PDA

View Full Version : Αγαπημένη σειρά



MBALLACK
20-04-2008, 23:38
Ποια είναι η αγαπημένη σας σειρά?

conn-a
20-04-2008, 23:41
Ποια είναι η αγαπημένη σας σειρά?
καμμενη δεν φαινεται????
PRISON BREAK!!
http://www.imageshack.gr/files/ib9nibzmlwy0uhwld2h1_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ib9nibzmlwy0uhwld2h1.jpg)

personGR
21-04-2008, 00:09
Μα καλά!Που είναι οι simpons?το south park?το futurama?το heroes?το the sopranos?τα x-files?

Δεν είναι μόνο ότι πατσαβούρα (βλ. friends, 24), θυμιθούν να προβάλλουν τα ελληνικά, ρουφήχτρες, κανάλια..

conn-a
21-04-2008, 00:13
Μα καλά!Που είναι οι simpons?το south park?το futurama?το heroes?το the sopranos?τα x-files?

Δεν είναι μόνο ότι πατσαβούρα (βλ. friends, 24), θυμιθούν να προβάλλουν τα ελληνικά, ρουφήχτρες, κανάλια..
μπα οτι και να μπει κατι μου λεει οτι το λοστ θα φυγει μπροστα:(:banghead::banghead::banghead:

leone
21-04-2008, 00:14
το λοστ σαν ιστορια δε μου αρεσει και πολυ....

conn-a
21-04-2008, 00:17
το λοστ σαν ιστορια δε μου αρεσει και πολυ....
ενω το πρισον ε...?θεε λεονε επιτελους ενας καλογουστος ανθρωπος:frog:

leone
21-04-2008, 00:18
αφου ειναι εργαρα, εγω φταιω ??? :angry::angry:

litanies
21-04-2008, 00:18
six feet under, carnivale, deadwood......

personGR
21-04-2008, 00:25
μπα οτι και να μπει κατι μου λεει οτι το λοστ θα φυγει μπροστα:(:banghead::banghead::banghead:

Το Lost για μένα είναι μία από τις πιο overrated σειρές της αμερικάνικης τηλεόρασης. Όχι πως το Prison Break πάει πολύ πίσω με τον άθλιο, φτηνή απομίμηση του 1ου, κύκλο, αλλά τουλάχιστον αυτός είχε κάποιο σασπένς...
Στον 1ο κύκλο του Lost, κατά μια γενική ομολογία στο τελευταίο τέταρτο με έπερνε ο ύπνος στον καναπέ από τη βαρεμάρα...(με αυτόν τον ηλίθιο...καπνό)

Για μένα μία από τις καλύτερες σειρές ever είναι το futurama (θα έλεγα simpsons, αλλά έχουν καταντήσει κουραστικοί, για μένα που τους είδα μονοκοπανιά πέρυσι...)..Δείτε και θα με θυμηθείτε...

ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ, ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΥΠΟΥ "τι λες ρε lost 4 ever" ή "πόσο ηλίθιος μπορεί να είσαι που δεν εκτιμάς αυτές τις σειρές" ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΟΥΝ ΒΛΑΒΕΣ-ΔΙΚΗ ΣΑΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗ

badboyfriend
21-04-2008, 00:31
Πολύ δύσκολο να πω μία μόνο.
Pushing Daisies, Doctor Who, Six Feet Under, Futurama, Extras.
Αυτές πρέπει να είναι οι τοπ 5 χωρίς συγκεκριμένη σειρά.

MBALLACK
21-04-2008, 00:31
ενω το πρισον ε...?θεε λεονε επιτελους ενας καλογουστος ανθρωπος:frog:
k emena m'aresei to PRISON BREAK

MBALLACK
21-04-2008, 00:45
τι ρωτησες τωρα δεν φαινεται????
PRISON BREAK!!
http://www.imageshack.gr/files/ib9nibzmlwy0uhwld2h1_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ib9nibzmlwy0uhwld2h1.jpg)

ntinaki oloi exoume katalabei oti ise kammenh me to prison mono apo tin foto sou fenetai d leo k emena m'aresei alla den to fonazo

conn-a
21-04-2008, 00:50
ntinaki oloi exoume katalabei oti ise kammenh me to prison mono apo tin foto sou fenetai d leo k emena m'aresei alla den to fonazo
ισως εδωσες ειρωνικο τονο στην ερωτηση(δεν φαινεται τη ρωτησες τωρα?)και με το δικιο σου λαθος δικο μου παω να το αλλαξω αλλα αλλαξε και εσυ το ντινακι αμα θες βαλε ενα κωνστα μπροστα απο το ντινακι!!:frog:

georgiosdam
21-04-2008, 01:39
friends makran...

TopGunZ
21-04-2008, 02:02
Friends! Αυτή τη στιγή έχω στο δεύτερο λάπτοπ τον 5ο κύκλο και βλέπω χεχεχε.

Πάντως σειρές όπως heroes, lost και prison break (και τις 3 κάποια στιγμή τις έβλεπα ανελιπώς) με το ζόρι πρέπει να πηγαίνουν σε 3ο κύκλο, εννοώ υποτίθεται ότι είναι μια ιστορία που συνεχίζεται και συνεχίζεται και συνεχίζεται... δεν είναι αυτοτελή επεισόδια (Φιλαράκια, CSI) ή έστω 1 ιστορία ανά κύκλο (24). Για αυτό έχασα το ενδιαφέρον μου στον 3ο κύκλο του lost (αν και θέλω να τα ξαναπιάσω) ενώ βιδώθηκα με την ύπαρξη 3ου κύκλου στο prison break. Θα δείξει με το heroes.

Επίσης θεωρώ το Doctor Who φοβερή σειρά, ενώ λείπουν και τα Desperate Housewives & Sex and the City (έχω και δύο αδερφές που με επηρεάζουν). Το House Medicine ή όπως το λενε με τον κουτσό το γιατρό είναι φοβερή σειρά. Και φυσικά η υπέρτατη απόλυτη μία και μοναδική σειρά που μπορεί να συναγωνιστεί τα φιλαράκια....... Παντρεμένοι με παιδιά!!! ΤΕ-ΛΕΙ-Α!!!

