PDA

View Full Version : Τhe Official Cinema Thread! (μιλήστε για παλιές/νέες/επερχόμενες ταινίες)



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

jimbour
27-02-2011, 20:31
@Isildur
Η εικονα που ειχε ποσταρει ο Jimbour με ειχε απογοητευσει αλλα αυτο το trailer δεν ειναι ασχημο, φαινεται οτι εχει μια καποια anime αισθητικη και δεν θα ειναι εντελως Αμερικανια.

Σου κάνει anime αισθητική γιατί είναι ανιμέ και μάλιστα απο το Studio 4°C

Βεβαια αυτο το ξέραμε απο το καλοκαίρι που και ανακοινώθηκε οτι λογικά θα είναι μια προσεγμενη παραγωγή, αλλα κρίνοντας τώρα απο το trailer, με τελειως διαφορετικό feeling απο την original σειρά.

hakoo
27-02-2011, 20:36
Mαλιστα! Thanks, αν εχεις αλλες πληροφοριες για το studio ριχτες please, προηγουμενες δουλειες κτλ.:d055:
Προοριζεται για δυτικο κοινο (οπως και η original σειρα) και εχω καποιες επιφυλαξεις για να ειμαι ειλικρινης.

jimbour
27-02-2011, 20:44
Mαλιστα! Thanks, αν εχεις αλλες πληροφοριες για το studio ριχτες please, προηγουμενες δουλειες κτλ.:d055:
Προοριζεται για δυτικο κοινο (οπως και η original σειρα) και εχω καποιες επιφυλαξεις για να ειμαι ειλικρινης.

Eιναι studio που συνηθίζει να κάνει, αν υπάρχει τέτοια λέξη, "αμερικοποιημένα" ανιμέ, βλέπε παραδειγμα τα Batman Gotham Knight ( να το δεις γιατί ειναι μικρο, 6x15min επεισόδια), Animatrix, Halo Legends.

Also εχει κάνει επίσης ενα απο τα πιο καμμένα (και awesome) ανιμέ που έχουν υπάρξει: Detroit Metal City.

hakoo
27-02-2011, 20:49
Eχω δει και εχω λατρεψει τα compilations animatrix και halo legends (χωρις να εχω παιξει ουτε λεπτο halo, τοσο μου αρεσε) ενω θα δω φυσικα Batman και Detroit Metal City αφου τα προτεινεις.
Σε ευχαριστω για τις απαντησεις και επιφυλασσομαι για ρεπ μιας και δεν με αφηνει! Thank you! :d055:
Πολυ καλα νεα λοιπον για το καινουριο thundercats :a023:

dimitrisasp
27-02-2011, 22:41
Πολυ ωραιο φαινεται το trailer!

dimkin
27-02-2011, 23:27
Mην πηγαινεις στην υπερβολη. Κι εγω κριτικαρα τις δηλωσεις του. Αλλα αυτη η τελευταια του δηλωση εχει ενα δικιο. Ακομα δεν εχουμε δει ουσιαστικα κατι, ακομα δεν εχουν ξεκινησει καν τα γυρισματα και δεν εχει γραφτει το σεναριο και εμεις κανουμε λες και η ταινια θα κυκλοφορησει την επομενη βδομαδα στο πανι. Δηλαδη ειμαστε κι εμεις υπερβολικοι. Οχι οτι αδικα ειπωθηκαν καποια πραγματα, απλα ας περιμενουμε και λιγακι. Το point μας το καναμε. Ο σκηνοθετης ξερει οτι οι φανς δεν συμφωνουν. Κατι περισσοτερο δεν μπορουμε να κανουμε. Οποτε καλυτερο θα ηταν να ηρεμησουν τα πνευματα και να συζητηθει το θεμα μεταξυ ND και σκηνοθετη. Αν για κατι ειμαι σιγουρος ειναι οτι η ND -οπως ηδη εχει δηλωσει- δεν προκειται να αφησει το ονομα uncharted να καταστραφει.

οταν εχουν γινει ολα πριν στην σειρα tomb raider και πιο πριν στον ιντιάνα τζοουνς τι θα μπορούσε να κάνει στο uncharted και να ειναι πρωτότυπο? οταν ξεκινάς μια ταινία απο το όνομα και οχι απο το σενάριο τότε εχεις θεμα.

aris13
28-02-2011, 03:45
Oscar Live stream
http://www.ustream.tv/channel/edmonton-cinema

jimbour
28-02-2011, 04:12
http://atdhenet.tv/34845/watch-oscars-2011-the-83rd-annual-academy-awards


FAIL ΒΡΑΒΕΙΑ

Ixor24
28-02-2011, 09:54
Τα χρυσά αγαλματίδια της 83ης απονομής των Όσκαρ


- Καλύτερης ταινίας - «Ο Λόγος του Βασιλιά»

- Πρώτου Αντρικού Ρόλου - Κόλιν Φερθ - «Ο Λόγος του Βασιλιά»

- Πρώτου Γυναικείου Ρόλου - Νάταλι Πόρτμαν - «Μαύρος Κύκνος».

- Σκηνοθεσίας - Τομ Χούπερ - «Ο Λόγος του Βασιλιά»

- Δεύτερου Γυναικείου Ρόλου - Μελίσα Λίο - «The Fighter»

- Δεύτερου Αντρικού Ρόλου - Κρίστιαν Μπέιλ - «The Fighter»

- Διασκευασμένου Σεναρίου - Ααρον Σόρκιν - «The Social Network».

- Πρωτότυπου Σεναρίου - Ντέιβιντ Σέιντλερ - «Ο Λόγος του Βασιλιά»

- Ξένόγλωσσης ταινίας- «In a Better World» (Δανία)

- Κινουμένων Σχεδίων - «Toy Story 3»

- Τραγουδιού - «We Belong Together» από το «Toy Story 3»

- Μουσικής - «The Social Network»

- Μοντάζ - «The Social Network»

- Φωτογραφίας - «Inception»

- Ηχου - «Inception

- Επεξεργασίας Ηχου - «Inception»

- Οπτικών Εφέ - «Inception»

- Καλλιτεχνική Διεύθυνση - «Η Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων».

- Κοστούμια - «Η Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων»

- Μακιγιαζ - «Ο Λυκάνθρωπος»

- Ντοκιμαντέρ - «Inside Job»

- Ντοκιμαντέρ μικρού Μήκους - «Strangers No More»

- Μικρού Μήκους - «God of Love»

- Κινουμένων σχεδίων μικρού μήκους - «The Lost Thing»

Valkyre
28-02-2011, 12:46
Διαφωνω με μερικα απο αυτα οπως το Toy Story 3, sorry το How to Train Your Dragon με αγγιξε πολυ πολυ πολυ περισσοτερο, την μουσικη που πηρε το Social Network, του δευτερου γυναικειου ρολου και του μακιγιαζ που το εδωσαν στον Λυκανθρωπο λολ...

Ενιγουεη χθες ειδα τον λογο του Βασιλια. Και ο Κολιν Φερθ επαξια κερδισε το οσκαρ, ειναι απλα φανταστικος στην ταινια. Απλα φανταστικος. Αλλα και ο Τζεφρυ Ρας ειναι εξισου απιστευτος και καθηλωτικος. Δεν ξερω ισως και να προτιμουσα να το παρει το οσκαρ απο τον Μπεηλ, αλλα δεν μπορω να πω και ο Μπεηλ εκανε φοβερη δουλεια στο Fighter.

chronohill
28-02-2011, 13:59
Εγω ειδα τον Μαυρο κυκνο που τοσο περιμενα και δεν με απογοητευσε στιγμη.Ηταν πολυ καλο καθηλωτικο και η Πορτμαν ηταν απολαυση...
αλλα απο αλλου μου ηρθε η κεραμιδα!ειδα το old boy και επαθα σοκ!Τι φοβερη εκπληξη ηταν αυτη.Ειχα ακουσει καλα λογια αλλα δεν το περιμενα τοσο καλο!

jk_blue_tiger
28-02-2011, 14:33
To Old Boy ειναι το 2ο μερος της τριλογιας "Vengeance Trilogy". Το 1ο ειναι το "Sympathy for Mr Vengeance" και το 3ο ειναι το "Sympathy for Lady Vengeance".

jimbour
28-02-2011, 14:39
Διαφωνω με μερικα απο αυτα οπως το Toy Story 3, sorry το How to Train Your Dragon με αγγιξε πολυ πολυ πολυ περισσοτερο, την μουσικη που πηρε το Social Network, του δευτερου γυναικειου ρολου και του μακιγιαζ που το εδωσαν στον Λυκανθρωπο λολ...

Ενιγουεη χθες ειδα τον λογο του Βασιλια. Και ο Κολιν Φερθ επαξια κερδισε το οσκαρ, ειναι απλα φανταστικος στην ταινια. Απλα φανταστικος. Αλλα και ο Τζεφρυ Ρας ειναι εξισου απιστευτος και καθηλωτικος. Δεν ξερω ισως και να προτιμουσα να το παρει το οσκαρ απο τον Μπεηλ, αλλα δεν μπορω να πω και ο Μπεηλ εκανε φοβερη δουλεια στο Fighter.

Μπορεί να ήταν ο Ρας αυτα που λες και συμφωνω αλλα δες το αλλιώς. Ήταν ενας ρόλος χωρις απαιτήσεις και γνώριμος για τον Ρας.
Ο μπέιλ αδυνάτησε, αλλαξε προφορά, νέες γκριμάτσες κινήσεις τα πάντα.
Η καλυτερη ανδρικη ερμηνεία πέρσι για μένα.


Και chronohill είσαι αδικαιολόγητος που δεν ειχες δει μία απο τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχων..^^

Valkyre
28-02-2011, 14:44
^^ Eχεις δικιο, ο Μπεηλ περα απο υποκριτικη χρειαστηκε να μπει κυριολεκτικα στο "πετσι" του ρολου. και δεν ειναι λιγες οι φορες που ο Μπεηλ θυσιαζει την εμφανιση του και κανει θυσιες για να μπει ολοκληρωτικα σε εναν ρολο.

dimitrisasp
28-02-2011, 15:30
Εμενα απο τα Οσκαρς με παραξενεψε η νικη του Social Network για καλυτερο Soundtrack. Μακραν το καλυτερο αυτο του Inception και ακομα καλυτερο αλλα δεν ηταν προτινομενο, αυτο του Tron..

Valkyre
28-02-2011, 15:35
Δεν υπαρχει ταινια που να αδικηθηκε περισσοτερο απο το ΤΡΟΝ φετος στα οσκαρ...

Η ταινια δεν προταθηκε ουτε για soundtrack ουτε για οπτικα εφφε...δεν λεω οτι επρεπε να κερδισει και στις 2 κατηγοριες, αλλα την υποψηφιοτητα την αξιζε....

jimbour
28-02-2011, 15:38
Εμενα απο τα Οσκαρς με παραξενεψε η νικη του Social Network για καλυτερο Soundtrack. Μακραν το καλυτερο αυτο του Inception και ακομα καλυτερο αλλα δεν ηταν προτινομενο, αυτο του Tron..

Μετα το OST του Tron, αμεσως καλύτερο είναι του Social Network, οπότε χάρηκα για την νίκη αν και προσωπικά την περίμενα.

Trent Reznor σε μεγάλα κέφια λέμε..

Ρεζνορας λέμε, θεός.

στα άλλα βραβεία δεν σχολίαζω
εχασε ο Fincher το οσκαρ σκηνοθεσιας απο τον Κουπερ. Ειναι απο μόνο του αστείο.

http://twitter.com/#!/ShawnRyanTV/status/42085575242690561

aris13
28-02-2011, 18:38
στα άλλα βραβεία δεν σχολίαζω
εχασε ο Fincher το οσκαρ σκηνοθεσιας απο τον Κουπερ. Ειναι απο μόνο του αστείο.

Mπροστά στο σενάριο του Sorkin η σκηνοθεσία του Fincher ήταν...λίγη αυτό πιστεύω ότι έβλαψε τη ταινία. Αυτό και ο Harvey Weinstein.:a122:
Από τα τεχνικά Oscar απογοητεύτικα που η Ακαδημία δεν βράβευσε τον Roger Deakings για την εκπληκτική φωτογραφία του True Grit, του χρωστάνε είδη 3 αγαλματίδια.

Ixor24
28-02-2011, 22:33
ενδιαφέρον!

snzdzn-2AUg

Desmond
07-03-2011, 15:22
To παρακάτω νέο μπορεί να είναι είτε πάρα πολύ κακό είτε πολύ καλό.


Christopher Nolan may reboot another famous franchise once he’s completed ‘The Dark Night Rises,’ as Alcon Entertainment is looking at him to expand the world of Ridley Scott’s 1982 film ‘Blade Runner,’ www.slashfilm.com (http://www.slashfilm.com/) is reporting. The production company recently bought the rights to make prequels or sequels to the hit movie, and would love to reunite with Nolan. The director-writer-producer first worked with Alcon when he released his 2002 psychological thriller ‘Insomnia.’
Alcom producer and co-founder Andrew Kosove has told the website io9 that he would love to have Nolan direct a prequel. Kosove, who added that the independent production company may never even have the funds to make more ‘Blade Runner’ movies, said that he and fellow Alcon co-founder and producer Broderick Johnson will discuss what direction they want the story to go in. If that story fits Nolan’s style, they will push to have him direct the film.
Kosove added that “I think whatever success we’ve had at Alcon…that philosophy of believing in filmmakers, giving them some parameters and letting them do their jobs, has served us very, very well. And it’s how we’ll approach this process.” He also said Alcon had a great experience with Nolan when they worked on ‘Insomnia’ together, and he appreciates the methodology that the director brought to the Batman world.


Το πάρα πολύ κακό: ΔΕΝ ΑΓΓΙΖΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ για εύκολα φράγκα, απλά ιεροσυλία...:a122:
Το πολύ καλό: Ο Νόλαν.Πέρα από εξαιρετικός σκηνοθέτης, το ύφος του μου ταιριάζει με την ατμόσφαιρα του Blade Runner.Συν του ότι είναι από τις αγαπημένες του ταινίες (φαίνεται άλλωστε) και


When Nolan made Batman Begins he reportedly showed Blade Runner to the cast and crew and told them, "This is how we're going to make Batman.". Also note that he included Rutger Hauer in the cast for Batman Begins.

aris13
07-03-2011, 17:18
Ακόμα και με τον Nolan σκηνοθέτη....

http://petru.paler.net/img/do_not_want.jpg

Valkyre
08-03-2011, 09:29
I want and have 0 problems with it!

Αν ηταν οποιοσδηποτε αλλος που απλα δεν τον ενδιαφερει η ποιοτητα θα ημουν κι εγω καθετος.

Ο Νολαν ομως ειναι μεγαλο χαρτι και reboot δεν σημαινει απαραιτητα δεν σεβομαι το παρελθον, αλλα -ειδικα στην περιπτωση του- σεβασμος. Το απεδειξε με το Μπατμαν και μαλιστα με το παραπανω. :)

Desmond
08-03-2011, 11:05
Αν τελικά προχωρήσει το θέμα, μιλάμε για τεράστιο ρίσκο εκ μέρους του Νόλαν.Είναι σχεδόν ακατόρθωτο να κάνει κάτι ισάξιο, ή έστω και λίγο κατώτερο, με το Blade Runner.Άσε που θα τον περιμένουν όλοι, fans και κριτικοί, στην γωνία.Βασίζομαι στο οτι είναι huge fan και αν μην τι άλλο τουλάχιστον θα αποδώσει τον ανάλογο σεβασμό.

Valkyre
08-03-2011, 11:16
Δεν χρειαζεται κατα την γνωμη μου να κανει κατι ισαξιο, ουτε και επιθυμει κατι τετοιο. Τουλαχιστον απο οσο γνωριζω τον Νολαν.

Θελει να κανει κατι διαφορετικο, οπως εκανε με το Μπατμαν, θα αλλαξει σιγουρα υφος και σιγουρα θα δεχθει μεγαλη κριτικη. Αλλα πιστευω στις ικανοτητες του, την φοβερη σκηνοθετικη αποψη που εχει και κυριως τις πρωτοτυπες ιδεες που κουβαλαει σε καθετι που ασχολειται.

Μακαρι να ειναι ενα Blade Runner ανταξιο (και οχι ισαξιο) των προσδοκιων και της παλιας σειρας, αλλα και της νεας εποχης.

jimbour
08-03-2011, 13:04
Κατω τα χέρια απο το blade runner για δημιουργία σικουελ ή πρίκουελ.
Και ειδικά απο τον Νόλαν. Παναγία μου δηλαδη.

