PDA

View Full Version : Battle Royale: Video Games vs. Girlfriends



klepidas
24-03-2008, 22:54
Since the first video game was released, gamers have faced task of balancing their gaming and happiness of their girlfriends. Girlfriends have been fighting video games for years to get the attention of their boyfriends. The question that must be asked is “What is more important to gamers?” After years of vigorous research, the social scientists at The Exploding Barrel have compiled the definitive list of the pros and cons of each and declared a winner.

Let the Battle Begin!
Video games never ask “Where the relationship is going”

Even if they have been turned off all day, video games get turned on with the press of a button

Video games never get jealous when you look at other video games.

You don’t have to visit your video game’s parents.

If you mess up, video games let you restart from the last checkpoint no questions asked. Girlfriends remember your mess ups indefinitely.

Video Games don’t bitch about the toilet seat being left up

You get money when you trade-in a video game. You get harassing phone calls at 3am and your car keyed when you trade-in your girlfriend

Video Games never ask about your “feelings”

Sixty bucks gets you about 10 hours of entertainment with a video game. Sixty bucks gets you a dinner and a shitty romantic comedy with your girlfriend.

Video Games don’t call your cell phone repeatedly while you are trying to play video games

If you get bored with the video game you are playing, you can pop in a new one. If you get bored with your girlfriend, you have to pretend to be interested until it looks like she’ll sleep with you.

Video games never refuse to turn on because they have a “headache.”

If you work hard at a video game, you might get achievement points. When you work hard for your girlfriend, you just get reminded of the one thing you DIDN’T do.

Video games never ask you if their ass looks fat in jeans

You never have to go shoe shopping with video games

Video Games never just want to cuddle so you can prove to them that you love them for who they are not just for their bodies.

Video games don’t care that you got drunk and passed out while eating Doritos in your boxers.

If a video game gets annoying, you can turn it off and get a sandwich. If your girlfriend gets annoying, you have to nod and pretend to listen while you’re eating your sandwich.

Your girlfriend will still have sex with you even though you spend most of your time playing video games.

Winner:
Girlfriends!
Make your voices heard gamers! Cast your vote in the “Battle Royale: Video Games vs. Girlfriends”

http://cache.kotaku.com/assets/resources/2006/08/wii_girl.jpg


http://theexplodingbarrel.com/?p=125

PS3άκιας
24-03-2008, 23:01
video games και παλι video games.Προτιμω να πεζω pes 2008 online και να τηλεμεταφερεται η μπαλα παρα να εχω μια κοπελια διπλα μου να με κραζει.(μεχρι στιγμησ τουλαχιστον:p )

geodlord7
24-03-2008, 23:03
Your girlfriend will still have sex with you even though you spend most of your time playing video games.

Aυτο μαρεσει:bgrin2:Girlfriends βεβαια:p

Katana
25-03-2008, 00:33
Xαχα, μερικά είναι θεικά!

Σοβαρά τώρα, κορίτσια by far!

Tek_Killa
25-03-2008, 00:47
Όπως και να έχει το θέμα, τη γυναίκα δεν την αντικαθιστά καμία κονσόλα... Τώρα άν σου τύχει γυναίκα που να ξέρει απο υπολογιστές, ειναι ωραίο πράμα παίδες. Είμαι τωρα στο internet cafe της. Την έχω δίπλα μου. Και αντι για "κουκλα μου" πάντα τη φωνάζω "googla μου". Η τύπισα εκτός των άλλων είναι και μες... στην τεχνολογία! Γιαυτό και θα την παντρευτώ... χεχεχε....

desperate_gamer
25-03-2008, 22:32
Όπως και να έχει το θέμα, τη γυναίκα δεν την αντικαθιστά καμία κονσόλα... Τώρα άν σου τύχει γυναίκα που να ξέρει απο υπολογιστές, ειναι ωραίο πράμα παίδες. Είμαι τωρα στο internet cafe της. Την έχω δίπλα μου. Και αντι για "κουκλα μου" πάντα τη φωνάζω "googla μου". Η τύπισα εκτός των άλλων είναι και μες... στην τεχνολογία! Γιαυτό και θα την παντρευτώ... χεχεχε....

