PDA

View Full Version : GTA IV



klepidas
04-05-2008, 19:25
http://news.softpedia.com/images/news2/GTA-IV-for-PC-Release-Date-Leaked-2.jpg

Probably all the GTA IV fans are already playing the game on their console of choice, but we should never
forget the system that gave birth to the first Grand Theft Auto title - the personal computers. Even though
Rockstar hasn't officially confirmed anything, rumors about an October release date for the game started to be heard quite a while ago. Following the console launch (which is definitely a success), Rockstar should officially confirm the PC version (if it really exists) during the coming weeks.

Until then, we have a German website presenting the Grand Theft Auto IV PC version DVD case, together with a price and, what matters most for all of us: the release date. According to the website, the PC version of Rockstar's title will be made available starting the 30th of November this year. What should normally be a further proof that the date is correct (or, at least, that a PC version is in the works) is the fact that pre-order is available. It remains to see how and if Rockstar responds to this... let's call it "leak". They probably won't be too happy, since the official announcement still has to be made.

However, don't take this date as a sure thing. It could be just an attempt of the website to promote itself or nothing but a misunderstanding. One thing is sure, though: the DVD case presented on the website seems real enough for us to believe it's true. We'll keep an eye on it to see if things change during the following days.

Already considered the Game of the Year, Grand Theft Auto IV has just been released for Xbox 360 and PS3 consoles and received numerous 10/10 reviews. The estimated sales for the first week are only somewhere around $6 million and the game is considered to be the title that will save Take 2 from Electronic Arts' acquisition.

Πηγές

http://news.softpedia.com/news/GTA-IV-for-PC-Release-Date-Leaked-84459.shtml
http://www.citydisc.ch/games/detail.cfm?art_nr=9483014&lang=d&section=pc&cat=

MBALLACK
05-05-2008, 00:42
to exo diavasei afto to thema.
dn pistevo apo apopsi grafikon na einai kalitera apo to ps3

msnes7
05-05-2008, 03:19
Γιατί είδες κανένα pc game να έχει χειρότερα γραφικά από το ps3?

Chill
05-05-2008, 11:03
Γιατί είδες κανένα pc game να έχει χειρότερα γραφικά από το ps3?

Γιατί ρε μπορεί το pc να τρέξει παιχνίδια στην τρομερή ανάλυση των.....720p (i rofled IRL)? Τι πως είπες εδώ και δεκαετίες? AMAGAD τι μαθαίνει κανείς :P!!!!!!!!!

Ήμαρτον πια με τις κοτσάνες των άσχετων ρε παιδιά, όχι άλλο κάρβουνο. Και ο fanboyσμός έχει τα όρια του.

klepidas
05-05-2008, 14:56
Αργεί η PC έκδοση του GTA IV


αρόλο που το GTA IV βρίσκεται από την προηγούμενη εβδομάδα στα ράφια των καταστημάτων σε εκδόσεις για τα Xbox 360 και PlayStation 3, φαίνεται πως οι κάτοχοι προσωπικών υπολογιστών θα πρέπει να εξοπλιστούν με υπομονή μιας και ακόμα παραμένει άγνωστο το πότε ο τίτλος της Rockstar θα μεταπηδήσει στη συγκεκριμένη πλατφόρμα. Η είδηση προέρχεται από την ίδια την Take 2, η οποία με δηλώσεις της έρχεται να αναιρέσει τις πιθανές ημερομηνίες που άφησαν να διαρρεύσουν αρκετοί retailers, όπου ορισμένοι μάλιστα μιλούσαν για κυκλοφορία μέσα στο καλοκαίρι. Το πλέον σίγουρο είναι πως, όπως και με τις παλαιότερες εκδόσεις, έτσι και το τέταρτο επεισόδειο της σειράς Grand Theft Auto θα καθυστερήσει αρκετά, σε αντίθεση με τις αρχικές δηλώσεις που ανέφεραν μια κυκλοφορία κοντά στις αντίστοιχες των Xbox 360 και PlayStation 3.

