PDA

View Full Version : Tαινίες, σειρές & άλλα DVD από περιοδικά - εφημερίδες !!



blizard
14-04-2008, 14:10
Την επόμενη Κυριακή το θέμα αρχίζει να δίνει την γνωστή σειρά friends σε dvd... o πρώτος κύκλος άκουσα θα ολοκληρωθεί σε 4 εβδομάδες με 1 dvd κάθε Κυριακή.
(η εφημερίδα δίνει και τουλάχιστον μια ακόμα ταινία κάθε φορά)


Εδώ ένα ωραίο topic που αναφέρουν τι βγάζουν όλες οι εφημεριδες.
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=12&page=66

muku
14-04-2008, 14:15
Πότε λέτε να αρχίσουν να δίνουν blu-ray?? :D Πάντως λέω να τα πάρω όλα από το θέμα, έτσι για συλλογή. Τα περισσότερα θα τα έχω δει λογικά από 2-3 φορές το καθένα στο Star.

john
14-04-2008, 15:46
an de to paro ego san tsandler pios tha to pari:frog:

Katana
14-04-2008, 17:20
Xαχα, και εσύ κολλημένος με τη σειρά ε? :D

WolfRathmA
14-04-2008, 17:45
POPO!! Παιδια εγω εχω ΟΟΟΟΛΑ τα φιλαρακια αλλα φυσικα σε γκουχου γκουχου dvd δισκακια :p

Εννοειται πως θα τα μαζεψω ολε!!!! Μπραβο ρε Bliz! Εισαι και πρωτος! Σε ευχαριστω που μας το ειπες!!!!
Καθε εβδομαδα κυκλοφορη την κυριακη;

john
14-04-2008, 22:06
Xαχα, και εσύ κολλημένος με τη σειρά ε? :D

an de do filarakia KATHE saba/ko kati patheno de boro
ta exo di 30-40 fores :frog:
alla sinexizo ksana ke ksana:angry:
eksou ke to ID mou:bgrin2:

WolfRathmA
14-04-2008, 22:25
an de do filarakia KATHE saba/ko kati patheno de boro
ta exo di 30-40 fores :frog:
alla sinexizo ksana ke ksana:angry:
eksou ke to ID mou:bgrin2:

Βλεπω οτι μενεις Πατρα. Αν σου πω τωρα κατι πιστευω οτι θα ερθεις τρεχοντας μια βολτα στην αθηνα.

Στην καλιθεα που δουλευω εχουν φτιαξει καφετερια Central Perk... σου λεει κατι αυτο; :bgrin2:

Ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ η ιδια καφετερια που εχει και στα φιλαρακια. Η ιδια πολυθρονα τα παντα! Πρεπει να την δειτε παιδια. Θα παθετε πλακα. Παντου αφησες απο τα φιλαρακια και τα σχετικα!

john
14-04-2008, 22:42
Βλεπω οτι μενεις Πατρα. Αν σου πω τωρα κατι πιστευω οτι θα ερθεις τρεχοντας μια βολτα στην αθηνα.

Στην καλιθεα που δουλευω εχουν φτιαξει καφετερια Central Perk... σου λεει κατι αυτο; :bgrin2:

Ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ η ιδια καφετερια που εχει και στα φιλαρακια. Η ιδια πολυθρονα τα παντα! Πρεπει να την δειτε παιδια. Θα παθετε πλακα. Παντου αφησες απο τα φιλαρακια και τα σχετικα!

apistefto de to iksera tha ertho :angry:
iksera gia mia paromia kafeteria sto bahrein alla kai athina:angry:
theli rep:angry:afto

gtakis
14-04-2008, 23:25
Βλεπω οτι μενεις Πατρα. Αν σου πω τωρα κατι πιστευω οτι θα ερθεις τρεχοντας μια βολτα στην αθηνα.

Στην καλιθεα που δουλευω εχουν φτιαξει καφετερια Central Perk... σου λεει κατι αυτο; :bgrin2:

Ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ η ιδια καφετερια που εχει και στα φιλαρακια. Η ιδια πολυθρονα τα παντα! Πρεπει να την δειτε παιδια. Θα παθετε πλακα. Παντου αφησες απο τα φιλαρακια και τα σχετικα!

