PDA

View Full Version : Προσπαθώντας να μπούμε στο Metal Gear Solid Beta (M. Δευτέρα ώρα 1.47πμ)



NonBorn
21-04-2008, 02:50
Αξίζει αυτό το thread σε όσους ξενυχτάμε για να παίξουμε λίγο MGSO... Λοιπόν απ ότι φαίνεται οι server έχουν ανέβει αλλά όχι ολοκληρωμένα. Δεν φαίνεται να υπάρχουν Lobby ακόμα.

Το παιχνίδι κολλάει στο start game και σε πετάει έξω... Γράψτε και εσείς τις εντυπώσεις σας...

Εικόνες:

http://i29.tinypic.com/30vyp90.gif

http://i32.tinypic.com/20kq246.png

ΥΓ: Αν κριθεί απαραίτητο θα μεταφερθεί στα ανέκδοτα το thread :p :rofl::rofl::rofl:

geodlord7
21-04-2008, 02:52
Eγω το μονο που εχω να πω ειναι να καει η konami και να πουληθει στην EA games.

Θα κατσω μεχρι τις 5 το πρωι και θα προσπαθω συνεχεια!Ηδη 20 φορες και τις 20 με πεταξε εξω.Παιζει να μας εχουν και στους ιδιους servers με το pro:p

Y.Γ: τελειο το gifaki non:p Χαρακτηριζει πληρως την κατασταση.

DarkUSS
21-04-2008, 02:53
Ό,τι και να πεις είναι λίγο... έτσι και ήμουν Ιαπωνία θα είχα κάψει τα κεντρικά της Κοnami τώρα!

Η κατάσταση που επικρατεί στους servers της Konami τώρα:

http://i182.photobucket.com/albums/x173/n1njar/tangled.jpg

geodlord7
21-04-2008, 02:56
Ό,τι και να πεις είναι λίγο... έτσι και ήμουν Ιαπωνία θα είχα κάψει τα κεντρικά της Κοnami τώρα!

Η κατάσταση που επικρατεί στους servers της Konami τώρα:

http://i182.photobucket.com/albums/x173/n1njar/tangled.jpg
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl::rofl:

Ekptotos
21-04-2008, 02:57
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Τους πληρώνουν και υπερωρίες τους υπαλλήλους τους; Καλά κάνω και δεν την γουστάρω την konami.

jorgedept
21-04-2008, 02:58
την γουστάρω την konami.


ούτε η KONAMI μάλλον δεν γουστάρει εμάς

:rofl::rofl::rofl:

MaRkUs_
21-04-2008, 03:00
ημερομηνία 12/3/2089 ΩΡΑ ΑΓΝΩΣΤΗ!προσπαθόντας να μπείς ονλινε του mgs ....try more!!!10 years more please:P

modecris
21-04-2008, 03:01
Ό,τι και να πεις είναι λίγο... έτσι και ήμουν Ιαπωνία θα είχα κάψει τα κεντρικά της Κοnami τώρα!

Η κατάσταση που επικρατεί στους servers της Konami τώρα:

http://i182.photobucket.com/albums/x173/n1njar/tangled.jpg

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Είσαι απίστευτος!!!!!!!!!!

nikpar2
21-04-2008, 03:01
Paidia emena mu leei mia unable to connect to server kai tin alli oti to game id mu i to password mu einai lathos.

Stavtag
21-04-2008, 03:03
Λες και είμαστε σε ολονυκτία όμως ε! 50 άτομα, στον ίδιο χώρο να προσεύχονται για το άγιο Login! :p....

DarkUSS
21-04-2008, 03:06
Bρήκα άλλο ένα πολύ καλό gifακι:

http://i28.tinypic.com/2r3fat4.gif

NonBorn
21-04-2008, 03:06
Bρήκα άλλο ένα πολύ καλό gifακι:

http://i28.tinypic.com/2r3fat4.gif

Mε πρόλαβες άτιμε... Κάνα νέο είχαμε από το μέτωπο ή να πάω να παραγγείλω κάνα σουβλάκι??? :rofl::rofl::rofl:

Ekptotos
21-04-2008, 03:07
Αυτό είναι όλα τα λεφτά! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Δείτε έκφραση ο τύπος :p

DarkUSS
21-04-2008, 03:08
Προλαβαίνεις άνετα...

Εγώ σκέφτομαι αν αξίζει να μην κοιμηθώ, τι πιθανότητες έχουμε να παίξουμε απόψε?:p

NonBorn
21-04-2008, 03:10
Προλαβαίνεις άνετα...

Εγώ σκέφτομαι αν αξίζει να μην κοιμηθώ, τι πιθανότητες έχουμε να παίξουμε απόψε?:p

Εγώ πάντως άνετα βάζω burnout ή stranglehold και τσεκάρουμε και εδώ να δούμε τι παίζει... Αν παίζει.. χαχαχα!!Αλλά δεν έχεις και ΒΤ πανάθεμά σε...:rant::rant:

nikpar2
21-04-2008, 03:10
Paidia emena mu leei mia unable to connect to server kai tin alli oti to game id mu i to password mu einai lathos. to kani ayto se kanenan apo esas i mono se mena ginete?

DarkUSS
21-04-2008, 03:11
Το κάνει σε σένα... και σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο! :p

NonBorn
21-04-2008, 03:14
Paidia emena mu leei mia unable to connect to server kai tin alli oti to game id mu i to password mu einai lathos. to kani ayto se kanenan apo esas i mono se mena ginete?

Αν μπεις μια φορά με τά δεν έχει πρόβλημα, μπαίνει κανονικά... Προσπάθησε και θα μπεις... Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν game servers για να παίξουμε :(

NonBorn
21-04-2008, 03:16
Και μία πιο brutal έκδοση gif...

http://i28.tinypic.com/2edpphc.gif

john
21-04-2008, 03:17
Και μία πιο brutal έκδοση gif...

http://i28.tinypic.com/2edpphc.gif

:rofl::rofl::rofl:

Ekptotos
21-04-2008, 03:18
Ελιωσαααααααααααααααααααααααααααα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

nikpar2
21-04-2008, 03:18
pame loipin kapoia stigmi tha mas vali!!!!!

Slay
21-04-2008, 03:48
Εγω τα παραταω για αποψε, ισως δοκιμασω το πρωι παλι, καλη νυχτα.

nikpar2
21-04-2008, 03:51
mia apo ta idia kalinixta paidia.
ayrio pali

NonBorn
21-04-2008, 04:11
Από Αγγλία...

http://i73.photobucket.com/albums/i202/SamStrife/vlcsnap-71345.png

http://i73.photobucket.com/albums/i202/SamStrife/vlcsnap-71210.png

http://i73.photobucket.com/albums/i202/SamStrife/vlcsnap-70388.png

Και video εδώ: http://s73.photobucket.com/albums/i202/SamStrife/?action=view&current=20042008070.flv

Katana
21-04-2008, 10:37
Xμ, δεν πρόκειται να σπάσω τα νεύρα μου για την Κονάμι.

NonBorn
21-04-2008, 12:13
How to screw up a seemingly unscrewable release (yes, Konami)


1. Release what is probably the most confusing beta in history
a. Make it accessible to everyone in europe but not to the US
b. Show your futility by offering the beta to people who have preordered MGS4, useless since anyone in the world can create a euro account and download it.
c. Release a patch before the start date (while continuing to offer the unpatched beta) and make it as slow as possible.
d. Blame your sluggishness on the amount of people overloading the server, because who could have expected that so many people wanted to play the game, right?

2. Force people to use a Konami ID
a. Totally disregard PSN conventions and use your proprietary identification system.
b. Make it impossible for people to register on your website and insult their intelligence by blaming them for not filling the form in less than 7.5 seconds.
c. Apologize for your incompetence. Promise a solution. Do nothing.

3. Have the game director whine about the game before it's even released.
a. Which is stupid, this does nothing but hurt the game.
b. Use the "oh, it's normal because he's a perfectionist so he's never satisfied" excuse. Sadly, being a perfectionist is not incompatible with being an idiot and giving your game bad marketing. If he had said this after everyone had played the game (and was already blown away by the graphics) it would have been a different story.

Πηγή: http://ps3forums.com/showpost.php?p=2744827&postcount=1

vales
21-04-2008, 13:01
<a href="http://www.ps3news.com/PS3Online/metal-gear-online-public-beta-halted-for-us-gamers/" target=_blank>
http://www.ps3news.com/PS3Online/metal-gear-online-public-beta-halted-for-us-gamers/

Αναφερουν οτι πρεπει να το σταματησαν και για την ευρωπη.

WolfRathmA
21-04-2008, 13:06
Παντος εγω κατορθωσα και εφτιαξα το konami id απο το ps3 και με την πρωτη κιολας. χαχαχαχ

muku
21-04-2008, 13:08
Απ' ότι κατάλαβα με περιμένει και νέος μαραθώνιος μόλις γυρίσω. Έκανα 2 μέρες να φτιάξω id, τώρα θα κάνω καμιά βδομάδα να παίξω :D Ελπίζω μόνο να μην το κόψουν και στην Ευρώπη. Στην Αμερική ανακοίνωσαν ότι θα κοπεί μέχρι να βελτιώσουν τους servers τους.

