PDA

View Full Version : AGE OF CONAN



Chill
03-05-2008, 06:25
20 μέρες έμειναν για να μας έρθει. Ήδη κολλάω στις εκφράσεις ένα "μα τον Κρόμ" και τις επόμενες ημέρες με βλέπω να σκάω μύτη με κανένα δερμάτινο σώβρακο και καμιά σπαθάρα να ανά χείρας :D. Τα όσα μπορείτε να δείτε σε videos στο youtube και στα μεγάλα gaming sites μαρτυρούν ότι μιλάμε για έναν επικό τίτλο. H funcom έχει κάνει απίστευτη δουλειά και αν τα όσα λέγονται τηρηθούν - έστω και με με μικρή καθυστέρηση μιας και μιλάμε για mmo - θα γίνω ο νέος "top folding της εβδομάδας" για........πολλές εβδομάδες :D!!!!!!!! Καιρός είναι να μεταπηδήσουμε σε έναν low fantasy universe, κουραστήκαμε τόσο καιρό με τα νανάκια και τα ελφάκια του high fantasy. Και το κυριότερο σε ένα παιχνίδι καθαρά brutal, adult όπως αρμόζει σε έναν τίτλο με το όνομα Conan και χωρίς τα ενοχλητικά παιδάκια που ακόμα βυζαίνουν (mature rating 18+). Του χρόνου ο τίτλος θα έρθει και το lolbox οπότε θα έχουμε και την ευκαιρία να κεράσουμε decapitations τους κατόχους του. Διότι ok τι να μας πουν οι κονσολάδες από mmo και rpg. Δεν το λέω υπεροπτικά αλλά όσο να ναι όλοι οι κάτοχοι pc έχουν καεί τουλάχιστον μια φορά σε κάποιο mmo οπότε φέρουν και την απαραίτητη εμπειρία. To δικό μου MGS * (Val xaxa) έρχεται στις 23/5 και ανυπομονώ.



http://www.youtube.com/watch?v=A4pOtXYnwRA
Δεν είναι γραφικά από pc μην ψαρώνετε, απλά ένα καταπληκτικό videάκι από την κινηματογραφική μεταφορά του θρύλου. Σε 20 μέρες όπου το πλοίο που με μεταφέρει σαν σκλάβο θα βουλιάξει και οι αλυσίδες μου θα σπάσουν - έτσι αρχίζει το παιχνίδι - θα σπεύσω να αποτίσω φόρο τιμής στο avatar του "Θεού" των ανδρών που κάθεται στον θρόνο του που τόσο δύσκολα απέκτησα. Και κάπως έτσι θα αρχίσω ένα αχαλίνωτο role playing.

Το ότι για πρώτη φορά since .... ever σκέφτομαι να μην παίξω caster αλλά να την δω melee τα λέει όλα. Ξύπνησε ο Conan το κτήνος που κρύβω? Θα δούμε :P


Tα req του τίτλου

Required
OS: Windows Vista/XP
Processor: 3GHz Pentium IV
RAM: 1GB RAM
Video Card: Shader Model 2.0 and 128MB RAM: NVIDIA GeForce 5800 or ATI 9800

Recommended
Processor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz (E6600) or better
Video Card: NVIDIA GeForce 7950GX2 or better
RAM: 2GB or more

Enhanced for: DirectX 10, 64-bit processors, multi-core
Supports Parental Controls on Windows Vista

Περισσότερα για το game θα βρείτε στην official σελίδα του παιχνιδιού http://www.ageofconan.com/ και άπλετες πληροφορίες από το community http://community.ageofconan.com/wsp/conan/frontend.cgi?func=publish.show&func_id=1093&table=PUBLISH&template=news_no_feature&selected=1093

*του πρώτου εξαμήνου ε, γιατί στο δεύτερο περιμένουμε και το Starcraft2 :D

msnes7
03-05-2008, 11:47
Α ρε κτήνος..........να έρθω με τα αρνιά και τις αγελάδες κάτω να δω πως θα τα βγάλεις πέρα..........

ps3team
03-05-2008, 12:07
υπομονη για WARHAMMER ON LINE :offtopic:

Chill
03-05-2008, 14:21
Έχω εμπειρία από το cow level του diablo ρε, δεν με φοβίζεις :D!!!!!!!

Το warhammer είναι στα σχέδια για Σεπτέμβρη, έχω ήδη στα χέρια μου beta key το θέμα είναι πότε θα ξεκινήσει το testing.

Κακά τα ψέμματα το Conan είναι αυτό που εισάγει νέα στοιχεία στο είδος. Το warhammer φαντάζει σαν ένα upgrated wow (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό :P).

Chill
12-05-2008, 03:21
Εξασφάλισα early access γεγονός που σημαίνει ότι από τις 17/5 θα είμαι online και άρα θα έχω 6 ημέρες προβάδισμα έναντι των υπολοίπων \0/ και κατεβάζω ήδη τον client 13,6 gb lol.

Τώρα απομένει το πιο δύσκολο πράγμα για εμένα πριν την έναρξη της περιπέτειας.....την επιλογή του ονόματος του χαρακτήρα μου. Έχω φτιάξει ήδη λίστα με 129 μέχρι ώρας ονόματα και συνεχίζω......έχω 5 μέρες μπροστά μαυ να σκεφτώ :P!!!!!!!!!

Valkyre
12-05-2008, 03:57
Εξασφάλισα early access γεγονός που σημαίνει ότι από τις 17/5 θα είμαι online και άρα θα έχω 6 ημέρες προβάδισμα έναντι των υπολοίπων / και κατεβάζω ήδη τον client 13,6 gb lol.

Τώρα απομένει το πιο δύσκολο πράγμα για εμένα πριν την έναρξη της περιπέτειας.....την επιλογή του ονόματος του χαρακτήρα μου. Έχω φτιάξει ήδη λίστα με 129 μέχρι ώρας ονόματα και συνεχίζω......έχω 5 μέρες μπροστά μαυ να σκεφτώ :P!!!!!!!!!

Πραγματικα δεν την παλευεις λολ!

Ουτε παιδι σου να ηταν!

Chill
12-05-2008, 04:25
Για τους Role Players όλοι οι chars παιδιά μας είναι :D.

Μέχρι και story φτιάχνω πολλές φορές για τους chars μου σχετικά με προέλευση, παρελθόν, childhood και δεν συμμαζεύετε :P.

Tι το πέρασες το rp? American bar :rofl:?

Valkyre
12-05-2008, 12:50
εμ λογικο ειναι να κανεις δικο σου στορυ , μιας και στορυ αυτα τα παιχνιδια δεν εχουν!Μονο ιστορικο υποβαθρο εχουν! (χιχι...) :D

Εμενα ο δικος μου ο char του WoW , εχει αποσυρθει στο φτωχικο του στην darnassus και απολαμβανει τις υπηρεσιες 3 night elves θυληκων... ;)

Chill
12-05-2008, 13:11
Story ως games έχουν, αλλά οι χαρακτήρες σου εισέρχονται στο story οπότε αποτελούν καθαρά δημιούργημα τις δικής σου φαντασίας.

Τα nelfs τα θεωρώ άσχημα. Ειδικά τα males είναι στην φάτσα λες και σφίγγονται για να κάνουν κακάκια :D. Από την άλλη θα μπορούσες να έχεις χειρότερη τύχη......για φαντάσου να είχες tauren και να τον είχες παρκάρει στην Thunder Bluff παρέα με 3 θηλυκές αγγελαδίτσες :rofl:.

Valkyre
12-05-2008, 13:23
Story ως games έχουν, αλλά οι χαρακτήρες σου εισέρχονται στο story οπότε αποτελούν καθαρά δημιούργημα τις δικής σου φαντασίας.