Σε ότι αφορά Simpsons κλπ. δεν μπορώ παρά να βγάλω το καπέλο μου. Απλά πάμε σε άλλη κατηγορία. Stewie FTW!!!

jammin
21-04-2008, 12:36
Παντως σειρές όπως heroes, lost και prison break (και τις 3 κάποια στιγμή τις έβλεπα ανελιπώς) με το ζόρι πρέπει να πηγαίνουν σε 3ο κύκλο, εννοώ υποτίθεται ότι είναι μια ιστορία που συνεχίζεται και συνεχίζεται και συνεχίζεται... δεν είναι αυτοτελή επεισόδια (Φιλαράκια, CSI) ή έστω 1 ιστορία ανά κύκλο (24). Για αυτό έχασα το ενδιαφέρον μου στον 3ο κύκλο του lost (αν και θέλω να τα ξαναπιάσω) ενώ βιδώθηκα με την ύπαρξη 3ου κύκλου στο prison break. Θα δείξει με το heroes.
...
Και φυσικά η υπέρτατη απόλυτη μία και μοναδική σειρά που μπορεί να συναγωνιστεί τα φιλαράκια....... Παντρεμένοι με παιδιά!!! ΤΕ-ΛΕΙ-Α!!!



Το prison break ειναι η δικια μου αγαπημενη σειρα. Γενικα δεν εβλεπα σειρες, απλα με την προτροπη καποιου φιλου εκατσα να δω και κολλησα.
Συμφωνω με τοσ σχολιο σου για 3ο κυκλο, αλλα ο κυκλος καθεαυτος με εξεπληξε.
Συμφωνω επισης για το παντρεμενοι με παιδια, ο μπαμπας ειναι η εννοια της αναισθησιας (πολυ γελιο)

WolfRathmA
21-04-2008, 13:02
FRIENDS!!!

undisputed
21-04-2008, 13:26
LOST απλως φοβερη σειρα

greekteo
21-04-2008, 14:50
Ρε παιδια λειπουν ωραιες αλλες σειρες πχ smallville, Knight Rider, nip tuck κλπ.. Φυσικα Αλιας θα ψηφισω, Λοστ και Φιλαρακια

desperate_gamer
21-04-2008, 15:07
Τόσες αγαπημένες!!!

Όλα ξεκίνησαν όταν άρχισα να βλέπω ALIAS. Τότε ανακάλυψα τις αμερικάνικες τηλεοπτικές σειρές. Απλά μαγευτικό. Μπορεί να είχα τη στεναχώρια να το βλέπω να κάνει τεράστια κοιλιά και να επαναλαμβάνεται, αλλά έχει ειδικό μέρος στη καρδιά μου.

Τώρα σε καθαρά προσωπικό επίπεδο θεωρώ τις Desperate Housewives από τις καλύτερες σειρές. Μια σειρά με ποιότητα και χιούμορ που παραμένουν αμείωτα ως και στο 4ο κύκλο της. Κάθε επεισόδιο είναι απολαυστικό.

Αγαπώ και το LOST βέβαια που μπορεί πολλοί να το θεωρούν σαχλό, υπερβολικό ή δεν ξέρω τι άλλο, αλλά εγώ το βρίσκω απλά φαινομενικό. Αν δεν δω το τέλος θα σκάσω. :P

Επίσης παρακολουθώ μετά μανίας Pushing Daisies, Dirty Sexy Money, Ugly Betty και Weeds. Εξίσου αγαπημένες σειρές, υπερβολικά αστείες.

Τέλος τα 24, Prison Break, Heroes και όλα τα σαχλοπεριπετειωειδή που έχουν φοβερές πρώτες season και μετά βασίζονται σε ψευτοεντυπωσιασμούς δεν με συγκινούν και πολύ. Τα βαριέμαι...

Stavtag
21-04-2008, 15:25
Τόσες αγαπημένες!!!

Όλα ξεκίνησαν όταν άρχισα να βλέπω ALIAS. Τότε ανακάλυψα τις αμερικάνικες τηλεοπτικές σειρές. Απλά μαγευτικό. Μπορεί να είχα τη στεναχώρια να το βλέπω να κάνει τεράστια κοιλιά και να επαναλαμβάνεται, αλλά έχει ειδικό μέρος στη καρδιά μου.

Τώρα σε καθαρά προσωπικό επίπεδο θεωρώ τις Desperate Housewives από τις καλύτερες σειρές. Μια σειρά με ποιότητα και χιούμορ που παραμένουν αμείωτα ως και στο 4ο κύκλο της. Κάθε επεισόδιο είναι απολαυστικό.

Αγαπώ και το LOST βέβαια που μπορεί πολλοί να το θεωρούν σαχλό, υπερβολικό ή δεν ξέρω τι άλλο, αλλά εγώ το βρίσκω απλά φαινομενικό. Αν δεν δω το τέλος θα σκάσω. :P

Επίσης παρακολουθώ μετά μανίας Pushing Daisies, Dirty Sexy Money, Ugly Betty και Weeds. Εξίσου αγαπημένες σειρές, υπερβολικά αστείες.

Τέλος τα 24, Prison Break, Heroes και όλα τα σαχλοπεριπετειωειδή που έχουν φοβερές πρώτες season και μετά βασίζονται σε ψευτοεντυπωσιασμούς δεν με συγκινούν και πολύ. Τα βαριέμαι...

Και μέσα σε αυτό το λογίδριο που καλύπτει κατα 90% (βγάλτε 24 και Weeds που δεν έχω δει ακόμη) τις δικές μου απόψεις, προσθέστε το Dexter, το οποίο θεωρώ αριστουργηματική σειρά με δυνατές συγκινήσεις και "προκλητικό" περιεχόμενο, το επίσης μοναδικό και ανεπανάληπτο FRIENDS, το οποίο αποτελεί τη μοναδική σειρά που όσες φορές και να τη δω, θα περάσω τέλεια και θα γελάσω με την ψυχή μου, το Νip/Tuck, το οποίο ξεκίνησε πολύ καλά αλλά συνέχιζεται με τεράστια κοιλιά που καταντάει αηδία και το Prison Break, το οποίο πλέον για μένα έχει καταντήσει σάχλα. Ήμουν fan των δύο τελευταίων σειρών, μέχρι που με κούρασαν και τις παράτησα...

Valkyre
21-04-2008, 18:24
η αγαπημενη μου σειρα ειναι η Ροζ Ιστοριες με τον David Duchovny των X Files! :D

tasioskis
21-04-2008, 19:16
σαν τους 2 ξενους δεν υπαρχει.... και απο ξενη σειρα, νταντα και φιλαρακια,αν και συμφωνω με τον top οτι το παντρεμενη με παιδια ειναι απο τα καλυτερα...

nikon
21-04-2008, 19:24
σαν τους 2 ξενους δεν υπαρχει.... και απο ξενη σειρα, νταντα και φιλαρακια,αν και συμφωνω με τον top οτι το παντρεμενη με παιδια ειναι απο τα καλυτερα...
Και εγώ νόμιζα ότι θα έλεγες το Λούνα Πάρκ με το Παπαγιαννόπουλο.
Η σειρά παιδιά ήταν μια η ονειρεμένη Φρουτοπία με την θεά Μάτα την ντομάτα και τον φοβερό Φραγκίσκο το φραγκόσυκο.

tasioskis
21-04-2008, 19:27
Και εγώ νόμιζα ότι θα έλεγες το Λούνα Πάρκ με το Παπαγιαννόπουλο.
Η σειρά παιδιά ήταν μια η ονειρεμένη Φρουτοπία με την θεά Μάτα την ντομάτα και τον φοβερό Φραγκίσκο το φραγκόσυκο.



