PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Chill
08-10-2008, 00:01
Είδα το απογευματάκι το mirrors. Κλασσικό παλιομοδίτικο θρίλερ, το λάτρεψα. B-movie in A-quality. Respect στο Jack Bauer

gavrosdr
09-10-2008, 01:42
το ειδα και γω το μιρρορς...καλουτσικη ταινια με κανα δυο αηδιαστικες σκηνες...:D

WolfRathmA
09-10-2008, 03:31
το ειδα και γω το μιρρορς...καλουτσικη ταινια με κανα δυο αηδιαστικες σκηνες...:D

Καλουτσικο ηταν... και εγω το ειδα. Εκει στο μπανιο που ηταν η αδερφη του μεσα ηταν "μπλιαχ"..

Ειδα το "Ου φονεύσεις"... μετριο προς το κακο ητανε... Αν και παιζουν 2 απο τους κορυφαιους ηθοποιους... Σημερα θα δο το "Babilon" καπως ετσι λεγεται. Ενα καινουριο με τον Vin Diesel... (Σωστα το εγραψα;)

ps4
09-10-2008, 13:15
Mαπα το ου φονευσεις. Αν επαιζαν 2 ασχετοι ηθοποιοι ουτε καν θα το ξεραμε.

ΤΟ babylon Α.D. ειναι καλο. Εμενα μου αρεσε. Μου θυμησε αλλες ταινιες παρομοιες. Με πρωτη και καλυτερη το CYBORG για οποιον θυμαται. Απο το οποιο κλεβει και στοιχεια.

Dragonpaul
09-10-2008, 14:01
Παιδια, εαν δει κανεις το STAR WARS ενημερωνει, ε?

obione
09-10-2008, 17:02
Thanks! :wave:

Μολις ειδα το Hulk. Δεν ειχα δει το ενα αλλα τωρα σκεφτομαι να το παρω να το δω. Αλλα αν δε κανω λαθος δεν εχει καμια σχεση σωστα; Δεν ειναι δηλαδη η συνεχεια του 2 αυτο... (?)

Παντος πολυ καλο αυτο που εχουν κανει στο τελος! Συνηστω σε οσους το δουνε να δουνε πρωτα το Iron-man και μετα αυτο :)

i epishs sto youtube

jimspy
09-10-2008, 20:07
ξαναειδα εχτηες το βραδυ για πολλοστη φορα το Dobermann....απλα μοναδικο......προχθες ξαναειδα το salvador πολυ καλο.....της συνιστω και τις 2

gavrosdr
09-10-2008, 20:34
Καλουτσικο ηταν... και εγω το ειδα. Εκει στο μπανιο που ηταν η αδερφη του μεσα ηταν "μπλιαχ"..

Ειδα το "Ου φονεύσεις"... μετριο προς το κακο ητανε... Αν και παιζουν 2 απο τους κορυφαιους ηθοποιους... Σημερα θα δο το "Babilon" καπως ετσι λεγεται. Ενα καινουριο με τον Vin Diesel... (Σωστα το εγραψα;)

και γω για αυτη τη φαση λεω κυριως...χριστε μου πως καταφερα και το ειδα ολο το θεαμα ακομα δεν εχω καταλαβει...ασε μη μου το θυμιζεις...:angry::angry::angry:

WolfRathmA
10-10-2008, 04:23
και γω για αυτη τη φαση λεω κυριως...χριστε μου πως καταφερα και το ειδα ολο το θεαμα ακομα δεν εχω καταλαβει...ασε μη μου το θυμιζεις...:angry::angry::angry:


Γενικα δε ξερω πως την εχουν "δει" οι κινεζοι με το να βγαζουν τα σαγωνια σε καθε θριλες :p και στη "καταρα" παλι το ιδιο :p

Ωραιο το Babylon AD.

jimspy
11-10-2008, 13:02
Για οποιον του αρεσε το πρωτο σας ενημερωνω οτι εδω κ μια βδομαδα περιπου κυκολφορει το Zeitgeist 2: Addendum

Chill
11-10-2008, 17:38
Το ξέρω :)

Και περιμένω να βγουν υπότιτλοι για να το δω.

Δεν αντιλέγω ότι το πρώτο εμπεριείχε μερικές ανακρίβειες αλλά την δουλειά του την κάνει και με το παραπάνω....σε βάζει σε σκέψη.

jimspy
12-10-2008, 09:56
και το 2 παντως ειναι πολυ ενδιαφερον.....

WolfRathmA
14-10-2008, 07:33
Ειδα το The Prestige σημερα.

Και ΜΑΜΩ τα εργα παιδια!!! Μου αρεσε παρα πολυ!!!

pictorino
14-10-2008, 09:10
για σαββατοκύριακο είμαι μεταξύ μούμιας,ταξίδι στο κέντρο της γης και max payne

Dragonpaul
14-10-2008, 09:34
Εγω, με τετοιες ταινιες που παιζουν αυτον τον καιρο, προτιμω να μεινω μεσα.
Αληθεια, ποτε περιμενουμε κατι καλο? Εχω ψιλοχαθει τον τελευταιο καιρο.

jimspy
14-10-2008, 13:38
για σαββατοκύριακο είμαι μεταξύ μούμιας,ταξίδι στο κέντρο της γης και max payne
des maxpayne....ta alla einai epieikos aparadekta....to max payne den to exo dei

Exoskeletor
15-10-2008, 02:26
ego pempth protos protos tha pao na do max payne, thelo na do kirios to neo trailer tou alan wake pou tha deiksoun prin thn teneia :)

nickolas82
15-10-2008, 03:37
Εγω, με τετοιες ταινιες που παιζουν αυτον τον καιρο, προτιμω να μεινω μεσα.
Αληθεια, ποτε περιμενουμε κατι καλο? Εχω ψιλοχαθει τον τελευταιο καιρο.

Περέμενε μέχρι το καινούργιο Bond (QUANTUM OF SOLACA ή κάπως έτσι)
αν αγκιζει έστω λίγο το προιγούμενο θα είναι φοβερό

wesker
15-10-2008, 13:43
Max Payne και James Bond περιμένω κι εγώ.

dspug7
15-10-2008, 13:59
Περέμενε μέχρι το καινούργιο Bond (QUANTUM OF SOLACA ή κάπως έτσι)
αν αγκιζει έστω λίγο το προιγούμενο θα είναι φοβερόQUANTUM OF SOLACE legetai.kai pou na deite to antistoixo paixnidi gia ps3....kati fwto pou eida emeina :eek::eek::eek::jiggy::jiggy::jiggy:

TopGunZ
17-10-2008, 10:36
Wolf το Prestige απλά τα σπάει... το απόλυτο casting....

Αυτό το Zeitgeist ποιο είναι εκείνο που κάνει αχταρμά όλες τις θεωρίες συνομωσίας για να χαίρονται οι νεοσκοταδιστές? Ρε παιδιά, διαβάστε κανά βιβλίο, κλείστε και την τηλεόραση και τότε θα μπορέσετε να σκεφτείτε. Αφήστε τα αυτά για να βγάζουν ιστορίες επιστημονικής φαντασίας κανάς Μπράουν και λοιποί (γαμάτος ο κώδικας, αλλά σιγά μη με έκανε να σκεφτώ, είχε όση κοσμοθεωρητική ρεαλιστικότητα είχε το Hitchhikers Guide to the Galaxy).

jimspy
17-10-2008, 23:39
εχεις κανα βιβλιο να προτεινεις για σκεπτομενους?

Dragonpaul
23-10-2008, 21:30
Μολις ειδα το trailer του Dragonball....
Ας μου πει καποιος οτι δεν το ειδα ΠΟΤΕ αυτο. Οτι ηταν μια οφθαλμαπατη. Στο κατω κατω, αν κοιμαμαι, ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΜΕ!!!!!
Μα δε ντρεπονται καθολου?

Lefteris_X
23-10-2008, 21:43
Μόλις είδα το πόστ του ΤοπΓκάνζ για το Zeitgeist.

Αχταρμάς.

Νεο-σκοταδισμός.


Μάλιστα...

Έτσι απλά θα το θέσω γιατι δεν υπάρχει περίπτωση να αναλυθώ (είναι σαφής η θέση σου ΤοπΓκανζ)....η Federal Bank όσοι ξέρουν τι είναι θεσμικά, μια χαρά βρίσκουν το πως την παρουσιάζει το Zeitgeist. Έτσι για να το θέσω...όμορφα.

Επιστροφή πάλι στα...παιχνίδια.


Λευτέρης

jimspy
23-10-2008, 22:15
Απο τα καλυτερα ντοκιμαντερ.....αλλα στο πρωτο μερος του Ζeitgeist 1 που μιλαει για την θρησκεια εμπεριεχονται μερικες ανακριβειες θα ελεγα....ειναι καιρος τωρα που το εχω δει και δεν θυμαμαι που ακριβως τις ειχα επισημανει....αλλα μια ασημαντη πχ. καπου μιλαει για τον Διονυσο κ τον παραληριζει με τον Χριστο .ειναι λαθος.Η θεοτητα που εχει τα χαρακτηριστικα αυτα που επικαλειτε το Zeitgeist ειναι ο Ορφεας με την διαφορα οτι αυτος(oρφεας) δεν ειχε κ τοσο σχεση με το κρασι που θελει να τονισει ο σκηνοθετης....τεσπα....πολυ καλο κ αρκετα ενημερωτικο με καποιες μικρες ανακριβειες που πιστευω ομως οτι γινονται εσκεμμενα με σκοπο την εμφαση....
ανυπομονω για υποτιτλους σε αυτο γιατι πραγματικα ειναι πολυ καλη προσπαθεια .Δεν πηρε τσαμπα τοσα βραβεια αλλωστε....

Valkyre
24-10-2008, 01:22
Πηγα σημερα και ειδα το Eagle Eye ...καλα παιδια... ο Κοτζιμα θα ηταν περηφανος , εγω μονο αυτο εχω να πω...

Η ταινια ειναι KAPAεπηρεασμενη -αν οχι κοπια- στοιχειων του MGS2 και MGS4.

Και ο τροπος που παρουσιαζονται ακομα ειναι σχεδον ιδιος. :D

Chill
01-11-2008, 12:33
Είδα ότι το αγαπημένο μου βιβλίο ever θα μεταφερθεί στο cinema το 2011-2012 σε μια blockbuster υπερπαραγωγή με σκηνοθέτη κατά πάσα πιθανότητα τον James Cameron.

Το βιβλίο στο οποίο αναφέρομαι είναι το Der Schwarm (The Swarm αγγλιστί) του Frank Schatzing, το οποίο, όποιος δεν το έχει διαβάσει ας κάνει μια χάρη στον εαυτό του και ας το προμηθευτεί. Μιλάμε για απίστευτο μυθιστόρημα. Μου πήρε ένα χρόνο+ να το διαβάσω στο πρωτότυπο για να φρεσκάρω λίγο τα Γερμανικά μου, τώρα το ξαναδιαβάζω στα Ελληνικά (σε μια εξαιρετική μετάφραση από τις εκδόσεις Καστανιώτη) και πιθανότατα θα το ξαναδιαβάσω και θα το ξαναδιαβάσω και θα το ξαναδιαβάσω :giggle: στο μέλλον μιας και είναι εξαιρετικό και το λατρεύω :bgrin2:.

Chill
02-11-2008, 10:11
Illuminati : Angels and Demons, το καλύτερο κατά την άποψη μου βιβλίο του Dan Brown έρχεται στην μεγάλη οθόνη το 2009.

Teaser, here (http://msbrandent.vo.llnwd.net/d1/beet20/trailers/AngelsAndDemons_US_720_crop.mov).

stratisd
02-11-2008, 11:15
Εγώ πήγα και είδα χθές το Αυστηρώς Κατάλληλο των Ρέππα - Παπαθανασίου. Η ταινία είναι πολύ καλή και πλησιάζει τις συγκινήσεις που είχε το Safe Sex, έξυπνες ατάκες και άφθονο γέλιο για μια ταινία που αποτελεί σπονδή στην Ελληνική τσόντα.
Με απλά λόγια λιώσαμε στο γέλιο...;)

obione
10-11-2008, 02:48
egw tha pw gia mia tainia peripeteia etsi gia na goustarete halaronontas ston kanampe me to gkomenaki kai mpiritsa.. taken me ton liam neeson...(apisteutos)
(http://www.imdb.com/name/nm0000108/)

three_brothers1
30-11-2008, 19:23
εγω προχθες ειδα τον iron man..πολυ καλη ταινια οπως και οι περισσοτερες τν marvel....εχω κατεβασει και τ transporter 3 και θα σας πω εντυπωσεις

Giannis7
30-11-2008, 19:32
εγώ το είχα δει στο σινεμά, τρομερό ειδικά στο τέλος.

WolfRathmA
01-12-2008, 03:09
egw tha pw gia mia tainia peripeteia etsi gia na goustarete halaronontas ston kanampe me to gkomenaki kai mpiritsa.. taken me ton liam neeson...(apisteutos)
(http://www.imdb.com/name/nm0000108/)

Τρομερη ταινια!! Να την δειτε οποσδηποτε!! Ολα τα λεφτα λεμε!

obione
02-12-2008, 21:59
genika mou aresoun oi psycho tainies (perissotero) se oti stil kai an kumenonte..dil peripeteies..tromou ktl..

an eiste enas apo autous..lol deite to the midnight meat tain....(Clive Barker's)Directed by Ryûhei Kitamura...vrady omws e..??lol

kalouli einai (oti kalutero exw dei auto to mhna)

wanted1977
04-12-2008, 13:23
pedia min tin patisete opos ego min pate na dite to w megaliteri m.....kia den iparxi oxi apla den ton thavi opos lene alla ton kani kai anthropo esxos aparadekto.

TopGunZ
05-12-2008, 13:00
Εκμεταλευόμενος τη μαγκιά των 7 με τη συνδρομή είπα να πάρω ότι άσχετη ταινια μου γυάλιζε. Και βλέπω σε blu ray το Starship Troopers 3. Το πρώτο ήταν ΘΕΙΚΟ, ε, λέω εντάξει πόσο λαλακία να είναι το 2o sequel (γιατί συνήθως σε τέτοια έργα όσο πάμε σε sequel τόσο πιο χάλια ποιοτικά είναι). ΥΠΕΡΤΑΤΗ!!!! Αν λυπάστε τα ματάκια σας και τον εγκέφαλό σας ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ!!! Γραφικά cgi εποχής PS1, άθλιοι διάλογοι, ότι να 'ναι ηθοποιία. Το στόρυ κάτι έλεγε, αλλά το δίνανε τόσο καρακιτσαρίστικα που σε ανακάτευε! Η μόνη καλή φάση ήταν όταν ελέγχανε κάτι στρατιωτίνες full body-full nudity χαχαχαχαχα!

TopGunZ
05-12-2008, 13:05
Μόλις είδα το πόστ του ΤοπΓκάνζ για το Zeitgeist.

Αχταρμάς.

Νεο-σκοταδισμός.


Μάλιστα...

