PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

PDS
11-02-2013, 14:19
Σε εχει στην τσιτα η ταινια και ειναι αρκετα καλη σε γενικες γραμμες.
Σιγουρα και εγω δεν την θεωρω τοσο καλη οσο την παρουσιαζουν ομως.

Απο τις υποψηφιες για οσκαρ βαζω πρωτο το life of pi και αρκετα μετα δευτερο το django, μετα στα ιδια επιπεδα βαζω το Argo με Silver Linings Playbook και δεν εχω δει τα Lincoln ,Zero Dark Thirty , Les Misérables.

ezio_auditore
11-02-2013, 14:58
για μενα η λιστα παει ετσι:ARGO,Zero dark thirty,django,linconl,life o pi,silver linings playbook κ δεν μπαινω καν στον κοπο να δω ενα μελοδραμα μιουζικαλ με την σπαστικια χαθαγουει,ολο το ιντερνετ την κοροιδευει.

enstikto
11-02-2013, 16:23
Το Lincoln το βαρέθηκε η ψυχή μου (αν και ο DDL απίστευτος)
Το Django καλό αλλά όχι για καλύτερη ταινία.
Το Life of Pi μου άρεσε πάρα πολύ!
Το Argo καλό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τον ντόρο γύρω του...
Το Silver Linings Playbook επίσης μου άρεσε πάρα πολύ (ειδικά το πρώτο μισό, το 2ο μισό θύμισε λίγο ΑνταμΣαντλεριά)

Τα υπόλοιπα δεν τα έχω δει ακόμα...

jimbour
11-02-2013, 16:49
για μενα η λιστα παει ετσι:ARGO,Zero dark thirty,django,linconl,life o pi,silver linings playbook κ δεν μπαινω καν στον κοπο να δω ενα μελοδραμα μιουζικαλ με την σπαστικια χαθαγουει,ολο το ιντερνετ την κοροιδευει.

η Hathaway είναι δεκα λεπτα (απο τις 2++ ωρες) στην ταινία και είναι μακράν το καλύτερο κομμάτι της ταινίας που πάσχει παντελώς από σκηνοθεσία.

PDS
11-02-2013, 18:44
Το Silver Linings Playbook επίσης μου άρεσε πάρα πολύ (ειδικά το πρώτο μισό, το 2ο μισό θύμισε λίγο ΑνταμΣαντλεριά)


Ναι ρε γμτ και το πηγαινε πολυ καλα μεχρι ενα σημειο.Το δευτερο μισο μου χαλασε τις εξαιρετικες αρχικες εντυπωσεις.Παραμενει ομως καλη ταινια.

Leon_DiZ
12-02-2013, 23:36
http://collider.com/wp-content/uploads/olly-moss-oscar-poster.jpg

aris13
13-02-2013, 12:10
Εφτιαξε κανεις αλλος account στο letterboxd?

http://letterboxd.com/aris/

Dragonpaul
13-02-2013, 12:20
Πολύ καλο, ρε συ, αυτο. Δε το ήξερα καν...
+Rep

ezio_auditore
13-02-2013, 12:42
σαν το watchlist του Imdb ειναι,αρη 593 εχω,σε περναω,suck on that :P

jimbour
13-02-2013, 14:24
Εφτιαξε κανεις αλλος account στο letterboxd?

http://letterboxd.com/aris/

απο τα αγαπημενα μου sites, το χρησιμοποιω εδω και μηνες. Σε εκανα follow.

Nikoladim
13-02-2013, 15:19
Kαλή φάση το site! Να είχε και κάποιο Ιmport από το imdb :P μετράω εκει 1400+ ταινίες (με σειρές και video games όμως).
Nikoladim το User

aris13
13-02-2013, 15:25
απο τα αγαπημενα μου sites, το χρησιμοποιω εδω και μηνες. Σε εκανα follow.

Με τον ανανα στο χερι.:a014: Damn son!!!

http://25.media.tumblr.com/c5523db6dbd223640027e6ad49ba094f/tumblr_mf8t626SEs1qf1jelo1_r1_500.gif

jimbour
13-02-2013, 15:56
Kαλή φάση το site! Να είχε και κάποιο Ιmport από το imdb :P μετράω εκει 1400+ ταινίες (με σειρές και video games όμως).
Nikoladim το User
αν ειχες κανει join οταν ηταν στη beta εκδοση ακομα το site θα ειχες το feature αυτό και τώρα, πλεον μονο αν εχεις πληρωσει για pro membership μπορεις να το κανεις αυτό (να κανει import το imdb account σου).


Με τον ανανα στο χερι.:a014: Damn son!!!

http://25.media.tumblr.com/c5523db6dbd223640027e6ad49ba094f/tumblr_mf8t626SEs1qf1jelo1_r1_500.gif

άσε, μόνο αγάπη για την ταινία και γενικά για τον wkw.
λίγο άτυχος φέτος γιατί ειχα αυτο και δε μπορεσα να το αξιοποιήσω :/
http://i47.tinypic.com/24z9dn6.jpg

Leon_DiZ
14-02-2013, 01:59
Το καινουργιο Die Hard παιρνει αθλιες κριτικες...



Bryan Singer Talks X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST; Says It Will Be the Biggest Film He’s Ever Made and Reveals Richard Nixon Is a Character (http://collider.com/x-men-days-of-future-past-bryan-singer/)


Hugh Laurie in Talks for Villain Role Opposite George Clooney in Brad Bird’s TOMORROWLAND (http://collider.com/hugh-laurie-tomorrowland/)


Director Brad Bird’s secretive project at Disney looks to have found its villain. Previously referred to as 1952, the possibly sci-fi project was co-written by Bird and Lost co-creator Damon Lindelof and recently landed the new title of Tomorrowland. The plot has been kept firmly under wraps, but we know that George Clooney is the film’s star and the story has been described as being in the vein of Close Encounters of the Third Kind. Now, as the film marches towards a production start-date later this year, Bird has settled on the actor to play his villain: House star Hugh Laurie. Hit the jump for more.

Per Heat Vision, Hugh Laurie has entered negotiations to play the villain in Tomorrowland. Further details regarding the role are unknown at this time, so Laurie could be playing anyone from a nefarious corporate-type to an evil alien. Bird and Lindelof have been adding fuel to the speculation fire surrounding the film since releasing a couple of curious images late last month. The project apparently began when Lindelof stumbled on a box of documents in Walt Disney’s personal development lab labeled “1952,” and the two subsequently shared images of the box’s contents online.

This role is a major get for Laurie, who has been weighing film and TV offers since his long-running Fox series House finally came to a close last May. He initially considered taking the baddie role in the RoboCop remake before subsequently taking himself out of the running, and most recently the actor entered negotiations to star in NBC’s action-adventure pilot Crossbones, in which he would play the pirate Blackbeard. Production on Tomorrowland will get underway later this year, after Clooney wraps his latest directorial effort Monuments Men. Disney will release Tomorrowland on December 19, 2014.

PDS
14-02-2013, 02:15
Kαλή φάση το site! Να είχε και κάποιο Ιmport από το imdb :P μετράω εκει 1400+ ταινίες (με σειρές και video games όμως).
Nikoladim το User

Ειναι το import αλλα δεν βρισκω και λογο για να παω στο συγκεκριμενο site(εφοσον ειμαι στο imdb),παρ'ολο που φαινεται πολυ καλο.
Eκτος απο το follow(που κακως δεν εχει το imdb) υπαρχει κατι που κανει πολυ καλυτερα απο το imdb?(ερωτηση προς οσους εχουν γραφτει)

Τα παιχνιδια τα εχει ολα στο imdb?
Δεν το εχω ψαξει.
Γενικα ψαχνομαι για καποιο site που θα κραταω αρχειο παιχνιδιων που εχω παιξει ,αλλα και αυτων που θελω να παιξω.
Εχει να προτεινει καποιος κανενα?

Valkyre
15-02-2013, 11:52
Eχει δει κανεις το Zero Dark Thirty? Ειναι μια ταινια που θελω πολυ να δω, παροτι ειναι ξεκαθαρα αμερικανικη, εξαιτιας του ντορου που εχει δημιουργηθει γυρω απο αυτην και οσον αφορα τα προεκλογικα σκηνικα στην αμερικη αλλα κυριως λογο της "βρωμας" που κυκλοφορει οτι οι ιθυνοντες της ταινιας απεκτησαν προσβαση σε ορισμενα ακρως απορρητα εγγραφα της CIA.

Αν καποιος την εχει δει ας πει εντυπωσεις χωρις φυσικα σποιλερς.

ezio_auditore
15-02-2013, 13:11
ναι την εχω δει,καλη ταινια ειναι,ισως κουραζει λιγο η μεγαλη της διαρκεια,2 ωρες κ 37 λεπτα,ισως κ να μην ειναι εντελως αμερικανια,γνωμη μου,δειχνει αρκετες απο τις μαλακιες που εκαναν τοτε,γκουανταναμο φαση,βασανηστηρια,το σεναριο ειναι καλο,στρωτο,αρχη μεση τελος,δεν εχει κατι σουπερ ουαου,γενικοτερα αμα θες να μαθεις τι παιχτηκε με τον μπιν λαντεν η αμα σ αρεσε το hurt locker(respect για μενα αυτη η ταινιαρα)δες το.

Leon_DiZ
15-02-2013, 13:38
http://images.static-bluray.com/movies/covers/56774_front.jpg

Αν δεν ελεγε οτι ειναι ο bruce Willis δεν θα τον ειχα παρει χαμπαρι. Απο τα πολυ "καλα" photoshop

jimbour
15-02-2013, 14:39
Eχει δει κανεις το Zero Dark Thirty? Ειναι μια ταινια που θελω πολυ να δω, παροτι ειναι ξεκαθαρα αμερικανικη, εξαιτιας του ντορου που εχει δημιουργηθει γυρω απο αυτην και οσον αφορα τα προεκλογικα σκηνικα στην αμερικη αλλα κυριως λογο της "βρωμας" που κυκλοφορει οτι οι ιθυνοντες της ταινιας απεκτησαν προσβαση σε ορισμενα ακρως απορρητα εγγραφα της CIA.

Αν καποιος την εχει δει ας πει εντυπωσεις χωρις φυσικα σποιλερς.

δε ξέρεις πόσο έχω κρατηθεί να μη το δω σε screener, κυρίως γιατι θεώρω φοβερή την bigelow σε αυτο που κάνει.
Η ταινία πάντως ειναι procedural φάση με απίστευτη σκηνοθεσία (είδα τα πρώτο τεταρτο στο πισι και το εκλεισα να το δω σινεμα, θέλει αίθουσα, είναι αρκετά ωμο και κρύο)

http://www.metacritic.com/feature/top-ten-lists-best-movies-of-2012
οπως βλέπεις ενθουσίασε απίστευτα τους κριτικούς (και ηταν και για αρκετο διαστημα φαβορι για οσκαρ μέχρι που αρχισε να τρώει θαψιμο επειδη έχει βασανισμούς μέσα και για αυτό που είπες).

Valkyre
15-02-2013, 14:48
δε ξέρεις πόσο έχω κρατηθεί να μη το δω σε screener, κυρίως γιατι θεώρω φοβερή την bigelow σε αυτο που κάνει.
Η ταινία πάντως ειναι procedural φάση με απίστευτη σκηνοθεσία (είδα τα πρώτο τεταρτο στο πισι και το εκλεισα να το δω σινεμα, θέλει αίθουσα, είναι αρκετά ωμο και κρύο)

http://www.metacritic.com/feature/top-ten-lists-best-movies-of-2012
οπως βλέπεις ενθουσίασε απίστευτα τους κριτικούς (και ηταν και για αρκετο διαστημα φαβορι για οσκαρ μέχρι που αρχισε να τρώει θαψιμο επειδη έχει βασανισμούς μέσα και για αυτό που είπες).

Nαι κι εγω το εχω σε screener και δεν θα το δω για τον ιδιο λογο. Παντως να πω οτι ναι μεν το Hurt Locker mου αρεσε σαν πολεμικη ταινια, παρολαυτα με εκνευρισε αφανταστα το τελος και γενικοτερα μου εβγαλε ενα πολυ πολεμοχαρες συναισθημα ο τροπος που εκλεισε η ταινια, πραγμα που με ξενερωσε ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

Τωρα εδω ελπιζω να ειναι κατι πιο down to earth αλλα γενικα θελω πολυ να δω την ταινια. Το τρεηλερ της ηταν καταπληκτικο.

Nikoladim
15-02-2013, 15:02
Nαι κι εγω το εχω σε screener και δεν θα το δω για τον ιδιο λογο. Παντως να πω οτι ναι μεν το Hurt Locker mου αρεσε σαν πολεμικη ταινια, παρολαυτα με εκνευρισε αφανταστα το τελος και γενικοτερα μου εβγαλε ενα πολυ πολεμοχαρες συναισθημα ο τροπος που εκλεισε η ταινια, πραγμα που με ξενερωσε ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

Τωρα εδω ελπιζω να ειναι κατι πιο down to earth αλλα γενικα θελω πολυ να δω την ταινια. Το τρεηλερ της ηταν καταπληκτικο.

Συμφωνώ για το Hurt και προσθέτω πως δεν μου άρεσε και η σκηνοθεσία!

Leon_DiZ
15-02-2013, 15:06
kYeQNH6gJhE

jimbour
15-02-2013, 15:28
Nαι κι εγω το εχω σε screener και δεν θα το δω για τον ιδιο λογο. Παντως να πω οτι ναι μεν το Hurt Locker mου αρεσε σαν πολεμικη ταινια, παρολαυτα με εκνευρισε αφανταστα το τελος και γενικοτερα μου εβγαλε ενα πολυ πολεμοχαρες συναισθημα ο τροπος που εκλεισε η ταινια, πραγμα που με ξενερωσε ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

Τωρα εδω ελπιζω να ειναι κατι πιο down to earth αλλα γενικα θελω πολυ να δω την ταινια. Το τρεηλερ της ηταν καταπληκτικο.

θα κοιταξω να δω, αν μου εχουν στειλει προσκληση για καμια πρεμιερα της ταινίας αυτη την εβδομάδα και θα στην στείλω, εγώ γραφω και δεν εχω χρόνο μεσοβδομαδα.

Valkyre
15-02-2013, 15:53
θα κοιταξω να δω, αν μου εχουν στειλει προσκληση για καμια πρεμιερα της ταινίας αυτη την εβδομάδα και θα στην στείλω, εγώ γραφω και δεν εχω χρόνο μεσοβδομαδα.

Wow!

Αυτο... δεν το περιμενα! Οτι και να πω λιγο θα ειναι οποτε thanks για την σκεψη και μονο! ;)

Leon_DiZ
15-02-2013, 21:08
Harrison Ford confirmed to return as Han Solo in Star Wars Episode VII? (http://www.totalfilm.com/news/harrison-ford-confirmed-to-return-as-han-solo-in-star-wars-episode-vii)

Ο οποιος παιζει να παιξει και στο Expendables 3. Ξεφτιλα ρε φιλε.

tonybsg
15-02-2013, 21:18
Ειδικά για το Expendables είναι γαμάτο νέο ρε συ για μένα, όχι και ξεφτίλα! Δεν το είχα ακούσει πάντως, μακάρι όμως!

Εδώ το βίντεο που βγήκε το νέο για τον Han Solo btw

http://latino-review.com/2013/02/15/exclusive-harrison-ford-return-han-solo-star-wars-episode-vii/

O τύπος λέει στο τέλος και εντυπώσεις που άκουσε για το Man of Steel, βάσει ενός screening πριν από λίγες βδομάδες

Leon_DiZ
15-02-2013, 23:12
Ειδικά για το Expendables είναι γαμάτο νέο ρε συ για μένα, όχι και ξεφτίλα! Δεν το είχα ακούσει πάντως, μακάρι όμως!

Να διευκρινισω: ο Ford για το Expendables μια χαρα ειναι, το Expendables για τον Ford ειναι ξεφτιλα.

Αποψη μου βεβαια, αλλα γενικα το franchise για μενα ειναι το νεκροταφειο των ηθοποιων. Ειναι σαν να αποδεχεσαι οτι η καριερα σου φτανει στο τελος της, λες "ας κανω και 2-3 αρπαχτες" και ποιος χεστηκε. Ο Ford ομως εχει μια ιστορια στον χωρο. Μπορει να μην ειναι ο σουπερ ντουπερ σαιξπιρικος ηθοποιος, αλλα ειναι κλασεις ανωτερος απο τον Van Damme και τον Stallone. Υποβιβαζεις τον εαυτο σου ως ηθοποιο με το να πηγαινεις απο τα Star Wars + Indiana Jones στους Expendables. Γενικα αρχισε να μου την σπαει ο Ford απο τοτε που τον ειδα με σκουλαρικακι. :d040g:

BTW, για καποιο λογο δεν εχω το ιδιο προβλημα με τον Willis.

Nikoladim
15-02-2013, 23:31
Εντάξει μου φαίνεται αυτό υπερβολή για το Expendables. Δεν νομίζω πως αποτελεί franchise τύπου συντάξης, περισσότερο old school χαβαλές είναι. Πάντως καλά τα νεα για τον Ford οποτε ισως πάμε στην συνέχεια της OT με ότι και αν αυτό συνεπάγεται!

Leon_DiZ
16-02-2013, 14:39
Weta Digital’s Joe Letteri Talks THE HOBBIT and the Film’s Oscar-Nominated Visual Effects, Plus a New Featurette on Digitally Created Creatures & Landscapes (http://collider.com/the-hobbit-visual-effects-joe-letteri/)

Peter Dinklage to Play Villain in X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST (http://collider.com/peter-dinklage-x-men-villain/)

David Fincher Looking at Channing Tatum to Possibly Star in 20,000 LEAGUES as Brad Pitt Passes; Might Not Direct HOUSE OF CARDS Season 2 (http://collider.com/david-fincher-channing-tatum-2000-leagues-under-the-sea/)

Ezio
16-02-2013, 17:43
Είδα το silver linings playbook. Μου άρεσε πολύ. Όσο προχωρούσε η ταινία τόσο καλύτερο γινόταν.

tonybsg
17-02-2013, 01:52
Να διευκρινισω: ο Ford για το Expendables μια χαρα ειναι, το Expendables για τον Ford ειναι ξεφτιλα.

Αποψη μου βεβαια, αλλα γενικα το franchise για μενα ειναι το νεκροταφειο των ηθοποιων. Ειναι σαν να αποδεχεσαι οτι η καριερα σου φτανει στο τελος της, λες "ας κανω και 2-3 αρπαχτες" και ποιος χεστηκε. Ο Ford ομως εχει μια ιστορια στον χωρο. Μπορει να μην ειναι ο σουπερ ντουπερ σαιξπιρικος ηθοποιος, αλλα ειναι κλασεις ανωτερος απο τον Van Damme και τον Stallone. Υποβιβαζεις τον εαυτο σου ως ηθοποιο με το να πηγαινεις απο τα Star Wars + Indiana Jones στους Expendables. Γενικα αρχισε να μου την σπαει ο Ford απο τοτε που τον ειδα με σκουλαρικακι. :d040g:

BTW, για καποιο λογο δεν εχω το ιδιο προβλημα με τον Willis.

Για μένα βέβαια είναι μακράν καλύτερη επιλογή απ' ότι έκανε τα τελευταία δέκα χρόνια!

Βλέπω εντελώς από την ανάποδη το franchise (το Expendables) πάντως εγώ απ' ότι εσύ Λεωνίδα, απ' όλες τις αρπαχτές που γίνονται και κάνουν όλοι οι ηθοποιοί ανεξαρτήτου αξίας, τουλάχιστον αυτές οι ταινίες είναι ειλικρινέστατες στο τι προσφέρουν. Χίλιες φορές χαλιέμαι όταν τους βλέπω σε σοβαροφανείς ταινίες που εν τέλει είναι της πλάκας, παρά σε κάτι τέτοιο που δεν κοροϊδεύει τον κόσμο τουλάχιστον.

Lefteris_X
17-02-2013, 11:13
το Expendables, είναι μια ταινία με σχεδόν ολόιδια των 80s κουλτούρα, με μια λεπτομέρεια που κάνει την διαφορά όμως: οι νεαροί του σήμερα, πολύ απλά δεν έζησαν αυτή την κουλτούρα-ταινίες των 80s (τεστοστερόνη τίγκα χωρίς να αυτο-χλευάζεται, άντρες original και όχι ντεμεκ ή σοφιστικε-πράκτορες, one-line ατάκες κλπ), γιατί πολύ απλά α) ήταν πάρα πολύ μικροί, β) δεν είχαν γεννηθεί καν.

δεν απαξιώνω σε καμία περίπτωση την ικανότητα των σημερινών νεαρών ηλικιών να απολαύσουν το Expendables αλλά, σίγουρα δεν μπορούν να την "χωνέψουν" όπως εμείς.

Όπως αντίστοιχα δεν πρόκειται εμείς |(εμείς = 37-47 ετών) όταν ήμασταν πιτσιρικάδες, ΠΟΤΕ να βλέπαμε μια ταινία του Β' Παγκοσμίου Πολέμου, με την ίδια "ματιά" (βιώματα κλπ) με τους παππούδες μας, που είχαν εικόνες.

