PDA

View Full Version : Από που εμπνευστήκατε το nick σας?



modecris
27-03-2008, 20:08
Πάρα πολλά forums έχουν κάποιο ανάλογο thread,το δικό μας όχι.Μέχρι τώρα!
Γράψτε την μικρή ιστορία που πιθανόν κρύβεται πίσω από το nick σας,μια και τα περισσότερα είναι δύσκολο να αποκρυπτογραφηθούν.

Το δικό μου παίζει να έχει βγει με τον πιο ηλίθιο τρόπο.Βγαίνει από το modenas kriss (μοντέλο παπιού),για να το κάνω μετά modenas kriss και μετά άλλαξα τo kriss με το cris (λόγο του ονόματός μου - Χρήστος) και εγένετο ο modecris!
(μην γελάτε βρε...).
Ακούω ιστορίες...

Donald
27-03-2008, 20:20
Όπως είναι προφανές η έμπνευση προήλθε από τον πρώην υπουργό άμυνας της Αμερικής τον Donald Rumsfeld,το απόλυτο είδωλο άντρα και πολιτικού :frog:

Η αλήθεια είναι πώς μετά από διάφορα ψευδώνυμα που είχα αλλάξει στο Mirc,άλλα άκρως Μεταλικά (Bruce,Nightwish13) άλλα άκρως καταθλιπτικά (Dead Boys Poem,Man of Sorrows,Fallen_ANgel) αποφάσισα να αφήσω πίσω τη διαφήμιση της εφηβικής μου κατάθλιψης και να περάσω σε ένα πιό ώριμο ψευδώνυμο, το Donald το οποίο είχε άμεση συνάρτηση με τον εγωϊσμό,την τεμπελιά,τη γκαντεμιά και φυσικά τα φοβερά μου νεύρα. :angry:
Τέσπα το παπί πάντα το λάτρευα (ακόμη έχω κούτες με περιοδικά) επομένως σιγά σιγά το όνομα αυτό έγινε σήμα κατατεθέν μου και στo mirc και στα φόρουμς που ασχολιόμουν προ αμνημονεύτων χρόνων :angry:

υ.γ. Ωραίο θέμα

tasioskis
27-03-2008, 20:29
πολυ καλο thread εχω να πω...
εμενα νομιζω ειναι το χαζο αν και κρατα χρονια... ηταν μια βροχερη μερα,ο αρσενης ειχε κανει τοτε μια χοντρη πατατα με την παιδεια,ολη τρεχαμε στους δρομους και κλειναμε τα σχολεια...η τοτε παρεα φωναζε ο ενας τον αλλον με παρατσουκλια,εμενα το ονομα μου το εκαναν καπως πιο σοβιετικο λογο ιδεολογιας χαχαχα ,απο τασος σε τασοφσκι και εχει μεινει μεχρι και σημερα,μονο που εβγαλα το φ και εβαλα το ι...tasioskis...

greekteo
27-03-2008, 20:34
Εμενα απλα στο σχολειο λογω του επιθετου μου με φωναζαν Τεο,, εε προσθεσα ενα Greek διπλα και ιδου ;) Οσον αφορα το Αβαταρ κρατησα τα αρχικα του καλυτερου Racing παιχnιδiου :p

redismagik
27-03-2008, 20:36
san olympiakos pou eime theoro oti.........REDISMAGIK!

seven77
27-03-2008, 20:43
απο παλια στα διαφορα chat room λογω τυχερου αριθμου(7).αλλα παντα το seven ηταν πιασμενο οποτε κατελη3α στο πρωτο διαθεσιμο:1appl:
οσο για το psn id ..παλιο παρατσουκλι απο το σχολειο λογω του οτι ετρεχα πολυ γρηγορα εξου και exoset.
(The Exocet is a French (http://en.wikipedia.org/wiki/France)-built anti-ship missile (http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-ship_missile) whose various versions can be launched from surface vessels, submarines, and airplanes. Several hundred were fired in combat during the 1980s.):rofl:

αντικατασταση του c σε s λογω αγνοιας!!

MBALLACK
27-03-2008, 20:45
apo ton agapimeno moy paikti podosfairoy

jorgedept
27-03-2008, 20:48
Jorge στα ισπανικά σημαίνει Γιώργος και το Dept είναι ήταν κανονικά Depth άλλα λόγου ότι το είχε ένας φίλος dj/producer μου είπε να ξηλώσω το h και έτσι έμεινε το Dept.

γενικά είναι το "ονοματεπώνυμο" μου σαν Dj & Producer

ps4
27-03-2008, 20:59
To ps4 μου ηρθε οταν εψαχνα να βρω νικ για το φορουμ και ειδα το ps3. Λεω που να ψαχνεις τωρα. βαλε ps4 το επομενο δηλαδη νουμερο που εχει και ενα καλο. Οταν βγει το ps4 θα ειμαι της μοδας. :rofl: Γενικα δεν το ψαχνω πολυ το νικ.


Το OST ειναι το ουστ σε μια πιο χωριατικη διαλεκτο, τουλαχιστον ετσι το ελεγε η γιαγια μου οταν ημουν πιο μικρος στο χωριο οταν εκανα τις γνωστες χαζομαρες ωσαν πιτσιρικας.
''Βρε οστ'' και εμεινε, μου αρεσε. Το 9 μπηκε επειδη το OST ηταν πιασμενο. Περιεργο.:bgrin2:

PDS
27-03-2008, 21:00
Ωραιο θεμα οντως:)

Το δικο μου προεκυψε απο τα αρχικα του αγαπημενου μου παιχνιδιου για το Sega Saturn.
Panzer Dragoon Saga.
http://en.wikipedia.org/wiki/Panzer_Dragoon_Saga
Εβαλα και το 13 στος τελος ως Παναθηναικος γιατι μου φαινοταν μικρο το PDS σκετο.

X-NEC
27-03-2008, 21:09
και το 13 στος τελος ως Παναθηναικος γιατι μου φαινοταν μικρο το PDS σκετο.

Ας έβαζες PDS_με_πατάτες!:p

Tο δικό μου nick προέρχεται από την τρελα που έχω για τους X-ΜΕΝ και από το όνομα μου το οποιο είναι Νεκτάριος.:)

grammeno
27-03-2008, 21:20
Από το 1992 που έκανα το πρώτο μου login δεν το έχω αλλάξει και είναι το όνομα του χωριού μου.

oddin
27-03-2008, 21:27
Απο μικρός σε όλα τα forum και πολυ παλιά σε chat,χρησιμοποιούσα το oddin,επηρεασμένος απο την μουσική που άκουγα (Manowar,είναι η καρικατούρα σε ολα τα εξώφυλλα τους).
odin θεός του πολέμου στην μυθολογία των vickings.Απλα το έκανα πιο δικό μου oddin :)

SIRIOS7
27-03-2008, 21:40
emena sirios me fwnazan oi filoi apo mikro.bgainei apo to epwnumo mou

NonBorn
27-03-2008, 21:44
Eμένα το nick μου έχει μεγάλη ιστορία από πίσω του... :p Και προτιμώ να το καλύπτει ένα πέπλο μυστηρίου ;) Όποιος είναι πολύ περίεργος μπορεί να με ρωτήσει στο msn μου!! :D

TopGunZ
27-03-2008, 21:49
TopGunZ
Top Gun: Το πρώτο μου αυτοκίνητο, ibiza top gun '01
Ζ: Το πρώτο γράμμα του επιθέτου μου
Όταν το 2001 έμπαινα στα πρώτα αυτοκινητιστικά φόρουμς ήθελα ένα ψευδώνυμο που να έχει να κάνει με αμάξι. Αν και τα τελευταία 2-3 χρόνια κάνω διάλλειμα έχω γράψει ιστορία στα αυτοκινητιστικά φόρουμ και λόγω επαγγελματικής ιδιότητας.