Τελειωσε το blade runner. Eκπληκτικό βιβλίο, εξαιρετική και η ταινία.
Τωρα να βγάλουν απο το μυαλό τους πράγματα ουτε να το διανοηθω δεν θέλω.

dimitrisasp
08-03-2011, 15:55
Πρεπει να κατσω να δω επιτελους το Blade Runner και γω μου φαινεται..

Valkyre
08-03-2011, 16:06
^^ Eισαι το λιγοτερο ιεροσυλος... σκεφτομαι σοβαρα να διαγραψω το ποστ σου...!

Και βασικα πωρωθηκα τοσο πολυ τωρα που το βραδυ θα κατσω να δω για 2957250η φορα το Blade Runner.

dimitrisasp
08-03-2011, 16:08
:ban::ban::ban::ban: :P

Desmond
08-03-2011, 17:22
Άνεταααα!Χαχα!

Ixor24
08-03-2011, 17:35
1gqUqb0AxYo

2fast2furius made in hellas:c030::c030:

Ixor24
09-03-2011, 00:43
eL57ncw2jr8
oFTfAdauCOo
NkTrG-gpIzE
UDUvmiGLQSg

τελευταιο EDIT

jimbour
11-03-2011, 17:06
Πάμε και σε μερικά ακόμα φρέσκα trailer.

The Smurfs
MS8QyLX1Yvw

Super
CqvZMhRB5cE

Ezio
12-03-2011, 10:12
Το just go with it είναι καλό;

isildur83
12-03-2011, 15:31
YouTube - Conan the Barbarian Official Teaser Trailer (2011) - HD

Ixor24
12-03-2011, 18:30
Καλά απλά fail πριν βγει. Είναι κάποιες ταινίες που απλά δεν τις ακουμπας!!!! Conan = Arni

puredemonic
16-03-2011, 01:29
εγώ είδα πρόσφατα το it's kind of a funny story με τον zach galifianakis. Καιρό είχα να δω ταινία που μου έκανε τόσο καλή εντύπωση!!

την προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

isildur83
21-03-2011, 06:19
Αφιερωμενο στους Terminator fans!


YouTube - TERMINATOR TRIBUTE Tryanglz - Burnin In The Third Degree

Dragonpaul
21-03-2011, 16:53
http://furious.adman.gr/banner?webspace=5439&auto=1 (http://furious.adman.gr/click?webspace=5439&auto=1)
Ξεκίνησαν τα γυρίσματα του «Χομπιτ»

Το "Χομπιτ" είναι το πρίκουελ του " Άρχοντα των Δαχτυλιδών"

21/03/2011
http://www.skai.gr/files/temp/793A372E79B3E426F7A4BACE0241FD61.jpg Ο Μάρτιν Φρίμαν θα υποδυθεί τον Μπίλμπο Μπάγκινς

προηγούμενο 1 από 1 επόμενο

Ξεκίνησαν την Δευτέρα τα γυρίσματα των πολυαναμενόμενων ταινιών "Χομπιτ", βάζοντας τέλος σε μια καθυστέρηση που οφειλόταν σε προβλήματα χρηματοδότησης και εργατικών διαφορών που παραλίγο να μεταφέρουν τα γυρίσματα από τη Νέα Ζηλανδία.

Οι δύο ταινίες θα σκηνοθετηθούν από τον Νεοζηλανδό Πίτερ Τζάκσον ο οποίος είχε σκηνοθετήσει και την βραβευμένη με Οσκαρ τριλογία «Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών».

Η σκηνοθεσία λαμβάνει χώρα στα Stone Street Studios στο Ουέλιγκτον και σε διάφορες τοποθεσίες στη Νέα Ζηλανδία, οι οποίες δεν αποκαλύπτονται. Η πρώτη από τις δύο ταινίες θα κάνει πρεμίερα τον Δεκέμβριο του 2012 και η δεύτερη αναμένεται ένα χρόνο αργότερα.

Οι ταινίες έχουν πληγεί από μια σειρά προβλημάτων, με κυριάρχη την απειλή από την Time Warner Inc. μονάδα της κινηματογραφικής εταιρείας Warner Bros, να μεταφέρει τα γυρίσματα στο εξωτερικό λόγω φόβου των συνδικάτων που θα μπορούσαν να επιβάλλουν μποϊκοτάζ με αφορμή αιτήματα για μια συλλογική σύμβαση.

Η κυβέρνηση της Νέας Ζηλανδίας την περασμένη χρονιά άλλαξε την εργατική νομοθεσία για να διατηρήσει εντός συνόρων τα κατ'εκτίμηση 500 εκατομμυρία δολαρία παραγωγής και τις αυξημένες φορολογικές ελαφρύνσεις για την Warner Bros, με σκοπό να μειώσει τις ζημιές που μπορεί να επιφέρουν στην μικρότερη κινηματογραφική βιομηχανία της χώρας.

Πριν από αυτό, ζητήματα γύρω από την χρηματοδότηση των ταινιών επέφεραν την παραίτηση του σκηνοθέτη Γκιγιέρμο Ντελ Τορο το 2010

Η τελική πρόκληση ήρθε από την νοσηλεία του Τζάκσον νωρίτερα αυτό το έτος με επείγουσα χειρουργική επέμβαση για διατήρηση έλκους.

«Το Χομπιτ» είναι βασισμένο στις περιπέτειες του Μπίλμπο Μπάγκινς (θείου του Φρόντο Μπάγκινς, κύριου χαρακτήρα του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών) ένα χόμπιτ το οποίο ζει στη Μέση Γη το οποίο βρίσκεται σε μια αναζήτηση θυσαυρού το οποίο φρουρείται από έναν δράκο, μετά από παραίνεση του μάγου Γκάνταλφ.

Το βιβλίο το οποίο εκδόθηκε πρώτα το 1937, αποτελεί τον πρόδρομο της τριλογίας του «Αρχοντα των Δαχτυλιδιών».

Το καστ για τις ταινίες περιλαμβάνει την βραβευμένη με Οσκαρ Κέιτ Μπλάνσετ, τον Ιαν Μακελεν, τον Ορλάντο Μπλουμ, τον Κεν Σκοτ και τον Μάρτιν Φρίμαν ως Μπίλμπο Μπάγκινς.

http://www.skai.gr/news/culture/article/165442/xekinisan-ta-gurismata-tou-hobit/?utm_source=rss_news_culture&utm_campaign=skai200905190000&utm_medium=rss

dimitrisasp
21-03-2011, 16:56
Επιτελους!!! Αντε να το δουμε καποτε κι αυτο! Αrthur Dent is Bilbo Bangins!

enstikto
21-03-2011, 17:08
Εγώ δεν ψηνομαι καθόλου για το συγκεκριμένο. Τον άρχοντα τον λατρεψα, αλλά το χομπιτ πολύ παραμυθακι ρε παιδάκι μου...

Dragonpaul
21-03-2011, 17:24
Εγώ δεν ψηνομαι καθόλου για το συγκεκριμένο. Τον άρχοντα τον λατρεψα, αλλά το χομπιτ πολύ παραμυθακι ρε παιδάκι μου...

Προσεχε κακομοιρη μου, γιατι μπορει να μην ειμαι mod, αλλα θα βρω τροπο να σε εξορισω για παντα απο το forum. Ιεροσυλε!!!!!!!! Θα μαζεψω κοσμο απο εδω μεσα και θα σε κοπαναμε ετσι :e055gf: μεχρι να βαλεις μυαλο.
Βρε, τετοιους καιρους τα εχουμε αναγκη τα παραμυθια!!!!!!!! Δειξε εμπιστοσυνη στον PJ και θα δεις τι μαγικα θα κανει. Εγω το Χομπιτ το ειχα "ρουφηξει" στην κυριολεξια!!!! Μαγικο!!!!

Υ.Γ. Για τιμωρια θα κατσεις να μαθεις ολο το βιβλιο αυτολεξει και μετα θα σε εξετασω!!!!!!!!

enstikto
21-03-2011, 20:15
:a036: Και πόσο χρονόν είσουν όταν το διάβασες και σου φάνηκε μαγικό; :d030::d030:

Dragonpaul
21-03-2011, 20:17
:a036: Και πόσο χρονόν είσουν όταν το διάβασες και σου φάνηκε μαγικό; :d030::d030:

Το συνεχιζεις, ε???? Καλααααα..... Θα επελθει τιμωρια!!!!!:a088::bang:

enstikto
21-03-2011, 20:19
Μα τι έκανα; Μια απλή ερωτησούλα έκανα... :a094:

Kane
22-03-2011, 09:21
Για το Hobbit είχα ακούσει ότι θα βγει σε 2 ταινίες. Ξέρει κανείς αν αληθεύει αυτό;
Για το αν είναι παιδικό παραμύθι ή όχι, αμφιβολία δεν υπάρχει αφού γράφτηκε ως τέτοιο. Προσωπικά μου άρεσε πολύ το βιβλίο και ανυπομονώ να το δω και στην μεγάλη οθόνη ελπίζοντας για τις λιγότερες δυνατές παρεμβάσεις στην ιστορία του.

enstikto
22-03-2011, 09:25
Σπυρο 2 ταινίες θα είναι ναι.
Δεν λέω ότι είναι κακό. Απλά δεν υπάρχει σύγκριση με τον άρχοντα κ είπα αυτά που είπα για να προετοιμασω τον κόσμο που περιμένει ότι θα δει επικιλα τύπου άρχοντα...

hakoo
23-03-2011, 05:12
Σιγουρα ως γνησιος φαν του Tolkien θα το τιμησω το Χομπιτ, βεβαια θα προτιμουσα μεταφορα του Σιλμαριλλιον.

Kane
23-03-2011, 08:42
Όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, μεταξύ αυτών και εγώ. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μη σκεφτεί κανείς να γυρίσει το Silmarillion σε σειρά για την τηλεόραση, ή αν το κάνει να είναι επιπέδου Rome τουλάχιστον

Valkyre
23-03-2011, 09:44
Οσοι ζητατε το Σιλμαριλλιον να γινει ταινια, σκεφτειτε το λιγακι παιδια...

Ειναι δυνατον να γινει το Σιλμαριλλιον ταινια? Μην με παρεξηγειτε, το βιβλιο το λατρευω, το θεωρω επος, αλλα ταινια αυτο ειδικα το βιβλιο δεν γινεται που να χτυπαμε τον πωπο μας κατω! :P

Μιλαμε στην ουσια οχι για βιβλιο, αλλα για μια συρραφη σκεψεων-ιστοριων-ανεκδοτης μυθοπλασιας του μεγαλου Τολκιν. Στην ουσια ειναι μια εγκυκλοπαιδεια του κοσμου της Μεσης Γης και δεν ειχε σκοπο να εκδοθει, ασε που ηταν μισοτελειωμενο και το ολοκληρωσε ο Τολκιν Τζουνιορ.

Το βιβλο ειναι ο εφιαλτης οποιουδηποτε σκηνοθετη. Στο πανι δεν θα εβγαζε απολυτως κανενα νοημα, θα ηταν ενα συνοθυλλευμα απο σκηνες που η μια δεν εχει σχεση με την αλλη, κυριολεκτικα μιλαμε για χαος.

enstikto
23-03-2011, 09:49
Θα συμφωνήσω με τον Val. H καλύτερη λύση για τη μεταφορά του Σιλμαρίλιον θα ήταν σε μορφή μίνι-σειράς και κατα προτίμηση σε κάποιο καλωδιακό κανάλι όπως το HBO...
Το Σιλμαρίλιον είναι κάτι σαν την Βίβλο-Παλαιά Διαθήκη. Τι να πρωτοδείξει στην ταινία;

dimitrisasp
23-03-2011, 10:49
Το Σιλμαριλιον με μια τριλογια θα πετυχαινε νομιζω.. Why not? Με την παρεα μου που ειμαστε φουλ τρελαμενοι με αρχοντα απο μικροι συγκρινουμε τη καλυτερη μαχη των ταινιων (την αρχικη που γινεται για το δαχτυλιδι) με τα ποζεροξωτικα και τον Ελροντ να πετανε βελη μεσα απο τα μαλλια του, με τις μαχες απο το Σιλμαριλιον και παθαινουμε nerdorgasms! Δυσκολο εγχειρημα αλλα πιστευω οτι καποτε θα το δουμε κι αυτο οταν το Hollywood θα εχει στερεψει απο ιδες πληρως πια..

Lefteris_X
23-03-2011, 11:02
έχω σκυλοβρεθεί ιστορίες παραμυθό-epic και medieval καταστάσεις - ίσως επειδή και ως παιδί (1982) είχα (προσπαθήσει) να διαβάσω Tolkien και Lord of the Rings, αλλά δεν τα κατάφερα, είχα σκυλοβαρεθεί ακόμα και σε εκείνη την ηλικία - βλέπετε είμαι της σχολής Clive Barker, Asimov και ταινιών όπως 2001 (Κιούμπρικ), Blade Runner, Κουρδιστό Πορτοκάλι (από τις αγαπημένες μου, ιδιαίτερα η σκηνή φόνου / βιασμού τραγουδώντας Singing in the Rain), κλπ.

Αυτό που θα ήθελα να δώ να ξαναζεί ως genre στον κινηματογράφο, είναι το πραγματικά αρρωστημένο έργο τρόμου, μεταφυσικού / υπερ-αρρωστημένης φαντασίας (εύκολα εφικτό πλέον με τα εφφέ του σήμερα), σε στυλ Necronomicon του H. P. Lovecraft...

μπα ε; :D


ΥΓ: Τη μοναδική έκδοση που κατάφερα να δω με ευχαρίστηση (γιατί και η τριλογία η σύγχρονη με είχε κάνει να βλαστιμάω τόσες ώρες καθηλομένος στο σινεμά - δεν την παλεύω, εξ ου και πήγα να δω στο σινεμά μόνο την πρώτη ταινία, τις άλλες δύο στο σπίτι με πολλάαααα pause και "άστο για μετά")...........ήταν η έκδοση του Lord of the Rings σε κινούμενα σχέδια (late 70s νομίζω) που είχε δημιουργηθεί με την τεχνική Rotoscoping (= κινηματογραφώ την κίνηση του ηθοποιού και μετά απο πάνω σχέδιο με ΤΟ ΧΕΡΙ, για να φτιαχτεί το animation). Ίδια τεχνική που χρησιμοποιήθηκε στο πρώτο Prince of Persia στην Amiga (1989 - Broderbound Software).

Dragonpaul
23-03-2011, 13:40
^^

Ασε μας απο κει πέρα, γεροπαραξενε!!!!!:argue::a030:
Το ένα σου ξυνιζει, το άλλο σου βρωμάει... Ωωωωω....:p

Lefteris_X
23-03-2011, 15:13
μωρ τι μας λες; ούρτ απο δω νιάτο!

το Battle Star Gallactica το remake του 2003 είναι ίσως η καλύτερη sci-fi tv σειρά / saga που έχω δει!

Το Jericho κυριολεκτικά το αγάπησα, απίστευτη σειρά γι αυτό και την έκοψαν κακήν κακώς!

Γούσταρα πάρα πολύ, συγκινήθηκα κιόλας, με το District 9 (δεν εννοώ ένα παρόμοιου ονόματος καρτούν - αλλά την ταινία του Πήτερ Τζάκσον....τώρα που το σκέπτομαι, μπορεί και να έχω μπερδέψει τις ονομασίες μεταξύ ταινίας κ καρτούν, όπως και να έχει στην ταινία αναφέρομαι).

Τέλος πάντων, έχω πεθυμήσει ένα horror "άντε γειά" στυλ, όχι και τόσο αληθοφανές / ρεαλιστικό......που σαι ρε Hellraiser....και Pinhead...(ή και The Thing....σούπερ ατμόσφαιρα)

Desmond
23-03-2011, 15:30
District 9.Ήρθε από το πουθενά και με σάρωσε.Από κάθε άποψη καταπληκτικό.
Btw, Λευτέρη post no666 αναφορά Hellraiser!:a018:

Kane
23-03-2011, 15:40
@Val

Δεν θα διαφωνήσω για τη δυσκολία του εγχειρήματος. Από την άλλη είμαι σίγουρος ότι μπορεί να επιτευχθεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αρκεί ο σκηνοθέτης να είναι μερακλής και ολόψυχα δοσμένος στο έργο. Επίσης η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

@Lefteris_Χ
Δυστυχώς 2 ή 3 ταινίες που έχω δει βασισμένες σε ιστορίες του Lovecraft ήταν απογοητευτικές. Αν είναι να πιάσει κάποιος μυθολογία Κθούλου θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός για να μην καταλήξει σε παταγώδη αποτυχία.

enstikto
23-03-2011, 15:42
Το District 9 ήταν όντως καταπληκτική ταινία. Η πλάκα είναι ότι τα πρώτα 10 λεπτά λες "Τι @@ κάθομαι και βλέπω", αλλά θες να δεις που το πάει και σε κάποια φάση, χωρίς να το καταλάβεις, έχεις αρχίσει να καραγουστάρεις!!!
Λευτέρη δες και firefly-serenity αν θες να πάθεις πλάκα!

hakoo
23-03-2011, 16:04
Ειναι δυνατον να γινει το Σιλμαριλλιον ταινια?




Φυσικα και ΟΧΙ, but a fanboy can always hope :c055gfe:

Λευτερη δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να οπτικοποιηθει ενα εργο του Η. P Lovecraft.
Κane αν κρινω απο μια movie adaptation που ειχα θα συμφωνησω, μιλαμε για ιεροσυλια και ισοπεδωση επιπεδου ταινιων πιρανχας 3d.

Lefteris_X
23-03-2011, 16:05
πραγματικά έδωσα ρέστα, ούτε καν που το πήρα χαμπάρι, την αναφορά στο Hellraiser ΑΚΡΙΒΩΣ στο πόστ Νο666!!!!

Θα το πάρω screenshot!

Πάντως, λέτε να είναι σημαδιακό; (μουάχααχαχαχαχαχ με echo αλά Vincent Price) :D:D:D:D

Περιμένω πως και πως το prequel του Alien. Αργεί ακόμα το φελέκι μου...για το καλοκαιράκι, με βλέπω να περνάω ευχάριστα τις 2 ωρίτσες (σπίτι μου με aircondition όχι σινεμά) με το Captain America. Το στοίχημα (με τον εαυτό μου) είναι, πόσο "americana" θα είναι το έργο;

Ίδωμεν / Οψόμεθα.

nikon
23-03-2011, 19:29
Eίδα το I Spit on Your Grave (http://www.imdb.com/title/tt1242432/)και ενώ μέχρι τα μισά είπα ok το έχουμε ξαναδεί το έργο το 2ο μισό ήταν από τα πιο δυνατά που έχω δει......είχα να πονέσω τόσο από τον Αντίχριστο.

messi10
23-03-2011, 19:38
Εκλεισα εισητηρια για αυριο,Πρεμιερα του UNKNOWN!
Φαινετε εκπληκτικη ταινια!!

Desmond
23-03-2011, 20:46
Eίδα το I Spit on Your Grave (http://www.imdb.com/title/tt1242432/)και ενώ μέχρι τα μισά είπα ok το έχουμε ξαναδεί το έργο το 2ο μισό ήταν από τα πιο δυνατά που έχω δει......είχα να πονέσω τόσο από τον Αντίχριστο.

Από τις λίγες φορές που το remake είναι καλύτερο από το original.To 2o μισό το κατευχαριστήθηκα!Καλά να πάθουν οι rednecks!

Et3rn1tyGR
24-03-2011, 08:04
Εκλεισα εισητηρια για αυριο,Πρεμιερα του UNKNOWN!
Φαινετε εκπληκτικη ταινια!!

Καλουτσικη...δεν ειναι και τπτ το φοβερο. Εχει ενα plot twist το οποιο ειναι μετα απο καποια στιγμη αναμενομενο.

nikon
24-03-2011, 08:13
Από τις λίγες φορές που το remake είναι καλύτερο από το original.To 2o μισό το κατευχαριστήθηκα!Καλά να πάθουν οι rednecks!Χαχα εντάξει ρε c είπαμε εκδίκηση αλλά αυτή το ξεφτίλισε.....στο τέλος πιο πολύ λυπήθηκα αυτούς παρά αυτήν.

messi10
25-03-2011, 11:15
Εχτες....UNKNOWN
Παρα πολυ ωραια ταινια,σε κανει να σκεφτεσαι πολυ τι θα γινει στη συνεχια.(ή ποιος τελικα ειναι;...)
Στη πλοκη υπαρχουν πολλες ανατροπες,και..νομιζεις οτι θα υπαρχουν ακομα περισσοτερες...
Εκπληκτικη ερμηνεια στον ρολο του Dr.Martin Xarris απο τον Liam Nesson.
Η φοβερη ατακα ειναι ''I didn't forget everything''....''i remember how to kill you!''
Οσοι βλεπουν περιπετειες μυστηριου/φαντασιας δεν πρεπει να την χασουν.Ενω σε οσους αρεσει εστω και λιγο το μειγμα μπολικης περειπετειας με κυνηγητο και αγωνια την βλεπουν με την πρωτη ευκαιρια.
9,5/10

chronohill
28-03-2011, 15:22
εγω ειδα δυο ταινιες.Το despicable me.το οποιο ηταν καταπληκτικο!συγκινητικο αστειο και διαφορετικο.Μαλιστα σε 3d πρεπει να ειναι ακομα πιο καλο βλεποντας σε μερικες σκηνες τι ειχαν κανει...
Και 2η το Hostel 2.ξερω θα πειτε που το ξεθαψα αλλα θελαμε ενα θριλερ και επειδη το 1 μαρεσε παρα πολυ πιστευα οτι θαναι καλο και το 2 αλλα απογοητευτηκα.Δεν μαρεσε.πλυ μετριο...
αυτα!

Aphelian
30-03-2011, 16:15
Κι άλλο Batman reboot?!


Despite the setbacks it faced the last time Warner Bros. tried to gather its DC Comics-based heroes together to form the Justice League, that isn’t putting the studio off from moving ahead with the plan, according to executive Jeff Robinov, who revealed that they’re looking to reboot Batman again.

Yes, it would seem that once Chris Nolan and company are finished in the their more realistic Bat-universe with The Dark Knight Rises, we’re going to be looking at Batman Begins… Again.

“We have the third Batman, but then we’ll have to reinvent Batman,” Robinov tells the LA Times. “Chris Nolan and Emma Thomas will be producing it, so it will be a conversation with them about what the next phase is.”

The mention of Nolan and his regular producing partner/wife being involved makes us think it’ll hopefully maintain the high standards that the director has set for Bruce Wayne, but the fact remains that the more down-to-earth setting for Nolan’s take on the character would have to be ditched if Warners is going to see him share the screen with the super-powered likes of Superman (now taking the form of Henry Cavill), Wonder Woman and Green Lantern in the League.

Plus it seem that Robinov’s target for the team-up is 2013, which seems like a nearly unworkable date given that The Dark Knight won’t return until summer next year and Zack Snyder’s Superman won’t even arrive until that December.

We don’t doubt that Robinov wants to get his company’s equivalent to The Avengers up and running, and given that he says a Justice League script (as well as standalone films for The Flash and Wonder Woman, despite the new TV version) is being written, he may yet see his dream realised. But 2013? We’ll see. And what do you lot think? Too soon? Good call? Sound off!
http://www.empireonline.com/news/feed.asp?NID=30558

Valkyre
30-03-2011, 16:31
Milk the Cow! Milk it!!!

Οτι και να κανουν μετα θα πρεπει να ειναι κατι πολυ...πολυυυ ξεχωριστο για να ξεπερασουν την δουλεια του Νολαν (εκτος και αν τα κανει αχταρμα στο 3ο μερος που αμφιβαλλω δεδομενου του ιστορικου του.)

Aphelian
30-03-2011, 16:38
Milk the Cow! Milk it!!!

Οτι και να κανουν μετα θα πρεπει να ειναι κατι πολυ...πολυυυ ξεχωριστο για να ξεπερασουν την δουλεια του Νολαν (εκτος και αν τα κανει αχταρμα στο 3ο μερος που αμφιβαλλω δεδομενου του ιστορικου του.)

http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/219346/219346,1229695597,2/stock-photo-batman-cow-22243870.jpg

jimbour
31-03-2011, 14:08
Ειδαμε το In a better world.
Μου άρεσε παρα πολυ. Ωραιο δράμα, ωραια σκηνοθεσία, φωτογραφία και θέμα που αν και το εχουμε ξαναδεί εδω ειναι ωραία δωσμένο χωρις μελοδραματισμους και ιστοριες ή πραγματα απλα για να συγκινήσει.

Το πόσο αξιζει το οσκαρ ξενογλωσης δε το ξέρω (εμενα μ άρεσε πολύ ο κυνόδοντας) αλλα ειναι σιγουρα απο τις καλύτερες ταινίες της χρονιάς.
Σειρα έχει το incendies.

ilias78
02-04-2011, 10:45
το trailer του hangover 2

YouTube - The Hangover Part II - Trailer

dimitrisasp
02-04-2011, 12:30
Ειναι απιστευτο το ποσο αρμεγμα μπορει να γινει στο οτιδηποτε. Το προωτο Hangover ηταν κατι πολυ καλο απο κει που δεν το περιμενε κανεις (για το ειδος αυτων των ταινιων). Το δυο ειναι καθαρο, αγνο, παρθενο αρμεγμα και αν κρινω απο το Part II παμε και για Part ΙΙΙ. Θα τα δω αλλα μετα απο πολυ καιρο με την "οικονομικη" μεθοδο!

jimbour
03-04-2011, 16:08
Haevnen ( Η ταινία που πηρε το οσκαρ ξενόγλωσσης)
Incendies ( Aυτη που εχασε το οσκαρ ξενόγλωσσης)

ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ.
Να τις δείτε, σινεμά αν γίνεται.

Ixor24
03-04-2011, 16:16
χθες ειδα το Unknow αρκετα καλη ταινια με αρκετες ανατοπες, χωρις πολλα μπαμ μπουμ (αμερικανια φαση) και αρκετα καλο σεναριο... αξιζει να την δειτε... 8/10

Valkyre
04-04-2011, 13:02
ειδα κι εγω το Unkown, καλο ηταν δεν λεω οχι, η μλκια ειναι πως το ψυλιαστικα απο πολυ νωρις τι παιζει και δεν μου ηρθε η ανατροπη τοσο δυνατα οσο ηρθε στους υπολοιπους της παρεας οι οποιοι την βρηκαν εξαιρετικη. Αν δεν το ειχα παρει χαμπαρι ισως κι εγω να ειχα πολυ καλυτερες εντυπωσεις. παρολαυτα ευχαριστη ταινια.

jimbour
04-04-2011, 13:25
Μόνο εγω το βρήκα μπουρδίτσα δηλαδη;

Αυτη την εβδομάδα πρεμίερα για sucker punch, hanna και rio.

sakoulias
04-04-2011, 14:34
Ειδα χθες στο star το American History X . ΑΝ και γενικα αποφευγω να βλεπω δραματικες ταινιες αυτη μου αρεσε παρα πολυ και ηταν τροφη για σκεψη . Πραγματικα τρομαξα με το ποσο ευκολα μπορουν οι ανθρωποι να χασουν την ανθρωπια τους ...

dimitrisasp
04-04-2011, 14:43
Εγω χθες ειδα το Black Swan (μεσω Skype γιατι ειμαι και high tech :P ) και μπορω να πω οτι αξιζε τα καλα λογια που πηρε απ οσους τα πηρε. Στη lesbian scene ημουν λιγο ΟΥΑΟΥ!!!!

isildur83
04-04-2011, 18:21
Today we have the trailer for Arnold Schwarzenegger's upcoming "The Governator" TV series, which he co-developed with Stan Lee.
The series is set to premiere next year.
Check out the trailer below.

Plot: When Governor Schwarzenegger returns to Hollywood and finds a whole new genre of super-villains confronting the world, he decides to become the #1 superhero he's always played in the movies... only this time, it's for real!

He assembles a team of awesomely brilliant teens to build him a secret lair full of state-of-the-art vehicles, crime-fighting gear, and lots of cool gadgets in this new animated action-comedy series. Arnold is Back! as The Governator, the superhero for the 21st century


YouTube - The Governator - OFFICIAL TRAILER





A full-length trailer for the new "ThunderCats" animated TV series, which will premiere later this year on Cartoon Network. Check it out below.




YouTube - THUNDERCATS TRAILER FROM WONDERCON 2011

dimitrisasp
04-04-2011, 18:40
Fight like cats.. Το λιγοτερο η πιο γελοια ατακα που εχω ακουσει..

Ixor24
05-04-2011, 01:31
Ο σκηνοθέτης της ταινίας Τζέιμς Κάμερον προχώρησε σε μια αποκάλυψη η οποία όπως φαίνεται θα αλλάξει... τον τρόπο που γυρίζονται μέχρι σήμερα οι ταινίες.
Από την δεκαετία του 1920 αλλά και ως σήμερα ο οι ταινίες γυρίζονται στα 24 καρέ ανά δευτερόλεπτο. Το νέο Avatar λοιπόν θα αλλάξει αυτό τον ρυθμό, για την ακρίβεια θα τον διπλασιάσει. Σύμφωνα με τον σκηνοθέτη αυτή η κίνηση θα προσφέρει πιο φωτεινή εικόνα για τις 3D ταινίες καθώς θα εξαλειφθούν τα μαύρα σημεία που παρατηρούνται μέσα από τα ειδικά γυαλιά.
Αν η παραπάνω κίνηση υιοθετηθεί και από τα υπόλοιπα στούντιο είναι σίγουρο πως θα βελτιωθεί κατά πολύ η ποιότητα των 3D αλλά και τον 2D ταινιών. Σκεφτείτε πως τέτοια αλλαγή έχει να γίνει εδώ και περίπου 90 χρόνια οπότε μάλλον ήταν καιρός!

Το Avatar 2 αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2014 ενώ πέρα από τη νέα τεχνολογία που θα εισάγει θα έχει να υποστηρίξει και ένα μεγάλο όνομα, αυτό της πρώτης ταινίας. Μην ξεχνάς πως το πρώτο μέρος είναι ένα από τα μεγαλύτερα σύγχρονα μπλοκμπάστερ αφού κατάφερε να συγκεντρώσει πάνω από 2,8 δισεκατομμύρια.

Τα γυρίσματα δε θα γίνουν σε κάποιο δάσος όπως ήταν αναμενόμενο αλλά στον βυθό. Είναι γνωστό πως ο σκηνοθέτης, έχοντας γυρίσει μεταξύ άλλον και τον Τιτανικό, είναι λάτρης της θάλασσας και γενικότερα του υγρού στοιχείου. Δεν έχουμε παρά να αναμένουμε λοιπόν.

πηγη: τρομακτικο

Valkyre
05-04-2011, 10:30
Mενει να καταλαβω τεχνικα γιατι ειναι δυσκολο ή επαναστατικο να γυριστει μια ταινια στα 48 frames. Προφανως θα θελει καινουργιες και διαφορετικες καμερες. Οκ ο Καμερον με καθε νεα ταινια φταιχενι και καινουργιες καμερες, αυτο δεν ειναι νεο. Αλλα τεχνικα... τι σημαινει φτιαχνω μια καμερα (κινηματογραφικη) που να πιανει 48 frames το δευτερολετπο? Ετσι οπως το ακουω δεν μου ακουγεται και τιποτα τραγικα δυσκολο τεχνικα. Με το 3D καταλαβαινω το ποσο πολυπλοκη ηταν η καμερα, φαινοταν αλλωστε μιας και ειχε 2 φακους οι οποιοι μαλιστα μονιμως εξομειωναν το πως βλεπει το ανθρωπινο ματι. Τωρα τα 48 frames μου ακουγονται παιχνιδακι. Μενει να διαβασουμε μερικα πραγματα να δουμε το φως. :)

ΥΓ: παντως δεν νομιζω να κανει και τοσο ΜΠΑΜ στο κοινο αυτο το νεο στοιχειο...ηδη οι τηλεορασεις με 200HZ εχουν εικονα που πλησιαζει τα frames αυτα ξεπερνοντας κατα πολυ τα μεχρι πρωτινος 24 καρε των 50Hz οθονων.

dimitrisasp
05-04-2011, 11:36
Αν και δεν ειμαι καθολου fan του πρωταγωνιστη ή του κομικ ηρωα το trailer με εψησε μπορω να πω γιατι βλεπω εχει διαστημα, εξωγηινους κλπ που μ αρεσουν.. Για check και σεις..

YouTube - Green Lantern's WonderCon Sizzle Reel

Aphelian
05-04-2011, 17:25
Εγώ από την άλλη τον γουστάρω τον Ryan Reynolds, o Green Lantern ούτε κρύο ούτε ζέστη. Την ταινία λογικά θα την δω σινεμά, αν μη τι άλλο θα είναι κλασσική pop-corn ταινία.

Valkyre
05-04-2011, 19:17
O Ryan Reynolds ανεβηκε δραματικα στην εκτιμηση μου μετα την δουλεια που εκανε στο Buried... απλα respect!

Dragonpaul
05-04-2011, 21:19
Fight like cats.. Το λιγοτερο η πιο γελοια ατακα που εχω ακουσει..

E, τι να ελεγε? "Fight like dogs"? Μια χαρα ειναι η ατακα. Καλα, εχω κι εγω μια ιδιαιτερη συμπαθεια στις γατες...

dimitrisasp
06-04-2011, 01:21
E, τι να ελεγε? "Fight like dogs"? Μια χαρα ειναι η ατακα. Καλα, εχω κι εγω μια ιδιαιτερη συμπαθεια στις γατες...

Οταν λεει ο αλλος γατα μου ερχεται η σπιτογατα στο μυαλο και ειναι λιγο αστειο... Fight like lions θα ηταν πιο epic! :P

chronohill
09-04-2011, 01:02
Ρε παιδια ειδα καθυστερημενα το Let the right one in και εχω σοκαριστει.Τι γαματη ταινια ηταν αυτη.απιστευτη.κανανε καταπληκτικη δουλεια οι Σουηδοι τους παραδεχομαι.φοβερη απλα...
Α την πεμπτη βγαινει scream 4 δεν ξερω αν το εχουμε συζητησει εδω!!to trailer ειναι πολυ ωραιο!μακαρι να ειναι καλο!!!

YouTube - 'SCREAM 4' Trailer

Ezio
09-04-2011, 12:42
Θα πάω αυτό το Σαββατοκύριακο ή το άλλο να δω καμιά ταινία, αλλά δεν ξέρω ποια να δω. Έχω πολύ καιρό να δω animation, αυτή τη περίοδο σε animation υπάρχει το rio και το yogi bear (την σειρά την έβλεπα κάποιες φορές πολύ παλιά), αλλά θα υπάρχουν τα γνωστά άγνωστα παιδάκια καρυοθραύστες. Έτσι λοιπόν, θα πάω να δω κάτι πιο "ενήλικο", μήπως (γιατί και σε αυτής της ηλικίας κοινό υπάρχουν μ@λ@κοκαρυοθραύστες) υπάρχει ησυχία. Είμαι ανάμεσα στα Απόλυτη Ευφυΐα, Sucker Punch, Σανγκάη- Η Πόλη των Κατασκόπων, Παγκόσμια Εισβολή. Υπάρχει και το Μια Φορά Και Ένα... Μωρό, αλλά δεν εμπιστεύομαι τις ελληνικές παραγωγές. Τι μου προτείνετε;

jimbour
09-04-2011, 12:51
Σε animation υπάρχει το Rango που ειναι πολυ καλύτερο απο ολες τις ταινιες που είσαι αναμεσα για να πας να δεις.

Αν με ρωτούσες πριν μερικες εβδομαδες θα σου ελεγα sucker punch, τωρα οχι (το βολεψε μια χαρα ο snyder).

Aλλα βλεπω εισαι απο κρητη, μπορει να μην εχει το rango, τωρα απο αυτες που εισαι αναμεσα είναι η μία καλύτερη απο την αλλη. LOL
τραβα δες το sucker punch λοιπον που εχει ωραια visuals για σινεμα.

dimitrisasp
09-04-2011, 13:46
Διαβασα στο net οτι ετοιμαζεται 1) Daredevil reboot (προσωπικα ειναι ο αγαπημενος μου ηρωας της Marvel και χαρηκα γιατι η πρωτη ταινια ηταν λιγο φεσι) 2) Wolverine Sequel (αυτο δεν μπορω να το καταλαβω, εφοσον η πρωτη ηταν μεγαλη πατατα) 3) Συζητιεται Deadpool movie.. (μου ειναι αδιαφορο)

jimbour
09-04-2011, 14:17
για το wolverine ημουν excited γιατι μεχρι πριν μερικες εβδομαδες θα ηταν σκηνοθετης ο Aronofsky. Τελικα για προσωπικους λόγους είπε δεν μπορεί, οποτε αλλη μία απο τα ιδια.

οσο για την πρωτη, ε δηλαδη γιατι να μην γινει δευτερη αν ειναι καλη;
ετσι και αλλιως η πρωτη ηταν το origins, λογικα η δευτερη μπορει να ειναι οποιαδηποτε στιγμη στο xmen timeline.

messi10
10-04-2011, 12:00
Εχτες το βραδυ στο Cinema
World Invasion:Batle Los Angeles.
Παρα πολυ ωραια ταινια,αν και ειχε πολυ μπαμ-μπουμ που δεν μου αρεσει σε ταινια,ειχε και aliens ως εχθρους και φοβερο cast.Το τελος εκπληκτικο,αφηνει περιθωρια για sequel.

8,5/10

jimbour
10-04-2011, 13:36
να πω και εγω την γνωμη μου για αυτημ γιατι ισως νομιζετε ειναι καλη και πάτε.
ο ΜΟΝΟΣ λογος να την δειτε, ειναι τα μπαμ μπουμ, τιποτα αλλο.

ολα τα κλισε αυτων των ταινιων σε μία και μοιαζει σαν μια μεγαλη πιστα fps που πρεπει να πως απο ενα μερος σε ενα αλλο, με την μονη διαφορα οτι αντι για αραβες ο εχθρος ειναι εξωγηινοι.

messi10
10-04-2011, 14:22
^^Ακριβως αυτο με χαλασε.Λες και επεζα MoH ή COD ηταν.Το σωσανε το φοβερο cast παντως οι εχθροι και το τελος :)
Μαλλον μπορει να δουμε sequel.

ilias78
10-04-2011, 14:37
το 2o μερος του τελευατιου harry potter, ξερουμε ποτε βγαινει?

dimitrisasp
10-04-2011, 14:46
το 2o μερος του τελευατιου harry potter, ξερουμε ποτε βγαινει?

Ioυλιο εχω την εντυπωση..

Ezio
10-04-2011, 15:19
το 2o μερος του τελευατιου harry potter, ξερουμε ποτε βγαινει?

14/7/11.

ilias78
10-04-2011, 15:21
ευχαριστω κ τους δυο.

messi10
10-04-2011, 15:32
Τον Ιουλιο σιγουρα.
Φιλε Ezio,εισαι σιγουρος για την ημερομηνια;

Ezio
10-04-2011, 15:35
Τον Ιουλιο σιγουρα.
Φιλε Ezio,εισαι σιγουρος για την ημερομηνια;

Το imdb αυτή την ημερομηνία αναφέρει.http://www.imdb.com/title/tt1201607/

messi10
10-04-2011, 16:11
Α,οk ευχαριστω :)
Παρολο που εχω διαβασει 3-4 φορες το τελευταιο βιβλιο ανυπομωνω :)

isildur83
10-04-2011, 20:14
YouTube - Melancholia Trailer

nikolaszax
14-04-2011, 13:45
O Peter jackson ποσταρε στο Facebook ενα video απο τις πρωτες μερες του making of για το hobbit.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150223186041807&oid=141884481557&comments

As a Huge LOTR fan,το βιντεο με εκανε λιγο να ανατριχιασω :_) (κοντευουν και 10 χρονια αλλωστε απο την 3η ταινια.Βοηθησε και η μυσικη του howard shore :P).

Valkyre
14-04-2011, 13:46
^^ Χρωσταω ρεπ απλα! Ανατριχιασα κι εγω! :)

Chill
14-04-2011, 14:09
Είδα το No Strings Attached (http://www.imdb.com/title/tt1411238/)......μεγάλο FAIL πραγματικά δεν βλέπεται. ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!! Ώρες ώρες απορώ με τις ταινίες που φτιάχνονται........

dimitrisasp
14-04-2011, 14:23
O Peter jackson ποσταρε στο Facebook ενα video απο τις πρωτες μερες του making of για το hobbit.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150223186041807&oid=141884481557&comments

As a Huge LOTR fan,το βιντεο με εκανε λιγο να ανατριχιασω :_) (κοντευουν και 10 χρονια αλλωστε απο την 3η ταινια.Βοηθησε και η μυσικη του howard shore :P).

Στο τελος στο "in a hole in the ground there lived a hobbit" ΔΑΚΡΥΣΑ!!! Kαι γω χρωσταω rep!

Valkyre
14-04-2011, 14:32
^^ Noμιζω ολοι σε αυτο το σημειο ανατριχιασαμε! :)

Ixor24
14-04-2011, 17:18
το Sucker Punch το ειδες κανεις,εντυπωσεις?

dimitrisasp
14-04-2011, 17:49
Δεν το ειδα αλλα ακουσα κακες εντυπωσεις.. Μ ενδιαφερει και μενα να το δω πατνως..

Ixor24
14-04-2011, 17:56
και επειδή και εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα θα ηθελα μια γνωμη

chronohill
14-04-2011, 23:39
κολλημενος με το silent hill βρηκα πληροφοριες για το επερχομενο Silent Hill Revelation
Lakeside Amusement Park
YouTube - Silent Hill 2 - Lakeside Amusement Park set visit
επισης
http://img59.imageshack.us/img59/3595/adelaideandkitinsilenth.jpg (http://img59.imageshack.us/i/adelaideandkitinsilenth.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Desmond
14-04-2011, 23:47
Κατ'ευθείαν στο 3?
Anyway.Αν είναι οι ίδιοι συντελεστές με το πρώτο, θα είναι τουλάχιστον αξιόλογο.

badboyfriend
15-04-2011, 04:55
Το Suckerpunch σαν ταινία αν κάτσεις να το σκεφτείς αφού τη δεις δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.
Having said that, κατά τη διάρκεια της ταινίας δε βαρέθηκα καθόλου. Κάθε σκηνή ήταν πιο epic από την προηγούμενη. Το soundtrack απλά τα σπάει. Η ταινία έχει τα πάντα: samurais, katanas, robots, machine guns, mechanized nazis, dragons. Epic movie is epic.

Valkyre
15-04-2011, 10:03
Mε λιγα λογια οτι ναναι δηλαδη ε? :)

Ixor24
15-04-2011, 11:59
Καλά απο τα trailer φαινόταν ότι είναι ότι ναναι. Και πας να την δεις για τα εφε τις και όχι για το σούπερ σενάριο. Βγήκε σήμερα το Thor ξέρετε;

aris13
15-04-2011, 12:13
Την άλλη εβδομάδα βγαίνει το Thor νομίζω.

Chill
15-04-2011, 13:36
Λοιπόν χτες είδα

1) Battle Los Angeles : (http://www.imdb.com/title/tt1217613/) θα μπορούσε να λέγεται και Independence Day 2.....καλό για το είδος του. Αν δεν στόχευε στο να πάρει pg-13 και είχε λίγο blood θα μιλάγαμε για instant classic.

2)Just Go With It (http://www.imdb.com/title/tt1564367/): Πολύ γέλιο (αποφύγετε τα subs γιατί μερικές ατάκες π.χ. αυτές για τα πρόβατα χάνουν την αξία τους στην μετάφραση) και απίστευτα κορμιά. Παίζει η Βrooklyn Decker (http://www.imdb.com/media/rm4094919936/nm2395937)που χει ένα κορμί φωτιά και η Aniston που όντας 40αρα δεν στερείται τίποτα.

P.s. είτε είμαι πολύ ρηχός είτε οι κουλτουριαρέοι σπάνε μπάλες. Όλες οι ταινίες που στο failcritic εεεε sorry metacritic έχουν κάτω από 50 μου αρέσουν :>

chronohill
15-04-2011, 16:06
Κατ'ευθείαν στο 3?
Anyway.Αν είναι οι ίδιοι συντελεστές με το πρώτο, θα είναι τουλάχιστον αξιόλογο.

Μα ναι βρε!το 2 ηταν ξεχωριστη ιστορια και μιας που στην ταινια ακολουθησανε το πρωτο παιχνιδι τωρα θα ακολουθησει την ιστορια του 3ου παιχνιδιου!~
αντε δεν μπορω να περιμενωωωωωωωωωωωω!!!:a042:

Desmond
15-04-2011, 16:30
Δεν θα με χάλαγε να έβλεπα και το 2!LOL!
Να δω σε σωστώ απόδοση το παρακάτω και τι στον κόσμο!
http://www.youtube.com/watch?v=tkYtflr1KsM

hakoo
15-04-2011, 16:55
Το sucker punch προσωπικα δεν το βρηκα καθολου epic, φυσικα το action κομματι του ηταν εκπληκτικο.
Αυτο που εισεπραξα εγω ηταν ενα compilation απο action και fantasy καταστασεις. To σεναριο της δεν αισθανομαι καθολου χαζος που δεν το καταλαβα και ουτε προκειται να μπω στην διαδικασια να το καταλαβω επακριβως. Θα το ηθελε πολυ ο σκηνοθετης/σεναριογραφος (οχι για μενα λολ, γενικα) για να αποδειξει οτι η ταινια του ειναι ενα κρυφοmasterpiece αλλα μπααααα. Απλα το σεναριο ηταν ενα υποτυπωδες πραγμα για να επιτρεψει να γινουν ολα αυτα στην ταινια.

ilias78
15-04-2011, 22:51
στα παρασκηνια της νεας ταινιας τοτ Peter Jackson "The Hobbit"

http://www.youtube.com/watch?v=574BY11n6QE

chronohill
16-04-2011, 12:01
Δεν θα με χάλαγε να έβλεπα και το 2!LOL!
Να δω σε σωστώ απόδοση το παρακάτω και τι στον κόσμο!
http://www.youtube.com/watch?v=tkYtflr1KsM

καλα αυτη η σκηνη ειναι απτις καλυτερες σε βιντεοgame!ειχα παθει την πλακα μου!τρελο!!!μακαρι να την πετυχουν την σκηνη στην ταινια!!!

messi10
17-04-2011, 14:58
Παιδια,τσεκαρετε το Source Code που ερχεται Ελλαδα 24 Απριλιου.Απο το trailer φαινετε να εχει πολυ δυνατο και εξυπνο σεναριο.

Μπορει να μη μοιαζει με το σεναριο του Inception,αλλα ελπιζω να ειναι τοσο δυνατο οσο αυτο.

geodlord7
17-04-2011, 16:28
Παιδια,τσεκαρετε το Source Code που ερχεται Ελλαδα 24 Απριλιου.Απο το trailer φαινετε να εχει πολυ δυνατο και εξυπνο σεναριο.

Μπορει να μη μοιαζει με το σεναριο του Inception,αλλα ελπιζω να ειναι τοσο δυνατο οσο αυτο.

http://cdn3.knowyourmeme.com/i/000/049/994/original/Trololo.png
trololololol ??

Sorry δεν άντεξα :P Messi10 δλδ, πρέπει όλες οι ταινίες που βγαίνουν απο εδώ και πέρα να μοιάζουν το σενάριο του inception για να τις βλέπουμε και να είναι καλές!

messi10
17-04-2011, 16:33
Ε;;Καμια σχεση,απλως το σεναριο του Inception ηταν τρομερο και θελω να εχει το ιδιο καλο σεναριο και το Source Code.Οχι να μοιαζει,προσεχε τη γραφω να ειναι τοσο εξυπνο οσο αυτο :)

geodlord7
17-04-2011, 16:49
Μπορει να μη μοιαζει με το σεναριο του Inception

Απλά φίλε μου έτσι όπως το γραψες, ο άλλος καταλαβαίνει γενικά το σενάριο να μοιάζει με του inception ;) Αλλά αφού το εξήγησες, συμφωνούμε.

jimbour
17-04-2011, 17:08
εγω μετα το Inception οτι και να δω δε με συγκινει πλέον.

messi10
17-04-2011, 17:59
Sorry,τωρα που το ξαναδιαβασα ειδα οτι δεν το ειχα συνταξει καλα....:/

Dragonpaul
17-04-2011, 18:06
εγω μετα το Inception οτι και να δω δε με συγκινει πλέον.

Άρα μη ξαναδεις καμία ταινία με σχετικό περιεχόμενο.

mobster21
17-04-2011, 18:17
εγω μετα το Inception οτι και να δω δε με συγκινει πλέον.


δοκιμασε το Incendies...

aris13
17-04-2011, 18:26
Ο jimbour κάνει πλάκα νομίζω, δεν θυμάμαι να του άρεσε το Inception.:P

Dragonpaul
17-04-2011, 18:46
Ωχ... Και έκανα σχόλιο νομίζοντας πως του άρεσε. Δε βάζει κι ένα ρημαδοemoticon κι αυτός...:d030:

jimbour
17-04-2011, 19:05
δοκιμασε το Incendies...


http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=283808&postcount=2323

χεχε Παυλο.

dspug7
17-04-2011, 21:32
ειδα το the rite προχτες. μετρια εως καλη η ταινια, αλλα ο χοπκινς για αλλη μια φορα τεραστιος!

Dragonpaul
17-04-2011, 22:15
Τι γελιο ριχνω με αυτη τη "Θεια Απο το Σικαγο". Και το εχω δει 800.000 φορες. Χα χα χα... Η Βασιλειαδου τεραστια μορφη!!!!!!!

badboyfriend
18-04-2011, 03:21
ειδα το the rite προχτες. μετρια εως καλη η ταινια, αλλα ο χοπκινς για αλλη μια φορα τεραστιος!

Το είδαμε σήμερα. Ακριβώς ό,τι είπε ο dspug7.

messi10
18-04-2011, 09:31
Εχτες,''Στιγματα''(μετα το Θεια απο το Σικαγο :P)
Eνταξει μετριο εως καλη ταινια.Τιποτα το προτοτυπο.Μονο στην TV αξιζει,οποτε την πετυχεται.

sakoulias
18-04-2011, 12:57
Unknown . Αν και η περιγραφη της σε προιδεαζει για το αντιθετο , ειναι παρα πολυ ωραια ταινια ,το σεναριο πολυ καλο για τα γουστα μου και δεν βαρεθηκα ουτε λεπτο . Και ο πρωταγωνιστης πολυ καλος δεν θυμαμαι τωρα πως τον λενε

Ixor24
18-04-2011, 13:24
Liam nelson νομίζω
Το ειδα και εγώ αρκετά καλή ταινία

messi10
18-04-2011, 14:17
Σωστα ixor,ο Liam Neeson ειναι ο πρωταγωνιστης.
Την ειχα δει και εγω περεμιερα,το εχω γραψει κι εδω πολυ καλη ηταν.

isildur83
19-04-2011, 09:19
YouTube - Rise of the Planet of the Apes Full Trailer Official (HD)

YouTube - Passion Play (Trailer)

ps4
19-04-2011, 20:58
Το unknown καλο αλλα καταλαβαινεις σχεδον αμεσως τι παιζει. Οχι δεν ειμαι εξυπνος, απλα δεν το εκρυψαν καλα. Κατα τα αλλα μια ωραια ταινια.


Sent from my moufaPhone using Tapatalk

Ezio
21-04-2011, 12:50
Η Marion Cotillard στο καστ του «The Dark Knight Rises»
(http://www.newsbeast.gr/entertainment/arthro/157516/i-marion-cotillard-sto-kast-tou-the-dark-knight-rises/)

Ακόμη μια προσθήκη στη νέα ταινία «Batman»

Οι φήμες ότι η Marion Cotillard ήταν σε συζητήσεις με τους παραγωγούς του «The Dark Knight Rises» κυκλοφορούν μήνες τώρα, αλλά ούτε η Warner Bros, ούτε η ίδια η ηθοποιός τις επιβεβαίωναν.

Επειδή όμως, όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά, τελικά οι φήμες ήταν αληθινές και η Cotillard θα υποδυθεί τη Miranda Tate στη νέα ταινία «Batman» του Christopher Nolan. Ο σκηνοθέτης μάλιστα δηλώνει ενθουσιασμένος με την προσθήκη της στο καστ.

Ixor24
22-04-2011, 01:55
Σημερα ειδα το HANNA απλα DON'T σεναριο 0 δραση 0 ερμηνείες 0 .
Τωρα που το σκεφτομαι γιατι πηγα και το ειδα?????

jimbour
22-04-2011, 02:46
Σημερα ειδα το HANNA απλα DON'T σεναριο 0 δραση 0 ερμηνείες 0 .
Τωρα που το σκεφτομαι γιατι πηγα και το ειδα?????

Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλα δεν είναι τόσο κακό, απο κάτι unknown, battle los angeles, sucker punch που παίζουν τώρα σινεμα σαφώς καλύτερο, also εξαιρετικο soundtrack.

Chill
22-04-2011, 13:32
Ξέρω ότι θα φάω κράξιμο αλλά είδα το Inception και παίζει να μην έχω δει πιο κουραστικό film τα τελευταία χρόνια. Μου φαινόταν ότι ήταν boring μιας και να φανταστείτε ήταν η 3η φορά που το έβαλα για να το δω και τελικά τα κατάφερα (οι άλλες δυο ήταν αποτυχημένες απόπειρες).

Είδα το Limitless επίσης, που ήταν πολύ καλό και το Nothing But The Truth (2008) το οποίο επίσης βρήκα τζιτζί.

Σειρά έχουν sucker punch,scream 4 και source code!!!!

messi10
22-04-2011, 20:33
Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλα δεν είναι τόσο κακό, απο κάτι unknown, battle los angeles, sucker punch που παίζουν τώρα σινεμα σαφώς καλύτερο, also εξαιρετικο soundtrack.

Εισαι λαθος σε αυτο φιλε μου,καλυτερο απο το Unknown(oχι οτι αυτο ειναι υπερπαραγωγη)δεν ειναι.

messi10
22-04-2011, 20:38
Ξέρω ότι θα φάω κράξιμο αλλά είδα το Inception και παίζει να μην έχω δει πιο κουραστικό film τα τελευταία χρόνια. Μου φαινόταν ότι ήταν boring μιας και να φανταστείτε ήταν η 3η φορά που το έβαλα για να το δω και τελικά τα κατάφερα (οι άλλες δυο ήταν αποτυχημένες απόπειρες).

Είδα το Limitless επίσης, που ήταν πολύ καλό και το Nothing But The Truth (2008) το οποίο επίσης βρήκα τζιτζί.

Σειρά έχουν sucker punch,scream 4 και source code!!!!

Σωστη επιλογη,και εγω αυτη θα παω να δω και ελπιζω να ειναι ταινιαρα! :)

Για το Inception,διφωνω το θεωρω εκπληκτικη ταινια αλλα οντως σε μερικους δεν αρεσε.Στο κοινο αυτη η ταινια οπως παρατηρησα δεν εχει ενδιαμεσο....ή ταινιαρα ή για γιαουρτια. :P
Μερικοι την αποκαλουνε ταινιαρα,υπερ-παραγωγη,απο τις πιο εξυπνες ταινιες ολων των εποχων και καπιοι αλλο βαρετη,χαλια,fail.
Κανεις δεν εχει βαλει τον ''δικτη'' στην μεση. :P

Chill
22-04-2011, 22:19
Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάω καλά με τις ταινίες που γίνονται αρεστές στην μάζα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαι "ξεχωριστός", μπορεί απλά να είμαι ηλίθιος που να μην μπορεί να αντιληφθεί αυτό που όλοι βλέπουν κ θαυμάζουν. Πριν το Inception, η άλλη ταινία που είχε σαρώσει και μου χε φανεί στην καλύτερη αδιάφορη και βαρετή ήταν το The Dark Knight. Ίσως φταίει και το γεγονός ότι ακούω τόσα διθυραμβικά πριν την δω με αποτέλεσμα να απογοητεύομαι διπλά μετά την θέαση τους. Anyway opinions are like buttholes, αυθεντία δεν είμαι επ ουδενί απλά την γνώμη μου λέω :-)

Το source code το είδα, ταινιάρα δεν είναι αλλά βλέπεται μια χαρά. Με ποπκορνάκι ειδικά ουυυυυυυυ μούρλια!!

P.s. Και τώρα που πα ποκορνάκι μην γελάσετε, έχω μια ηλίθια ερώτηση. Λοιπόν η πρώην μου, μου έφερνε κάτι ποπ κορν σακουλάκια με ΜΕΛΙ (από αυτά που κάνεις στο φούρνο μικροκυμάτων). Ήταν απίστευτα, μιλάμε πολλαπλοί οργασμοί στον ουρανίσκο. Επειδή τώρα δεν λέει να την καλέσω "γεια σου τι κάνεις, θυμάσαι εκείνα τα ποπκορν" lol μήπως έχεις κανένας καμιά ιδέα που στο καλό μπορώ να βρω? Δεν υπάρχουν στα supermarkets, έχω ψάξει σχεδόν σε όλα..........

PDS
22-04-2011, 22:28
Ίσως φταίει και το γεγονός ότι ακούω τόσα διθυραμβικά πριν την δω με αποτέλεσμα να απογοητεύομαι διπλά μετά την θέαση τους

Πιστευω οτι επηρεαζει πολυ αυτο και στις ταινιες και στα παιχνιδια.:p

Παλιοτερα δεν ξεραμε τι ακριβως θα δουμε(τουλαχιστον οχι σε αυτο το βαθμο),τι ειναι καλο και τι οχι.Βαζαμε το δισκακι ή την κασσετα(για τα παλια παιχνιδια ή ταινιες) και απλα βλεπαμε ή παιζαμε.

messi10
22-04-2011, 22:30
Εμενα μου συμβαινει το αντιθετο.Ταινεις που κραζουν καπιοι,εγω της λατρεψα.Σωστος,ολοι την αποψη μας λεμε για εδω και ανταλαζουμε αποψεις με τους συμφορουμιτες μας ειτε αν το αλλο μελος διαφωνει,ειτε αν το αλλο μελος συμφωνει.

Φιλε,μια ερωτηση για το Source Code:24 Απριλιου δεν βγενει;
Ετσι γραφει στο site των Village Cinemas(και 'γω παραξενευτηκα γιατι οι ταινιες στη Ελλαδα βγενουν καθε Πεμτη,κι οχι Κυριακη).Ποπ Κορν σιγουρα θα παρω.Παντα περνω,το γνωστο,Ποπ Κορν+Coca Cola.

Οσο για την ερωτηση σου,αφου δεν τα ξερουν στα Super Market,ψαξε στο internet μηπως βρεις κατι ή αν εχεις παλια βιβλια με συνταγες ή ρωτα φιλους.
Θα ηθελα να βοηθησω αλλα δεν ξερω τιποτα,απλως λεω που ισως μπορεις να βρεις πληροφοριες :)

Chill
22-04-2011, 22:38
Ναι το source code την Κυριακή βγαίνει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να περιμένεις μέχρι τότε για να το δεις :-p Δεν είμαι fan του cinema, είμαι fan του wd media player lol

Ελπίζω να βρω το συγκεκριμένο pop corn μιλάμε........πραγματικός παράδεισος!!!!!

messi10
22-04-2011, 22:49
Aαααα...λεω κι εγω.Νταξει,καποιες ταινιες κι εγω ετσι της βλεπω αλλα προτιμω να παω Cinema(εκτος αν ειναι κατι βλακες απο πισω μου,που κλοτσανε την καρεκλα ή ο ''διπλα'' μου να τρωει ποπ-κορν σαν κατσικα :P).
Οσο για τα Ποπ-Κορν(πολυ για ποπ-κορν δεν μιλαμε; :P)ευχομαι να τα βρεις,κι αν τα βρεις γραψτο κι εδω να το δοκιμασουμε κι εμεις :)

aris13
22-04-2011, 22:55
To source code παίζεται από την Πέμπτη στα σινεμά.

Lefteris_X
23-04-2011, 09:02
Καλημέρα. Είδα το source code (πηγαίος κώδικας, τρομάρα του), φυσικά στο PS3, όχι στο σινεμά (να σκάσω 10 ευρώ να ακούω κατσίκες και κάφρους απο όλες τις κατευθύνσεις όπως είπατε κ εσείς).

Ωραία ξεκίνησε, αλλά για κάποιον που είναι φαν των sci-fi απο μικρός (εν γένει το λέω, όχι για εμένα ειδικά), το σενάριο αυτο-προδίδεται σε κάποιο σημείο της ταινίας, σχετικά αρχή μάλιστα (άντε κανά 20λεπτο απο την αρχή της ταινίας), όταν ο πρωταγωνιστής συνομιλεί με ένα "εξωτερικό" πρόσωπο (επίτηδες τα λέω έτσι, ώστε να μην είναι σπόιλερ).....και κάνει.....μα κάτι ερωτήσεις.........μα κάτι ερωτήσεις δηλαδή..........που απο τον τρόπο που απαντάει (ή μάλλον δυσκολεύεται να απαντήσει) το εξωτερικό πρόσωπο.........ε, καταλαβαίνεις τι παίζεται.

Το λοιπόν, εύπεπτη ταινία, όχι κάτι το wow σεναριακά, κυρίως γιατι η ίδια η ταινία μας λέει σύντομα το μεγάλο "κλού" του story. Πάντα βέβαια, για κάποιον "άρρωστο" sci-fi που έχει φάει με το κουτάλι και το πιο b-movie "ανώμαλο" sci-fi σενάριο που έχει βγει (Plan 9 from Outer Space, το αυθεντικό του Woods! πιο cult δεν πάει!)

messi10
23-04-2011, 10:49
To source code παίζεται από την Πέμπτη στα σινεμά.

Φιλε,και στα Village Cinemas;
Γιατι στο site γραφει απο Κυριακη...

Chill
23-04-2011, 12:32
Λευτέρη με τα όσα συμβαίνουν στο τέλος ουσιαστικά καταλαβαίνεις ότι μπορούσε να μιλήσει με το "εξωτερικό" πρόσωπο. Το βασικό plot hole του σεναρίου είναι η 2η έκρηξη που αναμένεται στο Chicago (δεν είναι spoiler παιδιά, σε όλα τα reviews αναφέρεται). Δεν υπάρχει υπόβαθρο να αναμένεται κάτι τέτοιο. Εξάλλου αν

ετοιμάζεσαι να σκάσεις μια πυρηνική βόμβα στην πόλη, γιατί να βάλεις μια μικρή σε ένα τρένο.......η πυρηνική δεν έφτανε για να σκοτώσει και αυτούς; lol

Επίσης Λευτέρη δεν είναι 10 ευρώ η έξοδος για cinema :

Βενζίνη
Διόδια (ok εγώ πάω Mall συνήθως μιας και δεν έχω cinema στην περιοχή μου)
Parking
Εισιτήρια (γιατί λογικά θα μας με την γυναίκα/γκομενέτο)
Ποπ κόρν/ζελεδάκια/κάτι να πιεις (απαράδεκτες τιμές!!!!!)

Άστο το κλείσαμε το μαγαζί. Τελευταία φορά πήγα cinema να δω το black swan. Το κόστος ανήλθε στα 55 ευρώ. Και παρόλο που προτιμώ τις ματρσόσκες μου σε full hd αν είναι να μου μένουν τα 55 στην τσέπη βολεύομαι και με CAM xaxa. Άσε που ο καναπές του σπιτιού σου δεν συγκρίνεται με τίποτα.....δεν έχεις κανέναν ενοχλητικό κάγκουρα από δίπλα να σου ζαλίζει τις μπάλες, όποτε θες πατάς pause και εξάλλου οι τηλεοράσεις μας πια αποτελούν ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΘΟΝΕΣ με πολύ καλύτερη ποιότητα από αυτήν του κινηματογράφου.

Τα μεγάλα studios θα πρέπει να σκεφτούν μια νέα συσκευή "κινηματογράφος στο σπίτι" με τις οποίες θα διανέμουν τις ταινίες στα σπίτια day 1. Κάτι διάβασα πρόσφατα ότι studios θα "δίνουν" τις ταινίες ένα μήνα μετά την προβολή στον κινηματογράφο στα σπίτια για κατοίκον προβολή, με κόστος περί τα 30$. Κινούνται προς την σωστή κατεύθυνση, έχουν πολλά βήματα να κάνουν ακόμα σε αυτό (κυρίως όσον αφορά την τιμή γιατί αντί για 30, προσωπικά θα τους δώσω το πολύ τα 3 μου). Είναι βέβαιο πάντως πως σε μερικά χρόνια cinemas θα υπάρχουν μόνο για τους ρομαντικούς/ως κομμάτι της ιστορίας.

Desmond
23-04-2011, 12:57
Σε ένα χρόνο οι θεατές θα απολαμβάνουν μία ταινία με ήχο και εικόνα ρυθμισμένα σύμφωνα με τις επιθυμίες του σκηνοθέτη.
Όταν μία ταινία ολοκληρώνεται ο σκηνοθέτης και οι τεχνικοί εικόνας και ήχου θα περνάνε δεδομένα τα οποία θα αποθηκεύονται μέσω του λογισμικού THX Media Director στο δίσκο Blu-Ray ή DVD.
Στη συνέχεια, ο χρήστης αφού θα διαθέτει συσκευή αναπαραγωγής νέας γενιάς Blu-ray/DVD THX Media που θα μπορεί να διαβάσει την εν λόγω πληροφορία θα μπορεί να δει την ταινία σύμφωνα με τις προτιμήσεις εκείνων που την δημιούργησαν.
Το THX Media Director θα είναι διαθέσιμο το 2012 σε προιόντα των LG, Epson, JVC, Onkyo και Logitech.


http://www.fullhd.gr/trexonta/7895-thx-media-director-blu-raydvd-players.html

Chill
25-04-2011, 00:26
Μην κάνει κανένας το λάθος κ δει το scream 4.....μιλαμε για αθλιότητα. Έχω ευχάριστες εφηβικές αναμνήσεις από scream 1+2(κ από το ξέρω τι κάνατε πέρσι το καλοκαίρι lol) αλλα αυτό το πράμα δεν βλέπεται....ειλικρινά δίνει άλλο νόημα στην λέξη αθλιότητα.

Goodbye Sidney κανε μας μια χάρη και μην ξαναεμφανιστείς.....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Chill
25-04-2011, 03:42
Το χε η μέρα σήμερα με τις σκατά επιλογές....είδα το rabbit hole, άλλη αθλιότητα. Το trailer στο cinema είχε φανεί συγκλονιστικό η εκτέλεση ωστόσο είναι gtp.

Α είδα κ το the next three days με τον Crowe προχτές....αυτό ευτυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία αθλιότητα απεναντίας είναι αρκετά καλό.

Νομίζω είδα αρκετές ταινίες τις τελευταίες μέρες....κ ΧΩΡΙΣ ΠΟΠ ΚΟΡΝ pffffff

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

messi10
25-04-2011, 11:28
Source Code.
Εμενα παλι μου φανηκε φοβερα και το τελος ηταν WTF;
Την συνιστω ανεπιφυλακτα,το cast ρεσιταλ εδωσε.

Μια ερωτηση:

Η Γουντγιν ''κλειδωνει'' τις πορτες και αφηνει τα τελευταια 8 λεπτα στον Σμηναγο(πρωταγωνιστης).Ξερετε τελιωνουν τα 8 λεπτα,ολα ακινιτοποιουντε.Και μετα απο λιγο συνεχιζει μια ''παραλληλη'' ζωη.Ενταξει αυτο αλλα μετα η Γουντγιν λαμβανει το μυνημα που της εστειλε ο Σμυναγος μεσω του πηγιαι κωδικα.Και...WTF; Ti εγινε; Γυρισε ο χρονος πισω; Τοτε ετοιμαζαν τον Σμυναγο για την αποστολη του με το τρενο; Αφου την ειχε ειδη πραγματοποιησει....Τι εγινε;

Ixor24
25-04-2011, 12:59
το Insidious το εχει δει κανεις?

Chill
25-04-2011, 13:18
Η Γουντγιν ''κλειδωνει'' τις πορτες και αφηνει τα τελευταια 8 λεπτα στον Σμηναγο(πρωταγωνιστης).Ξερετε τελιωνουν τα 8 λεπτα,ολα ακινιτοποιουντε.Και μετα απο λιγο συνεχιζει μια ''παραλληλη'' ζωη.Ενταξει αυτο αλλα μετα η Γουντγιν λαμβανει το μυνημα που της εστειλε ο Σμυναγος μεσω του πηγιαι κωδικα.Και...WTF; Ti εγινε; Γυρισε ο χρονος πισω; Τοτε ετοιμαζαν τον Σμυναγο για την αποστολη του με το τρενο; Αφου την ειχε ειδη πραγματοποιησει....Τι εγινε;

Την εξήγηση την δίνει ο ίδιος ο πρωταγωνιστής.

Δεν φτιάξατε απλά μια μηχανή στην οποία εκτελείται ο source code αλλά μια χρονομηχανή.

Γύρισε πίσω δηλαδή και "έφτιαξε" το μέλλον. Ούτε έκρηξη ούτε τίποτα και εφόσον δεν έγινε το μπαμ δεν έχει και ο σμηναγός αποστολή......Τώρα θα μου πεις πως γίνεται να υπάρχει ο σμηναγός στο εργαστήριο και ο σμηναγός στο σώμα του δασκάλου;

Science fiction, περνάμε καλά ένα δίωρο δεν προσπαθούμε να εξηγήσουμε τα πάντα :a042:

Lefteris_X
25-04-2011, 13:24
ε, καλά τι περιμένατε; την θεωρία των υπερ-χορδών και των παράλληλων συμπάντων (άπειρων, όσες και οι διαφορετικές επιλογές των 6,5 δισ. ανθρώπων του πλανήτη μας);

Είδα κ εγώ την ταινία και μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλή κωμωδία με ολίγη δράση, ευφάνταστο μοντάζ (που απο αυτό προκύπτει η δράση και όχι τόσο απο την πλοκή), απο τα 20 λεπτά είναι αντιληπτό σε τι "κατάσταση" είναι ο πρωταγωνιστής.........και προς το τέλος η κωμωδία σπάει κόκκαλα με το "φτιάξιμο" του μέλλοντος...

Μεγάλε σεναριογράφε.........δηλαδή ο στρατιώτης ανακάλυψε αυτό που οι επιστήμονες που έφτιαξαν την μηχανή-εργαλείο εκμετάλλευσης των τελευταίων 8 λεπτών, δεν ήξεραν καν!

Epic!

jimbour
25-04-2011, 13:24
Λατρεία μεγάλη το σινεμά.
Δεν θα μπορούσα να ζω σε κόσμο χωρίς κινηματογράφο.

(επίσης δεν ήξερα ότι υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν CAM και TS, νόμιζα είναι urban legend)

edit: βαλτε spoiler tags

Lefteris_X
25-04-2011, 13:33
το φελέκι μου μέσα! προσπάθησα να βάλω σπόιλερ ταγκ, αλλά μιας και δεν τα κατάφερα (καλό ε; ), αποφάσισα να είμαι "αόριστος και γενικός" στις διατυπώσεις μου!

Ε, ναι.......τέτοιες ταινίες μόνο TS......και (μόνο καλή) CAM. Δεν αξίζει να τις περιμένω ούτε καν για divx (ματρόσκα ούτε συζήτηση) απο κανά Dvdrip :D

jimbour
25-04-2011, 13:39
το φελέκι μου μέσα! προσπάθησα να βάλω σπόιλερ ταγκ, αλλά μιας και δεν τα κατάφερα (καλό ε; ), αποφάσισα να είμαι "αόριστος και γενικός" στις διατυπώσεις μου!

Ε, ναι.......τέτοιες ταινίες μόνο TS......και (μόνο καλή) CAM. Δεν αξίζει να τις περιμένω ούτε καν για divx (ματρόσκα ούτε συζήτηση) απο κανά Dvdrip :D

κοιτα αμα δεν ειναι καλη η ταινια δεν υπαρχει και λογος να την δεις, ωστε να βιαζεσαι τοσο, την βλεπεις ανετα μετα απο διμηνο.

Περα απο τις ταινιες που ανυπομονω να δω και παω σινεμα, ολες τις αλλες οταν βγει απο dvd rip και πάνω (δε θελω να χαλασω τα ματια μου και τα αυτια μου). :p

Chill
25-04-2011, 13:45
Cam και TS, xmmmmm δεν δηλώνω fan αλλά μια χαρά κάνουν την δουλειά τους όταν δεν υπάρχει καμιά καλή ματρόσκα διαθέσιμη και δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις.

CAM vs 25 ευρώ (μέση τιμή ανά άτομο για cinema : διόδια, πάρκινγκ, βενζίνη, εισιτήριο, μασαμπούκα)? Κερδίζει το cam easily......ακόμα και αν είναι από κινητό :-)

Lefteris_X
25-04-2011, 13:45
ε, ναι, αλλά όταν θες να δεις μια μπουρδίτσα εύπεπτη για να συνοδεύσεις το βραδυνό σε περίπτωση που δεν έχεις παρέα δίπλα σου.......βολεύει το TS (πάντα σε καλή ποιότητα).

Πχ. το Men who stare at goats.......μια ταινία που λάτρεψα σχεδόν (αρκετά απο αυτά που λέει τα έχω "ζήσει" αν με καταλάβατε τι εννοώ :D) και πλέον είναι στην συλλογή μου, λίγο πιο δίπλα απο το Κουρδιστό Πορτοκάλι (ναι, ίσως να είμαι άρρωστος....γιατί επίσης λατρεύω αυτή την ταινία, με κορυφαία τη σκηνή του βιασμού και φόνου, τραγουδώντας singing in the rain)

jimbour
25-04-2011, 13:55
Cam και TS, xmmmmm δεν δηλώνω fan αλλά μια χαρά κάνουν την δουλειά τους όταν δεν υπάρχει καμιά καλή ματρόσκα διαθέσιμη και δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις.

CAM vs 25 ευρώ (μέση τιμή ανά άτομο για cinema : διόδια, πάρκινγκ, βενζίνη, εισιτήριο, μασαμπούκα)? Κερδίζει το cam easily......ακόμα και αν είναι από κινητό :-)

και γιατι δεν βλεπεις καποια αλλη ταινια σε dvd rip; καθε μερα βγαινουν απο 2 3 καινουριες ταινιες στο internet σε dvd rip.

το βρισκω παραλογο να μην κατεβασεις κατι σε καλη ποιοτητα που δεν εχεις δει απο το να δεις κατι σε cam που μπορεις κάλλιστα να το δεις σε ενα μηνα ( οταν βγει το r5)

messi10
25-04-2011, 14:11
Την εξήγηση την δίνει ο ίδιος ο πρωταγωνιστής.

Δεν φτιάξατε απλά μια μηχανή στην οποία εκτελείται ο source code αλλά μια χρονομηχανή.

Γύρισε πίσω δηλαδή και "έφτιαξε" το μέλλον. Ούτε έκρηξη ούτε τίποτα και εφόσον δεν έγινε το μπαμ δεν έχει και ο σμηναγός αποστολή......Τώρα θα μου πεις πως γίνεται να υπάρχει ο σμηναγός στο εργαστήριο και ο σμηναγός στο σώμα του δασκάλου;

Science fiction, περνάμε καλά ένα δίωρο δεν προσπαθούμε να εξηγήσουμε τα πάντα :a042:

Φιλε καταρχας ευχαριστω για την απανηση :)

Αυτο το θυμαμε που το εστειλε μυνημα στην Γουντγιν οτι εφτιαξαν ενα ''νεο μελλον''.Αλλα αυτος ο κοσμος φτιαχτηκε μεσα στον Πηγιαιο Κωδικα ετσι; Οχι και στην πραγματικοτητα.Και στο παρελθον γυριζουν ΜΟΝΟ μεσω του πηγιαιου κωδικα.Αρα πώς η ταινια διχνει στο τελος να εχει γυρισει ο χρονος πισω ΚΑΙ στην πραγματικη ζωη;

Chill
25-04-2011, 14:14
Είδα αρκετές ταινίες τις τελευταίες ημέρες και μιας και ξέμεινα από ματρόσκες έπεσα επίπεδο. Δεν μπορώ να πω ότι δυσκολεύτηκα και ιδιαίτερα στην παρακολούθηση ήταν αρκετά καλής ποιότητας.

Αυτή τη βδομάδα παίζει να πάω Cinema να δω το Thor......

Σήμερα το menu έχει αποκλειστικά Game of Thrones (ναι δεν είναι ταινία αλλά είναι καλύτερο από τις μισές και πλέον ταινίες που βλέπω lol)

AriStos13
25-04-2011, 15:26
το hangover 2 ποτε βγαινει?

Chill
25-04-2011, 15:35
Φιλε καταρχας ευχαριστω για την απανηση :)

Αυτο το θυμαμε που το εστειλε μυνημα στην Γουντγιν οτι εφτιαξαν ενα ''νεο μελλον''.Αλλα αυτος ο κοσμος φτιαχτηκε μεσα στον Πηγιαιο Κωδικα ετσι; Οχι και στην πραγματικοτητα.Και στο παρελθον γυριζουν ΜΟΝΟ μεσω του πηγιαιου κωδικα.Αρα πώς η ταινια διχνει στο τελος να εχει γυρισει ο χρονος πισω ΚΑΙ στην πραγματικη ζωη;


Πηγαίος κώδικάς ----) δυνατότητα να αλλάξεις το παρελθόν και άρα τα συμβάντα που ακολούθησαν. Το τέλος της ταινίας είναι αυτό που συνέβη τελικά, όσα προηγήθηκαν και βλέπουμε έγιναν μόνο για τον σμηναγό, οι άλλοι έχουν αναμνήσεις από τον κόσμο που δημιουργήθηκε χάρη στις ενέργειες του σμηναγού. Άλλαξε η πραγματικότητα δηλαδή. Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον, δεν είμαι ο σεναριογράφος :scratch:

ps4
25-04-2011, 15:39
ε, καλά τι περιμένατε; την θεωρία των υπερ-χορδών και των παράλληλων συμπάντων (άπειρων, όσες και οι διαφορετικές επιλογές των 6,5 δισ. ανθρώπων του πλανήτη μας);

Είδα κ εγώ την ταινία και μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλή κωμωδία με ολίγη δράση, ευφάνταστο μοντάζ (που απο αυτό προκύπτει η δράση και όχι τόσο απο την πλοκή), απο τα 20 λεπτά είναι αντιληπτό σε τι "κατάσταση" είναι ο πρωταγωνιστής.........και προς το τέλος η κωμωδία σπάει κόκκαλα με το "φτιάξιμο" του μέλλοντος...

Μεγάλε σεναριογράφε.........δηλαδή ο στρατιώτης ανακάλυψε αυτό που οι επιστήμονες που έφτιαξαν την μηχανή-εργαλείο εκμετάλλευσης των τελευταίων 8 λεπτών, δεν ήξεραν καν!

Epic!

Ναι αλλα οι hyperυπερεπιστημονες (ναι το ξερω το ιδιο ειναι) δεν ειχαν τα κοτσια να μπουν να δουν τι φτιαξανε. Γιαυτο ο στρατιωτης τα βρηκε ολα και τωρα εγινε αυτος ο υπερpowerστρατιωτης.


ε, ναι, αλλά όταν θες να δεις μια μπουρδίτσα εύπεπτη για να συνοδεύσεις το βραδυνό σε περίπτωση που δεν έχεις παρέα δίπλα σου.......βολεύει το TS (πάντα σε καλή ποιότητα).

Πχ. το Men who stare at goats.......μια ταινία που λάτρεψα σχεδόν (αρκετά απο αυτά που λέει τα έχω "ζήσει" αν με καταλάβατε τι εννοώ :D) και πλέον είναι στην συλλογή μου, λίγο πιο δίπλα απο το Κουρδιστό Πορτοκάλι (ναι, ίσως να είμαι άρρωστος....γιατί επίσης λατρεύω αυτή την ταινία, με κορυφαία τη σκηνή του βιασμού και φόνου, τραγουδώντας singing in the rain)

Ναι ρε εισαι αρρωστος. :makefun::respect7::lol:

messi10
25-04-2011, 15:49
Πηγαίος κώδικάς ----) δυνατότητα να αλλάξεις το παρελθόν και άρα τα συμβάντα που ακολούθησαν. Το τέλος της ταινίας είναι αυτό που συνέβη τελικά, όσα προηγήθηκαν και βλέπουμε έγιναν μόνο για τον σμηναγό, οι άλλοι έχουν αναμνήσεις από τον κόσμο που δημιουργήθηκε χάρη στις ενέργειες του σμηναγού. Άλλαξε η πραγματικότητα δηλαδή. Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον, δεν είμαι ο σεναριογράφος :scratch:

Οk,φιλε ευχαριστω για ολη τη βοηθεια.Καταλαβα τι εννοεις.Μια τελευταια ερωτηση(sorry αν σε κουρασα).Με το όσα προηγήθηκαν και βλέπουμε έγιναν μόνο για τον σμηναγό τι εννοεις; Ο,τι μονο αυτος τα βιωσε,ετσι; ή κατι αλλο;

Chill
25-04-2011, 16:30
Οk,φιλε ευχαριστω για ολη τη βοηθεια.Καταλαβα τι εννοεις.Μια τελευταια ερωτηση(sorry αν σε κουρασα).Με το όσα προηγήθηκαν και βλέπουμε έγιναν μόνο για τον σμηναγό τι εννοεις; Ο,τι μονο αυτος τα βιωσε,ετσι; ή κατι αλλο;

Ναι ότι μόνο αυτός έχει συναίσθηση του τι έχει συμβεί πραγματικά, αφού γυρίζοντας πίσω άλλαξε την ροή των γεγονότων. Ουσιαστικά δηλαδή όσα βλέπουμε μέχρι το τελείωμα δεν συνέβησαν παρά μόνο για τον χρονοταξιδιώτη σμηναγό.

messi10
25-04-2011, 21:26
ΟΚ,ευχαριστω φιλε για ολη τη βοηθεια :)
Εχεις +rep :)

dimitrisasp
26-04-2011, 16:54
YouTube - Another Earth Trailer 2011 HD

Το trailer οταν ξεκινησε μου τραβηξε κατευθειαν το ενδιαφερον.. Μετα που εγινε λιγο κοινωνικομελο φαση ξενερωσα.. Ισως ομως ειναι καλο εργακι..

Chill
26-04-2011, 17:43
Φαίνεται πολύ καλό Δημήτρη. Την βρίσκω τρελά με τα μελό :>

Εγώ περιμένω το παρακάτω

YouTube - Snowtown (2011) - Official Trailer

dimitrisasp
26-04-2011, 17:54
Φαίνεται πολύ καλό Δημήτρη. Την βρίσκω τρελά με τα μελό :>

Εγώ περιμένω το παρακάτω

YouTube - Snowtown (2011) - Official Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=fvu_tBQgZyI)

Kαι μενα μου αρεσουν τα μελο αναλογα με τη φαση που βρισκομαι αλλα τρελαινομαι για sci fi ταινιες που πιανουν θεματα οπως εξωγηινους, διαστημα κλπ γι αυτο ξενερωσα.. Θα το δω παντως σχεδον σιγουρα.. Αν θελεις καλο μελο εργακι που ειναι και ψιλοθριλερ δες το Moon με τον Sam Rockwell! Ειναι one man show αλλα βγαζει τοσο πολυ συναισθημα που θα παθεις πλακα!

YouTube - "Moon" - Official Trailer [HQ]

Chill
26-04-2011, 18:08
Το χω δει. Αν θυμάμαι καλά κάποιος από εδώ το είχε προτείνει παλαιότερα (μπορεί να σουν και συ xaxa)

dimitrisasp
26-04-2011, 18:12
Το χω δει. Αν θυμάμαι καλά κάποιος από εδώ το είχε προτείνει παλαιότερα (μπορεί να σουν και συ xaxa)

Εγω ημουν μαλλον :P Θυμαμαι και γω που το χα ξαναπροτεινει! Tο avatar σου φταει.. Ειχες κατι αλλο τοτε.. :P

isildur83
27-04-2011, 06:25
YouTube - THE DEVIL'S DOUBLE Trailer [HD]: In Select Theatres August 5th 2011: MAPLE PICTURES

YouTube - Immortals first trailer

dimitrisasp
27-04-2011, 14:11
Χθες ειδα μια ταινιουλα (για 19203η φορα) δεν ξερω αν την εχετε ακουστα ομως.. The Lord of Τhe Rings The Return Of The King.. Μαλλον δεν την ξερεις εσυ Isildur ετσι?

Valkyre
27-04-2011, 14:14
^^ Mην μου θυμιζεις οτι περιμενω πως και πως να προμηθευτω τα blu rays...please! :)

dimitrisasp
27-04-2011, 14:26
^^ Mην μου θυμιζεις οτι περιμενω πως και πως να προμηθευτω τα blu rays...please! :)

Καλα εννοειται οτι οταν λεμε ειδα τον αρχοντα ειδα τα extended... :P Ξενερωσα ομως με τα BluRay extended γιατι περιμενα να ειναι σε ενα δισκακι οι ταινιες αλλα ειναι παλι χωρισμενες σε δυο μερη.. Κατα 90% δεν θα τα παρω για αυτον το λογο.. Η απλη τριλογια κανει 20 ευρω σε Βlu..

Ezio
27-04-2011, 14:47
Έλειπα αυτή την εβδομάδα στο χωριό μου και είπα να δω ξανά το Inception. Μου λύθηκαν οι περισσότερες απορίες που είχα και να πω ότι όταν το βλέπεις για δεύτερη αλλά προσεκτική φορά, εκτός από τις απορίες που είχες, βλέπεις και τους χαρακτήρες καλύτερα και έτσι ανεβαίνει ο πήχης ακόμα πιο πάνω. Ταινιάρα. Επίσης, στην σκηνή όπου η Αριάδνη ήταν στην σουίτα και συνάντησε την Μαλ, η Μαλ σε αυτή την σκηνή δεν ήταν κουκλάρα; Αυτές είναι γυναίκες. Αληθινό ντύσιμο και αληθινή ομορφιά και όχι το γνωστό όλη η κοιλιά έξω σορτς να φαίνονται όλα και παπούτσι all star. Να τα βλέπετε αυτά (να τα βλέπουν οι γυναίκες που ντύνονται έτσι εννοώ) και όχι το κάθε ξέκωλ* που έχει γίνει πρότυπο.

isildur83
27-04-2011, 14:52
Χθες ειδα μια ταινιουλα (για 19203η φορα) δεν ξερω αν την εχετε ακουστα ομως.. The Lord of Τhe Rings The Return Of The King.. Μαλλον δεν την ξερεις εσυ Isildur ετσι?
Κατι μου θυμιζει ο τιτλος αλλα δεν μου λεει και πολλα...δυστυχως... :c030:

Valkyre
27-04-2011, 15:00
^^ Δεν περιμενα κατι καλυτερο απο εσενα! Εχεις επηρεαστει τα τελευταια χρονια απο κατι... κατι μικρο και γυαλιστερο...κατι πολυτιμο.... :P

isildur83
27-04-2011, 15:22
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lak87pX9Dg1qe4tx4o1_400.gif

dimitrisasp
27-04-2011, 15:26
http://30.media.tumblr.com/tumblr_lak87pX9Dg1qe4tx4o1_400.gif

Tα τελευταια 9 χρονια γελαω καθε φορα που ακουω το <<Isildur>> που φωναζει ο Elrond! :a068:

Valkyre
27-04-2011, 15:45
Γιατι? Μια χαρα το ελεγε ρε συ! Isilduuur!! :D

- The Ring is mine... bitch! :P

dimitrisasp
27-04-2011, 15:52
Tελεια το λεει, απλα το υπερβολικο παθος του Hugo δινει μια χροια αστειου στο ολο σκηνικο. Το bitch που εβαλες τα σπασε!

geodlord7
28-04-2011, 02:24
Είδα το source code, φοβερη ταινία κτλπ

Αλλα διόρθωση σε αυτό που έλεγε ο chill,

οι αλλαγές που έκανε δεν συνέβησαν στην πραγματικότητα απο την οποία προήλθε ο σμηναγός, αλλα γυρνόντας πίσω στον χρόνο μέσω του source code, απέτρεψε την βόμβα, συνεπώς δημιούργησε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ reality, καινούργιο timeline.

Στο αρχικό/original timeline, η βομβα ανατιναχτηκε κανονικα στο τρένο, και ο σμηναγος είναι πια νεκρός αφου τον βγαλαν απο τα μηχανηματα υποστήριξεις.

Όμως στο 2ο alternate reality που δημιουργησε ο σμηναγός, έχει αποτραπεί η βόμβα, το project source code δεν λειτούργησε ποτέ εκείνη τη μέρα κτλπ κτλπ.
Κοινώς θεωρία parallel universes, μόνο που στην ταινία το link μεταξύ αυτών είναι ο πηγαίος κώδικας.

Δηλαδή, αποσυνδέοντας τον σμηναγό απο τον source code, αφου έχει αλλάξει ότι έχει αλλάξει, τη στιγμή που τελειώνουν τα 8 λεπτά, ουσιαστικά "εγκλοβίζεται" ο ίδιος στην νέα alternate reality που έφτιαξε! Δηλαδή αν αυτή δεν τον είχε αποσυνδέσει/σκοτώσει, στο τελευταίο δευτερόλεπτο, με το που ληγαν τα 8 λεπτά, θα γυρνούσε πίσω στο 1ο/original reality! Oπότε αυτός τώρα ζει στο 2ο alternate reality που έφτιαξε, το οποίο ειναι ίδιο με το original απο όπου ήρθε με την διαφορά ότι ποτε δεν έσκασε βόμβα σε τρένο, και το source code δεν λειτούργησε.

Ελπίζω να βοήθησα...

Ezio
28-04-2011, 10:20
Θα δει κανείς το thor σήμερα να μας πει εντυπώσεις; Λέω να πάω να το δω σήμερα, αλλά θα ήθελα να δω πρώτα αν είναι καλή η ταινία, γιατί ο thor, ο captain america, ο hulk και ο green latern δεν με εντυπωσιάζουν σαν ήρωες.

jimbour
28-04-2011, 11:19
hcf6cwr9TnY

Ανατριχίλα αν είσαι φαν.

dimitrisasp
28-04-2011, 12:07
Πολυ καλο trailer! Αντε να τελειωνουμε και με αυτο!

nikolaszax
28-04-2011, 12:53
hcf6cwr9TnY

Ανατριχίλα αν είσαι φαν.

The hell...στο 0,40 και μετα η μουσικη ειναι σχεδον ιδια με το "suicide mission" theme του mass effect 2 ΧD.

Ezio
28-04-2011, 17:23
hcf6cwr9TnY

Ανατριχίλα αν είσαι φαν.

Θα γίνει τεράστιος χαμός με αυτή τη ταινία. Ελπίζω να τον αξίζει έστω και λίγο.

Dragonpaul
28-04-2011, 19:09
Ανατριχίλα αν είσαι φαν.

Αντε... Λιγος καιρος εμεινε...
Για να δουμε, ομως. Θα το παιξουν αυτο σε 3D εδω περα?

messi10
28-04-2011, 21:59
Ανατριχιασα...απλα,επικο!!!!
Δεν πα να εχω διαβασει καμοια 10αρια φορες τα βιβλια,δεν πα να εχε παει σε ολες τις πρεμιερες(επειδη θα πηγαινα διακοες μαλλον θα εχω αυτην την πρεμιερα)αλλα αυτη την πρεμιερα ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

''Only i can live forever!''....

Ezio
28-04-2011, 22:52
Επέστρεψα από το thor. Το είδα σε 3D, γιατί την ώρα που πήγα δεν είχε 2D και έτσι πλήρωσα 11 το εισιτήριο (2 πήρα). Η ταινία καλή, έχει δράση, εφέ, δεν βαρέθηκα, το σενάριο καλό είναι, εντάξει δεν είναι και το the dark knight, αλλά βλεπόταν ευχάριστα. Με τον thor δεν έχω ασχοληθεί ποτέ πριν, έτσι δεν ξέρω κατά πόσο η ταινία θα ικανοποιήσει τους fan του, αλλά στους υπόλοιπους πιστεύω θα αρέσει.

Το εισιτήριο ακριβό πάντως, ελπίζω στο μέλλον που το 3D θα γίνει μάλλον απαραίτητο να μην παραμείνει στα ύψη η τιμή. Όχι πως η προβολή σε 2D είναι φθηνή. Κόσμο μάλλον λόγω Πάσχα δεν είχε πολύ, αλλά δυστυχώς είχαν έρθει πολλά μικρά με αποτέλεσμα να μου σπάσουν τα @@. Τώρα που το ανέφερα αυτό, υπάρχει κάποια ιστοσελίδα όπου μπορείς να στείλεις ανώνυμα τα παράπονά σου στην odeon;

dimitrisasp
29-04-2011, 01:05
Κόσμο μάλλον λόγω Πάσχα δεν είχε πολύ, αλλά δυστυχώς είχαν έρθει πολλά μικρά με αποτέλεσμα να μου σπάσουν τα @@. Τώρα που το ανέφερα αυτό, υπάρχει κάποια ιστοσελίδα όπου μπορείς να στείλεις ανώνυμα τα παράπονά σου στην odeon;

Φιλε ποτε δεν πηγαινουμε σινεμα σε διακοπες και ΣΚ.. Τα σχολεια ειναι κλειστα και γεμιζουν τους κινηματογραφους :P Το odeon ειναι μαγνητης ανηλικων παντου απ οτι φαινεται. Εδω (Θεσσαλονικη) το odeon ειναι το χειροτερο σινεμα γι αυτον το λογο. Ειναι στο κεντρο και πανε ολα τα μικρα και το καινε :P Μακρια!

Ixor24
29-04-2011, 03:26
Νεο τρειλερ
-mAEb7S0mhg

geodlord7
29-04-2011, 03:54
Φιλε ποτε δεν πηγαινουμε σινεμα σε διακοπες και ΣΚ.. Τα σχολεια ειναι κλειστα και γεμιζουν τους κινηματογραφους :P Το odeon ειναι μαγνητης ανηλικων παντου απ οτι φαινεται. Εδω (Θεσσαλονικη) το odeon ειναι το χειροτερο σινεμα γι αυτον το λογο. Ειναι στο κεντρο και πανε ολα τα μικρα και το καινε :P Μακρια!

+1

Επίσης μακριά και από βράδια τεταρτης μιας και γεμίζει το σινεμά με παθιασμένα ζευγαράκια (no prob here, been there που λέει και η φράση) αλλά με τη διαφορά ότι έχουν τον υπερβάλοντα ζήλο να το δείξουν πολύ σε σημείο εκνευρισμού:P
Κοινώς βρίσκονται στην "lots of sex phase", αλλά τότε δεν πας σινεμά, μένεις σπίτι :P :P Eλεος δλδ:S
Και τι δεν βλέπεις μέσα στην αίθουσα.... σαν μαζικο orgy φαίνεται αν κοιτάξεις προς τα κάτω από πάνω :P

Chill
29-04-2011, 04:15
Geo έχει άλλη αίσθηση να σε βλέπουν γι'αυτό... xD

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ezio
29-04-2011, 06:02
Φιλε ποτε δεν πηγαινουμε σινεμα σε διακοπες και ΣΚ.. Τα σχολεια ειναι κλειστα και γεμιζουν τους κινηματογραφους :P Το odeon ειναι μαγνητης ανηλικων παντου απ οτι φαινεται. Εδω (Θεσσαλονικη) το odeon ειναι το χειροτερο σινεμα γι αυτον το λογο. Ειναι στο κεντρο και πανε ολα τα μικρα και το καινε :P Μακρια!

Και κάποιοι ενήλικες είναι άστα να πάνε και ο τύπος του (μακάκα) θεατή "κάνω ό,τι γουστάρω".

edit: Θέλω να ρωτήσω για το thor, για αυτό μην ανοίξετε το spoiler όσοι δεν έχετε δει την ταινία (όχι πως θα αποκαλύψω τίποτα τρομερό, αλλά τέλος πάντων).
Στην σκανδιναβική μυθολογία είχαν μαύρους και τύπους με ασιατικά χαρακτηριστικά ή κάνανε ότι τους καπνίσει; Δεν είμαι ρατσιστής, αλλά εντάξει, μην βάζουμε και ότι θέλουμε.
Στο ίντερνετ είδα ότι μετά τους τίτλους τέλους έχει ένα βίντεο. Τι δείχνει αυτό το βίντεο; Υπάρχει μήπως στο youtube να το δω;

dimitrisasp
29-04-2011, 07:47
Μπα Ezio πρεπει να ναι ναι Marvelιες και Αμερικανιες αυτα..

jimbour
29-04-2011, 11:31
Σε κόμικ βασίζεται η ταινία. Που βασιζεται σε μυθολογια. Υπαρχει δηλαδη η ελευθερια να γίνουν αλλαγες.

( το μαυρους ασιατες λοιπον το παραβλεπω γιατι δεν είναι απλο θεμα )

Υπάρχει στο youtube η σκηνη μετα τα credits. Ψάξε. Πάσα για τους Αvengers του Whedon είναι.

messi10
29-04-2011, 11:37
Παιδια,εχει δει κανεις το Red Riding Hood;
Ειναι θριλερ ή μελο σαν το Twilight;

dimitrisasp
29-04-2011, 11:43
Φαινεται αρκετα γελοιο οτι και να ναι :P

aris13
29-04-2011, 15:30
( το μαυρους ασιατες λοιπον το παραβλεπω γιατι δεν είναι απλο θεμα )

Εγώ το επιτρέπω λόγω Stringer Bell son.:d030:
http://images.wikia.com/thewire/images/e/e9/Stringer.jpg

dimitrisasp
30-04-2011, 03:06
Ειδα μολις το The Fighter! Πολυ δυνατο! Απο τις ιστοριες που σου δινουν κουραγιο! Εχει πολυ εντονες στιγμες! Δειτε αφοβα, εγγυημενη διασκεδαση! Εχει και κομματι των Chili Peppers μεσα :P

aladdin7
30-04-2011, 11:45
Εντυπώσεις από THOR:

Χειρότερο από Iron man 1,2
Έχει όλα τα κλισέ που επιβάλλεται να έχει μια ταινία του είδους.
Αρκετά κωμικά στοιχεία.
Η μάχη στην πόλη, με τον καταστροφέα είναι απαράδεκτη και πολύ φθηνή για μια τέτοια παραγωγή.