λολ

ποια ειναι αυτη η φρουτοπια????

nikon
21-04-2008, 19:30
λολ

ποια ειναι αυτη η φρουτοπια????
Παιδική σειρά στην ΕΡΤ με μαριονέτες που ήταν φρούτα και είχαν το ανάλογο όνομα.Μάλλον δεν την πρόλαβες.

MBALLACK
21-04-2008, 19:38
Παιδική σειρά στην ΕΡΤ με μαριονέτες που ήταν φρούτα και είχαν το ανάλογο όνομα.Μάλλον δεν την πρόλαβες.
alani se ola mesa ise

tasioskis
21-04-2008, 20:43
θυμαμαι ενα αλλο,το μαγικο κουτι νομιζω λεγοταν με μαρινετες και αυτο,με τα παραμυθια...
στην εισαγωγη ξεκινουσε ενα ωραιο τραγουδακι,και κατεληγε ροκια...

Valkyre
21-04-2008, 20:58
Ειναι μια...μονο μια... κι ονειρεμενη φρου-το-πια!! :D :D

nikon
21-04-2008, 21:05
Ειναι μια...μονο μια... κι ονειρεμενη φρου-το-πια!! :D :D
;)
phRykHMbFPg

TopGunZ
21-04-2008, 22:54
Γαμ.. την π...τάνα μου μέσα με τη Φρουτοπία! Η μάνα μου είχε φρικάρει που ο ένας ο λαλάκας ο παλαιστής τι ήταν έπαιρνε δυναμωτικά χαπάκια και δε με άφηνε να τι δω (συνειρμοί με ναρκωτικά). Από τα μεγαλύτερα απωθημένα μου της παιδικής ηλικίας!!! ΜΑΜΩΤΟ!!!

Επειδή αναφερθήκανε κάποιες άλλες σειρές:
Smallville: φοβερή παρουσίαση του κόσμου του κατά τα άλλα ηλίθιου Superman
Νιπ/Τακ: φοβερό, αλλά κάποια στιγμή το σκίσανε. Έπρεπε να σκοτώσει τη γυναίκα του, να πνίξει το γιο του να δώσει τα λεφτά στο κοριτσάκι και να την κάνει με το γαμίκο σε κανά εξωτικό μέρος να πηδ@νε εξωτικίνες.
Ιππότης της Ασφάλτου: Απλά ΙΣΤΟΡΙΑ. Αριστούργημα

Επίσης μου αρέσανε κάτι τρελιάρικες επιστημονικές του 90: Seaquest!!! Babylon 5!!!
Ή κάτι τρελά περιπετειώδη με κουλά οπλάκια και οχήματα όπως το Viper με ένα Dodge-Viper-οειδές που από κόκκινο γινόταν με κάτι φολίδες ασημί.

Chill
21-04-2008, 23:07
DEXTER!!!!!!!!!!

Απλά η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ. Μπορεί να μην είναι η πλέον διαδεδομένη στην χώρα μας αλλά όμοια της δεν υπάρχει. Απλά απίστευτη.

Μετά θα έβαζα το Californication το οποίο με εξέπληξε ευχάριστα φέτος και κατά την γνώμη μου κερδίζει τον τίτλο hot new entry.

Big Bang Theory, απλά απίστευτο ευρηματικό γέλιο και όχι χαζομαρούλες όμως στα Friends.

Chuck, άλλη απίστευτη σειρά, τα σπάει και με τις πιο hot γυναικείες παρουσίες (αχ <3).

Μπορεί να σιχαίνομαι τους αμερικάνους αλλά σε θέμα σειρών απλά τους βγάζω το καπέλο :tiphat:.

Katana
22-04-2008, 00:33
Εγώ φανατικός του Jack Bauer@24 και των Friends.Το Lost μου φάνηκε ελεεινά βαρετό και με όλα αυτά τα μεταφυσικά ξενέρωσα.

Το CSI υπερβάλλει πολύ στο σενάριό του, το Prison Break καλούτσικο είναι.Στην πραγματικότητα βέβαια, τύποι σαν τον Went ούτε μια μέρα δεν αντέχουν σε τέτοιες φυλακές.

ΑLIAS δυστυχώς έχω δει λίγο.

conn-a
25-04-2008, 18:48
μετα μεγαλης μου λυπης βλεπω οτι το πρισονακι μου βγαινει 4!!!:(:(

Valkyre
25-04-2008, 19:02
Αμα δεν ηταν gay ο West θα εβγαινε τριτο! :D

desperate_gamer
25-04-2008, 23:50
Αμα δεν ηταν gay ο West θα εβγαινε τριτο! :D

Ο ποιός;;; :rofl::rofl:

WENTworth Miller τον λένε τον άνθρωπο! :frog:

conn-a
25-04-2008, 23:52
Ο ποιός;;; :rofl::rofl:

WENTworth Miller τον λένε τον άνθρωπο! :frog:
αυτο εχεις να σχολιασεις μονο απο οσα ειπε?:frog:ο γουεντακος δεν ειναι γκει

personGR
25-04-2008, 23:53
Δεν είμαι σίγουρος αν θεωρείται σειρά, αλλά δεν χορταίνω να βλέπω Happy Tree Friends...
Τρελό γέλιο κάθε φορά...

desperate_gamer
26-04-2008, 00:24
Αηδία!!! :? :? :?

conn-a
26-04-2008, 00:35
Αηδία!!! :? :? :?
βασικα ειναι αηδια-στικο οχι αηδια καθονται και σφαζει ο ενας τον αλλον βγαινουν ματια κοβονται κεφαλια και δεν υπαρχει κατι αστειο.παρ'ολ'αυτα ξερω πολλους που πορωνονται τι να πεις γουστα ειναι αυτα!!:frog::confused:

teddy
29-04-2008, 17:55
θυμαμαι ενα αλλο,το μαγικο κουτι νομιζω λεγοταν με μαρινετες και αυτο,με τα παραμυθια...
στην εισαγωγη ξεκινουσε ενα ωραιο τραγουδακι,και κατεληγε ροκια...

του κουτιου τα παραμυθια λες....

"φα διεση ο φιογκος,και ο ρουχλας ειναι λα"¨
ηταν το τραγουδακι!!!

YouTube - Tou koutiou ta paramuthia

TopGunZ
01-05-2008, 21:36
Δεν είμαι σίγουρος αν θεωρείται σειρά, αλλά δεν χορταίνω να βλέπω Happy Tree Friends...
Τρελό γέλιο κάθε φορά...