Τα nelfs τα θεωρώ άσχημα. Ειδικά τα males είναι στην φάτσα λες και σφίγγονται για να κάνουν κακάκια :D. Από την άλλη θα μπορούσες να έχεις χειρότερη τύχη......για φαντάσου να είχες tauren και να τον είχες παρκάρει στην Thunder Bluff παρέα με 3 θηλυκές αγγελαδίτσες :rofl:.

Tα female NE ειναι οτι καλυτερο και πιο ομορφο υπαρχει.Και κανουν και lap dance αμα λαχει.Γι αυτο διαλεξα NE male.Γιατι οταν θα σταματουσε θα απολαμβανε τα ομορφοτερα πλασματα στον κοσμο του WoW.

Να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα αγελαδα απο Orc/Undead... ;)

Chill
12-05-2008, 13:35
Ομορφότερα με διαφορά είναι τα female blood elfes :D. Τα nelfs δεν μετράνε μια μπροστά τους. Και φυσικά δεν κάνουν lap dance αλλά alizee dance :P

Proof

http://www.youtube.com/watch?v=1FclTTChYwk

Αν έμοιαζαν βέβαια στην Alizee δεν θα έλεγα όσα λέω για το race τους τώρα. Το καλοκαίρι πάω Γαλλία εξάλλου για να βρω καμία Alizee <3 και για εμένα xaxa :P!!!!!!!!

H Belfινα μου με Xmas στολή. HOT τέλος :1appl:

http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/WoWScrnShot_121507_223044.jpg

Valkyre
12-05-2008, 13:40
Βlood elf = μπασταρδεμα και απομιμηση ΝΕ.Τελος.

Το thread εγινε hijacked LoL. :D

Chill
12-05-2008, 13:47
Κάνεις λάθος. Blood Elfs και Night Elfs ήταν ένα 10.000 χρόνια πριν την έναρξη του WoW. Τότε τα nelfs αποτελούσαν τον λαό του βασιλείου των ξωτικών ενώ τα belfs ήταν οι αριστογέννητοι (aka οι highborns του race τους) , τα ανώτερα elfs. Γι'αυτό και έχουν κοινά χαρακτηριστικά. Κατώτερα elfs=nelfs, ανώτερα elfs=belfs mkay :innocent:?

Μην ανησυχείς για το hiijack. Νομίζω ότι το AOC CE περιέχει 5 buddy keys οπότε θα σου στείλω το ένα να μπεις μέσα και εσύ να επαναφέρουμε το topic στη σωστή κατεύθυνση :D. Για το καλό του forum πρέπει να μπεις στον κόσμο της Hyboria xaxa.

Chill
17-05-2008, 12:22
Σε 7 ώρες .............

HEADS WILL ROLL \m/

Chill
18-05-2008, 04:29
Το ταξίδι στην Hyboria μόλις ξεκίνησε!!!!!!! Πραγματικά δεν έχω λόγια να περιγράψω το επίτευγμα που αντίκρισαν τα μάτια μου τις τελευταίες 5 ώρες. Δείχνει πραγματικά επικό και ειλικρινά πιστεύω ότι τα mmo's θα πάνε πολλά βήματα μπροστά με το Conan και το λέω αυτό από τώρα που ουσιαστικά δεν είδα τίποτα ακόμη. Σήμερα ξεκίνησε το παιχνίδι για τους καμένους που εξασφάλισαν early access, στις 23 για τους υπόλοιπους. Η funcom ανέβασε επιπλέον servers από αυτούς που είχε προγραμματίσει διότι πραγματικά γινόταν της κακομοίρας. Θέλεις πολύ γερό μηχάνημα για να απολαύσεις την μαγεία του παιχνιδιού σε όλο της το μεγαλείο. Με τα πάντα στο full ακόμα και AA/AF τέρμα σε 1920x1200 βγάζω 30-35 fps αλλά με frame drops φτάνω και κοντά στα 20 ωστόσο το game πάει smooth. Σίγουρα πρέπει να κάτσω κάποια στιγμή να πειραματιστώ με τις ρυθμίσεις για να βρω τις ιδανικές.

Mature screens incoming
Απολάυστε την "γοργόνα" μου ονόματι Kaileena στα πρώτα της βήματα στον κόσμο xD 56k warning

http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture002.png
http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture000.png


Και μερικά random screens από τα πρώτα επίπεδα.......εδώ μπαίνετε άφοβα και οι ανήλικοι :D 56k warning

http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture001.png
http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture003.png
http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture004.png


Απλά επικό, σε σημείο που ειλικρινά σκέφτομαι να το βγάλω από το pc μου αμέσως και να μην παραλάβω την CE από φόβο ενός ακόμη καψίματος. Λάτρεψα και λατρεύω το wow αλλά το conan με κάνει ακράδαντα να πιστεύω ότι μια νέα μεγάλη gaming αγάπη μόλις γεννήθηκε.


Όσοι έχετε pc που να το αντέχει μην το σκέφτεστε σπεύστε με την πρώτη ευκαιρία, όσοι δεν έχετε καιρός για αναβάθμιση. Μιλάμε για ένα πραγματικό ΕΠΟΣ!!!!!!!!!!!

TopGunZ
18-05-2008, 21:19
Όσοι έχετε pc που να το αντέχει μην το σκέφτεστε σπεύστε με την πρώτη ευκαιρία, όσοι δεν έχετε καιρός για αναβάθμιση. Μιλάμε για ένα πραγματικό ΕΠΟΣ!!!!!!!!!!!

Και πάνω που άρχισες να με πορώνεις (μαζί και η Πολιτέυτρια-του-ΠΑΣΟΚ-να σου, 100 τόσα ονόματα σκέφτηκες για αυτό?)...με το bolded με επανέφερες στην πραγματικότητά...

a40ntistos
18-05-2008, 23:26
Chill για πόσο δυνατό μηχάνημα μιλάμε ?

Chill
19-05-2008, 00:22
Topgunz έχω κατοχυρώσει αρκετά ονόματα που με ενδιαφέρουν. Βασικά χτες ξεκίνησα με το Magdalena μιας και έπαθα πλάκα με το μωρό στο Hallo Darwin του Ant1 αλλά έπιασα μετά με την Kaileena μιας και είναι το name ενός από τους char μου στο wow και ένας από τους αγαπημένους μου female gaming chars :D.

Εντάξει τρέχει και σε ταπεινά μηχανήματα, για mmo μιλάμε εξάλλου αν ήθελε "monster pc" αποκλειστικά θα πήγαινε άπατο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο η οπτική εμφάνιση σε αυτά μπορεί να προκαλέσει "σοκ και δέος". Βέβαια το gaming pc μου είναι vista32 ίσως στα xp να μην είναι τόσο απαιτητικό.

Εγώ έχω core2duo 6850 (3ghz μαμήσια), 2gb ram@1200mhz, 8800gtx όλα πάνω σε asus maximus formula me x38 chipset και όπως είπα με τα πάντα στο full (όταν λέμε τα πάντα εννοούμε τα πάντα, ακόμα και AA στα ύψη 16x) βγάζω 30-35 fps.


Topgunz θες να σου κρατήσω ένα buddy key μόλις έρθει η retail μέσα στην βδομάδα να του ρίξεις μια ματιά (με την προϋπόθεση να έχεις ένα μέτριο pcάκι όμως μην πάει τσάμπα)? Oι απαιτήσεις είναι στο πρώτο post :).

