PDA

View Full Version : Γιατί ξεπούλισα τις κονσόλες



georgios
20-03-2008, 10:40
prin sas eksigiso to logo na sas enimeroso oti to ps3 to pulisa ston aderfo mu. ara emine sto spiti. to kratise mono gia to pro. opios theli na mu kani PM na kanonizume matsakia

tis pulisa, lipon, giati den tha tis xrisimopiusa pia. den mu aresi na exo pramata na kathonte. as tis xari kapios alos. o enas logos pu den tha epeza pia ine oi poles ipoxreosis.

o alos ine oti ksenerosa ligo me ta konsolopexnida. gia na vgi ena kalo pexnidi perimenis mines. otan vgeni to telionis se 10 ores. ase pu pleon to 70% ine shooter. ke ta shooter ine xalia me pad. den boro na katalavo ti skeutonte.

ke to kiriotero apo rpg den proxorai to prama. na perimeno diladi to FF to 2009, mipos ine kalo.

ke an me patisi ena amaksi mexri tote. meta ke apo to paketo pu efaga me ena ikogeniako provlima sto spiti apofasisa na min perimeno tipota. idi imun etsi, ala tora 10 fores parapano. diaksedaste oso kalitera borite simera. aurio den kseris ti ginete

ston ligo eleuthero xrono pu mu meni tha pezo rpgakia sto pc. wow tora, erxete ke warhammer ke conan to kalokeri

Katana
20-03-2008, 10:52
Φίλε μου εσύ ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου.

Πάνω από όλα υγεία να έχουμε και τίποτα άλλο.Η αλήθεια είναι ότι και εγώ σκέφτομαι έτσι μερικές φορές.

Έχω ενα super pc που κάθεται και σκονίζεται, ενα PS3 που έχω να το ανοίξω 2 βδομάδες, το Uncharted το έχω μισοτελειωμένο, το PSP S&L επίσης κάθεται.Και είμαι απλά φοιτητής που διαβάζει, όχι οικογενειάρχης εργαζόμενος κτλ.Είναι τόσες πολλές οι υποχρεώσεις και για να αντισταθμίσω το γεγονός ότι όλα αυτά κάθονται, απλά σκέφτομαι ότι αποτελεί το χόμπυ μου.Άλλοι τα τρώνε στα clubs, εγώ τα τρώω στα games και στα Μέγαρα με το αμάξι μου, αυτά. :)

tasioskis
20-03-2008, 10:56
απλως να μην χαθουμε ρε trollακι...

nikon
20-03-2008, 11:16
Καλά πολλοί έχουμε υποχρεώσεις αλλά λίγο χρόνο για να παίξουμε βρίσκουμε.
Το παίζω videogames δεν σημαίνει πρέπει να κάτσω 10 ώρες σερί να παίζω ένα παιχνίδι και να πω το τελείωσα πάνε τα 70 ευρώ.
Παίζω όταν δεν έχω κάτι άλλο να κάνω για να περάσει η ώρα μου.Η ζωή δεν είναι πρώτα videogames.
Για τα rpg θα έχεις χρόνο;
Μάλλον δεν είναι λόγος αυτός.Το ότι βαρέθηκες τα fps εντάξει αλλά υπάρχουν και άλλα παιχνίδια αξιόλογα.
Η γνώμη μου είναι ότι αν το έβλεπες απλά σαν παιχνίδι με το οποίο θα περάσεις κάποιες ώρες και δεν περίμενες να τετραγωνίζεις τον κύκλο ή να λύνεις το Κυπριακό μέσα από αυτό δεν θα έφτανες σ'αυτό το σημείο.
It's just a game georgios.
Anyway εσύ ξέρεις καλύτερα για το τι θέλεις.

Katana
20-03-2008, 11:22
Με κάλυψε απόλυτα ο Νίκος.

Άλλωστε, ο χειρισμός στα fps είναι αρκετά console-based, όπως και επίσης υπάρχουν τα FragFX και κάποια άλλα χειριστήρια.

Υ.Γ. Ακόμη περιμένουμε εντυπώσεις από τον Παοκτζή mod του φορουμ για το χειριστήριο που αγόρασε.Ονόματα δε λέμε!:frog:

georgios
20-03-2008, 11:38
ego to vlepo telios diaforetika. me auto pu les ipotimas to hobby su. ke ipotimas ke ton xrono su. to xrono pu ksodeuis se auto. i zoi ine mikri ke afu to gaming perni se alus ligo ke se alus perisotero ena komati ti zois mas prepi na to apolamvanume me ton kalitero tropo. genika se oti katapianomaste prepi na tu dinume ti simasia pu tu prepi

oi gomenes mas mionun gia ta pexnidia epidi eutes ti vriskun me to komotorio. min mas piani koblex ke leme ke emis ta idia


Η γνώμη μου είναι ότι αν το έβλεπες απλά σαν παιχνίδι με το οποίο θα περάσεις κάποιες ώρες και δεν περίμενες να τετραγωνίζεις τον κύκλο ή να λύνεις το Κυπριακό μέσα από αυτό δεν θα έφτανες σ'αυτό το σημείο.
It's just a game georgios.

SQP_GR
20-03-2008, 11:40
den tin paleuis

SPOWN
20-03-2008, 11:48
Γιοργο se katalabainw apolyta file mou! Skoni pou eixe faei to diko mou! Xtypa to xboxaki kai tha deis tin diafora!

georgios
20-03-2008, 11:50
tis ixa ke tis 3 konsoles ke tis edosa. oles ta idia xalia ine pleon gia mena.

SPOWN
20-03-2008, 11:52
Koita pantws egw me pcaki kai xboxaki, eimai apolyta euxaristimenos... XBOX gia to online kai to pcaki gia ta single! Apla apexto didimo!

georgios
20-03-2008, 11:55
osoi exun peksi mmorpg to online tis konsolas tus fenete poli rixo

pvinis
20-03-2008, 12:03
to ps3 to pulisa ston aderfo mu.

wtf? γιατι δεν το εδωσες απλα? ποσο του το πουλησες δηλαδη??

georgios
20-03-2008, 12:23
simvoliko itan to poso. 50euro. gia na min kleo telios ta 660 + tosa ala

jorgedept
20-03-2008, 12:25
simvoliko itan to poso. 50euro

καλά είσαι, έβγαλες και κάτι, εγώ που θα του πάρω ένα ps3 δώρο τι να πω :P (στον αδερφό μου)

nikon
20-03-2008, 12:39
ego to vlepo telios diaforetika. me auto pu les ipotimas to hobby su. ke ipotimas ke ton xrono su. to xrono pu ksodeuis se auto. i zoi ine mikri ke afu to gaming perni se alus ligo ke se alus perisotero ena komati ti zois mas prepi na to apolamvanume me ton kalitero tropo. genika se oti katapianomaste prepi na tu dinume ti simasia pu tu prepi

oi gomenes mas mionun gia ta pexnidia epidi eutes ti vriskun me to komotorio. min mas piani koblex ke leme ke emis ta idia

Δεν ξέρω αν είναι σωστή αυτή η έκφραση,πως μπορείς να υποτιμήσεις ένα χόμπυ ή τον χρόνο σου με αυτό:confused: ,αλλά πίστεψε με το χόμπυ αυτό το κάνω 27-28 χρόνια τώρα οπότε αν το είχα "υποτιμήσει" θα το είχα παρατήσει κι'όλας αλλά δεν το άφησα και να μου "υποτιμήσει" αυτό την ζωή μου.Έπαιζα παίζω και θα παίζω για να περνάω την ώρα μου.
Κάποιος που μεγάλωσε παίζοντας pac-man και τουβλάκια (bricks για όσους θυμούνται) με 1 τάληρο όλα τα παιχνίδια του φαίνονται ωραία και γι'αυτό δεν ζητάω παπάδες από ένα παιχνίδι.