Εννοείται ότι εδώ και πάνω από χρόνο έχω τα άπαντα σε DVD από Αμέρικα (ευτυχώς ήταν region free).

Είναι ΘΕΙΚΑ! Κωνσταντίνα εσύ μικρό κορίτσι είσαι, κάτσε εκεί με τους Ρουβοειδείς ατριχούληδες και άσε τους μεγάλους να βλέπουν ότι μ@λ@κίες θέλουν :P:P:P j/k


Καλά με το του κουτιού τα παραμύθια, είχα ξεχάσει τι σκατόφατσα ήταν το κοριτσάκι...αυτή τώρα θα έχει πάει φαντάρος...

wesker
01-05-2008, 22:31
LOST και από εμένα....

badboyfriend
02-05-2008, 00:32
Καλά με το του κουτιού τα παραμύθια, είχα ξεχάσει τι σκατόφατσα ήταν το κοριτσάκι...αυτή τώρα θα έχει πάει φαντάρος...
Αυτό το κοριτσάκι είναι από το Βόλο και απ'ό,τι έχω μάθει έχει μπλέξει με ναρκωτικά και ιστορίες. Ήταν συμμαθήτρια μιας φίλης μου.
Αλλά ναι πολύ σκατόφατσα :Ρ

TopGunZ
03-05-2008, 17:34
Εμ από τότε φαινότανε, καθότανε και άκουγε παραμύθια από τις κούκλες, φαντάσου από μικρό τι έπαιρνε!!! (πέρα από την πλάκα, κρίμα το κοριτσάκι, μαμημένα κ@λοναρκωτικά)

konstantinos
04-05-2008, 14:47
Κ εγω θα ελεγα τα Friends αλλα αυτη τη στιγμη η αγαπημενη μου σειρα ειναι Buffy the Vampire Slayer ειμαι στον δευτερο κυκλο στο 5 dvd ναναι καλα το play 14 ευρω αν θυμαμαι καλα κοστιζει η καθε σειρα. Φρουτοπία και του κουτιου τα παραμυθια τα θυμαμαι τα εβλεπα κ εγω.Τωρα σκεφτομαι τι μαλακιες εβλεπα μικρος.Αλλα δεν ειχε κ τπτ της προκοπης.

denni77
05-05-2008, 03:00
married with children makran.meta friends plisiazi para poli.ta teleftea hronia apo ta agapimena mou ine to scrubs

Enomish
05-05-2008, 06:06
House MD
Scrubs
Family Guy
jPod
Skins (E4 British Channel)
Smallville
The big bang theory
Terminator : The sarah conor cronicles
One tree hill
Greek

kai fysika :
Lost
HEROES
Prison Break

desperate_gamer
06-05-2008, 01:46
jPod

OH MY GOD!!!

Και νόμιζα ότι μόνο εγώ την έβλεπα αυτή τη σειρά. Τρισκατάρατο CBS μας την έκοψες με τις απαρχαιωμένες μεθόδους σου... :fryingpan::fryingpan::fryingpan::fryingpan:

(Να ρωτήσω, μήπως έχεις βρει υποτίτλους αγγλικούς για τα επεισόδια;;)

gavrosdr
06-05-2008, 12:11
friends.......και μετα ακολουθει married with children...τρελο γελιο...

tasioskis
08-05-2008, 03:16
του κουτιου τα παραμυθια λες....

"φα διεση ο φιογκος,και ο ρουχλας ειναι λα"¨
ηταν το τραγουδακι!!!

YouTube - Tou koutiou ta paramuthia (http://www.youtube.com/watch?v=HxgH6D1aiGM)



μπραβο ρε teddy αυτο εννοω,τι μου θυμησες....οντως το κοριτσακι ηταν για τρελες κλωτσιες:angry:

personGR
09-05-2008, 16:26
Futurama...Και μετά το χάος (το γράφω τώρα, αφού postαρα ήδη, γιατί είδα όλα τα επεισόδια...)

pasxen
02-09-2008, 19:55
μακραν το lost και οι καλύτερες χροννίες του η 1η και η 4η.
Αντε να δούμε τι απαντήσεις θα δώσουν στα τόσα ερωτήματα που έχουν δημιουργηθεί.

και σαν δεύτερη το house MD η τελευταία χροννιά απλά η καλύτερη, στο τελευταίο επεισόδιο έπεσε πολύ κλάμα, απίστευτο φινάλε πολύ δραματικό.
περιμένουμε με αγωνία την συνέχεια.

pasxen
02-09-2008, 19:59
"του κουτιου τα παραμυθια"

κατι τετοια βλέπω και με πιάνει νοσταλγία για τα νιάτα μου....

marzel19
02-09-2008, 22:55
μακραν το lost και οι καλύτερες χροννίες του η 1η και η 4η.
Αντε να δούμε τι απαντήσεις θα δώσουν στα τόσα ερωτήματα που έχουν δημιουργηθεί.

και σαν δεύτερη το house MD η τελευταία χροννιά απλά η καλύτερη, στο τελευταίο επεισόδιο έπεσε πολύ κλάμα, απίστευτο φινάλε πολύ δραματικό.
περιμένουμε με αγωνία την συνέχεια.

Και εγώ συμφωνώ απόλυτα (και να φανταστείτε βλέπω 12 σειρές τον χρόνο). Το Lost είναι μακράν η καλύτερη σειρά αρκεί να της δώσεις την ευκαιρία να σε παρασύρει. Η 4η season είναι για μένα η καλύτερη αν και η συντομότερη. Σε κάθε επεισόδιο μένεις με το στόμα ανοικτό!

personGR
20-09-2008, 12:21
Αύριο έχουμε και τα Emmys...
Dexter 2 υποψηφιότητες, Lost 1, Prison Break τίποτα...
Πάντως εγώ νομίζω πως το Mad Men θα σαρώσει τα πάντα...

thanos
20-09-2008, 12:44
Dexter.....ακολουθουν κατα ποδας:heroes,lost και friends.

NonBorn
20-09-2008, 12:46
Μα καλά!Που είναι οι simpons?το south park?το futurama?το heroes?το the sopranos?τα x-files?

Δεν είναι μόνο ότι πατσαβούρα (βλ. friends, 24), θυμιθούν να προβάλλουν τα ελληνικά, ρουφήχτρες, κανάλια..

Επιτέλους ένας άνθρωπος που καταλαβαίνει πόσο άθλια είναι τα φιλαράκια... :1appl::1appl::1appl:

marzel19
20-09-2008, 13:55
Dexter.....ακολουθουν κατα ποδας:heroes,lost και friends.