Valkyre
19-05-2008, 14:43
Bρε βρε κοιτα τι πηγε και εφτιαξε ο αθεοφοβος!Και την εκανε και.... τσ..λιτσα! :D :D

Chill , το interface και ο τροπος παιχνιδιου θυμιζουν WoW?Γιατι ετσι φαινεται τουλαχιστον απο το interface. ;)

Chill
19-05-2008, 18:11
Ε Ε Ε Val πρόσεχε πως μιλάς για την κοπελιά που θα περάσει τα επόμενα χρόνια μαζί μου :P.

Ναι φέρνει πολύ στο ui του wow αλλά οι όποιες ομοιότητες τελειώνουν εκεί. Καμία απολύτως σχέση στο gameplay. Μιλάμε για πολύ extreme καταστάσεις. Να φανταστείς από το Σαββάτο που ξεκίνησα, logάρω στο wow για να πω σε guild και φίλους "ΚALA RE MLKES AKOMA WOW PAIZETE? AOC FTW" :D. Το παιχνιδάκι απλά τα σπάει.

Οι casters τρώμε πολύ ξύλο, πάρα πολύ ξύλο. Ως priest of mitra όταν βγαίνω σε περιοχές που το pvp επιτρέπεται είμαι free kill :/. Πολύ αδύναμος ο priest στην αρχή, δεν ξέρω τι παίζει μετά.

TopGunZ
19-05-2008, 18:31
Thanx Chill, αλλά δυστυχώς αυτόν τον καιρό δεν είμαστε για τέτοια. Καλόπαιχτο :D Τα λέμε σε κανα δυο χρόνια που θα ξεκολλήσεις.

Chill
21-05-2008, 05:47
Tο Age of Conan: Hyborian Adventures κάνει ιστορικό ρεκόρ στις προ-παραγγελίες και ξεπερνά κάθε προσδοκία της Funcom.

Ακολουθεί η σχετική ανακοίνωση.
Η Funcom με υπερηφάνια ανακοινώνει ότι η Συλλεκτική Έκδοση του Age of Conan έγινε ανάρπαστη σε όλες τις αγορές. Η αποκλειστική αυτή έκδοση πρωτοανακοινώθηκε τον περασμένο Ιανουάριο και από τότε έφτασε στην κορυφή στα charts πολλών retailers ανα τον κόσμο. Σε μερικές αγορές μάλιστα, η Συλλεκτική Έκδοση έχει εξαντληθεί εδώ και πολλές εβδομάδες, με αποτέλεσμα τη δημιουργία επιπλέον μονάδων για τη κάλυψη της ζήτησης. Αυτές επίσης εξαντλήθηκαν και ο συνολικός αριθμός που τυπώθηκε φτάνει τις 110.000 μονάδες. Κάποιοι τυχεροί ίσως καταφέρουν να βρουν μερικές ακόμα τα ράφια των retailers όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι.
Επιπλέον οι εκτιμήσεις για την Κανονική Έκδοση του Age of Conan είναι εξίσου εντυπωσιακές. Συνολικά η Funcom θα διανείμει 700.000 αντίτυπα του παιχνιδιού μόνο τη πρώτη μέρα. Οι εντυπωσιακές αυτές εκτιμήσεις για ένα PC παιχνίδι πέρνουν ώθηση από τον εντυπωσιακό αριθμό προ-παραγγελιών που έλαβε το Age of Conan. Aποτέλεσμα αυτού του τεράστιου ενδιαφέροντος ήταν η Funcom να μην είναι σε θέση να εξυπηρετήσει όλες τις παραγγελίες του Age of Conan σε κάποιες αγορές λόγω των υπάρχοντων περιορισμών στη χωρητικότητα των servers. Έχουν ήδη δρομολογηθεί επιπλέον παραγγελίες για servers προς τη διευκόλυνση της στέγασης περισσότερων ακόμα πελατών.
"Οι πάντες στη Funcom είμαστε χαρούμενοι και κολακευμένοι με τον ιστορικό αριθμό προ-παραγγελιών για το Age of Conan. Αν πράγματι οι πληροφορίες που έχουμε ευσταθούν, τότε μιλάμε για το μεγαλύτερο αριθμό προ-παραγγελιών για οποιαδήποτε παγκόσμια κυκλοφορία PC παιχνιδιού, συμπεριλαμβανομένης και της κυκλοφορίας του αυθεντικού World of Warcraft," λέει ο Morten Larssen, VP of Sales & Marketing της Funcom.

Περισσότεροι από ένα εκατομμύριο μοναδικοί επισκέπτες επισκεύτηκαν το site του Age of Conan τη τελευταία εβδομάδα και ως αποτέλεσμα του τεράστιου αυτού ενδιαφέροντος, οι αριθμοί αιτήσεων για την Early Access προσφορά ξεπέρασαν το αναμενόμενο. Το πρόγραμμα των τριών ημερών πρόωρης πρόσβασης ήταν μια περιορισμένη προσφορά μόνο για τους πελάτες που έκαναν προ-παραγγελία. Ενώ η Funcom προσάρμοσε τους servers να δεχτούν περισσότερους χρήστες του αναμενομένου, η ζήτηση των παιχτών ξεπέρασε κάθε προσδοκία. Η κυκλοφορία των Early Access servers πήγε εξαιρετικά καλά και η Funcom είναι έτοιμη για το μεγάλο κύμα παιχτών στην επίσημη κυκλοφορία του παιχνιδιού.

Όλα τα θετικά σημάδια βέβαια δεν σημαίνουν και επιτυχία, όμως δεν παραβλέπεται το γεγονός ότι και ο τύπος υπογραμμίζει τη μοναδική ποιότητα του τίτλου. Το πρώτο, παγκοσμίως, review για το Age of Conan από το Game Reactor, το μεγαλύτερο περιοδικό της Σκανδιναβικής επικράτειας, του έδωσε βαθμολογία 9 στα 10.

Ενώ η Funcom είναι συνεπαρμένη από την πρόωρη επιτυχία του Age of Conan και υπερήφανη για την κυκλοφορία του τίτλου αυτή την εβδομάδα, η εταιρία είναι στη δυσάρεστη θέση να πληροφορήσει τους παίχτες ότι η DirectX 10 έκδοση του παιχνιδιού δεν θα συμπεριλαμβάνεται στην κυκλοφορία. Αδιαμφισβήτητα, το DirectX 10 της Microsoft αποτελεί το μέλλον του PC gaming και έτσι η Funcom αποφάσισε να κυκλοφορήσει μόνο την DirectX 9 έκδοση, δίνοντας περισσότερο χρόνο στην ομάδα δημιουργίας του παιχνιδιού ώστε να χτίσει μια DX10 έκδοση άξια του οράματος της Microsoft για το μέλλον του PC gaming. Αυτή η αναβολή θα δώσει στη Funcom την ευκαιρία να συμπεριλάνει ακόμα περισσότερα χαρακτηριστικά στην DX10 έκδοση του Age of Conan απ'ότι αρχικά ήταν προγραμματισμένα.

Η DirectX 10 έκδοση θα κάνει πρεμιέρα στην Games Convention στο Leipzig της Γερμανίας, τις 20-24 Αυγούστου 2008. Ένα ειδικό preview που θα δείχνει την εξελλιγμένη γραφική ποιότητα της DX10 τεχνολογίας θα λάβει χώρα στο NVISION event της nVidia στο San Jose της California, 25 με 27 Αυγούστου.

Το Age of Conan κυκλοφορεί τις 20 Μαϊου στη Βόρεια Αμερική και την Ωκεανία και τις 23 Μαϊου στην Ευρώπη.




http://aoc.online-games.gr/content/view/182/66/



P.s.1. Καλά δεν πέθανε το pc gaming :giggle:?
P.s.2. Αναπτύξτε για κονσόλες devs τα μετριότατα παιχνιδάκια σας (πρόσφατο παράδειγμα Haze). Στο pc σκουπίδια δεν έχουν θέση. Και όπως εξάλλου φαίνεται τα παιχνίδια που αξίζουν πουλάνε παραπάνω ακόμα και από τους πιο αισιόδοξους υπολογισμούς των εταιριών. Οπότε αφήστε το QQ και τις δηλώσεις ότι τα παιχνίδια στο pc δεν πουλάνε και φτιάχτε κανένα game που να αξίζει :)!!!! Και μη μου πείτε ότι είναι mmo........ήδη υπάρχουν τα private clubs για τους τσαμπατζίδες :giggle:.