Έτσι απλά θα το θέσω γιατι δεν υπάρχει περίπτωση να αναλυθώ (είναι σαφής η θέση σου ΤοπΓκανζ)....η Federal Bank όσοι ξέρουν τι είναι θεσμικά, μια χαρά βρίσκουν το πως την παρουσιάζει το Zeitgeist. Έτσι για να το θέσω...όμορφα.

Επιστροφή πάλι στα...παιχνίδια.


Λευτέρης

Απλά φίλε μου, όταν κάποιος μπερδεύει την πίστη του ανθρώπου με την οποιαδήποτε κοσμική έκφρασή της, όταν για λόγους εντυπωσιασμού τα κάνει κουλουβάχατα, άστο. Μπορεί να λέει 99 σωστά πράγματα, αλλά έστω και 1 να είναι λάθος σε τόσο σοβαρό θέμα, το προσπερνάω, όπως είπες γυρίζω στα παιχνιδάκια μου και αφήνω τους διανοούμενους να παρασύρονται από τη "μαγεία" του νεομηδενισμού. Εγώ είμαι απλός άνθρωπος και τραβάω το δρόμο μου, όποιος ζει στην αλαζονία ως γνωστόν τραβάει το δρόμο που του χαράσουν.

redismagik
12-12-2008, 02:02
de kano diafimis alla ayti tin tainia prepei na ti exete sti silogi sas ! tin exei to ΘΕΜΑ tis kiriakis .sigoura ajizei!!
http://www.teachwithmovies.org/guides/amadeus-DVDcover.jpg

ayti i tainaia to exo janagrapsei eine isos oti kalitero exo dei!

AgentPrinny007
12-12-2008, 02:09
Την ταινια την εχω δει πολλες φορες .Μαλιστα εχω και τις δυο εκδοσεις απο τη μουσικη
της ταινιας σε δισκο.Δεν εχω ομως πικαπ:(

WolfRathmA
12-12-2008, 02:27
Redismagik υπαρχει ειδη θεμα εδω.
Εγινε move...

Ευχαριστω.

mania
13-12-2008, 10:30
de kano diafimis alla ayti tin tainia prepei na ti exete sti silogi sas ! tin exei to ???? tis kiriakis .sigoura ajizei!!
http://www.teachwithmovies.org/guides/amadeus-DVDcover.jpg

ayti i tainaia to exo janagrapsei eine isos oti kalitero exo dei!

????? ? ??????,???? ?? ?????????? ?? ?????? ??? ???? ?? ??? ??? mozart ??? ???????? ??? ?????????????.???? ?????? ??????????.??????????? ??? ???? ?? ??????? ??? ?????? ?????? ??????? ??? ??????? ??? ??? ????? ??? ??????? ??? ?? ?????????(??? ??? ????? ??????? ????),???? ?? ????? ??? ?????????? ??? ?? ????? ??? ?????????.?????? ????? ??? ??? ???????? ????????? ??????? ??? ?????? ?????????.????? ?????? ????? ?? ??????????
________
GLASS PIPE PICTURES (http://glasspipes.net/)

AgentPrinny007
24-12-2008, 20:15
YouTube - 9 Official Movie Trailer (HQ)
Καινουργια ταινια του Tim Burton:)

mania
24-12-2008, 21:36
???????? ???? ??? ?? ?????????? ? ?????.??? ???? ???? ??? burton ???? ??????????.?????? ???????? ?????? ??????.
________
CONTENTS INSURANCE ADVICE (http://www.insurance-forums.org/contents-insurance/)

AgentPrinny007
24-12-2008, 22:08
δυστηχως ομως δεν το σκηνοθετει ο ιδιος.δεν εχει κατι απο burton στην ατμοσφαιρα.παντως φαινεται ομορφη ταινια.
εχεις δικιο δεν θυμιζει burton.

Dragonpaul
25-12-2008, 21:55
Παιδια, ξερετε τιποτα για το "The Spirit" του Μιλλερ?

Giannis7
26-12-2008, 17:39
έχετε να μου προτίνετε καμιά καινούργια ταινία που πέζετε τώρα να κατεβάσω ?:D:D

Dragonpaul
08-01-2009, 21:03
Λοιπον, εχτες ειδα για δευτερη φορα το Kung Fu Panda. Παιδια, δεν ξερω, αλλα αυτη η ταινια μου αρεσει παρα πολυ. Απο την πρωτη φορα που την ειδα, μου θυμισε τις εποχες που ημουν μικρος και εβλεπα ταινιες "Νιντζα" (οπως τις αποκαλουσαμε τοτε) και τρελαινομουν. Και ας μην ειναι ετσι ακριβως αυτη η ταινια (αναφερομαι στα χιουμοριστικα της στοιχεια).
Το κορυφαιο που θελω να πω, ειναι οτι την ειδα σε blu ray με απαραμιλλη ποιοτητα. Παιδια, φαινοταν και η παραμικρη λεπτομερεια. Η αποδειξη οτι οι καινουριες ταινιες αποδιδουν πολυ καλυτερα σε blu ray παρα οι παλαιοτερες που εχουν αναπροσαρμοστει.

Valkyre
08-01-2009, 21:34
Λοιπον, εχτες ειδα για δευτερη φορα το Kung Fu Panda. Παιδια, δεν ξερω, αλλα αυτη η ταινια μου αρεσει παρα πολυ. Απο την πρωτη φορα που την ειδα, μου θυμισε τις εποχες που ημουν μικρος και εβλεπα ταινιες "Νιντζα" (οπως τις αποκαλουσαμε τοτε) και τρελαινομουν. Και ας μην ειναι ετσι ακριβως αυτη η ταινια (αναφερομαι στα χιουμοριστικα της στοιχεια).
Το κορυφαιο που θελω να πω, ειναι οτι την ειδα σε blu ray με απαραμιλλη ποιοτητα. Παιδια, φαινοταν και η παραμικρη λεπτομερεια. Η αποδειξη οτι οι καινουριες ταινιες αποδιδουν πολυ καλυτερα σε blu ray παρα οι παλαιοτερες που εχουν αναπροσαρμοστει.

Ναι το ειδα και εγω , πραγματικα καταπληκτικη ποιοτητα εικονας και ηχου.Και γενικα πολυ γελιο η ταινια!Θα την αγοραζα , αλλα περιμενω πως και πως να βγει και το Wall-E το οποιο μου αρεσε πιο πολυ και με συγκινησε!Θα ειναι σε 3 blu ray ! :D

gavrosdr
08-01-2009, 21:40
εγω ειδα το yes man με τον Jim carrey και μπορω να πω οτι ειναι μια πολυ ευχαριστη ταινια...την προτεινω!

jimspy
08-01-2009, 21:44
oraios gavrosdr....elega na to do kapoia stigmh....

eida to die veille...to kyma....ellhnikh apodosh....
dynath tainia k poly endiaferoysa...

Dragonpaul
08-01-2009, 22:00
Ναι το ειδα και εγω , πραγματικα καταπληκτικη ποιοτητα εικονας και ηχου.Και γενικα πολυ γελιο η ταινια!Θα την αγοραζα , αλλα περιμενω πως και πως να βγει και το Wall-E το οποιο μου αρεσε πιο πολυ και με συγκινησε!Θα ειναι σε 3 blu ray ! :D

Πρεπει να το δω και γω ολοκληρο για να σου πω τη γνωμη μου. Σε Blu Ray θα ειναι κορυφη.


oraios gavrosdr....elega na to do kapoia stigmh....

eida to die veille...to kyma....ellhnikh apodosh....
dynath tainia k poly endiaferoysa...

Πραγματι jim. Μου αρεσε και 'μενα, αν και στο τελος το χολυγουντοποιησανε και λιγο. Κατα τα αλλα, πολυ καλη ταινια. Δειχνει ποσο ευκολα μπορει να δημιουργηθει δικτατορια ή απολυταρχια σε ενα κρατος.

Dragonpaul
09-01-2009, 09:22
Καλημερα.

Δημητρη, κοιταζα για το Wall-E που λεγαμε χτες. Στο play υπαρχει, αλλα ειναι δυο δισκακια. Και φανταζομαι πως δεν θα εχει ελληνικους subs. Μου φαινεται θα το παρω και γω. Στο μεταξυ, εχω γεμιζει με blu ray animation. Και οσα δεν ειναι animation, θα ειναι με super heroes. Αντε να 'χω κανα δυο normal. LOLOLOL!

Valkyre
09-01-2009, 14:01
Nαι Παυλο , τελικα η εκδοση με τα 3 δισκακια ειναι limited.Παντως εαν ψηνεσαι να το παραγγειλεις απο εξω , ψηνομαι και εγω και ας μην εχει υποτιτλους , αλλωστε ποτε δεν με ενοιαζαν οι υποτιτλοι. :)
Βεβαια αν ειναι να βγει αμεσα και σε Ελλαντα , τοτε να κανω το ψυχικο και να περιμενω, αλλιως με βλεπω και εγω να το παιρνω χωρις subs... :)

AgentPrinny007
09-01-2009, 14:50
Μου αρεσουν παρα πολυ τα animation της Pixar αλλα δεν ξερω πως μου ξεφυγε το Wall-E
και δεν το ειδα στον κινηματογραφο:(

Valkyre
09-01-2009, 14:52
Μην το χασεις...δες το τουλαχιστον σε dvd ή blu ray ακομα καλυτερα.Ειναι πολυ καλη , αστεια και συγκινητικη ταινια!Για εμενα , μαζι με το Dark Knight οι 2 καλυτερες ταινιες που ειδα το 2008.

AgentPrinny007
09-01-2009, 15:03
Εχω παρατησει τον κινηματογραφο για χαρη των βιντεοπαιχνιδιων,χαλια τα εχω κανει....

ps4
09-01-2009, 18:22
Terminator 4 Salvation

YouTube - Terminator Salvation - Trailer #2

Πολυ καλο.

Dragonpaul
09-01-2009, 20:35
Nαι Παυλο , τελικα η εκδοση με τα 3 δισκακια ειναι limited.Παντως εαν ψηνεσαι να το παραγγειλεις απο εξω , ψηνομαι και εγω και ας μην εχει υποτιτλους , αλλωστε ποτε δεν με ενοιαζαν οι υποτιτλοι. :)
Βεβαια αν ειναι να βγει αμεσα και σε Ελλαντα , τοτε να κανω το ψυχικο και να περιμενω, αλλιως με βλεπω και εγω να το παιρνω χωρις subs... :)

Δημητρη, πλεον, οι ταινιες που βγαινουν σε Blu Ray Αγγλια, πολυ γρηγορα ερχονται Ελλαδα. Ετσι εγινε και με το Kung Fu Panda. Αυριο θα παρω, μαλλον, το Dark Knight. Ελπιζω να με ικανοποιησει η ποιοτητα. Το Batman Begins (το εχω σε BD) αν και πολυ καλη η ποιοτητα, δε την λεω κορυφαια.

personGR
09-01-2009, 22:16
Terminator 4 Salvation

YouTube - Terminator Salvation - Trailer #2 (http://www.youtube.com/watch?v=aRwby_vjg88)

Πολυ καλο.

Christopher Nolan είναι αυτός :D :D

Valkyre
09-01-2009, 22:48
Christopher Nolan είναι αυτός :D :D

Christian Bale εννοεις μαλλον.Ο Nolan ειναι ο σκηνοθετης του Dark Knight , Memento , insomnia , Prestige.Αν δεν κανω λαθος ο σκηνοθετης του terminator 4 ειναι ο McG.

Dragonpaul
09-01-2009, 23:28
Δημητρη, αν ειδες το Dark Knight σε BD, μπορεις να μου πεις για την ποιοτητα του? Λεω να παω να το παρω αυριο.

personGR
09-01-2009, 23:54
Christian Bale εννοεις μαλλον.Ο Nolan ειναι ο σκηνοθετης του Dark Knight , Memento , insomnia , Prestige.Αν δεν κανω λαθος ο σκηνοθετης του terminator 4 ειναι ο McG.

Σωστά - μπερδεύτηκα με τον Jonathan που κάνει το screenplay

Valkyre
10-01-2009, 02:07
Δημητρη, αν ειδες το Dark Knight σε BD, μπορεις να μου πεις για την ποιοτητα του? Λεω να παω να το παρω αυριο.

Η ποιοτητα ειναι καταπληκτικη Παυλο.Ιδιως οι σκηνες που ειναι γυρισμενες με ΙΜΑΧ καμερες και πιανουν ολη την οθονη χωρις τα κενα πανω και κατω απο την οθονη , ειναι πραγματικα το κατι αλλο.Βεβαια λογο κοστους δεν ειναι ολη η ταινια γυρισμενη σε ΙΜΑΧ , αλλα ακομα και οι σκηνες που δεν ειναι ΙΜΑΧ ειναι καταπληκτικες σε ποιοτητα.Συνιστω ανεπιφυλακτα την εν λογω ταινια , οχι μονο επειδη ειναι πολυ καλη σε ποιοτητα εικονας και ηχου (αντε γεια ο ηχος) , αλλα και επειδη ειναι απο τις καλυτερες ταινιες φετος και -για εμενα- μακραν , αλλα ΜΑΚΡΑΝ η καλυτερη κομικ-hero ταινια ολων των εποχων.

Christopher Nolan = Θεος απλα...

klepidas
10-01-2009, 02:11
Σήμερα είδα "Το Κύμα" φοβερή από κάθε πλευρά ταινία και περνάει με ωραίο τρόπο πολλά μυνήματα....Αν σκέφτεστε να πάτε σινεμα μην την χάσετε...

Dragonpaul
10-01-2009, 11:57
Η ποιοτητα ειναι καταπληκτικη Παυλο.Ιδιως οι σκηνες που ειναι γυρισμενες με ΙΜΑΧ καμερες και πιανουν ολη την οθονη χωρις τα κενα πανω και κατω απο την οθονη , ειναι πραγματικα το κατι αλλο.Βεβαια λογο κοστους δεν ειναι ολη η ταινια γυρισμενη σε ΙΜΑΧ , αλλα ακομα και οι σκηνες που δεν ειναι ΙΜΑΧ ειναι καταπληκτικες σε ποιοτητα.Συνιστω ανεπιφυλακτα την εν λογω ταινια , οχι μονο επειδη ειναι πολυ καλη σε ποιοτητα εικονας και ηχου (αντε γεια ο ηχος) , αλλα και επειδη ειναι απο τις καλυτερες ταινιες φετος και -για εμενα- μακραν , αλλα ΜΑΚΡΑΝ η καλυτερη κομικ-hero ταινια ολων των εποχων.

Christopher Nolan = Θεος απλα...

