PDA

View Full Version : Mirror's Edge



Pages : [1] 2

PDS
06-05-2008, 20:42
33586

klepidas
06-05-2008, 21:17
Αρκετά καλά γραφικά αλλα είναι τύπου "Free Run?"Κάτι μου λεεί πως αυτό το παιχνίδι θα παίζεται με την κάμερα

Valkyre
06-05-2008, 21:20
Παιδια σερνεται και σε εσας το gametrailers?

Giannis
06-05-2008, 21:39
Emena katholou

DarkUSS
07-05-2008, 03:17
Μόλις είδα το trailer σε HD!:o

Πραγματικά δεν είχα ιδέα πως υπάρχει τέτοιο παιχνίδι. Φαίνεται υπέροχο! Επιτέλους ένα FPS με δική του προσωπικότητα.:angry:

pictorino
07-05-2008, 03:40
εμένα πάντως δεν με συγκινεί να τρέχω στις στέγες,αν και για να λέμε την αλήθεια είναι κάτι έξω από τα συνηθισμένα,πρωτότυπο

WolfRathmA
07-05-2008, 03:52
Παντος δε με πηθει το βιντεο οτι ειναι real time... δε ξερω γιατι. Ειναι;

DarkUSS
07-05-2008, 04:09
Είναι πέρα για πέρα real-time το γράφει και στην αρχή του trailer.

pictorino
07-05-2008, 04:11
τα γραφικά πάντως είναι εντυπωσιακά

Valkyre
07-05-2008, 13:44
I dont trust EA sorry.

leone
07-05-2008, 13:46
σαν παρκουρ μου φανικε

msnes7
07-05-2008, 15:13
Τα γραφικά φάινονται σαν κάτι νέο.Πιο ζωντανά χρώματα......
Αν και είχα την εντύπωση ότι δεν ήταν fps αλλά έχει και άλλη κάμερα εκτός να το μπερδεύω με κάποιο παρόμοιο που θα βγει.Και νομίζω θα βγει σε όλα τα formats

obione
07-05-2008, 17:37
ti allo tha kanei pia i EA...parcour edge eprepe na legete..,.

VirgiL
07-05-2008, 18:54
Εμένα δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι :S... Φαίνεται να βασίζεται πιο πολύ στο "wow factor" παρά στο γεμάτο gameplay... Θα δούμε, ελπίζω να κάνω λάθος.

desperate_gamer
07-05-2008, 20:00
Κι εμένα δεν μου άρεσε. Στην αρχή που πηδούσε στέγες ήταν ωραίο, αλλά κοίταξε μια στιγμή κάτω στο δρόμο και ζήτημα να περνούσε ένα αυτοκινητάκι με ταχύτητα χελώνας :P Ωραία προσοχή στα περιβάλλον (ναι το GTAIV με έκανε απαιτητικό και κακομαθημένο. Χαχα!).

Επίσης ένιωσα μια μικρο-ναυτία να έρχεται όταν έβλεπα τη κάμερα να πηγαίνει πέρα-δώθε, πέρα-δώθε, πέρα-δώθε (εκεί που έδινε ξύλο ειδικά)!!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Plus, το παιχνίδι το κάνει η αγαπητή μας EA οπότε δεν μπορεί κανείς να το πάρει στα σοβαρά :P

DarkUSS
07-05-2008, 20:06
Και το Βurnout το "βγάζει" η ΕΑ και είναι ΑΑΑ παιχνίδι μην είστε τόσο προκατειλημμένοι. Εξάλλου αναπτύσσεται από την DICE που μας έχει δώσει τα δημοφιλή Battlefield.

Valkyre
07-05-2008, 20:18
Πρωτον το Burnout δεν το φτιαχνει η ΕΑ , αλλα η criterion games.Η ΕΑ απλα δινει τα λεφτα.Γι αυτο και ειναι αξιολογο.Αλλα με τιποτα δεν ειναι ΑΑΑ game και αυτο.Ειναι ενα αρκετα καλο και διασκεδαστικο παιχνιδι , χωρις να πρωτοπωρει πουθενα.

Δεν νομιζω να ειμαστε αδικως (μερικοι) προκατειλλημενοι με την ΕΑ , δεν θυμαμαι 1 φορα απο την εποχη του PS2 που προσφερε ενα αξιολογο προιον...

mootsChios
07-05-2008, 20:28
Eνα παιχνιδι με θεμα το παρκουρ ειναι μια ευχαριστη πρωτοτυπη ιδεα. Το κακο ειναι οτι ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι απο τα παιχνιδια που θα ζαλιζεσαι και θα θες να ξερασεις μετα απο λιγο.

DarkUSS
07-05-2008, 21:01
Πρωτον το Burnout δεν το φτιαχνει η ΕΑ , αλλα η criterion games.Η ΕΑ απλα δινει τα λεφτα.Γι αυτο και ειναι αξιολογο.Αλλα με τιποτα δεν ειναι ΑΑΑ game και αυτο.Ειναι ενα αρκετα καλο και διασκεδαστικο παιχνιδι , χωρις να πρωτοπωρει πουθενα.

Δεν νομιζω να ειμαστε αδικως (μερικοι) προκατειλλημενοι με την ΕΑ , δεν θυμαμαι 1 φορα απο την εποχη του PS2 που προσφερε ενα αξιολογο προιον...

"Βγάζει" <- υπάρχει λόγος που το έγραψα έτσι. Μέχρι και το Βurnout 2 εκδότρια ήταν η Acclaim, τα παιχνίδια έγιναν δημοφιλή μετά το 3 όμως που την Criterion την αγόρασε η ΕΑ.

Στο PS2 είχαν κυκλοφορήσει πολλά αξιόλογα παιχνίδια από την ΕΑ: SSX, Freedom Fighters, το πρώτο NFS Underground και Medal of Honor είναι κάποια που μου έρχονται πρόχειρα.

Η ΕΑ είναι μια τεράστια εταιρία με δεκάδες διαφορετικά studio ανάπτυξης. Δεν σημαίνει πως όλα τα παιχνίδια της είναι μούφες επειδή έχουν το σηματάκι ΕΑ πάνω. Δηλαδή αν η Rockstar αγοραστεί από την ΕΑ όπως και μάλλον θα γίνει, το GTA αυτομάτως δεν θα αξίζει πιά?

Ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα έτσι απλά, στο κάτω κάτω ένα trailer είδαμε που τους περισσότερους τους εντυπωσίασε.

personGR
07-05-2008, 21:34
Crysis, Sims 2, NFS Underground/Most Wanted, Burnout Paradise, MOH Allied Assault, Fight Night Round 3

Μπα η EA δεν έχει δώσει δείγματα καλού χαρακτήρα...

klepidas
07-05-2008, 21:38
Η EA δέν έχει καλή πορεία έχει καλές στιγμές....

Valkyre
09-05-2008, 16:42
"Βγάζει" <- υπάρχει λόγος που το έγραψα έτσι. Μέχρι και το Βurnout 2 εκδότρια ήταν η Acclaim, τα παιχνίδια έγιναν δημοφιλή μετά το 3 όμως που την Criterion την αγόρασε η ΕΑ.

Στο PS2 είχαν κυκλοφορήσει πολλά αξιόλογα παιχνίδια από την ΕΑ: SSX, Freedom Fighters, το πρώτο NFS Underground και Medal of Honor είναι κάποια που μου έρχονται πρόχειρα.

Η ΕΑ είναι μια τεράστια εταιρία με δεκάδες διαφορετικά studio ανάπτυξης. Δεν σημαίνει πως όλα τα παιχνίδια της είναι μούφες επειδή έχουν το σηματάκι ΕΑ πάνω. Δηλαδή αν η Rockstar αγοραστεί από την ΕΑ όπως και μάλλον θα γίνει, το GTA αυτομάτως δεν θα αξίζει πιά?

Ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα έτσι απλά, στο κάτω κάτω ένα trailer είδαμε που τους περισσότερους τους εντυπωσίασε.

Δεν βιαζομαι.Μιλαω εχοντας ζησει και σταματησει να αγοραζω παιχνιδια τους απο το προηγουμενο gen.Η ΕΑ ειναι η καλυτερη εταιρια βιντεοπαιχνιδιων στον τομεα του μαρκετινγκ.Με οτι παιχνιδι εχει ασχοληθει προσωπικα ,χωρις να βαλει αλλους να το φτιαξουν , ειναι απο μετριοτητα εως αισχος.Και οποιες εταιρειες εχει παρει η ΕΑ , τις εχει αναγκασει να δουλεψουν πανω στην πολιτικη "βγαζω ενα παιχνιδι σε 5 μηνες και το βγαζω για οποιαδηποτε πλατφορμα κυκλοφορει...μεχρι και για κινητα τηλεφωνα".Και μετα μου λες εμενα να μην βιαζομαι να βγαζω συμπερασματα?Ειναι τυχαιο που αλλες εταιρειες ειναι exclusive και δουλευουν 3 και 4 χρονια με 200 ατομα για ενα παιχνιδι?Τι ειναι αχρηστοι ειναι αυτοι?Οχι απλα σεβονται το προιον που πανε να πουλησουν.

Η ΕΑ τι παιχνιδι εδωσε που ηταν αξιολογο?Που ηταν πρωτοποριακο?Που ανεβασε τον πηχη?Που το NBA Live ειναι το ιδιο με διαφορετικα γραφικα και στατιστικα απο το 2004?Που καθε χρονο λανσαρουν το ιδιο προιον με ελαχιστες διαφοροποιησεις?Που μου κανουν κατι port στο PS3 που ειναι αθλια , λες και ειναι Ν64 ...

Οχι , συγνωμη αλλα τα "λιγα" καλα παιχνιδια που βγαζει η ΕΑ , ειναι αυτα που απλα εχει δωσει τα λεφτα.Και συντομα και αυτα τα franchise θα καταρρευσουν , οταν τους επιβληθει η πολιτικη της ΕΑ.


Crysis, Sims 2, NFS Underground/Most Wanted, Burnout Paradise, MOH Allied Assault, Fight Night Round 3

Μπα η EA δεν έχει δώσει δείγματα καλού χαρακτήρα...

τα bold δεν ειναι της ΕΑ.Ουτε ενας προγραμματιστης της ΕΑ δεν εκανε τιποτα.
Τα υπολοιπα που λες , να με συγχωρεις δεν θεωρω οτι ειναι καν αξια αναφορας , αν μιλαμε για το πανθεον των games.Ολα δε απο αυτα εχουν παρει βαθμολογιες της ταξεως του 8 και μαλιστα αυτες οι βαθμολογιες ειναι -κατα τη γνωμη μου- πολυ χαριστικες.

Αν εσεις θεωρειτε οτι η ΕΑ κανει καλο στον χωρο των βιντεοπαιχνιδιων , τοτε με γεια σας με χαρα σας.

Θα αγοραζετε "παιχνιδια" που κανουν 6 μηνες να κατασκευαστουν και θα κυκλοφορουν απο το PS3 μεχρι το τελευταιο Νοκια.Ναι αυτο σημαινει ποιοτητα.

Το δυστυχημα ειναι οτι οι καραγκιοζηδες βγαζουν απειρα λεφτα κυριως λογω του εξαιρετικου μαρκετινγκ τους και ο κομσος πληρωνει 70 για κατι αισχη οπως τα παιχνιδια τους.Εχετε ακουσει ποτε η ΕΑ να λεει την λεξη "delayed"?ΠΟΤΕ δεν εχει καθυστερησει την κυκλοφορια παιχνιδιων.Αυτο που προεχει για την ΕΑ ειναι "οσο πιο γρηγορα φτιαξτο (ασχετα με την ποιοτητα) και οσο πιο γρηγορα πουλα το σε οσο το δυνατον περισσοτερους (φυσικα για ολες τις κονσολες και κινητα εκδοσεις...)".

Ε εγω που θελω να βλεπω οτι καποιος νοιαζεται λιγο για την ποιοτητα του προιοντος που κυκλοφορει , προτιμω developpers που αφιερωνουν 4 χρονια απο τη ζωη τους για να φτιαξουν παιχνιδια που αξιζουν, και που εκτος απο το χρημα σκεφτονται και το τι θα παρουσιασουν ως προιον.Τετοιοι ειναι Kojima Productions , Squareenix, Polyphony κλπ κλπ.

kostasb13
09-05-2008, 16:49
To χαλι παντως της Ubisoft δεν το εχει...:)
Και τα τελευταια Euro και fifa08 μια χαρα ηταν, ειδικα το euro ειναι μακραν το καλυτερο ποδοσφαιρακι που εχει βγει εδω και πολυ καιρο

Valkyre
09-05-2008, 16:51
To χαλι παντως της Ubisoft δεν το εχει...:)
Και τα τελευταια Euro και fifa08 μια χαρα ηταν, ειδικα το euro ειναι μακραν το καλυτερο ποδοσφαιρακι που εχει βγει εδω και πολυ καιρο

Kαλα η Ubisoft ειναι απλα συνεχιστης της ΕΑ.Δες το "καινουργιο" rainbow six...ποσο καιρο το εκαναν develop?6 μηνες?

desperate_gamer
09-05-2008, 17:11
Συμφωνώ με Valkyre. Αποκαλώ την EA το "McDonald's του gaming". Παιχνίδια γρήγορα και πρόχειρα. :P

Πάντως ναι το Need for Speed Underground ήταν καλό για κάποιον σαν εμένα που δεν είχε ξαναπαίξει Need for Speed. Αλλά όλα τα επόμενα ήταν ελεεινά και βαρετά.

Όσο για το Sims που το έχω και αδυναμία, το φτιάχνει (πλέον) studio αγορασμένο από την EA, αλλά είναι σχεδόν ανεξάρτητο και δεν έχει καμια σχέση με την υπόλοιπη εταιρεία. Αυτοί που κάνουν τα Sims, κάνουν μόνο τα Sims και γι' αυτό το franchise παραμένει σε ένα ποιοτικά καλό επίπεδο. Αν και οι τακτικές EA είναι προφανείς. Sims παντού -μιας και πιάνει και στους casual- και expansion pack κάθε 5 μήνες (με αρκετά από αυτά να μην είναι καν expansion pack, αλλά να έχουν αντικείμενα μόνο όπως αυτά που μπορείς να κατεβάσεις από το Internet. Απλά έλεος!!)

ps4
09-05-2008, 19:13
Εμενα μου αρεσε.

Και επαθα και πλακα με το κομματι που παιζει απο πισω. Φοβερο.

Ψαχνω......

PDS
10-05-2008, 00:49
Mirror's Edge team praises tilt controls, Cell architecture (http://www.ps3fanboy.com/2008/05/09/mirrors-edge-team-praises-tilt-controls-cell-architecture/)

http://www.blogsmithmedia.com/www.ps3fanboy.com/media/2008/05/crane_web_tif_jpgcopy425.jpg


Sean Decker, general manager of Battlefield developer DICE, spoke to VideoGamer.com about their upcoming Mirror's Edge. The first-person platforming/action game made its debut at PlayStation Day, which led some to believe the title was a PS3-exclusive. It's not, but the team is promising to make the most out of the PS3's unique architecture. For example, the team plans on utilizing tilt controls: "The great thing about it is that there's a lot of little things like, Faith there when she's walking like this (points to Mirror's Edge trailer showing Faith tightrope-walking across a beam), Sixaxis controls, super easy to implement and say, OK well just balance it and then you've got it there, as opposed to teaching a player to say, oh let's push this button or that button."

