PDA

View Full Version : Gothic 4 Arcania



PDS
11-05-2008, 05:21
Εικονες.
http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=12822

pictorino
11-05-2008, 10:52
κάποιες από αυτές είναι όμορφες αλλά πολύ πολύ νωρίς για να πούμε κάτι

personGR
11-05-2008, 12:57
Αμα είναι σαν το 3 η σειρά gothic είναι ξεγραμμένη από εμένα...

xar
11-05-2008, 13:15
πωω πραγματικα δεν φανταζεστε πως θελω να βγει αυτο το παιχνιδι!! αντε να μαθουμε περισσοτερα news.

Chill
11-05-2008, 13:55
Από τις καλύτερες σειρές παιχνιδιών. Gothic 1 και ιδίως το 2 απλά τα έσπαγαν!!!!!! Για το 3 δεν έχω άποψη μιας και δεν έχω τολμήσει να το βάλω με όλα αυτά που έχω διαβάσει περί bugs :/. Πάντως από την ώρα που έφυγε από την ανάπτυξη η piranha bytes είμαι επιφυλακτικός. Υπεύθυνη εξάλλου για τα μύρια όσα προβλήματα της τελευταίας έκδοσης ήταν η εκδότρια Jowood που βιάστηκε να βγάλει το game.

personGR
11-05-2008, 14:00
Από τις καλύτερες σειρές παιχνιδιών. Gothic 1 και ιδίως το 2 απλά τα έσπαγαν!!!!!! Για το 3 δεν έχω άποψη μιας και δεν έχω τολμήσει να το βάλω με όλα αυτά που έχω διαβάσει περί bugs :/. Πάντως από την ώρα που έφυγε από την ανάπτυξη η piranha bytes είμαι επιφυλακτικός. Υπεύθυνη εξάλλου για τα μύρια όσα προβλήματα της τελευταίας έκδοσης ήταν η εκδότρια Jowood που βιάστηκε να βγάλει το game.

Και πολύ καλά έκανες.
Το 2 που έπαιζα παράλληλα με το Morrowind το προηγούμενο καλοκαίρι ήταν κορυφαίο.
Πήρα και εγώ, ο άπειρος τότε, να βάλω το 3, και να μην μπορώ να το παίξω από τα bugs..
Βλακεία και μισή..

Chill
11-05-2008, 14:07
Ότι έγινε γύρω από το 3 ήταν το λιγότερο τραγικό. Η PB να λέει το παιχνίδι είναι σκατά και ετοίμαζε ένα patch ύψους 1,5gb (looooooooooooooooooooool) και η JW να λέει βγάλτε το αλλά θα το διαθέσουμε με χρήματα στο κοινό.......Ε και κάπου εκεί τα έσπασαν. Βέβαια εντός του χρόνου αναμένεται ένα expansion για το G3. Ενδεχομένως αν διορθωθούν τα προβλήματα να το πιάσω ως μεγάλος fan της σειράς. Το G2 είναι σίγουρα ένα από τα καλύτερα rpg που έχω παίξει ever. Nameless FTW \m/

mails
12-05-2008, 22:20
Ελπίζω να ανεβάσει λίγο τα standards του σαν παιχνίδι, γιατί η σειρά μετά και την τρίτη της συνέχεια ακολουθεί την κατιούσα :(

modecris
07-05-2010, 05:50
Καιρός να ξεθάψουμε αυτό το αρχαίο θέμα,μια και ο καιρός πέρασε! :scared:

Επίσημη κυκλοφορία στις 21/9/10 σε PC,PS3 και X360.

65267

65269

isildur83
19-08-2010, 16:35
ArcaniA: Gothic 4 is playable for the first time during the GamesCom and JoWood has released this trailer of it.

http://www.gamersyde.com/news_gc_a_gothic_4_trailer-9813.jpg


GamesCom Trailer HERE (http://www.gamersyde.com/stream_arcania_gothic_4_gamescom_trailer-16679_en.html).

Lordkostas
19-08-2010, 17:13
Τα gameplay φαινονται ωραια και σαν φαν της σειρας (1 και 2) σιγουρα θα το παιξω. Ελπιζω δηλαδη... γιατι το 3 οση καλη θεληση και αν ειχα και οσο και να προσπαθησα ηταν εντελως unplayable, ελπιζω το παθημα να εγινε μαθημα και να βγαλουνε ενα αξιοπρεπες παιχνιδι.

james9
13-10-2010, 13:11
το ξεκινησα σημερα, συμπαθητικο φαινεται,χωρις να εχω παιξει κανενα απο τα προηγουμενα.

bresca8
13-10-2010, 15:52
το ξεκινησα σημερα, συμπαθητικο φαινεται,χωρις να εχω παιξει κανενα απο τα προηγουμενα.
Περιμενω πιο αναλυτικες εντυπωσεις, μιας και εγω τωρα το «ετοιμαζω» για να του ριξω μια ματια το βραδακι. Δυστυχως το 3 ηταν μια πανδαισια απο bugs, ελπιζω τωρα που κυκλοφορει στις κονσολες να μην εχουμε τα ιδια. Παντως, δεν μπορω να καταλαβω ποιος φωστηρας του marketing τους επεισε να το κυκλοφορησουν τον ιδιο μηνα με το Fable και το Fallout. Τρια WRPG σε λιγες βδομαδες, τη στιγμη που συνηθως βγαινει ενα καθε 3-4 μηνες!