NonBorn
21-04-2008, 13:09
Παντος εγω κατορθωσα και εφτιαξα το konami id απο το ps3 και με την πρωτη κιολας. χαχαχαχ

Tώρα που το φτιαξες κράτα το μη το χάσεις .... :rofl::rofl::rofl::rofl:
Γιατί για να μπεις στο β... Kαλό Πάσχα... Ωχ ήρθε ε?? Καλά... Καλά Χριστούγεννα...

EDIT:

Κομμένο είναι παντού εκτός Ιαπωνίας... Δεν παίζουμε MGSO... Περιμένουμε νεότερα από την Konami (να μας πει ότι τελικά δε μπορεί να διαθέσει το β και θα καθυστερήσει το MGSO κάνα 18μηνο?:rant::rant:)

Katana
21-04-2008, 13:21
How to screw up a seemingly unscrewable release (yes, Konami)



Πηγή: http://ps3forums.com/showpost.php?p=2744827&postcount=1

Eπιτέλους!:fryingpan::fryingpan::fryingpan::frying pan:

atomsk
21-04-2008, 13:29
πάλι καλά που το mgs4 δεν είναι MMO :rofl:

εγώ ούτε καν μπήκα στον κόπο να κατεβάσω το patch μετά απο όσα ακούω και μάλλον δεν θα ασχοληθώ αν δεν ακούσω πρώτα ότι όλη η Ευρώπη μπαίνει και παίζει χωρίς πρόβλημα, χωρίς lag, με το patch να κατεβαίνει σε normal χρόνους και να μην κάνει time out. Στην τελική σιγά τα ώα ρε παιδιά, σε κάνα 2 μήνες βγαίνει το MGS4 και την άλλη εβδομάδα το GTA. Παίξτε κάνα warhawk να γουστάρετε.

DarkUSS
21-04-2008, 13:53
Και στο λέγαμε χθες NonBorn, πως το θέμα πρέπει να πάει στα ανέκδοτα...

Κρίμα πάντως, πίστευα πως θα με κρατούσε απασχολημένο η beta μέχρι να μου έρθει το GTA IV :(

Tek_Killa
21-04-2008, 13:57
Χμ... όπου να ναι θα σκάσει και ο spown...:D

geodlord7
21-04-2008, 13:59
Δηλαδη η κοναμι εκλεισε τους servers??Δεν γ@@@@ται

jimbrav
21-04-2008, 14:20
Χμ... όπου να ναι θα σκάσει και ο spown...:D


++rep :rofl:

MaRkUs_
21-04-2008, 14:35
Tώρα που το φτιαξες κράτα το μη το χάσεις .... :rofl::rofl::rofl::rofl:
Γιατί για να μπεις στο β... Kαλό Πάσχα... Ωχ ήρθε ε?? Καλά... Καλά Χριστούγεννα...

EDIT:

Κομμένο είναι παντού εκτός Ιαπωνίας... Δεν παίζουμε MGSO... Περιμένουμε νεότερα από την Konami (να μας πει ότι τελικά δε μπορεί να διαθέσει το β και θα καθυστερήσει το MGSO κάνα 18μηνο?:rant::rant:)
siga mhn to parw ...telos konami gia emena....olo sthn lamakia einai....kai bgazoun kai moufes sto telos....kathisterimenoi papares:p

Tek_Killa
21-04-2008, 15:42
Είπαμε... ΚΟΝ[ΟΜ]ΑΜΙ επρεπε να λεγεται....

bjorg
21-04-2008, 16:35
Κι εγώ μια από τα ίδια... Αφού πρώτα έκανα 7 ώρες να κατεβάσω το update (γιατί άραγε πρέπει με το που κυκλοφόρησε το demo να υπάρχει και update; Δεν μπορούσαν να το έχουν ενσωματώσει; ), πάλεψα να δημιουργήσω KONAMI ID μπαίνω σήμερα (προσπαθώ δηλαδή) για να παίξω MGS και μου βγάζει το γνωστό μυνηματάκι όταν γράφω το GAME ID μου : "Unable to connect to server"

Τελικά τί ακριβώς συμβαίνει; Έχουν κλείσει τους servers;:banghead:

kapellakis
21-04-2008, 16:51
Κι εγώ μια από τα ίδια... Αφού πρώτα έκανα 7 ώρες να κατεβάσω το update (γιατί άραγε πρέπει με το που κυκλοφόρησε το demo να υπάρχει και update; Δεν μπορούσαν να το έχουν ενσωματώσει; ), πάλεψα να δημιουργήσω KONAMI ID μπαίνω σήμερα (προσπαθώ δηλαδή) για να παίξω MGS και μου βγάζει το γνωστό μυνηματάκι όταν γράφω το GAME ID μου : "Unable to connect to server"

Τελικά τί ακριβώς συμβαίνει; Έχουν κλείσει τους servers;:banghead:
αυτο ακριβως!!! τωρα πρεπει να περιμενουμε...:banghead:

stratisd
21-04-2008, 17:02
Εγώ τελικά θεωρώ τον εαυτό μου κερδισμένο που τα παράτησα απο το Σαββατο και ούτε με το update πολυασχολήθηκα, ούτε κατα διάνοια με το ID, κέρδισα σε χρόνο, νεύρα και παιχνίδι. Εύχομαι καλή δύναμη σε όλους εσάς τους beta testers.

desperate_gamer
21-04-2008, 17:04
Καλά βρε παιδιά δεν μας βάλαν και σε καταναγκαστικά έργα...

Κλείσαν τους servers, oκ θα περιμένουμε... :P Προχειροδουλειά ναι, αλλά τα "τόσα νεύρα" δεν μπορώ να τα καταλάβω (μόνο για το update και το ID ίσως :P).

dromader
21-04-2008, 17:11
Eλεος πια .

bjorg
21-04-2008, 22:44
Kανένα νεότερο έχουμε;

greekteo
22-04-2008, 02:57
Τζιφος, θα περιμενουμε ανακοινωση απο την ΚΟΝΑΜΙ

geodlord7
23-04-2008, 15:13
H beta ξεκιναει την πεμπτη στη 1:00 τα μεσανυχτα

nikon
23-04-2008, 15:17
H beta ξεκιναει την πεμπτη στη 1:00 τα μεσανυχτα
Καλά μην είσαι και τόσο σίγουρος.:giggle:

DarkUSS
23-04-2008, 17:22
Ναι, αλλά είπαν επίσης ότι ενδέχεται να ξεκινήσει την άλλη βδομάδα αν υπάρξουν πάλι προβλήματα. Δύσκολο να μην υπάρξουν :p

vales
23-04-2008, 17:47
ερωτηση
εγω που ειμαι απο κυπρο δεν μπορω να παιξω?
μονο με ελληνικο psn account ?

tasioskis
23-04-2008, 18:42
αυτη την στιγμη ουτε ο κοτζιμα δεν μπορει να παιξει....και εγω ειμαι κυπρο και εχω ενα αμερικανικο και ενα ελληνικο λογαριασμο,το mgo το κατεβασα απο το ελληνικο,για να μπορω να παιζω με ευρωπη....εσυ τι λογαριασμο εχεις???

vales
24-04-2008, 23:26
ελληνικο και αμερικανικο

DarkUSS
25-04-2008, 04:36
Δεν μ' αρέσει να μεταφέρω δυσάρεστα νέα αλλά οφείλω να σας πω ότι υπάρχει ένα update 1.02 την στιγμή που γράφω.

ΕΥΤΥΧΩΣ, φαίνεται πως είναι μικρό το αρχείο και δεν θα μας ταλαιπωρήσει. :D

muku
25-04-2008, 04:40
Με ξενέρωσες βραδιάτικο ρε γμτ... Ελπίζω τουλάχιστον να παίξει μετά από αυτό στα καπάκια...

EDIT : ΗΛΙΘΙΑ ΚΟΝΑΜΙ. Το έβαλα να κατεβαίνει και ξέχασα να αλλάξω πόρτα και πάτησα cancel για να το βάλω σε άλλη πόρτα. Ε μετά μόλις έμπαινα στο παιχνίδι δεν μου έδειχνε ότι υπάρχει update. Το αποτέλεσμα να το κάνω delete και να κατεβάσω τα πάντα από την αρχή..... Γιατί με σούβλισες (μέρες που 'ναι) έτσι ρε konami??

tlg
25-04-2008, 16:16
Tωρα αν αρχισω και γκρινιαζω ,φταιω εγω ??

jimbrav
25-04-2008, 16:20
μπηκα - βγηκα

tlg
25-04-2008, 16:43
Kαι εγω μπηκα επαιξα , αλλα αν αυτο ειναι next gen τι να πω ....
COD4 FTW!!!

Bεβαια νωρις ειναι να κρινουμε , αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ενθουσιαστηκα ουτε απο τα γραφικα ουτε απο την κινηση ....και επισης τα μενου τα βρισκω λιγο μπερδεμενα .....

Βεβαια θα κρινουν καλυτερα οι ποιο ειδικοι του ειδους ...