ModusAm (PSN ID)
Εκ του modus amandi που στα λατινικά θα πει "ο τρόπος του να αγαπάς". Εφηβικό ψευδώνυμο που κρατάω και στο χώρο του videogame γιατί προσδίδει ένα μελαγχολικό ρομαντισμό στους σκοτεινούς ήρωες που συνήθως γουστάρω στα παιχνίδια.

tasioskis
27-03-2008, 21:54
[quote=TopGunZ;53553]TopGunZ
Top Gun: Το πρώτο μου αυτοκίνητο, ibiza top gun '01


και εγώ που νόμιζα ότι άκουγες τους berlin....

NonBorn
27-03-2008, 21:58
TopGunZ
Top Gun: Το πρώτο μου αυτοκίνητο, ibiza top gun '01
Ζ: Το πρώτο γράμμα του επιθέτου μου
Όταν το 2001 έμπαινα στα πρώτα αυτοκινητιστικά φόρουμς ήθελα ένα ψευδώνυμο που να έχει να κάνει με αμάξι. Αν και τα τελευταία 2-3 χρόνια κάνω διάλλειμα έχω γράψει ιστορία στα αυτοκινητιστικά φόρουμ και λόγω επαγγελματικής ιδιότητας.

ModusAm (PSN ID)
Εκ του modus amandi που στα λατινικά θα πει "ο τρόπος του να αγαπάς". Εφηβικό ψευδώνυμο που κρατάω και στο χώρο του videogame γιατί προσδίδει ένα μελαγχολικό ρομαντισμό στους σκοτεινούς ήρωες που συνήθως γουστάρω στα παιχνίδια.

ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ.... Κάπου το έχω δει το ModusAm... Δε μπορώ να θυμηθώ που όμως... Σίγουρα κάπου σε έχω πετύχει με αυτό το nick!!!

geogoku
27-03-2008, 22:00
Εμενα ειναι τελειος ακυρο και το εβγαλα στην τυχη και αφου μου αρεσε το χρησιμοποιω απο το τοτε....βασικα οταν εκανε ο Oλυμπιακος την πορεια στην ευρωπη το '98 απο τοτε ειχα μια τρελα με τον Γεωργατο ετσι κρατησα το Geo και οπως καταλαβαινετε ο αγαπημενος μου χαρακτηρας Son-goku(απο το πασιγνωστο anime Dragonball...) εκανα την μιξη και μου αρεσε ετσι και το κρατησα...

Valkyre
27-03-2008, 22:03
Aπο μια μοιρα της πολεμικης αεροποριας.Μικρος ηθελα να γινω πιλοτος! :D

Katana
27-03-2008, 22:03
Και εγώ το ίδιο Κώστα!

Κάτι μου θυμίζει ο TopGunZ (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=119), μιας και περιτριγυρίζω στα αυτοκινητιστικά fora...

Το δικό μου username τίποτα το ιδιαίτερο.Απλά έχω μια ιδιαίτερη προτίμηση στα ιαπωνικής προέλευσης πολύστροφα τετράτροχα διαμάντια και ''katana'' ονομάζεται το σπαθί των Ιαπώνων σαμουραι.

skyrios
27-03-2008, 23:05
Nice thread!
to skyrios einai anagrammatismos tou onomateponimou m, meta apo ligo paspatema trelas kai fantasias:p (So...dn eimai apo ti skyro opos polloi m exoun pei:angry:)

tora to nighT stin ipografi m...it's from an other story:bgrin2:

touristas
27-03-2008, 23:09
exo spoudasei tei touristikon epixeiriseon kai ekei sta tei mas lene touristes opote............

blizard
27-03-2008, 23:26
Το δικό μου το έβαλα βιαστικά πρώτη φορά που μπήκα irc, πριν πολλά χρόνια, και έμεινε ... μου ήρθε από μια κάρτα-επιταχυντή στην Amiga1200 που είχα και την έλεγαν blizzard.
(με 2 "zz" είχε πιαστεί και το άφησα με 1)

Dragonpaul
28-03-2008, 01:09
Το δικο μου, νομιζω, ειναι εμφανες απο που προερχεται. Προσπαθησα να ειναι ομοηχο με το Dragonball (μα τι anime ειναι αυτο.... το καλυτερο)! Ε, και μια που με λενε και Παυλο, το εκανα Dragonpaul!

WolfRathmA
28-03-2008, 01:32
Το δικο μου το εχω απο τοτε που ελιωνα στο Diablo 1 και 2.

Μπηκα σε ενα site και κατεβασα κατι χαρακτηρες φτιαγμενους. Και ενας necromancer λεγοταν ετσι... και ειπα να το κρατησω...

Το πρωτο μου username που εβαλα για πρωτη μου φορα στο ιντερνετ ηταν το DeXtEr_84 απο το αγαπημενο μου συγκροτημα των Offspring! Dexter Holland λεγεται ο τραγουδιστης.

pvinis
28-03-2008, 01:48
το δικο μου απλα με βολευει... το p ειναι απο το pavlos.. και vinis απο το επιθετο..
δεν καθησα να το σκεφτω... ειναι μικρο, δεν ειναι πιασμενο... το πηρα:p

ειχα παλια διαφορα αλλα με τα 2 αγαπημενα μου nebulous και QuaRkZ.

Chill
28-03-2008, 02:16
Chill/Chillman είναι το nick που έχω στα fora από....πάντα. Ε και μιας και πρόκειται για gaming site πήρα το όνομα του best fps hero από το πολυαγαπημένο /bow^n Half Life, Gordon Freeman και το μετέτρεψα σε Gordon_Chillman :P.

P.S. Δεν είναι τυχαίο ότι κάποιοι συμφορουμίτες ονειρεύονται ότι τους κυνηγάω με λοστό. Ονόματα δεν λέμε.....


Μένιο ακούς?ax0a0xa0x0a0xa0

litanies
28-03-2008, 02:22
litany --- Λιτανεία
litanies --- επειδη, καμιά φορα είναι πιασμένο το Litany, ειπα να το βαλω στο πληθυντικο και να ξεμπερδευω :)

badboyfriend
28-03-2008, 02:26
Γενικότερα αλλάζω πολύ συχνά nick. Τα βαριέμαι. 10 χρόνια στο νετ ούτε θυμάμαι τα πρώτα μου.

Επί του θέματος, δε λέω από που βγαίνει, αλλά όχι από κει που νομίζετε ;)

desperate_gamer
28-03-2008, 03:15
Α κι εγώ σε κάθε φόρουμ, αλλάζω νικς. Αλλά για τη PlayStion-ική κοινότητα και το PSN διάλεξα αυτό.

Από πού βγαίνει είναι προφανές ("Desperate Housewives"), κράτησα το Desperate γιατί νομίζω ότι χαρακτηρίζει απόλυτα τους κυνικούς κωμικοτραγικούς καιρούς που ζούμε (τόσο γενικά όσο και στο gaming που έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια... delays, HOME, περιμένουμε τα in-game, προβλήματα εδώ κι εκεί κτλ κτλ).

I find it funny!

WolfRathmA
28-03-2008, 05:26
Α κι εγώ σε κάθε φόρουμ, αλλάζω νικς. Αλλά για τη PlayStion-ική κοινότητα και το PSN διάλεξα αυτό.

Από πού βγαίνει είναι προφανές ("Desperate Housewives"), κράτησα το Desperate γιατί νομίζω ότι χαρακτηρίζει απόλυτα τους κυνικούς κωμικοτραγικούς καιρούς που ζούμε (τόσο γενικά όσο και στο gaming που έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια... delays, HOME, περιμένουμε τα in-game, προβλήματα εδώ κι εκεί κτλ κτλ).

I find it funny!

Απελπισμενο παιδι :p

manos_ps3
28-03-2008, 07:53
Εγώ παιδιά έβαλα πολύ απλά το όνομά μου, (Μανώλης -> Μάνος για τους συγγενείς, γνωστούς και φίλους).

