PDA

View Full Version : Καφενείο των Φιλάθλων|| Old Thread



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

klepidas
30-09-2007, 11:08
Szitiste se auto to thema gia tin agapimeni sas omada kai ta match kathe agonistikis analiste faseis kai penalti pou den dothikan px(pao vs paok)lol

gtakis
30-09-2007, 11:09
Nice topic klepida.+1(ε ρε θα γινομαστε κοψιδια καθε κυριακη lol!!!:rofl::rofl::rofl:)

klepidas
30-09-2007, 11:10
ema den mporousa sto agaapimeno mou podosferaki(fifa 08) na milane gia ton paok eno ego eimai olympiakos...lol

ALEO
30-09-2007, 11:45
edaksi o panathinaikos epekse kalitera ,apla itan penalti gia ton paok pou den dothike

klepidas
30-09-2007, 11:53
aleo ton agona apo pou ton eides esi??

oftopic:tha pexoume kana fifa?

PDS
30-09-2007, 12:10
Kαι στον ΠΑΟ δεν δοθηκε πεναλντι και ακυρωθηκε κανονικο γκολ.Δεν σας παιρνει να μιλατε ΠΑΟΚΙΑ:p

klepidas
30-09-2007, 12:11
fetos pou o olympoakos exei pextronia vazo kai stoixima oti tja xasei to protathlima me auto to lalaka proponiti pou emplexe

blizard
30-09-2007, 12:20
Kαι στον ΠΑΟ δεν δοθηκε πεναλντι και ακυρωθηκε κανονικο γκολ.Δεν σας παιρνει να μιλατε ΠΑΟΚΙΑ:p
Εχω την εντύπωση ότι ο διαιτητής είδε το λάθος του στο ημίχρονο και προσπάθησε να το διορθώσει μετά...

MaRkUs_
30-09-2007, 12:35
Εχω την εντύπωση ότι ο διαιτητής είδε το λάθος του στο ημίχρονο και προσπάθησε να το διορθώσει μετά...

looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooool
δεν διορθώνεται.....το παιχνίδη ίσος να ήταν τελείος διαφορετικό με το 0-1....
Pds δλδ ήταν πέναλτι αυτό που έδωσε???:ΧΧΧ μπράβο!!! α και κάτι άλλο!!!το πέναλτι που λες αν δεις το χερι είναι απλωμένο και η μπάλα πρώτα βρίσκει στο σώμα του κνολ κ μετα χτυπάει χέρι......δεν απλώνει το χέρι για να διακόψη την πορία της μπάλας.....:Χ ενό του βύντρα ήταν καθαρό....το γκολ του αλβάνου του βάζελου ήταν κανονίκο.....αλλά τι θες να μου πεις σε ένα τελειωμένο παιχνίδη δεν μέτρισε γκολ στο πόσο????:Χ ενώ το πέναλτι του παοκ ήταν στο πόσο???
αυτα:Χ

ALEO
30-09-2007, 12:48
klepida piano ert stin germania den imaste pisw apo ton kosmo vre :)
tha peksoume alla simera arga to vrady pio nwris den boro

PDS
30-09-2007, 12:50
Tεσπα,οπως και να εχει δεν μπορει ο παοκ να μιλα για διαιτησια:)
ουτε και παο φυσικα.

blizard
30-09-2007, 13:07
looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooool
δεν διορθώνεται.....το παιχνίδη ίσος να ήταν τελείος διαφορετικό με το 0-1....
Pds δλδ ήταν πέναλτι αυτό που έδωσε???:ΧΧΧ μπράβο!!! α και κάτι άλλο!!!το πέναλτι που λες αν δεις το χερι είναι απλωμένο και η μπάλα πρώτα βρίσκει στο σώμα του κνολ κ μετα χτυπάει χέρι......δεν απλώνει το χέρι για να διακόψη την πορία της μπάλας.....:Χ ενό του βύντρα ήταν καθαρό....το γκολ του αλβάνου του βάζελου ήταν κανονίκο.....αλλά τι θες να μου πεις σε ένα τελειωμένο παιχνίδη δεν μέτρισε γκολ στο πόσο????:Χ ενώ το πέναλτι του παοκ ήταν στο πόσο???
αυτα:Χ
Απλά πιθανότατα δεν είδε το χέρι,(σκέψου ότι έχει ίδιο ύψος με τον παίκτη και δεν βλέπει τι γίνεται πίσω από το σώμα όπως η κάμερα), αλλά όταν στο ημίχρονο το κατάλαβε προσπάθησε να διορθώσει αδικώντας τον Πάο.

ProEvo
30-09-2007, 13:34
ότι και να λέμε ο διαιτητής ήταν απλά ακατάλληλος. αν δε βλέπει ας κάτσει σπίτι του και να διαιτητεύσει κάποιος που βλέπει. έκανε τουλάχιστον τρία τραγικά λάθη (χέρι βύντρα, χέρι κνολ, γκολ δημούτσου) και τεράστια λάθη με τις κάρτες (μάλλον ξέχασε ότι τράβηγμα φανέλας είναι κίτρινη κάρτα χωρίς προειδοποίηση). πάντως λάθος σαν αυτό που έκανε ο θεός διαιτητής στο ματς της αελ δύσκολα θα ξαναδούμε. ο άνθρωπος είναι για βραβείο.:fryingpan:

MaRkUs_
30-09-2007, 16:41
καλά εκεί ήταν θεός ο διαιτητής:ρρρ κ πως είπε ο τενεκές ο λουτσιάνο....μα το συμπεκτης μου ακόμπησε το μπάλα πριν πιάσω εγκω!!!ηταν κανονικό τη γκολ.
α ρε γελάδι 10 χρόνια στην ελλάδα ακόμα ούτε το εγώ δεν έμαθες:ρ

PDS
02-10-2007, 20:45
Aντε ..την πεταξαμε την 3αρα παλι.:p

ProEvo
02-10-2007, 20:59
πολύ καλή μπάλα σήμερα! πάντα τέτοια!!! :1appl:

blizard
02-10-2007, 21:21
γιατί παίξαμε σήμερα παιδιά εμείς ? πάντως καλά μας βγήκε , ο παο δεν είναι για πέμπτη...

MaRkUs_
03-10-2007, 13:47
με μεγάλι ομάδα παίξατε ωρε....αν δεν νικούσατε τι να λέγαμε??:χ
σήμερα παιχτε όλοι στοιχημα...πληρώνει ο γάυρος....ημ/τελικο 1-1
αποτέλεσμα ημηχρονου με 1 γκολ καβάντζα ο γαύρος πάλη 1.....και βέβαια οβερ:ρ

ProEvo
03-10-2007, 13:52
Πράγματι Markus ο ΠΑΟΚ μας δυσκόλεψε πιο πολυ...:rofl:

Όσο για τον ολυμπιακό άκουσα ότι θα βάλει 2 τερματοφύλακες ο coach takis για να διαφυλάξει το αποτέλεσμα!!! Άντε Markus φτιάξτε με το Ζαγορ καμιά ομάδα της προκοπής να πάρετε καμιά κούπα (γιατί εμάς δε μας βλέπω). Από τον ΟΣΦΠ θα τα πάτε σίγουρα πολύ καλύτερα στο CH.L.:giggle:

NIKOS
03-10-2007, 13:58
diplo to thrylo 1-2

MaRkUs_
03-10-2007, 14:13
loooooooooooooooooooool ....pro evo δεν μιλαο .....εγώ τουλάχιστον δεν έβγαζα ποτέ πιστόλια!!!
NIKOS το θυρίο???:Ρ αχαχαχαχαχαχα!!!!!!LOOOOOOOOOL!!! έμαθες το άλλο??? αν βάλει γκόλ ο γαύρος να τρέξουν οι παίκτες στον διαιτητή να σφυρίξει!!! μια θύκη δεν μπορεί να βάλει στο σπασμένο το δόντι ο ΣΕΡ ΤΑΚ???δεν πληρώνει καλά ο κόκαλης!!! αν φάει 5 ο ολυμπιακός τι θα πει ο ΣΕΡ??παρα ήταν κοντό το χορτάρι???ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
απο της καλύτερες δυλώσεις όλων τον εποχών έκανε ο ΣΕΡ ΤΑΚ:Ρ

ProEvo
03-10-2007, 14:24
lέμαθες το άλλο??? αν βάλει γκόλ ο γαύρος να τρέξουν οι παίκτες στον διαιτητή να σφυρίξει!!!

Κάτι τέτοια λέει και θα μειώσουν από 5-0 σε 5-1 και θα τρέχουν στο διαιτητή! :rofl:α βρε coach! τουλάχιστον έτρωγε 5 ο ΟΣΦΠ αλλά τα έτρωγε υπερήφανα! έβγαινε να παίξει μπάλα ρε παιδί μου! τσουκου τσουκου ball πια? τέτοιος ξεπεσμός;;; τσ,τσ,τσ

Υ.Γ. χωρίς παρεξήγηση από όλους τους φίλους ολυμπιακούς! πλάκα κάνουμε σε δουλειά να βρισκόμαστε ;)

gtakis
03-10-2007, 14:48
Καλα καλα αρχισατε και μιλατε παλιοΚασσανδρες ε???:p Μηπως παιξουμε μπαλιτσα αποψε και δεν ειμαστε γκαντεμηδες και θα δειτε...Αποψε εχω ενα προαισθημα πως θα ξεπερασουμε τα φαντασματα του παρελθοντος και θα παρουμε την πρωτη νικη εκτος μετα απο χροοοοοοοοονια :prayer: Ιδωμεν...

klepidas
03-10-2007, 23:47
olympiakara mou ayta einai 1-3

SeLanmere
03-10-2007, 23:58
ti xaireste re afou tha ton pieite sto karaiskakh

gtakis
04-10-2007, 01:07
ti xaireste re afou tha ton pieite sto karaiskakh

Ναι ε?Καλα θα'θελες φιλε...Για πες μας την ομαδα σου να ψαρωσουμε...Μηπως αμφιβαλεις οτι η θρυλαρα επαιξε καλα και νικησε δικαιοτατα και με πολυ δυσκολες συνθηκες δεδομενου οτι εβρεχε???Μαλλον καμια 5αρα θα μαζεψουν τα γερμανακια εδω...Παμε για Real τωρα οοοοοοοοοοοοοοοοοο:yay::yay::yay:

NonBorn
04-10-2007, 06:06
Για ιστορική βραδιά του Ολυμπιακού και σοκ της Βέρντερ μιλούν τα διεθνή ΜΜΕ

Η νίκη του Ολυμπιακού επί της φορμαρισμένης Βέρντερ στην Βρέμη με το εντυπωσιακό 3-1, δεν πέρασε φυσικά απαρατήρητη από τα κορυφαία διεθνή ΜΜΕ. Ιδιαίτερη αναφορά γίνεται στο γεγονός ότι αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη των «ερυθρόλευκων» στο Champions League, ενώ η ισπανική Μarca τονίζει πως ο Ολυμπιακός έβγαλε νοκ άουτ την Βέρντερ.

Οι πρώτες αντιδράσεις των διεθνών ΜΜΕ:
Το επίσημο site της UEFA αναφέρει: «Χαρά στο τέλος για τον Ολυμπιακό. Σημείωσε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο Champions League, 3-1 την Βέρντερ στη Βρέμη».

Ο δικτυακός τόπος του Κicker κάνει λόγο για πικρή ήττα: «Πικρή ήττα για την Βέρντερ, ο Ολυμπιακός τη νίκησε με 3-1 και σημείωσε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στην ιστορία του στη διοργάνωση».

Η νίκη του Ολυμπιακού επί της Βέρντερ βολεύει φυσικά την Ρεάλ Μαδρίτης, για αυτό και η ισπανική Marca αναφέρει: «Ο Ολυμπιακός έβγαλε νοκ άουτ την Βέρντερ»

Ιδιαίτερη αναφορά γίνεται και στο Υahoo: «Σοκ στην Γερμανία, ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-1 την Βέρντερ».


Πηγή: in.gr

NIKOS
04-10-2007, 08:39
1-2 eixa pei...e valame k ena goalaki parapanw :)

zeus gr
04-10-2007, 08:52
παιδια εγω το επαιξα 1-3 και βγηκα σωστος ! το κακο ειναι οτι επαιξα 20 μονο ευρω !!! δεν πειραζει !!!την αλλη φορα


φιλικα

georgios
04-10-2007, 10:27
apo xthes mu ixe pi mia kopela sto grafio oti i germanoi pezan ton olibiako. exi filus eki. itan stimeno. ekane bam oti o sernontan oi germanoi

tasioskis
04-10-2007, 10:49
ρε μας κοροιδευετε ηταν στημενο το παιχνιδι?δουλευω σε πρακτορειο στην κυπρο και ξερω καλα τη γινεται,το παχνιδι το παιζανε οι περισσοτεροι 1 και μεσω διαδικτυου ολοι 1 το παιζανε.το καλο ειναι οτι ο θρυλος ξεσκισε,το κακο ειναι οτι ολοι λενε οτι ειναι η πρωτη εκτος εδρας νικη μας,ε λιγο ρεζιλη ειναι αυτο ,αλλα ειναι και η πικρη αληθεια,μακαρι να αλλαξουν τα πραγματα.

WolfRathmA
04-10-2007, 10:53
θρυλεεεε!!!! 1-3!!! ουτε καν που το περιμενα! μετα απο τοσα χρονια περνουμε εκτος εδρας νικη! απιστευτο και ομως αληθινο! αντε να δουμε...

ProEvo
04-10-2007, 11:01
apo xthes mu ixe pi mia kopela sto grafio oti i germanoi pezan ton olibiako. exi filus eki. itan stimeno. ekane bam oti o sernontan oi germanoi

καταρχήν συγχαρητήρια στον ολυμπιακό για τη νίκη του. πάντως εγώ συμφωνώ με την άποψη του γιώργου. δε ξέρω πως παιζόταν στο στοίχημα το ματς αλλά ξέρω τι είδαν τα μάτια μου. και τα μάτια μου είδαν μια ομάδα που στο 1ο μέρος είχε 65% κατοχή στο 2ο να βγαίνει και να μαρκάρει με τα μάτια, να κάνει μόνο μια επίθεση και τους παίκτες και τον προπονητή της απλά να αδιαφορούν και να περιμένουν το "μοιραίο". πάντως και αυτά είναι στη μπάλα έτσι όπως έχει γίνει πια και δε μειώνουν καμμία ομάδα. ας ήταν ο παο, η αεκ ή οποιαδήποτε άλλη ομάδα στο ch.l. να το εκμεταλευόταν.

zeus gr
04-10-2007, 11:22
παιδια θα ερχοταν καποια στιγμη το διπλο !!! απλα επαιξε μπαλα χωρις κομπλεξ ο ολυμπιακος και το πιστεψε
αν παιξει ετσι στην συνεχεια εχει ελπιδες ...

φιλικα

tasioskis
04-10-2007, 11:27
δηλαδη το γεγονος οτι ο ολυμπιακος στο δευτερο επαιξε καλη μπαλα και την γονατησαμε την βερντερ δες σας λεει τιποτα?η βερντερ μετα την ηττα απο την ρεαλ ηθελε πολυ αυτους του βαθμους και στηριζοταν πολυ στον ολυμπιακο ο οποιος ειναι η ποιο αδυναμη ομαδα του ομιλου .αρα δεν τιθεται θεμα στημενου παιχνιδιου,.παντα φιλικα.

PDS
04-10-2007, 11:40
Δεν ηταν στημενο ρε παιδια.Ο Ολυμπιακος επαιξα καλα,ας το αναγνωρισουμε αυτο.
Εξαλλου γινονται και θαυματα καμια φορα:rofl:

WolfRathmA
04-10-2007, 11:49
χύμα θα σας το πω!! τους γαμ!##@$%αμε!!! :bgrin2:

georgios
04-10-2007, 11:50
http://a16.g.akamai.net/7/16/30245/v1/contra.download.akamai.com/30245/newspapers/04102007/derby_l.jpg

tasioskis
04-10-2007, 11:56
μας ειρωνευεστε ρε αλλα δεν πειραζει,απο την στιγμη που ο θρυλος νικησε εξω θα παρουμε και την πολη.σωπα κυρα δεσποινα κια μην πολυδακρυζεις παλι με χρονια με καιρους παλι δικα μας θα ειναι.μεγαλη χαρα μιλαμε.

