κρόου είναι για τέτοιους ρόλους,φοβερή και η μπλάνσετ αν και τον μονομάχο δύσκολα τον φτάνουν πια-αφήνει και για συνέχεια που θα ήθελα να δω)

Σχετικά με το hachiko,αποκλείεται να υπάρξει άνθρωπος να το δει και να ΜΗΝ κλάψει.Το απλό κλάμα είναι σχετικό γιατί μερικοί μπορεί για κανά δεκάλεπτο να μην σταματάνε.........:c030:Και έχει και μουσική που δένει με την όλη κατάσταση.2 σκηνές είναι όλα τα λεφτά,η μια με την κόρη που πάει μετά το συμβάν στο σπιτάκι του χάτσικο και η άλλη στο τέλος με την γυναίκα του που το βρίσκει μετά από 12 χρόνια στο ίδιο σημείο.
Πραγματικά αποθέωση η ταινία για το είδος της

Dragonpaul
28-09-2010, 08:12
Μενιο, βάλε κανά spoiler. Εντάξει, είναι γνωστή η ιστορία, αλλα κάποιοι μπορει να μη την γνωρίζουν.

msnes7
28-09-2010, 13:52
E βρε δεν έκανα αναλυτική περιγραφή.Έτσι και αλλιώς το κλάμα δεν το γλυτώνουν:banana:

mania
28-09-2010, 18:06
...fenaite poly endiaferon.....

pantos to ??the doors?? toy oliver stone htan poly kalo.....

??? ???? ???? ?????? jimpsy.

?????? ?? ??? ????,?????? ??? ?????????? ?? ???? ???? ?????????.?? ??? ???????? ????? ???? ????.??? ??????? ??? ??? ???? ??? ??? ?????? ??? Stone ? ??? ????? ????? ???????? ??? ???? Doors,??? ?? ?????????,????? ???.

??? ???? ??? ????? ???? ???? ? ?????? ??? Stone,(???? ?????????? 91-92,????? ????? ??? cinema ????? ????? 8-9 ?????? ??? ?? ??????? ??? ?????? ???? ??? ???????????!lol) ??? ??? ??? ??? ??????? ?????.

???? ????????? ?????? ????,????? ? ??????? ??? Johnny Depp,????? ?????? ???? ?????? ??? ???? ??? Doors(??? ???? ?????? ??? Morrison).? ??????? ????????? ????.?? ???? ???????? ??? ?????,????? ??? ? ?????????? ?????? ??????? ??? ???? ???????? ??? ??? ??????? ??? ? Stone ???? ?????? ???,???? ?? ???????? ??????.?????? ???? ??? ?? ?????? ??? ????? ??????,???? ?? ??? ???? ??? Jim.??? ???????? ?? ??? ?????? ???? ?????????.??????? ? Oliver Stone ???????????? ??? ??? ???? ??????????.
________
Expert Insurance (http://xpertinsurance.com/)

desperate_gamer
28-09-2010, 19:39
Μη το συζητας... Το ΗΡ κυκλοφορει ταυτόχρονα παντού!!!!

Εκτός κι αν βγαίνει καλοκαίρι (Ιούλιο πχ) όπως το 2ο μέρος της 7ης ταινίας... Τότε πρέπει να περιμένουμε τέλη Αυγούστου να γυρίσουν τα μικρά από τις διακοπές... :argue:

aris13
28-09-2010, 21:26
Μέσα στις επόμενες εβδομάδες η Warner Bros θα ανακοινώσει τον σκηνοθέτη της νέας ταινίας του Superman.

Οι υποψήφιοι: Zack Snyder, Tony Scott, Matt Reeves, Duncan Jones, Darren Aronofsky

fotaras
28-09-2010, 23:27
Είδα τα παρακάτω
- chosen one(αλλο περίμενα άλλο βγήκε ,σχετικά βαρετό παρότι πάιζει ο ρομπ σναιντερ)
-predators(υποθέτω πήγαν να το φτιάξουν σαν τον πρώτο κυνηγό αλλά δεν βγήκε έτσι όπως το ήθελαν,μυστήριο μέχρι ένα σημείο μετά τίποτα σπουδαίο)
-expendables(καλή ταινία,όχι εξαιρετική με προβλεπόμενο σενάριο)
-salt(πιο πολύ μου άρεσε,όχι τίποτα εξαιρετικό αν και έχει κουλά στο τέλος)
-robin hood(η πιο καλή από όσες είδα,ο κρόου είναι για τέτοιους ρόλους,φοβερή και η μπλάνσετ αν και τον μονομάχο δύσκολα τον φτάνουν πια-αφήνει και για συνέχεια που θα ήθελα να δω)

Σχετικά με το hachiko,αποκλείεται να υπάρξει άνθρωπος να το δει και να ΜΗΝ κλάψει.Το απλό κλάμα είναι σχετικό γιατί μερικοί μπορεί για κανά δεκάλεπτο να μην σταματάνε.........:c030:.......................... ......................

σχετικα με την ταινια hachiko που γραφεις ο πληρης τιτλος της ταινιας ειναι Hachiko A Dog's Story ?ειναι αυτη που παιζει ο ριτσαρντ γκιρ?διαβασα το post σου (μολις ειδα οτι σχολιαζεις καποιες σκηνες δεν το διαβασα ολο)και την κατεβασα να την δω.απλα ρωταω αν ειναι η ιδια ταινια.
επισης μια offtopic απορια.οταν κατεβαζω οτιδηποτε με το μtorrent εχω παρατηρησει οτι αν παω πανω στο αρχειο που κατεβαινει κανω δεξι κλικ και μετα πατησω "εξαναγκασμενη εκκινηση" τοτε το αρχειο κατεβαινει με τρελες ταχυτητες πραγματικα.συγκεκριμενα για την ταινια παραπανω κατεβηκε σε δεκα λεπτα!ενω αν δεν την πατησω αυτην την επιλογη κατεβαινει με ψιλοφυσιολογικες ταχυτητες..γιατι γινεται αυτο ξερει κανεις?να την παταω συνεχεια αυτην την επιλογη οποτε κατεβαζω κατι?

Valkyre
29-09-2010, 10:37
Μέσα στις επόμενες εβδομάδες η Warner Bros θα ανακοινώσει τον σκηνοθέτη της νέας ταινίας του Superman.

Οι υποψήφιοι: Zack Snyder, Tony Scott, Matt Reeves, Duncan Jones, Darren Aronofsky

let Superman die...really....

Κατι ειχα ακουσει οτι συζητουσε καποιες ιδεες με τον Νολαν.... οπως και να εχει ο Superman μου ειναι ενας παντελως αδιαφορος super hero... η εμφανιση του και μονο δεν σε προειδεαζει για κατι σοβαρο.... πως να κανεις κουλ μια στολη, οταν η βρακα του θα ειναι πανω απο το κολαν και θα ειναι κοκκινη.....ελεος!

Lefteris_X
29-09-2010, 11:15
κι όμως φίλε, όχι μόνο να μην πεθάνει, αλλα να αναστηθεί και να ζήσει για πάντα.

Βλέπεις όταν σε έχουν πάει το 1979 (το 78 βγήκε στις ΗΠΑ) στο σινεμά, ίσα ίσα που ξέρεις να διαβάζεις τα γράμματα και σε βοηθά η μητέρα σου όταν δεν προλαβαίνεις....και βλέπεις τον ανεπανάληπτο Κρίστοφερ Ρήβ, να μπαίνει στον κλασσικό τηλεφωνικό θάλαμο και να φοράει για πρώτη φορά την στολή του, να πετάει (σοκ στο σινεμά), να αρπάζει στον αέρα την Μάργκοτ Κίντερ με το ένα χέρι και καπάκι να αρπάζει με το αριστερό χέρι (λολ θυμάμαι τέτοια λεπτομέρεια!) το ελικόπτερο που πέφτει απο τον ουρανοξύστη...

ε, η εικόνα του Superman σου μένει για πάντα.

Με συντηρητικά νούμερα, μέχρι το 1990, πρέπει να είχα δει το Superman 1 γύρω στις 60 φορές (και παραπάνω), το Νο2 γύρω στις 40 και το 3 γύρω στις 50....ήξερα όλες τις ατάκες, το στύλ πτήσης, το ύφος του Ρηβ...όλα.

Μέχρι και το μαλλί, είχε το ίδιο στυλ, με την τουφίτσα στο κούτελο (αν και ήταν της μόδας τότε και ο Spiderman στα κομικς το ίδιο είχε)...

Το λοιπόν, απογοητεύτηκα απίστευτα με την τελευταία ταινία του Superman (Returns), απαράδεκτος ως Superman ο Μπράντον Ρούθ, σχετικά μέτριος ως Κλάρκ Κέντ. Η μοναδική ατάκα σωστή που είπε, ήταν η πρώτη ως Superman "Are you alright miss Lane?".......όλα τα άλλα του έργου είναι για πέταμα (ο Kal-el έχει παιδί; έλεος! με άσθμα; κάρα-έλεος.......και πώς το έκανε; υποτίθεται στο Νο2;;;; τότε που προσωρινώς έχασε τις υπερφυσικές δυνάμεις του, ώστε να μπορεί να κάνει σεξ με human....άρα δεν μετέδωσε τις δυνάμεις στο έμβρυο, κουκουρούκου λέμε)...


Τέλος πάντων, για εμένα ο Superman είναι ο πρώτος και μοναδικός ήρωας μέσα στην καρδιά μου, γιατί πολύ απλά....κάνει αυτό που δεν μπορεί να κάνει κανένας άλλος human: να είσαι καλό (αγαθό) παιδί, να είσαι με καλούς τρόπους, να είσαι αθώος, αλλά να μην μπορεί κανείς να σου κάνει κακό, να σε εκμεταλλευτεί! Ίσα ίσα κιόλας, έχεις την δύναμη να υπερασπιστείς τον κάθε έναν που σε χρειάζεται...

Ίσως να είμαι ρομαντικός στο θέμα του Superman (γιατί πουθενά αλλού δεν είμαι), αλλά πιστεύω ότι είναι ο πιο εικονικός και γνωστός παγκοσμίως υπερ-ηρωας, ο πιο "καθαρός" και χωρίς dark past. (τα περί Truth, Justice και American way of life, υφίστανται μόνο τα πρώτα 2....ακόμα και στην ταινία-φόλα Superman Returns, το τελευταίο περί American way δεν αναφέρεται...μην ξεχνάμε ότι ο χαρακτήρας του Superman επινοήθηκε σε πολύ άγριες εποχές για τις ΗΠΑ - στα 30ς - και είχε ρόλο "αναπτέρωσης ηθικού").

Μακάρι ο Nolan φερθεί στον ήρωα όπως του αξίζει!

Α! και επιτέλους.......25 χρόνια πέρασαν περίπου (το Superman 4) απο το τελευταίο έργο Superman του Κριστοφερ Ρηβ............ΚΑΛΑ έναν ηθοποιό γυμνασμένο που να ταιριάζει γάντι στον ρόλο δεν μπορούν να βρούν; (όσοι ήταν στις τηλεοπτικές παραγωγές είναι απλά για τα σκουπίδια και συμπεριλαμβάνω τον υπερ-τάπα / κοντό για Superman του "Smallville")....

Anyway...

Valkyre
29-09-2010, 11:20
Οι ταινιες του 79 ειναι οντως οι καλυτερες. Αλλα σαν ηρωας ποτε δεν με αγγιξε κι ας ηταν ο πρωτος που γνωρισα οπως και ο περισσοτερος κοσμος αλλωστε! Απλα δεν με εκφραζει. Απο μικρος οταν εβλεπα τις ταινιες με τον Ριβ ελεγα αυτη την φραση στο μυαλο μου "γιατι φοραει το βρακι του πανω απο τα ρουχα?"

Συνεπως μπορει να μου εχει μεινει ψυχολογικο απο προσχολικης ηλικιας :D

enstikto
29-09-2010, 12:07
Και για μένα ο Superman είναι ο lamest superhero ever!
Πέρα απο το βρακι που λέει και ο Val (lol!) τι να τον κάνεις έναν ήρωα που έχει όλες τις δυνάμεις του κόσμου; Και πετάει, και είναι δυνατός, και δεν παθαίνει τίποτα και φυσάει παγωμένο αέρα και ακτινες Χ και και και...
Επίσης το Superman 1 είναι απο τις πιο μεγάλες βλακείες που έχω δει στη ζωή μου. ΩΧ! Πέθανε η Λό"ις! Τι να κάνω; Α! Το βρήκα θα περιστρέψω τη γη ανάποδα και θα γυρίσω το χρόνο πίσω! ΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ.
Γενικά βάλε κάτω τις ταινίες superman και είναι η μία χειρότερη απο την άλλη. Μόνο το 2 αξίζει (το οποίο παρεπιπτόντος ήταν η πρώτη μου ταινία στο σινεμά). Για πιο να πεις; Το 3 με τον Κακό SUperman? Το 4 με τον κακό κλώνο superman? Ή το 5 που μια αδυναμία έχει όλη κι όλη ο Super (Cryptonite) και καταφέρνει και σηκώνει ολόκληρο "νησί" απο κρυπτονίτη;
Συμφωνώ με τον Val. Put him out of his misery....

Ezio
29-09-2010, 23:35
Και για μένα ο Superman είναι ο lamest superhero ever!
Πέρα απο το βρακι που λέει και ο Val (lol!) τι να τον κάνεις έναν ήρωα που έχει όλες τις δυνάμεις του κόσμου; Και πετάει, και είναι δυνατός, και δεν παθαίνει τίποτα και φυσάει παγωμένο αέρα και ακτινες Χ και και και...

Αυτό ακριβώς. Να προσθέσω και τον γελοίο εχθρό, τον Λούθορ. Απλά πλούσιος. Τίποτα άλλο. Ενώ στον σκοτεινό ιππότη, ούτε ο Τζόκερ δεν ήταν κάποιος υπερκακοποιός, αλλά ο τρόπος που σκέφτηκε για να σκοτώσει τον Μπάτμαν ήταν πανέξυπνος. Ο αγαπημένος μου υπερήρωας είναι ο Spiderman, όπου ενώ ήταν το φυτό του σχολείου, μετά το τσίμπημα της αράχνης δεν έγινε το απόλυτο αρσενικό, αλλά ένα απλά γυμνασμένο άτομο που εξακολουθεί να έχει προβλήματα, είτε ως Peter είτε ως Spiderman. Έχει και φυσιολογικούς εχθρούς. Και τώρα θα τα κάνουνε όλα σκ@τ@ που θα κάνουν το reboot και όχι το 4 με μαύρη γάτα ή μυστέριο (κάπως έτσι λέγεται) ή έστω Lizard.

Kane
30-09-2010, 10:12
THOR και τα μυαλά στα κάγκελα

YouTube - THE BEST THOR MOVIE TRAILER ON YOUTUBE

Valkyre
30-09-2010, 10:26
Αυτό ακριβώς. Να προσθέσω και τον γελοίο εχθρό, τον Λούθορ. Απλά πλούσιος. Τίποτα άλλο. Ενώ στον σκοτεινό ιππότη, ούτε ο Τζόκερ δεν ήταν κάποιος υπερκακοποιός, αλλά ο τρόπος που σκέφτηκε για να σκοτώσει τον Μπάτμαν ήταν πανέξυπνος. Ο αγαπημένος μου υπερήρωας είναι ο Spiderman, όπου ενώ ήταν το φυτό του σχολείου, μετά το τσίμπημα της αράχνης δεν έγινε το απόλυτο αρσενικό, αλλά ένα απλά γυμνασμένο άτομο που εξακολουθεί να έχει προβλήματα, είτε ως Peter είτε ως Spiderman. Έχει και φυσιολογικούς εχθρούς. Και τώρα θα τα κάνουνε όλα σκ@τ@ που θα κάνουν το reboot και όχι το 4 με μαύρη γάτα ή μυστέριο (κάπως έτσι λέγεται) ή έστω Lizard.

Καλα πλακα κανεις!! Πες μου οτι σου αρεσε το Spiderman 3?? Σορρυ αλλα εγω την βρηκα παντελως γελοια ταινια, ντροπη για τον ηρωα που ακουει στο ονομα Spiderman. Και οχι δεν την θεωρω απλα "μετρια" , την θεωρω ΚΑΚΙΣΤΗ ταινια με κεφαλαια γραμματα. Ξεφτυλησαν και τον Venom με απιστευτο τροπο στην ταινια.

Μονο το πρωτο Spiderman αντε και το δευτερο αξιζαν. Απο εκει και μετα ο Σαμ Ραιμι το εχασε εντελως...και αν εχωνε μεσα τον Lizard, προβλεπω οτι θα το ειχε κανει το εργο Spiderman-Jurassic park edition.... το μονο που σωζει τον Spiderman ειναι ενα reboot.

dimitrisasp
30-09-2010, 13:25
Nαι ρε παιδια δεν συζητιεται.. Το 3 ηταν χειροτερο κι απο τα Superman.. Δεν ξερω πως
τους αφησανε να το βγαλουνε αυτο το εργο. Κριμα γιατι ειχε πολυ ενδιδαφεροντες
αντιπαλους μεσα.. Ειδικα τον Venom!

aris13
30-09-2010, 13:34
Τα έχουμε ξαναπεί για το Spiderman 3, το studio ήθελε τον Venom και πίεσαν τον Sam Raimi να τον προσθέσει στην ταινία. O Sam Raimi το είχε πει ότι δεν γούσταρε τον Venom.

Valkyre
30-09-2010, 13:37
^^ not an excuse for what he did IMHO. Και χωρις τον Venom η ταινια και παλι θα ηταν ενα δραμα, απο την στιγμη που ο Σαμ Ραιμι το ειχε παρει εντελως στην πλακα. (οι σκηνες με την κορη του Δημαρχου και με την ρεπορτερ στις ειδησεις θα μεινουν αξεχαστες-αξεπεραστες στην ιστορια του κινηματογραφου)

enstikto
30-09-2010, 14:01
^^ not an excuse for what he did IMHO. Και χωρις τον Venom η ταινια και παλι θα ηταν ενα δραμα, απο την στιγμη που ο Σαμ Ραιμι το ειχε παρει εντελως στην πλακα. (οι σκηνες με την κορη του Δημαρχου και με την ρεπορτερ στις ειδησεις θα μεινουν αξεχαστες-αξεπεραστες στην ιστορια του κινηματογραφου)

Νομίζω οι συγκεκριμένες σκηνές ξεπερνιούντε μόνο απο αυτή την υπερεπική σκηνή!
http://www.youtube.com/watch?v=avXsM2n2oqg

aris13
30-09-2010, 14:12
^^Fuck that:P Δες αυτό:

Batman & Robin in 5 seconds

enstikto
30-09-2010, 14:17
^^Fuck that:P Δες αυτό:

Batman & Robin in 5 seconds (http://www.youtube.com/watch?v=5u9Xa35GX3E&feature=related)

Χαχαχαχαχαχα! Τη θυμάμαι αυτή τη σκηνή! Καλά και οι 2 ταινίες πραγματικά δεν βλέποντε... Προσπάθησα σε κάποια φάση να ξαναδώ το B & R με 3 φίλους και το κλείσαμε στο 20λεπτο (ήρωες είμαστε που αντέξαμε τόσο!).

Η διαφορά με το SF βέβαια είναι ότι στο SF παίζει αυτό το τέρα υποκριτικής ονομάτι Van Damme! "You've lost your balls!"

