PDA

View Full Version : Street Fighter II HD Remix



NonBorn
11-05-2007, 03:58
Street Fighter II HD Remix

http://img413.imageshack.us/img413/6231/me00008182142aj3.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/2379/me00008182152ub5.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/2451/me00008182162tm3.jpg

Εδώ η ανακοίνωση της Capcom για το παιχνίδι:
The Capcom arcade classic receives a whole new look as Super Street Fighter II Turbo HD Remix comes to both the, PLAYSTATION Network and Xbox LIVE this fall. Capcom will maintain the integrity of the popular game by utilizing the original game code while upgrading the graphics with new artwork and high resolution 1080p images. Again, all of the art, from character animation to stage backgrounds, will be completely redrawn by Udon Entertainment, the company responsible for the official US Street Fighter series of comics. Super Street Fighter II Turbo HD Remix will include both online and offline competition for one to two players.

NonBorn
13-03-2008, 20:27
Nέο video...

17974

NonBorn
13-03-2008, 20:43
Joystiq: Super Street Fighter II HD Remix Hand-On


I'm not Street Fighter fanatic, but I've enjoyed the series over the years. So with this casual approach, I recently tried the XBLA beta of Super Street Fighter II Turbo HD Remix, available soon to buyers of Commando 3 on XBLA. The full version will be out this Summer for that system and PSN.

Frankly, I don't even remember which character I played. It doesn't help that my only choices were Ken and Ryu, who have nearly the same moves. My helpful opponent reminded me how to do some of the special attacks; I was far out of practice on the Hurricane Kick, but I could throw fireballs right away.Πηγή: http://www.joystiq.com/2008/03/13/joystiq-hands-on-street-fighter-ii-hd-xbla-psn/



Destructoid: Super Street Fighter II Turbo HD Remix Hands-On


Super Street Fighter II Turbo HD Remix is beautiful. The high-definition, 1080p artwork by Udon Entertainment is so damn sexy. Everything from the character art to the level design that Udon Entertainment has done is magnificent. Screenshots and Internet based videos just doesn't do this game justice. You have to play it to really understand what I'm talking about. Thanks to the upcoming Commandos 3 game, you'll get the chance to see this soon enough.Πηγή: http://www.destructoid.com/capcom-digital-day-08-hands-on-with-super-street-fighter-ii-turbo-hd-remix-75314.phtml

NonBorn
13-03-2008, 20:46
Classic sprites included & other new details


The Capcom arcade classic receives a whole new look as Super Street Fighter II Turbo HD Remix comes to both Xbox LIVE and the PLAYSTATION Network this fall. Capcom will maintain the integrity of the popular game by utilizing the original game code while upgrading the graphics with new artwork and high resolution 1080p images. Again, all of the art, from character animation to stage backgrounds, will be completely redrawn by Udon Entertainment, the company responsible for the US Street Fighter series of comics. Super Street Fighter II Turbo HD Remix will include both online and offline competition for one or two players.

Features:

• All new 1080p high-definition art for Street Fighter characters and backgrounds created by Udon Entertainment, creators of the Street Fighter comic books
• Features all 17 of the original Super Street Fighter® II Turbo characters including Ryu, Guile, M. Bison and Akuma
• New optional “Rebalanced” Mode: massive changes across the board to all Street Fighter characters as created and tested by some the world’s top-ranked professional Street Fighter players
• One to two player head-to-head play either offline or online
o Single player vs. CPU
o Player vs. player over the same console
o Player vs. player online
• Training mode helps fighters hone their skills
• Improved network code for the best possible online fighting game experience
• Numerous online features:
o In-game voice chatting between players
o Matchmaking flexibility through multiple options
o Personal and friends statistics tracking
o Quarter Match Mode– this spectator-based system allows online competitors (2 competitors and up to 4 spectators) to use a “virtual quarter” to “buy into” heated two player matches
o Comprehensive worldwide rankings and leader boards by character - tracks overall wins and losses, number of throws, perfects, highest combos and more
• Widescreen support with option to select classic 4:3 mode for SF purists
• Choose from either classic Super Street Fighter II Turbo music or optional newly remixed tunes
• Option to play as the original Super Street Fighter II Turbo 2D sprites for traditionalistsΠηγή: http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=10186592&postcount=1

NonBorn
14-03-2008, 16:15
Super SFII Turbo HD Remix 'Producer Chat'