MaRkUs_
20-03-2008, 12:49
Με κάλυψε απόλυτα ο Νίκος.

Άλλωστε, ο χειρισμός στα fps είναι αρκετά console-based, όπως και επίσης υπάρχουν τα FragFX και κάποια άλλα χειριστήρια.

Υ.Γ. Ακόμη περιμένουμε εντυπώσεις από τον Παοκτζή mod του φορουμ για το χειριστήριο που αγόρασε.Ονόματα δε λέμε!:frog:

θα το κάνω και αυτό σήμερα η άυριο....πάντος θα το θέλεται όλοι:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:

Γιοργο se katalabainw apolyta file mou! Skoni pou eixe faei to diko mou! Xtypa to xboxaki kai tha deis tin diafora!
εσύ trolaki μην χάσεις αμέσος να του πεις να πάρει την μπαχατέλα:Ρ
στεναχωρέθηκες που την είχε και την έστειλε και αυτήν ε????:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

όσο για τον γίωργο αφού νόμιζε ότι θα του είναι περιτές οι κονσόλες λόγο χρόνου τότε δικαιομά του που της έδωσε.

georgios
20-03-2008, 12:51
edo pu ta leme, gia na euthimisi ligo i kuventa ke na piraksume ke ton spown, to ps3 emine sto spiti. ola ta ala piran dromo!

pantos bori na ksanapiaso tis konsoles an do oti prosferun ena pexnidi pu tha ine protoporiaki ebiria. kati pu den tha exo ksanadi mexri tora. auti fora omos tha gini mono an vgi kati pu pragmatika aksizi

Valkyre
20-03-2008, 12:52
Γιωργο καλα εκανες, εφοσον κατι δεν σε καλυπτει δεν υπαρχει λογος.Και σιγουρα υπαρχουν ΠΟΛΥ πιο σημαντικα πραγματα απο βιντεοπαιχνιδια.Εμενα αυτος ειναι ενας βασικος λογος -για να ειμαι ειλικρινεις- που δεν θελω να εχω πολλα μηχανηματα στο σπιτι.Γι αυτο εχω μονο μια κονσολα , γιατι αν ειχα και τις 3 δεν θα εβγαινα καθολου απο το σπιτι...

Ελπιζω ολα να σου κατσουν καλα και να μιλησουμε! Ξερεις εσυ... ;)

msnes7
20-03-2008, 15:35
Και εγώ από τον νοέμβριο το έχω και το μόνο που έχω παίξει είναι το rachet και αυτό με ενοικιάσεις κάποια σ/κ.Η αλήθεια είναι ότι τόσους μήνες κάθεται και είναι κρίμα.Όμως λεφτά άλλα δεν υπάρχουν......Ίσως θα ήταν καλύτερο για μένα να το αγόραζα την χρονική περίοδο που πήρα και το ps2 δηλαδή κάπου 3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του.Άλλωστε με το ps2 δεν είχα χάσει και τίποτα αλλά μάλλον κέρδισα (you know what...).Απλά το μόνο που έχει να χάσει κάποιος αν περιμένει είναι το online κομμάτι.Κέρδος?Κάποιο σημαντικό ποσό και οι πολλοί τίτλοι που θα υπάρχουν τότε που θα το αγοράσει

TdR
20-03-2008, 15:43
edo pu ta leme, gia na euthimisi ligo i kuventa ke na piraksume ke ton spown, to ps3 emine sto spiti. ola ta ala piran dromo!

pantos bori na ksanapiaso tis konsoles an do oti prosferun ena pexnidi pu tha ine protoporiaki ebiria. kati pu den tha exo ksanadi mexri tora. auti fora omos tha gini mono an vgi kati pu pragmatika aksizi

Ζώρζ, αν περιμένεις να ζήσεις την "πρωτοποριακή εμπειρία" στα video games... βράσε ρίγανη.
Η πραγματική ζωή ίσως μια μέρα να στην προσφέρει και σίγουρα έξω από την επίπεδη οθόνη της TV ή του PC.

Tα παιχνίδια είναι για να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας και τίποτα περισσότερο.
Κι αυτό δεν είναι καθόλου υποτιμητικό, το αντίθετο μάλιστα.
Θα έλεγα μάλιστα πως είναι και προνομιακό, αν συνυπολογίσει κανείς το οικονομικό κόστος και την έλλειψη ελεύθερου χρόνου στις μέρες μας.

Σίγουρα εσύ γνωρίζεις τις ανάγκες σου καλύτερα.
Keep walking!

SQP_GR
20-03-2008, 15:58
to ps3 tha to euxaristithis kai gia alla pu tha kani kai kani

georgios
20-03-2008, 16:06
se mia protasi evales 2 "tha". pas kala gia politikos

redismagik
20-03-2008, 16:13
Δεν ξέρω αν είναι σωστή αυτή η έκφραση,πως μπορείς να υποτιμήσεις ένα χόμπυ ή τον χρόνο σου με αυτό:confused: ,αλλά πίστεψε με το χόμπυ αυτό το κάνω 27-28 χρόνια τώρα οπότε αν το είχα "υποτιμήσει" θα το είχα παρατήσει κι'όλας αλλά δεν το άφησα και να μου "υποτιμήσει" αυτό την ζωή μου.Έπαιζα παίζω και θα παίζω για να περνάω την ώρα μου.
Κάποιος που μεγάλωσε παίζοντας pac-man και τουβλάκια (bricks για όσους θυμούνται) με 1 τάληρο όλα τα παιχνίδια του φαίνονται ωραία και γι'αυτό δεν ζητάω παπάδες από ένα παιχνίδι.
akrinos etsi to bnepo ki ego...

vasses
20-03-2008, 16:16
To thema einai na min to metanioseis kai theliseis to ps3 piso , ta kala games tora vgainoune , opos egine kai me to ps2 meta to 2 xrono kikloforias tou

Donald
20-03-2008, 16:18
Εγώ θα δώσω συγχαρητήρια στο Γιώργο γιά μία φράση που δε σχολίασε κανείς: Είπε ότι αφού δεν τις χαίρομαι εγω τις κονσόλε ας τις χαρεί κάποιος άλλος και αυτό το έκανε πράξη με της συμβολικές τιμές που έβαλε στα πράματα που έδωσε. Πολύ ωραία λογική που σπανίζει στις μέρες μας. Πάνω κάτω συμφωνώ με τη λογική του κιόλας.