Nομιζω με επεισες Δημητρη. Και 'μενα μου αρεσε, ουτως ή αλλως, η ταινια. Αφου ειναι οπως το περιγραφεις θα παω να την παρω. ΤΗΝΧ!

jimspy
11-01-2009, 00:19
deite k to CASS ..to brisketai eykola se torrent..arketa endiaferoysa alithinh istoria enos apo toys teleytaioys hooligans sthn agglia....kamia sxesh me to tragiko k athlio green street hooligans....

jimspy
12-01-2009, 01:56
ROCKNROLLA.......klassikos Guy Ritchie....osoi pistoi deite to k den tha xasetai

nikon
12-01-2009, 09:04
Πάντως το Gommora που είδα χθες δεν μου είπε τίποτα......το περίμενα πολύ καλύτερο.:(

WolfRathmA
12-01-2009, 11:53
Πολυ θα το ξερετε... μπορει να εχει ξαναμπει κιολας...
Το καλοκαιρι θα βγει...
Thundercats! HOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YouTube - Thundercats Movie trailer o original

Dragonpaul
12-01-2009, 11:56
Καλημερα Wolfy!

Ειναι ψευτικο αυτο το trailer βρε. Αν το προσεξεις, οι σκηνες ειναι απο την Τροια, το Χ-Men, Garfield κλπ κλπ. Και 'γω ειχα μπερδευτει στην αρχη.
Αν θυμαμαι καλα, η ταινια ειναι να βγει το 2010. Ας ελπισουμε σε καλα αποτελεσματα.

badboyfriend
12-01-2009, 12:00
Μόνο το this summer έπιασες ε? :Ρ
"This is a fake, independent, non-profit trailer..." Η λέξη-κλειδί είναι fake. ;)

jimspy
12-01-2009, 12:17
Πάντως το Gommora που είδα χθες δεν μου είπε τίποτα......το περίμενα πολύ καλύτερο.:(
oraio einai....emena moyarese arketa ...k ego to perimena kalytero ...alla k palh htan kalo ergaki

nikon
12-01-2009, 12:22
oraio einai....emena moyarese arketa ...k ego to perimena kalytero ...alla k palh htan kalo ergaki
Δεν ξέρω μου φάνηκε σαν μια φτηνή παραγωγή και πολύ τραβηγμένο σε διάρκεια χωρίς να είναι ανάγκη.....μάλλον το βιβλίο θα είναι πολύ καλύτερο.

Babis_ECE
12-01-2009, 13:50
Χθες βράδυ είδα την καινούρια ταινία του Kevin Smith, ενός πολύ αγαπημένου μου σκηνοθέτη, το "Zack and Miri make a Porno". Η ταινία έχει πάρα πολύ γέλιο, και πρωταγωνιστούν αρκετοί γνωστοί ηθοποιοί από τις ταινίες του Smith.
Την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους!
:cool:

Chill
13-01-2009, 00:31
Σήμερα είδα "Το Κύμα" φοβερή από κάθε πλευρά ταινία και περνάει με ωραίο τρόπο πολλά μυνήματα....Αν σκέφτεστε να πάτε σινεμα μην την χάσετε...

Αν και φαν του ευρωπαϊκού κινηματογράφου και ιδιαιτέρως του Γερμανικού η συγκεκριμένη ταινία με απογοήτευσε πλήρως. Ο σκηνοθέτης είχε ένα σενάριο διαμάντι στα χέρια και το αποτέλεσμα ήταν επιεικώς μέτριο. Το τρομερό λάθος ήταν πως δεν υπήρχε συνοχή στην ταινία, τα γεγονότα έτρεχαν τάχιστα χωρίς να μπορέσεις να αντιληφθείς σε καμία περίπτωση το πως μέσα σε 5 μέρες έλαβαν χώρα τα συγκεκριμένα γεγονότα μιας και στην οθόνη δεν υπάρχει τίποτα - εκτός ενός? δυο? γεγονότων ήσσονος σημασίας - που να δικαιολογεί το δέσιμο της οργάνωσης. Τέλος προσωπικά δεν αντιλήφθηκα τι ήθελε να περάσει η ταινία? Τάσσετε υπέρ της συγκεκριμένης ιδέας ή κατά ή το αφήνει στην κρίση του θεατή ο οποίος με τα λιγοστά μηνύματα που περνάει το φίλμ δεν μπορεί από αυτό να πάρει θέση πόσο μάλλον να προβληματιστεί για κάτι. Προσπάθησε να προσεγγίσει το Das Experiment από μια σκοπιά αλλά τα σκάτωσε. Κρίμα γιατί θα μπορούσαμε να μιλάμε για ταινία ορόσημο.

jimspy
13-01-2009, 00:32
des to La Zona....einai mexikaniko alla kalo...

Dragonpaul
13-01-2009, 01:11
Αν και φαν του ευρωπαϊκού κινηματογράφου και ιδιαιτέρως του Γερμανικού η συγκεκριμένη ταινία με απογοήτευσε πλήρως. Ο σκηνοθέτης είχε ένα σενάριο διαμάντι στα χέρια και το αποτέλεσμα ήταν επιεικώς μέτριο. Το τρομερό λάθος ήταν πως δεν υπήρχε συνοχή στην ταινία, τα γεγονότα έτρεχαν τάχιστα χωρίς να μπορέσεις να αντιληφθείς σε καμία περίπτωση το πως μέσα σε 5 μέρες έλαβαν χώρα τα συγκεκριμένα γεγονότα μιας και στην οθόνη δεν υπάρχει τίποτα - εκτός ενός? δυο? γεγονότων ήσσονος σημασίας - που να δικαιολογεί το δέσιμο της οργάνωσης. Τέλος προσωπικά δεν αντιλήφθηκα τι ήθελε να περάσει η ταινία? Τάσσετε υπέρ της συγκεκριμένης ιδέας ή κατά ή το αφήνει στην κρίση του θεατή ο οποίος με τα λιγοστά μηνύματα που περνάει το φίλμ δεν μπορεί από αυτό να πάρει θέση πόσο μάλλον να προβληματιστεί για κάτι. Προσπάθησε να προσεγγίσει το Das Experiment από μια σκοπιά αλλά τα σκάτωσε. Κρίμα γιατί θα μπορούσαμε να μιλάμε για ταινία ορόσημο.

Παντα η αποφαση ειναι του θεατη, αλλα, σαφως, η ταινια δεν τασσεται υπερ της ιδεας. Αφου στο τελος γινονται ολα μπαχαλο. Δεν θα πω περισσοτερα, προς αποφυγην spoilers.

desperate_gamer
13-01-2009, 01:17
Μόνο το this summer έπιασες ε? :Ρ
"This is a fake, independent, non-profit trailer..." Η λέξη-κλειδί είναι fake. ;)

What part of TRAILER do you not understand?!?!!?

Αφού είναι trailer!!! Δεν μπορεί να είναι ανεπίσημο! :confused:

Dragonpaul
13-01-2009, 01:24
What part of TRAILER do you not understand?!?!!?

Αφού είναι trailer!!! Δεν μπορεί να είναι ανεπίσημο! :confused:

Δεν ειναι δυσκολο. Απλα οι παιδες που το εφτιαξαν κολλησαν τη λεξη Trailer. Desp, προσεξε το, οι σκηνες ειναι απο γνωστες ταινιες. Εχει γινει καταπληκτικη δουλεια.

desperate_gamer
13-01-2009, 01:44
Δεν ειναι δυσκολο. Απλα οι παιδες που το εφτιαξαν κολλησαν τη λεξη Trailer. Desp, προσεξε το, οι σκηνες ειναι απο γνωστες ταινιες. Εχει γινει καταπληκτικη δουλεια.

:angry::angry::angry: Irony! :angry::angry::angry:

Chill
13-01-2009, 01:53
Παντα η αποφαση ειναι του θεατη, αλλα, σαφως, η ταινια δεν τασσεται υπερ της ιδεας. Αφου στο τελος γινονται ολα μπαχαλο. Δεν θα πω περισσοτερα, προς αποφυγην spoilers.

H κατάσταση γίνεται μπουρδέλο από έναν ψυχικά άρρωστο. Ο συγκεκριμένος ψυχικά άρρωστος το ίδιο επικίνδυνος θα ήταν σε όποια κοινωνία και αν άνηκε. Δεν έχει ξεκάθαρη θέση η ταινία για μένα και το τελικό αποτέλεσμα είναι αχταρμάς χωρίς να σου προσφέρει το παραμικρό ερέθισμα.

Dragonpaul
13-01-2009, 09:57
:angry::angry::angry: Irony! :angry::angry::angry:

Got it! ;)

Dragonpaul
13-01-2009, 10:02
H κατάσταση γίνεται μπουρδέλο από έναν ψυχικά άρρωστο. Ο συγκεκριμένος ψυχικά άρρωστος το ίδιο επικίνδυνος θα ήταν σε όποια κοινωνία και αν άνηκε. Δεν έχει ξεκάθαρη θέση η ταινία για μένα και το τελικό αποτέλεσμα είναι αχταρμάς χωρίς να σου προσφέρει το παραμικρό ερέθισμα.

Εχεις δικιο σε αυτο που λες. Αλλα, εστω οτι δεν υπηρχε ο συγκεκριμενος χαρακτηρας. Και εστω οτι στο τελος ο καθηγητης δεν ανετρεπε το πειραμα. Και συνεχιζε σαν αρχηγος. Θεωρεις οτι δεν θα μεγαλωνε το κυμα? Δεν θα τον υπακουγαν τυφλα? Εγω πιστευω πως ναι. Ηταν ολοι υποχειρια. Πιστευω οτι η ταινια αυτο που ηθελε να πει το ειπε. Απλα, χαρην εντυπωσιασμων, δραματοποιηθηκε πολυ το τελος. Σαφως δεν ειναι πολιτικο μανιφεστο, αλλα λεει αυτα που θελει.

oddin
13-01-2009, 12:45
Αν και φαν του ευρωπαϊκού κινηματογράφου και ιδιαιτέρως του Γερμανικού η συγκεκριμένη ταινία με απογοήτευσε πλήρως. Ο σκηνοθέτης είχε ένα σενάριο διαμάντι στα χέρια και το αποτέλεσμα ήταν επιεικώς μέτριο. Το τρομερό λάθος ήταν πως δεν υπήρχε συνοχή στην ταινία, τα γεγονότα έτρεχαν τάχιστα χωρίς να μπορέσεις να αντιληφθείς σε καμία περίπτωση το πως μέσα σε 5 μέρες έλαβαν χώρα τα συγκεκριμένα γεγονότα μιας και στην οθόνη δεν υπάρχει τίποτα - εκτός ενός? δυο? γεγονότων ήσσονος σημασίας - που να δικαιολογεί το δέσιμο της οργάνωσης. Τέλος προσωπικά δεν αντιλήφθηκα τι ήθελε να περάσει η ταινία? Τάσσετε υπέρ της συγκεκριμένης ιδέας ή κατά ή το αφήνει στην κρίση του θεατή ο οποίος με τα λιγοστά μηνύματα που περνάει το φίλμ δεν μπορεί από αυτό να πάρει θέση πόσο μάλλον να προβληματιστεί για κάτι. Προσπάθησε να προσεγγίσει το Das Experiment από μια σκοπιά αλλά τα σκάτωσε. Κρίμα γιατί θα μπορούσαμε να μιλάμε για ταινία ορόσημο.
Συμφωνώ με την τοποθέτηση.

Chill
13-01-2009, 15:15
Τι είναι αυτό?

Μακράν η καλύτερη πρόσφατη ελληνική ταινία, έστω και αν είναι διάρκειας 5:30 λεπτών!!!

ps4
13-01-2009, 15:29
Καλα το τρειλερ των thundercats ειναι φοβερο. Εκτος του οτι ειναι ψεμα εχουν κανει απιστευτη δουλεια.

Και μονο γιαυτο ευγε.

nikon
13-01-2009, 18:56
ROCKNROLLA.......klassikos Guy Ritchie....osoi pistoi deite to k den tha xasetai
Μόλις την είδα.....από τις καλύτερες που έχω δει τελευταία.....και τώρα που καθάρισε ο εγκέφαλος (μάλλον.....δεν είμαι σίγουρος:p) θα περιμένουμε τον "real rocknrolla".:ohyes:

jimspy
13-01-2009, 19:01
nikon ...an soy arese poly des ola toy ritchie ....einai ola poly kala...epishs des k ena allo oxi k toso gnosto an den to exeis dei alla emena moy arese poly tha elega ....to IN BRUGES toy mcDonagh

nikon
13-01-2009, 19:06
nikon ...an soy arese poly des ola toy ritchie ....einai ola poly kala...epishs des k ena allo oxi k toso gnosto an den to exeis dei alla emena moy arese poly tha elega ....to IN BRUGES toymcDonagh
Μου αρέσει ο Ritchie πρέπει να έχω δει και άλλα δικά του αλλά ποτέ δεν "κρατάω τίτλους":(....αυτό που μου λες δεν το έχω δει.....θα το βάλω στα "προσεχώς".;)

jimspy
16-01-2009, 01:28
HOW GET RID OF OTHERS (ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ)
πολυ καλη....δειτε την

WolfRathmA
16-01-2009, 04:13
Τι είναι αυτό? (http://uk.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o)

Μακράν η καλύτερη πρόσφατη ελληνική ταινία, έστω και αν είναι διάρκειας 5:30 λεπτών!!!


Τα κλαματα εβαλα... δεν αντεξα... απλα respect! :1appl:

Dragonpaul
16-01-2009, 10:31
Τα κλαματα εβαλα... δεν αντεξα... απλα respect! :1appl:

Δε σε αδικω. Παρα τη μικρη του διαρκεια ειναι δυνατο. Μας θυμιζει οτι υπαρχουν καποιοι ανθρωποι, οι γονεις μας, που αξιζουν προσοχη και αγαπη. Οση μας εδειξαν και αυτοι μεγαλωνοντας μας. Συνηθως το ξεχναμε αυτο.

ps4
16-01-2009, 13:47
Πολυ καλο το βιντεακι οντως. Aρκετα συγκινητικο.

Αλλα το γραφικο ειναι απο amstrad 6128 ΡΠΜ. :)

TopGunZ
16-01-2009, 17:01
Τι είναι αυτό? (http://uk.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o)

Μακράν η καλύτερη πρόσφατη ελληνική ταινία, έστω και αν είναι διάρκειας 5:30 λεπτών!!!

Είμαι σίγουρος ότι το "σενάριο" το έχω ακούσει παλιότερα ως ιστορία. Πραγματικά πολύ δυνατό το νόημα της συγκεκριμένης ταινίας.

Έχω μια αδυναμία στις ταινίες μικρού μήκους, κολλητός μου είναι ένας εκ των τριών συνιδρυτών και συνδιοργανωτών του διεθνούς φεστιβάλ ταινιών μικρού μήκους της Νάουσας και μάλιστα έχω δουλέψει και ως εθελοντής εκεί, πραγματικά υπάρχουν διαμάντια στο εν λόγω είδος και λόγω της ιδιομορφίας τους έχεις μεγάλη "πυκνότητα" νοημάτων στα λίγα λεπτά ή και δευτερόλεπτα που κρατάνε...

redismagik
16-01-2009, 18:20
Ωραια η ταινια,αλλα θα προτιμουσα να δειχνε πιο πολυ τη ζωη του mozart σαν μουσικος και προσωπικοτητα.Εχει αρκετο ενδιαφερον.Προσπαθησαν πιο πολυ να δειξουν την κοντρα μεταξυ σαλιερι και μοτσαρτ και την αιτια του θανατου του ως δολοφονια(που δεν εγινε ακριβως ετσι),ωστε να γινει πιο περιπετεια για το κοινο του χολυγουντ.Παντως κριμα που δεν βγαινουν παρομοιες ταινιες για αλλους μουσικους.Ξερει κανεις καμια να προτεινει?

ego tin tainia auti tin exo latrepsei giati dixnei pos mporei kapoios na ftasei stin paranoia! gnorizo de ....to ollo story einai ftiagmeno oste na ejipiretisei to holligoud alla de me pirazei mias epikentono allou tin prosoxi mou.kai kata deutero einai poli orea akoustika!

mania
17-01-2009, 10:19
ego tin tainia auti tin exo latrepsei giati dixnei pos mporei kapoios na ftasei stin paranoia! gnorizo de ....to ollo story einai ftiagmeno oste na ejipiretisei to holligoud alla de me pirazei mias epikentono allou tin prosoxi mou.kai kata deutero einai poli orea akoustika!