17990

muku
19-11-2008, 12:36
Λογικά βγαίνει την άλλη Πέμπτη. Στο xbox live βγαίνει την Τετάρτη όπως ανακοινώθηκε. Για PSN δεν ανακοινώθηκε αλλά η κοινή λογική λέει την Πέμπτη. Αν και είναι Thanksgiving την Πέμπτη στην Αμερική οπότε μπορεί να μας τα χαλάσουν...

stelios256
20-11-2008, 22:47
Ποσο λετε να εχει?Κανα 20 αρικο πιστευω...

muku
21-11-2008, 12:42
Ποσο λετε να εχει?Κανα 20 αρικο πιστευω...
15$ θα κάνει!

henry
21-11-2008, 13:43
Μακάρι να έχει global server για να το πληρώσουμε 12 ευρώ και όχι 15.

Giannis7
21-11-2008, 14:25
ωραίο φένεται ! :D

stelios256
22-11-2008, 06:09
Μακάρι να έχει global server για να το πληρώσουμε 12 ευρώ και όχι 15.

Τα 3 ευρω θα σε σωσουν?Για ενα κανονικο παιχνιδι ευχομαι να εχει global servers οπου εχεις μεγαλο κερδος αν το παρεις απο εξω,αλλα για ενα psn game και ειδικα remake,ε κομματια να γινει ας το πληρωσω σε ευρα...Ας παρουν ενα πακετο τσιγαρα απο μενα!

muku
24-11-2008, 14:01
Τα 3 ευρω θα σε σωσουν?Για ενα κανονικο παιχνιδι ευχομαι να εχει global servers οπου εχεις μεγαλο κερδος αν το παρεις απο εξω,αλλα για ενα psn game και ειδικα remake,ε κομματια να γινει ας το πληρωσω σε ευρα...Ας παρουν ενα πακετο τσιγαρα απο μενα!

Το θέμα δεν είναι τα 3Ε κατά την άποψη μου. Το θέμα είναι να βγει ταυτόχρονα σε όλα τα stores και να μην περιμένουμε το ευρωπαϊκό έναν αιώνα!

stratisd
26-11-2008, 20:16
Τελικά το πήρε κανείς να μας πεί τι παίζει με τους servers, είναι global????
Γιατι σκέφτομαι να το πάρω απόψε.

plakas
26-11-2008, 20:56
εγω το κατεβασα αψογο remix και τελειο ονλινε και με τουρνουα απλα τελειο κατε εμου και τα αξιζει τα 16$ μαζι με φορους σε λιγο θα σας δωσω και video που ανεβασα με 1 ονλινε εμπειρια μου στο παινχιδι
http://imgcash6.imageshack.us/Himg167/scaled.php?server=167&filename=imgp2877rb8.jpg&xsize=640&ysize=480 (http://img167.imageshack.us/my.php?image=imgp2877rb8.jpg)http://imgcash1.imageshack.us/Himg167/scaled.php?server=167&filename=imgp2871zh9.jpg&xsize=640&ysize=480 (http://img167.imageshack.us/my.php?image=imgp2871zh9.jpg)

djpar
26-11-2008, 21:04
etsi plakas dwse kanena videaki na doume kai emeis to online

henry
26-11-2008, 22:09
Πείτε εντυπώσεις να το πάρουμε και εμείς αν είναι....!

muku
27-11-2008, 21:41
Πείτε εντυπώσεις να το πάρουμε και εμείς αν είναι....!

Ε τι εντυπώσεις ρε φίλε? Street Fighter δεν έχεις παίξει ποτέ :D Θα είναι το κλασσικό παιχνίδι + online που θα δίνει πολύ στον τίτλο! Αύριο φορτίζω κάρτα και το παίρνω. Ενδιαφέρεσαι να το ανταλλάξουμε με wipeout hd?

Στο ευρωπαϊκό έχει βγει? Δεν έχω ανοίξει ps3 ακόμα!

Skywalker333
01-12-2008, 11:35
δεν εχει βγει στο Ευρωπαικο ακομα.
το κατεβασα πριν μια εβδομαδα απο το Αμερικανικο!

Ενταξει, το παιχνιδι ειναι απλα ΕΠΟΣ! κλασικες στιγμες σε HD σκηνικο!
εχω λιωσει!

