PDA

View Full Version : Φτηνότερα Videogames



klepidas
10-05-2008, 17:21
Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί μερικά καινούργια παιχνίδια στην αγορά και σε μεγάλα μαγαζιά φέτος έχουν χαμηλότερες τιμές??π.χ. το Dark Sector στο πλαίσιο το είχαν απο την πρώτη μέρα 60ευρώ και το Lost Via domus 55 ευρώ...εγώ νομίζω οτι έστω και 10 ευρώ να γλιτώνεις απο τους κλέφτες στα μαγαζιά της Ελλάδας ειναι αρκετά..Σήμερα το πρωί διάβαζα το περιοδικό "PC MAGAZINE" και κατάλαβα γιατί τα παιχνιδια αυτή την στιγμη αν όχι όλα είναι φτηνότερα απο παλιά...σας παραδίδω ακριβώς το κείμενο απο το περιοδικό.



Διαφημήσεις στα GAMES

Η EA ήταν εκείνη που ανακίνησε το θέμα αλλά υπάρχει και συνέχεια.Η GearBox Software[Halo,Half Life,Tony Hawk,Counterstrike,Brothers in Arms] έκανε ήδη συμφωνία με την Double Fusion για τον χειρησμο των διαφημήσεων μέσα στα Games της.Αυτήν την φορά το επειχείρημα είναι ότι αν μία διαφήμηση γίνει με διακριτικό τρόπο, δεν μειώνει την ποιότητα του προιόντος.Φαίνεται αναπόφευκτο να δούμε κάποιου είδους διαφημήσεις στα computers & videogames αλλά θα θέλαμε επίσης μέρος των κερδώ που αυτό θα φέρει στις εταιρίες, να επιστραφεί στους καταναλωτές ως μείωσει τιμών των παιχνιδιών :prayer::prayer:

leone
10-05-2008, 17:46
καλο ακουγεται αυτο. δλδ να μειωνουν τις τιμες επειδη βαζουν μεσα διαφημισεις.

Heatspreader
10-05-2008, 20:39
Αν έκαναν 20 ευρώ τα παιχνίδια και ας διαφήμιζε και το ΝΟΥΝΟΥ...
Εγώ βλέπω ότι τα παιχνίδια είναι πάρα πολύ ακριβά και μόνο μεταχειρισμένα συμφέρει να αγοράζει κανείς. Και πάλι πολύ ακριβά είναι.
Αν δεν γίνει κάτι με αντιγραφές δεν σωζόμαστε. Όσο για το ότι θα έχουν ακριβά οι αντιγραφές δεν χρειάζεται αν τρελενόμαστε. Με το PS2 πως το κάναμε?

MBALLACK
10-05-2008, 21:15
Αν έκαναν 20 ευρώ τα παιχνίδια και ας διαφήμιζε και το ΝΟΥΝΟΥ...
Εγώ βλέπω ότι τα παιχνίδια είναι πάρα πολύ ακριβά και μόνο μεταχειρισμένα συμφέρει να αγοράζει κανείς. Και πάλι πολύ ακριβά είναι.
Αν δεν γίνει κάτι με αντιγραφές δεν σωζόμαστε. Όσο για το ότι θα έχουν ακριβά οι αντιγραφές δεν χρειάζεται αν τρελενόμαστε. Με το PS2 πως το κάναμε?
sostos o pektis pos bazoume mesa stis taineies dvd diafimiseis etsi na kanoun k sta games

music_lover
10-05-2008, 21:35
Καλή περίπτωση και πρέπει να το σκεφτούν σοβαρότερα! Είναι πανάκριβα την σήμερον τα παιχνίδια με αποτέλεσμα αντί να αγοράζουμε πολλά να παίρνουμε λίγα και καλά.

Με την μείωση των τιμών αυξάνεται η πωλούμενη ποσότητα τους,βασικός νόμος την οικονομίας..άντε να γίνει σύντομα πράξη!

Και φυσικά με μέτρο οι διαφημίσεις..μην το κάνουμε και τηλεόραση!