Ρε παιδιά ωραίο το Dexter αλλά εξακολουθώ να απορώ πως το βάζετε στην ίδια πρόταση με τα καταπληκτικά heroes, prison και lost (καλά αυτό παίζει μόνο του χωρίς αντίπαλο).Όσο για τα φιλαράκια εμένα μου αρέσουν. Σπάω πολύ πλάκα! Αλλά μέχρι εκεί!

conn-a
20-09-2008, 15:00
Επιτέλους ένας άνθρωπος που καταλαβαίνει πόσο άθλια είναι τα φιλαράκια... :1appl::1appl::1appl:
εε ειμαι κι εγω εδω..:frog::frog:συγχαρητηρια για το γουστο σας:p

chekenout
20-09-2008, 15:20
το house md πως σας αρέσει;
Ειναι κάποιος άρρωστος, βρίσκουμε τι έχει με την 3η ή 4η παρόλο που είμαστε οι καλύτεροι στον κόσμο και αφού του έχουμε δώσει μια πειραματική θεραπεία που μπορεί να τον σκοτώσει, τον σώζουμε και άντε πάλι το ίδιο στο επόμενο επεισόδιο...
Τον laurie τον προτιμούσα στο black adder...

golden321
20-09-2008, 15:23
blackadder

ολα τα επεισοδια τα οποια ειναι 25
τα εχω μαθει απ΄εξω

marzel19
20-09-2008, 16:00
το house md πως σας αρέσει;
Ειναι κάποιος άρρωστος, βρίσκουμε τι έχει με την 3η ή 4η παρόλο που είμαστε οι καλύτεροι στον κόσμο και αφού του έχουμε δώσει μια πειραματική θεραπεία που μπορεί να τον σκοτώσει, τον σώζουμε και άντε πάλι το ίδιο στο επόμενο επεισόδιο...
Τον laurie τον προτιμούσα στο black adder...

Πρώτον, η σειρά είναι πολύ καλή με πολύ προσεγμένο σενάριο (καλά όλες αυτές τις υποθέσεις που τις βρίσκουν?) και με έναν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ υποκριτικά πρωταγωνιστή. Όσο για τις υποθέσεις υποτίθεται ότι είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο και οι υποθέσεις που διαχειρίζεται ο House είναι μόνο οι πολύ σοβαρές για τις οποίες δεν μπορεί να βγάλει πόρισμα η κλινική του νοσοκομείου!

chekenout
20-09-2008, 16:26
Εστω, αλλα και πάλι το κάθε επεισόδιο μοιάζει τοοσο πολύ με τα προηγούμενα και τε επομενα....

@golden 321:
I have a cunning plan.....
In fact it is so cunning that you could put a tail on it and call it a weasel.... :lol:

marzel19
20-09-2008, 16:37
Εστω, αλλα και πάλι το κάθε επεισόδιο μοιάζει τοοσο πολύ με τα προηγούμενα και τε επομενα....

@golden 321:
I have a cunning plan.....
In fact it is so cunning that you could put a tail on it and call it a weasel.... :lol:

Η αλήθεια είναι ότι το κεντρικό σενάριο είναι υποτυπώδες και τα επεισόδια δρουν ως αυτοτελή. Αλλά οι υποθέσεις είναι πολύ προσεγμένες και ο χαρακτήρας του house πολύ περίπλοκος οπότε έχει όλο εκπλήξεις. Γενικώς, οι συγγραφείς έχουν επιλέξει έναν δύσκολο δρόμο αλλά το σενάριο είναι τόσο καλό που δεν αφήνει τη σειρά να γίνει βαρετή!

desperate_gamer
20-09-2008, 17:56
Αύριο έχουμε και τα Emmys...
Dexter 2 υποψηφιότητες, Lost 1, Prison Break τίποτα...
Πάντως εγώ νομίζω πως το Mad Men θα σαρώσει τα πάντα...

Δυστυχώς... :mad:

Εγώ αυτό που θέλω είναι να πάρει η Chenoweth το βραβείο στην κατηγορία της και η "Nancy" του Weeds να πάρει τον Α' Γυναικείο.

personGR
20-09-2008, 20:12
Ρε παιδιά ωραίο το Dexter αλλά εξακολουθώ να απορώ πως το βάζετε στην ίδια πρόταση με τα καταπληκτικά heroes, prison και lost (καλά αυτό παίζει μόνο του χωρίς αντίπαλο).Όσο για τα φιλαράκια εμένα μου αρέσουν. Σπάω πολύ πλάκα! Αλλά μέχρι εκεί!

Μας αρέσει γιατί κάπου-κάπου βαριόμαστε να βλέπουμε ταπεινές διάνοιες, εταιρίες που ελέγχουν τον κόσμο, ανεξήγητους καπνούς, σούπερηρωες και κινούμενα σχέδια που σατιρίζουν την αμερικάνικη κουλτούρα...:innocent:

thanos
20-09-2008, 20:59
Ρε παιδιά ωραίο το Dexter αλλά εξακολουθώ να απορώ πως το βάζετε στην ίδια πρόταση με τα καταπληκτικά heroes, prison και lost (καλά αυτό παίζει μόνο του χωρίς αντίπαλο).Όσο για τα φιλαράκια εμένα μου αρέσουν. Σπάω πολύ πλάκα! Αλλά μέχρι εκεί!

Το γεγονος οτι πηρε σχεδον οτι υπηρχε σε βραβεια(τηλεοπτικα) συν το οτι "τρελανε" τις τηλεθεασεις και πηγε Νο1 και φυσικα αφησε μακραν πισω του το prison(το οποιο εδω και 2 χρονια οριακα το κρατανε στην αμερικη μια και οι τηλεθεασεις πανε απο το κακο στο χειροτερο) μαλον θα πρεπει να σε κανει να αναθεωρησεις και να δεις μερικα επεισοδια! ;)

(το lost ειναι φυσικα απο τα αγαπημενα μου αλλα μη νομιζεις οτι παιζει μονο του χωρις αντιπαλο!Το heroes ειναι ποιο ψηλα σε τηλεθεασεις και το dexter ακομα ψηλοτερα----αναφερομαι φυσικα στη τελευταια season---)

KosmixGR
20-09-2008, 21:04
Εγω φυσικα ψηφισα αλλη :p
Μονο τα φιλαρακια μου αρεσουν απο τη σχετικη λιστα
Απο αμερικη αξιζουν oi simpsons, futurama, south park, family guy κ.α.
Αλλα ο αγαπημενος μου ειναι..........
http://www.imageshack.gr/files/k747bjaga0jkigqocetd.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=k747bjaga0jkigqocetd.jpg)

jorgedept
20-09-2008, 21:05
Beverly Hills 90210!!!!!

desperate_gamer
20-09-2008, 23:57
Beverly Hills 90210!!!!!