Γιωργάρα σου εύχομαι τα καλύτερα ο,τι και αν κάνεις και να ζεις την κάθε στιγμή όπως τη θες.

Και επειδή είναι της μόδας θα γράψω και ένα στιχάκι των μέγιστων Helloween:

Life's too short to cry,
Long enough to try....

Κοσμούσε επί χρόνια όλα τα μαθητικά θρανία από τα οποία πέρασα :angry:

vasses
20-03-2008, 16:28
Sigoura alla otan pairneis ena PROION opos einai i konsola xereis apo tin arxi oti den tha to xareis amesos eidikotera otan i istoria ps1 , ps2 edeixe akrivos to idio.
Oute fisika to krineis apo ton proto xrono xoris na exeis dei tin sinoliki poreia , telika giati poulise tis konsoles epidi varethike to gaming genikotera?
Giati kai to pc einai se poli xeiroteri moira apo tis konsoles 2-3 games ton xrono na vgazei zitima na axizoune kai einai sigkekrimenis katigorias

zeus gr
20-03-2008, 16:34
Ο Γιωργος καλα εκανε και τα εδωσε !! Το ιδιο εκανα και εγω τα ειχα ολα αλλα κρατησα μονο το PS3
Με το 360 ειχα πολλα ατομα παρεα μιας και παιζαμε εκει online
Με το wii απλα το πηρα το ειδα και το εδωσα
Ακομα και το πι-σι εδωσα μιας και το ειχα για να γραφω ταινιες και τιποτα αλλο (τις κανω στο γραφειο τωρα)
Με το PS3 παιζω κανα παιχνιδακι βλεπω καμια ταινια και αυτα ειναι ολα
Προτιμω πλεον να βγαινω για περπατημα ή βολτουλα και οταν εχω ελευθερο χρονο να το ανοιξω

φιλικα

NonBorn
20-03-2008, 22:33
osoi exun peksi mmorpg to online tis konsolas tus fenete poli rixo

Αυτή τη φράση κρατάω εγώ απ όλα... Νομίζω ότι ήταν από τα πρώτα πράγματα που έγραψα σε αυτό το forum και αν ψάξει κανείς θα το βρει πολλές φορές γραμμένο και από μένα!!

Είναι ΑΛΗΘΕΙΑ...

Jargon
20-03-2008, 23:26
Ρε Γιώργο θα με κανεις να τις στείλω κι εγώ με αυτά που λες! Έχω και τις τρεις και 2 super PC και τελικά κατάφερα να παίξω το προηγούμενο ΣΚ μετά από 2 μήνες.

Αλλά αυτό που μου τι δίνει είναι το πόσο ρηχά είναι τα παιχνίδια στις κονσόλες και πόσο έχει επηρεάσει αυτό και τα PC. Δυστυχως τέρμα τα πολλά παιχνίδια με βάθος.

Από την άλλη όταν παίζω με κάνα φίλο (γιατί αλλιώς βαριέμαι πια) έχει το χαβαλέ του και δεν με ενδιαφέρει το βάθος αλλά η πλάκα.


Το Wii πάντως βλεπω να το στέλνω πρώτο! Τέτοιες μουντζούρες γραφικά δεν μπορώ να καταλάβω πως τις αντέχουν. Έβαλα το No More Heroes σε 52" HDTV και φρίκαρα!

personGR
20-03-2008, 23:51
Να σου πω εγώ Γιώργο γιατί ξεπούλησες τις κονσόλες?
Γιατί είσαι κυκλοθυμικός..
Αρχικά μας έπρηζες στο Gamesradio.gr, και τους users και τους παραγωγούς για το Wii και τον μεταμοντέρνο τρόπο χειρισμού.
Μετά από κάνα δίμηνο εντυπωσιάστηκες από τα Folklore και eye of judgement και μάλλον έπραξες εν βρασμώ ψυχής και έσκασες τα μετρητά...Μάλιστα τόνιζες πως το 360 δεν έπιανε μία και θα στήριζες τα Wii/ps3...
Τέλος τον προηγούμενο Σεπτέμβρη σε πέτυχα σε ένα lobby στο Halo3, προφανώς με δανεισμένη κονσόλα...Σου άρεσε η πλάκα που είχαμε και πόσο δεμένοι σαν παρέα είμασταν και σου καρφώθηκε να πάρεις 360 με τη δικαιολογία πως σου αρέσουν τα exclusives...
Τώρα ένα χρόνο περίπου μετά από το Wii, βαρέθηκες και τις 3 κονσόλες (αφού περνάμε τη γνωστή ξηρασία της άνοιξης) και τις πουλάς για να βρεις άλλα χόμπις..

Σας παρακαλώ δε θέλω να ακούσω δικαιολογίες τύπου, μπορεί πράγματι να μην είχε χρόνο, γιατί μπορεί όντως να μην είχε αρκετό και για τις 3, αλλά μπορούσε να κρατήσει την αγαπημένη του, όποια και αν αυτήν ήταν...
Στην τελική έχω συνολικά το πενταήμερο της εβδομάδας 48 από τις 60 ώρες μάθημα...Μου μένουν μόνο δώδεκα για όλα τα άλλα πράγματα...(φαγητό, άλλες υποχρεώσεις κλπ).Παρόλα αυτά έχω και ps3 και ps2 και προσπαθώ να ισορροπώ την κατάσταση όσο καλύτερα γίνεται...

Τέλος δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφτιαξες το topic..Αν πραγματικά ήσουν αδιάφορος δε θα σου καιγόταν καρφάκι...

SpartanGR
21-03-2008, 01:40
Ρε σι personGR γιατι βγαζεις χολη? γιατι γινεσαι κακος? Exω την εντυπωση οτι ενα forum δεν ειναι μονο να μιλαμε για παιχνιδια αλλα και για προσωπικες εμπειριες-αποφασεις-προβληματισμους.

Θεωρησε το παλικαρι να μοιραστει αυτο που εκανε με τα παιδια εδω μεσα. Και εμεις πρεπει να τον αποπαρουμε δηλαδη?

Αντι να κανεις αστοχη κριτικη σε αλλους κοιταξε εσυ να δημοσιευσεις πιο ενδιαφερoν τοπικ εφοσον δεν σου αρεσε το δικο του.

Ελεος πια.

Φιλε γιωργο καλα εκανες οτι εκανες και ακομη καλυτερα που εμεινε το PS3 στο σπιτι :)
Mακαρι να μπορουσα να πουλησω και εγω τη φρυγανιερα(xbox360) και τη τοστιερα (wii) που εχω και να εμενα μονο με το ps3 αλλα δυστηχως εχουν μερικες αποκλειστικοτητες που με ενδιαφερουν.

