PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

jimbour
20-02-2012, 13:44
To 2o μισό της ταινίας είναι αριστουργημα. Σαν συνολο ειναι παρα πολυ καλή. Εννοειται βλεπεται σε 3D και μόνο.

Dragonpaul
20-02-2012, 14:27
Νομίζω θα βολευτώ και χωρίς 3D. Απο το να σκάσω 15 ευρω...

PDS
20-02-2012, 14:31
Παυλο νομιζω οτι στα ster εχει 10e το 3d.

Valkyre
20-02-2012, 14:32
Νομίζω θα βολευτώ και χωρίς 3D. Απο το να σκάσω 15 ευρω...

εγω θελω δεν θελω 2D θα το δω

Dragonpaul
20-02-2012, 14:35
Παυλο νομιζω οτι στα ster εχει 10e το 3d.
Μα ναι, τα 15 είναι μαζι με τα παρελκομενα.

PDS
20-02-2012, 14:41
χεχε ναι σωστα και λατρευω τα pop corn στο cinema.Θελω να βρω τη μυστικη συνταγη:ice:

Eγω παιζει να παω να το δω σημερα.

Desmond
20-02-2012, 14:56
Εγώ ακόμα είμαι στους αναποφάσιστους.Το τρέιλερ δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον καθόλου.Από την άλλη πλούσιο καστ και υπογραφή Σκορτσέζε, αλλά δεν θυμάμαι και πότε ήταν η τελευταία φορά που μου άρεσε κάτι δικό του αν εξαιρέσω το τηλεοπτικό Boardwalk Empire.
Προς το παρόν θα αρκεστώ να έχω το BRrip στην αναμονή.

nikon
20-02-2012, 15:02
χεχε ναι σωστα και λατρευω τα pop corn στο cinema.Θελω να βρω τη μυστικη συνταγη:ice:Tίγκα στο βούτυρο και το αλάτι είναι το μυστικό.....μη σου πω για θερμίδες γιατί δεν θα ξαναπάρεις.

Valkyre
20-02-2012, 15:08
σιχαινομαι τα ποπ κορν θανασιμα. Απο την μυρωδια τους μεχρι την βουτιριλα και το κυριοτερο? Οτι πανε και κολανε στα δοντια αυτα τα μπασταρδιλικια και δεν σε αφηνουν σε ησυχια....! Μακρια! Χιλιες φορες στικς ή καποιο αλλο σνακ.

kabamaru
20-02-2012, 15:13
^ [troll mode] Aααα! Pop Corn! Τελειο, τρομερο! Πραγματικα απογειωνει την εμπειρια του κινηματογραφου [/troll mode]
:P

Dragonpaul
20-02-2012, 15:15
Εντάξει... Μερος του σινεμά είναι και αυτα. By the way... ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!

PDS
20-02-2012, 15:57
Tίγκα στο βούτυρο και το αλάτι είναι το μυστικό.....μη σου πω για θερμίδες γιατί δεν θα ξαναπάρεις.

Δεν νομιζω,γιατι το εχω δοκιμασει σπιτι:p

nikon
20-02-2012, 18:12
Έβαλες τις σωστές αναλογίες;;;;;.....50gr ποπ κορν θέλουν 760gr βούτυρο και 980gr αλάτι.....από το χοντρό.......έβαλες αυτά και δεν;;;;.....τι να πω ίσως έφταιγε η κατσαρόλα.

isildur83
20-02-2012, 20:22
The Amazing Spiderman - New Trailer ( 04/07/2012) - YouTube

PDS
20-02-2012, 20:36
Έβαλες τις σωστές αναλογίες;;;;;.....50gr ποπ κορν θέλουν 760gr βούτυρο και 980gr αλάτι.....από το χοντρό.......έβαλες αυτά και δεν;;;;.....τι να πω ίσως έφταιγε η κατσαρόλα.

Πραγματικοτητα ειναι αυτο η μουφες?

nikon
20-02-2012, 20:58
Μόνο ένας βάζελος θα μπορούσε να κάνει τέτοια ερώτηση.....εντάξει δεν σε χωνεύω αλλά μη σε στείλω από τώρα για να είστε ένας λιγότερος οπότε.....ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΜΗ ΦΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΝΤΑΓΗ.

PDS
21-02-2012, 02:13
^ Ναι δυστυχως εδωσα λιγη σημασια στα νουμερα.:ice:

Οπως και να χει σημερα εφαγα καλο ποπ κορν ετοιμο, cinema.Eιδα το Hugo σε 3d.Ομορφη και πολυ ευχαριστη ταινια.

Valkyre
23-02-2012, 12:52
ΑΡΡΩΣΤΙΑ.....ΜΑΓΕΙΑ...

The Art of FLIGHT - snowboarding film trailer w/Travis Rice - YouTube

Το ξερω δεν θα εχει απηχηση εδω, αλλα ειναι υπερπαραγωγη με απιστευτη εικονα και ηχο (ισως τα καλυτερα slow mo HD που εχω δει ποτε) και αξιζει να την δουν οσοι γενικα τους αρεσουν τα ντοκυμαντερ και τα extreme sports. Οι τυποι απλα δεν υπαρχουν. Oτι καλυτερο εχω δει στο ειδος. Μονο απο την εισαγωγη ανατριχιαζεις. Θα το βρειτε στα γνωστα "περιπτερα" σε HD καταπληκτικη ποιοτητα.

jimbour
23-02-2012, 13:16
^ είναι εξαιρετικό, το είχα δει πριν καμποσο καιρό, απιστευτα πλάνα που κόβουν την ανάσα (πατουσα screenshot στο vlc συνέχεια :P )

Valkyre
23-02-2012, 13:20
^^ H φωτογραφια και η μουσικη συνθετουν ενα πραγματικα απιστευτα ομορφο συνολο...

το γεγονος δε οτι οι τυποι αυτοι καβαλανε το βουνο με τον τροπο αυτο, ειναι οτι πιο κοντινο μπορει να υπαρξει στην απολυτη μαγεια...

λατρευω το snowboard ποτε μου βεβαια δεν θα επαιρνα το ρισκο που παιρνουν αυτοι, αλλα η αισθηση πρεπει να ειναι απο αλλο πλανητη εντελως...

extacy
23-02-2012, 13:58
φαινετε καλη περιπτωση για να τεσταρω το 1080 της tv και το HC... για δωστε παραπανω πληροφοριες για download γιατι στα τορρενταδικα που ειμαι γραμενος το ειχε μονο dvdrip

Valkyre
23-02-2012, 14:03
φαινετε καλη περιπτωση για να τεσταρω το 1080 της tv και το HC... για δωστε παραπανω πληροφοριες για download γιατι στα τορρενταδικα που ειμαι γραμενος το ειχε μονο dvdrip

εχεις πμ :)

aris13
24-02-2012, 01:22
The Raid: Redemption Official Trailer #1 - Martial Arts Action Movie (2011) HD

isildur83
24-02-2012, 17:13
Wrath of the Titans Official Trailer #2 - Sam Worthington Movie (2012) HD - YouTube

4:44 Last Day on Earth Official Trailer #1 - Willem Dafoe, Abel Ferrara Movie (2012) HD - YouTube

messi10
24-02-2012, 18:27
The King's Speech.

ΟΚ, ωραια ταινια, αλλα με τιποτα αυτο που ακουγα οτι σαρωσε, οτι ειναι η ταινια της Χρονιας κ.τ.λ.

Παρολα αυτα ειχε ομορφο χιουμορ, εδινε καποια μυνηματα και οι ερμηνειες ηταν αψογες.

Dragonpaul
24-02-2012, 20:03
^^ Ok, εγώ δε λέω τίποτα -αν και κρατιέμαι με το ζόρι-, γιατι νομίζεις, για κάποιο λόγο, ότι τα έχω μαζι σου και συνεχώς παρεξηγεις ο,τι γράφω.
Θα αφήσω να σου/στην πει άλλος. :P :P

Dragonpaul
24-02-2012, 23:24
Tintin.
Ούτε το μισό δεν αντεξα.

isildur83
25-02-2012, 00:42
^^Εδω και 2 μερες προσπαθω να το δω και παντα με παιρνει ο υπνος.
Δεν ξερω βεβαια αν φταιει η ταινια η εγω...

Dragonpaul
25-02-2012, 00:49
Η ταινία είναι... Trust me.

ilias78
26-02-2012, 22:13
εχει δει κανεις το dog pound να μας πει εντυπωσεις?

james9
26-02-2012, 22:22
Χτες ειδα το Horrible Bosses και το Seeking justice. Το πρωτο οκ ξεκινησε καλα , χλιαρο το τελειωμα αλλα διασκεδαστικο και η jennifer aniston αν και δεν τη συμπαθησα ποτε απλα .....πορνοσταρ.. Το δευτερο περιπετεια με τον Cage που παιζει σε 10 μαλακιες και 1 καλο αλλα ενταξει περασε ευχαριστα η ωρα . Σημερα δεν ξερω τι να δω ειμαι στο ψαξιμο...

Dragonpaul
27-02-2012, 12:11
Οι νικητες των Oscars (http://oscar.go.com/nominees)




Y.Γ. Δε μπορω να πιστεψω οτι ξεχασαν τον Αγγελοπουλο στο "In Memoriam (http://oscar.go.com/photos/in-memoriam)"

personGR
27-02-2012, 13:35
Οι νικητες των Oscars (http://oscar.go.com/nominees)


Αναμενόμενες και πλήρως προβλέψιμες οι επιλογές της "Ακαδημίας" - είμαι πραγματικά* στεναχωρημένος που δε βραβεύτηκε ο Oldman, το TTSS ήταν πράγματι άψογο.

*εντάξει, που λέει ο λόγος.

Dragonpaul
27-02-2012, 13:38
Δε το εχω δει ακομα. Δε με πολυσυγκινει η υποθεση, αλλα καποια στιγμη....

ezio_auditore
27-02-2012, 14:34
Χτες ειδα το Horrible Bosses και το Seeking justice. Το πρωτο οκ ξεκινησε καλα , χλιαρο το τελειωμα αλλα διασκεδαστικο και η jennifer aniston αν και δεν τη συμπαθησα ποτε απλα .....πορνοσταρ.. Το δευτερο περιπετεια με τον Cage που παιζει σε 10 μαλακιες και 1 καλο αλλα ενταξει περασε ευχαριστα η ωρα . Σημερα δεν ξερω τι να δω ειμαι στο ψαξιμο...

Αν ψαχνεις για καινουρια ταινια,δες το the grey,πολυ καλη περιπετεια,ο liam neeson πολυ καλος στον ρολο του.

Dominator46
27-02-2012, 16:09
Χτες είδα το the grey.Παρα πολυ καλο κατα την αποψη μου.Ωμος ρεαλισμος.Πιστευω εκει θα κινηθουν οι ταινιες απο εδω και περα,αφου απο βια τα εχουμε δει ολα... Αξιζει,πολλες φορες οι θεατες τηναχτηκαν στις καρεκλες τους :p Ειναι για γερα νευρα.Απολαυση!!!! :) :P

ps4
28-02-2012, 06:18
Δεν μου άρεσε αυτό με τον Λιαμ Νισον. Προσωπικά το θεώρησα πατάτα. Εκτός από τον πρωταγωνιστή που οντως έπαιξε πολύ καλά. Γούστα.

slide, type, send. xperia mini pro.

Valkyre
28-02-2012, 13:59
Παλι ο Oldman εμεινε μετεωρος? Ε οχι ρε παιδια...

enstikto
28-02-2012, 14:46
Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ΓΙΑΤΙ σηκώθηκαν απο τις θέσεις τους και χειροκρότησαν την Octavia Spencer που πήρε το όσκαρ Β Γυναικείου ρόλου;
Αυτό συνήθως το κάνουν για μεγάλους καλλιτέχνες (πχ Μέριλ Στριπ που το καταλαβαίνω). Για αυτή γιατί το κάναν; Εγώ προσωπικά μέχρι να δω τα όσκαρ ούτε καν την ήξερα... Το ψάχνω στο internet και δεν βρίσκω κάτι... Ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω;

Leon_DiZ
28-02-2012, 14:50
Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ΓΙΑΤΙ σηκώθηκαν απο τις θέσεις τους και χειροκρότησαν την Octavia Spencer που πήρε το όσκαρ Β Γυναικείου ρόλου;
Αυτό συνήθως το κάνουν για μεγάλους καλλιτέχνες (πχ Μέριλ Στριπ που το καταλαβαίνω). Για αυτή γιατί το κάναν; Εγώ προσωπικά μέχρι να δω τα όσκαρ ούτε καν την ήξερα... Το ψάχνω στο internet και δεν βρίσκω κάτι... Ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω;

Γιατι είναι μεγάλο κατόρθωμα να το πάρει μαύρη ηθοποιός το βραβείο. Και το χειροκρότημα δεν είναι κάτι που το κάνουν "standard". Ήταν μια κίνηση αποδοχής και υποστήριξης. Το ίδιο είχαν κάνει και για την Halle Berry που ήταν η πρώτη μαύρη γυναίκα που πήρε Βραβείο Α' Γυναικείου και είμαι σίγουρος ότι έχει γίνει και για άλλους, ανεξαρτήτως βραβείου ή χρώματος.

enstikto
28-02-2012, 15:02
Μα αυτό λέω. Συνήθως γίνετε για καταξιωμένους ηθοποιούς/σκηνοθέτες ή ανθρώπους του χώρου που έχουν αδικηθεί απο την ακαδημία κατά καιρούς κτλ...
Για αυτή γιατί έγινε; Γιατί ήταν μαύρη; So f*cking what που λέει και ο φίλος μου ο Hetfield.....
Μου φάνηκε υπερβολικό (μην πω ρατσιστικό) να το κάνουν για μία γυναίκα η οποία στην ουσία ήταν άγνωστη μέχρι πριν λίγο καιρό... Για αυτό ρωτάω... μήπως δεν ξέρω κάτι;

ΥΓ. Για την Halle Berry ΔΕΝ είχαν σηκωθεί...

jimbour
28-02-2012, 15:03
^ enstikto

γίνεται συνηθως όταν ο νικητης είναι ευρείας αποδοχής και συμφωνουν όλοι με τη βραβευση του.
Αν κανουν, ας πουμε 3 4 ηθοποιοι την αρχη και σηκωθουν, τότε θα δεις ολους να σηκωνονται.
Ο Dujardin είναι ο πρώτος γάλλος νομιζω που βραβευεται με οσκαρ α' ανδρικου αλλα δεν σηκώθηκε κανείς :P

(προσωπικα διαφωνω με το συγκεκριμενο standing ovation, too much. )

enstikto
28-02-2012, 15:12
Ε ντάξει... Εγώ θεωρώ οτι χάνει την αξία του ρε συ το "Standing ovation" όταν γίνετε έτσι...
Ε δεν μπορεί να γίνετε το ίδιο για καλλιτέχνες όπως η Μέριλ Στρίπ, ο Ντε Νίρο, Ο Νίκολσον, ο Σκορτσέζε κτλ και μετά να γίνετε για μία άσχετη που μπορεί να ήταν πραγματικά πολύ καλή στον συγκεκριμένο ρόλο (δεν έχω δει την ταινία) αλλά δεν έχει πει τίποτε άλλο στην καριέρα της...
Να το κάναν για τον Denzel Washington θα το καταλάβαινα τον οποίο τον θεωρώ πραγματικά αξιόλογο (παρόλο που τα τελευταία χρόνια έχει κάνει αρκετές λάθος επιλογές).
Κατα τη γνώμη μου ούτε για τον Γάλλο έπρεπε να το κάνουν. Ναι ήταν πραγματικά φοβερός στην ταινία αλλά με την ίδια λογική που λέω πιο πάνω... "So f*cking what"...
Παλαιότερα σηκωνόντουσαν ΜΟΝΟ για τα άτομα που έπερναν τιμιτικό βραβείο. Πλέον σηκώνονται για πλάκα; WTF...

Leon_DiZ
28-02-2012, 15:20
Μα αυτό λέω. Συνήθως γίνετε για καταξιωμένους ηθοποιούς/σκηνοθέτες ή ανθρώπους του χώρου που έχουν αδικηθεί απο την ακαδημία κατά καιρούς κτλ...
Για αυτή γιατί έγινε; Γιατί ήταν μαύρη; So f*cking what που λέει και ο φίλος μου ο Hetfield.....
Μου φάνηκε υπερβολικό (μην πω ρατσιστικό) να το κάνουν για μία γυναίκα η οποία στην ουσία ήταν άγνωστη μέχρι πριν λίγο καιρό... Για αυτό ρωτάω... μήπως δεν ξέρω κάτι;

ΥΓ. Για την Halle Berry ΔΕΝ είχαν σηκωθεί...

Είχαν σηκωθεί,χαμός είχε γίνει. Δες το βίντεο, είχαν σηκωθεί και μάλιστα πολλοί χαμογελουσαν ήσαν λες και το πήραν οι ίδιοι. Δεν θα το κουρασω άλλο, αλλα σκέψου ότι οι μαύροι γενικότερα (και ειδικά οι γυναίκες) έχουν αδικηθει απο την ακαδημία, την βιομηχανία και την Αμερική γενικότερα. Είναι μεγάλη καταξίωση να βραβευτεί μαύρη ηθοποιός.

Εγω πάλι το να σηκωνοντουσαν για την Streep θα το εβρισκα περίεργο. Η γυναίκα βραβεύεται σχεδόν σε κάθε ταινία, 3 Όσκαρ έχει! Τι θα εννοούσαν με το να σηκωθούν; "πήρες κι άλλο Όσκαρ, so what??" :P

enstikto
28-02-2012, 15:32
Η Μέρυλ Στρίπ φίλε μου είχε να κερδίσει όσκαρ απο το 83 με συνολικά 17 υποψηφιότητες αν δεν κάνω λάθος. 30 χρόνια!!!! Σαφώς και άξιζε να σηκωθούν...
Για την Berry είχες δίκιο, θυμόμουν λάθος :$
Αλλά η Μπέρυ ήταν η 1η μαύρη που πήρε όσκαρ Α Γυναικείου Ρόλου. Ωραία, θα συμφωνήσω ότι ήταν φοβερό κατόρθωμα. Μετά απο εκείνη όμως την ταινία τι μας έχει δώσει σαν καλλιτέχνης; Θεωρώ υπερβολικό το να γίνετε και όπως είπα και πιο πριν το θεωρώ ΚΑΙ ρατσιστικό...
Σε Β ρόλους πάντος έχουν κερδίσει πολλοι μαύροι ηθοποιοί.
Τέσπα... πραγματικά είχα την απορία αν δεν ήξερα κάτι για την συγκεκριμένη ηθοποιό.... Τελικά το κατόρθωμα της ήταν οτι είναι μαύρη... Yay!!!! Μπράβο της!

jimbour
28-02-2012, 15:40
Ε ντάξει... Εγώ θεωρώ οτι χάνει την αξία του ρε συ το "Standing ovation" όταν γίνετε έτσι...
Ε δεν μπορεί να γίνετε το ίδιο για καλλιτέχνες όπως η Μέριλ Στρίπ, ο Ντε Νίρο, Ο Νίκολσον, ο Σκορτσέζε κτλ και μετά να γίνετε για μία άσχετη που μπορεί να ήταν πραγματικά πολύ καλή στον συγκεκριμένο ρόλο (δεν έχω δει την ταινία) αλλά δεν έχει πει τίποτε άλλο στην καριέρα της...
Να το κάναν για τον Denzel Washington θα το καταλάβαινα τον οποίο τον θεωρώ πραγματικά αξιόλογο (παρόλο που τα τελευταία χρόνια έχει κάνει αρκετές λάθος επιλογές).
Κατα τη γνώμη μου ούτε για τον Γάλλο έπρεπε να το κάνουν. Ναι ήταν πραγματικά φοβερός στην ταινία αλλά με την ίδια λογική που λέω πιο πάνω... "So f*cking what"...
Παλαιότερα σηκωνόντουσαν ΜΟΝΟ για τα άτομα που έπερναν τιμιτικό βραβείο. Πλέον σηκώνονται για πλάκα; WTF...

Συμφωνω μαζι σου πως δεν επρεπε να το κανουν.
Για τον γαλλο το είπα για να σου πω πως αν και ηταν πολύ καλος στο ρόλο του, και ο πρώτος γάλλος που το παιρνει, οι ηθοποιοι δεν θεωρούσαν ηταν ο καλύτερος απο τους 5 για αυτο και δεν σηκώθηκαν. Στην spencer εκτιμησαν και το γεγονος πως πιο πριν δεν την ηξερε κανεις και ηρθε απο το πουθενα σε μια χρονια και το πηρε.

Προσπαθω λιγο να σε βάλω στη λογικη που το εκαναν με την οποια προσωπικα όπως είπα διαφωνω. xD

Leon_DiZ
28-02-2012, 15:43
δεν εχω δει ακομα την ταινια, την εχω, αλλα δεν την εχω δει ακομα. παντως πιστευω οτι η αποδοχη στην απονομη πρεπει να εχει να κανει και με το θεμα της ταινιας (απο την συνοψη που διαβασα)

Desmond
28-02-2012, 16:01
Η βράβευση ενός φιλμ (ηθοποιού, σκηνοθέτη κλπ.) με όσκαρ, ποτέ δεν μου είπε τίποτα, ούτε μου ανέβασε το hype.Σε αντίθεση φυσικά με τις Κάννες όπου για παράδειγμα το standing ovation από τους θεατές μετά την προβολή του Drive με εξίταρε ακόμα περισσότερο.

Leon_DiZ
28-02-2012, 16:05
Η βράβευση ενός φιλμ (ηθοποιού, σκηνοθέτη κλπ.) με όσκαρ, ποτέ δεν μου είπε τίποτα, ούτε μου ανέβασε το hype.Σε αντίθεση φυσικά με τις Κάννες όπου για παράδειγμα το standing ovation από τους θεατές μετά την προβολή του Drive με εξίταρε ακόμα περισσότερο.

μα να μην συμφωνω ποτε με τις Καννες :P
το Drive το ειδα και μου φανηκε παντελως αδιαφορο και πιστευω οτι αν δεν επαιζε ο Gosling δεν θα ειχε γινει κανενας ντορος

enstikto
28-02-2012, 16:12
Θα διαφωνήσω φίλε μου μαζί σου. Το Drive μου άρεσε και εμένα πάρα πολύ και θεωρώ τραγικό το οτι δεν είχε καμμία σοβαρή υποψηφιότητα στα oscar...

Dinos
28-02-2012, 16:17
Ειδα το real steel, πολυ καλο ειδικα σε BR και 5.1

jimbour
28-02-2012, 17:04
μα να μην συμφωνω ποτε με τις Καννες :P
το Drive το ειδα και μου φανηκε παντελως αδιαφορο και πιστευω οτι αν δεν επαιζε ο Gosling δεν θα ειχε γινει κανενας ντορος

και στο ides of march επαιξε ο Gosling αλλα η ταινία ηταν αδιάφορη (και ας ηταν απο το team που έδωσε το καταπληκτικο goodnight and good luck).

To Drive πάντως μπορει να μην κέρδισε ούτε υποψηφιότητα στις ταινίες (μία στον ήχο που έχασε) αλλα στα επόμενα χρόνια θα είναι απο τις λίγες της φετινής χρονιάς που θα θυμόμαστε.

isildur83
02-03-2012, 11:56
Prometheus - Peter Weyland TED 2023 [OFFICIAL CLIP] - HD - - YouTube

Noobios
02-03-2012, 13:26
Απο τα καλυτερα teasers της χρονιας Neighbourhood Watch

Neighbourhood Watch Teaser Trailer - YouTube

Noobios
02-03-2012, 13:28
Και φυσικα η πιο αναμενομενη action movie της χρονιας...και δεν ειναι καν αμερικανικη. Μας ερχεται απο Ινδονησια.

The Raid Movie Trailer 2011 HD - YouTube

Valkyre
02-03-2012, 13:31
Prometheus - Peter Weyland TED 2023 [OFFICIAL CLIP] - HD - - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=hUxdAWrsag8&feature=related)

απλα awesome! +rep!

ανατριχιασα!

aris13
02-03-2012, 13:46
Και φυσικα η πιο αναμενομενη action movie της χρονιας...και δεν ειναι καν αμερικανικη. Μας ερχεται απο Ινδονησια.

Εχω ποσταρει και το νεο τρειλερ 2 σελιδες πισω. Οσοι την ειδα σε φεστιβαλ ειπαν οτι ειναι η καλυτερη action ταινια της τελευταιας 10ετιας. Ελπιζω συντομα να την φερουν και στα μερη μας.

Νεο trailer των Avengers

Marvel Avengers Assemble (2012) Watch the Official trailer | HD

Leon_DiZ
03-03-2012, 00:59
Frankenweenie - Official Trailer 2012 - YouTube

Leon_DiZ
03-03-2012, 17:12
The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

4,5/5 απο εμενα.

μου εκανε τρομερη εντυπωση το ποσο πολυ μου θυμησε το Uncharted 3. παρομοιο setting + story progression και νταξει, αν το σκεφτεις ως τριγωνο

Indiana Jones -> Uncharted -> Tintin (και στην μεση ολων ο Spielberg)

δικαιολογουνται οι ομοιοτητες. πλου καλο, ανυπομονω να το δω σε 3D

jimbour
03-03-2012, 18:16
^ το είδα με το που είχα τερματίσει το uncharted 3 και επαθα ένα overdose, έκανα και σχετικό σχόλιο εδω λέγοντας μη το δείτε αμέσως μετά το uncharted, περιμένετε λίγο :P

Leon_DiZ
03-03-2012, 18:51
^ το είδα με το που είχα τερματίσει το uncharted 3 και επαθα ένα overdose, έκανα και σχετικό σχόλιο εδω λέγοντας μη το δείτε αμέσως μετά το uncharted, περιμένετε λίγο :P

ρε αν δεν "φτιαχνονταν" περιπου την ιδια χρονιη περιοδο θα ελεγα οτι το setting ηταν αντιγραφη! παντως μου αρεσε πολυ και θεωρω οτι αυτο το over-the-top που εχουν οι περιπετειες του ειδους πηγαινε πολυ εδω περα (επειδη ειναι πιο καρτουνιστικοι οι χαρακτηρες)

Dragonpaul
03-03-2012, 18:56
Μαλλον μονο σε εμενα δεν αρεσε αυτη η ταινια. Oh well...

jimbour
03-03-2012, 18:57
^ απολαυστικότατο ήταν ναι, αν δεν ειναι αυτο ποπ κορν movie τότε δε ξέρω κι εγώ τι είναι.

ilias78
03-03-2012, 19:01
Despicable me 2

www.youtube.com/watch?v=AuzyODgWRp4

minaras_tio
03-03-2012, 19:50
^^Ειχα δει το πρωτο.
Ειχε πολυ γελιο,πολυ καλο ηταν!

mits.p
03-03-2012, 20:07
http://www.youtube.com/watch?v=kY7HcUACs58


τρομερη ταινια παιδια !!! οποιος δεν την εχει δει πρεπει να την δει οπωσδηποτε

WolfRathmA
04-03-2012, 22:59
Γνωριζει κανεις αν εχει βγει το THE RING σε bluray εκδοση; Ηθελα να το δω γιατι δε το εχω δει και το ψαχνω αλλα τζιφος...

Leon_DiZ
04-03-2012, 23:12
Γνωριζει κανεις αν εχει βγει το THE RING σε bluray εκδοση; Ηθελα να το δω γιατι δε το εχω δει και το ψαχνω αλλα τζιφος...

σε 2 βδομαδες βγαινει. σε μια θα υπαρχει για να το δεις

Dragonpaul
04-03-2012, 23:20
Εχεις δικιο... Το ψαχνω κι εγω να το βρω για να στο στειλω και δεν... Πολυ περιεργο.

chronohill
04-03-2012, 23:47
Ειδα χθες το the Cove επιτελους...δακρυσα..τι ηταν αυτο ρε σεις...

Ezio
05-03-2012, 00:37
Είδα το Hugo. Πολύ καλή, και δεν είναι μόνο για να περάσει η ώρα, περνάει και κάποια μηνύματα και προβληματισμούς. Επίσης, και το Tintin ήταν καλό.

Leon_DiZ
05-03-2012, 00:59
Είδα το Hugo. Πολύ καλή, και δεν είναι μόνο για να περάσει η ώρα, περνάει και κάποια μηνύματα και προβληματισμούς. Επίσης, και το Tintin ήταν καλό.

το ειδα και εγω χτες κα ιθα συμφωνησω. την δευτερη φορα που θα τα δω και τα δυο λεω να ειναι σε 3D :a057:

UPDATE

τι περιεργο. το μονο εργο του George Melies που θα κυκλοφορησει σε blu-ray ειναι το "A Trip to the Moon" που δειχνει και στην ταινια. λεω να το δω ;)
οποιος θελει, βγαινει σε 3 βδομαδες, 27 μαρτιου

Dragonpaul
05-03-2012, 01:35
Eιδα το "We Need to Talk About Kevin". AN EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ....

Leon_DiZ
05-03-2012, 01:52
Eιδα το "We Need to Talk About Kevin". AN EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ....

τι σημαινει αυτο; :P

Dragonpaul
05-03-2012, 01:56
Λογική ερώτηση. Τι να σου πω... Απλα δε θα πιστεύεις αυτα που γίνονται και που καταλήγει η ταινία. Δε ξέρω, καν, αν την προτείνω ή όχι. Σίγουρα μου κράτησε αμείωτο τι ενδιαφέρον, αλλα... άρρωστη.

Leon_DiZ
05-03-2012, 01:59
Λογική ερώτηση. Τι να σου πω... Απλα δε θα πιστεύεις αυτα που γίνονται και που καταλήγει η ταινία. Δε ξέρω, καν, αν την προτείνω ή όχι. Σίγουρα μου κράτησε αμείωτο τι ενδιαφέρον, αλλα... άρρωστη.

Καλα εχω ακουσει οτι ειναι... καπως.. αλλα θελω πολυ να την δω, εχω ακουσει οτι παιζει καλα η πρωταγωνιστρια. τωρα φαση "Θεοσταλτος" μου θυμιζει (αν την εχει δει καποιος).. θα δειξει

extacy
05-03-2012, 09:17
ΑΡΡΩΣΤΙΑ.....ΜΑΓΕΙΑ...

The Art of FLIGHT - snowboarding film trailer w/Travis Rice - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kh29_SERH0Y)

Το ξερω δεν θα εχει απηχηση εδω, αλλα ειναι υπερπαραγωγη με απιστευτη εικονα και ηχο (ισως τα καλυτερα slow mo HD που εχω δει ποτε) και αξιζει να την δουν οσοι γενικα τους αρεσουν τα ντοκυμαντερ και τα extreme sports. Οι τυποι απλα δεν υπαρχουν. Oτι καλυτερο εχω δει στο ειδος. Μονο απο την εισαγωγη ανατριχιαζεις. Θα το βρειτε στα γνωστα "περιπτερα" σε HD καταπληκτικη ποιοτητα.

το ειδα εχθες...φυσικα σε hd... ενα εχω να πω...τα τυπακια πινουν πολλα ναρκωτικα....
μαζι με το the isle of man ισως απο τις καλυτερες ντοκιμαντερ-ταινιες

παω να παρω τα βουνα τωρα:a057:

jimbour
05-03-2012, 12:41
Eιδα το "We Need to Talk About Kevin". AN EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ....

ΘΕΑ Tilda Swinton, και η ταινία είναι πολύ καλή όμως, και οι 3 kevin γαμάτοι :P

επίσης να πω οτι υπάρχει ένα είδος ιντερνετικων βραβείων στα οποία μπορεί να συμμετέχει όποιος μπλόγκερ (ή guest σε κάποιου άλλου το blog) θέλει και να ψηφίσει τις καλύτερες (για αυτον) ταινίες της χρονιάς αλλά και σκηνοθέτες, ηθοποιούς.
Πήρα μέρος κι εγώ γιατί μ αρέσει να κάνω λίστες και να διαφωνώ για ταινίες etc :P Τελειωσαν πριν μερικές μέρες. Περισσότερα εδώ www.blogoscars.gr
εγώ παραθέτω την 20αδα που βγήκε.

1.DRIVE
2.Hugo
3.The Artist
4.The Girl With The Dragon Tattoo
5.Midnight in Paris
6.Shame
7.A Separation
8.Tinker Tailor Soldier Spy
9.Melancholia
10.Beginners
11.We Need to Talk About Kevin
12.The Descendants
13.The Tree of Life
14.Incendies
15.Take Shelter
16.The Help
17.50/50
18.The Ides of March
19.Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
20.Moneyball

Dragonpaul
05-03-2012, 13:26
Βρε, δε λέω... Ήμουν απορροφημενος όλη την ώρα, αλλα το περιεχόμενο.... Ίσως ενοχλήσει κάποιους. Πάντως, καλη performance απο όλους θα έλεγα.

Valkyre
05-03-2012, 21:25
το ειδα εχθες...φυσικα σε hd... ενα εχω να πω...τα τυπακια πινουν πολλα ναρκωτικα....
μαζι με το the isle of man ισως απο τις καλυτερες ντοκιμαντερ-ταινιες

παω να παρω τα βουνα τωρα:a057:

Φιλε οι τυποι δεν υπαρχουν... το παιζουν κυριολεκτικα κορωνα - γραμματα! Απιστευτη εικονα καιμ μουσικη ομως ετσι? Ακομα και ο τυπας με το ελικοπτερο ηταν αρρωστος!

Εγω απο το βουνο γυρισα πριν λιγο... εφαγα μερικες ωραιοτατες σαβουρες σημερα (πλευρα , ωμος) αλλα χωρις αυτες τις σαβουρες δεν μαθαινεις! Ηταν αρκετη η βελτιωση!

chronohill
05-03-2012, 21:34
Φιλε οι τυποι δεν υπαρχουν... το παιζουν κυριολεκτικα κορωνα - γραμματα! Απιστευτη εικονα καιμ μουσικη ομως ετσι? Ακομα και ο τυπας με το ελικοπτερο ηταν αρρωστος!

Εγω απο το βουνο γυρισα πριν λιγο... εφαγα μερικες ωραιοτατες σαβουρες σημερα (πλευρα , ωμος) αλλα χωρις αυτες τις σαβουρες δεν μαθαινεις! Ηταν αρκετη η βελτιωση!

Που ειχες παει Val?και γω ειχα παει την Παρασκευη Παρνασσο για Snowboard.Ειχε υπεροχη μερα και το απολαυσα...Για να μην ειμαι offtopic το ειδα και γω το βιντεακι και ηταν φοβερο!ειναι απιστευτοι οι τυποι...

Valkyre
05-03-2012, 21:38
Παρνασσο ημουν κι εγω σημερα, δεν ειχε και τοσο καλο καιρο, αρκετη ομιχλη ανα διαστηματα (δεν εβλεπα στο 1 μετρο, κατεβαινα το βουνο για την ζωη μου λολ χαχα) αλλα σε καποιες φασεις καθαρισε και ευχαριστηθηκαμε μερικες βολτες.

Leon_DiZ
06-03-2012, 01:02
Brave "The Prize" Trailer - YouTube


το δευτερο εχει spoilers αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ωραιο :P
Brave Japanese Trailer (English Subtitles) - YouTube

Chill
07-03-2012, 05:07
Intouchables - Bande-annonce - YouTube

Ένας πλούσιος παραπληγικός προσλαμβάνει έναν έγχρωμο μικροαπατεώνα που απλά θέλει το επίδομα της πρόνειας. Τα υπόλοιπα στην οθόνη σας μιας και είναι πολύ εύκολο να spoilerιάσω στην περιγραφή.

Βασισμένο σε αληθινή ιστορία, εκπληκτικό φίλμ σε όλα του. Απολαυστικό δίωρο πραγματικά.

Leon_DiZ
08-03-2012, 20:35
ειδα το The Help. ταινιαρα απλα. 4,5/5

Dragonpaul
08-03-2012, 21:05
^^ Really????
Εμένα μου φάνηκε πολυ κοινοτυπο.

personGR
08-03-2012, 21:39
^^ Really????
Εμένα μου φάνηκε πολυ κοινοτυπο.

Ήταν πολύ μελό.

Όχι επειδή έβγαζε συναίσθημα, αλλά επειδή είχε εξιδανικεύσει σχεδόν τη μεταχείριση των υπηρετριών, προβάλλοντας την τοτε νόρμα (σύμφωνα πάντα με μαρτυρίες) ως την κακιά της όλης υπόθεσης.

Βιασμοί, ξυλοδαρμοί, βρισιές από τη μέση οικογένεια - και η σεναριογράφος αποφάσισε μόνο να δείξει μια "desparate housewife" που ήθελε την υπηρέτρια της να κατουράει εκτός σπιτιού.

Κατά τ'άλλα πολύ καλή η ερμηνεία από τη Spencer, η V. Davis μάλλον υπερβολικά βαριά. Αν έδειχνε θάνατο του γιού της θα τη δικαιολογούσα, απλά τώρα δε μου καθόταν.

Leon_DiZ
08-03-2012, 22:07
εμενα δεν μου φανηκε ουτε μελο, ουτε κοινοτυπο. ηταν μια ταινια με παρα πολυ καλες ερμηνειες απο ολο το καστ, εδειχνε αυτα που ηθελε να δειξει, η αναπαρασταση της εποχης ειναι αρκετα καλη εως πολυ καλη με εμφαση κυριως στο συναισθημα και το σεναριο μου φανηκε πολυ πρωτοτυπο. προφανως και δεν επρεπε να δειξει τα παντα απ'οσα γινοντουσαν τοτε. εκει θα ταν που θα πλατιαζε και θα γινοταν μελο (2:30 ωρες ηταν και δεν βαρεθηκα καθολου).

personGR δεν καταλαβα τι περιμενες να δειξει. ταινια βασισμενη σε βιβλιο ηταν, οχι ντοκιμαντερ

Dragonpaul
08-03-2012, 22:11
Δε ξέρω βρε συ... Απλα δε μου έδωσε την αίσθηση ότι ήταν κάτι που δεν έχω ξαναδεί.

personGR
08-03-2012, 22:18
εμενα δεν μου φανηκε ουτε μελο, ουτε κοινοτυπο. ηταν μια ταινια με παρα πολυ καλες ερμηνειες απο ολο το καστ, εδειχνε αυτα που ηθελε να δειξει, η αναπαρασταση της εποχης ειναι αρκετα καλη εως πολυ καλη με εμφαση κυριως στο συναισθημα και το σεναριο μου φανηκε πολυ πρωτοτυπο. προφανως και δεν επρεπε να δειξει τα παντα απ'οσα γινοντουσαν τοτε. εκει θα ταν που θα πλατιαζε και θα γινοταν μελο (2:30 ωρες ηταν και δεν βαρεθηκα καθολου).

personGR δεν καταλαβα τι περιμενες να δειξει. ταινια βασισμενη σε βιβλιο ηταν, οχι ντοκιμαντερ

Ναι, ποσώς με ενδιαφέρει που είναι βασισμένη, εγώ αυτό που είδα έκρινα, και προφανώς, ούτε το βιβλίο θα μου άρεσε.

Leon_DiZ
08-03-2012, 22:35
Δε ξέρω βρε συ... Απλα δε μου έδωσε την αίσθηση ότι ήταν κάτι που δεν έχω ξαναδεί.

ναι το σκεφτηκα και αυτο. αλλα δεν μου ρχονται ταινιες (που να χω δει) με παρομοιο premise που να αναφερονται στην συγκεκριμενη χρονικη περιοδο και στο Civil Rights Movement για να πω οτι ειναι "εχω ξαναδει παρομοια". τωρα αν μιλαμε γενικα για ταινια που ασχολειται με την κακομεταχειριση των μαυρων, ε εκει το απλοποιουμε πολυ. :P


Ναι, ποσώς με ενδιαφέρει που είναι βασισμένη, εγώ αυτό που είδα έκρινα, και προφανώς, ούτε το βιβλίο θα μου άρεσε.

η λογικη σου δλδ ειναι "δεν εδειξε ο,τι ηθελα, αρα μαπα"; αν "ποσως σε ενδιαφερει που βασιζοταν" τι καθισες να δεις την ταινια τοτε και δεν ειδες ντοκιμαντερ, αφου, απ'ο,τι καταλαβα εκει ειναι το κολλημα σου. κατσε δες το ντοκιμαντερ για "raw facts" λοιπον.

personGR
08-03-2012, 22:48
η λογικη σου δλδ ειναι "δεν εδειξε ο,τι ηθελα, αρα μαπα"; αν "ποσως σε ενδιαφερει που βασιζοταν" τι καθισες να δεις την ταινια τοτε και δεν ειδες ντοκιμαντερ, αφου, απ'ο,τι καταλαβα εκει ειναι το κολλημα σου. κατσε δες το ντοκιμαντερ για "raw facts" λοιπον.

τι δεν καταλαβαίνεις;

Είδα μια ταινία που πήρε πολλά βραβεία, και συνεπώς δημοσιότητα. Δεν είχα σκοπό να τη δω για να μου μάθει μια κατάσταση του παρελθόντος, αυτό είχα την αξιοπρέπεια να το ξέρω από πριν, γιατί επηρεάζει άμεσα, ακόμα και σήμερα ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού.

Την είδα, διαφωνώ με το γεγονός ότι ήταν τόσο γλυκανάλατη, γιατί αυτές οι ταινίες δε μου αρέσουν. Δε λέω, είχε και καλές ερμηνείες και ήταν στημένη έτσι ώστε να φορτίζει συναισθηματικά. Αλλά πήρε όμως ένα μια πολύ σοβαρή και πρόσφατη κοινωνική νόρμα, και την ωραιοποίησε και εξομάλυνε για να αρέσει, προφανώς, στο ευρύ κοινό (όπως έχει γίνει τόσες φορές).

Σα να λες, ας φτιάξω μωρέ μια ταινία για το Άπαρτχάιντ, και να παρουσιάζεις τους καταυλισμούς των μαύρων ως μια περιοχή, που εντάξει, δεν τη λες και άσχημη. Όχι, αυτό είναι αναξιοπρεπές και προσβλητικό για αυτούς που υπέστησαν όλα τα 3

jimbour
09-03-2012, 10:25
H ταινία μ άρεσε, αρκετά, αλλά το μόνο που μου έμεινε 3 4 μήνες μετά, είναι η θεά Chastain και η πίτα.

messi10
10-03-2012, 11:05
Nature Unleashed: earthquake.

ΑΙΣΧΡΗ, με ολη την σημασια της λεξης.

ps4
10-03-2012, 13:46
Λολ. Δεν είδες το trailer; Θα το καταλάβαινες με την καμία για τι ταινία πρόκειται.

slide, type, send. xperia mini pro.

messi10
10-03-2012, 15:10
^ οχι απλα, βαριομουν και εβαλα ο,τι ειχε να δω... Το τι ΣΑΒΟΥΡΑ ηταν δεν λεγεται. Πραγματικα, ΜΗΝ την δειτε, σε οποια κατασταση να βρισκεστε... ακομα κι αν ειστε αναμεσα σε αυτο και να διαβασετε για τους μπιντεδες στο Βυζαντιο. :P

Noobios
10-03-2012, 17:09
Eιδα το "We Need to Talk About Kevin". AN EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ....

Πανω στο ιδιο θεμα αλλα πολυ πολυ διαφορετικη ταινια κ αρκετα πιο καφρικη κ μη ρεαλιστικη ειναι το Rampage (2009). Χαβαλες αν βαριεστε ριξτε μια ματια

http://www.imdb.com/title/tt1337057/

INDIGO
11-03-2012, 07:43
Είδα το The Grey.Για γερά νεύρα η ταινία με ενδιαφέρον για την συνέχεια.Αυτά τα ξαφνικά με τους λύκους κόντεψαν να με τρελάνουν....!!Στο τέλος μπερδεύτηκα λίγο....

Leon_DiZ
12-03-2012, 09:51
Ο Brad Bird, σκηνοθετης του Mission: Impossible - Ghost Protocol ειπε οτι το blu-ray θα εχει σταθερο Aspect Ratio 2.40:1 και δεν θα κανει χρηση των σκηνων IMAX. την αλλαγη απο 2.40:1 σε 1.78:1 (το οποιο ειναι πιο κοντα στο AR του IMAX) ειχαν επιλεξει παλιοτερα ο Nolan (The Dark Knight) και ο Michael Bay (Transformers: Revenge of the Fallen). αυτη ειναι η διαφορα.

http://i47.servimg.com/u/f47/13/47/62/63/mi4ima10.jpg

αποψεις;



Είδα το The Grey.Για γερά νεύρα η ταινία με ενδιαφέρον για την συνέχεια.Αυτά τα ξαφνικά με τους λύκους κόντεψαν να με τρελάνουν....!!Στο τέλος μπερδεύτηκα λίγο....

εχει μια σκηνη μετα τα credits, δεν ξερω αν την ειδες

Valkyre
13-03-2012, 16:41
Eχθες ειδα το The Grey και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Ο Liam Neeson αρχιζει και παιζει δυναμικους ρολους τελευταια και ενω αν με ρωτουσαν λιγα χρονια πριν θα ελεγα οτι δεν του ταιριαζουν, τωρα εχω αλλα ξει αρδην αποψη.

To soundtrack επισης ηταν πολυ καλο και ειδικα το ending song.

ps4
14-03-2012, 01:48
ΕιδΑ το real steel. Είχα καιρό να δω ταινία καλή, του γούστου μου δηλαδή μην παρεξηγηθώ. Πραγματικα μου άρεσε πολύ και φυσικά θα την αγοράσω σε bluray. Την είδα επίσης σε bluray.

Τα εφέ τόσο αληθινά που νόμιζες ότι αυτό παίζει και να συμβαίνει. Επίσης μου άρεσε το γεγονός ότι ενώ ειναι στο μέλλον η ταινία δεν ασχολείται με χαζά gimmicks για να δείξει ότι και καλά ειναι μέλλον. Το αφήνει να το δεις χωρίς πολλά πολλά και νομίζω καταφέρνει να σε κερδίσει χωρίς φρου φρου και αρώματα. Ή έχει από δαύτα και απλά δεν το καταλαβαίνεις γιατί ειναι απίστευτα καλοφτιαγμένο.

Και σκηνοθετικά, δεν με ενόχλησε πουθενά, δεν μου έκρυψε τίποτα δεν μου φανέρωσε τιποτα, όλα μια χαρά.

Πραγματικά κατά την γνώμη μου δείτε το.
slide, type, send. xperia mini pro.

OldSnake
14-03-2012, 03:12
Η απόλυτη κινηματογραφική εμπειρία θα είναι(αν και όταν αποφασίσουν να το υλοποιήσουν) οι ταινίες του Μαύρου Πύργου από τον τρισμέγιστο Stephen King!:first:

Dragonpaul
14-03-2012, 10:41
Είδα εχθές το Requiem for a Dream (ναι, δε το είχα δει...).
Ενδιαφέρουσα σε πλοκή και σίγουρα πολυ ενδιαφέρουσα σκηνοθετικα, αλλα, κατα τη διάρκεια της ταινίας δε κατάλαβα ποτε για ποιο λόγο όλη αυτη η υστερία γύρω απο αυτη την ταινία. Αν για τη μουσική, το καταλαβαίνω απόλυτα. Για τα αλλα όμως...
Καλη πάντως. Απλα καλη.

Desmond
14-03-2012, 19:41
To RfaD είναι καλή ταινία από πολλές απόψεις: σκηνοθετικά, γρήγορος αλλά όχι "τσαπατσούλικος" ρυθμός στο μοντάζ, όχι επιφανειακή προσέγγιση του θέματος των εθισμών, αρκετά ωμό κλπ.
Όταν βγήκε, για πολύ κόσμο ήρθε από το πουθενά, καθώς λίγοι τότε είχαν ακουστά ή είχαν δει το Pi, οπότε δεν ήξεραν τι να περιμένουν από τον Aronofsky.
Ίσως αν την είχες δει όταν βγήκε (2000), να την εκτιμούσες περισσότερο.

Dragonpaul
14-03-2012, 22:05
Εχεις δικαιο Νικο και το σκεφτηκα και γω αυτο. Ειναι μια ταινια 12 χρονων πλεον και αυτο που παρουσιαζει σε εμενα που την ειδα τωρα, δεν ειναι κατι που δεν εχω ξαναδει. Δεν ειπα οτι ειναι κακη, απλα δεν καταλαβα what's all the fuss about.

chronohill
15-03-2012, 13:01
Ρε παιδια ειδα το Drive χθες...δεν τρελλαθηκα.Μονο εγω το επαθα?Δεν μου φανηκε κατι τρελο...
Ειδα και το immortals το σ/κ και το unknown(2006).to immortals εντυπωσιακο γενικα και ωραιες εικονες...κατεληξα οτι αυτη η σκηνοθεσια και τα τοπια με εντυπωσιαζουν πολυ..
Το unknown ειναι καλυτερο αποτι περιμενα.Αρκετες ανατροπες και ενδιαφερον γενικα...

aris13
15-03-2012, 13:24
Ρε παιδια ειδα το Drive χθες...δεν τρελλαθηκα.Μονο εγω το επαθα?Δεν μου φανηκε κατι τρελο...

http://i.minus.com/iG4QVQ6h8mNNA.gif

Ειδες το trailer πριν δεις τη ταινια?

chronohill
15-03-2012, 13:59
http://i.minus.com/iG4QVQ6h8mNNA.gif

Ειδες το trailer πριν δεις τη ταινια?

Οχι δεν ειχα διαβασει καν την υποθεση.απλα ειχα δει οτι επαιρνε καλες κριτικες και διαβασα και καλα λογια απο κοσμο.Γιατι?
χαχαχ τωρα ειδα το gif!η αποροια μου σαυτη τη σκηνη ηταν.Γινεται με την μποτα να σπασεις ετσι ενα κρανιο?τελικα πρεπει να γινεται!

aris13
15-03-2012, 14:04
Οχι δεν ειχα διαβασει καν την υποθεση.απλα ειχα δει οτι επαιρνε καλες κριτικες και διαβασα και καλα λογια απο κοσμο.Γιατι?


Γιατι το trailer δεν αντιπροσωπευει τη ταινια.

chronohill
15-03-2012, 14:20
Γιατι το trailer δεν αντιπροσωπευει τη ταινια.

Σαρεσε εσενα?το σεναριο το βρηκα ολιγον τι κοινοτυπο.Γενικα σαν feeling ηταν ωραια ταινια ομως...

aris13
15-03-2012, 14:25
Σαρεσε εσενα?

Απο το πρωτο μεχρι και το τελευταιο λεπτο.

isildur83
15-03-2012, 15:50
Total Recall 2012 Trailer (Teaser) - YouTube

Avengers Japanese Trailer # 2 - YouTube

Valkyre
15-03-2012, 16:01
WTF??? TOTAL RECALL 2012????

Μολις τωρα εγραφα γι αυτο στο Mass Effect 3 thread!! LOL AWESOME!!

Slay
15-03-2012, 23:21
Μια γρηγορη απαντηση για τις τελευταιες ταινιες που αναφερθηκαν, το requiem για μενα ειναι αριστουργημα, το drive μου φανηκε μετριο, ενω για το total recall 2012.... ημαρτον πλεον με το αναμασημα.

Dragonpaul
15-03-2012, 23:30
Slay, αν μπορείς, θα ήθελα να μου εξηγήσεις γιατι βρηκες το RFAD αριστούργημα. Εγώ, όπως είπα και πιο πάνω, είδα μια απλα καλη ταινία.
Επειδη είπα ότι, ίσως, έχει να κάνει και με την εποχή που βγήκε, θεωρείς ότι αν το έβλεπες σήμερα, θα το θεωρούσες πάλι αριστούργημα;;;!

Valkyre
16-03-2012, 12:08
Το Requiem ειναι δυνατη ωμη ταινια. Κι εμενα μου αρεσε πολυ. Ναι μεν ταινια για να γινεις καταθληπτικος, αλλα νομιζω ειναι ακριβως αυτο το ταρακουνημα που χρειαζοταν. Παυλο δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να σου εξηγησει γιατι του φαινεται "αριστουργημα" ή οχι. Εγω ας πουμε την θεωρω μια παρα πολυ καλη ταινια, οχι αριστουργημα, αλλα δεν ξερω τι ακριβως περιμενεις να σου πω γιατι την βρηκα πολυ καλη. Ερμηνειες, σκηνοθεσια, υφος, τολμηρη, ωμη, μουσικη ολα αυτα προχειρα προχειρα μου ερχονται στο μυαλο. Η ταινια ειναι κυριολεκτικα γροθια στο στομαχι για εμενα και επειδη εχω φιλο που ειναι χωσμενος μεσα στα σκατα αυτα, οταν την ειχα δει ειχε σφιξει η καρδια μου.

Το Drive παλι και αυτο το θεωρω απο τις καλυτερες ταινιες του 2011. Γιατι? Γιατι ειναι αντισυμβατικο, γιατι ο πρωταγωνιστης ηταν απιστευτος, η σκηνοθεσια μοιαζει περισσοτερο με ποιηση σε συγκεκιρμενα σημεια .Δεν μιλαω τωρα για την βια αλλα για το συνολο, ας πουμε η σκηνη στο ασανσερ ειναι για εμενα ενα μικρο σκηνοθετικο επος... το πως μεταμορφωνεται η σκηνη απο την μια στιγμη στην αλλη και τουμπαλιν ειναι απλα ΣΟΚ! Η μουσικη επισης ηταν φοβερη και γενικα η ταινια ηταν ξεχωριστη σε ολα της παρα το generic concept του "ειμαι ενας bad ass οδηγος διαφυγης".

Ειναι το Taxi Driver της εποχης μας.