Το καινούργιο φυσικά εννοείς ε; :rofl::rofl::rofl:

tasioskis
20-09-2008, 23:59
Το καινούργιο φυσικά εννοείς ε; :rofl::rofl::rofl:


λολ, υπαρχει καινουριο??

jorgedept
21-09-2008, 00:07
Το παλιό, το καινούργιο είναι μια μ@λ@κί@ και μισή, με π1π3ς και αλλαξοκωλιές από μυξιάρικα πλουσιόπαιδα.

tasioskis
21-09-2008, 00:09
Το παλιό, το καινούργιο είναι μια μ@λ@κί@ και μισή, με π1π3ς και αλλαξοκωλιές από μυξιάρικα πλουσιόπαιδα.


μα καλα υπαρεχει και καινουριο??? λολ.... δηλαδη υπαρχουν νεοι μπραντον,μπρεντα,κελυ,ντειβιντ,ντονα κλπ....????
που παιζει???

jorgedept
21-09-2008, 00:34
Καμία σχέση, άλλα ονόματα, άλλες οικογένειες και άλλες νοοτροπίες. US παίζει :P

desperate_gamer
21-09-2008, 01:32
Είναι ένα spin-off του παλιού. Βλέπουμε άλλα παιδιά στο Beverly High School και στο Peach Pit, ενώ εμφανίζεται η Kelly και η Brenda έτσι "ώριμες" πια :giggle:

Αλλά δεν αξίζει δυστυχώς. Όχι τόσο γιατί είναι "beverly hills" αλλά και γιατί σαν σειρά είναι μετριότατη.

marzel19
21-09-2008, 02:00
Το γεγονος οτι πηρε σχεδον οτι υπηρχε σε βραβεια(τηλεοπτικα) συν το οτι "τρελανε" τις τηλεθεασεις και πηγε Νο1 και φυσικα αφησε μακραν πισω του το prison(το οποιο εδω και 2 χρονια οριακα το κρατανε στην αμερικη μια και οι τηλεθεασεις πανε απο το κακο στο χειροτερο) μαλον θα πρεπει να σε κανει να αναθεωρησεις και να δεις μερικα επεισοδια! ;)

(το lost ειναι φυσικα απο τα αγαπημενα μου αλλα μη νομιζεις οτι παιζει μονο του χωρις αντιπαλο!Το heroes ειναι ποιο ψηλα σε τηλεθεασεις και το dexter ακομα ψηλοτερα----αναφερομαι φυσικα στη τελευταια season---)

Μα βλέπω Dexter και μου αρέσει πάρα πολύ. Βλέπω πάρα πολλές αμερικάνικες σειρές (στους σκληρούς μου έχω μετρήσει ότι το χρόνο βλέπω τουλάχιστον 12 φουλ seasons). Απλώς θεωρώ πως σεναριακά το lost είναι μακράν μπροστά.

Για αυτόν που είναι τακτικός fan της σειράς και ξέρει εκ βαθέων την ιστορία νομίζω ότι αυτή η σειρά είναι όλο ανατροπές. Επίσης, έχει ένα τεράστιο καλό. Επειδή έχει ανακοινωθεί ότι θα έχει 6 σεζόν οι σεναριογράφοι έχουν έτοιμο το σύνολο του σεναρίου με αποτέλεσμα κάθε επεισόδιο να είναι πολύ προσεγμένο και να φαίνεται ότι κολλάει με το όλο story.

Όχι σαν το prison που σε κάθε σεζόν φαίνεται ότι είναι σαν καινούργια σειρά με νέα δεδομένα που υποτυπωδώς συνδυάζονται με τις παλαιότερες!

Omega
21-09-2008, 05:13
Μπορει σε μερικους να μην αρεσαν τα Φιλαρακια,αλλα εθεσαν πολλα standards για τις μετεπειτα σειρες.Ηταν μια σειρα σταθμος καλως ή κακως.
Μου εδωσε προσωπικως πολλες στιγμες γελιου οταν ειμουν φοιτητης και ειχα και την τυχη σε ενα απο τα ταξιδια μου Αμερικη πριν χρονια να ειμαι παρων στο live κοινο τους και να δω πως γυριζεται ενα επεισοδιο τους.

Περαν αυτου,αν και ηταν καπως "αναλαφρη" σειρα,μου αρεσε πολυ γιατι ειχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ εξυπνους διαλογους και μια μαμα και μια κορη που η μια ηταν στο μυαλο της αλλης.Μιλαω για την σειρα "The Gilmore Girls".

Lost/Prison Break/24 δεν εχω δει παραπανω απο το 1ο κυκλο της καθεμιας γιατι προτιμω να τις βλεπω με την ηρεμια μου και οχι να περιμενω καθε βδομαδα σαν μανιακος να διαθεσουν στον "θειο" το καινουργιο επεισοδιο,ενω παραλληλα παιζει Αμερικη.

Τελος μου αρεσαν πολυ BattleStar Galactica (Παλια και νεα σειρα),Dr Who(κυριως η παλια σειρα οταν τσακωνομουν με την μανα μου να με αφησει να την δω γιατι πιστευε οτι ειμουν πολυ μικρος για τετοιες σειρες.Δοξασμενο τοτε BBC),Rosswel (για την γλυκητατη Katherine Heigl) οπως επισης και το Grey's Anatomy.
Yπαρχουν κι'αλλες αλλα τετοια ωρα,τετοια λογια..

jorgedept
21-09-2008, 05:51
Είναι ένα spin-off του παλιού. Βλέπουμε άλλα παιδιά στο Beverly High School και στο Peach Pit, ενώ εμφανίζεται η Kelly και η Brenda έτσι "ώριμες" πια :giggle:

Αλλά δεν αξίζει δυστυχώς. Όχι τόσο γιατί είναι "beverly hills" αλλά και γιατί σαν σειρά είναι μετριότατη.


Άκουσα ότι το Peach Pit το έχει ακόμα ο Nat, αληθεύει;

jorgedept
21-09-2008, 05:55
Μου εδωσε προσωπικως πολλες στιγμες γελιου οταν ειμουν φοιτητης και ειχα και την τυχη σε ενα απο τα ταξιδια μου Αμερικη πριν χρονια να ειμαι παρων στο live κοινο τους και να δω πως γυριζεται ενα επεισοδιο τους.



:mad::mad::mad: ζήλεψα τώρα.Τυχερός!!!

desperate_gamer
21-09-2008, 16:55
Άκουσα ότι το Peach Pit το έχει ακόμα ο Nat, αληθεύει;

Όντως. Και το παίζει πάλι καλός και φιλικός στα παιδιά. :frog:

Omega
21-09-2008, 20:39
:mad::mad::mad: ζήλεψα τώρα.Τυχερός!!!