Καλη συνεχεια να χεις λοιπον.

SeLanmere
21-03-2008, 02:12
δικαιολογιες...

Γερασες Γιωργοοοοοοοοοο:p

modecris
21-03-2008, 02:25
georgios,είμαι σίγουρος πως το λόγο που ξεπούλησες τις κονσόλες σου δεν τον έχεις αναφέρει στο πρώτο σου post...και ελπίζω το οικογενειακό πρόβλημα που ανέφερες να αποτελεί πλέον παρελθόν.



Κάποιος που μεγάλωσε παίζοντας pac-man και τουβλάκια (bricks για όσους θυμούνται) με 1 τάληρο όλα τα παιχνίδια του φαίνονται ωραία και γι'αυτό δεν ζητάω παπάδες από ένα παιχνίδι.
Εγώ που έπαιζα με ένα τάλιρο 2 παιχνίδια στο "φοινικάκι" είμαι για αυτό το club ή για άλλο; :frog:

georgios
21-03-2008, 11:17
Να σου πω εγώ Γιώργο γιατί ξεπούλησες τις κονσόλες?
Γιατί είσαι κυκλοθυμικός..
Αρχικά μας έπρηζες στο Gamesradio.gr, και τους users και τους παραγωγούς για το Wii και τον μεταμοντέρνο τρόπο χειρισμού.
Μετά από κάνα δίμηνο εντυπωσιάστηκες από τα Folklore και eye of judgement και μάλλον έπραξες εν βρασμώ ψυχής και έσκασες τα μετρητά...Μάλιστα τόνιζες πως το 360 δεν έπιανε μία και θα στήριζες τα Wii/ps3...
Τέλος τον προηγούμενο Σεπτέμβρη σε πέτυχα σε ένα lobby στο Halo3, προφανώς με δανεισμένη κονσόλα...Σου άρεσε η πλάκα που είχαμε και πόσο δεμένοι σαν παρέα είμασταν και σου καρφώθηκε να πάρεις 360 με τη δικαιολογία πως σου αρέσουν τα exclusives...
Τώρα ένα χρόνο περίπου μετά από το Wii, βαρέθηκες και τις 3 κονσόλες (αφού περνάμε τη γνωστή ξηρασία της άνοιξης) και τις πουλάς για να βρεις άλλα χόμπις..

Τέλος δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφτιαξες το topic..Αν πραγματικά ήσουν αδιάφορος δε θα σου καιγόταν καρφάκι...

agapite "person":giggle:, to thread ftiaxtike giati poloi filoi rotisan giati ta pulisa. den ine anagi na sinxizese an diafonis i an su fenete anusio ena thread. xanis to dikio su otan ekfrazese me tetio tropo

su apanto se merikes paratirisis su

o xirismos tu wii ine ontos protoporiakos. den ine tixea i epitixia. me apogoiteusi mu diapistosa oti den ipostirixtike apo pexnidia. perisi to kalokeri itan na paro 360 ke protimisa to ps3 gia to RROD. to 360 to pira pleon afu vgike to falcon bas ke me sosi apo ti varemara mu. den ta katafere

apo ki ke pera les kapia pramata pu den isxiun ke ta vgazis ap to mialo su. pote den entiposiastika me to folklore. proti fora sti zoi mu epeksa halo fetos. episis fisika den pira to xbox gia to community. to online stis konsoles exo pi poles fores oti to varieme. mesa sto paralirima su les sosta lipon ala les ke oti su katevi. ego den thimame akrivos ti exo pi prin apo enan xrono. thimase esi? vale kana link pu na stirizis auta pu les giati alios tha se perasume gia fantasioplikto

telika den katalava ti se pirakse pio poli. pu ekana to thread? pu exasa lefta? pu varieme eukola? mipos pu variese ke esi me tis konsoles ke den to omologis?

ego pantos pedia epiasa ton eauto mu na pezo to story ton pexnidion mono gia na do to telos. san na vlepo tenia ke oxi gia to gameplay. ke se ala pexnidia na kano xirotero farm apo mmo. otan to sinidiotpiisa auto katalava pos itan keros gia alagi.

bouzk77
21-03-2008, 11:30
Ο Γιωργος καλα εκανε και τα εδωσε !! Το ιδιο εκανα και εγω τα ειχα ολα αλλα κρατησα μονο το PS3
Με το 360 ειχα πολλα ατομα παρεα μιας και παιζαμε εκει online
Με το wii απλα το πηρα το ειδα και το εδωσα
Ακομα και το πι-σι εδωσα μιας και το ειχα για να γραφω ταινιες και τιποτα αλλο (τις κανω στο γραφειο τωρα)
Με το PS3 παιζω κανα παιχνιδακι βλεπω καμια ταινια και αυτα ειναι ολα
Προτιμω πλεον να βγαινω για περπατημα ή βολτουλα και οταν εχω ελευθερο χρονο να το ανοιξω

φιλικα

Έτσι zeus, το gaming και η tv είναι για όταν δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε. Γιατί πολλοί το παρακάνουν και... τους έχει φάει τη ζωή...

desperate_gamer
21-03-2008, 22:45
Πάντως εμένα μου κάνει εντύπωση που θες να ζεις την μέρα περισσότερο και να "διακσεδάζει τη στιγμή" και αποφάσισες να αρχίσεις το Warcraft... :P Oh well... άμα σου αρέσει. Αλλά συνήθως αυτό το παιχνίδι έχει κατηγορηθεί παγκοσμίως για το αντίθετο.

Άμα έχεις βαρεθεί τόσο πολύ τα παιχνίδια, ίσως είναι καιρός να ψάξεις και άλλη ασχολία. Μήπως video editting ή να παρακολουθήσεις κάποια μαθήματα σκηνοθεσίας/σεναριογραφίας; Πιστεύω (απ' όσο βλέπω από τα posts σου) ότι θα σου άρεσαν αυτά (αν και εσύ θα κρίνεις πόσο σου αρέσουν). Δεν είναι προσβολή στο "gaming" αν αναζητήσεις χαρά κάπου αλλού. Πολλές φορές πιάνουμε τον εαυτό μας κάτι να μην μας γεμίζει τόσο, όσο μας γέμιζε παλιότερα. Εξέλιξη, αλλαγή και ωρίμανση λέγεται αυτό.

Και το post του Person, νομίζω είχε κάποιο δίκιο, αν το δεις με την έννοια ότι ενθουσιάζεσαι εύκολα και λειτουργείς "εν βρασμώ ψυχής". Κι εγώ αυτό κρίνω από τα γραφόμενά σου στο forum. Στην αρχή μας έλεγες για το Mass Effect τη παιχνιδάρα και τώρα λες για παιχνίδια που τα παίζεις μόνο για το story και όχι το gameplay... Ότι είσαι υπερβολικός κάποιες φορές, είσαι!