MaRkUs_
04-10-2007, 12:33
πάντος κώλο να ο ολυμπιακός στο πρώτο.......ο νικοπολίδης πάντος αυτά που έπιασε δεν θα τα πιάσει ποτέ ξανά σε τέτοια γεράματα:ρ
εγώ πάντος 500 ευρώ τα πήρα:ρ έπεξα για πλάκα ημήχρονο 1 τελικό 2
αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

NonBorn
04-10-2007, 14:50
Πάντως οι κολλημένοι υπάρχουν παντού... Αντί να χαρούμε που κέρδισε ο ολυμπιακός και προβλήθηκε η Ελλάδα, θα πάρει πόντους κλπ κλπ... Άκουγα χτες... φτου γαμώτο γιατί δεν έχασε... Δηλαδή είμαι ο μόνος γαύρος που χαίρεται όταν ο Παναθηναικός κερδίζει στην Ευρώπη και δίνει πόντους στην Ελλάδα?! Τι στενομυαλιά είναι αυτή δεν μπορώ να την καταλάβω... Εντάξει τα μεταξύ μας θα τα λύσουμε τοπικά...(έχουμε 1-3 ντέρμπι ακόμα για φέτος ;)) Έξω όμως δε πρέπει να υποστηρίζουμε αυτό που κάνει καλό συνολικά στην Ελλάδα?!

Δείτε παράδειγμα τον Markus ας πούμε... Λέει ναι ο Νικοπολίδης έπιασε τα άπιαστα... κλπ κλπ... Αυτός ο Ολυμπιακός ρε παιδί μου ποτέ δεν ικανοποιεί... Χάνει φταίνε όλοι... Δε ξέρουν μπάλα... Κερδίζει...Πάλι γκρίνια...

Μάλλον για εθνικό μας άθλημα πρέπει να κυρήξουμε την ΓΚΡΙΝΙΑ μου φαίνεται :D
Απολαύστε την νίκη γιατί... θα 'ρθουν κί άλλες!! :D


ΥΓ: Ο Ολυμπιακός είναι μπροστά και από την Real στον όμιλο!!

klepidas
04-10-2007, 14:59
Group C
Pos Team Pld W D L GF GA GD Pts
1 Olympiacos 2 1 1 0 4 2 +2 4
2 Real Madrid 2 1 1 0 4 3 +1 4
3 Lazio 2 0 2 0 3 3 0 2
4 WerderBremen 2 0 0 2 2 5 -3 0

georgios
04-10-2007, 15:06
ego den asxolume poli me ta athlitika. ime vevea antikokalis giati dielise pola pramata stin elada ta teleutea xronia. pisteuo oti ta epagelmatika protathlimata ine 99% stimena.

ti na xaro more? me to gauro ke to vazelo. 10 apo tus 11 pextes ine ksenoi ke pernun stimena protathlimata. pigente na athlithite monoi sas. na parakoluthis athlitika ine poli akiro! o protathlitismos ine stimena ke ntopa

klepidas
04-10-2007, 15:08
afou etsi pisteueis dekti i gnomi sou alla oloi oi alloi pou den ta pisteuoume auta ase mas na ta xaroume toulaxiston

ProEvo
04-10-2007, 15:13
γιώργο στο παναθηναικό τουλάχιστον 5-6 από τους 11 παίκτες κάθε αγωνιστική είναι έλληνες. όσο για τα στημένα συμφωνώ ότι στήνουν πολλά παιχνίδια κάθε χρόνο λόγω στοιχήματος και χρημάτων αλλά νομίζω το 99% είναι ένα υπερβολικό ποσοστό. για τον κόκκαλη συμφωνώ για τα πρώτα χρόνια της προεδρίας του που έπρεπε να πάρει με βούλευμα ο οσφπ το πρωτάθλημα αλλά τα τελευταία 4 - 5 χρόνια νομίζω ότι είναι πιο αξιοκρατικά τα πράγματα.

MaRkUs_
04-10-2007, 15:17
Πάντως οι κολλημένοι υπάρχουν παντού... Αντί να χαρούμε που κέρδισε ο ολυμπιακός και προβλήθηκε η Ελλάδα, θα πάρει πόντους κλπ κλπ... Άκουγα χτες... φτου γαμώτο γιατί δεν έχασε... Δηλαδή είμαι ο μόνος γαύρος που χαίρεται όταν ο Παναθηναικός κερδίζει στην Ευρώπη και δίνει πόντους στην Ελλάδα?! Τι στενομυαλιά είναι αυτή δεν μπορώ να την καταλάβω... Εντάξει τα μεταξύ μας θα τα λύσουμε τοπικά...(έχουμε 1-3 ντέρμπι ακόμα για φέτος ;)) Έξω όμως δε πρέπει να υποστηρίζουμε αυτό που κάνει καλό συνολικά στην Ελλάδα?!

Δείτε παράδειγμα τον Markus ας πούμε... Λέει ναι ο Νικοπολίδης έπιασε τα άπιαστα... κλπ κλπ... Αυτός ο Ολυμπιακός ρε παιδί μου ποτέ δεν ικανοποιεί... Χάνει φταίνε όλοι... Δε ξέρουν μπάλα... Κερδίζει...Πάλι γκρίνια...

Μάλλον για εθνικό μας άθλημα πρέπει να κυρήξουμε την ΓΚΡΙΝΙΑ μου φαίνεται :D
Απολαύστε την νίκη γιατί... θα 'ρθουν κί άλλες!! :D


ΥΓ: Ο Ολυμπιακός είναι μπροστά και από την Real στον όμιλο!!
δεν κατάλαβα γιατί είμαι κολλημένος???μια φορα κατάφερε ο ολυμπιακός κ έφερε βαθμούς....!:Ρ ουαχαχαχα όντος εθνική εορτή....να σου πω για την λαρισα τον πανιώνιο κ την άεκ γούσταρα που νίκισαν!!! για γαύρο και βάζελο απλά δεν ασχολούμε.....κ γενικός πέραν του παόκ δεν υποστιρίζο καν εθνική ελλάδος! οχι θες να μου πεις οτι ο νικοπολίδης είναι σουπερ τερματοφυλακας!!! έχε χάρη που τα πιο πολλα πήγαν πάνω του....βλέπε τι έκανε με τον αρη στο γκολ του αρη....damn είμαι εθνική γερμανίας....δλδ δεν το έχω πιάσει το να μην υποστιρίζο ελλάδα είναι τόσο συμαντικό???είμαι αναγκασμένος να υποστιρίζο ελλάδα???πολλά άτομα με κατακρίνουν για το τελευταίο.....δεν είμαι υποχρεωμένος να υποστιρίζο κάτι αν δεν το γουστάρω:χ


Edit: btw....η τελική κατάταξη του ομίλου θα είναι
ρεαλ
βερντερ
ολυμπιακος ορίστε ανοιχτόμυαλος φίλαθλος είμαι βάζω τον ολυμπιακό στο ουέφα
λατσιο...

MaRkUs_
04-10-2007, 15:25
δεν κατάλαβα γιατί είμαι κολλημένος???μια φορα κατάφερε ο ολυμπιακός κ έφερε βαθμούς....!:Ρ ουαχαχαχα όντος εθνική εορτή....να σου πω για την λαρισα τον πανιώνιο κ την άεκ γούσταρα που νίκισαν!!! για γαύρο και βάζελο απλά δεν ασχολούμε.....κ γενικός πέραν του παόκ δεν υποστιρίζο καν εθνική ελλάδος! οχι θες να μου πεις οτι ο νικοπολίδης είναι σουπερ τερματοφυλακας!!! έχε χάρη που τα πιο πολλα πήγαν πάνω του....βλέπε τι έκανε με τον αρη στο γκολ του αρη....damn είμαι εθνική γερμανίας....δλδ δεν το έχω πιάσει το να μην υποστιρίζο ελλάδα είναι τόσο συμαντικό???είμαι αναγκασμένος να υποστιρίζο ελλάδα???πολλά άτομα με κατακρίνουν για το τελευταίο.....δεν είμαι υποχρεωμένος να υποστιρίζο κάτι αν δεν το γουστάρω:χ

btw....η τελική κατάταξη του ομίλου θα είναι
ρεαλ
βερντερ
ολυμπιακος ορίστε ανοιχτόμυαλος φίλαθλος είμαι βάζω τον ολυμπιακό στο ουέφα
λατσιο...

georgios
04-10-2007, 15:26
apla leo ti gnomi mu ke kano ke ligo xavale. imun perastikos apo to kafenio ke bika! an boro na su kopso tin xara simeni oti simfonis kapu vathia mesa su!


afou etsi pisteueis dekti i gnomi sou alla oloi oi alloi pou den ta pisteuoume auta ase mas na ta xaroume toulaxiston

50% ine kalo pososto? tus plironume ke bala den pezun. as exume tus elines tulaxiston. ta ida xalia tha ne. oso gia ton kokali, den milao gia to ti ekane ston olibiako. milao gia to ti ekane stin elada genikotera. apo ton ote mexri...


γιώργο στο παναθηναικό τουλάχιστον 5-6 από τους 11 παίκτες κάθε αγωνιστική είναι έλληνες. όσο για τα στημένα συμφωνώ ότι στήνουν πολλά παιχνίδια κάθε χρόνο λόγω στοιχήματος και χρημάτων αλλά νομίζω το 99% είναι ένα υπερβολικό ποσοστό. για τον κόκκαλη συμφωνώ για τα πρώτα χρόνια της προεδρίας του που έπρεπε να πάρει με βούλευμα ο οσφπ το πρωτάθλημα αλλά τα τελευταία 4 - 5 χρόνια νομίζω ότι είναι πιο αξιοκρατικά τα πράγματα.

mappas
04-10-2007, 15:30
Με τη προσόντα θα βγει η Βερντερ δεύτερη!!! Πιο πολλές πιθανότητες έχει η Λάτσιο!!!
:fryingpan:

ProEvo
04-10-2007, 15:33
50% ine kalo pososto? tus plironume ke bala den pezun. as exume tus elines tulaxiston. ta ida xalia tha ne. oso gia ton kokali, den milao gia to ti ekane ston olibiako. milao gia to ti ekane stin elada genikotera. apo ton ote mexri...

Δεν είναι καλό ποσοστό αλλά εδώ που έχουν φτάσει τα πράγματα είναι πολύ καλύτερο από πολλές άλλες ομάδες ελληνικές και ξένες. για μένα η κατάργηση των συνόρων ήταν μεγάλο πλήγμα για τον αθλητισμό. οι ομάδες έγιναν εντελώς επιχειρήσεις και έχασαν τον εθνικό τους χαρακτήρα. κάθε χρόνο αλλάζουν το 50% του ρόστερ τους. φέρνουν παίκτες με τα καράβια. όποιος έχει λεφτά και μέσα επιβιώνει. το ταλέντο ανήκει σε μια μακρινή εποχή.

MaRkUs_
04-10-2007, 15:37
mappas με τι προσόντα???θα τα δεις:ΡΡΡΡ κάτσε να γυρίσουν καλά καλά ο φριγκς ο φριτζ κ καποιοι άλοι κ θα δεις....κ μην ξεχνας η βερντερ έχει πολες απουσίες...κ ο φριγκσ κ φριτζ επεξαν μετά απο 8 εβδομάδες απουσίας

mappas
04-10-2007, 15:37
Δεν είναι καλό ποσοστό αλλά εδώ που έχουν φτάσει τα πράγματα είναι πολύ καλύτερο από πολλές άλλες ομάδες ελληνικές και ξένες. για μένα η κατάργηση των συνόρων ήταν μεγάλο πλήγμα για τον αθλητισμό. οι ομάδες έγιναν εντελώς επιχειρήσεις και έχασαν τον εθνικό τους χαρακτήρα. κάθε χρόνο αλλάζουν το 50% του ρόστερ τους. φέρνουν παίκτες με τα καράβια. όποιος έχει λεφτά και μέσα επιβιώνει. το ταλέντο ανήκει σε μια μακρινή εποχή.


Ομάδα όμως δεν φτιάχνεις όταν αλλάζεις την μίση ομάδα αυτό το κάνεις μετά από 3 χρόνια τουλάχιστον.:notsay:

mappas
04-10-2007, 15:43
mappas με τι προσόντα???θα τα δεις:ΡΡΡΡ κάτσε να γυρίσουν καλά καλά ο φριγκς ο φριτζ κ καποιοι άλοι κ θα δεις....κ μην ξεχνας η βερντερ έχει πολες απουσίες...κ ο φριγκσ κ φριτζ επεξαν μετά απο 8 εβδομάδες απουσίας


Σύμφωνη αλλά φιλέ μου είσαι 4 βαθμούς πίσω έχεις μηδέν και παίζεις με Λάτσιο η οποία δείχνει ότι δεν είναι και καμία ομάδα της πλακάς. :confused:

SeLanmere
04-10-2007, 15:55
http://i126.photobucket.com/albums/p107/pale_knight/POUTANAOSFPJUVENTUS.jpg

ProEvo
04-10-2007, 15:58
ε selanmere! όχι προσβολές ρε συ!!!;)

SeLanmere
04-10-2007, 16:37
Πάντως οι κολλημένοι υπάρχουν παντού... Αντί να χαρούμε που κέρδισε ο ολυμπιακός και προβλήθηκε η Ελλάδα, θα πάρει πόντους κλπ κλπ... Άκουγα χτες... φτου γαμώτο γιατί δεν έχασε... Δηλαδή είμαι ο μόνος γαύρος που χαίρεται όταν ο Παναθηναικός κερδίζει στην Ευρώπη και δίνει πόντους στην Ελλάδα?! Τι στενομυαλιά είναι αυτή δεν μπορώ να την καταλάβω... Εντάξει τα μεταξύ μας θα τα λύσουμε τοπικά...(έχουμε 1-3 ντέρμπι ακόμα για φέτος ;)) Έξω όμως δε πρέπει να υποστηρίζουμε αυτό που κάνει καλό συνολικά στην Ελλάδα?!

Δείτε παράδειγμα τον Markus ας πούμε... Λέει ναι ο Νικοπολίδης έπιασε τα άπιαστα... κλπ κλπ... Αυτός ο Ολυμπιακός ρε παιδί μου ποτέ δεν ικανοποιεί... Χάνει φταίνε όλοι... Δε ξέρουν μπάλα... Κερδίζει...Πάλι γκρίνια...

Μάλλον για εθνικό μας άθλημα πρέπει να κυρήξουμε την ΓΚΡΙΝΙΑ μου φαίνεται :D
Απολαύστε την νίκη γιατί... θα 'ρθουν κί άλλες!! :D


ΥΓ: Ο Ολυμπιακός είναι μπροστά και από την Real στον όμιλο!!

Dhladh nonborn otan nikaei sthn eurwph h real xairontai sthn barcelona, otan nikaei h inter xairontai sthn milan,otan nikaei h celtic xairontai sthn rangers,otan nikaei h chelsea xairontai sthn manchester utd.

Ase mas re file pou tha xaroume kiolas pou meta apo deka xronia epaikse o gayros swsta ektos... :mad:

teddy
04-10-2007, 16:52
αδερφε ασε με να μαντεψω....πρεπει να εισαι βαζελος ε??????

δεν εξηγειται αλλιως...

klepidas
04-10-2007, 17:05
Το ΦΙΛΜ του ΑΓΩΝΑ


90' (+4') ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

90' (+3') Μπουμπακάρ ΣΑΝΟΓΚΟ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Μέσα στην περιοχή, άουτ

90' (+2') 4 λεπτά καθυστέρηση έδειξε ο τέταρτος διαιτητής

90' (+1') Μπουμπακάρ ΣΑΝΟΓΚΟ-ΚΑΡΤΑ-ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ-Για φάουλ στον Νικοπολίδη

87΄ Ο Λεντέσμα έβγαλε από δεξιά ωραία μπαλιά στον Ραούλ Μπράβο που βρισκόταν αριστερά. Ο τελευταίος έπιασε μονοκόμματο σουτ το οποίο απέκρουσε ο Βάντερ που δεν συγκράτησε τη μπάλα και ο Κοβάσεβιτς με υπέροχο πλασέ έκανε το 1-3

87΄ Ντάρκο ΚΟΒΑΣΕΒΙΤΣ-ΓΚΟΛ-ΣΟΥΤ-. ΓΚΟΛ

86 Βασίλης ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ-Αναστάσιος ΠΑΝΤΟΣ-ΑΛΛΑΓΗ-.

85' Παρασκευάς ΑΝΤΖΑΣ-ΦΑΟΥΛ-Στον Αλμέιδα μεταξύ σέντρας και μεγάλης περιοχής του Ολυμπιακού

82' Χρήστος ΠΑΤΣΑΤΖΟΓΛΟΥ-ΓΚΟΛ-ΣΟΥΤ-. ΓΚΟΛ. Οι γερμανοί αμυντικοί απέκρουσαν τη μπάλα που έφτασε στον Πατσταζόγλου ο οποίος με εκπληκτικό σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο στον τερματοφύλακα της Βέρντερ.

82' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Μέσα από την περιοχή, ο Πάσανεν έσωσε την Βέρντερ διώχνοντας την μπάλα πάνω από τη γραμμή

81' Ντούσκο ΤΟΣΙΤΣ-ΦΑΟΥΛ-Στον Τοροσίδη στο ύψος του κέντρου

80' Περ ΜΕΡΤΕΣΑΚΕΡ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Μέσα από την περιοχή, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Νικοπολίδης και απομάκρυναν οι αμυντικοί

78' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

77' Μάρκους ΡΟΖΕΝΜΠΕΡΓΚ-Μπουμπακάρ ΣΑΝΟΓΚΟ-ΑΛΛΑΓΗ-.

77' Ντάρκο ΚΟΒΑΣΕΒΙΤΣ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

77' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

76' Ιεροκλής ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ-ΣΟΥΤ-Από μακριά, δυνατό άουτ

73' o Tζόρτζεβιτς με ωραία πάσα βρήκε τον Κοβάσεβιτς που σούταρε από το ύψος της περιοχής για να αποκρούσει ο Βάντερ και στη συνέχεια ο Στολτίδης που ακολουθούσε με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

73' Ιεροκλής ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ-ΓΚΟΛ-ΣΟΥΤ-. ΓΚΟΛ

73' Λουτσιάνο Μάρτιν ΓΚΑΛΕΤΙ-Ντάρκο ΚΟΒΑΣΕΒΙΤΣ-ΑΛΛΑΓΗ-.

72' Κριστιάν Ραούλ ΛΕΝΤΕΣΜΑ-ΚΑΡΤΑ-ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ-Για φάουλ στον Αλμέιδα

68' Βασίλης ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ-ΣΟΥΤ-Από το ύψος της περιοχής απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Βέρντερ και στη συνέχεια ο Λούα Λούα κέρδισε τη μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

67' Μάρκους ΡΟΖΕΝΜΠΕΡΓΚ-ΣΟΥΤ-Απευθείας μέσα από την περιοχή, ελάχιστα έξω από την εστία του Νικοπολίδη

64' Κλέμενς ΦΡΙΤΖ-Τιμ ΜΠΟΡΟΣΦΣΚΙ-ΑΛΛΑΓΗ-.

62' Λουτσιάνο Μάρτιν ΓΚΑΛΕΤΙ-ΣΟΥΤ-Από μακριά δυνατό, ανάγκασε τον Βάντερ να αποκρούσει εντυπωσιακά

61' Ντάνιελ ΓΙΕΝΣΕΝ-ΦΑΟΥΛ-Στον Γκαλέτι στο ύψος του κέντρου

57' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΣΟΥΤ-Από το ύψος της περιοχής της Βέρντερ, απέκρουσε ο Βάντερ

54' Ούγκο ΑΛΜΕΪΔΑ-ΣΟΥΤ-Μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Νικοπολίδης

53' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

52' Χρήστος ΠΑΤΣΑΤΖΟΓΛΟΥ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

48' Λουτσιάνο Μάρτιν ΓΚΑΛΕΤΙ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

47' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

46' Εναρξη του 2ου ημιχρόνου

45' (+2') Λήξη του 1ου ημιχρόνου

45' (+1') Βασίλης ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ-ΦΑΟΥΛ-Στον Ντιέγκο στο ύψος του κέντρου

45' (+1') 2 λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος

45' Ιεροκλής ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ-ΦΑΟΥΛ-Στον Φρίτζ στο ύψος του κέντρου

44' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

43' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

43' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

43' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

42' Μάρκους ΡΟΖΕΝΜΠΕΡΓΚ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Ο Ντιέγκο εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Ρόζενμπεργκ έπιασε κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως ο Νικοπολίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

36' Πρέντραγκ ΤΖΟΡΤΖΕΒΙΤΣ-ΚΟΡΝΕΡ-.

36' Πρέντραγκ ΤΖΟΡΤΖΕΒΙΤΣ-ΚΟΡΝΕΡ-.

34' Τόρστεν ΦΡΙΝΚΣ-ΣΟΥΤ-Από μακριά, άουτ

32' Ούγκο ΑΛΜΕΪΔΑ-ΓΚΟΛ-ΣΟΥΤ-. ΓΚΟΛ

31' Κλέμενς ΦΡΙΤΖ-ΦΑΟΥΛ-Επιθετικό στον Τζόρτζεβιτς

30' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

29' Ούγκο ΑΛΜΕΪΔΑ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Μέσα από την περιοχή του Ολυμπιακού, έστειλε τη μπάλα λίγο έξω από την εστία του Νικοπολίδη

24' Λουτσιάνο Μάρτιν ΓΚΑΛΕΤΙ-ΣΟΥΤ-Ο Γκαλέτι μετά από ωραία πάσα του Πατσατζόγλου, μπήκε στην περιοχή έπιασε σουτ το οποίο απέκρουσε ο Βάντερ με το γόνατο, ενώ νέο σουτ του Τζόρτζεβιτς έφυγε άουτ

19' Ντούσκο ΤΟΣΙΤΣ-ΦΑΟΥΛ-Στον Γκαλέτι στο ύψος του κέντρου

18' Ντιντιέ ΝΤΟΜΙ-Χούλιο ΣΕΖΑΡ-ΑΛΛΑΓΗ-.

18' Ο Ντομί αποχωρεί τραυματισμένος και στην θέση του αναμένεται σε λίγο να μπει ο Σέζαρ

18' Ντιντιέ ΝΤΟΜΙ-ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ-.

17' Λουτσιάνο Μάρτιν ΓΚΑΛΕΤΙ-ΣΟΥΤ-Από μακριά, άουτ

15' Μάρκους ΡΟΖΕΝΜΠΕΡΓΚ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Μέσα από την περιοχή του Ολυμπιακού, άουτ

15' Κριστιάν Ραούλ ΛΕΝΤΕΣΜΑ-ΦΑΟΥΛ-Στον Ντιέγκο στο χώρο του κέντρου

14' Πέτρι ΠΑΣΑΝΕΝ-ΦΑΟΥΛ-Στον Τζόρτζεβιτς στο ύψος του κέντρου και αριστερά

12' Κλέμενς ΦΡΙΤΖ-ΦΑΟΥΛ-Στον Λούα Λούα από αριστερά όπως επιτίθεται ο Ολυμπιακός

11' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΚΟΡΝΕΡ-.

11' Ούγκο ΑΛΜΕΪΔΑ-ΣΟΥΤ-Μέσα από την περιοχή, βρήκε σε αμυντικό του Ολυμπιακού και έφυγε κόρνερ

9' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΚΕΦΑΛΙΑ-Μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Τοροσίδη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Βέρντερ

8' ΝΤΙΕΓΚΟ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

6' Ντιντιέ ΝΤΟΜΙ-ΣΟΥΤ-Από μακριά, μπλόκαρε ο Βάντερ

6' Ούγκο ΑΛΜΕΪΔΑ-ΣΟΥΤ-Βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή, όμως ο Νικοπολίδης απέκρουσε με τα πόδια το σουτ του επιθετικού της Βέρντερ

5' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΣΟΥΤ-Από το ύψος της περιοχής της Βέρντερ και αριστερά, μπλόκαρε ο Βάντερ

1' Τρεζόρ Λομάνα ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ-ΟΦΣΑΙΝΤ-.

1' Εναρξη του αγώνα

SeLanmere
04-10-2007, 17:17
re klepidas oloi to eidame to mats ti to theles ayto to terastio post?... :Thud:

klepidas
04-10-2007, 17:41
gia na to thimase...

ProEvo
04-10-2007, 17:44
Φίλε klepida αν κάτσουμε και εμείς και ποστάρουμε τους αγώνες που εσύ θα πρέπει να θυμάσαι θα φτάσει τις εκατό σελίδες το thread...:p

SeLanmere
04-10-2007, 17:53
swsta meta apo 10 xronia pou tha ksanakanei nikh ektos o gayros tha leme 'Thymase re mlka tote pou eixe nikhsei ksana prin apo 10 xronia....'

tasioskis
04-10-2007, 18:31
δεν πειραζει μαγκες ας νικαει ο ολυμπιακος μονο μεσα και εσεις να νικατε εξω ομαδες τυπου αρτμεντια.παντα φιλικα αλλα και ειρωνικα.κατι αλλο αγεννητε αποψη σου βεβαια αλλα για μενα εισαι καπως λαθος , οταν θα παιξει η ελλαδα θα ειμαι με την ελλαδα,αν θα παιξει ο παναθηναικος δεν μπορω να τον υποστηριξω γιατι γιατι ειμαι ολυμπιακος,.

NonBorn
04-10-2007, 19:27
κατι αλλο αγεννητε αποψη σου βεβαια αλλα για μενα εισαι καπως λαθος , οταν θα παιξει η ελλαδα θα ειμαι με την ελλαδα,αν θα παιξει ο παναθηναικος δεν μπορω να τον υποστηριξω γιατι γιατι ειμαι ολυμπιακος,.

Και οι περισσότεροι με την ίδια λογική σκέφτονται και μάλλον έχεις και ένα δίκιο σε αυτό που λες...Μάλλον είμαι αρκετά μεγαλόψυχος με τα βαζελάκια τελικά ενώ .. δε θα 'πρεπε?.. χε χε :giggle:

ProEvo
04-10-2007, 21:06
δεν πειραζει μαγκες ας νικαει ο ολυμπιακος μονο μεσα και εσεις να νικατε εξω ομαδες τυπου αρτμεντια.παντα φιλικα αλλα και ειρωνικα.κατι αλλο αγεννητε αποψη σου βεβαια αλλα για μενα εισαι καπως λαθος , οταν θα παιξει η ελλαδα θα ειμαι με την ελλαδα,αν θα παιξει ο παναθηναικος δεν μπορω να τον υποστηριξω γιατι γιατι ειμαι ολυμπιακος,.

Δε μιλάω για ομάδες τύπου αρτμέντια φίλε μου. μιλάω για ομάδες που έκανες 31 αγώνες και 10 χρόνια να κερδίσεις. μόνο φιλικά και οχι ειρωνικά. είναι πολύ λίγο το ποδόσφαιρο για να μας κάνει να χαλιόμαστε...:tiphat:

ProEvo
05-10-2007, 00:02
μεγάλη βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο! λαρισα,αρης,πανιωνιος και αεκ μας έκαναν υπερήφανους!!! μπράβο σε όλους!!! άντε και πρόκριση κ από τους ομίλους!!!

PDS
05-10-2007, 00:36
5 στις 5 σε ομιλους του Ουεφα και ο Γαυρος εχει ελπιδες να περασει.
Μπραβο σε ολες τις ομαδες καταρχην,αλλα ρε παιδια τι γινεται????Γιναμε τοσο μεγαλοι ξαφνικα??
ΟΙ προκρισεις ηταν ολες μεγαλες ,αλλα βλεπω τωρα τον Αρη σε επαναληψη(μολις εφαγε το γκολ) και αδυνατω να πιστεψω οτι περασε τελικα...
Και παλι μπραβο:1appl::)

gtakis
05-10-2007, 01:27
Εγω ενα πραγμα εχω να πω μονο.Μπορει να κοροιδευουν τον Γαυρο καποιοι αλλα να μην ξεχνουν οτι τα τελευταια χρονια παιζουν με κολοπετινιτσες εντος και εκτος συνορων....Και ακομη οτι το σεντονακι στη σεντρα το κουναει μονο ο Ενας ο Μοναδικος Πρωταθλητης και αυτος ειναι ο Ολυμπιακός!:1appl:Ειτε το θελουν καποιοι ειτε οχι αυτη η ομαδα εχει την καρδια μεσα της,αρκει να θυμηθουμε καποιες ''ατυχες'' στιγμες στο παρελθον που ουκ ολιγες φορες της εκλεψαν με διαφορους ''τροπους''και εκτος εδρας νικες και προκριση...Η κανω λαθος και σε αυτο?Ειμαι κολλημενος?Δεν νομιζω αρα καλο ειναι να μην μανουριαζουν οσοι δεν γουσταρουν τον γαυρο ασχετα αν ξερουμε οτι το κανουν αυτο γιατι τους εχει πικρανει στο παρελθον με πολλα...γκολακια...:giggle:
φιλικα!

blizard
05-10-2007, 02:08
Εδώ ένα πολύ καλό site με τις βαθμολογίες χωρών και ομάδων της uefa...
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/crank2008.html

Ευρωπαϊκά εισιτήρια:
Θέσεις 1-3: Τέσσερις σύλλογοι στο Τσάμπιονς Λιγκ, τρεις στο ΟΥΕΦΑ
Θέσεις 4-6: Τρεις σύλλογοι στο Τσάμπιονς Λιγκ, τρεις στο ΟΥΕΦΑ
Θέσεις 7-8: Δύο σύλλογοι στο Τσάμπιονς Λιγκ, τέσσερις στο ΟΥΕΦΑ
Θέσεις 9-15: Δύο σύλλογοι στο Τσάμπιονς Λιγκ, δύο στο ΟΥΕΦΑ
Θέσεις 16-21: Ενας σύλλογος στο Τσάμπιονς Λιγκ, τρεις στο ΟΥΕΦΑ
Θέσεις 22-52: Ενας σύλλογος στο Τσάμπιονς Λιγκ, δύο στο ΟΥΕΦΑ
*** Αναλόγως τη θέση της χώρας, οι εκπρόσωποί της μπορεί να αγωνίζονται σε προκριματικές φάσεις των διοργανώσεων.


Από πέρσι είμασταν 16οι με 21.331 πόντους (γιαυτό του χρόνου θα έχουμε μόνο Παο στο CL), αλλά με 6 ομάδες σε ομίλους θα ανέβουμε αρκετά και θα βγάζουμε ξανά 2 ...
(Δύσκολα να πάμε στην 9αδα πάλι όπως είμαστε προ-πέρσι ...κοιτάξτε στα link που έχει, ήμασταν ακόμα και 6οι!!! πριν 3-4 χρόνια)


Εδώ και οι χώρες με τις ομάδες που τους μένουν ...
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/ccoef2008.html
Η Βουλγαρία δεν έχει ούτε μία και είμαστε 900 πόντους πίσω... η νίκη δίνει 333 πόντους σε εμάς και η ισοπαλία 166, οπότε σίγουρα τους περνάμε.

NIKOS
05-10-2007, 09:13
paidia apo tou xronou k o kypelouxos prokrimatika champion league...!

ProEvo
05-10-2007, 09:46
paidia apo tou xronou k o kypelouxos prokrimatika champion league...!

Δεν είναι κάτι σίγουρο ακόμα. είναι η πρόταση πλατινί που δεν ξέρουμε αν θα περάσει. πάντως εγώ τη θεωρώ σωστή για να αποκτήσει αξία και το κύπελλο που έχει υποβαθμιστεί σε πολλές χώρες.

PDS
05-10-2007, 13:04
(Δύσκολα να πάμε στην 9αδα πάλι όπως είμαστε πέρσι ...κοιτάξτε στα link που έχει, ήμασταν ακόμα και 6οι!!!)

Nαι ειχαμε και 3 ομαδες καποια στιγμη στο Ch.League:)

MaRkUs_
05-10-2007, 13:31
bravo σε όλους....αλλά να ζυτήσω κάτι απο τον καλό θεούλι!!! ΤΗΝ BAYERN στον όμιλο του άρη!!! Έχω να την δω live απο τον τελικό με την UNITED που χάσαμε το CL:((( Θέλω να είμαι παρέα με τους οπαδούς της Bayern κ να πανηγυρίζω......τόσα πολλά ζυτάω???:(

klepidas
07-10-2007, 21:44
Arxise kai fetos i panatha sas!!!LOL:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

ProEvo
07-10-2007, 22:09
Τι να σου πω ρε klepida, που έχεις δίκιο...:(

klepidas
07-10-2007, 22:10
μην πεις τίποτα δηλαδή έχω βγει έχω από τα ρούχα μου με την ομάδα σας...ολυμπιακός και πάλι ολυμπιακός

ALEO
07-10-2007, 22:13
στο τελος γινετε το ταμειο κλεπιδα ,γιατι ειναι και η αεκ

klepidas
07-10-2007, 22:14
η αεκ του ριβάλντο???hahahahahahahaha:rolf:

baphomet
08-10-2007, 09:09
η αεκ του ριβάλντο???hahahahahahahaha:rolf:

Ναι.Αυτού του γέρου που προσκυνούσατε :bowdown: :bowdown: και αγοράζατε φανέλες :bgrin2:

klepidas
08-10-2007, 14:57
ναι αλλα τώρα γέρασε ο καημένος ρε γαμώτο....lol

gtakis
08-10-2007, 23:45
Mπα δεν νομιζω να κανει τιποτα η αεκ ειναι αρχη ακομα,καθε χρονο ετσι ενθουσιαζονται αλλα μετα....παπαλα.Γι'αυτο σας λεω μην τον υποτιματε τον γαυρο ειναι νωρις ακομα.Και το κυριοτερο μην υπερτιματε την αεκ επειδη νικησε τον πανιωνιο,δεν πηρε δα και διπλο μεσ'το Καραισκακη:rofl:

PDS
17-10-2007, 22:37
Eλα ρε Ελλαδαρα!!!!!!!!!:1appl::1appl:

gtakis
17-10-2007, 23:58
Ετσι,ετσι 0-1 μες την Πολη...Για αλλη μια φορα δειξαμε την Ελληνικη Ψυχαρα μας και παιζοντας φοβερο και ανωτερο ποδοσφαιρο αποδειξαμε στους @#$%^&*τουρκαλαδες οτι ηταν τυχαια η νικη τους εδω μεσα και οτι ειμαστε ακομα οι Πρωταθλητες Ευρωπης και θα το υπερασπιστουμε αυτο του χρονου παμε Euro παλι!!! :yay: :yay:

ALEO
18-10-2007, 10:30
ειναι βαρια βαρια η που...α του τσολια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω ελλαδαρα

ασ ερθουν τωρα τα τουρκακια στο μαγαζι ,ερε γλεντι στη γερμανια που θα κανω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ProEvo
18-10-2007, 11:45
πάντως παιδιά εγώ εξεπλάγην από το χειροκρότημα των τούρκων στο τέλος. αισθάνθηκα και λίγο αμήχανα ως προς την "υπέροχη" και "πολιτισμένη" συμπεριφορά μας στο καραϊσκάκη. κατά τ' άλλα ένιωσα εθνικά υπερήφανος χθες γιατί παίξαμε πραγματικά για το εθνόσημο εκεί μέσα από τη στιγμή που δε καιγόμασταν για τη νίκη, αφού μας έφτανε το ματς με τη μάλτα.