Μου ετυχε για καλη ή κακη τυχη επεισοδιο περισοτερο συγκινητικο παρα αστειο.
"Friends-The One with the Proposal",ή αλλιως το επεισοδιο που ο Chandler κανει προταση στην Monica,ή μαλλον γινεται το αναποδο.
Ηταν πολυ ομορφη εμπειρια και φυσικα ακομα πιο μεγαλη τυχη γιατι το επεισοδιο ηταν διπλο για εμας,σε 2 μερη για τους τηλεθεατες.
Εντυπωσεις?Περαν του οτι περνας φανταστικα,το να καθεσαι για 6 ωρες σε μια καρεκλα,σου πιανεται ο πωπος σου σε καποια φαση.

Οσον αφορα τους πρωταγωνιστες?
Η Ανιστον κουκλα,ο Τσαντλερ(Matthew Perry)θεοχοντρος τοτε λογω των προβληματων του με τα ναρκωτικα,η Μονικα φοβερη σωματαρα το οποιο φαινεται και στο επομενο επεισοδιο που φορα ενα κοκκινο φορεμα,ο Joey οσο φασαριοζος φαινεται στην σειρα αλλο τοσο λιγομιλητος ειναι κανονικα.
Η Phoebey τρελαρα κανονικα και πολυ ζεστος χαρακτηρας,ενω ο "Ρος" μου εκανε εντυπωση οτι ηταν πολυ ψηλοτερος απο κοντα απο οτι φαινεται στο γυαλι.
Αυτα σαν πρωτες τοτε εντυπωσεις.
Ομορφη εμπειρια.

personGR
22-09-2008, 15:01
Emmy Awards '08

Outstanding Comedy series: 30 Rock
Outstanding Drama Series: Mad Men
Outstanding Made for Television Movie: Recount
Outstanding Miniseries: John Adams
Outstanding Lead Actor (comedy): Alec Baldwin
for "30 Rock"
Outstanding Lead Actor in a Drama Series: Bryan Cranston
for "Breaking Bad"
Outstanding Lead Actor in a Miniseries or Movie: Paul Giamatti
for "John Adams
Outstanding Lead Actress in a Comedy Series: Tina Fey
for "30 Rock"
Outstanding Lead Actress in a Drama Series: Glenn Close
for "Damages"
Outstanding Lead Actress in a Miniseries or Movie: Laura Linney for "John Adams"
Outstanding Variety, Music Or Comedy Series: "The Daily Show"

Τα σημαντικότερα..
Το 30 Rock τόσο καλό είναι;

desperate_gamer
22-09-2008, 15:35
Δεν μ' αρέσουν καθόλου. Ούτε καν η Chenoweth δεν το πήρε. Και το Mad Men με τίποτα δεν ήταν η καλύτερη φετινή σειρά.

Όσο για το 30 Rock και το Mad Men, με το ζόρι μαζεύουν 2 εκ. θεατές που είναι νούμερα μικροσκοπικά για την Αμερική. Τι να πω... Ήταν και περίεργη χρονιά λόγω writer's strike. Ας ελπίσουμε φέτος να δούμε καλύτερες σεζόν από πιο δημοφιλείς σειρές για να πάρουν το EMMY, αφού οι καινούργιες σειρές είναι λιγοστές.

marzel19
22-09-2008, 15:53
Δεν μ' αρέσουν καθόλου. Ούτε καν η Chenoweth δεν το πήρε. Και το Mad Men με τίποτα δεν ήταν η καλύτερη φετινή σειρά.

Όσο για το 30 Rock και το Mad Men, με το ζόρι μαζεύουν 2 εκ. θεατές που είναι νούμερα μικροσκοπικά για την Αμερική. Τι να πω... Ήταν και περίεργη χρονιά λόγω writer's strike. Ας ελπίσουμε φέτος να δούμε καλύτερες σεζόν από πιο δημοφιλείς σειρές για να πάρουν το EMMY, αφού οι καινούργιες σειρές είναι λιγοστές.

Είναι το γνωστό κόλπο όπως και σε όλες τις βραβεύσεις (ιδίως τα τελευταία χρόνια που θέλουν να κάνουν όλοι στροφή στην ποιότητα). Και στα δικά μας έτσι γίνεται. Βραβεύονται κάτι σειρές της ΝΕΤ που δεν έχουμε δει ποτέ! Εγώ πάντως προτιμώ οι βραβεύσεις να είναι πιο γκλαμουράτες σε σειρές μεγάλου βεληνεκούς (έστω και αν δεν το αξίζουν απόλυτα) για να είναι πιο εντυπωσιακές!

Το μεγάλο κακό είναι πως τα τελευταία δύο χρόνια εμφανίστηκαν ελάχιστες νέες καινούργιες σειρές ΑΑΑ επειδή συνεχίζονται όλες οι παλαιότερες (Lost, Prison break, Heroes, House, Grey's Anatomy κτλ) οι οποίες όμως (όπως συνηθίζεται) παίρνουν βραβεία μόνο τις πρώτες χρονιές γιατί μετά η επιτροπή θεωρεί ότι κάνουν ποιοτική "κοιλιά" με το να συνεχίζονται για χρόνια. Αν θυμάστε τα παλαιότερα Emmy με Lost, Desperate και Grey's Anatomy ήταν πολύ πιο ενδιαφέροντα!

thanos
22-09-2008, 21:15
Εχουμε ξεχασει να αναφερουμε και μια ακομα σειρα που φυσικα εχει τελειωσει εδω και καποια χρονια...Τα XFILES!

(ντροπη μου παντως που τη ξεχασα μια και εχω αγορασει ολα τα dvd original με ελληνικους υποτιτλους :fryingpan: )

desperate_gamer
23-09-2008, 01:35
Το μεγάλο κακό είναι πως τα τελευταία δύο χρόνια εμφανίστηκαν ελάχιστες νέες καινούργιες σειρές ΑΑΑ επειδή συνεχίζονται όλες οι παλαιότερες (Lost, Prison break, Heroes, House, Grey's Anatomy κτλ) οι οποίες όμως (όπως συνηθίζεται) παίρνουν βραβεία μόνο τις πρώτες χρονιές γιατί μετά η επιτροπή θεωρεί ότι κάνουν ποιοτική "κοιλιά" με το να συνεχίζονται για χρόνια. Αν θυμάστε τα παλαιότερα Emmy με Lost, Desperate και Grey's Anatomy ήταν πολύ πιο ενδιαφέροντα!

:1appl::1appl::1appl: Έτσι ακριβώς είναι.

Και μην ξεχνάς την τακτική ότι μετά τις τόσες σεζόν σνομπαρία, στην τελευταία σεζόν τα δίνουν ΟΛΑ για ΟΛΑ. :frog: Έχουν καταντήσει αστεία.

marzel19
23-09-2008, 01:44
:1appl::1appl::1appl: Έτσι ακριβώς είναι.