Μια αρκετά αισιόδοξη πρόβλεψη κάνει λόγο για τον Οκτώβριο την ώρα που οι κακές γλώσσες μιλούν για αναμονή ακόμα και 8 μηνών, αν και είναι προτιμότερο οι φίλοι της σειράς να αναμένουν κάποια επίσημη ανακοίνωση.

http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&cat_id=11&cat=PC&art_id=4986

MBALLACK
05-05-2008, 18:15
Γιατί είδες κανένα pc game να έχει χειρότερα γραφικά από το ps3?


afto dn einai panta siguro

msnes7
05-05-2008, 18:25
Είναι μέχρι να μου δείξεις το αντίθετο

klepidas
05-05-2008, 18:43
εγώ πιστέυω οτι τo CoD4 ήταν καλύτερο στις κονσόλες.....γτ το είχα για όλα τα σηστύματα

vasses
05-05-2008, 19:27
Γιατί είδες κανένα pc game να έχει χειρότερα γραφικά από το ps3?

an exaireseis to crysis ,to ps3 exei games me kalitera grafika kai pio artia sunolika apo tou pciou
Gia vres mou game sto pc na exei ta grafika tou
UNCHAINED DRAKE FORTUNE , GT5 , HEAVENLY SWORD , metal gear solid 4 , formula 1 , motorstorm klp ,
Kai mis mas les tin karamela oti to pc den exei aytes tis apokleistikotites as ftiaxoune oi etairies ta ANALOGA na sigkrithei me ta parapano :).
As eimaste realistikoi kai xoris fanatismous to pc exei meinei pleon piso stous perissoterous tomeis apo tis konsoles oso apisteuto kai an fainetai kai ayto giati den uparxei xrima gia ereyna anaptixi kai kirios endiaferon ton etairion gia paixnidia kai logiko alloste afou oso gigantonetai i peirateia toso ta games sto pc tha pigainoune apo to kako sto xeirotero

Jargon
05-05-2008, 19:45
Γιατί ρε μπορεί το pc να τρέξει παιχνίδια στην τρομερή ανάλυση των.....720p (i rofled IRL)? Τι πως είπες εδώ και δεκαετίες? AMAGAD τι μαθαίνει κανείς :P!!!!!!!!!

Ήμαρτον πια με τις κοτσάνες των άσχετων ρε παιδιά, όχι άλλο κάρβουνο. Και ο fanboyσμός έχει τα όρια του.


Σε λίγο θα μας πούνε ότι το KIA SPORTAGE είναι καλύτερο από το Range Rover Sport Supercharged και το Cayenne Turbo.

PDS
05-05-2008, 19:50
Καλα τα θελετε και εσεις οι pcακιδες:angry:
Πατε και ασχολειστε με τις αποψεις παιδιων 10-15 χρονων(δεν το λεω ειρωνικα,απλα δεν εχουν εμπειρια λογο ηλικιας) και πλακωνεστε παλι.:frog:
λολ

klepidas
05-05-2008, 19:51
να κάνω μια ερώτηση ???ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ?

msnes7
05-05-2008, 19:59
Καλά vasses δες τι είπε ο άλλος και άσε το γνωστό κατεβατό.Μιλάω για games που βγάινουν και στα 2 formats και τέτοιο είναι το gta4.Αν έχει στο Pc χειρότερα γραφικά δωρίζω το ps3 μου στον ballack

Jargon
05-05-2008, 20:24
Καλα τα θελετε και εσεις οι pcακιδες:angry:
Πατε και ασχολειστε με τις αποψεις παιδιων 10-15 χρονων(δεν το λεω ειρωνικα,απλα δεν εχουν εμπειρια λογο ηλικιας) και πλακωνεστε παλι.:frog:
λολ

Έχεις δίκιο απλά στα forum καμιά φορά δεν φαίνεται η ηληκία και για να μην φανώ ειρωνικός φυσικά και δεν πειράζει απλά κάτι ξέρουμε κι εμείς από 3D ειδικά όταν έχουμε ασχοληθεί με αυτό εδώ και 15+ χρόνια. Εγώ πάντως το διασκεδάζω να πω την αλήθεια ειδικά μετά από μια κουραστική μέρα.

Εν πάσει περιπτώσει το GTA IV δεν έχει και τίποτα ιδιαίτερα γραφικά και είναι και multi-platform οπότε δεν νομίζω να κάνουν κάτι το ιδιαίτερο στο PC Version εκτός αν ακολουθήσει τα βήματα του Vice City που στο PC μπορούσες να αυξήσεις το view distance x10 σε σχέση με τις κονσόλες (με Μod).