Μόνο "Vista μου" μην την πεις, γιατί αν είναι έτσι μπασμένη στα τεχνολογικά, μόνο ως κοπλιμάν δεν θα το πάρει. :rofl:

TopGunZ
26-03-2008, 13:43
Βιντεοπαιχνίδι? Τι είναι αυτό? :D

desperate_gamer
26-03-2008, 22:00
Το ποιό;;;

Chill
27-03-2008, 02:22
Videogames ή Veginagames? Και τα δυο αρχίζουν από V πάντως. Προτιμώ και τα δυο....και μάλιστα ταυτόχρονα. U know..... "σκύψε ευλογημένη έχω μάτς με τον xyz τώρα online στο ps3" :P.

WolfRathmA
27-03-2008, 03:06
Οταν μου λεει η δικια μου χωριζουμε, μετα δεν εχω ουτε ορεξη να κοιταξω κανενα videogame. Γιατι η στιγμες που περναω μαζι της ειναι μοναδικες! :D

touristas
27-03-2008, 03:11
ego re paidia diskoleuomai na psifiso!tha lega girlfriends avlepi,alla pia meta apo tria xronia sxesis psinomai na psifiso videogames!ti na kano????mperdeuomai

ps4
27-03-2008, 23:49
Παν μετρον αριστον.

gtakis
29-03-2008, 17:55
Τι λέτε ρε παιδιά?Εννοείτε girls αλλιώς τι θα κάνουμε sex με τις virtual chicks???Και μετά???Μαριγούλα μαριγώ μια εσύ και μια εγώ.....:p:p:p

redismagik
29-03-2008, 20:03
i metalaxi se ollo tis to megaleio,afou to skeftomaste kai den apantame kateytheian .........de pame kala!!

badboyfriend
30-03-2008, 04:00
Έτσι όπως το θέτει, προφανώς δεν είναι θέμα sex vs games. Είναι σχέση vs games.
Στην προκειμένη ευχαριστώ δε θα πάρω. Προτιμώ τα games ;)

NonBorn
30-03-2008, 06:24
Οταν μου λεει η δικια μου χωριζουμε, μετα δεν εχω ουτε ορεξη να κοιταξω κανενα videogame. Γιατι η στιγμες που περναω μαζι της ειναι μοναδικες! :D

Θεός, αυτό τα λέει όλα...!! :1appl::1appl:
Καλά και εσύ κάθε που είναι να χωρίσετε θυμάσαι ότι περνάς μοναδικές στιγμές μαζί της? :p :p :P

Kαι για μένα γυναίκες... Τίποτα δε συγκρίνεται με ένα καλό κρεβάτι....
Για να την έχεις αγκαλιά και να κοιμάσαι μαζί της ;) Τι νομίζατε εσείς??? :p :p :p

SeLanmere
30-03-2008, 07:23
erasitexnes eiste re kazanoves

VIDEO GAMES AND DRY BREAD!!!

tasioskis
30-03-2008, 08:48
γυναικες και μονο γυναικες.... για αυτο περιμενω πως και πως το home μπας και βρω καμια...λολ.

ενα καλο παιχνιδι θα σε γεμισει,για ποση ωρα την ημερα,3,4,5 αντε το πολυ 10,μια καλη σχεση,σου γεμιζει την ημερα...καταλαβαινετε τι εννοω...

nikon
30-03-2008, 10:03
Καλό το ps3 αλλά καράβι δεν σέρνει με τίποτα.:p
Άρα μια είναι η απάντηση.;)

Angelina
30-03-2008, 14:51
Απ'ότι κατάλαβα, και διορθώστε με αν κάνω λάθος, προτιμάτε τις γυναίκες μόνο και μόνο λόγω σεξ !!! Σωστά ? Δηλαδή, αν μπορούσατε να κάνετε σεξ χωρίς τις γυναίκες τότε θα ψηφίζατε, χωρίς καν να μπείτε στη σκέψη, videogames ?
Μία απορία εκφράζω ..... Από επιστημονικής άποψης πάντα ....
Περιμένω .....

touristas
30-03-2008, 14:53
xaxaxaxaxa,kamia fora nai.eksartatai apo tin ora kai ti diathesi.gia na sovareutoume omos genika ego prosopika protimo tis ginaikes apo otidipote allo,einai i kaliteri parea.arkei na min meneis sto idio spiti mazi tous

NonBorn
30-03-2008, 15:08
Απ'ότι κατάλαβα, και διορθώστε με αν κάνω λάθος, προτιμάτε τις γυναίκες μόνο και μόνο λόγω σεξ !!! Σωστά ? Δηλαδή, αν μπορούσατε να κάνετε σεξ χωρίς τις γυναίκες τότε θα ψηφίζατε, χωρίς καν να μπείτε στη σκέψη, videogames ?
Μία απορία εκφράζω ..... Από επιστημονικής άποψης πάντα ....
Περιμένω .....

