PDA

View Full Version : Πόσο γρηγορη συνδεση?



jammin
12-04-2008, 09:31
Παιδια καλημέρα.
Πιθανον ισως να επρεπε να βαλω το thread αυτο στα τεχνικά αλλα το εβαλα εδω γνωριζοντας οτι για να ειστε στο netwrk ετσι και αλλιως εχετε μια συνδεση και αρα θα εχετε τα συμπερασματα σας.

Θα κανω μεσα στις επομενες μερες συνδεση adsl στο σπιτι (οπου και εχω το ps3) και θα ηθελα να ρωτησω με ποια ταχυτητα πιστευετε οτι θα ειμαι ικανοποιημενος? Η συνδεση θα ειναι μεσω σταθερης τηλεφωνιας και οχι καποιας εταιρειας με ασυρματα δικτυα.

stratisd
12-04-2008, 10:32
Εγώ έβαλα τη 4ΜΒit Conn-x πρίν 2 εβδομάδες και πάει σφαίρα. Αφού παίζω Fifa online και ταυτόχρονα serfάρει ο αδερφός μου στο laptop χωρίς καμία επίπτωση στη ταχύτητα. Για την ώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Giannis
12-04-2008, 10:47
bale 4 kai pano......alla to thema einai an iparxoun anixtes ports stin perioxisou gia an mporeis na exeis teties taxitites kai na min plironeis tzapa....rota prota mexri poso mporeis na balis simfona me tis ports kai prakse analoga

jammin
12-04-2008, 10:58
bale 4 kai pano......alla to thema einai an iparxoun anixtes ports stin perioxisou gia an mporeis na exeis teties taxitites kai na min plironeis tzapa....rota prota mexri poso mporeis na balis simfona me tis ports kai prakse analoga
καθοτι λιγο ασχετος θα μπορουσες να μου πεις τι εννοεις λεγοντας ports? (ειπαμε ψαρακας yet)
επίσης ειναι καλυτερα να μπω με modem ή με router?

Giannis
12-04-2008, 11:08
analoga me to ti tha sou dosoun apo ekei pleon to pio sinithismeno einai na sou dinoun modem na syndeete me to pc meso usb.......egw prosopika exw ena aspro modem opou pernai i grammi tou tilefonoun kai apo eki pai se ena splitter opou sindeete to kaldio to opio pernai apo to aspro modem tou (ote) kai xorizete se 2 grammes tou tilefonoun kai tou internet kai tou internet kataligi sto router US Robotics opou exw sundedemeno to pc me kalodio kai ta laptops asyrmata.....apo ote tha balis internet?

jammin
12-04-2008, 11:41
analoga me to ti tha sou dosoun apo ekei pleon to pio sinithismeno einai na sou dinoun modem na syndeete me to pc meso usb.......egw prosopika exw ena aspro modem opou pernai i grammi tou tilefonoun kai apo eki pai se ena splitter opou sindeete to kaldio to opio pernai apo to aspro modem tou (ote) kai xorizete se 2 grammes tou tilefonoun kai tou internet kai tou internet kataligi sto router US Robotics opou exw sundedemeno to pc me kalodio kai ta laptops asyrmata.....apo ote tha balis internet?
σκεφτομαι να κανω conn-x. Λέγεται οτι στην περιοχη μου ειναι καλυτερα.
Πριν ρωτησα για router γιατι μου ειπανε οτι ειναι καλυτερο απο modem. Τωρα ξαναμπερδευτηκα. Ειπες οτι χρησιμοποιεις και τα δύο?

Giannis
12-04-2008, 11:57
lipon ego ta exo os ekseis........Grammi tilefonou----->Modem------->Splitter----->opou xorizete i grammi se tilefono kai DSL to ena kalodio pai sto tiefono kai to allo sto Router.....



tha sou poun afti ti na kaneis alla emena einai ligo poliploka esena tah einai poli pio apla an sou dosoun modem me usb..alal tote den tha mporeis na syndesis to ps3 kai tah angkastis na paris router pes tous na min einai me usb kai an ginete na sou dosoun router na exei wireless.......apla esi pes thelo wireless kai afti tah sou dosoun ta analoga parelkomena

jammin
12-04-2008, 12:27
συγγνωμη ρε φιλε γιαννη αν σε κουραζω αλλα γιατι wireless και οχι ενσύρματο?

leone
12-04-2008, 12:28
Οταν θα σου ερθει το ρουτερ σου, θα εχει μεσα χαρτια για το πως γινετε η συνδεσμολογια οποτε μην σε τρομαζει αυτο. Wireless γιατι μπορει το pc να μην το εχεις κοντα στο ps3, ετσι θα περνει ασυρματα την συνδεση.

