PDA

View Full Version : Ας βοηθήσουμε όλοι να σταματήσει η κτηνωδία...



MaRkUs_
21-04-2008, 19:03
Το 2007 ο Guillermo Vargas Habacuc, ένας αποκαλούμενος "καλλιτέχνης" πήρε έναν αδέσποτο σκύλο από το δρόμο,
τον μετέφερε σε μια γκαλλερί όπου τον έδεσε στον τοίχο. Τον άφησε εκεί έτσι ώστε να πεθάνει από δίψα και από πείνα.
Για τις επόμενες μέρες, οι επισκέπτες της γκαλλερί γίνονταν μάρτυρες αυτής της παρωδίας "τέχνης" χωρίς να αντιδράσει κανείς.
Εν τέλει το δύστυχο ζώο πέθανε υποφέροντας, διψώντας και πεινώντας.
Δυστυχώς το θέμα δεν τελειώνει εδώ. Η περιώνυμη Central American Biennial of Art αποφάσισε
ότι αυτή η κτηνωδία είναι όντως "τέχνη", και έτσι ο "καλλιτέχνης" Guillermo Vargas Habacuc
προσκλήθηκε να επαναλάβει το "έργο" του στην Biennial το 2008. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ!

Σας παρακαλούμε να λάβετε μέρος στην συλλογή υπογραφών
εδώ: http://www.petitiononline.com/13031953/
και να απαιτήσουμε την μη βράβευση/συμμετοχή/αποδοχή του εν λόγω ανθρώπου.
Αν αντέχετε, στο Google θα βρείτε και υλικό του ακατανόμτουαστου.
Μωρέ τέτοιον μαλάκα ευχαρίστος θα τον κρεμούσα ανάποδα απο το μπαλκόνι μου να ψωφίσει της .ουτανας το σπέρμα και να γίνει και εγώ καλλιτέχνεις ....και θέλουν να το επαναλάβη κιόλας το νούμερο....παρέα με αυτους που θέλουν να το επαναλάβη να τους πάρω να γίνει εγώ καλλιτέχνεις ....#@αμω τους καλλιτέχνες @#αμω....παλιο ξεφτίλες! ουστ παλιο ανόμαλε! τα ίδια και χειρότερα ....!
ΝΤΡΟΠΗ:Χ

nikon
21-04-2008, 19:08
Εκεί υπόγραψα εντάξει για να μπει αυτός ο π@π@ρ@ς στη θέση του σκύλου που υπογράφω;

tasioskis
21-04-2008, 19:12
μιλαμε οτι το ατομο ειναι μεγαλη ανωμαλαρα....που θα παει μπροστα του θα το βρει....

jorgedept
21-04-2008, 19:14
Που να τον βρούνε τον πούστη πεθαμένο κ να μην τον θάψουν, αλλά καλή ΜΑΛΑΚΕΣ ήταν και αυτοί που πηγαίναν και έβλεπαν τον σκύλο σε αυτή την κατάσταση και δεν έκαναν κάτι....ΑΡΧΙΣΤΟΙ ΟΛΟΙ......ΣΚΑΤΟΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟ....ΠΕΤΑΜΕΝΟΙ

nikon
21-04-2008, 19:17
Που να τον βρούνε τον πούστη πεθαμένο κ να μην τον θάψουν, αλλά καλή ΜΑΛΑΚΕΣ ήταν και αυτοί που πηγαίναν και έβλεπαν τον σκύλο σε αυτή την κατάσταση και δεν έκαναν κάτι....ΑΡΧΙΣΤΟΙΟΛΟΙ......ΣΚΑΤΟΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟ....ΠΕΤΑΜΕΝΟΙ
Όσο άρρωστος είναι αυτός άλλο τόσο είναι και αυτοί που πήγαν.
Αλλά εκεί ήθελε όπως ήταν όλοι μέσα στην αίθουσα να έκλεινες όλες τις πόρτες αφού πρώτα είχες αμολήσει μέσα 20 pit-bull.......εκεί να δεις τέχνη.

Giannis
21-04-2008, 19:18
Klaparxides einai oli tous ELEOS ELEOS ELEOS ELEOS ELEOS ti allo tha akousoume-doume

Giannis
21-04-2008, 19:18
Όσο άρρωστος είναι αυτός άλλο τόσο είναι και αυτοί που πήγαν.
Αλλά εκεί ήθελε όπως ήταν όλοι μέσα στην αίθουσα να έκλεινες όλες τις πόρτες αφού πρώτα είχες αμολήσει μέσα 20 pit-bull.......εκεί να δεις τέχνη.

