PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

hakoo
18-07-2012, 12:36
προσκυνούν το μεγαλείο του.




Σε αυτο (http://www.youtube.com/watch?v=PQ0PhMH3sLg&feature=player_embedded#t=27m25s) αναφερεσαι μαλλον ε?

PDS
18-07-2012, 17:11
Απογοητευτηκα απο το spiderman.

Nikoladim
18-07-2012, 17:30
η ταινία είναι μόνο 1 ώρα και 4 λέπτα (tetsuo) ?

Desmond
18-07-2012, 19:51
Πρέπει να είναι λίγο μεγαλύτερο στο dvd.Μην φανταστείς, κανά 10λεπτο.

minaras_tio
18-07-2012, 20:10
Απογοητευτηκα απο το spiderman.

Ελα δε θελω αηδιες τωρα και εχω κανονισει να παω αυριο….!!!

Dragonpaul
18-07-2012, 20:16
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/547906_10150981958483197_1127268012_n.jpg

isildur83
18-07-2012, 20:28
^^Παυλο κυκλοφορει ΗΔΗ ολοκληρο το τελος της ταινιας σε video στο internet,becareful everyone!!!!!!

Dragonpaul
18-07-2012, 20:38
Σοβαρα τωρα;;;;;; Ε, δε με βλεπω να το γλυτωνω μεχρι τοτε... Καποιος θα πει μια μλκ και τελος.

Dragonpaul
18-07-2012, 23:44
Βρειτε και κερδιστε... rep! (μονο ο πρωτος ομως... sorry.)


"Σε ποια σειρα ταινιων παρατηρειται μια "μανια" να ονομαζονται συγκεκριμενοι ηρωες/χαρακτηρες αλφαβητικα;"

Hint: Για να βοηθησω, εννοω, για παραδειγμα, οτι ενος χαρακτηρα το ονομα ξεκινα απο "Μ", του επομενου απο "Ν", μετα "Ξ" κοκ.

jk_blue_tiger
19-07-2012, 00:26
Βρειτε και κερδιστε... rep! (μονο ο πρωτος ομως... sorry.)


"Σε ποια σειρα ταινιων παρατηρειται μια "μανια" να ονομαζονται συγκεκριμενοι ηρωες/χαρακτηρες αλφαβητικα;"

Hint: Για να βοηθησω, εννοω, για παραδειγμα, οτι ενος χαρακτηρα το ονομα ξεκινα απο "Μ", του επομενου απο "Ν", μετα "Ξ" κοκ.



Της Marvel;

hakoo
19-07-2012, 00:29
δωσε hint Παυλο

Dragonpaul
19-07-2012, 00:41
Χμμμ... Κι άλλο hint? Οκ... Θα είμαι πολυ φειδωλος όμως, γιατι ο,τι και να πω θα φανερώσει την απάντηση.

Hint: σε καθε ταινία που εμφανίστηκαν οι συγκεκριμένοι χαρακτήρες, είχαν άσχημο τέλος (νομίζω...).

aris13
19-07-2012, 01:06
Alien

Desmond
19-07-2012, 01:30
Άλλη μια πολυαγαπημένη ταινία από την χώρα του ανατέλλοντος ηλίου και ίσως η αγαπημένη μου από τον μάστορα Takeshi Kitano (http://www.imdb.com/name/nm0001429/).Το Sonatine (http://www.imdb.com/title/tt0108188/) πραγματεύεται ένα από τα αγαπημένα θέματα του Kitano, την Yakuza, στο κλασσικό γλυκόπικρο ύφος του δημιουργού.Το ost με το πασίγνωστο main theme είναι του Joe Hisaishi (http://www.imdb.com/name/nm0386749/) (spirited away, monoke).

Σονατίνα (greek subs) - YouTube

Dragonpaul
19-07-2012, 06:52
Alien

Δε με καλύπτει αυτη η απάντηση. Σε ποιους χαρακτήρες αναφέρομαι; Οκ, μπορει να λέω "σε ποια σειρα ταινιων", αλλα πες και γιατι.

Kane
19-07-2012, 08:17
Απογοητευτηκα απο το spiderman.

Εγώ δεν θα το έλεγα απογοήτευση αλλά αυτό φυσικά εξαρτάται και από τις προσδοκίες του καθενός. Ήταν μια ευχάριστη ταινία πιο αληθοφανής στα εφέ της αλλά και κάπως κουραστική. Σίγουρα έχουν και οι χαρακτήρες κάποιο λόγο σε αυτό. Άλλο Green Goblin και άλλο Lizard. "Χτυπάει" περισσότερο ο πρώτος. Καλά πέρασα αλλά ίσως προτιμώ το πρώτο spiderman.

Εκεί που κατουρήθηκα πάντως ήταν το trailer του The Hobbit :a014:

hakoo
19-07-2012, 08:47
Δε με καλύπτει αυτη η απάντηση. Σε ποιους χαρακτήρες αναφέρομαι; Οκ, μπορει να λέω "σε ποια σειρα ταινιων", αλλα πες και γιατι.

Στους synthetics?
Στην πρωτη ταινια ειναι ο Ash, στο Αliens ειναι ο Bishop, στο Alien 3 o Βishop-II, στο Allien Resurrection η Call και στο Prometheus ο David.
Το βρηκε ο Αρης και technically απαντησε σε αυτο που ρωτησες μιας και ειπες σε ποια σειρα ταινιων :silly:

Dragonpaul
19-07-2012, 08:59
Εντάξει, αλλα να ειναι ολοκληρωμένη η απάντηση. Μόλις πάω σπιτι, rep και στους δυο, αν με αφήνει. Αλλιώς το χρωστώ. Δε ξέρω, αλλα απο το κινητο δε μπορω να δώσω.

Dragonpaul
19-07-2012, 23:18
Alien


Στους synthetics?
Στην πρωτη ταινια ειναι ο Ash, στο Αliens ειναι ο Bishop, στο Alien 3 o Βishop-II, στο Allien Resurrection η Call και στο Prometheus ο David.
Το βρηκε ο Αρης και technically απαντησε σε αυτο που ρωτησες μιας και ειπες σε ποια σειρα ταινιων :silly:
Guys, δε με αφηνει να δωσω σε κανεναν απο τους δυο σας. Επιφυλασσομαι...

aris13
20-07-2012, 12:56
Ισως η πιο αναμενομενη ταινια της χρονιας για μενα. The Master του Paul Thomas Anderson.

The Master - Official Trailer (2012) [HD]



http://thefilmstage.com/wp-content/uploads/2012/07/original11.jpg

jimbour
20-07-2012, 13:43
^ απο το τρεηλερ ο joaquin παει καρφι φαβορι στα οσκαρς.

(σε αλλα νέα, μια εβδομαδα ακομα για να δω dark knight rises :umad: )

isildur83
20-07-2012, 13:48
14 νεκροί από επίθεση στην πρεμιέρα του Batman – Live εικόνα από την περιοχή (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=152621&catid=7)

Πραγματικα δεν εχω λογια.......



ΥΓ - Την ειδηση την εβαλε ο Nikon σε αλλο thread αλλα νομιζω επρεπε να μπει κι εδω.

Dragonpaul
20-07-2012, 15:18
Δεν έχω διαβάσει πολλες λεπτομέρειες, αλλα απλα έλεος!!!!! Τι άλλο θα γίνει...

isildur83
21-07-2012, 20:01
MAN OF STEEL - Official Trailer (2013) [HD] - YouTube

hakoo
23-07-2012, 13:09
Χθες εβλεπα το King Kong του 1933 που το ειχε στην ετ3, πραγματικα εκλαιγα απο τα γελια. Και καλα τα γραφικα οκ, για 1933 μιλαμε.
Αλλα dammit, DAT performances! Ολοι οι αντρες ηθοποιοι μιλουσαν με στραβωμενο στομα (was that cool or something?), η δε Fay Wray που επαιζε την Darrow εδωσε ρεστα με την οσκαρικη ερμηνεια της, lol.

Leon_DiZ
23-07-2012, 22:23
THE HOBBIT, Production Video #8 (https://www.facebook.com/photo.php?v=10151131427226807)





Μολις ειδα και εγω το teaser του Man of Steel. δεν μου αρεσε που βαλανε μουσικη απο τον Αρχοντα. μου φανηκε λιγο τσιπικο, ακομα περισσοτερο αν σκεφτεις οτι μιλαμε για ταινια του Zack Snyder

Leon_DiZ
24-07-2012, 11:02
‘Gangster Squad’ Is Being Recut Due To ‘Dark Knight Rises’ Theater Shooting


Warner Bros. has wasted no time with damage control in response to last week’s horrific Colorado shooting, which took place during a midnight screening of The Dark Knight Rises. The studio has already pulled trailers for Gangster Squad from theaters, which teased one of the film’s signature set pieces: a behind-the-screen shootout at Grauman’s Chinese Theater.

The studio is debating its next move with Ruben Fleischer’s crime drama – which, it ought to mentioned, is a romanticized treatment of real-life events. While a release delay for Gangster Squad seems like a must (for the sake of sensitivity), Warner Bros. could take additional steps with its response.


Gangster Squad embellishes the efforts of the LAPD to take down Mickey Cohen (Sean Penn) during the 1940s, with a star-studded cast that includes Josh Brolin, Ryan Gosling, Emma Stone, Anthony Mackie, Michael Pena, Robert Patrick, and Nick Nolte. It’s a violent tale of cops and criminals, based on events chronicled in Paul Lieberman’s “Tales From the Gangster Squad.”
Warner Bros. heads are giving thought to just recutting Gangster Squad so the theater sequence is either significantly reduced or removed altogether, according to Company Town’s sources – who also say the moment plays a pivotal role in the narrative proceedings of Fleischer’s movie. Variety is reporting that Warner Bros. has already decided to remove the scene and “is putting reshoot plans into motion.”


Sean Penn in 'Gangster Squad'

Most of the volatile content in Gangster Squad boils down to standard material for the Noir genre. The problem with the aforementioned theater sequence is that fails to qualify as customary content for this sort of film, and its inclusion could prompt accusations that Warner Bros. is exploiting the emotional fallout from the Colorado event (regardless of whether that’s the intention or not).

It doesn’t help that the theater showdown is one of the plot elements in Gangster Squad which is not based on a historical event, and qualifies as Hollywood (violent) fantasy. That’s not to say it’s inconsequential to the story – or that removing it will not compromise the artistic integrity of the final film. It just means that Warner Bros. has a difficult decision to make about how drastic a course of action to take, no matter what.

Keep your eyes peeled for an official update on the Gangster Squad situation – and don’t be surprised if the film gets bumped back from a planned September release date.

ezio_auditore
24-07-2012, 12:20
161 εκ. ο μπατμαν to σκ,η 3η μεγαλυτερη εισπραξη συνολικα κ η 1η για ταινιες 2D.

enstikto
24-07-2012, 12:58
Το Avengers έκανε 200 εκ. το πρώτο weekend αν θυμάμαι καλά ε;
Σακ ιτ μπατμαν! :P

personGR
24-07-2012, 13:56
Το Avengers έκανε 200 εκ. το πρώτο weekend αν θυμάμαι καλά ε;
Σακ ιτ μπατμαν! :P

Ναι αλλά το batman είναι 2D-only :P

Nikoladim
24-07-2012, 17:21
το batman για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφορεί σε τόρεντ(cam) αλλά δυστυχώς οι ομιλίες είναι στα hindu μου φαίνεται!

minaras_tio
24-07-2012, 17:45
^^Ειναι κριμα να μην απολαυσεις τετοια ταινια στο σινεμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikoladim
24-07-2012, 18:36
Εννοείται ως μόνο σινεμά βλέπεις τέτοια ταινία, αλλά μαρτύριο και να τη δεις 1 μήνα μετά...

Leon_DiZ
24-07-2012, 22:00
το batman για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφορεί σε τόρεντ(cam) αλλά δυστυχώς οι ομιλίες είναι στα hindu μου φαίνεται!

η προταση σου σκοτωσε τις εννοιες 'ταινια', 'κινηματογραφος' και 'τεχνη' ταυτοχρονα.. :thumbsdown:



:c055gfe:

Dragonpaul
24-07-2012, 22:03
η προταση σου σκοτωσε τις εννοιες 'ταινια', 'κινηματογραφος' και 'τεχνη' ταυτοχρονα.. :thumbsdown:



:c055gfe:
+10000000000000000000

Leon_DiZ
25-07-2012, 13:39
Peter Jackson Definitely Wants To Make ‘The Hobbit’ A Trilogy And Talks Have Accelerated To Do So

http://bitcast-a-sm.bitgravity.com/slashfilm/wp/wp-content/images/the-hobbit-sdcc-header.jpg

It looks like Peter Jackson will be making a third Hobbit film after all. At least, that’s what he’s decided he wants to do, according to The Hollywood Reporter. In the past few days, logistical talks have “accelerated” between the director, his producing partners and Warner Bros., who would be open to the idea if the finances worked out.

Jackson suggested he’d be interested in a third film a couple weeks ago and has since been figuring out when the production would have to come back to do reshoots, how many of the actors would need to come back, when they’d need to come back, and how much all of that would cost. All of that is almost in order. Read more after the jump.

A source told The Hollywood Reporter that if a third film is to be made out of The Hobbit, a decision would have to be made soon but that talks “have accelerated in recent days, with the studio on board if the right financial arrangements can be achieved:”



If we’re going to do it, we have to make a decision soon. It’s strongly driven by the filmmakers’ desire to tell more of the story.

Jackson has already told a lot of story. Besides three award-winning Lord of the Rings films set in J.R.R. Tolkien’s universe, he released extended versions of each, and always aimed at turning the simpler prequel to those, The Hobbit, into two films (The Hobbit: An Unexpected Journey is scheduled for release December 14 and The Hobbit: There and Back Again, will be out December 13, 2014. These plans would not change that time table).

If Warner Bros. decides everything looks good, additional filming would take place during the Summer of 2013 in New Zealand for about two months. There are apparently even some more rights issues that would have to be settled if this was to happen.

In a recent article on this over at Deadline, Jackson explained how he can take a book that’s so short and make it not only two books, but three:


…we haven’t just adapted The Hobbit; we’ve adapted that book plus great chunks of his appendices and woven it all together. The movie explains where Gandalf goes; the book never does. We’ve explained it using Tolkien’s own notes. That helped inform the tone of the movie, because it allowed us to pull in material he wrote in The Lord of the Rings era and incorporate it with The Hobbit. So we kept the charm and the whimsy of the fairy tale quality through the characters. Through the dwarves and Bilbo, who is more of a humorous character. He doesn’t try to be funny but we find him funny and find his predicament more amusing than that of Frodo in The Lord of the Rings. That was more serious. So the whimsy is there, but tonally I wanted to make it as similar to The Lord of the Rings, because I wanted it to be possible for the people, the crazy people in the world who want to watch these films back to back one day…
It seems likely that if not by the end of this week, next week at the latest, we’ll get official word if The Hobbit will two films or three. The latter is looking more and more likely, however.

Source (http://www.slashfilm.com/peter-jackson-the-hobbit-trilogy-talks-accelerated/)


:a049::a049::a049::a049:

dimitrisasp
25-07-2012, 13:57
Δεν το διάβασα (γιατί είμαι στρατιώτης και ο στρατιώτης δεν διαβάζει) αλλά τι ακριβώς θα κάνει τριλογία? Τα δύο προγραμματισμένα μέρη καλύπτουν όλο το βιβλίο. Το τρίτο θα το βγάλει από το μυαλό του?

Dragonpaul
25-07-2012, 14:03
Θα σπάσει το δεύτερο μερος σε δυο.

enstikto
25-07-2012, 14:06
Λέει οτι έχει προσθέσει και πράγματα που δεν υπήρχαν στο βιβλίο απο σημειώσεις του Τόλκιν κτλ που είχε γράψει όταν έγραφε και τον Άρχοντα...
Εμένα και πάλι μου φαίνετε λίγο milking το σκηνικό....
Και οι 2 μου φαινόντουσαν υπερβολικές, αλλά 3; WTF?