Παω να συνεχισω ...:-)

Valkyre
25-04-2008, 17:06
Ειναι εντελως ακυρη η συγκριση μεταξυ COD4,MGO. :)

Δεν συγκρινεται το ενα gameplay με το αλλο.Και δεν λεω για το πιο ειναι καλυτερο.Λεω για το ειδος gameplay οτι δεν εχει καμμια σχεση.Το MGS δεν ειναι "shooter" με την παραδοσιακη εννοια.Δεν ειναι "run 'n gun".

Aν εσυ περιμενες να μπεις στο MGO και να παιξεις στο στυλ που παιζεις COD4 , εκανες τραγικο λαθος.Το MGO ειναι αργο , ειναι πιο ομαδικο , πιο "εγκεφαλικο".Το COD4 ειναι πιο γρηγορο, πιο αστραπιαιο.(επισης δεν νομιζω οτι το cod4 λεγεται "next gen " με την λογικη που χρησιμοποιησες για να χαρακτηρισεις το MGO, ιδιως οταν στο COD4 oi "νεκροι" και τα πτωματα ειναι στην ουσια αερας κοπανιστος , αφου οσο και να πυροβολησεις το σωμα τους , μενουν ακινητοι , ουτε καν το παραμικρο rag doll , ουτε καν λιγο blood splater, αλλα τεσπα δεν μιλαμε για γραφικα)

Σιγουρα και καλλιστα μπορει να μην ειναι του γουστου σου το ειδος αυτο.Ομως συγκριση με COD4 απλα δεν υφισταται γιατι ειναι σαν να συγκρινουμε πορτοκαλια και μηλα.Αλλο το ενα ειδος , αλλο το αλλο.

Eγω ειχα παιξει αρκετα το προηγουμενο ΜGO , και το ειχα πει και πιο παλια , οτι αυτο το στυλ δεν θα αρεσει σε πολλους στο online.Και αυτο γιατι το "αμερικανικο" προτυπο του "τρεχω και πυροβολω" , ειναι τοσο διαδεδομενο , τοσο standard , που οτιδηποτε αλλο κυκλοφορησει και ειναι "αργο" , δεν εχει μεγαλη απηχηση.Κατανοητο απο την μερια μου , ομως οχι οτι αν το μαθεις και ασχοληθεις μαζι του δεν ειναι διασκεδαστικο.

Το ολο θεμα στο MGO ειναι η συνεργασια.Ειναι απο τα ονλαιν που ΑΠΑΙΤΟΥΝ την συνεργασια για να βγαλεις το μαξιμουμ της διασκεδασης.Τα τοσα πολλα αντικειμενα που υπαρχουν και οι διαφορετικοι τροποι να τα χρησιμοποιεις δημιουργουν μια πολυ ευχαριστη εμπειρια.Φυσικα , ειναι και να σου αρεσει το πιο "stealth,αργο" gameplay.

Παντως με τιποτα δεν ανταγωνιζεται το COD4 σε online community , ουτε και προκειται ποτε.Ειναι λογικο.Αλλα δες το λιγακι διαφορετικα και ισως το διασκεδασεις.Εγω με κατι φιλους που παιζζαμε το παλιο , ενω στην αρχη ξινισανε εκεινοι , μετα εθιστικαν και το διασκεδαζαν πολυ. ;)

tasioskis
25-04-2008, 17:08
Ειναι εντελως ακυρη η συγκριση μεταξυ COD4,MGO. :)

Δεν συγκρινεται το ενα gameplay με το αλλο.Και δεν λεω για το πιο ειναι καλυτερο.Λεω για το ειδος gameplay οτι δεν εχει καμμια σχεση.Το MGS δεν ειναι "shooter" με την παραδοσιακη εννοια.Δεν ειναι "run 'n gun".

Aν εσυ περιμενες να μπεις στο MGO και να παιξεις στο στυλ που παιζεις COD4 , εκανες τραγικο λαθος.Το MGO ειναι αργο , ειναι πιο ομαδικο , πιο "εγκεφαλικο".Το COD4 ειναι πιο γρηγορο, πιο αστραπιαιο.(επισης δεν νομιζω οτι το cod4 λεγεται "next gen " με την λογικη που χρησιμοποιησες για να χαρακτηρισεις το MGO, ιδιως οταν στο COD4 oi "νεκροι" και τα πτωματα ειναι στην ουσια αερας κοπανιστος , αφου οσο και να πυροβολησεις το σωμα τους , μενουν ακινητοι , ουτε καν το παραμικρο rag doll , ουτε καν λιγο blood splater, αλλα τεσπα δεν μιλαμε για γραφικα)

Σιγουρα και καλλιστα μπορει να μην ειναι του γουστου σου το ειδος αυτο.Ομως συγκριση με COD4 απλα δεν υφισταται γιατι ειναι σαν να συγκρινουμε πορτοκαλια και μηλα.Αλλο το ενα ειδος , αλλο το αλλο.

Eγω ειχα παιξει αρκετα το προηγουμενο ΜGO , και το ειχα πει και πιο παλια , οτι αυτο το στυλ δεν θα αρεσει σε πολλους στο online.Και αυτο γιατι το "αμερικανικο" προτυπο του "τρεχω και πυροβολω" , ειναι τοσο διαδεδομενο , τοσο standard , που οτιδηποτε αλλο κυκλοφορησει και ειναι "αργο" , δεν εχει μεγαλη απηχηση.Κατανοητο απο την μερια μου , ομως οχι οτι αν το μαθεις και ασχοληθεις μαζι του δεν ειναι διασκεδαστικο.

Το ολο θεμα στο MGO ειναι η συνεργασια.Ειναι απο τα ονλαιν που ΑΠΑΙΤΟΥΝ την συνεργασια για να βγαλεις το μαξιμουμ της διασκεδασης.Τα τοσα πολλα αντικειμενα που υπαρχουν και οι διαφορετικοι τροποι να τα χρησιμοποιεις δημιουργουν μια πολυ ευχαριστη εμπειρια.Φυσικα , ειναι και να σου αρεσει το πιο "stealth,αργο" gameplay.

Παντως με τιποτα δεν ανταγωνιζεται το COD4 σε online community , ουτε και προκειται ποτε.Ειναι λογικο.Αλλα δες το λιγακι διαφορετικα και ισως το διασκεδασεις.Εγω με κατι φιλους που παιζζαμε το παλιο , ενω στην αρχη ξινισανε εκεινοι , μετα εθιστικαν και το διασκεδαζαν πολυ. ;)

δεν το διαβαζω καν αυτο που γραφεις...

αλλα ημουν σιγουρος οτι θα απαντουσες σε αυτο το θεμα...
αν δεν κανω λαθος ειναι το πρωτο σου ποσττ εδω ε?

SQP_GR
25-04-2008, 17:12
PANTOS TA GRAFIKA THA VELTIOTHUN SE FOTINOTITA KAI XROMATA GIATI ETSI EINAI OLES I BETA ,AN EINAI AYTO TO PROVLIMA TUS?

tlg
25-04-2008, 17:14
Kαλα ...για δες το on line του και τα ξαναλεμε ...

Απο γραφικα , μεχρι το animation των χαρακτηρων...μεχρι αυτη η ενοχλητικη κραυγη καθε φορα που πεθαινει καποιος ...συν το οτι δεν ξερεις ποση ζωη εχεις χασει ...παρα μονο αν κοιτας μια μικρη μπαριτσα ... και πολλα αλλα ..
Ολα ειναι ΜΕΤΡΙΑ και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που θα περιμενε καποιος απο ενα τετοιο παιχνιδι και μαλιστα σε μια τετοια κονσολα ..

Για gameplay δεν εκφερω αποψη ακομη γιατι θελω να το μαθω καλυτερα και μετα ..

Παντως πτωρη μου γνωμη ειναι οτι θα το παιξουν μονο οι "σκληροπυρηνικοι" που ειχαν ξαναπαιξει το παιχνιδι παλαιοτερα ...

Μακαρι να βγω λαθος ..

tlg
25-04-2008, 17:15
PANTOS TA GRAFIKA THA VELTIOTHUN SE FOTINOTITA KAI XROMATA GIATI ETSI EINAI OLES I BETA ,AN EINAI AYTO TO PROVLIMA TUS?



Μακαρι να ηταν μονο αυτο ....

Παιξ'το και θα καταλαβεις ...

tasioskis
25-04-2008, 17:15
Kαλα ...για δες το on line του και τα ξαναλεμε ...

Απο γραφικα , μεχρι το animation των χαρακτηρων...μεχρι αυτη η ενοχλητικη κραυγη καθε φορα που πεθαινει καποιος ...συν το οτι δεν ξερεις ποση ζωη εχεις χασει ...παρα μονο αν κοιτας μια μικρη μπαριτσα ... και πολλα αλλα ..
Ολα ειναι ΜΕΤΡΙΑ και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που θα περιμενε καποιος απο ενα τετοιο παιχνιδι και μαλιστα σε μια τετοια κονσολα ..

Για gameplay δεν εκφερω αποψη ακομη γιατι θελω να το μαθω καλυτερα και μετα ..

Παντως πτωρη μου γνωμη ειναι οτι θα το παιξουν μονο οι "σκληροπυρηνικοι" που ειχαν ξαναπαιξει το παιχνιδι παλαιοτερα ...