H texnh tou kseskismatos:angry::angry:

tasioskis
21-04-2008, 19:23
τι αλλο θα δουμε η θα ακουσουμε για το ονομα της τεχνης????? ενα ζωο να αργοπεθαινει απο πεινα και διψα,και την μπαρμπα να βγαινει με τα βυζια της εξω σε εξωφλο με την κορη της....τετοια προοδο στην τεχνη,δεν την θελω....

modecris
21-04-2008, 19:29
Και εντάξει,αυτός είναι ένας.Και είναι δεδομένο πως που και που γεννιέται κάποιος που ξεπερνάει τα όρια του ανώμαλου.
Εμένα με ανησυχεί πως κάποιοι το έβλεπαν (και δεν έκαναν τίποτα) αλλά και κάποιοι άλλοι θέλουν να επαναληφθεί.

Είμαι ο No 2181455 κατά αυτών των ζώων.
MaRkUs,+rep γιατί μου έδωσες το δικαίωμα να πω και το δικό μου οχι ...

MaRkUs_
21-04-2008, 19:47
Και εντάξει,αυτός είναι ένας.Και είναι δεδομένο πως που και που γεννιέται κάποιος που ξεπερνάει τα όρια του ανώμαλου.
Εμένα με ανησυχεί πως κάποιοι το έβλεπαν (και δεν έκαναν τίποτα) αλλά και κάποιοι άλλοι θέλουν να επαναληφθεί.

Είμαι ο No 2181455 κατά αυτών των ζώων.
MaRkUs,+rep γιατί μου έδωσες το δικαίωμα να πω και το δικό μου οχι ...

δεν είναι να τους λες ζωά αυτους τους βλάκες ρε συ!!κρίμα είναι τα ζώα!!! τουλάχιστον αυτά το έχουν στην φύση τους!!!
όχι pitbull αλλά 2-3 ασιάτικα να αφήσουν να τους κάνουν ντου θα δείς τι θα τους έκαναν!!!τα pitbull θα ήταν σαν να τους γαργαλάνε απλά!!!!
που να να φτύσω στον τάφο του μαλάκα!

SQP_GR
21-04-2008, 20:19
ti les twra gam to spit tu ,kai exw kai skilo kai den toxera ,pu na ton ferun edw stin kriti na ton desume stin platia na ton mpalotarume live

obione
21-04-2008, 20:31
polu endiaferwn auto pou vreikes mate...deixnei tin megali katantia kai varvarotita twn antropon..elpizw oxi olon...anyway me endiaferei para polu i exelixei tis istorias kai ti tropi tha parei...giayto thelw na mathw perissotera gia to thema...pantws an den ton stamatisei kapoios...tha to parw proswpika to thema...

Valkyre
21-04-2008, 20:41
Μου το ειχαν στειλει σε βιντεο στο facebook , τετοιοι "ανθρωποι" δεν πρεπι καν να υπαρχουν πανω στον πλανητη...

MaRkUs_
21-04-2008, 21:49
ο τύπος και καλά για να τα μπαλώσει λέει ότι τον σκύλο το είχε έτσι για για 3 ώρες και καλά και ότι δεν πέθανε....και το έκανε για να δίξει ότι δεν ενδιαφέρεται κανείς για τα αδέσποτα παρα μόνο αν γίνει κάτι τέτοιο.....έλεος ρε με τέτοιες μαλακίες δεν μπαλώνεται κάτι τέτοιο.....έλα να σε κρατίσο ρε μλκ εγώ σε έκθεση μέχρι να στεγνώσεις χωρίς νερό και φαϊ να σου πω εγώ αν μετά θα μπορείς να συνέλθεις:Χ πρέπει να τον πετάξουν μέσα σε τπτ αρκούδες και μετά να τον βγάλουν τον παπάρα σε έκθεση αν μείνει τπτ στα διάλα

personGR
21-04-2008, 21:52
Έχω δει τη συγκεκριμένη petition και φυσικά την υπέγραψα...
Πέραν του ίδιου του γεγονότος (περιττό να πω ότι τις απόψεις μου τις κάλυψαν οι συνforumiτες) θέλω απλά να πω πως τη στιγμή που όλοι θλιβόμαστε, και το χειρότερο μερικοί υποκρίνονται πως θλίβονται , όλοι μας, πάνω-κάτω, έχουμε παρακαλουθήσει, ταινίες κυρίως, με πολύ πιο αποτρόπαιους τρόπους θανάτου, και μάλιστα ούτε που το έχουμε αναφέρει σε κάποια συζήτηση...