Βλέπετε στα 80s, παντού κυριαρχούσε αυτή η κουλτούρα, του άντρα-τεστοστερόνα. Και εννοώ από late 70s έως μέσα 80s (γιατί από τα late 80s άρχισε να εμφανίζεται το metrosexual-my-ass-male). Ήσουν σε γυμναστήριο; Θρύλος και Θεός ο Σβαρτς, μαζί με τα άλλα θηρία της εποχής. Έπαιζες ποδόσφαιρο ή μπάσκετ; Άντρες τίγκα με πολλές γκόμενες, γμω και δέρνω νοοτροπία, bad boys κ έτσι. Τι θέλω να πω; Ότι η γενικότερη φάση ήταν τέτοιου τεστοστερονέ ύφους. Ε, πως να ταυτιστεί με όλα αυτά κάποιος που.......γεννήθηκε το 1988; λολ! Ή (ακόμα χειρότερα) το....1991; ΚΑΡΑ-λολ! Προσοχή: εννοώ να ταυτιστεί (ήτοι, να θυμηθεί την παλιά φάση), όχι απλά να "δει μια ταινία".

Και δεν βάζω όλους τους νεαρούς στο ίδιο τσουβάλι, παρά μόνο όσους είναι αυστηρά της τωρινής εποχής - όσοι όμως έχουν εντρυφήσει στα 70s / 80s (ιδιαίτερα στα 70s), τότε ναι, μπορούν να "ταυτιστούν" πολύ περισσότερο, άρα και να ευχαριστηθούν την ταινία επαρκέστερα. Για την ιστορία, το Expendables 1, εμένα μου φάνηκε ότι παρά ήταν 2000s στυλ.....το ήθελα ακόμα πιο 70s-80s και κάποιους χαρακτήρες "νέας κοπής" δεν τους θέλω ΚΑΝ στο κάστ. Τόσο 70ίλα-80ίλα δηλαδή...

(σημείωση: το Exp 2 ακόμα δεν το έχω δει. Το έχω να "κάθεται" σε 720p μέσα στο σκληρό του PS3, χωρίς να ξέρω κιόλας αν έχει Cinavia λολ, περιμένοντας μια κατάλληλη στιγμή για να το ευχαριστηθώ. Οπότε όλα τα παραπάνω, στηρίζονται μόνο στην θέαση του Exp 1.)

Dragonpaul
24-02-2013, 04:53
Είδα το "Δείπνο Ηλιθιων" (Le Dîner de Cons). Απορώ πως μου είχε ξεφύγει αυτη η ταινία. Απλα LOL!

Lefteris_X
24-02-2013, 11:16
απίστευτη ταινία......ανάμεσα σε όλα τα άλλα, σου δείχνει και πως είναι ένας ενήλικος, χωρίς τα "κοινωνικά φίλτρα" στην συμπεριφορά / λόγο του, που αποκτάμε όλοι σιγά σιγά από παιδάκια και ολοκληρώνουμε στην λήξη της εφηβείας. Αποστομωτική ειλικρίνεια, έκφραση σκέψης, τελείως direct απορίες. "Λογικές" από την σκοπιά ενός παιδιού, καρα-WTF? όταν τις ακούει ένας ενήλικος να ξεστομίζονται από έναν άλλο ενήλικο.

epic.

nikon
25-02-2013, 09:13
The 85th Annual Academy Awards (http://www.imdb.com/oscars/nominations/?ref_=hm_rto_t5)

personGR
25-02-2013, 16:00
The 85th Annual Academy Awards (http://www.imdb.com/oscars/nominations/?ref_=hm_rto_t5)

Απλά λολ ήταν τα βραβεία. Δεν κρίνω την παρουσίαση (που δε μου άρεσε), αλλά τις βραβεύσεις:

Brave > Wreck-it Ralph.
Jennifer Lawrence > Emanuelle Riva, Jessica Chastain
Argo > Life of Pi, Lincoln, Zero Dark Thirty*

Άλλη μια σάπια χρονιά για την ακαδημία.

*Θα έβαζα και το Amour, αλλά και η υποψηφιότητα του και μόνο ήρθε από το πουθενά, οπότε όλα καλά.

Valkyre
25-02-2013, 16:11
^^ Δεν ξερω γιατι συγκεκριμενα η Jennifer Lawrence δεν αξιζε το οσκαρ. Διαφωνω σε αυτο το κομματι μαζι σου. Στα αλλα ειναι συζητησιμο.

Leon_DiZ
26-02-2013, 00:05
Απλά λολ ήταν τα βραβεία. Δεν κρίνω την παρουσίαση (που δε μου άρεσε), αλλά τις βραβεύσεις:

Brave > Wreck-it Ralph.


Εχει γινει χαμος με αυτο. Ηταν μακραν η χειροτερη της κατηγοριας. Δεν εχω ακουσει ανθρωπο να λεει οτι το αξιζε.

aris13
26-02-2013, 03:19
^^ Δεν ξερω γιατι συγκεκριμενα η Jennifer Lawrence δεν αξιζε το οσκαρ.

Ενα θα σου πω. Οταν ειδα την ταινια δεν μπορουσα να πιστεψω οτι μια τοσο μετρια και αδιαφορη ερμηνεια προταθηκε για οσκαρ. O Harvey κανει θαυματα.

nikon
26-02-2013, 09:26
Η αλήθεια είναι, αν και δεν έχω δει όλες τις υποψήφιες, τη Lawrence που την είδα δεν κάνει και καμία φοβερή ερμηνεία άσε που το έργο δεν έπρεπε καν να ακούγεται στα όσκαρ...ένα love story με λίγο από dancing with the stars που πουλάει αυτή την εποχή.

Πέρα από αυτό πάντως :love: Jennifer Lawrence:love:

Valkyre
26-02-2013, 11:45
Ενα θα σου πω. Οταν ειδα την ταινια δεν μπορουσα να πιστεψω οτι μια τοσο μετρια και αδιαφορη ερμηνεια προταθηκε για οσκαρ. O Harvey κανει θαυματα.

Ναι αλλα αυτο αποτελει προσωπικη σου αποψη (σεβαστη εννοειται) αλλα οχι "γεγονος", με την εννοια οτι δεν αντιπροσωπευει το τι μπορει να επικαλειται η πλειοψηφια. Συν 2 ακομα πραγματα:

α) η Lawrence εχει αποδειξει οτι παροτι 22 χρονων ειναι πολυ καλη ηθοποιος και

β) θεωρω (προσωπικη αποψη αυτο) οτι στο Winters Bone αδικηθηκε πατοκορφα, καθως η ερμηνεια της αξιζε 2 οσκαρ σε σχεση με τον ανταγωνισμο. (ξαναλεω προσωπικη αποψη)

tonybsg
26-02-2013, 12:50
Val απλά όμως δεν έχουν σχέση με τα φετινά βραβεία αυτές οι δύο παρατηρήσεις (όπου συμφωνώ με την πρώτη, με την δεύτερη έχω τις επιφυλάξεις μου καθώς εκείνη την χρονιά το πήρε η Portman, εξίσου εξαιρετική στον Μαύρο Κύκνο). Σημασία έχει φέτος αν ήταν καλύτερη από τις υπόλοιπες.

Δεν θέλω να κρίνω απόλυτα για φέτος γιατί δεν έχω δει πχ την Riva, αλλά έχοντας δει την Chastain στο Zero Dark Thirty, μάλλον εκεί θα το έδινα (ανάμεσα στις δύο).

Όπως και να έχει, να είναι καλά η Jennifer να την βλέπουμε συνέχεια σε ταινίες! Κουκλάρα και ταλαντούχα.

Α, το ότι το Silver Linings επέλεξε ο Harvey να το προμοτάρει στα μέλη της ακαδημίας σε βάρος και άλλων ταινιών του, νομίζω και ο ίδιος το είπε σε κάποια συνέντευξη πάντως.

Valkyre
26-02-2013, 12:53
Οτι γενικοτερα τα βραβεια ειναι ψιλοσαπια, δεν το συζητω, ξερω οτι παιζονται παιχνιδια απο την πισω πλευρα. Γι αυτο και αλλωστε "διαφωνησα" μονο σε ενα απο τα 3 σημεια που ανεφερε ο φιλος persongr

nikon
26-02-2013, 21:26
To αστείο είναι ότι παντού ακούμε για τον Μπεν Άφλεκ, για την Λόρενς, για τον έναν, για τον άλλον και τελικά γι'αυτόν τον τεράστιο ηθοποιό που λέγεται Ντάνιελ Ντέι Λιούις και ο οποίος είναι ο μόνος που έχει πάρει 3 φορές το όσκαρ Α' ανδρικού ρόλου δεν ακούμε τίποτα.....ένα μεγάλο :respect7: στον άνθρωπο αυτό.

jimbour
26-02-2013, 21:33
To αστείο είναι ότι παντού ακούμε για τον Μπεν Άφλεκ, για την Λόρενς, για τον έναν, για τον άλλον και τελικά γι'αυτόν τον τεράστιο ηθοποιό που λέγεται Ντάνιελ Ντέι Λιούις και ο οποίος είναι ο μόνος που έχει πάρει 3 φορές το όσκαρ Α' ανδρικού ρόλου δεν ακούμε τίποτα.....ένα μεγάλο :respect7: στον άνθρωπο αυτό.
Ειχα την τιμη-χαρα να τον γνωρισω πριν ενα μηνα που ηταν ελλαδα για την πρεμιερα του Λινκολν. Απιστευτα χαμογελαστος και αστειος.

tonybsg
26-02-2013, 22:06
^^Ρε γμτ, άργησα να πάρω να κλείσω εισιτήρια, και όταν πήρα ήταν αργά... :(

AriStos13
27-02-2013, 01:08
πηγα και ειδα το zero dark thirty σημερα..αναμεικτες εντυπωσεις μου αφησε..η ιστορια μου φανηκε πολυ ρηχη και χωρις να εστιαζει στον μπιν λαντεν καθολου..ασε που ειναι δυο μιση ωρες και κουραζει..σε γενικες γραμμες μετρια ταινια πολυ!

Valkyre
27-02-2013, 11:58
To αστείο είναι ότι παντού ακούμε για τον Μπεν Άφλεκ, για την Λόρενς, για τον έναν, για τον άλλον και τελικά γι'αυτόν τον τεράστιο ηθοποιό που λέγεται Ντάνιελ Ντέι Λιούις και ο οποίος είναι ο μόνος που έχει πάρει 3 φορές το όσκαρ Α' ανδρικού ρόλου δεν ακούμε τίποτα.....ένα μεγάλο :respect7: στον άνθρωπο αυτό.

Kανεις λαθος, εγω τουλαχιστον τον Day Lewis τον εχω εκθειασει στο παρελθον ουκ ολιγες φορες... δεν ειναι τυχαια τα 3 οσκαρ και οι συνολικα 5 υποψηφιοτητες. Ο τυπος μεταμορφωνεται κυριολεκτικα στους χαρακτηρες που υποδυεται. Και οταν λεμε κυριολεκτικα το εννοουμε. Παραμενει in character ακομα και εκτος γυρισματων, στην κανονικη του ζωη...

οταν γυρισε το My Left Foot οπου και πηρε το πρωτο του οσκαρ υποδυομενος εναν αναπηρο (που μπορουσε να κινει μονο το ποδι του) ζητουσε απο την παραγωγη και τους συντελεστες να τον χλευαζουν καθολη την διαρκεια, να τον βριζουν και να τον αντιμετωπιζουν ρατσιστικα για να μπει στο πετσι του ρολου, του ανθρωπου που υποδυοταν. Περιττο να αναφερω οτι ο τυπος πρακτικα ζουσε σαν αναπηρος εντος και εκτος γυρισματων... δεν σηκωνοταν απο την αναπηρικη καρεκλα δεν κουναγε παρα μοναχα το ποδι του σε σημειο να καταληξει στο νοσοκομειο λογο της ακινησιας με προβλημα στα πλευρα....

οταν εκανε τον Τελευταιο των Μοικανων , εκτος του οτι εκανε βαρη και εγινε ντουκι, ζουσε σε καταλυμα ινδιανων εκτος γυρισματων, μονιμως ντυμενος με τα ρουχα αυτα, κουβαλωντας τσεκουρι και μουσκετο. Εμαθε να γδερνει ζωα, να μιλαει διαλεκτους κλπ κλπ

Οταν επαιξε στα Gangs of New York εκανε εκτενη μαθηματα χασαπη κυκλοφορουσε εκτος γυρισματων στην Νεα Υορκη με τα ρουχα της εποχης, παρεμενε in character κλπ

Τωρα στο Λινκολν ζητησε απο τον Σπηλμπεργκ να καθυστερησει τα γυρισματα 1 ολοκληρο χρονο για να προετοιμαστει για τον ρολο. Διαβασε πανω απο 200 βιβλια για τον Λινκολν, σπαταλησε απειρες ωρες για να κανει την φωνη και την κινησιολογια του Λινκολν και πρακτικα... ο τυπος εγινε κυριολεκτικα ο Λινκολν!

Ειναι απιστευτος ηθοποιος. Δεν ειναι τα 3 οσκαρ ουτε καν οι 5 υποψηφιοτητες. Ειναι το γεγονος οτι κανει ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ταινιες (απο το 1998 εχει κανει μολις 5 ταινιες οπου στις 2 απο αυτες πηρε οσκαρ και στην αλλη υποψηφιοτητα) και αφοσιωνεται με παθος στον ρολο που ενσαρκωνει. Πραγματικο φαινομενο.

Ειχα την τιμη-χαρα να τον γνωρισω πριν ενα μηνα που ηταν ελλαδα για την πρεμιερα του Λινκολν. Απιστευτα χαμογελαστος και αστειος.

Ειχε ερθει στην Ελλαδα ο τρισμεγιστος ρε συ?? Πραγματικα δεν το περιμενα! πως κι ετσι?

tonybsg
27-02-2013, 12:09
Έρχεται με δικιά του πρωτοβουλία και παρευρίσκεται στις πρεμιέρες των ταινιών του στην Αθήνα, σε ειδικές εκδηλώσεις τα έσοδα των οποίων πάνε στην Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών.:)

Valkyre
27-02-2013, 12:16
^^Aσχετο αλλα θεωρω απαραδεκτο να αποκαλουνται "σπαστικα" τα συγκεκριμενα ατομα με προβληματα... μου ακουγεται σαν να αποκαλεις ενα παραλυτο "σακατη". Wtf δεν μπορουν να βρουν ενα πιο ευπρεπη τροπο? Παντως θεος ο Lewis δεν ηξερα οτι το κανει αυτο, ανεβηκε ακομα περισσοτερο στην εκτιμηση μου...! :D

Valkyre
27-02-2013, 13:41
Πραγματικα δεν το ειχα παρατηρησει!!

Επικη λεπτομερεια!!

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/6681168_460s_v2.jpg (http://9gag.com/gag/6681168) (http://9gag.com/gag/6681168)

tonybsg
27-02-2013, 14:14
^^Aσχετο αλλα θεωρω απαραδεκτο να αποκαλουνται "σπαστικα" τα συγκεκριμενα ατομα με προβληματα... μου ακουγεται σαν να αποκαλεις ενα παραλυτο "σακατη". Wtf δεν μπορουν να βρουν ενα πιο ευπρεπη τροπο? Παντως θεος ο Lewis δεν ηξερα οτι το κανει αυτο, ανεβηκε ακομα περισσοτερο στην εκτιμηση μου...! :D

Κι όμως δεν είναι το ίδιο Val, ιατρικός όρος είναι, δεν ξέρω γιατί το θεωρείς απαράδεκτο/μη ευπρεπές.

Valkyre
27-02-2013, 14:25
Μα ναι για τον ιατρικο ορο μιλαω. Δεν μου αρεσει στο ακουσμα. Απλα. Κυριως επειδη η ορολογια χρησιμοποιειται μειωτικα.

Οπως τα παιδια που εχουν νοητικη υστερηση δεν τα λες καθυστερημενα, ετσι αναλογα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μην ισχυει το ιδιο σε αυτην την περιπτωση.

tonybsg
27-02-2013, 14:45
Μα ναι για τον ιατρικο ορο μιλαω. Δεν μου αρεσει στο ακουσμα. Απλα. Κυριως επειδη η ορολογια χρησιμοποιειται μειωτικα.

Οπως τα παιδια που εχουν νοητικη υστερηση δεν τα λες καθυστερημενα, ετσι αναλογα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μην ισχυει το ιδιο σε αυτην την περιπτωση.

Εντάξει, το ότι κάποιος χρησιμοποιεί μειωτικά έναν ιατρικό όρο, δεν σημαίνει κάτι αυτό. Το ότι δεν σου αρέσει στο άκουσμα, δεκτό φυσικά.

Επίσης και για την λέξη καθυστερημένος, σαφώς χρησιμοποιείται και αυτή και όχι μειωτικά (διανοητικά καθυστερημένος).

nikon
27-02-2013, 15:21
Kανεις λαθος, εγω τουλαχιστον.... Που ακριβώς κάνω λάθος βρε χλιμίτζουρα;;;;.....όταν λέω δεν ακούμε από σένα εννοώ;;;;....όσο πας και τα χάνεις νομίζω.:d040g:

Valkyre
27-02-2013, 15:47
:tired01:... "χλιμιτζουρας".... υβρεολογιο της δεκαετιας του 50....

μιλησε το λειψανο...

:/

nikon
27-02-2013, 15:58
Από τότε στο λένε ε;;;;:makefun:

Nikoladim
27-02-2013, 16:05
1950
Ένα αντίστοιχο από το Inception

Valkyre
27-02-2013, 16:10
^^ Οχι ενταξει αυτο το ειχα προσεξει ;)

nikon
27-02-2013, 16:28
Ποιο;;;;....μόνο σε εμένα δεν ανοίγει το συνημμένο;;;

Valkyre
27-02-2013, 16:45
λογικο να μην σου ανοιγει... απολιθωμα εσυ, απολιθωμα και ο υπολογιστης σου....

nikon
27-02-2013, 20:35
Έχει σημασία που είναι Αmstrad 8088;;;;....έχει όμως 256k μνήμη.....anyway αυτό μου βγάζει πάντως.

Μήνυμα vBulletin

Μη έγκυρο Συνημμένο Αρχείο. Αν έχετε ακολυθήσει ένα έγκυρο link, παρακαλώ ενημερώστε το webmaster

Lefteris_X
02-03-2013, 10:53
βρήκα αυτό και είπα να το μοιραστώ, για την γενιά που έζησε το Sci-Fi. Οι νεότεροι μπορούν να το προσπεράσουν, καθώς σχολιάκια και αρνητίλα για το έπος, δεν επιτρέπονται.

Lets us take a look back at the making of The Empire Strikes Back. While the film was shooting in the 80s, French journalist Michael Parbot was given unprecedented access to the production. Some of the footage has been seen in a couple of other documentaries over the years, but now there's more unseen footage that's been found! The doc includes fascinating conversations with Irvin Kershner, Mark Hamill, and Harrison Ford.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5aS-HIgvANE

Leon_DiZ
02-03-2013, 15:04
THE HOBBIT: THERE AND BACK AGAIN Pushed Back to December 17, 2014


http://collider.com/wp-content/uploads/hobbit-there-and-back-again-image-orlando-bloom-slice.jpg



Fans of Peter Jackson’s The Hobbit (http://collider.com/tag/the-hobbit) trilogy will have to wait a few more months to see the final installment, The Hobbit: There and Back Again (http://collider.com/tag/the-hobbit-there-and-back-again). Previously slated to open on July 18, 2014, Warner Bros. has pushed the closer back to December 17, 2014. This robs the picture of a summer box office, but takes it out of competition with X-Men: Days of Future Past (http://collider.com/tag/x-men-days-of-future-past), which opens on July 18th, as well as Marvel’s Guardians of the Galaxy (http://collider.com/tag/guardians-of-the-galaxy), slated to open on August 1, 2014. As of right now, The Hobbit: There and Back Again has the sole spot on December 17th, but Minions (http://collider.com/?tag=minions)and Brad Bird’s Tomorrowland (http://collider.com/?tag=tomorrowland) are expected to open that weekend. Will Gluck’s Annie (http://collider.com/tag/annie) remake and Shawn Levy’s Night at the Museum 3 (http://collider.com/tag/night-at-the-museum-3) are expected to open Christmas Day 2014.

Nikoladim
02-03-2013, 17:30
Ωραίος Λευτέρη το empire strikes back είναι ίσως η πιο αγαπημένη μου ταινία ever!

tnf50
03-03-2013, 14:10
Σκεφτομαι να δω τα star wars(δεν εχω καμια επαφη με τη σειρα) οποτε αναρωτιομουν αν καποιος μπορει να μου πει απο πια ταινια να αρχισω(γιατι απο οτι εχω δει υπαρχουν ενα σωρο remakes κλπκλπ)...αυτο που θελω ειναι το ΟRIGINAL STAR WARS.

tonybsg
03-03-2013, 14:21
Όχι βρε δεν υπάρχουν remakes.

H σειρά είναι η εξής:

Star Wars IV: A New Hope
Star Wars V: The Empire Strikes Back
Star Wars VI: Return of the Jedi

και μετά από 16-17 χρόνια βγήκε η νέα τριλογία, που ήταν prequel της παλιάς:

Star Wars I: The Phantom Menace
Star Wars II: Attack of the Clones
Star Wars III: Revenge of the Sith

Έχει υπόψη σου ότι θα πάθεις ένα σοκ όταν δεις το New Hope, να θυμάσαι ότι βλέπεις ταινία του '77!

tnf50
03-03-2013, 14:33
Όχι βρε δεν υπάρχουν remakes.