Valkyre
30-09-2010, 14:17
^^ ΛΟΛ χαχαχαχα ελεος ρε γμτ......

aris13
30-09-2010, 14:25
Η διαφορά με το SF βέβαια είναι ότι στο SF παίζει αυτό το τέρα υποκριτικής ονομάτι Van Damme! "You've lost your balls!"

Αυτό που διαχωρίζει πάντως τον Van Damme από τα υπόλοιπα μεγαθύρια της υποκριτικής όπως οι Arnie, Stallone, Segal είναι η ερμηνεία του στο JCVD. Σας το προτείνω αν δεν το έχετε δει, ήταν μία ευχάριστη έκπληξη πριν 2 χρόνια.

Ezio
30-09-2010, 16:04
Καλα πλακα κανεις!! Πες μου οτι σου αρεσε το Spiderman 3?? Σορρυ αλλα εγω την βρηκα παντελως γελοια ταινια, ντροπη για τον ηρωα που ακουει στο ονομα Spiderman. Και οχι δεν την θεωρω απλα "μετρια" , την θεωρω ΚΑΚΙΣΤΗ ταινια με κεφαλαια γραμματα. Ξεφτυλησαν και τον Venom με απιστευτο τροπο στην ταινια.

Μονο το πρωτο Spiderman αντε και το δευτερο αξιζαν. Απο εκει και μετα ο Σαμ Ραιμι το εχασε εντελως...και αν εχωνε μεσα τον Lizard, προβλεπω οτι θα το ειχε κανει το εργο Spiderman-Jurassic park edition.... το μονο που σωζει τον Spiderman ειναι ενα reboot.

Η ταινία μου άρεσε πολύ. Ειδικά το τέλος ήταν υπέροχο. Βέβαια, δεν έχω διαβάσει τα κόμιξ έτσι ώστε να μπορώ να συγκρίνω τα κόμιξ με την ταινία, αλλά οι ταινίες μου άρεσαν. Το ξεφτύλισμα του Venom δεν ξέρω τι εννοείς, αλλά αν εννοείς ότι αποφάσισε να σκοτώσει τον Peter επειδή απέδειξε ότι οι φωτογραφίες ήταν ψεύτικες και τον απέλυσαν έχεις δίκιο.

msnes7
30-09-2010, 16:48
σχετικα με την ταινια hachiko που γραφεις ο πληρης τιτλος της ταινιας ειναι Hachiko A Dog's Story ?ειναι αυτη που παιζει ο ριτσαρντ γκιρ?διαβασα το post σου (μολις ειδα οτι σχολιαζεις καποιες σκηνες δεν το διαβασα ολο)και την κατεβασα να την δω.απλα ρωταω αν ειναι η ιδια ταινια.


Ναι αυτή είναι αν και δεν σχολίασα καμία σκηνή.Απλά ανέφερα ότι έχει 2 πολύ καλές σκηνές.

Chill
30-09-2010, 18:41
Είδα το Splice........τι να πω διαστροφικά σιχαμένο και προβλέψιμο μέχρι τέλους. Ούτε καν B'movie δεν θα το έλεγα μάλλον για Z'movie το είδα. Μην δείτε βαθμολογία στο imdb δεν αξίζει μια. Κάποιες φορές απορώ πως γυρίζουν τέτοιες μλκίες.

jimbour
30-09-2010, 18:45
για οσους γουσταρουν ταινιες με εγωγηινους

Dailymotion - SKYLINE (Thriller) trailer #2 HD - a ΀αινιΡς video

msnes7
01-10-2010, 03:38
Είδα το Splice........τι να πω διαστροφικά σιχαμένο και προβλέψιμο μέχρι τέλους. Ούτε καν B'movie δεν θα το έλεγα μάλλον για Z'movie το είδα. Μην δείτε βαθμολογία στο imdb δεν αξίζει μια. Κάποιες φορές απορώ πως γυρίζουν τέτοιες μλκίες.

Ποντάρουν να τις δουν κάποια συγκεκριμένα άτομα(ονόματα δεν λέμε:respect7:)

Κοίτα μόνο από το cover έπρεπε να φανταστείς τι θα έβλεπες

isildur83
01-10-2010, 18:41
YouTube - 'Paranormal Activity 2' Trailer

ParanoidGR
02-10-2010, 03:30
IQn0DFYSr9s
TtjclOufTHA
1CSKqXgJXWo
fMbj8eS5Pmc
mok5tQHta5M
nPhcJYo9XeU

Chill
02-10-2010, 03:41
Ποντάρουν να τις δουν κάποια συγκεκριμένα άτομα(ονόματα δεν λέμε:respect7:)

Κοίτα μόνο από το cover έπρεπε να φανταστείς τι θα έβλεπες

Μια χαρά είναι το cover και το trailer.....που να φανταστώ ρε ότι ένας σοβαρός ηθοποιός σαν τον Brody θα συμμετείχε σε ταινία

όπου άνθρωπος πηδάει γουστάροντας αυτό το πράμα :d040g:. Πω σίχαμα......αμ το άλλο που είπε "θέλω να μπω μέσα σου" μόλις γεννήθηκε το σερνικό? WTF ρε......αυτός που το έγραψε σίγουρα μεγάλωσε με druna και είπε να πάει την masturba μερικές χιλιάδες επίπεδα πιο μπροστά στα όρια της διαστροφής, ποια όρια δηλαδή την ξεπέρασε κατά πολύ.......

Κατά τα άλλα.......τα mkv να είναι καλά και δεν κλαίμε ούτε cent. Μόνο τον χαμένο χρόνο :d030:

Desmond
02-10-2010, 03:48
Να υποθέσω οτι το "13" είναι hollywoodιανό remake του "13 tzameti"?Ωχ!
YouTube - 13 Tzameti Trailer
Μα καλά εκεί στο Αμέρικα δεν έχουν δικές τους ταινίες για να κακοποιούν? Πρέπει να βιάζουν και τις ευρωπαϊκές?:a122::frusty:

dimitrisasp
02-10-2010, 22:49
Το King of Fighters ποσο κακο παιζει να ναι..?

Dragonpaul
02-10-2010, 23:07
Τι να πω... Κρινοντας απο παρομοιες μεταφορες,μονο κακο μπορει να ειναι.

Desmond
03-10-2010, 00:17
Είπα πριν βγω να δω την τριμέγιστη παπαρολογία, όπως αποδείχθηκε, που λέγεται "El Greco"!Παίζει ακόμα.Μόλις βγήκε από την Ιερά Εξέταση και έχω λιώσει στα γέλια!:k020:

dimitrisasp
03-10-2010, 02:36
Eγω επειδη εδωσα 8ευρω για να την δω ξαποτε στο σινεμα τη βρισκω αρκετα καλη :P :P :P

ParanoidGR
03-10-2010, 20:07
Να υποθέσω οτι το "13" είναι hollywoodιανό remake του "13 tzameti"?Ωχ!

Μα καλά εκεί στο Αμέρικα δεν έχουν δικές τους ταινίες για να κακοποιούν? Πρέπει να βιάζουν και τις ευρωπαϊκές?:a122::frusty:

ακριβώς όπως τα λες! επειδή όμως παίζουν κορυφαίοι ηθοποιοί μπορεί να βγει καλή ταινία!

Valkyre
04-10-2010, 14:45
Ειδα το Predators και δεν με χαλασε μπορω να πω καθολου! :)

ParanoidGR
04-10-2010, 14:55
^^πολύ ωραίο το predators αρκετά καλή και έξυπνη κίνηση του σεναρίου να εξελίσσονται...............!!!

fotaras
04-10-2010, 16:55
το ιδιο και εδω!!ως fan γενικα του ολου consept με τους predators απο ολες τις ταινιες που εχουν βγει ισως να ειναι και η καλυτερη.βαζω μεσα και τις 2 ταινιες με τα aliens που εχουν βγει.

Valkyre
04-10-2010, 16:59
Η μονη τραγικη -κατ'εμε- μακακια του Predators ειναι που μετα την δυναμικη εισοδο του Λορενς Φισμπερν στην ταινια και γενικα τον ωραιο χαρακτηρα που ειχε και μπορουσαν να εκμεταλλευτουν ποικιλοτροπως, αυτοι τον "εστειλαν" με εναν αναλογα απογοητευτικο τροπο....

Κατα τα αλλα δεν ηξερα τιποτα για την ταινια, παρα μοναχα οτι θυμιζει Predator 1 και με εξεπληξε ευχαριστα. :)

ParanoidGR
04-10-2010, 18:11
η ταινία συνεχίζει μετά το 1 αφού η κοπέλα γνωρίζει για τους predators από την συνέντευξη του επιζώντος (arnold) μετά την μάχη και τον τρόπο εξόντωσης του...

Valkyre
04-10-2010, 18:15
^^ Οχι δεν συνεχιζει μετα το νο1 καθως αναφερεται μεσα στην ταινια και ο πολεμος του Αφγανισταν και ο εξοπλισμος που κουβαλανε οι στρατιωτες ειναι πολυ πιο προηγμενος απο αυτον που ειχανε στο predator 1. Το automatic shotgun του πρωταγωνιστη θεριζει :)

ParanoidGR
04-10-2010, 19:03
^^ναι αυτό το είδα και εγώ με τα όπλα, απλά εννοώ ότι διαδραματίζεται μετά το 1 και όχι πριν. που λέγανε μερικοί ότι και καλά είναι το origins τον predators.

Valkyre
04-10-2010, 19:07
^^ Αααα οκ my bad εγω δεν καταλαβα τι εννοουσες :)

ParanoidGR
04-10-2010, 19:12
^^πάντως είχε φοβερα πλανα και η σκηνή του πρωταγωνιστή με τι λάσπη στο τέλος φοβερή. ο ηθοποιός δεν παίζεται πολύ καλός αν και ομόλογο ότι δεν περιμένω τέτοιο αποτέλεσμα γιατί όταν το έχεις δει με arnold πως θα σου φαινόταν ένας αδύνατος πιανίστας.

Valkyre
04-10-2010, 19:24
ΚΟιταξε η αληθεια ειναι οτι στις ειδικες δυναμεις δεν θα δεις τυπους σαν τον Σβαρτζενεγκερ ...ουτε καν θα δεις τετοιου ειδους σωμα. Οι επρισσοτεροι ειναι αδυνατοι με τελεια φυσικη κατασταση και δυναμη. Ειναι και λογικο ρε συ. Ενας τυπος σαν τον Σβαρτζενεγκερ που θα τρεξει, που θα σκαρφαλωσει και που θα χωρεσει σε μια ειδικη αποστολη.

Οποτε απο αυτην την αποψη -καθαρα ρεαλιστικη- ο Μπροντυ δειχνει πιο ρεαλιστικος σαν σωμα απο οτι ενας Σβαρτζενεγκερ που ειναι καθαρα Χολυγουντιανο κορμι.

ParanoidGR
04-10-2010, 19:47
καλά ένταξη έτσι το αντιλήφθηκα και εγώ το θέμα απλά δεν περίμενα να ερμηνεύσει τον ρολο τόσο καλά. μου φαινόταν λίγος στο trailer. και στη ταινία the experiment που είδα πρόσφατα άψογος ο ηθοποιός, αρχίζω και τον συμπαθώ.

Desmond
04-10-2010, 19:58
και στη ταινία the experiment που είδα πρόσφατα άψογος ο ηθοποιός, αρχίζω και τον συμπαθώ.
Σου άρεσε?Για remake μου φάνηκε αρκετά καλό.Κατώτερο βέβαια από το original γερμανικό, αλλά αρκετά συμπαθητικό.

ParanoidGR
04-10-2010, 21:12
το αν είναι κατώτερο δεν ξέρω γιατί μου άρεσε παρα πολύ, ίσος το γερμανικό να είναι πιο σκληρό, από άποψη ερμηνείας πάντως και η δυο ηθοποιοί είναι για oscar....

dimitrisasp
06-10-2010, 03:56
Mολις ειδα το Jonah Hex. Μην χασετε το χρονο σας.. Η Megan Fox απαρατηρητη..

nikon
06-10-2010, 10:46
Είδα το Machete χθες ok καλή ήταν αλλά δεν ήταν αυτό που περίμενα από τον Rodriguez.........εξακολουθώ να θεωρώ το Planet Terror την καλύτερη του.

aris13
06-10-2010, 13:41
Full True Grit 2010 Trailer - HD

jimbour
06-10-2010, 14:15
Oσοι δεν το εχουν ακούσει ακομα , ο Zack Snyder (300, watchmen ) θα ειναι ο σκηνοθετης του Superman.
Φήμες λένε οτι ο villain της σειράς θα είναι ο General Zod.

Oυτε γνωριζουμε αν θα ειναι reboot, origins etc.

tasioskis
06-10-2010, 14:46
παιδες δειτε το shelter με julian moore.....τα λογια ειναι περιττα.

isildur83
06-10-2010, 15:38
Oσοι δεν το εχουν ακούσει ακομα , ο Zack Snyder (300, watchmen ) θα ειναι ο σκηνοθετης του Superman.
Φήμες λένε οτι ο villain της σειράς θα είναι ο General Zod.

Oυτε γνωριζουμε αν θα ειναι reboot, origins etc.

Επισης υπαρχουν φημες οτι ο παρακατω θα ειναι ο Superman στην καινουργια ταινια...

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

http://i292.photobucket.com/albums/mm21/isildur83/Various%20photos/02.gif

Desmond
06-10-2010, 15:42
Είδα το Piranha 3D!Τα σπάει!Μιάμιση ώρα με βυζιά, κώλους, splatter και gore (περισσότερο απ'ότι περίμενα).Έχει όλα μα όλα τα κλισέ του είδους.Ένα B movie που δεν παίρνει τον εαυτό του στα σοβαρά.Προσωπικά το διασκέδασα με το παραπάνω!

isildur83
06-10-2010, 15:46
^^Το ειδα κ εγω εχθες!Δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω,τα ειπες ολα!

Valkyre
06-10-2010, 15:59
Είδα το Piranha 3D!Τα σπάει!Μιάμιση ώρα με βυζιά, κώλους, splatter και gore (περισσότερο απ'ότι περίμενα).Έχει όλα μα όλα τα κλισέ του είδους.Ένα B movie που δεν παίρνει τον εαυτό του στα σοβαρά.Προσωπικά το διασκέδασα με το παραπάνω!


Δωσε ποσοστα αν θες. Εννοω σε τι ποσοστο κυμαινονται οι κωλοι, τα βυζια και το splatter/gore? Να ξερουμε δηλαδη...! :)

Desmond
06-10-2010, 16:38
Δωσε ποσοστα αν θες. Εννοω σε τι ποσοστο κυμαινονται οι κωλοι, τα βυζια και το splatter/gore? Να ξερουμε δηλαδη...! :)
Απόλυτα ισορροπημένο.Οι σκηνές πάνε εναλλάξ.Ένα minor spoiler για να καταλάβεις.Είναι μια βυζαρού σε αλεξίπτωτο δεμένο σε ταχύπλοο.Αφού της έχει φύγει το πάνω μέρος του bikini, χάνει ύψος και πάει παράλληλα με το νερό.Μόνο οι βυζάρες της ακουμπάνε το νερό.Ο ιδιοφυής σκηνοθέτης τραβάει υποθαλάσσιο πλάνο.Δυο βυζιά που σκίζουν τα κύματα (poetry in motion)!Mετα βέβαια ήρθαν τα piranhas, τις έφαγαν τα πόδια και κρεμόταν από το αλεξίπτωτο ημίγυμνη και μισή!

nikon
06-10-2010, 16:43
Kαλά βλαμένα είναι αυτά τα πιράνχας;;;;.....οι βυζάρες ήταν μέσα στο νερό τα πόδια της έφαγαν;;;;:thumbsdown:

Valkyre
06-10-2010, 16:47
Απόλυτα ισορροπημένο.Οι σκηνές πάνε εναλλάξ.Ένα minor spoiler για να καταλάβεις.Είναι μια βυζαρού σε αλεξίπτωτο δεμένο σε ταχύπλοο.Αφού της έχει φύγει το πάνω μέρος του bikini, χάνει ύψος και πάει παράλληλα με το νερό.Μόνο οι βυζάρες της ακουμπάνε το νερό.Ο ιδιοφυής σκηνοθέτης τραβάει υποθαλάσσιο πλάνο.Δυο βυζιά που σκίζουν τα κύματα (poetry in motion)!Mετα βέβαια ήρθαν τα piranhas, τις έφαγαν τα πόδια και κρεμόταν από το αλεξίπτωτο ημίγυμνη και μισή!

λολ!!! καλα πες μου οτι κανεις πλακα! Αληθεια ειναι η περιγραφη της σκηνης που μολις εκανες? Αν ναι τοτε RESPECT στο σκηνοθετη λοοολ!!! :first:

Desmond
06-10-2010, 17:02
λολ!!! καλα πες μου οτι κανεις πλακα! Αληθεια ειναι η περιγραφη της σκηνης που μολις εκανες? Αν ναι τοτε RESPECT στο σκηνοθετη λοοολ!!! :first:
Kαμία πλάκα απολύτως.Ρε σου λέω το ταινιάκι τά'σπασε κυριολεκτικά!

Desmond
06-10-2010, 17:04
Kαλά βλαμένα είναι αυτά τα πιράνχας;;;;.....οι βυζάρες ήταν μέσα στο νερό τα πόδια της έφαγαν;;;;:thumbsdown:
LOL!Είχε σηκωθεί λίγο σε κάποια φάση!

isildur83
06-10-2010, 18:34
Κορυφαια ηταν και η σκηνη οπου τα piranhas... τρωνε το 'παλαμαρι' (κυριολεκτικα) του τυπου και μετα το ξερνανε μπροστα στην καμερα πετσοκομμενο!LOL

Επισης η βυζαρου με το αλεξιπτωτο ειναι η Gianna Michaels,διασημη porno star.
http://enharmony.files.wordpress.com/2010/07/600full-gianna-michaels.jpg

jimbour
06-10-2010, 18:44
Παω να την δω στην τηλεοραση σε λιγο, σχετο piranha οχι 3D, (r5 και ελληνικοι υποτιτλοι εχουν βγει ^^)

Desmond
06-10-2010, 18:53
Κορυφαια ηταν και η σκηνη οπου τα piranhas... τρωνε το 'παλαμαρι' (κυριολεκτικα) του τυπου και μετα το ξερνανε μπροστα στην καμερα πετσοκομμενο!LOL
Σε συνδιασμό με τα εμφυτεύματα σιλικόνης που επίπλεαν!LOL!
Επισης η βυζαρου με το αλεξιπτωτο ειναι η Gianna Michaels,διασημη porno star.
http://enharmony.files.wordpress.com/2010/07/600full-gianna-michaels.jpg
Έλα ρε!Και έλεγα τι μου θυμίζουν!Χαχα!

Valkyre
07-10-2010, 11:05
Ελα ρε η Gianna Michaels στο Χολυγουντ??? Μπραβο μεγαλεια το κοριτσι "μας"!! Μεγαλο ταλεντο!

aris13
09-10-2010, 15:05
Και επίσημα η Columbia Pictures ανακοίνωσε ότι ο David O Russell (The Three Kings, I Heart Huckabees) θα σκηνοθετήσει το Uncharted: Drake's Fortune.

http://www.collider.com/2010/10/08/uncharted-drakes-fortune-david-o-russell/

Πολύ ενδιαφέρον επιλογή από την Sony. Μπορεί να είναι οξύθυμος και λίγο nuts αλλά πιστεύω ότι θα κάνει καλή δουλειά.