Tη μαγεία και την μοναδικότητα και την "γκρίνια" μιας γυναίκας δεν μπορεί να τη φτάσει κανένα όχι videogame αλλά τίποτα άλλο γενικότερα! Ακόμα και η γκρίνια μερικές φορές είναι καλό να υπάρχει... Mη γελάτε... :p

Εγώ θα προτιμούσα γυναίκα και χωρίς σεξ, αλλά το σεξ δίνει και μία άλλη διάσταση... ;) ;)

Ελπίζω να σε κάλυψα! :D

Angelina
30-03-2008, 15:25
Επιστημονικά πάντα οφείλω να πω ότι η φράση "το σεξ δίνει άλλη διάσταση" με κάλυψε πλήρως .... Όπως επίσης και το ότι η "γκρίνια είναι καλή" υποδηλώνει πολλά πράγματα για το τι τελικά προτιμάτε, αλλά φοβάστε να το παραδεχτείτε :giggle::giggle::giggle:
Επιστημονικά πάντα .....

NonBorn
30-03-2008, 15:28
Επιστημονικά πάντα οφείλω να πω ότι η φράση "το σεξ δίνει άλλη διάσταση" με κάλυψε πλήρως .... Όπως επίσης και το ότι η "γκρίνια είναι καλή" υποδηλώνει πολλά πράγματα για το τι τελικά προτιμάτε, αλλά φοβάστε να το παραδεχτείτε :giggle::giggle::giggle:
Επιστημονικά πάντα .....

Εμείς έχουμε τη δύναμη να παραδεχτούμε και κάποια πράγματα (εγκεφαλικά όντα) σε αντίθεση με τις γυναίκες που από εγκέφαλο... Σκίζουν... Απλά μια γενική διαπύστωση έκανα κ εγώ επιστημονικού περιεχομένου....

Don't take it personal...


ΥΓ: <3 <3 <3 :angry::angry::angry:

Angelina
30-03-2008, 15:33
Πάντως να ξέρεις, αν σε ενδιαφέρει φυσικά (και δεν το λέω μόνο για σένα), ότι οι γυναίκες μπορεί να έχουν τα χίλια κακά αλλά έχουν υπομονή .... Που σημαίνει πως αν μία γυναίκα αρχίσει να σου κάνει παράπονα για τα videogames σημαίνει ότι το έχεις παρατραβήξει κι εσύ.... Εκτός βέβαια και αν σε αγαπάει τόσο που θα προτιμήσει να το συνηθίσει για να μην σε στενοχωρήσει ....

Υ.Γ. Το αγαπάει μπορεί να μεταφραστεί και σε καλό κρεβάτι πάντα, όπως το πάρει κανείς ....

desperate_gamer
30-03-2008, 16:56
Υ.Γ. Το αγαπάει μπορεί να μεταφραστεί και σε καλό κρεβάτι πάντα, όπως το πάρει κανείς ....

so ... από τη μία απορείς για το αν σε έχει κάποιος μόνο για το κρεβάτι και από την άλλη λες ότι αυτό σημαίνει ότι σε αγαπάει...

Άρα... εσύ τι θες;;; :frog: Γκρίνιαααααα....

Angelina
30-03-2008, 17:03
Πρώτον, δεν απορώ για μένα ..... Είμαι σίγουρη ότι δεν με θελει για το κρεβάτι .... ;)
Και δεύτερον είπα ότι αγάπη μπορεί να μεταφραστεί για τον καθένα όπως θέλει .... :fryingpan:

desperate_gamer
30-03-2008, 17:06
Α εντάξει τότε. Άρα όταν ο άλλος λέει: "Την θέλω μόνο για το κρεβάτι" (γενικά μιλώντας) είναι απλά ο τρόπος του να μεταφράζει την αγάπη και δεν πρέπει να απορεί η σύντροφος. Σωστά;

nikon
30-03-2008, 17:07
so ... από τη μία απορείς για το αν σε έχει κάποιος μόνο για το κρεβάτι και από την άλλη λες ότι αυτό σημαίνει ότι σε αγαπάει...

