PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Desmond
03-05-2011, 14:17
Γιατι δεν κανεις ενα νεο thread ,οπου θα βαζει ο καθενας το top ten του?:)
Mην ντρεπεσαι:P
Πολύ καλή και ενδιαφέρουσα ιδέα.IHAN,προχώρα το.

enstikto
03-05-2011, 14:18
Με τίποτα δεν θα μπορούσα να βγάλω top 10 αλλά ταινίες που θεωρώ γενικά top είναι:
The Shawsank Redemption
Raiders of the Lost Ark
Memento
The Empire Strikes Back
Lord of the rings (κυρίως το 1ο αλλά όλα μέσα)
The Matrix (ΜΟΝΟ το 1ο)
Α Clockwork Orange
Reservoir Dogs
Requiem For A Dream
Old Boy
X2
Back To The Future Trilogy
και πολλές άλλες. Top 10 με τίποτα δεν μπορώ να βγάλω! Τις αγαπώ όλες! :D

Edit: Αυτές τις 3 πως τις ξέχασα; Thanks for the reminder Val
The Usual Suspects
American History X
Fight Club

tonybsg
03-05-2011, 14:25
παντως το imdb κάνει μονο για να βλεπεις ποτε βγαινει μια ταινια και τους συντελεστες της, βαθμολογιες ειναι για γέλια.

( γνωμη μου για το shawshank, με τα δικα μου κινηματογραφικα κριτηρια και το γεγονος οτι είναι πανω απο τον Νονό, ενισχυει και οσα λεω για τις βαθμολογιες του. )

edit: συναισθηματικα ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ δυνατη, εγω κρινω αλλιως ομως μια ταινία οταν είναι να πω ειναι η καλύτερη ταινία εβερ ή εστω μία απο αυτες.

Αν και πιάνουμε μεγάλη κουβέντα τώρα, γατί ρε συ για γέλια οι βαθμολογίες; Δεν λέω ότι είναι ευαγγέλιο ή τίποτα τέτοιο γενικά, ούτε καν, αλλά ποτέ δεν έβλεπα πχ το Τop 250 ως γελοίο. Έστω και με διαφορετική σειρά, τα αριστουργήματα (αυτά που θεωρώ εγώ τουλάχιστον) είναι πάνω κάτω εκεί που πρέπει να είναι (όχι ότι τις έχω δει όλες). Ότι υπάρχουν ταινίες που αδικούνται, ή άλλες (κυρίες καινούριες) που έχουν υψηλή βαθμολογία, υπάρχουν, απλά δεν θεωρώ ότι είναι για γέλια (άσε που σιγά σιγά θα πέσουν). Συμφωνώ πχ για το σχόλιο για τον Νονό, παρ' όλο που το Shawshank είναι δεκάρι και για μένα.

Έτσι για την κουβέντα μιας και αναφέρθηκε και προηγουμένως, για μένα το Τhe Dark Knight αδικείται και μόνο που αναφέρεται παρέα με τις ταινίες της Marvel πχ (τις οποίες απολαμβάνω απίστευτα φυσικά, ακόμη και τις πατάτες :D).

I_HAVE_A_NAME_
03-05-2011, 14:27
Γιατι δεν κανεις ενα νεο thread ,οπου θα βαζει ο καθενας το top ten του?:)
Mην ντρεπεσαι:P
Χαχααχχα Δεν ντρέπομαι απλώς όταν πατάω την επιλογή για νέο thread μου βγάζει το παρακάτω:

"I_HAVE_A_NAME_, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

1. Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
2. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation."
οπότε λογικά δεν είμαι τόσο προνομιούχος :f014: όσο απαιτείται για αυτή την ενέργεια..
Όποιος μπορεί ας το κάνει πάντως,δεν επιμένω στα πνευματικά δικαιώματα της ιδέας μου :hysterical:
Εμένα σε γενικές γραμμές το IMDb με βρίσκει σύμφωνο.Όχι πάντα φυσικά αφού δεν μπορείς να βάζεις στο Dark Knight και το Inception 8.8!!!Πολύ καλές ταινίες και οι δύο αλλά σε καμία περίπτωση τόσο ψηλά στην σχετική λίστα.
Για μένα το Top10 είναι:
Forrest Gump
Truman Show
The Green Mile
The Prestige
Seven
V for Vendetta
The Lord of The Rings (το 1ο)
Gladiator
The Pianist
Amadeus
(Στα δύο τελευταία μπορεί να έχει παίξει ρόλο ότι είμαι πιανίστας)
Από κει και πέρα έχω ξεχάσει σίγουρα κάποιες και φυσικά μπορούν να μπουν και άλλες όπως το Gran Torino,το Braveheart,άλλα και μερικές κωμωδίες του αγαπημένου μου κωμικού Jim Carrey.

jimbour
03-05-2011, 14:36
Αν και πιάνουμε μεγάλη κουβέντα τώρα, γατί ρε συ για γέλια οι βαθμολογίες; Δεν λέω ότι είναι ευαγγέλιο ή τίποτα τέτοιο γενικά, ούτε καν, αλλά ποτέ δεν έβλεπα πχ το Τop 250 ως γελοίο. Έστω και με διαφορετική σειρά, τα αριστουργήματα (αυτά που θεωρώ εγώ τουλάχιστον) είναι πάνω κάτω εκεί που πρέπει να είναι (όχι ότι τις έχω δει όλες). Ότι υπάρχουν ταινίες που αδικούνται, ή άλλες (κυρίες καινούριες) που έχουν υψηλή βαθμολογία, υπάρχουν, απλά δεν θεωρώ ότι είναι για γέλια (άσε που σιγά σιγά θα πέσουν). Συμφωνώ πχ για το σχόλιο για τον Νονό, παρ' όλο που το Shawshank είναι δεκάρι και για μένα.


μιλούσα γενικότερα για τις βαθμολογιες και οχι το τοπ250 ( εκει βλεπεις πολλες αξιολογες ταινίες που έπρεπε να είναι εκει, και είναι )
το "βαθμολογιες για γελια" δεν πάει σε αυτες που εχουν πάρει υψηλη βαθμολογια, αλλα σε αλλες που επρεπε να ειναι πολυ ψηλοτερα.
πολλες ταινίες που ειναι εξαιρετικες για μένα, δεν έχουν ούτε 7αρι στο imdb, αυτο σχολίασα, οχι τις υπερεκτιμημένες.

aris13
03-05-2011, 14:39
H αλήθεια είναι ότι νέες ταινίες παίρνουν υπερβολικά υψηλές βαθμολογίες στο IMDB.

PDS
03-05-2011, 14:53
^ Ε καποια στιγμη πεφτουν ομως εκει που θα επρεπε να ειναι.:p

I_HAVE_A_NAME_ ενταξει με επεισες,θα το κανω εγω:c030:

Ixor24
04-05-2011, 23:05
τοοοσο καλο ειναι το The Shawshank Redemption ??? δεν το εχω δει

Gorgi
05-05-2011, 03:27
Τότε είσαι από τους τυχερούς, γιατί έχεις την εμπειρία μπροστά σου

dspug7
05-05-2011, 03:40
Χαχααχχα Δεν ντρέπομαι απλώς όταν πατάω την επιλογή για νέο thread μου βγάζει το παρακάτω:

"I_HAVE_A_NAME_, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

1. Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
2. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation."
οπότε λογικά δεν είμαι τόσο προνομιούχος :f014: όσο απαιτείται για αυτή την ενέργεια..
Όποιος μπορεί ας το κάνει πάντως,δεν επιμένω στα πνευματικά δικαιώματα της ιδέας μου :hysterical:
Εμένα σε γενικές γραμμές το IMDb με βρίσκει σύμφωνο.Όχι πάντα φυσικά αφού δεν μπορείς να βάζεις στο Dark Knight και το Inception 8.8!!!Πολύ καλές ταινίες και οι δύο αλλά σε καμία περίπτωση τόσο ψηλά στην σχετική λίστα.
Για μένα το Top10 είναι:
Forrest Gump
Truman Show
The Green Mile
The Prestige
Seven
V for Vendetta
The Lord of The Rings (το 1ο)
Gladiator
The Pianist
Amadeus
(Στα δύο τελευταία μπορεί να έχει παίξει ρόλο ότι είμαι πιανίστας)
Από κει και πέρα έχω ξεχάσει σίγουρα κάποιες και φυσικά μπορούν να μπουν και άλλες όπως το Gran Torino,το Braveheart,άλλα και μερικές κωμωδίες του αγαπημένου μου κωμικού Jim Carrey.

αφου εισαι και πιανιστας δεν δικαιολογειται να λειπει απο την λιστα σου το "The Legend of 1900". απιστευτη ταινια και οποιος δεν την εχει δει να το κανει συντομα!

Valkyre
05-05-2011, 09:49
τοοοσο καλο ειναι το The Shawshank Redemption ??? δεν το εχω δει

Παντα υπαρχει το υποκειμενικο στοιχειο σε καθε ανθρωπο. Η αληθεια ειναι ομως δεν εχω μιλησει με ανθρωπο που να εχει δει την ταινια και να μην του αρεσε. Ισως οχι οσο μου αρεσε εμενα, αλλα τους αρεσε σιγουρα πολυ.

Ειναι μια δυνατη κοινωνικη ταινια με φοβερες ερμηνειες και απιστευτη εξελιξη. Ειναι μια ταινια αδικιας και δικαιοσυνης, μια ταινια απανθρωπιας και ανθρωπιας, φιλιας, αγαπης και μισους.

I_HAVE_A_NAME_
05-05-2011, 14:53
αφου εισαι και πιανιστας δεν δικαιολογειται να λειπει απο την λιστα σου το "The Legend of 1900". απιστευτη ταινια και οποιος δεν την εχει δει να το κανει συντομα!
Σωστός είσαι φίλε μου.Τρομερή ταινία και όποιος δεν την έχει δει να το κάνει σύντομα.Το είπα και στο προηγούμενο πόστ ότι σίγουρα έχω ξεχάσει αρκετές ταινίες και αυτή ήταν μέσα σε αυτές
:a050:

badboyfriend
06-05-2011, 05:18
Είδα το Thor. Συμπαθητικό μπορώ να πώ. Ειδικά για ταινία του είδους.
Το Scream 4 μου άρεσε αρκετά (ειδικά τα περάσματα όλων των γυναικών ηθοποιών από σειρές της τελευταίας δεκαετίας).
Επιτέλους και το I am number four που που άρεσε πάρα πολύ. (και πάλι ειδικά για ταινία του είδους).
Καμία από αυτές δε θα μείνει στην ιστορία αλλά όλες πολύ ευχάριστες.

Valkyre
06-05-2011, 09:57
Ειδα το fourth kind, στην αρχη ψαρωσα και πιστεψα το ολο hoax μετα απο μια σκηνη ομως καταλαβα την ολη απατη... και φυσικα το επιβεβαιωσα στο νετ...

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως οι δημιουργοι της ταινιας δεν εφαγαν προστιμο για ψευδης δηλωσεις... Η ταινια στην αρχη της υποστηριζει κατι, λεγοντας οτι αυτο που σου δειχνει ειναι αληθινες ηχογραφησης και βιντεοσκοπησεις. Κι ετσι φαινεται (εχουν κανει καλη δουλεια σε αυτο), μετα ομως μαθαινεις (αν το ψαξεις αλλα και απο μια σκηνη προς το τελος οπως ειπα) οτι ειναι απλα απατη και οτι ολες αυτες οι δηθεν αληθινες ηχογραφησεις/βιντεοσκοπησεις ηταν και αυτες ψευτικες, δημιουργημενες απο τους συντελεστες της ταινιας.

Απορρω πως δεν εφαγαν μηνυσεις και προστιμα για ολα τα ψεμματα που υποστηριξαν οτι ειναι αληθινα...

enstikto
06-05-2011, 10:14
Είδα κυνόδοντα εχτές...
Ξέρω ότι σε πολύ κόσμο δεν άρεσε, αλλά προσωπικά μου άρεσε πολύ!

tonybsg
06-05-2011, 13:48
^^^Δημήτρη, εμένα έτσι κι έτσι μου είχε φανεί. ΟΚ, διαφορετική από τα συνηθισμένα, αλλά μέχρι εκεί.


μιλούσα γενικότερα για τις βαθμολογιες και οχι το τοπ250 ( εκει βλεπεις πολλες αξιολογες ταινίες που έπρεπε να είναι εκει, και είναι )
το "βαθμολογιες για γελια" δεν πάει σε αυτες που εχουν πάρει υψηλη βαθμολογια, αλλα σε αλλες που επρεπε να ειναι πολυ ψηλοτερα.
πολλες ταινίες που ειναι εξαιρετικες για μένα, δεν έχουν ούτε 7αρι στο imdb, αυτο σχολίασα, οχι τις υπερεκτιμημένες.

Νόμιζα ότι σου είχα απαντήσει εδώ. :)
Ετεροχρονισμένα, δεν έχεις καθόλου άδικο σε αυτό, πράγματι υπάρχουν αδικημένες βαθμολογικά ταινίες.

messi10
08-05-2011, 13:03
Ηarry Potter and the Chamber of Secrets.
Εχασα ολο το 1ο ημιχρονο του Σεββιλη-Ρεαλ,αλλα χαλαλι του την ειδα και 6η-7η-8η φορα και παλι ξετρελαθηκα.Ως φαν του HP,το λιγοτερο που εχω να πω ειναι οτι ηταν φοβερη ταινια!! :D

guardian2636
09-05-2011, 15:57
ΤΟ THOR ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΤΟ GREEN LATERN,CAPTAIN AMERICA,X-MEN FIRST ΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ.

messi10
13-05-2011, 20:25
Ο Γυρος του Κοσμου σε 80 Ημερες.
Κλασσικη αξια...

aris13
17-05-2011, 12:56
http://i.imgur.com/2yYzA.jpg

The Adventures of Tintin - Teaser

Valkyre
17-05-2011, 13:00
^^ H ταινια ειναι ολοκληρη CG??

dimitrisasp
17-05-2011, 13:01
ΟΟΟΟΟΜG!!!! Θα βαλω τα κλαματα!!! Ο Τεν τεν τα σπαει! Σκεφτειτε Nathan Drake στα 50's-60's (δεν θυμαμαι σε ποια δεκατια ακριβως)

jimbour
17-05-2011, 13:06
Steven Moffat & Edgar Wright στο σενάριο. Αυτό μόνο.

aris13
17-05-2011, 13:58
^^ H ταινια ειναι ολοκληρη CG??

Ναι και θα είναι η 1η της τριλογίας, τη 2η θα την σκηνοθετήσει ο Jackson ενώ για την 3η δεν γνωρίζουμε ακόμα. Ελπίζω να την αναλάβει ο Edgar Wright αλλά δε νομίζω.


Steven Moffat & Edgar Wright στο σενάριο. Αυτό μόνο.

Word.

http://i1187.photobucket.com/albums/z393/perpendimentia/moffat.gif

Valkyre
17-05-2011, 14:06
Γιατι η επιλογη να ειναι φουλ CG? Εχουν αναφερθει σε αυτο οι σκηνοθετες? Απλα μου κανει εντυπωση καθως θα ειναι απο τις λιγες ταινιες CG που πρωταγωνιστες ειναι ανθρωποι και γενικα δεν τα εχει καταφερει κανεις να αποδωσει την ανθρωπινη εκφραση καλα σε CG. Με εξαιρεση βεβαια το Avatar... που τα προσωπα αν εξαιρεσεις το μπλε χρωμα και καποια χαρακτηριστικα ηταν ακρως ρεαλιστικα στο να παρουσιασουν την ανθρωπινη εκφραση.

jimspy
18-05-2011, 09:21
YouTube - Biutiful Trailer - In UK Cinemas Jan 28th

poly kalo ''stenaxoro'' k epikairo...mia odh sthn atyxia, dystyxia k sthn mizeria .......o javier berdam dinei resital hthopoiias

Valkyre
18-05-2011, 10:10
^^ Απλα φανταστικο...ανατριχιασα...

jimbour
18-05-2011, 11:31
Μακρια απο biutiful. Μακριά.

Aνετα η χειρότερη δουλεια του Ιναρίτου.

I_HAVE_A_NAME_
18-05-2011, 11:43
Έρχονται ωραίες ταινιούλες:yes:
Hangover Part II
http://www.imdb.com/title/tt1411697/
X-MEN:First Class
http://www.imdb.com/title/tt1270798/

Ezio
18-05-2011, 18:17
ΟΟΟΟΟΜG!!!! Θα βαλω τα κλαματα!!! Ο Τεν τεν τα σπαει! Σκεφτειτε Nathan Drake στα 50's-60's (δεν θυμαμαι σε ποια δεκατια ακριβως)

Ακούγεται ενδιαφέρον.

aris13
19-05-2011, 00:42
Γιατι η επιλογη να ειναι φουλ CG? Εχουν αναφερθει σε αυτο οι σκηνοθετες?

Ιδέα του Jackson. Δήλωσε ότι μόνο με motion capture θα μπορούσαν να αποδώσουν σωστά τον κόσμο του Tintin.

I_HAVE_A_NAME_
19-05-2011, 17:42
Είδα το Insidious χθες σπιτικά από torrent εννοείται. ( http://www.imdb.com/title/tt1591095/ )
Ντάξει πολύ μέτρια ταινία.Περίμενα περισσότερα αφού έχει τους παραγωγούς του Paranormal Activity και τους σεναριογράφους του Saw (ή ανάποδα μπορεί να κάνω και λάθος)άλλα αποδείχθηκε άλλο ένα θριλεράκι της σειράς.
Θα συνιστούσα να περιμένετε για το DVD ή από torrent γιατί για σινεμά δεν αξίζει κατα την γνώμη μου...

messi10
20-05-2011, 19:16
Α,τι μου θυμισατε για Τεν-Τεν...

Ερχεται νεα,πολυ καλη,ταινια ονοματι ''The Priest''.Τσεκαρετε την σιγουρα αν σας ελκυει το σεναριο.Βγενει 16 Ιουνιου Ελλαδα.

I_HAVE_A_NAME_
20-05-2011, 20:47
Α,τι μου θυμισατε για Τεν-Τεν...