Δείτε τον David O Russell να τα πάιρνει στο κρανίο όταν τον πρόσβαλε η ηθοποιός Lily Tomlin στα γυρίσματα του I heart Huckabees, πολύ γέλιο.

I Don't Heart Huckabees

Ezio
09-10-2010, 15:15
^^ Δεν θα ήθελα να δω το uncharted σε ταινία. Η μαγεία του παιχνιδιού δεν βρίσκεται μόνο στις κινηματογραφικές σκηνές και στα γραφικά. Βρίσκεται και στο χιούμορ που υπάρχει ακόμα και όταν παίζεις, στο εκπληκτικό gameplay και στις λεπτομέρειες που έχει το παιχνίδι. Η ταινία δύσκολα θα έχει αυτή τη μαγεία. Γενικά τα περισσότερα παιχνίδια δεν είναι για να τα κάνουν ταινίες.

aris13
09-10-2010, 15:41
Γενικά τα περισσότερα παιχνίδια δεν είναι για να τα κάνουν ταινίες.

Αυτό γιατί τα περισσότερα παιχνίδια δανείζονται ιδέες από κινηματογράφο συγκεκριμένα το Uncharted μοιάζει με την video game εκδοχή του Romancing the stone.

ParanoidGR
11-10-2010, 05:58
SyoA4LXQco4

hakoo
11-10-2010, 16:47
Μακρια απο το κακογουστο αστειο που λεγεται predators.
ΕΛΕΗΜΑΡΤΟΝ

fotaras
11-10-2010, 18:36
Μακρια απο το κακογουστο αστειο που λεγεται predators.
ΕΛΕΗΜΑΡΤΟΝ
Γιατι το λες αυτο?μια χαρα εργακι ηταν.ισως το καλυτερο εργο απο ολα οσα εχουν βγει με τους predators.

Valkyre
11-10-2010, 18:47
κι εμενα μου αρεσε, ενταξει απλη ταινια για να φας το βραδινο σου, σαφως καλυτερη απο τα αλλα καινουργια predators (εξαιρεση το πρωτο>)

hakoo
11-10-2010, 23:13
Tην ιδια ταινια ειδαμε ρε παιδια? :help:
Εγω ουτε καν εκει την κατατασσω τη συγκεκριμενη, ουτε καν για να φας μια πιτσα και να περασεις 1μιση ωρα. Μια ταινια στο ποδι στην κυριολεξια + την κοροιδια με τον Fishburne που στα trailers ειχε πρωταγωνιστικο ρολο (η ετσι αφηναν να εννοηθει) και στην ουσια κανει μια δεκαλεπτη εμφανιση. 1000 φορες τα πιρανχας που δεν σε δουλευει ΙΜΟ και ξερεις απο πριν τι θα δεις. Γουστα ειναι αυτα :scratch:
Επισης καμια σχεση με τα υπολοιπα ΙΜΟ.Το πρωτο ηταν ενα action classic, το δευτερο με τον Danny Glover αξιοπρεπεστατο και τα spinoffs με τα alien τουλαχιστον ειχαν τη πλακα τους (σε συνδιασμο με την πιτσα που λεγαμε).

ParanoidGR
12-10-2010, 01:59
τα ισοπεδώσατε όλα. σιγά σιγά πατήστε λίγο τα φρένα γιατί πήρατε φορα . αντικειμενικά δεν μπορείτε να κρίνετε. μια χαρά ταινία ήτανε. τώρα αν δεν ήτανε τόσο καλη όσο η πρώτη δεν σημαίνει ότι είναι μάπα, το ότι δεν έπαιξε κάποιος πιο γνωστός ηθοποιός κτλ δεν μηδενίζει μια ταινία. θεωρώ την κριτική σας παιδική ............................................

hakoo
12-10-2010, 02:34
Kατ' αρχας αχρειαστος ο πληθυντικος ευγενειας, μονο εγω εκφραστηκα αρνητικα οποτε σε μενα παει το σχολιο. Απαντω λοιπον: τι εννοεις δεν μπορω να κρινω αντικειμενικα? Την αποψη μου σε ενα φορουμ λεω, πρεπει να εχω τεχνικες γνωσεις? Το οτι ηταν μια κακιστη ταινια κατα τη γνωμη μου δεν εχει να κανει με τα πρωτα. Αν πας πισω στα ποστς θα δεις οτι ουτε καν αναφερθηκα πρωτος σε προηγουμενες ταινιες. Κακο σεναριο, κακιστοι ηθοποιοι (ο lead μεχρι και τη φωνη του ειχε αλλαξει για να το παιξει badass) κι απο action λιγα πραγματα. Οσο για το αν επαιξε η δεν επαιξε καποιος γνωστος ηθοποιος καμια σχεση η κριτικη μου με αυτο. Το cast δεν κανει την ταινια και δικαιωμα της καθε εταιριας να επιλεγει οποιον θελει, γουστο τους και καπελο τους. Ομως το να προμοταρεις την ταινια βασιζομενος σε συγκεκριμενα προσωπα τα οποια εκ των υστερων αποδεικνυονται guest 10 λεπτων (στην καλυτερη) για μενα ειναι κοροιδια. Οποτε δεν μιλησα για cast αλλα για παραπλανητικη προωθηση.

ParanoidGR
12-10-2010, 03:40
Tην ιδια ταινια ειδαμε ρε παιδια? :help:
Εγω ουτε καν εκει την κατατασσω τη συγκεκριμενη, ουτε καν για να φας μια πιτσα και να περασεις 1μιση ωρα. Μια ταινια στο ποδι στην κυριολεξια + την κοροιδια με τον Fishburne που στα trailers ειχε πρωταγωνιστικο ρολο (η ετσι αφηναν να εννοηθει) και στην ουσια κανει μια δεκαλεπτη εμφανιση. 1000 φορες τα πιρανχας που δεν σε δουλευει ΙΜΟ και ξερεις απο πριν τι θα δεις. Γουστα ειναι αυτα :scratch:
Επισης καμια σχεση με τα υπολοιπα ΙΜΟ.Το πρωτο ηταν ενα action classic, το δευτερο με τον Danny Glover αξιοπρεπεστατο και τα spinoffs με τα alien τουλαχιστον ειχαν τη πλακα τους (σε συνδιασμο με την πιτσα που λεγαμε).

σου ζητω συγγνώμη αν σε πήρα από τα μούτρα και ούτε είχα σκοπό να κρίνω τι γνώμη σου απλά κατάλαβα ότι καταδίκασες την ταινία λόγο ηθοποιών . δεν νομίζω ότι δεν ήταν ούτε για πίτσα, ένταξη μια καλή ταινία ήτανε και τίποτε άλλο. όταν είδα το πρώτο predator είπα ουάου και όταν το ξαναείδα πριν μια εβδομάδα ειπα ουάου wtf
για την συγκεκριμένη δεν είπα τίποτα.

hakoo
12-10-2010, 14:45
:d055:

Λογικο να πεις WTF με το πρωτο παντως, μιλαμε για ταινια του 1987.

dimitrisasp
12-10-2010, 15:11
^^ Οτι ειναι φτιαγμενο στα 80's μεσα ειναι respect και awesome! (ασχετο :P )

tonybsg
12-10-2010, 16:39
hakoo και σε αυτή ήξερες ακριβώς τι θα δεις, και αυτό ακριβώς έδωσε (και για μένα, έδωσε και παραπάνω απ' όσα περίμενα, μετά τα AvP - που ως φαν, και αυτά ευχάριστα τα είδα).

Προσωπικά δεν θα συμφωνήσω σε καμία περίπτωση για τα trailers και τον Fishburne. Δηλαδή πως τον προμόταρε; Και στην τελική γιατί να είχε προμοτάρει τον Fishburne περισσότερο από τον Brody; Και μιλάμε για μια ταινία με ελάχιστον budget στα της πρωώθησής της, μόνο με το όνομα και τον Rodriguez. Και σιγά τον πρωταγωνιστικό ρόλο που νομίζαμε ότι θα έχει, προσωπικά το πολύ να φανταζόμουν ότι θα ήταν μέλος της ομάδας (μέχρι να πεθάνει). Και τελικά, ίσως και να ήταν πιο σημαντικός αναλογικά. O Brody προφανώς θα τραβούσε τα βλέμματα (και μόνο η επιλογή του μας είχε προβληματίσει), και για μένα τα κατάφερε μια χαρά (κάτι που δεν περίμενα σε καμία περίπτωση!).

hakoo
13-10-2010, 01:44
Bασικα ειπα οτι η ταινια προμοταριστηκε μεσω Fishburne και οχι για τον ηθοποιο συγκεκριμενα η σε συγκριση με αλλους. Τεσπα, αποψεις.
Μια ερωτηση μονο, ο Brody γιατι ακριβως θα τραβουσε τα βλεμματα? :scratch:

tonybsg
13-10-2010, 02:23
Δεν το κατάλαβα αυτό με τον Fishburne, μάλλον εξαρχής δεν σε έπιασα πως το εννοούσες.

Για τον Μπρόντι, επειδή κανείς δεν περίμενε πως αυτός (ή τέλος πάντων ένας τέτοιος ηθοποιός) θα έπαιρνε τον πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτή την ταινία. Λόγω σωματοδομής, λόγω ιστορικού, πες το όπως θες. Γεγονός είναι ότι σχολιάστηκε έντονα η επιλογή του όταν έγινε γνωστή. Βέβαια, απ' ότι θυμάμαι και ο Ροντρίγκεζ είχε πει ότι ήθελε κάτι το διαφορετικό από αυτό που θα περίμενε ο κόσμος και έτσι κατέληξαν στον Μπρόντι.

isildur83
13-10-2010, 10:33
YouTube - 127 Hours Trailer 2 HD

dimitrisasp
13-10-2010, 10:36
^^ Αυτο το εργο πρεπει να τα σπαει!!! Η γνωστη ιστορια με τον τυπο που παγιδευτηκε και
εκοψε το χερι του με σουγια..

Valkyre
13-10-2010, 11:19
^^ πρεπει να ειναι φρικη το εργο.... :S

aris13
13-10-2010, 11:42
^ Όταν παίχτηκε στο φεστιβάλ του Toronto 4 θεατές λιποθύμησαν και ένας έπαθε κρίση. Παρόλο αυτά οι κριτικοί που την είδα είπαν τα καλύτερα.

Ορίστε και το poster της ταινίας.

http://www.iwatchstuff.com/2010/10/08/127-hours-poster.jpg

Valkyre
13-10-2010, 11:50
Θελω πολυ να το δω αλλα κατι τετοια σκηνικα πραγματικα με αγγιζουν εμενα. Οχι τοσο η πραξη αυτη καθεαυτη, αλλωστε βλεπουμε πολυυυυ χειροτερα σε αλλες χαζοταινιες, απλα η σκεψη του τι μπορει να σου συμβει και πως βρισκει καποιος (και απο που) την δυναμη να αντεξει. Και οταν ξερω οτι προκειται για αληθινο περιστατικο μπαινω τοσο πολυ στον χαρακτηρα του πρωταγωνιστη και φανταζομαι λες και βρισκομαι ο ιδιος σε αυτην την κατασταση.

Θα την δω σιγουρα και λογικα -αν δεν μλκιστει ο σκηνοθετης- θα με λουσει κρυος ιδρωτας. :)

Desmond
13-10-2010, 12:20
Το ένστικτο της αυτοσυντήρησης είναι απίστευτα δυνατό.Εκεί βρίσκει ο καθένας την δύναμη για να ανταπεξέλθει και να επιβιώσει

ParanoidGR
13-10-2010, 16:56
ειναι must η ταινια

nikon
14-10-2010, 10:56
http://www.youtube.com/watch?v=f117lvoyzNs&feature=player_embedded#!


Φοβερή πρέπει να είναι.:pop2:

Dragonpaul
15-10-2010, 00:47
YouTube - Watch the official SMURFS movie trailer! In Theaters 8/3/2010

dimitrisasp
15-10-2010, 01:20
^^ Respect.. Δεν μπορω να κοροιδεψω (αν και πρεπει) γιατι μου εχουν κανει πολυ
παρεα οταν ημουν μικρος..

Dragonpaul
15-10-2010, 01:23
Mα με αυτή τη λογική το ανέβασα!!!!! Πολλές αναμνήσεις!!!!

Lefteris_X
15-10-2010, 02:35
"μου τη δίνουν οι αναμνήσεις!"...χαχααχχααχα κάπως έτσι δεν ήταν ο γκρινιάρης (αν θυμάμαι καλά) που έπαιρνε συνήθως την τελευταία λέξη που είπε κάποιος και έλεγε "μου την δίνει το τάδε", "μου τη δίνει το δείνα"..

είχα δει πριν απο αρκετούς μήνες το τρέηλερ (δεν πάτησα play στο παραπάνω, υποθέτοντας ότι είναι το ίδιο με αυτό που είδα), όταν είχα πάει σινεμά να δω το Avatar.

Το περιμένω πως και πως. Για εμένα η ταινιούλα θα είναι τρομερή επιτυχία αν καταφέρει να με κάνει να θυμηθώ τον Λευτέρη των 8-9 ετών. Έστω και για λίγα λεπτά (τεράστιος χρόνος για μια ανάμνηση).

"μου τη δίνουν οι αναμνήσεις" !!!!!!!!!!! χααχααχααααχ

msnes7
15-10-2010, 04:47
Σχετικά με το 127 ώρες
Έχουμε δει ταινίες μέσα σε λίγο χώρο άτομα να προσπαθούν επιβιώσουν.Αμάν πια
- Οpen water 1,2 (3 ώρες συνολικά στο νερό δίχως ουσία)
-Frozen (εδώ έμειναν σε τελεφερίκ.....)
-Burried(αυτός θάφτηκε ζωντανός.....και περιμένει να βγει)
-Devil(Κλείστηκαν όλοι σε ένα ασανσέρ και κάποιος είναι ο διάβολος.....)
Και άλλες ταινίες παρόμοιες που δεν θυμάμαι τώρα

Σχετικά με το predators υποτίθεται ότι ήταν συνέχεια από την ταινία του 87?Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν remake μέχρι που έγινε αναφορά στον άρνι.Καλή ταινία μέχρι ένα σημείο μετά ξενερώνεις.Η ταινία του 87 ήταν μια από τις καλύτερες εκείνες της δεκαετίας και σίγουρα από τις καλύτερες του άρνι(μαζί με τα κοναν,κομάντο)

Lefteris_X
15-10-2010, 11:00
Η ταινία του 87 ήταν μια από τις καλύτερες εκείνες της δεκαετίας και σίγουρα από τις καλύτερες του άρνι(μαζί με τα κοναν,κομάντο)


Μην ξεχνάμε το θρυλικό "The Running Man" (και με πολλά μπηχτές για το μέλλον, που τώρα ζούμε...έχει πέσει πολύ κοντά, όπως άλλωστε αρκετές φουριστικές ταινίες εποχής, βλέπε Robocop 1 με τις απίστευτα σατυρικές διαφημίσεις της φουτουριστικής TV)...

Υπήρχε και video game (film tie-in όπως λέγονταν τότε οι τίτλοι μεταφορές απο ταινίες), το οποίο φυσικά είχα στην Amiga (με intro που έπεφτε το σαγόνι στο πάτωμα - 1988 με video εισαγωγή και το theme song της ταινίας).

msnes7
15-10-2010, 15:57
[quote=Lefteris_X;233789]Μην ξεχνάμε το θρυλικό "The Running Man" (και με πολλά μπηχτές για το μέλλον, που τώρα ζούμε...έχει πέσει πολύ κοντά, όπως άλλωστε αρκετές φουριστικές ταινίες εποχής, βλέπε Robocop 1 με τις απίστευτα σατυρικές διαφημίσεις της φουτουριστικής TV)...
quote]

Θα το έγραφα και αυτό αλλά δεν ήξερα αν η ταινία άρεσε σε πολλούς.Πάντως τότε κάθε ταινία του άρνι ήταν must(θα έβαζα και το total recall ,όπως και το μπάτσος του νηπιαγωγείου που ήταν για πολύ γέλιο).Αν και ξέχασα τα terminator τα οποία μάλλον ήταν αυτονόητα super must.Διάβασα ότι βγαίνει και remake του κομάντο.Δεν ξέρω αν θα έχει ακριβώς την ίδια ιστορία αλλά δεν νομίζω να αγγίξει ούτε το 1/10 της ποιότητας εκείνης της ταινίας.Άσε που την alyssa milano ποια θα την παίξει?(αν έχει το ίδιο σενάριο)

ParanoidGR
15-10-2010, 16:19
κοιτάξτε ρολο παίζει και ο ηθοποιός και ο σκηνοθέτης αλλα πιο πολύ ο ηθοποιός. τώρα αν βγει άλλο κομάντο μάλλον θα είναι αποτυχία. ο arnold δεν αντικατασταται τέλος. is unique έχει δικες του ατάκες φοβερό personality, image ktl.σας λέω ότι ξαναείδα το predator 1 και είπα wtf. δεν παίζεται η ταινία ούτε το 2022 δεν θα βγει καλύτερη.

enstikto
15-10-2010, 17:03
Καλά για το Κομάντο δεν έπαιζε ρόλο μόνο ο Άρνολντ. Ο τύπος που έκανε τον κακό ήταν απολαυστικά άθλιος! Και να προσπαθήσει κάποιος δεν τον φτάνει με τίποτα! :P

msnes7
15-10-2010, 17:29
καλά εμένα μου άρεσε ο τύπος με την πόρσε που είπε ότι θα τον σκότωνε τελευταίο:a055:
Και η ατάκα του άρνι με χαμόγελο(I lied.....)
Φοβερή ταινία και με μια ωραία μουσική που έδενε
Για το predators και σαν καστ να το πάρεις αν δεις τότε ποιοι έπαιζαν τους κομάντος και ποιοι σε αυτό(αν και δεν ήταν όλοι) σε πιάνουν τα γέλια.Με άλλα λόγια η ταινία έπρεπε να ονομαστεί predators arena (αφού καταλάβαινες τι γινόταν γιατί στην αρχή έχει ένα μυστήριο)

ParanoidGR
15-10-2010, 17:54
αφού ματώνει μπορούμε να το σκοτώσουμε.....................................

isildur83
19-10-2010, 16:22
Biutiful

Directed by Alejandro Gonzalez Inarritu (Amores Perros,Babel, 21 Grams) and starring Javier Bardem (No Country For Old Men). Check it out below.

Plot: This is the journey of Uxbal (Bardem), a conflicted man who struggles to reconcile fatherhood, love, spirituality, crime, guilt and mortality amidst the dangerous underworld of modern Barcelona. His livelihood is earned out of bounds, his sacrifices for his children know no bounds. Like life itself, this is a circular tale that ends where it begins. As fate encircles him and thresholds are crossed, a dim, redemptive road brightens, illuminating the inheritances bestowed from father to child, and the paternal guiding hand that navigates life's corridors, whether bright, bad - or biutiful.

"Biutiful" has already appeared at both the Cannes and Toronto film festivals. It is now scheduled to hit theaters on December 29th, in limited release.