H σειρά είναι η εξής:

Star Wars IV: A New Hope
Star Wars V: The Empire Strikes Back
Star Wars VI: Return of the Jedi

και μετά από 16-17 χρόνια βγήκε η νέα τριλογία, που ήταν prequel της παλιάς:

Star Wars I: The Phantom Menace
Star Wars II: Attack of the Clones
Star Wars III: Revenge of the Sith

Έχει υπόψη σου ότι θα πάθεις ένα σοκ όταν δεις το New Hope, να θυμάσαι ότι βλέπεις ταινία του '77!

Ναι αλλα κανονικα δεν πρεπει να αρχισω απο το 1?

Leon_DiZ
03-03-2013, 14:49
Ναι αλλα κανονικα δεν πρεπει να αρχισω απο το 1?


Θα σου ελεγα να δεις την original τριλογια πρωτα. Με αυτο το σκεπτικο ειναι φτιαγμενα εξαλλου.

tnf50
03-03-2013, 14:51
Θα σου ελεγα να δεις την original τριλογια πρωτα. Με αυτο το σκεπτικο ειναι φτιαγμενα εξαλλου.

Αρα ξεκιναω απο το new hope...

Ευχαριστω παιδια το torrent ηδη κατεβαινει...τωρα μενει μονο να μαζεψω παρεα για να δω τις ταινιες.

Nikoladim
03-03-2013, 14:57
Τnf50, τα original είναι αυτά που βγήκανε από το 77 και μετά, έχουν βγει κάποιες επανεκδόσεις τύπου DvD edition, Special edition, Blu Ray edition κλπ με μικροδιαφορές, καλύτερη ποιότητα εικόνας και κάποιες σκηνές cgi. Μπορείς να τα βρεις όπως βγήκανε τότε ή την πιο πρόσφατη έκδοση τους σε blu ray. Τώρα δεν ξέρω με ποια σειρά πρέπει να τα δεις, εγώ θα προτιμούσα βεβαια απο τα "sequel" στα "prequel", με τη σειρά που βγήκανε.

Leon_DiZ
03-03-2013, 15:11
Αρα ξεκιναω απο το new hope...

Ευχαριστω παιδια το torrent ηδη κατεβαινει...τωρα μενει μονο να μαζεψω παρεα για να δω τις ταινιες.

Ελπιζω να μιλαμε για BD rip 720p/1080p :a025dfg: (στην χειροτερη)

Να προσθεσω αλλους δυο τροπους που εχω διαβασει εδω και καιρο και θελω να τους δοκιμασω (τις εχω δει τις ταινιες αλλα δεν μου πολυεμειναν).

Ειναι φτιαγμενοι ετσι ωστε η νεα τριλογια να λειτουργει ως flashback και να μην σου χαλαει τις ανατροπες. Τελικα μαλλον ετσι θα σου λεγα να το δεις.

Ernest Rister order: IV, V, I, II, III, VI
Machete order: IV, V, II, III, VI

(μην το διαβασεις τωρα, εχει καποια spoiler - το βαζω για οποιον την εχει δει τη σειρα)The Star Wars Saga: Introducing Machete Order (http://www.nomachetejuggling.com/2011/11/11/the-star-wars-saga-suggested-viewing-order/)

Nikoladim
05-03-2013, 10:53
Δύο καλά νέα
1.http://insidemovies.ew.com/2013/03/04/halle-berry-storm-x-men-days-future-past/
In the most inevitable piece of casting news since the last time Guillermo Del Toro decided to cast Ron Perlman in a movie, producer-director-pitchman Bryan Singer has officially announced (https://twitter.com/BryanSinger/status/308672268509257730) that Halle Berry will once again play mutant weather goddess Storm in the upcoming X-Men sequel/prequel/alterna-quel Days of Future Past. “Couldn’t be more excited that #HalleBerry has joined the cast of #XMen #DaysofFuturePast,” tweeted Singer, confirming the long-expected return of the actress, shown here dressed as a cyborg mermaid (http://www.ew.com/ew/gallery/0,,20311937_20676843,00.html#21286299).

Berry joins a gang of original-trilogy castmates that already includes Patrick Stewart, Ian McKellan, Hugh Jackman, Ellen Page, Shawn Ashmore, and Anna Paquin, plus Peter Dinklage and Omar Sy and, what the heck, maybe even some of the cast members of X-Men: First Class.
2. http://www.cosmo.gr/Entertainment/Cinema/Eidiseis/tha-ntythei-batman-gia-tetarth-fora-o-christian-bale-pes-to-moy-ayto.2154052.html?utm_source=ContraWidget&utm_medium=ContraFooter&utm_content=Homepage&utm_campaign=24mediaWidget

Σύμφωνα με το comic blog Latino Review, ο εκατομμυριούχος Christian Bale βρίσκεται σε συζητήσεις για να υποδηθείς για τέταρτη φορά τον Bruce Wayne.

Σύμφωνα με το LR, ο σκηνοθέτης του Batman, Christopher Nolan, έκλεισε συμφωνία με την DC, κάτι το οποίο αυξάνει την πιθανότητα να δούμε τον Bale να φοράει και πάλι τη στολή του Batman.
Και αν αυτό δεν σε έχει πείσει ακόμα ας σου θυμήσουμε τα λόγια του ίδιου του Christian στο περιοδικό Empire Magazine πριν από ένα χρόνο: “Αν ο Chris ερχόταν σε μένα με ένα σενάριο και έλεγε “Ξέρεις κάτι; Υπάρχει μία ακόμα ιστορία” τότε θα έπαιρνα το ρίσκο να κάνω και τέταρτη φορά το ρόλο του Batman”.

Valkyre
05-03-2013, 12:18
Χμμμ δεν ξερω εαν θελω αλλο Μπατμαν απο Νολαν/Μπεηλ... και απο οτι καταλαβαινω και ο ιδιος ο Νολαν δεν θελει, αλλα το τηλεφωνο του δεν πρεπει να σταματαει να βαραει στιγμη για αυτον τον λογο...θα του τα εχει κανει τσουρεκια ολο το Χολυγουντ...και αυτο δεν ειναι καλο γιατι θα ειναι forced script εντελως...

Lefteris_X
05-03-2013, 13:00
η συμφωνία με την DC, νομίζω ότι έχει να κάνει με τον Superman και ότι πηγαίνει τουλάχιστον για duology, μην πω για trilogy.
αν επεκταθεί και στον Batman, ακόμα είναι καρα-άγνωστο.

Leon_DiZ
05-03-2013, 15:08
Δύο καλά νέα
1.http://insidemovies.ew.com/2013/03/04/halle-berry-storm-x-men-days-future-past/
In the most inevitable piece of casting news since the last time Guillermo Del Toro decided to cast Ron Perlman in a movie, producer-director-pitchman Bryan Singer has officially announced (https://twitter.com/BryanSinger/status/308672268509257730) that Halle Berry will once again play mutant weather goddess Storm in the upcoming X-Men sequel/prequel/alterna-quel Days of Future Past. “Couldn’t be more excited that #HalleBerry has joined the cast of #XMen #DaysofFuturePast,” tweeted Singer, confirming the long-expected return of the actress, shown here dressed as a cyborg mermaid (http://www.ew.com/ew/gallery/0,,20311937_20676843,00.html#21286299).

Αυτη η ταινια πληροι ολες τις προυποθεσεις για να ειναι τελεια! Το μονο που με ανησυχει ειναι ο ιδιος ο Singer. Το τελευταια χρονια ειναι στην κατρακυλα.


η συμφωνία με την DC, νομίζω ότι έχει να κάνει με τον Superman και ότι πηγαίνει τουλάχιστον για duology, μην πω για trilogy.
αν επεκταθεί και στον Batman, ακόμα είναι καρα-άγνωστο.

Θελουν να κανουν το Justice League (ο,τι κανει εδω και χρονια δλδ με τους Avengers η Marvel) οποτε θα χρειαστουν τον Batman. Τωρα αν τον Batman θα τον παιξει ο Bale, θα δειξει.

enstikto
05-03-2013, 20:57
Tnf σου προτείνω την Ernest order δηλαδή 4,5,1,2,3,6!
Νομίζω ειναι η καλύτερη προταση που έχω πετύχει...

Nikoladim
05-03-2013, 21:37
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ke1Y3P9D0Bc
^^ ομορφιές

Όσο αναφορά τα SW θεωρώ ως τη μοναδική εκδοχή alternative θέασης να εξεραίσει κάποιος το episode 1(αν βαριέται να δει και τις 6) που πέρα από τη μάχη με τον maul τπτ άλλο δεν αξίζει για ένα μη sw fan.

tnf50
05-03-2013, 22:44
Tnf σου προτείνω την Ernest order δηλαδή 4,5,1,2,3,6!
Νομίζω ειναι η καλύτερη προταση που έχω πετύχει...

Μαλλον αυτο θα κανω...απο τη στιγμη που ο σκηνοθετης τα εβγαλε ετσι καποιο λογο θα ειχε...

the master
05-03-2013, 22:52
ν αλλα ξερουμε το υπερ σποιλερ

jimbour
05-03-2013, 23:40
ν αλλα ξερουμε το υπερ σποιλερ

το οποιο ξέρει και η γιαγιά μου και αποτελεί πλέον μέρος της ποπ κουλτούρας.

τωρα για τη σειρά που τα βλεπει κανεις, δεν υπάρχει καν λογος να δει κάποιος τα πρικουελς.

antoniss
06-03-2013, 01:44
Μαλλον αυτο θα κανω...απο τη στιγμη που ο σκηνοθετης τα εβγαλε ετσι καποιο λογο θα ειχε...

βασικά δεν τα έβγαλε έτσι , τα παιδιά σου είπανε για 4,5,1,2,3,6 , δλδ το 6ο μέρος να το δεις τελευταίο μεν αλλά ξεκινάς με το 4ο & 5ο (την 1η τριλογία) καιενδιάμεσα την νέα τριλογία 1,2,3

τα έχω δει πολλές φορές και τα 6 , τα έχω μάθει απ'εξω.... , φυσικά πρώτα αυτά που είχανε βγει χρονολογικά πρώτα και μετά τα μεταγενέστερα , για εμένα αυτό έχει και την την "μαγεία" να καταλάβεις πράγματα και καταστασεις πως τα είχε στο μυαλό του να τα συνδέσει , αναφορές που έκανε πως τα βλέπεις χρόνια μετά κτλ κτλ , αλλά επίσης θα σου είναι πιο εύκολη μετάβαση στο οπτικό μέρος (ποιότητα , σκηνές μάχης , εφφέ κτλ.) μιας και η "παλιά" τριλογία (4,5,6) αν και πρωτοποριακή για την εποχή της ίσως αν την δεις μετά την "καινούργια" σου κακοφανεί....

FotisGRC
06-03-2013, 19:07
Eχει δει κανείς το The Sessions- Μαθηματα ενηλικίωσής?

Leon_DiZ
06-03-2013, 20:09
Eχει δει κανείς το The Sessions- Μαθηματα ενηλικίωσής?

Οχι, αλλα εχω ακουσει καλα λογια. Το εχω στο "να τα δω".

Φανταζομαι σε βοηθησα ιδιαιτερα :P

FotisGRC
06-03-2013, 20:44
Χαχαχα.. Δεν πειράζει!

Βασικά ήθελα να πάω σήμερα για ταινία και τελικά δεν έχει κάτι αξιόλογο.. Μόνο αυτό μου χτύπησε λίγο στο μάτι, αλλά τελικά το ακύρωσα.. Θα πάω την επόμενη βδομάδα που θα βγει το Side Effects..

Dragonpaul
06-03-2013, 21:12
ΕΛΙΩΣΑ!!!!!!

Αν σκηνοθετουσε το Star Wars o Χανεκε!!!!!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7mWYYnW8AhY#!

AgentPrinny007
07-03-2013, 18:00
Eιδα το remake της Ολικης επαναφορας και αν εξαιρεσω κα να δυο στιγμιοτυπα που ειχαν αναφορες στο πρωτοτυπο και λιγο την ατμοσφαιρα, δεν μπορω να πω πως εντυπωσιαστηκα. Απο τη μια μου αρεσε που αλλαξαν τη τοποθεσια, αλλα ταυτοχρονα με ξενερωσε:p . Γενικα δεν μου αρεσε η ταινια και δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι εχω δει το πρωτο με τον Arnold η απλα ηταν μια κακη ταινια. Μπορει και τα δυο:P.

Valkyre
07-03-2013, 18:08
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ke1Y3P9D0Bc
^^ ομορφιές

Όσο αναφορά τα SW θεωρώ ως τη μοναδική εκδοχή alternative θέασης να εξεραίσει κάποιος το episode 1(αν βαριέται να δει και τις 6) που πέρα από τη μάχη με τον maul τπτ άλλο δεν αξίζει για ένα μη sw fan.

Γιατι η ταινια μου δινει την αισθηση οτι πρεπει να λεγεται.... IRON MEN....???

Seriously απο το Ironman 2 ολο αυτο το σκηνικο με αλλους να φορανε τις στολες του Σταρκ το κανει ολο το σκηνικο πολυ ξενερουα... βλεπω στο Νο3 το πηγαν σε αλλα επιπεδα, ολοκληρη στρατια απο Iron Men...

meh.

Nikoladim
07-03-2013, 19:13
Βασικά έχω την εντύπωση πως hackare ο madarin τις στολές του Σταρκ, . Παντώς καλό είναι να δούμε και το hulk buster!
Διάβασα επίσης και αυτό
A rumor from months ago hinted that Tony Stark (Robert Downey Jr.) may not only gain the ability to interface with technology around him - including individual pieces of armor for his latest and greatest suit - but he'd be able to control entirely separate suits (http://screenrant.com/iron-man-3-armor-spoilers/) with his mind, thus leading him to create a small army of Iron Men, so to speak. The Iron Man 3 prelude comic (http://screenrant.com/the-avengers-war-machine-iron-man-3/) confirmed the idea, dubbing his reinforcements the "Iron Legion (http://screenrant.com/iron-man-3-legion-armor-designs-heartbreaker/)," which can be seen in the latest Iron Man 3 poster (http://screenrant.com/iron-man-3-poster-iron-legion-extremis/) to the left.

A leaked list of armor descriptions on 4chan (from toys and some people who claim to have seen the film) lines up with many of the rumors, toy images and concept art that have leaked in recent weeks, so we've put together an unofficial Screen Rant guide to Iron Man 3's armor designs. Many of these armors can be seen in the second official Iron Man 3 trailer, releasing today.

Valkyre
07-03-2013, 20:46
^^ αυτο θα πει multitasking in a whole other level! lol :P

ενταξει ειναι λιγο για γελια η εξηγηση... οχι μονο μπορει να ελεγχει μια στολη αλλα 10 ταυτοχρονα! Anyway θα δουμε!

Kane
08-03-2013, 09:53
Προβλέπω ότι θα είναι ταινιάρα

http://comingsoon.net/nextraimages/sofiavergaramachetekills3.jpg


Opening in theaters on September 15, the Robert Rodriguez action sequel also stars Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Amber Heard, Charlie Sheen, Lady Gaga, Antonio Banderas, Jessica Alba, Demiαn Bichir, Alexa Vega, Vanessa Hudgens, Cuba Gooding, Jr., William Sadler, Marko Zaror and Mel Gibson.

Danny Trejo returns as ex-Federale agent Machete, who is recruited by the President of the United States for a mission which would be impossible for any mortal man - he must take down a madman revolutionary and an eccentric billionaire arms dealer who has hatched a plan to spread war and anarchy across the planet.
Read more at http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=101247#HSktiiakXi4eApPC.99

AgentPrinny007
08-03-2013, 21:48
Στην αρχη αυτο το τρειλερ μου εκανε θετικη εντυπωση


http://www.youtube.com/watch?v=gK8QpMjyCGs

Μετα ομως εμεθα οτι το σκηνοθετει M. Night Shyamalan -_- Μαλιστα δε γραφει στο τρειλερ το ονομα του...

PDS
08-03-2013, 21:51
Eιναι αληθεια οτι δεν εχει κανει τιποτα σουπερ ταινιες(αν και η εκτη αισθηση ηταν παρα πολυ καλη για μενα),αλλα ας του δωσουμε μια ευκαιρια.Φαινεται καλη!:D

AgentPrinny007
08-03-2013, 22:22
και εμενα μου αρεσε πολυ η εκτη αισθηση, οπως και το επομενο λιγο. Αλλα απο εκει και μετα πηρε τη κατω βολτα.
Λες μια ευκαιρια ακομα?? Δεν ξερω, φοβαμαι ... χαχαχα αληθεια λεω.

PDS
08-03-2013, 22:38
H αληθεια ειναι οτι η πορεια του εδειξε πως δεν εχει να δωσει κατι παραπανω στην συνεχεια,αλλα για καποιον λογο πιστευω οτι δεν ειναι τοοοοσο μονοδιαστατος οσο δειχνει.:P

Leon_DiZ
08-03-2013, 23:04
Την ειδα και εγω χτες αυτη την ταινια αλλα εκανα μεταβολη οταν ειδα ποιος την σκηνοθετει. Αθλιος, το Last Airbender ηταν απαραδεκτο, χειροτερο και απο τα Twilight. Δεν θυμομουν οτι ειχε κανει την 6η Αισθηση, αυτη ειναι πραγματικα καλη ταινια.

INDIGO
09-03-2013, 01:09
Τέλοιο?

www.youtube.com/watch?v=H-3-GjZMlyc (http://www.ps3forums.gr/vb/www.youtube.com/watch?v=H-3-GjZMlyc)

Valkyre
09-03-2013, 04:56
H μλκια με τον Shyamalan (που απορρω ποσο χαζο ειναι που καταφερε να στιγματησει ετσι το σκηνοθετικο του στυλ) ειναι οτι οκ με την Εκτη Αισθηση επιασε ολοκληρη την κινηματογραφικη κοινοτητα αδιαβαστη, μετα με τον Αφθαρτο τα καταφερε κατα καποιο τροπο παλι.

Ε μετα εγινε πλεον κοινοτυπο.... ταυτισε τον εαυτο του με το plot twist... σε τετοιο βαθμο που πλεον... παυει να ειναι plot twist... δεν καταλαβαινω αυτο το φετιχ του... καταστρεφει μονος του αυτο που τον εκανε διασημο. Νομιζω οτι πρεπει να σταματησει να εχει αυτον τον ερωτα με τα plot twists γιατι πλεον στις ταινιες του δεν υπαρχει αυτη η εννοια... ειναι τοσο δεδομενο πλεον που κατανταει αστειο. Κριμα.

Nikoladim
15-03-2013, 14:43
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LVTPlCkSmFQ#!
Για να δούμε!

Valkyre
15-03-2013, 14:52
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LVTPlCkSmFQ#!
Για να δούμε!

Το μικρο κοριτσακι εγινε μεγαλο και απεκτησε... διάφορα...!

Ενδιαφερον, εννοειται πως θα το δω και στα συν ο Τζιμ Καρευ!

παντως αυτο που με ενοχλησε στο 1 υπαρχει και εδω και εχει να κανει με το γεγονος οτι εκνευριζομαι αφανταστα να βλεπω μικρα κοριτσακια να πετανε ατακες "game on cocksucker" μονο και μονο γιατι ο σκηνοθετης θελει να το παιξει λιγο "αντισυμβατικος-ρεμπελος".

Ε ειναι λιγο too much για τα γουστα μου... ποσο μαλλον οταν το κοριτσακι που πεταει το "cocksucker" πολυ πιθανο να μην εχει ιδεα τι εστι cocksucking....

or maybe not... lol

nikon
15-03-2013, 15:05
Θα έχει και συνέχεια η σαχλαμαρίτσα;;;;:thumbsdown:

tonybsg
15-03-2013, 15:09
Καλά το Kick Ass είναι έτσι κι αλλιώς too much από την φύση του Val! Δεν είναι θέμα σκηνοθέτη/σεναριογράφου της ταινίας, το πρωτότυπο υλικό είναι έτσι επί της ουσίας (ο δημιουργός του comic είναι άμεσα εμπλεκόμενος και με τις ταινίες).

Οι βρισιές είναι το λιγότερο, σκέψου τι έκανε στην πρώτη ταινία η Hit Girl.

Εντωμεταξύ η Chloe Moretz έχει καταπληκτική φιλμογραφία, έχει κάνει το βαμπίρ (Let Me In - πολύ καλό remake της σουηδικής), έχει παίξει την Hit Girl (και ό,τι αυτό συνεπάγεται) και ετοιμάζεται και για το remake της Carrie! Απόλύτως φυσιολογικοί ρόλοι για την ηλικίας της :a036::a036:

Valkyre
15-03-2013, 15:11
Moυ αρεσε το ονομα του Arch Villain της ταινιας....

The Motherfucker.

LOL.

Dragonpaul
15-03-2013, 19:06
Θα έχει και συνέχεια η σαχλαμαρίτσα;;;;:thumbsdown:
+100000

Ε, μα...

enstikto
15-03-2013, 20:38
Για τον shiamalan κ το devil ήταν αρκετα Καλό...