Ερχεται νεα,πολυ καλη,ταινια ονοματι ''The Priest''.Τσεκαρετε την σιγουρα αν σας ελκυει το σεναριο.Βγενει 16 Ιουνιου Ελλαδα.
Μια διόρθωση η ταινία λέγεται "Priest" χωρίς "the"
Και 'γω όταν είδα trailer την περίμενα με ανυπομονησία άλλα είδα στο IMDb ότι έχει 5.5!!!(WTF?)
3.064 ψήφοι είναι αυτοί :scratch:
Φυσικά εγώ θα τους γράψω εκεί που δεν πιάνει μελάνι (το έχω δοκιμάσει:blink:) και θα το δω.
Ίδωμεν...

messi10
20-05-2011, 20:56
Sorry μπερδευτηκα...:P

Οντως,φαινετε παρα πολυ ωραια ταινια.Εγω δεν κοιταω βαθμολογιες μελων στο IMBD παντως,γιατι ο καθενας εχει την αποψη του. :)

muku
21-05-2011, 01:20
Για τους πειρατές πήγε κανείς? Λέω να πάω Κυριακή με κοπέλα, δεν νομίζω να απογοητευτώ. Τα προηγούμενα μου άρεσαν αρκετά.

messi10
21-05-2011, 09:56
^Αν εισαι φαν,νομιζω,επιβαλεται να πας.

Valkyre
21-05-2011, 09:56
^^ Εμενα μου αρεσαν πολυ οι Πειρατες 1 και 2. Το 3 το μαμησαν. Θα το δω το 4ο αλλα και μονο το γεγονος οτι η ταινια δεν εχει πλεον Κιρα Ναιτλι και στην θεση της εχει την Πηνελοπη..... μνιεεεεεεεεε.....

Bring back Keira... :(

Edit: Φυσικα περιμενω με ανυπομονησια την απαντηση του Νικου σε αυτο εδω το μηνυμα......

enstikto
21-05-2011, 17:07
Είδα εγώ εχτές πειρατές (έχω βάλει και μπρός το lego pirates οπότε ήθελα να δω πρώτα την ταινία).
Εμένα απο τα παλιά πραγματικά πολύ μου άρεσε το 1. Όταν το είχα πρωτοδεί είχα μείνει μλκς απο το πόσο καλό ήταν. Όταν λοιπόν πήγα να δω το 2 έφαγα τρελό ξενέρωμα (δεν μου άρεσε τόσο) ενώ για το 3 καλύτερα να μην το συζητάμε :P
Απο το 4 λοιπόν δεν περίμενα πολλά οπότε τελικά μου άρεσε αρκετά.
Με ξένισαν αρκετά πράγματα όπως η απουσία κάποιων χαρακτήρων (όχι βασικών) αλλά κυρίως ότι ο Τζάκ είναι αρκετά "σοβαρός".
Γενικά η ταινία δεν μου φάνηκε τόσο "Πειρατές" αλλά την είδα ευχάριστα...

Ezio
21-05-2011, 17:49
Η πρώτη εικόνα του Bane από The Dark Knight Rises.
http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Tom-Hardy-Bane-Dark-Knight-Rises-Header.jpg

Dragonpaul
21-05-2011, 17:55
Χμμμ... Δε μου λέει και πολλά, αλλά θα δείξει.

dinospao
21-05-2011, 18:29
ειδα τους πειρατες.
δεν ειναι σαν τα προηγουμενα αλλα αξιζει να πατε να το δειτε.

Ezio
22-05-2011, 14:29
Αξίζει να δώσεις 8 ευρώ για τους πειρατές; Λέω να πάω να το δω με την παρέα μου και δεν θέλω να τους προτείνω καμιά μπούρδα. Ή μήπως να τους πω για το fast five; Αλλά δεν μου αρέσουν πολύ τέτοιου είδους ταινίες.

AriStos13
22-05-2011, 14:43
το fast five δεν ειναι οπως ηταν τα προηγουμενα της σειρας..!
ειναι πιο πολυ περιπετεια παρα ασχολητε με τα αμαξια..!
και μερικες σκηνες ειναι κατι παραπανω απο τραβηγμενες..
αλλα ηταν πολυ καλο.!

messi10
22-05-2011, 15:04
Αξίζει να δώσεις 8 ευρώ για τους πειρατές; Λέω να πάω να το δω με την παρέα μου και δεν θέλω να τους προτείνω καμιά μπούρδα. Ή μήπως να τους πω για το fast five; Αλλά δεν μου αρέσουν πολύ τέτοιου είδους ταινίες.

Πηγαινε καλυτερα στους Πειρατες,ειναι καλυτερο απο -τα ιδια και τα ιδια- Fast Five...

jimbour
22-05-2011, 16:49
Fast Five με κλειστά τα μάτια. Απο τα καλύτερα της σειράς. Pure Entertainment.

Dragonpaul
23-05-2011, 00:36
Βλέπω το Final Destination 4 στο Star.
Είναι απλά έλεος!!!!! Το έχουν ξεχειλωσει όσο δεν παει!!!!

GRZEUS
23-05-2011, 01:22
Βλέπω το Final Destination 4 στο Star.
Είναι απλά έλεος!!!!! Το έχουν ξεχειλωσει όσο δεν παει!!!!

Χα. Κι εγώ αυτό έβλεπα.... Έλεος..... Το σενάριο μαπα..οι ηθοποιοί μαπα εκτός του μαύρου τον εχω δει και αλλού. Αναρωτιέμαι πως είναι δυνατών να έβγαλαν τέτοιο έλεος σενάριο....το έκαναν μόνο για το 3d . Μου άρεσε η σκηνή εκεί που κάθονται οι 3ης ο πρωταγωνιστής με την κοπέλα του και τον σεκιουριτα και σκέφτονται ποιός είναι ο επόμενος και λέει η κοπέλα ααααα ίσως με το που εσωσα την φιλη μου έσπασα την αλυσίδα.....και ξαφνικά εκεί που ήταν όλοι μες την μαυρίλα γέλια και χαρές και τσουπ και η σαμπάνια.....τόσο απλά και όμορφα.... Η ταινία είναι λάθος από την αρχή μέχρι το τέλος . Οι χαρακτήρες το ίδιο....δεν μας εξηγεί τίποτα γι αυτούς και κατευθείαν μπαίνει στον ψητό χωρίς πρώτα να δώσει κάποιο νόημα..... Τέλος πάντων....

messi10
23-05-2011, 09:50
^Μια απο τα ιδια παιδια και εγω.
Βλακεια σκετη η ταινια πραγματικα,+ ολα τα αρνητικα που λεει ο GRZEUS ειχε και αυτα τα ''εφε'' στους σκοτομους λες και βλεπαμε κανενα cartoon :P
Συν οτι σε μερικους θανατους αντι να τους διχνει ''κανονικα'',τους εδειχνε με σπονδυλικες στηλες να σπανε...ΕΛΕΟΣ,αν δεν μπορεις να κανεις αυτο που θες,δεν βαζεις σπονδυλικες στηλες και ασχετα πραγματα.
Και το τελος πολυ αποτομο ηταν,αλλα ευτηχως....τελιωσε!

muku
23-05-2011, 10:50
Είδα χθες τους πειρατές. Μετάνιωσα που πήγα cinema. H ταινία μου άρεσε, δεν με ξετρέλανε αλλά ήταν ωραία σε γενικές γραμμές. Από την άλλη, το 3D δεν έλεγε και πολλά και επίσης τα χρώματα ήταν υπερβολικά σκοτεινά, σε βαθμό να μην βλέπω τι γίνεται σε ορισμένες στιγμές. Ήταν έτσι και σε σας που την έχετε δει? Ή έφταιγε η αναθεματισμένη αίθουσα που πήγα? Village, αλλά Βόλο...

enstikto
23-05-2011, 10:57
Εγώ το είδα κανονικό (όχι 3d) γιατί μου είχαν πει οτι είναι ελάχιστο το 3d στην ταινία και είπα να μην τα σκάσω άδικα.... Απο χρώματα στην απλή κανονικά μου φάνηκαν (στην αρχή ήταν λίιιιγο σκοτεινή).

muku
23-05-2011, 11:42
Μακάρι να μου το είχαν πει και μένα αυτό. Όντως από 3D είχε ελάχιστες σκηνές που εντυπωσίασε, μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού. Τα χρώματα όντως στην αρχή ήταν πάρα πολύ σκοτεινά αλλά και στη συνέχεια σε ορισμένες σκηνές υπήρχε μια μαυρίλα. Τα γυαλιά επιδείνωναν την κατάσταση περισσότερο. Έχω την εντύπωση όμως ότι έφταιγε και η αίθουσα, κάτι με χάλαγε σε όλη την ταινία, δεν μπορώ να το προσδιορίσω.

chronohill
23-05-2011, 22:43
Movies For Gamers – Part 1

http://gameblob.net/?p=99
cool list!

mobster21
23-05-2011, 23:03
καμμια σοβαρη ταινια παιζει να προτεινετε να δουμε τωρα που λογω εγκυμοσυνης μενουμε ολο και περισσοτερο μεσα???

Desmond
23-05-2011, 23:40
Είδα το δανέζικο Pusher του 1996.Απορώ πως μου είχε ξεφύγει.Το τι πραγματεύεται το λέει ο τίτλος.
Το καλύτερο?Ανακάλυψα οτι είναι τριλογία και έχει άλλα δύο μέρη για να δω!:yes:

jimbour
24-05-2011, 00:39
Ναι, αρκετα καλες ταινίες. Τσέκαρε και το Bronson του ίδιου σκηνοθέτη αν δε το εχεις δει.

Η νέα του ταινία ( Drive ) ενθουσίασε στις Κάννες φέτος (τιμήθηκε με το βραβειο σκηνοθεσίας). Και φαίνεται πραγματικά εξαιρετική.

GRZEUS
24-05-2011, 01:51
Σήμερα είδα το 8 λεπτά αργότερα ...... Πηγα στην αρχή για το φαστ φαιβ η πως το λένε αλλά επειδή δεν γουστάρω τέτοιες ταινίες γκλάμουρ με ποζερια αυτοκίνητα και τρομπες( παίζει και ο ρόκ...έλεος )και έπεισα την παρέα να πάμε στο 8 λεπτά.....όχι κάτι σπουδαίο αλλά εμένα μου άρεσε πολύ.όπως και στους άλλους ( ευτυχώς)....δεν μετάνιωσα καθόλου την αλλαγή.....

Για μετά θέλω να δω το δέντρο της ζωής με μπραν πίτ και το σούπερ 8. Για το κάπτεν αμέρικα δεν είχα ιδέα μέχρι σήμερα.......Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΑ..... Έλεος.....πιο μαπα ήρωας δεν υπάρχει....

overclocker
24-05-2011, 02:04
Είδα το Kill the Irishman ή Bulletproof gangster (παίζει και με τους δύο τίτλους το έργο) προχθές και μου άρεσε αρκετά. Καιρό είχα να δω καλή γκαγκστερική ταινία. Τι συνιστώ ανεπιφύλακτα για βραδινή προβολή στο σπίτι.

aris13
24-05-2011, 10:44
Ναι, αρκετα καλες ταινίες. Τσέκαρε και το Bronson του ίδιου σκηνοθέτη αν δε το εχεις δει.

Bronson dance scene

messi10
24-05-2011, 11:23
καμμια σοβαρη ταινια παιζει να προτεινετε να δουμε τωρα που λογω εγκυμοσυνης μενουμε ολο και περισσοτερο μεσα???

Λιγες...εκτος απο τους Πειρατες μπορεις να πας στο Red Riding Hood(Θριλερ)ή στο Fast Five,αν και το τελευταιο ειναι μια απο τα ιδια και θα στο προτεινα μονο αν εχεις ''τρελα'' με γκαζια,αμαξια κ.τ.λ.

Valkyre
24-05-2011, 11:25
Εγκυος γυναικα και θριλερ δεν ειναι και ο καλυτερος συνδυασμος!

jimbour
24-05-2011, 12:13
Για μέσα στο σπίτι λέει ο mobster, αυτες που του λέτε είναι στο σινεμά ή υπάρχουν σε κακης ποιοτητας releases.

Τωρα αν θες να δεις καποια ταινία πες μας σε τι θες να κινηθεις και ολο και καποιος θα σου προτείνει κάποια.

Tree of Life μεθαύριο, πηρε προχθες τον Φοινικα. Παρα τις αρνητικες κριτικες που διαβασα απο κάποιους, είναι η ταινία που περιμενα περισσότερο για το 2011 (well, Malick λέμε ) και σίγουρα θα πάω να την δω.

Ezio
24-05-2011, 13:30
Κανόνισα να πάω στους Πειρατές αυτή την εβδομάδα, αν δεν αλλάξει τίποτα στα σχέδια θα πω και εγώ τις εντυπώσεις μου για την ταινία.

messi10
24-05-2011, 18:44
Ωχ,δεν το προσεξα...
Ε,μια βολτα στο Video Club πηγαινε και επελεξε μονος σου. ;)

Valkyre
25-05-2011, 09:41
Ειδα εχθες τους Πειρατες.... ενταξει... σιγουρα οχι οπως τα προηγουμενα, λιγο καλυτερο απο το αδιαφορο -κατ εμε- 3ο μερος της ιστοριας. Σε καμμια περιπτωση δεν πλησιαζει το πρωτο. Στα ευχαριστα ειναι ο φανταστικος Τζεφρυ Ρας οπως και ο Ντεπ φυσικα. Στο τελος ειχε πιο ενδιαφερον το εργο καθως ενιωσα να κανει μεγαλη κοιλια καπου προς την μεση του με επαναλαμβανομενες σκηνες δρασης.

Ρε παιδια τι καινουργια μοδα ειναι αυτη με τις τελευταιες ταινιες να εχουν σκηνες δρασης που η καμερα κουνιεται σαν παλαβη?? Δηλαδη δεν την καταλαβαινω αυτην την σκηνοθετικη επιλογη, ιδιως οταν -ακομα- στο σινεμα οι ταινιες προβαλλονται με 24 καρε το δευτερολεπτο. Να ηταν σε μεγαλυτερο framerate (οπως φημολογειται πως θα γινεται απο τωρα) να το καταλαβω, αλλα με 24 καρε και τοσο εντονο ταρακουνημα της καμερας, σορρυ αλλα δεν καταλαβαινεις καποιες φορες τιποτα απολυτως, ειδικα αν καθεσαι σε κοντινες θεσεις στο σινεμα (μην φανταστειτε 1η σειρα τωρα...)

Anyway το κανουν αρκετοι τωρα τελευταια για να δωσουν ρεαλισμο στην σκηνη, ομως τα 24 καρε απλα δεν σε αφηνουν να καταλαβεις τι σκατα εγινε.

Και ενα σποιλερακι:

Θεε μου τι γκομενα ηταν αυτη η πρωτη η γοργονα... η ξανθια που εσκασε στην βαρκα στην αρχη.... πωωωω φιλε την αφηνα να με παει στην αβυσσο και ας με ετρωγε ζωντανο IDGAF!! (i dont give a fack) Παιζει και να αξιζε το μισο εισητηριο η συγκεκριμενη!!

Ezio
25-05-2011, 09:57
Αν το framerate μιας ταινίας είναι πάνω από 24 fps, δεν θα είναι χειρότερο το αποτέλεσμα στο μάτι; Εκτός κι αν τα 48 fps που θέλει ο Cameron να είναι 24 fps σε κάθε μάτι στο 3D.

enstikto
25-05-2011, 10:15
Το 1ο δεν ξεπερνιετε με τίποτα Δημήτρη αυτό να λέγετε!
Από το 2ο και μετά ο τζακ (σαν γραμμένος χαρακτήρας κ όχι σαν acting του ντεπ) δείχνει ώρες ώρες να «προσπαθεί». Δεν γερω αν συμφωνείς;
Εμένα προσωπικά με είχε απογοητεύσει κ το 2 πολύ οπότε μπορώ να πω ότι το καινούριο είναι το 2ο καλύτερο (απόσταση βέβαια μεταξύ πρώτου καλύτερου και 2ου τεράστια).
Μόνο εμένα μου φάνηκε λίγο out of character ο jack σε κάποια σημεία που «σοβαρευε»;

Αυτό για το frames που λες όντως λαλακια ενώ τραγικη μου φάνηκε κ η σκηνή αλλά τζακ μπαουερ/μελ γκιμπσον στον φάρο :P

Valkyre
25-05-2011, 10:22
^^ Aρα δεν ειμαι ο μονος που απο το ταρακουνημα δεν καταλαβαινει τι γινεται σωστα? Χαιρομαι...

Ezio, αν δεις μια ταινια οποιαδηποτε σε τηλεοραση 100Hz θα καταλαβεις διαφορα στην φυσικοτητα της κινησης.

Επισης οσο περισσοτερα frames τοσο πιο φυσικη κινηση και φυσικα ο Καμερον οταν λεει 48 frames εννοει 48 για καθε ματι! Και τα 2 σου ματια τωρα βλεπουν 24 καρε το καθεενα, αρα οταν λεει 48 φυσικα και εννοειται οτι μιλαει για 48 καρε το καθε ματι! Σε καμμια περιπτωση περισσοτερα frames δεν ειναι χειροτερα. Δηλαδη στα βιντεοπαιχνιδια οταν ακους για παιχνιδι με 60 frames σου φαινεται χειροτερο?

Ειχα δει σινεμα για παραδειγμα το Bourne Ultimatum που η καμερα γενικα στα εργα αυτα κουνιεται σαν παλαβη στις σκηνες δρασης ξυλου. Και σε πολλες απο αυτες πραγματικα δεν καταλαβα τι εγινε. Ε ειδα την ταινια σε τηλεοραση 100ΗΖ και η φυσικοτητα της κινησης μου επετρεψε να ευχαριστηθω αυτες τις σκηνες καθωσπρεπει.

nikolaszax
25-05-2011, 13:01
Από το 2ο και μετά ο τζακ (σαν γραμμένος χαρακτήρας κ όχι σαν acting του ντεπ) δείχνει ώρες ώρες να «προσπαθεί». Δεν γερω αν συμφωνείς;


Στο πρωτο ο jack μου εδινε την αισθηση ενος εξυπνου και περιεργου πειρατη,καπως ιδιορρυθμου και με λιγη τρελα.Ηταν τοσο απροβλεπτος και ειχε γελιο να βλεπεις ολοι να τον υποτιμουν και να την πατανε στο τελος.
Και μετα ηρθαν τα sequel....και τον καναν να φαινεται μια καρικατουρα του 1ου,απλα εναν ηλ**ο και lol worthy :/.
Δεν ειδα την καινουργια ταινια αλλα ελπιζω να τον εχουν επαναφερει στον πρωτο jack και οχι στον νεο.

Ezio
25-05-2011, 13:02
Σε καμμια περιπτωση περισσοτερα frames δεν ειναι χειροτερα. Δηλαδη στα βιντεοπαιχνιδια οταν ακους για παιχνιδι με 60 frames σου φαινεται χειροτερο?


Όχι, αλλά πιο παλιά σε ένα φόρουμ ένας έγραφε ότι αν σε ταινία τα fps είναι πάνω από 24, τότε φαίνεται λες και έχει τραβηχτεί από κινητό ή κάτι τέτοιο. Αν όμως δεν υπάρχει πρόβλημα, τότε ας πάμε στα 48 fps.

enstikto
25-05-2011, 13:06
Στο πρωτο ο jack μου εδινε την αισθηση ενος εξυπνου και περιεργου πειρατη,καπως ιδιορρυθμου και με λιγη τρελα.Ηταν τοσο απροβλεπτος και ειχε γελιο να βλεπεις ολοι να τον υποτιμουν και να την πατανε στο τελος.
Και μετα ηρθαν τα sequel....και τον καναν να φαινεται μια καρικατουρα του 1ου,απλα εναν ηλ**ο και lol worthy :/.
Δεν ειδα την καινουργια ταινια αλλα ελπιζω να τον εχουν επαναφερει στον πρωτο jack και οχι στον νεο.

Αυτό ακριβώς εννοούσα! Νομίζω στο 4ο είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση απο τα 2 κ 3 αλλά μην περιμένεις τον Τζακ του ένα.
Επίσης στο καινούριο έχει και "νορμάλ" διαλόγους που τον κάνει λίγο οut of character...

dimitrisasp
25-05-2011, 15:27
Αυτό ακριβώς εννοούσα! Νομίζω στο 4ο είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση απο τα 2 κ 3 αλλά μην περιμένεις τον Τζακ του ένα.
Επίσης στο καινούριο έχει και "νορμάλ" διαλόγους που τον κάνει λίγο οut of character...


Ρε παιδια ολη σειρα ειναι στηριγμενη στα 13χρονα που γουσταρουν Johnny Depp και σε οσους γουσταρουν λιγο mindless μπαμ μπουμ. Μονο η πρωτη ταινια αξιζε και κριμα δηλαδη γιατι εχει γενικα πολλα καλα στοιχεια η σειρα. Απο κει και περα εχει μεσα και τον Orlando Bloom που μου την σπαααει οσο δεν παει! Ενταξει σταθηκε κωλοφαρδος και επαιξε τον Legolas (ηταν ο ποζερος της τριλογιας δηλαδη και ειχε και δυο τρεις ατακες σε καθε ταινια) αλλα μεχρι εκει. Τον θυμαμαι στην Τροια (που ηταν γενικα τραγικη ταινια) και γελαω. Αστειος πραγματικα..

Valkyre
25-05-2011, 16:03
^^ Δεν παιζει παντως στο τελευταιο της σειρας! :) Εννοω στους τελευταιους πειρατες

Ezio
25-05-2011, 17:20
Ρε παιδια ολη σειρα ειναι στηριγμενη στα 13χρονα που γουσταρουν Johnny Depp και σε οσους γουσταρουν λιγο mindless μπαμ μπουμ. Μονο η πρωτη ταινια αξιζε και κριμα δηλαδη γιατι εχει γενικα πολλα καλα στοιχεια η σειρα. Απο κει και περα εχει μεσα και τον Orlando Bloom που μου την σπαααει οσο δεν παει! Ενταξει σταθηκε κωλοφαρδος και επαιξε τον Legolas (ηταν ο ποζερος της τριλογιας δηλαδη και ειχε και δυο τρεις ατακες σε καθε ταινια) αλλα μεχρι εκει. Τον θυμαμαι στην Τροια (που ηταν γενικα τραγικη ταινια) και γελαω. Αστειος πραγματικα..

Δεν γουστάρουν μόνο οι 13χρονες τον Johnny Depp, γενικά αρέσει στις γυναίκες. Εμείς οι Γιάννηδες τελικά μας διακατέχει μια ομορφιά.:c055gfe: Στην Τροία ο Orlando Bloom ήταν σαν φλώρος.

Valkyre
27-05-2011, 10:12
Τα νεα αυτα σιγουρα θα χαροποιησουν πολλους!!!

David O. Russell Leaves Uncharted

http://www.showblitz.com/2011/05/russell-bolts-drakes-fortune.html

Η Naughty Dog απο οτι φαινεται μας ακουσε για μια ακομη φορα! :)

enstikto
27-05-2011, 10:20
Hoooooraaaaaaaaaaaaaaaaaayyyyy! :D :D :D

aris13
27-05-2011, 12:20
Η Naughty Dog απο οτι φαινεται μας ακουσε για μια ακομη φορα!

Μόνο που η Naughty Dog δεν εμπλέκεται στο development της ταινίας.

Valkyre
27-05-2011, 12:55
^^ Τι θες να πεις? Οτι απλα εδωσαν τα δικαιωματα και τωρα δεν τους πεφτει λογος? Σιγουρα κανεις λαθος σε αυτο, διοτι εχουν πει επανηλλειμενως οτι ειναι σε διαρκη συνομιλια συννενοηση με το development της ταινιας. Και συν τοις αλλοις ειναι δικο τους IP και ειμαι σιγουρος οτι το συμβολαιο που υπογραψανε για παραχωρηση των δικαιωματων εχει ορους που προστατευουν την ΙΡ και δινουν δικαιωματα στην Naughty Dog (εστω και περιορισμενα) να ελεγχει την παραγωγη της ταινιας.

Αλλιως θα μπορουσε ο οποιοσδηποτε να παρει τα δικαιωματα του Uncharted και να φτιαξει ενα μιουζικαλ. Δεν ειναι ετσι, το συμβολαιο που υπεγραψαν σιγουρα δεν ηταν τοσο αφελες.

Αρα η ND εχει λογο στις αποφασεις εστω και μικρο. Και σιγουρα βλεποντας την αντιδραση και του κοσμου αλλα και το τι ειχε στο νου του να κανει ο Russel χτυπησαν ενα δυο τηλεφωνηματα.

enstikto
27-05-2011, 12:59
Μα και το link λέει ότι ο Rusell έφυγε γιατί υπήρχαν creative differences με τη sony...

Valkyre
27-05-2011, 13:06
Eμ ναι σωστα, εξυπακουεται οτι καποιος ο οποιος σεβεται αυτο που εχει δημιουργησει δεν υπογραφει ενα συμβολαιο στο οποιο ειναι μετεωρος και αυτος και το δημιουργημα του...

aris13
27-05-2011, 13:47
ειμαι σιγουρος οτι το συμβολαιο που υπογραψανε για παραχωρηση των δικαιωματων εχει ορους που προστατευουν την ΙΡ και δινουν δικαιωματα στην Naughty Dog (εστω και περιορισμενα) να ελεγχει την παραγωγη της ταινιας.

Θα ελένξει η ND την παραγωγή μιας ταινίας? Σκέψου λιγάκι πόσο γελοίο ακούγεται αυτό. Η ND μπορεί να δώσει συμβουλές στον σεναριογράφο/σκηνοθέτη π.χ για τους χαρακτήρες αλλά στη συγραφή του σεναρίου και στο γύρισμα της ταινίας δεν εμπλέκεται. Πάντως είναι η 2η ταινία από την οποία αποχωρεί ο Russell μέσα στο μήνα, μάλλον θα ετοιμάζει κάτι άλλο.

Valkyre
27-05-2011, 13:52
Οταν λεω ελεγχει (τονισα μαλιστα περιορισμενα) εννοω την κατευθυνση και το υφος που εχει σκοπο να ακολουθησει ο σκηνοθετης. Ο εν λογω σκηνοθετης δεν εφτιαχνε στην ουσια κατι το οποιο ειχε σχεση με το υφος του Uncharted. Προφανως και θα σηκωσει το τηλεφωνο οταν βλεπει κατι τετοιο η Naughty Dog. Δεν ειναι καθολου γελοιο. Γελοιο θα ηταν αν η Naughty Dog εδινε τα δικαιωματα του πιο ακριβου IP της σε καποιον και του εδινε τον πληρη ελεγχο να το καταστρεψει εντελως.

aris13
27-05-2011, 13:57
Ο εν λογω σκηνοθετης δεν εφτιαχνε στην ουσια κατι το οποιο ειχε σχεση με το υφος του Uncharted. Προφανως και θα σηκωσει το τηλεφωνο οταν βλεπει κατι τετοιο η Naughty Dog.

Ναι μετά από 5 μήνες. Άσε που είχαν πει ότι τον εμπιστεύονται όταν είχαν βγει οι φήμες για το σενάριο. Άρα δεν είχε σχέση η ND με την αποχώρηση του Russell.

jimbour
27-05-2011, 13:59
το θετικο με αυτο ειναι οτι φευγει και ο Wahlberg μαζι με τον David O. Russell.

Valkyre
27-05-2011, 14:00
"creative differences with Sony" ναι 5 μηνες μετα...

ειλικρινα δεν ξερω γιατι το συζηταμε...

Δεν μπορεις να βρεις ενα λογο δηλαδη να δινει η Naughty Dog την υποστηριξη της για PR λογους ακομα και οταν διαφωνουν αρχικα, με την ελπιδα οτι καπου θα βρεθει η χρυση τομη?

aris13
27-05-2011, 14:09
Όριστε και μία δήλωση της Amy Henning για τη ταινία.


I know a lot of people have been concerned, asking, do we have the right director, do we have the right writer, what’s going to happen? But we’re waiting too.

ps4
27-05-2011, 19:11
Φευγει και ο Whalberg πως σκατα τον λενε........

Το καλυτερο νεο που διαβασα εδω και καιρο. Μου αρεσει ο τυπας αλλα οχι για Nathan. Θα ηταν ντροπη πραγματικα.

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφ. Σοβαρα τωρα, χαλαρωσα.

Dragonpaul
27-05-2011, 19:16
Παιδια, sorry που εμφανιζομαι προκατειλημμενος, αλλα εγω προσωπικα δεν περιμενω κανενα αξιολογο αποτελεσμα. Οχι, τουλαχιστον, κατι που να προσεγγιζει το συμπαν του παιχνιδιου. Πιο πολυ κατι σα το National Treasure περιμενω και μεχρι εκει. Μακαρι, βεβαια, να διαψευστω.

tonybsg
27-05-2011, 19:53
Ρε σεις, φυσικά και η ND έχει ελάχιστο λόγο στο τι θα δούμε! Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται, ευχηθείτε ο νέος σκηνοθέτης να το πάρει αλλιώς. Άλλοι πάντως θα επιλέξουν ποιον σκηνοθέτη θα έχουν και από κει και πέρα, πάνω κάτω αυτός θα κάνει τις επιλογές του σχετικά με το πως την θέλει την ταινία (ειδικά αν πρόκειται για μεγάλο όνομα).

Επίσης εννοείται ότι η Sony δεν θα ήθελε να χάσει τον Russell, από την στιγμή που είναι ιδιαίτερα ανερχόμενος και προερχόμενος από υποψηφιότητα για Όσκαρ (και καλός σκηνοθέτης κιόλας).

Σίγουρα η Sony πάντως θα προστατεύσει το franchise όσο μπορεί, δεν τίθεται θέμα, αλλά δεν πρόκειται να διστάσει να το κάνει όσο το δυνατόν αρεστό στον περισσότερο κόσμο (μην περιμένετε καμία ενήλικη ταινία δηλαδή, PG-13 οπωσδήποτε).

Αντίθετα, η Ubisoft όπως και οι δημιουργοί του Bioshock έχουν κάνει πολύ καλύτερα τα κουμάντα τους απ' ότι φαίνεται. Από την μία η Ubisoft δημιούργησε ειδικό παράρτημα που θα ασχοληθεί με την μεταφορά των franchises (βρίσκοντας φυσικά χρηματοδότες για όποιες ταινίες θελήσει - εφ' όσον αυτοί υπάρξουν), από την άλλη το Bioshock δεν έχει γίνει, γιατί πολύ απλά ο Levine για παράδειγμα θα έχει λόγο και δεν βιάζεται, ενώ ακόμη και ο σκηνοθέτης που αρχικά είχαν συζητήσει, είχε πει πως η ταινία θα πρέπει να έχει αναγκαστικά R Rating και τίποτα λιγότερο αλλιώς δεν θα μεταφερθεί σωστά (οπότε αμέσως δεν τα βρήκαν με studios που συζητούσαν, είναι ρίσκο το R Rating).

Φυσικά για να γίνει οποιαδήποτε ταινία, και για να γίνει και καλά και στο ύφος του εκάστοτε παιχνιδιού, υπάρχουν πολλά που πρέπει να γίνουν!

Ας ευχόμαστε να μην υπάρξει σε κανένα project ο Uwe Boll στην μέση μόνο :D

I_HAVE_A_NAME_
27-05-2011, 20:46
Ετοιμάζομαι να δω 2 καλές ταινιούλες που τις πρότεινε ένας φίλος.
1)Troll Hunter
http://www.imdb.com/title/tt1740707/
2)Dead Snow
http://www.imdb.com/title/tt1278340/
Και οι δύο φαίνονται κλασικές σπλατεριές με τέρατα.Το πρώτο trolls το δεύτερο ναζί zombies!!!
Δώστε αίμα στον λαό!!!

geodlord7
28-05-2011, 06:12
Πάλι καλά που έφυγε ο Russel.

Άκουσε εκει, "μια οικογένια εγκληματιών σαν τους sopranos που έχουν γούστο στη τέχνη" :bang:.... LOLZ απλά κύριε παπάρα Russell...
Πάρε και τον whalberg μαζί σου (αυτό επιβεβαιώθηκε?) που δεν ταιριάζει καθόλου σαν drake...

Dragonpaul
30-05-2011, 19:17
Kung Fu Panda 2 Review

Not as great as the first, but still worth your skadoosh!

US, May 23, 2011




(http://people.ign.com/mattfowler)
LATEST IMAGES
http://media.ignimgs.com/media/thumb/344/3447464/kung-fu-panda-2-20110512114826834_thumb_ign.jpg (http://media.movies.ign.com/media/142/14273932/imgs_1.html) http://media.ignimgs.com/media/thumb/344/3447466/kung-fu-panda-2-20110512114828740_thumb_ign.jpg (http://media.movies.ign.com/media/142/14273932/imgs_1.html) http://media.ignimgs.com/media/thumb/344/3447462/kung-fu-panda-2-20110512114816287_thumb_ign.jpg (http://media.movies.ign.com/media/142/14273932/imgs_1.html)
View all 40 images » (http://media.movies.ign.com/media/142/14273932/imgs_1.html) LATEST VIDEOS
http://assets.ign.com/videos/assets/132/a222818_small.jpg (http://uk.ign.com/videos/2011/03/08/kung-fu-panda-2-trailer-2?objectid=14273932) View all 3 videos » (http://uk.ign.com/videos/2011/03/08/kung-fu-panda-2-trailer-2?objectid=14273932)

Jack Black (http://stars.ign.com/objects/913/913370.html) is back as Po (http://stars.ign.com/objects/143/14324103.html), the Panda "Dragon Warrior," in this high-adrenaline sequel to 2008's surprisingly excellent Kung Fu Panda (http://movies.ign.com/objects/841/841017.html). Kung Fu Panda 2 (http://movies.ign.com/objects/142/14273932.html) isn't as gawkily great as the first film, but it still hits all the right emotional notes and will provide you with a beautiful palate of truly kickass action sequences. Seriously though, the set-pieces in this movie are more exciting than most action movies. True, animation gives you a lot more breathing room when it comes to imaginary battles, but there were fights and clashes in this movie that were just stunning.

The best story in the Kung Fu Panda (http://stars.ign.com/objects/143/14324103.html) world has already been told; that of Po actually rising up to become a prophesied warrior of legend. What comes next is, well, decent. Most of KFP2 involves Po remembering and reliving past trauma thanks to a bitter and ruthless peacock, Lord Shen (pitch-perfect Gary Oldman (http://stars.ign.com/objects/911/911331.html)), bent on conquering all of China.

It works mostly because of the scenes between Jack Black and the underrated James Hong (http://stars.ign.com/objects/918/918079.html), as Po's duck "father," Mr. Ping. Hong doesn't get enough credit in the Kung Fu Panda series even though he provides excellent voice work while stars such as Seth Rogen (http://stars.ign.com/objects/917/917748.html), Lucy Liu (http://stars.ign.com/objects/916/916928.html), David Cross (http://stars.ign.com/objects/916/916338.html) and Jackie Chan (http://stars.ign.com/objects/914/914671.html) are inexplicably there to contribute a couple lines of dialogue and some grunting noises for fights.



http://moviesmedia.ign.com/movies/image/article/116/1169842/kung-fu-panda-2-20110512114828740_640w_1306186856-000.jpg - Dreamworks.

As Po's confrontation with Shen forces him to freeze up, he must then decide on what to do with his new, horrific memories. It's not the greatest of stories since the fear itself is so newfound. It's such a sudden revelation. And Po finds himself unknowingly on a quest for vengeance. What works better is Shen's obsession with ancient tech and the development of a devastating weapon that Kung Fu masters have no defense against. Down underground, in his molten metal factory run by an army of wolves, I was reminded of Saruman in Lord of the Rings and his orcs ripping out the tress, defiling the land and readying themselves to do battle with the natural, mystical forces of the land.

We're given the "secret ingredient" to the inevitable happy ending of the film early on when Po sees Master Shifu (http://stars.ign.com/objects/143/14324094.html) (Dustin Hoffman (http://stars.ign.com/objects/913/913016.html)) working hard to master inner peace. But even though we know what's coming a few miles ahead, it doesn't actually stop our jaws from dropping at the sheer grandeur of the third act. And it all comes together nicely in a tofu dumpling full of eye-popping action, heart and humor.

Black is still great as Po, being one of the only two roles that I feel actually uses his charm and humor correctly (the other being School of Rock). A voice part like this shows you just how likable Black can be when he doesn't bombard you with Black-isms. There's no singing or twitching. No pandering. Just good, solid deliveries. Angelina Jolie (http://stars.ign.com/objects/912/912238.html), whose star seemed a bit bright to be playing the terse Tigress back in part one, gets a bit of a character boost in this one, acting more like a true partner to Po. Not a love interest though, thankfully. As far as we can tell, there is no inter-species breeding in the KFP-verse.

Everyone else is fine, but they can't even begin to outshine the gorgeous chaos of warring and fighting that happens in this film. Kung Fu Panda 2 is a bit darker than the first – as most sequels are – but there's nothing here that will damage your kids. The 3D isn't necessary to the experience at all. Spare yourselves the glasses and watch this one in its full sheen.

http://uk.movies.ign.com/articles/116/1169842p1.html

To πρωτο KFP με εντυπωσιασε. Ειλικρινα!!!!! Ηταν εντελως ξαφνικο, αφου ειδα μια ταινια που περιμενα να ηταν της "σειρας", αλλα καταφερε να ξυπνησει το παιδι μεσα μου (sic).
Ανυπομονω να δω τη δευτερη και ας λεει πως δεν ειναι στα επιπεδα της πρωτης. Σε αναμονη, λοιπον.

dimitrisasp
30-05-2011, 19:19
Aπο την πρωτη ταινια μου εχει μεινει η ατακα "Σακαπουι" που φωναζει στην αρχη το Παντα και τους δερνει ολους μετα.

YouTube - ‪'Kung Fu Panda 2' Trailer 2‬‏

Dragonpaul
30-05-2011, 19:26
Το περιμενω πως και πως!!!!!!!!!!

Master Shifu rules!!!!!!http://images.wikia.com/dreamworks/images/2/2c/Master-shifu-5.jpg

dimitrisasp
30-05-2011, 19:31
Βy Dustin Hoffman παρακαλω.. :D

Dragonpaul
30-05-2011, 19:38
http://wallpapers.free-review.net/wallpapers/36/Dustin_Hoffman_as_Master_Shifu_-_Kung_Fu_Panda.jpg (http://wallpapers.free-review.net/r?12)

dimitrisasp
31-05-2011, 10:58
Eιδα χθες την Τιτανομαχια. Θυμομουν απο δω οτι δεν αρεσε σε πολυ κοσμο αλλα εμενα μου φανηκε αξιπρεπεστατη! Την προτεινω. God of War σε ταινια (ο μυθος του Περσεα βασικα)

Valkyre
31-05-2011, 11:03
νομιζω οτι εμενα απο την ταινια μου αρεσε μονο η γκομενα.

dimitrisasp
31-05-2011, 11:05
νομιζω οτι εμενα απο την ταινια μου αρεσε μονο η γκομενα.

Ελα ρε δεν ηταν τοσο κακη ταινια. Η γκομενα ρεσπεκτ δε λεω.. Βασικα εγω εχω κωλυμα και με τη μυθολογια οποτε μπορει να μην το βλεπω αντικειμενικα

Valkyre
31-05-2011, 11:09
^^ Οχι μωρε γουστα ειναι αυτα, απλα εγω περιμενα πως και πως να τελειωσει η ταινια. Φαντασου οτι μου ηταν τοσο αδιαφορη που δεν θυμαμαι καν οχι μονο την πλοκη της πως εξελιχθηκε αλλα ουτε τις σκηνες δρασης. Το μονο που θυμαμαι ειναι μεγαλοι σκορπιοι, μετα ακομα μεγαλυτεροι σκορπιοι και στο τελος ενα μεγααααααλο τερας (κρακεν) που εμοιαζε με το τεραστιο Chimera στους δρομους του Chicago στο Resistance 2.

Α και την γκομενα οπως ειπα. :)

dimitrisasp
31-05-2011, 11:17
Kαλα οι γκομενες σε αυτες τις ταινιες ειναι λιγο επιστημονικη φαντασια :P

Valkyre
31-05-2011, 11:24
Πεστο ψεμματα... διαστημικες εντελως! Ποια Ναταλι Πορτμαν την αλλη την γκομενα την διαστημικη στο Θορ την ειδατε...?

dimitrisasp
31-05-2011, 11:31
Πεστο ψεμματα... διαστημικες εντελως! Ποια Ναταλι Πορτμαν την αλλη την γκομενα την διαστημικη στο Θορ την ειδατε...?

To χουν παρακανει λιγο :P Πχ δες το trailer του Transformers 3. Καποια στιγμη δειχνει την καινουρια γκομενα που "πρωταγωνιστει" στη θεση της Megan Fox η οποια μπορει να ειναι στη μεση μια καταστροφης αλλα ειναι φουλ φτιαγμενη (κα***)! Ή ξερω γω εβλεπα το Iron Man 2 τις προαλλες και χαζευα με την Scarlet johanson! Ακομα και στο Tron η Olivia και η αλλη η ξανθια ηταν διαστημικες κι ας ηταν ντυμενες μεχρι το λαιμο!

isildur83
31-05-2011, 14:58
David Fincher's Restricted "Girl With the Dragon Tattoo" Trailer




The trailer for "The Girl With the Dragon Tattoo" remake won't officially be released until next week, but today we have a bootleg version.

YouTube - ‪The Girl With The Dragon Tattoo red band trailer‬‏

dimitrisasp
01-06-2011, 11:02
Ειδα το Repo Man χθες με τον Jude Law.. Πολυ κακο.. Μακρια!

Red
01-06-2011, 11:04
Eιδα χθες την Τιτανομαχια. Θυμομουν απο δω οτι δεν αρεσε σε πολυ κοσμο αλλα εμενα μου φανηκε αξιπρεπεστατη! Την προτεινω. God of War σε ταινια (ο μυθος του Περσεα βασικα)


Αρκετα καλη ταινια..
Περιμενα τον Αδη ακομα ποιο ασχημο αλλα ενταξει..:a050:

I_HAVE_A_NAME_
01-06-2011, 14:26
Είδα χθες το Unknown με τον Liam Neeson.Ωραία ταινιούλα,συμφωνώ για το 7 στο IMDb.Ούτε η ταινιάρα ούτε όμως και μέτρια.Μια καλή ταινία για να περάσει ένα 2ωρο.
Όποιος δεν την έχει δει αξίζει τον κόπο...

messi10
01-06-2011, 16:53
^Συμφωνω,εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ.8/10 σιγουρα.

jimbour
01-06-2011, 17:26
Το μόνο πράγμα που εσωνε την συγκεκριμένη ταινία ήταν η παρουσία της θεάς Diane Kruger.

Σε άλλα νέα, μέσα στην εβδομάδα θα πάω να δω το Tree of Life. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει ο Malick ( αγαπώ Badlands και The Thin Red Line ).

Eπίσης ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες για τις 2 ταινίες hobbit και οι τίτλοι τους ( για εσας τους αρχοντοφανς πάει αυτο, είστε και πολλοι)

ilias78
01-06-2011, 21:45
κ 3ο hangover??

Τι κι αν οι κριτικοί το «έθαψαν»!

Τι κι αν αρκετοί ήταν αυτοί που… (ψιλο)βαρέθηκαν το ίδιο concept!

Οι (πάρα) πολλοί… έσπασαν τα ταμεία και η Warner Bros ετοιμάζεται να τους το ανταποδώσει!

Εξηγούμεθα: Το ''Hangover II'' τα πάει τόσο καλά εισπρακτικά (πάνω από 205 εκατ. δολάρια παγκοσμίως, μέχρι στιγμής), που το γνωστό στούντιο, σύμφωνα με δημοσιεύματα και κάμποσες φήμες, έχει στα σκαριά και τρίτη περιπέτεια της διάσημης τρελοπαρέας!

Μάλιστα, όπως ακούγεται, οι υπεύθυνοι έχουν προσεγγίσει τον έναν από τους δυο σεναριογράφους, τον Craig Mazin, ο οποίος έχει, ήδη… κάτσει κάτω και σκέφτεται, προκειμένου να του 'ρθουν πρωτότυπες ιδέες, για να δώσει νέα πνοή στην ταινία.

Μόλις την προηγούμενη βδομάδα, άλλωστε, ο σκηνοθέτης, Todd Phillips, μιλώντας σε διάφορα Μέσα σχετικά με την ταινία, ανέφερε ότι, ήδη, έχει κάποιες ιδέες για το τι θα μπορούσε να γίνει σε μία υποτιθέμενη τριλογία


sportfm

Ezio
01-06-2011, 21:51
Τι βλακείες είναι αυτές; Δεν έπρεπε καν να γυριστεί δεύτερο. Ας έκαναν μια κωμωδία με τους ίδιους ηθοποιούς αλλά με άλλο concept ή ένα hangover σαν το ένα με άλλους ηθοποιούς και άλλα αστεία.

aris13
01-06-2011, 21:59
Το μόνο πράγμα που εσωνε την συγκεκριμένη ταινία ήταν η παρουσία της θεάς Diane Kruger.

Και η January Jones δεν περνάει απαρατήρητη.

http://www.movienewz.com/img/story/large/january-jones-gq.jpg

jimbour
01-06-2011, 23:21
Ξενέρωτη γκόμενα ( ίσως φταίει το mad men αλλα δεν... )

Dragonpaul
01-06-2011, 23:29
Δόθηκαν στη δημοσιότητα οι τίτλοι των ταινιών Χόμπιτ (http://www.skai.gr/news/culture/article/171086/dothikan-sti-dimosiotita-oi-titloi-ton-tainion-hobit-/)

Valkyre
02-06-2011, 09:45
Το καλυτερο hangover θα ειναι αυτο που θα παντρευεται ο Γαλυφιανακης! χαοχαοχαοχαοχα

dimitrisasp
02-06-2011, 22:20
Δυο trailer ετσι για να υπαρχουν! Ισως δυο πολυ κακιες ταινιες..

YouTube - ‪Cars 2 - Official Spy Cars Like Us Featurette [HD]‬‏

YouTube - ‪The Smurfs - Official Trailer 3 [HD]‬‏

Valkyre
03-06-2011, 10:24
Cars 2!!!! <3 <3 <3 :D

jimbour
03-06-2011, 12:55
το Cars το πρώτο ηταν εξαιρετικό ( το ειδα μεταγλωτισμένο και μ άρεσε η δουλειά που είχαν κάνει).
Βεβαια δε ξέρω το sequel πως θα ειναι, αλλα αν μοιαζει στο πρώτο, σιγουρα θα είναι ευχαριστο.

Valkyre
03-06-2011, 13:08
^^ Φιλε ειμαι ερωτευμενος κυριολεκτικα με τον χαρακτηρα που κανει το φορτηγακι με το γερανο, δεν θυμαμαι το ονομα. Βεβαια δεν ξερω στην μεταγλωτιση ποιος εκανε την φωνη του αλλα στο αμερικανικο το voice cast στον συγκεκριμενο ηταν απλα EPIIIIIIIC!! :D

dimitrisasp
03-06-2011, 13:23
Τασος Κωστης νομιζω.. Η ευκολη λυση :P

Ezio
03-06-2011, 18:09
^^ Φιλε ειμαι ερωτευμενος κυριολεκτικα με τον χαρακτηρα που κανει το φορτηγακι με το γερανο, δεν θυμαμαι το ονομα. Βεβαια δεν ξερω στην μεταγλωτιση ποιος εκανε την φωνη του αλλα στο αμερικανικο το voice cast στον συγκεκριμενο ηταν απλα EPIIIIIIIC!! :D

Μπάρμπας λέγεται το φορτηγάκι από όσο θυμάμαι.

I_HAVE_A_NAME_
03-06-2011, 22:05
Μόλις είδα το Priest.Την περίμενα καλή παρά την κακή βαθμολογία στο IMDb αλλά ήταν πολύ κακή ταινία.
Μηδαμινές σκηνές δράσεις και σε αυτές τις λίγες που υπήρχαν, τα special effects ήταν χειρότερα και από ταινίες 5ετίας. (μην πω παραπάνω)
Το cast αδιάφορο και το story επιπέδου δημοτικού.Μου θύμισε κάτι σαν Robocop μόνο που την θέση της εταιρίας κολοσσού την έχει πάρει η εκκλησία!
Σας συμβουλεύω να μην το δείτε ούτε σε DVD (Για σινεμά δεν το συζητάω καν!Πεταμένα λεφτά)

EDIT:Άσχετο άλλα είδα πάλι το Silent Hill που είχε στο Mega χθες!Αυτές είναι σωστές ταινίες σε αυτό το είδος!Σπλατεριά και ωραία εφφέ!Μια πολύ σκοτεινή και μυστηριώδης ταινία που ανακάλυψα σε ακόμα μία επανάληψη του Mega ή του Star και πραγματικά με εντυπωσίασε.Δεν είχε διαφημιστεί ιδιαίτερα όταν βγήκε και είναι κρίμα.Πολύ αξιόλογη ταινία για το είδος της...

hakoo
03-06-2011, 22:12
Δόθηκαν στη δημοσιότητα οι τίτλοι των ταινιών Χόμπιτ (http://www.skai.gr/news/culture/article/171086/dothikan-sti-dimosiotita-oi-titloi-ton-tainion-hobit-/)

Καποιο λαθος πρεπει να εχει κανει ο συντακτης του σκαι.
Δεν πολυ βγαζει νοημα



Σύμφωνα με τις εταιρίες New Line Cinema, MGM και Warner Bros, οι πρώτες δύο ταινίες της νέας τριλογίας θα τιτλοφορούνται The Hobbit: An Unexpected Journey, και θα κάνουν παγκόσμια πρεμιέρα στις 14 Δεκεμβρίου του 2012, ενώ η τρίτη ταινία με τίτλο The Hobbit: There and Back Again, θα ακολουθήσει έναν χρόνο αργότερα, στις 13 Δεκεμβρίου του 2013.

dimitrisasp
03-06-2011, 22:15
Ε ναι εκανε λαθος μαλλον. Παντως απ οτι μου πανε φιλοι που ασχολουντα με τα κινηματογραφικα νεα, θα πεσει πολυ σαλτσα σε αυτες τις ταινιες που δεν εχει να κανει με το βιβλιο. Για παραδειγμα θα εχει μεσα τον Legolas (και επομενως δυστυχως και τον Orlando Bloom) ο οποιος δεν υπαρχει στο βιβλιο..

ilias78
04-06-2011, 10:59
Ο Τζέιμς Φράνκο υποδύεται τον Γουίλ Ρόντμαν, έναν επιστήμονα στο Σαν Φρανσίσκο -όχι του… πολύ μακρινού μέλλοντος- που προσπαθεί να βρει το φάρμακο για τη νόσο του Αλτσχάιμερ. Στα πειράματά του χρησιμοποιεί ένα πιθηκάκι, τον Σέζαρ, ο οποίος, όμως, του… βγαίνει πιο έξυπνος απ' όσο νόμιζε!

Όταν, νεαρός, πια, ο πίθηκος μεταφέρεται έγκλειστος σ' ένα εργαστήριο με άλλους πιθήκους, που κακομεταχειρίζονται από τον ιδιοκτήτη της μονάδας, θα ξεκινήσει… επανάσταση!

Ο Άντι Σέρκις, μετά το Γκόλουμ, στον «Άρχοντα των Δαχτυλιδιών», μεταμορφώνεται στον πρωταγωνιστή πίθηκο, ενώ η Φρέιντα Πίντο συμπληρώνει την πρωταγωνιστική τριάδα.

Η ταινία θα κάνει παγκόσμια πρεμιέρα στις 5 Αυγούστου.

YouTube - &#x202a;Rise Of The Planet Of The Apes - Trailer&#x202c;&rlm;


sportfm

Valkyre
04-06-2011, 13:44
Καποιο λαθος πρεπει να εχει κανει ο συντακτης του σκαι.
Δεν πολυ βγαζει νοημα

Δυστυχως ετσι ειναι... κι εγω εμεινα λιγο μλκς.... θα ειναι τρεις ταινιες. Οκ το 2 ταινιες μπορουσα να το δικαιολογησω... αλλα τρεις? Αυτο ειναι λιγο κουφο....και ακρως υπερβολικο... ελπιζω ο Τζακσον να μην το παρακανει. Εκανε εξαιρετικη δουλεια με τον Αρχοντα ελπιζω να μην μας τα χαλασει τωρα...

Dragonpaul
04-06-2011, 13:48
Καποιο λαθος πρεπει να εχει κανει ο συντακτης του σκαι.
Δεν πολυ βγαζει νοημα


Ε ναι εκανε λαθος μαλλον. Παντως απ οτι μου πανε φιλοι που ασχολουντα με τα κινηματογραφικα νεα, θα πεσει πολυ σαλτσα σε αυτες τις ταινιες που δεν εχει να κανει με το βιβλιο. Για παραδειγμα θα εχει μεσα τον Legolas (και επομενως δυστυχως και τον Orlando Bloom) ο οποιος δεν υπαρχει στο βιβλιο..
Τς... Σας παρακαλω κυριοι.... Θα μου βγαλετε ακυρες τις ειδησεις μου. :look:

jimbour
04-06-2011, 13:50
οχι, δύο ταινιες θα είναι, ορίστε και ενα ωραίο αρθρο του wired.
http://www.wired.com/geekdad/2011/06/the-hobbit-more-awesome-or-more-awful/

Dragonpaul
04-06-2011, 13:56
Τς... Σας παρακαλω κυριοι.... Θα μου βγαλετε ακυρες τις ειδησεις μου. :look:


οχι, δύο ταινιες θα είναι, ορίστε και ενα ωραίο αρθρο του wired.
http://www.wired.com/geekdad/2011/06/the-hobbit-more-awesome-or-more-awful/

Ρεζιλι με εκανες.... Με τι μουτρα θα "ανεβασω" παλι ειδησεις, ωρε??????

Valkyre
04-06-2011, 13:56
^^ Παντως το ειχα διαβασει και αλλου (οχι μονο στο Σκαι) οτι θα ειναι τρεις. Μαλλον ραδιο αρβυλα ηταν. Χαιρομαι που θα ειναι μονο 2 ταινιες γιατι αν ηταν τρεις θα το ειχε υπερξεχειλωσει το θεμα ο Τζακσον.

Παντως τα συμβαντα με τον Λεγκολας δικαιολογουνται. Μπορει να μην αναφερονται στο βιβλιο Χομπιτ αλλα στα αλλα βιβλια του τολκιν γινεται γνωστο οτι την εποχη που διαδραματιζοταν τα γεγονοτα του Χομπιτ ο Λεγκολας .... (δεν λεω προφανως για σποιλερ)

Ο Τζακσον μπορει να προσθεσει πραγματα αρκετα, που μπορει να μην υπαρχουν στο βιβλιο του Χομπιτ αλλα ξερουμε απο αλλα βιβλια οτι συνεβαιναν εκεινη την περιοδο. Για παραδειγμα στο βιβλιο Χομπιτ ο Γκανταλφ εξαφανιζεται σε καποιες περιπτωσεις χωρις να εχουμε ιδεα που βρισκεται και τι κανει. Και ξαφνικα σκαει μυτη παλι. Αυτα εξηγουνται σε αλλα βιβλια και appendices. Ειναι καλο να μπουν αυτα. Αλλα οταν ακουσα το τρεις ταινιες ανατριχιασα.... ευτυχως 2 θα ειναι...

Ezio
04-06-2011, 21:27
Είδα τους πειρατές. Καλή ταινία, όχι τίποτα το τρομερό, απλώς καλή.

dimitrisasp
04-06-2011, 21:43
^^ Παντως το ειχα διαβασει και αλλου (οχι μονο στο Σκαι) οτι θα ειναι τρεις. Μαλλον ραδιο αρβυλα ηταν. Χαιρομαι που θα ειναι μονο 2 ταινιες γιατι αν ηταν τρεις θα το ειχε υπερξεχειλωσει το θεμα ο Τζακσον.

