PDA

View Full Version : Τι παίζει με το Online Gaming?



Heatspreader
12-05-2008, 03:37
Θα ήθελα να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα με το Online gaming και συγκεκριμένα αν επηρεάζεται από το Region του παιχνιδιού.

Καταρχίν όλες οι κονσόλες, παίζουν όλα τα παιχνίδια ανεξαρτήτου Region, καθώς τα παιχνίδια είναι Region Free σωστά?

Αν κάποιος μου φέρει από την Αμερική κάποιο παιχνίδι, θα μπορώ να παίζω σε Ευρωπαικούς Servers και όχι γιατί?

Αν για παράδειγμα αγοράσω το PES2008 το οποίο θα είναι NTSC θα έχω πρόβλημα? Επίσης τα γραφικά θα είναι κάπως διαφορετικά? Τα αμερικάνικα παιχνίδια του PS2 με τα ευρωπαικά πάντως είχαν διαφορές. Τα ευρωπαϊκά είχαν καλύτερη εικόνα.

Ευχαριστώ. :bgrin2:

klepidas
12-05-2008, 08:04
Τα παιχνίδια θα τα παίζεις απο παντού όπως προανέφερες γιατί είναι region free αλλά δεν θα παίζεις με όλα online σε ευρωπαικούς server γιατί δεν έχουν global servers όλα ....πχ το nba2k8 αν το πάρεις απο αμερική δεν θα μπορείς να παίξεις με εμάς

Heatspreader
12-05-2008, 20:46
Αν πάρω το PES2008 Αμερικάνικο δεν θα μπορώ να παίζω σε αμερικάνικους Servers?
Και το κυριότερο, υπάρχει κάποια διαφορά όσον αφορά την εικόνα, στο οπτικό αποτέλεσμα τέλος πάντων?

xelonas
12-05-2008, 22:15
Με το GTA IV τι παιζει???Ολα ειναι ok εαν το παρω απο ebay US???

MaRkUs_
13-05-2008, 14:48
Αν πάρω το PES2008 Αμερικάνικο δεν θα μπορώ να παίζω σε αμερικάνικους Servers?
Και το κυριότερο, υπάρχει κάποια διαφορά όσον αφορά την εικόνα, στο οπτικό αποτέλεσμα τέλος πάντων?

γιατί θα μπορείς να παίζει online με το pro ??:P
διαφορά στην εικόνα δεν θα έχει

Heatspreader
14-05-2008, 00:37
Πολύ lag ε? Οπότε να μη τ σκέφτομαι το Online...
Αν δεν έχει και δεν βρω καμία προσφορά από εδώ, θα το πάρω απ'έξω.
Ευχαριστώ. :)

valdazzar
11-11-2008, 01:24
Σε ποια games υπαρχει διαφορα? Εγω εχω το φιφα και παρηγγειλα το 2k9 μεσω amazon.co.uk
Οτι παρεις απο Ευρωπη παιζω με ολους ενω αν το παρω απο αμερικη μονο με αμερικανους?

X-NEC
11-11-2008, 03:18
Σε ποια games υπαρχει διαφορα? Εγω εχω το φιφα και παρηγγειλα το 2k9 μεσω amazon.co.uk
Οτι παρεις απο Ευρωπη παιζω με ολους ενω αν το παρω απο αμερικη μονο με αμερικανους?

Αν αγορασεις από Ευρώπη σε όλα τα παιχνίδια θα μπορείς να παίζεις με Ευρωπαίους. Αν πάρεις από Αμερική/Καναδά, εξαρτάται από το παιχνίδι αν θα μπορείς να παίζεις και με Ευρωπαίους η αν θα παίζεις μονο με Αμερικανους.

Για παιχνιδια με global servers (αυτα μπορεις να τα παρεις απο Αμερική/Καναδά) δες εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=4227

widebit
14-02-2010, 20:31
Ειναι παντως βλακει αυτο που εχουν κανει. Γιατι δηλαδη καποια games να ειναι με global servers και αλλα οχι? Απο τη στιγμη που καποια ειναι global, θα επρεπε να υπαρχει επιλογη και για τα europe only κλπ.