Όλα τα παραπάνω τα είπα με καλό σκοπό. Ελπίζω να σε βοηθήσουν να κρίνεις και να πάρεις κάποιες αποφάσεις. Καλό κουράγιο σε όποιο οικογενειακό πρόβλημα προέκυψε και να ξες ότι στη ζωή, πολλές φορές μας έρχονται τα χτυπήματα προκειμένου να ανασυγκρωτηθούμε και να μάθουμε κάποια διδάγματα. Εσύ θα κρίνεις τι θα αποκομίσεις από το κάθε τι. Good luck!

georgios
22-03-2008, 02:17
ne. exi katigorithi gia megali patata to wow! ena apo ta kalitera ke pio epitiximena games pu ftiaxtikan pote. apo kerdi ke apo vathmologies

desperate, to ifos su ine emfanos ironiko. ektos autu, den zitisa simvules gia to pos tha pernao ton eleuthero xrono mu.

ego den ipa oti ola osa ipe o person itan lathos. ala opos exume ksanapi. me tetius tropus xanis ke to dikio su. ipe vevea ke pola kula

pantos pragmatika to mass effect itan oasi sta pexnidia pu exo peksi mexri tora. ala ti na to kanis. 25 ores. terma ke meta piso stis metriotites

muku
22-03-2008, 02:42
Εγώ πάντως ξέρω τον πραγματικό λόγο πίσω από αυτό το κοσμογονικής εμβέλειας γεγονός, δηλαδή το ξεπούλημα των κονσολών του Γιώργου. Δεν ήθελα να το αναφέρω αλλά με προκαλέσατε. Είδε ότι δεν μπορεί να με κερδίσει στο pro στις κονσόλες και τις πούλησε για να βρει πρόσχημα για να παίζουμε pro στο pc το οποίο δεν κατέχω. Ύστερα όμως από την κούπα της περασμένης εβδομάδας έμαθα ότι θα πουλήσει και το pc!! Θα αρχίσει το ψάρεμα για hobby :D :D :D Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο, πέσατε και τον φάγατε. Ο άνθρωπος απλά εξήγησε γιατί τις πούλησε σε όσους ρωτούσαν επειδή τους φάνηκε περίεργο. Τώρα προς τι οι αντιπαραθέσεις και οι ειρωνείες σε ένα τέτοιου είδους ποστ δεν μπορώ να το καταλάβω...

mg1980
22-03-2008, 05:58
να,σαι καλα φιλε Γιωργο,οτι και να κανεις στη ζωη σου.πραγματικα χαρηκα που σε γνωρισα.σου ευχομαι οτι καλυτερο στη ζωη σου και καλυ τυχη,Μιχαλης

desperate_gamer
22-03-2008, 16:08
ne. exi katigorithi gia megali patata to wow! ena apo ta kalitera ke pio epitiximena games pu ftiaxtikan pote. apo kerdi ke apo vathmologies

Από τη πρώτη πρόταση κατάλαβα ότι μάλλον δεν διάβασες το κείμενό προσεκτικά. Δεν είπα ότι είναι πατάτα το WOW. Είπα ότι υπάρχει το παγκόσμιο φαινόμενο του "καψίματος από το WOW". Και αυτό είναι που το κάνει ένα από τα πιο πετυχημένα σε κέρδη. Δουλειές μένουν πίσω, φιλίες χάνονται, σχέσεις καταστρέφονται. Πολλοί το έχουν πάθει και επίσης πολλοί είναι και αυτοί που το παράτησαν από ένα σημείο και μετά για να μην την πατήσουν. Κι αυτό γιατί (σε αντίθεση με άλλες ασχολίες, όπως είπες τα κομμωτήρια και τα ψώνια των γυναικών), δεν έχει τέλος το παιχνίδι, παρά εγκλωβίζεσαι σε ένα αιώνιο questing και farming.

Δεν λέω ότι θα συμβεί αυτό και σε 'σένα, απλά είναι λίγο οξύμωρο να λες ότι θες να "ζεις τη στιγμή, γιατί αύριο δεν ξες τι σου ξημερώνει" και να αποφασίζεις μετά από αυτό να παίξεις WOW.

Και το post μου (τόσο το προηγούμενο, όσο και αυτό) ήταν, νομίζω, από τα πιο καλοπροαίρετα posts μου που απευθύνονται σε 'σένα. Μια γνώμη είπα να εκφράσω κι εγώ, μιας και αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του thread. Για να εκφράσουν άλλοι την άποψή τους στη κίνησή σου, αλλά και για κάποιες φιλικές συμβουλές. Τώρα αν ο τρόπος γραφής μου φαντάζει λίγο σαρκαστικός, I'm sorry!

Valkyre
22-03-2008, 18:45
Nomizv oti o desperate εχει δικιο.Δεν ηταν ειρωνικος γιωργο μαλλον παρεξηγησες.Απλα το παιδι σου ειπε αυτο που σου ειπα κι εγω.Να προσεξεις μην επαναλαβεις τα λαθη του παρελθοντος , και κυριως τα ΔΙΚΑ μου λαθη μιας και πιστευω οτι εγω ημουν πολυ χειροτερος απο εσενα.Το WoW μου εκανε ζημια εμενα, και δεν το λεω ετσι , μου εκανε πραγματικη ζημια και φυσικα φταιω εγω και μονο εγω γι αυτο.Μου πηρε καιρο να διορθωσω την κατασταση και να φτιαξω παλι την κοινωνικη μου ζωη.

Θα το πω και δεν ντρεπομαι που το λεω δημοσια , ομως πρεπει να τα λεμε οσοι τα παθαμε , απλα για να τα γνωριζουν οσοι θελουν να ασχοληθουν , ωστε να ειναι καπως καλυτερα προετοιμασμενοι.Επισης να τονισω οτι αυτο δεν το λεω για τον γιωργο , ο γιωργος δεν επαιζε wow οπως εγω , δεν εκανε raids,απλα κανω καταθεση ψυχης , ωστε αν μια μερα μου ερθει να παιξω wow να κοιταξω αυτο το ποστ και να πω "ωπα χαλαρωσε".

Ξερεις τι ειναι να σου λενε οι φιλοι σου , η παρεα σου και η κοπελα σου "παμε βολτα" και εσυ να βρισκεις ενα ψεμμα , μια δικαιολογια για να κατσεις σπιτι και να παιξεις wow?Εκει ομως που πραγματικα σιχαθηκα τον ιδιο μου τον εαυτο , δεν ηταν οταν ελεγα ψεμματα για να κατσω σπιτι....ηταν οταν εβγαινα εξω , και το μονο που σκεφτομουν , ηταν η στιγμη που θα γυρισω σπιτι για να παιξω wow...εκει πραγματικα με σιχαθηκα εντελως.Ειναι ανηκουστο να βγαινεις εξω για να διασκεδασεις και εσυ να κοιτας το ρολοι για να κανεις log στο wow.

Προσοχη παιδια.Απλα προσοχη.Ναι ειναι καλο παιχνιδι , αλλα η πλειοψηφια του community δεν το αντιμετωπιζει ως παιχνιδι , και σιγα σιγα μπαινεις στο κλιμα αυτο.Οσοι θελετε να παιξετε ,ή παιζετε , δεν σας λεω να σταματησετε , απλα να προσεξετε.Και αν καποιοι εχουν νιωσει αυτο που περιεγραψα παραπανω , σταθειτε λιγο και ζυγιστε τι θα σας στοιχισει περισσοτερο στο μελλον.Καποιες παραπανω days played στο wow ή καποιοι φιλοι/φιλες?

Το wow σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει, ολα αυτα που καποιοι προσπαθουν να αποκτησουν θα σβηστουν μια μερα απο εναν server...φροντιστε εκεινη τη στιγμη να μην εχουν "σβηστει" και αλλα πραγματα απο τη ζωη σας.

Το ξερω ακουγομαι υπερβολικος , ομως ημουν υπερβολικος και πραγματικα το ξαναλεω , μου κοστισε το wow...

jorgedept
22-03-2008, 18:55
Nomizv oti o desperate εχει δικιο.Δεν ηταν ειρωνικος γιωργο μαλλον παρεξηγησες.Απλα το παιδι σου ειπε αυτο που σου ειπα κι εγω.Να προσεξεις μην επαναλαβεις τα λαθη του παρελθοντος , και κυριως τα ΔΙΚΑ μου λαθη μιας και πιστευω οτι εγω ημουν πολυ χειροτερος απο εσενα.Το WoW μου εκανε ζημια εμενα, και δεν το λεω ετσι , μου εκανε πραγματικη ζημια και φυσικα φταιω εγω και μονο εγω γι αυτο.Μου πηρε καιρο να διορθωσω την κατασταση και να φτιαξω παλι την κοινωνικη μου ζωη.

Θα το πω και δεν ντρεπομαι που το λεω δημοσια , ομως πρεπει να τα λεμε οσοι τα παθαμε , απλα για να τα γνωριζουν οσοι θελουν να ασχοληθουν , ωστε να ειναι καπως καλυτερα προετοιμασμενοι.Επισης να τονισω οτι αυτο δεν το λεω για τον γιωργο , ο γιωργος δεν επαιζε wow οπως εγω , δεν εκανε raids,απλα κανω καταθεση ψυχης , ωστε αν μια μερα μου ερθει να παιξω wow να κοιταξω αυτο το ποστ και να πω "ωπα χαλαρωσε".

Ξερεις τι ειναι να σου λενε οι φιλοι σου , η παρεα σου και η κοπελα σου "παμε βολτα" και εσυ να βρισκεις ενα ψεμμα , μια δικαιολογια για να κατσεις σπιτι και να παιξεις wow?Εκει ομως που πραγματικα σιχαθηκα τον ιδιο μου τον εαυτο , δεν ηταν οταν ελεγα ψεμματα για να κατσω σπιτι....ηταν οταν εβγαινα εξω , και το μονο που σκεφτομουν , ηταν η στιγμη που θα γυρισω σπιτι για να παιξω wow...εκει πραγματικα με σιχαθηκα εντελως.Ειναι ανηκουστο να βγαινεις εξω για να διασκεδασεις και εσυ να κοιτας το ρολοι για να κανεις log στο wow.

Προσοχη παιδια.Απλα προσοχη.Ναι ειναι καλο παιχνιδι , αλλα η πλειοψηφια του community δεν το αντιμετωπιζει ως παιχνιδι , και σιγα σιγα μπαινεις στο κλιμα αυτο.Οσοι θελετε να παιξετε ,ή παιζετε , δεν σας λεω να σταματησετε , απλα να προσεξετε.Και αν καποιοι εχουν νιωσει αυτο που περιεγραψα παραπανω , σταθειτε λιγο και ζυγιστε τι θα σας στοιχισει περισσοτερο στο μελλον.Καποιες παραπανω days played στο wow ή καποιοι φιλοι/φιλες?

Το wow σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει, ολα αυτα που καποιοι προσπαθουν να αποκτησουν θα σβηστουν μια μερα απο εναν server...φροντιστε εκεινη τη στιγμη να μην εχουν "σβηστει" και αλλα πραγματα απο τη ζωη σας.

Το ξερω ακουγομαι υπερβολικος , ομως ημουν υπερβολικος και πραγματικα το ξαναλεω , μου κοστισε το wow...

άνοιξε τα χέρια σου και πάρε ένα rep από εμένα!!! πολύ καλά τα λες ;)

BillyFlo81
22-03-2008, 19:04
Το wow σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει, ολα αυτα που καποιοι προσπαθουν να αποκτησουν θα σβηστουν μια μερα απο εναν server...φροντιστε εκεινη τη στιγμη να μην εχουν "σβηστει" και αλλα πραγματα απο τη ζωη σας.



Σωστος, πολυ σωστος....!
Το μελλον δεν ειναι παντοτε αβεβαιο....!Ορισμενα πραγματα ειναι αναμενωμενα!
Πολυ καλο Post, Valkyre!:1appl:

georgios
22-03-2008, 20:14
den diafono oti exi ke farming to wow ke kapsimo. farming exun omos ke pola ala pexnidia. opio pexnidi stin konsola to pezis online astamatita, stin usia farm kanis. farm sto resistance ke farm sto call of duty kani polis kosmos. i diafora me to wow ine oti ine poli pio psagmeno se auto ton tomea. ama ise kamenos boris na "eglovistis" se opiodipote online game.

fatalGR
22-03-2008, 20:42
Nomizv oti o desperate εχει δικιο.Δεν ηταν ειρωνικος γιωργο μαλλον παρεξηγησες.Απλα το παιδι σου ειπε αυτο που σου ειπα κι εγω.Να προσεξεις μην επαναλαβεις τα λαθη του παρελθοντος , και κυριως τα ΔΙΚΑ μου λαθη μιας και πιστευω οτι εγω ημουν πολυ χειροτερος απο εσενα.Το WoW μου εκανε ζημια εμενα, και δεν το λεω ετσι , μου εκανε πραγματικη ζημια και φυσικα φταιω εγω και μονο εγω γι αυτο.Μου πηρε καιρο να διορθωσω την κατασταση και να φτιαξω παλι την κοινωνικη μου ζωη.

Θα το πω και δεν ντρεπομαι που το λεω δημοσια , ομως πρεπει να τα λεμε οσοι τα παθαμε , απλα για να τα γνωριζουν οσοι θελουν να ασχοληθουν , ωστε να ειναι καπως καλυτερα προετοιμασμενοι.Επισης να τονισω οτι αυτο δεν το λεω για τον γιωργο , ο γιωργος δεν επαιζε wow οπως εγω , δεν εκανε raids,απλα κανω καταθεση ψυχης , ωστε αν μια μερα μου ερθει να παιξω wow να κοιταξω αυτο το ποστ και να πω "ωπα χαλαρωσε".