Leon_DiZ
16-03-2012, 18:28
Tim Burton's Dark Shadows

δεν εχω δει το παλιο για να μπορω να συγκρινω, αλλα μου φαινεται πολυ καλο σαν concept. ελπιζω να μην ειναι ενας νεος Beetlejuice

DARK SHADOWS Trailer 2012 Movie - Official [HD] - YouTube

isildur83
17-03-2012, 16:20
Prometheus - New Trailer! - YouTube

Ixor24
18-03-2012, 01:20
^^^^^ πολυ τις γουσταρω αυτες τις ταινιες!!!!

nickolas82
18-03-2012, 09:14
Slay, αν μπορείς, θα ήθελα να μου εξηγήσεις γιατι βρηκες το RFAD αριστούργημα. Εγώ, όπως είπα και πιο πάνω, είδα μια απλα καλη ταινία.
Επειδη είπα ότι, ίσως, έχει να κάνει και με την εποχή που βγήκε, θεωρείς ότι αν το έβλεπες σήμερα, θα το θεωρούσες πάλι αριστούργημα;;;!

Βασικά και εγω θεωρώ την ταινία αριστούργημα καθαρά απο σκοινοθετική πλευρά και όχι για τις ερμηνείες (που και παλι ηταν πολύ καλές) και την υπόθεση. Ο τρόπος που δείχνει πως μαστουρώνουν (με τις επαναλαμβανώμενες γρήγορες σκηνές) ή οι σκηνές που δείχνουν πως τρελένεται η γιαγιά (με το ψυγείο που ζωντανεύει και τους ανθρώπους που βγαίνουν απο την τηλεόραση) και η δομή της ταινίας που στην αρχή δείχνει να πηγαίνουν όλα καλα για τους πρωταγωνιστές και μετά σκαλοπάτι σκαλοπάτι χαλάνε τα πράγματα και ο καθένας τους βυθίζεται σε μια απίστευτη μαυρίλα δείχνουν μια σκοινοθετική ευφυΐα που πολυ σπάνια συναντάμε σε ταινία ( μόνο σε ταινίες του Lynch βασικά έχω δει παρόμοια σκηνοθεσία) γιαυτο είναι αριστούργημα

jimbour
18-03-2012, 12:18
Βγηκε και το full trailer του Prometheus, είναι εκπληκτικό, δε μπορώ να περιμένω.
HHcHYisZFLU

Valkyre
18-03-2012, 12:22
^^ δεν θα το δω. το teaser μου φανηκε υπερβολικα revealing με τοσες σκηνες!

Dragonpaul
18-03-2012, 12:25
Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι τοσο revealing, αν και σιγουρα ειναι περισσοτερο απο τα trailer που κυκλοφορησαν μεχρι τωρα. Δε νομιζω οτι εχει κατι που θα σου χαλασει την ταινια, παντως,

Lefteris_X
18-03-2012, 12:37
περιμένω αυτή την ταινία γύρω στα 3 χρόνια, όταν πρωτοακούστηκε.

θυμάμαι που την είχα αναφέρει προ 2ετίας περίπου και εδώ στο φόρουμ και ιδιαίτερα ο Παύλος (καθότι φαν των Alien/Aliens) είχε εκφράσει τον ενθουσιασμό του. Μάλιστα τότε, ούτε καν ο τίτλος της ταινίας (prometheus) δεν είχε ανακοινωθεί (προφανώς δεν είχε επινοηθεί ακόμα)...

για να δούμε...γιατί υποτίθεται ότι η ταινία δημιουργήθηκε χωρίς καμία παρεμβολή απο τους παραγωγούς / παράγοντες, καθώς ο σκηνοθέτης είχε δηλώσει "πολλά χρόνια θέλω να φτιάξω το prequel του αρχικού Alien, όμως δεν πρόκειται να το κάνω αν δεν μου δώσουν το 'πράσινο φως' να το φτιάξω όπως εγώ θέλω".....

...θα είναι έτσι ή μήπως θα έχει φτιαχτεί η ταινία, με πιο "ήπιο" τρόπο, ώστε να γίνεται κατανοητή και απο θεατές πλήρως άσχετους με την θεματολογία των Alien? (ήτοι θα ξενερώσουν οι φανατικοί)......επικίνδυνες εποχές για να απευθύνεσαι σε φανατικούς....κερδίζει το πολύ και εύκολο χρήμα = όλοι οι θεατές ευπρόσδεκτοι...

jimbour
18-03-2012, 12:43
απο την στιγμη που ειναι αρκετα χρονια πριν τα γεγονοτα της πρώτης, είναι βεβαιο οτι η ταινία ειναι friendly προς όλους, απλα οι fans του alien θα ενθουσιαστουν ιδιαιτερα με τα hints που θα βλέπουν.

Dragonpaul
18-03-2012, 12:54
Τελικα αυτη θα ειναι η ταινια.....

Xenomorph Life Cycle - YouTube

personGR
18-03-2012, 15:40
Βγηκε και το full trailer του Prometheus, είναι εκπληκτικό, δε μπορώ να περιμένω.


Ούτε και εγώ, καιρό είχα να μείνω μαλάκας με trailer ;)

hakoo
18-03-2012, 17:59
Tο κλεισα κι εγω στο μισο το trailer του Prometheus, ειλικρινα δεν υπαρχει λογος απο τι στιμη που ειμαι ηδη hyped και θα το δω απο τις πρωτες μερες προβολης να καθομαι να κοιταζω σκηνες, πολλες απο τις οποιες ειναι και απο προχωρημενη φαση της ταινιας.
Φαινεται εξαιρετικο παντως, can't wait.

messi10
18-03-2012, 18:54
οντως τρομερο δειχνει, πιο αναμενομενη ταινια της Χρονιας για μενα, μετα απο Hobbit και DK Rises...

chronohill
19-03-2012, 01:56
E να αυτα κανετε και μετα...μαρεσε πολυ το τρειλερ..φαινεται εντυπωσιακο!θα το δω σινεμα!--βγαινει και 3D ε?--
αλλα ε χμ πως να σας το πω και να μην με βρισετε...Τωρα εβαλα να κατεβασω την τετραλογια Alien..δεν θυμαμαι αν εχω δει καποιο..:runrun:

Dragonpaul
19-03-2012, 02:00
Αμ εγώ που είδα σήμερα το Ψυχω;;;;;
Πάντως, τι να πω βρε παιδια. Όσες δάφνες και να έχει μια ταινία, όταν ειναι τόσο παλιά, μπορείς να την κρίνεις μόνο βάσει της παλαιότητάς της. Ε, και για τα χρόνια της καλη ήταν. Με τα σημερινά δεδομένα ειναι αστα να πανε...
Γνώμη μου, φυσικά.

Desmond
19-03-2012, 02:15
...Τωρα εβαλα να κατεβασω την τετραλογια Alien..δεν θυμαμαι αν εχω δει καποιο..:runrun:
WTF!?!...
:bang:

hakoo
19-03-2012, 02:42
Απανωτα τα χτυπηματα, ο ενας με το Ψυχω, ο αλλος με το Alien...:bang:
Παυλο μιλαμε για μια τανια του 60 (!), λογικο ειναι να φαινεται παρωχημενη αν την κρινεις με αυστηρα συγχρονα δεδομενα και κριτηρια.
Προσωπικα οταν βλεπω (η παιζω) κατι πολυυυυυυ παλιο εστιαζω σε αλλα πραγματα που μπορει να εχουν ενδιαφερον και να λενε και πολλα για την βιομηχανια εκεινη την εποχη.

personGR
19-03-2012, 02:49
Μέσα σε όλα αυτά, να πω και εγώ πως μόλις είδα το Tangled της Disney.

260 εκατομμύρια έδωσαν και φάνηκε. Η ταινία είναι τεχνολογικό επίτευγμα - οι αλγόριθμοι που εφάρμοσαν τα μυαλά της Disney είναι τρομεροί.

Πέρα από αυτό όμως, είναι μάλλον κατώτερη των Walle, UP κλπ όσων αφορά το σενάριο και το artistic direction. Γενικά πάντως προτείνεται.

jimbour
19-03-2012, 12:08
Απανωτα τα χτυπηματα, ο ενας με το Ψυχω, ο αλλος με το Alien...:bang:
Παυλο μιλαμε για μια τανια του 60 (!), λογικο ειναι να φαινεται παρωχημενη αν την κρινεις με αυστηρα συγχρονα δεδομενα και κριτηρια.
Προσωπικα οταν βλεπω (η παιζω) κατι πολυυυυυυ παλιο εστιαζω σε αλλα πραγματα που μπορει να εχουν ενδιαφερον και να λενε και πολλα για την βιομηχανια εκεινη την εποχη.

Μπα, εγω δε το βλέπω έτσι, μιλάμε για hitchcock, ακομα και σήμερα παραμένει αξεπέραστος στο είδος του.

Πέρυσι έπιασα την φιλμογραφία του, ταινιάρες λέμε. Vertigo, Rear Window, Psycho, Rebecca αριστουργήματα.

Αυτό το κρίνω μια ταινία με την τότε εποχή, όχι δε το εχω πάθει, αν μια ταινία μ αρέσει, μ αρέσει για αυτό που βλέπω τώρα, δεν ζούσα τότε.

isildur83
20-03-2012, 00:10
Prometheus - New International Extented Trailer - [FULL HD] - 2012 - YouTube

Leon_DiZ
20-03-2012, 14:24
Happy Feet 2 - 2,5/5

πολυ μπλεγμενο, θα το ξαναδω μηπως και το αδικησα αλλα δεν με ενθουσιασε καθολου. τα τραγουδια ηταν πολυ ωραια.

isildur83
20-03-2012, 15:27
Ειδα προσφατα Tyrannosaur,Intouchables και Detachment.
Καταπληκτικες ταινιες και οι 3!

OldSnake
20-03-2012, 21:25
μπορεί να μου προτείνει κάποιος καμιά καλή ταινία με setting την yakuza?

muku
20-03-2012, 22:03
Νομίζω μια καλή που είχα δει πριν αρκετό καιρό πρέπει να ήταν το Boiling Point του Takeshi Kitano. Νομίζω ότι ήταν δικιά του ταινία αλλά μπορεί να κάνω και λάθος γιατί πάνε χρόνια. Τώρα έψαξα στο Filmography του και αυτό που θυμάμαι ταιριάζει στην περιγραφή για την ταινία. Επίσης είδα έχει βγάλει και μια σχετικά καινούρια το Outrage, αυτό δεν το έχω δει αλλά από ότι βλέπω έχει καλές κριτικές.

Desmond
21-03-2012, 01:53
μπορεί να μου προτείνει κάποιος καμιά καλή ταινία με setting την yakuza?
Τakeshi "Beat" Kitano, όπως είπε και ο muku.Μην περιμένεις πάντως να δεις "τουριστική" version της Yakuza.
Θα σου πρότεινα το πιο "αμερικάνικο" και "ανάλαφρο" Brother, το Boiling Point και το αγαπημένο μου Sonatine.

Leon_DiZ
21-03-2012, 01:55
παιδια ειδε κανεις το John Carter? αποψεις;

isildur83
21-03-2012, 15:30
Piranha 3DD Red Band Trailer - YouTube

Valkyre
21-03-2012, 15:53
^^ oh my God...... what δε φακ....

Desmond
21-03-2012, 15:54
^Επικό trailer!Θα το απολαύσω και αυτό πρώτη σειρά, 3D και με μπυράκια!:a023:

Valkyre
21-03-2012, 15:58
Moυ ειναι αδυνατον να δω τετοια ταινια...ξερω οτι δεν ειναι να την παιρνεις στα σοβαρα, αλλα οκ ενιωσα ηλιθιος και μονο παρακολουθωντας το τρεηλερ.

Desmond
21-03-2012, 16:06
Δημήτρη, ειλικρινά στο πρώτο πέρασα πολύ ωραία το καλοκαιρινό απογευματάκι που το είχα δει.Πολύ "τίμια" ταινία.

isildur83
21-03-2012, 16:34
Ειδικα αφιερωμενα στον Δημητρη (Val)...

Surf Nazis Funny - YouTube

House (Hausu) Trailer - Subtitled (Nobuhiko Obayashi, 1977) - YouTube


EDIT

Blacula (1972) Widescreen Trailer - YouTube

Valkyre
21-03-2012, 16:42
Ε αφου ειναι stylised designed by Peter George, σημερα το βραδυ Surf Nazis must die! :D :P

lol...!

Dragonpaul
21-03-2012, 17:05
Δημήτρη, ειλικρινά στο πρώτο πέρασα πολύ ωραία το καλοκαιρινό απογευματάκι που το είχα δει.Πολύ "τίμια" ταινία.

Εύκολα κανονιζουμε αν θες...

Desmond
21-03-2012, 17:52
Εύκολα κανονιζουμε αν θες...
Άνετα...

Valkyre
21-03-2012, 17:55
τελικα θα κανονησετε ευκολα ή ανετα??? :P :D

Dragonpaul
21-03-2012, 18:27
Lol!!! Εσύ θα μας πεις, γιατι θα έρθεις μαζι μας!!!!!!

Valkyre
21-03-2012, 18:46
για καφεδακι πριν ή μετα παιζει... γιατι στην αιθουσα δεν παιζει! :)

minaras_tio
21-03-2012, 19:05
Piranha 3DD Red Band Trailer - YouTube

Στην αρχη νομιζα οτι ηταν τσοντα.
Μετα ο σκηνοθετης μας ξενερωσε!
Πως βρεθηκαν τα πιρανχας στις νεροτσουληθρες;
Οτι να ναι λεμε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Leon_DiZ
21-03-2012, 22:36
Μετα ο σκηνοθετης μας ξενερωσε!
Πως βρεθηκαν τα πιρανχας στις νεροτσουληθρες;
Οτι να ναι λεμε!


:thumbsdown: μα καθολου φαντασια; :makefun:

minaras_tio
21-03-2012, 23:31
^^Χαχαχαχα!!!
Καθολου φαντασια...