Και μην ξεχνάς την τακτική ότι μετά τις τόσες σεζόν σνομπαρία, στην τελευταία σεζόν τα δίνουν ΟΛΑ για ΟΛΑ. :frog: Έχουν καταντήσει αστεία.

Δεν θα έρθει η 6η σεζόν του Lost? Θα πάρει βραβεία σε όλες τις κατηγορίες (και τις comedy, miniseries και TV films:giggle:). Για να πάρουμε το αίμα μας πίσω!

desperate_gamer
23-09-2008, 01:55
Και ευτυχώς οι Desperate θα τελειώσουν ένα χρόνο μετά :giggle:

Chill
25-09-2008, 02:32
Είναι ένα spin-off του παλιού. Βλέπουμε άλλα παιδιά στο Beverly High School και στο Peach Pit, ενώ εμφανίζεται η Kelly και η Brenda έτσι "ώριμες" πια :giggle:

Αλλά δεν αξίζει δυστυχώς. Όχι τόσο γιατί είναι "beverly hills" αλλά και γιατί σαν σειρά είναι μετριότατη.


Βλάσφημε!!!! Μια χαρά είναι η σειρά, τόσα μπουτάκια σε άφησαν αδιάφορο δηλαδή :0?

Sylver σ'αγαπάω, Tάκης <3!!!!!!

desperate_gamer
25-09-2008, 16:14
Βλάσφημε!!!! Μια χαρά είναι η σειρά, τόσα μπουτάκια σε άφησαν αδιάφορο δηλαδή :0?

Sylver σ'αγαπάω, Tάκης <3!!!!!!

Πού τα 'δες τα μπουτάκια; Εγώ ανορεκτικές βλέπω. :frog: Η καλύτερη είναι η μαστούρο νομίζω. Και μετά η Kelly και η Brenda :giggle:

Α και η μεθόγρια που τα έχει χαμένα. :rofl:

Chill
25-09-2008, 17:11
Καλά ας μπλέξω εγώ με την Sylver και θα της κάνω σουτζουκάκια κάθε μέρα να το παχύνω το μωρούλι :D

NIKOS
25-09-2008, 18:52
eutyxismenoi mazi! :) bezos ole! :)

WeReWolF
26-09-2008, 11:38
Prison Break με τρέλα..
Μέχρι πρόσφατα κορόιδευα όσους φίλους κολλούσαν με σειρές, αλλά από τότε που είδα τυχαία το πρώτο επεισόδιο δεν μπόρεσα να ξεκολλήσω μέχρι να φτάσω στην Season 4 που δυστυχώς πρέπει να περιμένω μια βδομάδα για να δω καινούργιο επεισόδιο.
Γι' αυτόν τον λόγο προσπάθησα να βρω κάποια άλλη καλή σειρά για να καλύψω το κενό, κι αυτή είναι το House M.D.
Μεγάλη μορφή ο Dr. House, μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να εθίζομαι και να βλέπω καθημερινά 2-3 επεισόδια για να καλύψω το χαμένο έδαφος.. :angry:

SeLanmere
26-09-2008, 12:03
My name is Earl...

poly gelio

JohnnysR
28-09-2008, 19:48
Lost & Prison Break, τα καλύτερα!

Chill
15-10-2008, 17:05
Ξεκίνησα να βλέπω και το True Blood του HBO. Η σειρά είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή και εγκρίνεται με τα 1000

kosmios
16-10-2008, 13:26
prison break και ευτυχισμενοι μαζι

beleaver
31-10-2008, 17:22
Το psych to χει δει κανεις σας?

hotsales73
12-11-2008, 14:07
ψηφιζω κι εγω "ευτυχισμενοι μαζι"
πολυ γελιο!!!

ProEvo
12-11-2008, 14:08
Πολυκατοικία...Τρελό γέλιο

leone
12-11-2008, 14:17
απο σειρες ειδα την Χρονοπαγιδα τον πρωτο κυκλο, ιταλικο ειναι και ηταν αρκετα καλο...

ProEvo συμφωνω, η πολυκατοικια τα σπαει χαχαχα

Tsiou
12-11-2008, 14:27
How I Met Your Mother (http://en.wikipedia.org/wiki/How_I_Met_Your_Mother)

Ότι καλύτερο έχει βγεί σε sitcom μετά το FRIENDS. Άν και για μένα είναι καλύτερο καθώς το humor του είναι ακριβώς το στύλ που μ'αρέσει, δηλαδή λίγο πιο mature και κάφρικο.
Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα!!! :wave:

OSX
12-11-2008, 17:32
Heroes !! pio gamati seira den paizei!

marzel19
12-11-2008, 20:15
Heroes !! pio gamati seira den paizei!

Ναι αλλά τα τελευταία επεισόδια έχει ξεφύγει λίγο!!!

Psychaos_
12-11-2008, 20:19
L.A.P.D xxaxaxx gia mena best mazi me polikatoikia oso afora gia Greece twra gia exwteriko i gineka m vlepei ligo grey's anatomy alla den mou aresei emena

TopGunZ
12-11-2008, 20:44
LAPD και τα μυαλά στα κάγκελα χαχαχα.

Πάντως μπορώ να πω ότι έχω γίνει φαν της Γκρέυ και εγώ :P

Για το How I met your mother έχω ακούσει και θέλω να το ψάξω...

dspug7
12-11-2008, 21:11
den kserw se posous aresei alla egw exw faei skalwma me to doctor who edw kai arketo kairo.

hotsales73
13-11-2008, 01:22
της ελλαδος τα παιδια
αξεχαστη σειρα!

DIOMIDIS
13-11-2008, 13:44
Απαραδεκτοι παιδες με διαφορα η καλυτερη σειρα.

STI_GR
13-11-2008, 13:53
ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ!

Giannis7
13-11-2008, 14:18
απο ελληνικές L.A.P.D. ( πολύ γέλιο ) και απο ξένες Prison Break !

dimitrismx5
09-02-2009, 15:58
prison break!!!!

Melnibonian
09-02-2009, 16:43
http://flowtv.org/wp-content/uploads/2007/12/battlestar-glactica.jpg

ParanoidGR
05-02-2010, 18:50
prison break - l.a.p.d

Valkyre
05-02-2010, 19:04
Παλι καλα που μου το θυμησες.... κλειδωνει αυτο η συνεχεια στο καινουργιο :p

sakis1984
06-02-2010, 04:21
PRISON BREAK για μενα.πολυ καλη σειρα!

ikaria_g4
06-02-2010, 04:22
Loooost ...άρχισε και η τελευταία season....
κάψιμο...

και big bang theory