Donald
21-04-2008, 21:54
Όσο άρρωστος είναι αυτός άλλο τόσο είναι και αυτοί που πήγαν.
Αλλά εκεί ήθελε όπως ήταν όλοι μέσα στην αίθουσα να έκλεινες όλες τις πόρτες αφού πρώτα είχες αμολήσει μέσα 20 pit-bull.......εκεί να δεις τέχνη.

Η καλύτερη απάντηση :1appl::1appl::1appl:

Όποιος δεν μπορεί να αγαπήσει ένα ζώο,δεν μπορεί να αγαπήσει ούτε τη μούρη του,αυτό πιστεύω.

Πάντως το θέμα με όλες αυτές τις ανωμαλίες των ψευτοκουλτουριάρηδων είναι γενικό. Πλέον οποιαδήποτε παπαριά δεν έχει ξαναγίνει θεωρείται καινοτομία και τέχνη. Έλεος

@Markus συγχαρητήρια που μας ενημέρωσες γιά το θέμα by thw way. :1appl::1appl:

modecris
21-04-2008, 23:30
Έχω δει τη συγκεκριμένη petition και φυσικά την υπέγραψα...
Πέραν του ίδιου του γεγονότος (περιττό να πω ότι τις απόψεις μου τις κάλυψαν οι συνforumiτες) θέλω απλά να πω πως τη στιγμή που όλοι θλιβόμαστε, και το χειρότερο μερικοί υποκρίνονται πως θλίβονται , όλοι μας, πάνω-κάτω, έχουμε παρακαλουθήσει, ταινίες κυρίως, με πολύ πιο αποτρόπαιους τρόπους θανάτου, και μάλιστα ούτε που το έχουμε αναφέρει σε κάποια συζήτηση...Συμφωνώ απόλυτα!!
;)

MBALLACK
22-04-2008, 00:08
Δηλαδη τη να πω Γ@μω την μανα του γαμο να τον βρουν την αρχιπουστρα κ να του τα κοψουν απο την ριζα πως θα ηταν αυτο αν το παθενε αυτο να κ το σκυλακι

http://muyanimal.com/uploads/perrosacrificado1.jpg


http://img171.imageshack.us/img171/6748/perromuereengaleradeartyh3.jpg

http://i22.tinypic.com/2lcmdyt.jpg

Valkyre
22-04-2008, 00:13
Έχω δει τη συγκεκριμένη petition και φυσικά την υπέγραψα...
Πέραν του ίδιου του γεγονότος (περιττό να πω ότι τις απόψεις μου τις κάλυψαν οι συνforumiτες) θέλω απλά να πω πως τη στιγμή που όλοι θλιβόμαστε, και το χειρότερο μερικοί υποκρίνονται πως θλίβονται , όλοι μας, πάνω-κάτω, έχουμε παρακαλουθήσει, ταινίες κυρίως, με πολύ πιο αποτρόπαιους τρόπους θανάτου, και μάλιστα ούτε που το έχουμε αναφέρει σε κάποια συζήτηση...

Φιλε μου δεν λεω οτι εχεις αδικο , ομως υπαρχει μια μεγαλη διαφορα.Και αυτο ειναι οτι , το ενα ειναι μια ταινια , δηλαδη "ψεμα"-fiction και το αλλο κτηνωδης πραγματικοτητα.

Μπορει να εχω δει να κοβουν κεφαλι στην τηλεοραση , αλλα δεν εχω αρχισει εγω ακομα να τσεκουριαζω κανεναν.

Στην προκειμενη περιπτωση ομως , ο εν λογω μπασταρδος ηθελε να δειξει την ανωμαλια του με εναν αισχρο τροπο.Και το εκανε πραγματικοτητα.

Σιγουρα οι ταινιες (και οχι μονο) καθως και η αισχρη ποιοτητα της σημερινης τηλεορασης επηρεαζουν αρνητικα πολλους νεους και μη και πολλες φορες αδιαφορουμε σε πραγματικα γεγονοτα, αλλα αν ειναι να "διορθωσω" κατι , πρωτα θα ηθελα να διορθωσω και να απαλλαξω τον κοσμο απο αυτο το καθικι.

personGR
22-04-2008, 00:23
Στην προκειμενη περιπτωση ομως , ο εν λογω μπασταρδος ηθελε να δειξει την ανωμαλια του με εναν αισχρο τροπο.Και το εκανε πραγματικοτητα.