YouTube - Biutiful - TrΓ‘iler EspaΓ±ol (Castellano)
(http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=19395#ixzz12o4Md2u6)

isildur83
20-10-2010, 18:06
YouTube - Paul - Trailer 2

GRZEUS
21-10-2010, 03:09
kala eida to trailer apo tous vrikolakes gia klamata...... xavale fenete na exei.....

YouTube - Vampires Suck - Trailer HD

GRZEUS
21-10-2010, 23:35
HOME

Οσοι ενδιαφέρονται ασ το δουν.. ειναι free μεσω του youtube.

We are living in exceptional times. Scientists tell us that we have 10 years to change the way we live, avert the depletion of natural resources and the catastrophic evolution of the Earth's climate.

The stakes are high for us and our children. Everyone should take part in the effort, and HOME has been conceived to take a message of mobilization out to every human being.

For this purpose, HOME needs to be free. A patron, the PPR Group, made this possible. EuropaCorp, the distributor, also pledged not to make any profit because Home is a non-profit film.

HOME has been made for you : share it! And act for the planet.

Yann Arthus-Bertrand

HOME official website
http://www.home-2009.com (http://www.home-2009.com/)

PPR is proud to support HOME
http://www.ppr.com (http://www.ppr.com/)

HOME is a carbon offset movie
http://www.actioncarbone.org (http://www.actioncarbone.org/)

More information about the Planet
http://www.goodplanet.info (http://www.goodplanet.info/)
Κατηγορία:

Ταινίες (http://www.youtube.com/movies)
Πρωταγωνιστούν:



Glenn Close (voice-over) (http://www.youtube.com/results?search_query=Glenn%20Close%20%28voice-over%29&search_type=movies)

Σε σκηνοθεσία του:



Yann ARTHUS-BERTRAND (http://www.youtube.com/results?search_query=Yann%20ARTHUS-BERTRAND&search_type=movies)

Παραγωγή:



EUROPACORP (Luc BESSON) (http://www.youtube.com/results?search_query=EUROPACORP%20%28Luc%20BESSON% 29&search_type=movies)
ELZEVIR FILMS (Denis CAROT) (http://www.youtube.com/results?search_query=%20ELZEVIR%20FILMS%20%28Denis %20CAROT%29&search_type=movies)

Σενάριο:



Isabelle DELANNOY (http://www.youtube.com/results?search_query=Isabelle%20DELANNOY&search_type=movies)
Yann ARTHUS-BERTRAND (http://www.youtube.com/results?search_query=%20Yann%20ARTHUS-BERTRAND&search_type=movies)
Denis CAROT (http://www.youtube.com/results?search_query=%20Denis%20CAROT&search_type=movies)
Yen LE VAN (http://www.youtube.com/results?search_query=%20Yen%20LE%20VAN&search_type=movies)
Tewfik FARES (http://www.youtube.com/results?search_query=%20Tewfik%20FARES&search_type=movies)

YouTube - HOME (English with subtitles)

Valkyre
22-10-2010, 10:44
Φυσικα και να το δουν ολοι, αν και θα προτεινα να το κατεβασουν απο το επισημο site δωρεαν σε HD αναλυση καθως το ντοκυμαντερ εχει εκπληκτικη φωτογραφια!

Εχει βγει εδω και καιρο και νομιζω οτι το ειχα προτεινει κι εγω αλλα πρεπει να εφαγε το ποστ ο σερβερ με το μεγαλο κραχ (λολ) πραγματικα αξιζει να το δουν ολοι, δεν αφηνει απαισιοδοξο μηνυμα αλλα αισιοδοξο! Μην το χασετε!

jimbour
22-10-2010, 17:04
Aυριο πάω σε πρεμιέρα the social network.
Α ρε Fincher τι μας κάνεις.
Χωρις να με νοιαζει καν το facebook αφου δεν έχω θέλω τοσο άσχημα να την δω.

fotaras
23-10-2010, 00:59
Αν και ειναι αστειο δεν ηξερα που να το βαλω.πιστευω καλυτερα ταιριαζει εδω αυτο το "αφιερωμα"...!!!!YouTube - 160 Greatest Arnold Schwarzenegger Quotes

Υ.Γ : σε καποιες σκηνες που φοραει μια κιτρινη στολη απο ποιο εργο ειναι?

jimbour
23-10-2010, 01:12
δεν ειδα το vid αλλα κιτρινη στολη λογικα λες το the running man (http://www.imdb.com/title/tt0093894/).

fotaras
23-10-2010, 01:41
δεν ειδα το vid αλλα κιτρινη στολη λογικα λες το the running man (http://www.imdb.com/title/tt0093894/).
Ναι αυτη ειναι.παιζει να ειναι και η μοναδικη με τον Αρνολντ που δεν εχω δει!!thanks.δες το το βιντεο εχει πλακα!

fotaras
24-10-2010, 19:25
Δεν ξερω αν το εχει ξαναβαλει καποιος..Ειναι λιγο τρισαθλια η αναλυση αλλα τουλαχιστον ειναι 5 λεπτα trailer της ταινιας thor.
http://www.kino-govno.com/players/jwflvplayer4.swf?image=http://media.kino-govno.com/movies/t/thor/trailers/7913t.jpg&file=http://www.kino-govno.com/kgfix.php%3Fnum%3D7913%26url%3Dhttp://media.kino-govno.com/movies/t/thor/trailers/thor_trailer_480.flv&stretching=unified&type=video

jimbour
24-10-2010, 19:40
Aπο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει..
The Social Network. Η ταινία της χρονιάς. Fincher θεούλης για άλλη μια φορά.
Ελπίζω ο Νοlan να είδε πως ειναι μα φτιάχνεις ταινία χωρίς κοιλιά και με κορύφωση στο τέλος.

aris13
24-10-2010, 20:17
^^Πως ήταν ο Andrew Garfield? Γενικά από ερμηνίες τι λέει η ταινία.

ParanoidGR
24-10-2010, 22:30
resident evil afterlife 3d απλά τέλειο! ίσως και το μοναδικό resident evil movie.αυτό είναι resident evil πραγματικά, τέλεια ατμόσφαιρα, φοβερή χαρακτήρες.

jimbour
25-10-2010, 00:02
^^Πως ήταν ο Andrew Garfield? Γενικά από ερμηνίες τι λέει η ταινία.

Eκπληκτικός ο Eisenberg, βλέπω υποψηφιότητα του στα όσκαρ στανταρ. Ολο το cast ήταν φοβερό, ακόμα και ο justin φανηκε να ειναι ο καταλληλος για τον ρόλο του. Τον Garfield δεν τον εχω δει τόσο, ωστε να τον κρινω αν ανέβηκε επίπεδο ερμηνευτικα (μονο την ερμηνεια του σαν guest στο doctor who θυμάμαι τώρα).
Η ταινία πάντως πάει οπως ειναι για τα όσκαρ, και μακάρι να το σηκωσει επιτέλους ο Fincher.

HarrisDo
25-10-2010, 00:16
Είδα το Splice..πολύ ενδιαφέρον στην αρχή και φαινόταν ότι θα είναι καλό..μετά από την μέση μετά..έγινε χάλι..αποτυχία!

badboyfriend
25-10-2010, 02:52
Είδα το How to train your dragon. Πολύ ωραία ταινία.
To nightmare on elm street (2010). Καλό για αμερικάνικο θρίλερ (δεν έχω δει κάποιο από τα παλιά).
To Shutter Island. Πάρα πολύ καλο. Ξεκινάει λίγο meh, αλλά μετά από κανα 20λεπτο σε ρουφάει.

enstikto
25-10-2010, 11:20
Όσοι έχουν δει το inception κ θέλουν να γελασουν με παρωδία του μπορούν να ζητήσουν από το θείο τους το τελευταίο επεισόδιο του south park με τίτλο insheeption!
Έχει πολύ γέλιο αν κ το τραβάνε σε μερικά σημεία πολύ (όπως πάντα).
Α και όσοι αποφασίσετε με το δείτε κάντε ένα rewatch το trailer της ταινίας πριν το δείτε...

Valkyre
25-10-2010, 13:38
Aπο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει..
The Social Network. Η ταινία της χρονιάς. Fincher θεούλης για άλλη μια φορά.
Ελπίζω ο Νοlan να είδε πως ειναι μα φτιάχνεις ταινία χωρίς κοιλιά και με κορύφωση στο τέλος.

Μην συγχεεις ασχετα πραγματα. Ο Νολαν μια χαρα ξερει να φτιαχνει ταινιες δεν εχει αναγκη κανενα Fincher. Το οτι δεν βρηκες καλο το inception δεν σημαινει οτι απαραιτητα εκανε κοιλια για ολους! Μια χαρα ηταν το pacing της ταινιας και γενικα η γνωμη του κοινου και των κριτικων εξαιρετικη στο συνολο της. Απλα τα γουστα διαφερουν :)

Το Insheeption του Southpark ηταν πολυ καλο αν και αργησε να μπει στο θεμα της ταινιας! Επρεπε να το κανουν πιο νωρις! (θειικο το σηνικο στο δασος που ξαφνικα εμφανιζεται ο Ντικαπριο χαχα)

Θελω πολυ να δω παντως το The Social Network, το περιμενα πως και πως και ο Fincher ειναι εγγυηση αλλωστε! :)

Mouxlalouda
26-10-2010, 13:44
Tελευταίες ταινίες που είδα:

1) Predators: Αδιάφορο εργάκι, το περίμενα πολύ καλύτερο. Ειδικά προς το τέλος, παρακαλούσα να τελειώσει...

2) 30 days of night-Dark Days: To φαντάστηκα πως θα ήταν μια @@ κ μισή, μέσα έπεσα, τσάμπα 90 λεπτά απ' το χρόνο μου...

3) MacGruber: Το είδα γτ την πάτησα, όπως προαναφέρθηκε στο Predators με τον Fishburne... Επειδή βλέπω WWE (και TNA επίσης), στο συγκεκριμένο έργο παίζανε 6 WWE Superstars. Μόνο που συνολικά η παρουσία τους ήταν 3 λεπτά max... Fail έργο, κάτι κρυάδες για αστεία, πάμε παρακάτω...

4) Α nightmare on Elm Street (2010): Με μία λέξη... ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ...

5)Ηοt tub time machine: Το ευχαριστήθηκα όσο δεν πήγαινε... Καιρό είχα να γελάσω έτσι... Προτείνω να το δείτε...

aris13
27-10-2010, 20:55
The Dark Knight Rises ο επίσημος τίτλος του 3ου Batman.

http://www.movieweb.com/news/NEDsSTT4bNOBHK

Desmond
27-10-2010, 22:01
resident evil afterlife 3d απλά τέλειο! ίσως και το μοναδικό resident evil movie.αυτό είναι resident evil πραγματικά, τέλεια ατμόσφαιρα, φοβερή χαρακτήρες.
Το είδα και πρέπει να ομολογήσω οτι πέρασα πολύ καλά.Ίσως το καλύτερο RE movie και το πιο "σχετικό" με την θεματολογία του franchise.Το 3D του απλά άψογο αν και πολλές φορές μας έκαναν "επίδειξη" μέσω των πλάνων.

jimbour
27-10-2010, 22:44
Το είδα και πρέπει να ομολογήσω οτι πέρασα πολύ καλά.Ίσως το καλύτερο RE movie και το πιο "σχετικό" με την θεματολογία του franchise.Το 3D του απλά άψογο αν και πολλές φορές μας έκαναν "επίδειξη" μέσω των πλάνων.

Σαν action ταινία την καραγουσταρα, περασε ευχαριστα η ωρα. και τα slow motion ηταν εντυπωσιακα.Την ξαναβλέπω άνετα.

Αλλα σαν ταινία σορρυ, αλλα σε μιαμιση ωρα εδειξε το πως πανε απο ενα κτιριο σε ενα πλοιο που είναι 5 χιλιόμετρα μακρια.
εξέλιξη 0
και μόνο που ο Chris ήταν ο Miller τι να πω..απαπαπαπα

Desmond
27-10-2010, 23:13
Σαν action ταινία την καραγουσταρα, περασε ευχαριστα η ωρα. και τα slow motion ηταν εντυπωσιακα.Την ξαναβλέπω άνετα.

Αλλα σαν ταινία σορρυ, αλλα σε μιαμιση ωρα εδειξε το πως πανε απο ενα κτιριο σε ενα πλοιο που είναι 5 χιλιόμετρα μακρια.
εξέλιξη 0
και μόνο που ο Chris ήταν ο Miller τι να πω..απαπαπαπα
Αυτό λέω και γω!
Την κρίνω για αυτό που είναι.Όταν με το καλό βγει η καινούργια του Κρονενμπεργκ για παράδειγμα, θα είμαι αυστηρός γιατί έχω και συγκεκριμένες απαιτήσεις.Για την συγκεκριμένη πήγαμε 4 άτομα, καθήσαμε πρώτη σειρά και είχαμε μία τσάντα φορτωμένη με μπύρες!LOL!

nickolas82
28-10-2010, 22:01
The Dark Knight Rises ο επίσημος τίτλος του 3ου Batman.

http://www.movieweb.com/news/NEDsSTT4bNOBHK
Σχετικά με παραπάνω και αυτό που δημιουργεί εντύπωση είναι αυτό:

''.......we humbly submit that the most exciting news to come out of today's Nolan Proclamation is that "The Dark Knight Rises" won't be 3-D. Instead, it'll be shot on high-def and IMAX cameras, which are less about visual gimmicks and more about sharpening already superb images. (Our friends who saw "The Dark Knight (http://movies.yahoo.com/movie/1809271891/info)" in IMAX still won't shut up about how amazing the mid-film car chase sequence was.) Beyond the fact that Nolan wasn't seduced by the dark side of 3-D, the decision is fantastic because it shows that he's a filmmaker with enough clout to tell Warner Bros. "no" to something that would have been sure to add another $300 million or so to the film's grosses. How many blockbuster directors have the stature or integrity to do that?''

Δεν καταλαβαίνω αυτή την εμμονή του Νόλαν με το 3d.Σίγουρα το 3d δεν κάνει μια ταινία αλλά άμα το σενάριο και η σκηνοθεσία είναι όπως πρέπει τότε το 3d μόνο καλό κάνει αφού φέρνει αποδεδειγμένα και παραπάνω έξοδα...........τι να πώ!

Dragonpaul
28-10-2010, 23:02
Και γω αυτο λέω, αλλα...

Anyway... Βλέπω το Social Network τώρα. Έχει διάλειμμα. So far, so good...

dimitrisasp
28-10-2010, 23:45
Εχει ανακοινωθει ποια χρονια βγαινει το Batman 3?

aris13
28-10-2010, 23:51
^Ιούλιο του 2012.

Dragonpaul
29-10-2010, 00:52
Aπο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει..
The Social Network. Η ταινία της χρονιάς. Fincher θεούλης για άλλη μια φορά.
Ελπίζω ο Νοlan να είδε πως ειναι μα φτιάχνεις ταινία χωρίς κοιλιά και με κορύφωση στο τέλος.

Εντάξει, μη τρελαθούμε κιόλας. Είσαι υπερβολικός. Μια καλή ταινία ήταν και μέχρι εκει. Ο τυπακος που πρωταγωνιστουσε πολυ καλός. Η ιστορία του Facebook ήταν. Την κορύφωση στο τέλος που την είδες; Ίσα Ίσα, που επειδή είναι ιστορία βασισμένη στην πραγματικότητα, τελειώνει και κάπως απότομα.
Καλή ήταν, παντως.

dimitrisasp
29-10-2010, 01:01
Χωρις να το χω δει φανταζομαι οτι ειναι η υποκειμενικη αποψη του πρωταγωνιστη η ολη
ταινια, ετσι?

jimbour
29-10-2010, 02:38
Χωρις να το χω δει φανταζομαι οτι ειναι η υποκειμενικη αποψη του πρωταγωνιστη η ολη
ταινια, ετσι?

βασίζεται σε βιβλίο και τον συγγραφέα τον συμβούλευε ο Eduardo Saverin (αυτός που μήνυσε τον Μαρκ). O Zuckerberg δεν είχε καμία ανάμειξη.

msnes7
29-10-2010, 02:50
Προσφάτως είδα τα :
Growns up(οι μεγάλοι) Μια πολύ ευχάριστη ταινία από τις λίγες στο είδος της(αν την δείτε θα καταλάβατε ποιό είδος εννοώ) που όντως σε βάζει στο κλίμα.Αποθέωση οι κόρες του ρομπ σνάιντερ και η γκόμενα που έχει.

Nightmare on elm street.........όπως ειπώθηκε και παραπάνω ιεροσυλία της ιεροσυλίας.Που είσαι ρόμπερτ ινγκλαντ..........

Crank 2 Δεν άντεξα να το δω όλο..........ήμαρτον!!!!!!!!Αν και το πρώτο είχε ένα ενδιαφέρον

Toy story 3 Αποθέωση της pixar για ακόμα μια φορά!!!!!!!!Και με χαρά είδα ότι ετοιμάζει το cars 2

Valkyre
29-10-2010, 13:42
Ειδα κι εγω το The Social Network , μια ταινια με πολυ καλες ερμηνειες απο ολους τους ηθοποιους, εξαιρετικους διαλογους, αλλα χωρις -για εμενα- αυτο το κατι παραπανω που εχω συνηθισει απο τον Φιντσερ σκηνοθετικα. Δεν λεω οτι ηταν κακη προς θεου ηταν μια πολυ καλη ταινια, αλλα αν την βαλω διπλα στις αλλες ταινιες μεγαθηρια του Φιντσερ, απλα δεν συγκρινεται μαζι τους. Παρολαυτα υπηρχαν στιγμη που εβλεπες δειγματα της αριστουργηματικης σκηνοθεσιας του, οπως για παραδειγμα η σκηνη της κωπηλασιας προς το τελος και πως εδενε με την προηγουμενη και την επομενη σκηνη.

Παιδια εχετε φαγωθει με το 3D. Πολυ καλα κανει ο Νολαν και δεν το υιοθετει. Δεν ειδα να χανει σε πωλησεις επειδη δεν εκανε το inception 3d. Πρεπει να το χωνεψετε/ουμε. Ο Νολαν δεν γουσταρει το 3d, αποσπατην προσοχη του θεατη, το θεωρει φτηνο κολπο εντυπωσιασμου και δεν του αρεσει το γεγονος οτι επηρεαζει την ποιοτητα εικονας, τα χρωματα κλπ κλπ. Και αυτο ισχυει! Οποιος ειδε το Avatar και σε 3D παρασταση και σε κανονικη θα παρατηρησε το κυριολεκτικο ΧΑΟΣ μεταξυ των χρωματων απο την μια προβολη στην αλλη!

Δεν λεω οτι συμφωνω απολυτα με την επιλογη του Νολαν, απλα καταλαβαινω τους λογους για τους οποιους το κανει και τους κατανοω. Και οπως βλεπετε ο περισσοτερος κοσμος λεει οτι γουσταρει αυτην την προσεγγιση του και θεωρει οτι ..."the most exciting news is that The Dark Knight Rises wont be in 3D"

Χιλιες φορες IMAX γυρισμενη ταινια, παρα 3D. Και μαλιστα προσεξτε οτι θα ειναι η πρωτη φορα που θα γυρισει ολοκληρη ταινια με καμερες ΙΜΑΧ κατι πολυ δυσκολο λογω του μεγεθους της καμερας και του βαρους. Φυσικα εμεις εδω στο Ελλαντα ποτε δεν θα δουμε τι σημαινει ΙΜΑΧ γιατι αν ειχατε δει (εγω εχω δει μονο μια φορα) θα καταλαβαινατε για τι ποιοτητα εικονας μιλαμε και θα το προτιμουσατε χιλιες φορες απο το 3D trust me...

nickolas82
29-10-2010, 17:46
Δεν ειδα να χανει σε πωλησεις επειδη δεν εκανε το inception 3d.
Eδω ταινίες που είναι εντελώς για τα μπάζα βγάζουν λεφτά επειδή είναι 3D λες να μην έβγαζε ακόμα παραπάνω λεφτά από τα είδη πολλά που έβγαλε το inception που είναι και ταινιάρα!