Ξερεις τι ειναι να σου λενε οι φιλοι σου , η παρεα σου και η κοπελα σου "παμε βολτα" και εσυ να βρισκεις ενα ψεμμα , μια δικαιολογια για να κατσεις σπιτι και να παιξεις wow?Εκει ομως που πραγματικα σιχαθηκα τον ιδιο μου τον εαυτο , δεν ηταν οταν ελεγα ψεμματα για να κατσω σπιτι....ηταν οταν εβγαινα εξω , και το μονο που σκεφτομουν , ηταν η στιγμη που θα γυρισω σπιτι για να παιξω wow...εκει πραγματικα με σιχαθηκα εντελως.Ειναι ανηκουστο να βγαινεις εξω για να διασκεδασεις και εσυ να κοιτας το ρολοι για να κανεις log στο wow.

Προσοχη παιδια.Απλα προσοχη.Ναι ειναι καλο παιχνιδι , αλλα η πλειοψηφια του community δεν το αντιμετωπιζει ως παιχνιδι , και σιγα σιγα μπαινεις στο κλιμα αυτο.Οσοι θελετε να παιξετε ,ή παιζετε , δεν σας λεω να σταματησετε , απλα να προσεξετε.Και αν καποιοι εχουν νιωσει αυτο που περιεγραψα παραπανω , σταθειτε λιγο και ζυγιστε τι θα σας στοιχισει περισσοτερο στο μελλον.Καποιες παραπανω days played στο wow ή καποιοι φιλοι/φιλες?

Το wow σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει, ολα αυτα που καποιοι προσπαθουν να αποκτησουν θα σβηστουν μια μερα απο εναν server...φροντιστε εκεινη τη στιγμη να μην εχουν "σβηστει" και αλλα πραγματα απο τη ζωη σας.

Το ξερω ακουγομαι υπερβολικος , ομως ημουν υπερβολικος και πραγματικα το ξαναλεω , μου κοστισε το wow...
+1,Εγώ μπορώ να πω κιόλας ότι το game αυτό προσθέτει πολύ άγχος μέχρι να φτάσεις 70lvl και το βλέπεις σαν υποχρέωση να παίξεις έστω και λίγο για να πάρεις xp,να ανέβεις lvl...

Valkyre
22-03-2008, 21:34
den diafono oti exi ke farming to wow ke kapsimo. farming exun omos ke pola ala pexnidia. opio pexnidi stin konsola to pezis online astamatita, stin usia farm kanis. farm sto resistance ke farm sto call of duty kani polis kosmos. i diafora me to wow ine oti ine poli pio psagmeno se auto ton tomea. ama ise kamenos boris na "eglovistis" se opiodipote online game.

Δεν διαφωνω Γιωργο , δεν εχεις αδικο (γι αυτο αλλωστε ασχολουμαι πολυ λιγο με το online κομματι παιχνιδιων) , ομως υπαρχει μια μεγαλη διαφορα οταν συγκρινεις το online του WoW (ΜΜΟ) με οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι.

Και αυτο ειναι , οτι το wow ειναι ενας κοσμος.Υπαρχουν guilds , races , territories , ολα αυτα και παρα πολλα χαρακτηριστικα σε "βυθιζουν" περισσοτερο (οπως πολυ σωστα ειπες και εσυ) απο οτι θα σε βυθησει το pro ή to GT ας πουμε.Στο wow συνομιλεις συνεχεια με τους αλλους παικτες , δεν μπορεις αλλιως να πορευτεις στο παιχνιδι.Στο GT5 ,αν θα μιλησεις , θα μιλησεις για χαβαλε, για να κανεις καζουρα ως επι το πλειστον.

Στο wow δεν εχεις εναλλακτικη.Θα μπεις σε ενα guild , θα κανεις pvp , θα κανεις instance , θα κανεις group,αρενα , θα κανεις raid.Τιποτα απο ολα αυτα, εκτος απο τα πολυ γελoια (και βαρετα) quests ,δεν μπορεις να τα κανεις μονος σου.Αλλωστε το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν το διασκεδαζεις αλλιως.

Υπαρχουν εθιστικα online παιχνιδια oπως το COD4 ας πουμε , αλλα σε καμμια περιπτωση δεν φτανουν τον εθισμο και το καψιμο που μπορει να παθεις στο wow.Και αυτο γιατι στο cod4 κανεις δεν προκειται να σου κανει whisper και να σου πει "πωπω φιλε απιστευτο gear" ή να σου πει "θες να παμε να κανουμε pvp εξω απο την ogrimarr " και ενα καρο αλλα πραγματα.Ολα αυτα , ειναι ωραια και σε εθιζουν σιγα σιγα.

Επισης το wow.. δεν μπορεις να το παιξεις σε...μικρες δοσεις.Για να βγαλεις ενα instance θελεις στην καλυτερη 1-1,5 ωρα (μην μου αναφερθειτε σε εμπειρους , εδω μιλαμε για καποιον που τωρα ξεκινησε , και μαλιστα ειμαι και πολυ γενναιωδορος στα νουμερα που εδωσα).Περνει πολυ χρονο γενικα σε οτι θες να κανεις περα απο pvp (που και αυτο σε υποχρεωνει κατα καποιο τροπο να κανεις πολυ farm εκει μεσα), ενω οποιος θελει να παιξει COD4 ας πουμε το καθε ματς δεν κραταει πανω απο 10 λεπτα.

modecris
23-03-2008, 03:36
Nomizv oti o desperate εχει δικιο.Δεν ηταν ειρωνικος γιωργο μαλλον παρεξηγησες.Απλα το παιδι σου ειπε αυτο που σου ειπα κι εγω.Να προσεξεις μην επαναλαβεις τα λαθη του παρελθοντος , και κυριως τα ΔΙΚΑ μου λαθη μιας και πιστευω οτι εγω ημουν πολυ χειροτερος απο εσενα.Το WoW μου εκανε ζημια εμενα, και δεν το λεω ετσι , μου εκανε πραγματικη ζημια και φυσικα φταιω εγω και μονο εγω γι αυτο.Μου πηρε καιρο να διορθωσω την κατασταση και να φτιαξω παλι την κοινωνικη μου ζωη.

Θα το πω και δεν ντρεπομαι που το λεω δημοσια , ομως πρεπει να τα λεμε οσοι τα παθαμε , απλα για να τα γνωριζουν οσοι θελουν να ασχοληθουν , ωστε να ειναι καπως καλυτερα προετοιμασμενοι.Επισης να τονισω οτι αυτο δεν το λεω για τον γιωργο , ο γιωργος δεν επαιζε wow οπως εγω , δεν εκανε raids,απλα κανω καταθεση ψυχης , ωστε αν μια μερα μου ερθει να παιξω wow να κοιταξω αυτο το ποστ και να πω "ωπα χαλαρωσε".

