PDA

View Full Version : Προσφορές - Καταστήματα για αγορές, pre-orders κλπ



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

msnes7
17-12-2008, 20:53
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/5501234/FIFA-09/Product.html
Ξανά στα 35 το fifa09 δεν ξέρω για πόσο όμως

msnes7
17-12-2008, 20:57
allo elega ego , ti kerdos exei i idia sony apo ta paixnidia tis gia na ta poulane toso ftina ta shops
Τι κέρδος???
Απλά φέυγουν τα κομμάτια ριπή οφθαλμού.Λες να θέλει να μένουν απούλητα?
Και προσοχή στην τακτική.Αρχική τιμή 55 και όταν τελειώνει το στοκ ρίχνουμε στο μισό ή και λιγότερο για να φύγουν όλα.Λες να είναι τόσο χαζές οι εταιρείες να μην θέλουν να φέυγουν τα παιχνίδια τους με οποιοδήποτε κόστος?Γιατί αν περίμεναν να ξεπουλήσουν τα μαγαζιά στην ελλάδα με τα 70άρια η sony θα το είχε κλείσει το μαγαζί.
Απλά θυμίσου το καλοκαίρι στο πλαίσο με κάτι προσφορές που έκανε για πότε έφευγαν όλα τα κομμάτια..........

dj pete
17-12-2008, 22:00
Στο shopto.net ποσο ειναι τα μεταφορικα??

three_brothers1
17-12-2008, 22:05
paidia peite pio exei t pio f8ino killone 2 g proparaggelia?

Gorgi
17-12-2008, 22:05
Η κάρτα μου είναι κανονική πιστωτική VISA, όχι prepaid και ναι είναι region 2 τα παιχνίδια. Απλά υπενθυμίζω ότι έχει μεταφορικά 4 ευρώ και ότι η αντιστοίχιση από λίρες σε ευρώ είναι λίγο φουσκωμένη (δλδ οι 20 λίρες γίνονται 26 ευρώ και όχι 23-24 που είναι με την ισοτιμία)

dj pete
17-12-2008, 22:18
Nαι οντως gorgi για παραδειγμα το call of duty το εχει 37 λιρες , αν πατησεις σε ευρο στο site τους σου βγαζει 47 ευρω.Αλλα λογικα τα χρηματα που θα σου παιρνουν απο την καρτα θα ειναι με την κανονικη ισοτιμια;

StamatisGian
17-12-2008, 22:36
Το λέω αυτό με αρκετές επιφυλάξεις, μιας και είναι προσωπική μου εικασία με τα όσα έχω δει/διαβάσει/καταλάβει.

Όταν κάποιο site έχει μια τιμή σε GBP και η τελική που σου βγάζει σε Euro είναι διαφορετική από την πραγματική ισοτιμία, πιστεύω ότι μπαίνουν και κάποια τέλη για αποστολή στο εξωτερικό από μέρους της εκάστωτε εταιρίας αυτόματα (αν δεν κάνω λάθος λέει κάτι σχετικό το game στο help section; ) και εμείς βλέπουμε την τελική πραγματική τιμή μετά από όλες τις προσθέσεις μεταφορικών κτλ.

redismagik
17-12-2008, 22:58
paidia peite pio exei t pio f8ino killone 2 g proparaggelia?
kala de xriazete na to kaneis apo tora! ego leo na perimenis ki kamia 20aria meres apo tin kikloforia tou!de tha vgeis xamenos:innocent:

three_brothers1
17-12-2008, 23:07
re file tetoia xroniki stigmi(2mines prin ~)propariggila t nba 2k9 g 33E....

antreasM77
17-12-2008, 23:50
υπαρχει περιπτωση καποιος που θα παραγγειλει απ το shopto.net να μου παρει ενα Motorstorm 2 στις 20 λυρες που το εχει και να του δωσω τα λεφτα...?

Gorgi
18-12-2008, 19:59
Nαι οντως gorgi για παραδειγμα το call of duty το εχει 37 λιρες , αν πατησεις σε ευρο στο site τους σου βγαζει 47 ευρω.Αλλα λογικα τα χρηματα που θα σου παιρνουν απο την καρτα θα ειναι με την κανονικη ισοτιμια;
Καλά θα ήταν αλλά όχι τα λεφτά είναι ότι σου λέει στο checkout που είναι μαζί με την προσαύξηση+τα μεταφορικά. Όπως είχα πει και πιο πάνω τις προσφορές που τις έχει 20 λίρες τελικά τις πληρώνεις 30 ευρώ

gusmin
18-12-2008, 20:14
Fifa 09 στο shopto.com 30 euros μαζί με τα μεταφορικά.
Επίσης για όποιον δεν το ξέρει το http://www.ps3fanboy.com/ δημοσιεύει σημαντικές προσφορές όπου και όποτε παρουσιαστούν. Έτσι κατάφερα εγκαίρως να πάρω το Tomb Raider με 26 euros από το PLAY πριν εξαντληθουν τα κομμάτια της προσφορά.

redismagik
18-12-2008, 20:26
re pedes akousa oti epese to dollario.mipos exei allaxei tpt stis times ki simferei i agora apo VGP? To kanadiko diladi!

fou
18-12-2008, 21:00
Fifa 09 στο shopto.com 30 euros μαζί με τα μεταφορικά.
Επίσης για όποιον δεν το ξέρει το http://www.ps3fanboy.com/ δημοσιεύει σημαντικές προσφορές όπου και όποτε παρουσιαστούν. Έτσι κατάφερα εγκαίρως να πάρω το Tomb Raider με 26 euros από το PLAY πριν εξαντληθουν τα κομμάτια της προσφορά.

Σου το στειλανε; Γιατι και εγω το προλαβα αλλα ακομα Awaiting Stock μου λεει.

fou
18-12-2008, 21:01
Για το Tomb Raider μιλαω στο παραπανω post

msnes7
18-12-2008, 21:09
Στο play έχουν πέσει οι τιμές σε πολλά παιχνίδια,μπείτε και ψάξτε σε κάθε κατηγορία με sort price.Δεν ξέρω τι έγινε πάντως καλοί τίτλοι με 28 ευρώ δεν βρίσκεις πουθενά

X-NEC
18-12-2008, 22:04
re pedes akousa oti epese to dollario.mipos exei allaxei tpt stis times ki simferei i agora apo VGP? To kanadiko diladi!

Μάλλον έπεσε το ευρώ μιας και το δολάριο ανέβηκε στα 79 λεπτά. Σημαντική αύξηση δυστυχώς και για την λίρα, χθες ήταν στο 1,1 σήμερα στο 1,2...

henry
18-12-2008, 23:08
Μήπως κάνεις λάθος για τη λίρα; Στο xe.com την έχει στο 1.05189

X-NEC
18-12-2008, 23:14
Στη Ναυτεμπορική βλέπω τις ισοτιμίες και το απόγευμα τόσο την είχε. Τώρα την έχει 1,10 (τελευταία ενημέρωση 21:22). Και το δολάριο το έριξε στα 71 λεπτά... Καλά πόσες φορες τη μέρα αλλάζουν...

madtracker
19-12-2008, 01:30
τις προσφορές που τις δείχνει στο fanboy??

X-NEC
19-12-2008, 04:41
FIFA 09 (http://www.blahdvd.com/Games/FIFA-09-PS3/EA67861/product.htm) 29€ τελικη στο Blah. Babis_ECE ελπίζω να σε πρόλαβα! Αυτό το Blah θέλει καθημερινή παρακολούθηση! Χθες το είχε 40 λίρες σήμερα το πήγε 25... Και δεν έχει και ένα link για τις προσφορες του...

Babis_ECE
19-12-2008, 04:45
FIFA 09 (http://www.blahdvd.com/Games/FIFA-09-PS3/EA67861/product.htm) 29€ τελικη στο Blah. Babis_ECE ελπίζω να σε πρόλαβα! Αυτό το Blah θέλει καθημερινή παρακολούθηση! Χθες το είχε 40 λίρες σήμερα το πήγε 25... Και δεν έχει και ένα link για τις προσφορες του...

Nα'σαι καλά φίλε μου, με πρόλαβες, δεν το είχα παραγγείλει ακόμα, αλλά δυστυχώς θα αργήσει 1-2 εβδομάδες ακόμα η παραγγελία, γιατί έχουμε έξοδα αυτές τις ημέρες!
:tiphat:

SQP_GR
19-12-2008, 12:41
RE PAIDIA PLEON I LIRA EPESE OSO TO EYRO DILADI PX STO PALY TO LBP KAIN 25 LIRESARA 25 EYRO ,OMO OTAN PATAS PX TO IKONIDIO N SU DIXI SE EYRO TIN TIMI AYTI ANEVENI +10 EYRO STA 35 ?

ProEvo
19-12-2008, 13:14
Σήμερα το carefour έχει στα videogames -20%. Άρα το play3 περίπου στα 320€ και τα νέα games περίπου στα 55€ για όσους αμετανόητους συνεχίζουν να ψωνίζουν από εσωτερικό.

grip
19-12-2008, 14:35
@ProEvo
Σίγουρα αυτά είναι καλά νέα,απλά κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνεται σε πιο καθημερινή βάση για να φύγει αυτή η δυσπιστία προς την σημερινή ελληνική αγορά.
Δεν ξέρω αν τα προμηθεύονται όλα τόσο ακριβά ή υπάρχει προσυνεννόηση μεταξύ των μαγαζιών,αλλά αυτή η απάτη των 65+ ευρώ είναι κάπως ακριβή όπως και να το κάνουμε...

Προσωπική άποψη πάντα.

gavrosdr
19-12-2008, 14:39
καλα αυτη η προσφορα αξιζει μονο για την κονσολα...θα γλιτωσω 5-10 ευρω απο τις ηδη παραφουσκωμενες τιμες παιχνιδιων και κατι εγινε....

nikon
19-12-2008, 14:42
Εγώ πάντως έχω μια απορία.....το Saturn πως είχε βάλει 30 ευρώ το COD5;;;;....το είχε αγοράσει πιο πολλά και μπήκε μέσα (χλωμό το κόβω) για να το βάλει κράχτη ή το έβαλε έστω στο κόστος;;;....και αν έστω 30 ευρώ είναι το κόστος γιατί τα δίνουν 69,99;;;;;;;;;;;;;:(

gavrosdr
19-12-2008, 14:43
Εγώ πάντως έχω μια απορία.....το Saturn πως είχε βάλει 30 ευρώ το COD5;;;;....το είχε αγοράσει πιο πολλά και μπήκε μέσα (χλωμό το κόβω) για να το βάλει κράχτη ή το έβαλε έστω στο κόστος;;;....και αν έστω 30 ευρώ είναι το κόστος γιατί τα δίνουν 69,99;;;;;;;;;;;;;:(

because we live in elladistan...:D

grip
19-12-2008, 14:47
Μήπως πρέπει να βγούμε και εμείς στους δρόμους να φωνάξουμε? :D

Babis_ECE
19-12-2008, 14:51
Εγώ πάντως έχω μια απορία.....το Saturn πως είχε βάλει 30 ευρώ το COD5;;;;....το είχε αγοράσει πιο πολλά και μπήκε μέσα (χλωμό το κόβω) για να το βάλει κράχτη ή το έβαλε έστω στο κόστος;;;....και αν έστω 30 ευρώ είναι το κόστος γιατί τα δίνουν 69,99;;;;;;;;;;;;;:(

Μάλλον το έβαλε για κράχτη.
Τώρα όσον αφορά τις τιμές, πες μου ένα καταναλωτικό προϊόν (ειδικά ψυχαγωγίας) που δεν αγοράζεις πλέον σε τιμή υπερβολικά ανεξήγητη?

nikon
19-12-2008, 15:00
Μάλλον το έβαλε για κράχτη.
Τώρα όσον αφορά τις τιμές, πες μου ένα καταναλωτικό προϊόν (ειδικά ψυχαγωγίας) που δεν αγοράζεις πλέον σε τιμή υπερβολικά ανεξήγητη?
Σίγουρα και άλλα αγοράζουμε πιο ακριβά αλλά δεν ξέρουμε πόσο πιο ακριβά (και δεν συγκρίνω με τιμές από internet) απλά σε αυτή την περίπτωση είδαμε πόσο μπορούν να το δώσουν και μάλλον χωρίς να μπουν μέσα.....γι'αυτό και η απορία μου αφού μπορούν 30 γιατί τα δίνουν 69,99......και μετά μιλάνε για κρίση και ότι δεν ψωνίζει ο κόσμος κλπ κλπ......

Babis_ECE
19-12-2008, 15:05
Σίγουρα και άλλα αγοράζουμε πιο ακριβά αλλά δεν ξέρουμε πόσο πιο ακριβά (και δεν συγκρίνω με τιμές από internet) απλά σε αυτή την περίπτωση είδαμε πόσο μπορούν να το δώσουν και μάλλον χωρίς να μπουν μέσα.....γι'αυτό και η απορία μου αφού μπορούν 30 γιατί τα δίνουν 69,99......και μετά μιλάνε για κρίση και ότι δεν ψωνίζει ο κόσμος κλπ κλπ......

Δυστυχώς αυτή είναι η επιλογή των εταιριών. Και στα CD τα βλέπουμε, όταν το κόστος είναι 2 ευρώ (το πολύ) και πρέπει να δώσεις 16-30 ευρώ για ένα CD, πάρα πολλά δεν θα τα αγοράσεις.
Κια τα παραδείγματα είναι άπειρα, ας μην ξεφύγουμε άλλο.
Στα παιχνίδια λοιπόν, αφού υπάρχει η επιλογή για αγορές εκτός Ελλάδας, την προτιμάμε. Εκτός αν βρεθεί καλή προσφορά κι εδώ.
Μέρες Χριστουγέννων έρχονται, δεν θα κάνει κανένα ελληνικό κατάστημα έκπτωση??

garrett156
19-12-2008, 15:37
Δυστυχώς αυτή είναι η επιλογή των εταιριών. Και στα CD τα βλέπουμε, όταν το κόστος είναι 2 ευρώ (το πολύ) και πρέπει να δώσεις 16-30 ευρώ για ένα CD, πάρα πολλά δεν θα τα αγοράσεις.
Κια τα παραδείγματα είναι άπειρα, ας μην ξεφύγουμε άλλο.
Στα παιχνίδια λοιπόν, αφού υπάρχει η επιλογή για αγορές εκτός Ελλάδας, την προτιμάμε. Εκτός αν βρεθεί καλή προσφορά κι εδώ.
Μέρες Χριστουγέννων έρχονται, δεν θα κάνει κανένα ελληνικό κατάστημα έκπτωση??
ρε αδερφε επειδη ειμαι μουσικος εχεις ιδεα ποσα ατομα πρεπει να πληρωθουν για να ακουσεις εσυ ενα cd?να το παρεις δωρεαν αμα ειναι!ακου 2 ευρω κοστος

Stevepredator
19-12-2008, 15:42
Πήγα σε ένα currency calculator και μου έδειξε ότι 19,99 pound είναι 21 ευρό!!!Μου είπε αλήθεια?Γιατί θυμάμαι παλιά ήταν πολύ μεγάλη η διαφορά

KosmixGR
19-12-2008, 15:59
Mirrors Edge (PS3)

​ http://www.blahdvd.com/images/standard/EA64693.jpg
Our Price: £24.99 + Free UK Delivery
RRP: £49.99. You Save: £25.00
http://www.blahdvd.com/Games/Mirrors-Edge-PS3/EA64693/product.htm

blah ftw:bowdown:

nikon
19-12-2008, 16:28
ρε αδερφε επειδη ειμαι μουσικος εχεις ιδεα ποσα ατομα πρεπει να πληρωθουν για να ακουσεις εσυ ενα cd?να το παρεις δωρεαν αμα ειναι!ακου 2 ευρω κοστος
Έξω δεν πληρώνονται αυτοί που χρειάζονται για να φτιαχτεί ένα cd ή ένα dvd ή ένα παιχνίδι;;;;;......μάλλον άλλος είναι ο λόγος.

Babis_ECE
19-12-2008, 16:41
ρε αδερφε επειδη ειμαι μουσικος εχεις ιδεα ποσα ατομα πρεπει να πληρωθουν για να ακουσεις εσυ ενα cd?να το παρεις δωρεαν αμα ειναι!ακου 2 ευρω κοστος

Γνωρίζω πολύ καλά φίλε μου. Μουσικοί, στιχουργοί, εργαζόμενοι στα studio, στην εταιρία, κλπ.
Απλά με ένα κόστος της τάξης των 10-12 ευρώ (που πιστεύω είναι εφικτό σε ευρείας κυκλοφορίας cd) πιστεύω θα το αγόραζε πολύ περισσότερος κόσμος.
Και στο λέει κάποιος που στηρίζει την ελληνική μουσική, αγοράζοντας πάααααρα πολλούς δίσκους αυθεντικούς.
Να σου πω ότι μόνο το 2008 πρέπει να έχω δώσει για cd πάνω από 500 ευρώ. Και για μένα είναι σημαντικό ποσό λαμβάνοντας υπόψιν ότι δουλεύοντας σαν dj 2 φορές την εβδομάδα βγάζω ~300 ευρώ τον μήνα. Οπότε είναι σχεδόν 2 μηνιάτικα..
;)

grip
19-12-2008, 16:54
Πήγα σε ένα currency calculator και μου έδειξε ότι 19,99 pound είναι 21 ευρό!!!Μου είπε αλήθεια?Γιατί θυμάμαι παλιά ήταν πολύ μεγάλη η διαφορά

Έλα ρε πατρίδα....
Όσο το Ευρώ συνεχίζει την ανοδική του πορεία,εμάς τους μικρομεσαίους αγοραστές μας συμφέρει γιατί αγοράζουμε πιο ''άνετα''
Αυτούς που δεν συμφέρει είναι τους επενδυτές που βλέποντας ισχυρό ευρώ επενδύουν αλλού.
Πάντως δεν νομίζω να μας πολυπειράζει έτσι? ;)

desperate_gamer
19-12-2008, 17:46
RE PAIDIA PLEON I LIRA EPESE OSO TO EYRO DILADI PX STO PALY TO LBP KAIN 25 LIRESARA 25 EYRO ,OMO OTAN PATAS PX TO IKONIDIO N SU DIXI SE EYRO TIN TIMI AYTI ANEVENI +10 EYRO STA 35 ?

Χμμ... Υπάρχει κι άλλη λύση... να μην πάρεις από το Play;;;

Το σύστημα μετατροπής τους είναι επιτηδευμένα ή αφελώς ξεχασμένο. Δεν υπάρχει λόγος να πάρετε από 'κει, όταν τον τελευταίο καιρό, το αργούν κανα τριβδόμαδο.

garrett156
19-12-2008, 18:38
Γνωρίζω πολύ καλά φίλε μου. Μουσικοί, στιχουργοί, εργαζόμενοι στα studio, στην εταιρία, κλπ.
Απλά με ένα κόστος της τάξης των 10-12 ευρώ (που πιστεύω είναι εφικτό σε ευρείας κυκλοφορίας cd) πιστεύω θα το αγόραζε πολύ περισσότερος κόσμος.
Και στο λέει κάποιος που στηρίζει την ελληνική μουσική, αγοράζοντας πάααααρα πολλούς δίσκους αυθεντικούς.
Να σου πω ότι μόνο το 2008 πρέπει να έχω δώσει για cd πάνω από 500 ευρώ. Και για μένα είναι σημαντικό ποσό λαμβάνοντας υπόψιν ότι δουλεύοντας σαν dj 2 φορές την εβδομάδα βγάζω ~300 ευρώ τον μήνα. Οπότε είναι σχεδόν 2 μηνιάτικα..
;)
δεκτο...ακου τωρα,εγω ειμαι ερασιτεχνης οχι επαγγελματιας...το group μας ειναι απο κατω στην υπογραφη για του λογου το αληθες,ηχογραφουμε αλμπουμ(οχι ντεμο οχι προμο,αλμπουμ)αποκλειστικα με εξοδα δικα μας μας φευγουν 2 3 4 χιλιαρικα αναλογα μονο για ηχογραφηση,βαλε κοπες μετα βαλε βαλε αστα να πανε,εμεις ομως δεν γουσταρουμε εταιριες και παλι τα πουλαμε 10 ευρω το κοματι και 5 το παλιο αλμπουμ!ξερεις τι βγαζουμε?τιποτα!ουτε τις προβες!εχουν φυγει καμια 1000αρα κοπιες του τελευταιου δισκου και @@!αλλα δεν μας νιαζει γιατι δεν το κανουμε για αυτο.

το αλλο τωρα επειδη πολλοι απο τους συνφορουμιτες νομιζουν οτι τα μαγαζια ειναι κλεφτες κλπ κλπ!ρωτησατε κανεναν ποσο τα αγοραζει χονδρικη τα παιχνιδια και τι του μενει απο τα 70 που δινετε εσεις?για να μην πω για τις κονσολες.δεν φταινε τα μαγαζια,οι φοροι φταινε οι εκτελωνισμοι στα εμπορευματα εκτος ευρωπαικης εννωσης και η σκατενια χωρα που ζουμε.χαλαρωστε με τα μαγαζια!αν ειναι να τα χωσετε σε μαγαζι χωστε τα στο πλαισιο στο μουλτι που για να ξεστοκαρει ριχνει τις τιμες μερικες φορες στο κοστος και ο μαγαζακης της γειτονιας αυτοκτονει!

Et3rn1tyGR
19-12-2008, 18:51
Electroworld

Ps3 80g + gt prologue + pes 2009 + heavenly sword+2o dual shock + καρεκλα xgamer (καπως ετσι) 459 ευρω....κριμα ρε γαμωτο που δεν περιμενα λιγο ακομα να τσιμπουσα το εν λογω πακετο ( η καρεκλα μονο εχει 120 ευρω αν θυμαμαι καλα)

garrett156
19-12-2008, 19:07
re sqp den milate re file omws...katheste kai akoute ton kathe ena na leei to makri kai to konto tou...kai emeis eixame magazi dekaetia tou 90 kedro kai o aderfos mou douleve sti zegetron kai kserw liga pragmata!episis kserw oti agorazw apo ekswteriko alla polla ta pairnw apo ellada kai apo sigekrimeno sinikiako magazi opou kai to palikari oti mporei kanei gia na eksipiretisei kai na kopsei kati asxeta pou pote den zitaw kaliteres times!!!se liga xronia ta megala tha tous klisoun olous kai tha mas kanoune oti theloun...
egw otan vgenei paixnidi pou thelw trela den tha katsw na perimenw 3 evdomades to play kai 2 to amazon klp!

SQP_GR
19-12-2008, 19:11
min anisixis oi megaloi me teties times den prokite na klisun kanenan aku 70 eyro to game .apo aglia se 5 meres t exeis ute vdomada den perimenis

garrett156
19-12-2008, 19:14
ναι κανε προπαραγγελια το killzone ας πουμε που ειναι μπαμ τιτλος και οταν ερθει μου λες!για τετοιες περιπτοσεις μιλαω

desperate_gamer
19-12-2008, 19:39
ναι κανε προπαραγγελια το killzone ας πουμε που ειναι μπαμ τιτλος και οταν ερθει μου λες!για τετοιες περιπτοσεις μιλαω

Γιατί να μην περιμένεις λίγες μέρες για να έχεις ολοκαίνουργιο παιχνίδι σε τιμή σχεδόν 40% χαμηλότερη της αγοράς; Μη σου πω ότι αν δεν κάνει και preorder και περιμένεις και λίγο καιρό παραπάνω, η τιμή θα είναι ακόμα χαμηλότερη.

Μόλις πάρεις το παιχνίδι στα χέρια σου ξεχνάς κι αναμονές και όλα και θα είναι σαν να το πήρες από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. (όχι σαν εμένα που πήρα το GTA4, με την ίδια λογική, ανυπόμονα από εδώ και τώρα χτυπάω το κεφάλι μου...)

geodlord7
19-12-2008, 20:06
ναι κανε προπαραγγελια το killzone ας πουμε που ειναι μπαμ τιτλος και οταν ερθει μου λες!για τετοιες περιπτοσεις μιλαω

8 μερες MAXIMUM απο game.co.uk και videogameplus.ca :)

Τωρα αν θες να δινεις 70αρες αντι για 40αρες, δικο σου θεμα.....

X-NEC
19-12-2008, 20:15
Ας γράψω την προσφορα του Γερμανού για το PS3 που όταν την είδα κυριολεκτικά έμεινα. Λοιπόν δίνει το πακέτο PS3 80GB με GT5 Prologue, Heavenly Sword, δεύτερο Dualshock 3 και το PES 2009 στα 449€. Το PS3 βγαίνει περίπου 300€ αν υπολογίσουμε τα υπόλοιπα προϊόντα με τιμές εξωτερικού. Εάν όμως κάποιος πάρει το πακέτο κάνοντας σύνδεση conn-x η τιμή του πέφτει στα 349€. Έτσι το PS3 βγαίνει στην απίστευτη τιμή των 200€. Τα λόγια είναι περιττά. Συγχαρητήρια στον Γερμανό για την καλύτερη ίσως προσφορα που έχει γίνει στην Ελλάδα...

garrett156
19-12-2008, 20:21
Γιατί να μην περιμένεις λίγες μέρες για να έχεις ολοκαίνουργιο παιχνίδι σε τιμή σχεδόν 40% χαμηλότερη της αγοράς; Μη σου πω ότι αν δεν κάνει και preorder και περιμένεις και λίγο καιρό παραπάνω, η τιμή θα είναι ακόμα χαμηλότερη.

Μόλις πάρεις το παιχνίδι στα χέρια σου ξεχνάς κι αναμονές και όλα και θα είναι σαν να το πήρες από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. (όχι σαν εμένα που πήρα το GTA4, με την ίδια λογική, ανυπόμονα από εδώ και τώρα χτυπάω το κεφάλι μου...)


8 μερες MAXIMUM απο game.co.uk και videogameplus.ca :)

Τωρα αν θες να δινεις 70αρες αντι για 40αρες, δικο σου θεμα.....

με παρεξηγησατε...αυτο που ειπα ουσιαστικα ειναι οτι οταν υπαρχει τιτλος που τον περιμενω καιρο δεν αντεχω ειμαι και λιγακι ανυπομονος θα το παρω ελλαδα τα υπολοιπα ολα τα παραγγελνω απο amazon.το killzone ας πουμε δεν θα το περιμενω απο εξω ουτε μερα!:cheers:

Et3rn1tyGR
19-12-2008, 21:27
Ας γράψω την προσφορα του Γερμανού για το PS3 που όταν την είδα κυριολεκτικά έμεινα. Λοιπόν δίνει το πακέτο PS3 80GB με GT5 Prologue, Heavenly Sword, δεύτερο Dualshock 3 και το PES 2009 στα 449€. Το PS3 βγαίνει περίπου 300€ αν υπολογίσουμε τα υπόλοιπα προϊόντα με τιμές εξωτερικού. Εάν όμως κάποιος πάρει το πακέτο κάνοντας σύνδεση conn-x η τιμή του πέφτει στα 349€. Έτσι το PS3 βγαίνει στην απίστευτη τιμή των 200€. Τα λόγια είναι περιττά. Συγχαρητήρια στον Γερμανό για την καλύτερη ίσως προσφορα που έχει γίνει στην Ελλάδα...

