PDA

View Full Version : Προσφορές - Καταστήματα για αγορές, pre-orders κλπ



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Alex
02-11-2007, 19:42
Παιδιά μια ερώτηση.Παρήγγειλα απο το Games-Asia τα COD4 και Eye of judgment με τρόπο πληρωμής Paypal(όπου και γράφτηκα εχθές).όταν πάει να ολοκληρωθεί η παραγγελία μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:
This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department.
το ποσόν είναι 108 Ευρώ.Αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχει όλο στην κάρτα.Γι'αυτό μου το βγάζει η φταίει κάτι άλλο;

NonBorn
02-11-2007, 19:43
το ποσόν είναι 108 Ευρώ.Αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχει όλο στην κάρτα.Γι'αυτό μου το βγάζει η φταίει κάτι άλλο;

Εννοείται ότι είναι γι αυτό... :p

WolfRathmA
02-11-2007, 19:45
Λογικο δεν ειναι βρε συ; Πως θα τραβειξει τα λεφτα; Με Paypal τα τραβαι απευθειας...

Alex
02-11-2007, 19:50
Ξέρεις Κώστα ρωτάω γιατί μου είπαν ότι το ποσόν δεν χρειάζεται να είναι μέσα την στιγμή της παραγγελίας τα βάζεις και μέτα και ότι πρέπει να μου έρθει χαρτί με έναν κωδικό πρώτα απο το paypal για να μπορέσω να ψωνίσω!Μου φάνηκε περίεργο...Άν βάλω τα χρήματα τώρα σε ένα μηχάνημα της Eurobank την δευτέρα θα φαίνονται;

NonBorn
02-11-2007, 19:52
Ξέρεις Κώστα ρωτάω γιατί μου είπαν ότι το ποσόν δεν χρειάζεται να είναι μέσα την στιγμή της παραγγελίας τα βάζεις και μέτα και ότι πρέπει να μου έρθει χαρτί με έναν κωδικό πρώτα απο το paypal για να μπορέσω να ψωνίσω!Μου φάνηκε περίεργο...Άν βάλω τα χρήματα τώρα σε ένα μηχάνημα της Eurobank την δευτέρα θα φαίνονται;

Πρέπει σίγουρα να είναι μέσα στην κάρτα σου τη στιγμή που χτυπάς pay στο paypal γιατί εκείνη τη στιγμή τραβάει τα λεφτά από την τράπεζα και πληρώνει το games-asia. Νομίζω ναι θα φαίνονται δευτέρα...

grscream
02-11-2007, 19:54
αμερικάνικο? και το ρωτάς? ebay

Alex
02-11-2007, 19:54
οκ ευχαριστώ παιδιά!:p

grsaint13
02-11-2007, 20:30
αμερικάνικο? και το ρωτάς? ebay

Έχεις ψωνίσει εσύ από κει gdscream(ρε τι μου λέει το όνομά σου,τι μου λέει...:banghead:);Σε τι τιμές περίπου;

SQP_GR
02-11-2007, 21:11
Dell Canada: 40gb PS3 + R&C + HDMI Cable +Spiderman BR for $399 CAN! - 24 Minutes Ago
Check out the awesome deals at Dell Canada guys:

http://accessories.us.dell.com/sna/p...cs=cadhs1&l=en (http://accessories.us.dell.com/sna/productlisting.aspx?c=ca&category_id=6687&cs=cadhs1&l=en)

Totally killer deals. If you're on the fence, this is the time. Now go and buy a PS3. http://www.ps3forums.com/images/smilies/icon_smile.gif

You can also substitute R&C for Heavenly Sword or an extra controller. If I hadn't already bought a PS3, I would move on this deal now. You're basically getting a PS3 for $310. http://www.ps3forums.com/images/smilies/icon_smile.gif And Ratchet and Clank really is the best platformer on the planet, and maybe the best game on the PS3.

Brian

blizard
02-11-2007, 23:52
Αρχισαν καλές προσφορές με τα 400$ ... να δούμε αν θα φτάσουν και Ελλαδα.


------


Προσέθεσα 2 καταστήματα από εξωτερικό που ανέφεραν τα παιδιά του forum, συν ότι είδα στα γρήγορα ότι έχουν φτηνά.
(Θα πάρω τo ps3 eye , το usb headset , το fight night και ίσως 1-2 ακόμα από τα καινούργια καταστήματα και θα σας πω εντυπώσεις...)

jimbrav
02-11-2007, 23:58
Πρέπει σίγουρα να είναι μέσα στην κάρτα σου τη στιγμή που χτυπάς pay στο paypal γιατί εκείνη τη στιγμή τραβάει τα λεφτά από την τράπεζα και πληρώνει το games-asia. Νομίζω ναι θα φαίνονται δευτέρα...

αναλογως το site....αλλα πρεπει να εξακριβωθει και ο χρηστης απο το paypal οταν γινεται για πρωτη φορα χρηστης του paypal με εναν τετραψηφιο κωδικο που βαζει στο λογαριασμο του χρηστη...
και εαν εσυ κανεις preorder κανενα μηνα πριν πρεπει να στα παιρνει τα χρηματα απο τοτε?

desperate_gamer
03-11-2007, 00:10
Να ρωτήσω, ποιά είναι το πλεονεκτήματα του PayPal έναντι του να δηλώσω τη πιστωτική μου απλά στο site;

Alex
03-11-2007, 00:19
Πιστεύω είναι θέμα ασφαλείας του αγοραστή.Αν σου πάρουν τα χρήματα και δέν σου παραδωθεί το προιόν το Paypal ψάχνει τι έγινε και σου επιστέφει τα χρήματα.

blizard
03-11-2007, 00:51
Και δεν γράφεις συνέχεια τα στοιχεία της κάρτας σου με το pc... μια φορά μόνο στο pay-pal


ΥΓ
Προσοχή γιατί έρχονται κατά καιρούς mail που λένε ότι είναι από το paypal και θέλουν να δώσεις ξανά τα στοιχεία της κάρτας σου, πηγαίνοντας σε σε site που μοιάζει με paypal.

NonBorn
03-11-2007, 06:18
Elder Scrolls IV Oblivion Game of the Year Edition: 43 ευρώ από games-asia.com (http://www.games-asia.com/elderscrollsivobliviongameoftheyearedition-p-2799.html?cPath=82_86&games-asia=e03ff5e37710a32fd69794ec5d2b5e39) :1appl::1appl::1appl:

NonBorn
03-11-2007, 14:24
PS3 memory card adaptor for PS2 card: 5 ευρώ από το plaisio (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977156&product=951161) !! :1appl::1appl::1appl:

Alex
04-11-2007, 00:34
Παρήγγειλα απο games-asia τα eye of judgment,COD4,Assasins Creed Limited Edition και Half Life orange box!Λιγα πράματα δηλαδή!Ελπίζω να μήν υπάρξουν προβλήματα με το τελωνείο γιατί θα :banghead: τους είπα να τα δηλώσουν ώς δώρο και να βάλουν ότι κοστίζουν 25$.

NonBorn
04-11-2007, 00:39
Παρήγγειλα απο games-asia τα eye of judgment,COD4,Assasins Creed Limited Edition και Half Life orange box!Λιγα πράματα δηλαδή!Ελπίζω να μήν υπάρξουν προβλήματα με το τελωνείο γιατί θα :banghead: τους είπα να τα δηλώσουν ώς δώρο και να βάλουν ότι κοστίζουν 25$.

Καλά άφησες τίποτα??? Όλο το games-asia άδειασες.... :rofl::rofl::rofl::rofl:

Alex
04-11-2007, 00:44
Πω πω,αστα να πάνε!Επαρασύρθει:witsend:ξύλο θέλω:fryingpan:!Άν δεί η γυναίκα να μου τα φέρνουν όλα αυτά σπίτι θα με κυνηγάει:paperbag:
:hide:

desperate_gamer
04-11-2007, 17:14
Παρείγγειλα χθες το Ratchet από Games-Asia μέσω PayPal. Δεν μου ήρθε κανένα e-mail που να λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με τη πληρωμή, αλλά από χθες το μεσημέρι που παρείγγειλα μου λέει Pending. Να ανησυχώ;

Πάντως να πω για το τελωνείο, ότι δεν νομίζω να χρειάζεται να μπαίνουμε σε τέτοιο κόπο. Θυμάμαι είχα πάρει το πακέτο με τα DVD Alias από Amazon.com που έκανε καμια κατοσταριά ευρώ και πλήρωσα λίγο παραπάνω για τα μεταφορικά. Όχι όμως κάτι υπερβολικό που να λέω ότι με καταχρέωσαν στο τελωνείο.
Οπότε πιστεύω Alex δεν θα είχε πρόβλημα με τα δικά σου έτσι κι αλλιώς.

Alex
04-11-2007, 17:18
Εντάξει και στην παραγγελία μου pending γράφει.δεν νομίζω να είναι πρόβλημα αυτό,απο αύριο που είναι εργάσιμη μέρα θα δούμε.

Alex
04-11-2007, 19:54
Παιδιά παρακαλώ βοήθεια!!αν γνωρίζει κάποιος περι αυτού.Mόλις μου ήρθε email απο games-asia για την παραγγελία που έκανε εχθές.Να διευκρινίσω κάτι.στην σελίδα έχω δώσει τα δικά μου στοιχεία αλλα έκανα την παραγγελία με πιστωτκή κάρτα ενός φίλου μου,λόγω του ότι στην δικιά μου ακόμη δεν έχω πάρει τον κωδικό απο Paypal για να με κάνει veryfing.μου έστειλαν τώρα το παρακάτω μήνυμα:

Good Morning Alexandros,

The shipping address in Paypal is different to the address
in our database.

We need to let Paypal know that the shipping address is
different.

We have refunded your order and re-added the items of your
order to your shopping cart.

Can you please make a new order and just leave a note in Paypal
in the payment with the correct shipping address.

In the meantime we will be preparing your order.

Thank you

Αν τώρα εγώ αλλάξω απλώς την διεύθυνση απο τα στοιχεια που έχω δώσει στο games-asia και βάλω αυτά της πιστωτικής κάρτας θα είναι εντάξει; :confused:

blizard
04-11-2007, 20:30
Αν κατάλαβα καλά, έβαλες την κάρτα του φίλου στο δικό σου paypal και έκανες verify με αυτή ? αν ναι γιατί δεν γινόταν με την δικιά σου?

Πάντως μέχρι ένα ποσό δεν θυμάμαι να πρέπει να γίνει verified τίποτα , μπορείς να αγοράσεις με την δικιά σου κάρτα…
(αν γίνεται να τα εξηγήσεις λίγο καλύτερα, ίσως βοηθήσει...)

Alex
04-11-2007, 20:44
Ψώνισα εξ ολοκλήρου με την κάρτα του φίλου μου.την δικιά μου ξέχασε την.απλώς τώρα είδαν ότι τα δικά μου στοιχεία(απο την εγγραφή μου στο games-asia)είναι διαφορετικά απο την πιστωτική κάρτα.Αυτό που κατάλαβα τώρα είναι ότι το Paypal για λόγους ασφαλείας θέλει να του δηλώσεις και την άλλη διεύθυνση(την δικιά μου)για να προχωρήσει την παραγγελία και ότι επέστρεψαν τα χρήματα(refunded)και θα πρέπει να κάνω ξανά την παραγγελία στο games-asia περιλαμβάνοντας πλέον και την νέα διεύθυνση στο paypal. :confused:

WolfRathmA
04-11-2007, 21:29
Ρε παιδια απο το Play-Asia στελνουν παιχνιδια για PS3 στην Ελλαδα; Καποιος μου ειπε οτι δε στελνουν... Ας με διαφωτισει καποιος...

Edit: Ακυρο... δεν στελουν

Alex
04-11-2007, 21:36
εγω δεν πήρα απο το Play-Asia απο το Games-Asia πήρα!!

WolfRathmA
04-11-2007, 21:55
εγω δεν πήρα απο το Play-Asia απο το Games-Asia πήρα!!

Ναι ρε. Sorry μπερδευτικα. Εχεις ξαναγορασει απο εκει; Ειναι ολα οκ; Με ταχυδρομιο ερχονται;

Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε. Πρεπει να κοιταξω κατι πριν το παρω; Δηλαδη πρεπει να γραφει Region Free η κατι τετοιο; Δε νομιζω ετσι; Γιατι ολα στο PS3 ειναι region free. Ε; :bgrin2:

desperate_gamer
04-11-2007, 23:51
Wolfrathma, δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Σε κάποια παιχνίδια βέβαια λέει "USA Region Free" και σε άλλα "USA NTSC" αλλά άμα έχεις HDTV με HDMI δεν νομίζω να προκύψει πρόβλημα.
Πρώτη φορά παίρνω από Games-Asia εγώ και θα γράφω για ό,τι ενημέρωση έχω μέχρι να έρθει το παιχνίδι αισίως στα χέρια μου. :)

Πάντως βλέπω πως μου ήρθε ένα email που λέει:
Good Morning Alex,

Your order has the new status of - Confirmed
It is being prepared, and we will email you as
soon as it is Dispatched.

(Τώρα αυτοί morning έχουν τέτοια ώρα εκεί; :frog:).
Anyway, το resume είναι ότι όλα καλά με PayPal και η παραγγελία μου ετοιμάζεται. :bgrin2:

Alex, δεν χρειάζεται να κάνεις το Verify νομίζω για τις απλές ενέργειες που θέλουμε το PayPal. Αυτά τα verification που μου έβγαλε μύνημα και εμένα να τα κάνω αν θέλω, είναι για κάποιες άλλες λειτουργίες που προσωπικά δεν με αφορούν. Εγώ δεν το έκανα και όπως είδες δούλεψε.
Αλλά μιας και έκανες τώρα τη διαδικασία όλη, θα πρέπει προς το παρόν όλες οι διευθύνσεις και οι κάρτες να συμβαδίζουν.

NonBorn
04-11-2007, 23:57
Alex, δεν χρειάζεται να κάνεις το Verify νομίζω για τις απλές ενέργειες που θέλουμε το PayPal. Αυτά τα verification που μου έβγαλε μύνημα και εμένα να τα κάνω αν θέλω, είναι για κάποιες άλλες λειτουργίες που προσωπικά δεν με αφορούν. Εγώ δεν το έκανα και όπως είδες δούλεψε.
Αλλά μιας και έκανες τώρα τη διαδικασία όλη, θα πρέπει προς το παρόν όλες οι διευθύνσεις και οι κάρτες να συμβαδίζουν.

To verification χρειάζεται νομίζω για ποσά πάνω από κάποιο όριο ανά ημέρα (50 ευρώ νομίζω ή κάτι τέτοιο). Πάντως καλό είναι να γίνει και είναι εύκολο! Εκτός και αν τα κάνεις σαλάτα σαν τον ifrit! :p :rofl::rofl:

desperate_gamer
05-11-2007, 00:33
παράδειγμα προς αποφυγή;

θέλω λεπτομέρειες! :p

Alex
05-11-2007, 00:52
Παιδιά παρακαλώ βοήθεια!!αν γνωρίζει κάποιος περι αυτού.Mόλις μου ήρθε email απο games-asia για την παραγγελία που έκανε εχθές.Να διευκρινίσω κάτι.στην σελίδα έχω δώσει τα δικά μου στοιχεία αλλα έκανα την παραγγελία με πιστωτκή κάρτα ενός φίλου μου,λόγω του ότι στην δικιά μου ακόμη δεν έχω πάρει τον κωδικό απο Paypal για να με κάνει veryfing.μου έστειλαν τώρα το παρακάτω μήνυμα:

Good Morning Alexandros,

The shipping address in Paypal is different to the address
in our database.

We need to let Paypal know that the shipping address is
different.

We have refunded your order and re-added the items of your
order to your shopping cart.

Can you please make a new order and just leave a note in Paypal
in the payment with the correct shipping address.

In the meantime we will be preparing your order.

Thank you

Αν τώρα εγώ αλλάξω απλώς την διεύθυνση απο τα στοιχεια που έχω δώσει στο games-asia και βάλω αυτά της πιστωτικής κάρτας θα είναι εντάξει; :confused:

Εντάξει παιδιά,έβγαλα άκρη και τους ξανάκανα την παραγγελία.Ελπίζω να πάνε όλα καλά τώρα και να μας έρθουν γρήγορα!

WolfRathmA
05-11-2007, 01:11
Παντος παιδια εχει τρομερες τιμες. Μπραβο τους... ΟΛΑ ειναι ποιο φθηνα απο πουθενα αλλου εδω στην Ελλαδα. Αξιζει να περνεις απο εκει αν εχει υπομονη. Εγω θα παρω το Lair που το εχει 41 ευρω.... Γιουχου! LoL :p


Edit: Και φυσικα απο οτι ειδα μολις τωρα το Eye of the Jugdment εχει 60 ευρω μαζι με την καμερα! Αξιζει και πολυ μαλιστα! :bgrin2:

blizard
05-11-2007, 17:40
Καλό , το πρόσθεσα και αυτό στο πρώτο post του topic .
Υπάρχει και στο cduniverse με 48 ευρώ συν τα μεταφορικά βέβαια , αλλά έρχεται τελικά λίγο φτηνότερα.
http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=7434992&style=games&BAB=M
http://www.games-asia.com/eyeofjudgment-p-2692.html



Και το Jericho 43 ευρώ Ευρωπαϊκό από το game-asia.
http://www.games-asia.com/clivebarkersjerichops3-p-2862.html?cPath=82_105

botzos
06-11-2007, 13:41
Από play.com οι καλύτερες εντυπώσεις. Αργούν λίγο, αλλά είναι τόσο φθηνά που αν βάλεις διαφορά τιμής συν βενζίνες να πας να πάρεις το παιχνίδι μιλάμε από 10 έως 20 ευρώ κέρδος. Είναι περίπου 8-10 ευρώ πιο φθηνά το λιγότερο συμπεριλαμβανομένου delivery και έχουν και καλή ποικιλία και από PS2 παιχνίδια. Επίσης έχω αγοράσει από συνεργαζόμενους (playtrade) και ήταν άψογοι.

Ρε παιδια που τις βλεπετε αυτες τις διαφορες? Γι αυτο το site δε μιλαμε? http://www.play.com/Games/PlayStation3/6-/RegionHome.html
Τα περισσοτερα ειναι στις 40 λιρες δηλαδη 60 ευρω!

teddy
06-11-2007, 17:43
οχι δεν λεμε για αυτο το site,αλλα μιλαμε για το www.play.com.gr (http://www.play.com.gr) που ειναι ελληνικο...μια μικρη διαφορα στην καταληξη και ολα αλλαζουν!!!

Alex
06-11-2007, 19:52
Παρρήγγειλα και Uncharted απο games-asia.στα 42 ευρώ βγαίνει περίπου.20 του μηνός έχει ότι βγαίνει!

desperate_gamer
06-11-2007, 20:04
Μου ήρθε e-mail πως το Ratchet & Clank έκανε Dispatch και βρίσκεται καθοδόν.

Πολύ χαίρομαι! :D Ελπίζω την άλλη βδομάδα να ρίχνω ντισκομπάλες με το Groovitron!

Alex
10-11-2007, 00:41
Παιδιά όσοι είστε γραμμένοι στο games-asia μπορείτε να κάνετε log in;προσπαθώ απο το μεσημέρι και δέν μπορώ.

ProEvo
10-11-2007, 10:46
Το πλαίσιο έχει τα fantastic four και World snooker championship στα 20 ευρώ. Επειδή η τιμή είναι εξαιρετική, τα παιχνίδια αξίζουν τίποτα έστω και για συλλεκτικούς λόγους;

Υ.Γ. bliz βγάλε από την 1η σελίδα την προσφορά για το fifa. Δεν ισχύει πια. Ξανανέβασαν την τιμή του.

mania
10-11-2007, 10:57
το world snooker championship που το ειδες?μπηκα στο site και δεν τα βρηκα..

ProEvo
10-11-2007, 11:02
το world snooker championship που το ειδες?μπηκα στο site και δεν τα βρηκα..

Μπες στο site και δες τον κατάλογο games Νοεμβρίου σε pdf μορφή. ;) Πάρε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα που σε ενδιαφέρει να δεις αν έχει στοκ. Δε ξέρω γιατί, αλλά στο online shop δεν τα έχουν ανεβάσει.

mania
10-11-2007, 11:06
οκ,θα τους κανω ενα τηλεφωνο η θα περασω κατευθειαν απο κει..20 ευρω δεν ειναι και τιποτα...αν σου αρεσει το snooker βεβαια..ευχαριστω..

X-NEC
10-11-2007, 17:25
Καλησπέρα! Κάνω νέο λογαριασμό στο Play.com. Στο δεύτερο βήμα (billing) στην διεύθυνση έχει 3 πεδία. Εγώ έγραψα την διεύθυνση μου στο πρώτο πεδίο (27, Αγκινάρας Στρ.) και άφησα τα αλλα κενά. Μου γραφει ότι η δεύτερη γραμμή είναι απαραίτητη. Ξέρει κανεις τι πρέπει να γράψω? Ευχαριστώ!:)

blizard
10-11-2007, 18:17
Δεν θυμάμαι… αλλά μάλλον εγώ θα έβαλα Αθήνα στο δεύτερο και Αττική στο τρίτο, πάντως μου είχε δεχτεί την κάρτα.


Το πλαίσιο έχει τα fantastic four και World snooker championship στα 20 ευρώ. Επειδή η τιμή είναι εξαιρετική, τα παιχνίδια αξίζουν τίποτα έστω και για συλλεκτικούς λόγους;

Υ.Γ. bliz βγάλε από την 1η σελίδα την προσφορά για το fifa. Δεν ισχύει πια. Ξανανέβασαν την τιμή του.
Ωραίος... το snooker φαίνεται να έχει ps2 γραφικά αλλά καλό gameplay, εδώ το review.
http://www.ps3forums.gr/VB3/showthread.php?p=20578#post20578

Στο F4 βλέπω ότι του δίνουν μέτρια γραφικά και λένε πως είναι βαρετό.
http://ps3.ign.com/articles/797/797566p2.html

X-NEC
10-11-2007, 18:35
Δεν θυμάμαι… αλλά μάλλον εγώ θα έβαλα Αθήνα στο δεύτερο και Αττική στο τρίτο, πάντως μου είχε δεχτεί την κάρτα.

Ok έγινε αυτό αλλα δεν ολοκληρώνει την εγγραφη. Μήπως επειδή δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν τα στοιχεια της κάρτας?

blizard
10-11-2007, 18:40
Πιθανόν ... αλλά δεν θυμάμαι, δεν μπορείς να κάνεις registration χωρίς να δώσεις αμέσως κάρτα ?

Πάντος κοίταξα τώρα και έχω την οδό και τον αριθμό στο πρώτο, "Athens" στο δεύτερο και "Attiki" στο τρίτο για credit card billing address.

Γράψε και το όνομα όπως είναι στην κάρτα ... δεν πάει κάπου αλλού το μυαλλό μου τώρα.

X-NEC
10-11-2007, 18:46
Στο billing δεν είχα prob. Στο delivery έβαλα Ταχυδρομική θυρίδα (P.Ο. Box) και έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν μπορεί να εμφανίσει την σελίδα που ζήτησα. Και τώρα πήγα ξανά στο billing και δεν με προχωράει στο delivery βγάζοντας το ίδιο μήνυμα... Τώρα δεν με αφήνει να πάω ούτε στο My Account ούτε στο Checkout και συνεχίζει να μου βγάζει αυτό το μήνυμα...:(

magus32
11-11-2007, 12:23
Υπαρχει τιποτα για PS3 Starter Pack ; κανενα site μαγαζιου που να εχει διαθεσιμο ;

klepidas
11-11-2007, 12:57
www.theconsoleclub.gr

magus32
11-11-2007, 16:28
www.theconsoleclub.gr (http://www.theconsoleclub.gr)

Μαλλον ειναι λαθος το URL δεν ανοιγει τιποτα

magus32
11-11-2007, 18:28
Και ολα τα games ειναι region free γιατι βλεπω στο games Asia που λιγα λενε USA Region free τα περισσοτερα λενε USA NTSC

desperate_gamer
11-11-2007, 19:05
Παιδιά όσοι είστε γραμμένοι στο games-asia μπορείτε να κάνετε log in;προσπαθώ απο το μεσημέρι και δέν μπορώ.

Alex τι έγινε; Μπορείς να κάνεις log in; Δυστυχώς ούτε εγώ μπορώ. Κάνω κανονικά browsing στο μαγαζί, αλλά όταν πάω στο log in η σελίδα κολλάει στο άσπρο και δεν φορτώνει ποτέ (αν και μου βγάζει κανονικά τη χρυσή κλειδαριά).

Να θες να παραγγείλεις τίποτα και να μην μπορείς! :frog:

Πάντως μέσα στη βδομάδα περιμένω το Ratchet. Ελπίζω να το έχω αισίως σύντομα.

klepidas
11-11-2007, 19:15
παιδιά ούτε εγώ μπορώ να κάνω...γιατί αυτό???

georgios
11-11-2007, 19:55
Το games-asia.com μου έστειλε μεταχειρισμένο παιχνίδι! Άνοιξα σχετικό thread για να το συζητήσουμε.
http://www.ps3forums.gr/VB3/showthread.php?p=20890#post20890

Alex
11-11-2007, 20:43
Τελικά η σελίδα του Games-asia είχε πρόβλημα,μπαίνω κανονικά απο το πρωί.

spyii
12-11-2007, 10:00
ρε παιδιά πόσες μέρες κάνουν περίπου να σου στείλουν τα παιχνίδια επιτέλους???
η παραγγελία δώθηκε στις 1/11 και τα στείλαν στις 6/11αντε και δεν αντέχω άλλο λέμε!!!αυτή η αναμονή πια!!!!!
ακούω παπάκι και λέω "να ο ταχυδρόμος!!!"

Edit:

ακυρο μόλις ηρθανεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

desperate_gamer
13-11-2007, 00:07
Από Games-Asia; Τι πήρες; Μεταχειρισμένο ήταν;

Με γεια σου πάντως (ό,τι και να είναι).

spyii
13-11-2007, 18:34
Heavenly sword και Ratchet & clank.
Μου έχουν βγει τα μάτια!

Μέσα σε ζελατίνα ήταν!Ολοκαίνουργια.Η ζελατίνα πάνω έγραφε κιόλας playstation.Ξέρεις στην ταινία που πιάνεις και την τραβάς για να ανοίξεις αυτή την ΥΠΕΡΟΧΗ συσκευασία!!!!!!

Χθες παράγγειλα και το Assasins Creed.
Αντε να δούμε!

Α πήρα και γραμματοκιβώτιο, το έβαλα έξω και έχω το κεφ'αλι μου ΗΣΥΧΟ!
Μεταλλικό με κλειδαριά.......τζάμι!
Αλλά δεν πρόλαβε να τα ρίξει ο κακομοίρης ο ταχυδρόμος τον πήρα από τα μούτρα.Γιατί όμως έπρεπε να υπογράψω για να τα πάρω ρε παιδιά!Ξέρει κανείς?
Τον ρώτησα και μου είπε πως αν δεν ήμουν εκεί δεν θα τα άφηνε.........ε???

klepidas
13-11-2007, 18:38
nai re ti nomizate????pos tha sigoureutei to games-asia oti to pirate allios tha eixate kaerdos gt an den evlepe tin ipografo to paypal tha sas epestrefan piso ta lefta kai tha eixate kai to game dorean....

spyii
14-11-2007, 00:56
Ναι αλλά όταν είχα ρωτήσει εδώ στο forum αν ο ταχυδρόμος στο πετάει στην πόρτα και φεύγει η απάντηση που είχα πάρει ήταν ναι!

Γιαυτό αναρωτήθηκα!

Edit: Και ήμαρτον........γράψτε Ελληνικά!

desperate_gamer
14-11-2007, 01:59
Αχ πολύ χάρηκα spyii με αυτά που έγραψες. Με γεια λοιπόν!

Σήμερα, αν και Τρίτη και 13, μου ήρθε ειδοποιήτηριο (κανονικότατο) και αύριο θα πάω να πάρω το Ratchet μου. Και μου έκανε dispatch την προηγούμενη εβδομάδα κιόλας. Την Τρίτη.

Επειδή δεν ήταν κανείς σπίτι να υπογράψει, φαντάζομαι γι' αυτό άφησε χαρτάκι ο ταχυδρόμος. Καλό αυτό το σύστημα πάντως! Γεια σου ρε PayPal!

blizard
14-11-2007, 02:43
Ίσως παίζει ρόλο που είναι paypal , ή να άλλαξαν πολιτική τουλάχιστον όταν στέλνουν πρώτη φορά σε κάποιον... γιατί εμένα μου τα είχαν στείλει κανονικά.
([παντός ας ενημερώσει και ο επόμενος που πάρει κάτι από εκεί...)

WolfRathmA
14-11-2007, 04:59
Αλλά δεν πρόλαβε να τα ρίξει ο κακομοίρης ο ταχυδρόμος τον πήρα από τα μούτρα.Γιατί όμως έπρεπε να υπογράψω για να τα πάρω ρε παιδιά!Ξέρει κανείς?
Τον ρώτησα και μου είπε πως αν δεν ήμουν εκεί δεν θα τα άφηνε.........ε???

Παιδια προς θεου! Μην ακουω τετοια!!! Οτι και να παραγγελνεται, το οποιο ειναι μεσα σε συσκευασια και ειναι καποιας συγκεκριμενεις αξιας το ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΟ ΟΦΕΙΛΗ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΟ ΕΛΤΑ!!!

Προς θεου... ειναι κατι το οποιο το πληρωσαται 40/60/80 ευρω! Δε το πετανε ετσι στην πορτα! Να το επιβαλεται στο ταχυδρομιο σας αυτο!!!

badboyfriend
14-11-2007, 05:14
Απ'όσο ξέρω δεν έχει σχέση με την αξία του πακέτου αλλά με το μέγεθος. Αν δεν μπορεί να το κουβαλήσει ο ταχυδρόμος (μη νομίζετε ότι πρέπει να έιναι μεγάλο το πακέτο για να μην το κουβαλήσει.. ανάλογα με τα κέφια του) αφήνει ειδοποίηση και πας την επόμενη μέρα και το παίρνεις από το ταχυδρομείο. Αν μπορεί να το κουβαλήσει τότε το αφήνει στο γραμματοκιβώτιο σου. Αυτό ισχύει για το απλό γράμμα.

Αν το στείλουν συστημένο τότε ισχύει το ίδιο αν δεν μπορεί να το κουβαλήσει (αφήνει ειδοποίηση). Αν το κουβαλήσει τότε πρέπει να είσαι σπίτι για να υπογράψεις ότι το πήρες. Αν χτυπήσει και δεν είναι κανείς τότε πάλι αφήνει ειδοποίηση και πας την επόμενη μέρα.

Δε νομίζω να έχει σχέση με το paypal. Έχει σχέση με το πώς στέλνουν το πακέτο απο το κατάστημα (απλό ή συστημένο).
Παραδείγματος χάρη, στο www.play.com που δεν πληρώνεις με paypal αλλά με πιστωτική και δεν έχει επιλογή για συστημένο (τα στέλνουν όλα με απλό) αν δε σου έρθει σε 21 μέρες (ή αν στο κλέψουν - δεν έχει συμβεί μόνο μία φορά) τότε τους ειδοποιείς και σου πιστώνουν το πόσο στην πιστωτική το ποσό που πλήρωσες.

Αυτά, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, από την εμπειρία μου (ψωνίζω 8 χρόνια από το ίντερνετ από διάφορα sites).

georgios
14-11-2007, 10:27
o taxidromos an bori na to kuvalisi to perni mazi tu. an den xorai sto gramatokivotio to afini opu vri. etsi kanun oi perisoteroi. den ine ipoxremenoi gia ena aplo taxidromio/air mail na parexun apoliti asfalia. an thes kati tetio plirose metaforika extra

Παιδια προς θεου! Μην ακουω τετοια!!! Οτι και να παραγγελνεται, το οποιο ειναι μεσα σε συσκευασια και ειναι καποιας συγκεκριμενεις αξιας το ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΟ ΟΦΕΙΛΗ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΟ ΕΛΤΑ!!!

Προς θεου... ειναι κατι το οποιο το πληρωσαται 40/60/80 ευρω! Δε το πετανε ετσι στην πορτα! Να το επιβαλεται στο ταχυδρομιο σας αυτο!!!

TopGunZ
14-11-2007, 10:32
Απλά μπορείς να συνενοηθείς με τον ταχυδρόμο σου. Εγώ επειδή έχω βάλει διεύθυνση της δουλειάς ΠΑΝΤΑ κάποιος θα είναι, και ειδικά τα μικρά πακετάκια του play τα φέρνει.

ProEvo
14-11-2007, 12:18
Εγώ μια και μοναδική παραγγελία έκανα από το play.com και δε μου ήρθε ποτέ. Μετά από 21 μέρες μου πίστωσαν τα χρήματα. Κάποιος θα το βούτηξε το πακέτο. Ωραία ασφάλεια.

georgios
14-11-2007, 13:29
boris na kanis parapono meta po 21 meres ke sto ksanastelnun. to kanes?

Εγώ μια και μοναδική παραγγελία έκανα από το play.com και δε μου ήρθε ποτέ. Μετά από 21 μέρες μου πίστωσαν τα χρήματα. Κάποιος θα το βούτηξε το πακέτο. Ωραία ασφάλεια.

ProEvo
14-11-2007, 14:19
boris na kanis parapono meta po 21 meres ke sto ksanastelnun. to kanes?

Γιατί να το ξαναστείλουν; Για να το πάρει πάλι κάποιος άλλος; Αν μου το παρατάει έτσι έξω από τη πόρτα κάθε φορά ο ταχυδρόμος, πρέπει να είμαι τυχερός για να το παραλάβω εγώ.

xelonas
14-11-2007, 22:18
Το ζορι μας τωρα ειναι ΚΑΙ ο ταχυδρομος!!!!
Αν μας στο φερει γυναικα πως την λεμε???
CoD4

desperate_gamer
15-11-2007, 02:21
Σήμερα πήρα στα χέρια μου και έπαιξα λιγάκι το Ratchet and Clank.

Κατ'αρχήν ήταν πολύ γρήγοροι μιας και μόλις τη προηγούμενη Τρίτη έκανε dispatch, δηλαδή μόνο 7 μέρες να μου έρθει από κοτζάμ Χονγκ Κονγκ.

Το παιχνίδι ήταν ολοκαίνουργιο. Καμιά απολύτως γρατζουνιά, το βιβλιαράκι οδηγιών άθικτο (ούτε ένα τσαλακωματάκι) και η ζελατίνα έγραφε πάνω το χαρακτηριστικό Playstation.

Αν και το κουτί έγραφε πάνω κάποια κινέζικα (ευτυχώς όμως με τα logo στα αγγλικά και με οδηγιούλες στα αγγλικά), κάτι που δεν περίμενα, είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το Games-Asia και σίγουρα θα τσιμπήσω μια προπαραγγελία στο Uncharted τέλη βδομάδας για να μου έρθει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

WolfRathmA
15-11-2007, 02:39
αντε αντε! καλοριζικα!! :)

blizard
15-11-2007, 16:32
Αν κάποιος θέλει 60GB ps3, εδώ τι δίνουν με 3 games, ή 2 συν gamepad 510 ευρώ.
http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=155958

---------

Μια προσφορά για λίγες ταινίες από Amazon.com... οι 2 έρχονται με 20 ευρώ.
http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=amb_link_5839982_1?ie=UTF8&docId=1000161701&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1KK9MBG771V8NW8DQDVF&pf_rd_t=101&pf_rd_p=324342701&pf_rd_i=193640011
Αυτές από όσο θυμάμαι έχουν και Ελληνικούς υπότιτλους.
dentity
cruel intensions
hellboy
The patriot
a few good men
closer
flatiliners
secret window

denni77
15-11-2007, 16:33
ego parigila hthes apo games-asia 2 dualshock3 pads se lekto hroma.den to theoro timi efkerias.itan 79 dolaria to ena.54euro.kanonika to vrisko.e den antexa na ta vlepo kai na erthoun stin europi to 2008.
episis hriazome mia timoniera epigontos.den thelo na halaso polla lefta.diladi den thelo na mou pai pano apo 120euro.kai thelo na ehi kai levgie tahititon.kati san tin wheel driving pro tis logitech pou vlepo sto site tou plaisio.ehis kanis na mou protini kati isos pio ftino?

desperate_gamer
16-11-2007, 01:41
Εγώ μια και μοναδική παραγγελία έκανα από το play.com και δε μου ήρθε ποτέ. Μετά από 21 μέρες μου πίστωσαν τα χρήματα. Κάποιος θα το βούτηξε το πακέτο. Ωραία ασφάλεια.

Όσο γι' αυτό, να ξες ότι το Play δεν στέλνει στην Ελλάδα πακέτα πιο ακριβά από 30 (περίπου) λίρες, γιατί έχουν τη συνήθεια να χάνονται μόλις φτάσουν Ελλάδα.

Αν και αυτό δεν το λένε επισήμως, ισχύει γιατί την έπαθα κι εγώ έτσι και έψαχνα να βρω τι φταίει.

spyii
16-11-2007, 01:56
Έχει παραγγείλει-παραλάβη κανείς απο games-asia το assasins creed?

TopGunZ
16-11-2007, 02:16
Ρε παιδιά έχω πάρει πάνω από δέκα πακέτα από play και ούτε ένα πρόβλημα. Μη μου βάζετε φυτίλια γιατί περιμένω 3-4 αύριο και από Δευτέρα!

jiannisk
17-11-2007, 14:39
Το plaisio έβαλε προσφορα το 40αρι με δωρο Controller + Assassin's Creed στα 509 €. Επίσης απο Δευτέρα παίζει και το starter pack με το 60αρι στα 560 €.

grsaint13
17-11-2007, 23:21
Ε,δεν το συζητάμε.Όποιος θέλει να πάρει το play3 τώρα,καλό θα ήταν να πάει στο 60άρι!

NonBorn
17-11-2007, 23:27
Ε,δεν το συζητάμε.Όποιος θέλει να πάρει το play3 τώρα,καλό θα ήταν να πάει στο 60άρι!

Εγώ διαφωνώ... Το 40άρη έχει πολύ μικρότερη κατανάλωση... Και αυτό μπορεί να μην φανεί αρχικά αλλά έχει πολύ μεγαλύτερη αξία, ειδικά για κάποιον που δε τον νοιάζουν τα παιχνίδια του ps2!

jiannisk
18-11-2007, 10:46
Εγω θα παω για το 60αρι αφου καποια χαζοπαιχνιδακια του ps2 αρεσουν στη γυναικα μου και δεν μπορω να περιμενω να βγουν στο ps3. Δεν θα με αφηνει να διασκεδασω! αν και νομιζω οτι η διαφορα ειναι μικρη παλι διοτι στο 40αρι το πλαισιο δεν δινει το χειρηστηριο της sony.

ProEvo
19-11-2007, 16:17
Για όποιον ενδιαφέρεται, στο amazon.co.uk το Pro Evolution 37 euro. Είπαμε, τα προβλήματα προβλήματα αλλά σε αυτήν την τιμή αξίζει.
Επίσης το The Darkness 33 euro! Αξίζει;
Ακόμα 37 euro το skate και στα 52 είναι η προπαραγγελία για το GT5 που φυσικά αργεί πολύ ακόμα αλλά αξίζει σαν τιμή.

steve62742
19-11-2007, 23:49
paides afto to mixanima tha me katastrepsi...mazevo toso kairo lefta apo ti doulia gia na doso mia prokatavoli gia kana amaxi kai mou fenete oti an kai de prepei tha mou ta fai to ps3:)me psini i ekdosi pou exi sto plaisio me ta 2 paixnidia kai ine i ekdosi me ta 60g,ipo fisiologikes sinthikes de tha to skeftomoun kan gia tin ali ekdosi alla epidi diavasa gia miosi thorivou,kai to ps3 tha vriskete sto saloni tou spitiou,kai epidi ixa mia empiria merikon imeron apo to xbox360(ma na pezo pro kai na akougete to mixanima pano apo to sxoliasmo...),an poume oti "akougete" 10 to xbox360,poso dinata akougete i ekdosi tou 60g kai poso tou 40g?episis,pistevete ine kalitera na perimeno 3-4 vdomades akoma,narthoun kai ta xristougena,mpas kai pesi ligo i timi tou?i vgi kana kalo paketo me kana cod4 i pro08?telos(ti telos vevea,,,exo toses polles erotisis pou gemizoun selides oloklires...siga siga kai idika molis to paro tha sas prixo :tongue:) exo afti ti tv http://www.megamarket.gr/sonykdl40v2500-p-46775.html?filter_id=71 pistevete oti tha adapexelthi sto ps3?pados to xbox360 to sindesa kai se afti kai se mia plasma 42' kai mou fanike oti sti diki mou itan elafros pio skotina,vevea mallon prepei na ixe gini kai kapia vlakia stis rithmisis...

PDS
20-11-2007, 00:26
To 60gb δεν ακουγεται καθολου,αν δεν κολλησεις το αυτι στο μηχανημα,δεν ακους τιποτα.Ειναι σαν να το εχεις κλειστο.
Αν το 40gb ειναι ακομα πιο αθορυβο δεν το ξερω.Απ'οτι λενε μερικα παιδια ειναι.Εγω δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχει πιο αθορυβη κονσολα απο το 60gb μου.

Δεν νομιζω να πεσει η τιμη τα χριστουγεννα.Ισως να φυγει ή να μειωθει το καπελο.

grsaint13
20-11-2007, 00:54
To 60gb δεν ακουγεται καθολου,αν δεν κολλησεις το αυτι στο μηχανημα,δεν ακους τιποτα.Ειναι σαν να το εχεις κλειστο.
Αν το 40gb ειναι ακομα πιο αθορυβο δεν το ξερω.Απ'οτι λενε μερικα παιδια ειναι.Εγω δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχει πιο αθορυβη κονσολα απο το 60gb μου.

Δεν νομιζω να πεσει η τιμη τα χριστουγεννα.Ισως να φυγει ή να μειωθει το καπελο.

Ναι ρε παιδιά,κι εγώ με το 60άρι δεν μπορώ να πω ότι ενοχλούμαι από κάποιο θόρυβο.Δεν έχω προσέξει ποτέ τίποτα.

Βέβαια,θα μου πείτε,από το λιώσιμο και το χαμό που γίνεται με το προ,πού να ακουστεί θόρυβος...:giggle:

Katana
20-11-2007, 01:05
ειναι πολυ ησυχο, δεδομενου και το τι γραφικα βγαζει...

X-NEC
23-11-2007, 15:45
Καλησπέρα παιδιά! Sorry που έχω χαθεί αλλα είχα προβλήματα με το internet. Από βδομάδα ελπίζω να είμαι ξανά online! Μόλις παρήγγειλα το ΝΒΑ 2K8 από play.com. Έδωσα ταχ. θυρίδα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά!:p Σε πόσες μέρες τα φέρνει περίπου? Ευχάριστώ!

georgios
23-11-2007, 16:01
5 ergasimes

Καλησπέρα παιδιά! Sorry που έχω χαθεί αλλα είχα προβλήματα με το internet. Από βδομάδα ελπίζω να είμαι ξανά online! Μόλις παρήγγειλα το ΝΒΑ 2K8 από play.com. Έδωσα ταχ. θυρίδα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά!:p Σε πόσες μέρες τα φέρνει περίπου? Ευχάριστώ!

X-NEC
23-11-2007, 16:07
υπάρχει πρόβλημα με το τελωνείο αν η παραγγελια ξεπερνάει κάποιο ποσο πχ 100e ή όχι επειδή είναι από ευρώπη? ευχάριστώ!

georgios
23-11-2007, 16:26
an ine pola paketa bori na iparxi an ipothesun oti ise eboros. den ksero omos sigura

X-NEC
23-11-2007, 16:58
Για 2 games μιλάω, όχι παραπάνω. Αν βάλω 2 games στο καλάθι, σε ένα πακέτο δεν θα έρθουν?

georgios
23-11-2007, 17:24
logika... ego ena ena ta paragelno

klepidas
25-11-2007, 19:03
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000SKEXNW/ref=pe_3541_8024751_pe_snp_XNW

ProEvo
26-11-2007, 14:01
Κάποιες πολύ καλές τιμές που είδα στο Amazon.co.uk σε καινούργια παιχνίδια


Jericho 36 €
Rachet And Clank 50 €
Uncharted 50 €
Tekken 6 50 €

georgios
26-11-2007, 14:11
to play.com to exi 51.5 ala den plironis metaforika. opote ine arketa pio ftino



Uncharted 50 €

ProEvo
26-11-2007, 14:15
Σωστός. Δεν ξέρω ακριβώς πόσα είναι τα μεταφορικά του amazon πάντως. Γιατί και το jericho 39 έχει στο play.

blizard
27-11-2007, 00:18
9 ευρώ έχει αλλά για δεύτερο game μαζί είναι 1-2 επιπλέον... γράφει στην πρώτη σελίδα τα μεταφορικά , αν υπάρχει κάτι λάθος πείτε.
(το Jericho έχει πολύ καλή τιμή πάντως και στα 2 ,θα το προσθέσω.)

hakoo
27-11-2007, 08:10
Vasika eprepe na parw to Uncharted apo games-asia prin liges meres 45 eyrw. Twra yparxei mono h asian ekdosh gia kapoio logo. Opote menei to play.com me 51 eyrw. To kako einia oti kykloforei 7 dekemvriou kai mexri na to steiloun...:(

blizard
27-11-2007, 08:35
Δές στο link στην πρώτη σελίδα... διαθέσιμο πρέπει να είναι σε usa version από games-asia.
(Πάντως δεν είναι μεγάλη διαφορά, και από play είναι Ευρωπαικό)

hakoo
27-11-2007, 17:08
Mpa, akoma to asiatiko exei (sta 41 euro).
Blizard den einai gia ta xrhmata, siga thn diafora. Apla sthn eyrwph vgainei 7 dekemvriou an den kanw lathos se antithesh me to amerikaniko pou einai diathesimo twra.

desperate_gamer
27-11-2007, 19:09
Hakoo γιατί λες ότι δεν είναι διαθέσιμη η αμερικάνικη έκδοση;

http://www.games-asia.com/uncharteddrakesfortune-p-2831.html
εδώ έχει κανονικά την αμερικάνικη.

Παιδιά ξέρετε άλλο αμερικάνικο ηλεκτρονικό κατάστημα (λίγο πιο συνεπές) που να στέλνει games και σε Ευρώπη; Το Amazon.com δεν κάνει εξαγωγές σε PS3 games και το ίδιο μου είχαν πει και για το Ebay αν και για το τελευταίο θα το ψάξω λίγο καλύτερα ο ίδιος.

ProEvo
27-11-2007, 19:11
cduniverse.com

είναι και στην πρώτη σελίδα. δεν ξέρω αν έχει αγοράσει κάποιος από εδώ.

hakoo
27-11-2007, 19:21
Desperate μην ασχολεισαι, απλά ο εγκέφαλος μου ΔΕΝ θέλει σήμερα ρε παιδί μου, δε γουστάρει. :mad:

Thanks, πάω να το τσιμπήσω :)

stratisd
27-11-2007, 20:42
Hakoo γιατί λες ότι δεν είναι διαθέσιμη η αμερικάνικη έκδοση;

http://www.games-asia.com/uncharteddrakesfortune-p-2831.html
εδώ έχει κανονικά την αμερικάνικη.

Παιδιά ξέρετε άλλο αμερικάνικο ηλεκτρονικό κατάστημα (λίγο πιο συνεπές) που να στέλνει games και σε Ευρώπη; Το Amazon.com δεν κάνει εξαγωγές σε PS3 games και το ίδιο μου είχαν πει και για το Ebay αν και για το τελευταίο θα το ψάξω λίγο καλύτερα ο ίδιος.

Εγώ φίλε μου έχω αγοράσει το Fifa 08 και το NBA 2K8 απο ebay και μάλιστα απο διαφορετικούς πωλητές, το ένα απο Αγγλία 44 Ευρώ και το άλλο απο Hong Kong 46 Ευρώ (καινούρια και τα δύο) και μου ήρθαν άψογα συστημένα και μέσα σε 6-8 εργάσιμες ημέρες.
Γενικά χρησιμοποιώ πάρα πολύ το ebay και δέν έχω αντιμετωπίσει΄ιδιαίτερα προβληματα.

desperate_gamer
27-11-2007, 21:59
Ναι βλέπω ότι άλλοι στέλνουν και άλλοι όχι.

Με βλέπω να γίνομαι ebay-ας σύντομα :P

jiannisk
28-11-2007, 19:33
Ναι βλέπω ότι άλλοι στέλνουν και άλλοι όχι.

Με βλέπω να γίνομαι ebay-ας σύντομα :P

To ebay θελει μεγαλη προσοχη! Αγορες μονο απο ατομα που εχουν παρα πολλες θετικές και ακομα και ετσι να ειναι ριχνε μια ματια στο τι εχει πουλησει και εχει παρει θετικες. Κυκολοφορουν πολυ αποτεωνες. Βλεπε και το forum του ebay που χρηστες γραφουν μεσα αν καποιος τους εχει εξαοπατησει. Και ποτε απευθειας με πιστωτικη. Pay pal Μονο.

stratisd
28-11-2007, 20:00
To ebay θελει μεγαλη προσοχη! Αγορες μονο απο ατομα που εχουν παρα πολλες θετικές και ακομα και ετσι να ειναι ριχνε μια ματια στο τι εχει πουλησει και εχει παρει θετικες. Κυκολοφορουν πολυ αποτεωνες. Βλεπε και το forum του ebay που χρηστες γραφουν μεσα αν καποιος τους εχει εξαοπατησει. Και ποτε απευθειας με πιστωτικη. Pay pal Μονο.

Συμφωνώ και συμπληρώνω στο φίλο jiannisk, έπειτα απο 196 επιτυχυμένες αγορές και κάποιες μικροαπατεωνιές στο ebay, τηρούμε πάντοτε τους παρακάτω κανόνες υποχρεωτικά.

1. Αγοράζουμε μόνο με Paypal (Έχω πάρει τις 4 απο τις 5 φορές που είχα πρόβλημα τα λεφτά μου πίσω και τη μοναδική φορά που δέν μου έκαναν Full Refund μου έστειλαν δεύτερο αντικείμενο δωρεάν)
2. Αγοράζουμε μόνο απο δημοπρασίες ή πωλήσεις που έχουν κάλυψη απο το Paypal πάνω απο την αξία τους (προσοχή γιατί σε μερικές δημοπρασίες το coverage του Paypal δέν καλύπτει την αξία μαζί με τα μεταφορικά του προιόντος)
3. Ελέγχουμε πάντοτε το ποσοστό επιτυχυμένων πωλήσεων του seller (προσοχή να δείτε τι πουλάει και σε ποιόν, και πόσες πωλήσεις έχει. Καλό είναι το ποσοστό να υπερβαίνει τις 1000 αν αναφερόμαστε σε κατάστημα και τις 200 αν αναφερόμαστε σε ιδιώτη)
4. Πάντοτε ρωτάμε τη τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά του προιόντος μέσω email (Αυτό για 2 λόγους.Κυρίως για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις με κρυφές χρεώσεις που βάζουν, και για να ελέγξουμε τον πωλητή πόσο γρήγορα θα ανταποκριθεί σε επικοινωνία μαζί μας. Ίσως να τον ξαναχρειαστείτε αργότερα.)
5. Πάντοτε αγοράζουμε με postal insurance, ακόμη και αν ανεβάζει τη τιμή (ΜΟΝΟ τότε πέρνεις τα λεφτά σου πίσω απο το Paypal άν συμβεί κάτι).

Αν ακολουθήσεις αυτούς τους κανόνες είναι πάρα πολύ δύσκολο (όχι απίθανο όμως) να πέσεις σε απατεώνα και αν σειμβεί κάτι και δέν πάει καλά η αποστολή σου (Ελληνικά ταχυδρομεία είναι αυτά:banghead::banghead::banghead:) θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Εγώ το χρησιμοποιώ 4 χρόνια τώρα, όποις θέλει περισσότερες διευκρινήσεις για κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου ή αν θέλετε ανοίξτε καινούριο post για αγορές μέσω ebay.
Ελπίζω να βοήθησα

desperate_gamer
28-11-2007, 22:08
Stratisd όχι μόνο βοήθησες αλλά το ποστ αυτό είναι θησαυρός.

Πάντως όλα αυτά είναι λίγο φοβιστικά για κάποιον νέο αγοραστή. To βλέπω λίγο σαν λύση απελπισίας το ebay έτσι που είναι :P

stratisd
28-11-2007, 22:22
Η πρώτη φορά είναι λίγο δύσκολη...μετά δεν θα ξεκολάς:giggle::giggle::giggle:, έχει και τα πάντα το άτιμο:angry::angry::angry:

blizard
03-12-2007, 21:00
Ωραίος οδηγός για το ebay ... θα τον προσθέσω στο πρώτο post.

Επίσης παιδιά, το PES2008 μόνο 31 ευρώ με μεταφορικά από το play.com
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/3321622/-/Product.html?searchstring=pes&searchsource=0
(credit georget (http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=329391&postcount=307))

blizard
03-12-2007, 22:12
Το play.com έχει και 2+1 δώρο για ταινίες BD
http://www.play.com/DVD/Blu-ray/3-/124809/2-/Promo.html?ob=price&cpage=1&add=3325468&pid=124809

X-NEC
03-12-2007, 22:44
...Και έχει την τριλογία του Spider-man 46.5...

hakoo
04-12-2007, 05:15
Πολύ καλή η προσφορά του PES2008 στο play.com, έκανα οrder αμέσως!
Blizard :1appl:

stratisd
04-12-2007, 14:47
...Και έχει την τριλογία του Spider-man 46.5...

Πώς μπορούμε να μάθουμε αν έχει Ελληνικούς υπότιτλους, έψαξα στο site για email επικοινωνίας αλλά δεν βρήκα τίποτα.:(

X-NEC
04-12-2007, 15:31
Πώς μπορούμε να μάθουμε αν έχει Ελληνικούς υπότιτλους, έψαξα στο site για email επικοινωνίας αλλά δεν βρήκα τίποτα.:(

Λογικά θα έχει γιατί και αυτό που φέρανε σε εμάς έχει ένα σορό γλώσσες μέσα. Θα τους στείλω ένα e-mail στο orders@play.com. Αν θες στείλε τους και εσύ με τις ταινίες που σε ενδιαφέρουν.:)

blizard
04-12-2007, 16:38
Παιδιά δείτε εδώ για τις ταινίες που έχουν Ελληνικούς υπότιτλους στην Αγγλική έκδοση.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=324

Το Spiderman έχει από ότι βλέπω ... δεν έχω παρατηρήσει ποτέ να κάνει λάθος αυτό το site.
http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=65600
http://www.dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=65662
Πάντως ρωτήστε για σιγουριά....

X-NEC
04-12-2007, 16:41
Blizzard ξέρεις αν το email που έδωσα παραπάνω είναι σωστό γιατί τους <<έστειλα>> ένα και δεν πήγε?

blizard
04-12-2007, 17:25
Δοκίμασε info@play.com ... αυτό ήταν παλιά από ότι είδα με search, γιατί έχουν τηλ. αλλά δεν έχουν email στην site ! (ναι, κοίταξα και εγώ)

urquattros
04-12-2007, 17:37
oraios o desperate_gamer (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=307) sosta ta les..

na ta akoyne merikoi (ennoo autoys poy kanoyn pos ta kseroyn ola).

X-NEC
04-12-2007, 19:43
Δοκίμασε info@play.com ... αυτό ήταν παλιά από ότι είδα με search, γιατί έχουν τηλ. αλλά δεν έχουν email στην site ! (ναι, κοίταξα και εγώ)

Ούτε αυτό είναι! Ποιο είναι το σωστό ρε παιδιά?

hakoo
05-12-2007, 20:31
Παιδες πρωτη φορα δοκιμαζω απο play.com. Βασικα ενω εχω κανει order 2 μερες τωρα δεν εχει αλλαξει καν το status. Ειναι ακομα στο order placed, προφανως δεν εχουν παρει καν τα χρηματα απο τον λογαριασμο. Δεν ειναι μεσω paypal η κατι τετοιο...
Εχω κανει κατι λαθος?

X-NEC
05-12-2007, 20:55
Τι να σου πω φιλε μου εγώ χθες το απόγευμα παρήγγειλα το Tony Hawk's Prouving Ground και από ότι είδα πριν το status άλλαξε σε posted δηλαδή το στείλανε. Το ίδιο και με το ΝΒΑ 2K8. Μήπως τρέχει τίποτα με την κάρτα σου?

hakoo
05-12-2007, 21:02
Δεν νομιζω ρε συ, αποδεκτη ειναι, υπολοιπο εχει οποτε τι να πω...
Customer service εχει?

ProEvo
05-12-2007, 21:08
Δεν νομιζω ρε συ, αποδεκτη ειναι, υπολοιπο εχει οποτε τι να πω...
Customer service εχει?

Αν δεν είχε υπόλοιπο θα σου είχαν απαντήσει στο mail σου ότι υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα σου. Αν δε σου έχουν απαντήσει κάτι, έλεγξε μήπως το προϊον είναι out of stock ή κάτι τέτοιο. Αλλιώς κάνε λίγο υπομονή.:)

X-NEC
05-12-2007, 21:09
Όπως βλέπεις πιο πάνω, χθες τους έστειλα σε 2-3 e-mails και δεν πήγε κανένα! Λογικά θα έχει. Βρε μήπως και παρήγγειλες τίποτα out of stock?...

hakoo
05-12-2007, 21:18
To mail που μου εστειλαν ηταν confirmation-receipt φαση. Οχι, οπως λες κι εσυ δεν αναφερουν καποιο προβλημα. Δεν ειναι out of stock ηταν το πρωτο που κοιταξα.
Yπομονη, απλα ειναι το proevo kαι την εχω ακουσει λιγο καταλαβαινεις :)
Να 'στε καλα παιδες, thanks.

X-NEC
05-12-2007, 21:28
Από τη στιγμή που σου έστειλαν e-mail επιβεβαίωσης παραγγελίας το μονο που μένει για να στο στείλουνε είναι να πάρουν τα χρήματα από την κάρτα σου. Οποτε κάτι που να σχετίζεται με την κάρτα πρέπει να είναι. Δεν πιστεύω να είναι σε αυτές που δέχεται το site ε;

hakoo
05-12-2007, 21:37
visa electron, δεν ειναι αυτο το προβλημα...

EDIT:

Your account has been declined.
Please review your card details in the ‘Your Account’ menu.

Σημερα μου εβγαλε χαφνικα αυτο. Τα στοιχεια δεν εχουν κανενα προβλημα, ειναι η πρωτη φορα που μου το κανει ενα online store. Αρκετα ασχοληθηκα με το play.com.
Mε τσαντισαν :mad:

TopGunZ
07-12-2007, 13:42
Κι όμως έχουν πρόβλημα με κάποιες κάρτες. Δε μου δεχόντουσαν τη Master μου, χρυσή της Εθνικής και μου δεχτήκανε μια φοιτητική της Eurobank!

Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος, από 30 κοντά πακέτα από τον Αύγουστο ένα μόνο μου χάθηκε και έστειλα χθες ειδοποίηση. Σήμερα ήδη μου ετοίμασαν την αντικατάσταση.

ProEvo
07-12-2007, 14:49
visa electron, δεν ειναι αυτο το προβλημα...

EDIT:

Your account has been declined.
Please review your card details in the ‘Your Account’ menu.

Σημερα μου εβγαλε χαφνικα αυτο. Τα στοιχεια δεν εχουν κανενα προβλημα, ειναι η πρωτη φορα που μου το κανει ενα online store. Αρκετα ασχοληθηκα με το play.com.
Mε τσαντισαν :mad:

Μήπως άφησες κενό το issue πεδίο στα στοιχεία της κάρτας;

blizard
08-12-2007, 01:28
To Amazon.com έχει 1+1 δώρο για ταινίες της warner ... χωρίς Ελληνικούς υπότιτλους αλλά με κάποιες καλές μέσα(300-troy-the departed) και έρχονται κάπου 20-21 ευρώ οι 2 με μεταφορικά.
http://www.amazon.com/gp/feature.html?ie=UTF8&plgroup=1&docId=1000172941&plpage=1&tag=bluraynews-20

ProEvo
10-12-2007, 14:14
Ρίξ' τε μια ματιά και εδώ.Τα καινούρια games περίπου στα 56-57 €. Δεν έχω ψωνίσει ποτέ, ούτε το πολυέψαξα αλλά έχει τηλέφωνα και πληροφορίες της εταιρείας και φαίνεται αξιόπιστο.

http://www.expansys.com.gr/s.aspx

georgios
10-12-2007, 14:19
pantos to "Άμεσα διαθέσιμο" to exi se elaxista pexnidia

Ρίξ' τε μια ματιά και εδώ.Τα καινούρια games περίπου στα 56-57 €. Δεν έχω ψωνίσει ποτέ, ούτε το πολυέψαξα αλλά έχει τηλέφωνα και πληροφορίες της εταιρείας και φαίνεται αξιόπιστο.

http://www.expansys.com.gr/s.aspx

ProEvo
10-12-2007, 14:26
Ναι, αλλά για ελλάδα είναι καλές οι τιμές. Για συγκεκριμένα games νομίζω αξίζει. Και έχει ακόμα και το bundle των 60gb για κάποιους που ενδιαφέρονται.

Atropos
11-12-2007, 22:37
Εγώ πάλι αγοράζω και από αυτό εδώ το μαγαζάκι μέσα από e-bay και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

http://stores.ebay.com/EliteVideoGames3

4-5 μέρες εργάσιμες παράδοση.

και αν τα υπολογίσετε με τα μεταφορικά βγαίνουν ίδιες τιμές με το Asia.

και πολλοί φίλοι έχουν αγοράσει και είναι απόλυτα ικανοποιημένοι.


Ακόμα έχω την εντύπωση πως το e-bay έχει καλύτερες δικλείδες ασφαλείας από οποιοδήποτε online store.

Dimkar2405
12-12-2007, 02:31
Δεν υπαρχει το 60αρι στο easy buy world!! Τους πηρα τηλ σημερα και μου ειπαν πως δεν εχουν ενημερωσει σωστα την σελιδα!

blizard
12-12-2007, 16:20
thanks παιδιά... τα πρόσθεσα-διόρθωσα στο πρώτο post.


Blizzard ξέρεις αν το email που έδωσα παραπάνω είναι σωστό γιατί τους <<έστειλα>> ένα και δεν πήγε?
Tελικά τo mail του play.com για θέματα που αφορούν τον λογαριασμό σου είναι privacy@play.com , μόλις μου το έδειξαν σε ένα άλλο forum.
http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Help.html?page=priv

fpetros
13-12-2007, 03:50
ego vrika 2-3 poli kalous ebayers kai agorazo apo 37-45 euro ta games apo

Hong Kong, kai USA :angry:

p.x. xtipisa me 37 euro pre-order Lair kai me 39 to Heavenly Sword
(6-8 meres paradosi)

opote paragelno pano apo ena game, katevazo kialo tin timis sta metaforika

opios endiaferete na asxolithi,na tou doso diefthinsis (apo pm) :)

georgios
13-12-2007, 10:43
giati den kanis post tis dieuthinsis na tis dume oloi mia ke kali?


ego vrika 2-3 poli kalous ebayers kai agorazo apo 37-45 euro ta games apo

Hong Kong, kai USA :angry:

p.x. xtipisa me 37 euro pre-order Lair kai me 39 to Heavenly Sword
(6-8 meres paradosi)

opote paragelno pano apo ena game, katevazo kialo tin timis sta metaforika

opios endiaferete na asxolithi,na tou doso diefthinsis (apo pm) :)

fpetros
13-12-2007, 12:03
kolinb

frank_xu

offerhouse



2 amerikanika, kai 1 apo Hong Kong pou empistevome ...:)

ProEvo
13-12-2007, 13:37
Blizard στο shopto.net (το οποίο έχει εξαιρετικές τιμές όπως το είδα) έχει μεταφορικά περίπου 5 € (5,25 για την ακρίβεια) και όχι 7 €. Έτσι είδα τουλάχιστον γιατί λέει 3,5 pounds.

X-NEC
13-12-2007, 17:16
Εχθές μου ήρθε και το δεύτερο παιχνίδι από το Play.com και μάλιστα μια μέρα νωρίτερα από ότι το περίμενα! Έφυγε Τεταρτη και ήρθε Τρίτη! Blizard thanks για το e-mail αλλα εγώ θα ήθελα κάποιο στο οποιο μπορώ να τους ρωτήσω κάτι για κάποιο προϊόν όπως πχ για τους υπότιτλους σε BD και DVD. Αν παραγγείλω την ίδια μέρα 2 προϊόντα (πχ ένα game και ένα dvd) θα έρχουν σε δυο πακετάκια έτσι? Και κάτι άλλο. Έχει παραγγείλει κανεις σας αφίσα από το Play.com? Στέλνει κανονικά η όχι? Ευχαριστώ!:)

blizard
13-12-2007, 17:34
Blizard στο shopto.net (το οποίο έχει εξαιρετικές τιμές όπως το είδα) έχει μεταφορικά περίπου 5 € (5,25 για την ακρίβεια) και όχι 7 €. Έτσι είδα τουλάχιστον γιατί λέει 3,5 pounds.


Δεν το είχα παρατηρήσει πριν , αλλά αν πατήσεις την σημαία που σου μετατρέπει τις τιμές σε ευρώ ,γράφει 7 ευρώ μεταφορικά, αυτό ισχύει για Ευρώπη.

Τσιμπημένες τιμές στην μετατροπή έχει και στα games, ενώ το ίδιο κάνει και το play.com ... πχ το COD4 που το έχει 40λίρες, αντί να γίνει 55.7 με την μετατροπή ισοτιμίας γίνεται 62 ευρώ, 11.5% περισσότερο.
(δεν θα σου επιτρέψουν να πληρώσεις σε λίρες... έχουν ενσωματώσει τα πιο ακριβά μεταφορικά και την μετατροπή στο νόμισμα έτσι.)


----

Κοίταξα λίγο να δω και τι ακριβώς παίζεται με την ισοτιμία για αγορά από $ , και διάβασα ότι κάθε κάρτα έχει δικό της καπέλο (συνήθως 2%) για μετατροπή από ευρώ σε $ , ενώ το pay-pal 2.5%

Δηλαδή αν δεις ένα game 64.90 $ στο game-asia ή στο ebay και αυτό (http://www.oanda.com/convert/classic) το πρόγραμμα σου βγάλει ότι πρέπει να πληρώσεις 44.2 ευρώ, στην πραγματικότητα η πιστωτική θα χρεώσει 45.3 λόγο paypal... 1 ευρώ παραπάνω.
(με την ευκαιρία, είδα ότι ο μετατροπέας σε ευρώ του game-asia δίνει παντού μισό ευρώ λιγότερο από το ακριβές κόστος... και όντος θυμάμαι ότι όταν αγόρασα με pay-pal είχα δει αυτήν την μικρή επιπλέον χρέωση)

TopGunZ
13-12-2007, 17:43
Για το play.com μην ξεχνάς πως η τιμή σε λίρες είναι για παράδοση Αγγλία, ενώ σε ευρώ για παράδοση Ευρώπη. Λογικό το καπέλο.

ProEvo
13-12-2007, 18:35
Οκ Blizard, κατάλαβα! thanx!!

geodlord7
16-12-2007, 01:03
Γιατι το uncharted το πηγαν στα 65 ευρω games-asia??

blizard
16-12-2007, 09:03
Γιατι το uncharted το πηγαν στα 65 ευρω games-asia??Σε $ είναι τα 65 (είχα βάλει αυτό το link εκεί) ... 46 ευρώ είναι max τιμή για τα καινούργια παιχνίδια από game-asia.

NonBorn
16-12-2007, 23:14
Φοβερή (Χριστουγεννιάτικη?) προσφορά από το plaisio.

PS3 40gb + FOM + Motorstorm μόνο 479,00 €

Link: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977297&product=1043676


To δα και έπαθα πλάκα :p Πολύ καλή προσφορά!

SQP_GR
17-12-2007, 00:08
stin ameriki re exun to ps3 ton 20 giga me 299 dolar.kati mu lei oti auto to montelaki tha epistrpsi kata to pasxa drimitero gia na kani patago me to mgs4

blizard
17-12-2007, 14:42
Kαι 2 ακόμα αρκετά καλές τιμές.

PS3 60gb + SixaxiS + Motostorm + Resistance 560 ευρώ , Γερμανός (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=41864&category=622)
PS3 40gb + PES 2008 470 ευρώ , Γερμανός (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=43127&category=622)

X-NEC
17-12-2007, 15:21
Επίσης το πλαίσιο (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977352&product=888745) έχει την G25 με παραγγελια μέσω internet στα 239 Euro

urquattros
17-12-2007, 19:09
bravo blizard poli kalo :1appl::1appl::1appl::1appl:

blizard
17-12-2007, 20:20
Για όποιον δεν έχει dsl αυτό είναι ότι καλύτερο...
Ps3 40gb + 12 μήνες dsl 450 ευρώ , Microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=14470&ct=479&la=1)


stin ameriki re exun to ps3 ton 20 giga me 299 dolar.kati mu lei oti auto to montelaki tha epistrpsi kata to pasxa drimitero gia na kani patago me to mgs4
Δεν ξέρω για 20gb, αλλά ακούγεται ότι θα κάνουν και την Gpu 65nm και το κόστος πέφτει οπότε κάτι θα γίνει λογικά.

ΥΓ
Απλά φοβερή η υπογραφή σου X-NEC ...

X-NEC
17-12-2007, 21:12
ΥΓ
Απλά φοβερή η υπογραφή σου X-NEC ...
Πέντε μήνες την έχω βρε! Τώρα την είδες?:p Ετοιμάζομαι για την καινούρια σιγά σιγά! Σε ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά!:)

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Παρήγγειλα το Uncharted από το PLAY και ενώ εχθές το βραδυ το status έγινε posted δεν μου ήρθε e-mail ότι το έστειλαν. Σας έχει τύχει ποτε? Ελπίζω να το έχουν στείλει όντως και να μην μου κάνουν καμιά λάδιά γιατί το θέλω τα Χριστούγεννα!!!:please2:

infer0s
18-12-2007, 02:42
Eχει παρει κανεις το cod4 απο play-asia,παιζει ακνονικα on-line στην Ευρωπη?

blizard
18-12-2007, 10:12
το έχουν πάρει αρκετά παιδιά και είναι οκ.

Alex
18-12-2007, 10:44
το έχω πάρει εγώ,δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα! :)

georgios
18-12-2007, 10:58
ke se mena to idio simveni. profanos den prolavenun na stilun mail


Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Παρήγγειλα το Uncharted από το PLAY και ενώ εχθές το βραδυ το status έγινε posted δεν μου ήρθε e-mail ότι το έστειλαν. Σας έχει τύχει ποτε? Ελπίζω να το έχουν στείλει όντως και να μην μου κάνουν καμιά λάδιά γιατί το θέλω τα Χριστούγεννα!!!:please2:

TopGunZ
18-12-2007, 11:04
Τυχαίνει να αργούν να το στείλουν το e-mail...

gepe13
18-12-2007, 11:05
ke se mena to idio simveni. profanos den prolavenun na stilun mail


αντιθετα σε μενα στελνουν κανονικα email με καθε διαδικασια ξεχωριστα ...τωρα για το uncharted μου ηρθε σε μια εβδομαδα

magus32
18-12-2007, 11:18
Σορρυ παιδια αλλα θα μπορουσε κανεις να μου πει κανενα σοβαρο μαγαζι απο e-Bay ή εξωτερικου με τιμες games-asia 45 € δηλαδη το παιχνιδι ;

Ευχαριστω πολυ

TopGunZ
18-12-2007, 11:23
To Play.com έχει αρκετά παιχνίδια με 52 ευρώ delivered και είσαι και πιο σίγουρος, και πιο γρήγορα και είναι και PAL άρα δεν έχεις πρόβλημα για updates, dlc, online κλπ.

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί, το Πλαίσιο έχει COD3 στα 30 ευρουλάκια...

magus32
18-12-2007, 13:44
Ναι αλλα εχει και εξοδα αποστολης το play.com ;

xelonas
18-12-2007, 13:52
http://stores.ebay.com/EliteVideoGames3_PlayStation-3-PS3_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ9230610QQftidZ2QQtZkm

georgios
18-12-2007, 14:02
exi idies times me amazon i pio ftina ke den exi eksoda apostolis. vevea an emenes aglia ta dini akoma pio ftina


Ναι αλλα εχει και εξοδα αποστολης το play.com ;

TopGunZ
18-12-2007, 14:11
Σου λέω 51,50 delivered!

georgios
18-12-2007, 14:13
den tus kserun autus tus orus ola ta pedia vre!

georgios
18-12-2007, 14:14
genika ta stelnun kanonika ta mail. apo auti ti vdomada exun provlimata logo giorton. to legane etsi ki alios sto site. paragiles deutera-triti ke su irthe ke mail?


αντιθετα σε μενα στελνουν κανονικα email με καθε διαδικασια ξεχωριστα ...τωρα για το uncharted μου ηρθε σε μια εβδομαδα

magus32
18-12-2007, 14:21
Στο Play.com τα περισσοτερα κανουν 62 €

TopGunZ
18-12-2007, 14:22
Τι όρος ρε συ? Το delivered? Παραδομένο θα πει, ήμαρτον, αγγλικά δημοτικού είναι.

Έχει αρκετά πιο φθηνά, όλα τα first party Μotorstorm, RFOm κλπ, το Uncharted, το Oblivion GOTY...θέλει λίγο ψάξιμο...

georgios
18-12-2007, 14:39
ta third party. diladi auta pu den ine exclusive. diladi oles i vlakies.

uncharted 51.5, heavenly sword 51.5, lair 46.5, folklore 51.5, motorstorm 46.5, resistance 46.5

ke fisika europaika! auta!


Στο Play.com τα περισσοτερα κανουν 62 €

magus32
18-12-2007, 15:12
τουλαγιστον για το Gta κανει 62 € :(

TopGunZ
18-12-2007, 15:19
To οποίο GTA κυκλοφορεί σε 3 μήνες αν δεν κάνω λάθος?

georgios
18-12-2007, 15:50
sta mesa tu 4ou

To οποίο GTA κυκλοφορεί σε 3 μήνες αν δεν κάνω λάθος?

ProEvo
18-12-2007, 15:59
Σήμερα μου ήρθε κανονικότατα το Uncharted Arms από το play.com στα 27.99 € . Απλά το ποστάρω εδώ γιατί παλιότερα δεν μου είχε έρθει κάποιο άλλο game και είχα κάνει refund.

TopGunZ
18-12-2007, 16:18
E karamitro, Enchanted Arms...παντού βλέπεις τον Drake....

gepe13
18-12-2007, 16:24
E karamitro, Enchanted Arms...παντού βλέπεις τον Drake....

:rofl: ειναι να μην το βλεπεις τον φουστη ? αφου ειναι παιχνιδαρα

X-NEC
18-12-2007, 16:34
Από ότι είδα έστειλαν τελικά e-mail στις 19.40 χθες. Το θέμα είναι αν το έστειλαν τότε η πιο πριν όπως αναφέρεται στο status το οποιο κυριακή βραδυ έγινε posted 16/12/07 και την Δευτερα έγινε posted 17/12/07. Κάπου θα μπερδεύτηκαν γιατί να στείλουν κυριακή χλομό το βλέπω. Τέλος πάντων μακάρι να έρθει την Παραμονή...:prayer:

blizard
18-12-2007, 18:40
Εδώ το expansys γράφει ps3 με 2 games sta 430 ευρώ... αν και μάλλον θα είναι κάποιο λάθος.
http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160485


Σήμερα μου ήρθε κανονικότατα το Uncharted Arms από το play.com στα 27.99 € . Απλά το ποστάρω εδώ γιατί παλιότερα δεν μου είχε έρθει κάποιο άλλο game και είχα κάνει refund.
Καλή τιμή πάντως την πρόσθεσα στην πρώτη σελίδα...

grsaint13
19-12-2007, 00:31
Εδώ το expansys γράφει ps3 με 2 games sta 430 ευρώ... αν και μάλλον θα είναι κάποιο λάθος.
http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160485


Καλή τιμή πάντως την πρόσθεσα στην πρώτη σελίδα...

Λάθος,ξελάθος,αυτή είναι η τιμή του αυτή τη στιγμή και μάλιστα με 2 πολύ καλά παιχνίδια!

Τρέξτε να προλάβετε όσοι ακόμα δεν έχετε κονσόλα!!!

gepe13
20-12-2007, 12:04
GHOST RECON ADVANCED WARFIGHTER 2
27.99 € στο play.com

και αλλες super προσφορες http://www.play.com/Games/PlayStation3/6-/MicroSite.html?site=seasonalsale&xmasBT=CB&xmasSBT=region&xmasDT=list

grscream
21-12-2007, 01:47
στο ebay:

για αποστολή από hong kong oι τιμές είναι (παιχνίδι+μεταφορικά) 54 + 12 = 66 usd = 46 euro στο σπίτι σου

για αποστολή από USA οι αντίστοιχες τιμές είναι 52 + 14 = 66 usd = 46 euro στο σπίτι σου

από τον καναδά 43 + 23 = 66 usd = 46 euro σπίτι σου

και τέλος από UK 43 + 27 = 70 usd = 49 euro

οι τιμές είναι γραμμένες με στρογγυλοποίηση και όπως προσέξατε πάντοτε ο συνδιασμός τιμής παιχνιδιού και μεταφορικών κάνει 46 euro στις περιπτώσεις που το παιχνίδι έρχεται από USA,Canada και Hong Kong και 49 euro από UK

συνεπώς όπως καταλαβαίνετε από games-asia κερδίζετε από 1 εώς 4 euro το πολύ αναλόγως από που θα παραγγείλετε το παιχνίδι από το ebay..

καλές αγορές!

mootsChios
21-12-2007, 04:54
Παραγγειλα την καμερουλα για το ps3 απο ebay, μονο 36 ευρουδακια μου κοστισε και ειναι στον δρομο. Την στειλανε στις 17 του μηνος. Ιδωμεν

desperate_gamer
21-12-2007, 12:12
Καλό και το ebay. Ίδιες τιμές με το games-asia αν όχι μικρότερες. Αλλά τελικά εγώ αυτή την αναξιοπιστία της μεταφοράς δεν την αντέχω ακριβώς... Ότι έρχονται τα πράγματα, έρχονται στο τέλος, αλλά όπως και ο TopGunZ και ο Georgios, η ηρεμία είναι ανεκτίμητη.

Ας πούμε το PS Eye με τίποτα από Ebay. Αλλά για παιχνιδάκια που δεν τρελαίνομαι ακριβώς όπως το Assassin's και το Devil May Cry 4 θα τα πάρω από 'κει για να γλιτώσω κανα ευρώ.

Hohlitos, μόλις τους τα έψαλες, έγινε confirm η παραγγελία κι ας είναι πολύ busy. Μετά θα τους τα ξαναψάλεις για σου γίνει και dispatch. Με τον βούρδουλα πρέπει να είμαστε με δαύτους. Για να μην τρομάξεις σε προειδοποιώ ότι το κουτί του Uncharted θα γράφει απ' έξω κινέζικα (πέρα από το logo που είναι στα αγγλικά), αλλά οι οδηγίες και το παιχνίδι είναι στα αγγλικά κανονικά.

TopGunZ
21-12-2007, 14:38
Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ πρέπει να έχω μέσο όρο τιμής γύρω στα 50 ευρώ και το μόνο πρόβλημα ήταν που κάποιος τζούρνεψε το Λέγκο μου. Ένα ευγενικό ημέιλ στο πλέυ και τις προάλλες μου στείλανε το replacement μου. Όμορφα και νοικοκυρεμένα. Εντάξει...στα 15 παιχνίδια θα έπερνα ένα ακόμα....μόνο που τα δικά μου είναι ευρωπαικά, πολλά στα Ελληνικά και ούτε προβλήματα με dlc, με ονλάιν, με servers κλπ κλπ

grscream
21-12-2007, 16:00
Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ πρέπει να έχω μέσο όρο τιμής γύρω στα 50 ευρώ και το μόνο πρόβλημα ήταν που κάποιος τζούρνεψε το Λέγκο μου. Ένα ευγενικό ημέιλ στο πλέυ και τις προάλλες μου στείλανε το replacement μου. Όμορφα και νοικοκυρεμένα. Εντάξει...στα 15 παιχνίδια θα έπερνα ένα ακόμα....μόνο που τα δικά μου είναι ευρωπαικά, πολλά στα Ελληνικά και ούτε προβλήματα με dlc, με ονλάιν, με servers κλπ κλπ

πόσο σου βγαίνουν τα παιχνίδια από το play.com χώρια τα μεταφορικά,χώρια το game?

badboyfriend
21-12-2007, 16:15
Το play.com δεν έχει έξτρα μεταφορικά. Είναι ενσωματωμένα στην τιμή του game.

TopGunZ
21-12-2007, 16:18
ΜΕ μεταφορικά τα περισσότερα που έχω πάρει 51.50, κάποια τα έχω πάρει με 46.50 καθώς και στα 28 περίπου ευρώ (Marvel Ultimate Alliance), ΟΛΑ επαναλαμβάνω delivered, δλδ με μεταφορικά. Προτιμώ όμως να βρίσκω προσφορές Ελλάδα για να μην ακουμπάω τα λεφτά μου στους μαλάκ#ς τους ξένους (30 ευρώ τα COD3 & Dark Kingdom έκαστο από πλαίσιο).

gepe13
21-12-2007, 16:46
και εγω ψηφιζω play.com το μονο παραπονο οτι δεν στελνει ηλεκτρονικες συσκευες (ουτε με εξτρα χρεωση) οποτε η καμερα(eye) απο ebay ηταν μονοδρομος με 38€

georgios
21-12-2007, 16:53
oloi giro sta 40 den tin dinun tin kamera stin elada?


και εγω ψηφιζω play.com το μονο παραπονο οτι δεν στελνει ηλεκτρονικες συσκευες (ουτε με εξτρα χρεωση) οποτε η καμερα(eye) απο ebay ηταν μονοδρομος με 38€

gepe13
21-12-2007, 17:00
oloi giro sta 40 den tin dinun tin kamera stin elada?


που ομως ; εγω που την εψαχνα (2 κομματια ) πριν 10-15 μερες δεν τη βρηκα πουθενα μια βρηκα μονο απο gamemania την οποια και πηρα .
οποτε το ebay ηταν μονοδρομος ....δεν ηταν η διαφορα των 4-5 ευρω ηταν οτι την ηθελα αμεσα ...... ετσι κι'αλλιως το gamemania και καθε αλλο μαγαζι που τις εχει import τις κανει αφου δεν εχουν ερθει επισημα

urquattros
21-12-2007, 17:02
ego apo to play.com tin pira 25 euro

gepe13
21-12-2007, 17:06
ego apo to play.com tin pira 25 euro

εισαι σιγουρος οτι την πηρες απο το play.com ? γιατι την εχει 38.99€

urquattros
21-12-2007, 17:07
nai re tin pira 25 euro meso allou (gnostou)

Exoskeletor
21-12-2007, 17:59
PS3 me motorstorm 240 euro :D
http://www.ylmshop.com/views.asp?hw_id=1013

georgios
21-12-2007, 18:08
den prepi na ine kenurgio sta kenurgis ps3 grafi "BRAND NEW" auto to site. vevea den ta exi poli pio akriva


PS3 me motorstorm 240 euro :D
http://www.ylmshop.com/views.asp?hw_id=1013

antreasM77
22-12-2007, 01:30
Full Auto 2,ratatouile,sonic Me 20e Sto Plaisiooooooooo

msnes7
22-12-2007, 16:56
Το Play.com έχει κάποια games σε πολύ καλή τιμή μεταξύ αυτών και το drake στα 51 e

ProEvo
22-12-2007, 20:21
Full Auto 2,ratatouile,sonic Me 20e Sto Plaisiooooooooo

Που, σε ποιό Πλαίσιο; Στη σελίδα τους, δεν τα έχουν :(

antreasM77
22-12-2007, 21:56
pigaine se opoiodipote katastima kai zita to.Douleovo se Plaisio kai to ksero....

konstantinos
22-12-2007, 23:01
Εγω παραγκειλα απο play το Beowulf(ps3) 28 ευρω.

stratisd
23-12-2007, 00:28
Εγω παραγκειλα απο play το Beowulf(ps3) 28 ευρω.
Σκεφτόμουν να το πάρω και εγώ, το βρήκα 25 ευρώ στο ebay, αλλά διάβασα ενα review στο IGN και του έδινε 4/10. Ξέρεις αν λέει τίποτα το παιχνίδι;

konstantinos
23-12-2007, 18:26
Οχι αλλα απο κατι video που εχω δει φαινετε καλο παει να μιασει στο GOW αλλα δεν το φτανει.Κ μαπα ναναι σιγα 28 θα δωσω οχι 70.

ProEvo
23-12-2007, 22:46
pigaine se opoiodipote katastima kai zita to.Douleovo se Plaisio kai to ksero....

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο του Πειραιά. Ρατατούης και το Tiger Woods 2007 20 €. Sonic 69.90 και Full Auto 59.90 €. :confused:

TopGunZ
25-12-2007, 12:43
Παιδιά, όπου βρείτε το Dark Kingdom στα 30 ευρώ χτυπήστε το! Το παιχνιδάκι το αξίζει πάρα πολύ! Στα περισσότερα μαγαζιά τόσο βγαίνει.

Επίσης η τιμή των 51.50 ευρώ για το Oblivion GOTY από play.com είναι όλα τα λεφτά!

antreasM77
25-12-2007, 13:14
Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο του Πειραιά. Ρατατούης και το Tiger Woods 2007 20 €. Sonic 69.90 και Full Auto 59.90 €. :confused:
ego pantos pira sonic+ratatouille 20 to kathena.

desperate_gamer
25-12-2007, 20:30
Το Game.co.uk έχει super τιμή στο Assassin's Creed 30 pounds, και μαζί με 2.95 pounds τα μεταφορικά για Ευρώπη, έχουμε σε ευρώ τη φανταστική τιμή των 45,5 ευρώ για το παιχνιδάκι. Και ευρωπαϊκό και με γρήγορο delivery.

Το τσιμπάω!!!!

geodlord7
25-12-2007, 22:24
Στο game.co.uk εχει το fifa 08 29.99 pounds δηλαδη 41 ευρω συν τα μεταφορικα 45 ευρω!!!Μετα την απογοητευση μου απο το αθλιο PEs 2008 το τσιμπαω!

blizard
25-12-2007, 22:27
Και το nba2k και μερικά άλλα που έβαλα στην πρώτη σελίδα... φαίνεται αρκετά φτηνο site.

geodlord7
25-12-2007, 22:37
ΠοΠΟ!!Μολις προπαρηγγειλα την special edition του GtaIV και το καλο ειναι οτι το site δεσμευεται να κανει dispatch το προιον ωστε να ερθει την ημερα που κυκλοφορει στα μαγαζια!!Και το καλο ειναι οτι φερνει στην Ελλαδα και special εκδοσης παιχνιδιων που ειναι μεγαλυτερες(η συσκευασια) απο ενα game και το play.com δεν μπορει.

acerocks
26-12-2007, 02:39
Χρόνια Πολλά.
Προσπαθώ να κάνω account στο game.co.uk αλλά δεν δέχετε το postcode. :notsay:
Ο ταχυδρομικός κώδικας δεν είναι ρε παίδες; Αν για παράδειγμα έμενα στο Μαρούσι και είχαμε Τ.Κ. το 15125 αυτό δεν πρέπει να βάλω;
Μού βγάζει συνέχεια Invalid postcode.
btw το Reward number τί είναι; :notsay:

madtracker
26-12-2007, 19:31
Να ρωτήσω ποιά ειναι αυτη την στιγμή η καλύτερη προσφορά για ps3 ρε μάγκες?? εχω ψηθεί ασχημα..

nuntius
26-12-2007, 19:57
Paidia, ki egw to psinw agria...gia peite kamia kali prosfora eseis pou eiste kai xwmenoi!!!

NonBorn
26-12-2007, 20:10
Να ρωτήσω ποιά ειναι αυτη την στιγμή η καλύτερη προσφορά για ps3 ρε μάγκες?? εχω ψηθεί ασχημα..


Paidia, ki egw to psinw agria...gia peite kamia kali prosfora eseis pou eiste kai xwmenoi!!!

Για μένα προσωπικά αυτή τη στιγμή αυτό εδώ είναι ότι καλύτερο: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977297&product=1043676

PS3 που καταναλώνει πολύ λιγότερο ρεύμα με 2 παιχνίδια που αν και περσινα ας πούμε θα σας κρατήσουν κάνα μήνα και σίγουρα είναι από τα καλύτερα στο ps3! Αξίζει να τα παίξετε δλδ! Από κει και πέρα, περιμένετε δεύτερο χειριστήριο σε κάνα μήνα ένα dual shock 3 - τώρα δεν αξίζει να πάρετε 2ο sixaxis! To 60άρι παίζει ps2 games, αν σας νοιάζουν τόσο πολύ μάλλον πρέπει να πάτε σε αυτό! Επίσης πάρτε και ένα καλό usb hub με δική του τροφοδοσία για το 40άρι, σίγουρα θα σας χρειαστεί - εμένα ήδη οι 4 του 60gb δε μου φτάνουν...

Μετά από παιχνίδια επιπλέον αν θέλετε καινούργια:
- Σίγουρη επιλογή το Uncharted: Drake's Fortune
- Και για online αν σας αρέσουν τα fps Call of Duty 4 ή Unreal Tournament 3

nuntius
26-12-2007, 20:21
Egw to koitazw mipws vrw tipota kalo kai sto ebay, alla se ekdosi 40gb, giati de mporw na diathesw polla xrimata...en merei ginomai pleonektis to kserw. Pernane apo telwneio auta? Iparxei periptwsi na exw provlima kai na plirwnw extra xrimata?

NonBorn
26-12-2007, 20:28
Egw to koitazw mipws vrw tipota kalo kai sto ebay, alla se ekdosi 40gb, giati de mporw na diathesw polla xrimata...en merei ginomai pleonektis to kserw. Pernane apo telwneio auta? Iparxei periptwsi na exw provlima kai na plirwnw extra xrimata?

Πολύ πιθανόν να έχεις πρόβλημα... Τα παιχνίδια που φέρνουμε από το εξωτερικό περνάνε αλλά μεγάλα πακέτα (ήθελα να φέρω το rockband αλλά έπρεπε να περάσει από τελωνείο και να τα σκάσω) δεν περνάνε. Επίσης με το δικό μας τελωνείο δε μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος... Μπορεί να το βρεις 200 ευρώ και να σου βάλουν να πληρώσεις άλλα 400 ξέρω γω και να ρθει παραπάνω από την εδώ του τιμή.

nuntius
26-12-2007, 23:29
An mou to steilei o pwlitis me courier pali pernaei telwneio??? Iparxei tropos apofugis twn apelpistikwn telwneiwn mas? Koitaksa tin prosfora sto expansys alla pali kataligei sta 500euros

TopGunZ
27-12-2007, 02:52
Παιδιά προσοχή, εντάξει με το παιχνίδι λαλακία να γίνει λες θα χάσω 50 ευρώ, αλλά για μηχανήματα των 400 και 500 ευρώ δεν παίζει με ebay και λοιπά. Δεν αξίζει για να γλιτώσεις, πόσα, 40, 50, 60 ευρώ, να ρισκάρεις να έχεις PS3 χωρίς σίγουρη εγγύηση. Μην τρελαθούμε παιδιά δε μιλάμε για διαφορές από 600 να πάει 400, ένα-δύο μήνες να κόψει ο καθένας τις διάφορες καταχρήσεις, 40-50 ευρώ τα εξοικονομεί, το PS3 θα είναι για χρόνια. Τελείως φιλικά, για να μην τρελαινόμαστε όλοι στην αναζήτηση των 10 και 20 ευρώ...

desperate_gamer
27-12-2007, 23:02
Συμφωνώ με τον TopGunZ. Ε όχι και τέτοια μηχανήματα από το Ίντερνετ ρε παιδιά. Για να μην πω ότι δεν υπάρχει καν αξιοπιστία από τον ίδιο τον seller που μπορεί να σας πάρει τα εκατοντάδες ευρουλάκια σας και να κάνει μετά τον Κινέζο (αν δεν είναι ήδη :P).

Αν θέλετε να τη βγάλετε φτηνά, κοιτάξτε για τίποτα μεταχειρησμένα στην περιοχή σας, αλλά ντροπής πράγματα τώρα για τέτοια μηχανήματα. Αυτά είναι επενδύσεις βρε.

blizard
29-12-2007, 02:44
Εδώ λένε ότι τα Carrefour είχαν σε κάποια καταστήματα 20% έκπτωση στο ps3 συν όλα τα games ,και ότι μπορεί να ισχύει και αύριο.
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=19233&page=2

TopGunZ
29-12-2007, 10:46
έγω έτσι το είχα πάρει πριν το καλοκαίρι, όταν όλοι το πέρνανε 660 χωρίς έξτρα χειριστήριο ή παιχνίδια, εγώ το είχα πάρει το 60άρι 530 ευρώ. καλή φάση.

konstantinos
29-12-2007, 12:09
Παραγκειλα απο play το resistance 37 euro κ θα παρω κ το darkness 27.99 μια χαρα.

oddin
01-01-2008, 15:56
Καλημέρα παιδιά,και καλή χρονιά να έχουμε.
Παράγγειλα σήμερα απο Play.com το ΝΒΑ 2K8 στα EUR 46.49
αλλα και το Sega Rally στα EUR 27.99. Ειδικά για το Sega Rally η τιμή του μου φαίνετε πολύ φτηνή.

Transporter
01-01-2008, 16:26
kai to sega rally tha sou fanei polu ftino.

SQP_GR
01-01-2008, 16:44
proxthes eixe to splintes cell 23 euro exei kai to bowulf 27 an kai einai kainurgio?

TopGunZ
01-01-2008, 23:06
Και αν δείτε τα Splinter Cell & Rainbow 6 Vegas για PS3 είναι στις πρώτες θέσεις σε πωλήσεις στο play σε ότι αφορά τα βιντεοπαιχνίδια :P

Επίσης και το Beowulf έχω ακούσει ότι είναι "φθηνό" όπως λέει ο Τρανσπόρτερ...

konstantinos
02-01-2008, 20:56
Beowulf καλουτσικο ειναι το πηρα απο play δεν ειναι τρελο γραφικο αλλα αν εχεις νευρα ειναι καλο σκοτωνεις πολυ πραμα καλυτερα Beowulf παρα Conan.Σημερα πηρα απο play με 78 ευρω το The Darkness(ps3 27,99) κ 3 Blu-Ray The Covenant(24,50) Ο εξορκισμος της Εμιλη Ροουζ(21,99) κ το XXX(3,50) εχει πολλους τιτλους αλλα λιγοι ειναι με υποτιτλους στους 3 τιτλους ο ενας ειναι free ετσι λεει.Κ εχει ακομα να παρω αλλες 5-6.

nikon
02-01-2008, 21:04
Στα Μedia markt έχει το pro 2008 με 59 ευρώ και sega rally,juiced 2,stuntman ignition και ρατατούης 29 ευρώ.

desperate_gamer
03-01-2008, 00:51
Καταπληκτική η προσφορά του Play!! Μπορώ να πάρω και τους τρεις Πειρατές της Καραϊβικής στη τιμή των δύο!!

Να σε ρωτήσω Konstantinos, η τρίτη ταινία είναι η δωρεάν, όποια κι αν είναι η τιμή της; Ας πούμε οι Πειρατές 3 έχουν 30κάτι ευρώ σε αντίθεση με το 1 και το 2 που έχουν 27 το καθένα. Θα χρεωθώ 30+27 ή 27+27;

TopGunZ
03-01-2008, 01:27
από ότι έχω καταλάβει δίνουν δώρο τη φθηνότερη, απλά επειδή δεν μπορούν να τη στείλουν με 0.00 ευρώ, χρεώνουν τα μεταφορικά μόνο και τα αφαιρούν συγχρόνως από τη μία από τις άλλες. στο τέλος πληρώνεις τις δύο πιο ακριβές την κανονική τους τιμή και την πιο φθηνή τζάμπα. είναι καλή προσφορά, έτσι ή αλλιώς.

ΕΔΙΤ: Χμμμ παίζει να είναι λίγο πιο περίπλοκο...έχω βάλει παραγγελία για 6 ταινίες, 4 στα 28 περίπου και 2 στα 22 περίπου ευρώ και μου κάνουν δώρο ένα 28άρι και ένα 22άρι...ίσως λόγω της μεγάλης παραγγελίας...6 BluRay για 99.96 ευρώ...ούτε 17 ευρώ το κομμάτι...

blizard
03-01-2008, 01:56
To Amazon.com έχει μια προσφορά 1+1 για μερικές ταινίες.
http://www.amazon.com/gp/feature.html?ie=UTF8&plgroup=1&docId=1000184311&plpage=1
Βγαίνει 20 ευρώ οι 2 μαζί με μεταφορικά, και περιλαμβάνει το «300» , Harry Potter κλπ.... δεν πρέπει να υπάρχει κάποια με Ελλ. υπότιτλους, και κοιτάξτε εδώ (http://bluray.liesinc.net/) αν είναι region free.


Επίσης πολύ ενδιαφέρον μου φαίνεται και το 5 disk set του Βlade Runner που έρχεται με 24ευρώ μαζί με μεταφορικά....
http://www.amazon.com/Runner-Five-Disc-Complete-Collectors-Blu-ray/dp/B000UBMWG4/ref=sr_1_5/105-3969139-3992469?ie=UTF8&s=dvd&qid=1199312618&sr=1-5
Κορυφαία για την εποχή της και λένε έχει πολύ καλή ποιότητα εικόνας.

geodlord7
03-01-2008, 02:02
Παιδια εχω παραγγειλει απο το game.co.uk ενα game και θελω να δω ποτε θα μου ερθει μεσω της Royal Mail site.Οταν μπαινω στο site της μου ζηταει τον κωδικο της αποστολης.Κανονικα δεν επρεπε να μου τον δωσει το game.co.uk ωστε να βλεπω και ποτε θα μου ερθει??Μηπως ξερει κανεις πως βρισκω αυτον τον κωδικο??

desperate_gamer
03-01-2008, 02:05
Anyway, εγώ αύριο θα τιμήσω την προσφορούλα για τους 3 Πειρατές. Έχει και το Spiderman στα 41 ευρώ και ίσως το πάρω κι αυτό μαζί με καναδυο άλλες ταινιούλες και τέλος θα πάρω το Blade Runner από το amazon.com. Μετά είναι δυνατόν να μην ξεπερνάνε σε πωλήσεις το HD-DVD... Τόσες τέλειες ταινίες έχει που πολλές δεν τις έχω σε dvd.

desperate_gamer
03-01-2008, 02:11
Παιδια εχω παραγγειλει απο το game.co.uk ενα game και θελω να δω ποτε θα μου ερθει μεσω της Royal Mail site.Οταν μπαινω στο site της μου ζηταει τον κωδικο της αποστολης.Κανονικα δεν επρεπε να μου τον δωσει το game.co.uk ωστε να βλεπω και ποτε θα μου ερθει??Μηπως ξερει κανεις πως βρισκω αυτον τον κωδικο??

Το email παραγγελίας δεν γράφει κανα order number ή tracking number ή τίποτα άλλο;
Πάντως από την εμπειρία κάνουν περίπου 5 μέρες από τότε που έγινε dispatch. (είναι πιο γρήγοροι κι από το play!)

geodlord7
03-01-2008, 02:16
Ναι γραφει αλλα ειναι για το ιδιο το game.co.uk ωστε να δεις ποτε θα στο κανουν dispatch.Το θεμα ειναι να βλεπω και ποτε θα ερθει στο σπιτι μου απο το site της Royal Mail.

desperate_gamer
03-01-2008, 02:24
τι να πω, δεν ξέρω αν έχει τέτοια κόλπα. πάω πάσο. αλλά όπως είπα, είναι γρήγοροι μην ανησυχείς.

badboyfriend
03-01-2008, 02:28
To game.co.uk τα σπάει απλά. Παραγγελία το Singstar Πέμπτη βράδυ, το έστειλαν παρασκευή και ήρθε κυριακή!!! (23/12!).
Αυτό το tracking number για το royal mail νομίζω είναι μόνο για αγγλία ή για τα συστημένα, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

klepidas
03-01-2008, 14:17
Pedes eida oti to game.co.uk exei arketa kales times se kainourgia games kai skeftomai na paro kanena...Thelo na mou peite se poses meres ta fernoun sinithos kai kati allo eimai anamesa sta:

skate <---
nfs pro street
orange box
singstar <----
nba2k8 <----

auta pou exo me velaki me endiaferoun pio poli ostoso an exete alli apopsi peite tin mou...ti lete na dialexo?

TopGunZ
03-01-2008, 14:27
τα δύο που δεν έχεις βελάκι είναι και τα πιο ενδιαφέροντα. μετά πάει το σινγκσταρ, αλλά ακόμα δεν έχει πολλά τραγούδια να αγοράσεις και η λίστα που έχει από την αρχή είναι επιεικώς απαράδεκτη.

klepidas
03-01-2008, 14:29
kamia alli apopsi???topgunz dektei kai i diki sou alla den poli endiaferomai gia orange box kai nfs pro street thelo kati pio kainourgio apo ena fps kai ena racing

desperate_gamer
03-01-2008, 14:45
Από τη λίστα που έχεις, σίγουρα τα πιο πρωτότυπα είναι το Singstar (το οποίο είναι πολύ καλό και μ' αρέσει η λίστα με τα τραγούδια από την αρχή, αρκεί βέβαια να μην το πάρεις στα σοβαρά) και το Orange Box που έχει καταπληκτική ιστορία, χιούμορ, διαλόγους και γενικά gameplay. Δεν είναι απλό shooter, και το μόνο του ελλάτωμα είναι τα μικρο-frame drops που παρατηρούνται που και που.

Αυτά τα δύο προτείνω. Και μην ανησυχείς, το Game είναι τάχιστο! Σε 4-5 μέρες από τότε που έκανες τη παραγγελία, θα το έχεις.

klepidas
03-01-2008, 14:48
pedia min mou lete dio tria games thelo na mou peite ena kai monadiko pou tha pernate eseis me ta dika sas gousta

desperate_gamer
03-01-2008, 14:55
Ε εγώ Singstar θα έπαιρνα, αλλά γιατί να πάρεις ό,τι λένε τα γούστα των άλλων και να μην πάρεις το δικό σου; Και με το δώρο των Χριστουγέννων έτσι έκανες, ολόκληρο poll. Πάρε ό,τι θες. Σαν πρόταση έχω να σου κάνω το singstar, αλλά να ξες ότι δεν σημαίνει ότι θα αρέσει και σε 'σένα. Είναι κυρίως καλό για να καλείς φίλους στο σπίτι και να κακοποιείτε τα τραγουδάκια.

TopGunZ
03-01-2008, 15:07
Αν θέλεις ένα game να σε κρατήσει ώρες και μόνο και ονλάιν τότε θα πάρεις ένα από αυτά που σου είπα. Ούτε το μπασκετάκι είναι κάτι πιο πρωτοτυπο από τα άλλα δύο, ούτε το SKATE. Αν τρελαίνεσαι για σπορτς παιχνίδια, τότε πάρε ένα από αυτά. Το Σίνγκσταρ το λατρεύω, αλλά πρέπει να έχεις λίγο και το ψώνιο (όπως ο υπογράφων).

Αν δεν σε πειράζουν τα λίγο παλιά γραφικά, το Orange box έχει 3 παιχνίδια συν 2 expansions, φοβερό χιούμορ και πολύ καλό gameplay. Το πόρταλ και μόνο του αξίζει με τις φούντες!

konstantinos
03-01-2008, 16:01
Καταπληκτική η προσφορά του Play!! Μπορώ να πάρω και τους τρεις Πειρατές της Καραϊβικής στη τιμή των δύο!!

Να σε ρωτήσω Konstantinos, η τρίτη ταινία είναι η δωρεάν, όποια κι αν είναι η τιμή της; Ας πούμε οι Πειρατές 3 έχουν 30κάτι ευρώ σε αντίθεση με το 1 και το 2 που έχουν 27 το καθένα. Θα χρεωθώ 30+27 ή 27+27;

Βασικα μου εκανε εκπτωση στο Covenant απο 27,99 στα 24 κ το ΧΧΧ 3,99 τον Εξορκισμο μου τον εβαλε κανονικα 21,99.Βασικα θα πληρωσεις κανονικα την πιο ακριβη κ θα κανει εκπτωση στις ποιο φτηνες.Σκεφτηκα για πειρατες κ εχω αλλα δεν εχει υπιτιτλους.

TopGunZ
03-01-2008, 16:07
εξήγησα παραπάνω, τα 3,99 είναι θέμα λογιστικής μάλλον, δεν μπορούν να χρεώσουν 0 τα μεταφορικά που θα πληρώσουν, οπότε για αυτό που σου δίνεται δωρεάν, χρεώνεσαι ένα συμβολικό ποσό, το οποίο ποσό, για να μην θεωρηθεί απάτη το "σου δίνω τη μία δώρο", το αφαιρούν από ένα από τα άλλα δύο. αν τα προσθέσεις, παίρνεις ένα δώρο κανονικότατα, απλά συνήθως το πιο φθηνό.

desperate_gamer
03-01-2008, 17:16
Ναι έκανα κι εγώ τη παραγγελία. Όπως το είπε ο TopGunZ είναι.

Εμένα δεν με πειράζουν οι υπότιτλοι, αλλά είδα ότι πολύ απλά του πρώτους δυο Πειρατές δεν τους έχει σε stock αυτή τη στιγμή, οπότε αποφάσισα να πάρω το Πειρατές 3, τη τριλογία Spiderman και το "Στενές Επαφές 3ου τύπου". 5 ταινίες δηλαδή, όχι αστεία! Βγήκε στα 80 ευρώ.

Αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά που παίρνω πολλά πράγματα από το Play ταυτόχρονα, θέλω να ρωτήσω αν αυτά έρθουν όλα μαζί σε ένα φάκελο ή έρθουν τρεις ξεχωριστοί φάκελοι για το καθένα. Επειδή ξέρω ότι το Play δεν στέλνει Ελλάδα μεγάλα δέματα, γι' αυτό ρωτάω.

gepe13
03-01-2008, 17:26
ενας φακελος για καθε ταινια θα ερθει και μπορει και διαφορετικες μερες

desperate_gamer
03-01-2008, 17:29
α ωραία. τουλάχιστον έτσι θα έρθουν όλα.

teddy
03-01-2008, 23:28
πριν απο λιγο γυρισα απο την media markt και αγορασα το juiced 2 στην προσφορα των 29 ευρω...
μπορει το παιχνιδι να μην λεει και πολλα,αλλα εχει το opel astra opc,που το γουσταρω τρελα και εκανε και 29 ευρω...
αυτο λεγεται ευκαιρια!