Valkyre
05-05-2008, 20:40
Έχεις δίκιο απλά στα forum καμιά φορά δεν φαίνεται η ηληκία και για να μην φανώ ειρωνικός φυσικά και δεν πειράζει απλά κάτι ξέρουμε κι εμείς από 3D ειδικά όταν έχουμε ασχοληθεί με αυτό εδώ και 15+ χρόνια. Εγώ πάντως το διασκεδάζω να πω την αλήθεια ειδικά μετά από μια κουραστική μέρα.

Εν πάσει περιπτώσει το GTA IV δεν έχει και τίποτα ιδιαίτερα γραφικά και είναι και multi-platform οπότε δεν νομίζω να κάνουν κάτι το ιδιαίτερο στο PC Version εκτός αν ακολουθήσει τα βήματα του Vice City που στο PC μπορούσες να αυξήσεις το view distance x10 σε σχέση με τις κονσόλες (με Μod).

Με τα mod θα μπορεις να κανεις οτι θες στην εκδοση για PC.Βασικα οι εκδοσσεις για τις κονσολες δεν εχουν προβλημα με το draw distance.Τεραστιο ειναι , μπορεις και βλεπεις ολη την πολη.Το προβλημα ειναι η θολουρα που εχει χρησιμοποιηθει επιτηδες σαν εφφε.Στο PC σιγουρα θα μπορεις να κανεις παπαδες.Και με την καινουργια μηχανη γραφικων , το μονο που θα χρειαζεται ειναι ενας αξιολογος 3d modelist για να φτιαξει μια Ferrari Enzo (παραδειγμα) και να την βαλει στο παιχνιδι του.

Αλλα δυστυχως ο νοεμβρης ειναι μακριααααα.

vasses
05-05-2008, 22:11
Καλά vasses δες τι είπε ο άλλος και άσε το γνωστό κατεβατό.Μιλάω για games που βγάινουν και στα 2 formats και τέτοιο είναι το gta4.Αν έχει στο Pc χειρότερα γραφικά δωρίζω το ps3 μου στον ballack

Osa den ftanei alepou ta ftanei i kamilopardali :rofl::rofl::rofl::rofl:.
Eseis oi pcades exete megalo kolima , mono grafika epikaleiste , xoria oti apo tin mia kanete anomoies sigkriseis hardware pc kai ps3 kai den apodexeste tin ANALOGIKI SIGKRISI SISTIMATON legontas oti as eixe kai to ps3 analogo hardware , kai apo tin alli otan pame na sigkrinoume ta games tou pciou me to ps3 lete to pc den exei ta games tou ps3:rofl::rofl::rofl:.
Ante geia stin idia katigoria me tous xbox users eiste giayto fonazete , epikaleiste mono multiplatform kai elaxistous titlous gia sigkrisi.
An valoume ola ta games tou ps3 kai ola ta games tou pc to 2006-2007.
To playstation vgainei panigirika nikitis se sxedon se oles tis katigories atroistika (grafika,senario, antoxi sto xrono , prototypia,animation klp)
2-3 game den fernoune tin anoixi alla oloklires genies paixnidion diamorfonoune to topio , kai sti sigkekrimeni periodo mono oi konsoles thetoune ta standar gia next gen games.

msnes7
05-05-2008, 22:22
To ποιός κάνει ανόμοιες συγκρίσεις φαίνεται..........Τίποτα άλλο

personGR
05-05-2008, 23:26
Εσύ Κλεπίδα πήρες χαμπάρι ότι υπάρχουν 5+ θέματα αφιερωμένα στο παιχνίδι πριν ανοίξεις το thread?

klepidas
05-05-2008, 23:34
βρες τα μου και σου δινω 2000rep και θα βάλω μέσο να γίνεις moderator...Αλλά θέλω ίδια θέματα

personGR
05-05-2008, 23:40
Γιατί υπάρχει μάλλον εγκεφαλική βλάβη...
Δεν υπάρχει θέμα Grand Theft Auto IV στο site?

klepidas
05-05-2008, 23:41
οχι για την έκδοση του PC

personGR
05-05-2008, 23:42
Να ανοίξουμε και για την έκδοση του 360 ένα, τι καθόμαστε?

klepidas
05-05-2008, 23:44
:rofl::rofl::rofl::rofl:καλά είσαι πάρα πολύ αστειος...Οι κονσόλες είναι το ίδιο πράγμα ενω για το pc οχι επίσης αν έκανα λαθός που το άνοιξα σίγουρα δεν είσαι εσύ αυτός που θα μου το πεί αλλά καποιος mod......

desperate_gamer
07-08-2008, 00:22
Rockstar Games have announced that GTA IV will be arriving on the PC on November 18th and 21st in North America and Europe, respectively. Hurrah!

New York, NY – August 6, 2008 – Rockstar Games, a publishing label of Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ: TTWO), is proud to announce that Grand Theft Auto IV will be arriving on the PC on November 18th and 21st in North America and Europe, respectively.
"We are very excited to be releasing the PC version of Grand Theft Auto IV," said Sam Houser, Founder of Rockstar Games. "The whole team is dedicated to bringing an amazing gaming experience to the PC. The game looks and plays beautifully on PC and we can't wait for people to play it."

Developed by series creator Rockstar North and set in Liberty City, the latest installment in the enormously successful Grand Theft Auto series features a painstakingly detailed and life-like city for players to explore; a rich, immersive narrative experience; an original soundtrack highlighting the cultural eclecticism of Liberty City; and newly expanded multiplayer just for the PC.


http://www.gta4.net/news/4119/gta-iv-announced-on-pc/

Ορίστε λοιπόν. Πολλοί θα χαρούν από τα νέα, αφού το περίμεναν πώς και πώς για το pc και δεν ήθελαν να αγοράσουν next-gen κονσόλα μόνο γι' αυτό.

DarkUSS
07-08-2008, 01:44
Πολύ νωρίς το βγάλανε τελικά. Περίμενα να βγει Άνοιξη 09 για να πω την αλήθεια.

wesker
07-08-2008, 02:39
Πολύ νωρίς το βγάλανε τελικά. Περίμενα να βγει Άνοιξη 09 για να πω την αλήθεια.

Εγώ για να ειμαι ειλικρινης προς τα Χριστουγεννα το περίμενα.

klepidas
23-08-2008, 03:50
Ο τίτλος της Rockstar θα επισκεφθεί τους υπολογιστές στις 24 Νοεμβρίου


Η Rockstar έδωσε στη δημοσιότητα τα πρώτα στοιχεία σχετικά με το GTA IV για το PC και σίγουρα παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Οι πληροφορίες έρχονται από τον Steve Hahnel, ο οποίος υποσχέθηκε πως ο οπτικός τομέας θα είναι σαφώς βελτιωμένος και μάλιστα θα ξεπεράσει κατά πολύ τον αντίστοιχο που παρουσίασαν οι εκδόσεις του τίτλου στα Xbox 360 και PlayStation 3. Το στοιχείο, στο οποίο επικεντρώθηκε ο Hahnel ήταν ο ολοκαίνουργιος replay editor, μέσω του οποίου οι παίκτες θα μπορούν ανά πάσα στιγμή να παρακολουθήσουν ξανά τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα της δράσης, επεμβαίνοντας παράλληλα με την βοήθεια διαφόρων φίλτρων για ένα περισσότερο καλλιτεχνικό αποτέλεσμα. Παράλληλα, θα εμφανιστεί και ο montage editor, με τη χρήση του οποίου πολλά τέτοια replays θα είναι δυνατό να ενωθούν δημιουργώντας έτσι μια ταινία μικρού μήκους, που θα μπορεί ο καθένας να μοιραστεί με τους φίλους του μέσω του διαδικτύου.

Σε επίπεδο multiplayer η εταιρία υπόσχεται αρκετά νέα modes, ενώ το ενδιαφέρον είναι πως ο αριθμός των παικτών που θα μπορούν να αναμετρηθούν ταυτόχρονα θα αυξηθεί αρκετά. Και πάλι σαν μέσο σύγκρισης αναφέρθηκε η έκδοση για τις κονσόλες, όπου πλέον οι 16 παίκτες όπως δηλώνει η Rockstar είναι ένα νούμερο όπου στους προσωπικούς υπολογιστές θα ξεπεραστεί κατά πολύ. Η αλήθεια είναι πως το demo που παρουσιάστηκε φάνηκε να προσφέρει έναν σαφώς βελτιωμένο τεχνικό τομέα, με περισσότερες λεπτομέρειες στα περιβάλλοντα και ακόμα καλύτερα εφέ φωτισμού ενώ ο τίτλος θα βρίσκεται στην διάθεση του κοινού στις 24 Νοεμβρίου.

http://www.gameover.gr/news/%CE%A4%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-GTA-IV-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-PC.5691.html

Chill
03-11-2008, 14:49
GTAIV PC Hands-On: Video Editor and More
http://www.gamespot.com/pc/action/gr...=picks;story;4 (http://www.gamespot.com/pc/action/grandtheftauto4/news.html?sid=6200321&om_act=convert&om_clk=picks&tag=picks;story;4)
"...The rig that we got to play on was running the game at 1920x1200 pixels. The work done improving textures, objects, and lighting was all immediately apparent. Trees look much better, close-up detail on surfaces look better, and above all, the lighting looks immeasurably better. The lit-up ads on the tops of cabs now really stand out as you drive through the shadows of trees, the neon displays around Star Junction have a new vibrancy, and shadows all seem much sharper, as well as more lifelike..."

PC superiority proved once moar \0/

PDS
03-11-2008, 16:01
Το GTA στα pcs θα δειξει τις πραγματικες του δυνατοτητες.Θελω να πω οτι σαν παιχνιδι ειχε παρα πολυ καλα γραφικα κατ εμε,αλλα αδικηθηκε απο τα διαφορα προβληματα των εκδοσεων για κονσολες.frame rate,αναλυση,aliazing.Τα οποια υπαρχαν πιο εντονα απο τα περισσοτερα games για κονσολες.
Με την καλογιαλυσμενη εκδοση για pc,θα καταλαβουμε γιατι πηρε μεγαλους βαθμους στα γραφικα απο πολλα reviews.

NonBorn
03-11-2008, 19:46
Το GTA στα pcs θα δειξει τις πραγματικες του δυνατοτητες.Θελω να πω οτι σαν παιχνιδι ειχε παρα πολυ καλα γραφικα κατ εμε,αλλα αδικηθηκε απο τα διαφορα προβληματα των εκδοσεων για κονσολες.frame rate,αναλυση,aliazing.Τα οποια υπαρχαν πιο εντονα απο τα περισσοτερα games για κονσολες.
Με την καλογιαλυσμενη εκδοση για pc,θα καταλαβουμε γιατι πηρε μεγαλους βαθμους στα γραφικα απο πολλα reviews.

Ε όχι και καλή έκδοση η έκδοση στις κονσόλες... Μες τη θολούρα ήταν... Εγώ ο λόγος που δε το χω παίξει ακόμα αν και περίμενα τα trophies είναι γιατί απλά δε βλέπετε... Εγώ τουλάχιστον δε μπορώ... Τα μάτια μου!! Ελπίζω να το παίξω στο pc...

Chill
03-11-2008, 20:04
Το παιχνίδι είναι τόσο εκπληκτικό που τα παραβλέπεις αυτά non. Το ξέρεις πόση σημασία δίνω στον τεχνικό τομέα και αφού ξόδεψα 60 ώρες στο gtaiv με αυτά τα τρισάθλια γραφικά στο ps3 καταλαβαίνεις για τι παιχνίδι μιλάμε :) Απλά τώρα θα το παίξουμε ακριβώς όπως θα έπρεπε να ήταν το παιχνίδι. Imo υπάρχουν πολλά games αυτόν τον καιρό, ασχολήσου με κάτι άλλο και δώσε μερικούς μήνες στους modders να κάνουν το θαύμα τους για μια ακόμη φορά.

PDS
03-11-2008, 20:10
Ε όχι και καλή έκδοση η έκδοση στις κονσόλες... Μες τη θολούρα ήταν... Εγώ ο λόγος που δε το χω παίξει ακόμα αν και περίμενα τα trophies είναι γιατί απλά δε βλέπετε... Εγώ τουλάχιστον δε μπορώ... Τα μάτια μου!! Ελπίζω να το παίξω στο pc...

Δεν ειπα οτι ηταν καλη(αλλα ουτε οτι ηταν μαπα).Λαθος καταλαβες.Ειπα οτι τα γραφικα του παιχνιδιου ειναι παρα πολυ καλα και τα προβληματα που ειχαν οι εκδοσεις για κονσολες δεν τα αφησαν να αναδειχθουν οσο θα επρεπε.