"The other thing is the Cell really allows us to push the resolution of our textures much higher and we've taken full advantage of that as well. So there's a lot of little quirks to it that we really like and our engineers love as well as our designers." However, Decker wouldn't go so far as saying the PS3 version is superior to the Xbox 360 version -- they're simply "different."

john
11-05-2008, 23:17
http://bulk.destructoid.com/ul/85508-mirror-s-edge-artwork-for-your-fapping-delight/01-noscale.jpg

http://bulk.destructoid.com/ul/85508-mirror-s-edge-artwork-for-your-fapping-delight/02-noscale.jpg

http://bulk.destructoid.com/ul/85508-mirror-s-edge-artwork-for-your-fapping-delight/03-noscale.jpg

http://bulk.destructoid.com/ul/85508-mirror-s-edge-artwork-for-your-fapping-delight/04-noscale.jpg

http://bulk.destructoid.com/ul/85508-mirror-s-edge-artwork-for-your-fapping-delight/05-noscale.jpg

TopGunZ
12-05-2008, 00:01
1ον το Mosτ Wanted ήταν το καλύτερο arcade που βγήκε ποτέ.
2ον Η ΕΑ είναι για τα ανάθεμα
3ον Αν η DICE ακολουθήσει το παράδειγμα της Criterion με το θεικό Burnout Paradise είμαστε ΟΚ

Το παιχνίδι δείχνει φοβερό, ελπίζω να πάει τα μεκάνικς του Ασάσινς Κριντ ένα βήμα πιο πέρα, πάντα ήθελα παιχνίδια με σοβαρή ευελιξία. Επίσης...πως είναι δυνατόν να σε ζαλίσει ένα παιχνίδι?

gavrosdr
12-05-2008, 00:03
ωραιο φαινεται...για να δουμε...

pictorino
14-05-2008, 00:15
η EA σπάνια βγάζει ποιοτικούς τίτλους,τουλάχιστον τίτλους που να στέκονται στο ύψος των περιστάσεων.Έχει κατά καιρούς αγοράσει πολύ επιτυχημένα frinchises τα οποία και δεν εξέλιξε καθόλου.από την άλλη όμως κανείς δεν μπορεί να πει ότι δεν έχει δώσει και πολύ ποιοτικούς τίτλους

PDS
15-05-2008, 10:29
34019

Slay
15-05-2008, 11:38
Καλα ειναι απιστευτος αυτος που εκατσε και βρηκε ολες αυτες τις λεπτομερειες, παντως το παιχνιδι δειχνει πολυ ενδιαφερον...

muku
15-05-2008, 12:20
Έχω βάσιμες υποψίες ότι οι developers έχουν βασιστεί σε ένα βιντεάκι parkour που παίζει στο youtube. Για ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα, ο τύπος στο βιντεάκι κάπως στερεώνει την κάμερα πάνω του με αποτέλεσμα να φαίνεται ακριβώς όπως στο παιχνίδι δηλαδή να τρέχει και τα χέρια να πηγαινοέρχονται όπως στα βιντεάκια του παιχνιδιού παραπάνω.

DarkUSS
15-05-2008, 13:14
Τρομέρο το βιντεάκι του gametrailers! Δείχνει πράγματα που δεν είχα προσέξει πριν.

muku
15-05-2008, 14:51
Αν προσέξετε τα γραφικά δεν έχουν κάθολου aliasing. Δεν ξέρω πως το έχουν κάνει αυτό το πράγμα. Τα περισσότερα παιχνίδια που έχω παίξει στο ps3 έχουν αρκετό aliasing. Αν είναι πραγματικά in-game τα videos που βλέπουμε φαίνεται ότι έχουν κάνει σοβαρή δουλειά στον τομέα των γραφικών τουλάχιστον.

Valkyre
15-05-2008, 16:09
Αν προσέξετε τα γραφικά δεν έχουν κάθολου aliasing. Δεν ξέρω πως το έχουν κάνει αυτό το πράγμα. Τα περισσότερα παιχνίδια που έχω παίξει στο ps3 έχουν αρκετό aliasing. Αν είναι πραγματικά in-game τα videos που βλέπουμε φαίνεται ότι έχουν κάνει σοβαρή δουλειά στον τομέα των γραφικών τουλάχιστον.


Bασικα ....εαν δεις το HD video apo Gametrailers , σε μεγαλη αναλυση 720ρ , θα δεις οτι εχει alliacing και φαινεται καθαρα.Βεβαια ακομα ειναι νωρις και προσωπικα εμενα αυτου του ειδους το alliasing δεν με ενοχλει γιατι ειναι λιγο.

Παντως πολλα παιχνιδια δεν εχουν καθολου alliacing στο ps3.
Uncharted , Resistance , Ratchet & Clank , DMC4 (οι σκιες ηταν χαλια , αλλα alliacing καθολου).

Υπαρχουν δειγματα δηλαδη.Το Mirror's Edge χρησιμοποιει και motion blur με εξυπνο τροπο για να κρυβει καποιες ατελειες.Αλλα ειναι ωραιο motion blur , οχι σαν το GTAIV...

Σε αυτο που πραγματικα παραδεχομαι την δουλεια που εχουν κανει στο Mirror's Edge , ειναι τα χρωματα.Ειναι καταπλικτικα χρωματισμενος ο κοσμος , καθολου ρεαλιστικο , αλλα παρολαυτα παρα πολυ ομορφο , σουρεαλιστικο θα ελεγα.

personGR
15-05-2008, 17:43
σουρεαλιστικο θα ελεγα.

Surreal ε?
Θα προτιμούσα τον όρο "προκλητικά καθαρό"..
όπως και να'χει το παιχνίδι πρόκειται να τα σπάει, άντε να επιστρέψει η Dice με τις παιχνιδάρες της :yay::yay::yay:

Valkyre
15-05-2008, 19:36
Surreal ε?
Θα προτιμούσα τον όρο "προκλητικά καθαρό"..
όπως και να'χει το παιχνίδι πρόκειται να τα σπάει, άντε να επιστρέψει η Dice με τις παιχνιδάρες της :yay::yay::yay:

Κατσε να δουμε αν θα την αφησει να εκφραστει ελευθερα η κυρια Ε.Α. πρωτα...:innocent:

klepidas
02-06-2008, 08:58
Mirror's Edge Releasing this Month?


A new preview of Mirror's Edge from VGM brings up something interesting towards the end of the preview. Apparently, the game will be releasing this month, in June. Take a look for yourself:

"If this all sounds like a hoot and a half, you won’t have to wait long; Mirror's Edge is slated for a mid-June release date." said VideoGameMedia in a preview.

Mid-June is this month, the month we've just entered. Could DICE be planning a surprise release? Or could this just be a major typo?

Via Mirror's Edge Preview @ VGM

http://www.n4g.com/xbox360/News-152097.aspx

pictorino
02-06-2008, 20:42
Mirror's Edge Releasing this Month?



http://www.n4g.com/xbox360/News-152097.aspx

έτσι ξαφνικά!!!!!!

DarkUSS
10-07-2008, 14:36
Nέες εικόνες:

http://buttonmasher.co.nz/wp-content/uploads/2008/07/falling-web1.jpg
http://buttonmasher.co.nz/wp-content/uploads/2008/07/slide-web1.jpg
http://buttonmasher.co.nz/wp-content/uploads/2008/07/sniper-kick1.jpg
http://buttonmasher.co.nz/wp-content/uploads/2008/07/stormdrain1.jpg


35999

personGR
10-07-2008, 14:40
Υπέροχο φαίνεται...

geodlord7
10-07-2008, 14:50
Αν ηταν 3rd person θα του εδινα μια ευκαιρια αλλα τωρα δεν του δινω.....

NonBorn
10-07-2008, 15:38
Αν ηταν 3rd person θα του εδινα μια ευκαιρια αλλα τωρα δεν του δινω.....
Mη του τη δώσεις... :p :p :p Σου τη ζήτησε??? :p

geodlord7
10-07-2008, 15:46
Mη του τη δώσεις... :p :p :p Σου τη ζήτησε??? :p

Aμέ !!! (οπως λετε οι αθηναιοι:p:p)

Αλλα δεν του τη δινω:bgrin2:

desperate_gamer
10-07-2008, 16:10
Η ιστορία καλούτσικη. Αχ δεν ξέρω. Άρχισα να το συμπαθώ :p Αν είναι καλό και διασκεδαστικό...

pictorino
10-07-2008, 16:58
Aμέ !!! (οπως λετε οι αθηναιοι:p:p)

Αλλα δεν του τη δινω:bgrin2:

χαχα!!μόνο οι αθηναίοι το λένε;;δε νομίζω!
δώσε του,δεν ξέρεις καμιά φορά

obione
10-07-2008, 17:51
den xerw...nomizw oti kalutrera na to noikiasw first...ligo psyxro kai keno mou fenete...trexeis stis orofes pidas ..ok..kai??meta??dont know!!!

atomsk
10-07-2008, 17:57
λίγο άκυρο να είναι fps ρε γαμότο ...βασικά αν ήταν 3rd person θα έμοιαζε αρκετά με το assasin's creed , πολύ καλύτερα έτσι όμως. Προτιμώ να βλέπω τον χαρακτήρα να κάνει τα ακροβατικά του.

geodlord7
10-07-2008, 18:00
λίγο άκυρο να είναι fps ρε γαμότο ...βασικά αν ήταν 3rd person θα έμοιαζε αρκετά με το assasin's creed , πολύ καλύτερα έτσι όμως. Προτιμώ να βλέπω τον χαρακτήρα να κάνει τα ακροβατικά του.

Και εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι γιατι απο 1st person χανουμε ολο το animation των ακροβατικων.

Slay
10-07-2008, 18:30
Aπο την αλλη ομως παρομοια 3rd Person εχουμε δει παμπολα, εγω προς το παρον το βρισκω ενδιαφερον, δεν ξερω απο gameplay πως θα ειναι, και αν θα το εχουν φτιαξει ωστε να δενει με την 1st person view.

pictorino
11-07-2008, 19:57
εννοείται ότι πρέπει να το νοικιάσεις πριν την αγορά,ναι μεν φαίνεται ενδιαφέρον,φαίνεται όμως και αμφίβολο το αποτέλεσμα

desperate_gamer
13-07-2008, 23:31
New E3 preview από το Gamespot για το παιχνίδι... Μπορεί να είναι καλό τελικά. :p



Mirror's Edge Updated Impressions


How do you make daring first-person rooftop traversals at high speed while under a hail of gunfire? EA DICE's demo lays it out for us.
By Chris Watters (http://www.gamespot.com/users/Chris_Watters/), GameSpot (http://www.gamespot.com/) Posted Jul 10, 2008 2:26 pm PT


When EA DICE announced Mirror's Edge, senior producer Owen O'Brien hinted that it would "change the way that players are able to move in first person." Since then, we've seen screens and videos emerge showing a shining modern metropolis framed by the red gloves and shoes of an agile runner named Faith. Running across rooftops and makeing nausea-inducing leaps with grace and fluidity, Faith embodied this new take on first-person movement. Now, a year later, we've got the first look at the control scheme for Mirror's Edge and had a chance to watch O'Brien take down armed guards and make--or not quite make--those dramatic free running jumps.

The demo began with Faith on top of the white rooftops shown in the first official trailer. As she ran around, her signature red fingerless gloves flitted in and out of the frame. Looking down, we also saw her cargo pants along with her red and black shoes moving apace. Much like the visible guns in first-person shooters, Faith's arms and legs are the tools that enable her to accomplish her goals, so seeing them is a nice visual touch. Beyond the aesthetic appeal, the logistical utility of being able to see her feet seemed to come in handy as she faced that first, vertiginous leap.

http://image.com.com/gamespot/images/2008/191/941950_20080710_embed001.jpg (http://javascript<b></b>:open_image_viewer('941951','1','6193604','2008/191/941950_20080710_embed001.jpg','Get%2Bused%2Bto%2Bs eeing%2Bred%2Bas%2Byou%2Bfree%2Brun%2Bdown%2Bdange rous%2Band%2Bimprobable%2Bpaths.','');)
Get used to seeing red as you free run down dangerous and improbable paths. (http://javascript<b></b>:open_image_viewer('941951','1','6193604','2008/191/941950_20080710_embed001.jpg','Get%2Bused%2Bto%2Bs eeing%2Bred%2Bas%2Byou%2Bfree%2Brun%2Bdown%2Bdange rous%2Band%2Bimprobable%2Bpaths.','');)


Faith has two speeds: run and sprint. When prepping for the jump, O'Brien practiced sprinting, and both the motion blur and the sounds of heavier breathing helped convey an increased sense of speed. As Faith approached the ledge, O'Brien gave us a quick explanation about the control system in Mirror's Edge. There are no jump or crouch buttons; instead, there are up and down buttons. The up button will make Faith jump as she approaches gaps or mantle as she approaches obstacles, while the down button will make her slide underneath a barrier or parachute roll at the end of a long jump. These contextual controls will hopefully make Faith's acrobatics easier to execute and allow players to move through the environments more fluidly.

O'Brien proceeded to walk us through the long leap and subsequent fence mantling shown early in the official trailer. Upon landing the jump after a few missed tries, he explained the concept of a heavy landing versus a soft landing. Hitting the down button at the end of a jump will make Faith roll into a soft landing, preserving her momentum and allowing her to continue running at speed. If you mistime that press, she'll land with a hard oomph, lose momentum, and be vulnerable to a sniper's bullet. Preserving speed will be key to avoiding danger and completing missions. The challenge of keeping your speed up will lie in chaining together jumps, landings, and slides while navigating quickly through the environments.

When you run into a tricky spot, you can use Faith's version of bullet time to slow things down temporarily. The only heads-up display element--a tiny reticle in the middle of the screen--indicates when this ability is available. Faith's runner's vision can also aid in your speedy navigation. This sense--which can be toggled on and off--will highlight key elements in red as you approach them so you can pick out a path on the fly. You'll also be guided by a dispatcher named Mercury, an underground ally who will speak through a small receiver in your ear and provide information about your environment, as well as the enemies you might come across or who might be searching for you.

Given the controlling, dystopian society of Mirror's Edge, it's no surprise that there are enemies aplenty waiting to gun you down. Even though Faith is unarmed, she's far from weaponless. EA DICE has given her a strong command of wing chun, a martial art purportedly developed by a Buddhist nun that focuses on close, fast combat and flowing energy. In keeping with the contextual control scheme, there is only one button for combat that, when combined with other buttons like up and down, can produce a number of varied attacks. We watched as Faith sprinted toward an enemy, slid to avoid gunfire, kicked his legs out from under him, and knocked him out. She then leveled another by jumping off a wall and kicking him across the face. In her final encounter, Faith disarmed her third enemy, shot him with his own weapon, dropped it, and ran. Weapons are a temporary power-up in Mirror's Edge, encumbrances that are automatically discarded when the ammo runs out, providing you don't ditch them sooner.

http://image.com.com/gamespot/images/2008/191/941950_20080710_embed003.jpg (http://javascript<b></b>:open_image_viewer('941951','3','6193604','2008/191/941950_20080710_embed003.jpg','That%2527s%2Bgoing% 2Bto%2Bhurt.','');)
That's going to hurt. (http://javascript<b></b>:open_image_viewer('941951','3','6193604','2008/191/941950_20080710_embed003.jpg','That%2527s%2Bgoing% 2Bto%2Bhurt.','');)


To round out the demo, O'Brien took Faith to a vast underground area inspired by the cavernous storm drains built underneath Tokyo to accommodate tsunamis. Here, we saw Faith move through vertical space in a nice contrast to the largely horizontal rooftop action. In one particularly neat maneuver, O'Brien used the 180-degree turn button to perform a wall jump--up, 180, up--and Faith grabbed onto a ladder that previously seemed out of reach.

We left the demo impressed with how adeptly Faith managed maneuvers that seem ill-suited to first-person gameplay. O'Brien was quick to clarify that while he wants it to be easy for players to do cool things, it will be a much tougher challenge to chain many cool things together to accomplish spectacular stunts. Players looking to try some daring first-person platforming can look for Mirror's Edge on the Xbox 360, PlayStation 3, and PC this holiday season. We'll be sure to keep you posted with the latest on this exciting game from EA DICE.