Τέλειο νέο wolf δώσε διεύθυνση σίγουρα θα θέλουν πολλοί να πιουν ένα καφέ εκεί...

Katana
14-04-2008, 23:52
Βλεπω οτι μενεις Πατρα. Αν σου πω τωρα κατι πιστευω οτι θα ερθεις τρεχοντας μια βολτα στην αθηνα.

Στην καλιθεα που δουλευω εχουν φτιαξει καφετερια Central Perk... σου λεει κατι αυτο; :bgrin2:

Ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ η ιδια καφετερια που εχει και στα φιλαρακια. Η ιδια πολυθρονα τα παντα! Πρεπει να την δειτε παιδια. Θα παθετε πλακα. Παντου αφησες απο τα φιλαρακια και τα σχετικα!

Που δουλευεις?Είμαι συνέχεια Καλλιθέα λόγω της κοπέλας μου.Επίσης, που είναι αυτή η καφετέρια?

badboyfriend
14-04-2008, 23:56
Στην πλατεία Κύπρου είναι το central perk. Στη Δαβάκη (Σιβιτανίδου λέγεται σε εκείνο το ύψος) λίγο πιο πάνω από τη Θησέως. Είναι στον πρώτο όροφο στη γωνία Σαπφούς & Σιβιτανίδου.

Katana
14-04-2008, 23:57
Τnx, φίλε θα το δοκιμάσω.

badboyfriend
15-04-2008, 00:08
Απλά να πω ότι δεν έχω πάει ποτέ. Μην πάτε και είναι άθλιο και με βρίζετε :Ρ Απ' όσο ξέρω είναι στυλ Fridays/Applebees.
Το βλέπω κάθε μέρα που περνάω με το λεωφόρειο γι'αυτό το ξέρω.

georgiosdam
15-04-2008, 00:43
foveri seira polu eksipno xioumor makran i kaliteri!!!

seven77
17-04-2008, 20:33
παιδια να μας πει καποιος εντυπωσεις αμα παει....

WolfRathmA
18-04-2008, 01:26
Η καφετερια ειναι απιστευτη παιδια! Sorry αλλα δεν ειχα δει τα reply του thread για να απαντησω, να΄ναι καλα ο badboyfriend (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=362) :D

badboyfriend
20-04-2008, 17:25
Πήγα σήμερα για φαγητό. Είναι όντως σαν τα friday's το στυλ. Ωραίο φαγητό έχει και πολύ καλές τιμές. Γενικά έχει τον καναπέ από τη σειρά και το υπόλοιπο είναι τραπέζια και αυτό το αμερικανοbench που έχουν και στα friday's.
Ωραίο μαγαζί τελικά και ειδικά για τέτοιο καιρό, κάθεσαι στα παράθυρα που έιναι ανοιχτά από τη μια άκρη στην άλλη και χαζεύεις. (Τελικά στον τρίτο όροφο είναι).
Το μόνο κακό είναι ότι ήταν άδειο αλλά γενικά δεν είχε κόσμο σήμερα στην πλατεία.

conn-a
20-04-2008, 17:44
ρε παιδια πειτε με ξενερωτη αλλα 3-4 φορες που εχω δει φιλαρακια εχω ξενερωσει τη ζωη μου γελανε στο ξεκαρφωτο και γενικα δεν ξερω με ξενερωνει η κονσερβα γελιο που βαζουν καθε τρεις και λιγο παρ'ολ'αυτα βλεπω πολλους που ειναι πορωμενοι με τη σειρα και αισθανομαι και λιγο ασχημα βλεπω και το βιντεο του τεο με την καμηλοπαρδαλη το οποιο ακομα δεν εχω καταλαβει και αναρωτιεμαι βρε μηπως ειμαι ηλιθια!!!:frog::frog:

TopGunZ
20-04-2008, 19:49
Αν δεν ξέρεις καλά αγγλικά μην δοκιμάσεις να τα δεις. Έχουν απίστευτα αστεία, αλλά τα περισσότερα είναι τύπου λογοπαίγνιο. Όποτε προσπάθησα να διαβάσω τους ελληνικούς υπότιτλους έφριξα.