Άρα... εσύ τι θες;;; :frog: Γκρίνιαααααα....
Ξέρεις πολλές γυναίκες να ξέρουν τι θέλουν;
Angelina όταν δείς για πρώτη φορά κάποιον και σου κάνει κλικ δεν λες μέσα σου "α ωραία μ'αυτόν-αυτήν θα βρω λύση για το φαινόμενο του θερμοκηπίου".

Angelina
30-03-2008, 17:09
Αν πρώτα τον ρωτήσει τι σημαίνει για αυτόν αγάπη και αυτός ειλικρινά της πει ότι αγάπη για μένα είναι το καλό κρεβάτι, τότε δεν υπάρχει λογος να γκρινιάζει ..... Γενικά μιλώντας πάντα, εεεε ?:angry::angry::angry:

desperate_gamer
30-03-2008, 17:10
Αν πρώτα τον ρωτήσει τι σημαίνει για αυτόν αγάπη και αυτός ειλικρινά της πει ότι αγάπη για μένα είναι το καλό κρεβάτι, τότε δεν υπάρχει λογος να γκρινιάζει ..... Γενικά μιλώντας πάντα, εεεε ?:angry::angry::angry:

Οκ αυτό το δέχομαι... Καθαρά και ξάστερα από την αρχή... :frog:

NonBorn
30-03-2008, 17:38
Πρώτον, δεν απορώ για μένα ..... Είμαι σίγουρη ότι δεν με θελει για το κρεβάτι .... ;)
Και δεύτερον είπα ότι αγάπη μπορεί να μεταφραστεί για τον καθένα όπως θέλει .... :fryingpan:

Πάλι καλά ;)

seaman13
16-06-2008, 15:39
o titlos ta leei ola...apla ena paradeigma:na exeis parei mgs4 tin paraskevi na erhete 3imero kai na prospathiseis na ta sindiaseis ola mazi!!!ginaika kai ton snake!
sigoura oloi exete analoges empeiries kai tragelafikes faseis!
pistevo oti eprepe na ftiaxtei ena tetoio thread gia na leme ton kaimo mas...
XERO PANTREMENOUS POU KANOUN TIN NIXTA MERA...KOIMATE I OIKOGENEIA KAI AYTOMATA ANOIGRI I KONSOLA.
enoite oti opoios exei vrei tin sindagi na tin grapsei...

klepidas
16-06-2008, 15:42
υπάρχει ήδη θέμα

DracuLa-
16-06-2008, 15:54
Πάρα πολύ ωραίο θέμα! Χιχι θυμάμαι μια μέρα στο resistance τους έσκιζα όλους, είχα παίξει σερί κανένα τρίωρο και έκανα search για ένα παιχνίδι FFA. Ξεκινάω ο καμένος το παιχνίδι και παρατηρώ οτι όλοι οι αντίπαλοι μου ήταν Noobakia. Χαρούμενος εγω, ξεκινάει το παιχνίδι, αρχίζω ενα Kill spree που το θυμάμαι μέχρι τώρα. Όταν έφτασα σε ενα σημείο που ήμουν 21-0 με παίρνει τηλέφωνο η γκόμενα. Τσαντισμένος εγω το απάντησα που μου χάλασε το σερί...

Τελικά ανάκάλυψα οτι ξέχασα το ραντεβού μας και είχα αργήσει περίπου 20 λεπτά... Άντε τώρα ο καμένος να ρίχνω δικαιολογίες.... :p

Αααχ ρε ps3 τι μας κάνεις. :p

three_brothers1
16-06-2008, 15:57
emena mia mera tsakomou m tn gkomena m gurnaei k m leei:EMEIS AN XWRISOUME NXES OTI THA FTEEI T PS3....TN DIAOLO POU PIGES K AGORASES....PS3 I LOVE U

seaman13
16-06-2008, 15:57
υπάρχει ήδη θέμαafise to ean thes me ayto ton titlo olo kai kapoios kainourgios tha to dei...idi o enas pou exei grapsei mas thimise polla tetoia lathoi dika mas...

DracuLa-
16-06-2008, 15:59
idi o enas pou exei grapsei mas thimise polla tetoia lathoi dika mas...