Μακαρι να βγω λαθος ..

ναι αλλα ειναι δοκιμαστικη εκδοση....

Valkyre
25-04-2008, 17:17
δεν το διαβαζω καν αυτο που γραφεις...

αλλα ημουν σιγουρος οτι θα απαντουσες σε αυτο το θεμα...
αν δεν κανω λαθος ειναι το πρωτο σου ποσττ εδω ε?

Χεχε ναι και δεν νομιζω να ποσταρω και πολυ να σου πω την αληθεια! :D

Αλλωστε εχω πει τις αποψεις μου για το συμβαν με τους server στο shoutbox.Και απλα για να το κανω επισημο να πω οτι η Κοναμι "γαμι%^αι" ασυστολα.

Και αυτο για παρα πολλους λογους.Η Κοναμι πιεζε τον Κοτζιμα να κανει το παιχνιδι multi , η Κοναμι πιεζε για νωριτερη κυκλοφορια , παρολο που ο Κοτζιμα ελεγε "θελω κι αλλο χρονο".
Και φυσικα ο Κοτζιμα την εγραψε στα π@π@ρια του την Κοναμι και γι αυτο το εκανε και exclusive και το καθυστερησε οσο επιθυμουσε για να ειναι το προιον του αυτο που επιθυμουσε.(να σημειωσω πως εδω και καιρο ο Κοτζιμα ειναι ξενερωμενος με την Κοναμι γι αυτο και προσπαθει να ανεξαρτητοποιηθει απο αυτην (Kojima Productions -δικη του ομαδα , ουτε ενας απο την "Κοναμι" δεν εχει βαλει το χερι του στο MGS4).

Το προβλημα φυσικα ειναι οτι το κεφαλαιο για την παραγωγη του MGS4 ειναι υπερογκο και γι αυτο ακομα εξαρταται απο αυτην...

Για το συμβαν με την Beta ...τι να πω... αισχρη η Κοναμι...

Το χειροτερο δεν ειναι οτι εσεις δεν μπορειτε να παιξετε.Ουτε τα περιεργα και καθυστερημενα IDs (και αυτο ιδεα Konami...).Το χειροτερο ολων ειναι οτι αντι να διευκολυνουν την δουλεια του Κοτζιμα και των developers , τους κανουν τη ζωη ΠΑΤΙΝΙ και τους εμπιδιζουν απο το να κανουν την δουλεια τους.Ντροπη τους , γιατι θα επρεπε να γνωριζουν οτι αυτος ειναι ο νουμερο 1 τιτλος τους και δεν βοηθανε τους προγραμματιστες και τον Κοτζιμα να κανουν την δουλεια τους.

Eλπιζω να βαλουν μυαλο και να μην παιδευουν αλλο τον Κοτζιμα.

Αυτα ;)

Ciao :D

PDS
25-04-2008, 17:34
Πω πω ,ψαχνουμε να βρουμε αρνητικα παλι...
Λες και οσοι ειχαν το MGS3 ασχοληθηκαν με το online κομματι.λολ

Απο κει και περα καλο ειναι να υπαρχει και αυτο και σε οποιον αρεσει το παιζει.

tlg
25-04-2008, 17:38
Πω πω ,ψαχνουμε να βρουμε αρνητικα παλι...
Λες και οσοι ειχαν το MGS3 ασχοληθηκαν με το online κομματι.λολ

Απο κει και περα καλο ειναι να υπαρχει και αυτο και σε οποιον αρεσει το παιζει.



Ε ας μην το εβγαζαν τοτε το on line κομματι ...
Αυτο μας εδωσαν , αυτο σχολιαζουμε .
Ας αποφασισουν τελικα οτι στο PS3 θα βγαζουν μονο off line παιχνιδια ..

Με την λογικη του "και σε οποιον αρεσει το παιζει" , να σταματησουμε να κανουμε κριτικη στα παιχνιδια ...και εμεις και τα διαφορα site ...


Βεβαια θα πρεπει να δουμε και το single player και να δουμε τελικα τα γραφικα του εκει πως ειναι και να τα συγκρινουμε και με εκεινα τα γνωστα videos που κυκλοφορουσαν ...

PDS
25-04-2008, 17:51
Ε ας μην το εβγαζαν τοτε το on line κομματι ...
Αυτο μας εδωσαν , αυτο σχολιαζουμε .
Ας αποφασισουν τελικα οτι στο PS3 θα βγαζουν μονο off line παιχνιδια ..

Με την λογικη του "και σε οποιον αρεσει το παιζει" , να σταματησουμε να κανουμε κριτικη στα παιχνιδια ...και εμεις και τα διαφορα site ...

Nα το σχολιασεις δεν εχω προβλημα,αλλα δεν εχω δει να πεις και κατι θετικο για το ps3 ρε συ tlg.
Τιποτε θετικο δεν υπαρχει?
Αν βρισκεις παντου προβλημα στο ps3 το πουλας και ξεμπερδευεις μια και καλη.

Μπορει να αρεσει σε καποιους αυτο το στυλ σαν το MGO,πιθανολογω οτι θελουν να προσεγγισουν περισσοτερο την Ιαπωνικη αγορα,για αυτο και ειναι εντελως διαφορετικο.

Αν ειναι μαπα,ειναι μαπα,θα το δουμε και στα review.


Βεβαια θα πρεπει να δουμε και το single player και να δουμε τελικα τα γραφικα του εκει πως ειναι και να τα συγκρινουμε και με εκεινα τα γνωστα videos που κυκλοφορουσαν ...

Ιδιο θα ειναι με εκεινα τα video,εκτος απο το πρωτο γιατι εχουν αλλαξει πολυ τον snake.
Aφου εχουν δειξει gameplay βιντεο και ξερουμε πως θα ειναι.Εκτος αν δεν πιστευεις οτι θα ειναι ετσι.

ΥΓ.Επισης και μουφα να ηταν τα βιντεο(που δεν ηταν) αν ειναι παιχνιδαρα,αυτο θα σε πειραξει?

Valkyre
25-04-2008, 17:52
Ε ας μην το εβγαζαν τοτε το on line κομματι ...
Αυτο μας εδωσαν , αυτο σχολιαζουμε .
Ας αποφασισουν τελικα οτι στο PS3 θα βγαζουν μονο off line παιχνιδια ..

Με την λογικη του "και σε οποιον αρεσει το παιζει" , να σταματησουμε να κανουμε κριτικη στα παιχνιδια ...και εμεις και τα διαφορα site ...


Βεβαια θα πρεπει να δουμε και το single player και να δουμε τελικα τα γραφικα του εκει πως ειναι και να τα συγκρινουμε και με εκεινα τα γνωστα videos που κυκλοφορουσαν ...

Κοιταξε υπαρχει κριτικη αντικειμενικη και κριτικη υποκειμενικη και biased.

Εγω , οπως εχω ξαναπει , δεν δικαιουμαι να "κρινω" το MGS4 (κυριως) και το MGO , γιατι θεωρω οτι η γνωμη μου θα ειναι πιο υποκειμενικη και biased απο το φυσιολογικο.

Παραλληλα ομως , και απο τα δικα σου γραφομενα τελευταια (και δεν το λεω για παρεξηγηση , εντελως φιλικα , ειδες οτι εγω εκρινα τον εαυτο μου αυστηρα) , εισαι λιγο biased με τα παιχνιδια στις κονσολες , και μου δημιουργεις την εντυπωση (μπορει καλλιστα να κανω λαθος) οτι δεν σου αρεσει σχεδον τιποτα απο αυτα που εχει να προσφερει το PS3 σε σχεση με το PC.

Eπειδη με προβληματησαν τα σχολια σου πιο πανω (ιδιως αυτο που ειπες με την ενεργεια ) , λεω "μα καλα τοσο ηλιθιο ειναι" , και εψαξα λιγακι εντυπωσεις απο αλλους που επαιξαν το παιχνιδι , και ειχαν πραγματικα καλα σχολια να πουν.Σιγουρα δεν ειπαν οτι ειναι το καλυτερο ονλαιν που επαιξαν ποτε , ουτε το πιο ομορφο , αλλα ηταν μια καλη και διασκεδαστικη προσθηκη , σε εναν τιτλο ο οποιος ειναι 80% campaign - 20% online.

Αυτο που ειπε ο PDs13 εχει καποιο νοημα.Ο τιτλος αναπτυχθηκε κυριως για το single player.Και ετσι επρεπε να κανουν.Αυτο ειναι το metal gear story.Το online ειναι μια προσθηκη , ισως οχι τοσο τελιοποιημενη οσο εσυ -δικαιως- την επιθυμεις.Οχι ομως και τοσο "χαλι". ;)

Ειχε γινει ενα poll πριν απο καποιο καιρο , και η ερωτηση ηταν "τι θα παιξετε πρωτα στο COD4 , online η campaign.?" περι το 70% ειπε θα παιξω πρωτα online.

η ιδια ερωτηση εγινε και για το MGS4.Εκει τα ποσοστα ηταν 90+% "θελω να παιξω το στορυ πρωτα και μολις 10% ειπε θελω να παιξω το online πρωτα".