Επειδή παίζω πολύ Pro Evolution online, ήθελα να τονίσω και την εθνικότητα, για να βλέπουν τα ξενάκια του PS Network πώς "κερνάμε" εμείς οι Ελληνάρες! :p

Όσον αφορά το φόρουμ, θεώρησα σωστό αντί του GR να βάλω το λογότυπο του επίσημου αγαπημένου PS3.

Για το avatar του Θρύλου, ε... καταλαβαίνετε όλοι!

Tek_Killa
28-03-2008, 10:03
Λατρης του tech house, της τεχνολογιας και της τεκίλας και με ολίγη απο αμερικάνικη slang οπου το killa σημαίνει killer μας κάνει: Tek_Killa. Eνα ψευδώνυμο που πρωτοχρησιμοποίησα για να κυκλοφορώ κάποια κομμάτια μου και κατεληξα να το χρησιμοποιώ παντου... :)

ProEvo
28-03-2008, 10:24
PSN : FaramirEvolution
Μετά από 10 αποτυχίες και όλα τα πίθανα nicknames με τον Faramir (Μεγάλη μου λατρεία στο Lord Of The Rings) που δεν τα δεχόταν το PSN, είπα να συνδυάσω και την άλλη λατρεία το Pro Evolution. Kαι εγένετω το nickname που δε μου αρέσει καθόλου. :rofl:

Forum ID : ProEvo
No comments...:giggle:

georgiosdam
28-03-2008, 11:08
georgios apo to onoma dam apo epitheto!!! apla georgiosdam!!!!!

likudeez
28-03-2008, 11:55
likudeez απο το επιθετο μου αλλα με πολυ αμερικανικη ghetto slang και το απαραιτητο z στο τελος γιατι ειναι γνωστο οτι ολοι οι badass rappers εχουν ενα z στο ονομα τους :fooddance7::fooddance7::fooddance7:(ειναι αληθεια το εχει πει και ο ben stiller !!!)

nikon
28-03-2008, 13:54
2 γράμματα από το όνομα, 3 από το επίθετο και χρόνος γέννησης στο τέλος για να θυμάμαι ότι γέρασα και μυαλό δεν έβαλα (ακόμα παίζω videogames) και μακάρι να μην βάλω ποτέ.
Κοινότυπο αλλά μ'αρέσει γιατί ταιριάζει με το όνομα μου (Νίκος-nikon).:)

Υ.Γ.1 : Ωραίο thread mode(nas)Χρήστο.
Υ.Γ.2 και :offtopic:: Το πόδι πως πάει;

muku
28-03-2008, 15:19
Το δικό μου προέρχεται από τον mukumuku έναν ιπτάμενο σκίουρο στο suikoden III για ps2. Επειδή βαρέθηκα το mukumuku που το χρησιμοποιούσα πολύ καιρό το έκοψα στη μέση και βγήκε το muku. Τώρα για το psn id επειδή ότι είχε σχέση με muku και mukumuku ήταν πιασμένο και επειδή το GR στο τέλος του nick δεν μου αρέσει κόλλησα ότι μου ήρθε εκείνη τη στιγμή. Συγκεκριμένα μου ήρθε η κύρια χρήση που κάνω στο αυτοκίνητο μου :D :D Δεν μου αρέσει και πολύ αλλά τι να κάνω τώρα... Πάντως τον βρήκα αυτόν που μου έχει φάει το muku στο psn, ένας ιάπωνας είναι, τον απείλησα αλλά δεν απάντησε!

modecris
28-03-2008, 18:24
Υ.Γ.2 και :offtopic:: Το πόδι πως πάει;
Έχουν παραμείνει κάποιες πολύ μικρές ενοχλήσεις,ίσα ίσα για να μου θυμίζουν το συμβάν.
Σ`ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,γέρο μου! ;)

nikon
28-03-2008, 18:28
Έχουν παραμείνει κάποιες πολύ μικρές ενοχλήσεις,ίσα ίσα για να μου θυμίζουν το συμβάν.
Σ`ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,γέρο μου! ;)

Εμένα μου το θυμίζουν 2 βίδες που κρατάνε τον σύνδεσμο και θα τις έχω για πάντα.:(

Υ.Γ.: Γέρο;;;;;;:rant:
Που να σου καεί το xbox (και να πάρεις επιτέλους ένα ps3).

MaRkUs_
28-03-2008, 19:35
MaRkUs_ Grönholm:P επιδεί είτε όταν οδηγούσα σε αυτοκίνητο η ραλάκια σε game:P συνήθως έχω το στόμα ανοίχτο όπως ο Grönholm:P
α και δεν με λένε ΜΑΡΚΟ:Ρ

gtakis
29-03-2008, 00:06
Το δικό μου είναι εμπνευσμένο οπώς φαινεται κιόλας άλλωστε απο το The Real Driving Simulator Gran Turismo σε συνδυασμό με το όνομα μου τάκης gt+τάκης=gtakis!!!

conn-a
29-03-2008, 17:06
Εμενα απλα στο σχολειο λογω του επιθετου μου με φωναζαν Τεο,, εε προσθεσα ενα Greek διπλα και ιδου ;) Οσον αφορα το Αβαταρ κρατησα τα αρχικα του καλυτερου Racing παιχnιδiου :p
respect teo οχι για το ονομα(ποιος το χεζει!!)για το αβαταρ παντα!!!:rofl::rofl:

conn-a
29-03-2008, 17:10
Eμένα το nick μου έχει μεγάλη ιστορία από πίσω του... :p Και προτιμώ να το καλύπτει ένα πέπλο μυστηρίου ;) Όποιος είναι πολύ περίεργος μπορεί να με ρωτήσει στο msn μου!! :D

ποσα μου δινεις να μην αποκαλυψω το μυστηριο στο φορουμ???:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

conn-a
29-03-2008, 17:27
πιστευω οτι το δικο μου ειναι ευκολονοητο!βγαινει απο το ονομα μου και το 16 εχει να κανει με την ηλικια μου αλλα επειδη καθε χρονο αλλαζει και θα τα κανω μπαχαλο με τα ονοματα βαζω παντου 16!!:p(ασε που μετα απο χρονια αμα ασχολουμαι ακομα θα κρυβω και χρονια:frog:συμφερει!!)

Υ.Γ:ωραιο thread

tasioskis
29-03-2008, 17:29
πιστευω οτι το δικο μου ειναι ευκολονοητο!βγαινει απο το ονομα μου και το 16 εχει να κανει με την ηλικια μου αλλα επειδη καθε χρονο αλλαζει και θα τα κανω μπαχαλο με τα ονοματα βαζω παντου 16!!:p(ασε που μετα απο χρονια αμα ασχολουμαι ακομα θα κρυβω και χρονια:frog:συμφερει!!)

Υ.Γ:ωραιο thread


παλι καλα που το ειπες κωνσταντινα μου,νομιζα οτι το 16 ηταν η θυρα της ομαδα σου...λολ

Katana
30-03-2008, 00:35
πιστευω οτι το δικο μου ειναι ευκολονοητο!βγαινει απο το ονομα μου και το 16 εχει να κανει με την ηλικια μου αλλα επειδη καθε χρονο αλλαζει και θα τα κανω μπαχαλο με τα ονοματα βαζω παντου 16!!:p(ασε που μετα απο χρονια αμα ασχολουμαι ακομα θα κρυβω και χρονια:frog:συμφερει!!)

Υ.Γ:ωραιο thread

Ουφ, ευτυχώς, γιατί είχαμε ένα θέμα με το 16 από τα ''Ανέκδοτα...κτλ''.:frog::frog: (αστειάκι)

conn-a
30-03-2008, 00:45
Ουφ, ευτυχώς, γιατί είχαμε ένα θέμα με το 16 από τα ''Ανέκδοτα...κτλ''.:frog::frog: (αστειάκι)
:rofl::rofl::rofl::rofl:ελπιζω να λυθηκε τωρα αυτη η ''προστυχη'' απορια που σε βασανιζε τοσο καιρο:frog::frog:

Nightwolf
27-07-2008, 22:47
εμένα για τους fan των mortal kombat πιστεύω είναι εύκολο, παραθέτω και λίγο background info, τον επέλεξα γιατί σαν πολεμική τέχνη έχει το tae kwon do και μην ακούσω κανένα να λέει για μισή κίτρινη :p

http://en.wikipedia.org/wiki/Nightwolf

conn-a
27-07-2008, 22:54
α μιας και επανηλθε το θρεντ να πω κι εγω(μαλλον ο ντεσπερειτ:giggle:!)απο που το εμπνευστηκα το νικ μου(αν και αυτονοητο)το εμπνευστηκε απο την γνωστη διαφημιση του conn-x σε συνδυασμο με την συντομογραφια του ονοματος μου(Κων/να):bgrin2:

wesker
27-07-2008, 23:46
Εμένα είναι παρμένο από ένα κακό παιδί των video games
http://residentevil.wikia.com/wiki/Albert_Wesker

Omega
27-07-2008, 23:49
Χμ.Ωραιο thread.Ειτε παλιο ειτε καινουργιο τωρα το προσεξα.
Λοιπον,περαν του οτι εχω δουλεψει για την εταιρια Ωμεγα με τα ρολογια για ενα μικρο χρονικο διαστημα,περαν του οτι παρ'ολιγον να πιασω δουλεια στις σχολες Ωμεγα,το συγκεκριμενο nickname εχει μια συγκεκριμενη ιστορια.

Παντα μεγαλο εδειχνα στην παρεα μου βαση εμφανισης και ελεγαν "Α νατος ηρθε και ο "Μεγαλος",ωσπου μου το κολησαν.
Πριν καμια δωδεκαετια και βαλε οταν αρχισε να ξεπηδα σιγα σιγα το Μirc για πρωτη φορα μπηκα με το nickname "OMEGALOS" αν θυμαμε καλα στον Dalnet Server.
Oι ξενοι εκει περα για συντομια με φωναζαν "Omega" οπου και μου κολησε.
Αν και εχει κατα αρμεχτει σαν ονομα,ιδιοτητα και γενικα απο εμπορικης αποψης με τα χρονια το κρατησα και μου αρεσε αρκετα.
Kατεληξε απο καποια στιγμη και μετα να το χρησιμοποιω ως το επισημο nickname μου στα περισοτερα αν οχι,ολα τα φορουμς που εκανα register.

Το "Οmegakious" τωρα που ειναι και το PSN id μου,απλα ειναι ενα χαιδευτικο που επισης μου το κολησαν οι συναδελφοι μου στο ραδιοφωνο που δουλευα πριν μερικα χρονια.
Αυτα!

jammin
27-07-2008, 23:53
jammin: μου αρεσει τρελα η ρεγκε
pink panther: αγαπημενο cartoon

desperate_gamer
28-07-2008, 00:08
εμένα για τους fan των mortal kombat πιστεύω είναι εύκολο, παραθέτω και λίγο background info, τον επέλεξα γιατί σαν πολεμική τέχνη έχει το tae kwon do και μην ακούσω κανένα να λέει για μισή κίτρινη :p

Δεν κατάλαβα; Κι αυτός ο Nightwolf από 'κει ξεκίνησε... :p


Χμ.Ωραιο thread.Ειτε παλιο ειτε καινουργιο τωρα το προσεξα.
Λοιπον,περαν του οτι εχω δουλεψει για την εταιρια Ωμεγα με τα ρολογια για ενα μικρο χρονικο διαστημα,περαν του οτι παρ'ολιγον να πιασω δουλεια στις σχολες Ωμεγα,το συγκεκριμενο nickname εχει μια συγκεκριμενη ιστορια.

Παντα μεγαλο εδειχνα στην παρεα μου βαση εμφανισης και ελεγαν "Α νατος ηρθε και ο "Μεγαλος",ωσπου μου το κολησαν.
Πριν καμια δωδεκαετια και βαλε οταν αρχισε να ξεπηδα σιγα σιγα το Μirc για πρωτη φορα μπηκα με το nickname "OMEGALOS" αν θυμαμε καλα στον Dalnet Server.
Oι ξενοι εκει περα για συντομια με φωναζαν "Omega" οπου και μου κολησε.
Αν και εχει κατα αρμεχτει σαν ονομα,ιδιοτητα και γενικα απο εμπορικης αποψης με τα χρονια το κρατησα και μου αρεσε αρκετα.
Kατεληξε απο καποια στιγμη και μετα να το χρησιμοποιω ως το επισημο nickname μου στα περισοτερα αν οχι,ολα τα φορουμς που εκανα register.

Το "Οmegakious" τωρα που ειναι και το PSN id μου,απλα ειναι ενα χαιδευτικο που επισης μου το κολησαν οι συναδελφοι μου στο ραδιοφωνο που δουλευα πριν μερικα χρονια.
Αυτα!

Αυτό καλέ δεν είναι username... Ένα όνομα, μια ιστορία είναι! :giggle:Αλλά ενδιαφέρουσα ιστορία. (Για να πρόλαβες τις απαρχές του Mirc, είσαι όντως MEGALOS :D :D :D)

Omega
28-07-2008, 00:10
Ε,νταξ ειμαστε μια αναπνοη πριν τα πρωτα -αντα μας :p

desperate_gamer
28-07-2008, 00:47
Ααα... μικρότερος απ' ότι περίμενα. Χαχα!!

Καλά -άντα. Τα καλύτερα τώρα αρχίζουν! ;)

Omega
28-07-2008, 00:50
Ααα... μικρότερος απ' ότι περίμενα. Χαχα!!

Καλά -άντα. Τα καλύτερα τώρα αρχίζουν! ;)

Μην με κανεις να φτιαξω ενα thread τωρα με τιτλο "Ποσο χρονων ειστε?"
χαχαχα

desperate_gamer
28-07-2008, 00:52
Μην με κανεις να φτιαξω ενα thread τωρα με τιτλο "Ποσο χρονων ειστε?"
χαχαχα

Εγώ δεν έχω να κρύψω τίποτα! :innocent:

jammin
28-07-2008, 00:53
αχ...
Αφου ειμαστε ομως εδω, σημαινει οτι στην πραγματικοτητα ειμαστε ακομα παιδια
Και μου αρεσει παρα πολυ

DIOMIDIS
28-07-2008, 12:28
ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ ΑΡΓΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΤΡΟΙΑΣ

X-NEC
28-07-2008, 16:58
ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ ΑΡΓΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΤΡΟΙΑΣ

Σε παρακαλώ μην γραφεις με κεφαλαια.
Ευχαριστώ.

three_brothers1
28-07-2008, 17:34
αχ...
Αφου ειμαστε ομως εδω, σημαινει οτι στην πραγματικοτητα ειμαστε ακομα παιδια
Και μου αρεσει παρα πολυ
+rep.............το δικο μου επειδη εχω αλλα 2 αδερφια και μαζι με μενα ειμαστε τρεις.....

sosat
28-07-2008, 17:57
Ωραίο θρεντ. Και το ανακάλυψα μόλις τώρα. Βρίσκω πολύ επιτυχημένα τα nicks των DesperateGamer, Modecris, Nonborn, Jammin, RedisMagic (αν και θα το προτιμούσα σε κιτρινάκι!) και το "πρώην" Exoset. Οσο για τα άβαταρ πιστεύω του wolfrathma είναι μακράν το καλύτερο. Το δικό μου nick προέρχεται από το όνομα μου γραμμένο ανάποδα

Ixor24
29-07-2008, 03:43
εμενα ixor = Ιχώρ και οχι Ιξορ ειναι αρχαιοελληνικο ο ιχώρ ειναι το αίμα που ρέει στις φλεβες των Θεων
δηλ αντι για αιμα ειχαν Ιχωρ,επίσης ειναι και ενα συστατικό στο DNA που εχουμε εμεις οι Έλληνες που δεν το εχουν οι αλλοι λαοι
και αυτο προηλθε απο το νεκταρ που έπιναν οι Αρχαίοι Ελληνες.
Το 24 δεν ειναι η ηλικία μου αλλα ο πρωτος αριθμός φανελας που πηρα σαν ποδοσφαιριστής και αυτον κραταω μεχρι τωρα :D

likudeez
29-07-2008, 12:43
ιχώρ ειναι το αίμα που ρέει στις φλεβες των Θεων
δηλ αντι για αιμα ειχαν Ιχωρ,επίσης ειναι και ενα συστατικό στο DNA που εχουμε εμεις οι Έλληνες που δεν το εχουν οι αλλοι λαοι
και αυτο προηλθε απο το νεκταρ που έπιναν οι Αρχαίοι Ελληνες. :D

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
γιατι ως γνωστο εκτος απο γουανινη θυμινη κυτοσινη και αδενινη το dna μας αντιστεκεται σε καθε νομο της γενετικης και περιεχει και το συστατικο αυτο!

slayeras
29-07-2008, 12:46
<---------- :p

(Απο τους Slayer ντε :cheers::cheers:, μακραν αγαπημενο συγκροτημα)

desperate_gamer
29-07-2008, 15:10
εμενα ixor = Ιχώρ και οχι Ιξορ ειναι αρχαιοελληνικο ο ιχώρ ειναι το αίμα που ρέει στις φλεβες των Θεων
δηλ αντι για αιμα ειχαν Ιχωρ,επίσης ειναι και ενα συστατικό στο DNA που εχουμε εμεις οι Έλληνες που δεν το εχουν οι αλλοι λαοι
και αυτο προηλθε απο το νεκταρ που έπιναν οι Αρχαίοι Ελληνες.
Το 24 δεν ειναι η ηλικία μου αλλα ο πρωτος αριθμός φανελας που πηρα σαν ποδοσφαιριστής και αυτον κραταω μεχρι τωρα :D

Τι πίναν κι αυτοί οι Αρχαίοι Έλληνες και δεν μας δίναν! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

dromader
29-07-2008, 15:32
το psn id ειναι απο τον θεο των ελληνων ΔΙΑ η ΖΕΥΣ .Απο οτι βλεπω ειμαστε πολλοι οι εθνικοι .Το dromader ειναι τυπος αεροσκαφους της Π.Α.

muku
29-07-2008, 16:35
εμενα ixor = Ιχώρ και οχι Ιξορ ειναι αρχαιοελληνικο ο ιχώρ ειναι το αίμα που ρέει στις φλεβες των Θεων
δηλ αντι για αιμα ειχαν Ιχωρ,επίσης ειναι και ενα συστατικό στο DNA που εχουμε εμεις οι Έλληνες που δεν το εχουν οι αλλοι λαοι
και αυτο προηλθε απο το νεκταρ που έπιναν οι Αρχαίοι Ελληνες.
Το 24 δεν ειναι η ηλικία μου αλλα ο πρωτος αριθμός φανελας που πηρα σαν ποδοσφαιριστής και αυτον κραταω μεχρι τωρα :D

Στο Λιακόπουλο το είδες αυτό??? :bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2:

Ixor24
29-07-2008, 17:57
Τι πίναν κι αυτοί οι Αρχαίοι Έλληνες και δεν μας δίναν! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ασε desperate οι αρχαιοι ηταν οι καλυτεροι εφτιαχναν τρελα coctails :D:D:D


Στο Λιακόπουλο το είδες αυτό??? :bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2:

Οχι ρε το εχω διαβασει:innocent::cool:

obione
05-08-2008, 04:00
to diko mou to exw apo to 96 ...eixa ena trelameno kolito pckia to merl...einai o magos tou net..lol hakeras....e den leei na min exeis ki esy ena nick mou leei..kai idou to obione!:)

magus32
05-08-2008, 07:46
????? ?? nick ??? ????? ??? ??? ????????? ??? Chrono Trigger ??? ?????? Magus
________
Medical Marijuana Card (http://mmjp.org)

gavrosdr
05-08-2008, 18:15
εμενα βγαινει απο την ομαδα που υποστηριζω απο μικρο παιδι και το δευτερο μισο (dr) απο την ξακουστη δραμα!!!

hotsales73
05-08-2008, 18:25
asxoloume me poliseis gi auto!!!

freak
16-08-2008, 15:09
Απο αυτα που λεω. Καμια φορα λεω ασυναρτησιες για να δω τις αντιδρασεις των αλλων στις ασυναρτησιες που ακουνε! Εχει πολυ πλακα να καθεται καποιος και να σκεφτεται τι μπορει να σημαινει 'μμμ Οι πριζες στο σπιτι σου ειναι τριγωνικες απο καφασι???'

teddy
16-08-2008, 22:41
καλα μιλαμε για πολυ tsikibaum αυτος ο freak....μας εστειλε σαββατιατικια:giggle::giggle::giggle:

το δικο μου ειναι απλα χαϊδευτικο του ονοματος μου...

freak
17-08-2008, 00:25
Lol... thx my friend ^_^

Stevepredator
18-08-2008, 09:00
Λοιπόν εγώ το nickname μου το εμπνεύστηκα με τον εξής τρόπο στην αρχή ήθελα να βάλω στο psn ως nickname Predator αλλά το πρόλαβε άλλος γι' αυτό συνδίασα το όνομα μου (Στέφανος) με to predator και βγήκε το Stevepredator

pasxen
21-08-2008, 22:23
απο το όνομα μου

modecris
06-09-2008, 19:27
Θα παρακαλούσα τα νεότερα μέλη:
kafros83 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1253)
matsouki1983 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1357)
Mouxlalouda (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1350)
paparas23 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1342)
vromonera (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1322)

όπως περάσουν από το παρόν topic για τις απαραίτητες δηλώσεις.

conn-a
07-09-2008, 00:52
Θα παρακαλούσα τα νεότερα μέλη:
kafros83 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1253)
matsouki1983 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1357)
Mouxlalouda (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1350)
paparas23 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1342)
vromonera (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1322)

όπως περάσουν από το παρόν topic για τις απαραίτητες δηλώσεις.
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::1appl:χαρα στην ορεξη σου που καθοσουν και εψαχνες:1appl:

golden321
16-09-2008, 16:26
εγω το nick to εχω απο παρα πολυ μικρος γιατι ειχα και εχω παθος με τον χρυσο
μεχρι που πηγα και σε σχολη αργυροχρυσοχοιας για να μαθω για αυτο.

leone
16-09-2008, 18:48
Porto Leone

dspug7
16-09-2008, 21:46
Πρωτο και τελευταιο γραμμα του ονοματος μου,πρωτο και τελευταιο γραμμα του επιθετου μου,ακολουθουμενα απο το g(ate)7:jiggy:

ALEO
17-09-2008, 11:20
edaksi meta apo toso kairo eipa na grapso kai ego edo
alla kalitera deite to video

http://www.youtube.com/watch?v=2uVpjrbmnSQ&feature=related

kosmios
16-10-2008, 12:24
απο μικρος το πραγμα που ακουγα ηταν κοσμια και να φερεσαι κοσμια.αφου μου εσπασαν τα μπαλακια και μεχρι τα 29 εκανα ολο μαλακιες ηρθε η ωρα να ηρεμησω και για αυτο αρχησα οσο μπορω να φερομαι κοσμια εξου και το kosmios

razorblade
17-10-2008, 12:02
razorblade romance apo him gia opoion exei akousta.

ProEvo
17-10-2008, 12:06
razorblade romance apo him gia opoion exei akousta.

Δισκάρα...Gone with the sin, join me, Right here in my arms, Bury me deep inside your heart, heaven tonight...

Απλά respect :bowdown:

redismagik
18-10-2008, 00:58
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::1appl:χαρα στην ορεξη σου που καθοσουν και εψαχνες:1appl:
ela nte to thirio!!!! :rofl:

plakas
18-10-2008, 01:03
βασικα ειναι το επαγγελμα μου και εκει στης οικοδομες οταν με χρειαζετε καποιος με αποκαλει πολυ απλα [plakas]

redismagik
18-10-2008, 01:09
βασικα ειναι το επαγγελμα μου και εκει στης οικοδομες οταν με χρειαζετε καποιος με αποκαλει πολυ απλα [plakas]
pantos oloi nomizame stin arxi oti itan anafora se sxesi me to xioumor ki tin plaka.malista se kati pou eixes rotisei .......... eixa pei san sxolio '' kala plaka mas kaneis plaka?''

beleaver
31-10-2008, 17:31
emena vgike apo tin dota ( an exete akousta to WC3 map ) pou ginetai tis kakomoiras apo leavers.Just be-leaver loipon gia na mou vgei to victory emena xD

hotsales73
08-11-2008, 12:30
ego asxoloumai me poliseis karton mnimis gia psp,fot mixanes kai videocameres
eksou kai to hotsales
to 73 einai etos genisis

Giannis7
13-11-2008, 13:28
Εμένα βασικά το nick μου είναι Solidius, και μου ήρθε από το "Solid" δηλαδή κάποιος που είναι ατράνταχτος ( δηλαδή δεν κουνιέται ).
Mερικοί με λένε και pSolidius :D:D:D

fanis86
13-11-2008, 13:58
Εγω δεν ξερω απο που το εμπευστικα.
μεγαλη @#$ ειναι το nick μου αλλα αυτο χρησιμοποιω παντα οποτε ειναι δυσκολο να το αλλαξω

Melnibonian
13-11-2008, 20:29
Από έναν χαρακτήρα του Michael Moorcock,τον Έλρικ,τελευταίο αυτοκράτορα του Μελνιμπονέ.Υπάρχει κανείς που διαβάζει Moorcock,Lumley και γενικά έπικ και επιστημονικής φαντασίας?Ίσως να πρέπει να το κάνω thread...

plakas
13-11-2008, 20:40
Θα παρακαλούσα τα νεότερα μέλη:
kafros83 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1253)
matsouki1983 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1357)
Mouxlalouda (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1350)
paparas23 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1342)
vromonera (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1322)

όπως περάσουν από το παρόν topic για τις απαραίτητες δηλώσεις.
να προσθεσω ακομα εναν ειναι ο mappas

edafermosjunior
18-11-2008, 19:18
Εμενα το Nick name μου εχει καποια ιστοριουλα....απο μικρο μικρο παιδακι που ημουνα....δεν μου αρεσε να με λενε βαγγελη δεν ξερω γιατι και επειδη ο παππους μου ειναι παπας μου ελεγε Eυαγγελο σε βαφτισα Ευαγγελο θα σε λενε...Καθε φορα στο σχολειο που με λεγανε Βαγγελη μου αναβαν τα λαμπακια μην ρωτησετε τον λογο...και το επιθετο μου ειναι Δαφερμος....ετσι το πρωτο γραμμα e Ευαγγελος το επιθετο μου dafermos και το junior γιατι ειμαι ο μικροτερος Δαφερμος στην οικογενοια....

Sutorcen
21-11-2008, 11:36
Ο Sutorcen είναι το δεύτερο nickname μου και προέρχεται από το Necrotus (γραμμένο ανάποδα). Την ιστορία την κουβαλάει ο Necrotus. O Necrotus γεννήθηκε μια νύχτα του 2001, την ώρα που έφτιαχνα τον Necromancer μου στο Diablo II. Τον σκέφτηκα :banghead: από τον Necromancer και ήθελα να έχει Λατινικό στυλ. Από τότε έχει ταξιδέψει Στα αστερία στο Earth & Beyond, για να επηρεαστεί από την Δύναμη και να προσγειωθεί στον Tatooine του Star Wars Galaxies. Εκεί βρήκε μια Town Portal και τηλεμεταφέρθηκε στην Darnassus όπου και περνάει τις μέρες του μέχρι σήμερα. Επίσης συχνάζει σε στέκια τύπου PSN Network, PES, διάφορα forum. Επειδή όμως το όνομα Necrotus δεν δένει καλά με χαρακτήρες που δεν είναι ΄΄κακοί΄΄ σκέφτηκα να το γυρίσω σιγά σιγά σε Sutorcen. Η παρθενική του εμφάνιση έγινε στο Buzz και τώρα στο LBP.
A.k.a.
Krad Nave. Βγαίνει από το Dark Evan. Όπως λεμε Dark Angel. Επειδή το όνομα μου είναι Βαγγέλης και στην Αυστρία που ζούσα με φώναζα Evan, έβγαλα το Αngel (παρόλο που έχει σχέση με το επίθετο μου) και έβαλα το Evan. Επειδή το να γράφεις ανάποδα λέξεις βγάζει πολύ περίεργα αποτελέσματα, το τόλμησα και μου άρεσε. Πρώτη χρήση στο SW KOTOR. Εμμ το να ονόμαζα τον Jedi μου Necrotus δεν ταίριαζε ενώ το Krad Nave έχει έναν space ήχο.:rofl:
Ertai. Ο μικρός μου gnome mage στο WOW. Πολλοί ξέρουν ήδη ποιος είναι. Για τους υπόλοιπους θα πω ότι ήταν κάρτα του Magic the Gathering. Μου άρεσε σαν κάρτα και ήταν η no. 1 επιλογή για να ονομάζω τους mage mου. Πρώτη εμφάνιση στο NWN.
Zabrak Male. Zabrak είναι η φυλή στην στην οποία ανήκει ο Darth Maul. Σε αυτή τη φυλή άνηκε και ο χαρακτήρας μου στο SWG. H μία και μοναδική φορά που το χρησιμοποίησα είναι σαν nickname στο gamespot.com

Veridian Zealot. Άλλη μια κάρτα του Magic the Gathering. Απλα μου άρεσε. H μία και μοναδική φορά που το χρησιμοποίησα είναι σαν nickname στο insomnia.gr
Αυτά. Πραγματικά πολύ καλό θέμα. Μπράβο.:1appl:

Ekptotos
21-11-2008, 12:12
Εμένα είναι το βαφτιστικό μου. LOL!

DarkAvengerGR
21-11-2008, 13:19
Από έναν χαρακτήρα του Michael Moorcock,τον Έλρικ,τελευταίο αυτοκράτορα του Μελνιμπονέ.Υπάρχει κανείς που διαβάζει Moorcock,Lumley και γενικά έπικ και επιστημονικής φαντασίας?Ίσως να πρέπει να το κάνω thread...

Από τους αγαπημένους μου ο Έλρικ,ο αλμπίνο-εσωστρεφής-αυτοκαταστροφικός βασιλιάς του Μελνιμπονέ.Με το μαγικό σπαθί στη χώρα των δράκων...

Φυσικά το DarkAvenger βγήκε από το ομώνυμο τραγούδι-έπος των MANOWAR,οι οποίοι είναι ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής μου μέχρι και σήμερα στα 37 μου.

ProEvo
21-11-2008, 14:39
Από τους αγαπημένους μου ο Έλρικ,ο αλμπίνο-εσωστρεφής-αυτοκαταστροφικός βασιλιάς του Μελνιμπονέ.Με το μαγικό σπαθί στη χώρα των δράκων...

Φυσικά το DarkAvenger βγήκε από το ομώνυμο τραγούδι-έπος των MANOWAR,οι οποίοι είναι ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής μου μέχρι και σήμερα στα 37 μου.

Every one of us has heard the call...

DarkAvengerGR
21-11-2008, 14:47
Every one of us has heard the call...

...Brothers Of True Metal Proud And Standing Tall

ProEvo
24-11-2008, 09:14
...Brothers Of True Metal Proud And Standing Tall

We know the power within us that brought us to this soooong.........

DarkAvengerGR
25-11-2008, 13:11
We know the power within us that brought us to this soooong.........

There’s Magic In The Metal There’s Magic Is Us All...

(ξεφύγαμε και καννιβαλίσαμε το topic αλλά παρασύρθηκα...:blush:

ValefarGR
31-12-2008, 00:31
ValefarGR
Το Valefar ειναι απο τον χαρακτηρα μου (warlock) στο WoW.
Ο Valefar ειναι δαιμονας και "ειδικευεται" στο να χρησιμοποιει τα θυματα του κοροιδευοντας τα και ταζοντας τους λαγους με πετραχειλια και στο τελοσ οταν γινει η δουλεια του τους κανει σκλαβους ή τους αποκεφαλιζει... γνησιος σκατοψηχος δηλαδη :)
Η καταληξη GR ειναι επιδη στο PSN δεν υπηρχε σκετο Valefar

LeoTheAkuma
31-12-2008, 19:36
Eγω το εμπνευστηκα απλα. Το ονομα μου ειναι Λεωνιδας,ολοι σχεδον με φωναζουν Λεο. Οι φιλοι μου απο παλια με φωναζανε δαιμονια. Ε σαν fan της Ασιας,επαξα σαν γιαπωνεζικα πως ειναι ο δαιμονας,σε συνδιασμο με τον αγαπημενο μου χαρακτηρα στο Street Fighter Akuma, και ετσι εφτιαξα οχι μονο το Username μου αλλα και το ψευδονυμο μου γενικα. :D

Babis_ECE
02-01-2009, 01:50
Babis_ECE, Μπάμπης το βαφτιστικό μου, και ece από την σχολή/επάγγελμά μου, Electrical Computer Enginer..

kidd13
02-01-2009, 02:52
jason kidd + πανάθα μας κάνουν kidd13...

dimitrismx5
09-02-2009, 14:40
emena to nickmou irthe apo to amaxi pou exw kai einai kai eukolo!

modecris
08-02-2010, 13:18
Άντε παλικάρια! Ως γνωστόν (και μετά το prestige που κάναμε σαν forum) την μεγαλύτερη ζημιά την έπαθε αυτό το thread...χιλιάδες ιστορίες γραμμένες με αίμα δάκρυα και ιδρώτα (ε?) χαθήκανε για πάντα αλλά έχουμε την λύση απέναντι στο backup:

Αρπάξτε όλοι από ένα μυστρί/πληκτρολόγιο Τ.Ω.Ρ.Α. !! :D

stein3x
08-02-2010, 18:05
Εμένα το nickname μου είναι από το Final Fantasy IX από τον Steiner :P .Απλά του κόλησα ένα 3 και ένα x

Kane
08-02-2010, 22:46
Από τον ήρωα του Karl Edward Wagner, του καταραμένου Kane

redismagik
09-02-2010, 01:01
Ας έβαζες PDS_με_πατάτες!:p

Tο δικό μου nick προέρχεται από την τρελα που έχω για τους X-ΜΕΝ και από το όνομα μου το οποιο είναι Νεκτάριος.:)
:1appl::1appl:mazi sou!!

sakis1984
09-02-2010, 01:36
το δικο μου απο το ονομα μου...

Melnibonian
09-02-2010, 02:26
http://ikosa.net/site/wp-content/uploads/elric.jpg

http://www.stormbringer.net/images/elric/elric_wolf.jpg

Heatspreader
09-02-2010, 03:23
Το nick μου βγαίνει από το τα CPU. Το καπάκι που έχει το CPU ώστε να διώχνει τη θερμότητα προς τις ψύκτρες που εφάπτονται σε αυτό.

Το PSN ID μου, βγαίνει από το το επώνυμό μου...

sakoulias
09-02-2010, 13:52
Το κανονικο ονομα μ ειναι σακης και μια φορα τυχαια ενας στο χωριο με αποκαλεσε "σακουλια"(Δεν ξερω γιατι αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου) και το υιοθετησα.:D

Lordkostas
09-02-2010, 14:04
Το κανονικο μου ονομα ειναι Κωστας αλλα οι φιλοι μου με φωναζουν Lord οποτε εγινε μια μιξη αυτων των δυο.

SPARTIAN-GR-
09-02-2010, 14:17
από την καταγωγή μου αλλά επειδή έβαζα spartan και μου εβρισκε ολο
οτι το εχει αλλος το εκανα spartian-gr-

fioumann
10-02-2010, 15:27
Το nick μου ειναι λιγο παραποιημενο...παλια με φωναζε ο κολλητος μου Fiou και ετσι εμεινε μεχρι σημερα μονο που στα forums το βαζω fioumann

modecris
30-12-2010, 16:35
Πολλά τα νέα μέλη,λίγες οι αναφορές που θα μας αποκαλύψουν την μικρή ιστορία που κρύβεται πίσω από τα nick τους.

Για περάστε! :welcome:

ezio_auditore
30-12-2010, 16:48
VenomDK απο το Mu,online game,λογικα ολοι θα το ξερετε.

fistikis
31-12-2010, 01:21
Fistikis ή John_Fistikis απο μια φαρσα των πατρινων και εμεινε σχεδον 10 χρονια αυτο το nick.

tazmania21
10-01-2011, 12:45
από τον γνωστό χαρακτήρα cartoon....έτσι φασαριόζος και διάολος σαςν κι εμένα !!!!!

toninio
10-01-2011, 22:24
Το nick μου είναι από το όνομά μου (Aντώνης). Λόγω τρέλλας με Βραζιλία και βραζ. ποδόσφαιρο, κανονικά θα ήταν toninho (δηλαδή με 'h' και όχι 'i'), αλλά πριν πολλά χρόνια, όταν πήγα να φτιάξω το πρώτο μου e-mail, στο 'toninho' μου έβγαζε ότι υπάρχουν άλλοι χρήστες, οπότε το έκανα toninio κι έμεινε........

PanikOs
11-01-2011, 04:38
emena as akougete kai lgi athlio eine panikos,panikosis,kavlopanikos logos kanenas apla etixe na valw auto thn proti fora pou asxolithika me nicknames kai etsi to sinexizw :)

j.dnls
11-01-2011, 09:28
J.ack daniels ενα απο τα 3-4 αγαπημενα μου ουισκι

jk_blue_tiger
11-01-2011, 22:46
jk απο τα αρχικα ονοματος-επιθετου στα αγγλικα, blue tiger απο μια μηχανη Triumph Tiger χρωματος μπλε που εχω στην κατοχη μου.

tnf50
11-01-2011, 22:56
tnf50= the naruto fan...50(στην αρχη σημαινε tenchu & naruto fan

giorgos_x6
22-01-2011, 16:19
το giorgos_x6 βγαινει απο το ονομα μου.το x6 ειναι το μοντελο του κινητου μου...επειδη δεν το αποχωριζομαι ποτε!:p

odytsak
22-01-2011, 16:30
Oνοματεπώνυμο σε σύνθετη και ταυτοχρόνως συντετμημένη λέξη.... έτσι απλά....

Uruz 7
23-01-2011, 17:32
Απο το anime Full Metal Panic, είναι η κωδική ονομασία του Sousuke Sagara όταν πιλοτάρει το Arbalest

the master
10-02-2011, 23:00
apo thn aperanth kolosiea titanoterastia idiothta tou eaytou mou !

sacram73gr
10-02-2011, 23:49
xena xena....

ant-mi
15-02-2011, 06:15
ant(onis)-mi(kros) επειδή πάντα ο μεγάλος μου συνωνόματος ξάδερφος έπαιρνε πάντα πρώτος κονσόλες και έβαζε nick "antonaros"

Starlord
15-02-2011, 13:36
Το δικό μου είναι από ένα κόσμο φαντασίας, που είχα φτιάξει παλιότερα που ασχολούμουν πολύ με RPG.

stel06
19-02-2011, 17:13
εμενα εκει που σπουδαζα με φωναζαν τα παιδια stel1 και λογο του οτι τοσα χρονια αγαπησα το 106 το ραλλυε :) ε απο κει και περα προεκυψε το stel106 (αασχετα που εδω το εβαλα λαθος και δεν το αλλαξα ) :D

kabamaru
09-10-2011, 19:03
Aπο το γνωστο στους παλιοτερους anime (?) των 80s

Multy-Gamer
09-10-2011, 23:44
απο τη σκεπαστη..........................σαν βρεθεις στης φιλαδελφειας τα μερη..κ αντικρισεις κιτρινομαυρη φανελα..

modecris
08-11-2011, 19:18
Για περάστε οι καινούργιοι! άντε να σας βλέπω! :Ρ

smartmak
08-11-2011, 21:04
το smart εκτος απο την εξυπναδα μου :p :p , απο το smart που αγορασα το 2007 κ ειχα γινει μελος σε ενα forum κ το mak απο το ονομα μου (μακης) !