Τα έχω ήδη εδώ και 1-2 χρόνια σε συλλεκτική έκδοση με ειδικό κουτί από Άμαζον. Πρέπει να έχω δει πάνω από 10 φορές όλη τη σειρά, ενώ με έναν κολλητο που είναι και αυτός μανιακός κάνουμε πολλά αστεία και σχόλια στην καθημερινότητά μας εμπνευσμένα από τη σειρά (οι μη γνώστες μας περνάνε για τρελούς).

NonBorn
20-04-2008, 20:29
ρε παιδια πειτε με ξενερωτη αλλα 3-4 φορες που εχω δει φιλαρακια εχω ξενερωσει τη ζωη μου γελανε στο ξεκαρφωτο και γενικα δεν ξερω με ξενερωνει η κονσερβα γελιο που βαζουν καθε τρεις και λιγο παρ'ολ'αυτα βλεπω πολλους που ειναι πορωμενοι με τη σειρα και αισθανομαι και λιγο ασχημα βλεπω και το βιντεο του τεο με την καμηλοπαρδαλη το οποιο ακομα δεν εχω καταλαβει και αναρωτιεμαι βρε μηπως ειμαι ηλιθια!!!:frog::frog:


+1!! Άθλιο, Ηλίθιο χιούμορ... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται από τις καλύτερες σειρές... Εγώ όποτε τη πετυχαίνω στο STAR αλλάζω κανάλι..

ΕDIT:

Άλλαξα τον τίτλο και το έκανα sticky, μαζί με τα φιλαράκια καλό είναι να ξέρουμε τι βγαίνει κάθε ΣΚ κυρίως στις εφημερίδες αλλά και γενικά από περιοδικά!

conn-a
20-04-2008, 22:38
Αν δεν ξέρεις καλά αγγλικά μην δοκιμάσεις να τα δεις. Έχουν απίστευτα αστεία, αλλά τα περισσότερα είναι τύπου λογοπαίγνιο. Όποτε προσπάθησα να διαβάσω τους ελληνικούς υπότιτλους έφριξα.

Τα έχω ήδη εδώ και 1-2 χρόνια σε συλλεκτική έκδοση με ειδικό κουτί από Άμαζον. Πρέπει να έχω δει πάνω από 10 φορές όλη τη σειρά, ενώ με έναν κολλητο που είναι και αυτός μανιακός κάνουμε πολλά αστεία και σχόλια στην καθημερινότητά μας εμπνευσμένα από τη σειρά (οι μη γνώστες μας περνάνε για τρελούς).
τι να πω γουστα ειναι αυτα!παντως ξερω και ατομα τα οποια δεν σκαμπαζουν μια απο αγγλικα και χαιρονται με αυτα που ακουνε
Υ.Γ:τελικα το αστειο στο βιντεο του τεο με την καμηλοπαρδαλη που ειναι?:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

john
20-04-2008, 22:53
re pedia i eime tsigkounis i h akribia exi kseperasi kathe orio
4.25e i efimerida eleos

conn-a
20-04-2008, 23:40
re pedia i eime tsigkounis i h akribia exi kseperasi kathe orio
4.25e i efimerida eleos
τοσα δεντρα καηκαν ξερεις που εχει φτασει το ξυλο:frog:
παντως αμα την παιρνεις για το dvd τραβα νοικιασε το dvd απο το βιντεο κλαμπ αμα την παιρνεις για ενημερωση πιασε το τηλεκοντρολ και αν την παιρνεις για κουτσομπολιο βαλε...σταρ:frog:

greekteo
21-04-2008, 00:12
+1!! Άθλιο, Ηλίθιο χιούμορ... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται από τις καλύτερες σειρές... Εγώ όποτε τη πετυχαίνω στο STAR αλλάζω κανάλι..

ΕDIT:

Άλλαξα τον τίτλο και το έκανα sticky, μαζί με τα φιλαράκια καλό είναι να ξέρουμε τι βγαίνει κάθε ΣΚ κυρίως στις εφημερίδες αλλά και γενικά από περιοδικά!