Σε αυτό το σημείο να υπενθυμίσω στο forum πως και η Yoko Ono στον δίσκο της, Season of Glass, είχε σαν cover-art τα ματωμένα γυαλιά του Lennon..
Εγώ και αυτό το βρίσκω σαν ψυχική ανωμαλία-δεν υπερασπίζομαι το τέρας του thread-απλά θέλω να δείξω πως υπάρχουν και άλλα αποτρόπαια θεάματα που κανείς δεν κάνει τίποτα για να τα αποσύρει.
Και επανέρχομαι στις ταινίες. Ας πάρουμε το SAW, που το έχω δει κιόλας.
Όλοι στο τμήμα το είδαν και οι περισσότεροι μάλιστα το βρήκαν διασκεδαστικό. Όταν πριν από λίγο καιρό βρήκα αυτήν την petition (στο oblivion.gr αν θυμάμαι καλά) την έδειξα σε μερικούς και τα κορίτσια έφτασαν σε σημείο να δακρύσουν...
Και σε ρωτάω τώρα Val: Ποιός εμποδίζει αυτούς τους επιρρεπείς εφήβους να κάνουν τα ίδια αποτρόπαια πράγματα που έκανε και ο Jigsaw στην ταινία?
Και ακόμα περισσότερο, τη στιγμή που η ταινία τους ενθουσίασε και αυτό το "έκθεμα" τους έκανε να φρίξουν?

Valkyre
22-04-2008, 00:52
Σε αυτό το σημείο να υπενθυμίσω στο forum πως και η Yoko Ono στον δίσκο της, Season of Glass, είχε σαν cover-art τα ματωμένα γυαλιά του Lennon..
Εγώ και αυτό το βρίσκω σαν ψυχική ανωμαλία-δεν υπερασπίζομαι το τέρας του thread-απλά θέλω να δείξω πως υπάρχουν και άλλα αποτρόπαια θεάματα που κανείς δεν κάνει τίποτα για να τα αποσύρει.
Και επανέρχομαι στις ταινίες. Ας πάρουμε το SAW, που το έχω δει κιόλας.
Όλοι στο τμήμα το είδαν και οι περισσότεροι μάλιστα το βρήκαν διασκεδαστικό. Όταν πριν από λίγο καιρό βρήκα αυτήν την petition (στο oblivion.gr αν θυμάμαι καλά) την έδειξα σε μερικούς και τα κορίτσια έφτασαν σε σημείο να δακρύσουν...
Και σε ρωτάω τώρα Val: Ποιός εμποδίζει αυτούς τους επιρρεπείς εφήβους να κάνουν τα ίδια αποτρόπαια πράγματα που έκανε και ο Jigsaw στην ταινία?
Και ακόμα περισσότερο, τη στιγμή που η ταινία τους ενθουσίασε και αυτό το "έκθεμα" τους έκανε να φρίξουν?

Να πω πρωτα απο ολα φιλε μου οτι για ευνοητους λογους δεν βλεπω τετοιου ειδους σκατοταινιες.Απο τα Saw εχω δει μονο το 1ο και αυτο γιατι μου ελεγαν οτι ειναι καλο.Εγω το ειδα και το βρηκα ΕΝΤΕΛΩΣ χαζο και πραγματικα απορησα γιατι ο κοσμος ενθουσιαστηκε τοσο απο μια τετοια ταινια.(το ολο σκηνικο ειμαι ζωντανος τοση ωρα μπροστα σου και ακινητος και εσυ δεν περνεις χαμπαρι μια , μου ειναι δυσκολο να το δεχθω...)

Οποτε τα υπολοιπα Saw απλα δεν εκανα καν τον κοπ[ο να τα νοικιασω.Οπως επισης και το Hostel 1,2 τα οποια ουτε καν τα ειδα γιατι πολυ απλα ηλιθιες ταινιες δεν εχω διαθεση να παω να δω.

Το οτι ειναι της μοδας η ΒΙΑ και η καφριλα ειναι γεγονος.Το οτι ο κοσμος παει απο το κακο στο χειροτερο και αυτο ειναι γεγονος , καθοτι η ηλιθιοτητα ειναι πλεον εννοια συνιφασμενη με το "cool" και "in" και "trendy".

Οπως και να εχει ομως ειναι πολυ λιγοι αυτοι που θα θελησουν να εφαρμοσουν την βια που βλεπουν (ευτυχως).Τωρα αν οι γονεις αφηνουν τα παιδια τους να βλεπουν τετοια πραγματα σε μικρη ηλικια , ε φταινε αυτοι , οχι τα παιδια.

Εμενα αλλο με ανησυχει και με ενοχλει αφανταστα , και δεν ειναι η βια στις ταινιες , αλλα η "βια" (προσεξτε τα "") καθε ειδους στις καθημερινες εκπομπες.Αυτη ειναι η "βια" που εφαρμοζουν τα παιδια και ειναι το χειροτερο ειδος βιας κατ εμε.

Αυτο το συνοθυλευμα αισχροτητων που μας παρουσιαζονται καθε μερα στο γυαλι , με τις ξεφτιλα εκπομπες στυλ "μπορω" , "αξιζει να το δεις" και ολες τις κουτσομπολιστικες παπατζες και τα βρωμοτηλεπαιχνιδια , που βγαζουν στην φορα πληγωμενους ανθρωπους , ταλαιπωρημενους απο την ζωη , λες και ταχατες μου νοιαζονται γι αυτους, ενω στην ουσια κοιτανε τα νουμερα και χεστηκαν.

Αυτους τους αλητες οπως την φακλανα την εκπομπη της Ρουλας στον Αλφα που εβγαζε σπαστικα παιδια και τα εδειχνε να κλαινε και επαναλαμβανε "κοιταχτε ΚΛΑΙΕΙ" , ολοι αυτους οι κα&*^)λιδες να πανε στον αγυριστο και να μην ξαναγυρισουν. Αυτο ειναι το πραγματικο αισχος της ελληνικης και οχι μονο τηλεορασης.

Οταν ο γυφτος ο δημοσιογραφος παει διπλα στην μανα που εχει χασει το παιδι της και την ρωταει ο μπασταρδος " πως αισθανεστε??" !?!?!?!?!?!?!?

Πως να αισθανετε ρε ξεφτυλα τιποτενιε?

Αυτη ειναι η πραγματικη καταντια, αυτη που τα μικρα παιδια βλεπουν καθημερινα μετα το σχολειο, που βλεπεις την γυναικα ως φυλο να ξεφτυλιζεται μπροστα στο γυαλι και να περνανε στα μικρα κοριτσακια το μηνυμα "δεν χρειαζεται να εισαι εξυπνη , απλα να γινεις ομορφη, αν το καταφερεις αυτο ολα τα αλλα ειναι ευκολα" , και στα αγορια το μηνυμα , "γινε μουρη".

Απο αυτο πρεπει να προστατευτουν τα παιδια μας και εγω το δικο μου δεν προκειται να το αφησω να βλεπει τηλεοραση τετοιου ειδους.Δοξα το θεο υπαρχουν προγραμματα (εστω και σε dvd) που αξιζουν πραγματικα να τα δεις.

ΥΓ: Συγνωμη αν ο τονος και οι λεξεις που χρησιμοποιησα ειναι υβριστικες, αλλα δεν μπορω επρεπε να τα πω.

tasioskis
22-04-2008, 01:39
Να πω πρωτα απο ολα φιλε μου οτι για ευνοητους λογους δεν βλεπω τετοιου ειδους σκατοταινιες.Απο τα Saw εχω δει μονο το 1ο και αυτο γιατι μου ελεγαν οτι ειναι καλο.Εγω το ειδα και το βρηκα ΕΝΤΕΛΩΣ χαζο και πραγματικα απορησα γιατι ο κοσμος ενθουσιαστηκε τοσο απο μια τετοια ταινια.(το ολο σκηνικο ειμαι ζωντανος τοση ωρα μπροστα σου και ακινητος και εσυ δεν περνεις χαμπαρι μια , μου ειναι δυσκολο να το δεχθω...)

Οποτε τα υπολοιπα Saw απλα δεν εκανα καν τον κοπ[ο να τα νοικιασω.Οπως επισης και το Hostel 1,2 τα οποια ουτε καν τα ειδα γιατι πολυ απλα ηλιθιες ταινιες δεν εχω διαθεση να παω να δω.

Το οτι ειναι της μοδας η ΒΙΑ και η καφριλα ειναι γεγονος.Το οτι ο κοσμος παει απο το κακο στο χειροτερο και αυτο ειναι γεγονος , καθοτι η ηλιθιοτητα ειναι πλεον εννοια συνιφασμενη με το "cool" και "in" και "trendy".

Οπως και να εχει ομως ειναι πολυ λιγοι αυτοι που θα θελησουν να εφαρμοσουν την βια που βλεπουν (ευτυχως).Τωρα αν οι γονεις αφηνουν τα παιδια τους να βλεπουν τετοια πραγματα σε μικρη ηλικια , ε φταινε αυτοι , οχι τα παιδια.

Εμενα αλλο με ανησυχει και με ενοχλει αφανταστα , και δεν ειναι η βια στις ταινιες , αλλα η "βια" (προσεξτε τα "") καθε ειδους στις καθημερινες εκπομπες.Αυτη ειναι η "βια" που εφαρμοζουν τα παιδια και ειναι το χειροτερο ειδος βιας κατ εμε.

Αυτο το συνοθυλευμα αισχροτητων που μας παρουσιαζονται καθε μερα στο γυαλι , με τις ξεφτιλα εκπομπες στυλ "μπορω" , "αξιζει να το δεις" και ολες τις κουτσομπολιστικες παπατζες και τα βρωμοτηλεπαιχνιδια , που βγαζουν στην φορα πληγωμενους ανθρωπους , ταλαιπωρημενους απο την ζωη , λες και ταχατες μου νοιαζονται γι αυτους, ενω στην ουσια κοιτανε τα νουμερα και χεστηκαν.

Αυτους τους αλητες οπως την φακλανα την εκπομπη της Ρουλας στον Αλφα που εβγαζε σπαστικα παιδια και τα εδειχνε να κλαινε και επαναλαμβανε "κοιταχτε ΚΛΑΙΕΙ" , ολοι αυτους οι κα&*^)λιδες να πανε στον αγυριστο και να μην ξαναγυρισουν. Αυτο ειναι το πραγματικο αισχος της ελληνικης και οχι μονο τηλεορασης.

Οταν ο γυφτος ο δημοσιογραφος παει διπλα στην μανα που εχει χασει το παιδι της και την ρωταει ο μπασταρδος " πως αισθανεστε??" !?!?!?!?!?!?!?

Πως να αισθανετε ρε ξεφτυλα τιποτενιε?

Αυτη ειναι η πραγματικη καταντια, αυτη που τα μικρα παιδια βλεπουν καθημερινα μετα το σχολειο, που βλεπεις την γυναικα ως φυλο να ξεφτυλιζεται μπροστα στο γυαλι και να περνανε στα μικρα κοριτσακια το μηνυμα "δεν χρειαζεται να εισαι εξυπνη , απλα να γινεις ομορφη, αν το καταφερεις αυτο ολα τα αλλα ειναι ευκολα" , και στα αγορια το μηνυμα , "γινε μουρη".

Απο αυτο πρεπει να προστατευτουν τα παιδια μας και εγω το δικο μου δεν προκειται να το αφησω να βλεπει τηλεοραση τετοιου ειδους.Δοξα το θεο υπαρχουν προγραμματα (εστω και σε dvd) που αξιζουν πραγματικα να τα δεις.

ΥΓ: Συγνωμη αν ο τονος και οι λεξεις που χρησιμοποιησα ειναι υβριστικες, αλλα δεν μπορω επρεπε να τα πω.


συμφωνω μαζι σου....
αλλα δεν σε υποχρεωνει καποιος να τα δεις,εχεις στο χερι σου το μεγαλυτερο οπλο,και αυτο ειναι το τηλεκοντρολ, οταν εχει την ρουλα η την καθε ρουλα,βαλτο εσυ στη νετ, η στο discovery,(μεταξυ μας σου προτείνω 902:angry:) .
δεν σκεφτηκες ποτε οτι εμεις την φτασαμε την ελληνικη τηλεοραση σε αυτο το σημειο???θυμήθηκα την εποχη του big brother που εκανε 70αρια και ολοι δηλωναν οτι δεν παρακολουθουν τετοια τηλεσκουπιδια....
γενικα μιλαω...