Το kick-ass προσωπικα μου αρεσε πολυ!

fotaras
18-03-2013, 02:20
Μολις ειδα το "Ο ταξιτζης" με εναν πολυ νεο ρομπερντ ντε νιρο που ειχε κοψει αλυσιδα και μια τζοντι φοστερ παιδακι! Την πετυχα στο nova. Δεν ηξερα οτι ηταν τοσο παναρχαια ταινια. Καλη ταινιουλα.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

WolfRathmA
18-03-2013, 05:10
Στην αρχη αυτο το τρειλερ μου εκανε θετικη εντυπωση


http://www.youtube.com/watch?v=gK8QpMjyCGs

Μετα ομως εμεθα οτι το σκηνοθετει M. Night Shyamalan -_- Μαλιστα δε γραφει στο τρειλερ το ονομα του...

Στην αρχη η μουσικη μου θυμιζει το OST του DeusEx.

chronohill
20-03-2013, 13:58
Eιδες χθες κανεις το the Box στο mega?το ειχα δει παλια και δεν θυμομουν πολλα..πολυ ενδιαφερουσα ταινια...ανηκει στο ειδος που με τρελλαινει αφου περιεχει περιεργο και mindf@ck σεναριο που σε βαζει σε σκεψεις...επισης δεν περιμενεις να δεις την Cameron Diaz σε εναν τετοιο ρολο αλλα ανταποκρινεται πολυ καλα...κριμα που δεχτηκε τετοιο πολεμο η ταινια και περασε και δεν "ακούμπησε" όσο θα επρεπε...

jimspy
20-03-2013, 14:38
το ειδα.....αλλα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε.....μετρια ταινια...... αρχιζει εξαιρετικα αλλα οσο προχωραει χανει πολυ κ γινεται προβλεψιμη

djpar
23-03-2013, 22:15
ελεγα να ανοιξω thread για 3d ταινιες μονο, τι λετε να το φτιαξουμε ή ειμαστε 1-2 ατομα μονο που εχουμε 3dtv?

Leon_DiZ
23-03-2013, 22:38
ελεγα να ανοιξω thread για 3d ταινιες μονο, τι λετε να το φτιαξουμε ή ειμαστε 1-2 ατομα μονο που εχουμε 3dtv?

Υπαρχει και αυτο (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php/12503-The-Official-Home-Video-Thread-%28Blu-ray-Blu-ray-3D-DVD-Digital%29) αλλα οπως θα δεις δεν παταει ποτε κανεις ποδι οποτε...

djpar
24-03-2013, 08:59
Θα προσπαθησω να πατάω εγω

chronohill
24-03-2013, 14:45
Υπαρχει και αυτο (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php/12503-The-Official-Home-Video-Thread-%28Blu-ray-Blu-ray-3D-DVD-Digital%29) αλλα οπως θα δεις δεν παταει ποτε κανεις ποδι οποτε...


Θα προσπαθησω να πατάω εγω

και γω!count me in...

Dragonpaul
24-03-2013, 21:29
House at the End of the Street

ΜΑΚΡΥΑ!!!!!!!!!

Lefteris_X
24-03-2013, 23:27
ναι οντως εμετός.......ως αντιπρόταση για να αντιπαρέλθεις προτείνω το identity με τον Τζον Κιούσακ. Είναι του 2003 βέβαια, οπότε μπορεί να την έχεις δει...

Dragonpaul
24-03-2013, 23:36
Δε το εχω δει, Λευ! Στα υπόψιν, λοιπόν, κι ευχαριστω!

jimspy
25-03-2013, 00:47
πολυ καλη ταινια.....το τελοσ μοναδικο

chronohill
25-03-2013, 12:48
και μενα μαρεσε πολυ το Identity...πολυ ωραιο σεναριο και πολλες ανατροπες!

karlat89
25-03-2013, 15:14
Όντως πολυ καλο το idenity

isildur83
25-03-2013, 17:19
Για οποιον ενδιαφερεται,το sneak peak & preview (53min διαρκεια) του Hobbit: The Desolation of Smaug εδω (http://thepiratebay.se/torrent/8297090/The_Hobbit_-_The_Desolation_of_Smaug_exclusive).

Dragonpaul
25-03-2013, 19:18
Δε ξερω αν θα το δω Νικο, αλλα εσυ τσιμπα ενα rep.

isildur83
25-03-2013, 20:46
Παυλο περισσοτερο σχολια του σκηνοθετη και ηθοποιων εχει αλλα υπαρχουν αρκετες σκηνες απο τα γυρισματα.
Προς το τελος εχει μια full σκηνη απο το Desolation of Smaug.

Dragonpaul
25-03-2013, 21:15
Ε, να μην κανω στον εαυτό μου spoiler. Ήδη έφαγα αλλο ενα γερό σήμερα για παιχνίδι.

kostasb13
26-03-2013, 00:27
Πηγα και ειδα σημερα το "δεν κρατιεμαι" του Αλμοδοβαρ. Ακομα προσπαθω να καταλαβω τι στο διαολο ηθελε να δειξει με αυτο το πραγμα ο κατα τ΄αλλα ικανοτατος σκηνοθετης...κριμα το διωρο και τα ευρω που εδωσα

Leon_DiZ
26-03-2013, 00:36
Πηγα και ειδα σημερα το "δεν κρατιεμαι" του Αλμοδοβαρ. Ακομα προσπαθω να καταλαβω τι στο διαολο ηθελε να δειξει με αυτο το πραγμα ο κατα τ΄αλλα ικανοτατος σκηνοθετης...κριμα το διωρο και τα ευρω που εδωσα

Και εγω το ειδα. Παρομοια αντιδραση. Το περιμενα πιο αστειο βασικα.

Nikoladim
26-03-2013, 16:06
trailer Wolverine.



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WEbzZP-_Ssc
(https://vine.co/v/bDExaiMjJ1F)

tnf50
28-03-2013, 01:28
Σημερα το πρωι ειδα το πρωτο star wars(το IV δηλαδη)...παρα την ηλικια του καταφερε να με καθηλωσει για ενα 2ωρο οποτε,ναι........ειναι οντως επος.

Nikoladim
28-03-2013, 01:53
http://www.imdb.com/list/2xiKoHfupQY/?ref_=hm_3p_vi3#lb-1
Oυψ! Νέα ταινία Riddick!

nikon
28-03-2013, 09:35
Xθες είδα και το Ζero Dark Thirty από τις ταινίες που έπαιξαν στα Όσκαρ και ψάχνω να βρω γιατί και αυτή ήταν στις υποψηφιότητες......η μόνη εξήγηση που υπάρχει είναι η έλλειψη ταινιών για πραγματικά Όσκαρ.

Valkyre
28-03-2013, 11:21
Σημερα το πρωι ειδα το πρωτο star wars(το IV δηλαδη)...παρα την ηλικια του καταφερε να με καθηλωσει για ενα 2ωρο οποτε,ναι........ειναι οντως επος.

το Empire Strikes Back ειναι -για εμενα- με τεραστια διαφορα το καλυτερο SW.

AriStos13
28-03-2013, 12:02
Xθες είδα και το Ζero Dark Thirty από τις ταινίες που έπαιξαν στα Όσκαρ και ψάχνω να βρω γιατί και αυτή ήταν στις υποψηφιότητες......η μόνη εξήγηση που υπάρχει είναι η έλλειψη ταινιών για πραγματικά Όσκαρ.

Θα συμφωνησω οσο δεν παει.!!μεγαλη αποτυχια που παραλιγο να με παρει ο υπνος στο σινεμα..!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
28-03-2013, 16:03
Γιατί τα άλλα ήταν καλύτερα;;;;;......για το μόνο έργο που δεν έχω δει ακόμα και ξέρω ότι θα πω ναι αυτό το Όσκαρ έπρεπε να πάει εκεί είναι του Daniel Day Lewis για το Lincoln.

Valkyre
28-03-2013, 16:18
^^ Εχεις δικιο Νικο, φετος επρεπε να ακυρωθουν τα βραβεια οσκαρ εντελως επειδη δεν σου αρεσε καμμια ταινια εκτος απο το "Αν" του Παπακαλιατη...

nikon
28-03-2013, 16:28
To Aν το είδα πολύ πιο ευχάριστα από αρκετές φετινές υποψηφιότητες για Όσκαρ και από σενάριο τουλάχιστον ήταν καλύτερο από όλες όσες έχω δει μέχρι τώρα.

Την έχεις δει εσύ ή το λες επειδή είναι Παπακαλιάτης και όχι Ταραντίνο;;;.....για σένα ήταν όλες ταινιάρες για Όσκαρ δηλαδή;;;

Valkyre
28-03-2013, 16:39
^^ σταματα ... κανε μου την χαρη και σταματα γιατι μολις εκανα εναν μικρο εμμετο μεσα μου....

nikon
28-03-2013, 16:44
Κατάλαβα δεν την έχεις δει......δεν μου είπες όμως βρε σιχαμένε ποια ταινιάρα είδες από τις υποψήφιες και είπες ουαου γιατί μέχρι στιγμής και εγώ μόνο εμετό έχω κάνει και ειδικά για τις 2 Αμερικανιές έξω μου όχι μέσα μου;;;

Valkyre
28-03-2013, 16:49
Εισαι υπερβολικος... υπηρχαν αρκετες πολυ καλες ταινιες φετος αν και προσωπικη μου αποψη για την καλυτερη ταινια των φετινων οσκαρ ειναι το Life of Pi.

Αντε τωρα να δεις και κανενα επισοδειο Κωσταντινου και Ελενης να ισωσεις...

ΥΓ: Σε δικαιολογω μονο αν σε τραβηξε γυναικα να δεις τον Παπακαλιατη...

ΥΓ2: και παλι λιγο...

ezio_auditore
28-03-2013, 17:06
Ειδικα φετος τα οσκαρ ειχαν πολυ καλες ταινιες,περισυ κατ εμε ηταν μετρια η χρονια με το αρτιστ να κανει πλακα ελλεψει ανταγωνισμου κ να σαρωνει,django,lincoln,life of pi,zero dark thirty,silver linings playbook,argo ολες πολυ καλες ταινιες,μονο το les miserables βρηκα μετριο.

PDS
28-03-2013, 17:14
προσωπικη μου αποψη για την καλυτερη ταινια των φετινων οσκαρ ειναι το Life of Pi.

Eυκολα για μενα.

nikon
28-03-2013, 18:53
Εισαι υπερβολικος... υπηρχαν αρκετες πολυ καλες ταινιες φετος αν και προσωπικη μου αποψη για την καλυτερη ταινια των φετινων οσκαρ ειναι το Life of Pi.

Αντε τωρα να δεις και κανενα επισοδειο Κωσταντινου και Ελενης να ισωσεις...

ΥΓ: Σε δικαιολογω μονο αν σε τραβηξε γυναικα να δεις τον Παπακαλιατη...

ΥΓ2: και παλι λιγο...Δεν είναι θέμα υπερβολής είναι θέμα γούστου και αυτό που είπα για το Αν δεν έχει καμία υπερβολή από πλευράς σεναρίου είναι φοβερό και ειδικά για Ελληνική ταινία......και το είδα μόνος μου γιατί μόνο καλά λόγια είχα ακούσει δεν με τράβηξε καμία.

To Life of Pi και το Lincoln δεν τα έχω δει οπότε για τις άλλες που είδα λέω την γνώμη μου......ειδικά για το Argo πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί όλος αυτός ο ντόρος.

Valkyre
28-03-2013, 19:01
.....και το είδα μόνος μου γιατί μόνο καλά λόγια είχα ακούσει δεν με τράβηξε καμία.


You. Are. Dead. To. Me.
http://v012o.popscreen.com/MjY3MzYwMTI4_o_literary-genius---video-clips---south-park-studios.jpg


(http://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&docid=eUsOaLBIxsIAqM&tbnid=zMM7d48vHp1nBM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.popscreen.com%2Fv%2F5VEDC%2FL iterary-Genius-Video-Clips-South-Park-Studios&ei=O2lUUbSSJsGOtAach4DgBA&bvm=bv.44342787,d.Yms&psig=AFQjCNHhn8h-bBL84e__pMSVOWsLzUn6qA&ust=1364572851863318)

...........

nikon
28-03-2013, 19:07
Kαλά είσαι εντελώς κουφιοκεφαλάκης.....δες την πρώτα και μετά κρίνε αλλά τόσο κολλημένος που είσαι σιγά μη τη δεις.....τουλάχιστον ρώτα και άλλους που την έχουν δει να δεις τι θα σου πουν......χαλβά ε χαλβά.

ezio_auditore
28-03-2013, 21:30
Παμε για μεγαλη μαχη,+1 στον valkyre για το ΑΝ την επομενη της προβολης μαλωνα με χαζογκομενες προσπαθωντας να τις πεισω οτι ηταν αηδια η ταινια,απορω πως πηγα στην πρεμιερα,

personGR
28-03-2013, 22:04
ειδικά για το Argo πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί όλος αυτός ο ντόρος.

Ναι, ούτε και εγώ, μέχρι να φτάσουν στο αεροδρόμια ήταν μία απλά καλή ταινία. Εκεί βέβαια έγινε καταπληκτική, αλλά αυτή η λύσσα με τις σκηνοθετικές ικανότητες του Affleck με άφησε κάπως έκπληκτο. Πολύ καλός, αλλά όχι και συγκλονιστικός.

katsouras
28-03-2013, 23:05
Κατα την γνωμη μου οι Αθλιοι ηταν η καλυτερη οσκαρικη ταινια για φετος..Αν κ επρεπε να ειναι μικροτερη γιατι κουρασε λιγο ηταν μακραν καλυτερη απο zero dark και argo που ηταν καθαρα Αμερικανιες μαμαω μαω κ ας ηταν κ μιουζικαλ..Το life of pi πολυ ιδιαιτερο αλλα προσωπικα δεν μου αφησε κατι να χω να θυμαμαι..Το Λινκολν δεν εχω δει ακομα αλλα δεν περιμενω κ πολλα.

tonybsg
28-03-2013, 23:39
Παιδιά, μόνο που το Zero Dark Thirty μόνο αμερικανιά δεν ήταν με αυτά που έδειχνε. Το Argo πείτε το αμερικανιά, μαζί σας... Ωραία ιστορία βέβαια, με επιμέρους πολύ καλά στοιχεία.
Εκτός βεβαίως αν όλες τις αμερικάνικες ταινίες τις λέμε αμερικανιές, ασχέτως τι δείχνουν, οπότε οκ, κανένα πρόβλημα. Πόσο απεχθάνομαι αυτή τη λέξη βέβαια δεν λέγεται!

enstikto
29-03-2013, 00:17
@tnf: χαίρομαι που ειδες το episode 4 και σου αρεσε. Σπάνια νέα παιδια λένε τόσο καλα λόγια για την original trilogy...Το αν ειναι τόσο Καλό; Ομολογω πως ειμαι ΠΟΛΥ αρνητικά προδιαθετιμενος για την ταινία γιατι μέχρι στιγμής ο Παπακαλιατης δεν εχει δείξει κατι αξιόλογο...Δεν έχω μπει καν στη διαδικασία να το δω για τον ίδιο λόγο που δεν ειδα κ 2ο, 3ο, 15ο twilight...Αν κάποιος με παρόμοια γούστα με εμένα μου έλεγε δες το αξίζει θα το δοκίμαζα παντος (θα πρεπε να ειμουν σίγουρος ΟΜΩΣ ΟΤΙ δεν με τρολαρει :P)

nikon
29-03-2013, 09:46
Παμε για μεγαλη μαχη,+1 στον valkyre για το ΑΝ την επομενη της προβολης μαλωνα με χαζογκομενες προσπαθωντας να τις πεισω οτι ηταν αηδια η ταινια,απορω πως πηγα στην πρεμιερα,Τι ακριβώς δεν σου άρεσε;;;;.....ή ξερνάς και εσύ ακούγοντας και μόνο Παπακαλιάτης;;;;


Ναι, ούτε και εγώ, μέχρι να φτάσουν στο αεροδρόμια ήταν μία απλά καλή ταινία. Εκεί βέβαια έγινε καταπληκτική, αλλά αυτή η λύσσα με τις σκηνοθετικές ικανότητες του Affleck με άφησε κάπως έκπληκτο. Πολύ καλός, αλλά όχι και συγκλονιστικός.Nαι ok εκεί ανέβηκε λίγο η αδρεναλίνη αν και.........τόση ώρα που έτρεχε ο φύλακας να ειδοποιήσει τους άλλους θα είχε τερματίσει στον Αθήνα-Σπάρτη........αλλά ακόμα και εκεί ήξερες ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα.


Παιδιά, μόνο που το Zero Dark Thirty μόνο αμερικανιά δεν ήταν με αυτά που έδειχνε. Το Argo πείτε το αμερικανιά, μαζί σας... Ωραία ιστορία βέβαια, με επιμέρους πολύ καλά στοιχεία.
Εκτός βεβαίως αν όλες τις αμερικάνικες ταινίες τις λέμε αμερικανιές, ασχέτως τι δείχνουν, οπότε οκ, κανένα πρόβλημα. Πόσο απεχθάνομαι αυτή τη λέξη βέβαια δεν λέγεται!Η μόνη σκηνή που δεν ήταν Αμερικανιά (λέγοντας Αμερικανιά εννοούμε τις υπερβολές που σχεδόν πάντα είναι υπέρ των Αμερικάνων όχι όλες τις Αμερικάνικες ταινίες) ήταν εκεί που.........ο καμικάζι ανατινάχτηκε στην βάση τους σκοτώνοντας μερικούς........το υπόλοιπο και ειδικά το ντου στο σπίτι ήταν Αμερικανιά εκτός αν έγινε τόσο εύκολα και στην πραγματικότητα και κάνουμε λάθος.

Valkyre
29-03-2013, 11:39
Τι ακριβώς δεν σου άρεσε;;;;.....ή ξερνάς και εσύ ακούγοντας και μόνο Παπακαλιάτης;;;;

Nαι ok εκεί ανέβηκε λίγο η αδρεναλίνη αν και.........τόση ώρα που έτρεχε ο φύλακας να ειδοποιήσει τους άλλους θα είχε τερματίσει στον Αθήνα-Σπάρτη........αλλά ακόμα και εκεί ήξερες ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα.

Η μόνη σκηνή που δεν ήταν Αμερικανιά (λέγοντας Αμερικανιά εννοούμε τις υπερβολές που σχεδόν πάντα είναι υπέρ των Αμερικάνων όχι όλες τις Αμερικάνικες ταινίες) ήταν εκεί που.........ο καμικάζι ανατινάχτηκε στην βάση τους σκοτώνοντας μερικούς........το υπόλοιπο και ειδικά το ντου στο σπίτι ήταν Αμερικανιά εκτός αν έγινε τόσο εύκολα και στην πραγματικότητα και κάνουμε λάθος.

A Niko πρεπει να αρχισεις διατροφη και να κοψεις τα ξενυχτια (οπου ξενυχτια για εσενα = οτιδηποτε μετα τις 9 το βραδυ)...

Για το Αν.... ασχολιαστο.... ειναι και πρωι, δεν θελω παλι να κανω σκατα το γραφειο μου...

Για το Argo δεν το εχω δει ακομα επιφυλασσομαι.

Για το Zero Dark Thirty, παρολο που τελικα δεν μου εκανε την εντυπωση που περιμενα οτι θα κανει, δεν το θεωρω σε καμμια περιπτωση "αμερικανια". Το αντιθετο, και γι αυτο εγινε ντορος στην αμερικη με την εν λογω ταινια, οι σκηνες των βασανηστηριων απο την CIA, μονο υπερ των αμερικανων δεν ειναι και γενικα η ταινια ηταν γυρισμενη -θεωρω- αρκετα αντικειμενικα.

Τωρα δεν ξερω ποσο πληροφορημενος εισαι γενικοτερα για την ολη επιχειρηση, αλλα πραγματικα η Μπιγκελοου ηταν αρκετα ρεαλιστικη ως προς τα γεγονοτα που καταγραφηκαν και μαθευτηκαν. Μαλιστα απεκτησε και ειδικη προσβαση σε απορρητα αρχεια της CIA (ενας αλλος λογος που εγινε ντορος). Και η αποστολη, φυσικα και ηταν "ευκολη" σε εισαγωγικα καθοτι την μελετουσαν μηνες ολοκληρους και χρησιμοποιησαν την τελευταια λεξη της τεχνολογιας (οπως τα stealth ελικοπτερα που ακομα δεν εχουν δει επισημα το φως της ημερας). Οχι οτι δεν ειχε τα απροοπτα της οπως την καταστροφη του ενος ελικοπτερου, αλλα απωλειες δεν ειχαν, οποτε τι επρεπε να κανει η Μπιγκελοου να γυρισει την επιχειρηση σαν σκηνη απο το Πολυ Σκληρος για να πεθανει?

Οι τυποι ηταν εκπαιδευμενοι μηνες και ηξεραν ολη την περιοχη απεξω και ανακατωτα... ειχαν την καλυτερη τεχνολογια και τα εβαζαν με τυπους που σηκωθηκαν απο το κρεβατι με ρομπες και παντοφλες και κανα Καλασνικοφ στο χερι.

