PDA

View Full Version : Spider-Man: Web of Shadows



NonBorn
17-04-2008, 23:10
Activision Confirms Spider-Man: Web of Shadows


Activision announced today that Spider-Man: Web of Shadows (http://ps3.ign.com/objects/142/14247565.html) is currently in the works from Shaba Games and Treyarch for the Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS, Wii and PC. Although it wasn't ready to say too much about the action-adventure game, Activision did tell us that Web of Shadows will be set in a free-roaming, open-ended New York that combines web slinging with customizable superpowers. There will be the traditional combo attacks on the ground, but the game will also feature a brand new emphasis on vertical combat as gamers take Spidey to the skies and duke it out with bad guys.
3 εικόνες....
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/866/866926/spider-man-web-of-shadows-art-20080416104956161.jpg

http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/866/866926/spider-man-web-of-shadows-art-20080416105000161.jpg

http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/866/866926/spider-man-web-of-shadows-art-20080416105002458.jpg
Περισσότερες πληροφορίες αύριο από το IGN!

NonBorn
18-04-2008, 23:18
Το teaser trailer από το GameVideos:

18504


Kαι οι επιπλέον πληροφορίες από το IGN όπως σας υποσχέθηκα! ;)


Spider-Man: Web of Shadows Q&A (http://ps3.ign.com/articles/867/867231p1.html?RSSwhen2008-04-18_100000&RSSid=867231)


April 18, 2008 - For the last few years, it's been good to be a comic book nerd. Batman's returned to theaters, Marvel's Civil War shook the status quo, and the Iron Man movie actually looks good. Still, Shaba Games and Treyarch have sweetened the pot with the announcement of Spider-Man: Web of Shadows.

An action-adventure game pitting Spidey against a global threat, Web of Shadows will let players customize their superpowers, choose sides, and take the battle to the New York skyline thanks to a vertical combat system on the PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, PSP, Wii, DS and PC this fall.

Just 24 hours after breaking the news with IGN and Yahoo!, Activision is back to give you the first details on a project it's keeping very much under wraps. So, grab your web shooters, hang up on Aunt May and let Activision Senior Executive Producer Graham Fuchs and Shaba Games Studio Head Chris Scholz dangle a few tidbits in front of you that are sure to make you want this game even more -- oh, and when you're done here, check out Yahoo!'s Top Five Reasons to Swing Back to NYC.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IGN: Talk about a megaton -- Spider-Man is back! What exactly is happening in New York and ol'webhead's life in this new game? Where do the players fit in?

Graham Fuchs and Chris Scholz: Yes, it's pretty heavy. New York City has been invaded and martial law has been declared. Heroes are gathering uptown to protect civilians, and villains are grouping downtown to repel the aggressors. It's up to the player as Spider-Man to save the city … by any means necessary.

IGN: The first thing that sprung out at us when we looked at the first screenshot was that Spider-Man's got his classic comic book logo on his back rather than the movie logo. Is this story taking place in the comic book canon? Is it after the start of the Brand New Day arc? Are we completely off base and this is its own story all together?

Graham Fuchs and Chris Scholz: You're right; this game is set in the classic comic universe. We've been given a lot of freedom to come up with our own storyline that fits perfectly with the gameplay we've envisioned.

IGN: We realize you're not ready to show your hand just yet, but we all know that one of the best parts of the Spider-Man universe is his rogues gallery. That screenshot of an alien-looking/messed up Empire State Building looks like the work of a serious bad guy. Will Spider-Man's foe in this game be someone he's faced off with before or someone original for the title?

Graham Fuchs and Chris Scholz: There's going to be a lot of Marvel heroes and villains involved in dealing with the invasion. Some are pretty well known, and some are fan favorites who've never appeared in a Spider-Man game before.

IGN: How do the customizable superpowers work? Is it one of those things where the more you use your powers the stronger they get or are there upgrades you earn by collecting coins or something?

Graham Fuchs and Chris Scholz: Through the upgrade system you're going to be able to build the Spider-Man that suits your play style. For example, if you prefer to attack from a distance, you can upgrade more web moves. If you prefer to get up close and personal, you can upgrade your hand to hand combat moves. The player is in control of how Spidey evolves through the game.

IGN: The one thing people always comment on when it comes to the majority of Activision's Spider-Man games is how much fun it is to just swing around New York. What is web slinging like in this game? Is it one button? Do you need to use left and right triggers to choose a direction?