Dragonpaul
22-03-2012, 00:06
Dark Shadows

DARK SHADOWS - TRAILER (GREEK SUBS) - YouTube

aris13
22-03-2012, 17:03
Cosmopolis Teaser (https://www.youtube.com/watch?v=DCFB-WPe9Ic)

http://thefilmstage.com/wp-content/uploads/2012/03/cosmopolis-620x842.jpg

Valkyre
22-03-2012, 17:06
Το ονομα του Pattinson πανω απο αυτο του Cronenberg??!

Αυτα ειναι...

enstikto
22-03-2012, 17:20
Cronenberg ξεCronenberg εγώ ταινία με την νεράιδα δεν πάω να δω...

Desmond
22-03-2012, 17:22
Αν θυμάμαι καλά, κάτι ανάλογο έπαιζε και με τον Gosling στο Drive.Βέβαια άλλο Refn και άλλο Cronenberg.Τεσπα.
To teaser πάντως προιδεάζει ευχάριστα για "παραδοσιακό" Cronenberg, αν και η θεματολογία παραπέμπει αναπόφευκτα στο American Psycho.

personGR
22-03-2012, 17:57
Αν θυμάμαι καλά, κάτι ανάλογο έπαιζε και με τον Gosling στο Drive.Βέβαια άλλο Refn και άλλο Cronenberg.Τεσπα.
To teaser πάντως προιδεάζει ευχάριστα για "παραδοσιακό" Cronenberg, αν και η θεματολογία παραπέμπει αναπόφευκτα στο American Psycho.

Καλός ο cronenberg και σίγουρα θέλω να δω τι έκανε με τον Pattinson, αλλά το Dangerous Method με άφησε μουδιασμένο - όταν βγήκα από την αίθουσα δεν ήξερα αν ήταν κορυφαία ή πολύ μέτρια.

Desmond
25-03-2012, 20:50
Σίγουρα το Dangerous Method, δεν ήταν αυτό που περίμενα, ίσως και για τον λόγο οτι το θέμα που είχε να χειριστεί, από μόνο του ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Dragonpaul
25-03-2012, 21:02
Εγώ το βαρέθηκα τόσο πολυ...

Lefteris_X
26-03-2012, 02:21
Videodrome (1983) Original Theatrical Trailer - YouTube

αξέχαστος Cronenberg....."κούκου" ακόμα και για τις αρχές των 80ς, που εκ φύσεως ήταν "γειά σας" στα πάντα (έσερναν ακόμα την τρέλα απο τα 70ς)

personGR
26-03-2012, 12:01
Σίγουρα το Dangerous Method, δεν ήταν αυτό που περίμενα, ίσως και για τον λόγο οτι το θέμα που είχε να χειριστεί, από μόνο του ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Δεν ήταν ούτε το θέμα του ούτε οι χαρακτήρες του που δε μου "έκατσαν" καλά. Νομίζω ότι απλά η ταινία το έχανε κάπου στα time gaps. Ήθελα και άλλα info κάθε φορά που έδειχνε μια σκηνή μετά από χρόνια.

Valkyre
26-03-2012, 13:12
John Carter

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΤΑΙΝΙΑ!



/S

enstikto
26-03-2012, 13:17
^^+1!!!
Όσοι δεν την δείτε πραγματικά θα χάσετε....


... το συναίσθημα απόγνωσης που νιώθεις όταν νιώθεις ότι πέταξες τα λεφτά σου στα σκουπίδια :D

Όχι ντάξει είμαι υπερβολικός. Αν την δεις με με καλή παρέα περνάει ευχάριστα η ώρα!

Valkyre
26-03-2012, 13:38
Να μην ξεχασω να προσθεσω οτι οποιος θελει προτασεις και συμβουλες για προβολη σινεμα να ρωταει τον Δημητρη-Enstikto!! :D

Χαχαχαχα τι γελιο!

"σκυψε...."

nickolas82
26-03-2012, 13:59
Ρεκόρ εισπράξεων για το Hunger Games στις ΗΠΑ

http://news.in.gr/culture/article/?aid=1231188143

Το παει και για τριλογία....

Ezio
26-03-2012, 14:05
Η ταινία είναι καλή; Την είδε κανένας;

enstikto
26-03-2012, 14:09
Να μην ξεχασω να προσθεσω οτι οποιος θελει προτασεις και συμβουλες για προβολη σινεμα να ρωταει τον Δημητρη-Enstikto!! :D

Χαχαχαχα τι γελιο!

"σκυψε...."

Suck! Πηδα! Σκυψε! :D

jimbour
26-03-2012, 14:22
Ρεκόρ εισπράξεων για το Hunger Games στις ΗΠΑ

http://news.in.gr/culture/article/?aid=1231188143

Το παει και για τριλογία....

δε το παει, εχει ηδη ανακοινωθει θα γινει ολη η τριλογια, με την δευτερη να βγαίνει το νοεμβρη και το τρίτο βιβλίο να χωρίζεται σε 2 ταινίες.

φίλε ezio, αυριο θα την δω, αλλα αν δεις rotten tomatoes και imdb θα καταλάβεις οτι η ταινία αρέσει, και μάλιστα πολύ.

Desmond
26-03-2012, 14:24
Είδα το trailer του hunger games και δεν μου φάνηκε τίποτα περισσότερο από ένα δυτικό battle royale.:confuzed:

Ezio
26-03-2012, 14:26
δε το παει, εχει ηδη ανακοινωθει θα γινει ολη η τριλογια, με την δευτερη να βγαίνει το νοεμβρη και το τρίτο βιβλίο να χωρίζεται σε 2 ταινίες.

φίλε ezio, αυριο θα την δω, αλλα αν δεις rotten tomatoes και imdb θα καταλάβεις οτι η ταινία αρέσει, και μάλιστα πολύ.
Εντάξει. Σκέφτομαι να το δω κι εγώ, αλλά την άλλη βδομάδα.

chronohill
26-03-2012, 14:27
Είδα το trailer του hunger games και δεν μου φάνηκε τίποτα περισσότερο από ένα δυτικό battle royale.:confuzed:

Ναι οντως και μενα δεν μου εκανε τπτ το τρειλερ.Δεν μου φανηκε τπτ το ιδιαιτερο.απλα το εχει διαβασει ενας φιλος μου και ειχε ενθουσιαστει με το βιβλιο..οποτε αν προκειται για καλη μεταφορα -που φαινεται οτι ετσι ειναι- θα ειναι καλο...:pop2:

jimbour
26-03-2012, 14:32
τα βιβλία είναι απο αυτά που φευγουν σε μια μέρα. Εθιστικότατα (τα εχω διαβάσει), βεβαια αυτο δε σημαίνει οτι ειναι και η ποιοτητα τους αναλογη, αλλα νομίζω για το είδος του, young novel, είναι αξιοπρεπέστατα.

nickolas82
26-03-2012, 22:01
δε το παει, εχει ηδη ανακοινωθει θα γινει ολη η τριλογια, με την δευτερη να βγαίνει το νοεμβρη και το τρίτο βιβλίο να χωρίζεται σε 2 ταινίες.

φίλε ezio, αυριο θα την δω, αλλα αν δεις rotten tomatoes και imdb θα καταλάβεις οτι η ταινία αρέσει, και μάλιστα πολύ.

Όχι ακριβώς....όπως λέει και στο link σκεφτοντουσαν για τριλογία αλλα μόνο αν τα πήγαινε καλα το πρώτο. Αφού όμως σπάει ταμία στην Αμερική τότε η τριλογία είναι σίγουρη

jimbour
26-03-2012, 23:46
τωρα διαβασα το αρθρο, κλασικα τα ελληνικα sites ουτε να μεταφρασουν τα αγγλικα δε μπορουν.

ειχαν απο τον αυγουστο του 2011 ανακοινωσει οτι θα βγει η δευτερη ταινια τον νοεμβρη του 2013.

Noobios
26-03-2012, 23:50
Η ταινία είναι καλή; Την είδε κανένας;

Ναι το ειδα. Πολυ μετριο. Σε αλλους που ηταν μαζι μου αρεσε περισσοτερο. Πανω απο 5/10 δεν του εβαζα.

Desmond
27-03-2012, 02:16
Μόλις διάβασα οτι η συγγραφέας των βιβλίων, όταν την ρώτησαν για τις ομοιότητες με το Battle Royale, είπε οτι δεν το γνωρίζει!:pound:
Πόσο ψεύτης μπορεί να γίνει κάποιος για τα φράγκα?

isildur83
27-03-2012, 03:15
Mutant Girl Squad Trailer (Final Splatter Version) - YouTube

Desmond
27-03-2012, 03:30
^Να το κατεβάσω?Είναι εξίσου "καλό" όσο αυτό?
Tokyo Gore Police (2008) - Trailer - YouTube

isildur83
27-03-2012, 03:38
^^Νικο δεν το εχω δει ακομα,τωρα κατεβαινει...
Μολις τωρα σκεφτομουν να κατεβασω και το Tokyo Gore Police!!!

Leon_DiZ
27-03-2012, 13:36
Disney's Maleficent (2013)

Angelina Jolie
Elle Fanning

http://insidemovies.ew.com/2012/03/26/angelina-jolie-leg-maleficent/4/

overclocker
29-03-2012, 04:12
'Total Recall' Teaser Trailer HD - YouTube

Noobios
29-03-2012, 13:32
Anchorman 2 gets the green light

http://www.totalfilm.com/news/anchorman-2-gets-the-green-light

Επικο!

Leon_DiZ
30-03-2012, 00:07
ειδα το hunger games σημερα, οχι εντελως πρωτοτυπο αλλα μου αρεσε, ηταν καλοφτιαγμενο. 4/5

θα τσεκαρω και το βιβλιο καποια στιγμη

Dragonpaul
30-03-2012, 00:28
Μολις γυρισα απο τους Intouchables/Αθικτοι.
Ευκολα θα μπορουσα να γραψω παραγραφους επι παραγραφων, απλα και μονο για να περιγραψω επιδερμικα την ταινια. Ουτε θα κουρασω ομως, ουτε θα επεκταθω ιδιαιτερα.
Μερικες φορες βλεπω ταινιες της σειρας και οταν λεω της σειρας, εννοω ταινιες που η mainstream εποχη μας επιβαλλει να μας αρεσουν. Παρτε για παραδειγμα το Avatar. Τελικα, ειλικρινα, τι σας εχει μεινει;;; Προσωπικα, εκτος απο το απιστευτο 3D, τιποτα αλλο. Μια "πεζη" υποθεση (που μαλιστα θυμιζε επικινδυνα μια ταινια του Disney) και μια μεγαλη διαρκεια για να δικαιολογησει τα εκατομμυρια που δαπανηθηκαν γι' αυτη. Ενα λαχταριστο eye candy, που φευγοντας απο την αιθουσα, ε, δε σου εμεναν, εντελει, και πολλα. Παντα προσωπικα μιλωντας.
Και υπαρχει και ενας "κουβας" με ταινιες τις οποιες τις ανακαλυπτει κανεις δυσκολα. Για οσους απορουν με τη λεξη "κουβας", εννοω ακριβως το γεγονος οτι υπαρχουν ταινιες που παραγκωνιζονται επειδη δε βριθουν δρασης, εφφε, ευκολων και πιασαρικων ατακων/νοηματων και φυσικα... επειδη δεν ειναι αμερικανικες. Αλλα ξερετε κατι;;;;
Το Intouchables δεν ειναι μια απο αυτες τις παραγκωνισμενες ταινιες. Ειναι μια ταινια που αριθμει μεχρι στιγμης πανω απο 20000000 θεατες. Και που να τους ακουσετε ολους αυτους να μιλουν για την ταινια... Μαλιστα, μερικοι την αξιολογουν περισσοτερο απο το The Artist (το οποιο ακομα δεν εχω δει, αλλα επιφυλασσομαι μολις το κανω να προβω σε συγκρισεις). Ποια ειναι η δικη μου η γνωμη;;;;
Οκ, δε θα πω οτι δε μου θυμισε το Αρωμα Γυναικας. Αλλα μεχρι εκει. Μια ταινια η οποια σε εχει "δεμενο" απο την εκπληκτικη αρχη της, μεχρι το τελος. Ξερετε, απο εκεινες που οταν κανει διαλειμμα λες "Ρε γμτ, προχωρα το δε πειραζει. Θα παω για κατουρημα στο τελος". Μια ταινια που μιλα για δυο διαμετρικα αντιθετους ανθρωπους, σε επιπεδο μορφωσης, καταγωγης, σκοπων στη ζωη και σιγουρα κοινωνικης εμβελειας. Μην ανησυχειτε... Δεν ειναι spoiler ολα αυτα. Με το καλημερα στα λεει η ταινια. Ακομα και το trailer. Απλα αν συνεχισω να μιλω, τοτε σιγουρα θα υποπεσω στο αμαρτημα του spoiler.
Αυτο που θα πω μονο, ειναι οτι σου δινει πραγματα να σκεφτεις, να διερωτηθεις και μια ελευθερια να "αναπνευσεις". Καταφερνει να σε κανει να φυγεις "γεματος" απο την αιθουσα και οχι να σκεφτεσαι πως περασες απλα δυο ομορφες ωρες. Γενικα προκειται για μια ταινια αισιοδοξη, ομορφη και τρυφερη. Προκειται για μια ταινια γεματη ζωη! Μη σας ξενισει το γεγονος οτι ειναι γαλλικη. Σπευσατε!!!!!
A... και να μη ξεχασω τις ερμηνειες!!!!! Sont trés magnifiques!!!!!!

isildur83
30-03-2012, 01:43
^^Παυλο το Intouchables το εχω δει ηδη 2 φορες!Καταπληκτικη ταινια!!!!ΤΑΙΝΙΑΡΑ!
Οσοι εχετε σκοπο να πατε κινηματογραφο αυτες τις μερες προτιμηστε την απο τα υπολοιπα ''σκουπιδαρια'' που παιζονται τωρα.

Dragonpaul
30-03-2012, 01:46
Κι εγώ, Νίκο, θα το δω άμεσα πάλι. Ήδη το "προμηθευομαι". Πολυ όμορφη ταινία!!!!

DERTELOUS
30-03-2012, 02:02
Λεω σημερα να δω το νεο Ghost Gider Spirit Of Vengeance το ειδε κανεις,λεει τπτ η να εχω και καμια εναλακτικη για καλο και για κακο;

isildur83
30-03-2012, 23:30
Rise of the Guardians - Official Trailer #1 - Alec Baldwin MOVIE (2012) HD - YouTube

DERTELOUS
30-03-2012, 23:49
Λεω σημερα να δω το νεο Ghost Gider Spirit Of Vengeance το ειδε κανεις,λεει τπτ η να εχω και καμια εναλακτικη για καλο και για κακο;

Το ειδα μεγαλη μουφα οσοι δεν το ειδατε μη μπειτε καν στο κοπο!

Leon_DiZ
30-03-2012, 23:49
Rise of the Guardians - Official Trailer #1 - Alec Baldwin MOVIE (2012) HD - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=cCn-rmgECY0&ob=av3e)


:/ νμζα οτι το ποσταρα χτες. τεσπα

το οτι θα επαιρνε η Pixar την κατιουσα και η DreamWorks την ανιουσα δεν το περιμενα, να ομως που εγινε.. πολυ ωραιο φαινεται, οπως και καποια αλλα που θα βγαλει αργοτερα.

chronohill
31-03-2012, 12:40
παιδια λεω να δω σημερα το "Wrath of the Titans" se 3D.ειδα χθες το Clash.λετε να ειναι μουφα??Προλαβε να το δει κανεις?

isildur83
31-03-2012, 13:25
^^Το ειδα εγω,σε 3D.Οτι πρεπει για cinema με παρεα και μπολικα pop corn.
Απο το Clash of the Titans παντως ειναι αρκετα καλυτερο και εχει πολυ εντυπωσιακες μαχες.Το Kraken μοιαζει με μυγα μπροστα σε αυτο που θα δεις εδω!
Σαν 3D δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο ομως,μετριοτατο αλλα καλυτερο απο το 3D του Clash of the Titans.

Noobios
31-03-2012, 14:05
παιδια λεω να δω σημερα το "Wrath of the Titans" se 3D.ειδα χθες το Clash.λετε να ειναι μουφα??Προλαβε να το δει κανεις?

Εγω το ειδα απλο. Δεν ξαναδινω λεφτα για 3d μονο για πολυ συγκεκριμενες ταινιες πια. Για παραδειγμα οταν ειχα δει το Clash 3d εφυγαν πολλα καντηλια μετα. Η ταινια ηταν ζητημα να ειχε 3 σκηνες που να ηταν 3d..η υπολοιπη το μονο 3d που ειχε ηταν οι υποτιτλοι. Το 3d αυτη την στιγμη ειναι τιποτα παραπανω απο ενα gimmick απλα για να τρωνε λεφτα.

Πιο συγκεκριμενα για το Wrath οντως ειναι καλυτερο απο το Clash αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κατι παραπανω απο μετριο. Πολυ καλα και καλοφτιαγμενα εφε και αρκετα εντυπωσιακο σε στιγμες. Τωρα σα ταινια ειναι ενα απλο popcorn movie..πας για τον χαβαλε και τις εκρηξεις :Ρ

Leon_DiZ
31-03-2012, 17:31
Εγω το ειδα απλο. Δεν ξαναδινω λεφτα για 3d μονο για πολυ συγκεκριμενες ταινιες πια. Για παραδειγμα οταν ειχα δει το Clash 3d εφυγαν πολλα καντηλια μετα. Η ταινια ηταν ζητημα να ειχε 3 σκηνες που να ηταν 3d..η υπολοιπη το μονο 3d που ειχε ηταν οι υποτιτλοι. Το 3d αυτη την στιγμη ειναι τιποτα παραπανω απο ενα gimmick απλα για να τρωνε λεφτα

εχεις δει και αλλες 3D ή κρινεις μονο απο το Clash of the Titans; γτ κατα γενικη ομολογια ειναι η χειροτερη μετατροπη και χειροτερο 3D που εχει βγει.

Noobios
31-03-2012, 19:03
Δεν κρινω μονο απο το συγκεκριμενο αλλα πιστεψε με εχω αφησει αρκετα λεφτα στο village για ουκ ολιγες 3d μουφες. Απο ναρνια μεχρι ρεζιντεντ, saw κ δε συμμαζευετε. Μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου ηταν αυτες που ειπα οκ γαμησε που ηταν 3d.

tnf50
01-04-2012, 22:15
Μολις τελειωσα το nightmare before christmas το οποιο περα απο την ωραια ατμοσφαιρα δε με τρελανε ιδιαιτερα...

Τωρα κατεβαζω το alice in wonderland(αυτο που βγηκε προσφατα). Ελπιζω να μοιαζει με το alice madness returns...

Dragonpaul
01-04-2012, 22:17
Μολις τελειωσα το nightmare before christmas το οποιο περα απο την ωραια ατμοσφαιρα δε με τρελανε ιδιαιτερα...

Χμμμ.... Να μαζεψω υπογραφες για μονιμο ban, ή να σου δινω μονιμο -rep???? Θα το σκεφτω....

dimitrisasp
01-04-2012, 22:25
Μολις τελειωσα το nightmare before christmas το οποιο περα απο την ωραια ατμοσφαιρα δε με τρελανε ιδιαιτερα...

Έχει πολλά χρόνια που το είδα αλλά και γω θυμάμαι μια τέτοια εντύπωση..

Leon_DiZ
01-04-2012, 22:35
Μολις τελειωσα το nightmare before christmas το οποιο περα απο την ωραια ατμοσφαιρα δε με τρελανε ιδιαιτερα...

Τωρα κατεβαζω το alice in wonderland(αυτο που βγηκε προσφατα). Ελπιζω να μοιαζει με το alice madness returns...

Απο τις αγαπημένες μου ταινιες, τρομερό soundtrack, απίστευτο animation που με δυσκολία καταλαβαίνεις ότι είναι stop-motion και πολλοί καλοί χαρακτήρες και ιστορία.

Συμφωνώ με τον dragonpaul :P

Το Alice δεν είναι καλο, μην περιμένεις να μοιάζει με το Madness Returns γτ θα ξενερωσεις άπειρα.


Χμμμ.... Να μαζεψω υπογραφες για μονιμο ban, ή να σου δινω μονιμο -rep???? Θα το σκεφτω....

+1

Dragonpaul
01-04-2012, 22:51
Εμενα και το Alice μου αρεσε, παντως. Σιγουρα δε "τις παιζει" με το TNBC, αλλα αρκετα ευπρεπες.

Valkyre
01-04-2012, 23:20
Ειδα το Hunger game s και μου αρεσε πολυ.

Αυτο ομως που μου αρεσε πιο πολυ απο ολα ειναι αυτη η κουκλα που παιζει στην ταινια... τι μωρο ειναι αυτο ρε παιδια... κυριολεκτικα την χαζευα σε μερικες σκηνες....

Slay
01-04-2012, 23:40
Εγω παλι ειδα το Wrath of the Titans , και φυσικα ΔΕΝ το συνιστω, ενταξει τα εφε ηταν πολυ καλα , το 3D μετριο , το σεναριο και οι ερμηνιες ομως σχεδον ανυπαρκτες.

Leon_DiZ
01-04-2012, 23:43
Εμενα και το Alice μου αρεσε, παντως. Σιγουρα δε "τις παιζει" με το TNBC, αλλα αρκετα ευπρεπες.

δεν με κερδισε ρε γμτ. και να σκεφτεις οτι μ αρεσουν burton, αλικη, disney και το περιμενα πως και πως.

enstikto
02-04-2012, 10:50
The Nighmare Before Christmas = the best musical ever ότι και να λέτε....
Το έχω δει άπειρες φορές και θα το δώ άλλες τόσες στη ζωή μου :D

To Τιτανς 2 έχει κανέναν τιτάνα μέσα αυτή τη φορά; (γιατί το 1 μόνο στο τίτλο τους είχε :P) Και πάλι χλωμό να το δω στο cinema. Το 1 ήταν επιεικώς άθλιο....

chronohill
02-04-2012, 11:49
Εγω παλι ειδα το Wrath of the Titans , και φυσικα ΔΕΝ το συνιστω, ενταξει τα εφε ηταν πολυ καλα , το 3D μετριο , το σεναριο και οι ερμηνιες ομως σχεδον ανυπαρκτες.



To Τιτανς 2 έχει κανέναν τιτάνα μέσα αυτή τη φορά; (γιατί το 1 μόνο στο τίτλο τους είχε :P) Και πάλι χλωμό να το δω στο cinema. Το 1 ήταν επιεικώς άθλιο....
Δυστυχως συμφωνω με τον slay...πολυ μετριο και οχι ανταξιο των προσδοκιων το wrath...
Οντως το 1 γιατι ανεφερε τους τιτανες?μαλλον για την μεδουσα κτλ...μαλακιες...
το 2 παλι τα ιδια...ειχε τον κρονο μονο στο τελος και ενω θα μπορουσαν να κανουν ωραια δουλεια με την μαχη δεν ειχε τπτ να πει.. π@παρια μονο 1 τιτανας και σαυτον δεν δοθηκε και πολυ βαση...το GoW3 τους λεει hello...:ice:

Valkyre
02-04-2012, 12:14
^^ Αληθεια βρε συ τωρα, τι προσδοκιες να εχεις απο ενα Wrath of the Titans? Απο το τρεηλερ και μονο καταλαβαινεις οτι θα ειναι η σαπιλα η ιδια με ενα πολυ ωραιο αμπαλαρισμα (εφφε)!

chronohill
02-04-2012, 14:24
^^ Αληθεια βρε συ τωρα, τι προσδοκιες να εχεις απο ενα Wrath of the Titans? Απο το τρεηλερ και μονο καταλαβαινεις οτι θα ειναι η σαπιλα η ιδια με ενα πολυ ωραιο αμπαλαρισμα (εφφε)!

Ξερεις περιμενα να ειναι πιο εντυπωσιακο και να εχει καλυτερο 3D.καλα απο σεναριο δεν περιμενα να τρελλαθω φυσικα αλλα...ξερω μεγαλη κουβεντα αυτο που ειπα περι προσδοκιων μαλλον πρεπει να το παρω πισω!λαθος συνταξης!:pound:
Αληθεια παντως βλεποντας το ελεγα μυριζει god of war.αλλα ουτε καν αγγιξε.και μετα σου λεει οτι τα παιχνιδια δεν μπορουν να ειναι καλυτερα και εντυπωσιακοτερα απο τις ταινιες..

isildur83
03-04-2012, 08:23
Ted Official Red Band Trailer [HD]: Mark Wahlberg Wishes His Teddy Bear To Life: ENTV - YouTube

Total Recall 2012 Official Trailer [HD]: Colin Farrell Recalls His Dangerous Past: ENTV - YouTube

Valkyre
03-04-2012, 12:05
^^ OMG το τρεηλερ του Total Recall ειναι λες και βγηκε απο το καλλιτεχνικο department της ομαδας που εφτιαξε το Mass Effect...

τι στο καλο ρε παιδια, μονο εγω βλεπω σχεδον τα ιδια ακριβως αυτοκινητα, τις ιδιες πανοπλιες κλπ κλπ??

Μιλαμε για τρελο copy/paste :D

msnes7
03-04-2012, 12:29
τι στο καλο ρε παιδια, μονο εγω βλεπω σχεδον τα ιδια ακριβως αυτοκινητα, τις ιδιες πανοπλιες κλπ κλπ??



Να είχε και τον άρνολντ..............:banana:

Leon_DiZ
05-04-2012, 00:33
http://camerastyloonline.files.wordpress.com/2012/03/beauty_and_the_beast_3d_gr_poster.png

Δεος!!!

Την ειδα σημερα για πρωτη φορα σε κινηματογραφικη αιθουσα. τρομερη απ'ολες τις αποψεις! την συνιστω για οποιον δεν ειναι κολλημενος

Lefteris_X
05-04-2012, 10:08
εξαιρετική ταινία, θυμάμαι μου είχε πέσει το σαγόνι 20+ τόσα χρόνια πριν.

Απο τεχνικής μεριάς κιόλας, καθώς ήταν απο τα πρώτα κινούμενα σχέδια που είχαν μερικές σκηνές με CGI, θυμάμαι τη σκηνή του χορού στην αίθουσα χορού: η περιστροφή της κάμερας αλλά και όλα τα background, ήταν φτιαγμένα (αν θυμάμαι καλά) με Imagine 3.0 (raytracing σε αρκετές Amiga....) και έπαθα μια σχετική συγκοπή μόλις το κατάλαβα, μέσα στον κινηματογράφο! (15 ετών τότε περίπου)

Valkyre
05-04-2012, 11:45
http://camerastyloonline.files.wordpress.com/2012/03/beauty_and_the_beast_3d_gr_poster.png

Δεος!!!

Την ειδα σημερα για πρωτη φορα σε κινηματογραφικη αιθουσα. τρομερη απ'ολες τις αποψεις! την συνιστω για οποιον δεν ειναι κολλημενος

Παλια καλη και αυθεντικη Disney στα καλυτερα της. Aν δεν με απατα η μνημη μου ηταν και η πρωτη ταινια κινουμενων σχεδιων η οποια προταθηκε για οσκαρ καλυτερης ταινιας (τοτε δεν υπηρχε ειδικη κατηγορια για κινουμενα σχεδια οποτε επαιζε στα ισα με τις αλλες ταινιες της εποχης). Φοβερη διακριση για τα δεδομενα εκεινης της περιοδου, αλλα το αξιζε και με το παραπανω.

enstikto
05-04-2012, 12:01
^^Ισχύει αυτό που λες Val (για το πρώτη animated movies που προτάθηκε για oscar καλύτερης ταινίας) και μάλιστα στην απονομή των βραβείων είχαν ειπωθεί και αστειάκια του στυλ "Ελπίζουμε να μη γίνει συνήθειο αυτό γιατί κινδυνεύουμε οι live action ηθοποιοί να μείνουμε από δουλειά" :P
Για μένα τα καλύτερά της ήταν όμως μερικά χρόνια μετά με τον Αλαντίν και ένα χρόνο μετά, ακόμα περισσότερο με το Lion King...

Leon_DiZ
05-04-2012, 12:06
^^Ισχύει αυτό που λες Val (για το πρώτη animated movies που προτάθηκε για oscar καλύτερης ταινίας) και μάλιστα στην απονομή των βραβείων είχαν ειπωθεί και αστειάκια του στυλ "Ελπίζουμε να μη γίνει συνήθειο αυτό γιατί κινδυνεύουμε οι live action ηθοποιοί να μείνουμε από δουλειά" :P
Για μένα τα καλύτερά της ήταν όμως μερικά χρόνια μετά με τον Αλαντίν και ένα χρόνο μετά, ακόμα περισσότερο με το Lion King...

προσωπικα το θεωρω αδικο που δεν το κερδισε κιολας το oscar. καλη η σιωπη των αμνων αλλα νταξει, το θεωρω κλασεις ανωτερο

btw
Aladdin 1992
Lion King 1994

enstikto
05-04-2012, 12:21
Btw: στην Ελλάδα το αλάντιν παίχτηκε το 93.... Smart ass :P

Valkyre
05-04-2012, 12:23
^^ επειδη του την ειπες θα στην πω κι εγω! Το smartass ειναι μια λεξη! Να , να μαθεις! λολ :P :D

Leon_DiZ
05-04-2012, 12:31
Btw: στην Ελλάδα το αλάντιν παίχτηκε το 93.... Smart ass :P

Συγγνώμη, εχεις δίκιο. Ήμουν πολυ μικρος για να το θυμάμαι, οποτε εμπιστεύομαι τα σοφά γηρατειά :a025dfg:

25 Νοεμβρίου 1993. Ισχύει; Το φέραμε ένα χρόνο μετα; :O

enstikto
05-04-2012, 12:46
@Val: Smartassfully: Πήρα τηλέφωνο τον Άγγλο φίλο μου και expert της αγγλικής φιλολογίας Sir Isaac Bampinotten και μου είπε οτι χρησιμοποιείτε και σαν μία αλλά και σαν 2 λέξεις.. smart ass (ή smartass, ότι προτιμάς :D)

@Lnnds: Honestly: Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβή ημερομηνία, θυμάμαι όμως οτι το περίμενα πως και πως και οτι περίμενα ΠΟΛΥ καιρό... :D


OMG I turned into an Elcor...

Valkyre
05-04-2012, 14:03
XA! μου αρεσε το Elcor part!

λογικο το βρισκω μοιαζεις με Elcor αλλωστε! :D :P jk ;)

Dragonpaul
05-04-2012, 15:07
Wtf is "Elcor"????

Leon_DiZ
05-04-2012, 15:11
Wtf is "Elcor"????

:google:

Dragonpaul
05-04-2012, 15:45
Το googlαρα, αλλα δε φωτιστηκα ιδιαίτερα.
Καλα ρε... Μη μου λες αφου δε θες... :P

Leon_DiZ
05-04-2012, 15:49
Το googlαρα, αλλα δε φωτιστηκα ιδιαίτερα.
Καλα ρε... Μη μου λες αφου δε θες... :P

Elcor -> πρώτο αποτέλεσμα

http://masseffect.wikia.com/wiki/Elcor

Εκτός αν υπάρχει και άλλος και σου λέω μ***κιες

Dragonpaul
05-04-2012, 15:51
Το είδα αυτο, αλλα περίμενα να δω κάτι άλλο μάλλον... Χα χα..

Valkyre
05-04-2012, 15:53
^^ που πηγε το πονηρο μυαλουδακι σου?? :P

Dragonpaul
05-04-2012, 15:54
Έλα ντε... :P :P

messi10
05-04-2012, 20:14
Η ταινία Hobbit του Peter Jackson, είναι αν μη τι άλλο, ίσως η πιο πολυαναμενόμενη ταινία της Χρονιάς. Σύμφωνα, λοιπόν, με τελευταιές αναφορές θα έρθει και παιχνίδι (ώ, τι έκπληξη!) βασισμένο στην ταινία.

Περαιτέρω στοιχεία δεν έχουμε, πέρα από το ότι κατά πάσα πιθανότητα θα αναπτύζεται από την Monolith, εταιρία ανάπτυξης που έχει δουλέψει σε παιχνίδια όπως το FEAR ή το, πρόσφατο, Gotham City Impostors.

Η ταινία θα κάνει πρεμιέρα τον Δεκέμβριο, οπότε λογικά να περιμένουμε τον ίδιο μήνα και την κυκλοφορία του παιχνδιού.πηγή: www.thegameside.gr (http://www.thegameside.gr)

Chill
06-04-2012, 03:40
Στα πλαίσια της παρακολούθησης ταινιών με Γαλλικά για να "συνηθίσω" την ακουστική της γλώσσας αυτήν την βδομάδα είδα το Incendies (http://www.imdb.com/title/tt1255953/).Εκπληκτική ταινία της οποίας την κατάληξη είχα ψιλιαστεί.....λόγω λάθους (φταίνε λίγο οι..... Nirvana σε αυτό και ότι τα Γαλλικά μου είναι μόλις 6 μηνών). Αργό σε εξέλιξη film, ενδεχομένως σε κάποια σημεία να κουράσει ( π.x. σκηνές με το translation από την μια γλώσσα στην άλλη), εκνευριστικό και το fiction στα ονόματα των πόλεων (από μια σημαία και ένα όνομα γραμμένο σε ένα παράθυρο καταλαβαίνεις "που" πραγματικά εξελίσσεται το story) αλλά και μόνο η κραυγή της Ζαν που διαρκεί μια στιγμή είναι τόσο συγκλονιστική που αξίζει η θέαση του film για την συγκεκριμένη ανατριχιαστική κορύφωση. Από τα καλύτερα films των τελευταίων ετών προτείνεται ανεπιφύλακτα στους μη hollywoodaddicted.....

Incendies Official Trailer #1 - (2010) HD - YouTube

Noobios
06-04-2012, 13:06
Βαλε κανα spoiler μεγαλε εκει στην παρεν8εση γιατι το ατου της ταινιας ειναι το μυστηριο.

isildur83
06-04-2012, 15:42
High School Trailer (2012) - YouTube

Savages Trailer HD (Oliver Stone) - YouTube

isildur83
07-04-2012, 21:15
Καινουργιο ''διαμαντακι'',Νικο (Desmond) για σενα!

Zombie Ass: Toilet of the Dead (Zonbi asu) international trailer - Noboru Iguchi-directed movie - YouTube

Desmond
08-04-2012, 02:02
...Και ήμουν έτοιμος να το ποστάρω για σένα!:a042:

Dinos
09-04-2012, 10:26
Ειδα το σκ το DRIVE σε BR. Επαθα πλακα. Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει ποτε, σιγουρα μπηκε μεσα στο top 10 μου. Επισης εχει ενα απο τα καλυτερα soundtrack που εχουν ακουστε ποτε σε ταινια.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ !!!

Leon_DiZ
09-04-2012, 12:25
Η «Κάλπικη λίρα» επανέρχεται από την Κυριακή του Πάσχα στις αίθουσες


Η ταινία- σταθμός στην ιστορία του ελληνικού κινηματογράφου θα είναι η πρώτη ελληνική ταινία που επανακυκλοφορεί μετά από ειδική ψηφιακή επεξεργασία που επιμελήθηκε ο κινηματογραφικός οργανισμός Καραγιάννης- Καρατζόπουλος ΑΕ.

«Η Κάλπικη Λίρα» του Γιώργου Τζαβέλλα, μία από τις μεγαλύτερες εισπρακτικές και καλλιτεχνικές επιτυχίες της εποχής της, με καριέρα σε πολλά διεθνή φεστιβάλ, θα κυκλοφορήσει την Κυριακή του Πάσχα (15 Απριλίου) με την τεχνολογία της ψηφιακής προβολής.

Η πρώτη σπονδυλωτή ταινία του ελληνικού κινηματογράφου, που αποτελείται από τέσσερις αυτοτελείς ιστορίες οι οποίες συνδέονται με μία «κάλπικη λίρα», γυρίστηκε το 1955 από τον Γιώργο Τζαβέλλα ("Ο ζηλιαρόγατος», «Η δε γυνή να φοβήται τον άνδρα», «Αντιγόνη") και αποτέλεσε τη μεγαλύτερη εμπορική επιτυχία εκείνης της χρονιάς.

Το τετράπτυχο των ιστοριών ζωντανεύει από την αφρόκρεμα των ερμηνευτών, θεατρικών και κινηματογραφικών, της εποχής: ο Βασίλης Λογοθετίδης και η Ίλυα Λιβυκού, ο Μίμης Φωτόπουλος και η Σπεράντζα Βρανά, ο Δημήτρης Χορν και η Έλλη Λαμπέτη, καθώς και ο Ορέστης Μακρής. Τη μουσική στην «Κάλπικη λίρα» έγραψε ο Μάνος Χατζιδάκις.

Η ταινία βραβεύτηκε στα φεστιβάλ Βενετίας, Μόσχας και Μπάρι.

εγω παντως θα παω σιγουρα να την δω. κατι τετοιες προσπαθειες θελω να τις στηριζω. οπως ειμαι ετοιμος να υποστηριξω και αυτην την προσπαθεια


Finos Film Restoration Project by Graal Productions

Graal - Finos Film Restoration.mp4 - YouTube

Dragonpaul
09-04-2012, 19:07
Το PAC-MAN σε ταινία μικρού μήκους [Video] (http://www.techgear.gr/pac-man-the-movie-by-steelehouse-productions-42494/)



ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Valkyre
10-04-2012, 11:29
Αντε να βγαλουν και το bubble bubble... τι αλλο θα δουμε... μιλαμε για υλικο με σεναριο οχι μλκιες...!!

Leon_DiZ
11-04-2012, 16:10
Ο σκηνοθετης του Hunger Games ειπε και επισημως οτι δεν θα σκηνοθετησει το sequel


Gary Ross is officially parting ways with Lionsgate's sequel to The Hunger Games, Catching Fire.

Read the director's official statement below:

"Despite recent speculation in the media, and after difficult but sincere consideration, I have decided not to direct Catching Fire. As a writer and a director, I simply don't have the time I need to write and prep the movie I would have wanted to make because of the fixed and tight production schedule.

I loved making The Hunger Games - it was the happiest experience of my professional life. Lionsgate was supportive of me in a manner that few directors ever experience in a franchise: they empowered me to make the film I wanted to make and backed the movie in a way that requires no explanation beyond the remarkable results. And contrary to what has been reported, negotiations with Lionsgate have not been problematic. They have also been very understanding of me through this difficult decision.

I also cannot say enough about the people I worked with: Producer Nina Jacobson, a great collaborator and a true friend; the brilliant Suzanne Collins, who entrusted us with her most amazing and important story; the gifted and remarkable Jennifer Lawrence whose performance exceeded my wildest expectations, and the rest of the incredible cast, whom I am proud to call my friends.

To the fans I want to say thank you for your support your faith, your enthusiasm and your trust. Hard as this may be to understand I am trying to keep that trust with you. Thank you all. It's been a wonderful experience."


Lionsgate also released a statement about the decision:

"We're very sorry that Gary Ross has chosen not to direct Catching Fire. We were really looking forward to making the movie with him. He did an incredible job on the first film and we are grateful for his work. This will not be the end of our relationship, as we consider Gary Ross to be part of the Lionsgate family and look forward to working with him in the future."


Catching Fire comes to theaters November 22nd, 2013 and stars Jennifer Lawrence.

aris13
12-04-2012, 15:59
Γουεστερν απο τον Ταραντινο. Εχει να πεσει τρελη αντιγραφη.

http://i.imgur.com/i7RqI.jpg

ezio_auditore
12-04-2012, 22:35
το συγκεκριμενο εχει πολυ δυνατο cast ελπιζω σε κατι καλο οι τελευταιες του δουλειες(inglorius κ death proof) δεν μ αρεσαν κ τοσο.

aris13
13-04-2012, 11:54
Looper Official Trailer [HD]: Jospeh Gordon Levitt & Bruce Willis Star As Joe

Dragonpaul
14-04-2012, 10:17
Προς Chill ή σε όποιον έχει δει το Incendies...

Ρε παιδια... Δε μου "βγαινανε" οι ηλικίες στο τέλος!!! Πως γίνεται να ειναι αυτός ο πατέρας τους, αφου είχαν ελάχιστα χρόνια διαφορά;

ParanoidGR
16-04-2012, 22:10
ωραίο φαίνεται το νέο gost rider!!!!!!!!!!!!!!!!!

ebCawfEnSWU

Dragonpaul
16-04-2012, 22:16
O NC ειναι απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους!!!!! Θα το δω σιγουρα!!!!!!!!!










ΝΟΤ