Ξερεις τι ειναι να σου λενε οι φιλοι σου , η παρεα σου και η κοπελα σου "παμε βολτα" και εσυ να βρισκεις ενα ψεμμα , μια δικαιολογια για να κατσεις σπιτι και να παιξεις wow?Εκει ομως που πραγματικα σιχαθηκα τον ιδιο μου τον εαυτο , δεν ηταν οταν ελεγα ψεμματα για να κατσω σπιτι....ηταν οταν εβγαινα εξω , και το μονο που σκεφτομουν , ηταν η στιγμη που θα γυρισω σπιτι για να παιξω wow...εκει πραγματικα με σιχαθηκα εντελως.Ειναι ανηκουστο να βγαινεις εξω για να διασκεδασεις και εσυ να κοιτας το ρολοι για να κανεις log στο wow.

Προσοχη παιδια.Απλα προσοχη.Ναι ειναι καλο παιχνιδι , αλλα η πλειοψηφια του community δεν το αντιμετωπιζει ως παιχνιδι , και σιγα σιγα μπαινεις στο κλιμα αυτο.Οσοι θελετε να παιξετε ,ή παιζετε , δεν σας λεω να σταματησετε , απλα να προσεξετε.Και αν καποιοι εχουν νιωσει αυτο που περιεγραψα παραπανω , σταθειτε λιγο και ζυγιστε τι θα σας στοιχισει περισσοτερο στο μελλον.Καποιες παραπανω days played στο wow ή καποιοι φιλοι/φιλες?

Το wow σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει, ολα αυτα που καποιοι προσπαθουν να αποκτησουν θα σβηστουν μια μερα απο εναν server...φροντιστε εκεινη τη στιγμη να μην εχουν "σβηστει" και αλλα πραγματα απο τη ζωη σας.

Το ξερω ακουγομαι υπερβολικος , ομως ημουν υπερβολικος και πραγματικα το ξαναλεω , μου κοστισε το wow...
Γ@μημ3νο vBulletin....άσε με να κάνω rep...άσε με σου λέω....τί πάει να πει "να δώσω σε άλλον πρώτα"...ΑΣΕ ΜΕ ΡΕΕΕΕ!!!!!

georgios
23-03-2008, 14:30
Επισης το wow.. δεν μπορεις να το παιξεις σε...μικρες δοσεις.Για να βγαλεις ενα instance θελεις στην καλυτερη 1-1,5 ωρα (μην μου αναφερθειτε σε εμπειρους , εδω μιλαμε για καποιον που τωρα ξεκινησε , και μαλιστα ειμαι και πολυ γενναιωδορος στα νουμερα που εδωσα).Περνει πολυ χρονο γενικα σε οτι θες να κανεις περα απο pvp (που και αυτο σε υποχρεωνει κατα καποιο τροπο να κανεις πολυ farm εκει μεσα), ενω οποιος θελει να παιξει COD4 ας πουμε το καθε ματς δεν κραταει πανω απο 10 λεπτα.

mia maxi pvp se arena den diaferi se tipota apo mia maxi sto cod. apo eki ke pera oi kosmoi, ta guild, ta raids ine orees enalaktikes pu ine kalo pu iparxun. otan exis ena apogeumataki eleuthero boris na afierosis ke ligo xrono parapano.

ine telios paralogo auto pu lete. den tha pekso wow parolo pu ine pio psagmeno ke pio kalo game giati fovame min koliso. dokimaste na to elenksete ligo. to katalevano oti bori na perasis mia fasi kapsimatos ala se ligo su feugi. se auti tin ilikia ke afu exume peksi arketa mmo ke arketa pexnia an ise ligo sigrotimenos ksekolas eukola. o fovos ine kirios gia ta pitsirikia

WolfRathmA
23-03-2008, 15:13
Nomizv oti o desperate εχει δικιο.Δεν ηταν ειρωνικος γιωργο μαλλον παρεξηγησες.Απλα το παιδι σου ειπε αυτο που σου ειπα κι εγω.Να προσεξεις μην επαναλαβεις τα λαθη του παρελθοντος , και κυριως τα ΔΙΚΑ μου λαθη μιας και πιστευω οτι εγω ημουν πολυ χειροτερος απο εσενα.Το WoW μου εκανε ζημια εμενα, και δεν το λεω ετσι , μου εκανε πραγματικη ζημια και φυσικα φταιω εγω και μονο εγω γι αυτο.Μου πηρε καιρο να διορθωσω την κατασταση και να φτιαξω παλι την κοινωνικη μου ζωη.

Θα το πω και δεν ντρεπομαι που το λεω δημοσια , ομως πρεπει να τα λεμε οσοι τα παθαμε , απλα για να τα γνωριζουν οσοι θελουν να ασχοληθουν , ωστε να ειναι καπως καλυτερα προετοιμασμενοι.Επισης να τονισω οτι αυτο δεν το λεω για τον γιωργο , ο γιωργος δεν επαιζε wow οπως εγω , δεν εκανε raids,απλα κανω καταθεση ψυχης , ωστε αν μια μερα μου ερθει να παιξω wow να κοιταξω αυτο το ποστ και να πω "ωπα χαλαρωσε".

Ξερεις τι ειναι να σου λενε οι φιλοι σου , η παρεα σου και η κοπελα σου "παμε βολτα" και εσυ να βρισκεις ενα ψεμμα , μια δικαιολογια για να κατσεις σπιτι και να παιξεις wow?Εκει ομως που πραγματικα σιχαθηκα τον ιδιο μου τον εαυτο , δεν ηταν οταν ελεγα ψεμματα για να κατσω σπιτι....ηταν οταν εβγαινα εξω , και το μονο που σκεφτομουν , ηταν η στιγμη που θα γυρισω σπιτι για να παιξω wow...εκει πραγματικα με σιχαθηκα εντελως.Ειναι ανηκουστο να βγαινεις εξω για να διασκεδασεις και εσυ να κοιτας το ρολοι για να κανεις log στο wow.

Προσοχη παιδια.Απλα προσοχη.Ναι ειναι καλο παιχνιδι , αλλα η πλειοψηφια του community δεν το αντιμετωπιζει ως παιχνιδι , και σιγα σιγα μπαινεις στο κλιμα αυτο.Οσοι θελετε να παιξετε ,ή παιζετε , δεν σας λεω να σταματησετε , απλα να προσεξετε.Και αν καποιοι εχουν νιωσει αυτο που περιεγραψα παραπανω , σταθειτε λιγο και ζυγιστε τι θα σας στοιχισει περισσοτερο στο μελλον.Καποιες παραπανω days played στο wow ή καποιοι φιλοι/φιλες?

Το wow σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει, ολα αυτα που καποιοι προσπαθουν να αποκτησουν θα σβηστουν μια μερα απο εναν server...φροντιστε εκεινη τη στιγμη να μην εχουν "σβηστει" και αλλα πραγματα απο τη ζωη σας.

Το ξερω ακουγομαι υπερβολικος , ομως ημουν υπερβολικος και πραγματικα το ξαναλεω , μου κοστισε το wow...

:1appl::1appl:

Ακριβος οπως τα λες...

Και εγω ειμαι παθών...