Graham Fuchs and Chris Scholz: The swinging everyone loves will be back, and we continue to make improvements to make it better than ever. We've also put a lot of focus into Spidey's wall-crawling and acrobatics to make his movement through the city more fluid than ever.

IGN: In the past, fighting the forces of evil has had the tendency to get repetitive with Spider-Man just punching and kicking on the ground. What can you tell us about the new vertical combat system?

Graham Fuchs and Chris Scholz: The goal was to recreate the feeling of the battles in the comics that start on the ground, go up the side of a building, and finish on the rooftops. Our combat designer has called this "the most 3D game ever."

MBALLACK
19-04-2008, 00:01
release date non

atomsk
19-04-2008, 00:13
bourda fainete :P

TopGunZ
19-04-2008, 14:20
Βρε δες από το πουθενά τι μας ήρθε! Είναι spiderman, είναι free roaming, έχει φρέσκια ιστορία...μετά τα ultimate και movie 3 έχω τρελές ελπίδες για αυτό!!!

Dikakom
19-04-2008, 19:08
καλό φαίνεται αλλά μήπως ξέρουμε πότε μπορεί να μας έρθει?

NonBorn
19-04-2008, 20:26
Mόλις το ανακοίνωσαν... Δεν νομίζω να έχει ειπωθεί πότε θα το έχουμε... Δεν το είδα πουθενά εγώ τουλάχιστον!

obione
20-04-2008, 03:33
ma den varethikan ekei stin marvel??

TopGunZ
20-04-2008, 12:03
Ευτυχώς όχι!

Αν και κάπου διάβασα ότι το σενάριο είναι καθαρά original για το παιχνίδι από την Ακτιβίζιον και όχι από τη Μάρβελ

obione
20-04-2008, 14:32
vareta kai anousia game pou vgainoun mono gia na vgoun...anyway!!!

Ixor24
10-06-2008, 17:45
Παντος στο site http://www.seizecontrol.com/uk/?loc=uk εχει χρονομετρο!

Ixor24
11-06-2008, 16:58
Νεες Εικονες
http://image.com.com/gamespot/images/2008/160/reviews/945883_20080609_screen001.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2008/160/reviews/945883_20080609_screen002.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2008/160/reviews/945883_20080609_screen005.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2008/160/reviews/945883_20080609_screen003.jpghttp://image.com.com/gamespot/images/2008/160/reviews/945883_20080609_screen004.jpg

Ixor24
21-06-2008, 00:50
in game trailer
35351

desperate_gamer
21-06-2008, 01:11
Ωραίο. Μακάρι να αξίζει.

TopGunZ
21-06-2008, 11:29
:| Holy crap :|

Ώρε μάγκα μου πότε βγαίνει??? Το κόβω να παίζει κανά σκηνικό στυλ Symbiot Wars...

nikon
21-06-2008, 20:23
New Spiderman: Web of Shadows teaser


http://www.eurogamer.pt/tv_video.php?playlist_id=11513

john
26-07-2008, 20:00
Νεο Βιντεακι :)

http://www.eurogamer.pt/tv_video.php?playlist_id=12613&size=large

ο wolverine που κολαει ?:witsend:

atomsk
27-07-2008, 00:24
ok βασίκά το σύστημα μάχης φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Τα γραφικά όμως φαίνοντε σαν μισοτελειωμένα.

Avenger_Seraphim
27-07-2008, 16:03
Φαινεται καλο...Αλλα κρατω μια επιφυλαξη ΧΡ
Ο Spiderman αν δεν κανω λαθος εχει δουλεψει κ με του X-Men αλλα κ με αλλους ηρωες της Μαρβελ στα κομικ του,οποτε δεν ειναι παραξενο που εμφανιζεται ο Γουλβεριν.

amwnra
27-07-2008, 16:16
Αυτον τον καιρο παιζω το spiderman 3 τελειο ειναι...
Και αυτο φαινετε ωραιο αντε να μαθουμε ποτε βγαινει.....

wesker
27-07-2008, 16:41
Φαινεται καλο...Αλλα κρατω μια επιφυλαξη ΧΡ
Ο Spiderman αν δεν κανω λαθος εχει δουλεψει κ με του X-Men αλλα κ με αλλους ηρωες της Μαρβελ στα κομικ του,οποτε δεν ειναι παραξενο που εμφανιζεται ο Γουλβεριν.

Confirmed!!!

Ixor24
29-07-2008, 04:14
μολις ειδα ενα βιντεο στο gametrailers και ο Γουλβεριν εγινε Venomowoulverine ελεος!!!

http://img329.imageshack.us/img329/1198/wolverinefm5.jpg

TopGunZ
30-07-2008, 18:20
OMG OMG OMG OMG!!!! Symbiote Wars!!!!!! Είχα δίκιο!!!! HELL YEAH!!!

desperate_gamer
10-10-2008, 23:40
Στα games που έχουν την έκδοση του PS3 γραμμένη εκεί που δεν πιάνει joystick, είναι και το Spiderman: Web of Shadows, του οποίου ο προγραμματιστής δηλώνει...


He said: "There are no Trophies in the PS3 because during our development cycle the SDK for the Trophies came in late from Sony and we didn't want to chuck them in at the last minute without a lot of thought going into them. So the team was more confident just focusing on the Achievement side for the 360 which we planned for all along."

Eπίσης μας λέει ότι το παιχνίδι δεν θα έχει καθόλου demo σε καμια κονσόλα και ότι οι δυο εκδόσεις θα είναι ολόιδιες.

Source (http://www.videogamer.com/news/06-10-2008-9556.html)

muku
11-10-2008, 00:10
Στα games που έχουν την έκδοση του PS3 γραμμένη εκεί που δεν πιάνει joystick, είναι και το Spiderman: Web of Shadows, του οποίου ο προγραμματιστής δηλώνει...



Eπίσης μας λέει ότι το παιχνίδι δεν θα έχει καθόλου demo σε καμια κονσόλα και ότι οι δυο εκδόσεις θα είναι ολόιδιες.

Source (http://www.videogamer.com/news/06-10-2008-9556.html)

Εντάξει δεν νομίζω ότι οι προγραμματιστές ευθύνονται γι αυτό ή ότι μας έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια. Λέει ξεκάθαρα ότι η Sony καθυστέρησε να τους στείλει το SDK για τα trophies. Οπότε και για τα άλλα games που βγαίνουν χωρίς trophies μην κατακρίνουμε τους devs, μπορεί η Sony να ευθύνεται. Όπως και να χει, το game με αφήνει αδιάφορο και γενικά ο Spiderman σαν ήρωας. Και γενικότερα όλοι οι ήρωες από αμερικάνικα comics :p

desperate_gamer
11-10-2008, 00:16
Καλά εντάξει, περισσότερο αστειευόμενος το έγραψα αυτό, αλλά πώς γίνεται multiplatform παιχνίδια που βγαίνουν πιο πριν από το Spiderman (και ΑΑΑ τίτλοι) να φρόντισαν να βάλουν trophies και αυτοί να μην "πρόλαβαν".

muku
11-10-2008, 00:25
Καλά εντάξει, περισσότερο αστειευόμενος το έγραψα αυτό, αλλά πώς γίνεται multiplatform παιχνίδια που βγαίνουν πιο πριν από το Spiderman (και ΑΑΑ τίτλοι) να φρόντισαν να βάλουν trophies και αυτοί να μην "πρόλαβαν".

Ποτέ δεν ξέρεις. Πάντως να το πέταξαν ως δικαιολογία δεν νομίζω γιατί η Sony θα μπορούσε να τους κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση. Τώρα τι ακριβώς συμβαίνει... Μπορεί να είχε προχωρήσει αρκετά η ανάπτυξη και να μην έχει αρκετά άτομα η ομάδα που το φτιάχνει ώστε να ασχοληθούν με trophies. Μπορεί να τρέχουν να προλάβουν το release date και να βγάλουν patch μετά, ποιος ξέρει.

NIKOS
21-10-2008, 14:35
paidia kykloforise shmera! telika ti leei ? aksizei h thanai moufa?

Avenger_Seraphim
21-10-2008, 14:44
Και εγω αυτο αναρωτιεμαι,μιας και ειμαι φαν του αραχνάκια ισως να το αγοραζα...αλλα οχι αν ειναι μουφα...

NIKOS
21-10-2008, 14:49
gia enoikiash kalo tha einai!fenete na exei poli kalo systhma maxhs. ta grafika omws de mou poly aresane.alla twra na skaseis 60 euros , enw perimenoume little big planet kai far cry2...