Valkyre
22-04-2008, 01:40
Ναι ρε εγω απεχω καργα απο αυτα.Ομως δυστυχως ελαχιστοι απεχουν. :(

conn-a
25-04-2008, 19:03
ε τον μαλακα(με το συμπαθειο)που να τον ευνουχισουν τον αρχιδαμο τον ηλιθιο τον διεστραμμενο καλοι ηλιθιοι και οι επισκεπτες του μουσειου που δεν κανανε τιποτα σαν δεν ντρεπονται λιγακι!!!ηλιθια πλασματα!!:banghead::banghead::banghead::banghead:

redismagik
04-07-2008, 07:39
Το 2007 ο Guillermo Vargas Habacuc, ένας αποκαλούμενος "καλλιτέχνης" πήρε έναν αδέσποτο σκύλο από το δρόμο,
τον μετέφερε σε μια γκαλλερί όπου τον έδεσε στον τοίχο. Τον άφησε εκεί έτσι ώστε να πεθάνει από δίψα και από πείνα.
Για τις επόμενες μέρες, οι επισκέπτες της γκαλλερί γίνονταν μάρτυρες αυτής της παρωδίας "τέχνης" χωρίς να αντιδράσει κανείς.
Εν τέλει το δύστυχο ζώο πέθανε υποφέροντας, διψώντας και πεινώντας.
Δυστυχώς το θέμα δεν τελειώνει εδώ. Η περιώνυμη Central American Biennial of Art αποφάσισε
ότι αυτή η κτηνωδία είναι όντως "τέχνη", και έτσι ο "καλλιτέχνης" Guillermo Vargas Habacuc
προσκλήθηκε να επαναλάβει το "έργο" του στην Biennial το 2008. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ!

Σας παρακαλούμε να λάβετε μέρος στην συλλογή υπογραφών
εδώ: http://www.petitiononline.com/13031953/
και να απαιτήσουμε την μη βράβευση/συμμετοχή/αποδοχή του εν λόγω ανθρώπου.
Αν αντέχετε, στο Google θα βρείτε και υλικό του ακατανόμτουαστου.
Μωρέ τέτοιον μαλάκα ευχαρίστος θα τον κρεμούσα ανάποδα απο το μπαλκόνι μου να ψωφίσει της .ουτανας το σπέρμα και να γίνει και εγώ καλλιτέχνεις ....και θέλουν να το επαναλάβη κιόλας το νούμερο....παρέα με αυτους που θέλουν να το επαναλάβη να τους πάρω να γίνει εγώ καλλιτέχνεις ....#@αμω τους καλλιτέχνες @#αμω....παλιο ξεφτίλες! ουστ παλιο ανόμαλε! τα ίδια και χειρότερα ....!
ΝΤΡΟΠΗ:Χ
tora eida to thread sokaristika.eine i apatheia olon mas zoodis telika.den mporei nato xoresei to miallo mou pos teteies katastaseis ginonte anektes esto ki apo mia mikri merida anthropoidon.

zeus gr
04-07-2008, 10:14
Ρε παιδια με το να μαζευονται υπογραφες δεν γινεται τιποτα
Θα επρεπε να υπαρχει μια διεθνης οργανωση που να δρα ακαριαια
Να σας υπενθυμισω το video που κυκλοφορει στο internet με τις κτηνωδιες που γινονται στην κινα ??? Το εχετε δει ??? γιατι αν θελετε να σας δωσω λινκ να δειτε τα χαλια μας σαν ανθρωποτητα
Η να αναφερθω στους Ιαπωνες με τις κτηνωδιες πανω σε θηλαστικα (φωκιες κ.λ.π.)

Ακομα και στο Συνταγμα που δουλευω βλεπω σκυλια αδεσποτα οπου δεν υπάρχει προβλεψη για την περιθαλψη τους

Τεσπα

ps4
04-07-2008, 12:39
Εχω υπογραψει και εγω το συγκεκριμενο απο αλλο φορα.

Ελπιζω καποια στιγμη να μπει αυτος στην θεση του σκυλου.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν μιλησε κανεις. Στην θεση τους θα εβγαζα τον σκυλο απο το σκοινι ευκολα και χαλαρα. Και μετα βλεπαμε.....:fryingpan:

Η κτηνωδια στα ζωα με εξοργιζει οσο τιποτα. Η επιδειξη δυναμης σε κατι τοσο απροστατευτο με κανει να θολωνω. :fight::rant:

slayeras
04-07-2008, 12:43
Εχω υπογραψει και εγω το συγκεκριμενο απο αλλο φορα.