Χιλιες φορες IMAX γυρισμενη ταινια, παρα 3D. Και μαλιστα προσεξτε οτι θα ειναι η πρωτη φορα που θα γυρισει ολοκληρη ταινια με καμερες ΙΜΑΧ κατι πολυ δυσκολο λογω του μεγεθους της καμερας και του βαρους. Φυσικα εμεις εδω στο Ελλαντα ποτε δεν θα δουμε τι σημαινει ΙΜΑΧ γιατι αν ειχατε δει (εγω εχω δει μονο μια φορα) θα καταλαβαινατε για τι ποιοτητα εικονας μιλαμε και θα το προτιμουσατε χιλιες φορες απο το 3D trust me...
Σε ΙΜΑΧ δεν ήταν η σκηνή με τα αυτοκίνητα και το κηνυγητό στο dark knight;Θέλει ειδική αίθουσα για να το δείς;
Καλό δεν λέω και με πιο ζωντανά χρώματα αλλά το 3D είναι ότι πιο ζωντανό σαν εμπειρία.Γιαυτό άλλωστε και έκανε τόση αίσθηση και το avatar σε 3d.
Τέλως πάντων......Νόλαν είναι αυτός.......ταινιάρες φτιάχνει.....κάνει ότι θέλει και με το δίκιο του :respect7:

Valkyre
29-10-2010, 20:16
Nαι αλλα εμεις δεν εχουμε δυστυχως στην Ελλαδα αιθουσα ΙΜΑΧ με τον καταλληλο εξοπλισμο, οποτε οι σκηνες του Dark Knight που ηταν σε ΙΜΑΧ δεν ειχαν καμμια διαφορα και δεν καταλαβαμε τιποτα. Εγω δεν πιστευα ποσο καλυτερη ειναι η εικονα ΙΜΑΧ μεχρι που το ειδα με τα ιδια μου τα ματια σε σινεμα στο εξωτερικο. Καμμια σχεση.

Επισης οι 3D προβολες ειναι πιο "σκοτεινες" απο τις κανονικες προβολες. (η εικονα δηλαδη ειναι σκοτεινη σαν να εχει κατεβασει καποιος τη φωτεινοτητα-αποτελεσμα των γυαλιων 3D)

Φαντασου λοιπον τωρα μια σκοτεινη ταινια απο την φυση της οπως ηταν τα προηγουμενα Batman του Νολαν, με 3D γυαλια δεν θα βλεπεις Χριστο! (τροπος του λεγειν).

Anyway, σιγουρα ξερει καλυτερα απο εμας τι κανει ο Νολαν. Και για να ειμαι ειλικρινεις, μια φαση ηταν το 3D και περασε. Οχι μονο για εμενα αλλα για τον περισσοτερο κοσμο το 3D κουρασε οπως αναφερεται συχνα πυκνα.

Κατι αλλο που λες για τα κερδη απο 3D. Εξαρταται τι ειδους 3D θες να κανεις. Αν θες να κανεις "πραγματικο" 3D οπως εκανε ο Καμερον με το Avatar και γυρισε την ταινια με ειδικες 3D καμερες, τοτε το κοστος παραγωγης ειναι τεραστιο. Αν θες να κανεις ενα "τσαπατσουλικο", της πλακας 3D που γινεται καθαρα με τεχνασματα αφου εχει γυριστει η ταινια με συμβατικες καμερες, οκ ναι θα εχεις κερδη, αλλα το 3D θα ειναι της πλακας και ο Νολαν δεν γουσταρει να κανει τσαπατσουλιες! :D

Ezio
29-10-2010, 20:21
Μακάρι να υπήρχαν αίθουσες IMAX σε όλη την Ελλάδα. Αλλά δυστυχώς, μάλλον θα αργήσουμε να δούμε τέτοιες αίθουσες. Άσε που το εισιτήριο θα είναι ακριβό. Υπάρχει κανένα βίντεο που να μπορούμε να δούμε την ποιότητα IMAX?

Valkyre
29-10-2010, 23:19
^^ δεν ειναι δυνατον να δεις την ποιοτητα του ΙΜΑΧ σε βιντεο. Ο λογος που το κανει ιδιαιτερο ειναι η υπερβολικα υψηλη αναλυση της εικονας που μονο στο σινεμα γινεται αντιλητπο. Το να δεις ενα βιντεο ΙΜΑΧ στον υπολογιστη σου δεν προκειται να σου δειξει την διαφορα καθως η οθονη του υπολογιστη σου ειναι πολυ μικροτερης αναλυσης και μεγεθους απο την οθονη στο σινεμα.

Φαντασου να βλεπεις ποιοτητα Blu Ray εικονας (και καλυτερη θα ελεγα) σε μια τεραστια οθονη σινεμα.

Ezio
29-10-2010, 23:27
^^ Στο σινεμά τις ταινίες (ή τουλάχιστον τις imax) τις βλέπουμε σε ανάλυση πάνω από 1080p?

Valkyre
30-10-2010, 00:31
Ε βεβαια! αφου η οθονη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ στο σινεμα! Αυτος ειναι και ο λογος που μπορουν να βγαζουν ακομα και πολυ παλιες ταινιες σε 1080ρ αναλυση μετα απο επεξεργασια.

kokos_13
30-10-2010, 00:33
^^ Στο σινεμά τις ταινίες (ή τουλάχιστον τις imax) τις βλέπουμε σε ανάλυση πάνω από 1080p?


Μπορεί όχι αλλά πιστεύω ότι ίσως έχουν διαφορετικό encode και δεν μπορούν να συγκριθούν με τα 1080p της τηλεόρασης.

Valkyre
30-10-2010, 00:38
Μπορεί όχι αλλά πιστεύω ότι ίσως έχουν διαφορετικό encode και δεν μπορούν να συγκριθούν με τα 1080p της τηλεόρασης.

σαφως και ειναι πανω απο 1080ρ, δεν ξερω ακριβως ποσο, αλλα δεν μιλαμε για μικρη διαφορα, απο οτι ειχα διαβασει μιλαμε για τρελη διαφορα. Και μιλαω για απλο σινεμα, αμα παμε σε ΙΜΑΧ ξεφευγουμε εντελως.

Οι projectors που διαθετουν τα σινεμα, δεν ειναι αυτοι που μπορει να αγορασει ο οποιοσδηποτε... μιλαμε για μηχανηματα που κοστιζουν εκατομυρρια...η αναλυση ειναι σε αλλη εντελως διασταση, αλλιως θα βλεπαμε πιξελ μονο στο πανι. Ειναι σαν να παιρνεις ενα βιντεο που παιζει αψογα και πεντακαθαρα στην οθονη ενος iphone κινητου και μετα να το βαζεις στην HD τηλεοραση σου σε full screen με την αναλυση του κινητου... ε ... καμμια σχεση το βιντεο θα φαινεται αισχος!!!

Mouxlalouda
31-10-2010, 03:05
The Uninvited : Καλό εργάκι, με φαντάσματα, όχι κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, αλλά αξίζει να αφιερώσει κάποιος 90 λεπτά να το δει... Και ωραίο φινάλε επίσης...

Ezio
31-10-2010, 11:07
Σκέφτομαι να πάω να δω το "Ο Αμερικάνος". Είναι καλή ταινία ή μάπα?

jimbour
31-10-2010, 12:47
Σκέφτομαι να πάω να δω το "Ο Αμερικάνος". Είναι καλή ταινία ή μάπα?
Καλη ταινία ειναι, τώρα κατα πόσο θα σ αρέσει είναι άλλο θέμα. έχει αργο ρυθμο και ελάχιστη δράση.

mobster21
31-10-2010, 12:55
μαπα... δες κατι αλλο...


edit: πηγαινε δες το The Town...

Ezio
31-10-2010, 13:48
μαπα... δες κατι αλλο...


edit: πηγαινε δες το The Town...

Αυτό όμως δεν είναι ακατάλληλο κάτω των 17? Δεν έχει και τίποτα άλλο αυτή την περίοδο. Περιμένω το νέο Χάρι Πόττερ (η Emma Watson έγινε ολόκληρη γυναίκα) και το megamind. Βγαίνει και κατά τα Χριστούγεννα νομίζω το νέο Νάρνια, αλλά μάλλον δεν θα πάω να το δω, γιατί αντιπαθώ τους πρωταγωνιστές. Ειδικά αυτόν τον ξανθό που κάνει τον μεγάλο πολεμιστή. Κανένα έργο που να μην παραπέμπει στο "παιδικό" υπάρχει? Μιλάω και για Νοέμβρη και για Δεκέμβρη.

Cypher
01-11-2010, 00:02
The Uninvited : Καλό εργάκι, με φαντάσματα, όχι κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, αλλά αξίζει να αφιερώσει κάποιος 90 λεπτά να το δει... Και ωραίο φινάλε επίσης...εχω δει το αυθεντικο (A Tale of Two Sisters λεγεται) και ηταν οντως αρκετα καλο, αν κι αργο καπως, καπου στη μεση αρχιζεις να καταλαβαινεις τι παιζει...


απο αλλες καινουργιες, ειδα φυσικα το Inception το οποιο ειναι απο τις πιο εξυπνες ταινιες (αν και γενικα μου φανηκε αρκετα απλη η ιδεα, δηλαδη απλα ενα ονειρο μεσα σε ονειρο μεσα στο ονειρο ειναι η υποθεση) και σε βαζει να σκεφτεις αν αυτο που ζουμε ειναι οντως πραγματικοτητα (σαν το Matrix).

το Resident Evil Afterlife το οποιο ηταν αρκετα καλογυρισμενο, ειδικα στα περιβαλλοντα κι ολα αυτα, αλλα δυστυχως απο σεναριο μαπα η ταινια! μονο για να παρουσιασει τον κακο τον Wesker μου φανηκε αυτο το επεισοδιο, αφηστε που ηταν πολυ λιγη σε διαρκεια και με ελαχιστα ζομπι.

τελος ειδα και το Social Network χτες, το οποιο αν και ειναι οκ σαν ταινια, ομως καταντα ισως λιγο βαρετο γιατι ειναι περισσοτερο σαν βιογραφια και δεν εχει καθολου δραση... δηλαδη τι μας νοιαζει εμας πως φτιαχτηκε το facebook...

Valkyre
01-11-2010, 13:25
Μεσα στο ΣΚ ειδα μια ταινια που ναι μεν ειχα ακουσει οτι ειναι καλη, αλλα ποτε δεν περιμενα οτι θα με μαγευε κυριολεκτικα τοσο μα τοσο πολυ...

Μιλαω για το How to Train our Dragon, και οποιος δεν το εχει δει να σταματησει να διαβαζει αμεσως και με την πρωτη ευκαιρια να το δει/ζησει.

Για εμενα η καλυτερη animation ταινια της χρονιας, μακραν καλυτερη απο το toy Story 3 της Pixar. Ναι για πρωτη φορα η Dreamworks ξεπερναει την Pixar. Το HTTYD (συντομογραφια) ειναι μαζι με το Wall-E αξεπεραστα. Τα συναισθηματα που σου προκαλει αυτη η απλη σε συλληψη και εκτελεση ταινια ειναι πραγματικα απιστευτα. Επιασα τον εαυτο μου να νιωθει αυτο που λεμε movie magic... η ταινια εχει καποιες σκηνες που πραγματικα σε καθηλωνουν, αλλες φορες με την υποκριτικη των ηθοποιων και αλλες φορες μονο και μονο με την εικονα-μουσικη και χωρις ιχνος διαλογου. Για την μουσικη τα λογια ειναι περιττα...το soundtrack της ταινιας απο τον John Powell με ειναι με ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΗ διαφορα το καλυτερο soundtrack της χρονιας...

Απιστευτη ταινια πραγματικα...πολλη μα παρα πολλη αγαπη και σεβασμος δωθηκαν για να βγει αυτο το αποτελεσμα. Ξαναλεω καποιες σκηνες της ταινιας ειναι απλα μαγικες, αριστουργηματικες και πραγματικα μετανιωσα που δεν το ειδα στο σινεμα....

Συγχαρητηρια στους δημιουργους με εκαναν πραγματικα να διασκεδασω με την ψυχη μου! Αφου με το που τελειωσε το ξαναειδα στα καπακια! Ξαναλεω μην το χασετε για κανεναν λογο μικροι και μεγαλοι!

dimitrisasp
01-11-2010, 13:31
^^ Σωπα ρε συ! Θα το τσεκαρω με την πρωτη ευκαιρια σε εμπιστευομαι! :P Αλλα και
καλυτερο απο το toy Story 3???

Valkyre
01-11-2010, 14:34
^^ Ευκολα. Το Toy Story 3 ηταν η πρωτη ταινια της Πιξαρ μετα απο πολλα χρονια που δεν με συγκινησε. Δεν λεω οτι ηταν κακο, απλα λεω οτι δεν μου εκανε την εντυπωση που εκανε στους περισσοτερους και δεν συμφωνω με τις κριτικες που πηρε. Για εμενα τα Wall-E, Nemo, Up κλπ της Pixar ηταν πολυ μα πολυ καλυτερα.

Απο το Toy Story αν εξαιρεσεις τα τελευταια λεπτα δεν υπηρχε τοσο συναισθημα οσο θα περιμενα απο μια ταινια της Pixar. Το ευχαριστηθηκα αλλα το HTTYD ηταν απλα μαγεια. Και η αληθεια ειναι οτι λογω του Toy Story 3 το σνομπαρα το εργακι και δεν πηγα να το δω σινεμα...ντροπη μου...

dimitrisasp
01-11-2010, 15:00
Οντως το 3 δεν ειναι τοσο συναισθηματικο οσο περιμενεις. Εγω το εχω ψηλα παντως για
συναισθηματικους λογους. Και πραγματι τα Nemo, Walle(+ Monsters, Incredibles) ειναι απιστευτα! Τα χειροτερα
της Pixar ειναι Bugs και Cars μετα..

Valkyre
01-11-2010, 15:05
^^ Δες την ταινια και πες μου την αποψη σου. Επιβαλεται να την δεις σε καλη ποιοτητα εικονας και ηχου...ιδιως η μουσικη πρεπει να ειναι στο φουλ, αν εχεις ηχοσυστημα, αλλιως χανει πολυ απο την μαγεια η ολη εμπειρια.

Spyrosss
01-11-2010, 15:48
Παιδες ειδα χτες το Sherlok Holmes = Tαινιαρα

http://www.cinemanews.gr/v5/movie_images/SherlockHolmes_1.jpg

http://www.cinemanews.gr/v5/movie_images/SherlockHolmes_2.jpg

http://www.cinemanews.gr/v5/movie_images/SherlockHolmes_3.jpg

Υπόθεση: Στην κινηματογραφική μεταφορά των διάσημων χαρακτήρων του Άρθουρ Κόναν Ντόιλ από τον Γκάι Ρίτσι («RockNrοlla», «Snatch», «Lock, Stock and Two Smoking Barrels»), ο διάσημος ντετέκτιβ και ο πιστός συνεργάτης του Γουότσον αναλαμβάνουν μια ακόμα υπόθεση - πρόκληση. Επιδεικνύοντας τη γνώση του στις πολεμικές τέχνες - που είναι εξίσου δεινές με τη θρυλική διάνοιά του - ο Χολμς θα αγωνιστεί για να ξεσκεπάσει μια φονική πλεκτάνη που απειλεί να καταστρέψει τη χώρα. Στο καστ τη ταινίας, ο Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ δίνει σάρκα και οστά στον θρυλικό Σέρλοκ Χολμς, όπως κανείς μέχρι τώρα. Ο Τζουντ Λο αναλαμβάνει το ρόλο του Γουότσον, του έμπιστου συνεργάτη του. Η Ρέιτσελ ΜακΆνταμς ενσαρκώνει την Αϊρίν Άντλερ, τη μόνη γυναίκα που κατάφερε να συναγωνιστεί τον Χολμς και παράλληλα να διατηρήσει μια θυελλώδη σχέση μαζί του. Ο Μαρκ Στρονγκ υποδύεται τον κακό Μπλάκγουντ και η Κέλι Ράιλι ενσαρκώνει την Μέρι, το αντικείμενο πόθου του Γουότσον.

aris13
02-11-2010, 14:38
http://www.empireonline.com/images/cover/large/2581.jpg

http://www.popcritics.com/wp-content/uploads/2008/03/tintin.jpg

:a023::a023:

Valkyre
02-11-2010, 14:39
Ποτε δεν συμπαθησα τον Tintin και με τιποτα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε Σπιλμπεργκ και Τζακσον να ενωσουν δυναμεις για ενα τετοιο project....

Dragonpaul
02-11-2010, 16:08
Μιλαω για το How to Train our Dragon, και οποιος δεν το εχει δει να σταματησει να διαβαζει αμεσως και με την πρωτη ευκαιρια να το δει/ζησει.
Το HTTYD (συντομογραφια) ειναι μαζι με το Wall-E αξεπεραστα.

Eμενα με επεισες και θα την παραγγειλω σε Blu Ray. Γενικα, ξερεις οτι μου αρεσουν αυτες οι ταινιες και ετσι δε χρειαζεται ιδιαιτερη προσπαθεια για να με πεισει κανεις.
Αλλα, Δημητρη, για το Wall-E δε συμφωνω. Για εμενα ηταν μια μετρια προς καλουτσικη ταινια. Αλλα αυτη ειναι μονο η προσωπικη μου αποψη, που, πιθανοτατα ειναι λαθος, αφου η ταινια πηρε διθυραμβικες κριτικες.


Ποτε δεν συμπαθησα τον Tintin και με τιποτα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε Σπιλμπεργκ και Τζακσον να ενωσουν δυναμεις για ενα τετοιο project....

Συμφωνω!

Valkyre
02-11-2010, 16:19
^^ Πιστεψε με δεν θα το μετανιωσεις Παυλο! Θελω και εντυπωσεις μολις την δεις!

Για το Wall-E το θυμαμαι που ειχαμε την διαφωνια μας απο τοτε. Προσωπικα το θεωρω την κορυφαια animation ταινια που εχω δει μεχρι σημερα. Δεν ξερω, πραγματικα με αγγιξε, ηταν μια ταινια που την θεωρω αριστουργηματικη απο παρα πολλες αποψεις. Πως γινεται να μην υπαρχουν λογια, να μην υπαρχουν καν προσωπα για να δεις τις εκφρασεις τους, κι ομως με μια ματια μονο να νιωθεις επακριβως τι θελει να πει το ρομποτακι! ιδιως το πρωτο μισαωρο του Wall-E ηταν για εμενα οτι καλυτερο εχω δει τα τελευταια χρονια στο σινεμα! Γουστα ειναι αυτα! :)

Dragonpaul
02-11-2010, 16:24
Σαφως και θα γραψω εντυπωσεις. Απ' οτι ειδα βγαινει σε λιγες μερες σε Blu Ray. Πρεπει να δεις ποσα ΒR animation εχω. Χα χα...

Valkyre
02-11-2010, 16:26
^^Προτεινε μου καποιο που παιζει να μην εχω δει! Μιας και εισαι ειδημων! (αν το σκοτωσα στην ορθογραφια συγχωρεστε με)

Dragonpaul
02-11-2010, 16:48
^^Προτεινε μου καποιο που παιζει να μην εχω δει! Μιας και εισαι ειδημων! (αν το σκοτωσα στην ορθογραφια συγχωρεστε με)

Μια χαρα την εγραψες τη λεξη, απλα εγω δεν ειμαι ειδημων.
Κοιτα, δεν εχω να προτεινω καποια συγκεκριμενη, δεδομενου οτι ολες οσες εχω, ειναι οι γνωστες.
Αν και δε νομιζω να μη την εχεις δει, θα σου προτεινα το Coraline. Ειναι με την τεχνικη stop motion (σα το Nightmare Before Christmas, δηλαδη). Εμενα μου αρεσε παρα πολυ σα ταινια.

jimbour
02-11-2010, 16:50
^^ Πιστεψε με δεν θα το μετανιωσεις Παυλο! Θελω και εντυπωσεις μολις την δεις!

Για το Wall-E το θυμαμαι που ειχαμε την διαφωνια μας απο τοτε. Προσωπικα το θεωρω την κορυφαια animation ταινια που εχω δει μεχρι σημερα. Δεν ξερω, πραγματικα με αγγιξε, ηταν μια ταινια που την θεωρω αριστουργηματικη απο παρα πολλες αποψεις. Πως γινεται να μην υπαρχουν λογια, να μην υπαρχουν καν προσωπα για να δεις τις εκφρασεις τους, κι ομως με μια ματια μονο να νιωθεις επακριβως τι θελει να πει το ρομποτακι! ιδιως το πρωτο μισαωρο του Wall-E ηταν για εμενα οτι καλυτερο εχω δει τα τελευταια χρονια στο σινεμα! Γουστα ειναι αυτα! :)

Στην σκήνη στην αρχη που δείχνει τον wall e να μεταφερει τα σκουπιδια, να αφηνει το τετραγωνο σκουπιδι κάτω και ξαφνικα να μεγαλώνει το πλάνο και να δειχνει ειναι βουνο με σκουπιδια ,ανατριχιασα..

To Mary and Max το έχεις δει; αγαπημένη ταινία

dimitrisasp
02-11-2010, 18:43
^^Προτεινε μου καποιο που παιζει να μην εχω δει! Μιας και εισαι ειδημων! (αν το σκοτωσα στην ορθογραφια συγχωρεστε με)

Animation ταινια που απαγορευεται να μην εχεις δει ειναι σχεδον ολες οι ταινιες
του Hayao Miyazaki. Δεν ξερω αν ασχολεισαι με anime. Αν οχι, και τα απαξιωνεις
οπως πολυς κοσμος κοιτα και προς τα κει για φοβερες ταινιες. Τα τρια τελευταια
του να δεις μονο θα παθεις πλακα. Spirited Αway, Howl's Moving Castle και
Ponyo. M αυτη τη σειρα δες τα.. Υπαρχουν και σε Bly Ray :P

A και αν δε σου ξενιζει στο αυτι δες το στα ιαπωνικα που εχει γινει πολυ καλυτερη
δουλεια απο το αγγλικο dub (οπως σχεδον παντα..)

Αν και κατι μου λεει οτι εχεις δει κατι απο αυτα αν κρινω απο αυτα που βλεπεις γενικα :)

Desmond
02-11-2010, 19:01
^Το ponyo δεν το έχω δει.Να πω την αλήθεια δεν το ήξερα καν!Φαντάζομαι στο ίδιο επίπεδο με τα άλλα δύο, έτσι?

Dragonpaul
02-11-2010, 19:07
Animation ταινια που απαγορευεται να μην εχεις δει ειναι σχεδον ολες οι ταινιες
του Hayao Miyazaki. Δεν ξερω αν ασχολεισαι με anime. Αν οχι, και τα απαξιωνεις
οπως πολυς κοσμος κοιτα και προς τα κει για φοβερες ταινιες. Τα τρια τελευταια
του να δεις μονο θα παθεις πλακα. Spirited Αway, Howl's Moving Castle και
Ponyo. M αυτη τη σειρα δες τα.. Υπαρχουν και σε Bly Ray :P

A και αν δε σου ξενιζει στο αυτι δες το στα ιαπωνικα που εχει γινει πολυ καλυτερη
δουλεια απο το αγγλικο dub (οπως σχεδον παντα..)

Αν και κατι μου λεει οτι εχεις δει κατι απο αυτα αν κρινω απο αυτα που βλεπεις γενικα :)

Tα δυο πρωτα τα εχω δει! Μου αρεσε ιδιαιτερα το Howl's Moving Castle. Το Ponyo δε το ξερω. Αλλα καλα που το ανεφερες...

Μια διευκρινηση για τον Val. Τα παραπανω ειναι cartoon. Δεν ειναι σαν τα animation που αναφεραμε πιο πριν.

jimbour
02-11-2010, 19:17
Aφου μιλάτε για ανιμέ ταινίες να αφήσω το λιθαράκι μου και εγω.
2 ταινίες του Satoshi Kun (πέθανε φέτος) αγαπω.

Paprica (όπως το inception επρεπε να είναι :p)
jJzEW_eE1G0

Perfect Blue
tR3TxhL6vAU

dimitrisasp
02-11-2010, 19:50
^^ To Paprika το εχω σε Blu Ray αλλα το ξεκινησα κουρασμενος και οταν ειδα οτι ειναι
πολυ ψαγμενο το εκλεισα. Θελω να το δω ομως. Και ειναι πολυ ωραιο και στο ματι μιας
και ειναι απο Madhouse.

Για το Ponyo που ενδιαφερθηκατε παιδια να σας πω οτι ειναι στο ιδιο στιλ του Miyazaki
αλλα ισως σας φανει (οπως και σε μενα) λιγο πιο παιδικο λογω των πρωταγωνιστων που
ειναι παιδια.. :P Παντως βγαζει ιδια μαγεια και συναισθηματα με τα αλλα εργα του. Προσφατα βρηκα
και το Princess Mononoke για το οποιο εχω ακουσει πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω δει
ακομα. Παλι δικο του..

aris13
02-11-2010, 21:22
Paprica (όπως το inception επρεπε να είναι :p)

Mήπως το Inception δανείστηκε 1-2 σκηνούλες από το Paprica?:d030:


Προσφατα βρηκα
και το Princess Mononoke για το οποιο εχω ακουσει πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω δει
ακομα. Παλι δικο του..

Σταμάτα ότι και αν κάνεις και δες το τώρα!!! Seriously.

jimbour
02-11-2010, 21:35
Mήπως το Inception δανείστηκε 1-2 σκηνούλες από το Paprica?:d030:


Θα θυμώσει ο Val αν πω ο Νολαν αντέγραψε και λίγο το paprika όποτε κρατήθηκα. xD

Ezio
02-11-2010, 23:05
^^ Η ιδέα του Inception έχει πάρει και από μια ιστορία ενός κόμιξ που ήταν ένας ή 2 άνθρωποι που έμπαιναν στα όνειρα.

mania
02-11-2010, 23:06
??? ?? tintin ?? ????? ?????????? ??? ????,???? ??? ???? ???????,?????? ??? ??? ??????? ????? ?? ?????? ??????? ???? ??? ??? ?????? ??????? ??????????.??? ?????? ???? ????? ??? ?????? ?? ?? ???????????? ? spielberg ??? o jackson ?? ?????? ??????? ??? ?????? ???? ??????? ??????.??? ?????? ????? ??? ?? ??????? ?? ?????? ?? ??????.? spielberg ?????? ???? ?? ??????? ??? ?????? 25-30 ?????? ???? ???? ??? ??????? fan ??? tintin.????? ??????? ?? ?? ????? ???.
?????? ?? ??? ??? ????????,?????? ??? ????? ??????? ??? ??? ???.
?? animation ???? ?? ????? ???????? ???? ???? ???? ??? ??????? ??? ?? ????? ???? ??? ?????.?? ??????? ?????? ????? ??? ?? ????????? ????? ??????.
________
WELLBUTRIN LAWSUITES (http://www.classactionsettlements.org/lawsuit/wellbutrin/)

dimitrisasp
03-11-2010, 00:12
Επειδη μεγαλωσα σε γαλλοφωνο σπιτι ειχα ολα τα γαλλικα κομιξ οποτε και
τον Τεν Τεν. Εγω προσωπικο τον γουσταρω πολυ με τα μυστηρια του και τη
περιπετεια που εχει. Νομιζω υπαρχει και ταινια με ηθοποιους (γαλλικη ή
βελγικη παραγωγη)..


Σταμάτα ότι και αν κάνεις και δες το τώρα!!! Seriously.

Xαχαχα! Χαιρομαι! Απ οτι φαινεται ειναι κι αυτο διαμαντι! Μολις βρω λιγο χρονο
ειναι πρωτο στη λιστα. Και μετα How to train your dragon! :P

Valkyre
03-11-2010, 10:57
Θα θυμώσει ο Val αν πω ο Νολαν αντέγραψε και λίγο το paprika όποτε κρατήθηκα. xD

Γιατι να θυμωσω βρε! Ελεος δεν εχω μετοχες στην εταιρεια παραγωγης! :) Αλλωστε δεν θα μου φαινοταν περιεργο. Ολοι βασιζονται/εμπνεονται απο καπου. Δες το και αλλιως, και μονος σου να σκεφτεις κατι που θεωρεις πρωτοτυπο, οτι δεν εχει ξαναγινει ποτε, υπαρχουν πααααααρα πολλες πιθανοτητες οτι καποιο βιβλιο, καποια ταινια, καποιος αλλος μπορει να εχει σκεφτει κατι παρομοιο με εσενα στο παρελθον παρολο που εσυ δεν γνωριζες τιποτα γι αυτο! (δεν γινεται αλλωστε να διαβασεις ολα τα μυθιστορηματα και να δεις ολες τις ταινιες!)

Το πραγματικα αυθεντικα πρωτοτυπο, ειναι πολυ δυσκολο να επιτευχθει στις μερες μας, ολο και καποιος θα εχει σκεφτει κατι κοντα στο δικο σου! :)

isildur83
05-11-2010, 02:16
Silent Hill: Revelation 3D in pre-production at Lionsgate (http://www.vg247.com/2010/11/04/silent-hill-revelation-3d-in-pre-production-at-lionsgate/)

isildur83
05-11-2010, 06:21
Κανονικα επρεπε να το βαλω στο Funny thread (το πρωτο video) αλλα επειδη μπορει να μην την εχουν δει πολλοι την ταινια το βαζω εδω!





There Will Be Blood:The Video Game
YouTube - Super There Will Be Blood



Restricted ''Due Date'' trailer
Ο Γαλυφιανακης δεν παλευεται με τιποτα!:hysterical:
YouTube - AccessReel Trailers - Restricted Due Date Trailer



Zack Snyder's New "Sucker Punch" Trailer
YouTube - Sucker Punch -- Movie Trailer

dimitrisasp
05-11-2010, 11:39
Ειδα το How To Train Your Dragon. Καλο αλλα οχι και καλυτερο απο το Toy Story 3 για
μενα. Πολυ κλισε το ολο σκηνικο μου φανηκε. Οι δρακοι ειχαν πλακα και κανα δυο αλλα
πραγματα. Μαλλον το ειδες με καλη παρεα Val και το υπερεκτιμησες! :P :P

Valkyre
05-11-2010, 11:51
^^ Το ειδα μονος μου, οπως και το Toy Story 3. Κοιτα μεγαλυτερο ποσοστο προτιμαει το HTTYD απο το Toy Story 3. Κριτικοι τα εχουν και τα 2 κοντα με ελαφρες προβαδισμα του Toy Story, αλλα το κοινο δειχνει να προτιμαει το HTTYD. Εμενα αληθεια το Toy Story 3 Μου φανηκε ψιλοαδιαφορο με βαση τα δεδομενα της Pixar. Μετα τα Wall-E και UP πραγματικα βρηκα το Toy Story 3 πολυ απλο και συναισθηματικα μετριο σε σχεση με τις αλλες δουλειες της Pixar. Κοινως θεωρω οτι το TS3 ειναι η πρωτη overrated ταινια του αγαπημενου μου στουντιο, και δεν ειμαι ο μονος. Βεβαια αποψεις ειναι ολα αυτα.

Παιζει ρολο και πως το ειδες το εργο... αλλο να το δεις σε καλη ποιοτητα εικονας και ηχου και αλλο να το δεις (δεν λεω οτι ετσι το ειδες) απο την οθονη του υπολογιστη σου με απλο στερεοφωνικο ηχο. Ξαναλεω θεωρω το soundtrack του HTTYD το καλυτερο της χρονιας και παλι δεν ειμαι ο μονος! :D

msnes7
06-11-2010, 03:27
Είδα πριν λίγο το inception.Πολύ μπερδεμένο μου φάνηκε και θεωρώ πολύ ψέυτικη την βαθμολογία του.9/10 δεν θα του έβαζα με τίποτα,το πολύ 7
Μπορεί να μου πει κάποιος

Στο τέλος γιατί δείχνει έτσι τους χαρακτήρες σαν να μην γνωρίζει ο ένας τον άλλον?Γιατί με τα όνειρα των ονείρων μήπως όλη η ταινία ήταν όνειρο?:c030:


Αυτό με το dragon το είδα.Γενικά μου αρέσουν όλες οι ταινίες του είδους,ελάχιστες με άφησαν ασυγκίνητο.Είναι διαφορετικό σε σχέση με το toy story.

nikon
06-11-2010, 08:29
Και εγώ χθες το είδα και το περίμενα πιο καλό μ'αυτά που είχα ακούσει συμφωνώ για το 7 και πολύ του είναι......όνειρο στο όνειρο του όνειρου ωωωω όνειρο.
Όσο για την ερώτηση σου.....δεν κατάλαβα ούτε εγώ μάλλον είχα μπει σε άλλο όνειρο εκείνη την ώρα.:scratch:

sakoulias
06-11-2010, 14:35
Ειδα χθες το resident evil afterlife. ΠΟλυ εντυπωσιακα εφφε , καλη σκηνοθεσια κατα τη γνωμη μου , αλλα πολυ μικρη διαρκεια 1.30 ωρας... Παντως μου αρεσε σαν ταινια , περασα ευχαριστα την ωρα μου.

ParanoidGR
06-11-2010, 18:29
Είδα πριν λίγο το inception.Πολύ μπερδεμένο μου φάνηκε και θεωρώ πολύ ψέυτικη την βαθμολογία του.9/10 δεν θα του έβαζα με τίποτα,το πολύ 7
Μπορεί να μου πει κάποιος

Στο τέλος γιατί δείχνει έτσι τους χαρακτήρες σαν να μην γνωρίζει ο ένας τον άλλον?Γιατί με τα όνειρα των ονείρων μήπως όλη η ταινία ήταν όνειρο?:c030:


Αυτό με το dragon το είδα.Γενικά μου αρέσουν όλες οι ταινίες του είδους,ελάχιστες με άφησαν ασυγκίνητο.Είναι διαφορετικό σε σχέση με το toy story.

το υποσυνείδητο ήταν το θέμα τις ταινίας όχι τα όνειρα.μάλλον πρέπει να την ξαναδείς!!!:frusty:



Και εγώ χθες το είδα και το περίμενα πιο καλό μ'αυτά που είχα ακούσει συμφωνώ για το 7 και πολύ του είναι......όνειρο στο όνειρο του όνειρου ωωωω όνειρο.
Όσο για την ερώτηση σου.....δεν κατάλαβα ούτε εγώ μάλλον είχα μπει σε άλλο όνειρο εκείνη την ώρα.:scratch:

η ταινία περνάει ένα μήνυμα αλλα μάλλον δεν μπήκες στο κόπο να το αναλύσεις!!!:google:


Ειδα χθες το resident evil afterlife. ΠΟλυ εντυπωσιακα εφφε , καλη σκηνοθεσια κατα τη γνωμη μου , αλλα πολυ μικρη διαρκεια 1.30 ωρας... Παντως μου αρεσε σαν ταινια , περασα ευχαριστα την ωρα μου.

ίσως η καλύτερη ταινία resident evil που φτιάχτηκε μέχρι σήμερα!!!;)

nikon
07-11-2010, 09:05
Καλά Ανδρέα και στο "Ε γιαλέσα όλα μέσα" μπορώ να σου βρω μήνυμα που περνάει η ταινία αλλά δεν είπαμε αυτό.

mobster21
07-11-2010, 09:28
το Inception ειναι μια εξαιρετικη ταινια ενος εξαιρετικου δημιουργου...

απλα θελει να εισαι ξεκουραστος για να μην μπερδευτεις και χαθεις...

απιστευτο σεναριο... απιστευτη σκηνοθεσια... απο εναν ανθρωπο που ειναι σιγουρο οτι θα μας δωσει αρκετες ακομα ταινιες για να εχουμε να μιλαμε...

σχετικα με το τελος της ταινιας, ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ, ας κανει ενα κοπο να ψαξει εδω...



http://screenrant.com/inception-spoilers-discussion-kofi-68330/3/

http://www.cinemablend.com/new/inception-explained-unraveling-the-dream-within-the-dream-19615.html



οποιος δεν εχει δει το Memento του ιδιου, ας τρεξει...

GRZEUS
07-11-2010, 20:40
το Inception ειναι μια εξαιρετικη ταινια ενος εξαιρετικου δημιουργου...

απλα θελει να εισαι ξεκουραστος για να μην μπερδευτεις και χαθεις...

απιστευτο σεναριο... απιστευτη σκηνοθεσια... απο εναν ανθρωπο που ειναι σιγουρο οτι θα μας δωσει αρκετες ακομα ταινιες για να εχουμε να μιλαμε...

σχετικα με το τελος της ταινιας, ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ, ας κανει ενα κοπο να ψαξει εδω...



http://screenrant.com/inception-spoilers-discussion-kofi-68330/3/

http://www.cinemablend.com/new/inception-explained-unraveling-the-dream-within-the-dream-19615.html



οποιος δεν εχει δει το Memento του ιδιου, ας τρεξει...

tha simfoniso.. kai tha pw episis oti i tainia den einai gia olous.. etsi pistevo..

exthes eida to saw 3d .... entaksi klasiko saw me wraio telos epitelous tha elega...
i 2h dokimasia osoi to doun me tous ratsistes mou edose polles idees gia tous skatofasistes...xaxaxaxxaxaxxaxa

nickolas82
07-11-2010, 22:03
tha simfoniso.. kai tha pw episis oti i tainia den einai gia olous.. etsi pistevo..