Avenger_Seraphim
01-11-2008, 18:07
Λοιπον,εχω ενοικιασει το παιχνιδι,και εχω παιξει αρκετες ωρες...

Τα γραφικα δεν ειναι εντυπωσιακα,αλλα ουτε και ασχημα. Θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα. Το animation is so and so,χωρις κατι το ιδιαιτερο,και νομιζω πως εχουν βαλει υπερβολικα "εφφε" για μαχες που εχουν μονο γρωθιες και κλωτσιες.
Για μια ακομη φορα εχουμε να μαζεψουμε αντικειμενα (αραχνες σε αυτο το παιχνιδι) για να αποκτησει ο "friendly γειτωνας" μας speed boost. Η μαχες εχουν λιγο "μηχανικες κινησεις" με αποτελεσμα να μην φαινονται τοσο ωραιες (τουλαχιστον σε μενα) και λιγο βαρετες απο ενα σημειο και μετα. Η δυσκολια του παιχνιδου ανεβαινει σταδιακα, και αυτο φαινεται στα boss fights περισσοτερο. Αυτο που βρηκα εγω ενδιαφερον ειναι οτι διαλεγεις τον δρόμο που θα ακολουθησει ο Αραχνάκιας. Ειτε τον καλό "normal suit Spidey" είτε τον κακο με τη χρηση της "Μαυρης στολης". Ηδη ειμαι στη μεση της ιστοριας και εχω επιλεξει τις περισσοτερες φορες το τι θα εκανε ο Σπαϊντι με την Μαυρη στολη (εκτος απο μια φορα). Τελος,εμενα μαρεσε το voice acting,μιας και παντα ο Σπαϊντερμαν εχει μια "πιασαρικη-κουλ" φωνη που φαινεται περισσοτερο μεσα απο τα αστεια που κανει μεσα στις μαχες κλπ. Ακομα,αναλογα την επιλογη που θα κανεις (κακος ή καλος δλδ) ο Σπαϊντι εχει και την αναλογη φωνη...Πιο "σκοτεινη" και πιο cheerfull οταν επιλεγεις τον "σωστο" δρομο...

Χαρακτηριστικη σκηνη
Λογκαν :" Βρωμας θανατο με αυτη τη στολη. Μου θυμιζεις εκεινα τα "emo" που καθονται σπιτι και κλαιγονται για την ζωη τους στο ιντερνετ ενω δεν ξερουν τι ειναι πραγματικος πονος"
Πητερ: "Ωω Λογκαν, μπαινεις στο "My Face"? κανε με add και ετσι θα σε κανω poke,και μετα θα μου κανεις και εσυ poke,και μετα εγω ξανα κλπ"

Φυσικα στα αγγλικα ακουγεται πιο ωραια (+ οτι δεν θυμαμαι ακριβως τι ελεγαν),it was all the money...

Σε ενα σημειο που πολεμουσα τον Λογκαν,απο ενα σημειο και μετα εκανε ερωτησεις,και επρεπε να απαντησω με τα πληκτρα "Δ,Ο,[],Χ",αλλα σε καποια σημεια δεν μου εδειχνε τις απαντησεις παρα μονο μια μαυρη οθονη,με αποτελεσμα να απανταω στα τυφλα. Οι ερωτησεις παντως δεν ηταν ιδιαιτερα για το "casual" κοινο του Spidey (σαν κ εμενα δλδ,αν κ διαβαζω τα κομικ) οι ερωτησεις ηταν περισσοτερο για τους γνωστες της σειρας.

All in all, σιγουρα ειναι ενα διασκεδαστικο παιχνιδι,αλλα δεν δικαιολογει την τιμη που εχει. 30-35€ ειναι αρκετα πιστευω.

nikolaszax
02-11-2008, 10:35
Λοιπον,εχω ενοικιασει το παιχνιδι,και εχω παιξει αρκετες ωρες...