Giannis
12-04-2008, 12:29
an exeis to ps3 p.x sto saloni pou na trabas kalodio.....ala ama thes pare ensirmato...ala ite to ena paris ite to allo to pc me kalodio tah to exeis

den me kourazeis file mou

jammin
12-04-2008, 12:37
η θεση της γραμμης (οπου δηλαδη θα καταληξει και το modem) ειναι ακριβως διπλα στο ps3 ετσι και αλλιως.
Το modem τωρα, εχει δυνατοτητα ενσύρματης συνδεσης και για τα δυο (ps3 και laptop), ή θα πρεπει το ενα να συνδεθει wireless (αν ειναι ετσι τοτε θα συνδεσω το laptop χωρις καλώδιο)?

jammin
12-04-2008, 12:39
Οταν θα σου ερθει το ρουτερ σου, θα εχει μεσα χαρτια για το πως γινετε η συνδεσμολογια οποτε μην σε τρομαζει αυτο. Wireless γιατι μπορει το pc να μην το εχεις κοντα στο ps3, ετσι θα περνει ασυρματα την συνδεση.
thanks φιλε. sorry αλλα δεν ειδα το ποστ σου και συνεχισα να μιλαω μονο με γιαννη

Giannis
12-04-2008, 12:40
αν πάρης με το usb μονο με ένα γιατί θα συνδέεται με το usb στο laptop και γι αυτό ρότα τους πρώτα και αν σου που ότι θα είναι με usb πες τους όχι θέλω το κλασικό με το καλώδιο

tasioskis
12-04-2008, 12:42
η θεση της γραμμης (οπου δηλαδη θα καταληξει και το modem) ειναι ακριβως διπλα στο ps3 ετσι και αλλιως.
Το modem τωρα, εχει δυνατοτητα ενσύρματης συνδεσης και για τα δυο (ps3 και laptop), ή θα πρεπει το ενα να συνδεθει wireless (αν ειναι ετσι τοτε θα συνδεσω το laptop χωρις καλώδιο)?


αφου ειναι laptop ποιος ο λογος να το συνδεσεις με καλωδιο,καλυτερα δεν ειναι να το εχεις wireless? τουλαχιστον ετσι το εχω εγω,ενσυρματο το ps3 και ασυρματα τα 2 laptop...σου συνηστω να μην βαλεις αυρματο στο ps3 γιατι κοβεται συχνα,εχει συμβει και σε μενα αλλα και σε αλλους...

leone
12-04-2008, 12:44
Δε πειραζει :P
Βασικα εμενα μου φαινετε πιο σταθεση η συνδεση με καλωδιο. Το ρουτερ πχ που μου εδωσε εμενα ο ΟΤΕ εχει 4 θυρες για καλωδια ειναι και wireless.....οποτε εχεις και επιλογες :)

Giannis
12-04-2008, 12:46
Ναι μπορεί να τους πει το τι θέλει είτε με usb είτε με καλώδιο είτε με wireless είτε και με τα 2 μαζί

leone
12-04-2008, 12:50
Απλα το ρουτερ σου με το pc θα το συνδεσεις μεσο ethernet και οχι usb.
οχι οτι δεν γινετε, απλα η ethernet θυρα ειναι πολυ πιο γρηγορη απο την usb.
αναλογα και τι ταχυτητα θα βαλεις βεβαια.

jammin
12-04-2008, 12:50
αφου ειναι laptop ποιος ο λογος να το συνδεσεις με καλωδιο,καλυτερα δεν ειναι να το εχεις wireless? τουλαχιστον ετσι το εχω εγω,ενσυρματο το ps3 και ασυρματα τα 2 laptop...σου συνηστω να μην βαλεις αυρματο στο ps3 γιατι κοβεται συχνα,εχει συμβει και σε μενα αλλα και σε αλλους...


Δε πειραζει :P
Βασικα εμενα μου φαινετε πιο σταθεση η συνδεση με καλωδιο. Το ρουτερ πχ που μου εδωσε εμενα ο ΟΤΕ εχει 4 θυρες για καλωδια ειναι και wireless.....οποτε εχεις και επιλογες :)
μπραβο ρε παιδες. Με βαζετε στο νοημα.
Και εγω πιστευα οτι ειναι καλυτερα το ενσυρματο και επιβεβαιωθηκα. Ειδικα για το ps3. Ετσι και αλλιως το laptop θα βλεπει μονο internet.
leone ειπες router. Εσυ δεν χρησιμοποιεις και modem οπως ο γιαννης?

Giannis
12-04-2008, 12:51
emena einai alli istoria aseeee

tasioskis
12-04-2008, 12:52
αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι μερικα μοντεμ δεχονται μονο μια συνδεση...

leone
12-04-2008, 12:52
κοιτα εγω ακομα δεν εχω Ps3 :(
η συσκευη που θα σου στειλουν ειναι Modem/router..... το ιδιο πραγμα λεμε :)

Giannis
12-04-2008, 12:52
alla afou exeis laptop opws lene kai ta pedia balto wireless kai ase to ps3 me ethernet afou einai akribos dipla

Giannis
12-04-2008, 12:54
apla prepei na tous peis na sou steiloun na exei kai ta dio diladi kai ethernet syndesi pes me pc kai wireless

jammin
12-04-2008, 13:37
μπραβο μπραβο μπραβο.

Ευχαριστω για τα φωτα σας...

jammin
14-04-2008, 14:25
μπηκα στη σελιδα του oteshop και προσεξα οτι κανουν δωρο ενα ασυρματο modem. Αυτό υποστηριζει και ενσυρματη συνδεση ή μονο ασυρματη?

GedoGt
14-04-2008, 14:33
μπηκα στη σελιδα του oteshop και προσεξα οτι κανουν δωρο ενα ασυρματο modem. Αυτό υποστηριζει και ενσυρματη συνδεση ή μονο ασυρματη?

Και τα 2.

jammin
14-04-2008, 14:40
Και τα 2.
ευχαριστω φιλε

mootsChios
30-04-2008, 23:54
Οποιος θελει τα πολλα, χανει και τα λιγα. Ειχα 2048 και πηρα τηλεφωνο να μου την κανουν 8000. Ε, τωρα δεν εχω τιποτα. Μου ειπαν οτι αν δεν φτιαξει σε 3 μερες να παρω τηλεφωνο παλι και να ζητησω υποβαθμιση γραμμης γιατι μαλλον δεν την παλευουν οι γραμμες στο σπιτι μου. Μου ειπαν οτι απεχω και απο το κεντρο στη εξωφρενικη αποσταση των 3,7 χιλιομετρων! Ελεος

Maximvs
30-04-2008, 23:58
και ομως φιλε μου...ειναι τρομερη η αποσταση των 3.7 χιλιομετρων...ισως να ηταν καλυτερα να μεινεις στα 2048...

wesker
01-05-2008, 02:00
και ομως φιλε μου...ειναι τρομερη η αποσταση των 3.7 χιλιομετρων...ισως να ηταν καλυτερα να μεινεις στα 2048...

Στα 3,7 χλμ θα έπρεπε να συγχρονίζει μέχρι 8ΜΒ max....

tapeinosg
01-05-2008, 18:19
Paidia egw exw 24ara syndesh kai oso anafora ta download apo to pc,paei super! Dld exw ftasei kai 2,4Mb/sec! Sto ps3 omws tyxainei na katevazw k me 70-100kb.. Epishs se arketa paixnidia exw kakh syndesh.. P.x. sto cod4 an de me vgalei host..asta ma pane..

mootsChios
11-05-2008, 03:42
Λοιπον jammin, οπως ειπα και παραπανω ειχα 2048 και ζητησα αναβαθμιση σε 8000 παρολο που δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Δηλ. πιστευω οτι με 2048 θα εισαι κομπλε, οποιο παιχνιδι και να παιζεις. Εγω μεχρι να γινει η αναβαθμιση (η οποια χρειαστηκε τελικα και καινουριο μοντεμ (αλλο παλι και αυτο)) δεν ειχα ιντερνετ για 2 βδομαδες. Εβριζα Θεους και δαιμονες. Ελεγα καλά δεν ημουν με την 2άρα που ολα δουλευαν ρολόι? Τελος παντων αφου παλεψα με μοντεμς, port forwarding κτλ ολα καλα τωρα.
Η συνδεσμολογια που διεπει τα διαφορα μου, ειναι μοντεμ/ρουτερ, συνδεδεμενο με usb στο κομπιουτερ και με ethernet στο ps3. Ολα κομπλε.
Κατεβασα σημερα το demo του Haze και ηταν 1557mb. Κατεβηκε σε 1 τεταρτο. Δηλ. στο περιπου δευτ και mb. Επισης κατεβασα και το εργο το Cloverfield απο μtorrent kai κατεβηκε σε 20 κατι λεπτα. Ηδονη.
Παντως για να μην πολυλογω με 2048 μινιμουμ θα εισαι κομπλε. Ξερω βεβαια και ατομα που και με 1024 δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα. Εδω διαβασα posts απο ξενο φορουμ οπου ατομα παιζουν με dial-up. Βεβαια αυτες ειναι ακραιες περιπτωσεις.

WolfRathmA
11-05-2008, 10:22
Moots συγνωμη, αλλα εσυ τοσο καιρο που ειχες συνδεση δεν ειχες μοντεμ ρουτερ το οποιο να ειναι adsl2+; Ειχες το απλο το οποιο ηταν με την 2 mbit συνδεση που ειχες;

jammin
11-05-2008, 10:40
Λοιπον jammin, οπως ειπα και παραπανω ειχα 2048 και ζητησα αναβαθμιση σε 8000 παρολο που δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Δηλ. πιστευω οτι με 2048 θα εισαι κομπλε, οποιο παιχνιδι και να παιζεις. Εγω μεχρι να γινει η αναβαθμιση (η οποια χρειαστηκε τελικα και καινουριο μοντεμ (αλλο παλι και αυτο)) δεν ειχα ιντερνετ για 2 βδομαδες. Εβριζα Θεους και δαιμονες. Ελεγα καλά δεν ημουν με την 2άρα που ολα δουλευαν ρολόι? Τελος παντων αφου παλεψα με μοντεμς, port forwarding κτλ ολα καλα τωρα.
Η συνδεσμολογια που διεπει τα διαφορα μου, ειναι μοντεμ/ρουτερ, συνδεδεμενο με usb στο κομπιουτερ και με ethernet στο ps3. Ολα κομπλε.
Κατεβασα σημερα το demo του Haze και ηταν 1557mb. Κατεβηκε σε 1 τεταρτο. Δηλ. στο περιπου δευτ και mb. Επισης κατεβασα και το εργο το Cloverfield απο μtorrent kai κατεβηκε σε 20 κατι λεπτα. Ηδονη.
Παντως για να μην πολυλογω με 2048 μινιμουμ θα εισαι κομπλε. Ξερω βεβαια και ατομα που και με 1024 δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα. Εδω διαβασα posts απο ξενο φορουμ οπου ατομα παιζουν με dial-up. Βεβαια αυτες ειναι ακραιες περιπτωσεις.
moots ευχαριστω φιλε... Απλα να ξερεις (και εσυ και ολοι οι φιλοι βεβαια του φορουμ) οτι εκανα τελικα συνδεση (νομιζω οτι το ανεφερα σε καποια στιγμη πριν περιπου 3-4 εβδομαδες)
Τεσπα, η συνδεση που εκανα ειναι 4αρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Θελω να σας ευχαριστησω και ολους για τη βοηθεια.

LAZAGR76
11-05-2008, 12:06
εγω εχω 2mb conex και ενω στο 360 δεν μου κανει τσικ η συνδεσει δεν κολαει πουθενα στο ps3 εχω μερικα προβληματακια

xar
11-05-2008, 13:00
egw exw 4mb conn-x kai ta pianw alla epeidh o ote pleon kapoio tis % poulithike stous germanous kai to 3erw oti tha ginei gia to p** phga sti forthnet opou exei pleon idioktito kai thlefwno kai internet. 24mb tha exw opou tha pianw apo auta 15-19 kai mou dwsan kai ena modem/router dwro. einai poly kala i forthnet exw diabasei polla topics gia kala logia. kai o logariasmos tha einai 39.90 to mhna me aperiorista astika kai iperastika kai kapoies dwrean wres sto e3wteriko dld to 2mhno tha bgainei 80eurw. na kai kapoio link: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=229668 http://www.texnologia.gr/index.asp?mod=articles&id=5638
(http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=229668)