:banghead::banghead::hide::tiphat:

Ixor24
16-06-2008, 21:02
Γυναικες και παλι γυναικες,
Τπτ δεν μπορει να συγκριθεί μαζι τους!!!
εξαλου:
κάθε γυναίκα εχει άδικο...Μέχρι να κλάψει!!! ;)
Αυτο τα λεει ολα πιστευω

Omega
16-06-2008, 21:18
Η κοπελα μου ειναι hardcore φαν του Κojima,αγορασε το ΜGS και επειδη δεν ειχα το χρονο εγω να το αγορασω,δεν με αφηνει να το παιξω και εγω αν δεν το τερματησει πρωτη αυτη.
Αν εχουμε κανα τσακωμο θα ειναι επειδη θα την κερδιζω σε καποιο παιχνιδι στο PS3.
χαχαχα.Τωρα πρεπει να νιωθω τυχερος ή ατυχος.Σοβαρα τωρα,ισως ειμαι απο τους πιο τυχερους που η κοπελα μου δεν παραπονιεται για τα παιχνιδια,αλλα αντιθετως παιζει πιο πολυ απο εμενα :P

kyriakos7
17-06-2008, 02:06
Γυναικες... χαλαρα
Οχι για το σεξ αποκλειστικα (και για αυτο βεβαια αλλα οχι για αυτο μονο...)

Αρκει βεβαια να μην ειναι σαν την πρωη μου :rofl: :D

touristas
17-06-2008, 04:37
Η κοπελα μου ειναι hardcore φαν του Κojima,αγορασε το ΜGS και επειδη δεν ειχα το χρονο εγω να το αγορασω,δεν με αφηνει να το παιξω και εγω αν δεν το τερματησει πρωτη αυτη.
Αν εχουμε κανα τσακωμο θα ειναι επειδη θα την κερδιζω σε καποιο παιχνιδι στο PS3.
χαχαχα.Τωρα πρεπει να νιωθω τυχερος ή ατυχος.Σοβαρα τωρα,ισως ειμαι απο τους πιο τυχερους που η κοπελα μου δεν παραπονιεται για τα παιχνιδια,αλλα αντιθετως παιζει πιο πολυ απο εμενα :P

se zileuo!poli!paaaaaaara poli.mi mou peis oti asxoleitai kai me podosfairo,tha rtho na stin klepso

zeus gr
17-06-2008, 08:42
Θα ψηφισω και εγω υπερ των γυναικων για ενα λογο
Αλλο η προσωπικη επαφη των ανθρωπων (δεν εννοω μονο το σεξ) και αλλο η ψυχαγωγια
Σαφως με την κονσολα δεν εχεις την μουρμουρα και το μπλα μπλα που μπορεις να εχεις με την κοπελα αλλα μην αποξενωθουμε κιολας
Καλυτερα να βγω βολτουλα εξω και μετα το βραδακι κονσολα και gaming

Αν θες τα συνδιαζεις , απλα χρειαζεται προγραμματισμος

φιλικα

Ixor24
17-06-2008, 14:21
Θα ψηφισω και εγω υπερ των γυναικων για ενα λογο
Αλλο η προσωπικη επαφη των ανθρωπων (δεν εννοω μονο το σεξ) και αλλο η ψυχαγωγια
Σαφως με την κονσολα δεν εχεις την μουρμουρα και το μπλα μπλα που μπορεις να εχεις με την κοπελα αλλα μην αποξενωθουμε κιολας
Καλυτερα να βγω βολτουλα εξω και μετα το βραδακι κονσολα και gaming

Αν θες τα συνδιαζεις , απλα χρειαζεται προγραμματισμος

φιλικα

Σωστος ο 'Διας'
Αλλα ολοι μου βγήκατε πολυ συναισθηματικοί:p
Εγω μονο για σεξ στην φαση που ειμαι!αμα θελω να μιλήσω 'η να πω κάτι σημαντικό ή εστω συμβουλές εχω τους φιλους μου(που εκ των οποιων η 1 ειναι γυναικα).
Απο την μια λετε "οχι μονο για σεξ" και απο την αλλη "εχουν μουρμουρα κλπ κλπ"
Και η κοπέλα του Omega ειναι εξαίρεση στον κανόνα.
Οποτε και εγω για κοπελες λεω και μονο για σεξ!
Αλλα για live κοπελες οχι κατι cyborg κλπ κλπ που διαβασα παραπανω:hide::hide: