PDA

View Full Version : Ps3 και κραδασμοι



mg1980
19-06-2007, 08:47
Καλημερα σε ολα τα μελη του forum.Λοιπον πακεταρισα κανονικα το ps3 μου (οπως ειναι αγορασμενο και το ανοιγουμε απο τη συσκευασια του για πρωτη φορα)για το μεταφερω στο υπογειο του σπιτιου μου για να το συνδεσω σε μια οθονη tft dell 2007wfp 20.1'' για να την τεσταρω.μετα καθως ανοιξα το κουτι και εβγαλα το ps3,το ακουμπησα καπως βιαστικα και τρανταχθηκε το ps3.το μηχανημα λειτουργει κανονικα αλλα μηπως σε βαθος χρονου παθουν τιποτα τα εσωτερικα εξαρτηματα του?ειναι ευαισθητο γενικοτερα σε κραδασμους το ps3? ευχαριστω,προκαταβολικα.

MaRkUs_
19-06-2007, 10:25
δεν νομίζω ...εκτός αν το κοπάνησες τόσο δυνάτα! :p εγώ το έχω κάνει πάνω απο 20 μετακινίσεις θεσσαλλονίκη - κιλκίς κ είναι μια χαρά ..τώρα το ετοιμάζω για κρήτη ....λες κ όταν φέρνουν της παραγγελίες τα προσέχουν αυτοί!εκεί να δείς κραδασμοί!!!χεχεχε


edit: εντάξει τότε μην μασάς κανένα γερό να μην ήταν!! πάντος το psp είναι γερό :p μου έχει πέσει πάρα πολλές φορές!:p

mg1980
19-06-2007, 10:28
οχι,ευτυχως ηταν ελαφρο το χτυπημα.

Slay
19-06-2007, 11:15
με κραδασμο ισως να ειχες προβλημα αν το εκανες ενω δουλευε το συστημα, και το drive αλλα ποιο πολυ ο δισκος γενικα ειναι ψιλοευαισθητοι σε τετοια, απο την στιγμη που ηταν κλειστο, για να παθει ζημια πρεπει να το κοπανησεις γερα.