Σωστά.....υπάρχουν άτομα που δεν τους αρέσει να τους βάζει μια ταινία σε σκέψη και να θέλει προσοχή για να την καταλάβεις.Που να προσπαθήσει κάποιος να δεί και ταινίες του David Lynch!
Για μένα ταινίες σαν το inception σπανίζουν

jimbour
07-11-2010, 23:23
To inception ειναι ενα blockbuster , μια ταινια για ΟΛΟΥΣ, να πάνε να την δούνε στο κινηματογραφο με τα ποπ κορν την κοκα κόλα, ΟΛΟΙ.
Αυτο ηθελε και ο Νολαν , να κάνει ενα blockbuster να βγαλει και άλλα λεφτα.
Ταινια δρασης είναι , το να το συγκρινεις με Lynch κατα την γνωμη μου είναι ιεροσυλία.
Απλα ο Νολαν προτιμησε και αυτο το φθηνο κόλπο στο τέλος, που παρακαλούσα απο την αρχη να μην το κάνει, και να κάνει καποιους να δουνε πραγματα που δεν υπάρχουν.

Αυτη είναι η γνωμη μου αλλα το να βλεπω σχολια οτι η ταινία είναι για λίγους τα βρίσκω κάπως για την συγκεκριμένη ταινία.

Για μένα η τελευταία καλή ταινία του Νολαν ηταν το Prestige..


Αlso
A ρε Σοφία τi το ηθελες το Somewhere.. Το λιοντάρι απορώ πως το πήρες για αυτη την ταινία...

Giannis7
08-11-2010, 00:10
Και εγώ χθες το είδα και το περίμενα πιο καλό μ'αυτά που είχα ακούσει συμφωνώ για το 7 και πολύ του είναι......όνειρο στο όνειρο του όνειρου ωωωω όνειρο.
Όσο για την ερώτηση σου.....δεν κατάλαβα ούτε εγώ μάλλον είχα μπει σε άλλο όνειρο εκείνη την ώρα.:scratch:


Είδα πριν λίγο το inception.Πολύ μπερδεμένο μου φάνηκε και θεωρώ πολύ ψέυτικη την βαθμολογία του.9/10 δεν θα του έβαζα με τίποτα,το πολύ 7
Μπορεί να μου πει κάποιος

Στο τέλος γιατί δείχνει έτσι τους χαρακτήρες σαν να μην γνωρίζει ο ένας τον άλλον?Γιατί με τα όνειρα των ονείρων μήπως όλη η ταινία ήταν όνειρο?:c030:


Αυτό με το dragon το είδα.Γενικά μου αρέσουν όλες οι ταινίες του είδους,ελάχιστες με άφησαν ασυγκίνητο.Είναι διαφορετικό σε σχέση με το toy story.

Επειδή την είδα κι εγώ, όποιος θέλει pm να του 'ξηγήσω τ' όνειρο. :a050:

Πέρα από την πλάκα, ήταν από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει... Συμφωνώ σε όλα με τον mobster... Μετράει και τι διάθεση έχεις όταν βλέπεις μία ταινία...

msnes7
08-11-2010, 01:37
Ρε παιδιά δεν νομίζω μερικοί να είμαστε πιο χαζοί από τους άλλους.Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι όλοι σας καταλάβατε τι παιζόταν στο inception παρά μόνο από ψάξιμο στο νετ ή συζήτηση με άλλους.Το έργο όπως και να το κάνουμε είναι λίγο μπέρδεμα για κάποιον που θέλει να δει ταινία και όχι να παίξει adventure.Και πιστέψτε με είχα την καλύτερη διάθεση όταν πήγα να την δω μιας και ήξερα την μεγάλη βαθμολογία της.Απλά την περίμενα πιο κατανοητή.

Όπως και να έχει το τέλος δεν το πολυκατάλαβα.Αν θέλει κάποιος ας στείλει pm

aris13
08-11-2010, 01:48
Αlso
A ρε Σοφία τi το ηθελες το Somewhere.. Το λιοντάρι απορώ πως το πήρες για αυτη την ταινία...

O πρώην γκόμενος της ήταν ο πρόεδρος της επιτροπής στο φεστιβάλ, ξέρεις για ποιον λέω....:a045:

Και για το Inception παιδιά μην υπερβάλουμε, μία blockbuster ταινία με καλή πλοκή είναι.

bouzk77
08-11-2010, 02:42
Ρε παιδιά δεν νομίζω μερικοί να είμαστε πιο χαζοί από τους άλλους.Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι όλοι σας καταλάβατε τι παιζόταν στο inception παρά μόνο από ψάξιμο στο νετ ή συζήτηση με άλλους.Το έργο όπως και να το κάνουμε είναι λίγο μπέρδεμα για κάποιον που θέλει να δει ταινία και όχι να παίξει adventure.Και πιστέψτε με είχα την καλύτερη διάθεση όταν πήγα να την δω μιας και ήξερα την μεγάλη βαθμολογία της.Απλά την περίμενα πιο κατανοητή.

Όπως και να έχει το τέλος δεν το πολυκατάλαβα.Αν θέλει κάποιος ας στείλει pm

O jimbour λίγο πιο πάνω νομίζω περιέγραψε όλη την "πραγματικότητα" της ταινίας. Τα πάντα είναι πρόσχημα για μια εντυπωσιακή περιπέτεια και τίποτε άλλο. Το τέλος υπάρχει έτσι... για την ιστορία... όπως για αυτήν και για να βάλει και λίγο συναίσθημα υπάρχει και το backround με την γυναίκα του.
Κρίμα...

msnes7
08-11-2010, 03:04
Πάντως αυτό που με χάλασε περισσότερο ήταν που χάλασε η marion cotillard:thumbsdown:.
Και έλεγα ποιά μου θυμίζει μέχρι που το είδα στους τίτλους τέλους

Valkyre
08-11-2010, 13:56
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως καποιοι εκφραζουν την αποψη τους ως αδιαφηλονικητο γεγονος και οχι ως γουστο και αποψη. Μερικοι κοντευετε να βαλετε το Ιnception στο ιδιο επιπεδο με την τελευταια ταινια του Σταλονε.

Αν δεν βλεπετε κατι ξεχωριστο και διαφορετικο κινηματογραφικα, παω πασο. Αν παλι σας κουραζει το πολυ μπλα μπλα και παλι παω πασο. Αν επισης σας κουραζει το πολυπλοκο της υποθεσης και το μπερδεμα και παλι παω πασο.

Οχι δεν εισαστε ηλιθιοι, υπαρχουν 1 εκατ λογοι που μπορουν να επηρεασουν το πως παρακολουθει καποιος μια ταινια και μια ιστορια. Αλλος μπορει να ειναι κουρασμενος, αλλος μπορει να περιμενε αλλα απο αυτο που τελικα ειδε κλπ κλπ.

Δεν ειναι θεμα ηλιθιοτητας αν δεν καταλαβεις μια ταινια, ουτε αν δεν σου αρεσε ακομα και αν την καταλαβες. Αλλωστε το inception ειναι μια ταινια που κατα τη γνωμη μου (και οχι μονο) απαιτει 2 προβολες για να την εκτιμησεις/αφομιωσεις οπως πρεπει. Καποιοι δεν το γουσταρουν αυτο, οκ λογικο απολυτα σεβαστο.

Οχι ομως να βγαινετε ρε παιδια και να μιλατε για τον Νολαν λες και ειναι ενας Michael Bay...δηλαδη ελεος απλα....ναι μπλοκμπαστερ ταινια ειναι, οχι ομως αναλογου επιπεδου απο το συνηθισμενο χολυγουντιανο-φτηνο μπλοκμπαστερ. Ειναι ταινια που θελει την προσοχη του θεατη, ειναι ταινια που αποσκοπει ακριβως σε αυτο , να μπερδεψει τον θεατη, να τον αποπροσανατολισει (αυτο αλλωστε δεν συμβαινει και στα πραγματικα ονειρα?). ταυτοχρονα ομως βγαζει ΑΠΟΛΥΤΟ νοημα και οποιος διαβαζοντας αυτο λεει απο μεσα του "ναι καλα..." ε οκ, δεν γουσταρω την ταινια ειναι ενα θεμα, να μην δεχομαι την αντικειμενικη αληθεια ειναι ενα αλλο...

θεμα γουστου ειναι.Μην προβαλουμε την αποψη μας ως γεγονος. Γεγονος ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια και των κριτικων και του κοινου λατρεψε την ταινια. Αυτο αν μη τι αλλο κατι σημαινει.

Αναλογη περιπτωση ειναι και η δικη μου αποψη για την ταινια του Fincher (διορθωση) (που τον λατρευω), Social Network που πραγματικα εμενα δεν με αγγιξε ουτε στο ελαχιστο. Βρηκα την θεματολογια της ταινιας ακυρη, χωρις ενδιαφερον και απλα πολυ καλες ερμηνειες. Παει να πει οτι η ταινια δεν ειναι καλη? Οχι φυσικα μιας και αντικειμενικα η πλειοψηφια την θεωρει εξαιρετικη. Απλα εμενα δεν με αγγιξε για διαφορους λογους.

ΥΓ: Αν μιλαγαμε για ταινιες επιπεδου δαπεδου, δεν θα ειχε νοημα η συζητηση, αλλα μιλαμε για ταινιες που εχουν ενα ταδε επιπεδο. Και ξαναλεω παιζει ρολο τι περιμενεις να δεις και με τι διαθεση. Κι εγω αν ειμαι μεσα στα νευρα και παω να δω κωμωδια, ε δεν νομιζω να ξεραθω στα γελια....οσο καλη και να ειναι...

nikon
08-11-2010, 14:05
Τη γνώμη μας λέμε ρε c ποιος το έθεσε ως αδιαφιλονίκητο γεγονός;;;;.....εξάλλου όλες οι ταινίες και όχι μόνο μόνο θέμα γούστου είναι για το αν θα σου αρέσουν ή όχι.

jimbour
08-11-2010, 14:11
Μπερδεψες τον Lynch με τον Fincher, Val . ^^

Eγω καθε φορα που λεω κατι εδω , οπως και οι περισσοτεροι εδω μέσα λέμε την γνώμη μας, οχι οτι απαραιτητα αυτη είναι σωστη.

Απλα το να βλεπεις αλλα πραγματα στο Inception (και να λες μονο λιγοι και εκλεκτοι θα την καταλαβουν) απο ενα καλογυρισμενο blockbuster το θεωρω κάπως.


PS: Ειδα το Winter's Bone , δεν το περιμένα τόσο καλο, ίσως εχει και κάποια υποψηφιότητα στα όσκαρ

Valkyre
08-11-2010, 14:12
@ Νικον

Αν δεις πως εκφραζονται ορισμενες γνωμες, ειναι διατυπωμενες λες και ειναι γεγονος. Γινεται κατ εξακολουθησην αυτο οχι μονο για το inception, γενικα.

ΥΓ: Jimbour Απολυτο δικιο για τον Fincher (μπερδευτηκα επειδη διαβαζα το μηνυμα σου, τροχοπεδη... )

Ποτε παντως δεν υποστηριξα επουδενι οτι το inception ειναι ταινια που θα την καταλαβουν λιγοι και εκλεκτοι...ποτε δεν το ειπα αυτο και ποτε δεν θα το ελεγα ακομα κι αν το πιστευα (που δεν το πιστευω).

Αυτο που ειπα ειναι οτι ειναι μια ταινια που απαιτει την απολυτη προσοχη του θεατη και οτι στην δευτερη προβολη μου την εκτιμησα ακομα περισσοτερο. (αυτο απο μονο του σημαινει οτι δεν ειμαι "εκλεκτος" ουτε πανεξυπνος αφου εγω χρειαστηκα 2 προβολες για να λυσω τις απορριες μου και να καταλαβω τα κενα που ειχα)

the master
08-11-2010, 14:25
εγω με την παρεα μου αποφασισαμε να δουμε το red χθες αντι για τα αλλα θριλερ/δραματικα κλπ γιατι οπως και να το κανουμε στο cinema πας περισσοτερο για το χαβαλε κ οχι για να εχεις την απολυτη προσοχη στη ταινια

Dragonpaul
08-11-2010, 14:34
εγω με την παρεα μου αποφασισαμε να δουμε το red χθες αντι για τα αλλα θριλερ/δραματικα κλπ γιατι οπως και να το κανουμε στο cinema πας περισσοτερο για το χαβαλε κ οχι για να εχεις την απολυτη προσοχη στη ταινια

Συγγνωμη, αλλα δεν ειναι καθολου ετσι. Ειναι σα να λες οτι πρεπει να σταματησουν οι προβολες καποιων ταινιων, επειδη ολοι πανε να κανουν χαβαλε. Δυστυχως, με τετοιο σκεπτικο πανε πολλοι να δουν μια ταινια και ειναι ολο ψου ψου ψου και χαζογελακια την ωρα προβολης. Πραγμα που εμενα με εκνευριζει αφανταστα, επειδη δε σεβονται εμενα που θελω να παρακολουθησω και τα χρηματα που εχω πληρωσει.

Valkyre
08-11-2010, 14:36
@ Master

Γιατι το λες αυτο? Και αυτο παλι διατυπωμενο σαν απολυτη αποψη ειναι. Οχι δεν νομιζω οτι πρεπει να πηγαινεις στο σινεμα μονο για χαβαλε. Επισης χαβαλες και περναω καλα δεν σημαινει μοναχα βλεπω μια απλη αναλαφρη ταινια με πολυ μπαμ μπουμ κλπ (οχι οτι δεν μου αρεσουν κι αυτες ετσι εννοειται). Πολλοι ανθρωποι ικανοποιουνται και διασκεδαζουν με μια περιεργη ταινια, που σε προβληματιζει (δεν μιλαω απαραιτητα για το inception)

Με αυτο που λες φιλε master ακυρωνεις στην ουσια ενα τεραααααααστιο ποσοστο ταινιων. Δηλαδη δεν αξιζει να πας να δεις μια δραματικη και κοινωνικη ταινια στο σινεμα επειδη πας για χαβαλε? Δεν αξιζει να πας να δεις ενα musical για τον ιδιο λογο? Ισως κατα την αποψη σου να ισχυει αυτο, και πολυ σεβαστο καθολα, μην με παρεξηγεις.

Αλλα απεχει πολυ απο το να το γενικευεουμε και να λεμε "οπως και να το κανουμε σινεμα πας για χαβαλε", γιατι ακουγεται σαν να λεμε οτι οποιος πηγε σινεμα και συγκινηθηκε απο μια ταινια και βγηκε εξω κλαιγοντας οτι εχασε τον χρονο του ή οτι δεν διασκεδασε, πραγμα λαθος κατα την γνωμη μου.

Κι εγω υπαρχουν φορες που δεν εχω καμμια ορεξη να δω κατι που θα με κανει να σκεφτω ή να δω κατι κοινωνικο δραματικο και να θελω απλα να παω και να δω απλη ταινια δρασης, να διασκεδασω και να το ευχαριστηθω. Ολα ειναι ομορφα, αναλογα της διαθεσης μας. :)

ΥΓ: Με προλαβε ο Παυλος :PKαι ναι αυτο που ειπε για τους ακρως ενοχλητικους τυπους που κανουν λες και ειναι στον καναπε του σπιτιου τους μεσα στο σινεμα ειναι πραγματικα εκνευριστικο...

papatrexas
08-11-2010, 19:42
Ειδα την ταινια Μπατσοι απο τον παγκο.

Αν και στην αρχη με προδιεθετε για μουφα,με αποζημιωσε και με το παραπάνω στην συνεχεια.Παρα πολυ γελιο!Ειναι τελειως καφρικη η ταινια και το δηλωνει περήφανα! :-)
Ενα αρνητικο ειναι οτι κραταει αρκετη ωρα και δεν θα επρεπε.

dimitrisasp
08-11-2010, 21:16
http://www.imdb.com/video/imdb/vi107256089/

δεν'κακο..

HarrisDo
08-11-2010, 21:27
Θα συμφωνήσω με τον Valkyre γιατί θέλω να τονίσω ότι το Inception ήταν μια κατά την γνώμη μου καταπληκτική ταινία. Στο τέλος είχε βέβαια μια αντροπή προβλεπόμενη από όσους έχουν δει παρόμοιες μπερδευτικές ταινίες. Κατά τα άλλα μόνο και μόνο αυτή η κίνηση προσθέτει κάτι θετικό στην ταινία αφού της δίνει μια αφιλεγόμενη αίσθηση που σε ελάχιστες ταινίες μπορείς να βρείς. Το μόνο που με χάλασε ήταν
Το 3ο όνειρο μέσα στο όνειρο στην Αλάσκα που είχε πιστολίδι και καθόλου ουσία
Κατά τα άλλα είμαι σίγουρος ότι θα πάρει και αρκετά Οσκαρ.
Ο Νόλαν που είναι μάλλον ο κορυφαίος σκηνοθέτης στον πλανήτη έχει κάποιες από τις καλύτερες ταινίες στο ενεργητικό του (Batman Begins, Memento, Dark Knight, The Prestige).

mania
08-11-2010, 22:09
? ????? ??? ????? ?????? ? ????????? ?????????? ???? ??????? ???? ??????? ??? ??? ????????? ??????? ??? ?????????? ??? (Batman Begins, Memento, Dark Knight, The Prestige).

???? ? ???? ????????,????? ?? inception ??? ?? ??? ??? ?????.
??????? ????????? ?????????? ??? ???????????? ????? ??????? ? ????????
????? ??????? ??? ??????? ??? ???????? ????? ?????????? ????????? ?? ??? ??? ? ????? ???? ??? ?????????.(??? ??? ???? ????? ??? ?????????? ???).
?????? ??????,??? ??? ???,???? ??? ?????? ????????.
________
No2 Vaporizer Review (http://no2vaporizer.net)

GRZEUS
08-11-2010, 22:42
Ρε παιδιά δεν νομίζω μερικοί να είμαστε πιο χαζοί από τους άλλους.Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι όλοι σας καταλάβατε τι παιζόταν στο inception παρά μόνο από ψάξιμο στο νετ ή συζήτηση με άλλους.Το έργο όπως και να το κάνουμε είναι λίγο μπέρδεμα για κάποιον που θέλει να δει ταινία και όχι να παίξει adventure.Και πιστέψτε με είχα την καλύτερη διάθεση όταν πήγα να την δω μιας και ήξερα την μεγάλη βαθμολογία της.Απλά την περίμενα πιο κατανοητή.

Όπως και να έχει το τέλος δεν το πολυκατάλαβα.Αν θέλει κάποιος ας στείλει pm


file se kamia periptosi den eipe kapoios oti isos kapios einai pio xazos apo allon kai tetoia....apla i tainia einai perisotero pistevo gia autos pou asxolonte me tetoia themata genikos.... diavazoun vivlia kai periodika me tetoia themata k.a.
auto to eida kai se gnostous mou..osoi eixan mia epafi katalavan tin tainia.... oi alloi olo mas rotousan giati auto kai giati ekeino...

Desmond
08-11-2010, 22:57
Ο Νόλαν που είναι μάλλον ο κορυφαίος σκηνοθέτης στον πλανήτη
Με την καμία όμως...
Και δεν είναι θέμα υποκειμενικότητας, γούστου ή δεν ξέρω και'γω τι άλλο...
Όσο για τα Όσκαρ, προσωπικά δεν πιστεύω οτι αποτελούν κριτήριο για την καλλιτεχνική ποιότητα ενός έργου ή δημιουργού.

Valkyre
08-11-2010, 23:14
δεν είπε κανείς οτι είναι ο κορυφαίος αλλα είναι εύκολα στην ελίτ. πρώτα απο όλα αντικειμενικά να το δει κανείς ο Νολαν δεν έχει κάνει ακόμα κακή ταινία. Πολλοί εκ των κορυφαίων σκηνοθετών του σήμερα έχουν στο ενεργητικό τους βατομουρα...

Αυτο που έχει ο Νολαν και κατα τη γνώμη μου λείπει απο πολλούς είναι οτι έχει ενα δικό του εντελώς διαφορετικό στυλ κινηματογραφισης απο οτι έχουμε συνηθίσει. Θεωρώ οτι είναι ο κορυφαίος σε έναν τομέα συγκεκριμένο. ξέρει άψογα πως να πλασάρει το κάτι διαφορετικό ενω ταυτόχρονα διατηρεί το μπλοκμπαστερικο ύφος της ταινίας.

memento, the following, insomnia, prestige, inception αλλα και τα batman είναι υποδειγματικά κατα τη γνώμη μου ως φιλμ noir με έντονη δράση και έξυπνο-πρωτότυπο σενάριο.

το inception αν με ρωτήσετε δεν Θεωρώ οτι παει για πολλά Όσκαρ. καποια σεναρίου ήχου και μοντάζ ίσως χτυπήσει αλλα για καλύτερη σκηνοθεσία- ταινία χλωμο.

ομως πιστεύω πραγματικά οτι είναι ιδιοφυης και καθότι είναι ακόμα νέος θα μας προσφέρει πολυ όμορφες ταινίες στο μέλλον. σίγουρα απο τους αγαπημένους μου!

Desmond
08-11-2010, 23:59
δεν είπε κανείς οτι είναι ο κορυφαίος αλλα είναι εύκολα στην ελίτ.
Mμμ, μεγάλη κουβέντα και αυτή.Δεν ξέρω.Η ελιτ ρισκάρει και πολλές φορές αποτυγχάνει, ενώ ο Νόλαν μου φαίνεται οτι παίζει εκ του ασφαλούς.Θα περίμενα δηλαδή περισσότερα πράγματα (και καλλιτεχνική εξέλιξη) από τον σκηνοθέτη του memento.Εν αντιθέσει με τον Αρονόφσκι για παράδειγμα που τον θεωρώ πιο τολμηρό (μέχρι στιγμής πάντα).

HarrisDo
09-11-2010, 00:12
Μονο σ αυτο στεκομαι,γιατι το inception δεν το εχω δει ακομα.
Εννοεις κορυφαιος σκηνοθετης στο συγκεκριμενο ειδος ταινιων η γενικως?
Γιατι γενικως μην ξεχναμε οτι υπαρχουν ακομα σκηνοθετες κορυφαιοι εν ζωη που ο Νολαν ουτε καν πλησιαζει.(Εχω δει ολες εκτος της τελευταιας του).
Φιλικα βεβαια,δεν στη λεω,απλα μου φανηκε υπερβολη.

Eκφραστικό λάθος λόγω βιασύνης! Δεν εννοούσα ο καλύτερος που υπάρχει, ούτε εν ζωή ο καλύτερος. Σαφώς υπάρχουν πολύ ανώτεροι σκηνοθέτες! Εννοούσα ότι αυτή την περίοδο, την τελευταία 5ετία κατά κύριο λόγω έχει μεγαλουργήσει στο χώρο των ταινιών. Και ακόμη και αν η ταινία Batman Begins, The Dark Knight από το όνομα δεν ακούγεται καλή, απλώς κάντε μια σύγκριση με τις προηγούμενες ταινίες με τον "νυχτερίδα", αλλά και με οποιαδήποτα άλλη σύχγρονη ταινία δράσης.
Μέχρι τώρα σε κάθε ταινία έχει δώσει ένα μέρος από την προωπικότητα του (και τον ίδιο ηθοποιό στις περισσότερες..:p ) και αυτό τον ξεχωρίζει. Δεν προσπαθεί να μιμμηθεί. Προσπαθεί να δημιουργήσει κάτι δικό του.

Γι'αυτό είμαστε εδώ να σχολιάζουμε βέβαια ότι μας άρεσε και ότι όχι. Θέμα γούστου είναι περισσότερο η "κριτική" που ασκεί ο κάθε ένας μας.

H γνωμες των "ειδικων" (και αυτοί ανθρώπινα όντα είναι βέβαια)
http://www.imdb.com/title/tt1375666/
http://www.imdb.com/title/tt1375666/
Oι ταινίες του έχουν πάρει εξαιρετικά μεγάλες βαθμολογίες, ενώ 2 απο αυτές συγκαταλλέγονται στις καλύτερες της 10ετίας!

mania
09-11-2010, 01:09
??????? ???? ??? ??? ????? ???? ???? ?????..???? ??? ?????? ???? ? ????????????? ?????????????? ??? ?????? ?? ??? ??????? ???,???? ??? ????? ??? ??????.
??? ?? batman,???? ??? ???????? ??? ??? ????????,??????? ??? ??? burton??? batman.? batman ??? ????? ??? ??? ?????? ??????? ????,???? ??? ?????? ?? ??????? ??? ?? ???? ???????.?????? ??? ?? ?????? ??? ????? ? burton ???? ??? ???? ??? ???????????? ??? ????.??????? ??? ????? ????????? ??? ??? ?????? ?? ??? ???? ??? ?????????????? ?????.?????? ?? cast ??? burton ???? ?????? ???? ??? ?????? ???????????.
________
Aroma classic vaporizer (http://vaporizers.net)

Valkyre
09-11-2010, 10:38
Οκ ας πουμε οτι δεχομαι την καλλιτεχνικη ελειψη που λετε στις ταινιες του Νολαν, τι συμβαινει ομως με αλλους σκηνοθετες που καταληγουν ερμαια της σκηνοθετικης τους αντιληψης? Κορυφαιο παραδειγμα ο Μπαρτον που αναφερθηκε... ειτε βλεπω το Ο Τσαρλυ και το Εργοστασιο της Σοκολατας ειτε το Μπατμαν το στυλ κινηματογραφησης ειναι το ιδιο ακριβως. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο, λεω απλα οτι δεν εχει ιχνος εξεληξης και διαφοροποιησης.

Σιγουρα θεμα γουστου ειναι ολα. Προσωπικα τα Μπατμαν του Μπαρτον μου αρεσαν αλλα οχι περισσοτερο απο την σοβαρη και ρεαλιστικη απεικονηση που εδωσε ο Νολαν.

Επισης μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα. Δεν μπορουμε να κανουμε αμεση συγκριση Αρονοφσκι με Νολαν. Τι δουλεια εχει η θεματολογια των ταινιων που στοχευει ο Αρονοφσκι σε σχεση με τον Νολαν? Ειναι σαν να συγκρινουμε χυμο πορτοκαλι με χημο μηλο. Και οι δυο χυμοι ειναι αλλα παντα το πορτοκαλι θα ειναι πορτοκαλι και το μηλο μηλο.

bouzk77
10-11-2010, 02:25
Το μόνο κοινό που έχουν είναι πως και οι δύο πλάθουν χαρακτήρες.
Στο Black Swan, για παράδειγμα, ο Αρονόφσκι πραγματεύεται ότι ακριβώς και ο Νόλαν στο Prestige… Με διαφορετικό τρόπο, πιο ποιητικό βέβαια, αλλά το ίδιο θέμα.
Δεν ξέρω, αλλά έχω την γνώμη πως αν ο Νόλαν δεν ήταν «υποχρεωμένος» να κάνει ένα μπλοκμπάστερ το Inception θα ήταν αρκετά διαφορετικό.
Από την άλλη ο ίδιος σε συνέντευξή του είχε πει πως το κατασκοπικό κομμάτι της ταινίας το είχε χρόνια στο μυαλό του. Του έλλειπε το συναισθηματικό. Με άλλα λόγια ο ίδιος λέει πως η ταινία είναι μια περιπέτεια με γαρνιτούρα το ψυχολογικό υπόβαθρο του πρωταγωνιστή.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα άλλοι να «λατρέψουν» κι άλλοι να «μισήσουν» την ταινία. Αν πήγαν στην αίθουσα με διάθεση για μια «ψαγμένη» περιπέτεια οκ. Αν πήγαν όμως με διάθεση να μπουν στο μυαλό του πρωταγωνιστή και να ανακαλύψουν μέσα από το όνειρό του την ψυχοσύνθεσή του και την ζωή του, τότε…

Valkyre
10-11-2010, 10:38
^^ Μα ειναι σαφεστατο οτι το Inception προκειται για μια sci-fi περιπετεια με λιγα στοιχεια θριλερ. Ψαγμενη δεν σηκωνει αμφιβολλια οτι ειναι, το σεναριο της ειναι απο τα λιγα που ειναι τοσο πολυπλοκα και εχουν ελαχιστα κενα, βγαζοντας νοημα. Πολλοι προφανως απογοητευτηκαν απο την ποσοτητα της δρασης στο τελευταιο μερος (προσωπικα δεν ειδα να ξεφευγει τοσο, αλλα δεν λεει κατι αυτο), αλλα αυτο δεν στερει σε τιποτα το γεγονος οτι η ταινια ειναι -για περιπετεια- απο τις πιο ψαγμενες και με αρκετη δοση πρωτοτυπιας, σε ενα ειδος που τελευταια το εχω/ουμε σιχαθει μιας και αναμασαμε τα ιδια!

chronohill
11-11-2010, 22:04
Το μόνο κοινό που έχουν είναι πως και οι δύο πλάθουν χαρακτήρες.
Στο Black Swan, για παράδειγμα, ο Αρονόφσκι πραγματεύεται ότι ακριβώς και ο Νόλαν στο Prestige… Με διαφορετικό τρόπο, πιο ποιητικό βέβαια, αλλά το ίδιο θέμα.
Δεν ξέρω, αλλά έχω την γνώμη πως αν ο Νόλαν δεν ήταν «υποχρεωμένος» να κάνει ένα μπλοκμπάστερ το Inception θα ήταν αρκετά διαφορετικό.
Από την άλλη ο ίδιος σε συνέντευξή του είχε πει πως το κατασκοπικό κομμάτι της ταινίας το είχε χρόνια στο μυαλό του. Του έλλειπε το συναισθηματικό. Με άλλα λόγια ο ίδιος λέει πως η ταινία είναι μια περιπέτεια με γαρνιτούρα το ψυχολογικό υπόβαθρο του πρωταγωνιστή.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα άλλοι να «λατρέψουν» κι άλλοι να «μισήσουν» την ταινία. Αν πήγαν στην αίθουσα με διάθεση για μια «ψαγμένη» περιπέτεια οκ. Αν πήγαν όμως με διάθεση να μπουν στο μυαλό του πρωταγωνιστή και να ανακαλύψουν μέσα από το όνειρό του την ψυχοσύνθεσή του και την ζωή του, τότε…

Eχεις δει το Black Swan?Το περιμενω πως και πως!ΤΡελλαθηκα με το τρειλερ

Dragonpaul
11-11-2010, 22:05
Ξενερωσα τωρα....!!!!

Μολις εμαθα οτι τα Village δε θα φερουν το Harry Potter σε 3D. Ηθελα να τους βρισω :a0141: αλλα τι φταιει και η κοπελα που με ενημερωσε?
Φτου... Και πως την περιμενω την ταινια....

aris13
11-11-2010, 22:08
^Μην τους βρίσεις. Ήταν απόφαση της Warner Bros να μην γίνει η ταινία convert σε 3D. Μόνο το part 2 θα κυκλοφορήσει σε 3D.

Και chronohill το Black Swan πήρε μόνο διθυραμβικές κριτικές από το φεστιβάλ της Βενετίας.

Dragonpaul
11-11-2010, 22:10
^Μην τους βρίσεις. Ήταν απόφαση της Warner Bros να μην γίνει η ταινία convert σε 3D. Μόνο το part 2 θα κυκλοφορήσει σε 3D.

Και chronohill το Black Swan πήρε μόνο διθυραμβικές κριτικές από το φεστιβάλ της Βενετίας.

Αυτο δεν το ηξερα. Thnx που μου το λες. Αλλα δεν ειναι χαζο να κυκλοφορησει μονο το δευτερο μερος σε 3D?

aris13
11-11-2010, 22:13
Μάλλον μόνο το δεύτερο μέρος γυρίστηκε με τεχολογία 3D.

Αν θες να δεις ταινία 3D, περίμενε μέχρι τον Δεκέμβρη που κυκλοφορεί το Tron.

Dragonpaul
11-11-2010, 22:15
Μάλλον μόνο το δεύτερο μέρος γυρίστηκε με τεχολογία 3D.

Αν θες να δεις ταινία 3D, περίμενε μέχρι τον Δεκέμβρη που κυκλοφορεί το Tron.

Bρε εχω δει ταινιες 3D. Αλλα ηθελα να δω και το HP. Anyway, ας ειναι...

the master
11-11-2010, 22:20
Συγγνωμη, αλλα δεν ειναι καθολου ετσι. Ειναι σα να λες οτι πρεπει να σταματησουν οι προβολες καποιων ταινιων, επειδη ολοι πανε να κανουν χαβαλε. Δυστυχως, με τετοιο σκεπτικο πανε πολλοι να δουν μια ταινια και ειναι ολο ψου ψου ψου και χαζογελακια την ωρα προβολης. Πραγμα που εμενα με εκνευριζει αφανταστα, επειδη δε σεβονται εμενα που θελω να παρακολουθησω και τα χρηματα που εχω πληρωσει.

de kserw giati alla kathe fora pou paw cinema oloi i aithousa kanei etsi opws les ! isws einai thema tainias de kserw , fantazome se ena drama den tha epikrati tetoia atmosphera .

sorry g t greeklish ime ps3

Desmond
11-11-2010, 23:09
^Κάτι ξέρω που πηγαίνω είτε στην τελευταία προβολή είτε σε απογευματινή.
Είδα επιτέλους το the killer inside me.Δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα κιόλας.Απλά οκ.

Valkyre
12-11-2010, 10:37
Βασικα αν καποιος απο εσας σκοπευει να ταξιδεψει στο εξωτερικο -ειδικα για την περιπτωση του Tron που αναφεραμε- πραγματικα επισκεφθειτε ενα 3D ΙΜΑΧ και πιστεψτε με, δεν θα το μετανιωσετε!

Γελαω καθε φορα που βλεπω το ελληνικο τρεηλερ του Tron και λεει στο τελος ΙΜΑΧ experience ή κατι τετοιο... λες κι εδω στην Ελλαδα εχουμε ΙΜΑΧ...

Chill
12-11-2010, 16:08
YouTube - Romeo and Juliet Trailer

Με αφορμή την πρόσφατη κυκλοφορία της σε blu ray (hopefully σύντομα και σε ματρόσκα :>) μπορώ να πω πως είναι μια από τις καλύτερες ταινίες EVER!!! Η μεταφορά του κλασσικού έργου στην σύγχρονη εποχή είναι πραγματικά μοναδική.

6.9 στο imdb.......meh

dimitrisasp
12-11-2010, 17:21
Δεν με ειχε ενθουσιασει οσο περιμενα.. Καλουτσικο μωρε..

Chill
12-11-2010, 17:24
Μάλλον την είχες δει σε περίοδο που δεν ήσουν in luv γι'αυτό xixixi :a068:

enstikto
12-11-2010, 17:37
Εμένα ποτέ δεν μου άρεσε και σαν ιστορία το Romeo & Juliiette και επίσης τον καιρό που βγήκε η συγκεκριμένη ταινία τον Κάπριο τον είχα για εντελώς φτύσιμο (είχε ακόμα το στίγμα του μορφονιού που αρέσει στα 15χρονια κοριτσάκια μόνο) αλλά παρ' όλα αυτά το είδα γιατί μου είχε φανεί έξυπνο σαν ιδέα...
Τελικά δεν με είχε ενθουσιάσει καθόλου χωρίς βέβαια να μπορώ να πω ότι είναι κακή ταινία... αλλά ούτε και καλή...
Σίγουρα όχι αριστούργμα....

Valkyre
12-11-2010, 17:41
^^ Η αποψη μου για τον Ντικαπριο τοτε (το τονιζω) ειναι ακριβως η ιδια που λες παραπανω...ουτε για φτυσμο δεν τον ειχα.

Τα τελευταια χρονια ομως με κερδισε και με το παραπανω γιατι εκτος του οτι διαλεξε σοβαρους ρολους, μεγαλουργησε και σαν ηθοποιος ουκ ολιγες φορες. :)

jimbour
12-11-2010, 17:48
Enter The Void (http://www.imdb.com/title/tt1191111/)

bKRxDP--e-Y

Tόσο καιρό την περίμενα να βγει καπου στο internet γιατι ελλάδα δεν θα ερθει σε καμία αίθουσα,
βγήκε το dvdrip εχθες, αλλά λεω να περιμένω λίγο ακόμα για το Bluray.

isildur83
13-11-2010, 20:20
YouTube - Battle: Los Angeles Trailer HD 1080p

dykon
17-11-2010, 22:38
peite kamia kali tainia gia apopse re paidia! :)

dimitrisasp
18-11-2010, 02:41
peite kamia kali tainia gia apopse re paidia! :)

Scott Pilgrim vs The World.. Δεν θα σε απογοητευσει..

extacy
18-11-2010, 09:16
Scott Pilgrim vs The World.. Δεν θα σε απογοητευσει..

εγω παντως δεν τρελαθηκα κιολας....

enstikto
18-11-2010, 10:06
Εχτες πήγα κ είδα το red.
Χαβαλευζιδικο εργακι με ότι να με τέλος...
Καλά περάσαμε όμως!

Valkyre
18-11-2010, 10:35
^^ Τζον Μαλκβοιτς Rules!!! :D

enstikto
18-11-2010, 10:49
^^ Τζον Μαλκβοιτς Rules!!! :D
Κλασικά έκλεψε την παράσταση. Τι απίστευτες γκριμάτσες είχε στην ταινία;
Πιο αστεία σκηνή:

Η φάση που βγαίνει ο αντιπρόεδρος έξω και γυρνάνε με τους μπράβους και βλέπουν τον μάλκοβιτς με τα εκρηκτικά ζωσμένο και αυτός αρχίζει και τρέχει καταπάνω τους. Τώρα που το περιιγράφω δεν ακούγετε τόσο αστείο αλλά στο σίνεμα όλοι είχαν λυθεί στα γέλια! :a045:


Μου άρεσε και η Έλεν Μίρεν! Απίστευτο να βλέπεις την ΚΥΡΙΑ που έχει πάρει όσκαρ για ρόλους στυλ Βασίλισσα Ελισάβετ κτλ να:

Έχει ανδρώσει το τεράστιο πολυβόλο στο parking kαι να πυροβολά ακατάπαυστα!!!


Όπως είπα και πριν το τέλος ότι να νε όμως:

Αποκαλύπτετε ότι ο Dreyfus είναι πίσω απ' όλα και μετά απο λίγο των σκοτώνουν. ΟΚ φίλος, εσύ είσουν το mastermind! Γιατί όμως τα κανες όλα αυτά; Μας λες και εμάς;

chronohill
18-11-2010, 16:11
Scott Pilgrim vs The World.. Δεν θα σε απογοητευσει..


εγω παντως δεν τρελαθηκα κιολας....

makes 2 of us!και γω δεν τρελλαθηκα.καλουτσικο ηταν αλλα το περιμενα πιο αστειο και ενντυπωσιακο...:a014gth:

Dragonpaul
20-11-2010, 21:26
Σε λιγο.... (χτυπανε τυμπανα)

YouTube - Harry Potter and the Deathly Hallows Trailer Official HD