??? ???? ??? ????? ? ??????.?? ?? ?????????? ??? ? ??????? ?????? ?? ????????? ??? ??????? ??? ??? ??? ???.?????? ????? ??? ?? ????? ????? ??? ?????.??? ?? ???? ? ??????? ???????? ??? ??????? ??? ??????? ?? ?? ??????? ??? ??? ??????.??? ??????? ??? ?? ?????? ??? ????? ?? ?????? ??? ??????? ?????????? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ????????!
????? ?????? ??? ???? ??? ???????? ?? ????? ?????
________
HALFBAKED (http://half-baked.com)

AgentPrinny007
19-01-2009, 16:17
Καμια ταινια για Μπαχ και Μπετοβεν θα δουμε ποτε?
YouTube - Immortal Beloved trailer
Δεν ηταν ασχημη ταινια.
Και αυτο το video ειναι για τα τερατα του κινηματογραφου
YouTube - Cinemassacre's Top 10 Giant Movie Monsters
το 4 ειναι το καλυτερο:rofl:

Dragonpaul
19-01-2009, 20:21
Καλησπερα παιδια.

Εγω ειδα το Σαββατο το Twilight. Δεν το περιμενα, αλλα μου αρεσε παρα πολυ. Πιο πολυ απο την ιδια την ταινια μου αρεσε το ολο concept. Δηλαδη τα vampire που προσεγγιζονται τελειως διαφορετικα απ' οτι εχουμε συνηθισει μεχρι τωρα. Ειναι ενα διαφορετικο love story που, κατα τη γνωμη μου, αξιζει να δει κανεις.
Για οσους δεν το γνωριζουν, η ταινια βασιζεται σε βιβλιο ,η μαλλον σε βιβλια. Τεσσερα στο συνολο. Περιμενω να δω τις συνεχειες.

mania
19-01-2009, 20:29
^^?? ??? ???? ???? ???.????? ???????? ?? immortal beloved..?? ???? ????
?? ??????? ??????,????????.????? ?? ????????? ?????..??? ? nintendo nerd ??? ????? ??? ??????????.???? ????? ? ?????.
________
S65 (http://www.bmw-tech.org/wiki/BMW_S65)

AgentPrinny007
20-01-2009, 11:16
^^Να σαι καλα φιλε μου.Ωραιο φαινεται το immortal beloved..Το χεις δει?

Η ταινια ειναι του 1994,ουτε ζεστη ουτε κρυο.Δες και αυτο

YouTube - Immortal Beloved- Moonlight Sonata

Tsiou
20-01-2009, 11:39
Let the Right One In (http://en.wikipedia.org/wiki/Let_the_Right_One_In_(film))

Θρίλερ απο Σουηδία, μια ιστορία αγάπης ανάμεσα σε ένα αγόρι κ μια κοπέλα βαμπίρ. Βασισμένο σε νουβέλα. Πραγματικά φοβερή ταινία. Τη προτείνω ανεπιφύλαχτα (λίγο υπομονή στα πρώτα '20), άν κ δεν είναι για τους mainstream fans, καλό είναι να τη δείτε προτού γίνει κανα άθλιο remake ..

Zeichef
21-01-2009, 01:06
Eida prin liges meres to Changeling me tin Angelina Jolie kai mou arese arketa.
Koinoniko einai kapos , diadramatizetai to 1928 kai vasizete stin ali8ini istoria mias gynaikas pou apigagan to paidi tis kai ta evale me tous pantes kai ekane ta panta gia na dikaio8ei se mia epoxi opou i astynomia kai to kratos ekanan oti i8elan...

Eilikrina aksizei na to dei kaneis kai den epiasa ton eayto mou na varietai se kanena simeio sto ergo. Alloste i Angelina kanei kales epiloges...

Ante na vgei kai to Benjamin Button na doume ti paizei telika...

WolfRathmA
21-01-2009, 02:42
www.youtube.com/watch?v=kCB-GTVxPjQ

msnes7
21-01-2009, 02:55
Όλα τα καλά παιδιά μαζί πάλι.........Από τις ταινίες που περιμένω πως και πως!!!!!!!
FAST2FURIOUS 444444444444

StamatisGian
21-01-2009, 03:02
Τι είναι αυτό? (http://uk.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o)

Μακράν η καλύτερη πρόσφατη ελληνική ταινία, έστω και αν είναι διάρκειας 5:30 λεπτών!!!

Δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread κι ας είμαι μεγάλος σινεφιλ (μπορώ να βλέπω [b]καλές]/b] ταινίες για μέρες! ) αλλά έτυχε και μπήκα σήμερα και είδα το βιντεάκι αυτό. Ειλικρινά συγκινήθηκα και πρέπει να πω ότι όντως σε κάνει να σκέφτεσαι πολλές στιγμές που ίσως έχεις χειριστεί κάποιες καταστάσεις λάθος, ειδικότερα με τους γονείς, μιας και είναι οι μόνοι που πραγματικά μας αγαπάνε. Ίσως απο 'δω και πέρα να απαντάμε λίγο διαφορετικά!

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος πιο πριν, πάντως η ταινία Seven Pounds (δεν ξέρω τον ελληνικό τίτλο που θα της δώσουνε) με τον Will Smith είναι παραπάνω από εκπληκτική. Όταν σου δίνει να καταλάβεις τι πραγματικά γίνεται, εγώ προσωπικά άρχισα να βουρκώνω και μόνο με την ιδέα! Πολύ ωραίες ερμηνείες από όλο το cast και ένας Will Smith που με άφησε με το στόμα ανοιχτό.
Δεν την προτείνω σε κανέναν! Αν γίνεται θα ήθελα να την επιβάλω σε όλους όσους παρακολουθούν ταινίες με κάποιο βαθύτερο νόημα πέραν του ελεεινού "american-boobs-ass(hole)-nobrain-comedy-splatter-best-mofo-intown" που κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια και με αϊδιάζει.

Υ.Γ.: Με λένε Σταμάτη, είμαι weeper και είμαι καλά! Δώσε μου μια καλή ταινία ή, ακόμα καλύτερα, ένα καλό βιβλίο και θα κλαίω σαν μωρό!

msnes7
21-01-2009, 03:10
Την ταινία που λες την είχα στα υπόψη σήμερα μιας και από την περίληψη κατάλαβα ότι πρόκειται για διαμάντι.
Μου αρέσουν πολύ τέτοιες ταινίες που σε αγγίζουν όπως ήταν το crash και το έπος love actually(αν δεν το έχετε δει χάνετε........η σκηνή με την keira knightley και τον τύπο που την αγαπούσε με τις ταμπελίτσες ήταν μια από τις πιο ωραίες σκηνές που έχω δει μέχρι σήμερα,ενώ το έργο έχει ένα σωρό ακόμα παρόμοιες.........)

Exoskeletor
21-01-2009, 04:21
egw tha dw to curious case of benjamin button tin kiriakh, prepei na eine tromerh

WolfRathmA
21-01-2009, 07:15
Μολις ειδα το Defiance. Αληθινή ιστορια με γερμανους και εβραιους. Παρα πολυ καλο εργο.

nikon
21-01-2009, 08:54
egw tha dw to curious case of benjamin button tin kiriakh, prepei na eine tromerh
Tην ξεκίνησα χθες αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν την τελείωσα :( ελπίζω σήμερα.....καλή είναι μέχρι εκεί που είδα.

EDIT: Τελικά είναι απλά ένα καλογυρισμένο love story με πρωτότυπο σενάριο....το oscar νομίζω θα το πάρει ο Πιτ αφού ο ρόλος είναι κομμένος και ραμμένος για oscar.

AgentPrinny007
23-01-2009, 12:27
Οι υποψηφιότητες για τα oscar:
http://movies.aol.com/oscars-academy-awards/nominee-winner

Valkyre
23-01-2009, 12:32
Tην ξεκίνησα χθες αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν την τελείωσα :( ελπίζω σήμερα.....καλή είναι μέχρι εκεί που είδα.

EDIT: Τελικά είναι απλά ένα καλογυρισμένο love story με πρωτότυπο σενάριο....το oscar νομίζω θα το πάρει ο Πιτ αφού ο ρόλος είναι κομμένος και ραμμένος για oscar.

Το ειδα χθες.Καλο ειναι , απλα θεωρω οτι το τραβηξανε αρκετα σε καποια σημεια και ισως κουρασε.Αλλα παρολαυτα ειναι μια καλη ταινια , ενα ωραιο και πρωτοτυπο παραμυθι.

Το σιγουρο ειναι οτι θα παρουν το οσκαρ για τα μακιγιαζ σε αυτην την ταινια.100% σιγουρο , εκτος και αν βγηκε κατι αλλο φετος και εγω το εχασα. :)

YΓ: Κυριολεκτικα αισχος που δεν προταθηκε καν για οσκαρ σκηνοθεσιας ή καλυτερης ταινιας το Dark Knight.Οχι δεν ειναι ενα απλο κομικ φιλμ , θεωρω οτι ηταν κατι πολυ παραπανω , και αν μη τι αλλο η σκηνοθεσια ηταν επικη...δεν λεω οτι αξιζε να παρει τα οσκαρ , απλα αξιζε να προταθει...

AgentPrinny007
23-01-2009, 12:40
YΓ: Κυριολεκτικα αισχος που δεν προταθηκε καν για οσκαρ σκηνοθεσιας ή καλυτερης ταινιας το Dark Knight.Οχι δεν ειναι ενα απλο κομικ φιλμ , θεωρω οτι ηταν κατι πολυ παραπανω , και αν μη τι αλλο η σκηνοθεσια ηταν επικη...δεν λεω οτι αξιζε να παρει τα οσκαρ , απλα αξιζε να προταθει...
Οντως τωρα το προσεξα και εγω που το ειπες.Ισως δεν ταιριαζει με τα ποιοτικα στανταρ που εχουν....τρομαρα τους.

jimspy
23-01-2009, 21:28
WALTZ WITH BASHIR......απλα δειτε το

desperate_gamer
23-01-2009, 21:59
Μην το ψάχνετε καλέ. Ο Sean Penn και το Milk μάλλον θα το πάρουν. Αλλά σε αυτά πέφτω και έξω τις περισσότερες φορές οπότε... :giggle:

personGR
23-01-2009, 23:07
Μην το ψάχνετε καλέ. Ο Sean Penn και το Milk μάλλον θα το πάρουν. Αλλά σε αυτά πέφτω και έξω τις περισσότερες φορές οπότε... :giggle:

Πάντως δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση που το The curioys case of benjamin button έχει προταθεί για λίγο έως πολύ 13 Oscars.

Fincher είναι αυτός...

Valkyre
24-01-2009, 01:40
Το ειδα εχθες το εν λογω εργο.Οντως ειναι μια αρκετα εως πολυ καλη ταινια , αλλα σε καμμια περιπτωση δεν νομιζω οτι αξιζει 13 υποψιφιοτητες.Νομιζω ειναι υπερβολη.Ιδιως σε σχεση με κατι αλλες ταινιες μου φαινεται too much να προτεινεται σε τοσες κατηγοριες.

Επαναλαμβανω ειναι μια πολυ καλη ταινια αλλα και ολιγον overrated κατ την τα;πεινη μου αποψη.

WolfRathmA
24-01-2009, 07:47
^^ Συμφωνω μαζι σου!

Παντως με σε καμια περιπτωση δεν ειναι για να πας να την δεις στο σινεμα! Με τι καμια ομως λεμε! Ειναι να κατσεις να το δεις οταν δεν εχεις να κανεις τιποτα ας πουμε στο σπιτι σου.

Θα ελεγα οτι ειναι αρκετα καλη ταινια αλλα οπως λεει και ο Val λιγο overatted...

nikon
24-01-2009, 11:14
WALTZ WITH BASHIR......απλα δειτε το
Είδα ότι είναι καρτουνίστικο και είπα άστο.....καλό είναι;

mania
26-01-2009, 11:22
?? ???? ????.???? ????? , ???? ????? ??? ?? ????????? ?????? ?? ?????? ?????? ??? ???? ???????.???? ????????? ????? ??? ???? ?????? , ??? ????? ??? ????????? ????????.

?? ??????? ????? ??? ?? ?????? ?? ????? ??? ?? ???????? ?? ????? ??? ??????.100% ??????? , ????? ??? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ??? ?? ?????. :)

Y?: ???????????? ?????? ??? ??? ????????? ??? ??? ????? ??????????? ? ????????? ??????? ?? Dark Knight.??? ??? ????? ??? ???? ????? ???? , ????? ??? ???? ???? ???? ???????? , ??? ?? ?? ?? ???? ? ?????????? ???? ?????...??? ??? ??? ????? ?? ????? ?? ????? , ???? ????? ?? ????????...


????? ???? ?? ??????? ??? ??? ??? ?? ?????.???? ??? ????????? ?? ?? ???????? ??????? ??? ?????....??????? ????.

?????? ??? ??????????? ?? ?? ?????.?? ???? ??????,??? ?????????? ??????? ??? ?? ?? ?????????????.???? ????????? ????? ????.???????? ?????? ????????? ??? ??? ????? ??????? ????,???? ??? ?????? ?? ??? ?????????.
??? ??? ?????? ??? ?? ??? ???,???????? ? ?????? ??????? ???????? ?? ????? ?? ????? ??? ??? ???????? ??? ???? ????.?????? ?????? ??? ?? ????? ?? ????? ?? ??????.
YouTube - Marlon Brando's Oscar?? win for " The Godfather" (http://www.youtube.com/watch?v=2QUacU0I4yU)
________
Sardinian cooking (http://www.cooking-chef.com/sardinian/)

WolfRathmA
27-01-2009, 07:53
Ειδα το Changeling, το καινουριο εργο με την angelina jolie... πρεπει να το δειτε. Ειναι αληθινη ιστορια. Απλα να το δειτε να δειτε απλα τι γινοτανε στην τοτε εποχη. Ωραιο εργακι παντως...

jimspy
27-01-2009, 22:18
Είδα ότι είναι καρτουνίστικο και είπα άστο.....καλό είναι;

einai poly kalo......diaforetiko k sklhro....alla an den soy aresei to styl ayto me kinoymena sxedia.....kalytera asto san deyterh epilogh

Chill
28-01-2009, 05:52
Εμένα το dark knight δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Βαρέθηκα υπερβολικά. Γενικά μου αρέσουν οι ταινίες με super hero απλά τον τελευταίο χρόνο δεν τα πάω ιδιαίτερα καλά με αυτό το είδος. Ούτε το Iron Man μου άρεσε, oύτε το Hancock (both τα θεωρώ Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Α) αν αναρωτιέστε ενώ δεν έχω δει το hulk για να δω αν θα συνεχιστεί αυτό το τροπάρι. Βλέποντας δε τις βαθμολογίες στο imdb θεωρώ το DK την πιο overrated ταινία όλων των εποχών όπως επίσης θεωρώ πως η συγκεκριμένη ταινία είχε ιδιαίτερη αντιμετώπιση από κοινό και κριτικούς λόγω του θανάτου του Ledger.