TzimakosGR
15-11-2011, 19:14
To κανονικό μου nick είναι Psycho Jim 13. Το psycho μου το βγάλανε επειδή νευριάζω πολύ εύκολα,το Jim από το όνομα μου και το 13 επειδή είμαι Παναθηναίκος :P

minaras_tio
15-11-2011, 22:35
Το minaras ειναι το γνωστο μαλ@@ας στη Πατρα που μενω.
Το tio ειναι το ονομα της σχολης μου(τεχνικος ιατρικων οργανων).


Sent from my iPhone using Tapatalk

freakygeo
15-11-2011, 22:53
to freaky einai apo to tragoudi tou david vendetta to opoio htan epituxia sta club ekeinh thn periodo pou pira to ps3....kai to geo apo to george....

oriste kai to tragoudi

www.youtube.com/watch?v=HYgo-ijxzjU

katsouras
15-11-2011, 23:42
katsouras = katsouranis

ΑΕΚτζης και τρελαμενος με τις θεσεις 6,8 δηλαδη κοφτες οπως Ζηκος,Ζαγορακης,Κατσουρανης..Απο την πρωτη μερα που ηρθε τον πιστευα πολυ και με εβγαλαν Κατσουρα λογω της αδυναμιας μου.Βεβαια μονο το nick εχει μεινει εδω και καιρο..

ParanoidGR
19-11-2011, 00:39
paranoid = black sabbath

τόσες πρόβες στην κιθάρα μου κόλλησε και σαν έλληνας πρόσθεσα το GR! μεγάλη μου τιμή!

παλιότερα στο φόρουμ χρησιμοποιούσα το [andrew RS] λόγο του αυτοκινητου που αγόρασα το 2004 και η κοπέλα μου με βάφτισε [andrew RS] αυτό χρησιμοποιούσα στο φόρουμ τις skoda και το έβαλα και εδώ. στο psn όμως ήθελα κάτι δικό μου και μετά τον χωρισμό με την κοπέλα αυτή το [adnrew RS] έγινε παρελθόν δεν το χρησιμοποιώ πια.

Doctor GR
19-11-2011, 01:41
Τόσο παλιο θέμα και δεν το είχα επισκεφτεί..

Το Doctor το επνεύστηκα απο τον Valentino Rossi.. Και το Gr για φαίνεται και κάπου η Ελλάδα ότι υπάρχει

Dinos
23-11-2011, 13:48
απο το ονομα μου (δυσκολο να το καταλαβει κανεις)

mitsios
23-11-2011, 20:00
Απο το μητσος γεννηθηκε το mitsios.αλλα δεν μπορουσα να το κανω με ενα "s" κ ετσι εχει δυο.πιο πολυ με νοιαζει στο psn network αλλα τι να κανω.κ το "ι"δεν μου αρεσει αλλα οκ.καλη καρδια!

lykos7
10-01-2012, 15:20
εχω μεγαλωσει με λυκους :P

MrOlethros
10-01-2012, 16:41
ασχετο απλα μου αρεσε (το "Mr" το δανειστηκα απο ενα φιλο)

Zaneiga
29-01-2012, 03:09
Απο το παιχνίδι, Tenchu.

Desmond
29-01-2012, 14:19
Από το Assassins Creed και όχι από το Lost, με το οποίο ευτυχώς δεν ασχολήθηκα ποτέ.

ntsourapis
04-02-2012, 19:18
απο την δουλεια μου

chronohill
04-02-2012, 20:30
Από το Assassins Creed και όχι από το Lost, με το οποίο ευτυχώς δεν ασχολήθηκα ποτέ.

πιπερι πιπερι στο στομα!!!!(για το λοστ:a030:)
Εγω με την σειρα μου εχω επηρεαστει απτα αρχικα του επιθετου μου και απτο δευτερο μισο της αγαπημενης μου σειρας παιχνιδιων!!!!

MetalGearFan
04-02-2012, 23:17
Είμαι ένας ανεμιστήρας με μεταλλικά γρανάζια.

modecris
16-06-2013, 16:53
Το έχουμε παραμελήσει λίγο το thread ή μου φαίνεται? ντροπή, για πέστε μας από πού εμπνευτήκατε το nickname σας??

Gazof
16-06-2013, 18:51
Από ένα άλλο φόρουμ είχα δει nickname "Gazofonix" και επειδή μ'άρεσε, το πήρα, αλλά λόγω δικαιωμάτων (και καλά), το έκανα μισό. :P :D

Sattal1980
16-06-2013, 19:23
To S einai apo to onoma moy, To attal apo to epitheto moy kai to 1980 apo ti xronologia genisis mou. Nai kala katalavate eimai sta 33 Kai tha sinexiso na asxoloyme me video games.:)

Dragonpaul
16-06-2013, 19:28
Δεν εισαι ο μεγαλυτερος εδω μεσα, trust me.

Sattal1980
16-06-2013, 20:16
Enoite file moy giati ta video games den exei na Kani me to poso xronon eisai. Se empistevome 100% :)

Lefteris_X
16-06-2013, 20:32
δεν θέλω υπονοούμενα έτσι; :P άντε να μην βγάλω κανά space invaders, moon patrol και Breakout από το Atari VCS και τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα! :D

Leon_DiZ
16-06-2013, 21:33
Λοιπον..

Το nick βγηκε οταν επαιζα παιχνιδια της EA στο PC και μου εβγαζε αυτο το μπλε παραθυρακι που σου ελεγε να κανεις register

http://upic.me/i/fy/3-28-201212-02-00am.jpg

Ξεκινησα να κανω το account μου και μου εβγαλε οτι "το ταδε" ειναι πιασμενο. Μου προτεινε αλλα, δικα του και μεσα σε ενα απο αυτα ηταν το Lnds500. Το επελεξα και απο τοτε βαζω παντου αυτο. Το εχω χρησιμοποιησει απειρες φορες μεχρι τωρα οποτε δεν βολευει καθολου να το αλλαξω (δυστυχως).


Το PSN μου ομως ειναι καπως πιο σοβαρο. Leon απο το ονομα μου (Λίον οχι Λεών) και το DiZ ειναι απο την αγαπημενη μου σειρα βιντεοπαιχνιδιων, το Kingdom Hearts.

Tantalord
17-06-2013, 01:19
Το δικό μου το μισό από το επιθετο και το lord από κάτι boxerakia που πουλαγε ο πατέρας μου στη βιοτεχνία που είχε...Μέχρι και σήμερα με ενα φίλο μου που τον ξέρω χρόνια λέμε και τους πατεραδες μας ετσι...'Οποτε τον βλέπω μου λέει "Τι κάνει ο Λόρδος" :p

ntsmrtz
14-04-2017, 00:39
Σύμφωνα ονοματεπώνυμου. Οχι του δικού μου.

PDS
14-04-2017, 03:13
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/64/PanzerDragoonSagaBox.jpg

DTsuras
21-07-2017, 13:38
DT ειναι ενας πυργος στο metin2
Suras ειναι ενας χασακτηρας στο metin2

Gokussjin
21-07-2017, 14:09
Συνδυασμός 2 γραμμάτων του ονόματος μου Στ(αυρος) , + το ονομα της τότε σχέσης μου ( Εύα)( ξέρω ξέρω Δεν έπρεπε.) και την ηλικία μου όταν εκανα το λογαριασμό ( 24 )

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk