PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Lefteris_X
05-04-2010, 15:54
Πάντως έχω δει την αρχική έκδοση του 1981, τότε.

Ε, και τότε ακόμα τα εφφέ, μου φαίνονταν εντελώς 60ς, αρχαία για τα δεδομένα που μόλις είχαν τεθεί τότε απο Jaws I k II, Star Wars I k II, Indiana Jones I, κλπ...

personGR
05-04-2010, 21:57
Ελα, προλαβαινεις και συ να αλλαξεις τα εισιτηρια.
Σε ποιο σινεμα θα πας? Ημουν Τυρναβο την περασμενη εβδομαδα.

Ε νταξ, δεν είναι και τόοοοσο άθλια. Ίσως επειδή με προϊδεάσατε και πήγα με τις λιγότερες δυνατές φιλοδοξίες μου φάνηκε απλά μέτρια - θα μπορούσε να είναι χειρότερη, θα μπορούσε να είναι καλύτερη :S

Τεσπα...(πήγα στα SterCinemas στη Λάρισα)

dimitrisasp
05-04-2010, 22:05
Ξερουμε ποτε ερχεται το Runaways στο Greece?

aris13
05-04-2010, 23:07
Από Μάη και μετά....

Dragonpaul
05-04-2010, 23:19
Ε νταξ, δεν είναι και τόοοοσο άθλια. Ίσως επειδή με προϊδεάσατε και πήγα με τις λιγότερες δυνατές φιλοδοξίες μου φάνηκε απλά μέτρια - θα μπορούσε να είναι χειρότερη, θα μπορούσε να είναι καλύτερη :S

Τεσπα...(πήγα στα SterCinemas στη Λάρισα)

Ειδες? Καλυτερα να πηγαινεις με τις χειροτερες προσδοκιες... Χα χα χα...

yiannis2002s
06-04-2010, 02:47
Το είδα και γω στο village στο mall....
Φάτε τα λεφτά σας σε μπύρες, σουβλάκια ή όπου αλλού θέλετε.
Ακόμα και να σας πληρώσουν το εισητήριο, μην πάτε.
Πάλι καλά που δεν έπεσε φωτιά να μας κάψει με τα μπινελίκια που ρίξαμε φεύγοντας χρονιάρα μέρα!:angry:

Συμφωνω απολυτα!!!!!
Τσαμπα τα 12 ευρω και ακομα πιο τσαμπα 2 ωρες χαμενες...
Οσο για το ''3d'' ισως το πιο αθλιο που εχει υπαρξει....Κατι λιγοτερο απο τη μιση ταινια ειναι τρισδιαστατο...

dimitrisasp
07-04-2010, 19:30
YouTube- Resident Evil: Afterlife Trailer

Eχει και Ali Larter μεσα για τον Val...

dimitrisasp
07-04-2010, 19:31
http://www.youtube.com/watch?v=7HhHhUN8QwE&playnext_from=TL&videos=HhKNZU9XBjQ&feature=sub

Eχει και Ali Larter μεσα για τον Val...

tsak
07-04-2010, 22:09
Τελικά όντως οι τιτάνες είναι ...............
Κακή ταινία τι άλλο να πω και το 3d όποιος έχει δει το avatar και φαντάζεται κάτι παρόμοιο και γελασμένος.
Πολύ κακό για το τίποτα
ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ

tsak
07-04-2010, 22:16
Έκανα το λάθος και πήγα να δω και εγώ τους τιτάνες (γιατί περί λάθους πρόκειται).
Κακή ταινία με κακό 3d (όποιος περιμένει κάτι σαν το avatar είναι γελασμένος)
Απλά ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ....
Σε dvd και πολύ είναι...

Valkyre
07-04-2010, 23:21
Εν τω μεταξυ υπηρχε κανενας τιτανας μεσα στο εργο και εγω δεν τον ειδα? Χαχαχα μην μου πειτε για το κρακεν...

Δημητρη νασαι καλα μου εφτιαξες την διαθεση! σλουρπ! :D

Giannis7
07-04-2010, 23:48
Τελικά όντως οι τιτάνες είναι ...............
Κακή ταινία τι άλλο να πω και το 3d όποιος έχει δει το avatar και φαντάζεται κάτι παρόμοιο και γελασμένος.
Πολύ κακό για το τίποτα
ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ


Έκανα το λάθος και πήγα να δω και εγώ τους τιτάνες (γιατί περί λάθους πρόκειται).
Κακή ταινία με κακό 3d (όποιος περιμένει κάτι σαν το avatar είναι γελασμένος)
Απλά ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ....
Σε dvd και πολύ είναι...

Και σκεφτόμουν να πάω να το δω, αλλά με αυτά που ακούω... θα το ξανασκεφτώ.

Πολύ σαστισμένος είσαι πάντως... :idiotic_smile:

tsak
07-04-2010, 23:52
Sorry για το διπλό post αλλά στο πρώτο κόλλησε ο firefox και δεν μου έδειξε οτι το πήρε γι'αυτό και το ξανά έγραψα
:D

dimitrisasp
09-04-2010, 19:53
Απο το Πρωτο Θεμα

Σύμφωνα με την αγγλική εφημερίδα Sun, ο Robert Pattinson πρόκειται να ενσαρκώσει τον τραγουδιστή των Nirvana, Curt Cobain. O Pattinson υπήρξε φανατικός θαυμαστής του συγκροτήματος και πολιορκεί καθημερινά την χήρα του Cobain, Courtney Love, με τηλεφωνήματα και emails προκειμένου να την πείσει ότι είναι ο ιδανικός για τον ρόλο. Η βιογραφία του Cobain έχει εξασφαλιστεί από την Universal Pictures και η Courtney Love θα βοηθήσει στην παραγωγή της.

WolfRathmA
09-04-2010, 20:09
Παιδιά βγήκε το Avatar σε blu-ray;

Dragonpaul
09-04-2010, 21:53
Στις 26 Απριλιου!!!!!!

desperate_gamer
10-04-2010, 01:41
Απο το Πρωτο Θεμα

Σύμφωνα με την αγγλική εφημερίδα Sun, ο Robert Pattinson πρόκειται να ενσαρκώσει τον τραγουδιστή των Nirvana, Curt Cobain. O Pattinson υπήρξε φανατικός θαυμαστής του συγκροτήματος και πολιορκεί καθημερινά την χήρα του Cobain, Courtney Love, με τηλεφωνήματα και emails προκειμένου να την πείσει ότι είναι ο ιδανικός για τον ρόλο. Η βιογραφία του Cobain έχει εξασφαλιστεί από την Universal Pictures και η Courtney Love θα βοηθήσει στην παραγωγή της.

Α, καλό! Εμένα θα μου άρεσε. Θα προκαλέσει πολλές αντιδράσεις αλλά νομίζω ο Pattinson θα ήταν πολύ καλός για τον ρόλο.

WolfRathmA
10-04-2010, 02:30
Ειδα στο διαφημιστικο για το fnac οτι βγηκε και Blu-Ray Trilogy Lord Of The Rings... αξιζει πιστευω η αγορα! Και τα 3 μαζι σε κασετινα μονο 47 ευρω!

jimspy
10-04-2010, 07:57
eida ayto exthes......
YouTube- CELDA 211 - Trailer final
arketa kalo......synistate

Dragonpaul
10-04-2010, 12:24
Ειδα στο διαφημιστικο για το fnac οτι βγηκε και Blu-Ray Trilogy Lord Of The Rings... αξιζει πιστευω η αγορα! Και τα 3 μαζι σε κασετινα μονο 47 ευρω!

Μια χαρα ειναι η τιμη, αλλα πρεπει να ειναι οι theatrical versions και οχι οι extended.
Και ξερεις τι φοβαμαι? Οτι σε λιγο καιρο θα βγουν και οι extended σε Blu-Ray και μετα αντε να τις ξαναγοραζεις. Αυτο που ειχε γινει ακριβως με τα DVD. Ειχα παρει τα πρωτα -28 ευρω το ενα, παρακαλω- και μετα βγηκαν τα καινουργια. Οποτε, σιγα μην τα ξαναγοραζα.

Valkyre
10-04-2010, 13:08
^^ Καλα αυτο αντε να το επαθες μονο με την Συντροφια του Δαχτυλιδιου που ακομα δεν ειχαν ανακοινωθει οι extended versions!Στα υπολοια 2 μερη ολοι ξεραμε οτι θα βγουν τα extended αλλα πιο μετα -λογικο- καθως επρεπε να τελειωσουν τις σκηνες :)

Dragonpaul
10-04-2010, 13:18
^^ Καλα αυτο αντε να το επαθες μονο με την Συντροφια του Δαχτυλιδιου που ακομα δεν ειχαν ανακοινωθει οι extended versions!Στα υπολοια 2 μερη ολοι ξεραμε οτι θα βγουν τα extended αλλα πιο μετα -λογικο- καθως επρεπε να τελειωσουν τις σκηνες :)
Ναι βρε, δε λεω.... Αλλα δε θα μου αρεσε να ειχα τη Συντροφια σε theatrical version και τα υπολοιπα σε extended. Ασε που τοτε ειχα τοση τρελα με τον Αρχοντα, που δεν μπορουσα να περιμενω. Ενω τωρα αν ηξερα οτι θα βγουν και οι extended σε Blu-Ray, ε, ενταξει, περιμενω.

Αμεσως να με ψεξεις.... Πλακα κανω!!!!!!!:P

Desmond
10-04-2010, 13:33
Οι theatrical versions είναι.Είδα το fellowship χθες.Λόγω του hd, σε πολλά σημεία δείχνει τα χρόνια του και τα εφφέ φαίνονται ψεύτικα.Παραμένει όμως πάντα απολαυστικό!

Dragonpaul
10-04-2010, 13:38
Axxx.... Να το εβγαζαν με την τεχνολογια του Avatar!!!!!!!!

Desmond
10-04-2010, 13:45
Axxx.... Να το εβγαζαν με την τεχνολογια του Avatar!!!!!!!!
Καλά, μη νομίζεις οτι με ενόχλησε και ιδιαίτερα που είναι ξεπερασμένο τεχνολογικά.Η μαγεία παραμένει!

Chill
10-04-2010, 14:05
Ειδα στο διαφημιστικο για το fnac οτι βγηκε και Blu-Ray Trilogy Lord Of The Rings... αξιζει πιστευω η αγορα! Και τα 3 μαζι σε κασετινα μονο 47 ευρω!

Υπάρχουν και σε mkv στο net εδώ και πάρα μα πάρα πολύ καιρό.

sakoulias
10-04-2010, 15:48
Καλησπερα σε ολους ειδα και εγω χθες την τιτανομαχια σε 3D και ειπα να περασω μια βολτα απο εδω να γραψω τις εντυπωσεις μου.Θα ξεκινησω απο τα προβληματα για να φτασω σε ενα διαφορετικο συμπερασμα.

Κατ αρχας το σεναριο κατα τη γνωμη μου ειχε τις απειρες τρυπες πραγματα που δεν δικαιολογουνται.Επισης μυθολογικα νομιζω οτι ειχε καποια λαθη .Ενα μεγαλο μερος της ταινιας βλεποταν ανετα χωρις γυαλια, το 3D δηλαδη το καταλαβαινες σε πραγματικα ελαχιστες σκηνες.Τελος η εικονα ηταν λιγο σκοτεινη να το πω θολη να το πω ατονη να το πω παντως κατι με ενοχλουσε δεν ξερω αν οφειλονταν σε φωτεινοτητα ή contrast ή κατι αλλο γιατι δεν ξερω απο αυτα...α και να μην ξεχασω και την πολυ μικρη διαρκεια.

Τελικα ομως παρ ολα τα παραπανω η ταινια μου γιατι ειχε φοβερη δραση παρα πολυ καλες μαχες τρομερα ειδικα εφφε και γενικα δεν σε αφηνε να βαρεθεις που αυτο ειναι που μετραει νομιζω σε μια ταινια...Δεν ξερω γιατι οι περισσοτεροι λετε οτι ηταν βλακεια αλλα εγω θα την προτεινα (ισως βεβαια να προτεινα την απλη εκδοση οχι την 3D):D:D

Dragonpaul
10-04-2010, 16:02
Καλησπερα σε ολους ειδα και εγω χθες την τιτανομαχια σε 3D και ειπα να περασω μια βολτα απο εδω να γραψω τις εντυπωσεις μου.Θα ξεκινησω απο τα προβληματα για να φτασω σε ενα διαφορετικο συμπερασμα.

Κατ αρχας το σεναριο κατα τη γνωμη μου ειχε τις απειρες τρυπες πραγματα που δεν δικαιολογουνται.Επισης μυθολογικα νομιζω οτι ειχε καποια λαθη .Ενα μεγαλο μερος της ταινιας βλεποταν ανετα χωρις γυαλια, το 3D δηλαδη το καταλαβαινες σε πραγματικα ελαχιστες σκηνες.Τελος η εικονα ηταν λιγο σκοτεινη να το πω θολη να το πω ατονη να το πω παντως κατι με ενοχλουσε δεν ξερω αν οφειλονταν σε φωτεινοτητα ή contrast ή κατι αλλο γιατι δεν ξερω απο αυτα...α και να μην ξεχασω και την πολυ μικρη διαρκεια.

Τελικα ομως παρ ολα τα παραπανω η ταινια μου γιατι ειχε φοβερη δραση παρα πολυ καλες μαχες τρομερα ειδικα εφφε και γενικα δεν σε αφηνε να βαρεθεις που αυτο ειναι που μετραει νομιζω σε μια ταινια...Δεν ξερω γιατι οι περισσοτεροι λετε οτι ηταν βλακεια αλλα εγω θα την προτεινα (ισως βεβαια να προτεινα την απλη εκδοση οχι την 3D):D:D

Φιλε μου, χωρις αυτο να αποτελει μομφη για εσενα, πρεπει να ειδαμε διαφορετικες ταινιες, δεν εξηγειται αλλιως αυτο που γραφεις.

Καταρχην: περιμενες εσυ να μαθεις την μυθολογια απο μια crap χολυγουντιανη ταινια? Ασφαλως και δεν ειχε καμια επαφη με τη μυθολογια μας.
Δευτερον: το οτι η ταινια ειχε μαχες, δραση και ειδικα εφφε, αυτο δεν την καθιστα αυτοματα και καλη.
Τριτον: δε σε αφηνε να βαρεθεις? Εγω περιμενα πως και πως να τελειωσει για να παω να φαω. Και γενικα, σκεφτομουν χιλια αλλα πραγματα την ωρα της ταινιας.

Τι να πω... Πραγματικα υπηρχαν σκηνες που μου θυμιζαν Power Rangers. Αληθεια τωρα!!!! Το αποκορυφωμα, δε, ηταν στο τελος που φιλιεται ο τυπας με την κοπελια και ο Πηγασος πετα πισω τους για να συμπληρωσει το coscept. Απλα εμετικο!!!!!!

sakoulias
10-04-2010, 16:51
Φιλε εννοειται πως καθε γνωμη ειναι σεβαστη αλλωστε νομιζω ολοι συμφωνουν οτι οι ταινιες οπως και πολλα αλλα πραγματα ειναι θεμα γουστου...Εμενα ανεκαθεν μου αρεσαν τετοιου τυπου ταινιες με μαχες σπαθια τερατα και τετοια...:)

dimitrisasp
10-04-2010, 16:54
Πρεπει να το δειτε οπωσδηποτε! Πολυ γελιο και αρκετη δραση!

YouTube- 'Zombieland' Trailer HD

stein3x
11-04-2010, 00:35
Πρεπει να το δειτε οπωσδηποτε! Πολυ γελιο και αρκετη δραση!

Την είχα δει την ταινία πριν ένα μήνα!Πολύ καλή με αρκετό γέλιο,η εισαγωγή ιδιαίτερα ήτανε όλα τα $$$ :P

Είδα και γω παιδιά τελικά το Clash of the titans 3D(ποιοί titans δηλαδεί...) την Πέπτη (κερασμένα τα εισιτήρια οπότε λέω γιατί όχι?).Η ταινία από μόνη της δεν έλεγε και πολλά, (δεύτερη φορά δεν την ξαναβλέπω) ,δεν βαρέθηκα ιδιαίτερα κατά την διάρκεια της ,ούτε κρύο ούτε ζέστη δλδ.Ξεχώρησα 2 στιγμές που μου άρεσαν Η μάχη με τους σκορπιούς και η τελική με το cracken (lol δεν ξέρω αν είχε παρατηρήσει κανείς στην διαφήμιση στην TV έλεγε στο trailer "Απελευθέρωσε το ψάρι"!!!)Στο θέμα του 3D δεν έφτανε με τπτ την ποιότητα του Avatar ,ήτανε πολύ "αμυδρό" στις περισσότερες σκηνές όπως και οι υπότιτλοι όπου στο 3D κανονικά "βγαίνουν" πολύ ποιό έξω.Επίσης όταν γινότανε πολύ έντονο το εφφέ του 3D ,τρενόπαιζέ κάπως όσο ποιό κοντά στους θεατές ήτανε το αντικείμενο.Πολύ ποιό real life ήτανε το trailer που παίχτηκε σε 3D του Shrek της καινούργιας ταινίας παρά το Clash!!. Γενικά δεν αξίζει για όποιον το σκέφτεται (εκτός και αν είναι κερασμένα).:P


Για το LORD που αναφέρθηκε ποιό πάνω παιδιά το σκευτόμουνα να το αγοράσω αλλά από ότι είδα δεν είναι (από άποψη ποιότητας εικόνας) αυτό που περιμέναμε τόσα χρόνια.Εγώ προσωπικά θα περιμένω την extended έκδοση όταν θα βγεί όπου λογικά θα γίνει και re-mastered.

dimitrisasp
11-04-2010, 02:34
Toν LOTR πιστευω οτι καποτε θα τον κανουν ενα remaster οπως εγινε και με το Star Wars..

Dragonpaul
11-04-2010, 02:47
To θεμα ειναι ποτε θα βγει το Star Wars σε Blu-Ray......

desperate_gamer
11-04-2010, 18:21
Να ρωτήσω γιατί έγινε τόσος ντόρος με το Clash of the Titans; Όλοι όσοι ξέρω το έχουν δει και όλοι είπαν ότι είναι μάπα :p Μήπως επειδή έχει ελληνική μυθολογία;

Μου φαίνεται περίεργο που περίμεναν όλοι κάτι παραπάνω από το generic wannabe blockbuster. Έχω να πάω σινεμά πολύ καιρό, και δεν βρίσκω κάτι σε αυτή την ταινία που δικαιολογεί το γιατί πήγαν όλοι να την δούνε :p

Valkyre
11-04-2010, 20:20
Να ρωτήσω γιατί έγινε τόσος ντόρος με το Clash of the Titans; Όλοι όσοι ξέρω το έχουν δει και όλοι είπαν ότι είναι μάπα :p Μήπως επειδή έχει ελληνική μυθολογία;

Μου φαίνεται περίεργο που περίμεναν όλοι κάτι παραπάνω από το generic wannabe blockbuster. Έχω να πάω σινεμά πολύ καιρό, και δεν βρίσκω κάτι σε αυτή την ταινία που δικαιολογεί το γιατί πήγαν όλοι να την δούνε :p

Το βρηκες ;)

Dragonpaul
11-04-2010, 20:23
Παιδια, πιστεψτε με, αλλα εγω πηγα επειδη πηγε η παρεα μου. Μεχρι και την ημερα που πηγα, δεν ηξερα, καν, τι γινεται στην ταινια. Ε, και που εμαθα?:oopsy:

dimitrisasp
11-04-2010, 20:52
Αντε ρε Kristen βγαλε καμια ταινια..

aris13
11-04-2010, 22:31
OMG OMG OMG OMG

Rumor Alert: 'Mulholland Drive' Sequel In the Works?

(http://www.cinematical.com/2010/04/10/mulholland-drive-sequel/)ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!!!!!

Dragonpaul
11-04-2010, 22:37
OMG OMG OMG OMG

Rumor Alert: 'Mulholland Drive' Sequel In the Works?

(http://www.cinematical.com/2010/04/10/mulholland-drive-sequel/)ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!!!!!


Tι ειναι αυτο?

aris13
11-04-2010, 22:40
Φήμη ότι θα κάνει νέα ταινία ο David Lynch. Το ποσταρα γιατί ξέρω ότι υπάρχουν φαν του στο forum.

Desmond
11-04-2010, 23:20
OMG OMG OMG OMG

Rumor Alert: 'Mulholland Drive' Sequel In the Works?

(http://www.cinematical.com/2010/04/10/mulholland-drive-sequel/)ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!!!!!

WOW!!!Μακάρι να είναι αλήθεια, αν και αυτό τον καιρό ο τρισμέγιστος ασχολείται με τις άλλες καλλιτεχνικές του δραστηριότητες.
Μια άλλη φήμη είναι οτι μετά το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ alice in wonderland, ο Tim Burton θα γυρίσει μια εναλλακτική ιστορία της ωραίας κοιμωμένης με την ίδια σεναριογράφο.Για τον πρωταγωνιστικό ρόλο έχει ενδιαφερθεί η Α.Τζολί.

personGR
11-04-2010, 23:28
OMG OMG OMG OMG

Rumor Alert: 'Mulholland Drive' Sequel In the Works?

(http://www.cinematical.com/2010/04/10/mulholland-drive-sequel/)ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!!!!!


ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ....

Κόντεψα να τρέχω στα νοσοκομεία βραδιάτικα...:cool::cool:

Περιμένουμε σε κατάσταση zen μέχρι να επιβεβαιωθεί επισήμως. Και μετά...;);)

Valkyre
12-04-2010, 10:46
WOW!!!Μακάρι να είναι αλήθεια, αν και αυτό τον καιρό ο τρισμέγιστος ασχολείται με τις άλλες καλλιτεχνικές του δραστηριότητες.
Μια άλλη φήμη είναι οτι μετά το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ alice in wonderland, ο Tim Burton θα γυρίσει μια εναλλακτική ιστορία της ωραίας κοιμωμένης με την ίδια σεναριογράφο.Για τον πρωταγωνιστικό ρόλο έχει ενδιαφερθεί η Α.Τζολί.

Προσωπικα απογοητευτηκα απο το Alice in Wonderland και το θεωρω απο τις χειροτερες ταινιες του Tim Burton.Δεν εννοω φυσικα οτι ειναι κακη ταινια προς Θεου αλλα ειχα πολυ υψηλοτερες απαιτησεις απο τον εν λογω σκηνοθετη.


OMG OMG OMG OMG

Rumor Alert: 'Mulholland Drive' Sequel In the Works?

(http://www.cinematical.com/2010/04/10/mulholland-drive-sequel/)ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!!!!!!


Το Mullholand drive οταν το ειδα, με το που τελειωσε ειχα απιστευτα νευρα.Ενω με κρατουσε σε αμειωτο ενδιαφερον καθολη την διαρκεια, με το που τελειωσε η ταινια ενιωσα (οπως και η πλειοψηφια) χαμενος στο διαστημα....

αποφασησα λοιπον στο καπακι να την ξαναδω ΟΛΟΚΛΗΡΗ, πραγμα που δεν νομιζω να εχω κανει ποτε ξανα με ταινια.Και παρολαυτα, ενω "επιασα" καποια πραγματα στο τελος εμεινα και παλι στο διαστημα χαμενος αλλα τουλαχιστον με μια πυξιδα αυτην την φορα.

Δυνατες ερμηνειες, σεναριο και σκηνοθετικη αποψη, ομως καπου το παρακαναν λιγο με το ολο σοφιστικε της υποθεσης , εσκεμμενα βεβαια.Παρολαυτα ειναι απο τις ταινιες που απλα σου μενουν κολλημενες στο μυαλο. :)

Desmond
12-04-2010, 16:21
Προσωπικα απογοητευτηκα απο το Alice in Wonderland και το θεωρω απο τις χειροτερες ταινιες του Tim Burton.Δεν εννοω φυσικα οτι ειναι κακη ταινια προς Θεου αλλα ειχα πολυ υψηλοτερες απαιτησεις απο τον εν λογω σκηνοθετη.
Εγώ από την άλλη το βρήκα καλύτερο από το sweeny todd για παράδειγμα.
Αλλά περί ορέξεως...



Το Mullholand drive οταν το ειδα, με το που τελειωσε ειχα απιστευτα νευρα.
Την πρώτη φορά που είδα στο σινεμά το Mullholland Dr., όταν τελείωσε κόντευα να "τελειώσω" και γω εκεί που καθόμουν!:P

dimitrisasp
14-04-2010, 15:07
Ρε παιδια ο Tim εχει ξεπεσει παρα πολυ. Μονο το σκοτεινο στυλακι του εχει ενα γουστο.
Απο κει και περα το υπολοιπο των ταινιων του στηριζεται σε κακο στορι και στον Johnny
Depp συνηθως..

Desmond
14-04-2010, 15:28
Ρε παιδια ο Tim εχει ξεπεσει παρα πολυ. Μονο το σκοτεινο στυλακι του εχει ενα γουστο.
Απο κει και περα το υπολοιπο των ταινιων του στηριζεται σε κακο στορι και στον Johnny
Depp συνηθως..
Δεν νομίζω οτι έχει ξεπέσει.Να ανακυκλώνεται και να μην μας εκπλήσσει όσο στο παρελθόν, ναι.


Ρίξτε μια ματιά εδώ: http://homepage.eircom.net/~sebulbac/burton/home.html

Απολαυστικές "ιστοριούλες" με burtonικά παιδάκια.;)

aris13
14-04-2010, 20:56
Αυτό και είναι είδηση.....

Stanley Kubrick’s lost film being made, casting announced

(http://www.denofgeek.com/movies/462837/stanley_kubricks_lost_film_being_made_casting_anno unced.html)

stein3x
18-04-2010, 23:54
Παιδιά εγώ είδα σήμερα το Black Dynamite ,καλά η ταινία δεν παίζετε ,πρέπει να την δείτε!:P:P (είναι του 2009 ,μην σας ξεγελάει το στυλάκι της ταινίας και καλά είναι 1970).Εδώ το trailer

YouTube- 'Black Dynamite' Trailer HD

dimitrisasp
19-04-2010, 00:00
Δειτε ενα βιντεακι που ανεβασα απο το Twilight..

YouTube- Robert Pattinson is selfish..

papatrexas
24-04-2010, 05:01
Λοιπόν αγορασα σε blue Ray το Avatar.Ομολογω ότι έχω μείνει έκπληκτος από την ποιότητα της εικόνας!Είναι απλά κορυφαία!Έχω μερικές ταινίες σε blue Ray που είναι γνωστές για την ποιότητα τους,αλλά πραγματικά το Avatar κατα την γνώμη μου τις ξεπερνάει ολες.Κ το καλό είναι ότι δεν έχει μαύρες μπάρες πάνω κ κάτω.
Έχω όμως κάποιες απορίες...
Η ταινία δεν έχει extras.Τιποτα!Μόνο τις επιλογές έναρξη,ρυθμίσεις κ σκηνές.Βγαίνει σε 2 εκδόσεις;Γιατί αν βγαίνει μόνο σε μια έκδοση είναι κανονική κλεψιά.Στο ράφι του καταστήματος δεν είδα κάποια άλλη.30 ευρώ την πλήρωσα.
Εντωμεταξυ ο Cameron είχε πει ότι όταν κυκλοφορήσει στην αγορά η ταινία θα συμπεριλαμβανε την σκηνή με την προσωπική σκηνή μεταξύ των δυο χαρακτήρων που είχε κοπεί από το cinema.Δεν υπάρχει.

Valkyre
24-04-2010, 13:47
^^ Κρατιεμαι με το ζορι να μην αγορασω το Avatar σε bluray και αυτο επειδη ξερω οτι θα βγει συντομα και special edition...!

Slackie_XL
24-04-2010, 14:08
Δεν νομίζω οτι έχει ξεπέσει.Να ανακυκλώνεται και να μην μας εκπλήσσει όσο στο παρελθόν, ναι.


Ρίξτε μια ματιά εδώ: http://homepage.eircom.net/~sebulbac/burton/home.html

Απολαυστικές "ιστοριούλες" με burtonικά παιδάκια.;)

Ναι αυτές είναι ιστορίες από το βιβλίο του Burton "Ο μελαγχολικός θάνατος του Στριδάκη και άλλες ιστορίες". Κυκλοφορεί στην Ελλάδα πολλά χρόνια πια. Όσο για τον Burton όχι απλά έχει ξεπέσει κατά την άποψή μου αλλά έχει γίνει κιτς σε πολλές περιπτώσεις. Η τελευταία του ταινία (μιλάω για την Αλίκη) είναι τουλάχιστον μέτρια για να μη πω κακή. Όποιος έχει διαβάσει το αρχικό κείμενο μπορεί να καταλάβει. Πήρανε στα χέρια τους μια από τις πιο δυνατές, ανατρεπτικές, σκοτεινές και ας μου επιτραπεί αναρχικές ιστορίες της σύγχρονης λογοτεχνίας το αλέσανε το κάνανε κιμά και το δώσανε έτοιμη τροφή. Όλα βέβαια έχουν τον λόγο τους και απάντηση από πίσω μπορεί να συνοψιστεί σε μια λέξη. Disney. Όλα πρέπει να είναι τακτοποιημένα, "καθαρά" και political correct κάτω μια υποτιθέμενη dark αισθητική. Όλοι ευχαριστημένοι λοιπόν. Μα πάνω απ όλους ο Burton. Είναι πολλά τα λεφτά Tim?

Μακάρι οι φήμες για νέα ταινία του Lynch να είναι αληθινές. Είμαι μεγάλος λάτρης της δουλειάς του. Έχω δει τα πάντα, έχω σχεδόν τα πάντα από τα φοιτητικά του χρόνια μέχρι τις τελευταίες του δουλειές και είναι από τους λίγους Αμερικανούς δημιουργούς στους οποίους πιστεύω. Μακάρι...

papatrexas
24-04-2010, 14:37
^^ Κρατιεμαι με το ζορι να μην αγορασω το Avatar σε bluray και αυτο επειδη ξερω οτι θα βγει συντομα και special edition...!

Οποτε την πατησα σαν κοροιδο...Καλα δεν καταλαβαινω αυτη την πρακτικη των εταιριων...Αντι να τις βγαλουν και τις δυο εκδοσεις μαζι τις βγαζουν χωριστα;Εγω που εδωσα 30 ευρω,μια τιμη διολου ασημαντη,δεν θα επρεπε να μου παρεχει κατι παραπανω απο μια απλη κοπια;
Δωσε τωρα βλακα και αλλα λεφτα για να παρεις αυτο που ηθελες απο την αρχη...Καλα να παθω...Και μετα σου λενε μην κατεβαζετε απο το internet...

Valkyre
24-04-2010, 18:56
^^ Ναι ειναι ξεφτυλες εντελως φιλε...συνεχεια το ιδιο κανουν ακριβως για να εκμεταλλευονται την τσεπη μας.Δεν υπαρχει λογος να καθυστερουν και να βγαζουν πολλαπλες εκδοσεις, το κανουν ομως αβερτα ειδικα σε blockbuster τιτλους που ειναι σιγουρο χρημα... εμεις φταιμε και μονο εμεις...

Ασε μην με φτιαξεις λιγο ακομα γιατι θα παω να το κατεβασω κι εγω , αλλα λυπαμαι τα 7-8 γιγα που θα πρεπει να εχω στον σκληρο για μια ταινια...

DarkUSS
24-04-2010, 19:36
^^ Ναι ειναι ξεφτυλες εντελως φιλε...συνεχεια το ιδιο κανουν ακριβως για να εκμεταλλευονται την τσεπη μας.Δεν υπαρχει λογος να καθυστερουν και να βγαζουν πολλαπλες εκδοσεις, το κανουν ομως αβερτα ειδικα σε blockbuster τιτλους που ειναι σιγουρο χρημα... εμεις φταιμε και μονο εμεις...

Ασε μην με φτιαξεις λιγο ακομα γιατι θα παω να το κατεβασω κι εγω , αλλα λυπαμαι τα 7-8 γιγα που θα πρεπει να εχω στον σκληρο για μια ταινια...
Σιγά μωρέ ακόμα και μικρό δίσκο να έχεις, το κατεβάσεις, το βλέπεις και το διαγράφεις μετά. :P

Και όταν βγει η έκδοση που θες, πας και το αγοράζεις.

stein3x
25-04-2010, 03:04
Και εγώ ψήνωμαι για το Avatar σε μπλε δισκάκι :P .Αν και θέλω να πάρω την έκδοση με τα extra οπότε δεν δίνω τώρα για την απλή.Θα κάνω μια δοκιμή να κατεβάσω το original δισκάκι ολόκληρο (~49GB μα το θεό πως θα κατέβουνε!?) μιας και έχει και ελληνικούς υπότιτλους για να δοκιμάσω αν με stream θα αναγνωρίζονται από το ps3.Αν κάψει κάποιος σε bluray δισκάκι ταινία bluray θα την διαβάζει το ps3 ή τσου?

aris13
25-04-2010, 11:48
H Δύναμη είναι μαζί μας.:P

http://www.empireonline.com/News/story.asp?nid=27612

jimspy
25-04-2010, 13:47
YouTube- Micmacs

to exei dei kapoios..? an nai ...entyposeis?
fainete kalo k perimenei ston sklhro disko gia probolh

dimitrisasp
25-04-2010, 19:57
H Δύναμη είναι μαζί μας.:P

http://www.empireonline.com/News/story.asp?nid=27612

Επομενο ηταν... :P Μαλλον ο Lucas χρειαζεται ψιλα..
Θα κανουν παλι κανενα remaster?

personGR
25-04-2010, 23:10
Kick-Ass

Η ταινία σπέρνει όμως; Αν μπορείτε να ξεπεράσετε το γεγονός ότι ένα εντεκάχρονο ρίχνει ξύλο η ταινία προσφέρει δύο ώρες καθαρής διασκέδασης. Εγώ την απόλαυσα όσο δεν πάει...

ΥΓ: Ήμασταν και μόνοι μας στην αίθουσα :P

Valkyre
25-04-2010, 23:37
^^ Συμφωνω... πολυ καλη ταινια το Kick Ass...πρωτοτυπη σκηνοθεσια που ξεφευγει σε αρκετα σημεια απο τα καθιερωμενα του Χολιγουντ και δειχνει φρεσκο και ενδιαφερον!

Το προτεινω!!

redismagik
25-04-2010, 23:43
oti prepei gia na se parei o upnos to ''the bounty hunter''.

aladdin7
27-04-2010, 09:23
Ειδα χθες το Kick-ass! Θεωρω πως η ταινια μπαινει στην κατηγορια των cult! Ειναι κατι το πολυ ιδιαιτερο!

dimitrisasp
27-04-2010, 13:15
Tην Πεμπτη ερχεται ο Iron Man. Θελω πολυ να δω το Kick Ass. Χαιρομαι που ακουω
καλα λογια..

tsak
28-04-2010, 00:43
Είδα σήμερα το cop out με τον bruce willis. Κωμωδία στυλ rush hour ώρες ώρες γέλασα με τη ψυχή μου.
Σαν ταινία δεν είναι κάτι τρομερό αλλά αυτός συνεργάτης του bruce willis είναι όλα τα λεφτά...

desperate_gamer
28-04-2010, 13:28
YouTube- Lots-o'-Huggin' Bear Commercial (circa 1983)

Μια ψεύτικη 80s διαφήμιση για ένα παιχνίδι του Toy Story 3 που υποτίθεται ήταν "all the rage" τότε στα χρόνια που είχε πρωτοβγει. I love Pixar marketing, θέλω πολύ να δω το toy story 3.

papatrexas
29-04-2010, 03:29
^^ Κρατιεμαι με το ζορι να μην αγορασω το Avatar σε bluray και αυτο επειδη ξερω οτι θα βγει συντομα και special edition...!

Ξερεις ποτε βγαινει τελικα;

Valkyre
29-04-2010, 12:52
^^ δεν εχω ιδεα δεν εχει ακουστει κατι, αλλα το θεωρω σιγουρο οτι θα γινει.Τωρα το ποτε....ειναι κατι που δεν μπορω να φανταστω, θα αργησει λογικα κανα 2μηνο τουλαχιστον για να πουλησει πρωτα αυτο.Ασε που κατι ειχα ακουσει για καποια extended version (η οποια θα βγει και σινεμα απο οτι λενε)

chronohill
29-04-2010, 18:27
Εγω πηρα σημερα να δω το Iron Man 1 σε blu ray με την παρεα.Ελπιζω να ειναι καλο..!ΞΕρω αργησα αλλα τωρα ειδα τρειλερς απτο δυο και μου γεννηθηκε το ενδιαφερον να δω το 1.Επισης διαβασα για το 2(και γενικα η σειρα iron Man) οτι ειναι σαν prequel μιας σειρας ταινιων της marvel που θα εχει κιαλλους χαρακτηρες της μεσα.δεν το καταλαβα...

isildur83
29-04-2010, 18:52
^^ δεν εχω ιδεα δεν εχει ακουστει κατι, αλλα το θεωρω σιγουρο οτι θα γινει.Τωρα το ποτε....ειναι κατι που δεν μπορω να φανταστω, θα αργησει λογικα κανα 2μηνο τουλαχιστον για να πουλησει πρωτα αυτο.Ασε που κατι ειχα ακουσει για καποια extended version (η οποια θα βγει και σινεμα απο οτι λενε)
Η extended version θα βγει στις κινηματογραφικες αιθουσες τον Αυγουστο (αν θα ερθει Ελλαδα δεν το ξερω) με 6 λεπτα επιπλεον τα οποια 6 λεπτα θα δινουν τοσα πολλα συν+ στο σεναριο που θα ειναι σαν να βλεπουμε ενα καινουργιο Avatar οπως εχει πει ο Cameron!Τωρα για την exteded version (δηλαδη για την special edition) σε Blu-ray καπου διαβασα για Νοεμβριο,οποτε αν αληθευει αυτο αργει πολυ ακομα!Φιλε Valkyre αν εχεις σκοπο να περιμενεις για την special edition τουλαχιστον νοικιασε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την εκδοση που κυκλοφορει,δεν εχεις ξαναδει τετοια ποιοτητα εικονας και ειναι σε Aspect Ratio 1.78:1 και το δισκακι εκμεταλευεται και τα 50GB του Blu-ray πραγμα το οποιο δεν εχει ξαναγινει με αλλη ταινια!

enstikto
29-04-2010, 18:55
διαβασες για το avengers προφανος. Avengers είναι μια ομάδα σούπερ ηρώων της μαρβελ στυλ xmen, με τη διάφορα ότι τα μέλη της ήταν γνωστά αρχικά από τους δικούς τους τίτλους κομιξ. Μερικά από τα μέλη της είναι iron man, captain America, Thor και διάφοροι άλλοι, ενώ συχνά πυκνά έχουν και guests όπως spiderman κτλ.
Παλαιότερα είχα διαβάσει λοιπόν οτι έχουν σκοπό να βγαλουν ταινιες για όλα τα μέλη της ομάδας και μετά να πάρουν τους ηθοποιούς από όλες τις ταινίες και να βγάλουν ταινία avengers.
Πολύ καλό αν τελικά τα καταφέρουν! Δεν το έχω ψάξει τώρα τελευταία, ξερει κανείς κανένα νεότερο για την ταινία avengers?

aris13
29-04-2010, 23:04
Δεν το έχω ψάξει τώρα τελευταία, ξερει κανείς κανένα νεότερο για την ταινία avengers?

H ταινία θα γίνει σίγουρα και γίνονται συζητήσεις για να την σκηνοθετήσει ο Joss Whedon (Buffy The Vampire Slayer, Angel).

http://www.movieweb.com/movie/FIruhzrtaK9Buw/NEevbkek8dpdgj

dimitrisasp
30-04-2010, 00:18
Αvengers ειναι οι Hulk, Thor, Iron Man στανταρ.. Απο κει και περα εχει καποιους
δευτεροκλασατους (Ηawkeye) και κατι guest (Spiderman, Wolverin)

aris13
30-04-2010, 00:29
^Και ο Nick Fury.

personGR
30-04-2010, 00:56
http://s3.amazonaws.com/twitpic/photos/full/93118791.jpg?AWSAccessKeyId=0ZRYP5X5F6FSMBCCSE82&Expires=1272575547&Signature=nnGResX%2Fz8JZN27pDRFqhpAsaQ4%3D

dimitrisasp
30-04-2010, 03:00
^Και ο Nick Fury.

Σωστα.. Ποτε δεν τον χονεψα τον τυπo :P

Melnibonian
30-04-2010, 09:39
Μια ταινία που με ξάφνιασε και μου άρεσε ιδιαίτερα,περιέχει πολύ δράση αλλά περνάει και μήνυμα στον θεατή...
YouTube- Equilibrium U.S. Trailer Christian Bale

Valkyre
30-04-2010, 11:11
Το equilibrium ειναι λιγο λολ, αλλα γενικα κι εγω ευχαριστα το παρακολουθησα. :)

Valkyre
30-04-2010, 11:56
Χθες πηγα και ειδα το iron Man 2.

Το πρωτο Iron Man με εκανε να αναθεωρησω για τον εν λογω ηρωα τον οποιο ποτε δεν συμαθησα απο τα κομικ.Ομως η ταινια ηταν εκπληκτικη και ο πρωταγωνιστης εξαιρετικος.Μαλιστα θυμαμαι μου αρεσε τοσο που το ειδα 2 φορες στο σινεμα.Μια πολυ καλογυρισμενη ταινια με κομικ ηρωα.

Επομενο ηταν φυσικα να περιμενω με αγωνια το 2ο μερος το οποιο και περιμενα πως και πως...

και δυστυχως απογοητευτηκα οικτρα.....ΟΙΚΤΡΑ ομως... το σκισανε το ξεφτυλησανε και κριμα κριμα ΚΡΙΙΙΙΜΑ πραγματικα γιατι ειχε γινει μια σοβαρη προσπαθεια με το πρωτο μερος...

Τα αστεια ειναι λιγα και μακραν χειροτερα του πρωτου, το σεναριο ειναι κυριολεκτικα της πλακας, ο βασικος κακος ειναι για γελια , η ηθοποιια και αυτη για γελια, η Παλτροου εκνευριστικη....βασικα αλα αντι αλλων ηταν η ταινια...μου θυμησε τον ξεπεσμο του Σπαιντερμαν 3.

Το μονο θετικο στοιχειο στην ταινια ειναι η .... Σκαρλετ Γιοχανσον και οχι δεν το λεω μονο για την ομορφια της αλλα εχει μια πολυ εντυπωσιακη (απο αποψη χορογραφιας -οχι εκει που παει το μυαλο σας ομως ανωμαλιαριδες ολοι σας!-) σκηνη.

Μην το δειτε....δεν αξιζει ειναι η προσωπικη μου γνωμη.

dimitrisasp
30-04-2010, 16:05
^^ Aλλαγη σχεδιων.. Κλεινω για Kick Ass :P

Giannis7
30-04-2010, 17:11
Στο Iron Man 2 παίζει ο ηθοποιός που έπαιζε και στο 1 ? (μου διαφεύγει το όνομά του)

Valkyre
30-04-2010, 17:18
Nαι ο ιδιος ειναι :)

Giannis7
30-04-2010, 17:27
Αυτός είναι λόγος για να την δω. Αν και από τα λεγόμενά σου, δεν πρέπει να είναι τόσο καλή. Βλέπουμε...

Valkyre
30-04-2010, 17:43
Ναι κι εμενα με τρελαινει ο εν λογω ηθοποιος αλλα στην προκειμενη ταινια το σεναριο ειναι τοσο κακο που ενω ο ηθοποιος προσπαθει να δωσει την κλασσικη πικαντικη πινελια του (το πετυχαινει καποιες φορες) η κακη ποιοτητα της ταινιας απλα δεν τον αφηνει.

Dragonpaul
30-04-2010, 17:47
Στο Iron Man 2 παίζει ο ηθοποιός που έπαιζε και στο 1 ? (μου διαφεύγει το όνομά του)


Nαι ο ιδιος ειναι :)


Ναι κι εμενα με τρελαινει ο εν λογω ηθοποιος αλλα στην προκειμενη ταινια το σεναριο ειναι τοσο κακο που ενω ο ηθοποιος προσπαθει να δωσει την κλασσικη πικαντικη πινελια του (το πετυχαινει καποιες φορες) η κακη ποιοτητα της ταινιας απλα δεν τον αφηνει.

Robert Downey jr, ρε σεις!!!!!!! Ημαρτον... Χα χα χα χα....:muhaha::muhaha::muhaha::muhaha:

Valkyre
30-04-2010, 17:50
σιγα μωρε μην παρεξηγηθει! :D

Dragonpaul
30-04-2010, 17:56
σιγα μωρε μην παρεξηγηθει! :D

Οχι, βεβαια... Αλλα βλεπω αναφορες οπως "ο ηθοποιος" και τετοια επι τρια συνεχομενα post και λεω "Google it men". Χα χα....

Περα απο την πλακα, ηθελα να παω να το δω σημερα. Με ψιλοαπογοητευσες τωρα. Βεβαια, το περιμενα κατι τετοιο, επειδη το ενα ηταν πολυ καλο. Δυσκολα θα εφτανε την ποιοτητα του το 2. Κριμα...:oopsy:

aris13
30-04-2010, 18:41
Όσοι δουν το Ιron Man 2 να ξέρουν ότι υπάρχει και μία σκηνή μετά τα credits.

Eddy_Gordo
30-04-2010, 20:02
to eida ki ego xtes alla tin skini auti pou les mallon den tin proseksa

Dragonpaul
30-04-2010, 20:08
Όσοι δουν το Ιron Man 2 να ξέρουν ότι υπάρχει και μία σκηνή μετά τα credits.

Οπως και στο πρωτο, αν θυμαμαι καλα. Γι' αυτο εγω δε φευγω σχεδον ποτε πριν τελειωσει εντελως η ταινια.

Melnibonian
30-04-2010, 21:59
Βγαίνει νέα «Ρόδα τσάντα και κοπάνα»! (http://trelokouneli.blogspot.com/2010/04/blog-post_9644.html)


(http://trelokouneli.blogspot.com/2010/04/blog-post_9644.html)

aris13
01-05-2010, 00:45
Ο Τhor αποκαλύπτεται

http://www.empireonline.com/images/image_index/original/41458.jpg

Και επισήμως ανακοινώνεται το Batman 3 το οποίο θα βγει τον Ιούλιο του 2012.

http://www.movieweb.com/news/NEgmKlilGzmTjo

Giannis7
01-05-2010, 01:11
Robert Downey jr, ρε σεις!!!!!!! Ημαρτον... Χα χα χα χα....:muhaha::muhaha::muhaha::muhaha:

Γιατί αυτός με ξέρει ? :angry:

dimitrisasp
01-05-2010, 01:15
Παντως ο Ατσαλενιος Ανθρωπος (οπως το μετεφρασε το Νοβα) τον ανεβασε παρα πολυ
τον τυπο απο εκει που ειχε ξεχαστει τελειως..

aris13
01-05-2010, 01:36
^Αυτό που τον ανέβασε ήταν το film noir Kiss Kiss Bang Bang το 2005. Αν δεν το έχετε δει τρέξτε να το νοικιάσετε, μιλάμε για ταινιάρα.

tsak
02-05-2010, 15:58
Είδα χθές το iron man2. Η αλήθεια είναι οτι περίμενα κάτι καλύτερο αλλά η ταινία δεν είναι και για πέταμα (σαν τους τιτάνες).
Ελπίζω οτι οι αναφορές στην ασπίδα δεν είναι τυχαίες και θα υπάρξει ταινία που θα ενωθούν iron man, captain america και thor(νομίζω).

tonybsg
02-05-2010, 18:29
Θα υπάρξει, έχει ήδη ανακοινωθεί το Avengers (http://www.imdb.com/title/tt0848228/)!

Επίσης, η φωτό του Thor φαίνεται καλή και ανεβάζει τις προσδοκίες (η ανακοίνωση του ηθοποιού που θα τον υποδυθεί (Chris Hemsworth (http://www.imdb.com/name/nm1165110/)), δεν είχε ενθουσιάσει και κανέναν).

dimitrisasp
04-05-2010, 03:04
Λοιπον ειδα και γω το Iron Man και εχω να πω στο κυριο Val οτι με προδιαθεσε τελειως
αρνητικα!! :P Δεν περιμενα και Οσκαρ επιπεδου ταινια αλλα μια κλασικη ταινια με
υπερηρωες και ξυλο που να βλεπεται ευκολα και αυτο το καταφερνει. Βγαζει γελιο σε
αρκετα σημεια.

Βεβαια τετοιες μερες που περναμε ποναει λιγο οταν βλεπεις τα πλουτη του Tony Stark :P

Oσοι το δειτε να κατσετε και μετα τους τιτλους για να γουσταρετε λιγο..

Κατι σχετικα με την υποθεση..
Και καλα καταφερε να πετυχει παγκοσμια ειρηνη ο Tony Starκ με τον Iron Man και τον αφησε η Αμερικη που απο τον πολεμο βγαζει ενα σωρο λεφτα ειτε πολεμαει ειτε οχι.. Ή το αλλο που το ζητανε ευγενικα να μοιραστει την τεχνολογια του.. Θα ειχε Αμερικανος τετοια τεχνολογια και δεν θα τον τρωγανε μυστικα.. :P

enstikto
04-05-2010, 10:47
Είδα και εγώ εχτές το Iron Man. Όντως Val είχα προετοιμαστεί και εγώ για μεγάλη πατάτα μετά το post σου. Τελικά την πάλεψε η ταινία. Εντύπωση κάνει ότι οι σκηνές που μου αρέσαν περισσότερο ήταν εκτός μάχης. Οι σκηνές μάχης γενικά δεν μου αρέσαν. Μέχρι τα μισά της ταινίας μου άρεσε πάρα πολύ ακόμα και ο Μίκυ Ρούρκ. Απο το σημείο που άρχισε το ξύλο άρχισα να απογοητεύομαι (ειδικά στην πρώτη μάχη σώμα με σώμα της ταινίας) ενώ το αποκορύφωμα ήταν το εντελώς anticlimatic τέλος. Το χιούμορ κατα τη διάρκεια της ταινίας φοβερό όμως και γενικά έφυγα με καλή εντύπωση απο τον κινηματογράφο. Α! Έκατσα και είδα και την σκηνή στο τέλος. Για όσους δεν ήξεραν ότι υπάρχει και δεν κάτσαν να την δούν:
Απλά δείχνει τον στρατιωτικό που πήρε μετάθεση να μιλάει στο τηλ ενώ στο βάθος δείχνει ένα τεράστιο κρατήρα και μετά απο λίγο βλέπουμε ότι στο κέντρο του κρατήρα είναι το σφυρί του Θορ.

dimitrisasp
04-05-2010, 13:09
Το 2012 βγαινουν παντως ολα μαζι.. Thor, Avengers, Captain America..

ps4
04-05-2010, 13:16
Το avengers ειναι η συνεχεια της ομονυμης ΥΠΕΡΜΟΥΦΑΣ με τον σον κονερι και ουμα θερμαν πριν κατι χρονια;

dimitrisasp
04-05-2010, 13:18
Oχι καμια σχεση. Το θυμαμαι. Αηδια. Αυτο ειναι συνεργασια 4-5 χαρακτηρων της Marvel..

enstikto
04-05-2010, 13:19
^^ Όχι ρε. Καμμία σχέση. Εκείνο το avengers ήταν βασισμένο σε τηλεοπτική σειρά. Αυτό το avengers είναι με ήρωες απο τα comics της marvel.

Ixor24
04-05-2010, 13:22
το εχουμε σε βιντεακι αυτο με τον thor που λετε στο τελος?

dimitrisasp
04-05-2010, 15:24
το εχουμε σε βιντεακι αυτο με τον thor που λετε στο τελος?

Eδω εισαι..
http://www.youtube.com/watch?v=_U8BbZFntLg

Viper
04-05-2010, 16:19
Χθες πηγα και ειδα το iron Man 2.

.........

Μην το δειτε....δεν αξιζει ειναι η προσωπικη μου γνωμη.

Δεν ειναι κακη ταινια, απλα ειναι χειροτερη απο την πρωτη. Και επειδη η 1η ηταν πραγματικα καλη (για ταινια με super ηρωα) περιμενα την 2η αν οχι καλυτερη, τουλαχιστον στα ιδια επιπεδα.

Ενω ξεκινησε καλα, καπου το εχασε. Δηλαδη η σκηνη που προσπαθει η Πεπερ μεσα απο το αυτοκινητο να δωσει τον "χαρτοφυλακα" στον Stark (στο Μονακο) ειναι απο τις πιο ηλιθιες σκηνες που εχω δει ποτε μου. Ελεος δηλαδη!! Η μαχη στο παρτυ μεταξυ war machine και Iron Man...αλλη μαπα. Αντι να δειξουν καμια καλη μαχη με εφε κτλ τους βαζουν να ανταλασουν κλοτσομπουνιδια μεσα στο σπιτι...

Γενικως περιμενα οτι θα επαναληφθει κατι σαν Batman Begins και Dark Knight αλλα ατυχησα:sarcastic_sadness:

ps4
04-05-2010, 16:43
Η πιο ηλιθια σκηνη σαν συλληψη (οχι εκτελεση) ειναι στο ''Μερα ανεξαρτησιας'' με το will smith που πανε με ενα usb stick και το καρφωνουν στην αντιστοιχη θυρα επικοινωνιας που ΣΙΓΟΥΡΑ εχουν οι εξωγηινοι μεσα στο σκαφος (ειναι γνωστο οτι το usb ειναι γνωστο σε ολο το συμπαν και το εχουν ολοι οι πολιτισμοι για να περνανε παρανομα mp3) και περνανε εναν ιο που εχουν φτιαξει ανθρωποι και χαλαει ολο το mothership και γινεται σταχτη και μπουμπερη επειδη ετσι πεφτουν οι ασπιδες.

Δεν εχω δει χειροτερη ιδεα σε ταινια ποτε στην ζωη μου σε οτι και να εχω δει, including james bond movies. ΛΟΛ

Οποτε το iron man 2 μια χαρα θα ειναι.

Valkyre
04-05-2010, 16:44
Ειλικρινα δεν ξερω τι σας αρεσε στο Iron Man 2.Η ταινια για εμενα πρεπει να συγκρινεται με το πρωτο μερος το οποιο ηταν εξαιρετικο.Και σε ρυθμο, και σε σεναριο και σε μαχες εστω και αν ηταν λιγες.

Η δευτερη ταινια εμενα τουλαχιστον μου φανηκε παιδικη εντελως....

ο μεθυσμενος Τονυ Σταρκ με την στολη του iron man να πλακωνεται με τον φιλο του με την αλλη στολη iron man μεσα στο σπιτι τους στη διαρκεια ενος παρτυ , ειναι σκηνη που δεν μου προκαλει γελιο διοτι προκειται περι αστειο ποιοτητας Jackass και αλλων ταινιων του στυλ "ηλιθιος και πανιληθιος".

Ή ο ολοκληρος στρατος απο διμοιριες ρομποτ που εφτιαξε ο Μικυ Ρουρκ... ή το γεγονος οτι ο φιλος του Τονυ Σταρκ εμαθε να πιλοταρει την στολη του iron man σε ελαχιστα δευτερολεπτα ενω ο Τονυ Σταρκ χρειαστηκε στην πρωτη ταινια ολοκληρη εκπαιδευση...

ελα ρε παιδια την ταινια την ξεφτυλισσανε....η πρωτη ταινια ειχε και κατι να σου πει, αφηνε ενα μηνυμα και το παρουσιαζε ομορφα και με πολυ cool τροπο. Η δευτερη ηταν απλα ενα συνοθυλευμα ακυρων σκηνων, ακυρων γεγονοτων και υπερβολικα πολλων ρομποτ...
Τεσπα γουστα ειναι αυτα, εγω απλα απογοητευτηκα.Το Iron Man 1 ξεχωριζε απο τις κλασσικες και ως επι το πλειστον μετριοτατες παδικες ταινιες σουπερ ηρωων, το 2ο ξεπεσε στα επιπεδα Σπαιντερμαν 3...

dimitrisasp
04-05-2010, 18:00
^^ Αυτα τα μη λογικα που γραφεις στο σποιλερ τα εχω συνηθισει απο τα κομικ της
Μαρβελ τα οποια εχουν μεσα τους διαφορα τετοια ακυρα και γι αυτο δεν με ξενισαν.. :P

enstikto
04-05-2010, 18:11
Val η μάχη που περιγράψεις στο spoiler έλεγα και εγώ ότι με χάλασε. Για τον ρεαλισμό τώρα, νταξει δεν το ψάχνω τόσο πολύ. Αυτό που μου άρεσε στην ταινία στην ουσία ήταν ο σταρκ κ όχι ο iron man, και φυσικά και η σκαρλετ neo!
Και εγώ δεν λέω ότι ηταν καμμιά φοβερή ταινία αλλά όχι κ τελείως για πέταμα (spiderman 3).
Ίσος έπαιξαν ρόλο στις διαφορετικές γνώμες οι διαφορετικές προσδοκίες. Εσυ μετά το 1 περιμενες μια πολύ καλή ταινία και σου φάνηκε μεγάλη μουφα. Εγώ μετά το ποστ σου περίμενα μια μεγάλη μουφα και μου φάνηκε αρκετά καλή. ;)

dimitrisasp
04-05-2010, 18:24
Το Spiderman 3 αν γινεται να μην το ξαναναφερουμε γιατι ξυπνανε μεσα μου οι κακες
αναμνησεις.. Ειναι μια κατηγορια μονο του..

aris13
04-05-2010, 18:28
Και μια κατηγορία μόνα τους τα Batman Forever και Batman & Robin.:P

enstikto
04-05-2010, 18:51
Και μια κατηγορία μόνα τους τα Batman Forever και Batman & Robin.:P

Τα συγκεκριμένα είναι 2 κατηγορίες. Χειρότερο και τρεισχειεοτερο!

Valkyre
04-05-2010, 19:44
Val η μάχη που περιγράψεις στο spoiler έλεγα και εγώ ότι με χάλασε. Για τον ρεαλισμό τώρα, νταξει δεν το ψάχνω τόσο πολύ. Αυτό που μου άρεσε στην ταινία στην ουσία ήταν ο σταρκ κ όχι ο iron man, και φυσικά και η σκαρλετ neo!
Και εγώ δεν λέω ότι ηταν καμμιά φοβερή ταινία αλλά όχι κ τελείως για πέταμα (spiderman 3).
Ίσος έπαιξαν ρόλο στις διαφορετικές γνώμες οι διαφορετικές προσδοκίες. Εσυ μετά το 1 περιμενες μια πολύ καλή ταινία και σου φάνηκε μεγάλη μουφα. Εγώ μετά το ποστ σου περίμενα μια μεγάλη μουφα και μου φάνηκε αρκετά καλή. ;)Οχι ισως.... αυτο ακριβως εγινε χαχαχαχα! Αρα μου χρωστατε! Διασκεδασατε περισσοτερο εξαιτιας μου!

Δεν περιμενα κατι ρεαλιστικο προς Θεου, αλλωστε δεν εκρινα τον ρεαλισμο οταν περιεγραφα την σκηνη πιο πανω.Αλλα απλα μου φανηκε ηλιθια εντελως.


Και μια κατηγορία μόνα τους τα Batman Forever και Batman & Robin.:P

Τι μου τις θυμησες αυτες τις ταινιες τωρα.... ειλικρινα καις περισσοτερα εγκεφαλικα κυταρρα βλεποντας αυτες τις ταινιες παρα κανοντας αλλα πραγματα....

dimitrisasp
04-05-2010, 19:44
Τι λετε ρε αδαεις!?? Συγκρινονται αυτα με το περπατημα του Tobey Maguire οταν εγινε
κακος επειδη εβγαλε φρατζα???

tsak
04-05-2010, 19:58
καλησπέρα στη παρέα,
είδα χθες το βράδυ με τη γυναίκα το bounty hunter. Δεν έλεγε πολλά ψιλομέτριο ήταν καμία σχέση με το ugly truth που γελάς με τη καρδία σου...

enstikto
04-05-2010, 20:59
Τι λετε ρε αδαεις!?? Συγκρινονται αυτα με το περπατημα του Tobey Maguire οταν εγινε
κακος επειδη εβγαλε φρατζα???

Κάνε μια επαναληψούλα το batman and robin και το spiderman 3 θα σου φανεί ΕΠΟΣ!

Dragonpaul
04-05-2010, 22:05
Τι λετε ρε αδαεις!?? Συγκρινονται αυτα με το περπατημα του Tobey Maguire οταν εγινε
κακος επειδη εβγαλε φρατζα???

Με διαφορα απο τις πιο γελοιες σκηνες στην ταινια.

Αυτη η ταινια ειχε απειρες γελοιες σκηνες. Το αποκορυφωμα, ομως, ειναι οταν βλεπει ο αρχηγος της αστυνομιας Stacy την κορη του να κρεμεται απο ενα κτιριο που πεφτει και ερχεται και ο Eddie Brock με την φωτογραφικη του μηχανη και ακολουθει ο αμιμητος διαλογος:

Εddie Βrock: Ω Θεε μου, αυτη ειναι η Gwen.

Captain Stacy: Τι? (παιρνει την καμερα απο τον Brock και ζουμαρει να δει κι αυτος)

Captain Stacy: Mα τι κανει εκει πανω? (υπενθυμιζω οτι η κορη του κρεμεται απο μια ακρη ενος κτιριου που πεφτει)

Eddie Brock: Χτες το βραδυ ειπε οτι ειχε μια επιδειξη.

Captain Stacy: Ποιος εισαι εσυ? (η κορη του ακομα κρεμεται και κινδυνευει να σκοτωθει)

Eddie Brock: Λεγομαι Brock κυριε. Εdward Brock Jr. Ειμαι φωτογραφος. Δουλευω στην Daily Bugle. Και, ε, βγαινω με την κορη σας.


Αντε γεια, ομως, ε? :scared::scared::scared::scared::rant::rant::rant: :rant:

chronohill
04-05-2010, 22:14
εγω ειδα το the crazies με παρεα σινεμα γιατι ειχαμε καιρο να παμε σε θριλερ και ηταν καλουτσικο..
Αλλα αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει δει κανεις τον κυνοδοντα.Ξερετε αυτο το ελληνικο που εχει βγει και εχει παρει βραβεια στις καννες.λενε ειναι πολυ καλο...

aris13
05-05-2010, 00:00
RUMOR ALERT!!!!


David O. Russell to Direct Uncharted: Drake's Fortune? (http://www.movieweb.com/news/NEDLNHEDlosFHJ)

O David O Russell είναι γνωστός για τις ταινίες του Three Kings και I heart Huckabees

gdskate
05-05-2010, 08:42
RUMOR ALERT!!!!


David O. Russell to Direct Uncharted: Drake's Fortune? (http://www.movieweb.com/news/NEDLNHEDlosFHJ)

O David O Russell είναι γνωστός για τις ταινίες του Three Kings και I heart Huckabees



Εδώ κάνουν άλλα κι άλλα παιχνίδια ταινία, αυτό δεν θα έκαναν....
Πιστεύω πως θα επιβεβαιωθεί η φήμη!

tsak
05-05-2010, 09:48
RUMOR ALERT!!!!


David O. Russell to Direct Uncharted: Drake's Fortune? (http://www.movieweb.com/news/NEDLNHEDlosFHJ)

O David O Russell είναι γνωστός για τις ταινίες του Three Kings και I heart Huckabees



Έχει όλα τα φόντα να γίνει μια επιτυχημένη ταινία

nikon
05-05-2010, 10:18
Εκτός αν δούμε άλλο ένα Indiana Jones.

Valkyre
05-05-2010, 10:58
Δεν ξερω πως θα δουλεψει το Uncharted σαν ταινια.Παντως οτι οντως ηταν θεμα χρονου να κεντρισει το ενδιαφερον του Χολυγουντ.Εχει πραγματικα ολες τις προυποθεσεις εκεινες για ενα καλοκαιρινο μπλοκμπαστερ.Αλλα ξαναλεω δεν ξερω αν θα αφηνει την ιδια αισθηση και τον ιδιο ενθουσιασμο που αφηνει το παιχνιδι.

Ixor24
05-05-2010, 11:09
ρε παιδια στο ironman2 ειδατε την σκηνη που ειναι μεσα στο αεροπλανο η potts με τον stark και αυτη να φιλαει την μασκα του ironman και να την πεταει?
ξερετε η σκηνη που δειχνει και στο trailer

enstikto
05-05-2010, 11:58
ρε παιδια στο ironman2 ειδατε την σκηνη που ειναι μεσα στο αεροπλανο η potts με τον stark και αυτη να φιλαει την μασκα του ironman και να την πεταει?
ξερετε η σκηνη που δειχνει και στο trailer

όντως δεν την είχε αυτή....

dimitrisasp
05-05-2010, 18:36
Oυτε την σκηνη που φοραει η Scarlet Johanson το γαντι του Iron Man σε ενα παρτι ή
κατι τετοιο και πεταει μια ακτινα.. Μαλλον κομμενες σκηνες..

Ixor24
05-05-2010, 18:53
ναι όντως, μακλλον τα κρατάνε για το bluray

isildur83
06-05-2010, 08:56
Οσοι εχετε δει το Planet Terror θα θυμαστε το 'fake' trailer που εδειξε πριν την ταινια με το ονομα Machete και πρωταγωνιστη τον Danny Trejo.
Οπως φαινετε ο Rodriguez αποφασισε να το κανει πραγματικη ταινια!Δειτε το trailer!!!



http://goremasternews.files.wordpress.com/2009/08/machete-movie.jpg

YouTube- Machete - Trailer 2010

aris13
06-05-2010, 11:35
"They fucked with the wrong Mexican":P

Ixor24
06-05-2010, 23:30
καμια καλη ταινιουλα ευρωπαικου κινηματογράφου?

aris13
07-05-2010, 13:55
Νέο πόστερ του Ιnception

http://c0181321.cdn.cloudfiles.rackspacecloud.com/PHsZ1AxBLGu5wt_1_m.jpg


Και plot synopsis γιατί πριν λίγες μέρες κανείς δεν ήξερε το στορυ της ταινίας.
Acclaimed filmmaker Christopher Nolan directs an international cast in an original sci-fi actioner that travels around the globe and into the intimate and infinite world of dreams. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is a skilled thief, the absolute best in the dangerous art of extraction, stealing valuable secrets from deep within the subconscious during the dream state, when the mind is at its most vulnerable. Cobb’s rare ability has made him a coveted player in this treacherous new world of corporate espionage, but it has also made him an international fugitive and cost him everything he has ever loved. Now Cobb is being offered a chance at redemption. One last job could give him his life back but only if he can accomplish the impossible—inception. Instead of the perfect heist, Cobb and his team of specialists have to pull off the reverse: their task is not to steal an idea but to plant one. If they succeed, it could be the perfect crime. But no amount of careful planning or expertise can prepare the team for the dangerous enemy that seems to predict their every move. An enemy that only Cobb could have seen coming. This summer, your mind is the scene of the crime.

Valkyre
07-05-2010, 14:04
spoiler spoiler !!

aris13
07-05-2010, 14:08
Χαλάρωσε δεν λέει ποιος είναι ο δολοφόνος:P

Valkyre
07-05-2010, 14:17
Η ταινια που περιμενω περισσοτερο απο καθε αλλη. Δεν εχω διαβασει τιποτα ουτε και προκειται. Κριστοφερ Νολαν = εγγυηση.

fotaras
07-05-2010, 14:55
αν και καθηστερημενα ειδα χτες το "περσυ τζακσον οι ολυμπιοι μπλα μπλα μπλα"!!
το μονο που μου αρεσε σε αυτην την ταινια ηταν οι τιτλοι τελους!!!χαρηκα παρα πολυ μολις τους ειδα!!!μεγαλη βλακεια!τεσπα μια ερωτηση.μπαινουν σε μια φαση σε ενα ασανσερ για να πανε στον ολυμπο στο οποιο ειχε ενα "Ω" χαραγμενο οπως και στην σειρα god of war.τι σχεση εχει το "Ω" ρε παιδια με την ελληνικη μυθολογια?

aris13
07-05-2010, 14:58
Να σου πω την αλήθεια αρχικά είχα τις επιφυλάξεις μου γιατί ο Nolan έχει να γράψει πρωτότυπο σενάριο από την εποχή του Following (2002), διαβάζοντας όμως το synopsis ανακουφίστηκα.

Valkyre
07-05-2010, 15:02
^^ Ωπα ωπα κατσε γιατι εδω τα τσουγκρισαμε τωρα... το Prestige δεν ηταν πρωτοτυπο παντα για το ειδος του? Οκ για το Dark Knight/batman begins το δεχομαι , αν και εκει η κινηματογραφικη αποψη του Νολαν το διαφοροποιει απο πληθος αλλων ταινιων και δεν μιλαω μονο για ταινιες που εχουν σχεση με κομικ ηρωες.

Φυσικα το Memento (προ 2002)ειναι αξεπεραστο σε ολα τα επιπεδα κατ ' εμε...τι ταινιαρα ρε γμτ.... εχει τοσες πολλες πτυχες και ειναι τοσο καλοδουλεμενη απο ολες τις αποψεις που απλα respect...

aris13
07-05-2010, 15:05
^^ Ωπα ωπα κατσε γιατι εδω τα τσουγκρισαμε τωρα... το Prestige δεν ηταν πρωτοτυπο παντα για το ειδος του?

Διασκευή βιβλίου είναι το Prestige.

Και το Following βγήκε το 98 έκανα λάθος.

Valkyre
07-05-2010, 15:10
Βιβλιο ηταν το Prestige? ΟΟοο δεν το ηξερα... παντως και το Insomnia που μολις τωρα θυμηθηκα, ηταν για αστυνομικο πολυ καλοδουλεμενο και σαν σεναριο και σαν σκηνοθεσια.Αλλα δεν ξερω αν και αυτο ηταν σεναριακα δουλεια νολαν ή ηταν μονο σκηνοθεσια.Βαριεμαι να ψαχνω τωρα ειμαι και στη δουλεια,...

aris13
07-05-2010, 15:15
Θα σου ρίξω και την δεύτερη βόμβα τώρα. Το Insomnia είναι remake μιας ξενόγλωσσης ταινίας σε σκηνοθεσία Νόλαν το σενάριο πρέπει να το είχε γράψει ο αδερφός του ή κάποιος άλλος. Παρόλο αυτά η ταινία είναι καταπληκτική, 3-4 φορές την έχω δει:P

Tsiou
07-05-2010, 15:25
Memento = Απο ένα short story που είχε γράψει ο αδερφος του παλιότερα
Insomnia = Remake Νορβηγικης ταίνίας και το σενάριο το έγραψε άλλος
The Prestige = Απο βιβλίο

Δε θέλω να μειώσω τον Nolan απλά για διευκρίνιση.

aris13
07-05-2010, 15:33
Σωστά τα γράφεις Tsiou. Ο Jonathan Nolan έχει συν γράψει σχεδόν όλες τις ταινίες του αδερφού του και τώρα φημολογείται ότι θα κάνει το σκηνοθετικό του ντεμπούτο με την νέα ταινία του Superman.

dimitriskal1987
07-05-2010, 15:49
Παιδιά εγώ περιμένω να βγει το Robin Hood..

Valkyre
07-05-2010, 15:55
Οπως και να εχει δεν μειωνει σε τιποτα την σκηνοθετικη αξια του Νολαν ο οποιος κατ'εμε εχει ενα μοναδικο στυλ.

Επισης ειναι αξιολογο το γεγονος οτι ο Νολαν απο οτι φαινεται επιλεγει προσεκτικα τι ιστορια θα σκηνοθετησει ειτε λεγεται ρεμεηκ ειτε λεγεται διασκευη βιβλιου.

Φροντιζει παντα να καταπιανεται με ιστοριες πρωτοτυπες και οχι να βγαζει χαζοταινιες απλα και μονο για τα φραγκα.Μπορει να επιλεγει τα σεναρια και να μην ειναι δικα του, ξερει ομως τι ειναι πρωτοτυπο για τον κινηματογραφο του σημερα και επισης ξερει τι ταιριαζει στο σκηοθετικο του στυλ.

Για εμενα -ξαναλεω- απο τους καλυτερους σκηνοθετες της εποχης.

Και οπως οι περισσοτεροι λετε, δεν εχετε δει ασχημη ταινια με την υπογραφη του Νολαν, ή εστω οι περισσοτερες απο τις ταινιες του σας αρεσουν ;)

jimbour
08-05-2010, 20:30
Kick-ass.
Πολυ μετρια ταινια..
Δε μ 'αρεσε καθολου σαν ταινια. Αλλα με ποπ κορν παρεα παλευεται..
Οκ σε καποιους μπορει να αρεσει λογο του γελιου και του αιματος που εχει..Σε αυτο τα καταφερνει καλα μαλλον.
Αλλα το να πεις ειδα μια φοβερη ταινια ή εστω καλη, ΟΧΙ

chronohill
08-05-2010, 22:07
Kick-ass.
Πολυ μετρια ταινια..
Δε μ 'αρεσε καθολου σαν ταινια. Αλλα με ποπ κορν παρεα παλευεται..
Οκ σε καποιους μπορει να αρεσει λογο του γελιου και του αιματος που εχει..Σε αυτο τα καταφερνει καλα μαλλον.
Αλλα το να πεις ειδα μια φοβερη ταινια ή εστω καλη, ΟΧΙ

απτο τρειλερ φαινοταν γαματη.οτι θαχε πολυ γελιο..παει για dvd κιαυτη δηλαδη ε?:very_evil:

personGR
08-05-2010, 22:10
απτο τρειλερ φαινοταν γαματη.οτι θαχε πολυ γελιο..παει για dvd κιαυτη δηλαδη ε?:very_evil:

Σου προτείνω να τη δεις. Ο Jimbour είναι από τους , ομολογουμένως λίγους, στους οποίους δεν άρεσε :(

chronohill
08-05-2010, 22:17
Σου προτείνω να τη δεις. Ο Jimbour είναι από τους , ομολογουμένως λίγους, στους οποίους δεν άρεσε :(

Nαι?με μπερδεψατε!γιατι ειδα το τρειλερ τις προαλες που πηγα και ειδα το the crazies-παρανοια ,σαν το ζωο και γω ,μας επεισε ενας φιλος.καλο ηταν αλλα πολυ μετριο για θριλερ...Τεσπα το τρειλερ μαρεσε πολυ απτο kick-ass και επισης παιδια επαθα της πλακαρα μου με το τρειλερ απτο inception που συζητουσαν και τα παιδια πιο πριν.φαινεται μαματο

jimbour
08-05-2010, 22:17
Tην γνωμη μου ειπα εγω..στους περισσοτερους αρεσε η ταινια..
ισως φταιει το οτι ειχα βρει και το κομικ απλα καλο και οχι τιποτα ιδιαιτερο..
το μονο που μ αρεσε στη ταινια περισσοτερο ηταν οι σκηνες γελιου και τιποτα αλλο..

edit: το ιδιο επαθα και εγω με το crazies το οποιο αποδειχτηκε πολυ μετριο οντως για θριλερ..(αυτο βεβαια δε το ειδα σινεμα)

aris13
08-05-2010, 22:25
και επισης παιδια επαθα της πλακαρα μου με το τρειλερ απτο inception που συζητουσαν και τα παιδια πιο πριν.φαινεται μαματο

Βγήκε νέο trailer το οποίο τα σπάει.

http://www.movieweb.com/news/NE13N143el4q32

Πάντως δες το το Kick Ass, είναι σίγουρα καλύτερο από το Crazies:P

chronohill
08-05-2010, 22:31
Tην γνωμη μου ειπα εγω..στους περισσοτερους αρεσε η ταινια..
ισως φταιει το οτι ειχα βρει και το κομικ απλα καλο και οχι τιποτα ιδιαιτερο..
το μονο που μ αρεσε στη ταινια περισσοτερο ηταν οι σκηνες γελιου και τιποτα αλλο..

edit: το ιδιο επαθα και εγω με το crazies το οποιο αποδειχτηκε πολυ μετριο οντως για θριλερ..(αυτο βεβαια δε το ειδα σινεμα)
ναι Δημητρη ολοι εχουμε διαφοτερικα γουστα.Συζητηση κανουμε ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες...φιλικα παντα

Βγήκε νέο trailer το οποίο τα σπάει.

http://www.movieweb.com/news/NE13N143el4q32

Πάντως δες το το Kick Ass, είναι σίγουρα καλύτερο από το Crazies:P

καλα ναι δεν ξερω πως με εψησε!ειχα και καιρο να δω θριλερ σινεμα και λεω δεν μαμιεται!Αλλαξες φωτο Αρη και δεν μπορω να σε συνηθισω!πριν εβλεπα την φωτο και καταλαβαινα οτι ησουν εσυ αμεσως!Τωρα κοιταω το ονομα!lol

aris13
08-05-2010, 22:35
^Την άλλη εβδομάδα βγαίνει το remake του Nightmare On Elm Street με τον Jackie Earle Haley, αν ενδιαφέρεσαι για θριλερ.

chronohill
08-05-2010, 22:40
^Την άλλη εβδομάδα βγαίνει το remake του Nightmare On Elm Street με τον Jackie Earle Haley, αν ενδιαφέρεσαι για θριλερ.

Nαι φοβαμαι μηπως ειναι κιαυτο μουφα.Remake.εχει παρει μετριες κριτικες.Ισως το δω γιατι δεν εχω δει καθολου nightmare...

Dragonpaul
09-05-2010, 00:13
Nαι φοβαμαι μηπως ειναι κιαυτο μουφα.Remake.εχει παρει μετριες κριτικες.Ισως το δω γιατι δεν εχω δει καθολου nightmare...

Εαν δεν εχεις δει καθολου NOES, μην αρχισεις με ενα remake. Ταπεινη μου γνωμη, να δεις το πρωτο, το αυθεντικο δηλαδη. Απλα τα σπαει η ταινια.

Slackie_XL
09-05-2010, 00:31
Πρίν από λίγο είδα το Partir / Φεύγω. Αρκετά καλό αλλά όχι αυτό που περίμενα.

Οι ελληνικές κριτικές το έχουν αρκετά ψηλά. Για μένα απλά μια καλή ταινία χωρίς τίποτα το πραγματικά ιδιαίτερο.

http://www.imdb.com/title/tt1315962/

dimitrisasp
09-05-2010, 00:53
Ειδα το Kick Ass. Πολυ δυνατο! Δειτε το!

jimbour
09-05-2010, 13:02
Eιδα το leaves of grass στο οποιο πρωταγωνιστει ο Νorton (εχω μια αδυναμια στον ηθοποιο).
Σχετικα καλουτσικη ταινια, με μαυρο humor αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο, δε σου μενει. Η ερμηνεια του Edward σχετικα καλη και μακαρι να τον δουμε ξανα σε δραματικους ρολους

aris13
09-05-2010, 13:13
Είναι η ταινία στην οποία ο Norton παίζει δύο ρόλους?

jimbour
09-05-2010, 13:16
ναι... ολο το screen time δικο του...xD

AgentPrinny007
09-05-2010, 13:47
ειδα χθες 1:30 το πρωι τον Σιωπηλο εχθρο...
Centurion ειναι ο original τιτλος:p

κυνηγητο, τσεκουρι, σφαξιμο....κυνηγητο, τσεκουρι, σφαξιμο...:p

ilias78
10-05-2010, 01:12
Η πρώτη ταινία του Pac-Man είναι στα σκαριά! Σύμφωνα με πληροφορίες, που αναπαράγονται από διεθνή ΜΜΕ, στις 15 Ιουνίου, στο πλαίσιο της λαμπρής εκδήλωσης για τα 30 χρόνια από τη «γέννηση» του διάσημου κίτρινου ήρωα, το στούντιο της Marvel θα ανακοινώσει το νέο project για την ταινία, που αναμένεται να προκαλέσει ενθουσιασμό στους φίλους του «πάκου» (όπως λέγεται ο Pac-Man στα γιαπωνέζικα)!

Για όσους δεν θυμούνται (πράγμα... δύσκολο), το Pac-Man είναι ένα βιντεοπαιχνίδι της Namco και το δημοφιλέστερο arcade game όλων των εποχών.

Εμφανίσθηκε πρώτη φορά στις 12 Μαΐου 1980 στην Ιαπωνία και ο σκοπός του παιχνιδιού είναι απλός: ο παίκτης οδηγεί ένα smiley, (τον Pac-Man) μέσα σε ένα λαβύρινθο και πρέπει να «φάει» όλες τις τελείες που βρίσκονται εκεί, χωρίς, όμως, να πιαστεί από τα τέσσερα φαντάσματα, που, επίσης, κινούνται μέσα στο λαβύρινθο.


sportfm.gr


απορω τι σεναριο θα εχει.

enstikto
10-05-2010, 01:32
Η πρώτη ταινία του Pac-Man είναι στα σκαριά! Σύμφωνα με πληροφορίες, που αναπαράγονται από διεθνή ΜΜΕ, στις 15 Ιουνίου, στο πλαίσιο της λαμπρής εκδήλωσης για τα 30 χρόνια από τη «γέννηση» του διάσημου κίτρινου ήρωα, το στούντιο της Marvel θα ανακοινώσει το νέο project για την ταινία, που αναμένεται να προκαλέσει ενθουσιασμό στους φίλους του «πάκου» (όπως λέγεται ο Pac-Man στα γιαπωνέζικα)!

Για όσους δεν θυμούνται (πράγμα... δύσκολο), το Pac-Man είναι ένα βιντεοπαιχνίδι της Namco και το δημοφιλέστερο arcade game όλων των εποχών.

Εμφανίσθηκε πρώτη φορά στις 12 Μαΐου 1980 στην Ιαπωνία και ο σκοπός του παιχνιδιού είναι απλός: ο παίκτης οδηγεί ένα smiley, (τον Pac-Man) μέσα σε ένα λαβύρινθο και πρέπει να «φάει» όλες τις τελείες που βρίσκονται εκεί, χωρίς, όμως, να πιαστεί από τα τέσσερα φαντάσματα, που, επίσης, κινούνται μέσα στο λαβύρινθο.


sportfm.gr


απορω τι σεναριο θα εχει.
Αν το είχες γράψει ένα μήνα νωρίτερα και κάτι μέρες θα έλεγα Πρωταπριλιά.... Έχουμε ξεφύγει τελείως.... Μετά τι? Tetris?

Πάντος minesweeper υπάρχει ήδη:
YouTube- Minesweeper - The Movie

Edit: Τελικά και pacman υπάρχει :P

YouTube- Pac Man: The Movie

Valkyre
10-05-2010, 18:13
Συγνωμη... πειτε μου οτι προκειται περι καποιου αστειου ή εστω οτι αναφερονται σε καποιο σκετσακι και οχι κανονικη ταινια που προβαλεται στους κινηματογραφους...

οχι γιατι ειλικρινα αν ειναι να κυκλοφορησει στο σινεμα ταινια πακ-μαν ε τοτε πραγματικα θα τα εχω δει ολα...........................

aris13
10-05-2010, 18:22
Εγώ διάβασα ότι θα βγάλουν νέο pac man game για να γιορτάσουν τα 30 χρόνια και όχι ταινία.

http://www.blogcdn.com/www.joystiq.com/media/2010/05/pacman5510.jpg

dimitrisasp
10-05-2010, 18:41
^^ Aκριβως και γω το διαβασα..

btw ειδα το Wolverine Origin και εχω να πω οτι ειναι μεγαλη πατατα.. Απορω πραγματικα
με το πως βγαζουν στο κοινο τοσο απαραδεκτες ταινιες..

Valkyre
10-05-2010, 18:43
Ναι και εγω απορω ακομα περισσοτερο οταν ακουω οτι η ταινια αυτη αρεσε σε αρκετους.... προσωπικα μεγαλος φαν του Γουλβεριν, και πραγματικα πιστευω οτι το ξεφτυλησαν στην ταινια.... :(

dimitrisasp
10-05-2010, 18:49
Το μονο που αξιζε απο τα Xmen projects ηταν το πρωτο (για την εποχη του) αλλα κυριως
το καλυτερο απ ολα το δευτερο..

Το Origin (συγκρινοντας το με τα κομικ) ειναι τοσο χαζο γιατι προσπαθουν να βαλουν ενα
σωρο χαρακτηρες και να κανουν και καλα κατι καλο αλλα γεμιζει τοσο ασχημα που
ξεχυλωνει. Ερμηνειες τραγικες. Μεγαλο αποκορυφωμα ο τραγουδιστης απο τους
Black Eyed Peas.. Ας συνεχισει το τραγουδι καλυτερα.. Το σεναριο με εκανε να
μετανιωσω την ωρα και τη στιγμη που το κατεβασα.. :P

dimitrisasp
12-05-2010, 15:41
Φλασια εφαγα τωρα.. Δεν μπορω να καταλαβω (δηλαδη προφανες ειναι) γιατι τον κακο
στο Iron Man 2 τον ειχαν Ρωσο. Στο comic ειναι Αμερικανος κι αυτος. Καλοι μονο οι
Αμερικανοι οπως φαινεται..

BTW η ταινιες Spiderman κανουν reboot πραγμα που σημαινει οτι αρχιζει με αλλο στορι
και cast.. Ελπιζω να μην ειναι το ιδιο αθλιοι οι ηθοποιοι με τους προηγουμενους. Μιλαω
για το ζεγαρακι Tobey-Kristen..

Valkyre
12-05-2010, 16:01
^^ Ο μοναδικος που εδινε πραγματικα ρεστα απο τις μεχρι τωρα ταινιες του Σπαιντερμαν ηταν ο διευθυντης της εφημεριδας. Τρελος ηθοποιος , τρελο γελιο, δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα του τωρα και βαριεμαι να ψαχνω. (υπαρχει ομως παντα ο aris13 για να το αναφερει στο αμεσως απο κατω ποστ :D )

Σε οτι ταινια τον εχω δει, απλα τα σπαει!Κριμα που συνηθως εχει μικρους ρολους.

enstikto
12-05-2010, 16:36
Φλασια εφαγα τωρα.. Δεν μπορω να καταλαβω (δηλαδη προφανες ειναι) γιατι τον κακο
στο Iron Man 2 τον ειχαν Ρωσο. Στο comic ειναι Αμερικανος κι αυτος. Καλοι μονο οι
Αμερικανοι οπως φαινεται..

BTW η ταινιες Spiderman κανουν reboot πραγμα που σημαινει οτι αρχιζει με αλλο στορι
και cast.. Ελπιζω να μην ειναι το ιδιο αθλιοι οι ηθοποιοι με τους προηγουμενους. Μιλαω
για το ζεγαρακι Tobey-Kristen..

Ας ελπίσουμε πως το reboot θα είναι της τάξεως batman begins και όχι της τάξεως batman forever...

aris13
12-05-2010, 17:05
^Υπάρχουν ελπίδες για το νέο Spidey αφού θα το σκηνοθετήσει ο Marc Webb (500 Days Of Summer).

Val, Simmons λέγεται ο ηθοποιός που αναφέρεις και έχει παίξει σε ταινίες του Jason Reitman και των αδερφών Coen.:P

Αφού μιλάμε ακόμα για superheroes movies, ανακοινώθηκε ότι ο σκηνοθέτης του Kick Ass Matthew Vaughn θα σκηνοθετήσει το νέο X Men σε παραγωγή Bryan Singer. To ενδιαφέρον είναι ότι ο Vaughn ήταν να σκηνοθετήσει και το X men 3 αλλά τελευταία σιτγμή αποχώρησε από το project.

Valkyre
12-05-2010, 17:32
Thanks Aρη, ας ελπισουμε λοιπον ο Vaughn να φερει την ιδια σκηνοθετικη αποψη ή μερος αυτης που μας προσφερε στο Kick Ass.Φοβαμαι ομως οτι το Χ-ΜΕΝ εχει ηδη κανει τον κυκλο του και δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσαν να βαλουν στην ταινια για να ξεχωρησει.Ισως η απαντηση να ειναι η επιλογη του εν λογω σκηνοθετη....ειδωμεν.

chronohill
12-05-2010, 19:30
Φλασια εφαγα τωρα.. Δεν μπορω να καταλαβω (δηλαδη προφανες ειναι) γιατι τον κακο
στο Iron Man 2 τον ειχαν Ρωσο. Στο comic ειναι Αμερικανος κι αυτος. Καλοι μονο οι
Αμερικανοι οπως φαινεται..

BTW η ταινιες Spiderman κανουν reboot πραγμα που σημαινει οτι αρχιζει με αλλο στορι
και cast.. Ελπιζω να μην ειναι το ιδιο αθλιοι οι ηθοποιοι με τους προηγουμενους. Μιλαω
για το ζεγαρακι Tobey-Kristen..

εεεεε??reboot το spiderman?κουλο δεν ειναι ρε παιδια?θα μας τρελλανουν?ελεος.καταρχας το spiderman 1 ειναι απτις καλυτερες comic based ταινιες για μενα.και δηλαδη τι τωρα θα ξανα-μαναδουμε το πως θα "δημιουργηθει" ο spidy?ακυρο λεμε:sarcastic_sadness:

dimitrisasp
12-05-2010, 19:57
Καλουτσικια ταινια η πρωτη..
Η δευτερη ηταν η καλυτερη και
η τριτη δεν ηταν ταινια, απλα μαζευτηκαν για χαβαλε..

Ο Tobey απαραδεκτος σε ολα.. Ο Spidey υποτιθεται οτι ειναι κουλ και αστειος. Αυτος ηταν
μεσα στην κλαψα ολη την ωρα..

Η Mary Jane υποτιθεται οτι ειναι κα**** ενω η Kristen ειναι μπαζο και βαρετη..

Πραγματι ο J.K. Simmons ηταν ολα τα λεφτα!

Παντως πιστευω οτι θα βγει καλο αποτελεσμα μιας και ηταν απο τα πρωτα comic movies
νεας γενιας. Τωρα που εχουν βγει τοσα πολλα εχουν μαθει πολλα και θα τον κανουν τον
Spiderman μπουρι οπως του αξιζει..

Μονο ο Robert Pattinson ελπιζω να μην ειναι για τον ρολο γιατι το ακουσα κι αυτο.. Δεν μπορω να το φανταστω με τιποτα.

desperate_gamer
14-05-2010, 18:48
Διαβάζω θετικές πρώτες αντιδράσεις για το POP movie και χαίρομαι ιδιαίτερα. Μάπα δεν είναι και είναι αρκετά διασκεδαστικό λένε. Μέχρι εκεί βέβαια, αλλά λες και χρειάζεται τίποτα άλλο!

YAY! Φαίνεται επιτυχημένη μεταφορά! :D

Melnibonian
17-05-2010, 16:16
Είχα καιρό να ποστάρω εδώ,επειδή δεν είχα δει κάτι άξιο αναφοράς.Πολλές μετριότητες βασικά.Ώσπου χθες το βράδυ παρακολούθησα το Unrest!Δεν θα πω τίποτε άλλο παρά το εξής!Όσοι δεν την έχετε δει,κάντε το απόψε κιόλας!!!!!

http://www.cinebutaca.com/wp-content/uploads/2009/05/unrest31024.jpg

Giannis7
17-05-2010, 16:24
Τελικά ήταν λάθος να μπω στο thread την ώρα που απολάμβανα το μεσημεριανό....

Melnibonian
17-05-2010, 16:25
Μαλάκα έχω λιώσει με το σχόλιο...οκ,βάζω spoiler

Desmond
17-05-2010, 16:30
Μαλάκα έχω λιώσει με το σχόλιο...οκ,βάζω spoiler
Τι είναι το Unrest?Δώσε ρε συ κανά info?

jimbour
17-05-2010, 16:42
αυτη του 2006 ειναι;
την ειχα δει πριν 2 3 χρονια.. τιποτα το ιδιαιτερο

ειδα προσφατα το from dusk till dawn (1996) του rodriguez τι φοβερη ταινια.. cult and must

Melnibonian
17-05-2010, 16:45
Κύριε Jimbour περάστε έξω....
YouTube- Unrest Trailer

My cadaver wants something from me...

chronohill
17-05-2010, 17:58
Διαβάζω θετικές πρώτες αντιδράσεις για το POP movie και χαίρομαι ιδιαίτερα. Μάπα δεν είναι και είναι αρκετά διασκεδαστικό λένε. Μέχρι εκεί βέβαια, αλλά λες και χρειάζεται τίποτα άλλο!

YAY! Φαίνεται επιτυχημένη μεταφορά! :D

Nαι και γω πιστευω θα εχουμε την πρωτη πετυχημενη μεταφορα ταινιας -παιχνιδιου.Αν και προβλεπω να εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα και δεν ξερω πως θα μ φανει...δεν εχω δει π.χ. πουθενα το Hourglass...

desperate_gamer
18-05-2010, 20:17
Nαι και γω πιστευω θα εχουμε την πρωτη πετυχημενη μεταφορα ταινιας -παιχνιδιου.Αν και προβλεπω να εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα και δεν ξερω πως θα μ φανει...δεν εχω δει π.χ. πουθενα το Hourglass...

Ε μην περιμένεις λεπτομέρειες. Η ταινία είναι ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ στο παιχνίδι, αλλά δεν σημαίνει ότι έχει την ίδια ιστορία. Πολλά θα έχουν αλλάξει. Αρκεί να είναι μια καλή ταινία.

ilias78
18-05-2010, 20:26
ειδα το iron man 2 εχτες. καλο ηταν, οχι ομως οσο το πρωτο μερος.
απιστευτο το r8 spyder.......

redismagik
19-05-2010, 08:32
eida to ''titanomaxia'' xtes.metriotato.....!

Melnibonian
19-05-2010, 08:47
Εγώ είδα μια ταινία που ήθελα να δω καιρό,το The Departed!Πολύ προσεγμένη ταινία,μου άρεσε ιδιαίτερα!

Valkyre
19-05-2010, 10:25
Το The Departed ειχε εκτος απο εκπληκτικες ερμηνειες απο τους Νικολσον, Ντικαπριο και ...τον Τζεησον Μπορν (σορρυ ειναι πρωι υπολειτουργει η μνημη μου) και μια απο τις πιο WTF moments στον συγχρονο κινηματογραφο.Κλασσικος Σκοτρτσεζε πολυ καλη ταινια για το ειδος της. :)

Melnibonian
19-05-2010, 10:27
Α λες για την σκηνή που...χαχαχαχα,εγώ το περίμενα,πολλά γράμματα και σημειώσεις άφηνε πίσω του,αλλά όχι έτσι!!!

aris13
19-05-2010, 10:33
Εγώ είδα μια ταινία που ήθελα να δω καιρό,το The Departed!Πολύ προσεγμένη ταινία,μου άρεσε ιδιαίτερα!

Το Departed είναι remake του Infernal Affairs που σου προτείνω να δεις. Η διασκευή του Scorsese ήταν σχεδόν αντιγραφή του πρωτοτύπου και είχε και χειρότερο φινάλε.

jimbour
19-05-2010, 13:40
Συμφωνω και εγω με τον Aρη. Το Internal Affairs μ αρεσε περισσοτερο( οχι οτι με χαλασε η χουλιντιανη).Eιναι και τριλογια και αξιζει να την δειτε..

something other btw, whos the director????
http://www.filmdetail.com/wp-content/uploads/2009/12/Dark-Knight-vs-Inception-posters-e1274086019642.jpg

Valkyre
19-05-2010, 14:00
Robin Hood = μνιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

σορρυ δεν με ενθουσιασε καθολου και περιμενα ωραια πραγματα απο την συνεργασια Σκοτ-Κροου.

papatrexas
21-05-2010, 21:10
Ειδα εχθες το Prince of Persia!
Μου αρεσε παρα πολυ!Το γενικο υφος της ταινιας πλησιαζει αρκετα το αντιστοιχο του παιχνιδιου!Πολυ καλα εφφε,απιστευτος ηχος(!!!),φοβερες οι στιγμες που χρησιμοποιείται το dagger,αλλα και οι μαχες!
Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
Και εννοειται οταν βγει σε Blue ray,day one!

aris13
21-05-2010, 22:47
Συμφωνω και εγω με τον Aρη. Το Internal Affairs μ αρεσε περισσοτερο( οχι οτι με χαλασε η χουλιντιανη).Eιναι και τριλογια και αξιζει να την δειτε..

Ειδικά το 2ο μέρος είναι παρα πολύ καλό και δείχνει τους πρωταγωνηστές σε νεαρή ηλικία.


Robin Hood = μνιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

σορρυ δεν με ενθουσιασε καθολου και περιμενα ωραια πραγματα απο την συνεργασια Σκοτ-Κροου.

Να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα και πολλά από συνεργασία Crowe-Scott, οι τελευταίες τους ταινίες ήταν μέτριες έως κακές (The Good Year, Body Of Lies, American Gangster).

Άσε που η ταινία έπρεπε να ονομαζεται Robin Hood Origins.

personGR
22-05-2010, 00:28
Ειδα εχθες το Prince of Persia!
Μου αρεσε παρα πολυ!Το γενικο υφος της ταινιας πλησιαζει αρκετα το αντιστοιχο του παιχνιδιου!Πολυ καλα εφφε,απιστευτος ηχος(!!!),φοβερες οι στιγμες που χρησιμοποιείται το dagger,αλλα και οι μαχες!
Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
Και εννοειται οταν βγει σε Blue ray,day one!

Και εγώ συμφωνώ, δεν ήταν τίποτα το SUPERDUPERWOW, αλλά ένα αξιοπρεπέστατο blockbuster... Ευτυχώς διαψεύστηκα για την ερμηνεία του Gyllenhaal ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη από αυτή που παρουσίαζε το trailer...

dimitrisasp
22-05-2010, 00:32
Να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα και πολλά από συνεργασία Crowe-Scott, οι τελευταίες τους ταινίες ήταν μέτριες έως κακές (The Good Year, Body Of Lies, American Gangster).

Θα διαφωνισω για το American Gangster που το βρηκα ταινιαρα με εναν
καταπληκτικο Denzel! :P

desperate_gamer
22-05-2010, 01:17
Και εγώ συμφωνώ, δεν ήταν τίποτα το SUPERDUPERWOW, αλλά ένα αξιοπρεπέστατο blockbuster... Ευτυχώς διαψεύστηκα για την ερμηνεία του Gyllenhaal ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη από αυτή που παρουσίαζε το trailer...

Ωραία πολύ χαίρομαι! :D Θέλω να πάω να τη δω κι εγώ.
Και ο Gyllenhaal δεν παίζει ποτέ μέτρια. :rant:

tsak
23-05-2010, 23:29
Πήγα και είδα το prince of persia.
Πολύ καλό έργο με ωραία πλοκή και ... πολυ ωραία πρωταγωνίστρια<33<33

Πέρα από τη πλάκα αξίζει να πάει κάποιος να το δει

Melnibonian
24-05-2010, 06:02
Μια εκπληκτική ταινία που παρακολούθησα απόψε...
YouTube- The Road - Official Trailer [HD]

Valkyre
25-05-2010, 11:17
Το Prince of Persia γι αυτο που ειναι ειναι πολυ καλο.Πολυ καλη μεταφορα βιντεοπαιχνιδιου, αξιοπρεπεστατη και βλεπεται ευχαριστα.Μην περιμενετε να δειτε καμμια αποκαλυψη σε σεναριο, σκηνοθεσια κλπ.Απλα ειναι μια ευχαριστη ταινιουλα δρασης και περιπετειας που σου προσφερει αυτο που πρεπει.

Desmond
25-05-2010, 19:00
Το πρόγραμμα προβολών του B-Fest:
http://bfest.gr/b-fest-2010/cinema-b-fest/

jimspy
25-05-2010, 20:59
YouTube- 5150 rue des Ormes Bande-annonce
poly ¨dynato¨ .....

chronohill
26-05-2010, 01:59
Το Prince of Persia γι αυτο που ειναι ειναι πολυ καλο.Πολυ καλη μεταφορα βιντεοπαιχνιδιου, αξιοπρεπεστατη και βλεπεται ευχαριστα.Μην περιμενετε να δειτε καμμια αποκαλυψη σε σεναριο, σκηνοθεσια κλπ.Απλα ειναι μια ευχαριστη ταινιουλα δρασης και περιπετειας που σου προσφερει αυτο που πρεπει.

Συμφωνω Val.Ηταν αρκετα προσεγμενη και οσοι δεν εχουν παιξει το παιχνιδι θα τους φανει πολυ καλη.Εγω δεν μπορω να βγαλω ομως απτο μυαλο μου την παιχνιδαρα και τα συναισθηματα που μου δημιουργησε.Γενικα συνειδητοποιησα οτι αυτο που προσφερει ενα παιχνιδι(σαν το PoP1) δεν στο προσφερει καμια ταινια..τα συναισθηματα ειναι πολλαπλασια....:'(

Ixor24
26-05-2010, 02:53
την ειδα και εγω σημερα, οντως αρκετα καλη ταινια... αλλα δεν σας εκανε λιγο απο assassins creed? ειδικά η σκηνη στην αρχη που εχει σκαρφαλωσει καπου ψιλά και περιστρέφετε η καμερα γυρο του?

chronohill
26-05-2010, 14:12
την ειδα και εγω σημερα, οντως αρκετα καλη ταινια... αλλα δεν σας εκανε λιγο απο assassins creed? ειδικά η σκηνη στην αρχη που εχει σκαρφαλωσει καπου ψιλά και περιστρέφετε η καμερα γυρο του?

xaxaxa ναι!Και γω αυτο ειπα σε εναν φιλο μ σημερα που το ειδε κιαυτος!Του ειπα γενικα το ολο σκηνικο θυμιζε περισσοτερο assasins αλλα ηταν λογικο δεν μπορουσαν να ειναι συνεχεια μεσα σε κτηρια οπως ηταν στο PoP1...

aris13
29-05-2010, 23:26
Έχασε την μάχη με τον καρκίνο ο Dennis Hopper.

http://www.imdb.com/news/ni2643363/



h5JXrP8yv8o&hl



5-DjluKLY14&hl



zEHesuSxLmQ&hl

jimbour
30-05-2010, 02:25
RIP Easy Rider....

Valkyre
30-05-2010, 13:45
:( :( R.I.P. Dennis...

Desmond
02-06-2010, 22:32
Αναβλήθηκαν (ή μάλλον καλύτερα ακυρώθηκαν) τα γυρίσματα του "The Hobbit" και ο Γκιγιέρμο ντελ Τόρο εγκατέλειψε το project.

Dragonpaul
02-06-2010, 22:35
Αναβλήθηκαν (ή μάλλον καλύτερα ακυρώθηκαν) τα γυρίσματα του "The Hobbit" και ο Γκιγιέρμο ντελ Τόρο εγκατέλειψε το project.

Νικο, ηταν που ηταν η μερα αστα να πανε, μου την απαυτωσες τελειως. Μα σοβαρα τωρα? Πως και πως την περιμενα αυτη την ταινια...:oopsy:

Desmond
02-06-2010, 22:38
Sorry ρε συ!Και γω την περίμενα πως και πως.Μόλις το διάβασα στην ελευθεροτυπία.Τι να πει και ο (πολύ αξιόλογος) ντελ Τόρο που την δούλευε δυο χρόνια?

jimbour
02-06-2010, 22:43
O Guillermo del Toro ζητησε να φυγει γιατι ειχε υπογραψει για 3 χρονια και ο ιδιος δεν μπορουσε να ζησει αλλο εκει..
Η παραγωγη της συνεχιζεται κανονικα..Ισως αναλαβει σαν σκηνοθετης ο ιδιος ο Jackson αφου δεν δουλευει σε αλλο project
περισσοτερα στο λινκ


http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=66547

personGR
02-06-2010, 22:50
O Guillermo del Toro ζητησε να φυγει γιατι ειχε υπογραψει για 3 χρονια και ο ιδιος δεν μπορουσε να ζησει αλλο εκει..
Η παραγωγη της συνεχιζεται κανονικα..Ισως αναλαβει σαν σκηνοθετης ο ιδιος ο Jackson αφου δεν δουλευει σε αλλο project
περισσοτερα στο λινκ


http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=66547

Κανείς δεν έχει ιδέα αν η παραγωγή συνεχιστεί και αν η ταινία δει ποτέ τα φώτα της δημοσιότητας.

Η MGM είναι ένα βήμα από το λουκέτο, ο νέος Bond έχει ήδη μπει στον πάγο και επίσημα...

ΥΓ: Για το Hobbit δεν είχαν βρει καν ημερομηνία έναρξης γυρισμάτων, παρόλο που ο del Toro και η ομάδα του είχαν προχωρήσει πολύ στο pre-production.

aris13
02-06-2010, 23:24
O Edgar Wright (Shaun Of The Dead, Spaced) σκηνοθετεί την action κωμωδία Scott Pilgrim VS The Worldπου θα βγει το καλοκαίρι.
Scott Pilgrim Vs. The World NEW TRAILER HD



Για την MGM έχω ακούσει ότι ενδιαφέρονται να την αφοράσουν οι Ridley και Tony Scott.

Valkyre
03-06-2010, 10:48
Ειδα το The Road, καλη ταινια με πολυ δυνατες ερμηνειες και απο τον Mortensen και τον πιτσιρικα.Λιγο βαρια για μερικους, αλλα πραγματικα αξιζει.

jimspy
03-06-2010, 10:59
ego eidaq to ¨¨Kynodontas¨¨

...apo tis pio arrostes taineies alla ta tosa diethnh brabeia den einai tyxaia...
YouTube- Dogtooth Trailer (Kynodontas)

nikon
03-06-2010, 13:38
Ειδα το The Road, καλη ταινια με πολυ δυνατες ερμηνειες και απο τον Mortensen και τον πιτσιρικα.Λιγο βαρια για μερικους, αλλα πραγματικα αξιζει.
Ειδικά για όσους είναι γονείς.:'(:'(:'(

Noobios
03-06-2010, 17:37
Hot-Tub Time Machine. Επικο!

Desmond
03-06-2010, 17:42
Ειδα το The Road, καλη ταινια με πολυ δυνατες ερμηνειες και απο τον Mortensen και τον πιτσιρικα.Λιγο βαρια για μερικους, αλλα πραγματικα αξιζει.
Κατάλαβες το τι έπαιζε με τους αντίχειρες?

Valkyre
03-06-2010, 20:24
Ομολογω οτι δεν καταλαβα...ο ληστης στην παραλια προσεξα οτι ειχε κομμενο αντιχειρα δεν θυμαμαι αλλον...και δεν εδωσα ιδιαιτερη βαση, για πες...

Desmond
03-06-2010, 20:34
Ομολογω οτι δεν καταλαβα...ο ληστης στην παραλια προσεξα οτι ειχε κομμενο αντιχειρα δεν θυμαμαι αλλον...και δεν εδωσα ιδιαιτερη βαση, για πες...
Είχε και ο άντρας από την "οικογένεια" στο τέλος που μιλάνε στο παιδί.Επειδή και στις δύο περιπτώσεις εστίασε η κάμερα, το θεώρησα σημαντικό.
Mια μορφή τιμωρίας στην κοινότητα όπου πείθουν τον πιτσιρικά να παέι μαζί τους.Άρα ακόμα πιο unhappy ending, καθώς η κοινότητα που πάει δεν είναι ακριβώς η "σωτηρία" που του παρουσιάζανε, αλλά είναι αυταρχική και "πρωτόγονη" στην λειτουργία της (μου θύμισε yakuza όπου κόβουν δάκτυλα).Κατάθλιψη... Τουλάχιστον έτσι το κατάλαβα.

Valkyre
04-06-2010, 11:19
^^ μαλιστα... τελεια!! Δεν ειχα παρατηρησει αυτο στο τελος παντως! Θα το ξανατσεκαρω απο περιεργεια!

chronohill
07-06-2010, 21:41
ρε σεις γιατι 'πατωσε" ετσι ο πριγκιπας???πολυ χαμηλα για τα δεδομενα...λετε να συνεχιζει η καταρα -μεταφορα απο παιχνιδι?γιατι ηταν απτις λιγες μεταφορες που ηταν καλη...οποτε χλομω το βλεπω για να βγει 2ο μερος τωρα...κριμα

personGR
07-06-2010, 21:43
ρε σεις γιατι 'πατωσε" ετσι ο πριγκιπας???πολυ χαμηλα για τα δεδομενα...λετε να συνεχιζει η καταρα -μεταφορα απο παιχνιδι?γιατι ηταν απτις λιγες μεταφορες που ηταν καλη...οποτε χλομω το βλεπω για να βγει 2ο μερος τωρα...κριμα

Το budget του πάντως το έβγαλε, αν και από τι βλέπω οριακά :S

chronohill
07-06-2010, 21:45
Το budget του πάντως το έβγαλε, αν και από τι βλέπω οριακά :S

καλα ναι.Το εσωσε που πηγε αρκετα καλα παγκοσμια αλλα οχι και στην αμερικη.εκει ειναι πολυ μετρια τα πραγματα..και το μεγαλυτερο μεριδιο ειναι εκει...κριμα...

Dragonpaul
07-06-2010, 21:53
Παιδια, sorry που το ξαναβαζω, αλλα ανυπομονω να τη δω αυτη την ταινια. Το original ειναι απο τις αγαπημενες μου ταινιες των 80s και περιμενω και αυτη πως και πως.
Ξερει κανεις ποτε ερχεται επισημα Ελλαδα?
ΕDIT: 2 Σεπτεμβριου.

YouTube- *NEW TRAILER* - The Karate Kid 2010 [HD]

dimitrisasp
07-06-2010, 22:58
Και μενα απο τις αγαπημενες μου ταινιες η πρωτη παλια (και τα αλλα καλουτσικα ειναι)
αλλα αυτο πιστευω ειναι κακη αντιγραφη.. Ειδικα αυτο με την ζακετα ειναι τραγικα γελοιο
κατα τη γνωμη μου.. Το αλλο με την μυγα ομως ειναι κορυφαιο :P :P (τσεκαρες το
τραγουδακι στο τελος που ακουγεται στο ραδιοφωνο?)

Dragonpaul
07-06-2010, 23:07
Δε μπορω να καταλαβω ποιο τραγουδι ειναι. Μηπως το soundtrack του πρωτου?

Κοιτα... Ισως να μην εχεις και αδικο. Αλλα εμενα μου αρεσουν αυτες οι ταινιες. Παντως, μην ξεχνας οτι ειναι remake ουσιαστικα.

Valkyre
08-06-2010, 10:42
>Παιδια το original Karate Kid ηταν επικη ταινια για την εποχη και το ειδος της.

Αυτη εδω και για εμενα (θα την δω) μοιαζει με κακη αντιγραφη.Γιατι? Πρωτον και κυριοτερον, Καρατε Κιντ χωρις Νοριγιουκι Πατ Μοριτα (βλεπε Μιγιαγκι) απλα δεν υφισταται...

Δευτερον, μου φαιενται γελοιο που ξεκινανε απο το δημτοικο?γυμνασιο? Ελεος δηλαδη εχουμε να φαμε ψωμι με τα sequels... θα παει μετα στο Λυκειο,στο Κολλεγιο, σε καθε ταξη θα υπαρχουν και καινουργιοι επιδοξοι bullies.

Νομιζω ειναι πολυ μικρος ο πρωταγωνιστης και οσο εντυπωσιακο και να ειναι σε θεμα ξυλικι σε σχεση με τα παλια, δυσκολα θα πιασει την ατμοσφαιρα του πρωτου.

Θα το δω παντως, αλλα δεν περιμενω και πολλα!

enstikto
08-06-2010, 10:49
Αυτη εδω και για εμενα (θα την δω) μοιαζει με κακη αντιγραφη.Γιατι? Πρωτον και κυριοτερον, Καρατε Κιντ χωρις Νοριγιουκι Πατ Μοριτα (βλεπε Μιγιαγκι) απλα δεν υφισταται...



Συμφωνώ απόλυτα. Δυστηχώς όμως ο ηθοποιός έχει πεθάνει :(

Valkyre
08-06-2010, 10:50
^^ Το ξερω... :( :(

isildur83
08-06-2010, 11:18
Εγω ανυπομονω να δω τον Adrien Brody σε τετοιο 'καμμενο' ρολο! :P

YouTube- High School 2010 - Trailer HD

Dragonpaul
12-06-2010, 00:16
H νεα ταινια της Disney. Προσωπικα μου φαινεται εντελως αδιαφορη.

YouTube- Tangled officeal movie trailer 2010 HD

Desmond
13-06-2010, 02:47
Σιχαίνομαι την παρελθοντολαγνεία, αλλά γιατί ρε γ****ο δεν βγαίνουν ταινίες σαν το Angel Heart του Alan Parker σήμερα?Όσες φορές και να το δω, με καθηλώνει!
YouTube- Angel Heart (1987) - Trailer [edited]

redismagik
13-06-2010, 15:02
eida to ALIKI STI XORA TON THAUMATON me ton johny dep.eilikrina zileuo ta mikra paidia gia tis paragoges pou ana kairous pragmatopoiounte gia auta.kathe ikona ki mia zografia ki i istoria opos prepei!fantastiki ki magiki!

Dragonpaul
13-06-2010, 18:46
eida to ALIKI STI XORA TON THAUMATON me ton johny dep.eilikrina zileuo ta mikra paidia gia tis paragoges pou ana kairous pragmatopoiounte gia auta.kathe ikona ki mia zografia ki i istoria opos prepei!fantastiki ki magiki!

Tην εχω εδω και 15 μερες σε Blu Ray και ακομα να προλαβω να την δω.
Ελπιζω να μου αρεσει το ιδιο.

Valkyre
14-06-2010, 11:21
Eγω χθες ειδα το Unthinkable με τον Samuel Jackson... καλη ταινια, προβληματιζει και παιζει σε διπλο ταμπλω, αλλα το τελος ειναι ΓΤΠ εντελως.

redismagik
14-06-2010, 11:24
sto perimene tha mineis!!lololol^

nikon
14-06-2010, 11:30
Εγώ είδα το YOU DON'T KNOW JACK (http://www.myfilm.gr/article6899.html)αρκετά καλή με έναν Aλ Πατσίνο που δεν ξέρεις αν είναι μακιγιαρισμένος ή έτσι είναι πλέον λόγω ηλικίας και με το ερώτημα που αφήνει πάντα στο τέλος αυτό το θέμα......είναι δολοφονία η ευθανασία;;;;

Valkyre
14-06-2010, 11:35
^^ Ρε...μας ειπες το τελος ή μου φαινεται??? :D

nikon
14-06-2010, 12:13
Όχι αυτό είναι το θέμα της ταινίας....ο Αλ Πατσίνο είναι γιατρός που κάνει ευθανασίες και τον κατηγορούν σαν δολοφόνο.

aris13
14-06-2010, 12:20
Μινι σειρά της HBO ε? Αυτό σημαίνει ότι ο Big Bad Al θα συλλέξει ακόμα ένα EMMY:P

Dragonpaul
16-06-2010, 23:43
Ειδα και γω πριν λιγο το Alice in Wonderland! Πραγματικα μαγικο!!!! Δυο ωρες αποδραση σε ενα παραμυθι!!!!!!

Desmond
16-06-2010, 23:55
Καινούργια ταινία από τον Takeshi "Beat" Kitano.
YouTube- AUTOREIJI - OUTRAGE_ Takeshi Kitano_ 2010_Trailer

msnes7
17-06-2010, 05:56
Μόλις έιδα το kick ass,δεν ξέρω αν δικαιολογεί το υψηλό σκορ που έχει αλλά δεν είναι σίγουρα αδιάφορο.
Αν και με ψιλοπείραξε να δείχνουν ένα παιδί να σκοτώνει ασύστολα αν το πάρεις σαν πλάκα εντάξει ψιλογελάς.
Πάντως για γέλιο δεν μπορώ να πω ότι είχε,άλλωστε μην έχετε εμπιστοσύνη στα τρέιλερς αφού βάζουν τις σκηνές κατάλληλα ώστε να προσελκύσουν το κοινό.Είδα ότι θα βγει και συνέχεια άραγε με τι σενάριο(?)

aris13
18-06-2010, 14:32
24 Αυγούστου θα κυκλοφορήσει το Inception στην Ελλάδα. Ξενέρα.....

Valkyre
18-06-2010, 14:35
Γιατι ποτε κυκλοφορει στο Αμερικα? Ενταξει 2 μηνες ειναι....αλλα το συνηθιζουν να καθυστερουν τις κυκλοφοριες στην Ελλαδα τα καλοκαιρια...δεν ξερω γιατι...

aris13
18-06-2010, 14:36
16 Ιουλίου βγαίνει Αμερική.

Valkyre
18-06-2010, 14:50
:( τι να κανουμε... υπομονη δεν πειραζει....

jimbour
19-06-2010, 03:20
Εγω σαν μεγαλος φαν του Michael Cera απο εποχες arrested development , και επειδη το κομικ που προερχεται η ταινια μ αρεσε, περιμενω και αυτη την ταινια

W0DNO3k2g_Y