WolfRathmA
11-05-2008, 13:04
egw exw 4mb conn-x kai ta pianw alla epeidh o ote pleon kapoio tis % poulithike stous germanous kai to 3erw oti tha ginei gia to p** phga sti forthnet opou exei pleon idioktito kai thlefwno kai internet. 24mb tha exw opou tha pianw apo auta 15-19 kai mou dwsan kai ena modem/router dwro. einai poly kala i forthnet exw diabasei polla topics gia kala logia.

Ειναι αρκετα καλη και απο την στιγμη που ανοιξε και δικα της καταστηματα τοτε ειναι ακομα καλυτερα. Για το λογο οτι η εταιρια πλεον δεν ειναι "απροσωπη" οπως ειναι οι αλλες εταιριες που διαφημιζονται μονο απο την τηλεοραση και απο τις αφησες στο δρομο.

Τα μονα προβληματα που εχουν αντιμετωπησει μερικοι χρηστες ειναι με το τηλεφωνο αλλα διορθωνονται αν το ψαξουν καλα.

Τωρα το ποιο μεγαλο θεμα σε ολα τα δυκτια ειναι η τεχνικη υποστιρηξη. Και περισσοτερο η τηλεφωνικη τεχνικη υποστιριξη. Αν περιμενεις για παραδειγμα μιση ωρα με 45 λεπτα για να το σηκωσουν, τοτε χεστα βραστα...

jammin
11-05-2008, 13:08
egw exw 4mb conn-x kai ta pianw alla epeidh o ote pleon kapoio tis % poulithike stous germanous kai to 3erw oti tha ginei gia to p** phga sti forthnet opou exei pleon idioktito kai thlefwno kai internet. 24mb tha exw opou tha pianw apo auta 15-19 kai mou dwsan kai ena modem/router dwro. einai poly kala i forthnet exw diabasei polla topics gia kala logia. kai o logariasmos tha einai 39.90 to mhna me aperiorista astika kai iperastika kai kapoies dwrean wres sto e3wteriko dld to 2mhno tha bgainei 80eurw. na kai kapoio link: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=229668
δεν ξερω για forthnet οποτε δεν μπορω να εχω και αποψη.
Οσο αφορα τωρα στην connex δε θεωρω οτι θα χαλασει ο παροχος επειδη μπαινουν μεσα οι γερμανοι. Το καθε αλλο μαλιστα. Μια εταιρεια εξαγοραζει καποια αλλη γιατι θεωρει οτι στο μελλον θα εχει καποιο οφελος. Το μονο που μπορει να κανει ειναι να βελτιωσει τς υπηρεσιες της δεδομενου του ανταγωνισμου. Επειτα μιλαμε για μια πολυ μεγαλη εταιρεια οποτε και σε αυτη την περιπτωση μονο καλο μπορει να γινει. ;)

xar
11-05-2008, 13:09
Ειναι αρκετα καλη και απο την στιγμη που ανοιξε και δικα της καταστηματα τοτε ειναι ακομα καλυτερα. Για το λογο οτι η εταιρια πλεον δεν ειναι "απροσωπη" οπως ειναι οι αλλες εταιριες που διαφημιζονται μονο απο την τηλεοραση και απο τις αφησες στο δρομο.

Τα μονα προβληματα που εχουν αντιμετωπησει μερικοι χρηστες ειναι με το τηλεφωνο αλλα διορθωνονται αν το ψαξουν καλα.

Τωρα το ποιο μεγαλο θεμα σε ολα τα δυκτια ειναι η τεχνικη υποστιρηξη. Και περισσοτερο η τηλεφωνικη τεχνικη υποστιριξη. Αν περιμενεις για παραδειγμα μιση ωρα με 45 λεπτα για να το σηκωσουν, τοτε χεστα βραστα...

εγω πιστευω παντως οτι ηρθε για να φαει τον οτε στην σωστη ωρα! πολυ φευγουν, προχθες οταν πηγα στην forthnet ειχε μεγαλη ουρα. ειναι και αρκετα φθηνα σε σχεση με τον οτε.(προς το παρον) τωρα για την αναμονη οταν περνεις τηλεφωνα σε πιο θα τυχει ειναι και που και εμενα μου ειχε τυχη να μη το σηκωνουν με τπτ οταν ειχα Ondsl. σπαστικο!!!!!