Αν δεις την προσφορα που εγραψα πιο πανω περιλαμβανει οσα λες + μια gaming chair στην ιδια τιμη. :):)

grip
19-12-2008, 22:06
Ας γράψω την προσφορα του Γερμανού για το PS3 που όταν την είδα κυριολεκτικά έμεινα. Λοιπόν δίνει το πακέτο PS3 80GB με GT5 Prologue, Heavenly Sword, δεύτερο Dualshock 3 και το PES 2009 στα 449€. ....
Ο Κωτσόβολος Κοζάνης για τους πελάτες του,έδινε το ίδιο πακέτο 380 ευρώ πριν 25 μέρες περίπου και για ένα 2ήμερο μόνο.
Από εκεί το τσίμπησα εγώ και μάλιστα άτοκα σε 36 δόσεις,με περίπου 10 ευρώ τον μήνα.

X-NEC
19-12-2008, 22:21
Αν δεις την προσφορα που εγραψα πιο πανω περιλαμβανει οσα λες + μια gaming chair στην ιδια τιμη. :):)

Ναι την είδα. Όντως είναι πολύ καλή, αρκεί κάποιος να θέλει την καρεκλα! Εμενα δεν θα με ενδιέφερε αυτή η προσφορα εκτος και αν έβρισκα κάποιον να πάρει την καρεκλα. Αλλα για σένα που από ότι βλέπω την ήθελες όντως ειναι εξαιρετική προσφορα. Κρίμα που δεν την πρόλαβες... :(

Babis_ECE
19-12-2008, 22:55
To Tom Clancy's End War έχει £24.99 στο Game.co.uk , για όποιον ενδιαφέρεται..
http://www.game.co.uk/PS3/Strategy/~r331153/Tom-Clancys-EndWar/

garrett156
19-12-2008, 23:34
καλα το θεμα ειναι αλλο τωρα γιορτες...μπηκα amazon και παρηγγειλα 4 παιχνιδια πριν καμια ωρα...παω να κανω τσεκαουτ και βλεπω:estimated dispatch date 8-28 january!
αντε γεια,απο μεσα γεναρη παλι παραγγελια απο εξω,να το παργγειλω τωρα να μου ερθει μετα την αδεια μου (3-13 γεναρη) τους τα χαριζω!

desperate_gamer
20-12-2008, 16:45
καλα το θεμα ειναι αλλο τωρα γιορτες...μπηκα amazon και παρηγγειλα 4 παιχνιδια πριν καμια ωρα...παω να κανω τσεκαουτ και βλεπω:estimated dispatch date 8-28 january!
αντε γεια,απο μεσα γεναρη παλι παραγγελια απο εξω,να το παργγειλω τωρα να μου ερθει μετα την αδεια μου (3-13 γεναρη) τους τα χαριζω!

Χαχα. Ε μα κι εσύ παραγγέλνεις τώρα; Αυτοί δεν θα πρέπει να κλείσουν κιόλας να κάνουν γιορτές;

garrett156
20-12-2008, 17:42
Τι να κανω τωρα μου ηρθε...ειπα στην αδεια μου να ξεσαλωσω!να το ριξω εξω(απο το σαλονι,τα πηγα ολα στο δωματιο)!

prasinos1
20-12-2008, 22:06
Κοτσωβολος απο σημερα μεχρι 27/12/2008 .....

PS3 80GB + PES 2009 + RESISTANCE 2 + Blue-Ray movie (DARK KNIGHT)......
..........
..........
..........
..........
..........
.......... 399 EURO !!!!!!!!!!!!!

X-NEC
21-12-2008, 22:04
Monster Sale απο αυριο στο Play.com. Aντε να δουμε τι θα παιζουμε των... Τριών Ιεραρχών! :D

redismagik
21-12-2008, 22:05
Monster Sale απο αυριο στο Play.com. Aντε να δουμε τι θα παιζουμε των... Τριών Ιεραρχών! :D
ti simenei ayto oti tha kanoun kaliteres?

ahgrpsf
21-12-2008, 23:42
Κοτσωβολος απο σημερα μεχρι 27/12/2008 .....

PS3 80GB + PES 2009 + RESISTANCE 2 + Blue-Ray movie (DARK KNIGHT)......
..........
..........
..........
..........
..........
.......... 399 EURO !!!!!!!!!!!!!
Σήμερα δεν υπάρχει στο site του Κωτσόβολου η προσφορά.
Σε μαγαζί την βρήκες;
Ευχαριστώ

kidd13
21-12-2008, 23:50
Σήμερα δεν υπάρχει στο site του Κωτσόβολου η προσφορά.
Σε μαγαζί την βρήκες;
Ευχαριστώ
Την διαφημίζει στην τηλεόραση...

ahgrpsf
22-12-2008, 01:00
Την διαφημίζει στην τηλεόραση...
Ευχαριστώ μάλλον αύριο πάω Κωτσόβολο

fou
22-12-2008, 05:32
Orange Box στα 24€ στον Κοτσοβωλο και στο Electroworld. Στην Θεσσαλλονικη στο εμπορικο κεντρο του ΙΚΕΑ στο Electroworld δεν το ειχε και στον Κοστοβωλο τσιμπησα το τελευταιο.

ProEvo
22-12-2008, 18:39
Prince Of Persia 39 € στα mediamarkt

overclocker
22-12-2008, 18:42
Prince of Persia 25.49 euro στο play.com (http://http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/8284388/Prince-Of-Persia/Product.html), καθώς και άλλες προσφορές (http://www.play.com/Games/PlayStation3/3-/254484/2-/Promo.html).

teddy
22-12-2008, 21:18
mega-καρα-spam mode on...
x-box360 arcade+sega tennis μονο 155 ευρω στο electroworld!!!προλαβετε ολοι!!!
mega-καρα-spam mode off...

xaxaxaxaxaxa

X-NEC
23-12-2008, 01:33
Το GAME.co.uk τρελαθηκε! Εχει 79 παιχνιδια (http://www.game.co.uk/lowdown.aspx?lid=7641&cm_sp=deals-_-topnav-_-ps3&page=1&sort=itemOrderasc) σε απιθανες τιμες με τα 58 απο αυτα να κοστιζουν απο 6 εως 20 λιρες! Ριξτε μια ματια.




ti simenei ayto oti tha kanoun kaliteres?

Αυτό σημαίνει αλλα ήδη είχαν πολύ καλές τιμές οποτε λίγα παιχνίδια πέσανε. Βεβαια θα προστεθούν η/και θα βγούν παιχνίδια από την λίστα. Πέρυσι είχε 45+ τίτλους. Φέτος μονο 27...

nikon
23-12-2008, 09:11
Απίστευτες τιμές όντως και πολλά παιχνίδια......όσοι θέλουν να μεγαλώσουν την συλλογή τους είναι ότι πρέπει.

TopGunZ
23-12-2008, 12:01
Δυστυχώς χτύπησε το play πάλι ο ιός των χριστουγέννων...έκλεισε χθες το Resi 2 25 μέρες που στάλθηκε και τους έστειλα αίτηση για refund...τεσπά...αν σκεφτείς ότι είναι μόλις η δεύτερη φορά σε πάνω από 100 αντικείμενα που έχω πάρει και την πρώτη με εξυπηρέτησαν άψογα...ας είναι...

overclocker
23-12-2008, 14:42
Monster Sales και από το Shopto.net (http://www.shopto.net/page.php?page=search&categ=SALE&platform=PS3). Έχει αρκετά καλές τιμές και σαν μαγαζί είναι πολύ γρήγορα σαν το Blah! Πήρα το MotorStorm2 και σε 4 μέρες το είχα στα χέρια μου.

stelios1992
23-12-2008, 18:51
paidia 3erete kamia prosfora gia dualshock 3 kai kalodio hdmi tis sony..!!!
apo ti 3ero to dual kanei 60 kai to kalodio 20+.!!!!\
(na min einai meso internet i agora)

henry
23-12-2008, 19:17
To game δίνει το limited edition του endwar με το official bluetooth στις 40 λίρες.

Έχει ακούσει κανείς καμιά καλύτερη προσφορά;

http://www.game.co.uk/PS3/Strategy/~r338138/Tom-Clancys-End-War-Limited-Edition-including-Wireless-Headset/?s=endwar

henry
23-12-2008, 22:02
Playstation eye από το e-shop στα 31 ευρώ:

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS3.00141

konstantinos
23-12-2008, 23:44
To play σημερα εβαλε το Mirror edge στα 20.99 ευρω κ πηρα σημερα Unreal Tournament 3 20.99,Mirror Edge 20.99,Smackdown Vs Raw Special Edition 27.99 k Fallout 3 collectors Edition 34.99.

konstantinos
23-12-2008, 23:53
Το shopto.net εχει μεταφορικα?

antreasM77
23-12-2008, 23:54
Fallout 3 collectors Edition 34.99link???

konstantinos
23-12-2008, 23:58
Το ειχε το play.com απο το πρωι αλλα τωρα δεν το εχει.Μπορει να το ξαναβαλουν πρεπει να κοιτας καθε μερα τις προσφορες του play.ολο κ κατι βαζουν.Πχ μετα απο 5 λεπτα που εκανα την παραγκελια εβαλαν το Mirror Edge στα 20,99 ενω πριν το ειχαν 41,99.

redismagik
24-12-2008, 00:20
Το shopto.net εχει μεταφορικα?
exei sigoura ki eine peripou 4,5 ana game

X-NEC
24-12-2008, 00:21
Πολύ καλή τιμή για DS3 έχει το e-shop στα 46 ευρώ.

Το shopto.net έχει 4 λίρες μεταφορικά.

EDIT: Motorstorm Pacific Rift στο Amazon.co.uk 24€ τελικη...

ΥΓ: Ας σβήσει κάποιος mod το τριπλό post από πάνω. Ευχαριστώ.

pogue
24-12-2008, 22:43
o φίλος overclocker μου έβαλε ιδέα (καλή) για το shopto... έχετε κι άλλοι θετική άποψη ως προς την φερεγγυότητα (άψογο πακετάρισμα, συμπεριφορά με τα χρήματα) και κυρίως την ΤΑΧΥΤΗΤΑ της αποστολής του εν λόγω e-shop ?

redismagik
24-12-2008, 23:03
o φίλος overclocker μου έβαλε ιδέα (καλή) για το shopto... έχετε κι άλλοι θετική άποψη ως προς την φερεγγυότητα (άψογο πακετάρισμα, συμπεριφορά με τα χρήματα) και κυρίως την ΤΑΧΥΤΗΤΑ της αποστολής του εν λόγω e-shop ?
lene osoi exoun parei oti eine apsogo cite se olla.dokimase to anepifilakta!

pogue
24-12-2008, 23:19
αυτό θα ποιήσω αγαπητέ redismagik


ps. κάτσε να σε κάνω add στο psn..

ok. pending response to add me...

X-NEC
25-12-2008, 01:32
Φιλε Pogue έχω ακούσει και εγώ καλά λόγια για το Shopto.net αλλα δυστυχώς δεν έχει ασφαλή σύνδεση (https) όταν βάζεις τα στοιχεια σου οποτε θα σου έλεγα να προσεχεις. Tο είχα στα υπόψη αλλα μετά από αυτό, έφυγε και από τους σελιδοδείκτες μου...

ΕDIT: Νεα τιμη στο Blah! για το MotorStorm: Pacific Rift (http://www.blahdvd.com/Games/MotorStorm-Pacific-Rift-PS3/SY28658/product.htm) 26€ τελικη... To ξεφτυλίσανε φετος... :D

redismagik
25-12-2008, 02:05
Φιλε Pogue έχω ακούσει και εγώ καλά λόγια για το Shopto.net αλλα δυστυχώς δεν έχει ασφαλή σύνδεση (https) όταν βάζεις τα στοιχεια σου οποτε θα σου έλεγα να προσεχεις. Tο είχα στα υπόψη αλλα μετά από αυτό, έφυγε και από τους σελιδοδείκτες μου...
ma mou fenete oti exoun grapsei oti olla itan ok apo ekei X! I MIPOS KANO LATHOS?



:witsend:

X-NEC
25-12-2008, 02:09
Όσον αφορά τις τιμές, την γρηγορη παράδοση κλπ ναι. Αλλα αυτό είναι σημαντικό μειονέκτημα...

pogue
25-12-2008, 13:46
σημαντικότατο φίλε X-NEC .. σε ευχαριστώ!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!

αγαπητέ redismagik μήπως μπορείς να μου πεις τη διαδικασία για registration sto proevo09? (είδα πως παίζεις) pm me ή όπως θες .. σε ευχαριστώ

X-NEC
25-12-2008, 15:12
Παρακαλώ φίλε να σε καλά.
Καλά Χριστούγεννα και σε σένα!

staboul
25-12-2008, 19:57
paidia diabazw sto thread gia tis times sta ellinika magazia pou einai koroidia klepsia ktl... xthes gurisa apo madrith kai se kamia 10ria magazia pou piga i timh einai 70 eurw se ola... thelw dld na kataliksw oti den ftaiei oute i nootropia twn ellinwn oute to katestimeno oute tpt apo auta... apla etsi einai i politikh twn magaziwn pou profanws exoun polla perisotera eksoda apo ena diadiktuako magazi kai prepei apo kapou na ta bgaloun... auto einai proswpikh apopsh alla mou akougetai swsth :p.
na prosthesw oti kai egw apo internet psonizw.... apla mou akougete xazo(xwris pareksighsh) na sugkrinete prosfores apo to internet kai na krazete prosfores pou exoune magazia...

Et3rn1tyGR
25-12-2008, 21:55
Παντα το ειχα απορια αν μπορεις να συνεργαστεις με καποιο online μαγαζι απο εξω εδω ...και να φερνεις games σε παραπλησιες τιμες.

Να δεις τοτε πως ολοι θα μπορουν να ριξουν τις τιμες στο τσακ μπαμ.

+20 εως 40 ευρω για ενα game ειναι λιγο απαραδεκτο ....στο HILTON τα πουλανε και δεν τους βγαινει το νοικι?

desperate_gamer
26-12-2008, 01:39
paidia diabazw sto thread gia tis times sta ellinika magazia pou einai koroidia klepsia ktl... xthes gurisa apo madrith kai se kamia 10ria magazia pou piga i timh einai 70 eurw se ola... thelw dld na kataliksw oti den ftaiei oute i nootropia twn ellinwn oute to katestimeno oute tpt apo auta... apla etsi einai i politikh twn magaziwn pou profanws exoun polla perisotera eksoda apo ena diadiktuako magazi kai prepei apo kapou na ta bgaloun... auto einai proswpikh apopsh alla mou akougetai swsth :p.
na prosthesw oti kai egw apo internet psonizw.... apla mou akougete xazo(xwris pareksighsh) na sugkrinete prosfores apo to internet kai na krazete prosfores pou exoune magazia...

Ε δεν είπαμε ότι και στο εξωτερικό δεν γίνονται τέτοια. Μάλιστα το GAME συνηθίζει να πουλάει τα καινούργια του παιχνίδια 10 λίρες πιο ακριβά στο μαγαζί απ' ότι στο site. Το πιο πιθανό είναι τα 70άρια ευρώ στις διάφορες χώρες να είναι στάνταρ τιμές από τις ανά χώρα αντιπροσωπείες της Sony.

Σκοπός μας δεν είναι να ξεφτυλίσουμε τα ελληνικά μαγαζιά, απλά να ενημερωθούν όσο πιο πολλοί γίνεται ότι υπάρχουν ασφαλείς, αξιόπιστες και οικονομικότερες λύσεις απ' ότι το να υποκύπτουν στις βουλές του κάθε αντιπροσώπου που μπορεί να έχει και δικαιολογημένες τιμές, αλλά δεν παύουν να είναι υψηλές.

WolfRathmA
26-12-2008, 03:17
Στο dvd.co.uk και blah εχει το LBP στα 19 ευρω με μεταφορικα. Ξεφτιλα τιμη!
Τα δυο site αυτα ειναι τα ιδια παντως :p Στο μονο που διαφερουν ειναι στο χρωμα :D

delay
26-12-2008, 06:46
Παιδια κατ'αρχας συγχαρητηρια για ολους σε εσας που αποτελειτε το site.θελω να αγορασω playstation 3 και εχω μαθει πολλα διαβαζοντας τα posts σας.

Λεω να το παρω απο το game.co.uk.

1)Εχει αγορασει κανεις απο αυτο το site?
2)Ειναι αξιοπιστο?
3)Εκτος απο τα μεταφορικα πληρωνεις τελωνεια?

Αυτο λεω να παρω:http://www.game.co.uk/PS3/Hardware/HardwareBundle/~r339232/PS3-80GB-Console-with-Resistance-2-Prince-of-Persia-FIFA-09/

Τι λετε?

WolfRathmA
26-12-2008, 07:43
Παιδια κατ'αρχας συγχαρητηρια για ολους σε εσας που αποτελειτε το site.θελω να αγορασω playstation 3 και εχω μαθει πολλα διαβαζοντας τα posts σας.

Λεω να το παρω απο το game.co.uk.

1)Εχει αγορασει κανεις απο αυτο το site?
2)Ειναι αξιοπιστο?
3)Εκτος απο τα μεταφορικα πληρωνεις τελωνεια?

Αυτο λεω να παρω:http://www.game.co.uk/PS3/Hardware/HardwareBundle/~r339232/PS3-80GB-Console-with-Resistance-2-Prince-of-Persia-FIFA-09/ (http://www.game.co.uk/PS3/Hardware/HardwareBundle/%7Er339232/PS3-80GB-Console-with-Resistance-2-Prince-of-Persia-FIFA-09/)

Τι λετε?

1) Ναι. Αγοραζουμε. Και εγω αγοραζω προσωπικα.
2) Ναι ειναι αξιοπιστο.
3) Δε ξερω αν πληρωνεις τελωνειο δυστηχως.

Παντος δε σου προτεινω να αγορασεις PS3 απο εξω. Για τον απλουστατο λογο οτι δε θα εχεις εγγυηση εδω περα σε περιπτωση που "κατι" σου παθει. Τα μεταφορικα πανε αναλογος το βαρος. Το ps3 ειναι αρκετα βαρυ σαν μηχανιμα οποτε θα χρεωθεις αρκετα και εκτος απο αυτο θα πληρωσεις τοσα οσο θα πληρωνες και εδω περα για να το αγορασεις.

Οποτε καλυτερα ειναι να το αγορασεις απο εδω."Your choice"

Αν ψαξεις θα βρεις πολυ καλες προσφορες. Οπως αυτη που εχει ο κοτσοβολος η το πλαισιο.
Κοτσοβολος: Ps3 80gb με PES09, Resistance 2 και blu-ray dark knight. 400 ευρω.
Πλαισιο: Ps3 80gb 2 dual shock 3, PES09, Resistance 2. 429 ευρω.

The-Cat
26-12-2008, 15:07
Πολυ καλο thread και βοηθαει πολυ,Bravooooooooo blizard

garrett156
26-12-2008, 15:54
τελωνειο απο Αγγλια δεν υπαρχει παιδια....

muku
26-12-2008, 16:02
1) Ναι. Αγοραζουμε. Και εγω αγοραζω προσωπικα.
2) Ναι ειναι αξιοπιστο.
3) Δε ξερω αν πληρωνεις τελωνειο δυστηχως.

Παντος δε σου προτεινω να αγορασεις PS3 απο εξω. Για τον απλουστατο λογο οτι δε θα εχεις εγγυηση εδω περα σε περιπτωση που "κατι" σου παθει. Τα μεταφορικα πανε αναλογος το βαρος. Το ps3 ειναι αρκετα βαρυ σαν μηχανιμα οποτε θα χρεωθεις αρκετα και εκτος απο αυτο θα πληρωσεις τοσα οσο θα πληρωνες και εδω περα για να το αγορασεις.

Οποτε καλυτερα ειναι να το αγορασεις απο εδω."Your choice"

Αν ψαξεις θα βρεις πολυ καλες προσφορες. Οπως αυτη που εχει ο κοτσοβολος η το πλαισιο.
Κοτσοβολος: Ps3 80gb με PES09, Resistance 2 και blu-ray dark knight. 400 ευρω.
Πλαισιο: Ps3 80gb 2 dual shock 3, PES09, Resistance 2. 429 ευρω.

Εφ'όσον λέει από το game.co.uk εγγύηση θα έχει γιατί θα το έχει αγοράσει από χώρα της Ε.Ε. Αν το έπαιρνε από Αμερική ή από άλλο Region δεν θα είχε εγγύηση. Επίσης δεν πληρώνει τελωνείο. Αλλά όντως τα μεταφορικά θα είναι τσιμπημένα λόγω βάρους.

delay
26-12-2008, 16:50
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.

Εστειλα e-mail να μου πουν ακριβως ποσο θα κοστισει.

Παντως για τα τρια συγκεκριμενα παιχνιδια, η τιμη δε συγκρινεται με τα ελληνικα μαγαζια ακομα και 40 ευρω μεταφορικα να εχει.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ελληνικα ηλεκτρονικα μαγαζια δεν εχουν τις ιδιες τιμες με τα αντιστοιχα του εξωτερικου.

askorp
26-12-2008, 17:22
γιατι φιλε μου ο Εληνας παει να βγαλει απο τη μυγα ξυγγι.....

grip
26-12-2008, 17:34
Μάλλον γιατί μας περνάνε για πλούσιους....

desperate_gamer
26-12-2008, 21:18
Delay, περισσότερες πληροφορίες για το game.co.uk και για άλλα δημοφιλή ιντερνετικά μαγαζιά θα διαβάσεις σε αυτό το thread http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3687

Τώρα για PS3 από το Game.co.uk (και γενικά από όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά) ξέχνα το, αφού δεν στέλνουν hardware σε διευθύνσεις εκτός Αγγλίας ή πακέτα που ζυγίζουν πάνω από 1 κιλό.

personGR
26-12-2008, 22:30
Παιδιά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά μόλις πήρε το μάτι μου στο amazon.co.uk, το LittleBIGPlanet στις 16.49 λίρες, δηλαδή περίπου 17 ευρώ. Με τα μεταφορικά γύρω στα 20. Τρέχτε!!

gatzo14
27-12-2008, 01:07
ρε παιδια αυτο το πλυκτρολογιο κ ποντικη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802575 κανει για το ps3??? sory για το οφφτοπικ

WolfRathmA
27-12-2008, 11:24
Στο game.co.uk το full bundle του Guitar hero στα 138 ευρω!!!!
Απιστευτη προσφορα!
Μαλλον θα το παρω :D :D :D

Και στο shopto.net το resistance 2 στα 25 ευρω με μεταφορικα!

badboyfriend
27-12-2008, 12:32
Πάμε πάλι.. Το game ΔΕ ΣΤΕΛΝΕΙ πακέτα άνω του 1 κιλού.

redismagik
27-12-2008, 12:52
Πάμε πάλι.. Το game ΔΕ ΣΤΕΛΝΕΙ πακέτα άνω του 1 κιλού.
:oops::rofl::rofl::rofl::oops:

grip
27-12-2008, 19:01
Χμ...
Κάτι άλλο.
Έχει κάνει κανείς κάποιο pre-order από κάποιο online μαγαζί παλιότερα?
Και εάν ναι,του το στείλανε αμέσως μόλις βγήκε?
Σκέφτομαι να κάνω pre-order το RE5 και το Killzone 2 από το shopto αλλά το φοβάμαι λίγο εάν δεν πάρω το ok από εσάς για αυτό ή κάποιο άλλο αντίστοιχο μαγαζί που μπορεί να προτείνεται.

stelios256
27-12-2008, 20:15
RE PAIDIA KALO TO SITE AYTO ALLA OTAN METATREPIS TIS LIRE SE EYRO APO 17 TIS KANI 24 EYRO POLI KLEPSIA


Εγω χρησιμοποιω ενα currency converter απο το google to ΧΕ.και τις 17 λιρες τις μετατρεπει σε 17.63 ευρω.Για τσεκαρε το.

redismagik
27-12-2008, 21:23
gia auto na psonizete se sait pou exoun ton metatropea liras-eyro mesa tous.ki emena me jenizeiauti i diafora pou parousiazoun!

WolfRathmA
28-12-2008, 00:17
Παιδια θελω να παρω το resistance 2 σε καλη τιμη... που εχετε δει τι καλυτερη προσφορα;

X-NEC
28-12-2008, 04:40
Εγω χρησιμοποιω ενα currency converter απο το google to ΧΕ.και τις 17 λιρες τις μετατρεπει σε 17.63 ευρω.Για τσεκαρε το.
Τι σχεση εχει αυτο; :p Το Play.com εχει δικο του συστημα...


Παιδια θελω να παρω το resistance 2 σε καλη τιμη... που εχετε δει τι καλυτερη προσφορα;

Tην καλυτερη τιμη την εχει το Shopto.net στις 24 λιρες (25€) τελικη.

aggelos7
28-12-2008, 11:52
Tην καλυτερη τιμη την εχει το Shopto.net στις 24 λιρες (25€) τελικη.

Δυστηχως δεν σε αφηνει να το αγορασεις:

"Stock: We have temporarily stopped taking pre orders due to high demand. If you have Pre-Ordered we will dispatch your copy as soon as we receive the product.

"

SQP_GR
28-12-2008, 14:20
lathos n min agorazete apo site me metatropea dikotus giati se klevun mprosta sta matia su ,eno ta site se lires lene file toso kani + kana eyro gia tin metatropi se lires meso tis karta su .den su lena 20 lire kai meta se eyro 30 .

redismagik
28-12-2008, 14:28
epeidei eida polla parapona gia tin metatropi liras se euro protino na ginei ena thread me ta site pou ontos kanoun tin metatropi me tin sosti analogia .tha vooithisei olous mas pisteuo..........

SQP_GR
28-12-2008, 14:30
sostos redi giati den lei na mas klevun, aku t play apo 40 lires 56 eyro .prepi na kitaxune stis anfores ton karton mas ti paizi se kathe site .molis pao trapeza tha zitiso analitiki katastasi agoron n do ti mu xreoni to game ,i opios toxi kani as postari .pano kato ena 80 lepto su pernin gia tin metatropi tis liras

redismagik
28-12-2008, 14:36
sta site pou kanoun ti metatropi den uparxei provlima nomizo! to provlima dimiourgite se ayta pou den exoun.ego pantos teleytea fora pou agorasa apo to blah.com an ki de thimame an to sigkekrimeno exei metatropea to poso pou xreothika itan sosto!ayto to leo gia to blah.com .................... diladi eine ajiopisto!

grip
28-12-2008, 15:24
Χμ...
Κάτι άλλο.
Έχει κάνει κανείς κάποιο pre-order από κάποιο online μαγαζί παλιότερα?
Και εάν ναι,του το στείλανε αμέσως μόλις βγήκε?
Σκέφτομαι να κάνω pre-order το RE5 και το Killzone 2 από το shopto αλλά το φοβάμαι λίγο εάν δεν πάρω το ok από εσάς για αυτό ή κάποιο άλλο αντίστοιχο μαγαζί που μπορεί να προτείνεται.

Ξαναεπανέρχομαι μήπως και δεν το είδε κανείς και μπορεί να βοηθήσει... :prayer:

personGR
28-12-2008, 16:00
Ξαναεπανέρχομαι μήπως και δεν το είδε κανείς και μπορεί να βοηθήσει... :prayer:

Καλύτερα να αποφεύγεις τα pre-orders από έξω, γιατί εξυπηρετούν πρώτα αυτούς που έχουν σε μικρότερη απόσταση (στη δική σου περίπτωση πρώτα θα το πάρουν όλοι οι Άγγλοι που έκαναν pre-order, και μετά εσύ)...

X-NEC
28-12-2008, 16:52
Παιδιά τα έχουμε πει για το Play.com και συνεχεία αναφέρουμε την ισοτιμία της λίρας. Τα μόνα καταστήματα που έχουν δικό τους μετατροπεα είναι το Play.com και το Shopto.net. Όλα τα υπόλοιπα χρεώνουν ακριβώς με την τρέχουσα ισοτιμία. Αν μέχρι τον Φεβρουάριο δεν αλλάξει την αντιστοιχία του το Play θα έχει μεγάλο πρόβλημα με τους Ευρωπαίους. Η γνώμη μου βέβαια είναι να βγάλει το free delivery από την Ευρώπη και να βάλει μεταφορικά όπως η πλειοψηφία των καταστημάτων. Δε γίνεται σε ένα παιχνίδι των 40 λιρών να κερδίζει 13 ευρώ...

redismagik
28-12-2008, 21:26
Παιδιά τα έχουμε πει για το Play.com και συνεχεία αναφέρουμε την ισοτιμία της λίρας. Τα μόνα καταστήματα που έχουν δικό τους μετατροπεα είναι το Play.com και το Shopto.net. Όλα τα υπόλοιπα χρεώνουν ακριβώς με την τρέχουσα ισοτιμία. Αν μέχρι τον Φεβρουάριο δεν αλλάξει την αντιστοιχία του το Play θα έχει μεγάλο πρόβλημα με τους Ευρωπαίους. Η γνώμη μου βέβαια είναι να βγάλει το free delivery από την Ευρώπη και να βάλει μεταφορικά όπως η πλειοψηφία των καταστημάτων. Δε γίνεται σε ένα παιχνίδι των 40 λιρών να κερδίζει 13 ευρώ...
diladi thes na peis nektarie oti apo ta diadiktiaka katastimata pou exoume ipopsin mas ,monaxa se ayta ta 2 tha antimetopisoume provlima me tin metatropi?

msnes7
28-12-2008, 21:33
Δηλαδή στην ελλάδα που τα μαγαζιά κερδίζουν τα κέρατα τους από κάθε game τι πρέπει να γίνει?

desperate_gamer
28-12-2008, 22:23
diladi thes na peis nektarie oti apo ta diadiktiaka katastimata pou exoume ipopsin mas ,monaxa se ayta ta 2 tha antimetopisoume provlima me tin metatropi?

Ώστε... ο Νεκτάριος έδιωξε τον Ρένο από την εταιρεία... :rofl::rofl:

Είναι απλό guys, όταν την μετατροπή την κάνει η τράπεζα (δεν υπάρχει δηλαδή σημαιάκι να σου δείξει την τιμή σε ευρώ μέσα στο site) τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Όταν το Play και το ShopTo σου λέει "ΤΟΣΟ είναι σε ευρώ" τότε ξέρεις και ΔΕΝ ψωνίζεις από 'κει, εκτός κι αν το πόσο σε ευρώ συμβαδίζει με τις ισοτιμίες.

Κοινώς και με πολύ απλά λόγια blahDVD και GAME και ηρεμήσαμε. Δεν είναι και πολλά τα sites που χρησιμοποιούμε.

grip
28-12-2008, 23:39
Συμφωνώ απολύτως με τα λεγόμενα του desperate gamer.

personGR
28-12-2008, 23:40
Κοινώς και με πολύ απλά λόγια blahDVD και GAME και ηρεμήσαμε. Δεν είναι και πολλά τα sites που χρησιμοποιούμε.

Ξεχνάς και το πιο σημαντικό, το amazon.co.uk

msnes7
29-12-2008, 01:34
Είναι δυνατόν ρε παιδιά οι περισσότερες τιμές στο blah να είναι κάτω από 30 ευρώ?Μιλάμε για ληστεία στην ελλάδα πια................Δηλαδή εδώ τι πληρώνουμε.Τα κερατιάτικα εις διπλούν??????????

overclocker
29-12-2008, 01:57
Για το Shopto.net πάντως αν ψωνίσετε χωρίς να αλλάξετε το νόμισμα σε euro την ισοτιμία την αναλαμβάνει η τράπεζά σας και έτσι δεν σας κλέβει κανένας.

grip
29-12-2008, 02:39
Για το Shopto.net πάντως αν ψωνίσετε χωρίς να αλλάξετε το νόμισμα σε euro την ισοτιμία την αναλαμβάνει η τράπεζά σας και έτσι δεν σας κλέβει κανένας.
Χμ...
Καλή πατέντα αυτή ομολογώ.:1appl:

oddin
29-12-2008, 15:35
Kαμια καλή προσφορά για σήμερα για PS3 ξέρει κανείς αμα παίζει?
Θέλει να πάρει φιλος.

WolfRathmA
29-12-2008, 16:17
Kαμια καλή προσφορά για σήμερα για PS3 ξέρει κανείς αμα παίζει?
Θέλει να πάρει φιλος.

Πηγα στα media markt πριν λιγο και ειχε το ps3 bundle με το littlebigplanet στα 350 ευρω.

oddin
29-12-2008, 16:36
Σε ευχαριστώ πολύ συντοπίτη!

oddin
29-12-2008, 16:51
Τελικά η αγορά έγινε πριν λίγο απο το πλαίσιο.
439€ με ressistance 2 PRO09 & 2ο dual.

konaki
29-12-2008, 16:51
Ξερει κανεις που εχει φτηνο hdmi καλωδιο?Δηλαδη περιπου 10 ευρω?

Melnibonian
29-12-2008, 16:53
Για το GAME έχω να πω ότι οι αγορές που έκανα πριν μια + εβδομάδα πέρασαν στην κάρτα μου με τρέχουσα ισοτιμία τραπέζης,η οποία φαινόταν και στον αναλυτικό λογαριασμό που μου ήρθε.Αντίθετα το PLAY χρεώνει στην τιμή που δείχνει στο site όταν γυρίσουμε το νόμισμα από λίρες σε ευρώ.Άρα είναι στην κρίση του καθένα μας να συγκρίνει και να επιλέξει.Όσο για τις τιμές πλέον των ελληνικών καταστημάτων ένα πράγμα έχω μόνο να πω,ηθελέστα και παθέστα...

redismagik
29-12-2008, 17:58
Για το GAME έχω να πω ότι οι αγορές που έκανα πριν μια + εβδομάδα πέρασαν στην κάρτα μου με τρέχουσα ισοτιμία τραπέζης,η οποία φαινόταν και στον αναλυτικό λογαριασμό που μου ήρθε.Αντίθετα το PLAY χρεώνει στην τιμή που δείχνει στο site όταν γυρίσουμε το νόμισμα από λίρες σε ευρώ.Άρα είναι στην κρίση του καθένα μας να συγκρίνει και να επιλέξει.Όσο για τις τιμές πλέον των ελληνικών καταστημάτων ένα πράγμα έχω μόνο να πω,ηθελέστα και παθέστα...
sostos:1appl:euxaristoume ki gia ti vooithia!:tiphat:

pogue
29-12-2008, 19:31
Ξερει κανεις που εχει φτηνο hdmi καλωδιο?Δηλαδη περιπου 10 ευρω?

ναι ξέρω , γιατί το πήρα πριν μια βδομάδα.. είναι άριστη αγορά για τα χρήματά του αρκεί να σε καλύπτουν τα 2 μέτρα .... δίαβασε και τα specs ... ξεφεύγει από τον ανταγωνισμό και μόνο €9. αυτά.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751598

three_brothers1
29-12-2008, 22:07
παιδια πειτε αυτην την στιγμη π γραφω π πουλαι τ πιο φθηνο ps3........θεσσαλονικη μαγαζια..!

konaki
29-12-2008, 22:24
ναι ξέρω , γιατί το πήρα πριν μια βδομάδα.. είναι άριστη αγορά για τα χρήματά του αρκεί να σε καλύπτουν τα 2 μέτρα .... δίαβασε και τα specs ... ξεφεύγει από τον ανταγωνισμό και μόνο €9. αυτά.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751598
γινετε να συνδεσεις το ps3 με αυτο γιατι στα αλλα π εχω δει τα hdmi κανουν 22 ευρω 2μ

pogue
30-12-2008, 04:19
ε τι σου λέω τώρα !! σαφώς και γίνεται (αφού με αυτό δουλεύω)... όποιο καλώδιο θες του βάζεις, απλά σ' αυτή την τιμή ήταν το καλύτερο ...

καλή πρωτοχρονιά νά χουμε !

TopGunZ
30-12-2008, 16:21
Γιατί τηλεόραση το θέλετε το καλώδιο? Γιατί και εγώ μια χαρά ήμουν σε 32άρα HD Ready με το καλώδιο των 10-15 ευρώ αλλά όταν πήρα την 40άρα Full HD μου έκανε φλικαρίσματα τα οποία διορθώθηκαν με πιο καλό καλώδιο.

Καλά σήμερα ήταν Χριστούγεννα για μένα. 8 πακέτα!!! 6 από play, 2 από game!!! Τελικά βέβαια το Resi 2 το ξεγράφω, στέλνω αύριο την επιστολή στο play για replacement, αλλά όταν βλέπεις Fallout 3 CE και PoP CE μαζί με άλλα bluray (ταινίες και παιχνίδια) σου φτιάχνει η μέρα! Αυτό τον καιρό έχω αγοράσει ένα σωρό παιχνίδια με 25-30 ευρώ!

three_brothers1
30-12-2008, 17:15
simera rwtisa sto multirama t ps3 m t motorstrom i lbp 80gb 350E

Chill
30-12-2008, 17:43
13/12 Φεύγει το Mirror's Edge από play.com
20/12 Φεύγει το Pro Evo 2009 από το play.com (για την παρέα που γουστάρει τρελά, εμένα δεν με τρελαίνει)
Μετά τις 20 φεύγουν από το play.com διάφορα άλλα πράγματα που δεν μας ενδιαφέρουν σε αυτό που θέλω να καταλήξω :p

Μου έρχεται χτες το Pro!!!. Το βρήκα στο γραμματοκιβώτιο αργά το βράδυ που γύρισα. Άφαντο το Mirror's το οποίο ούτε σήμερα ήρθε. Αν έχει χαθεί πάει στο διάολο refund μετά την πάροδο 21 ημερών από το play, αν το δω αύριο ή από Δευτέρα στο mailbox μου δεν θα είναι τρελό? Θέλω να πω όλα τα γράμματα/δέματα έχουν μια ημερομηνία επάνω και βάσει αυτής γίνεται η επίδοση. Αν δεν έχει χαθεί λοιπόν θα πρέπει να αναρωτιέται κανείς αν λαμβάνεται η συγκεκριμένη ημερομηνία υπ' όψιν από τα ΕΛΤΑ (δεν μπορώ να κατηγορήσω φορέα άλλης χώρας γνωρίζοντας το μπάχαλο και την μηδαμινή ποιότητα που διακρίνει τις υπηρεσίες που παρέχονται από δημόσιο φορέα της Ελλάδας)......

Επίσης σημείωση: Το pro μου ήρθε ΧΩΡΙΣ ζελατίνα ασφαλείας. Στο παρελθόν μόνο το MGS μου ήρθε έτσι και ένα Blu Ray. Καινούργιο φαίνεται, άθικτο του κουτί, το manual και το δισκάκι, απλά το αναφέρω.

msnes7
30-12-2008, 23:09
Πήγαινε στο άλλο thread και θα καταλάβεις τι παίζει με το Play.........(χτες έκανα refund το motorstorm και σήμερα μου ήρθε.......)

TopGunZ
31-12-2008, 12:43
Πήγαινε στο άλλο thread και θα καταλάβεις τι παίζει με το Play.........(χτες έκανα refund το motorstorm και σήμερα μου ήρθε.......)

Καλά άσε έγινε χοντρή λαλακία....τους στέλνω αίτηση για το Resistance και μου στέλνουν να συμπληρώσω ένα χαρτί και δεν ξέρω γω τι....λέω να δω τι γίνεται και με τα άλλα...στέλνω τελικά και για το ΡοΡ....έλα όμως που μου ήρθε το ΡοΡ...και ενώ για το Resi μου κάνανε νερά....μου εγκρίνανε κατευθείαν το ΡοΡ!!!! Και τώρα θα έχω δύο ΡοΡ και καθόλου Resi!!!! Θελει να παρω τηλ. ώρα Αγγλία να συνεννοηθώ!

msnes7
31-12-2008, 14:26
Δεν καταλαβαίνω τι αίτηση.Σε κάθε παραγγελία αν πας στο order status σου λέει i havent received my order και εκεί κάνεις ή refund ή replace.Αλλά αυτό γίνεται για κάθε παραγγελία ξεχωριστά.....Όχι σε όλες ταυτόχρονα.
Εγώ έκανα refund την δευτέρα,την τρίτη ήρθε το motorstorm και σήμερα ενέκριναν το refund που ζήτησα........δηλαδή μάλλον μου βγήκε τζάμπα το παιχνίδι!!!!!!!:bunny_4:

Chill
31-12-2008, 16:05
Δεν σου βγήκε τσάμπα το παιχνίδι......σε εμένα βγήκε τσάμπα το παιχνίδι :p. Γιατί θα μου το στείλεις!!!!! Έτσι δεν είναι καταπληκτικέ μεγαλοτσιφλικά Μένιο?

P.s. Υπόσχομαι να σε αφήνω να με κερδίζεις στο FIFA και στο Pro. Fair exchange me thinks :D

TopGunZ
31-12-2008, 16:06
Ναι βρε ξέρω, είχα κάνει ένα και πέρισυ! Απλά στο ένα για κάποιο λόγο θέλαν ένα confirmation letter!!! Το θέμα είναι ότι ήρθε το Ρέζι σήμερα οπότε θα τους στείλω την επιστολή λέγοντας ότι ήρθε, αλλά το ΡοΡ....πήρα 2 στην τιμή του ενός...δεν αισθάνομαι και ιδιαίτερα ευτυχισμένος βέβαια, θα προσπαθήσω να τους πάρω τηλ γιατί κρίμα είναι, τα πήρα που τα πήρα σε τόσο χαμηλή τιμή....

msnes7
31-12-2008, 16:43
Δεν σου βγήκε τσάμπα το παιχνίδι......σε εμένα βγήκε τσάμπα το παιχνίδι :p. Γιατί θα μου το στείλεις!!!!! Έτσι δεν είναι καταπληκτικέ μεγαλοτσιφλικά Μένιο?

P.s. Υπόσχομαι να σε αφήνω να με κερδίζεις στο FIFA και στο Pro. Fair exchange me thinks :D
Nope..........
Έτσι και αλλιώς σε νικάω και στα 2,μάλλον εσύ πρέπει να μου στέιλεις κανένα game μπας και σε αφήσω στο μέλλον να πάρεις κανένα ματς:bunny_4::bunny_4::bunny_4::bunny_4:

criter
01-01-2009, 17:35
Απο amazon.co.uk

Shaun White Snowbarding 19,99 λιρες

Shaun White Snowboarding (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

Ferrari Challenge:Trofeo Pirelli 16,45 λιρες

Ferrari Challenge: Trofeo Pirelli (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

henry
02-01-2009, 18:31
amazon.co.uk

Gran Turismo 5 prologue 15 λίρες

Gran Turismo 5 Prologue (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

Edit: Άκυρο είναι από reseller

Spyrand
03-01-2009, 18:13
επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με την αγορα, λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι :

η Λιρα εχει φτασει στην ιδια τιμη με το Ευρω...
αυτο σημαινει οτι οταν αγοραζουμε σε λιρα απο καταστηματα πχ Blah.com ειναι σαν να αγοραζουμε σε ευρω.

ΔΗΛΑΔΗ δινω ενα παραδειγμα και πειτε μου αν κανω λαθος: AN αγορασω τo Dark Sector (http://www.blahdvd.com/Games/Dark-Sector-PS3/DP81660/product.htm) ας πουμε που ειναι στις £9.87 τοτε υπολογίζω:
9.87 τιμη παιχνιδιου + 1 λιρα μεταφορικα + τι αλλο??? μας κανουν περιπου:

CodeTitleQty Price Shipping DP81660 (https://secure.blahdvd.com/Games/Dark-Sector-PS3/DP81660/product.htm) Dark Sector (PS3)
1 £9.87 £1.00 Sub Total: £9.87
Shipping: £1.00
Total: £10.87

Εγω καταλαβαινω οτι πληρωνω 11 ε για ενα παιχνιδι Playstation 3. Το λεω σωστα?
επειδη πληρωνω σε λιρες, η τραπεζα της καρτας μου alphabank Και Κυπρου, δεν με χρεωνουν κατι για την μετατροπη απο ευρω σε λιρες?

Επιλεγω και δευτερο παιχνιδι ας πουμε : LBP
CodeTitleQty Price Shipping SY98853 (https://secure.blahdvd.com/Games/Little-Big-Planet-PS3/SY98853/product.htm) Little Big Planet (PS3)
1 £17.99 £2.99 DP81660 (https://secure.blahdvd.com/Games/Dark-Sector-PS3/DP81660/product.htm) Dark Sector (PS3)
1 £9.87 £1.00 Sub Total: £27.86
Shipping: £3.99
Total: £31.85

Giati kapoia exoyne perissotera metaforika?

modecris
03-01-2009, 18:26
Είσαι jet,δεν πληρώνεις τίποτα άλλο.Πχ στο πρώτο παράδειγμά σου £10.87 / €11.41 με ισοτιμία 1£=1.05€

three_brothers1
04-01-2009, 02:20
paidia kamia kali prosfora kanena site g t killzone..?

Psychaos_
04-01-2009, 02:59
kati mou elege o marios,three gia 41 eurozzz pre order alla den to sinexisame den thimame pio site mou eipe

overclocker
04-01-2009, 03:37
Στο shopto.net το έχει στα 38 euro τελική τιμή με τα μεταφορικά σύμφωνα με την σημερινή ισοτιμία euro/λίρας στο 1/1.043.

three_brothers1
04-01-2009, 10:39
sto amazon exei t keypad official 17.85lires

Spyrand
04-01-2009, 12:34
Είσαι jet,δεν πληρώνεις τίποτα άλλο.Πχ στο πρώτο παράδειγμά σου £10.87 / €11.41 με ισοτιμία 1£=1.05€

thanx for the reply, απλα αναρωτιεμαι, οι τραπεζες δεν χρεωνουν κατι για την μεταφορα απο ευρω σε λιρα?

three_brothers1
04-01-2009, 12:35
thanx for the reply, απλα αναρωτιεμαι, οι τραπεζες δεν χρεωνουν κατι για την μεταφορα απο ευρω σε λιρα?
οχι.......το ιδιο πραγμα ειναι.....δεν ειναι καταστημα π κανει exchange money....ειναι τραπεζα....οτι δινεις ε ολα τα τ νομισματα του κοσμου σου αναλογει το ισοτιμο των χρηματων σου...

modecris
04-01-2009, 12:42
thanx for the reply, απλα αναρωτιεμαι, οι τραπεζες δεν χρεωνουν κατι για την μεταφορα απο ευρω σε λιρα?Δεν το νομίζω,εκτός και είναι τόσο αμελητέο το ποσό και μου έχει ξεφύγει.

X-NEC
04-01-2009, 20:27
Ώστε... ο Νεκτάριος έδιωξε τον Ρένο από την εταιρεία... :rofl::rofl:

:rofl::rofl::rofl:

E λοιπόν ναι, το παραδέχομαι! Εγώ έδιωξα τον Ρένο από την εταιρία! :D


Για το Shopto.net πάντως αν ψωνίσετε χωρίς να αλλάξετε το νόμισμα σε euro την ισοτιμία την αναλαμβάνει η τράπεζά σας και έτσι δεν σας κλέβει κανένας.

Αυτό το έκανα και εγώ πέρυσι τον Μάρτιο στο Blah για να δω αν με αφηνει, όταν ακόμα είχε και αυτό δικό του μετατροπέα (πολύ καλύτερο από του Play φυσικά) και είχα κερδίσει το αστρονομικό ποσο των 80 λεπτών σε ένα poster! (7,70 αντί 8,50! :angry:) Λίγο καιρο μετά βεβαια άφησαν μονο την λιρα στο site διότι κανένας Ευρωπαίος δε θα αγόραζε σε ευρώ! Αν όντως το ShopTo.net σε αφήνει να αγοράσεις σε λιρα είναι πολύ καλή λύση.


thanx for the reply, απλα αναρωτιεμαι, οι τραπεζες δεν χρεωνουν κατι για την μεταφορα απο ευρω σε λιρα?

Όχι δεν χρεώνουν τίποτα. Το έχω διαπιστώσει από τις τελευταίες μου αγορές μιας και προσφατα ανανεωσα το βιβλιάριο μου.

konstantinos
05-01-2009, 12:56
Τρεξτε στο Γερμανο Εχει παιχνιδια με 3 ευρω δλδ παλια παιχνιδια που δεν εχουν πουληθει δυστυχως στην περιοχη μου ειχε μονο ενα παιχνιδι στο PS3 κ πηρα το Untold Legends: Dark Kingdom αλλα δεν βαριεσαι 3 ευρω ειναι κ το βαζουμε στην συλλογη.Μπορει σε αλλες περιοχες να εχει περισσοτερα κ καλητερα παιχνιδια γιαυτο καντε μια βολτα στα γρηγορα.
Για περιοχη εγω ειμαι Κρητη πολυ νοτια οποτε αλλου θα εχει πιο πολλα για επιλογη.

chronohill
05-01-2009, 12:58
Τι????τρεχω τωρα...αν βρω κανενα ps3 θα ναι θαυμα!

konaki
05-01-2009, 14:03
8α παω τωρα στον Γερμανο να κοιτα3ω και να σας πω.

EDIT:πηγα στον γερμανο και ειπαν οτι δν ειχαν 3 ευρω παιχνιδια του ps3 μονο για το psp ps2

madtracker
05-01-2009, 16:18
τι κόλπο ειναι αυτο με τον γερμανό ρε μαγκες..δωστε DETAILS

X-NEC
05-01-2009, 16:53
Απλά για λίγες μέρες θα έχει παιχνίδια από 3 ευρώ κυρίως για psp, ps2. Και ίσως σε μερικά του PS3 να έχει τιμές γύρω στα 50-60 ευρώ, αν θυμάμαι καλά από πέρυσι.

chronohill
05-01-2009, 17:26
μας τα πηραν ολα...γαμωτο!αλλα λεει δεν ειχε για ps3 τπτ...
παντως παιδια βρηκα το lair και το army of two 18 ε το καθενα...λενε τπτ???

konstantinos
05-01-2009, 17:42
Βασικα δινουν κ καλα 3 ευρω παιχνιδια που εχουν παραπολυ καιρο στο μαγαζι κ καθονται.Επισεις ειχε για 360 ενα ποδοσφαιρο παλιο.Για psp,ps3,nintendo δεν ειχε τπτ.Μαλλον επρεπε να παω το σαββατο που επαιξε η διαφημιση.

redismagik
07-01-2009, 02:20
re paidia eixa paragilei to dark sector apo to blah ki travixe ta lefta apo ti karta prin 2 meres .simera mou estile auto to mail.apo oto katalaveno akironoun tin paraggelia alla de mporo na katalavo ti lene (an lene) tpt gia ta xrimata pou mou exoun perei. mporei kapoios pou jerei kalitera agglika na mou pei ti leei!


Dear Ioannis

I'm afraid we've been trying to get hold of Dark Sector (PS3) (Catalog Number:DP810) for some time now, but unfortunately we have now learnt that our suppliers have withdrawn this item from sale.

I'm very sorry that we will not be able to fulfil your order for this item but we are certain that we will not be able to get any more of it. We have now removed it from our site.

As we cannot get this item, we have removed it from your order. If you had other items on this order they will not have been affected and will still be sent to you as normal.

You can view and check the latest status of your order at http://www.blahdvd.com/account.

Once again, please accept our apologies and I hope that this has not caused too much inconvenience.

Kind regards,

Customer Services

*NOTE*: You can check your order at any time by logging on to your account at http://www.blahdvd.com/account. Your username is your email address.

Or, if you have any other questions, check our FAQ at www.blahdv

X-NEC
07-01-2009, 03:03
Αν κατάλαβα καλά δεν μπόρεσαν να βρούν κομμάτι από τους προμηθευτές τους και το έβγαλαν και από το site. Για τα λεφτά σου μην ανησυχείς, θα επιστραφούν.

WolfRathmA
07-01-2009, 03:06
Στο mail σου γραφουν οτι το παιχνιδι ειναι out of stock και ξεχασανε να ενημερωσουν το site και τωρα το εχουν αφεραισει τελειος το προιον ή γραψανε οτι ειναι out of stock. Τωρα οσων αφορα για τα χρηματα δε γραφουν τιποτα. Οποτε πρεπει να στειλεις καποιο mail στο customer service για να τους ενημερωσεις οτι σου εχουν παρει τα λεφτα για το παιχνιδι ετσι ωστε να στα ξαναβαλουν πισω.

redismagik
07-01-2009, 03:06
Αν κατάλαβα καλά δεν μπόρεσαν να βρούν κομμάτι από τους προμηθευτές τους και το έβγαλαν και από το site. Για τα λεφτά σου μην ανησυχείς, θα επιστραφούν.
tha ta janavaloun sti karta?

X-NEC
07-01-2009, 03:50
Φυσικά, δεν είναι κλεφτες. Αλλα όπως λέει και ο Wolf στείλε και ένα mail.

m2n12c
07-01-2009, 05:06
Hey, γειά χαρά! Είναι το πρώτο μου Post. Εγώ την Δευτέρα πήγα στο Γερμανό και τσίμπησα ένα FIFA 07 για το XBox360 που μόνο εκείνο είχαν...

redismagik
08-01-2009, 17:33
re paidia opos eixa grapsei parapano to ego hreothika me to pou ekana ti paraggelia sto blahcom.tous estila mail pou tous rotaga ti tha ginei me ti xreosi mou ki mou apantisan oti aytoi pernoun ta lefta mono otan eine etoimoi na stiloun to game. oriste ki i apantisi tous......................................

Hi

I can confirm that you have not been charged for this order. We only
charge for our orders when we are ready to dispatch the item.

Kind regards,
Vicky
Customer Services Team

ego tous apantisa oti exo tsekari oti exo xreothei idi ki na kitajoun me ligo pio prosoxi tin periptosi mou.aytoi mou apantisan me ayto...................................

Hi

I can confirm that we have definitely not charged you for this order of
Dark Sector which was placed on 04.01.2009. If you are certain we
have you will need to send us a scanned copy of your statement showing
this charge in order for us to look into this for you.

Kind regards,
Vicky
Customer Services Team


vgazete akri me olla ayta?

X-NEC
08-01-2009, 17:39
Ναι ήθελα να στο πω και εγώ αυτό. Σου δέσμευσαν τα λεφτά σου, όπως κάνουν σε όλες τις παραγγελιες πρώτα και δεν στα πήραν. Στο πρώτο mail σου λένε ότι δεν σε χρέωσαν και στο δεύτερο ότι σίγουρα δεν σε χρέωσαν. Ακόμη και αν σου είπαν από την τράπεζα ότι στα πήραν, δε σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Έχουν πει σε μένα αλλα αντί άλλων πολλές φορες στη Eurobank... Απλά εσύ πήρες τηλέφωνο στην τράπεζα είδαν ότι έχει δεσμευτεί το ποσο και σου είπαν ότι το έχουν τραβήξει...

Babis_ECE
08-01-2009, 18:23
Φίλε redismagic αυτό που σου έγραψε και ο X-NEC ισχύει μάλλον. Απλά στα δέσμευσαν.. ΤΣέκαρε σε μερικές μέρες το συνολικό ποσό που έχεις στην κάρτα σου αν είναι χρεωστική, ή τον επόμενο αναλυτικό λογαριασμό σου αν είναι πιστωτική για να το τσεκάρεις και 100%.

redismagik
09-01-2009, 06:30
ok paidia euxaristo polli!^ ^^

redismagik
11-01-2009, 12:50
ki etsi opos to legate egine .de exei xreothei tpt.

Babis_ECE
11-01-2009, 13:25
ki etsi opos to legate egine .de exei xreothei tpt.

Όλα μια χαρά λοιπόν..! :cheers:
Έτσι γίνεται πάντα, πρώτα δεσμεύονται τα χρήματα στην κάρτα και μετά από λίγο τα παίρνει η εταιρεία από την τράπεζα.

Omega
14-01-2009, 14:28
Αν ακόμα ψαχνεστε για media player που να συνδεεται στην τηλεοραση και να παιζει ολα τα formats και srt/sub τοτε ειδα μια προσφορα σε ενα τετοιο προιον στην Fnac απο αυριο διαθεσιμο.
Εμενα μου αρεσε αρκετα και λεω να το τσιμπησω.

DVICO TVIX 4100 HD MULTI 3,5" 500GO
Τιμή = 250 Εuros
Οριστε και τα χαρακτηριστικα του απο ενα αλλο site.Τι λετε?


http://www.planet-shop.nl/dvico-tvix-hd-m4100sh-network-hd-streaming-multimedia-jukebox-player-p-255.html

Narayan
15-01-2009, 14:57
Το shopto.net έχει preorder το Killzone 2 στις 32 λίρες.

grip
15-01-2009, 16:29
Το shopto.net έχει preorder το Killzone 2 στις 32 λίρες.
Και αν το μετατρέψεις σε ευρώ το πάει αυτόματα στα 43!!!Έλεος.
Είτε παραγγέλνεις από αλλού είτε δεν αλλάζεις την ισοτιμία και εύχεσαι να αφαιρέσουν 32 λίρες από τον λογαριασμό σου και την μετατροπή να την κάνει η τράπεζά σου.:prayer:

Narayan
15-01-2009, 19:25
Εννοείται πως το αφήνεις σε λίρες...

redismagik
15-01-2009, 19:27
ne re paidia allaisxeiei auto ? na mi to kaneis metatropi esi ki na se xreonei i trapeza automata se lires! i tha sou parei to site se euro!

Snk
16-01-2009, 02:47
Midnight Club: Los Angeles : £17.99 σε Amazon (http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000XA8ZGI/soundsvault-21) και Play.com (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/3478970/-/Product.html?cur=257)
(http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3RE04&n=Resistance%202&platform=PS3)

WolfRathmA
16-01-2009, 03:53
Παιδια αν δειτε καμια καλη προσφορα για limited edition Street Fighter πειτε τιποτα να ξερουμε :p

konstantinos
16-01-2009, 16:04
Για το limited edition Street Fighter νομιζω δεν ειμαι σιγουρος πρεπει να το εχει πιο φτηνα το game απο τι το play.

kn784
16-01-2009, 23:33
Γεια σας παιδια.Σήμερα πήγα στο electroworld και ειχε το orange box 2 μόνο 10 ευρώ.Είδα στο site και του κοτσόβολου οτι τόσο το έχουν.Κομμάτια πρέπει να υπάρχουν λιγα.Στο καταστημα των αμπελοκήπων στην Κιφησίας πήρα το προτελευταίο.Όποις το θέλει για τη συλλογή του καλύτερα να βιαστεί. :)

saxo kit car
17-01-2009, 12:34
Γνωρίζεται καταστήματα που πουλάνε μεταχειρισμένες κονσόλες ps3 ελεγμένες και τσεκαρισμένες από αυτούς χωρίς προβλήματα;

mj23
17-01-2009, 16:58
Γνωρίζεται καταστήματα που πουλάνε μεταχειρισμένες κονσόλες ps3 ελεγμένες και τσεκαρισμένες από αυτούς χωρίς προβλήματα;
κανε ενα search στο google : ebw και grmods. Αυτα μου ηρθαν τωρα.

henry
17-01-2009, 23:41
Γεια σας παιδια.Σήμερα πήγα στο electroworld και ειχε το orange box 2 μόνο 10 ευρώ.Είδα στο site και του κοτσόβολου οτι τόσο το έχουν.Κομμάτια πρέπει να υπάρχουν λιγα.Στο καταστημα των αμπελοκήπων στην Κιφησίας πήρα το προτελευταίο.Όποις το θέλει για τη συλλογή του καλύτερα να βιαστεί. :)

Απλά αναφορά, το electroworld και o κωτσόβολος είναι το ίδιο μαγαζί

hakoo
18-01-2009, 00:57
Siren στο game.co.uk 21 λιρες με τα μεταφορικα για οποιον ενδιαφερεται.

http://www.game.co.uk/PS3/Action/Adventure/~r338096/Siren-Blood-Curse/default.aspx?s=siren

WolfRathmA
18-01-2009, 18:45
Τελικα τι καλυτερη προσφορα την εχει το game.cu.uk για το street fighter iv. Μονο 29.99 λιρες. Με μεταφορικα παει 32.49 καπου εκει.

mexikanos
19-01-2009, 21:29
egw pantos den exw parei miroudia pws ginete h paraggelia apo to net.. otan paw sto edafos mou tha to psaksw sigoura giati oi times sto net me trabane karga.

overclocker
20-01-2009, 02:49
ne re paidia allaisxeiei auto ? na mi to kaneis metatropi esi ki na se xreonei i trapeza automata se lires! i tha sou parei to site se euro!
Στο shopto.net τουλάχιστον ισχύει. Σε παραγγελεία μου πριν 15 μέρες άφησα την τιμή σε λίρες και μου χρέωσε το μαγαζί σε λίρες την κάρτα και την μετατροπή την έκανε η τράπεζα μου με την ισοτιμία της ημέρας η οποία ήταν πολυ πιο χαμηλή από ότι αν έβαζα την μετατροπή που υπάρχει στο site.

Snk
20-01-2009, 13:33
Facebraker - £11.98
(http://www.powerplaydirect.com/asp/itemdetails.asp?prodID=1736612&currsec=ga&refID=webgains&siteid=3766)Assassin's Creed - £9.99 (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/6123588/-/Product.html?P36=C4CV2G)

Narayan
20-01-2009, 15:07
LittleBigPlanet €23.49

http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/3433970/LittleBigPlanet/Product.html?P36=C4DUL5

aggelos7
22-01-2009, 10:28
Little Big Planet @ Blahdvd € 20,50

http://www.blahdvd.com/Games/Little-Big-Planet-PS3/SY98853/product.htm

Narayan
23-01-2009, 15:54
Little Big Planet @ Blahdvd € 20,50

http://www.blahdvd.com/Games/Little-Big-Planet-PS3/SY98853/product.htm


Αν βάλεις και τα μεταφορικά βγαίνει παραπάνω από το Play.

X-NEC
23-01-2009, 17:31
Facebraker - £11.98
(http://www.powerplaydirect.com/asp/itemdetails.asp?prodID=1736612&currsec=ga&refID=webgains&siteid=3766)

At present we are only able to accept orders from the United Kingdom, however we hope to add further destinations soon.


Αν βάλεις και τα μεταφορικά βγαίνει παραπάνω από το Play.

Όχι φιλε 20€ βγαίνει διότι επανήλθε η μια λίρα μεταφορικά στο LBP. Άσε που θα σου έρθει πολύ πιο γρήγορα από το Blah...

aggelos7
23-01-2009, 20:38
Όχι φιλε 20€ βγαίνει διότι επανήλθε η μια λίρα μεταφορικά στο LBP. Άσε που θα σου έρθει πολύ πιο γρήγορα από το Blah...

20,12 € για την ακρίβεια το παρηγγειλα εγω.

grip
23-01-2009, 21:58
Little Big Planet @ Blahdvd € 20,50

http://www.blahdvd.com/Games/Little-Big-Planet-PS3/SY98853/product.htm


Κρίμα ήταν να μην το τσιμπήσω για 20 ευρώ.
Άντε να δούμε πότε θα έρθει...:fooddance7:

WolfRathmA
24-01-2009, 07:29
Για οσους ενδιαφερονται το dvd.co.uk θα παραλαβει σε λιγες μερες το
Official Sony PS3 Wireless Keypad / Keyboard (http://www.dvd.co.uk/GHw/Official-Sony-PS3-Wireless-Keypad-Keyboard/PS3KEYPAD/product.htm)... επιτελους γιατι εψαχνα και ολοι ηταν out of stock...

mania
24-01-2009, 10:30
Για οσους ενδιαφερονται το dvd.co.uk θα παραλαβει σε λιγες μερες το
Official Sony PS3 Wireless Keypad / Keyboard (http://www.dvd.co.uk/GHw/Official-Sony-PS3-Wireless-Keypad-Keyboard/PS3KEYPAD/product.htm)... επιτελους γιατι εψαχνα και ολοι ηταν out of stock...
Γιατι δεν τα παιρνεις απο amazon.co.uk?Ειναι διαθεσιμα και σε καλες τιμες.
Μονο που για το keyboard δοκιμασε το πρωτα.Σε βολευει?

grip
24-01-2009, 12:25
Έκανα μια βόλτα χθες από τα online shops και έχω την εντύπωση ότι πιο φθηνό pre-order για το killzone 2 έχει το shopto.net με £32.99.
http://www.shopto.net/page.php?page=...2&platform=PS3 (http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3KI00&n=Killzone%202&platform=PS3)
Από εκεί σκέφτομαι να το αγοράσω.
Έχει κάνει κανείς κάποιο pre-order από αυτό το μαγαζί παλιότερα?Μήπως υπάρχει κάπου αλλού φθηνότερο και δεν το πήρε το μάτι μου?

kyrtzo
24-01-2009, 14:52
Καλυτερα να περιμενουμε λιγο ακομα συνηθως ολα τα μαγαζια κανουν καλες προσφορες 2 εβδομαδες πριν την κυκλοφορια, κανει καποιος την αρχη και ακολουθουν ολοι, ειδικα για τετοια παιχνιδια σιγουρα θα εχουμε καλυτερες τιμες.
Υπομονη.

grip
24-01-2009, 15:36
Χωρίς να έχω εμπειρία από pre-orders,συνήθως όσο θα πλησιάζει η ημερομηνία κυκλοφορίας του παιχνιδιού,τόσο πιο κοντά στην πραγματική τιμή δεν θα είναι το pre-order?
Κάτι σαν π.χ. τα αεροπορικά εισιτήρια.
Όσο πιο νωρίς κλείσεις,τόσο πιο φθηνά θα σου βγούνε.

X-NEC
24-01-2009, 16:03
Μπα δεν είναι έτσι, ανάλογα και το μαγαζί βεβαια. Πάντως από το Shopto βγαινει 33+4=37 τελική... Από ότι βλέπω ομως αρκετά sites (Sendit, Amazon, Shopto, Play) το έχουν 33 λίρες. Ελπίζω να το πάρει χαμπάρι και το Blah και να αλλάξει την τιμή του...

WolfRathmA
24-01-2009, 19:55
Γιατι δεν τα παιρνεις απο amazon.co.uk?Ειναι διαθεσιμα και σε καλες τιμες.
Μονο που για το keyboard δοκιμασε το πρωτα.Σε βολευει?


Το εχει σε πολυ καλη τιμη το dvd.co.uk, βγαινει 18 ευρω συνολικα... καπου εκει.... Anyway...



Παντως παιδια για το killzone θα κανω μια εξαιρεση και θα το τσιμπησω απο εδω περα :D

three_brothers1
25-01-2009, 11:19
παιδια το gamestop δινει με προπαραγγελια του killzone 2απο αρχες φεβρουαριου αριθμους για demo στο PSN......εγω εκανα ψευτικη προπαραγγελια κ αγιος ο Θεος

redismagik
25-01-2009, 12:01
παιδια το gamestop δινει με προπαραγγελια του killzone 2απο αρχες φεβρουαριου αριθμους για demo στο PSN......εγω εκανα ψευτικη προπαραγγελια κ αγιος ο Θεος

esi tha pas sti kolasi!:bgrin2:

personGR
25-01-2009, 12:29
παιδια το gamestop δινει με προπαραγγελια του killzone 2απο αρχες φεβρουαριου αριθμους για demo στο PSN......εγω εκανα ψευτικη προπαραγγελια κ αγιος ο Θεος

Δέχεται το GameStop παραγγελίες για Ελλάδα;;;

That is weird...:innocent::innocent:

three_brothers1
25-01-2009, 12:54
οχι γιαυτο εβαλα ψευτικα ονοματα (frank ziegler) και οτι διαμενω γερμανια....το κορυφαιο ειναι η οδος π εδωσα wersteiner 6

personGR
25-01-2009, 12:57
οχι γιαυτο εβαλα ψευτικα ονοματα (frang ziegler) και οτι διαμενω γερμανια....το κορυφαιο ειναι η οδος π εδωσα wersteiner 6

Απατεώνα :P :P

three_brothers1
25-01-2009, 13:07
θα δουμε τωρα....δεν εχω ν χασω τιποτα.....νομιζω θα πιασει παντως κ ν εχω ντεμο...δεν νομιζω να παιρνουν πρωτα τ λεφτα εναν μην πριν γ ν σ δωσουν ντεμο(π η καρτα μ ειναι αδεια)προπαραγγελια ειναι.......ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...νομιζω δεν εχετε τιποτα ν χασετε......αν εχετε αφραγκη καρτα φυσικα...:D

klepidas
26-01-2009, 00:42
2 καλές πρόσφορές

1)Στο www.plaisio.gr το The Darkness στα 19.90 ευρώ
2)Στο www.i-play.gr Ευρωπαικό Little Big Planet στα 40 ευρώ

grip
26-01-2009, 00:56
Τουλάχιστον για το LBP,υπάρχει καλύτερη προσφορά (από εξωτερικό πάντα...)
http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=154078&postcount=1696

klepidas
26-01-2009, 20:21
Εγώ απλά το έγραψα για ελληνικό κατάστημα ως προσφορά σε ξένο κατάστημα θα ήταν και ακριβό σε τέτοια τιμή

X-NEC
26-01-2009, 20:37
Το Play.com μαζί με το Killzone 2 (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/1021986/Killzone-2/Product.html) δίνει ένα πολύ ωραίο theme. Το έχει και σε καλή τιμή 43 ευρώ αλλα ποτε θα το πάρετε στα χερια σας είναι μια άλλη ιστορία...

http://images.play.com/banners/1021986l.jpg

madster95
27-01-2009, 18:36
λοιπον παραγγελια απο play.com Assassin's Creed (13e)
παραγγελια 19/1
dispatched 19/1
σπιτι μου σημερα 27/1

καλα δεν ειναι??αν υπολογισεις και τους αγροτες...

garrett156
27-01-2009, 18:47
οι αγροτες δεν σταματανε την εναερια κυκλοφορια εκτος και μενεις σε κανα χωριο!
λοιπον...και που μερικοι δεν γνωριζουν.....εαν κανεις προπαραγγελια σε Χ τιμη και εν το μεταξυ η τιμη πεσει στο Ψ εσυ θα πληρωσεις το Ψ και οχι το Χ που ειχες παραγγηλει.τα λεφτα τα τραβανε απο τις καρτες τιν μερα που πακεταρουν το παιχνιδι οχι την μερα που ριχνεις εσυ την παραγγελεια εκτος και ειναι ηδη διαθεσιμο!οπωτε μην ψαχνεστε με το ποτε θα πεσουν και λογικες αεροπορικων εισητηριων.καντε προπαραγγελια απο οπου εμπιστευεστε και αμα πεσει η τιμη θα καλυψει και εσας
Δεν μπορει ο μητσος να παρει το παιχνιδι απο εμενα την ιδια μερα τος κυκλοφοριας του με το λυκουργο που το παρηγγειλε ενα μηνα πριν και να το παρει φτηνοτερα

modecris
27-01-2009, 20:11
Killzone 2 - Limited Steel Tin Edition:£34.95

http://www.blahdvd.com/Games/Killzone-2-Limited-Steel-Tin-Edition-PS3/KILLZONEPS3/product.htm

grip
27-01-2009, 20:24
Killzone 2 - Limited Steel Tin Edition:£34.95

http://www.blahdvd.com/Games/Killzone-2-Limited-Steel-Tin-Edition-PS3/KILLZONEPS3/product.htm

:1appl:
Πολύ καλή προσφορά νομίζω.
Στοίχημα εδώ στην Ελλάδα -αν ποτέ έρθει αυτό το πακέτο θα έχει χαλαρά 90+ ευρουδάκια.

WolfRathmA
28-01-2009, 03:58
Pre-order αμεσως!!! Μπραβο ρε Χρηστο! Ευχαριστουμε!

Et3rn1tyGR
28-01-2009, 16:31
Ρε παιδια ειναι σιγουρο οτι δεν θα βγει collectors αν ειναι να το τσιμπησω και εγω

DarkUSS
28-01-2009, 19:15
Killzone 2 (http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3KI01&n=Killzone%202&platform=PS3)- £29.99
or
Killzone 2 Limited Edition (http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3KI00&n=Killzone%202%20-%20Limited%20Edition%20Collector%27s%20Box&platform=PS3) - £32.99

Eπίσης χρησιμοποιήστε τον κωδικό "shoptovoucher2" για την αφαίρεση £1 :p

msnes7
28-01-2009, 21:43
http://www.blahdvd.com/Games/Robert-Ludlums-The-Bourne-Conspiracy-PS3/AV18932/product.htm

Φοβερή προσφορά,μόλις 10 λίρες!!!!!

StamatisGian
28-01-2009, 22:02
Τέλος τα wireless keypads από game.co.uk και blahdvd.com(dvd.co.uk/base.com). Όσοι προλάβαμε, προλάβαμε. σε κανα-δυο εβδομάδες πάλι απ' ότι λένε τα sites τους.

redismagik
29-01-2009, 00:27
Killzone 2 - Limited Steel Tin Edition:£34.95

http://www.blahdvd.com/Games/Killzone-2-Limited-Steel-Tin-Edition-PS3/KILLZONEPS3/product.htm
to xtipisa xristo thanks gia tin pliroforia.mou egrapse to parakato
''
Your credit card will not be charged until the goods are ready for dispatch.


To check your order status online go to''


http://www.blahdvd.com/Games/Robert-Ludlums-The-Bourne-Conspiracy-PS3/AV18932/product.htm

Φοβερή προσφορά,μόλις 10 λίρες!!!!!
to xtipisa ki ayto !ante na doume pote tha ta pejo!!:rofl:

redismagik
29-01-2009, 15:52
ta kalitera logia gia to blah.xtes to ekana order ki simera talideuei to ''poulaki'' mou!
Title: Robert Ludlums The Bourne Conspiracy (PS3) - £9.99
Status: Shipped 29 January 2009 09:52

gavrosdr
29-01-2009, 16:19
ξερουμε μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα για το παιχνιδι? παω να το χτυπησω και γω αυριο :p

grip
29-01-2009, 16:34
ξερουμε μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα για το παιχνιδι? παω να το χτυπησω και γω αυριο :p
Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο Bourne Conspiracy.
Λογικά μέχρι να τελειώσουν τα αποθέματά τους.
Κάτι τέτοιες τιμές -μάλλον- γίνονται για να φεύγουν ότι ποσότητες έχουν μείνει.;)

Snk
29-01-2009, 16:46
Killzone 2 - 29.99

http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3KI01&n=Killzone%202&platform=PS3

η πιο χαμηλή τιμή μέχρι στιγμής



κάντε delete, τώρα είδα ότι το ποσταρε ο DarkUSS πιο πάνω :blush:

StamatisGian
29-01-2009, 17:20
Ρε γμτ, αυτό το Steelbook case KZ2 μ' έχει τρελάνει! Έχω κάνει pre-order από το amazon.co.uk εδώ και τουλάχιστον 3 βδομάδες την κανονική έκδοση, η οποία είναι στην ίδια τιμή με το steelbook :P και τώρα βλέπω αυτό!
Σκέφτομαι να ακυρώσω το amazon και να το προπαραγγείλω από το blahdvd.com αλλά δεν έχουν "σειρά προτεραιότητας" ή limited stock ξερω γω σ' αυτές τις εκδόσεις; Αξίζει να το κάνω ή θα φάω τα μούτρα μου;

WolfRathmA
30-01-2009, 04:39
Αφου υπαρχει στο site προφανος θα εχουν διαθεσημοτητα χωρις φυσικα να ειναι κατι σιγουρο.

Αν δουνε οτι εχουν πολλες παραγγελιες το βγαζουν απο το site. Για παραδειγμα το Gears 2 Collectors το ειχαν ανεβασει και μετα οταν πηγα να κανω εγω προ-παραγγελια το ειχαν βγαλει. Οποτε πιστευω να ισχυει κατι και με το Killzone.

WolfRathmA
30-01-2009, 08:03
Official Sony Blu-ray Remote Control For PS3 (http://www.dvd.co.uk/GHw/Official-Sony-Blu-ray-Remote-Control-For-PS3/SY89287/product.htm)

20 ευρώ απο dvd.co.uk με μεταφορικά...

Official Sony PS3 Wireless Keypad / Keyboard (http://www.dvd.co.uk/GHw/Official-Sony-PS3-Wireless-Keypad-Keyboard/PS3KEYPAD/product.htm)

22,50 ευρώ με μεταφορικά

Θα έχουν πάλι στοκ σε 2-3 μέρες... προλάβετε όσοι ενδιαφέρεστε!

redismagik
30-01-2009, 08:07
nomizo ki ayti i prosfora einai polli kali.to head set exo akousei ti einai polli kalo ki mazi me to game se ayti tin timi einai elkistiko paketo.an ki exo headset skeftome na to paro!


SOCOM: Confrontation & PS3 Wireless Headset (PS3)

​http://www.blahdvd.com/images/standard/SOCOMCONFBUNDLE.jpg
Our Price: £32.99 +

criter
30-01-2009, 12:21
Tomb Raider: Underworld 17.99 λιρες στο play.com

http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/4949802/Tomb-Raider-Underworld/Product.html

WolfRathmA
30-01-2009, 18:36
Tomb Raider: Underworld 17.99 λιρες στο play.com

http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/4949802/Tomb-Raider-Underworld/Product.html


23.49 ευρω

Δε πουλαει το Play σε λιρες. Πρεπει να αλλαξεις τη τιμη απο πανω απο λιρες σε ευρω. Πανω δεξια.

criter
30-01-2009, 19:18
23.49 ευρω

Δε πουλαει το Play σε λιρες. Πρεπει να αλλαξεις τη τιμη απο πανω απο λιρες σε ευρω. Πανω δεξια.

Σωστος, το ξεχασα:o. Νομιζω οτι ειναι το μονο αγγλικο που κανει μετατροπη αν δεν κανω λαθος.

Στο πλαισιο ειδα καποιες εκπτωσεις
Haze 25
Motorstorm Pacific Rift 55
Fallout 3 Collectors 65

DarkUSS
30-01-2009, 19:29
23.49 ευρω

Δε πουλαει το Play σε λιρες. Πρεπει να αλλαξεις τη τιμη απο πανω απο λιρες σε ευρω. Πανω δεξια.

Και πάλι δεν είναι άσχημα. Το έχει βρεις κανείς φθηνότερα αλλού? Γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω κάποια στιγμή.

grip
30-01-2009, 19:51
Dead Space £24.99 από το game
http://www.game.co.uk/PS3/Action/Horror/~r335200/Dead-Space/

modecris
30-01-2009, 19:56
Και πάλι δεν είναι άσχημα. Το έχει βρεις κανείς φθηνότερα αλλού? Γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω κάποια στιγμή.
Μικρές διαφορές.£22,99

http://shop.gameplay.co.uk/webstore/productpage.asp?productcode=PX0354

three_brothers1
30-01-2009, 20:11
Killzone 2 (PS3):£29.99

Killzone 2 (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

Mirror's Edge (PS3):£17.96

Mirror's Edge (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

madtracker
30-01-2009, 21:29
καμιά καλή προσφορά για nfs undercover έχουμε??

X-NEC
30-01-2009, 21:34
28,5 λιρες απο το ShopTo.net και 33 απο το GAME. Tελικες τιμες.

konaki
30-01-2009, 21:38
εγω π παραγγειλα πριν καμια βδομαδα το kz 2 απο το amazon με το price guarantee π εχει 8α μ τα χρεωσει στην τωρινη τιμη αυτοματα η 8α μ το γραψει στην παραγγελια

three_brothers1
30-01-2009, 22:01
εγω π παραγγειλα πριν καμια βδομαδα το kz 2 απο το amazon με το price guarantee π εχει 8α μ τα χρεωσει στην τωρινη τιμη αυτοματα η 8α μ το γραψει στην παραγγελια
oti timi exeis paraggilri ekeini isxuei....1000E n t pires k n katevike sta 500 esu plerwneis 1000

redismagik
30-01-2009, 22:05
http://www.blahdvd.com/images/standard/SOCOMCONFBUNDLE.jpg
Our Price: £32.99 + telika to ekana ki ayto preorder

konaki
30-01-2009, 22:09
oti timi exeis paraggilri ekeini isxuei....1000E n t pires k n katevike sta 500 esu plerwneis 1000

Αφου στο e-mail π μ στειλαν στιν αρχη π εκανα την παραγγελια λεει τελικη 42Ε ενω στο σαιτ εκει π βλεπεις το order history μ εχει καταβει η τιμη στα 40Ε.Οχι πολυ μεγαλη διαφορα αλλα εχει κατεβει

three_brothers1
30-01-2009, 22:23
Αφου στο e-mail π μ στειλαν στιν αρχη π εκανα την παραγγελια λεει τελικη 42Ε ενω στο σαιτ εκει π βλεπεις το order history μ εχει καταβει η τιμη στα 40Ε.Οχι πολυ μεγαλη διαφορα αλλα εχει κατεβει
εγω ετσι ξερω ρε συ...:p....τωρα δεν ξερω αν γινετε αυτο π λες....ας πει κ κανενας αλλος την γνωμη του...!

StamatisGian
30-01-2009, 22:39
εγω π παραγγειλα πριν καμια βδομαδα το kz 2 απο το amazon με το price guarantee π εχει 8α μ τα χρεωσει στην τωρινη τιμη αυτοματα η 8α μ το γραψει στην παραγγελια

Φίλε konaki, η τιμή θα ανανεώνεται αυτόματα στην παραγγελία σου και θα μπορείς να το δεις αυτό από το Track Packages στο account σου εκεί. Να ξέρεις βέβαια, ότι επειδή είμαστε στο "εξωτερικό" γι' αυτούς, η τιμή είναι ελαφρώς πιο ανεβασμένη λόγω Postage&Packing.
To Pre-Order Price Guarrantee είναι ακριβώς αυτό που σου είπανε στο conf. e-mail. Εσύ θα πληρώσεις την τιμή που θα έχει το προϊόν την ημέρα που θα αποσταλεί εάν φυσικά είναι χαμηλότερη από αυτήν που είχε όταν είχες κάνει την παραγγελία.

X-NEC
30-01-2009, 22:56
Εμενα το Blah στην προπαραγγελία του Motorstorm, μου κατέβασε την τιμή μόλις κατέβηκε η τιμή του στο site.