Ελπιζω καποια στιγμη να μπει αυτος στην θεση του σκυλου.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν μιλησε κανεις. Στην θεση τους θα εβγαζα τον σκυλο απο το σκοινι ευκολα και χαλαρα. Και μετα βλεπαμε.....:fryingpan:

Η κτηνωδια στα ζωα με εξοργιζει οσο τιποτα. Η επιδειξη δυναμης σε κατι τοσο απροστατευτο με κανει να θολωνω. :fight::rant:
Αυτο ακριβως, δλδ κανενας μαλακας δεν συγκινηθηκε να το κανει αυτο?????????, αν ειναι δυνατον δλδ που ζουμε ρε γαμωτο....

thanos
04-07-2008, 12:47
Τελικα ενας DEXTER ειναι απαραιτητος! (νεα επεισοδια απο το Σεμπτεμβριο)

sosat
04-07-2008, 13:43
2540639 Signatures Total
2540639 κλωτσιές στα @ρχίδι@ του κτήνους

Omega
04-07-2008, 22:12
To οτι ειναι κανονικη κτηνωδια αυτο που κανει αυτος ο "ανθρωπος" δεν το συζηταμε καν.
Εγω αυτο που θα ηθελα ομως ειναι να ειμαστε πιο ευαισθητοποιημενοι και σε αλλα πραγματα οπως το περιβαλλον,η ανακυκλωση,το καπνισμα σε χωρους που υπαρχουν μη καπνιστες κτλ,ΧΩΡΙΣ ενα βιντεο ή μια φωτογραφια να μας γεννα αυτα τα συναισθηματα ενοχης/υπευθυνοτητας.

Πλεον οσο περιεργο και αν ακουγεται,το σκεφτομαι αν θα ηθελα να φερω παιδια στον κοσμο αυτο που ζουμε ή που θα γνωρισουν οταν θα ερθει η ωρα να το αποφασισουμε με την γυναικα μου.

nikon
07-07-2008, 10:20
To οτι ειναι κανονικη κτηνωδια αυτο που κανει αυτος ο "ανθρωπος" δεν το συζηταμε καν.
Εγω αυτο που θα ηθελα ομως ειναι να ειμαστε πιο ευαισθητοποιημενοι και σε αλλα πραγματα οπως το περιβαλλον,η ανακυκλωση,το καπνισμα σε χωρους που υπαρχουν μη καπνιστες κτλ,ΧΩΡΙΣ ενα βιντεο ή μια φωτογραφια να μας γεννα αυτα τα συναισθηματα ενοχης/υπευθυνοτητας.

Πλεον οσο περιεργο και αν ακουγεται,το σκεφτομαι αν θα ηθελα να φερω παιδια στον κοσμο αυτο που ζουμε ή που θα γνωρισουν οταν θα ερθει η ωρα να το αποφασισουμε με την γυναικα μου.

Μην αφήσεις κανέναν ανώμαλο σαν αυτόν,καμία μόλυνση του περιβάλλοντος,καμία ακρίβεια και γενικά κανέναν και τίποτα να σου στερήσει την χαρά που θα σου δώσει ένα παιδί.;)

pictorino
14-07-2008, 09:27
γενικότερα στην κοινωνία μας τα βαφτίζουμε όλα ''τέχνη''και βγαίνει ο κάθε κομπλεξάρας και κάνει τον καραγκιόζη ή κάνει ''τέχνη'' πάνω σε ζητήματα χωρίς να σκέφτεται τις προσωπικές ευαισθησίες που μπορεί να έχουν μεγάλες ή μικρές ομάδες του πληθυσμού.
ψευτοτέχνη είναι,όλα για να προκαλέσουν,όχι επειδή είναι καλλιτέχνες

kapellakis
15-07-2008, 12:43
για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι μερικοι ανθρωποι ειναι πραγματικα κτηνοι!
αυτος ο τυπος ειναι καταδικασμενος που κακοποιησε ενα ανυμπορο σκυλι και το αφησε να πεθανει απο πεινα και διψα...του ευχομαι να καιγετε αιωνια στη κολαση και να μη δει ασπρη μερα στην υπολοιπη ζωη του.
+ rep MarkUS που εβγαλες στη φορα αυτο το αρθρο γιατι οσο σκληρη και αν ειναι η αληθεια πρεπει να τη γνωριζουμε.

msnes7
15-07-2008, 13:18
Το πιο σκληρό ακόμα και από την ιστορία είναι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο εκτός από τις κατάρες και τα συναφή
ΔΥΣΤΥΧΩΣ

sosat
15-07-2008, 20:29
Πάντως βλέποντας την φωτό με το κακόμοιρο το ζωντανό μου ήρθε στο μυαλό η γνωστή λαϊκή ρήση "σαν το σκυλί στ' αμπέλι". Μάλλον πρέπει να το αλλάξουμε σε..."σαν το σκυλί στην γκαλερί"

μακάβριο χιούμορ