Dragonpaul
25-07-2012, 14:10
Κοιτα... Αν ισχύει αυτο και προσθέσει πράγματα που εχει γράψει ο Τολκιν, ας το κάνει. Μη προσθέσουν τίποτα απο την γκλαβα τους. Εκει θα έχω πρόβλημα...

Leon_DiZ
25-07-2012, 14:11
Δεν το διάβασα (γιατί είμαι στρατιώτης και ο στρατιώτης δεν διαβάζει) αλλά τι ακριβώς θα κάνει τριλογία? Τα δύο προγραμματισμένα μέρη καλύπτουν όλο το βιβλίο. Το τρίτο θα το βγάλει από το μυαλό του?

Εεεε... :look: τι να σου πω; αυτα που θα σου λεγα τα λεει το αρθρο... :blink:

θα παρουν υλικο απο τα εξτρα του αρχοντα και απ'ολα αυτα που εχει γραψει ο Τολκιν.

απ' οτ,ι εχω διαβασει θελει αλλους 2 μηνες γυρισματων περιπου (φαντασου ποσο εξτρα υλικο εχει μαζεψει). ισως να μην βγαλει extended των 2 πρωτων και να τα βαλει ολα σε ενα τριτο.

εμενα μ αρεσει τρελα η ιδεα!!

dimitrisasp
26-07-2012, 13:56
Λέει οτι έχει προσθέσει και πράγματα που δεν υπήρχαν στο βιβλίο απο σημειώσεις του Τόλκιν κτλ που είχε γράψει όταν έγραφε και τον Άρχοντα...
Εμένα και πάλι μου φαίνετε λίγο milking το σκηνικό....
Και οι 2 μου φαινόντουσαν υπερβολικές, αλλά 3; WTF?

Kαι μένα για milking μου φαίνεται και σαν να το έχει πάρει λίγο προσωπικά με τη σειρά. Νιώθω ότι πιο πολύ θέλει να κάνει κάτι δικό του πάνω στο universe αυτό παρά να αποδώσει τα πράγματα όπως ήδη έχουν, καθαρά υποκινούμενος από τον fanboyισμό του. Να δούμε τι θα δούμε λοιπόν!

Valkyre
26-07-2012, 14:13
Παιδια διαβασα τα νεα για το Hobbit και δεν αντεχα επρεπε να μπω εδω (εχω να μπω μερες...) μονο και μονο για να ποσταρω για το θεμα....

Ρε παιδια αν ο Πητερ Τζακσον λεει οτι θελει 3 ταινιες για να πει την ιστορια του Hobbit και των appendixes, ε συγνωμη κιολας, αλλα με αυτην την αναλογια θα επρεπε να κανει 16 ταινιες για τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων...

Λατρευω Τολκιν, λατρευω Πητερ Τζακσον, λατρευω την Τριλογια, αλλα ρε παιδια.... οχι και 3 ταινιες για το Hobbit... δηλαδη ημαρτον, νομιζω οτι καθεται ασχημα ακομα και συγκριτικα να το δεις με την Τριλογια του Αρχοντα. Ειναι σαν να μειωνεται η αξια του μεγαλυτερου εργου του Τολκιν οταν σου λεει οτι χρειαστηκα μονο 3 ταινιες για να πω αυτα τα 3 τεραστια βιβλια με τα appendixes και χρειαζομαι 3 ταινιες για να πω μια παραμυθενια ιστορια (γιατι οσοι εχουν διαβασει το Χομπιτ ξερουν οτι απευθυνεται περισσοτερο σε παιδια απο οτι η Τριλογια)....

ε κατι δεν κολλαει και ειναι στραβο. Ελπιζω να μην το κανει. 2 ταινιες ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ για το Hobbit... υπερυπερυπεραρκετες.

Θα το ξεχειλωσει απιστευτα με τρεις και θα μειωσει την αξια της τριλογιας του αρχοντα...

Giannis7
27-07-2012, 21:12
Μόλις ξαναείδα το Rounders.

Πώς γίνεται να παίζει τόσο "τέλεια" ο John Malkovits ?

isildur83
28-07-2012, 14:48
Cloud Atlas Extended Trailer #1 (2012) - Tom Hanks, Halle Berry, Wachowski Movie HD - YouTube

Slay
28-07-2012, 17:48
Η αισθηση που μου αφησε ειναι δεν ξερω πως να το περιγραψω, διφορουμενη? διχαστικη? γενικα μιλωντας μου αφησε την εντυπωση για δυο πιθανες περιπτωσεις, ειτε η ταινια θα ειναι μια υπερεκτιμημενη μετριοτητα (λογω ονοματων) η θα ειναι αριστουργημα.
Απλα ακομα δεν εχω κατασταλαξει σε ποια αποψη τεινω ποιο πολυ.

Dragonpaul
29-07-2012, 11:42
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/396888_414110445291295_2096159530_n.jpg

Χμμμ... Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα. "Τις παιζουν" δυο τρεις στο μυαλο μου. Θα επανελθω μεχρι να καταληξω....
Προς το παρον, ακουω γνωμες.

MajereMP44
29-07-2012, 12:55
Εγω εχω παιδικα τραυματα με τον Freddy Krueger.Τα μεγαλυτερα αδερφια μου τοτε-πιο πολυ η αδερφη μου- τα ειχαν σε βιντεοκασετες και οταν εβρισκα ευκαιρια πηγαινα κρυφα και εβλεπα:P Και δεν μπορουσα να κοιμηθω για παρα πολυ καιρο.
Νο2 ηταν ο Δρακουλας αλλα δεν τον βλεπω στη φωτο.Ειχα επισης παιδικο τραυμα με τους βρυκολακες.
Γιαυτο τωρα αν δεν δω 45 θριλλερ το δευτερολεπτο δεν νιωθω καλα.

Valkyre
29-07-2012, 13:09
Απο την στιγμη που δεν υπαρχει το κοριτσακι του εξορκιστη η εικονα ειναι ~MEGA FAIL για εμενα...!!

Τιποτα δεν με ειχε τρομαξει τοσο πολυ οσο ο εξορκιστης οταν μαλιστα το ειδα ημουν πολυ μικρος και ηταν η μοναδικη ταινια (μαζι με το πρωτο Αλιεν αλλα εδω σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο) που δεν με αφησε να κοιμηθω το βραδυ...!!

Dragonpaul
29-07-2012, 13:14
Νο2 ηταν ο Δρακουλας αλλα δεν τον βλεπω στη φωτο.Ειχα επισης παιδικο τραυμα με τους βρυκολακες.
Γιαυτο τωρα αν δεν δω 45 θριλλερ το δευτερολεπτο δεν νιωθω καλα.
Για κοιτα καλυτερα... Εκτος αν εννοεις τον Δρακουλα του Lee.


Απο την στιγμη που δεν υπαρχει το κοριτσακι του εξορκιστη η εικονα ειναι ~MEGA FAIL για εμενα...!!

Τιποτα δεν με ειχε τρομαξει τοσο πολυ οσο ο εξορκιστης οταν μαλιστα το ειδα ημουν πολυ μικρος και ηταν η μοναδικη ταινια (μαζι με το πρωτο Αλιεν αλλα εδω σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο) που δεν με αφησε να κοιμηθω το βραδυ...!!
Eχεις απολυτο δικιο!!!!!!!! Hands down η πιο τρομακτικη μορφη.
Ας αρκεστουμε σε αυτα...

Οκ, εγω θα πω Leatherface!!!!!

MajereMP44
29-07-2012, 13:20
Α ναι μωρε/Γραψε λαθος.

Lefteris_X
29-07-2012, 13:27
όντως κι εμένα με τρόμαξε η εικόνα του εξορκιστή στην ηλικία των 13 ετών όταν μου επετράπει να το δω (έχοντας προηγηθεί κατάλληλη επεξήγηση / απομυθοποίηση αυτών που θα δω).

όλες τις άλλες ταινίες τρόμου, τις έβλεπα με ευχαρίστηση θα έλεγα κιόλας. Ιδιαίτερα εποχές Freddy Kruger, τις πρώτες τρεις ταινίες (μέχρι το Dream Warriors) τις είχα δει πολλές φορές (τα γέλια σε πολλές σκηνές). Jason Vorhees δεν έβλεπα, γιατί το θεωρούσα μπούρδα από μικρός :D. Γενικότερα θα έλεγα, ποτέ μου δεν τρόμαξα με ταινίες "τρόμου", πλήν του εξορκιστή, αν και μάλλον σε αυτό έπαιξε ρόλο το πολύ νεαρό της ηλικίας, καθώς χρόνια μετά που ξαναείδα την ταινία, δεν με συγκίνησε καθόλου.

αλλά αυτό που με ταρακούνησε πιο πολύ, τόσα χρόνια δεν έχω εντοπίσει ακόμα ακριβώς τι μου προκάλεσε η ταινία "Ο άνθρωπος ελέφαντας", μάλλον θα είναι ο συνδυασμός συμπόνοιας, αηδίας, περιέργειας, εκτίμησης, οίκτου, αποστροφής, λύπης που μου προκάλεσε ο χαρακτήρας, όταν είδα την ταινία γύρω στα 13-13,5. (και από τότε, ομολογώ πως άλλη μια φορά πήγα να προσπαθήσω μεγάλος στα 26-27 να την δω, νοίκιασα το dvd, το έβαλα στο PS2, και στα μενού.......το έβγαλα και το πήγα πίσω στο video club, μια μετά μετά...:P)

Desmond
29-07-2012, 13:36
1990, γονείς στην δουλειά.Δεν μπορώ να περιγράψω το πόσο με στοίχιωνε από το πρώτο alien, to sequence με το γεύμα της ομάδας.... Έκανα καιρό για να το ξεπεράσω και τις επόμενες 2 με 3 φορές που το ξαναείδα, ας πούμε οτι σ'εκείνη την σκηνή ήμουν απασχολημένος με κάτι άλλο, όπως να πάω στο ψυγείο για παράδειγμα.

Slay
29-07-2012, 13:44
Εγω ψηφιζω Hellraiser , η σκηνη με τα αγκιστρια να ξεσκιζουν τις σαρκες με ειχε τρομαξει.

MajereMP44
29-07-2012, 13:48
O freddy Krueger για να μην ξεφτυλιστω τελειως μου εκανε κιμα τον εγκεφαλο και τον υπνο μου γτ παιζει και να ειχα μονοψηφια ηλικια.
Ο δε Εξορκιστης που λετε παρ'ολο που ηταν μπομπετο δεν με τρομαξε ποτε.Γουσταρα απιστευτα διαολους και τριβολους και παπαδες και ολα αυτα!Tα εβλεπα νερακι.

chronohill
29-07-2012, 23:43
δεν το ποσταρατε ακομα????

Silent Hill: Revelation 3D - Official Trailer (HD) - YouTube

Lefteris_X
30-07-2012, 11:56
είδα τον Προμηθέα.

απογοητεύτηκα οικτρά.

Απο που να αρχίσω και που να τελειώσω.

Μεγάλα κενά στο σενάριο, μεγάλες αντιφάσεις τεχνολογικές (ο David, δηλώνει πως τα συναισθήματα του είναι άγνωστα, όμως μηδιάζει, σαρκάζει και ειρωνεύεται κανονικότατα), χαρακτήρες άνευ ουσίας (η Σαρλίζ Θερόν και να μην υπήρχε δεν θα άλλαζε το σενάριο λόγω της απουσίας της καθόλου), ανθρωπο-κεντρική ιδέα σεναρίου (κάτι που δεν υπήρχε ούτε στο παραμικρό στα Alien, Aliens, Alien 3), μια πολύ σύντομη στιχομυθία είναι στην πραγματικότητα ΟΛΗ η ουσία του έργου αλλά προσπερνιέται στα γρήγορα.............πολλές ασυνέπειες στη "ροή" της ιστορίας μεταξύ Προμηθέα - Alien.........

δεν ξέρω ρε γμτ.........αλλά είτε ξεμωράθηκε πια ο Ρίντλευ Σκόττ, ή είναι ΕΝΤΕΛΩΣ μλκας πλέον ο Λάιντλοφφ ή πως σκατά λέγεται..........αμάν με αυτόν τον άνθρωπο.......έχει καταστρέψει ότι έχει πιάσει στα χέρια του, για τα δικά μου μάτια πάντα (πχ μου κατέστρεψε το Star Trek, για εμένα η τελευταία ταινία, είναι σα να μην υπάρχει..........δεν θυμάμαι αν είναι ένας από τους σεναριογράφους του Lost, αλλά αν είναι, ο εμετός που μου προκάλεσε στην τελευταία σαιζόν, τώρα ξέρω ότι προκλήθηκε από τον Λάιντλοφφ)......

τέλος πάντων, απογοητεύτηκα από τον Προμηθέα.

ελπίζω να μην "μου" διαλύσουν και άλλες αγαπημένες ταινίες, όπως το Total Recall (αν και από το τρέηλερ, για εμένα πάντα, είναι απίστευτη μλκία συγκριτικά με το έπος του Σβαρτς), το Robocop (είδα το τρέηλερ και ανησύχησα με την αλλαγή από Omni Consumer Products / OCP σε Omnicorp / OCP...φοβούνται να πουν το 2012 τις δύο λεξούλες "consumer" και "products";;; μήπως φτάνουμε στην μελλοντική εποχή που σατύριζε ο Βερχόφεν στο πρώτο Robocop του 1987;;; αναρωτιέμαι...).......

ήδη κατέστρεψαν το Fright Night (το remake είναι λες και βλέπεις video clip μλκσμένης αμερικανο-μεταλ μουσικής, με αυστηρά teenager αισθητική/περιβάλλον).......άντε άντε να μην αρχίσω πάλι....σταματώ εδώ :D

έβαλα να παίξω God of War III και άρχισα να εκτιμώ τι εστί καλό, συνεπές, δεμένο και ενδιαφέρον σενάριο...

Kane
30-07-2012, 12:15
αλλά αυτό που με ταρακούνησε πιο πολύ, τόσα χρόνια δεν έχω εντοπίσει ακόμα ακριβώς τι μου προκάλεσε η ταινία "Ο άνθρωπος ελέφαντας", μάλλον θα είναι ο συνδυασμός συμπόνοιας, αηδίας, περιέργειας, εκτίμησης, οίκτου, αποστροφής, λύπης που μου προκάλεσε ο χαρακτήρας, όταν είδα την ταινία γύρω στα 13-13,5.

Γιατί το Freaks καλύτερο ήταν; Εκεί πραγματικά τα χρειάστηκα. Δεν είναι ταινία τρόμου αλλά με ζόρισε τόσο πολύ...όπως και "Ο άνθρωπος ελέφαντας".

Προσωπικά θυμάμαι να με στοιχειώνει ένα είδους βρυκόλακα που είχα δει σε ένα επεισόδιο Buck Rogers. Τον έβλεπα στον ύπνο μου. Βέβαια ήμουν πολύ μικρός όταν το είχα δει. Από τους χαρακτήρες της φωτό θα πω τον pinhead με πολύ μικρή διαφορά από το alien.

Lefteris_X
30-07-2012, 12:55
το Freaks η αλήθεια είναι, ότι 2 φορές πιτσιρικάς προσπάθησα να το δω, αλλά επειδή ήξερα πως αυτό που βλέπω ΔΕΝ είναι εφφέ, αλλά πραγματικοί άνθρωποι, δεν τα κατάφερα...