μοναδικα παραπονα:
α. παλι δεν υπαρχουν trophies...
b. για να παιξεις online, σου βγαινει το λαδι. την μια δεν δουλευει το quick match, την αλλη δεν μπορεις να μπεις σε ετοιμο tournament... ελπιζω να το στρωσουν γιατι με οσους μιλαω που το κατεβασαν, ολοι εχουν εκνευριστει!
τουλαχιστον, το 1vs1 με φιλο δουλευει αψογα κ με μικρο lag!

henry
01-12-2008, 11:46
Το απόγευμα θα σε κάνω add να παίξουμε κανένα ματσάκι :ohyes:

Skywalker333
01-12-2008, 11:48
σωστος!
αν κ σε προιδοποιω οτι παιζω μαλλον ασχημα!
μου βγηκε η πιστη να το βγαλω ακομα και στο easy, ενω στο normal ακομα το παλευω!

μα το τερματιζαμε με κλειστα ματια στο Mega Drive, τι διαολο, τοσο πολυ γερασαμε?!? :P

plakas
01-12-2008, 12:09
παιδια και εγω μεσα αν ειναι να πουμε ποιοι το εχουμε καλα τα αμερικανακια αλλα λογο ping δεν μπορω να εχω το bluetooth ανοιχτω

1)sitos1979


συνεχιστε την λιστα για να κανουμε κανα τουρνουα

ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΩΣΗ ΤΟ GAME :D

henry
01-12-2008, 13:09
Εγώ είμαι ακόμα χειρότερος, μη μασάς :angry:

Vassilas
13-12-2008, 17:55
Ρε παιδιά επειδή το θέλω απεγνωσμένα κι εγώ, μπορείτε να με βοηθήσετε σε ένα θεματάκι...;

Δημιούργησα account στο Αμερικάνικο PSN (καλά ε, καμία σχέση με το δικό μας, πολύ καλύτερο... τι γύφτοι που είμαστε εμείς οι Ευρωπαίοι ρε :P) με μια αμερικάνικη διεύθυνση που βρήκα από link σε κάποιο άλλο thread εδώ πέρα. Ενώ την δέχτηκε μια χαρά για να δημιουργήσω το αμερικάνικο PSN ID, στο billing information μου παρουσιάζει πρόβλημα, δεν το δέχεται. Οι πληροφορίες που εισάγω στην πρώτη καρτέλα (οι πραγματικές, που αφορούν την κάρτα μου) είναι σίγουρα σωστές. Έχω ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες για δημιουργία ενός αμερικάνικου PSN ID και το πως γράφουμε την διεύθυνση σύμφωνα με το πολύ χρήσιμο thread του NonBorn (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=883) σύμφωνα με αυτό το παράδειγμα:

Street adress 1: 1840 W.Whitier Blvd
city: La Habra
stat3/province: California
postal code: 90631
country :usa

Οπότε, γιατί έχω πρόβλημα; Γιατί δεν το δέχεται; Νόμιζα πως το αμερικάνικο PSN δεν κάνει τους εξωνυχιστικούς ελέγχους που κάνει το ευρωπαϊκό, όσων αφορά τα στοιχεία της διεύθυνσης, και αν είναι ίδια με αυτά που έχει η τράπεζα... οπότε καταλήγω στα εξής ερωτήματα:

1) Το αμερικάνικο PSN δέχεται την prepaid της Κύπρου;
2) Εάν ναι, μήπως φταίει το γεγονώς ότι την χρησιμοποιώ ήδη στο main account μου, το ευρωπαϊκό / ελληνικό;
3) Εάν δεν είναι ούτε το πρώτο, ούτε το δεύτερο, μήπως απλά δεν βάζω καλή διεύθυνση; Δοκίμασα ακριβώς και αυτή του παραδείγματως, και μία που βρήκα εγώ:

Street Address 1: 528 W. WRIGHTWOOD
City: Chicago
State / Province: Illinois
Postal Code: 60614
Country: United States

Έτσι ακριβώς την έγραψα. Μήπως μπορεί να με διαφωτίσει κανείς; Εάν είναι η διεύθυνση και ξέρετε καμία ρε παιδιά που σίγουρα θα δουλέψει, μπορείτε να μου την πείτε να την βάλω; Δεν θέλω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία να βγει το Super Street Fighter II Turbo HD Remix στο ευρωπαϊκό PSN...

plakas
13-12-2008, 18:01
κανε τον λογαριασμο της καρτας στο ελληνικο PSN μετα αυτοματα παει και sto us acount sou

Vassilas
13-12-2008, 19:55
κανε τον λογαριασμο της καρτας στο ελληνικο PSN μετα αυτοματα παει και sto us acount sou

Μισό λεπτό γιατί δεν κατάλαβα, plakas. Εννοείς ότι θα βάλω την κανονική μου διεύθυνση της Ελλάδας (την πραγματική μου δηλαδή, εκεί που όντως μένω) στο αμερικάνικο PSN, και θα την δεχτεί;

Διότι δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως το εννοείς (εκτιμώ την βοήθεια σου by the way, ελπίζω να μην παρεξηγηθούμε) όταν λες πως όταν κάνω τον λογαριασμό της κάρτας στο ελληνικό PSN (το billing information φαντάζομαι εννοείς) πάει αυτόματα και στο US account - κάτι τέτοιο δεν έγινε όταν δημιούργησα το US account, δεν υπήρχαν τα στοιχεία μου στο billing information.

Γίνεται δηλαδή να έχω βάλει μία αμερικάνικη διεύθυνση για να δημιουργήσω αμερικάνικο profile (ούτως ώστε να έχω πρόσβαση στο αμερικάνικο PSN), και να βάλω διαφορετική (ελληνική, δηλαδή) διεύθυνση στο billing information, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα; Έχω ψιλομπερδευτεί.

Εννοείται βέβαια πως έχω δημιουργήσει 2 ξεχωριστά profiles, το καθένα με ξεχωριστό PSN account. Δηλαδή, το κανονικό (ευρωπαϊκό / ελληνικό) μου λέγεται Vassilas και το αμερικάνικό μου Vassilas_US (και το profile name και το PSN ID).

Έχω κάνει κάπου κάποιο λάθος;

Ευχαριστώ και πάλι plakas, ελπίζω να μην σε τσάντισα.

Valkyre
14-12-2008, 03:49
Kαι εγω το αμερικανικο εχω , προσπαθησα να μπω online και μου εβγαζε συνεχεια error... κανω κατι λαθος ρε παιδια?

stelios256
15-12-2008, 06:09
Εγω δεν ειχα αμερικανικο και το εφτιαξα μονο για το street fighter.Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,ουτε με διευθυνσεις αλλα ουτε και με την καρτα(prepaid κυπρου).

Vassilas
15-12-2008, 11:27
Χρησιμοποιείς την ίδια κάρτα και στο ευρωπαϊκό / ελληνικό σου account, stelios256;

plakas
16-12-2008, 12:47
βρε παιδια θα κανονισουμε κανα τουρνουα street fighter?????????????

Valkyre
16-12-2008, 12:59
Εγω δεν συμμετεχω σε τουρνουα... οταν φτασετε στο επιπεδο μου και υπαρχει εστω ενας υποτυπωδης ανταγωνισμος , αντε να συμμετασχω...

:D :D :D :D ψωναρα ε? :D

plakas
16-12-2008, 13:02
οκ σε προκαλω σε Online αναμετρηση γιατι και εγω το ιδιο ψωνιο ειμαι

:D:D:D:D

Valkyre
16-12-2008, 13:05
οκ σε προκαλω σε Online αναμετρηση γιατι και εγω το ιδιο ψωνιο ειμαι

:D:D:D:D

Αληθεια , πως γινεται να παιξουμε μαζι?Πως κανω invite?Και ποιον παιχτη παιζεις εσυ συνηθως?Εγω Ryu... μην με προκαλεις... αντε αμα θες σου κανω την χαρη και παιζουμε μαζι , αλλα για να εχει καποιο νοημα για εμενα , καθοτι σε σκιζω ( :D ) , θα παιξω με το ενα μονο χερι... χχαχα :D

plakas
16-12-2008, 13:32
λολ λοιπον για να κανεις invite ειναι πολυ ευκολο κανεις ενα φιλικο δωματιο και πατας τετραγωνο και στελνεις invite σε οποιον psn φιλο σου θες..........................καλα και αλλοι οτι με σκιζουν λενε αλλα καταληγω εγω να παιζω με ενα χερι:D.................ποιο πολυ περνω CHUN LI..............και ενα warnig στα ονλινε τουρνουα η τερματιζω 1ος η 2ος ποτε αλλη θεση :D:D

gepe13
16-12-2008, 13:34
λολ λοιπον για να κανεις invite ειναι πολυ ευκολο κανεις ενα φιλικο δωματιο και πατας τετραγωνο και στελνεις invite σε οποιον psn φιλο σου θες..........................καλα και αλλοι οτι με σκιζουν λενε αλλα καταληγω εγω να παιζω με ενα χερι:D.................ποιο πολυ περνω CHUN LI..............και ενα warnig στα ονλινε τουρνουα η τερματιζω 1ος η 2ος ποτε αλλη θεση :D:D


τις θυμασαι ακομα τις μαπες που εφαγες βλεπω......:hide:

plakas
16-12-2008, 13:36
τις θυμασαι ακομα τις μαπες που εφαγες βλεπω......:hide:
χαχαχαχαχα τι εγινε βρε βγηκες απο το νοσοκομειο στην εντατικη δεν σε ειχα στειλει αναρωνεις γρηγορα βλεπω:fryingpan::fryingpan::fryingpan:

Vassilas
25-12-2008, 00:06
Παιδιά υπάρχει κανένα νέο για το πότε θα βγει στο ευρωπαϊκό store, μήπως ξέρει κανείς;

stelios256
26-12-2008, 16:31
Χρησιμοποιείς την ίδια κάρτα και στο ευρωπαϊκό / ελληνικό σου account, stelios256;



sorry που αργησα τοσο να απαντησω.Ναι την ιδια χρησιμοποιω για ολα τα account,prepaid απο τραπεζα κυπρου.

Vassilas
27-12-2008, 06:13
Δεν πειράζει, σ'ευχαριστώ που απάντησες. Εμένα την δική μου (επίσης prepaid της Κύπρου) ενώ την δέχεται κανονικά το ελληνικό store, γιατί δεν την δέχεται το αμερικάνικο; Μήπως φταίει που δεν έχει λεφτά μέσα;

stelios256
27-12-2008, 18:23
Δεν εχεις παρα να την φορτωσεις με ενα ποσο και να δοκιμασεις.

ckit520
03-01-2009, 02:15
gt dn dexetai mia mastercard the eurobank ???????

ckit520
05-01-2009, 16:56
phra to sf2
plz kante me add gia kana matchaki

Chill
08-01-2009, 17:02
Υπάρχει καμία νεότερη ενημέρωση για το πότε θα έρθει στο EU store? Σαν πολύ δεν το έχουν καθυστερήσει το θεματάκι :s?

Το άλλο street fighter που ανέβηκε στο psn τι στο καλό είναι?

FunkyCobra
09-01-2009, 05:09
vale k mena sto tournoua!!!!to agorasa ki egw!!

stelios256
09-01-2009, 11:38
Ευτηχως που το αγορασα αμεσως μολις βγηκε στο αμερικανικο γιατι ειχα ενδιασμους να περιμενω για το ευρωπαικο.

FunkyCobra
09-01-2009, 15:17
ασε εκανα μλκια κι αγορασα αυτο που ειχε στο ευρωπαικο...κ ειναι πολυ μουφα.τσαμπα 6 ευρο.τεσπα το πηρα και το αλλο απο το αμερικανικο αλλα δεν ξερω τι να κανω με την αλλη την μουφα.καντε με add να παιξουμε αλλα σας προειδοποιω!!!δεν μπορω να βγαλω τα κολπα...

isildur83
15-01-2009, 17:49
Re paidia epeidi eimai kainourgios sto thema online me to PS3,pos tha mpo sto US Store apo to PS3 gia na agoraso to Street Fighter?
Exthes poy mpika sto EU Store den yparxei to Street Fighter 2 HD...

nikon
15-01-2009, 17:54
Re paidia epeidi eimai kainourgios sto thema online me to PS3,pos tha mpo sto US Store apo to PS3 gia na agoraso to Street Fighter?
Exthes poy mpika sto EU Store den yparxei to Street Fighter 2 HD...
Φτιάξε έναν Αμερικάνικο λογαριασμό βάλε και μια κάρτα και είσαι έτοιμος.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=883

themachine
15-01-2009, 17:56
Οι Servers είναι αμερικάνικοι ή global? Έχει καθόλου lag?

isildur83
15-01-2009, 18:55
Poia einai i dieuthinsi gia to US Playstation Store?
Molis patao sto eikonidio tou PS Store me vazei sto Europe.