NIKOS
23-10-2007, 09:32
osoi paizoun stoixhma protinw asso cska- aso feyenord- k diplo lyon
kalo tameio! :)

ProEvo
23-10-2007, 10:10
osoi paizoun stoixhma protinw asso cska- aso feyenord- k diplo lyon
kalo tameio! :)

Καλή φάση αυτό! άνοιξε thread με προγνωστικά για να βρούμε τον μεγαλύτερο κουβά! :bgrin2:

ALEO
23-10-2007, 14:11
Lolllllllllllllllllll

blizard
23-10-2007, 14:41
δεν είναι κακή ιδέα... όλοι κουβά είμαστε έτσι και αλλιώς, να δούμε ποιος είναι ο πιο μεγάλος :)

gtakis
24-10-2007, 23:53
Τι να πω τωρα???Οτι με εχουνε βαρεσει 5 απανωτα εγκεφαλικα που δεν πηραμε την ρεαλ???Αυτη η ομαδα αποψε με εκανε πραγματικα υπερηφανο οχι σαν Ολυμπιακο αλλα σαν Ελληνα,αφου παλεψε 80 λεπτα με παιχτη λιγοτερο και εχοντας αυτον τον κ.....λη τον νορβηγο να πηγαινει σπρωχνοντας την ρεαλ...Αχχχχ ελατε στο καραισκακη και θα τα πουμε!!!Sorry για την ενταση αλλα εγω τουλαχιστον εζησα μεγαλες στιγμες αποψε ασχετως αν χασαμε...

SQP_GR
25-10-2007, 00:00
paidia ena gipedo pu o antipalos aipeze apo to 10 me 10 paixtes sikothike sto enenine kai proskinuse to termatofilaka toy.ti na pume re gamoto.sto karaiskaki tha prepi na kanun tamata

NIKOS
25-10-2007, 01:00
BRAVO . tpt allo
omadara

tasioskis
25-10-2007, 09:41
σιγουρα μπραβο μας αλλα μεγαλη ατυχια ρε γαμωτο,τουλαχιστον επρεπε να ληξει ισοπαλο το ματς.

ProEvo
26-10-2007, 09:39
συγχαρητήρια στην ομάδα μου για το 3-0 χθες αλλά είναι τόσο λυπηρή η γενικότερη κατάσταση που κανένας παναθηναϊκός δεν μπορεί να χαρεί τις νίκες όσο θα ήθελε. πάντως καθαρά ποδοσφαιρικά ο παο με ίβανσιτς, νίνη και γκονζάλες θα είναι άλλη ομάδα.

υ.γ. μπράβο στους γουνδουλάκη, παππά και κλέιτον. το ένα γκολ καλύτερο από το άλλο.

GedoGt
26-10-2007, 10:10
συγχαρητήρια στην ομάδα μου για το 3-0 χθες αλλά είναι τόσο λυπηρή η γενικότερη κατάσταση που κανένας παναθηναϊκός δεν μπορεί να χαρεί τις νίκες όσο θα ήθελε. πάντως καθαρά ποδοσφαιρικά ο παο με ίβανσιτς, νίνη και γκονζάλες θα είναι άλλη ομάδα.

υ.γ. μπράβο στους γουνδουλάκη, παππά και κλέιτον. το ένα γκολ καλύτερο από το άλλο.

Που θα χωρέσουν και Ιβανσιτς και Νίνης και Γκονζάλεζ?

Με ένα αμυντικό χαφ θα παίζει?

Κάτσε να δεις πρώτα σε τι κατάσταση θα είναι ο Γκονζάλεζ μετά απο τόσο καιρό απουσίας.

Αν και φέτος, πάλι χαμένη χρονιά θα είναι για τον Παναθηναικό σε Ελλάδα και Ευρώπη.
Και επειδή δεν είστε αεκ να έχετε υπομονή, θα υπάρξουν εξελίξεις.

ProEvo
26-10-2007, 10:13
ναι, με ένα να παίξει. μεγάλη ομάδα είναι ο παο. θέλει 7 αμυντικά χαφ για να κερδίσει τη βέροια και τον αστέρα τρίπολης? μια χαρά είναι ο μάτος. να γεμίζουμε την αντίπαλη περιοχή θέλουμε, όχι τη δική μας.

NonBorn
26-10-2007, 15:31
ναι, με ένα να παίξει. μεγάλη ομάδα είναι ο παο. θέλει 7 αμυντικά χαφ για να κερδίσει τη βέροια και τον αστέρα τρίπολης? μια χαρά είναι ο μάτος. να γεμίζουμε την αντίπαλη περιοχή θέλουμε, όχι τη δική μας.

Αμα γεμίζεται την αντίπαλη περιοχή με τέτοιο σύστημα, τέτοιο προπονητή και τέτοιους παίχτες θα μπάζετε από πίσω και ξέρεις πόσο επώδυνο μπορεί να γίνει αυτό ε??? Ειδικά σε κάνα Καραϊσκάκη..... :p :p :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Edit: Τώρα είδα το ΜΕΓΑΛΗ... Και δε γέλασα αρκετά πριν..... :rofl::rofl::rofl:
Ναι ο Παναθηναϊκός είχε μεγάλη ομάδα ανά περιόδους, έχει μεγάλο όνομα... αλλά μεγάλη ομάδα ΔΕΝ είναι τώρα...

ProEvo
26-10-2007, 15:33
Αμα γεμίζεται την αντίπαλη περιοχή με τέτοιο σύστημα, τέτοιο προπονητή και τέτοιους παίχτες θα μπάζετε από πίσω και ξέρεις πόσο επώδυνο μπορεί να γίνει αυτό ε??? Ειδικά σε κάνα Καραϊσκάκη..... :p :p :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Σαν πέρυσι έ? πραγματικά ακόμα γκολ μαζεύουμε! Ανατολάκης λάθος, Σαλπιγγίδης...τετ α τετ ο παπαδόπουλος...0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bgrin2::1appl::):tiphat:

NonBorn
26-10-2007, 15:36
Σαν πέρυσι έ? πραγματικά ακόμα γολ μαζεύουμε! Ανατολάκης λάθος, Σαλπιγγίδης...τετ α τετ ο παπαδόπουλος...0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bgrin2::1appl::):tiphat:: angry::wave:

Θυμάσαι την τελευταία απόπειρα του Λεμονή στη Λεωφόρο με τον παναθηναϊκό πριν κάποια χρόνια??? Δε θέλω να σου θυμήσω μη μου συγχιστείς..... :bgrin2::bgrin2::bgrin2:

Tα περσινά ήταν "στημένα" τα match και τα δύο είμαι σίγουρος γι αυτό... Πάντως νικήσατε αυτό δεν το αμφισβητώ! ;)

ProEvo
26-10-2007, 15:40
Θυμάσαι την τελευταία απόπειρα του Λεμονή στη Λεωφόρο με τον παναθηναϊκό πριν κάποια χρόνια??? Δε θέλω να σου θυμήσω μη μου συγχιστείς..... :bgrin2::bgrin2::bgrin2:


την θυμάμαι...0-0 νομίζω πριν ένα μήνα...(αυτό με συμφέρει, αυτό λέω :)). Τις κακές αναμνήσεις τις διαγράφω...:rofl::rofl::rofl:

edit : και εκείνο στημένο ήταν για να φύγει ο ... αποστολάκης...:rofl::rofl::rofl:

GedoGt
26-10-2007, 15:54
Οι μεγάλες ομάδες φίλε proevo, φαίνονται στο γήπεδο.
Και δυστυχώς ο Παο τα τελευταία χρόνια δεν έχει αποδείξει κάτι τέτοιο.

ProEvo
26-10-2007, 15:57
Οι μεγάλες ομάδες φίλε proevo, φαίνονται στο γήπεδο.
Και δυστυχώς ο Παο τα τελευταία χρόνια δεν έχει αποδείξει κάτι τέτοιο.

Δυστυχώς δε διαφωνώ, για αυτό είπα και για την επιθετική νοοτροπία που πρέπει να αποκτήσουμε. Έχουμε κάνει ακόμα και τις ομάδες της γ εθνικής να πιστεύουν ότι μπορούν να μας κερδίσουν.

NonBorn
26-10-2007, 15:58
Δυστυχώς δε διαφωνώ, για αυτό είπα και για την επιθετική νοοτροπία που πρέπει να αποκτήσουμε. Έχουμε κάνει ακόμα και τις ομάδες της γ εθνικής να πιστεύουν ότι μπορούν να μας κερδίσουν.

Αφού μπορούν .............................. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

ProEvo
26-10-2007, 16:01
Αφού μπορούν .............................. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Της γ δε ξέρω αλλά της β μπορούν και εμάς (εργοτέλης) και εσάς (γιάννενα) :tongue:

gtakis
27-10-2007, 15:18
κοιτα το 0-0 που φεραμε πριν ενα μηνα με τον παο δεν μπορει να χαρακτηρισει τον ολυμπιακο και να τον συγκρινει με τον παο γιατι πολυ απλα ο γαυρος εκανε τεραστιες αλλαγες φετος(σχεδον το 80% των παιχτων αλλαχτηκαν)και ακομα η ομαδα προσπαθουσε να βρει ρυθμο και να δεσει σαν συνολο γιατι σαν μοναδες εχει πολυ καλους και εμπειρους παιχτες,το συμπερασμα ειναι οτι φετος ολοι ανεξαρτητως ομαδας πρεπει να παραδεχτειτε την ανωτεροτητα του ολυμπιακού και να σταματησετε να πιπιλιζετε την γνωστη καραμελα περι διαιτησιας.φιλικα!

gtakis
27-10-2007, 16:10
Οι Ισπανοί δεν κατάφεραν ούτε μια φορά στη διάρκεια του παιχνιδιού να καλύψουν τον
ελληνικό ενθουσιασμό, ο οποίος σύμφωνα με τον συνάδελφο του ραδιοφωνικού σταθμού
COPE που μετέδιδε τον αγώνα ακριβώς δίπλα μας, δημιούργησε ρεκόρ ντεσιμπέλ μέσα στην
έδρα της Ρεάλ. "Είναι απίστευτο", ήταν τα λόγια του στον αέρα, "αυτοί οι τύποι δεν
σταματάνε με τίποτα".

Μάταια οι φανατικοί της Ρεάλ, οι Ultras που βρίσκονταν στην αντίθετη μεριά από τους
φίλους του Ολυμπιακού, στο νότιο πέταλο, προσπαθούσαν να απαντήσουν και να καλύψουν
με τις δικές τους φωνές τα ελληνικά συνθήματα. Υπήρχαν στιγμές που κατάφερναν να
ξεσηκώσουν και τους υπόλοιπους, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. 85.000 Ισπανοί δεν
μπόρεσαν να επιβάλλουν τον νόμο της έδρας σε 3.500 Έλληνες ούτε για μια στιγμή. Ακόμα
και στα γκολ της ομάδας τους, όταν πανηγύριζαν, το «Θρύλε ολέ, ολέ» δονούσε την
ατμόσφαιρα.
Οι Ultras πραγματικά εξοργισμένοι, επιστράτευσαν κάθε δυνατό μέσο. Κόρνες, ρυθμικά
χτυπήματα των ποδιών στο δάπεδο, συνεχόμενα παλαμάκια. Ακόμα και τον Παναθηναϊκό
επιστράτευσαν στο 80ο λεπτό. Αποτέλεσμα μηδέν. Οι οργανωμένοι του Θρύλου κατέστρεψαν
κάθε προσπάθεια των "ρεαλίστας" να ακουστούν και "άλωσαν" το Μπερναμπέου με το έτσι
θέλω, παίρνοντας μαζί τους μια πραγματικά σπουδαία ποδοσφαιρική ανάμνηση που την
κάνει ακόμα σπουδαιότερη το γεγονός ότι δεν δημιουργήθηκε ούτε μέσα αλλά και ούτε
έξω από το γήπεδο το παραμικρό παρατράγουδο.

Το καλύτερο όμως το είπε πάλι ο εκφωνητής της COPE στην αποφώνηση του παιχνιδιού:
"Πολλαπλασιάστε τον κόσμο που είδαμε απόψε επί 10, προσθέστε έναν παίκτη στον
Ολυμπιακό, αφαιρέστε το προνόμιο να παίζουμε στην έδρα μας και... Dios mio (Θεέ μου),
μας περιμένει η κόλαση!"

SQP_GR
28-10-2007, 19:31
Re To Koloergoteli Ti Mas Ekane Pali .ta Thelane

klepidas
03-11-2007, 17:20
Agorasa eisitiria gia ton agona tou Olympiakou-Real tha vgalo foto tin triti kai tha tis postero tin tetarti

gtakis
04-11-2007, 21:31
Agorasa eisitiria gia ton agona tou Olympiakou-Real tha vgalo foto tin triti kai tha tis postero tin tetarti

Που τα βρηκες ρε θηριο klepida πες μου και εμενα εχω δυο εβδομαδες που ψαχνω και δεν βρισκω.Αν μπορεις p.m me για να μου πεις μηπως τσιμπησω κι εγω κανενα και παω να δω την ομαδαρα..

GedoGt
05-11-2007, 12:31
υπάρχουν εισιτήρια ακόμα και σήμερα, στους συνδέσμους.
πρέπει να είσαι μέλος όμως.

gtakis
09-11-2007, 10:45
μπραβο στον παο και τον αρη για τις νικες τους,κριμα για λαρισα μπορουσε να το παρει το παιχνιδι αλλα.....και φυσικα (οχι δεν τον ξεχασα εστω και καθυστερημενα)ενα μπραβο και στο γαυρο για το χ με την ρεαλ!!!

ProEvo
09-11-2007, 11:04
κρίμα για την αελ γιατί έφαγε πολύ φτηνά γκολ. μπράβο στον παο που ήταν πάλι ευρωπαίος και στον αρη. τι γκολάρες έβαλε ο παπάζογλου ρε παιδιά;;; το ένα καλύτερο από το άλλο! μπράβο και στον ολυμπιακό γιατί επιτέλους φέτος δείχνει χαρακτήρα και το πιστεύει.
υ.γ. ρε παιδιά τι σημαίες ήταν αυτές του ολυμπιακού στο χαριλάου;;; ντροπή!!!

MaRkUs_
09-11-2007, 11:56
κρίμα για την αελ γιατί έφαγε πολύ φτηνά γκολ. μπράβο στον παο που ήταν πάλι ευρωπαίος και στον αρη. τι γκολάρες έβαλε ο παπάζογλου ρε παιδιά;;; το ένα καλύτερο από το άλλο! μπράβο και στον ολυμπιακό γιατί επιτέλους φέτος δείχνει χαρακτήρα και το πιστεύει.
υ.γ. ρε παιδιά τι σημαίες ήταν αυτές του ολυμπιακού στο χαριλάου;;; ντροπή!!!