james9
13-10-2010, 15:59
εχω παιξει ηδη 5 ωρες και οντως ειναι γεματο με bugs και σοβαρα προβληματα με τα frames. τα fable - fallout δεν εχουν λογο να ανησυχουν. θα επανελθω με εντυπωσεις μολις τελειωσω αν δεν γινει εκνευριστικο αργοτερα.

nikolaszax
13-10-2010, 16:17
Απο οσα διαβαζω παντως απο οτι φαινετε ειναι χειροτερο απο το g3....κριμα,φαινεται πως η σειρα δεν θα ξαναβρει την αιγλη και ποιοτητα του παρελθοντος.Και για ολα φταει η jowood που με τις αθλιες πολιτικες της που οδηγησε στην διασπαση με την piranha bytes(αν δεν ηταν αυτην με τα χαζο deadlines της το gothic 3 θα ηταν τωρα τελειως διαφορετικο παιχνιδι).

No problem though,οσο υπαρχει το "πραγματικο" gothic ( aka RISEN) και η piranha bytes,θα εχουμε την gothic-δοση μας. :P.

Κριμα ομως για το "επισημο" Gothic....

dspug7
13-10-2010, 17:33
τοσο χαλια ρε παιδια? με ξενερωσατε... αυτο το risen μονο καμια ωρα επαιξα και δεν με συγκινησε.να του ξαναδωσω καμια ευκαιρια αν δω οτι δεν μου παει το gothic?

james9
23-10-2010, 21:40
ζητω συγνωμη που αργησα αλλα το ειχα σταματησει μερικες μερες γιατι με "ρουφηξε" το fallout.


Pros



Mου αρεσε που ο ηρωας μου εχει χιουμορ,μερικες φορες ειρωνευοταν καποιους NPCs και αυτο δινει ενα ελαφρυτερο τονο στην ιστορια.
Διαρκεια ικανοποιητικη . Εκανα 32 ωρες και αφησα μονο τα collectibles.


Cons



Το παιχνιδι δεν ειναι rpg αλλα hack n slash rpg. δεν μπορουμε να φτιαξουμε το χαρακτηρα μας, δεν υπαρχουν classes, και οταν ανεβαινουμε lvl δεν εχουμε και πολλες επιλογες αναβαθμισης.
Τεχνικα ειναι τραγικο. Oλο το παιχνιδι εχει χαμηλο framerate ακομα και οταν ειμαστε μονοι στην οθονη. Σε μαχες δε χολιαζω καν , βλεπεις καρε καρε.
Τα γραφικα του ειναι προχειροτατα και το λιγοτερο απαρχαιωμενα.
Απειρα bugs και glitches.
To story πιο αδιαφορο δεν γινοταν.Χιλιοπαιγμενο γεματο κλισε.
Γραμικο οσο δεν παει ,απαραδεκτο για rpg. Ενω ο χαρτης ειναι σχετικα μεγαλος περιοριζομαστε σε περιοχες-κομματια ωσπου να κανουμε κατι συγκεκριμενο.
Ο χαρτης εχει ελαχιστο ζουμ και μου βγηκαν τα ματια να καταλαβω που ειμαι και που παω.



Γενικα ειναι ενα rpg για αρχαριους. Aν δεν ειχε τεχνικα προβληματα θα ηταν ενα ευχαριστο παιχνιδι. Ομως φαινεται οτι κυκλοφορησε προχειρα και μαλιστα σχεδον ταυτοχρονα με το New Vegas και σε λιγες μερες ερχεται το Fable III. οποτε τι θα παρουν αυτοι που εφτιαξαν το Gothic 4....? Tα @@ μου. Αγορα μονο για φανατικους και αν, οι υπολοιποι ουτε ενοικιαση...

hakoo
24-10-2010, 17:12
Mαλιστα, thanks για τις εντυπωσεις :d055:
Paaaaaaaaaaaass

shadow
03-11-2010, 15:29
ρε παιδια βγηκε και για το ps3? γιατι ειδα στο ιντερνετ release date for ps3 το μαρτιο του 11.... ισχυει κατι τετοιο?

dreamer
03-11-2010, 16:11
vgike gia xbox ke pc, gia to ps3 tha vgi argotera arxes tu 2011.

shadow
03-11-2010, 19:38
πο πο .... τι χαζομαρα..... βσκ σε μερικα online μαγαζια ειδα και τωρα να λενε release date.... οτι να ναι...

dreamer
04-11-2010, 02:19
den xanis ke tipota.. apoti fenete apo ta reviews tis ekdosis tu pc ke tu xbox fenete na ine moufa to pexnidi