Δεν την λες κακή ταινία αλλά δεν είναι και κάτι συγκλονιστικό σε τελική ανάλυση.

Ezio
30-04-2011, 11:57
Εντυπώσεις από THOR:

Χειρότερο από Iron man 1,2
Έχει όλα τα κλισέ που επιβάλλεται να έχει μια ταινία του είδους.
Αρκετά κωμικά στοιχεία.
Η μάχη στην πόλη, με τον καταστροφέα είναι απαράδεκτη και πολύ φθηνή για μια τέτοια παραγωγή.

Δεν την λες κακή ταινία αλλά δεν είναι και κάτι συγκλονιστικό σε τελική ανάλυση.

Για το πρώτο bold: Δεν συμφωνώ. Μια ταινία δράσης δεν επιβάλλεται να έχει κλισέ. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το the dark knight που έχει πολύ λίγα ή και καθόλου κλισέ (από όσο θυμάμαι τουλάχιστον).
Για το δεύτερο bold: Εδώ συμφωνώ. Πάντως αν την συνδυάσεις με βόλτα μετά ή κάποιο Σάββατο στο σπίτι με παρέα και σουβλάκια ή πίτσα, η ταινία είναι μια χαρά για αυτούς τους σκοπούς.

aladdin7
30-04-2011, 12:10
Το Dark Knight είναι μια εκπληκτική εξαίρεση στον κανόνα.

Στο 2ο σημείο που επισημαίνεις, αναφέρεις τη μαγική λέξη! Σπίτι! :yes:

jimbour
30-04-2011, 13:38
Απο τις καλύτερες ταινίες του είδους της το Thor και δε της το είχα.

Μετα το πρώτο iron man η αγαπημένη μου απο Marvel των τελευταίων ετων.

Valkyre
02-05-2011, 12:42
^^ Mεγαλα λογια ακουω για το Θορ και εκπλησσομαι! Μαλλον θα πρεπει να παω να το δω! :)

jimbour
02-05-2011, 16:34
^^ Mεγαλα λογια ακουω για το Θορ και εκπλησσομαι! Μαλλον θα πρεπει να παω να το δω! :)

Κοιτα δεν είναι Batman του Nolan, άλλο ύφος έχει η ταινία, οπως οι περισσότερες τις marvel δηλαδη.

Με pop corn etc είναι μία απολαυστική ταινία για σινεμά και μόνο. ( μη δεις το 3D, λιγες σκηνες είναι, δες το κανονικό )

Valkyre
02-05-2011, 16:45
^^ Nαι βρε μα τετοια πραγματα περιμενω απο Marvel! Απο την στιγμη ομως που ειναι καλο και δεν προσβλαλλει την νοημοσυνη μου (Spiderman 3 ναι εσενα βλεπω...) τοτε μια χαρα. Το Ironman 1 ας πουμε μου αρεσε πολυ. Το 2..... αστα!

Θα το δω! :)

Dragonpaul
02-05-2011, 18:57
Το Ironman 1 ας πουμε μου αρεσε πολυ. Το 2..... αστα!


Ρε γμτ, πρεπει, τελικα, να ειμαι απο τους λιγους που τους αρεσε το IM2. Σιγουρα οχι σα το 1, αλλα μου αρεσε που επικεντρωνε περισσοτερο στους χαρακτηρες και δεν εδινε τοσο βαση στη δραση.

Valkyre
02-05-2011, 19:01
^^ Βρε τι λες?? Το 2 δεν επικεντρωνε στην δραση αλλα αντιθετα στους χαρακτηρες?? Αναποδα πρεπει να τα λες!! Το 1 ηταν αυτο που ασχοληθηκε με τους χαρακτηρες και ειχε μικρη δραση! :)

I_HAVE_A_NAME_
02-05-2011, 19:02
Και'γω είδα το Thor χθες σε 3D.Πολύ ωραίο για το είδος του.Το 3D δεν είναι "ζωτικό" εργαλείο της ταινίας (βλέπε Avatar) άλλα σε μερικές σκηνές δίνει πολλά συν.
Έχει κάποια σημεία γέλιου και φυσικά τα απαραίτητα ειδικά εφέ.Θα το έβαζα στο ίδιο επίπεδο με το Iron Man (το 1ο φυσικά) και το Dark Knight.Αυτό που περιμένω με περιέργεια είναι η ταινία που "ψήνεται" με την S.H.I.E.L.D όπου θα είναι πολλοί ήρωες συγκεντρωμένοι.Batman,Hulk,Thor,κλπ.
Θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα...

p2a7ok
02-05-2011, 19:03
xeri kanis an etimaji kainourgia tenia o tarandino?

aris13
02-05-2011, 19:41
^Ένα γουεστερν που θα λέγεται Django Unchained. Έχει να πέσει πολύ αντιγραφή.:P

Dragonpaul
02-05-2011, 19:49
^^ Βρε τι λες?? Το 2 δεν επικεντρωνε στην δραση αλλα αντιθετα στους χαρακτηρες?? Αναποδα πρεπει να τα λες!! Το 1 ηταν αυτο που ασχοληθηκε με τους χαρακτηρες και ειχε μικρη δραση! :)
Mπερδευτηκα τωρα... Ρε γμτ, λες να κανω λαθος? Απο το 2 οι μονες σκηνες δρασης που θυμαμαι ειναι στο Μονακο και στο τελος με τον War Machine. To κανω καμια φορα... Εχω επιλεκτικη μνημη. :d040g:

messi10
02-05-2011, 20:00
Θα το έβαζα στο ίδιο επίπεδο με το Dark Knight.

Στο ιδιο επιπεδο με το Dark Knight;;;
Συγνωμη,αλλα νομιζω οτι το παρακανεις λιγο φιλε μου...:)

I_HAVE_A_NAME_
02-05-2011, 20:13
Στο ιδιο επιπεδο με το Dark Knight;;;
Συγνωμη,αλλα νομιζω οτι το παρακανεις λιγο φιλε μου...:)

Για μένα ναι είναι στο ίδιο επίπεδο.Είναι απλά τρείς πολύ καλές ταινίες υπερηρώων, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

Ezio
02-05-2011, 20:29
Αυτό που περιμένω με περιέργεια είναι η ταινία που "ψήνεται" με την S.H.I.E.L.D όπου θα είναι πολλοί ήρωες συγκεντρωμένοι.Batman,Hulk,Thor,κλπ.
Θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα...

Μάλλον λες το the avengers. Αν ναι, σε αυτή την ταινία δεν θα κάνει την εμφάνισή του ο Batman, αλλά ο Captain America, ο Thor, o Hulk και ο Iron man.

messi10
02-05-2011, 20:43
@i have a name,εντακει ειναι και οι 3 ταινιες υπερηρωων αλλα με το αριστουργημα που εφτιαξε ο Nolan δεν συγκρινετε...

I_HAVE_A_NAME_
02-05-2011, 21:02
Μάλλον λες το the avengers. Αν ναι, σε αυτή την ταινία δεν θα κάνει την εμφάνισή του ο Batman, αλλά ο Captain America, ο Thor, o Hulk και ο Iron man.
Ναι αυτό εννοώ και σόρρυ για την ανακρίβεια άλλα μπερδεύτηκαν τα ονόματα καταλάθος,ευχαριστώ για την διόρθωση.


@i have a name,εντακει ειναι και οι 3 ταινιες υπερηρωων αλλα με το αριστουργημα που εφτιαξε ο Nolan δεν συγκρινετε...
Τώρα σε βρίσκω εγώ υπερβολικό.Δεν θα χαρακτήριζα αριστούργημα το Dark Knight.
Είναι σίγουρα μια πολύ καλή ταινία αλλά μέχρι εκεί.Αριστουργήματα είναι το Forrest Gump, το Truman Show και μερικές ακόμα που μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού (άντε των δύο:silly:) κατά την γνώμη μου.

Valkyre
03-05-2011, 10:17
^^ Υποκειμενικα ειναι ολα αυτα βεβαια, αλλα αν τα forrest Gump, και Truman Show συγκαταλεγονται στα δακτυλα του ενος χεριου, νομιζω οτι μενουν απεξω πολυ πολυ πολυ μεγαλυτερα αριστουργηματα απο αυτα...

Αλλα ειπαμε αυτα ειναι γουστα :) Καταπληκτικες ταινιες και οι δυο που αναφερεις, σιγουρα ομως δεν θα τις εβαζα οχι στα δαχτυλα του ενος χεριου, αλλα ουτε μεσα στα 20 δαχτυλα που εχω! (ναι και των ποδιων! :) )

Dragonpaul
03-05-2011, 10:23
Το βάζω εδω, γιατί το σινεμά είχε σήμερα μια μεγάλη απώλεια.

http://www.lifo.gr/now/view/2636

enstikto
03-05-2011, 10:23
Δρακοπαυλε είχε και την καταπληκτική σκηνή που πλακωνετε ο im με τον wm μεθυστακες κ διαλανε όλο το κτίριο...
Για μένα το ΙM2 ούτε καμία φοβερή σκηνή δράσης είχε αλλά ήταν μετροοτατο γενικά.

Επίσης το dark knight πολύ καλό αλλά έχει τόσα λάθη μέσα που με τίποτα δεν θα το λεγα αριστούργημα.

Το forrest όταν το χα δει πρώτη φορά είχα ενθουσιαστει αλλά πλέον δεν το θεωρώ σπουδαία ταινία (Ισως φταίει που έκλεψε κ το Όσκαρ από το shawsank redemption).

Το Truman πολύ καλό!

Dragonpaul
03-05-2011, 10:24
Το βάζω εδω, γιατί το σινεμά και το θεατρο είχαν σήμερα μια μεγάλη απώλεια.

http://www.lifo.gr/now/view/2636

Valkyre
03-05-2011, 10:31
Το forrest όταν το χα δει πρώτη φορά είχα ενθουσιαστει αλλά πλέον δεν το θεωρώ σπουδαία ταινία (Ισως φταίει που έκλεψε κ το Όσκαρ από το shawsank redemption).


Πεστα γιατι το εγκλημα αυτο ειναι απο τα χειροτερα που εχουν γινει ποτε στην ιστορια του κινηματογραφου...


Το βάζω εδω, γιατί το σινεμά και το θεατρο είχαν σήμερα μια μεγάλη απώλεια.

http://www.lifo.gr/now/view/2636

Οχι ρε φιλε.... τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι... δεν τον λατρευα μοναχα σαν ηθοποιο αλλα και σαν ανρθωπο...γιατι ηταν ενας αυθεντικα καλος ανθρωπος! Σεμνος, μετρημενος απλος, καθημερινος... οπως ακριβως εγω θελω τους ανθρωπους! Μεγαλος Ελληνας!

καλο ταξιδι θαναση... Σε ευχαριστω για ολα! :(

Desmond
03-05-2011, 11:51
Το βάζω εδω, γιατί το σινεμά και το θεατρο είχαν σήμερα μια μεγάλη απώλεια.

http://www.lifo.gr/now/view/2636
Πόσο Τεράστιος?Στεναχωρήθηκα...

enstikto
03-05-2011, 11:57
Rest In Peace "Καλέ μου άνθρωπε" :(

I_HAVE_A_NAME_
03-05-2011, 12:07
Για τo Shawshank Redemption έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλους αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το κατεβάσω.. (Morgan Freeman απλά σε άλλο πλανήτη!!!)
Ελπίζω να το δω σύντομα...

Το βάζω εδω, γιατί το σινεμά και το θεατρο είχαν σήμερα μια μεγάλη απώλεια.

http://www.lifo.gr/now/view/2636
Πραγματικά μεγάλος ηθοποιός και ακόμα μεγαλύτερος άνθρωπος.Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του...

Valkyre
03-05-2011, 12:59
^^ Δεν ειναι μονο ο Μοργκαν Freeman που τα σπαει στην ταινια, ειναι και ο Τιμ Ρομπινς...

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινια που αδικηθηκε απιστευτα απο τα οσκαρ...

Δεν ειναι τυχαιο που βρισκεται στο νουμερο 1 στο IMDB...και ναι αυτη ειναι μια ταινια που αξιζει να ειναι στα δαχτυλα του ενος χεριου!

enstikto
03-05-2011, 13:30
Ακόμα και 2 δάχτυλα να είχες μόνο πάλι θα άξιζε! ;)

chronohill
03-05-2011, 13:42
Εγω ειδα Scream4 και καπακι Thor.πολυ καλα και τα δυο.Το scream μπορει να ξενισει καποιους.Ειχε πολυ ωραια πλοκη και αρκετο γελιο.
Το Thor το ειδαμε τσαμπα χαρη σε μια φουστια που σκεφτηκα και καναμε εγω και το μωρο και αν και ηταν καπακι μετα απο scream στις 12:30 το βραδυ ,με κρατησε και ηταν ωραιοτατο.Η πορτμαν με παρεξενεψε σαυτον τον ρολο αλλα ηταν μια χαρα.Και δεν ειχα ιδεα για το τι εστι Thor.Καλο καλο για τσαμπα ειδικα!!!:a038:

jimbour
03-05-2011, 13:51
^^ Δεν ειναι μονο ο Μοργκαν Freeman που τα σπαει στην ταινια, ειναι και ο Τιμ Ρομπινς...

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινια που αδικηθηκε απιστευτα απο τα οσκαρ...

Δεν ειναι τυχαιο που βρισκεται στο νουμερο 1 στο IMDB...και ναι αυτη ειναι μια ταινια που αξιζει να ειναι στα δαχτυλα του ενος χεριου!

αν ηταν να δωσω καπου το οσκαρ εκεινη την χρονια θα ηταν σιγουρα στο Pulp Fiction.
Οπως αντιλαμβανομαι εγω τον κινηματογραφο το pulp fiction είναι μεγαλύτερη ταινία.

enstikto
03-05-2011, 13:54
Καλό το pulp αλλά το shawsank ούτε καν το πλησιάζει κατα τη γνώμη μου!

Valkyre
03-05-2011, 13:58
^^ Συμφωνω με Enstikto. Καλο το Pulp αλλα με τιποτα δεν θα το εβαζα πανω απο το Shawshank Redemption! Η ταινια με αγγιξε οσο λιγες και ειδικα οι ερμηνειες ηταν απο αλλο πλανητη!

jimbour
03-05-2011, 14:01
παντως το imdb κάνει μονο για να βλεπεις ποτε βγαινει μια ταινια και τους συντελεστες της, βαθμολογιες ειναι για γέλια.

( γνωμη μου για το shawshank, με τα δικα μου κινηματογραφικα κριτηρια και το γεγονος οτι είναι πανω απο τον Νονό, ενισχυει και οσα λεω για τις βαθμολογιες του. )

edit: συναισθηματικα ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ δυνατη, εγω κρινω αλλιως ομως μια ταινία οταν είναι να πω ειναι η καλύτερη ταινία εβερ ή εστω μία απο αυτες.

I_HAVE_A_NAME_
03-05-2011, 14:04
Valkyre και enstikto,θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα Τop10 των καλύτερων ταινιών κατά την γνώμη σας ο καθένας.Όχι για να σας τις αναιρέσω απλώς κουβέντα να γίνεται.
Εξάλλου στο γούστο δεν χωράει περαιτέρω κριτική ή σχολιασμός είναι κάτι αδιαμφισβήτητο αφού είναι ξεχωριστό/μοναδικό για τον καθένα μας..

PDS
03-05-2011, 14:16
Και μενα μου αρεσε πιο πολυ το Shawshank Redemption:p

Παντως ενταξει οι βαθμολογιες στο imdb ειναι οι αποψεις χιλιαδων ατομων.Το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι σωστο,γιατι ο καθενας εχει διαφορετικο γουστο.
Για μενα οι βαθμολογιες δεν ειναι για γελια,απλα δεν ειναι αναγκη να παιρνουμε της μετρητης την σειρα με την οποια μπαινουν στο imdb οι καλυτερες ταινιες ας πουμε.


Valkyre και enstikto,θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα Τop10 των καλύτερων ταινιών κατά την γνώμη σας ο καθένας.Όχι για να σας τις αναιρέσω απλώς κουβέντα να γίνεται.
Εξάλλου στο γούστο δεν χωράει περαιτέρω κριτική ή σχολιασμός είναι κάτι αδιαμφισβήτητο αφού είναι ξεχωριστό/μοναδικό για τον καθένα μας..

Γιατι δεν κανεις ενα νεο thread ,οπου θα βαζει ο καθενας το top ten του?:)
Mην ντρεπεσαι:P