οπώς βλέπεις σημαίες του ολυμπιακού σε παιχνίδια του ερυθρού αστέρα έτσι βλέπεις και σημαίες του πάοκ στην παρτιζάν.....
αδελφικά σωματία είναι....
δεν το ήξερες??:Ρ
ο παναθηναϊκός μόνο με την σέλτικ τεριάζει:Ρ

ProEvo
09-11-2007, 12:01
οπώς βλέπεις σημαίες του ολυμπιακού σε παιχνίδια του ερυθρού αστέρα έτσι βλέπεις και σημαίες του πάοκ στην παρτιζάν.....
αδελφικά σωματία είναι....
δεν το ήξερες??:Ρ
ο παναθηναϊκός μόνο με την σέλτικ τεριάζει:Ρ

Αδερφικά σωματεία εντάξει, αλλά θα παίζει Σέλτικ - Παοκ και θα πάω να σηκώσω σημαία του παναθηναϊκού με τους φιλάθλους της Σέλτικ???? Ποτέ και με τίποτα! Για καμμία ελληνική ομάδα σε ευρωπαϊκό της αγώνα.

MaRkUs_
09-11-2007, 12:05
και γαύροι να μην ήταν χθες....σημαία θα σύκωναν αυτοί ρε συ:ρ

klepidas
21-11-2007, 23:17
pedes elladara 4 ever...1-2

teddy
22-11-2007, 00:54
ναι αλλα οχι και τοσο καλη εμφανιση...πολυ σιγουρια ειχαν οι παικτες μας...παλι καλα που δεν εγινε η στραβη και θα χαναμε την 9η θεση στην καταταξη της φιφα...

η αγγλια αποκλειστηκε απο το ευρο2008...εχασε 2-3 απο την κροατια μεσα στην αγγλια...

Proevofan
22-11-2007, 01:00
roba ta agglakia..thn allh vdomada pao londino..lete na skaso me th fanela ths croatias!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? h apolyth kseftila...krima gia to kosmo tous pou zei k anapneei gia thn bala!

PDS
22-11-2007, 01:04
η πλακα ειναι οτι στο τελευταιο(νομιζω) φιλικο παιχνιδι πριν τα προκριματικα κραζαμε τον ρεχαγκελ γιατι χασαμε απο την αγγλια 4-0.
τεσπα.

klepidas
22-11-2007, 07:31
goustaro ara ena favori efige apo to dromo tis elladaras..kai ton iouli tha einai orea me tin kou me tin koupa sto ellada

nikon
22-11-2007, 07:51
Το θέμα είναι ότι αν πάμε με πολύ αέρα,που βλέπω ότι τώρα έχουμε, μπορεί να φάμε τα μούτρα μας.Σεμνά και ταπεινά όπως στο Euro πρέπει.Ένα ένα ματσάκι να το καθαρίζουμε.

ProEvo
22-11-2007, 08:58
Το θέμα είναι ότι αν πάμε με πολύ αέρα,που βλέπω ότι τώρα έχουμε, μπορεί να φάμε τα μούτρα μας.Σεμνά και ταπεινά όπως στο Euro πρέπει.Ένα ένα ματσάκι να το καθαρίζουμε.

Σωστός. Χθες ήταν πολύ κακή η εμφάνιση και δεν δικαιολογείται γιατί το ματς μόνο αδιάφορο δεν ήταν. Κρινόταν το γκρουπ δυναμικότητας για τα Προκριματικά του επόμενου μουντιάλ. Πολύ μεγάλη επιτυχία οι 10 νίκες μας αλλά θέλει σοβαρότητα. Δεν απαιτεί κανείς να το ξαναπάρουμε αλλά να παίζουμε κάθε ματς σαν αυτό που είμαστε δηλαδή σαν πρωταθλητές Ευρώπης :1appl::1appl::1appl:

nikon
22-11-2007, 09:13
Σωστός. Χθες ήταν πολύ κακή η εμφάνιση και δεν δικαιολογείται γιατί το ματς μόνο αδιάφορο δεν ήταν. Κρινόταν το γκρουπ δυναμικότητας για τα Προκριματικά του επόμενου μουντιάλ. Πολύ μεγάλη επιτυχία οι 10 νίκες μας αλλά θέλει σοβαρότητα. Δεν απαιτεί κανείς να το ξαναπάρουμε αλλά να παίζουμε κάθε ματς σαν αυτό που είμαστε δηλαδή σαν πρωταθλητές Ευρώπης :1appl::1appl::1appl:
Για τους παίχτες μάλλον ήταν αδιάφορο αφού αυτό που τους ένοιαζε ήταν η πρόκριση την οποία έιχαν πάρει.Αυτή η νοοτροπία όμως τιμωρείται στα μεγάλα παιχνίδια.:fryingpan:

MaRkUs_
22-11-2007, 10:30
Mπράβο στην Ελλάδα! και ευχαριστώ τον οπάπ που το είχε μονό αποδεκτό στο 2.10 παίδες!!! 1450 ευρά πήρα!!! ουαχαχαχαχαχαχα!!!!βέβαια μόλις μπήκε ο νικοκουνελίδης χέστικα:Ρ κ παραλίγο να με δικαιώση ο κουνέλης με μια απίστευτη έξοδο αλλα superman...:P

denni77
26-11-2007, 15:03
LAZIO-OSFP.pos to kovete?antikimenika,anexartitou omados.

ProEvo
26-11-2007, 15:07
όπως παίζει ο οσφπ στην ελλάδα, εύκολος άσσος. όπως παίζει στην ευρώπη χ2.

nikon
26-11-2007, 15:10
όπως παίζει ο οσφπ στην ελλάδα, εύκολος άσσος. όπως παίζει στην ευρώπη χ2.

Αυτή την απάντηση μάλλον θα έδιναν όλοι.:1appl:

denni77
26-11-2007, 15:44
sosta.prepi ena x na to pari oposdipote.ta halia tis ehi kai i lazio alla etsi opos pai kai o osfp teleftea asta.ego fevgo gia romi pantos proi proi avrio kai o theos voithos

bellinelli
26-11-2007, 16:12
O Dias Einai Olympiacos
Min Fovase.

denni77
26-11-2007, 22:52
Romi kanis?tha pai kanenas allos apo to forum romi na sinantithoume?

NonBorn
28-11-2007, 23:38
Lazio - Olympiakos: 1 - 2

:1appl::1appl::1appl::1appl:

SeLanmere
28-11-2007, 23:42
τι χαιρεσε ρε αφου θα χασετε απο την werder

klepidas
28-11-2007, 23:46
OLYMPIACOS:fooddance7::fooddance7::fooddance7::1ap pl::1appl:

NonBorn
28-11-2007, 23:46
τι χαιρεσε ρε αφου θα χασετε απο την werder

Φίλε μου εγώ χαίρομαι για την κάθε νίκη... Δεν έπαιξε μπάλα ο ολυμπιακός σήμερα κι όμως πήρε αυτό που ήθελε. Μία ομάδα πρέπει να έχει και αυτό αν θέλει να κάνει κάποια πράγματα. Αν μας νικήσει η βερντε μπράβο της... Εγώ για την lazio μίλησα!

Αμάν αυτά τα βαζελάκια δηλαδή... Δε μπορούν να χωνέψουν ότι δε μπορούν να σηκώσουν το σεντονάκι! Και τόσα χρόνια είχαν κάτι να πουν που μία έτσι μία αλλιώς δεν παίζαμε καλά στην Ευρώπη... Τώρα πως μιλάνε ακόμα, πως έχουν φωνή και σχολιάζουν ακόμα δε μπορώ να καταλάβω :p

Φέτος είναι η πιο αποδοτική χρονιά για τον ολυμπιακό στην Ευρώπη. Αποδοτική τόσο από άποψη θεάματος και παιχνιδιού όσο και καλών αποτελεσμάτων. Και αυτό ενοχλεί?

SeLanmere
28-11-2007, 23:48
ναι αλλα εμεις θα παρουμε πρωταθλημα

teddy
28-11-2007, 23:49
δεύτερο διπλό εκτός έδρας στην ίδια χρονιά?ας μην ξυπνήσω ποτέ...

klepidas
28-11-2007, 23:49
:rofl::rofl:poios???????:rofl::rofl::fryingpan::fr yingpan:

NonBorn
28-11-2007, 23:49
ναι αλλα εμεις θα παρουμε πρωταθλημα

To άλλο με το τοτό ...? Το καινούργιο καινούργιο το ξέρετε??? Θα πάρει ο βάζελος πρωτάθλημα!!! χαχαχαχαχαχαχα :rofl::rofl::rofl::rofl: Με ποια ομάδα?! :rofl::rofl::rofl::rofl:

SeLanmere
28-11-2007, 23:52
το χειμώνα μεταγραφη τον olisadebe και θα μας το δωσουν απο τωρα! :p

PDS
28-11-2007, 23:52
Θα γυρισει ο Νινης και θα τα σαρωσει ολα:angry:

NonBorn
28-11-2007, 23:55
το χειμώνα μεταγραφη τον olisadebe και θα μας το δωσουν απο τωρα! :p

Και το όνειρο συνεχίζεται.... Βάζελος = Πρωταθλητής ελλάδος 2008 Μ.Δ.Π.

ΥΓ: Μ.Δ.Π. = Μετά δευτέρας παρουσίας :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

tasioskis
29-11-2007, 00:02
το χειμώνα μεταγραφη τον olisadebe και θα μας το δωσουν απο τωρα! :p


oι μαλα.ειες επιστρεφονται.χαχαχαχα ( για τον ολισαντεμπε παει αυτο)
ισως η καλυτερη χρονια του θρυλου,
το κακο με τους βαζελους ειναι οτι δεν χαιρονται με αυτα που κανει η ομαδα τους τα λιγα , αλλα χαιρονται οταν κανει στραβοπατηματα ο θρυλος τα πολλα. τεσπα θρυλος για παντα.

SeLanmere
29-11-2007, 00:06
πως δε χαιρομαστε αλλα κατανταει gay να λεμε συνεχεια μεταξυ μας τι ομαδαρα εχουμε οποτε το κοροιδεμα του γαυρου ειναι το αγαπημενο μας χομπι

NonBorn
29-11-2007, 00:10
πως δε χαιρομαστε αλλα κατανταει gay να λεμε συνεχεια μεταξυ μας τι ομαδαρα εχουμε οποτε το κοροιδεμα του γαυρου ειναι το αγαπημενο μας χομπι

Και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα του μέσου βάζελου! Αντί να ασχοληθεί με την ομάδα του και τον "αν1κ@ν0" Πρόεδρο της για να ζητήσουν ευθύνες και να ζητήσουν αλλαγές για την καλύτερη πορεία της ομάδας τους, κάθεται και ασχολείται με το τι κάνει ο Ολυμπιακός! Φανταστείτε πόσο μεγάλη ομάδα είναι ο Ολυμπιακός! Δεν έχει μόνο 3 εκατομύρια οπαδούς... Αλλά και το μεγαλύτερο κομμάτι των οπαδών της δεύτερης δημοφιλέστερης ομάδας της Ελλάδας και "αιώνιου αντιπάλου" του Ολυμπιακού ασχολούνται με αυτόν!!!

SeLanmere
29-11-2007, 00:16
σορρυ non αλλα τωρα ειπες μλκια.
Οταν λεμε οτι ασχολουμαστε δε σημαινει οτι ειμαστε και κρυφοι γαυροι
και στον παναθηναικο δε φταιει ο προεδρος αλλα τα ατομα που εχει γυρω του, κατι σαν το πασοκ

NonBorn
29-11-2007, 00:19
σορρυ non αλλα τωρα ειπες μλκια.
Οταν λεμε οτι ασχολουμαστε δε σημαινει οτι ειμαστε και κρυφοι γαυροι
και στον παναθηναικο δε φταιει ο προεδρος αλλα τα ατομα που εχει γυρω του, κατι σαν το πασοκ

Eμένα με πήραν 2 φίλοι μου βάζελοι με το που φάγαμε το goal και μου είπανε... Άντε καλή 4άρα... Και βλέπανε το match έτσι και πανηγύρισαν στο goal που φάγαμε! Αυτό είναι κομπλεξισμός σόρρυ κιόλας!

Δε φταίει ο πρόεδρος? Πρόεδρος σημαίνει να έχεις και την ικανότητα να διακρίνεις ποιος πρέπει και ποιος δε πρέπει να είναι δίπλα σου... Αν δε μπορείς να το κάνεις τότε είσαι μ@π@ πρόεδρος!

thats my 2 cents...

tasioskis
29-11-2007, 00:29
αγεννητε μην το ψαχνεις ακρη δεν θα βρεις,αυριο κιολλας οι βαζελοι θα κανουν ενσταση για τον αγωνα,οτι ηταν στημενος και δεν επρεπε να νικησει θρυλος,δεν πειραζει ομως μακαρι να παμε μπροστα και ας φανε τα λυσακα τους.

SeLanmere
29-11-2007, 00:29
κοιτα ο κομπλεξισμος ειναι κατι πολυ συνηθησμενο και γω δηλωνω κομπλεξικος, δλδ να παν να γμθουν οι θεσεις στην ευρωπη καλυτερα να μην σταυρωσει βαθμο ο γαυρος, αρκει να μην ξεφευγει ο κομπλεξισμος και μετατρεπεται σε χουλιγκανισμο κ.τ.λ

Απο κει και περα στο θεμα προεδρος εχεις δικιο αλλα και τι να κανεις οσο η ομαδα παει καλα φετος τι να του πεις κι αυτουνου; μηπως θα σ ακουσει κιολας; τι ειναι sony; η μηπως να φυγει και να καταντησουμε σαν τον παοκ; φανταζεσαι μα μας παρει κανας βαζεχας μετα; ουτε να συννενοηθει δε θα μπορει...

tasioskis
29-11-2007, 00:39
κοιτα ο κομπλεξισμος ειναι κατι πολυ συνηθησμενο και γω δηλωνω κομπλεξικος, δλδ να παν να γμθουν οι θεσεις στην ευρωπη καλυτερα να μην σταυρωσει βαθμο ο γαυρος, αρκει να μην ξεφευγει ο κομπλεξισμος και μετατρεπεται σε χουλιγκανισμο κ.τ.λ

Απο κει και περα στο θεμα προεδρος εχεις δικιο αλλα και τι να κανεις οσο η ομαδα παει καλα φετος τι να του πεις κι αυτουνου; μηπως θα σ ακουσει κιολας; τι ειναι sony; η μηπως να φυγει και να καταντησουμε σαν τον παοκ; φανταζεσαι μα μας παρει κανας βαζεχας μετα; ουτε να συννενοηθει δε θα μπορει...


θα συνφωνησω και στις 2 παραγραφους μαζι σου,αλλα ετσι ειναι ο αγεννητος ρομαντικος, κωστα οταν παιξει η εθνικη θα ειμαι με την ελλαδα,οταν παιζει ο ολυμπιακος θα ειμαι με τον ολυμπιακο,οταν θα παιξει ο παο με την ξανθη θα θελω να χασει ο παο φυσικα, οταν παιξει ο παο με την βισλα κρακοβιας (μεχρι εκει μπορει να φτασει, δεν τον εχω για παραπανω,)θα ειμαι με την βισλα.
η λογικη εξηγηση του τρομερου παραλυριματος μου ειναι οτι ειμαι μονο ολυμπιακος .

PDS
29-11-2007, 00:58
Eγω ειμαι δηλαδη ο παραλογος που υποστηριζω ολες τις ελληνικες ομαδες?:p

Δεν μου βγαινει να μην υποστηριξω τον Ολυμπιακο την ωρα του ματς και ας λεω πριν σε φιλους ...''θα φατε πενταρα'' ,''μακαρι να σας λιωσουν''κτλ.
Την ωρα του παιχνιδιου αυθορμητα υποστηριζω τον Ολυμπιακο και την καθε Ελληνικη ομαδα.
Παλαιοτερα οταν ημουν μικροτερος δεν γουσταρα να νικα ο Ολυμπιακος στην Ευρωπη αλλα μεγαλωνουμε καποια στιγμη και αλλαζουμε.

Οταν ο Ολυμπιακος εχανε σε καθε ματς εκτος εδρας στην Ευρωπη ή οταν ετρωγε 7 απο την Γιουβε...Ρομπα δεν γινοταν ο Ολυμπιακος αλλα το Ελληνικο πρωταθλημα και η δυναμικοτητα του.
Αν φαει 7αρα η celtic στην Ευρωπη,δεν θα ψαξω να δω αν η Rangers τα πηγαινει καλυτερα...Το σχολιο μου θα ειναι οτι το Σκοτσεζικο πρωταθλημα ειναι για το λουτσο...

sav
29-11-2007, 02:50
ti kavla einai h Olympiakara!!!

modecris
29-11-2007, 04:12
όταν παίζουμε στην ελλάδα τρωγόμαστε μεταξύ μας αλλά στην ευρώπη πρέπει να είμαστε όλοι με τις ελληνικές ομάδες.
και αυτό γιατί αλλάζουμε κλίμακα,από το μικρότερο σύνολο ως ομάδα στο μεγαλύτερο σύνολο ως χώρα.

WolfRathmA
29-11-2007, 04:51
όταν παίζουμε στην ελλάδα τρωγόμαστε μεταξύ μας αλλά στην ευρώπη πρέπει να είμαστε όλοι με τις ελληνικές ομάδες.
και αυτό γιατί αλλάζουμε κλίμακα,από το μικρότερο σύνολο ως ομάδα στο μεγαλύτερο σύνολο ως χώρα.

++++Rep
Respect...:bowdown:

denni77
29-11-2007, 10:58
pedia stous gavrous kirios apefthinome.ime akomi romi kai grafo apo to hotel.ti zisame den fantazeste.akoma gledame.itan trela.egine to gipedo karaiskaki.klino na prolavo to aeroplano.kai se anotera

ALEO
29-11-2007, 12:32
kali epitihia se oles simera theloume vathmous gia vathmologia tis OUEFA

tasioskis
29-11-2007, 12:46
οντως καλη τυχη να εχουν,
pds ισως ρε φιλε και να εχεις δικιο τι να πω δεν ξερω.

sav
29-11-2007, 12:54
http://www.eurofoot2000.be/paginas/afbeeldingen/Ploegen/Olympiakos.png

tasioskis
29-11-2007, 12:56
μπραβο ρε sav

sav
29-11-2007, 13:02
na sai kala tasioskis (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=134)
8a psa3w kai foto apo to olympiko na valw ... magikos kosmos xtes ( 8000 ektos edras)!

tasioskis
29-11-2007, 13:05
κολαση το καναμε το γηπεδο τους, μιλαμε για μεγαλη καυ..α.

sav
29-11-2007, 13:11
den stamathsane ka8olou na fonazoune uper tou 8rullou...
sigoura kai oi Italoi 8a milane me ta kalytera logia gia thn e3edra mas
pros to paron to spotaki apo ton spor fm
http://www.bam.gr/article.jsp?id=110463

PDS
29-11-2007, 13:39
pds ισως ρε φιλε και να εχεις δικιο τι να πω δεν ξερω.

Mα το οτι νικησε ο Ολυμπιακος χθες,στην Ελλαδα θα κανει καλο και με τους βαθμους που εδωσε στην Ελλαδα αλλα και με το γεγονος οτι ο πρωταθλητης Ελλαδας δειχνει δυνατη ομαδα.
Οταν δεν τα πηγαινατε καλα ειμαι βεβαιος οτι θα ελεγαν...''ο πρωταθλητης Ελλαδας ειναι αυτη η ομαδα?φαντασου τι ειναι οι αλλες''
Κανεις (εκτος απο πολυ ψαγμενους) δεν θα θυμηθει οτι ο Παναθηναικος εκανε καποιες πορειες λιγα χρονια πριν,οπως δεν θυμομαστε και εμεις πια ομαδα απο την Σκωτια ή την Σουηδια κανει τις καλυτερες πορειες.
Ολοι ασχολουνται με τα μεγαλα πρωταθληματα.
Ας κοιταξουμε να γινουμε και εμεις μεγαλοι(και να μας θεωρουν στο εξωτερικο μεγαλους) και μετα ας φαγωθουμε για το ποιος πηρε τα περισσοτερα Ευρωπαικα...

Ερωτηση:Οταν εφαγε το αδικο γκολ ο Ολυμπιακος,και μετα ο Σκοπιανος εδειξε τα αυτια του για να ακουσει τους οπαδους του γαυρου...ποιος Ελληνας γουσταρε εκεινη την στιγμη?
Εγω παντως μετα απο αυτο,ηθελα να τους ριξετε 3:rofl:

denni77
29-11-2007, 16:13
sav isoun mesa kaisi?

gtakis
29-11-2007, 17:34
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στην ομαδάρα μας τον Ολυμπιακό που για μια ακόμη φορά έδειξε τι αξίζει και οτι είναι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα!στους βάζελους θα ευχηθώ περαστικά γιατί ξέρω οτι πονάνε(έκτος απο τους νορμάλ αντικειμενικούς φιλάθλους βαζελους)και επίσης..... ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ.... ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ ΜΟΥ...... σορυ δεν μπόρεσα να κρατηθώ...
Υ.Γ sav φοβερο!!!!βάλε κι άλλες.

nikon
29-11-2007, 21:16
Μπράβο στην ομάδα μας αλλά cool γιατί αν με τους Γερμανούς παίξουμε όπως το πρώτο ημίχρονο χθες πολύ φοβάμαι ότι θα πάνε τσάμπα οι 2 εκτός έδρας νίκες που έχουμε κάνει.

WolfRathmA
30-11-2007, 04:00
Μπράβο στην ομάδα μας αλλά cool γιατί αν με τους Γερμανούς παίξουμε όπως το πρώτο ημίχρονο χθες πολύ φοβάμαι ότι θα πάνε τσάμπα οι 2 εκτός έδρας νίκες που έχουμε κάνει.

Που να φας την γλωσσα σου!!!:frog:

nikon
30-11-2007, 07:42
Που να φας την γλωσσα σου!!!:frog:

Ας τους κερδίσουμε να περάσουμε και την τρώω ευχαρίστως.:giggle:
Απλά το λέω γιατί δεν έχουμε και πολύ σταθερότητα φέτος.:(

gtakis
30-11-2007, 12:54
Ας τους κερδίσουμε να περάσουμε και την τρώω ευχαρίστως.:giggle:
Απλά το λέω γιατί δεν έχουμε και πολύ σταθερότητα φέτος.:(

Εντάξει ρε φίλε nikon τι περίμενες μέσα σε 5-6 μήνες έχοντας ο Λεμονής αλλάξει την μισή ομάδα και πάνω να παίζει ο γαύρος σε όλα τα παιχνίδια μπαλάρα???Μην είμαστε αχάριστοι,πρέπει να κάνουμε υπομονή για να δούμε τον ολυμπιακό να γινεται πολύ δυνατός.Και το κυριότερο δεν πρέπει να καβαλήσουμε το καλάμι,εντάξει έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα απο τον παο,την αεκ και είμαστε πλέον υπολογίσιμοι σιγά σιγά στην ευρώπη αλλά εχουμε δουλειά ακόμα.

sav
30-11-2007, 12:54
sav isoun mesa kaisi?
dysthxws oxi ... eimouna persi sto 1-1 me roma ...denni77 apisteuth ekdromh e?
parte merikes foto pou vrhka ...
http://img516.imageshack.us/img516/666/12zg3.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/5251/13wk0.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/315/15222448fg0.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/7135/immagine6zc9.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/5025/immagine8mm0.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/4055/assetslarget1041471182be5.jpg
http://img516.imageshack.us/img516/4504/goalnewslarget104147108qa5.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/1597/goalnewslarget104147102ym1.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/4951/enginefeedgrqi8.jpg

psaxnw na vrw kialles ...

sav
30-11-2007, 12:57
YouTube - lazio-olympiakos 1-2(CL)

grscream
30-11-2007, 14:36
takius lemonius? xa,xa!

nikon
30-11-2007, 17:11
Εντάξει ρε φίλε nikon τι περίμενες μέσα σε 5-6 μήνες έχοντας ο Λεμονής αλλάξει την μισή ομάδα και πάνω να παίζει ο γαύρος σε όλα τα παιχνίδια μπαλάρα???Μην είμαστε αχάριστοι,πρέπει να κάνουμε υπομονή για να δούμε τον ολυμπιακό να γινεται πολύ δυνατός.Και το κυριότερο δεν πρέπει να καβαλήσουμε το καλάμι,εντάξει έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα απο τον παο,την αεκ και είμαστε πλέον υπολογίσιμοι σιγά σιγά στην ευρώπη αλλά εχουμε δουλειά ακόμα.

Δεν λέω να παίζουμε μπαλάρα σε κάθε ματς και συμφωνώ σ'αυτά που λες,απλά να έχουμε μια σταθερή απόδοση για να ξέρουμε τι θα δούμε.Για το ματς με τη Βέρντερ ας πούμε μας έχει πιάσει το άγχος από τώρα για το πως θα παίξουμε και μην μη πεις όχι.Λες θα παίξουμε όπως με τη Ρεάλ έξω να τους ρίξουμε 5 ή θα παίξουμε όπως με τη Βέροια και.......σκ@τ@ στο στόμα μου.

tasioskis
30-11-2007, 17:13
βρε νικο μου μην τα μελετας αυτα τα πραγματα, με πιανει πανικος...:fryingpan::please2:

SQP_GR
30-11-2007, 17:42
pantos stin europi exume statherotita ,sto protathlima kanume tis mal logo sigentrosis piateuw kai auto fenete

gtakis
30-11-2007, 21:52
pantos stin europi exume statherotita ,sto protathlima kanume tis mal logo sigentrosis piateuw kai auto fenete

Συμφωνώ μαζί σου!Απόλυτα...

denni77
03-12-2007, 09:32
sav kai ipoloipoi gavroi,akoma den boroume na xeperasoume aftin tin ekdromi.itan kati magiko.den eho xanadi ektos toso kosmo kai na fonazi 3ores.miname miamisi ora mesa afou elixe gia logous asfalias kai fonazame miamisi ora se adio gipedo.ine arrostoi oi gavroi.den sigrinonte

teddy
11-12-2007, 23:50
εχει να πει κανεις τπτ για τον ολυμπιακο???
6 τεμαχια συνολικα στην βερντερ...

SeLanmere
11-12-2007, 23:51
ναι ρε και παλι για το π****ο ειστε

SQP_GR
11-12-2007, 23:53
ti sas elega kai to aek tha pari sira twra

teddy
11-12-2007, 23:54
ζηλια ψωρα,γεμισε ολη η χωρα...
μπορεις να το τραγουδησεις ή θελεις να σου θυμισω τον ρυθμο???

sav
12-12-2007, 03:39
eisai arwstia Olympiake ...
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/thumbnails/400_team_6.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112000.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112001.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112002.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112003.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112004.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112005.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112006.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112007.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112008.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112009.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112010.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/extras/1112011.jpg
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/thumbnails/400_central_35.jpg

nikon
12-12-2007, 09:49
Τα 3 τεμάχια για όσους δεν χορταίνουν να τα βλέπουν.

http://www.supersport.gr/default.asp?aid=%20139118

:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:

denni77
12-12-2007, 10:08
sav kai opios allos theli elate sto epomeno ektos sto exoteriko.ego perimeno tin klirosi kai efigaaaaa!!!

georgios
12-12-2007, 10:14
kati den mu kolai emena. proti i werder germania ke o olibiakos den bori na nikisi ute ton vazelo ke 3-0. toso kaliteros ine? entometaksi ta stiximata piran fotia ke osoi peksan to 3ari plutisan

tasioskis
12-12-2007, 10:27
kati den mu kolai emena. proti i werder germania ke o olibiakos den bori na nikisi ute ton vazelo ke 3-0. toso kaliteros ine? entometaksi ta stiximata piran fotia ke osoi peksan to 3ari plutisan

τι εννοεις με αυτο ρε Γιωργο.

georgios
12-12-2007, 10:30
osoi den ine tiflomenoi gauroi katalavenun ti enoo. ego gia auto protimo na athlume o idios apo to na ime filathlos

τι εννοεις με αυτο ρε Γιωργο.

denni77
12-12-2007, 10:36
e kala re giorgo kai emis pou imaste filathloi den kathomaste se kanapedes kai trome burgers.ego liono sta sports.katalaveno ti les pantos.to podosfero epidi ine vasilias ton sport,me tosi apihisi kai kerdi logiko ine na mazevi kai poli apati.alla o olympiakos fetos sigekrimena stin europi den apedixe oti pezi orea bala mono hthes.to edixe se ola ta pehnidia.idika sta ektos pou ine diskola

georgios
12-12-2007, 10:40
akugete entona pantos entos ke ektos eladas, oti latsio ke werder eklisan poles tripes sta tamia tus

ProEvo
12-12-2007, 10:40
εγώ αν και παναθηναϊκός θεωρώ δίκαιη την πρόκριση του ολυμπιακού. δεν έπαιξε καμιά μπάλα της προκοπής σε κανένα από τα 3 εντός έδρας παιχνίδια του και χθες θα μπορούσε ακόμα και να χάνει κάποια στιγμή, αλλά παρουσιάστηκε σίγουρα πιο σοβαρός από την παιδική χαρά της βέρντερ. το τρίτο γκολ μετά από στημένη φάση, με τον ολυμπιακό να έχει μόλις 2 παίκτες στην περιοχή και να γίνεται αυτό που γίνεται δεν συνέβαινε ούτε σε ματς πλατείας που παίζαμε πριν 10 χρόνια οι γειτονιές.
πάντως και η τύχη χρωστούσε πράγματα (στην ευρώπη πάντα) από προηγούμενες χρονιές και του τα έδωσε. άρα άξιος... :)

nikon
12-12-2007, 10:45
μην τα "στοιχηματοποιούμε" όλα γιατί απο τότε που ξεκίνησε το στοίχημα αυτό γίνεται.δηλαδή συμφώνησαν οι παίχτες της βέρντερ με αυτούς του ολυμπιακού να κάτσουν να φάνε 3 για κερδίσουν κάποιοι τρελά λεφτά στο στοίχημα;έλεος.
απλά αλλιώς βλέπουν οι παίχτες τα ευρωπαϊκά ματς και αλλιώς τα ελληνικά γιατί όπως και να το κάνουμε άλλο κύρος σου δίνει το ένα και άλλο το άλλο.

georgios
12-12-2007, 11:01
ama ta vrun oi proedroi i pextes ine apla ipaliloi

ALEO
12-12-2007, 11:27
i werder den egi ikonomiko provlima .
bilanz 2007 pano apo 2 ekatomiria euro kerdos ,omadara kai htipai pada titlous sta isia edw sti germania ,trelathikan pou den perasan

gia lazio den ksero

georgios
12-12-2007, 11:30
sti germania ti akugete gia to pexnidi?

ALEO
12-12-2007, 11:35
ela re i werder ithele me ta hilia na prokrithi ,apla o olympiakos tin epiase ke sta dio apo pisw, kala ti einai werder kamia omada apo tis anatolikes pou pinane .ke dinoun kana mats .

nikon
12-12-2007, 11:36
μπονους παρουσίας: 1,6 εκ. ευρώ
μπόνους αγώνα: 321.000 ευρώ
μπόνους νίκης: 321.000 ευρώ
μπόνους ισοπαλίας: 161.000 ευρώ
πριμ πρόκρισης στους "16": 1,6 εκ. ευρώ
προημιτελικά: 1,9 εκ. ευρώ
ημιτελικά: 2,6 εκ. ευρώ
ηττημένος τελικού: 3,9 εκ. ευρώ
νικητής τελικού: 6,4 εκ. ευρώ

γιώργο λες να τους έδωσε πιο πολλά ο κόκκαλης για να κάτσουν να χάσουν;
δεν νομίζω.σίγουρα θα ήθελαν να περάσουν αλλά δεν μπόρεσαν λόγω θρύλου.

georgios
12-12-2007, 11:51
auta gia ton kokali ine stragalia. tosa masise apo to eliniko dimosio. mono i polisis pexton pu ekane fetos ta evgale

nikon
12-12-2007, 12:02
μακάρι να ήταν στραγάλια θα βλέπαμε πολλούς παιχταράδες στην ομάδα αλλά δεν.όπως κάθε επιχειρηματίας μετράει καλά τι δίνει και τι παίρνει και δες και τι αγόρασε και τι λεφτά θέλει για όλα τα έξοδα της ομάδας όχι μόνο τι πούλησε.

PDS
12-12-2007, 14:02
Δεν υπαρχει στημενο παιχνιδι ρε παιδια στο CH.L.Αμαν με αυτο το στοιχημα...
Πηρε η Ελλαδα το Euro...χαρη στο στοιχημα.
Νικαει ο Ολυμπιακος...λογο στοιχηματος.
Νικαει ο ΠΑΟ...δεν μπορει..το στοιχημα.
Ε δεν παει ετσι.

Edit:ωχ εγραψα το νικαει με οι πριν.:fryingpan::blush:

dimx82
12-12-2007, 14:24
Δεν υπαρχει στημενο παιχνιδι ρε παιδια στο CH.L.Αμαν με αυτο το στοιχημα...
Πηρε η Ελλαδα το Euro...χαρη στο στοιχημα.
Νοικαει ο Ολυμπιακος...λογο στοιχηματος.
Νοικαει ο ΠΑΟ...δεν μπορει..το στοιχημα.
Ε δεν παει ετσι.+1 αμάν ποια με αυτή την ελληνική καχυποψία.... Βασικά πιστεύς ο,τι και ο Μενδρινός πάνω στην γραμμή ήταν πληρωμένος να κάτσει και να βγάλει την μπάλα, και ο νικοπολίδης στις 2 εξ επαφής αποκρούσεις ήξερε από πριν λόγο κόκαλη που θα πάει η μπάλα κλπ κλπ. Φίλε georgios καλά κάνεις και δεν ασχολήσε με το ποδόσφαιρο....


εγώ αν και παναθηναϊκός θεωρώ δίκαιη την πρόκριση του ολυμπιακού. δεν έπαιξε καμιά μπάλα της προκοπής σε κανένα από τα 3 εντός έδρας παιχνίδια του και χθες θα μπορούσε ακόμα και να χάνει κάποια στιγμή, αλλά παρουσιάστηκε σίγουρα πιο σοβαρός από την παιδική χαρά της βέρντερ. το τρίτο γκολ μετά από στημένη φάση, με τον ολυμπιακό να έχει μόλις 2 παίκτες στην περιοχή και να γίνεται αυτό που γίνεται δεν συνέβαινε ούτε σε ματς πλατείας που παίζαμε πριν 10 χρόνια οι γειτονιές.Η παιδική χαρά της βερντερ έβαλε 3 στην ρεάλ και είναι 2η στην Γερμανία, αχ πόσο εύκολα κάνετε κωλοτούμπες εσείς οι βάζελοι, όταν προσπαθούσατε να κάνετε το ίδιο αλλά κερδίζατε 1-0 με καραμπόλα και την ψυχή στο στόμα ήταν μπαλάρα και ευρωπαϊκή εμφάνιση... Όσο για το 3ο γκολ ναι λογικό είναι αφού από το 2-0 και μετά διαλύθηκαν ούτε πάσα δεν μπορούσαν να αλλάξουν

ALEO
12-12-2007, 14:42
o monos logos pou perase o olympiakos einai oti epitelous vrike epithetikous ligis aksias fetos pou pigene re tosa hronia sta thiria na vali gol me tous okkades ke tous konstadinous

PDS
12-12-2007, 14:45
Η παιδική χαρά της βερντερ έβαλε 3 στην ρεάλ και είναι 2η στην Γερμανία, αχ πόσο εύκολα κάνετε κωλοτούμπες εσείς οι βάζελοι, όταν προσπαθούσατε να κάνετε το ίδιο αλλά κερδίζατε 1-0 με καραμπόλα και την ψυχή στο στόμα ήταν μπαλάρα και ευρωπαϊκή εμφάνιση... Όσο για το 3ο γκολ ναι λογικό είναι αφού από το 2-0 και μετά διαλύθηκαν ούτε πάσα δεν μπορούσαν να αλλάξουν


Κοιτα παιδικη χαρα στην αμυνα ειναι,αλλα οχι και στην επιθεση.Χθες εβγαινε μπροστα πολυ καλα οπως αναμενοταν.

Ενταξει επαιζε μπαλα ο Παναθηναικος,την κυκλοφορουσε οταν εκανε τις πορειες.Δηλαδη δεν επαιξε με την Juve μεσα-εξω?δεν επαιξε με την Barca?Eιχε πολυ καλα παιχνιδια οταν πηγαινε καλα στην Ευρωπη.Ακομα και οσα εχανε,ειχε τις ευκαιριες να τα παρει,αλλα ανικανοτητα(σε σχεση με τις μεγαλες ομαδες) και ατυχια δεν τον αφησαν.

Ο Ολυμπιακος εκτος εδρας φετος μου θυμιζει εκεινο τον Παναθηναικο.
Και φυσικα φετος αξιζε την προκριση 100%
Ηξερε ποιος ειναι και που παει.Αλλες χρονιες εμπαινε στο γηπεδο με νοοτροποια λες και ηταν η Real.(7-0 με juve και αλλα).

Proevofan
12-12-2007, 14:56
pragmatika symfono k go me to pds...eleos poia me to stoixima....apo tote pou vghke to stoixima ola kinounte gyro apo ayto...den einai etc..entaksei stinonte k mats pantou alla edo to xoume kanei mi po ti...to stoixima einai i dikaiologia tou pikramenou kathe fora..eno palia eixame th diaithsia tora xrhsimopoioume k to stoixima...etc gia allagh re paidi mou...

gia to mats tora..bravo ston olibiako alla vre gayrakia ths pareas epeidh ego eimai trifilos k de pleo se pelagh eytyxias vlepo enan omilo epipedou uefa an vgaleis th real...to xa pei apo th klhrosh me kati filarakia k me koroideyan oti o olibiakos tha parei epitelous diplo...pantos bravo ston olibiako oxi giati ekane oles aytes tis ypervoles pou akoume apo xtes apo tous eyrodoulous dhmosiografous alla giati EPITELOUS ediokse to koblex tou k katalave oti omadoules sa th lazio h th werder den einai kalhteres apo ayton! TELOS! gia mena ekei einai k htan to mystiko! ayto perase k o rehagel sthn ethnikh...tora thelei prosoxh vevaia ektos an pesete me porto..xaxa..

EDIT:

epeidh paizo stoixhma k genika koito polu eksoteriko (ti na do edo sthn ellada..) gia mena de leei tpt to oti h werder einai deyterh sth germania...polu apla dioti sth germania oles oi omades exoun amynes sa ths werder..ta goal bainoun averta...anoixta mats sto vomo tou theamatos..h germania einai proth se eishthria sthn eyroph...sth bundesliga..etc sthn eyroph de pane pouthena..xairo polu me tis amynes pou vriskei ta karfonei...molis tou kleisthke o olibiakos evgazan sentres sth thyra 7...

ProEvo
12-12-2007, 15:08
Η παιδική χαρά της βερντερ έβαλε 3 στην ρεάλ και είναι 2η στην Γερμανία, αχ πόσο εύκολα κάνετε κωλοτούμπες εσείς οι βάζελοι, όταν προσπαθούσατε να κάνετε το ίδιο αλλά κερδίζατε 1-0 με καραμπόλα και την ψυχή στο στόμα ήταν μπαλάρα και ευρωπαϊκή εμφάνιση... Όσο για το 3ο γκολ ναι λογικό είναι αφού από το 2-0 και μετά διαλύθηκαν ούτε πάσα δεν μπορούσαν να αλλάξουν

Η πρωταθλήτρια της Γερμανίας τερμάτησε στον όμιλο με τρείς βαθμούς, η καλύτερη της ομάδα παίζει ουέφα και η μοναδική που πέρασε ήταν η Σάλκε μόνο και μόνο επειδή είχε στον όμιλο την 5η της Νορβηγίας Ροζενμποργκ; Έβαλε 3 στη Ρεάλ (που πήγε όλον τον όμιλο με σβηστές μηχανές) και έφαγε 2 ενώ θα μπορούσε να φάει άλλα 5 (αν είδες το ματς). Έχασε με κατεβασμένα χέρια από την 12η της Ιταλίας Λάτσιο και μόλις προχθές έβαλε 3 και έφαγε 4 από το Αννόβερο. Δίκαιη η πρόκριση του Ολυμπιακού αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.

tasioskis
12-12-2007, 16:14
γιωργο και θοδωρη ειστε υπερβολικοι ο ενας επειδη ειναι παο και ο αλλος επειδη εχει ακουσει καποια πραγματα για τον κοκαλη,εγω ενα ξερω, οτι ο θρυλος περασε με την αξια του, και το γιορταζουμε ολοι αυτο,
και κατι αλλο,ποτε λετε να μας επιστρεψει τα λεφτα η ρεαλ μετα το 4-2 στην μαδριτη?????????? γιατι μην πειτε την παιξαμε στα ισα με 10 παιχτες αλλα αυτοι κατα λαθος μας εβαλε 4,απο καπου πρεπει να ζητησει τα λεφτα του ο κοκαλης,πληρωνει για τις νικες μας.

θοδωρη τι εννοεις ποια γερμανια?????????????????????????

nikon
12-12-2007, 17:39
Ποδοσφαιρικά είναι ποια Ελλάδα όχι ποια Γερμανία.Πχ αν δώσει σε έναν μεγάλο παίχτη Ελληνική ομάδα τα ίδια λεφτά που θα του δώσει μια Γερμανική που λέτε ότι θα πάει;Δεν γίναμε υπερδύναμη επειδή πήραμε ένα Euro.Δείτε τι γήπεδα έχουν (όσοι έχουν).

modecris
12-12-2007, 18:07
Μην ξεχνάτε πως ο χθεσινός αγώνας της βερντερ είναι μόλις ο πρώτος αγώνας στο champions league (και τρίτος συνολικά για φέτος) που δεν βάζει γκολ.Ποιος το περίμενε...συνήθως ο ολυμπιακός έμπαζε στην άμυνα.
Τέλος,ο Λεμονής σαφώς και δεν είναι από τα μεγάλα ονόματα ως προπονητής.Και μόνο όμως που βλέπω τον τρόπο που πανηγυρίζει στα γκολ,που πέφτει ΟΛΟΣ ο πάγκος πάνω του κτλ,νοιώθω πως γίνεται καλή δουλειά.

dimx82
12-12-2007, 20:53
ωραία ποια γερμανία.... νομίζω ότι δεν έχει νόημα πλέον να συζητάμε, άλλωστε ποιο ανόβερο, εδώ έχουμε την βέροια, άσε μη μιλήσω για την 12η ιταλίας...

tasioskis
13-12-2007, 01:57
δεν πειραζει παιδες ας κλεισει εδω το θεμα με το ποια ειναι η γερμανια που μας ειπε ο φιλος μας ο θοδωρης,ο ανθρωπος ξεχασε οτι ζει στην ελλαδα.

Τεο, μην μου λες οτι εισαι δικαιος απο την στιγμη που υποβαθμιζεις την προκριση του θρυλου λεγοντας οτι η βερντερ ηταν παιδικη χαρα , και ποια ειναι η γερμανια...

Υ.Γ. 1 το ξερω οτι πονας που ο παο δεν ειναι στους 16.xixixixixixixixixixixixixi
Y.Γ. 2 δεν ειναι αναγκη να θυμωνεις με αυτα που γραφω, και μου βαλεις καμια 10ρια γκολ στο πρωταθλημα για να ξεσπασεις!!!!!!!!!
Υ.Γ. 3 παιδια εσεις στο προηγουμενο μου post καταλαβατε τη εγραψα, γιατι εγω τωρα που το ξαναδιαβαζω δεν καταλαβαινω τπτ.

Proevofan
13-12-2007, 03:06
safos perase me thn aksia tou afto de to amfisvitei kaneis..alloste 10 xronia tora pou pernei protathlima tha eprepe na eixe perasei k alles fores...distyxos prepei na anevei to epipedo tou protathlimatos mas k na stamatisoun ta sproksimata...etsi oloi ginonte kalhteroi k de xrysonoun ta xapia sto telos me ena enxorio titlo..e?

ProEvo
13-12-2007, 08:21
δεν πειραζει παιδες ας κλεισει εδω το θεμα με το ποια ειναι η γερμανια που μας ειπε ο φιλος μας ο θοδωρης,ο ανθρωπος ξεχασε οτι ζει στην ελλαδα.

Τεο, μην μου λες οτι εισαι δικαιος απο την στιγμη που υποβαθμιζεις την προκριση του θρυλου λεγοντας οτι η βερντερ ηταν παιδικη χαρα , και ποια ειναι η γερμανια...

Υ.Γ. 1 το ξερω οτι πονας που ο παο δεν ειναι στους 16.xixixixixixixixixixixixixi
Y.Γ. 2 δεν ειναι αναγκη να θυμωνεις με αυτα που γραφω, και μου βαλεις καμια 10ρια γκολ στο πρωταθλημα για να ξεσπασεις!!!!!!!!!
Υ.Γ. 3 παιδια εσεις στο προηγουμενο μου post καταλαβατε τη εγραψα, γιατι εγω τωρα που το ξαναδιαβαζω δεν καταλαβαινω τπτ.


Φίλε Τάσο είμαι ο πρώτος που εσπεύσε αμέσως μετά το ματς να σου δώσει συγχαρητήρια. Ξαναλάω ότι θεωρώ δίκαιη την πρόκριση του Ολυμπιακού αλλά δυστυχώς όλοι διαβάσατε το κακώς γραμμένο "ποια Γερμανία" και μάλλον δεν πήγατε παρακάτω που παραθέτω και στοιχεία. Εκτός από τις ομάδες του Ch.L. ακόμα και η Bayern που είναι η πιο ποιοτική ομάδα φέτος έχει 1 νίκη και 2 ισοπαλίες στο Ουέφα και αυτή την νίκη γυρίζοντας το ματς μετά το 85 από 2-1 σε 2-3.
Το Γερμανικό ποδόσφαιρο είναι σε κάμψη φέτος και αυτό φαίνεται από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα των ομάδων του. Σε όλα τα υπόλοιπα (γήπεδα, οργάνωση κτλ) μακάρι να φτάσουμε τους Γερμανούς κάποια στιγμή. Λυπάμαι αν δημιούργησα λάθος εντυπώσεις με το "ποιά Γερμανία" αλλά δε ξέρω γιατί θεωρείτε άδικα αυτά που λέω ενώ είναι η πραγματικότητα.
Όσο για την ομάδα μου, που λες, είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι βάσει των επενδύσεων που κάνει και των μυαλών που κουβαλάει. Ελπίζω τώρα να σε κάλυψα.
Φιλικά

nikon
13-12-2007, 08:23
ProEvo δεν θεωρούμε άδικα αυτά που λες είναι η γνώμη σου με την οποία τελικά συμφωνούμε αλλά έτσι όπως το έγραψες "ποια Γερμανία" ακούστηκε κάπως άσχημα να το λέει ένας Έλληνας που η ιστορία του ποδοσφαιρικά ξεκίνησε το 2004.Τελικά όμως έτσι όπως το εννοούσες έχεις δίκιο απλά ξέχασες το "φέτος".

tasioskis
13-12-2007, 10:37
Φίλε Τάσο είμαι ο πρώτος που εσπεύσε αμέσως μετά το ματς να σου δώσει συγχαρητήρια. Ξαναλάω ότι θεωρώ δίκαιη την πρόκριση του Ολυμπιακού αλλά δυστυχώς όλοι διαβάσατε το κακώς γραμμένο "ποια Γερμανία" και μάλλον δεν πήγατε παρακάτω που παραθέτω και στοιχεία. Εκτός από τις ομάδες του Ch.L. ακόμα και η Bayern που είναι η πιο ποιοτική ομάδα φέτος έχει 1 νίκη και 2 ισοπαλίες στο Ουέφα και αυτή την νίκη γυρίζοντας το ματς μετά το 85 από 2-1 σε 2-3.
Το Γερμανικό ποδόσφαιρο είναι σε κάμψη φέτος και αυτό φαίνεται από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα των ομάδων του. Σε όλα τα υπόλοιπα (γήπεδα, οργάνωση κτλ) μακάρι να φτάσουμε τους Γερμανούς κάποια στιγμή. Λυπάμαι αν δημιούργησα λάθος εντυπώσεις με το "ποιά Γερμανία" αλλά δε ξέρω γιατί θεωρείτε άδικα αυτά που λέω ενώ είναι η πραγματικότητα.
Όσο για την ομάδα μου, που λες, είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι βάσει των επενδύσεων που κάνει και των μυαλών που κουβαλάει. Ελπίζω τώρα να σε κάλυψα.
Φιλικά


με καλυψες και με παρακαλυψες,ισως και εγω να υπερεβαλα λιγακι μωρε, αλλα ενταξει οταν βλεπεις την ομαδα σου να προκρεινεται μετα απο τοσα χρονια κανεις την τριχα κοτσιδα.anyway κανε με add.

MaRkUs_
13-12-2007, 10:54
Τι να κάνει η Bayern ρε Proevo??να τα δίνει όλλα???και με 1 βαθμό διαφορά....θα το πάρουμε...:ΡΡΡΡΡ
α μπράβο στον ολυμπιακό....αν και ήμουν στα επεισόδια και τα σούτια που έπεσαν στην καμάρα απο κάποιους έξυπνους φίλους του ολυμπιακού.......! το ευχαριστίθηκα το κυνήγη που έριξα!!!

ProEvo
13-12-2007, 11:45
κανε με add.

Οκ Τάσο, το βραδάκι! Όσο για σένα Markus κρίμα που θα σας αποκλείσει ο.... Άρης :rofl::rofl::rofl:

Σοβαρά τώρα, όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι, ρίξ' τε μια ματιά σε αυτό το site! Περιέχει με φωτογραφίες και πληροφορίες τα περισσότερα από τα στάδια όλου του κόσμου.

http://www.worldstadiums.com/

BillyFlo81
13-12-2007, 11:56
Το site, Pro Evo ειναι ενδιαφερον, αλλα οχι πολυ καλα ενημερωμενο...!Θα φτιαξουν
εδω στην Ελλαδιτσα, τετοιο γηπεδο στην Λαρισα :P, ή θα το φτιαξουν μονοι τους...?
Εδω με το ζορι θα φτιαξει ο Παναθηναικος....!