PDS
21-05-2008, 11:53
Ρε chill αν δεν πουλαγε και αυτο πιο θα πουλαγε:frog:

Εξαλλου θα βγει και στο 360 αποσο γνωριζω.

Το haze ετυχε να ειναι μετριο αλλα μην μου λες οτι ''στο pc σκουπίδια δεν έχουν θέση''.Λιγο ελλειψε να βγει το haze και εκει(pc).
To pc gaming δεν πεθανε αλλα αν περιμενεις απο ενα MMO να δεις προκοπη..
Θα ηθελα να δω πραγματικα τι θα γινει οταν βγουν τα πρωτα MMO στις κονσολες,σε αυτη την γενια.θα ηθελα να δω πως θα δεχθει η αγορα των κονσολων.Ειμαι πολυ περιεργος.

TopGunZ
21-05-2008, 13:31
(Disclaimer:Grafo apo Madriti, sorry gia ta Greeklish)

Re Chill, herode pu pulisane 800.000 otan to telefteo "skupidi" stis konsoles pulise me to kalimera 6.000.000!!! Min trelathume...

Valkyre
21-05-2008, 13:38
Πω ρε Chill θελω να σου κανω μια καζουρα τωρα για τα 800 χιλιαρικα!! :D :D

Chill
21-05-2008, 16:14
Το νούμερο είναι τεράστιο!!!! Μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για παιχνίδι με montly fee. Ξεπέρασε μάλιστα τις αρχικές πωλήσεις του wow, το οποίο είχε τινάξει την μπάνκα των mmo στο αέρα το 2005.

Topgunz είσαι στην Μαδρίτη και μπήκες στο net? Ρε πάνε να κυνηγήσεις καμιά Ισπανίδα να της δείξεις τι εστί βερίκοκο :P. Όπως το λες είναι καμία αντίρρηση αλλά αυτό δεν σου λέει κάτι? Ότι οι κονσολάδες είναι gamers με μειωμένες απαιτήσεις για να μην πω με.......μειωμένη αντίληψη :D!!!!!! Προφανώς αναφέρομαι σε αυτούς που αγοράζουν τα σκουπίδια έτσι :P

wesker
21-05-2008, 21:13
Πήρα σήμερα την Special Edition η οποία είναι άπαιχτη.... Άντε να ανοίξουν οι servers να παιξουμε.....

wesker
21-05-2008, 21:20
Ε Ε Ε Val πρόσεχε πως μιλάς για την κοπελιά που θα περάσει τα επόμενα χρόνια μαζί μου :P.

Ναι φέρνει πολύ στο ui του wow αλλά οι όποιες ομοιότητες τελειώνουν εκεί. Καμία απολύτως σχέση στο gameplay. Μιλάμε για πολύ extreme καταστάσεις. Να φανταστείς από το Σαββάτο που ξεκίνησα, logάρω στο wow για να πω σε guild και φίλους "ΚALA RE MLKES AKOMA WOW PAIZETE? AOC FTW" :D. Το παιχνιδάκι απλά τα σπάει.

Οι casters τρώμε πολύ ξύλο, πάρα πολύ ξύλο. Ως priest of mitra όταν βγαίνω σε περιοχές που το pvp επιτρέπεται είμαι free kill :/. Πολύ αδύναμος ο priest στην αρχή, δεν ξέρω τι παίζει μετά.

Παίζει να είναι και στην συνέχεια.... Μην ξεχνάμε οτι είναι clothas, πόσο armor να έχει πια....

Valkyre
21-05-2008, 21:42
Chill σου σκιζουν την "μητρα" (priest of mitra) στο pvp?Χαχαχαχαχα :D :D

Σε πειραζω ;)

wesker
21-05-2008, 21:45
Chill σου σκιζουν την "μητρα" (priest of mitra) στο pvp?Χαχαχαχαχα :D :D

Σε πειραζω ;)

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:cheers:
Εμένα κάναν dark Templar με κόβω να κάνω... Τους βαρέθηκα και εγώ τους casters και το dps... Ας τανκάρουμε και λιγάκι.....

personGR
21-05-2008, 23:13
Ρε γμτ θέλω να παίξω αυτό το παιχνιδάκι αλλά δεν έχω σύστημα...
Αναγκαστικά περιμένω την 360 έκδοση...

Chill
22-05-2008, 00:03
Wesker σε ποιον server είσαι? Ή δεν έχεις early access και περιμένεις την Παρασκευή? Εγώ είμαι στον Wildsoul 21lvl μέχρι ώρας :).

Val μου την σκίζουν δεν θα πει τίποτα. Είναι εντελώς free το pvp οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται........Το καλό είναι ότι ο priestάκος κάπως αντέχει και προλαβαίνω να γίνομαι Λούης :). Από χτες πάντως άρχισα να δίνω ξυλίκι και εγώ. Ήδη 3 pps είναι στο ingore μου επειδή με έβριζαν ακατάσχετα επειδή τους είχα αλλάξει τα φώτα \m/!!!!!!!!!

Person υπομονή ένα 6μηνο. Να ξέρεις ότι οι server ωστόσο θα είναι κοινοί. Και την πρώτη μέρα του launch στο xbox θα κατέβω στις starting areas και θα σαπίζω xboxερς στο ξυλίκι με άμεσο whisper να ακολουθεί τα n00bιδια "EAT THIS, I GOT PLAYSTATION" lolololololololololololo :D!!!!!

Chill
22-05-2008, 06:31
Κοιτάξτε ψηλά......amazing. Best screenshot για μένα so far :1appl:


http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture009.png

WolfRathmA
22-05-2008, 07:18
Μου θυμιζει Line Age το οποιο το απεχθανομαι :D Προσοπικη μου αποψη.

Το WoW ειναι ενα και μοναδικο παντος. Κανενα αλλο σα και αυτο!

Chill
22-05-2008, 07:34
Αν το απεχθανόσουν δεν θα το έλεγες Line Age αλλά Line AIDS όπως κάνει ο σωστός ο κόσμος που το θεωρεί σίχαμα :D. Ποτέ δεν με συγκίνησε το συγκεκριμένο ως παιχνίδι, το μοναδικό ατού που του αναγνωρίζω είναι οι πολιορκίες οι οποίες υπάρχουν και στο Conan. Κατά τα άλλα πως ένας low fantasy κόσμος σου θύμισε έναν high fantasy.........άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου :D!!!!!!!!