-GameSpot

http://e3.gamespot.com/story.html?sid=6193604&pid=941951&tag=top_stories;story;5

DarkUSS
15-07-2008, 01:51
To trailer που δώσανε πριν από λίγο στην conference της EA

SD stream (http://xbox360.ign.com/dor/objects/949455/mirrors-edge/videos/mirrors_edge_e3_trailer_07140B.html)
HD Download (http://www.gamersyde.com/news_6790_en.html)

Εντυπωσιακότατο!:D

pvinis
15-07-2008, 07:29
και ενα developer's walkthrough.
36297

(καποια στιγμη προς το τελος κατω αριστερα βγαζει "God Mode" :p)

pvinis
15-07-2008, 07:36
οριστε και το τραγουδακι που ειναι φοβερο:
http://rapidshare.com/files/129789554/mirrors-edge-version1.3.mp3.html
καπου ειδα οτι λεγετε shine απο alcorus.

(δωστε και κανα ++ να παρω κανα κουτακι:p)

ps4
15-07-2008, 11:45
Ειχα γραψει στην αρχη οτι ψαχνω το κομματι αυτο γιατι μου αρεσε πολυ. Εψαξα παντου σχεδον. Δεν το βρηκα.

Φιλε μου ετσι και ειχα ενα φορτηγο rep θα στο εδινα ολο. Εισαι θεος. Εχεις rep απο μενα.

Χιλια ευχαριστω.

DarkUSS
15-07-2008, 13:23
Μέχρι στιγμής μου φαίνεται σίγουρη αγορά! :D

pictorino
15-07-2008, 15:44
μπορεί να είναι ανέλπιστα καλό

geodlord7
15-07-2008, 15:51
Aλλαξα γνωμη!!!!!

Φαινεται εκπληκτικο!!!

NonBorn
15-07-2008, 15:53
Aλλαξα γνωμη!!!!!

Φαινεται εκπληκτικο!!!

Πρωτότυπο.......

geodlord7
15-07-2008, 16:00
Πρωτότυπο.......

Ποιο ειναι το προβλημα σου τωρα???

Δεν μου επιτρεπεται ουτε γνωμη να αλλαζω??

Ωραιος mod εισαι.....:fryingpan:

Valkyre
25-07-2008, 13:43
Ολο το ντεμο του παιχνιδιου live και να τρεχει απο το PS3 παρακαλω! ;)

http://ps3.ign.com/dor/objects/949457/mirrors-edge/videos/mirrorsedgelivewire_072308.html

WolfRathmA
27-07-2008, 08:25
@Val

Απιστευτο βιντεακι. Πολυ καλο.

Story Telling in Mirror's Edge Will be 2D (http://www.n4g.com/News-175757.aspx)


ButtonMasher writes - Three weeks ago EA released some new screenshots and a 2D trailer, for the most part I thought it was an interesting diversion from the normal in-game trailer, it turns out there is something more to it

slayeras
28-07-2008, 08:39
244675

desperate_gamer
03-08-2008, 18:29
Τελικά το Mirror's Edge χρησιμοποιεί ως lead platform το PS3. Ενδιαφέρον!



PLAYSTATION 3 Lead Platform for Mirror’s Edge - Trophys Planned as Well (http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/08/03/playstation-3-lead-platform-for-mirrors-edge-trophys-planned-as-well/)

http://kezins.com/wp-content/uploads/2008/05/bigposter_knqmg.jpg

In the latest Official PlayStation Magazine which reached subscribers yesterday, it’s been said that the PLAYSTATION 3 is the lead platform of Mirror’s Edge. At the end of their preview of the game, it said:

Mirror’s Edge is an acrobatic leap forward. And with PS3 being the development team’s lead platform, you’ll want to keep a sharp eye out to how it lands.
And in an interview with the game’s producer Owen O’Brien, it was stated that trophies and DLC were planned, more on that after the jump.


On Trophies:

OPM: Have you though about trophy support yet? Is it just a matter of taking the Xbox 360 achievements and porting them over.
Owen O’Brien: Thats what we’re looking into at the moment. That would be Plan A and we’ll see if that works, and if it doesnt, we’ll try something else.
[NOTE: Its most likely that "Plan A" will happen considering that Burnout Paradise has the same achievements on both PLAYSTATION 3 and Xbox 360]

On DLC:

OPM: Do you have downloadable content in the works? New areas of the city or new gameplay modes?
Owen O’Brien: We have got DLC plans, but we’re not talking about those until later.
Mirror’s Edge is planned for release in November for the PLAYSTATION 3 and Xbox 360.

http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/08/03/playstation-3-lead-platform-for-mirrors-edge-trophys-planned-as-well/

klepidas
03-08-2008, 18:30
Πότε βγαίνει?

desperate_gamer
03-08-2008, 18:34
Αν διάβαζες το άρθρο αντί να κάνεις τζάμπα post, θα το έβλεπες :giggle:

atomsk
03-08-2008, 18:38
εμετός το παιχνίδι ...

desperate_gamer
04-08-2008, 12:09
http://gamzsonev3.files.wordpress.com/2008/08/mirrors-edge.jpg

Και το boxart του παιχνιδιού...

http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/08/03/mirrors-edge-boxart/#more-425

X-NEC
05-08-2008, 17:25
X-Play Preview: Mirror's Edge (http://www.n4g.com/ps3/News-179633.aspx)

desperate_gamer
24-08-2008, 01:23
QZCyiwmeE20

Αυτό το παιχνίδι από το "μπλιαχ... EA" πήγε στο "με ανακατεύει" και πλησιάζει επικυνδίνα τη must buy list γι' αυτά τα Χριστούγεννα. Το πρώτο πρόσωπο και το λαχάνιασμα δίνουν μια αμεσότητα στο παιχνίδι.

Το μόνο κακό είναι που είναι "κοκκινισμένο" το μονοπάτι που πρέπει να ακολουθήσεις, λες και είμαι καθυστερημένα και δεν μπορούμε να το βρούμε μόνοι. Εύχομαι πραγματικά να μπορείς να κάνεις αυτή την επιλογή "turn off", αλλιώς θα είναι ένας πολύ καταστροφικός παράγοντας για το παιχνίδι.

DarkUSS
24-08-2008, 01:35
Αυτό το παιχνίδι από το "μπλιαχ... EA" πήγε στο "με ανακατεύει" και πλησιάζει επικυνδίνα τη must buy list γι' αυτά τα Χριστούγεννα. Το πρώτο πρόσωπο και το λαχάνιασμα δίνουν μια αμεσότητα στο παιχνίδι.

Το μόνο κακό είναι που είναι "κοκκινισμένο" το μονοπάτι που πρέπει να ακολουθήσεις, λες και είμαι καθυστερημένα και δεν μπορούμε να το βρούμε μόνοι. Εύχομαι πραγματικά να μπορείς να κάνεις αυτή την επιλογή "turn off", αλλιώς θα είναι ένας πολύ καταστροφικός παράγοντας για το παιχνίδι.

Εμ όταν τα έλεγα εγώ ότι το παιχνίδι ξεχωρίζει, εσείς μου κατηγορούσατε την ΕΑ!:p

Τώρα γι' αυτό που λες Desperate, είχα διαβάσει πως το κόκκινο απλά είναι ἐνα βοηθητικό στοιχείο κι ότι μπορείς κάλλιστα να ακολουθήσεις διαφορετικό μονοπάτι.

desperate_gamer
24-08-2008, 01:43
Εγώ είχα δει στα βίντεο της Ε3, ότι το κόκκινο λέγεται "διαίσθηση του free runner" και είναι όντως βοηθητικό. Για το διαφορετικό μονοπάτι δεν το ήξερα, αλλά και πάλι, σε μια στιγμή που θα κολλήσω, θα δω αμέσως το κόκκινο και θα το ακουλουθήσω. Δεν θα το ευχαριστιέμαι όμως έτσι. Δεν θα έχω βρει το δρόμο μόνος μου. Παρακαλάω να μπορώ να το κάνω turn off.

Να αυτά είναι που με εκνευρίζουν με την EA. Προκειμένου ένα παιχνίδι να μην κατηγορηθεί ως δύσκολο και "unenjoybable" από τα ανυπόμονα 13χρονα, είναι ικανοί να το γεμίσουν tutorials, hints και βοηθητικά παραθυράκια για να συνεχίσεις το παιχνίδι, λες και η πρόκληση είναι κάτι που πρέπει να αποφεύγεται.

SQP_GR
24-08-2008, 02:04
augonte fime oti tha einai time exlusive sto ps3 .gia na dume

SQP_GR
24-08-2008, 02:05
Rumour: Mirror's Edge PS3 Timed Exclusive

80 (http://www.n4g.com/NewsCom-188547.aspx?CT=1#Comments)
http://m2.n4g.com/8/News/188000/188547_1_hs.jpg Ripten's Patrick Steen writes:

"We don't believe you David Reeves. It would be kind of us to say that much of what you spout is exagerated, but now you, Mr SCEE boss, have more "news" for us. DICE's promising first person adventure game, Mirror's Edge, will be a timed PS3 exclusive."

elysianwarrior
24-08-2008, 13:20
Εδω το παιχνιδι τα σπαει ειναι πολυ γρηγορο και εχει ωραιο στυλ παιχνιδιου.

geodlord7
24-08-2008, 19:45
QZCyiwmeE20

Αυτό το παιχνίδι από το "μπλιαχ... EA" πήγε στο "με ανακατεύει" και πλησιάζει επικυνδίνα τη must buy list γι' αυτά τα Χριστούγεννα. Το πρώτο πρόσωπο και το λαχάνιασμα δίνουν μια αμεσότητα στο παιχνίδι.

Το μόνο κακό είναι που είναι "κοκκινισμένο" το μονοπάτι που πρέπει να ακολουθήσεις, λες και είμαι καθυστερημένα και δεν μπορούμε να το βρούμε μόνοι. Εύχομαι πραγματικά να μπορείς να κάνεις αυτή την επιλογή "turn off", αλλιώς θα είναι ένας πολύ καταστροφικός παράγοντας για το παιχνίδι.

Απλα τα σπαει το παιχνιδι!!!!!! Ναι desperate οπως ειδες υπαρχουν απειρες διαδρομες και βεβαια σε ενα τετοιο τεραστιο περιβαλλον πως θα βρεις μονος σου να φτασεις πχ σε εναν "πινακα ελεγχου??Σε αυτη τη πιστα παντως ηταν αδυνατον χωρις το κοκκινο μονοπατι να εφτανε καποιος σε εκεινο το τελευταιο σημειο.

Το μονο ερωτημα με αυτο το παιχνιδι ειναι οτι θα ζαλιζομαστε????

desperate_gamer
24-08-2008, 23:25
Εγώ πάντως από τα βίντεο δεν ζαλίζομαι.

Και geodlord, δεν είναι δικαιολογία αυτό. Για 'σένα που είσαι λιγάκι ανυπόμονος, μπορεί να είναι σωτήριο το κόκκινο μονοπάτι. :giggle: Αλλά εγώ γιατί να υποχρεούμαι ψυχολογικά να ψάχνω δεύτερο μονοπάτι μόνο και μόνο για να μην ακολουθώ το κόκκινο;;

Γι' αυτό λέω να υπάρχει η επιλογή να τη κλείσεις αυτή τη λειτουργία. Υπάρχουν και μαζόχες παίκτες, δεν το καταλαβαίνουν πια;! :giggle:

Zeichef
25-08-2008, 01:55
molis parakolou8isa ola ta video! Pragmatika ekpliktika ola, must-have gia mena to game.

desperate_gamer
25-08-2008, 17:21
EA “Mirror’s Edge will not be a Timed Exclusive for PS3″ (http://buttonmasher.co.nz/2008/08/25/ea-mirrors-edge-will-not-be-a-timed-exclusive-for-ps3/)

A German Tech site (http://www.heise.de/newsticker/Erster-Blick-auf-die-PSP-3000--/meldung/114603) has quoted David Reeves from Leipzig as having stated that Mirror’s Edge would be a timed exclusive for the PS3, this came out of the blue for many people looking forward to the game and especially the Xbox 360/PC owners.


EA however have declined this statement by the SCEE President with the following…..

Mirror’s Edge will be shipping this winter on PS3, XBOX360 and PC. Mirror’s Edge will not be a timed exclusive for PS3.
Pretty clear. Now back to waiting impatiently for it’s release


http://buttonmasher.co.nz/2008/08/25/ea-mirrors-edge-will-not-be-a-timed-exclusive-for-ps3/

Λογικό! Άντε όμως, το παιχνίδι φαίνεται ενδιαφέρον!

Valkyre
25-08-2008, 17:23
http://buttonmasher.co.nz/2008/08/25/ea-mirrors-edge-will-not-be-a-timed-exclusive-for-ps3/

Λογικό! Άντε όμως, το παιχνίδι φαίνεται ενδιαφέρον!

Λεω κι εγω.... την ημερα που η Ε.Α. θα κανει ενα παιχνιδι exclusive , εγω απλα θα μεινω με το στομα ανοιχτο...ειτε προκειται για κανονικο exclusive ειτε για timed.

Ας ειμαστε χαρουμενοι που το εν λογω παιχνιδι δεν θα κυκλοφορησει και σε κινητα τηλεφωνα... λολ

Zeichef
25-08-2008, 17:24
Eipe ali8eia o David Reeves oti to mirror's edge 8a einai timed exclusive tou ps3??

desperate_gamer
25-08-2008, 17:52
Eipe ali8eia o David Reeves oti to mirror's edge 8a einai timed exclusive tou ps3??

Ε όχι βρε, τι λέμε. :giggle:

PDS
29-08-2008, 23:52
39304

desperate_gamer
30-08-2008, 03:19
ΤΟ ΕΙΠΕ!!! ΤΟ ΕΙΠΕ!!! Μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τα κοκκινάκια!!!

Το παιχνίδι αυτό το θέλω!! Με μαγεύει η ταχύτητά του και η χαλαρωτική μουσική του. Μήπως να ξανασκεφτόμουν το Resistance 2;;; :( Αλλιώς δεν βγαίνω :frog:

marzel19
30-08-2008, 10:31
Μεγάλα ζόρια φέτος. Δεν θα προλαβαίνω να αγοράζω παιχνίδια.
Εμένα πάντως μου αρέσουν τα "κοκκινάκια" επειδή προσδίδουν χαρακτήρα στο παιχνίδι (εάν απενεργοποιηθούν θα μείνουν μόνο τα γαλάζια τζάμια!

slayeras
02-09-2008, 11:59
PS3 to get exclusive Mirror's Edge DLC

http://m2.n4g.com/8/News/192000/192352_1_hs.jpg (http://64.254.227.25/script/clicks.php?params=eJwBuAFH-lzITy0d3vrARSqw_ubNuPFaqjMtYbkmrxjjKEJQOYldJLTkW_s tvIIfAmRPeNtKw-E-3WdCXVps8cZiDZjO2Fy51HnYJZD9orNZNvPqxep6_LbmICWPbU AmyYsSaqjtm9WOeW8VmV6kvFQ1_WoNwS_4VV8xTobA2zSk6XV-D_Jamb_UUYT1E4-BQoBGFufukztLaSTDvWIDIMYeqtXRPEE58NKs7wLTFJdh_tEW6 1u4RWB1sM1QSjzJCV-fB1-pp6RFvHqDyKGZ_dWQCFzGsbUYVYePWnQFXCg0lmB6Ufrydp4FK 58WGpRG56bnYlrXIYRRb5fMPytBnXmoi8ECHDr6_7SBn3wGKxk LkK8dVQxmoi-fWrqL02zmw4TYsK_6p_MqgbvngpCqiJtAj7MhhLQgZWSX_gI6Z FGj4OpJfIQvp8z10HBeoma6GmovP9qOJD8FqO2LnggC-r-CFurd5_1sScvkZuui7KeDWGdsJb2SfdSeGRuM-EQ7Vl3j_p8IZH05jyW7O3547Y7o49pxu7CoT2rIeQOxJEb1xw4 y30fznZflldsAauC0TvfsvcpjS1HhZKGexN6iFLHkng==)

Sony (http://64.254.227.25/script/clicks.php?params=eJwBuAFH-lzITy0d3vrARSqw_ubNuPFaqjMtYbkmrxjjKEJQOYldJLTkW_s tvIIfAmRPeNtKw-E-3WdCXVps8cZiDZjO2Fy51HnYJZD9orNZNvPqxep6_LbmICWPbU AmyYsSaqjtm9WOeW8VmV6kvFQ1_WoNwS_4VV8xTobA2zSk6XV-D_Jamb_UUYT1E4-BQoBGFufukztLaSTDvWIDIMYeqtXRPEE58NKs7wLTFJdh_tEW6 1u4RWB1sM1QSjzJCV-fB1-pp6RFvHqDyKGZ_dWQCFzGsbUYVYePWnQFXCg0lmB6Ufrydp4FK 58WGpRG56bnYlrXIYRRb5fMPytBnXmoi8ECHDr6_7SBn3wGKxk LkK8dVQxmoi-fWrqL02zmw4TYsK_6p_MqgbvngpCqiJtAj7MhhLQgZWSX_gI6Z FGj4OpJfIQvp8z10HBeoma6GmovP9qOJD8FqO2LnggC-r-CFurd5_1sScvkZuui7KeDWGdsJb2SfdSeGRuM-EQ7Vl3j_p8IZH05jyW7O3547Y7o49pxu7CoT2rIeQOxJEb1xw4 y30fznZflldsAauC0TvfsvcpjS1HhZKGexN6iFLHkng==) has dismissed reports Mirror's Edge will be a timed PS3 exclusive - but said there will be downloadable content available only via PlayStation Network.

http://www.n4g.com/ps3/News-192352.aspx

pictorino
06-09-2008, 10:33
ναι,μάλιστα,αποκλειστικότητα το extra περιεχόμενο,ότι πείτε

desperate_gamer
06-09-2008, 16:36
Καλέ γιατί δεν το πιστεύεις; Αφού το ανακοίνωσαν! Το 360 που θα πάρει GTAIV και FallOut 3 exclusive DLC καλύτερο είναι; Έτσι κι εμείς!

Και μην ξεχνάς ότι το Mirror's Edge χτίζεται στο PS3 ως lead platform.

Valkyre
06-09-2008, 16:56
Παιδια ελεος με τα DLC.Μεγαλυτερη απατη δεν υπαρχει καταλαβετε το....

Δηλαδη ελεος , εχουν περασει σχεδον 4 μηνες απο την κυκλοφορια του GTAIV και θα ηθελα σας παρακαλω παρα πολυ να μου πειτε ποιος θα ασχοληθει με το DLC του GTAIV στο 360 οταν αυτο θα βγει καπου στο δεκεμβριο.. (αν βγει γιατι ακομα δεν εχουμε ιδεα...) Εγω ουτε να το βλεπω δεν θελω πλεον το GTAIV μπουχτισα.

Το ιδιο θα ισχυει και με το Mirror's Edge...

Δηλαδη , θελω να πω , μην τα χαφτετε κατι τετοια.Πιο πολυ μαρκετιγκ tricks ειναι.Ποιος θα ασχοληθει με παιχνιδι 6 μηνων , ιδιως την στιγμη που βγαινουν 1093202 παιχνιδια μεχρι την περιοδο των εορτων?

desperate_gamer
06-09-2008, 17:03
Εντάξει βρε Val, εγώ δεν είπα τίποτα. Απλά για ένα παιχνίδι που σ' αρέσει, όταν το τελειώσεις, είναι ένα καλό κίνητρο να ξανααασχοληθείς μαζί του.

Εμένα δεν μ' αρέσει με την έννοια του "βγάλ'το μωρέ το παιχνίδι ως έχει και μετά τους χρεώνουμε για το υπόλοιπο μισό content". Αλλά ένα extra level σε ένα αγαπημένο παιχνίδι, δεν θα με πείραζε.

Valkyre
06-09-2008, 17:27
Εντάξει βρε Val, εγώ δεν είπα τίποτα. Απλά για ένα παιχνίδι που σ' αρέσει, όταν το τελειώσεις, είναι ένα καλό κίνητρο να ξανααασχοληθείς μαζί του.

Εμένα δεν μ' αρέσει με την έννοια του "βγάλ'το μωρέ το παιχνίδι ως έχει και μετά τους χρεώνουμε για το υπόλοιπο μισό content". Αλλά ένα extra level σε ένα αγαπημένο παιχνίδι, δεν θα με πείραζε.

Καλα , μην νομιζεις οτι σε μαλωνα! :D Δεν το ελεγα απευθυνομενος σε εσενα φιλε Απεγνωσμενε , αλλα γενικα. ;)

Πιστευω οτι το DLC θα ικανοποιησει μονο τον σουπερ φανατικο ενος παιχνιδιου.Μιλαμε παντα για single player DLC , μην μου πειτε για maps για multiplayer και τετοια.Μονο καποιος τρελος με ενα παιχνιδι θα ασχοληθει με εξτρα υλικο 6 μηνες μετα.Εγω ας πουμε ναι , εαν βγει DLC για το MGS4 θα ασχοληθω.Αλλα κανενας "φυσιολογικος" ανθρωπος δεν προκειται να κατσει να παιξει ενα παιχνιδι 6 μηνων για λιγες παραπανω ωρες.

Ο περισσοτερος κοσμος , ειναι του σκεπτικου "παμε για αλλα", και αυτο ειναι το λογικο.Σιγα τωρα την αγωνια που εχει ο κοσμος για το DLC του GTAIV που μας τα ειχαν κανει τουμπανο (τα αυτια :D) οταν ηταν να βγει το παιχνιδι "α η εκδοση 360 θα ειναι η καλυτερη γιατι θα εχει DLC".

Well 4 μηνες μετα και το GTAIV μοιαζει λες και βγηκε περισυ...

Και σιγα να σου δωσουν καποιες εξτρα πιστες για να κανεις κολπακια στο mirror's edge , δεν λεω καλο , αλλα θα πρεπει να εισαι σουπερ πωρωμενος με το παιχνιδι για να σε νοιαξει.

Ολα αυτα ειναι διαφημιστικα κολπα της κακιας ωρας.Στην αρχη πηγα να το χαψω και εγω , αλλα τωρα δεν μασαω!Οταν ακουω DLC το περναω στο ψιλοντουκου :D

desperate_gamer
06-09-2008, 17:51
Μπα, εμένα θα μου άρεσαν DLC στα παιχνίδια μου. Και στο Uncharted και στο Heavenly Sword, θα ήθελα κάτι σαν το "Quest for Booty". Εγώ όλα μου τα παιχνίδια αν δεν τα βαρεθώ ή δεν τα ολοκληρώσω 1000%, δεν τα παρατάω. Και όταν έχω κίνητρο να ξαναασχοληθώ, μετά χαράς να ξαναασχοληθώ.

Και το ξέρω ότι δεν είναι ο περισσότερος κόσμος έτσι. Είναι όντως "πάμε γι' άλλα" αλλά το DLC είναι fan service :giggle: Αλλά σύμφωνοι, το DLC δεν ενδιαφέρει τον απλό gamer και δεν θα έπρεπε να καθορίζει ποιά έκδοση θα αγοράσουμε.

pictorino
07-09-2008, 11:20
το παραπάνω σχόλιο το έκανα ειρωνικά γιατί πραγματικά είναι απάτη και μόνο δημιουργία εντυπώσεων,μέχρι να κυκλοφορ΄σει το επιπλέον περιεχόμενο το παιχνίδι θα είναι στο ράφι..απλά το έχουν βρει και χρυσώνουν το χάπι

Valkyre
07-09-2008, 12:31
Παιδια εχει ακουστει κατι για το online mode του παιχνιδιου?

marzel19
07-09-2008, 13:04
Παιδια εχει ακουστει κατι για το online mode του παιχνιδιου?

Εδώ είναι που εγώ όλο απορία ρωτάω "έχει online mode το mirror's edge?". Πρώτη φορά το ακούω! Το μόνο που έχω ακούσει είναι για online leaderboards. Θα μας βάζουν δηλαδή σε team parkour deathmatch?:rofl:Πλάκα θα έχει.

Valkyre
07-09-2008, 13:09
Εδώ είναι που εγώ όλο απορία ρωτάω "έχει online mode το mirror's edge?". Πρώτη φορά το ακούω! Το μόνο που έχω ακούσει είναι για online leaderboards. Θα μας βάζουν δηλαδή σε team parkour deathmatch?:rofl:Πλάκα θα έχει.

Oχι και εγω αναρωτιεμαι εαν θα υπαρχει online και σε τι μορφη... οχι οτι με απασχολει ιδιαιτερα βεβαια! :)

pictorino
07-09-2008, 13:34
είναι ένα θέμα κι αυτό,ποιος ξέρει..!!

marzel19
07-09-2008, 13:41
Oχι και εγω αναρωτιεμαι εαν θα υπαρχει online και σε τι μορφη... οχι οτι με απασχολει ιδιαιτερα βεβαια! :)

Ας μείνει και κάτι χωρίς online. Ωραίο να υπάρχει online σε παιχνίδι αλλά το offline campaign δεν το αντικαθιστώ με τίποτα! Άλλωστε σε ορισμένα παιχνίδια δεν ταιριάζει καθόλου το online παρόλο που οι developers επιμένουν στην υλοποίηση του. Το mirror's edge φαίνεται καταπληκτική ιδέα (θα δείξει από άποψη υλοποίησης) και δεν νοιώθω καθόλου την ανάγκη ύπαρξης online.

pictorino
07-09-2008, 13:50
σωστό αυτό που λες απλά ένα καλό online μεγαλώνει τη διάρκεια ζωής του τίτλου. φυσικά το offline είναι το πρώτο που κοιτάζει κανείς!

Valkyre
07-09-2008, 13:55
Ας μείνει και κάτι χωρίς online. Ωραίο να υπάρχει online σε παιχνίδι αλλά το offline campaign δεν το αντικαθιστώ με τίποτα! Άλλωστε σε ορισμένα παιχνίδια δεν ταιριάζει καθόλου το online παρόλο που οι developers επιμένουν στην υλοποίηση του. Το mirror's edge φαίνεται καταπληκτική ιδέα (θα δείξει από άποψη υλοποίησης) και δεν νοιώθω καθόλου την ανάγκη ύπαρξης online.

Kαλα εννοειται , μην νομιζεις , εγω παιζω ΕΛΑΧΙΣΤΑ online , απλα ειχα την περιεργια , thats all! ;)

X-NEC
18-09-2008, 00:41
Mirrors Edge jumping into 2009...? (http://dailygamesnews.com/2008/09/mirrors-edge-jumping-into-2009.html)


A few sites are reporting a rumour that the gorgeous looking free running title Mirror's Edge has slipped to 2009, from the site:

Retail web sites like Gamestop are now showing the PC port of the game as shipping on January 6, 2009. We also got a tip from our reader "Trog" who told us his pre-order for the PC version on Amazon has also changed to the same date. Last week we contacted EA's PR rep for Mirror's Edge who told us, "We haven't officially announced the ship date for Mirror's Edge. All that's been stated is a winter ship release window." That same rep said to expect an official release date "soon" so for the moment tag this story as a rumour.

With the influx of games arriving this fall, it's probably for the best!

desperate_gamer
18-09-2008, 00:45
Το άρθρο λέει για το PC port του τίτλου, αλλά θα συμφωνήσω ότι με τόσα πολλά games τα Χριστούγεννα δεν θα μας λείψει (τουλάχιστον στους περισσοτέρους, γιατί εγώ άρχισα να ανυπομονώ για το παιχνίδι).

Αλλά μην ξεχνάμε ότι winter είναι και ο Ιανουάριος και ο Φεβρουάριος. Δεν το έκαναν "delay"!

X-NEC
18-09-2008, 23:17
Mirror's Edge out for consoles on Nov 14 in Europe (http://www.n4g.com/ps3/News-201047.aspx)


DICE has today announced that its highly anticipated first-person action title, Mirror's Edge, is to ship for Xbox 360 and PS3 on November 11 in North America and on November 14 across Europe.

As had been previously rumoured, the PC version will not make the November date and will arrive in stores later in the winter.

Prior to the launch of the home console versions, EA will release a playable demo on Xbox 360 Marketplace and PSN. This early peek will feature the prologue of the game including the tutorial and a segment from the single-player story mode. Beginning September 26, players who pre-order the game at selected retailers will receive an exclusive code that unlocks a Time Trial Mode in the demo.

Time Trial challenges players to find the fastest route across the rooftops and streets and upload their times to the Mirror's Edge leaderboards. Friends will be able to download these runs and compete against a ghost.

"Mirror's Edge is bringing something new to the action-adventure genre this holiday by putting the player in the shoes of the hero, seeing what she sees, feeling what she feels," said Owen O'Brien, Senior Producer, DICE. "We wanted to create an entirely new experience, with a different type of heroine and a world that not only looks fresh and new but has unique gameplay."

For more on Mirror's Edge head over to the VideoGamer.com game page where you find previews, screens and videos.

desperate_gamer
19-09-2008, 17:26
Πολύ ευχάριστο λοιπόν. 14 Νοεμβρίου, θα το περιμένω πώς και πώς. Ευχαριστώ Νεκ!

Skywalker333
19-09-2008, 18:33
Αυτο το παιχνιδι, εχει το φοντο να κανει μεγαλο μπαμ!
ειτε μπαμ επιτυχιας, ειτε μπαμ αποτυχιας.
ο χρονος θα δειξει.

εγω παντως, το θελω! ειναι κ απο τα λιγα multiplatform παιχνιδια που αναπτυχθηκε με βαση το ps3, οποτε θα το παρω εκει!

X-NEC
19-09-2008, 23:25
Το Game.co.uk δίνει με κάθε παιχνιδι ένα πολύ ωραίο t-shirt.
Mirrors Edge with Exclusive Medium-Sized Fenchurch T-Shirt (http://www.game.co.uk/PS3/Action/~r337179/Mirrors-Edge-with-Exclusive-LargeSized-Fenchurch-TShirt/)
Eχει και σε Large.

http://img398.imageshack.us/img398/1932/21740002un9.png

desperate_gamer
19-09-2008, 23:28
Ώρα για προ-παραγγελία!!! Thank u!!!

geodlord7
19-09-2008, 23:28
Χαχαχα να κυκλοφορω στο δρομο με τετοιο t-shirt:D:D:D

Δεν σφαξανε:p

desperate_gamer
19-09-2008, 23:33
Χαχαχα να κυκλοφορω στο δρομο με τετοιο t-shirt:D:D:D

Δεν σφαξανε:p

Σιγά μην το βάλεις έξω βρε, τρελός είσαι; Για μέσα στο σπίτι όμως και για την παραλία το καλοκαίρι μια χαρά είναι. Είναι και άσπρο. :giggle:

geodlord7
19-09-2008, 23:34
Kαλα, εγω στην παραλια με τετοιο μπλουζακι δεν θα εβγαινα παντως:D:D

Tωρα για το σπιτι δεν βρισκω λογο....

marzel19
19-09-2008, 23:45
Αυτά τα μπλουζάκια των προ-παραγγελιών δεν είναι για φόρεμα πάντως. Μια αυτό, μια το αντίστοιχο του LBP. Θα αποκτήσουμε την πιο γέλια γκαρνταρόμπα! Και κάτι άλλο που το έχω απορία. Σε τι μέγεθος βγαίνουν?

desperate_gamer
19-09-2008, 23:52
Αυτά τα μπλουζάκια των προ-παραγγελιών δεν είναι για φόρεμα πάντως. Μια αυτό, μια το αντίστοιχο του LBP. Θα αποκτήσουμε την πιο γέλια γκαρνταρόμπα! Και κάτι άλλο που το έχω απορία. Σε τι μέγεθος βγαίνουν?

Έχει medium και large. Για large πάνε εδώ: http://www.game.co.uk/PS3/Action/~r337179/Mirrors-Edge-with-Exclusive-LargeSized-Fenchurch-TShirt/?s=mirror's+edge

X-NEC
19-09-2008, 23:56
Ορίστε και το Large! (http://www.game.co.uk/PS3/Action/~r337179/Mirrors-Edge-with-Exclusive-LargeSized-Fenchurch-TShirt/)

personGR
20-09-2008, 00:15
Για μπλουζάκι κάτω από κάνα πουκάμισο το χειμώνα καλό θα είναι :D

Αν και στο σχολείο κυκλοφορούν πολλά παράξενα μπλουζάκια :D

NonBorn
20-09-2008, 00:39
+ trophies για το παιχνίδι... :angry::angry:

Link: http://www.psbeyond.com/news/Exclusive-Mirrors-Edge-has-trophies.911.html

marzel19
20-09-2008, 01:46
Έτσι μπράβο! Τα trophies για μένα είναι καθοριστικός παράγοντας αγοράς παιχνιδιού. Βασικά με βοηθά ως παράγοντας επιλογής ανάμεσα στα άπειρα παιχνίδια που πρόκειται να κυκλοφορήσουν. Βέβαια, υπάρχουν μερικοί τίτλοι (Prince of Persia, Fallout 3) τα οποία θα τα τσιμπήσω ούτως ή άλλως οπότε ο αριθμός των παιχνιδιών που θα χρειαστεί να πάρω ανέρχεται σε τουλάχιστον 10. Έχει να πέσει πείνα...

pictorino
20-09-2008, 23:57
μια χαρά το μπλουζάκι!!θα το φορούσα άνετα!!

obione
21-09-2008, 00:21
lol...ante wraia..mwre ti kanoun gia na poulisoun ena game..mplouzaki leei...paidia noikiaste to paixnidaki prwta giati nomizw einai megalh moufa...

marzel19
21-09-2008, 01:23
Μπράβο κινητοποίηση για το large μέγεθος (και δεν το έλεγα ακριβώς για εμένα απλώς είχα απορία γιατί μου φάνηκε αστείο). Πάντως μπλουζάκι με κοπέλα καρτούν που φοράει κόκκινα παπούτσια δεν βάζω!

WolfRathmA
26-09-2008, 06:21
Mirror's Edge demo will hit today on PSN/XBL (http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.digitalgames.fr%2F200 8%2F09%2F25%2Fmirror%25E2%2580%2599s-edge-sur-le-psnxbox-live%2F&hl=en&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en)


Digital Gamers reports that the Mirror Edge demo will hit today for both the PSN and XboxLive.

jorgedept
26-09-2008, 08:02
Εδώ φοράτε άλλα και άλλα αυτό το σχέδιο σας πείραξε; Όποιος το πάρει και δεν το θέλει ας στο στείλει σε εμένα.

Valkyre
26-09-2008, 10:23
Mirror's Edge demo will hit today on PSN/XBL (http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.digitalgames.fr%2F200 8%2F09%2F25%2Fmirror%25E2%2580%2599s-edge-sur-le-psnxbox-live%2F&hl=en&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en)



Αποδειχθηκε ψεμμα αυτο Λυκε , το ποσταρα και εγω χθες , αλλα τελικα βγηκαν και ειπαν οτι επροκειτο για παρεξηγηση/παρερμηνευση.:angry:

msnes7
26-09-2008, 10:43
Στην πυρά.....:angry:

nikon
27-09-2008, 18:31
Mirror's Edge 'Flight Level' gameplay HD (http://gamevideos.1up.com/video/id/21562)

geodlord7
27-09-2008, 19:03
Καλα οι τυποι που βγαλανε αυτο το rumour θελουν αγριο ξυλο:mad:

marzel19
28-09-2008, 17:30
Καλα οι τυποι που βγαλανε αυτο το rumour θελουν αγριο ξυλο:mad:

Εγώ ακόμα συνέρχομαι από το σοκ!

pictorino
04-10-2008, 08:59
κρίμα,και χάρηκα προς στιγμήν όταν το διάβασα.όχι τίποτ'άλλο αλλά είναι από τα παιχνίδια που επιβάλλεται να δοκιμάσεις πριν κάνεις την αγορά.

PDS
07-10-2008, 22:14
Mirrors edge preview.
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=254572

εικονες.
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003022943971.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003022947174.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003022953565.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003022956190.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003023004955.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003023008221.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081007000713842.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081007000718545.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081007000726013.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081007000729482.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081007000737091.jpg


Kαι ενα trailer.
40893

msnes7
07-10-2008, 22:25
Οι εικόνες είναι πανέμορφες!!!!!!!Αλλά θα είναι έτσι και στο game πραγματικά ή θα δούμε άλλα........

PDS
07-10-2008, 22:30
Eτσι θα ειναι λογικα αλλα τιγκα στα σκαλοπατακια:p.Το ειχαν πει κιολας νομιζω αυτοι που επαιξαν την ps3 εκδοση.Εκτος αν εχει βελτιωθει το παιχνιδι απο τοτε..

DarkUSS
07-10-2008, 23:28
To demo τελικά πότε θα το βγάλουν?

steveman
09-10-2008, 00:03
Ποιος ξερει ποτε.

Αλλα φαινεται πολυ καλο.Και προτωτυπο.

Avenger_Seraphim
09-10-2008, 03:09
Εμενα το μονο που δεν μαρεσει ειναι η φατσα της main character >_< αν κ ειναι asian δεν της εχουν κανει ωραιο προσωπο...Ντροπη τους ΧΡ Παρ'ολα αυτα θα το αγορασω (και αυτο καποια στιγμη) μιας κ φαινεται καλο.

desperate_gamer
10-10-2008, 23:59
Επίσης ευχάριστα νέα σε όσους αρέσει το τραγουδάκι που ακούγεται στα trailers, αλλά και στο ίδιο το παιχνίδι. Η ΕΑ σκοπεύει να κυκλοφορήσει το τραγούδι σε δίσκο και σε ψηφιακό download μαζί με πολλά remixes από πολύ γνωστούς ξένους DJ.


EA’s announced that an EP containing the theme song to Mirror’s Edge (Not the song from the PS Day trailer, it’s the song from E3), Still Alive, will be released worldwide on November 11th, the day the game launches in the US.
The EP will not only contain the original song but will also contain remixes from Paul Van Dyk, Junkie XL, Armand Van Helden and Benny Benassi.

Source and Press Release (http://gamzsonev3.wordpress.com/2008/10/07/mirrors-edge-remix-ep-out-on-november-11th/)

john
11-10-2008, 01:41
http://2.bp.blogspot.com/_HMl8Wcp-Kuo/SO_W0jQS-oI/AAAAAAAABfs/r2IihrTfGLo/s200/Mirror%27s+Edge+Logo.png (http://2.bp.blogspot.com/_HMl8Wcp-Kuo/SO_W0jQS-oI/AAAAAAAABfs/r2IihrTfGLo/s1600-h/Mirror%27s+Edge+Logo.png)
GameStop has spilled the beans again, while we are not sure whether it was intentional or not this time. On the Mirror's Edge page (http://www.gamestop.com/Catalog/ProductDetails.aspx?product_id=70962) they have listed, under "Bonus Offer" that the Mirror's Edge demo will be available November 6th. This should give people a week to decide if they like the game enough to warrant a purchase or not. All in all, Mirror's Edge is stacking up very nice, it will be good to get an early hands-on.

Those who pre-order the game will get a card to unlock the time trial mode in this demo as well.

Mirror's Edge launches on the Playstation 3 and Xbox 360 on November 11th in the United States, November 13th in Europe. The PC version has been delayed until later this winter.

http://www.gameplayunlimited.blogspot.com/2008/10/mirrors-edge-demo-coming-november-6th.html

PDS
29-10-2008, 18:43
Έρχεται το demo του Mirror's Edge (http://www.gameover.gr/news/%CE%88%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-demo-%CF%84%CE%BF%CF%85-Mirror-s-Edge.6257.html)

Θα κυκλοφορήσει για τα PlayStation Store και Xbox Live Marketplace στις 30 και 31/10


Έφτασε η ώρα να πάρουμε μία γεύση του ιδιαιτέρως αναμενόμενου Mirror's Edge, μιας και όπως ανακοίνωσε η Electronic Arts ένα demo του παιχνιδιού θα γίνει διαθέσιμο στις 30 και 31 Οκτωβρίου μέσα από τις υπηρεσίες PlayStation Store και Xbox Live Marketplace αντίστοιχα. Αυτό το demo θα περιλαμβάνει τον πρόλογο του παιχνιδιού, ένα tutorial και ένα πρώιμο τμήμα της ιστορίας του single-player mode. Όσοι προπαραγγείλουν τον τίτλο από επιλεγμένα καταστήματα, θα αποκτήσουν έναν κωδικό που θα τους παρέχει αποκλειστική πρόσβαση στο Time Trial mode.

Στο Time Trial mode οι παίκτες θα πρέπει να χρησιμοποιήσουν την ταχύτητα και τις καλύτερες κινήσεις τους, έτσι ώστε να εντοπίσουν τους γρηγορότερους δρόμους μέσα σε ολόκληρη την πόλη και να ολοκληρώσουν το εκάστοτε επίπεδο. Επίσης, θα έχουν τη δυνατότητα να ανεβάσουν τον καλύτερο χρόνο τους στα online leaderboards του Mirror’s Edge. Οι φίλοι τους θα μπορούν να τα κατεβάσουν και να τους ανταγωνιστούν, με τους παίκτες να βλέπουν τη σκιά του φίλου τους να τρέχει στη προσπάθειά τους να ανέβουν στη κορυφή των leaderboards.

Το Mirror's Edge θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη στις 14 Νοεμβρίου για τα Xbox 360 και PS3, με την PC έκδοση του τίτλου να καθυστερεί και να γίνεται διαθέσιμη αργότερα το χειμώνα.

nikolaszax
29-10-2008, 18:51
Αντε να δουμε και τι λεει το game.Με βλεπω να παθαινω τιποτα με τα υψη που θα αναγκαστω να πηδαω :Ρ.Απλα δεν θα κοιταω κατω.

WolfRathmA
30-10-2008, 02:22
Για να δουμε... θα μας τα παρει τα λεφτα η EA "και παλι" ή οχι; :p Με το Dead Space τα καταφερε :D

geodlord7
30-10-2008, 18:54
Παιδια το ντεμο γιατι δεν ανεβηκε ακομα στο psn?????

Tι ωρα θα γινει το update??


Edit
Κυκλοφορησε το demo στο ελληνικο store!!!Τρεχατε!!!!!

klepidas
30-10-2008, 21:06
Παιδιά το παιχνίδι είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!! πάρα πολύ καλό και πολύ ωραία γραφικά.....δεν το είχα στα υπόψην αλλα τώρα .....PRE-ORDERED

Aris1992
30-10-2008, 21:11
Το Κατεβαζω κ' Εγω :D

Tek_Killa
30-10-2008, 21:11
Mαμά γιατί αυτός ο μαύρος τρέχει και πηδάει απο σπίτι σε σπίτι; Ήμαρτον... τί άλλο θα δούμε σε παιχνίδι... "Τρεχάτε ποδαράκια μου" ή "Βέγγος" θα έπρεπε να λέγεται... Ε όχι... :p

Chill
30-10-2008, 21:24
Έχει κανένα πρόβλημα το psn? Κατεβάζω με ρυθμούς χελώνας, έλεος :S

NonBorn
30-10-2008, 21:32
Έχει κανένα πρόβλημα το psn? Κατεβάζω με ρυθμούς χελώνας, έλεος :S

Όχι εγώ το κατέβασα σε πολύ πολύ λίγο... Πρέπει να έπιασε max η γραμμή...

geodlord7
30-10-2008, 21:41
Πρεπει να πεσανε ολοι με τα μουτρα και τωρα σερνεται:mad:

nikolaszax
30-10-2008, 21:46
Ψιλοαργησε να κατεβει αλλα δεν πειραζει.Το παιχνιδι ειναι απλα ενα εργο τεχνης.Και γινεται ακομα καλυτερο αν απενεργοποιησεις το runner vision.
Κριμα που πεσαν τοσα πολλα παιχνιδια μαζι γιατι πιθανον να μην του δειξουν την αγαπη και προσοχη που του αξιζει.

msnes7
30-10-2008, 21:56
Ποιό το νόημα του παιχνιδιού?Να κάνεις τον βέγγο στις ταράτσες?

klepidas
30-10-2008, 22:29
Ποιό το νόημα του παιχνιδιού?Να κάνεις τον βέγγο στις ταράτσες?


Mαμά γιατί αυτός ο μαύρος τρέχει και πηδάει απο σπίτι σε σπίτι; Ήμαρτον... τί άλλο θα δούμε σε παιχνίδι... "Τρεχάτε ποδαράκια μου" ή "Βέγγος" θα έπρεπε να λέγεται... Ε όχι... :p

Πώς μπορεί κάποιος με τέτοιες απαντήσεις και χωρίς να έχει παίξει καν το παιχνίδι να λέγετε gamer???:banghead:Συγνώμη αλλα εσείς δεν λέτε την γνώμη σας λέτε ασυναρτησίες

msnes7
30-10-2008, 22:33
Πως είναι δυνατόν έχοντας παίξει το demo και κάνοντας μια λογική ερώτηση με βάση την λογική του παιχνιδιού να θεωρείς ότι λέω ασυναρτησίες και ότι δεν είμαι Gamer?????????

klepidas
30-10-2008, 22:34
Η ανοησία στην έκφραση και το χαρακτηρισμό του παιχνιδιόυ το έκανε αυτο....

msnes7
30-10-2008, 22:36
Eεεεεε?

PDS
30-10-2008, 22:52
Eνδιαφερον παιχνιδακι,εμεινα αρκετα ικανοποιημενος απο το ντεμο.Εχει αποσπασει και καλες κριτικες,οποτε καλο θα ειναι.Περιμενω και τα υπολοιπα reviews αλλα και εντυπωσεις απο αυτους που θα το αγορασουν για να δω αν θα το παρω και αυτο.:angry:

Tek_Killa
30-10-2008, 23:05
Πώς μπορεί κάποιος με τέτοιες απαντήσεις και χωρίς να έχει παίξει καν το παιχνίδι να λέγετε gamer???:banghead:Συγνώμη αλλα εσείς δεν λέτε την γνώμη σας λέτε ασυναρτησίες

Kλεπιδάκο δε με ενδιαφέρει να λέγομαι "καλός gamer" ή "gamer"... To μόνο που με ενδιαφέρει είναι να λέγομαι "καλός άνθρωπος", "καλός φίλος", "καλός γραφίστας" και σε λίγο και "καλός σύζυγος". Τα games τα έχω για να περνάω χαζεύοντας λιγοστό απο τον ελεύθερο χρόνο μου. Και μόνο που βλέπω ένα βιντεάκι απο έναν τίτλο, έχω την ελευθερία να τον κρίνω μόνο και μόνο απο τη συνολική "ιδέα" πίσω απο αυτόν Mr Gamer... ;)

tasioskis
30-10-2008, 23:08
Πώς μπορεί κάποιος με τέτοιες απαντήσεις και χωρίς να έχει παίξει καν το παιχνίδι να λέγετε gamer???:banghead:Συγνώμη αλλα εσείς δεν λέτε την γνώμη σας λέτε ασυναρτησίες


Πως είναι δυνατόν έχοντας παίξει το demo και κάνοντας μια λογική ερώτηση με βάση την λογική του παιχνιδιού να θεωρείς ότι λέω ασυναρτησίες και ότι δεν είμαι Gamer?????????


Η ανοησία στην έκφραση και το χαρακτηρισμό του παιχνιδιόυ το έκανε αυτο....


Eεεεεε?


Kλεπιδάκο δε με ενδιαφέρει να λέγομαι "καλός gamer" ή "gamer"... To μόνο που με ενδιαφέρει είναι να λέγομαι "καλός άνθρωπος", "καλός φίλος", "καλός γραφίστας" και σε λίγο και "καλός σύζυγος". Τα games τα έχω για να περνάω χαζεύοντας λιγοστό απο τον ελεύθερο χρόνο μου. Και μόνο που βλέπω ένα βιντεάκι απο έναν τίτλο, έχω την ελευθερία να τον κρίνω μόνο και μόνο απο τη συνολική "ιδέα" πίσω απο αυτόν Mr Gamer... ;)


φιλικα παντα, αλλα λυστε το μεσω pm...

NIKOS
30-10-2008, 23:11
paidia k emena to game de mou leei tpt! k 10 euros na to eixan sto ps store de tha to agoraza! gnwmh mou panta...

jorgedept
30-10-2008, 23:12
Kλεπιδάκο δε με ενδιαφέρει να λέγομαι "καλός gamer" ή "gamer"... To μόνο που με ενδιαφέρει είναι να λέγομαι "καλός άνθρωπος", "καλός φίλος", "καλός γραφίστας" και σε λίγο και "καλός σύζυγος". Τα games τα έχω για να περνάω χαζεύοντας λιγοστό απο τον ελεύθερο χρόνο μου. Και μόνο που βλέπω ένα βιντεάκι απο έναν τίτλο, έχω την ελευθερία να τον κρίνω μόνο και μόνο απο τη συνολική "ιδέα" πίσω απο αυτόν Mr Gamer... ;)



:1appl::1appl::1appl::1appl:

Μπράβο! Καλός άνθρωπος πάνω από όλα πρέπει να είναι κάποιος!

Valkyre
30-10-2008, 23:13
Eγω το κατεβασα πολυ γρηγορα , χωρις προβλημα , το λεω επειδη αναφερθηκε θεμα ταχυτητας απο καποια παιδια.

Λοιπον το παιχνιδι δεν μου φανηκε ασχημο , αλλα οχι και κατι το ιδιαιτερα αξιολογο.Θα το παιξω μαλλον και θα το νοικιασω γιατι ειχε καποια πραγματα που μου αρεσαν.

Αυτο που μου αρεσε πιο πολυ απο ολα ηταν η μουσικη επενδυση συνολικα.Πολυ καλη δουλεια σε αυτον τον τομεα , πραγματικα σε κανουν να νιωθεις οτι ο αερας σε χτυπαει στην μουρη.

Γενικα καλο παιχνιδακι φαινεται , αλλα ερχονται αλλα που αξιζουν πιο πολυ (παντα κατα τη γνωμη μου) και δεν ειμαι για εξτρα εξοδα... :)

music_lover
30-10-2008, 23:19
τι γίνεται ρε γμτ,πόσα λεφτά θα φύγουν από τις τσέπες μας? χα,χα

Tek_Killa
30-10-2008, 23:19
φιλικα παντα, αλλα λυστε το μεσω pm...

Συγγνώμη, στα θέματα δε επιτρέπεται να διαφωνούμε "ανοιχτά"; Αν ήταν έτσι τότε το fifa vs pro θα έπρεπε να έχει μόνο 6 ποστς και να σφάζονται όλοι μεταξύ τους με pms... και δε νομίζω ούτε να οφτοπικιάσαμε μιας που αυτό άρχισε απο το σχολιασμό μας για το παιχνίδι...

και εδώ περνούν πάλι απο μπροστά τα φιλικά panda... :D

geodlord7
30-10-2008, 23:25
Παιδια οσοι το παιξατε, ζαλιστηκατε??Ειχατε κανενα τετοιο προβλημα??

jimspy
30-10-2008, 23:32
k ego to katebasa ploy grhgora......alla den prokeite na doso pano apo 0.23 euros gia kati tetoio.............pantos einai sympathitiko alla os ekei......(personal opinion)

Valkyre
30-10-2008, 23:37
Παιδια οσοι το παιξατε, ζαλιστηκατε??Ειχατε κανενα τετοιο προβλημα??

δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα με παιχνιδια και καμερες , αλλα ειμαι σιγουρος οτι πολλοι που εχουν θα τους ζαλισει αρκετα εως πολυ το παιχνιδι.

geodlord7
30-10-2008, 23:38
Kριμα :(

Μπορει λογω αυτου να μην το αγορασω. Ας παιξω αυριο το ντεμο και θα δω.

marzel19
30-10-2008, 23:41
Εμένα μου άρεσε πολύ το demo (και δεν ζαλίζει ιδιαίτερα).

Ποτέ τα jumps (δεν το γράφω στα ελληνικά για να μην παρεξηγηθεί:angry:) δεν ήταν τόσο ευχάριστα.

Είναι κάτι το τελείως διαφορετικό. Μπράβο στην EA που τόλμησε!

tasioskis
30-10-2008, 23:42
Πώς μπορεί κάποιος με τέτοιες απαντήσεις και χωρίς να έχει παίξει καν το παιχνίδι να λέγετε gamer???:banghead:Συγνώμη αλλα εσείς δεν λέτε την γνώμη σας λέτε ασυναρτησίες


Πως είναι δυνατόν έχοντας παίξει το demo και κάνοντας μια λογική ερώτηση με βάση την λογική του παιχνιδιού να θεωρείς ότι λέω ασυναρτησίες και ότι δεν είμαι Gamer?????????


Η ανοησία στην έκφραση και το χαρακτηρισμό του παιχνιδιόυ το έκανε αυτο....


Eεεεεε?


Kλεπιδάκο δε με ενδιαφέρει να λέγομαι "καλός gamer" ή "gamer"... To μόνο που με ενδιαφέρει είναι να λέγομαι "καλός άνθρωπος", "καλός φίλος", "καλός γραφίστας" και σε λίγο και "καλός σύζυγος". Τα games τα έχω για να περνάω χαζεύοντας λιγοστό απο τον ελεύθερο χρόνο μου. Και μόνο που βλέπω ένα βιντεάκι απο έναν τίτλο, έχω την ελευθερία να τον κρίνω μόνο και μόνο απο τη συνολική "ιδέα" πίσω απο αυτόν Mr Gamer... ;)


Συγγνώμη, στα θέματα δε επιτρέπεται να διαφωνούμε "ανοιχτά"; Αν ήταν έτσι τότε το fifa vs pro θα έπρεπε να έχει μόνο 6 ποστς και να σφάζονται όλοι μεταξύ τους με pms... και δε νομίζω ούτε να οφτοπικιάσαμε μιας που αυτό άρχισε απο το σχολιασμό μας για το παιχνίδι...

και εδώ περνούν πάλι απο μπροστά τα φιλικά panda... :D

μα φυσικα πρεπει να διφωνουμε ανοιχτα, αλλα πες μου οι διαφωνιες οι δικες σας που θα βοηθουσαν το παιχνιδι?
το fifa vs pro ειναι τελειως ακυρο σα παραδειγμα....

φιλικα παντα....

WolfRathmA
31-10-2008, 02:34
Έχει κανένα πρόβλημα το psn? Κατεβάζω με ρυθμούς χελώνας, έλεος :S


Πρεπει να πεσανε ολοι με τα μουτρα και τωρα σερνεται:mad:

Δεν επεσε κανενας με τα μουτρα! Εσεις μαλλον δε ασχολειστε τελευταια το τι γινετε με την "αγαπημενη μας" forthnet που μας εχει πεταξει "εξω" για τα καλα!!!

Και οι δυο εχετε forthnet και εγω εχω forthnet.... Το κατεβασα και εγω με ρυθμο χελωνας!!! Μπειτε λιγο στο adslgr να δειτε την ωραια μαζικη καταγγελια που εχουμε μαζεψει για να τη στειλουμε στη forthnet! Υπογραψτε και εσεις γιατι δε παει αλλο το θεμα! Δε μπορω να παιξω online δε μπορω να κανω τιποτα! Παρα μονο να κατεβαζω και να βλεπω σελιδες! Εκει δεν υπαρχει προβλημα. Το προβλημα ειναι στις διασυνδεσεις του εξωτερικου!


Στο θεμα μας τωρα.

Το επαιξα και εγω και μου αρεσε παρα πολυ! Εχει κανει πολυ καλη δουλεια η EA και πρεπει να το παραδεχτουμε! ;)
Ισως να το παρω. Δεν ειναι σιγουρο ακομα γιατι εχω καποια εξωδα :p

nikon
31-10-2008, 07:53
Και μόνο ότι είναι κάτι καινούριο και όχι μια ξαναμασημένη ιδέα αξίζει να το παίξεις......πάντως για αγορά με τόσα που έρχονται δύσκολα.......αν ήταν psn game σε χαμηλή τιμή μπορεί.

seaman13
31-10-2008, 08:11
Δεν επεσε κανενας με τα μουτρα! Εσεις μαλλον δε ασχολειστε τελευταια το τι γινετε με την "αγαπημενη μας" forthnet που μας εχει πεταξει "εξω" για τα καλα!!!

Και οι δυο εχετε forthnet και εγω εχω forthnet.... Το κατεβασα και εγω με ρυθμο χελωνας!!! Μπειτε λιγο στο adslgr να δειτε την ωραια μαζικη καταγγελια που εχουμε μαζεψει για να τη στειλουμε στη forthnet! Υπογραψτε και εσεις γιατι δε παει αλλο το θεμα! Δε μπορω να παιξω online δε μπορω να κανω τιποτα! Παρα μονο να κατεβαζω και να βλεπω σελιδες! Εκει δεν υπαρχει προβλημα. Το προβλημα ειναι στις διασυνδεσεις του εξωτερικου!


Στο θεμα μας τωρα.

Το επαιξα και εγω και μου αρεσε παρα πολυ! Εχει κανει πολυ καλη δουλεια η EA και πρεπει να το παραδεχτουμε! ;)
Ισως να το παρω. Δεν ειναι σιγουρο ακομα γιατι εχω καποια εξωδα :p
ean thes steile to link tis diamartirias!!!

Tek_Killa
31-10-2008, 11:10
μα φυσικα πρεπει να διφωνουμε ανοιχτα, αλλα πες μου οι διαφωνιες οι δικες σας που θα βοηθουσαν το παιχνιδι?
το fifa vs pro ειναι τελειως ακυρο σα παραδειγμα....

φιλικα παντα....

Καθόλου άκυρο το παράδειγμα. Εκεί να δεις οι διαφωνίες πόσο βοηθούν το παιχνίδι... Δεν είδα εκεί όπως και αλλού να παρακινεί κάποιος τα πλήθη να διαφωνουν "βοηθώντας" το παιχνίδι. Τέσπα, δεν συνεχίζω εδώ άλλο γιατί τελικά περισσότερο η μεταξύ μας συζήτηση οφτοπικιάζει παρά τα προηγούμενα γεγονότα.

geodlord7
31-10-2008, 20:37
Μολις επαιξα και εγω το ντεμο............................................. ................

OH MY GOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aπλα τελειο!!!Κατι καινουργιο, κατι διαφορετικο, κατι που δεν εχουμε ξαναδει!!!Δεν το χορταινεις!!Θελεις να τρεχεις και αλλο και αλλο !!!!!!!!

Just Preordered! Οι αμφιβολιες μου εφυγα.

Edit: Βλεπω οτι στο play.com με την προπαραγγελια δινουν κωδικο για το time trial που πρεπει να νικησεις τον καλυτερο παρκουριστα μεσα στο game!!

Και απο την αλλη το game.co.uk δινει μια μπλουζα!!(που δεν μαρεσει καθολου!!)

Καλυτερα απο το play.com;)

nickolas82
31-10-2008, 21:33
Πολύ καλό παιχνίδι και πράγματι κάτι διαφορετικό.
Εμένα αυτό που μου έκανε πολύ καλύ εντύπωση είναι οτι έχει μια ........αύρα....κάτι το ξεχωριστό που στο PS3 μόνο με το MGS4 έχω νιώσει

Psychaos_
31-10-2008, 23:26
Emena prosopika den mou arese katholou den xerw meta ta 2 lepta qq... perimena kati poli kalitero

DarkUSS
01-11-2008, 00:54
Eγώ σήμερα κατέβασα το demo από το ελληνικό store μέσα σε 6-7 λεπτά. Όσοι λέτε ότι είχατε πρόβλημα με τις ταχύτητες να έχετε υπόψην σας ότι κάθε Πέμπτη το store σέρνεται επείδη όπως είναι λογικό όλοι πέφτουν με τα μούτρα στο νέο υλικό που προστίθεται.

Τώρα για το Μirror's Edge τι να πω, εμένα μου φάνηκε καταπληκτικό. Μάλιστα είχα και κωδικό που ξεκλειδώνει το Time Trial και έπαιξα για αρκετή ώρα (δεν θυμάμαι να έχω ξαναπαίξει άλλο demo τόσο πολύ στο παρελθόν). Πρωτότυπη ιδέα, χειρισμός που όταν τον συνηθίσεις δεν δημιουργεί ιδιαίτερα προβλήματα και γραφικά που επιτέλους έχουν έντονα χρώματα!

Eπίσης μ' άρεσε πάρα πολύ η αίσθηση της ταχύτητας που σου δίνει το παιχνίδι όταν δεν κολλάς στα διάφορα εμπόδια και οι κινήσεις της Faith "ρέουν" φυσικά η μία μετά την άλλη.
Εννοείται ότι με το που βγει το έχω αγοράσει. :)

ΥΓ. Συγκρίνοντας το demo του PS3 με αυτό του 360, διαπίστωσα πως οι δύο εκδόσεις είναι σχεδόν πανομοιότυπες. Η έκδοση του 360 έχει καλύτερο anti-aliasing και λιγότερο shimmering στα μακρινά κτίρια αλλά στο PS3 μου φάνηκε ότι τα χρώματα είναι πιο απαλά και κάνουν το παιχνίδι να δείχνει πιο ρεαλιστικό.

geodlord7
01-11-2008, 01:01
Eγώ σήμερα κατέβασα το demo από το ελληνικό store μέσα σε 6-7 λεπτά. Όσοι λέτε ότι είχατε πρόβλημα με τις ταχύτητες να έχετε υπόψην σας ότι κάθε Πέμπτη το store σέρνεται επείδη όπως είναι λογικό όλοι πέφτουν με τα μούτρα στο νέο υλικό που προστίθεται.

Τώρα για το Μirror's Edge τι να πω, εμένα μου φάνηκε καταπληκτικό. Μάλιστα είχα και κωδικό που ξεκλειδώνει το Time Trial και έπαιξα για αρκετή ώρα (δεν θυμάμαι να έχω ξαναπαίξει άλλο demo τόσο πολύ στο παρελθόν). Πρωτότυπη ιδέα, χειρισμός που όταν τον συνηθίσεις δεν δημιουργεί ιδιαίτερα προβλήματα και γραφικά που επιτέλους έχουν έντονα χρώματα!

Eπίσης μ' άρεσε πάρα πολύ η αίσθηση της ταχύτητας που σου δίνει το παιχνίδι όταν δεν κολλάς στα διάφορα εμπόδια και οι κινήσεις της Faith "ρέουν" φυσικά η μία μετά την άλλη.
Εννοείται ότι με το που βγει το έχω αγοράσει. :)

ΥΓ. Συγκρίνοντας το demo του PS3 με αυτό του 360, διαπίστωσα πως οι δύο εκδόσεις είναι σχεδόν πανομοιότυπες. Η έκδοση του 360 έχει καλύτερο anti-aliasing και λιγότερο shimmering στα μακρινά κτίρια αλλά στο PS3 μου φάνηκε ότι τα χρώματα είναι πιο απαλά και κάνουν το παιχνίδι να δείχνει πιο ρεαλιστικό.

Συμφωνω με ολα οσα ειπες!!!

Επισης, κωδικο για time trial ,αν επιτρεπεται, που βρηκες? :)

DarkUSS
01-11-2008, 01:29
Συμφωνω με ολα οσα ειπες!!!

Επισης, κωδικο για time trial ,αν επιτρεπεται, που βρηκες? :)

Μου τον έστειλε ένα παιδί από το εξωτερικό. Δεν ξέρω που τον βρήκε όμως.:confused:

geodlord7
01-11-2008, 02:18
Μολις το προπαρηγγειλα απο το play.com που λεει οτι δινει κλειδι για τo time trial!!

Αλλα ακομα δεν μου στειλανε τιποτα :(

KosmixGR
01-11-2008, 07:56
Exclusive: Mirror's Edge - Ps3 Vs 360 demo gameplay (http://www.eurogamer.pt/tv_video.php?playlist_id=16772)

razorblade
01-11-2008, 12:19
kanea symperasma?emena idia mou fainonte :P
panws to game ta spaei,opws eipe k ena paidi parapanw kalytera na htan psn game :)

desperate_gamer
01-11-2008, 14:43
Πρόκειται για την έκπληξη του χειμώνα αναμφισβήτητα. Από το LBP το περίμενα, αλλά το Mirror's Edge είναι το μόνο παιχνίδι που μπόρεσε να με ενθουσιάσει από την αρχή και αβίαστα.

Όντως αυτή η ελευθερία, η αίσθηση της ταχύτητας, η τρομερή κάμερα που πραγματικά δίνει την αίσθηση ότι βλέπεις με τα μάτια του πρωταγωνιστή και όχι σαν άλλα shooters που απλά ένα χέρι με ένα όπλο πετιέται, όλα συντελούν σε ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Δεν το περίμενα από την EA και τα studio της να βγάλουν τέτοιο παιχνίδι, αλλά πρέπει να πω ΜΠΡΑΒΟ!

Giannis7
01-11-2008, 14:55
Έπεξα το demo και φένεται πολυ καλό και κάτι διαφορετικό σε style FPS, αλλα εντάξει δεν εντωσιάστικα, άρα σε 4 ημέρες στόχος παραμένει το LBP ! :D

greekteo
01-11-2008, 14:57
Το Mirror's Edge ειναι πραγματικα μοναδικο παιχνιδι. Πολυ πρωτοτυπο σαν ιδεα και μεταφερει τον gamer στο περιβαλλον του παιχνιδιου. Πολυ καλη δουλεια εχουν κανει και ειναι απο τα must-play για μενα.:)

music_lover
01-11-2008, 16:44
Είναι όντως καλό και πρωτότυπο αλλά με τόσα καλά games τι να πρωτοπάρεις..

konstantinos
01-11-2008, 19:19
Κ εγω παιδια που το επαιξα δεν το περιμενα τοσο καλο.Αλλα αξιζει καποια στιγμη η αγορα του.

TopGunZ
02-11-2008, 00:53
TE-ΛΕΙ-Ο! Φοβερή αίσθηση! Πραγματικά ΓΡΗΓΟΡΟ gameplay! Δεν βλέπω την ώρα να το μάθω!

Psychaos_
02-11-2008, 00:58
Vasika enw vlepw oti auto to kolpaki me ta xrwmata arese se pollous.. emena den mou arese den mou ekane klik heeh pantws isws otan pesei i timi arketaaaa isws to dokimasw

desperate_gamer
02-11-2008, 02:18
Vasika enw vlepw oti auto to kolpaki me ta xrwmata arese se pollous.. emena den mou arese den mou ekane klik heeh pantws isws otan pesei i timi arketaaaa isws to dokimasw

Ποιό είναι το κολπάκι με τα χρώματα; Το κοκκίνισμα κάποιων αντικειμένων; Αυτό λέγεται "Runner's Vision" και μπορεί να απενεργοποιηθεί.

Psychaos_
02-11-2008, 02:22
Oxi re c lew genika gia thn entonotita ton xrwmatwn den kserw den mou ekatse kala mou fanike poli pseftiko na pw kapws etc

desperate_gamer
02-11-2008, 02:30
Α μάλιστα. Ε το art style του παιχνιδιού είναι αυτό. Είτε σ' αρέσει, είτε όχι.

john
02-11-2008, 12:16
λιγο το μοντελο των χαρακτηρων δε μαρεσε το βρηκα πολυ low detail
αλλα κατα τα αλλα το game τα σπαει πραγματικα
τρομερη ενταση, πολυ δυνατο
και το ολο feeling με τα χρωματα και το art work δενουν απιστευτα
για αγορα δε ξερω ακομα ισως αν βγει σε platinum :p ισως και οχι :p
αλλα AYTO ειναι ενα multiplatform must play game και οχι γκουχουcod :D

greekteo
02-11-2008, 14:46
λιγο το μοντελο των χαρακτηρων δε μαρεσε το βρηκα πολυ low detail
αλλα κατα τα αλλα το game τα σπαει πραγματικα
τρομερη ενταση, πολυ δυνατο
και το ολο feeling με τα χρωματα και το art work δενουν απιστευτα
για αγορα δε ξερω ακομα ισως αν βγει σε platinum :p ισως και οχι :p
αλλα AYTO ειναι ενα multiplatform must play game και οχι γκουχουcod :D

!!!!!! γκουχου τιιι???:eek::eek:

Συμφωνω με ολα τα υπολοιπα εκτος απο το bold:p Μ'αρεσε και μενα αυτα με τα artwork. Μου θυμισε Kill Bill.

michael92
02-11-2008, 17:02
Πολύ ωραίο το demo αλλά σε μερικά σημεία όπως κοντά στους τοίχους διακρίνεις πολύ low-res textures...

obione
02-11-2008, 20:32
einai kati to diaforetiko ..vathos exei to game ??i to teleiwneis se kana 5wro??xerei kanenas??

WolfRathmA
03-11-2008, 02:38
einai kati to diaforetiko ..vathos exei to game ??i to teleiwneis se kana 5wro??xerei kanenas??

Περιμενε να κυκλοφορήσει κιολας να το παιξουμε και βλεπουμε ;)

obione
03-11-2008, 04:36
lol..kala les..peira fora!!!

WolfRathmA
03-11-2008, 06:29
Report: Mirror's Edge Demo (PS3/Xbox 360) (http://insidethedigitalfoundry.blogspot.com/2008/11/report-mirrors-edge-demo-ps3xbox-360.html)

http://www.digitalfoundry.org/blogfiles/mirrorsedge.jpg


It's tough work telling these games apart. Indeed the biggest difference is the contrast, and that can be manually adjusted (the captures are at default settings). Bearing in mind some of the UE3 disappointments on PS3 - BioShock, Area 51 etc - it's remarkable that the PS3 version is as close as it is in what is clearly a cutting edge game. According to the Digital Foundry frame analyser, both games operate at 30fps, but in the sample of 10,875 frames (around 3 minutes of like-for-like video), only 178 frames were torn in the 360 version - a paltry 1.6%.
The PS3 version is more difficult to analyse as the vast majority of the torn frames are restricted to the first couple of lines of resolution - basically imperceptible to the human eye, most likely hidden in the overscan area of your HDTV, and therefore shouldn't be included in the analysis. So adjusting the detector to disregard those, the figure rises to 3.8%. In short, even though the 360 version is basically v-locked and the PS3 version isn't, frame rate is not a problem in either version of this game, especially as it appears that most of the tearing crops up in the intro to the main mission in the demo. For what it's worth though, in the 10,875 frame sample, PS3 runs 0.3fps more smoothly at the expense of more torn frames.
How all these facts and figures will apply to the final game is any one's guess - the video shown at the end of the demo hints at more complex environments and more action, ie more stress on the engine. I'll be looking at the full game in a future Eurogamer PS3 vs 360 feature, I expect.
I liked this demo a lot from a gameplay perspective, and based on what I've played here, it's going to be an excellent release regardless of the console you might happen to own.



video http://www.digitalfoundry.org/blogfiles/mirrorsedge.jpg

muku
03-11-2008, 12:23
Εγώ έπαιξα χθες το demo και μου άρεσε πάρα πολύ. Λογικά θα είναι μέσα στα games που θα αγοράσω. Σου δίνει τρομερή αίσθηση ταχύτητας και εγρήγορσης. Και νομίζω ότι θα σου εξασκεί και τα αντανακλαστικά τόσο γρήγορα που σε αναγκάζει να παίζεις. Πραγματικά απολαυστικό gameplay!

Skywalker333
03-11-2008, 14:20
einai kati to diaforetiko ..vathos exei to game ??i to teleiwneis se kana 5wro??xerei kanenas??


Σε ενα review που διαβασα σε περιοδικο του εξωτερικου, λεγαν για 10-12 ωρες single player.

Valkyre
03-11-2008, 14:34
Για οσους τους αρεσει πολυ το main τραγουδι-theme του παιχνιδιου , προσωπικα τρελενομαι, πηγαιντε στο παρακατω link.

Το κομματι λεγεται "Still Alive".

http://www.megaupload.com/?d=UA5S3ZFN ;)

muku
03-11-2008, 14:45
Για οσους τους αρεσει πολυ το main τραγουδι-theme του παιχνιδιου , προσωπικα τρελενομαι, πηγαιντε στο παρακατω link.

Το κομματι λεγεται "Still Alive".

http://www.megaupload.com/?d=UA5S3ZFN ;)

To still alive είναι remix νομίζω το κανονικό κομματί είναι instrumental. Ή κάνω λάθος?

Valkyre
03-11-2008, 15:03
To still alive είναι remix νομίζω το κανονικό κομματί είναι instrumental. Ή κάνω λάθος?

To κομματι ειναι και instrumental , αλλα αυτο που υπαρχει στο παιχνιδι (ακουγονται μερικοι στιχοι και στο ντεμο , ειναι με vocals.Ειναι το main theme του παιχνιδιιου και γραφτηκαν τα vocals ειδικα για το παιχνιδι.Εχει κυκκλοφορησει μαλιστα και σε single με εξωφυλλο το Mirror's Edge.

freak
03-11-2008, 15:03
Παρτε να γουσταρετε!

http://buzz.phigita.net/video/TERyxFfMqDk

Valkyre
03-11-2008, 15:04
Παρτε να γουσταρετε!

http://buzz.phigita.net/video/TERyxFfMqDk

Nαι αυτο το κομματι σας εδωσα σε μορφη mp3 στο πιο πανω link του megaupload.

freak
03-11-2008, 15:06
Φοβερο video ρε φιλε! Το ειδα 3 φορες καπακι!

PDS
04-11-2008, 15:48
Nεο trailer.
http://www.eurogamer.pt/tv_video.php?playlist_id=16865

DarkUSS
05-11-2008, 00:32
To διαφημιστικό:

DFKas0CDu9I

marzel19
05-11-2008, 01:17
Για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο game με έχει εντυπωσιάσει.

Δεν ξέρω για τα low-textures και τα άλλα τεχνικά θέματα που αναφέρθηκαν αλλά αυτό το παιχνίδι έχει πραγματικά στυλ. Από το ανάλαφρο και πρωτότυπο gameplay μέχρι το καταπληκτικό soundtrack (OST) το game εντυπωσιάζει.

Ακόμα και εάν τελικά δεν ανταπεξέλθει στις προσδοκίες εγώ οφείλω να συγχαρώ τη dice για το διαφορετικό που προσφέρει και την EA η οποία φέτος έκανε την έκπληξη πρώτα με το Dead space και μετά με αυτό.

Βέβαια και φέτος δεν λείπει το εκατοστό Need for Speed αλλά οι κακές συνήθειες...:angry:

TopGunZ
05-11-2008, 08:38
Βέβαια και φέτος δεν λείπει το εκατοστό Need for Speed αλλά οι κακές συνήθειες...:angry:

Κάτσε, γιατι οι φήμες φουντώνουν για επιστροφή στις ρίζες του φανταστικού Most Wanted, οπότε ίσως έχουμε κι από κει εκπλήξεις. Αν βάλεις για μένα και το Μερκς 2, η ΕΑ φέτος μου τα έχει πάρει όλα!

X-NEC
07-11-2008, 03:38
Mirror's Edge - Launch Trailer
42455

desperate_gamer
07-11-2008, 15:09
Τρέλα το βιντεάκι και το remix που ακούγεται ακόμα καλύτερο.

Άντε πότε θα τιμήσει το PS3 μου το δισκάκι;;

geodlord7
07-11-2008, 15:50
2 εκπληκτικα βιτεακια απο εναν τυπο που εχει λιωσει το time trial και πραγματικα εχει βρει τρελους τροπους να βγαλεις τις πιστες του ντεμο!!!Δειτε το!

TO2VJvvbD2o

3U4p4Lx6GeY

KosmixGR
08-11-2008, 01:06
Mirror's Edge Reviewed @ Gameplayer


http://m2.n4g.com/8/News/227000/227964_1_hs.jpg
Gameplayer has gone live with the world's first review of EA's unique Sci-fi game that looks to mix parkour inspired gameplay with a true first-person perspective. According to this review they've had mixed results.

"It's a true sci-fi experience, with other-worldly music, a unique colour palette, a futuristic setting and unconventional Parkour-inspired gameplay. All this from a developer who, to date, has been content to carve out a niche in the online war genre through their Battlefield series. This is something new, something fresh and it cannot be ignored. But at the end (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:void%280%29) of the day, is it any fun?"

8 / 10

source (http://www.n4g.com/ps3/News-227964.aspx)

marzel19
08-11-2008, 02:37
Review: Playstation Official Magazine UK


You've never played anything like Mirror's Edge. It's a genuine original. When it's good - like when you're soaring between two rooftop cranes, pigeons scattering and traffic thrumming below, or dashing between roaming sniper laser sights, breaking into an enormous needle-shaped skyscraper - it's a total rush. And even when it's not quite so good, when you can't work out how to get through a particularly tricky section, the compulsion to keep trying remains strong.
90/100 (στο metacritic δηλαδή 9/10 στο περιοδικό)

Review: Computer and video games


Mirror's Edge isn't just a shooter. It's actually a sort of anti-shooter. Only with guns. It takes the basic shape and feel of an FPS, but then ditches the focus on destruction and fury and instead goes for elegance and style - and still does guns really well, when it feels like it.
Not your average gaming experience - Mirror's Edge takes the FPS format and flips it on its head. A brilliant and unique experience, even if the small shooting parts aren't quite up to scratch.
90/100

Link:http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=201341

geodlord7
08-11-2008, 11:18
Χτες μου ηρθε ο κωδικος για το time trial απο το play.com και μιλαμε το εχω λιωσει!!!

Συνεχεια το παιζεις μεχρι να κανεις εναν τελειο χρονο....ειναι εθιστικο!!

Επισης αν θες ανταγωνιζεσαι αλλα ατομα με το "ghost" τους.Δηλαδη μεσα στην πιστα τρεχεις εσυ μαζι με το "ghost" ενος αλλου παιχτη και ετσι μαθαινεις αλλους τροπους να περασεις ενα εμποδιο και να γινεις καλυτερο!!!

Μεχρι στιγμης την πιστα "edge" την εχω στα 46 δευτερολεπτα.

music_lover
08-11-2008, 14:18
Πρωτότυπο αλλά ζαλίστικα μετά από λίγη ώρα παιχνιδιού και με πιάνουν και κάτι υψοφοβίες..χαχα

Θα το τιμούσα,εάν δεν υπήρχαν τόσα πολλά καλά games αυτήν την περίοδο..

geodlord7
09-11-2008, 18:50
To game εχει γινει ηδη in stock στο play.com, αρα λογικα απο Δευτερα θα γινει και στο game.co.uk.

Ελπιζω την αλλη Δευτερα να το εχω!!!

Aris1992
09-11-2008, 20:05
Gia mena einai sigouri agora!!!!:D

Valkyre
09-11-2008, 20:11
To game εχει γινει ηδη in stock στο play.com, αρα λογικα απο Δευτερα θα γινει και στο game.co.uk.

Ελπιζω την αλλη Δευτερα να το εχω!!!

Αφου ακομα δεν εχεις παιξει το Far Cry 2 εσυ... ελεος! :D

geodlord7
09-11-2008, 20:15
Αφου ακομα δεν εχεις παιξει το Far Cry 2 εσυ... ελεος! :D

Ε μαλλον το far cry 2 παει για μετα το Φεβρουαριο.

obione
10-11-2008, 01:34
genika to game einai kalo...periergo alla telika einai wraio..!!!:)

modecris
10-11-2008, 01:37
Ναι,όντως είναι πολύ καλό.Αν μη τι άλλο είναι κάτι διαφορετικό και έχει ευχάριστο gameplay.

nikolaszax
10-11-2008, 10:05
Review του eurogamer: Score 8/10
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=285845
Απο το αρθρο κατε'εμε το ποιο σημαντικο τμημα τουWell then, this is going to divide audiences down the middle. It's an ambitious game, but it manages to match its achievements with irritations at every turn; it's bold and forward-thinking, yet stilted and old-fashioned. Some will be able to overlook the gaping flaws, but others will never appreciate its moments of brilliance, and both positions are justifiable. Ultimately there's no right answer, but there are at least two things that prolonged exposure reveal: there are a handful of the crucial parts of a masterpiece here, and the end result still feels like a work in progress.
Δηλαδη η θα το αγαπησεις ή θα αδιαφορησεις κακα τα ψεμματα.

marzel19
10-11-2008, 14:56
Review του eurogamer: Score 8/10
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=285845
Απο το αρθρο κατε'εμε το ποιο σημαντικο τμημα τουWell then, this is going to divide audiences down the middle. It's an ambitious game, but it manages to match its achievements with irritations at every turn; it's bold and forward-thinking, yet stilted and old-fashioned. Some will be able to overlook the gaping flaws, but others will never appreciate its moments of brilliance, and both positions are justifiable. Ultimately there's no right answer, but there are at least two things that prolonged exposure reveal: there are a handful of the crucial parts of a masterpiece here, and the end result still feels like a work in progress.
Δηλαδη η θα το αγαπησεις ή θα αδιαφορησεις κακα τα ψεμματα.

Πάντως, για να πήρε βαθμολογία 8 από το Eurogamer σημαίνει ότι είναι πολύ καλό παιχνίδι. Εγώ το έχω συμπαθήσει πολύ αυτό το παιχνίδι!

desperate_gamer
10-11-2008, 21:22
Well από το demo αν κρίνουμε, εγώ το λάτρεψα το παιχνίδι. Ήταν από τις πιο ενθουσιώδεις αλλά και ταυτόχρονα πιο χαλαρωτικές gaming εμπειρίες. Αυτό το παιχνίδι βγάζει μια ζεν αίσθηση... Το λατρεύω!

geodlord7
10-11-2008, 23:12
Aυριο επιτελους θα παιξω!!!!!!

Θα επανελθω αυριο βραδακι για ενα μινι review στις επομενες πιστες ;)

DarkUSS
11-11-2008, 14:57
42567

Score: 8.3

Σαν το πιο αρνητικό στοιχείο του τίτλου αναφέρει το σύντομο Store Mode που μπορεί να ολοκληρωθεί μέσα σε 7 ώρες.

geodlord7
11-11-2008, 15:12
Mια χαρα ειναι 7 ωρες. Μια εβδομαδα, λιγο λιγο, το ευχαριστιεσαι, παιρνεις δοσεις αδρεναλινης και μετα λιωνεις στο time trial.

Valkyre
11-11-2008, 15:14
42567

Score: 8.3

Σαν το πιο αρνητικό στοιχείο του τίτλου αναφέρει το σύντομο Store Mode που μπορεί να ολοκληρωθεί μέσα σε 7 ώρες.

οτι πρεπει για ενοικιαση δηλαδη! :D

marzel19
11-11-2008, 16:43
οτι πρεπει για ενοικιαση δηλαδη! :D

Ακριβώς! Με τόσα παιχνίδια στον ορίζοντα...

geodlord7
11-11-2008, 18:40
Moλις τελειωσα το chapter 1 στο 360......

Αυτο το chapter πραγματικα , εκτοξευει την αδρεναλινη ΣΤΑ ΥΨΗ!!!Οποιος αισθανθηκε ωραια στο ντεμο και εννοιωσε εξιταρισμενος, που να δειτε στο 1ο chapter!!!!!!

Μια απεραντη πιστα, να σε κυνηγανε αστυνομικοι απο παντου και μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου πρεπει να αποφασιζεις ΠΟΥ να πας!!!! Σε οδηγει το ενστικτο και η αδρεναλινη:p

Το περιμενω πως και πως για ps3

Υ.Γ η εκδοση για 360 ειναι ολιγον GTP.Πολυ χαλια loading times, σχεδον τα τριπλασια απο το ps3, πολλα κολληματα στα cinematics και κατα την διαρκεια του παιχνιδιου και η πολη δεν φαινεται καλα στο βαθος.Και στο σκοταδι πολυ aliasing.Ολα αυτα δεν ειδα ουτε στο ελαχιστο στην εκδοση ps3 στο ντεμο :)

Επιτελους κατι που θα φαινεται καλυτερα στο ps3!!

modecris
11-11-2008, 19:01
Δλδ συγκρίνεις την κόπια του 360 με το demo στον σκληρό του ps3;
Για τα γραφικά δεν ξέρω αλλά θα το κοιτάξω.Πάντως στο μόνιτορ μια χαρά είναι,στην tv μου δεν το έχω δει ακόμα.

PDS
11-11-2008, 19:03
Toυλαχιστον σε θεμα aliazing πρεπει να ειναι καλυτερη η εκδοση του 360.Εκτος αν εχει αλλαξει κατι στις τελικες εκδοσεις.Εγω μιλαω για τα demo.

nikolaszax
11-11-2008, 21:18
http://ps3.ign.com/articles/928/928721p1.html

Ανεβηκε και του ign. 7.4 Score ps3
Το περιεργο ειναι το score του xbox που ενω εχει τις ιδιες επιμερους βαθμολογιες το συνολικο ειναι 7.3.:tongue:
Το IGN UK εβαλε 8,3
http://xbox360.ign.com/articles/928/928890p1.html

KosmixGR
11-11-2008, 21:23
Mirror's Edge Guns Gameplay

42574

Mirror's Edge Indoor Gameplay

42576

Mirror's Edge Level Six Gameplay
42578
Mirror's Edge Race Mode Gameplay
42580

ps4
12-11-2008, 13:06
Ποιος το πηρε σημερα να μας πει εντυπωσεις;

Steiner
12-11-2008, 16:34
Θα το αγοράσω σίγουρα και ας λέει ό,τι θέλει το IGN. Δυστυχώς, δε θα μπορέσω να το πάρω αμέσως τώρα, μια και ακόμα παίζω το Bioshock και περιμένω το LBP, αλλά μέσα στο Δεκέμβριο θα το τιμήσω σίγουρα. ;) Τέτοια παιχνίδια χρειάζονται υποστήριξη γιατί προσφέρουν κάτι πραγματικά καινούριο, δεν είναι αναμάσημα τύπου COD:World at War...

obione
12-11-2008, 19:15
swstos....apla einai ligo arnitiko ayto me ti diarkeia tou paixnidiou se sxesh kai me tin timi tou panta...oso kai na to kanoume 7 wres einai 7 wres..!!!!anyway

Steiner
12-11-2008, 21:17
swstos....apla einai ligo arnitiko ayto me ti diarkeia tou paixnidiou se sxesh kai me tin timi tou panta...oso kai na to kanoume 7 wres einai 7 wres..!!!!anyway
Ε, αν το σκεφτείς και το Uncharted κάπου τόσο είναι...:) Το θέμα είναι να έχει και λίγο replay value, διαφορετικά αν κάποιος δεν κρίνει ότι αξίζει να δώσει 60€, περιμένει μέχρι να πέσει η τιμή του (ή το κάνει import από Αμερική:P).

desperate_gamer
12-11-2008, 23:36
Το παιχνίδι καλά κάνει και είναι φτιαγμένο για 7ωρο (αν και ως συνήθως, κι αυτό το νούμερο υπερβολικό θα είναι. Εδώ εγώ το Heavenly Sword την πρώτη φορά μου πήρε 9ωρο κι αυτοί ορκίζονταν για 6ωρο). Δεν μπορεί να έχει time trials και να είναι μεγέθους Final Fantasy :p

Άλλωστε με τα τόσα άλλα παιχνίδια, ένας μακρύς τίτλος που θα κούραζε θα καταντούσε "άβολος".

msnes7
13-11-2008, 11:46
http://www.bornegames.com/?page_id=369

Πολύ καλό πραγματικά,δείτε το

Stavtag
13-11-2008, 12:34
To thesixthaxis.com του έβαλε 8/10.

Kομμάτια που κράτησα:


Mirror’s Edge is utterly new and we’ve not seen something this dazzlingly original since the glory days of the Amiga.
Despite the first-person viewpoint and the option to carry (and shoot) a gun, this isn’t a first person shooter. Play it like one and you’re not only missing the point but you’ll probably never get past the first level.
The basic premise of each section of the story (and thus the subsequence chance to replay via the Time Trial mode) is to get from one part of the map to another, alive and as quickly as possible.
Sure, it’s not the longest game every released but there’s no filler either - each and every second of the story mode is packed with action, from leaping massive building-wide jumps to sprinting through police-infested office blocks. There’s not a single part of the game we didn’t enjoy replaying, it’s a visual tour-de-force and the music is to die for. Mπορείτε να βρείτε ολόκληρο το review εδώ (http://www.thesixthaxis.com/2008/11/13/review-mirrors-edge/).

mootsChios
14-11-2008, 16:10
Quote:
Play the 2D Version of Mirror's Edge


In collaboration with Electronic Arts, Brad Borne and his team have created Mirror's Edge 2D with flash.

http://www.destructoid.com/elephant/ul/95711-bigposter_knqmg.jpg

Play the Game (http://www.bornegames.com/?page_id=369)
Source (http://www.gamingfront.net/news.php?readmore=101)

To βρηκα ψιλοκουλ.


Edit: Μολις συνειδητοποιησα οτι ο msnes7 το εχει βαλει απο χθες. Σορυυυυ

nikon
21-11-2008, 07:47
Για οσους τους αρεσει πολυ το main τραγουδι-theme του παιχνιδιου , προσωπικα τρελενομαι, πηγαιντε στο παρακατω link.

Το κομματι λεγεται "Still Alive".

http://www.megaupload.com/?d=UA5S3ZFN ;)
Το έβαλαν και στο Αμερικάνικο store σε wav και mp3.;)

j0e
21-11-2008, 14:09
Pedia afou to termatisei kaneis uparxoun rpagmata na asxolithei kapios i paei sto rafi?

Valkyre
21-11-2008, 17:50
Απο οτι λεγεται το μονο που υπαρχει ειναι το time trial... αμα δεν σου αρεσει να προσπαθεις να κανεις τον καλυτερο δυνατο χρονο , τοτε μαλλον για το ραφι ...

desperate_gamer
21-11-2008, 19:54
Pedia afou to termatisei kaneis uparxoun rpagmata na asxolithei kapios i paei sto rafi?

Καλά πέρα από τα παραδοσιακά unlockables (εικόνες, βίντεο, artwork, μουσικές), έχει ειδικό mode το Time Trials που είναι ειδικές διαδρομές με checkpoints βασισμένα στα περιβάλλοντα του campaign για να τρέχεις και να κάνεις καλό χρόνο (έχει και ghosts. Μπορείς να συναγωνιστείς με τους φίλους σου ή με τους καλύτερους στο κόσμο).

Ενώ όταν τερματίσεις το παιχνίδι, μπορείς να κάνεις speedrun στις πίστες (δηλαδή παίζοντας την πίστα ακριβώς όπως την παίζεις στο campaign, προσπαθείς να ξεμπερδέψεις όσο πιο γρήγορα γίνεται).

Το παιχνίδι το πήρα την Τετάρτη και είναι πραγματικά πολύ καλό. Αν σας ενθουσίασε το demo, τότε δεν υπάρχει λόγος να μην προσπαθείτε για τον καλύτερο χρόνο ξανά και ξανά. Το παιχνίδι έχει υπέροχο ρυθμό, για να μην πω για την ηθική ευχαρίστηση που έχει ένα perfect run που όλα πηγαίνουν ρολόι. Το story mode είναι αρκετά δύσκολο (όπως και τα trophies του παιχνιδιού), επομένως το παιχνίδι δεν βγαίνει σε 6 ώρες όπως λένε, γιατί έχει ικανοποιητικό βαθμό δυσκολίας.

Αν πάλι το demo δεν σας ενθουσίασε τόσο ώστε να τρέξετε να αγοράσετε το παιχνίδι, τότε δεν το προτείνω προσωπικά για αγορά, όσο και να μου αρέσει το παιχνίδι, γιατί πολύ απλά η όλη μαγεία του παιχνιδιού είναι στην exhilarating αίσθηση ελευθερίας που έχει το παιχνίδι. Νιώθεις την ταχύτητα και τον αέρα να χτυπάει το πρόσωπό σου. Αν δεν σου φτάνει αυτό, δεν δικαιολογείται η αγορά του, εκτός κι αν το βρείτε σε πολύ χαμηλή τιμή ή το νοικιάσετε.

Giannis7
21-11-2008, 20:06
Quote:
Play the 2D Version of Mirror's Edge


In collaboration with Electronic Arts, Brad Borne and his team have created Mirror's Edge 2D with flash.

http://www.destructoid.com/elephant/ul/95711-bigposter_knqmg.jpg

Play the Game (http://www.bornegames.com/?page_id=369)
Source (http://www.gamingfront.net/news.php?readmore=101)

To βρηκα ψιλοκουλ.


Edit: Μολις συνειδητοποιησα οτι ο msnes7 το εχει βαλει απο χθες. Σορυυυυ

γαμάτο !

Avenger_Seraphim
26-11-2008, 17:44
http://cache.gawker.com/assets/images/kotaku/2008/11/two_faiths.jpgLast month we posted a fan-made image of Mirror's Edge protagonist Faith. There are obvious physical differences between them. The discrepancies extend perhaps between the two different vantage points the images belong: East and West.
What did Mirror's Edge developer DICE think of the fan-made send up (http://kotaku.com/5062933/faith-from-mirrors-edge-fan+designed-for-asian-tastes)? The Swedish developer had invested time and energy in creating that character. It obviously has more invested in Faith than mere opinion and posturing. The game's producer Tom Farrer told Stephen Totilo at game blog Multiplayer:


I remember when I first had that image sent to me. To be honest, I found it kind of sad. We’ve spent time in developing Faith. And the important thing for us was that she was human, that she was more real.
We really wanted to get away from the typical portrayal of women in games, that they’re all just kind of tits and ass in a steel bikini. We wanted her to look athletic and fit and strong [enough] that she could do the things that she’s doing.
We wanted her to be attractive, but we didn’t want her to be a supermodel. We wanted her to be approachable and far more real. It was just kind of depressing that someone thinks it would be better if Faith was a 12-year-old with a boob job. That was kind of what that image looked to me.
Oh come on, she doesn't look 12. Thirteen, maybe, but not 12. Chin up, Tom! It's hard to know exactly how serious this fan-made work is — we're betting there's tongue knowingly planted in cheek.


Παντως στο fan art ειναι πιο ωραια... :Ρ