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/pictures/future_stadiums/larisa_arena1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/pictures/future_stadiums/larisa_arena2.jpg

ProEvo
13-12-2007, 12:01
Το site, Pro Evo ειναι ενδιαφερον, αλλα οχι πολυ καλα ενημερωμενο...!Θα φτιαξουν
εδω στην Ελλαδιτσα, τετοιο γηπεδο στην Λαρισα :P, ή θα το φτιαξουν μονοι τους...?
Εδω με το ζορι θα φτιαξει ο Παναθηναικος....!

Εντάξει ρε συ! είναι καλό για αυτά που υπάρχουν και όχι για αυτά που θα γίνουν (αν ποτέ γίνουν φυσικά)

Εννοείτε ότι έχει ελλείψεις κτλ αλλά έχει πολύ μεγάλη database και μάλιστα από όλα το κόσμο ακόμα και από πολύ λιγότερο γνωστές χώρες.

BillyFlo81
13-12-2007, 12:03
οντως το βρισκω και γω ενδιαφερον και αχανες....!

MaRkUs_
13-12-2007, 12:37
Οκ Τάσο, το βραδάκι! Όσο για σένα Markus κρίμα που θα σας αποκλείσει ο.... Άρης :rofl::rofl::rofl:

Σοβαρά τώρα, όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι, ρίξ' τε μια ματιά σε αυτό το site! Περιέχει με φωτογραφίες και πληροφορίες τα περισσότερα από τα στάδια όλου του κόσμου.

http://www.worldstadiums.com/

καλά ο άρης σίγουρα:ΡΡΡ αχαχαχα

teddy
13-12-2007, 16:35
επειδη πολυ συζηταμε για σπρωξιματα,παραγκες κτλ,το μονο που εχω να πω ειναι οτι ο ολυμπιακος περασε στην επομενη φαση,ισοβαθμωντας με την ρεαλ κιολας,και ολα αυτα χωρις να εχει παρει ουτε μισο σφυριγμα υπερ του
αντιθετα οπως ολοι ειδατε,μας επαιζαν συνεχως κοντρες οι διαιτητακοι...

γιατι ρε ουεφα ξενερωσες?
δεν περιμενες να προκριθω ε?
δεν πειραζει,θα με αποκλεισεις τωρα στους 16 με κανα ανυπαρκτο πεναλτι(παλι)
ή με κανα γκολ 8 μετρα οφσαιντ(παλι)

και τελειωνω το παραληρημα μου λεγοντας...
αν αυτη δεν ηταν @ρχιδατη προκριση,τοτε ποια ηταν????

tasioskis
13-12-2007, 18:12
επειδη πολυ συζηταμε για σπρωξιματα,παραγκες κτλ,το μονο που εχω να πω ειναι οτι ο ολυμπιακος περασε στην επομενη φαση,ισοβαθμωντας με την ρεαλ κιολας,και ολα αυτα χωρις να εχει παρει ουτε μισο σφυριγμα υπερ του
αντιθετα οπως ολοι ειδατε,μας επαιζαν συνεχως κοντρες οι διαιτητακοι...

γιατι ρε ουεφα ξενερωσες?
δεν περιμενες να προκριθω ε?
δεν πειραζει,θα με αποκλεισεις τωρα στους 16 με κανα ανυπαρκτο πεναλτι(παλι)
ή με κανα γκολ 8 μετρα οφσαιντ(παλι)

και τελειωνω το παραληρημα μου λεγοντας...
αν αυτη δεν ηταν @ρχιδατη προκριση,τοτε ποια ηταν????

:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:: 1appl:

BillyFlo81
13-12-2007, 18:39
επειδη πολυ συζηταμε για σπρωξιματα,παραγκες κτλ,το μονο που εχω να πω ειναι οτι ο ολυμπιακος περασε στην επομενη φαση,ισοβαθμωντας με την ρεαλ κιολας,και ολα αυτα χωρις να εχει παρει ουτε μισο σφυριγμα υπερ του
αντιθετα οπως ολοι ειδατε,μας επαιζαν συνεχως κοντρες οι διαιτητακοι...

γιατι ρε ουεφα ξενερωσες?
δεν περιμενες να προκριθω ε?
δεν πειραζει,θα με αποκλεισεις τωρα στους 16 με κανα ανυπαρκτο πεναλτι(παλι)
ή με κανα γκολ 8 μετρα οφσαιντ(παλι)

και τελειωνω το παραληρημα μου λεγοντας...
αν αυτη δεν ηταν @ρχιδατη προκριση,τοτε ποια ηταν????


Εγω πιστευω οτι τους βουλωσε ολους στην Ευρωπη ο Ολυμπιακος φετος...!
Τα λαθη που κανουν οι διαιτητες κατα του Ολυμπιακου, στην Ελλαδα θα τα
συζητουσαν για χρονια!Που να σουταρε ο Σαλπιγγιδης σε κενο τερμα και
να πεταγωταν ο Ρομπερτο Παντος :angry: να αποκρουσει με τα χερια(οπως ο
Ρομπερτο Καρλος)!Τι θα γινοταν....?
Να βγει με την μπαλα ολοκληρος αουτ ο Λουα Λουα την Κυριακη με την ΑΕΚ,
να κανει πασα και να μετρησει το γκολ(βλεπε Λατσιο).
Παιδια, μηλαμε για τραγικη διαιτησια στην Ευρωπη και δεν ειναι μονο αυτα τα
δυο παραδειγματα...!Και ειναι και καλα τοσο οργανωμενα τα πραγματα εκει,
που αυτοι οι διαιτητες συνεχιζουν να τρομοκρατουν τις μικροτερες ομαδες..!
Η uefa παραμενει παντα σιωπηλη....!Ο Βασσαρας στην Ευρωπη σφυριζει χιλιες
φορες καλυτερα απο τον Frisk!Εδω στην Ελλαδα κυνηγαμε τον διαιτητη, μεχρι
και για λαθη που θελεις 2 με 3 replay για να βγαλεις συμπερασμα!Γι αυτο θα
γουσταρα πολυ να περνουσε αν ητανε στην θεση του Ολυμπιακου, οποιαδηποτε
Ελληνικη ομαδα.Θα το πανυγηριζα δεοντος!Θα κολογουσταρα...! Την Real δεν την πετανε ποτε εξω απ τους ομιλους...αφηνουν
με 10 παιχτες τις αλλες ομαδες και δεν ειναι μονο με τον Ολυμπιακο φετος...!

teddy
13-12-2007, 23:22
αλλο ενα στοιχειο ειναι οτι στην προηγουμενη αναμετρηση του ολυμπιακου με γερμανικη ομαδα(λεβερκουζεν),με τον ιδιο προπονητη(λεμονη) ριξαμε 6 τεμαχιακια...
ολογραφως???εξι...
απο τοτε ξεκινησε η απεχθεια της ουεφα για τον θρυλο
μην ξεχνατε οτι η λεβερκουζεν την προηγουμενη χρονια ειχε παιξει τελικο!!!
που πας ρε ολυμπιακε να της ριξεις εξαρα???
αυτα πληρωνουμε τωρα...αυτα και την απουσια των δημοσιων σχεσεων της ομαδας στην ευρωπη!!!

Proevofan
16-12-2007, 03:53
gamhse h trifilara pali...gia allh mia fora apogohteysame gia ena hmixrono...k meta sto 2o kinigousame to skor...etc protathlimata de pernonte pou na xtypame to kolo mas kato...otan pas k xaneis apo mia aniparkth omada pou thn paizeis 90 lepta sto miso gipedo eisai aksios ths moiras sou..etc to vlepo ego...

NonBorn
16-12-2007, 04:01
gamhse h trifilara pali...gia allh mia fora apogohteysame gia ena hmixrono...k meta sto 2o kinigousame to skor...etc protathlimata de pernonte pou na xtypame to kolo mas kato...otan pas k xaneis apo mia aniparkth omada pou thn paizeis 90 lepta sto miso gipedo eisai aksios ths moiras sou..etc to vlepo ego...

Πάλι έχασε ο βάζελος??? :confused:

yiannis2002s
16-12-2007, 05:09
Πάλι έχασε ο βάζελος??? :confused:

Oh yes!!! :rofl:

NonBorn
16-12-2007, 12:21
Oh yes!!! :rofl:

Δε το κλείνουνε λέω εγώ το μαγαζάκι να πάνε να ανοίξουν κάνα σουβλατζίδικο "Οι πικραμένοι" να χουν να λένε και στους πελάτες τις ιστορίες τους... "Παράγκες", "τζιγκερ" κλπ κλπ κλπ

urquattros
16-12-2007, 12:25
poy pane ta bazelakia more poy??
kai apo ton paninonio akoma?
1:0 re paidia giati??

:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:

nikon
16-12-2007, 12:42
Πεσέιρο: "υπάρχουν πολλοί που δεν θέλουν να κερδίζει ο παναθηναϊκός".
Παιδιά σταματήστε μας κατάλαβε.:rofl:
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panionios_Panathinaikos/179950.html

NonBorn
16-12-2007, 12:50
Πεσέιρο: "υπάρχουν πολλοί που δεν θέλουν να κερδίζει ο παναθηναϊκός".
Παιδιά σταματήστε μας κατάλαβε.:rofl:
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panionios_Panathinaikos/179950.html

Περαστικά του... Ήταν κι αυτός στη παράγκα... :rofl::rofl::rofl: Τους φίλους μου τους βάζελους λυπάμαι. Που πληρώνουν διαρκείας, που τρέχουν στο γήπεδο για να δουν τέτοια ρεζιλίκια. Διώχτε το πρόεδρο αλλιώς προκοπή δε θα δείτε...!!

nikon
16-12-2007, 12:55
Διώχτε το πρόεδρο αλλιώς προκοπή δε θα δείτε...!!
NonBorn μη τους λες τα μυστικά.Μια χαρά είναι ο σωφέρ (για εμάς).

PDS
16-12-2007, 13:24
ο εποπτης ηταν αθλιος αλλα δεν φταει αυτο που δεν μπορουσαμε να βαλουμε γκολ.ο βαρδινογιαννης προσπαθει εδω και μια δεκαετια(και βαλε) να κανει με ψιχουλα ομαδα.τις λιγες φορες που τα εσκασε απετυχε(κωνσαντινου,κονσεισαο,μπισκαν κτλ).οποτε ειναι και τσιγκουνης και ασχετος-ανικανος.δεν ειναι τουλαχιστον ενα απο τα 2 μονο...ειναι και τα δυο μαζι.

ο ανυπαρκτος οικονομικα ντεμης θα τον ''εξαφανισει''(και το εχει κανει ηδη).και ακολουθει ο παοκ σε λιγα χρονια...
εχουμε μελλον.

jimbrav
16-12-2007, 13:33
Περαστικά του... Ήταν κι αυτός στη παράγκα... :rofl::rofl::rofl: Τους φίλους μου τους βάζελους λυπάμαι. Που πληρώνουν διαρκείας, που τρέχουν στο γήπεδο για να δουν τέτοια ρεζιλίκια. Διώχτε το πρόεδρο αλλιώς προκοπή δε θα δείτε...!!

αν και παναθηναικος εχω παψει να ασχολουμαι εδω και χρονια με αυτη την ομαδα.
ειναι πολυ καραγκιόζηδες ολοι αυτη που φερνουν αυτη την ιστορικη ομαδα σε αυτο το χάλι επανειλημμένα.
και ναι εχεις δικιο non .τον κοσμο λυπαμαι και εγω ....αλλα πρεπει και αυτοι να σταματησουν να πηγαινουν στα γηπεδα μπας και ορισμενοι να βαλουν μυαλό ...:fryingpan:

teddy
16-12-2007, 18:13
αν θελετε την γνωμη καποιου,θα σας πω οτι δεν φταιει το αφεντικο της ομαδας...αλλα καποιοι κυριοι,που τον περιτριγυριζουν...και ο νοων νοειτω...

PDS
16-12-2007, 18:15
αν θελετε την γνωμη καποιου,θα σας πω οτι δεν φταιει το αφεντικο της ομαδας...αλλα καποιοι κυριοι,που τον περιτριγυριζουν...και ο νοων νοειτω...

που τους προσλαμβανει αυτος...
αρα αυτος φταιει και παλι.

teddy
16-12-2007, 18:36
για αυτο εγραψα ''αφεντικο''...δεν ειναι επιλογες του αφεντικου λοιπον...

nikon
16-12-2007, 21:05
ΝΤΑΡΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ:1appl::1appl::1appl::1appl:

Όταν παίζεις έτσι και κερδίζεις λέγεσαι μεγάλη ομάδα.

tasioskis
16-12-2007, 21:08
ΝΤΑΡΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ:1appl::1appl::1appl::1appl:

Όταν παίζεις έτσι και κερδίζεις λέγεσαι μεγάλη ομάδα.


κανεις λαθος φιλε, οταν μια ομαδα παιζει ετσι και κερδιζει λεγεται ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

δανειστηκα την σκεψη μου απο τον τσορτσιλ. χαχαχαχαχαχα

fatalGR
16-12-2007, 21:21
κανεις λαθος φιλε, οταν μια ομαδα παιζει ετσι και κερδιζει λεγεται ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

δανειστηκα την σκεψη μου απο τον τσορτσιλ. χαχαχαχαχαχα
+ 1 man,πάντα έτσι έπαιζε ο Ολυμπιακός .

BillyFlo81
16-12-2007, 21:42
δεν νομιζω οτι εχει παιξει μπαλα καμια ομαδα στην ελλαδα φετος!μπαλα εχει παιχτει στο ολυμπιακος-οφη 6-2 και παοκ-ηρακλης 3-0!δεν εχω δει μπαλα ακομη απο παο και αεκ!
προσωπικη μου γνωμη, ετσι...!

PDS
16-12-2007, 21:45
O Aρης παιζει αρκετα καλη μπαλιτσα.

SalazarTheGreek
16-12-2007, 21:46
+ 1 BFmarvog . συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!

tasioskis
16-12-2007, 21:46
O Aρης παιζει αρκετα καλη μπαλιτσα.

αυτο πες το και στο markus.

BillyFlo81
16-12-2007, 21:53
O Aρης παιζει αρκετα καλη μπαλιτσα.


Και ομως, περυσι τις τελευταιες αγωνιστικες ο Αρης επαιζε καλυτερα
απο φετος!Φετος παιζει ανα διαστηματα μπαλα....ενταξει, βαλε και τον
Αρη μεσα!Πιστευω οτι πρεπει ο ΠΑΟ και η ΑΕΚ να ανεβασουν κατα
πολυ τους ρυθμους τους για να δουμε ενα καλο πρωταθλημα!Φετος
επρεπε να χαν και οι δυο 10 βαθμους διαφορα τωρα απο τον Ολυμπιακο
και δε το εκμεταλευτηκαν, το καιρο που ο Ολυμπιακος ειχε στραφει
περισσοτερο στην Ευρωπη!Και ενταξει, η ΑΕΚ κατει παει να κανει...
με τον ΠΑΟ τι γινεται?Θελω σαν γαυρος ενα δυνατο ΠΑΟ για να
ανεβασει η ομαδα μου αποδοση!Αυτο πιστευω.....!

WolfRathmA
17-12-2007, 00:23
μπραβο στον ολυμπιακο! χαρηκα που αυτη την νικη :)

modecris
18-12-2007, 02:52
κουίζ:
έλληνας κροίσος,ιδιοκτήτης καφενείου,με 14 γράμματα...

Λύση:πάλεψέ το πρώτα,αφού το έχεις...Ο Βαρδινογιάννης!

NonBorn
18-12-2007, 02:53
κουίζ:
έλληνας κροίσος,ιδιοκτήτης καφενείου,με 14 γράμματα...

Λύση:πάλεψέ το πρώτα,αφού το έχεις...Ο Βαρδινογιάννης!

ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! :bowdown::bowdown::bowdown:

Έχω λυθεί λέμε....... :rofl::rofl::rofl::rofl:

PDS
18-12-2007, 02:54
Aντε ρε γαυρακι αμεσως πεταχτηκες απο το chat εδω:rofl:

NonBorn
18-12-2007, 02:55
Aντε ρε γαυρακι αμεσως πεταχτηκες απο το chat εδω:rofl:

Έτσι έτσι................. :angry::angry::angry::angry:

X-NEC
18-12-2007, 02:59
Το συγκεκριμένο quiz το πέτυχα σε sms στην αθλητική εκπομπή του Μακεδονία από έναν φίλο του Aρη.
Ιδιοκτητης χωριου με 9 γράμματα.
Ζαγοράκης!!! Είχα σκάσει στο γέλιο!!!:rofl:

MaRkUs_
20-12-2007, 11:05
ευχαριστο την ομαδα μου που απεδιξε οτι οταν θελει δεν κανει πλακα!6-0??? αχαχαχα!!! που να μην γύριζε απο τραυματισμο ο Toni!!!:p