Τα γραφικα δεν ειναι εντυπωσιακα,αλλα ουτε και ασχημα. Θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα. Το animation is so and so,χωρις κατι το ιδιαιτερο,και νομιζω πως εχουν βαλει υπερβολικα "εφφε" για μαχες που εχουν μονο γρωθιες και κλωτσιες.
Για μια ακομη φορα εχουμε να μαζεψουμε αντικειμενα (αραχνες σε αυτο το παιχνιδι) για να αποκτησει ο "friendly γειτωνας" μας speed boost. Η μαχες εχουν λιγο "μηχανικες κινησεις" με αποτελεσμα να μην φαινονται τοσο ωραιες (τουλαχιστον σε μενα) και λιγο βαρετες απο ενα σημειο και μετα. Η δυσκολια του παιχνιδου ανεβαινει σταδιακα, και αυτο φαινεται στα boss fights περισσοτερο. Αυτο που βρηκα εγω ενδιαφερον ειναι οτι διαλεγεις τον δρόμο που θα ακολουθησει ο Αραχνάκιας. Ειτε τον καλό "normal suit Spidey" είτε τον κακο με τη χρηση της "Μαυρης στολης". Ηδη ειμαι στη μεση της ιστοριας και εχω επιλεξει τις περισσοτερες φορες το τι θα εκανε ο Σπαϊντι με την Μαυρη στολη (εκτος απο μια φορα). Τελος,εμενα μαρεσε το voice acting,μιας και παντα ο Σπαϊντερμαν εχει μια "πιασαρικη-κουλ" φωνη που φαινεται περισσοτερο μεσα απο τα αστεια που κανει μεσα στις μαχες κλπ. Ακομα,αναλογα την επιλογη που θα κανεις (κακος ή καλος δλδ) ο Σπαϊντι εχει και την αναλογη φωνη...Πιο "σκοτεινη" και πιο cheerfull οταν επιλεγεις τον "σωστο" δρομο...

Χαρακτηριστικη σκηνη
Λογκαν :" Βρωμας θανατο με αυτη τη στολη. Μου θυμιζεις εκεινα τα "emo" που καθονται σπιτι και κλαιγονται για την ζωη τους στο ιντερνετ ενω δεν ξερουν τι ειναι πραγματικος πονος"
Πητερ: "Ωω Λογκαν, μπαινεις στο "My Face"? κανε με add και ετσι θα σε κανω poke,και μετα θα μου κανεις και εσυ poke,και μετα εγω ξανα κλπ"

Φυσικα στα αγγλικα ακουγεται πιο ωραια (+ οτι δεν θυμαμαι ακριβως τι ελεγαν),it was all the money...

Σε ενα σημειο που πολεμουσα τον Λογκαν,απο ενα σημειο και μετα εκανε ερωτησεις,και επρεπε να απαντησω με τα πληκτρα "Δ,Ο,[],Χ",αλλα σε καποια σημεια δεν μου εδειχνε τις απαντησεις παρα μονο μια μαυρη οθονη,με αποτελεσμα να απανταω στα τυφλα. Οι ερωτησεις παντως δεν ηταν ιδιαιτερα για το "casual" κοινο του Spidey (σαν κ εμενα δλδ,αν κ διαβαζω τα κομικ) οι ερωτησεις ηταν περισσοτερο για τους γνωστες της σειρας.

All in all, σιγουρα ειναι ενα διασκεδαστικο παιχνιδι,αλλα δεν δικαιολογει την τιμη που εχει. 30-35€ ειναι αρκετα πιστευω.

Ελεγα και εγω οτι ειμαι ο μονος που εβλεπε την μαυρη οθονη στην ομιλια με τον wolvie :tongue:.Στα τυφλα και οτι βγει,αλλα μετα εφτιαξε.
Συμφωνω απολυτα με τον Avenger_Seraphim.Αρκετα διασκεδαστικο το game αλλα δεν δικαιολογει την τιμη του.Ενοικιαση κατ'εμε.
Παντως εγω βρηκα γελοιες τις boss battles.Απλα spamareis συνεχως την κινηση του spidey black suit που τους ριχνει κατω και τους ταραζει στις γροθιες.

TopGunZ
03-11-2008, 14:55
OK confirmed περιμένουμε για το bargain bin

geogoku
04-11-2008, 23:58
Review

42329

Avenger_Seraphim
05-11-2008, 00:24
THanks for the review...

Pff~! What GT knows about voice acting :P Εμενα η φωνη του Σπαϊντι μαρεσε...Δεν μπορουσα να ακουω αλλο τον Tομπι (ή οπως και να λενε αυτον που εκανε τον Σπαϊντι στις ταινιες)... Σε ολα τα αλλα ομως συμφωνω με αυτα που εδειξε.

obione
05-11-2008, 00:29
genika nomizw oti prepei na eisai polu fun tou spidy gia na asxolitheis me to sygkekrimeno game...