Αλλο περιμεναμε δραση και αλλο τι συνεβη στην πραγματικοτητα ή τι περιπου συνεβη τελωσπαντων.

Οχι προβλημα δεν ειχα με αυτα τα πραγματα, ειχα θεμα λιγο με τον ρυθμο που επελεξε η Μπιγκελοου στην μεση της ταινιας. Κατα τα αλλα ουτε αμερικανια μου φανηκε, ουτε κακη ταινια. Απλα σιγουρα οχι για οσκαρ.

tonybsg
29-03-2013, 12:50
Ακριβώς, η ταινία άγγιξε ένα θέμα ιδιαίτερο (των βασανιστηρίων από τον αμερικάνικο στρατό) - χωρίς να πάρει θέση βέβαια, καλά έκανε, ενώ οι ρυθμοί της Bigelow είναι ντοκυμανταιρίστικοι έτσι κι αλλιώς και μιλάμε για αμερικανιά... σε μία ταινία για το κυνήγι του Bin Laden!


Όσο για τα Oscars, μην ξεχνάτε ότι κάθε χρόνο οι ταινίες συγκρίνονται με άλλες της ίδιας και μόνο χρονιάς ενώ πρέπει να τηρούνται και διάφορα άλλα κριτήρια. Οπότε αν μία χρονιά ήταν κακή γενικά, κακές ταινίες θα δούμε και στα βραβεία. Δεν θεωρώ ότι η φετινή ήταν κακή χρονιά, απλά δεν είχε ταινία που θα μείνει στην ιστορία.

PDS
29-03-2013, 13:10
Δεν θεωρώ ότι η φετινή ήταν κακή χρονιά, απλά δεν είχε ταινία που θα μείνει στην ιστορία.

Ειναι και θεμα γουστου.
Για μενα για παραδειγμα το life of pi ειναι ταινια του ''μια στα 10 χρονια''.

Επισης το Django δεν νομιζω οτι θα ξεχαστει.

tonybsg
29-03-2013, 13:20
Βασικά δεν έχεις άδικο, το Life of Pi ήταν πράγματι πολύ ωραία εμπειρία.

Απλά στο μυαλό μου είχα κάτι ακόμη "μεγαλύτερο" όταν λέω ότι θα μείνει στην ιστορία. Αλλά όπως και να έχει, συμφωνώ, ειδικά το Life of Pi καταλαβαίνω πως σε κάποιον θα του "μείνει". Και σίγουρα θα το θυμούνται όλοι γιατί είναι απίστευτο τεχνολογικό επίτευγμα!

Το Django δυστυχώς δεν το έχω δει ακόμη, το έχασα σινεμά και περιμένω να βγει σε BD για να το δω. Βέβαια απ' ότι λένε... όλοι, είναι στα στάνταρ του Ταραντίνο, οπότε αρκεί και αυτό για να την θυμάται κάποιος.

nikon
29-03-2013, 14:59
Το αντιθετο, και γι αυτο εγινε ντορος στην αμερικη με την εν λογω ταινια, οι σκηνες των βασανηστηριων απο την CIA, μονο υπερ των αμερικανων δεν ειναι......Οι "διακοπές" στο Γκουαντάναμο έχουν πει πολλά περισσότερα σε όλο τον κόσμο από τα "χάδια" που έδειξε η ταινία με λίγα λόγια ο κόσμος το έχει τούμπανο στην ταινία θα το είχαν κρυφό καμάρι;;;;

Τωρα δεν ξερω ποσο πληροφορημενος εισαι γενικοτερα για την ολη επιχειρηση, αλλα πραγματικα η Μπιγκελοου ηταν αρκετα ρεαλιστικη ως προς τα γεγονοτα που καταγραφηκαν και μαθευτηκαν. Μαλιστα απεκτησε και ειδικη προσβαση σε απορρητα αρχεια της CIA (ενας αλλος λογος που εγινε ντορος). Και η αποστολη, φυσικα και ηταν "ευκολη" σε εισαγωγικα καθοτι την μελετουσαν μηνες ολοκληρους και χρησιμοποιησαν την τελευταια λεξη της τεχνολογιας (οπως τα stealth ελικοπτερα που ακομα δεν εχουν δει επισημα το φως της ημερας). Οχι οτι δεν ειχε τα απροοπτα της οπως την καταστροφη του ενος ελικοπτερου, αλλα απωλειες δεν ειχαν, οποτε τι επρεπε να κανει η Μπιγκελοου να γυρισει την επιχειρηση σαν σκηνη απο το Πολυ Σκληρος για να πεθανει?

Οι τυποι ηταν εκπαιδευμενοι μηνες και ηξεραν ολη την περιοχη απεξω και ανακατωτα... ειχαν την καλυτερη τεχνολογια και τα εβαζαν με τυπους που σηκωθηκαν απο το κρεβατι με ρομπες και παντοφλες και κανα Καλασνικοφ στο χερι.

Αλλο περιμεναμε δραση και αλλο τι συνεβη στην πραγματικοτητα ή τι περιπου συνεβη τελωσπαντων.http://www.crimenet.gr/index.php/%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82/27-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE/5820-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BF%CF%83%CE%AC%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%BD-%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BD

Πολύ περίπου μάλλον γιατί ούτε και εσύ είσαι τελικά τόσο καλά πληροφορημένος όπως κανείς μάλλον και αυτά τα μπήκαν στα αρχεία της CIA είναι μια πολύ καλή και δωρεάν διαφήμιση.;)


Όσο για τα Oscars, μην ξεχνάτε ότι κάθε χρόνο οι ταινίες συγκρίνονται με άλλες της ίδιας και μόνο χρονιάς ενώ πρέπει να τηρούνται και διάφορα άλλα κριτήρια. Οπότε αν μία χρονιά ήταν κακή γενικά, κακές ταινίες θα δούμε και στα βραβεία.Με κάλυψες 100%.....δεν λέω κάτι διαφορετικό.

Valkyre
29-03-2013, 16:21
^^ Μαλιστα... -οχι οτι το αποκλειω- αλλα το να το παρουσιαζεις αυτο που ειπε καποιος ως αποδειξη οτι τελικα δεν εγιναν ετσι τα πραγματα , ε ξερω'γω δεν θεωρω οτι θα πρεπει και να το πιστεψω... ασε που επειδη το μαθαμε εχθες 27/3/13 δεν νομιζω οτι ξαφνικα τωρα ανακαλυψαμε το ποσο λαθος ειναι η ταινια και τι τεραστιο ψεμα ειναι ολα. Το θεωρω υπερβολη το λιγοτερο, να ακουσω με ευλαβια τι εχει να πει το.... crimenet....

Διαφημιση δεν νομιζω να εκανε ο αντιπαλος του Ομπαμα στις εκλογες και να τεθηκε ολοκληρο το ζητημα στο πενταγωνο οπου και αποφασιστηκε γι αυτον τον λογο η ταινια να μην κυκλοφορησει στις αιθουσες οπως αρχικα ειχε προγραμματιστει, αλλα τελικα να κυκλοφορησει 1 μηνα ΜΕΤΑ τις εκλογες...

ειπαμε εχει ακρες η Μπιγκελοου, αλλα οχι και σε τετοια επιπεδα...

Και συν τοις αλλοις δεν καταλαβαινω που κολλαει το γκουανταναμο και ολα αυτα που εχουν λεχθει κλπ κλπ

Δηλαδη σχολιαζουμε την ταινια ή ξαφνικα λεμε οτι επειδη ειδαμε στα νεα του αντ1 τα σκηνικα στο γκουανταμο , ξαφνικα η ταινια εγινε αμερικανια επειδη δεν δειχνουν σκληρα βασανηστηρια και δειχνουν απλως βασανηστηρια...

Αν ηταν "αμερικανια" θα τους εδειχνε να τους μιλανε ομορφα με το σεις και με το σας...

Και στην τελικη ρε μπαμπογερε, γιατι ειδες την ταινια αφου φαινεται οτι ειχες σχηματισει αποψη πολυ πριν την δεις? Και μην μου πεις οτι βλεποντας μια ταινια για τον Μπιν Λαντεν και τον θανατο του, περιμενες να δεις μια παγκοσμια προσπαθεια για την εξοντωση του. Ηξερες τι εβλεπες, οποτε για τα δεδομενα και μονο του υλικου με το οποιο ασχολειται η ταινια, ητοι "μια αμερικανικη επιδρομη και νικη εναντιον του πιο δημοφιλους τρομοκρατη στον κοσμο", ε μονο αμερικανια δεν ηταν...

ας εκανε αυτην την ταινια ο Michael bay και ναι... θα συμφωνουσα μαζι σου! Απολυτα κιολας! μπορει μαλιστα να αρεσε και ακομα περισσοτερο σε πολλους γενικοτρα, αφου θα ηταν γεματο εκρηξεις, πυροβολισμους και κυνηγητα με τελευταια εικονα την αμερικανικη σημαια.

ΥΓ: Στειλε μου για την κυριακη! :P

nikon
29-03-2013, 18:57
^^ Μαλιστα... -οχι οτι το αποκλειω- αλλα το να το παρουσιαζεις αυτο που ειπε καποιος ως αποδειξη οτι τελικα δεν εγιναν ετσι τα πραγματα , ε ξερω'γω δεν θεωρω οτι θα πρεπει και να το πιστεψω... ασε που επειδη το μαθαμε εχθες 27/3/13 δεν νομιζω οτι ξαφνικα τωρα ανακαλυψαμε το ποσο λαθος ειναι η ταινια και τι τεραστιο ψεμα ειναι ολα. Το θεωρω υπερβολη το λιγοτερο, να ακουσω με ευλαβια τι εχει να πει το.... crimenet....Δεν το παρουσιάζω σαν απόδειξη ότι δεν έγιναν έτσι τα πράγματα αλλά σαν απόδειξη ότι μάλλον κανείς δεν θα μάθει ποτέ πως ακριβώς έγιναν και πέρα από την ταινία δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα έγιναν τόσο απλά.

Όπως λέει στο κείμενο υπάρχει λόγος που "μάθαμε" ότι η επιχείριση έγινε όπως περιγράφει η ταινία και όχι κάπως αλλιώς....."Η συγκεκριμένη εκδοχή της δολοφονίας του Μπιν Λάντεν είναι πολύ λιγότερο ηρωική σε σχέση με εκείνη που παρουσίασε ο Σκοπευτής,....".

Δεν ακούς με ευλάβεια τι λέει το crimenet αλλά το CNN και ένας 2ος από την ίδια ομάδα......με την ίδια λογική γιατί και εγώ να πιστέψω τον "Σκοπευτή";;;


Και συν τοις αλλοις δεν καταλαβαινω που κολλαει το γκουανταναμο και ολα αυτα που εχουν λεχθει κλπ κλπ

Δηλαδη σχολιαζουμε την ταινια ή ξαφνικα λεμε οτι επειδη ειδαμε στα νεα του αντ1 τα σκηνικα στο γκουανταμο , ξαφνικα η ταινια εγινε αμερικανια επειδη δεν δειχνουν σκληρα βασανηστηρια και δειχνουν απλως βασανηστηρια...

Αν ηταν "αμερικανια" θα τους εδειχνε να τους μιλανε ομορφα με το σεις και με το σας...To Γκουαντάμο, επειδή είσαι και στόκος, κολλάει στο ότι πήρατε σαν παράδειγμα κατά των Αμερικάνων τα "χάδια" που είδαμε στο έργο την στιγμή που υπάρχουν άπειρα βίντεο, ντοκιμαντέρ, φωτογραφίες κλπ κλπ (και όχι μόνο στον Αντ1) με το πως "διασκεδάζουν" εκεί οι πάσης φύσεως "εχθροί" των ΗΠΑ.
Δεν είπε κανείς Αμερικανιά την ταινία γι'αυτό.....αλλά το να ξέρεις τι τραβάει πραγματικά αν πέσει στα χέρια της CIA ύποπτος για τρομοκρατία και μάλιστα μουσουλμάνος το να βλέπεις πετσέτα με νερό στη μούρη ως βασανιστήριο είναι σαν να περιμένεις να δεις θρίλερ και να βλέπεις το μικρό σπίτι στο λιβάδι.


Και στην τελικη ρε μπαμπογερε, γιατι ειδες την ταινια αφου φαινεται οτι ειχες σχηματισει αποψη πολυ πριν την δεις? Και μην μου πεις οτι βλεποντας μια ταινια για τον Μπιν Λαντεν και τον θανατο του, περιμενες να δεις μια παγκοσμια προσπαθεια για την εξοντωση του. Ηξερες τι εβλεπες, οποτε για τα δεδομενα και μονο του υλικου με το οποιο ασχολειται η ταινια, ητοι "μια αμερικανικη επιδρομη και νικη εναντιον του πιο δημοφιλους τρομοκρατη στον κοσμο", ε μονο αμερικανια δεν ηταν...Kάνεις λάθος δεν είχα σχηματίσει από πριν γνώμη ίσα ίσα λέω για να ήταν υποψήφια κάτι καλό θα έχει αλλά την πάτησα και με αυτή......και αυτό που λες ήξερες τι θα δεις δεν ισχύει γιατί και στις πολεμικές ταινίες ξέρεις τι θα δεις αλλά πχ στο "Αποκάλυψη τώρα" ή στο "Πλατούν" είδες και αυτό το κάτι παραπάνω......ε αυτό το κάτι παραπάνω δεν το έχω δει σε καμία υποψήφια μέχρι τώρα.

ΥΓ: Στειλε μου για την κυριακη! :PΠαίζει να πάω Καραϊσκάκη την Κυριακή (Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 19:30) θα σου πω αύριο που θα ξέρω.;)

Dragonpaul
31-03-2013, 05:24
Είδα -επιτέλους- το Django!!!!!! Απλα γ@μησε!!!!!
Με τον QT μου συμβαίνει το εξής: ή θα μου αρέσει πολύ μια ταινία (Kill Bill, RD...) ή καθόλου (Jackie Brown, IB...). Μόνο το PF το βρήκα έτσι κι έτσι. Κρίμα που δεν κατάφερα να δω το Django στο σινεμά. Είχα κανει φιλότιμες προσπάθειες, αλλα δε κατάφερα να πείσω φίλους να με ακολουθήσουν. Δε βαριέσαι... Μια χαρά το είδα και σήμερα.
Btw, o Κριστοφ Βαλτς πολύ μεγάλος ηθοποιός!!!!!

EDIT: Η πλάκα ποια ειναι;;; Οτι στο τέλος κατάλαβα οτι ο Στηβεν ήταν ο Σαμιουελ Τζακσον. Ο,τι να ναι...

ezio_auditore
31-03-2013, 06:18
καταπληκτικο ηταν το django,ειδικα στο σινεμα απολαυστικοτατο,ειμαι ακομα πορωμενος κ τ θεωρω ανετα μεσα στις 3 καλυτερες του qt.

Leon_DiZ
02-04-2013, 23:19
Disney Pixar's 'Nemo' Sequel 'Finding Dory' Arriving in 2015



http://rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzA0LzAyLzc2L0ZpbmRpbmdEb3J5LmFhMTA3LmpwZw pwCXRodW1iCTk1MHg1MzQjCmUJanBn/76408f10/84b/Finding-Dory.jpg


(http://mashable.com/people/brian-anthony-hernandez/)
Comedian and talk show host Ellen DeGeneres confirmed a sequel to the 2003 Oscar-winning animated movie Finding Nemo will splash into theaters on Nov. 25, 2015.

Dubbed Finding Dory, the flick will employ DeGeneres as the voice of Dory, who Disney Pixar describes as the "friendly-but-forgetful blue tang fish."

"I have waited for this day for a long, long, long, long, long, long time," DeGeneres said in a statement Tuesday, coinciding with an Instagram and Facebook post (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151546329477240&set=a.10151388840797240.498145.26012002239&type=1&theater).

“I’m not mad it took this long. I know the people at Pixar were busy creating Toy Story 16.

"But the time they took was worth it," she added. The script is fantastic. And it has everything I loved about the first one: It’s got a lot of heart, it’s really funny, and the best part is — it’s got a lot more Dory.



https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_JJmDavBXrw#!

"Director Andrew Stanton will tell Dory's story, which will take place about 12 months after the plot in the first film.

“She won the hearts of moviegoers all over the world — not to mention our team here at Pixar," Stanton said. "One thing we couldn’t stop thinking about was why she was all alone in the ocean on the day she met Marlin. In ‘Finding Dory,’ she will be reunited with her loved ones, learning a few things about the meaning of family along the way."

Finding Nemo won the Academy Award for Best Animated Feature in 2003.

Finding Dory will bring back Marlin, Nemo and the Tank Gang as well as introduce new characters in an underwater world in the California coastline.

tnf50
02-04-2013, 23:29
P.Sherman,Wallaby 42, Sydney...

aris13
04-04-2013, 04:01
YqAeVosG4zI?

Leon_DiZ
05-04-2013, 02:19
Τωρα μολις ειδα οτι πεθανε ο Roger Ebert (http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Ebert)...

ilias78
09-04-2013, 21:12
http://www.youtube.com/watch?v=05rzPnZ6lxw

μια ταινια που βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα, περιγραφοντας την κοντρα του θρυλικου Νικι Λαουντα με τον Αγγλο πρωταθλητη, εκεινης της χρονιας, Τζειμς Χαντ. Ενα πρωταθλημα που ηρθε στα χερια του μετα απο εκεινο το τραγικο ατυχημα που ειχε ο αυστριακος, που λιγο ελειψε να του κοστισει τη ζωη. ο αγωνας εκεινος, ειχε γινει στο γνωστο ως δαχτυλιδι της γερμανιας, Νίρμπουργκρινγκ, το 1976. η ταινια βγαινει στο σεπτεμβριο στις αμερικανικες αιθουσες.

Leon_DiZ
09-04-2013, 22:39
http://www.youtube.com/watch?v=05rzPnZ6lxw

μια ταινια που βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα, περιγραφοντας την κοντρα του θρυλικου Νικι Λαουντα με τον Αγγλο πρωταθλητη, εκεινης της χρονιας, Τζειμς Χαντ. Ενα πρωταθλημα που ηρθε στα χερια του μετα απο εκεινο το τραγικο ατυχημα που ειχε ο αυστριακος, που λιγο ελειψε να του κοστισει τη ζωη. ο αγωνας εκεινος, ειχε γινει στο γνωστο ως δαχτυλιδι της γερμανιας, Νίρμπουργκρινγκ, το 1976. η ταινια βγαινει στο σεπτεμβριο στις αμερικανικες αιθουσες.

Ron Howard = treat with (extreme) caution!

isildur83
10-04-2013, 07:14
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oIBtePb-dGY

Valkyre
10-04-2013, 11:52
Τωρα μολις ειδα οτι πεθανε ο Roger Ebert (http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Ebert)...

αυτη η ΠΟΥΤΑΝΑ η αρρωστια ρε φιλε δεν αντεχω αλλο να διαβαζω... οποιος φευγει δεν χρειαζεται καν πλεον να κοιταξεις την αιτια.... τι στο διαβολο συμβαινει?????

tonybsg
11-04-2013, 13:18
Επισης το Django δεν νομιζω οτι θα ξεχαστει.


Χαχα είδα Django, η καλύτερη της χρονιάς για μένα!

nikon
11-04-2013, 13:25
...αν και προσωπικη μου αποψη για την καλυτερη ταινια των φετινων οσκαρ ειναι το Life of Pi....Δεν θα το πιστέψεις αλλά συμφωνούμε.....δεν έχω δει το Lincoln αλλά εκτός από την ερμηνεία του Day-Lewis δεν νομίζω να μου αφήσει όσα ο Π.

Valkyre
11-04-2013, 13:33
^^ Ποιος εισαι και τι εκανες στον Νικο????

nikon
11-04-2013, 13:41
Γιατί το λες αυτό;;;;....εγώ είμαι.....ο Νίκος.......γιατί δεν με πιστεύεις;;;;......http://4.bp.blogspot.com/-Zj-PSwkZYLs/UNsm0iomBVI/AAAAAAAAAGs/fFb2QVtN-pY/s1600/the-exorcist_73209.jpg

isildur83
11-04-2013, 15:26
είδα Django, η καλύτερη της χρονιάς για μένα!
Το ιδιο και για'μενα. :d055:

PDS
11-04-2013, 15:35
Χαχα είδα Django, η καλύτερη της χρονιάς για μένα!

Ειναι οντως πολυ καλη.Απο τις καλυτερες του Tαραντινο για μενα.Και στις 2 καλυτερες που ειδα αυτη τη χρονια.

Ο pi με ενθουσιασε περισσοτερο και μου αρεσε περισσοτερο,αλλα ειναι τοσο διαφορετικες οι ταινιες ετσι και αλλιως, που θα ελεγα οτι μου αρεσαν εξισου.Η καθε μια για διαφορετικους λογους.

ezio_auditore
11-04-2013, 16:20
http://www.moviemonsters.gr/epikairothta/3460-h-anne-hathaway-sto-interstellar-toy-christopher-nolan/ νεα για την καινουργια ταινια του νολαν!

FotisGRC
11-04-2013, 16:39
Δεν ξέρω αν το έχει ανεβάσει κανείς.. Πολύ ενδιαφέρουσα ταινία, απο το trailer τουλάχιστον. Με ωραίο cast.. Μοrgan Freeman, Mark Ruffalo, Michael Caine , Jesse Eisenberg κ.α.

Now you See Me..


http://www.youtube.com/watch?v=Sha0MljikwI&feature=youtu.be

Valkyre
11-04-2013, 16:45
Interstellar, ταινια φαντασιας απο τον Νολαν, δεν με χαλαει καθολου. Απλα ο Mathew Mcaunahy (πως λεγεται...) ... ε μου καθεται στον λαιμο καπως....

Το Now you see me δειχνει οντως παρα πολυ ενδιαφερον! :)

ezio_auditore
11-04-2013, 17:05
ναι ρε valkyre και γω αυτο θα σχολιαζα,ο μακοναχι σε ταινια του νολαν?δεν με χαλουσε αμα ξαναεπαιρνε Λιο.

Ezio
15-04-2013, 09:53
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jyPnQw_Lqds

Καλούτσικο. Μου αρέσει που (το spoiler για όσους δεν θέλουν να ξέρουν τίποτα)δείχνει τους ανθρώπους να επαναστατούν ενάντια στον φασισμό. Ελπίζω στο τέλος (αν και αν γίνει θα γίνει μάλλον στην τρίτη ταινία, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, υποθέσεις κάνω) να τσακίσουν τον φασίστα.

jimbour
15-04-2013, 15:33
Interstellar, ταινια φαντασιας απο τον Νολαν, δεν με χαλαει καθολου. Απλα ο Mathew Mcaunahy (πως λεγεται...) ... ε μου καθεται στον λαιμο καπως....


O Mαχονακι περυσι είχε απίστευτα χρονια σαν ηθοποιος. Killer Joe, Magic Mike, Bernie, Mud. Ερμηνευτικα μιλάω ε.
Ενθουσιαστηκα παρα πολυ οταν εμαθα θα ειναι αυτος. Και η Hathaway που αγαπω <3.

Valkyre
15-04-2013, 15:43
^^ Δεν εχω δει καμμια απο τις παραπανω ταινιες, ενδιαφερον εαν εχει τετοια εξελιξη...

isildur83
17-04-2013, 04:37
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=T6DJcgm3wNY

karlat89
17-04-2013, 10:24
parental guidance,αρκετα καλή και χαλαρή ταινία,γέλασα αρκετα,τρομερος billy crystal

Lefteris_X
17-04-2013, 10:38
Λευτέρης 3,5 ετών πάλι, circa 1978-9.........ίδιο feeling! ρε! Λέτε αυτή τη φορά να το πέτυχαν; (αν και, δεν μου αρέσει το ξεβράκωτο στυλ, η πλαστικέ στολή, τα μουντά χρώματα και η απουσία του κιτρινό-μαυρου S στην μπέρτα.......είπαμε κολλημένος με τον Superman του Christopher Reeve - του τελειότερου Superman που βγήκε ποτέ, λόγω σκανδαλώδους ομοιότητας με τον κομικ χαρακτήρα).

chronohill
17-04-2013, 15:30
λεω Παρασκευη να παω να δω το Oblivion.αν το δει κανεις ας μας πει αποψεις γιατι φαινεται καλο...α και για το παιδικο που βγαινει σε 3D το the croods...

Leon_DiZ
17-04-2013, 15:48
λεω Παρασκευη να παω να δω το Oblivion.αν το δει κανεις ας μας πει αποψεις γιατι φαινεται καλο...α και για το παιδικο που βγαινει σε 3D το the croods...

Για το Oblivion δεν εχω ακουσει καλα λογια. Το The Croods που ειδα δεν μ αρεσε, δεν θα στο προτεινα.

Nikoladim
17-04-2013, 16:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=5ec_rPApKCA
Μιλάμε για τρομερό Reboot.

Slay
17-04-2013, 16:23
^^^
Δεν προκειται να του κανω την χαρη να το δω στον κινηματογραφο, οταν με το καλο βγει απο αλλες πηγες θα το δω , αλλα με βαση την προηγουμενη βλασφημη ταινια του Abraams δεν τρεφω και μεγαλη αγωνια να το δω καν.

Nikoladim
17-04-2013, 16:40
Χωρίς να είμαι φαν της σειράς Star Trek (είχα δει κάποια επεισόδια από διάφορες σειρές και τις πρώτες 3 ταινίες (και την 8η) θεωρώ πως το πρώτο του Abraams ήταν άψογο. Τώρα βέβαι ίσως στους hardcore fans να φαίνεται κάτι το τελείως διαφορετικό.

muku
17-04-2013, 16:49
Το Οblivion το είδα το περασμένο Σάββατο. Μέτριο προς καλό θα έλεγα. Αν αρέσουν σε κάποιον τα Sci-Fi δεν θα περάσει άσχημα. Το Star Trek φαίνεται πραγματικά επικό και δεν έχω καμία επαφή με τη σειρά ή την προηγούμενη ταινία.

Slay
17-04-2013, 16:50
Χωρίς να είμαι φαν της σειράς Star Trek (είχα δει κάποια επεισόδια από διάφορες σειρές και τις πρώτες 3 ταινίες (και την 8η) θεωρώ πως το πρώτο του Abraams ήταν άψογο. Τώρα βέβαι ίσως στους hardcore fans να φαίνεται κάτι το τελείως διαφορετικό.
ναι μωρε δεν εκανε και τιποτε σπουδαιο, απλα με μια σκηνη αλλαξε ΟΛΟ το προηγουμενο timeline του Star Trek, επειδη ετσι γουσταρε.

tonybsg
17-04-2013, 16:57
Ε ναι ακριβώς αυτό, κάπως έπρεπε να κάνει το reboot προσιτό σε όλο το νέο κοινό που ήθελε να προσελκύσει (και τα κατάφερε μια χαρά).

Nikoladim
18-04-2013, 02:07
Walt Disney Pictures and Lucasfilm announced today at CinemaCon in Las Vegas that Star Wars: Episode VII (http://www.comingsoon.net/films.php?id=96531) will hit theaters in the summer of 2015 and that every summer after that will offer a "Star Wars" film, alternating with one of the standalone films.

We knew they were targeting "Episode VII" for 2015, but a summer date had not yet been confirmed. Also, while it was known they were working on standalone films, the fact that we'll be getting a "Star Wars" movie every summer is a new development. We don't know how many standalone films they are planning on making at this time in addition to the new trilogy.


ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Leon_DiZ
18-04-2013, 02:18
Walt Disney Pictures and Lucasfilm announced today at CinemaCon in Las Vegas that Star Wars: Episode VII (http://www.comingsoon.net/films.php?id=96531) will hit theaters in the summer of 2015 and that every summer after that will offer a "Star Wars" film, alternating with one of the standalone films.

We knew they were targeting "Episode VII" for 2015, but a summer date had not yet been confirmed. Also, while it was known they were working on standalone films, the fact that we'll be getting a "Star Wars" movie every summer is a new development. We don't know how many standalone films they are planning on making at this time in addition to the new trilogy.


ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Θα πεσει ΤΡΕΛΟ blockbuster το 2015. Να δω που θα τα χωρεσουν ολα αυτα! Μονο η Disney το 2015 εχει Avengers 2, Pirates of the Caribbean 5, Star Wars VII, Ant-Man (και αυτα ειναι μονο τα live action της).

isildur83
18-04-2013, 05:00
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=X07xNrVd7DU

Valkyre
18-04-2013, 11:27
Θα πεσει ΤΡΕΛΟ blockbuster το 2015. Να δω που θα τα χωρεσουν ολα αυτα! Μονο η Disney το 2015 εχει Avengers 2, Pirates of the Caribbean 5, Star Wars VII, Ant-Man (και αυτα ειναι μονο τα live action της).

Ξεκινησε με τον Λουκας, βλεπω τωρα το SW universe να βιαζεται εξολοκληρου... και δεν θα ειναι απλος βιασμος, μιλαμε για ασχημη κατασταση...

Σαπουνοπερα

Nikoladim
18-04-2013, 11:30
Ναι βασικά κάκιστη απόφαση....μιλάμε για μιλκινγκ αλλά εδώ η κατάσταση ξεπέρασε κάθε όριο. Ας το κάνανε Tv-Series...

Leon_DiZ
18-04-2013, 11:38
Θα το κανουν οπως τις ταινιες της Marvel. Δεν ξερω πως θα εφαρμοστει κατι αντιστοιχο στο SW universe αλλα χαζοι δεν ειναι, λεφτα θελουν να βγαλουν, δεν πιστευω να βγαλουν προχειροδουλειες.

Valkyre
18-04-2013, 12:03
Και προχειροδουλειες να μην ειναι το γεγονος οτι θα το αρμεξουν και θα το αφαιμαξουν οσο δεν παει ειναι απλα λυπηρο....

Nikoladim
18-04-2013, 12:05
Προβλέπω και 2 timelines.
Πάντως κακά τα ψέματα λίγες από τις ταινίες της Marvel ήταν πάρα πολύ καλές.

Valkyre
18-04-2013, 12:14
Προβλέπω και 2 timelines.
Πάντως κακά τα ψέματα λίγες από τις ταινίες της Marvel ήταν πάρα πολύ καλές.

Εγω να πω την αμαρτια μου οι περισσοτερες ταινιες της Μαρβελ ειναι απλα για τα μπαζα. Ακομα και σαν ποπκορν φλικς.

Ακουγα -και ακουω- τον κοσμο να μιλαει για το Avengers λες και εινια η επιτομη του blockbuster hero movie και λεω μεσα μου "eehhhh come again?"

Ειλικρινα ακομα δεν εχω καταλαβει τι ηταν αυτο που εντυπωσιασε τοσο τον κοσμο σε αυτην την ταινια. Ακομα και οι σκηνες δρασης μου φανηκαν πολυ "φτηνες" και οσο για τους "κακους" της ταινιας, πιο generic stuff kαι unoriginal δεν γινεται...

Ενιγουεη, 2 ταινιες της Μαρβελ θυμαμαι να μου αρεσαν και αυτες ειναι το Ironman 1 και το X-MEN το τελευταιο του πως δημιουργηθηκε η ομαδα. Ολα τα υπολοιπα ηταν φολες. Φολες τυπου Wolverine (αγαπημενος μου X-Man απο τα κομικ) που παραλιγο να με παρει ο υπνος, για τα Spiderman του Σαμ Ραιμι ουδεν σχολιο (ενταξει το πρωτο ηταν καλουτσικο, το 3ο ηταν κωμωδια) και γενικα ενα καρο μετριοτητες. Τα βλεπω μεν, αλλα σπανια στο σινεμα τις πιο πολλες φορες σπιτι.

tonybsg
18-04-2013, 12:25
Βασικά από αυτές που αναφέρεις (εκτός του Iron Man) καμία δεν είναι της Marvel/Disney (πχ Wolverine, X-Men, Spiderman), και δεν έχουν σχέση με το κινηματογραφικό σύμπαν που έχτισε τα τελευταία χρόνια.

Dragonpaul
18-04-2013, 12:37
Συμφωνώ με τον Δημήτρη!!!! Ειναι φορές που κι εγώ απορώ προς τι όλος αυτος ο ντορος με αυτές τις SH ταινιούλες. Οκ, για να περάσεις ενα ευχάριστο δίωρο με παρεΐτσα και ποπ κορν, ειναι μια χαρα. Αλλα για να δεις κάτι που θα σου μείνει όχι. Μπορω να πω, όμως, ότι το πρώτο Iron Man μου άρεσε πολυ. Α... και το Hulk το δευτερο. Τωρα κάτι παπαριτσες σα το Θορ, please...

Valkyre
18-04-2013, 12:37
Κατσε μπερδευτικα, ποιες ειναι της Disney?

Leon_DiZ
18-04-2013, 12:42
Κατσε μπερδευτικα, ποιες ειναι της Disney?

Iron Man και μετα.

Wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Studios#MVL_Productions_LLC)

Valkyre
18-04-2013, 12:45
Α οκ, ε καλα ξεκινησαν με το Ironman (μου αρεσε πραγματικα πολυ) αλλα δυστυχως μετα το.... αντε δεν το λεω!

Και το X Men Origins οπως ειπα μου αρεσε αρκετα.

Oλα τα αλλα απο αδιαφορα μεχρι απλως μετρια.

Leon_DiZ
18-04-2013, 12:48
Συμφωνώ με τον Δημήτρη!!!! Ειναι φορές που κι εγώ απορώ προς τι όλος αυτος ο ντορος με αυτές τις SH ταινιούλες. Οκ, για να περάσεις ενα ευχάριστο δίωρο με παρεΐτσα και ποπ κορν, ειναι μια χαρα. Αλλα για να δεις κάτι που θα σου μείνει όχι. Μπορω να πω, όμως, ότι το πρώτο Iron Man μου άρεσε πολυ. Α... και το Hulk το δευτερο. Τωρα κάτι παπαριτσες σα το Θορ, please...

Μα δεν ειπε κανεις οτι ειναι Terrence Malick. Αλλα το Avengers πχ ηταν μια πολυ καλη ταινια "για να περάσεις ενα ευχάριστο δίωρο με παρεΐτσα και ποπ κορν" ;) Γι αυτο αρεσει τοσο.

- - - Updated - - -


Α οκ, ε καλα ξεκινησαν με το Ironman (μου αρεσε πραγματικα πολυ) αλλα δυστυχως μετα το.... αντε δεν το λεω!

Και το X Men Origins οπως ειπα μου αρεσε αρκετα.

Oλα τα αλλα απο αδιαφορα μεχρι απλως μετρια.

Τα X-Men δεν ειναι της Disney (απλα το επισημαινω γτ ξεκινησε η κουβεντα ως προς τι θα κανει η Disney με τα SW)

tonybsg
18-04-2013, 12:49
Marvel Phase One: Iron Man I, The Incredible Hulk, Iron Man II, Thor, Captain America, Avengers

Marvel Phase Two: Iron Man 3, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Avengers 2

Και λογικά θα βγει και Ant-Man κάποια στιγμή, και Doctor Strange (φαντάζομαι για κάποια Phase Three).

Αυτές είναι από τα Marvel Studios, δυστυχώς δεν έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν κινηματογραφικά τους X-Men ή τον Spiderman (και κάποιους άλλους, όπως τους FF αν θυμάμαι καλά).

Valkyre
18-04-2013, 12:56
Μα δεν ειπε κανεις οτι ειναι Terrence Malick. Αλλα το Avengers πχ ηταν μια πολυ καλη ταινια "για να περάσεις ενα ευχάριστο δίωρο με παρεΐτσα και ποπ κορν" ;) Γι αυτο αρεσει τοσο.

- - - Updated - - -



Τα X-Men δεν ειναι της Disney (απλα το επισημαινω γτ ξεκινησε η κουβεντα ως προς τι θα κανει η Disney με τα SW)

λολ αρα μονο το Ironman μου μενει! Χαχ!

Παντως εγω πολλες απο αυτες τις ταινιες ακομα και με το σκηνικο "ποπκορν και παρειτσα" δεν τις βλεπω ευχαριστα. Οχι ολες προς θεου, αλλα με τιποτα τα λογια που βλεπω να ακουγονται γραφονται.

Ας πουμε το Ironman το θεωρω υποδειγματικο hero movie... διοτι περα απο το pew pew ειχε και καποιο κομματι να σου αφησει πισω. Και το Ironman 2 το θεωρησα ακρως προσβλητικο σαν ταινια. Προσβλητικο ιδιαιτερα στην δουλεια που εγινε στην πρωτη ταινια... το σκηνικο που μεθυσμενος Τονυ Σταρκ με την στολη του Ironman πλακωνεται με τον φιλο του (επισης με στολη Ironman) κατα την διαρκεια ενος παρτυ οπου ο κοσμος ζητωκραυγαζει ειναι ισως η πιο αηδιαστικη σκηνη που εχω δει σε hero movie EVER.... ηταν σαν να κατουραγανε εντελως στην δουλεια που ειχε γινει στο ironman 1. Απαραδεκτο κατα την αποψη μου.

Lefteris_X
18-04-2013, 13:16
μην ξεχνάμε την υπέρτατη βλακεία......το DareDevil, που απλά ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ τον χαρακτήρα.

Spider-man 3: ένας ημι-gay Πάρκερ, με ψυχολογικές μεταστάσεις και άθλιες κοινωνικές δεξιότητες με το γυναικείο φύλο.

Hulk Ang Lee: άψογο, ουδείς το κατάλαβε = κακές πωλήσεις = τραβάμε delete = καπάκι Hulk με τον Νόρτον = απίστευτη φόλα σε σημείο ο Νορτον να συμπεριφέρεται σα να μην υπάρχει η ταινία.

Avengers: ότι πιο κουλό έχει υπάρξει: μια σούπα από blurred CGI, ηθοποιούς που έχουν ανάγκη να εργαστούν (ειδάλλως δεν θα συμμετείχαν σε ΤΟΣΟ άθλιο σενάριο), απουσία καλλιτεχνικής φαντασίας (bio-mechanical εχθροί και ένας gay-θεός ως αρχηγός τους.......ενώ ο πραγματικός επικεφαλής, ο Darkseid, αποτελείται από κάκιστα CGI, στα όρια έγχρωμης crayon-παστελ σαν με αυτά που ζωγραφίζαμε στο Δημοτικό). Άλλα κουλά; Μιλάμε όλοι με ενδοεπικοινωνία ακουστικά......μέσα στον χαμό των εκρήξεων και ακούμε μια χαρά. Ε, άει γαμήσου.

4 Φανταστικοί: epic φόλα. Σα να γυρίστηκε μια glitter τηλεοπτική σειρά, με όμορφα αγοράκια και κοριτσάκι, απουσία χαρακτήρων, ο επικεφαλής των 4 με την αρχή του έργου είναι ο μαλάκας που τον χώρισε η επί σειρά ετών γκόμενά του και τώρα πηδιέται με τον βασικό "εχθρό" του. Στην πορεία "τον εκτιμά" (αφού σκυλοξεσκίστηκε με τον εχθρό πρώτα) και ξαναγίνεται.....αυτός το αγόρι της (και όχι αυτή η κοπέλα του). Ο δε νεαρός και ωραίος; Ο Άνθρωπος - Πυρσός; Ποτέ στο κόμικ δεν ήταν γυναικάς, γιατί ήταν πιτσιρικάς. Εντελώς όμως. Για να "πουλήσει" όμως η ταινία-φόλα τον κάναμε playboy, πρωην αντιδραστικό αστροναύτη (αλήθεια; πότε πρόλαβε; πόσο είναι 25 ετών υποτίθεται στο έργο; Και πρόλαβε να γίνει αστροναύτης; να σπουδάσει, μετά να ΚΑΡΑ-σπουδάσει έξτρα να γίνει επιστήμων, μετά να κάνει χιλιάδες ώρες πτήσεις σε αεροπλάνα; ) Utter bollocks.

Έχω να ρίξω κ' άλλο κράξιμο ασταμάτητο.

Οπότε είπε και η Disney: χμμμμμμμ, πολύ επιτυχημένη πρακτική. Παρατηρώ πως όλοι οι θεατές, αυτά τα έργα τα έχουν αποθεώσει - τα γουστάρουν με 1000. Συνεπώς, ας κάνουμε και εμείς το ίδιο, με τα franchises που μόλις αγοράσαμε. Άριστη ιδέα! Θα πουλήσει τρελά.

(και τώρα, enter torrents απανταχού χρήστες)

ε, μα! Σκατά στον εγκέφαλο έχουν τα μεγαλο-στελέχη. Πλέον το πιστεύω!

tonybsg
18-04-2013, 13:25
Εντωμεταξύ γράψαμε παραπάνω ποιες ταινίες είναι της Marvel/Disney, ούτε ο Daredevil είναι, ούτε ο Spiderman, ούτε οι FF. Και τα συγκεκριμένα (το Daredevil, τους FF και τον τρίτο Spiderman κανείς δεν τα αποθέωσε - και δικαιολογημένα), και γι' αυτό όλα πάνε για reboot, το ένα έγινε ήδη.




Avengers: ότι πιο κουλό έχει υπάρξει: μια σούπα από blurred CGI, ηθοποιούς που έχουν ανάγκη να εργαστούν (ειδάλλως δεν θα συμμετείχαν σε ΤΟΣΟ άθλιο σενάριο), απουσία καλλιτεχνικής φαντασίας (bio-mechanical εχθροί και ένας gay-θεός ως αρχηγός τους.......ενώ ο πραγματικός επικεφαλής, ο Darkseid, αποτελείται από κάκιστα CGI, στα όρια έγχρωμης crayon-παστελ σαν με αυτά που ζωγραφίζαμε στο Δημοτικό). Άλλα κουλά; Μιλάμε όλοι με ενδοεπικοινωνία ακουστικά......μέσα στον χαμό των εκρήξεων και ακούμε μια χαρά. Ε, άει γαμήσου.

Ναι, ειδικά οι ηθοποιοί στο Avengers έχουν ανάγκη να εργαστούν!!! Κάτι άλλο θες να πεις προφανώς.

Btw, να σε διορθώσω, ο Darkseid είναι κακός... αλλά στο σύμπαν της DC και όχι της Marvel.

Valkyre
18-04-2013, 13:33
^^ Ε ενταξει εγω ειπα οτι ολες αυτες της Disney δεν μου αρεσαν. Τον δε Captain America τον ειχα διαγραψει εντελως... τοσο τραυματικη εμπειρια ηταν! :D (καλα δεν μου αρεσει και σαν ηρωας απο την αλλη!)

tonybsg
18-04-2013, 13:40
Ναι εντάξει, το τόνισα εκ νέου γιατί ο Λευτέρης έδωσε 4 παραδείγματα και κατέληξε στην Disney, ενώ τρεις δεν ήταν δικές της (της Marvel τέλος πάντων - o Hulk του Ang Lee ήταν).

Επίσης των Marvel Studios είναι ουσιαστικά όλες αυτές, όχι της Disney, μετά την εξαγορά βέβαια γίνεται η διανομή από την Disney.

Lefteris_X
18-04-2013, 13:44
ειρωνεύομαι σαφώς (θέλω να πω, ότι οι ηθοποιοί επέλεξαν λόγω χρημάτων, που είχαν ή δεν είχαν ανάγκη, να συμμετέχουν σε τόσο άθλιο σενάριο για ηλικίες κάτω των 13 ετών).

σόρρυ, Thanos έπρεπε να γράψω, αλλά μπερδεύτηκα.

Το ξέρω ότι οι παραπάνω ταινίες ΔΕΝ είναι της Disney (είναι του Marcel Universe όμως), εξ ου και στο τέλος του ποστ συνέδεσα την Disney, η οποία έκρινε πετυχημένες τέτοιου είδους πρακτικές και μάλλον σπεύδει να τις μιμηθεί. (εκεί πάει η "σύνδεση")

τέσπα, προσωπικά όσες ταινίες είχα "μέσα" μου ως ορόσημα για το είδος τους, το "νέο" Χόλυγουντ έχει βαλθεί να καταστρέψει: Robocop, Conan, Total Recall, Star Trek (έλεος, που ακούστηκε Star Trek χωρίς τον πλανήτη Vulcan και τους Vulcans;;; έλεος. Ο Σποκ έχει γκόμενα; Βγαίνει εκτός εαυτού από τα νεύρα του; Ποιος; Ο βράχος της λογικής; ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ Ε - Λ - Ε - Ο - Σ).........να μην πω για τον Προμηθέα (που έχεσε όλο το Alien Saga)......και το Blade Runner που φημολογείται ότι πάει για remake/καταστροφή επίσης.

Ξέρω, πολλοί διαφωνούν. Λίγοι συνομήλικοι και πολλοί περισσότεροι οι νεαρότεροι. Όμως από την άλλη, έχω αρκετούς φίλους και γνωστούς (ελαφρώς μεγαλύτεροι από εμένα, που έζησαν κιόλας πολύ πιο έντονα τα late 70s και όλα τα 80s), οι οποίο με πολλή περισσότερη θέρμη ξεχέζουν το "νέο" Χόλυγουντ για τις επιλογές του. Εχτές μάλιστα, ένας φίλος παρολίγο να με βρίσει που του είπα "δες το τρέηλερ του νέου Star Trek του Άμπραμς, να πεθάνεις στα γέλια".......ε, ούτε αυτό δεν δέχτηκε να κάνει.

Περί γούστου βέβαια, όπως έχω πει πολλάκις, κολοκυθόπιτα. Συνεπώς, σεβαστά τα όποια άλλα γούστα, όπως σαφώς και τα δικά μου / "μας".

tonybsg
18-04-2013, 13:50
Το ξέρω ότι οι παραπάνω ταινίες ΔΕΝ είναι της Disney (είναι του Marcel Universe όμως), εξ ου και στο τέλος του ποστ συνέδεσα την Disney, η οποία έκρινε πετυχημένες τέτοιου είδους πρακτικές και μάλλον σπεύδει να τις μιμηθεί. (εκεί πάει η "σύνδεση")


Όχι, αυτό σου λέω, ΔΕΝ είναι μέρος του κινηματογραφικού Marvel Universe, και σίγουρα η Marvel/Disney δεν σπεύδει να μιμηθεί ημι-αποτυχημένες (για τα studio) ταινίες. Άλλωστε οι πρακτικές που ακολουθεί για τις δικές της ταινίες είναι εντελώς διαφορετικές (οι ταινίες δεν είναι ανεξάρτητες μεταξύ τους κ.λπ. κ.λπ.)

Όσες αναφέρεις, δεν θεωρούνται επικερδείς ταινίες για τα studio, γι' αυτό και δεν έχουν υπάρξει συνέχειες για καμιά εξ΄αυτών, αντιθέτως "τρέχουν" να γυρίσουν reboots.

Lefteris_X
18-04-2013, 14:04
κάτσε βρε συ, μάλλον δεν συνεννοούμαστε επειδή εγώ φταίω. Ίσως ο χαρακτηρισμός "Marvel Universe" να αναφέρεται επίσημα, ως χαρακτηρισμός για τα storyline του εκάστοτε χαρακτήρα.
Αν είναι έτσι, τότε σόρρυ δεν εννοούσα αυτό αλλά αυτό: οι χαρακτήρες που ανέφερα, τους βρίσκεις σε κομιξ της Marvel και όχι άλλης εταιρείας (Hulk, Avengers, Spider-man, 4 Φαναστικοί, DareDevil κλπ).

Επίσης: το γεγονός πως είναι ανεπικερδείς, δείχνει περίτρανα την κάκιστη ποιότητα στελεχών, που δίνουν το "πράσινο φως" για τέτοιες παραγωγές. Ντροπή και αίσχος ταυτόχρονα. Κατέντησαν το Χολυγουντ μια προ-έκταση των torrent. Διότι συγνώμη, πέραν των φίλων της κινηματογραφικής αίθουσας (από πλευράς εμπειρίας), πλέον πολλοί λίγοι πηγαίνουν στο σινεμά. Προτιμούν τα torrent. Ναι, σε αυτό παίζει τεράστιο ρόλο το "τσάμπα" και η ευκολία του κλικ από τον καναπέ και έτοιμη η ταινία για θέαση σε λίγα λεπτά της ώρας - καμία σχέση με την μανούρα του να πας σινεμά σε μεγαλούπολη. Ωπ; Είπα "μανούρα"; Εμ, γιατί μανούρα κατάντησε, όταν η ταινία ΔΕΝ σε ικανοποιεί σε τέτοιο βαθμό που να πεις "χαλάλι και το εισιτήριο, χαλάλι και τα μαλακισμένα που μιλάνε στα κινητά, χαλάλι η κίνηση στον δρόμο, χαλάλι και το παλούκι να βρεις παρκινγκ ή να πληρώσεις εσωτερικό πάρκινγκ". Ξέρετε κάτι; Όλα αυτά τα είχαμε και παλιά + επιπλέον το ότι ΔΕΝ είχαμε θέσεις συγκεκριμένες και έπρεπε να περιμένουμε στην ουρά για εισιτήριο + να κάνουμε τον Μαγκάιβερ για να προλάβουμε καλές θέσεις στην αίθουσα. Αλλά όλα αυτά δεν τα νιώθαμε "μανούρα", εμείς που ΔΕΝ είμαστε και ΤΟΣΟ φίλοι της αίθουσας, αλλά της καλής ταινίας (για τα γούστα μας πάντα).

Άρα; Ελκυστικό το "νέο" action, sci-fi Χολυγουντ; Not, είναι η απάντηση για αρκετό κόσμο.

Συνεπώς τι κάνουμε; Του γαμάμε το πάτερο με πολλές ταινίες, αλλεπάλληλα, γιατί αυτό έφταιγε: το πλήθος και όχι η ποιότητα "άρπα-κόλλα".

Εύγε.

Έτσι, κι εγώ ξέρω να είμαι μεγαλο-στέλεχος. Έχει πουθενά αίτηση για πρόσληψη; Τέλειος θα είμαι.

Nikoladim
18-04-2013, 14:32
Καλά στο Marvel Universe έχουν καταστραφεί τελείως αρκετοί ήρωες. Εκτός από τον DD(που σίγουρα πάει για remake), μην ξεχάσουμε και τις απίστευτες μούφες τύπου The Punisher και Ghost Rider! Ειδικά το Ghost Rider Spirit of Vengeance άνετα το έλεγες B Movie...
Συνολικά θα έλεγα μου άρεσαν πάρα πολύ τα: Iron Man 1, X-mens 1,2/First Class,Spiderman 2/Amazing Spiderman,Blade 1 και το Captain America.

Επίσης για τα Remakes ναι , Total Recall, Conan, (όχι το Star Trek εμένα μου άρεσε) ήταν για τα μπάζα! <-Ωραίο θέμα για συζήτηση. Best/Worst Remakes.

jimbour
18-04-2013, 15:23
Το Avengers το είδα δύο φορές σινεμά και κανα δύο φορές μετά που βγήκε σε bluray στα νετς (εχω και το phase one boxset που περιμενω).

Αν μια ταινία είναι διασκεδαστική, περάσω καλά, μου φτάνει. Ανεξαρτητως ειδους, δε καθομαι να την κρινω διαφορετικα με το αν ειναι indie, arthouse, blockbuster και λοιπά.

Ezio
18-04-2013, 15:52
Το ironman 3 έχει γυριστεί με 3D κάμερες ή έχει γίνει μετατροπή σε 3D κατά το post production;

jimbour
18-04-2013, 15:58
Το ironman 3 έχει γυριστεί με 3D κάμερες ή έχει γίνει μετατροπή σε 3D κατά το post production;

θα σου πω αυριο που θα τη δω :P

Ezio
18-04-2013, 16:05
θα σου πω αυριο που θα τη δω :P
Αφού θα τη δεις μην ξεχάσεις να πεις εντυπώσεις αν δεν σου είναι κόπος.

tonybsg
18-04-2013, 16:05
Post production 3D είναι Ezio!

Ezio
18-04-2013, 16:13
Post production 3D είναι Ezio!
Οπότε 2D για μένα. Εκτός κι αν έχει πάρα πολλές σκηνές με τέτοιο τρόπο γυρισμένες ώστε να εκμεταλλεύονται το 3D.

Desmond
19-04-2013, 01:17
Είδα χθες το Samsara (http://www.imdb.com/title/tt0770802/).Πανέμορφο!Σίγουρη παραγγελία του blu-ray τον επόμενο μήνα.

http://www.youtube.com/watch?v=P0xVp3N-M84

MajereMP44
19-04-2013, 01:45
Οπότε 2D για μένα. Εκτός κι αν έχει πάρα πολλές σκηνές με τέτοιο τρόπο γυρισμένες ώστε να εκμεταλλεύονται το 3D.
Αν ειναι ομως οπως το avengers θα ειναι υπερ-τουμπανο στις σκηνες δρασης!

enstikto
19-04-2013, 04:27
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να μην άρεσε σε κάποιους από εσάς το Avengers... Το ρίχνω περισσότερο στον μεγάλο ντόρο που έγινε και στο οτι ίσως να περιμένατε κάτι super-wow.
Η ταινία όμως είναι υπόδειγμα για την κατηγορία της (pop-corn superhero movie)....

Τώρα για τις υπόλοιπες marveloταινίες της Disney:
Iron Man 1: Very Good
Iron Man 2: Συμφωνώ με τον Δημήτρη οτι η σκηνή με τα μεθύσια ήταν εμετική και γενικά η ταινία ήταν πολύ πιο κάτω από την 1η...
Hulk: Κακό
Thor: καλύτερο απ' οτι περίμενα αλλά μέτριο και πάλι...
Captain America: Ο χαρακτήρας είναι GTP... πόσο καλή να είναι μία ταινία αφιερωμένη σε αυτόν;

Ανησυχώ πάρα πολύ για το μέλλον του Star Wars και εγώ αλλά κρατάω μία κρυφή ελπίδα οτι κάτι μπορεί να κάνουν καλά....

Dragonpaul
19-04-2013, 09:36
Ο Χάρισον Φορντ ΔΕΝ θέλει να μιλήσει για το νέο Star Wars!

http://www.skai.gr/mobile/article?aid=229819


Απολαυστικό βίντεο! Απλα το link ειναι απο τη mobile έκδοση, λόγω του ότι είμαι δουλειά και έχω μόνο το κινητο εδω. Λογικά θα δουλεύει, όμως.

I_HAVE_A_NAME_
19-04-2013, 15:42
Κατ' εμέ το έχουν παρακάνει με τις superhero movies. Από κάποιο σημείο και μετά (λόγω μετριότητας και πληθώρας) ξεχνάς ποιες έχεις δει.
Το Thor πχ μόλις το ανέφερε ο enstikto το θυμήθηκα :D
Καλά σε κάτι Ghost Rider και Captain America γελούσα. Για διαφορετικούς λόγους στο καθένα..
Αυτά που μου άρεσαν ήταν τα πρώτα X-men και το First Class,οι πρώτες από Iron Man,Spiderman,Blade και το Avengers.
Γενικά βρίσκω πιο ενδιαφέρουσες τις πρώτες ταινίες οπού ο ήρωας ανακαλύπτει τις δυνάμεις του και γενικά ψάχνεται ακόμα παρά τις συνέχειες τους..
Είδα σκηνές απ'το νέο Wolverine... (Ούτε για torrent)
To νέο Superman πιθανότατα θα το τιμήσω..

Dragonpaul
19-04-2013, 15:47
To νέο Superman δε χάνεται!!!!

FotisGRC
19-04-2013, 15:52
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να μην άρεσε σε κάποιους από εσάς το Avengers... Το ρίχνω περισσότερο στον μεγάλο ντόρο που έγινε και στο οτι ίσως να περιμένατε κάτι super-wow.
Η ταινία όμως είναι υπόδειγμα για την κατηγορία της (pop-corn superhero movie)....


Eτσι όπως τα λες.. Ξέρεις τι θα πας να δεις.. Πολλούς υπερ-ήρωες μαζεμένους και πολύ μπαμ μπουμ.. Οτι πρέπει για κινηματογραφική αίθουσα.. Εμπειρία που στο σπίτι σου δεν θα την έχεις. Το είχα ξαναπεί, καιρό είχα να πάω κινηματογράφο και να μην μετανιώσω τα λεφτά που έδωσα. Το Avengers τα άξιζε..

Valkyre
19-04-2013, 15:57
Βρε σεις κι εγω ηξερα τι πηγαινα να δω... γι αυτο και μου αρεσαν τα Iron Man και X Men origins.... απλα αυτο ηταν -κατα την προσωπικη μου αποψη- κακο ακομα και απο αυτην την αποψη. Η δραση δεν ειχε φαντασια, τα εφφε δεν ηταν κατι σπουδαιο, το σεναριο ακομα και για τετοιου ειδους ταινια, αστειο, γενικα η δραση ηταν μνιε εντελως. Δεν με πορωσε οπως θα επρεπε να με πορωσει μια τετοια ταινια.

το ΧΜΕΝ για παραδειγμα ηταν υποδειγματικο σε μερικες σκηνες κυριολεκτικα ανατριχιαζες... για πχ συγκρινεται η σκηνη που ο Magneto σηκωνει απο την θαλασσα το υποβρυχιο?? και μονο ο τροπος που εγινε σκηνοθετικα αυτη η σκηνη, κανει σκονη οτιδηποτε ειχε να μου δειξει το Avengers με τα εξωγηινα τερατακια του.

aris13
19-04-2013, 17:21
Το προγραμμα των φετινων Καννων για οσους ενδιαφερονται.

Opening film (out of competition): The Great Gatsby – Baz Luhrmann

Closing film: Zulu – J&#233;r&#244;me Salle

Competition:

Only God Forgives – Nicolas Winding Refn
Borgman – Alex Van Warmerdam
La grande bellezza (The Great Beauty) – Paolo Sorrentino
Behind The Candelabra – Steven Soderbergh
La Venus &#224; la fourrure (Venus in Fur) – Roman Polanski
Nebraska – Alexander Payne
Jeune et jolie – Fran&#231;ois Ozon
Wara No Tate (Shield of Straw) – Takashi Miike
La vie d’Ad&#232;le – Abdellatif Kechiche
Soshite Chich Ni Naru (Like Father, Like Son) - Hirokazu Kore-eda
Tian Zhy Ding – Zhangke Jia
Grisgris – Mahamat-Saleh Haroun
The Immigrant – James Gray
Le Pass&#233; – Asghar Farhadi
Heli – Amat Escalante
Jimmy P. (Psychotherapy of a Plains Indian) – Arnaud Desplechin
Michael Kohlhaas – Arnaud Despalli&#232;res
Inside Llewyn Davis – Ethan & Joel Coen
Un Ch&#226;teau en Italie – Valeria Bruni-Tedeschi

Out of competition:

All Is Lost – J.C Chandor
Blood Ties – Guillaume Canet

Special screenings:

Otdat Konci – Taisia Igumentseva
Seduced and Abandoned – James Toback
Week of a Champion – Roman Polanski
Stop the Pounding Heart – Roberto Minervini
Muhammad Ali’s Greatest Fight – Stephen Frears
Max Rose – Daniel Noa

Midnight screenings:

Blind Detective – Johnnie To
Monsoon Shootout – Amit Kumar

Un Certain Regard:

Grand Central – Rebecca Zlotowski
Sarah pr&#233;f&#232;re la course – Chlo&#233; Robichaud
Anonymous – Mohammad Rasoulof
La jaula de oro – Diego Quemada-D&#237;ez
L’image manquante – Rithy Panh
Bends – Flora Lau
The Bling Ring - Sofia Coppola
L’inconnu du lac – Alain Guiraudie
Miele – Valeria Golino
As I lay dying – James Franco
Norte, Hangganan ng kasaysayan – Lav Diaz
Les salauds – Claire Denis
Fruitvale Station – Ryan Coogler
Death March – Adolfo Alix Jr.
Omar – Hany Abu-Assad

enstikto
19-04-2013, 18:03
Δημήτρη μην συγκρίνεις το X-Men με το Avengers. Το X-Men ήταν πολύ περισσότερο κοντά στο "σκεπτόμενο super-hero movie".
Το Avengers ήταν εντελώς pop-corn. Δεν είναι η ταινία που θα κερδίσει το όσκαρ σεναρίου ή της φωτογραφίας, αλλά αν υπήρχε όσκαρ πιο διασκεδαστικής ταινίας πολύ πιθανότατα να το κέρδιζε...

Valkyre
19-04-2013, 18:19
E oχι απο εμενα, αφου σου λεω δεν διασκεδασα ακομα και σαν ποπκορν ταινια να το δω. Επισης, και το ΧΜΕΝ το θε ωρω ποπ κορν ταινια, δεν ειχε και κανα υπερ σκεπτομενο σεναριο, απλα ειχε μια δοση σοβαροτητας, κατι που δεν το σταματα απο το να ειναι ενα ποπκορν μovie, αλλα απλα του προσθετει μια πολυ ομορφη γαρνιτουρα. Με αυτην την λογικη και το Ironman 1 ειναι σκεπτομενο hero movie, ενω και αυτο το θεωρω κανονικο ποπκορν φιλμ εγω.

Τεσπα, δεν μου αρεσε το Avengers. Δεν μου αρεσαν οι ηρωες βασικα που εχει μεσα ευθυς εξξαρχης... Captain Amerika?? Hawkeye??? Balck Widow?? ε μπλιαχ απλα. Οι μονοι που αξιζαν σαν ηρωες ηταν φυσικα ο Ironman και ο Hulk. Ολοι οι αλλοι ηταν χαλια. Και ξαναλεω, δεν μου αρεσε η δραση... καθολου. Ουτε σαν χορογραφια, ουτε σαν εφφε ουτε τιποτα, σε φαση δηλαδη οτι ακομα και το Transformers το θεωρω πολυ πιο εντυπωσιακο σε σκηνες δρασης και οπτικα εφφε.

Για να μην μιλησω για τον Λοκι ετσι.... ντροπη απλα για "κακος".

enstikto
19-04-2013, 18:28
E oχι απο εμενα, αφου σου λεω δεν διασκεδασα ακομα και σαν ποπκορν ταινια να το δω. Επισης, και το ΧΜΕΝ το θε ωρω ποπ κορν ταινια, δεν ειχε και κανα υπερ σκεπτομενο σεναριο, απλα ειχε μια δοση σοβαροτητας, κατι που δεν το σταματα απο το να ειναι ενα ποπκορν μovie, αλλα απλα του προσθετει μια πολυ ομορφη γαρνιτουρα. Με αυτην την λογικη και το Ironman 1 ειναι σκεπτομενο hero movie, ενω και αυτο το θεωρω κανονικο ποπκορν φιλμ εγω.

Τεσπα, δεν μου αρεσε το Avengers. Δεν μου αρεσαν οι ηρωες βασικα που εχει μεσα ευθυς εξξαρχης... Captain Amerika?? Hawkeye??? Balck Widow?? ε μπλιαχ απλα. Οι μονοι που αξιζαν σαν ηρωες ηταν φυσικα ο Ironman και ο Hulk. Ολοι οι αλλοι ηταν χαλια. Και ξαναλεω, δεν μου αρεσε η δραση... καθολου. Ουτε σαν χορογραφια, ουτε σαν εφφε ουτε τιποτα, σε φαση δηλαδη οτι ακομα και το Transformers το θεωρω πολυ πιο εντυπωσιακο σε σκηνες δρασης και οπτικα εφφε.

Για να μην μιλησω για τον Λοκι ετσι.... ντροπη απλα για "κακος".

Είσαι ένας βέβηλος και θα έπρεπε να ντρέπεσαι...


2456


Επίσης θεωρώ πως δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο περίπτωση να μην γέλασες στην ταινία έστω και μία φορά....

jimbour
19-04-2013, 18:29
το iron man 3 είναι στα ίδια (αν όχι καλύτερο) επίπεδα με το πρώτο. Επίσης διαφορετικό.
oσοί δε το έχουν προσέξει σκηνοθέτης ειναι ο shane black(writer σε αρκέτα action flicks) που με τον rdj έχουν κάνει το φοβερό kiss kiss bang bang.

Valkyre
19-04-2013, 18:33
Είσαι ένας βέβηλος και θα έπρεπε να ντρέπεσαι...


2456


Επίσης θεωρώ πως δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο περίπτωση να μην γέλασες στην ταινία έστω και μία φορά....

Το οτι γελασα δεν κανει την ταινια να πω οτι αξιζει. Θυμαμαι μονο μια σκηνη που γελασα βασικα, μπορει να γελασα και σε αλλες αλλα μονο μια θυμαμαι και ειχε να κανει με τον Hulk και τον Θορ.

Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει σε ομορφια η Black Widow (Σκαρλετ) , αλλα σαν ηρωας ειναι μπλιαχ...

@Jimbour

Παρα πολυ περιεργο και ενδιαφερον αυτο που λες! Ευχαριστα ενδιαφερον. Το Ironman 2 σου αρεσε? Γιατι εμενα καθολου. Αν το 3 ειναι σαν το 1 τοτε ειμαι ευχαριστα εκπληκτος!

jimbour
19-04-2013, 18:36
δε μου ειχε αρεσει καθολου το iron man 2. Το πρώτο το θυμάμαι απίστευτα διασκεδαστικό αλλά δε το εχω ξαναδει προσφατα για να πω με σιγουρια ποιο ειναι καλύτερο.

aris13
19-04-2013, 18:42
το iron man 3 είναι στα ίδια (αν όχι καλύτερο) επίπεδα με το πρώτο. Επίσης διαφορετικό.
oσοί δε το έχουν προσέξει σκηνοθέτης ειναι ο shane black(writer σε αρκέτα action flicks) που με τον rdj έχουν κάνει το φοβερό kiss kiss bang bang.

Οι διαλογοι ομως ειναι επιπεδου KKBB?

Ezio
19-04-2013, 18:43
jimbour, ανάμεσα στο avengers και στο ironman 3, ποιο θα έλεγες ότι είναι καλύτερο;

jimbour
19-04-2013, 18:47
Οι διαλογοι ομως ειναι επιπεδου KKBB?

είναι αρκετά αστείο και αυτό, οπότε θα πω ναι.

@ezio, το avengers για μένα, αλλα είναι εξαιρετική αρχή για τη phase 2 της marvel.

Ezio
19-04-2013, 18:53
είναι αρκετά αστείο και αυτό, οπότε θα πω ναι.

@ezio, το avengers για μένα, αλλα είναι εξαιρετική αρχή για τη phase 2 της marvel.
Ωραία. Έχω ακούσει και για θετικά tweets από early screening οπότε μια χαρά. Θα το δω με το που βγει στις αίθουσες.

chronohill
20-04-2013, 12:59
To ειδα τελικα χθες το oblivion...Αρκετα καλο θα ελεγα..Έχει πολυ ωραια εικόνα που χαζευεις και αληθοφανη σκηνικα ενός μέλλοντος που σκαρφιστηκαν οι παραγωγοι...Τον φοβομουν τον tom Cruise οτι θα ηταν αγγουροβαρετολαλακας αλλα καλος ηταν...το αλλο πρωταγωνιστικο πληρωμα ηταν λιγο ανοστο υποκριτικα αλλα πολυ δυνατο εμφανισιακα!Δεν θα πω παραπανω γιατι η ταινια εχει αρκετες ανατροπες και ειναι κριμα...Δεν το ηξερα οτιειναι βασισμενο σε graphic novel...:respect7:

Leon_DiZ
21-04-2013, 03:47
First Poster for THOR: THE DARK WORLD

http://collider.com/wp-content/uploads/thor-the-dark-world-poster-slice.jpg


Marvel has unveiled the first poster for the sequel Thor: The Dark World. This debut comes ahead of the film’s first trailer, which is set (http://collider.com/enders-game-trailer-thor-2-trailer/) to be released next week. There’s not much to the poster other than an intimidating-looking Chris Hemsworth as the titular character surrounded by a rather intense storm. The sequel, directed by Game of Thrones helmer Alan Taylor, will find Thor squaring off against the villainous dark elf Malekith the Accursed, played by Christopher Eccleston.

Hit the jump to check out the poster, and come back on Tuesday, April 23rd to see the film’s trailer. The pic also stars Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgεrd, Idris Elba, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi, Tadanobu Asano, Jaimie Alexander, Rene Russo, and Anthony Hopkins. Thor: The Dark World (http://collider.com/tag/thor-the-dark-world) opens in 3D on November 8th.

Via Marvel. Click for high-resolution.



http://collider.com/wp-content/uploads/thor-the-dark-world-poster1-405x600.jpg (http://collider.com/wp-content/uploads/thor-the-dark-world-poster1.jpg)


Here’s the official synopsis for Thor: The Dark World:



Marvel’s Thor: The Dark World continues the big-screen adventures of Thor, the Mighty Avenger, as he battles to save Earth and all the Nine Realms from a shadowy enemy that predates the universe itself. In the aftermath of Marvel’s Thor and Marvel’s The Avengers, Thor fights to restore order across the cosmos…but an ancient race led by the vengeful Malekith returns to plunge the universe back into darkness. Faced with an enemy that even Odin and Asgard cannot withstand, Thor must embark on his most perilous and personal journey yet, one that will reunite him with Jane Foster and force him to sacrifice everything to save us all.



Click here (http://collider.com/tag/thor-2) to catch up on all of our Thor: The Dark World coverage, or peruse the recent links below:



Screenwriters Christopher Markus and Stephen McFeely Talk CAPTAIN AMERICA: THE WINTER SOLDIER and THOR: THE DARK WORLD (http://collider.com/captain-america-2-news-story-details-christopher-markus-stephen-mcfeely/)
New Video, Images, and Concept Art from Marvel’s Phase Two Including ANT-MAN, GUARDIANS OF THE GALAXY, CAPTAIN AMERICA 2, and THOR 2 (http://collider.com/thor-2-images-ant-man-movie-images/)
Chris O’Dowd Revealed to Cameo in THOR: THE DARK WORLD (http://collider.com/thor-2-chris-odowd/)
Marvel’s Kevin Feige Talks Phase Two; Says GUARDIANS OF THE GALAXY Will be 95% in Space (http://collider.com/guardians-of-the-galaxy-phase-2-kevin-feige/)
Toy Fair 2013: First Images of THOR: THE DARK WORLD Toys Reveal Thor, Loki, and the Dark Elves (http://collider.com/thor-the-dark-world-toy-images/)
New Set Photo from THOR: THE DARK WORLD (http://collider.com/the-wolverine-2-image-thor-2-image/)








Hayley Atwell Hints at Possible Peggy Carter Marvel One Shot at Comic-Con; Talks CAPTAIN AMERICA Sequel and TOMB RAIDER


http://collider.com/wp-content/uploads/hayley-atwell-captain-america-slice.jpg



Production is currently underway on Marvel’s Captain America sequel (http://collider.com/tag/captain-america-2), and though initially it was thought that Hayley Atwell’s Peggy Carter—who played a major role in the first film—wouldn’t be appearing in The Winter Soldier, we subsequently learned that Atwell will indeed be popping up (http://collider.com/captain-america-2-sequel-hayley-atwell-cameo/)in the follow-up. As The Winter Soldier takes place in the present, one assumes that Atwell will likely be relegated to flashback sequences or will be covered in old age makeup. Either way, it doesn’t sound like Peggy Carter will be a major character in the film.


Atwell recently spoke a bit about Captain America and its sequel, revealing that Marvel has something planned for Comic-Con that will show “what Peggy’s really capable of.” The actress also addressed the online campaign for her to star in the Tomb Raider reboot (http://collider.com/tag/tomb-raider). Hit the jump to see what she had to say.



http://collider.com/wp-content/uploads/captain-america-the-first-avenger-movie-image-53-600x399.jpg (http://collider.com/wp-content/uploads/captain-america-the-first-avenger-movie-image-53.jpg)


Speaking with The Age (http://www.theage.com.au/entertainment/movies/blogs/get-flickd/captain-americas-girl-to-get-a-spinoff-20130419-2i3zq.html), Atwell revealed that Marvel has taken steps to ensure that Peggy gets her day in the sun:

“There’s been an online campaign for Peggy to be featured. People really liked her. So Marvel have made sure that as part of Comic-Con there will be a little kind of snapshot as to what Peggy’s actually really capable of, which was finished here and which was great fun. Hopefully, it will lead to other things.”


Though it’s a bit unclear as to what this “snapshot” will be, a reasonable assumption is that it could be another Marvel One Shot akin to last year’s short film (http://collider.com/tag/marvel-one-shot) that focused on new characters dealing with the aftermath of the events of The Avengers. Again, there’s no confirmation that a Peggy Carter-centric One Shot has been made, but if Marvel is planning something for Comic-Con relating to Peggy that Atwell has already filmed, it makes sense.



http://collider.com/wp-content/uploads/Captain-America-The-First-Avenger-movie-image-Chris-Evans-as-Steve-Rogers-Hayley-Atwell-as-Peggy-Carter-600x399.jpg (http://collider.com/wp-content/uploads/Captain-America-The-First-Avenger-movie-image-Chris-Evans-as-Steve-Rogers-Hayley-Atwell-as-Peggy-Carter.jpg)


The actress also spoke a bit about returning for The Winter Soldier, but she understandably couldn't reveal much:

“They’re so tight, the Marvel family, and private,” Atwell told Fairfax. “I can say that I am involved in some way in the second one. Just know that it’s not me being cryptic, it’s Marvel. They can just as easily kill me off if I threaten to tell the story before it’s time. They’re keeping it all under wraps.”


Atwell said that she wouldn’t be opposed to a Peggy Carter spinoff film, and it sounds like she’s actually quite fond of the idea:

“I’d revisit Peggy again. She’s pretty uptight. I’d like to, if I get a spin-off, definitely add a bit of humour in there. She’s very British. Very uptight. Let’s hope if she gets a spin-off it’s modern day, so she can relax a little bit, let go of the uniform.”


http://collider.com/wp-content/uploads/lara-crof-tomb-raider-600x375.jpg (http://collider.com/wp-content/uploads/lara-crof-tomb-raider.jpg)


Finally, with a new Tomb Raider movie in the works at MGM (http://collider.com/tomb-raider-reboot/), some fans have already pegged Atwell as the best choice to play Lara Croft. Atwell is aware of the fan support and sounds pretty game to fill those shoes:

“There’s also some kind of online campaign for me to do Tomb Raider Reborn, which I know has just come out as a computer game. MGM have the rights to make it into a film, which would be fantastic to do because I’d get to spend a year of my life training hard and pick up all sorts of fantastic fun skills.”


It might be a while before we hear any sort of confirmation regarding just what Marvel has planned for Comic-Con, but we’ll be at the convention in full force in July to bring you a complete rundown of what transpires. If you missed Steve’s lengthy interview with Captain America: The Winter Soldier screenwriters Stephen McFeely and Christopher Markus, click here (http://collider.com/captain-america-2-news-story-details-christopher-markus-stephen-mcfeely/). The film opens on April 4, 2014.



http://collider.com/wp-content/uploads/captain-america-2-winter-soldier-chris-evans-600x399.jpg (http://collider.com/wp-content/uploads/captain-america-2-winter-soldier-chris-evans.jpg)




Σας το ορκιζομαι οτι και η μανα μου κανει το ιδιο μαλλι με τον Thor οταν κανει δουλειες στο σπιτι. :P

Dragonpaul
21-04-2013, 11:19
Τι ετοιμάζει με Μπραντ Πιτ και Πενέλοπε Κρουζ ο Γούντι Αλεν σε Πλάκα, Κεφαλλονιά, Σκιάθο


Αφού «περιπλανήθηκε» σε Ρώμη, Παρίσι και Βαρκελώνη στόχος του διάσημου σκηνοθέτη Γούντι Άλεν είναι να περιπλανηθεί και στην Αθήνα, συνεχίζοντας τον κύκλο των ταινιών του με θέμα τις ιστορικές πόλεις της Ευρώπης.

Όπως αναφέρει η Real News (http://www.newsbeast.gr/newspapers/?pct=0), ο σκηνοθέτης ετοιμάζει ταινία ύμνο για την Αθήνα, η οποία φέρει τον προσωρινό τίτλο «Athens by night» και θα διηγείται τη ζωή ενός Αμερικανού συγγραφέα που ζει στην Πλάκα γράφοντας ένα επικό μυθιστόρημα για την ελληνική κρίση.

Σύμφωνα με πληροφορίες, τον ρόλο του συγγραφέα θα ενσαρκώσει ο Μπραντ Πιτ, ενώ την Ελληνίδα αγαπημένη του θα υποδυθεί κατά πάσα πιθανότητα η Πενέλοπε Κρουζ.

Μάλιστα εδώ και καιρό βρίσκεται στη χώρα μας το 11μελές συνεργείο των συνεργατών του Γούντι Άλεν για να ολοκληρώσει το ρεπεράζ της ταινίας, ενώ τα περισσότερα γυρίσματα θα πραγματοποιηθούν στην Αθήνα, γύρω από την περιοχή της Πλάκας, στην Κεφαλλονιά, στη Σκιάθο και τη Λέσβο.


http://www.newsbeast.gr/lifestyle/arthro/521754/i-elliniki-krisi-paei-holigoud/

isildur83
22-04-2013, 18:26
https://www.youtube.com/watch?v=HEFCN4qaYt4


https://www.youtube.com/watch?v=Tcl2hnhze3E

Leon_DiZ
23-04-2013, 01:30
First Look at Halle Berry as Storm in X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST



http://collider.com/wp-content/uploads/x-men-days-of-future-past-halle-berry-slice1.jpg


Production is underway on the sequel X-Men: Days of Future Past, but the fact that he’s now busy filming the actual movie hasn’t stopped director Bryan Singer from teasing the superhero pic via photos on Twitter. We most recently got glimpses of Patrick Stewart’s Professor X (http://collider.com/x-men-days-future-past-image-patrick-stewart/) andShawn Ashmore’s Iceman (http://collider.com/x-men-days-of-future-past-shawn-ashmore-image/) in costume, and today Singer shared an image of Halle Berry back in character as Storm. The film melds the casts of Singer’s X-Men films and Matthew Vaughn’s prequel X-Men: First Class, as the DOFP story involves alternate timelines and dystopian futures.

Hit the jump to get a look at Storm back in costume, complete with a brand new wig. The film also stars James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Ian McKellan, Hugh Jackman,Anna Paquin, Ellen Page, Omar Sy, Daniel Cudmore, Booboo Stewart, Fan Bingbing, and Peter Dinklage. X-Men: Days of Future Past (http://collider.com/tag/x-men-days-of-future-past) opens July 18, 2014.

Via Bryan Singer’s Twitter (https://twitter.com/BryanSinger).

http://collider.com/wp-content/uploads/halle-berry-x-men-days-of-future-past-450x600.jpg (http://collider.com/wp-content/uploads/halle-berry-x-men-days-of-future-past.jpg)

Nikoladim
23-04-2013, 15:08
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=7p7rocHEecE <-ψιλοπατάτα μου φάνηκε

Leon_DiZ
23-04-2013, 15:23
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=7p7rocHEecE <-ψιλοπατάτα μου φάνηκε

Meh... και μας ψιλοεριξε spoiler ή ειναι ιδεα μου;

ΥΓ. Ολοκληρος θεος και δεν μπορει να κανει ενα μπανιο, μες στην λιγδα ειναι το μαλλι του.

Ezio
23-04-2013, 16:03
Δεν με ενθουσίασε το trailer του νέου thor. Lnds500, ποιο spoiler εννοείς; Μήπως το ότι παίρνουν την κοπέλα του Thor; Αυτό ίσως να γίνει κάπου στη μέση και στο τέλος να την σώσει.

Valkyre
23-04-2013, 16:37
^^ Οπως γινεται και στο 99% των ταινιων του ειδους...

Βασικα βλεπεις το τρεηλερ του Θορ... μετα του Ιρον Μαν 3.... και ειναι λες και παιζεις το παιχνιδι "βρες τις διαφορες"... λολ ειναι πραγματικα αστειο....


ΝΟΟΟΟΟΟΟ φωναζει ο Θορ που του πηραν την κοπελια...

ΝΟΟΟΟΟΟΟ απανταει ο Ιρον Μαν για τον ιδιο λογο...


Θα εχουν ωραιους διαλογους στο Avengers 2 oι δυο τους... απο τωρα το φανταζομαι...


Avengers 2 transcipt sample (work in progress)

ΘΟΡ: Τι γινεσαι μαν? Τα νεα σου?

ΙΜ: Αστα δραμα... πηγαν να μου φανε την γκομενα... ξερεις... το κλασσικο πλανο του generic κακου mastermind...

ΘΟΡ: ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ??!??

ΙΜ: Οχι ρε μπουλη σου λεω αληθεια... btw ωραια permanant εκανες

ΘΟΡ: Ρε φιλε... δεν θα το πιστεψεις... κι εμενα πηγαν να μου φανε την Ναταλιτσα μου οι μπασταρδοι... btw ευχαριστω που προσεξες την αλλαγη στα μαλλια μου, ειναι ενα κωμωτηριο σουπερ στην Ασγκαρντ θα σε στειλω μια καρτα τους...

ΙΜ: Ενταξει εγω παντως -κλασσικα- την εσωσα! Ξερεις οι κλασσικες διαδικασιες, οι γνωστες... και ξερεις ε... τελευταια στιγμη την εσωσα! Ακου να δεις! Λιγο ζοριστικα, αλλα you know...!

ΘΟΡ: Κι εγω ετσι ακριβως! Ρε συ πολυ περιεργο... μηπως να χωρισουμε να μην εχουν και λογο να τα βαζουν μαζι μας οι κακοι?? Ειναι και αυτο το ωραιο κωλαρακι... ξερεις... η Μαυρη Χηρα... μας βολευει... ονομα και πραγμα...το λιμπιζομαι απο την πρωτη ταινια...

ΙΜ: Φιλαρακι συγνωμη αλλα ειμαι πολυ μπροστα... την εχω κερασει ηδη 5-6 φορες... εσυ αντε κανε παρεα με τον Hulk... σας ειδα και πως κανατε στην πρωτη ταινια... ολο.... "καβγαδακια" και "αγκαλιτσες"... ελα.... παραδεξου το... κατι το μαλλι... κατι που λαμπεις ολοκληρος... ελα πες το... μην ντρεπεσαι... με ξερεις... ειμαι ανοιχτος εγω σε τετοια...

ΘΟΡ:.....μα.... τι...πως....δε....δεν καταλαβαινω τι λες....

Dragonpaul
23-04-2013, 16:52
Γιατί, ρε παιδιά, σας άρεσε το πρώτο Thor;;;;

Jim, lol!!!

Leon_DiZ
23-04-2013, 17:48
Ratchet & Clank movie coming to cinemas in 2015, see the first trailer


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=FDDHd-reopY


One of the biggest questions we’ve gotten in the last few years is “When are you going to make a Ratchet & Clank movie?” The truth is, we’ve wanted to do a movie for a long time! Ratchet & Clank’s (http://blog.eu.playstation.com/tag/ratchet-clank/) action, humor and galaxy-spanning adventures have really been the basis for a fantastic game series, and we think it’d translate perfectly to the big screen.


We’ve been looking for the right partner to help us bring a Ratchet & Clank movie to life, and we’re thrilled to announce that Blockade Entertainment (http://www.blockade.com/)and Rainmaker Entertainment (http://www.rainmaker.com/) are currently in production on Ratchet & Clank’s first cinematic adventure.


Insomniac (http://www.insomniacgames.com/) is honored to play a hands-on role with the film’s production, screenplay, character development, and animation consulting. Furthermore, our own Ratchet & Clank writer, T.J. Fixman, who has written all of the recent Ratchet & Clank games, is writing the script for the film as well.


But don’t take my word for it – check out our teaser above.


We know you’re still patiently waiting for Ratchet & Clank: QForce (http://blog.eu.playstation.com/tag/ratchet-clank-qforce/) PS Vita and Ratchet: Deadlocked. While we don’t have any news to share today, stay tuned, we’ll update you soon.


There will be much to come on the Ratchet & Clank movie as we get farther into production and closer to its release. Thanks for all your support of the franchise over the last 10 years, without you, there wouldn’t be a movie!






Εχω μεινει λιγο μ***** με το νεο.



Δεν με ενθουσίασε το trailer του νέου thor. Lnds500, ποιο spoiler εννοείς; Μήπως το ότι παίρνουν την κοπέλα του Thor; Αυτό ίσως να γίνει κάπου στη μέση και στο τέλος να την σώσει.

Εμενα μου κανε σαν να την σκοτωναν παντως