Παντως τα συμβαντα με τον Λεγκολας δικαιολογουνται. Μπορει να μην αναφερονται στο βιβλιο Χομπιτ αλλα στα αλλα βιβλια του τολκιν γινεται γνωστο οτι την εποχη που διαδραματιζοταν τα γεγονοτα του Χομπιτ ο Λεγκολας .... (δεν λεω προφανως για σποιλερ)

Ο Τζακσον μπορει να προσθεσει πραγματα αρκετα, που μπορει να μην υπαρχουν στο βιβλιο του Χομπιτ αλλα ξερουμε απο αλλα βιβλια οτι συνεβαιναν εκεινη την περιοδο. Για παραδειγμα στο βιβλιο Χομπιτ ο Γκανταλφ εξαφανιζεται σε καποιες περιπτωσεις χωρις να εχουμε ιδεα που βρισκεται και τι κανει. Και ξαφνικα σκαει μυτη παλι. Αυτα εξηγουνται σε αλλα βιβλια και appendices. Ειναι καλο να μπουν αυτα. Αλλα οταν ακουσα το τρεις ταινιες ανατριχιασα.... ευτυχως 2 θα ειναι...

Οπως και να χει ομως ο Τζακσον ειναι τρομερος οπαδος του Τολκιν και το εχει αποδειξει. Δεν τον φοβαμαι αν και ακουγονται ανησυχητικα πραγματα μερικες φορες (τριλογια, Λεγκολας κλπ) που ξεφευγουν απο τα βιβλια.

Valkyre
05-06-2011, 01:29
^^Δημητρη ειδα επιτελους το Big Lebowski...

Φιλε δακρυσα απο τα γελια σε καποιες φασεις. Ο Goodman και ο Bridges κυριολεκτικα δινουν ρεστα! Ειδικα ο Goodman μου αρεσε ακομα πιο πολυ! Φιλε τι γελιο.... στο τελος στην σκηνη που σκορπανε τις σταχτες....ενταξει... εκλαιγα απο τα γελια με το ολο σκηνικο!

Πολλα ρησπεκτ σε αυτους τους 2 χαρακτηρες!! :)

dimitrisasp
05-06-2011, 02:14
^^Δημητρη ειδα επιτελους το Big Lebowski...

Φιλε δακρυσα απο τα γελια σε καποιες φασεις. Ο Goodman και ο Bridges κυριολεκτικα δινουν ρεστα! Ειδικα ο Goodman μου αρεσε ακομα πιο πολυ! Φιλε τι γελιο.... στο τελος στην σκηνη που σκορπανε τις σταχτες....ενταξει... εκλαιγα απο τα γελια με το ολο σκηνικο!

Πολλα ρησπεκτ σε αυτους τους 2 χαρακτηρες!! :)

Χαιρομαι που σ αρεσε Μητσο! Η ταινια ειναι απο τις αγαπημενες μου και ο χαρακτηρας του Dude ειναι επικοτατος! Moνο για τον Steve Βuscemi ξενερωσα που πεθανε αδικα αλλα η σκηνη που λες με τη σταχτη ειναι ολα τα λεφτα!!

Επισης αν εισαι φαν τον Chili Peppers ισως να προσεξες και τον μπασιστα τους που κανει ενα περασμα. Ειναι ενας απο τη συμμορια των Γερμανων!

badboyfriend
05-06-2011, 02:35
-rep στον dimitrisasp για το avatar και τη signature pic
και στον Valkyre λόγω ασθενούς χαρακτήρα!

in other news, λέω να δω τη millenium trilogy του stieg larsson. Τα έχει δει κανείς? Είναι ωραία ή θα χάσω το χρόνο μου? (3 ταινίες δεν είναι και λίγο!)

Aphelian
05-06-2011, 03:19
Μόλις γύρισα από την συνέχεια του Hangover.

Μακρυά, not even remotely funny, τραβηγμένο από τα μαλλιά μέχρι θανάτου!
3-4 σκηνές σε όλη την ταινία με τεράστια κενά και σκηνές που δεν οδηγούσαν πουθενά.

DvD και πολύ του είναι.

WolfRathmA
05-06-2011, 03:45
Φανηκε απο το trailer οτι θα ειναι μιεεεεεε......

Thanks για το info παντως!

dimitrisasp
05-06-2011, 11:48
Μόλις γύρισα από την συνέχεια του Hangover.

Μακρυά, not even remotely funny, τραβηγμένο από τα μαλλιά μέχρι θανάτου!
3-4 σκηνές σε όλη την ταινία με τεράστια κενά και σκηνές που δεν οδηγούσαν πουθενά.

DvD και πολύ του είναι.

Ολα για τα φραγκα. Καθε μερα γινεται και εντονοτερο. Οπως και με το πρωτο Saw ετσι και εδω. Αν δεν τα ξεχυλωναν θα ηταν cinema classics και τα δυο!

Ezio
05-06-2011, 20:09
Εκτός από τους πειρατές, είδα και το you again. Πολύ καλή ταινία, δείτε την. Δείχνει πόσο φριχτό είναι να σε ενοχλούν στο σχολείο κάποιοι κομπλεξικοί και μ@λ@κες. Δεν είναι το κύριο θέμα της ταινίας, αλλά το δείχνει και αυτό. Είναι όντως φριχτό, το ξέρω από πρώτο χέρι. Επίσης, η πρωταγωνίστρια είναι η Kristen Bell, η οποία δανείζει την φωνή της στην Lucy στο assassin's creed (όχι πως έχει κάποια σημασία αυτό, αλλά αφού είμαστε σε forum για βιντεοπαιχνίδια, είπα να το αναφέρω).

jk_blue_tiger
06-06-2011, 00:58
Μολις ειδα την Hanna. Αν και ειχα μεγαλες προσδοκιες με απογοητευσε.
Το βλεπαμε 4 ατομα και κοντεψαμε να κοιμηθουμε.
Το σεναριο τραβηγμενο απο τα μαλλια, ερωτηματα που δεν απαντωνται ποτε,
το techno-soundtrack κουρασε απιστευτα.
Πως πηρε 7,5 στο imdb δεν μπορω να καταλαβω.

Valkyre
06-06-2011, 13:18
Ειδα το True Grit, πολυ καλο μου αρεσε πολυ μουθυμησε και το red dead redemption! :D

aris13
06-06-2011, 14:21
^Μαραθώνιος Jeff Bridges ή αδερφών Coen?

jimbour
06-06-2011, 14:23
Ειδα το True Grit, πολυ καλο μου αρεσε πολυ μουθυμησε και το red dead redemption! :D

την φιλμογραφία των Coen έχεις πιάσει;;

εχουν αρκετα διαμαντάκια: Μiller's Crossing, Raising Arizona, Fargo, Barton Fink, O Brother where art thou? και φυσικά το no country for old men το οποιο με εκανε να ασχοληθω με τις ταινίες τους.

edit: ninja'd :p

Valkyre
06-06-2011, 14:31
Βασικα ναι και τους Coen και τον Bridges.

Το συνηθιζω αυτο. Παιρνω την φιλμογραφια καποιου και την ξεσκονιζω εντελως. Αν θυμαστε το ιδιο ειχα κανει και με τον Μιγιαζακι :)

Δεν ξερω μου αρεσει πολυ αυτη η διαδικασια, γιατι πιστευω οτι ετσι διακρινω πολυ καλυτερα το ταλεντο και του σκηνοθετη και του ηθοποιου καθως και την εξελιξη τους μεσα στον χρονο. Βλεπω δηλαδη την δουλεια που εκαναν οι Coen και ο Jeff στο Big Lebowski και μετα μια εντελως διαφορετικη ταινια απο τους ιδιους. Δεν μπορω παρα να τους παραδεχθω γιατι καταφερνουν να αποδωσουν αψογα και στις 2 περιπτωσεις. :)

Τα Fargo, O Brother where art thou, No country for old men τα εχω δει παλαιοτερα.

Τωρα μου μενουν τα υπολοιπα στην λιστα σου Jim και κανα 2-3 αλλα που εχω βαλει στοχο :)

jimbour
06-06-2011, 14:48
Και εγώ αυτό κάνω αυτες τις μέρες με την φιλμογραφία του Hitchcock. Δεν είχα δει τίποτα σχεδόν μεχρι προχθες.

Βεβαια το σπάω και με με αλλες ταινίες ανάμεσα μη βαρεθώ.

aris13
06-06-2011, 15:46
Τωρα μου μενουν τα υπολοιπα στην λιστα σου Jim και κανα 2-3 αλλα που εχω βαλει στοχο :)

Να προσθέσω τα Blood Simple (η 1η τους ταινία) και The Man Who Wasn't There. Και τα 2 film noir.

dimitrisasp
06-06-2011, 15:47
Ειδα το True Grit, πολυ καλο μου αρεσε πολυ μουθυμησε και το red dead redemption! :D
Ωραιος! Πολυ καλο πακετακι ειδες αυτες τις μερες (Lebowski & Grit). Το Grit μ αρεσε και μενα παρα πολυ και θυμιζει οντως Red Dead. Το προτεινω σε ολους. Ειναι πολυ ευχαριστη ταινια και η μικρη που παιζει ειναι ταλενταρα! Ο Bridges για μενα ειναι τρομερος ηθοποιος και τον παω τρελα. Τον ειδα προσφατα στο Crazy Heart για το οποιο πηρε Οσκαρ. Αρκετα καλη ταινια! Την προτεινω κι αυτη!

Valkyre
06-06-2011, 15:51
Να προσθέσω τα Blood Simple (η 1η τους ταινία) και The Man Who Wasn't There. Και τα 2 film noir.

Eιναι και τα 2 μεσα σε αυτα τα 2-3 που αναφερομουν πριν! Εννοειται οτι ακομα και μαπα να ειναι η πρωτη ταινια καποιου, οταν μπω στην διαδικασια αυτη του "ξεσκονισματος" της φιλμογραφιας του θα δω τα πρωτα του βηματα. :) Ποσο μαλλον οταν ειναι καλη :)

Ας πουμε οταν ξεκιναγα τον Μαραθωνιο Πητερ Τζακσον ειδα και τα σπλαττερ του. Οκ εμενα δεν μου αρεσει καθολου το ειδος και τα θεωρω ηλιθια εντελως εργα (ξερω θα με βρισετε καποιοι) αλλα οσο προχωρουσα εβλεπα την εξελιξη του σε εναν τοπ σκηνοθετη, και με εκανε να τον εκτιμησω περισσοτερο για την προσπαθεια που κατεβαλε και που ηθελε τεραστια cohonnas για να το κανει καποιος.

Desmond
06-06-2011, 20:07
"Ας πουμε οταν ξεκιναγα τον Μαραθωνιο Πητερ Τζακσον ειδα και τα σπλαττερ του. Οκ εμενα δεν μου αρεσει καθολου το ειδος και τα θεωρω ηλιθια εντελως εργα"
Φλερτάρεις με το -rep...

I_HAVE_A_NAME_
07-06-2011, 15:03
Εγώ είδα πρόσφατα μια ταινία που μαζί με το νούμερο 2 της είναι πολύ δυνατές!
Η ταινία λέγεται Yip Man και εξιστορεί την ζωή ενός πολύ σημαντικού δασκάλου της κινέζικης πολεμικής τέχνης Wing Chun.
Η ταινία βασίζεται σε κάποια αληθινά γεγονότα αλλά έχει και μυθοπλασία(όπως χαρακτηριστικά λέει)
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήταν ο δάσκαλος του, γνωστού σε όλους μας, Bruce Lee!Αυτό ήταν που με έκανε εξαρχής να την προσέξω.
Έχει τρομερές σκηνές πάλης μέσα (χωρίς υπερβολές του στυλ Ιπτάμενα Στιλέτα,Hero,κλπ)
Χωρίς ανθρώπους να πετάνε ή να επιπλέουν στον αέρα δηλαδή xP
Πραγματικά τέτοιες σκηνές μάχης δεν έχω ξαναδεί σε παρόμοιες ταινίες!Σε κρατάνε καθηλωμένο!
Όσοι δεν τις έχετε δει αξίζει να τις τιμήσετε...
Yip Man (http://www.imdb.com/title/tt1220719/)
Yip Man 2 (http://www.imdb.com/title/tt1386932/)

dimitrisasp
07-06-2011, 15:23
Αχ καλεεεε!

YouTube - &#x202a;The Twilight Saga : Breaking Dawn Part 1 - Official Trailer [HD]&#x202c;&rlm;

jimbour
07-06-2011, 16:04
Φοβερό είναι το trailer. Ανυπομονώ.

dimitrisasp
07-06-2011, 17:23
Φοβερό είναι το trailer. Ανυπομονώ.

Σαρκασμος ετσι? :P

ilias78
10-06-2011, 01:33
YouTube - &#x202a;Grave Encounters (2011) - Official Trailer [HD]&#x202c;&rlm;

25/08/11

δειχνει καλο.

dimitrisasp
10-06-2011, 21:53
Val το εχεις δει?
http://www.imdb.com/title/tt0101410/

jimbour
10-06-2011, 22:24
X-Men First Class
Superhero movie done right.

dykon
11-06-2011, 00:24
YouTube - &#x202a;Grave Encounters (2011) - Official Trailer [HD]&#x202c;&rlm; (http://www.youtube.com/watch?v=g8FBRATbJoA)

25/08/11

δειχνει καλο.


oxi apla kalo...teleio einai!!!!goustaro poli teleutaia auta me tis kameres sto xeri!alla den mporo na bro ipotitlous gmt..

ilias78
11-06-2011, 00:27
αν σαρεσουν, δες κ αυτα...

YouTube - &#x202a;The Tapes (2011) - Official Trailer [HD]&#x202c;&rlm;

YouTube - &#x202a;Atrocious - Official Trailer [HD]&#x202c;&rlm;

τα περιμενω να βγουν κ τα 3..

dykon
11-06-2011, 01:03
wraia itan k auta alla ta fantasmata pisteuo exoun pio kali atmosfaira..pantos to proto to brika dvdrip alla den mporo na bro ellinikous ipotitlous.ama ksereis tipota dose kana hint. :)

messi10
11-06-2011, 09:18
Φοβερό είναι το trailer. Ανυπομονώ.

:c082:-->:thumbsdown:-->:makefun:-->:c055gfe:-->:ban:

Valkyre
11-06-2011, 09:46
Val το εχεις δει?
http://www.imdb.com/title/tt0101410/

Oχι δεν το εχω δει!


X-Men First Class
Superhero movie done right.

Θελω πολυ να το δω! Ενω δεν περιμενα πολλα και νομιζα οτι αρχιζουν να το ξεχειλωνουν με τα XMEN ακουω τα καλυτερα για το συγκεκριμενο εργακι! :)

Ezio
12-06-2011, 08:15
Είδα το X-men: First Class. Πάρα πολύ καλή ταινία, να πάτε να τη δείτε. Αξίζει τα λεφτά της στο σινεμά.

messi10
12-06-2011, 11:30
Eγω περιμενω το Super 8 που ερχεται σε λιγες μερες...Με σκηνοθεσια Spielberg εχω μεγαλες προσδοκιες...

tonybsg
12-06-2011, 11:34
O JJ Abrams γράφει και σκηνοθετεί φίλε messi, o Spielberg είναι παραγωγός. :)

messi10
12-06-2011, 12:49
^Αχα,sorry ειχα ακουσει Spielberg και λεω στη σκηνοθεσια θα ειναι.Ευχαριστω για την διευκρηνηση,αλλα και παλι θα παω στην ταινια...:)

tonybsg
12-06-2011, 12:53
^Αχα,sorry ειχα ακουσει Spielberg και λεω στη σκηνοθεσια θα ειναι.Ευχαριστω για την διευκρηνηση,αλλα και παλι θα παω στην ταινια...:)

Και καλά θα κάνεις, οι πρώτες εντυπώσεις από κοινό και κριτικούς είναι θετικότατες. :)

ilias78
12-06-2011, 13:08
Αχ καλεεεε!

YouTube - &#x202a;The Twilight Saga : Breaking Dawn Part 1 - Official Trailer [HD]&#x202c;&rlm; (http://www.youtube.com/watch?v=tfpcxadjSMs&feature=feedu)


Φοβερό είναι το trailer. Ανυπομονώ.

δες αυτο καλυτερα.......

YouTube - &#x202a;Vampires Suck - Trailer HD&#x202c;&rlm;

aris13
12-06-2011, 14:08
δες αυτο καλυτερα.......

YouTube - &#x202a;Vampires Suck - Trailer HD&#x202c;&rlm; (http://www.youtube.com/watch?v=EE_7EpdjxGU)

Αυτό είναι χειρότερο.

the master
12-06-2011, 14:12
δες αυτο καλυτερα.......

YouTube - &#x202a;Vampires Suck - Trailer HD&#x202c;&rlm; (http://www.youtube.com/watch?v=EE_7EpdjxGU)


αχαχαχαχαχα

vampires suck
επιτελους μια μαλακια να γελασουμε!

Ezio
13-06-2011, 16:30
Είδε κανείς το kung fu panda 2 να μας πει εντυπώσεις;

messi10
13-06-2011, 18:00
Eιδα στο Star το Scooby Doo The Black Witch.
Πολυ ωραια ταινιουλα,βλεπετε ενα μεσημερακι ευκολα και αξιζει γιατι(επιτελους!)το σεναριο εχει πολλες ανατροπες.

Tonybsg φιλε,oντως και στο IMDB εχει 8.1

I_HAVE_A_NAME_
13-06-2011, 19:29
Θα πάω σε καμιά ώρα να δω το X-Men First Class.
Έχω ακούσει τα καλύτερα από γνωστούς και μη οπότε είπα να το τιμήσω.
Επανέρχομαι το βραδάκι με εντυπώσεις...

Dragonpaul
13-06-2011, 19:36
Θα πάω σε καμιά ώρα να δω το X-Men First Class.
Έχω ακούσει τα καλύτερα από γνωστούς και μη οπότε είπα να το τιμήσω.
Επανέρχομαι το βραδάκι με εντυπώσεις...
Ειναι απροσδοκητα καλο!!!!!!!! Have fun!!!!!

messi10
13-06-2011, 22:30
Η Μεγαλη των Μπατσων Σχολη 6(παλι στο Star :P)
Πολυ γελιο,αλλα δεν ειναι -σιγουρα- η καλυτερη ταινια της σειρας.

dimitrisasp
13-06-2011, 22:35
Η Μεγαλη των Μπατσων Σχολη 6(παλι στο Star :P)
Πολυ γελιο,αλλα δεν ειναι -σιγουρα- η καλυτερη ταινια της σειρας.

Τα πρωτα ειναι τα καλα! :D

Dragonpaul
13-06-2011, 22:40
Αυτη τη στιγμή βλέπω το Machete. Τι ΣΦΑΓΉ είναι αυτη;;;;;;

messi10
13-06-2011, 22:58
Τα πρωτα ειναι τα καλα! :D

Eννοειτε,στο 1 και στο 2 πιο πολυ ειχα λιωσει κανονικα. :D :a052:

antoniss
13-06-2011, 23:18
οι 3 τελευταίες ταινίες που είδα το τριήμερο τις οποίες τις συνηστώ σε όσους δεν τις έχουν δει ! Η μία είναι καλύτερη από την άλλη !

13 Assassins
The way back
The Lincoln Lawyer

:a010:

I_HAVE_A_NAME_
14-06-2011, 00:02
Μια πολύ καλή ταινία οφείλω να ομολογήσω.
Δεν είναι μια ακόμα heroe movie του στυλ Superman,Batman(τα πρώτα),Iron Man,Hulk,Thor,κλπ
Θα την έβαζα στο ίδιο στυλ με το Batman Begins και το Dark Knight.
Ταινίες δηλαδή που δεν έχουν τις σκηνές δράσεις ως τον μοναδικό πόλο έλξης άλλα δίνουν εξίσου ίδια βαρύτητα στο story και στην ανάπτυξη των χαρακτήρων.
Ένα μικρό Spoiler για να πω σε αυτούς που το έχουν δει τι εννοώ
Είδαμε πέρα από το κλασικό Magneto=Evil/Xavier=Good,
Προσωπικά δεν γνώριζα ότι η Mystique ήταν τόσο στενά δεμένη με τον Xavier,
Μας έδειξε πώς ο Beast έγινε μπλέ,
Πώς ο Magneto βρήκε το κράνος του,
Πώς ο Xavier έμεινε παράλυτος,
και διάφορα άλλα πράγματα που σε όλα τα υπόλοιπα X-Men δεν τα είχαν δείξει

Τα εφφέ της φυσικά και μου αρέσαν πολύ.Ήταν πολύ προσεγμένα όπως σε όλες σχεδόν τις ταινίες παρόμοιου τύπου μιας και η τεχνολογία εξελίσσεται τόσο γρήγορα σε αυτούς τους τομείς.
Συμπέρασμα? Την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.Είναι μια ταινία που αξίζει να δείς σε κινηματογράφο...

Valkyre
14-06-2011, 09:53
Καταπληκτικο το ΧΜΕΝ, το καλυτερο που εχει βγει ευκολα. Και μου αρεσε που ειχε και αρκετα cameo! (ειδικα 1 συγκεκριμενο!! :) )

Ezio
14-06-2011, 12:04
Είδα το kung fu panda 2, καλό ήταν, ωραίες σκηνές δράσης, καλό σενάριο, χωρίς γελοιότητες για τρίχρονα, δηλαδή κραυγές κάθε φορά που παλεύει κάποιος, ούτε ανούσια επίδειξη κινήσεων. Ωραίο είδος ταινιών τα animation, γίνεται καλή δουλειά στη μετάφραση, νομίζω αντίθετα με τα κινούμενα σχέδια, δεν κάνει ο κάθε ηθοποιός 100 φωνές και επίσης έχουν σενάρια διαφορετικά από τις αμερικανιές. Αναμένεται κάποιο καλό animation;

dimitrisasp
14-06-2011, 12:06
Απο animation εγω ηθελα να δω το Rango αλλα δεν ξερω αν το περιμενουμε ή περασε..

I_HAVE_A_NAME_
14-06-2011, 13:45
Πολύ ωραίο το Rango το κατέβασα σε torrent και το είδα πριν μερικές βδομάδες.
Ευχάριστη ταινιούλα με συμπαθητικούς χαρακτήρες.
Αν δεν το έχετε δει κάντε το για να περάσετε μιάμιση ώρα ευχάριστα...

messi10
14-06-2011, 18:22
Αναμένεται κάποιο καλό animation;

Απο animation ερχεται το Cars 2 αλλα δεν ξερω αν θα ειναι καλο ή οχι...

Valkyre
14-06-2011, 19:27
^^ Το πρωτο Cars ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, οποτε δεν περιμενω κατι λιγοτερο , ποσο μαλλον οταν μιλαμε για Πιξαρ!

dimitrisasp
14-06-2011, 19:42
^^ Το πρωτο Cars ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, οποτε δεν περιμενω κατι λιγοτερο , ποσο μαλλον οταν μιλαμε για Πιξαρ!

Καλουτσικο μωρε αλλα ηταν απο τις μνιε Pixar movies για μενα..

Ezio
14-06-2011, 19:52
^^ Το πρωτο Cars ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, οποτε δεν περιμενω κατι λιγοτερο , ποσο μαλλον οταν μιλαμε για Πιξαρ!

Και εμένα μου άρεσε πολύ το πρώτο cars. Να δούμε και το 2 αν είναι καλό.

jimbour
14-06-2011, 20:51
Κεραυνος Μακουίν λέμε. Δυστυχως λογο εξεταστικης δε θα μπορεσω να το δω την Πεμπτη. Λογικα θα την προλάβω σινεμά μετα την εξεταστική.

AriStos13
14-06-2011, 21:28
υπαρχει περιπτωση να βρεθει σε dvd η blu-ray o εξορκιστης??

tonybsg
14-06-2011, 21:48
υπαρχει περιπτωση να βρεθει σε dvd η blu-ray o εξορκιστης??

Αμέ, αν είσαι διατεθειμένος να κάνεις και αγορά από το εξωτερικό (και με ελληνικούς υπότιτλους κιόλας) μπορείς να προμηθευτείς αυτήν την έκδοση (bd digibook):

http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/th_DSCN5908.jpg (http://s541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/?action=view&current=DSCN5908.jpg) http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/th_DSCN5916.jpg (http://s541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/?action=view&current=DSCN5916.jpg) http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/th_DSCN5915.jpg (http://s541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/?action=view&current=DSCN5915.jpg) http://i541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/th_DSCN5913.jpg (http://s541.photobucket.com/albums/gg362/tonypapadovic/DVD%20Collection/Blu%20Ray%20Movies/BD%20Digibooks/?action=view&current=DSCN5913.jpg)

Αυτή είναι η έκδοση που κυκλοφόρησε σε Αμερική/Καναδά, αλλά είναι region free και έχει και ελληνικούς υπότιτλους όπως είπα.

Υπάρχει στο planetaxel (http://www.planetaxel.com/productDetails/883929007691) για παράδειγμα (εγώ από κει το πήρα, υπάρχει και στο amazon.com - στο οποίο, μιας και είναι bd, εφ' όσον δεν επιλέξεις courier δεν θα έχεις πρόβλημα με τελωνεία).

Αν κυκλοφόρησε επίσημα στην Ελλάδα δεν θυμάμαι, πάντως και οι υπόλοιπες ευρωπαϊκές εκδόσεις (πχ αυτή που θα βρεις στο amazon.co.uk) έχουν ελληνικούς υπότιτλους.

Αν θες περισσότερες πληροφορίες, πες μου. :)

AriStos13
15-06-2011, 03:34
@tonybsg
ακυρο τελικα για το blu-ray απλο dvd θελω..
αυτο ειναι ο κλασσικος εξορκιστης?
http://www.i-play.gr/index.php?target=products&product_id=56153
και κατα την γνωμη σου αξιζει να το παρω?

Kane
15-06-2011, 08:56
X-Men: First class χθες. Ευτυχώς αρκετά καλύτερο απ'ότι το περίμενα. Δεν τα έκλαψα τα λεφτά όπως στον Thor

jk_blue_tiger
15-06-2011, 09:52
@tonybsg
ακυρο τελικα για το blu-ray απλο dvd θελω..
αυτο ειναι ο κλασσικος εξορκιστης?
http://www.i-play.gr/index.php?target=products&product_id=56153
και κατα την γνωμη σου αξιζει να το παρω?

Αυτη ειναι η τελευταια εκδοση που κυκλοφορησε σε dvd για την ταινια του 1973 σε σκηνοθεσια του William Friedkin (http://www.imdb.com/name/nm0001243/).
Ειναι extended director's cut πραγμα που σημαινει οτι περιλαμβανει σκηνες που δεν υπηρχαν στην αρχικη εκδοση
(οπως την φημισμενη spider-walk σκηνη).
Παντως η εκδοση που σου προτεινε ο tony ειναι η καλυτερη διαθεσιμη και να την παρεις με κλειστα ματια,
καθως περιλαμβανει και τις 2 εκδοσεις (theatrical & extended), εικονα & ηχο HD, documentaries κ.α.
Και αφου εχει και ελληνικους υποτιτλους τελεια.
Το αν αξιζει ή οχι απλα να σου πω οτι την ιδια ταινια την εχω σε τρεις διαφορετικες εκδοσεις και θα αγοραζα και αυτη την εκδοση.

tonybsg
15-06-2011, 11:31
@tonybsg
ακυρο τελικα για το blu-ray απλο dvd θελω..
αυτο ειναι ο κλασσικος εξορκιστης?
http://www.i-play.gr/index.php?target=products&product_id=56153
και κατα την γνωμη σου αξιζει να το παρω?

Δεν ξέρω η συγκεκριμένη έκδοση (το DVD εννοώ) τι έχει γιατί δεν το έχω και δεν το έχω ψάξει, αλλά νομίζω θα σε κάλυψε ο φίλος Γιάννης με τις πληροφορίες που έδωσε (ομοίως και για το BD που πόσταρα, όπως τα λέει ο Γιάννης είναι, πληρέστατη έκδοση με πολύ υλικό). Πάντως εφ' όσον έχεις PS3 μπορείς να στραφείς στο blu ray για πάρα πολλούς λόγους (αν υπάρχει άλλος λόγος που θες να πάρεις DVD πάσο).

enstikto
15-06-2011, 11:37
Ξαναείδα εχτές το μαθήματα Αμερικανικής ιστορίας! Πραγματικά φοβερή ταινία!
Αυτή τη φορά δεν με σόκαρε βέβαια τόσο όσο όταν το είχα πρωτοδεί. Ίσος γιατί τότε είμουν πιο νέος ή ίσος γιατί θυμόμουν τι θα γίνει...
Πολύ καλό πάντος! Όποιος δεν το έχει δει να του ρίξει μια ματιά (είναι και αρκετά κοντά στην πραγματικότητα στην Ελλάδα σε μερικά σημεία).
Chill το χεις δει; :P

jimbour
15-06-2011, 12:45
κατι γνωστοι μου (?) φασιστες την βλέπουν μεχρι εκει που σπαει το κεφάλι του μαυρου
κλεινουν την τηλεόραση, σηκώνονται και φωνάζουν αριστουργημα.

antoniss
15-06-2011, 13:27
κατι γνωστοι μου (?) φασιστες την βλέπουν μεχρι εκει που σπαει το κεφάλι του μαυρου
κλεινουν την τηλεόραση, σηκώνονται και φωνάζουν αριστουργημα.

ε ναι , γιατί η ταινία θέλει να περάσει ακριβώς το αντίθετο νόημα ....!

αυτή η σκηνή είναι άλλωστε και στην αρχή της ταινίας , άρα δεν έχουν δει τίποτα.

απλά η ταινία είναι απίστευτη !:a042:

AriStos13
15-06-2011, 14:57
Δεν ξέρω η συγκεκριμένη έκδοση (το DVD εννοώ) τι έχει γιατί δεν το έχω και δεν το έχω ψάξει, αλλά νομίζω θα σε κάλυψε ο φίλος Γιάννης με τις πληροφορίες που έδωσε (ομοίως και για το BD που πόσταρα, όπως τα λέει ο Γιάννης είναι, πληρέστατη έκδοση με πολύ υλικό). Πάντως εφ' όσον έχεις PS3 μπορείς να στραφείς στο blu ray για πάρα πολλούς λόγους (αν υπάρχει άλλος λόγος που θες να πάρεις DVD πάσο).


Αυτη ειναι η τελευταια εκδοση που κυκλοφορησε σε dvd για την ταινια του 1973 σε σκηνοθεσια του William Friedkin (http://www.imdb.com/name/nm0001243/).
Ειναι extended director's cut πραγμα που σημαινει οτι περιλαμβανει σκηνες που δεν υπηρχαν στην αρχικη εκδοση
(οπως την φημισμενη spider-walk σκηνη).
Παντως η εκδοση που σου προτεινε ο tony ειναι η καλυτερη διαθεσιμη και να την παρεις με κλειστα ματια,
καθως περιλαμβανει και τις 2 εκδοσεις (theatrical & extended), εικονα & ηχο HD, documentaries κ.α.
Και αφου εχει και ελληνικους υποτιτλους τελεια.
Το αν αξιζει ή οχι απλα να σου πω οτι την ιδια ταινια την εχω σε τρεις διαφορετικες εκδοσεις και θα αγοραζα και αυτη την εκδοση.
καταρχας ευχαριστω πολυ και τους δυο για την βοηθεια..!
εγω δεν προκειται να το δω.. η κοπελα μου το θελει γιαυτο το ψαχνω σε dvd τελικα..!!
θα παραγγειλω το dvd και βλεπουμε..!!

hakoo
15-06-2011, 15:08
Μου αρεσε κι εμενα το X-men, Val δεν ξερω αν ηταν το καλυτερο του movie franchise αλλα ηταν σιγουρα πολυ καλο.
Ολο το cast μου αρεσε και θεωρω οτι εγιναν καλες επιλογες, βεβαια το make up του Jason Flemyng (azazel) ηταν καπως αστειο και η cgi μορφη της frost υπερβολικη. Μαλλον θα δουμε και sequel οπως διαβαζω.

Valkyre
15-06-2011, 15:41
^^Και ειχε και καταπληκτικη -κατ'εμε παντα- μουσικη! Ειδικα η σκηνη με το υποβρυχιο, εκει πωρωθηκα με το συνδυασμο εικονας και μουσικης. Το μονο που ειπα οτι δεν μου αρεσε ειναι η επιλγοη της Villain κακης "νεαριδας" wtf was that? lol

Επισης το cameo του -ξερετε ποιου- και το one liner που πεταει απλα με εκανε και λυθηκα στα γελια! Επαιξε στην ουσια 5 δευτερολεπτα στην ταινια και ολο το σινεμα αρχισε να γελαει και να χειροκροταει! True to the character! :D

Tελος να πω οτι η γκομενα που παιζει την mystique στην ταινια απλα δεν παιζεται...εχω ερωτευτει για παρτη της...να δειτε...

YouTube - &#x202a;Jennifer Lawrence Is a Woman We Love&#x202c;&rlm;

<3

Ezio
15-06-2011, 18:39
^^Και ειχε και καταπληκτικη -κατ'εμε παντα- μουσικη! Ειδικα η σκηνη με το υποβρυχιο, εκει πωρωθηκα με το συνδυασμο εικονας και μουσικης. Το μονο που ειπα οτι δεν μου αρεσε ειναι η επιλγοη της Villain κακης "νεαριδας" wtf was that? lol

Επισης το cameo του -ξερετε ποιου- και το one liner που πεταει απλα με εκανε και λυθηκα στα γελια! Επαιξε στην ουσια 5 δευτερολεπτα στην ταινια και ολο το σινεμα αρχισε να γελαει και να χειροκροταει! True to the character! :D

Tελος να πω οτι η γκομενα που παιζει την mystique στην ταινια απλα δεν παιζεται...εχω ερωτευτει για παρτη της...να δειτε...

YouTube - &#x202a;Jennifer Lawrence Is a Woman We Love&#x202c;&rlm; (http://www.youtube.com/watch?v=j-BVMg7ciNI)

<3
Πότε εμφανίστηκε ο Voldermord στην ταινία;:P Το cameo και η ατάκα που πέταξε ήταν τρομερά. Πολύ γέλιο. Γελάω πολύ σπάνια στο σινεμά, αλλά σε αυτή τη σκηνή γέλασα. Συμφωνώ και για την Jennifer Lawrence, πολύ όμορφη.

Dragonpaul
16-06-2011, 00:42
Ερώτηση:

Σε ποια ταινία δεν ακούγεται ούτε μια λέξη απο γυναίκα και όταν εμφανίζεται μια (γυναίκα), αυτη εκτελείται αμέσως;

Ο πρώτος που θα απαντησει σωστα έχει rep.

geodlord7
16-06-2011, 00:49
Και εγώ είδα σήμερα το xmen. Απλά φοβερή ταινία!

Μετά το μέτριο xmen origins, νομίζω η σειρα ξανα πήρε το αίμα της πίσω! Το cameo, ειδικά, ήταν απλά γαμάτο και εκεί όντως όλοι λυθήκαμε στα γέλια :D

Βέβαια τα κλασσικα ηλίθια γέλια σε άκυρες συγκινητικές στιγμές με κάναν να ευχομαι να είχε βγει σε 720p στο ιντερνετ να την έβλεπα στην tv μου :p
Αλλα ναι, όπως είπε ο valkyre, είχε κάποιες στιγμές που πραγματικα σε πόρωναν.

Ατάκες φοβερές, ειδικά απο τον xavier π.χ next thing you know, im going bald! χαχαχα respect απλά!
Η νεράϊδα όντως wtf που έφτυνε μπάλες φωτιάς :P lol

Τέλος, απίστευτη ερμηνεία από τον Michael Fassbender(magneto).

Γενικά ήταν μια πολύ ευχάριστη και πετυχημένη ανανέωση της ιστορίας των xmen! Θα θελα ένα sequel με νέους magneto-xavier :D

the master
16-06-2011, 00:54
reservoir dogs φυσικα!

edit:δε με νοιαζει αν δε σ αφηνει για ρεπ,φτιαξε νεο account και δως μου,
εχεις διωρια μεχρι αυριο την ιδια ωρα...

Dragonpaul
16-06-2011, 00:55
Σωστά! Rep μόλις με αφήσει.

badboyfriend
16-06-2011, 01:40
Είδα το Hanna σήμερα. Προτείνεται ανεπιφύλακτα. Πάρα πολύ καλή ταινία.

jk_blue_tiger
16-06-2011, 01:52
Είδα το Hanna σήμερα. Προτείνεται ανεπιφύλακτα. Πάρα πολύ καλή ταινία.

Το ειδα με παρεα και παρακαλουσαμε να τελιωσει.
Εγω χασμουριομουν στα 2/3 της ταινιας. Τεσπα.

badboyfriend
17-06-2011, 08:19
^Γούστα είναι αυτά.

Είδα και το The girl with the dragon tattoo. Η πρώτη ώρα λίγο βαρετή. Από κει μετά πολύ καλό.

gianman122
17-06-2011, 11:26
ειδα το battle l.a και παιδια ηταν πραγματικο επος η ταινια .Απλα φοβερη τη προτεινω σε οσους δεν την εχουν δει

messi10
17-06-2011, 12:23
^Eνταξει,τα παραλες....Η ταινια ηταν σαν μια ταινια COD με μπαμ-μπουμ αλλα ευτηχως ειχε και καποιους συναισθηματισμους....Αν δεν εισαι φαν του μπαμ-μπουμ δεν αξιζει να την δεις,ειδικα στο Cinema...

Ezio
17-06-2011, 12:48
Πότε θα αρχίσει να προβάλλεται στους ελληνικούς κινηματογράφους το midnight in Paris;

djpar
17-06-2011, 12:52
Το ειδα με παρεα και παρακαλουσαμε να τελιωσει.
Εγω χασμουριομουν στα 2/3 της ταινιας. Τεσπα.

εχω δει τα παντα απο ταινιες(να ναι καλα τα τορ......ντ)εχω δει οτι παπαρια φανταζεσε....ΡΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΣΑΝ ΤΟ ΧΑΝΑ ΠΟΤΕ! κοιμηθηκαμε 4 ατομα κανονικα και επαιζε στο 1.5 στο τελος αναγκαστικα!

hakoo
17-06-2011, 15:30
Tελος να πω οτι η γκομενα που παιζει την mystique στην ταινια απλα δεν παιζεται...εχω ερωτευτει για παρτη της..


Πολυ καλη αλλα η mystique version της γκομενας δεν μου αρεσε, το μακιγιαζ εκανε τη φατσα της ακομα πιο chubby απο οσο ειναι :silly:
Ενω η rebecca,


http://olesja.files.wordpress.com/2011/05/rebecca-romijn-by-james-white1.jpg

:pao:

tnf50
17-06-2011, 16:52
Ειδα μολις τωρα το truman show...φοβερη ταινια,οσοι δεν την εχετε δει τρεξτε λολ

the master
17-06-2011, 17:12
το χω δει οντως γαματο

I_HAVE_A_NAME_
17-06-2011, 19:41
Ειδα μολις τωρα το truman show...φοβερη ταινια,οσοι δεν την εχετε δει τρεξτε λολ
Μία από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει ποτέ.Ο Jim Carrey δείχνει πραγματικά ότι είναι ένας κορυφαίος ηθοποιός που αξίζει να στέκεται δίπλα σε ιερά τέρατα του κινηματογράφου.
Σπάει την καθιερωμένη εικόνα που έχει δημιουργηθεί μέσα από τις δεκάδες κωμωδίες του και δείχνει ότι μπορεί να παίξει εξίσου καλά και σε άλλα είδη ταινιών.Όσοι δεν έχετε δει επίσης το Number 23 (http://www.imdb.com/title/tt0481369/) είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θρίλερ επίσης με τον Jim Carrey ως πρωταγωνιστή.Όχι κάτι το εξαιρετικό άλλα βλέπεται άνετα.
Εγω ετοιμάζομαι να ξαναδώ το Memento (http://www.imdb.com/title/tt0209144/).Τρομερή ταινία του 2000 την οποία είχα δει όταν πρωτοβγήκε άλλα μετά από 11 χρόνια έχω κάποια κενά μνήμης :a036: και λέω να την ξαναδώ.

mobster21
17-06-2011, 21:58
Εγω ετοιμάζομαι να ξαναδώ το Memento (http://www.imdb.com/title/tt0209144/).Τρομερή ταινία του 2000 την οποία είχα δει όταν πρωτοβγήκε άλλα μετά από 11 χρόνια έχω κάποια κενά μνήμης :a036: και λέω να την ξαναδώ.



επιβεβαιωνω...

οσοι δεν την εχετε δει, αφηστε ο,τι κι αν κανετε και δειτε την...

Valkyre
18-06-2011, 00:54
^^ Kαλα το Memento ειναι για εμενα αριστουργημα, μια απο τις πιο ιδιοφυης ταινιες εβερ.

Στα δικα μας τωρα, μετα απο αρκετο καιρο ειδα το Black Swan (1080p DTS και τα ρεστα) που περιμενα τοσο. Και.... φρικαρα... στο βαθμο που εκλεισα τα ματια μου να μην βλεπω! Κατι που εχω να το κανω απο...τριτη δημοτικου??

Οχι οχι δεν το εκανα στην περιβοητη σκηνη Πορτμαν- Κουνις....εκει ηταν ορθανοιχτα σαν γαριδα! (μμΜΜΜμμμ Κουνις... <3)

Ο λογος ειναι ενα κολλημα που εχω εγω με κατι συγκεκριμενο που ο Αρονοφσκι ουτε να το ηξερε και να το εκανε επιτηδες...εχω κολλημα με τα...νυχια (οσοι εχουν δει την ταινια θα καταλαβουν τι εννοω)...δεν ξερω γιατι σε τετοιο βαθμο αλλα πραγματικα φρικαρω οταν βλεπω τετοιο σκηνικο με νυχια...φρικαρω πολυ ασχημα ομως χαχα.

Εν τω μεταξυ κολλημα μονο με αυτο. Οτιδηποτε αλλο το βλεπω για πλακα και τρωω κιολας, δωσε μου σπλατερια και δεν εχω προβλημα κανενα. Μην δω ομως σκηνικο με νυχι... εκει παει...κλεινω τα ματια χαχα! Εν τω μεταξυ το κορυφαιο ολων? Εγω εχω το κακο συνηθειο να τρωω τα νυχια μου! Παρολαυτα φρικαρω οταν βλεπω σπασμενα/χτυπημενα νυχια! χαχαχα τι κουλα που κουβαλαμε καμμια φορα...

Ενιγουεη με βασανισε λοιπον ο Αρονοφσκι στο συγκεκριμενο θεμα και ο μπαγασας δεν το εκανε μια φορα... το ανακυκλωσε αλλες 3-4 φορες καθολη τη διαρκεια της ταινιας...ελεος! (και τα πανω και τα κατω)

Η ταινια ομως μου αρεσε πολυ....πολυ πολυ θα ελεγα. Η Πορτμαν ενταξει... τα εσπασε κυριολεκτικα...ακουγα για την εμρηνεια της τα καλυτερα και οντως ισχυει...ηταν απλα απιστευτη, μοναδικη.Ευγε.

Dragonpaul
18-06-2011, 01:00
Εγω είχα φύγει απο το σινεμά "γεματος". Είχα καιρό να δω μια ταινία η οποία μου άρεσε τόσο πολυ.

Lefteris_X
18-06-2011, 10:04
είδα το "Paul".

(στο σπίτι φυσικά, γιατί για το χιούμορ μιας τέτοιας ταινίας, η ενδεχόμενη πιτσιρικαρία που θα ήταν στην αίθουσα θα μου την έσπαγε σίγουρα με τα σχολιάκια της, δεν απευθύνεται άλλωστε σε αυτή, άσχετα όμως αν και αυτή μπορεί να διασκεδάσει σχετικά με το έργο)

Πολύ καλές ατάκες, γροθιά σε κάποια κατεστημένα (βέβαια είμαι υπέρ κάποιων προτύπων και δεν υποστηρίζω το στυλ έχω-τιγκάρει-στην-κουλτούρα-ή-χομπυ-μου-και-έχω-αφεθεί-και-γίνει-υπερβαρος/πανίχοντρος), τρελό σαρκαστικό δηλητηριώδες πνευματώδες χιούμορ (και εκεί είναι που το γουστάρω) του "πραγματικού" πρωταγωνιστή της ταινίας.

Όσοι είστε 30+ (όσο περισσότερο τόσο καλύτερα, γιατί απευθύνεται στην γενιά που μεγάλωσε 70ς έως mid80ς, και νεαροί πλέον στα late80ς) και υποχρεωτικά όμως να ήσασταν (ακόμα και αν έχετε παραμείνει), οπαδοί / κυριευμένοι απο την δική μας εποχή (δλδ, Space Age, εξωγήινοι, σούπερ κόμιξ με σούπερ ήρωες με κολλάν και φυσικά αίσθηση απόλυτης ντροπής να παραδεχτείς τότε, ότι σου αρέσουν όλα τα παραπάνω)............δείτε την ταινία "Paul", θα γελάσετε.

Όλοι οι υπόλοιποι που δεν μεγάλωσαν στις προαναφερθείσες περιόδους ή δεν είχα αυτά τα "μεράκια" / χόμπυ / ενδιαφέροντα, ίσως να διασκεδάσουν, ίσως όμως και να σκυλοβαρεθούν απίστευτα, καθώς δεν θα μπορούν να κάνουν "connect" με τους πρωταγωνιστές - ήρωες της ταινίας.

Enjoy (but beware)

ilias78
18-06-2011, 21:15
Δέκα χρόνια συμπληρώνονται το φετινό καλοκαίρι (στις 18 Ιουλίου, για την ακρίβεια…) από την κυκλοφορία του τρίτου και τελευταίου Jurassic Park -και 18 από το επικό, πρώτο.

Τη δεκαετία που πέρασε, η ιδέα της παραγωγής και τέταρτης ταινίας παρέμεινε δημοφιλέστατη και διατηρήθηκε… ολοζώντανη, τόσο από τους -πολλούς και φανατικούς- θαυμαστές των δεινοσαύρων του Μάικλ Κρίχτον, που μετέφερε (θριαμβευτικά) στη μεγάλη οθόνη ο σπουδαίος Στίβεν Σπίλμπεργκ, όσο και από τον σκηνοθέτη του Jurassic Park III, Τζο Τζόνστον, που φερόταν… ψημένος να δώσει συνέχεια στο θρυλικό φιλμ της Universal Pictures.

Ο θάνατος του Κρίχτον το 2008, όμως, «πάγωσε» το όλο θέμα.

Μέχρι τώρα…

Ο σκηνοθέτης που έκανε πράξη ένα από τα… πλέον μεγαλεπήβολα σχέδια στην ιστορία του κινηματογράφου, ο Σπίλμπεργκ, ετοιμάζεται (σύμφωνα με πληροφορίες-φήμες εξ' Αμερικής) να κάτσει και πάλι στην καρέκλα του, να πάρει την… ντουντούκα του και να «γυρίσει» το Jurassic Park IV!

Όπως αποκαλύπτουν τα μεγαλύτερα cine-sites στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού, ο Στίβεν Σπίλμπεργκ συναντήθηκε πριν λίγες μέρες με τον σεναριογράφο Μαρκ Προτόσεβιτς (The Cell, Poseidon, συν-σεναριογράφος του I Am Legend), προκειμένου να… κατεβάσουν ιδέες για το πώς θα ξαναζωντανέψει το πρότζεκτ του τέταρτου Jurassic Park!

Η Universal… έτρεξε να διαψεύσει οποιαδήποτε συμφωνία, αλλά η είδηση είναι -όπως, χαρακτηριστικά, τονίζεται- ότι ο Σπίλμπεργκ σκέφτεται ακόμη, πολύ σοβαρά, να… περπατήσει ξανά με τους δεινόσαυρους!


sportfm

enstikto
18-06-2011, 21:36
Πραγματικά χρειαζόμαστε, ακόμα μία ταινία με δεινόσαυρους.... :a038:

Dragonpaul
18-06-2011, 22:56
Όχι, γουστάρω!!!!!

Lefteris_X
19-06-2011, 00:45
Κρίχτον; όχι Κράχτον. Μήπως κλάφτον; ή κλάξον; ε, ρε αρθογραφία!

πάει και το Κράϊτον........χάθηκε στην μετάφραση.

Ειλικρινά, πάντως το 1ο Jurassic Park, το είδα μόνο και μόνο επειδή ήταν φτιαγμένο με Amiga (είχα παρακολουθήσει και αντίστοιχο σεμινάριο το 1993).

Η μοναδική στιγμή που μου άρεσε στο έργο, ήταν όταν η ομάδα των επιστημόνων, αντίκρισαν για πρώτη φορά ένα πρωί τους δεινοσαύρους, συγκεκριμένα βροντόσαυρους, να περπατούν ανέμελα ανάμεσα στα δέντρα. Με την μουσική επένδυση, θαύμασα το μεγαλείο της φύσης, όπως ήταν πριν 75 εκατομμύρια χρόνια. Ειλικρινές μεγαλοπρεπές σεκάνς, με τα αργά βήματα των μεγαλύτερων δεινοσαύρων σε όγκο που πέρασαν από τον πλανήτη, σχεδόν συγκινήθηκα (κυριολεκτώ).

Η υπόλοιπη ταινία, ήταν μέτρια (κατ'εμέ). Άλλωστε το 1993-4 ήταν οι εποχές που παράτησα τον κινηματογράφο, καθώς άλλαζε το πρόσωπό του, αυτό των 70s και 80s που με έκανε να αγαπήσω το σινεμά (όπως και των 50s, 60s). στα mid 90ς όμως τον βαρέθηκα, τον μίσησα με τις τόσες μελό ταινίες.

Με το Matrix και X-men άρχισα να ξαναβλέπω, μέχρι που ξανασταμάτησα ελέω Star Wars Episode 1: The Phantom Menace (ψέμματα, είδα και το πάρα πολύ καλό Hulk του Ang Lee και μετά δεν ξαναπήγα στο σινεμά, με εξαίρεση το άθλιο Superman Returns).

Dragonpaul
19-06-2011, 00:53
Η μοναδική στιγμή που μου άρεσε στο έργο, ήταν όταν η ομάδα των επιστημόνων, αντίκρισαν για πρώτη φορά ένα πρωί τους δεινοσαύρους, συγκεκριμένα βροντόσαυρους, να περπατούν ανέμελα ανάμεσα στα δέντρα. Με την μουσική επένδυση, θαύμασα το μεγαλείο της φύσης, όπως ήταν πριν 75 εκατομμύρια χρόνια. Ειλικρινές μεγαλοπρεπές σεκάνς, με τα αργά βήματα των μεγαλύτερων δεινοσαύρων σε όγκο που πέρασαν από τον πλανήτη, σχεδόν συγκινήθηκα (κυριολεκτώ).

Αν και εμενα μου αρεσε γενικα η ταινια, πραγματικα, η σκηνη που ξεχωριζει ειναι αυτη που περιγραφεις. Α... και αυτη που εμφανιζεται μεσα στη νυχτα ο Τ-Rex. Eιδικα στην πρωτη σκηνη, η αληθεια ειναι οτι βλεπεις την "αμολυντη" εικονα της φυσης. Μαγικη σκηνη!!!!!!

Lefteris_X
19-06-2011, 01:01
το ξέρεις Παύλο ότι στη σκηνή που περιγράφεις, που πετάγεται απο το πουθενά ο Τυρρανόσαυρος Ρέξ και τρώει τον κακομοίρη που πήγε και κρύφτηκε στην τουαλέτα, η στιγμή του "φαγώματος" που εξέχουν το μισό σώμα του μαζί με τα πόδια απο το στόμα του T-Rex, είναι για 1η φορά στον κινηματογράφο, εντελώς αποτελούμενο απο pixels! (κοινώς απο γραφικά υπολογιστή Amiga ή αλλιώς CGI).

Η 2 προγενέστερες προσπάθειες (αλλά σαφώς κατώτερης ποιότητας) ήταν στο Lawnmoner Man και Terminator 2 (το υγρό / σαν από υδράργυρο σώμα του T1000 ήταν σκέτο γραφικά).

Dragonpaul
19-06-2011, 01:04
Χμμμ... Όχι δε το ήξερα. Thnx 4 sharing. Δε φαίνεται πάντως.

Lefteris_X
19-06-2011, 01:08
εμ γι αυτό πήρε όσκαρ στα εφφέ και άφησε πολύυυυυυ πίσω ταινίες της εποχής.

Για αυτό και η Psygnosis, που μόλις είχε αγοραστεί από την Sony, για να δείξει τις δυνατότητες του PSX, στο CD που είχε κάθε αρχικό κουτί του PSX, έδειχναν ένα δεινόσαυρο να περπατάει. Ήταν τότε το "Άγιο Δισκοπότηρο" που έδειχνε τι σόι δύναμη αποδίδει το κάθε μηχάνημα. Και το PSX έδειχνε απλά τα "δόντια" του στον ανταγωνισμό. Άγρια δόντια μάλιστα.

Dragonpaul
19-06-2011, 01:13
Και η αλήθεια είναι πως τα εφφε του JP δεν είναι και τοοοσο πίσω απο τις σημερινές ταινίες. Νομίζω πως οι δεινοσαυροι είναι πειστικοτατοι.*

Υ.Γ. Τι μου θύμησες τώρα με το PSX και το δεινοσαυρο...

*Αν τη "σκοτωσα" τη λέξη, I apologize.

badboyfriend
19-06-2011, 01:15
The Eagle: Συμπαθητική ταινιούλα - για το είδος της. Δε βαρέθηκα.

Lefteris_X
19-06-2011, 01:20
πριν 15 λεπτά είδα το priest. απο την 1 ώρα και μετά το προχώραγα μόνος μου σε fast forward. Ειλικρινά πληρώνουν οι παραγωγοί τέτοιες b-movies, ως full production παραγωγές για σινεμά;
έλεος δλδ, το "They Live" είχε γυριστεί με κόστος μερικές χιλιάδες δολάρια (ούτε καν δεκάδες χιλιάδες) και ήταν απείρως καλύτερο. Ουστ. Ούτε για cam-rip. Χάλι μαύρο. Αφού γέλαγα σε κάποιες σκηνές. Οι βρυκόλακες επίσης είχαν τον ίδιο γραφίστα του έργου "I am Legend" ή αυτό ή ο γραφίστας νεαρός έπαιζε πολύ Silent Hill στο PSX.

Aphelian
19-06-2011, 03:21
Το They Live αν και cult-αρα, έχει ακόμα περισσότερο βάθος από το 95% των ταινιών που βγάινουν σήμερα!

jk_blue_tiger
19-06-2011, 04:20
Τις τελευταιες 2 ημερες ειδα με την γυναικα τις παρακατω ταινιες:

1) I Am Number 4
Καλουτσικη χωρις να ειναι κατι το ξεχωριστο. Ο νεαρος πρωταγωνιστης (Alex Pettyfer) πριν μερικα χρονια επαιζε στο Alex Rider: Operation Strombreaker το οποιο ηταν μετριο.
Η ταινια βασιζεται σε νουβελα, σκηνοθετης o D.J Caruso (Eagle Eye, Disturbia), παραγωγος ο Michael Bay (Bad Boys 1&2, Transformers 1,2&3), και συμπρωταγωνιστης ο Timothy Olyphant (Hitman, Die Hard 4.0) τον οποιο στην αρχη τρομαξα να αναγνωρισω καθως ειχε μακρια μαλλια σε αντιθεση με το Ηitman που ηταν φαλακρος!
Ο νεαρος ανηκει σε μια προς εξαφανιση εξωγηινη φυλη, ενω ο Olyphant ειναι ο προστατης του. Κρυβεται ετσι ωστε να μεγαλωσει και να αποκτησει καποιες ειδικες ικανοτητες, ωστε να μπορεσει να αντιμετωπισει μια αλλη κακη εξωγηινη φυλη που κυνηγανε αυτον και καποιους ακομα δικους του εναπομειναντες στον πλανητη μας.
Βαθμος: 7

2) Red Riding Hood
Πρωταγωνιστει η Amanda Seyfried (Chloe, Mama Mia!) ως η κοκκινοσκουφιτσα,
ενω το αρκετα γνωστο καστ συμπληρωνουν οι:
Gary Oldman (5th Element, Dracula) ως ο ιερεας-κυνηγος,
η Virgina Madsen (Candyman, The Number 23) ως μητερα της
και η Julie Christie (Don't Look Now, Doctor Zhivago) ως γιαγια της.
Στην αρχη η ταινια ειναι ψιλοβαρετη και μελο (θυμιζει Twilight),
αλλα απο τη μεση και μετα καλυτερευει καθως σε κανει να προσπαθεις να μαντεψεις συνεχεια ποιος-α ειναι ο-η λυκανθρωπος.
Βαθμος: 6

Την παρακατω την ειδα μονος μου και βραδυ. Καλο θα ειναι για να την απολαυσετε να κανετε το ιδιο, καθως στη θεαση της μαζι με το ασθενες φυλο μαλλον θα υπαρξουν προβληματα.
3) Insidious
Οποιος-α βλεπει και του αρεσουν ταινιες θριλερ-τρομου πρεπει να την δει.
Χωρις να θελω να αποκαλυψω τιποτα αλλο για να μην σας προιδεασω και δεν την ευχαριστηθειτε, απλα να σας πω οτι χωρις να υπαρχει πολυ αιμα κατορθωνει να σε κραταει καθηλωμενο στη θεση σου μη μπορωντας να σταματησεις να την βλεπεις.
Ειχα πολυ καιρο να δω τοσο καλη ταινια τρομου που ακομα και μετα απο τοσες του ιδιου στυλ που εχω δει, η ατμοσφαιρα και οι εικονες της θα μου μεινουν βαθια χαραγμενες στο μυαλο για πολυ καιρο.
Μια μικρη πληροφορια για τους συντελεστες της:

Στους συντελεστες υπαρχουν ονοματα που πανω τους βασιστηκε το Saw. Απλα μην περιμενετε να δειτε κουβαδες με αιμα.

Βαθμος: 9

I_HAVE_A_NAME_
20-06-2011, 13:48
πριν 15 λεπτά είδα το priest. απο την 1 ώρα και μετά το προχώραγα μόνος μου σε fast forward. Ειλικρινά πληρώνουν οι παραγωγοί τέτοιες b-movies, ως full production παραγωγές για σινεμά;
έλεος δλδ, το "They Live" είχε γυριστεί με κόστος μερικές χιλιάδες δολάρια (ούτε καν δεκάδες χιλιάδες) και ήταν απείρως καλύτερο. Ουστ. Ούτε για cam-rip. Χάλι μαύρο. Αφού γέλαγα σε κάποιες σκηνές. Οι βρυκόλακες επίσης είχαν τον ίδιο γραφίστα του έργου "I am Legend" ή αυτό ή ο γραφίστας νεαρός έπαιζε πολύ Silent Hill στο PSX.
Είχα προειδοποιήσει για αυτή την ταινία :a036:
Πολύ κακή ταινία με πολύ "απρόσεκτα" εφέ και λίγες σκηνές δράσεις οι οποίες περισσότερο γέλιο παρά ένταση σου βγάζουν.
Αποφύγετε την!!!
Το I Am Number 4 μου άρεσε κ μένα χωρίς να με τρελάνει.Σε αφήνει όμως να περιμένεις για κάτι καλύτερο ;)
Το Red Riding Hood θα το έβλεπα άλλα όταν μπήκα για να δω κριτικές, σε μια εφαρμογή της Apple για κινητά, και ένα σχόλιο ενός λακαμά έλεγε τον λύκο φόρα παρτίδα χωρίς SPOILER TAG ή κάτι παρόμοιο,αποφάσισα να του γράψω τα βρισίδια της ζωής μου και να μην δω την ταινία :D

Tsiou
20-06-2011, 14:09
το ξέρεις Παύλο ότι στη σκηνή που περιγράφεις, που πετάγεται απο το πουθενά ο Τυρρανόσαυρος Ρέξ και τρώει τον κακομοίρη που πήγε και κρύφτηκε στην τουαλέτα, η στιγμή του "φαγώματος" που εξέχουν το μισό σώμα του μαζί με τα πόδια απο το στόμα του T-Rex, είναι για 1η φορά στον κινηματογράφο, εντελώς αποτελούμενο απο pixels! (κοινώς απο γραφικά υπολογιστή Amiga ή αλλιώς CGI).

Η 2 προγενέστερες προσπάθειες (αλλά σαφώς κατώτερης ποιότητας) ήταν στο Lawnmoner Man και Terminator 2 (το υγρό / σαν από υδράργυρο σώμα του T1000 ήταν σκέτο γραφικά).

Το Tron νομίζω, είχε σκηνές full 3D CGI και ήταν 10+ χρόνια πριν το jurassic.

Valkyre
20-06-2011, 14:51
Να ευχαριστησω δημοσια (ρεπ οταν μπορεσω) τον Jimbour για την νεα ταινια του Myazaki η οποια καλως εχοντων των πραγματων θα εχει την τιμητικη της σημερα το βραδυ!

Επισης εχω κατεβασει και περιμενω να δω τα
Rabbit Hole
Crazy Heart.

Οσο για σινεμα λεω να παω να δω το super 8 του Abrams μιας και ακουω καλουτσικα σχολια.

Lefteris_X
20-06-2011, 15:16
Το Tron νομίζω, είχε σκηνές full 3D CGI και ήταν 10+ χρόνια πριν το jurassic.


Καθαρά για λόγους Ιστορίας, το Tron του 1982 release αν θυμάμαι καλά (ίσως και πιο νωρίς να βγήκε) και όπως καταλαβαίνετε η περίοδος δημιουργίας ήταν τουλάχιστον τα χρόνια 1980-1982 και ήταν η πρώτη ταινία που βασιζόταν εξ ολοκλήρου στην βοήθεια υπολογιστή, ειδάλλως δεν θα μπορούσε να δημιουργηθεί το concept που ήθελαν. Λόγω "αρχαίων' εποχών, κανένας υπολογιστής απο αυτούς που πωλούνταν στη λιανική δεν είχε την δύναμη που απαιτείτο για να παραχθούν τα CGI του Tron.

Οι υπολογιστές που χρησιμοποιούνταν (πριν την λαϊκή και "φθηνή" επανάσταση της Amiga, που ψόφησε σε κάποια φάση mid-90s) ήταν σε μέγεθος δωματίου ή αλλιώς κατηγορία "mainframe".

Ε, για το Tron, χρησιμοποιήθηκε το τότε TOP μοντέλο (σιγα μην θυμάμαι και το κωδικό όνομα λολ) της εταιρείας Cray. Που μέχρι και σήμερα παράγει υπερ-συστήματα mainframe (βάρους τόνων, μαζί με την ψύξη) άπειρης δύναμης (χιλιάδων CPU+GPU ταυτόχρονα), με καταχωρίσεις στα πρώτα ονόματα της λίστας TOP500 των πιο ισχυρών συστημάτων στον πλανήτη.

Είχε σκάσει υποθέτω ΠΟΛΛΑ χρήματα τότε η παραγωγός εταιρεία Disney για την χρήση του Cray...(όχι αγορά!)

gianman122
20-06-2011, 16:45
ειδα το the fighter με τον Christian bale ο οποιος για αυτη την ταινια πηρε οσκαρ β ανδρικου ρολου και το αξιζε, καθως παιδια αδυνατησε μονο και μονο για την ταινια . βαθμος = 8

Valkyre
20-06-2011, 16:50
^^ Οντως το αξιζε αλλα το αδυνατισμα που εκανε ο Bale για το the Fighter δεν ειναι απολυτως τιποτα....πρεπει να τον δεις στο the Machinist πως αδυνατησε....και να φανταστεις οτι πριν το Machinist ειχε παιξει το American Psycho που ηταν ντερεκι και με το που τελειωσαν τα γυρισματα του the Machinist επρεπε μετα να γινει παλι τουμπανο για να παιξει τον Μπατμαν στο Batman Begins.

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει πως το εκανε αυτο το πραγμα....αρρωστια...

I_HAVE_A_NAME_
20-06-2011, 18:19
Πολύ το κάνουν αυτό το πράγμα.Εάν δει κανείς τον Gerard Butler πριν τους 300 θα δει την τρομερή διαφορά που έχει στο σώμα του.Αυτός λέει ότι το έκανε μέσα σε κάποιους μήνες με πολλές ώρες γυμναστήριο άλλα σίγουρα πήρε και την κρεατίνη του το παλληκάρι :D Άλλοι για να κάνουν τέτοια σώματα θέλουν τουλάχιστον 1-2 χρόνια καθημερινού γυμναστηρίου με σωστές δίαιτες,κλπ,κλπ
Επίσης τσεκάρετε και τον Hugh Jackman στο Swordfish και στο πρώτο X-Men.Εκεί να δεις διαφορά να νομίζεις ότι είναι πρώτα ξαδέλφια και όχι ο ίδιος άνθρωπος...!
Τις φέτες και τα "κοψίματα" στο Hollywood τα έχουν για πρωινό, τις δίαιτες δεν θα είχαν?
Κοίτα και εγώ εάν έπαιρνα τόσα λεφτά θα έκανα τον κώλο μου νά για να είμαι απολύτως επαγγελματίας στις υποχρεώσεις μου.Έτσι είναι αυτά τα πράγματα...

Valkyre
20-06-2011, 18:35
Καλα καμμια σχεση με αυτο που εκανε ο Bale, μη λεμε οτι θελουμε! Ο τυπος ειχε φτασει στα απολυτα ορια στο Machinist...δεν μπορουσε καν να ανεβει σκαλες απο την εξαντληση και μετα επρεπε να γινει τουμπανο. Αυτο δεν ηταν αδυνατισμα...σκελετωμα ηταν...σοκαριστικο πραγματικα.

Μαλιστα οταν τον ρωτησαν πως εχασε τοσα κιλα η απαντηση του ηταν "δεν ετρωγα τιποτα παρα μονο μια φετα ψωμι και ενα μηλο την ημερα"

φακ.....

TJohn
20-06-2011, 19:39
"Νομοταγής πολίτης" για ακόμη μία φορά... Πραγματικά απίστευτη ταινία!!!

messi10
20-06-2011, 23:26
Οσο για σινεμα λεω να παω να δω το super 8 του Abrams μιας και ακουω καλουτσικα σχολια.

Same here. ;)
Πριν το φιναλε του HP,αυτη η ταινια ειναι ο,τι πρεπει και μαλλον θα παω να τη δω τις επομενες ημερες.

geodlord7
21-06-2011, 00:19
Είδα hanna προχτές....

Ουτε πολύ καλή, ούτε μάπα... Κάτι ενδιαμεσο. Μέτρια προς καλή θα έλεγα.

Βέβαια είναι "επικίνδυνη" ταινία με την έννοια, ότι δεν βλέπεται με την καμία με παρέα, και επίσης βλέπεται μόνο αν έχεις όρεξη να τη δεις και δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις :P
Επίσης έχει ένα ιδιαίτερο στυλ που δεν αρέσει σε όλους. Π.χ εγώ περίμενα να δω the bourne identity αλά 16 χρονών :P Και ψιλο-απογοητεύτηκα.

Επίσης είδα paul. Φοβερή ταινία. Γενικά ότι κάνει ο simon pegg είναι μονόδρομος. Απλή, ανάλαφρη και διασκεδαστική με φοβερές ατάκες (όπως πάντα). Βέβαια για μένα η καλύτερη του είναι το hot fuzz. Απλά αξεπέραστο.

Τέλος είδα και το unknown. Πολύ καλή, με ανατροπή που δεν περιμένεις με τη καμία. Όντως η ταινία παίρνει τα πάνω της μετά τη μέση περίπου. Liam neeson φοβερός όπως πάντα.
(Θα ήθελα πάντως ένα taken 2 ...)

GRZEUS
21-06-2011, 01:21
egw exthes eida auto....the troll hunter.....to eide kaneis allos???????ok to perimena polu mapa alla telika einai...xmxmmm...kaloutsiko.....ta efe mou fanikan polu kala gia to eidos tis tainias.....periergi fasi.......
YouTube - &#x202a;The Troll Hunter - Official Trailer&#x202c;&rlm;


kai kati asxeto....den xero pos mou irthe alla vlepontas proxthes friends vlepontas ton Ros (David Schwimmer ) mou efere kapos ton nathan drake......den xero alla ton psilofernei......tha mou areze na ton evlepa....leei kai wraia tis atakes........(????)

badboyfriend
21-06-2011, 03:36
Να ευχαριστησω δημοσια (ρεπ οταν μπορεσω) τον Jimbour για την νεα ταινια του Myazaki η οποια καλως εχοντων των πραγματων θα εχει την τιμητικη της σημερα το βραδυ!

Επισης εχω κατεβασει και περιμενω να δω τα
Rabbit Hole
Crazy Heart.

Οσο για σινεμα λεω να παω να δω το super 8 του Abrams μιας και ακουω καλουτσικα σχολια.

Μην κάνεις αυτό το λάθος. Δεν αξίζει ούτε τους τίτλους της αρχής να δεις..

Ξεκίνησα χθες το Mars needs moms αλλά το κοψα γιατί νύσταζα. Όταν το τελειώσω θα πω εντυπώσεις. Οι χαρακτήρες πάντως είναι εκπληκτικά σχεδιασμένοι.

volyros
21-06-2011, 04:39
οι 3 τελευταιες ταινιες που ειδα ηταν:

SKYLINE
καλουτσικο sci-fi θριλερ με μερικες καλες στιγμες δρασης και αγωνιας αλλα και μερικα κλισε του ειδους..το τελος σε αφηνει λιγο μ@λ@κ@ και περναει και ωραιο μηνυμα..τα εφε του ειναι πολυ καλα και οι ερμηνιες.ικανοποιητικες..μαλλον θα εχουμε και sequel οπως προβλεπω.. βαθμος:6,5

INSIDIUS(ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΗ ΨΥΧΗ)
απλα respect ειχα χρονια να δω ταινια τρομου και να χεστω πανω μου!!κλειστοφοβικο με γαματη ατμοσφαιρα και αυξανομενη ροη που σε κολλαει στην καρεκλα σου!!οι τρομαχτικες/αποτομες σκηνες θα σας κανουν να πειτε πολλα μπινελικια οπως ο συμφορουμιτης @mixaliscrete με τον οποιο ειδαμε μαζι την ταινια στο σινεμα και ο οποιος περασε γενεες δεκατεσσερις τον "κακο" της ταινιας!!παιδια πιστευω οτι αξιζει να την δειτε σινεμα αλλα και σπιτι να την δειτε απλα ψηλωστε τερμα τα ηχεια..μην κανετε το λαθος να την δειτε με χαμηλη ενtαση ειδαλως θα χασει ολη της την μαγεια!!
βαθμος:8,5(γι αυτο που σου προσφερει και οχι τοσο σαν ταινια.δηλαδη ηθοποιοι,σκηνοθεσια κ.τ.λ.)

BIUTIFUL
ακομα και αν κερδιζατε το λαχειο και ειχατε την Monica Bellucci και την Nicole Kidman(γουστα ειναι αυτα!!) να σας περιμενουν στο κρεββατι με το που βλεπατε αυτο το αριστουργημα κατα τα αλλα του Alejandro Gonzalez Inarritu θα σας εφευγε η μαγκια..
η ταινια ειναι βαρια..οχι δεν καταλαβατε,η ταινια ειναι ΒΑΡΙΑ..ο ορισμος του ειδους δραμα για εμενα..και ο Javier Bardem απλα ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ..δεν "παιζει" το ζει κυριολεκτικα..η καλυτερη ταινια του inarritu μετα το amores perros για μενα(οποιος δεν το χει δει ζηταει συγνωμμη και το βλεπει αυριο κιολας).
επισης ο inarritu εκτος απο σκηνοθετης υπογραφει και το σεναριο και την παραγωγη κατι που ειχε κανει και στο "βαβελ"(επισης πολυ καλο).
πριν το δειτε προτεινω να πιειτε ενα βαλιουμ ετσι για να υπαρχει..χωρις πλακα τωρα μαγκες η ταινια "δαγκωνει" και κανει τον καθενα μας που εχει προβληματα να αναρωτιεται αν ειναι οντως τοσο σημαντικα και οτι υπαρχουν και χειροτεpα..
βαθμος:9

υ.γ. δειτε επισης οσοι δεν εχετε δει και το "21 γραμμαρια" του inarritu.πολυ καλο επισης.

υ.γ.2 ειδα και την "κοκκινοσκουφιτσα" αλλα εχω δεχτει απειλες για την ζωη μου απο τους @mixaliscrete και @narmo αν πω οτιδηποτε για την ταινια..ζητω συγνωμμη..

Valkyre
21-06-2011, 09:24
Μην κάνεις αυτό το λάθος. Δεν αξίζει ούτε τους τίτλους της αρχής να δεις..

Ξεκίνησα χθες το Mars needs moms αλλά το κοψα γιατί νύσταζα. Όταν το τελειώσω θα πω εντυπώσεις. Οι χαρακτήρες πάντως είναι εκπληκτικά σχεδιασμένοι.

Eλα ρε....το εκανα ηδη το λαθος και για να ειμαι ειλικρινης δεν με χαλασε η ταινια! Καλη μου φανηκε με δυνατες ερμηνειες απο Κιντμαν και Εκχαρτ. (προσωπικα η ερμηνεια του Εκχαρτ μου φανηκε μακραν καλυτερη απο αυτη της Κιντμαν)

Εν τω μεταξυ.....Nicole Kidman WTF happened? Ησουν μια πανεμορφη κοπελα τι σκατα πηγες και μου αρχισες τα μποτοξ και φουσκωσες τα χειλη σου και καταντησες χαζομπιμπο?Εισαι και 40 χρονων γμτο... τα εκανε χαλια τα χειλια της... what the fak...

gianman122
21-06-2011, 09:43
ρε παιδια το insidius εχει βγει σε dvd?

jk_blue_tiger
21-06-2011, 10:13
ρε παιδια το insidius εχει βγει σε dvd?

12 Σεπτεμβρη
Insidious [DVD]: Amazon.co.uk: Patrick Wilson, Rose Byrne, Barbara Hershey, James Wan: Film &amp; TV