Τοσο ζωντανος κοσμος και με τοση λεπτομερια εξακολουθει να μην υπαρχει.Απλα η καλογυαλισμενη pc εκδοση θα δειξει το μεγαλειο των γραφικων του για μενα,τα οποια ηδη(αν εξαιρεσεις τα προβληματα) ηταν παρα πολυ καλα.
Δεν ειναι μονο θεμα hype οι υψηλες βαθμολογιες που πηρε στα γραφικα,αλλα η πραγματικοτητα(ασχετως προβληματων).

NonBorn
03-11-2008, 20:18
Δεν ειπα οτι ηταν καλη(αλλα ουτε οτι ηταν μαπα).Λαθος καταλαβες.Ειπα οτι τα γραφικα του παιχνιδιου ειναι παρα πολυ καλα και τα προβληματα που ειχαν οι εκδοσεις για κονσολες δεν τα αφησαν να αναδειχθουν οσο θα επρεπε.

Τοσο ζωντανος κοσμος και με τοση λεπτομερια εξακολουθει να μην υπαρχει.Απλα η καλογυαλισμενη pc εκδοση θα δειξει το μεγαλειο των γραφικων του για μενα,τα οποια ηδη(αν εξαιρεσεις τα προβληματα) ηταν παρα πολυ καλα.
Δεν ειναι μονο θεμα hype οι υψηλες βαθμολογιες που πηρε στα γραφικα,αλλα η πραγματικοτητα(ασχετως προβληματων).


Το παιχνίδι είναι τόσο εκπληκτικό που τα παραβλέπεις αυτά non. Το ξέρεις πόση σημασία δίνω στον τεχνικό τομέα και αφού ξόδεψα 60 ώρες στο gtaiv με αυτά τα τρισάθλια γραφικά στο ps3 καταλαβαίνεις για τι παιχνίδι μιλάμε :) Απλά τώρα θα το παίξουμε ακριβώς όπως θα έπρεπε να ήταν το παιχνίδι. Imo υπάρχουν πολλά games αυτόν τον καιρό, ασχολήσου με κάτι άλλο και δώσε μερικούς μήνες στους modders να κάνουν το θαύμα τους για μια ακόμη φορά.


Δεν είπα ότι το παιχνίδι δεν είναι καλό... Πέρα από το ότι στο ps3 δε με κράτησε κυρίως λόγω των γραφικών του. Παιδιά στις 46" που το έπαιξα ήταν τίγκα στο σκαλοπάτι και πολύ μα πολύ μα πολύ θολό. Δε μπορούσα να το παίξω. Παρόλα αυτά το φτασα μέχρι το 30% περίπου. Και εγώ περιμένω την έκδοση για pc για να το χαρώ πραγματικά το παιχνίδι... Το πιστεύω αυτό γι αυτό και το περιμένω! Αλλά είναι πολλά τα παιχνίδια κ εγώ δεν έχω χρόνο........... :frog::frog:

klepidas
03-11-2008, 20:43
Οι απαιτήσεις συστήματος του GTA IV


Ελάχιστες απαιτήσεις

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
Μνήμη: 1.5 GB
Σκληρός Δίσκος: 16 GB
Κάρτα Γραφικών: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900


Προτεινόμενες απαιτήσεις

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Μνήμη: 2 GB
Σκληρός Δίσκος: 18 GB
Κάρτα Γραφικών: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

America Release Date : 2/12/2008

http://gameover.gr/news/%CE%9F%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%C E%B9%CF%82-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%C E%BF%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-GTA-IV.6282.html

NonBorn
03-11-2008, 20:51
Επιτέλους ένα παιχνίδι που θα μπορέσει να παίξει το CPU μου... :D :D :D

SpartanGR
03-11-2008, 21:11
Και μενα η GPU μου LOL

Enas
08-01-2009, 23:03
Σε σύστημα που τρέχει το crysis με όλα στο τέρμα σε ανάλυση 1024Χ768 χωρίς ΑΑ με όλα χαμηλωμένα και αναλυση 800Χ600 και κολάει. Μάλλον για να πουλήσουν τους νέους intel i7 το έκαναν το παιχνίδι.