Α και η προσέγγιση του playboy (από σκιτσογράφο της funcom περικαλώ) για το AOC. Η photo υπάρχει αυτούσια ακόμα και μέσα στο "art of hyboria" που συνοδεύει την collectors so μην αρχίσετε το κράξιμο. Είναι gaming photo :P

http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kiera.jpg

Tρελό μωρό η Kiera :P

Μακάρι οι γονείς να φρικάρουν με το nudity και να μην πάρουν στα καμάρια τους το παιχνιδάκι......τώρα αν τους το πάρουν με ελεύθερο το pvp με βλέπω για νέο....... Ηρώδη. Καλά θα περάσουνε καλά :fryingpan:


Χτες είχα και τον πρώτο epic διάλογο στο aoc....Questara και σε μια φάση έρχεται και μου την πέφτει ένας ο οποίος aggραρει 2 mobs που μόλις έκαναν spawn.....easy kill pew pew. Άρχισε να μου λέει dont, plx, no κλπ μέχρι που είδε τα ραδίκια ανάποδα. Παίρνω whsiper

-FFS i was questing.....
-U hit me
-Yes but i was questing u n00b
-Do i look like a mob to you xD???

thanos
22-05-2008, 12:37
Το πηρα και εγω...αντε να δουμε τι θα δουμε :D

geodlord7
22-05-2008, 12:42
Eδω το Wow που θεωρειται το καλυτερο, το παρατησα σε 2 μηνες, αυτο τι θα το κανω?:D

georgios
22-05-2008, 13:25
pantos i eteria pu ine apo piso ixe ftiaksi to Anarchy Online. to pexnidia auto kinithike se metria epipeda. na min perimenete pola gia na min apogoiteutite

wesker
22-05-2008, 16:07
Nα ρωτήσω μια βλακεία; Πειράζει που δεν το έχω κάνει install στον δίσκο που έχω τα windows; Είναι τεράστιο το install του, που να χωρέσει στον main δίσκο μου.....

Chill
23-05-2008, 08:35
Όχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αλλά και εσύ τι δίσκο έχεις που δεν χωράει 30 ψωροgb?

georgios
23-05-2008, 09:58
mia ke aniksate to thread enimeroste mas, autoi pu to pezete se full detail me kalo fram rate, ta specs tu pc pu exete ke to liturgiko fisika

geodlord7
23-05-2008, 16:02
Aξιζει να το παρω αν ειναι να ασχοληθω λιγο(με τα δικα σας δεδομενα βεβαια)??Εννοω 3-4 ωρες ανα 2 μερες!!

Valkyre
23-05-2008, 16:20
μωρε και μια ωρα την ημερα μπορεις να ασχοληθεις...Το θεμα ειναι οτι θα ξεκινησεις για να ασχολησει ενα 2ωρο και υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να ασχολεισαι τετραπλασιες ωρες απο αυτες ημερισιως.

georgios
23-05-2008, 16:29
to pan sta mmo ine i ekseliksi tu xaraktira. eki ine oli i fasi

an pezis ligo i ekseliksi tha ine argi ke mikri. opote den tha gustaris ke toso

pantos gia ta sigxrona mmo ine kalos o xronos pu les

sto wow, as pume, oso den epezes ksekurazosun ke meta epernes diplo exp analoga me to poso ixes ksekurasti. an ine ke edo etsi tha se mia xara me tus xronus pu les

episis na mas pune autoi pu to xun vali poso kalo ine to game an pezis mono solo. proxorai?!

an ke autoi pu to xun vali siga min ksekolisun apo to game na bun sto forum

wesker
23-05-2008, 16:30
Όχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αλλά και εσύ τι δίσκο έχεις που δεν χωράει 30 ψωροgb?

2 δίσκους έχω 250 και οι 2.... Ο ένας με το λειτουργικό έχει φουλάρει με παιχνίδια,mp3, ταινίες, προγράμματα και 1002 μλκς..... Ο δεύτερος είναι κυρίως για back-up και shared αρχεία του δικτύου.....

Valkyre
23-05-2008, 16:32
to pan sta mmo ine i ekseliksi tu xaraktira. eki ine oli i fasi

an pezis ligo i ekseliksi tha ine argi ke mikri. opote den tha gustaris ke toso

pantos gia ta sigxrona mmo ine kalos o xronos pu les

sto wow, as pume, oso den epezes ksekurazosun ke meta epernes diplo exp analoga me to poso ixes ksekurasti. an ine ke edo etsi tha se mia xara me tus xronus pu les

Υπηρχε οριο παντως σε αυτο Γιωργο.Δεν μπορουσες να περνεις διπλο ΧΡ για περισσοτερο απο 1μιση level maximum νομιζω.(εχει περασει πααααααρα πολυς καιρος απο τοτε που ανεβηκα το τελευταιο (70) πανω απο χρονο.)

georgios
23-05-2008, 16:52
nomizo oti itan 2.5 gia tus sigekrimenus xronus pu dini to pedi ine mia xara. den bori na anevi toso se 2 meres

arki na xi kati tetio to conan

Valkyre
23-05-2008, 16:54
Μπορει να το αλλαξαν με κανα patch οσο εγω σταματησα.Παντως το χειροτερο ολων ηταν που στο FFXI εχανες ΧΡ οταν πεθαινες...πολυ μλκια αυτο.

thanos
23-05-2008, 17:57
Παντως εγω με το game δε μπορω να πω οτι τρελαθηκα...

Chill
24-05-2008, 12:36
Asus Maximus Formula
E6850@3Ghz
Crucial 2gb@1200Mhz
Asus 8800Gtx
Χ-FI Platinum Champ.

To παιχνιδάκι σε 1920x1200 με τα πάντα στο full τρέχει "αέρα". Μικρά frame drops στις πόλεις κυρίως. Γενικά είμαι στα 30-50 fps ανάλογα το μέρος και το πόσο crowded είναι. Ενδεχομένως όταν ξεκινήσουν raids/sieges να πρέπει να χαμηλώσω τις απαιτήσεις μου.

Δεν υπάρχει rested Xp στο A0C (τουλάχιστον εγώ δεν έχω πάρει χαμπάρι :P). Υπάρχουν items που δίνουν παραπάνω xp while questing (ένα που ήταν στην Collectors τουλάχιστον).

Άνετα παίζεις και solo. Υπάρχουν και group quests βεβαίως όπως στο wow τα οποία solo δεν βγαίνουν.

Υπάρχει death penalty όταν πεθάνεις το οποίο όμως μπορείς να βγάλεις αν πας στο σημείο που ψόφησες και αφαιρέσεις την tombstone σου

georgios
24-05-2008, 13:23
poli katatopistikos. vevea sto pvp tha fani poso kala trexi to pexnidi

to mono pu den mas ipes, ine an ginese rested otan den pezis

Chill
25-05-2008, 05:25
Σου είπα mate δεν παίρνεις rested XP.

Αύριο που θα μπω στο gaming pc θα σας ανεβάσω photos από ένα spell του PoM μου.......έπαθα πλάκα μιλάμε. Από την ώρα που το πήρα δεν έπαιξα καθόλου, όλο αυτό castαρα. Απίστευτο το spell ειλικρινά.

mg1980
25-05-2008, 07:16
παιδες,θα το αγορασω...μολις προχθες εκανα θα ελεγα ,ολικη αναβαθμιση για το pc .τα specs ειναι :intel e8400 @ 3 ghz, mobo asus p5k,ram:kingston @ 800 2gb,sapphire 3850 512mb,psu enermarx 625w,x-fi xtreme gamer και h.d 500gb seagate...μου κοστισαν 500 ευρω.τωρα τρεχω vista..ενταξει,πιστευω οτι θα το τρεξει το παιχνιδι ανετα αν,κρινω απο τις επιδοσεις του συστηματος μου στο crysis και 3dmark vantage:)παντα,μου αραεσαν παινιδια επνευσμενα απο το συμπαν του κοναν,γενικοτερα..

Chill
25-05-2008, 14:39
Άνετα.

Αλλά και εσύ τι πήρες την 3850........με ελάχιστα χρήματα παραπάνω έπαιρνες μια 9800gtx. Με χρήματα που αντιστοιχούν στην αγορά μιας κονσόλας πάντως θα δεις επιδόσεις που οι κονσόλες μόνο στα όνειρα τους βλέπουν :P.

Και γνώμη μου κάνε dual boot στον σκληρό σου με xp και vista.