Ειναι λογικο.Οπως ειπα online community σαν του COD4 δεν προκειται να εχει ουτε κατα διανοια το MGO.Αλλα ουτε και την χρειαζεται.Και μην ξεχναμε οτι ολοι οι τιτλοι ειναι χειροτερη σε παρουσιαση στο online κομματι.

Αυτα :)

Εdit: Και για να συμπληρωσω να το πω λιγο πιο απλα.Πολλοι αγορασαν το COD4 κυριως για το online κομματι του , αδιαφοροντας (και οχι αδικα .. σιγα την "ιστορια" που ειχε να σου πει) για τον campaign.

Οποιος ομως αγορασει το MGS4 για το online του κυριως , τοτε η κατω απο μια πετρα ζουσε και δεν ηξερε τι εστι MGS , η ειναι απλα λολ.Βασικα μονο ανηδεοι με το ολο franchise ,μπορει να επιλεξουν τον τιτλο πρωτιστος για το online κομματι του.Ανθρωποι που δεν επαιξαν ποτε τα παλιοτερα παιχνιδια της σειρας.

tlg
25-04-2008, 17:58
Nα το σχολιασεις δεν εχω προβλημα,αλλα δεν εχω δει να πεις και κατι θετικο για το ps3 ρε συ tlg.
Τιποτε θετικο δεν υπαρχει?
Αν βρισκεις παντου προβλημα στο ps3 το πουλας και ξεμπερδευεις μια και καλη.

Μπορει να αρεσει σε καποιους αυτο το στυλ σαν το MGO,πιθανολογω οτι θελουν να προσεγγισουν περισσοτερο την Ιαπωνικη αγορα,για αυτο και ειναι εντελως διαφορετικο.

Αν ειναι μαπα,ειναι μαπα,θα το δουμε και στα review.



Ιδιο θα ειναι με εκεινα τα video,εκτος απο το πρωτο γιατι εχουν αλλαξει πολυ τον snake.
Aφου εχουν δειξει gameplay βιντεο και ξερουμε πως θα ειναι.Εκτος αν δεν πιστευεις οτι θα ειναι ετσι.

ΥΓ.Επισης και μουφα να ηταν τα βιντεο(που δεν ηταν) αν ειναι παιχνιδαρα,αυτο θα σε πειραξει?


Εχω πει και θετικα , οπως π.χ για το GT5 ...για την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης ..

Απο την αλλη δεν τα πουλαω (εχω 2 ) γιατι περιμενω να δω -οπως λενε ολοι- τα exclusive τα οποια υποτιθεται οτι θα ειναι κατι το διαφορετικο και θα δειχνουν τις πραγματικες δυνατοτητες του μηχανηματος ..
Kαι εννοειται οτι δεν ειμαι μονο εγω ο "κακος" της υποθεσης ...για τσεκαρε λιγο τις εντυπωσεις και σε αλλα φορουμ...

Εσυ το επαιξες καθολου το MGSO ? ποιες οι εντυπωσεις σου ...??

tlg
25-04-2008, 18:05
Κοιταξε υπαρχει κριτικη αντικειμενικη και κριτικη υποκειμενικη και biased.

Εγω , οπως εχω ξαναπει , δεν δικαιουμαι να "κρινω" το MGS4 (κυριως) και το MGO , γιατι θεωρω οτι η γνωμη μου θα ειναι πιο υποκειμενικη και biased απο το φυσιολογικο.

Παραλληλα ομως , και απο τα δικα σου γραφομενα τελευταια (και δεν το λεω για παρεξηγηση , εντελως φιλικα , ειδες οτι εγω εκρινα τον εαυτο μου αυστηρα) , εισαι λιγο biased με τα παιχνιδια στις κονσολες , και μου δημιουργεις την εντυπωση (μπορει καλλιστα να κανω λαθος) οτι δεν σου αρεσει σχεδον τιποτα απο αυτα που εχει να προσφερει το PS3 σε σχεση με το PC.

Eπειδη με προβληματησαν τα σχολια σου πιο πανω (ιδιως αυτο που ειπες με την ενεργεια ) , λεω "μα καλα τοσο ηλιθιο ειναι" , και εψαξα λιγακι εντυπωσεις απο αλλους που επαιξαν το παιχνιδι , και ειχαν πραγματικα καλα σχολια να πουν.Σιγουρα δεν ειπαν οτι ειναι το καλυτερο ονλαιν που επαιξαν ποτε , ουτε το πιο ομορφο , αλλα ηταν μια καλη και διασκεδαστικη προσθηκη , σε εναν τιτλο ο οποιος ειναι 80% campaign - 20% online.

Αυτο που ειπε ο PDs13 εχει καποιο νοημα.Ο τιτλος αναπτυχθηκε κυριως για το single player.Και ετσι επρεπε να κανουν.Αυτο ειναι το metal gear story.Το online ειναι μια προσθηκη , ισως οχι τοσο τελιοποιημενη οσο εσυ -δικαιως- την επιθυμεις.Οχι ομως και τοσο "χαλι". ;)

Ειχε γινει ενα poll πριν απο καποιο καιρο , και η ερωτηση ηταν "τι θα παιξετε πρωτα στο COD4 , online η campaign.?" περι το 70% ειπε θα παιξω πρωτα online.

η ιδια ερωτηση εγινε και για το MGS4.Εκει τα ποσοστα ηταν 90+% "θελω να παιξω το στορυ πρωτα και μολις 10% ειπε θελω να παιξω το online πρωτα".

Ειναι λογικο.Οπως ειπα online community σαν του COD4 δεν προκειται να εχει ουτε κατα διανοια το MGO.Αλλα ουτε και την χρειαζεται.Και μην ξεχναμε οτι ολοι οι τιτλοι ειναι χειροτερη σε παρουσιαση στο online κομματι.

Αυτα :)



Ωραια λοιπον , ας μεινουμε στο single player τοτε και να δουμε τι εντυπωσεις θα εχουμε απο εκει , αφου το online ειναι μονο μια απλη προσθηκη .
Εκει ομως μην αρχισουμε σε λιγο να μιλουμε μονο για το gameplay, αλλα να σχολιασουμε και τα γραφικα ...Μεχρι τωρα αυτα εκθειαζαν καποιοι ...(ανυπομονω να δω το killzone 2 ;-) )
Και δεν ειμαι καθολου PC biased ...Αυτη τη στιγμη γραφω απο iMac και παιζω Cod4 στο xbox360 (λογω καλυτερου online +gamepad) kai GT Prologue στο PS3 .......
Στο PC θα δοκιμασω να παιξω το Age Of Conan (mmo) ..
Οπως βλεπεις προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος (οσο γινεται και παντα συμφωνα με τα δικα μου γουστα)..

PDS
25-04-2008, 18:05
Kαι εννοειται οτι δεν ειμαι μονο εγω ο "κακος" της υποθεσης ...για τσεκαρε λιγο τις εντυπωσεις και σε αλλα φορουμ...

Εσυ το επαιξες καθολου το MGSO ? ποιες οι εντυπωσεις σου ...??

Δεν λεω αυτο,σε πιστευω,μπορει να ειναι αθλιο.Δεν ειναι εκει το θεμα.
Απλα διακρινω μια αρνητικοτητα προς το ps3.
Αν ηταν πχ πολυ καλο,δυσκολα θα πιστεψω οτι θα εκανες ενα ποστ για να το αποθεωσεις.
Τι να πω,μπορει να κανω λαθος..

Δεν το εχω παιξει ετσι και αλλιως,οταν το παιξω θα σου πω.Και αν ειναι μαπα δεν εχω προβλημα να το πω.


Ωραια λοιπον , ας μεινουμε στο single player τοτε και να δουμε τι εντυπωσεις θα εχουμε απο εκει , αφου το online ειναι μονο μια απλη προσθηκη .
Εκει ομως μην αρχισουμε σε λιγο να μιλουμε μονο για το gameplay, αλλα νασχολιασουμε και τα γραφικα ...

Για παραδειγμα εδω δειχνεις καθαρα οτι το περιμενεις ''στην γωνια'' για να διαπιστωσεις αν θα εχει καλα γραφικα ή οχι.Αν εχει δεν θα πεις τπτ,αν δεν εχει θα κανεις ποστ:)
Δειχνεις καθαρα οτι περνεις θεση του ''αντιπαλου'' που περιμενει να κανει γκαφα η sony για να σχολιασει.

Valkyre
25-04-2008, 18:13
Να μιλησουμε για τα γραφικα , γιατι οχι.Αν και τα γραφικα δεν κανουν ενα παιχνιδι εθιστικο η οχι.Γιατι μην μου πεις οτι το COD4 εχει φοβερα γραφικα , γιατι χειροτερα textures σε FPS σπανια θα δεις σε αυτο το gen.Το παιχνιδι φυσικα ειναι διασκεδαστικοτατο , και αυτο ειναι που μετραει κυριως.

tlg
25-04-2008, 18:20
Δεν λεω αυτο,σε πιστευω,μπορει να ειναι αθλιο.Δεν ειναι εκει το θεμα.
Απλα διακρινω μια αρνητικοτητα προς το ps3.
Αν ηταν πχ πολυ καλο,δυσκολα θα πιστεψω οτι θα εκανες ενα ποστ για να το αποθεωσεις.
Τι να πω,μπορει να κανω λαθος..