Το Benjamin Button από την άλλη το λάτρεψα, εκπληκτικό :)

nikon
28-01-2009, 08:34
einai poly kalo......diaforetiko k sklhro....alla an den soy aresei to styl ayto me kinoymena sxedia.....kalytera asto san deyterh epilogh
Μέχρι να μου απαντήσεις το είδα :p......εντάξει καλό ήταν αλλά δεν τρελάθηκα....διαφορετικό ναι αλλά σκληρό μόνο στο τέλος το βρήκα με τις σκηνές που δείχνει από τον πόλεμο.:(

jimspy
28-01-2009, 12:08
The Crew......arketa endiaferon.....klasikh k petyxhmanh syntagh(bia,doloplokia ktl) me ta skinothetika xarakthristika toy bretanikoy kinhmatografou

jimspy
29-01-2009, 19:02
Ετυχε κ ξαναειδα εχθες το This is England......Osoi δεν το εχετε δει ....προτεινομενο

pictorino
01-02-2009, 16:34
είδα τον ''δρόμο της επανάστασης'' και μου άρεσε.
το underworld το είδε κανείς να πει εντυπώσεις;

Et3rn1tyGR
01-02-2009, 16:44
Slumdog millionaire απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει τα τελευταια χρονια.

10 υποψηφιοτητες για οσκαρ (οχι οτι λεει κατι) και μεσα σε αυτες και αυτης της καλητερης ταινιας. Προσωπικα επειδη εχω δει ολες τις υποψηφιες ταινιες την θεωρω φαβορι.

Απλα δειτε την.

Dragonpaul
03-02-2009, 10:02
Καλημερα σε ολους.

Εγω ειδα το Doubt το περασμενο ΣΚ. Ηταν μια παρα πολυ καλη ταινια, κυριως, ομως, λογω των εξαιρετικων ηθοποιων. Η Meryl Streep και ο Philip Seymour Hoffman ειναι καταπληκτικοι και οι ερμηνειες τους απιστευτες. Οχι οτι οι δευτερευοντες ρολοι πανε πισω. Γενικα οι ταινια βασιζεται στους πολυ καλους ηθοποιους και οχι τοσο στο σεναριο, αφου αυτο, στο τελος της ταινιας σε ψιλοαφηνει ξεκρεμαστο, μοιαζοντας ανολοκληρωτο.
Ειναι μια ταινια που δεν ειναι αναγκη να πατε σε καποια αιθουσα για να τη δειτε. Μια χαρα και σε DVD. Τα νοηματα θα ειναι ιδια. Αλλα, επαναλαμβανω, οι ερμηνειες ειναι αξιομνημονευτες. Μη τη χασετε.

nikon
03-02-2009, 13:41
Συμφωνώ Παύλο τίποτα το φοβερό εκτός τις ερμηνείες αλλά δεν έπαιζε και κανένας άλλος......οι 2 που λες και η δασκάλα ήταν.:p

jimspy
04-02-2009, 00:09
Slumdog millionaire απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει τα τελευταια χρονια.

10 υποψηφιοτητες για οσκαρ (οχι οτι λεει κατι) και μεσα σε αυτες και αυτης της καλητερης ταινιας. Προσωπικα επειδη εχω δει ολες τις υποψηφιες ταινιες την θεωρω φαβορι.

Απλα δειτε την.


tha symfoniso ...... poly kalo

KosmixGR
06-02-2009, 04:51
Dragonball: Evolution Trailer




ly843iFcKjI

obione
06-02-2009, 07:26
YouTube - The Unborn [Trailer 2] [HD] 2009

kalouli...mi to deite peiratiko...den leei...

Dragonpaul
08-02-2009, 12:55
Dragonball: Evolution Trailer




ly843iFcKjI


Δεν το σχολιαζω, ΚΑΝ! Αισχος!


YouTube - The Unborn [Trailer 2] [HD] 2009 (http://www.youtube.com/watch?v=sc3Cba0qOco)

kalouli...mi to deite peiratiko...den leei...

Αυτο θα το δω οπωσδηποτε! Καιρο εχω να δω μια τετοια ταινια.

Desmond
08-02-2010, 03:10
Eίδα το "9".Το οτι είναι παραγωγή Τim Burton δεν είναι τυχαίο.Πάρα πολύ καλό.Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα στους fans!

Melnibonian
08-02-2010, 03:15
Ρε παιδιά το Unborn δεν μου άρεσε καθόλου....μα καθόλου....
Anyway....δείτε αυτό...θα το λατρέψετε οι fan,μέχρι τα μισά.Έπειτα ξεκινούν τα αντίστροφα συναισθήματα...
YouTube- Zombieland Intro

jimspy
08-02-2010, 03:22
poly kalo to zombieland.....emena moy arese mexri teloys

to unborn tha to xaraktiriza ....''ths seiras''

Desmond
08-02-2010, 03:24
poly kalo to zombieland.....emena moy arese mexri teloys

to unborn tha to xaraktiriza ....''ths seiras''
Είσαι ευγενικός στον χαρακτηρισμό σου!
Το zombieland θα μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερο.

Melnibonian
08-02-2010, 03:25
Ρε συ τι λες τώρα.Από το σκηνικό στο σπίτι του τυπά απο τους ghostbusters η ταινία παίρνει την κάτω βόλτα.Anyway,εμένα με ξενέρωσε...

jimspy
08-02-2010, 03:29
to telos htan ligo kseneroto ...alla h tainia gyrise se ''pio'' komodia apo thn skhnh pou les k meta k an to deis etsi htan kalo ergaki.....


edit.....sigoyra tha mporouse na htan kalytero.....to ''poly kalo'' isos na htan yperbolh ths stigmhs sygkrinomeno me to unborn....

sakis1984
08-02-2010, 03:40
οντως το τελος ηταν λιγο ξενερα αλλα ηταν συμπαθητικη ταινιουλα!!!

DarkUSS
08-02-2010, 03:54
Συμπτωματικά χωρίς να έχω κοιτάξει το thread, μόλις είδα το Zombieland. :giggle:
Καλή και διασκεδαστική ταινιούλα, δεν καταλαβαίνω τι σας χάλασε στο τέλος ακριβώς?

Melnibonian
08-02-2010, 06:21
H ταινία ξεκινάει πολύ δυναμικά,σε βάζει στο τρυπάκι ότι θα παρακολουθήσεις ένα αριστούργημα στο είδος του,αλλά όσο προχωράει τόσο κοιλιά κάνει μέχρι και την επική σκηνή που αναφέρω στο spoiler που με ξενέρωσε εντελώς.Εκεί το γυρνάνε από μαύρη κωμωδία σε γελοιότητα.Και απο εκεί μέχρι και το τέλος πάλι καμιά εξέλιξη,τίποτα καινούργιο,μια απλή μετριότητα...
Η ουσία στο σχόλιό μου είναι ότι σε ξεκινάει με μεγάλες προσδοκίες και σε αφήνει με μια ψυχρή χλιαρότητα...Βέβαια τα γούστα διαφέρουν.Σε εσένα τον τελευταίο μπορεί να σου φάνηκε οκ.Αυτό είναι καλό,γιατί τότε είμαι απλά εγώ περίεργος....don't know...

dimitrisasp
08-02-2010, 12:28
Χθες ειδα το Up. Πολυ μελο για καρτουν... Κλασικη Pixar ομως πετυχε
για αλλη μια φορα..

Valkyre
08-02-2010, 13:28
Δεν ξερω για εσας εγω ομως το περιμενω με αρκετο ενδιαφερον το συγκεκριμενο εργακι ;)

Απο τον Night Shyamalan βεβαια του οποιου τα τελευταια εργα ηταν απογοητευση, αλλα εξακολουθω να ελπιζω...


YouTube- The Last Airbender - Teaser Trailer
YouTube- The Last Airbender Super Bowl 2010 Spot Trailer [HD]

muku
08-02-2010, 13:55
Περί τινός πρόκειται Valkyre? Το trailer δεν δείχνει και πολλά.

gdskate
08-02-2010, 16:03
Περί τινός πρόκειται Valkyre? Το trailer δεν δείχνει και πολλά.

Δες εδώ:
http://www.imdb.com/title/tt0938283/

Dragonpaul
08-02-2010, 21:47
Eίδα το "9".Το οτι είναι παραγωγή Τim Burton δεν είναι τυχαίο.Πάρα πολύ καλό.Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα στους fans!

Νικο, το εχω παραγγειλει σε Blu-Ray. Δεν το εχω δει και ελπιζω να ειναι οπως το περιμενω.

tase
08-02-2010, 21:55
εμενα το zombieland μου αρεσε σαν ευχαριστη ταινια.
δεν λεγεται με τιποτα θριλερ.
αλλα χαλαρο και ωραια.
η κοπελια παντος τα σπαει....
το the last airbender και εγω το περιμενω αρκετα δυνατο να βγει....
οπως και το legion που παιζεται τωρα (εξω δηλαδη)

Desmond
08-02-2010, 21:55
Νικο, το εχω παραγγειλει σε Blu-Ray. Δεν το εχω δει και ελπιζω να ειναι οπως το περιμενω.
Και πολύ καλά έκανες!Πανέμορφο με μια post-industrial αισθητική (τς, τς, τς, τι είπα πάλι?)!Πόσο και από που?

Dragonpaul
08-02-2010, 22:00
Και πολύ καλά έκανες!Πανέμορφο με μια post-industrial αισθητική (τς, τς, τς, τι είπα πάλι?)!Πόσο και από που?

Εγραψες!!!!

Λοιπον, αυτο (http://www.play.com/DVD/Blu-ray/4-/13068247/9-Limited-Edition/Product.html)παρηγγειλα, αλλα το βρηκα και σε αλλο site λιγο φθηνοτερο, οποτε μπορει να ακυρωσω την παραγγελια και να το παρω απο το αλλο (απο το zavvi για την ακριβεια).

Desmond
08-02-2010, 22:04
Παίζει τέτοια έκδοση?!?!Πολύ ωραία!Thanx!

Dragonpaul
08-02-2010, 22:05
Παίζει τέτοια έκδοση?!?!Πολύ ωραία!Thanx!

Nαι! Γι' αυτο "ψηθηκα" και το παρηγγειλα.

msnes7
09-02-2010, 04:47
Για τους φίλους των σκύλων και όχι μόνο ας δείτε το hachiko (αν αντέξετε.....:()

Valkyre
09-02-2010, 04:59
Παιδια εχει τυχει να δει κανει σας το Goemon?

jimspy
09-02-2010, 09:33
oraio to goemon.....me merikes skhnes bgalmenes apo videogame....na to deis..

nikon
09-02-2010, 09:37
Xθες είδα το The Road (http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=6772)....καλή ταινία και αρκετά δυνατή κάποιες στιγμές......ειδικά όσοι έχουν παιδιά θα τους αγγίξει πολύ.

redismagik
09-02-2010, 09:55
Xθες είδα το The Road (http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=6772)....καλή ταινία και αρκετά δυνατή κάποιες στιγμές......ειδικά όσοι έχουν παιδιά θα τους αγγίξει πολύ.
to exo ki ego.exo ki paidia !!:ptha to do ki tha po entiposeis.

nikon
09-02-2010, 09:59
Δες την Γιάννη παίζει να κλάψεις (εγώ λίγο δάκρυ το έριξα:blush:) προς το τέλος.

redismagik
09-02-2010, 10:03
Δες την Γιάννη παίζει να κλάψεις (εγώ λίγο δάκρυ το έριξα:blush:) προς το τέλος.
pera apo tin plaka ego kleo me to paramikro! exo klapsei na fantastis akoma ki me tin KANDY-KANDY!opote opos katalaveneis de tha mou eine diskolo.....:angry:!

nikon
09-02-2010, 10:06
Μόλις γίνεις πατέρας αλλάζεις.......εγώ από τότε έχω γίνει πολύ πιο ευαίσθητος και ειδικά με ότι αφορά μικρά παιδιά.

redismagik
09-02-2010, 10:18
Μόλις γίνεις πατέρας αλλάζεις.......εγώ από τότε έχω γίνει πολύ πιο ευαίσθητος και ειδικά με ότι αφορά μικρά παιδιά.
ego anekathen eimoun etsi!...........apo epoxis tis LASSY me thimame.proxtes parepiptontos eklapsa sto sinema sto CLOUDY MEAT BOLS (to eida me tin mikri se 3d. apisteuti empiria to 3d) sti skini pou o pateras milage sto gio tou me to mikrofono tis maimous.katantia!!:)

dimitrisasp
09-02-2010, 12:41
ego anekathen eimoun etsi!...........apo epoxis tis LASSY me thimame.proxtes parepiptontos eklapsa sto sinema sto CLOUDY MEAT BOLS (to eida me tin mikri se 3d. apisteuti empiria to 3d) sti skini pou o pateras milage sto gio tou me to mikrofono tis maimous.katantia!!:)

Respect!!! :tiphat:

aris13
09-02-2010, 12:50
Xθες είδα το The Road (http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=6772)....καλή ταινία και αρκετά δυνατή κάποιες στιγμές......ειδικά όσοι έχουν παιδιά θα τους αγγίξει πολύ.

Σου προτείνω να διαβάσεις και το βιβλίο αν δεν το έχεις κάνει ήδη το οποίο είναι απλά φανταστικό.

Valkyre
09-02-2010, 13:38
oraio to goemon.....me merikes skhnes bgalmenes apo videogame....na to deis..

Ναι ειδα το τρεηλερ και τα σχολια και μου κινησε το ενδιαφερον.Επισης εχω δει και την αλλη ταινια του εν λογω σκηνοθετη , το Casshern , το οποιο παροτι τρελο, περιεργο, ακομα και χαζοβιολικο ωρες ωρες, ειχε μεσα στον πυρηνα του μια πολυ ομορφη ιστορια και ενα καταπληκτικο -σχεδον ποιητικο- σκηνοθετικο στυλ! :)

muku
09-02-2010, 14:34
Ναι ειδα το τρεηλερ και τα σχολια και μου κινησε το ενδιαφερον.Επισης εχω δει και την αλλη ταινια του εν λογω σκηνοθετη , το Casshern , το οποιο παροτι τρελο, περιεργο, ακομα και χαζοβιολικο ωρες ωρες, ειχε μεσα στον πυρηνα του μια πολυ ομορφη ιστορια και ενα καταπληκτικο -σχεδον ποιητικο- σκηνοθετικο στυλ! :)

Το έχω δει κι εγώ το goemon, αξίζει να το δεις σε ποιότητα full hd αφού οπτικά αλλά και ηχητικά είναι πολύ καλό. Από εκεί και πέρα δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα, όπως δεν με ενθουσιάζουν οι περισσότερες ασιατικές παραγωγές που προσπαθούν να αντιγράψουν το συναίσθημα που σου δίνει αλλά και το γενικότερο στυλ του Hero του Zhang Yimu. Παρόλα αυτά ευχάριστη ταινιούλα είναι, το μόνο που με χάλασε είναι ότι ορισμένες σκηνές είναι μόνο γραφικά από υπολογιστή και ξεχωρίζουν πάρα πολύ έντονα.

aris13
09-02-2010, 19:14
Chris Nolan to Lead 'Superman' Reboot! (http://www.cinematical.com/2010/02/09/chris-nolan-to-lead-superman-reboot/)

Valkyre
09-02-2010, 19:31
Chris Nolan to Lead 'Superman' Reboot! (http://www.cinematical.com/2010/02/09/chris-nolan-to-lead-superman-reboot/)

WOW...δεν το περιμενα αυτο...τον λατρευω σαν σκηνοθετη , αλλα δεν ξερω γιατι επελεξε αναλογο project με το Batman...

Του εχω εμπιστοσυνη , αλλα φαινεται κινηση καθαρα χολυγουντιανης κινησης και οχι δημιουργικης...οπως φαινεται να ειναι το The Inception που περιμενω πως και πως! :D

enstikto
10-02-2010, 11:26
Και εγώ τον εκτιμώ ιδιαίτερα τον σκηνοθέτη αλλά πρωσοπικά θεωρώ τον Superman τον ποιό αδιάφορο super ήρωα ever οπότε όσο καλός και να είναι ο Nolan δεν ξέρω πόσο ενδιαφέρον μπορεί να φέρει σε μία ταινία με πρωταγονιστή αυτό τον χαρακτήρα...

Valkyre
10-02-2010, 11:30
Κι εμενα ο Σουπερμαν δεν μου προκαλει κανενα ενδιαφερον ως ηρωας...Ισως οταν ημουν πολυ πιτσιρικας, αλλα πλεον ειλικρινα μου ειναι αδιαφορος...και οπως και να το κανουμε δεν μπορω να βλεπω το κοκκινο βρακακι και να τον παρω σοβαρα λολ...

Εν τω μεταξυ και ο Brian Singer (Sorry αν κανω λαθος το ονομα) εκανε προσφατα μια νεα ταινια με τον σουπερμαν.

nikon
10-02-2010, 11:39
Θα είχε ενδιαφέρον μια ταινία με την ζωή του Ριβ και μ'αυτό που έπαθε στην πραγματική ζωή......να συνδίαζαν δηλαδή superman,αναπηρικό καροτσάκι και μετά το τέλος.

enstikto
10-02-2010, 11:43
Ναι... Την είδα... Το τραγικό είναι ότι παράτησε το άψογο x-men franchise στο έλεος του τραγικού Brett Ratner (με αποτέλεσμα το X-men 3 που ουδεμία σχέση έχει με τις προηγούμενες ταινίες της τριλογίας όσον αφορά ποιότητα) για να γυρίσει μία αν όχι κακή, πολύ αδιάφορη ταινία, το Superman Returns. Φοβερός σκηνοθέτης και ο Singer που έκανε 1 τραγικά λάθος επιλογή (για μένα) που του κόστισε πολλά, καθώς και σε εμάς τους φανς.
Πρωσοπικά ακόμα νιώθω μεγάλη πικρία όσον αφορά το θέμα του x-men 3. Το περίμενα πως και πως γιατί τα 2 προηγούμενα (ειδικά το 2ο)θεωρούσα ότι ήταν αριστουργήματα και η ξενέρα που έφαγα με το 3 δεν περιγράφεται. Βέβαια είμαι και παλιός φαν του comic και ίσως για αυτό να είναι έτσι καθώς πολύς κόσμος δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα με την ταινία (αν και όλοι λένε ότι ειναι κατώτερη των 2 προηγουμένων ταινιών). Για μένα η συγκεκριμένη ταινία ανήκει στην κατηγορία ταινιών που δεν υπάρχουν (ή που θα ήθελα να μην είχαν γυριστεί ποτέ) μαζί με τα Matrix 2 & 3, Pirates of the Caribbean 2 & 3 και Indiana Jones 4. Δυστηχώς ότι βλέπετε δεν ξεχνίετε.... :(
Πως τα κατάφερα όμως και απο το superman έφτασα στον Indy... ούτε εγώ ξέρω :p

aris13
10-02-2010, 12:46
Το τραγικό είναι ότι παράτησε το άψογο x-men franchise στο έλεος του τραγικού Brett Ratner

Και πριν ένα μήνα υπέγραψε συμφωνία με την fox για να ξαναεπιστρέψει στους X-Men.

enstikto
10-02-2010, 12:51
Και πριν ένα μήνα υπέγραψε συμφωνία με την fox για να ξαναεπιστρέψει στους X-Men.

Σοβαρά φίλε; Δεν το είχα μάθει αυτό! Πολύ καλή είδηση... Το θέμα είναι βέβαια τι μπορεί να κάνει με αυτό που του άφησε ο Ratner. Το καλυτερο θα ήταν να βάζαν ένα x στην 3η ταινία σαν να μην υπήρχε και να έβγαινε το Bryan Singer's X-men 3 :p

jimspy
11-02-2010, 00:43
mia k lete gia super heroes tainies .....kapoy diabasa oti to kainoyrgio spiderman tha einai 3d k tha bgei to 2012*.....

*(arkei na einai prin thn 21 toy dekembrh)

Valkyre
11-02-2010, 01:25
^^Και 14D να ειναι, αν ειναι οπως το Spiderman 3 , καλυτερα να δω στο σινεμα Μπομπ ο Σφουγγαρακης παρα αυτο το πραγμα...

Δεν θα ξεχασω ποτε τις επικες ατακες και σκηνικα που ειχε το Spiderman 3!!

Ρεπορτερ κανει ζωντανη αναμεταδοση ενω πισω της γινεται μαχη μεταξυ γιγαντιαιων αμμοανθρωπων (Sandman) μαζι με Καλικατζαρους (Green Goblin) , Σαυρες (Venom) και Αραχνες (Spiderman)!Ταυτοχρονα πληθος κοσμου εχει μαζευτει γυρω γυρω και ζητοκραυγαζει λες και παιζουν παμε στοιχημα!

Ξαφνου, και μετα απο μπολικο βρωμοξυλο που εχει φαει ο Spidey και καθως το πληθος αγωνια πεταγεται η ρεπορτερ και λεει την θειικη ατακα με την απελπισια ζωγραφισμενη στο προσωπο της : "Oh the brutality!!" :D

Δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω ή να ξερασω το μπαγιατικο ποπ κορν (σορρυ για την εκφραση , αλλα η ταινια ηταν ισως απο τα χειροτερα πραγματα που πηγα να δω στο σινεμα...ever!)

aris13
11-02-2010, 01:35
Σίγουρα δεν ήταν χειρότερο από το Batman & Robin.

Valkyre
11-02-2010, 01:52
^^oo καλα εισαι... αλλα το Μπατμαν και Ρομπιν δεν το ειδα στον κινηματογραφο! :)

aris13
11-02-2010, 02:00
^^oo καλα εισαι... αλλα το Μπατμαν και Ρομπιν δεν το ειδα στον κινηματογραφο! :)

Εγώ όμως το είδα και σε θερινό μάλιστα.

Valkyre
11-02-2010, 02:03
^^πρεπει να περασες υπεροχα!Αν ησουν με κοπελα παλευεται, εχεις κατι να απασχολησαι...αλλιως...

hakoo
11-02-2010, 02:03
To Batman + Robin ηταν τραγικο ρε, το ειχα δει και σινεμα, πικρα. Γενικα ο Joel Shumacher παραλιγο να το καταστρεψει σαν movie franchise.
Eπισης, σχετικα με το καινουριο Spiderman αν δεν το εχετε συζητησει (sorry θα παρακολουθω απο δω και περα) η Sony αποφασισε να κοψει τον Raimi απο director και φυσικα σχεδον ολο το καστ μαζι του. Ο Tobey Maguire δεν θα ειναι ο Spiderman στη νεα ταινια.

Valkyre
11-02-2010, 02:07
^^ Πραγματικα ο Ραιμι δεν ξερω, αλλα πρεπει να επερνε κατι πολυ περιεργο και πολυ δυνατο την περιοδο που σκηνοθετουσε το Spiderman 3...

To πρωτο Spiderman ηταν καλο.Το δευτερο οκ δεν σε χαλαει, τιποτα το φοβερο σε σχεση με το πρωτο, αλλα βλεποταν ανετα ως comic hero movie.Το τριτο... Χριστε μου το τριτο...ειλικρινα βγηκα απο το σινεμα και εψαχνα μηπως παιζοταν καμμια αλλη βερζιον Spiderman 3 κι εγω ετυχε να δω αυτην που προοριζοταν για 8αχρονα...(και μην σχολιασετε την ηλικια καταλαβαινετε τι λεω...δεν θελω Spiderman τιγκα στο dark και το αιμα, λιγο αξιοπρεπεις διαλογους , σεναριο και ηθοποιια θελω)

aris13
11-02-2010, 02:14
^^ Πραγματικα ο Ραιμι δεν ξερω, αλλα πρεπει να επερνε κατι πολυ περιεργο και πολυ δυνατο την περιοδο που σκηνοθετουσε το Spiderman 3...

Βασικά δεν έπερνε τίποτα απλά η Sony τον ανάγκασε να κάνει αλλαγές στο σενάριο ενώ εκείνος δεν ήθελε και τον πίεσαν να βάλει τον Vemon στην ταινία. Και επειδή πήγαν να του κάνουν τα ίδια και στο 4 δήλωσε ότι δεν μπορεί να δουλέψει πλέον μαζί τους.

hakoo
11-02-2010, 02:14
Χωρις να θελω να γινω δικηγορος του (σιγα τον μεγαλο σκηνοθετη στην τελικη) αυτη η προοδευτικη καθοδος που περιγραφεις με αποκορυφωμα το μετριοτατο spiderman 3 oπως λεγεται παρασκηνιακα ειναι ΚΑΙ αποτελεσμα των χρονοδιαγραμματων. Επειδη το franchise βγηκε χρυσωρυχειο στη Sony τον πιεζαν για γρηγορη εκτελεση των προτζεκτς κατι που δεν μπορουσε να διαχειριστει ο Ραιμι. Στα αρθρα που λενε για το σουτ που εφαγε γραφεται και σαν παρασκηνιακο σχολιο οτι ο Ραιμι ειπε στην Sony οτι δεν μπορει να βγαλει το 4 μεσα σε αυτους τους χρονους και αυτος ηταν ο βασικος λογος που τον εβγαλαν off. Φυσικα επισημα λενε οτι θελουν να κανουν franchise reboot και αυτες οι αλλαγες ειναι σε αυτο το πλαισιο.

edit
Αρη με προλαβες

Valkyre
11-02-2010, 02:19
Βασικά δεν έπερνε τίποτα απλά η Sony τον ανάγκασε να κάνει αλλαγές στο σενάριο ενώ εκείνος δεν ήθελε και τον πίεσαν να βάλει τον Vemon στην ταινία. Και επειδή πήγαν να του κάνουν τα ίδια και στο 4 δήλωσε ότι δεν μπορεί να δουλέψει πλέον μαζί τους.

Οκ περνω μερικες απο τις ντοματες που προοριζονται για τον Ραιμι (μερικες ομως γιατι τις περισσοτερες τις αξιζει ο ιδιος) και τις ριχνω στην Σονυ!:giggle::bgrin2:

aris13
11-02-2010, 02:40
Και τώρα πάμε σε κάτι εντελώς διαφορετικό.

The Hughes Brothers Negotiating Deal to Direct the Live-Action Akira Remake (http://www.slashfilm.com/2010/02/10/the-hughes-brothers-negotiating-deal-to-direct-the-live-action-akira-remake/)

TopGunZ
11-02-2010, 13:09
Live action Akira.... Εδώ απέτυχε το "χαζοχαρούμενο" (λατρεμένο όμως ε?) dragonball, ούτε που θέλω να φανταστώ πως θα βιάσουν το καημένο το (επίσης λατρεμένο) Ακίρα...

aris13
11-02-2010, 13:41
Live action Akira.... Εδώ απέτυχε το "χαζοχαρούμενο" (λατρεμένο όμως ε?) dragonball, ούτε που θέλω να φανταστώ πως θα βιάσουν το καημένο το (επίσης λατρεμένο) Ακίρα...

Το Akira που είχε πιο ενήλικα θέματα και μία αισθητική Blade Runner πιστεύω θα μεταφερθεί πιο εύκολα στην μεγάλη οθόνη από το Dragonball. Ξέχασα να αναφέρω ότι παραγωγή θα κάνει ο DiCaprio και το σενάριο το υπογράφουν αυτοί που έγραψαν τα Iron Man.

dimitrisasp
12-02-2010, 00:18
Live action Akira.... Εδώ απέτυχε το "χαζοχαρούμενο" (λατρεμένο όμως ε?) dragonball, ούτε που θέλω να φανταστώ πως θα βιάσουν το καημένο το (επίσης λατρεμένο) Ακίρα...

Το καημενο το dragon ball επεσε θυμα βιασμου και ατελειωτης αταλαντιας... :giggle:

Lefteris_X
12-02-2010, 10:47
περί Spiderman 4, ο Ράϊμι παραιτήθηκε.
Γιατί; γιατί εκεί που είχε 6 μήνες ακόμα για να το τελειώσει, ήρθε η Sony και του είπε "θα το κάνεις 3D οπωσδήποτε!".....
εκείνος ανταποκρίηκε "ΟΚ, αλλά θα χρειαστώ τουλάχιστον 12 μήνες και παραπάνω, γιατί πολλές σκηνές θα πρέπει να γυριστούν απο την αρχή, για να βγεί σωστά και όχι με 3D φιλτρα απλώς"......του απάντησαν "δεν υπάρχει καμία περίπτωση, θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τις νέες 3D Bravia, οπότε έχεις μόνο 6 μήνες χρόνο"...

και παραιτήθηκε.

Για το Spiderman 3 θα συμφωνήσω πέρα για πέρα....ιδιαίτερα στην φάση που του είχε βγεί το dark ego....και είχε "άνεση" πλέον (εκεί που περπατούσε στο δρόμο).....και κοίταζε δεξιά-αριστερά σα χάνος, δήθεν "καταφερτζής" (my ass)....και η απίστευτη καρά-Ζαχαράτος :D σκηνή που τραγουδούσε / χόρευε στο μπαρ....


Τέλος για το Batman & Robin, δεν θα συμφωνήσω: η ταινία δεν είχε καμία μα καμία σχέση με τα αριστουργήματα του Tim Burton (κατ' εμέ οι 2 καλύτερες ταινίες Batman, καλύτερες και απο το Begins, Dark Knight).....ήταν βασικά ένας φόρος τιμής (homage) στις "cheesy" ταινία / σειρά Batman των 60ς...."Batmaaaaaaaan, ta na nananananannana, Batmaaaaaaaan".....με τις ελεεινές ατάκες (that' why Superman works alone, Chicks dig the car, κλπκλπ)....με τις τεχνητές θηλές να φαίνονται πάνω στις στολές....τις γυαλιστερές αποχρώσεις των κουστουμιών, τον mr. Freeze, Bain, κλπκλπ

Για εμένα το πιο άκυρο Batman, δηλαδή που δεν "έδενε" ούτε με τα προηγούμενα αλλά ούτε και με τα επόμενα έργα, ήταν αυτό με τον Val Kilmer (το "3" δηλαδή) και την Νικόλ Κίντμαν.

Anyway, carry on!


Λευτέρης

aris13
12-02-2010, 13:19
τα αριστουργήματα του Tim Burton (κατ' εμέ οι 2 καλύτερες ταινίες Batman, καλύτερες και απο το Begins, Dark Knight)

Συμφωνώ απόλυτα.:1appl:



με τις ελεεινές ατάκες (that' why Superman works alone, Chicks dig the car, κλπκλπ)

Ξέχασες την Bat-πιστωτική.:angry:

http://www.bucketmovies.com/images/batman-credit-card1.jpg

Dragonpaul
12-02-2010, 13:33
Oχι οτι δε μου αρεσουν οι δυο πρωτες ταινιες -αλιμονο-, αλλα νομιζω οτι ο Ledger "εβγαλε" πολυ καλυτερο Joker απο τον Nicholson.
Ιδιαιτερα απο τις δυο πρωτες μου αρεσε το Batman Returns. Πολυ σκοτεινο και με τον de Vito αψογο στο ρολο του Penguin.

AgentPrinny007
12-02-2010, 13:36
Εγώ όμως το είδα και σε θερινό μάλιστα.

Eγω το ειδα στον κινηματογραφο μια μερα πριν παω φανταρος το 95 :frog:
Την ιδια μερα ειδα και τον υδατινο κοσμο :frog:
Περασα πολυ ωραια :frog:

aris13
12-02-2010, 13:49
Eγω το ειδα στον κινηματογραφο μια μερα πριν παω φανταρος το 95 :frog:
Την ιδια μερα ειδα και τον υδατινο κοσμο :frog:
Περασα πολυ ωραια :frog:

Μάλλον το foverer είδες το 95 γιατί το B&R βγήκε το 97.

Valkyre
12-02-2010, 13:52
To Batman Foerever παλευοταν κυριως λογω Τζιμ Καρρευ που ηταν ο μονος που επαιζε αξιοπρεπως τον ρολο του Riddler.Στα συν απλα η "γλαστρα" εμφανιση της Νικολ Κιντμαν που εκεινη την περιοδο και οντας πιτσιρικος 15 χρονων, την κοιταζα και την χαζευα! λολ :p

Desmond
12-02-2010, 14:03
Oχι οτι δε μου αρεσουν οι δυο πρωτες ταινιες -αλιμονο-, αλλα νομιζω οτι ο Ledger "εβγαλε" πολυ καλυτερο Joker απο τον Nicholson.
Ιδιαιτερα απο τις δυο πρωτες μου αρεσε το Batman Returns. Πολυ σκοτεινο και με τον de Vito αψογο στο ρολο του Penguin.

Φτου σου ιερόσυλε!!!:giggle:

AgentPrinny007
12-02-2010, 14:07
Εχεις δικιο aris13 , το foverer ειδα ;). Θυμηθηκα τον Τζιμ Καρρευ που ειπε ο Valkyre .
Γενικα το καλυτερο μου batman ειναι το batman returns , απο τις αγαπημενες μου ταινιες με το πολυ καλο face to face.

Dragonpaul
12-02-2010, 14:16
Φτου σου ιερόσυλε!!!:giggle:

Περιμενα τετοιες αντιδρασεις:p, αλλα τι να κανω... Λεω απλως τη γνωμη μου.

mania
12-02-2010, 14:17
??? ??? ??????? batman ?? ????????? ?? ??? ??????? ??? ?? ??? ??? Tim Burton ???? ?? ??????????????.????? ??????? fan ??? batman ??? ??????(???,????? ??? ?? ??? ??????????? ???? batman ???????????,?????? ?????!) ??? ?????? ??? ?? ?????????? ??? ??????? ???? ???? ????????? ??? ?????.

????????,??? ???????? ?? ????? ?? ???????? ????? ??? ??? burton,????? ???? ?????? ?? ??????? ?? ???????? ??? ???? ??????? ??????,??? ??? ??? ???? ???????? ??? ?????.?? ??? ? ????????.
?? dark knight ??????? ?? ??? ?????? ???? ??????,???? ?? ??? ?????? ??? ????? ???????? ???? comic,??????? ??? gotham city ??? burton ? ????? ???? ??? ??? ???? ??????? ???? ???? ?????.

????? ??? batman returns,???? ????? ????
Michael Keaton,Danny De Vito,Michelle Pfeiffer,Christopher Walken,Danny Elfman ???? ??????? ??? Tim Burton ??????????,?? ???? ???.
? ?????? ???? ???? ??????.

????? ???? ???? ??? ? ??????? ??? Burton ??? ?????? ????????????.
Alice in wonderland.
?????? ??? ????? ?? ???? Burton,Johnny Depp ??? Helena Bonham Carter ????? ???? ????.??? ??? ?? ???? ??? ?????? ?? ?????? ???? Danny Elfman ???? ???????.??? Lewis Carroll.??????? ??? ??? ?? ?????? ???;?? ??????????.
?????? ??? ?? trailer.
??? ???? ?? ???? ????????.
YouTube- Alice in Wonderland Official Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=LjMkNrX60mA)

??? ?? 2? trailer
YouTube- Alice in Wonderland: Official Trailer #2 (http://www.youtube.com/watch?v=pMiCJefpn9Q)
________
Synthetic weed (http://syntheticweed.org)

nikon
13-02-2010, 10:42
Είδα το The Hurt Locker και ακόμα δεν κατάλαβα πως ήταν υποψήφιο για Oscar........υπήρχε κατηγορία Best Americania 2009;;;;;

litanies
13-02-2010, 12:22
στους Αμερικάνους, πιάνουν κάτι τέτοια θέματα μιας και έχουν "θέμα" με το στρατό και τον πόλεμο.

Valkyre
13-02-2010, 12:39
Eγω χθες ειδα το Wolfman....η απογοητευση η ιδια....εξαιρετικο καστ ηθοποιων το οποιο ειναι πληρως ανεκμεταλλευτο και πραγματικα η ταινια ηταν κακη.

Δυστυχως το Wolf παραμενει η μοναδικη αξιολογη ταινια με Λυκανθρωπους, με τον καθηλωτικο -οπως παντα- Τζακ Νικολσον.

aris13
13-02-2010, 12:53
Δυστυχως το Wolf παραμενει η μοναδικη αξιολογη ταινια με Λυκανθρωπους, με τον καθηλωτικο -οπως παντα- Τζακ Νικολσον.

Δεν έχεις δει το An American Werewolf In London?

Giannis7
13-02-2010, 14:35
Είδα το Sherloc Holmes, ωραία ταινία.. ! Αλλά αυτός ο Holmes, ούτε ο superman να ήταν. :muhaha:

Dragonpaul
13-02-2010, 14:43
Δεν έχεις δει το An American Werewolf In London?

Ε, ενταξει... Καλη, αλλα οχι κατι τρομερο κατα τη γνωμη μου.

Και μια που λεμε για λυκανθρωπους... Ψαχνω να βρω μια ταινια, την οποια ειχα δει μικρος και ειχα φοβηθει πολυ. :scared: Τοτε μου ειχαν πει οτι λεγοταν "Η καταρα του λυκανθρωπου". Ψαχνω να τον βρω, ομως, και δε την βρισκω. Προφανως επειδη ο αγγλικος τιτλος απεχει πολυ απο την ελληνικη μεταφραση. Μηπως, κατα τυχη, ξερει κανεις κατι παραπανω? Για να βοηθησω, ειχε να κανει με ενα παιδι που ζουσε σε ενα μεγαλο σπιτι και γινοταν λυκανθρωπος, αλλα δεν το ηξερε. Καπου εκει αποχωρησα απο το δωματιο που το εβλεπαν οι αλλοι επειδη φοβηθηκα. Χα χα...

aris13
13-02-2010, 14:54
Ε, ενταξει... Καλη, αλλα οχι κατι τρομερο κατα τη γνωμη μου.

Πάντως καλύτερη από το Wolf του Mike Nichols. Μήπως η ταινία που ψάχνεις είχε βγει την δεκαετία του 1980?

Noobios
13-02-2010, 15:08
Ρομπερτ Νταουνυ Τζουνιορ θεος. Σερλοκ ψιλομετριο βεβαια.

Dragonpaul
13-02-2010, 15:29
Πάντως καλύτερη από το Wolf του Mike Nichols. Μήπως η ταινία που ψάχνεις είχε βγει την δεκαετία του 1980?

Ναι Αρη. Τοτε πιστευω ειχε βγει.

Giannis7
13-02-2010, 15:46
Ρομπερτ Νταουνυ Τζουνιορ θεος. Σερλοκ ψιλομετριο βεβαια.

Συμφωνώ, μαζί σου 100%. Βέβαια, για μένα είναι πάνω από το μέτριο.

aris13
13-02-2010, 16:17
Ναι Αρη. Τοτε πιστευω ειχε βγει.

Πιστεύω η ταινία που ψάχνεις λέγεται Teen Wolf (http://www.imdb.com/title/tt0090142/)

Dragonpaul
13-02-2010, 16:21
Πιστεύω η ταινία που ψάχνεις λέγεται Teen Wolf (http://www.imdb.com/title/tt0090142/)

Αρη, ειπαμε οτι τρομαξα, οχι οτι γελασα. Αυτο ειναι κωμωδια. :ha-ha:

Θυμαμαι οτι το παιδι που γινοταν λυκανθρωπος, ετρωγε τα προβατα του σπιτιου που εμενε. Την αλλη μερα αναρωτιοντουσαν ολοι γιατι λιγοστευουν τα προβατα. Και μια μερα που δεν αισθανοταν καλα, πηγε καποιος γιατρος στο σπιτι να τον εξετασει και ανοιξε την παλαμη του και υπηρχε μια τουφα τριχες. Εκει καταλαβε, και καλα, οτι ηταν λυκανθρωπος ο μικρος.
Τωρα ολα αυτα ειναι σκορπιες πληροφοριες, οπως τις θυμαμαι απο 8-9 χρονων που ημουν.

Χμμμ... Τωρα που το σκεφτομαι, μπορει να ηταν και της δεκαετιας του 70 η ταινια. Εγχρωμη.

aris13
13-02-2010, 16:25
Αρη, ειπαμε οτι τρομαξα, οχι οτι γελασα. Αυτο ειναι κωμωδια. :ha-ha:

Κωμωδία είναι αλλά όταν το είχα δει και εγώ μικρός είχα φρικάρει για λίγο.:lol:

aris13
13-02-2010, 16:30
Αυτή πρέπει να είναι η ταινία.

http://www.imdb.com/title/tt0054777/releaseinfo

Ο Ελληνικός τίτλος είναι Η κατάρα του Λυκανθρώπου. Τυχερός είσαι την είχε σκηνοθετήσει και ο Terence Fisher.

Dragonpaul
13-02-2010, 16:34
Kαταρχην, rep επειδη ασχολεισαι.

Διαβασα την υποθεση και μοιαζει με αυτα που περιγραφω. Δεν ξερω αν ειναι τοσο παλια -αυτη ειναι το '61 βλεπω-, αλλα ελπιζω να την βρω και να την κατεβασω για να το διαπιστωσω.

Thnx Αρη!!!!!!!:fantasy_dreams:

Valkyre
13-02-2010, 17:58
Δεν έχεις δει το An American Werewolf In London?

Την εχω δει σιγουρα πολυ παλια ομως, αλλα αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν τρομου αλλα με εντονο το κωμικο στοιχειο, πραγμα που εμενα δεν με εκφραζει σαν συνδυασμος.

Νομιζω ειχε βγει και συνεχεια αν δεν κανω λαθος , αλλα ηταν ακομη χειροτερο.

tase
14-02-2010, 17:35
Eγω χθες ειδα το Wolfman....η απογοητευση η ιδια....εξαιρετικο καστ ηθοποιων το οποιο ειναι πληρως ανεκμεταλλευτο και πραγματικα η ταινια ηταν κακη.

Δυστυχως το Wolf παραμενει η μοναδικη αξιολογη ταινια με Λυκανθρωπους, με τον καθηλωτικο -οπως παντα- Τζακ Νικολσον.


ωχ τετοια να μου λες να με απογοητευες!
πιστευα αυτη η ταινια να κανει την διαφορα αλλα δεν εχω ακουσει να αρεσει σε κανεναν τελικα!
και ειχα μεγαλες προσδοκιες αν και απο το τρειλερ δεν ενθουσιαστικα...

Valkyre
14-02-2010, 18:06
^^Φιλε αν το ηξερα δεν θα την εβλεπα καν στο σινεμα, αυτο μονο σου λεω... δυστυχως ετσι ειναι κι εγω περιμενα πολλα αλλα πραγματικα απογοητευτικα οικτρα...

ParanoidGR
15-02-2010, 05:20
http://www.youtube.com/watch?v=zMsZM-MNI1A



ειπε κανεις τιποτα!

Ixor24
15-02-2010, 05:40
http://www.youtube.com/watch?v=zMsZM-MNI1A



ειπε κανεις τιποτα!

πλακα θα εχει αυτη αλλα karate kid χωρις Mr. Migiaki ?:omg::omg::omg:

Valkyre
15-02-2010, 06:45
Miyagi= Respect απλα! :D

Α ρε Πατ Μοριτα... :)

WolfRathmA
15-02-2010, 06:52
ΧΑΧΑΧΑ!!! Στο τελος με τη μύγα πολυ γελιο!! XAXA LOL! :D

dimitrisasp
15-02-2010, 15:21
Αυτος ειναι ο γιος του Will Smith νομιζω.. Εχω μερικες ενστασεις ομως. Καρατε στην
Κινα? Μαλλον για κουνγκ φου κιντ το βλεπω :D. Επισης δεν ειναι πολυ μικρος ο τυπας?

Valkyre
15-02-2010, 22:41
Ναι ο γιος του Γουιλ Σμιθ ειναι ειχε παιξει και στο The Day the Earth Stood Still, και σε ενα δραμα με τον πατερα του δεν θυμαμαι τωρα πως λεγοταν και βαριεμαι να το ψαξω.

Και ναι οντως ειναι πολυ μικρος , ελεος τι θελουν να κανουν τωρα ταινια καρατε κιντ στο νηπιαγωγιο , ελεος!

Αλλα προφανως στοχευουν σε καμμια τριλογια και τον επιασαν απο τωρα που ειναι μικρουλης για να τον δουμε να τρωει ξυλο στο γυμανσιο , το λυκειο , το κολλεγιο κλπ κλπ :D

ilias78
15-02-2010, 22:43
νομιζω πως εχει παιξει και στο ΘΡΥΛΟΣ

dimitrisasp
16-02-2010, 01:38
Ταινια που θα δω σιγουρα μιας και μου χε πεσει το σαγονι οταν ειδα το 1995
το trailer της πρωτης...

YouTube- Toy Story 3 -- Trailer #2 (Official)


νομιζω πως εχει παιξει και στο ΘΡΥΛΟΣ

Δικιο εχεις. Τον γιο του Will Smith επαιζε κι εκει... :P

Valkyre
16-02-2010, 03:04
Χαχα ναι οντως θυμαμαι την σκηνη που τους εβαλε στο ελικοπτερο...

Dragonpaul
16-02-2010, 03:09
Για δειτε εδω (http://www.cine.gr/article.asp?id=9910&session-id=05b7001541762b9e8a8f859ef82ac14d)!

Νομιζω πως εχει πολυ ενδιαφερον!!!!!

ParanoidGR
16-02-2010, 06:10
τι box office ηταν αυτο. πολυ πλακα εχει.
http://www.youtube.com/watch?v=-l-DkdRxv5M
http://www.youtube.com/watch?v=UQ0rIr_405c&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=siQgD9qOhRs
http://www.youtube.com/watch?v=_hTiRnqnvDs
http://www.youtube.com/watch?v=W9roxtugaUo&feature=related

nikon
16-02-2010, 09:23
Ναι ο γιος του Γουιλ Σμιθ ειναι ειχε παιξει και στο The Day the Earth Stood Still, και σε ενα δραμα με τον πατερα του δεν θυμαμαι τωρα πως λεγοταν και βαριεμαι να το ψαξω.

Και ναι οντως ειναι πολυ μικρος , ελεος τι θελουν να κανουν τωρα ταινια καρατε κιντ στο νηπιαγωγιο , ελεος!

Αλλα προφανως στοχευουν σε καμμια τριλογια και τον επιασαν απο τωρα που ειναι μικρουλης για να τον δουμε να τρωει ξυλο στο γυμανσιο , το λυκειο , το κολλεγιο κλπ κλπ :D
Pursuit of Happyness και όσοι δεν την έχουν δει να την δουν πολύ καλή ταινία.

Valkyre
16-02-2010, 10:38
^^A μπραβο αυτο, οντως πολυ καλη ταινια και ο Σμιθ παιζει εκπληκτικα τον ανεργο πλην ιδιοφυη οικονομολογο. :)

dimitrisasp
16-02-2010, 14:19
@ andrew RS

Ο Green Latern ειναι fan made :D

ParanoidGR
16-02-2010, 17:39
@ andrew RS

Ο Green Latern ειναι fan made :D

για δες εδω!

http://www.imdb.com/title/tt1133985/

aris13
16-02-2010, 17:41
To trailer είναι fan made.

dimitrisasp
16-02-2010, 18:53
για δες εδω!

http://www.imdb.com/title/tt1133985/

Nαι βρε το trailer ηθελα να πω ! :ha-ha:

ParanoidGR
17-02-2010, 01:44
οκ! το τραιλερ ειναι fan made αλλα η ταινια τηα βγει το 2011.

jimspy
17-02-2010, 01:58
A serius man.......poly kalh komodia ton adelfon cohen .....

MajereMP44
18-02-2010, 11:03
ειδα το avatar....η ταινια δεν μαρεσε ...παραγματικα 3 ωρες και δεν θυμαμαι ουτε ενα ονομα απο την ταινια! πρωτη φορα μου συμβαινει. το 3d καλο αλλα καταλαβα οτι εχει ακομα δρομο μεχρι να γινει standard procedure αυτη η τεχνολογια....

dimitrisasp
18-02-2010, 13:17
Αρχισα να πιστευω οτι η επιτυχια του Avatar οφειλεται στο Hype. Μονο οι καινουριες
τεχνολογιες μου εχουν μεινει.. Και πολυ πρασινο :P

Valkyre
18-02-2010, 14:18
^^Βασικα αυτο αν ισχυε -δηλαδη λογω hype- θα ειχε φανει τουλαχιστον τις τελυταιες εβδομαδες.Ο κοσμος ομως πηγαινει και το ξαναβλεπει πολλες φορες γι αυτο και κοντευει να φτασει τα 2.5 δυσσεκατομυρρια.Αν οντως δεν αρεσε στον κοσμο ιδιαιτερα ή δεν εκανε μεγαλη εντυπωση, θα ειχε φανει εδω και αρκετο καιρο! :)

Οχι οτι το hype δεν επαιξε τον ρολο του μην τρελαθουμε!ιδιως στις πρωτες εβδομαδες ηταν υπερβολικο το hype.Αλλα απο την αλλη για τους περισσοτερους σταθηκε ανταξιο του hype.Ετσι λενε τα νουμερα τουλαχιστον! :)

desperate_gamer
19-02-2010, 01:06
Ε όχι και είναι μόνο το hype. Η ταινία, παρά τους κακοδουλεμένους χαρακτήρες και τα κλισέ, μιλάει για ένα πολύ ευαίσθητο θέμα που απασχολεί όλη την ανθρωπότητα που είναι το περιβάλλον και η υπερβολική του αξιοποίηση από τον άνθρωπο.

Αυτή η ταινία είναι event. Όχι η καλύτερη στον πλανήτη, αλλά όλοι την έχουν δει και όλοι μιλάνε γι' αυτήν. Δεν είναι λίγο.

mania
19-02-2010, 02:09
??? ?????? ??? ?????????? ???? ??? ?????? ? ?????????.???? ??????? ???????? ?? ?????? ???????????,????? ?? ???? cinema ??? ?? 90 ?? ???? ????? ???? ??? ???? ?????? ???? ??? ??? ????? ?????????.

?????? ??? ???,????? ?? ???? ????,?? ?? ???????? ??? ??? ??? ?? ?????-?????? ??? ??????? ??????? ??? ??? ?????? ?? ????? ????? ??? ??????? ????????.

???? ??? ?????? ???????? ??? ????????,???????,??? ??????? ???????????.?? ??????? ??? ???? ??? ?? ?????? ?? ???? ???? ???? 100 ????????? ???????.??? ??????? ?? ????????? ??? ?????? ?? ????.???????? ??????????? ???????? ???????,?????? ???? ???? ????,???????? ?? ?????????? ??????.

???? ?? ?????? ???? ??????,come on ladies,let's bring the pain! ??? come to papa,???? lol!?? ??????? ???????.???? ? ???????,? ??? ???? ??? ? ?????? ???????!?? ??? 2010 ??? ?????? ??????? ?? ?????? ??????? ?????? ??? ?? ??? ?????? ??? ??? ??????.???? ??? ? ???????? ????? ???? ???? ???????? ???? ? ???????? ??? ???? ? ?????,??? ? ?????????? ???? ??? ?????? ????? ?? ??????? ??? nescafe ???!lmao!????? ??? ? ????????? ??? ????? ?????????,?????? ???? ??? ????????????.?????? ??????,???? ??? ?????? ?? ????.???? ?????????? ??? ?????????? ??? ?????? 10 ??????,???? ??? ???? ???? ????????????.

???? ?? ???? ???? ??????? ??? ????? ?? ?? ??? ??? ?? ?????????????.???????,?????? ???? ????? ???? ?????????,??? ????????,???? ???? ????????.?????????? ????,??? ???????? ??????.?? ???? ???????????,??? ????????,? ???????,? ???????.?????????,??? ??? ?????? ?????? ??? ?? ?? ???????,???? ????? ??????? ? ??????????? ?? ?? ????? ?? ????????.

??? ??????? ?????? ??? ?????????? ??? ? ?????????????? ????? ? 7? ?????.? ????? ?????? ?? ??? ?????? ????.???? ?? ?????? ????.?? ???? ?????? ??? ???? ???????,???? ??????,????,????????? ???..?? ?? ??? ???? ??? ????-?????,?? ??? ?????????? ??????? ???????????? ??? ?? ?????? ??? ???? ????? ?????????.?? ???? ????? ??? ??????,??? ??? ???? ?? ??? ????? ??? ??????.

????? ?? ???? ??? avatar,?????? ?????? ?????? ??? ?????? ??????????.???? ??? ????????,???????,???????,???? ?????????.

?? ????? ????? ???? ??????? ??????,???? ???? ?????? ??? ????? ???? ????? ?? ??? ?????????,??? ?? ?????? ??? ???? ????.???? ??????? ????? ?????? ?? ???? cinema,??? ?? avatar,???? ???? ?????? ?????? ?? ???? ??? ???? ???? ???????????.
________
COACH PURSES (http://icoachhandbags.com/)

aris13
19-02-2010, 02:36
και ο μπρατσαρας πανω στο σκαφος επινε με στυλακι τον nescafe του!

Αυτή η σκηνή μου άρεσε επειδή την "δανείστηκαν" από το Αποκάλυψη Τώρα.:D



Οποτε αν παμε στο avatar,εχουμε ομορφη εικονα και φοβερη τεχνολογια.Ομως απο ερμηνεια,σεναριο,μουσικη,απλα ανυπαρκτα.


Σωστά τα λες φίλε αλλά για να είμαι ειλικρινής η μουσική μου άρεσε απλώς δεν ήταν επιπέδου John Williams.

Valkyre
19-02-2010, 03:37
Ξαναλεω αυτο που λεω συνεχως.Το Avatar δεν διεκδηκουσε ποτε οσκαρ ερμηνειας, και οσκαρ σεναριου.Ο Καμερον ειχε δηλωσει ευθεως οτι αυτο που θελει να πετυχει ειναι να ταξιδεψει τον κοσμο ετσι οπως δεν εχει κανει καμμια αλλη ταινια στο σινεμα.Και αυτο το καταφερε με το παραπανω.Εφτιαξε ενα απλο, πλιν ευαισθητο σεναριο και φροντισε να δημιουργησει ολες τις βασεις για να κανει πραγματικοτητα αυτο που καμμια αλλη ταινια δεν εκανε στο παρελθον.Κανεις δεν ειπε οτι το Avatar επρεπε να εχει σεναριο και ερμηνειες στυλ "Νονου"! :)

desperate_gamer
19-02-2010, 04:15
Και πώς να τις έχει κιόλας τις ερμηνειάρες όταν όλα έγιναν ψηφιακά; Δεν μπορούμε να το κρίνουμε με συμβατικά κριτήρια. Και σαν σενάριο μπορεί να ήταν αρκετά πρόχειρο (αυτή η Rodriguez ρε παιδί μου, λες και αυτοσχεδίαζε! Πολύ γελοία ήταν! :D), αλλά σαν ΙΣΤΟΡΙΑ ήταν πολύ καλό και το μήνυμα που αφήνει στον θεατή πάρα πολύ σημαντικό.

Εγώ από την αίθουσα βγήκα ενθουσιασμένος όχι γιατί τα πάντα ήταν σε 3D (αυτό μετά την πρώτη ώρα το ξεχνούσες κιόλας γιατί είχε συνηθίσει πλέον το μάτι), αλλά συγκινημένος για την παρ' ολίγον καταστροφή της Πανδώρας και την υπόνοια ότι ο άνθρωπος αν είχε δεύτερη ευκαιρεία, θα ξαναέκανε τον πλανήτη σκατά! :p Σίγουρα όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι, και έγινε ξεκάθαρο και από την ταινία κι αυτό, αλλά πάντα θα υπάρχουν οι κολλημένοι που δεν υπολογίζουν τίποτα από το βραχυπρόθεσμο κέρδος.

Λίγο γραφικά βέβαια όλα αυτά και μας τα έχουν πει κι άλλες ταινίες, αλλά δεν παύει να συγκινεί το μήνυμα του Avatar και όχι μόνο εμένα αλλά και πολλούς άλλους που μου είπαν τη γνώμη τους αφότου το είδανε.

hakoo
19-02-2010, 04:34
Mια που ειστε στο θεμα, δεν ξερω αν εχει ποσταριστει.

http://images.huffingtonpost.com/gen/130283/original.jpg

LOL

jimbour
19-02-2010, 04:37
Για να πουμε και τιποτα αλλο , ειδα προσφατα το Daybreakers και το Legion
To πρωτο με εκανε να περασω ενα ευχαριστο βραδακι,δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο αλλα μια βαμπιροταινια με καποια κλισε που δεν ηταν τετοια ωστε να σε κανουν να την βαρεθεις..
Το δευτερο απορω γιατι το ειδα, ισως επειδη δεν αφηνω τετοιες που ασχολουνται με τετοια θεματα( Θεος και αγγελοι, αποκαλυψη). Βεβαια η ταινια ηταν ενα κακιστο b movie.

dimitrisasp
19-02-2010, 12:40
Mια που ειστε στο θεμα, δεν ξερω αν εχει ποσταριστει.

http://images.huffingtonpost.com/gen/130283/original.jpg

LOL

Ολα τα λεφτα!!! :D

Giannis7
19-02-2010, 14:39
Mια που ειστε στο θεμα, δεν ξερω αν εχει ποσταριστει.

http://images.huffingtonpost.com/gen/130283/original.jpg

LOL

Δεν το είχα δει, απίστευτο. :muhaha:

+rep

aris13
19-02-2010, 15:43
Ετοιμάζεται ταινία για την ζωή του Kurt Cobain από τον φετινό υποψήφιο για Oscar Oren Moverman (The Messenger).

http://www.cinematical.com/2010/02/18/oren-moverman-takes-on-kurt-cobains-biopic/

Ποια τυχερή ηθοποιός θα υποδυθεί την Courtney Love?:muhaha:

nikon
19-02-2010, 15:49
Σιγά τον "θρύλο" για να γίνει και ταινία.....η Ούμα Θέρμαν θα ήταν μια χαρά για Courtney Love.

Valkyre
19-02-2010, 16:07
Καλα ελα ντε...δεν λεω κι εγω ακουγα Nirvana οταν ημουν πιτσιρικας στο γυμνασιο που εκαναν ηχηρη την παρουσια τους, αλλα αμα καταληγουμε να κανουμε ολοκληρη ταινια για τον Kurt Cobain...ειλικρινα δεν ξερω που θα φτασουμε...

Σιγα σιγα η ζωη ολο και πιο ασημαντων προσωπων γινεται ταινια στο σινεμα...

σε λιγο μας βλεπω να κανουμε ταινια και την αυτοβιογραφια της Μπεζαντακου οπως το παμε...

Γιατι ναι, η διαφορα ας πουμε Νελσον Μαντελα με Curt Cobain , απεχει τοσο , οσο ο Curt Cobain απο την Μπεζαντακου..η αναλογια ειναι η ιδια σχεδον...