Chill
25-05-2008, 15:54
http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Kaileena_picture001-1.png

Δεν φαίνεται καλά γαμώτο. Πρέπει να το κάνω capture με το fraps για να φανεί το μεγαλείο του. Μακράν από τα πιο εντυπωσιακά spells που έχω δει ποτέ.

georgios
25-05-2008, 23:50
Με χρήματα που αντιστοιχούν στην αγορά μιας κονσόλας πάντως θα δεις επιδόσεις που οι κονσόλες μόνο στα όνειρα τους βλέπουν :P.
ego pali den nomizo na iparxi pexnidi sto pc me tin leptomeria ke tin alithofania tu gran turismo.

TopGunZ
26-05-2008, 12:39
Επιδόσεις θα δει...παιχνίδια δε θα δει...

modecris
27-05-2008, 18:48
Age of Conan one of the fastest selling PC games of all time (http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=27955)

Funcom has announced that Age of Conan is one of the fastest selling PC games of all time. More than 400.000 gamers have entered Hyboria over the last few days, with almost half coming from the North American market. This amazing figure for a PC game shows that the positive pre-order trend has transferred into actual sales, and people from all over the world are now flocking to the most savage, sexy and brutal MMO ever created.

Chill
02-06-2008, 13:01
Το Age of Conan στην κορυφή

Την ανοδική του πορεία φαίνεται πως συνεχίζει το Age of Conan Hyborian Adventures και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που κατάφερε να ξεπεράσει σε πωλήσεις ακόμα και το GTA IV. Έτσι, η Funcom είχε την χαρά να δει την προηγούμενη εβδομάδα την νέα της δημιουργία να κατακτά την πρώτη θέση σε Γερμανία και Σουηδία αντίστοιχα, ρίχνοντας τον τίτλο της Rockstar στην δεύτερη. Αναμφίβολα, πρόκειται για ένα σημαντικότατο επίτευγμα, μιας και πρόκειται για έναν τίτλο που κυκλοφορεί μόνο στο PC, αν και κάτι τέτοιο είχε φανεί από τις προπαραγγελίες που είχαν καταρρίψει κάθε προηγούμενο ρεκόρ. Στην πλέον σημαντική αγορά της Ευρώπης, την Αγγλία, το Age of Conan παραμένει στη δεύτερη θέση αν και τα νούμερα είναι και πάλι εντυπωσιακά για έναν τίτλο που όπως όλα δείχνουν θέτει σοβαρότατη υποψηφιότητα για τον θρόνο στην κατηγορία των MMORPG’s.

http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&cat_id=11&cat=PC&art_id=5158

msnes7
02-06-2008, 13:11
Επιδόσεις θα δει...παιχνίδια δε θα δει...
Αυτή η σιγουριά θα σας φάει λες και στο ps3 έχουμε λίστες παιχνιδιών..........
Ήδη την τελευταία εβδομάδα είχαμε 3 κυκλοφορίες σημαντικές (grid,masseffect,dracula origin)
Σχετικά με το conan δεν τους συμφέρει να βγάλουν τα τρελά γραφικά γιατί όλοι οι χρήστες online δεν θα μπορούσαν να το τρέξουν

Chill
02-06-2008, 13:36
Και όμως Μένιο το Conan έχει πάρα μα πάρα πολύ καλά γραφικά :P.

vadergr
04-06-2008, 18:25
ειναι αποκλειστικα online?Περα απο το να το αγορασει καποιος θελει και συνδρομη?

NonBorn
04-06-2008, 21:58
Μακριά από τα MMO... Κλείνουν σπίτια :p :p

Chill
04-06-2008, 23:24
ειναι αποκλειστικα online?Περα απο το να το αγορασει καποιος θελει και συνδρομη?

Nαι είναι αποκλειστικά online και έχει montly fee.


Μακριά από τα MMO... Κλείνουν σπίτια :p :p


"Τα τσιγάρα τα ποτά και τα online παιχνίδια έχουν κλείσει τα καλύτερα τα σπίτια......"
Χρίστος Κυριαζής 2k8 redux :P

mg1980
07-06-2008, 02:53
παιδια,επιτελους το πηρα! το παιχνιδι λεει πολυ..ειναι ακριβως αυτο που περιμενα..αψογα γραφικα και ηχος..το μονο ,προσωπικα που με στεναχωρισε,ειναι οτι δεν δεχονται electon visa ,για να ανανεωσω τη συνδρομη μου,περα απο τις 30 ημερες(δωρεαν).τεσπα,προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια για τη φετινη χρονια,ανεξαρτητως genre...

Omega
07-06-2008, 07:43
παιδια,επιτελους το πηρα! το παιχνιδι λεει πολυ..ειναι ακριβως αυτο που περιμενα..αψογα γραφικα και ηχος..το μονο ,προσωπικα που με στεναχωρισε,ειναι οτι δεν δεχονται electon visa ,για να ανανεωσω τη συνδρομη μου,περα απο τις 30 ημερες(δωρεαν).τεσπα,προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια για τη φετινη χρονια,ανεξαρτητως genre...

Yπαρχουν και πρωπληρωμενες καρτες χρονου οπως και στο Wow :)

mg1980
08-06-2008, 08:14
το ηξερα για τις προπληρωμενες καρτες,φιλε omega..παντως σε ευχαριστω :)σημειωση, οτι ειναι η πρωτη φορα,που ασχολουμαι με mmo game στο pc.

a40ntistos
11-06-2008, 23:35
Καλησπέρα και απο μένα ! Το πήρα το game σήμερα και τώρα γίνεται install..
Υπάρχει server που έχουνε μαζευτεί όλοι οι Έλληνες ? :)

wesker
12-06-2008, 00:35
Καλησπέρα και απο μένα ! Το πήρα το game σήμερα και τώρα γίνεται install..
Υπάρχει server που έχουνε μαζευτεί όλοι οι Έλληνες ? :)

Wildsoul...

a40ntistos
12-06-2008, 00:46
Μπήκα τώρα μέσα και παίζω... η αλήθεια είναι οτι είναι λίγο μυστήριο ... φένεται να θέλει αρκετό ψάξιμο...

tlg
14-06-2008, 12:46
Εννοειται οτι θελει ψαξιμο και σε λιγο που μπαινουν και τα επαγγελματα θελει ακομη περισσοτερο , αλλα ειναι κατι το οποιο θα το αφομοιωσεις σιγα σιγα ..
Αλλωστε δεν μιλαμε για παιχνιδι που τελειωνει σε 10 ημερες ... ;-)

a40ntistos
14-06-2008, 23:50
Ναι σωστό αυτό .. μπήκα και στο server που είπατε παραπάνω και σιγά σιγά ξεκινάω το game.. προς το παρών είμαι 5 level και έφαγα πόρτα σε μια πύλη για να μπω γιατί δεν είμαι πρέπον... :p

tlg
16-06-2008, 23:52
Για αρχη να παιρνεις ολα τα ;θεστ που σου δινουν και να κανεις πρωτα τα πρασινα ...

personGR
19-07-2008, 22:31
Chill κανόνησε την πορεία σου, έρχομαι να κατακτήσω τον κόσμο και την εποχή του Conan τέλη Ιουλίου...:P