Δεν το εχω παιξει ετσι και αλλιως,οταν το παιξω θα σου πω.Και αν ειναι μαπα δεν εχω προβλημα να το πω.



Για παραδειγμα εδω δειχνεις καθαρα οτι το περιμενεις ''στην γωνια'' για να διαπιστωσεις αν θα εχει καλα γραφικα ή οχι.Αν εχει δεν θα πεις τπτ,αν δεν εχει θα κανεις ποστ:)
Δειχνεις καθαρα οτι περνεις θεση του ''αντιπαλου'' που περιμενει να κανει γκαφα η sony για να σχολιασει.

Kαμια προκατειλημενη αρνητικοτητα , ειδικα οταν εχω σκασει γυρω στα 1900+ ευρω για να αποκτησω τα Ps3 ,gamepads sixaxis+ds3 + games ...
Μια τετοια αγορα λοιπον παει να πει οτι κατι περιμενεις απο το PS3 ...ειδικα οταν εχει προηγηθει η ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ πορεια του PS2.
Οταν λοιπον αρχιζω και βλεπω ομως οτι ΚΑΙ οι "τρανταχτοι" τιτλοι του PS3 δεν ξεφευγουν απο τον σωρο των τριτων κατασκευαστων , τοτε δεν μπορω να ειμαι και τοσο αισιοδοξος ...
Δεν ειναι θεμα αντιπαλοτητας αλλα θεμα πραγματικοτητας ..τι μας ελεγαν και τι περνουμε στα χερια μας .....Δεν φταιω εγω αν καποιος καλιεργησε ψευτικες προσδοκιες..Ας μας ελεγαν απο την αρχη να μην περιμενουμε τιποτα σπουδαιο ...
Δεν φταιω εγω αν η Sony απ'οτι φαινεται δεν ηξερε τι ηθελε να πετυχει με το PS3 ...περα απο την καθιερωση του Blue Ray ..

tlg
25-04-2008, 18:27
Να μιλησουμε για τα γραφικα , γιατι οχι.Αν και τα γραφικα δεν κανουν ενα παιχνιδι εθιστικο η οχι.Γιατι μην μου πεις οτι το COD4 εχει φοβερα γραφικα , γιατι χειροτερα textures σε FPS σπανια θα δεις σε αυτο το gen.Το παιχνιδι φυσικα ειναι διασκεδαστικοτατο , και αυτο ειναι που μετραει κυριως.

To συγκρινουμε σε ποιο μηχανημα ...?

Αν συμφωνησουμε οτι το COD4 εχει χαλια textures , τοτε τουλαχιστον τα ιδια χαλια textures εχει και το MGO....μεχρι στιγμης τουλαχιστον .
Να μιλησουμε για στοχευση ....αστο καλυτερα ...


Εγω σταματω εδω , γιατι σε λιγο θα μαζευτουν και αλλοι κ θα αρχισουν τα γνωστα περι troll κ.λ.π ...
Εννοειται οτι θα συνεχισω να παιζω την βητα εκδοση και μακαρι να αλλαξω γνωμη στην τελικη ..

Tlg ειναι και το ονομα του χαρακτηρα μου στο MGS online ....see ya ..

jorgedept
25-04-2008, 18:28
που να μην ήταν κ beta, θα στέλνατε πληρωμένους δολοφόνους να σκοτώσουν το crew της Konami.

τη άλλο θα δω εδώ μέσα άραγε;

Valkyre
25-04-2008, 18:29
Kαμια προκατειλημενη αρνητικοτηα , ειδικα οταν χεις σκασει γυρω στα 1900 ευρω για να τα αποκτησεις ...
Μια τετοια αγορα λοιπον παει να πει οτι κατι περιμενεις απο το PS3 ...ειδικα οταν εχει προηγηθει η ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ πορεια του PS2.
Οταν λοιπον αρχιζω και βλεπω ομως οτι ΚΑΙ οι "τρανταχτοι" τιτλοι του PS3 δεν ξεφευγουν απο τον σωρο των τριτων κατασκευαστων , τοτε δεν μπορω να ειμαι και τοσο αισιοδοξος ...
Δεν ειναι θεμα αντιπαλοτητας αλλα θεμα πραγματικοτητας ..τι μας ελεγαν και τι περνουμε στα χερια μας .....Δεν φταιω εγω αν καποιος καλιεργησε ψευτικες προσδοκιες..Ας μας ελεγαν απο την αρχη να μην περιμενουμε τιποτα σπουδαιο ...

Ε ενταξει φιλε τωρα απο αποψη, το εκανες "fact" - δεδομενο.Και ολα αυτα κρινοντας μια beta με 1-2 ωρα gaming!Και μαλιστα κρινοντας το online κομματι που ειναι και στην παρουσιαση που παιζεις ημιτελες...

Και συν τοις αλλοις εκανες δεδομενο οτι ολα τα παιχνιδια του PS3 ειναι μετριοτητες και δεν ξεφευγουν απο τον "σωρο".

Συγνωμη αλλα αυτο δεν λεγεται αντικειμενικοτητα.Αλλο να λες μια αποψη και αλλο να εκφραζεσαι , λες και αυτο που πιστευεις εσυ ειναι γεγονος και δεδομενο , σαν να μην το εχουμε παρει χαμπαρι ολοι οι υπολοιποι.

Αυτο που ειπες πιο πανω , ανετα μπορει να μεταφραστει "ολα τα παιχνιδια ανεξαρτητως 1st η 3rd party του PS3 ειναι μετριοτητες".

Νομιζω οτι οποια αντικειμενικοτητα ,υποστηριζες οτι διαθετεις , πηγε περιπατο με το συγκεκριμενο ποστ σου.Εισαι παρα μα παρα πολυ απολυτος.

tlg
25-04-2008, 18:31
που να μην ήταν κ beta, θα στέλνατε πληρωμένους δολοφόνους να σκοτώσουν το crew της Konami.

τη άλλο θα δω εδώ μέσα άραγε;



Eνταξει ..δεν ειναι και το πρωτο βητα που βλεπουμε στη ζωη μας ...

Ειπαμε αλλωστε , θα περιμενουμε και το κανονικο ...

Η δικη σου αποψη ποια ειναι ?

SQP_GR
25-04-2008, 18:36
min treleneste ,kai egw den perimena mia epanastasi sto on line ,kai i beta malon ginete gia na mathun ta stixiodi ekei stin konami,to of line einai pu mas endiaferi sayto to game ,kai min mu pi kanis oti tha xekoluse apo to call4 an epeze to on line tu mgs4 kala giati apoti ida itan kai 3 prosopu opote den...

tlg
25-04-2008, 18:37
Ε ενταξει φιλε τωρα απο αποψη, το εκανες "fact" - δεδομενο.Και ολα αυτα κρινοντας μια beta με 1-2 ωρα gaming!Και μαλιστα κρινοντας το online κομματι που ειναι και στην παρουσιαση που παιζεις ημιτελες...

Και συν τοις αλλοις εκανες δεδομενο οτι ολα τα παιχνιδια του PS3 ειναι μετριοτητες και δεν ξεφευγουν απο τον "σωρο".

Συγνωμη αλλα αυτο δεν λεγεται αντικειμενικοτητα.Αλλο να λες μια αποψη και αλλο να εκφραζεσαι , λες και αυτο που πιστευεις εσυ ειναι γεγονος και δεδομενο , σαν να μην το εχουμε παρει χαμπαρι ολοι οι υπολοιποι.

Αυτο που ειπες πιο πανω , ανετα μπορει να μεταφραστει "ολα τα παιχνιδια ανεξαρτητως 1st η 3rd party του PS3 ειναι μετριοτητες".

Νομιζω οτι οποια αντικειμενικοτητα ,υποστηριζες οτι διαθετεις , πηγε περιπατο με το συγκεκριμενο ποστ σου.Εισαι παρα μα παρα πολυ απολυτος.


Συγγνωμη , αλλα και το συγκεκριμενο φορουμ ειναι γεματο απο αποψεις οτι τα 3rd party παιχνιδια δεν ειναι αντιστοιχα της δυναμης και των ικανοτητων του Ps3 και συνηθως ειναι ελαφρα χειροτερα του ανταγωνισμου.
Αν λοιπον και οι ποιο σημαντικοι τιτλοι του μηχανηματος δεν ξεφευγουν απο αυτη την μετριοτητα τι θα πρεπει να πω ??
Και φυσικα το ολο "πακετο " πασχει και απο την ελειψη ενοποιημενου on line , που η υπαρξη του συντελει τα μεγιστα στον τομεα διασκεδασης και επικοινωνιας..


