PDA

View Full Version : Mελλοντικός ή νέος κάτοχος PS3; Ρωτήστε ό,τι θέλετε για την κονσόλα!



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

poromenos
12-05-2007, 12:13
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα
Σύντομα συγγενικό μου πρόσωπο θα επισκεφτεί την Ιαπωνία για κάποιο συνέδριο,και σκέφτηκα να μου έφερνε και ένα ps3.Οι ερωτήσεις μου:
1)Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω pal ταινίες?
2)Τα games είναι region free.Θα υπάρξει πρόβλημα στο μέλλον?
3)Απο online τί γίνεται?
4)Μπορώ να μάθω την επίσημη τιμή πώλησης στην Ιαπωνία?
5)Τεχνικά η κονσόλα αν θα παρουσιάσει prob τι γίνεται με την εγγύηση?
6)Συμπερασματικά μου προτείνετε να κάνω import την κονσόλα από εκεί?

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις!Περιμένω απάντηση

christos
12-05-2007, 12:18
Δεν θα σου πρότεινα να πάρεις το ps3 από Ιαπωνία διότι αν πάθει κανένα πρόβλημα θα αναγκαστείς να πάρεις καινούργιο όπως έκανε ο mg 1980. Για πληροφορίες διαβασε το θεμα με τον τιτλο ''Το δευτερο ps3 μου"

MaRkUs_
12-05-2007, 12:24
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα
Σύντομα συγγενικό μου πρόσωπο θα επισκεφτεί την Ιαπωνία για κάποιο συνέδριο,και σκέφτηκα να μου έφερνε και ένα ps3.Οι ερωτήσεις μου:
1)Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω pal ταινίες?----> αυτό καλύτερα να σου το πει κάποιο παιδί που έχει japan ps3 :)
2)Τα games είναι region free.Θα υπάρξει πρόβλημα στο μέλλον?---> προς το παρών ναι...για το μέλλων δεν μπωρεί κάποιος να σου πει τι θα γινει
3)Απο online τί γίνεται?το online δουλεύει κανονικά
4)Μπορώ να μάθω την επίσημη τιμή πώλησης στην Ιαπωνία?----> αν δεν κανω λάθος γύρο στα 450 ευρώ κ πρέπει να περιλαμβάνει το hdmi.
5)Τεχνικά η κονσόλα αν θα παρουσιάσει prob τι γίνεται με την εγγύηση?---->δεν ισχύει απ'όσο ξέρω...
6)Συμπερασματικά μου προτείνετε να κάνω import την κονσόλα από εκεί?---->άποψη μου για να είσαι καλημένος κ απο εγγύηση καλύτερα να το πάρεις απο εδώ...

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις!Περιμένω απάντηση

Doctor GR
26-05-2007, 17:09
Kαλησπέρα κ καλώς σας βρήκα(το id μου φαίνετει κ στην υπογραφή)( :P ) ως νέος σχετικά με την κονσόλα έχω μερικές αποριούλες

1)Απο το account management του προφίλ,λέει κάτι για 'activate system' να το πατήσω ή όχι?

2)Παρατήρησα ότι η κονσόλα δεν κλείνει απο το κουμπάκι της αλλά μέσω του controler.σωστά?

3)έφτιαξα κ αμερικάνικο account για να μπορώ να κατεβάζω διάφορα demos.αλλά έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα.Τα στοιχεία της κάρτας δεν ταιρίαζουν με την διέθυνση που έχω δηλώσει.

στο κουτάκι που λέει αν είναι ίδια η διέυθυνση να το τικάρω ή να πάω στο όχι κ να αλλάξω διέυθυνση? (δοκίμασα να βάλω τη κανονική αλλά δεν την δέχετε)

Για κάρτα έχω της Πειραιώς κ visa κ mastercard


Τhanks για όσους βοηθήσουν :)

SQP_GR
26-05-2007, 17:14
2. kleinei paratetamena
3. egw katevazw apo amerika me propliromeni xwris provlima

NonBorn
26-05-2007, 17:25
1. Το activate system είναι για να μπορείς να πάρεις μέρος σε διάφορα beta ή να έχεις πρόσβαση σε υλικό του PS Store όταν επιλεγείς (κάτι σαν register της κονσόλας σου). Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ: http://www.us.playstation.com/SCEARegionalOnlineManual/network/edit_information.html

2. Κλείνει και ανοίγει τόσο με το PS button στο sixaxis όσο και με το κουμπί αφής πάνω στη κονσόλα... Για να κλείσει πρέπει να το κρατήσεις πατημένο μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει το πράσινο φωτάκι.

3. Απ' όσο ξέρω το US Store δέχεται όλες τις Mastercard βάζοντας μία πόλη και postal code αποδεκτά και μία διεύθυνση που να υπάρχει στη συγκεκριμένη πόλη. Κάποιοι έχουν αναφέρει ότι δουλεύει και με Visa και ειδικά αυτές τις προπληρωμένες που βγάζει η Eurobank. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ (http://www.ps3forums.gr/forum/viewtopic.php?t=106) και εδώ (http://www.ps3forums.gr/forum/viewtopic.php?t=27).

Καλωσόρισες στο forum και καλό gaming ;)

Doctor GR
26-05-2007, 17:49
Ευχαριστώ παιδιά.έβαλα τη mastercard της πειραιώς κ δούλεψε κομπλέ :)

WolfRathmA
26-05-2007, 18:04
Καλος ηρθα και εγω. Νεος κατοχος :P

SPOWN
26-05-2007, 18:25
Αντε μπραβο παιδες ...... σιγα σιγα μεγαλωνει η παρεα με κατοχους ps3....

X-NEC
06-06-2007, 22:12
ΕΡΩΤΗS3ΙΣ...

Παιδιά κάνω αυτό το topic για να έχουμε συγκεντρωμένες όλες μας τις ερωτήσεις σχετικά με το PS3 για να μην χρειάζεται κάθε φορα να ανοίγουμε ένα θέμα για μια ερώτηση.
Θα ήθελα ρωτήσω αν η εγγύηση του PS3 είναι on site. Από ότι θυμάμαι όσοι είχατε κάποιο πρόβλημα ήρθε courier, το πήρε και σας ήρθε άλλο PS3 λίγες μέρες αργότερα. Iσχύει πάντα ή αυτό γίνεται μονο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις; Σας παρακαλώ να μου απαντήσετε το συντομότερο δυνατό γιατί αύριο το πρωί φεύγω!
Ευχαριστώ! :D

klepidas
06-06-2007, 22:19
Panta isxiei auto ektos an to site pou to paragelneis den einai official

X-NEC
06-06-2007, 23:01
Όχι δεν θα το πάρω από site...

Exoskeletor
03-08-2007, 00:45
aksizi guys? poulaei ena filaraki to iaponiko me ta 60gb sto kouti tou olokenourgio. An xalash ti kanoume? ta blu ray?

MaRkUs_
03-08-2007, 10:40
τα br δεν είναι region free??για εγγύηση γιοκ σίγουρα!
εγώ αγώρασα ένα 200 ευρώ.....χεχεχε!ευρωπαικό

Exoskeletor
03-08-2007, 11:50
apo poy re? :D thelo k goo

hudjw
08-08-2007, 23:11
Παιδία γεια σας και απο μένα , νέο μέλος οπως καταλάβατε. :wave::wave:

Λοιπον , σκεφτομαι πολύ σοβαρα να αγοράσω το ps3 , και θέλω να ακούσω την γνώμη σας , εδώ στην Κυπρο η πιο χαμηλή τιμή που βρηκα ειναι 349 λίρες , δηλαδή περιπού 590 εuro και ειναι η προσφορά μαζι με 2 παιχνιδια - motorstorm , resistance και δεύτερο χειριστηριο.

Θέλω να μάθω αν είναι ευκολο να γίνει η σύνδεση στο ιντερνετ και ειδικα αν μπορώ έυκολα να παιξω τα παιχνιδια Online ;

Ακόμη μπορώ μια ταινία που έχω στο pc σε μορφή avi , να την μετατρέψω με κάποιο προγραμμα και να την μεταφέρω στη μηχανημα ώστε να μπορώ να την δω απο εκεί ;

Με το pro 6 τι παίζει ; μπορεί να παιξει σε ps3 online ;

Αυτά προς το παρών , ελπίζω να μπορεσετε να με βοηθήσετε.

georgios
08-08-2007, 23:50
Θέλω να μάθω αν είναι ευκολο να γίνει η σύνδεση στο ιντερνετ και ειδικα αν μπορώ έυκολα να παιξω τα παιχνιδια Online ;

Αν έχεις dsl και δουλεύει είδη, είναι απλούστατο. Όπως και σε όλες τις νέες κονσόλες. Πας εκεί που έχει τις Internet ρυθμίσεις. Τα βάζεις όλα automatic. Πατάς μερικά next και είσαι έτοιμος. Μέτα φτιάχνεις ένα account Με το οποίο θα παίζεις Online και θα σε μάθουν όλοι.

Μπορείς να δείς μερικά πιο Advanced πράματα εδώ τα οποία δεν έιναι απαρέτητα και θα σε μπλέξουν αν δεν έχεις το ps3 στα χέρια σου
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=287


Ακόμη μπορώ μια ταινία που έχω στο pc σε μορφή avi , να την μετατρέψω με κάποιο προγραμμα και να την μεταφέρω στη μηχανημα ώστε να μπορώ να την δω απο εκεί ;

Αν έχω καταλάβει καλά μπορείς να έχεις το Pc σαν media server και να κάνεις stream τα video στο ps3. Αυτό το κάνεις με διάφορα προγράμματα. Δοκίμασα με τον Media player που θα έπρεπε να δουλεύει κανονικά και δεν δούλεψε. Άλλα παιδιά το έχουν κάνει.

Λεπτομέρειες εδώ.
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=126


Με το pro 6 τι παίζει ; μπορεί να παιξει σε ps3 online ;
Από όσο ξέρω, παίζει κανονικά. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Προτιμώ να το παίζω στο ps2. Το ps3 το έχω μονο για τα δικά του παιχνίδια. Ούτε για ps1 ούτε για Ps2 ούτε για blue ray ταινίες.

Τώρα, ο τίτλος του thread δεν έχει καμιά σχέση με όσα ρωτάς. Ο μόνος λόγος που θα πάρεις ps3 (η οποιαδήποτε κονσόλα) είναι τα exclusive παιχνίδια. Μέχρι τώρα το μόνο αξιόλογο ήταν το motorstorm κατά τη γνώμη μου. Από το Σεπτέμβρη και μετά αρχίζουν να έρχονται πολλά games. Οπότε, αν το πάρει τώρα είναι μια χαρά, μέχρι να τελειώσεις το motorstorm δεν θα ξέρεις τι να πρωτοπαίξεις.

Δες τη λίστα παιχνιδιών που έχω σταμπάρει εγώ και ψάξε για αυτά στο web και στο forum.
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=402

Αν θες και μια σύγκριση με τις άλλες κονσόλες. Σε αυτή τη φάση σου αποκλείω το wii γιατί έχει πολλά remakes. Επίσης σου αποκλείω το 360 γιατί είναι ελατοματική κονσόλα. Επίσης έχει βγάλει τόσες εκδώσεις που δεν είναι καλή ιδέα να διαλέξεις μια τώρα.

WolfRathmA
09-08-2007, 00:21
++ Rep στο george!!!

Μπράβο. Ειναι οτι ποιο σαφης εχω διαβασει ποτε μου. + οτι εβαλες και λινκς. Μπράβο σου!!

TopGunZ
09-08-2007, 10:30
Για να δώσω και εγώ τα δυο μου σεντς:

1. Η τιμή είναι πολύ καλή, σκέψου ότι η καλύτερη τιμή για αυτά που αναφέρεις που έχω βρει είναι στο play.com στα 650 περίπου ευρώ. Και τα δυο παιχνίδια είναι αξιόλογα και άκρως διασκεδαστικά, συν του ότι το δεύτερο χειριστήριο είναι πάντα χρήσιμο.
2. Το online όπως είπε ο Γιώργος είναι πανεύκολο, ειδικά δε αν έχεις ασύρματο router χρησιμοποιείς το wifi του και είσαι μια χαρά
3. Μπορείς να κατεβάσεις ένα οποιοδήποτε προγραμματάκι, να το κάνεις ένα mp4 και με ένα στικάκι ή μια memory card να το μεταφέρεις κατ' ευθείαν στο σκληρό δίσκο του PS3 σου.

Αυτά από εμένα.

hudjw
09-08-2007, 21:01
σας ευχαριστώ για την πληροφορίες , τελικα το αγόρασα σήμερα ! Motorstorm μεχρι τώρα μέτριο μου φάνηκε , θα του δώσω ακομα μια ευκαιρία :) , φυσικά δεν έχω δοκιμάσει ακόμη το Online multiplayer που προσφέρει . Resistant , τρομερό Online multiplayer χωρίς καθολου μα καθόλου lag , και είχα και το formula 1 demo και κατεβαινε , εντυπωσιάστηκα !

Κατεβασα το demo του Virtua tennis 3 , Πολυ λίγο ρε παιδια , δεν μπορεις να βγάλεις και πολλά συμπεράσματα !

Φορμουλα 1 - Πολλοι ίσως με κράξουν αλλά τι παιχνιδάρα είναι αυτή ! γραφικά τέλεια , gameplay ακομη πιο καλό και αν προσθέσουμε σε όλα αυτά το Online τότε προκείται για ενα εκπληκτικό παιχνιδι κατα την προσωπική μου άποψη.

Θα δοκιμάσω απόψε να μετάφερω καμιά ταινιούλα στο σκληρό του πσ3 , ελπίζω να τα καταφερώ !

To ninja gaiden τι λεεί ; Αρχισα το downloading του demo , ελπίζω να αξίζει !

NonBorn
09-08-2007, 21:14
Καλωσόρισες,καλορίζικο και καλοπαίχνιδο :D Έχεις δίκιο για το F1 είναι πολύ καλό και από gameplay τα σπάει... To Ninja Gaiden είναι πάρα πολύ καλό και είναι ένας από τους τίτλους που μου χουν ξεφύγει...:p

Καλωσόρισες και πάλι, μη ξεχάσεις να γράψεις το PSN ID σου στο αντίστοιχο topic (http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=45)!

georgios
09-08-2007, 21:22
Το formula 1 είναι καλό παιχνίδι αλλά δεν έχει πολλά νέα στοιχεία από την τελευταία έκδοση του ps2. Καθαρότερα γραφικά και κάποια εφέ.

To ninja gaiden σε πολλά σημεία αναμασά πράματα απο παλιότερες εκδόσεις στο xbox. Φενετε σε σημεία αυτό.

Το tennis έχει πολύ καλά γραφικά και κίνηση αλλά κατά τα άλλα πάλι δεν αλλάζει πολύ απ' τα παλιά. Ειδικά όταν έχεις παίξει wii tennis σε χαλάει αυτό.

Το gran turismo hd 2.0 μην ξεχάσεις να κατεβάσεις με ευρωπαϊκό account.

SQP_GR
09-08-2007, 21:22
Re To Motostorm Exei Tromera Grafika

georgios
09-08-2007, 21:25
Έτσι πιστεύω και εγώ . Τα γραφικά και τα physics είναι ότι καλύτερο έχουμε δει σε racing μέχρι σήμερα. Αλλά γούστα είναι αυτά. Μήπως δεν έχεις καλή TV; Αν δεν έχει τουλάχιστον hdready χάνουν πολύ αυτά τα παιχνίδια.

hudjw
09-08-2007, 22:22
καλωσόρισες,καλορίζικο και καλοπαίχνιδοσ'ευχαριστώ !

οσον αφορά την τηλεόραση δεν είναι και η καλυτερη .

Και μια ερώτηση παιδιά , το ps3 δέχετε κανονικά πληκτρολόγιο και ποντίκι usb - ή μπορει να προκαλέσει πρόβλημα ;

NonBorn
09-08-2007, 22:49
Mouse + Keyboard usb, και BT και wifi( αν έχει usb ανταπτορ)... Αστακό το χουν κάνει το άτιμο.... ;)

hudjw
10-08-2007, 00:10
ώραια φίλε , ευχαριστώ !

TopGunZ
10-08-2007, 01:17
Κανονικότατα.

Αν δεν έχεις παίξει το ΝG στο Xbox, χτύπα το.

mootsChios
02-09-2007, 04:15
Ακομα να το τσακωσεις? Εγω τι να πω που το αγορασα 630 ευρω με ενα μονο controller και κανενα παιχνιδι?

Katana
16-10-2007, 18:01
Eγω ευτυχως πετυχα το starter pack!

desperate_gamer
17-10-2007, 02:31
Με γεια το Playstation 3 και μην ανησυχείς για τίτλους. Αν κάτι δεν σε ενθουσιάζει τώρα, περίμενε λίγο και για τους επερχόμενους μεγάλους τίτλους.

Uncharted, Ratchet & Clank, Lair, ενώ πρέπει να ρίξεις οπωσδήποτε μια ματιά και στο Heavenly Sword (έστω και σαν ενοικίαση). Πληροφορίες στα σχετικά threads!

isspro
18-10-2007, 02:38
Mouse + Keyboard usb, και BT και wifi( αν έχει usb ανταπτορ)... Αστακό το χουν κάνει το άτιμο.... ;)

τι εννοεις ακριβως γιατι δεν καταλαβα... ?
δεχεται mouse+keyboard μεσω usb αλλα το ΒΤ τι ειναι? απο wifi εχω το linksys wag200 παντως. δουλεια κανω κανονικα με αυτο?

Katana
18-10-2007, 02:42
Βluetooth εννοει μαλλον.

isspro
18-10-2007, 02:55
εχεις δικιο! :)

mootsChios
21-10-2007, 00:05
Οσο αφορα να κανεις stream videos, μουσικη, φωτογραφιες το Tversity δουλευει αψογααα.http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=75081

magus32
28-10-2007, 21:40
?? ?????????? ?? ??? ????? ?? ?? ??????? ? ?????? 40 GB ?? ??? 60 GB ; ??? ?? ??? ??????? ?? 1080p ; ????? ??? ?? ??? HDMI ; ??? ??? ???? ? ?????? 60 GB ???? ??? ?? ???????????
________
Drug tests (http://drugtestingkit.org)

NonBorn
28-10-2007, 21:41
Θα μπορουσατε να μου πειτε σε τι διαφερη η εκδοση 40 GB με την 60 GB ; και οι δυο παιζουν σε 1080p ; εχουν και οι δυο HDMI ; απο οσα ξερω η εκδοση 60 GB εχει ολα τα προηγουμενα

H 40gb έχει:
- usb ports λιγότερα από το 60gb
- Δεν έχει το card reader (memory stick κλπ)
- Δεν παίζει παιχνίδια του Playstation 2.

klepidas
28-10-2007, 21:59
Axizei diladi na to parei o xaderfos mou otan exei xexoristo usb reader ?

NonBorn
28-10-2007, 22:03
Axizei diladi na to parei o xaderfos mou otan exei xexoristo usb reader ?

Αν δε θέλει να παίζει ps2... Και με τόσα παιχνίδια να βγαίνουν μάλλον δε θα χει χρόνο για ps2 games... Για μένα, να το πάρει.... :)

klepidas
28-10-2007, 22:18
mallon pros ta ekei paei....den nomizo na thelei na paizei games tou ps2....

TopGunZ
29-10-2007, 12:07
Το 60άρι αξίζει αν έχεις μια καλή βιβλιοθήκη παιχνιδιών PS2. Εμένα βέβαια με έχει βολέψει και η ύπαρξη card reader και έξτρα usb ports, αλλά μπορείς να βολευτείς και με περιφερειακά. Από κει και πέρα κοιτάς τι σε συμφέρει. Νομίζω ότι οι προσφορές με τα 2 παιχνίδια και το 2ο χειριστήριο στο 60άρι συμφέρουν περισσότερο από το 40άρι.

modecris
30-10-2007, 19:19
New PS3 40B features 65nm technology, lower power usage
http://www.maxconsole.net/assets/gfx/dot_clear.gif
According to internet reports, the newly introduced 40GB Playstation 3 features a 65nm version of the CELL and in the process reduces the power usage to 135 Watts which is considerably lower than the original figure of 200 Watts.


It's been revealed that the new 40GB PlayStation 3 features more than just a cut down hard disk drive. Sony has also thought to stick the 65nm version of the Cell inside the new console, reducing the power usage down to around 135 Watts (down from 200 Watts.) That means the console also runs cooler and quieter, which is always a plus for a device that usually resides in the living room. Sony also jiggled around a few other components by making the heat pipe smaller, swapping out the motherboard for a new version, and added a button battery to keep time when the system is off. Looks like potential PS3 purchasers will be looking forward to a less noticeable din then.http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=22371

TopGunZ
31-10-2007, 16:16
ώντος αυτό ήταν από τα πρώτα που είχαν ακουστεί για την καινούρια μονάδα, αλλά μάλλον πέρασε στα ψιλά.

SQP_GR
31-10-2007, 16:23
kita perase sta psila giati den exwme tetia provlimata opos to xbox pu to perimenun pos kai pos gia na min kaigonte

stratisd
01-11-2007, 16:44
Καλησπέρα, είμαι έτοιμος να προχωρήσω στην αγορά PS3 και θα ήθελα να μάθω αν το μοντέλο των 40GB που πωλείται στην Ελλάδα έχει το ασημένιο φινίρισμα στη πρόσοψη όπως το 60GB ή είναι κατάμαυρο.
Ψάχνω στο internet αλλά δέν βγάζω άκρη μία το βλέπω με ασημένιο φινίρισμα στο κουτί και μία μαύρο στα display.
Όποιος ξέρει ας με διαφωτίσει.

Alex
01-11-2007, 17:06
το μαύρο είναι,το ασημένιο τουλάχιστον στην ελλάδα δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.

stratisd
01-11-2007, 17:10
Είσαι σίγουρος φίλε Alex, γιατί πήγα στο Κωτσόβολο και είδα στο κουτί του μοντέλου 40GB οτί είχε ασημί φινίρισμα, βέβαια δέν το είχαν ανοιχτό και δέν ξέρω τι έπαιζε μέσα, όπως και οι πωλητές που είχαν "γενικότερη άγνοια"... Εσύ έχεις 40GB με μαύρο φινίρισμα?

NonBorn
01-11-2007, 17:12
Είσαι σίγουρος φίλε Alex, γιατί πήγα στο Κωτσόβολο και είδα στο κουτί του μοντέλου 40GB οτί είχε ασημί φινίρισμα, βέβαια δέν το είχαν ανοιχτό και δέν ξέρω τι έπαιζε μέσα, όπως και οι πωλητές που είχαν "γενικότερη άγνοια"... Εσύ έχεις 40GB με μαύρο φινίρισμα?

Αν λες το φινίρισμα γύρω από το drive ναι το έχει δες εδώ: http://www.ps3forums.gr/VB3/showthread.php?t=897&page=4#77
Ο Alex μάλλον εννοεί το άσπρο μοντέλο που είναι διαθέσιμο μόνο σε Ιαπωνία απ όσο ξέρω προς το παρόν!

stratisd
01-11-2007, 17:15
Ναί για αυτό το φινίρισμα λέω γύρω απο το drive το ασημένιο φινίρισμα στο μαύρο PS3. Άλλες φωτογραφίες το εχουν και άλλες όχι, και κανένας δεν ξέρει σίγουρα, υπάρχει κανείς που να το έχει δεί στη πραγματικότητα για να μου πεί.

Alex
01-11-2007, 17:16
εγώ το 60άρι έχω.αυτο που λές,το να έχει στο κουτί ασημί χρώμα δεν το έχω δεί :rolleyes: δέν είμαι σίγουρος για το ποιό θα είναι...

stratisd
01-11-2007, 17:19
εγώ το 60άρι έχω.αυτο που λές,το να έχει στο κουτί ασημί χρώμα δεν το έχω δεί :rolleyes: δέν είμαι σίγουρος για το ποιό θα είναι...

Δέν εννοώ ασημί χρώμα το PS3, to φινίρισμα (φιλετάκι) που έχει στη πρόσοψη γύρω απο το drive αν είναι ασημί (νίκελ), ή αν είναι κατάμαυρο χωρίς φινίρισμα ρώτησα.

SQP_GR
01-11-2007, 17:20
einai mat asimi ,to exw

stratisd
01-11-2007, 17:26
einai mat asimi ,to exw

Πόσο εύκολο σου είναι να ποστάρεις μία φώτο?
1.Είναι μαύρο ματ ή γυαλιστερο το PS3?
2.To φινίρισμα αυτό διαφέρει απο του μοντέλου των 60GB που είναι γυαλιστερό?
3.Τα γράμματα επάνω στο PS3 είναι μαύρα ή ασημί γυαλιστερά?
Sorry αν σε ψιλοέπρειξα αλλά μου αρέσει πολύ σαν design και φινίρισμα το 60GΒ και επειδή θα έχει περίοπτη θέση στο σαλόνι μου θέλω να ξέρω αν πάρω το 40GB θα φαίνετε το ίδιο όμορφο.

NonBorn
01-11-2007, 17:28
Πόσο εύκολο σου είναι να ποστάρεις μία φώτο?
1.Είναι μαύρο ματ ή γυαλιστερο το PS3?
2.To φινίρισμα αυτό διαφέρει απο του μοντέλου των 60GB που είναι γυαλιστερό?
3.Τα γράμματα επάνω στο PS3 είναι μαύρα ή ασημί γυαλιστερά?
Sorry αν σε ψιλοέπρειξα αλλά μου αρέσει πολύ σαν design και φινίρισμα το 60GΒ και επειδή θα έχει περίοπτη θέση στο σαλόνι μου θέλω να ξέρω αν πάρω το 40GB θα φαίνετε το ίδιο όμορφο.


Νομίζω ότι είναι ίδιο... Το μόνο σίγουρο από εμένα μιας και δεν έχω δει από κοντά το 40άρι είναι ότι αυτό θα "ακούγεται" ακόμα λιγότερο και θα καταναλώνει πολύ λιγότερο ρεύμα... ;)

SQP_GR
01-11-2007, 17:44
gialistero einai to mauro

stratisd
01-11-2007, 18:00
gialistero einai to mauro

Άρα αν κατάλαβα καλά "σύντεκνε" αυτό που έχεις το 40GB δέν έχει καμία διαφορά απο το μοντέλο των 60GB,που κυκλοφορεί και έχεις δεί στα μαγαζιά φαντάζομαι, σωστά?:confused:

SQP_GR
01-11-2007, 18:08
kai ta dio exw ,kamia diafora

stratisd
01-11-2007, 18:20
φαντάζομαι αγορασμένα απο ελλάδα και Pal, έτσι?

SQP_GR
01-11-2007, 18:20
nai kanonika

stratisd
01-11-2007, 18:29
ευχαριστώ για τη βοήθεια φιλαράκι.

steve62742
24-11-2007, 01:09
paidia avrio ine i megali mera :bgrin2:apexo liges ores mono apo ti polipothiti konsola,kai gia na xedialino kapies apories pou exo sto mialo mou leo na kano kapies erotisis pou me vasanizoun...
1on)tha paro to 60ari,vlepo omos sto net kai ena 80ari,ti pezi?afto to exo di mono se xena site,stin ellada de to poulane pouthena?
2on)esto oti to sindeis me to pc kai kanis streaming arxio video,otan leme streaming ti enooume?dld stin ousia to paizi to pc i to ps3?gt ego koftome gia hd arxia ta opia de travai to pc mou pia kai thelo na ekmetalefto tin isxi tou ps3...(kai vasika an to pezi to ps3,pou to efxome,logika de tha pezi ola ta format e?mporite na mou pite pia pezi?idika gia hd...i an iparxoun converters gia ta gnosta format se afta tou ps3)
3on)epidi to pc ine sto domatio mou kai to ps3 tha to valo sti tileorasi pou exo sto saloni ine poli diskolo na ta sindeso ensirmata,opote tha prepei na paro asirmati karta diktiou+asirmato router gia to adsl e?afto kani? http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978074&product=654760
4on)an iparxi kati pou anipomono pio poli na kano me to ps3 ine na pexo online to cod4!!!omos den exo katalavi akrivos pos doulevi to multiplayer tou ps3...ine sa to xfire i to all seeing eye px opos ine sta pc i prepei na exis filous gia na pezis?epidi vlepo kati post merikes fores oti kapioi perimenoun gia na pexoun,ti akrivos enoite?:please2:
5on)LINUX!ida se kati site pou poulane ps3 me proegatestimeno to linux,telika ematha oti mporo na to egatastiso kai ego meta monos mou,pia ekdosi sistinete?ti programata mporo na trexo?diavasa oti de mporis na xrisimopiisis programata pou na pezoun video(hd sigekrimena) kai vlepis mono kapia kare...
6on)filos mou exi to xbox360 afto xoris tin hdmi exodo,kai otan tofere spiti mou to sindesa sti tv mou kai epexe sta 720p me to component pou ixe sti siskevasia,ego sxediaza avrio na paro kai kalodio hdmi gia to ps3,afou apoti xero de parexete sti siskevasia,tha do kamia diafora?

1000 signomi gia tis polles erotisis kai pou anigo xexoristo thema,kapia exoun xanapadithi logika,pados tis teleftees meres exo diavasi sxedon oles tis selides tou forum kai exo mathi polla kai sas efxaristo

isterografo :pezi kana magazi me metaxirismena paixnidia tou play3?gt gia kenourgia de vgenoume... :tongue:
isterografo2:anipomono na do epitelous blue-ray!(ferni ena video club tis gitonias mou!!!ime poli xaroumenos:))
isterografo3:makari na sas vro sto cod4 na nioso kai ego tis empiries pou perigrafete sto adistixo thema:prayer:

blizard
24-11-2007, 01:41
1)Το ίδιο ακριβός είναι το 60αρι, απλά στην Αμερική βγαίνει με 80gb HD..
2)Δυστυχώς παίζει πολύ λίγα ... ελπίζουμε να βελτιωθεί αυτό με τον καιρό και στο linux του ps3 μέ την χρησιμοποίηση των spu.
(με την ευκαιρία εδώ ένα μικρό προγραματάκι για γρήγορη μετατροπή mkv-720p χωρίς χάσιμο ποιότητας, αν και από ότι δοκίμασα δεν δουλεύει σε πάρα πολλά.
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=131782&page=5)
3)Νομίζω δεν χρειάζεται ένα ασύρματο modem-router θα είναι αρκετό.

Πρέπει να πάρεις Hdmi για ps3, κάποιο με 15 ευρώ πχ... δεν έχει component μέσα... για φτηνά ή used games δες εδώ ή στις Αγγελίες.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29

:welcome:

Dimkar2405
24-11-2007, 02:08
Πρέπει να πάρεις Hdmi για ps3, κάποιο με 15 ευρώ πχ... δεν έχει component μέσα... για φτηνά ή used games δες εδώ ή στις Αγγελίες.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29

:welcome:

Μιας και ειμαι αρκετα ασχετος θα ρωτησω: Mε μη hdtv μπορει να συνδεθει το ps3? Με τι καλώδιο?

blizard
24-11-2007, 05:45
Όπως το ps2 με τα ίδια καλώδια συνδέεται... AV που υπάρχει και μέσα(το χειρότερο σε ποιότητα), component ή scartRGB.

mootsChios
25-11-2007, 00:48
1oν το 60άρι ειναι ολοιδιο με τον 80άρι εκτος βεβαια απο τα 20 extra giga.
2oν σε ελευθερη μεταφραση stream σημαινει ροή, οποτε δημιουργεις μια ροή αρχειων (μουσικων,video κτλ) απο το pc στο ps3. Με το Tversity ή το Winamp Remote γινεται αψογα η δουλειά. Νομιζω οτι ιδιως το 60άρι και το 80άρι παιζει σχεδον ολα τα αρχεια εκτος divx, κατι που προκειται να διορθωθει σε επικειμενο firmware update.
3ον αν δεν θελεις να εχεις χιλιομετρα καλωδιων μες την μεση , καλη λυση ειναι ενα ασυρματο modem router.
4ον δεν μοιαζει με all seeing eye (απο xfire δεν γνωριζω) αλλα η οnline φαση, αλλαζει απο παιχνιδι σε παιχνιδι. Αλλιως ειναι αν παιζεις Warhawk (οπου βρισκει servers), αλλιως οταν παιζεις R6V, Resistance ή Call οπου σε βαζει μονο του καπου.
5ον Computer εχω, οποτε δεν βλεπω λογο να το κανω. Και γενικα δεν εχω ασχοληθει με αυτο το θεμα.
6ον η διαφορά μεταξυ συνδεσης με hdmi ή χωρις, για μενα ειναι οσο σημαντικη ειναι η διαφορα μεταξυ hdtv me sdtv. Mε hdmi καλωδιο τα γραφικα γινονται πιο καθαρα, πιο κοφτερη εικονα και γενικα καμια σχεση με το να παιζεις με component. (Προσωπικη αποψη βεβαια).
Υ.Γ 1 Δεν ξερω
Υ.Γ 2 Εγω εχω το τελευταιο James Bond και τσακιζει
Υ.Γ 3 ανυπομονουμε να σε δουμε στο CoD4, γινεται πραγματικα χαμος εκει, ειναι το πιο τελειο παιχνιδι στο ps3 , για την ωρα.

Dimkar2405
06-12-2007, 16:35
Φτανουν τα Χριστουγεννα και εχω αποφασισει κι εγω να γινω μελος της κοινοτητας του Ps3 αγοραζοντας την κονσολα. Δεν ημουν κατοχος ps2 ετσι ωστε να με ενδιαφερει το backward compatibility, card reader δεν με απασχολει γιατι ηδη εχω, ουτε και oι περρισοτερες θυρες usb με ενδιαφερουν, αλλωστε για αυτο υπαρχουν και τα usb hubs. Η τεχνολογια των 65nm της εκδοσης των 40gb ειναι κατι σημαντικο σε σχεση με τα 9nm των 60gb. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: Εχει παρει καπου το ματι μου οτι καποια κομματια της εκδοσης(40) βγηκαν ελλατωματικα.Ισχυει κατι τετοιο? Μηπως ομως το ιδιο ποσοστο υπηρχε και στην εκδοση(60) και απλως ειναι ενα φυσιολογικο failure rate?Γενικα ποια εκδοση μου προτεινετε?Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις.

urquattros
06-12-2007, 16:40
file moy koitakse na deis tora gia 100euro
diafora me 40gb me 60gb den einai tipota.
i gnomi moy einai gia 60gb kai meta an theleis
bazeis kai parapano.

ProEvo
06-12-2007, 16:43
60 gb με τα 2 games και το extra sisaxis για μένα. Συμφέρει οικονομικά και είναι και τα 20 gb παραπάνω.

ps4
06-12-2007, 18:21
60 gb και για μενα.

desperate_gamer
06-12-2007, 19:28
Εγώ πάλι βλέπω ότι τα 40GB θα τα χαρείς εξίσου. Γιατί να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω τώρα για 2 παιχνίδια που πλέον δεν τα παίζουν πολλοί στο online και για ένα χειριστήριο που σύντομα θα ξεπεραστεί;

Μπορείς αυτά τα 100 να τα γλιτώσεις αγοράζοντας ένα παιχνίδι της αρεσκείας σου και κρατώντας τα υπόλοιπα για το DualShock3.

Και μην ανησυχείς καθόλου για failure rate. Και οι δυο εκδόσεις είναι απολύτως αξιόπιστες.

vasses
06-12-2007, 19:48
60 me kleista matia a) poulas sfragismena ta games kai pairneis alla tis epilogis sou b)extra xeiristirio kapote tha pareis etsi kai allios c)20 gb parapano c) kaliteri emfanisi gyalistero xroma an theloune kapoioi na glitosoune ta 100 eyro sta 6 xronia kalitera na parune xbox einai kata 100 eyro ftinotero apo to ps3:rofl:

cocous
06-12-2007, 20:56
Γνωριζεται ομως αν το 60αρι που βγαινει τωρα ειναι σαν το 40αρι οσον αφορα τον μικροτερο σε nm επεξεργαστη και σε καταναλωση ρευματος οπως και αν ανεβαζει την ιδια θερμοκρασια οπως το 40αρι; γιατι απο τι ξερουμε τα 40αρια δεν ανεβαζουν τοσο υψηλες θερμοκρασιες, εχουν μικροτερη καταναλωση ρευματος και μικροτερο επεξεργαστη.

antreasM77
07-12-2007, 22:58
katarxin,den iparxei pouthena 60ari pleon,opote....monodromos mallon/

vasses
07-12-2007, 23:27
opoios prolave prolave tetoies eykairies den vgainoune sixna alla pote den xereis isos feroune to 80ari edo pantos to gyalistero mayro xroma tou einai ola ta lefta kamia alli siskeyi den tha exeis sto saloni sou me tetoio fovero xromatismo

steve62742
08-12-2007, 01:51
paidia sigoura exoun teliosi?to diko mou to pira pados apo to mediamarkt prin 10 meres kai ixe polla akoma(an kai prin apo eki ixa rotisi prota se kotsovolo-ilektroniki kai ixan teliosi kai apo ta dio kai de xerane an kai pote tha feroun alla)

yiannis2002s
08-12-2007, 13:16
ολο και κατι υπαρχει...βεβαια προσοχη να μην εκθεσιακα, και απλα τα βαλανε στα κουτια για να τα στηλουν, μιας και τωρα πουλανε τα 40αρια.
δεν το λεω τυχαια, μου ετυχε αυτη η περιπτωση απο γνωστη αλυσιδα.

greekteo
08-12-2007, 14:59
Παντως, μετα απο ενα μικρο search που εκανα δεν βρηκα στα ελληνικα μαγαζια το ps3 60gb. Μαλλον πρεπει να τελειωσαν τα αποθεματα και μηπως δεν ξαναφερουν αλλα.
Κατα τη γνωμη μου, αφου δεν σε ενδιαφερει το bc, card readers, +2 usb ports, γιατι να το παρεις?? Για το χρωμα??

Τα 20gb δεν ειναι μεγαλη διαφορα. Στο κατω κατω, αν χρειαστει παιρνεις εναν σκληρο 100gb με 60-70 ευρω 2,5" και εχεις και κερδος..

Τα προβληματικα ps3 4ogb πρεπει να χουν το ιδιο ποσοστο με τις αλλες εκδοσεις, πολυ χαμηλο. Αλλα, και προβληματικο να σου βγει, υπαρχει εγγυηση, τους το πας και αμεσως γινεται αντικατασταση..

Κατα την γνωμη μου παρε των 40gb. Πιο πολυ κερδιζεις παρα χανεις

vasses
09-12-2007, 01:59
2000 eyros skas kai pairneis mazi me to starter pack 2 tainies extra kai mia sony 40 full hd ayto kai an einai eykairia:1appl::1appl:http://www.carrefour.gr/ibm_temp/C_03-12-07_XXL/images_big/xxl_02.jpg

Dimkar2405
13-12-2007, 04:24
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. Δυστυχως πλεον δεν βρισκω πουθενα το 60gb starter pack. Οποτε παω για το 40αρι. Να ρωτησω και κατι αλλο: Το ps3 θα βγαλει και παιχνιδια μεγαλυτερης χωρητικοτητας απο ενα dual layer dvd? Μηπως εχει βγαλει ηδη? Λογικα δεν υπαρχει μειονεκτημα του blu-ray εναντι του dual layer σε θεμα της ταχυτητας αναγνωσης?

desperate_gamer
13-12-2007, 11:39
Dual Layer DVD? Μα αυτά έχουν ξεπεραστεί πλέον. Τα χωράει όλα το blu-ray. Αν εννοείς Dual Layer Blu-Ray είναι πολύ νωρίς για να το πούμε αυτό, αλλά όπως έγινε και με τα τελευταία παιχνίδια για το PS2, έτσι φαντάζομαι θα γίνει και για το PS3 και θα δούμε παιχνίδια των 50 και 100 GB.

Slay
13-12-2007, 11:57
To MGS4 συμφωνα με δηλωσεις του Kojima, θα χρειαστει dual layer Blu-ray, επισης και το GT5 το κανονικο οχι το prologue θα χρειαστει την ιδια χωρητικοτητα, για DVD δεν μιλαμε καν πλεον στο PS3 οταν launch tiltes οπως το resistance επιαναν 16Gb.

nikon
13-12-2007, 12:04
Ας ελπίσουμε οτι το dual layer blu-ray δεν θα είναι δικαιολογία για ακριβότερα παιχνίδια.

NonBorn
13-12-2007, 12:14
Ας ελπίσουμε οτι το dual layer blu-ray δεν θα είναι δικαιολογία για ακριβότερα παιχνίδια.

Όλα μα όλα τα παιχνίδια του ps3 είναι σε blu-ray (και τα multiplatform) και όπως βλέπουμε τα παιχνίδια έχουν την ίδια τιμή με τα αντίστοιχα dual layer dvd. Οπότε το θέμα αυτό δεν τίθεται!

Dimkar2405
13-12-2007, 13:23
Δεν ειχα ιδεα οτι εχουν βγει παιχνιδια πανω απο 9gb που χωραει ενα dual layer dvd. Αυτα ειναι πολυ καλα νεα. Σε τι ταχυτητα διαβαζει το blu-ray?

NonBorn
13-12-2007, 18:37
Δεν ειχα ιδεα οτι εχουν βγει παιχνιδια πανω απο 9gb που χωραει ενα dual layer dvd. Αυτα ειναι πολυ καλα νεα. Σε τι ταχυτητα διαβαζει το blu-ray?


According to the Blu-ray Disc specification, 1x speed is defined as 36Mbps. However, as BD-ROM movies will require a 54Mbps data transfer rate the minimum speed we're expecting to see is 2x (72Mbps). Blu-ray also has the potential for much higher speeds, as a result of the larger numerical aperture (NA) adopted by Blu-ray Disc. The large NA value effectively means that Blu-ray will require less recording power and lower disc rotation speed than DVD and HD-DVD to achieve the same data transfer rate. While the media itself limited the recording speed in the past, the only limiting factor for Blu-ray is the capacity of the hardware. If we assume a maximum disc rotation speed of 10,000 RPM, then 12x at the outer diameter should be possible (about 400Mbps). This is why the Blu-ray Disc Association (BDA) already has plans to raise the speed to 8x (288Mbps) or more in the future.

Πηγή: http://www.blu-ray.com/faq/#bluray_capacity_data

vasses
13-12-2007, 20:29
Δεν ειχα ιδεα οτι εχουν βγει παιχνιδια πανω απο 9gb που χωραει ενα dual layer dvd. Αυτα ειναι πολυ καλα νεα. Σε τι ταχυτητα διαβαζει το blu-ray?

den yparxei dual layer dvd pou na xepernaei ta 8.5 gb ta multiplatform tou ps3 exoune tin idia xoritikotita apla allazei to format

Dimkar2405
13-12-2007, 20:59
αυτο εννοουσα, απλως ηταν λαθος η διατυπωση. ευχαριστω για τη διορθωση:)

cocous
15-12-2007, 00:37
το unhearted εχω ακουσει οτι χρησιμοποιει 24 giga αλλα δεν ξερω αν αληθευει

vadergr
26-12-2007, 02:45
Ειμαι μεταξυ του starter pack 60gb και της προσφορας του πλαισιου με το 60αρι , το εξτρα χειριστηριο και το heavenly sword.
Αν εξαιρεσουμε τα παιχνιδια, το starter pack περιλαμβανει τιποτα παραπανω/λιγοτερο απο το "απλο" 60αρι του πλαισιου?Πχ καλωδια η καποιοα αλλα extras...
Προτιμω του πλαισιου αλλα φοβαμαι επειδη δεν ειναι starter pack μηπως λειπει κατι παραπανω απο τα προφανη.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

ΥΓ.Υπαρχει περιπτωση το 60αρι του starter pack να ειναι καλυτερο σαν μηχανημα απο το "απλο" του πλαισιου οντας πιο προσφατο σαν προσφορα?

john
26-12-2007, 02:56
Ειμαι μεταξυ του starter pack 60gb και της προσφορας του πλαισιου με το 60αρι , το εξτρα χειριστηριο και το heavenly sword.
Αν εξαιρεσουμε τα παιχνιδια, το starter pack περιλαμβανει τιποτα παραπανω/λιγοτερο απο το "απλο" 60αρι του πλαισιου?Πχ καλωδια η καποιοα αλλα extras...
Προτιμω του πλαισιου αλλα φοβαμαι επειδη δεν ειναι starter pack μηπως λειπει κατι παραπανω απο τα προφανη.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

ΥΓ.Υπαρχει περιπτωση το 60αρι του starter pack να ειναι καλυτερο σαν μηχανημα απο το "απλο" του πλαισιου οντας πιο προσφατο σαν προσφορα?

den nomizo oti exoun kamia diafora mono sta lefta

acerocks
26-12-2007, 02:56
Το starter pack έχει απλά τα γνωστά 2 games και το 2o sixaxis.
Στην ουσία είναι ενα κανονικό 60αρι και απλά πρόσθεσαν τα extra βάζοντας και ένα κουτί πάνω απο το κανονικό κουτί του 60αριού γράφοντας πάνω starter pack.
Δεν περιέχει το πακέτο starter pack, καλώδιο hdmi ή καλώδιο component(εκτός και αν το πάρεις μαζί με TV LCD 40" ή 46" που δίνουν και καλώδιο hdmi και 2 movies BR δώρο).
Για του πλαίσιου δεν ξέρω αν δίνουν και καλώδια hdmi ή component.
Οπότε να έχεις στο μυαλό σου να πάρεις και τέτοιο καλώδιο. Εγώ δεν το ήξερα και το είχα στην αρχή με composite. :banghead:

vadergr
26-12-2007, 03:15
ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας!
οι κοσνολες θα ειναι ιδες?Υπαρχουν διαφορετικα revisions οπως πχ στο xbox 360?

john
26-12-2007, 03:16
ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας!
οι κοσνολες θα ειναι ιδες?Υπαρχουν διαφορετικα revisions οπως πχ στο xbox 360?

ne mono i 40gb eine diaforetiki

ektorash
09-01-2008, 19:07
Ναι!!!! Το πήρα!!!!!!!!

yiannis2002s
09-01-2008, 19:36
Ναι!!!! Το πήρα!!!!!!!!

Ποιο πηρες? Το PS3!?:bgrin2:

Slay
09-01-2008, 19:52
καλοριζικο, και καλο gaming

jorgedept
09-01-2008, 19:53
have fun!

SQP_GR
09-01-2008, 20:06
use the forse xaxa

Transporter
09-01-2008, 20:49
megia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps4
09-01-2008, 21:36
activate it

:)

tasioskis
09-01-2008, 22:10
και καλα εκανες!!!!!!!!!!!!

Stavtag
09-01-2008, 22:24
Να το φέρεις πίσω!


xixi....Μεγειά! Τώρα που διάλεξες τη σωστή κονσόλα διάλεξε και τα σωστά παιχνίδια. ;)

ektorash
09-01-2008, 23:42
την σωστή κονσόλα την είχα.τώρα έχω άλλη μία...

PDS
09-01-2008, 23:47
την σωστή κονσόλα την είχα.τώρα έχω άλλη μία...

Δηλαδη ειχες ηδη ps3?:rofl:

panelix
09-01-2008, 23:48
oxi re to ps2 enoei oti eixe :P

ektorash
10-01-2008, 00:04
Μία άσπρη και τώρα μία μαύρη...Τις έχω και κάνουν παρέα.:fryingpan:

panelix
10-01-2008, 00:11
aspri? to ps1 enoeis? alla to ps1 einai gkri... re mpagasa pires to ps3 to leuko? :rofl:

Melnibonian
10-01-2008, 00:18
Τι να πω?Quiz εχουμε κανει τι εννοει ο φιλος!Μηπως θα ηταν σςστο να γινεις πιο σαφης και να αφησεις τα λογοπαιγνια?Οχι τιποτε αλλο,μπορει να παει το μυαλο μας αλλου και να σε πουμε και ... φουστη!!!!
just kidding

WolfRathmA
10-01-2008, 02:29
Xboxiakias ειναι παιδια!!! ΦΑΤΕ ΤΟΝ!!!! :p LoL
Καλοριζικο!!!

Stavtag
10-01-2008, 13:10
Welcome to the dark side λοιπόν! Once you meet the force there's no turning back! Destroy the white sku you must...

ektorash
10-01-2008, 16:24
Xboxiakias ειναι παιδια!!! ΦΑΤΕ ΤΟΝ!!!! :p LoL
Καλοριζικο!!!

Ευχαριστώ ρε Αποστόλη!

George
11-01-2008, 19:47
Καλησπέρα παιδιά!Από μέρα σε μέρα περιμένω και εγώ το μηχάνημα μου(το παρήγγειλα από μικρό τοπικό κατάστημα για να βοηθήσω και τους αδύναμους λίγο):).διαβάζοντας το forum μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες!:prayer:Παρακαλώ δείξτε υπομονή και κατανόηση και αν κάποιες από τις ερωτήσεις έχουν απαντηθεί καθοδηγήστε με στο ανάλογο topic
αγοράζοντας το μηχάνημα,μου προτείνεται να το κάνω update στην latest version η να περιμένω τις εξελίξεις με τα γνωστά θέματα των loaders?
δημιουργώντας ένα ελληνικό account έχω πρόσβαση μονο στο ελληνικό e-shop...αλλα μπορώ να παίξω online worldwide?
για να έχω account και σε ελληνικό και σε us store πρέπει να κάνω τον ένα master account και τον άλλο sub?αν ναι ποιος είναι καλύτερος για master?
τα updates των παιχνιδιών βοηθάνε η δημιουργούν προβλήματα ?Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας!Καλο gaming να έχουμε!:wave:

ps4
11-01-2008, 20:14
Το λοιπον. Αν κανω κανα λαθος ας με διορθωσει καποιος....

1. Eγω θα προτεινω οπως και πολλα παιδια να κανεις update κανονικα. Αν δεν κανεις δεν μπορεις να μπεις ιντερνετ ουτε να παιξεις παχνιδια online κτλπ.......Αλλα και να μην επαιζε ρολο προσωπικα δεν θα εβαζα loader, ακομα και σε περιπτωση που βγει.

2. Ναι μπορεις να παιξεις.

3. Ακριβως. Εγω εχω τον ελληνικο για master. Πρωτο πανω πανω.

4. Βοηθανε.


Καλως ηλθες :wave:

NonBorn
11-01-2008, 20:19
Καλησπέρα παιδιά!Από μέρα σε μέρα περιμένω και εγώ το μηχάνημα μου(το παρήγγειλα από μικρό τοπικό κατάστημα για να βοηθήσω και τους αδύναμους λίγο):).διαβάζοντας το forum μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες!:prayer:Παρακαλώ δείξτε υπομονή και κατανόηση και αν κάποιες από τις ερωτήσεις έχουν απαντηθεί καθοδηγήστε με στο ανάλογο topic
αγοράζοντας το μηχάνημα,μου προτείνεται να το κάνω update στην latest version η να περιμένω τις εξελίξεις με τα γνωστά θέματα των loaders?
δημιουργώντας ένα ελληνικό account έχω πρόσβαση μονο στο ελληνικό e-shop...αλλα μπορώ να παίξω online worldwide?
για να έχω account και σε ελληνικό και σε us store πρέπει να κάνω τον ένα master account και τον άλλο sub?αν ναι ποιος είναι καλύτερος για master?
τα updates των παιχνιδιών βοηθάνε η δημιουργούν προβλήματα ?Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας!Καλο gaming να έχουμε!:wave:

1. Aυτό εξαρτάται καθαρά από εσένα! Εγώ προσωπικά μετά τις ευκολίες που προσέφεραν τα fw updates δε θα γύρναγα πίσω! Επίσης πιστεύω είναι αρκετά νωρίς για να λέμε μην αναβαθμίζετε από τη στιγμή που δεν έχει βγει τίποτα στην επιφάνεια σε σχέση με τρέξιμο unsigned κώδικα! Εκτός απ' αυτό με το linux το τελευταίο που και πάλι έκλεισε η Sony. Γενικά πιστεύω ότι θα μας παιδέψει η Sony με αυτό το θέμα πολύ.

2. Η δυνατότητα online εξαρτάται από τους servers των παιχνιδιών καθαρά. Τα περισσότερα παιχνίδια έχουν global servers οπότε δε θα χεις πρόβλημα με αυτο. Ίσως όμως είναι καλό να δημιουργήσεις και μερικά ακόμα accounts(1,2) για να χεις πρόσβαση άμεση σε ότι κυκλοφορεί! Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=883

3. Θέλεις 2 master αccounts...Tουλάχιστον έτσι το έχω φτιάξει στο δικό μου ps3. Ξεχωριστούς. Διάβασε το προηγούμενο link και αν έχεις απορίες τις ξανασυζητάμε! :)

4. To μόνο update που δημιούργησε πρόβλημα ήταν αυτό του COD4 που χώρισε σε regions τους servers (τουλάχιστον προς το παρόν). Τα update πάντα καλοδεχούμενα κατά τ' άλλα...


Επίσης πριν κάνεις οτιδήποτε πιστευώ πρέπει να ρίξεις μια ματιά εδώ για να ενημερωθείς για τα βασικά σχετικά με το Playstation 3: http://www.ps3forums.gr/vb/announcement.php?f=17

Πιστεύω να βοήθησα :D

pinakas
11-01-2008, 22:04
Παιδιά καλησπέρα,

Εδώ και τρείς μέρες αγόρασα το 40αρι ps3 και είμαι εντυπωσιασμένος με την ποιότητα κατασκευής του.
Εχω βέβαια και το 360 και νομίζω είμαι κομπλέ !!!
Σήμερα αγόρασα και το dualshock 3 (σε γιαπωνέζικη έκδοση) και θα σας πω εντυπώσης με το heavenly sword.

Εχω δύο μικρές απορίες:

1. Αγορασα το locoroco, αν το σβήσω, το χάσω ή αλλάξω ps3 μπορώ να το ξανακατεβάσω δωρεάν ή πρέπει να το πληρώσω πάλι ?

2. αναγνωρίζει απο την USB εξωτερική μνήμη που έχω αρχεία dvix ?

3. Επειδή το αγόρασα απο κατάστημα φίλου μου του πρότειναι και δέχτηκε να μην μου δώσει απόδειξη αλλά να την έχω stand by, και με αυτό τον τρόπο να μεγαλώσω την εγγύηση. Οταν πάθει κάτι μου την κόβει ακόμα και αν εχει περάσει ο χρόνος και το πάω κύριος στην αντιπροσωπεία.

Σωστά ή Λαλακία ?:banghead:
Ante ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ !! :1appl:

X-NEC
11-01-2008, 22:09
Καλώς ήλθες φιλε μου και καλορίζικο το PS3 σου! Καλο gaming!:)
1. Μπορείς να το ξανακατεβάσεις δωρεάν
2. Μάλλον ναι αλλα ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος!:p

xrest_eagle
11-01-2008, 22:11
2. αναγνωρίζει απο την USB εξωτερική μνήμη που έχω αρχεία dvix ?αν εννοεις εξωτερικο σκληρο πρεπει να ειναι σε fat32 αρχικα.Αν παλι εννοεις stickaki ναι το αναγνωριζει κανονια

Happy Gaming:wave:

panelix
11-01-2008, 22:17
Παιδιά καλησπέρα,

Εδώ και τρείς μέρες αγόρασα το 40αρι ps3 και είμαι εντυπωσιασμένος με την ποιότητα κατασκευής του.
Εχω βέβαια και το 360 και νομίζω είμαι κομπλέ !!!
Σήμερα αγόρασα και το dualshock 3 (σε γιαπωνέζικη έκδοση) και θα σας πω εντυπώσης με το heavenly sword.

Εχω δύο μικρές απορίες:

1. Αγορασα το locoroco, αν το σβήσω, το χάσω ή αλλάξω ps3 μπορώ να το ξανακατεβάσω δωρεάν ή πρέπει να το πληρώσω πάλι ?

2. αναγνωρίζει απο την USB εξωτερική μνήμη που έχω αρχεία dvix ?

3. Επειδή το αγόρασα απο κατάστημα φίλου μου του πρότειναι και δέχτηκε να μην μου δώσει απόδειξη αλλά να την έχω stand by, και με αυτό τον τρόπο να μεγαλώσω την εγγύηση. Οταν πάθει κάτι μου την κόβει ακόμα και αν εχει περάσει ο χρόνος και το πάω κύριος στην αντιπροσωπεία.

Σωστά ή Λαλακία ?:banghead:
Ante ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ !! :1appl:

xboxakias einai paidia FATE TON :rofl::rofl::rofl:

NonBorn
11-01-2008, 22:25
Αυτό με την εγγύηση μ' αρέσει πολύ... :D :D :D Άμα τελικά πάρω δεύτερο ps3 θα το πάρω από το φίλο σου :p

Τα άλλα στα απάντησαν τα παιδιά νομίζω!

@ panelix έλεος :p :p :p

pinakas
11-01-2008, 22:28
ναι σε ευχαριστώ nonborn...

εχω κάτι και για σένα....... εδώ και τρείς μέρες προσπαθούσα να κάνω registration αλλά δεν μου έρχεται το email δοκίμασα το *email της εταιρείας μου και του yahoo αλλά τίποτα δεν έρχεται.

Σήμερα ανακάλυψα τυχαία ότι δεν χρειάζεται να έρθει το μύνημα και να κάνω activation αλλα αν θές τσέκαρε αν έχει πρόβλημα ο mail server σας

Slay
12-01-2008, 16:20
Eχει και το ψαχνω να βρω τι φταιει, δεν χρειαζεται να περιμενεις πλεον για activation καθως οπως ειδες μπορεις και γραφεις κανονικα στο forum.

Dikakom
12-01-2008, 22:23
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα...Έμπαινα συχνά σαν guest στο forum όμως αφού σήμερα απέκτησα το Playstation 3 έκανα και register...Αγόρασα το κλασσικό 40άρι PS3 μαζί με το Pro Evolution 2008(Τι προτότυπο!:))...Θέλω να με συγχωρήσετε κατά αρχήν αν δημιούργησα thread σε άσχετο section και επίσης για τις χαζές(για εσάς πλέον) ερωτήσεις που θα σας κάνω...
α)Για να συνδεθώ στο internet απλά συνδέω ένα καλώδιο ethernet από το PS3 με την αντίστοιχη υποδοχή στο τοίχο απευθείας?ή σε κανένα modem?(έχω ADSL στο σπίτι)
β)Επίσης τι είναι αυτό το Folding που βλέπω ότι το αναφέρετε συχνά?
-Αν υπάρχει κανένα thread για τέτοιες απλές απορίες παρακαλώ δώστε μου το link γιατί δεν βρήκα τίποτα...Αυτό το manual που περιεχόταν ήταν πολύ συνοπτικό!-
γ)Επίσης στην συσκευασία είχε ένα CD για αναβάθμιση στην έκδοση 2.00...για να το αναβαθμίσω σε 2.10 που έχω δει ότι είναι η τελευταία version γίνεται μέσω του internet στο PS3?

Συγνώμη για τις "χαζές" ερωτήσεις μου και πάλι καλώς σας βρήκα!

kapellakis
12-01-2008, 22:42
καλως ήρθες φίλε μας και πρώτα απ'όλα καλό λιώσιμο!

1.επειδή έχω και εγώ adsl το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να συνδέσεις το ethernet τη μια άκρη του στο ps3 απο πίσω και την άλλην στο modem( εκεί που σύνδεες το καλώδιο του pc σου για να έχεις internet).
2.Folding@Home Join PS3Forums.GR team #57313 (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3)
3. ναι έχει βγεί εδω και κάμποσες βδομάδες το firmware 2.10 και θα το βρείς στο menu του ps3 εκεί που λέει system update.

χάρηκα που σε βοήθησα όσο μπορούσα και ελπίζω να το χαρείς το καινούριο σου ps3!!!:)

Dikakom
12-01-2008, 22:58
Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!
Το Folding νομίζω ότι κατάλαβα τι είναι...καλή προσπάθεια που γίνεται όντως!
Όποτε βρίσκω ελεύθερο χρόνο από δουλειά και υποχρεώσεις σίγουρα θα λιώνω...ήμουν κάτοχος Xbox360 για δύο ολόκληρες εβδομάδες αλλά ήταν αρκετός χρόνος για να μου καρφωθεί η ιδέα ότι έκανα τεράστιο λάθος που δεν πήρα PS3 αλλά ευτυχώς διόρθωσα γρήγορα αυτό το λάθος!
Μου την έσπασε λίγο που δεν είχε μέσα καλώδιο HDMI και παράγγειλα ένα της Logitech από E-Shop ελπίζω να μην βγάλει κανένα πρόβλημα...
Να ρωτήσω λίγο πάλι...Αν συνδέσω το καλώδιο ethernet απο τη μία με το PS3 και την άλλη με το modem, το modem πως θα συνδέεται με την τηλεφωνική υποδοχή στον τοίχο?Ίσως ρωτάω βλακεία αλλά συγνώμη και πάλι...:prayer:

kapellakis
12-01-2008, 23:05
Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!
Το Folding νομίζω ότι κατάλαβα τι είναι...καλή προσπάθεια που γίνεται όντως!
Όποτε βρίσκω ελεύθερο χρόνο από δουλειά και υποχρεώσεις σίγουρα θα λιώνω...ήμουν κάτοχος Xbox360 για δύο ολόκληρες εβδομάδες αλλά ήταν αρκετός χρόνος για να μου καρφωθεί η ιδέα ότι έκανα τεράστιο λάθος που δεν πήρα PS3 αλλά ευτυχώς διόρθωσα γρήγορα αυτό το λάθος!
Μου την έσπασε λίγο που δεν είχε μέσα καλώδιο HDMI και παράγγειλα ένα της Logitech από E-Shop ελπίζω να μην βγάλει κανένα πρόβλημα...
Να ρωτήσω λίγο πάλι...Αν συνδέσω το καλώδιο ethernet απο τη μία με το PS3 και την άλλη με το modem, το modem πως θα συνδέεται με την τηλεφωνική υποδοχή στον τοίχο?Ίσως ρωτάω βλακεία αλλά συγνώμη και πάλι...:prayer:
το modem θα συνδέεται με τηλεφωνική υποδοχή στον τοίχο, απλά θα συνδέσεις τη μια άκρη του καλωδίου( το άσπρο καλώδιο-δε ξέρω αμα βγαίνουν και σ'αλλα χρώματα:fryingpan:) στην άκρη του modem εκεί που λέει με ανάγλυφα DSL και την άλλη στην υποδοχή εκείνη που συνδέεις και το σταθερό τηλέφωνο στον τοίχο.
χάρηκα και πάλι:tiphat:

kapellakis
12-01-2008, 23:22
να και μια εικόνα απ'το fritz box θα σε βοηθήσει

στην DSL θύρα συνδέεις το λευκό καλώδιο και στη συνέχεια στο τοίχο
στην LAN θύρα συνδέεις το ethernet καλώδιο και απο κεί στην κνσόλα στο πίσω μέρος της:
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/images/2005/hw1005_fritz_box_fon_anschluesse_b.jpg

ελπίζω να βοήθησα!:)

kapellakis
12-01-2008, 23:29
Θα χρειαστείς και έναν οδηγό με οδηγίες το πώς να συνδεθείς με το playstation network για να έχεις πρόσβαση online με το ps3...

ρίξε μια ματιά εδώ θα σε βοηθήσει αρκετά:NAT types και Προβλήματα (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=287)

Dikakom
12-01-2008, 23:31
:tiphat:Βοήθησες πάρα πολύ και σ ευχαριστώ!
Ξέρεις γιατί δεν καταλάβαινα..έχω συν δεμένο το modem sagem το απλό στον υπολογιστή που έχει μόνο μια usb θύρα για να συνδέεται με τον υπολογιστή και μία που μπαίνει το καλώδιο τηλεφώνου και καμία άλλη!
Επίσης έχω ένα modem sagem wi-fi κι αυτό από τον φίλο ΟΤΕ που έχει αυτές τις υποδοχές όπως η εικόνα αλλά φοβάμαι μήπως μου κλέψουν τη σύνδεση κανένας από τα τριγύρω σπίτια λόγω wi-fi καταλαβαίνεις...υπάρχει τρόπος να προστατέψω τη σύνδεση από τέτοιες υποκλοπές?
Ή υπάρχει τρόπος να το κάνω να μην λειτουργεί σαν wi-fi?(ελπίζω να μην είπα χαζομάρα)
Ευχαριστώ και πάλι!

kapellakis
12-01-2008, 23:37
:tiphat:Βοήθησες πάρα πολύ και σ ευχαριστώ!
Ξέρεις γιατί δεν καταλάβαινα..έχω συν δεμένο το modem sagem το απλό στον υπολογιστή που έχει μόνο μια usb θύρα για να συνδέεται με τον υπολογιστή και μία που μπαίνει το καλώδιο τηλεφώνου και καμία άλλη!
Επίσης έχω ένα modem sagem wi-fi κι αυτό από τον φίλο ΟΤΕ που έχει αυτές τις υποδοχές όπως η εικόνα αλλά φοβάμαι μήπως μου κλέψουν τη σύνδεση κανένας από τα τριγύρω σπίτια λόγω wi-fi καταλαβαίνεις...υπάρχει τρόπος να προστατέψω τη σύνδεση από τέτοιες υποκλοπές?
Ή υπάρχει τρόπος να το κάνω να μην λειτουργεί σαν wi-fi?(ελπίζω να μην είπα χαζομάρα)
Ευχαριστώ και πάλι!

αχ φίλε μου σε αυτό δε μπορώ να σου απαντήσου γιατί δε ξέρω τι γίνεται με τα wi-fi, τι κίνδυνοι υπάρχουν και άλλες ιστορίες, πιστεύω να μην υπάρχει τέτοιο θέμα υποκλοπής πάντως ας το επιβεβαιώσει κάποιος πιο εξειδικευμένος...NonBorn, πού είσαι ? we need help here!:fryingpan:

greekteo
12-01-2008, 23:39
:tiphat:Βοήθησες πάρα πολύ και σ ευχαριστώ!
Ξέρεις γιατί δεν καταλάβαινα..έχω συν δεμένο το modem sagem το απλό στον υπολογιστή που έχει μόνο μια usb θύρα για να συνδέεται με τον υπολογιστή και μία που μπαίνει το καλώδιο τηλεφώνου και καμία άλλη!
Επίσης έχω ένα modem sagem wi-fi κι αυτό από τον φίλο ΟΤΕ που έχει αυτές τις υποδοχές όπως η εικόνα αλλά φοβάμαι μήπως μου κλέψουν τη σύνδεση κανένας από τα τριγύρω σπίτια λόγω wi-fi καταλαβαίνεις...υπάρχει τρόπος να προστατέψω τη σύνδεση από τέτοιες υποκλοπές?
Ή υπάρχει τρόπος να το κάνω να μην λειτουργεί σαν wi-fi?(ελπίζω να μην είπα χαζομάρα)
Ευχαριστώ και πάλι!

Να το κανεις να μην λειτουργει σαν wi-fi δεν πολυκαταλαβα τι θες να πεις :p.. Για ασφαλεια μπορεις να βαλεις εναν κωδικο και καθαρισες

Ωστοσο, μπορεις να συνδεσεις to router σου με το ps3 μεσω LAN καλωδιου, τοτε δεν χρειαζεσαι ουτε κωδικους, ουτε την χρηση του wi-fi

Dikakom
12-01-2008, 23:40
Δεν πειράζει φίλε μου...ήδη βοήθησες πολύ,ευχαριστώ!!
Nonborn είναι νομίζω αυτός με το avatar από dragonball...ελπίζω να δώσει ένα χεράκι βοηθείας και αυτός...ευχαριστώ και πάλι(και για το καλωσόρισμα):fooddance7:

Giannis
12-01-2008, 23:48
kalitera 8a itan an syndees to ps3 meso wireless na min exeis kalodia kai na baleis enan kodiko sto wireless kai eisai ok meta

Dikakom
12-01-2008, 23:51
kalitera 8a itan an syndees to ps3 meso wireless na min exeis kalodia kai na baleis enan kodiko sto wireless kai eisai ok meta

Ακούγεται πολύ καλό αλλά δεν ξέρω πως....μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις?(αν έχεις την διάθεση φυσικά)

greekteo
12-01-2008, 23:53
Ακούγεται πολύ καλό αλλά δεν ξέρω πως....μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις?(αν έχεις την διάθεση φυσικά)

Εαν δεν σε ενοχλουν τα καλωδια, σου προτεινω να το συνδεσεις μεσω LAN, γιατι μεσω wireless ειναι λιγο πιο δυσκολο και γιατι ισως σου κανει που και που αποσυνδεσεις

Giannis
12-01-2008, 23:53
http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/1_51/settings/connectadvance.html


loipon...kane oti lei edo apla to UPNP bale disable kai an den exeis balei kodiko bale none sto WLAN SECURITY


exeis syndesi to wireless router?

den 8a kanei kamia aposyndesi ego to exo 24/7 wireless kia den exei kanena problima

Dikakom
13-01-2008, 00:06
Όχι δεν το έχω συνδέσει ακόμη...θα το κάνω σύντομα και θα σας πω τι κατάφερα...ευχαριστώ!

Τα καλώδια greekteo δεν με ενοχλούν καθόλου...μπορώ όμως να το συνδέσω μέσω LAN με αυτό το modem που έχω?Είναι αυτό το sagem modem router wi-fi που δίνει ο ΟΤΕ...έχει υποδοχές LAN και τα συναφή πάντως...

greekteo
13-01-2008, 00:08
Όχι δεν το έχω συνδέσει ακόμη...θα το κάνω σύντομα και θα σας πω τι κατάφερα...ευχαριστώ!

Τα καλώδια greekteo δεν με ενοχλούν καθόλου...μπορώ όμως να το συνδέσω μέσω LAN με αυτό το modem που έχω?Είναι αυτό το sagem modem router wi-fi που δίνει ο ΟΤΕ...έχει υποδοχές LAN και τα συναφή πάντως...

Αφου εχει θυρες LAN ,εννοειται πως μπορεις να το συνδεσεις μεσω LAN

Dikakom
13-01-2008, 00:10
Αφου εχει θυρες LAN ,εννοειται πως μπορεις να το συνδεσεις μεσω LAN

Ναι αλλά δεν θα λειτουργεί και ασύρματα όμως?Αν κάποιος θέλει να συνδεθεί με wi-fi...εγώ θέλω να μην λειτουργεί ασύρματα..(sorry και πάλι αν ρωτάω βλακείες)..

Giannis
13-01-2008, 00:15
8a yparxei kapoia rithmisi pou na apenergopoiei to wireless

greekteo
13-01-2008, 00:22
Ναι αλλά δεν θα λειτουργεί και ασύρματα όμως?Αν κάποιος θέλει να συνδεθεί με wi-fi...εγώ θέλω να μην λειτουργεί ασύρματα..(sorry και πάλι αν ρωτάω βλακείες)..

Το καλυτερο απο ολα ειναι να το κλειδωσεις βαζοντας κωδικο. Απο κει και περα μπορεις να το απενεργοποιησεις...
Μια λυση που μου ρθε ειναι να σπασεις την κεραια :rofl::rofl::rofl:

cocous
13-01-2008, 00:27
λογικα η επιλογη απενεργοποιησης του wi fi θα ειναι wireles conection που εσυ θα το κανεις of

NonBorn
13-01-2008, 01:06
Να μαι και εγώ... :D Που έχουμε μείνει, τελικα έγινε κάτι, συνδέθηκες? Απ ότι κατάλαβα έχεις usb modem οπότε αυτό είναι ένα μικρό προβληματάκι. Γενικά δεν είναι ότι καλύτερο και δημιουργούν προβλήματα γενικώς, όποτε βρεις μια ευκαιρία πάρε κάτι καλύτερο. Παρόλα αυτά και με αυτό μπορείς να κάνεις τι δουλειά σου σχετικά εύκολα! Πρέπει να συνδέσεις το usb modem σου στο pc σου και μέσω ενός crossover καλωδιού utp να συνδέσεις ps3 και pc και να κάνεις share την σύνδεση του internet. To καλώδιο που δίνει η sony με το ps3 δυστυχώς δεν είναι crossover οπότε μάλλον θα χρειαστείς καλωδιάκι (~3-3.5 ευρώ).

Μπορείς επίσης να δεις θέματα για usb modems που υπάρχουν ήδη στο forum:
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1201&highlight=usb+modem
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=164&highlight=usb+modem

Dikakom
13-01-2008, 05:04
Μόλις γύρισα από την νυχτερινή μου περπατησιά..οπότε δεν πρόλαβα να ασχοληθώ....ολόκληρη την Κυριακή θα το παλέψω όμως και ελπίζω να καταφέρω κάτι...Τώρα κοιτάω τι είναι το crossover στο google...(το PS3 πάντως δεν είχε καλώδιο ethernet μαζί,δεν ξέρω αν παίζει κάτι αλλά ίσως γιατί είναι το 40άρι)...Αν δεν καταφέρω να αξιοποιήσω το usb modem τότε θα χρησιμοποιήσω το ασύρματο και ίδωμεν...ευχαριστώ πολύ όλους σας και πάλι για την πολύτιμη βοήθεια...

WolfRathmA
13-01-2008, 05:17
Το PC σου δεν εχει DHCP (http://el.wikipedia.org/wiki/DHCP) οποτε καπως χλομο να συνδεσεις το PS3 σου απευεθειας και να παρει IP internet και τα σχετικα...

Καταρχας πρωτο και κυριο απενεργοποιεις οτι βλακεια εχεις βαλει για firewall

Επειτα αφου τελειωσεις με αυτο πας κανεις κανονικα Sharing την συνδεση σου, μετα πας στην καρτα δικτυου σου και βαζεις στατικη IP τα παρακατω

IP: 192.168.0.1
Sub Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: τιποτα!

Επειτα στα DNS θα βαλεις τους DNS φυσικα του παροχου σου.

Μετα πας στο PS3 σου και στις ρυθμισεις του δικτυου θα βαλεις τα παρακατω.

IP: 192.168.0.2
Sub Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.0.1

Και DNS παλι του παροχου σου... (otenet 195.170.0.1 & 195.170.2.2)

Τα παραπαω αφορουν οταν εχεις δικια σου συνδεση και δεν εχεις ρουτερ.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=24229#post24229

Επεισης πηγαινε και δες στο my.otenet.gr στην ενεργοποιηση μεσα αν το "αυξημενο τοιχος προστασιας" ειναι ενεργοποιημενο. Αν ναι βαλτο στο οχι και αποσυνδεσου και ξανασυνδεσου.

Dikakom
13-01-2008, 14:29
Πολυ ωραιος WolfRathmA ευχαριστώ πάρα πολυ!
Τελικά συνδέθηκα αλλά θα κάνω αυτό που μου προτείνει ο WolfRathmA...το πως συνδέθηκα,έκανα ένα scan σε wireless και βρήκε σύνδεση(κάποιος καημένος γείτονας) χωρίς να έχω συνδέσει εγώ το ασύρματο modem...το έκανα γιατί πριν κάτι μέρες είχα βρει και με το laptop μου...το σήμα δεν είναι πολύ δυνατό αλλά καλή φάση.Βέβαια γιατί δεν είναι σωστό αυτό που έκανα θα ακολουθήσω τις οδηγίες για να αξιοποιήσω την δική μου σύνδεση!Ευχαριστώ boys...αν μου έρθει καμιά άλλη απορία θα την εκφράσω, βοηθάτε πολύ!:tiphat:

Dikakom
15-01-2008, 01:01
:fooddance7:Τελικά έχω κάνει δίκτυο στο σπίτι μου με ασύρματο wi-fi modem και όλα εντάξει...ευχαριστώ!


Να ρωτήσω κάτι παιδιά???Υπάρχει περίπτωση όταν παίζει divx να παίξει και τους δύσμοιρους υπότιτλους σε μορφή .srt?Μήπως και ευχαριστηθούμε τα divx μας...:banghead::Thud:

NonBorn
15-01-2008, 01:28
Να ρωτήσω κάτι παιδιά???Υπάρχει περίπτωση όταν παίζει divx να παίξει και τους δύσμοιρους υπότιτλους σε μορφή .srt?Μήπως και ευχαριστηθούμε τα divx μας...:banghead::Thud:

http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=32707&postcount=37

Mε ένα search όλα λύνονται ;)

Dikakom
15-01-2008, 13:21
http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=32707&postcount=37

Mε ένα search όλα λύνονται ;)


:1appl::1appl::fooddance7::wave:thank you a lot NonBorn!

georgiosdam
24-02-2008, 17:20
οσοι εχουν κανει register τουσ εστειλε τιποτα η sony;;; εγω εκανα πριν 1,5 μηνα και ακομα τιποτα!!! θα μου στειλουν;;;;!! sorry αν ειναι off toppic...

WolfRathmA
25-02-2008, 02:23
Μας εστειλε την ταινια του James Bond Casino Royal σε Blu-Ray αλλα ηταν για περιορισμενη διαρκεια. Τωρα ποια πρεπει να εχουν σταματηση. Παει καιρος κιολας....

MaRkUs_
25-02-2008, 05:12
Μας εστειλε την ταινια του James Bond Casino Royal σε Blu-Ray αλλα ηταν για περιορισμενη διαρκεια. Τωρα ποια πρεπει να εχουν σταματηση. Παει καιρος κιολας....

αν δεν κάνω λάθος οι πρώτοι 500000 τα είχαμε πάρει....μάλλων έχει περάση αυτό το νούμερο:Ρ

atomsk
29-02-2008, 13:21
Θα ήθελα να παίξω τίτλους όπως το folklore, heavenly sword και assasin's creed. Τι λέτε ; Αξίζει να αγοράσω τώρα ένα PS3 40gb (δεν με ενδιαφέρει το ps2 BC ιδιαίτερα). Επίσης ακούω ότι το blue ray playback στις ταινίες έχει προβλήματα (αργό) κατα πόσο αληθευει αυτό. Με ενδιαφέρει να δουλευει απροβλημάτιστα το blue ray μιας και επενδύω και σε αυτό αφού πλέον έχει καθιερωθεί το format και τα video club τις γειτονιάς θα ξεκινήσουν να φέρνουν (αν δεν το έχουν κάνει ακόμα) blue ray τίτλους.

Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση. Κατα την γνώμη μου για τον χρόνο που μπορώ να διαθέσω στα παιχνίδια του PS3 (δεν τα καταναλώνω σαν καραμέλες) πιστεύω ότι μέχρι να τελείωσω με τους 3-4 τίτλους που με ενδιαφέρουν θα ξεκινήσουν να κυκλοφορούν καλύτερα και αποκλειστικά games (GTAIV, mgs κλπ)

Eπίσης είμαι κάτοχος PSP. Παρατήρησα ότι το integration που προσφέρει το remote play είναι πραγματικά φανταστικό και αναβαθμίζει ταυτόχρονα και την λειτουργικότητα του PSP.

Για xbox360 δεν γίνεται ούτε λόγος αφού τα περισσότερα παιχνίδια του συμπτοματικά θα κυκλοφορίσουν και σε pc και πέραν αυτού εμένα με ενδιαφέρουν πιο πολύ γιαπονέζικες παραγωγές όπως τα FF , που εκτός αυτών είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξουν πολλές ακόμα στο μέλλον.

patso
29-02-2008, 13:32
Τωρα αξιζει περοσσοτερο απο ποτε αλλοτε!
Οσον για το BD Player το PS3 ειναι εαν οχι ο καλυτερος, ενας απο τους καλυτερους players αυτη τη στιγμη!
Αγορα χωρις δευτερη σκεψη!

ALEO
29-02-2008, 13:35
Nai αξιζει περοσσοτερο απο ποτε

ερχετε και το Home οεο ,τι να κλασει το Live

απλα μερικοι ξαφνικα πηγαν στο χ μποξ ,βαρεθηκαν τις καρτουλες ,τραγικο λαθος

PDS
29-02-2008, 13:38
Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση. Κατα την γνώμη μου για τον χρόνο που μπορώ να διαθέσω στα παιχνίδια του PS3 (δεν τα καταναλώνω σαν καραμέλες) πιστεύω ότι μέχρι να τελείωσω με τους 3-4 τίτλους που με ενδιαφέρουν θα ξεκινήσουν να κυκλοφορούν καλύτερα και αποκλειστικά games (GTAIV, mgs κλπ)

Eιναι πολυ καλη περιοδος για να παρεις ps3,ειδικα για τον λογο που λες παραπανω.
Θα βρεις πολλα καλα παιχνιδια που υπαρχουν ηδη σε καλη τιμη και μεχρι να τα βαρεθεις θα κυκλοφορουν ηδη καινουρια.
Υπαρχει ηδη μια μεγαλη βιβλιοθηκη τιτλων που δεν θα σε απογοητευσει.

atomsk
29-02-2008, 13:40
πιο συγκεκριμένα αύριο πάω γι'αυτο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1080539

η tv απότι έψαξα είναι αρκετά καλή για τα λεφτά της.

Slay
29-02-2008, 13:51
Θα σου ελεγα να περιμενεις για κανενα bundle ειτε με GT prologue ειτε ακομα καλυτερα με MGS4, αλλα και η προσφορα που βρηκες ειναι πραγματικα πολυ καλη , και η TV ειναι super, οποτε προκαταβολικα μεγεια.

Valkyre
29-02-2008, 14:13
Το PS3 αυτη τη στιγμη ειναι για εμενα η καλυτερη επιλογη και η καλυτερη περιοδος για να το παρεις.Υπαρχουν πολλα καλα παιχνιδια που δεν εχεις παιξει και υπαρχει ενα πολυ δυνατο lineup gia to 2008.

Μην ξεχασεις να παρεις το Uncharted! ;)

desperate_gamer
29-02-2008, 14:13
Είναι απίθανη η προσφορά και είναι η καλύτερη περίοδος για να πάρεις PS3. Τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν θα σε εντυπωσιάσουν και να περιμένεις μια εμπειρία που δεν έχεις ξαναζήσει.

Και πράγματι μέχρι να τα τελειώσεις, θα έχεις GTA4, Haze και το αξεπέραστο Metal Gear Solid 4!! Δοκίμασε όμως και το Uncharted και Ratchet and Clank. Θα τα ευχαριστηθείς πολύ, αν σου αρέσουν τα single players.

Όσο για blu-ray το PS3 είναι το πιο φτηνό και πιο καλό blu-ray player της αγοράς. Άμα δεις blu-ray σε μια τηλεόραση όπως αυτή της προσφοράς, τα DVD θα σου φαίνονται πολύ λίγα.

Αν είναι να πάρεις κάποτε PS3, πάρτο με αυτή τη προσφορά!

muku
29-02-2008, 15:07
Κι εγώ με τη σειρά μου θα σου απαντήσω ότι πρέπει να το πάρεις αναγκαστικά αφού σου αρέσουν τα ιαπωνικά παιχνίδια και αν το πάρεις τώρα θα έχεις μπόλικο υλικό να παίξεις μέχρι να κυκλοφορήσουν τα παιχνίδια που θέλεις. Κι εγώ ίδιου τύπου παιχνίδια με σένα παίζω και να φανταστείς το έχω από τον προηγούμενο Μάιο. Το πρώτο παιχνίδι που αγόρασα σε blu-ray ήταν το pro evo. Μέχρι τότε μάζευε σκόνη, άντε να έπαιζα κάνα tekken dr που είχα αγοράσει από psn. Τώρα πλέον όμως αρχίζουν και βγαίνουν καλά παιχνίδια με γρήγορους ρυθμούς. Οπότε μπορείς να το πάρεις τώρα και να παίξεις uncharted (οπωσδήποτε), devil may cry 4, folklore, heavenly sword (καλύτερα νοίκιασε το-πολύ μικρό). Αυτά θα σε κρατήσουν μέχρι να βγει το gtaIV και το gtaIV θα σε κρατήσει μέχρι να βγει το mgs4. Εκείνη την περίοδο θα βγει και το disgaea 3 κοκ. Θα βαίνουν συνεχώς παιχνίδια που θα σε ενδιαφέρουν από εδώ και πέρα. Τώρα για blu-ray επειδή νοικιάζω συχνά ταινίες, πραγματικά δεν ισχύει αυτό που σου είπαν. Μια χαρά τις παίζει. Τώρα δεν ξέρω αν είναι ή όχι ο καλύτερος player της αγοράς πάντως μέχρι πρόσφατα ήταν ο μοναδικός player που αναβαθμίζεται το firmware του. Τώρα βγήκε και άλλος 1 από την Sony. Στην ουσία αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγει ταινία blu-ray που να μην μπορεί να αποδόσει όλα τα χαρακτηριστικά λειτουργίας της στο ps3.

SQP_GR
29-02-2008, 15:09
auto apo to plaisio den isxii pleon apo ti xerw

atomsk
29-02-2008, 15:15
δεν ισχύει; και τότε γιατί το έχουν ακόμα στο site εδώ και κάτι μέρες ενώ το site ανανεώνεται καθημερινά απ'οσο ξέρω

georgiosdam
29-02-2008, 15:23
εχεις αργησει ηδη φιλε μου!!!! βεβαια ποτε δεν ειναι αργα!!! αντε με 'γεια και η τηλεοραση!!! δεν νομιζω να μην ισχυει σε καποιο πλαισιο θα υπαρχει!! μην αγχωνεσαι...

Soprano13
29-02-2008, 15:37
δεν ισχύει; και τότε γιατί το έχουν ακόμα στο site εδώ και κάτι μέρες ενώ το site ανανεώνεται καθημερινά απ'οσο ξέρωΠαρτους τηλεφωνο για να βεβαιωθεις.Καπου διαβασα οτι τις 25/3 θα βγει ps3+GT5 prologue 400E.

blizard
29-02-2008, 16:18
Επίσης ακούω ότι το blue ray playback στις ταινίες έχει προβλήματα (αργό) κατα πόσο αληθευει αυτό.
Σοβαρά προβλήματα στο playback με κολλήματα είχε μόνο το HD-DVD λόγο της επιφάνειας του δίσκου που δεν ήταν ανεκτική σε μικρές γρατζουνιές.
(αν και προβλήματα υπήρχαν και χωρίς γρατζουνιές)

Και από ταχύτητα το ps3 είναι με διαφορά το πιο γρήγορο player ... τα HD-DVD πχ κάνουν 30-40 sec να bootaroun και γενικά κανένα δεν έχει την γρήγορη απόκριση του ps3.


ΥΓ
Μάλλον θα μπερδεύτηκες και νόμιζες ότι μιλάνε για το ps3... αν όχι, πές μου αν μπορείς που άκουσες τέτοιες κουταμάρες γιατί είμαι περίεργος.

Valkyre
29-02-2008, 16:37
εγω παντως εχω το PS3 Μου τοσο καιρο παιζω συνεχεια dvd και bluray ποτε δεν ειχα προβλημα...

mootsChios
29-02-2008, 17:55
και εγω πιστευω οτι η προσφορα που βρηκες, ειναι και γαμω. τρεχα, τσακωσε το πριν πεταξει.

georgios
29-02-2008, 18:08
oso perna o keros aksizi ke pio poli. mexri tu xronu tetio kero tha exi periodus ksirasias to ps3. ala an den exis kamia konsola ine i kaliteri epilogi

touristas
29-02-2008, 18:14
aksizei na agoraseis ps3 kathe stigmi,opotedipote,telos

gavrosdr
29-02-2008, 18:15
αξιζει, αξιζει!:bgrin2:

ProEvo
29-02-2008, 18:24
Κατά τη γνώμη μου όχι. Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση. Το Blu-Ray έχασε πανηγυρικά τη μάχη από το HD και η ποιότητα του player είναι χειρότερη από dvd bluesky. Τα παιχνίδια είναι το ένα χειρότερο από το άλλο τόσο πολύ, που ξεκίνησα να παίζω ξανά R-Type στο gameboy. Τα sixaxis εντελώς αναξιόπιστα. Παίζουν ΜΟΝΟ με συνδεδεμένο το καλώδιο. Για αυτό σου λέω. ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ











Άλλωστε θα μπορούσες να δώσεις σε μένα τα λεφτά να αγοράσω ένα δεύτερο :rofl::rofl:

SPOWN
29-02-2008, 18:32
Συμφωνω απολυτα με τον PRO EVO! Στο προσωρινα μακρια! Εαν θες για gaming μακρια...χβοχακι με τρελα χτυπα...εαν θες multimedia μηχανημα που σε 2 χρονια παρει μπρος και σε παιχνιδια τοτε ναι ps3!!!Ektos ean kai esy exeis mania me ton na swseis ton kosmo apo tis arrwsties kai thes to FOLDING giati twra teleutaia einai poly tis modas!

ProEvo
29-02-2008, 18:35
Συμφωνω απολυτα με τον PRO EVO! Στο προσωρινα μακρια! Εαν θες για gaming μακρια...χβοχακι με τρελα χτυπα...εαν θες multimedia μηχανημα που σε 2 χρονια παρει μπρος και σε παιχνιδια τοτε ναι ps3!!!Ektos ean kai esy exeis mania me ton na swseis ton kosmo apo tis arrwsties kai thes to FOLDING giati twra teleutaia einai poly tis modas!

:giggle:Μάλλον δε διάβασες πολύ προσεκτικά τη γνώμη μου...Και χαίρομαι για το "Συμφωνώ απόλυτα"...Όντως τεράστια η νίκη του HD απέναντι στο Blu-Ray...:rofl::rofl:

SPOWN
29-02-2008, 18:36
Mia xara ta diabasa , alla den katalabes oti pira auto pou ithela! Eisai neoudaki mwre kai esy, ton spown den to mathaineis se mathainei! kalo sou apogeuma!xaxaxa

touristas
29-02-2008, 18:39
Mia xara ta diabasa , alla den katalabes oti pira auto pou ithela! Eisai neoudaki mwre kai esy, ton spown den to mathaineis se mathainei! kalo sou apogeuma!xaxaxa

kala tora psarosa e?proskinao!!!!!!!!!

vasses
29-02-2008, 18:40
Συμφωνω απολυτα με τον PRO EVO! Στο προσωρινα μακρια! Εαν θες για gaming μακρια...χβοχακι με τρελα χτυπα...εαν θες multimedia μηχανημα που σε 2 χρονια παρει μπρος και σε παιχνιδια τοτε ναι ps3!!!Ektos ean kai esy exeis mania me ton na swseis ton kosmo apo tis arrwsties kai thes to FOLDING giati twra teleutaia einai poly tis modas!


Afou re file exeis pc , oute xbox exeis oute ps den dikaiouse na omileis kai na ekfereis apopsi gia kati pou den gnorizeis:)

SPOWN
29-02-2008, 18:41
etsi, etsi, makari na to ekanan kai oi ypoloipoi ! Alla allon proskinane, bebaia twra paraitithike, i mallon efyge brady apo tin pisw porta! E Phyllako H!!!
VASSES exw xbox 360 apo to lansarisma kai akomi to liwnw opws kai ps3 eixa!

touristas
29-02-2008, 18:43
dialogou tou paralogou exoume mou fainetai.gia na telionoume kathenas exei oti goustarei.gnomi mou einai pantos sovara tora na parei ofilos mas ps3 avlepei.kai paixnidares exei kai tha exei,kai blue ray kai online home sidoma kai super forum na ton ipostirizei se kathe diskolia.telos!ante geia

SPOWN
29-02-2008, 18:44
Nai, tha symfwwnisw sto ANTE GEIA sou!

touristas
29-02-2008, 18:44
etsi, etsi, makari na to ekanan kai oi ypoloipoi ! Alla allon proskinane, bebaia twra paraitithike, i mallon efyge brady apo tin pisw porta! E Phyllako H!!!
VASSES exw xbox 360 apo to lansarisma kai akomi to liwnw opws kai ps3 eixa!

PSN ID: WORLDRIVERGR
GAMES: 1. F1 WORLD CHAMPIONSHIP
2. OBLIVION
3. MOTOSTORM
4. WARHAWK



vgale re file tote tin ipografi sou na min ti vlepoume

SPOWN
29-02-2008, 18:47
Re koita pou tha mas pei o touristakos ti tha kanw me tin ypografi mou!
As epanelthoume sto thema, PS3 PROTEINW DAGKWTO gia apoires kai TRELES wres gemates me FOLDING!!!

blizard
29-02-2008, 18:48
Το xboxaki αξίζει αν θές να κάνεις chat με τον spown :) ,γιατί από παιχνίδια έχει ουσιαστικά τελειώσει... έδωσε ότι μπορούσε.

Δεν έχεις δυνατότητα να δεις ταινίες, για να σου επιτρέψουν να παίξεις online ακόμα και τάβλι με p2p πρέπει να τα σκάς στην MS, είναι ακριβό, προβληματικό, οπότε αφού την έχεις γλυτώσει μέχρι τώρα είναι κρίμα να μπλέξεις.

Αργά η γρήγορα όλοι θα πάρουν ps3, νομίζω τώρα είναι αρκετά καλή περίοδος και δεν πιστεύω η τιμή να πέσει πολύ στο κοντινό μέλλον.

touristas
29-02-2008, 18:49
Re koita pou tha mas pei o touristakos ti tha kanw me tin ypografi mou!
As epanelthoume sto thema, PS3 PROTEINW DAGKWTO gia apoires kai TRELES wres gemates me FOLDING!!!

siga re MEGALE,xalarose ligo.ante paikse kana xboxAKI tora kai ase isixo to ps3

vasses
29-02-2008, 18:56
Poia einai i xrisimotita tou xbox SPOWN afoy exeis pc kai paizeis opos les ola ta games se 1920.
I kaliteri epoxi gia agora tou ps3 einai to kalokairi paketo me to mgs4 kai to dualshock 3 kai vazo stoixima tha kanei polles prosfores tote logo kalokairiou :)

blizard
29-02-2008, 19:02
As epanelthoume sto thema, PS3 PROTEINW DAGKWTO gia apoires kai TRELES wres gemates me FOLDING!!!
Ενας ακόμα λογος για να προτιμήσεις ps3 είναι το επίπεδο συζήτησης αρκετών χρηστών του 360 ... πχ θα ακούσεις συχνά από xbot να λένε απίστευτες γελοιότητες σαν την παραπάνω, συν την προπαγάνδα που τρώνε τα αμερικανάκια, και μάλλον έτσι έπεσε η σοβαρότητα κοντά στο 0.

ΥΓ
Στην ουσία για το folding,το xbox θα έβγαζε και αυτό ένα ανάλογο πρόγραμμα (o bill gates δείχνει μια προσοχή σε τέτοια πράγματα) αλλά δεν έχει δύναμη και κυρίως την αντοχή που απαιτείται.
(σε 6 μήνες θα είχε καεί το 90% τουλάχιστον)

atomsk
29-02-2008, 19:13
ευχαριστώ για τα replies αν και κάπου χαθήκατε στα flames :giggle:

θα πάρω το ps3 γιατί ...

θέλω κάτι παραπάνω απο κονσόλα
έχω psp και θέλω remote play
μου αρέσουν οι γιαπονέζικοι τίτλοι
δε θέλω να πληρώσω το wifi 100e (το οποίο μου είναι απαραίτητο)
έχει μέλλον σε τίτλους
έχει αναβαθμίσιμο σκληρο
δεν καίει φλάτζες
συνισφέρει στην ανθρωπότητα :frog:
και προς το παρών έχει τίτλους να με καλύψουν μέχρι να βγούνε και άλλοι

:tiphat:

touristas
29-02-2008, 19:15
sinxaritiria loipon,kai me mia kali tileorasi omos e?

atomsk
29-02-2008, 19:17
ε είπαμε την προσφορά με την sony

touristas
29-02-2008, 19:17
ante mpravo,kalorizika sou euxomai kai to sidomotero dinato.

modecris
29-02-2008, 19:22
Όντως,η προσφορά με την tv είναι πολύ καλή.

MaRkUs_
29-02-2008, 19:26
συγχάρητήρια....έκανες το καλύτερο και άσε τον spoown να λαλάει!!! αφήστε τον όλοι ρε! θα πεί θα πεί και θα σταματήση αν δεν τον απαντάτε!:Ρ άντε να έρθουν σιγά σιγά τα καινούργια games...και πάλη μεγιά φίλε το καλύτερο πακετάκι σε άριστη τιμή πήρες!!!;)

Valkyre
29-02-2008, 19:48
kαι ... ξαφνικα πεταγεται ενας SPOWN και κανει ενα thread μπ0^ρδελο ...

Καλη φαση...

SPOWN
29-02-2008, 20:13
μου αρέσουν οι γιαπονέζικοι τίτλοι!!! Gia poious les?????Final Fantasy to 2010!!!!
Asteio einai auto fantazomai!!!Oti na nai!!
Epixeirimata me trela !
Kalytera na eleges goustarw to Foldarisma. Poio sobaro epixeirima einai apo auta pou anafereis!
Nai filarako ps3 pare einaio oti kalytero, den kanw plaka, kalytera ase emena na paizw games kai esy kane to pagkosmoio kalo!

jorgedept
29-02-2008, 20:23
nfe........

blizard
29-02-2008, 20:29
Βρε spown, μήπως τα "αγοράζεις" μια φορά στο pc και μετά άλλη μια στο 360 γιαυτο σου φαίνονται πολλά ?
Έχει μεγάλη ποσότητα πλέον και φυσικά ποιότητα το ps3, και μάλιστα αρκετά που δεν βρίσκεις αλλού, ρίξε μια ματιά στο forum.

ΥΓ
Σοβαρά ,το ps3 είναι επιλογή με κλειστά μάτια αυτή τη στιγμή... ξέρεις οτι ακόμα και 70ευρώ να πέφτει η τιμή του το χρόνο, με τα 50 που θα έπρεπε να δίνεις στο live, δεν υπάρχει λόγος ούτε να περιμένεις ούτε να σκεφτείς κάτι.

Xbox 360 μόνο για πειρατεία και αν νιώθετε τυχεροί απέναντι στο RROD, ή για τα παιδιά που το εχουν αγοράσει ήδη και είναι "δεσμευμένοι".

TERRORZONE
29-02-2008, 20:31
μου αρέσουν οι γιαπονέζικοι τίτλοι!!! Gia poious les?????Final Fantasy to 2010!!!!
Asteio einai auto fantazomai!!!Oti na nai!!
Epixeirimata me trela !
Kalytera na eleges goustarw to Foldarisma. Poio sobaro epixeirima einai apo auta pou anafereis!
Nai filarako ps3 pare einaio oti kalytero, den kanw plaka, kalytera ase emena na paizw games kai esy kane to pagkosmoio kalo!

ΡΕ ΣΠΟΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ 360 ΜΕ ΤΟ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ-ΜΙΣΟ ΚΑΙ ΚΑΗΚΕ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΑΜΩΤΟ ΤΟΥ.ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΩΡΑ.ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΝΑ ΧΕΙΡΗΣΤΕΙΡΙΟ ΚΑΙ ΕΝΑ GOW KAI TO ΦΟΡΤΩΘΗΚΕ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ.

MaRkUs_
29-02-2008, 20:32
μου αρέσουν οι γιαπονέζικοι τίτλοι!!! Gia poious les?????Final Fantasy to 2010!!!!
Asteio einai auto fantazomai!!!Oti na nai!!
Epixeirimata me trela !
Kalytera na eleges goustarw to Foldarisma. Poio sobaro epixeirima einai apo auta pou anafereis!
Nai filarako ps3 pare einaio oti kalytero, den kanw plaka, kalytera ase emena na paizw games kai esy kane to pagkosmoio kalo!

ρε spown γιατί μπένεις και γράφεις παντού τα δικά σου??τι προσπαθείς να κάνεις να αλλάξεις του άλου την γνώμη να πάρει την τοστιέρα???να πληρώνει για wifi για online για όλλα????λακαμάς είναι???και μετά??να πληρώσει κ για το BR addon που θα βγάλει ο βασιλάκης για το x @ που έχει μετά την φίφα που έφαγε το hdάκι του! μούαχαχαχα! εξάλου το είπε ο άνθρωπος δεν θέλει xbox! πωωωω!!! off topics τέλος!

vasses
29-02-2008, 20:44
Fainetai den exei ti na paixei kai asxoleitai me to forum , alitheia me ti asxoleisai akoma me crysis :rofl::rofl:

mootsChios
29-02-2008, 20:59
μου αρέσουν οι γιαπονέζικοι τίτλοι!!! Gia poious les?????Final Fantasy to 2010!!!!
Asteio einai auto fantazomai!!!Oti na nai!!
Epixeirimata me trela !
Kalytera na eleges goustarw to Foldarisma. Poio sobaro epixeirima einai apo auta pou anafereis!
Nai filarako ps3 pare einaio oti kalytero, den kanw plaka, kalytera ase emena na paizw games kai esy kane to pagkosmoio kalo!
Ναι ρε Spown, γιατι ολα τα γιαπωνεζακια παιζουν με αμερικανικους ή ευρωπαικους τιτλους? Ξεχασες οτι το ps3 μεσα στα χιλιαδες καλα που εχει, ειναι και οτι μπορεις να παιξεις με παιχνιδια απο διαφορετικο region? Αν το λοιπον θελει να παιξει γιαπωνεζικους τιτλους δεν εχει παρα να μπει στο playasia ή στο γιαπωνεζικο ebay και να παρει απειρους τιτλους απο Japan. Καντο εσυ, αν μπορεις. Ωωωχουυυυυ

Valkyre
29-02-2008, 21:12
Παιδια κλειδωστε το...δηλαδη τι να πω...ξερω κι εγω...ή θα πρεπει να σταματησει το ενοχλητικο trollaρισμα καθε μορφης ή δεν θα μπορεσουμε να κανουμε ενα φυσιολογικο thread!

Το παλικαρι ηθελε να κανει μια απλη ερωτηση , να λαβει συμβουλες και το θεμα κατεληξε μια σαλατα και μιση!Τι να πω δεν ξερω...

NonBorn
29-02-2008, 21:31
Banned και από αυτό το θέμα. Η προσωπική μου άποψη για το συγκεκριμένο άτομο είναι γνωστή, απλά δε θέλω να τον ξαναδώ να γράφει στο ps3forums.gr!

georgiosdam
29-02-2008, 21:43
kαι ... ξαφνικα πεταγεται ενας SPOWN και κανει ενα thread μπ0^ρδελο ...

Καλη φαση...
πολυ γελιο χχαχαχαχαχαχαχαχαχα sorry για το off topic

gavrosdr
29-02-2008, 21:54
εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα!:confused: γιατι να γραφει καποιος σε σαιτ του ps3 και να χανει τον χρονο του απο την στιγμη που δεν του αρεσει το ιδιο το μηχανημα και ειναι φαν των pc.

atomsk
29-02-2008, 22:30
μετά απο αναφορές στο youtube απο άτομα που έχουν στήλει 2 και 3 φορές το xbox360 τους για service δεν θέλω να σκέφτομαι την αγορά ούτε για πλάκα. Ένας λόγος που πέρνεις την κονσόλα είναι και η αξιοπιστία ..αν είναι να καίει φλάτζες λες και είναι υπερχρονισμένο pc χωρίς ψύκτρα τι να το κάνεις.

Το xbox το θαυμαζα όταν πρωτοβγήκε αλλά τωρα πλέον δεν έχει να μου πεί κάτι.

Giannis
29-02-2008, 22:40
μα είναι μεγάλη μ....α να έχεις πληρώσει την κονσόλα και καθώς πεζής να σου χαλάει έτσι στο ξεκάρφωτο και να μένεις με τον π......ο στο χέρι μετά

touristas
29-02-2008, 22:51
εγω δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα!:confused: γιατι να γραφει καποιος σε σαιτ του ps3 και να χανει τον χρονο του απο την στιγμη που δεν του αρεσει το ιδιο το μηχανημα και ειναι φαν των pc.

dioti file mou gavrosdr ti kalitero exei na kanei?na paiksi PC i xbox?i sampos tha vrei kanena pou na asxolithi mazi tou opos emeis?

SQP_GR
01-03-2008, 00:30
File Mu Kale Proxthes Estila Ena Paidi Sto Plaisio Gia Tin Prosfora Alla Tu Ipan Oti Den Isxii Pleon ,kai Oti Itan Gia Tis Giortes .pare Til Min Se Kremaso Pantos Giati Den Milisa Egw Prosopika ,alla Den Ton Theoro Kai Psefti.pare Kai Pesmas Kai Mas

msnes7
01-03-2008, 00:37
Εγώ φίλε θα σου πρότεινα να περιμένεις.Όχι να μην το πάρεις αλλά να πετύχεις καλύτερη τιμή.Τον δεκέμβριο η ίδια προσφορά ήταν 1980 ευρώ.Νομίζω τον σεπτέμβρη είναι η ιδανική περίοδος.Θα έχει πέσει και η τηλεόραση και το ps3 και κερδίζεις και χρόνο μέχρι να βγουν κάποια games ή να πέσει η τιμή στα υπάρχοντα.

personGR
01-03-2008, 01:35
Όπως καταλαβαίνεις atomsk, o...spown, είναι από τους τύπους που αρέσκονται να ενοχλούν και να εκνευρίζουν τους άλλους, κοινώς ένα χοντρό, άσχημο, γλοίωδες troll..
Όσον αφορά την ερώτηση σου, σήμερα πήγα στο Πλάισιο και είδα τη συγκεκριμένη προσφορά (τυχαία), και...ναι εντυπωσιάστηκα..
Μπορεί το ps3, να δείχνει κάποια αδυναμία στα σημεία, αλλά όλα δείχνουν ένα καλύτερο αύριο.

nikon
01-03-2008, 08:24
Banned και από αυτό το θέμα. Η προσωπική μου άποψη για το συγκεκριμένο άτομο είναι γνωστή, απλά δε θέλω να τον ξαναδώ να γράφει στο ps3forums.gr!

Να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι μόνο προσωπική σου άποψη.Ξέρει τι κάνει το παιδάκι:fryingpan: σου λέει όσοι δεν με ξέρουν θα μου απαντήσουν οπότε θα το κάνω οίκο ανοχής (για να μην πω μπουρδέλο) το thread.
Στο θέμα τώρα φίλε μου το ps3 ή το πάρεις τώρα ή αργότερα το σίγουρο είναι ότι δεν θα το μετανιώσεις υπάρχουν πολλά παιχνίδια τα οποία μέχρι να τα παίξεις θα έχουν βγει και άλλα και ακόμη καλύτερα.
Α και το psn είναι τσάμπα.:giggle:

TopGunZ
01-03-2008, 11:54
Φίλε μου, η προσφορά είναι πολύ καλή, οι 40άρες Full HD μην περιμένεις να κάνουν καμιά τρελή βουτιά σύντομα, ενώ και το PS3 να πέσει μέσα στο χρόνο κανά 50άρικο ακόμα. Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν περιμένεις πες μέχρι το φθινόπωρο να κερδίσεις 100-200 ευρώ είναι 10-20 ευρώ το μήνα. Τις ώρες που θα φας με το PS3 και θα εξοικονομείς από καφέ, φαγητό, ποτά, ξενύχτια, βενζίνες, γυναίκες κλπ κλπ κλπ αν υπολογίσεις... :D

Καλά για το PS3 δεν τίεται θέμα, και όσο πάει, το PSP μου όλο και περισσότερο του κάνει παρέα ;)

leone
01-03-2008, 14:33
εγω το σκεφτομαι για το πασχα αυτο. να παρω το πακετο με το prologue και να παρω και μια τηλεοραση. τηλεοραση ομως hd ready γτ δεν εχω να δοσω πολλα.......

hohlitos
01-03-2008, 15:59
Και κατα την δικη μου γνωμη ως προχωρα ο καιρος πλησιαζει και η ωρα που αυτη η κονσολα θα ειναι must! και επειδη απο οτι λες τα παιχνιδια δεν τα καταναλωνεις και σαν καραμελες..κατι που κανω και εγω..τοτε αξιζει να το παρεις απο τωρα..
εξαλλου μην ξεχναμε οτι αν δεν εισαι και τυπος ανθρωπου που θα θελες να εχεις μεγαλες συλλογες με παιχνιδια..τοτε μπορεις να απολαυσεις μερικα καλα παιχνιδια με ενοικιαση τα οποια με 2-4 ευρω θα τα εχεις τερματισει σε 3 μερες και θα τα εχεις ευχαριστηθει οπως ...
heavenly sword (9-10 hours)
uncharted drakes fortune (10-12 hours)
darkness (10 hours)
lair (5-7 hours) (δεν το χω παιξει ακομα)

οποτε καταλαβενεις..δινεις τα λεφτα σου μονο σε παιχνιδια που εχουν διαρκεια και καλο multiplayer online και εισαι υπερκαλυμμενος :)

oσο για το PSP που λες ναι ισχυει αυτο που λες το εχω δει μεσω ενος φιλου και εχω παθει πλακα...εχει κανει register to PSP του στο PS3 και ειχε παει σε ενος αλλου παιδιου το σπιτι που ειχε μοντεμ ρουτερ το συνδεσε και μας ανοιξε μεσω toυ PSP το ps3 και βλεπαμε τα videos,τραγουδια και φοτογραφιες :) αψογο αυτο !

atomsk
01-03-2008, 16:50
Πήγα Πλαίσιο για να δω και απο κοντά την tv της προσφοράς. Όντως πολύ καλή. Έκανα τελικά την παραγγελία και θα μου έρθουν Τρίτη. Έδωσα μια προκαταβολή που καλύπτει το κόστος του PS3 μιας και θα κάνω την αγορά μετρητής για να μη πονοκεφαλιάζω με δόσεις αλλά όταν τους ζήτησα να μου δώσουν το PS3 και να μου φέρουν την Τρίτη την ΤV, αρνήθηκαν λέγοντας ότι είναι πακέτο. Τώρα ανησυχώ αν το PS3 που θα μου φέρουν θα είναι όντως σφραγισμένο, στο κουτί του κλπ. Ρώτησα τον πωλητή βέβαια και μου είπε ναι, αλλά στο Ελλάδα είμαστε οπότε δεν εμπιστεύομαι κανένα.

Giannis
01-03-2008, 16:53
σφραγισμένο θα είναι 100%


και μπράβο σου έπραξες το σωστό:1appl:

Valkyre
01-03-2008, 19:20
Πήγα Πλαίσιο για να δω και απο κοντά την tv της προσφοράς. Όντως πολύ καλή. Έκανα τελικά την παραγγελία και θα μου έρθουν Τρίτη. Έδωσα μια προκαταβολή που καλύπτει το κόστος του PS3 μιας και θα κάνω την αγορά μετρητής για να μη πονοκεφαλιάζω με δόσεις αλλά όταν τους ζήτησα να μου δώσουν το PS3 και να μου φέρουν την Τρίτη την ΤV, αρνήθηκαν λέγοντας ότι είναι πακέτο. Τώρα ανησυχώ αν το PS3 που θα μου φέρουν θα είναι όντως σφραγισμένο, στο κουτί του κλπ. Ρώτησα τον πωλητή βέβαια και μου είπε ναι, αλλά στο Ελλάδα είμαστε οπότε δεν εμπιστεύομαι κανένα.

Φιλε μου σου ευχομαι καλοριζικο , καλο gaming και οτι βοηθεια χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω!Πες μας και το PSNid σου οταν το φτιαξεις και τι παιχνιδια εχεις να σε κανουμε add! Και παλι καλοριζικο!:1appl::tiphat::angry:

desperate_gamer
01-03-2008, 19:42
καλορίζικο και σου εύχομαι πολλές χαρούμενες ώρες παιχνιδιού.

βεβαιώσου να μην σκοντάψει κανείς στο σαγόνι που θα σου πέσει ως το πάτωμα (μπρρρ...κρυάδα)

με γειααααααα!!!

SpartanGR
01-03-2008, 20:48
Φιλαρακο καλοριζικο μπραβο που το πηρες!! θα το αγαπησεις το μηχανημα μονο και μονο απ την ποιοτητα του.

Α και μη ξεχνας να κανεις folding αν και οποτε μπορεις στην ομαδα μας (57313)

Και παλι με γεια σου

Οσο για τον Spown η αποψη των περισσοτερων για το ατομο ειναι γνωστη. Δεν εχει καν PS3 αλλα παρολα αυτα οι moderators με εξαιρεση τον Nonborn τον αφηνουν μετα τα απειρα μπαναρισματα να βριζει και να trollarei.

Ακους Slay?

tm87
01-03-2008, 22:10
Παίδες σας χαιρετώ...!!! :)

Είμαι κάτοχος Xbox 360 απ'τον Οκτώβριο του 2005 και θέλω μέσα στον Μάρτη να γίνω κάτοχος και PlayStation 3... :angry:

Ενώ ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα αγοράσω το 40άρι με τα 450 ευρώ, είδα εχθές το νέο πακέτο Movie Pack που απ' ότι φαίνεται θα έχει και αυτό ίδια τιμή... Μην τα πολυλογώ, πορώθηκα άγρια με το συγκεκριμένο πακετάκι και θέλω να σας ρωτήσω πότε θα έρθει Ελλάδα... Για 19 Μαρτίου δεν το βλέπω να έρχεται έτσι...;;; Θα αργήσει πολύ άραγε...;;; :confused:

SQP_GR
01-03-2008, 22:13
den xerw an mporis na to paris apexw 399 euro apo kana site

tm87
01-03-2008, 22:15
den xerw an mporis na to paris apexw 399 euro apo kana site

Γιατί, Ελλάδα δεν θα 'ρθει...;;; :confused:

MaRkUs_
01-03-2008, 23:51
Γιατί, Ελλάδα δεν θα 'ρθει...;;; :confused:

κανείς δεν ξέρει...λογικά αν βγεί παντού θα έρθει και εδώ....

Tek_Killa
01-03-2008, 23:52
μου αρέσουν οι γιαπονέζικοι τίτλοι!!! Gia poious les?????Final Fantasy to 2010!!!!
Asteio einai auto fantazomai!!!Oti na nai!!
Epixeirimata me trela !
Kalytera na eleges goustarw to Foldarisma. Poio sobaro epixeirima einai apo auta pou anafereis!
Nai filarako ps3 pare einaio oti kalytero, den kanw plaka, kalytera ase emena na paizw games kai esy kane to pagkosmoio kalo!

είσαι σκέτος spown-οκέφαλος και ban-ιστιρτζής ρε γμτ... το ζητάει το αίμα σου...

Akolov
02-03-2008, 00:20
Εγώ με τρεις λέξεις , θα έλεγα απλά ότι είναι και Κούγιας και Νταλάρας και Μακάκας.....:wave:

Slay
02-03-2008, 02:10
ενταξει παιδια κοφτε κατι, αφου ξερετε οτι δεν μπορει να σας απαντησει, ειναι λιγο αδικο , ακομα και για τον spown.

Tek_Killa
02-03-2008, 03:24
καθόλου άδικο. αμα θέλει να απαντήσει προσωπικά σε κάποιον, θα βρει τρόπο. ο καθείς είναι άξιος της μοίρας του...

blizard
02-03-2008, 03:54
Παιδιά έχει δίκιο ο slay ... αφού έγινε ban και δεν μπορεί να απαντήσει, πρέπει να προσέχουμε ακόμα πιο πολύ τι λέμε για να μην το παρακάνουμε.

Valkyre
02-03-2008, 05:36
Nαι εχεις δικιο Slay , ομως φιλε μου , νομιζω οτι ειναι λογικο να υπαρχει μια αγανακτηση και απεχθεια προς το συγκεκριμενο ατομο , καθοτι δεν το κανει πρωτη φορα , αλλα ΚΑΘΕ φορα που ποσταρει.

Μαλιστα στις -οποιες- προσπαθειες προς συζητηση μαζι του ή εστω λογικευση της καταστασης και του τροπου με τον οποιο ποσταρει , αυτος απλα αγνοει τα παντα και καθε φορα προσπαθει ολο και πιο σκληρα να κανει ενα φορουμ ανω κατω.

Πιστευω οτι πλεον εχει αποδειξει , οτι απλα δεν ενδιαφερεται διολου , και απλα θελει να κανει σαματα και σπασιμο νευρων.

Αυτα τα λεω φιλικα παντα , και πιστευω οτι εχω αποδειξει στους φιλους εδω οτι ειμαι λογικος ανθρωπος ως επι το πλειστον και ποτε δεν εξεφρασα τις οποιες αποψεις μου με fanboyισμο.(εκτος απο την περιπτωση του MGS4!! :D )

atomsk
02-03-2008, 13:17
απο που αγοράζετε παιχνίδια; Υπάρχει κάποιο καλό online store στην ευρώπη;

urquattros
02-03-2008, 13:20
:1appl::1appl::1appl:kaloriziko file

tasioskis
02-03-2008, 13:48
φιλε καλοριζικο εδω ο blizard εχει φιαξει ενα πολυ καλο thread διαλεγεις και παιρνεις...http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29 ειναι πολυ καλο το thread και θα σε βοηθησει πολυ για τις επερχομενες αγορες σου. Να πω και ευχαριστω στο blizard.

το κανω γιατι τον λυπαμαι τον εχω απο κατω μου τον καημενο...



spown συνεχισε να μας την λες μπας και ξυπνησουμε απο τον ληθαργο του fanboysmou, ειμαι μαζι σου... απο τον καιρο που σε συναντησα στο forum ξεκινησα να φολνταρω για το δικο σου καλο...

modecris
02-03-2008, 14:15
... απο τον καιρο που σε συναντησα στο forum ξεκινησα να φολνταρω για το δικο σου καλο...
Μην γίνεσαι κακός! :angry:
Πάντως μην ξεγελιέστε με τον spown.Απλώς κάνει ένα διάλειμμα/παίρνει μια ανάσα/γεμίζει τις μπαταρίες του και σε μερικούς μήνες (max 6) θα ξανακυνηγάει χωρίς οίκτο τους xboxάκιδες.

Καλορίζικο atomsk.

Slay
02-03-2008, 15:02
Μην γίνεσαι κακός! :angry:
Πάντως μην ξεγελιέστε με τον spown.Απλώς κάνει ένα διάλειμμα/παίρνει μια ανάσα/γεμίζει τις μπαταρίες του και σε μερικούς μήνες (max 6) θα ξανακυνηγάει χωρίς οίκτο τους xboxάκιδες.

Καλορίζικο atomsk.
ειμαι σιγουρος οτι μολις σπασει το PS3 θα αλλαξει και παλι στρατοπεδο.

Spyrand
02-03-2008, 19:22
Atomsk Καλορίζικο ...

πρεπει να το δοκιμασεις και με ΦΙΝΑ ομως να δεις πως πεταει..

ΒΑΛΕ ΦΙΝΑ, ΒΑΛΕ ΦΙΝΑ :)

atomsk
05-03-2008, 11:45
ΗΡΘΕ! εχτές, έμεινα μλκς με το assassin's creed αν και με τρόμαξε στην αρχή του παιχνιδιού (που έχει φάει φλασιά ο ήρωας) γιατί νόμιζα ότι κάτι πήγενε στραβά με την απόδοση των γραφικών :P

Αnyway. Έπεξα καμιά ώρα assassin's creed στην 40'' sony bravia στα 1080p (απίστευτο παιχνίδι:Thud:) και γράφτικα και στο PSN . Επίσης δοκίμασα και την λειτουργία Remote Play με το PSP. Σήμερα θέλω να κατεβάσω κάνα demo απο το PS store για να δώ και τίποτα άλλο μέχρι να μου έρθει το Folklore απο καναδά, αν και με βλέπω να καταλίγω να τερματίζω το assassin's creed παίζοντας όλο το βράδι :frog:

Δυστιχώς ρε γαμότο το πήρα μεσα στην εβδομάδα το ps3 (και την TV) που δουλεύω και δεν έχω και πολύ ώρα να ασχοληθώ :notsay: Άντε να έρθει το σαββατοκύριακο να το λιώσω λιγο :angry:.

Το μόνο ίσως που με χάλασε ήταν ότι το χειριστήριο είναι πολύ ελαφρύ χωρίς το rumble pack. Αλήθεια έχουν βγεί χειριστίρια με δόνηση και απο που μπορώ να τα προμηθευτώ ;

georgios
05-03-2008, 11:53
kaloriziko

psakse sto skroutz, ke sta magazia pu sinergazete to site. akoma ke to plaisio nomizo efere

SpartanGR
05-03-2008, 13:34
atomsk ξερω 2 μαγαζια στην αθηνα που πουλανε dualshock 3. Στειλε μου pm αν σε ενδιαφερει να σου πω

Valkyre
05-03-2008, 13:39
καλοριζικο φιλε μου και επισημα.Μην ξεχασεις να δοκιμασεις το Uncharted! ;)

MaRkUs_
05-03-2008, 13:45
και το πλαίσιο έχει dualshock 3 επίσης μπορείς να βρείς στο i-play.gr εγώ πάντος ψάχνω το άσπρο!:Ρ

Lazaros
09-03-2008, 19:52
Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για το φορουμ σας.
Ως νεοτατο μελος εδω, θα θελα την βοηθεια σας στο εξης.

Ειμαι κατοχος ηδη ενος XBOX 360 & PS2 Slim.
Ο λόγος που εχω το 360 ειναι καθαρα το Forza 2 και μονο.
Ο λόγος που εχω το PS2 ειναι καθαρα για ολα τα Gran Tourismo.
Και ο λογος που θελω να παρω το PS3 ειναι το Gran Tourismo 5.
Εχω ακουσει κατα καιρους για προβληματα στα PS3, και εχει φοβηθει το ματι μου και το αυτι μου. Μεχρι και για προβλημα σε δικτυα εχω ακουσει να γινονται, τα χειρηστηρια να παλαβωνουνε, να κλειδωνουνε τα δισκακια μεσα και να μην βγαινουν και ενα σωρο ακομα.
Θα θελα λοιπον, να μου πειτε, ποια εκδοση PS3,(αυτη με τα 60 GB HDD, που παιζει και τα παλια παιχνιδια, η την εκδοση με τα 40 GB, η αν υπαρχει καποια αλλη), μου προτεινετε να παρω.???
Δεν θελω τιμονιερα, μονο καρτα μνημης, Β χειρηστηριο.
Επισης θα θελα να μου προτεινετε τι να προσεξω, και φυσικα αν εχετε κανα μαγαζι να μου προτεινετε για αγορα(Αθηνα).
Οποιος θελει κατι να προτεινει προσωπικα, ας μου στειλει πμ.

Επισης να πω, πως στην αρχη το PS3, θα συνδεθει στο PC, και σε λιγο καιρο θα παρω και οθονη HD.

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας και ευχομαι να με κατατοπισετε σε μια αγορα αξιοπιστη και σωστη.

Giannis
09-03-2008, 20:00
Για να το σύνδεσης στο monitor του pc πρέπει να υποστηρίζει HDCP το monitor......πιο monitor έχεις?

NonBorn
09-03-2008, 20:05
Εχω ακουσει κατα καιρους για προβληματα στα PS3, και εχει φοβηθει το ματι μου και το αυτι μου. Μεχρι και για προβλημα σε δικτυα εχω ακουσει να γινονται, τα χειρηστηρια να παλαβωνουνε, να κλειδωνουνε τα δισκακια μεσα και να μην βγαινουν και ενα σωρο ακομα.

:confused::confused::confused: Πρώτη φορά τα ακούω αυτά ... Το μόνο πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί στο ps3 είναι με το pes 2008 όπου "χαλάει?" το ματάκι στο blu-ray drive? Κανείς δε ξέρει ακόμα. Κατά τ' άλλα, αθόρυβο, δε ζεσταίνεται κλπ κλπ...


Θα θελα λοιπον, να μου πειτε, ποια εκδοση PS3,(αυτη με τα 60 GB HDD, που παιζει και τα παλια παιχνιδια, η την εκδοση με τα 40 GB, η αν υπαρχει καποια αλλη), μου προτεινετε να παρω.???

Εγώ θα σου πρότεινα την 60άρα μιας και τα χει όλα και συμφέρει... Παρόλα αυτά αν δεν σε νοιάζουν τα παιχνίδια του ps2 και το card reader μπορείς άνετα να πας σε αγορά του 40gb. Ο δίσκος αλλάζει σε μεγαλύτερο πολύ πολύ εύκολα χωρίς να χάνεις την εγγύηση αν χρειαστείς κάποια στιγμή να αναβαθμίσεις σε μεγαλύτερο!!



Δεν θελω τιμονιερα, μονο καρτα μνημης, Β χειρηστηριο.
Ξανασκέψου το... Ειδικά το GT5 με την G25 την τιμονίερα είναι σε άλλο επίπεδο... Δε μπορείς να το φανταστείς αν δε το παίξεις και αφού είσαι φαν των racing απ ότι κατάλαβα αξίζει να το δοκιμάσεις!! Είναι εντελώς αλλού η αίσθηση... Δες το θα σε κάνει να αλλάξεις τον τρόπο που παίζεις τα racing games...


Επισης να πω, πως στην αρχη το PS3, θα συνδεθει στο PC, και σε λιγο καιρο θα παρω και οθονη HD.

Όπως είπε και ο Giannis πρέπει το monitor σου να υποστηρίζει HDCP!

blizard
09-03-2008, 20:07
Απλά να ξέρεις ότι το ps3 είναι με διαφορά η πιο αξιόπιστη κονσόλα της sony και best-value hardware ... το Xbox 360 που έχεις είναι ακριβώς το αντίθετο οπότε σε περιμένει μόνο ευχάριστη έκπληξη.

Ps3 60bg μόνο αν θές ps2 games αφού ο σκληρός αλλάζει.
(δεν υπάρχει πλέον παντού, και έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση ρεύματος)
Οι τιμές στα καταστήματα δεν διαφέρουν πολύ, αλλά ρίξε μια ματιά και εδώ.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29

Lazaros
09-03-2008, 20:23
παιδια το μονιτορ ειναι ενα απλο 17αρι(LG Flatron L1710) που απλα δεχεται το κλασικο βυσμα Vga, και το αλλο το μεγαλο που εχω την Evga 8800 Gts.

τιμονιερα θα επαιρνα αλλα δεν με παιρνει τουλαχιστον οικονομικα ακομα.

δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια του Ps2, για αυτο αλλωστε εχω ακομα και την παλια κονσολα και δεν την πεταω. με ενδιαφερει κατι οικονομικο.

επισης, απαιτειται συνδρομη στο ιντερνετ πχ χβοχ που ειναι περιπου 60ε τον χρονο για να μπαινω και να κατεβαζω παιχνιδια η να μπορω να παιζω με τους φιλους μου???

καρτα μνημης υπαρχει ως εξτρα??αν ναι ποια η τιμη της??

NonBorn
09-03-2008, 20:27
παιδια το μονιτορ ειναι ενα απλο 17αρι(LG Flatron L1710) που απλα δεχεται το κλασικο βυσμα Vga, και το αλλο το μεγαλο που εχω την Evga 8800 Gts.

τιμονιερα θα επαιρνα αλλα δεν με παιρνει τουλαχιστον οικονομικα ακομα.

δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια του Ps2, για αυτο αλλωστε εχω ακομα και την παλια κονσολα και δεν την πεταω. με ενδιαφερει κατι οικονομικο.

επισης, απαιτειται συνδρομη στο ιντερνετ πχ χβοχ που ειναι περιπου 60ε τον χρονο για να μπαινω και να κατεβαζω παιχνιδια η να μπορω να παιζω με τους φιλους μου???

καρτα μνημης υπαρχει ως εξτρα??αν ναι ποια η τιμη της??

1. Καμία συνδρομή όλα τσάμπα... Demos, videos κλπ καθώς και το online παιχνίδι... Για τα μόνα που πληρώνεις είναι ότι αγοράζεις από το Playstation Store (αdd ons κλπ κλπ)

2. Δεν υπάρχει καρτούλα μνήμης στο ps3... Ο σκληρός κάνει τη δουλειά... ;)

3. Με το μονιτορ θα πρέπει να ψαχτείς λίγο γιατί θέλει dvi το ps3 και μάλιστα dvi που να υποστηρίζει HDCP. Υπάρχουν λύσεις αλλά πρέπει να ψαχτείς λίγο. Κάποιος που ξέρει περισσότερα πάνω σε αυτό ίσως μπορεί να βοηθήσει περισσότερο!

Giannis
09-03-2008, 20:29
File to PSN einai FREE !!!!! to ps3 distixos den prepei an syndeetai sto monitor tou pc sou

Giannis
09-03-2008, 20:31
Gia na diksei sto monitor theli ena soro metatropeis kai an tha petixei kiolas.....kalo tha itan an mporis na perimeneis parto mazi otan pareis kai tin T.V pou les

kyrtzo
09-03-2008, 20:35
Το online ειναι free
Καρτα μνημης δεν υπαρχει στο ps3, εχει σκληρο δισκο, τωρα αν θες να μεταφερεις saves ή αρχεία μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα USB stick

Lazaros
09-03-2008, 20:42
δεν θελω να παρω ορκο, αλλα στο πλαισιο στην αργυρουπολη μου ειπαν πως συνδεεται σε ενα μονιτορ. αρκει να ειναι Tft. βεβαια θα μου πειτε πωλητες. αλλα ναι, πρεπει να ξερω τι γινεται. για αυτο παρακαλω να μιλησουν και οι οποιοι γνωριζουν κατι σας παρακαλω μην το παρω και το κοιταω στο κουτι του.

Giannis
09-03-2008, 20:55
M@l@κίες σου είπαν αν δε υποστηρίζει HDCP δεν κανεις τίποτα....κάποια στιγμή μου είχε βαρέσει να συνδέσω το ps3 σε monitor από pc.....δοκίμασα 5-6 διαφορετικά χωρίς HDCP και τελικά πήγα και πήρα ένα 22ari Samsung με HDCP μονο και μονο για να δω πως φαίνεται σε monitor.....εγώ λέω να το πάρεις καλύτερα όταν πάρεις T.V γιατί έτσι θα το κοιτάς τώρα εκτος αν έχεις μια απλή T.V να το σύνδεσης