δεν ξερω για forthnet οποτε δεν μπορω να εχω και αποψη.
Οσο αφορα τωρα στην connex δε θεωρω οτι θα χαλασει ο παροχος επειδη μπαινουν μεσα οι γερμανοι. Το καθε αλλο μαλιστα. Μια εταιρεια εξαγοραζει καποια αλλη γιατι θεωρει οτι στο μελλον θα εχει καποιο οφελος. Το μονο που μπορει να κανει ειναι να βελτιωσει τς υπηρεσιες της δεδομενου του ανταγωνισμου. Επειτα μιλαμε για μια πολυ μεγαλη εταιρεια οποτε και σε αυτη την περιπτωση μονο καλο μπορει να γινει. ;)

διαβασε κανενα τοπικ πανε ρωτα σε κανενα καταστημα σιγουρα θα σαρεσει. εγω τουλαχιστον πληρωνα 125ευρω στον οτε και τωρα με 80 θα ειμαι τζιτζι + μεγαλυτερο ιντερνετ.

badboyfriend
11-05-2008, 14:23
Moots συγνωμη, αλλα εσυ τοσο καιρο που ειχες συνδεση δεν ειχες μοντεμ ρουτερ το οποιο να ειναι adsl2+; Ειχες το απλο το οποιο ηταν με την 2 mbit συνδεση που ειχες;

Δε χρειαζόταν να αλλάξει router. Ακόμη και adsl router να είχε, η τεχνολογία adsl "σηκώνει" μέχρι 8mbps. H adsl2 μέχρι 12 και η adsl2+ μέχρι 24.. Οπότε μόνο για την ταχύτητα δε χρειαζόταν να αλλάξει router εφόσον πήγε από τα 2 στα 8.

mootsChios
11-05-2008, 21:59
Moots συγνωμη, αλλα εσυ τοσο καιρο που ειχες συνδεση δεν ειχες μοντεμ ρουτερ το οποιο να ειναι adsl2+; Ειχες το απλο το οποιο ηταν με την 2 mbit συνδεση που ειχες;
Ειχα το speedtouch 530. Το πeριεργο ειναι οτι 2 φιλοι μου που αναβαθμισανε και αυτοι απο 2048 σε 8000 δεν αλλαξαν μοντεμς και κρατησαν το 530. Εμενα δεν συγχρονιζε με τιποτα και μου δωσανε το speedtouch 536i v6. Kαι συγχρονισε δοξα τω θεο.
Βεβαια αυτοι οι φιλοι μενουν κοντα στο κεντρο ενω εγω ειμαι σχεδον 4 χιλιομετρα μακρια.

MBALLACK
12-05-2008, 13:23
20MBIT SFERA

sattal
13-05-2008, 18:46
me 24.
http://www.speedtest.net/result/270825487.png

tapeinosg
14-05-2008, 15:30
ki egw 24ara
http://www.speedtest.net/result/271207968.png (http://www.speedtest.net)

ps4
14-05-2008, 15:40
πρεπει να εισαι πολυ κοντα στο κεντρο για να σου δινει 19+

καλα σου δινει ομως, οπως και να εχει.

solidsname
21-07-2008, 03:54
prosfata ebala tellas sta 24 mbps mporw kanonika na kanw oti kai prin sto ps3 me thn diafora pws twra pia dn mporw na kanw join se matches otan me kalloun oi friends mou afto ginete se ola ta games boh8eiaaa plz:please2:

WolfRathmA
21-07-2008, 04:42
prosfata ebala tellas sta 24 mbps mporw kanonika na kanw oti kai prin sto ps3 me thn diafora pws twra pia dn mporw na kanw join se matches otan me kalloun oi friends mou afto ginete se ola ta games boh8eiaaa plz:please2:

Αλλαξες και ρουτερ; Για κανε ενα τεστ απο τα network setting να δεις τι σου βγαζει στο NAT Type...

solidsname
21-07-2008, 19:52
oxi to routrer paramenei to idio ashrmato level one exw nat type 2 mporw na kanw kanonika join se ola ta games alla gia paradeigma sto gta iv otan mou stelnei enas filos mou invitation kai paw na kanw join mou leei shnexeis the game no longer exists paromoio problem exw kai sto mgo

solidsname
22-07-2008, 02:33
exw balei kai kwdiko sto router lete na fteei afto?? dn nomizw apla to epishmana

WolfRathmA
22-07-2008, 12:19
Οχι δε νομιζω να ειναι εκει το προβλημα σου.

Τι να πω δε ξερω... Μπορει να γεμιζει εκεινη την ωρα το lobby. Δοκιμασε σε private match να το κανετε..

Tek_Killa
22-07-2008, 13:26
Σχεδόν τo ίδιο παθαίνω κι εγώ. Μόνο όταν δημιουργήσω game μπορώ να παίξω οnline στο gta. Οταν πάω να κάνω join game είτε με invitation είτε χωρίς, μπάινω στο παιχνίδι και δευτερόλεπτα μετά, πάντα με πετάει. (Νetone, 24mbit, NAT Type 2)

solidsname
22-07-2008, 16:32
egw dn prolabenw na mpw ka8olou ti na pw dn xerw dn einai mono sto gta alla kai sto mgo pou to pezw:banghead:

ps4
23-07-2008, 10:49
Mε usr 9 και 40 το πρωι δεν εχω ξαναπαει τοσο.....

http://img234.imageshack.us/img234/5741/22eu6.th.jpg (http://img234.imageshack.us/my.php?image=22eu6.jpg)

:yay:

nikon
23-07-2008, 10:58
Mε usr 9 και 40 το πρωι δεν εχω ξαναπαει τοσο.....

http://img234.imageshack.us/img234/5741/22eu6.th.jpg (http://img234.imageshack.us/my.php?image=22eu6.jpg)

:yay:
Για να σε ξενερώσω λίγο μην το πιστεύεις και τόσο πολύ το speedtest.

ps4
24-07-2008, 01:16
Oxi δεν το πιστευω απλα το κοιταω που και που και βλεπω νουμερα.

Ετσι για τον χαβαλε. Αυτο ειναι το μεγαλυτερο που εχει δωσει μετα απο 3 χρονια.

valdazzar
11-11-2008, 00:28
Gia games tha valeis MONO conn-x oti taxytita thes kai router kai tha eisai mia xara

grip
02-12-2008, 18:37
Μια ερώτηση και από εμένα. Πλην του καλωδίου,κερδίζω τπτ άλλο εάν συνδέσω ασύρματα το ps3 με το router μου? 2αρα γραμμή έχω forthnet.

0pr0phet
15-12-2008, 23:16
paidia an kai exw 14 mb/s online (ps3) den mporw na pai3w exw se ola lag ka8usterhsh deyteroleptwn klp
uparxei kapoia lush?
an einai na alla3w etairia prepei na exw kai dwrean klhseis(astikes ,uperastikes,kina kai aystralia) mporeite na me help parakalw...8elw na kopsw kwlous k 3enerwnw :/

nikon
16-12-2008, 08:37
paidia an kai exw 14 mb/s online (ps3) den mporw na pai3w exw se ola lag ka8usterhsh deyteroleptwn klp
uparxei kapoia lush?
an einai na alla3w etairia prepei na exw kai dwrean klhseis(astikes ,uperastikes,kina kai aystralia) mporeite na me help parakalw...8elw na kopsw kwlous k 3enerwnw :/
Πάρε τηλέφωνο στην εταιρεία και πες το πρόβλημα σου για να το κοιτάξουν αυτοί έτσι έκανα και εγώ μετά από καθημερινά disconnects που είχα και τώρα είμαι μια χαρά.
Το να πας αλλού μάλλον δεν θα λύσει το πρόβλημα σου αφού έχει να κάνει με την απόσταση που έχει το σπίτι σου από το κέντρο του ΟΤΕ.

dlevel
03-01-2009, 14:46
24αρα , στα 11 συγχρονιζει

chronohill
05-01-2009, 22:40
εγω παιδια εχω 1 mbit connex ενσυρματο...ειναι καλα για online gaming η θα λαγκαρει???

Enas
06-01-2009, 19:27
Εμένα πάντως το speedtest μου βγάζει 5 sec delay που φυσικα δεν έχει καμια σχέση με την πργματικότητα . Όταν έπαιζα wow είχα 150-250ms.