ΚΑι φυσικα δεν κρινω μονο απο αυτα που βλεπω , αλλα και απο αυτα που εχουν λεχθει κατα καιρους για τα φοβερα γραφικα του παιχνιδιου κ.λ.π κ.λ.π ...
Ο καιρος Γαρ εγγυς λοιπον και θα δουμε αν θα επαληθευθουν οι κασσανδρες ..(Μακαρι να γινει ετσι ..)

personGR
25-04-2008, 18:40
Λοιπόν tlg να ξεκαθαρίσουμ 1 πράγμα μόνο:

Προφανως δεν έχεις παίξει ούτε τη beta του COD4 ούτε αυτή του Halo 3 για αυτό σου φαίνεται τόσο παράξενο..
Όταν πρωτομπήκα στην beta του COD4 σκέφτηκα πως αυτό το παιχνίδι θα ήταν χειρότερο από το cod3,με textures άλλης εποχής και με τρομερά προβλήματα στο χειρισμό..
Τελικά, ττα γραφικά διορθώθηκαν αρκετά, ιδίως στην έκδοση του pc, ενώ ο χειρισμός έγινε φυσιολογικός.
Συμπέρασμα?
Περίμενε έως τις 12 Ιούνη και μετά έλα και βρίσ'το.Και τότε κανείς δε θα σε αποκαλέσει troll...

jorgedept
25-04-2008, 18:41
50% - 50%

τα γραφικά μου φάνηκαν απλά και όχι πως περίμενα να δω κάτι σαν το Uncharted.

εγώ είμαι απλώς άνθρωπος, δεν με καίει να δω τα καλύτερα γραφικά του κόσμου η να δω το καλύτερο gameplay, εγώ θέλω να παίξω κάτι και να μου αρέσει.

Το να κάθομαι και να πετάω κατηγορίες από εδώ και από εκεί για κάποιο game δεν θα το κάνω......δεν πέφτω ξανά σε επίπεδα όταν ήμουν 12 χρονών

muku
25-04-2008, 18:45
Εγώ πάντως που το έπαιξα πριν το μεσημέρι μόνο ευχαριστημένος έμεινα από το παιχνίδι. Τα γραφικά δεν είναι απίστευτα αλλά και ούτε άσχημα. Είναι πολύ πάνω του μετρίου. Το δε παιχνίδι είναι άκρως διασκεδαστικό και κατά την άποψη μου τέτοιου είδους παιχνίδια ταιριάζουν περισσότερο σε gamepad και όχι FPS τύπου COD κλπ. Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που το κατακρίνετε το παιχνίδι. COD4 έχω παίξει ελάχιστα, όπως και Resistance όπως και R6 Vegas. Κατά την γνώμη μου δεν ταιριάζουν τόσο στην φιλοσοφία μιας κονσόλας, καλύτερα να παίζεις στο pc τέτοια παιχνίδια multiplayer που έχεις πολύ καλύτερο precision με mouse και keyboard. Το MGO ταιριάζει γάντι στο ps3 και μακάρι να μαζέψει τρελό community. Αυτά.

tlg
25-04-2008, 18:46
Λοιπόν tlg να ξεκαθαρίσουμ 1 πράγμα μόνο:

Προφανως δεν έχεις παίξει ούτε τη beta του COD4 ούτε αυτή του Halo 3 για αυτό σου φαίνεται τόσο παράξενο..
Όταν πρωτομπήκα στην beta του COD4 σκέφτηκα πως αυτό το παιχνίδι θα ήταν χειρότερο από το cod3,με textures άλλης εποχής και με τρομερά προβλήματα στο χειρισμό..
Τελικά, ττα γραφικά διορθώθηκαν αρκετά, ιδίως στην έκδοση του pc, ενώ ο χειρισμός έγινε φυσιολογικός.
Συμπέρασμα?
Περίμενε έως τις 12 Ιούνη και μετά έλα και βρίσ'το.Και τότε κανείς δε θα σε αποκαλέσει troll...



Αν και εχω παιξει και τις δυο βητα εκδοσεις που αναφερεις ....εγω πρωτος ειπα οτι θα πρεπει να περιμενουμε και την κανονικη του κυκλοφορια ...
Και ξαναματαεπαναλαμβανω , μακαρι να ειναι το παιχνιδι φανταστικο , μονο να κερδισω εχω...
Εγω ομως την βητα ειδα την βητα κρινω .....

Οι δικες σας εντυπωσεις ομως απο την βητα εκδοση ποιες ειναι ??

tlg
25-04-2008, 18:50
τα γραφικά μου φάνηκαν απλά και όχι πως περίμενα να δω κάτι σαν το Uncharted.

εγώ είμαι απλώς άνθρωπος, δεν με καίει να δω τα καλύτερα γραφικά του κόσμου η να δω το καλύτερο gameplay, εγώ θέλω να παίξω κάτι και να μου αρέσει.




Εδω συμφωνουμε , αλλα πεστο και σε πολλους αλλους που μας εχουν ζαλισει τα τελευταια 3 χρονια με την ανωτεροτητα του PS3 και την αναλυση που εκαναν στα διαφορα videos που κυκλοφορουσαν κατα καιρους ....
Πιστευω οτι οπως ηταν λαλιστατοι τοτε και τους ελεγα να μην βιαζονται ,το ιδιο λαλιστατοι θα ειναι και τωρα και θα μας πουν την αποψη τους ...

Valkyre
25-04-2008, 18:53
Αν λοιπον και οι ποιο σημαντικοι τιτλοι του μηχανηματος δεν ξεφευγουν απο αυτη την μετριοτητα τι θα πρεπει να πω ??
Και φυσικα το ολο "πακετο " πασχει και απο την ελειψη ενοποιημενου on line , που η υπαρξη του συντελει τα μεγιστα στον τομεα διασκεδασης και επικοινωνιας..



Nα πεις οτι αυτο ειναι αποψη δικη ΣΟΥ και οχι ενα γεγονος , μια αληθεια , ενα φαινομενο που πρεπει να το αποδεχθουμε και να το συμμεριζομαστε ολοι μαζι σου.

Προσωπικα εχω αρκετους 1st party τιτλους που τους θεωρω κορυφαιους και πολυ υψηλης ποιοτητας απο τον "σωρο" των 3rd party.

Oσον αφορα το online...και τον "μεγιστο τομεα διασκεδασης" και αυτο ειναι μια αποψη δικη σου (και πολλων αλλων δεν αντιλεγω) δεν αποτελει ομως κανονα.

Εγω προσωπικα να το χεσω το online καθε παιχνιδιου , αμα ειναι να τρεχω μονιμως σαν ενα χαζο "bot" που το μονο που κανω ειναι "μπαμ" "μπουμ" και σκοτωνω οτι κινειται μεχρι να γινει ο εγκεφαλος μου λαπας απο το καψιμο.Αυτο , ειναι αποψη ΜΟΥ ομως και δεν εχω το δικαιωμα να γυρναω και να υποστηριζω οτι ολοι θα επρεπε να διασκεδαζουν οπως εγω.

Εαν ο Κοτζιμα εβγαινε και εδινε βαση στο online περισσοτερο αντι για το campaign, τοτε να με συγχωρεις , θα επρεπε να φαει πολυ ΞΥΛΟ , γιατι θα ηταν η μαλακια του αιωνα.

Το MGS4 εχει μια ιστορια η οποια εκτιλισσεται 20 χρονια τωρα και εσυ μου λες οτι θα κατσω να το κρινω απο το online beta του??

Επειδη εσενα σε ενδιαφερει και σου αρεσει το online Κομματι ενος παιχνιδιου (και πολυ καλα κανεις) , αυτο δεν σημαινει οτι αυτος ειναι και ο κανονας διασκεδασης που ισχυει για ολους , ουτε οτι ενας Kojima πρεπει να σκεφτει εσενα πρωτιστως και οχι τα εκατομμυρια των θαυμαστων που περιμενουν να δουν το τελος της ιστοριας αυτης οσο τιποτα αλλο και -πραγματικα- ψιλοαδιαφορουν για το ονλαιν.

ΥΓ: Οσο για τα γραφικα και το πosο διατυμπανιζαν το ποσο φοβερα ειναι , να πω , πως τουλαχιστον εγω παντα ειμαι επιφυλακτικος (και το εχω εκφρασει πολλες φορες , μπορεις να κανεις search αν θες) με τα γραφικα και το ολο hype , αλλα πραγματικα χεστηκα αν θα ειναι Crysis η COD4.Και το Crysis εχει υποτιθεται τα καλυτερα γραφικα που εμφανιστηκαν ποτε , ομως κανεις δεν το παιζει τοσο οσο το COD4.

Ουτως η αλλως για το MGS4 ειδαμε εικονες και νομιζω ολοι αποδεχθηκαν οτι ειναι (στο campaign) πολυ ομορφα (για τα "επιπεδα" του κακομοιρου του ps3 φυσικα , μιας και κανενα παιχνιδι δεν εχει ικανοποιητικα γραφικα στο ps3...) , χωρις να ειναι τιποτα το συγκλονιστικο.

Η ατμοσφαιρα ομως ειναι που μετραει και η ατμοσφαιρα που ειδα στο campaign απο τα gameplay βινετο ειναι φανταστικη.

PDS
25-04-2008, 18:58
Εδω συμφωνουμε , αλλα πεστο και σε πολλους αλλους που μας εχουν ζαλισει τα τελευταια 3 χρονια με την ανωτεροτητα του PS3 και την αναλυση που εκαναν στα διαφορα videos που κυκλοφορουσαν κατα καιρους ....
Πιστευω οτι οπως ηταν λαλιστατοι τοτε και τους ελεγα να μην βιαζονται ,το ιδιο λαλιστατοι θα ειναι και τωρα και θα μας πουν την αποψη τους ...

Αν και δεν ημουν απο αυτους που λες θα σου πω οτι την ανωτερoτητα του ps3 δεν θα την κρινεις τον πρωτο-δευτερο χρονο ζωης του.

Αλλοι εχουν βγαλει ηδη τελικο συμπερασμα οτι το 360 ειναι δυνατοτερο παραθετοντας εικονες μετριων multi τιτλων.Γι αυτους τι εχεις να πεις?Δεν βλεπω να το σχολιαζεις εκει.

prerendered video εχει βγει και για το halo 3,αλλα δεν ειδα να υπαρχει κανα προβλημα.
Οταν εβγαλε η sony ομως το prerendered video του Motorstorm εγινε πανικος.Bαζανε συγκριτικες εικονες και γελαγανε σε αλλα φορουμς...
Για το Halo κουβεντα...

tlg
25-04-2008, 20:53
Nα πεις οτι αυτο ειναι αποψη δικη ΣΟΥ και οχι ενα γεγονος , μια αληθεια , ενα φαινομενο που πρεπει να το αποδεχθουμε και να το συμμεριζομαστε ολοι μαζι σου.



Mα εννοειτε οτι εκφραζω την δικη μου αποψη με τα δικα μου επιχειρηματα...

Doctor GR
25-04-2008, 20:55
Δεν τρελάθηκα..

tlg
25-04-2008, 21:05
Αν και δεν ημουν απο αυτους που λες θα σου πω οτι την ανωτερoτητα του ps3 δεν θα την κρινεις τον πρωτο-δευτερο χρονο ζωης του.

Ας περιμενουμε λοιπον μεχρι τελους για να δουμε αν ολα αυτα που μας ελεγαν ηταν αληθεια ..εστω ενα ικανο μερος αυτων..



Αλλοι εχουν βγαλει ηδη τελικο συμπερασμα οτι το 360 ειναι δυνατοτερο παραθετοντας εικονες μετριων multi τιτλων.Γι αυτους τι εχεις να πεις?Δεν βλεπω να το σχολιαζεις εκει.


prerendered video εχει βγει και για το halo 3,αλλα δεν ειδα να υπαρχει κανα προβλημα.
Οταν εβγαλε η sony ομως το prerendered video του Motorstorm εγινε πανικος.Bαζανε συγκριτικες εικονες και γελαγανε σε αλλα φορουμς...
Για το Halo κουβεντα...


Δεν σχολιαζω "εκει" γιατι δεν το εχω δει ,αλλα επι τη ευκαιρια θα σχολιασω εδω..


Εγω περιμενα απο το PS3 πολυ περισσοτερα πραγματα απο αυτα που βλεπω μεχρι στιγμης και ΕΙΔΙΚΑ στον τομεα των γραφικων ..
Ολα αυτα στηριγμενος στα λεγομενα της Sony, των developers και πολλων αλλων που μιλουσαν για καθολικη ανωτεροτητα του PS3..

To oτι το Halo 3 ειναι μετριος απο πλευρας γραφικων τιτλος δεν δινει αλλωθι σε αντιστοιχα αποτελεσματα του PS3 ...Aλλωστε αυτοι που βγηκαν πρωτοι και κατηγορουσαν το Halo 3 ήταν παρα πολυ απο εδω μεσα ....Τωρα ξαφνικα ολοι θυμηθηκαν οτι το gameplay εχει περισσοτερη σημασια απο τα γραφικα ??(Το θεμα ειναι προσφατο , μπορει ο καθενας να το ψαξει )...

Εγω οπως ειπα και πριν λεω την γνωμη μου για το PS3 σε ενα φορουμ που αφορά το PS3 ..δεν πιστευω οτι υπαρχει καλυτερο μερος ..

Κατα τα αλλα οποιος δεν πιστευει (αναφερομαι γενικοτερα) για την απο πλευρας μου προσπαθεια να εκφρασω την δικη μου οσο το δυνατον αντικειμενικοτερη αποψη , ΚΕΡΝΑΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ στην Πετρουπολη οποτε θελει....

#Aληθεια PDS13 εσυ κοντα μου πρεπει να μενεις ....κανονισε να τα πουμε απο κοντα ...

jimbrav
25-04-2008, 21:19
Aληθεια PDS13 εσυ κοντα μου πρεπει να μενεις ....

ο PDS13 μενει Λάρισα :angry::angry:

PDS
25-04-2008, 23:19
Ας περιμενουμε λοιπον μεχρι τελους για να δουμε αν ολα αυτα που μας ελεγαν ηταν αληθεια ..εστω ενα ικανο μερος αυτων..

Aκριβως αυτο λεω και εγω,αλλα πολλοι δεν καταλαβαινουν(οχι εσυ).Ας δουμε τι θα γινει και μετα συζηταμε τα αποτελεσματα εχοντας μια ολοκληρωμενη αποψη.
Ενταξει τα prendered γραφικα δεν προκειτε φυσικα να τα φτασει,αλλα πιστευω οτι ειναι η δυνατοτερη κονσολα(οχι με μεγαλη διαφορα)


Δεν σχολιαζω "εκει" γιατι δεν το εχω δει ,αλλα επι τη ευκαιρια θα σχολιασω εδω..

''Εκει'' τα trolls σημερα πανηγυριζουν επειδη δεν φαινεται καλο το MGO στα video.Φαντασου καταντια:angry::angry:



#Aληθεια PDS13 εσυ κοντα μου πρεπει να μενεις ....κανονισε να τα πουμε απο κοντα ...

Που το ξερεις οτι μενω κοντα?:p
Τις περισσοτερες μερες ειμαι Λαρισα,αλλα κατεβαινω και αθηνα.Μπορει να κανονισουμε κατι.:)
Εχεις μαγαζι αν δεν κανω λαθος,που ειναι?στειλε σε pm αν δεν θες εδω.

tlg
26-04-2008, 01:56
Που το ξερεις οτι μενω κοντα?:p
Τις περισσοτερες μερες ειμαι Λαρισα,αλλα κατεβαινω και αθηνα.Μπορει να κανονισουμε κατι.:)
Εχεις μαγαζι αν δεν κανω λαθος,που ειναι?στειλε σε pm αν δεν θες εδω.

Δεν ξερω γιατι , αλλα ειχα την εντυπωση οτι μενεις Ιλιον ...http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon11.gif
Mαγαζι σχετικο με κονσολες ειχα μεχρι το 2004 ....
Απο τοτε απολαμβανω και εγω το gaming ...:-)

PDS
26-04-2008, 02:01
Δεν ξερω γιατι , αλλα ειχα την εντυπωση οτι μενεις Ιλιον ...http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon11.gif
Mαγαζι σχετικο με κονσολες ειχα μεχρι το 2004 ....
Απο τοτε απολαμβανω και εγω το gaming ...:-)

Ηταν στην πετρουπολεως?Γιατι μπορει να εχω περασει και να μην το ξερω:p
Aν και δεν νομιζω να ησουν καποιος απο τα μαγαζια που εχω παει.

Valkyre
26-04-2008, 02:15
Ρε μουροχαβλα γιατι δεν εχουμε κανονησει μια συναντηση γενικα ως φορουμ να γνωριστουμε και απο κοντα.Ετσι για ενα καφεδακι.Ψηθειτε ρε μην ειστε ξενερωτοι! :D

PDS
26-04-2008, 02:20
Ρε μουροχαβλα γιατι δεν εχουμε κανονησει μια συναντηση γενικα ως φορουμ να γνωριστουμε και απο κοντα.Ετσι για ενα καφεδακι.Ψηθειτε ρε μην ειστε ξενερωτοι! :D

Nα κανονισουμε αν και θα βρισκομαι Λαρισα τις περισσοτερες μερες,οποτε λιγο δυσκολο.:p
Με τους Λαρισαιους του φορουμ εχουμε γνωριστει και βγαινουμε για καφε παντως:angry:


Tωα συνειδητοποιησα οτι ειμαστε εντελως offtopic και εχω συμβαλει αρκετα σε αυτο:blush:

Το MGO καλο εε???:giggle:

fsss
29-04-2008, 15:57
Off topic μεν, πλην όμως κανονίστε με τον Αλέξη να βρεθούμε τώρα που 'χουμε καμμια άδεια γιατί χαθήκαμε...

tlg
29-04-2008, 17:09
Eγω βλεπω οτι τωρα που βγηκε το GTA ...κανεις δεν συζηταει για το MGO ;-) :-)

Valkyre
29-04-2008, 17:20
Eγω βλεπω οτι τωρα που βγηκε το GTA ...κανεις δεν συζηταει για το MGO ;-) :-)

Και αυτο σε κανει εσενα ευτυχισμενο για καποιο λογο?

Τι να πω, απλα λολ.

tlg
30-04-2008, 02:53
Και αυτο σε κανει εσενα ευτυχισμενο για καποιο λογο?

Τι να πω, απλα λολ.

Ρε συ,τι ευτυχισμενο να με κανει ...απλα χιουμορ κανω ..... :-)