WolfRathmA
11-05-2008, 02:59
Για φαντασου την ωρα του Loading ας πουμε να διαφημιζει την εφημεριδα το ΘΕΜΑ ή το τηλεθεατη κτλ. ΧΑχαχαχα. :rofl::rofl::rofl:

modecris
11-05-2008, 03:06
Τα παιχνίδια δεν είναι ακριβά,όχι τόσο όσο μας φαίνεται τουλάχιστον.Το `95 για το ps2 τα αγόραζα 20000 δρχ με μεροκάματο 5000 δρχ (και πολλά λέω 5000).
Απλώς γενικότερα η ζωή μας είναι ακριβή και δεν μας μένουν λεφτά + ότι καλομάθαμε με τις κόπιες/με το τσάμπα.

Προσωπικά,αν είναι να μου κόψουν 5-10 € και να μου ζαλίζουν τον έρωτα στις διαφημίσεις δεν το θέλω.Αν είναι διακριτικοί όμως οκ.

pictorino
11-05-2008, 09:33
και στο nba2k για παράδειγμα που είναι φουλ στις διαφημίσεις δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια μείωση,της προκοπής τουλάχιστον,ίσα-ίσα που σε πρήζουν.Επομένως είμαι εναντίον γιατί πραγματική μείωση δεν κάνουν.Τώρα αν είναι κάτι πολύ έξυπνο ο.κ

Heatspreader
11-05-2008, 11:14
@modecris (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=238)
Πως δεν είναι ακριβά? 7 παιχνίδια να πάρεις έχουν ίδια τιμή με τη κονσόλα.
Και ότι παλιά τα αγόραζες όσο λες δεν λέει κάτι. Και εγώ αγόραζα τις κασέτες του Super Nintendo 30.000δρχ. Αγοράζεις ένα παιχνίδι και κάνεις το σταυρό σου.
Βέβαια αυτό είναι η μία άκρη του νήματος.
Η άλλη είναι ότι αν είναι Copy-ες τα παιχνίδια δεν τα εκτιμάς τόσο και δεν παίζεις πολύ. Αν δηλαδή πιστεύω δεν σου κάνει το κλίκ στα πρώτα 5 λεπτά το βγάζεις και το πετάς στο ράφι μαζί με τις άλλες εκατοντάδες αντιγραφές που έχεις. Ενώ τα αυθεντικά τα πονάς και βρίσκεις κάτι θετικό και παίζεις...

music_lover
11-05-2008, 11:58
κάθε τιμή πάνω από τα 50 euro είναι υπερβολική.

δηλαδή θα σας χαλούσε μια διαφήμιση της coca cola ή της nike?

personGR
11-05-2008, 12:16
Βασικά τα παιχνίδια, όντας τρόπος διασκέδασης είναι αρκετά φθηνότερα από τη θεωρία WYSIWYG.
Ας πάρουμε ένα απλό παράδειγμα:
Την ταινία Iron Man και το Gta IV (βάζω πρόσφατα παραδείγματα για ευνόειτους λόγους).
Για να δεις την ταινία, θες μόνο και μόνο για το εισητίριο 8 ευρώ. Δε θα πάρεις και κάνα ποπκορν?Και αμά διψάσεις?3,50 (που έχουν τα μεσαία ποπκορν)+ 0,50=4 ευρώ.
Σύνολο τουλάχιστον 12 ευρώ για 2 ώρες.
Στο GTA τώρα.
Το παιχνίδι διαρκεί κατά Μ.Ο. περίπου 35 ώρες.Συν οι ώρες που θα παίζεις multi - εγώ βάζω 30.
Και μπορείς, αυτή τη στιγμή να το βρεις σε διάφορα sites, με λιγότερω από 55 ευρώ..
Δηλαδή τι προτιμάτε.
12 ευρώ για 2 ώρες? ή
55 ευρώ για 65 ώρες?

Στο θεμα μας τώρα, αν οι διαφημίσεις είναι σαν αυτές του prostreet, όχι δεν τις θέλω, είμαι μαζόχας, θέλω να πληρώνω παραπάνω...Θέλω να νιώθω πλούσιος :p:p:p

modecris
11-05-2008, 13:45
@modecris (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=238)
Πως δεν είναι ακριβά? 7 παιχνίδια να πάρεις έχουν ίδια τιμή με τη κονσόλα.
Και ότι παλιά τα αγόραζες όσο λες δεν λέει κάτι.
Τότε ήθελες 4-5 μεροκάματα για να πάρεις ένα παιχνίδι και τώρα θέλεις 2-2.5.
Με αυτό το σκεπτικό το λέω,απλά σήμερα μας τα παίρνουν από παντού.Τα τσιγάρα πχ κάνανε γύρω στις 200δρχ και η βενζίνη 100δρχ.,δλδ σήμερα είναι 4-5 φορές ακριβότερα ενώ τα games κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα.

vasses
11-05-2008, 14:06
Ta paixnidia pantote itane akriva apla gia ta simerina dedomena einai ftinotera apo palia thimouna eixa dosei 4000 drx gia na pairo to outrun europa :tongue: gia amiga
An ta valeis me ta simerina lefta ypologizontas kai to plithorismo einai panakriva , to kalo simera einai oti yparxei antagonismos kai me sostes agores vriskiseis kales times.
Ta games pou prepei na pesoune einai ayta pou exoune palia format (dvd) na ftasoune mexri 30 eyro ta blu ray games einai apithano na pesoune , den mporei merikoi na zitate ftina games kato apo 40 eyro otan to adeio diskaki tou blu ray (50gb) poulietai 28 eyro.

leone
11-05-2008, 14:17
εγω πιστευω μια τιμη στα 45ε θα ηταν πολυ καλα για ολους.

pictorino
15-05-2008, 19:59
στο ps3 δεν έχουν βγει ακόμα platinum και αυτό μεγαλώνει το πρόβλημα,στο ps2 έπαιρνες πολλά παιχνίδια ΑΑΑ σε εξαιρετικές τιμές

Vassilius
24-05-2008, 10:43
Τα παιχνίδια για το Ps3 στην Ελλάδα τουλάχιστον παραμένουν ακόμα αρκετά ακριβά.
Αυτό που σκεφτόμουν όμως ρίχνοντας μερικές ματιές στο Αμερικάνικο Amazon, είναι πως αφού δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο να παίξει κάποιος ένα αμερικάνικο game σε μια ευρωπαϊκή κονσόλα, δεν υπάρχουν regions όπως στα dvd δηλαδή, γιατί να μην αγοράσει απο εκεί?
Και για να γίνω ποιο συγκεκριμένος, το The darkness πχ, το πλαίσιο το έχει σαν ευκαιρία στα 50 ευρώ. To amazon το έχει 20$ , περίπου 12 ευρώ δηλαδή. Με 200$ (126 ευρώ περίπου) μπορεί κανείς να αγοράσει τα: hot shots golf, the darkness, assasins creed, uncharted drake's fortune. Τα ίδια παιχνίδια από ένα κλασσικό ελληνικό πολυκατάστημα θα είχαν κοντά στα 260 ευρώ. Ποιός ο λόγος λοιπόν , κάποιος να μην προτιμήσει τα imports αφού θα γλυτώσει και ένα κάρο λεφτά.
Οπως καταλάβατε, ετοιμάζομαι για παραγγελία :P

X-NEC
24-05-2008, 12:14
Νομίζω ότι το amazon της Αμερικής δεν φέρνει παιχνίδια στην Ευρώπη. Να ξέρεις πάντως ότι για μια παραγγελια μερικών παιχνιδιών τα οποια έρθουν όλα μαζί στο ίδιο πακέτο υπάρχει πιθανότητα να περάσουν από τελωνείο (ιδίως) αν δεν έρθουν με USPS (τα ταχυδρομεία της Αμερικής δηλαδή.) Αλλα ακόμα και με USPS να έρθουν εξαρτάται από τον Τελώνη. Στο λέω αυτό επειδή αναφέρθηκες σε τρία παιχνίδια. Οποτε προσοχή στον τρόπο αποστολής και στο αν τα games θα έρθουν χωριστά η όλα σε ενα κουτί...

pictorino
24-05-2008, 13:40
και 'γω έτσι νομίζω,δεν στέλνουν ευρώπη,καλό πάντως είναι να τα στείλουν με USPS; είναι πιο ασφαλές;αυτό δεν το πολυκατάλαβα!!

X-NEC
24-05-2008, 14:23
Αν πάρεις ένα δυο παιχνίδια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το γλιτώσεις το τελωνείο. Γιατί έρχονται με το ταχυδρομείο (αεροπορικώς). Οι κούριερ είναι υποχρεωμένες να περνάνε όλα τα δέματα από το τελωνείο... Και μπορεί να σου βγούνε χρυσά δυο παιχνίδια!:)

Heatspreader
24-05-2008, 14:41
Το παρακάτω κατάστημα νομίζω ότι είναι πολύ καλό. Μου το σύστησε μέλος από τη κοινότητά μας.

www.play.com (http://www.play.com)

pictorino
24-05-2008, 14:42
δηλαδή καλό είναι να έρχονται αεροπορικώς με την usps;αν πάρεις πολλά παιχνίδια περνάνε τελωνείο;

X-NEC
24-05-2008, 15:02
USPS είναι τα ΕΛΤΑ της Αμερικής. Και είναι να έρχονται έτσι τα games για να γλιτώσεις κατά πασα πιθανότητα το τελωνείο. Αν πάρεις όμως games 200$ όπως είπε ο φίλος, και έρθουν όλα μαζί τότε ίσος περάσουν από τελωνείο... Με courier θα περάσουν σίγουρα, με USPS μπορεί και να το γλιτώσουν... Τώρα αν θέλει κάποιος να πάρει ένα game κάθε φορα δεν νομίζω να περάσει τελωνείο αν έρθει φυσικά με USPS.
Αν θέλει κάποιος mod ας κάνει ένα σχετικό θέμα να μην είμαστε :offtopic:

likudeez
24-05-2008, 18:42
Το παρακάτω κατάστημα νομίζω ότι είναι πολύ καλό. Μου το σύστησε μέλος από τη κοινότητά μας.

www.play.com (http://www.play.com)

ναιι ειναι πολυ καλο εχω αγορασει απο εκει 3 φορες παιχνιδια και 1 dvd ... φτηνα και γρηγορα

Vassilius
24-05-2008, 19:19
Παιχνίδια απο το αμερικάνικο Amazon δεν έχω αγορασει, αγοράζω συχνα dvds ομως, και με courrier, και με usps εδώ και χρόνια, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Στέλνουν σίγουρα και σε Ευρωπαϊκές χώρες.

Vassilius
25-05-2008, 20:37
Άκυρο τελικά το Amazon.com Δεν στέλνει παιχνίδια στην Ελλάδα :(

X-NEC
25-05-2008, 21:41
Άκυρο τελικά το Amazon.com Δεν στέλνει παιχνίδια στην Ελλάδα :(

Φιλε περνα μια βόλτα από εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29) ένα σορό καταστήματα φέρνουν τόσο από την Ευρώπη όσο και από την Αμερική.

redismagik
29-06-2008, 09:13
Αν έκαναν 20 ευρώ τα παιχνίδια και ας διαφήμιζε και το ΝΟΥΝΟΥ...
Εγώ βλέπω ότι τα παιχνίδια είναι πάρα πολύ ακριβά και μόνο μεταχειρισμένα συμφέρει να αγοράζει κανείς. Και πάλι πολύ ακριβά είναι.
Αν δεν γίνει κάτι με αντιγραφές δεν σωζόμαστε. Όσο για το ότι θα έχουν ακριβά οι αντιγραφές δεν χρειάζεται αν τρελενόμαστε. Με το PS2 πως το κάναμε?
mono kai mono gia tin ataka me to NOUNOU thelo na sou doso rep......alla distixos den exo tora......epifilasome pantos!

Heatspreader
29-06-2008, 14:38
Η αλήθεια είναι ότι δεν σε κατάλαβα...

klepidas
29-06-2008, 18:05
Παιδιά ας γυρίσουμε στο θέμα και στο ότι είδη υπάρχει μια μείωση στην τιμή των παιχνιδιών κατα 10ευρώ που δεν μου φένονται τόσο κακά όπως τα top spin 3 και Civillaization Revo επίσης το Alone in the dark κοστίζει 55 ευρώ η απλή έκδοση και 70 η limited απο αυτές τις εταιρίες έχουμε πολλή καλές κινήσεις και μπράβο απο εμένα

konstantinos
30-06-2008, 18:10
Εγω παιδια οταν βρω κατι φτηνο απο play το χτυπαω.Εχω ξοδεψει πανω απο 500ευρω κ ειμαι ευχαριστημενος.Πχ τωρα εχω παραγκειλει το R6Vegas2(steelbook case) στα 25euro,Burnout Paradise στα 38 euro κ Grid Special Edition στα 42 euro.Ολα για PS3.

MBALLACK
01-07-2008, 22:11
καλο ακουγεται αυτο. δλδ να μειωνουν τις τιμες επειδη βαζουν μεσα διαφημισεις.

sfto prepi na ginei

redismagik
01-07-2008, 23:14
Εγω παιδια οταν βρω κατι φτηνο απο play το χτυπαω.Εχω ξοδεψει πανω απο 500ευρω κ ειμαι ευχαριστημενος.Πχ τωρα εχω παραγκειλει το R6Vegas2(steelbook case) στα 25euro,Burnout Paradise στα 38 euro κ Grid Special Edition στα 42 euro.Ολα για PS3.
kai ta prolaveneis na ta pezeis re thirio olla ayta?:yes:

Dragonpaul
01-07-2008, 23:26
Πολλες φορες, με τη λογικη του Κωνσταντινου, αγοραζω και γω διαφορα -και οχι μονο παιχνιδια- που βρισκω φθηνα σε διαφορα ηλεκτρονικα καταστηματα. Π.χ. στο blah! εχει για PSP το Final Fantasy: Crisis Core, μονο 24 €! Ε, δε θα το παρεις? Θα το παρεις... Βεβαια, πρεπει να πω οτι υπαρχουν παιχνιδια στο ραφι μου που ή θα ειναι ακομα στη ζελατινα τους ή που θα τα εχω παιξει μια φορα μονο. Λογω χρονου...

redismagik
01-07-2008, 23:35
Πολλες φορες, με τη λογικη του Κωνσταντινου, αγοραζω και γω διαφορα -και οχι μονο παιχνιδια- που βρισκω φθηνα σε διαφορα ηλεκτρονικα καταστηματα. Π.χ. στο blah! εχει για PSP το Final Fantasy: Crisis Core, μονο 24 €! Ε, δε θα το παρεις? Θα το παρεις... Βεβαια, πρεπει να πω οτι υπαρχουν παιχνιδια στο ραφι μου που ή θα ειναι ακομα στη ζελατινα τους ή που θα τα εχω παιξει μια φορα μονο. Λογω χρονου...
file mou sorry xoris na thelo na se kontraro alla den to kataleveno tin yparji pexnidion sto rafi ,isa isa gia na leme oti to exoume.toulaxiston ego den to kano ,to x-box ppou eixa parei kapia epoxi [zitima na epexa 5 ores ] to eixa gia 2 mines kai afou apofasisa oti den prokite na asxolitho to dorisa sto xamogelo tou pediou.ta game pou teliono ta poulao i ta dino sta anipsia mou.filika!!:tiphat:

Dragonpaul
02-07-2008, 00:00
Καταλαβαινω οτι το λες καλοπροαιρετα. Δε το συζηταμε... Και εχεις δικαιο. Ειναι αυτο που μας πιανει καμια φορα να ικανοποιησουμε την καταναλωτικη μας μανια. Παντως, δεν ειναι οτι τα τρωει και η σκονη για πολυ καιρο. Μολις αποφασιζω οτι δεν προκειται να ασχοληθω, τα ανταλλασω με αλλα παιχνιδια σε καταστηματα. Παιχνιδια που ασχολουμαι.

Heatspreader
02-07-2008, 03:37
Παιδιά εμένα το Play.com μου λέει ότι δεν μπορώ να ψωνίσω επειδή η διεύθυνση που έχω είναι ελληνική και ότι μόνο United Kingdom στέλνει.

Παρόλα αυτά τα παιχνίδια είναι και πάλι πολύ ακριβά. Αν δεν βγεί τρόπος να τα παίρνουμε αντιγραμένα, δεν θα γίνει δουλειά. Αυτό που κάνω εγώ είναι να κατεβάζω πολλά Demos και από εκεί να επιλέγω. Λίγα είναι τα παιχνίδια θεωρώ που αξίζουν το κόπο...

redismagik
07-07-2008, 20:48
Παιδιά εμένα το Play.com μου λέει ότι δεν μπορώ να ψωνίσω επειδή η διεύθυνση που έχω είναι ελληνική και ότι μόνο United Kingdom στέλνει.

Παρόλα αυτά τα παιχνίδια είναι και πάλι πολύ ακριβά. Αν δεν βγεί τρόπος να τα παίρνουμε αντιγραμένα, δεν θα γίνει δουλειά. Αυτό που κάνω εγώ είναι να κατεβάζω πολλά Demos και από εκεί να επιλέγω. Λίγα είναι τα παιχνίδια θεωρώ που αξίζουν το κόπο...
isxeiei ayto pou leei o filos,oti de stelnei ellada?giati mou fenete oti polloi exoun psonisei apo ayto to site.

konstantinos
08-07-2008, 00:46
kai ta prolaveneis na ta pezeis re thirio olla ayta?:yes:

Βασικα δεν τα προλαβενω καθολου αλλα εχω για να παιζω.Κ παιδια δεν ξερω γιατι σε καποιους δεν τους αφηνει να παραγκελνουν απο το play.

X-NEC
08-07-2008, 01:45
isxeiei ayto pou leei o filos,oti de stelnei ellada?giati mou fenete oti polloi exoun psonisei apo ayto to site.

Του έβγαλε αυτό το πρόβλημα επειδή δεν άλλαξε το νόμισμα σε ευρώ. Και το έχουν πει πολλές φορες τα παιδιά ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από το συγκεκριμένο site.

Heatspreader
08-07-2008, 03:23
Φυσικά και στέλνουν και Ελλάδα, απλά δεν ήξερα γιατί δεν μου έστελναν. ΟΚ, θα αλλάξω το νόμισμα.

michael92
09-07-2008, 00:11
Για φαντασου την ωρα του Loading ας πουμε να διαφημιζει την εφημεριδα το ΘΕΜΑ ή το τηλεθεατη κτλ. ΧΑχαχαχα. :rofl::rofl::rofl:

Μπα νομίζω να το κάνουν με διακριτικό τρόπο. Αυτό θα ήταν πανεύκολο σε games όπως το GTA IV που εξελίσονται στο σύχρονο κόσμο. Για παράδειγμα θα μπορούσαν να υπάρχουν πινακίδες Coca cola στις πολυκατοικίες και ακόμα και να μπορείς να αγοράσεις από αυτόματους πολιτές. Τέτοια διαφήμιση όχι μόνο δεν θα χαλούσε το παιχνίδι αλλα΄θα το έκανε και πιο αληθινό. Θα μπορούσαν να διαφημίσουν έτσι πιτσαρίες fastfoodάδικα, εταιρίες όπως η Microsoft, ADSL εταιρίες και οτιδήποτε άλλο. Την ώρα του Loading θα ήταν πραγματικά εκνευριστικές οι διαφημίσεις, την ώρα του install όχι και τόσο.

desperate_gamer
11-07-2008, 01:55
SCE reveals Double Fusion as in-game ad partner

Posted on July 10th, 2008 at 13:23 EDT


Sony Computer Entertainment's American and European arms have announced a partnership with Double Fusion to bring dynamic, in-game advertising to the PlayStation 3.

"PS3 is open for the ad business," said Phil Rosenberg, Senior Vice President, SCEA. "We are very excited about hosting contextually relevant and well-crafted creative advertising on PS3. PlayStation is taking a major role in enabling this fast-developing sector that is positive for the games medium."

It's hoped that Double Fusion will play to its strengths in expertise, technology and experience in the advertising field to create relevant marketing programs for the PS3's userbase. According to the press release, "sales for the current generation of game systems including portable devices will pass the 180 million mark by 2011, reiterating the potential for the in-game advertising market." [Note: we reckon that figure includes all current-gen systems, not just PS3 and PSP]

"We have already received tremendous support from publishers who want to incorporate ads into their PS3 games, across all of the regions of the world,” Jonathan Epstein, president and CEO, Double Fusion, said. “We are very excited to work with SCE on this and PS3 will add a vast number of players to our already robust network. SCE’s participation strengthens the in-game advertising ecosystem."

Double Fusion's portfolio includes titles such as GRAW2, Splinter Cell Double Agent and Tomb Raider: Legend on Xbox 360. Hopefully effective placement of advertising will make games feel more authentic, instead of ruining the experience.



http://www.psu.com/SCE-reveals-Double-Fusion-as-in-game-ad-partner--a0004189-p0.php

Dream come true!!! Αν κρίνω από το iPod και το Playboy του Snake, τότε μπορούμε να ανυπομονούμε για το in-game Ad!!!

personGR
11-07-2008, 02:01
Εμένα πάντως αρκετά φθηνά μου φαίνονται τα παιχνίδια.
Τις προάλλες παρήγγειλα από το amazon.co.uk, το Viva Pinata: Trouble in Paradise και το Infinite Undiscovery (για 360 και τα δυο) μόλις για 90 ευρώ.Δηλαδή 45 ευρώ έκαστο.Πιο φθηνά?

desperate_gamer
11-07-2008, 02:12
Well, αυτά είναι αρκετά παλιά παιχνίδια αν κάνω λάθος.

Αλλά μην μου πεις ότι για όλα τα καινούργια παιχνίδια δίνεις 45 ευρό (ευρωπαϊκά μιλάω). Και άσε που το in-game ad μπορεί να μην έχει επίπτωση μόνο στις τιμές των ίδιων των παιχνιδιών, αλλά και στο development των παιχνιδιών που με μεγαλύτερο κεφάλαιο (φαντάζομαι) θα βγαίνουν καλύτερα παιχνίδια και σε γρηγορότερο χρόνο.

personGR
11-07-2008, 02:13
Well, αυτά είναι αρκετά παλιά παιχνίδια αν κάνω λάθος.


Για την ακρίβεια, βγαίνουν 5 Σεπτεμβρίου :angry: :angry: :angry:

desperate_gamer
11-07-2008, 02:17
Ναι... μάλλον έχεις δίκιο. Το viva pinata ήξερα μόνο το παλιό. Άλλωστε η λανθάνουσα γλώσσα, την αλήθεια λέγει. "Είναι παλιά παιχνίδια, αν κάνω λάθος"... ε και έκανα λάθος :giggle:

Όπως και να 'χει μην μου πεις ότι όλα τα παιχνίδια πλασάρονται σε αυτή τη τιμή. Και το Civilisation Revolution βγήκε στα 40 ευρώ. Αλλά τώρα κάποια παιχνίδια αναγκάζονται να βγαίνουν φτηνότερα, προκειμένου να έχουν μια κάποια τύχη στην αγορά. Ένα Resistance 2 ή το FF13 δεν θα το βρεις στην Ευρώπη 45 ευρώ με τίποτα.

personGR
11-07-2008, 02:20
Ένα Resistance 2 ή το FF13 δεν θα το βρεις στην Ευρώπη 45 ευρώ με τίποτα.

Tα αγοράζεις ένα μήνα αργότερα...Σιγά το πράγμα..:cool:

desperate_gamer
11-07-2008, 02:23
Ε ναι αλλά αυτό δεν είναι λύση! Ως πότε ποια θα υποχωρούμε τόσο πολύ; Εμ περιμένουμε το παιχνίδι, εμ μετά θα κάτσουμε και ένα μήνα για να μην πληρώσουμε την "ανυπομονησία";;;

Καλύτερα να η Lightning του FF13 να φοράει σερβιέτες Everyday και να πάρω το παιχνίδι on day one στα 45 ευρώ, παρά να έχω μια ξενέρωτη Lightning και να δίνω 55 ευρώ :p

WolfRathmA
11-07-2008, 04:58
Λοιπον, βρηκα ενα μαγαζι το οποιο εβαλε τρελο stock. Αλλα για πολυ τρελο stock. Θα παω μαλλον αυριο να δω αν οντος ισχυει και να κανω καποιες αγορες :p Αν εχει μεινει τιποτα δηλαδη :p

Δε λεω ακομα το μαγαζι θα το πω αυριο αν ειναι και θα ποσταρω γιατι δε ξερω αν οντως ειναι αληθεια γιατι οι τιμες ηταν πολυ τρελες. Ασε που μπορει να μην εχει μεινει και τιποτα κιολας χαχαχα... Δε το λεω κιολας μη πατε εσεις και μου τα παρετε ολα. :D :D :D

Θα σας πω αυριο. :p

nikon
11-07-2008, 06:47
Λοιπον, βρηκα ενα μαγαζι το οποιο εβαλε τρελο stock. Αλλα για πολυ τρελο stock. Θα παω μαλλον αυριο να δω αν οντος ισχυει και να κανω καποιες αγορες :p Αν εχει μεινει τιποτα δηλαδη :p

Δε λεω ακομα το μαγαζι θα το πω αυριο αν ειναι και θα ποσταρω γιατι δε ξερω αν οντως ειναι αληθεια γιατι οι τιμες ηταν πολυ τρελες. Ασε που μπορει να μην εχει μεινει και τιποτα κιολας χαχαχα... Δε το λεω κιολας μη πατε εσεις και μου τα παρετε ολα. :D :D :D

Θα σας πω αυριο. :p
Παρτάκια.......αν ισχύει άσε τίποτα και για εμάς.:please2:

WolfRathmA
11-07-2008, 07:29
Παρτάκια.......αν ισχύει άσε τίποτα και για εμάς.:please2:

Χοχοχο :tongue::tongue::tongue:

Its all mine!!! :cool::hungry::hungry::yay::bunny_4:

Xaxa!!

Καλημερα ρε! :p

nikon
11-07-2008, 07:35
Χοχοχο :tongue::tongue::tongue:

Its all mine!!! :cool::hungry::hungry::yay::bunny_4:

Xaxa!!

Καλημερα ρε! :p
Καλημέρα ακόμα εδώ είσαι.........καλά κάτσε εσύ εδώ και άμα βρεις τίποτα να με hesis....... εγώ πάω τώρα..........αλήθεια που είναι;:p

WolfRathmA
11-07-2008, 07:42
Καλημέρα ακόμα εδώ είσαι.........καλά κάτσε εσύ εδώ και άμα βρεις τίποτα να με hesis....... εγώ πάω τώρα..........αλήθεια που είναι;:p

Δε σου λεω που να σκασεις :p

Πρεπει πρωτα να το επαληθευσω :D

Παντος αν δεις τιμες θα τρελαθεις... Ενα θα πω μονο να σκασετε :P

Devil May Cry 4 Limited edition 20 ευρω! :bgrin2:

nikon
11-07-2008, 07:46
Δε σου λεω που να σκασεις :p

Πρεπει πρωτα να το επαληθευσω :D

Παντος αν δεις τιμες θα τρελαθεις... Ενα θα πω μονο να σκασετε :P

Devil May Cry 4 Limited edition 20 ευρω! :bgrin2:
Έλα ρε c οι 2 μας είμαστε στο forum πες μου και μετά το σβήνεις.:p
Πήγαινε και πες μας........ αν έχει μείνει τίποτα καλό.

redismagik
11-07-2008, 07:55
Λοιπον, βρηκα ενα μαγαζι το οποιο εβαλε τρελο stock. Αλλα για πολυ τρελο stock. Θα παω μαλλον αυριο να δω αν οντος ισχυει και να κανω καποιες αγορες :p Αν εχει μεινει τιποτα δηλαδη :p

Δε λεω ακομα το μαγαζι θα το πω αυριο αν ειναι και θα ποσταρω γιατι δε ξερω αν οντως ειναι αληθεια γιατι οι τιμες ηταν πολυ τρελες. Ασε που μπορει να μην εχει μεινει και τιποτα κιολας χαχαχα... Δε το λεω κιολας μη πατε εσεις και μου τα παρετε ολα. :D :D :D

Θα σας πω αυριο. :p
giati de les simera monofaga:mad::mad::mad::mad::rofl::rofl::rofl:

WolfRathmA
11-07-2008, 07:55
Έλα ρε c οι 2 μας είμαστε στο forum πες μου και μετά το σβήνεις.:p
Πήγαινε και πες μας........ αν έχει μείνει τίποτα καλό.

Αυτη η τιμη που σου ειπα ειναι η ποιο ακριβη! LoL.. τα υπολοιπα εχουν 5, 10 και 15 ευρω!!!

redismagik
11-07-2008, 07:56
pes mas na paoume tocalloff duty....................................grrrrgrrrr rrrrrrr!

nikon
11-07-2008, 08:01
Αυτη η τιμη που σου ειπα ειναι η ποιο ακριβη! LoL.. τα υπολοιπα εχουν 5, 10 και 15 ευρω!!!
Τσιμπημένα βλέπω τα έχει.:p
Άντε τράβα και περιμένουμε νέα........ακόμα εδώ είσαι;:rant:

wesker
26-07-2008, 01:43
Αυτη η τιμη που σου ειπα ειναι η ποιο ακριβη! LoL.. τα υπολοιπα εχουν 5, 10 και 15 ευρω!!!

Κάτι μου λέει οτι το ξέρω αυτό το μαγαζι.... :giggle:

Jargon
28-07-2008, 03:06
Μήπως είναι μεταχειρισμένα? Εγώ το MGS4 το πήρα 40 επό blahdvd και νομίζω ότι ήταν καλή τιμή. To Uncharted πάλι 40 το πήρα.

desperate_gamer
28-07-2008, 13:52
Δεν είναι μεταχειρισμένα... Ξεπούλημα stock είναι :p

wesker
29-07-2008, 13:17
Δεν είναι μεταχειρισμένα... Ξεπούλημα stock είναι :p

Yup.... Kάποια τελευταία κομμάτια που μάλλον δεν θα ξαναερθουν.