ρε παιδια πειτε με ξενερωτη αλλα 3-4 φορες που εχω δει φιλαρακια εχω ξενερωσει τη ζωη μου γελανε στο ξεκαρφωτο και γενικα δεν ξερω με ξενερωνει η κονσερβα γελιο που βαζουν καθε τρεις και λιγο παρ'ολ'αυτα βλεπω πολλους που ειναι πορωμενοι με τη σειρα και αισθανομαι και λιγο ασχημα βλεπω και το βιντεο του τεο με την καμηλοπαρδαλη το οποιο ακομα δεν εχω καταλαβει και αναρωτιεμαι βρε μηπως ειμαι ηλιθια!!!:frog::frog:


OMG τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα καλεεε???? Τα φιλαρακια ειναι κορυφαια, Δεν υπαρχει τετοιου ειδους σειρα καλυτερη απο αυτα.. Οπως ειπε και ο TopGunz τα αστεια τους ειναι "Αμερικανικα" δηλαδη απο τους υποτιτλους δεν θα καταλαβεις και πολλα εως και αλλα αντι αλλων.. Αν ξερεις καλα αγγλικα και παρακολουθεις το τι λενε, εχουν απιστευτο γελιο...

Btw Ντινα τι μανια και συ με την καμηλοπαρδαλη :p:p

conn-a
21-04-2008, 00:15
OMG τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα καλεεε???? Τα φιλαρακια ειναι κορυφαια, Δεν υπαρχει τετοιου ειδους σειρα καλυτερη απο αυτα.. Οπως ειπε και ο TopGunz τα αστεια τους ειναι "Αμερικανικα" δηλαδη απο τους υποτιτλους δεν θα καταλαβεις και πολλα εως και αλλα αντι αλλων.. Αν ξερεις καλα αγγλικα και παρακολουθεις το τι λενε, εχουν απιστευτο γελιο...

Btw Ντινα τι μανια και συ με την καμηλοπαρδαλη :p:p
καλα οπως ειπα και πριν γουστα ειναι αυτα!!ειμαι σε φαση που προσπαθω να το καταλαβω btw μηπως φταιει που στα μισα του βιντο το κλεινω απο τη βαρεμαρα και δεν το βλεπω ολοκληρο ε μην μου πεις πως και αυτο θελει γνωση αγγλικων για να γελασεις!!

greekteo
21-04-2008, 00:17
Πρεπει να εχεις Proficiency με B για να το καταλαβεις :rofl::rofl:

TopGunZ
21-04-2008, 01:13
Μπα εγώ που το πήρα με C το Prof (Cambridge) μια χαρά τα πιάνω. :D

desperate_gamer
21-04-2008, 13:49
Κι εγώ με C το έχω... Χαχα!

Well η γνώμη μου για τα "Φιλαράκια" είναι ότι είναι απλά μια αστεία σειρά. Ένα sitcom για να περνά η ώρα. Ούτε εγώ μπορώ να εξηγήσω την τρέλα που επικράτησε, αλλά ότι λένε πολλά αστεία λένε. Απλά δεν είναι το χιούμορ που θα με ξετρελάνει. Προτιμώ να είναι πιο "σαρκαστικό" και "edgy", παρά αυτό το παρεΐστικο με τα inside jokes κτλ κτλ

WolfRathmA
19-05-2008, 18:45
Οι κλεφτες στο ΘΕΜΑ σταματησανε να δινουν τα φιλαρακια ποια... ηταν μονο για την πρωτη σεζον... τα καθηκια!!! :fryingpan::fryingpan: :rant::rant::rant::rant:

X-NEC
20-05-2008, 02:14
Οι κλεφτες στο ΘΕΜΑ σταματησανε να δινουν τα φιλαρακια ποια... ηταν μονο για την πρωτη σεζον... τα καθηκια!!! :fryingpan::fryingpan: :rant::rant::rant::rant:

Τελικά χωρίς τον Μάκη δεν δουλεύει τίποτα σε αυτή τη χωρα...

thanos
23-09-2008, 12:30
Το HITECH Οκτωβριου κυκλοφορησε...BD:"ταξιδια στη σεληνη"(ενδιαφερον πρεπει να ειναι).

thanos
24-10-2008, 12:40
Νεο hitech με bluray σχετικο με το roswell.