.........buck rogers; ε, ρε τι μου θύμισες τώρα! εποχές 6 million dollar man, moon 1999, galactica, time tunnel, star trek 60s, Mic & Mindy (ή καπως έτσι, αυτό που ο νεαρότατος τότε Ρόμπιν Γουίλιαμς ήταν εξωγήινος και έμενε φιλοξενούμενος στο σπίτι της κοπελιάς Mindy) και πολλά άλλα............ελληνική τι-βι στα μέσα / τέλη 70ς και πολύ λίγο από αρχές 80ς (1981-2)...

Nikoladim
30-07-2012, 20:18
http://www.imdb.com/news/ni33075544/ είναι επίσημο, τριλογία το Hobbit.

Leon_DiZ
30-07-2012, 21:01
με προλαβες. να και το press release <33


New Line Cinema, Metro-Goldwyn-Mayer Studios, and Warner Bros. Pictures Announce Third Film in The Hobbit Trilogy


BURBANK, CA, JULY 30, 2012 — Peter Jackson will make a third film in his upcoming adaptation of J.R.R. Tolkien’s enduringly popular masterpiece The Hobbit, it was jointly announced today by Toby Emmerich, President and Chief Operating Officer, New Line Cinema, Gary Barber and Roger Birnbaum, Co-Chairman and Chief Executive Officers, Metro-Goldwyn-Mayer Studios, and Jeff Robinov, President, Warner Bros. Pictures Group.



Jackson, the Academy Award&#174;-winning filmmaker behind the blockbuster “The Lord of the Rings” Trilogy, recently wrapped principal photography on what he originally planned to be a two-film adaptation of The Hobbit, which is set in Middle-earth 60 years before The Lord of the Rings.



Jackson stated, “Upon recently viewing a cut of the first film, and a chunk of the second, Fran Walsh, Philippa Boyens and I were very pleased with the way the story was coming together. We recognized that the richness of the story of The Hobbit, as well as some of the related material in the appendices of The Lord of the Rings, gave rise to a simple question: do we tell more of the tale? And the answer from our perspective as filmmakers and fans was an unreserved ‘yes.’ We know the strength of our cast and of the characters they have brought to life. We know creatively how compelling and engaging the story can be and—lastly, and most importantly—we know how much of the tale of Bilbo Baggins, the Dwarves of Erebor, the rise of the Necromancer, and the Battle of Dol Guldur would remain untold if we did not fully realize this complex and wonderful adventure. I’m delighted that New Line, MGM and Warner Bros. are equally enthusiastic about bringing fans this expansive tale across three films.”



Emmerich stated, “We completely support Peter and his vision for bringing this grand adventure to the screen over the course of three films. Peter, Fran and Philippa’s reverence for the material and understanding of these characters ensure an exciting and expanded journey that is bound to please fans around the world.”



“With the abundance of rich material, we fully endorse the decision to further develop what Peter, Fran and Philippa have already begun. We are confident that, with the great care the filmmakers have taken to faithfully bring this journey to the screen, the film will be welcomed by the legions of fans across the globe,” said Barber and Birnbaum.



Robinov added, “Peter, Fran and Philippa have lived in this world and understand more than anyone its tremendous breadth and scope, and the relationships that bind it together. We strongly support their vision to bring this great work fully to life.”



The first film in the trilogy, “The Hobbit: An Unexpected Journey,” will be released December 14, 2012, with the second film releasing on December 13, 2013, and the third film slated for summer 2014. All three films will be released in 3D and 2D in select theatres and IMAX.



From Academy Award&#174;-winning filmmaker Peter Jackson comes three films based on The Hobbit by J.R.R. Tolkien. The trilogy of films are set in Middle-earth 60 years before “The Lord of the Rings,” which Jackson and his filmmaking team brought to the big screen in the blockbuster trilogy that culminated with the Oscar&#174;-winning “The Lord of the Rings: The Return of the King.”



Ian McKellen returns as Gandalf the Grey, the character he played in “The Lord of the Rings” Trilogy, with Martin Freeman in the central role of Bilbo Baggins, and Richard Armitage as Thorin Oakenshield. Returning cast members from “The Lord of the Rings” Trilogy also include Cate Blanchett, Orlando Bloom, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, and Andy Serkis as “Gollum.” The international ensemble cast also includes (in alphabetical order) John Bell, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Billy Connolly, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton, Barry Humphries, Stephen Hunter, William Kircher, Evangeline Lilly, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, James Nesbitt, Dean O’Gorman, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Ken Stott, Jeffrey Thomas, and Aidan Turner.



The screenplay for “The Hobbit: An Unexpected Journey” is by Fran Walsh & Philippa Boyens & Peter Jackson & Guillermo del Toro. Jackson is also producing the film, together with Carolynne Cunningham, Zane Weiner and Fran Walsh. The executive producers are Alan Horn, Toby Emmerich, Ken Kamins and Carolyn Blackwood, with Boyens and Eileen Moran serving as co-producers.



Under Jackson’s direction, all three movies are being shot in digital 3D using the latest camera and stereo technology. Additional filming, as with principal photography, is taking place at Stone Street Studios, Wellington, and on location around New Zealand.



“The Hobbit: An Unexpected Journey” and its successive installments are productions of New Line Cinema and MGM, with New Line managing production. Warner Bros. Pictures is handling worldwide theatrical distribution, with select international territories as well as all international television licensing, being handled by MGM.

Valkyre
30-07-2012, 21:08
Η απολυτη καθυστερηση!

Full retard που λεμε...

The hobbit 300 σελιδες βιβλιο = 3 ταινιες

The Lord of The rings Trilogy 1,300 σελιδες βιβλιο = 3 ταινιες

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m62awocQmk1r465tso1_500.png

FUCK LOGIC

YΓ: και για να σας προλαβω γιατι ερχεται το " μα θα πει και για τα appendixes οποτε δεν πρεπει να μετρας μονο 300 σελιδες" να πω απλα οτι και το LOTR εχει appendixes και ουτε κι εκει τα μετραω... ασε που καποιος θα μπορουσε ανετα να πει οτι ολοκληρο το Silmarilion ειναι appendix του LOTR... whatever... FULL RETARD και milking... με χαλαει αυτο.

Leon_DiZ
30-07-2012, 21:16
Η απολυτη καθυστερηση!

Full retard που λεμε...

The hobbit 300 σελιδες βιβλιο = 3 ταινιες

The Lord of The rings Trilogy 1,300 σελιδες βιβλιο = 3 ταινιες

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m62awocQmk1r465tso1_500.png

FUCK LOGIC

Val δεν ειναι το ιδιο! Ιδια εμπιστοσυνη ειχε τοτε το studio στον jackson με τωρα; απο τον αρχοντα εκοψε πολυ πραμα για να το χωρεσει σε 3 ταινιες. οταν σου εχει φερει κατι δις ο αλλος τον αφηνεις να κανει ο,τι θελει. τωρα ο jackson μπορει να πει την ιστορια οπως ακριβως θελει, πιο χαλαρα, να δειξει ολες τις μαχες κτλ. συν του οτι εχει να συνδεσει το hobbit με τον αρχοντα και εχει να χρησιμοποιησει τα appendixes (του αρχοντα τα appendixes χρησιμοποιουν, δν νμζ να ειχε το hobbit). το hobbit ειναι πολυ λακωνικο σε καποια θεματα, μαχες και συμβουλια που ηταν παρα πολυ σημαντικα απλα τα ανεφερε (white council, dol gundur)

Valkyre
30-07-2012, 21:23
Kαλα βρε θα με τρελανεις τωρα...? Δηλαδη τι εκοψε απο τον Αρχοντα που ηταν τοσο σημαντικο και "εχασε" σαν ταινια? Δηλάδη κατα την γνωμη σου ο αρχοντας επρεπε να ειναι 9 ταινιες (3 για καθε βιβλιο) για να μας πει την ιστορια καλα? Ε σορρυ αλλα αν εκανε κατι τετοιο αυτο δεν θα ηταν ταινια αλλα θα ηταν σαπουνοπερα και τηλεσειρα... οχι κινηματογραφικη δουλεια, μην τρελαθουμε τωρα...να πρεπει να παω 3 φορες σινεμα για να δω μια ιστορια ενος βιβλιου?

Ε οσο και να λατρευω Τολκιν και Πητερ Τζακσον αυτο το πραγμα ειναι καθυστερημενο, γινεται εμφανως για τα φραγκα και μονο και μου προσβαλλει την νοημοσυνη οταν μου λεει οτι ταχατες μου 2 3ωρες ταινιες δεν ειναι αρκετες για να πει το πιο απλο βιβλιο (κυριολεκτικα για μικρα παιδια) του σαγκα του Lord of the Rings...

Νταξ, ας το κανει σειρα καλυτερα να τα πει ολα με το πασο του... γιατι 3 ταινιες συνολο 9 ωρες και να μην το κανει απλα τηλεσειρα 1 σεζον λολ... οτι ναναι...

Αντε με το καλο..... 2014 να δουμε το τελος του Hobbit. Sorry but this is ultra epic facepalm fail σκηνικο.

Nikoladim
30-07-2012, 22:26
http://www.cowpictures.net/happy-cow.jpg
Βασικά και εμένα μου κακοφαίνεται πως θα γυριστούν τρεις ταινίες. Πιστεύω πως είναι κλασσική περίπτωση Milking. Ακόμη και αν το Χόμπιτ είναι το αγαπημένο μου βιβλίο, θεωρώ πως οι δύο που είχαν ανακοινωθεί ήταν υπεραρκετές. Έτσι και αλλιώς υπάρχουν οι extended editions για ότι έξτρα θέλει ο Τζάκσον.

personGR
31-07-2012, 11:59
Η απολυτη καθυστερηση!

Full retard που λεμε...

The hobbit 300 σελιδες βιβλιο = 3 ταινιες

The Lord of The rings Trilogy 1,300 σελιδες βιβλιο = 3 ταινιες

FUCK LOGIC

YΓ: και για να σας προλαβω γιατι ερχεται το " μα θα πει και για τα appendixes οποτε δεν πρεπει να μετρας μονο 300 σελιδες" να πω απλα οτι και το LOTR εχει appendixes και ουτε κι εκει τα μετραω... ασε που καποιος θα μπορουσε ανετα να πει οτι ολοκληρο το Silmarilion ειναι appendix του LOTR... whatever... FULL RETARD και milking... με χαλαει αυτο.

Μετά πάντως την υπέρτατη μπούρδα ονόματι 'The Lovely Bones" εγώ κοιτάω τον Jackson με μισό μάτι.

Δεν ξέρω το lore του Tolkien, οπότε θα κρίνω τις ταινίες της τριλογίες όπως αυτές του άρχοντα. Η "Συντροφιά" ας πούμε κάποια στιγμή με κοίμησε, ο "Βασιλιάς" με ανατρίχιασε με την τελειότητα του, χωρίς να ξέρω τα βιβλία. Κάπως έτσι θα κρίνω και το Χόμπιτ, αν και φοβάμαι ότι ο Jackson θα παρατραβήξει πάλι τις σκηνές στο μοντάζ...

Valkyre
31-07-2012, 12:37
^^ Tα LOTR για καποιον φαν των βιβλιων και του Lore ηταν αριστουργηματικες ταινιες. Πραγματικα θα ηταν αμαρτια να ηταν κατω των 3 ωρων η καθεμια. Το καταλαβαινω απολυτα να κουρασει καποιον που δεν ειναι μεσα στον κοσμο αυτον απο τα βιβλια, αλλα ειναι τοσο καλα αποδοσμενο σαν ουσια στις ταινιες και σαν Lore που οτιδηποτε λιγοτερο θα ηταν λαθος.

Εδω ομως το παρακανει ο Τζακσον. Ξερω οτι εχει ερωτευτει το lore και ειναι πορωμενος ειδικα μετα την επιτυχια του LOTR, αλλα ειναι απαραδεκτο και ηλιθιο να λες οτι χρειαζεσαι 3 ταινιες για να πεις το Χομπιτ. Δεν λεω οτι δεν θα δω το αποτελεσμα, αλλα πραγματικα ειναι too much. Tην τριλογια του LOTR την καλυψε υπεροχα με 3 ταινιες και οπως ειπα πιο πανω το μονταζ ηταν μια χαρα δεδομενου του ποσο μα ποσο πολυπλοκα ειναι τα βιβλια (κυριολεκτικα ειναι εφιαλτης για οποιονδηποτε επιχειρησει να το κανει ταινια γι αυτο και τοσοι πολλοι δεν το τολμησαν πριν απο αυτον), ε δεν νομιζω οτι μια "απλη" ιστορια οπως το Χομπιτ χρειαζεσαι τοσο πολυ φιλμ για να την πεις...

Δηλαδη δεν ξερω, καπου χανεται η ουσια για εμενα. Το Χομπιτ ειναι αστειο μπροστα στα γεγονοτα του LOTR (προσωπικη αποψη εννοειται), ε δεν μπορω να βλεπω να γινεται τοσο μεγαλο focus σε ενα απλο κομματι της ιστοριας του lore.

stavros88
31-07-2012, 12:51
3 ταινιες τελικα ε?Τι στο καλο θα δειξουν?Εχω να διαβασω το βιβλιο 5-6 χρονια αλλα δεν θυμαμαι να υπαρχει υλικο για 3 ταινιες...Ισως να δειξουν καποια πραγματα που απλα αναφερονται στο βιβλιο ή τιποτα πριν απο την αρχη του βιβλιου.Σε ποιο σημειο δηλαδη μπορει να σταματησει η 1η ταινια για να αφησει σε αγωνια αυτους που δεν εχουν διαβασει το βιβλιο?

Slay
31-07-2012, 13:26
Θα συμφωνησω απολυτα με τον valkyre εαν ηθελε ντε και καλα να κανει 3 ταινιες ας αρχιζε απο το silmarilion ας εκανε 2 ταινιες πανω σε αυτο που βγαινουν κατα την γνωμη μου, και ας εφτιαχνε την τριτη σαν hobbit, δηλαδη να ειχε την εξης δομη και σειρα.
Silmarilion πρωτη εποχη -> ταινια 1
Silmarilion δευτερη εποχη -> ταινια 2
Hobbit -> ταινια 3

Desmond
31-07-2012, 13:28
Ό,τι και να λέτε, ο PJ δεν πρόκειται να ξεπεράσει ποτέ το Braindead!

Valkyre
31-07-2012, 14:37
^^ Aσε μας εσυ μωρε Κουστω! :P

personGR
31-07-2012, 16:25
NEW SKYFALL INTERNATIONAL TRAILER - YouTube

http://thefilmstage.com/wp-content/uploads/2012/07/skyfall-620x258.png

the master
02-08-2012, 04:25
ειδα στο σταρ το feast 2
καλα ηταν οτι να ναι αν και μεσα στη μαλακια ειδα και μερικα σοφα μυνηματα...
τεσπα η κοκκινομαλα εσωσε την παρτιδα...

hakoo
02-08-2012, 17:47
Θα συμφωνησω απολυτα με τον valkyre εαν ηθελε ντε και καλα να κανει 3 ταινιες ας αρχιζε απο το silmarilion ας εκανε 2 ταινιες πανω σε αυτο που βγαινουν κατα την γνωμη μου, και ας εφτιαχνε την τριτη σαν hobbit, δηλαδη να ειχε την εξης δομη και σειρα.
Silmarilion πρωτη εποχη -> ταινια 1
Silmarilion δευτερη εποχη -> ταινια 2
Hobbit -> ταινια 3


Eλπιζω να μην γινει ποτε ταινια το Silmarillion, δυσκολο να οπτικοποιηθει το συγκεκριμενο βιβλιο. Btw μπορει να μην το εξεδωσε ποτε ο ιδιος αλλα για μενα η κορυφαια δουλεια του μεγαλου Tolkien.

Dragonpaul
02-08-2012, 18:33
Eλπιζω να μην γινει ποτε ταινια το Silmarillion, δυσκολο να οπτικοποιηθει το συγκεκριμενο βιβλιο. Btw μπορει να μην το εξεδωσε ποτε ο ιδιος αλλα για μενα η κορυφαια δουλεια του μεγαλου Tolkien.
Ξερεις που διαφωνω;;; Στο οτι το Σιλμαριλιον ειναι πολυ κουραστικο βιβλιο. Πληθωρα ονοματων, τοποθεσιων, κλπ κλπ. Not my kind of stuff, for sure. Πραγματικα το διαβαζα και το εκανα σαν αγγαρεια. Καμια σχεση με τον Αρχοντα που, κυριολεκτικα, τον ρουφηξα!!!!!!! λοιιιιιιιιιιιιιιιικ\'ΡΕ Και μετα την ποδοπατηση του πληκτρολογιου απο τον γατο, συνεχιζω... Τι ελεγα;;;; Α, ναι... Ο Αρχοντας ειναι για εμενα η κορυφαια του δουλεια. Σωστη, για εμενα, δραση, δομηση χαρακτηρων και τελος ιστοριας.

hakoo
02-08-2012, 18:46
Ενταξει δεν εχει την συνοχη ενος κανονικου βιβλιου μιας και επροκειτο για notes στην ουσια και σκεψεις του πανω στο συγκεκριμενο universe.
Κουραστικο δεν το βρηκα καθολου, αν εξαιρεσουμε καποια κεφαλαια που θεωρω οτι ηταν καθαρα για δικο του reference με ονοματα κτλ.
Σε γενικες γραμμες το ρουφηξα, DAT level of epicness :a052:

Leon_DiZ
03-08-2012, 00:10
The Hobbit: just what’s in the appendices? (http://www.denofgeek.com/movies/22204/the-hobbit-just-what%E2%80%99s-in-the-appendices)

enstikto
03-08-2012, 10:08
To Silmarillion με τίποτα δεν μπορεί να γίνει ταινία. Στην καλύτερη μίνι-σειρά (στο στυλ της σειράς "Η ΒΙΒΛΟΣ") με κάθε επεισόδιο να αποτελεί 1,2 κεφάλαια αλλά και πάλι θα ήταν αρκετά δύσκολο στην υλοποίηση ώστε να κρατήσει τους θεατές....

Valkyre
03-08-2012, 11:41
Κι εγω συμφωνω μαζι σας και αυτο γιατι η δομη του Σιλμαριλιον ειναι παντελως ακανονιστη και σαφως λειπουν κομματια τα οποια ο Τολκιν δεν προλαβε ποτε να ολοκληρωσει.

Θα μπορουσε να γινει ταινια αλλα θα επρεπε να το μελετησει καποιος και να το ξεψαχνισει οσο δεν παει. Εκτος αυτου αναγκαστικα θα επρεπε να αποκλινει αρκετα απο το βιβλιο, να παραλειψει μεγαλα κομματια και γενικα να γινουν πολλες αλλαγες. Οποτε κι εγω πιστευω οτι καλυτερα να μεινει ως εχει.

Ειναι ενα αριστουργημα, αλλα η αληθεια να λεγεται ειναι ακατεργαστο και λειπουν πραγματα. Ποσο θα ηθελα να το ειχε ολοκληρωσει ο Τολκιν...

Leon_DiZ
04-08-2012, 13:51
In defense of a Hobbit trilogy (http://www.theonering.net/torwp/2012/08/03/60354-greenbooks-guest-post-in-defense-of-a-hobbit-trilogy/)

Includes
- Hobbit spoilers (book and probably film)
- the story arcs and events each film will follow
- updated Fellowship of the Ring : Extended Edition
- connection to the LotR trilogy

Σας έχω πρηξει, το ξέρω, αλλα είναι πολυ ωραίο άρθρο.

Dragonpaul
05-08-2012, 11:38
Ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο (http://uk.ign.com/articles/2012/08/05/ten-movies-people-hate-and-why-theyre-not-that-bad), με το οποιο συμφωνω σε ολα εκτος απο Hulk και Waterworld. Ειδικα το Alien 3 πιστευω οτι αδικηθηκε πολυ. Εμενα μου αρεσε!!!!!
Διαβαστε το και μου λετε.

enstikto
06-08-2012, 10:51
Δεν διάβασα ολόκληρο το άρθρο αλλά τους τίτλους των ταινιών μόνο...
Όλες οι ταινίες που αναφέρει εκτός απο το Alien 3 και ίσως το Ghostbusters 2(το είχα δει μικρός και μου άρεσε τότε... δεν ξέρω αν θα μου άρεσε αν το έβλεπα ξανά τώρα) είναι τραγικές @@... (Σημείωση για το AI δεν εκφέρω άποψη καθώς δεν το έχω δει)
Παύλο σου άρεσε ο Ιντιάνα ( ο θεός να τον κάνει) Τζόουνς 4;

Dragonpaul
06-08-2012, 11:42
Ας πούμε ότι δε με χάλασε καθόλου. Και πιστεύω ότι ψιλοαδικηθηκε γενικότερα.

enstikto
06-08-2012, 11:56
Εγώ πάλι χαλάστηκα τόσο πολύ που το κατατάσσω χειρότερο ακόμα και απο matrix 2 κ 3.... :P
Αλλά είμουν πάντα τρελός φαν του Ίντυ και δεν μπορούσα να το δω σαν μια απλή action ταινία.... Αν το είχα δει έτσι πιθανότατα να είχα γελάσει λίγο αλλά και πάλι θα το θεωρούσα μπούρδα....

ezio_auditore
06-08-2012, 18:44
the raid redemption,βρωμοξυλο οσο δεν παει,εχει παρει φοβερες κριτικες,καλη την βρηκα αλλα πιστευω οτι υπαρχουν πολλες παρομοιες περιπετειες με τοσο ξυλο αλλα θεωρηθηκαν μουφες δεν καταλαβαινω την εμμονη των κριτων σε αυτην την συγκεκριμενη.

Valkyre
07-08-2012, 02:31
Το κερατο μου μεσα εχω εγκλωβιστει λογω δουλειας να παρω καλοκαιρινη αδεια απο 17 μεχρι 27 αυγουστου...

τι σημαινει αυτο με απλα λογια; οτι θα καθυστερησω να δω το Dark Knight Rises αλλες 6 μερες παραπανω!!! Δεν με παει... δεν με παει!!!

πολυ τρολια ρε γαμωτο εχει κατσει στην πιο αναμενομενη ταινια μου! Αντε μαρτυριο παλι ακομα και στις διακοπες θα σκεφτομαι να γυρισω αθηνα για να δω επιτελους την ταινια! Ημαρτον μιλαμε ειμαι πολυ καμμενος λολ... και δεν εχω δει τιποτα αλλο εκτος απο το teaser trailer που εδειξαν 1 χρονο πριν... ουτε 9gag δεν εχω μπει εδω και 2 βδομαδες λολ!

27 αυγουστου λοιπον... αντε να δουμε με το καλο... στο τελος ετσι οπως το παω θα το δω στο bluray.... lol troll! :)

Lefteris_X
07-08-2012, 10:08
θα σου αρέσει πολύ Δημήτρη, και στο λέω έχοντας πιστεύω καταλάβει το πόσο "αγαπάς" την προσπάθεια του Νόλαν (όπου "αγαπάς" συμπυκνώνω σε μια λέξη όλα όσα έχεις πει και δηλώσει πως εκτιμάς).

γιατί το λέω αυτό;

γιατί κάθισα και διάβασα σελίδες επί σελίδων λεπτομερέστατη περιγραφή του έργου / plot. τα έμαθα όλα.

φυσικά και δεν πρόκειται να πω κάτι εδώ, ούτε να υπαινιχθώ καν, ούτε σε σπόιλερ.

αλλά αυτό που έχω να πω, είναι ότι ακόμα κι εγώ που δεν είμαι καθόλου υποστηρικτής της Νολαν-προσέγγισης στον χαρακτήρα/στορυ/κοσμο του Batman, θα πάω να δω την ταινία, γιατί φαίνεται ότι έχει πέσει πολύ δουλειά, σε όλο το μήκος και πλάτος της παραγωγής.

έχει και plot twists, τόσο ιδιαίτερα, που δείχνουν ότι ο Νολαν δεν φοβήθηκε / κώλωσε να προβεί σε ριζοσπαστικές διαφοροποιήσεις....σε διάφορα "στοιχεία". (το λέω έτσι αόριστα γιατί δεν θέλω ούτε μια μικρή νύξη / υπαινιγμό να κάνω).

απλά, αντιλαμβάνομαι ότι για τον Δημήτρη, αυτή θα είναι με ΔΙΑΦΟΡΑ η καλύτερη ταινία της τριλογίας.

Και το τέλος, θα τον προβληματίσει (τον Δημήτρη) για την επιλογή του Νολαν, πως το παρουσίασε. Εννοώ "ευχάριστος" προβληματισμός (ενταξ, όχι επίπεδα Inception, αλλά για Batman, θα πέσει σκέψη).

Valkyre
07-08-2012, 11:02
Λευτερη θα με συγχωρεσεις, αλλα λογο του τεραστιου κολληματος/καψιματος και ψυχαναγκασμου που με διεπει δεν διαβασα παρα μοναχα την πρωτη προταση του ποστ σου. Φανταζομαι/ειμαι σιγουρος δεν εχεις γραψει τιποτα αποκαλυπτικο για την πλοκη της ταινιας, αλλα ειμαι σε τετοιο βαθμος καμμενος που δεν διαβαζω τιποτα γιατι εχω μυαλο που ταξιδευει ο ατιμος και πολλες φορες την εχω πατησει!

Οπως και να εχει η πρωτη προταση που εγραψες με καλυπτει ηδη πληρως!

Το μαρτυριο ειναι που θα ξερω οτι εχει κυκλοφορησει ακομα και στην Ελλαδα κι εγω θα πρεπει να περιμενω 6 μερες ακομα προσπαθωντας να αποφυγω ακομα περισσοτερο σποιλερς! Το καλο ειναι οτι εκει που θα ειμαι δεν θα εχω καθολου ιντερνετ/τηλεοραση οποτε θα εχω το κεφαλι μου ησυχο λολ

Lefteris_X
07-08-2012, 11:14
όχι, διάβασε ελεύθερα, το έγραψα έτσι ώστε να μην διαρρέει (ούτε και πλαγίως με την πιο τραβηγμένη φαντασία) τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ.

βασικά για την ταινία δεν λέω το παραμικρό. nada. zilch.

για εσένα λέω είναι η αλήθεια και το "τραμπάκουλο" (ευχαρίστησης) που θα ζήσεις, για αρκετό καιρό (δεν ξέρω πόσες φορές θα δεις και ξαναδεις την ταινία, όταν θα βγει σε δισκάκι / digital μορφή :P)

Dragonpaul
07-08-2012, 11:33
Εγώ παίζει και να έφαγα τρελο spoiler απο φίλο. Εκει που οδηγούσε και μιλάγαμε περί ανέμων, ξαφνικά αρχίζει να μιλά για το Batman και είπε και κάτι για την υπόθεση. Του λέω: "ΤΙ;;;;;;; Που το ξέρεις αυτο;;;;". Και μου λέει: "Δε το ξέρω..." και τον σταματώ εκει. Τώρα ή το μάζεψε, ή όντως δεν ήξερε και είπε τη μαλακία. Υποθέτω θα το μάθω στις 24 ή στις 25 που θα το δω.

MajereMP44
07-08-2012, 11:37
Εγω ταξιδευα με το καραβι και μου ειπε ενα τυπακι στο ασχετο το τελος μιας ολοκληρης σεζον στο Supernatural LOL με βλεπει εκει που ημουν με το pc , μ λεει φιλε να κατσω να δω και γω λιγο Supernatural, να περασει η ωρα.Του λεω αραξε ρε.Και αρχισε το μπουρου μπουρου και μ λεει στο τελος της σεζον θα γινει το ταδε .χαχαχα Εισαι και ο πρωτος του λεω , αρχοντας!!

Dragonpaul
07-08-2012, 11:48
Μερικοί άνθρωποι απλά δε νοιώθουν, ρε παιδί μου. Στα τέτοια τους αν εσένα σου χαλάνε κάτι που παρακολουθείς ή κάτι που περιμένεις πως και πως να δεις.
Πάντως, για την ιστορία, εγώ που μπαίνω κανονικά 9gag, δεν έχω δει κανά spoiler. Ίσως, βέβαια, φταίει το ότι αποφεύγω τα ποστ που έχουν να κάνουν με την ταινία, αλλα και όσα διάβασα απο κεκτημένη ταχύτητα, δεν έχουν spoilers.

djpar
07-08-2012, 11:58
ειδα πριν μερες το hunger games...μιλαμε για την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΝΕΤΑ τοσος ντορος για το τιποτα εντελως.

Dragonpaul
07-08-2012, 12:07
Και σκεφτόμουν να το δω αυτές τις μέρες...

djpar
07-08-2012, 12:19
2ωρες 20 λεπτα μεγαλυτερη αηδια δεν εχω δει hunger games λεγοτανε ολο τρωγανε ρεαλιτη φαση και 30 λεπτα μαχη σιγα τα αυγα ελεος το battleship ηταν καλυτερο που ειδα σε 720

Valkyre
07-08-2012, 12:28
Εγω το ξαναβλεπα ανετα το ηunger games γιατι το μωρο που πρωταγωνιστει ειναι ολα τα λεφτα. φακ γεα!

djpar
07-08-2012, 12:40
μακακα(χαιδευτικα με ενα λ!χαχα) η τυπισα ειναι εντελως απαραδεκτη ως ηθοποιος μου θυμισε την αλλη του twilight η τυπισα την ιδια φατσα συνεχεια ειχε ελεος απορω γιατι πηρε τον ρολο,και η ταινια δεν βλεπετε (για εμενα) ουτε και με σφαιρες ξανα

Valkyre
07-08-2012, 13:00
Μια χαρα ηταν η κοπελα, δεν με ενδιεφερε ιδιαιτερως η ερμηνεια της και το σεναριον αλλα ειναι λουκουμι. (και πλακα πλακα δεν ηταν κακη αυτη ρε συ, ισως ολοι οι υπολοιποι να ηταν, αλλα αυτη οχι. Και δε σηκωνω κουβεντα! λολ)

djpar
07-08-2012, 14:21
ρε σοβαρα οι υπολοιποι ηταν οκ αυτη ηταν εντελως αταλαντη και ανεκφραστη δλδ ο nickolas cage μπροστα της ειναι θεος

Valkyre
07-08-2012, 14:27
^^ A κοιτα γιατι εδω τα χαλαμε... λιγα για τον Νικολας Κεητζ...!

Nicolas Cage Losing His Shit - YouTube

lolololol

Desmond
07-08-2012, 16:01
Δεν το έχω δει, αλλά η ανέκφραστη κοπελιά αποκλείεται να είναι χειρότερη από τον ανεκδιήγητο:
http://cdn.smosh.com/sites/default/files/bloguploads/same-face-picture-keanu-reeves.gif

Valkyre
07-08-2012, 16:11
^^ Ξερεις κατι δεν εχεις αδικο κι εγω αυτο πιστευα, αλλα ρε φιλε ετυχε και εμαθα λιγα πραγματα για την προσωπικη ζωη του Κιανου και πραγματικα τον λυπηθηκε η ψυχη μου... ο τυπος εχει περασει μερικα πολυ τραγικα γεγονοτα στην ζωη του, πασχει απο καταθλιψη (και πραγματικα δικαιολογειται ο λογος που το εχει καθως εχασε γυναικα και παιδι σε αυτοκινητιστικο) και κατα τα αλλα φαινεται απο τις πραξεις του να ειναι πολυ μετρημενος ανθρωπος και καμμια σχεση με το κλασσικο μοτιβο celebrity superstar ισα ισα που το απεχθανεται και το εχει εκδηλωσει ουκ ολιγες φορες δημοσιως αφου πανια δινει συνεντευξεις και συμμετεχει σε τυπικες celebrity μλκιες.

Ειλικρινα τον συμπαθησα μετα απο αυτα που εμαθα...

Dragonpaul
07-08-2012, 18:43
Για οσους ενδιαφερονται, ο "Δικτατορας" κυκλοφορει σε αψογη ποιοτητα!!!!!

djpar
07-08-2012, 18:53
να το δειτε....χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ μμμμμ ουτε καν αυτο το ειδος γελιου ειναι απαραδεκτο

Lefteris_X
07-08-2012, 20:55
μπήκα στην πρίζα λόγω Πάρη και είδα το μεσημέρι το Battleship.

αν εξαιρέσω τα CGI, μερικές ατάκες 2000ς και τα μαλλιά των πρωταγωνιστών......

ε, θα έλεγα ότι είδα μια action/blockbuster movie 80τιλα του κερατά!!!!!

το ευχαριστήθηκα: ανάλαφρη μπαρουφίτσα, η οποίως όμως το αναγνωρίζει γι αυτό δεν παίρνει και πολύ σοβαρά τον εαυτό της (δεν εστιάζει σε χαρακτήρες ιδιαίτερα, δεν προσπαθεί να έχει τρελό σενάριο / εξηγήσεις), απεναντίας ξέρει ότι είναι ανάλαφρη ποπ κορν ταινία......και προσέχει να παραμείνει στην ισορροπία αυτή.......χωρίς να το γμήσει στο slow motion, sex, ατάκες κουλτούρα + βια λες και βλέπεις βίντεο κλιπ τραγουδιού teenager στο MTV (πχ τα Transformers έτσι μου φάνηκαν).

επίσης, και η μουσική θα έλεγα ότι μοιάζει με ταινία των 80ς, γιατί όλη είναι από τέλη 60ς - μέσα 70ς (πλην του Hard as a Rock, των AC/DC που είναι 90s).

tonybsg
08-08-2012, 00:49
Joss Whedon Signs On to Direct, Write 'Avengers 2' (http://www.imdb.com/news/ni33631745/)



Joss Whedon has signed to write and direct "The Avengers 2," Disney Chairman Bob Iger said Tuesday.

In addition, Whedon will create a "Marvel-based" series for ABC, Iger said during a conference call with analysts.

Whedon wrote and slid behind the camera on "The Avengers," which Iger called a "phenomenal success" during the call. The adaptation of the Marvel Comics series has grossed nearly $1.5 billion worldwide.



:a049::a049::a049:

chronohill
08-08-2012, 10:00
2ωρες 20 λεπτα μεγαλυτερη αηδια δεν εχω δει hunger games λεγοτανε ολο τρωγανε ρεαλιτη φαση και 30 λεπτα μαχη σιγα τα αυγα ελεος το battleship ηταν καλυτερο που ειδα σε 720

oντως και γω το ειδα χθες και δεν τρελλαθηκα.Φαινεται οτι το βιβλιο εχει πιο πολλα να πει.και οι χαρακτηρες λιγο αναλατοι γενικα...καλη ιδεα αλλα τι να κλασει μπροστα στο battle royale..

Desmond
08-08-2012, 10:33
...καλη ιδεα αλλα τι να κλασει μπροστα στο battle royale..
Ο λόγος που δεν μπήκα καν στην διαδικασία να δω το hg.

Edit: @Αρκεσίλαος.Δεν το ήξερα για τον KR και πραγματικά έχει όλη την συμπάθειά μου.Αλλά είναι πολύ κακός ηθοποιός.

Dragonpaul
09-08-2012, 00:23
PROJECT X

AΠΛΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!!!!!!!

djpar
09-08-2012, 07:55
PROJECT X

AΠΛΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!!!!!!!


τρομερη στο 20λεπτο cinavia και την ειδα στο pc τελικα...ευτυχως πλεον με τον αποκωδικοποιητη απολαμβανω και ταινιες ακομα και 720mkv που το ps3 δεν επαιζε

isildur83
09-08-2012, 09:38
PROJECT X

AΠΛΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!!!!!!!


Ενταξει,τα εσπαγε η ταινιουλα!Τα παντα ολα εγιναν σε αυτο το party!!!Το εχω δει εδω και καιρο.

Εχθες ειδα το Empire of the Sun,καταπληκτικη ταινια και απιστευτη η ερμηνεια του μολις τοτε 10-12 ετων Christian Bale!!!

AriStos13
09-08-2012, 10:14
τι ταινια ειναι το project X?

Dragonpaul
09-08-2012, 10:43
Φαντασου την καφρίλα του Hangover, του Euro Trip και του American Pie σε μια ταινία!!!!! Nuff said!!!

AriStos13
09-08-2012, 10:59
καταλαβα ατελειωτο γελιο μεχρι δακρυων..!

Dragonpaul
09-08-2012, 11:04
Περισσότερο θα έλεγα ότι μένεις με το στόμα ανοικτό!!!!!! Λες: "'νταξει, δε γίνονται αυτά!!!'"

AriStos13
09-08-2012, 11:06
με βαζεις σε πειρασμο να την δω..!

Dragonpaul
09-08-2012, 11:16
Δες την... ΧΘΕΣ!!!!

isildur83
10-08-2012, 07:46
Antiviral - Brandon Cronenberg

https://www.youtube.com/watch?v=XIZb50HiBCo

OldSnake
11-08-2012, 03:59
Ειδα χθες το Project X μεγαλυτερη πατατα δεν εχω ξαναδει το Hangover ειναι για Oscar σε σχεση με αυτο οσο για την camera view σε στυλ Cloverfield :a098: :a098: :a098:

Dragonpaul
11-08-2012, 09:45
Eλα ρε... Δεν ειπα οτι ειναι οσκαρικη ταινια. Ειπα οτι ειναι μια καφροταινια που γινονται απιστευτα πραγματα μεσα και αξιζει να τη δει κανεις.

karlat89
11-08-2012, 10:07
Την ειδα ευχαριστα !!Εχει ακριβως αυτο που περιμενεις απο μια τετοια teenage αμερικανια .

Dragonpaul
11-08-2012, 10:11
Ακριβως!!!!!!!

karlat89
11-08-2012, 10:43
Παντως παιδια μπράβο για το θεμματακι που φτιαξατε .Το ανακάλυψα τωρα,λιγο αργα βεβαια,αλλα μεχει βοηθησει πολυ στον να διαλεξω ταινιες.Ξεκινησε να το διαβάζω απο την αρχη.Εχω πολυ δρομο μπροστα μου

Dragonpaul
12-08-2012, 11:20
Σκεφτειτε να κλεψει καποιος απο αυτους, τι εχει να γινει....

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/578790_419297864772553_1323985629_n.jpg

Lefteris_X
12-08-2012, 11:45
ο τρόμπας στα αριστερά ποιος είναι;

(επίσης, το "παιδάκι", είναι ο Chuck; )

τους άλλους 3 τους ξέρω.

Dragonpaul
12-08-2012, 11:48
O Michael Mayers ρε συ, απο το Halloween. Nαι, ο αλλος ειναι ο Chucky.

Lefteris_X
12-08-2012, 12:01
ωχ αμάν! όντως αυτός είναι. μου διέφυγε εντελώς, ίσως γιατί είχα κολλήσει με τα boobs της Κέρτις παρά με τον Μάγιερς :D

isildur83
13-08-2012, 11:22
Eli Roth's "Goretorium"
https://www.youtube.com/watch?v=DO7ULu5Fpko

Lefteris_X
13-08-2012, 11:45
δεν ξέρω για εσάς, αλλά έχω δει 500 φορές το τρέηλερ του Expendables 2.

Τους "νέους" ηθοποιούς απλά τους γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι. ΟΛΟΥΣ όμως. Είναι σα να μην υπάρχουν καν στην ταινία.

ΑΛΛΑ!

ο συνδυασμός Τσακ Νορρις, Βαν Νταμ, Γουίλις, Σταλλόνε και ο υπέρτατος Σβαρτς..........ΣΠΑΕΙ κόκαλα. Αν μου έλεγαν το 1989 ότι αυτοί θα βγάλουν ταινία, εγώ και πολλοί άλλοι νεαροί τότε, θα είχαμε πάθε έμφραγμα από την τρέλα που θα μας κυρίευε μέχρι να δούμε την ταινία.

και φυσικά, 2 είναι οι ατάκες που με έχουν πωρώσει (σε σημείο συγκίνησης, γιατί μου θυμίζει 80ς ταινία, με τους πρωταγωνιστές στα νιάτα τους, όταν κι εγώ ήμουν νεαρός):

1) I am BACK!

2) My shoe is bigger than this car

( και άλλη μια μπόνους: Shoot something)

εννοείται: η καλύτερη σκηνή του τρέηλερ για εμένα, είναι όταν σκάει με παντηλίκι ο Γουίλις με ένα Smart, λέει στον Σβαρτς "get in" και εκείνος πάει να ανοίξει την πόρτα με ταχύτητα και δύναμη..........και την ξηλώνει από τους μεντεσέδες λες και ήταν αυτοκόλλητο....

να μην είχε και τους υπόλοιπους μλκες (που έχουν μπει καθαρά για να έχει μια ταύτιση και το πιο νέο κοινό), η ταινία θα ήταν πολύ καλύτερη. (εντελώς υποκειμενική άποψη)

Valkyre
13-08-2012, 12:36
Ελπιζω απλα να εχει μεγαλο body count lol! :D Και μπολικα cheesy lines!

Lefteris_X
13-08-2012, 14:06
της Πόπης θα γίνεται!

Leon_DiZ
14-08-2012, 01:39
Alfred Hitchcock's - Rear Window (Timelapse)

Rear Window Timelapse - YouTube

Valkyre
14-08-2012, 16:47
διαβαζα τωρα μια πολυ τελεια κριτικη για την ταινια expendables 2 η οποια νομιζω οτι ειναι η ΑΠΟΛΥΤΗ κριτικη για την εν λογω ταινια. Με μια προταση ο θεος αρθρογραφος τα ειπε ολα:

"Η ταινια ειναι πραγματικο υποδειγμα κακου filmaking. Ομως ολοι οι παραγοντες, οι ηθοποιοι, ο σκηνοθετης κλπ γνωριζουν οτι επροκειτο για μια ΚΑΚΗ ταινια, με αποτελεσμα το τελικο προιον να σε διασκεδαζει αφανταστα!"

χαχαχα εγραψε ο Θεος ετσι!

Leon_DiZ
14-08-2012, 23:33
Woman in Black - 4,5/10
Jaws - 8,5/10
The Dictator - 3,5/10
Zombieland - 7,5/10
The Boys: The Sherman Brothers' Story - 8/10

Dragonpaul
15-08-2012, 09:34
^^ Το τελευταίο δε το ξέρω....

Leon_DiZ
15-08-2012, 09:57
^^ Το τελευταίο δε το ξέρω....

Δεν περιμενα να το ξερει κανεις εδω περα, εκτος ισως απο τον tonybsg (δεν το λεω υποτιμητικα, μην με παρεξηγησεις)

Ειναι documentary για τους Sherman Brothers. Και να μην ξερεις ποιοι ειναι σιγουρα εχεις ακουσει ταγουδια τους (Mary Poppins, Chitty Chitty Bang Bang, It's a Small World After All, Aristocats +++++).

Lefteris_X
15-08-2012, 10:22
ρε παιδιά το ξέρατε ότι στο Youtube υπάρχουν κανονικότατα ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ταινίες και μάλιστα με υπότιτλους (κατά περιπτώσεις ΚΑΙ ελληνικούς!!!) ;;;;;;;

και όταν λέω "ταινίες" δεν εννοώ τίποτα "κούκου" παραγωγές τύπου "κουλτούρα να φύγουμε" (ατάκα Χάρρυ Κλύνν).

εννοώ κανονικές εμπορικές ταινίες που έχουμε δει στο σινεμά.
Και όχι του 50-60-70, σύγχρονες ταινίες.

πχ.

Scary Movie 4 - ( 2006 ) - ( Full movie ) - ( HD Video ) - ( S prevodom ) - YouTube


Pearl Harbor - Full movie (Apparently not HD.) - YouTube


Day of the Dead (2008) - YouTube


λολ;

MajereMP44
15-08-2012, 10:27
Πριν κανα 5μηνο και βαααααααααλε ειχα ποσταρει μαλιστα και μια ταινια αν θυμαμαι καλα σε αυτο εδω το thread:P
Ξερεις κατι terminator και κατι δικαστες Ντρεντ και οοολα αυτα τα βαζω στο utube αν δεν εχω θυμηθει να κατεβασω καμια ταινια για να κοιμηθω.Δυστυχως ακομη δεν εχουν ανεβασει το Ολικη Επαναφορα.Και το Perl Harbor που λες φετος το ειδα πρωτη φορα δεν το ειχα δει ποτε τοτε.

@dragonpaul Εγω?! χαχα τωρα στις διακοπες το βραδυ που δεν εχω το pc να κατεβαζω , παταω στο youtube οτι γουσταρω να δω απο ταινια.Χτες εβλεπα την ημερα ανεξαρτησιας XD δεν το ειδα βεβαια ολο! εκει μεχρι να λαγοκοιμηθω.

Dragonpaul
15-08-2012, 10:27
Καποιες του Αγγελοπουλου ειχαν πεσει στην αντιληψη μου... Αυτες οχι. Αλλα ποιος καθεται να δει ταινια στο YouTube????

Lefteris_X
15-08-2012, 10:43
την κάνεις download και την βλέπεις όποτε θες...ούτε torrent ούτε τίποτα...λολ

Dragonpaul
15-08-2012, 11:07
Ναι, οκ, αλλα με τι ποιοτητα;;;; Ισως ειμαι εγω που εχω το κολλημα να βλεπω ταινιες με αριστη ποιοτητα, ανεξαρτητως αν ειναι καινουργιες ή παλιες.

Lefteris_X
15-08-2012, 11:43
με την ποιότητα που είναι διαθέσιμη η κάθε ταινία.

πχ. αν έχει επιλογή για 720p, 1080p, την κατεβάζεις στα 1080p (εντάξει, το bit-rate/ποιότητα του Youtube στο 1080p είναι για τα μπάζα, καμία σχέση με την ποιότητα του 1080p των mkv που ξέρει ο απλός κόσμος, αλλά και πάλι είναι μια χαρά, τηρουμένων των αναλογιών: όχι torrent, όχι προγράμματα για αναπαραγωγή, άμεσο search και...........είμαι ΠΟΛΥ περίεργος αν μπορείς να δεις τις ταινίες με το νέο player Youtube για το PS3 λολ)

Dragonpaul
15-08-2012, 11:44
Aυτο ειναι ενα πολυ καλο ερωτημα...

Desmond
15-08-2012, 13:39
ρε παιδιά το ξέρατε ότι στο Youtube υπάρχουν κανονικότατα ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ταινίες και μάλιστα με υπότιτλους (κατά περιπτώσεις ΚΑΙ ελληνικούς!!!) ;;;;;;;

Ναι βρε!Και γω έχω ανεβάσει.

Dragonpaul
15-08-2012, 13:43
Μια ερώτηση όμως. Αυτές τις ταινίες πως και δεν τις κατεβάζει το YouTube? Αυτές δε θεωρούνται πνευματική ιδιοκτησία;

Valkyre
15-08-2012, 13:44
Παλαιοτερα υπηρχαν και ολοκληρες σειρες στο γιουτουμπι... ηταν ωραια φαση θυμαμαι οταν ξυνομουν στο γραφειο τετοιες καλοκαιρινες μερες που εβαζα και εβλεπα κανα επισοδειο baywatch ετσι να γουσταρω!

if you know what I mean... :P

αλλα απο τοτε τα εβγαλαν ολα :(

DJTaurus
15-08-2012, 13:50
Επιτέλους cabin in the woods στα γνωστά μέρη.... και winters bone!

Valkyre
15-08-2012, 14:08
Το winter's bone το ειδα πριν λιγες μερες και ειναι πραγματικα φοβερη ταινια. Η πιτσιρκα που παιζει ολα τα λεφτα, απιστευτη ερμηνεια και γενικα πολυ καλη ταινια την προτεινω. Απλα μην περιμενετε ταινια δρασης με πιστολιδια κλπ, κοινωνικη ταινια ειναι.

Desmond
15-08-2012, 14:18
Μια ερώτηση όμως. Αυτές τις ταινίες πως και δεν τις κατεβάζει το YouTube? Αυτές δε θεωρούνται πνευματική ιδιοκτησία;
Aναγκάστηκα να διαγράψω μια ταινία λόγω πνευματικών αξιώσεων.Σε μουσική πάντως δεν μου έχει κάτσει ακόμα.

Dragonpaul
15-08-2012, 14:20
Oh, I see... Φαντάζομαι, όμως, το ίδιο θα πρέπει να συμβαίνει με ολες τις ταινίες.

the master
16-08-2012, 13:51
Ειδα την Coraline σε 3D, πολυ ωραια ταινια δε συμφωνειτε?

Dragonpaul
16-08-2012, 13:54
Είναι πολυ ωραία ταινία γενικότερα!!!!!! Με ή χωρίς 3D.

the master
16-08-2012, 14:44
εμενα στο τελος με ξενερωσε λιγο γιατι το γυρισε σε εντελως περιπετεια
εκει που πολεμανε την τυπισα αραχνη δηλαδη
αλλα μετα στο ακομα πιο τελος εκει που η γατα κανει τη μαγκια
που αφηνει ενα μυστηριο μου αρεσε.
επισης μου αρεσαν γενικα οι χαρακτηρες και η πλοκη.

το 3D δεν ειχε ποπ απς ,ελαχιστα!
αλλα ειχε ωραιο βαθος οκ.

minaras_tio
16-08-2012, 15:18
Επιτέλους cabin in the woods στα γνωστά μέρη.... και winters bone!

Cabin in the woods τραγικο. Τραγικο. Τραγικο....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Leon_DiZ
16-08-2012, 15:49
Ειδα την Coraline σε 3D, πολυ ωραια ταινια δε συμφωνειτε?

Καλη ταινία αλλα θεωρω ότι δεν την ξανα βλέπεις εύκολα, καμία σχέση με το Nightmare Before Christmas που είναι του ίδιου

Valkyre
16-08-2012, 15:52
Επιβεβαιωσα και τηλεφωνικα οτι το Dark Knight Rises θα διατεθει σε ψηφιακες προβολες στους κινηματογραφους που διαθετουν τον αναλογο εξοπλισμο.

Καλο θα ηταν να ρωτησετε στο multiplex της επιλογης σας ποιες αιθουσες θα κανουν ψηφιακη προβολη για να ευχαριστηθειτε την ταινια περισσοτερο. :)

the master
16-08-2012, 16:37
valkyre φανταζομαι τι θα κανεις αμα δεις πουθενα κανα σποιλερ!!!
αυτη θα ναι η αντιδραση σου!!λολ
http://www.generatememes.com/media/created/mc75ph.jpg

Valkyre
16-08-2012, 16:42
^^ Δεν θα μπω πουθενα στο ιντερνετ οσο θα ειμαι διακοπες. Επισης εκει που παω το σινεμα ειναι αγνωστη λεξη οποτε δεν παιζει να εχω θεμα! :)

Dragonpaul
16-08-2012, 16:46
Cabin in the woods τραγικο. Τραγικο. Τραγικο....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είναι ταινία "Love it or hate it". Εμένα, πχ, μου άρεσε πολυ!!!!

minaras_tio
16-08-2012, 17:33
Είναι ταινία "Love it or hate it". Εμένα, πχ, μου άρεσε πολυ!!!!

Ε;
Φιδια. Πτεροδακτυλοι. Δεινοσαυροι. Αλογα. Ακριδες. Κατσαριδεσ. Αρχαιοι θεοι. Λιγη τσοντα. Λιγα xtreme games κ.α....
Εχεις δικιο...αφου ο σεναριογραφος καταφερε και συνδυασε ολα αυτα, ναι ειναι αριστουργημα.
Χωρις πλακα. Πως τα συνδυασε ολα αυτα;;;;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
16-08-2012, 19:01
Kωστα, η ταινια δεν ειναι ο αχταρμας που παρουσιαζεις εσυ σε δυο σειρες. Η ταινια ειχε συγκεκριμενη πρωτοτυπη υποθεση που σε αλλους αρεσε και σε αλλους οχι. Εμενα αυτη η συλληψη μου αρεσε, το ιδιο και στο imdb (http://www.imdb.com/title/tt1259521/), το ιδιο και στο metacritic (http://www.metacritic.com/movie/the-cabin-in-the-woods). Καταλαβαινω οτι μπορει να μη σου αρεσε και, ισως, αντιλαμβανομαι και του λογους αλλα δε χρειαζεται ο σαρκασμος. Ηταν μια πρωτογνωρη ιδεα που, κατα τη γνωμη μου, αξιοποιησαν πολυ καλα. Προσωπικα εφυγα πολυ ευχαριστημενος απο την αιθουσα και ας υπηρχε μια μερικη απομυθοποιηση καποιων γνωστων αγαπημενων "τερατων" του σινεμα.

minaras_tio
16-08-2012, 19:12
Kωστα, η ταινια δεν ειναι ο αχταρμας που παρουσιαζεις εσυ σε δυο σειρες. Η ταινια ειχε συγκεκριμενη πρωτοτυπη υποθεση που σε αλλους αρεσε και σε αλλους οχι. Εμενα αυτη η συλληψη μου αρεσε, το ιδιο και στο imdb (http://www.imdb.com/title/tt1259521/), το ιδιο και στο metacritic (http://www.metacritic.com/movie/the-cabin-in-the-woods). Καταλαβαινω οτι μπορει να μη σου αρεσε και, ισως, αντιλαμβανομαι και του λογους αλλα δε χρειαζεται ο σαρκασμος. Ηταν μια πρωτογνωρη ιδεα που, κατα τη γνωμη μου, αξιοποιησαν πολυ καλα. Προσωπικα εφυγα πολυ ευχαριστημενος απο την αιθουσα και ας υπηρχε μια μερικη απομυθοποιηση καποιων γνωστων αγαπημενων "τερατων" του σινεμα.

Ελα ρε συ τωρα...στο τελος το ξεφτυλισε. Πραγματικα το ξεφτυλισε.
Ποιο απο αυτα που γραφω πιο πανω, δεν εμφανιστηκαν στην ταινια;
Περιμενα ενα ακομα χαζοθριλερ που θα περνουσε καλα η ωρα, αλλα οχι κι ετσι...
Γουστα ειναι αυτα και ανταλλαζουμε αποψεις...για μενα ξεκαθαρα οτι χειροτερο εχω δει εδω και καιρο...
(ισως μου την εχει δωσει το γεγονος οτι πληρωσα για να τη δω...)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
16-08-2012, 19:19
Μα αυτο σου εξηγω... Δεν εχει σημασια τι εγινε στην αρχη, στη μεση ή στο τελος, ή αν εμφανιστηκαν ολα αυτα στην ταινια. Το story ειχε συγκεκριμενο concept και ετσι μετουσιωθηκε σε ταινια. Δεν ειναι αναγκη να αρεσει σε ολους και τελος!
Απλα θεωρω την αποψη σου -οπως την εχεις εκφρασει- απολυτη και με αυτον τον τροπο προϊδεαζεις αρνητικα και καποιους οι οποιοι θελουν να δουν την ταινια. Δεν ειναι κακο να λες την αποψη σου, κακο ειναι να την εκφραζεις απολυτα. Βεβαια, απο την αλλη σε ψιλοκαταλαβαινω, γιατι το ιδιο ειχα κανει κι εγω με το Twin Peaks που μου εκανε φοβερα αρνητικη εντυπωση. Εκφραστηκα απολυτα, αλλα δεν εκανα καλα.

minaras_tio
16-08-2012, 19:22
^^Αφου δε μου αρεσε καθολου πως αλλιως να το ελεγα;
Αλλα ειναι η αποψη μου...δε χρειαζεται καποιος να μην τη δει επειδη δε μου αρεσε εμενα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

chronohill
16-08-2012, 19:24
^^ την λατρεψα!απλα δεν πρεπει να την παρεις οτι ειναι καθαροαιμο θριλερ!απτα καλυτερα που ειδα φετος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dragonpaul
16-08-2012, 19:27
Συμφωνώ!!!! Τώρα ας πετάξουμε τον Κώστα στα λιοντάρια, για να μάθει!!!! Μουαχαχαχα!!!!!!

minaras_tio
16-08-2012, 19:29
2ος που του αρεσε...
Παω γιατρο!!
Χαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

chronohill
16-08-2012, 19:32
2ος που του αρεσε...
Παω γιατρο!!
Χαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σας καταλαβαινω εσας που δεν σας αρεσε(lol)...ειναι απτις ταινιες που πας να δεις κατι και βλεπεις κατι αλλο οποτε ξενερωνεις!
για να σε κανω να νιωσεις ακομα πιο ασχημα:pound: πηγα με αλλους δυο φιλους μου και οι 3 ειχαμε ενθουσαστει στο τελος!ειδικα το τελος το βρηκα καταπληκτικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:a010:

Desmond
16-08-2012, 19:37
2ος που του αρεσε...
Παω γιατρο!!
Χαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μην αρχίζεις να μετράς γιατί σε βλέπω ν'απελπίζεσαι!

Lefteris_X
16-08-2012, 20:22
3ος που του άρεσε.

εξαιρετικά πρωτότυπη η χρήση των τεράτων.....

χωρίς να δώσω σπόιλερς, με ιντρίγκαρε το concept καθώς δεν είχε χρησιμοποιηθεί ποτέ.

αν ήμουν μικρός (πχ. 13 ετών) θα την "άκουγα" καλά.

εντάξει στις ηλικίες μας, δεν φοβόμαστε με τερατάκια, αλλά τουλάχιστον ως ταινία που ασχολείται με στοιχεία τρόμου (έτσι την βαπτίζω προσωπικά και όχι "ταινία τρόμου" αυτή καθεαυτή), αποδείχτηκε στα μάτια μου, από τις καλύτερες στο είδος αυτών των ταινιών, τα τελευταία 20 χρόνια. (δηλαδή 1982). Εποχή του 1ου Poltergeist (που επίσης, με φόβισε όταν την είδα.......βέβαια ήμουν και 8-9 ετών λολ).

anyway, εμένα στην αρχή, μην πω έως και τα 45 λεπτά, πολλές σκηνές (soft porn, σκηνές chase me / catch me και hack 'n' slash) τις προχωρούσα με ταχύτητα μιάμιση φοράς (1.5) στο PS3. (ευτυχώς στο HDrip των 700MB δεν υπάρχει cinavia)

οι σκηνές με τους...........λευκο-ρομπέ ενδεδυμένους και τις συνομιλίες τους (προσπαθώ να μην σποιλεριάσω, οπότε ο παραπάνω χαρακτηρισμός, γίνεται κατανοητός μόνο σε όσους το έχουν δει ήδη - για τους υπόλοιπους δεν είναι σπόιλερ)........είναι που με "κράτησαν" και συνέχισα να βλέπω το έργο.

ειδάλλως, εδώ και πολλά χρόνια οι ταινίες τρόμου (που δεν έχουν καμία σχέση με το πραγματικό Horror Theatre των 60s-70s-early 80s, πχ Λούτσιο Φούλτσι χεχεχε), δεν έχουν να μου προσφέρουν τίποτα, πλην βαρεμάρας - ούτε καν γέλιου. Να φανταστείτε τα Nightmare on Elm Street, τα έβλεπα ως "περιπέτειες" με φαντασία, απλά όχι επιστημονική φαντασία. Και ήμουν δεν ήμουν, 9 εώς 13 όταν βγήκαν τα πρώτα Elm Street. Τελείως μπούρδες. (όταν είδα όμως μεγαλύτερος, γύρω στα 14, τον εξορκιστή...ε, για κανά 2μηνο κοιμόμουν με ανοιχτό το πορτατίφ το βράδυ λολ)

γιατί τα λέω όλα αυτά; γιατί αν κατάφερε έναν τύπο σαν κι εμένα, που αυτο-χαρακτηρίζομαι πολύ "δύσκολος" πλέον για να μην με κάνει μια ταινία τρόμου να κοιμηθώ από την βαρεμάρα.............το Cabin in the Woods, κατάφερε να με κάνει να το δω όλο (έστω και την μιάμιση ώρα την έκανα περίπου 1, επειδή έπαιξε σε 1.5 ταχύτητα playback το πρώτο μισάωρο σχεδόν)........ενώ με "κράτησε" να δω πως θα τελειώσει.

και η πλάκα;

μόλις τελείωσε, είπα: πω ρε φούστη μου, απο ΕΔΩ και πέρα έχει νόημα η ταινία.......τι θα επακολουθήσει.......

........αλλά δυστυχώς τελείωσε εκεί. :P

DJTaurus
16-08-2012, 21:48
http://www.youtube.com/watch?v=LTB-gbC4gkY

enstikto
16-08-2012, 22:21
Βάλτε με και μένα στη λίστα με αυτούς που όχι απλά τους άρεσε αλλά θεωρούν οτι ήταν απο τις 3,4 ταινίες που αξίζαν πραγματικά φέτος :P

@minaras_tio: btw το προηγούμενο post που περιγράφεις τι "έχει" η ταινία το έβαλα σε spoiler ;)

Valkyre
16-08-2012, 23:33
Kι εμενα επισης, μαλιστα το ειδα μαζι με τον Παυλο και πραγματικα τα τελευταια λεπτα της ταινιας τα βρηκα εντελως RESPECT! :D

επιτελους κατι διαφορετικο πρωτοτυπο με την σωστη αναλογια μαυρου χιουμορ, τρομου και τρελας.

minaras_tio
17-08-2012, 00:44
enstikto καλα εκανες φιλε...

Σχετικα με την ταινια, ρε την παλευετε;;!! Χαχαχα!! Εμεις 3 ημασταν και διναμε κουραγιο ο ενας στον αλλο!
Τι να πω; Περι ορεξεως....



Sent from my iPhone using Tapatalk

mihalis13
17-08-2012, 02:56
Expendables 2 πραγματικά τρομερό βλέπεται πολυ ευχάριστα αν σου αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες.Δεν πάω συχνά σινεμά και πραγματικά η ταινία τα άξιζε τα λεφτά της.

Lefteris_X
17-08-2012, 18:37
Κώστας (tio) έχω την εντύπωση πως δεν είναι περί ορέξεως, αλλά περί διαφοράς "γενεών" (τα εισαγωγικά τα έβαλα, γιατί δεν υπάρχει τόσο μεγάλη ηλικιακή διαφορά που να δικαιολογεί την διαφορά γενεών, εντούτοις ακόμα και αυτή η διαφορά των 10-15 ετών, είναι κρίσιμη. Με διαφορετικές παραστάσεις μεγαλώσαμε, διαφορετικές ταινίες = διαφορετικές ορέξεις. και τσούπ! φτάσαμε στις ορέξεις.......αλλά που πηγάζουν απο την διαφορετικότητα των ηλικιών, άρα και των γούστων και όχι των διαφορά των γούστων σκέτο. Να υποθέσω ότι οι 3 φίλοι σου που είδατε το έργο, είναι συνομήλικοι; )

anyway, είμαι πολύ περίεργος πως θα ήταν ένα Ancients Apocalypse........αν καταλάβατε τι εννοώ :P

minaras_tio
17-08-2012, 19:16
^^Σε αυτη την ταινια δε ξερω αν υπαρχει θεμα ηλικιακης διαφορας γιατι εγω ειμαι 28 και καποια απο τα παιδια πιο πανω που τους αρεσε, δεν εχουμε μεγαλη διαφορα ηλικιας.
Θεμα γουστου ειναι νομιζω.
Πχ εγω ξετρελαθηκα με τα lord of the rings, αλλος 28χρονος μπορει να μη του αρεσε καθολου...
Σε πολλες ταινιες ομως ναι, ισχυει οτι η ηλιακη διαφορα μετραει...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
17-08-2012, 19:32
Μετα απο αυτο που είπες για το Cabin, η γνώμη σου μικρή σημασία έχει πλέον!!!!!!!! Χα Χα Χα Χα Χα!!!!!! Αστειευομαι φυσικά, Κώστα.
Έχεις δίκιο σε αυτο που λες. Να συμπληρώσω κιόλας ότι ενίοτε είναι και θέμα ορεξης. Έχει να κάνει με το τι θελουμε να δούμε. Έχει τύχει να δω ταινία που εκείνο τον καιρό δεν ήθελα να βλέπω ταινίες σαν εκείνη και δε μου άρεσε, όμως την εκτίμησα διαφορετικά όταν την ξαναειδα με άλλη όρεξη.
Τώρα για τι συγκεκριμένο που μιλάμε... Τι να πω... Όπως και να το δει κανεις... Lol!

karlat89
17-08-2012, 19:35
Και μενα μου αρεσε.Δεν τρελαθηκα βεβαια.Λιγο και το τελος το περιμενα καλυτερο

PDS
17-08-2012, 21:20
Eγω ειμαι με minaras_tio.

Ωραια ιδεα,πληρης αποτυχια το αποτελεσμα:p
Απογοητευση τρελη,αλλα να μην γραφω τα ιδια.Εκανα το ποστ πιο πολυ για να μην αισθανεται μονο το παιδι .:a050:

Dragonpaul
17-08-2012, 21:25
Και το ελεγα.... Που ειναι αυτος ο εγκαθετος ο PDS να κανει το σχολιο του;;;;; :a030: :makefun::makefun::makefun:

PDS
17-08-2012, 21:30
Ελεγα να μη πω τιποτα,αλλα λυπηθηκα τον minaras_tio:ice::ice::b030:

Dragonpaul
17-08-2012, 22:09
Εισαι και ψυχοπονιαρης.... :P :P

minaras_tio
18-08-2012, 00:39
Ελεγα να μη πω τιποτα,αλλα λυπηθηκα τον minaras_tio:ice::ice::b030:

Χαχαχα και ειχα αρχισει και ανησυχουσα οτι εχω προβλημα!!!!
Ειμαστε 2 τωρα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lefteris_X
18-08-2012, 01:14
η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εμένα μου άρεσε η τριλογία του Άρχοντα, αλλά αυτό έχει να κάνει γιατί απεχθάνομαι το theme εν γένει (παραμυθο-κόσμους, ξωτικά, έλβς, myth stories).

λολ

τελικά θα αρχίσω κ εγώ να συγκλίνω προς το ρητό "περί ορέξεως" για την Καμπίνα του Δάσους.

Dragonpaul
18-08-2012, 01:15
@min

Μη χαίρεσαι. Απο λυπηση το έκανε.... Είναι γνωστός φιλάνθρωπος ο PDS. Παραμενεις μόνος σου!!!!!!
















Βαγγέλη, θα έχεις rep αν δε μιλήσεις ξανά.

PDS
18-08-2012, 01:20
:c055gfe:

Oχι θα μιλησω αλλα για το the Expendables 2,το οποιο μου αρεσε:D
To πρωτο δεν το εχω δει αλλα το δευτερο το ευχαριστηθηκα.

Dragonpaul
18-08-2012, 01:23
Έτσι μπράβο!!!!!!!
Τώρα κι εγώ πάω να κάνω αυτο που υποσχέθηκα....

Desmond
18-08-2012, 07:23
Eγω ειμαι με minaras_tio.

Ωραια ιδεα,πληρης αποτυχια το αποτελεσμα:p
Απογοητευση τρελη,αλλα να μην γραφω τα ιδια.Εκανα το ποστ πιο πολυ για να μην αισθανεται μονο το παιδι .:a050:
Δεν σου έφτανε το thread του pro για να trollareis, έπρεπε να ρθεις και δω?:pound:

minaras_tio
18-08-2012, 10:20
@min

Μη χαίρεσαι. Απο λυπηση το έκανε.... Είναι γνωστός φιλάνθρωπος ο PDS. Παραμενεις μόνος σου!!!!!!
















Βαγγέλη, θα έχεις rep αν δε μιλήσεις ξανά.

Στημενο!
Του υποσχεσαι rep για να κλεισει το στομα του! Χαχαχα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

PDS
18-08-2012, 13:12
Δεν σου έφτανε το thread του pro για να trollareis, έπρεπε να ρθεις και δω?:pound:

Το trolling δεν σταματαει ποτε!:ice:

DJTaurus
18-08-2012, 17:08
http://www.youtube.com/watch?v=ExhFmBXIouw

http://www.youtube.com/watch?v=UuCUpV81tNE

http://www.youtube.com/watch?v=IFQxcouHzbw

djpar
18-08-2012, 21:12
τρεχατε για το avengers!

fotaras
18-08-2012, 21:13
τρεχατε για το avengers!

Τι θελει να πει ο ποιητης?

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

ezio_auditore
18-08-2012, 21:16
Το ειδαμε ηδη,αν εννοεις αυτο,φοβερη ταινια,ανακοινωθηκε και το σικουελ,2 μαιου 2015.

isildur83
18-08-2012, 21:43
Τι θελει να πει ο ποιητης?

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk
Προφανως για το DVD Rip που κυκλοφορησε πριν λιγες ωρες στα γνωστα torrentαδικα.

Dragonpaul
18-08-2012, 21:51
Έτσι Νίκο!!!!
Btw, πρέπει μόλις να έφαγα spoiler (κατα 99%) για το Batman!!!!! Και μάλιστα για το πως τελειώνει. Oh, welll... I tried my best, αλλα...

Dragonpaul
18-08-2012, 23:09
Η μοίρα παίζει άσχημα παιχνίδια. Περιμένοντας να δω το Expendables 2... Ωιμε!!!!!

I_HAVE_A_NAME_
19-08-2012, 00:23
Βρήκα το Cabin In The Woods σε καλή ποιότητα και είπα να το τιμήσω και γω.
Είχα ακούσει καλά λόγια από αρκετούς φίλους αλλά και από σχόλια παιδιών στο forum.
θα μπω στην (μικρή από ότι καταλαβαίνω) λίστα αυτών που δεν τους άρεσε καθόλου η ταινία.
Δεν ξέρω ρε παιδιά. Περίμενα κάτι με περισσότερη συνοχή στο σενάριο. Μια πιο ξεκάθαρη εικόνα. Ήταν ένας splatter αχταρμάς που με άφησε με ένα αδιάφορο συναίσθημα στο τέλος του.
Δεν λέω, πολύ πρωτότυπη ιδέα αλλά το αποτέλεσμα δεν τους βγήκε καθόλου.

Dragonpaul
19-08-2012, 02:05
Expendables 2!

Λοιπον.... Ουτε το 1 δεν εχω δει και οι συγκυριες με εφεραν στην δεινη( ; ) θεση να δω το 2. Οκ, ισως οχι τοοοοσο δεινη.
Βασικα ειναι ενα μεγαλο video clip με εκρηξεις, πυροβολισμους και non stop δραση. Σεναριο 0, ανυπαρκτο, zero, nada και αυτο που κρατα την ταινια ειναι μια χουφτα γεροι που πολεμουν και "πετανε" καποιες τσακιστικες ατακες. Ειδικα στο κομματι που εμφανιζεται ο Τσακ Νορις, πεφτει πολυ γελιο, αφου σκηνοθετουν και ενα ανεκδοτακι απο τα γνωστα που ακουγονται για την αφεντια του τα τελευταια χρονια.
Προτεινεται για τους νοσταλγους που εχουν μεγαλωσει με αυτους τους "ηρωες", για οσους θελουν να μαθουν τι βλεπαμε εκει back στα 80s-90s και γενικοτερα για οσους ειναι σε "kill some time" mood.
Tιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο.

fotaras
19-08-2012, 03:33
Το ειδαμε ηδη,αν εννοεις αυτο,φοβερη ταινια,ανακοινωθηκε και το σικουελ,2 μαιου 2015.



Εγω δυστηχως παρολο που ηθελα δεν το ειδα.Και αυτες οι ταινιες για εμενα ειναι λουκουμι να τις βλεπεις στον κινηματογραφο.



Προφανως για το DVD Rip που κυκλοφορησε πριν λιγες ωρες στα γνωστα torrentαδικα.

Ιεροσυλια δεν ειναι να το δεις σε DVD Rip?Τουλαχιστον σε BR Rip! :D:D
Ξερουμε ποτε βγαινει σε bluray μηπως παω για αγορα?

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

Lefteris_X
19-08-2012, 11:15
εχτές "κατέβηκε" σε dvdrip και το είδα καπάκι, τελείωσε στις 03:00. Να 'σαι καλά Πάρη!

τελικά ο πρωταγωνιστής είναι ο Hulk (για εμένα).

Μεγάλο screen-time είχε η Black Widow. Περισσότερο για τα δικά μου γούστα. Επίσης, θα ήθελα τον Τόνι Στάρκ να ήταν λιγάκι πιο προσγειωμένος και όχι λες και είναι teenager καρα-πλούσιος με το πιο hitech-gadget στον πλανήτη (δεν λέω να είναι ο χαρακτήρας όπως και στα Κόμικ, αλλά αυτός απέχει έτη φωτός από την προσωπικότητα του Κομικ-Σταρκ).

Θα ήθελα επίσης τον Thor, περισσότερο να γμεί και να δέρνει.

Τέλος, δεν μου άρεσε και τόσο η επιλογή του Hawkeye, γιατί είναι "κοπιαρισμένος" από τη νέα εμφάνιση του ήρωα, στη νέα σειρά Marvel κόμικ με νέα αισθητική και χαρακτήρα ατόμου. Καμία σχέση με τον γνωστό Hawkeye (με drity χαρακτήρα, καθώς αρχικά ήταν super-villain μετά έγινε Avenger), που ναι μεν είχε επανασχεδιαστεί αρκετές φορές, αλλά ακόμα και στις αρχές των 2000ς διατηρούσε μάσκα (που δεν έχει καν τώρα) και περίπου την ίδια "γραμμή" σχεδίασης στην στολή του, που είχε πάντα.

Εν γένει, αισθάνομαι ότι θα μπορούσε να ήταν και μικρότερη η ταινία, είχε μερικά σημεία που δεν χρειάζονταν καθόλου ή να το πω αλλιώς, και να μην υπήρχαν αυτά τα σημεία, η ταινία θα παρέμενε το ίδιο καλή.

και με αυτό θέλω να ολοκληρώσω: μου άρεσε η ταινία. Μου άρεσε αρκετά. Ίσως κιόλας από τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) action sci-fi hero μετά το Spiderman 2. Φαίνεται ότι την πήραν στα σοβαρά οι παραγωγοί, έπεσε ότι πολλή δουλειά.

Και βέβαια, την περίμενα την διπλή φουστιά.

Έχω καταλάβει τα τελευταία χρόνια, ότι στα έργα παίζει η εξής φουστίτσα: μετά το τέλος της ταινίας, και συνήθως μετά τα credits, προβάλλονται οι πραγματικά τελευταίες σκηνές της ταινίας ή σκηνές που δείχνουν ότι θα ακολουθήσει sequel.

Το ίδιο συνέβη και στο τέλος των Avengers. Αλλά "κάτι δεν μου πήγαινε καλά"........και κάθομαι και βλέπω όλα τα credits, μα όλα, σε ταχύτητα 10x............και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ στα τελευταία 15 δευτερόλεπτα..................παίζει και 2η φουστιά!!!!! Η τελική σκηνή (που με έκανε και έλιωσα στα γέλια - την είδα ίσα και με 3-4 φορές)!!!!!!!!!!!

Leon_DiZ
19-08-2012, 12:57
Ιεροσυλια δεν ειναι να το δεις σε DVD Rip?Τουλαχιστον σε BR Rip! :D:D
Ξερουμε ποτε βγαινει σε bluray μηπως παω για αγορα?

Ελλάδα στις 27/08, για άλλες χώρες δες εδω (http://www.blu-ray.com/The-Avengers/32292/)

djpar
19-08-2012, 13:58
η ταινια ηταν καλη για εμενα το τελευταιο 40 λεπτο πιο πριν δεν μου αρεσε καθολου μην πω οτι βαρεθηκα κιολας.
Ο hulk τα εσπασε ολοι οι αλλοι μετριοι για εμενα,καλη ταινια δεν λεω αλλα πολλες ωρες ρε παιδι μου δεν υπηρχε λογος για τοσο spamming.Περιμενω να παω expandables 2 και dark knight μαλλον στα γνωστα μεροι οπως παντα.
Παντος για dvd rip το avengers ηταν φουλ μια χαρα

minaras_tio
19-08-2012, 18:35
Αποψε στις 23:15 στον Alpha εχει το making of του Batman.
Ενδιαφερον θα ειναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lefteris_X
19-08-2012, 19:24
και να προσθέσω (στο ποστ του Πάρη), ότι το dvdrip του Avengers δεν έχει cinavia κλείδωμα (όπερ εστί είδα την ταινία στο PS3).

djpar
19-08-2012, 19:28
και να προσθεσω στου λευτερη το ποστ οτι πηρα τον lifeview boxhd 2 που παιζει και mkv και εχω βρει την υγεια μου με το κωλο ps3 και το cinavia...επιτελους μπορω να ξανακαλω φιλους να σκαμε σπιτι για ταινια γιατι σε καποια φαση ολο ακυρο τρωγαμε

Dragonpaul
19-08-2012, 19:28
To βρηκα σε 720p και τελικα για καποιο λογο δεν επαιζε. Αν το εχει βρει κανεις αλλος σε bd rip, ας μου στειλει ενα πμ.

Leon_DiZ
19-08-2012, 19:31
Πρώτη φορα το ακούω αυτο (cinavia). Μπορει να εξηγήσει κανείς τι είναι; Διάβασα ότι είναι για DRM αλλα πως ακριβώς λειτουργεί;

djpar
19-08-2012, 19:34
οταν βαλεις μια cinavia protected ταινια στο ps3 σε avi δλδ τοτε το ps3 μετα απο ενα 20λεπτο ή θα κοψει τον ηχο και θα σου βγαλει μνμ ή θα κοψει την ταινια τελειος.Λυση για αυτο δεν υπηρχε και ετσι με τα μηχανακια πλεον για το ψηφιακο σημα οι "γνωστες" πηραν και ενα καλο media player (γιαυτο κ εγινε χαμος στα forum για μηχανακια αγνωστα μεν καλα σε media επιδοσεις δε) και τελειωσε το θεμα

Leon_DiZ
19-08-2012, 19:37
οταν βαλεις μια cinavia protected ταινια στο ps3 σε avi δλδ τοτε το ps3 μετα απο ενα 20λεπτο ή θα κοψει τον ηχο και θα σου βγαλει μνμ ή θα κοψει την ταινια τελειος.Λυση για αυτο δεν υπηρχε και ετσι με τα μηχανακια πλεον για το ψηφιακο σημα οι "γνωστες" πηραν και ενα καλο media player (γιαυτο κ εγινε χαμος στα forum για μηχανακια αγνωστα μεν καλα σε media επιδοσεις δε) και τελειωσε το θεμα

Μόλις το διάβασα και εγω. Απλα μου κάνει τρομερή εντύπωση καθώς κατεβαζω πολυ πράμα αλλα δεν το έχω πετύχει πουθενά. Ίσως γιατι τις βλέπω στο PC που δεν είναι "συμβατό" με την πατάτα

djpar
19-08-2012, 19:38
ε αφου το βλεπεις στο pc τι μιλαμε τωρα?...στο ps3 και σε bluray players ισχυει αυτο

Lefteris_X
19-08-2012, 20:29
έχουμε γράψει σε ένα άλλο θρεντ (επειδή δεν το θυμάμαι το όνομά του, ας βοηθήσει κάποιος, ώστε να πάει ο Lnds να το μελετήσει), τα ΚΕΡΑΤΑ μας περί cinavia, ο Πάρης, ο Slay κ' εγώ.

πληροφορίες, γνώσεις ότι ξέρουμε, ανάλυση επί ανάλυσης και γενικότερα.........το "πακέτο" που σιγά - σιγά θα μας επιβληθεί σε όλες τις επίσημες (brand name) συσκευές αλλά και OSs μελλοντικά.

η αρχή έχει γίνει με τα PS3 και τα νέα Sony Blu-ray hi-fi player...

ilias78
19-08-2012, 21:34
Εβδομάδα «Σκοτεινός Ιππότης: Η Επιστροφή»: 50 (όχι και τόσο άχρηστες) πληροφορίες! (http://flix.gr/articles/ebdomada-skoteinos-ippoths-h-epistrofh-50-oxi-kai.html)

Dragonpaul
19-08-2012, 21:57
Ηλια, εχει spoilers αυτο μεσα;;;;;

ilias78
19-08-2012, 22:11
δεν γραφει-δειχνει κατι για την ταινια. ειναι κατι σαν στατιστικα. επιλογες ηθοποιων πως εγιναν, τι ατυχηματα ειχαν και τετοια.

isildur83
19-08-2012, 22:16
Παυλο υπαρχουν καποια spoilers,θα σου προτεινα να μην το διαβασεις ακομα!!!




ΥΓ - +rep για το link σου Ηλια!!!

Lefteris_X
19-08-2012, 22:16
καλά πριν από καμιά ώρα, στις ειδήσεις του ΑΝΤ1, άκουσα (γιατί δεν έβλεπα, απλά έπαιζε στο background η TV).......ότι ο Λόρενς Φίσμπερν κοντεύει να πάθει εγκεφαλικό, γιατί η 19χρονη κόρη του ξεκίνησε να παίζει σε πορνοταινίες, έχοντας ήδη εκδώσει (ή εκδοθεί όπως θέτε πάρτε το λολ) μια.

απ' ότι φαίνεται δεν θα γλυτώσει την ανακοπή ο Φίσμπερν, καθώς η κόρη του όταν ερωτήθηκε πως και αποφάσισε να κάνει κάτι τέτοιο, απάντησε πως "δεν το κάνω γιατί αποσκοπώ να γίνω μελλοντικά ηθοποιός, απεναντίας! Ο στόχος μου είναι να γίνω μεγάλη πορνοσταρ, καθώς ήταν κάτι που ήθελα και είχα αποφασίσει από αρκετά μικρή σε ηλικία".

ΚΑΡΑ-ΛΟΛ; ομορφιές λέμε! α, ρε Φίσμπερν....δεν έμενες καλύτερα "μέσα" στο Matrix, γιατί στην απέξω τα πράματα είναι χειρότερα....

friendly advice: take the blue pill :P

Dragonpaul
19-08-2012, 22:16
Α, οκ τότε... :)

ilias78
19-08-2012, 22:19
Παυλο υπαρχουν καποια spoilers,θα σου προτεινα να μην το διαβασεις ακομα!!!


χμμμ.... ποια εννοεις νικο?

Thanks

isildur83
19-08-2012, 22:22
χμμμ.... ποια εννοεις νικο?

Thanks
Υπαρχει ενα ΜΕΓΑΛΟ spoiler μεσα σε ολα αυτα και εχει να κανει με καποιον χαρακτηρα!Αν τα διαβασες ολα θα καταλαβες τι εννοω.

ilias78
19-08-2012, 22:29
νικολα σου απαντησα στο πμ.

isildur83
19-08-2012, 22:38
^^Εχεις απαντηση!

fotaras
19-08-2012, 23:31
Ελλάδα στις 27/08, για άλλες χώρες δες εδω (http://www.blu-ray.com/The-Avengers/32292/)

Thanks για την απαντηση.Και απο εξωτερικο για αγορα που το σκεφτομαι,στο link που μου εδωσες,δεν ειδα να αργει να βγει σε bluray.
Δεν ξερω,το σκεφτομαι ρε γαμωτο να το αγορασω,γιατι και σε BR rip να το δω αργοτερα,ε οσο να'ναι θα χανει λιγο σε ποιοτητα σε σχεση με το αυθεντικο.



και να προσθεσω στου λευτερη το ποστ οτι πηρα τον lifeview boxhd 2 που παιζει και mkv και εχω βρει την υγεια μου με το κωλο ps3 και το cinavia...επιτελους μπορω να ξανακαλω φιλους να σκαμε σπιτι για ταινια γιατι σε καποια φαση ολο ακυρο τρωγαμε

Media player ειναι αυτο Παρη?Εγω εχω το WD TV LIVE gen3 και με εχει σωσει πραγματικα.





έχουμε γράψει σε ένα άλλο θρεντ (επειδή δεν το θυμάμαι το όνομά του, ας βοηθήσει κάποιος, ώστε να πάει ο Lnds να το μελετήσει), τα ΚΕΡΑΤΑ μας περί cinavia, ο Πάρης, ο Slay κ' εγώ.

πληροφορίες, γνώσεις ότι ξέρουμε, ανάλυση επί ανάλυσης και γενικότερα.........το "πακέτο" που σιγά - σιγά θα μας επιβληθεί σε όλες τις επίσημες (brand name) συσκευές αλλά και OSs μελλοντικά.

η αρχή έχει γίνει με τα PS3 και τα νέα Sony Blu-ray hi-fi player...

Που ειναι αυτο το θρεντ να το μελετησω και εγω?

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

Lefteris_X
20-08-2012, 00:12
κάθισα βρε για πάρτη σας (Lnds, fotaras) να ψάχνω ένα-ένα όλα τα ποστ μου, από το τελευταίο πηγαίνοντας προς τα πίσω στο χρόνο.

τελικά το βρήκα το θρεντ.

βρίσκεις το μεγάλο ποστ μου, περί τα μέσα της σελίδας, και αρχίζεις να διαβάζεις όλες τις επόμενες σελίδες.

αν αποκτήσετε απορία, ξαναδιαβάστε το! Δεν υπάρχει περίπτωση, κάτι θα παραλείψατε, γιατί το σκίσαμε στην επεξήγηση το θέμα, δεν έχουμε αφήσει τίποτα που να μην καλύψαμε.

α λα πλάγια, ξαπλώθτραθ ντε λα μοθτραθ, βανί -λι - α με ΧΙ-ΛΙ - Α!

fotaras
20-08-2012, 02:02
κάθισα βρε για πάρτη σας (Lnds, fotaras) να ψάχνω ένα-ένα όλα τα ποστ μου, από το τελευταίο πηγαίνοντας προς τα πίσω στο χρόνο.

τελικά το βρήκα το θρεντ.

βρίσκεις το μεγάλο ποστ μου, περί τα μέσα της σελίδας, και αρχίζεις να διαβάζεις όλες τις επόμενες σελίδες.

αν αποκτήσετε απορία, ξαναδιαβάστε το! Δεν υπάρχει περίπτωση, κάτι θα παραλείψατε, γιατί το σκίσαμε στην επεξήγηση το θέμα, δεν έχουμε αφήσει τίποτα που να μην καλύψαμε.

α λα πλάγια, ξαπλώθτραθ ντε λα μοθτραθ, βανί -λι - α με ΧΙ-ΛΙ - Α!

Μας δουλευεις?Το θρεντ που ειναι?:confused::confused::confused:
Δωσε link.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

WolfRathmA
20-08-2012, 02:14
Εχει δει κανεις το The Woman in Black;

Ας μου πει καποιος σε spoiler τι εγινε στο τελος γιατι δε καταλαβα:


Στη φωτογραφια που δειχνει, με τους θετους γονεις, στην αρχη εδειχνε ενα παραθυρο απο την αριστερη μερια με ενα ειδωλο ανθρωπου. Και στο τελος, αν δε κανω λαθος, εδειξε αλλο παραθυρο απο την δεξια μερια με αλλο ειδωλο ανθρωπου ή εμενα μου φανηκε;

karlat89
20-08-2012, 07:29
Στο τελος; καταφερες να δεις μεχρι εκει ρε θηριο;

Lefteris_X
20-08-2012, 08:46
Μας δουλευεις?Το θρεντ που ειναι?:confused::confused::confused:
Δωσε link.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk


πάει το έκαψα το μυαλό...ΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧ πέθανα λέμε: έγραψα διάφορα, το λινκ όμως δεν το έβαλα! ε, ρε κάψιμο!


http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5338&page=12


ξεκίνα από την μέση και μετά, που έχω ένα ποστ με φωτογραφία. Διάβασε όπως είπα, όλες τις επόμενες σελίδες.

Dragonpaul
20-08-2012, 08:47
Βρειτε ποια ταινία του Ντισνευ είναι αυτή.

http://www.chacha.com/quiz/620/which-disney-movie-is-that

Lefteris_X
20-08-2012, 09:55
7.0 σκορ. Τις παλιές τις ήξερα. Τις νέες απέτυχα εντελώς. (από το 1988 και μετά = νέες)

πως και δεν έβαλαν όμως καθόλου Mickey; Fantasia (ή Fantasia 2000), Sorcerers apprentice, Steam boat willy και διάφορες άλλες; ίσως γιατί δεν θα τα έβρισκε κανείς; λολ

karlat89
20-08-2012, 10:20
ΚΑΤΑΡΑ!!!!!!!!!
12,εχασα 2 αυτην στο καραβι,και μια μενα σκυλι

Στις περισσότερες αρκουσε μονο το σκυνικό για να καταλαβεις

Leon_DiZ
20-08-2012, 10:56
Βρειτε ποια ταινία του Ντισνευ είναι αυτή.

http://www.chacha.com/quiz/620/which-disney-movie-is-that

Lol... 15/15 :yes:. γελοίο ήταν, έχει πολυ πιο δύσκολες η Disney (fun and Fancy Free, melody time, The Black Cauldron)


7.0 σκορ. Τις παλιές τις ήξερα. Τις νέες απέτυχα εντελώς. (από το 1988 και μετά = νέες)

πως και δεν έβαλαν όμως καθόλου Mickey; Fantasia (ή Fantasia 2000), Sorcerers apprentice, Steam boat willy και διάφορες άλλες; ίσως γιατί δεν θα τα έβρισκε κανείς; λολ

Τα 2 τελευταία είναι shorts, δεν μετράνε. Σου προτείνω να δεις και κάποιες απο τις "νέες"


Μας δουλευεις?Το θρεντ που ειναι?:confused::confused::confused:
Δωσε link.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

Εγω το βρήκα χτες στο google.

Lefteris_x cinavia

:b015:

MajereMP44
20-08-2012, 11:03
9.0 και μερικα ηταν στην τυχη:P Φερτε κιαλλα τεστακια να τους πιω το αιμα

Slay
20-08-2012, 14:06
και να προσθέσω (στο ποστ του Πάρη), ότι το dvdrip του Avengers δεν έχει cinavia κλείδωμα (όπερ εστί είδα την ταινία στο PS3).
οπως εχω παρατηρησει μονο οι ταινιες οπου και το dvd εχει cinavia εχουν προβλημα στο ps3 σε HD, εαν δεν εχει cinavia το dvd τοτε αυτο που κανουν ειναι να κανουν mux τον ηχο του dvd με την εικονα απο το blu-ray.

djpar
20-08-2012, 14:46
Media player ειναι αυτο Παρη?Εγω εχω το WD TV LIVE gen3 και με εχει σωσει πραγματικα.


Ψηφιακος δεκτης ειναι και τα σπαει κανονικα παιζει τα παντα!

WolfRathmA
21-08-2012, 00:17
Στο τελος; καταφερες να δεις μεχρι εκει ρε θηριο;


Γιατι; :P

AgentPrinny007
21-08-2012, 01:50
Μιας και ειναι επικαιρος ο batman , μπορω να ποσταρω μια απο τις πιο αγαπημενες μου σκηνες ever
eeEz9oE17ac&feature=related

Leon_DiZ
21-08-2012, 06:53
Avengers in 1080p!!!

WolfRathmA
21-08-2012, 06:58
ΩΠ! Βγηκε;;;

Leon_DiZ
21-08-2012, 07:01
ΩΠ! Βγηκε;;;

Απο πέντε διαφορετικές "ομάδες". Εμένα με ενδιαφέρει το full BD rip τα οποία και έχουν ανεβεί αλλα φαντάζομαι ότι θα έχουν και κανονικα BD rips.

Dragonpaul
21-08-2012, 08:18
Εγώ συνήθως προτιμώ τα 720p, δεδομενου ότι είναι μικρότερα αρχεία.

isildur83
21-08-2012, 09:28
Το εχω ηδη να κατεβαινει σε 720p αλλα εχει πιασει ταχυτητα κουτσης χελωνας...
Τελος του μηνα θα εχω το 3D BR που εχω κανει pre-order!

Leon_DiZ
21-08-2012, 09:31
Το εχω ηδη να κατεβαινει σε 720p αλλα εχει πιασει ταχυτητα κουτσης χελωνας...
Τελος του μηνα θα εχω το 3D BR που εχω κανει pre-order!

Εγω μάλλον δεν θα το αγοράσω γτ μου την έχει βαρέσει που κάθε εκδοση είναι διαφορετική και όλες λείπει κάτι :@

Dragonpaul
21-08-2012, 09:55
Το εχω ηδη να κατεβαινει σε 720p αλλα εχει πιασει ταχυτητα κουτσης χελωνας...
Τελος του μηνα θα εχω το 3D BR που εχω κανει pre-order!

Νίκο, εγώ θα περίμενα να το δω απο το ΒR. Είναι πάντα καλύτερη η ποιότητα!!!!!

isildur83
21-08-2012, 10:04
Το ξερω Παυλο,σιγουρα δεν συγκρινεται το 6.4GB 720p rip που κατεβαζω με το original BR αλλα με εχει πιασει τωρα να το ''χαζεψω'' λιγο πριν μου ερθει το 3D BR.

Dragonpaul
21-08-2012, 11:07
Μετα θα βαριέσαι να δεις το BR. Χα χα Χα...

isildur83
21-08-2012, 11:35
Δεν θα βαρεθω να το ξαναδω γιατι θα ειναι σε 3D αλλα και παλι το Avengers ειναι ταινια που βλεπεται ανετα αρκετες φορες!

dimitrisasp
21-08-2012, 13:35
Εγώ το είδα δύο μέρες συνεχόμενες το dvdrip πάντως. Με παρέα άνετα βλέπεται και δύο και τρεις. Απλά δίνεις βάση στο τελευτάιο μισάωρο περισσότερο

the master
21-08-2012, 23:29
λοιπον ειδα το cabin in the woods αφου διαασα εδω καποια σχολια

μου αρεσε πολυ παιδες ,αφου τα ειχε ολα!

αγωνια,τρομο,ανατροπες ,ενδιαφεροντες χαρακτηρες κα ακομα και λιγο χιουμορ βασικα!
ηταν λιγο random η ολη κατασταση.
οκ μια καλη ταινια τιποτα περισσοτερο

βεβαια υπηρχαν πολλα ηθικα ερωτηματα να σκεφτει κανεις,αν και πιστευω αν ημουν στη θεση του πρωταγωνιστη στο τελος θα εκανα ακριβως το ιδιο.