Chill
20-07-2008, 02:33
Mόνο που εδώ και ένα μήνα έχω κάνει cancel το account μου. Εκτός του περιορισμένου χρόνου μου και της πληθώρας games που έχω στην διάθεση μου το AOC υποφέρει από πάρα πολλά προβλήματα. Ενδεικτικά να σου πω ότι το πιο καλοδουλεμένο τμήμα του παιχνιδιού είναι η αρχική περιοχή της Tortage. Εκεί παθαίνεις ένα ταράκουλο και βιώνεις μια ανεπανάληπτη gaming εμπειρία. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι όμως είναι λειψό :/ και δεν σε κρατάει. Επιπλέον όντας hardcore healer σε ότι rpg και αν πιάσω το σύστημα με το οποίο λειτουργεί το βασικό healbot του παιχνιδιού ο priest of Mitra δεν με γεμίζει. Δεν είναι challenging το heal, θα χαρακτήριζα το όλο healing του παιχνιδιού ως κομπάρσο. Πέραν τούτου υπάρχουν αμέτρητα bugs και πολλά από τα καλούδια που μας υποσχέθηκε η funcom είναι ακόμα υπό ανάπτυξη. Δεν με ανησυχεί αυτό, το ίδιο ακριβώς είχα νιώσει και για το wow στις αρχές, το οποίο επίσης είχα παρατήσει μετά το πέρας του δωρεάν μήνα για να επιστρέψω μερικούς μήνες αργότερα και να το λιώσω στον ύψιστο βαθμό :>. Κάτι ανάλογο πιστεύω πως θα συμβεί και με το AOC μιας και η funcom δουλεύει πυρετωδώς τα patches και τα updates. Έχει όλα τα φόντα να πετύχει αλλά πρέπει τα λάθη να διορθωθούν σύντομα γιατί το WotLK έρχεται και όσοι ex-wowers παραβλέπουν τα προβλήματα του τίτλου μέχρι ώρας με την έλευση του expansion του wow θα τρέξουν πάλι πίσω και μετά η κατάσταση ίσως να είναι μη αναστρέψιμη,

Θεωρώ δεδομένο από μέρους μου ότι ακόμα και αν είμαι στο AOC όταν βγει το WotLK θα επιστρέψω στο wow. Είμαι πανέτοιμος για τρελό κάψιμο αυτό το χειμώνα για τον απλούστατο λόγο ότι σε αυτό το expansion το τελικό boss θα είναι η πιο τραγική φιγούρα (και μεγάλη συμπάθεια μου) του warcraft και ίσως και του gaming γενικότερα, ο Arthas.

Jargon
21-07-2008, 18:47
Ε ξεκίνησα κι εγώ και είμαι lvl14. Παίζω Tempest of Set ετσι για να αλλάξω λίγο από τον Warlock (main) τον Warrior και τον Mage στο WOW.

Να πω την αλήθεια δεν έχω εντυπωσιαστεί όπως όταν ξεκίνησα το WOW (6 μήνες αφού είχε βγει) αλλά θα προχωρήσω και θα κρίνω αργότερα.

Θα ήθελα και όλα τα addons που είχα στο WoW αν ήταν δυνατόν αλλά μόνο που το σκέφτομαι να ξαναστήσω interface φρικάρω (άντε ψάχνε).

Τέλος το πρόβλημα μου είναι ότι είναι αργό αλλά το τρέχω σε 2560χ1600 2χΑΑ (και ΟΛΑ στο MAX - ότι έχει, distances, shadows, grass, etc). Σε μερικά σημεία πέφτει στα 12-15 fps και σε άλλα χτυπάει 35-40.

Σκέφτομουν αναβάθμιση αλλά αποφάσισα να περιμένω γιατί βγαίνει πολύ πράμα μέχρι το τέλος του χρόνου. Το πολύ πολύ να ρίξω λίγο το view distance και τα shadows.
Επίσης μου τρέχει πολύ πιο σταθερά στα Vista 64bit απ'ότι στα XP με 4GB μνήμης. Μόλις τα XP καβαλήσουν τα 2.75 ΜΒ χρήση μνήμης αρχίζουν τα crash.

Chill
21-07-2008, 19:09
Είναι προγραμματιστικό πρόβλημα τα χαμηλά frames και όχι hardwarικό. Θα το βελτιώσουν με τον καιρό και αυτό, διότι με την υπάρχουσα κατάσταση τα sieges είναι ανέφικτα.

Διαφωνώ ωστόσο ως προς την σύγκριση wow και aoc στα αρχικά levels. Το aoc είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια στα αρχικά levels σε αντίθεση με το wow που στην αρχή είναι μούφα. Εκτός πια αν σου αρέσει να σκοτώνεις wolfs, murlocs και kobolds lol :P!!!!

JARGON, U NO TAKE CANDLE!!!!!!!!xaxaxaxa :rofl:

Valkyre
21-07-2008, 19:15
Leeeeeeerrrrroyyyyyy....... :D :D

Jargon
21-07-2008, 20:27
Είναι προγραμματιστικό πρόβλημα τα χαμηλά frames και όχι hardwarικό. Θα το βελτιώσουν με τον καιρό και αυτό, διότι με την υπάρχουσα κατάσταση τα sieges είναι ανέφικτα.

Διαφωνώ ωστόσο ως προς την σύγκριση wow και aoc στα αρχικά levels. Το aoc είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια στα αρχικά levels σε αντίθεση με το wow που στην αρχή είναι μούφα. Εκτός πια αν σου αρέσει να σκοτώνεις wolfs, murlocs και kobolds lol :P!!!!

JARGON, U NO TAKE CANDLE!!!!!!!!xaxaxaxa :rofl:

Xaxaxaxax! Όντως γελοίοι οι murlocs! Μα γι'αυτό και το συνεχίζω μάλλον το διατύωσα λάθος στην ουσία έχω επηρεαστεί από τα διάφορα σχόλια και ίσως μου χάλασε την ατμόσφαιρα αλλά και γραφικά καλύτερα έχει (10 φορες) και πολύ πιο σοβαρό είναι. Αλλά δεν ξέρω κάτι δεν μου κάθεται, μάλλον το ότι είμαι low level και μετα από epic warlock (πριν τα nerfs) που δεν πέθαινε με τίποτα μου φαίνομαι μικρός και αδύνατος. Θα ανέβω απόψε όσο μπορώ να πάρω κανα spell να δω τι γίνεται παρακάτω. Επίσης το Auction House κάπως με προβλημάτισε αλλά εδώ δεν έχω auctioneer.

Όπως είπα θα το παίξω μέχρι να βαρεθώ αλλά τώρα που έχω λίγο χρόνο δεν ξέρω τι να πρωτοπαίξω (ήρθε και το MGS4 από blahdvd.

NitemareGR
22-07-2008, 15:05
Wildsoul einai server me pollous ellhnes (ekei paizw k egw 46 lvl qoncueror)

to paixnidi einai arketa kalo,xwris na einai idietaira e8istiko.isws ftaiei oti de douleyoun akoma ola ta feats tou.alla mexri stigmhs paei poly kala k veltiwnetai synexws :)

Chill
22-07-2008, 22:11
Xaxaxaxax! Όντως γελοίοι οι murlocs!.

Amagad u hurt my feelings :<.

Σε χαλάει να έχεις ένα ζωάκι δηλαδή σαν αυτό?


Εδώ στα ροζ με τον Lurcky μου σε RP φάση kek
http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/WoWScrnShot_102807_144030.jpg (http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/WoWScrnShot_102807_144030.jpg)

Ή μήπως σε χαλάει να έχεις την murloc suit (δίνεται μόνο σε όσους παρευρίσκονται στα διάφορα events της blizz /cry)

http://www.youtube.com/watch?v=OKYss_eLiYo

Δεν ξέρω τι race είσαι, το u no take kandle το λένε τα kabolds στο Nortshire (μέρος που ξεκινάνε οι humans) και όχι τα murlocs.

Τέλος επειδή είμαι τρελός fan των murlocs rwlrwlrwlrwlrwlrwlrwlrwl σου αφιερώνω το ακόλουθο κομμάτι τον L70ETC

http://www.youtube.com/watch?v=uvZlNQDmgdc

I am more than a man
I am more than a fish
death will rise from the tides
rwlrwlrwlrwlrwlrwlrlwrl
Ι AM A MURLOC
I AM DEATH
rwlrwlrwlrwlrwlrwlrwlrl

Chill
24-07-2008, 16:22
This buddy program lets you invite friends to join you in Hyboria for free for seven days. Simple select what server you play on, your Nickname and then write a personal message if you so desire. When done, enter the e-mail address of your buddy and then click "Buddy Invite".

We recommend that you lend your install DVDs to your buddy to get him or her ready to play as fast as possible. Alternatively your buddy will be offered a $2,99/€2,99 client download with 3 additional days of playtime to cover the download time.

Παίδες έχω ένα ελεύθερο buddy key για όποιον ενδιαφέρεται ίσως και παραπάνω αργότερα :). Σημειωτέον πρέπει να έχετε μηχάνημα που φτουράει για να παίξετε το παιχνιδάκι και αν δεν μπορείτε να βρείτε από κάπου τον client πρέπει να πληρώσετε 3 ευρώ με πιστωτική για να τον κατεβάσετε από την funcom.

Jargon
28-07-2008, 03:10
Έχω φτάσει level 19 και νομίζω ότι λάθος class πήρα. Ρε chill τι λες για τον Tempest of Set μάπα είναι? Έχω μείνει στην εποχή που ο Warlock μου στα μωβ στο Warcraft ήταν θεός (πριν τα nerf στο 60).

Και απ'ολους μου άρεσε πιο πολύ o lock γιατί ήταν σαν tank-caster. Τι λες να κάνω να πάρω άλλον? Στο wow τους είχα δοκιμάσει όλους αλλά τώρα δεν γίνεται εδώ - οπότε άλλον ένα να δοκιμάσω.

Chill
28-07-2008, 13:24
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί είσαι ένας κατάπτυστος Stygian, υπηρέτης της θρησκείας που έφερε ο Thulsa Doom :P. Δεν γνωρίζω σχετικά με το class Jargon, ενάμιση μήνα έπαιξα μετά βίας γνωρίζω το class με το οποίο ασχολήθηκα εγώ. Από warlock πάντως το σωστότερο - αν και εφόσον ζητάς class στα ίδια μέτρα - θα ήταν να μεταπηδήσεις σε necromancer στο AOC.

Jargon
29-07-2008, 02:27
Βέβαια ειλικρινά δεν μπορώ να πω ότι θα παίξω πολύ ακόμα. Έχει προόπτικές το παιχνίδι αλλά και πολλά προβλήματα (π.χ. economy? what economy?). Τι αστείο είναι αυτό με το Auction House?

Τεσπα, θα δείξει πάντως με τρώει να παίξω WOW έστω και σε casual mode.

Chill
29-07-2008, 02:36
Καλά στις αρχές δεν υπήρχε καν interaction με τους bankers και το AH :). Μια χαρά είναι τώρα. Έχω καταλήξει πλέον στην άποψη ότι ένα mmo πρέπει να το παίζεις 6 μήνες τουλάχιστον μετά την κυκλοφορία του για να γλιτώσεις το πραγματικό beta testing.

Εγώ μπήκα σήμερα wow και πάλι (5 από τους 7 μήνες εφέτος απείχα, προσωπικό ρεκόρ lol) αλλά δεν με τραβάει :(. Arena μπήκα μόνο και αυτή με το ζόρι, έπαιζα κρατώντας στο ένα χέρι τσιγάρο, τελείως αδιάφορα.......ποιος εγώ που δεν ξεκολλούσα τα χέρια από το πληκτρολόγιο όταν κυνηγούσα ratings. Πλέον ούτε key bindings δεν έχω είμαι Lord Of Clicks. Προφανώς και την όλη μου εμπειρία στο game την κατέστρεψε το burning crusade. Ελπίζω τα πράγματα να αλλάξουν προς το καλύτερο με το lich king.........Να δούμε αν θα μας στείλει η blizz κανένα beta key.

Valkyre
29-07-2008, 02:41
Καλά στις αρχές δεν υπήρχε καν interaction με τους bankers και το AH :). Μια χαρά είναι τώρα. Έχω καταλήξει πλέον στην άποψη ότι ένα mmo πρέπει να το παίζεις 6 μήνες τουλάχιστον μετά την κυκλοφορία του για να γλιτώσεις το πραγματικό beta testing.

Εγώ μπήκα σήμερα wow και πάλι (5 από τους 7 μήνες εφέτος απείχα, προσωπικό ρεκόρ lol) αλλά δεν με τραβάει :(. Arena μπήκα μόνο και αυτή με το ζόρι, έπαιζα κρατώντας στο ένα χέρι τσιγάρο, τελείως αδιάφορα.......ποιος εγώ που δεν ξεκολλούσα τα χέρια από το πληκτρολόγιο όταν κυνηγούσα ratings. Πλέον ούτε key bindings δεν έχω είμαι Lord Of Clicks. Προφανώς και την όλη μου εμπειρία στο game την κατέστρεψε το burning crusade. Ελπίζω τα πράγματα να αλλάξουν προς το καλύτερο με το lich king.........Να δούμε αν θα μας στείλει η blizz κανένα beta key.

Λογικο ειναι να επελθει -ακομα και σε αυτα τα παιχνιδια- ο κορεσμος.Ειδικα το arena του WOW , sorry κιολας , αλλα εχει καταντησει.... κυνηγητο... καμμια σχεση με PVP ... αυτο το πραγμα ειναι ηλιθιο...κυνηγιονται γυρω γυρω απο τους πυλωνες σαν βλακες επι 10-20 λεπτα (αναλογα τον συνδυασμο) και κανουν kite ο ενας τον αλλο.Μα τι ηλιθιοτητα ειναι αυτη...

Τεσπα , ο αδερφος μου (ακομα καμμενος με το WOW) τωρα πηρε το AOC.
Σημερα το εβαλε και εχει λιωσει να παιζει.Το ειδα για πρωτη φορα , ενταξει ομορφα γραφικα (για MMO) εχει , οι αρχικες περιοχες ειναι καλοδουλεμενες (οπως ειπες και εσυ Chill) και με καποια ενδιαφεροντα quest , αλλα απο εκει και περα εγω δεν βλεπω ουσιωδη διαφορα... τα ιδια παντελακη μου , τα ιδια παντελη μου...

το repetition σε ολο του το μεγαλειο.

βεβαια αυτο ειναι απλα προσωπικη μου αποψη. ;)

Chill
29-07-2008, 02:59
Η arena Val είναι η επιτομή του pvp. Μιλάμε για tact, μιλάμε για skill, μιλάμε για uber συναίσθημα εν ώρα μάχης. Οι πυλώνες και γενικά το Line of sight είναι όλη η μαγκιά της arena. Ε και το kite είναι στιλ, τι θες π.χ. να κάνει ο hunter δηλαδή? Να πάει survival και να παίζει meele τον warrior? Είναι κουραστική ώρες ώρες δεν αντιλέγω - μου έχει τύχει 45λεπτο 5vs5 εκ των οποίων τα 44 λεπτά τα πέρασα σε spectetor mode μιας και ψόφησα σε χρόνο dt :) τα υπόλοιπα δε 40 λεπτά βλέπαμε holy pala vs holy pala τουλάχιστον κερδίσαμε lol - αλλά αν νιώθεις pvp στην arena θα το δείξεις πουθενά αλλού. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν 1vs1 arena....ναι το pvp είναι team based στο wow αλλά παρόλα τα imbalances θα μέτραγε τρελά.

Το wow και το aoc πέρα από το ότι και τα δυο είναι mmo δεν έχουν πολλά κοινά σημεία σε διαβεβαιώ γι'αυτό.